PDA

View Full Version : 3D/4D ultrazvuk

stranice : 1 2 3 [4] 5

PinaColada000
10.01.2012., 19:32
Findri ima 4d? ma da? nisam znala...ja sam se od nje prebacila kod dr. Zadre :)

mamamia79
11.01.2012., 09:03
sve ti ona ima ,400 kn ti je ,traje 45 min,dobiješ cd ,
kak si zadovoljna s njim,znam dosta cura koje su se prabacile kod njega pa im bilo krivo

PinaColada000
11.01.2012., 11:34
zadovoljna sam jako,i puno mi je bolji,detaljniji nego Findrica. Kod njega sam na pregledu pola sata,a kod nje bila po 5 min. navodno je ona samo dobra za trudnice,jer ja kad sam išla nisam bila trudna,a imala sma nekih problema i nije me htjela slati u bolnicu nego je sve to olako shvatila,pa sam se zato prebacila.

Navlakuša
13.01.2012., 20:20
Ja sam danas bila kod dr. Kosa na anomaly scanu. Naime tamo me poslala moja ginekologica kao da je jako dobar a tek kasnije sam pročitala iskustva tu na forumu. I stvarno je odličan doktor, sve je objasnio, svaku pojedinost :-) svaka pohvala.
E i dobila sam dvd cijelog ultrazvuka :-) I mužićć je bio samnom što je i njemu bilo prekrasno iskustvo.
A platila sam 400 kn anomaly scan.

sandrić
05.02.2012., 14:50
trebam preporuku za 4D u Zagrebu,do 500kn,da nije Sunce ( prebukirani su ,inače idem kod njih,pisala sam već da sam zadovoljna )
Unaprijed zahvaljujem ;)

lena24
10.02.2012., 13:31
Curke bok! Ja zvala malo prije u polikliniku Villi da se naručim na 3D kod dr. Kosa, kad ono žena kaže da dr. Kos više ne radi kod njih. Jel možda netko zna gdje sad radi? Koga mi preporučate tamo za 3D, a da je jednako dobar kao dr. Kos?

Francesca
10.02.2012., 13:33
Radi u svojoj poliklinici Ginekos
Ako ne nades br javi se na pm pa ti posaljem

lena24
10.02.2012., 13:36
Sve ok, našla! :top:

lena24
10.02.2012., 13:40
Ej Francesca! Hvala ti! Malo sam proguglala! Ma ovo nisam imala pojma pa sam u šoku odmah skočila na forum! A reci, ti si bila tamo kod njega, u Ginekosu na 3D? Zanima me cijena.

Francesca
10.02.2012., 13:59
Nisam bila ali ce ti se sigurno javiti netko tko je bio

think.pink34
10.02.2012., 14:36
Ej Francesca! Hvala ti! Malo sam proguglala! Ma ovo nisam imala pojma pa sam u šoku odmah skočila na forum! A reci, ti si bila tamo kod njega, u Ginekosu na 3D? Zanima me cijena.

ja uopće ne kužim što je 3D ili 4D, ali sam bila prije 4 dana kod Kosa na svemirskom utz-u za kombinirani probir, cca 45 min. jako detaljno, za svaku pohvalu, sve super objasni, bio mi je i muž i oduševio se. dobili i cd sa slikama i filmićima. sve skupa 400 kuna, za tu uslugu stvarno nije puno.
inače u Ri i Opt za prosječan utz kod privatnika košta 500-550 kuna.

Hell Blonde
10.02.2012., 17:00
think.pink samo jedan ispravak, 500-600 kn u Ri košta isto ovo na čemu si ti bila u Zg, dakle 3D /4D ultrazvuk (ja sam Petroviću kod Škunce isto to što si ti platila Kosu 400 kn platila 500 kn), a običan uzv košta 200-250 kn kod privatnika. ;)

think.pink34
10.02.2012., 17:26
think.pink samo jedan ispravak, 500-600 kn u Ri košta isto ovo na čemu si ti bila u Zg, dakle 3D /4D ultrazvuk (ja sam Petroviću kod Škunce isto to što si ti platila Kosu 400 kn platila 500 kn), a običan uzv košta 200-250 kn kod privatnika. ;)

ma ne znam baš očito svatko puca cijene kako mu dođe...gledala sam cijene u Medicu pa virni malo, meni je ovo kako je navedeno u cjeniku bitno skuplje nego u Zg.
isto tako mi je frendica bila u Opt privatno samo da joj se potvrdi trudnoća i mislim da je papu vadila pa joj je došlo isto preko 500 kuna.
u svakom slučaju ovo što je u Medicu 620 kuna, ja sam u Zg platila 400...ipak je bitna razlika.
da sam znala da se kod dr P to može privatno odraditi, išla bih kod njega, ali neki drugi ginekolozi i ginekologinje koji se na našem području reklamiraju da rade 3D/4D vjeruj mi da nisu osposobljeni za to.

