PDA

View Full Version : Toplice i wellness - sve o toplicama!

stranice : [1] 2 3 4 5

funkster
11.06.2004., 00:52
Upravo tako, nejdite, ja sam danas nažalost bio i tamo je katastrofa. Imaju 3 takozvana bazena, voda je žuta, ima previše ljudi i općenito je katastrofa. Nema ni dobrih žena :zubo: Topla preporuka odite u Čateške, iako ni tamo nema baš dobrih žena :zubo:

Billi
11.06.2004., 09:21
funkster kaže:
preporuka odite u Čateške, iako ni tamo nema baš dobrih žena :zubo:

ma nemoj!!!:azdaja: :D
mi bili jucer! upad 60 kn. cijeli dan brdo zabave. nema sto nema.
a koliko je upad u stubake?

verica
11.06.2004., 09:42
Ne znam, meni su toplice strašno dosadne :rolleyes:

Bila sam u Čatežu oko Nove Godine, prvi puta nakon djetinjstva - meni je to strašno dosadno. Uopće se nema gdje plivati, nego samo plutati po onim bazenčićima, a one kao zabavne stvari sa valovima i vrtuljcima puste svakih sat vremena. Uglavnom jedva smo izdržali dva sata.

Možda je zabavnije kad su vanjski bazeni :misli:

Billi
11.06.2004., 10:13
verice, meni se svidja ponuda: bazeni sa valovima, voznja u slaufima, olimpijski, topli bazeni. mi bacimo odbojku, plivamo, suncamo se, spavamao, pa rucak, i brzo dan prodje...bez obzira na guzvu uvijek se moze par rundi otplivat u olimpijskom.
a sadrzaji za djecu su izvrsni, ima dva nova bazena za njih, uz sve ono postojece.

e da! i svi oni tobogani...

verica
11.06.2004., 10:23
To valjda vani ima olimpijski bazen - tome sam se ja i nadala kad smo išli, da ću se isplivati pa se onda malo zezati po tim valovima i slično, ali unutra nema bazena u kojem možeš plivati.

A tobogani su super, istina :D Samo što samo djeca i moj muž i ja idemo na njih pa nas malo čudno gledaju :rolleyes:

funkster
12.06.2004., 13:35
Ulaz u stubičke je 23 kn. Mi smo došli u 4 pa su nam prodali samo dvije karte, rekli su kaj ovo ono ne morate placat tri :confused: Mi bili sretni sve dok nismo ušli v nutra :D A u čateškima je nakon 3 jeftiniji upad. Ali opet nije ni 60 kn puno za cijeli dan kad stvarno imaš šta radit. Meni je na onom gusarskom otoku zakon. Jednom smo moj bivši svekar i ja otišli tamo među klince i gađali ih onim vodenim topovima i vodili ratove sa šestogodišnjacima :D:D:D

Billi
14.06.2004., 11:14
funkster kaže:
Ulaz u stubičke je 23 kn. Mi smo došli u 4 pa su nam prodali samo dvije karte, rekli su kaj ovo ono ne morate placat tri :confused: Mi bili sretni sve dok nismo ušli v nutra :D A u čateškima je nakon 3 jeftiniji upad. Ali opet nije ni 60 kn puno za cijeli dan kad stvarno imaš šta radit. Meni je na onom gusarskom otoku zakon. Jednom smo moj bivši svekar i ja otišli tamo među klince i gađali ih onim vodenim topovima i vodili ratove sa šestogodišnjacima :D:D:D

a meni je super onaj sa valovima. ne izlazim iz njega :)
jedino otrcim u olimpijski malo proplivat!

Ava Adore
14.06.2004., 11:18
funkster kaže:
Jednom smo moj bivši svekar i ja otišli tamo među klince i gađali ih onim vodenim topovima i vodili ratove sa šestogodišnjacima :D:D:D

:lol: :lol:

Ipanema
14.06.2004., 11:21
funkster kaže:
...Jednom smo moj bivši svekar i ja otišli tamo među klince i gađali ih onim vodenim topovima i vodili ratove sa šestogodišnjacima :D:D:D

Ajde mi posudi tog covjeka na tjedan dana, pljiz :D

Paragalactic
14.06.2004., 11:38
Billi kaže:
...bez obzira na guzvu uvijek se moze par rundi otplivat u olimpijskom.
Kak uvijek? A meni su rekli da se olimpijski bazeni mogu koristit samo kad traje olimpijada! :confused:

Billi
14.06.2004., 13:22
za olimpijski moras nadoplatiti :mig:

hrana u catezu je ocajna i skupa, sve ok 50 kn, pomfri, cavapi, becki.

funkster
14.06.2004., 15:54
Jep da. Viš na to sam zaboravio. Hrana je katastrofa, jebate tanjur graha je 50 kn :eek:

Billi
14.06.2004., 16:01
a tek izbor! pa ko da smo pruzni radnici a ne turisti. sladoled uzas, izbor od 5 vrsta po 6kn za kepicu!

kemik
29.06.2004., 08:47
Drago drustvo, ajmo prijedloge. Planiram ici negdje na wellness, ono: masaze, kupke, sauna, totalno razmazivanje jedno 10 dana ovog ljeta. Skupljam prijedloge od svih koji su ili bili ili znaju nesto o tome iz 2-3 ruke (ne vise, jer onda je to vec sumnjivo)...

Uvjeti: van hrvatske
na moru
najvise 50 km od aerodroma

Ako je All inclusive, to je veliki +

Zahvaljujem unaprijed...

kemik
30.06.2004., 08:04
Hvala ti za preporuku toga wellnessa u Umagu, ali ja imam relativno dobar razlog zasto ne zelim da to bude u Hrvatskoj, pa jos uvijek cekam druge preporuke...

Azaleja
30.06.2004., 09:42
kemik kaže:
Drago drustvo, ajmo prijedloge. Planiram ici negdje na wellness, ono: masaze, kupke, sauna, totalno razmazivanje jedno 10 dana ovog ljeta. Skupljam prijedloge od svih koji su ili bili ili znaju nesto o tome iz 2-3 ruke (ne vise, jer onda je to vec sumnjivo)...

Uvjeti: van hrvatske
na moru
najvise 50 km od aerodroma

Ako je All inclusive, to je veliki +

Zahvaljujem unaprijed...

Ja ti mogu reći gdje znam da postoje wellnes centri vani, ali ne zadovoljava uvjet da je na moru i najviše 50 km od aerodroma. Imaš ih u Mađarskoj, u Baji i u Budimpešti, a vjerujem da ih ima i u Austriji.

kemik
30.06.2004., 10:47
ajde ako ti se da, napisi te za koje ti znas i sto znas o njima!!

Azaleja
30.06.2004., 12:05
Evo na tvoju zamolbu, znam za ovaj u Baji iz prve ruke ( ja nisam bila) , nego od prijateljice koja živi tamo, kaže da je prekrasno i da je prvi wellnes centar koji je nedavno otvoren kod njih i da je super i da ima ovo sve što se traži. Ne znam kako se točno taj wellnes -centar zove.

A za Budimpeštu i Austriju sam pročitala u novinama, ne znam koje novine čitaš, a obično je to u večernjem listu a mislim da četvrtkom i utorkom , prije četvrtkom izlazi sve o turizmu i tamo dosta toga piše o wellnes centrima. večernjem listu .

To bi bilo sve što znam ja o wellnes-centrima. Sretno. :w :W U potrazi za idealnim godišnjim odmorom. :top: ;)

Indi
30.06.2004., 19:34
I ja isto. U slijedecih tjedan dva planiram ic negdje tako. Posto sam u CH, planiram negdje u Alpama, ima jako puno tih spa i health farms, samo jos neznam tocno gdje. Ima jedno fenomenalno mjesto u St. Moritzu al kosta CHF 250 na dan :eek:

Winona
01.07.2004., 11:09
Ja znam i bila sam samo u onima u njemackoj. Ne mogu se pozaliti.

Obicno biram mjesta gdje je iskljucivo termalna voda.

Sredinom kolovoza cu si priustiti nesto slicno u Budimpesti. Bas sam jutro razgledavala hotele. (ovo s Budimpestom nije slucajno, muz mi je tam u to vrijeme poslovno, konferencije i to ali ima popodne i vecer fraj)

All inklusive je ali nije na moru. ( meni je bilo bitno da je klopa fina i friska, ponuda masaza i onim bazena s masazom dobra i da je apartman komforan - idem s malom bebom)

Thurgood
01.07.2004., 13:10
ja u zadnje vrijeme čujem puno dobrih riječi o mađarskim toplicama!!

pogotovo za nove toplice u Nagytadu il kak se već piše. ma Nađtad :top: :zubo:

Sandra October
01.07.2004., 20:17
za dobar wellness odaberi austriju. oni su maheri za wellness ponudu. i ljeto im je vrhunac sezone pa pazi da rezerviraš na vrijeme. vjeruj, opće ti more neće falit :)

funkster
01.07.2004., 23:23
Thurgood kaže:
ja u zadnje vrijeme čujem puno dobrih riječi o mađarskim toplicama!!

pogotovo za nove toplice u Nagytadu il kak se već piše. ma Nađtad :top: :zubo:

E bio sam i u Mađarskoj u zoplicama prije kojih 3-4 mjeseca, ali ne znam u kojima :zubo: I bilo je oke samo je nekako sve socijalističko, i nije bilo žeba, bilo je baba. A u Čateškima sam bio prije 2 tjedna i bilo mi zakon. Bilo je loše vrijeme tako da smo nas 3 bili jedni od desetoro ljudi na cijelom onom vanjskom prostoru. Al oke je i otić u Mađarsku ali po meni su Čateške definitivno najjače :D

Ljelja
08.07.2004., 09:34
u austriji kod Graza (a Graz ima i aerodrom ak se ne varam?) imaš rogner bad-blumau, welness komplex u stilu hundertwasseera. klikni ga u tražilicu i pogledaj web stranice. centar je apsolutno ludilo.

Sandra October
08.07.2004., 18:39
Ljelja kaže:
u austriji kod Graza (a Graz ima i aerodrom ak se ne varam?) imaš rogner bad-blumau, welness komplex u stilu hundertwasseera. klikni ga u tražilicu i pogledaj web stranice. centar je apsolutno ludilo.

ayurveda masaže su im ...:cerek:

hajdi
31.12.2004., 09:55
Jel netko bio u Istarskim toplicama? Kakvi su dojmovi? Opcenito, jeste li bili u nekim hrvatskim toplicama, kakva su vasa iskustva i sto biste preporucili?

Kikica
31.12.2004., 10:54
Pa ovisi zbog čega ti trebaju Toplice. Samo kupanje, rehabilitacija ili? Ja sam bila u Istarskima alin nije me se baš dojmilo, to nije ni mjesto neko samo taj hotel i jedan dućan, bazen koji nije baš neki. Lijepa je priroda. Bila sam i u Varaždinskim i Stubičkim, najviše mi se dopalo u Varaždinskim.

hajdi
02.01.2005., 10:27
Mislila sam na toplice čisto za vikend odmora, opuštanja i plivanja. Našla sam na internetu te Istarske toplice, al teško je dobit neki dojam o svemu kad ni pravih fotka nema (pravih u smislu da se vidi nešto više od ćoška recepcije i sl.). Zvuči zanimljivo jer je u unutrašnjosti Istre pa se može okolo ić po gradićima, al sad ispada da su to zbilja samo toplice s jednim dućanom i neatraktivnim bazenom.
Povirila sam u detalje o Varaždinskim toplicama... znači, u redu je tamo? Onako, čisto da pobjegnem malo od grada... Jel bi preporučila polupansion ili puni pansion (3 dana su u pitanju)? I ima li još kakvih preporuka?
I puno ti fala! :w

Kikica
03.01.2005., 08:10
hajdi kaže:
[B]Mislila sam na toplice čisto za vikend odmora, opuštanja i plivanja.
Na žalost, nisu.
Meni je u Varaždinskima bilo lijepo, bila sam puno puta.Preko ljeta je na bazenima vikendom gužva ali preko tjedna je skoro prazno. Proljeće mi je tamo jako lijepo. Sad- polu ili puni pansion , teško mi je reći. Oni čak imaju te neke vikend programe za žene, pa za poslovne ljude. Pogledaj malo na ovoj stranici http://www.varazdinsketoplice.com/index.htm l nek te ne zbuni naziv Specijalna bolnica. Minerva je hotel, a Terme su taj bolnički centar. Čujem da se zadnjih mjeseci dosta toga obnovilo, pa bi trebalo biti još bolje. :w
http://www.varazdinske-toplice.hr/grad/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=7

Maree
03.01.2005., 12:46
Odi u Olimiu,ako je samo zbog uzivanja:)

hajdi
03.01.2005., 13:05
Pa gledala sam i slovenske toplice i istina da izgledaju bolje, al su zato i skuplje pa sad više ni sama ne znam... A terme Dobrna - jel netko tamo bio?
Anyone?

Prolaznica
11.03.2005., 09:28
Imate li kakva iskustva?
Svaka preporuka bi mi dobro dosla, pogotovo za Hrvatsku i Sloveniju.
Thanks

CrveniVrag
11.03.2005., 09:59
Ja sam bila u Rogaškoj iako kažu da je bolje u Čateškim toplicama. Obično u agencijama prodaju te wellness pakete koji uključuju bazen, kneipp kupke, saunu i masažu. Ostalo platiš tamo ako želiš ići na nešto drugo. Super stvar za odmoriti se. što se tiče Hrv nisam nigdje bila i pomalo me strah, jer sam čula da su u Opatiji znali dobit gljivice jer nisu baš čistili .

Prolaznica
11.03.2005., 10:02
U kojem si hotelu bila u Rogaskoj i sto ti je sve bilo ukljuceno u cijenu paketa (masazice, saunice, tretmani itd)?

CrveniVrag
11.03.2005., 10:07
Hotel Zagreb, uključeno je bilo posjet bazenu, sauni, kneipp kupka ( to ustvari točaš noge malo u hladnoj, pa u toploj vodi - ona se nalazi gdje i bazen), aerobik u vodi jutarnji ( ili tako nešto) i masaža čini mi se oko 45 min. A u bazenu imaš i onaj jaccuzzi i gejziriće. Sve ovisi od paketa koji platiš.Tamo imaš čudo tih masaža pa možeš birati. E da i u sobi te dočeka Donat mg pa ak ga se napiješ previše možeš ići na wc češće nego inače :D :D :D

hrks
11.03.2005., 13:47
Crveni Vrag kaže:
Ja sam bila u Rogaškoj

:top:

Ja ti radim u agenciji i surađujemo s Rogaškom i do sada samo pozitivne povratne informacije od ljudi.:W

Roko
11.03.2005., 13:50
cuo sam da se otvara uskoro neki Wellness centar u Malom Losinju.

Navodno ce biti Dobar

CrveniVrag
11.03.2005., 14:31
Wellness je trend i vjerojetno će biti tih hotela koji ga nude sve više.Nadam se da će zadovoljavati standardima čistoće.

Vivianne
11.03.2005., 16:54
Čatež je razvikano smeće, uvijek je gužva, pogotovo vikendom, bazeni su sumnjive čistoće, što nije ni čudno s obzirom na protok ljudi, cijene svega su apsolutno prenapuhane i nerealne, ponuda nikakva, hrana loša..., svemu, ja se tamo ne bih vratila.
Jedino preporučam irsko-rimske kupelji.

