PDA

View Full Version : Jajnici - ciste i slični problemi [općenito]

stranice : [1] 2

Smart_bitch
27.09.2006., 08:21
Pa zdravo. :)

Poradi mog općeg neznanja, molim forumašice sa znanjem da me malo upute u cijelu stvar, jer iskreno, googlanje me samo isparanoiziralo. Dajte mi, kao šestogodišnjoj curici, objasnite neke stvari.

Pa dakle.

Posljednjih mjeseci, radi privatnih problema, bijah malo u bananama što se zdravlja tiče, pretežito genitalno i urinarno područje (upale mjehura, gljivice i takve pizdarije). Naravno, za svako liječenje treba i vremena i strpljenja i živaca i sve, i ja se naoružala svime time, i uglavnom, zadnjih tjedana sam skoro normalna.

Dobila mengu 01.09. (deset dana ranije od normale), odslužila ju normalno, jedno šest - sedam dana. Za tjedan dana, oko 15.09. opet neko krvarenje. Ono, vot d fak? Zvrcnem ginićku, naručim se. Bila jučer.

Uglavnom, imam cistu na jajniku (valjda :misli: ), veličine 5,5 cm x 3,5 cm, te mi ginićka dala Provera tablete.

Pitanje moje jest: kog vraga bi ta Provera trebala učinit? Odkud mi tolika cistetina najednom, a na zadnjem ultrazvuku u lipnju ni traga ni glasa od iste?

Općenito, kak se živi s cistom ili više njih, jer sam bila ignorantsko tele za informirat se prije ko čovjek.

Fala. :)

studentica21
27.09.2006., 11:05
mozda ti ova stranica pomogne www.poliklinika-harni.hr

rosekolis
28.09.2006., 14:55
Meni su našli cistu na jajniku prije 11 godina (imala sam 17 godina) i bila je u promjeru 8,5 cm. Kasnije se još napuhala, pa onda pukla sama od sebe (bilo je bolno). Nakon toga cista se vraćala još oko pola godine. Ginekologica mi je dala neke tablete koje sam uzimala neko vrijeme (više se ne sjećam jer je bilo davno). Nakon toga ciste se više nisu vraćale. U stvari, dva ginekologa su mi rekla da većina žena ima ciste, samo što to uopće ne znaju. Često nastaju tijekom ciklusa i onda puknu u vrijeme ovulacije. Zovu ih još i 'čokoladne ciste' jer ako puknu, mogu se vidjeti kao tamni iscjedak tijekom ovulacije. Ciste dođu pa odu. Važno je samo ići redovito na kontrole ako je osoba sklona tim izraslinama kako bi se pratio njihov razvoj i to je to. :top:

castanea
28.09.2006., 16:38
meni je također ginekolog rekao da većina žena ima ciste, ali da uopće za njih ne zna. radi se o tzv. vodenim cistama. imala sam ih prošle godine. većinom puknu u sredini ciklusa. npr. na početku ciklusa sam otišla na ultrazvuk i cista je tamo, a na kraju, ili u sredini ciklusa kad sam išla na ultrazvuk ciste više nije bilo. koliko sam ja shvatila kod ovih nema nikakvog tamnog iscjetka.

rosekolis
29.09.2006., 07:59
koliko sam ja shvatila kod ovih nema nikakvog tamnog iscjetka.

Valjda ima više tipova, ovisno o sadržaju ciste.

Smart_bitch
29.09.2006., 11:33
Prvo, hvala studentici, link je vrlo pomagajuć. :)

Meni su našli cistu na jajniku prije 11 godina (imala sam 17 godina) i bila je u promjeru 8,5 cm. Kasnije se još napuhala, pa onda pukla sama od sebe (bilo je bolno). Nakon toga cista se vraćala još oko pola godine. Ginekologica mi je dala neke tablete koje sam uzimala neko vrijeme (više se ne sjećam jer je bilo davno). Nakon toga ciste se više nisu vraćale. U stvari, dva ginekologa su mi rekla da većina žena ima ciste, samo što to uopće ne znaju. Često nastaju tijekom ciklusa i onda puknu u vrijeme ovulacije. Zovu ih još i 'čokoladne ciste' jer ako puknu, mogu se vidjeti kao tamni iscjedak tijekom ovulacije. Ciste dođu pa odu. Važno je samo ići redovito na kontrole ako je osoba sklona tim izraslinama kako bi se pratio njihov razvoj i to je to. :top:

Što se tiče citata...khm, što znači "bilo je bolno"? U kakvom smislu "bolno"? Bol tipa ubod nožem u trbuh (nije da znam točno i tu bol) ili bol imam grčeve od menge ili kak?

Drugo, sad si me malo zaintrigirala. Naime, krvarila sam ja "čokoladno" deset dana prije nego što sam uspjela doći na pregled. Odnosno, ginićka mi je rekla da pričekam da krvarenje prođe, pa da onda dođem. Ona je to nazvala "ovulacijsko krvarenje". No, cista je u mom slučaju glatkih stijenki i bistre tekućine. Sad mi nije jasno.

Sad ne kužim. Veliš da puknu u vrijeme ovulacije pa ih tada nema, dakle iscure tim krvarenjem.

Nije mi jasno zašto sam krvarila, a cista je tu i to faking velika? Jel iscurila (što znači da je bila veća) ili...ne znam kaj? :zubo:

Mislim, okej, pitat ću ja ginićku sve te detalje na drugom pregledu, al sam znatiiiižeeeljnaaaa :angeleye:

studentica21
29.09.2006., 13:04
Prvo, hvala studentici, link je vrlo pomagajuć. :)

Što se tiče citata...khm, što znači "bilo je bolno"? U kakvom smislu "bolno"? Bol tipa ubod nožem u trbuh (nije da znam točno i tu bol) ili bol imam grčeve od menge ili kak?

nema na cemu.

imala sam i ja ciste i bas kao sto su rosekolis i castanea rekle,dodu i produ a da ni ne znas.meni recimo pucanje nije bilo toliko bolno (mogla sam otprilike pretpostaviti kad je pukla jer sam malo cesce isla na kontrole) al je zato zakretanje cisti uzasna bol!mislim da pise nesto o tome na linku koji sam ti dala.
to je takva bol da te doslovno boli disanje.nisam se mogla pomaknuti sa poda od boli.al,bar meni,to se nije tako cesto ponavljalo.

Biserka32
29.09.2006., 13:58
Ima raznih cisti. Ne znam točne nazive, ali u slengu: vodene, čokoladne, paraovarijske...

Opasne su samo paraovarijske...one su obično s vanjske strane jajnika i ako rastu mogu postati KARCINOM. Ako takva cista pukne, razlije se po trbušnoj šupljini i žena može umrijeti od otvoranja. To je obično jako bolno i rješava se kirurškim putem jer se trbušna šupljina mora očistiti od toga da se ne dobije sepsa.

Više www.google.com?

BBlue
29.09.2006., 19:11
Možda ovo pomogne....

http://gynob.com/GBUg.htm

U tri poglavlja - The Good, The Bad, The Ugly... objašnjeno je vrlo jednostavno sve o cistama i jajnicima.

Dolores_Claiborne
17.10.2006., 00:36
Pa zdravo. :)

Poradi mog općeg neznanja, molim forumašice sa znanjem da me malo upute u cijelu stvar, jer iskreno, googlanje me samo isparanoiziralo. Dajte mi, kao šestogodišnjoj curici, objasnite neke stvari.

Pa dakle.

Posljednjih mjeseci, radi privatnih problema, bijah malo u bananama što se zdravlja tiče, pretežito genitalno i urinarno područje (upale mjehura, gljivice i takve pizdarije). Naravno, za svako liječenje treba i vremena i strpljenja i živaca i sve, i ja se naoružala svime time, i uglavnom, zadnjih tjedana sam skoro normalna.

Dobila mengu 01.09. (deset dana ranije od normale), odslužila ju normalno, jedno šest - sedam dana. Za tjedan dana, oko 15.09. opet neko krvarenje. Ono, vot d fak? Zvrcnem ginićku, naručim se. Bila jučer.

Uglavnom, imam cistu na jajniku (valjda :misli: ), veličine 5,5 cm x 3,5 cm, te mi ginićka dala Provera tablete.

Pitanje moje jest: kog vraga bi ta Provera trebala učinit? Odkud mi tolika cistetina najednom, a na zadnjem ultrazvuku u lipnju ni traga ni glasa od iste?

Općenito, kak se živi s cistom ili više njih, jer sam bila ignorantsko tele za informirat se prije ko čovjek.

postoji ti jedna biljka zove se agnus castus vitex, dolazi u tinkturi ili kapsulama i služi ubijanju cista na jajnicma. kapsule je bolje uzimati jer tinktura ima preodvratan okus.nabavim ti

deep in the sun
17.10.2006., 03:25
gdje se u zg. može kupiti agnus castus i po kojoj cijeni?

tnx

lianne
20.09.2007., 16:51
cure jel vas ikada drzala neko vrijeme neka nelagoda dole...
nikad nikakvih problema,ali zadnjih mjesec dana stalno neko lagano probadnje i tupi osjecaj u donjem dijelu trbuha..uopce ne boli niti je strasno,ali konstantna neka napetost i sitno probadanje :misli:
imam ginica sljedeci tj.ali danas me tako nekako glupavo probada da se vec lagano bojim..cak i bol u krizima malo osjecam..
nekmam nikakve druge simptome-ni temp.niti iscjedak..menga je uredno dosla..
razmisljam si da to nije od debelog crijeva :misli:
ali ta tupa bol me podsjeca pomalo na onu bol i slabost dole pred mengu,pa zato povezujem..
jel imao tko sta slicno?jel se moze na taj nacin manifestirat upala jajnika?

renchys
20.09.2007., 16:55
meni se takva bol zna javljati za vrijeme ovulacije, no ginic kaze da je sve u redu...

lianne
20.09.2007., 17:18
nije ovulacija..znam da je za vrijeme ovulacije to moguce..
ovo traje vec mjesec dana i drugacije je..
kriza me probadaju :tuzni:

renchys
20.09.2007., 17:22
hm...to ti moze biti i od bubrega, necu te plasiti sad...

*jezebel*
20.09.2007., 18:54
mene je znalo tu i tamo probadat' kad bih se prehladila ili kad sam imala cistice.

luda_za_piramidom
20.09.2007., 19:25
vrlo lako da su bubrezi...
ili mozda one ciste kod jajnika sta se javljaju za vrijeme ovulacije pa popucaju...
nista strasno, been there, done that ;)

alanis
20.09.2007., 19:53
meni za vrijeme ovulacije to probadanje povremeno bude toliko jako da jednostavno moram sjest kad mi to počne...
sad idem na ultrazvuk zbog toga,tj, zbog nekih dermatoloških problema koji sa tim mogu biti povezani,a treba se ili potvrditi da je to uzrok ili eliminirati to...
sve me strah da će se s obzirom na neredovit ciklus dosta i te bolove pokazat da tu ima nekih problema...ciste ili nešto... :(

lianne
20.09.2007., 20:12
nije bubreg sigurno..
ili debelo crijevo ili lijevi janik..
imam policictican jajnik-ali desni...
nije mi bas jasno sta se zbiva...znat cu kad odem kod ginica..

probadanje za vrijeme ovulacije je normalno,ali ovo traje vec mjesec dana svakodnevno+u 11 god.nikad nisam imala ovulacijsko probadanje-tako da kod mene toga nema :zubo:

TincH
20.09.2007., 20:31
Mene povremeno probode, i tako već godinama, brijem da to cistice pucaju. :)
Na pregledima je sve u redu.

lianne
21.09.2007., 01:05
ma sve mi se vide cini da je s crijevima neki vrag..
imala sam gadan ispit i totalno poremetila probavu....em histericno zederanje od zivaca,em histericno gladovanje..koma...
nekako mi je to primarno ili ciste...
par dana cu se nagutavati onih probiotika za crijevnu mikrofloru,pa cu vidjeti da li je do crijeva..

curke :kiss:

Skattemus
21.09.2007., 01:07
moze biti upala jajnika,najbolje da odes kod ginica
znam o kojoj se boli radi jer sam jako osjetljiva i non stop imam upale jajnika i mjehura tak da se nemoj igrat s tim

lianne
21.09.2007., 02:24
moze biti upala jajnika,najbolje da odes kod ginica
znam o kojoj se boli radi jer sam jako osjetljiva i non stop imam upale jajnika i mjehura tak da se nemoj igrat s tim

ma idem kod ginica sljedeci tj.-imam vec termin...
ma znam da nije za igru..zato nisam ni mogla docekat ginica bez da otvorim topic..
strah me da nije upala janika,iako nekako danas imam dojam da je debelo crijevo to koje zeza...ne znam..
samo da nije nista strasno :tuzni:

Skattemus
21.09.2007., 14:27
mene je probadalo u krizima i jajnicima i bila je.
al ti to nije smrtna bolest,bolje i to neg bubrezi,ovo se bar lakse sanira

lianne
21.09.2007., 15:13
mene je probadalo u krizima i jajnicima i bila je.
al ti to nije smrtna bolest,bolje i to neg bubrezi,ovo se bar lakse sanira

bumo vidli za koji dan kod doktorcheka :zubo:
danas me nis ne probada-zacudo :misli:

Spaljena_Koala
21.09.2007., 16:34
nemoj panicarit. mene je tako bolilo god dana i otisla sam na ultrazvuk i ustanovilo se da imam ciste

Herself
21.09.2007., 18:09
Ja sam zbog takve boli bila na ketonalima i išla na hitnu par puta. Ispalo je da sam imala kamence na bubrezima koji su se pokrenuli. Onda su mi dali Spazmeks i sinersul. Spazmeks mi ništa nije pomogao,ali sinersul jest.

wannabenot
21.09.2007., 18:22
strah me da nije upala janika,iako nekako danas imam dojam da je debelo crijevo to koje zeza...ne znam..
samo da nije nista strasno :tuzni:

imam iste simptome s tim da mi je već dijagnosticiran iritabilni kolon tako da mislim da je to to. meni se bol obično smanji nakon što se ispraznim.

mirka
21.09.2007., 20:02
mene je tako duze vrijeme probadalo u jajniku (prije oko 2 god), lijevom... znalo me tjedan dva bolit pa se malo smirilo pa opet bolit i tak u periodima kroz mjesece, isla sam kod ginicke pa me poslala ua UV i nista, poslala na testiranje za klamidiju i mikopalzme, jer kao od klamidije ti se mogu sjebat jajovodi pa i jajnici pa zna bolit.. al nije bila ni bolest nikakva, a kad mi kopala i pipala, strasno me bolilo i nije nista skuzila kaj mi je... a i ja doktorima nis ne vjerujem
jos mi danas zna nekad bolit pomalo
a sto se tice ovulacije to zna jako probadat, osjetim svaki put kad su mi plodni dani

Katrin
21.09.2007., 20:15
mene je znalo probadati i ustanovilo se da je od mjehura. e. coli je bila u pitanju. probadalo nekoliko puta dnevno kroz mjesec-dva, bas tamo gdje su jajnici.

mousse od čokolade
22.09.2007., 18:54
joj dajte ju nemojte plasit - bubreg nije, sigurno ;)

crijeva su.. imam i ja slicni problem ponekad - al ignoriram :D

SkyAngel
23.09.2007., 10:15
nikad nikakvih problema,ali zadnjih mjesec dana stalno neko lagano probadnje i tupi osjecaj u donjem dijelu trbuha..uopce ne boli niti je strasno,ali konstantna neka napetost i sitno probadanje :misli:
imam ginica sljedeci tj.ali danas me tako nekako glupavo probada da se vec lagano bojim..cak i bol u krizima malo osjecam..
ali ta tupa bol me podsjeca pomalo na onu bol i slabost dole pred mengu,pa zato povezujem..

Mene je tako boljelo prošli mjesec.Isto,nekad tupa bol,nekad lagano probadanje.Ali sam također uredno dobila mengu...
Kad je menga prošla,prošlo je i to,sad me više ne boli(kuc kuc o drvo).
Mislim da me je boljelo jer sam se malo nahladila,vjerojatno sam sjedila na hladnom,a tako i ti.Ne mislim da je nešto ozbiljnije....:kava: :raspa:

Rock Star
23.09.2007., 13:03
Frendica neki dan zbog toga bila na hitnoj i kod ginića. Ne znaju kaj joj je.

Ja takve bolove imam dosta često, nikad nisam išla doktoru, valjda zato kaj prestanu...

Pješčani sat
23.09.2007., 14:43
a zašto lijepo ne odeš i liječniku opće prakse, a ne samo giniju? ako i je nešto, možda će on više znati, a nećeš morat više nagađati što bi moglo biti.

lianne
24.09.2007., 01:17
evo proslo je...
izgleda da je to stres od ispita bio u igri...
stvar je bila u crijevima..kad se unormalila stolica-sve se smirilo..
ali svejedno idem ginicu da mi virne jajnike :zubo:

Taarja
17.10.2007., 20:52
Pozdrav!
E ovako, meni se cesto zna nekoliko dana poslije menge javiti neugodna bol / probadanje u jajniku i bubregu, nekad imam osjecaj da mi od jajnika udara bol u bubreg ili obrnuto, ne znam ni sama. To najvise osjetim kad sjednem pa nekako istovremeno osjetim tu bol (u bubregu i jajniku), to drži nekoliko dana i onda prode. A cesto se javljaju iscjedci. Mislim da su isto tako tome pridonjele ciste na jajnicima, jer kad sam bila kod ginekologa skoro uvijek ih imam, ali na srecu vodene pa same pucaju. Citala sam na nekoliko mjesta da je caj od macine trave dobar za rjesavanje cista na jajniku (uz to sto poboljsava rad jajnika i povecava plodnost, naravno ja ne zelim biti trudna, samo da se rijesim tih cista). Dali je jos netko imao ovakve simptome, i dali si / ste otkrili uzrok.

seronjaa
17.10.2007., 21:33
ak je non stop svaki dan bol može bit cista-treba ić kod ginekologa što prije,
a ak je ono prije curenja (meni nekad i kad su plodni dani, ili kad si rashladim leđa ili tak)-onda je normalno vald

lianne
18.10.2007., 12:55
bila kod ginica-sve ok...
stvar se ticala debelog crijeva...stres oko ispita :zubo:
proslo samo i vec 3 tjedna nista :)

jane7
18.10.2007., 13:35
ili ciste ili mjehur. idi na uzv i urinokulturu.

lianne
18.10.2007., 17:11
ili ciste ili mjehur. idi na uzv i urinokulturu.
vec sam gore napisala da nije to...
no problem je rijesen :)

kod mene se radilo o crijevcu :zubo:

Taarja
18.10.2007., 17:26
A vrag zna koji k..., nije mi prvi put, i eto danas mi nestalo kao da se nista nije dogodilo. Ne vjerujem da je meni od nekog straha, mislim da je u pitanju cista jer kad mi se dogodi ova neugodna bol, obavezno je uz to iscjedak kao neki smrkalj... :) a kako da ga drugacije opisem :D

lianne
18.10.2007., 22:40
A vrag zna koji k..., nije mi prvi put, i eto danas mi nestalo kao da se nista nije dogodilo. Ne vjerujem da je meni od nekog straha, mislim da je u pitanju cista jer kad mi se dogodi ova neugodna bol, obavezno je uz to iscjedak kao neki smrkalj... :) a kako da ga drugacije opisem :D
ovulacija...:D

inikaaaaaa
19.10.2007., 22:53

možda početna upala apendiksa .. i ja imala te simptome:cerek:

lianne
20.10.2007., 01:24
možda početna upala apendiksa .. i ja imala te simptome:cerek:

to sam odmah isto pomislila ali vise je dole...ispit do veta sam pa znam ponesto o anatomiji i medicini...:zubo:
nadam se da nije to sto zboris..evo vec 3 tjedna mir..
nadam se da ce tako i ostati :)

