PDA

View Full Version : Zločini izvjesnog Jure Šimića u Bjelovaru.

4,05%
30.09.2006., 09:41
Nakon predaje Bjelovarske kasarne '91 pomenuti Šimić je ubijao zarobljenike.
Bio sinoć snimak na RTS-u.

Vuco
30.09.2006., 09:44
Bilo na RTS-u? Pa zašto onda otvaraš temu ovdje, kad imaš podforum "Televizija"?

W&S
30.09.2006., 09:44
Nakon predaje Bjelovarske kasarne '91 pomenuti Šimić je ubijao zarobljenike.
Bio sinoć snimak na RTS-u.

Imas Bajica, ostavi nas na miru sa svojim procetnickim postovima.

nexus72
30.09.2006., 10:41
za mene nije nikakav zlocin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje domovine i koji je prije predaje razarao hrvatski grad i pucao po hrvatskim gradjanima!

bio sam u JNA na odsluzenju vojnog roka do 8.mj. 1991. kad sam uspio dezertirati i prijeci u ZNG jer je napadnut moj grad Karlovac i vrlo dobro znam kakav je bio stav tadasnjih oficira JNA i njihovih rezervista (cetnika) prema Hrvatskoj i hrvatima! Svi smo mi hrvati za njih bili ustase i koljaci kojima su spremali jos jedan "bleiburg" jer smo se usudili proglasiti neovisnost Hrvatske drzave i izisli iz Srboslavije!

W&S
30.09.2006., 10:45
Pistolleri, "premreženoj glupošću", ne odgovara istina. Nikad nije!

Koja istina, tisuce izmasakriranih Hrvata za koje nitko nije odgovarao? To je istina!

Ili vasa istina, Veritasova, Savina, po kojoj se gone ljudi koji su navodno ubili osobe koje zive u obnovljenim kucama i uzimaju poticaje od Hrvatske drzave?

Dobro mi znamo kako vi "dejstvujete" ima vasih "obavestajnih" prirucnika koje ste ostavili dok ste bjezali kao glavom bez obzira.

Zato skupi svoje pionirke i njima pricaj pricice...a ne ovdje!

nexus72
30.09.2006., 10:58
Zapravo, mi smo isto velike bene jer se non stop opravdavamo za to sto smo branili Hrvatsku drzavu na hrvatskom teritoriju...

sto se mene tice, svatko tko pokusa agresiju na Hrvatsku drzavu zasluzuje nogom u guzicu i metak u celo bez previse razmisljanja...bio to cetnik, eskim, slovenac ili japanac...

i mozete me zbog takvog razmisljanja zvati i "ustasom" ako vam je tako lakse...meni je svejedno... :D

W&S
30.09.2006., 11:03
Zapravo, mi smo isto velike bene jer se non stop opravdavamo za to sto smo branili Hrvatsku drzavu na hrvatskom teritoriju...

sto se mene tice, svatko tko pokusa agresiju na Hrvatsku drzavu zasluzuje nogom u guzicu i metak u celo bez previse razmisljanja...bio to cetnik, eskim, slovenac ili japanac...

i mozete me zbog takvog razmisljanja zvati i "ustasom" ako vam je tako lakse...meni je svejedno... :D

:s :s :s :s

U mojoj knjizi, pametan, zdravorazumski pristup!

:top:

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 11:26
nije nikakav zlocin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje domovine:amen:

tomy108
30.09.2006., 11:42

Tako je.

Jeli to isti onaj RTS koji je ovo prikazivao? Pouzdanog li izvora.
http://www.nemacenzure.com/portal/modules/mydownloads/visit.php?cid=7&lid=51

Juda Iškariot
30.09.2006., 12:12
Naravno....tko bi mogao zamisliti ovu antihrvatsku Hrvatsku nakon krvavog rata i velikosrspke agresije.

Tko bi mogao zamisliti da nacionalni izdajnik postane predsjenikom da otvoreni četnici i agresori sjede u saboru a hrvatski branitelji u zatvoru...

Tko je u najcrnjim danima mogao zamišljati ovakvu Hrvatsku predvođenu udbašima i otvorenim mrziteljima Hrvatske ??

Ali, ako je išta dobro i što se nikada neće promjeniti je broj Srba u Hrvatskoj....i zamislite samo ovakvu Hrvatsku sa 12 % Srba u Hrvatskoj ??

Mi bi biološki nestali za 10-15 godina.

Stoga braćo, ako se išta isplatilo onda je to što smo se jednom zauvijek riješili Srba, i to je činjenica koja se više nikada neće promjeniti.....

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 14:32
Boze koja ekipa bolesnika se seli sa topica na topic , nije zlocin ubiti zarobljenog neprijateljskog vojnika ... Bljuje mi se od vas .

Inace sto se ovog zlocina konkretno tice , portparol srpskog tuzilastva za ratne zlocine Bruno Vekaric ( zamisli Bruno u tuzilastvu za ratne zlocine u cetnickoj Srbiji ) je sinoc izjavio da je istraga u toku . Ako srpsko tuzilastvo moze da sudi za zlocine Skorpiona , Ovcaru , onda itekako moze i mora da sudi i za ove zlocine pocinjene nad zarobljenim vojnicima.

Juda Iškariot
30.09.2006., 14:39
Boze koja ekipa bolesnika se seli sa topica na topic , nije zlocin ubiti zarobljenog neprijateljskog vojnika ... Bljuje mi se od vas .

Inace sto se ovog zlocina konkretno tice , portparol srpskog tuzilastva za ratne zlocine Bruno Vekaric ( zamisli Bruno u tuzilastvu za ratne zlocine u cetnickoj Srbiji ) je sinoc izjavio da je istraga u toku . Ako srpsko tuzilastvo moze da sudi za zlocine Skorpiona , Ovcaru , onda itekako moze i mora da sudi i za ove zlocine pocinjene nad zarobljenim vojnicima.

Ne Vlajko....ako su nas srpski partijaši i hrvatski jugoateisti 50 godina ubjeđivali kako je zločinac samo onaj na poraženoj strani a da u pobjednika nema zločina, onda primjenimo to i na zadnji rat isto onako kako smo to primjenili 1945.

