PDA

View Full Version : Fakultet za turistički i hotelski menadžment

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26

petra_wb
21.10.2011., 14:21
a kako da ovlastimo nekoga da nam podigne na faksu diplomu? jesu ti to rekli? da ne bi bilo da samo nekog pošaljem i usmeno da ovlastim, pa kad dođe tamo da mu ne daju moju diplomu jer nema na pismeno.. jer kakav je naš faks, ne bih ne ništ čudila :)

Moje iskustvo datira od prosle godine. Nisam isla na promociju i par dana nakon promocije cimerica mi je na evidenciji podignula diplomu. Kad je bila na evidenciji, zvala me na mob, ja sam se cula s nekom od onih tamo zaposelnih vjestica, i usmeno dala suglasnost da diplomu predaju cimerici. Ona je nesto morala potpisat, i isti moment dobila moju diplomu. 3 minute posla.
E sada, valjda u medjuvremenu nije doslo do nekih promjena...
Poznavajuci tu divotu od fakulteta, moguce i da je...

malle
21.10.2011., 14:22
ja sma sada 4 godina tj ostalo mi je još 4 ispita, i dala sam samo jedan preko plave, i da radi toga ću na promociji biti ono bez klase????
i da li zna netko da li postoji neka mogućnost da mi taj jedan predmet koji sam dala po plavoj pa imam tu nacionalnu ocjenu da se to nekoga zatraži te da mi to "pretvore" u postotak il kako to već ide? da li ima netko sličnu situaciju? ne namjeravam ići 5 ovdje kod nas nego na neki drugi fax pa ne bi htijela da me zezaju radi toga.

a i to što kažeš Galadriel svako malo nešto mijenjaju :(

hopeless_ri
21.10.2011., 17:23
i da li zna netko da li postoji neka mogućnost da mi taj jedan predmet koji sam dala po plavoj pa imam tu nacionalnu ocjenu da se to nekoga zatraži te da mi to "pretvore" u postotak il kako to već ide? da li ima netko sličnu situaciju? ne namjeravam ići 5 ovdje kod nas nego na neki drugi fax pa ne bi htijela da me zezaju radi toga.

To ovisi samo o tome koja si generacija. Prvoj i drugoj generaciji bolonje (2005/2006 i 2006/2007) se to priznaje s time da i tu postoje razlike. Prvoj se generaciji bolonje priznaje najviši postotak koji odgovara njihovoj ocjeni (npr. ako se iz nekog predmeta najviše postiglo 97 % i to je ocjena A, a na plavu je student dobio 5, piše mu se 97 %), a drugoj se generaciji (to je mene zakačilo) piše najniži postotak (ako sam npr. dobila 5, a najmanji postotak je bio 90, meni se piše 90 %).
Ja sam na 1. godini (generacija 2006/2007) položila sve na plavu i sve mi se je prevelo. Kolege koje su na plavu polagali i na drugoj mogli su dobiti prebacivanje samo za 1. godinu. Prva generacija je mogla za prve dvije.
Nakon toga, dakle od generacije koja je upisala 2007/2008 više nema prevođenja ocjena na bolonju i, nažalost, ostaješ bez klase :(

horsewhisperer
21.10.2011., 18:53
Da li na vašem fakultetu još ima starih studenata koji su upisali prije bolonje i sada im 30.09.2011. ističe 9 godina i više od kada su upisali faks? Je li se njima produživalo za još godinu dana jer nemogu naći odluku na vašim stranicama i kako se je to kod vas rješavalo? Nama na ekonomskom u RI ne žele produžiti pa skupljamo odluke drugih fakulteta u okolici!

malle
21.10.2011., 19:19
To ovisi samo o tome koja si generacija. Prvoj i drugoj generaciji bolonje (2005/2006 i 2006/2007) se to priznaje s time da i tu postoje razlike. Prvoj se generaciji bolonje priznaje najviši postotak koji odgovara njihovoj ocjeni (npr. ako se iz nekog predmeta najviše postiglo 97 % i to je ocjena A, a na plavu je student dobio 5, piše mu se 97 %), a drugoj se generaciji (to je mene zakačilo) piše najniži postotak (ako sam npr. dobila 5, a najmanji postotak je bio 90, meni se piše 90 %).
Ja sam na 1. godini (generacija 2006/2007) položila sve na plavu i sve mi se je prevelo. Kolege koje su na plavu polagali i na drugoj mogli su dobiti prebacivanje samo za 1. godinu. Prva generacija je mogla za prve dvije.
Nakon toga, dakle od generacije koja je upisala 2007/2008 više nema prevođenja ocjena na bolonju i, nažalost, ostaješ bez klase :(

hvala ti puno, ovo mi je pomoglo. vidjet ću da li će mi taj jedan predmet po plavoj stvarati neke "probleme" pri upisu na drugi fax za 5 godinu, nadam se da ne. svejedno hvala

Galadriel
21.10.2011., 19:29
ja sam se upisala sa generacijom 2006/2007 i nisu mi nista prebacivali na zutu :ne zna:

hopeless_ri
21.10.2011., 19:46
Da li na vašem fakultetu još ima starih studenata koji su upisali prije bolonje i sada im 30.09.2011. ističe 9 godina i više od kada su upisali faks? Je li se njima produživalo za još godinu dana jer nemogu naći odluku na vašim stranicama i kako se je to kod vas rješavalo? Nama na ekonomskom u RI ne žele produžiti pa skupljamo odluke drugih fakulteta u okolici!

Ima ih sigurno, ali kako mi frendica kaže (ona je u istoj kaši, ali na Pravnom) ove godine neće biti do odluke pojedinog fakulteta već do odluke rektora na razini Sveučilišta.
Zvrcnula sam ju sad (jer ona svakodnevno naziva rektorat :D) i kaže da i dalje nisu donijeli neku odluku o tome :flop:

Galadriel, a jesi išla u referadu pitati? Ja sam bila tražiti da mi to naprave jer jer tada to ostavljeno kao nama na izbor. Dobila sam, ali mi je priznat najniži postotak.

Galadriel
21.10.2011., 19:52
Ima ih sigurno, ali kako mi frendica kaže (ona je u istoj kaši, ali na Pravnom) ove godine neće biti do odluke pojedinog fakulteta već do odluke rektora na razini Sveučilišta.
Zvrcnula sam ju sad (jer ona svakodnevno naziva rektorat :D) i kaže da i dalje nisu donijeli neku odluku o tome :flop:

Galadriel, a jesi išla u referadu pitati? Ja sam bila tražiti da mi to naprave jer jer tada to ostavljeno kao nama na izbor. Dobila sam, ali mi je priznat najniži postotak.

Nisam isla jer zadnji dokument koji je bio na netu znam da je bio kao da ce se nasoj generaciji to priznati :503:
a sad mi je gotovo,, al bas su glupi,,trebali su svima priznati iz nase generacije i bok,,pa tko ne bi htio da mu se prizna kada bolje prolazis sa zutim sistemom :confused:

hopeless_ri
21.10.2011., 20:01
A baš zbog toga što sam vidjela kako oni mijenjaju pravila brže nego čarape sam i išla u referadu. I pismeno tražila da mi se priznaju postoci :rolleyes:

-bonjovi4ever-
22.10.2011., 18:56
a kako da ovlastimo nekoga da nam podigne na faksu diplomu? jesu ti to rekli? da ne bi bilo da samo nekog pošaljem i usmeno da ovlastim, pa kad dođe tamo da mu ne daju moju diplomu jer nema na pismeno.. jer kakav je naš faks, ne bih ne ništ čudila :)

Meni su rekli da ih samo nazovem kad nađem nekog tko će mi podići diplomu.

Galac
23.10.2011., 07:41
ej ljudi može pomoć?ovaj tjedan imam kolokvije iz matematike (slamić), turizma (magaš) i osnova ekonomije (perić)-zanima me kakve kolokvije davaju, lagane teške ili nešto između??

horsewhisperer
23.10.2011., 18:03

r
Ja sam mislila da su na Pravnome produzili svim do 2013., vidjela odluku na netu, znaci ni to nije sigurno? Kod nas je navodno problem sta zauzimamo mjesto novim studentima, nisam znala da i rektorat jos ima prste u tome.

hopeless_ri
23.10.2011., 20:01
r
Ja sam mislila da su na Pravnome produzili svim do 2013., vidjela odluku na netu, znaci ni to nije sigurno? Kod nas je navodno problem sta zauzimamo mjesto novim studentima, nisam znala da i rektorat jos ima prste u tome.

A ima ovaj put i rektorat. Ona je svako malo i u referadi na Pravnom i još joj nisu rekli da može bilo što upisati. Oni su je i uputili na rektorat :ne zna: Mogu ju pitati detalje ako te zanimaju

horsewhisperer
23.10.2011., 21:20
A ima ovaj put i rektorat. Ona je svako malo i u referadi na Pravnom i još joj nisu rekli da može bilo što upisati. Oni su je i uputili na rektorat :ne zna: Mogu ju pitati detalje ako te zanimaju

Ako ti nije problem rado bi više znala jer više neznam koga pitati a ovima na našem faksu ništa ne vjerujem!

student ri
25.10.2011., 17:53
dali je obavezno izaći na završni ispit ako npr. imamo 50% bodova do završnog ispita?

sunshinestar
25.10.2011., 18:04
nije. u tom slučaju dobiješ minus 10 bodova, tj sve skupa 40%

Tonnie
26.10.2011., 00:09
ej ljudi može pomoć?ovaj tjedan imam kolokvije iz matematike (slamić), turizma (magaš) i osnova ekonomije (perić)-zanima me kakve kolokvije davaju, lagane teške ili nešto između??

same question over here ! :D

sunshinestar
26.10.2011., 00:18
jako lagane

čoksi
26.10.2011., 13:05
same question over here ! :D

da, to su vam još i najlakši :/

Tonnie
26.10.2011., 13:50
da, to su vam još i najlakši :/

pretpostavljam da je najzajebaniji Ivanovic ? i jel istina da je zenska iz statistike isto zeznuta, cujem da je jednog lika rusila za 0,01 % ?

hopeless_ri
26.10.2011., 14:05
pretpostavljam da je najzajebaniji Ivanovic ? i jel istina da je zenska iz statistike isto zeznuta, cujem da je jednog lika rusila za 0,01 % ?

Po meni ona nije zeznuta već jedna od onih koji na početku postave jako jasna pravila i ne odstupaju od njih. Ima jedna takva i na 4. godini. Obje su na uvodnom predavanju rekle da neće dodavati nikome nikakve bodove, makar falilo 0,1 % i toga se drže.

Galadriel
26.10.2011., 14:18
meni je prof iz statistike super,,bas zato jer je postena,,ako napravis ono sto kaze ce te nagraditi a ako ne nece,,najvise volim takve profesore,koji su pravedni ;)

sunshinestar
26.10.2011., 16:31

Statistika ti je najlakši predmet na prvoj. Odmah iza matematike.

Najzajebanije je računovodstvo.

Galac
26.10.2011., 18:03
evo stigli mi rezultati iz osnova ekonomije i turizma OE: 14,40/16 i T:12,80/16... da bar imam upola toliko bodova iz matematike...iznenadilo me kako rezultati su brzo stigli

student ri
26.10.2011., 19:57
ljudi šta ako do završnog ne skupimo minimalno 40% onda padamo ili????

petra_wb
26.10.2011., 20:01
Po meni ona nije zeznuta već jedna od onih koji na početku postave jako jasna pravila i ne odstupaju od njih. Ima jedna takva i na 4. godini. Obje su na uvodnom predavanju rekle da neće dodavati nikome nikakve bodove, makar falilo 0,1 % i toga se drže.

meni je prof iz statistike super,,bas zato jer je postena,,ako napravis ono sto kaze ce te nagraditi a ako ne nece,,najvise volim takve profesore,koji su pravedni ;)

Dijelim s vama misljenje o profesorici.
Meni je osobno ostala u sjecanju kao jedan od najkorektnijih profesora koje sam imala na tom faxu.
Kod nje si u svakom trenutku znao na cemu si. I sto je takodjer jako bitno, uvijek je medju prvima objavljivala rezultate kolokvija/ispita. Na uvodnom je predavanju rekla sta se od nas ocekuje i sta mi mozemo ocekivati od nje, i toga se do samog kraja drzala.
Ja sam bila na strucnom studiju, i kod nje sam uzela i poduzetnicku radionicu.

petra_wb
26.10.2011., 20:05
evo stigli mi rezultati iz osnova ekonomije i turizma OE: 14,40/16 i T:12,80/16... da bar imam upola toliko bodova iz matematike...iznenadilo me kako rezultati su brzo stigli

Ako Slamic jos uvijek predaje matematiku, njegovim se rezultatima ne nadajte tako brzo :D
Uredno ih je zadnji objavljivao :rolleyes:
Nama se jednom cak desilo da smo zajedno dobili rezultate 2. i 3. kolokvija :504:

petra_wb
26.10.2011., 20:08
ljudi šta ako do završnog ne skupimo minimalno 40% onda padamo ili????