Sorrela
20.10.2007., 01:32
Ja imam to sve isto al plus krv u urinu,vec 9 mjeseci, niko ne zna sta je, sve dr prosla,nema nista, al boli i boli i to tupo,dovede do malaksalosti:ne zna:
Ne znam kod koga da idem vise

lianne
20.10.2007., 11:06
Ja imam to sve isto al plus krv u urinu,vec 9 mjeseci, niko ne zna sta je, sve dr prosla,nema nista, al boli i boli i to tupo,dovede do malaksalosti:ne zna:
Ne znam kod koga da idem vise
to ti je onda do uroloskog tratka?da nije cistitis koji je otisao u kronicitet?

inikaaaaaa
20.10.2007., 15:37
a jesi bila na vađenju krivu (zbog upale)?

lianne
21.10.2007., 00:22
a jesi bila na vađenju krivu (zbog upale)?
nisam..vidis mogla bi..ali sad kako nemam vec 3 tj.te simptome+ sto je to trajalo samo par dana i to kad sam imala gadan ispit nekako sam vec zaboravila na to..
samo kad preletim ŽK i ugledam topic se sjetim...
ginic me svu isprepipkao i kaze da je ok....sad sljepo crijevo cesto zna i genetski bit predisponirano,ameni ni s jedne strane generacijama nije nitko imao problema s tim..
s mjehurom i jajnicima vec da..i probavom..ali bas slijepo crijevo-nitko...

a valjda je proslo..a nije to ni tad bilo nista strasno..blaga tupa bol...:misli:

-ana-
21.10.2007., 13:33
nitko od mojih nije imal problema sa slijepim crijevom, ja jesam. i tocno znam od cega, od hrane naravno i premalo tekucine. bila sam u dva navrata jaaako gladna i hlapljivo sam jela, slabo sam zalogaje sazvakala. i prvi i drugi put sam zavrsila na hitnoj. drugi put su me operirali. :o

Kalinda
07.03.2008., 14:10
bok,

evo ovako, 4 dan menstruacije mi je i kao i obično bila je bolna prvih 3 dana..ali jučer me počeo rasturati lijevi jajnik( koji je inače policističan)...i ne prestaje..
do ginekologa ne mogu doći, a malo me pere frka.
jer mi ništa ne pomaže da prestane boliti.
čak sam i nedavno imala frke sa bubrezima i mjehurom, pa ne znam da li je sve to povezano..
ne znam da li ću moći kod nekog ginekologa do sljedećeg tjedna...ali malo me strah.
čudi me šta ne prestaje, a nikad me nije boljelo baš za vrijeme menstruacije.

more & dupin
07.03.2008., 14:23
ja imam isti problem. to je ona bol koju osječaš ali kao da fakat ne znam kako objasniti. uglavnom ja sam išla kod ginekologa stavio me na ultrazvuk i rekao da su to ciste. ali one nisu opasne. meni je on objasnio da one sprečavaju spermićim proboj do maternice i da se malo teže ostaje trudnim. ja sam na to počela plakati ali me smirio rekoviši da je sve ok i da bude beba došla samo ne odmah prvi mjesec! preporučio mi da pijem kontracepciju tablete jer može biti da budu mi mjesečnice neredovite. tak oda ne brini bu sev ok!

more & dupin
07.03.2008., 14:24
bok,

evo ovako, 4 dan menstruacije mi je i kao i obično bila je bolna prvih 3 dana..ali jučer me počeo rasturati lijevi jajnik( koji je inače policističan)...i ne prestaje..
do ginekologa ne mogu doći, a malo me pere frka.
jer mi ništa ne pomaže da prestane boliti.
čak sam i nedavno imala frke sa bubrezima i mjehurom, pa ne znam da li je sve to povezano..
ne znam da li ću moći kod nekog ginekologa do sljedećeg tjedna...ali malo me strah.
čudi me šta ne prestaje, a nikad me nije boljelo baš za vrijeme menstruacije.

najvjerovatnije ti je to povezano s ovom glupom promjenom vremena ali odi do doktora nemaš što izgubiti

TweetyZD
07.03.2008., 17:31

Kad sam zadnji put bila kod ginića isto sam se požalila na bolove u donjem dijelu trbuha.Rekao je da mi je to od kičme i tak nešt..zbog nepravilnog sjedenja i šta je znam čega..al istina..stvarno puno sjedim :ne zna: može bit da je to stvarno zbog bolova u kičmi:ne zna:

GiRL
07.03.2008., 17:38
Hehe, tako je mene 2-3 mjeseca "pikao" lijevi jajnik, sad nedavno mi na toj strani nađena cista iznad uterusa koju ću morat vadit. Lijepo odi kod ginića na UZV da budeš sigurna kaj je, ako su cistice, odmah će ti reći jer se vidi sjena na UZV-u. :)

DraMaRi
04.11.2008., 08:29
Evo i mene s probadajućim jajnikom... :)
Ovako ide priča: prije nego sta sam pocela pit kontrac.tabl. bila naravno kod gin na pregledu i ultrazvuku i sve to, i rekla mi je da imam cistice na jajnicima ali da ce to proc sa hormonskim tabletama. I pila ja tabl. - to vrijeme mi nije radila ultrazvuk tako da ne znam dal se sta dogodilo... i doslo vrijeme za pauzu od 2 mjeseca (koje traje). uglavnom rekla mi je da kad pocnem s tom pauzom idem vadit krv i sve pretrage koje sam radila i prije nego sta sam ih pocela pit - da vidi dal je sve ok..
krv - ok, ali u mokraci ima dosta bakterija. rekla mi je da pijem onog bljak urološkog čaja i da će se to sredit (priznajem - bas ga i nisam pila od kad mi je to rekla - ja pijuckam obični). I na ultrazvuku su se opet pokazale cistice! ali kaže ona opet - to će proć kad budeš opet počela pit tablete...
E sad - kad sam ja ovo zadnje došla kod nje nisam bila na tabletama možda 2 tjedna - pa šta je moguće da su se tako brzo pojavile - ili nisu ni nestale?
I na tom zadnjem pregledu pipa ona meni trbuh - jel te boli - ne boli - sve super. I nisam ni došla doma - glupi jajni počne probadat!
Sad sam čitala o cistama na onoj stranici medicina.hr - pa su me prestrašili... :(
Od čega sad to mene probada i sta da ja radim? Sad sam dobila stvari - ali još uvijek probada.. - možda prestane tokom dana.... ne znam... :ne zna:

BeautifullyChaotic
04.11.2008., 18:36
Ne znam je li moj problem ginekološke ili koje druge prirode, ispričavam se ako sam pogriješila pdf. Uglavnom, u 7.mj. sam završila na hitnoj zbog bolova u donjem desnom dijelu trbuha, nisam mogla jesti od mučnine, bolovi su trajali danima pa je lijećnik pretpostavio da je riječ o apendicitisu. Međutim, na hitnoj nisu pronašli ništa, osim malo bakterija u močvari, ultrazvučno je sve bilo u redu, rekli su mi da odem ginekologu. Prije sam imala ciste na oba jajnika, međutim, na pregledu je ginekolog rekao da su mi jajnici čisti. No bolovi su se ponovno javili nakon mjesec dana, prije menstruacije, a slijedeća mi je menstruacija i kasnila. Ovaj mjesec, jaki bolovi u cijelom trbuhu, pogotovo u donjem dijelu, grčevi, probadanja,bolovi oko desnog kuka i u donjem dijelu kralježnice, i tupa bol koja se povremeno javlja oko pupka. Sad sam u fazi promjene ginekologa, i taj kod kojeg sam se prebacila ne radi preko socijalnog do nove godine, a ja za privatno nemam novaca. Ne znam je li netko imao slična iskustva, da barem znam kud krenuti. Nije da me boli baš svaki dan, ali uglavnom svaki, a ima dana kad se osjećam kao za vrijeme menstruacije i jedva hodam od bolova.

danci1980
04.11.2008., 20:18
Ne znam je li moj problem ginekološke ili koje druge prirode, ispričavam se ako sam pogriješila pdf. Uglavnom, u 7.mj. sam završila na hitnoj zbog bolova u donjem desnom dijelu trbuha, nisam mogla jesti od mučnine, bolovi su trajali danima pa je lijećnik pretpostavio da je riječ o apendicitisu. Međutim, na hitnoj nisu pronašli ništa, osim malo bakterija u močvari, ultrazvučno je sve bilo u redu, rekli su mi da odem ginekologu. Prije sam imala ciste na oba jajnika, međutim, na pregledu je ginekolog rekao da su mi jajnici čisti. No bolovi su se ponovno javili nakon mjesec dana, prije menstruacije, a slijedeća mi je menstruacija i kasnila. Ovaj mjesec, jaki bolovi u cijelom trbuhu, pogotovo u donjem dijelu, grčevi, probadanja,bolovi oko desnog kuka i u donjem dijelu kralježnice, i tupa bol koja se povremeno javlja oko pupka. Sad sam u fazi promjene ginekologa, i taj kod kojeg sam se prebacila ne radi preko socijalnog do nove godine, a ja za privatno nemam novaca. Ne znam je li netko imao slična iskustva, da barem znam kud krenuti. Nije da me boli baš svaki dan, ali uglavnom svaki, a ima dana kad se osjećam kao za vrijeme menstruacije i jedva hodam od bolova.

Ja sam ti isto u sličnoj situacihji. To ti je vjerojatno dugotrajna upala od klamidije. Napravi briseve. Ali čisto sumnjam da će ti ju pokazat, jer je vjerojatno dugo nossiš. PS: dali imaš kakav veći iscjedak?

BeautifullyChaotic
05.11.2008., 12:36
Ja sam ti isto u sličnoj situacihji. To ti je vjerojatno dugotrajna upala od klamidije. Napravi briseve. Ali čisto sumnjam da će ti ju pokazat, jer je vjerojatno dugo nossiš. PS: dali imaš kakav veći iscjedak?

Nikakav. Radila sam briseve, i opet, osim bakterija, ništa...

danci1980
05.11.2008., 17:30
Nikakav. Radila sam briseve, i opet, osim bakterija, ništa...

Kako misliš osim bakterija ništa? Ako imaš bakterije neka ti je vjerojatno uzrokovala upalu.

BeautifullyChaotic
05.11.2008., 17:53
Kako misliš osim bakterija ništa? Ako imaš bakterije neka ti je vjerojatno uzrokovala upalu.

Dobila sam vaginalete, rekao je da su vjerojatno od bazena. Mislila sam konkretno na briseve, da nisu pokazali neku boleštinu.

danci1980
05.11.2008., 18:48
Dobila sam vaginalete, rekao je da su vjerojatno od bazena. Mislila sam konkretno na briseve, da nisu pokazali neku boleštinu.

Pa da od bazena dobiješ bakterije npr.ureaplazmu. Ali za to se ne daju vaginalete nego antibiotik.-I jasam isto tako dobila i čekam kako dalje.

anjich
08.11.2008., 11:47
ovak...ja sam isto dobila te probadajuće bolove,leđa su me u početku fakat jako bolila i mislila sma da su bubrezi.otišla na ultrazvuk i vele da s bubrezima ništa nije.to sam kasnije povezala stime da sma prestala pit pilule nakon godine dana i da su mi se ti bolovi javili par dana kasnije.isti bolovi kako ih opisujete,ta neka probadanja i tupa bol većinom s desne strane ali nekad i sa lijeve.mislila sma da je možda slijepo crijevo al ne znam,nikakve druge simptome nemam.sad sam naručena za ultrazvuk pa čekam mengu da mogu ić kasnije.inače,prije otprilike 3 god sam završila na hitnoj zbog jakih probadajućih bolova,puno puno jačih nego sad i mislila su da je slijepo crijevo i tak sma svaki dan bila na hitnoj,jer se nisu mogli odlučit je li to slijepo ili nije da bi meni bol potpuno nestala nakon nekih 5 dana.ko da ništa nije bilo...tako da mi na kraju ništa nisu ni rekli...
nego,mislila sam da bi ovo moglo bit od toga što sam prestala pit te pilule i sad su jajnici počeli sami funkcionirat pa to malo teže ide i zato boli....mislim,ne znam,sad prva menga nakon pilula je kasnila 2 tj i bila je jako bolna.
i nije da to mene boli stalno i da mislim na to,al smeta me...više smeta nego što boli...

BeautifullyChaotic
08.11.2008., 14:08
Ja nisam pila pilule makar mi ih je prije par godina dr. predložio. Al' eto, bolovi se vratili, danas u donjem dijelu leđa, i sa strane, od pregiba struka prema dolje, ali u leđima su puno jači. Više zbilja ne znam kud bi sa sobom.

leptirica 2
08.11.2008., 16:28
mene je zatezalo u predjelu lijevog jajnika,dolje nize...i to su bila neka zatezanja vise ne jako bolna al opet osjetis neku nelagodu kad te to pocne prati...i odem ja kod ginica i vidjela je na uzv-u nesto slobodne tekucine oko lijevog jajnika i rekla da je to nekakva upala i dala mi 2 kutije antibiotika i sve proslo,a cekala sam dva dana da se uvijerim da ne umisljam bolove i zatezanja.:cerek:

infra red
21.12.2008., 10:52
Mene u zadnje vrijeme muci kao neki pritisak (ugl na podrucju oko lijevog jajnika). Nema nikakvih probadajucih bolova i slicno. Kao da imam neki kamen na njemu, a ponekad se javlja i osjecaj nadutosti na tom podrucju (jajnici, mjehur). Cekam na pregled kod ginekologa, pa ako je netko imao slicne simptome. Da, i lagano me ledja znaju boliti (skroz dolje). Nisam trudna 100%.
Thanks.

BeautifullyChaotic
21.12.2008., 14:12
Evo, meni od 7.mjeseca ne prolazi. Još nisam dobila ni rezultate papa testa kojeg sam radila sredinom osmog. Bolovi svakodnevni, napuhnuta kao trudnica, boli me kralježnica dolje, desni jajnik i oko pupka, promijenila sam ginekologa, ali na pregled mogu tek iza Nove... poludjet ću, već si svašta u glavi zamišljam. A sklona sam paničarenju kad nešto boli, pogotovo ovako dugo.

infra red
21.12.2008., 18:14
Pa zar te nisu mogli ranije naruciti? Bojim se da ce i meni tako biti. Ja sam u uk, a ovdje moras ici prvo kod opce prakse, pa te onda oni salju u bolnicu kod ginica. Sad uz Bozic i Novu, brijem da niti mene nece pregledati prije sijecnja.
Fingers crossed da nije nista. x

BeautifullyChaotic
21.12.2008., 18:19
Pa zar te nisu mogli ranije naruciti? Bojim se da ce i meni tako biti. Ja sam u uk, a ovdje moras ici prvo kod opce prakse, pa te onda oni salju u bolnicu kod ginica. Sad uz Bozic i Novu, brijem da niti mene nece pregledati prije sijecnja.
Fingers crossed da nije nista. x

Znači ni tamo nije ništa bolje... kod moje nove jednostavno prije nema mjesta. A najgore mi je, ako mi bude kasnila, i dođe baš kad trebam ići, nakon toliko čekanja.
Baš kako kažeš, fingers crossed.

manuelita
21.12.2008., 18:22
Ja imam slični problem od pred 3 dana. Osjećam se ko balon pred pucanje, a gin. mi je na hitnom pregledu (pred 3 dana) rekao da je sve ok ali je ipak uzeo PAPA-u. Bojim se da je problam u crijevima jer su blago povišeni leukociti. Naravno ni mjehur nije isključen. Help!!!

BeautifullyChaotic
21.12.2008., 18:32
Ja imam slični problem od pred 3 dana. Osjećam se ko balon pred pucanje, a gin. mi je na hitnom pregledu (pred 3 dana) rekao da je sve ok ali je ipak uzeo PAPA-u. Bojim se da je problam u crijevima jer su blago povišeni leukociti. Naravno ni mjehur nije isključen. Help!!!

I ja sam pomislila na crijeva, isto blago povišeni leukociti, ali kirurg kaže ok, ginić kaže ok... ne znam više. Predugo to traje.

bjelovarcanka
23.12.2008., 14:18
ovako,,imam jedan problemcic,,nakon 2 dana mi je prosla menga,,a od jucer navecer imam bolove samo u lijevom jajniku,,, kao da me netko sa cekicem lupa,,,da li to moze biti ovulacija,, pijem glukoformin i diane,!

infra red
06.01.2009., 17:18
Ja sam bila na ultrazvuku danas. Nemam nikakve ciste, samo tu neku slobodnu tekucinu. Sad ta sestra koja mi je radila ultrazvuk (da, u uk to rade sestre) je rekla da je ili neka upala ili endometrioza (nadam se da nije). Tako da sad moram ici kod opce prakse pa ce mi dati valjda antibiotike, a onda ce mi napraviti i sve one brisove i papu. Tako nesto.

BeautifullyChaotic
08.01.2009., 20:04
Ja sam bila na ultrazvuku danas. Nemam nikakve ciste, samo tu neku slobodnu tekucinu. Sad ta sestra koja mi je radila ultrazvuk (da, u uk to rade sestre) je rekla da je ili neka upala ili endometrioza (nadam se da nije). Tako da sad moram ici kod opce prakse pa ce mi dati valjda antibiotike, a onda ce mi napraviti i sve one brisove i papu. Tako nesto.

Ja naručena za idući tjedan... sve me strah otići... a znam da moram. Baš me začudilo to da sestre rade ultrazvuk... makar bi i kod nas to možda bilo bolje...

infra red
08.01.2009., 22:26
Pa da. Mislim nije ginekologinja to znam. Visa sestra/tehnicar;obucena za to. A moram reci da sam se ugodno iznenadila. Zena je bila toliko njezna i obzirna. Nisam mogla vjerovati. Isto soba u kojoj se cijela stvar odvijala je bila u polumraku, odmah mi je stavila plahtu preko mene, cijelo vrijeme me pitala jel boli, jel sve ok i slicno. A ultrazvuk mi je stavila tako da nije niti pogledala u tom smjeru, pruzila je ruku i to je to :). Vrlo ugodno iskustvo.

Vrlo uljudjeno i obzirno to rade. Valjda kod ginica ides kad imas neku dijagnozu koja zahtijeva dugotrajniji nadzor i lijecenje. Inace za sve neke manje stvari sve se to radi ovako. Sad recimo moram kod dr opce prakse koji ce me dalje uputiti vjerojatno na briseve ili mi odmah sibnuti neke antibiotike, a onda ce mi poslije uzeti briseve u domu zdravlja (to isto rade sestre).

Ma nemoj se previse brinuti. Lakse je kad to obavis. Znas da moras. A onda i ako postoji neki problem, eto barem ce se poceti rjesavati. Ja sam cekala 3 tjedna prije nego sam se odvazila. Bezveze, mogla sam odmah sve u korijenu sasjeci.