Ovo je iz iskustva, za drugo ne znam.

tomm44
06.08.2005., 17:08
Next week idem u Krapinske toplice a nemam pojma kak je najlakse i najbrze doci do tamo. Automobil nemam tak da mi preostaje samo vlak ili bus pa molim one koji su putovali do K.P. da napisu gdje treba presjesti ako se ide vlakom, da li postoji direktna bus linija, da li postoji u Krapini/Zaboku taxi koji bi me dovezao do K.P....

Hvala :W

Leda
07.08.2005., 22:16
Vlak ne ide kroz Krapinske Toplice, al imas zato bus. Pretpostavljam da ides iz Zgba kad ti to pise u lokaciji.
Pogledaj ovdje: autobusni kolodvor (http://www.akz.hr/Hrv/Vozni_red/vozni_red.html)
Izgleda da ide bus svakih sat-dva, cijena karte cca 30kn.
Nadam se da sam pomogla :)

tomm44
10.08.2005., 18:46
Leda kaže:
Vlak ne ide kroz Krapinske Toplice, al imas zato bus. Pretpostavljam da ides iz Zgba kad ti to pise u lokaciji.
Pogledaj ovdje: autobusni kolodvor (http://www.akz.hr/Hrv/Vozni_red/vozni_red.html)
Izgleda da ide bus svakih sat-dva, cijena karte cca 30kn.
Nadam se da sam pomogla :)

Javljam se sa malim delay-em ali pomogla si. Hvala!

latitia26
25.06.2006., 21:16
Je li bio tko i kako je?
Nakon mora planiram s mužem i bebačem možda do nekih toplica da nas maze i paze nekih pet dana pa me zanima kako je u Sv. Martinu jer sam čula da su ih renovirali a na siteu sve ok izgleda...

tztrh
26.06.2006., 12:22
bio ja prije 2 tjedna na kao wellness vikendu.
na webu bazeni izgledaju puno veći no sto stvarno jesu. vikendom zna biti velika guzva jer lokalci dolaze na kupanje pa nemozes naci mjesto uz bazena osim ako ne dodjes ranije. klopa je ok, iako su konobari malo spori (vise zbunjeni) i nije skupo. apartmani su super sredjeni, novi, sa klimom. masaze su ok, malo skuplje ali isplati se.
imas tri bazena, jedan vanjski sa toboganom koji je toliko mali da ne mozes biti u njemu ako ne zelis da te ne pogodi netko kad izleti sa tobogana, drugi malo veci (ali malo) vanjski u kojem ne mozes plivati i jos jedan zatvoreni koji je najveci i ako nema previse ljudi mozes cak i zaplivati. uz ova tri postoji i bazen sa termalnom vodom (36-38°C) u kojem ne preporucuju da budes duze od 20 min.
Oko toplica ima jedan "dvorac"-restoran koji mozes obici, neko seosko imanje (seoski turizam) sa konjima i sl. i farma srna/jelena.
kraj toplica je PUB POTKOVA gdje mozes na pivu i sl.
meni je bilo ok. opustajuce. ali ne ocekuj previse.
ako zelis prave toplice onda gledaj falkensteiner u boriku kod zadra.

http://www.hoteliborik.hr/

pa ti sad vidi!!

tarantino
30.06.2006., 12:49
TKO ŠTO ZNA O TOPLICAMA SV.MARTIN?

vinc
30.06.2006., 13:41
već je bila ta tema,al nije bilo puno odgovora
http://www.forum.hr/showthread.php?t=151515

ja samo ovu nedjelju baš išel na izlet u međimurje, prolazil kraj toplica i stvarno me iznenadil broj parkiranih auta, izgledalo je dosta gužvatićno,
ali i dosta " europski " uređeno
ima smeđa signalizacija (putokazi) tak da ih nije problem naći, a i u okolici ima dosta dodatne turističke ponude ( vinska cesta, autohtoni restoran, stari mlin itd)

aneri
11.07.2006., 13:35
malo kasnim s odgovorom ali evo, ja sam bila prije jedno dva mjeseca, muž i ja, tri dana, dvije noči, divno je ako voliš takav tip odmora. ima unutra termalni bazen (temp oko 32), i normalni, imaš puno jacuzzija. hrana je odlična, bogata. smještaj je u novim apartmanima. sve naj...:top:

Adonia
14.08.2006., 13:30
Htjela bi pokloniti jednom bracnom paru wellness vikend, sad, u ovom terminu, pa me zanima koja su vasa iskustva ako ih imate i kako se krecu cijene? mislila sam potrositi do 1500 kn, ali sve sto gledam na netu je daleko vise..

nina v
14.08.2006., 14:00
Terme 3000 u Sloveniji.

Dragi i ja smo bili prije pola godine tamo. Savršeno. Imaš sve welnes sadržaje (preporuka: masaža stopala i hot stone), a ako su golupčići onda definitivno kupke za dvoje ( dupla masažna kada u prostoriji sa svijećama i lagana muzika - pola sata bez ometanja..:s)

Super su im i bazeni... Mi smo uzeli smještaj u bungalovima - zadovoljni.

Dogodine idemo opet.

Ako hočeš proći jeftinije prouči ponudu na www.lastminute.hr i www.lastminute.com.hr

tough_cookie
14.08.2006., 14:32
provjeri prvo svidja li im se ideja ... posebno njemu.

mojega ne bi odvukao u wellness da ga na koljenima molim (jos bi se uvrijedio) ... :rolleyes:

(naravno, ja bih uzivala :cerek: )

Adonia
14.08.2006., 17:13
nemoj zezat!
pa ja sam mislila da to svi vole!?

tough_cookie
14.08.2006., 18:19
nemoj zezat!
pa ja sam mislila da to svi vole!?

vecinom zene da, ali muski ... mislim ili vole ili mrze, sredine nema ;)

Adonia
14.08.2006., 18:34
hm.. tip je vaga u horoskopu i u podznaku, ako on ne voli masaze itd.onda stvarno vise nista ne razumijem..

Kyra
15.08.2006., 08:28
Da, fakat...ako je vaga.... k tome još i u podznaku... :rolleyes:

O jebote :D

lioness
21.08.2006., 08:46
Da, fakat...ako je vaga.... k tome još i u podznaku... :rolleyes:

O jebote :D

:rofl: :rofl:

dobro ti vele! moj nema sansone da ide u spa!!!

agnessa
21.08.2006., 09:30
Htjela bi pokloniti jednom bracnom paru wellness vikend, sad, u ovom terminu, pa me zanima koja su vasa iskustva ako ih imate i kako se krecu cijene? mislila sam potrositi do 1500 kn, ali sve sto gledam na netu je daleko vise..

Joooj...Adonia...pogledaj ovaj link: http://www.istarske-toplice.hr/hr/wellness.asp

Imaju puno jeftinije wellness vikende pod vidom raznih wellness paketa a i Istra je super......mislim, meni bi se dopalo da mi netko tak nešto pokloni......a manje je od 1500 kn. Pogledaj sama pa odluči......:cool:

znatiželja
22.08.2006., 01:42
nina, baš sam gledala te 3000 toplice. bungalovi su cca 100 eura po osobi za vikend - pet. i sub., je l' da?
i onda sve masaže i čuda plaćaš posebno?
čini mi se ok mjesto.
kada sam bila u istarskim toplicama prije pet godina, tamo su se rehabilitirali vojnici i starci pa sam pobjegla od tamo.

znatiželja
22.08.2006., 01:51
nisu baš te masaže jeftine, ta s kamenjem je 50 eura.

Adonia
22.08.2006., 07:36
Joooj...Adonia...pogledaj ovaj link: http://www.istarske-toplice.hr/hr/wellness.asp

Imaju puno jeftinije wellness vikende pod vidom raznih wellness paketa a i Istra je super......mislim, meni bi se dopalo da mi netko tak nešto pokloni......a manje je od 1500 kn. Pogledaj sama pa odluči......:cool:

ovo mi se cini zbilja ok! hvala!
i inace, hvala na svim savjetima.

spawell
24.08.2006., 08:37
Moj preporzuka je Poreč, 4 dana hotel Poreč i U sklopu njega beauty centar Happiness. Pjristupačne cijene i odlična ponuda
(hot-stone, aromaterapia, čokoladna masaža...)
a za informacije www.spa-wellness.com.hr :cerek:

Adonia
24.08.2006., 19:41
hvala.. :kiss:

Lucky
27.09.2006., 14:10
Koje toplice preporucate za odmor (kraj listopada) ... u obzir dolaze hrvatske i slovenske toplice ??
U kojima ste bili, koje su vam najbolje ...

Moze preporuka i nekog dobrog wellness hotela ( podrucje Dubrovnika)??

Pa ako netko zna i uz to ima mrvicu vremena i dobre volje podijeliti
to samnom, unaprijed mu/joj zahvaljujem!

Lucky
05.10.2006., 08:56
Da li je netko bio u terme Tuhelj? Iskustva, dojmovi???

Cats
05.10.2006., 09:00
Moji prijatelji iz Italije već godinama odlaze u Atomske Toplice, blizu Podčetrtka (Slovenija). Ne mogu nahvalit kako im je tamo dobro. Osobnog iskustva nemam ali radi se o ljudima koji si mogu priuštit poć kamo god se smisle, a oni se vraćaju tamo.

Što se tiče wellnessa, dobar je u hotelu Diamant u Poreču, a hvale i hotel (čini mi se ) Koralj Sol u Umagu.

nesho
05.10.2006., 09:03
www.toplicesvetimartin.hr

Definitivno preporučujem :top:

emili
05.10.2006., 11:13
od naših Tuheljske toplice i kod susjeda slovenaca Čateške toplice

navalentna
06.10.2006., 18:17

Evo da ti ja kažem nešto. U šestom mjesecu sam mami za rođendan iskombinirala vikend u termama Tuhelj, i poslala je skupa sa sestrom. Mislim, prvo, da sam udavila jednu od cura koje su zadužene za aranžmane (iako sam joj pola posla napravila) jer sam se mailala jedno dvadeset puta da bi sve ispalo savršeno. Koštalo me oko 2.000,00 kn ali je vrijedilo svaku kunu i bilo im je savršeno. Onda je još bio u izgradnji i welness centar tako da mislim da je sada još bolje. Imale su smještaj, polupansion, večeru u dvorcu koji je malo dalje od terma, masaže, poklon u sobu i stvarno su uživale. Maser je fenomenalan i zna svoj posao. Bazeni čisti, sa bezbroj perverzija-zračni jastuk, jaccuzi, masažne gluposti...a klopa im je bila mrak. Uz to dva ili tri puta dnevno imaju neke svoje programe u koje se možeš uključiti (u cijeni sobe), kao npr. aqua aerobic, pješaćenje, masaže, besplatni čaj i sl. Subotom je noćno kupanje i kažu da je doživljaj super.

Stvarno preporučam

white boy
07.10.2006., 00:57
potpuno preporucam topusko!

Miichelle
26.12.2006., 19:47
daklem, ja i par frendica bi ošle na neki wellnes, onak sat-dva vožnje od zagreba, recimo dva dana prek vikenda...
ev pa me zanimaju vaša iskustva, gdje ste bili, kolko para, šta je sve uključeno...
frend mi je bio negdje u opatiji kaže da je bilo ok, a i frendica mi je nahvalila jezerčice - veli da joj je bilo suuuper...
čula sam i za toplice sv. martin i da su krasno sređene
kaj vi velite, koji su prijedlozi??

smarty
26.12.2006., 20:46
Čuj, možeš otiću u Čatež, jedino ako nista već bile. Meni je tamo bilo super. A iz Zagreba si tamo odmah, možeš i prošetati ;)

Za smještaj preporučujem hotel Toplice**** , jer je povezan sa termalnom rivijerom pa ne treba uopće izlaziti van.
Za rezervaciju pogledaj GENERALTURIST (http://www.generalturist.com/Accommodation/Smjestaj.aspx?idSmjestaj=68264) ,jer imaju posebnu ponudu pa je stvarno cijena za se nasmijati... Jeftinije nemože, a hotel je stvarno lijep.

Ako još šta trebaš, biti će mi drago odgovoriti.

smarty
27.12.2006., 16:01
Jeste šta pogledale i odlučile?

Miichelle
27.12.2006., 21:44
ev nismo se još niš odlučile
kod nas to ide dost sporo jerbo su neke od cura zapele da idemo baš u opatiju!
a i nismo danas stigle ćakulati o tome, a i tek sad stigoh s posla
tek sad pregledah tvoj prijedlog al brijem da će nam trebat dok se usuglasimo....

smarty
27.12.2006., 21:55
A dobro. Ja sam iz okolice Opatije. Ima tu dosta dobrih hotela, i privatnih apartmana, što u opatiji što u okolici, pa možeš vidjeti i okolna mjesta, skoknuti malo u Istru, a za wellnes recimo Thalaso Wellnes centar u Opatiji što je lani otvoren...

Ako trebaš pomoć za smještaj, javi, pa ću ti ja štogod preporučiti, ili pronaći...

:zubo:

Miichelle
27.12.2006., 22:14
tenks smarty!!
i'll keep you in mind if help needed!
;)

maraba
07.01.2007., 13:11
Je li netko bio tamo, kakva su iskustva? Gdje otići na romantični vikend? Hvala!

atlantis
07.01.2007., 13:25
skupi su

romanticni vikend radije u opatiji :)

Sanja :o)
07.01.2007., 13:29
Podcetrtek. S tim da nije nuzan smjestaj u samim termama Olimija, u neposrednoj blizini je i hostel. Tamo samo pavate, cijeli dan se kupate, vecerate u Jelenovom grebenu... Eto, sretan put! :)

lioness
22.01.2007., 21:07
Molim preporuku za toplice pristupacnih cijena smjestaja sa dosta aktivnosti.

Hvala:)

lioness
23.01.2007., 08:54
Evo da ti ja kažem nešto. U šestom mjesecu sam mami za rođendan iskombinirala vikend u termama Tuhelj, i poslala je skupa sa sestrom. Mislim, prvo, da sam udavila jednu od cura koje su zadužene za aranžmane (iako sam joj pola posla napravila) jer sam se mailala jedno dvadeset puta da bi sve ispalo savršeno. Koštalo me oko 2.000,00 kn ali je vrijedilo svaku kunu i bilo im je savršeno. Onda je još bio u izgradnji i welness centar tako da mislim da je sada još bolje. Imale su smještaj, polupansion, večeru u dvorcu koji je malo dalje od terma, masaže, poklon u sobu i stvarno su uživale. Maser je fenomenalan i zna svoj posao. Bazeni čisti, sa bezbroj perverzija-zračni jastuk, jaccuzi, masažne gluposti...a klopa im je bila mrak. Uz to dva ili tri puta dnevno imaju neke svoje programe u koje se možeš uključiti (u cijeni sobe), kao npr. aqua aerobic, pješaćenje, masaže, besplatni čaj i sl. Subotom je noćno kupanje i kažu da je doživljaj super.

Stvarno preporučam

To je bio onaj rođendanski aranžman? Pitam jer imaju to u ponudi i uključuje:

ROĐENDANSKI PAKET
3 dana/2 noći - Standard sobe - 740 kn

* 2 x polupansion u dvokrevetnoj sobi
* kupanje na Vodenom planetu tik do zemlje
* kupanje u Termama Olimia u Sloveniji
* noćno kupanje – subotom
* rođendanski poklon u sobi
* 1x rođendanska večera uz svijeće s buteljom vrhunskoga vina
* 1 x klasična masaža 30 min.

