PDA

View Full Version : HRT pretplata II

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14

method_man
24.03.2013., 17:32
Zasjeo na prevaru prevarili su me doslovno rekao sam im da imam bnet tv i internet i rekli su mi da moram platit 1000kn ako ne platim za 8 dana 430kn a kasnije novcana naknada u iznosu od 5000kn o je neki clanak 45 , 47 i 48 sad me zanima nisu mi nista rekli da sam novi preplatnik jednostavno sam se prepao sta sad i pitali su me oib i potpis nisan znao za sta je jer mi nisu nista rekli i sad tek vidim na kartici sta su mi dali da je zaokruzeno novi preplatnik . jel znas sta mogu napraviti da ponistim to? ili mi je vec kasno . zahvaljujem unaprijedProlistaj nekoliko stranica unatrag, ja sam isto popušio. Ako nađeš rješenje, molim javi.... :(

method_man
24.03.2013., 17:36
Ovako to rade u civiliziranom svijetu

https://www.youtube.com/watch?v=xfHRhXW1hno

:s

Zakon link!

method_man
24.03.2013., 17:42
Tako je, dopuštam :) samo kada je na vratima, kažem da trenutno ne može... :)

I što sad?Ne znam. Ne znam jel ima kakve pravne osnove da te "goni"...

krmeljica
24.03.2013., 18:00
ako imate televizor morate plaćati pretplatu jer je zakon takav, a ako ga nemate onda morate pustiti kontrolora u kuću da se uvjeri. imam dojam ko da svi očekujete da ga ne pustite u kuću, a da pretplatu ne plaćate iako imate televizor i gledate televiziju.

method_man
24.03.2013., 19:17
ako imate televizor morate plaćati pretplatu jer je zakon takav, a ako ga nemate onda morate pustiti kontrolora u kuću da se uvjeri. imam dojam ko da svi očekujete da ga ne pustite u kuću, a da pretplatu ne plaćate iako imate televizor i gledate televiziju.Ma koji to zakon kaže da smo ga dužni pustiti u kuću/stan?

SmartFart
24.03.2013., 19:53
ako imate televizor morate plaćati pretplatu jer je zakon takav, a ako ga nemate onda morate pustiti kontrolora u kuću da se uvjeri. imam dojam ko da svi očekujete da ga ne pustite u kuću, a da pretplatu ne plaćate iako imate televizor i gledate televiziju.

Imam TV, ne gledam HRT ali ono nikad nikad nikad. Ne plaćam TV pretplatu i nikad nisam pustio kontrolora/inkasatora u stan. Niti ne namjeravam. Što sad?

Alfa Romeo
24.03.2013., 20:00
Ništa. Sad si u prekršaju kojeg ne mogu dokazati.

kiss me
24.03.2013., 22:19

Jep, dobro si shvatila :D
Isuse kako me ovaj post razveselio :rofl::rofl:

Ništa. Sad si u prekršaju kojeg ne mogu dokazati.

Po kojem sam to zakonu u prekršaju?

ms_4ever
24.03.2013., 22:43
Tri puta mi je dolazio inkasator, prvi put sam otvorila vrata jer se ne želim kriti u vlastitom stanu, rekla sam mu da ne može ući u stan i da neću ništa potpisati. Iznenađen i uzrujan, inzistirao je na rješenju. Rekoh mu da može ponovno navratiti kad muž bude doma. Došao opet i dogovor nije postignut :kava:. Došao je i treći put, nisam htjela otvoriti jer mislim da sam bila jasna. Jedva stignem gledati TV, uglavnom zlo mi je od turskih i drugih sapunjara, ako mi se baš nešto gleda, onda to nađem na internetu. Imam Optimu, plaćam dvjestotinjak kn i to mi je dosta (uglavnom se vrti Baby tv :)).
Kada uvedu neki drugi način prisilne naplate onda ću i ja morati plaćati :ne zna:

anchicha
24.03.2013., 23:17

Ovo je totalno netočno ! Jedino je točno prva stavka tvog navoda a to je da ako imate TV onda morate plačati pretplatu. Tako stoji u zakonu o HRT-u. Ostalo je netočno. Da bi ti HRT mogao naplatiti pretplatu i upisati te kao pretplatnika ti moraš ili samostalno se javiti, ili potpisati obrazac "kontroloru" ili ga pustiti u stan. Kako ti ustav jamči nepovredivost doma, a kontrolor HRT-a nikad neće dobit sudski nalog za pregled tvog stana na temelju sumlje da imaš prijemnik, onda nema nikakve šanse da te upišu kao pretplatnika ako ti ne surađuješ sa sustavom. Ako ti dođe kontrolor onda ti je najpametnike napraviti sljedeće:

1. Ako želiš biti politički korektan, na upit imaš li TV prijemnik samo zalupi vratima bez ikakvog odgovora.

2. Ako želiš bit još korektniji odgovori nemam komentara i zalupi vratima.

3. Ako želiš zajebavat HRT-ovce reci da imaš prijemnik i zalupi vratima.

U pravilu nikad nemoj potpisati nikakav njihov zapisnik, nemoj im dati nikakve osobne podatke jer oni apsolutno nemaju nikakvih ovlasti i sami to znaju pa zastrašuju ljude raznim kaznama koje ne mogu nikako naplatit. Jedino kaj će ti nakon te rabote stići je obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, koja pak opet nema pravnu snagu i pada na prekršajnom sudu, jer ti ne mogu dokazat prekršaj ako u stanu bili nisu. Ja se svaki put toliko izguštam kad mi dodje inkasator na vrata da čovijek doživi slom živaca (jer očito ne očekuje veću budalu sa druge strane vrata).

Dakle nesuradnja sa njima je temelj uspjeha. Nevin si dok ti ne dokažu krivnju a dokazat krivnju ti ne mogu jer ih nećeš pustit u stan. A sudski nalog dobit neće. I tu je kraj priče :lol:

madsav
24.03.2013., 23:24
Dakle nesuradnja sa njima je temelj uspjeha. Nevin si dok ti ne dokažu krivnju a dokazat krivnju ti ne mogu jer ih nećeš pustit u stan. A sudski nalog dobit neće. I tu je kraj priče :lol:

Što ako, uz svu nesuradnju:
- imaš stan u prizemlju i tv se lako vidi kroz prozor
- imaš auto registriran na svoje ime i lako je vidjeti/dokazati da ima radio prijemnik za koji si isto dužan plaćati

Smotani2
25.03.2013., 08:02

Ma nemoj. Znaš li koga moraš pustiti u kuću?

SAMO policiju sa sudskim nalogom.

Neki dan bili su piolicajci kod mene, i pristojno su pitali da li SMIJU ući. A sad bi ja morao pustiti u kuću nekog tko se predstavlja kao inkasator?

slafko
25.03.2013., 08:03
- imaš auto registriran na svoje ime i lako je vidjeti/dokazati da ima radio prijemnik za koji si isto dužan plaćati

Onda tražiš ime i prezime tog inkasatora jer ti treba da ga tužiš za voajerizam, narušavanje privatnosti i duševne boli. :raspa:

anchicha
25.03.2013., 08:34

Ako imaš stan u prizemlju i TV se vidi kroz prozor kad dođe inkasator ti kažeš nemam TV i ne pustiš ga u stan. On napiše prijavu, ti je izignoriraš, na sudu kažeš da nemaš TV i to je to. Neovlašteno i prikriveno snimanje unutar privatnog perimetra je kazneno djelo, dakle ne može ti dokazat prijemnik.

Imaš auto registriran na svoje ime, ali to ne zna inkasator i taj podatak nije javan i do njega ne može doći. Dakle nemaš prijemnik u autu, pače nemaš ni auto, pače uopće nisi dužan razgovarat s inkasatorom, pa ako se bojiš da nebi slučajno lagao najveći ziher ti je fraza nemam komentara ili zatvori usta i vrata.

Po toj logici bi onda mogli hodat po parkiralištu i svatko tko sparkira auto, legetimacija i prijava HRT-u. Dođu na ulicu i svatko tko ima mobitel koji ima internet ili radio, osobna i prijava HRT-u. Sve je to lijepo zamišljeno ali zakon tako ne funkcionira.

Zapamti da su pravo i pravda dva različita pojma i veoma subjektivna. Nisi dužan nikad svedočit protiv sebe ili svojih bližnjih.

Čisto jedna digresija, vozim auto i telefoniram na mobite, vozim se jako sporo i s svoje lijeve strane perifernim vidom primjetim neki auto da se vozi paralelno. Vidim policijski auto, tip mi maše i zaustavi me. Pita me dali znam zašto me zaustavio, kažem ne. Kaže on telefonirali ste na mob, ja kažem nisam. On kaže dajte mi mobitel da provjerimo, ja kažem da ne pristajem na pregled mobitela. Pošto je mobitel moja privatna imovina policajac zna da je ne smije izuzet bez naloga, da sam mu ga dao, vidio bi da sam telefonirao pa bi mi napisao kaznu. Tip sav pizdi, traži me trokut, aparat za gašenje, čuda boga samo da mi napiše kaznu. Ništa nije našao pa me je pustio. Dakle nikad ne svjedoči kontra sebe, na njima je da dokažu krivnju, na tebi je da šutiš!

magjar07
25.03.2013., 09:08
mene zanima ovo.... nakon koliko vremena kreću u provjeru odjavljenih tv aparata zbog smrti pretplatnika....?

a ovo sa bbc je zakon.... jbum si kupil neku dummy kameru i postavil iznad vrata "ptičica"

Angry Bird
25.03.2013., 10:20
SAMO policiju sa sudskim nalogom.

a vatrogasce?

Biljka112
25.03.2013., 10:29

Nije pretplata već naknada za korištenje televizijskog prijemnika. Razlika je prilično velika.
Po tom vrlo blesavom zakonu mogli bi nas obilaziti kontrolori iz "Leda" da im plaćamo naknadu za korištenje hladnjaka.

Smotani2
25.03.2013., 10:30
a vatrogasce?

Ne moraš - no, mislim da je to svakome u interesu.

kiss me
25.03.2013., 11:07
Onda tražiš ime i prezime tog inkasatora jer ti treba da ga tužiš za voajerizam, narušavanje privatnosti i duševne boli. :raspa:

Moraš ti prvi, je l? :durica

Čisto jedna digresija, vozim auto i telefoniram na mobite, vozim se jako sporo i s svoje lijeve strane perifernim vidom primjetim neki auto da se vozi paralelno. Vidim policijski auto, tip mi maše i zaustavi me. Pita me dali znam zašto me zaustavio, kažem ne. Kaže on telefonirali ste na mob, ja kažem nisam. On kaže dajte mi mobitel da provjerimo, ja kažem da ne pristajem na pregled mobitela. Pošto je mobitel moja privatna imovina policajac zna da je ne smije izuzet bez naloga, da sam mu ga dao, vidio bi da sam telefonirao pa bi mi napisao kaznu. Tip sav pizdi, traži me trokut, aparat za gašenje, čuda boga samo da mi napiše kaznu. Ništa nije našao pa me je pustio. Dakle nikad ne svjedoči kontra sebe, na njima je da dokažu krivnju, na tebi je da šutiš!

E sad - ili je ovo izmišljena pričica ili je ovo neka žešća budala od policajca.. sklona sam ovom prvom zaključku, ali to sad nije važno..

Nikad ni jednom policajcu neće pasti na pamet da ti traži mobitel i pregledava pozive :rolleyes:
Možeš ti tvrditi šta hoćeš, ali, ako te on vidio sa mobom, on ti piše kaznu, a na prekršajnom, sud po defaultu više vjeruje policajcu nego tebi.. kratko i jasno :kava:

anchicha
25.03.2013., 16:45
Moraš ti prvi, je l? :durica

E sad - ili je ovo izmišljena pričica ili je ovo neka žešća budala od policajca...

Priča je itekako točna i nije točno da se policajcu vjeruje na sudu više nego meni. Šta je on bolji čovjek od mene pa ne može pogriješiti, krivo vidjet ili imat egotrip pa izmislit. Ako nema materijalnih dokaza ili svjedoka slučaj pada. Ja sam na sudu policiji pobio prolazak kroz crveno, dva policajca su tvrdila crveno, ja i suvozač zeleno. Slučaj je bio odbačen, toliko o vjeruje se policiji. pače dokazao sam da s pozicije gdje stoji nije mogao vidjet semafor.

Ali ako ti misliš da izmišljam samo tako nastavi :)

Zeggrez
25.03.2013., 17:11
Ako ja nisam nikada prijavio prijemnik, na osnovi cega meni dolaze uplatnice doma? Odakle su oni izvukli moje podatke?

drot13
25.03.2013., 17:40
a vatrogasce?

Ne moraš - no, mislim da je to svakome u interesu.

Moraš, tj. oni ne pitaju. Njihove intervencije ulaze pod kranju nuždu i tu nije potreban nalog niti dozvola vlasnika/korisnika. U tim krajnjim slučajevima niti policajcima ne treba nalog, a niti građanin koji npr. provali jer vidi dim iz stana neće biti kažnjen za provalu (oštećenje, što već). To su potpuno odvojene stavri.:top:

Priča je itekako točna i nije točno da se policajcu vjeruje na sudu više nego meni…

Iskazi svjedoka su jednako vrijedni, ali u ovom konkretnom slučaju iskaz policajca bi bio dovoljan za osudu. Nisi trebao niti razgovarati, dosta je da si ga držao u ruci i čačkao po njemu. Naravno, sudac mu može i ne ukazati povjerenje, ali samo htjedoh reći da pregled mobitela nije nužan.:top:

Angry Bird
25.03.2013., 18:01
Iskazi svjedoka su jednako vrijedni, ali u ovom konkretnom slučaju iskaz policajca bi bio dovoljan za osudu. Nisi trebao niti razgovarati, dosta je da si ga držao u ruci i čačkao po njemu. Naravno, sudac mu može i ne ukazati povjerenje, ali samo htjedoh reći da pregled mobitela nije nužan.:top:
dobro ali takvu "moć" ima samo policajac - inkasator i zetovac nemaju, zar ne?
oni moraju dokazati da si u prekršaju, ne?

kiss me
25.03.2013., 19:50
Priča je itekako točna i nije točno da se policajcu vjeruje na sudu više nego meni. Šta je on bolji čovjek od mene pa ne može pogriješiti, krivo vidjet ili imat egotrip pa izmislit. Ako nema materijalnih dokaza ili svjedoka slučaj pada. Ja sam na sudu policiji pobio prolazak kroz crveno, dva policajca su tvrdila crveno, ja i suvozač zeleno. Slučaj je bio odbačen, toliko o vjeruje se policiji. pače dokazao sam da s pozicije gdje stoji nije mogao vidjet semafor.

Onda ovo nije bila situacija riječ na riječ, nego si ti pružio i nekakav konkretan dokaz, za razliku od njih.
Totalno miješaš različite situacije.
I da - da nisi imao takvu nelogiku kao dokaz, nego da je doslovce bila riječ na riječ, onda sud poklanja povjerenje policajcu. Možeš ti skakti do neba, može ti biti nelogično, ali je to tako :ne zna:

I zašto pišeš i u muškom i u ženskom licu? :kokice:

Mislim da ne :D

drot13
26.03.2013., 09:24

To nije moć, a i riječ inkasatora i ZET-ovca će se procjenjivati na sudu ovisno o svakom pojedinom slučaju. Ako inkasator kaže da je vidio upaljeni TV na HRT1 u vrijeme nadzora, iako nije pušten u kuću, moguće je da će mu sud pokloniti povjerenje. A zašto i ne bi?:ne zna:

method_man
26.03.2013., 09:35
Ako inkasator kaže da je vidio upaljeni TV na HRT1 u vrijeme nadzora, iako nije pušten u kuću, moguće je da će mu sud pokloniti povjerenje. A zašto i ne bi?:ne zna:Ako je ovo stvarno istina, onda smo mi cirkus, a ne država.

drot13
26.03.2013., 10:00
A zašto mu sud ne bi povjerovao ako je on to stvarno vidio?:confused:

JohnDoe-25
26.03.2013., 10:08
a vatrogasce?

U slučaju vatrogasaca, riječ je o krajnoj nuždi, osim toga, oni ne povrijeđuju dom, već ga spašavaju.

Ako je ovo stvarno istina, onda smo mi cirkus, a ne država.

A ja kažem da sam vidio leteći tanjur i meni nitko ne vjeruje. Čak sam sprema i posvjedočiti na sudu da sam ga vidio. Ako ja to kažem na sudu, je li to manja izmišljotina? :D

Kako sud može vjerovati izravno zainteresiranoj strani? Ili je i inkasator pretplate "ovlaštena službena osoba"?

slafko
26.03.2013., 10:10

Jer je, naravno, nemoguće da laže samo kako bi sebi priskrbio materijalnu korist. :s

drot13
26.03.2013., 10:11
… Kako sud može vjerovati izravno zainteresiranoj strani? Ili je i inkasator pretplate "ovlaštena službena osoba"?

Onda bi sva suđenja pala u vodu jer je uglavnom riječ o sukobljenim zainteresiranim stranama. Na tom tragu, zašto bi prekršitelj nekog propisa (npr. u prometu) imao pravo na žalbu i davanje iskaza pred sucem kad je zainteresirana strana?:confused:

Jer je, naravno, nemoguće da laže samo kako bi sebi priskrbio materijalnu korist. :s

Moguće je, ali zato postoji sud.:top:

Angry Bird
26.03.2013., 10:25
Moguće je, ali zato postoji sud.:top:

naravno ali i počeli smo (ovaj dio) time vrednuje li sud jednako iskaz policajca i iskaz navodnog prekršitelja... pa tako i je li jednako vrijedan iskaz zetovca ili inkasatora kao i iskaz (opet navodnog) prekršitelja..?

drugim riječima, zašto bi se vjerovalo inkasatoru da ja imam TeVe samo zato kaj on tvrdi da ga je vidio? :confused: ne bi li MORAO postojati nekakav dokaz?

drot13
26.03.2013., 10:28
Krivog pitaš. Ja tu ne tvrdim da će mu se automatski vjerovati, ali zašto mu ne bi vjerovato ako je to istina?:confused:

Zašto bi njegovo pravo da svjedoči bilo manje vrijedno od tvojeg da ga ne pustiš u stan?:confused:

babarej
26.03.2013., 19:17
Imam li ja pravo tuziti inkasatora koji mi kroz prozor gleda imam li TV u kuci? Ono, kazem da mi je gledao golu zenu kroz prozor ili slicno. Kako bi inkasator reagirao na moju prijetnju da cu ga tuziti zbog voajerizma, bi li i dalje napisao da imam TV? Da li on u tom slucaju napise da je vidio TV kroz prozor?

SmartFart
26.03.2013., 19:23
Zašto ste se uhvatili tog prozora. Kako ti netko uopće može gledati kroz prozor u stan?

Ako živiš na u zgradi na katu...nemoguće.
Ako živiš u kući, valjda imaš i dvorište...nemoguće.
Ako živiš u prizemlju, imaš valjda zavjese ili ti je gušt da prolaznici non stop gledaju u sobu?

Da ne spominjem da vjerojatno nitko ne drži TV nasuprot prozora zbog refleksije.

drot13
26.03.2013., 19:30
Imam li ja pravo tuziti inkasatora koji mi kroz prozor gleda imam li TV u kuci? Ono, kazem da mi je gledao golu zenu kroz prozor ili slicno. Kako bi inkasator reagirao na moju prijetnju da cu ga tuziti zbog voajerizma, bi li i dalje napisao da imam TV? Da li on u tom slucaju napise da je vidio TV kroz prozor?

Imaš ga pravo tužiti, ali s obzirom da je on tu službeno, teško da će ti proći optužba za voajerizam. A kako će on postupiti (ako ga optužiš za nešto takvo) ti nitko ne može reći.:ne zna:

babarej
26.03.2013., 19:45
Zašto ste se uhvatili tog prozora. Kako ti netko uopće može gledati kroz prozor u stan?

Ako živiš na u zgradi na katu...nemoguće.
Ako živiš u kući, valjda imaš i dvorište...nemoguće.
Ako živiš u prizemlju, imaš valjda zavjese ili ti je gušt da prolaznici non stop gledaju u sobu?

Da ne spominjem da vjerojatno nitko ne drži TV nasuprot prozora zbog refleksije.

Imam kucu, i vrata od balkona su mi 3-4 metra od ulaznih vrata kuce a metar dalje je i prozor.

Imaš ga pravo tužiti, ali s obzirom da je on tu službeno, teško da će ti proći optužba za voajerizam. A kako će on postupiti (ako ga optužiš za nešto takvo) ti nitko ne može reći.:ne zna:

Da li mu ja mogu zabraniti da gleda kroz prozor i mogu li upotrijebiti silu(guranje, ne udaranje ili nesto gore) da ga potjeram iz dvorista?

Cek, sad sam se sjetio da imam i psa, mogao bi ga on tu odigrati svoju ulogu. :D

Naravno, sve ovo pricam iz zamisljene pozicije, kod mene inkasator nece ni doci posto po otocima bas ne idu.:p

drot13
26.03.2013., 19:55
... Da li mu ja mogu zabraniti da gleda kroz prozor i mogu li upotrijebiti silu(guranje, ne udaranje ili nesto gore) da ga potjeram iz dvorista?...

Ne smije ti niti ući u dvorište.:top:

babarej
26.03.2013., 20:14

Pa ja nista ne znam :(

Hvala na odgovorima. :)

kiss me
26.03.2013., 22:56
Krivog pitaš. Ja tu ne tvrdim da će mu se automatski vjerovati, ali zašto mu ne bi vjerovato ako je to istina?:confused:

Zašto bi njegovo pravo da svjedoči bilo manje vrijedno od tvojeg da ga ne pustiš u stan?:confused:

Ovo dvoje ti je kontradiktorno - ako je moje pravo da ga ne pustim u kuću i ja to pravo koristim, kako njegov iskaz da ja imam tv može biti istinit? Vidovit je? :ne zna:

Po toj tvojoj logici ispada da je dovoljno da se svaka voajerčina ili još gore, pedofilčina, dokopa neke službe u stilu inkasatorstva i može mi blejati u kuću.. da ne bi :rolleyes:

Angry Bird
27.03.2013., 07:17

dobro a što ako ipak uđe... kako ga smijem istjerati?
što mogu - zvati policiju? moram li ga onda ja tužiti za povredu doma (ili kako se to službeno kaže) ili automatski ide kao provala?

kerbi
27.03.2013., 09:50
Doga ili sl obično pomaže. U biti kod mene je pomogao i 15 cm hiperaktivni mješanac :D

drot13
27.03.2013., 19:46
Ovo dvoje ti je kontradiktorno - ako je moje pravo da ga ne pustim u kuću i ja to pravo koristim, kako njegov iskaz da ja imam tv može biti istinit? Vidovit je? :ne zna:…

Govorili smo o slučaju da je vidio TV kroz prozor.:top:

dobro a što ako ipak uđe... kako ga smijem istjerati?
što mogu - zvati policiju? moram li ga onda ja tužiti za povredu doma (ili kako se to službeno kaže) ili automatski ide kao provala?