Sretno i smireno :)

saloma
09.01.2009., 01:07
Infra red, probleme koje ti navodis, i ja sam imala kada sam prestala piti Logest. Jajnici nisu navikli da "rade" i postaju mnogo osetljiviji. I ja sam isto pila antibiotike i Chymoral. Videces, vremenom ce se sve to srediti.

infra red
09.01.2009., 10:20
Thanks Saloma. A valjda je neka upala. Nikad nisam imala nikakvih problema niti sam uzimala kontracepciju, ali eto dogodi se. Jedino znam da sam se smrzla jedan dan i onda je sve pocelo. Bas sam osjetila hladnocu u tom podrucju oko jajnika. Valjda ce me sljedeci tjedan doktorica vidjeti i dati mi neku terapiju.

saloma
09.01.2009., 15:11
Sorry, ovo oko prestanka uzimanja pilula se odnosilo na anjich... U svakom slucaju, kada je rec o bilo kakvoj upali jajnika, pored antibiotika, treba koristiti i Chymoral. To je mesavina tripsina i himotripsina i koristi se za ubrzanje lecenja zapaljenskih procesa; normalizuje se cirkulacija krvi i limfe.

goga81
29.01.2009., 19:03
imam jedan problem i ma koliko čitala o svemu, ne mogu naći konkretan odgovor o čemu se radi! naime, na pregledu kod ginekologa vidila mi je neku cistu i rekla da pustim to da vidim oće li samo pukniti, odnosno samo od sebe nestati. nisam imala mira pa sam otišla kod privatnika koja mi je rekla da mi se jajovod spustio i da postoji velika vjerojatnost da zbog toga neću moći zatrudniti. vratila sam se svom doktoru i od tad radim razne preglede, pijem neke tablete, stavljam vaginalete i opet nema pomaka. niko ništa ne govori, ništa.
jel ima iko sličnih iskustava s tim? mislim da ću izluditi ovako

angell
29.01.2009., 20:30
A nisi napisala gdje su ti nasli cistu, na jajniku, maternici ili negdje drugo. Vodene ciste ponekad stvarno same od sebe nestanu, ponekad i uz pomoc antibiotika (koliko se sjecam). Nemoj panicariti, sve se da rijesiti.

goga81
30.01.2009., 16:21
na jajniku!
nadam se da će se sve riješiti! jer u suprotnom ću izluditi, već pomalo ludim!

SSDM
30.01.2009., 21:45
Pa ako ti se jedan jajovod spustio uvijek imas drugi jajnik. I ja imam problema samo sa jednim jajnikom, spustio se kao i tvoj ali moj dr. samo slijeze ramenima

angell
31.01.2009., 19:49
ako je samo jedna cista u pitanju, sigurno ce se riješiti, antibioticima najčešće. samo nemoj paničiti, sve će biti ok

Lily Rose
14.02.2009., 09:18
Jucer je mami na UZV otkrivena cista na jajniku velicine 2cm. Doktorica joj je rekla da ima kao neku pregradu, ali da nema,ako sam dobro shvatila, prokrvljenosti, nema nikakve tekucine i da je to dobar znak.
S tim nalazima isla je kod ginekologa koji ju je uputio da napravi tumor markere ca 125 ali da nije zurba jer on isto misli da to nije nista strasno.
Mama mi ima 47 godina, bila je zadnji put na kontroli na jesen u 10.mjesecu, tada se vidjelo na tom jajniku kao neka sjena. Pa su joj savjetovali da opet ide na UZV za nekoliko mjeseci, to je ovaj na kojem je sada bila. Sa ciklusom nema nikakvih problema, jedino sa vremena na vrijeme zna osjetiti kratku ostru bol u dnu trbuha. Ta bol se javlja jako rijetko i imala ju je i prije nego se ovo otkrilo.

Obje nas je sami naziv tih markera izbezumio!!! Da li je netko imao slicnih iskustava???
Hvala.

annie25
20.02.2009., 17:56
otkad sam prestala piti pilule ovulacije su mi jako bolne, da li to ima veze jedno s drugim??? jajnici me stezu i pred mengu a u vrijeme ovulacije me bole i stezu dan i noc, bradavice su mi osjetljive i iscjedak mi je kao neka zelatina...tako mi nije prije nikad bilo, al otkad sam prestala pit pilule tocno znam kad mi pocinje prvi dan ovulacije i kad zavrsava, jajnici me uzasno bole i to je konstantna bol tjedan dana + iscjedak + bolne bradavice...s tim da me sad lijevi jako probada da me cak boli i odzada da sam pomislila da je bubreg! al imam cesto ciste, prosli put mi je bila 8 cm na jajniku i pukla je sama u vrijeme menstruacije....
da li te bolne ovulacije imaju ikakve veze s prestankom pijenja pilula???

simba
22.02.2009., 13:39
Obje nas je sami naziv tih markera izbezumio!!! Da li je netko imao slicnih iskustava???
Hvala.

ti markeri su standardna stvar koja se radi kod cisti. Normalna je vrijednost do 30 nečega. Ja sam imala benigni tumor od 7 cm ca 125 mi je bio oko 90. Kod karcinoma je vrijednost puno veća

Nadam se da će sve biti ok...

Lily Rose
23.02.2009., 21:08
Sve je ok! Danas su joj dosli nalazi i vrijednost je 2 :cerek:

simba
25.02.2009., 10:14
wihiiii.....

super.....nikad nisam cula za tako nisku vrijednost :top::s

-Adele-
25.02.2009., 11:50
nisam jedno vrijeme imala odnose i nakon kaj jesam pocelo me za par dana boliti u donjem dijelu trbuha,prvo tupo,pa oštro i sve jace,pa je pocelo ici na lijevu stranu,imam filin da ce mi se jajnik iscupati.pomislila sam da je u pitanju opet neka upala candidom(jel me to cesto mucilo za vrijeme uzimanja pilula,koje ne pijem vec 3 mj) inace,nikad nisam imala problema.
danas sam bila kod gin i kaze da je u pitanju vjerojatno (?!) cista neka i da popijem propisane tablete koje ce izazvati pucanje i ciklus nakon toga.
moze li mi netko reci vise iz iskusva o cistama opcenito,posebno me zanimaju SIMPTOMI,ali i sve ostalo.nije mi jasno kako je 'najednom'tako nesto nastalo.
tnx

infra red
25.02.2009., 14:50
Moze biti funkcionalna cista koja najcesce pukne sama od sebe. A cuj, menstrualni ciklusi, hormoni itd...sve je to dosta kompleksno. Funkcionalne ciste nastaju tijekom ovulacije (ima ih nekoliko vrsta, 3 ja mislim i vide se na ultrazvuku). Pa mogla te je na ultrazvuk cisto da vidi. Imas tonu toga o cistama na netu pa progooglaj. Ja kad sam jednom imala neku malu funkcionalnu sama mi je pukla, a osjetila sam je kao lagano probadanje u podrucju lijevog jajnika. Doktor mi je samo rekao kad je vidio na ultrazvuku nije ti nista, imas malu funkcionalnu cistu i eto. Sve bilo fine i proslo do sljedece menstruacije.

simba
27.02.2009., 14:27
nisam jedno vrijeme imala odnose i nakon kaj jesam pocelo me za par dana boliti u donjem dijelu trbuha,prvo tupo,pa oštro i sve jace,pa je pocelo ici na lijevu stranu,imam filin da ce mi se jajnik iscupati.pomislila sam da je u pitanju opet neka upala candidom(jel me to cesto mucilo za vrijeme uzimanja pilula,koje ne pijem vec 3 mj) inace,nikad nisam imala problema.
danas sam bila kod gin i kaze da je u pitanju vjerojatno (?!) cista neka i da popijem propisane tablete koje ce izazvati pucanje i ciklus nakon toga.
moze li mi netko reci vise iz iskusva o cistama opcenito,posebno me zanimaju SIMPTOMI,ali i sve ostalo.nije mi jasno kako je 'najednom'tako nesto nastalo.
tnx

pa jel te gledala na uzv?!

Dome_st
03.03.2009., 20:21
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje za cure, žene koje su doživile ''pucanje '' cicte. Naime, nakon spontanog na jajniku mi se pojavila cista (6 cm). Doktorica je rekla da pričekamo dva ciklusa da vidi hoće li puknuti. Ja sam već imala tri ciklusa i nisam bila na pregledu jer doktorica nije bila u gradu i zanima me bih li znala da mi je pukla cista (ne mislim da li bih čula :vidiga: ''bum''), nego bi li me bolilo više nego inače, bi li krvarila više nego inače...
Nadam se da je netko shvatio što želim pitati jer me počelo biti strah kolika će biti ako mi nije pukla i što stalno imam bolove...
Hvala unaprijed svima!!!

lollatutu
03.03.2009., 23:05
Meni isto to tupo probadanje i u donjem dijelu abdomena(se tako kaže:zubo: ? ), trbuha i čak s leđa u donjem dijelu.
Vjerojatno od jajnika, ali eto, možda je i rak, možda tumor, pa riknem, nikad se ne zna:ne zna:

Hermina
05.03.2009., 08:18
imam jedno važno pitanje:

- kako znati da je puknula cista na jajniku?

jel to oštrija bol ili tupa kao kod menstrualnih grčeva?
ne znam da li mi je puknula jedna cista, osjetila sam grč, ali onaj klasičan s tim da je duže trajao i bio je intenzivniji.

Dome_st
05.03.2009., 10:13
E pa to i mene zanima jer me stalno boli, a koliko sam shvatila one pucaju tokom menstruacije, a mene više bole jajnici ovih tri mjeseca kad nemam nego kad imam menstruaciju :confused:.
Pomalo me već strah jer ako mi je u tjedan dana narasla jedan cm onda što će biti sada nakon tri mjeseca...

ditta
05.03.2009., 10:38
Imala sam ciste na oba jajnika, od po 6 cm. Jedna je nestala (vjerovatno pukla) dok sam čekala operaciju, a drugu su operirali.

Ginekolog kirurg mi je bio rekao da to pucanje zna biti užasno bolno i da postoji mogućnost padanja u nesvijest od boli. Opisao je to kao oštru i jaku bol u trbuhu koju nikako neću moći pobrkati sa uobičajenim menstrualnim tegobama.
Na moju sreću tako nešto se nije desilo, ne znam kako je cista nestala, samo sam osjećala užasno neprijatan pritisak u donjem dijelu trbuha za vrijeme menstruacije. Vjerovatno sve ovo ovisi od tipa ciste i sl.:confused:

Ali, dok sam boravila u bolnici, upoznala sam dosta mladih cura koje su završile na hitnim operacijama, jer su im uslijed podizanja većeg tereta, naprezanja i sl. ciste pukle da bi se pritom bile i zapetljale oko jajnika, pa je na kraju stvarno bilo svašta.

Dome_st
05.03.2009., 12:30
Ali, dok sam boravila u bolnici, upoznala sam dosta mladih cura koje su završile na hitnim operacijama, jer su im uslijed podizanja većeg tereta, naprezanja i sl. ciste pukle da bi se pritom bile i zapetljale oko jajnika, pa je na kraju stvarno bilo svašta.

Ajme...mene užasno boli dok šetam, imam osjećaj da mi je noga kraća. U biti, ne znam jel gore što me boli dok hodam ili već dok sjedim...
Jedva čekam pregled, počela me jako živcirati ova neizvjesnost :eek:

ditta
05.03.2009., 15:22
Ajme...mene užasno boli dok šetam, imam osjećaj da mi je noga kraća. U biti, ne znam jel gore što me boli dok hodam ili već dok sjedim...
Jedva čekam pregled, počela me jako živcirati ova neizvjesnost :eek:

Poznat mi je taj osjećaj koji imaš. Mene je tako zezalo dok sam čekala operaciju. Nije bio jak bol, al sam osjećala da mi nešto smeta sa te strane. Zapravo je ta moja cista još rasla. U roku od sedam dana je narasla za 1 cm i vjerovatno bi nastavila bujati da mi je nisu izvadili.

Najbolje je da odeš kod ozbiljnog ginekologa kirurga na pregled i da se posavjetuješ šta je najbolje za činiti. Ponavljam, iako je većina tih cista benigna (pretpostavljam da si radila markere na tumore), one se mogu zapetljati oko jajnika, gadno puknuti, napraviti svašta unutra, tako da...Zakaži sto prije ozbiljan pregled i riješi se tegoba.

I samo bez panike!:mig:

Dome_st
05.03.2009., 15:47
Imam zakazan pregled 9.3. Ni moja bol nije neka neizdrživa (no nakon kiretaže ništa nije neizdrživo), ali osjećam nekako da nisu pukle. Markere sam radila i bili su u redu. Nadam se da se to ne mijenja kroz par mjeseci. Jedino ne razumijem zašto me boli na obe strane kad mi je cista na jednom jajniku...Možda je to i psiha :ne zna:
Hvala na podršci!

ditta
05.03.2009., 18:18
Imam zakazan pregled 9.3. Ni moja bol nije neka neizdrživa (no nakon kiretaže ništa nije neizdrživo), ali osjećam nekako da nisu pukle. Markere sam radila i bili su u redu. Nadam se da se to ne mijenja kroz par mjeseci. Jedino ne razumijem zašto me boli na obe strane kad mi je cista na jednom jajniku...Možda je to i psiha :ne zna:
Hvala na podršci!

Ej, pa brzo je taj pregled. Za koji dan ćeš sve znati.
Držim ti palčeve da sve bude o.k.:)

Hermina
05.03.2009., 18:41
Poznat mi je taj osjećaj koji imaš. Mene je tako zezalo dok sam čekala operaciju. Nije bio jak bol, al sam osjećala da mi nešto smeta sa te strane. Zapravo je ta moja cista još rasla. U roku od sedam dana je narasla za 1 cm i vjerovatno bi nastavila bujati da mi je nisu izvadili.

:

koliko ti je cista bila velika? i da li ti je sve u redu nakon operacije?

ditta
05.03.2009., 19:28
koliko ti je cista bila velika? i da li ti je sve u redu nakon operacije?

Bila je 7 cm :eek:, na desnom jajniku. Na lijevom je bila jedna od 6 cm, al je ta nestala/pukla prije operacije.

Sada, dva i pol mjeseca nakon operacije je sve gotovo savršeno. Rade mi oba jajnika (mjesecima ranije aktivnost je pokazivao samo desni), menstruacije su savršeno redovne, nema bolova za vrijeme menge, ma sve je super.:cerek: Kaže dr da bi tako trebalo i ostati.:)

Dome_st
05.03.2009., 20:51
Hvala cure, lijepo je čuti sretne završetke! :p
Javit ću vam kako je bilo na pregledu!

Pozdrav!!!!:cerek:

Hermina
06.03.2009., 16:25
Bila je 7 cm :eek:, na desnom jajniku. Na lijevom je bila jedna od 6 cm, al je ta nestala/pukla prije operacije.

Sada, dva i pol mjeseca nakon operacije je sve gotovo savršeno. Rade mi oba jajnika (mjesecima ranije aktivnost je pokazivao samo desni), menstruacije su savršeno redovne, nema bolova za vrijeme menge, ma sve je super.:cerek: Kaže dr da bi tako trebalo i ostati.:)

baš mi je drago da ti tako velike ciste nisu oštetile jajnike..moja je 2.5 cm ali me jako brine.. čekam da pukne :ceka:

Dome_st
08.03.2009., 20:37
Cure drage, ovo boli sve gore i gore...:flop:, Jučer sam se umorila hodati uz stepenice kako me bolilo...
Ne mogu dočekati utorak...

ditta
09.03.2009., 10:12
Cure drage, ovo boli sve gore i gore...:flop:, Jučer sam se umorila hodati uz stepenice kako me bolilo...
Ne mogu dočekati utorak...

Polako samo, sutra ćeš već znati puno više.:mig:

I jedan savjet, ukoliko tvoj ginekolog ne bude imao konkretno riješenje, nekakvu strategiju za borbu sa cistom, plan...Ne gubi vrijeme nego traži drugo, ako treba i treće mišljenje. Samo hrabro!:top:

Javi kako je prošlo.

Dome_st
09.03.2009., 19:24
Hvala na lijepim riječima... Nadam se da će sve biti dobro!
Pozdrav i javim se sutra! :cerek:

Dome_st
10.03.2009., 12:38
Dobre vijesti!!!!:cerek:
Cista je pukla (danas sam skužila da je bila veća od 7 cm)!!!!! Hvala Bogu, nestala je ,a kad je pukla nisam ni osjetila :top:. Moram piti 3 dana Sumamed jer mi je jedan jajnik povećan i to je to!
Hvala svima što su slušali i nadam se da tu neću više morati ostavljati poruke!
Pozdrav svima! :D

ditta
10.03.2009., 14:31
Dobre vijesti!!!!:cerek:
Cista je pukla (danas sam skužila da je bila veća od 7 cm)!!!!! Hvala Bogu, nestala je ,a kad je pukla nisam ni osjetila :top:. Moram piti 3 dana Sumamed jer mi je jedan jajnik povećan i to je to!
Hvala svima što su slušali i nadam se da tu neću više morati ostavljati poruke!
Pozdrav svima! :D

Super! :) Odlična vijest!:top:
Ni ja nisam osjetila ništa posebno kad mi je pukla cista sa lijevog jajnika.:mig: Imala sam nešto bolniju menstruaciju i to je to.
Nego, u toj priči sa cistama mene najviše nervira to što doktori ne znaju reći hoće li se te pojave ponoviti. :flop:

Dome_st
10.03.2009., 14:55
Nadam se da neće jer ja želim BEBU!!!!!!!!!!!!!!! :hekla:

ditta
10.03.2009., 15:46
Nadam se da neće jer ja želim BEBU!!!!!!!!!!!!!!! :hekla:

Onda na posao.:mig:

SSDM
12.03.2009., 15:37
da li bi mi neko mogao preporuciti kakav caj ili nesto slicno na prirodnoj bazi za lijecenje i sprjecavanje upala jajnika?