Jedino mi nije jasno kaj znaci ovo kupanje u Termama Olimnia u Sloveniji :confused: ?? Kaj se trebam teleportirat tamo?? I dal' je ova rođendanska večera za 1 ili 2 osobe?

crknjica1
23.01.2007., 11:50
i ja sam u potrazi za dobrim wellnessom, gledala sam na netu moravske toplice...molim vas koji znate nesto vise, koji ste bili, da podijelite s nama.. a jeli bio tko u dubrovnik palaceu?

mouse
24.01.2007., 12:18
Daruvarske - prosječne, čiste, uredne, djelatnici jako ugodni i ljubazni. Sadržaj slab, bazeni maleni i malo ih je.Tuheljske su super, kolegica kaže. Meni osobno je jako lijepo bilo u Termama Olimia u Sloveniji...vrlo elegantno, sadržajno, uredno, ljubazno, kompeomisno, okoliš idealan za šetnje...ukratko=preporučam!

lioness
25.01.2007., 08:06
hvala na savjetu

rossonero
29.01.2007., 19:13
Zadnje dvije nedjelje sam s drustvom bio u Tuhelju. Prvu ned samo na kupanju, i svidilo nam se, pa se mi vratili i ovu ned, ali ovaj put smo isli i u svijet sauna, posto smo imali neke kupone iz nekog casopisa, platili smo svaki dnevnu kartu 70 kn (kupanje i dva ulaza u saune).

Jako nam se svidilo :cerek:
Prvi puta smo bili u sauni, pa jos k tome jedno u jedno 5, 6 vrsta.

VALUK
03.02.2007., 07:42
Preporučam Terme Olimia, bio sam tamo više puta i stvarno je sve super tamo.:top:

mighty_aphrodite
06.02.2007., 12:25
jel bio tko u šmajerškim toplicama ili termama dobrna? :)

navalentna
07.02.2007., 14:52
?

Nije bio, ja sam sama sve organizirala, iako sam udavila neku djelatnicu tamo dok mi nije sve organizirala, jedino mi je bilo jadno što mi je voće naplatila 30,00 kn u sobu, a na tanjuru dva komada. Još jadnije je što su za doručak imali hrpu voća!!!
No dobro, drugo je bilo super. I ja sam gledala taj rođendanski poklon, jer mi je dragom rođendan...iako vidim da i terme Olimiu puno hvale

navalentna
08.02.2007., 11:08
Nije bio, ja sam sama sve organizirala, iako sam udavila neku djelatnicu tamo dok mi nije sve organizirala, jedino mi je bilo jadno što mi je voće naplatila 30,00 kn u sobu, a na tanjuru dva komada. Još jadnije je što su za doručak imali hrpu voća!!!
No dobro, drugo je bilo super. I ja sam gledala taj rođendanski poklon, jer mi je dragom rođendan...iako vidim da i terme Olimiu puno hvale

Sad sam tek skontala da su mi ukrali ideju!!!!! Pas mater:E
Ja sam bila sve organizirala za rođendan tamo sama, mislim ideje i to, i sad su mi uzeli ideju...a da ne govorim da sam više platila...grrrrrrrrr

Nick1971
03.03.2007., 13:44

Bio sam u Termama Olimia u Sloveniji (isti vlasnici imaju i Terme Tuhelj), bilo je super, a moji poznanici su bili u Tuhelju i kažu da su bili oduševljeni.
više informacija na www.terme-tuhelj.hr ili ako Vas zanima neka posebna ponuda na : *********************

KAELA
03.03.2007., 13:47
slažem se za terme tuhelj. i ja sam bila i bilo je za pet.

smarty
15.03.2007., 21:58
A dobro. Ja sam iz okolice Opatije. Ima tu dosta dobrih hotela, i privatnih apartmana, što u opatiji što u okolici, pa možeš vidjeti i okolna mjesta, skoknuti malo u Istru, a za wellnes recimo Thalaso Wellnes centar u Opatiji što je lani otvoren...

Ako trebaš pomoć za smještaj, javi, pa ću ti ja štogod preporučiti, ili pronaći...

:zubo:

Za one koji su tražili WEB stranicu ovog Thalasso Wellnes centra u Opatiji preko privatne poruke: http://www.thalassotherapia-opatija.hr/
Sad imate svi.

Uživajte:)

Emericzy
15.03.2007., 22:09
Zalakaros u Mađarskoj -- sat i pol vožnje od Zagreba. Odlična ponuda wellness usluga, blizu je Balaton, cijene vrlo pristojne. Idealno za vikend. neke zagrebačke agencije nude aranžmane. Ima dvadesetak hotela; meni osobno je Hotel Mendan najbolji.

Lady_Q
04.04.2007., 08:02
Koji hotel preporučate za jednodnevni wellness tretman u Opatiji?
Koja su iskustva, gdje ići, što zaobići?
Ccca cijene?

silentBOB
30.04.2007., 16:06
Bok svima.

Htio sam svojoj dragi za rodendan pokloniti Wellness dan u Toplicama. Pa se pitam dali ima nekoga tko zna nesta reci o kvaliteti tih masaza koje nude? Ima li koga koji je isprobao Wellness Centar i kako mu se cini?

Hvala.

x-type
01.05.2007., 19:50
Bok svima.

Htio sam svojoj dragi za rodendan pokloniti Wellness dan u Toplicama. Pa se pitam dali ima nekoga tko zna nesta reci o kvaliteti tih masaza koje nude? Ima li koga koji je isprobao Wellness Centar i kako mu se cini?

Hvala.

mislim da ćeš se bolje provesti u Tuheljskima koje su bog i batina za masaže i saune. u Svetom Martinu ti je sve maleno: imaš jednu tetu koja masira (možda se pojave dvije ako je gužva), u saunu stane 6 ljudi. ali imaš dosta raznovrsnu ponudu masaža. cijena: 220 kn naviše. općenito su te toplice dost skupe, pogotovo restoran. smještaj i bazenski sadržaji su prosječni. ipak, ja nisam našao niti jednu zamjerku tamo: ljubazno. čisto, ukusno, ima sve što treba. a svima koji se spremaju u Sveti Martin preporučam da se još malo strpe jer se 1.6. otvaraju novi puno veći bazeni i još nekih popratnih sadržaja.

nika007
01.05.2007., 20:15
proglašene su najuređenijim i najboljim toplicama u 2006. godini od strane turističke zajednice

meni (iako do sada samo na papiru i na monitoru:D ) izgledaju fenomenalno

dolphin1906
02.05.2007., 11:54
Bila sam u toplicama sv.Martin i odlične su. Veliki bazeni, 3 dosta velika jacuzija,ČISTO, klopa odlična, ljubazno osoblje. Sve 5!

silentBOB
02.05.2007., 14:49
OK. THX na vasim misljenjama.

mislim da ćeš se bolje provesti u Tuheljskima koje su bog i batina za masaže i saune. ...

I tebi isto na dodatnoj ideji di se moze ici.

Lilit
18.06.2007., 20:21
Dakle preporuke za welness kod nas? Opatija otpada jer nam je to ko doma, ipak bi negdje dalje... nas je par cura, isle bi autom na par dana i razmazile se tih par dana, a opet da nije preskupo... ne treba nam nesto skroz fensy ali neke kupke, masaze i tako, po mogucnosti da je ukljuceno u cijenu a ne da je sve posebno...
I koja je uopce razlika izmedju termi i welness kod nas? Terme bi kao trebale imat termalne vode ali meni se cini da se terme zove i ono sta to nema.
Hvala.

nasmijanonebo
19.06.2007., 15:51
pretpostavljam da hocete more, a opet ne predaleko, dakle istra?
umag ima dobar wellness, tj. hotel sol umag..među najboljima u hrv. al pogledaj kakve su cijene, nije bas jeftino:zubo:
(vidi http://www.istraturist.hr/Home.aspx?PageID=202&preporuka=57)
ima i porec, hotel diamant, isto nije jeftino:
http://www.valamar.com/objekt.aspx?s=o_well&j=CRO&o=HDIAMANT&t=RI&d=PO
i rovinj:
http://www.maistra.com/Home.aspx?PageID=119&year=2006&yearActive=yes&month=12&newsId=25

Lilit
19.06.2007., 22:27
ne, ne treba nam more
zivimo na moru, mi zelimo bas welnes, bazene, masazice, kupanje u cokoladi i takve gluposti :cerek: ali pogledat cu ove linkove thx :)

solar
20.06.2007., 08:16
odite u terme tuhelj - imaju super wellness!

Cofex
20.06.2007., 12:02
Yep...Tuhelj...i kraj je ljep, a mislim isto tako da su i cijene prihvatljive! -(^_^)-

the.tamara
20.06.2007., 12:18
TopLice Sv.Martin ;) ;) ;)
Jako je Lijepo, priroda je predivna... Cijene su ok, nije jako strasno ;)

Lilit
20.06.2007., 13:08
di je taj sv martin?

the.tamara
20.06.2007., 14:46
Gore na sjeveru Hrvatske, na rijeci Muri ...
http://www.toplicesvetimartin.hr/index.asp?lang=HR

Lilit
20.06.2007., 14:59
hvala svima.
iako bi voljela cut i neke dojmove? kao bili smo tamo i tamo, iskoristili ovaj ili onaj program?

rossonero
22.06.2007., 14:56
Neznam tocno kaj sve je welness. Al kaj se tice sauna, ja bio u Tuhelju i bilo mi je bas dobro. Odlicno.
Sauna kolko hoces. :D

Kad smo izasli van na parkiralise imali smo osjecaj da cemo poletit kak smo se super osjecali. :)

Lilit
22.06.2007., 17:49
@ roso

a jesu bile saune ukljuceno u cijenu ili se posebno placalo?

rossonero
23.06.2007., 10:51
@ roso

a jesu bile saune ukljuceno u cijenu ili se posebno placalo?

Na ulazu smo rekli sta sve hocemo pa su tak obracunali, dnevnu za kupanje (mislim da nekih 40 kn) i dnevnu za svijet sauna (100 kn vikendom mislim). I to je to, 140 kn, s tim da smo imali neke kupone pa smo platili jeftino, manje od 100 kn po osobi.
To je bilo prije pola godine.

Vjerujem da si ovo vec posjetila, ako nisi, proucavaj. http://www.terme-tuhelj.hr/

marlboro men
23.06.2007., 17:07
Istarske toplice možda? Ako vam je Opatija ko doma možda da pogledate ipak i u Sloveniji. Ponuda je dobra i bolje je organizirano nego kod nas...

acraba
23.06.2007., 18:57
Nemojte u Sloveniju, imamo i mi ponude skoro po cijeloj Hrvatskoj :)

cybill24
22.07.2007., 15:00
stubicke toplice su KATASROFA,voda je toliko topla da imas osjecaj da se kupas u pisalini.hrana je skupa i isto KATASTROFA.i oko tebe sami penzići.

Thurgood
22.07.2007., 19:17
čestitam sibila, o tome smo razgovarali prije 3 godine :zubo:

aaaa www.toplicesvetimartin.hr ?

bond007
22.07.2007., 20:52
da,stubičke su katastrofa,to sam skužila prije 5 godina.... najbolje je u Topuskom!!!!!

vaci
24.07.2007., 20:31
bila u tuhelju i razočarana do bola
jadni mi ako su nam ono najbolje terme :(

valjda je sv.martin malo bolji :tuzni:

tomislav10
25.07.2007., 12:15
bila u tuhelju i razočarana do bola
jadni mi ako su nam ono najbolje terme :(

valjda je sv.martin malo bolji :tuzni:

Molim te kaj fali tuheljskim? Ja mislim onamo ovaj vikend ...

bond007
25.07.2007., 19:16
Sveti Martin ili Topusko

marelica_
27.07.2007., 17:00
definitivno bi preporucila sveti martin, bila sam prosli vikend i same pohvale, superiska :top:

nina v
27.07.2007., 17:42
i ja sam u potrazi za dobrim wellnessom, gledala sam na netu moravske toplice...molim vas koji znate nesto vise, koji ste bili, da podijelite s nama.. a jeli bio tko u dubrovnik palaceu?

Ja sam bila u Moravskim toplicama u siječnju 2006. i bilo mi je savršeno. Ove godine sam bila u Mađarskoj isto u nekim njihovim toplicama i razočarana sam takoda dogodine opet idem u Moravske.

Imaju super izbor wellness sadržaja, kompleks s bazenima http://www.terme3000.si/home.php je odličan, a ciijene vrlo pristupačne, a ako odeš, svakako odi i na srnetinu u Gostilnu Šinjor :klopa:

Što se smještaja tiče, mi smo bili smješteni u apartmanima Prekmurska Vas i to je jedino što bih mijenjala za idući put, jer smještaj je bio čisto prosiječan, a plaćali smo ga 63 EUR/dan za nas dvoje.

U svakom slučaju nećeš pogriješit ako odabereš ove toplice :top: i ZAVIDIM TI :tuzni:

dragec11
29.07.2007., 17:20
Toplice su ti za penzionere!

zekoslav mrkva
30.07.2007., 14:38
ja preporucam cateske, bila sam tamo tjedan dana i nije mi bilo dosadno...
na drugom mjestu tuheljske i sv martin... ovisi kaj trazis od odmora...

crna pantera
03.10.2007., 09:15
Ljubazno molim neku preporuku...decko i ja bismo se malo htjeli opustiti na 3-4 dana i trazimo nesto ok i ukoliko je moguce ne previse skupo. Moji roditelji redovito odlaze u terme catez i odusevljeni su, neki prijatelji su mi pricali da su nase hrvatske toplice vise rehabilitacijskog tipa, a ne za odmor. Bez uvrede ali ne bi htjela biti u bazenu s nekom nonicom koja se oporavlja od operacije kuka.

crna pantera
03.10.2007., 09:24
Zaboravila sam napomenuti da razmatramo Sloveniju kao najblizu s jako dobrom ponudom, tek sada, nakon googlanja sam skuzila koliko toga ima slovenija: terme catez, olimia, dobrna, zrece, rogaska slatina, radenci, krka, terme 3000, ptuj, lendava, banovci....ima netko iskustva s njima:kava:

vaci
08.10.2007., 15:19
čatež
mislim da se hrvatske nijedne ne mogu mjerit s njima :o

anything
29.11.2007., 11:05
Terme Tuhelj - smješno za hrvatski turizam ,misle da su pravi ,a dok malo zagrebeš ispod površine takvo smeće od Wellnessa,na bazenima po ovoj zime tople vode nema:mad: :

papa štrumf
09.12.2007., 21:16
Terme Tuhelj - smješno za hrvatski turizam ,misle da su pravi ,a dok malo zagrebeš ispod površine takvo smeće od Wellnessa,na bazenima po ovoj zime tople vode nema:mad: :Inače nema tople vode ili se slučajno desilo?
Radije ostavim novce našima.