Da, možeš zvati policiju i radi se o kaznenom djelu „narušavanje nepovredivosti doma“.:top:

drot13
27.03.2013., 19:47
Molim te da se okanite pedofila, voajera i sl. konstrukcija. Hvala na razumijevanju.

Pollux
01.04.2013., 14:57
Ne znam. Ne znam jel ima kakve pravne osnove da te "goni"...

Nema :)

Čini mi se da ti nisi shvatila bit ovog topic-a. Naime ovdje se pričao tome kako odjaviti TV pristojbu iz razloga što nemaš uređaj sa TV tunerom u kući ili automobilu. Dakle "pristojbu" i ako nemaš uređaj sa TV/radio tunerom.

i ne moraš BAŠ nikoga pustiti NIKADA u kuću jer je USTAV RH takav. Osim kada činiš kazneno djelo radi kojeg nadležni organi (policija) može dobiti nalog za ulazak u kuću i to sa dva svjedoka i sl.

Još nikada nitko nije izdao nalog za ulazak u kuću radi neplaćanja RTV pristojbe.

Smotani2
01.04.2013., 18:51
...
Još nikada nitko nije izdao nalog za ulazak u kuću radi neplaćanja RTV pristojbe.

I nikad neće.

jubra
07.04.2013., 19:34
Pozdrav
Možda je već pisano o ovom pokušao sam pronaći ali nisam pronaša.
da bi mi se lakše i vjerodostojnije moglo odgovoriti pišem potpunu istinu:
- prija nepunu godinu dana kupio sam stan u zgradi staroj oko 70 godina koji je u jako dotrajalom stanju, ali je bio povoljan i kupim ga. kako sam stanovao kod roditelja koji su plaćali RTV pristojbu (plaćaju i dalje), radi porezni olakšica morao sam se prijaviti na taj novokupljeni stan iako se u njemu još nemože stanovati. Stan sam počeo renovirati sa svojim mjesečnim primanjima tako da će to još potrajati do useljenja. E sad dođem do stana i pronađem uplatnicu na 240 kn i opomenu pred pokretanje prekršajnog postupka od strane HRT-a. naime u obrazloženju stoji da ja nemam projavljen niti jedan TV iako isti posjedujem TV a što je utvrdio njihov djelatnik pri obilasku . Tad saznajem od prijatelja keramičara da mu je jedno jutro dok je postavljo pločice pokucalo na vrata i on otvori kad neki sa HRT za TV i pitao ga dali plaća TV on mu je rekao a tko si ti on njemu HRT insp. a on mu zalupio vrata ispred nosa.
Sad što je meni činit, dali platit 240 kn i kako kažu odustaju od pokretanja prek.postupka i nastavljam uredno plaćati tv kojeg tu u tom stanu još nemam, ali je normalno da ću nakon useljenja i njega kupit, ili da se jednostavno oglušim na tu opomenu. Sad mi pade na pamet i to da za pokretanje prekršajnog postupka treba i ostali podaci sa oibom i dr. a odakle im to ako me nisu ni vidili a kamoli da sam što potpisao.
l.p.

popo1
08.04.2013., 10:26
Kod mene su bili u subotu i ja ih naravno otkantao, i sad će mi vjerojatno doć opomena sa tih 240 kuna.Mene sad zanima šta napravit ?
Da li netko ima konkretno iskustvo. Da li su ga poslije toga stvarno pozvali na sud ?

kiss me
08.04.2013., 11:44
Sad što je meni činit, dali platit 240 kn...

Naravno da ne, nemoj biti blesav.
Te njihove prijetnje su obično lajanje na mjesečinu.

Da li netko ima konkretno iskustvo. Da li su ga poslije toga stvarno pozvali na sud ?

Ne znam da su ikoga zvali :misli:

MrBlc
11.04.2013., 18:24
Pozdrav
Možda je već pisano o ovom pokušao sam pronaći ali nisam pronaša.
da bi mi se lakše i vjerodostojnije moglo odgovoriti pišem potpunu istinu:
- prija nepunu godinu dana kupio sam stan u zgradi staroj oko 70 godina koji je u jako dotrajalom stanju, ali je bio povoljan i kupim ga. kako sam stanovao kod roditelja koji su plaćali RTV pristojbu (plaćaju i dalje), radi porezni olakšica morao sam se prijaviti na taj novokupljeni stan iako se u njemu još nemože stanovati. Stan sam počeo renovirati sa svojim mjesečnim primanjima tako da će to još potrajati do useljenja. E sad dođem do stana i pronađem uplatnicu na 240 kn i opomenu pred pokretanje prekršajnog postupka od strane HRT-a. naime u obrazloženju stoji da ja nemam projavljen niti jedan TV iako isti posjedujem TV a što je utvrdio njihov djelatnik pri obilasku . Tad saznajem od prijatelja keramičara da mu je jedno jutro dok je postavljo pločice pokucalo na vrata i on otvori kad neki sa HRT za TV i pitao ga dali plaća TV on mu je rekao a tko si ti on njemu HRT insp. a on mu zalupio vrata ispred nosa.
Sad što je meni činit, dali platit 240 kn i kako kažu odustaju od pokretanja prek.postupka i nastavljam uredno plaćati tv kojeg tu u tom stanu još nemam, ali je normalno da ću nakon useljenja i njega kupit, ili da se jednostavno oglušim na tu opomenu. Sad mi pade na pamet i to da za pokretanje prekršajnog postupka treba i ostali podaci sa oibom i dr. a odakle im to ako me nisu ni vidili a kamoli da sam što potpisao.
l.p.

Ako pokrenu bilo kakav sudski postupak, oni moraju dokazivati da ti imaš TV. Taj scenarij nije vjerojatan, već će ti poslati uplatnicu za kaznu i početi slati uplatnice za pretplatu (naknadu ili kako su već preimenovali). Nakon toga, pošto nećeš plaćati, će ti poslati riješenje o ovrsi na koje se MORAŠ žaliti u zakonskom roku (tu pripazi, pošto privremeno ne živiš na toj adresi, redovito provjeravaj poštu).

U žalbi ćeš navesti da na datum koji je naveden kao datum kad je utvrđena obveza nisi uopće bio u stanu jer se stan trenutno renovira i da prijemnik ne posjeduješ (možeš dodati da stan nije ni namješten potpuno).

Ako ti je keramičar legalan, onda ga možeš navesti kao svjedoka koji je bio u stanu u vrijeme dolaska inkasatora koji će potvrditi da TV u stanu nemaš i da inkasator nije ulazio u stan. Ako budu tvrdili da si nešto potpisao, onda može potvrditi da je to fizički bilo nemoguće jer nisi bio u stanu (što je već dovoljno za prijavu inkasatora za krivotvorenje potpisa).

lilarose001
11.04.2013., 18:39
.... Ako ti dođe kontrolor onda ti je najpametnike napraviti sljedeće:

1. Ako želiš biti politički korektan, na upit imaš li TV prijemnik samo zalupi vratima bez ikakvog odgovora.

2. Ako želiš bit još korektniji odgovori nemam komentara i zalupi vratima.

3. Ako želiš zajebavat HRT-ovce reci da imaš prijemnik i zalupi vratima.

4. Ne otvaraš vrata nikome tko ti se nije najavio.

:kava:

Katrin
13.04.2013., 18:21
Molim forumaše da prije postanja malo pročitaju prethodne postove. Znam da je tema velika, ali ponavljanje jednih te istih priča i pitanja ju dodatno, sasvim nepotrebno, povećava.

jubra
15.04.2013., 20:08
.... U žalbi ćeš navesti da na datum koji je naveden kao datum kad je utvrđena obveza nisi uopće bio u stanu jer se stan trenutno renovira i da prijemnik ne posjeduješ (možeš dodati da stan nije ni namješten potpuno)..

Hvala na savjetu. Da upravo tako na dan kad je bio njihov djelatnik nije ni bilo televizije nit pola namještaja, međuti pomalo privodim radove i namještanje kraju tako da ću najvjerojatnije početkom ljeta i uselit i sigurno imati i tv a ako do tada nedobijem nikakvu kaznu već posle useljenja kako dokazati da sam tv kupio recimo u 6.mjesecu.. Neznam kako će sve skupa ispast, nebi tio plaćat za nešto što nisam ni imao a nebi tio da me oderu jer im nemogu dokazat a za odvjetnike nemam love.

MrBlc
15.04.2013., 21:35
Hvala na savjetu. Da upravo tako na dan kad je bio njihov djelatnik nije ni bilo televizije nit pola namještaja, međuti pomalo privodim radove i namještanje kraju tako da ću najvjerojatnije početkom ljeta i uselit i sigurno imati i tv a ako do tada nedobijem nikakvu kaznu već posle useljenja kako dokazati da sam tv kupio recimo u 6.mjesecu.. Neznam kako će sve skupa ispast, nebi tio plaćat za nešto što nisam ni imao a nebi tio da me oderu jer im nemogu dokazat a za odvjetnike nemam love.

Imaš svjedoka da TV nije bio u stanu, roditelji ti mogu svjedočiti da si u tom periodu povremeno boravio kod njih zbog radova. Isto tako mogu potvrditi da su bili prije i poslije tog dana u stanu i da nisi imao TV. Ako kupuješ novi TV, možeš priložiti i kopiju računa (naravno, pod pretpostavkom da si prijavio TV).

kiss me
16.04.2013., 09:53
Ma koje svjedočenje i dokazivanje.. :rolleyes:
On nema u stanu televizor, jer niti ne živi u njemu još, a i kad će živjeti, nije siguran da l će ga imati - i šlus :kava:

anchicha
16.04.2013., 10:11
Ma ne moraš ti dokazat da nemaš TV, oni moraju dokazat da ga imaš. Nevin si dok ti se ne dokaže krivnja!

krmeljica
22.04.2013., 20:06
Ma koji to zakon kaže da smo ga dužni pustiti u kuću/stan?

zakon samo kaže da nisi dužan nikoga pustit u kuću. to je jasno. ali ako odjaviš tv prijamnik, a to možeš samo ako se potpišeš na hrt-ov zahtjev za odjavi tv prijemnika koji moraš ovjeriti i poslati, u njemu piše da ćeš kazneno odgovarati ako kontrolora ne pustiš u kuću, odnosno ako on utvrdi da ipak imaš radio/tv prijamnik, mobitel ili kompjuter. ako ga ne pustiš sam si si kriv. on u tom slučaju samo može zaključiti da imaš prijamnik, a osim ulaza u tvoj dom ne postoji drugi način da se bilo tko uvjeri da nemaš nikakav prijemnik. da se pretplata može tako jednostavno ne plaćati nitko ju ne bi plaćao.

MrBlc
22.04.2013., 20:12
zakon samo kaže da nisi dužan nikoga pustit u kuću. to je jasno. ali ako odjaviš tv prijamnik, a to možeš samo ako se potpišeš na hrt-ov zahtjev za odjavi tv prijemnika koji moraš ovjeriti i poslati, u njemu piše da ćeš kazneno odgovarati ako kontrolora ne pustiš u kuću, odnosno ako on utvrdi da ipak imaš radio/tv prijamnik, mobitel ili kompjuter. ako ga ne pustiš sam si si kriv. on u tom slučaju samo može zaključiti da imaš prijamnik, a osim ulaza u tvoj dom ne postoji drugi način da se bilo tko uvjeri da nemaš nikakav prijemnik. da se pretplata može tako jednostavno ne plaćati nitko ju ne bi plaćao.

Kaznena odgovornost je definirana zakonom i nikakav ugovor, uvjeti korištenja ni izjave je ne mogu definirati.

On može zaključiti da ti imaš prijemnik, ali kad bi zaključak bio dokaz za išta, svi bismo bili u zatvoru. Recimo, da stvarno nemaš TV i on tri puta dođe kad nisi doma. Ima li onda pravo zaključiti da imaš TV? Ima li on ikakav dokaz da si doma, čak i da mu otvoriš vrata i kažeš "vlasnik trenutno nije kod kuće", nema dokaza ni da si ti vlasnik niti da je bio kod tebe.

Srebrni-medvjed
22.04.2013., 20:19

Zahtjev o odjavi tv prijemnika :lol::lol: koja smo mi banana država, umjesto da inkasatoru samo kažeš "nemam tv" mi moramo pisati ovjereni zahtjev. I nitko ti bez sudskog naloga nema pravo ući u tvoju kuću ako ga ne pustiš

hrvatska uopće nije država, nego smijurija :flop:

kiss me
23.04.2013., 11:53

Takva stavka u Zahtjevu za odjavom je protuzakonita i čisto reketaranje i nema boga da ti prođe na sudu.
Na kraju, Zakon o HRT pretplati je nešto što je sam HRT donio i tako ga nazvao, a koliko je meni poznato HRT još uvijek nije postao zakonodavno tijelo ove države :ne zna:

A plaćaju ga iz neznanja i straha :kava:

Katrin
23.04.2013., 15:51
Zakon o HRT pretplati je nešto što je sam HRT donio i tako ga nazvao

Nije točno. Zakon je donijelo zakonodavno tijelo, kao i svaki drugi zakon. Ne može nitko drugi proizvoljno akte nazivati zakonima.
HRT je donio Odluku o načinu odjave prijamnika.

Pollux
24.04.2013., 06:25

Neće biti...

jedan dan, baš izlazim iz kuće, drugi dan mi žena sa bičem u lateksu u dnevnoj sobi polugola pa ne može ući, treći dan jednostavno nisam raspoložen.. i na osnovu čega on može bilo što zaključiti? :) Ne ide to tako. I ne plaća se pretplata nego pristojba i to je OGROMNA razlika jer nema pretplatničkog ugovora... :)

kiss me
24.04.2013., 12:01
Nije točno. Zakon je donijelo zakonodavno tijelo, kao i svaki drugi zakon. Ne može nitko drugi proizvoljno akte nazivati zakonima.
HRT je donio Odluku o načinu odjave prijamnika.

Sorry, moja greška, krivo sam napisala - htjela sam reći da je te cake dodao hrt.

my_space
09.05.2013., 12:52
Kod mene je ovakav slučaj. Obveznik plaćanja pristojbe je bio moj otac. Ja sam nastavila plaćati jer sam imala u posjedu crno bijeli tv prijamnik. Kada se je taj tv pokvario jedan prijatelj mi je dao na korištenje svoj koji sam gledala i plaćala pristojbu. Kako sam ostala bez redovitih primanja a živim sama, odlučila sam mu isti vratiti i prestala sam plaćati račune HRT-u. Nedugo poslije slijede opomene i ovrhe. Slučaj je na sudu od 2011. a nedavno sam dobila i drugu.
Nemam što kriti, tv-a nemam, radio nemam,nemam auto, imam laptop koji koristim u lokalnom kafiću za svoje potrebe. Fiksni telefon sam otkazala prije par godina tako da nemam ni internet doma. Nisam nikad potpisivala nikakve dokumente (prijava prijamnika), OIB nisam dostavila ali oni ga imaju, prijava sa kojom raspolažu datira iz 1993. kada je stan u kojem živim bio u društvenom vlasništvu a moj otac je bio stanar i obveznik plaćanja što sam dokazala uvidom u potvrde iz starijih godina. Ne želim potpisivati njihove izjave o puštanju kontrolora pa sad čekam da sud razriješi slučaj. Nedavno sam ostala bez posla tako da imam sa biroa neku mizernu naknadu i umorna sam već od ovih navlačenja sa njima. Zanima me da li i kome se mogu obratiti za uznemiravanje,prijetnjie ovrhama, falsificiranje prijave ?
Pored egzistencijalnih problema , kako preživjeti sa 1200 kn naknade ovi pozivi na sud mi predstavljaju dodatno opterećenje

slafko
10.05.2013., 07:42
A di ti je sad taj stari crno-bijeli televizor?

my_space
10.05.2013., 11:16
A di ti je sad taj stari crno-bijeli televizor?
bačen na otpad, davno

ice185
22.05.2013., 10:52
Dečkova majka dobila onu standardnu kaznu od 240kn (ili to ili 1000kn za sudske troškove) neki dan. Kažu da su utvrdili da ima TV negdje prošli mjesec. Majka se sjeća da ih je vidjela kako prešetavaju po selu (pola Slavonije nema TV, sve mi se čini :D), ali kod nje nisu došli. Još ih je čekala (probali smo joj nekoliko puta objasniti da nije dužna pustiti ih u kuću, ali nju je uvijek strah...:rolleyes: ).

Ne mogu vjerovati da su tako nisko spali, da šalju kazne ljudima onako, na blef.

sivkić
22.05.2013., 11:13
Sudski troškovi nisu 1000 kn nego cca 200 a ako ne posjeduje tv neka napiše žalbu i pošalje njima.(Inkasator/kontrolor dobiva lovu za svaki novootkriveni neprijavljeni tv).

My Name Is...
22.05.2013., 11:46
Nakon koliko mjeseci, dana, godina stiže na kućnu adresu obavijest da ne plaćamo pretplatu? Nismo ništa potpisali, suprug rekao da nemamo tv, inkasator rekao da će to njihova pravna služba riješiti. to bilo prije 3 i po mjeseca.

pohranjujte
22.05.2013., 11:51
Sudski troškovi nisu 1000 kn nego cca 200 a ako ne posjeduje tv neka napiše žalbu i pošalje njima.(Inkasator/kontrolor dobiva lovu za svaki novootkriveni neprijavljeni tv).

Kome da šalje žalbu kada nema upute o pravnom lijeku iliti to je obično pismo (nije preporučeno) naslovljeno na nekoga bez ikakvog OIBa ili ičega, čak niti na vlasnika prostora ili nekretnine, meni došlo sa krivom adresom tj. cijela ulica ima tu adresu na omotnici :lol:. To je kao da ti ja pošaljem obično pismo u kojem piše da mi platiš 240 kn ili ću pokrenuti postupak zato što si me krivo pogledao.

sivkić
22.05.2013., 12:50
Tip pisma uopće nije bitan.Žalbu piše onaj na koga je pismo adresirano onome koji ga je i poslao bez obzira ima li upute ili nema.

pohranjujte
22.05.2013., 17:52
Zašto bi im uopće vraćao pismo? Tko su oni da trošim novce na njih? Ili, da karikiram, to je kao da ja pošaljem na 100 000 adresa i tražim ih novce zato jer mislim da su mi dužni i onda mi svi oni moraju poslati pismo nazad u kojem pišu da nisu dužni. Pritom se nisu udostojili poslati pismo na pravu adresu, čovjeku koji tamo živi.

Kako uopće mogu znati da su ti svi ljudi primili to pismo?

sivkić
22.05.2013., 19:10
Ne moraš trošit na pismo.Dobiješ uplatnice, ne plaćaš, oni podignu ovrhu pa ćeš i pisat i hodat do suda.

pohranjujte
22.05.2013., 19:23
Misliš da će oni na to pismo u kojem ćeš napisati da nemaš TV reagirati na način da neće dignuti ovrhu?
Tko da im piše pismo kada je krivo napisana adresa i nitko s tim imenom i prezimenom ne živi na toj adresi? Možda je najbolje kada dođe ovrha reći poštaru da napiše da takav ne postoji pa nemaju kome dignuti ovrhu jer netko mora preuzeti pismo? :ne zna:

anchicha
23.05.2013., 11:06
Dečkova majka dobila onu standardnu kaznu od 240kn (ili to ili 1000kn za sudske troškove) neki dan. Kažu da su utvrdili da ima TV negdje prošli mjesec. Majka se sjeća da ih je vidjela kako prešetavaju po selu (pola Slavonije nema TV, sve mi se čini :D), ali kod nje nisu došli. Još ih je čekala (probali smo joj nekoliko puta objasniti da nije dužna pustiti ih u kuću, ali nju je uvijek strah...:rolleyes: ).

Ne mogu vjerovati da su tako nisko spali, da šalju kazne ljudima onako, na blef.

Ne moraš uopće reagirat na to pismo. To se zove obavijest o pokretanju prekršajnog postupka. U obavjesti piše da je dana tog i tog kontrola utvrdila da se ne plača pretplata na 1 TV prijemnik. Piše ti i neka kazna od 240 Kn (ili više) i neki citati iz zakona o HRT-u. To je standardna procedura HRT-a i šalju je po principu APP. Dolje sitnim slovima piše ako platiš po toj uplatnici da se prijavljuješ kao HRT pretplatnik.

NI SLUČAJNO nemoj platit po toj obavijesti, lijepo je arhiviraj i čekaj poziv na prekršajni sud. Šansa da do suda dođe je vrlo mala, ako dođe ti tvrdi da na dan kad je pisana prijava nisi imao TV i traži ih da dokažu suprotno. Kako neće moći to dokazat odbacit će slučaj. Nadam se da nitko od stanara nije potpisao prijavu TV-a.

Do ovrhe ne može doći jer nisi ni upisan kao pretplatnik pa ne postoji DVO.

Problem je taj da se ljudi preplaše obavijesti, plate i upišu se kao pretplatnici. Drugi je problem taj da su kontrolori plačeni po proviziji novo upisanih pretplatnika pa im je u cilju lagati i pisati svašta, a po teoriji velikih brojeva većina ljudi plati "kaznu" po dobivenoj obavijesti, pa ti je kasno da se kaješ. Ako nisu bilu u posjedu i neposredno vidjeli prijemnik, ili ako nisi sam potpisao prijavu TV-a onda ti ne mogu ništa. Samo se pravi lud.

Pozz

pohranjujte
23.05.2013., 11:47
Ako nisu bilu u posjedu i neposredno vidjeli prijemnik, ili ako nisi sam potpisao prijavu TV-a onda ti ne mogu ništa. Samo se pravi lud.

Pozz

Meni je sporan i ovaj boldan dio. Oni su direktno zainteresirana stranka i mogu tvrditi šta hoće ali po ZOO ili ZZP piše nešto u smislu da takvi svjedoci ili dokazi ne vrijede. :ne zna: Tako ja mogu tvrditi da si mi ti dužna a da ti moraš dokazivati da nisi umjesto da ja dokažem da stvarno jesi iako te niti ne poznam ali idem po sistemu APP i šaljem to hrpi ljudi. Ali ne nekakvim zapisnikom svog djelatnika nego dokazima, slikom TVa u tom prostoru, markom i modelom TVa, utvrđivanjem činjenica od strane suda...