Ako ćemo kazniti pojedince na hrvatskoj strani, kojih je bilo 0,1 % u odnosu šta su partizani i preobučeni četnici 1945 radili, onda moramo svaki partizansko-četnički zločin naknadno kazniti.

nexus72
30.09.2006., 14:43
Bio si ti, hoćeš da ti ja kažem gdje?

ajde reci mi ti gdje sam ja bio... :s

meni je bitno da ti i ja nismo bili na istoj strani, onoj gubitnickoj... :D

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 14:46
Ne Vlajko....ako su nas srpski partijaši i hrvatski jugoateisti 50 godina ubjeđivali kako je zločinac samo onaj na poraženoj strani a da u pobjednika nema zločina, onda primjenimo to i na zadnji rat isto onako kako smo to primjenili 1945.

Ako ćemo kazniti pojedince na hrvatskoj strani, kojih je bilo 0,1 % u odnosu šta su partizani i preobučeni četnici 1945 radili, onda moramo svaki partizansko-četnički zločin naknadno kazniti.

Taj princip da kod pobednika nema zlocina vazi samo kada su pobednici Amerikanci i Englezi.

Ja se slazem da treba kazniti sve ustasko-partizansko-cetnicke zlocine iz WWII , samo je to malo tesko izvodljivo jer su vecina njih odavno otegli papke. Evo Srbija bi za pocetak recimo mogla da trazi onu dvojicu ustasa sto ih je Zuroff pomenuo.

W&S
30.09.2006., 14:47
ajde reci mi ti gdje sam ja bio... :s

meni je bitno da ti i ja nismo bili na istoj strani, onoj gubitnickoj... :D

:top: :lol: :lol:

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 14:47
Nisi pažljivo i s razumijevanjem čitao.

Napisano je doslovno slijedeće:

"nije nikakav zlocin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje domovine"

Molim u buduće ne izvrtati riječi.

Hvala.

Juda Iškariot
30.09.2006., 14:48
Taj princip da kod pobednika nema zlocina vazi samo kada su pobednici Amerikanci i Englezi.

Ja se slazem da treba kazniti sve ustasko-partizansko-cetnicke zlocine iz WWII , samo je to malo tesko izvodljivo jer su vecina njih odavno otegli papke. Evo Srbija bi za pocetak recimo mogla da trazi onu dvojicu ustasa sto ih je Zuroff pomenuo.

Može se kad se hoće i te kako.....kada se neće, e onda se i ne može.

Pa evo Srbija je mogla progalsiti partizanski i četnički pokret kao zločinački....ali nije htjela.....upravo suprotno....napravilo je ono šta svi znamo....četnici su odnedavno antifašisit kao partizani.

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 14:49

"nije nikakav zlocin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje domovine"

Hvala.

Vojnici koji su pobijeni u Bjelovarskoj kasarni su pobijeni posle predaje. Nista ja ne izvrcem.

Molim.

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 14:51
Može se kad se hoće i te kako.....kada se neće, e onda se i ne može.

Pa evo Srbija je mogla progalsiti partizanski i četnički pokret kao zločinački....ali nije htjela.....upravo suprotno....napravilo je ono šta svi znamo....četnici su odnedavno antifašisit kao partizani.

Delovi tih pokreta jesu bili zlocinacki . Oba pokreta su bila anti-fasisticka.

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 14:51
Vojnici koji su pobijeni u Bjelovarskoj kasarni su pobijeni posle predaje. Nista ja ne izvrcem.

Molim.
A ja ponavljam:

Nije nikakav zločin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje Domovine. :amen:

Juda Iškariot
30.09.2006., 14:52

Molim.

A koji je razlog da su srpski vojnici bili u Bjelovaru....hej, rekli smo srpski, pa zar nisu bili jugoslavenski ? Ili su srpski i jugoslavenski jedno te isto....a ako su stali svi JNA vojnici i đenerali na srpsku stranu, ako je JNA uvijek ratovala protiv nesrba a nikada tenkovi i đenerali JNA nisu bacili koju bombicu na Beograd ili Niš...možda je istina da je JNA bila srpska vojska ????

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 14:55
A ja ponavljam:

Nije nikakav zločin ubiti neprijateljskog vojnika koji se nalazi na teritoriju moje Domovine. :amen:

Da se ne bi ponavljali , ti za razliku od nekih ovde prisutnih , imas mozga , pa da postavimo to ovako :
Da li je nekakav zlocin ubiti zarobljenog vojnika JNA ?

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 14:56
A koji je razlog da su srpski vojnici bili u Bjelovaru....hej, rekli smo srpski, pa zar nisu bili jugoslavenski ? Ili su srpski i jugoslavenski jedno te isto....a ako su stali svi JNA vojnici i đenerali na srpsku stranu, ako je JNA uvijek ratovala protiv nesrba a nikada tenkovi i đenerali JNA nisu bacili koju bombicu na Beograd ili Niš...možda je istina da je JNA bila srpska vojska ????

Ko je spominjao srpske vojnike ? Ti momci su bili vojnici JNA , vecina njih na redovnom odsluzenju vojnog roka , dakle regruti od 18-19 godina , bili su tamo zato sto su morali.

GoTo
30.09.2006., 14:59
A ja ponavljam:

Jalnuški, reč je o ljudima koji su se predali , ponavljam: p-r-e-d-a-l-i !!!

Svuda u svetu, osim u Hrvatskoj, to je RATNI ZLOČIN !

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 15:05
Da se ne bi ponavljali , ti za razliku od nekih ovde prisutnih , imas mozga , pa da postavimo to ovako :
Da li je nekakav zlocin ubiti zarobljenog vojnika JNA ?
Prije svega bih zahvalio na komplimentu, nakon toga bih na tvoje pitanje precizno odgovorio ovako:

- Ukoliko je dotični zarobljeni vojnik JNA zarobljen u trenutku dok je kao strani vojnik boravio na tlu moje Domovine ili
- ukoliko je do trenutka zarobljavanja iti malim prstom mrdnuo u cilju da mojoj Domovini našteti na bilo koji način ili
- ukoliko je samo obukao uniformu neprijateljske vojske i u njoj ušao u teritorij moje države pa makar niti malim prstom ne mrdnuo ili
- čak ako je i državljanin moje Domovina i ako je samo pukim oblačenjem unifome neprijateljske vojske pokazao svoj nedvosmisleni stav o mojoj Domovini - nije ga nikakav zločin ubiti.

