PDA

View Full Version : Toplice i wellness - sve o toplicama!

stranice : 1 [2] 3 4 5

micek-jerry
16.12.2008., 19:42
e ovak, već sam vas postala ovdje i tražila preporuke za wellness, išli bi od 09.02. 2009. na honeymoon, na nekih 5-7 dana.
i već sam se na osnovu vaših preporuka odlučila na Sol Umag i sve isplanirala ali oni otvaraju 13.02. :(:(
i kaj sad da ja radim? nekak smo suzili izbor na more ( tu otpadaju Terme Olimija koje mi se čine odličnim, bar po vašim preporukama), pa eto, molim vas opet preporuku za neki dooobar wellness na obali (našoj :) ).
hvala!

Vesper Lynd
17.12.2008., 16:42
e ovak, već sam vas postala ovdje i tražila preporuke za wellness, išli bi od 09.02. 2009. na honeymoon, na nekih 5-7 dana.
i već sam se na osnovu vaših preporuka odlučila na Sol Umag i sve isplanirala ali oni otvaraju 13.02. :(:(
i kaj sad da ja radim? nekak smo suzili izbor na more ( tu otpadaju Terme Olimija koje mi se čine odličnim, bar po vašim preporukama), pa eto, molim vas opet preporuku za neki dooobar wellness na obali (našoj :) ).
hvala!

Hotel Sol Umag i Sol Coral rade cijelu godinu, a Sol Garden Istra su zatvoreni preko zime! Ja ti predlazem Sol Umag i neki od njihovih wellness paketa!

Sol Umag ti SIGURNO radi 09.02, provjeri jos jednom!

Vesper Lynd
17.12.2008., 16:46
Da li je netko u skorije vrijeme bio u Istarskim toplicama? Dvoumimo se između njih i Martina (koji poznamo) za opuštajući vikend. Može usporedba?
Fala.

Za Sv. Martin neznam, nisam bila, a u Istarskim toplicama sam bila samo jedan dan u novo otvorenom wellnessu! Ima 5 sauna, finska,kromo,infra,aroma parna i parna sauna, relax room, veliki bazen, djecji bazen, lijepo ureden fitness... sto se tice smjestaja, nisam bila, ali sam vidjela izvana i na prospektu, sobe se cine odlicno uredene i prostrane, taj novi dio je nedavno izgraden!
Ono sto bi istakla kao najvecu prednost je to sto nije takva guzva!

Vesper Lynd
17.12.2008., 16:53
Istarske toplice (http://www.istarske-toplice.hr/)

Gledaj smjestaj Sv.Stjepan, to je novi dio, ovaj drugi smjestaj je hotel u kojem su uglavnom stari ljudi koji tamo dolaze na razne fizikalne terapije. Istarske toplice su idealne za zeleni odmor, suma, priroda, mozete do Motovuna, navecer do neke konobe, imate organizirane izlete, setnje... u svakom slucaju jako interesantno!

micek-jerry
17.12.2008., 19:25
Hotel Sol Umag i Sol Coral rade cijelu godinu, a Sol Garden Istra su zatvoreni preko zime! Ja ti predlazem Sol Umag i neki od njihovih wellness paketa!

Sol Umag ti SIGURNO radi 09.02, provjeri jos jednom!

ne, Sol ne radi jer tako piše u prospektu od Generalturista a i osobno sam ih kontaktirala e-mailom. otvaraju 13.02. :(

micek-jerry
17.12.2008., 21:58
Istarske toplice (http://www.istarske-toplice.hr/)

Gledaj smjestaj Sv.Stjepan, to je novi dio, ovaj drugi smjestaj je hotel u kojem su uglavnom stari ljudi koji tamo dolaze na razne fizikalne terapije. Istarske toplice su idealne za zeleni odmor, suma, priroda, mozete do Motovuna, navecer do neke konobe, imate organizirane izlete, setnje... u svakom slucaju jako interesantno!

pogledala sam ali ja bih nešto više fancy :mig: , 4-5 zvjezdica, luksuzno.
i stvarno ću izludit, stalno listam neku bošuru o wellness ponudama za 2009. i kad nađem nekaj kaj mi se sviđa, ispadne da oni ne rade u tom terminu :(
izbor se suzio na Sol Garden, Opatiju par mjesta, i još neki koji menni nisu poznati.
ako tko ima kakav prijedlog, pucajte! :D

Vesper Lynd
18.12.2008., 11:07
pogledala sam ali ja bih nešto više fancy :mig: , 4-5 zvjezdica, luksuzno.
i stvarno ću izludit, stalno listam neku bošuru o wellness ponudama za 2009. i kad nađem nekaj kaj mi se sviđa, ispadne da oni ne rade u tom terminu :(
izbor se suzio na Sol Garden, Opatiju par mjesta, i još neki koji menni nisu poznati.
ako tko ima kakav prijedlog, pucajte! :D

Nisam tebi predlozila Istarske toplice, nego je Horsefly pitao par postova gore za Istarske toplice :mig:

Odite onda u Sol Garden, meni se osobno taj hotel cak i vise svida, nov je, ja sam nekoliko puta bila i u jednom i u drugom hotelu i sad zadnji put sam bas htijela ici u Sol Garden, cijene su ti skoro iste, a neces pogrijesiti ako odes u taj hotel! Nigdje neces moci za te novce dobiti smjestaj u hotelu te kategorije, u Umagu je stvarno niska cijena smjestaja a wellness je odlican!

malariva
18.12.2008., 14:10
NOVI spa misija i vizija
NOVI Spa akademijaU prosincu 2008. otvara se spektakularni NOVI SPA. Spajajući jedinstveni koncept, kvalitetu terapista izašlih iz Novi Spa Akademije, najviše standarde usluga i jedinstvenu state-of-the-art staklenu građevinu na samoj obali mora, uvjereni smo da će NOVI SPA postati vrhunsko utočiste za sve Spa ljubitelje. Više od 10.000 m2 unutrašnjeg i 4.000 m2 vanjskog prostora skrivaju mnoštvo jedinstvenih masaža, tretmana i programa. Bilo da dođete na jedan tretman ili izaberete jedan od naših wellness programa, Vaš boravak u NOVI SPA bit će personaliziran u skladu s Vašim potrebama, kako biste izišli potpuno obnovljeni i opušteni.

micek-jerry
18.12.2008., 16:08
Nisam tebi predlozila Istarske toplice, nego je Horsefly pitao par postova gore za Istarske toplice :mig:

Odite onda u Sol Garden, meni se osobno taj hotel cak i vise svida, nov je, ja sam nekoliko puta bila i u jednom i u drugom hotelu i sad zadnji put sam bas htijela ici u Sol Garden, cijene su ti skoro iste, a neces pogrijesiti ako odes u taj hotel! Nigdje neces moci za te novce dobiti smjestaj u hotelu te kategorije, u Umagu je stvarno niska cijena smjestaja a wellness je odlican!

hvala ti! mislim da ćemo se odlučiti za njega.

micek-jerry
18.12.2008., 16:14
Vesper Lynd, a jesi bila u NOVOM SPA u Novom Vinodolskom?
čini mi se lijepo ali skupo.

_mala_zg_
20.12.2008., 13:53
jeste možda vidjeli ponudu u nekoj agenciji za vikend u prvom mjesecu, zadnji vikend? neke toplice, bazen, masaže, sauna, uglavnom uživancija ali za žensko društvo? ili mi možete pomoći gdje to naći?

lizianthus
20.12.2008., 14:14
Isto to zanima i mene u blizini zg i u prvom tjednu iza Nove god. ?

znatiželja
21.12.2008., 15:13
je li netko bio u Solarisu (Šibenik) i u hotelu u Motovunu? Vidim da oglašavaju neke spa i well programe

luccy
29.12.2008., 16:53
meni više ništa nije jasno, MM i ja planiramo neki veekend u toplicama, a sad smo se totalno :ne zna::confused:
koliko vidim ne pišete ništa o varaždinskim, kako je tamo???:zivili:

micek-jerry
29.12.2008., 19:55
jel tko u međuvremenu bio ili čuo kaj za NOVI SPA u Novom Vinodolskom?

nasmijanonebo
30.12.2008., 07:51
jel tko u međuvremenu bio ili čuo kaj za NOVI SPA u Novom Vinodolskom?

bila sam tamo ovo ljeto dok jos to nije bilo gotovo, tj. spa centar nije bio dovrsen (ostalo-hotel, apartmani, restorani,bazeni-to je bilo gotovo)i..ali sam sve ostalo vidjela i mogu reci da je na vrhunskom nivou..od smjestaja, arhitektonskog uređenja, usluga..a sudeci po tom vjerujem da će i SPA biti vrhunski uređen (vidjela sam projekt i radove u tijeku) jer su silnu lovu ulagali u ovo..treba provjeriti je li SPA centar uopce gotov, zadnji put sam bila tamo poc.9.mj. i trebalo je kao biti gotovo do zime, al :ne zna:
..i da, nece biti bas jeftino:D
pogledaj link za info
http://www.novi.hr/en

Paw
31.12.2008., 10:05
Zanima me da li se isplati uzeti pun pansion (Olimije su u pitanju), što se nas tiče mogli bi ''izdržati'' bez ručka, ali imamo dijete od dvije i pol godine, pa me strah da mu ne bi bilo pred dugo čekati do večere. Netko tko je bio?
Kad ste doručkovali, kad ste išli na bazen, koliko vam je vremenski trebalo od doručka do sobe, od sobe do bazena. Željeli bi što više biti u bazenu, ne želimo imati ''prazan hod''; a tu nas koči taj ručak, jer pretpostavljam da će mo puno izgubiti ako se dvaput dnevno moramo sušiti (mislim na kosu), odlaziti u sobu i oblačiti radi ručka, pa poslije opet svlačiti... i sve opet ponovljati za večeru - nekako mi je to napor radi maloga. Isto me zanima da li u sobama (Hotel Breza) imaju bademantile (uopće mi se to ne nosi sa sobom, ionako uz malog imam dovoljno prtljage). Da li imaju sauna svijet? Da li se ta usluga posebno naplaćuje? Koliko koštaju masaže? Da li imaju organizirano čuvanje djece, npr. poslije podne (da dragi i ja možemo na koju masažicu ili u saunu zajedno). Hvala puno na odgovoru:)

frupy
31.12.2008., 15:22
Zanima me da li se isplati uzeti pun pansion (Olimije su u pitanju), što se nas tiče mogli bi ''izdržati'' bez ručka, ali imamo dijete od dvije i pol godine, pa me strah da mu ne bi bilo pred dugo čekati do večere. Netko tko je bio?
Kad ste doručkovali, kad ste išli na bazen, koliko vam je vremenski trebalo od doručka do sobe, od sobe do bazena. Željeli bi što više biti u bazenu, ne želimo imati ''prazan hod''; a tu nas koči taj ručak, jer pretpostavljam da će mo puno izgubiti ako se dvaput dnevno moramo sušiti (mislim na kosu), odlaziti u sobu i oblačiti radi ručka, pa poslije opet svlačiti... i sve opet ponovljati za večeru - nekako mi je to napor radi maloga. Isto me zanima da li u sobama (Hotel Breza) imaju bademantile (uopće mi se to ne nosi sa sobom, ionako uz malog imam dovoljno prtljage). Da li imaju sauna svijet? Da li se ta usluga posebno naplaćuje? Koliko koštaju masaže? Da li imaju organizirano čuvanje djece, npr. poslije podne (da dragi i ja možemo na koju masažicu ili u saunu zajedno). Hvala puno na odgovoru:)

MM i ja smo bili pred godinu i pol, ali u hotelu Sotelia. Imali smo polupansion i to je bilo najbolje rjesenje jer nismo gubili previse vremena na ovo kaj ti kazes (susenje, brisanje, presvlacenje...) Osim toga, svedski stol je toliko dobar da se prenajedes i treci obrok ti ni ne treba. Ali kad je dijete u pitanju..ne znam. U Soteliji dobijes i bademantile i rucnike i sve, pa pretpostavljam da je tako i u Brezi. Svijet sauna je odlican, mi smo u cijeni paketa imali 2 ulaza dnevno - to ovisi sto je sve ukljuceno u cijenu koju ste platili. Od hotela do bazena treba 3 min hodnicima. Cjenik masaza je na njihovoj stranici, racunaj od 20-30eura nadalje, ovisno o duljini trajanja. Za cuvanje djece ne znam. Blago vama, super ce vam biti. Uzivajte!

micek-jerry
01.01.2009., 16:32
mi smo nekak mislili odriješit kesu :D i otić u taj Novi Spa u N. Vinodolskom, ali ispada da bi nas za 2 osobe polupansion koštao 1800 kn! i to samo smještaj i polupansion, bez ikakvih masaža i sl. pa to mi je nekak puno previše.

pa smo se nakon poduljeg razmišljanja ipak odlučili za Sloveniju :rolleyes:
a kaj ću, par ljudi koji stalno obilaze wellnesse su mi rekli da su Slovenci ipak bolji po tom pitanju.
i sad imam novu dilemu , trilemu...uhhh...preporučili su mi Dolenjske toplice. jel ima kaj bolje od toga, mislim, bolji wellness?

Vesper Lynd
01.01.2009., 19:51
mi smo nekak mislili odriješit kesu :D i otić u taj Novi Spa u N. Vinodolskom, ali ispada da bi nas za 2 osobe polupansion koštao 1800 kn! i to samo smještaj i polupansion, bez ikakvih masaža i sl. pa to mi je nekak puno previše.

pa smo se nakon poduljeg razmišljanja ipak odlučili za Sloveniju :rolleyes:
a kaj ću, par ljudi koji stalno obilaze wellnesse su mi rekli da su Slovenci ipak bolji po tom pitanju.
i sad imam novu dilemu , trilemu...uhhh...preporučili su mi Dolenjske toplice. jel ima kaj bolje od toga, mislim, bolji wellness?

Terme Olimija su njima nekako najjace po wellnessu... dali ste pogledali Hotel Alan u Paklenici, imaju odlican wellness, a cijene su im jako povoljne! Meni osobno kad idem na wellness nije bitno gdje sam jer tih par dana idem na masaze, kupanje, saune i ne izlazim previse iz hotela tako da mi je lokacija nevazna!

micek-jerry
01.01.2009., 20:04
Terme Olimija su njima nekako najjace po wellnessu... dali ste pogledali Hotel Alan u Paklenici, imaju odlican wellness, a cijene su im jako povoljne! Meni osobno kad idem na wellness nije bitno gdje sam jer tih par dana idem na masaze, kupanje, saune i ne izlazim previse iz hotela tako da mi je lokacija nevazna!

vidiš meni je jedna kolegica rekla za Terme Olimija da su male?!
a preporučili su mi Dolenjske toplice-novi hotel Balnea. i ja si još gledam Moravske toplice-hotel Livada.

Paw
01.01.2009., 21:54
MM i ja smo bili pred godinu i pol, ali u hotelu Sotelia. Imali smo polupansion i to je bilo najbolje rjesenje jer nismo gubili previse vremena na ovo kaj ti kazes (susenje, brisanje, presvlacenje...) Osim toga, svedski stol je toliko dobar da se prenajedes i treci obrok ti ni ne treba. Ali kad je dijete u pitanju..ne znam. U Soteliji dobijes i bademantile i rucnike i sve, pa pretpostavljam da je tako i u Brezi. Svijet sauna je odlican, mi smo u cijeni paketa imali 2 ulaza dnevno - to ovisi sto je sve ukljuceno u cijenu koju ste platili. Od hotela do bazena treba 3 min hodnicima. Cjenik masaza je na njihovoj stranici, racunaj od 20-30eura nadalje, ovisno o duljini trajanja. Za cuvanje djece ne znam. Blago vama, super ce vam biti. Uzivajte!