To me podsjeća na ono dizanje ovrha nekakve firme koja je ljudima poslala nekakve bezvrjedne certifikate bez da imaju nekakav dokaz da su oni to tražili koje sada žele ovrhom naplatiti 1 500 kn. Neki i plate. Sistem velikih brojeva i velike zarade.

my_space
28.05.2013., 11:54
Ovrha se pokreće na temelju tvz vjerodostojne isprave, ja to osporavam na sudu. A vjerodostojna isprava je njihova salda konto kartica gdje su uvodili pretplatnike često bez osnova. Ja ne mogu dokazati da nešto nemam a oni tvrde da imam, inkasatora nisam vidjela godinama, prijava prijamnika bez osnovnih podataka i bez potpisa se po meni ne može smatrati dokazom ako ista nije potpisana od strane vlasnika. Uskoro ponovo idem na sud, druga ovrha stigla a prva još nije riješena jer sam uložila žalbu višem sudu. Prestrašno je to što rade i način na koji rade, ako je zakonom propisano da svi vlasnici tv prijamnika moraju plaćati pristojbu onda bi se takvo vlasništvo moralo drugačije regulirati na način da se propiše obrazac koji bi svatko tko kupi tv morao popuniti, potpisati i dostaviti njihovoj službi (marka, tvornički broj, datum kupovine i sl) . Zanimljivo je kako su napravili obrazac odjave kojim i ako nisi vlasnik indirektno priznaješ da jesi, pitam se što odjavljuješ a da ne govorim o ovjeri koja košta i kojom te tjeraju da se odrekneš svojih Ustavom zagarantiranih prava (svojim potpisom dozvoljavaš nekome da ulazi u tvoj dom). Prvi puta sam na sudu izjavila isto što i u prigovoru na rješenje o ovrsi, nemam tv. Sada ću dati pisanu izjavu na sud, pa ako sud odluči da se izvrši kontrola nemam ništa protiv, neka dođu -samo da se to konačno završi. Nikad nisam izbjegavala svoje obveze , sada mi nemaju što uzeti osim ako će plijeniti po kući stvari. Znam samo jedno da se puno bolje osjećam od kada ne pratim tv program, i mislim da i kada budem u mogućnosti neću kupiti tv . Za cijenu jedne mjesečne pristojbe imam godišnju članarinu u gradskoj knjižnici. Internet je dostupan u skoro svakom kafiću a takodjer i u knjižnici. Ogadili su mi se za sva vremena.

TheTina
07.06.2013., 19:08
Došla su mi danas na vrata 2 tipa,piše njima lijepo na kartici HRT kadrovske pristojbe, nedavno sam se doselila u ovaj stan kao podstanarka,prva sam godina faksa,nisam baš super upućena u sve te stvari. Uglavnom, počnu oni meni nešto za plaćanje, ne sjećam se više točno detalja jer sam se sva izbezumila kad mi je rekao da ja nisam prijavljena u tom stanu, znači, počinjen je prekršaj. Ja sam rekla da sam došla u Zg samo na ispite i da odlazim za par dana,on je zapisao što sam ja rekla i kao da će provjerit s gazdom. Kakve će sankcije sad uslijediti, jesam li naj****a ja, gazda ili oboje? ili nitko?
Nisam dala nikakve podatke, pitao me samo tko je vlasnik stana.

kiss me
07.06.2013., 19:56
Šta ti imaš hrt-ovcima objašnjavati ko si i šta si i kol'ko dugo si tu? :rofl:
Ti zbilja misliš da oni znaju je l ti jesi ili nisi negdje prijavljena? Blefiraju :rofl:

Drugi put ni nemoj otvarati vrata - samo im kroz zatvorena vrata reci da ti je mama rekla da ne smiješ otvarati nepoznatim stričekima :zubo:

TheTina
07.06.2013., 20:08
Pojma nemam, samo sam tražila način da se izvučem, nije mi bilo baš ugodno. pa neću ja ispaštati ako gazda nije prijavio televiziju :o
Rekli su da će doći opet, nek si onda gazda to riješava.

kiss me
08.06.2013., 21:27
Pretplatu ćeš u tom slučaju morati plaćati ti :ne zna:

Jednostavno im reci da ti nisi vlasnik i da nemaš tv i gotova priča.

Maussie
11.06.2013., 10:47
Evo da se i ja izjadam malo. Nismo platili HRT-u pretplatu od 2006. do 2007. znači otprilike godinu dana (+/- mjesec, dva) i ćaći je sjeo HRT na tekući račun 2010. godine.
Njegov tekući je i dan danas zablokiran s obzirom da smo uplatnicom u FINI platili oko 1200kn te je njemu u međuvremenu skinulo s računa (kako mu je sjedalo) otprilike 8000kn. Račun još uvijek nije odblokiran. Zvali smo banku, oni su rekli da oni nemaju uvid u to koliko oni od nas imaju potražnju. Na kraju smo zvali HRT te su nam oni rekli da mi možemo jedino putem odvjetnika njima slat tj tužbom tražiti uvid u njihovu potražnju.
Znači, bukvalno ga pljačkaju konstantno i nitko ništa više ne zna.

kiss me
12.06.2013., 20:42
Pa morao je tata dobiti riješenje o ovrsi da zna kolika je cifra :ne zna:

goliath
13.06.2013., 11:15
Može i od FINE tražiti da mu daju presliku rješenja o ovrsi - uz naknadu po stranici ...

Zip
19.06.2013., 20:18
Ako je popunjen onaj obrazac za prijavu tv prijemnika putem interneta, kada onda počinju stizat uplatnice??

Devirani109
20.06.2013., 10:17
placanje rtv pretplate

--------------------------------------------------------------------------------

Ako sam na krivoj stranici, molim admine da premjeste temu ali ovo mi je jako vazno pitanje pa stoga molim vasu pomoc :

uselila sam u novi stan i nisam prijavila rtv prijamnik,
nedavno se pojavio netko i trazio me, valjda inkasator, sin je bio doma, ja sam bila na poslu.
Bivsi vlasnici nisu odjavili svoj prijamnik i te uplatnice dolaze ali ja sam to zanemarivala i smatram da nije moja obveza odjavljivati bivseg vlasnika koji je btw.preminuo a ja stan kupila od njegova nasljednika koji je trebao napraviti odjavu rtv pretplate ali to ocito nije ucinjeno jer uplatnice i dalje dolaze na ime tog pokojnog vlasnika.
Eh, sad, kako sam ja vec nekoliko mjeseci na ovoj adresi, svjesna sam toga da ne mogu izbjeci placanje rtv pristojbe . Napravila bih prijavu prijamnika i placala redovito ono sto NE gledam .
Kad je vec takva obveza a ne da mi se navlaciti po sudu I nedaj boze dobiti ovrhu na placu.
Sad me zanima kakva je procedura. Buduci da bivsi vlasnik nije odjavio pretplatu kada sam ja uselila, pretpostavljam da se u ovih nekoliko mjeseci nagomilao dug zbog neplacanja pretplate. Da li oni mogu mene teretiti za taj iznos ?
Ako prijavim rtv pretplatu od danas a po osobnoj iskaznici se vidi da sam na toj adresi vec 7 mjeseci, da li me mogu natjerati da platim zaostatke. Mogu li mi ikako dokazati suprotno ako velim da sam tv kupila tek nedavno ?

asprah
20.06.2013., 10:24
Ok pročitao sam veći dio ove teme, al mislim da nije bilo govora o slijedećem.
Što se događa ako sam ja primjerice najmodavac stana iz kojeg sam odjavio HRT pristojbu jer , recimo u stanu koji iznajmljujem stvarno ni nemam TV niti bilo kakav drugi uređaj za koji se plaća pristojba. I sada primjerice, iznajmim taj stan nekome, naravno uz prijavu i sad taj podstanar za primjerice 2 mjeseca kupi TV, i meni ne kaže ništa o tome. Što se dogodi ako njemu dođe inkasator na vrata i ovaj ga pusti i vidi mu TV? Meni nema smisla recimo da ja odgovaram za to ako nisam znao da podstanar ima TV. Primjerice ja dolazim podstanaru obično jednom mjesečno i to uz najavu dan ranije-što njega sprečava da taj dan kad ja dolazim jednostavno sakrije tv prijamnik, i ja naravno ne bih imao pojma da ga on uopće ima? Kome bi sad ovi janjičari poslali ovrhu za harač ? Meni kao vlasniku ili podstanaru koji je prijavljen tamo ?
Kako bi oni mogli uopće dokazat na sudu da sam znao da podstanar ima TV prijamnik ? Ovo je sve hipotetski, inače imam podstanara koji plaća pristojbu, ali eto baš me zanima što bi se dogodilo u ovom slučaju.
Pretpostavljam da bi odgovoran bio podstanar zato što je znao da u režijama ne dobiva HRT uplatnice, a koristi svjesno TV prijamnik.

Ri 71
20.06.2013., 11:08
placanje rtv pretplate

--------------------------------------------------------------------------------

Ako sam na krivoj stranici, molim admine da premjeste temu ali ovo mi je jako vazno pitanje pa stoga molim vasu pomoc :

uselila sam u novi stan i nisam prijavila rtv prijamnik,
nedavno se pojavio netko i trazio me, valjda inkasator, sin je bio doma, ja sam bila na poslu.
Bivsi vlasnici nisu odjavili svoj prijamnik i te uplatnice dolaze ali ja sam to zanemarivala i smatram da nije moja obveza odjavljivati bivseg vlasnika koji je btw.preminuo a ja stan kupila od njegova nasljednika koji je trebao napraviti odjavu rtv pretplate ali to ocito nije ucinjeno jer uplatnice i dalje dolaze na ime tog pokojnog vlasnika.
Eh, sad, kako sam ja vec nekoliko mjeseci na ovoj adresi, svjesna sam toga da ne mogu izbjeci placanje rtv pristojbe . Napravila bih prijavu prijamnika i placala redovito ono sto NE gledam .
Kad je vec takva obveza a ne da mi se navlaciti po sudu I nedaj boze dobiti ovrhu na placu.
Sad me zanima kakva je procedura. Buduci da bivsi vlasnik nije odjavio pretplatu kada sam ja uselila, pretpostavljam da se u ovih nekoliko mjeseci nagomilao dug zbog neplacanja pretplate. Da li oni mogu mene teretiti za taj iznos ?
Ako prijavim rtv pretplatu od danas a po osobnoj iskaznici se vidi da sam na toj adresi vec 7 mjeseci, da li me mogu natjerati da platim zaostatke. Mogu li mi ikako dokazati suprotno ako velim da sam tv kupila tek nedavno ?

Nije tvoja obaveza odjavljivati nekog drugog a kako uplatnice dolaze na drugo ime ti sa vlasničkim listom dokažeš da toga nema tu i gotova priča.Nisi dužna uplaćivati pristojbu za nekog drugog.
Drugi je problem inkasator.Pitanje jel taj ušao u stan i vidio tv ili nije.Ako je malo je složenije ali da se i to riješit stoga pojasni malo taj detalj.
Uostalom dok got ne potpišeš prijavnicu za pristojbu za koju moraš dati podatke sa neke identifikacijske isprave neće ti ništa stizati.Govorim o pravovaljanoj uplatnici.Vjerovatno će te zaplašit nekim kaznama ali to nije pravno održivo nigdje pa zanemari.

Devirani109
20.06.2013., 12:48
Nije tvoja obaveza odjavljivati nekog drugog a kako uplatnice dolaze na drugo ime ti sa vlasničkim listom dokažeš da toga nema tu i gotova priča.Nisi dužna uplaćivati pristojbu za nekog drugog.
Drugi je problem inkasator.Pitanje jel taj ušao u stan i vidio tv ili nije.Ako je malo je složenije ali da se i to riješit stoga pojasni malo taj detalj.
Uostalom dok got ne potpišeš prijavnicu za pristojbu za koju moraš dati podatke sa neke identifikacijske isprave neće ti ništa stizati.Govorim o pravovaljanoj uplatnici.Vjerovatno će te zaplašit nekim kaznama ali to nije pravno održivo nigdje pa zanemari.

ma nije bio inkasator u stanu, dosao je pred kucu i predstavio se kao netko s RTV a i pitao sina da li je tko od odraslih doma. kako mene doma bilo nije, nista se nije dogodilo ali sad se ja spremam na to da ce me kad tad zateci doma pa sto da mu radim? Mislim, imam tv i monitor u jednom, u stanu osim te antene na krovu i spojene antene u monitor, ne mozes skopcati da imam tv prijamnik.

Sad, mene muci vise to sto sam ja uplatnice koje su redovno dolazile na ime tog pokojnog , samo prosljedjivala u kantu za smece:rofl: jer ne stoje na moje ime a sama se nisam prijavila jer sam si mislila ma kog cu vraga sad jos i to placati kad ionako ne gledam tv. :ne zna: No vele, zakon je zakon... :kava:

Ali okej, ako se mora, u redu, ja bih pristala i na to samo se bojim da me ne globe za sve ove mjesece unatrag kako tu stanujem a nisam prijavila prijamnik a ovi skrbnici koji su mi prodali stan , nisu odjavili bivseg pokojnog pretplatnika. Do tih se ljudi ne moze doci jer su cergari pa nikad ne znas gdje su. Nemam nikakvih kontakata s njima a meni ne pada na pamet placati tudju pretplatu i dugove koji su nastali neplacanjem iste.

To je ono sto me zabrinjava, da li ja sad moram podmiriti taj dug od tih ljudi koji nisu odjavili pretplatu a ja svjesno bacala te uplatnice u smece i sebe nisam prijavila. obzirom na financijsku situaciju u kakvoj jesam kao samohrana majka, fakat mi ne treba da mi jos nekakvi sporovi nastanu. Sto ako mene inkasator nikad ne ulovi doma i ne udje u stan i ne vidi da ja imam tv? Da li da se svojevoljno sada prijavim da sam recimo, kupila tv prije mjesec dana i da bi ja sad kao po zakonu placala pretplatu ili da i dalje sutim i glumim da ne postojim. Ako se prijavim sama za placanje pretplate, da li oni meni mogu natovariti neplacene racune od bivseg vlasnika ili se taj dug pripisuje onima koji su naslijedili stan a nisu napravili odjave kada je doticni preminuo?

Barem je kod struje, vode , plina i smeca bilo tako, svi dugovi koji su nastali do datuma mog useljenja, oni su naknadno morali platiti iako su prvo htjeli meni natovariti razlike na racun, ali sam onda podastrla stanje brojila, datum promjene vlasnistva i za sve su utuzivali onda one koji su dug napravili.

Ri 71
20.06.2013., 13:06
ma nije bio inkasator u stanu, dosao je pred kucu i predstavio se kao netko s RTV a i pitao sina da li je tko od odraslih doma. kako mene doma bilo nije, nista se nije dogodilo ali sad se ja spremam na to da ce me kad tad zateci doma pa sto da mu radim? Mislim, imam tv i monitor u jednom, u stanu osim te antene na krovu i spojene antene u monitor, ne mozes skopcati da imam tv prijamnik.

Sad, mene muci vise to sto sam ja uplatnice koje su redovno dolazile na ime tog pokojnog , samo prosljedjivala u kantu za smece:rofl: jer ne stoje na moje ime a sama se nisam prijavila jer sam si mislila ma kog cu vraga sad jos i to placati kad ionako ne gledam tv. :ne zna: No vele, zakon je zakon... :kava:

Ali okej, ako se mora, u redu, ja bih pristala i na to samo se bojim da me ne globe za sve ove mjesece unatrag kako tu stanujem a nisam prijavila prijamnik a ovi skrbnici koji su mi prodali stan , nisu odjavili bivseg pokojnog pretplatnika. Do tih se ljudi ne moze doci jer su cergari pa nikad ne znas gdje su. Nemam nikakvih kontakata s njima a meni ne pada na pamet placati tudju pretplatu i dugove koji su nastali neplacanjem iste.

To je ono sto me zabrinjava, da li ja sad moram podmiriti taj dug od tih ljudi koji nisu odjavili pretplatu a ja svjesno bacala te uplatnice u smece i sebe nisam prijavila. obzirom na financijsku situaciju u kakvoj jesam kao samohrana majka, fakat mi ne treba da mi jos nekakvi sporovi nastanu. Sto ako mene inkasator nikad ne ulovi doma i ne udje u stan i ne vidi da ja imam tv? Da li da se svojevoljno sada prijavim da sam recimo, kupila tv prije mjesec dana i da bi ja sad kao po zakonu placala pretplatu ili da i dalje sutim i glumim da ne postojim. Ako se prijavim sama za placanje pretplate, da li oni meni mogu natovariti neplacene racune od bivseg vlasnika ili se taj dug pripisuje onima koji su naslijedili stan a nisu napravili odjave kada je doticni preminuo?

Barem je kod struje, vode , plina i smeca bilo tako, svi dugovi koji su nastali do datuma mog useljenja, oni su naknadno morali platiti iako su prvo htjeli meni natovariti razlike na racun, ali sam onda podastrla stanje brojila, datum promjene vlasnistva i za sve su utuzivali onda one koji su dug napravili.

Čekaj da se pojavi jer on mora točno napisat tvoje podatke na prijavnicu i to ti moraš potpisat.Bez toga ništa.
Imaš izbor da mu to sve navedeš od dana kad dođe jer antena ostala od bivših vlasnika a tebi se nije išlo na krov skidat ili mu reć da nemaš tv i ga ne pustit u kuću.
Standardno pošalju uplatnicu na 240 kn ali tu je opaska jer kada je platiš odma si dao pristanak za plaćanje pretplate.
Rasteži koliko možeš.Neko to radi godinama...

Sa starim uplatnicama nemaš ništa jer nisi ti ta koji je potpisala pretplatu i to ignoriraj.Vjerovatno se zbog toga dotični i pojavio.Neka oni jure bivše vlasnike.Jedino ako ti budu dosađivali zbog toga pokaži im vlasnički list pa neka njih jure kao znaju.

Siohan
29.06.2013., 19:36
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, ako netko zna odgovoriti. Inače ja nemam doma ni TV ni radio, imam samo internet i sve radim preko laptopa na kojem nemam TV karticu. Nekad jedino pogledam live streaming Dnevnika ili neke emisije na stranici HRT-a. Jedini radio koji imam je na mobitelu i za njega plaćam onu radijsku frekvenciju. Neki dan mi inkasator bio na vratima. Rekla sam mu kakvo je stanje. Pita me imam li radio u autu, kažem nemam auto (što je istina). On mene pita hoću ga pustiti u stan da uđe da provjeri. Žurila sam na posao i nisam ga pustila, a i stan mi je bio neuredan. Uostalom zašto bi ga i pustila, nije on policija. Na to mi je on rekao da bi to moglo gadno završit jer su svi građani Hrvatske dužni plaćati barem jednu TV pretplatu. Na to sam mu rekla, ali što da plaćam kad nemam nijedan uređaj. On je opet nešto promrljao o gadnom završetku i vrtio glavom i nešto pisao, a ja sam morala otići. Ne namjeravam plaćati nešto što ne koristim, ali bi htjela provjeriti i ako je neka prijava na moje ime, njega prijaviti za lažnu prijavu. Je li on u pravu da svi moraju plaćati pretplatu i gdje bi mogla provjeriti postoji li prijava na moje ime?

drot13
29.06.2013., 20:11
Ne moraju svi plaćati i nema te za što prijaviti.:top:

Siohan
29.06.2013., 20:22
Ne moraju svi plaćati i nema te za što prijaviti.:top:

Znači da je lagao i pokušavao me zastrašiti. Mislim da je to baš pokvareno od njega. No sad znam što ću mu reći sljedeći put. Hvala ti za odgovor. :)

kiss me
30.06.2013., 16:58
Znači da je lagao i pokušavao me zastrašiti. Mislim da je to baš pokvareno od njega. No sad znam što ću mu reći sljedeći put. Hvala ti za odgovor. :)

Pa to i jedini način na koji hvataju ljude za pretplatu :rofl:
Ti ne da nisi njega dužna pustiti u stan, nego mu nisi dužna ni objašnjavati ni šta imaš ili nemaš od tehnike... nemaš tv, hvala, doviđenja.

sokreri
01.07.2013., 10:50
pozdrav svima!

nov sam ovdje i jos ne znam kako se koristiti forumom, al probat cu. kao i mnoge i mene je muka natjerala da se javim. bio mi je kontrol, nisam se snasao u datom momentu (u situacijama kad se prijeti kaznama sam uvijek ne snalazljiv) i pustio sam ga u stan u kojem je radio radio (TV nemam). sve je fino ispisao i ja sam sve podatke poslusno dao. nakon brzog iscitavanja foruma i iskustva drugih, vidim da sam pocinio najvecu gresku! trebao sam odmah platiti "zaostatke" od 240 kn, ali nisam imao novce pa sam dobio uplatnicu. e sad, buduci da nisam prijavljen u ovom stanu, a u stanu gdje sam prijavljen "vec placam pretplatu", moram li platiti ovaj racun? ili to nema nikakve veze?

hvala na odgovoru i ispricavam se ako je slicno pitanje vec negdje bilo!

slafko
01.07.2013., 10:58
Kako bi oni mogli uopće dokazat na sudu da sam znao da podstanar ima TV prijamnik ? Ovo je sve hipotetski, inače imam podstanara koji plaća pristojbu, ali eto baš me zanima što bi se dogodilo u ovom slučaju.
Pretpostavljam da bi odgovoran bio podstanar zato što je znao da u režijama ne dobiva HRT uplatnice, a koristi svjesno TV prijamnik.

Naravno da je na podstanaru da plaća pristojbu ako ima telku. Tebe se to savršeno ne tiče.

Kao najmodavcu su ti najveći problem struja i voda jer ako to podstanar ne plaća, ovi će sjest' tebi, a ako ti ne platiš pa oni isključe, podstanar će te karat da si mu oduzeo osnovne životne potrebe ili kaj već. Pisala je škvadra po forumu o ovakvim scenarijima kod iznajmljivanja. Horor.

Siohan
01.07.2013., 13:20
Pa to i jedini način na koji hvataju ljude za pretplatu :rofl:
Ti ne da nisi njega dužna pustiti u stan, nego mu nisi dužna ni objašnjavati ni šta imaš ili nemaš od tehnike... nemaš tv, hvala, doviđenja.

Pa ok, zato sam i pitala kako postupiti. Ne znam sve zakone, a sigurno nikome nije drago da mu se prijeti. :ne zna: Uglavnom, nemam nijedan uređaj, nema mi pravo ništa naplatiti i to je to. Puštat ga u stan sigurno neću.

post-IT!
03.07.2013., 17:25
pozdrav.
u podstanarskom stanu imam prijavljeni TV. faks mi je zavrsio i vracam se svojim, a oni tamo vec placaju pretplatu.
sto sad trebam napraviti? odjava prijamnika ili promjena adrese?
tv vracam doma sa sobom.

Valderon
03.07.2013., 19:34
pozdrav.
u podstanarskom stanu imam prijavljeni TV. faks mi je zavrsio i vracam se svojim, a oni tamo vec placaju pretplatu.
sto sad trebam napraviti? odjava prijamnika ili promjena adrese?
tv vracam doma sa sobom.