..angie..
12.03.2009., 16:27
Moze li netko opisati bol, i gdje boli kod ciste na jajnicima.

lost_17
02.04.2009., 06:53
kod mene slična stvar, unazad tjedan dana me probada dolje, kao kada imam menstruaciju. trebala sam dobiti u to vrijeme pa sam mislila da je zbog toga. ali evo kasni mi 4 dana (mislim svaki put mi kasni) ali gotovo svaki dan osjećam bolove. naručena sam idući tjedan kod svoje dr. zna li tko šta to može biti

aurora83
17.04.2009., 07:50
evo ja sam jucer izasla iz bolnice gdje sam lezala zbog jake upale jajnika. Nikakvih problema nisam imala, niti sam osjecala bolove samo me jednu vecer presjeklo, stomak nisam mogla dotaknuti,imala sam osjecaj da cu eksplodirati. I onda kad sam zavrsila na hitnoj, nalazi su mi losi i rekli su mi da moram u bolnicu. Na lijevom jajniku imam cistu od 5 cm..Nalazim se u stranoj zemlji, ciji jezik jos nisam dovoljno usavrsila..Doktori su mi rekli da je ta cista ispunjena krvlju..jel to nesto kao vodene?
I onda su mi rekli da imam neku tekucinu u trbusnoj supljini, moze biti krv, voda ili nesto trece, ali oni ne znaju sta je to...Stvar je u tome da sam zavrsila u bolnici u jako nezgodno vrijeme, vrijeme blagdana kad pravih doktora uopce nije bilo:(
sad se osjecam bolje, napetost u donjem dijelu trbuha jos uvijek je tu, probadanje isto..ponekad mi se ta bol spusti u lijevu nogu(pretpostavljam da je od toga) ali nalazi su mi krenuli na bolje tako da su me mogli skinuti sa infuzije..sad su me poslali doma, uz antibiotike i mirovanje.
Rekli su da se ta cista treba kontrolirati da se ne slijepi za jajnik, jer u tom slucaju cu tesko zatrudniti :(
Sljedeci tjedan imam termin kod ginekologa, nadam se da ovaj ima vise iskustva od onih u bolnici :(
a sto sam se ja raspisala zorom:rofl:

infra red
17.04.2009., 21:56
Pretpostavljam da je to endometricna cista (endometriom) jer je ispunjena krvlju. A ta tekucina bi onda mogla biti i krv. Imas topic o endometriozi, pa se mozes tamo detaljno informirati.

aurora83
19.04.2009., 09:59
Pretpostavljam da je to endometricna cista (endometriom) jer je ispunjena krvlju. A ta tekucina bi onda mogla biti i krv. Imas topic o endometriozi, pa se mozes tamo detaljno informirati.

hvala puno na odgovoru :) tek u petak imam termin kod ginekologa, bit ce ovo dug tjedan. Sta mislite jel to povezano s mojim nedobivanjem mjesecnice..koju dobijem samo par puta godisnje?

infra red
19.04.2009., 10:47
Nema problema. Za endometriozu se ne zna sa sigurnoscu sto je uzrokuje, ali pretpostavlja se da su u igri hormoni i imunitet. Dakle tkivo endometrija koje oblaze maternicu se, kod endometrioze, naseljava na druge zdjelicne (najcesce) organe - jajnike, jajovod itd. i onda to tkivo reagira na hormonalne promjene menstruacijskog ciklusa. Ono krvari kao i sluznica maternice kad imas mjesecnicu.

Sad da li je to povezano s tvojom amenorejom tesko je reci. Eventualno bi moglo upucivati na hormonalnu neuravnotezenost.

Ja ti na to gledam ovako, kad je covjek osjetljiviji negdje (reproduktivni, respiratorni ili bilo koji drugi sustav) onda se uvijek tamo nesto dogadja. Ja nikad nisam imala problema s reproduktivnim organima, a sad mi se sve nesto dogadja na tom polju. Ali bez stresa, slusaj svog lijecnika i to je to.

ljutka
20.04.2009., 06:53
ja sam se jučer probudila s nepodnošljivim grčevima u donjem lijevom dijelu trbuha.završila na hitnoj na rebru i tamo mi rekli da imam cistu od 4 cm na jajniku,pa me poslali u petrovu. rekao mi doktor da bi on to micao ili hormonima ili vaginalno.
šta znate o te dvije terapije?bol ne prestaje

lilo230
20.04.2009., 15:45
kod nas žena sami problemi. Evo moje priče. Imam 33 godine rodila sam dvoje djece mlađi ima 2 i pol godine. Uvijek je sve na gin. pregledima bilo uredu mada me često boljelo sa desne strane. Zadnjih jedno godinu dana imam bolne ovulacije bar sam ja to tako mislila. Ciklus mi je uglavnom redovit. Međutim zadnje dvije menstruacije su mi bile ranije. U trećem mjesecu sam čak tjedan dana ranije dobila i bila mi je krv nekako sumnjiva. Kao da sam znala da nešto nije u redu. Otišla sam gin. i budući da mu je bilo sumnjivo što mi je maternica malo ljubičaste boje i zabačena unazad napravio mi je i UZV. Tamo je utvrdio da imam na maternici nekakav vodeni đep pa mi je rekao da napravim tumorne markere. Kad ono marker ca 125 je bio 137 a normalno je do 35. Odem kod njega i on mi ništa nije htio reći ni na šta sumnja uglavnom moram opet doći odmah čim mi menstruacija slijedeća završi i naravno opet moram taj marker vadit. Tek će mi tada moći nešto reći. Ubija me ta neizvjesnost. Šta mi je? Menstruaciju bi trebala dobit oko 25 tog. Koliko sam guglala taj marker je za karcinom jajnika ali tko zna i šta još mada on meni nije ništa rekao za jajnike. Zna li netko nešto o ovoj temi da mi kaže? Utješite me možda nije karcinom.

Veeg
21.04.2009., 17:29
prije 7god mi sam imala manju cistu. pila sam pilule i ciste više nije bilo. no sad ne pijem pilule već pola godine, otprilike, pa me sad zanima dal se cista može tako brzo vratiti. naime, danas sam išla s posla, sjela u tramvaj i tako me jako presjeklo najviše sa lieve strane trbuha (sad, 3h nakon što me presjeklo još uvijek osjećam bol, al sad neku tupastu). i odem na wc, i primjetim smečkasti iscjedak, a pri brisanju sam primjetila i lagani iscjedak sa sukrvicom. zadnja menstruacija mi je završila prije tjedan dana. idem kod ginekologa, al još mjesec dana moram čekati na red. a ako mislite da je nešto ozbiljnije, odmah vas molim da mi na pm pošaljete i preporuke nekog privatnika u zg, jer moj ginekolog nije u zg :mad:
hvala vam!

JustForFun
25.04.2009., 10:59
kod nas žena sami problemi. Evo moje priče. Imam 33 godine rodila sam dvoje djece mlađi ima 2 i pol godine. Uvijek je sve na gin. pregledima bilo uredu mada me često boljelo sa desne strane. Zadnjih jedno godinu dana imam bolne ovulacije bar sam ja to tako mislila. Ciklus mi je uglavnom redovit. Međutim zadnje dvije menstruacije su mi bile ranije. U trećem mjesecu sam čak tjedan dana ranije dobila i bila mi je krv nekako sumnjiva. Kao da sam znala da nešto nije u redu. Otišla sam gin. i budući da mu je bilo sumnjivo što mi je maternica malo ljubičaste boje i zabačena unazad napravio mi je i UZV. Tamo je utvrdio da imam na maternici nekakav vodeni đep pa mi je rekao da napravim tumorne markere. Kad ono marker ca 125 je bio 137 a normalno je do 35. Odem kod njega i on mi ništa nije htio reći ni na šta sumnja uglavnom moram opet doći odmah čim mi menstruacija slijedeća završi i naravno opet moram taj marker vadit. Tek će mi tada moći nešto reći. Ubija me ta neizvjesnost. Šta mi je? Menstruaciju bi trebala dobit oko 25 tog. Koliko sam guglala taj marker je za karcinom jajnika ali tko zna i šta još mada on meni nije ništa rekao za jajnike. Zna li netko nešto o ovoj temi da mi kaže? Utješite me možda nije karcinom.

mislim da ne mora biti nužno karcinom
jer ti markeri su neke bjelančevine (ili neke druge tvari) koje mogu biti pokazatelj nedaj bože karcinoma, ali mislim da sami po sebi nisu dovoljni za dijagnozu jer i neka druga stanja možda mogu utjecati na njihovo izlučivanje

on vjerojatno po ultrazvučnoj slici vidi tu tvorbu na jajniku (taj džep) i po boji i obliku on može znati je li opasna ili ne, očito je zaključio da nije opasna i sad čeka naredni ciklus da se isčisti to pa da uradiš ponovno marker

da je sigurniji da je nešto opasno, pa valjda bi te poslao na dodatne pretrage zar ne????

Kako misliš da ti je maternica ljubičasta? To ne kontam?

Uostalom, sve da je nešto ozbiljnije ne mora odmah biti karcinom, može biti neka dobroćudna tvorba

pošto si išla redovno na preglede i bilo obično u redu, mislim šta je god da ne može biti u nekoj tolko uznapredovaloj fazi, slušaj dokora, koji je doduše mogao biti malo rječitiji, a ne da te tako muči

ako nisi zadovoljna, potraži drugo mišljenje

klaunina
25.04.2009., 11:19
Možda sam fulala temu, ali pitat ću ovdje.. Zadnjih par mjeseci (3-4mjeseca), menstruacija mi traje 10-12 dana, s time da prvih 4 dana nosim samo dnevni uložak jer malo kapka, pa idućih 4 dana teče i opet 4 dana kapka..

Ne čini mi se normalno imati tako duge periode "kapkanja", pa idući tjedan idem kod ginića.. Mislim da je riječ o cisti..

Da li je imala koja od vas kad takav problem?

infra red
25.04.2009., 12:25
Ne mora biti nikakva cista. Hormonalni poremecaj mozda. Meni je jednom ili dvaput bilo tako. Nista nije bilo.

Odi ipak kod doktora da budes sigurna.

aurora83
26.04.2009., 08:54
bila sam na kontroli :))) cista je manja:)a tekucine u trbusnoj supljini skoro da i nema..doktorica nije mogla doci sebi kad sam rekla da mi u bolnici nisu uradili papa test..tako da sad jos cekam laboratorijske nalaze i papu..nadam se da ce i tu sve biti ok:)

infra red
26.04.2009., 11:15
Odlicno. :top:

lilo230
28.04.2009., 22:35
danas sam otišla po nalaz CA 125 naravno bio je povećan nije 137 kao prošli put ali je 126.1 moš mislit. Međutim čitajući forume sve mi se više čini da imam endiometrozu ali sutra ću vidjet šta će mog ginekolog reći. Malo me frka.

Halle
28.04.2009., 22:42
Cure moje drage i Žene! jedite dosta jogurta,ali acidofila,jedite brusnicu i pijte čajeve za imunitet jer oni koji piju antibiotike shebu imunitet i onda tu nastaju problemi.Pričam onima koji imaju stalne upale i smetnje.To znam iz višegodišnjeg iskustva.samo budite uporni i slušajte organizam šta vam traži.:top:

infra red
28.04.2009., 22:50
danas sam otišla po nalaz CA 125 naravno bio je povećan nije 137 kao prošli put ali je 126.1 moš mislit. Međutim čitajući forume sve mi se više čini da imam endiometrozu ali sutra ću vidjet šta će mog ginekolog reći. Malo me frka.

Nemoj se previse zivcirati. Samo ce te baciti u depru i tjeskobu, a to ti ne treba. Polako, vidi sta ce ti ginic reci. Sve najbolje.

lilo230
29.04.2009., 13:44
drage moje evo ja stigla s još jednog ultrazvuka uglavnom doktor kaže da je maternica u normali a ni na jajnicima nema ništa. Onaj vodeni đep je nestao kao uzv je uredan. Ali CA 125 ga brine pa mi dao uputnicu za color dopler naručena sam tek 7.5. valja opet čekati. Uglavnom on ne isključuje endometriozu ali koliko ja znam to se može utvrditi jedino laparaskopijom. A šta color dopler može reći, da možda imam neki tumor?

infra red
29.04.2009., 16:30
drage moje evo ja stigla s još jednog ultrazvuka uglavnom doktor kaže da je maternica u normali a ni na jajnicima nema ništa. Onaj vodeni đep je nestao kao uzv je uredan. Ali CA 125 ga brine pa mi dao uputnicu za color dopler naručena sam tek 7.5. valja opet čekati. Uglavnom on ne isključuje endometriozu ali koliko ja znam to se može utvrditi jedino laparaskopijom. A šta color dopler može reći, da možda imam neki tumor?

Ja ne kuzim taj vodeni dzep. Je li to slobodna tekucina u Douglasovom prostoru? Jer ako je vidio samo slobodnu tekucinu bez ikakvih tvorbi (cista i sl.) onda ona ponajprije ukazuje na upalu ili endometriozu.

Ja sam imala dosta slobodne tekucine i dali su mi anitbiotike, nakon kojih nisam vise osjecala taj pritisak.

lilo230
29.04.2009., 21:50
ta vodena tekućina je bila bez ikakvih tvorbi međutim kako sad na uzv nije bilo ništa rekao mi je da je takav ciklus bio. Ma šta mu to značilo.

infra red
29.04.2009., 22:32
Kuzim. Uglavnom prvo posumnjaju na upalu, a onda mozda endo, ali kao kod endo te jakoooo boli. Tako da sam ja samo dobila kuru antibiotika (doksiciklin i metronidazol) i to je bilo to.

A gle, bolje da je temeljit. Ja sam u Velikoj Britaniji i moram priznati da nisam odusevljena njihovim zdravstvom. Samo te se hoce rijesiti. Ja kad sam dosla kod ginica s nalazom ultrazvuka (a poslala me lijecnica opce prakse za svaki slucaj) lik me nije niti pregledao. Kao vama je nalaz ultrazvuka u redu, ta tekucina je mogla doci od negdje drugdje i to je bilo to. A antibiotike mi je prepisala opca praksa.

Ajde i brisove su mi napravili nakon antibiotika. Bili su ok. Mozda je i tebi trebao napraviti brisove. Vidjet ces. Glavno da ti je ultrazvuk ok.

garfield01
03.05.2009., 17:57
Kako dodje do ciste? Odakle ona?

infra red
03.05.2009., 18:01
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/06ciste.asp

lilo230
07.05.2009., 22:03
i evo mene opet. Danas sam bila na color dopleru.Ne možeš vjerovat 10 minuta je on tražio i prčkao po meni da bi našao desni jajnik na kraju jedva skroz desno dole. Kakav doktor nije ni čudo kad nas na kraju zavuku sa nekom bolešću. Uglavnom rekao je da mi je maternica zabačena unazad i opet imam vodene đepove (možda je od ovulacije jer je upravo bila), desni jajnik nije gdje bi trebao biti ali prokrvljenost je dobra. Nema ništa nikakvih priraslica. Odem kod svog gin. a on u čudu još uvijek nema dijagnoze. Više mi ide sve na živce. Rekao je da opet kad dobijem menstruaciju da idem vadit CA pa ultrazvuk i tako u nedogled. Pa dobro dokle?

ta.ja
08.05.2009., 10:08
Do sada nisam imala nikakvih problema sa jajnicima. Sad sam bila na redovnom ginekološkom pregledu i prilikom palpacije, kada mi je dotaknula desni jajnik, mislila sam da ću se onesvijestiti od bolova. Ginekologica kaže da je malo povećan i da je vjerojatno cista u pitanju. Kako ona nema ultrazvuk, naručila sam se u poliklinici za 19.5. Ja nemam nikakve bolove i ne osjećam nikakve tegobe. Izdržat ću još tih desetak dana do ultrazvuka. Zanima me da li mogu i dalje obavljati uobičajene stvari i fizičke napore (npr. voziti biciklu) ili je bolje da se malo pripazim?

joanie
08.05.2009., 14:27
Posto je u naslovu teme i slicni problemi opcenito javljam se ovdje jer neznam gdje bi... Neznam kome da se obratim i koga da pitam pa molim ako je netko imao mozda nesto slicno sto je vrlo malo vjerojatno ali svejedno pomozite!Ovako ide moja prica,nadam se da nije pre zbunjujuce i da ce mi netko bar nesto reci..........nekoliko dana prije no sto sam trebala dobiti menstruaciju pojavio mi se cudan iscjedak-krvav i mislila sam da cu mozda malo ranije dobiti zbog stresa no medjutim to se oduljilo na 5 dana i kad sam konacno dobila umirala sam od bolova prvi dan ,drugi je vec bilo ok i proslo to sve u redu za 5 dana.nakon toga iscjedak je bio onako jako jako svijetlo zuti i obilniji jedno 3 dana i danas sam se normalno probudila(cak bez ikakvog iscjedka)i nakon par sati su me jajnici toliko poceli boljeti i donji dio ledja ko kada trebam dobiti a znam da netrebam(jel moguce da je to zbog odnosa koji smo imali proslu noc jer prije toga nismo 3 tjedna imali odnos)...da se vratim nazad u medjuvremenu (prije menstruacije) sam primjetila kao neku kvrzicu skroz skroz dolje na glatkoj kozici(izmedju dva otvora ne?) pomislila sam da je to mozda koza pukla pa zacjeljuje jer sam netom prije svega toga imala poprilicno zestoki spolni odnos.jel moguce da me iznutra ozljedio prilikom toga poprilicno grubog odnosa pa mi se sve to dogadja ili imam neku infekciju ili upalu?znam da smo svi razliciti i kod svakog je drukcije ali molim za pomoc jer me je uzasno strah...idem kod ginekologa ali tek za tjedan dana sam dobila termin zbog prebacivanja kartona i neznam sta cu do tada,poludjet cu od brige:(.....please help me....

infra red
08.05.2009., 19:23
Posto je u naslovu teme i slicni problemi opcenito javljam se ovdje jer neznam gdje bi... Neznam kome da se obratim i koga da pitam pa molim ako je netko imao mozda nesto slicno sto je vrlo malo vjerojatno ali svejedno pomozite!Ovako ide moja prica,nadam se da nije pre zbunjujuce i da ce mi netko bar nesto reci..........nekoliko dana prije no sto sam trebala dobiti menstruaciju pojavio mi se cudan iscjedak-krvav i mislila sam da cu mozda malo ranije dobiti zbog stresa no medjutim to se oduljilo na 5 dana i kad sam konacno dobila umirala sam od bolova prvi dan ,drugi je vec bilo ok i proslo to sve u redu za 5 dana.nakon toga iscjedak je bio onako jako jako svijetlo zuti i obilniji jedno 3 dana i danas sam se normalno probudila(cak bez ikakvog iscjedka)i nakon par sati su me jajnici toliko poceli boljeti i donji dio ledja ko kada trebam dobiti a znam da netrebam(jel moguce da je to zbog odnosa koji smo imali proslu noc jer prije toga nismo 3 tjedna imali odnos)...da se vratim nazad u medjuvremenu (prije menstruacije) sam primjetila kao neku kvrzicu skroz skroz dolje na glatkoj kozici(izmedju dva otvora ne?) pomislila sam da je to mozda koza pukla pa zacjeljuje jer sam netom prije svega toga imala poprilicno zestoki spolni odnos.jel moguce da me iznutra ozljedio prilikom toga poprilicno grubog odnosa pa mi se sve to dogadja ili imam neku infekciju ili upalu?znam da smo svi razliciti i kod svakog je drukcije ali molim za pomoc jer me je uzasno strah...idem kod ginekologa ali tek za tjedan dana sam dobila termin zbog prebacivanja kartona i neznam sta cu do tada,poludjet cu od brige:(.....please help me....

Ma gledaj, nemoj panicariti. Po simptomima mi se cini da imas neku infekciju. Tako da ako je to u pitanju dobit ces antibiotike i to rijesiti. A ta kvrzica bi mogla biti kondilom. Nemoj se bojati, odi kod doktora i nemoj previse brinuti. Sumnjam da je to od mehanicke ozljede neke prilikom seksa. Prije ce biti infekcija.

infra red
08.05.2009., 19:31
i evo mene opet. Danas sam bila na color dopleru.Ne možeš vjerovat 10 minuta je on tražio i prčkao po meni da bi našao desni jajnik na kraju jedva skroz desno dole. Kakav doktor nije ni čudo kad nas na kraju zavuku sa nekom bolešću. Uglavnom rekao je da mi je maternica zabačena unazad i opet imam vodene đepove (možda je od ovulacije jer je upravo bila), desni jajnik nije gdje bi trebao biti ali prokrvljenost je dobra. Nema ništa nikakvih priraslica. Odem kod svog gin. a on u čudu još uvijek nema dijagnoze. Više mi ide sve na živce. Rekao je da opet kad dobijem menstruaciju da idem vadit CA pa ultrazvuk i tako u nedogled. Pa dobro dokle?