Studenti koji su u rangu od 30 % do 39,90 % idu na popravni ispit iz nastave.
Na tom popravnom nema negativnih bodova, jedan tocan odgovor nosi 1 bod.
Ako nakon popravnog ispita iz nastave imas barem 40% ides na zavrsni ispit.

Automatski padas ako nakon treceg kolokvija ne skupis minimalno 30%.

Ispravite me ako je u medjuvremenu doslo do nekih izmjena, jos prije godinu dana bio je ovakav sistem.

Galadriel
26.10.2011., 20:22
Petra je super objasnila ;)

Jos mozes imati npr. 43%,,ici na zavrsni i ako dobijes -10 padas na 33% pa moras ici na popravni zavrsnog. Na popravnom zavrsnog je bilo da moras imati 5 ili iznad tocnih da bi dobio bodove.

Nesto su pricali da su ukinuli popravne ove godine ali jos se nezna da li jesu ili nisu,,

Prosle godine su uveli i dodatne rokove,,ako padnes predmet mozes ici na 2. i 3. rok,,uvijet ti je samo dolazak na nastavu,,brisu ti se kolokviji i gledaju se samo one aktivnosti,,imas posebnu tablicu sa bodovima i onda gledas koliko ti treba do 40%. Bilo je kao da profesor moze birati da li ce imati 5 otovorenih pitanja i 5 na zaokruzivanje, sve na zaokruzivanje ili 5 pismeno 5 usmeno.

A tko zna kako ce ove godine,,

petra_wb
26.10.2011., 21:08
:eek:
Zanima me koje ce godine oni uspjet uspostavit neki sistem kojeg ce se pridrzavat barem dvije akademske godine.
To sta se na tom fakultetu desava stvarno nije normalno.
Tri sam godine provela tamo, i sve su tri godine bile obiljezene vjecitim izmjenama u sistemu.
Od toga da zavrsni ispit nije obavezan, pa odjednom je, plave prijavnice, zute, kombinacija, pa ukidanje plavih, pa to s bodovanjem popravnog i tko zna sta sve ne...
Vec se toliko godina traze u tom sistemu, a nikako da se napokon vise pronadju :503:

I sad vidim opet ima 1001 izmjena, s tim kombiniranim kolokvijima/ispitima, rokovima...

sunshinestar
26.10.2011., 21:43
Koliko ja znam nema više popravnih. Ni poravnih nastave ni povpravnih završnog.

Galadriel
26.10.2011., 23:13
meni je ovo 6. godina na ovom faksu,,prosla sam sve,,od samo plave prijavnice i pisanja kolokvija po starom sistemu do zaokruzivanja, do opet otvorenih pitanja :lol: svake godine nesto novo,,

@sun da prvo su rekli da nema popravnih uopce i onda nam je roller rekao da je vjerovatno biti popravi ali da ukidaju popravne zavrsnog :misli:

nemam pojma kako cu skupiti 50% bez popravnog :visi:

sunshinestar
26.10.2011., 23:39
Ja ću morat pisat seminarske :rigo:

hopeless_ri
27.10.2011., 06:04
nemam pojma kako cu skupiti 50% bez popravnog :visi:

Ma daj, skupit ćeš. Koji predmet te muči? Ili ti to generalno? :D

Galadriel
27.10.2011., 10:15
generalno :zubo: ma hocu da ali bas su mi svi predmeti na 5. godini em dosadni em teski :misli:

hopeless_ri
27.10.2011., 10:39
generalno :zubo: ma hocu da ali bas su mi svi predmeti na 5. godini em dosadni em teski :misli:

Ma nisu. ne znam koji si smjer (očito ne kao i ja jer ja Rollera nisam imala :D), ali ovi temeljni predmeti su sasvim lagani (ako što trebaš, javi na pp). Nadam se da si za izborni uzela Perića, super lagan je :D
Ja dogovorila da mi jer sam zamrznula ostane ista tema diplomskog pa mi je to ustvari gotovo, samo ostaje posvetiti se idući semestar Ivanoviću. ok, to mi baš i nije drago :D

Galadriel
27.10.2011., 11:00
nisam imala za birati puno jer sam se upisivala u zadnjoj grupi pa sma uzela foxicu,,
nije bas lagano ali moglo je biti i gore ;)
jel treba blazevica i cetinski uciti iz knjige?

hopeless_ri
27.10.2011., 11:10
Da, bilo bi dobro oboje iz knjige jer su sve postojeće skripte nepotpune (dokazano na nama). Pošalji mi mail na pp, proslijedim ti pitanja koja su bila na kolokvijima prošle godine ;)

Kod Cetinski si obavezno daj truda za projekt i probaj ga napraviti što prije i obraniti na prvim terminima, jer kasnije bude ludilo sa time.

Galadriel
27.10.2011., 11:11
a i mislila sam da je tako,,vec sam si kopirala i jednu i drugu knjigu :tuzni:

hopeless_ri
27.10.2011., 11:13
A gle, i nije neka frka. Prođeš sva pitanja koja su se vrtila i pročitaš jednom ostalo. Ni Blažević ni cetinski nisu prošle godine stavljali otvorena, Blažević je imao nekoliko višestrukih. Jedino se prirpemi da ćeš za Nacionalnu učiti gomilu brojeva (besmisleno, ali tako je)

Galadriel
27.10.2011., 11:18
ma znam,,ma meni je vjerovatno tesko jer mi je dosadno + skoro iz svih predemeta moras uciti iz knjiga,,do sad sam samo ivanovica iz knjige ucila,,i tona obaveza i sl.
kod koga imas diplomski?

hopeless_ri
27.10.2011., 12:28
Kod Blaževića, on je meni zakon. A i jedan od rijetkih koji imam asistentice koje se drže dogovora, odgovarju na mailove, ne gledaju studente kao da su bića nižeg ranga i sl. :D

mae1988
27.10.2011., 22:06
Kolege moram vas razocarati neke al od ove godine popravi nastave ne postoji.Ako ne skupis 40 % ides na 2. ili 3. rok...jbg svake god neke novosti pa tako i ove

hcerinski
29.10.2011., 18:53
jel netko zna koji je to SmartX broj na novoj kartici...

Tonnie
29.10.2011., 21:15
jel netko zna koji je to SmartX broj na novoj kartici...

ako pitas zbog ulogiravanja na Lumens, u pitanju je onaj dugacak kod gore lijevo na kartici.

hcerinski
29.10.2011., 23:53
da ali kako god ga upišem nema podataka... zato sam i pitao... probao sam sve kombinacije....

hvala ti, evo sad je prošlo... cijali broj bez razmaka po neznam koji puta upisano!

ipak, hvala!

Tonnie
30.10.2011., 02:04
da ali kako god ga upišem nema podataka... zato sam i pitao... probao sam sve kombinacije....

hvala ti, evo sad je prošlo... cijeli broj bez razmaka po neznam koji puta upisano!

ipak, hvala!

ma taj Lumens svima steka .. ima ih koji jos to nisu rijesili jer im isto tako nema podataka .. ah, dobri stari indeksi ..

Galac
30.10.2011., 09:17
sljedeće šta pitam je u vezi z. ivanovića... kakve kolokvije daje? može li se igdje naći na netu kako izraditi seminarski rad u wordu, sa svim onim numeriranjima i tim čudesima.. dao nam je da napišemo seminarski rad s ekonomskom problematikom, pa ne znam šta bi pisa i kako...

Galadriel
30.10.2011., 09:30
teske i iz knjige,,i iz citata iz knjige,,imas u njegovoj knjizi upute za napisati dobar seminar,,nama su i za zavrsni i za diplomski govorili da pisemo po tim pravilima :misli:

Galac
30.10.2011., 09:51
ok, ali treba sve to u wordu napravit, to je teži dio...ne znam na koju knjigu misliš na njegovu staru iz '96 ili ovu novu iz 2011

Galadriel
30.10.2011., 09:58
gle, seminar ti nije tesko napisati,,,Ivanovic malo vise zahtjela ali mozda bolje da se na njemu naucis da znas za kasnije jer ces iz skoro svakog predmeta kroz 5 godina morati napisati seminar,,a to je puno seminara :zubo:

mislim na onu knjigu osnove izrade pisanog djela,,ali neznam kako je sad s novom knjigom,mozda vama zahtjela da pisete po njoj? :misli:

Galac
30.10.2011., 12:22
mislim da ne zahtijeva, ali staru imam i svakako ću bacit pogled

Tonnie
30.10.2011., 12:43
mislim da ne zahtijeva, ali staru imam i svakako ću bacit pogled

trebas novu knjigu, dakle, najnovije izdanje. nama je rekao da ono lanjsko vise ne vrijedi i da moramo nabaviti najnovije, tako da sigurno ne vrijedi ni ono iz '96.

Galac
30.10.2011., 13:27
e vidim da je ta iz '96 dopunska literatura...je li daje otvorena pitanja ili na zaokruživanje

student ri
30.10.2011., 13:52
da li možda netko zna šta se dogodi ako se ne dođe na 75 % predavanja tj na 10 od 13 predavanja, da li se onda pada taj kolegij ili???

Tonnie
30.10.2011., 14:16
e vidim da je ta iz '96 dopunska literatura...je li daje otvorena pitanja ili na zaokruživanje

nama je rekao da ce biti 10 pitanja, mislim da su 2-3 otvorenog tipa a ostalo na zaokruzivanje. kod ovih na zaokruzivanje je zeznuto to sto sva 4 ponudjena odgovora budu dosta slicna tako da se lako zeznes zbog zareza ili slicne gluposti.

da li možda netko zna šta se dogodi ako se ne dođe na 75 % predavanja tj na 10 od 13 predavanja, da li se onda pada taj kolegij ili???

nisam sigurna, ali ako je uvjet za prolaz kolegija 75% prisutnosti na predavanjima, a uvjet nije ispunjen, pretpostavljam da da.

Galadriel
30.10.2011., 14:45

nedavno sam bas bila napisala,,prije je bilo da mozes izostati svaki put prije kolokvija jednom. ako izostanes vise od toga ne mozes ici na zavrsni,,tako da mislim da padas :misli:

a ako izostanes 2 puta prije jednog kolokvija taj kolokvij ces dobiti 0%

hopeless_ri
30.10.2011., 15:13
Trebate knjigu iz 2011. za seminare, ovu http://crolist.svkri.uniri.hr/cgi-bin/unilib.cgi?form=D1120720090

I po novome se za citiranje traži chicago stil :visi:
Koliko sam stigla vidjeti, u novoj je samo citiranje, forma je u staroj

Galac
31.10.2011., 08:12
ja sam ima prezentaciju iz turizma, znači li to da moram pisati seminar na istu temu kao što je bila prezentacija??

hcerinski
31.10.2011., 08:35
da li netko možda ima knjugo od Ivanovića ovo koje imamo sada za prvi kolokvij? znači nova knjiga, od 471-564 str?

što se tiće seminara, pa valjda će dati način na koji se mora seminar napisati, tj upute na web? ili se možda varam?

kako planira dati kolokvij za nas koji smo u Zaboku?

hopeless_ri
31.10.2011., 08:47
da li netko možda ima knjugo od Ivanovića ovo koje imamo sada za prvi kolokvij? znači nova knjiga, od 471-564 str?

što se tiće seminara, pa valjda će dati način na koji se mora seminar napisati, tj upute na web? ili se možda varam?

Ako nema drugdje, znam da fotokopirnica Kuna kraj Erste Banke u Rijeci (one centralne) ima primjerak koji kopiraju stalno, tamo je cijela moja generacija to iskopirala prošli semestar. Meni knjiga stiže tek krajem tjedna pa prije ne mogu pomoći.
Upute ti vrlo vjerojatno neće dati na web jer voli tako zaj*** ljude. Reć će da sve piše u knjizi o tome kako se seminar piše. Ali obično Karanović kaže osnovna pravila.

hcerinski
31.10.2011., 09:55
hvala ti samo kaj sam ja iz Zabok pa mi ovo baš i ne pomaže...

Tonnie
31.10.2011., 14:15

imam ja.

Galac
31.10.2011., 15:14
imam ja.

hej tonnie ja sam ima prezentaciju iz turizma, znači li to da moram pisati seminar na istu temu kao što je bila prezentacija??