.pero vragec
10.12.2007., 15:13
Hotel Mendan u Zalakarosu,Mađarska...predobro!
Najbolji švedski stol u životu...bazeni i sauna super!

zanimljivo
20.12.2007., 15:40
E , moram ovo podijeliti s nekim:
odlučila moja majka platiti smještaj u toplicama, pa izabrala Stubičke. Za cijenu od cca 260 kn/dan očekuje čovjek ponešto, jel'te. Dakle, odvezem je ja, a kad tamo "najnoviji objekt Diana" (kako piše u prospektu) je objekt iz ranih osamdesetih s kojeg lagano otpada farba, uskih i niskih mračnih hodnika. Recepciju i ostale sadržaje dijeli sa ostalim, još starijim objektima u kompleksu, tako da ste stalno u društvu s manekenima HZZO-a i sl. U sobi kojoj se po zidovima vide fleke raznih ljudskih lučevina je TV diagonale cca 22cm i promjenili su 3 daljinca dok nisu našli jedan koji radi. U kupaoni nisu smatrali shodnim staviti sapun. Sad mi je jasno zašto na web stranicama nema ni jedne fotke soba i interijera.
Da ne kažem da mamu nitko od osoblja nije uputio gdje treba sjediti za ručkom i večerom, pa je bila osuđena na HZZO "khm-khm" skromne obroke, dok je slučajno drugi gost nije instruirao. Vrhunac je bio kad je od jednog člana osoblja nakon suhog kolača uz večeru zamolila čašu vode, pa je dobila odgovor: "Gospođo, kol'ko ja vidim, vi možete hodat' pa si sami donesite"!!! :eek: :flop:
Dakle, ljudi tamo samo po kazni!!!!!

dama19
20.12.2007., 17:19
Hotel Mendan u Zalakarosu,Mađarska...predobro!
Najbolji švedski stol u životu...bazeni i sauna super!

Slažem se!!!!Sve im je odlično!:top:

Čekić16
21.12.2007., 20:25
Ja sam prije 10 dana bio na nekom seminaru u Tuheljskim toplicama. Bilo je dosta dobro. Oni koji su bili u dvokrevetnim sobama malo su se žalili da je bilo hladno, ali meni je u jednokrevetnoj bilo super toplo. Hotel je prostran, bazeni su dobri, restoran prevelik. Sve u svemu ja bih dao ocjenu 4.

drznica
07.01.2008., 21:52
Pozdrav,

išla bih jedan dan na kupanje (i saunu:) ), pa me zanima, ako netko ima s svježim informacijama, gdje zimi otići?
Osobno, u dilemi sam između Tuhelja, Čateža i Olimie, nekako mi se čine najboljima.
Thx,

.pero vragec
08.01.2008., 13:12
Pozdrav,

išla bih jedan dan na kupanje (i saunu:) ), pa me zanima, ako netko ima s svježim informacijama, gdje zimi otići?
Osobno, u dilemi sam između Tuhelja, Čateža i Olimie, nekako mi se čine najboljima.
Thx,

Još jednom napominjem....hotele Mendan u Zalakarosu(blizu Nagykanisze),Mađarska...predobro!!!
Zašto se orijentirate samo na hrvatske i slovenske toplice???

melikrk
09.01.2008., 09:42
:)Svakako preporučam terme Olimia, Tuhelj= blijeda kopija Olimie....

Pozdrav,

Thx,

Maxum
09.01.2008., 10:34
jel zna netko koliko dođe karta za stubičke toplice? išli bi u subotu ja i 3 frenda

x-type
09.01.2008., 12:58
jel zna netko koliko dođe karta za stubičke toplice? išli bi u subotu ja i 3 frenda

ajte bolje u neke druge ;)

Maxum
09.01.2008., 14:18
ajte bolje u neke druge ;)

ma ne namjeravamo ić nikam daleko, a bio sam nedavno u tuhelju i nisam bas oduševljen. gotovo da ni nema vanjski bazen tj. ima nešto malo u sklopu unutarnjeg, klor je užasno smrdio i boljela me glava sljedećih 2 dana. u stubake sam išao puno puta kao klinac, zadnji put prije nekih 4-5 godina i uvijek mi se dopadalo tam.

*minii*
09.01.2008., 14:29
planiram otić negdje s dečkom za Valentinovo...... najradije bi u Opatiju jer mi je i najbliže....... možda na jedan dan samo........ pa me zanima ako netko već zna wellnes ponude nekih hotela za Valentinovo.....

x-type
10.01.2008., 21:22
ma ne namjeravamo ić nikam daleko, a bio sam nedavno u tuhelju i nisam bas oduševljen. gotovo da ni nema vanjski bazen tj. ima nešto malo u sklopu unutarnjeg, klor je užasno smrdio i boljela me glava sljedećih 2 dana. u stubake sam išao puno puta kao klinac, zadnji put prije nekih 4-5 godina i uvijek mi se dopadalo tam.

gle, ak ti se u Tuheljskima nije sviđalo, Stubaki ti se apsolutno neće sviđati. štoviše, smatrat ćeš to lošim iskustvom.
mene je Martin na Muri pozitivno iznenadio. nije veliko, al je sređeno. od bazena s običnom vodom nećete smrdit, ak odete u termalni, onda malo hoćete, ali nakon tuširanja nećete. zapravo, ne znam kak je po zimi, ali ljeti je meni tamo super. i apartmani su im odlični ak planirate noćit, a i hrana u restoranu.
možda ti se čini daleko, al iz Zagreba si autom tamo za sat vremena, možda kakav sitan kusur.

prilika
12.01.2008., 09:38
Bila sam u Tuheljskim toplicama u 10. mj i kupala sam se u unutarnjim bazenima, ali nije baš bilo dobro jer je bilo jako puno ljudi. Moglo bi se reći čovjek na čovjeku jer je bio dan neovisnosti-praznik i vikend. Hrana u hotelu za večeru je bila jako loša, restoran je jako velik, pa djeluje kao neka loša menza. Za doručak je hrana bolja, a sobe su male ali lijepo uređene i dosta skupe.

Na vanjskim bazenima u Tuheljskim toplicama sam bila početkom 9. mj. i ugodnije je i ljepše nego na unutarnjim bazenima, ali voda je dosta hladna pogotovo u onom bazenu gdje je tobogan.

Čateške toplice i njihovi vanjski bazeni su puno veći i ima puno više tobogana i dugih sadržaja. Cijena je samo malo veća nego u Tuheljskim, recimo nekih 10 kuna, iako je prije bila veća razlika u cijeni. Iz Zagreba je čak i malo bliže do Čateških, nego do Tuheljskih. Iako je zimska revijera i bazeni u Čateškim dosta mala i nema velikog bazena za plivanje, a i dosta je zagušljiva i nema zraka. Za ljeto su Čateške zakon i njihova ljetna rivijera je super. :top:

BOIVA
12.01.2008., 18:06
:)Svakako preporučam terme Olimia, Tuhelj= blijeda kopija Olimie....

Planiramo u Olimiju otići početkom veljače. Koji hotel preporučuješ? Da li se bolje isplati rezervirati direktno ili preko agencije?
Da li je bolje odmah uplatiti neki od paketa ili birati sadržaje na licu mjesta?

Maxum
12.01.2008., 18:27
gle, ak ti se u Tuheljskima nije sviđalo, Stubaki ti se apsolutno neće sviđati. štoviše, smatrat ćeš to lošim iskustvom.
mene je Martin na Muri pozitivno iznenadio. nije veliko, al je sređeno. od bazena s običnom vodom nećete smrdit, ak odete u termalni, onda malo hoćete, ali nakon tuširanja nećete. zapravo, ne znam kak je po zimi, ali ljeti je meni tamo super. i apartmani su im odlični ak planirate noćit, a i hrana u restoranu.
možda ti se čini daleko, al iz Zagreba si autom tamo za sat vremena, možda kakav sitan kusur.

evo upravo sam se vratio iz toplica. isli smo prvo do stubaka pa smo pitali jel smijemo samo vidjet kak je. kad smo vidli da je prosijek godina 194 okrenuli se i otisli u tuheljske i bilo je cist ok. nista onda drugi put cemo do Martina na Muri:top:

obi_u_konobi
27.01.2008., 23:19
Pozdrav,
moze li mi netko objasniti kako doci do Tuheljskih toplica bez auta, tj. koji busevi voze iz Zagreba prema tamo ili vlak i kolika je otprilike cijena?

x-type
28.01.2008., 11:12
Pozdrav,
moze li mi netko objasniti kako doci do Tuheljskih toplica bez auta, tj. koji busevi voze iz Zagreba prema tamo ili vlak i kolika je otprilike cijena?

www.akz.hr

imaš redovne bus linije iz Zagreba, uglavnom su za smjer Desinić (onaj u Zagorje, ne karlovački ;) ), kaže da je 35 kn jedan smjer

SmoothOperatress
28.01.2008., 11:30
U Stubacima upad 35kn, moze se i klopat, pa je cijena sa ulazom 45kn...prica mi frendica danas da je ok, pogotovo vanjski bazen, s toplom vodom i parom...zaletit cu se kojih tjedan dva, hocu plivat pod zvijezdama:cerek::D, petkom i subotom radi do ponoci negdje
...di jos ima tih vanjskih bazena s toplom vodom, da se moze plivat i zimi?

ane_007
28.01.2008., 17:00
moji roditelji redovito odlaze već godinama u čatež i prezadovoljni su, ove godine su se malo mislili da li da posjete sv. martin i još sam ih nagovarala da idu tamo jer sam čula da je dobro, ali oni opet otputovali u čatež, baš su sad tamo i uživaju, navikli se i neće nigdje drugdje

đepna_venera
31.01.2008., 11:55
Namjeravam sa dragim otputovat na par dana u nekakvi wellness, ali nikako odlučit koji.

Molim sve koji su imali dobrih iskustava sa nekim termama ili sl. da napišu...
Mi bi bazene, masaže, i sl., a razmišljam se između Opatije, Tuheljskih, sv. Martina ili preporučate nešto još bolje:D

Ajmo preporuke!!!:mig:

Splenda
31.01.2008., 11:59
tražilica je vrlo koristan forumski alat. :s

A_N_A
31.01.2008., 14:13
Odi na www.vikendi.net i tamo imaš odabir wellness po regijama. U Opatiji toplo preporučam http://www.lifeclass-opatija.net/hr/dozivljaj_za_konac_tjedna
jer je povoljno, a Tuhelj i Sv. Martin su mi oba super!
Čak i prije Sv. Martin, ali ne znam gdje živiš, pa je možda malo daleko. Bila sam jednom i oduševila se! U Tuhlju sam svako malo, ali sve to jedan dan, nikad nisam uplatila neki aranžman.

đepna_venera
02.02.2008., 14:02
hvala Ana, ovo što si mi preporučila u Opatiji mi se sviđa...zvat ću da vidim ima li mjesta:top:

đepna_venera
03.02.2008., 15:09
koliko se treba vozit autom od Zg-a do termi Olimia??

i treba li na granici sa SLO imati u ovom periodu zimske gume/lance jer sam čula da su vrlo rigorozni po tom pitanju??

x-type
03.02.2008., 18:54
koliko se treba vozit autom od Zg-a do termi Olimia??

i treba li na granici sa SLO imati u ovom periodu zimske gume/lance jer sam čula da su vrlo rigorozni po tom pitanju??

oko sat vremena, malo više. treba imati zimsku opremu do 15.3. i mogu vas vratiti s granice ako nemate, da

Beduin
03.02.2008., 22:28
Ja sam bila u Čateškim više puta i mislim da je super za ljude s djecom jer ima puno animacija za njih!!!!

mighty_aphrodite
04.02.2008., 10:16
Bila sam prije tjedan dana u Termama Olimia, i treba 1 h, pola sata do Tuhelja + još pola sata.
Kakva zimska oprema? Jel to ozbiljno? Bila sam dvaput u Sloveniji zadnji mjesec i nisu me niš pitali/ trebam li napomenut da nemam zimsku opremu :eek: Sad ću se valjda smrzavat svaki put kad prelazim granicu.
Inače od tih toplica, najbolji je Čatež- definitivno. Posebno zimi, ako hoćete nekakve dodatne sadržaje. Ljeti je dobar i Tuhelj ( ali gužva!!!), i Olimia. U Tuhelju je odličan Svijet sauna.

sasa80
04.02.2008., 15:38
Ja sam bio jučer u Stubakima...unutarnji bazen je totalna katastrofa, mislim kaj se tiče vode i veličine bazena sve ok, al stvarno je već dotrajalo i čini mi se nekako prljavo, pogotovo onaj plastičan odvod oko bazena, ali zato vanjski bazen je fenomenalan, bio sam oko 8 navečer tako da je po mraku doživljaj još bolji, voda je stvarno topla, super su vodene masaže, vodopadi, para, a iznad tebe zvijezde...mrak!! mislim da vrijedi 35kn unatoč svim ostalim zamjerkama...
Tuhelj za razliku od Stubaka ima mrak unutarnje bazene, dobro su riješeni ormarići i garderobe, ali vanjski bazen im je katastrofa (ustvari to nije bazen nego neki prolaz...), a uz to u unutarnjim bazenima mi je voda premlaka (osim u jednom manjem), a i kad se izađe iz bazena je hladno...za 50kn moglo bi biti bar malo toplije...
S obzirom da obožavam noćno zimsko kupanje, moj adut je vanjski bazen u Stubakima ;)

melikrk
07.02.2008., 11:16
Slažem se da je u Tuhelju malo prehladno, a unutarnji topli bazen bi bio ok, da radi sve špricalice i vodeni tok, ali očito štede...
Jos nervira sto u svijetu saunu na tusevima cesto puta nema tople vode...
Sto se tice hrane u hotelu, jedina mi je zamjerka mali izbor jela za večeru.. Po tom pitanju bi se trebali malo vise ugledati na terme Olimia....:s

Tinuviel86
10.02.2008., 22:10
Što je sa Krapinskim toplicama? Ne tražim neki luksuz tamo, čisto da se dečko i ja malo maknemo nekud. Nego, kakvo je tamo stanje sa unutranjim bazenima i gdje su oni uopće? U hotelu nekome ili...? Mi bismo si uzeli apartman neki van hotela prek vikenda, pa me zanima kako ide to ovako s upadnima "iz vana".

BOIVA
11.02.2008., 17:45
Nešto sam čula da Krapinske trenutno renoviraju... Sad neznam dal cijele ili samo dio. Provjeri prije nego što odeš....

Mi smo prošli vikend bili u Termama Olimija! Oduševile su nas saune. Kakva je razlika između njihovih i sauna u Tuheljskim? Koje druge toplice imaju isto tako dobre saune?

jelena-85
11.02.2008., 19:39
ja idem slijedeći vikend na 3 dana u stubičke i sad ste me malo preplašili svojim postovima...šta je stvarno loše (tj. prljavo)?? inače jel bilo puno ljudi (gužva i to)?

Tinuviel86
18.02.2008., 15:32
ja idem slijedeći vikend na 3 dana u stubičke i sad ste me malo preplašili svojim postovima...šta je stvarno loše (tj. prljavo)?? inače jel bilo puno ljudi (gužva i to)?

I...? Kako je bilo :mig:? Podijeli iskustva!

melikrk
18.02.2008., 16:06
[QUOTE=BOIVA;12594097]Nešto sam čula da Krapinske trenutno renoviraju... Sad neznam dal cijele ili samo dio. Provjeri prije nego što odeš....