Dapače.

Ali to je samo moj osobni stav "generala nakon bitke".

W&S
30.09.2006., 15:05

I to od istinoljubivih srba, trebat cu dokumentarni film, bez tragova rezanja, da bih u to povjerovala.

Kako Savo, je naso jos kojeg mrtvo-zivog srbu?

Vanjushka
30.09.2006., 15:06
Ubijeni su brkati majori, ne rocnici od 18 godina.

Zasto lazete?

A i je mi pitanje, pitam Srbe zasto lazu.
Zasto kisa pada.

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 15:06

Ja uočavam razliku između predati se i biti prisiljen na predaju.

Vanjushka
30.09.2006., 15:07
Jos kad se u obzir uzme da i iza ovoga stoji Veritas, odnosno Savo "imam snimku na kojoj se vidi kako Crne mambe ubijaju srpske civile, samo vam je necu pokazati" Strbac, dobija se jasnija slika cijelog slucaja.

nexus72
30.09.2006., 15:07

Molim.

gle Zivkovicu, u ratu se neprijateljski agresorski vojnik kaznjava smrcu i to je jedini efikasan nacin obrane!

i gdje si ti procitao da su tamo ubijeni redovni vojnici?
ubijeni su 2 oficira jugoslavensko-cetnicke vojske i eventualno par rezervista (cetnika) koje nitko nije tjerao da uzmu oruzje u ruke te pucaju po Hrvatima u njihovoj domovini! Sve su to bili odrasli ljudi koji su svjesno preuzeli taj rizik cim su se dobrovoljno stavili na raspolaganje ideji "Velike Srbije".

ako netko misli da je takve osobe trebalo maziti i paziti to je njegov problem...
Ja i dan danas tvrdim da postoji sam jedno efikasno rijesenje...metak u celo za svakog onoga koji ikada vise podigne oruzje na Hrvatsku drzavu i Hrvatski narod....tako da sljedeci puta svaki cetnik dobro razmisli koliko mu je "pametno" krenuti prema Karlobagu - Ogulinu - Karlovcu - Virovitici

GoTo
30.09.2006., 15:10
I samim tim Ženevska konvencija ne važi!??

E Hrvati, Hrvati...

GoTo
30.09.2006., 15:12
Ja uočavam razliku između predati se i biti prisiljen na predaju.
Niko KO NIJE PRISILJEN NA PREDAJU se i ne predaje!

To obojica znamo, jer smo obojica bili u ratu. Doduše, jedan u građanskom ratu, a drugi u ratu protiv najmoćnije imperijalne sile u istoriji civilizacije.

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 15:14

E Hrvati, Hrvati...
Priznajem samo naravni (http://www.glas-koncila.hr/rubrike_vjeronauk.html?broj_ID=1252) zakon (http://www.glas-koncila.hr/rubrike_vjeronauk.html?broj_ID=1290), a ne nekakve konvencije.

Iako sam uvijek spreman postupati po njima, poštivati ljudske zakone društva u kojem živim i snositi posljedice kada se o njih ogriješim.

Henry_Kinasky
30.09.2006., 15:16
Razlog je taj sto ih je tu zateglo sluzenje vojnog roka, a oficire posao.
Bili su 200 dana u toj kasarni, nisu to oni isti Sljivancanini iz Vukovara, niti knindze niti dobrovoljic.
Bruno Vekaric je tuzilac za ratne zlocine u ``cetnickoj Srbiji``, Rasim Ljajic je ministar za manjine, a i predsedavajuci tela za saranju sa Haskim tribunalom, Ivana Dulic-Markovic je podpredsednica vlade u istoj ``cetnickoj`` Srbiji.
U kojim vi vremenima zivite, niste dostojni XXI veka, jebene cyber patriote i frustrirani bakutaneri, seksualno zlostavljani u detinjstvu.

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 15:17
Niko KO NIJE PRISILJEN NA PREDAJU se i ne predaje!
To jednostavno nije istina!

Bezbroj je primjera u svim ratovima kada bi čitave postrojbe, a ne samo pojedinci, napuštale položaje uviđajući besmislenost cilja za koju su bili, bilo prisiljeni, bilo zavedeni boriti se.

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 15:19
Prije svega bih zahvalio na komplimentu, nakon toga bih na tvoje pitanje precizno odgovorio ovako:

- Ukoliko je dotični zarobljeni vojnik JNA zarobljen u trenutku dok je kao strani vojnik boravio na tlu moje Domovine ili
- ukoliko je do trenutka zarobljavanja iti malim prstom mrdnuo u cilju da mojoj Domovini našteti na bilo koji način ili
- ukoliko je samo obukao uniformu neprijateljske vojske i u njoj ušao u teritorij moje države pa makar niti malim prstom ne mrdnuo ili
- čak ako je i državljanin moje Domovina i ako je samo pukim oblačenjem unifome neprijateljske vojske pokazao svoj nedvosmisleni stav o mojoj Domovini - nije ga nikakav zločin ubiti.

Dapače.

Ali to je samo moj osobni stav "generala nakon bitke".

Hvala na objasnjenju . Prema tome svaki Hrvat , koji je u uniformi austro-ugarske , ili ustaske vojske stupio na teritoriju Srbije zasluzio je da bude ubijen kao pas , iako odluci da se preda . Jel tako ?

Zasto lazete?

A i je mi pitanje, pitam Srbe zasto lazu.
Zasto kisa pada.