Tonnie
31.10.2011., 15:24
hej tonnie ja sam ima prezentaciju iz turizma, znači li to da moram pisati seminar na istu temu kao što je bila prezentacija??

ako su to one teme za seminar koje je ona zena dijelila, mislim da da. pitaj jos nekoga za svaki slucaj.

Galadriel
31.10.2011., 15:26
pa inace dobijes temu za seminar,,nakon sto napises seminar iz njega radis prezentaciju :misli:

čoksi
02.11.2011., 07:58
Ima li netko knjigu EKONOMIKA PODUZEĆA - Jelavić, Ravlić, Starčević i dr. , Izdanje ek.fak.Split 1995 ??

To je za Ekonomiku ugostiteljstva kod S.Ivanovića!

sve su posuđene, ako je netko ima pa mu netreba ili ako treba da mi kopira samo dio, pusti na faks ili što god :(( HVALA!!

Big P.
04.11.2011., 06:47
Statistika ti je najlakši predmet na prvoj. Odmah iza matematike.

Najzajebanije je računovodstvo.

Ja ne znam kako ću matematiku proć :(

hcerinski
04.11.2011., 08:48
ima netko da zna gdje je točno navedeno kako treba izgledati seminarski rad kod Ivanovića?

hopeless_ri
04.11.2011., 11:21
Ma imam ja, ali badava kada je ove godine izdao novu knjigu u kojoj su nove fore. Forma ostaje po starome, ali sada je citiranje, barem na diplomskom studiju, po chicago stilu.
Evo je uputa od prije dvije, tri godine za Monetarnu ekonomiju (ali je tada vrijedilo za sve njegove predmete). S tim da još jednom naglašavam da popis literature i citiranje nije više po starome
https://rapidshare.com/files/3095043671/UPUTE_za_izradu_seminarskog_rada_NOVO.doc

JWoww
04.11.2011., 19:31
ajmo prva godina iz Opatije; kakav je bio kolokvij iz osnova ekonomije?
zanima nas iz Zaboka :D

Tonnie
05.11.2011., 00:02
ima netko da zna gdje je točno navedeno kako treba izgledati seminarski rad kod Ivanovića?

ima, u njegovoj knjizi, najnovije izdanje.

Galac
05.11.2011., 06:50
aj ljudi pomoć mi treba u wordu...kako najlakše mogu centrirat tekst na stranici i te ostale stvari na prve dvi stranice...ostalo znam

hopeless_ri
05.11.2011., 07:43
aj ljudi pomoć mi treba u wordu...kako najlakše mogu centrirat tekst na stranici i te ostale stvari na prve dvi stranice...ostalo znam

Ima ikonica za centriranje. Označi tekst koji želiš centrirati i klikni na nju. Ja imam Office 2007, ali i u ranijim verzijama je izgled ikone jednak
http://imageshack.us/photo/my-images/851/unledpsf.jpg/

Galac
05.11.2011., 08:22
Ima ikonica za centriranje. Označi tekst koji želiš centrirati i klikni na nju. Ja imam Office 2007, ali i u ranijim verzijama je izgled ikone jednak
http://imageshack.us/photo/my-images/851/unledpsf.jpg/

sorry krivo sam se izrazio.. kako mogu stavit na sredini stranice ime i prezime, naslov seminarskog rada, tipkajuć stalno enter ili nekako drukčije... ili najbolje ima li igdje na internetu kakv tutorial za ovo??

Big Al
05.11.2011., 11:21
Blago vama p redaje vam Vukonić :D

Big P.
07.11.2011., 15:50
ako su to one teme za seminar koje je ona zena dijelila, mislim da da. pitaj jos nekoga za svaki slucaj.

Kako mogu dobiti teme ako nisam bila na prvom predavanju?

hcerinski
07.11.2011., 18:16
tražiti mailom da ti se dodjeli tema ili na drugom predavanju pitati... problem je ako je tema u grupama onda moraš naći nekog s kime ćeš raditi!

eura
10.11.2011., 21:32
ljudi,moze li mi tko pomoci..naime,diplomirala sam 2006.g.na ovom fakultetu,..i sada,da li je tocno da ja,sa zvanjem tadasnjim dipl.ekonomist (4 godine sveucil.studija sam zavrsila)odgovaram danasnjoj tituli magistra ili tako nesto??da li ja mogu traziti da mi izdaju novu diplomu sa tom titulom po novome?? (tako sam nacula nesto..)a tko zna koliko se to plaća? tamo je uvijek sve bilo skuplje nego na ostalim faxevima..
inace,fakultet mi je ostao u uzasnom sjecanju..kupovina ispita,veze i poznanstva..moje kolegice meni na oci ,ne pojave se na ispitu a ocjene u indexu...pozlilo mi je od toga na tom faksu.ne znam kakva je situacija danas??je li simundic jos uvijek strah i trepet? ja sam jedna od rijetkih koja ga je iz prve polozila u 6 mjesecu,isla redovito na predavanja,zapisivala..isplatilo se..da se malo pohvalim hehe!!

hopeless_ri
11.11.2011., 08:47
ljudi,moze li mi tko pomoci..naime,diplomirala sam 2006.g.na ovom fakultetu,..i sada,da li je tocno da ja,sa zvanjem tadasnjim dipl.ekonomist (4 godine sveucil.studija sam zavrsila)odgovaram danasnjoj tituli magistra ili tako nesto??da li ja mogu traziti da mi izdaju novu diplomu sa tom titulom po novome?? (tako sam nacula nesto..)a tko zna koliko se to plaća? tamo je uvijek sve bilo skuplje nego na ostalim faxevima..
inace,fakultet mi je ostao u uzasnom sjecanju..kupovina ispita,veze i poznanstva..moje kolegice meni na oci ,ne pojave se na ispitu a ocjene u indexu...pozlilo mi je od toga na tom faksu.ne znam kakva je situacija danas??je li simundic jos uvijek strah i trepet? ja sam jedna od rijetkih koja ga je iz prve polozila u 6 mjesecu,isla redovito na predavanja,zapisivala..isplatilo se..da se malo pohvalim hehe!!

Sada si magistra ekonomije (iza imena, radi se o struci, a ne znanstvenoj tituli). Možeš tražiti i košta, ako se dobro sjećam cjenika, 400 kn. S tim da moraš u zahtjevu navesti razlog zbog kojeg to tražiš.

Šimundić je meni bio samo malo naporan jer nisam kužila čemu moramo učiti koliko postotak masti ima koja riba :confused:

eura
11.11.2011., 16:19
Sada si magistra ekonomije (iza imena, radi se o struci, a ne znanstvenoj tituli). Možeš tražiti i košta, ako se dobro sjećam cjenika, 400 kn. S tim da moraš u zahtjevu navesti razlog zbog kojeg to tražiš.

Šimundić je meni bio samo malo naporan jer nisam kužila čemu moramo učiti koliko postotak masti ima koja riba :confused:

hvala ti puno na odgovoru! a zahtjev pisem doma sama?pa razlog je da zelim kada trazim posao predstaviti se po sadasnjem sustavu..a ne prahistorijskom:) kako da to napisem:)? a kada si ti krenula na faks? po kojem sistemu ? jesi zavrsila? dojmovi? :=)
simundic pita te gluposti jer mora svoj kolegij izdignuti kao najvazniji...ono,SVE se mora znati !sve sve..kao uostalom i kod Ivanovića--a joj sta je ispitivao..fusnote morali znati napamet,svaki citat,neke rijeci sa KORICA knjige..jel to jos uvijek tako? A meni je on unatoc svemu bio simpa i nasmijavao nas je ..glavna fora mu je bila,kad je davao potpise u index--Udaj se!

hopeless_ri
11.11.2011., 16:41
Ja sam taj faks upisala jer mi treba papir da mogu napredovati na poslu (javna služba, bez papira ne ide). Dopizdilo mi da su mi oni koji znaju puno manje i ljenčine nadređeni :D
Upisala po bolonji, meni je to sve skupa smiješno lagano, ne razumijem kako se uspije past po tome sustavu :ne zna: Posebno dok je sve bilo samo na zaokruživanje. Sada, hvala Bogu, ima povremeno i otvorenih pitanja.
Sada sam na 5. godini, bila bih završila prošle godine da nisam ranije rodila. Ovako ove godine moram samo Ivanovića u ljetnom semestru položiti i obraniti diplomski koji je skoro pa gotov :)
Dojmovi? A bolje da ni ne krenem. Žao mi je ljudi koji nakon 5 godina sa fakulteta izađu kao idioti. Po ovom sustavu posebno. Nije da će ti itko kad kreneš raditi ponuditi na izbor opcije a, b, c i d. Uči se prepoznavanje, ne potiče se znanje. Seminari su, izuzev kod par profesora, glupa formalnost i svjedno je što predaš (što mene ubije jer sam svaki napisala sama i svaki je bio dobar). I tako ...
E da, mislim da zahtjev možeš i na faksu ispuniti, ali nisam sigurna. Nazovi ured za studente, sada se najčešće i jave na telefon :D

Banije
13.11.2011., 00:57
Kolege moram vas razocarati neke al od ove godine popravi nastave ne postoji.Ako ne skupis 40 % ides na 2. ili 3. rok...jbg svake god neke novosti pa tako i ove

Kolegice nisi upravu, popravni iz nastave i dalje postoji, ali popravni zavrsnog ispita vise ne postoji :P

eura
13.11.2011., 08:23
Ja sam taj faks upisala jer mi treba papir da mogu napredovati na poslu (javna služba, bez papira ne ide). Dopizdilo mi da su mi oni koji znaju puno manje i ljenčine nadređeni :D
Upisala po bolonji, meni je to sve skupa smiješno lagano, ne razumijem kako se uspije past po tome sustavu :ne zna: Posebno dok je sve bilo samo na zaokruživanje. Sada, hvala Bogu, ima povremeno i otvorenih pitanja.
Sada sam na 5. godini, bila bih završila prošle godine da nisam ranije rodila. Ovako ove godine moram samo Ivanovića u ljetnom semestru položiti i obraniti diplomski koji je skoro pa gotov :)
Dojmovi? A bolje da ni ne krenem. Žao mi je ljudi koji nakon 5 godina sa fakulteta izađu kao idioti. Po ovom sustavu posebno. Nije da će ti itko kad kreneš raditi ponuditi na izbor opcije a, b, c i d. Uči se prepoznavanje, ne potiče se znanje. Seminari su, izuzev kod par profesora, glupa formalnost i svjedno je što predaš (što mene ubije jer sam svaki napisala sama i svaki je bio dobar). I tako ...
E da, mislim da zahtjev možeš i na faksu ispuniti, ali nisam sigurna. Nazovi ured za studente, sada se najčešće i jave na telefon :D

stvarno sta su napravili od tog fakultela,na zaokruzivanje,nije za vjerovati,kakvo je to znanje..je izadje puno idiota sa faksa,i po onom sistemu starom,a tek po ovome?! a najgore je sto od jezika nula,apsolutno nista se ne nauci..svaka cast tebi sto si uz posao to krenula i imala volje! wow! hvala ti na infos.!

majicaxx
13.11.2011., 13:37
Ja sam diplomirala prije 4. mj po bolonji i trenutno sam malo razočarana svime. slažem se da je faks lagan, pogotovo za ljude koji su išli u srednju turističku ili ekonomsku. ja sam išla u gimnaziju, no vrlo brzo sam sam sve naučila. ispite, seminare i ostalo sam shvatila ozbiljno, imala sam veliku volju, pa sam na kraju imala i jako dobre ocjene. no, ipak nisam zadovoljna finalnim rezultatom. previše se sve vrti oko teorije i bubanja glupih statistika, godina, definicija. 5 godina studiranja bile su mi ko pjesma, trudila se jesam, no nikad nisam imala osjećaj da sam se oko nečeg trebala jako namučiti. seminari na preddiplomskom studiju su preglupi, nešto tipa: karakteristike turizma. a to je mogao biti izvrstan način da se istraži neki problem u praksi. na diplomskom studiju je sve bilo puno bolje, postroženi su kriteriji oko kolokvija, više se traži, seminari se odnose na probleme iz prakse, no ipak još puno fali da se dostigne kvaliteta. sramota broj 1 na ovom faksu su jezici. ja definitivno nisam talent za jezike, a na faksu sam imala dobre rezultate. :D još nisam pronašla posao, i pitam se što će mi diploma (koju još nisam dobila) i naziv magistra ekonomije značiti !?! od ovog faksa i izvrsnih ocjena i nemam neke koristi, sve će na kraju ovisiti o mojoj snalažljivosti jer se ništa konkretno i potrebno na faksu ne nauči.

hopeless_ri
13.11.2011., 16:32
sramota broj 1 na ovom faksu su jezici. ja definitivno nisam talent za jezike, a na faksu sam imala dobre rezultate. :D