Hell Blonde
10.02.2012., 17:37
ma ne znam baš očito svatko puca cijene kako mu dođe...gledala sam cijene u Medicu pa virni malo, meni je ovo kako je navedeno u cjeniku bitno skuplje nego u Zg.
isto tako mi je frendica bila u Opt privatno samo da joj se potvrdi trudnoća i mislim da je papu vadila pa joj je došlo isto preko 500 kuna.
u svakom slučaju ovo što je u Medicu 620 kuna, ja sam u Zg platila 400...ipak je bitna razlika.
da sam znala da se kod dr P to može privatno odraditi, išla bih kod njega, ali neki drugi ginekolozi i ginekologinje koji se na našem području reklamiraju da rade 3D/4D vjeruj mi da nisu osposobljeni za to.

Ovo je istina. Meni je moj gin rekao da ima smisla ići na 4D samo ako će mi ga raditi dr. Petrović. :)

A redovni godišnji pregled je i meni kod mog 550 kn (150 kn pregled, 200 kn uzv, 200 kn papa test). Za Mediko ne znam, tamo nisam nikad bila kod gina. :ne zna:

think.pink34
10.02.2012., 17:51
Ovo je istina. Meni je moj gin rekao da ima smisla ići na 4D samo ako će mi ga raditi dr. Petrović. :)

A redovni godišnji pregled je i meni kod mog 550 kn (150 kn pregled, 200 kn uzv, 200 kn papa test). Za Mediko ne znam, tamo nisam nikad bila kod gina. :ne zna:

meni pozli kad vidim da dr koja se sada reklamira da ima najsuvremeniju opremu i da radi kombinirani probir i anomaly scan.....a mene je pustila da dva tjedna hodam sa mrtvim plodom....ono, nemam riječi, ako nije vidjela da se ništa ne razvija kako treba, a ja sada već znam kako izgledaju otkucaji srca, ne kužim kako danas može izmjeriti nuhalni nabor.
uglavnom, uzalud sva oprema ovog svijeta, ako doktor nema pojma raditi s njom.

ja imam policu privatnog osiguranja pa već dosta godina koristim isključivo tu policu za ginekološke preglede.

Hell Blonde
10.02.2012., 21:04
Ajme užas....tako mi je žao, draga. Neću ni pitat koja je. :horor:

Lorca Blue
15.02.2012., 21:57
Baš nikako nemogu shvatiti jednu stvar: anomaly scan (18 -22 tt) -dali je to običan 4D UZV u tom terminu ili je to neka posebna tehnika pregleda sa 4D?
I drugo pitanje: dali se na tom 4D u 21. tt mogu vidjeti neki simptomi Downovog sindroma? jer druge testove tog tipa (double, triple, amnio) nisam radila

Hell Blonde
15.02.2012., 22:02
Baš nikako nemogu shvatiti jednu stvar: anomaly scan (18 -22 tt) -dali je to običan 4D UZV u tom terminu ili je to neka posebna tehnika pregleda sa 4D?
I drugo pitanje: dali se na tom 4D u 21. tt mogu vidjeti neki simptomi Downovog sindroma? jer druge testove tog tipa (double, triple, amnio) nisam radila

To je običan 4D uzv kojeg obavlja osoba koja je stručna za anomally scan (znači zna pregledati bebi sve vanjske i unutarnje organe-srce, kičmu, pluća, želudac, krvožilni sustav, mozak itd ) u svrhu utvrđivanja nekakve anomalije ploda, pa i Downovog sindroma (za ovo nisam 100 % sigurna, ali mislim da se i to može vidjet, nek me ispravi netko ako griješim). I takav pregled traje malo dulje od običnog uzv- 45 do 60 min. :)