Imao sam identičnu situaciju prije koju godinu, a rješio sam ju prilično bezbolno. Bila su dovoljna dva maila korisničkoj službi HRT-a. U prvom sam objasnio situaciju, odnosno da njihova procedura odjave ne predviđa moj slučaj. Njihov odgovor je bio da pošaljem stare podatke sa uplatnice odakle odlazim, te nove podatke - gdje se selim (ime, adresa, poziv na broj sa računa). To sam i učinio, a na moje iznenađenje i radost pristojbu u podstanarskom stanu su odjavili.

Držim fige da i tebi uspije.

kifla_
05.07.2013., 15:31
hvala, probam :top:

DukeNukemm
12.07.2013., 11:19
Imam pitanje....Podstanar sam na jednoj adresi vec cca. 2 godine....nikad na toj adresi na kojoj jesam sada nisam prijavio tv ili radio...posjedujem oboje..i jos u autu imam radio...nikad mi ništa nije stizalo..nikakvi dopisi, opomene, ni inkasator nikad nije bio...ako on recimo dođe i uspije saznati sam ja tu vec 2 godine..moze li on meni te dvije godine naplatiti unatrag s jos nekakvom kaznom...ili ako nekako izvuce informaciju koliko dugo imam auto ili tako nesto?

drot13
12.07.2013., 11:35
Ne može ti ništa i ne brini. Preleti desetak stranica ove teme i sve će ti bit ijasno.:top:

DukeNukemm
12.07.2013., 12:05
A ako kontaktira mog gazdu i on mu kaze ili da podatke koliko dugo zivim tu...i to vrijeme nisam placao pretplatu..to bi moglo doseci nekih 2000 kn onda..ako je skoro 2 i pol godine...rekla mi je jedna poznanica da su njoj (isto je podstanarka) dosli doma, muz otvorio..zbunio se i rekao mi da ne plaćaju..i 6 mjeseci su morali unatrag platiti iako zive puno duze na toj adresi...kakve su im to norme...i naravno onda su poceli dobivati redovite uplatnice....o.O

drot13
12.07.2013., 12:19
Neće kontaktirati tvog gazdu, bez brige. Opet, prelistaj malo unazad po temi i sve ćeš vidjeti.:top:

sobarica
18.07.2013., 20:44
Evo da se javim sa svojim iskustvom.
Jučer nam osvane na vratima kontrolor HRT-a. Mi uredno plačamo pristojbu već godinama ali smo ove godine kategorizirali dva apartmana. U TZ i na još nekim mjestima su nas upozorili da nismo dužni plačati posebno pretplatu za apartmane jer su oni u kući gdje mi živimo. Objekat je u vlasništvu supruga, kategorizacija apartmana je također napravljena na ime supruga kao i svi računi koje dobivamo pa tako i RTV pristojba. Sve to lijepo njemu ja objasnim a on meni da oni imaju prijavu da sam ja iznajmljivač. Nemam baš ništa u svom vlasništvu niti sam igdje navedena kao iznajmljivač. Pretpostavljam da suprugu zakonski ne mogu nakalemiti još jednu pretplatu pa sad to pokušavaju meni.
Otjerali smo ga jer je bio bezobrazan ali pretpostavljam da ću dobiti onu famoznu uplatnicu.
Ima li još netko slična iskustva sa apartmanima jer je zakon malo nedorečen pa oni to iskorištavaju.
Ja im ne mislim ništa plačati i spremna sam ići i do suda, samo neznam dali da reagiram odmah sa tužbom ili da pričekam da stigne prva uplatnica.

Panklex
18.07.2013., 21:12
Eto zaskocili i mene na prepad. Dosao ujutro,spavao sam kao bebica,i doslovno sam lika pustio u stan jer sam ocekivao postara i nikog drugog,nitko drugi i nezna da zivim tu,ja cijelo vrijem mislio postar koliko sam bio uspavan,on govori nesto televija,ja reko imam sta je stvar,i poceo on pretplata,podstanari,blabla. Znaci,TV nije uspio vidjeti ni cuti jer je u drugoj sobi,iako ja blesan rekao da imam koliko sam bio jos pod snom. Stvar druga,u tom stanu imam prijavljeno boraviste,i realno tu zivi cura,ja sutra mogu otici od tamo i ne vratiti se. Kad je poceo kao da oni naprave interni dogovor o placanju TV-a,nevezano jesam ja prijavljen i kako boravim tu i slicno,skuzio sam sta uopce hoce i tko je,rekao sam mu da ne prica gluposti i otpremio van,na sta je on poceo zvat ce gazdu,poreznu upravu (sa oni imaju sa time??) i slicno. Stvarni vlasnici tog stana su dva deckica od 18 god,na stanu pise ime muza od majke tih deckica,a oni su rastavljeni. Znaci sve zbrkano. On od mene zna samo prezime,ostale podatke mu nisam dao. Dakle,TV nije vidjen,ja imam prijavljeno boraviste,podatke mu nisam nikakve dao,nema pojma tko je stvarni vlasnik stana. Ima moje prezime,i prezime vlasnika.Sta moze?

anchicha
19.07.2013., 09:15
Eto zaskocili i mene na prepad. ...Sta moze?

Može blefirat i polsat famoznu Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka sa uplatnicom na 240 Kn. Kad ti to stigne samo baci u smeće jer nema nikakve pravne valjanosti. Uglavnom nemoj se sekirat, nemože ti ništa. Samo nemoj platiti po uplatnici jer se onda dobrovoljno prijavljuješ kao pretplatnik.

sobarica
19.07.2013., 09:24
Evo za sve one koji budu imali problema sa HRT-ovcima a imaju apartmane ovo je odgovor od društva za zaštitu potrošaća.

Poštovani,

Zakon o Hrt-u ( NN 137/10, 76/12 ) propisuje

Članak 34.

(1) Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.

(2) Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona kao da imaju jedan prijamnik.

(3) Fizičke osobe koje ne plaćaju mjesečnu pristojbu i nisu članovi kućanstva koje plaća mjesečnu pristojbu, dužne su plaćati pristojbu za prijamnik u motornom vozilu registriranom na njihovo ime.

(4) Pravne osobe, udruge bez pravne osobnosti, obrtnici i druge fizičke osobe koje obavljaju samostalnu djelatnost plaćaju mjesečnu pristojbu na svaki prijamnik u iznosu utvrđenom člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako zakonom nije drugačije određeno.

(5) Osoba koja ima u vlasništvu ili posjedu prijamnik, a nije član kućanstva koje plaća mjesečnu pristojbu u skladu s ovim Zakonom, obvezna je HRT-u prijaviti prijamnik najkasnije u roku od 30 dana od dana nabave prijamnika ili registracije motornog vozila s ugrađenim prijamnikom, a promjenu adrese, mjesta stanovanja ili sjedišta najkasnije u roku od 15 dana od dana promjene.

(6) Kućanstvom se u smislu ovoga Zakona smatra svaka obiteljska ili druga zajednica osoba koje zajedno stanuju i zajednički troše svoje prihode za podmirenje osnovnih životnih potreba (stanovanja, prehrane i sl.).

(7) HRT vodi evidenciju obveznika mjesečne pristojbe u Republici Hrvatskoj. Na vođenje i korištenje evidencije primjenjuju se propisi o zaštiti osobnih podataka.

(8) Iznimno od odredbe stavka 4. ovoga članka pravne i fizičke osobe koje obavljaju ugostiteljsku djelatnost sukladno posebnom zakonu plaćanjem mjesečne pristojbe utvrđene člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona za jedan prijamnik u ugostiteljskom objektu stječu pravo korištenja triju dodatnih prijamnika u istom ugostiteljskom objektu bez plaćanja mjesečne pristojbe.

Zakon o Htr-u izmijenjen je 2010. godine i tada je dodan i ovaj stavak 8 u čl. 34.
Nadležno Ministarstvo pomorstva ,prometa i infrastrukture dalo je tumačenje da su u stavku 8 obuhvaćene osobe koje se bave iznajmljivanjem apartmana.

anchicha
19.07.2013., 10:18
S tim da ti HRT nikako ne može dokazat da imaš prijemnik osim ako:
1. Sam ne prijaviš televizor.
2. Sam ne pustiš kontrolora i potpišeš mu prijavu
3. Sam ne platiš "kaznu" po Obavjesti o pokretanju prekršajnog postupka gdje si plačanjem suglasan da te upišu kao pretplatnika.

Dakle ako ne surađuješ sa sustavom mogu ti stavit soli na rep, a nitko te ne može natjerat da surađuješ s njima.

bettyboop333
19.07.2013., 15:48
Eto zaskocili i mene na prepad. Dosao ujutro,spavao sam kao bebica,i doslovno sam lika pustio u stan jer sam ocekivao postara i nikog drugog,nitko drugi i nezna da zivim tu,ja cijelo vrijem mislio postar koliko sam bio uspavan,on govori nesto televija,ja reko imam sta je stvar,i poceo on pretplata,podstanari,blabla. Znaci,TV nije uspio vidjeti ni cuti jer je u drugoj sobi,iako ja blesan rekao da imam koliko sam bio jos pod snom. Stvar druga,u tom stanu imam prijavljeno boraviste,i realno tu zivi cura,ja sutra mogu otici od tamo i ne vratiti se. Kad je poceo kao da oni naprave interni dogovor o placanju TV-a,nevezano jesam ja prijavljen i kako boravim tu i slicno,skuzio sam sta uopce hoce i tko je,rekao sam mu da ne prica gluposti i otpremio van,na sta je on poceo zvat ce gazdu,poreznu upravu (sa oni imaju sa time??) i slicno. Stvarni vlasnici tog stana su dva deckica od 18 god,na stanu pise ime muza od majke tih deckica,a oni su rastavljeni. Znaci sve zbrkano. On od mene zna samo prezime,ostale podatke mu nisam dao. Dakle,TV nije vidjen,ja imam prijavljeno boraviste,podatke mu nisam nikakve dao,nema pojma tko je stvarni vlasnik stana. Ima moje prezime,i prezime vlasnika.Sta moze?

Nemože ništa osim vratit se nakon godinu dana i opet blefirat.
Bio kod nas nekidan i suprug ga lijepo poslao van, a dolaze svake godine s istom pričom. :503:

P.S- sad te pitaju po redu: Dal imaš tv, radio, radio u autu ili kompjuter, laptop, itd.. na sve mogu lupit rtv pretplatu. :504:

Smotani2
23.07.2013., 06:44
Na računalo i laptop ne mogu.

leo4
23.07.2013., 06:57
Na računalo i laptop ne mogu.

Članak 34.

(1) Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.
A to je SVE na što možeš slušati radio i gledati TV, pa i mob!:mig:

slafko
23.07.2013., 09:00
Ja na svom računalu i laptopu (koji je, usput, također računalo) ne mogu primati radijski i audiovizualni program. Sumnjam da itko od vas ima radio i tv tunere u računalima. Dakle, za računala nemreš plaćat' pretplatu. Čak niti na smartphoneu nemam radio prijamnik pa opet nema osnove po kojoj bih plaćao pretplatu.

Smotani2
23.07.2013., 09:49
Članak 34.

A to je SVE na što možeš slušati radio i gledati TV, pa i mob!:mig:

To si oni mogu na šešir staviti. Ni na računalu ni na laptopu nemam tv karticu, a ne vidim na koji bi mi način oni mogli dokazati i da imam.

bettyboop333
23.07.2013., 12:51
To si oni mogu na šešir staviti. Ni na računalu ni na laptopu nemam tv karticu, a ne vidim na koji bi mi način oni mogli dokazati i da imam.

Ma koma su, onom hrt-ovcu je suprug rekao da ima računalo, na što je ovaj odmah počeo s pričom i da se na računalo plaća pretplata, al nepada nam na pamet to plaćat, na što odmah prijete tužbom.:503:

slafko
23.07.2013., 13:00
Samo ga pitaj za ime i prezime da i ti možeš podići tužbu. :)

Smotani2
23.07.2013., 18:42
Samo ga pitaj za ime i prezime da i ti možeš podići tužbu. :)

Točno tako.

Mene povremeno obilaze već nekih desetak godina, bez za njih ikakvih rezultata.

kiss me
24.07.2013., 16:53
Ma koma su, onom hrt-ovcu je suprug rekao da ima računalo, na što je ovaj odmah počeo s pričom i da se na računalo plaća pretplata, al nepada nam na pamet to plaćat, na što odmah prijete tužbom.:503:

Nemoj te se ljutiti ljudi - ali tak vam i treba :ne zna:
Pa ne znam od kud vam ta jebena potreba da nekom XY mulcu ispovjedate na vlastitim vratima :rolleyes::rofl:

Lola9
24.07.2013., 23:04
S tim da ti HRT nikako ne može dokazat da imaš prijemnik osim ako:
1. Sam ne prijaviš televizor.
2. Sam ne pustiš kontrolora i potpišeš mu prijavu
3. Sam ne platiš "kaznu" po Obavjesti o pokretanju prekršajnog postupka gdje si plačanjem suglasan da te upišu kao pretplatnika.

Dakle ako ne surađuješ sa sustavom mogu ti stavit soli na rep, a nitko te ne može natjerat da surađuješ s njima.

Tako je, meni se desilo da sam slučajno otvorila vrata u turbo kućnom izdanju tipa ručnik na glavi, kućni ogrtač i rukavice za pranje kad se gospodin predstavio i pitao da li je gđa. Lola9 doma :rolleyes: Samo sam mu rekla da nije i ne znam kad se vraća, pa mi je uručio svoju podsjetnicu da ga gđa svakako nazove :rofl:

Inače u EU ne možeš kupiti tv bez ostavljanja podataka pa automatski šalju pristojbu na naplatu, naravno ako netko već plaća tu istu uvijek ga možete pitati da ostavi svoje podatke, a nitko ne može znati da li dotični ima 1 ili 2 tv-a:mig:

bettyboop333
26.07.2013., 13:47
Nemoj te se ljutiti ljudi - ali tak vam i treba :ne zna:
Pa ne znam od kud vam ta jebena potreba da nekom XY mulcu ispovjedate na vlastitim vratima :rolleyes::rofl:

a šta ćeš kad smo komunikativni:lol:

aabbcc11
06.08.2013., 20:28
Kako mi se pokvario tv, a ne namjeravam kupiti novi, želim ga odjaviti. Na HRT-ovoj stranici našao sam obrazac za odjavu u kojoj, između ostalog, stoji i da dopuštam ovlaštenim predstavnicima HRT-a provođenje kontrole. Zanima me imam li se nakon toga pravo pozivati na zakon o nepovredivosti doma, ili ga se time u ovom slučaju odričem, jer ne namjeravam te lešinare pustiti u kuću?

I ako to stvarno znači da u ovome slučaju zakon o nepovredivosti doma za mene kao nositelja pretplate i potpisnika odjave ne vrijedi, odnosi li se to i na ostale članove moga kućanstva. Tj. ako mene nema kući, mogu li se ostali članovi pozvati na zakon o nepovredivosti doma?

slafko
07.08.2013., 07:12
Po ne-znam-više-koji-put:

Uzmi tu pokvarenu telku i otfuraj je nekoj firmi koja se bavi skupljanjem elektro otpada. Ovako nešto. (http://www.eeotpad.com/) Od njih ćeš dobiti priznanicu da si im predao televizor. Tu priznanicu fotokopiraš i priložiš u pismo HRT službi za pretplatnike koju obavještavaš kako prestaješ biti pretplatnikom od sljedećeg mjeseca budući da više ne posjeduješ TV prijemnik. Zamoliš ih da obrate pozornost na fotokopiju priznanice i činjenicu da je original kod tebe doma ako su dovoljno glupi da ti nastave slati uplatnice. Lijepo ih zamoliš da te maknu iz evidencije pretplatnika i zahvališ im se na satima i danima zabave kojom su te uveseljavali. Pismo pošalješ preporučeno s povratnicom. Povratnicu čuvaš zajedno s priznanicom.

aabbcc11
07.08.2013., 11:17
Po ne-znam-više-koji-put:

Uzmi tu pokvarenu telku i otfuraj je nekoj firmi koja se bavi skupljanjem elektro otpada. Ovako nešto. (http://www.eeotpad.com/) Od njih ćeš dobiti priznanicu da si im predao televizor. Tu priznanicu fotokopiraš i priložiš u pismo HRT službi za pretplatnike koju obavještavaš kako prestaješ biti pretplatnikom od sljedećeg mjeseca budući da više ne posjeduješ TV prijemnik. Zamoliš ih da obrate pozornost na fotokopiju priznanice i činjenicu da je original kod tebe doma ako su dovoljno glupi da ti nastave slati uplatnice. Lijepo ih zamoliš da te maknu iz evidencije pretplatnika i zahvališ im se na satima i danima zabave kojom su te uveseljavali. Pismo pošalješ preporučeno s povratnicom. Povratnicu čuvaš zajedno s priznanicom.

Znači ne moram odjavu raditi s njihovim obrazcem u kojem potpisujem da mogu neometano radit kontrolu.

slafko
07.08.2013., 11:42
Naravno da ne moraš. To je priča koju prodaju škvadri koja ne zna doći na forum i pitati. :D

babarej
07.08.2013., 12:58
Naravno da ne moraš. To je priča koju prodaju škvadri koja ne zna doći na forum i pitati. :D

Ja vise ni misa za komp ne kupujem bez foruma :rofl:

stagodono
14.08.2013., 15:40

jel ovo 100% sigurno? (ima li netko od zadnjih par mjeseci/godinu dana da mu je ovo proslo?)
ti si to napravio u 2011. god., u meduvremenu se dosta toga promjenilo, citam da sudovi odbacuju sve ako nije napisana ona njihova "odjava".

slafko
14.08.2013., 17:44
Gdje si to čitao? :horor:

stagodono
14.08.2013., 20:18
Uglavnom radio sam kako god se pisalo za odjaviti tv. Zalbe bla bla... Sudska presuda je dosla u njihovu korist. Razlog jer nije odjavljen na nacin njihov. Ali na kraju za 6 rata moram platiti sve zajedno 4000kn.:504: s troskovima. Jednom rjeciju ne mozes se bosti s njima. Ovo pisem da nebi drugi pokusavali odjavljivati tv na nacin be biljeznika ili suprotno od njih sta traze. Ja sa ispusio i nebi htio da netko drugi izdoji kao ja. pozdrav

Takva je sudska praksa za sada i vecina sudaca ce tako presuditi.

tako da bi bilo ok napisat ako je netko na taj tvoj nacin nedavno odjavio, jer stare krame se uvijek nade :zubo:

slafko
14.08.2013., 20:43
Bilo bi lijepo da netko od dežurnih pravnika podforuma objasni na koju foru ti sudac može odrezati da plaćaš pretplatu ako si dokazao kako nemaš prijamnik u vlasništvu. To je na razini osude za ubojstvo zato jer posjeduješ klavirsku žicu. :ne zna:

DjangoFreeman1
16.08.2013., 05:16
A ne vidim razloga zašto da se ne pravi odjava po njihovom obrascu..
Uvijek nam ostaje pravo da kontrolora ipak ne pustimo u kuću

stagodono
17.08.2013., 19:30
A ne vidim razloga zašto da se ne pravi odjava po njihovom obrascu..
Uvijek nam ostaje pravo da kontrolora ipak ne pustimo u kuću

zato sto po obrascu ako ti njih ne pustis oni tebe automatski prijave, odnosno uopce ni ne odjave i dale ti salju uplatnice.

JohnDoe-25
20.08.2013., 12:45
Zato što si potpisao da ćeš ih pustiti(što je de facto i de iure protuustavno) jer nitko nikoga zakonom ne može prisiliti da ga pusti u kuču(osim policije sa sudskim nalogom). Inkasator nije policija, niti je kontrola RTV pretplate odobrena od suda.

Meni pada na pamet rješenje slično onome što je napravio tip u Rusiji kartičnoj kući. Oni su mu mailom poslali Ugovor, on je prepravio odredbe koje mu se nisu sviđale, potpisao i poslao natrag, a oni su s njihove strane potpisali bez čitanja. Na sudu je to prošlo, jer je banka potpisala, to što nisu čitali, sami su si krivi. (payback is a bitch) :D

Koliko se sjećam, neki su to rješavali jednostavnim prešaravanjem tog dijela Obrasca, ali napretkom tehnologije se to može puno čišće riješiti. Obrasac se skenira, softverski se obriše nepoželjan dio, isprinta i pošalje prerađen. Problem je jedino ako je taj obrazac na listi zaštićenih obrazaca, ali mislim da nije.

method_man
22.08.2013., 06:30
Jel zna netko koja je procedura kod promjene adrese, konkretno promjene boravišta?

Konkretno, isteklo je boravište na kojem se plaća pretplata i nakon čega slijedi preseljenje na adresu (prebivalište) na kojemu se već plaća pretplata.

aclarea
02.09.2013., 12:45
pozdrav svima, situacija je sljedeća.

u veljači sam bila kod prijatelja sama u stanu.
stan novo kupljen i nenamješten.
na vratima zvonio inkasator, ja otvorila, dajte dokaze o uplati, blabla
nemam, ne živim ovdje, pogledajte osobnu.
on zapisuje podatke s moje osobne, uopće ga se ne tiče gdje ja živim,
potpiši ovdje i doviđenja.
krenuo se užasno prijetiti i izderavati, ja se uplašila i potpisala :rolleyes:

mislila sam napraviti odjavu kad su došle uplatnice
međutim, stigla omotnica na krivo ime :D
moje je prezime, ali krivo ime.
još je smješnije što je poštar omotnicu ostavio na ormarićima,
budući da nije znao u koji sandučić da ostavi omotnicu,
tako da ju je prijatelj skužio par mjeseci poslije, tek kad je došla druga omotnica.
svi su mi rekli da ne otvaram jer ja nisam ta osoba i ne smijem otvarati tuđu poštu.
međutim ljetos je došla i treća omotnica koju smo jučer otvorili i
skužili da na svim uplatnicama piše krivo ime, ali na obavijesti stoji moj OIB.

napisala sam mail i objasnila situaciju,
a danas sam dobila odgovor da popunim izjavu kod javnog bilježnika
da na toj adresi ne posjedujem prijamnik i pošaljem je njima.
ali da ta izjava ne vrijedi retroaktivno i da oni nisu mogli ispraviti podatke na uplatnici budući da im nije javljeno da su podaci krivi nego će mi sad fino poslati uplatnicu s točnim podacima.

wtf?!

ja sam kriva što netko na hrt-u ne zna pravilno pretipkati ime od pet slova?