Sa ovim se moram složiti. Velika je sramota da fakultet koji bi trebao njegovati učenje jezika, jer je turizam zasnovan na komunikaciji sa gostom, ima ovakav sustav.
Meni inače jezici stvarno idu, tečno ih 4 govorim, a živo se sjećam da se na drugoj godini dogodilo da je prof iz talijanskog davala dodatne bodove ljudima za hrabros jer su došli probati usmeno odgovarati da skupe 40 % :504::504:

eura
13.11.2011., 19:38
Ja sam diplomirala prije 4. mj po bolonji i trenutno sam malo razočarana svime. slažem se da je faks lagan, pogotovo za ljude koji su išli u srednju turističku ili ekonomsku. ja sam išla u gimnaziju, no vrlo brzo sam sam sve naučila. ispite, seminare i ostalo sam shvatila ozbiljno, imala sam veliku volju, pa sam na kraju imala i jako dobre ocjene. no, ipak nisam zadovoljna finalnim rezultatom. previše se sve vrti oko teorije i bubanja glupih statistika, godina, definicija. 5 godina studiranja bile su mi ko pjesma, trudila se jesam, no nikad nisam imala osjećaj da sam se oko nečeg trebala jako namučiti. seminari na preddiplomskom studiju su preglupi, nešto tipa: karakteristike turizma. a to je mogao biti izvrstan način da se istraži neki problem u praksi. na diplomskom studiju je sve bilo puno bolje, postroženi su kriteriji oko kolokvija, više se traži, seminari se odnose na probleme iz prakse, no ipak još puno fali da se dostigne kvaliteta. sramota broj 1 na ovom faksu su jezici. ja definitivno nisam talent za jezike, a na faksu sam imala dobre rezultate. :D još nisam pronašla posao, i pitam se što će mi diploma (koju još nisam dobila) i naziv magistra ekonomije značiti !?! od ovog faksa i izvrsnih ocjena i nemam neke koristi, sve će na kraju ovisiti o mojoj snalažljivosti jer se ništa konkretno i potrebno na faksu ne nauči.

slazem se naarocito sa boldanim..ja nakon tog fakulteta imala sam osjecaj na kraju da ne znam bas nista.od silnih knjiga,i definicija..na kraju nista.teoretiziranje ni oko cega.nesto bi trebalo stvarno mijenjati,jer vidim ni mi po starom a ni ovi po novom sistemu nece imati puno koristi od svega.to ce skuziti ljudi kad zavrse ovaj faks i krenu traziti posao..

sunshinestar
13.11.2011., 22:54
Šta je i najžalostnije da sipopamtila sve to što ti je bilo u studentskoj literaturi zadžabe ti to sve. Niti diploma tog faksa išta vrijedi na tržištu rada, niti znanje kojeg ti nute programi išta znače na tržištu rada.

Ali kad malo bolje promislimo vidjet ćemo da je fax viša uzaldna, 90%, ako ne i više radnih mijesta u turizmu su konobari i sl. a to je ono što primaju ljude bilo koje struke, i diploma ovog faxa nije nikakv plus za takva radna mijesta.

mae1988
14.11.2011., 11:20
Kolegice nisi upravu, popravni iz nastave i dalje postoji, ali popravni zavrsnog ispita vise ne postoji :P

Nama rekli da nema popravnog nastave od ove godine :504: Pa više ne znaš tko pije a tko plaća....

mae1988
15.11.2011., 22:12
Šta je i najžalostnije da sipopamtila sve to što ti je bilo u studentskoj literaturi zadžabe ti to sve. Niti diploma tog faksa išta vrijedi na tržištu rada, niti znanje kojeg ti nute programi išta znače na tržištu rada.

Ali kad malo bolje promislimo vidjet ćemo da je fax viša uzaldna, 90%, ako ne i više radnih mijesta u turizmu su konobari i sl. a to je ono što primaju ljude bilo koje struke, i diploma ovog faxa nije nikakv plus za takva radna mijesta.

Zato iduće god na filozofski i zavrsiti sto zelim i volim a ne samo da zavrsim kako je bilo kada sam upisala....

Galac
16.11.2011., 17:20
e kolege u onoj knjižici šta sam dobio kaže da nastava završava u 1. semestru 24.12, a dosta ih govori da smo gotovi već 15.12. šta je istina u tome??

mae1988
16.11.2011., 19:11
e kolege u onoj knjižici šta sam dobio kaže da nastava završava u 1. semestru 24.12, a dosta ih govori da smo gotovi već 15.12. šta je istina u tome??
Zavisi kako se dog sa profesorima,nama zadnje predavanje 15. :)

Galac
16.11.2011., 19:42
Zavisi kako se dog sa profesorima,nama zadnje predavanje 15. :)

to znači da 16. možeš doma:) a nadam se da će tako i nama bit...

lidija23
19.11.2011., 09:56
Bok ljudi... trebam malu pomoć hitno,završila sam ovaj naš faks prije 3 godine i tada je naša stranica od fakulteta izgledala drugačije i moglo se lako provjeriti kad koji profesor ima konzultacije,sada vidim da to nije moguće ili možda je ali ja ne znam kako...dali mi možete poslati raspored konzultacija na p.p. ili makar da mi kažete kada imaju konzultacije prof. Radetić i prof. Avelini? Ali puno više bi mi značilo kada bi mogla pogledati rasporede svih prof, molim vas?

hopeless_ri
19.11.2011., 18:57
Sada se to vidi na naslovnoj strani, u koloni desno, pod adresar

http://www.fthm.uniri.hr/index.php?option=com_fabrik&view=table&tableid=4&calculations=0&resetfilters=0&Itemid=246

Neki, kao i inače, ne napišu, ali za prof. Avelini imaš. Prof. Radetić ni nije na spisku :ne zna:

Galac
20.11.2011., 15:24
ljudi tribam savjet...tribam u ivanovića napisat seminar on nekim bibliografijama, auto-datum stilu ili nekoj o ekonomskoj problematici...šta je od toga najbolje i koju temu da uzmem ili ako neko ima seminar nek ga da...

student ri
20.11.2011., 15:29
ako se ko sjeća koje su bile teme za esej iz turizma prošlih godina????

hopeless_ri
20.11.2011., 16:20
ljudi tribam savjet...tribam u ivanovića napisat seminar on nekim bibliografijama, auto-datum stilu ili nekoj o ekonomskoj problematici...šta je od toga najbolje i koju temu da uzmem ili ako neko ima seminar nek ga da...

Ovo boldano kod spomenutog profesora NE preporučujem. Naime, dok je bio dekan nabavio je software kojim otkriva copy/paste sadržaje. Drugi profesori ga ne koriste, ali on ima naviku dobar dio seminara provući kroz taj program (zato ih i šaljemo u el. obliku) da bi vidio tko je koga kopirao, prepisao i sl.
Od mojih kolega troje su dobili čiste nule zbog toga, pa bih ja ipak pazila.

Tematski je najjednostavnije pisati o ekonomskoj temi jer o bibliografijama i autor-datum stilu nema dovoljno literature za napisati pošten seminar

Galadriel
20.11.2011., 16:25
a i lako moguce da prosle godine nije imao iste teme,,on to svake godine mijenja

Galac
20.11.2011., 20:25
eto koju bi mi vi ekonomsku temu preporučili...o čemu je najjednostavnije pisat, a da stvarno imaš o čem pisat

Tonnie
20.11.2011., 21:53
Ovo boldano kod spomenutog profesora NE preporučujem. Naime, dok je bio dekan nabavio je software kojim otkriva copy/paste sadržaje. Drugi profesori ga ne koriste, ali on ima naviku dobar dio seminara provući kroz taj program (zato ih i šaljemo u el. obliku) da bi vidio tko je koga kopirao, prepisao i sl.

Chuck Norris program.
Zlo mi je od toga kad se sjetim :rolleyes:

hcerinski
21.11.2011., 16:57
ako ima tko da mi napiše seminar kod Ivanovića? naravno uz financijsku naknadu!

eura
21.11.2011., 20:04
ako ima tko da mi napiše seminar kod Ivanovića? naravno uz financijsku naknadu!

ajme nemoj da ti se javi sam profesor glavom i bradom :))

hcerinski
21.11.2011., 20:15
samo nek se javi, mi imamo još neke ne riješene stvari

galeb113
23.11.2011., 17:48
Ja razmišljam da upišem jedan od tih fakulteta pa me zanima koliko ima stranih jezika, i pošto sam daleko od opatije zanima me smještaj, dal ima tamo nekakav studenski dom ili tako nešto :D Hvala.

hopeless_ri
23.11.2011., 19:07
Ako želiš ovaj faks upisati da bi naučio jezike, bolje nađi neki drugi faks. Ako ti ne idu, pa bi se provlačio, onda slobodno. Uče se engleski, njemački, talijanski, francuski.
Više manje su studenti u privatnom smještaju. Dom je u Rijeci, pa oni koji su tamo dosta putuju

Galac
24.11.2011., 05:57
mislim da je pravi gušt vozit se 32-om 45 minuta na nogama i u punom busz ;)

Galadriel
24.11.2011., 08:26
Ako želiš ovaj faks upisati da bi naučio jezike, bolje nađi neki drugi faks. Ako ti ne idu, pa bi se provlačio, onda slobodno. Uče se engleski, njemački, talijanski, francuski.
Više manje su studenti u privatnom smještaju. Dom je u Rijeci, pa oni koji su tamo dosta putuju

Ima i dom u lovranu ;) Ali lovran je jako malo mjesto,,pa biraj zelis li biti u malom mjestu i blizu faksa ili u gradu pa se voziti ;)

malle
24.11.2011., 14:54
hej jel netko razumije na kojem principu moramo napisati seminar na temu onoh filmova?

malle
24.11.2011., 14:54
iz monetarne :)

file0108
28.11.2011., 18:44
Poštovanje,

završila sam FMTU u Opatiji i svim zainteresiranima povoljno nudim uslugu pisanja seminarskih radova za FMTU u Opatiji. Živim u blizini fakulteta i garantiram brz i kvalitetan rad.
Slobodno me kontaktirajte na mail: info@lauretius.com

sunshinestar
28.11.2011., 19:45

Ima nabrojanih jezika da. Ali ne uče se svi ti. Nego se uče dva jezika po jedan semestar. Poslije toga još si možeš uzeti i jedan kao izborni među nekoliko varijanti.
Dakle, dva do 3 jezika.
Od prošle godine možeš uz posredstvo faksa učiti japanski, kineski i ruski, ali nije vezano uz nastavu, nisu kolgiji u sklopu nastave, i moraš i h platiti, za redovite studente je jeftinije.
Dakle, na stručnom studiju od 30 kolegija tokom školovanja dva su kolegija jezici, a maksimalno 3 ako uzmeš kao izborni.

loriblu
04.12.2011., 15:31
Bok, imam par pitanja vezanih uz upis na ovaj faks ? Prvo gledala sam na postani student i nemogu nikako pronaci pod studijskim programima Malo I srednje poduzetnistvo u turizmu I ugostiteljstvo . Imali li itko pojma o tome ? Jer me stvarno zanima upis u smjeru gastronomiji i hoteljerstvu. Kad smo vec kod toga kakav je uopce faks pogotvo taj smjer? Hvala unaprijed !

Galac
04.12.2011., 18:44
Bok, imam par pitanja vezanih uz upis na ovaj faks ? Prvo gledala sam na postani student i nemogu nikako pronaci pod studijskim programima Malo I srednje poduzetnistvo u turizmu I ugostiteljstvo . Imali li itko pojma o tome ? Jer me stvarno zanima upis u smjeru gastronomiji i hoteljerstvu. Kad smo vec kod toga kakav je uopce faks pogotvo taj smjer? Hvala unaprijed !

meni je bila poslovna ekonomija u turizmu i ugostiteljstvu...kolike su vam kvote ove godine??

Tonnie
05.12.2011., 15:43
jel ima netko da je napisao seminar iz metodologije na temu bilokoje ekonomske problematike, pa da mi posalje tek toliko da mi posluzi kao primjer oko ovog chicago stila ?

ne da mi se istrazivati i proucavati kako sve tocno treba izgledati, sta smijem numerirati a sta ne, kak margine moraju biti postavljenje, itd.

cekam tu dobru dusu :D

hcerinski
05.12.2011., 18:54
i ja bi trebao primjer seminara...

Galac
06.12.2011., 05:24
svi tribali primjerak :D onda, jesmo li mi gotovi 15. odnosno 16.12. s faskom??