Frupy, hvala na odgovoru, puno mi znači:kiss:

frupy
01.01.2009., 22:47
Frupy, hvala na odgovoru, puno mi znači:kiss:

NNC,ako ti jos nesto pasne na pamet, pitaj! Lijep provod!:mig:

Paw
01.01.2009., 23:19
NNC,ako ti jos nesto pasne na pamet, pitaj! Lijep provod!:mig:

Hvala:)

Vesper Lynd
02.01.2009., 23:18
a preporučili su mi Dolenjske toplice-novi hotel Balnea. i ja si još gledam Moravske toplice-hotel Livada.

E to ti nebi znala tocno reci! U travnju se otvara novi wellness kompleks u termama Olimija i znam da ce to biti stvarno nesto ogromno!

x-type
04.01.2009., 15:25

ja sam bio nedavno u Olimiji. bazeni su poprilično sranje, svijet sauna je ok. npr u Tuhelju su puno bolje sredili bazene.

malariva
04.01.2009., 15:28
Nemogu vjerovat da su nekom Olimije male toplice, Olimije imaju najveći welness u sloveniji,to može zanjih reći samo onaj tko nikad nije tamo bio....

x-type
04.01.2009., 19:53
Nemogu vjerovat da su nekom Olimije male toplice, Olimije imaju najveći welness u sloveniji,to može zanjih reći samo onaj tko nikad nije tamo bio....

welness im je jako dobar, ali bazeni su skroz bezveze. barem oni koji rade sad zimi, izvući ih može samo neki ludi vanjski kompleks koji je sad zatvoren bio. čak je i Čatež (čiju vanjsku rivijeru ja ne volim) puno bolji

micek-jerry
04.01.2009., 20:53
uff, ja ovdje tražim pomoć jer baš i nemam neka iskustva s wellnessom, bila sam samo na 2 dana u 4 opatijska cvijeta, tako da se nadam da ćete mi pomoći. a vrlo mi je važno jer mi to nije za neki usput vikend nego za medeni mjesec :cerek:
ono što je meni zapelo za oko su:
-Dolenjske toplice-hotel Balnea
-Moravske toplice-hotel Livada
-Termana Laško

jedino sam za Dolenjske čula od kolegice da su joj dobre. za druge ne znam.
pliiiz pomozite!:(

frupy
04.01.2009., 22:09
uff, ja ovdje tražim pomoć jer baš i nemam neka iskustva s wellnessom, bila sam samo na 2 dana u 4 opatijska cvijeta, tako da se nadam da ćete mi pomoći. a vrlo mi je važno jer mi to nije za neki usput vikend nego za medeni mjesec :cerek:
-Termana Laško

Naxzalost, iako sam prosla dosta toplica zbog wellnessa kod nas i vani, u nijednim od ovih nisam bila. Al kao sto napisah par postova iznad, bilo nam je odlicno u olimiji. Stvarno mogu proci za medeni mjesec. Ne bi bilo lose i da malo proguglas i pogledas toplice u austriji. Vidim da si iz zg pa ti to nije daleko, cijene su svakakve, ovisno o ponudi. :mig:

malariva
04.01.2009., 22:42
Čatež...ljudi pa šta vi niste čuli za nešto drugo...ja osobno ne idem u Čatež iz samo jednog jedinog razloga...on je isfuran i u njemu uvijek nađeš nekog poznatog iz mjesta ili okolice u kojoj živiš...a najmanje bi to htjela da bude na medenom mjesecu...ili na godišnjem odmoru...svi prićate i spominjete bazene ako vam je do dobrog kupanja otiđite u Ljubljanu u BTC u Atlantis pa se kupajte i saunirajte između ostalog do mile volje...Između Čateža i Olimija uvijek ću rađe otići u Olimije...:kava:

WIRO
07.01.2009., 21:13
Koje su najbolje toplice u Hrvatskoj? Vaša iskustva!

x-type
07.01.2009., 21:14
http://www.forum.hr/showthread.php?t=164763

WIRO
08.01.2009., 12:04
Početkom tjedna trebala bih posjetiti Tuheljeske toplice. Zanima me zna li tko što o njima?:)

Lei
08.01.2009., 12:11
Početkom tjedna trebala bih posjetiti Tuheljeske toplice. Zanima me zna li tko što o njima?:)

Procitaj prvo sve sto je napisano na ovoj temi (moj post o Tuheljskim je svega par stranica iza) pa pitaj ako stogod nije napisano, a zanima te

:w

nasmijanonebo
08.01.2009., 13:48
da, ima dosta postova o tuheljskim, malo pogledaj prethodne stranice..ne biti lijen:D

sara4
09.01.2009., 08:44
čak je i Čatež (čiju vanjsku rivijeru ja ne volim) puno bolji

Zašto ne voliš Čatež ljetnu rivijeru? Mi smo bili lani i bilo nam je OK pa me zanima što je tebi kod drugih bolje nego u Čatežu (s obzirom da smo do sad bili samo u Ter. Č. pa nemamo s čime usporediti).

nasmijanonebo
09.01.2009., 09:23
čateška vanjska rivijera je najbolja, tj. ima najbolju ponudu sadrzaja, svi ostali se mogu sakriti pred njim -pogotovo kad se usporedjuje s hrv.toplicama :(...al ukusi su razliciti..

sara4
09.01.2009., 09:34
Zašto su Olimie toliko skuplje od Čateža? Recimo, Čatež uskoro kreće s akcijom 2 za 1 - za 220 eura dvije osobe, 3 polupansiona u hotelu Toplice****. Olimia mi se čini puno skuplja, a isto se radi o 4****. Anyone? Malo smo se već i zasitili Čateža (bili 3 puta) pa bi probali nešto drugo.

frupy
09.01.2009., 10:33
Moj dojam je da je u Olimiji u prvom planu wellness - znaci saune, masaze, kozmeticki tretmani... Bazeni su puno skromniji od onih u Catezu i manje ih je. U Olimiju na vise dana dolaze najvise mladi parovi bez djece i stariji turisti kojima nije najvaznija stvar brckanje u bazenu.
S druge strane, u Catezu je odlicna ponuda sto se tice bazena i slicnih sadrzaja tako da tamo prvenstveno dolaze ljudi s klincima.
Sto se tice cijene, hotel Sotelia u Olimiji je nov tako da je cijena vjerojatno malo visa nego u ostalim hotelima s 4*. Za hotele u Catezu ne znam kakvi su jer sam tamo zadnji put spavala pred 15 godina.

x-type
09.01.2009., 17:16
Zašto ne voliš Čatež ljetnu rivijeru? Mi smo bili lani i bilo nam je OK pa me zanima što je tebi kod drugih bolje nego u Čatežu (s obzirom da smo do sad bili samo u Ter. Č. pa nemamo s čime usporediti).

smatram da je prerazvikana. količina bazena je ok (štoviše, odlična za ove krajeve), ali su pomalo ofucani i zastarjeli. manjak jacuzzija, zračnih ležajeva, kojekakvih prštalica i slapova je jednostavno preočit za takve toplice. da se olimpijski bazen i ona dva jednaka bazena na sredini dotjeraju, ušminkaju i obogate sadržajima, bilo bi puno bolje. i, naravno, one prestrašne prethistorijske svlačionice.

aleta
10.01.2009., 09:48
-Termana Laško

mm i ja smo bili na hanimunu u 9 mj. u moravskim toplicama (Terme 3000) i vratili se oduševljeni.. Čatež se može sakriti.
1. bilo je vrlo povoljno (cca 2000 kn za 2 osobe, 2 noćenja, 3 dana, polupansion, kupanje cijeli dan u termama (sad doduše ne možeš u vanjske bazene radi hladnoće, ali i unutra ima svašta), i bonus dodatak, romantična večera za dvoje i kraljevska kupka sa šampanjcem (za piti, ne za kupati se :D).. mi nismo bili u Livadi (u kojoj je aranžman malo skuplji jer je 5*, btw prekrasan hotel) nego u Ajdi koja je 4*. svejedno, bilo nam je predobro, proveli se super, bez obzira što početkom devetog mj. tamo možeš naći 99% austrijskih penzića kako se brčkaju u onoj crnoj termalnoj vodi-nafti (mi smo je zvali baba-voda radi enormne količine baba po m2 :lol::lol::lol:)..
po nama su Moravske toplice za svaku preporuku!

micek-jerry
10.01.2009., 12:05
mm i ja smo bili na hanimunu u 9 mj. u moravskim toplicama (Terme 3000) i vratili se oduševljeni.. Čatež se može sakriti.
1. bilo je vrlo povoljno (cca 2000 kn za 2 osobe, 2 noćenja, 3 dana, polupansion, kupanje cijeli dan u termama (sad doduše ne možeš u vanjske bazene radi hladnoće, ali i unutra ima svašta), i bonus dodatak, romantična večera za dvoje i kraljevska kupka sa šampanjcem (za piti, ne za kupati se :D).. mi nismo bili u Livadi (u kojoj je aranžman malo skuplji jer je 5*, btw prekrasan hotel) nego u Ajdi koja je 4*. svejedno, bilo nam je predobro, proveli se super, bez obzira što početkom devetog mj. tamo možeš naći 99% austrijskih penzića kako se brčkaju u onoj crnoj termalnoj vodi-nafti (mi smo je zvali baba-voda radi enormne količine baba po m2 :lol::lol::lol:)..
po nama su Moravske toplice za svaku preporuku!

hvala ti aleta!

Ed Wood
12.01.2009., 11:45
Ja sam se baš vratio iz Mađarske, Zalakaros, hotel Karos Spa 4*. Mjesto je udaljeno 10 km od Nagykanizse, ima desetak hotela jer se nalazi na izvorima termalne vode.
Karos Spa najnoviji je, najveći i najbolji hotel. Bio sam sa curom 4 dana i ona najvažnija ocijena- „value for money“ je čista petica!
Hotel je skroz nov, čist i uredan, sa lijepo uređenim okolišem. Sobe velike i prostrane, hrana jako dobra. Wellness je na dvije etaže; donja sa bazenima i jacuzzijima; gornja sa saunama.
Unutra je bazen za plivanje, dječji bazen, bazen sa topovima za masažu, termalni bazen na 37C (meni best of), veliki jacuzzi (za 10 ljudi). A ima i vanjski bazen.
Sauna ima 7-8; finske sa različitim temperaturama, turske kupelji, infracrvena, ledena jama. I naravno bezbroj varijanti masaža. I to po jako dobrim cijenama i dobro to rade.
Budući da sam u HR prošao wellness hotele od Dubrovnika, preko Splita, Zadra, Opatije, Poreča pa do Sv.Martina mogu reći da je ovo veće i nudi više od ičega u HR. Za bolju cijenu.
Moja preporuka.
Ozbiljnijih zamjerki nemam, samo niz sitnica. Ali uzevši u obzir cijenu i to da Mađari nisu baš poznati po smislu za stil i detalje onda je zapravo sve OK.

nasmijanonebo
12.01.2009., 14:04
imaju mađari puno dobrih toplica..ja nisam isprobala puno, samo davno harkanj:D, al bila mi ekipa u debrecenu i jako im je bilo dobro..
inace imam doma detaljan katalog svih mađarskih toplica i pala sam na dupe kak je to uređeno i sto sve nude :D
..ne mozemo se mi uspoređivati sa mađarima ni u cemu, oni su jako razvili turizam u svemu..od blatnjavog balatona nadalje-al ovo je vec offtopic:D

sanja_2007
20.01.2009., 10:16
Mi bismo trebali ići u toplice sa dva klinca 3 i 5 godina. Djeca do 5 god. starosti borave gratis uz dvije odrasle osobe. E sad stariji je prije 3 mjeseca napunio 5. Da li su rigorozni po pitanju godina? Traže li neki dokaz? Ima li netko slično iskustvo?

Vesper Lynd
20.01.2009., 11:12
U travnju se otvara novi wellness kompleks u Termama Olimija, ocekujem da ce biti neke akcije prilikom otvaranja pa smo vec odlucili otici tamo na proljece :D

Paw
21.01.2009., 16:44
U travnju se otvara novi wellness kompleks u Termama Olimija, ocekujem da ce biti neke akcije prilikom otvaranja pa smo vec odlucili otici tamo na proljece :D

Odite, odite:top:
mi bili prije cca 10 dana, gradi se punom parom, čak u ulazu u SPA Termaliju (blizu deska gdje dvije tete prodaju ulaznice za bazen, saunu i masažu) postoji tzv. mapa sa slikama iz zraka - gradnja od rujna do travnja i lijepo se vidi napredak :)
Nadam se da će mo barem muž i ja ugrabiti jedan vikend za sebe u svibnju.

Btw. mi goli u jacussiu i uživamo:o a iznad nas barba u dizalici:rofl:

frupy
21.01.2009., 21:58
Jedva cekam!! I dosad mi je olimia bila medju najdrazim toplicama, a tek kad se to dovrsi... :cerek:

micek-jerry
22.01.2009., 15:41
mi smo si rezervirali Dolenjske toplice, hotel Balnea, za 2. mjesec! :cerek:
javit ću kak nam je bilo!

rex112
22.01.2009., 20:48
Dečko i ja smo redoviti posjetitelji toplica. Svakako glasujem za Čatež i Olimiu. Čatež ima sadržaja dok mi je u Olimiji bilo odlično to što smo bili zimi a apartmani i hoteli su povezani podzemnim grijanim hodnicima do bazena, što je meni super.Ne morate uopće izlazit van i bojat se prehlade :top:
Ma naravno, da nebi bilo zabune nije nam samo zbog hodnika u Olimiji bilo super :)

rex112
22.01.2009., 20:51

Da, čitala sam i ja o tome, mislim da će vrijedit posjetit.

Vesper Lynd
23.01.2009., 10:57
Samo da se to otvorenje Olimia u travnju ne produzi na rujan

Bettyna
26.01.2009., 18:11
Dali je netko bio u termama Laško? mi cure s rekreacije idemo u 3.mj. pa me zanima koji su dojmovi, savijeti onoga tko je već bio:D

dobermann
28.01.2009., 21:27
Da li mi netko moze nesto vise reci za wellnes "Villa kapetanovic" u Voloskom?

Ili preporuciti neki wellnes od Rijeke do Zadra za pocetak veljace za dvoje tjedan dana a da nema "turbo" cijene, prosle godine smo bili u Crikvenici u hotelu Therapia (od Stimca), prva liga isli bi i sada ali otvara se tek krajem 3. mjeseca.

Gledali opatijske ali su cijene paprene.

Nekakvi gotovi programi nas ne zanimaju, zelimo doci i sami odluciti sta cemo koji dan koristiti...

Svaki savjet i preporuka su dobrodosli.

dobermann
28.01.2009., 22:22
bila sam tamo ovo ljeto dok jos to nije bilo gotovo, tj. spa centar nije bio dovrsen (ostalo-hotel, apartmani, restorani,bazeni-to je bilo gotovo)i..ali sam sve ostalo vidjela i mogu reci da je na vrhunskom nivou..od smjestaja, arhitektonskog uređenja, usluga..a sudeci po tom vjerujem da će i SPA biti vrhunski uređen (vidjela sam projekt i radove u tijeku) jer su silnu lovu ulagali u ovo..treba provjeriti je li SPA centar uopce gotov, zadnji put sam bila tamo poc.9.mj. i trebalo je kao biti gotovo do zime, al :ne zna:
..i da, nece biti bas jeftino:D
pogledaj link za info
http://www.novi.hr/en

da li je netko bio ?

na internetu se prikazuju kao boli glava:top:, izgleda full luksuzno, :ne zna:

nigdje nema cjenika samo za boravak, pa da mozemo sami odabrati usluge wellnesa, imaju samo gotove "posebne ponude", koje cak ni ne izgledaju lose, ali radje bi culi jos cije ocjene nakon boravka.