Francesca
15.02.2012., 22:14
Down se u vecini slucajeva moze prepoznati - ili su nepravilnosti na mozgu ili srcu
No, postoji i tzv nijemi down koji se ne vidi ni iz krvi ni iz uzv-a nego samo iz Racz-a

blacksabbath
15.02.2012., 22:44
Meni na svakom pregledu uključe 3D/4D, otkako je trudnoća malo veća. Ja se sva rastopim na tim pregledima. :cerek: :cerek:
Evo naše najnovije sličice: http://i43.tinypic.com/18hytt.jpg :cerek:

Francesca
15.02.2012., 22:47
Meni na svakom pregledu uključe 3D/4D, otkako je trudnoća malo veća. Ja se sva rastopim na tim pregledima. :cerek: :cerek:
Evo naše najnovije sličice: http://i43.tinypic.com/18hytt.jpg :cerek:

Sad ti se najljepse vidi :cerek:
Poslije kad narastu nikad vise cijeli ne stanu ovak na ekran :(

blacksabbath
15.02.2012., 22:56
Sad ti se najljepse vidi :cerek:
Poslije kad narastu nikad vise cijeli ne stanu ovak na ekran :(

Da, to mi je rekla. :(
Jedva smo uhvatili bebača u kakvom-takvom stanju mirovanja, stalno se miče, vrti... :D Ja brojim dane do tog cca 20og tjedna da osjetim pokrete, baš sam nestpljiva već. :D

sandrić
16.02.2012., 09:35
To je običan 4D uzv kojeg obavlja osoba koja je stručna za anomally scan (znači zna pregledati bebi sve vanjske i unutarnje organe-srce, kičmu, pluća, želudac, krvožilni sustav, mozak itd ) u svrhu utvrđivanja nekakve anomalije ploda, pa i Downovog sindroma (za ovo nisam 100 % sigurna, ali mislim da se i to može vidjet, nek me ispravi netko ako griješim). I takav pregled traje malo dulje od običnog uzv- 45 do 60 min. :)

dobro si joj objasnila,sve stoji!Može se vidjet ukoliko se nešto ne razvija kako treba i to bi onda moglo ( ali ne mora! ) rezultirati sa Downovim sindromom,tako je meni objasnila doktorica.Oni znaju što u kombinaciji s čim može imati za posljedicu Down ili bilo šta drugo i to su dužni reći.Moj anomaly trajao je 1h i 15min u Suncu

PinaColada000
16.02.2012., 09:38
mi obečale slikice,tada sam bila 23t :cerek:
ovdje je stavila i ruke i noge ispred glave :)
http://img580.imageshack.us/img580/7884/nikolinaturcinov5.jpg
a ovdje prstiće u usta ;)
http://img268.imageshack.us/img268/4740/nikolinaturcinov11.jpg

Francesca
16.02.2012., 09:40
Isusek kak se lijepo namjesta :cerek:
Moj samo zagnjuri glavu u posteljicu :rolleyes:

Hell Blonde
16.02.2012., 10:13
Predivne slikice! Sad bi ja stavila svoje........Idem nać CD. :cheer:

larazg
16.02.2012., 11:05
koje slikiceeeeeeeeeeee... :cerek:

Hell Blonde
16.02.2012., 11:17
Evo mojih. Obratite pozornost na druguu sliku: :headbang: :lol:

http://i1129.photobucket.com/albums/m520/HellBlonde/bebaantulic_5.jpg
http://i1129.photobucket.com/albums/m520/HellBlonde/bebaantulic_3.jpg

PinaColada000
16.02.2012., 12:01
he,he..peace :headbang:
kak su slatki ti naši mali svemirci :p HB koliko si tu tjedana bila trudna?

Hell Blonde
16.02.2012., 12:04
he,he..peace :headbang:
kak su slatki ti naši mali svemirci :p HB koliko si tu tjedana bila trudna?

19 tt. :D

blacksabbath
16.02.2012., 23:58
Ajme curke, divne slikice imate! :cerek: :cerek:

ignacija
19.03.2012., 21:23
..Evo cijene 4D uzv; Poliklinika Bates 400kn, Medikol 500kn, Pronatal 500kn, Sunce 550kn. Da li netko zna gdje bi na netu mogla pogledati dimenzije bebaća po tjednima?