Galadriel
06.12.2011., 08:02
svi tribali primjerak :D onda, jesmo li mi gotovi 15. odnosno 16.12. s faskom??

da,,
a sto ce tice primjerka taj chicago stil je novi,,jedinmo mozda su ovi prosle godine to tako morali pisati,,pa morate naci nekog sa 2. godine

Tonnie
06.12.2011., 11:39
da,,
a sto ce tice primjerka taj chicago stil je novi,,jedino mozda su ovi prosle godine to tako morali pisati,,pa morate naci nekog sa 2. godine

kvragu i taj chicago stil :504:

a nema nitko da ga je ove godine napisao to, pa da proslijedi nama jadnima koji cekamo i ne znamo sta bi s tim ? :zubo:

JWoww
07.12.2011., 12:36
dajte budite dobri i dajte nam taj primjerak, čisto da vidimo o čemu se radi

Tonnie
08.12.2011., 11:17
vid zlobnu celjad, niko ne da primjerak :ceka:

Galadriel
08.12.2011., 11:30
vjerovatno nitko nema,,kazem vam taj chicago stil je novi ;)
pa sto vam nije dao nikakve upute kako napisati seminar?

Tonnie
08.12.2011., 11:38
a dao nam je u nekim natuknicama, ali jednostavnije bi bilo to sve sloziti uz primjer pored sebe :(

ms.Y
09.12.2011., 00:10
Pa pitajte karanovica da vam objasni… mislim da bi vam mogao pomoci…
Osim toga… Nemoguce da na netu bas nigdje nema primjer chicago stila ?!
U officeu 2007 u references se odabire taj stil, cini mi se da se mora u "biblioteku" ubacivati knjige... Mozda grijesim, davno sam to kod njega pisala, na monetarnoj cini mi se, i tad to skoro nitko nije znao.

Tonnie
09.12.2011., 01:39
Pa pitajte karanovica da vam objasni… mislim da bi vam mogao pomoci…
Osim toga… Nemoguce da na netu bas nigdje nema primjer chicago stila ?!
U officeu 2007 u references se odabire taj stil, cini mi se da se mora u "biblioteku" ubacivati knjige... Mozda grijesim, davno sam to kod njega pisala, na monetarnoj cini mi se, i tad to skoro nitko nije znao.

Karanovica ? ha ? :misli:

cek cek, samo namjestim taj chicago u references i to je sve ?
mozes pojasniti ovo s ubacivanjem knjiga, molim te ?

ma ima valjda i negdje na netu, ali ja sam takav debil za pisanje seminara jos od srednje. maturalni rad mi je pisala druga osoba :facepalm:
cim ja imam odredjeno kako tocno sve mora izgledati, sve isprecizirano, ja se pogubim samo tak.

isto tako je nemoguce da nitko nema primjer za podijeliti s nama jadnicima :ceka:

hvala ti ! :)

ms.Y
09.12.2011., 10:11
Ma ne zelim sad davati krive upute ;)
Koliko se sjecam, u wordu se u bibliography ili tako nes upise knjiga, autor i ostalo, pa kad citiras (fusnote etc) ti on sam povuce izvor koji si prethodno upisao u bibliografiju.… i to kao neki kod ili nesto... E sad, jesam li ja to dobro objasnila, ne znam ;) Uglavnom, nikad kod njega nisam dobila lose bodove iz seminara...
Karanovic; asistent njegov- mi smo njega za masu stvari znali pitat, uvijek je bio strpljiv ;)

Tonnie
09.12.2011., 10:45
Ma ne zelim sad davati krive upute ;)
Koliko se sjecam, u wordu se u bibliography ili tako nes upise knjiga, autor i ostalo, pa kad citiras (fusnote etc) ti on sam povuce izvor koji si prethodno upisao u bibliografiju.… i to kao neki kod ili nesto... E sad, jesam li ja to dobro objasnila, ne znam ;) Uglavnom, nikad kod njega nisam dobila lose bodove iz seminara...
Karanovic; asistent njegov- mi smo njega za masu stvari znali pitat, uvijek je bio strpljiv ;)

vidis, vidis .. ima smisla :D

al ga je zakomplicirao s tim chicago stilom, da nema toga, seminar bi mi vec bio gotov :facepalm:

Karanovic je onaj crni ili onaj drugi mlitavi ?
koji god bio, sad ga vise ne mogu nis pitati jer seminar treba poslati najkasnije sutra. ali dobro je to znati za ubuduce :p

imas mozda primjer nekog seminara napisanog u chicago stilu ? :zubo:

ms.Y
09.12.2011., 11:34
Karanovic ti je onaj crni, stariji, a primjer nazalost nemam, daaavno je to bilo...

Tonnie
09.12.2011., 11:54
Karanovic ti je onaj crni, stariji, a primjer nazalost nemam, daaavno je to bilo...

aha, znam koji.

nema veze, hvala ti svejedno ! :)

Tonnie
12.12.2011., 00:49
utjesite me i recite mi da nas ima jos koji nismo poslali seminar iz metodologije :facepalm: :zubo:

hopeless_ri
12.12.2011., 07:31
Ako ga nisi poslala, nemoj se ni truditi pokušavati. Ni profesor niti bilo koji asistent neće ga primiti nakon prolaska roka.

Što se chicago stila tiče - koliko vidim, nekoliko vas ovdje polaže metodologiju. Koja se, ako se ne varam, ove godine polaže iz njegove nove knjige. U kojoj je stvarno detaljno objašnjen način citiranja po tom stilu. Sa primjerima. U obje varijante (citiranje u tekstu i citiranje u fusnoti).
Stil je u upotrebi od prošle godine (tada je bio samo kod njega). Vama koji ste na nižim godinama je bolje da ga svladate jer koliko vidim počelo je dosta profesora tražiti da se tako citira i u seminarima, ali i u završnim i diplomskim radovima.

Suncana 007
12.12.2011., 11:47
Jel zna netko dal mi koji smo završili po starom programu možemo još uvijek tražit potvrdu za izjednačavanje naziva?

hopeless_ri
12.12.2011., 11:52
Možeš ju tražiti kada poželiš, nije vremenski ograničeno (za sada). I da, 400 kn ako me pamćenje služi

goge007
12.12.2011., 14:33
dajte budite dobri i dajte nam taj primjerak, čisto da vidimo o čemu se radi
ja imam primjerak , prošle godine - akademske sam završila , nisam dugo bila na forumu pa nisam vidjela vaše muke koje su mi jako poznate. ostavite mi mail pa ću vam poslati moj rad.P.s. Dobila sve radove kod njega 10%, i kritički 6%
Rado ću vam pomoći!:kava:

Galac
13.12.2011., 15:02
ja imam primjerak , prošle godine - akademske sam završila , nisam dugo bila na forumu pa nisam vidjela vaše muke koje su mi jako poznate. ostavite mi mail pa ću vam poslati moj rad.P.s. Dobila sve radove kod njega 10%, i kritički 6%

hvAla na pomoći, odma šaljem p.m.

Tonnie
14.12.2011., 12:49

poslala sam ti pm ! :)

Suncana 007
24.12.2011., 05:40
Možeš ju tražiti kada poželiš, nije vremenski ograničeno (za sada). I da, 400 kn ako me pamćenje služi

Ok, hvala:mig:

Galac
26.12.2011., 21:03
evo nisu gotovi ovi praznici, a ljudi već pričaju o onim ferijama između semestara, pa tako kažu da imamo od 28.1. do 20.2 to mi se čini malo pretjerano pa sad ako može neko stariji reć šta i kako...

Galadriel
26.12.2011., 21:44
evo nisu gotovi ovi praznici, a ljudi već pričaju o onim ferijama između semestara, pa tako kažu da imamo od 28.1. do 20.2 to mi se čini malo pretjerano pa sad ako može neko stariji reć šta i kako...

Imas na kalendaru nastave,, kad se vratimo od 9.- 20.01 imamo predavanja + kolokvije,,od 23.01 - 27.01 su popravni, od 30. 01 - 3. 02 su završni,, i onda od 6.02 do 20.02 imamo slobodno,,,tj. tad su oni ispitni rokovi,,

Tonnie
26.12.2011., 23:50
Imas na kalendaru nastave,, kad se vratimo od 9.- 20.01 imamo predavanja + kolokvije,,od 23.01 - 27.01 su popravni, od 30. 01 - 3. 02 su završni,, i onda od 6.02 do 20.02 imamo slobodno,,,tj. tad su oni ispitni rokovi,,

a kak ce to funkcionirati u Zaboku ?

Galadriel
27.12.2011., 10:22
a kak ce to funkcionirati u Zaboku ?

nemam pojma,ja sam u opatiji ;) ali pogledaj si kalendar nastave za zabok :D

Tonnie
27.12.2011., 14:54
nemam pojma,ja sam u opatiji ;) ali pogledaj si kalendar nastave za zabok :D

na web stranici FMTU-a je objavljen samo do kraja sijecnja, barem je to ono sto sam ja uspjela naci :misli:

ako netko zna, unaprijed zahvalno cekam odg :D

Galadriel
27.12.2011., 14:58
na web stranici FMTU-a je objavljen samo do kraja sijecnja, barem je to ono sto sam ja uspjela naci :misli:

ako netko zna, unaprijed zahvalno cekam odg :D

evo gledam kalendar nastave za zabok,,za sveucilisni studij,,isto vam je kao i nama,,znaci predavanja ljetnog semestra pocinju 20.02.
A raspored predavanja ce vjerovatno staviti tek u 2. mjesecu ;)

Tonnie
27.12.2011., 16:07
evo gledam kalendar nastave za zabok,,za sveucilisni studij,,isto vam je kao i nama,,znaci predavanja ljetnog semestra pocinju 20.02.
A raspored predavanja ce vjerovatno staviti tek u 2. mjesecu ;)

di to gledas ?
hvala ti ! :)

Galadriel
27.12.2011., 18:34
na stranici,,pod dokumenti,,prvi dokument,zove se kalendar nastave,,imas za zabok i za opatiju

Perestrojka
27.12.2011., 21:22
Pozdrav svima, ponajviše studentima iz Zaboka.
Imam nekoliko pitanja za vas. Naime, studiram na jednom faksu na kojem nemam kolokvije tako da uglavnom cijeli semestar ne radim ništa, a onda se mjesec dana prije rokova trznem i odradim manje-više sve ispite tijekom rokova. Budući da me oduvijek zanimao turizam, a imam prilično vremena preko semestra, volio bih upisati studij u Zaboku, vanredno. Zanima je li imate kolokvije za većinu predmeta, je li teško na faksu i koliko se posvećujete učenju na nekoj "tjednoj bazi"? Vidim da imate hrpu zanimljivih predmeta, ali je mene strah ovih matematičkih (imao sam 2,3 u gimnaziji). Stvarno bih volio upisati turizam uz ovo što studiram, jer imam vremena i volje, ali se ipak unaprijed raspitujem da ne bi bilo kasnije kajanja. E da, koliko je komplicirano ići iz Zagreba u Zabok na predavanja (vlak i autobus).
Hvala

Tonnie
28.12.2011., 00:38
Zanima je li imate kolokvije za većinu predmeta, je li teško na faksu i koliko se posvećujete učenju na nekoj "tjednoj bazi"? Vidim da imate hrpu zanimljivih predmeta, ali je mene strah ovih matematičkih (imao sam 2,3 u gimnaziji).

ja sam 1. godina pa za dodatne detalje pitaj jos nekog. u prvom semestru imas 6 predmeta i iz svakog predmeta imas 3 kolokvija. iz svakog kolokvija mozes dobiti max. 16%, a da bi mogao izaci na zavrsni ispit, iz svih kolokvija i dodatnih aktivnosti ( zadace, seminari, eseji, dolasci .. zavisno o predmetu ) moras skupiti min. 40%. ako to ne uspijes, imas pravo na dva popravna roka i ako prodjes, tada izlazis na zavrsni. ako opet ne prodjes, predmet prenosis na iducu god, s tim da na iducu god imas pravo prenijeti max. 2 predmeta.

predavanja su petkom i subotom, a svaki treci tjedan samo subotom. od matematickih predmeta u prvom semestru imas samo matematiku i statistiku, ostalo se sve svodi uglavnom na strebanje teorije.

sto se tice odvajanja sl.vremena za ucenje, zavisi koliko imas volje za ucenje, koliko brzo upijas gradivo, itd. gradiva nema malo ali ga nema ni jako puno, taman, rekla bih, osim mozda iz predmeta 'osnove izrade pisanog djela', koji se svodi na ucenje o tome kako napisati neko djelo, seminar, itd. tu za svaki kolokvij imas nekih 150ak stranica za nauciti, mozda manje i jako je monotono gradivo za nabubati ali opet je rijec o cistom streberaju.