MGoran
04.02.2009., 09:13
Ja sam se baš vratio iz Mađarske, Zalakaros, hotel Karos Spa 4*. Mjesto je udaljeno 10 km od Nagykanizse, ima desetak hotela jer se nalazi na izvorima termalne vode.
Karos Spa najnoviji je, najveći i najbolji hotel. Bio sam sa curom 4 dana i ona najvažnija ocijena- „value for money“ je čista petica!
Hotel je skroz nov, čist i uredan, sa lijepo uređenim okolišem. Sobe velike i prostrane, hrana jako dobra. Wellness je na dvije etaže; donja sa bazenima i jacuzzijima; gornja sa saunama.
Unutra je bazen za plivanje, dječji bazen, bazen sa topovima za masažu, termalni bazen na 37C (meni best of), veliki jacuzzi (za 10 ljudi). A ima i vanjski bazen.
Sauna ima 7-8; finske sa različitim temperaturama, turske kupelji, infracrvena, ledena jama. I naravno bezbroj varijanti masaža. I to po jako dobrim cijenama i dobro to rade.
Budući da sam u HR prošao wellness hotele od Dubrovnika, preko Splita, Zadra, Opatije, Poreča pa do Sv.Martina mogu reći da je ovo veće i nudi više od ičega u HR. Za bolju cijenu.
Moja preporuka.
Ozbiljnijih zamjerki nemam, samo niz sitnica. Ali uzevši u obzir cijenu i to da Mađari nisu baš poznati po smislu za stil i detalje onda je zapravo sve OK.

Vratili se ovaj vikend također iz Zalakarosa, hotel MenDan, 4*
Sve vrlo slično kao što kaže Ed Wood, jedino u ovom hotelu ima manje bazena i sauna. Naime, ukupno su 4 bazena, ne prevelika (veliki jacuzzi, termalni bazen sa vodom 37C, i još ukupno dva, sa mlaznicama i brzom rijekom). Bazeni petkom i vikendom rade do 22 sata.
Saune su samo 3, ledena jama i 3 prostora sa programiranim tuševima i prskalicama :)
Imali smo polupansion, doručak i večera su prebogati i obilni švedski stol, stvarno svatko može naći za sebe što poželi.
Hotel i smještaj su jako dobri, sobe su velike, hotel vrlo dobro sređen, s tim sa su u njemu nešto više cijene (kava sa mlijekom i kava sa šlagom ukupno 1000 HUF - 26 kn). Osoblje ljubazno, ali nekima engleski predstavlja "mali" problem, a svi natpisi su na mađarskom i njemačkom, skoro ništa na engleskom.
Moja ukupna ocjena je 4+, čista petica za smještaj i hotel, ali četvorka za saune i bazene. Iskreno, očekivao sam više sauna i malo veće bazene, ovako mi se čini da je sve više prilagođeno obiteljima sa manjom djecom, a manje parovima.
Sve u svemu, moj favorit za bazene i saune ostaje i dalje Čatež

frupy
04.02.2009., 19:33
Moja preporuka.

Jesi bio u olimiji pa da usporedis saune i masaze?

klaunina
10.02.2009., 17:09
Ja sam oduševljena sa Termama Čatež, međutim, hrana u onom "bircu" uz bazene mi i nije nešto...

Može li mi netko reći (tko je naravno, bio tamo) gdje bi još mogli ručati (osim tog kafića, šta li je) u termama ako smo na jednodnevnom izletu??:confused:

Dragi i ja namjeravamo za Valentinovo malo na kupanje, a onaj ručak mi ubija svu romantiku...:mad: :rofl:

gven_s
10.02.2009., 17:19
Ja sam oduševljena sa Termama Čatež, međutim, hrana u onom "bircu" uz bazene mi i nije nešto...

Može li mi netko reći (tko je naravno, bio tamo) gdje bi još mogli ručati (osim tog kafića, šta li je) u termama ako smo na jednodnevnom izletu??:confused:

Dragi i ja namjeravamo za Valentinovo malo na kupanje, a onaj ručak mi ubija svu romantiku...:mad: :rofl:

Ovo je istina sve im je za pet osim hrane:rolleyes:

Pa mi obično na povratku svratimo u neki lokalni restoran ili kod nas u Hrvatskoj,tak se vraćamo doma:ne zna:

Imaju ti aranžmane za Valentinovo u Mokricama,a tamo je klopa odlična:D i blizu je Čateža:)

micek-jerry
15.02.2009., 14:44
evo, mi se vratili iz Dolenjskih toplica, hotel Balnea.
bili 5 dana, puni pansion, po osobi 369 E, u to se dobije 1 dan saune.
ocjene 1-10: smještaj 10, higijena 10, hrana 10, ljubaznost 10!
uzeli par masaža, cijene su 40-60 E.
jedino mi fali još koji unutarnji bazen. nisam neki ljubitelj sauna ali ove su se čak i meni svidjele.
uglavnom ,preporučam :top:

frupy
15.02.2009., 19:04
Koliko ima sauna a koliko bazena i kakvi su? Daj nam malo detalja.. :moli:

micek-jerry
15.02.2009., 21:28
Koliko ima sauna a koliko bazena i kakvi su? Daj nam malo detalja.. :moli:

sauna imaš 4, ja mislim, jer već sam napisala da nisam neki ljubitelj sauna. finska, aromasauna, biosauna i još neka? ima na netu njihove stranice.
unutarnji bazen je jedan veliki s vodom od 31° i dubinom od 1.3 m, u sklopu kojeg je jedan mali sa toplijom vodom (on recimo ima mjesta za 12 ljudi komotno), i taj veliki izlazi van na vanjski koji je isto sada otvoren. u bazenu imaš na više mjesta masažne mlaznice koje se naizmjence pale. bazena je i jedan mali plitki za djecu.
wellness centar je toplim hodnikom povezan s hotelom.
masaže smo probali klasičnu (40 E), s medom (60 E) i lomi-lomi(61E).
u ovom paketu imali smo i mogućnost kupanja u hotelu Kristal koji je pored Balnee i s njom je povezan hodnikom, ali tam nam se nije svidjelo, samo smo provirili i zaključili da je to pretoplo za nas. u tom hotelu je i restoran.

frupy
15.02.2009., 22:17
Tnx, micek! Ovo je bila prava recenzija! :top::mig:

kk23
16.02.2009., 15:37
htjela bi iznenadit dragog sa jednim wellness vikendon pa me zanima šta vi preporučujete da nebude baš pree skupo onako jedna realna cijena i da nam bude bliže jer smo u Splitu!

stjuardesa b
17.02.2009., 08:41
muž i ja bili u nekom svom aranžmanu, ali smo zaključili da treba ići preko agencije jer su za manje para nudili više nego što smo dobili u istom hotelu, plus još u tom slučaju možeš na rate

starinick
27.02.2009., 17:45
jel mi može netko reći tko nudi bolji sadržaj u smislu tobogana i sl...
da li Čatež ili Olimia onaj novi dio što je onoj drugoj lokaciji otvoren?
i kakva je usporedba cijena

Vesper Lynd
28.02.2009., 14:14
jel mi može netko reći tko nudi bolji sadržaj u smislu tobogana i sl...
da li Čatež ili Olimia onaj novi dio što je onoj drugoj lokaciji otvoren?
i kakva je usporedba cijena

Najbolje je da pogledas na njihovim web stranicama, iako mi se cini da su sto se tice vanjske bazenske ponude tu negdje.

Ljetna Termalna riviera - Catez (http://www.terme-catez.si/hr/catez/riviera/poletna/)

Cijenik - Catez (http://www.terme-catez.si/hr/catez/riviera/poletna/karte2009/)

Bazeni Aqualuna - Olimia (http://www.terme-olimia.com/hr/therme/aqualuna/pools/)

Cijenik - Olimia (http://www.terme-olimia.com/hr/therme/aqualuna/prices/)

Vesper Lynd
28.02.2009., 14:18
Jos uvijek nitko nije bio u Novom (http://www.novi.hr/hr) ?

Lei
02.03.2009., 12:19
mene isto zanima za novi.... ali uopce ne mogu skuziti po njihovom webu da li je to otvoreno ili ne i kakve su cijene....

Vesper Lynd
03.03.2009., 13:24
Otvoreno je, a web iako djeluje transparentno, meni je skroz nepraktican i nekoristan! Cijene smjestaja mozes vidjeti na stranici generalturista, a cijena za wellness nema nigdje. Cini mi se da su oni ipak nekako okrenuti vise stranim turistima i posjetiteljima.

Lei
04.03.2009., 10:15
da, web im je koma... nikako do informacije neke konkretne doc; smjestaj me ne interesira, vec ovaj wellness dio samo....

ja bi nesto tipa tuheljske, ali blizu rijeke :tuzni:

nasmijanonebo
04.03.2009., 14:52
:mig:da, web im je koma... nikako do informacije neke konkretne doc; smjestaj me ne interesira, vec ovaj wellness dio samo....

ja bi nesto tipa tuheljske, ali blizu rijeke :tuzni:

bojim se da u blizini Rijeke samo Novi resort ima ponudu welnessa ala Tuhelj . Pa ako si u Rijeci, nije ti problem skoknuti do Novog na izlet i izvidjeti situaciju tamo? :ne zna: fakat to nije daleko..
koliko sam vidjela ljetos tamo, to bi trebalo biti stvarno vrhunski uređeno a i vidjela sam plan, bolje od tuhelja (tuhelj sam isprobala)

Lei
05.03.2009., 10:47
:mig:

bojim se da u blizini Rijeke samo Novi resort ima ponudu welnessa ala Tuhelj . Pa ako si u Rijeci, nije ti problem skoknuti do Novog na izlet i izvidjeti situaciju tamo? :ne zna: fakat to nije daleko..
koliko sam vidjela ljetos tamo, to bi trebalo biti stvarno vrhunski uređeno a i vidjela sam plan, bolje od tuhelja (tuhelj sam isprobala)

pa da, i racunam na to da bi novi trebao imati ok ponudu, ali informacija o tome nigdje :tuzni:

Vesper Lynd
05.03.2009., 14:26
pa da, i racunam na to da bi novi trebao imati ok ponudu, ali informacija o tome nigdje :tuzni:

Ima sigurno dobru ponudu, ali i cijene :mig:

Gooran
23.03.2009., 08:48
Hej ljudi,

ovaj vikend imam godisnjicu veze pa bi htio iznenaditi ljepsu polovicu i odvesti ju na wellness vikend nekamo.

Jel netko negdje bio i jel ima sto za preporuciti?

Htio bi nesto do max 200-250 eura.

Ajmo sugestije. :)

crna pantera
23.03.2009., 09:14
Ovisi što ti je bliše...istra ili dalmacija....

AKo je istra: pokušaj Hotel Istra na crvenom otoku nedaleko od Rovinja,
Sol Umag ili Sol Garden Istra u Umagu...
Opatija ti ima jako dobar wellness...skoro u svakom hotelu....imaš sad i neke akcije....
a što se tiče dalmacije: imaš Solaris...hotel Ivan u Šibeniku ili hotel Funimation u Zadru, a čula sam da i u Biogradu na moru nije loš wellness....:top:
Ima toga za biranje.....uživajte!!!

kefa
23.03.2009., 09:24
http://www.maistra.hr/Smjestaj/Hoteli/Istra/Wellness

Innuendaa
23.03.2009., 13:44
zna li netko koliko bi dosao jedan vikend u tuheljskim toplicama? zapravo smjestaj me zanima, za dvije osobe jedno nocenje koliko bi doslo...? i kakav je to smjestaj, hotelski ili?
bila sam na njihovoj stranici, ali nista mi ne izbacuje, stranica mi ne radi za pol informacija...

i da li uopce preporucujete te toplice u odnosu na ostale u blizini zagreba?

hvala! :)

frupy
23.03.2009., 20:11
Definitivno terme olimia u podcetrtku! Prava romantika! :cerek:

marijoj
26.03.2009., 09:44
zna li netko koliko bi dosao jedan vikend u tuheljskim toplicama? zapravo smjestaj me zanima, za dvije osobe jedno nocenje koliko bi doslo...? i kakav je to smjestaj, hotelski ili?
bila sam na njihovoj stranici, ali nista mi ne izbacuje, stranica mi ne radi za pol informacija...

i da li uopce preporucujete te toplice u odnosu na ostale u blizini zagreba?

hvala! :)
imas ovdje sve http://www.terme-tuhelj.hr/
meni stranica normalno radi

yation
26.03.2009., 09:55
Da li netko nešto zna o Termama Rogaška. (Mislio sam ić u Olimiu ua uskrs al je popunjeno.)

Kyra
26.03.2009., 10:38
Moji idu u Terme Dobrna za Uskrs. Tri polupansiona u hotelu Vita dođu ih oko 1200 kuna po osobi!
oni su tamo zadovoljni jer je broj ulazaka na bazene neograničen, nema nikad pretjerane gužve, ima nekoliko šetnica...

Lei
29.03.2009., 13:12
Evo i malog reporta za Novi Spa. Bilo je neko dogadjanje u tom hotelu neki dan pa sam iskoristila priliku i zavirila malo u wellness dio... Nasmijanonebo je iznad rekla da nije problem skoknut i zavirit, al zapravo nije Novi Vinodolski toliko bas blizu Rijeke, pogotovo ako zivis negdje zapadno. Bas smo racunali da je frendu koji je iznad Opatije skoro pa isto doc do Zagreba ili Novog :zubo:

No dobro, nazad na temu. Novi hotels&resort je ogromno, fensi naselje hotela i apartmana koje je jos uvijek u izgradnji. Neki dijelovi su gotovi, ali se dosta toga jos gradi. Nedavno je pusten u pogon i hotel u sklopu kojeg je i spa i wellnes, no nije jos sve funkcionalno. Sobe, restorani, neki lounge barovi jesu, ali ono sto vecinu na ovoj temi zanima - wellness dio, nije jos u potpunosti gotov. Trebao bi prema njihovim rijecima biti spreman ovo ljeto.

Ako se nadjete tamo, cure koje rade na recepciji wellnessa ce vam, nakon sto navucete slapice za preko cipela, napraviti vodjenu turu po centru. Sam centar se nalazi u podrumu glavnog hotela, preko puta kojeg je i velika garaza gdje se mozete parkirati. Sve je napravljeno zbilja jako moderno, u staklenim stijenama, podovima, vratima, ogradama. Lijepo to izgleda, ali je mene cijelo vrijeme bilo strah da cu bubnut u nesto :zubo:

Ono sto trenutno radi su unutarnji bazeni, masaze i stario dio sauna u kojem je jedna finska i jedna "hladnija" sauna (turska? nisam dobro zapamtila). Trenutne cijene su 170 kn za dnevnu ulaznicu, 130 za poludnevnu, a ponedjeljkom 60 kn. Masaze su :eek: sportska od sat vremena 460 kn, thai sat vremena 535 kn, hot stone 780 kn itd

Novi dio sa svijetom sauna je jos u izgradnji. Tamo ce se nalaziti 2 finske saune, nekoliko parnih, dio s posebnim tusevima nakon tretmana blatom, kneipp i posebni dio s hamamom u kojem ce raditi turci... nisam to nikad jos vidjela, a kako je teta ispricala namazu vas nekim super skliskim sapunom, bace na veliki kameni stol (cca 4x4m) i masiraju.... Prostorija za odmaranje je samo jedna, s nekoliko posebnih kreveta i lezaljkama.