Ja sam isto imala tu slobodnu tekucinu, ali meni su dali antibiotike i to je to. Samo ultrazvuk, kao sve izgleda ok. Nista na daljnje pretrage, iako bih ja voljela da jesu. Bolje da ti sve detaljno ispregledaju.
A nekakva infekcija, upala? Obicno na to posumnjaju kad ima te tekucine, ili endometrioza. A velim ti, meni je ginic (koji nije niti nasao za shodno da me pregleda) rekao, a ta voda to moze biti od nekud drugdje, kao tijelo je puno te tekucine. Eto :). Tako ovdje u UK rade.

Ja sam se zbog svega toga toliko izivcirala jer sam sve najgore scenarije odvrtila u glavi. Ta nejasnoca je grozna. Mene su dosta i ledja boljela, i sad pomalo, ali hvala bogu ne osjecam taj pritisak vise.

BTW, ja sam skuzila da sam nosila uske traperice (plice) koje su me totalno stezale preko jajnika, i kad sam to likvidirala moram priznati sve je nekako sjelo na mjesto (brijem da mi je cirkulacija bila u totalnoj komi).

lilo230
27.05.2009., 21:41
opet sam vadila CA 125 i veći je nego ikad 141. Rekao mi je da ga vadim kad dobijem menstruaciju. Prvi i drugi dan menst. je bila normalna međutim 3 dan to su bili ugrušci. Sutradan sam išla vadit krv. Još nisam bila kog doktora jer nam se poklapaju smjene (posao). Prošli mjesec mi ni ovulacija nije bila bolna kao prije ni pred menst. me nije boljelo a opet mi je povišen CA. Pa ja ću poludit. Razmišljala sam da odem u polikliniku Sunce i napravit sistematski pregled svega možda je žarište negdje drugdje šta ja znam. Ili možda odem u Zagreb u polikliniku Podobnik na pregled. Čula sam da su oni dobri. Zna li netko koliko košta pregled tamo?

JustForFun
27.05.2009., 23:48
opet sam vadila CA 125 i veći je nego ikad 141. Rekao mi je da ga vadim kad dobijem menstruaciju. Prvi i drugi dan menst. je bila normalna međutim 3 dan to su bili ugrušci. Sutradan sam išla vadit krv. Još nisam bila kog doktora jer nam se poklapaju smjene (posao). Prošli mjesec mi ni ovulacija nije bila bolna kao prije ni pred menst. me nije boljelo a opet mi je povišen CA. Pa ja ću poludit. Razmišljala sam da odem u polikliniku Sunce i napravit sistematski pregled svega možda je žarište negdje drugdje šta ja znam. Ili možda odem u Zagreb u polikliniku Podobnik na pregled. Čula sam da su oni dobri. Zna li netko koliko košta pregled tamo?

mislim da je vrijme da s nalazima odeš kod nekog stručnijeg
imaš temu o Podobniku pa tamo možeš pitati, a možda da ih nazoveš isto nije loše
ovako ćeš samo izludjeti možda nepotrebnom brigom, a ako je nešto ozbiljnij bolje da znaš sada i liječiš

snjezrom
09.06.2009., 14:45
Trebam malu pomoć. Naime, sinoć sam zbog jakih bolova u trbuhu završila kod privatnog ginekologa. S obzirom da sam imala i mengu, gledao me je UZV i odmah je vidio veliku cistu na desnom jajniku. Cista je vodena, benigna, sve pet...ali...mene strašno boli trbuh. I jučer i danas...uz sve to imam osjećaj da mi se cijela utroba raspada. Bole me i crijeva i mjehur...dobila sam Sumamed i još neki antibiotik nakon njega i vaginalete.
Ti bolovi u crijevima, ne znam su baš čudni. Imala sam dva puta stolicu, mekša, nije proljev...ali ne znam. Čudno se osjećam. DA li je moguće da su ti bolovi samo zbog te ciste?

infra red
09.06.2009., 17:28
Vjerojatno da. Menstruacija plus velika cista; mislim da je za ocekivati da te boli. Ja uvijek imam takav pritisak na crijevo kad imam menstruaciju.

ssnjoff
12.06.2009., 17:46
evo da dodam svoj slučaj.
i malo si olakšam paničarenje.
bila na redovitom godišnjem pregledu.
prilikom pregleda, jajnik bolio na dodir.
potom napravila uz, žena rekla da na istom jajniku imam zadebljanje.
pa rekla da moram vadit markere.
al da ne moram brinut.
mo'š mislit.
vadila ih u ponedjeljak, danas bili nalazi, al nisam u rijeci pa ih nisam podigla.
i kako sam se danas sjetila nalaza, tako sam počela paničariti.
a da bi stvar bila zabavnija, dugogodišnji sam patnik sindroma iritabilnog kolona.

tko zna nešto više o tome, zna i da su simptomi raka jajnika identični onima ibs-a.
e, pa ja sam to saznala danas.
i sad umirem od straha.
jerbo ja imam iste simptome 13 godina.
da ga jebeš, nisam mogla primijetiti razliku.

arghhhh...

infra red
12.06.2009., 18:11
13 godina, pa da je rak vec bi te bio dokrajcio. Nemoj panicariti. Ja sam isto panicar i uvijek vidim samo najcrnje, ali to nije dobro. Samo si otezavas situaciju. Bit ce sve ok :)

ssnjoff
12.06.2009., 19:13
13 godina, pa da je rak vec bi te bio dokrajcio. Nemoj panicariti. Ja sam isto panicar i uvijek vidim samo najcrnje, ali to nije dobro. Samo si otezavas situaciju. Bit ce sve ok :)

ne, ne, nisam to rekla. rekla sam da sindrom iritabilnog kolona imam 13 godina pa da, po definiciji, ne mogu protumačiti simptome...
al' moram paničarit....

libica
05.07.2009., 22:40
Molim za malu pomoć... prije nekoliko mjeseci me užasno bolilo 10 dana prije menge, ubitačna bol, s mučinom, bolovim u leđima, bolovima u nozi. Nakon što sam dobila, bol se polako počela smanjivati. Inače sam znala imati bolne ovulacije pa sam mislila da je to opet to iako je ovo bilo užasno. jednom prilikom sam završila i na hitnoj, cista naravno, ali se sama od sebe povukla.

Prije dva ciklusa ponovno isto, čak još i gore. Nijedna tableta nije pomogla. Pomoglo samo ležanje u određenom položaju. Završila na hitnoj, gdje mi je ginekologica rekla da sam taman dobila, ali da vidi nešto na lijevom jajniku, ali kao to može biti od menstruacije i da je to normalno. :eek: Ali da ipak dođem kad mi prođe menga.

Stvaro ja dobila za par dana, bol je prestala. Nakon toga išla na pregled i ipak je cista 3 cm. Dala mi je da idem vaditi tumorske markere (nisam još išla) i da mi može dati kontracepciju koju sam ja odbila jel planiram uskoro na bebača. Sljedeći ciklus bio bez bolova, očito da se sve dešavalo na drugom jajniku.

I evo sad opet osjećam bolove na tom lijevom jajniku. Mengu trebam dobiti tek za 10-ak dana. Ne znam koje da lijekove koristim? Popila sam spasmex (koji mi je pomagao kod bolnih ovulacija), ali slabo mi djeluje. čitam da cure imaju i puno veće ciste. Da li imate bolove i šta pijete kad vas boli?

Pomagajte, već sam luda od isprobavanja tih tableturina.

ms*day*dreamer
06.07.2009., 09:33
Jel mi možete napisati pliz gdje se osim vinogradske i svetog duha može na uputnicu obaviti UZV jajnika?? Pokušavam se negdje prije naručiti. :-/ Možda mi može dati terapiju samo na temelju UZV-a..kaj mislite?? Jer ako vadim hormone znači moram propustit još jednu mengu za početak neke terapije..a kosa paaadaaaa... Koristim par dana te Vichyeve ampule, al sumnjam da će mi to nekaj pomoći dok ne riješim unutra stvar.. :(

patak
13.07.2009., 10:40
Mene to isto stalno bolucka, počne oko ovulacije, ali ne traju jedan dan nego još s prekidima par dana, i tako skoro svaki mjesec :rolleyes:

hope_010
31.07.2009., 10:18
Jel mi možete napisati pliz gdje se osim vinogradske i svetog duha može na uputnicu obaviti UZV jajnika?? Pokušavam se negdje prije naručiti. :-/ Možda mi može dati terapiju samo na temelju UZV-a..kaj mislite?? Jer ako vadim hormone znači moram propustit još jednu mengu za početak neke terapije..a kosa paaadaaaa... Koristim par dana te Vichyeve ampule, al sumnjam da će mi to nekaj pomoći dok ne riješim unutra stvar.. :(

koliko sam ja čula, ako možeš odvojiti, nije privatno jako skupo. jer se po bolnicama dugo čeka, predugo ako ti nešto treba malo hitnije.

nakon dvije teme na kojima sam se raspisala ovo je prava. :D

išla sam giniću pred jedno mjesec dana, bolovi u predjelu desnog jajnika. ispostavilo se da je cista, 51x34 mm, tekući sadržaj, uredan protok, R.I. 0.83, nema slobodne tekućine u Douglasu. Da li je to u redu sve?
u pon idem po nalaz Ca 125 i nije mi svejedno, osjećam da cista nije puknula, što ukoliko je i taj Ca 125 povećan? Počinjem lagano paničariti a gdje je još pon....

maia
13.08.2009., 22:23
čaj od vrkute navodno odličan za sve ženske probleme,sve simptome sam osjetila u zadnjih 7 godina sa poboljšanjima i pogoršanjima

curicka
17.08.2009., 14:59
Tko želi poraditi na iscijeljivanju svojega tijela, neka si pogleda malo po webu o zelenoj glini. Dobra je za detoksikaciju, za ubijanje cisti i ostalih izraslina, ja sam čak uvjerena da mi se smanjio celulit... Ima je za kupit ventilirane, koja je za oralnu upotrebu, (mislim da je 1/2 kg) i 3 kg za vanjsku primjenu (obloge/kupke) Napravite nešto lijepo za svoje tijelo, opraštajte sebi i drugima, i promatrajte senzacije. (Napravite svaki dan nešto lijepo za svoje tijelo, to može biti tuširanje s pažnjom, neka fina maska, gledanje u ogledalu s divljenjem...ovo zadnje je vjerojatno najteže, al treba vježbat, nagrada je fantastična!)

maia
17.08.2009., 16:25
da li je to provjereno,mislim da li si ti to probala i riješila nešto

NelaZg
19.08.2009., 12:43
Prije 2tjedna presjeklo me u donjem dijelu trbuha.Nisan se mogla dignit, jedva nekako do wc-a dosla, bolilo me za popiskit. Jedva jedvice san nekako obavila, nakon pola sata proslo. Nakon toga me zna probost malo na lijevu malo na desnu stranu i to me stvarno zaboli, poslije toga osjecan tupu bol. Nisan hipohondar ne trcim doktoru za svaku *izdariju i sad ne znan da li da oden u posjet ginu a druga stvar uz malo dijete vremenski ne mogu priustit sebi odlaske po ordinacijama.
Mozda prehladica? Ili je od pilula Yasmine? Naime, kad imam stvari npr.prosle stvari kompletno 7dn koliko je trajalo bila san na tabletama jer gore bolove nisan osjetila. Trudovi su bili *ickin dim za ovo (sorry na izrazu).:kava:

p.s.jedan jajnik mi je policistican ali je gin reko da se neman sta brinit. pa sad vise sama ne znam.

character
22.08.2009., 17:29
Majka mi ima cistu na oba jajnika-6cm i jaku upalu jajnika,ginekolog joj je dao tablete valjda da joj ih unište...samo mi nije jasno,vama svima kasni menstruacija ako imate ciste,a ona je uopće ne dobija i ima ogromne bolove...još čekamo rezultate papa testa :kava: btw,nije u klimaksu i jel mogu ciste prouzročiti neke veće probleme???

maia
26.08.2009., 22:01
jel netko riješio svoj problem biljem islično

Balerina8
09.10.2009., 19:40
Nisam imala nikakve bolove nego su mi slučajno otkrili cistu i onda povišene markere koji se gibaju od 44do86. Odrekla sam se svega životnjskoga podrijetla, prešla na biljke, pila vrkutu, kapljice agnus castus, išla na bionergiju i sve se lijepo smirilo. Onda sam doživjela gadan stres i sve se opet vratilo. Jedni liječnici mi bi sve povadili van jer imam43 i to mi više ne treba (po njima), neki bi radili laparoskopiju, a neki bi me i dalje pratili i vidjeli kako se stvar razvija. Trnutno sam luda od svih kontrola i ne idem nikuda jer me ništa ne boli. Ali sam ovaj mjesec dobila nakon 15 dana nekakva smećkasti iscjedak koji se oko 19 dana pretvorio u mengu. Inače imam jako kratke cikluse. Neki kažu da je to sve u glavi.:ne zna:

kk23
27.12.2009., 16:00
ima već tri tjedna da me zna probadat desni jajnik i bol u preponi i nozi,bila san u ginekologa i papa test je uredu a na ultrazvuk su našli neku sjenu i rekla je da je možda miom al da ako iman redovite stvari i sve da onda nije ništa,al ako me bude još uvik bolilo da izvadin krvnu sliku i da onda dođem opet. srah me zapoludit!!!

hope_010
05.01.2010., 12:41
i mene je prošli mjesec ubijala bol u preponi ali nikako otići do ginića. spremam se za koji dan na UZV pa da vidim jel ima što. a prošlo ljeto sam imala vodenu cistu, popila terapiju, prošlo je. ne znam da li je sad opet tako nešto u pitanju ali kad mi je mjehur pun točno osjećam jajnik. da li to može i koliko utjecati na sve? inače sve ostalo je redovno pa nisam previše brinula o tome.

hope_010
05.01.2010., 12:43
jel netko riješio svoj problem biljem islično

imaš neke ljude u zagrebu koji se bave time, nisu nešto medijski eksponirani ali isplati se probati a za urogenitalni trakt su dobri čajevi u kombinaciji sa nevenom jer je on za to područje vrhunski. ;)

Begemotica
05.01.2010., 13:45
Da li nekom zbog ciste na jajniku je ispadala kosa? Meni ispada kao da sam bila na kemoterapiji, a imam cistu 2,4 cm na jajniku. Da li može to biti zbog nje?

0hara
05.01.2010., 15:35
kakve tablete pijete za smirivanje upale od ciste? doktorica mi je prepisala ketonal ali mi tesko pada na zeludac i nemogu ga stalno piti,u ljekarni mi je dala neki diclorapid koji mi tu i tamo pomogne,vise mi je preko glave tih tableturina ,pijem i svakakve čajeve od nevena ,stolisnika,brusnice ...ima li tko nesto sta mu smiruje upalu osim teskih tableta??

nephthys
06.01.2010., 11:37
kakvu upalu od ciste ti može ketonal smiriti? to su tablete protiv bolova ne za rješavanje upala.

0hara
06.01.2010., 15:06
pa kad se upali cista ,znaci da je upala,mislim da je poznato da ketonal smiruje i konja jer je to po meni jača tableta ,sama gin.mi je rekla da popijem ketonal kad mi se upali i uvijek mi pomogne ,na svakoga vjerojatno djeluje pojedina tableta drugacije nekome pomaze nekome ne,a mislim da je moje pitanje bilo jasno ,tako da ako ima netko preporuku sta se tice smirivanja upale da preporuci nesto

nephthys
06.01.2010., 22:49
ja stvarno ne znam o čemu ti govoriš. kada se kaže upala, onda se misli na bakterijsku ili virusnu infekciju nekog organa/dijela tijela. ta se upala treba liječiti, ne smirivati. i upale i ciste baš i nisu povezane. osim ako ne znam, imaš endometriozu pa onda dobiješ zbog puknuća ciste sepsu.
tako da tablete protiv bolova nisu lijek za nikakvu upalu, one samo mogu pomoći kod eventualnih bolova, kako im ime kaže. ali ako su bolovi produkt upale, onda možeš eventualno popiti tabletu protiv bolova i svakako liječiti upalu. antibioticima. da ne ostaneš neplodna, bez jajnika itd.

ako imaš cistu koja se iz nekog nepoznatog razloga inficira, onda bi ju trebala operirati a ne "liječiti" sredstvima protiv bolova.

al da ne hebe lud zbunjenog, da ti objasniš kakvu to cistu imaš?

(neka)Sanja
08.01.2010., 13:26
bok,mene zanima jedna stvar koja mi nikada nije bila jasna..da li kada gin.napravi ultrazvuk i vidi cistu odma zna jel ce se povuci,lijekovima ili kontrac. ili moze vidjeti i neke koje misli da treba odmah operirati.??

Begemotica
08.01.2010., 14:09
Mislim da ne može. Zato ako se ne nestane za dva mjeseca sama (to su funkcionalne ciste), onda počnu čačkati (pardon, raditi druge pretrage) da vide kakva je. Osim ovakvih kao moja, koja je trokomorna (kao Thissenov PVC profil :zubo:), pa odmah je bilo jasno da nije funkcionalna.

(neka)Sanja
08.01.2010., 16:23
au..i sta si je operirala???

Begemotica
08.01.2010., 19:05
Nisam.

(neka)Sanja
09.01.2010., 11:38
Aha,a sta ona isto moze puknuti ili??
Oprosti sto te tlacim,moze i na private,pusa!!!!

Begemotica
09.01.2010., 13:49
Ma nije nikakva tajna, ja imam probleme sa štitnjačom, pa liječnik smatra da treba najprije srediti štitnjaču, a tek onda odlučivati što sa cistom. A možda i nestane sama od sebe kad štitnjaša se smiri (dobro, ovo zadnje nije liječnik rekao, to su moje nade)

iva07
11.01.2010., 17:38
Bok.
U 10 mjesecu mi je ginić našao mikrociste na oba jajnika, sada drugi mjesec pijem Yaz tablete i počela sam lagano povremeno krvariti, tj. to je sluzavi krvavi iscjedak i ponekad me nešto dolje boli, a stvari trebam dobiti za 2 tj. Da li je moguće da su te ciste popucale? Ne znam što da radim, da li da idem giniću, da li je to sve normalno, koji je vaš savjet? Hvala!

emina_
27.01.2010., 01:27
Draga Iva, ja sam pila yaz 3 mjeseca i prestala sam jer sam se udebljala uzasno, prvi mjesec kada sam pocela piti imala sam menetruaciju 27 dana,blagi smedjkasti iscjedak, prije 2,5 god sam operisala ciste na jajnicima koje su se bile iskomplikovale pa sam jedva izvukla zivu glavu....
A ako nekoga interesuje nesto o ciistama na jajnicima neka me slobodno pita, ja sam nazalost prosla kroz to sve vec sa 17,5 godina :(

emina_
28.01.2010., 00:22
Bok.
U 10 mjesecu mi je ginić našao mikrociste na oba jajnika, sada drugi mjesec pijem Yaz tablete i počela sam lagano povremeno krvariti, tj. to je sluzavi krvavi iscjedak i ponekad me nešto dolje boli, a stvari trebam dobiti za 2 tj. Da li je moguće da su te ciste popucale? Ne znam što da radim, da li da idem giniću, da li je to sve normalno, koji je vaš savjet? Hvala!

moguce, meni se tako isto desi, i onda kada dobijem menstruaciju imam odljev kao neku zgrusanu krv( ustvari to su oljupine tih cistica koje popucaju)....