Mi smo prošli vikend bili u Termama Olimija! Oduševile su nas saune. Kakva je razlika između njihovih i sauna u Tuheljskim? Koje druge toplice imaju isto tako dobre saune?[/QUOT
Terme Olimia imaju veći broj sauna od Tuhelja....

benzina
23.02.2008., 21:15
Ljudi, dajte mi neki koristan savjet i komentar....
Gdje otići 3-4 dana (vikend program) sa dragim....koji wellness? Imate li iskustvo i kakvo?:)

jelena-85
24.02.2008., 18:52
ajme kako je bilo??? pa bio je to doživljaj iz ex yuge.sve odiše tako. hotel je ostao u takvom stilu, tete u hotelu nose borosane...
inače nutarnji bazen bi bio ok da ima ventilacije pa da se može disati i da odvodi kraj ruba bazena ne smrde kao mokar pas...
vanjski bazen, tj. kao poluotvoreni je bio relativno ok (pogodili smo odlično vrijeme) ali nema se šta raditi. vodeni topovi (čitaj jedna cijev i dva slapa) se naizmjence pale, što znače da nikad ne rade u isto vrijeme. podvodne masaže (oko 8 cijevi) su ok ali nema šanse da dođeš na red od svih penzionera koji doslovno čekaju na red 2 metra dalje.
za večeru 2 menija (riba i piletina) od čega piletine nema...pa kakvo je to zagorje bez piceka?
noć sub/ned su neki divljaci imali party i slušali cajke...ne razumijem kako ih nitko iz hotela nije upozorio...svirali su i derali se cijelu noć...koma!!!
soba je bila, pa zanimljiva...krevet je škripao nenormalno da je dragi izjavio da ne može oko u očnoj duplji pomaknuti da ne zaškripi. izolacija koma...kad u susjednoj sobi puštaju vodu u wc-u nema šanse da čuješ svoj tv...
svjetla točka bilo super toplo i sunčano vrijeme pa se dalo izdržati na tom vanjskom bazenu.

srećica
25.02.2008., 18:40
Terme Ptuj. Hotel Primus.
Odlična hrana, odlična usluga.
Saune fantastične.
Novootvoreni hotel.
Preporučam!

yvanna
01.03.2008., 22:32
da li itko zna koliko kosta cijena jednodnevnog izleta u termama catez? na njihovoj str samo ponude sa nocenjima pa.. ako itko zna - unaprijed se zahvaljujem!! :)

Kalfaluk
01.03.2008., 22:57
http://www.terme-catez.si/hr/catez/riviera/zimska/karte/

Anne Elliot
02.03.2008., 22:45
Gdje otići 3-4 dana (vikend program) sa dragim....koji wellness? Imate li iskustvo i kakvo?:)

definitivno terme Olimia, išla sam ove i prošle godine i oduševljena sam
, jedva čekam opet :top: sve je super organizirano sređeno, nije daleko a ni preskupo..... nije loš ni sv. martin na muri, ali nekako osim bazena tamo nemaš što tražiti...

dama19
03.03.2008., 13:00

Mađarska ,Zalakaroš , hotel Mendan! :top:To ti je nekih sat i pol vožnje autom od Zg. Meni je tamo sve bilo odlično, pogledaj si na njihovoj stranici imaju ti već napravljene pakete tak da si svatko može naći šta mu paše.

la-di-da
18.03.2008., 15:34
kaj je onda bolja preporuka -terme olimia ili terme tuhelj? ili je ustvari svejedno

sasa80
25.03.2008., 15:39
ljudi, jel može netko nabaviti godišnju kartu za kupanje, npr. za Stubake, dakle ne moraju biti neke fensi-šmensi toplice?? naravno spreman sam za to pošteno platiti ;)

mexomag
25.03.2008., 21:38
Evo da podijelim s vama svoj "dozivljaj" odlaska u Bozovačke toplice. Bazeni su renovirani prije nekoliko godina po mojoj slobodnoj procjeni ali od tada nisu odrzavani. Tobogan i vanjski dio bazena s grijanom vodom ne radi iz nepoznatog razloga. Mostići na bazenu su napravljeni od metala pa su naravno na više mjesta korodirali. Tuševi također zapušteni i zahvaćeni hrđom. Sauna je pravi primjer socijalizma zapuštena peć visi iz zida, jako jadno. Što se tiče gastro ponude prestrašno restoran rivijera u sklopu bazena nudi smrznute ćevape PIK Vrbovec ili nešto slično. Najjače mi je da ispred saune piše uputa za korištenje na kojoj stoji da se nakon saune preporuča popiti 1 litra negazirane vode no kada u restoranu ili caffe baru upitate da li imaju vode u bočicama naravno nemaju još vas u čudu gledaju. Iznad bazena je stakleni krov koji bi trebao propuštati sunčevo svjetlo ali od ptičjeg izmeta teško da se koja zraka probije do bazena.

Eto pa ko voli cijena ulaznice je 30 kuna sauna još 30, a soja smrznuti ćevapi 25

cagliostro
28.03.2008., 19:58
kaj je onda bolja preporuka -terme olimia ili terme tuhelj? ili je ustvari svejedno

Ako nije prekasno, moja preporuka - Olimia, idem tamo već nekoliko godina, na produžene vikende, uglavnom zimi i stvarno je super, sauna svijet je odličan, masaže isto tako, imaš čitav kup raznih tetmana, masaža i sl., meni je uvijek poseban doživljaj kupanje u vanjskom (grijanom :)) bazenu okružen snijegom....
ako ne želiš spavati u hotelu, možeš nači sobu ili apartman u Podčetrtek

gabriel - 4300/55
31.03.2008., 17:53
kako to da nitko od vas nije ni spomenuo bizovac? pregledao sam sve linkove ostalih toplica koje ste naveli na ovih pet stranica ovog topika i čini mi se da je bizovac po kvaliteti smještaja, veličini bazena i ostaloj ponudi sasvim ravnopravan ostalim toplicama plus ima slanu vodu. nije valjda da ste vi svi koji ste do sada pisali na ovom topiku iz zagorja i međimurja?

sasa80
31.03.2008., 19:00
ja sam recimo iz ZG-a, a samim time mi je bliže Zagorje ili Slovenija...iako nije loša ideja... ;)

mexomag
01.04.2008., 18:13
kako to da nitko od vas nije ni spomenuo bizovac? pregledao sam sve linkove ostalih toplica koje ste naveli na ovih pet stranica ovog topika i čini mi se da je bizovac po kvaliteti smještaja, veličini bazena i ostaloj ponudi sasvim ravnopravan ostalim toplicama plus ima slanu vodu. nije valjda da ste vi svi koji ste do sada pisali na ovom topiku iz zagorja i međimurja?

Pa tri posta iznad tvoga sam opisao svoj posjet Bizovcu

gabriel - 4300/55
01.04.2008., 23:04
Pa tri posta iznad tvoga sam opisao svoj posjet Bizovcu

je...ga ...
a pročitao sam svih pet strana samo da nađem neki utisak o njima. valjda nisam to mogao povezati sa njima jer su se na svojoj web-stranici stvarno debelo ishvalili.

Hellgirl
16.05.2008., 14:54
Molim preporuke kamo otići a da nije prepredaleko od Zagreba? Terme Tuhelj? Toplice Sveti Martin? Nešto treće?
Htjela bih kombinaciju bazena, whirpoola, sauna i masaža. Molim ideje, prijedloge, komentare, iskustva!

Zeleni
17.05.2008., 15:27
Mene isto zanima tako nešto, ali sa noćenjem, vikend za dvoje :top:

Hellgirl
23.05.2008., 08:29
Što je ovo, zar se nitko ne brćka po bazenima?

BOIVA
23.05.2008., 09:38
Terme Olimia u Sloveniji, definitivno!!
Nisu daleko, malo dalje od Termi Tuhelj, ali sa druge strane granice.
Mi smo bili na vikendu ove zime. Bilo je fantastično! Kolko mi je poznato, imaju najviše sauna od svih Termi u Sloveniji (i Hr, naravno), a masaže su vrhunske!

hrks
23.05.2008., 16:35
Ja sam bio u hotelu Alan u Starigradu Paklenica...bazen u wellnessu nije prevelik, ali druga ponuda je zakon, a nekih 1,5 h od Zagreba...

x-type
01.06.2008., 22:50
nakon današnje posjete Čateškim toplicama moram iznijeti svoje mišljenje o njima. dakle, te toplice su jebeno razvikano SRANJE!!! (da, dat ću si karton za deranje). sranje, sranje, sranje! teško!!! dakle, spakiramo se frend i ja danas i idemo se odmorit malo, reko bit će malo sauna, malo jacuzziji, bazeni. i onda šok: najrazvikanije toplice na ovim prostorima pa i šire imaju odvojene unutarnje i vanjske bazene. meni je to prestrašno i nikad to nisam niti mislio da bi moglo postojati. naravno da se upad plaća odvojeno za sve. i sad se treba odlučit: nabrijao sam se na saune, a ak odemo unutra, onda nema sunčanja. i šta ću onda iznutra gledat kak je vani 30°? nema šanse. odemo van. upad 12€. ajd, reko, bar na slikama izgleda atraktivno, nauživat ću se u jacuzzijima. a kad ono kita od labuda 3 nekakva žgoljava jacuzzija. e, da, i jedan od bazena je imao jedan "jacuzzirani" dio di voda onako izvire iz poda. 3 ona vodopada za ramena i to je to. e, vidio sam i jedan onaj masažer iz zida bazena za leđa koji nije radio. bazen s valovima isto nije radio. na kraju mi je najzanimljiviji dio bilo ono plutanje na šlaufu na umjetnoj rječici, to je zgodno izvedeno. 2 nekakve atrakcije (1 tobogan i 1 nešto di se spuštaš 10tak sekundi u gumenom čamčiću po plastičnom toboganu) i to je to. ima za djecu fora 2 bazena.
a prema opisima i viđenom na reklamama ja sam očekivao prštanje i jacuzzije na sve strane i čuda neviđena. pa onaj siroti Sveti Martin sa svojim jednim unutarnjim i jednim vanjskim bazenom ima istu količinu tih pizdarija ko Čatež sa 6 vanjskih bazena. presvlačionice su iz doba Jugoslavije i ima ih dvadesetak (od kojih su neke vječito zaključane), ormarići uglavnom potrgani tak da stvari nosite sa sobom ili ostavite u autu :rolleyes: fizički izgled bazena loš do prosječan. noviji izgledaju prosječno, stariji izgledaju socijalistički.
kad se tome svemu doda još autobus pun naših istočnih susjeda na proputovanju koji zaokpiraju dio bazena, donesu si pive na obalu, piju, puše i namaču se, dojam je stvarno koma.

preporuka: izbjegavati ljeti. za unutarnje ću dati ocjenu u 11. mjesecu jer me dotad Čatež neće vidjeti. ako unutarnji zadovolje, onda će me vidjeti samo zimi. ljeti nikad više.

ombia
01.06.2008., 22:56
Prestrasna cijena. To je dnevna karta ili? Svejedno je skupo. Ja cijeli dan uzivam za 8 eura a sve poradi blazene konkurencije, kad je u gradu nekoliko takvih centara, bore se za musterije. Ali najcesce odem na 2-3 sata za 5 eura, jer ako je cijeli dan u pitanju volim ipak otici iz grada koji svaki dan gledam.

I borj svlacionica :D

nasmijanonebo
02.06.2008., 08:01
ajoj ajoj..i ja jucer bila u catezu (nije 1.x) i meni je bilo sve 5, jer nase toplice ljeti nemaju toliko sadrzaja -ni tuhelj (tuhelj nema ni 10% sadrzaja kao catez), ni sv.martin na muri (iako sv. martin na muri zatvoreni bazeni su meni najdrazi i same pohvale!)..
prvo, catez stvarno ima sve i slapova, i sporu irjeku, i tobogana i olimp.bazen i djecje bazene i gusarski otok i jacuzije itd itd (a pitanje garderobe, pa necu se ubiti sto ne stima to) i koliko god ljudi je bilo, opet je bilo mjesta i za uzivanciju u svemu, i tobganima i plivanju i suncanju u hladu itd...
stvarno, sto se tice toplica ljeti, catez je najbolji izbor (a volim i plivanje i uzivanciju po toboganima i djecjim radostima :-)
.ja isprobala sve toplice u hrv. i zimi i ljeti

x-type
02.06.2008., 15:33
ajoj ajoj..i ja jucer bila u catezu (nije 1.x) i meni je bilo sve 5, jer nase toplice ljeti nemaju toliko sadrzaja -ni tuhelj (tuhelj nema ni 10% sadrzaja kao catez), ni sv.martin na muri (iako sv. martin na muri zatvoreni bazeni su meni najdrazi i same pohvale!)..
prvo, catez stvarno ima sve i slapova, i sporu irjeku, i tobogana i olimp.bazen i djecje bazene i gusarski otok i jacuzije itd itd (a pitanje garderobe, pa necu se ubiti sto ne stima to) i koliko god ljudi je bilo, opet je bilo mjesta i za uzivanciju u svemu, i tobganima i plivanju i suncanju u hladu itd...
stvarno, sto se tice toplica ljeti, catez je najbolji izbor (a volim i plivanje i uzivanciju po toboganima i djecjim radostima :-)
.ja isprobala sve toplice u hrv. i zimi i ljeti

ima to sve nabrojano, ali u zaista mizernim količinama koje ne opravdavaju ulaznicu od 12€. i još mi ne ide u glavu kako se ne mogu kombinirati unutarnji i vanjski bazeni, to mi je prestrašno. slapovi? to tamo ne postoji. postoje 3 ona masažera za leđa i jedna gljiva.

nasmijanonebo
02.06.2008., 15:46
ima to sve nabrojano, ali u zaista mizernim količinama koje ne opravdavaju ulaznicu od 12€. i još mi ne ide u glavu kako se ne mogu kombinirati unutarnji i vanjski bazeni, to mi je prestrašno. slapovi? to tamo ne postoji. postoje 3 ona masažera za leđa i jedna gljiva.

ja platila 9 eura,jer sam bila od 15h (ta cijena je od 15h nadalje)..
a cuj, za slovenski standard to njima nije puno...ipak imaju dosta vece place od nas,i dosta toga jeftinije nego u nas..
al kad pogledas kak tuhelj izgleda i ostale toplice u HR -catez je stvarno daleko ispred nas..tuhelj kosta 60 kn, a nema ni 10% sadrzaja od cateza..a 9 eura za catez je 67 kn, dakle malo skuplje od tuhelja, puno blize od zg a 10x bolji od tuhelja (tuhelj kao primjer, jer mnogi su kao odusevljeni tuheljom, meni je tamo jedino svijet sauna za preporuku)
ne znam, ja kome god sam preporucila catez, svi zadovoljni :-)
e sad, nisam putovala po toplicama po svijetu pa ne znam kak je vani (bila u mađarskim toplicama -ima ih bezbroj po cijeloj mađarskoj i na tom sam im zavidna :-) )
e da, moravske toplice su isto super uređene,ima sadrzaja dosta, moja ekipa bila i u zatvorenom i otvorenom i preporucuju..

x-type
02.06.2008., 16:26
kak je u Podčetrtku (Olimia), jel bio tko tamo?

cif
03.06.2008., 15:23

Ako ti treba FUN trebaš isprobati ovo :)

http://www.terme3000.si/home.php

nasmijanonebo
04.06.2008., 10:22
Ako ti treba FUN trebaš isprobati ovo :)

http://www.terme3000.si/home.php

da, bio mi brat s ekipom i kaze da su moravske stvarno fun :-)

Annnete
04.06.2008., 10:28

Meni je fenomenalno tamo. Bili smo u Olimiji 1.5., 4 dana, hotel Breza, usluga i hrana fenomenalna. Bazeni odlicni. To mi je drugi put u Olimiji, prvi put sam bila prosle godine, tada sam bila u bungalovima.