Oni kazu da su najveci spa centar u ovom dijelu Europe, ali meni to sve skupa djeluje manje od Tuhelja. Definitivno mi djeluje klaustrofobicno, Tuhelj je puno prostraniji, ima vise sauna, prostora za odmaranje ima vise, tuseva ima vise i sl. Ono sto definitivno jesu - najskuplji su u ovom dijelu Europe, ali cijeli resort djeluje tako. Coca cola na sanku kraj recepcije je 19 kn, kava je oko 18, u lounge baru je piva oko 36 kn itd.

Kakve ce biti cijene kad se do kraja dovrsi, mogu mislit :)

frupy
29.03.2009., 13:17
Cijene su stvarno :eek::flop:
A kad bi trebao biti gotov taj novi dio wellnessa?

Lei
29.03.2009., 20:32
frupy, napisala sam negdje na pocetku teksta.... nadaju se da ce biti na ljeto gotovo, ali ne zele nis obecati

nasmijanonebo
30.03.2009., 08:32
da, novi spa ce biti jako skup ali i extra uređen..meni to nije daleko od rijeke :D, sto je to 40 km...
o tuhelju necu pricati, zamjerio mi se jer iako je svijet sauna fakat jako lijepo uređen i sve top, ekipa koja dolazi tamo u saune mi je prisjela-nikad se nisam nigdje osjecala ugrozenom u toplicama i saunama, i ne patim od urota :D, ali tamo :flop:

x-type
30.03.2009., 17:11
o tuhelju necu pricati, zamjerio mi se jer iako je svijet sauna fakat jako lijepo uređen i sve top, ekipa koja dolazi tamo u saune mi je prisjela-nikad se nisam nigdje osjecala ugrozenom u toplicama i saunama, i ne patim od urota :D, ali tamo :flop:

pričaj, zanima nas! :D

frupy
30.03.2009., 19:13
pričaj, zanima nas! :D

Pretpostavljam da nasmijanonebo misli na preveliku kolicinu primitivnog balkanskog mentaliteta... :rolleyes::rolleyes:
Ni ja nisam nigdje dozivjela takvo seljastvo u saunama: stari dedeki koji netremice i bez srama bulje u tudje medjunozje i pritom se stalno namjestaju i premjestaju da bolje vide :eek:, napadna gay populacija protiv koje inace nemam nista, ali je u tuhelju naprosto slinila za mm i slijedila ga iz saune u saunu, pa ekipe koje misle da su same na svijetu i laprdaju u saunama na sav glas, samo fali da krenu rezat luk i spek na klupicama... Jednom sam vidjela i cijelu obitelj koja je igrala neku glasnu drustvenu igru u prostoriji za odmor (djeca su imala nekih 8-10 godina i definitivno nisu smjela ici u saune)... Ima toga jos, ali mislim da ste shvatili poantu. :mig:

aircanada
30.03.2009., 19:40
jedina sauna di se ulazi tako gol je popularno zvana ruska sauna :D
meni je malo degutantno da je to tako.

frupy
30.03.2009., 19:53
jedina sauna di se ulazi tako gol je popularno zvana ruska sauna :D
meni je malo degutantno da je to tako.

:confused::confused:
Ne kuzim..

aircanada
30.03.2009., 19:55
Pa koliko sam svatio, u te saune se ide gol, bez rucnika, sta ne? I svi su u jednoj prostoriji?

frupy
30.03.2009., 20:18
Pa koliko sam svatio, u te saune se ide gol, bez rucnika, sta ne? I svi su u jednoj prostoriji?

U tursku ides potpuno gol, u finsku s rucnikom - pa neces se znojit u skafanderu..:rofl:
To u kulturnom svijetu nije nikakva atrakcija ni nista neobicno, ne osjecas se kao lutka u izlogu koja je predmet zudnje raznim voajerima. A kod nas je to nazalost ipak jos na vrlo niskom nivou..

aircanada
30.03.2009., 20:23
Bio sam u ruskoj (di te "bicuju" sa nekim granjem umocen u neku vodu), bio sam u suhoj sauni, u finskoj, bio sam i u ledenoj sauni :D
Neznam na kojoj su temperaturi te saune, ali ja sam isao na 80 - 100. I ako nemas nesto na sebi, pa tako i kapu za kosu, u sauni mozes ostat najvise 5minuta.

frupy
30.03.2009., 20:45
Bio sam u ruskoj (di te "bicuju" sa nekim granjem umocen u neku vodu), bio sam u suhoj sauni, u finskoj, bio sam i u ledenoj sauni :D
Neznam na kojoj su temperaturi te saune, ali ja sam isao na 80 - 100. I ako nemas nesto na sebi, pa tako i kapu za kosu, u sauni mozes ostat najvise 5minuta.

Nije stvar samo u temperaturi, nego i vlaznosti. U wellness centrima i toplicama imas veliki izbor sauna raznih temperatura i vlaznosti i mozes ostati duze od 5 min. Postoji red kada ulazis u koju saunu i koliko ostajes. I ne treba ti nista, kakva kapa?? Samo rucnik i to je to.
Da, ono sto je jos dosta cesto u nasim toplicama je ulazenje u saune u kupacim gacama, badicima i japankama :rolleyes::rolleyes:. Samo cekam da krenu i jos neki accessories tipa maska i dihalica. Ali moram priznati da kapu za kosu jos nisam primjetila.. :rofl:

aircanada
30.03.2009., 21:06
Hhahaa, niste vi bili onda u pravim saunama :D Ako se ne varam, ruska sauna je kada se na ugljen baca ovda i dobije se para, a temperatura u 2minute skoci za dobrih ~30 C. Kad ti je temperatura oko 90-100, ne samo da jedva dises, vec ti i osteti dobro i kosu, pa zato sluzi kapa. Mozda ti zvuci smjesno, ali zaleti se u jednu sa 100 C, pa cemo vidit kako ces se smijat :P

frupy
30.03.2009., 21:14
Gle, dobrih 10 godina uzivam u sauniranju, prosla sam gomile toplica i wellness centara dok kod nas nije postojalo ni s od sauna i mislim da sam bila u "pravim" saunama... A ekstremna finska o kojoj pricas mi je jedna od omiljenih.. :cerek: I priznajem, u njoj ne mogu biti duze od 5-6 minuta. Ali nikad mi nije ostetila ni kosu ni disne puteve...:mig:

x-type
30.03.2009., 21:32
ona plava u Olimiji navodno kuri 100-110° i ja sam u njoj redovito oko 8-10 minuta.

a ovo o neugodnim iskustvima nasmijanonebice - pretpostavljam na što misli, ali sam zao i hoću detalje :zubo: meni je isto bilo bed kad sam prvi put došao u Olimiju. počeo sam skidat gaće pod ručnikom, meškoljit se i onda se preda mnom ukazala ženska ko od majke rođena. nakon toga je proradio neki inat u meni i reko pa šta glumim, skino se i dalje je sve ok bilo. sad mi je glupo kad odem negdje u saunu gdje se ljudi saunaju u kupaćim gaćama i badićima pa moram i ja reda radi, nije to to.

aircanada
30.03.2009., 21:37
Cuj, ja imam saunu u vrtu vikendice, nabacam drva za 80-100 C, i uzivaj. Jedini problem je sta sam jednu zapalija :D Ali za ostat duze, ne mogu bez kapice :D Inace, najjaci mi je gust bit na 100C i onda izletit u snig na -20! Ajme ludila... Ni ne osjetis tu hladnocu, ali zato kad se vratis u saunu, opet je pakao :)

frupy
30.03.2009., 22:36
sad mi je glupo kad odem negdje u saunu gdje se ljudi saunaju u kupaćim gaćama i badićima pa moram i ja reda radi, nije to to.

Ma nemoj se prilagodjavati ljudima koji nemaju pojma! U normalnim toplicama osoblje bi trebalo reagirati na krsenje pravila, u austriji to uglavnom i rade. Ne pamtim kad sam tamo zadnji put vidjela nekog neupucenog u osnovna pravila sauniranja. Zato postoje i oni svi znakovi pored sauna. Ne znam zasto se ti sramezljivi toliko forsaju ici u saune..:confused: Pa postoje i drugi nacini opustanja.

nasmijanonebo
31.03.2009., 07:56
ona plava u Olimiji navodno kuri 100-110° i ja sam u njoj redovito oko 8-10 minuta.

a ovo o neugodnim iskustvima nasmijanonebice - pretpostavljam na što misli, ali sam zao i hoću detalje :zubo: meni je isto bilo bed kad sam prvi put došao u Olimiju. počeo sam skidat gaće pod ručnikom, meškoljit se i onda se preda mnom ukazala ženska ko od majke rođena. nakon toga je proradio neki inat u meni i reko pa šta glumim, skino se i dalje je sve ok bilo. sad mi je glupo kad odem negdje u saunu gdje se ljudi saunaju u kupaćim gaćama i badićima pa moram i ja reda radi, nije to to.

haha, kad bas hoces detalje :D, pa ono sto je napisala frupy..u tuhelju je voda u bazenima prljava i nije bas cista a sto se tice sauna..u svaku saunu koju sam usla odmah bi muski skidali rucnike sa sebe i odmah se isprcili -sirom rasirili noge da ja vidim njihov ponos:lol:, zvjerkaju, prate u drugu saunu itd..ja sam tome pribjegla tako da bih izasla i onda cekala ispred saune da oni izadju iz saune pa onda ja udjem unutra :D..to nisam nigdje drugdje dozivjela..ali sam onda cula u kuloarima :rofl:da se tamo okuplja osim gay i svingeraj populacija..jos detalja?:lol:

x-type
31.03.2009., 18:23
ali sam onda cula u kuloarima :rofl:da se tamo okuplja osim gay i svingeraj populacija..jos detalja?:lol:

aaa ne, za svingače je ipak Bizovac broj 1 :D a gejevi - u kojoj sauni ih nema?! jednostavno se navikneš i na to s vremenom

frupy
31.03.2009., 20:01
aaa ne, za svingače je ipak Bizovac broj 1 :D a gejevi - u kojoj sauni ih nema?! jednostavno se navikneš i na to s vremenom

Ma sve je to ok, gay, straight - whatever, nitko meni ne smeta sve dok je kulturan i normalan, ali kad pocnu promatrat, usporedjivat, komentirat i pratit u stopu iz saune u saunu..:rolleyes::rolleyes::flop::flop:

nasmijanonebo
01.04.2009., 09:13
ma ne smetaju meni gay-evi ni ostali dok su kulturni..nego -vec sam objasnila u postu zasto je stvarno tamo bilo jako neugodno...vidis da nisam jedina, i frupy ima ista iskustva :lol:
btw u bizovcu nisam tako nista primijetila i prvi glas da je to svingerajski raj :D

x-type
01.04.2009., 19:59
dok su "kulturni" onda ni ne kužiš da su gejevi :mig: al u pravu si, tak je svejedno jel buljili hetero ili homo ljudi (ili negdaj bože natezali se).
a bizovac - ja sam čuo da se tako priča, a i bila je reportaža na tv-u gdje je neki više pozicionirani tip u upravi toplica govorio pa su ga dosta pitali o tome

frupy
01.04.2009., 20:23
Ima swingera navodno i u olimiji, ali fala bogu, nikad ih nisam vidjela ili bar bila svjesna da su tamo... :rofl:
A kakav je taj wellness u bizovcu? Nikad me nisu nesto privlacile toplice u slavoniji, ne znam zasto.. :ne zna:
I da li zna netko kakva je wellness ponuda na makarskoj rivijeri (brela, baska voda, tucepi...)?
Vrijeme je da krenem malo na jug...

nasmijanonebo
02.04.2009., 09:23
ja bila samo na bazenima u bizovcu.
mislim da tamo nemaju nesto ala svijet sauna itd., nisam to vidjela da imaju a i sad provjerila na webu da ne spominju to.
bazeni su ok, cisti, imas rekreativne bazene sa jaccuzijem, toboganom, glazbena spilja i te fore, a imas i dosta velik bazen za plivanje..nema guzve i prilicno je cisto..meni je ljepse nego u tuhelju(ljeti rade i otvoreni bazeni i tad je guzva)..ima birc uz bazen i neki restać (fast food)
ima i bazen sa jodnom vodom (to su jedine toplice sa jodnom vodom) ali tamo bude guzva (ipak je to u zdravstvene svrhe) i smrdi, taj jod smrdi pa nemres dugo izdrzati u tom bazenu (tj. guzva + "miris" joda)..ali je ljekovito..
sto se tice ostalog, ja sam dosla tamo samo na kupanje..inace toplice se nalaze usred polja, okolo ravnica, 2 km od sela bizovca (tipicno staro slavonsko selo:cerek:)..

frupy
02.04.2009., 16:46
Ma ja nikad ne idem na bazene, tako da mi oni ne igraju nikakvu ulogu.. Najvaznije su mi saune i masaze pa po tom biram kamo cu na wellness..:cerek::cerek: Zbog toga me i ne impresioniraju toplice bez dobrog Svijeta sauna i velikog izbora raznih masaza.

x-type
02.04.2009., 18:31
(to su jedine toplice sa jodnom vodom)

khm, Sveti Martin u sastavu minerala u termalnoj vodi sadrži preko 90% joda :mig:

Lei
02.04.2009., 19:07
Ma ja nikad ne idem na bazene, tako da mi oni ne igraju nikakvu ulogu.. Najvaznije su mi saune i masaze pa po tom biram kamo cu na wellness..:cerek::cerek: Zbog toga me i ne impresioniraju toplice bez dobrog Svijeta sauna i velikog izbora raznih masaza.

ovo potpisujem :cerek:

frupy
02.04.2009., 20:11
ovo potpisujem :cerek:

:five:

nasmijanonebo
03.04.2009., 07:38
khm, Sveti Martin u sastavu minerala u termalnoj vodi sadrži preko 90% joda :mig:

pardon onda :D..al moram priznati da u martinu na muri nisam osjecala bas tako taj miris joda kao u bizovcu:D..
meni su bitniji bazeni od svijeta sauna, obozavam vodu, pa po tome sudim toplice :D..

dino92
04.04.2009., 15:57
probajte wellness u Rovinju, hotel Istra - otok SV.Andrija(neki pamte kao Crveni otok)
Užitak u cijelosti..odličan hotel, divna priroda,...wellness za 5

frupy
04.04.2009., 19:09
probajte wellness u Rovinju, hotel Istra - otok SV.Andrija(neki pamte kao Crveni otok)
Užitak u cijelosti..odličan hotel, divna priroda,...wellness za 5

Uzasno je skupo, a nisam sigurna da ponuda i usluga odgovaraju cijeni... Slike na internetu izgledaju savrseno, ali ja sam isprobala vrhunske wellnesse u inozemstvu koji su bili poprilicno jeftiniji pa ne znam u cemu je kvaka. :ne zna: Mislim, da se razumijemo, pravi wellness nikad nije jeftin, ali mi se ovo cini malo prenapuhano.
Mozes nam malo dati neke detaljnije informacije iz svog iskustva?