Nigde nisam napisao da su ubijeni regruti , vec da je velika vecina vojnika u Bjelovaru u to vreme bila iz sastava regruta. Mene samo interesuje da li vi zaista opravdavate ubijanje ratnih zarobljenika , Jalnuski se direktno izjasnio , bilo bi zanimljivo cuti i tvoje misljenje , jer sam cini mi se nedavno naisao na tvoj post koji govori o tome ...

gle Zivkovicu, u ratu se neprijateljski agresorski vojnik kaznjava smrcu i to je jedini efikasan nacin obrane!

i gdje si ti procitao da su tamo ubijeni redovni vojnici?
ubijeni su 2 oficira jugoslavensko-cetnicke vojske i eventualno par rezervista (cetnika) koje nitko nije tjerao da uzmu oruzje u ruke te pucaju po Hrvatima u njihovoj domovini! Sve su to bili odrasli ljudi koji su svjesno preuzeli taj rizik cim su se dobrovoljno stavili na raspolaganje ideji "Velike Srbije".

ako netko misli da je takve osobe trebalo maziti i paziti to je njegov problem...
Ja i dan danas tvrdim da postoji sam jedno efikasno rijesenje...metak u celo za svakog onoga koji ikada vise podigne oruzje na Hrvatsku drzavu i Hrvatski narod....tako da sljedeci puta svaki cetnik dobro razmisli koliko mu je "pametno" krenuti prema Karlobagu - Ogulinu - Karlovcu - Virovitici

Kakvi dobrovoljci , covece o cemu pricas , rec je o samom pocetku rata , ako je negde bilo dobrovoljaca i paravojnih formacija u to vreme , sigurno ih nije bilo u kasarni u Bjelovaru.
U svakom slucaju , vase je pravo da imate takav stav kakav imate . To ga medjutim ne cini nista manje zlocinackim i neispravnim .
Ljudska bolest i pokvarenost ,se vrlo lako moze sakriti iza razlicitih motiva , a pogotovo tako velikih stvari kao sto je odbrana otadzbine , vere , nacije . Raznorazni psihopati , tako mogu opravdati svoje zlocine.

amd.intell
30.09.2006., 15:19
Jos kad se u obzir uzme da i iza ovoga stoji Veritas, odnosno Savo "imam snimku na kojoj se vidi kako Crne mambe ubijaju srpske civile, samo vam je necu pokazati" Strbac, dobija se jasnija slika cijelog slucaja.
Imas na netu spisak svih ubijenih civila u Bosanskoj Dubici koje su pobile Crne mambe. Hoces li spisak, i sa tacnim datumom, mjestom i nacinom ubistva?

Juda Iškariot
30.09.2006., 15:20
Razlog je taj sto ih je tu zateglo sluzenje vojnog roka, a oficire posao.
Bili su 200 dana u toj kasarni, nisu to oni isti Sljivancanini iz Vukovara, niti knindze niti dobrovoljic.....

Nisu, ali nema razlike....Knindže i Šešeljevci su ruku pod rukom obavljali poslove...nikakve razlike nije bilo.

Bruno Vekaric je tuzilac za ratne zlocine u ``cetnickoj Srbiji``, Rasim Ljajic je ministar za manjine,

Vidi ovo hebate...Rasim ministar za manjine....bil vi to Srbi stavili Srbina za ministra za manjine u Srbiji ??

a i predsedavajuci tela za saranju sa Haskim tribunalom, Ivana Dulic-Markovic je podpredsednica vlade u istoj ``cetnickoj`` Srbiji.
U kojim vi vremenima zivite, niste dostojni XXI veka, jebene cyber patriote i frustrirani bakutaneri, seksualno zlostavljani u detinjstvu.

Da,.....a koliko su ono radikali dobili ....35 % ??

I koja je razlika između radikala i "umjerenijih" u Srbiji ?? Ah da..."umjereni" Srbi su samo za Srbiju do Karlovca dok radikali govore do Rijeke je sve srpsko...

nexus72
30.09.2006., 15:20

Naravno da NE, jer kad si ti cuo da su cetnici potpisali neku zenevsku konvenciju i pridrzavali se iste?

ali zato se obavezno pozivaju na nju kad izgube rat i budu porazeni!

svakome prema zaslugama... :D

nexus72
30.09.2006., 15:24
Imas na netu spisak svih ubijenih civila u Bosanskoj Dubici koje su pobile Crne mambe. Hoces li spisak, i sa tacnim datumom, mjestom i nacinom ubistva?

imam i ja spisak pobijenih u Jasenovcu gdje se izmedju ostaloga navodi i ime mog djeda (hrvata) ustase koji je ubijen na kriznom putu nakon rata!

nitko pametan vise ne vjeruje u te vase "spiskove" :rolleyes:

GoTo
30.09.2006., 15:26
Naravno da NE, jer kad si ti cuo da su cetnici potpisali neku zenevsku konvenciju i pridrzavali se iste?
Reč je o vojnicima regularne federalne vojske, u okvirima federalne države.

A ratni zločin u kasarni federalne vojske u Bjelovaru su izvršili naoružani pobunjenici, koji se sada svuda u svetu označavaju jedinstvenim terminom - TERORISTI !!!

Henry_Kinasky
30.09.2006., 15:29
Militantna grupa pijanih komunjarskih sinova koji su dobili histericni napad nacionalizma, isto kao govna radikalska u vukovaru.
A sto se istih tice, jeste dobili su 40% ali od ukupnog braoja izaslih, a izaslo je manje od 50%, vlada apstinencija po pitanju izbora, pogotovo kod mladih i obrazovanih, ti isti smradikali nikad nece preci 20% ukupnog glasackopg tela.

Vanjushka
30.09.2006., 15:32

E Hrvati, Hrvati...

Kasno ste se sjetili zenevske konvencije.

Vi koji slavite covjeka koji je raznio skladiste u Bjelovaru, po njemu imenujete ulicu u Beogradu, vi se usudite spomenuti zenevsku konvenciju.

Ma nosi vas djavo.

Vanjushka
30.09.2006., 15:33
Opcenito su Srbi jedan jako bezobrazan narod.

GoTo
30.09.2006., 15:35
Vi koji slavite covjeka koji je raznio skladiste u Bjelovaru
To samo znači da je Tepić raspolagao valjanim informacijama.

A njegove pretpostavke su se, kroz sudbinu zarobljenika u Bjelovarskoj kasarni, pokazale kao ispravne. Na žalost.

Vanjushka
30.09.2006., 15:36
A mozda su dogadjanja u bjelovarskoj vojarni inspirirana Tepicevim djelima, nisi o tome razmislio?

GoTo, previse viris u hrvatsko dvoriste, odmori malo.

Henry_Kinasky
30.09.2006., 15:37
Sve sami heroji, od onog brkatog maloumnika sto je davio makedonca u Splitu, do austrijskih konjusara koji su pobili par JNA vojnika u sloveniji (medju kojima je bilo dva hrvata).