Takodjer sam i 7 dana ujutru i navecer stavljala vaginalete ginophilus i od njim mi se zaista super iscistilo sve, sada me i manje bole...

libica
05.02.2010., 08:35
U 6 mjesecu prošle godine sam završila na hitnoj zbog bolova. Nađena mi je cista na jajniku od 2,5 cm. Nakon toga sam dobila Dabroston koji sam pila 5 mjeseci. Više ne osjećam bolove, pa sam mislila da je i cista puknula. Međutim bila sam jučer na ultrazvuku i ne samo da nije pukla nego se još povećala za više od 1 cm.
Doktorica mi je rekla da sam pijem još jedan mjesec dabroston u povećanoj dozi 3x1 i da ponovno dođem kod nje.
Također rekla mi je da mogu piti kontracepciju što ja ne želim ili da će mi cistu probušiti iglom :eek:
Jel ima netko sličnih iskustava?

Begemotica
05.02.2010., 14:42
U 6 mjesecu prošle godine sam završila na hitnoj zbog bolova. Nađena mi je cista na jajniku od 2,5 cm. Nakon toga sam dobila Dabroston koji sam pila 5 mjeseci. Više ne osjećam bolove, pa sam mislila da je i cista puknula. Međutim bila sam jučer na ultrazvuku i ne samo da nije pukla nego se još povećala za više od 1 cm.
Doktorica mi je rekla da sam pijem još jedan mjesec dabroston u povećanoj dozi 3x1 i da ponovno dođem kod nje.
Također rekla mi je da mogu piti kontracepciju što ja ne želim ili da će mi cistu probušiti iglom :eek:
Jel ima netko sličnih iskustava?

Ja imam cistu 2,4 cm, nemam ni bolova, niti mi na bilo koji drugi način smeta, zato mi nije jasno zašto mi ginička kaže da moram obavezno uzvaditi jajnik. Kako ja na operaciju niti slučajno ne pristajem, nemam kod kojeg ginekologa da idem na kontrolu. :(

Tako da meni ona ideja s iglom izgleda super.

ellaella
05.02.2010., 17:48
jutros sam se probudila sa jakom boli u donjem dijelu trbuha. najprije sam pomislila da je to zbog menstruacije koju bih uskoro trebala dobiti (bilo je nekoliko kapi krvi) no bol je na kraju presla na desnu stranu trbuha.
popila sam 2 ketonala, koji su bili bez ikakvog ucinka.
znala sam prije imati bubrezne kamence ali ovo nije bila takva bol, kao ni ona menstrualna.
otisla sam doktorici, poslala me na vadenje krvi i mokrace da na kraju ona ne bi zakljucila nista. nije sigurna da li je to jajnik ili kamenac.
od menstruacije ni m nakon onih par kapi.

trbuh me i dalje boli, makar ne onom jacinom kao prije. da li bi to mogle biti ciste?

libica
08.02.2010., 10:23
Ja imam cistu 2,4 cm, nemam ni bolova, niti mi na bilo koji drugi način smeta, zato mi nije jasno zašto mi ginička kaže da moram obavezno uzvaditi jajnik. Kako ja na operaciju niti slučajno ne pristajem, nemam kod kojeg ginekologa da idem na kontrolu. :(

Tako da meni ona ideja s iglom izgleda super.

Izvaditi jajnik :eek: ?????? Mijenjaj ginekologa. Pa nije to samo tak, izvaditi jajnik. A kakva je cista? Moja je vodena. Bar tako kažu.

Begemotica
08.02.2010., 14:24
Ma nemam pojma kakva je to cista, nisu mi napravili nikakve pretrage, znam samo ono što se vidi na UZ - 2,4 cm, trokomorna.

Lost_in_Wonderland
09.02.2010., 08:44
Evo da i ja podijelim sa vama svoje stanje i paniku.
Već nekoliko mjeseci me muče čudni bolovi u abdomenu s naglaskom na desni jajnik i bubreg (tako barem ja osjećam)
Prošle godine sam zbog toga napravila detaljan UZ abdomena, color dopler nogu i ginekološki pregled kojim je utvrđeno uz-om da je sve u redu.Također i palpatorno u redu. Urinokultura također sterilna.
Papa test i nije bio sasvim u redu,(lakša upala) i trebam ga ponoviti sada na sljedećem pregledu ali ću ovoga puta inzistirati na brisevima dnk metodom.
Mene i dalje muči ta neobična bol,(kako kratkotrajno probadanje ili kao da vam netko sjedi na toj strani...ali točno osjećam i prema bubregu) koja je ili kratkotrajna ili konstantno prisutna.
I od nje me hvata panika a sklona sam tome i onim najcrnjim mislima.
Trenutno me ovih dana boli malo više i menga mi kasni već 3 dana.
Samo želim što prije obaviti sve dodatne preglede bez dugo čekanja jer moje me misli ubijaju.

libica
09.02.2010., 09:45
Možda imaš cistice koje pucaju, pa kad si bila na ultrazvuku nije ih bilo. Ja bi ti preporučila da odeš na ultrazvuk kad te jako boli.
A to što te sad boli, nije ni čudno, kad ti M kasni.
Nemoj se brinuti :mig:

Lost_in_Wonderland
09.02.2010., 09:49
Možda imaš cistice koje pucaju, pa kad si bila na ultrazvuku nije ih bilo. Ja bi ti preporučila da odeš na ultrazvuk kad te jako boli.
A to što te sad boli, nije ni čudno, kad ti M kasni.
Nemoj se brinuti :mig:

Stvar je u tome što nikada ne boli jako..već onako...tek toliko kao da javi da je prisutna neka bol.
A sada me boli kao pred mengu, ali samo na toj jednoj strani.
Valjda će biti sve u redu kada odem na pregled.

daniellemarie
10.02.2010., 13:09
Drage cure, ja sam nova tu na forumu i iskreno nisam sigurna ni gdje da postavim pitanja, ali evo nadam se ne mogu puno fulati..

I meni se javljaju ti čudni bolovi u donjem dijelu trbuha, ja bih rekla da su to jajnici i znam me fakat jako probosti.
Sad imam jedno pitanje,pa me zanima jel imao tko slična iskustva.
Naime meni je inače ciklus više manje uredan,nešto kraći,oko 24-26 dana.
Zadnju menstruaciju sam dobila 15.01. i negdje oko polovice ciklusa stalno grčevi i probadanja u jajnicima. Procurila sam na 20 dan ciklusa)(4.02.) i samo malo krvarila taj dan, onda opet ništa do danas 10.02. kad sam i trebala dobiti ali opet nešto čudno,samo kad idem na wc krvari,inače ne..
Svaki dan grčevi, probadanja, temperatura 37 svako malo ali se ne osjećam bolesnom, stalno mi je zima..
Šta bi moglo biti to kratko krvarenje? i ti lagani grčevi..
nadam se da nisam udavila..

Begemotica
10.02.2010., 20:47
Najtoplije ti savjetujem da odeš kod ginekologa, ja bi ovako laički rekla da je u pitanju manja upala jajnika, ali odmah se ograđujem da nisam nikakav stručnjak.

libica
11.02.2010., 09:35
A jel postoji mogućnost trudnoće?

daniellemarie
11.02.2010., 10:15
A jel postoji mogućnost trudnoće?

pa postoji čak sam i napravila test jučer ali minus, možda je prerano da se vidi,nemam pojma, ta čudna menga se nastavlja ali i grčevi tako da mislim da ću kidnuti do nekog privatnog gin, jer ovaj socijalni kaže da prima narudžbe sad za kraj 3 mjeseca??? u svakom slučaju hvala curke...

dr.Mika
11.02.2010., 15:43
Ja iz licnog iskustva mogu reci.Da su mi najbolje pomogli cajevi od svih mogucih lijekova koje sam pila .
Pored cajeva morate viti smireni opusteni jer sve to utice na stvaranje cista .
Morate se rijesiti svih upala u donjem djelu stomaka, i onda ce i menstruacija da bude redovna, bolovi i ciste ce nestati.
A kod doktora samo idem da utvrdim stanje i imali kakvih promjena jer ipak doktor zna. Ali meni je priroda i cajevi pomoglo uz to sto sam se intezivno pocela baviti sportom i jogom.

maia
11.02.2010., 20:28
možeš li molim te reći koje si čajeve pila? i koje tegobe tako rješavala? naravno,ako nije problem,jer ja svoje ginekološke probleme pokušavam rješit čajevima-vrkutom,raznim mješavinama i slično...jer doktori ne vide uzrok mojim bolovima u jajnicima,a oni bole-tupo,bol se širi u noge..

paola
11.02.2010., 23:07
da li bol u donjem dijelu ledja koja se siri i prema trbuhu moze biti jedan od simptoma ciste na jajniku?

hvala

Begemotica
12.02.2010., 07:27
možeš li molim te reći koje si čajeve pila? i koje tegobe tako rješavala? naravno,ako nije problem,jer ja svoje ginekološke probleme pokušavam rješit čajevima-vrkutom,raznim mješavinama i slično...jer doktori ne vide uzrok mojim bolovima u jajnicima,a oni bole-tupo,bol se širi u noge..

Ja isto pijem vrkutu i još jednu mješavinu - 1 dio suhog lišća rusomace, artičoka, matičnjaka, mažurana, vrkute, i stolisnika i 1,5 dijela korijena maslačka (recimo, ako za 1 dio uzmeš jednu šlicu, maslačka treba 1 žlica i po), ne znam, da li je to zbog tih čajeva, ali ja nemam niti bolova, niti bilo kojih drugih simptoma od ciste, a osim ciste imam još i miom.

maia
12.02.2010., 12:20
ja nemam ciste ali imam bolove,ali doktori neznaju od čega,kao sve je ok,a od vrkute su mi sredili ciklusi i mjesečnice mi traju taman,5-6 dana,normalne su

selba
12.02.2010., 23:44
pozdrav
prije mjesec dana sam radila neke nalaze izmedju ostalog hajde usput kada vec radi urade mi i tumor marekere. svi su mi bili dobri sem Ca 125 on mi je bio malo povisen 45, bila kod svog ginekologa sve mi ok. rekao mi da ponovim marker za mjesec, ja ga ponovila danas dobila nalaz jos uvijek povisen sad 46,7. nije nesto previse, citala sam malo o tom markeru, samo mi je malo cudno sto mi je uopste povisen, zdrava sam , nemam nikakvih problema, da li neko nesto zna o tome? kazu ponovo da ga radim za mjesec, malo mi je sve nekako cudno. sta ako mi i dalje bude rastao a ja nemam nikakvih tegoba. uradila sam ga bas slucajno.
:jumping:

Iv@
14.02.2010., 09:32
Kako to misliš, "radila sam ga sasvim slučajno"? Koliko ja znam, on se vadi ako imaš cistu/ciste, kako bi se ustvrdilo da l' je potrebna operacija, da se odstrani..tako je bar bio kod mene slučaj..ali ti tumorski markeri nisu baš pouzdani, općenito..

selba
14.02.2010., 18:19
Kako to misliš, "radila sam ga sasvim slučajno"? Koliko ja znam, on se vadi ako imaš cistu/ciste, kako bi se ustvrdilo da l' je potrebna operacija, da se odstrani..tako je bar bio kod mene slučaj..ali ti tumorski markeri nisu baš pouzdani, općenito..

znam da se radi u tom slucaju, ali ja sam ga bas uradila onako. ne sam ca 125, vec i sve ostale.radila osnovne nalaze, kaze mi prijateljica koja radi tu ma hajde da uradimo sve i markere i sve ostalo, kada ves radis. znam da nisu pouzdani, meni ginekoloski je sve uredu. samo mi je malo cudno kada sam ga sad ponovila nakon mjesec on je narastao , ne puno malo. narastao je za jedan. nastavit cu ga kontrolisati pa cu vidjeti, jeli i dalje raste ili ne. neznam da li nesto drugo da prekontrolisem, mozeli biti veza sa necim drugim ne samo ginekoloskim?:confused:

croatiansen22
15.02.2010., 14:46
Ja iz licnog iskustva mogu reci.Da su mi najbolje pomogli cajevi od svih mogucih lijekova koje sam pila .
Pored cajeva morate viti smireni opusteni jer sve to utice na stvaranje cista .
Morate se rijesiti svih upala u donjem djelu stomaka, i onda ce i menstruacija da bude redovna, bolovi i ciste ce nestati.
A kod doktora samo idem da utvrdim stanje i imali kakvih promjena jer ipak doktor zna. Ali meni je priroda i cajevi pomoglo uz to sto sam se intezivno pocela baviti sportom i jogom.

ovo je točno. ja imam problema s hormonim i cistama, a i inače sam malo nervozna i sklona stresu kojeg nisam ozbiljno shvaćala. uglavnom, kad je vrag odnio šalu, stvarno sam se počela truditi da se ne živciram i piti litru tih nekih čajeva dnevno. nakon 3 mjeseca prolaktin mi je pao, ciklus je redovitiji, očistilo mi se lice, kosa manje opada, itd...

e da, i počela sam redovito vježbati, što je dosta bitno.

Za taj čak kojeg pijem, ne znam što sve sadržava, nabavljam ga iz Rijeke od neke travarke ali ne znam sastav, tajnovita je, ali znam da sadržava vrkutu jer sam je prepoznala. Ja u njega dodam još i macinu travu.

U biljoj ljekarni imate mješavine tih čajeva za ženske tegobe, koji god da uzmete nećete pogriješiti ali pazite da sadržavaju vrkutu i macinu travu.

Također, u Zagrebu na Dolcu, gore kad se popnete na tržnicu pa preko puta ribarnice ima jedan štand sa tim čajevima, možete te biljke kupiti i odvojeno pa pomiješati. Ja planiram uzeti uz vrkutu i marulju, još i stolisnik i zdravac.

Eto, nadam se da sam nekome pomogla.

nina 28
13.03.2010., 12:02
Zajedno sa operacijom carskog reza odstranjen mi je i desni jajnik radi dermatoidne ciste(mislim da se tako zove) evo nakon tri mjeseca osjećam se super. Ali me zanima dali je normalno da imam mengu svakih 15-20 dana. Ginica mi veli da je ok i da je to radi poroda ali meni je više stvarno pun kufer menge. i Ako mi znate pomoćidali ću kada se ciklus stabilizira imati mengu svaki mjesec ili svaka dva mjeseca.:s

0hara
13.03.2010., 12:48
jel imao ko od vas dermatoidnu cistu jos,ako mi moze malo bolje pojasnit o kakvoj se cisti radi ,meni je receno da bi mogla bi i takva vrsta nakon pustih nagađanja sta bi moglo bit od cokoladne ciste (endometrioze)do na kraju takve vrste ciste ,i moj ginekol.mi je rekao da cu na kraju morat ici na endoskopski zahvat da bi se tocno utvrdilo o cemu se radi ,a i markeri su mi dosta poviseni iako oni ne moraju nista znacit jer ta cista prouzrokuje povisenost markera...

hope_010
13.03.2010., 15:11
Nemojte se uvijek bojati kad je marker povišen, nekim se nikad ne povisi pa završe na operaciji gdje nažalost ostanu i bez većeg dijela ženskih organa.

Mene osobno muči vodena cista, stalno na desnom jajniku, ima dana da je osjetim više a katkad kao da je i nema. Čekam nalaze pa ako su hormoni ok onda ću tražiti da mi da nešto dugotrajnije da to riješim. Ali mislim da stres tu igra veliku ulogu...

feministica
14.03.2010., 14:39
jučer sam imala spolni odnos s dečkom. naravno,sve se svršilo dobro :)
samo sad imam jedan problem.
imam konstantne bolove u jajnicima.
neznam da li je to problem zbog spolnog odnosa ili je to znak neke bolesti,upale jajnika?
jeli potreban odlazak ginekologu?

amali
14.03.2010., 14:45
ako te boli naravno da je potreban odlazak ginekologu!!!

~Z~
14.03.2010., 14:51
Jajnici znaju bolit kad ih pothladiš prekratkim majcama i sjedenjem na hladnom. :(

Imam iskustva... :flop: Na greškama se uči.. ;)

feministica
14.03.2010., 15:01
Jajnici znaju bolit kad ih pothladiš prekratkim majcama i sjedenjem na hladnom. :(

Imam iskustva... :flop: Na greškama se uči.. ;)

moguće je to.
kod ginekologa stvarno nebi htjela,imam neugodna iskustva s time,a sad neznam šta da radim.

Hatsepsut
14.03.2010., 15:07
kod ginekologa stvarno nebi htjela,imam neugodna iskustva s time,a sad neznam šta da radim.

To znaci da ces do kraja zivota izbjegavati odlazak ginekologu zbog jednog loseg iskustva?
Promijeni onda ginekologa i amen.

Silvery
14.03.2010., 15:15
kod ginekologa stvarno nebi htjela,imam neugodna iskustva s time.
To je dr kao i svi drugi, nema smisla zapostavljati svoje zdravlje zbog jednog lošeg iskustva. Ne možemo mi pogađati što bi ti moglo biti bez obavljenog UZV-a i eventualnih briseva. Čuvaj jajnike i otiđi na pregled obavezno. :)

serpentine
14.03.2010., 19:52
preporučam ti da što prije odeš giniću.

tako sam i ja imala blage bolove...ne znam kako da se izrazim...kao pikanje. ono, kao da ti jajik govori "nemoj zaboraviti na mene, tu sam" :lol:

ugl.. i tako je bockalo mj dana dok jedno popodne nije tako prbolo da su me prevezli na kirurgiju jer su mislili da je slijepo crijevo u pitanju.

bol ti uopće nemogu opisat ali da dobiš jasnu sliku - po bolnici su me vozili u invalidskim kolicima jer nisam mogla hodat.
disat, kamo li hodat...

stvorio mi se corpus rubrumi i krvario (već sam bila na granici anemije)

i za to je bilo potrebo 7 doktora i 3 ultrazvuka da se nađe a zatim je sliedilo 3 dana ležanja u petrovoj :facepalm: *sljedeći put idem veterinaru...*

to je bilo u 1. mj, ovaj mj ista priča samo blaža verzija tako da... ne zezaj se s tim.
pogotovo ne s jajnicima jer će ti oni trebat u budućnosti a imaš samo 2 ;)

a i da si ih samo nahladila pa te bole svejedno, s tim se nije za igrat

hope_010
16.03.2010., 13:11
Kad se sjetim nekih osoba, nikad pazile, dobro da u snijegu nisu sjedile i nikakvih problema. A ja lijepo obučem one starodmodne štrample i još hlače i nema šanse, uvijek nešto. Ako se ikad riješim ove ciste i njenih potomaka na desnom jajniku napravit ću tulum stoljeća.