dino92
08.04.2009., 18:33
da uvijek ta priča o cijeni ......
pa i u Turskoj i Crnoj Gori su all inclusive hoteli jeftiniji, ima i puno drugih destinacija.. šta se tamo dobiva, tj što očekujete......koliko vas put do tamo košta? Ili samo spika ah bila sam tamo daleko? A da ne spominjem Austrijska sela!!!!!!! To nebi ni komentirala. Sorry.
Prijateljica mi je nedavno bila u Izraelu..krasan wellness pa čak i proročnici koji gataju iz stopala(koga to zanima)..a okolo pustoš, osiguranje...pa cijela nauka ići do grada--znate ili možete misliti kako se gleda na dvije dame u kafiću.....
Jedna druga je bila na Tajlandu, isplati se samo na više od mjesec dana, kupi kartu a smještaj si tamo nađi sam, puno je jeftinije nego preko bilio koje agencije. Tko ima toliko vremena i novaca, neki novaca neki vremena.
Rovinj je blizu, slike sa neta su stvarne, nije napuhano, ovisi što se očekuje, ili nije dovoljno atraktivno za publiku? Ako je za vas i za vaš potpun užitak, svakako preporučam!!!!:):top::top::top::top:

frupy
08.04.2009., 19:59
Sve sam ti napisala u pp.
Ja sam definitivno tip za "austrijska sela". Obozavam njihove toplice i wellness centre! :cerek::cerek::cerek:

yation
14.04.2009., 14:10
Dolenjske toplice. Bio za uskrs sa suprugom. Bazen u welnesu- manja gužva, al drugi bazen ispod hotela puno bolje, nema gužve. termalna voda, mekana, ne smrdi na klor. Da nije talijana koji galame i njihove dječurlije bilo bi baš nirvana, no i ovako je bilo OK. Saune odlične, 2 finske, jedna malo blaža a druga jaka, te dvije parne, jača i druga malo manje jaka ali aromatizirana. Japanska kupka, voda oko 40-45 stupnjeva. Nažalost samo jedan whirpool za 4 osobe, možda bi bilo bolje da ima tri manja.Ležaljke, piće.Sve čisto i uredno, jednom riječju zadovoljan sam. Nema voajera, ili ih nismo primjetili. Postoji kućni red i svi ga poštivaju. Imam dojam da je klijentela u saunama iskusna po tom pitanju.Sobe u hotelu balnea izvrsne tj velike, komforne, internet ko ima laptop, tv itd i pokrivaju zvukove jer se ništa ne čuje iz drugih soba. Hrana odlična. Sve skupa 2 polupansiona za 2 osobe sa bazenima i saunom 150 eura. Lako se dođe, bez vinjete-izbaciš se na bosiljevu, i odmah u bosancima skreneš prema ljubljani, granice je već nakon 2 km. Potom 1h ugodne vožnje.

coolinesay
19.04.2009., 14:43
ajde da vas pitam nešto. gdje u zagrebu čovjek može otić prlićkat se u jacuzziju a da nije ekstra skupo?

coolinesay
19.04.2009., 14:47
hm.. tip je vaga u horoskopu i u podznaku, ako on ne voli masaze itd.onda stvarno vise nista ne razumijem..

možda zato jer ti horoskop jebeno nema veze s ničim :rolleyes:
modovi oprostite, morala sam...
anyway pitanje...
di ima jeftino za otić u wellnes na bazen ili jacuzzi?

extreme
19.04.2009., 15:00
pitanje i od mene.. čla sam da se u opatiji negdje može otići u jedan od hotela (ne znam koji) i uživati u wellnessu na 3-4 sata po razumnoj cijeni...(ništa extra, bazeni, saune, jacuzzi, voće i sokovi). pa me zanima, ako netko ima nekakve točnije informacije- gdje, kako, u kojim terminima, po kojim cijenama- da me uputi.. hvala :)

coolinesay
19.04.2009., 21:37
ništa nitko!?? hahah recesija je pa se nema... ili se čuvaju novci za nov model nokie xD :lol:

frupy
19.04.2009., 22:25
ništa nitko!?? hahah recesija je pa se nema... ili se čuvaju novci za nov model nokie xD :lol:

Mozda nikome od nas nije privlacno ici u zg nekamo samo da bi se pracakali u jacuzziju.. :mig:

coolinesay
20.04.2009., 10:22
ili bazen prije :zubo:

frupy
20.04.2009., 20:00
ili bazen prije :zubo:

:confused::confused:

coolinesay
21.04.2009., 12:07
hoću reći prije bih se pracakala po bazenu nego đakuziju. jedino zašto me zanimaju bazeni u wellnessu je zato kaj se nadam da nema toliko gužve ko na običnim ovim gradskim bazenima... a i nisu valjda toliko hladni

Paw
21.04.2009., 17:02
pitanje i od mene.. čla sam da se u opatiji negdje može otići u jedan od hotela (ne znam koji) i uživati u wellnessu na 3-4 sata po razumnoj cijeni...(ništa extra, bazeni, saune, jacuzzi, voće i sokovi). pa me zanima, ako netko ima nekakve točnije informacije- gdje, kako, u kojim terminima, po kojim cijenama- da me uputi.. hvala :)

Mene isto ovo jako zanima!

extreme
21.04.2009., 21:53
Mene isto ovo jako zanima!

:)
a kako stvari stoje- odgovor nećemo dobiti tako skoro..

nasmijanonebo
22.04.2009., 08:58
evo odgovora:mig:
da, u opatiji se moze na 4h koristiti wellness.
Hotel 4 opatijska cvijeta- za 120 kn unutar 4h se moze koristiti teretana, bazen, jacuzzi, pa neki manji sa mjehuricima i masaznim mlazovima, pa sauna i rimska kupelj.
hotel Talassoterapija- 70 kn -ima samo veći bazen sa morskom vodom (super za plivanje) i jacuzzi.
Osobno nisam isprobala ova 2 hotela, ovo prenosim od jedne frendice, ona to koristi.

giaa
22.04.2009., 14:15
jel išao netko na spa u vitu?

extreme
22.04.2009., 20:02
evo odgovora:mig:
da, u opatiji se moze na 4h koristiti wellness.
Hotel 4 opatijska cvijeta- za 120 kn unutar 4h se moze koristiti teretana, bazen, jacuzzi, pa neki manji sa mjehuricima i masaznim mlazovima, pa sauna i rimska kupelj.
hotel Talassoterapija- 70 kn -ima samo veći bazen sa morskom vodom (super za plivanje) i jacuzzi.
Osobno nisam isprobala ova 2 hotela, ovo prenosim od jedne frendice, ona to koristi.
hvala na odgovoru!

zanima me još samo treba li se unaprijed najaviti ili samo dođeš i kažeš da bi ti došao samo na 4 sata?

frupy
22.04.2009., 21:33
zanima me još samo treba li se unaprijed najaviti ili samo dođeš i kažeš da bi ti došao samo na 4 sata?
Valjda kao i svugdje dodjes na recepciju wellness centra i platis ulaznicu za 3-4 sata, ne moras se nista najavljivati. Jedino se moras unaprijed naruciti za masazu. Ovo ne govorim konkretno za opatijske hotele, nego je tako svugdje, pa valjda i tamo.

nasmijanonebo
23.04.2009., 10:22
frupy je u pravu, ne trebas se najaviti.

Paw
23.04.2009., 16:59
hvala na odgovoru!

Pridružujem se:)

frupy
28.04.2009., 18:51
Jel ima netko friske informacije o orhideliji u olimiji? Najprije je pisalo da ce izgradnja biti gotova pocetkom travnja, a onda su pomaknuli na 30.4. Sad mene zanima u kojoj je to fazi jer ne mogu docekati jos novih sauna u olimiji...:cerek::cerek::cerek:
Ako netko planira ici tamo na ovaj produzeni vikend, neka nam odmah javi novosti! :moli:

x-type
17.05.2009., 12:02
Jel ima netko friske informacije o orhideliji u olimiji? Najprije je pisalo da ce izgradnja biti gotova pocetkom travnja, a onda su pomaknuli na 30.4. Sad mene zanima u kojoj je to fazi jer ne mogu docekati jos novih sauna u olimiji...:cerek::cerek::cerek:
Ako netko planira ici tamo na ovaj produzeni vikend, neka nam odmah javi novosti! :moli:

evo ja bio jučer. prva stvar - skupo. jako skupo. upad 33€ po osobi vikendom. i žena na blagajni nam je povjerljivo i pomalo sažaljivo rekla "vem da je zelo skupo" i slegnula ramenima, iako smo mi bili odlučni uzeti te ulaznicei nismo negodovali. uzeli smo 2 cjelodnevne. da baš ne ispadne bolesno skupo, sljedeći put kad dolazimo imamo jednu gratis. dakle 99€ za 2 dolaska za 2 osobe, što je tek koji € više nego dosad, pa nije tak grdo.

Orhidelija? nema veze s dosadašnjom Olimijom. mislim, ima. onaj prolaz. ali to je skroz drugi svijet. totalno drugi koncept. ima 5 novih sauna: 2 parne (i to su savršene, neusporedive sa starima), 2 finske (jedna bio koja je fantastična i još jedna nekakva) i 1 infracrvena koja je skroz bezveze. bazen za hlađenje nije hladan. ima gomila ležajeva za opuštanje, možda čak i previše. ima jedan dio za opuštanje s vodenim krevetima gdje si okružen nekakvim kristalima. uglavnom, dizajnerski je skroz drugačije od stare Olimije, ja sam se u svakom trenutku osjećao kao da sam na nekom drugom planetu jer po onim hodnicima izgubiš i orijentaciju, a i izgled je jako neobičan. bazeni su isto jako dobri, konačno ima puno onih gluposti tipa jacuzzi, zračni ležajevi, prskalice, slapovi, prvi put da sam ja time zadovoljan u jednim toplicama.
zapravo mi je najlošiji dio u cijeloj priči samo ulaz kroz one čitače narukvice. prolaz kroz one rešetke je tako uzak da sam ja naivno ušao s ruksakom na leđima u njega i zaglavio se. simpatična domaćica (koja nas je vodila do presvlačionica) je to okrenula na šalu i rekla da je to zaista loše napravljeno. bilo mi je tijesno i kad sam bez ruksaka išao.

stari dio uza sve to ne izgleda ofucano jer je totalno drugačioji koncept i ne djeluje uopće loše u usporedbi s novim. jedino što bi prema meni trebali popraviti je vanjski bazen i prolaz na one stražnje vanjske bazene te onaj unutarnji gdje je vodeni bar - to djeluje nekako nedovršeno, onaj beton, monotonija, tu treba malo urediti okolo. i, naravno, nedostaje mi olimpijski bazen. znam da za to postoji Aqualuna (pretpostavljam da tamo imaju, nisam bio), ali ni ovima ništ ne bi bilo da naprave jedan 25metarski bazen vulgaris dubine 2 metra.

Paw
17.05.2009., 13:19
x-type, evo sve čekam oće li netko napisati doživljaje...
Evo muž i ja smo sa guštima pročitali (i jedva čekamo zimski g.o. kada planiramo opet tamo).
Nego, jel ima u tom novom kopleksu masaže?
Da li si mogao s tom ulaznicom u stari dio gdje su saune, masaže ili se ulaz tamo mora posebno platiti?
Uzmimo da sam gost hotela (bilo kojeg) na 7 dana jel moram posebno plaćati za ulaz u stari dio, pa opet u novi dio? ili platim jednu tarifu za korištenje oba prostora (konkrento mislim na saune)?

x-type
17.05.2009., 14:32
možeš u stari dio, vrijedi ona klasika - 3 puta možeš izaći iz novog u stari i obratno. prolaz iz starog u novi dio je napravljen tamo gdje je ona narančasta parna sauna u starom dijelu. i to mislim da se ne može uzeti posebna ulaznica samo za Orhideliju, već se može uzeti samo ova za 33€ (tj. preko tjedna 26€) koja uključuje uz Orhideliju i bazene i stari kompleks sauna. za masaže ne znam, nisam nikad bio tamo. mislim da sam vidio i u novom dijelu natpis gdje bi mogle biti masaže, ali bilo je zaključano. vjerojatno ide u nekim paketima.
a kao gost hotela ja vjerujem da trebaš napomenuti da želiš pristup Orhideliji i da ti se formira cijena po danu s neograničenim boravnom u cijelom kompleksu. :)

frupy
17.05.2009., 18:32
Savrseno detaljan izvjestaj...:s:s:s
Sline mi cure... :slin:
Ali zgrozila me cijena. :eek::eek::eek:
Jos mi samo reci jel guzva ili se ljudi sad ipak nekako rasporede po tom velikom prostoru? Jer jedina stvar koja me u olimiji uvijek smetala je nesnosna guzva i nedostatak lezaljki i prostorija za odmor.

x-type
17.05.2009., 19:06
u subotu uopće nije bila gužva. doduše, nije ni u starom kompleksu osobito puno ljudi bilo kak zna, ali tu je bilo pusto. bili smo manje više sami u sauni ili s najviše troje drugih ljudi. u bazenima (novog kompleksa) ista priča.
evo još malo detalja: ono što najviše upada u oči je dizajn. ultra-moderan s nekim elementima tipa barokne stolice koji razbijaju modernu. sve djeluje vrlo luksuzno. npr. možeš si fenirat kosu zavaljen u tu neku ogromnu luksuznu stolicu pred ogromnim ogledalom. ili ležiš zavaljen u kožni ležaj buljeći u ogroman izrezbaren luster, a oko tebe neke ogromne vaze i svijećnjaci (svijeća, nažalost, nije bilo). ležaljki ima svakakvih. klasične plastične, drvene, neke lude kožne ludog dizajna, ogromni kožni jastuci u koje se možeš uvaliti, platnene... i ima ih na sve strane. u svakom bazenu su svjetla s filterom u boji i to djeluje vrlo efektno, osobito noću. cijeli kompleks je u kombinaciji tamnih boja - crna, siva, smeđa, zlatna. neobično se kupati u bazenu s crnim pločicama. ja sam stalno komentirao kak je tim dizajnera imao pune ruke posla na detaljima.
malo o saunama. sve imaju neka čudnovata imena, tako da ću ih ja zvati samo parne i finske. parne su genijalne. na obje stoji temperatura do 50° čini mi se, ali jedna je hajcala puno jače. ta koja je jače hajcala je imala intenzivnu aromu matičnjaka i ima odvojena sjedala (nešto kao ona narančasta u starom kompleksu), i to dvije vrste: jedna su uspravnija, a druga su više kao neki poluležeći položaj. druga je imala neku super aromu valjda neke orhideje. ima 9 sjedala. u obje para izlazi iz neke čudnovate kreacije na sredini saune. bili smo i na jednom programu u jednoj parnoj, med i bademovo ulje. simpatično.
finske su isto super, mene je posebno oduševila bio sauna. voda kaplje malo po malo na vruće ploče iznad kamenja i isparava neku super aromu nekog drveta (bar se meni čini). jedino je ona infracrvena bezveze. sjediš na vrlo lagano ugrijanom zraku. nisam nikad bio prije u IC pa ne znam je li to tako inače, ali ne sviđa mi se uopće.

Paw
17.05.2009., 20:15
Savrseno detaljan izvjestaj...:s:s:s
Sline mi cure... :slin:
Ali zgrozila me cijena. :eek::eek::eek:
Jos mi samo reci jel guzva ili se ljudi sad ipak nekako rasporede po tom velikom prostoru? Jer jedina stvar koja me u olimiji uvijek smetala je nesnosna guzva i nedostatak lezaljki i prostorija za odmor.