GoTo
30.09.2006., 15:38
GoTo, previse viris u hrvatsko dvoriste, odmori malo.
Vanjushka, previše braniš očiti ratni zločin, odmori malo.

Vanjushka
30.09.2006., 15:41
Likvidirati okupatorskog vojnika koji je spreman raznijeti pola Bjelovara, vodjen primjerom Tepica, nije ratni zlocin.

Uostalom, dokazite da su brkati majori likvidirani nakon predaje. Ili cemo vjerovati na rijec Savi Strpcu :D ne budite smijesni, Srbi.

nexus72
30.09.2006., 15:41
Kakvi dobrovoljci , covece o cemu pricas , rec je o samom pocetku rata , ako je negde bilo dobrovoljaca i paravojnih formacija u to vreme , sigurno ih nije bilo u kasarni u Bjelovaru.

opet te moram podsjetiti da sam sve do 8. mjeseca 1991. bio na odsluzenju vojnog roka u JNA dok nisam dezertirao iz te "JNA" koja se totalno preobrazila u srpsko-cetnicku vojsku!
I zato znam iz osobnog iskustva da su npr. na vojnom aerodromu u Batajnici kod Beograda jos u 5-6 mj.1991 masovno obucavani srpski rezervisti (i to oni pravi primitivni extremni raspusteni i nedisciplinirani cetnici zarasli u brade!). Sve su to bili srpski dobrovoljci (zapravo obicna raspustena banda koljaca najgore vrste!!!) koji su kasnije za par mjeseci krenuli u osvajanje Hrvatske a pogotovo hrvatskog grada Vukovara!

i ajde mi ti sad opet reci "Kakvi dobrovoljci , covece o cemu pricas..." :rolleyes:

GoTo
30.09.2006., 15:44
Uostalom, dokazite da su brkati majori likvidirani nakon predaje.
To je kao kada bi neko rekao: dokaži da dezerteri (bili obučeni u civilno odelo) u Ovčari nisu likvidirani od svojih ljudi, jer su pobegli iz bitke!?

Henry_Kinasky
30.09.2006., 15:44
U toj kasarni su vojnici bili zateceni kad je poceo rat, izolovani od sveta 200 dana.
Na Vukovar su ti koje pominjes krenuli posle toga.

Vanjushka
30.09.2006., 15:45
Ovcara nije bila popriste bitke, bjelovarska vojarna JESTE.

GoTo, zasto lazes?

Henry_Kinasky
30.09.2006., 15:48
``Vukovar - funal cut`` govori sve o tome. I nije sporno nista.
Ali se ovo desilo pre Vukovara.
Nije bila bitka u Bjelovaru, nego okupacija kasarne, iz koje preplaseni mladici od 18 godina (verovatno svih nacionalnosti) nisu smeli da izadju.

GoTo
30.09.2006., 15:48
Ovcara nije bila popriste bitke, bjelovarska vojarna JESTE.
Pa ni bjelovarska kasarna nije bila poprište bitke kada su se vojnici i oficiri p-r-e-d-a-l-i.

A onda, kao bespomoćni zarobljenici - pobijeni !!!

Vanjushka
30.09.2006., 16:01
Molio bih dokaz da su brkati majori likvidirani nakon predaje.

Imate jos nesto osim rijeci Save Strpca?

Nemate, jel tako ;)

nexus72
30.09.2006., 16:09
iz koje preplaseni mladici od 18 godina (verovatno svih nacionalnosti) nisu smeli da izadju.

a tko ih je toliko "preplasio"?

reci cu ti ja ako ne znas...svaki dan u prvoj polovini 1991. su nas oficiri u JNA zatvarali u ucionice i pustali nam montirane propagandne KOS-ovske snimke o aferi "Spegelj" i sl. To je bilo obavezno i redovito!
Kad su nas poslali u Sloveniju rekli su nam da su Talijani napali granicu a kasnije su pak rekli da su slovenci doveli tisuce Kurda placenika koji se bezobzirno svim sredstvima bore protiv JNA te da im se ni u ludilu ne smijemo predati jer cemo biti poklani...itd...itd...
Naravno, nema ni govora o tome da se u to vrijeme u JNA nije smjelo gledati nista drugo nego TV-Srbija!

a sto zelim reci time sigurno se pitas?

pod utjecajem lazne srpsko-cetnicke propagande ste sami sebe zaplasili do te mjere da ste se bojali i vlastite sjene!
Bili ste uvjereni da u Hrvatskoj ceka spremno milion Ustasa kojima je jedini zivotni cilj klanje srba!

a vjerovao ti ili ne, nama Hrvatima je jedini cilj bio samostalna Hrvatska drzava, u njenim granicama naravno...

Vanjushka
30.09.2006., 16:12
To ti se on povjerio ili imas neki dokaz za tu tvrdnju?

Dokazi, to se trazi.

Henry_Kinasky
30.09.2006., 16:14
Slazem se, i ?
jer sam ti i juce napisao moje misljenje o srpskoj politici i ideologiji u tom periodu.
To nema nikakve veze, ja na ovom forumu jos nisam cuo da se pomenuo ijedan hrvatski radni zlocinac.
I ne mora da se pominje, ja samo ne mogu da verujem koliko ste vas par forumasa ispanih mozgova, i koliko mrznja prema, ne cetnicima, svemu sa predznakom srpskog izbija iz vasih reci.

Evo W%S je ubedjena da su sve Beogradjanke kuravele, svi srbi pradati pijanci....
To mi je neverovatno, ako se zajebava, mogu da razumem, ali ipak mislim da ta persona sto pre treba da bude hospitalizovana, ili da potrazi strucnu pomoc.

W&S
30.09.2006., 16:28
Slazem se, i ?
jer sam ti i juce napisao moje misljenje o srpskoj politici i ideologiji u tom periodu.
To nema nikakve veze, ja na ovom forumu jos nisam cuo da se pomenuo ijedan hrvatski radni zlocinac.
I ne mora da se pominje, ja samo ne mogu da verujem koliko ste vas par forumasa ispanih mozgova, i koliko mrznja prema, ne cetnicima, svemu sa predznakom srpskog izbija iz vasih reci.