Sutra idem po preostale nalaze hormona, progesteron je u redu, još da i ovo bude i onda ću opet giniću na razgovore. Da ga tražim opet Dabroston ili što? Nisam više pametna. Help curke. :)

serpentine
17.03.2010., 13:25
Kad se sjetim nekih osoba, nikad pazile, dobro da u snijegu nisu sjedile i nikakvih problema. A ja lijepo obučem one starodmodne štrample i još hlače i nema šanse, uvijek nešto. Ako se ikad riješim ove ciste i njenih potomaka na desnom jajniku napravit ću tulum stoljeća.

upravo to...
meni štrample skoro i pluča čuvaju a stalno neki vrag :rofl:

p.s. pozvana si i na moj tulum kada ja pobijem svoje ciste :lol:

Sutra idem po preostale nalaze hormona, progesteron je u redu, još da i ovo bude i onda ću opet giniću na razgovore. Da ga tražim opet Dabroston ili što? Nisam više pametna. Help curke. :)

rado bi da ti mogu pomoć ali više ni ja nisam pametna.

evo, menga mi ovaj mj uopće nije došla (ne, nisam trudna, provjeravali su 2x u petrovoj XD again... ko da hoće da sam trudna samo da bi mogli reć "e to je to!") a giniću sam naručena tek 3.5...

do tad mi se jajnik može i isušiti -.-

sonea
19.03.2010., 18:04
pre 6 meseci sam imala bas jaku upalu jajnika,prvi put u zivotu,tada mi je radjen UZ,papa-test i bakterioloski bris

prilikom pregleda jako me je bolelo kada bi doktorka pritisnula regiju jajnika i takodje me je boleo pritisak na samu sredinu,tu iznad pubicne kosti
konstatovana je upala,dobila sam antibiotike i mak-mirror vaginalete posto sam imala bakterije
ova terapija mi je pomogla i vec posle dva dana sam bila kao nova

e sad pre dva dana prilikom sexualnog odnosa osetila sam jak bol,imala sam utisak kao da me je zabolela materica,prekinuli smo odnos i ja sam tada pritisnula donji stomak da vidim gde me boli i jako me je bolela sama sredina i podrucje levog jajnika,taj bol je trajao neki 20 minuta i postepeno se smanjivao.
po intenzitetu i vrsti bola podsetio me je na bol koji sam imala prilikom prve upale

nisam isla na pregled jer sam juce trebala da dobijem,ali evo jos uvek nista:ne zna:
ja inace dosta osetim svaku ovulaciju,tacno znam kad su mi plodni dani,i to nikad nije u isto vreme,nekad je odma posle menzisa nekad na pola nekad na kraju,ali nikad nisam osetila ovako jak bol,pa sam se zabrinula
nadam se da cu dobiti za vikend,ako ne,onda cu u ponedeljak na pregled

zanima me da li je moguce da mi se u ovih 6 meseci pojavila neka cista???
takodje mi nije jasno kako da razlikujem bol jajnika od recimo bola u debelom crevu,meni je recimo normalno da kad dobijem imam redju i cescu stolicu,jer mi je materica malkice zavaljena pa vrsi pritisak na debelo crevo,ali skroz mi je uredna stolica,a i ne verujem da bi se bol javio pri sexu ako je rec o crevima:ne zna:

ma skroz sam zbunjena,uvek mi se ovakve stvari dese za vikend:lol:

takodje ne znam da li bi bol mogao da se javi zbog trudnoce???
ja sam 99% sigurna da nisam u drugom stanju jer se jako dobro cuvamo,o tome gotovo da i ne razmisljam,koristimo kondom + prekinut odnos,tako da sanse gotovo da ne postoje
nekako citajuci ove vase postove sve mi lici da je neka cistica u pitanju,a evo sad me malkice seva i desni jajnik,ali dobro cinjenica je da treba da dobijem

imam jos jednu nedoumicu,nije mi zapravo jasno kako dobijamo bakterije,evo konkretno mog slucaja,u vezi sam skoro deceniju,to mi je ujedno i prvi i jedini partner,od samog pocetka se stitimo,ni jedan jedini put nismo spavali bez kondoma i ja eto recimo na tom brisu imam bakterije,kako spreciti takve situacije,ja pijem i jedem brusnicu i pijem ecomer,mogu li jos nesto da radim da poboljsam sveukupan imunitet???
takodje mi je doktorica skrenula paznju da bih trebala da manje jedem slatko,tj da smanjim unos secera,jer od njega nastaje sekret,to nisam znala:confused:

oprostite na dugom postu,svaki savet je dobrodosao,cisto da preguram vikend,unapred veliko hvala:s

Silvery
19.03.2010., 18:34
zanima me da li je moguce da mi se u ovih 6 meseci pojavila neka cista???
takodje mi nije jasno kako da razlikujem bol jajnika od recimo bola u debelom crevu....
Moguće je da ti se pojavila cista, ili je neka malo jača upala, to možeš vidjeti na UZV pregledu. Razlikovati bol jajnika od boli debelog crijeva - to zna često biti zbunjujuće ne samo tebi nego svima. Jer nemamo svi istu jačinu, odnosno intezitet boli i sam tip boli. Trudna sigurno nisi po tvojoj priči, barem 99% :)

imam jos jednu nedoumicu,nije mi zapravo jasno kako dobijamo bakterije,evo konkretno mog slucaja,u vezi sam skoro deceniju,to mi je ujedno i prvi i jedini partner,od samog pocetka se stitimo,ni jedan jedini put nismo spavali bez kondoma i ja eto recimo na tom brisu imam bakterije,kako spreciti takve situacije,ja pijem i jedem brusnicu i pijem ecomer,mogu li jos nesto da radim da poboljsam sveukupan imunitet???

Što se bakterija tiče, normalno je da se u ljudskom organizmu nađe i bakterija i virus, pa tako i kod spolnih organa. To važi i za HPV (nađen je čak u djevica) i za sve ostale bakterije. Lijepo je čuti i vidjeti da je netko tako odgovoran i da se pazi. Ti se možeš hraniti zdravo, kretati se dovoljno, jačati imunitet - ukratko živjeti zdravije. Tako i nastavi :) Međutim nitko nam ne može garantirati da se barem u jednom trenutku neće naći koja bakterija. Možeš je pokupiti tko zna kako, a mi žene smo osjetljive. Ima i dobrih bakterija :mig: Biti non-stop sterilan je praktički nemoguće. Bakteriju možeš imati ti,a li ne i tvoj partner i obrnuto, a možete i oboje istodobno. Nema nekog pravila. :mig:

Koliko sam uspjela vidjeti radila si bakteriološki bris, ali na što sve točno?
Nisam sigurna jesi li radila na aerobe i anaerobe samo ili si radila i na ostale bakterije (mikoplazma, ureaplazma i klamidija)?

sonea
19.03.2010., 20:50
iskrena da budem ne znam:ne zna:
samo su mi javili da mi je papa test dobar,a da imam bakterije,ali posto mi je doktorka vec dala vaginalete,da ce one srediti i te bakterije:confused:

ma valjda cu dobiti sad za vikend,da budem iskrena vise bih volela da je trudnoca nego cista ili upala,onda bih se radovala:cerek:
bili smo na nekoj proslavi pre dve nedelje i bilo je uzasno hladno i bas sam pomislila kako mi sledi jedna fina upala jajnika:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

svesna sam da ne mozemo biti sterilni,ali mi je bas cudno da kad god odem na pregled,vecito je neki sekret ili neka druga glupost,e sad cinjenica je da mi je ove zime prilicno oslabio imunitet,mozda zato,ko ce ga znati:ne zna:

u svakom slucaju kad mi prodje menstruacija idem na pregled,sve od pocetka do kraja i bas cu da insistiram na tom bakterioloskom da mi to razjasne do detalja,ionako planiramo uskoro rad na bebici,pa da me ne docekaju tad neka iznenadjenja:D

hvala ti mnogo na ovako brzom odgovoru:cerek:

sonea
19.03.2010., 20:53
uh zaboravila sam da pitam:lol:

kazi mi jel mogu ja sama da trazim da mi se odrade ti brisevi???
mislim na te koje si ti gore navela???
zapravo sta bi bilo najpametnije traziti???
oprosti sto te zatrpavam pitanjima:lol:

Silvery
19.03.2010., 21:07
uh zaboravila sam da pitam:lol:

kazi mi jel mogu ja sama da trazim da mi se odrade ti brisevi???
mislim na te koje si ti gore navela???
zapravo sta bi bilo najpametnije traziti???
oprosti sto te zatrpavam pitanjima:lol:

Hej draga! Ne zatrpavaš me uopće, dapače, drago mi je ako nekom mogu pomoći :mig:

Evo ovako:
Pojasni ti njima da želiš bebu i da bi prije planirane trudnoće voljela vidjeti kompletno stanje dolje. To možeš i trebaš tražiti prije trudnoće. To uključuje sljedeće:
-UZV
- palpacijski pregled je poželjan
- papa test
- 4 mikrobiološka brisa (jako su bitni jer ti papa može biti čist, a brisevi ne, a osim toga postoje bakterije koje mogu biti pogubne za plod, a neke od njih znaju prirodno i bez simptoma obitavati u nama)

Uglavnom, ta 4 brisa su:
- HPV (Humani Papilloma Virus)
- aerobi i anaerobi (razne vrste bakterija - mislim da ti je to već rađeno, ali svejedno)
- mikoplazma i ureaplazma (najmanje bakterije, mikroorganizmi, za plod je opasna ureaplazma)
- Klamidija (također bakterija koja može dovesti do niza upalnih stanja, opasna za plod)

Da ti ne opisujem u detalje, imaš o tome na ovom pdf-u dosta. Zadnje sam napisala o tim brisevima na topicu „Što sve trebam pitati ginekologa“, pa možeš pročitati tamo.
Ako ti što nije jasno, slobodno pitaj. Ovdje smo manje više cure s nekim iskustvima i rado pomažemo jedna drugoj :)

Pripremi novce, znam sigurno da je mene preko HZZO-a bris na HPV došao oko 150 kn, ureaplazma i mikoplazma, te aerobi i anaerobi negdje između 70 i 100kn, nisam sigurna, ali svejedno pripremu određenu svotu.

sonea
20.03.2010., 18:03
hvala puuuuuuuuuuuuno na opsirnom odgovoru:s

danas su me bolovi malo popustili,a za svaki slucaj sam uradila test,bar da za pocetak iskljucim trudnocu,i nisam trudna,dakle ili je upala ili neka cista,videcu na pregledu:ne zna:

ma znam da razvaljuju sa cenama,zadnji put sam platila oko 100 evra,radjen mi je UZ,papa i bakterioloski:rolleyes:
dobro ajde ja idem kod privatnog,nemam zivaca za drzavne ginekologe:D

hvala jos jednom,zapisala sam sta sve treba da trazim i pitam:top:

hope_010
21.03.2010., 14:38
upravo to...
meni štrample skoro i pluča čuvaju a stalno neki vrag :rofl:

p.s. pozvana si i na moj tulum kada ja pobijem svoje ciste :lol:

rado bi da ti mogu pomoć ali više ni ja nisam pametna.

evo, menga mi ovaj mj uopće nije došla (ne, nisam trudna, provjeravali su 2x u petrovoj XD again... ko da hoće da sam trudna samo da bi mogli reć "e to je to!") a giniću sam naručena tek 3.5...

do tad mi se jajnik može i isušiti -.-

Eh više ne znam niti što da obučem, neki dan sam se skuhala, naravno ja pazim da meni bude toplo za jajnike, živa sauna dok sam došla doma. :rofl:

Jesi radila hormone? Moji su ok, podigla ovaj tjedan zadnje nalaze, inače redovito mi dolazi, samo ta cista je problem... Uz to me kao boli desni kuk pa sam pomislila da je to povezano. Da sve svoje spojimo zajedno dobili bi jedan i pol funkcionalni jajnik. :D

Odoh ja ginicu na UZV ovaj ili idući tjedan pa neka mi nešto propiše. Što je tableta više ili manje? :cerek:

~StarPrincess~
25.03.2010., 15:26
pitanjce, mozda mal glupavo, al ne kuzim se ja u to pa :)

probada me neshto dole po svuda,nemrem odredit tocno di, i kasnila mi je menga ovaj mj i u 1 mj pa sam se uputila gin, da mi napravi uzv i da vidim hormone (papa obavljen nedavno, 4 ciljana ona brisa me sam pogledala)

ugl uzv mi nije radila, takorec me izignorirala za to...a uputnicu za hormone mi je dala da idem vadit

mene zanima, ako imam ciste na jajnicima ili tako nesto, moze li se to vidjet po hormonima ili samo uzv

ne razumijem zasto joj je to taako tesko napravit...to mi ej uz papu trebala, al eto nije :S

nephthys
25.03.2010., 15:56
inzistiraj na uzv. nešto može vidjeti kroz hormonsku sliku, ali najbolje je da naprosto pogleda.

~StarPrincess~
25.03.2010., 16:12
inzistiraj na uzv. nešto može vidjeti kroz hormonsku sliku, ali najbolje je da naprosto pogleda.

ok
kad joj budem nosila hormone cu traziti uzv...izricito
vec mi pada na pamet mamu vodit sa sobom :S

zvuci nenormalno ali evo ja imam 25 god i nikad mi jos nisu radili uzv
ovo mi je sad drugi gin, idem od 18te :ne zna:
i ne zivim u pripizdini, iako ni to nije neko mjerilo :D

Silvery
25.03.2010., 17:03
ok
zvuci nenormalno ali evo ja imam 25 god i nikad mi jos nisu radili uzv
ovo mi je sad drugi gin, idem od 18te :ne zna:
i ne zivim u pripizdini, iako ni to nije neko mjerilo :D

Ti si trebala odavno raditi UZV i to je obvezatno, ginekolog ti to mora raditi bar jednom godišnje, imaš pravo to zatražiti. Uostalom to spada u kompletan ginekološki pregled. Raditi samo papa testove bez UZV-a i ostalih briseva nije dovoljno. Inzistiraj, ako treba reci da umireš od bolova, samo da te pregleda na UZV.

UZV će ti pokazati ako imaš što na jajnicima, jesu li uvećani, kakva ti je maternica, imaš li kakvih priraslica, slobodne tekućine i sl. Uz hormonalni status dobro će doći za postavljanje dijagnoze :)

Mucka01
31.03.2010., 13:08
molim nekog tko na nesto o cistama (mesnatim) na jajnicma da mi da prognoze ili savjet....imam slucaj u obitelji i jako mi je tesko,a nikad do sad se nisam srela ni cula za takvo nesto....molim sve one koji mogu da pomognu da se jave...i ako ima neki homeopatkski pripravak ili sl da podjele samnom....unaprijed zahvaljujem!!!:(

990sanjica
21.04.2010., 16:08
[QUOTE=lianne;10351630]cure jel vas ikada drzala neko vrijeme neka nelagoda dole...
nikad nikakvih problema,ali zadnjih mjesec dana stalno neko lagano probadnje i tupi osjecaj u donjem dijelu trbuha..uopce ne boli niti je strasno,ali konstantn
nebih da te plasim ali meni su tako ustanovili upalu jajnika.koju vucem vec 2 god.

990sanjica
21.04.2010., 16:15
ja imam upalu jajnika,vec 2 god.ultrazvukom najjasnije moze vidjeti da li imas upalu.i meni je pocelo tako,sad imam menstruaciju 2 x godisnje.lagano umirem od brige.tableta sam popila tovar hormonskih.i prestala sam.preventivno pij caj od persuna,ne moze ti odmoci a jako je dobar za upale.nadam se da ces biti dobro.:mig:

mala tija
23.04.2010., 08:17
Pozdrav svima,
vidjela sam par postova prije da je nekoliko cura pitalo za čajeve koji bi mogli pomoći...evo ja i sestra već nekoliko godina koristimo ulje noćurka u kapsulama. Sestra je imala veliku cistu na jajniku (nosila ju je par mjeseci,završila je na hitnoj i rekli su joj da ima vjetrove dok joj jedan ginekolog nije ultrazvukom otkrio) , ja sam ih također imala, i kako smo bile jako mlade mama nam je kupila po kutiju tih tableta i riješile smo problem. Mi smo imale one ciste što kad puknu budu smeđe, samo iscure (ne znam kako se to zove, ispričavam se unaprijed). Sestra je popila samo dvije tri te tablete i odmah je cista pukla i iscurila.
Mama je također svoje ciste na jetri i u grudima smanjila ili ih barem drži pod kontrolom.
Ne kažem da je to čudotvorno, i nekim ženama neće pomoć, samo iznosim svoje iskustvo jer meni uvijek pomogne, čak i nekim mojim prijateljicama koje su imale problema s jajnicima. Inače je noćurak dobar za predmenstrualne tegobe (nema oticanja, bolnih grudi, nervoze)

Pravnica Zg
22.06.2010., 12:11
Pozdrav svima!

Imam pitanje vezano za moju mamu. Ima 47 godina. Prije par mjeseci su je jako počeli boljeti jajnici. Otišla je ginekologu i utvrdili su da ima miom i dvije ciste,od kojih jednu sumnjivu.

Radila je tumor marker C125, koji je pokazao vrijednost 19.

Što dalje nakon takvog nalaza? Nažalost, nemam kod sebe nalaz, pa da ga prepišem,da bolje pojasnim.

ButterflyStar
22.06.2010., 15:00
Pozdrav svima,
vidjela sam par postova prije da je nekoliko cura pitalo za čajeve koji bi mogli pomoći...evo ja i sestra već nekoliko godina koristimo ulje noćurka u kapsulama. Sestra je imala veliku cistu na jajniku (nosila ju je par mjeseci,završila je na hitnoj i rekli su joj da ima vjetrove dok joj jedan ginekolog nije ultrazvukom otkrio) , ja sam ih također imala, i kako smo bile jako mlade mama nam je kupila po kutiju tih tableta i riješile smo problem. Mi smo imale one ciste što kad puknu budu smeđe, samo iscure (ne znam kako se to zove, ispričavam se unaprijed). Sestra je popila samo dvije tri te tablete i odmah je cista pukla i iscurila.
Mama je također svoje ciste na jetri i u grudima smanjila ili ih barem drži pod kontrolom.
Ne kažem da je to čudotvorno, i nekim ženama neće pomoć, samo iznosim svoje iskustvo jer meni uvijek pomogne, čak i nekim mojim prijateljicama koje su imale problema s jajnicima. Inače je noćurak dobar za predmenstrualne tegobe (nema oticanja, bolnih grudi, nervoze)

Koje/cije kapsule? da idem odmah da kupim :)

zija
23.06.2010., 09:13
Pozdrav svima!

Imam pitanje vezano za moju mamu. Ima 47 godina. Prije par mjeseci su je jako počeli boljeti jajnici. Otišla je ginekologu i utvrdili su da ima miom i dvije ciste,od kojih jednu sumnjivu.

Radila je tumor marker C125, koji je pokazao vrijednost 19.