Fairy Nuff
04.06.2008., 11:01
Zanima me može li se do Čateških toplica stići nekako drugačije osim autom? Npr. vlakom ili autobusom? Ništa ne mogu naći prek neta, pa molim vaša iskustva. Zahvaljujem! :)

nasmijanonebo
04.06.2008., 11:18
Zanima me može li se do Čateških toplica stići nekako drugačije osim autom? Npr. vlakom ili autobusom? Ništa ne mogu naći prek neta, pa molim vaša iskustva. Zahvaljujem! :)

ja prije 10 godina isla vlakom lokalnim od zg do dobove (a stane i u brezicama i vidim da jos vozi taj vlak) i onda pjesacila do cateza, nisam vise od 45 min pjesacila..
od brezica do cateza ima 3 km, pa mozes vlakom do brezica i pjesacis 3 km..
za ostale opcije ne znam..

Ed Wood
04.06.2008., 15:53
U Sv.Martinu sam bio nedavno. Neke stvari su za 5, a neke za nedovoljnu ocijenu.
Apartmani u kojima smo bili smješteni su izvanredni; uredni, vrlo prostrani, lijepo izgledaju, okolo uredno, osiguran parking. Sjajno.
Unutrašnji bazeni i jacuzziji dobri, bez neke zamjerke. Vanjski nisu radili pa ne mogu ocijeniti.
Wellness- premali prostorno i premalo sadržaja. Budući da mi je to glavni razlog zašto sam tamo išao to je razočaranje. Samo jedna finska i turska sauna. Puno premalo. U sklopu wellnessa nema jacuzzija ili hot tuba, kao ni ledenog bazena što je neoprostivo.
Hrana- grozota. I u pansionskom restoranu i u a la carte restoranu. Neukusno i staromodno. Ali u blizini je jedan spektakularan restoran, Mala hiža, i pravi bi grijeh bio za svakoga tko je u blizini da se ne počasti obrokom tamo.
Ostali sadržaji- premalo. Pohvale za travnati teniski teren, ali nedostaje još nešto za aktivnosti- tipa mini golf ili sl.
Sve u svemu, OK za vikend. Dulje od toga bi poludio od dosade.

cif
06.06.2008., 07:39
da, bio mi brat s ekipom i kaze da su moravske stvarno fun :-)

Evo ovo je najnovije:
http://video.google.de/videoplay?docid=-6308468028293696068&hl=de

Weedeemer
02.07.2008., 13:54
u vezi putovanja do čateža,

ako bi isao autom (od starog) jel mogu uopce prec granicu...
(podrazumijeva se valjda da stari nece biti u blizini) :D

hvala

papandopulo
10.07.2008., 19:35
Kako doci do Sv.Martina na Muri busom ili vlakom?
kazu da mogu busom do Čakovca i onda lokalnim busom do toplica.
Ima netko neku ideju?
pomagajte

vendella
13.07.2008., 14:34
Trebalo bi mi malo informacija iz prve ruke... zadnjih dana kopam po stranicama raznih toplica, a sad eto da još malo zatražim tu savjet... Što vam se čini koje toplice bi bilo najbolje za preporučiti za ljude od 50-60 godina? nekako sam im suzila izbor na Olimiu, Moravske i Sv. Martin. U Čatežu su bili, i bilo je ok no sad bi negdje drugdje... kako Olimia stoji sa zatvorenim dijelom jer ne mogu baš naći nikakve fotke bazena u zatvorenom...? Ima li netko tko je možda bio u svim navedenima pa da proba neku usporedbu napravit....

Casablanca10
23.07.2008., 15:35
upravo stigao s mini turneje...

bio sam u Istarskim toplicama ( gratis), te plaćeno ( 27 eura) Aqualand u Italiji ( Lago di Garda) u sklopu Canavalanda. http://www.canevaworld.it/aquaparadise/
živim u Daruvaru ( otvoren prije cca 1 mjesec ) Aquapark. Bio i tu. http://www.blog.hr/print/id/1624788764/otvorenje-termalnog-vodenog-parka-aquae-balissae-u-daruvaru.html
bio u MAđarskoj u Barczu ( odmah preko granice via Virovitica). http://www.termalportal.hu/cgi-bin/tp/index.cgi?c_id=37&lang=cro&session=
bio u Stubičkim prije par godina. http://www.bolnicastubicketoplice.com/crohome.php
bio u SV MArtinu prije par godina. http://www.toplicesvetimartin.hr/index.asp?lang=HR
bio u Bizovcu prije 2 godine. http://www.bizovacke-toplice.hr/cms2.php
vratio se danas tj, bio pokraj ali nisam ulazio Olimie - Slovenia. http://www.terme-olimia.com/si/

Inače uživam u vratolomijama, dakle sve vrste tobogana i sl. sranja, padanja, skokova , vrtnje i sl...

davat ću ocijene od 1-5 ( pokušat biti max realan)

Aqualand Italija - kompletnost ponude 2 (hrpa tobogana i bazena, vratolomije, ležanje na suncu i hladu, nema nikakve dodatne ponude tipa masaže i sl,)
- atraktivnost i raznovrsnost vodene ponude 5 ( adrenalin na vrhuncu, ima zabava i bez vratolomije , za labija srca, dječji vodeni park itd.)
- čistoća 4 ( iako je otvorenog tipa i puno zelenila i "more" ljudi, vrlo vrlo uredno)
- sigurnost 5 ( čuvara ko u priči, vrlo susretljivi, komuniviraju englesku solidno, ali istodobno u svezi mjera opreza i zaštite strogi)
- gastronomija 1 ( u sklopu kompleksa, samo brza hrana)
- wc 3 (za toliko ljudi, toliko dobnih skupina, čak i zadovoljavajuće)
Aquapark Daruvar - kompletnost 1 ( bazenčići do pupka ( za mojih 175 visine), 2 tobogana, od toga jedan mini mini, a ovaj veći se dodatno plaća 5 kn po spustu fuj fuj, i to je sve, da i mirna rijeka ccc...))
- atraktivnost i raznovrsnost vodene ponude 2 ( ni sam ne znam zašto sam dao 2 a ne 1, valjda zbog ta 2 tobogana)
- čistoća 2 ( n znam opet zašto 2 a ne 1, valjda jer je još sve novo, ali u biti katastrofa od sanitarnog čvora do pločica, do vanjskog okoliša)
- gastronomija 2 ( ovo nije objektivno jer nisam ništa naručivao, ali čuo sam od drugih, klasika, čevap pizza...i restoran gleda na parking i glupu ulicu umjesto da je okrenut na bazen)
- sigurnost 1 ( nigdje žive duše nema)
- wc 1 ( ima 1 ćistačica koja čisti cijeli kompleks, pa wc plivaju u mokarći, papiru itd, bljak)
BArcz Mađarska - ( več opisao na jednom forumu pa copy past)
- 1 nutranji bazen za djecu
- 1 nutarnji olimpijski bazen preko 2 m dubine s cca 8 staza
- 3 "naftna " bazena s 3 različite extra vruće temperature vode
- 1 jakuzzi nutarnji za cca 6 osoba
- tribine u 3 reda, ispod kojih su masažne sobe
- 2 saune kapaciteta cca 6-8 osoba svaka
- 1 bazen kada unutar saune
- 3 vanska bazena dubine cca 1,20 u kojima je
- 14 masažera za leđa
- 6 masažera za noge
- 2 tuš masažera za ramena
- 2 masažera za stopala
- 4 masažera ležeća za cijelo tijelo
- 2 dječja bazena od kojih je 1 s tobogančićem
- 1 olimpijki vanjski bazen s cca 6 staza, preko 2 m dubine

- igralište za djecu s ljuljačkama, toboganima, kučom za penjanje, pijeskom itd...
- 2 teniska betonska terena

3 restorana
- a) unutranji veliki s terasom i pogledom na bazen
- b) nutarnji
- c) vanjski tipa šank s slamnatom kučicom

- prirodno veliko cvijeće cca 10 komada, što unutar što vani
- pločice "mozaik" u nekoliko nijansi boja u kombinaciji s običnim pločicama
- staklene površine zidova u drvo- staklo varijanti, imaju"tuljke" nečujne za odparavanje površina zbog možebitne kondenzacije vlage
- strop od drveta

- 2 čuvara spasioca za nutarnje bazene u svakoj smjeni
- 3 čuvara spasioca za vanjske bazene u svakoj smjeni

- kontrolirana temperature vode svakih 15 minuta na svim bazenima

- 2 čistačice u svakoj smjeni

- ocjena čistoće na skali 1-10 za 11.

- cijena dnevne ulaznice za korištenje svega navedenoga od bazena, sauna, jakuzzija je

35 kn po osobi
slovima: TRIDESET PET KUNA

pojednostavljeno - ponuda 5
- vodeni sadržaji 4
- čistoća 5
- gastro 3
- sigurnost 5
- wc 5

Istraske toplice - ponuda 4 ( imaju sve masaže, nisam skužio solarij, hmmm, imaju i fitnes)
- vodeni sadržaji 1
- čistoća 4
- gastro 4 ( njihova kuhinja, švedski stol, ukusno) malo nategnuta četvorka, ali eto zbog obilnosti
- sigurnost 1
- wc 4

Olimia Slovenija - nemogu ocijeniti jer nisam bio... ali za želnje vodenih aktivnosti na cca 500 m dalje od glavnog parka je novootvorni Aqualand, imaju dosta tobogana, i dosta bazenja u zelenilu izgleda vrlo primamljivo

Stubičke - ponuda 2
- vodeni sadržaji 1
- čistoća 3
- gastro 3
- sigurnost 1
- wc 3

Sv Martin - ponuda 4
- vodeni sadržaji 4
- čistoća 5
- gastro 3 ( malo sam nategnuo jer mi je bilo ukusno)
- sigurnost 2
- wc 4
Bizovačke toplice - ponuda 3
- vodeni sadržaji 3
- čistoća 1
- gastro 1 ( malo sam nategnuo jer mi je bilo ukusno)
- sigurnost 2
- wc 1
e sad u sve to treba uklopiti i cijene...
a to je vrlo teško jer se na dijelu njih i nešto dodatno plaća pa to sve mijenja na stvari

ali iz mog iskustva ako zanemarimo novce( recimo da nam oni nisu važni ( recimo))
1. Aquaparadise Italija
2. Barcz MAđarska
3. Olimia s obavezno Aqua parkom Slovenija
4. Sveti MArtin na Muri
5. IStarke toplice
6. Bizovačke toplice
7. Aquapark Daruvar
8. Stubičke toplice

eto ako sam kome pomogao ili odmogao

bond007
12.08.2008., 14:17
jel mi može tko reć u vezi Krapinskih toplica nekaj?
zadnji put sam bila tamo pred nekoliko godina,

1.zanima me kolko je upad za odrasle ?
2. parking...dali se plaća ili se može gdje besplatno parkirat na cijeli dan?
unaprijed hvala na pomoći

Nikki_87
16.08.2008., 09:08
jel mi može tko reć u vezi Krapinskih toplica nekaj?
zadnji put sam bila tamo pred nekoliko godina,

1.zanima me kolko je upad za odrasle ?
2. parking...dali se plaća ili se može gdje besplatno parkirat na cijeli dan?
unaprijed hvala na pomoći

parkiras for free cijeli dan . upad je mislim 20 kn ali rade samo 2 bazena . uglavnom toplice ko toplice su u rasulu ali ima tople vode. trenutno sam u njima kod bake na praznicima. negdje sljedece godine bi se trebali otvoriti unutarnji bazeni koje grade vec 10godina!!!!!!! ali to bi trebalo bit super.
iako su na samom izvoru tople vode i imaju sve predispozicije za prekrasne toplice - tuga i jad.

Božo*
28.08.2008., 08:16
parkiras for free cijeli dan . upad je mislim 20 kn ali rade samo 2 bazena . uglavnom toplice ko toplice su u rasulu ali ima tople vode. trenutno sam u njima kod bake na praznicima. negdje sljedece godine bi se trebali otvoriti unutarnji bazeni koje grade vec 10godina!!!!!!! ali to bi trebalo bit super.
iako su na samom izvoru tople vode i imaju sve predispozicije za prekrasne toplice - tuga i jad.

slažem se, i ja već niz godina nisam bio i nisam se kupao u krapinskima, ali prije nekoliko mjeseci sam imao prilike proći pored njih i vidjeh da ništa nisu napravili, a šteta.. mjesto je ok, a i toplice u (bile) ok :(

new media
01.09.2008., 14:57
Bila sam u Budimpesti, pre neki dan, u Széchenyi banji (http://yahti.com/2008/09/banje_budimpeste.html)
Vrlo specificno - pozitivno - iskustvo, zbog klasicne arhitekture

prilika
02.09.2008., 11:46
Prošlu nedjelju sam bila u Termama Jezerčica, odvojeni dio Stubičkih toplica i to je stvarno jad i bijeda.

Ne bi više nikada tamo išla. Ipak su Tuheljeske toplice puno bolje, a Čateške su još i najbolje. U Jezerčici postoji jedan veliki bazen u kojem voda baš i nije protočna, nije niti čista, kosa pliva po bazenu i hvatala mi se za dlanove, svi ventili na koje sam naišla za dotok svježe vode su bili zatvoreni, a voda je dosta topla i u više od pola bazena je plitka voda, a samo u jednoj trećini bazena je duboka voda oko 2 metra. Djeca posvuda skaču u vodu iako je to zabranjeno, ali to je jedini bazen pa i ne mogu drugdje skakati. Postoji još jedan sasvim mali bazen, na kojem su tri mala tobogana, a u tom bazenčiću su i istureni djelovi sa jakuzijem i masažnom vodom. Problem je što su to napravili u tom malom bazenu sa toboganima, pa su ljudi u jakuziju stalno pošpricani po glavi i to jako od djece koja se spuštaju na tobogan. Ležaljke oko bazena su besplatne, ali nema ih dovoljno, a suncobrani su isto rijetkost, i to samo nekoliko onih velikih kao u vanjskim terasama restorana. Postoji i mali restoran na samom bazenu, ali tamo nema ništa za kupiti osim pomes fritesa, sendviča i pića. Ako produžite preko parka doći ćete na terasu od hotelskog restorana. Tu je hrana jeftina i ima više toga za naručiti, ali ćevapi koje sam ja jela su bili užasno loši, suhi, pre ljuti i nekvalitetni. Osim ćevapa mogla se naručiti i kotlovina što zapravo uopće nije kotlovina, već hrenovka, komad piletine i tvrde svinjetine u nekom nedefiniranom umaku. Parkiralište je daleko pre malo za sve aute koji se žele parkirati, iako postoji dovoljno prostora, tako da mi nije jasno zašto nisu uredili veće parkiralište. Cjelodnevna ulaznica za odrasle za bazen je 40 kuna i to je puno previše jer taj jedan veliki bazen ne nudi ništa osim prljave vode, koja nije dovoljno protočna. Zanimljivo je da ne postoji poludnevna ili barem ulaznica od tri sata, koja se inače bez problema može kupiti u Čateškim i Tuheljskim toplicama. Oko bazena postoje nogoperi za pranje nogu upitne funkcije, jer je to zapravo isto prljava ustajala voda koja nije protočna i ne mijenja se. Glavno je da su posvuda stavili nisku žičanu ogradu kako se ne bi zaobilazilo te prljave nogopere. Ta niska žičana ograda je zelene boje i teško je uočljiva tako da je moja mama zapela za nju i pala i jako se udarila u nogu, iako se nije uopće kupala.