Evo W%S je ubedjena da su sve Beogradjanke kuravele, svi srbi pradati pijanci....
To mi je neverovatno, ako se zajebava, mogu da razumem, ali ipak mislim da ta persona sto pre treba da bude hospitalizovana, ili da potrazi strucnu pomoc.

I kako to utjece na tvoj zivot? Nemozes zivjeti ako te ne vole i cijene Hrvati? Ili ja? Zasto i kome je to uopce vazno?

Kako ja vidim Rumunje, Bugare, srbe ili bilo koji od tih naroda.

A da nadete neke koje niste pljackali, klali i ubijali, pa se sa njima druzite?

Ponavljam, ja ne mrzim srbe, ja ih prezirem.

Toliko lazi, zla i zavisti prema Hrvatima, umotano u kvaziprijateljstvo i zelju za komunikacijom. :eek:

Feniks
30.09.2006., 16:28
To ti se on povjerio ili imas neki dokaz za tu tvrdnju?

Dokazi, to se trazi.

Znači li ti možda svjedočenje desetak pripadnika bjelovarskih "alfi" nešto?

Henry_Kinasky
30.09.2006., 16:33
W%S potrazi strucnu pomoc.

W&S
30.09.2006., 17:18
W%S potrazi strucnu pomoc.
srpske savjete uzimam jako ozbiljno, kaj istina ti ne pase, bi ju malo izmjenio za svoje potrebe.

jesi demonstriral za spas Hrvata 91 po bg-u, kad nas tako volis?

nexus72
30.09.2006., 17:20
Tu pomoći nema.
Znaš kad čovjeka ugrize bijesan pas, pa ako nije počeo na vrijeme primati antirabične injekcije, spasa mu nema, a ovu je ujeo bijesan ustaša, a injekciju nije primila.
A tko bi TO i "injektirao"?

"bijesni ustase" vise ne grizu od 1995...zar se ne sjecas tih dana kad si bjezao poderanih gaca iz Hrvatske? :D

mi se "povampirimo" i izrastu nam "krvolocni ocnjaci" samo kad nam je domovina u opasnosti od zalutalih divljih hordi i olinjalih gladnih copora sa istoka :D

Henry_Kinasky
30.09.2006., 17:24
Mali sam bio `91, kao i ti, da bih demonstirirao, ali su mnogi prijatelji, i porodica, a i 200 000 beogradjana 9.3.1991. izasli na ulice, kada je rahmetli Sloba izvodio vodene topove i tenkove.
`96 sam bio privodjen zbog demonstriranja, i prebijan na ulici vise puta, kao i vecina beogradjana tada.

5.10.2000. sam bio jedan od 1 000 000 ljudi koji je rahmetlog Slobu zbacio sa vlasti...

Ja sam sigurno osetio vise posledica te ideologije od tebe.
Mozda si izgubila nekog, zao mi je zbog toga, ali ipak mislim da si iz Zagreba na HRT-u kao 15godisnjakinja gledala zbivanja 1991 - 1995.

nexus72
30.09.2006., 17:29
a i 200 000 beogradjana 9.3.1991. izasli na ulice, kada je rahmetli Sloba izvodio vodene topove i tenkove.

vodene topove necu ni komentirati jer kamo srece da je ratovao i protiv nas vodenim topovima...
a ti tenkovi koje spominjes...koliko je granata ispaljeno iz tih tenkova tada?
kod nas im se ne zna broja...tone i tone granata i exploziva je padalo na Hrvatske gradove i stanovnistvo!

`96 sam bio privodjen zbog demonstriranja, i prebijan na ulici vise puta, kao i vecina beogradjana tada.

1996. kazes?

mnogo "bre" kasno...prekasno... :rolleyes:

4,05%
30.09.2006., 18:19

Hvala.
Međutim ovaj je ubio zarobljenog vojnika države u raspadanju, na teritoriji jedne republike sa još nedefinisanim statusom.

4,05%
30.09.2006., 18:20

A u Hrvatskoj nije samo ako se radi o ubicama koji su Hrvati.

W&S
30.09.2006., 18:35
A u Hrvatskoj nije samo ako se radi o ubicama koji su Hrvati.

Ma nemoj, i to od strane ludackih zlocinaca koji su silovali do smrti 8godisnje djevojcice.

Zlo u esencijalnom obliku ste vi srbi, prazne ljigave psihopate, koje nisu zadovoljne sa pljenom i tisucama mrtvih koje ste ostavili iza sebe, jos sjedite u Hrvatskoj jedete ono sto vam mi damo kao milostinju i serete.

Kaze se ne seri tamo gdje jedes.

:mad:

nexus72
30.09.2006., 18:39
4,05% sto te vise citam sve sam uvjereniji da si mi jako "poznat" sa krajinaforce foruma...priznaj i bit cemo milosrdni prema tebi!:D

W&S
30.09.2006., 18:41
Međutim ovaj je ubio zarobljenog vojnika države u raspadanju, na teritoriji jedne republike sa još nedefinisanim statusom.

I? Pa sto onda? Da nabrojim sto ste vi zlocinci radili na cistom Hrvatskom teritoriju? U samostalnoj drzavi Hrvatskoj. Na teritoriju strane drzave.

Pa dajte prestanite lagati, jos jedete sa svinjama u toru i onda se tu dodete prenemagati...

Svi vas kuzimo, smrdljive bradate ceje pijane sa ukradenim autom u dvoristu i tipkate po kompjuteru, specijalni rat protiv Hr? :zubo:

Sve ste izgubili, sve ratove, svi su vas prezreli i znaju kakvi ste jadni pateticni luzeri, fuj...

W&S
30.09.2006., 18:41
4,05% sto te vise citam sve sam uvjereniji da si mi jako "poznat" sa krajinaforce foruma...priznaj i bit cemo milosrdni prema tebi!:D

:top:

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 19:06
Hvala na objasnjenju . Prema tome svaki Hrvat , koji je u uniformi austro-ugarske , ili ustaske vojske stupio na teritoriju Srbije zasluzio je da bude ubijen kao pas , iako odluci da se preda . Jel tako ?
Tako je.