Frupy nije ti tamo baš tako velika gužva.
Možda pred npr. Božić i N.G., možda... mi smo bili prvi tjedan u siječnju, s tim da sam bukirala tjedan prije, odnosno to su bile jedine toplice koje su imale slobodnih soba (i u Brezi i u Soteliji), mi smo ciljali na Tuhelj, ali tamo smo zakasnili, ali mi uopće nije žao, dapače:)
Bilo je puno slobodnih ležaljka, mjesta u saunama, osjećali smo se baš komotno.

Paw
17.05.2009., 20:18
x-type, hvala na odgovoru:)

frupy
17.05.2009., 21:06
nisam nikad bio prije u IC pa ne znam je li to tako inače, ali ne sviđa mi se uopće.
Je, takve su sve infracrvene saune, ni ja ih ne volim bas previse, preblage su mi.
Frupy nije ti tamo baš tako velika gužva.
Možda pred npr. Božić i N.G., možda... mi smo bili prvi tjedan u siječnju, s tim da sam bukirala tjedan prije, odnosno to su bile jedine toplice koje su imale slobodnih soba (i u Brezi i u Soteliji), mi smo ciljali na Tuhelj, ali tamo smo zakasnili, ali mi uopće nije žao, dapače:)
Bilo je puno slobodnih ležaljka, mjesta u saunama, osjećali smo se baš komotno.

O, je, uvijek je guzva u olimiji. Mi smo isli 2 godine u olimiju bar jednu subotu mjesecno, a u dva navrata smo bili po 4 dana, uglavnom u tjednu oko uskrsnih praznika. I UVIJEK je bila velika guzva u saunama. Puno puta smo satima cekali slobodnu lezaljku, a u manje saune nisi mogao uci koliko je ljudi bilo natrpano unutra.
Vjerojatno je preko tjedna prazno.. :ne zna: Ali vikendom...:eek:

Paw
17.05.2009., 21:18
Je, takve su sve infracrvene saune, ni ja ih ne volim bas previse, preblage su mi.

O, je, uvijek je guzva u olimiji. Mi smo isli 2 godine u olimiju bar jednu subotu mjesecno, a u dva navrata smo bili po 4 dana, uglavnom u tjednu oko uskrsnih praznika. I UVIJEK je bila velika guzva u saunama. Puno puta smo satima cekali slobodnu lezaljku, a u manje saune nisi mogao uci koliko je ljudi bilo natrpano unutra.
Vjerojatno je preko tjedna prazno.. :ne zna: Ali vikendom...:eek:

Pa, ne znam, evo meni mama ide dvaput godišnje u Olimije i ide baš zato jer je manja gužva neg u Čatežu, a Čatež nam je bliži, tako da... svako valjda ima neki svoj pojam za gužvu.

x-type
17.05.2009., 21:30
ma nemate pravila za gužvu. jednostavno nekad ljudi polude i bude zakrčeno, a nekad bude prazno. kažem, ovaj vikend (barem u subotu) nije uopće bila gužva niti na bazenima niti u saunama. a neke vikende bude ludnica.

frupy
17.05.2009., 22:21
Pa, ne znam, evo meni mama ide dvaput godišnje u Olimije i ide baš zato jer je manja gužva neg u Čatežu, a Čatež nam je bliži, tako da... svako valjda ima neki svoj pojam za gužvu.

Ne znam da li mislis bas na saune ili na bazene. :ne zna:
Ja govorim o saunama. U olimiji je puno veca guzva u saunama, a u catezu na bazenima.

frupy
17.05.2009., 22:23
ma nemate pravila za gužvu. jednostavno nekad ljudi polude i bude zakrčeno, a nekad bude prazno. kažem, ovaj vikend (barem u subotu) nije uopće bila gužva niti na bazenima niti u saunama. a neke vikende bude ludnica.

Onda su se valjda ljudi rasprsili po tom velikom prostoru. Hvala bogu! :s:s Vrijeme mi je da to sve krenem ispitati... Mozda vec za tjedan-dva.. :cerek:

Paw
18.05.2009., 05:26
Ne znam da li mislis bas na saune ili na bazene. :ne zna:
Ja govorim o saunama. U olimiji je puno veca guzva u saunama, a u catezu na bazenima.

O saunama, naravno:)

frupy
18.05.2009., 09:56
O saunama, naravno:)

Onda ocito imamo razlicit pogled na "guzvu". :ne zna:
U odnosu na sve ostale toplice u kojima sam bila, a prosla sam ih hrpetinu, uvjerljivo najveca guzva je u olimiji. Obozavam olimiju, ali to im je s moje strane oduvijek bio najveci minus. Pogotovo zimi, kad ne mozes lezati na onoj terasi nego si osudjen na premali broj lezaljki unutar svijeta sauna.

Paw
18.05.2009., 17:17
Kad se vratiš napiši izvještaj kako je u novim saunama, možda je x-type nešto previdio... evo, kako on veli sada ima ležaljki na pretek, nemre ti biti gužva.
Pozdrav:)

frupy
19.05.2009., 13:33
Joj, iskreno se nadam da cu u iduca 2 tjedna ispitati situaciju :zubo:
Ali ako se nastave ove tropske vrucine, mislim da cemo ipak radije vikend provesti u prirodi. U svakom slucaju, javim se kad izvidim stanje. :mig:

pac-man
26.05.2009., 13:07
Evo, ja bio prošlu nedjelju u Olimiji. U svijetu sauna (starom i novom) bilo je ukupno 10-ak ljudi.
Moram priznati da novi dio izgleda dosta impresivno (govore da su najluksuzniji wellness u Evropi!), samo je meni, onako prazan, djelovao dosta sablasno. Vidi se da su najviše pažnje posvetili onome, što je starom djelu najviše nedostajalo, a to su prostori za odmaranje, tuševi i wc.
Same saune (nove) i nisu ništa posebno, osim jedne parne, u kojoj su postavljene popločane ergonomske fotelje i u kojoj se, svakih 15ak minuta uključuju stropni tuševi, što daje poseban osjećaj.
Oko osamdeset posto, tog novog djela, čine prostori za odmor. Ovako, od oka, rekao bih da su postavili stotinjak, što udobnih ležaljki, što vodenih kreveta, pa čak i desetak duplih ležaja za dvoje.
Inače, moram napomenuti, da je poželjno imati sa sobom i kupaće/kostim (što ja nisam, jer nikad ne idem na bazene) , jer je taj svijet sauna spojen s novim vanjskim bazenom, u kojem je postavljen mali šank s barskim stolicama i izgleda stvarno primamljivo, ali su obavezne kupaće.
Sve u svemu, nije loše, ali treba to sve "pohvatati" jer je stvarno ogromno.

frupy
26.05.2009., 19:08
:s:s:s:s:s:s:s:
Ok, selim se tamo. :trk:
Sad valjda nema guzve jer je ovako opako vruce. Cak ni ja nemam potrebu izlezavati se u saunama, a to se meni jaaaako rijetko dogadja.. :zubo:

brunci
09.06.2009., 11:25
ako ima netko kakvu informaciju da li svetojanske toplice rade?

Cuo sam da se preuredjuje, nagdje sam pak procitao da su zatvorili.... na sluzbene brojeve telefona dobijem odgovor da se ti brojevi vise ne koriste.

bilo kakav info je dobrodosao!

aircanada
09.06.2009., 11:28
Pa zar je toliko teško pisat u odgovrajucoj temi?!

Cinnamon Girl
04.07.2009., 17:42
Ja sam bila u Olimiji, u hotelu Sotelia i toliko sam odusevljena da evo idem opet.
Samo me interesira kako da otamo dodjem do Zg ukoliko nisam vlastitim autom. Vidim da je Zg udaljen samo 70 km, pa se pitam da li vozi neki bus ili nesto otamo do Zg.
Ima li tko kakvo iskustvo?

frupy
04.07.2009., 21:16
Najbolje i najbrze je autom prema kumrovcu pa na gp razvor i tamo si.:mig:
Za bus ne znam.

Cinnamon Girl
04.07.2009., 21:26
Pa nisam pitala koji je najbrzi put autom. Pitala sam kakva je konekcija za one koji NEMAJU auto. Ne kuzim uopce tvoj komentar.

frupy
04.07.2009., 22:25
Joj oprosti, duboko se ispricavam.

Cinnamon Girl
04.07.2009., 23:19
;)

Školjka
05.07.2009., 11:22
Cinnamon, ja mislim da je najbolje da nazoveš njih tamo i pitaš je li ima bus iz Zg do negdje blizu njih (ili možda vlak), oni bi morali znati. Ja sam tako zvala, sada se ne sjećam 100% je li bila Olimia ili neke druge toplice, bili su ljubazni i sve mi objasnili (uglavnom, nije bilo busa :D).

Cinnamon Girl
05.07.2009., 12:04
Zvala sam, nekako su smotani, ili bar ta djevojka s kojom sam pricala. Kao da sam je pitala kako da stignem do Tadzikistana. Rekla je da uzmem taxi, ali nije znala pribliznu cijenu, obecala se raspitati, no kad sam ponovo telefonirala, nije se nitko javljao.

Kad sam prosle godine bila tamo, dosla sam rent-a-carom i otamo sam isla za Ljubljanu, pa je to bila druga situacija. Ali ovaj bih put za Zg, a komplicirano mi je ganjati vlakove, ici nazad za Celje ili Maribor (ili ne daj Boze Ljubljanu) i onda tek za Zagreb. Cisto gubljenje vremena, buduci da je od Sotelie do Zg 70 km.

x-type
05.07.2009., 15:33
možeš vlakom do Olimije, stanicu imaš odmah prekoputa toplica. problem je što vlak vozi samo iz Celja. dakle, treba se dovući do Celja tako da ti put vlakom u vremenski najkraćoj kombinaciji traje oko 3 sata. ako želiš samo jedan presjed (Celje), onda traje oko 4 i pol sata. poprilično neisplativo.
autobusom bi išlo tako da dođeš do Zaboka nekako (vlak ide često), onda Presečkim do Miljane, otkud je blizu Imeno za vlak sa slovenske strane do Podčetrtka, samo je taj granični prijelaz trenutno zatvoren za aute zbog mosta, ne znam mogu li pješaci preko). u Podčetrtku ima i malogranični prijelaz, ne znam bi li te pustili preko njega pješice (s autom sigurno ne bi). samo treba naći neki lokalni bus do njega.

Cinnamon Girl
05.07.2009., 18:04
Mnogo ti hvala za ovako opsezan odgovor. Iz svega vidim da sam zestoko nadrljala.
Nisam sigurna da sam bas najbolje razumjela taj trenutacno zatvoreni granicni prijelaz. Na koji prijelaz onda idu oni koji imaju auto, a zele iz Podcetrteka za Zg? (Ukoliko se odlucim za opciju uzeti taxi). Ne znam koliko bi me to kostalo. Imas li kakvu ideju?

x-type
05.07.2009., 18:19
idu na prijelaz Razvor - Bistrica ob Sotli. a ovaj zatvoreni je Miljana - Imeno. vrlo su blizu jedan drugome, svega desetak km. zatvoren je zbog izgradnje novog mosta koja ide jako sporo. a i Janezi su Bistricu kompletno preuredili tako da me ne bi čudilo da Miljana - Imeno ostane zatvoren ili degradiran u malogranični :(
taksi uzmi eventualno iz Zaboka do Imena ili od Kumrovca do Imena (jer do Zaboka ili Kumrovca nije nikakav problem doći, a od Imena do Podčetrtka isto nije problem doći vlakom (iako ti vlakovi voze dosta rijetko, osobito vikendom, pa si moraš proračunati)

Cinnamon Girl
05.07.2009., 19:10
taksi uzmi eventualno iz Zaboka do Imena ili od Kumrovca do Imena (jer do Zaboka ili Kumrovca nije nikakav problem doći
Doci gdje?

x-type
05.07.2009., 20:22
Doci gdje?

pa od Zagreba (a time ujedno i bilo kojeg drugog mjesta u RH) do Kumrovca ili Zaboka

Cinnamon Girl
05.07.2009., 23:13
Ali ja trebam ici ZA Zagreb nakon boravka u Soteliji, a ne obratno.
U Soteliju stizem iz Ljubljane, ne iz Hrvatske.
No, sad sam uvidjela da je to sve odvec komplicirano, pa cu najvjerojatnije biti prinudjena uzeti taxi direktno od hotela do Zagreba.
Sve u svemu, hvala na jako dobrim informacijama.

x-type
06.07.2009., 18:37
a to! onda ti se definitivno isplati vlakom i to onim koji kreće u 20:36 iz Podčetrtka. utipkaj ovdje (http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?/newrequest=yes&protocol=http:&)

Cinnamon Girl
06.07.2009., 18:38
Zar ima vlak iz Podcetrteka za Zagreb?

Cinnamon Girl
06.07.2009., 18:40
Geez, pa to je 3 sata. Mislim da se vise isplati taksijem. Vise platim, ali sam bar u Zg za malo vise od sat vremena. :)

x-type
06.07.2009., 18:40
ima s 2 presjeda. putovanje traje malo više od 3 sata. brže nećeš stići nikako drugačije osim direkt taksijem

Cinnamon Girl
06.07.2009., 20:31
Tako cu i uraditi. A inace kad dolazim iz Ljubljane, na kojoj se stanici izlazi? Podcetrtek ili?

x-type
06.07.2009., 21:16
imaš stanicu Podčetrtek - toplice ili Atomske toplice ili tako nekako se zove. uglavnom, jedina stanica na toj pruzi od Celja prema Imenu koja ima "toplice" u nazivu. imaš i stanicu Podčetrtek, ta je dalje nepun kilometar.

Ereshkigal
10.07.2009., 15:47
Da li je netko bio na wellnessu u 4 opatijska cvijeta?Iskustva?
Dobila sam poklon bon od prijateljice za jednodnevni wellnwss boravak, aroma opuštanje leđa i čokoterapiju. Zna li netko što taj wellnwss boravak uključuje i što je to čokoterapija?
Hvala unaprijed.

Cinnamon Girl
10.07.2009., 16:32
Coko terapija je meni uzas nad uzasima. Jedina masaza koju sam ikad probala da mi se nije svidjela.
Inace sam o tom wellnessu 4 opatijska cvijeta cula dosta pozitivnog, ali nisam bila. Pitaj je li moguce odabrati nesto drugo umjesto cokolade. Masaza je ok sama po sebi, opustajuca, ali je meni bar nekako bljak taj osjecaj i poslije tusiranje da bih skinula svu tu silnu cokoladu, koja se svuda uvukla.

zagreb4ever
25.07.2009., 14:23
Koje je bolje mjesto samo za odmor,bitno samo da ima par bazena u ovo ljetno vrijem : >Terme Dobrna ili Rogla,razlika je 200kn. dali za dobrnu treba vinjeta?

Cinnamon Girl
26.07.2009., 19:47
Hotel Sotelia, tj. Terme Olimia, je dobio novi wellness center "Orhidelija", koji je FANTASTICAN i vrijedan cijelog posjeta, pa makar jednodnevnog!