Jednom riječju užas od kupališta. Bolje je otići bilo gdje drugdje, pa čak i na Jarun.

silentBOB
04.09.2008., 08:20
Trebam ponovno vasu pomoc za frenda - zapravo njegovu mamu. Ona je slagirana pa je on njuhtio odvesti u neku toplicu da malo doce sebi. Znaci trazimo neke toplice s dobrim rehabilitasiskim programom ili jako dobrim wellnesom. Znaci sa jednu stariju zenu, ne treba sada neke ayuverda masaze i tobogani.
Pregledao sam malo klasicne preporuke u sjevernom dijelu Hrvatske i u sloveniji (Varazdinske, Tuheljske, Sv. Martin na muri, Catez, Olimia i Terme 3000). Cini mi se da su Varazdinske toplice mozda najbolji izbor sa njega tj. njegovu mamu. Slazete se? Imate li drugih, boljih ideja?
THX na pomoci.

prilika
04.09.2008., 13:21
Varaždinske toplice su dosta dobre i moja baka je išla samo tamo ali ona je išla zbog reume i poteškoća u kretanju. Pitajte još doktora opće prakse u koje toplice bi mogla otići. Mislim da bi čak mogla dobiti i preko socijalnog tako da ne mora sve plaćati. U tu proceduru će je uputiti njezin doktor opće prakse pa ga svakako pitajte.

silentBOB
04.09.2008., 14:20
Novac sada nije tolki problem. Frend je njoj htio nesto stvarno dobro organizirati.

x-type
04.09.2008., 20:18
probaj pitati na Zdravlju bolje, ovdje ćeš prije dobiti savjet o ayurvedskim masažama :D (kako si to lijepo sročio :rofl:) iako ja pozivam forumaše da i ovdje pišu o zdravstveno-rehabilitacijskoj strani toplica, ne samo zabavnoj ;)

Casablanca10
17.09.2008., 13:56
Trebam ponovno vasu pomoc za frenda - zapravo njegovu mamu. Ona je slagirana pa je on njuhtio odvesti u neku toplicu da malo doce sebi. Znaci trazimo neke toplice s dobrim rehabilitasiskim programom ili jako dobrim wellnesom. Znaci sa jednu stariju zenu, ne treba sada neke ayuverda masaze i tobogani.
Pregledao sam malo klasicne preporuke u sjevernom dijelu Hrvatske i u sloveniji (Varazdinske, Tuheljske, Sv. Martin na muri, Catez, Olimia i Terme 3000). Cini mi se da su Varazdinske toplice mozda najbolji izbor sa njega tj. njegovu mamu. Slazete se? Imate li drugih, boljih ideja?
THX na pomoci.

imaš u Daruvaru zdravstveno rehabilitacioni kompleks, od ove godine i novo otvoreni welnes. Cijene koliko sam ja pratio izuzteno niže u odnosu na ostale.
evo link pa zovi
http://www.daruvarske-toplice.hr/

Vesper Lynd
29.09.2008., 21:10
Hej ljudi!

Evo ovako, procitala sam svih 6 stranica, ali htijela bi cuti jos neka iskustva!

Dakle, sa dragim planiram produzeni wellness vikend ( 3 nocenja, 2 nam se cine premalo), sve su opcije otvorene (Istra, Dalmacija, Terme... ) osim Opatije ( jer sam rodena Rijecanka :mig:)

U Istri sam bila u Umagu (Hotel Sol), svaka pohvala, wellness maleni ali interesantan, poslije sam bila jos jednom u prolazu, ali to je wellness koji je dovoljno posjetiti jedanput, drugi put vec nije tako zanimljiv...

S obzirom da vise nije sezona, sve je prilicno zamrlo, htijela bi da odemo u wellness koji ima nesto ponuditi sto se tice sauna, masaza i ostalih uzivancija!

Zainteresirala sam se za Hotel Istra u Rovinju na otoku sv. Andrija, cini mi se da je tamo wellness centar jako dobar, a ima i puno mjesta za setnje, cini mi se kao pun pogodak za romanticni vikend, pa ako neko ima iskustvo, voljela bi da ga podjeli!

I za kraj, dvoumila sam se izmedu Terma Tuhelj i Terma Olimija pa sam po Vasim komentarima shvatila da su zapravo terme tuhelj puno slabije od ovih slovenskih!

Ako odem u terme Olimija, hotel Sotelija, dali sam povezana sa tim svjetom sauna i kako sve to zajedno izgleda, dali ima whirpoola, kneipp staza, laconiuma itd...

Molila bih one koji su bili da malo opisu wellness centar u Termama Olimija

Vesper Lynd
01.10.2008., 10:42
Ljudi, ja se odlucila za Terme Olimia Hotel Sotelija, nadam se da sam dobro izabrala!

Javim Vam se kad se vratim! :)

Vesper Lynd
01.10.2008., 10:53
Iako se jos malo neckam dali Terme Olimia ili Rovinj, otok sv. Andrija!

Ipak bi htijela romantican wellness vikend!

Pliz :moli: ljudi, rijesite me dileme :mig:

charlyse
02.10.2008., 21:54
Iako se jos malo neckam dali Terme Olimia ili Rovinj, otok sv. Andrija!

Ipak bi htijela romantican wellness vikend!

Pliz :moli: ljudi, rijesite me dileme :mig:

Moji su bili u Olimiji, Sotelija hotel, preoduševljeni. Sad planiramo dragi i ja ali je cijeli 10 mj popunjen :mad:

Vesper Lynd
03.10.2008., 10:23
Moji su bili u Olimiji, Sotelija hotel, preoduševljeni. Sad planiramo dragi i ja ali je cijeli 10 mj popunjen :mad:

Hvala ti na preporuci :)

Rovinj nam se cinio romanticnijim, ali mi smo se namjerili ipak na pravi wellness, whirpooli, masaze, saune tako da izbor definitivno pada na Hotel Soteliju u Termama Olimija, samo meni se cini da ipak ima mjesta! Ja sam gledala jucer na njihovoj web stranici i cini mi se da nisu puni svi kapaciteti! Neznam, ali jurim sad bookirati ako stignem :mig:

charlyse
03.10.2008., 10:40
Hvala ti na preporuci :)

Rovinj nam se cinio romanticnijim, ali mi smo se namjerili ipak na pravi wellness, whirpooli, masaze, saune tako da izbor definitivno pada na Hotel Soteliju u Termama Olimija, samo meni se cini da ipak ima mjesta! Ja sam gledala jucer na njihovoj web stranici i cini mi se da nisu puni svi kapaciteti! Neznam, ali jurim sad bookirati ako stignem :mig:

I ja sam gledala na njihovim stranicama. Mi bi htjeli od srijede/četvrtka pa do nedjelje. Možda ima od pon do petka, ali za vikend teško.
A mi bi išli čim prije:D
Poslat ću im ipak mail...pa...možda se i vidimo tamo:mig:

Javi ako si rezervirala:mig:

Vesper Lynd
03.10.2008., 10:46
I ja sam gledala na njihovim stranicama. Mi bi htjeli od srijede/četvrtka pa do nedjelje. Možda ima od pon do petka, ali za vikend teško.
A mi bi išli čim prije:D
Poslat ću im ipak mail...pa...možda se i vidimo tamo:mig:

Javi ako si rezervirala:mig:

Evo sad sam gledala, mi bi isto isli preko tjedna, nekako mislim da je opet bar malo manja guzva nego preko vikenda! Od 27.10 - 30. 10 su slobodni, to je od ponedjeljka do srijede!

Vesper Lynd
03.10.2008., 10:50
U jednom je terminu slobodan i onaj Aparthotel Rosa, cijena dode 200eura manja i ja bi iskreno rade tih 200eura potrosila na masaze nego na smjestaj, ali kad bolje razmislim, nemamo dorucka, nemamo vecere, mozda necemo znat gdje mozemo otic na veceru ako tamo nema nekih posebnih restorana, jos cemo ostat gladni, a na vecere cemo opet otprilike isti novac potrosit! A i nama je bitno opet kakav nam je smjestaj!

charlyse
03.10.2008., 11:03
U jednom je terminu slobodan i onaj Aparthotel Rosa, cijena dode 200eura manja i ja bi iskreno rade tih 200eura potrosila na masaze nego na smjestaj, ali kad bolje razmislim, nemamo dorucka, nemamo vecere, mozda necemo znat gdje mozemo otic na veceru ako tamo nema nekih posebnih restorana, jos cemo ostat gladni, a na vecere cemo opet otprilike isti novac potrosit! A i nama je bitno opet kakav nam je smjestaj!

Ma mislim da je to bezveze. Dođeš se odmorit a ne kuhat i ić po gradu tražit restorane.:mig:
Mi bi za vikend i 2 dana u tjednu jer muž ne može dobit slobodno od pon do petka. Jedva je ovo dobio, samo moramo nać sl. termin. Ako ne nađemo u Olimiji idemo u Čatež. Moji su i tamo bili, ali vele da je Olimija za nijansu bolja :)

Vesper Lynd
03.10.2008., 11:17
Znaci i Cateske su ok! Zanima me kako izgleda taj wellness tj. ti whirpooli i saune, koliko je to veliko, kako je uredeno, dali je guzva, koliko se mozes zadrzat tamo, dali se dobro za masaze i tretmane unaprijed narucit?

žena
03.10.2008., 18:07
Hotel Livada (5*), Moravske toplice je mrak. Mi smo u nagradnoj igri dobili vikend za dvije osobe i bilo nam je predivno. Toliko maženja i opuštanja na jednom mjestu...u kupaonici možeš birati hoćeš li crnu termalnu ili običnu vodu
pod tušem ili u kadi.
Je dosta skupo, ali toplo preporučam.

micek-jerry
08.10.2008., 15:12
molim preporuku za neki dobar wellness, puni pansion,kod nas ili u sloveniji.
išli bi u 2. mjesecu, na nekih 5 dana, za honeymoon :cerek:.
gledala sam po netu, i svi nude nešto tipa neograničeno korištenje bazena, saune, itd,... i po jednu masažicu od 20-30 min. a mi bi da nas malo više masiraju :)

žena
08.10.2008., 23:04
molim preporuku za neki dobar wellness, puni pansion,kod nas ili u sloveniji.
išli bi u 2. mjesecu, na nekih 5 dana, za honeymoon :cerek:.
gledala sam po netu, i svi nude nešto tipa neograničeno korištenje bazena, saune, itd,... i po jednu masažicu od 20-30 min. a mi bi da nas malo više masiraju :)

To s jednom masažicom su paket programi. No, ti se u svakom hotelu možeš naručiti na licu mjesta za još brdo masaža i raznih tretmana, koje naravno doplatiš. Najsigurnije je to unaprijed napraviti telefonom kad budeš znala gdje i kada idete, da termini nebi bili bukirani.

klaunina
09.10.2008., 09:43
Ja sam oduševljena termama Čatež!! Oduševljena!!:cerek:

Ne znam, jednostavno predivno.. Za obitelj, za parove, sadržaja ko u priči.. Zimska rivijera im je presuper i preporuka svima!! :top:

girl1
14.10.2008., 16:02
terme Olimia - odlične
terme Čatež - odlične ( najbolja ponuda)
Moravske- velik izbor bazena, osrednji smještaj
Tuheljske - s obzirom na stanje hrvatskih toplica dosta dobro sređene , odličan izbor sauna, wellness osrednji
Sv. Martin - dobar smještaj ( iako ako se ide zimi smrzneš se do bazena), dobra okolica za ljubitelje vina i prirode
hotel Sol Umag- predobar wellness

Vesper Lynd
20.10.2008., 21:52
hotel Sol Umag- predobar wellness

Slazem se! same pojvale i na hotel i na wellness :top:

Vesper Lynd
20.10.2008., 21:54
Dali je netko bio u hotelu Istra na otoku sv. Andrija u Rovinju i kakav je tamo wellness?

.pero vragec
22.10.2008., 09:55
Hotel Mendan u Mađarskoj ima posebnu wellness ponudu 3=4 i 5=7

http://www.wellnesshotelmendan.eu/specialwellnessday

sancho panza
23.10.2008., 23:19
Ja namjeravam uskoro poći u Tuhelj, pa me zanima kakva je tamo situacija šta se tiče unutarnjih bazena,whirlpoola i jaccuzija? Je li to ono jedan bazen i jedan jaccuzi ili je ponuda malo bogatija? Je li bude gužva preko tjedna, i ima li kakvih sadržaja za petogodišnje dijete?

Lei
03.11.2008., 13:27
Ja namjeravam uskoro poći u Tuhelj, pa me zanima kakva je tamo situacija šta se tiče unutarnjih bazena,whirlpoola i jaccuzija? Je li to ono jedan bazen i jedan jaccuzi ili je ponuda malo bogatija? Je li bude gužva preko tjedna, i ima li kakvih sadržaja za petogodišnje dijete?

Jacuzzi ima jedan, ali u sklopu sauna. Sto se tice bazena, ima jedan sportski 25m bas za treniranje, ima jedan jako plitki, za neplivace, u kojem su postavljeni i kosevi pa se moze igrati i ima jos (cini mi se) dva veca onako za brckanje. U jednom od tih na nekim mjestima ima hidromasaza, al nis posebnog, a taj ima i dio kroz koji se moze izaci iz unutarnjeg u vanjski.

Za guzvu ne znam kakva je preko tjedna, ja sam bila vikend navecer (subotom rade do 2 ujutro :zubo:) i tada nije nesto pretjerano guzvovito, ali da ima ljudi - ima. Zapravo super stvar da lokalni umjesto da idu negdje u zadimljene disko klubove opijat se dodju se zabavljati na bazen... tako da je bilo dosta lokalnih mladjih ekipica (na bazenu) i srednjogodisnjih ekipica (25+) u saunama.

xanti
21.11.2008., 13:18
Da li netko zna kako je u toplicama sv. Martin po zimi...ne postoji nikakav natkriveni prolaz do bazena i sauna od soba?

x-type
21.11.2008., 16:47
ne postoji jer je smještaj u (vrlo dobrom) apartmanskom naselju.

nasmijanonebo
22.11.2008., 16:48
zimi je meni ljepse neg ljeti tamo..po danu vikendom zna biti dosta ljudi (domacih) al ne prenatrpano a nocno kupanje petkom i subotom je skoro uvijek prazno..meni je u stvari najljepse to nocno kupanje..zatvoreni bazen je povezan sa vanjskim bazenom i to je super, plsu lijepo er osvjetljenje i lijepo uređen..i šuma okolo..i da, kao sto x-type veli :nisu sobe povezane sa bazenom nego su ti apartmani/sobe 50 m udaljeni od bazena i sauna..uglavnom, mogu preporucati sv.martin na muri sto se tice kupanja, smjestaja i masaza i vikend odmora .saune nisam isprobavala i sve te ostale welness fore.e da, tamo na parkingu ispred bazena ima jedan pub (nemrem se sad sjetiti imena) di svira ziva glazba petkom i subotom navecer ak je netko za ples:D (ok glazba, rock,pop, laganice) al nema bas ljudi tamo (a ipak je to kao jedino mjesto di imas izaci u tim toplicama navecer)...tamo ima i jedno seosko gospodarstvo (u imenu se spominje "kotač" danas me pamcenje nesto ne sluzi:D)

x-type
22.11.2008., 16:55
taj pub je baš meni dobar za izaći navečer (i imaju erdinger :cerek: ). ja sam tam bio na nekoliko seminara pa bi uvijek bilo dosta ljudi. a i bili smo prek tjedna pa nismo imali gužvu na bazenima. onaj "kotač" (i ja sam zaboravio kak se zove :D ) mi je isto ostao u lijepom sjećanju. tam vam je super za opustit se i uživat u miru jer je zaista mirno mjesto. ljeti je odlično šetati se po onim brdima (npr. do kotača :D ) a ima i dosta vinskih podruma. saune nisu nešto, jedna turska i jedna finska. onak, posluže svrsi, ali tko očekuje svijet sauna, razočarat će se. e i ima malo više od 50 metara od apartmana do ulaza u bazene, ima oko 100

xanti
24.11.2008., 09:09
Hvala na informacijama! :)

Ed Wood
24.11.2008., 21:32
Vidim da se već spominjao Zalakaros u Mađarskoj.
Zanima me je li netko bio u Karos Spa hotelu?
Čini mi se jako dobro, wellness i bazenski kompleks na 4000 m2, sve saune, termalni i obični bazeni, hotel 4*, vrlo korektne cijene.
Planiram odmah iza N.godine.

plavo nebo
27.11.2008., 09:14
Dali je netko bio u hotelu Istra na otoku sv. Andrija u Rovinju i kakav je tamo wellness?