Iako ne znam zašto si u ovom kontekstu spomenuo Ustaše. Oni barem nikada nisu stupili na tlo države Srbije. (Ili barem ja ne znam za to... :()

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 23:33
opet te moram podsjetiti da sam sve do 8. mjeseca 1991. bio na odsluzenju vojnog roka u JNA dok nisam dezertirao iz te "JNA" koja se totalno preobrazila u srpsko-cetnicku vojsku!
I zato znam iz osobnog iskustva da su npr. na vojnom aerodromu u Batajnici kod Beograda jos u 5-6 mj.1991 masovno obucavani srpski rezervisti (i to oni pravi primitivni extremni raspusteni i nedisciplinirani cetnici zarasli u brade!). Sve su to bili srpski dobrovoljci (zapravo obicna raspustena banda koljaca najgore vrste!!!) koji su kasnije za par mjeseci krenuli u osvajanje Hrvatske a pogotovo hrvatskog grada Vukovara!

i ajde mi ti sad opet reci "Kakvi dobrovoljci , covece o cemu pricas..." :rolleyes:

Ja te ponovo pitam , kakve veze imaju ti dobrovoljci sa kasarnom u Bjelovaru? Zna se gde su bili dobrovoljci , u Krajini , istocnoj Slavoniji i Baranji . U Bjelovaru ih jednostavno nije bilo .

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 23:35
Tako je.

Iako ne znam zašto si u ovom kontekstu spomenuo Ustaše. Oni barem nikada nisu stupili na tlo države Srbije. (Ili barem ja ne znam za to... :()

Ljudi u Sremu jos uvek pamte ustaska zlodela.

Ante
30.09.2006., 23:36
Mali sam bio `91, kao i ti, da bih demonstirirao, ali su mnogi prijatelji, i porodica, a i 200 000 beogradjana 9.3.1991. izasli na ulice, kada je rahmetli Sloba izvodio vodene topove i tenkove.
`
Mali si bio ali ja nisam i tada sam jos zivio u srbiji. Nisu demonstrirali protiv rata i ratna je retorika kod demonstranata bila izrazito izrazena. Ne zaboravi da je Vuk tada bio daleko ekstremniji od Slobe. Zasto to uvijek zaboravljate?:rofl: :confused:
Ja sam sigurno osetio vise posledica te ideologije od tebe.

Probaj malo sam razmisliti o ovome sto si rekao. Neozbiljno je.:flop:

4,05%
30.09.2006., 23:36
Pa moram priznati da sam probao downloadovati jedan clip ali jednostavno nije za modem nego je za broadband pa odustao.
A ti se zadržavaš na tim mjestima?

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 23:37
Ljudi u Sremu jos uvek pamte ustaska zlodela.
Srijem tada nije bio Srbija.

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 23:38
Srijem tada nije bio Srbija.
Hm ... ako cemo tako da se igramo ni JNA nije ratovala u Hrvatskoj.

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 23:41
Hm ... ako cemo tako da se igramo ni JNA nije ratovala u Hrvatskoj.
Hrvatska je Hrvatska.

A u onakvim i ovakvim granicama u kojima je JNA ratovala je od 1945.

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 23:43
Hrvatska je Hrvatska.

A u onakvim i ovakvim granicama u kojima je JNA ratovala je od 1945.

Kao sto je Srem bio deo Kraljevine Jugoslavije , tako je i SR . Hrvatska bila deo SFRJ .

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 23:44
Kao sto je Srem bio deo Kraljevine Jugoslavije , tako je i SR . Hrvatska bila deo SFRJ .
Kraljevina Jugoslavija se raspala u travnju (17-og, čini mi se) 1941.

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 23:45
Kraljevina Jugoslavija se raspala 1941.

A SFRJ tek `92 .

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 23:47
A SFRJ tek `92 .
Ne bih se složio.

Slovenija i Hrvatska su izašle iz JU 25. lipnja 1991..

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 23:51
Ne bih se složio.

Slovenija i Hrvatska su izašli iz JU 25. lipnja 1991..

To je bila jednostrana secesija. Medjunarodno pravno priznanje dolazi tek pocetkom `92 , te nalazi Badinterove komisije. Tada se Hrvatska , fakticki pojavila na mapi Evrope. Pre toga zvanicno nije postojala.

Jalnuški Diletant
30.09.2006., 23:52
To je bila jednostrana secesija. Medjunarodno pravno priznanje dolazi tek pocetkom `92 , te nalazi Badinterove komisije. Tada se Hrvatska , fakticki pojavila na mapi Evrope. Pre toga zvanicno nije postojala.
Bilo kako bilo - Hrvatska i Slovenija su zakonito i ustavno izašle iz Jugoslavije onda kada sam rekao.

I Hrvatska, službeno i neslužbeno, nikada nije nestala.

Predrag Zivkovic
30.09.2006., 23:57
Bilo kako bilo - Hrvatska i Slovenija su zakonito i ustavno izašle iz Jugoslavije onda kada sam rekao.

I Hrvatska, službeno i neslužbeno, nikada nije nestala.

Sa geografskih karti je itekako nestala. Vojvodina se ujedinila sa Kraljevinom Srbijom novembra 1918 , tako da je kao integralni deo Kraljevine Srbije usla u Kraljevinu Srba , Hrvata i Slovenaca.

Jalnuški Diletant
01.10.2006., 00:01
Sa geografskih karti je itekako nestala.Kako kojih. Na svim mojim kartama tokom cijelog školovanja (od 1977. pa na dalje) je postojala Hrvatska.
Vojvodina se ujedinila sa Kraljevinom Srbijom novembra 1918 , tako da je kao integralni deo Kraljevine Srbije usla u Kraljevinu Srba , Hrvata i Slovenaca.Kakve sad to veze ima? :confused: :confused: :confused:

Predrag Zivkovic
01.10.2006., 00:04
Kako kojih. Na svim mojim kartama tokom cijelog školovanja (od 1977. pa na dalje) je postojala Hrvatska.

Na kartama Evrope je postojala Hrvatska ? Ja sam nesto mladji , moji atlasi idu od 85-6 , i ni u jednom je nema .

Kakve sad to veze ima? :confused: :confused: :confused:

Ima veze sa onim da Srem nije bio u Srbiji.