Deanna
02.08.2009., 20:41
Namjeravali smo za vikend do Sv. Martina, pa kako nemam iskustva s toplicama u ljetno doba zanima me kako to izgleda, jel ono čovjek na čovjeku ili se da normalno okupati (s klincem bi išli, ne bi spavali). Ako je netko bio...

bond007
02.08.2009., 21:01
Namjeravali smo za vikend do Sv. Martina, pa kako nemam iskustva s toplicama u ljetno doba zanima me kako to izgleda, jel ono čovjek na čovjeku ili se da normalno okupati (s klincem bi išli, ne bi spavali). Ako je netko bio...
neznam iz kojeg si grada ,al ak si iz zagreba, to ti je malo daleko za ići, imaš bliže toplice, a ja dok sam tam bila u sv.martinu, imaš jedno 4-5 bazena, nije gužva da se nemreš pomaknut,ima mjesta

Deanna
03.08.2009., 22:58
Iz Zg, ali dijete hoće baš u te (vidio je negdje slike i stalno priča o tome, a i dobili smo neke karte....), pa ćemo se uputiti za vikend ako bude bolje vrijeme. Hvala na odgovoru! :)

extreme
08.08.2009., 19:01
mm i ja bi otišli jedan dan negdje na bazene.. ja volim tobogane i slične gluposti pa me zanima gdje nam je najbolje otići?
nekak sam suzila izbor na čateške, tuheljske i sv. martin- pa me zanima gdje nam se najviše isplati- gledano omjer cijene i ponude. i udaljenosti. (iz rijeke smo).
dakle, nešto na jedan dan- solidno, da se da zabaviti na toboganima i sličnim gluparijama, ali ne i preskupo..
cijelu sam temu prošla- čateške jedni pljuju- druhi hvale. tuheljske isto tako. za sv. martin -malo komentara.
ne zanima me welness, samo bazeni i popratni sadržaji.

ima kakvih prijedloga?

Cinnamon Girl
08.08.2009., 19:06
Mislim da je Aqualuna najbolji izbor (znaci, Terme Olimija).

extreme
08.08.2009., 19:25
Mislim da je Aqualuna najbolji izbor (znaci, Terme Olimija).

a gdje je to točno? jel mi bliže to ili čatež? jel se može do tamo iz rijeke a da ne uzimam vinjetu? i koliko mi je vožnje do tamo?

crna_dalija
08.08.2009., 20:51
mm i ja bi otišli jedan dan negdje na bazene.. ja volim tobogane i slične gluposti pa me zanima gdje nam je najbolje otići?
nekak sam suzila izbor na čateške, tuheljske i sv. martin- pa me zanima gdje nam se najviše isplati- gledano omjer cijene i ponude. i udaljenosti. (iz rijeke smo).
dakle, nešto na jedan dan- solidno, da se da zabaviti na toboganima i sličnim gluparijama, ali ne i preskupo..
cijelu sam temu prošla- čateške jedni pljuju- druhi hvale. tuheljske isto tako. za sv. martin -malo komentara.
ne zanima me welness, samo bazeni i popratni sadržaji.

ima kakvih prijedloga?

Vidim da dosta spominješ tobogane, pa bih ti preporučila sv.martin :top:
A i inače cjelokupan dojam nije loš. Čini mi se da je ulaz nedjeljom i blagdanom 60, a inače 50 kn..

Anakarla
31.08.2009., 16:41
pozdrav... imam pitanje za vas koji ste bili na ovim mjestima, jel netko moze reci sta bi bilo najisplativije posjetiti iz zg, nas par bi islo jedan dan ali uzmite u obzir da nemamo ni prijevoz, znaci da postoji neki bus... Hvala...

frupy
31.08.2009., 18:52
pozdrav... imam pitanje za vas koji ste bili na ovim mjestima, jel netko moze reci sta bi bilo najisplativije posjetiti iz zg, nas par bi islo jedan dan ali uzmite u obzir da nemamo ni prijevoz, znaci da postoji neki bus... Hvala...

Tuhelj! :top:

sara4
09.10.2009., 07:52
Dobili smo poklon bon za putovanje i mi bi negdje u toplice. Već smo 3 puta bili u Čatežu i sad bi nešto novo.

Uži izbor su Olimia i Sveti Martin. Vaše preporuke? Nama je bitno da je papica fina, da nije gužva :) i tako... Slušam savjete :) .

Smišnica
09.10.2009., 08:17
Nemam pojma nista o toplicama nit sam ikad bila,a vremena puno nemam za citanje svih postova,
pa me zanima sljedece:

Mojoj dragoj mami bi htjela poklonit jedan vikend u toplicama
da se odmori od svih i svega,pa me zanima koje toplice da odaberem
(iz Rijeke sam) a da su mi blizu i otprilike kolika bi cijena bila?

Hvala svima!:)

Cinnamon Girl
09.10.2009., 08:51
Najbolje bi bilo da na internetu pogledaš paket aranžmane. Svi imaju poneku dobru ponudu. Ja bih radije svojoj mami platila 3 dana nekog super luksuza nego 6 dana nekog polupropalog hotela sa jednako tako nerenoviranim prostorijama i polustručnim osobljem.
Zato glas dajem za Terme Olimia (http://www.terme-olimia.com/hr/etc/akt/?f=532&sk=0). Ako ti je Sotelia Hotel skup, imaš drugu mogućnost u istom sklopu. Mislim da se zove Lipa.

Ili Tuhelj. Imas ovdje npr ponudu (http://www.terme-tuhelj.hr/fileadmin/user_upload/Manager_paket_2009._09_-_11._MJESEC_02.pdf).

.pero vragec
09.10.2009., 10:29
Da li netko zna neki dobar a povoljan wellness hotel u Mađarskoj?

nasmijanonebo
09.10.2009., 10:46
uf mađarska ima dosta tih welness centara i dosta razvijen turizam na tom polju..ja bila samo u harkanju al na otvorenim bazenima, ostalo nisam bila, al imam doma katalog toplica u mađarskoj (kak su uredjeni, joj:cerek:)..malo cackaj, a mađarska ti opcenito nije skupa, jeftinije je nego kod nas..

bodež
11.10.2009., 11:44
Najpametnije i najjeftinije je definitivno otići u Krapinske Toplice... Mogu se pronaći apartmani u privatnim kućama za dvije osobe npr. noćenje od 100 do 140 kuna (cijena je za apartman - oboje uračunati).. Tako da je to super povoljno, a zatim iz njih (nalaze se u središtu Zagorja), odlaziti na kupanja autom u Tuhelj, Jezerčicu, Stubake ili Olimje u deželi... To je definitivno najpovoljnija opcija za provest vikend ili koji dan u toplicama... Naravno tko ima para nek ide u hotele, ali ovak se da puno vidjet, a jeftino proć... Računajte sad - hoteli noćenja po osobi uglavnom koštaju preko 300 kuna, pa za dvoje jedna noć poždere minimum 600 kuna... Ovak i kad platite karte za kupanje ne dođe Vas dan više od 300 kuna....

Dovoljno je samo nazvat TZ Krap. Top i oni Vam nađu tak jeftin smještaj...

Cinnamon Girl
11.10.2009., 15:12
Za onog tko je u velikoj frci s novcem... slazem se.
Ja licno mislim da nema nista bolje od toga da je sve na jednom mjestu, da mogu u kupacem i bade mantilu sici na bazen, u saune, na masazu. Da se, jednostavno, mogu opustiti i da ne moram spakirati, raspakirati, vaditi, motati, susiti kosu, ici naprijed i nazad. Volim taj osjecaj da sam NA ODMORU i da mi je sve na jednom mjestu. I radije cu si priustiti dva takva dana, nego pet u kucici koja je daleko od kompleksa sa bazenima i saunama i centrom za zdravlje.

x-type
11.10.2009., 20:34
uf mađarska ima dosta tih welness centara i dosta razvijen turizam na tom polju..ja bila samo u harkanju al na otvorenim bazenima, ostalo nisam bila, al imam doma katalog toplica u mađarskoj (kak su uredjeni, joj:cerek:)..malo cackaj, a mađarska ti opcenito nije skupa, jeftinije je nego kod nas..

osim Zalakorosa i Heviza, tamo su cijene sasvim na razini slovenskih

55et
12.10.2009., 08:38
Info za one "tanje" Terme Rogaska 50 Eura.All inclusive po osobi/dan.Mislim da akcija traje samo do 7.11.

sanja12345
08.11.2009., 20:08
dali netko zna kako doći iz zagreba do termi olimpia, ali ne autom...dobila sam kartu za wellness orhidea za jedan dan? vozi li neki bus, ili možda vlak? dali je možda moguće nekih lokalnim busovima možda od tuheljskih toplica .....pomoć :(

Cinnamon Girl
08.11.2009., 21:26
Nema teorije. Nema nikakav prijevoz do Sotelie. Jedino se moze dogovoriti s njima iz hotela da dodju po tebe u Zagreb i da te odvezu nazad u Zagreb. Mislim da kosta 40 euro.
Inace, Orhidelia je san snova! Svima preporucam. Definitivno NAJ NAJ NAJLJEPSE mjesto na podrucju cijele bivse Yuge.

x-type
08.11.2009., 21:38
može se, ali je komplicirano. na prethodnoj stranici sam ja Cinnamonki objašnjavao.

sanja12345
09.11.2009., 06:55
da komplicirano ak nejdeš autom..a ništa onda nejdem...dali je možda netko zainteresiran za taj poklon bon za dvije osobe za wellnes orhidea za cijeli dan, bon vrijedi do 24.12.?

Cinnamon Girl
09.11.2009., 11:47
Prava steta. Zar ne poznas nikog sa autom???
Orhidelija je prelijepa i divan je odmor biti tamo jedan dan.

topla voda
09.11.2009., 11:52
Sanja, javi se na PM ili napiši što poklon bon sadrži, dogovorit ćemo se.

nasmijanonebo
09.11.2009., 12:29
Prava steta. Zar ne poznas nikog sa autom???
Orhidelija je prelijepa i divan je odmor biti tamo jedan dan.

Gledam fotke i Orhidelia stvarno izgleda predivno..i gledam cjenik pa mi nije jasno da li cijena (dnevna cijena) ukljucuje i bazene i saunu?Ili?:ne zna:
da li se isplati ako se ide samo na bazene (ja volim saune, al u ekipi kako tko)?

x-type
09.11.2009., 12:50
Gledam fotke i Orhidelia stvarno izgleda predivno..i gledam cjenik pa mi nije jasno da li cijena (dnevna cijena) ukljucuje i bazene i saunu?Ili?:ne zna:
da li se isplati ako se ide samo na bazene (ja volim saune, al u ekipi kako tko)?

sve, dakle novi kompleks sauna (Orhidelia) + stari kompleks sauna (svijet sauna) + bazeni. ulaznica za Orhideliju se i može uzeti samo ta koja uključuje sve, nema neka jeftinija koja bi uključila recimo samo Orhideliju.

Cinnamon Girl
09.11.2009., 12:54
Pa u sustini imaju tri odjela i svi imaju bazene. Ima onaj aqua park sa bazenima, toboganima i kojekakvim djecijim cudima. I za odrasle, koji vole da se ponasaju kao djeca.
Onda ima i Olimia. To je takodje ogroman kompleks, sa bazenom unutra i vani (taj vani je povezan sa ovim unutra, tako da je voda topla), te ima milion raznih sauna na dva kata i bazen s hladnom vodom, jacuzzi itd. To se takodje zasebno placa.
Orhidelia je slicna Olimiji, ali je ultra luksuzna. Takodje imaju i bazeni i saune i lezaljke i sve kao u Olimiji, samo mnogo luksuznije, iako je jednako veliko. Ljeti je fenomenalno, jer osim bazena ima i bar u bazenu, pa je bas cool sjediti u vodi i piti cocktaile :)

tidus
10.11.2009., 16:03
Ima li možda netko iskustva s toplicama Dobrna, hotel Vita?

Hvala

x-type
10.11.2009., 16:20
Pa u sustini imaju tri odjela i svi imaju bazene. Ima onaj aqua park sa bazenima, toboganima i kojekakvim djecijim cudima. I za odrasle, koji vole da se ponasaju kao djeca.
Onda ima i Olimia. To je takodje ogroman kompleks, sa bazenom unutra i vani (taj vani je povezan sa ovim unutra, tako da je voda topla), te ima milion raznih sauna na dva kata i bazen s hladnom vodom, jacuzzi itd. To se takodje zasebno placa.
Orhidelia je slicna Olimiji, ali je ultra luksuzna. Takodje imaju i bazeni i saune i lezaljke i sve kao u Olimiji, samo mnogo luksuznije, iako je jednako veliko. Ljeti je fenomenalno, jer osim bazena ima i bar u bazenu, pa je bas cool sjediti u vodi i piti cocktaile :)

ali za stari kompleks sauna moglo se (i još se uvijek može) uzeti pojedinačna ulaznica koja bi bila samo za saune ili samo za bazene. ili pak i za jedno i za drugo.
btw, i stari kompleks ima bar u vodi ;) samo nije tako sređen kao ovaj u Orhideliji

Cinnamon Girl
10.11.2009., 18:01
ali za stari kompleks sauna moglo se (i još se uvijek može) uzeti pojedinačna ulaznica koja bi bila samo za saune ili samo za bazene. ili pak i za jedno i za drugo.
btw, i stari kompleks ima bar u vodi ;) samo nije tako sređen kao ovaj u Orhideliji

Ali ne mozes porediti taj ogromni kompleks sa milion sauna sa Orhidelijom. Orhidelija je ogromna, ali nema puno sauna, samo su mnogo ekskluzivnije. Ima mnogo raznih prostorija za odmaranje sa razlicitim efektima.

Takodje, ne sjecam se da taj stari kompleks sa saunama i bazenom ima bar u vodi. Gdje?

x-type
11.11.2009., 17:27
pa nije baš toliko veći. sad baš brojim i stari kompleks ima 2 saune više (3 ako se računa i ona vani na dvorištu). a da je neusporedivo luksuznije - je.

bar u bazenu na kompleksu bazena je tamo iza restorana, tj. kad se izađe u vanjski dio kombiniranog bazena, pa se uđe u onaj zatvoreni bazen prema onima otraga.

DwightSchrutte
12.11.2009., 12:10
Jel bio netko u Wellness apartmanima MM. http://wellness-apartmani.com/
Ako jeste molio bih vas iskustva...

sanja12345
17.11.2009., 10:05
hi, sam da javim da sam ipak odlučila iznajmit auto na jedan dan, pa imam par pitanja za one koji su nedavno bili u termama olimpia....na koji se granični prijelaz ide i dali treba kupit vinjetu( i ak treba gdje se ona kupuje) tnx :-)

Cinnamon Girl
17.11.2009., 10:16
Zar nije vinjeta samo za autoput? Ovo se vozis kroz sela :)
Ne sjecam se sad koji granicni prijelaz, ali se sjecam da je policija vrebala odasvud i pratila koliko se km/h vozi, tako da pazi...
Isplati li se autom (iznajmiti + benzin)? Jesi li uporedila cijene? Zato sto Sotelia organizira prijevoz iz i do Zagreba. Pa ako ste dvoje, mozda je lakse podijeliti taj jedan trosak. Bez obzira na sto, budi tamo vec u 9h, jer vrijeme leti...

frupy
18.11.2009., 19:59
hi, sam da javim da sam ipak odlučila iznajmit auto na jedan dan, pa imam par pitanja za one koji su nedavno bili u termama olimpia....na koji se granični prijelaz ide i dali treba kupit vinjetu( i ak treba gdje se ona kupuje) tnx :-)

Pise ti na prethodnoj stranici.:mig:
GP razvor kod kumrovca. Ne treba ti vinjeta.

sanja12345
19.11.2009., 08:32
hvala na pomoći, budem ih sad nazvala i pitala za taj prijevoz od zg do njih i nazad koliko je to kunica

Cinnamon Girl
19.11.2009., 10:18
Mislim da je 40 euro po voznji. Znaci po 20 euro vas dvije.

jozephina
23.11.2009., 10:19
Tuheljske imaju odlične saune, ali im higijena vise nije na zavidnoj razini.
Prije par godina su stalno glancali, ali sada se vidi po tusevima i sl. da to
vise nije slucaj. A trebalo bi stvarno paziti jer strahovito puno ljudi prodje kroz te saune i to moze biti leglo zaraze.