E da, koliko je komplicirano ići iz Zagreba u Zabok na predavanja (vlak i autobus).
Hvala

osobno putujem vlakom. raspored je takav da kad kreces na faks, stignes nekih sat vremena ( katkad malo vise, zavisi u koliko predavanje pocinje ) prije pocetka predavanja tako da stignes sjesti na kavu, kao i nakon faksa. mozes i malo ranije izaci s predavanja ako ti se bas zuri nekamo pa ides na vlak, profesori ti nece zamjeriti.

put od Zg do Zaboka traje oko sat vremena a ako hoces jeftiniju kartu, mozes si na glavnom kolodvoru izvaditi iskaznicu za mlade ( do 24g, 25, nisam sigurna ). kosta 30kn i traje godinu dana i imas popust na kartu. ja povratnu platim 33kn, a s iskaznicom bi nekoliko kn vise.

Maidengirl
28.12.2011., 01:48
Pozdrav,ljudi!
Imam par pitanja!
Naime,silno silno silno bi htjela upisati turizam u opatiji iduce godine po zavrsetku srednje sk.
Zanima me koliko je tesko upasti i postoji li mogucnost stanovanja u studentskom u RI,a studirati u opatiji?
hvala na odgovoru

Galac
28.12.2011., 14:54
Pozdrav,ljudi!
Imam par pitanja!
Naime,silno silno silno bi htjela upisati turizam u opatiji iduce godine po zavrsetku srednje sk.
Zanima me koliko je tesko upasti i postoji li mogucnost stanovanja u studentskom u RI,a studirati u opatiji?
hvala na odgovoru

možeš stat u studenskom u RI i studirati u opatiji, takav je moj slučaj:) kolike su vam kvote za upis, jer je bilo govora da ih smanjuju ili čak da neće bit upisa naredne 2 godine...

wonderkidd
28.12.2011., 15:48
Idem u turističku školu i mislim upisat to za menadžera.
Kako je kasnije,da li se teško nađe posao ili nešto slično,koje su plače,i što je po vama dobro osim menadžera?

Shadow333
05.01.2012., 15:55
Jel zna tko kakvu temu za ekonomsku problematiku za seminar kod ivanovića .. jer u knjižnici na faxu sve su knjige redovni pobrali .. a nezz o čemu da pisem, šta da uopće dignem negde dr.. :/ pomoć .. bilo kakva knjiga, ako je već netko napisao ili nešto .. bilo šta ..

Tonnie
05.01.2012., 19:55
Jel zna tko kakvu temu za ekonomsku problematiku za seminar kod ivanovića .. jer u knjižnici na faxu sve su knjige redovni pobrali .. a nezz o čemu da pisem, šta da uopće dignem negde dr.. :/ pomoć .. bilo kakva knjiga, ako je već netko napisao ili nešto .. bilo šta ..

najprakticnije bi ti bilo uzeti neku temu s podrucja ekonomske problematike koja je vec potpuno ili djelomicna obradjena iz nekog drugog predmeta, ili je barem obuhvacena u knjigama za ostale predmete.

tako si vec u prednosti s obzirom na chuck norris program jer nisi kopipejstala s neta to, nego parafrazirala ili djelomicno prepisala odnekud, a i olaksala si si s literaturom i ucenjem, posto bi bilo rijec o vec donekle poznatoj temi.

hcerinski
06.01.2012., 01:07
pa kaj nije već odavna trebalo predati seminar i obraniti ga???

Tonnie
06.01.2012., 12:19

to je i meni nejasno :misli:

Shadow333
06.01.2012., 12:29
Ja idem izvanredno, tako da ja imam obranu tek 21.1

Tonnie
06.01.2012., 13:00
Ja idem izvanredno, tako da ja imam obranu tek 21.1

zasto nama izvanrednima u Zaboku to nisu omogucili :zubo:

Shadow333
06.01.2012., 14:59
zasto nama izvanrednima u Zaboku to nisu omogucili :zubo:

hh a neznam, ja 21. imam 3 kolokvij i onda obranu seminara ..

sunshinestar
10.01.2012., 20:47

Možda se već priprema za iduću godinu :rofl:

2662
11.01.2012., 18:06

Ne mozes ga naci jer su ga ukinuli do daljega! Jos prosle godine je ukinut izvanredni a sad ukidaju cijeli strucni studij, dakle imas samo preddiplomski. Umjesto da su lijepo upisivali manje studenata, nas sad ima tu par tisuca pa moraju ukidati da smanje broj...:rolleyes:

respekt
11.01.2012., 18:56

hvala na pomoći, poslala sam ti pm

Tonnie
11.01.2012., 19:16
Ne mozes ga naci jer su ga ukinuli do daljega! Jos prosle godine je ukinut izvanredni a sad ukidaju cijeli strucni studij, dakle imas samo preddiplomski. Umjesto da su lijepo upisivali manje studenata, nas sad ima tu par tisuca pa moraju ukidati da smanje broj...:rolleyes:

kak je prosle god ukinut izvanredni kad su se jos prosle godine upisivali izvanredni i u Opatiji i u Zaboku ? mislis, nema upisa iduce god za one koji tek upisuju faks ?

jer mogu ukinuti jedino nove upise a ne kompletni strucni studij, kaj bi bilo onda s onima koji su upisali to i platili vec, ne mogu im ukinuti to sad.

kak sam ja u Zaboku tak neinformirana, ja samo cula o mogucnosti ukidanja novih upisa :zubo:

Maidengirl
12.01.2012., 01:34
Imam jedno pitanje na koje mi hitno treba odgovor!
Naime,na onom sranju postani-student su mi upravo ukinuli biranje smjerova na dotičnom faxu u opatiji i sad mi pod jedinom opcijom stoji samo poslovna ekonomija u turizmu i ugostiteljstvu. Dal se smjer bira kasnije (pa su ovi zeznuli stvar još otpočetka) ili se smjer bira na prvoj godini,pa je posrijedi samo neka trenutna nedostupnost?
tražila sam na službenim stranicama faxa i nisam niš našla.
zna li netko o čemu se radi?!

i da naglasim,radi se o potencijalnom redovnom studiranju (iako ne znam dal to ima veze sa dotičnom raspravom gore!)

Galadriel
12.01.2012., 07:34
Imam jedno pitanje na koje mi hitno treba odgovor!
Naime,na onom sranju postani-student su mi upravo ukinuli biranje smjerova na dotičnom faxu u opatiji i sad mi pod jedinom opcijom stoji samo poslovna ekonomija u turizmu i ugostiteljstvu. Dal se smjer bira kasnije (pa su ovi zeznuli stvar još otpočetka) ili se smjer bira na prvoj godini,pa je posrijedi samo neka trenutna nedostupnost?
tražila sam na službenim stranicama faxa i nisam niš našla.
zna li netko o čemu se radi?!

Mi smo birali smjer odmah na pocetku,,
ali prica se da nece biti uopce upisa ni redovnih ni izvanrednih,,iako neznam koliko je to tocno ;)

Maidengirl
12.01.2012., 15:47
o kriste..jos mi samo to treba...

hopeless_ri
12.01.2012., 19:19
Za sada stvarno stoji da neće biti ove godine upisa na ovom fakultetu. Zbog malog milujuna nepravilnosti i svačeg nečeg.
Treba se strpiti negdje do travnja, tada se uređuju kvote i daju dopusnice. Prije se vjerojatno neće znati

http://www.jutarnji.hr/zabranjeni-upisi-na-ekonomiji-u-opatiji-i-dubrovniku/962861/

Galadriel
12.01.2012., 21:02
a ima nas milijon,,ja sam cak za da ukinu ili da smanje kvote(iako bi bilo logicnije da stave jako male kvote a ne da totalno ukinu upise)

Maidengirl
13.01.2012., 00:05
hm,al čekaj,to je dok je fuchs bio ministar,mislim da jovanović neće dopustit da se odbiju budući redovni brucoši u opatiji. a možda sam u krivu....

hopeless_ri
13.01.2012., 05:32
Ako ima imalo pameti, zabraniti će upis. Nadam se da njegove priče o podizanju kvalitete nisu samo priče.
Tebi koja želiš upisati je to tragedija, ali nama koji tamo studiramo ili smo studirali je jako jasno o čemu se piše u članku. Nema dovoljno profesora, nema dovoljno mjesta, stalno negdje čekaš, kvaliteta studija je blagi užas, izlaziš sa tog fakulteta bez podloge da kreneš na tržište rada.
U travnju ide ponovna evaluacija i onda se daju dopusnice i određuju kvote. Do tada samo nagađati možemo.
Minimum bi bio smanjenje kvota. I to prilično drastično smanjenje.

hcerinski
13.01.2012., 07:47
ma, pa njima u Zaboku, koji su vezani na Opatiju je samo bitno upisati ljude i naplatiti školarinu + troškove održavanja studija za Zabok što nije mali iznos koji se množi s brojem studenata!!!

Galac
13.01.2012., 10:29
brate mili ja sam brucoš, upa sam na zadnji vlak...visimo po excelsioru, a tribali bi i u belvedere...kad vidiš zgradu našeg faksa, misliš da je neki hotel u điru ili nešto...ne znam je li bolje da ukinu upise ili dosta smanje kvote...jedni te isti profesori predavaju na redovnom i izvanrednom u opatiji i u zaboku...fali im kadra, to sigurno, ali ima još dosta drugih stvari

mali off topic, gdje mogu kupit KALKULATOR?? u plodinama, nekoj knjižari...??

hopeless_ri
13.01.2012., 15:40
mali off topic, gdje mogu kupit KALKULATOR?? u plodinama, nekoj knjižari...??

Preporučam Narodne novine. Ja sam za 130 kn kupila onaj sa milijun funkcija (koje nikad neću koristiti, ali nek' se nađe :D)

Maidengirl
13.01.2012., 17:27
fakat ne znam šta da mislim i radim sad,ovo me skroz izbombardiralo...

La_Primadonna
14.01.2012., 19:26
Pošto već od prošle ngodine... tj. za akademsku godinu 2011/1012. se reklo da ne smijemo upisivati brucoše - pa se opet upisao pozamašan broj, rekla bih da će se moći upisivati i sljedeče godine. Faxu treba novaca i neće odustati od upisivanja samo radi smanjenja kvota... Ne. Pobrinuli su se za smanjenje kvota na drugačiji način. Postrožili su i to jako.

S obzirom na kaj je to ličilo kada sam ja upisivala i na kaj sad liči ja bih rekla da su uveli dosta drastičnih mjera, te smatram da su trebali sva nova pravila uvesti samo brucošima a nas koji smo na faxu već duže ostaviti po starom programu.. jer je teško studirati na jedan način 3 godine i naviknuti se na jedan stil (ne)učenja, te odjednom početi razmišljati o učenju na drugi način i to zahtijevniji.

Galadriel
15.01.2012., 11:16
S obzirom na kaj je to ličilo kada sam ja upisivala i na kaj sad liči ja bih rekla da su uveli dosta drastičnih mjera, te smatram da su trebali sva nova pravila uvesti samo brucošima a nas koji smo na faxu već duže ostaviti po starom programu.. jer je teško studirati na jedan način 3 godine i naviknuti se na jedan stil (ne)učenja, te odjednom početi razmišljati o učenju na drugi način i to zahtijevniji.

potpis,,
prvo sve promjene su trebale ici od 1. godine a ne da mi svaki semestar imamo nesto novo,,
drugo ja sam jos sad na 5. godini i tesko je za poluditi,,sad cu jos na kraju izgubiti godinu jer su se oni sad sjetili napraviti nesto od faksa -.-

Galac
15.01.2012., 12:51
evo koliko sam ja gleda, prv godina je zajebena...matematika, statistika, os. ekonnomije, informatika, turizam, os. izrade pisanog djela, računovodstvo, mikroekonomija, promet u turizmu, menadžment, men. ljudskog kapitala...imam dojam da je složeno tako po principu ili jesi ili nisi

Galadriel
15.01.2012., 12:54
a samo ti ide na gore :lol:

čoksi
16.01.2012., 08:20
da li je netko imao ili ima predmet : internet kod šimunića ?? smjer menadžment slob.vremena ??

Trebam pomoć hitnooo!!

hopeless_ri
16.01.2012., 15:28
da li je netko imao ili ima predmet : internet kod šimunića ?? smjer menadžment slob.vremena ??

Trebam pomoć hitnooo!!