Jalnuški Diletant
01.10.2006., 00:07
Na kartama Evrope je postojala Hrvatska ? Ja sam nesto mladji , moji atlasi idu od 85-6 , i ni u jednom je nema . Kažem ti... Kako kojim kartama. Osim toga, je li mjerodavnija karta ili stanje u stvarnosti?Ima veze sa onim da Srem nije bio u Srbiji.Sine, ti još trebaš puno učiti. Ajde daj si truda i pronađi kartu (http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif) one i onakve Vojvodine kakva je ušla u Kraljevinu.

A ja ti tvrdim da u toj i takvoj Vojvodini Srijema nema. Srijem je bio tradicionalni dio Hrvatske.

nexus72
01.10.2006., 00:07
Sa geografskih karti je itekako nestala. Vojvodina se ujedinila sa Kraljevinom Srbijom novembra 1918 , tako da je kao integralni deo Kraljevine Srbije usla u Kraljevinu Srba , Hrvata i Slovenaca.

a gledajte srbi, kako god okrenete i nacrtate nebu vam nikada bila granica Karlobag - Ogulin - Karlovac....tako da se ne zamarate bezveze sa "Kraljevinom iz 1918" itd :D

Predrag Zivkovic
01.10.2006., 00:13
Kažem ti... Kako kojim kartama. Osim toga, je li mjerodavnija karta ili stanje u stvarnosti?

SR Hrvatska je mogla da postoji samo na karti SFRJ .

Sine, ti još trebaš puno učiti. Ajde daj si truda i pronađi kartu one i onakve Vojvodine kakva je ušla u Kraljevinu.

A ja ti tvrdim da u toj i takvoj Vojvodini Srijema nema. Srijem je bio tradicionalni dio Hrvatske.

Na Majskoj skupštini u Sremskim Karlovcima, Srbi su 1848. godine proglasili Srpsku Vojvodinu, koja se sastojala od Srema, Banata, Bačke i Baranje. Sledeće, 1849. godine, ova teritorija je priznata za legitimni deo Austrijske carevine, pod imenom Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat (Wojwodschaft Serbien und Tamisch Banat) , a sastojala se od Banata, Bačke i Srema.

Posle raspada Austrougarske monarhije, Narodno veće u Novom Sadu je 25. novembra 1918. godine proglasilo ujedinjenje Vojvodine sa Srbijom, odnosno, otcepljenje Banata, Bačke i Baranje od Ugarske i njihovo priključenje Srbiji, što je kasnije ozakonjeno Vidovdanskim ustavom. Jedan dan pre toga (24.11.1918.), skupština Srema, održana u Rumi, se takođe izjasnila za priključenje Srema Srbiji. Delegaciju Narodnog veća primio je regent Aleksandar u Beogradu 1. decembra 1918. godine, kada je proglašeno stvaranje Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.

Jalnuški Diletant
01.10.2006., 00:19
Samo za tebe:

http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif ------> u Kraljevini od 1918.
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s12.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s11.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s10.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s09.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s08.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s06.gif ------> mir u Srijemskim Karlovcima 1699.
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s05.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s04.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s03.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s02.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s01.gif

Kronološki poredano od novijeg ka starijem.

Jalnuški Diletant
01.10.2006., 00:26
Evo još jednom i za tebe:

http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif

Predrag Zivkovic
01.10.2006., 00:35
Samo za tebe:

http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif ------> u Kraljevini od 1918.
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s12.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s11.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s10.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s09.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s08.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s06.gif ------> mir u Srijemskim Karlovcima 1699.
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s05.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s04.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s03.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s02.gif
http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s01.gif

Kronološki poredano od novijeg ka starijem.

Nijedna ta karta ne negira ono sto je cinjenica a to je da je skupstina Srema 24.11 odlucila da se prisajedini Kraljevini Srbiji.

Jalnuški Diletant
01.10.2006., 09:59
Nijedna ta karta ne negira ono sto je cinjenica a to je da je skupstina Srema 24.11 odlucila da se prisajedini Kraljevini Srbiji.
Pa naravno!

Tako je i nastalo Kraljevstvo Srba, Hrvata i Slovenaca 1. prosinca 1918..

Ujedinjenjem kraljevina Srbije i Crne gore s Državom Slovenaca, Hrvata i Srba koja je proglašena 29. listopada 1918. na području južnoslavenskih temalja propale Austro-Ugarske.

A ti sad vidi koja su južnoslavenska područja bila u sastavu Austro-Ugarske (http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s11.gif), i kako je sve to izgledalo nakon ujedinjenja u raznim Jugoslavijama (http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif) od 1918. pa do 1921. (Vidovdanski Ustav).

Predrag Zivkovic
01.10.2006., 11:33
Pa naravno!

Tako je i nastalo Kraljevstvo Srba, Hrvata i Slovenaca 1. prosinca 1918..

Ujedinjenjem kraljevina Srbije i Crne gore s Državom Slovenaca, Hrvata i Srba koja je proglašena 29. listopada 1918. na području južnoslavenskih temalja propale Austro-Ugarske.

A ti sad vidi koja su južnoslavenska područja bila u sastavu Austro-Ugarske (http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s11.gif), i kako je sve to izgledalo nakon ujedinjenja u raznim Jugoslavijama (http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif) od 1918. pa do 1921. (Vidovdanski Ustav).

Situacija je sledeca , iako je Narodno Vijece imalo nameru da u Drzavu Slovenaca , Hrvata i Srba ukljuci sve oblasti koje su pripadale Austro-Ugarskoj , to se nije desilo. Narodno Vijece , osnovano je u Zagrebu 29.11.1918 , a nekoliko dana pre toga (kao sto rekoh , Srem 24 , a Banat, Baranja i Backa - 25 novembra ) oblasti tzv. Juzne Ugarske o kojima govorimo , su se prisajedinile direktno Kraljevini Srbiji. Tek nekoliko dana kasnije dolazi do spajanja te Kraljevine Srbije sa novim teritorijama i Drzave Slovenaca,Hrvata i Srba u Kraljevinu SHS.
Dakle , Srem,Banat,Baranja i Backa , nisu nikada bile deo Drzave SHS , vec su u Kraljevinu SHS usle kao integralni deo Kraljevine Srbije.

ZUJAN_BJ
01.10.2006., 12:10
nadasve zanimljiva tema o događajime te davne nedelje..........jako vas je zanimljivo čitati.........a ja odvrtim svoj film........i.........