Što dalje nakon takvog nalaza? Nažalost, nemam kod sebe nalaz, pa da ga prepišem,da bolje pojasnim.

normalne vrijednosti ca 125 su do 35 , dakle nalaz je ok.sada bi trebala do svog ginekologa, pa će je on vjerojatno uputiti dalje ili će morati kontrolirati cistu svaka tri mjeseca. osim ako je jako velika ili brzo raste pa će je vaditi van.a i protoke bi trebalo raditi (ako već nije)

Pravnica Zg
23.06.2010., 12:30
normalne vrijednosti ca 125 su do 35 , dakle nalaz je ok.sada bi trebala do svog ginekologa, pa će je on vjerojatno uputiti dalje ili će morati kontrolirati cistu svaka tri mjeseca. osim ako je jako velika ili brzo raste pa će je vaditi van.a i protoke bi trebalo raditi (ako već nije)

Hvala!

smajlic
23.06.2010., 18:34
ja sam totalno zbunjena oko tih cisti! prije 2 tjedna sam završila na hitnoj zbog jakih bolova u donjoj lijevoj strani trbuh, pregledali me i kirurg i ginekolog i moja ginekologica dan prije i svi viču sve ok, vadili mi krv, mokraću i sve pokazuje da je sve čisto!! a mene užas jedan bolilo! smirila se ta bol, da bi nakon tjedan dana me uhvatio grč da sam pala sa wc školjke (taman sam obavljala malu nuždu)... sat vremena nakon grča prokrvarim, ali odmah mi se učinilo da to nije krv od menge, slijedeći dan sam jakooo obilno krvarila sa ugrušcima, trajalo je to 4 dana i prestalo... pojma nemam da li je to bila menga jer je to krvarenje došlo 4 dana prije menge ili sam ipak imala neku cistu koja je pukla... ali kako je moguće da ju nisu vidjeli... sad me opet počinje boliti lijevi jajnik i luda sam od svega a bed mi je opet ići kod ginkiće, reći će da fantaziram... ima li tko kakvih sličnih iskustava?! hvala!

Silvery
23.06.2010., 19:00
Prati malo ciklus i osluškuj svoje tijelo u vrijeme ovulacije. Često u vrijeme ovulacije se zna javiti nekakva bol, pa čak i sukrvav iscjedak. Bilo je cura s takvim simptomima.
Ja sam par puti isto tako osjećala bolove i bila je ovulacija. Dvije prijateljice su već bile na hitnoj zbog užasnih bolova, kad ono - Miss Ovulacija.
Ne mora biti naravno, ali ipak je UZV taj koji će ti potvrditi ako je nešto.

smajlic
23.06.2010., 21:32
pa taman su me oko ovulacije i pregledavali, a to definitivno nije bila ta bol jer poznajem svoje tijelo! Ovo je bilo nešto ful čudno i najgori mi je taj grč i krvarenje nakon njega koje je bilo obilno kao nikada do sada (s tim da nikada nisam imala problema sa mengom)! A vidjet ću ako dući mjesec opet ne bue ok defintvno ću tražiti detaljnije preglede!

Silvery
24.06.2010., 00:41
A onda ne znam :ne zna:
Jesi li pod nekakvim stresom možda?

carol19
24.06.2010., 18:38
Bok!
Jel zna netko od vas gdje mogu uzet briseve cerviksa u zagrebu? Bila sam kod ginića privatnika i dijagniosticirana mi je upala jajnika. Rekao mi je da moram napraviti te briseve hitno da bi znao koji lijek da mi da.
Jel zna netko gdje u Zagrebu mogu preko zdravstvenog uzeti te briseve jer je to kod privatnika preeeeeeeeeskupo :(
problem je u tome da nikada nisam bila kod ginekologa preko zdravstvenog i da nemam puno vremena jer za koji dan trebam dobiti mengu, a jako me boli :(
imam uputnicu od liječnika opće prakse koju mi u vinogradskoj ne žele priznati jer nije od ginekologa.

smajlic
24.06.2010., 21:31
pa i nisam baš, jer sam taman bila na godišnjem... a vidjet ću kako će bit iduća menga i hoće li bit pa ako opet bude čudno ić ću opet kod nje, briga me!! ipak ja plaćam to zdravstveno i njena dužnost je da me pregleda ako hoću i 10 puta tjedno!!!

Carol najbolje ti je prijaviti se kod nekog ginekologa to možeš obavit u jednom danu i on/ona ti odmah napravi te briseve ako je hitno!

BlackCandy
25.06.2010., 09:44
Bok!
Jel zna netko od vas gdje mogu uzet briseve cerviksa u zagrebu? Bila sam kod ginića privatnika i dijagniosticirana mi je upala jajnika. Rekao mi je da moram napraviti te briseve hitno da bi znao koji lijek da mi da.
Jel zna netko gdje u Zagrebu mogu preko zdravstvenog uzeti te briseve jer je to kod privatnika preeeeeeeeeskupo :(
problem je u tome da nikada nisam bila kod ginekologa preko zdravstvenog i da nemam puno vremena jer za koji dan trebam dobiti mengu, a jako me boli :(
imam uputnicu od liječnika opće prakse koju mi u vinogradskoj ne žele priznati jer nije od ginekologa.

odi u neki dom zdravlja, objasni situcaiju i neka te uvedu kod sebe kao pacijenta

JessicaRabbit8
13.07.2010., 21:26
Pozdrav! Prije 4 dana odjednom su me užasno počeli boljeti jajnici, a prije toga me nikada nisu. Poslije se bol proširila na cijeli trbuh, kao da sam vježbala pa da imam upalu mišića. Cijelu noć sam povraćala i osjećala se slabo. Otišla sam doktorici i ona je prvo mislila da sam pokvarila želudac sa nečime. Propisala mi je neke tablete koje bi kao trebale smanjiti bol, ali meni nije bilo ništa bolje. Sada me boli samo u donjem dijelu trbuha, ne mogu normalno sjediti ni hodati stalno osjećam pritisak i bol. Također me boli kad obavljam veliku i malu nuždu. Kao da mi dolje nešto smeta. Uz sve to dobila sam i uranjenu menstruaciju (nekih 10-15 dana raniju) i sada čekam da mi prođe pa da odem kod ginekologa. Da li se netko imao sličnih problema ili možda ima neki korisni savjet?

Hvala puno :)

yria
14.07.2010., 11:36
Prije 2 mjeseca mi je ginekologica rekla da imam upalu rodnice. Propisala mi je dalacin i rojazol, ali nisu mi pomogli pa mi je zato 3 puta u razmaku od nekoliko dana mazala nekom otopinom točno na mjestu upale. Jučer sam bila zadnji put i rekla je da je sad sve ok. Međutim, tijekom dana mi se pojavila bol u maternici, ne znam ni sama kako bih je opisala.Možda najbolje ovako: kao da mi jajnici nisu dobro "pričvršćeni", npr kad skočim ili se naglo krećem osjećam kao da se unutra pomiču. Znam nije neki opis ali.. Ne znam zašto mi se to događa, pogotovo jer sam navodno izliječila upalu. I još da napomenem da mi je prije 3 tjedna odnos bio bolan, bol je bila slična ovoj opisanoj, a ginekologica mi je rekla da mi je to od upale. Ima li tko kakav sličan problem/savjet..? unaprijed hvala

Kurdistan
14.07.2010., 15:42
Nisam sigurna sto te tocno zanima... Bol? Totalno kuzim bol koju si opisala, javlja se ona i iz drugih razloga i bas je takva, kao da ti jajnicu poskakuju unutra :eek:
Ali lako za bol, jel ti ginekologica kazala zasto imas upalu? I ako ona tvrdi da je proslo, ne kuzim zasto osjecas bol jos uvijek. Iako nas zene nekada boli makar nacelno bilo sve ok...

yria
14.07.2010., 16:31
Ginekologica je rekla da je to upala čiji su uzrok bile bakterije. Sluznica je bila crvena, a nakon provedene terapije taj se bolesni dio oljuštio i sad je ok. Inače nakon pregleda par minuta znam osjećati bol, ali to pripisujem prevelikoj napetosti zbog pregleda. Danas mi je puno bolje, samo se bojim da me opet ne bude bolilo tijekom i nakon odnosa. :(

un_real
15.07.2010., 11:25
Jessica, meni zvuči kao da ti je pukla cista, a ako je to bi moglo prerasti u sepsu. Odi ginekologu i nek ti da uputnicu za bolnicu, ako treba, jer ako je sepsa mozes umrijeti!

samel
23.07.2010., 08:50
pozdrav,mozda se malo vracam,moja frendica ima ciste na oba jajnika,kaze da su se rascvjetale,doktorica joj je pripisala neke skupe lijekove.nakon tjedan dana dobila je menstruaciju i misli da su joj pukle ciste.ako neko ima iskustva,pa da kaze svoje misljenje,sto je najbolje sad napravit?

Silvery
23.07.2010., 14:45
Ciste su malo širi pojam, treba znati kakve su, koliko ih je i naravno imati uvid u stanje hormona. Ako ima veći broj cista na oba jajnika, poput crnih točkica, vjenčića s malim crnim perlicama, onda govorimo o sindromu policističnih jajnika (PCOS). To onda zapravo nisu ciste, već folikuli koji nalikuju na veći broj cista. Ne znam jesu li ciste vodene, "čokoladne", obične priraslice ili pak ovi folikuli. Ne znam o kojem se lijeku za pucanje tih cisti radi ili je samo dobila neke pilule ili Duphaston. U svakom slučaju najbolje je prije svega toga izvaditi hormone da se vidi što šteka (ako šteka) da ne bi bilo napamet davanja terapije. :)

slatkatajna111
13.08.2010., 19:24
pozdrav svima...molila bi nekog da mi odgovori menstruacije mi od samog početka nisu redovite, mislila sam da će se to s vremenom ustalit, ali nikako, onda sam prije 2gos otišla kod ginekologi i vadila sam hormone i rekla je da je sve uredu i radila mi je ultrazvuk i našla mi je vodenu cistu, a kad sam slijedeći put došla rekla je da više nema ništa da te vodene puknu same, da nije ništa ozbiljno, i da će mi se menga s vremenom ustalit.....i bilo mi se malo ustalilo, ali i dalje mi nije redovito, evo sad mi je kasnila 20dana...moje pitanje glasi jel možda imam ciste pa mi od toga može kasnit ili nešto sa hormonima ili jednostavno samo od sebe????
strah me ako imam ciste da neću moć zatrunit, da li zbog cisti mogu imat problema da zatrudnim, mislim ako se rješim cisti, nadam se da me kužite(da li ciste smanjuju šansu da ostanem trudna)...planiram sad ponovno kod ginića pa da vidim šta je
oprostite ako sam postavila glupo pitanje i hvala svima koji odgovore

zija
30.09.2010., 12:32
pijem kontrac.tablete cilest oko godinu ipo dana.prije nekih 8, 9 mjeseci otkrivena mi je cista na lijevom jajniku tada veličine oko pola cm.u roku 4 mjeseca narasla je na 3. 5 cm, a na zadnjem pregledu je bila oko 4.3 cm.
moja ginekologica mi je rekla da prestanem s cilestom kojeg sam pila zbog kontracepcije i dala uputnicu za vađenje ca 125, koji je bio uredan.kako mi je ginekologica bila vrlo škrta na riječima, odnosno uopće mi je nije objasnila o kakvoj je cisti riječ, otišla sam kod privatnice.ona mi je napravila protoke, koji su uredni i rekla kako se radi o vodenoj cisti te da nema razloga za strah.međutim ,nije rekla da prekinem sa cilestom.sada sam u situaciji da ne znam koga poslušati.da nastavim piti cilest? koliko se sjećam, oralna kontracepcija bi trebala povoljno utjecati na ciste?
postoje li neke prirodne metode koje bi mogle dovesti do pucanja ciste, čajevi ili nešto slično?

podmornica
09.10.2010., 16:25
Pozdrav!
Mene zanima da li se cista na jajniku može zamjeniti sa prvim znakovima trudnoće? Tj. da li je moguće da cista uzrokuje većinu poteškoća koje bi uzrokovala trudnoća,pa se posumnja na trudnoću umjesto na cistu? Imam puno raznih poteškoća posljednjih 1-2 tjedana ali čitajući prethodne postove i uzevši u obzir bol kod lijevog jajnika (koja se doduše javila samo zadnjih 2 dana i to nakon konzumiranja male količine gaziranog soka :confused: ) pomislila sam da bi mogla biti cista... Ginekološki nalaz od prije 2 mj je bio uredan. Hvala na odgovorima! :)

putnica kroz vrijeme
14.10.2010., 17:50
pijem kontrac.tablete cilest oko godinu ipo dana.prije nekih 8, 9 mjeseci otkrivena mi je cista na lijevom jajniku tada veličine oko pola cm.u roku 4 mjeseca narasla je na 3. 5 cm, a na zadnjem pregledu je bila oko 4.3 cm.
moja ginekologica mi je rekla da prestanem s cilestom kojeg sam pila zbog kontracepcije i dala uputnicu za vađenje ca 125, koji je bio uredan.kako mi je ginekologica bila vrlo škrta na riječima, odnosno uopće mi je nije objasnila o kakvoj je cisti riječ, otišla sam kod privatnice.ona mi je napravila protoke, koji su uredni i rekla kako se radi o vodenoj cisti te da nema razloga za strah.međutim ,nije rekla da prekinem sa cilestom.sada sam u situaciji da ne znam koga poslušati.da nastavim piti cilest? koliko se sjećam, oralna kontracepcija bi trebala povoljno utjecati na ciste?
postoje li neke prirodne metode koje bi mogle dovesti do pucanja ciste, čajevi ili nešto slično?

Evo i mog iskustva: pila sam cilest deset godina bez prekida, jer su mi svi ginekolozi (a vjerujte, promijenila sam ih na stotine) rekli da ne trebam praviti pauzu, i uvijek bih imala cistu na lijevom jajniku. Jednom je narasla do 7 cm i ginekolog me je panicno poslao na predoperatvne pretrage. Kako sam vec kao adolescent operirala cistu na desnom jajniku i kako su mi tijekom operacije odstranili skoro cijeli desni jajnik :mad: ja sam rekla, e pa necete me ovaj put imati pod nozem. Otisla sam po drugo misljenje, ginekolog kod kojeg sam i danas mi je rekao idemo pricekati, uzmite bolovanje, mirujte, ne dizite nista tesko....i kontrola nakon 3 mjeseca. Nakon kontrole cista se drasticno smanjila (bila je oko 1 cm).

Ja bez obzira na uzimanje kontracepcije uvijek imam cistu na tom jajniku, velicina varira, ponekad se dogodi da je uopace nema (iako je to rijetkost). Prije 6 mjeseci mi je ginekolog dijagnosticirao bilokularnu cistu koja se bez obzira na tbl zadrzala do zadnje kontrole koja je pokazala unikularnu, mislim vodenu cistu. Za to vrijeme od 6 mjeseci otkako mi je dijagnosticirana ta bilokularna sam rekla, e sada je stvarno dosta. Bacila sam se na cajeve. Moja kombinacija je neven, vrkut, stolisnik i kopriva. da li je ta kombinacija cajeva pomogla ne znam, ali te bilokularne nema, a ova tzv obica se zadrzala na istoj velicini (38mm).

Zadnjih 9 ciklusa prvog dana menstruacije imam nesnosne migrene (to je onaj trenutak kada razina hormona padne tj kada sam u pauzi od 7 dana uzimanja).

Predlozila sam svom ginekologu da "bacimo" cilest, jer ionako uz njega imam ciste koje rastu, dosegnu neku razinu i pocnu se smanjivati. I dalje uzmima navedenu kombinaciju cajeva, s tim da sam pocela uzimati ulje nocurka forte (1300mg), E vitamin od 400 i tinkturu konopljike koja hormone dovodi u ravnotezu, a u americi, engleskoj i njemackoj se propisuje od ginekologa u slucaju mioma.

Nadam se da ce sljedeca kontrola pokazati da je moja biljno-vitaminska mjesavina dala rezultate, ako nista drugo da cista miruje, jer biljcicama ipak treba vremena.

Probaj, stetit ne moze

cindy
02.11.2010., 18:15
meni je također ginekolog rekao da većina žena ima ciste, ali da uopće za njih ne zna. radi se o tzv. vodenim cistama. imala sam ih prošle godine. većinom puknu u sredini ciklusa. npr. na početku ciklusa sam otišla na ultrazvuk i cista je tamo, a na kraju, ili u sredini ciklusa kad sam išla na ultrazvuk ciste više nije bilo. koliko sam ja shvatila kod ovih nema nikakvog tamnog iscjetka.

Meni je ginekologica na UZV našla tzv.čokoladne ciste(2 kom).Još želi napraviti (4D UZV) pa će točnije znati mada je mi je spomenula mogućnost odlaska na laparoskopiju

zija
03.11.2010., 09:37
putnica kroz vrijeme:top:
hvala ti puno na tvome iskustvu.koliko dugo piješ čajeve i koliko puta dnevno, koju količinu?definitivno ću ih i ja početi piti, jer stvarno ne želim na operaciju. nisam bila dugo na kontroli i bojim se da mi je cista narasla.
cilest pijem i dalje, prvenstveno zbog kontracepcije, nekako sam jedino uz to dovoljno sigurna.
gdje kupuješ čajeve, u biljnim apotekama dm-u?
inač, mislim da je za cistu kriv i moj stresan način života, bez predaha, puno živciranja,. moram i na tome malo poraditi:)

Silvery
03.11.2010., 15:05
O čajevima slobodno ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=560225) možete :mig:

leeloo27
03.11.2010., 15:31
Samo još jedna mala napomena, izbjegavajte pisanje imena travara i stavljanje linkova. :)

putnica kroz vrijeme
11.11.2010., 17:54
putnica kroz vrijeme:top:
hvala ti puno na tvome iskustvu.koliko dugo piješ čajeve i koliko puta dnevno, koju količinu?definitivno ću ih i ja početi piti, jer stvarno ne želim na operaciju. nisam bila dugo na kontroli i bojim se da mi je cista narasla.
cilest pijem i dalje, prvenstveno zbog kontracepcije, nekako sam jedino uz to dovoljno sigurna.
gdje kupuješ čajeve, u biljnim apotekama dm-u?
inač, mislim da je za cistu kriv i moj stresan način života, bez predaha, puno živciranja,. moram i na tome malo poraditi:)

Evo jos jedna dobra vijest od mene - NEMA CISTE NA LIJEVOM JAJNIKU!!! A bila je tu godina, usprkos svim hormonima. Cajeve pijem 4 mjeseca bez prestanka, znaci svaki dan. Popijem litru caja, to si ujutro skuham, drzim poklopljeno oko 20tak min, procijedim, ulijem u litrenu bocu i put pod noge na posao. Kad sam zedna, umjesto vode ja cugam svoj caj. Znaci, u litru vode stavim jesnu zlicu nevena, jusnu zlicu stolisnika, jusnu zlicu vrkute, jusnu zlicu koprive-list (ima i kopriva korijen, ali za ove nase probleme je kopriva list). Kupujem u biljnim apotekama, nekako njima najvise vjerujem. Uz sve to koristim i ulje nocurka i e vitamin. Pripremi se na cesto piskenje :D.

Slazem se da je stres i sve sto ide uz njega faktor koji bas dobro pogoduje nasim cistama. Jednostavno, previse se luce hormoni stresa koji dovode do ostalih horomonalnih disbalansa i eto ti vraga.

No, je li cajna mjesavina ili konstelacija planeta pomogla, svejedno je, ali ja te vrazije ciste koja je fakat bila preko dvije godine moj podstanar vise nemam. Poprilicno sam uvjerena da su cajevi ucinili svoje.

Sretno!

Silvery
12.11.2010., 01:32
Slazem se da je stres i sve sto ide uz njega faktor koji bas dobro pogoduje nasim cistama. Jednostavno, previse se luce hormoni stresa koji dovode do ostalih horomonalnih disbalansa i eto ti vraga.

Drago mi je zbog tebe da si sve dovela u red i istina je ovo za stres. Ni ne slutimo što nam stres radi i što nam može napraviti. Sve je to jedna velika lančana reakcija.