Imala ja :D

čoksi
17.01.2012., 06:30
Imala ja :D

seminar nam je tema kao neki projekt izmislit, to je bilo već i na informatici, jesi ti tako imala ? imaš rad možda? znaš ištaaa o tome ?? hvala :cerek:

hopeless_ri
17.01.2012., 08:46
A nama to nije bilo. Imali smo klasični seminar, teorija. Dosadno do bola.
Ni na informatici nisam imala nikakav projekt

respekt
17.01.2012., 14:10
molim pomoč. izvanredni sam student Opatija 1.godina, preddiplomski.
dali nakon 3.kolokvija (petak) iz Osnove ekonomije usmeno izlažemo seminarsku radnju? ili je treba pripremiti kao prezentaciju???
hvala

marijana_bj
20.01.2012., 17:57
molim vas ako ima netko tko bi vizualno pregledao završni rad, već ga valjda 7. put prepravljala i stalno mi ga asistentica vraća,zadnji put mi je pomogla frendica sa ekonomskog fakulteta u Bjelovaru, ali svatko ima drugi sistem. Dakle asistentica mi je odgovorila da moram:
1)automatski sadrzaj rada (naslove postaviti na određene Headinge,pozvati table of contents...)
2)naslovna strana (razmaci????, naučite kako tekst poravnati lijevo, desno, centrirati ili justify)
3) da ne idem dalje: popis literature, izvori, fusnote, nazivi slika i sl.)

da imam svoje računalo već bih nešto od toga naučila u Wordu,ali laptop mi je prodan prije dost godina.
javite u pp ako itko moze pomoći :(

hopeless_ri
21.01.2012., 10:43
Uh, formalno loš završni odmah pada. Naime, komisije na završnom prije svega gledaju formu, a ti nemaš, po napisanome, osnovne stvari sređene ... Ali doći do završnog, a da to nisu usvojila - ovaj faks me uvijek iznenadi. U negativnom smislu.
Pošaljem ti pp, da vidimo ako se to da srediti.

Dreamlover
22.01.2012., 21:10
Imam pitanje! Je li moguće uz ovaj faks (koji je koliko sam shvatila samo izvanredni) ići na još jedan redovno?

Galadriel
22.01.2012., 21:48
Imam pitanje! Je li moguće uz ovaj faks (koji je koliko sam shvatila samo izvanredni) ići na još jedan redovno?

U iki nije samo izvanredno nego i redovno,,zabok je samo izvanredno,,mislim da mozes,,
ali izgleda da sljedece 2 godine nece biti upisa uopce,,

Galac
23.01.2012., 09:12
evo ja lagano učim za završne, pa kako to izgleda, jesu pitanja iz kolokvija, ima li otvorenih pitanja?? evo učim statistiku pa me zanima ima li ikakvog računanja u završnom ispitu??

hopeless_ri
23.01.2012., 09:20
To ti ovisi o profesoru. A i otvorena su uvedena prošle godine, pa bi trebao ovdje biti netko tko je tada slušao statistiku.
Nama su na diplomskom na nekim predmetima bila otvorena, neki su stavili na završni samo zaokruživanje. Pitanja su više manje kod svih bila ona koja su se vrtila po kolokvijima. Za računanje znam da je kolegama Ivanović stavio zadatke i u završni, za druge nisam čula. Ali ako vam je rečeno da donesete kalkulator, za pretpostaviti je da će biti računanja.

Dreamlover
23.01.2012., 16:08
U iki nije samo izvanredno nego i redovno,,zabok je samo izvanredno,,mislim da mozes,,
ali izgleda da sljedece 2 godine nece biti upisa uopce,,

Zbog čega neće biti upisa? :O

hopeless_ri
23.01.2012., 16:15
Pisali smo o tome na prethodnoj stranici

Galadriel
24.01.2012., 10:09
mislim da se ne smiju ovako ostavljati oglasi,,da ima poseban dio foruma za oglasavanje :misli:

Tonnie
24.01.2012., 12:44
ukoliko iz nekog predmeta imamo manje od 30%, dakle, ne mozemo pristupiti popravnom, da li ce onda biti 2. i 3.rok u veljaci iz svakog predmeta kao i iz statistike ?

Galadriel
24.01.2012., 19:57
ukoliko iz nekog predmeta imamo manje od 30%, dakle, ne mozemo pristupiti popravnom, da li ce onda biti 2. i 3.rok u veljaci iz svakog predmeta kao i iz statistike ?

da

Tonnie
24.01.2012., 23:58
da

jej :rofl:

hvala !

čoksi
25.01.2012., 10:57
moram na rokove iz makroekonomije !! jeli ima netko neke kvalitetne razumljive skripte, bilo šta ???

kako to izgleda na rokovima, prvi put idem ??? pismeno , usmeno ? znam da ovisi o volji prof dali su otvorena ali jel zna neko kak je to u makro uglavnom ??

HVALA !!

Maidengirl
27.01.2012., 20:32
ljudi,bit ce upisa
zvala ja,pitala sto je s tim..
rekao mi frajer iz dekanata ili vec cega da ce upisa bit,slaze se jedna lista za sve pa se tek onda biraju smjerovi
(tako je on to meni strucno objasnio,jel..)

jelena0702
29.01.2012., 14:39
Ovako ja imam jedno pitanje koje bi postavila ovdje prije nego odem do Ike......
Ja sam davno upisala taj faks,znači 2005 ili 2006,alli bila sam mlada i glupa i zbog posla odustala....radila sam u knjigovodstvenom servisu i nisam stizala polagati ispite,i nije mi se ni dalo mučiti,jer sam se osamostalila i imala svoj novac.U međuvremenu sam se udala i imam malu bebu.Sada bi upisala ponovo fax,kako imam 24godine,i nemam državnu maturu ne znam kako ni što.Papire sa faxa nisam nikada digla.....Razmišljala sam da odem do faxa i razgovaram kako i što....Dali bi mogla upisati bez državne mature,dali za nas starije daju mogućnost polaganja samo prijamnog ispita i ocjene,i kako ide,dali netko zna nešto više o tome....Puna sam elana i imam volje i mislim da bi sada stvarno to lijepo išlo....ali eto tu je i ta državna matura.....sve me to hebe na svoj način....pa me pomalo strah.....:(

Quotam samu sebe ponovno.Znam da stariji studenti(iza 24 godine ne moraju polagati državnu maturu,ako fakultet to od njih ne zahtjeva posebno.Može li mi netko odgovoriti konkretno za ovaj moj problem,ako iša zna....Prije nego odem do Ike,jer mi na mail nisu ni ogovorili.:rolleyes:

Galadriel
29.01.2012., 14:43
@Maidengirl
super, njima su stvarno puno bitnije pare nego kvalitetea studiranja :rolleyes:

@jelena0702
vjerovatno ti nitko neza odgovoriti jer nitko nije bio u toj sitaciji,,mozda je je bolje kontaktirati ljude koji su zaduzeni za drzavnu maturu pa njih pitati jer se uopce ne bi cudila da odes do Ike pa ove na evidenciji nemaju pojma sto bi trebala napraviti ;)
ili zovi evidenciju na faxu,,,

jelena0702
29.01.2012., 14:50
Znam ja zašto nisu odgovorili,traže da se dođe dole,pa da mi napune glavu koliko moram platiti,i što......Mislim nije problem.Ali bar su mi mogli napisati da osobno dođem.Mislim da ekipa u Iki ima više poma od samih ljudi zaduženih za maturu.Jer nažalos fakultetu treba novaca,pa idu na ruku starijim studentima.Uvijek je tako bilo.Kada sam upisivala,učila sam mjesec za prijamni,da bi na listi bila 70 i neka.Sa pun k.bodova,a upisali su se i oni koji su na prijamnom imali 0 bodova i katastrofa ocjene.Bilo mi je žao na kraju što sam učila kao bedak.

JWoww
31.01.2012., 09:54
pozdrav svima, imam jedno pitanje, koja bi mi lozinka trebala biti na mailu od faksa pošto ju nikad nisam otvorila, a sad mi baš jako treba.

ms.Y
31.01.2012., 10:37
pa ako ga nisi koristila, biti ce ti valjda datum rodjenja za lozinku :) a adresa broj indexa :confused:

JWoww
31.01.2012., 12:18
hvala na pomoći, uspjela sam, bilo me zeznulo to što sam mislila da je lozinka jmbg ili oib xD

Tonnie
06.02.2012., 21:30
zasto se ne moze uci na Lumens ? :confused:

Galadriel
06.02.2012., 21:32
pretpostavljam da je navala jer svi gledaju rezultate pa je pala stranica

Tonnie
06.02.2012., 21:40
i mislila sam ..

nek se skinu svi s Lumensa, hocu svoje rezultate :503: :rofl:

Galadriel
06.02.2012., 21:46
ja sam svoje vidjela prije nego im je pala stranica pa sam sad mirna :lol:

Tonnie
06.02.2012., 21:52
i jesi zadovoljna rezultatima ?

ja imam neugodan feeling da cu cekati neko nedoba (citaj: 2-3 ujutro), sva onako nadobudna i uvjerena kako to nitko nece napraviti osim mene, ali vjerojatno ce svi cekati :facepalm:

a mozda i nece .. bolje bi im bilo da tako ne bude :azdaja: :zubo:

Galadriel
06.02.2012., 21:53
i jesi zadovoljna rezultatima ?

ja imam neugodan feeling da cu cekati neko nedoba (citaj: 2-3 ujutro), sva onako nadobudna i uvjerena kako to nitko nece napraviti osim mene, ali vjerojatno ce svi cekati :facepalm:

a mozda i nece .. bolje bi im bilo da tako ne bude :azdaja: :zubo:

moglo je biti i gore :zubo:

ma valjda ce uskoro to popraviti,od popodne ne radi :misli:

Tonnie
06.02.2012., 21:57
no krasno :ceka:

a nis, preostaje mi cekanje i kontinuirano refreshanje :zubo:

L.A.
09.02.2012., 12:13
Pitanje, na koji se nacin dodjeljuju ocjene ? gledo sam ono shemu bas je nisam uspio skuzit :D

Galadriel
09.02.2012., 12:24
ovisi ti koliko je ljudi u grupi,,znaci prvih 10% ima 5, sljedecih 25& ima 2, sljedecih 30% ima 3, sljedecih 25% ima 2, pa sljedecih 10% ima nizu dvojku i ostali padaju,,znaci sto je veca grupa biti ce vise ljudi s peticom. jer je 10% od 100 ljudi je vise nego 10% od 10 ljudi. isto tako sto je bolja najbolja osoba u grupi to je teze imati dobru ocjenu. Npr. ako prvi na listi ima 60% od mogucih 100 ti sa npr. 57 % mozes imati 5 ili 4. Ali ako osoba koja je 1. na listi ima 98% od 100 ti sa jako visokim postotkom npr. 80 mozes imati 3 ili 4,, kuzis?

ukratko jako je tesko imati pristojne ocjene,,jedino ako si jako dobar u predmetu u kojem su svi losi :p

jaja_njet
09.02.2012., 12:25
Karikiram 90-100 posto je najvisa ocjena,onda 80-90 ona ispod..prije je bilo prvih pet posto studenata ima najbolju ocjenu itd..a sad su stavili ovak tako da mozes biti prvi na listi s 60 posto i to ti je ocjena c

L.A.
09.02.2012., 13:01
ovisi ti koliko je ljudi u grupi,,znaci prvih 10% ima 5, sljedecih 25& ima 2, sljedecih 30% ima 3, sljedecih 25% ima 2, pa sljedecih 10% ima nizu dvojku i ostali padaju,,znaci sto je veca grupa biti ce vise ljudi s peticom. jer je 10% od 100 ljudi je vise nego 10% od 10 ljudi. isto tako sto je bolja najbolja osoba u grupi to je teze imati dobru ocjenu. Npr. ako prvi na listi ima 60% od mogucih 100 ti sa npr. 57 % mozes imati 5 ili 4. Ali ako osoba koja je 1. na listi ima 98% od 100 ti sa jako visokim postotkom npr. 80 mozes imati 3 ili 4,, kuzis?

ukratko jako je tesko imati pristojne ocjene,,jedino ako si jako dobar u predmetu u kojem su svi losi :p

a gledaju se svi studenti koji imaju od 40 do 100% ili ? jer po onoj shemi nesto odvajaju 50 - 100 i 40 - 50 % ... :ne zna:

@jaja_njet si ti siguran u to ?