što mi je činiti?

hvala na odgovorima

deniKID
02.09.2013., 16:25
pozdrav.

prošle godine u ovo vrijeme odjavio sam pretplatu zbog boravka u inozemstvu. sad sam se vratio i šta sad? ne pada mi napamet sam se prijavljivati, pogotovo jer na toj adresi nemam prebivalište, a vlasnik stana već plaća pretplatu na drugoj adresi.

koja je najbolja taktika za obranit se od nasrtljivih inspektora u ovom slučaju, pošto mi je prošli put uzeo osobnu i tražio da mu na ruke platim nekakih 500 kn, što nisam napravio.

slafko
02.09.2013., 19:30
Kako to misliš "uzeo mi je osobnu"? Šta si u kolicima i nemoćan? :confused: Ne otvoriš vrata i nemaš se kaj s njima razgovarat. Ti inspektori su nitko i ništa i mogu ti soli na rep stavit čak i kada ih ispičkaraš i odjebeš. Još manje ti mogu kada ih ignoriraš. :kava:

deniKID
02.09.2013., 20:49
ma eto, računao sam red bi bio da se plaća, al eto sad više ne bi :D

deniKID
07.09.2013., 11:12
neki dan mi dosla dvojica (taman me na vratima uhvatili) i kao provjera ovo ono.
ja kazem odjavljena je pretplata prije godinu dana, on zbunjeno gleda u papire i kaze, da, odjava kod javnog biljeznika. ja kazem ovdje nitko ne zivi ja sam samo u prolazu. kaze drugi, ali vi ste potpisali provjeru, a ovaj prvi ga prekine i kaze, ma dobro pretpostavit cemo da nema, ali znate kazne su vam ogromne... ja da da nema problema bog bog

e sad, pretpostavljam da ce se vracati. sta da radim ako budu prijetili kaznama i ulaskom u stan? morami ih pustiti ako sam po onom nalogu za odjavu na to pristao?
mislim, u stanu ima tv i prijavljen je jedan clan, ali ja nemam tu ni prebivaliste ni boraviste, niti je moj stan.

btw opcija da ne otvaram pada u vodu jer imam tanka vrata sve se zivo cuje :/

JohnDoe-25
07.09.2013., 11:15
Pročitaj cijelu temu prije nego postaviš isto pitanje.

Ne, argument "čuo sam televizor kroz tanke zidove" ne vrijedi.
Ne vrijedi i argument "moram ga pustiti u stan jer sam potpisao".

slafko
07.09.2013., 14:13
A čak i da se čuje ne znam koliko, nemre ti ništa jer se čuti ne mora nužno iz telke ili radija koje ionako mora vidjeti vlastitim očima, a to ne može jer ga ne puštaš u stan. Stalno ista pitanja i gluposti, kao da koristimo klinasto pismo i hetitski, a ne latinicu i hrvatski. Dajte se koncentrirajte i prestanite se razgovarati s HRT-ovim kontrolorima. Zatvoriš im vrata u facu i bok. U rangu Jehovinih svjedoka su.

deniKID
07.09.2013., 18:28
da, ali kod odjave pise da imaju pravo na kontrolu. jel se to.odnosi na ulazak u stan ili samo da dodju na vrata?

citao sam na lrijasnjim stranicama o tome, ali nema tocnog odgovora na ovo pitanje.

slafko
07.09.2013., 18:34
Pa ne odjaviš onom njihovom odjavom i doviđenja. Radite probleme gdje ih nema.

deniKID
07.09.2013., 23:00
odjavio sam prije godinu dana tocno preko njihovog obrasca.
moram li ih pustiti u stan ako opet dodju ili mogu kazati da kontrola ne obuhvaca ulazak u stan?

Felicius
13.09.2013., 15:58
Pozdrav!

Danas mi je HRT ubacio u sandučić 6 računa, za 9., 10., 11.,12.,1. i 2. mjesec.

Na svim računima je moja adresa.

Ali ime je krivo, nikad nisam čuo za tu osobu.

Na registru birača su prijavljeni samo moji ukućani, nema nas 100 komada:rofl:, provjerio sam online.

Što napraviti?

Ne bih baš htio da toj nepoznatoj osobi dođe neka ovrha...nisam takvo đubre da ih samo bacim u koš. A ni meni se ne plaćaju ovrhe.

Felicius
13.09.2013., 16:42
P.S. osoba čije ime je na računu čak ni ne živi u zg, ima ih nekoliko po RH.

Twilight zone birokracije:504:

Katrin
15.09.2013., 09:24
Molim vas da ne ponavljamo jedno te isto pitanje u nedogled, pogotovo kad se istoj stvari pisalo nekoliko puta.
Hvala!

Katrin
15.09.2013., 09:25
Što napraviti?

Uvijek ima možeš sve skupa poslati nazad uz dopis da navedene osobe nema na toj adresi.

Felicius
15.09.2013., 12:54
Tnx, napravit ću tako.

A pročitao sam barem 30 stranica teme...nije bilo nigdje.

vunduker
15.10.2013., 19:56
Sljedeca situacija; danas je inkasator uhvatio mamu na prepad i rekao kako imamo ovrhu na dug od 4.000 kuna. usao u stan napravio prijavu za tv, ona je neki kurac potpisala ( sama ne zna sta ) i rekao joj da ce joj oprostiti taj dug :rofl: ali ce morati platiti zadnjih sest mjeseci za pretplatu. Rekao je da ce joj uplatnice poslati postom.

Mene zanima; s obzirom da je tv prijavljen od danas 15.10.2013. kako joj on moze slati retroaktivno racune. Sto da radim? Da zovem HRT i kazem im kako ih necu platiti posto je prijava tv-a od 15.10.2013.?

I mogu li odmah sljedeci tjedan poslati odjavu tv-a i moram li ju da bi bila vazeca ovjeriti kod javnog biljeznika?

Hvala!

Ma najbolji način odjave TV-a dati neku staru kramu poduzeću koje skuplja elektronički otpad, kopirati potvrdu i poslati HRT-u.

Ok, i samo to im posaljem ili jos i svoju izjavu o odjavi RTV prijamnika i prestanku obveze placanja pristojbe?

nitko666
24.10.2013., 19:08
Kontrolor HRTa mi je u sanducic ubacio neki samoizmisljeni papiric da se ja njemu javim ili ce on smatrati da odbijam komunikaciju i "postupiti po zakonu". Vec sam papiric odise bezobraznoscu.

Rijec je o potpuno praznoj novoizgradjenoj kuci pa ni nema nikakvih prijemnika ali jednostavno mi se dize kosa na glavi od njihove bezobraznosti i zelim mu zagorcati zivot kad bude dalje "postupao".

Ne pada mi na pamet pustiti ga u dvoriste a kamoli u kucu. Nece mu odgovoriti ni na jedno pitanje ni o kuci, ni autu, ni mobitelu. Ni dati mu ikakve osobne podatke (prezime zna sa sanducica ali ime nedam).

Procitao sam clanak o nepovredivosti doma i ogradjenog dvorista - imam li ja pravo njega fizicki zaustaviti (i vise) ako ipak pokusa?

Koji je najpametniji postupak kad se gorenavedeni ukaze, ili ako mi uvali famozne uplatnice samo zato jer mu se nisam javio na njegov papiric?

Pravednik007
24.10.2013., 19:28
Poštovani,

u smislu odredaba članka 34. Zakona o HRT-u, molim mišljenje o mogućnosti/zakonskoj opravdanosti/dopustivosti višestruke naplate pristojbe unutar jedne obitelji. Naime, živim u stanu sa roditeljima gdje se uz sve račune podmiruje i onaj za HRT pristojbu. Nakon nedavne kontrole, počinju pristizati dva računa - jedan na ime oca i drugi na moje ime. Nakon kontakta sa službom za korisnike HRT-a, utvrđeno je da je došlo do greške koju sam ispravio, na traženje korisničke službe, odjavom prijamnika kojeg nemam, te su računi nakon šest mjeseci prestali stizati. Prije par mjeseci zaprimam prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave na kojeg ulažem prigovor, smatrajući da je služba po drugi put zakazala, no obrat, služba tvrdi da sam obveznik plaćanja za razdoblje za koje sam bio u evidenciji, napominjem - greškom kontrolora. Vrhunac farse doživljavam kada u parničnom postupku sud održava platni nalog na snazi i nalaže mi isplatu "dugovanih" pristojbi za prijemnik kojeg i dalje nemam, sve uvećano za zakonske zatezne kamate i troškove postupka. Pretvoreno u konkretne cifre, za šest mjeseci neposjedovanja prijamnika, to je cca. 4000,00 kn.
I kako da se čovjek nosi sa ovakvim apsurdima ???

Amero
27.10.2013., 18:38
Ovako, mama je otisla u dom i trebam odjaviti tv. Na Zahtjevu za odjavu pise sljedece;

Za odlazak u Dom umirovljenika ili u slučaju smrti obveznika plaćanja nije potrebna ovjera javnog bilježnika.

Zanima me, hoce li me naknadno traziti nekakvu potvrdu iz doma ili nece? Hvala!

----------------

Ukoliko me traze nekakvu potvrdu onda je moja dobra volja hocu li im to dati s obzirom da na zahtjevu za odjavu nigdje ne pise da sam duzan to napraviti.

Ukoliko im odbijem nekakvu potvrdu poslati mogu li me na temelju toga tuziti? Pravno gledano mislim da ne. :ne zna:

anchicha
28.10.2013., 12:50
Kontrolor HRTa mi je u sanducic ubacio neki samoizmisljeni papiric da se ja njemu javim ili ce on smatrati da odbijam komunikaciju i "postupiti po zakonu".

Ignoriraj taj papiric! Ako ti ponovno dodje ignoriraj i njega, nemoj ga pustiti na posjed, ne moras ni razgovarat s njime, samo reci da nemas komentara i zamoli ga da se udalji.

Jedini nacin da ti HRT naplati pretplatu ako do sada nisi bio pretplatnik je ili da sam potpises prijavu, ili da pustis HRT inkasatora u nadzor i popišes mu izjavu na licu mjesta, ili da po obavjesti o pokretanju prekršajnog postupka platiš "kaznu" pa se automatski prijavljuješ kao pretplatnik.

Ignoriranje je najbolja metoda provjereno. Ako inkasator lažira tvoj potpis na prijavi prijemnika i dobijes obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka, nemoj platiti po uplatnici, cekaj poziv na sud i odbaci prijavu zbog nedostatka dokaza i/ili krivotvorenja potpisa.

Johnny Depp
28.10.2013., 14:19
Imam i ja (nažalost) problema s HRT-om pa da vam opišem situaciju i da mi eventualno može tko dati koju riječ utjehe:

Dakle, stan je na ime moje mame i dok sam studirao i živio u njemu plaćao sam pretplatu (jer su me zaskočili :D). Nakon završetka studija, stan smo "iznajmili" podstanarima (nismo ih prijavili nigdje i nikome :rolleyes: ). Oni su nastavili plaćati pretplatu, ali na svoje ime. Nakon što su rekli da više neće živjeti kod mene, i nakon što su se preselili, odjavili su (navodno) tu pretplatu. Međutim, uplatnice su i dalje pristizale (iako u stanu tada više nikoga nije bilo). Nakon toga su počeli dolaziti i "žuti" papirići iz pošte, ali na ime podstanara, a koje ja nit sam mogao podići nit imam ikakve veze s njima. Zvao sam i u poštu i objasnio situaciju da ta osoba više ne živi na toj mojoj adresi (nikad i nije imala prijavljeno ni boravište ni prebivalište) i da mi prestanu slati više te obavijesti. Rekli su da ništa ne mogu učiniti jer kod javnog bilježnika stoji obavijest da osoba živi na toj adresi :confused: Zvao sam i tog bilježnika i saznao da se radi o HRT pretplati (jer drugačije nisam nikako mogao znati na što se odnose žuti papirići od pošte). Objasnio sam mu da ta osoba ne živi više tu (da ima drugu adresu). On je rekao da je sljedeći korak da će ih preko MUP-a pronaći, sjesti na FINA-u i izvršiti ovrhu (ako sam dobro zapamtio terminologiju).

Rekoh, okej, ja sam bivše podstanare o tome svemu obavijestio (kao i o prošlim žutim papirićima), ali su uvijek to izignorirali i ja nemam više veze s time. Sad ja opet živim u tom stanu, ali zaista nemam TV (samo PC i mobitel :D). Naravno ne plaćam nikakvu pretplatu niti me itko gnjavio ovih par mjeseci. Jel se može dogoditi da mi jednog dana dođu inkasatori ili jednostavno uplatnica na neki astronomski iznos da ja svo ovo vrijeme što sam bio u stanu (valjda mogu otkriti po drugim računima, po svjedocima/susjedima) plus ono što je stan bio prazan (a podstanari nisu očito dobro odjavili) moram platiti (plus kamate i razni troškovi)?

S1m8ad
28.10.2013., 16:21
I mene uhvatio na frku HRT inkasator na izlazu iz kuce. Ja mu dao lažno ime i prezime,tipa Jovica Perković,bezvezni OIB i našvrljao neki bezvezni potpis ,baš ono žvrljotina. Da vidimo sad te uplatnice i sudske ovrhe hahaha

Alfa Romeo
28.10.2013., 17:03
JD - inkasator ti može doći da te proba prijaviti, ali "pretplata" se veže za vlasnika tv - a, a ne za nekretninu, pa tako ti ne mogu naplatiti nikakva potraživanja od prije.

Johnny Depp
28.10.2013., 18:10
JD - inkasator ti može doći da te proba prijaviti, ali "pretplata" se veže za vlasnika tv - a, a ne za nekretninu, pa tako ti ne mogu naplatiti nikakva potraživanja od prije.

Tako nekako mi je i javni bilježnik objasnio (da se pretplata veže na ime osobe, a ne na adresu, tj. nekretninu), ali svejedno pušem i na hladno.

Valjda će biti sve u redu.

Nego, kakvo je stanje s posjedovanjem PC-a koji je spojen na net?

Ja ću se svakako riješiti inkasatora kada pokuša prvi put. Jel ima netko iskustva da zaista nakon toga mogu doći s nalogom za premetačinu? Jel se to nekome dogodilo ili je i to samo jedna njihova patka?

Alfa Romeo
28.10.2013., 23:24
Još nijedan nije imao nalog. Ne dobiva se to tako lako i pogotovo ne za ovakve stvari. Imaju prava ista kao i civili i slobodno mu odgovoriš kao i žiceru kad te žica 5 kn. Nemam i gotovo. Doviđenja. :-) ne ulaziti u rasprave.

Angry Bird
31.10.2013., 12:19
Još nijedan nije imao nalog. Ne dobiva se to tako lako i pogotovo ne za ovakve stvari. Imaju prava ista kao i civili i slobodno mu odgovoriš kao i žiceru kad te žica 5 kn. Nemam i gotovo. Doviđenja. :-) ne ulaziti u rasprave.

ne nemam nego ne dam :kava:

slafko
31.10.2013., 17:18
Zapravo im se nemate kaj objašnjavat. Zatvoriš vrata i bok.

gupy
31.10.2013., 18:44
Zapravo im se nemate kaj objašnjavat. Zatvoriš vrata i bok.

Krivo.:rolleyes:
Uopće ne otvoriš vrata.:D

dadas
02.11.2013., 14:45
Konkretno, nisam u evidenciji pretplatnika, stigla mi je uplatnica na tih 240 kn, nije vidio ni čuo TV, niti sam išta potpisao ili primio od njega. Što se dogodi ako odbijam plaćati, valjda mora prvo pokrenuti prekršajni postupak, pa kad on završi onda ovrha ako utvrde da sam kriv. Zanimaju me konkretna iskustva osoba koje su ignorirale tu uplatnicu od 240 kn. Inače bili su "mjeriti signal" pred kućom i nakon toga je inkasator došao sa argumentom da su mjerenjem utvrdili da imam tv i tako je počelo.
Pročitao sam 50 stranica o ovoj temi, ali nisam našao konkretan rasplet događaja nakon neplaćanja uplatnica i ignoriranja opomena.
Ponavljam, nikad nisam plaćao i nisam u evidenciji HRT-a kao pretplatnik. Hvala!

anchicha
03.11.2013., 08:04
Zanimaju me konkretna iskustva osoba koje su ignorirale tu uplatnicu od 240 kn.

Ako nisi potpisao prijavu, zapisnik i ako inkasator nije vidio TV onda ignoriraj obavijest o pokretanju prekršajnog postupka. Dole ti sitnim slovima piše ako platiš po obavijesti da se prijavljuješ kao pretplatnik, stoga nemoj platiti. Formalno ti ne mogu ništa, ako i dođe do suda oni moraju dokazat da imaš TV a to ne mogu ako nisu bili u posjedu. Dakle oni moraju dokazat da imaš prijemnik, ti se samo pravi blesav. Provjereno funkcionira.

kiss me
03.11.2013., 10:27
Inače bili su "mjeriti signal" pred kućom i nakon toga je inkasator došao sa argumentom da su mjerenjem utvrdili da imam tv i tako je počelo.

:rofl::rofl:

sad bi ti rekla šta si je jedino mogao izmjerti :rofl:

slafko
04.11.2013., 07:21
Krivo.:rolleyes:
Uopće ne otvoriš vrata.:D

To je skroz okej i tak ni ja ne otvaram svakome tko pozvoni. No, nekada mi zna bit dosadno pa, iz puke radoznalosti, odem vidjet tko je. :D

dadas
04.11.2013., 15:00
ok, hvala na savjetima Anchicha & Kiss me

Johnny Depp
06.11.2013., 08:42
Pošto vjerojatno i mene i bližoj budućnosti čekaju zavrzlame s HRT-om, dao sam si malo truda pa pročitao cca 40-ak stranica ove teme, kao i relevantne zakone i Odluke. Mnoge stvari su već bile napisane na ovoj temi, ali smatram da ih je potrebno ponoviti i utvrditi. Kako ja vidim stvari, situacija je sljedeća:

Prijamnik: Članak 34. (1), Zakona o HRT-u (NN 137/10) kaže što je prijamnik: "...radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom...". Po mome tumačenju, to je naravno TV i svaki drugi uređaj koji ima mogućnost primati HRT-ov program. PC-evi spadaju u tu kategoriju pošto imaju tu mogućnost s pomoću tv kartica i raznih dvb-t prijamnika. Tu spadaju i mobiteli koji imaju ugrađen dvb-t prijamnik (u 99% slučajeva se tu radi o kineskim modelima kojih nema baš puno kod nas) te koji imaju ugrađen radio prijamnik (takvih je malo više kod nas). Ono što je po meni sporno je, spadaju li tu tableti i mobiteli koji nemaju radio prijamnik? Npr. Samsung Galaxy S4 nema. Imaju li takvi uređaji mogućnost da se u njih ušteka nekakav USB dvb-t prijamnik? Znači li samo puko posjedovanje internet priključka također obavezu plaćanja HRT pristojbe? Koliko ja znam, HRT ne daje live streaming svog programa na netu pa stoga to ne bi tu spadalo. Dakle, po mom mišljenju tableti i mobiteli bez radio prijamnika mogu proći, tj. nisam pronašao mogućnost da se u njih može uštekati kakva "antena".

Inkasatori (ovlasti): daleko najkontroverzniji dio Zakona. Tj. iako sam Zakon o HRT-u ne propisuje njihove ovlasti, u Članku 36. (1), na koji se pozivaju i u HRT-ovoj Odluci stoji rečenica koja HRT-u u biti daje neograničene moći po ovom pitanju: Način odjave prijamnika i kontrole plaćanja mjesečne pristojbe utvrđuje HRT svojom odlukom.

Dakle, sad se prebacujemo na tu famoznu HRT-ovu odluku (za koju su neki ovdje tvrdili da ne vrijedi pišljivog boba pošto ju je potpisao izvjesni Josip Popovac). U njoj pak kaže sljedeće: Članak 4. stavci od 4.7 do 4.9. Da ne kopiram sve, tamo jednostavno piše da smo inkasatoru (ovlaštenoj osobi) dužni omogućiti uvid u činjenično stanje (posjeduje li se prijamnik ili ne). Na osnovu neposrednog uvida, inkasator pravi zapisnik koji mi ne moramo potpisati, ali to ne znači da on nije valjan.

E sad, ono što je tu sporno je ta dužnost u omogućavanju uvida. Ne mogu protumačiti (jer nisam pravnik) znači li to da smo dužni inkasatora pustiti u svoju kuću/stan? Praksa kaže da nismo :top:, ali praksa također kaže da samim tim onemogućavanjem automatski nas se tretira kao pretplatnika i stižu uplatnice i kazne. Iako ne postoji neposredan uvid (kojim jedino inkasator može ustvrditi posjedovanje prijamnika), a koji je uvijet da se napiše zapisnik :zvrko: :D
Za ovaj dio zaista molim pomoć pravnika jer je vjerojatno najbitniji u cijeloj ovoj priči.
Isto tako, ono što mi je ovdje sporno je u stavci 4.7: "svakodobni". Što ovo konkretno znači? Da nama teoretski inkasator može dolaziti svakodnevno, neograničeno puta i provjeravati nas :confused:

Odjava: ovo je također priča za sebe. Po iskustvima s ove teme, mogu zaključiti da je svašta prolazilo, ali i neprolazilo. Iz vlastitog iskustva (dok sam još bio student) znam da sam HRT odjavio telefonski :mirko: (a vidim da nisam jedini na ovoj temi). Uglavnom, za većinu smrtnika postoje dva načina odjave: Stipe Petrina aka slafko style na običnom papiru ili službeni način preko HRT-ovom obrasca. Na ovoj temi imamo primjere i kada je prvi slučaj došao do suda i kada je običan smrtnik popušio kaznu, a imamo i primjer slafka koji je to kulerski odradio i nitko ga više ne ometa (ako je vjerovati njegovim riječima). Ovo valjda ovisi od inkasatora do inkasatora, od sudca do sudca, nemam pojma :ne zna:

Uglavnom, ono što je po meni sporno je naravno izjava kojom vlastoručnim potpisom i ovjerom kod javnog bilježnika HRT-u, tj. inkasatorima dajemo neograničene moći: kontrola kad i kako oni žele. U slučaju da odbijemo, automatski opet ulazimo u sustav i postajemo pretplatnici. Ovo stvarno ne mogu shvatiti, kako može imati ikakvu pravnu težinu... Pa to je kao da ja npr. želim raskinuti ugovor s Tele2 i oni mi uvjetuju da im moram po njihovom zahtjevu svima popušiti k:mad:c a ako odbijem, automatski mi se vraća status pretplatnika. Jebote :mad:

Rezime: nisam ništa pametniji nakon svega ovog iščitavanja zakona. Na kraju skoro da mogu zaključiti da se ne treba bosti s rogatim. Izbjegavati maksimalno inkasatora, otjerati ga kad dođe do susreta, ali kad dođe prva uplatnica s 240 kn, istu platiti :ne zna: :(
Kako je već, čini mi se forumaš sivkić ustvrdio: ove pravne akte nisu pisali nekakvi pravni analfabeti, nego cijela vojska pravnika, koji još k tome imaju blagoslov zakonodavaca.
Po ovom pitanju, vidim da je Savez udruga za zaštitu potrošača poslao poslao Zahtjev (http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CDMQFjAC&url=http%3A%2F%2Fzastita-potrosaca.org%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F12%2FZahtijev-Ustavnom-sudu-HRT-pristojba.doc&ei=If95UrWvBcWk4ASM-YDoDA&usg=AFQjCNFLVC6z0-sSJkiVYVia_-4dCNyicQ&bvm=bv.55980276,d.bGE) Ustavnom sudu na ocjenu ustavnosti ovog Zakona i Odluke sa istim (ali i proširenim) pitanjima koja i mene ovim putem muče. Nažalost, ne mogu pronaći očitovanje Ustavnog suda po ovom pitanju.

magjar07
06.11.2013., 09:07
Konkretno, nisam u evidenciji pretplatnika, stigla mi je uplatnica na tih 240 kn, nije vidio ni čuo TV, niti sam išta potpisao ili primio od njega. Što se dogodi ako odbijam plaćati, valjda mora prvo pokrenuti prekršajni postupak, pa kad on završi onda ovrha ako utvrde da sam kriv. Zanimaju me konkretna iskustva osoba koje su ignorirale tu uplatnicu od 240 kn. Inače bili su "mjeriti signal" pred kućom i nakon toga je inkasator došao sa argumentom da su mjerenjem utvrdili da imam tv i tako je počelo.
Pročitao sam 50 stranica o ovoj temi, ali nisam našao konkretan rasplet događaja nakon neplaćanja uplatnica i ignoriranja opomena.
Ponavljam, nikad nisam plaćao i nisam u evidenciji HRT-a kao pretplatnik. Hvala!

mogu mi izmjeriti samo jednu stvar..... generalno ja u kuću/dvorište ne puštam nikoga.. ni ove kaj očitavu potrošnju ni nikog (došel je jedan nadobudni iz plinare i kaže mi da je on ovlašten.....imate nalog i policiju u pratnji? nemate... doviđenja).....svako malo mi neke individue mašu sa ograde, ja im lijepo mahnem sa prozora i odem dalje svojim poslom....

electric man
06.11.2013., 14:15
Moja supruga želi prekinuti plaćanje u svom stanu jer se seli kod mene gdje se također plaća pristojba i na žalost dopisujem se već neko vrijeme s njima i...ništa.Inzistiraju na ovjeri obrasca kod bilježnika u kojoj moram pod krivičnom i materijalnom odgovornošču navesti da nemam TV prijemnik.Na moje inzistiranje da je razlog preseljenje i (a ne neimanje prijemnika) da postojeći prijemnik i dalje imamo ,ali u stanu gdje smo se preselili i gdje plaćamo pristojbu već 30 g.-kažu da preseljenje nije razlog prestanka plaćanja???Rekao sam im da se stan prodaje i da ću im dostaviti kupoprodajni ugovor čim ga prodamo-odgovor:ugovor im ne treba VEĆ ISKLJUČIVO POTPISANA I OVJERENA IZJAVA DA NEMAMO TV.To bi značilo da kod bilježnika ovjeravam lažni iskaz,ali to njih nije briga.Prilično sam razočaran ishodom,pristojbu i dalje plaćamo u stanu u kojem nema TV-a i koji je prazan.Ovjeriti izjavu neću jer bi to bilo lažno,a i značilo bi da pristajem na njihove uvjete kontrole u bilo koje doba.....makar nebi našli ništa i nikoga jer nas tamo nema.Ima li tko kakav pamtan savjet što dalje?