Moja preporuka za sv. Andriju je da se tamo ode na proljeće ili po ljeti...
Wellnes je lijepo uređen al nema bas nekog sadržaja, imaš mali jakuzzi a bazeni su svi vanjski.
Masaže su im za pohvalu :mig:
Sune tako tako 2 ili 3

Terme Olimia hotel Sotelia svaka čast, sve pohvale za paket romantičan vikend!!!
Sauna imaš koliko ti srce poželi, samo trebaš otić i prepustit se uživanju

BOIVA
28.11.2008., 16:28
taj pub je baš meni dobar za izaći navečer (i imaju erdinger :cerek: ). ja sam tam bio na nekoliko seminara pa bi uvijek bilo dosta ljudi. a i bili smo prek tjedna pa nismo imali gužvu na bazenima. onaj "kotač" (i ja sam zaboravio kak se zove :D ) mi je isto ostao u lijepom sjećanju. tam vam je super za opustit se i uživat u miru jer je zaista mirno mjesto. ljeti je odlično šetati se po onim brdima (npr. do kotača :D ) a ima i dosta vinskih podruma. saune nisu nešto, jedna turska i jedna finska. onak, posluže svrsi, ali tko očekuje svijet sauna, razočarat će se. e i ima malo više od 50 metara od apartmana do ulaza u bazene, ima oko 100

"potrti kotač" :cerek:

x-type
28.11.2008., 18:49
e potrti, tak je :)

malariva
30.11.2008., 08:06
Pozdrav svima,
vidim da vam fali lijepo toplo vrijeme pa krećete putevima toplica...ovako..;
Sv.Martin-ok ali je preskup,
Welness otok Sv.Andrija Rovinj-lijep,romantičan,cijena ok ali ovisi u kojem terminu ljeti malo preskupo a u ovo vrijeme ne baš povoljno za što nude od welnesa unutar hotela barem što se saune,jacuzija,i sobe za opustanje tice,druga prića su masaže i razni tretmani lica itd,hrana više nego odlicna,sada ga baš nebi baš preporučio jer su tamo veliki građevinski radovi jer obnavljaju depadansu...ali sve u svemu nama je to najljepši i najromantičniji otok na svijetu jer smo se prošlo ljetu na njemu vjenčali...
Terme Olimije...toplo preporučujem Hotel Soteliju...jer svo korištenja welnwsa,bazena,i ručnika su u cijeni s tim hotelom,hrana je dobra ali moram priznat neusporedivo kakva je u Rovinju na Sv.Andriji...kad dođete u Oliije neznate gdje bi prvo krenuli od mnoštva sauna...imaju dobru ponudu u okolici hotela u mjestu Podčetrtek...čokoladnica,samostan-najstarija apoteka,botanički vrt,i najpoznatiji Jelenov greben restoran sa raznim specijalitetima od divljači,au blizini ima i golf igrališta za one koji to vole...od sobe do bazena-welnesa sve se ide podzemnim grijanim tunelima tako da vam netreba ništa osim ogrtača i ručnika...
Vodeni svijet Atlantis-BTC Ljubljana....to je raj za sve koji vole kupanje,sauniranje ili masaže po cijeli dan,to je za jednodnevne izlete ili u povratku sa skijanja sa Krvavca...dnevna ulaznica za odrasle 14 Eura...ali sve ovo prethodno osim Olimija sa njim je neusporedivo.....

malariva
30.11.2008., 08:30
Sada ti imaju odlične pakete vikend u dvoje,ili još bolje preko tijedna mi smo bili tri dana,masaža u paru cjelog tjela za dvoje ,romantična večera,kupanje i sauna do iznemoglosti...3100 kuna...(za dvoje).Olimije su ti idealne za zimski period,Rovinj ti je za ljeto jer nadopunjuješ si sadržaj za kombinacijom odlaska brodom u grad Rovinj...

malariva
30.11.2008., 08:38
zimi je meni ljepse neg ljeti tamo..po danu vikendom zna biti dosta ljudi (domacih) al ne prenatrpano a nocno kupanje petkom i subotom je skoro uvijek prazno..meni je u stvari najljepse to nocno kupanje..zatvoreni bazen je povezan sa vanjskim bazenom i to je super, plsu lijepo er osvjetljenje i lijepo uređen..i šuma okolo..i da, kao sto x-type veli :nisu sobe povezane sa bazenom nego su ti apartmani/sobe 50 m udaljeni od bazena i sauna..uglavnom, mogu preporucati sv.martin na muri sto se tice kupanja, smjestaja i masaza i vikend odmora .saune nisam isprobavala i sve te ostale welness fore.e da, tamo na parkingu ispred bazena ima jedan pub (nemrem se sad sjetiti imena) di svira ziva glazba petkom i subotom navecer ak je netko za ples:D (ok glazba, rock,pop, laganice) al nema bas ljudi tamo (a ipak je to kao jedino mjesto di imas izaci u tim toplicama navecer)...tamo ima i jedno seosko gospodarstvo (u imenu se spominje "kotač" danas me pamcenje nesto ne sluzi:D)POTRTI KOTAĆ...ili ti ga razbijen...kotač....:rofl:hrana i veselice su super...Po starinski...

luci
30.11.2008., 15:22
molim nekoga od vas na forumu da li mi može reći kako je na bledu.' ??? prenoćiti ćemo u hotelu KRIM ,,,,dal netko ima kakvu informaciju o uslugama...i kamo dobro pojesti na bledu??barem imena od nekih dobrih restorana ... hvala

SANVAN
30.11.2008., 17:45
molim nekoga od vas na forumu da li mi može reći kako je na bledu.' ??? prenoćiti ćemo u hotelu KRIM ,,,,dal netko ima kakvu informaciju o uslugama...i kamo dobro pojesti na bledu??barem imena od nekih dobrih restorana ... hvala

Ejla ste vec bili u Krimu i mi smo dobili ponudu za Krim ali neznam kako je tamo, 4 dana polupansiona za 4osobe i novogod. vecera za 6100, a privatno Bohinj APP za 5 dana je 3000, pa se dvoumimo.... šta predlažete:ne zna::ne zna::ne zna:

Gortyna
30.11.2008., 19:33
Moze netko opisati kakvi su unutarnji bazeni u Sv. Martinu i koliko ih ima

luci
30.11.2008., 20:39
poruka za sanvan..... tri noćenja tj. od četvrtka do subote...tri polupansiona... svatko plaća 850 kn.SUPER CIJENA. VEĆ SMO REZERVIRALI

nasmijanonebo
01.12.2008., 10:27
Moze netko opisati kakvi su unutarnji bazeni u Sv. Martinu i koliko ih ima

ima jedan veliki bazen (malo manji od olimpijskog)..u sredini je vodena gljiva,i na rubovima bazena podvodna masaza- voda topla, (pa toplice su:D)..kraj tog velikog bazena ima 2 ili 3 jacuzzi bazena (dosta velika, u svakom bazenu ziher 8 ljudi komforno moze sjediti, ali nikad nije guzva), pa jedan mali djecji jako plitak i jos jedan duguljasti i uži bazen sa jako toplom vodom..taj duguljasti i uži se samo nastavlja na vansjki bazen..uz taj vanjski ima jos jedan vanjski plus jedan jacuzzi..i super je kad odes van a ti u vrucoj vodi i super osvjetljenje po noci (taj vanjski ne spada u ljetne bazene)
pogledaj link:
prva slika gore desno -ti vanjski bazeni povezani za unutrasnjim
druga slika-unutrasnji bazeni
uglavnom, to su meni najbolje i najljepse uređene hrv.toplice sto se tice kupanja i prirodnog okoliša

Vesper Lynd
01.12.2008., 14:56
Sada ti imaju odlične pakete vikend u dvoje,ili još bolje preko tijedna mi smo bili tri dana,masaža u paru cjelog tjela za dvoje ,romantična večera,kupanje i sauna do iznemoglosti...3100 kuna...(za dvoje).Olimije su ti idealne za zimski period,Rovinj ti je za ljeto jer nadopunjuješ si sadržaj za kombinacijom odlaska brodom u grad Rovinj...

Mozes mi reci gdje si vidjela ovu ponudu?

On aciD
01.12.2008., 16:15
Mozes mi reci gdje si vidjela ovu ponudu?

tu (http://www.maistra.hr/Ponuda/Wellness):D

SANVAN
01.12.2008., 17:16
poruka za sanvan..... tri noćenja tj. od četvrtka do subote...tri polupansiona... svatko plaća 850 kn.SUPER CIJENA. VEĆ SMO REZERVIRALI

Oprosti LUCI ali koji cetvrtak-subota moze biti da to nije za NG:eek:

malariva
01.12.2008., 19:04
tu (http://www.maistra.hr/Ponuda/Wellness):D

TERME OLIMIJE SLOVENIJA WELLNESS HOTEL SOTELIA CRVENI PAKETI

TERME OLIMIJE SLOVENIJA

WELLNESS HOTEL SOTELIA**** - CRVENI PAKETI
SVI PAKETI UKLJUČUJU :

* smještaj u klimatiziranoj sobi s balkonom
* doručak u restauraciji Basilicum
* kupanje u svim bazenima Terma Olimia in Terma Tuhelj
* besplatan ulaz v najveći sauna svijet u Sloveniji
* ogrtač u sobi
* aquaaerobik po programu
* tjelovježba za "dobro jutro"
* uporaba fitness studia
* bogat dnevni program športske-kulturne-zabavne i izletničke animacije
* gratis internet u sobi
* svaku večer – živa glazba za ples u Gostišču Lipa

RAZMAZITE SE U DVOJE - 3 DNEVNI PAKET (2x polupansion ) + dodatni dan

· romantični ambient u sobi s bocom pjenušavog vina I slatkim iznenađenjem u sobi

· doručak po želji poslužen u sobi

· Dnevno sviježe voće u sobi

· 1x romantična večera uz svijeće s bocom vrhunskog vina u Restauraciji Gratiola

· 1x večera kulinarskih izazova s bogatog buffeta u Restauraciji Basilicum

· 50 min. relaxirajuća masaža u prekrasnom ambijentu wellnessa Spa Armonia

CIJENA : 207,00 € po osobi u dvokrevetnoj superior sobi

dodatni dan 65 €

NAPUNITE SE ENERGIJOM - 3 DNEVNI PAKET (2x polupansion) + dodatni dan

· dnevno sviježe voće u sobi

· 2x večera kulinarskih izazova s bogatog buffeta u Restauraciji Basilicum

· Za nju – havajska masaža LOMI LOMI NUI 60 min

· Za njega – masaža s toplim kamenjem 60 min.

CIJENA : 249,00 € po osobi u dvokrevetnoj superior sobi

dodatni dan 65 €

RELAX PAKET - 5 DNEVNI PAKET (4x polupansion) + dodatni dan

· dnevno ssviježe voće u sobi

· 3x večera kulinarskih izazova s bogatog buffea u Restauraciji Basilicum

· 1x večera ( karakteristična domaća hrana ) u restauraciji ( seosko domaćinstvo ) Jelenov Greben, Amon ili gostišće Lipa

· Za nju - body relax 60 min., masaža Armonia 60 min. i kleopatrina lepotna maska 40 min. u wellness centru Spa Armonia

· Za nega - opuštajuća masaža 40 min., masaža Olimia 60 min., i refleksna masaža stopala 30 min. u wellness centru Spa Armonia

· 1 x pilates vježbe u Centru zdravja Olimia ( po želji )

· izlet po programu s turističkim vlakom u Olimje ili u Rogašku Slatinu (panoramska vožnja i razgled)

CIJENA : 445,00 € po osobi u dvokrevetnoj superior sobi

dodatni dan 65 €

BEAUTY PAKET - 5 DNEVNI PAKET (4x polupansion) + dodatni dan

· dnevno sviježe voće u sobi

· 3x večera kulinarskih izazova s bogatog buffea u Restauraciji Basilicum

· 1x večera ( karakteristična domaća hrana ) u restauraciji ( seosko domaćinstvo ) Jelenov Greben, restauraciji Amon ali u gostišču Lipa

· Za njega – tretman lica Babor for men 60 min., manikura i pedikura v wellness centru Spa Armonia

· Za nju - njega lica Babor Advenced Biogen 90 min., manikura i pedikura u wellness centru Spa Armonia

· 1x pilates vježbe u Centru zdravja Olimia ( po želji )

· izlet po programu s turističkim vlakom u Olimje ili u Rogašku Slatinu (panoramska vožnja s razgledom ))

CIJENA : 409,00 € po osobi u dvokrevetnoj superior sobi

dodatni dan 65 €

Doplate: 1,00 € po osobi na dan boravišna pristojba / jednokrevetna soba 22,00 € na dan / puni pansion 12,50 € po osobi na dan

Gortyna
02.12.2008., 09:08
ima jedan veliki bazen (malo manji od olimpijskog)..u sredini je vodena gljiva,i na rubovima bazena podvodna masaza- voda topla, (pa toplice su:D)..kraj tog velikog bazena ima 2 ili 3 jacuzzi bazena (dosta velika, u svakom bazenu ziher 8 ljudi komforno moze sjediti, ali nikad nije guzva), pa jedan mali djecji jako plitak i jos jedan duguljasti i uži bazen sa jako toplom vodom..taj duguljasti i uži se samo nastavlja na vansjki bazen..uz taj vanjski ima jos jedan vanjski plus jedan jacuzzi..i super je kad odes van a ti u vrucoj vodi i super osvjetljenje po noci (taj vanjski ne spada u ljetne bazene)
pogledaj link:
prva slika gore desno -ti vanjski bazeni povezani za unutrasnjim
druga slika-unutrasnji bazeni
uglavnom, to su meni najbolje i najljepse uređene hrv.toplice sto se tice kupanja i prirodnog okoliša

Hvala ti puno na odgovoru

Horsefly
12.12.2008., 14:51
Da li je netko u skorije vrijeme bio u Istarskim toplicama? Dvoumimo se između njih i Martina (koji poznamo) za opuštajući vikend. Može usporedba?
Fala.