Zabrinula me jos jedna stvar, a to da zadnji put kad sam bila (bio je petak) je bilo nekoliko totalnih manijaka. Ulaze kad vide da su zene same, naprasno skidaju ručnike sa sebe, lamaću sa visuljcima i onda ti se sjednu točno nasuprot glave sa raširenim nogama i ne skidaju pogleda. Baš strašno!!! Naravno, prate te cijelo vrijeme od saune do sobe za odmor. Jednog sam bas zapamtila jer valjda stalno dolazi, visok je sa crnom zalizanom kosom i imao je zlatni lanac oko vrata.
njega se posebno pripazit jer vec dugo nisam vidjela tako bolestan pogled i nervozne kretnje i tikove. cijelo vrijeme je promatrao svaku mogucu zenu i pratio kad je koja sauna poluprazna. Brrrrr.....

Sto se tice unutarnjih bazena, ima jedan sa dosta toplom vodom i taj je ok za biti na krace unutra. Ovi pak ostali su dosta hladniji i za moj pojam malo prehladni. Uvijek mi bude jako hladno ak nemam suhi rucnik. Sto mogu, valjda sam preveč navikla na Stubake, pa mi sve ostalo bude hladno :)

Uglavnom, meni su ipak u Tuhelju najbolje saune ( samo bez dodatne hodajuce opreme).

Bila sam i na masazama, jednom je bila odlicna, a drugih par puta nista posebno. Osjetla se nervoza masera koji jedva ceka da zavrsi sa tretmanom.
tada sam se malo raspitala i cula sam da ih Slovenci katastrofalno plaćaju, mislim da im je placa oko 3 tisuće ili ispod, pa nije ni čudo jer nemaju nikakve motivacije.
To me bas razljutilo jer stvarno imaju ogromnu posjećenost i vrti se ogromna količina novaca, a oni nisu u stanju pošteno platiti ljude.

Ispada da bi trebali imati više novaca, pa onda u Sloveniju da dobijemo sve kaj smo i platili. Ipak su tamo plaće sasvim druga priča i sve je na višoj razini.

ah da, lijepa nasa Hrvatska..

nasmijanonebo
23.11.2009., 10:34
:lol:..to sam i ja prosla u svijetu saune kao i ti :rofl:..nigdje drugdje nisam osjetila takvu nelagodu..a steta, jer su stvarno lijepo uređene saune....vec sam to napomenula ovdje na forumu..meni su tuhelj totalno razocarali, tj. bazeni i vanjski i unutarnji..prljava voda u bazenima itd..a toliko su ga nahvalili..ma :flop:..inace nisam izbirljiva sto se tice bazena, isprobavam ja i gradske bazene di god dodjem po hrvatskoj ali ovo me odbilo..tako da u tuhelju jedino taj svijet sauna mi je ok, ali ekipa nije :lol:

Cinnamon Girl
23.11.2009., 10:39
Meni je Tuhelj i poredjenju sa Olimijom uzas nad uzasima.

Anne Elliot
25.11.2009., 22:00
juhuuuuuu rezervirala par dana u Olimii u 1. mjesecu i jako se radujem, jedva čekam posjetiti Orhideliu i sva ta čudesa jedino mi malo tamo nedostaju tobogani zimi za klince

Cinnamon Girl
25.11.2009., 22:11
Ma djeci uvali tatu nek se s njima igra, a ti uzivaj u Orhideliji :)

bik123
04.12.2009., 15:48
Terme Olimia su definitivno najbolji izbor, a ako uzmete smještaj bilo gdje u mjestu (Olimia ili Podčetrtek) dobijete popust na upad na bazene, mislim za 4 ili 5 eura.

tko ide u proljeće ima super biciklističkih staza u mjestu pa se da svašta iskombinirati.

Anne Elliot
04.12.2009., 22:08
:top:

Paw
23.12.2009., 19:15
Ljudi mene zanima da netko napiše iskustvo u Čatežu, hotel Toplice, s malim djetetom, te razlike u saunama i bazenima između Olimia i Čateža.
Ove godine smo se za Čatež odlučili radi našeg malca, dok smo muž i ja srcem u Olimiama:cerek:
recite mi da je Čatež bolji za djecu od Olimia:D
i jel istina da imaju sva ta čuda od tobogana i onu galiju, brod štoveć?

sara4
23.12.2009., 19:22
Čatež je bolji za djecu od Olimia :) .

Ne šalim se, ozbiljno :mig:. Da imam klince, sigurno bi ih odvela u Čatež, a ne u Olimiu :). Mi smo ove godine prvi put bili u Olimiji i zapravo se iznenadili kako ima malo (ništa?!) sadržaja za djecu jer smo do tad bili jedino u Čatežu (3 x :) ) pa su nam svi ti tobogani, valovi, oluja došli pod normalno, kao, sve terme to imaju.

Čatež je dušu dao za klince. Nisam vidjela taj novi dio s gusarskim brodom, ali i ono što je postojalo prije je jako fora.

Toplice su idealan hotel za po zimi jer je povezan sa zimskom rivijerom (možeš u bademantilu do bazena).

Paw
23.12.2009., 19:44
Sara, blagoslovljena ti meni:cerek:

sara4
23.12.2009., 19:46
:) Javi dojmove kad se vratite :D . Mislim da će tvom klincu umjesto Olimije, u srcu biti Čatež :rofl: .

Cinnamon Girl
23.12.2009., 19:53
Za djecu Olimia samo ljeti.

kdimini1
26.12.2009., 19:17
paw, čatež ti je raj za klince, moje cure se nisu dale van od 9 do 19 h, bili smo na proljeće...a vi ste me ovdje zaintrigirali s olimijom, budući da smo par puta bili u čatežu i mijenjali bi...mislim da je olimia sljedeće odredište...znam da su se prije žalili ljudi da je puno slabije od čateža, ali nakon ovog renoviranja koje opisujete :)
netko je pitao za opatiju, često sam tamo, naj naj atmosfera je u hotelu ambasador, luksuzno uređeno,intimno,prigušena rasvjeta i masaže su vrhunske...jeftinija verzija su 4 cvijeta, jako ugodno, za trećinu niža cijena...hotel adriatic nekako preosvjetljeno i sve na jednom mjestu ukrug, nema intime kao u ova dva,ako nekog zanima :)

Paw
27.12.2009., 11:24
kdimini, meni je Olimia savršena za parove i baš je osmišljena tako jer, osim malog bazenčića (bez ikakvih sadržaja) za djecu, te igraonice, nema nikakvih zanimacija za djecu. Jedino što bih istaknula kod Olimie su tete dadilje koje čuvaju djecu dok su roditelji u welnesu. Nama je malog tri sata čuvala dadilja Sabina, plaćali smo ju 10 Eur po satu, mogla je čuvati u sobi, mogla je biti uz njega dok spava, ali mi smo izabrali da ga čuva u igraonicu jer tamo ima puno sadržaja. Uglavnom, cura je došla posebno za njega u 15,00h poslijepodne (jer je nama tako odgovaralo), otvorili su samo za njih dvoje igraonicu (koja se otvara nešto kasnije, mislim nakon 17,00h), u ta tri sata oni su konkreno nešto i radili npr. likove od papira; lava, bubamaru i još nešto ... koje su izrezivali od papira, obojili bojicama, zalijepili ... uglavnom dijete mi je bilo oduševljeno. I danas čuvamo te njihove rukotvorine.
Ne znam jel nešto slično postoji u Čatežu, jer kada sam prije par mjeseci zvala, gospođa koja mi se javila i koja je tečno govorila hrvatski jezik, rekla mi je da oni tako nešto nemaju. Sad kad sam zvala i rezervirala, javila mi se mlađa ženska osoba i teškom mukom rekla da je to možda moguće i da se plaća od 10 Eur po satu, pa naviše, što god to značilo:ne zna:
Uglavnom, meni je palo na pamet da možda takva usluga nije zakonski regulirana, pa preko telefona ne žele previše o tome, ali kada si u hotelu onda ti izađu u susret. Npr. u Olimiama su dvije tete; Sabina i još jedna svaki dan u igraonici u večernjim satima čuvale uvijek istu djecu, dok su roditelji u welnesu ili na večeri.
Jel imaš info konkretno iz vlastitog iskustva kako je čuvanje djece organizirano u Čatežu? Jer u 5 dana koliko će mo biti tamo, nama bi trebalo max. 3 sata da možemo suprug i ja zajedno u saunu ili sl.

Cinnamon Girl
27.12.2009., 12:49
Ovo (http://www.nastanitve.eu/aqualuna_podcetrtek/) je definitivno za djecu, pogotovo vecu. I samo po sebi je dovoljan razlog za posjetiti Olimiju u letnjem periodu. A zimi, najbolje je vrijeme provoditi bez djece u Orhideliji i u Termaliji, a nociti u Soteliji.

Paw
27.12.2009., 15:34
Ovo (http://www.nastanitve.eu/aqualuna_podcetrtek/) je definitivno za djecu, pogotovo vecu. I samo po sebi je dovoljan razlog za posjetiti Olimiju u letnjem periodu. A zimi, najbolje je vrijeme provoditi bez djece u Orhideliji i u Termaliji, a nociti u Soteliji.

Je, nažalost ljeti.
Je, crveni paket u Soteliji:cerek:
muž i ja idemo sami negdje oko Uskrsa:cerek::cerek:

x-type
27.12.2009., 20:11

aqualuna je skroz odvojena od welness centra, tako ad ako se ode u aqualunu, ništa od sauna

Cinnamon Girl
27.12.2009., 20:26
Kako nista od sauna? Napravis kompromis s djecom. Pola dana u Aqualuni, pola dana u sauni, dok su djeca npr. na bazenu ispod sauna. Tako ugodis i sebi i djeci.

x-type
27.12.2009., 20:35
ali to onda košta ipak previše.

Cinnamon Girl
27.12.2009., 20:46
Pa uzmes paket koji ukljucuje besplatan ulaz u Aqualunu.

Paw
27.12.2009., 21:37
Kako nista od sauna? Napravis kompromis s djecom. Pola dana u Aqualuni, pola dana u sauni, dok su djeca npr. na bazenu ispod sauna. Tako ugodis i sebi i djeci.

To je ako imaš veliku djecu. Mi imamo kikića od 3 godine:)

Cinnamon Girl
27.12.2009., 21:54
Ja sam i mislila na veliku djecu. Ova mala ne znaju ni sta je Aqualuna, ni sta je bazen. Dovoljan im je i taj sto je u sklopu bazena.

Paw
28.12.2009., 17:35
Ja sam i mislila na veliku djecu. Ova mala ne znaju ni sta je Aqualuna, ni sta je bazen. Dovoljan im je i taj sto je u sklopu bazena.

To ti misliš, moj sin ne misli tako:D

Cinnamon Girl
28.12.2009., 18:48
To ti misliš, moj sin ne misli tako:D

Ruku na srce, na mnoge stvari u Aqualuni toliko mala djeca ne smiju ni ici. Cak ni sa roditeljima u pratnji. :)

Paw
28.12.2009., 19:59
Ruku na srce, na mnoge stvari u Aqualuni toliko mala djeca ne smiju ni ici. Cak ni sa roditeljima u pratnji. :)

Tako su nam i za Gardaland govorili, pa smo mi svejedno išli i proveli se za deset, no dobro, nas Aqualuna i ne zanima, mi ove godine idemo u Čatež:cerek:
Bye:W

Prodigal Mum
01.01.2010., 17:10
Ima li tko kakvih iskustava sa Sv. Martinom na Muri zimi? Otišli bismo sutra ili prekosutra na jednodnevno kupanje. Samo mi molim nemojte preporučivati Sloveniju jer tamo ne možemo (starijem klincu istekla je putovnica, a osobnu još nema). Hvala unaprijed!

strijelčica
02.01.2010., 18:57
Kraj prvog ,početak drugog mjeseca išli bi negdje na pet dana sa curkom od 6 godina ,prošlu godinu smo bili u Čatežu ali mojega se muža nije baš dojmio,a šta drugo preporučujete da i djetetu nebude dosadno.

loparka
02.01.2010., 19:48
mi smo bili za božić u laškim toplicama ( Wellness park laško) - 5 minuta od celja i bilo je super i za djecu i za nas, sauna odma do bazena i sve je več uključeno u cjenu. nam se to isplatilo jer imamo 3 djece i za njih je do 7 godina je sve besplatno

P.Candy
03.01.2010., 02:11
Jel bio netko smješten tu (http://www.villa-magdalena.net/)?
Jel se isplate ti njihovi paketi? Ne mislim financijski nego taktilno :D Mm i ja planiramo otić na wellness weekend i iskreno, najprivlačniji od svega toga mi je jacuzzy u apartmanu pošto nisam od nekih masaža (više nam je do opuštanja i druženja).

subhunter
05.01.2010., 16:27
Mum,jeste li bili u Sv. Martinu? Iskustva? Namjeravam otić s familijom na 2-3 dana,koliko financije (ne)dopuštaju.

Prodigal Mum
05.01.2010., 18:29
Mum,jeste li bili u Sv. Martinu? Iskustva? Namjeravam otić s familijom na 2-3 dana,koliko financije (ne)dopuštaju.

Nismo bili. Iskoristismo lijep i sunčan zimski dan za pojačanu šetnju i ljenčarenje u kući. :D

x-type
05.01.2010., 21:14

koje godišnje doba? u proljeće i ljeti je jako lijepo, apartmani su mi jako dobri, restoran fantastičan, okoliš genijalan, već sam pisao o tome na ovoj temi

nasmijanonebo
05.01.2010., 21:23

ja u vise navrata bila tamo..i zimi i u jesen i u proljece..
pa mogu ti ih samo nahvaliti..a bila je i moja frendica sa muzem i 2 djece par dana iza nove godine lani i bili su zadovoljni i sa smjestajem i hranom itd..
ja nisam isprobala saune i te fore, samo bazene, ali i to mi je bilo tamo dovoljno:D
kao sto smo vec ovdje neki od nas rekli, najljepse toplice u hrvatskoj-sto se tice arhitekture i okolisa.preporucam svakako!

x-type
05.01.2010., 21:44
ja sam bio u saunama. ima to već 2 godine. nisu ništ posebno, jedna finska i jedna turska i to je to. ali su ugodne i niakd nije bila gužva kad sam ja bio. imaju lijepu ponudu masaža i sličnih pizdarija.
zimi ne znam kako bi mi tamo bilo budući da bih od kupanja imao samo onaj jedan unutarnji bazen i vjerojatno onaj povezani vanjski (i ljekoviti). ja sam tamo ionako ponajviše pao na okoliš i ona brda u okolici

strijelčica
08.01.2010., 09:18
dali netko zna za neki welnes centar u Austriji da je dobar i za djecu i za odrasle a da nije daleko iz pravca Rijeke ,Zagreba ,i da nije precjenjen po cijenama.Iznenadile me cjene u Sv.Martinu naspram Čateža

strijelčica
08.01.2010., 11:01
Ovo sam našla dali je netko bio zanima me šta se zimi nudi kakvi su bazeni ,hrana i ostalo

http://www.terme-catez.si/hr/obala/aquapark/