Galadriel
09.02.2012., 13:11
mislim da se gledaju svi koji imaju od 40 do 100. pogledas na shemi tamo sto pise ispod naslova KONACNA RANG LISTA. Ispod su podjeljene ocjene(tj. slova) od 40 - 100 % ;) oni sa fx padaju
ni ja nisma cula za taj novi sistem sto je njet rekla/rekao :misli:

L.A.
09.02.2012., 13:17
bilo bi super ako se gledaju svi od 40 do 100% i onda onako djele :) nadam se da je tako

a malo sam gledo al to sto je jaja_njet spomenuo je sustav ocjenjivanja za grupe manje od 10 studenata ...

mene bunilo na onoj shemi tamo neko odvajanje 50 - 100 od 40 - 50 eh zasto jednostavno, kad moze komplicirano

Galadriel
09.02.2012., 13:19
gledaju se sigurno,,odavajanje je mislim jer ako imas od 40-50 onda prolazis s onom doljnjom dvojkom, a to je kao da jedva prolazis pa su valjda zato oznacili :p

ja bi voljela da je na nacin na koji je njet rekao ,,onda ako imas 80 imas 4 ili 5 i nema mogucnosti da s 80% imas 3

Tonnie
09.02.2012., 17:51
zasto jos nema rezultata zavrsnog iz metodologije :503:

obicno Ivanovic to sve brzo rijesi.
dzaba mi to sto je objavio kad i u koliko sati je ispitni rok, kad ja jos uvijek ne znam da li se spremati za taj rok.

:ceka:

JWoww
11.02.2012., 11:41
mene zanima nešto jer ja ovaj faks uopće ne kužim, koji me Bog tu tjerao. Uglavnom, imam iz par kolegija manje od 30% pa me zanima jel mogu iz toga ić na 2. i 3. rok?

Galadriel
11.02.2012., 12:36
nije samo ovaj faks,svaki faks ima drugacije provedenu bolonju i svi su izgubljeni ;)

da,ako imas ispod 30% ili ispod 40% nakon zavrsnih mozes ici na 2. i 3. rok. Jedini uvijet je da imas dolaske na nastavu (moras imati minimum 2,31 od 3, to ti je 3 izostanka sveukupno)

JWoww
11.02.2012., 14:45
Hvala Galadriel :) nisam nikad izostajala tako da je sve ok onda :)

hcerinski
11.02.2012., 14:46
kaj nije više da moraš imati i neki minimalni postotak iz seminara?

Galadriel
11.02.2012., 16:43
ne,od prosle godine je uvijet samo dolasci

Tonnie
12.02.2012., 12:46
2.31 ?

ja sam recimo na statistici bila svaki put, samo sam jednom izostala i pod dolascima mi stoji 2.25.

i kaj ja sad ne mogu izac na 2.rok ??? :confused:

JWoww
12.02.2012., 13:00
opet imam pitanja xD
jel normalno da mi se oduzme 10% ak nisam izašla na 1. rok?
kad je 2. rok iz matematike u Zaboku jer je onaj blesavi profesor sve nekako smotano napisao?

Tonnie
12.02.2012., 13:08
kad je 2. rok iz matematike u Zaboku jer je onaj blesavi profesor sve nekako smotano napisao?

kolko sam ja shvatila, u cetvrtak od 12h :misli:

nek jos netko odgovori na ovo, za svaki slucaj :zubo:

Galadriel
12.02.2012., 13:08
@tonnie
Nemam pojma kako imas taj postotak pod dolascima,,jer je jedan dolazak 0.23,, Ali ako si samo izostala 1 put bi treba imati 2,77. Ili odi na konzultacije ili joj posalji mail. Markovicka odgovara na mailove ;)
@JWoww
naravno da ako ne izades na zavrsni dobijes -10...jer na ispitu mozes dobiti +30(ako ti je sve tocno) i - 10(ako ti je sve krivo),,,ako ne izades gleda se da ti je sve krivo i dobijes -10%

EDIT: Tonnie ti si izvanredno? mozda se vama drugacije onda gledaju dolasci. Ovo je za redovne ;)

Tonnie
12.02.2012., 13:44
EDIT: Tonnie ti si izvanredno? mozda se vama drugacije onda gledaju dolasci. Ovo je za redovne ;)

da, izvanredno. kod nas je dolazak 0.75, bas sam i ja skuzila da pricas za redovne :)

znaci, mogu izaci na 2.rok :D

hcerinski
13.02.2012., 13:13
čekaj, znači sada po novome trbaš imati samo prisustvo na nastavi da bi mogao izaći na ispit (znači nije bitan seminar njegova obrana, eseji i sl???)

kada se izlazi na ispit onda je to po plavoj prijavnici i kakva je onda situacija? koliko pitanja dobiješ, da li imaš ponuđene odgovore i koliko pitanja trebaš odgovoriti za prolaz tj. za 2?

kada tako položiš ispit, da li onda dobiješ samo ocjenu ili dobiješ i one postotke položenog?

čoksi
13.02.2012., 15:57
ima li netko bilo što za makroekonomiju ?? ?idem na drugi rok sad u petak i trebam kvalitetni materijal, ove slajdovi me ubijaju :///////////

Galadriel
13.02.2012., 17:41
Prvo da kazem da ja govorim za redovni za opatiju,neznam da li je svima isto,,drugo ovo je za "nove" studente ne za stari sistem
Sve sto ja vama govorim ima na netu samo treba malo potraziti. Znaci 1. rok se racuna zavrsni ispit, 2. i 3. rok je kasnije i za njega je uvijet samo dolasci (znaci najvise 3 izostanka za redovne studente) Ovo nijw plava prijavnica,ona vise ne postoji mislim 2 godine,to su rokovi po bolonji. Kada ides na taj ispit brisu ti se kolokviji i ostanu ti samo bodovi iz aktivnosti,dolazaka,,uglavnom sve osim kolokvija. Imas na netu posebnu tablicu koju se meni sad ne da traziti u kojoj ti pise koliko svaki tocni odgovor na tom ispitu nosi bodova. I po tome si izracunas koliko bodova ti treba do 40% tj. do prolaza(za preddiplomski,za diplomski je 50%).
Ispit je 5 otvorenih 5 na zaokruzivanje(ne moze ti biti sve na zaokruzivanje) s tim da je dano profesorima na biranje da li ce imati pismeni, usmeni ili pismeno usmeni, znaci ovisi od predmeta do predmeta.
:D

JWoww
14.02.2012., 15:23
imam pitanje za studente u zaboku, jel zna netko kolko je autobusna karta iz zaboka za zagreb?

L.A.
15.02.2012., 16:29
Pitanje za famozni tjelesni, to se moze teretana odabrat kao alternativa ? :kava:

jaja_njet
15.02.2012., 17:08
Eto ja sam rekla kak su meni racunali,al nisam skuzila da je to bila treca godina di su skoro sve izborni predmeti pa nas je bilo deset i manje,sorry

dodothediva
15.02.2012., 20:36
ovdje sam prvi put, naletila sam na ovaj forum pa me zanima jedno. kako se prebaciti sa sveučilišnog na stručni studij u zaboku? ako ima netko da se razumije u to molim neka mi se javi jer razmišljam o tome ili prebacivanju faxa. dali ima problema ako se radi samo o prebacivanju studija sa sveuč. na stručni?
hvala :D
zaboravih reći da sam druga god sveučilišnog studija u zaboku,fthm

La_Primadonna
17.02.2012., 13:10
Želiš li putovati? Ovo je idealna prilika za tebe :) super prilika za uljepšat si životopis i kasnije lakše pronalaženje posla!!! + putuješ, upoznaš nove prijatelje za cijeli život i plaćen vam je smještaj i prehrana unutar 6 tjedana... ajmo prijavite se :)

pročitaj obavijest sa stranice fakulteta:
http://www.fthm.uniri.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1128&catid=45%3Aobavijesti&Itemid=113

dzeky
18.02.2012., 14:00
Dragi moji, pišem završni rad kod Rollera pod nazivom teme Financiranje zašt
ite kulturne baštine grada Zagreba! Da, zvući fora, ali kada pričamo o dostupnosti podataka i suradnji, ona je i više nego loša! Ima li netko ideju gdje bi mogla pronać litearturu vezanu uz to? I da, bila sam u knjižnici :) Trebali bi mi konkretni podaci o npr.financiranju HNK-a, a to ne mogu nikako dobiti. Unaprijed zahvaljujem na Vašoj pomoći!! ;)

hopeless_ri
18.02.2012., 15:11
Osnovni podaci o financiranju HNK su javni podaci i prema zakonu imaš pravo dobiti njih na uvid. Ne znam kako stoji Zagreb sa objavom toga na webu, ali koliko para dobivaju mora biti najprije u proračunu, a i gradski ured za kulturu ili kako se u Zg to već zove, mora dati te podatke. HNK je javna ustanova.
E sad, lijepo zvuči da mora, ali znam da je to uvijek zajebano za dobiti. Tako da, Zakon o pravu na pristup informacijama u ruke, napiši dopis, odnesi tamo (ili poslati preporučeno sa povratnicom), odnosno, ja bih zvala svaki dan ako treba. To ti moraju dati.
Dalje postoji izvješće HNK (svake godine) o poslovanju. Također javni dokument i imaš pravo na njega.
Ako ništa ne uspije idi do profesora i objasni situaciju dok se još može promijeniti tema (prije roka za predaju rada sve se da srediti).

mcicak100
18.02.2012., 23:39
eeeeeej molim vas jel mi itko itko itko može pomoći,imam završni rad na temu promocija atlas airtoursa na domaćem i međunarodnom tržištu,pliiiiiiiiiz ako mi itko ista o tome može poslati išta pliiiiiiiiizzzzzz,,,kopam po netu nema ničeg zivog,,,rečenica dvije negdje zavučene i to je to.

hopeless_ri
19.02.2012., 07:14
Pa od kuda izvlačite takve teme? Profesori daju što im padne na pamet i vi se ni ne bunite, ne kažete da nema literature i da se ne može doći do podataka?
Tebi je jedini način otići do Atlasa. Drugdje nećeš dobiti te podatke. Nazovi njihov marketing, reci da pišeš završni i zamoli podatke. Ako ne daju (što je lako moguće, ne jer su tajna, nego jer im se ne da) idi profesoru neka ih ili on zove ili neka mijenja temu.

LalaLand.
23.02.2012., 00:11
Ajoj ovog fakulteta spasi me boze...
Uglavnom imam pitanje vezano za ispis : nisam u Opatiji nego puno dalje sto znaci da moram puno putovati za 1 papir,dali se to moze kako postom poslati ili ja bas moram osobno doci? Dali se isprinta ona potvrda o ispisivanju sa studomata i oni lupe pecat i to je to? ili ima jos nesto?
Molim odgovor :moli:

Fleur Cherie
28.02.2012., 20:11
Hej ljudi.... da li je netko zainteresiran za seminare, tj. treba mu netko da mu pise seminare i prezentacije? Ja sam na trecoj godini u opatiji, po bolonji sam i sve to pa ako netko treba neka se slobodno javi... cijena je 100 kn pa možda i malo više, ovisno o tome koliko je zahtjevna tema...

Fleur Cherie
28.02.2012., 20:12
Hej ljudi.... da li je netko zainteresiran za seminare, tj. treba mu netko da mu pise seminare i prezentacije? Ja sam na trecoj godini u opatiji, po bolonji sam i sve to pa ako netko treba neka se slobodno javi... cijena je 100 kn pa možda i malo više, ovisno o tome koliko je zahtjevna tema...

ime7
05.03.2012., 19:07
Zanima me kako ide sa promjenom smjerova, plaća li se? koliko? kada se može mijenjati, itd. hvala :)

hopeless_ri
06.03.2012., 07:14
Zanima me kako ide sa promjenom smjerova, plaća li se? koliko? kada se može mijenjati, itd. hvala :)

Ako se dobro sjećam, na sveučilišnom studiju se mijenjati može kod upisa na 2. i 3. godinu jer tek na 3. godini počinju obvezni predmeti smjera. Na 2. su izborni.
Mislim da je samo molba potrebna, ne plaća se koliko se sjećam jer su cijene na svim smjerovima jednake (isti broj ECTS-a je svagdje).

ime7
09.03.2012., 20:36
Hvala :)

FASHION GIRL
16.03.2012., 11:41
HITNO !!!

Zamolila bi studente ovog Fakulteta koji imaju pristup Lumens portalu da mi skinu i postaju ovdje nastavni plan i program kolegija Hrvatska kao turistička destinacija na engleskom jeziku, te kolegija Kulturno povijesni spomenici na engleskom jeziku hitno mi treba radi priznavanje ispita za turističkog pratitelja.
Zahvale od davne studentice ovog fakulteta

čoksi
20.03.2012., 10:41
jel studenti iz zaboka imaju promociju u zaboku ili u opatiji???

quemme
24.03.2012., 00:06
u Opatiji

JWoww
26.03.2012., 15:30
ekipa iz zaboka 1. godina: može li mi netko objasniti kak se treba napravit onaj projektni zadatak iz menadžmenta ljudskog kapitala, nije me bilo na predavanju pa ne znam...puno hvala unaprijed

sunshinestar
27.03.2012., 11:42
u Opatiji

NIce :rofl:

FoF
28.03.2012., 10:04
Koliko se predmeta smije past na godinu?