Ri 71
06.11.2013., 16:22
Moja supruga želi prekinuti plaćanje u svom stanu jer se seli kod mene gdje se također plaća pristojba i na žalost dopisujem se već neko vrijeme s njima i...ništa.Inzistiraju na ovjeri obrasca kod bilježnika u kojoj moram pod krivičnom i materijalnom odgovornošču navesti da nemam TV prijemnik.Na moje inzistiranje da je razlog preseljenje i (a ne neimanje prijemnika) da postojeći prijemnik i dalje imamo ,ali u stanu gdje smo se preselili i gdje plaćamo pristojbu već 30 g.-kažu da preseljenje nije razlog prestanka plaćanja???Rekao sam im da se stan prodaje i da ću im dostaviti kupoprodajni ugovor čim ga prodamo-odgovor:ugovor im ne treba VEĆ ISKLJUČIVO POTPISANA I OVJERENA IZJAVA DA NEMAMO TV.To bi značilo da kod bilježnika ovjeravam lažni iskaz,ali to njih nije briga.Prilično sam razočaran ishodom,pristojbu i dalje plaćamo u stanu u kojem nema TV-a i koji je prazan.Ovjeriti izjavu neću jer bi to bilo lažno,a i značilo bi da pristajem na njihove uvjete kontrole u bilo koje doba.....makar nebi našli ništa i nikoga jer nas tamo nema.Ima li tko kakav pamtan savjet što dalje?

Ako imaš to na pismeno od njih odi kod nekog odvjetnika da ti to pobije po svim točkama Zakona uz obrazloženje.
Tebe se ovdje navodi na davanje lažnog iskaza u službenoj i ovjerenoj izjavi koju ovjeravaš kod javnog bilježnika.
Službeno im to dostavi pa vidi što će ti odgovoriti.Nebi me čudilo da izmisle neki svoj zakon o tome...ipak je to HRT.
Ja bi napravio preseljenje i sa novim dokumentima poslao kopije računa pa gospoda vide i štoviše tražio bi da pošalju službenu osobu da napravi uvid u činjenično stanje.

Ethan Tremblay
06.11.2013., 16:37
Šta mi mogu ako sam u sandučić dobila one uplatnice i prijetnju za neku enormnu kaznu oslovljenu na krivo prezime? Nikad nitko nije bio u stanu, samo je prepisao ime i prezime sa sandučića i to još krivo :D

Ri 71
06.11.2013., 18:49
Šta mi mogu ako sam u sandučić dobila one uplatnice i prijetnju za neku enormnu kaznu oslovljenu na krivo prezime? Nikad nitko nije bio u stanu, samo je prepisao ime i prezime sa sandučića i to još krivo :D

To je ako prođe prođe.
Zanemari te uplatnice.

lahor
07.11.2013., 02:50

Izgleda da su se malo povampirili.

Ja sam investirala u kameru i tko mi se ne svidi ili učini sumnjivim, ne otvaram. Nije to skupa investicija kad računaš koliko koristi donosi.

kiss me
08.11.2013., 19:55
Izbjegavati maksimalno inkasatora, otjerati ga kad dođe do susreta, ali kad dođe prva uplatnica s 240 kn, istu platiti :ne zna: :(

Najgluplja svar koju možeš napraviti ako ne želiš dobiti status pretplatnika.

Ima li tko kakav pamtan savjet što dalje?

Je l ti se supruga i prijavila kod tebe na adresu?
Ako je - samo potvrdu iz MUP-a o prijavi na novoj adresi i pismenu odjavu sastavljenu u par rečenica i fajrunt.

Johnny Depp
10.11.2013., 12:33
Najgluplja svar koju možeš napraviti ako ne želiš dobiti status pretplatnika.
A popušit na sudu? To nije glupo? Ili se vucarat po sudovima iznova i iznova?

anchicha
11.11.2013., 11:37

Na temelju kojih dokaza ćeš popušit na sudu. Oni moraju dokazati da si ti dana tog i tog (onog koji ti piše u obavijesti o pokretanju prekršajnog postupka da je bio kontrolor) imao ono što zakon definira kao Prijemnik. Ako kontrolor nije bio u stanu, nije vidio prijemnik, nisi potpisao nikakav zapisnik i nisi se sam prijavio, onda nema nikakve šanse da izgubiš spor osim ako ne priznaš na sudu da si Prijemnik imao (naravno dovoljno si pametan da to ne učiniš). Dakle ako tvrdiš da na navedeni dan inkasator nije bio u posjedu i nije ustanovio prijemnik i toga se držiš onda će HRT izgubit spor.

Ja sam toliko iznervirao svoje inkasatore da je čovjek nakon X obilaska lažirao moj potpis na prijavi (koja je bila krivo ispunjena jer nije imao sve osobne podatke) i izgubio sud. Toliko o tome da se ne može dobiti sud protiv njih.

slafko
11.11.2013., 13:07

Ja sam inkasatorima zalupio vrata prije šest godina. Nijednom nakon toga mi nisu došli niti sam bio na sudu. :ne zna:

Johnny Depp
11.11.2013., 13:45
Je, ali ima ljudi na ovoj temi koji kažu da su popušili sud.

Ili da ih se iznova i iznova tuži, ma koliko god puta dobili presudu.

No, ajmo pustiti te (neprovjerene) priče i s jedne i s druge strane. Ajmo se skoncentrirati na dio mog posta koji kaže sljedeće:
Dakle, sad se prebacujemo na tu famoznu HRT-ovu odluku (za koju su neki ovdje tvrdili da ne vrijedi pišljivog boba pošto ju je potpisao izvjesni Josip Popovac). U njoj pak kaže sljedeće: Članak 4. stavci od 4.7 do 4.9. Da ne kopiram sve, tamo jednostavno piše da smo inkasatoru (ovlaštenoj osobi) dužni omogućiti uvid u činjenično stanje (posjeduje li se prijamnik ili ne). Na osnovu neposrednog uvida, inkasator pravi zapisnik koji mi ne moramo potpisati, ali to ne znači da on nije valjan.

E sad, ono što je tu sporno je ta dužnost u omogućavanju uvida. Ne mogu protumačiti (jer nisam pravnik) znači li to da smo dužni inkasatora pustiti u svoju kuću/stan? Praksa kaže da nismo , ali praksa također kaže da samim tim onemogućavanjem automatski nas se tretira kao pretplatnika i stižu uplatnice i kazne. Iako ne postoji neposredan uvid (kojim jedino inkasator može ustvrditi posjedovanje prijamnika), a koji je uvijet da se napiše zapisnik
Za ovaj dio zaista molim pomoć pravnika jer je vjerojatno najbitniji u cijeloj ovoj priči.

Još jednom apeliram na nekog pravnika da nam svima ovo rastumači jer je ovo (po meni) najbitniji dio cijele priče.

slafko
11.11.2013., 14:03
Ako je to HRT-ova odluka, mogu si brisat guzicu s njom. Ja s HRT-om nikakve veze nemam; niti sam zaposlenik niti sam korisnik njihovih usluga. Mogu mi soli na rep stavit. :kava:

Johnny Depp
11.11.2013., 14:22
Ali opet čitaš površno...

Zakon o HRT-u (NN 137/10) (koji te se itekako tiče) u članku 36. stavak 1. kaže između ostalog sljedeće: Način odjave prijamnika i kontrole plaćanja mjesečne pristojbe utvrđuje HRT svojom odlukom.

Po mojem tumačenju, tom rečenicom su HRT-u dali neograničene moći po tom pitanju.

anchicha
11.11.2013., 14:25
Je, ali ima ljudi na ovoj temi koji kažu da su popušili sud.

Ustav RH kaže da je dom nepovrediv. U onim HRT papirima piše koji su načini prijave prijemnika, među njima piše da je i jedan od načina neposredni uvid prilikom nadzora HRT kontrolora. Ako ga nisi pustio u stan što apsolutno nisi dužan, nema neposrednog uvida, nikako ne može znati da imaš prijemnik. Standardno ti šalje nakon toga "Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka s uplatnicom". Nemoj je platiti i to je to. Ako dođe do suda neka dokažu da si imao prijemnik na dan uvida. Nema tu nikakve filozofije, to je slučaj koji gube u startu.

Sud su popušili oni koji su bili pretplatnici pa nisu odjavili po PS-u, oni koji su pustili kontrolora u stan pa rekli ja imam samo internet, oni koju su na prepad potpisali zapisnik kontrolora. Ako ne pustiš kontrolu u stan a nisi bio pretplatnik mogu ti stavit soli na rep.

Johnny Depp
11.11.2013., 14:41
Ustav RH kaže da je dom nepovrediv. U onim HRT papirima piše koji su načini prijave prijemnika, među njima piše da je i jedan od načina neposredni uvid prilikom nadzora HRT kontrolora. Ako ga nisi pustio u stan što apsolutno nisi dužan, nema neposrednog uvida, nikako ne može znati da imaš prijemnik. Standardno ti šalje nakon toga "Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka s uplatnicom". Nemoj je platiti i to je to. Ako dođe do suda neka dokažu da si imao prijemnik na dan uvida. Nema tu nikakve filozofije, to je slučaj koji gube u startu.
Svatko razuman bi se složio s tvojim tumačenjem, ali je činjenica (valjda) da ovo ipak završava na sudovima. Zašto bi te slali na sud ako unaprijed znaju da će izgubiti? Zašto "krivotvore" zapisnik? Zašto napišu da su utvrdili postojanje prijamnika, a nisu ni prismrdili stanu/kući?
Meni se sve čini da im ti nepuštanjem u stan/kuću, tj. onemogućavanjem neposrednog uvida u činjenično stanje, automatski omogućuješ da te zabilježe kao pretplatnika.

Sud su popušili oni koji su bili pretplatnici pa nisu odjavili po PS-u, oni koji su pustili kontrolora u stan pa rekli ja imam samo internet, oni koju su na prepad potpisali zapisnik kontrolora. Ako ne pustiš kontrolu u stan a nisi bio pretplatnik mogu ti stavit soli na rep.
A zašto su sud popušili oni koji se nisu odjavili po PS-? Po čemu se te nelogičnosti po pitanju odjave (koje sam također naveo u onom svom podužem postu) ikako razlikuju od prijave? To po PS-u znači da se mora poštivati HRT-ov interni dokument. To po PS-u znači da im moraš omogućiti neposredan uvid u činjenično stanje (posjeduješ li prijamnik ili ne) kad god oni hoće. To po PS-u znači da ako to ne napraviš, automatski ponovno postaješ pretplatnik (doslovno tako). Dakle, odjava po PS-u je još i gora, nego prijava.

slafko
11.11.2013., 19:02
Meni se sve čini da im ti nepuštanjem u stan/kuću, tj. onemogućavanjem neposrednog uvida u činjenično stanje, automatski omogućuješ da te zabilježe kao pretplatnika.

Mogu oni mene zabilježit kao pretplatnika i 10 puta ako hoće; kune od mene ne budu dobili. :ne zna:

slafko
11.11.2013., 19:04
Sud su popušili oni koji su bili pretplatnici pa nisu odjavili po PS-u, ...

Ja sam telku odjavio preporučenim pismom i fotokopijom potvrde sakupljača EE otpada da sam im predao telku. To je bilo prije nekoliko godina. I još uvijek nisam niti na sudu niti sam imao posjete inkasatora. :ne zna:

felixx
11.11.2013., 19:07
Zakon o HRT-u (NN 137/10) (koji te se itekako tiče) u članku 36. stavak 1. kaže između ostalog sljedeće: Način odjave prijamnika i kontrole plaćanja mjesečne pristojbe utvrđuje HRT svojom odlukom.

Po mojem tumačenju, tom rečenicom su HRT-u dali neograničene moći po tom pitanju.

:503:
Kakve neograničene moći, o čemu ti to?

Po tvom tumačenju, HRT je mogao nekim svojim pravilnikom utvrditi da kontrolu vrše specijalni naoružani odredi HRT-a koji imaju pravo provaljivati vrata sumnjivaca i vršiti nasilni pretres, a ako im se netko suprostavi imaju pravo uporabe vatrenog oružja...
:lol:

Bilo kakva uredba ili pravilnik koji se donosi na temelju nekog zakona ne smije biti u suprotnosti sa odredbama drugih zakona, a pogotovo Ustava koji štiti nepovredivost doma.
Niti policajac ti više ne ulazi čak niti u dvorište bez pitanja, osim ako ima jako dobar razlog ili nalog.

Svatko razuman bi se složio s tvojim tumačenjem, ali je činjenica (valjda) da ovo ipak završava na sudovima. Zašto bi te slali na sud ako unaprijed znaju da će izgubiti? Zašto "krivotvore" zapisnik? Zašto napišu da su utvrdili postojanje prijamnika, a nisu ni prismrdili stanu/kući?
Oni idu taktikom 'ako prođe, prođe'. Zasad ih još nitko nije tužio zbog takvog postupanja, zar ne?

Gledaj, svi ti inspektori se ponašaju po principu grabežljivaca koji love plijen. Ako plijen izgleda velik i opasan, oni će ga uredno zaobići i potražiti lakšu žrtvu. Ili slikovito - ako ti netko kaže da danas moraš šutnuti dvadeset pasa koje sretneš na cesti, šutat ćeš one male koji izgledaju miroljubivo. One koji reže nećeš dirati, a one velike mrcine ćeš zaobići u širokom luku.
Kužiš?
Ako se daš yebat ....

A zašto su sud popušili oni koji se nisu odjavili po PS-?
Kako ide ona izreka - sud određuje koja strana u postupku ima boljeg fiškala!
:D
Kadar na općinskim sudovima je uglavnom loš, i imam dojam da se presude često donose 'linijom manjeg otpora'. To će reći da se sudac , u nekim rastezljivim okvirima zakona (ili čak i ne) u predmetima koji se pokreću privatnom tužbom ravna prema tome kako je koja stranka spremna došla na sud i koliko je vjerojatno da će se žaliti. Puno žalbi i presuda viših sudova koje ruše njegovu presudu ili im vraćaju predmet kvari im statistiku.

U slučajevima sa tv pretplatom, sama činjenica da je predmet došao do suda govori im da su kontrolori procjenili da je tuženi 'ovca za šišanje'.

ančica11
11.11.2013., 20:52
Neka me netko prosvijetli, molim. Naime, živim u istoj kući od 2007. i nikada nisam platila pretplatu. Ne zato što nisam htjela nego nisam imala pojma oko toga, nikad mi nitko nije došao na vrata, a čovjek koji je živio u toj kući (umro je te god. kad sam ja doselila) očito nikad nije plaćao pretplatu. Danas čujem kako su neki ljudi morali platit neke zaostatke.
Sad je mene uhvatila panika jer nisam nikad platila.
Ajme koja je ovo katastofa. Uz put rečeno tv, uopće ne gledam i kad pomislim da se to plaća i to 80 kn, mrak mi pada na oči :mad::mad::mad:

Ovo sam pitanje postavila na podforumu televizija, al' tek sam kasnije vidjela da ima ovdje.
Mislim, i kad bi mi inkasator došao na vrata, uvijek mogu reći da sam tv dobila (jer je neki stari) prije par dana pa nisam još prijavila.

Angry Bird
11.11.2013., 21:30
Mislim, i kad bi mi inkasator došao na vrata, uvijek mogu reći da sam tv dobila (jer je neki stari) prije par dana pa nisam još prijavila.

ančice dušo a ne bi li ti pročitala a barem zadnju stranicu ove teme?

Prior
11.11.2013., 22:30
Neka me netko prosvijetli, molim. Naime, živim u istoj kući od 2007. i nikada nisam platila pretplatu. Ne zato što nisam htjela nego nisam imala pojma oko toga, nikad mi nitko nije došao na vrata, a čovjek koji je živio u toj kući (umro je te god. kad sam ja doselila) očito nikad nije plaćao pretplatu. Danas čujem kako su neki ljudi morali platit neke zaostatke.
Sad je mene uhvatila panika jer nisam nikad platila.
Ajme koja je ovo katastofa. Uz put rečeno tv, uopće ne gledam i kad pomislim da se to plaća i to 80 kn, mrak mi pada na oči :mad::mad::mad:

Ovo sam pitanje postavila na podforumu televizija, al' tek sam kasnije vidjela da ima ovdje.

Ili se sama prijaviš i počneš plaćati ili čekaj dok ti inkasator sam dođe na vrata, platiš "kaznu" po nagodbi tri mjeseca unazad.
Ja ti savjetujem drugu opciju. Njih ne zanima koji i od kada imaš TV i mogu ti pretplatu lupiti i na radio u kući.

slafko
12.11.2013., 07:21
Ili pričekaš da ti dođe na vrata pa ga odjebeš i ne platiš ništa. :D

anchicha
12.11.2013., 10:23

Nije točno! Dakle nepuštanjem u stan standardna procedura HRT-a je blefiranje po metodi ako prođe prođe. Dakle ako ga ne pustiš u stan onda ćeš za mjesec dana u sandučić primiti pismo od HRT-a u kojem piše Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka. U tom papiru piše da je kontrolor dana tog i tog ustanovio da se na adresi toj i toj ne plača pretplata za 1 TV prijemnik. Slučaj je predan pravnoj službi HRT-a na daljnju obradu. Dalje piše iz zakona kaznene odredbe za neprijavljivanje Prijemnika. Dalje je uplatnica na najčešće 240 Kn i piše ako platiš "zaostatke" po uplatnici HRT će obustaviti "Proces" i upisati te kao pretplatnika.

Ako platiš po uplatnici onda ti čestitam i postao si dobrovoljno HRT pretplatnik. Ako ne platiš onda ništa, ponovno će ti za koji mjesec doći inkasator, ponovno ćeš dobiti obavijest, ponovno nećeš platiti i tako u krug.

Dakle zakonski ti ne mogu ništa ako ih ne pustiš u posjed. Inkasatori dio plače dobe kao bonus od svakog novoprijavljenog pretplatnika pa im je interes lagati, varati, plašiti ljude, lažirati potpise na prijavi ali nek te to ne sekira. HRT ti ne može ništa ako ne surađuješ s njima.

gogo2409
12.11.2013., 13:08
Da li se mora pretplata placat ako se ima max tv koliko se ja sjecam bilo je price da ne,posto mi imamo 2 telke u kuci a jedna je spojena na max tv jedan ne,da li bi ja mogo probat njih zajebat,pa sa uplatnicom od tcoma pravdat se da imam max tv i da vise necu placat pristojbu a za ovaj drugi tv sutit ?

MrBlc
12.11.2013., 17:57
Da li se mora pretplata placat ako se ima max tv koliko se ja sjecam bilo je price da ne,posto mi imamo 2 telke u kuci a jedna je spojena na max tv jedan ne,da li bi ja mogo probat njih zajebat,pa sa uplatnicom od tcoma pravdat se da imam max tv i da vise necu placat pristojbu a za ovaj drugi tv sutit ?

Ne, HRT-u plaćaš za posjedovanje prijemnika. Koje ćeš ti pretplate imati i na što će još taj TV biti spojen nema nikakve veze. Imaš TV - pretplatnik si.

Prior
12.11.2013., 20:31

A imaš li radio kod kuće? ... (pogađaš jel da) :D

qwer
12.11.2013., 22:06

Johnny, samo jedan čovjek ima neograničenu moć. Nadam se da nisi dijete 80-tih.

http://www.youtube.com/watch?v=BxSbSEt7hGc&t=0m20s

drot13
12.11.2013., 23:28
ZET ima zasebnu temu i takvi upisi su obrisani. Hvala na razumijevanju.

gogo2409
13.11.2013., 07:38
Btw nemam radio :) Jer koji ce mi bog ako prek neta mogu slusat i antenu zagreb i 100000 drugih radia,btw sta nije u cijeni MAX Tv-a ukljucena cijena za ta 2 sugava programa na kojima nemas sta pogledat nikada.

Johnny Depp
13.11.2013., 09:02
ZET ima zasebnu temu i takvi upisi su obrisani. Hvala na razumijevanju.

Pa razumijem, ali nisi morao obrisati moj cijeli post koji mislim da je bio konstruktivan za ovu temu. "Edit" opcija kod vas moderatora ne postoji ili šta? Nisam htio ni raspravljati o ZET-u, samo sam povukao jednu paralelu koja me neodoljivo podsjeća na ovu situaciju: određeni ljudi su previše zabrijali na nekakvo pravo i pravdu (ni ne razlikuju te pojmove), a svjedoci smo svakodnevno da nas praksa uči drugačije.

Što se tiče "neograničenih moći" HRT-a, to je zaista tako. I svatko im svojim potpisom, ovjerenim kod javnog bilježnika upravo njih daje. Dakle, potpisuje da mu HRT "svakodobno" može doći provjeriti ima li prijamnik ili ne. Ako HRT bude spriječen u toj kontroli, automatski taj netko postaje ponovno pretplatnik i mora plaćati pretplatu.

Što su to, nego "neograničene moći"? :D

drot13
13.11.2013., 09:15
Uređivanje tuđih upisa nije preporučeno i radi se samo iznimno, a ovo nije bila ta situacija. Ako imaš još koje pitanje o moderaturi, molim te da mi se javiš privatnom porukom ili na predviđenom podforumu (PŽK (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=10)), a ne na temi. Hvala na razumijevanju.

Opaki
13.11.2013., 09:51
mislim samo da bi određeni ljudi ipak trebali bit svijesni da krše zakon o hrt kad izbjegavaju plaćati hrt pristojbu, a ne još se pozivat na Ustav i iščuđučavat djelatnicima HRT, šutite i neplaćajte al nemojte molim Vas još pravdu tražit za vlastito kršenje zakona, valjda jeste toliko samokritični... ma jeste k... :)

Prior
13.11.2013., 16:44
Btw nemam radio :) Jer koji ce mi bog ako prek neta mogu slusat i antenu zagreb i 100000 drugih radia,btw sta nije u cijeni MAX Tv-a ukljucena cijena za ta 2 sugava programa na kojima nemas sta pogledat nikada.

Ma razumijem ja tebe ali nakon 2010 zakon je kako god okreneš na njihovoj strani. Imaš TV plati, a što gledaš danas na njemu ne znači da ćeš i sutra gledati i to nije njihova briga. RTV pristojba se ne plaća na program nego na TV, a ako ga nemaš onda na radio pa čak i radio u autu. Nešto od toga imaš da ga j... , a ako nemaš onda svaka čast.

Kolegica ih nije pustila u kuću kada su joj došli na vrata tvrdeći kako nema ni radija ni TVa u stanu i frajer je škicnuo prezimena na zvoncima pa tablice auta na cesti kraj kuće i nakon što ga je otpravila nazvao ju je za cca 15 min i rekao da je uvidom u podatke MUPa (!??) ustanovio da je njezin auto na ulici taj i taj i da ima radio unutra i da mora plaćati za to:503:

Danas se radio tvornički ugrađuje u auta i sumnjam da bi ga netko čupao da bi izbjegao plaćati 80 kn mjesečno, a ako ga imaš - plati

Ma banda banditska iznuđivačka, ali zakonski dobro pokrivena :kava:

qwer
13.11.2013., 19:53
Pa razumijem, ali nisi morao obrisati moj cijeli post koji mislim da je bio konstruktivan za ovu temu. "Edit" opcija kod vas moderatora ne postoji ili šta? Nisam htio ni raspravljati o ZET-u, samo sam povukao jednu paralelu koja me neodoljivo podsjeća na ovu situaciju: određeni ljudi su previše zabrijali na nekakvo pravo i pravdu (ni ne razlikuju te pojmove), a svjedoci smo svakodnevno da nas praksa uči drugačije.

Što se tiče "neograničenih moći" HRT-a, to je zaista tako. I svatko im svojim potpisom, ovjerenim kod javnog bilježnika upravo njih daje. Dakle, potpisuje da mu HRT "svakodobno" može doći provjeriti ima li prijamnik ili ne. Ako HRT bude spriječen u toj kontroli, automatski taj netko postaje ponovno pretplatnik i mora plaćati pretplatu.

Što su to, nego "neograničene moći"? :D

Ne, to doista nije tako.

Gledaj, jedna stvar je šta piše na papiru, znaš onu da papir trpi svašta.

Ti zaista misliš da postoji sudac kod kojeg bi prošlo "nije nas pustio u stan, automatski je pretplatnik""?
Pa čovječe, silovatelji, dileri i ubojice se izvuku na nelegalan pretres stanova, di neće htv-ov pretplatnik.

To je pravno neodrživo, i svaki sudac će ti takvu odredbu internog pravilnika proglasit ništetnom i zanemarit je.

MrBlc
13.11.2013., 21:23
Kolegica ih nije pustila u kuću kada su joj došli na vrata tvrdeći kako nema ni radija ni TVa u stanu i frajer je škicnuo prezimena na zvoncima pa tablice auta na cesti kraj kuće i nakon što ga je otpravila nazvao ju je za cca 15 min i rekao da je uvidom u podatke MUPa (!??) ustanovio da je njezin auto na ulici taj i taj i da ima radio unutra i da mora plaćati za to:503:

Vjerojatno je vidio da je izlazila iz auta jer MUP takve podatke nikom ne daje bez naloga. Ako nekom i da, to je kazneno djelo.

Prior
14.11.2013., 00:54
Vjerojatno je vidio da je izlazila iz auta jer MUP takve podatke nikom ne daje bez naloga. Ako nekom i da, to je kazneno djelo.

Možda banda ima trajni nalog kod MUPa:rofl:
Javna bilježnica mi je u povjerenju rekla da je MUP po nekom novom zakonu izuzetno kooperativan pri potrazi za prebivalištem dužnika nad kojim ovi provode ovrhu, a nedostupni su po zadnje znanoj adresi.
Možda i HRT ima neku exkluzivu tamo jer sve je uštimano za čim lakše utjerivanje dugova. Od potražitelja do sudova sve ide kao podmazano, a ti se j... dokazujući suprotno. Osjeto na vlastitoj koži (i još osjećam) :D

Johnny Depp
14.11.2013., 08:10
Ne, to doista nije tako.

Gledaj, jedna stvar je šta piše na papiru, znaš onu da papir trpi svašta.

Ti zaista misliš da postoji sudac kod kojeg bi prošlo "nije nas pustio u stan, automatski je pretplatnik""?
Bio sam samo jednom na sudu, hvala bogu pa ne mogu reći kako rade i razmišljaju suci.
A ako si ti to vlastoručno potpisao i ovjerio kod javnog bilježnika, znači crno na bijelo si se složio s tim uvjetima, zašto to ne bi vrijedilo na sudu?

Možda banda ima trajni nalog kod MUPa:rofl:
Javna bilježnica mi je u povjerenju rekla da je MUP po nekom novom zakonu izuzetno kooperativan pri potrazi za prebivalištem dužnika nad kojim ovi provode ovrhu, a nedostupni su po zadnje znanoj adresi.
Možda i HRT ima neku exkluzivu tamo jer sve je uštimano za čim lakše utjerivanje dugova. Od potražitelja do sudova sve ide kao podmazano, a ti se j... dokazujući suprotno. Osjeto na vlastitoj koži (i još osjećam) :D
Ovo mogu potpisati. I ja sam razgovarao s javnim bilježnikom, a vezano za svoje bivše podstanare zbog kojih mi i dalje na adresu (ali na njihovo ime) stižu preporučene pošiljke. I meni je javni bilježnik rekao da će preko MUP-a otkriti trenutačnu adresu podstanara, tako im ući u trag i sjesti na račun u FINA-i u svrhu ovrhe. Pošto je javni bilježnik ozbiljna osoba (barem ga ja tako doživljavam :) ), ne vjerujem da me muljao (a ni nema razloga) i išao metodologijom APP (kao što to inkasatori rade).

drot13
14.11.2013., 19:36
Policija oduvijek radi provjere adresa u ovakvim slulajevima i dostavlja nove adrese sudovima, bilježnicima, odvjetnicima i sl. Ništa novo.:top:

Angry Bird
14.11.2013., 20:02
Policija oduvijek radi provjere adresa u ovakvim slulajevima i dostavlja nove adrese sudovima, bilježnicima, odvjetnicima i sl. Ništa novo.:top:

za to je potreban pisani zahtjev ili je dovoljan telefonski poziv? i ako ti nije problem, tko ili što se sve nalazi u onome "i sl."?

drot13
14.11.2013., 20:11
Stranke u postupku, ne znam točno po kojem ključu. Pisani zahtjev sa biljezima se šalje na službu za upravne poslove policijske uprave, a oni odlučuju o opravdanosti zahtjeva i onda to pošalju područnoj postaji koja odradi provjeru i pismeno obavijesti podnositelja zahtjeva.:top:

Angry Bird
14.11.2013., 20:51
a, dobro onda...
moj centar za teorije zavjere u mozgu je već izmislio 103 scenarija u kojima bilježnici i odvjetnici (a bogme i oni koji se kriju iza "i sl" :mig: ) zloupotrebljavaju dostupnost tih vrlo osobnih podataka.

kiss me
14.11.2013., 23:47
Zašto bi te slali na sud ako unaprijed znaju da će izgubiti? Zašto "krivotvore" zapisnik? Zašto napišu da su utvrdili postojanje prijamnika, a nisu ni prismrdili stanu/kući?

Zbog ovakvih kao ti, jer ćete rađe popustiti i platiti.
Jbt, pa Hanžeković je razvio biznis sa mrtvom lovom samo na takvima :D

mislim samo da bi određeni ljudi ipak trebali bit svijesni da krše zakon o hrt kad izbjegavaju plaćati hrt pristojbu, a ne još se pozivat na Ustav i iščuđučavat djelatnicima HRT, šutite i neplaćajte al nemojte molim Vas još pravdu tražit za vlastito kršenje zakona, valjda jeste toliko samokritični... ma jeste k... :)

Zašto bi ja plaćala za nešto što ne gledam? :confused:
To mi je ko da me netko zaustavi u, npr. Areni i moram mu platiti kartu za kino - kao, ono, mogu ići gledat film, a moj problem što ga neću gledat :rofl:

Ono što želim gledati, to i plaćam - a to je kabelska.
Ako ikada i zalutam na naše programe, onda je to RTL ili Nova... što se mene tiče mogu sutra metnuti lokot :ne zna:

A ako si ti to vlastoručno potpisao i ovjerio kod javnog bilježnika, znači crno na bijelo si se složio s tim uvjetima, zašto to ne bi vrijedilo na sudu?

Ti bi se fakat tebao odlučiti - je l ti došla uplatnica od 240 kuna mimo tvoje volje ili si nešto svojevoljno potpisao, a da ne velim, još i ovjerio od bilježnika.
To ni slučajno ne može biti isto :rolleyes:

Johnny Depp
15.11.2013., 08:16
Ti bi se fakat tebao odlučiti - je l ti došla uplatnica od 240 kuna mimo tvoje volje ili si nešto svojevoljno potpisao, a da ne velim, još i ovjerio od bilježnika.
To ni slučajno ne može biti isto :rolleyes:
Ne moraš biti drska, nije potrebno za ovu raspravu :mig:

Govorim o odjavi prijamnika po PS-u, dakle putem HRT-ove odjavnice, potpisane i ovjerene kod javnog bilježnika. Osobno mi nije jasno kako je moguće uopće i postojanje takvog dokumenta s takvim sadržajem (a što sam i napisao u svom onom podužem postu), ali pošto postoji, pošto u njemu piše to što piše i pošto se mi svojim potpisom složimo s tim sadržajem, zašto to ne bi vrijedilo na sudu?

kiss me
15.11.2013., 11:12
Ne moraš biti drska, nije potrebno za ovu raspravu :mig:

Govorim o odjavi prijamnika po PS-u, dakle putem HRT-ove odjavnice, potpisane i ovjerene kod javnog bilježnika. Osobno mi nije jasno kako je moguće uopće i postojanje takvog dokumenta s takvim sadržajem (a što sam i napisao u svom onom podužem postu), ali pošto postoji, pošto u njemu piše to što piše i pošto se mi svojim potpisom složimo s tim sadržajem, zašto to ne bi vrijedilo na sudu?

Nije to drskost, nego očekivanje da se sugovornik drži teme.
Poanta onog tvog podužeg posta je bila da treba platiti uplatnicu od 240 kuna, koju ti oni pošalju na blef i tako si ih natovariti na vrat, jer ćeš izgubiti na sudu.
Sada govoriš o otkazivanju pretplate i ojeravanju potpisa... koje je onda pitanje tvog post? :ne zna:

Odjaviti se može uz razna obrazloženja, al poanta je da im to odjaviš pismenim putem i da imaš dokaz za to. Davali su ti ovdje šprance.. potraži.

magjar07
15.11.2013., 11:19
pa jednostavno je.... ako odjavite tv po onom njihovom obrascu otvarte im mogućnost da prvom prilikom ako ih ne pustite u stan oni vas opet aktiviraju kao pretplatnika.
Naravno da vi imate pravo žalbe i svaki put koji izabereta vas vodi na sud.

Moja malenkost je odjavila tv na temelju smrtovnice (pisao sam već) ali kako u toj nekretnini opet netko živi poduzeo sam sve da oni ne mogu doći do ikakvih podataka (samo kućni broj naznačen, imena i prezimena nema nigdje).. zvona na vratima nema te je ograda pod ključem cijelo vrijeme....što znači vama u stanovima je još lakše. maknite prezime sa vrata stana te investirajte u kameru (ionako dosta potrebnu stvar u današnje vrijeme)

kamenčina
15.11.2013., 12:51
Ja sam pretplatnik otkad znam,moj djed je plaćao radijsku pretplatu za tranzistor ,davno na selu .Žao mi je što nisam sačuvao jednu uplatnicu ,ko uspomenu .

Teško se s tim vampirima borit ,to je ko Jozef K. u procesu .
Želim vam sreću ,meni ne smeta što neplaćate .

Johnny Depp
15.11.2013., 14:23
Poanta onog tvog podužeg posta je bila da treba platiti uplatnicu od 240 kuna, koju ti oni pošalju na blef i tako si ih natovariti na vrat, jer ćeš izgubiti na sudu.
Sada govoriš o otkazivanju pretplate i ojeravanju potpisa... koje je onda pitanje tvog post? :ne zna:
To je bio moj zaključak na osnovu mog laičkog mišljenja, ali je poanta za daljnju raspravu bila da netko stručan protumači tu pravnu zavrzlamu koju sam maksimalno koncizno i precizno tamo iznio. Kasnije se rasprava konkretnije razvila po pitanju odjave. Ne znam zašto ti to moram objašnjavati, oftopičariti... :503:

Odjaviti se može uz razna obrazloženja, al poanta je da im to odjaviš pismenim putem i da imaš dokaz za to. Davali su ti ovdje šprance.. potraži.
Potraži i ti post gdje jedan forumaš kaže da je popušio na sudu jer se nije odjavio po njihovoj metodi. :mig: Ako budeš imala problema s pronalaskom, javi mi se za pomoć.

felixx
15.11.2013., 16:29
To je bio moj zaključak na osnovu mog laičkog mišljenja, ali je poanta za daljnju raspravu bila da netko stručan protumači tu pravnu zavrzlamu koju sam maksimalno koncizno i precizno tamo iznio.
Nema ti se tu što puno objašnjavati.
Taj HRT-ov pravilnik šupalj je ko sito.
4.4 Ovlaštena osoba HRT-a ovlaštena je utvrđivati vlasništvo, odnosno, posjedovanje Prijamnika
Ukratko, oni su 'ovlaštenim osobama' po svom pravilniku dali svemirske ovlasti - da utvrđuju vlasništvo, da ulaze u stanove i prostore, 'svakodoban pregled - zar i usred noći? ... itd. Čak nigdje nije definirano kako detaljan taj pregled smije biti, ništa.. Zašto je tako?
Zato jer i sam kontrolor zna da ako mu građanin kaže 'Odjebi' - on zapravo nema nikakve ovlasti, nego može pokušati sa app.

Ali vidi ovaj članak:

4.10 Ovlaštena osoba HRT-a odgovorna je za točnost i potpunost podataka navedenih u Zapisniku. HRT će biti u obvezi isplatiti naknadu za rad Ovlaštene osobe HRT-a isključivo pod uvjetom da su svi podaci navedeni u svakom pojedinom Zapisniku o obavljenoj kontroli plaćanja mjesečne pristojbe navedeni točno i potpuno. U slučaju da HRT zbog netočnih i/ili nepotpunih podataka nije u mogućnosti koristiti pojedini Zapisnik o obavljenoj kontroli plaćanja mjesečne pristojbe u postupku naplate mjesečne pristojbe Ovlaštena osoba HRT-a neće imati pravo na naknadu, odnosno, ako joj je HRT već isplatio naknadu Ovlaštena osoba HRT-a dužna je takvu naknadu vratiti HRT-u.
HRT se pere od odgovornosti i neće isplatiti naknadu kontrolorima ako nešto smuljaju.
Ako malo kužiš psihologiju, lako ćeš zaključiti da svaki kontrolor koji nije glupan neće forsirati naplatu ako uvidi da nema izgleda.

Poprilično sam siguran da bi ovaj pravilnik u nekim elementima lako pao na Ustavnom sudu? Zašto do sada nije? Vjerojatno niti jedan spor nije otišao tako daleko.

Bio sam samo jednom na sudu, hvala bogu pa ne mogu reći kako rade i razmišljaju suci.
Pa i vrijedit će, ako si budala i na to pristaneš.

Sud te ne štiti od tvoje gluposti. To radiš sam, ili ako ne znaš zakone za tebe to radi tvoj odvjetnik.
Sud te npr. neće zaštititi od ovrhe po dugu koji je davno otišao u zastaru. Stranka se mora pozvati na zastaru.
Sud te neće zaštititi od naplate duga koji je uvećan za neku nebuloznu lihvarsku kamatu. Sam moraš osporiti izračun kamata, tj tvoj odvjetnik.

Nisam ti bez veze napisao da sud odlučuje tko ima boljeg odvjetnika.
:D

kiss me
15.11.2013., 19:33
Potraži i ti post gdje jedan forumaš kaže da je popušio na sudu jer se nije odjavio po njihovoj metodi. :mig: Ako budeš imala problema s pronalaskom, javi mi se za pomoć.

Molim te, quotaj post tog forumaša koji je izgubio na sudu - a uredno je odjavio tv i imao potvrdu da ga je odjavio.

Johnny Depp
16.11.2013., 13:04
Molim te, quotaj post tog forumaša koji je izgubio na sudu - a uredno je odjavio tv i imao potvrdu da ga je odjavio.

Ne znam što ti podrazumijevaš pod "urednom odjavom" :confused: Prazan A4 papir na kojem ti napišeš što želiš ili njihova špranca? Ja ti mogu kvotati post forumaša koji je mislio da je odjavio po PS-u, ali u obrazloženju presude mu je došlo da je upravo to razlog što je popušio - nije bila odjava po PS-u (a to sam i napisao da potražiš).

Na kraju krajeva, i ti sama u postu prije kažeš da postoji više načina/obrazloženja i špranci. Ja ti kažem da je sudska praksa da postoji samo jedan način. I moderatorica ovog podforuma je zaključila isto.

No, evo: na 132. str. ove teme je potegnuto isto pitanje :kava:

kiss me
18.11.2013., 21:17
pazi ti gamadi www.24sata.hr/news/nemaju-milosti-hrt-ce-baki-joki-83-ipak-uzeti-6100-kuna-270705 :rolleyes::rofl:

gabrijella
19.11.2013., 15:25
Evo i ja sam naapokon imala posjet gospodina inkasatora,promumljao je nekakve kazne i opcije,sud ovo sud ono ja rekla neka salje po sudu,hvala dovidjenja...
Nit je on ista pisao nit sam ja ista potpisala i jbe mi se!neka salju pa cemo se sudit

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

MrBlc
19.11.2013., 18:28
pazi ti gamadi www.24sata.hr/news/nemaju-milosti-hrt-ce-baki-joki-83-ipak-uzeti-6100-kuna-270705 :rolleyes::rofl:

Maksimalno 3 godine (2009. - 2011.) je 36 mjeseci * 40 kn (za radio prijamnik) = 1440 kn. Problem u ovoj državi je što tih 1440 kn postane 6100 kn, ali to je za neku drugu temu.

Što se konkretno tiče TV pretplate, definitivno bi trebalo napraviti dvije stvari (ako se već neće ukinuti):
- stroža kontrola potrošnje tog novca
- plaćanje prema primanjima (što bi riješilo i ovakve nebulozne i nehumane situacije)

felixx
19.11.2013., 18:44
Maksimalno 3 godine (2009. - 2011.) je 36 mjeseci * 40 kn (za radio prijamnik) = 1440 kn. Problem u ovoj državi je što tih 1440 kn postane 6100 kn, ali to je za neku drugu temu.

Razlika su troškovi ovrhe.

Što se konkretno tiče TV pretplate, definitivno bi trebalo napraviti dvije stvari (ako se već neće ukinuti):
- plaćanje prema primanjima (što bi riješilo i ovakve nebulozne i nehumane situacije)

Ne.
Treba ukinuti pretplatu na radio uređaj, to je sada već budalaština.
A za tlevizor pretplata bi trebala biti 25 kn mjesečno.
U Slovačkoj je otprilike toliko, a Slovačka je veličinom, brojem stanovnika i standardom vrlo slična Hrvatskoj.
I njihova tv normalno funkcionira.

Morgoth_hr
19.11.2013., 19:30
Ja sam odjavio putem njihove odjavnice u siječnju 2013. Nitko ništa ne pita niti dolazi. Ja zadovoljan.
Ako i dođe dobiće odjeb i mirna bosna.

Barrex
20.11.2013., 17:19
pa jednostavno je.... ako odjavite tv po onom njihovom obrascu otvarte im mogućnost da prvom prilikom ako ih ne pustite u stan oni vas opet aktiviraju kao pretplatnika.
Naravno da vi imate pravo žalbe i svaki put koji izabereta vas vodi na sud.

Oprosti ali to je glupost.

Država nema pravo koristiti silu da bi ikoga tjereala da kupuje bilo koji proizvod ili uslugu. Nema razlike između države koja sili ljude da plaćaju RTV pristojbu i uličnih kriminalaca koji prodaju cigle (kupi ciglu za 50,100, 200 kuna ili buš dobil po nosu).

Ja sam odjavio TV prije pola godine (2-3. mjesec ako se ne varam). Mater mi je prijavilia boravište kod mene u stanu. Jučer, nakon 25 dana od kada je se prijavila na moju adresu došli su dvojica iz HTV-a.
Oni: Dobar dan. Jesmo te to probudili...a što spavaš tako kasno... Gdje je gospođa ####(moja mater... opaska autora :D)?
Ja: Ha? (mamlazi me probudili na slobodan dan:503:)
Oni: Je li ovdije ###?
Ja: Ja živim ovdje (pospano).
Oni: Pa nema prijavljen televizor...
Ja: Nema ovdije televizora.(polako zatvaram vrata...)
Oni: Jesi siguran? Imaš li radio?
Ja: Ha? Doviđenja.

Oni su podatak da mi je mater prijavljena na moju adresu mogli dobit jedino iz nekog državnog organa (MUP, agencija etc.). Ako mi se bude dalo zezati poslat ću upit HTV-u i MUP-u o dostavljanju svih podataka koje imaju o meni i s kim ih dijele....

gabrijella
20.11.2013., 18:09
I mene je moj inkasator jucer pitao za prezime! Je li to uopce javan podatak,u adresaru ili sto vec?
S tim da sam ja njega vidjala da sjedi u autu ispred nase kuce,sto sam naravno tek jucer shvatila i sto mi je sad onak,malo kripi :/

slafko
21.11.2013., 07:08
Može on tebe pitati što god hoće, ali ti mu nisi dužna odgovoriti niti na jedno jedino pitanje.

magjar07
21.11.2013., 07:21
Oprosti ali to je glupost.

pa je al ne moja nego od hrt.....većinom ak već jeste u sustavu teško je iz njega izaći bez sudskog procesa.

Angry Bird
21.11.2013., 16:26
I mene je moj inkasator jucer pitao za prezime! Je li to uopce javan podatak,u adresaru ili sto vec?
S tim da sam ja njega vidjala da sjedi u autu ispred nase kuce,sto sam naravno tek jucer shvatila i sto mi je sad onak,malo kripi :/

kak znaš da je inkasator?

gabrijella
21.11.2013., 20:59
Pokazao je iskaznicu..
Ne kuzim pitanje,sad si me zbunila/o

Angry Bird
21.11.2013., 22:28
zbunila, žensko sam.

pa napisala si da ti se lik koji ti kampira pred kućom nekoliko dana za redom predstavio kao inkasator i pitao te kako se prezivaš. pa prvo što je meni palo na pamet, i što bi mi palo na pamet kad bi mi netko kampirao pred kućom, je da je lopov ili već nekakav kriminalac. kaj ima sjediti u autu pred kućom, ne kužim :confused:
a iskaznica? pa napravim ti ja iskaznicu kakvu hoćeš, sa potpisom i pečatom ne jedne nego tri službene osobe :ne zna:

ne znam, možda sam ja odrasla u mutnom kvartu pa pušem na hladno ali ne da mu ne bih rekla prezime nego bih nahuškala kvartovske staforde na njega.

gabrijella
24.11.2013., 08:50
:O vjerujem da je inkasator jer je ipak bio malo preocit u tom uhodjenju ali pripazit cu ubuduce :/

vukovar1977
02.12.2013., 11:28
Ja sam telku odjavio preporučenim pismom i fotokopijom potvrde sakupljača EE otpada da sam im predao telku. To je bilo prije nekoliko godina. I još uvijek nisam niti na sudu niti sam imao posjete inkasatora. :ne zna:
Zainteresirao sam se za odjavu pa sad polako čitam ovu temu.

Ovo tvoje mi nema logike.
Pa ne plaćaš pretplatu samo na osnovu televizora, ne kužim šta vrijedi ta tvoja potvrda da si im predao televizor ako možda imaš radio ili neki drugi prijamnik?

Stvarno ne bi bilo loše da netko napiše točan vodič kako odjaviti pretplatu, a ne da se mora čitati preko 100 stranica jedno te istih pitanja i na kraju opet nitko nije 100% siguran u ništa.

slafko
02.12.2013., 11:51
Tko kaže da imam radio ili neki drugi prijamnik? Koji će mi vrag radio? :confused:

Stotine stranica s jednim te istim pitanjima možeš zahvaliti isključivo škvadri poput tebe. Škvadri kojoj niti nekoliko puta opisano i ponovljeno, iz tko zna kojih razloga, nema logike. :ne zna:

Znam da sam 100% siguran u način na koji sam odjavio HRT pretplatu i 100% sam siguran da u fasciklu imam kopiju dopisa, potvrdu o predaji telke i potvrdu o primljenoj pošiljci. Nadalje, 100% sam siguran da mi računi za pretplatu ne dolaze otkada sam im, prije nekoliko godina, poslao pismo. Isto tako sam 100% siguran da inkasatore nisam pustio u stan i da sam im zatvorio vrata rečenicom "nemam telku". Nisam siguran jesu li dolazili nakon toga jer najčešće niti ne otvaram vrata kada ne očekujem goste.

Za kraj, 100% sam siguran da nemam potrebu lagati tebe, sebe i ostatak ekipe. A ti vidi.

vukovar1977
02.12.2013., 12:17
Ne kažem da lažeš nego da nema logike to što pričaš, tebi je to možda i prošlo ali ne znači da će svima.
Ja nisam pravnik ali kao laik vidim nebulozu u tom tvom postupku.

Kakvu težinu ima ta tvoja potvrda da si predao tv tamo nekim sakupljačima otpada? Nigdje veze.
Ko kaže da nemaš još 3 takva tv-a doma? Osim toga, ne plaćaš tv pretplatu na osnovu imanja ili neimanja tv-a pobogu.
Tom logikom si mogao predati i usisavač i tu potvrdu poslati hrt-u, dođe ti na isto, pošto je taj usisivač nebitan kao i taj tvoj tv kojeg si predao.

Ti trebaš potpisati i ovjeriti onu hrt-ovu potvrdu koja kaže da nemaš ni jedan prijamnik u kući, a ovu tvoju metodu ne bi nikome savjetovao.

slafko
02.12.2013., 12:41
Kakvu težinu ima ta tvoja potvrda da si predao tv tamo nekim sakupljačima otpada? Nigdje veze.
http://www.ee-otpad.com/

Obrati pozornost na ono "državni koncesionar". Predaš telku, ili kaj već, a oni ti daju potvrdu da si dana tog i tog predao to i to. Lupe ti pečat na to. Budući da se pretplata temelji na vlasništvu prijemnika, ova potvrda ti služi kao dokaz da si prestao biti vlasnikom prijemnika. Samim time više nema niti osnove po kojoj si dužan plaćati pretplatu.

Ko kaže da nemaš još 3 takva tv-a doma? Osim toga, ne plaćaš tv pretplatu na osnovu imanja ili neimanja tv-a pobogu.
Kažem ja. I potvrđujem fotokopijom dokumenta kojega sam dobio od državnog koncesionara za skupljanje EE otpada. Radio nemam. Frižider, toster i mikrovalka ne mogu primati RTV signal.

Tom logikom si mogao predati i usisavač i tu potvrdu poslati hrt-u, dođe ti na isto, pošto je taj usisivač nebitan kao i taj tvoj tv kojeg si predao.
Skupljaču EE otpada možeš predati sav otpad koji sakupljaju. Potvrda da si predao štaubzauger HRT-u ništa ne znači. Znaš zakaj? Zato jer štaubzauger nije RTV prijemnik. Telka i radio su bitni jer oni mogu primati RTV signal.

Ti trebaš potpisati i ovjeriti onu hrt-ovu potvrdu koja kaže da nemaš ni jedan prijamnik u kući, a ovu tvoju metodu ne bi nikome savjetovao.

Krivo. Jedino što ja trebam je ne plaćati nešto što ne moram plaćati. HRT-ova potvrda je komad papira koji dovoljno dobar niti za brisanje guzice i zapravo je najobičniji obrazac za njihove interne procedure. Mene se njihove interne procedure ne tiču jer zakon jasno kaže da su pretplatu dužni plaćati vlasnici RTV prijemnika. Ja RTV prijemnik nemam u vlasništvu i nema osnove po kojoj mi HRT može naplatit pretplatu, doživljavao ja njihove interne procedure ili ne.

drot13
02.12.2013., 14:54
S ovim upisom bi završili ovaj krug rasprave. Kao što ste i sami preko nekoliko puta rekli u obrisanim upisima, ovakav način rasprave stvarno nema smisla Ako si imate još što za reći, molim da to odradite kroz privatne poruke. Hvala na razumijevanju.

Dugonoga
06.12.2013., 12:15
Znaci da jos jednom ponovim/potvrdim pa me ispravite ako grijesim (procitala sam temu: tv je odjavljen putem izjave koja je potvrdjena kod javnog biljeznika, inkasator bio jutros, dala sam mu ime i prezime i nista vise, nisam ga pustila u stan niti ista potpisivala. Prijetio je naravno tuzbom i placanjem zaostalih uplatnica (nekih 6 mj.), ali kako sam skuzila nista ne smije i mogu samo ignorirati uplatnice.

J. Knoxville
06.12.2013., 23:52
Nisi mu trebala dati ime i prezime. Ako je odjavljeno putem njihovog obrasca u kojem si ostavila dio u kojem piše da ti automatski ponovo aktiviraju pristojbu ako ih spriječiš u kontroli, onda će ti vrlo vjerojatno ponovo stizat uplatnice.

Najbolje s njima uopće ne imat posla niti razgovarat. Kada sam s njima vodio polemike i prepucavanja, svako malo su dolazili ili me čekali u zasjedama po stubištu. Otkako sam ih počeo ignorirat i ponašat se kao da ih ne vidim ni ne čujem, eto, 2 ili 3 godine im ni traga ni glasa! :-D

Sent from HTC 8X using Tapatalk

prius1849
10.12.2013., 05:33
patanje za slafka i strucnjake
dolazim u petak doma popopdne sa malom , nakon neki pola sata neki tip se sece kroz dvoriste prema vratima sa nekim, papirima , ajde ja malo navucem zavjesu na prozor i na vrata , dobar dan hrt i iskaznica dobar dan izvolite , u vasem domacinstvu je otkriveno da se koristi ne prijavljini tv prijemnik i bilo bi dobro da ga prijavite , il vi znate da vas budemo mi gonili putem suda sto nije dobro niti za vas nitii za nas .Reko dobro i sta sad ja ne zivim tu paa dobro tip ce dalje koliko zivite ja odgovaram neki 30 dana i manje , Ovako ne postoji prijava na 30 dana nego bi njabolje bilo da ja vas prijavim 2 mjeseca i vi to placate jednom godisnje , gledam ja tipa nesto mi sumljivo , kazem ja ja imam gore antenu skinem antenu satelitsku nemam televizora , nemam radija i sta sad da ali imate auto radio , kontam ja strane table na autu , inkasator dalje o zakonima kak se to mora prijavit jer je to prijamnik i das e zakoni mogu nac na internetu , odgovram ja njemu da on dobro pozna zakone ali da bi ja to trebo sve provjerit ali da njihove sluzbe sad nerade i pita mene tip do kad ja ostajem u hr ja mu kazem do nadjelje , on mi neki telefon sa imenom i brojem kontolor hrt. prica ide dalje da je tip u mooj ulici vec na tu foru sa tim aparatom pohvato njih vise i sused mi kaze oni imaju te aparate da te otkriju .
malo me frka u ponedjeljak znam ja da su mojio susedi rekli njemu da ja imam televizor , nazovem ja hrt i nekom pricom od neke zenske ja jaj kazem da zivim vani ali da sam povremeno u hr i da bih htio prijaviti tv za neki manje od 30 dana boravka , nasto mi gospodja odgovar da za takav boravak nisam duzan prijaviti tv , a onda ja njoj pa reko iz koga razloga vasi kontrolori zahtjvaju prijavu na dva mjeseca nasto se ona naglo izmotava i salje me na galavnog kontrolora koji se poobicju nejavlja. Kak mene vrag neda mira ja nalazim onaj broj i zovem inkasatora koji me posjetio , i objasnjavamu kako se njegovi zakoni na podudraju sa zakonima predstavnistva kojeg on predstvlja , a on kao da to nije istina sa kim sam ja to razgovarao da ce on sad da zove glavnog i da ja njga nazovem za deset minuta , nis pozovem ja njega ponova on opet grubo da ja nisam sa nikim razgovarao , i da ce on u zapisnik tako navesti i da ja naparvim prigoovor, odgovaram da mozete napravit sta ocete ali sam da navede da je ne boravim vise od mjesec dana u hr, opet nstavi da nemoze to tako da ja spadamu sezonce i da moram napraviti prijavu 3 nmjeseca i da bi on to dosao odmah napravit ja mu govorim da nema vrijeme , i da moram u skolu voditi diijte da posle moram na put medjutim tip je uporan da bih ja to prijavio , ja mu kazem nema vrijeme zaa njega i ne zelim prijaviti nsta vise od boravka u hr i da cu sve obaviti putem intrneta iz vana i da cu prijaviti svoj boravak od mjesec dana . Nasto se tip prijeti da dok je on kontrolor na tom podrucju niko ne moze prijaviti nista osim njega kao da ja imam kcerku hr koju vozim u skolu i kako to ne pije vode jer ja provodim vise vremena u hr, nasto ga odmah upozario da je usao u moj privatni zivot i da ne treba voditi racuna o tome gdje ja zivim i sa kim ja zivim nasto me on upita da li prica zavrasava nasto mu ja odgovaram s da jer je usao u moje privatnost.
Pitanje za slafka tip je totolano lud i arogantan , sta mogu ja ocekivati postoji li ti njihovi detektori , i kak se postavit ako i psaalju nesto platit i autoamastski odjvit ili osatati pri svome da imam radio u autu za koji doticni nezna cije , ali zna moje prezime koje je vjerovatno uzeo sa sanducica , i zna da ono kao preko mail ne vrijedi vjrovatno je mislio namjesec dana boravka u hr , i da li taj inkastor moze u prijavu pisati sto ga je volja i praviti kako on zeli i svojim posebnim metodama ustanoviti da ja imam neke prijemnik ?
Jednostvno me iritira to njihovo ponasanje i prijetnje koje kakvim sudovima jer izglada da ti tipovi rade sta zele

anchicha
10.12.2013., 09:01
patanje za slafka i strucnjake

OMG ... ovako nepismen post nisam dugo čitao, ni točke, ni zareza a rečenice od kilometra :-)

Inkasator ti ne može ništa pod sljedećim uvjetima, uz pretpostavku da do sad nisi bio nikad prijavljen:

1. Da ga ne pustiš na posjed
2. Da ne vidi prijemnik neposrednim uvidom
3. Da ne priznaš da imaš prijemnik
4. Da ne potpišeš prijavu

Fore tipa susjed mi je rekao da imate TV, uhvatili smo Vas na detektor prijemnika, imate antenu na krovu, imate internet, imate pametni telefon, imate sigurno auto i slično su blefovi tipa APP. Tvoj odgovor na bilo koje njegovo pitanje je "nemam komentara", a ako ti je na posjedu zamoli ga da se udalji sa istog ili ga ugodno isprati.

Ako si mu dao osobne podatke (ili ih je dobavio na neki način) i nisi potpisao prijavu možeš očekivati kroz 30 dana pismo od HRT-a u kojem piše Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka i uplatnicu na 240 Kn. To je standardni blef po principu APP. Lijepo arhiviraj tu obavijest, uplatnicu nemoj platiti i pojeo vuk magare.

P.S. Inkasatori su bahati i agresivni jer stimulativni dio primanja dobivaju kao postotak novoprijavljenih pretplatnika. Cilj mu je lagati i zastrašivati samo da dobije svoju proviziju. U pravilu ljudi se boje pa potpišu prijavu ili plate po Obavijesti pa postanu pretplatnici. Zakonski ti vrlo teško može uvaliti pretplatu ako ne surađuješ s njima.

Angry Bird
10.12.2013., 10:34

ovo se može lažirati. inkasator može napisati da je vidio prijemnik ili da sam mu rekla da ga imam. kaj onda?

simba_m
10.12.2013., 11:42
Razlika su troškovi ovrhe.

Ne.
Treba ukinuti pretplatu na radio uređaj, to je sada već budalaština.
A za tlevizor pretplata bi trebala biti 25 kn mjesečno.
U Slovačkoj je otprilike toliko, a Slovačka je veličinom, brojem stanovnika i standardom vrlo slična Hrvatskoj.
I njihova tv normalno funkcionira.

Nemoj tako. Pa kako će ove naše HRT zvijezde živjeti od 15000 kn plaće? Pa navikli su imati po 40000, zadužili se, kako će vraćati kredite ako im smanje plaće?
Kod mene je inkasator do sada bio 3 puta. Jednom se u starom stanu žena zahebala i otvorila, al je na vrijeme skužila i pravila se blesava. Kad je pitao jel imate TV, rekla je NE. Kaže, nemate ni TV ni radio? Ona opet NE. I to je bilo to. U novom stanu su bili dva puta, ali nisu im otvorena vrata. Možda su bili još koji put, ali vjerojatno nismo bili kod kuće :)
Inače, da je pretplata nekih 25 kn još bi ju i plaćao. 80 nedam nikako. Za te novce ima jako velik izbor paketa, a ne ovo smeće.

Alfa Romeo
10.12.2013., 12:11
ovo se može lažirati. inkasator može napisati da je vidio prijemnik ili da sam mu rekla da ga imam. kaj onda?

I kako će to dokazati?

Najbitnije je ne potpisati ništa....

prius1849
10.12.2013., 12:56
OMG ... ovako nepismen post nisam dugo čitao, ni točke, ni zareza a rečenice od kilometra :-)

Inkasator ti ne može ništa pod sljedećim uvjetima, uz pretpostavku da do sad nisi bio nikad prijavljen:

Fore tipa susjed mi je rekao da imate TV, uhvatili smo Vas na detektor prijemnika, imate antenu na krovu, imate internet, imate pametni telefon, imate sigurno auto i slično su blefovi tipa APP. Tvoj odgovor na bilo koje njegovo pitanje je "nemam komentara", a ako ti je na posjedu zamoli ga da se udalji sa istog ili ga ugodno isprati.

Ako si mu dao osobne podatke (ili ih je dobavio na neki način) i nisi potpisao prijavu možeš očekivati kroz 30 dana pismo od HRT-a u kojem piše Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka i uplatnicu na 240 Kn. To je standardni blef po principu APP. Lijepo arhiviraj tu obavijest, uplatnicu nemoj platiti i pojeo vuk magare.

P.S. Inkasatori su bahati i agresivni jer stimulativni dio primanja dobivaju kao postotak novoprijavljenih pretplatnika. Cilj mu je lagati i zastrašivati samo da dobije svoju proviziju. U pravilu ljudi se boje pa potpišu prijavu ili plate po Obavijesti pa postanu pretplatnici. Zakonski ti vrlo teško može uvaliti pretplatu ako ne surađuješ s njima. Ako si uspuio sve procitat ,ja ne zivim dole nego sam povremeno ali kad sam nazvo u hrt reklli su ako si mjesec dana u hrt nisi duzan prijavit tv , medjutim ovaj idiot od covijeka je trazio da ja potpisem da sam 2 mjeseca i da platim sto ja nisam uradio niti je vidio tv niti cuo radio ili sta ali nadam se da sledeci put nece stici dalje od kapije jer ce uvijek od sada biti zatvorena , ali svakako hvala sory na pravopisnim greskama.

Alfa Romeo
10.12.2013., 13:14
Jesi li ili nisi potpisao?

bombuzal
10.12.2013., 20:20
Odlična tema, pročitao sam zadnjih par stranica kao napeti krimić. No imam jedno pitanje. Ista osoba prijavljena je na dvije adrese i pretplata se vodi na isto ime na dvije adrese (OIB nije dostavljen). Jedna je adresa stan, druga je obiteljska kuća/vikendica. NIsu ni u istim županijama. U obje kuće se praktički živi i inspekcija bi mogla to ustanoviti. Da li je takva situacija definirana i da li bi ja mogao odjaviti jednu od pretplata, i to ful legalno, da mi nitko više ne zvoni na jednoj adresi gdje je odjavljeno.

prius1849
11.12.2013., 14:02
[QUOTE=Alfa Romeo;47953049]Jesi li ili nisi potpisao?[

prius1849
11.12.2013., 14:13
pa je al ne moja nego od hrt.....većinom ak već jeste u sustavu teško je iz njega izaći bez sudskog procesa.

taj zakon bi pao na svakom normalnom sudu samo ne u hrvatskoj ,u austiji se pretplata odjvljuje normalnim putem na obicnom papiru , razlog moze biti bilo koji kao prelazak sa anlognog na digitalni ili da ste penzioner ili da vam se tv prijavio i dovdjenja to je to.

prius1849
11.12.2013., 14:35

P.S. Inkasatori su bahati i agresivni jer stimulativni dio primanja dobivaju kao postotak novoprijavljenih pretplatnika. Cilj mu je lagati i zastrašivati samo da dobije svoju proviziju. U pravilu ljudi se boje pa potpišu prijavu ili plate po Obavijesti pa postanu pretplatnici. Zakonski ti vrlo teško može uvaliti pretplatu ako ne surađuješ s njima.
Danas sam dobio mail od HRT da za boravak manji od mjesec dana nisam duzan prijaviti pretplatu.Poslo sam odgovor u kojem sam prijavio bahato ponasnje njihovog kontrolora i njegovo ime.

dalmo_
16.12.2013., 10:48
U subotu sam dvojici dao osobnu upisali su oni podatke al nisam ništa potpisao i nisam platio 240 kn koje su me tražili. Rekli su da će ponovno danas doći. Što napraviti dali ih mogu odj....

Hvala

J. Knoxville
16.12.2013., 12:09
Odj... ih više ne možeš, osobnu si dao. Sad ćeš morat platit te zaostatke i nakon toga se zezati s procedurom odjave rtv pristojbe.

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

anchicha
16.12.2013., 12:38
U subotu sam dvojici dao osobnu upisali su oni podatke al nisam ništa potpisao i nisam platio 240 kn koje su me tražili. Rekli su da će ponovno danas doći. Što napraviti dali ih mogu odj....
Hvala

Ako nikad nisi bio pretplatnik i ako nisi potpisao prijavu i ako ih nisi pustio u posjed onda ih slobodno otplili. Lijepo im kažeš kad ti dođu da nemaš komentara i da se udalje s tvog posjeda.

Nakon toga ćeš dobit Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, uplatnicu na 240 kn sa digresijom ako platiš da se dobrovoljno upisuješ kao pretplatnik. Nemoj platiti po Obavijesti i pojeo vuk magare.
Ako dođe do suda traži ih da dokažu da imaš prijemnik. Pošto nemaju tvoju prijavu onda neće moći ništa dokazat.

Problem je taj da si im dao OI pa imaju sve tvoje osobne podatke. Ako naiđeš na budalu od inkasatora onda on može (umjesto tebe) potpisat prijavu pa onda dokazivanje da to nije tvoj potpis. Ne treba im davati nikakve podatke pogotovo ne osobne podatke.