Jelena1985
20.03.2012., 23:05
dimenzije moze pogledati na sajtu poliklinike harni, imaju pregled iz tjedna u tjedan, kako se beba razvija :) http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/02_trudnoca_tjedan.asp
takodje, mislim da dimenzije pisu i na tickerima koje mozes napraviti na npr.ovoj stranici: http://tickers.baby-gaga.com/ :)

ignacija
21.03.2012., 17:02
Hvala ti? Šta mislite da li je kasno ići na 4d uzv sa 29, 30 tt?

PinaColada000
21.03.2012., 20:02
mislim da ti je to kasno jer ti je beba veća i nema toliko mjesta pa je stisnuta u trbuhu. a i neke poliklinike ti rade samo u tjednima od 18-22,npr. Harni,tamo sam ja išla

frupy
21.03.2012., 21:30
Hvala ti? Šta mislite da li je kasno ići na 4d uzv sa 29, 30 tt?

Ovisi zasto bi htjela ici na 4D.
Ako bi isla samo zbog slika i filmica, ne isplati se jer je beba vec tako velika da u kadar stanu samo pojedini dijelovi tijela, neces dobiti lijepe snimke npr. cijelog lica.:cerek:
A ako se hoce provjeriti morfologija, onda je ok.
Moj svaki uzv je bio 4D i imamo prekrasne snimke sve tamo negdje do 28.tj. Nakon toga se vise nije moglo uhvatiti cijelo lice u kadar da se lijepo vidi.

ignacija
22.03.2012., 12:33
..Išla bi samo zbog sličica i da muž vidi bebicu, jer moj soc. gin. nije dao da muž bude na uzv.

frupy
22.03.2012., 19:22
..Išla bi samo zbog sličica i da muž vidi bebicu, jer moj soc. gin. nije dao da muž bude na uzv.

A onda mozda neces dobiti ono sto ocekujes. Ja iz tog 28. tj recimo imam krupni kadar pisulinca :cerek: pa oci, pa posebno nos i tako. :D
Ako ti nije previse dati 500-tinjak kn, odite skupa da bar tm vidi bebicu, ali ne ocekuj nista spektakularno.

kućica
27.03.2012., 21:22
Ovisi zasto bi htjela ici na 4D.
Ako bi isla samo zbog slika i filmica, ne isplati se jer je beba vec tako velika da u kadar stanu samo pojedini dijelovi tijela, neces dobiti lijepe snimke npr. cijelog lica.:cerek:
A ako se hoce provjeriti morfologija, onda je ok.
Moj svaki uzv je bio 4D i imamo prekrasne snimke sve tamo negdje do 28.tj. Nakon toga se vise nije moglo uhvatiti cijelo lice u kadar da se lijepo vidi.

ma da:confused: ja sam sa starijim sinom išla s 33tt i snimke lica su bile savršene.kako ga nisam zbog carskog odmah vidla,kada su mi ga donesli znala sam da nema greške da ga nisu zamijenili....baš idem potražiti te fotke

frupy
27.03.2012., 22:22
ma da:confused: ja sam sa starijim sinom išla s 33tt i snimke lica su bile savršene.kako ga nisam zbog carskog odmah vidla,kada su mi ga donesli znala sam da nema greške da ga nisu zamijenili....baš idem potražiti te fotke

:ne zna:
Tako mi je i ginica rekla oko 28. tj. da se ne nadam vise savrsenim snimkama kao do tada, a i sad kad usporedim fotke od svakog uzv, ove do 28.tj. su perfektne, na ovim kasnije se kuze samo pojedini dijelovi.

Francesca
27.03.2012., 22:25
Pa ima razlicitih ultrazvukova, neki mogu bolje pokazat neki losije ;)

frupy
27.03.2012., 22:40
Pa ima razlicitih ultrazvukova, neki mogu bolje pokazat neki losije ;)

A cuj, ja sam trudnocu vodila u viliju. Tesko da netko ima bolji 4d uzv od njih.;)

kućica
28.03.2012., 18:11
A cuj, ja sam trudnocu vodila u viliju. Tesko da netko ima bolji 4d uzv od njih.;)

i moje su iz vilija...baš se nN. bio lijepo namještao.iako nisam išla zbog fotki nego zato kaj mi je tipus u Vinogradskoj s 31+3 napravio takav glupi uvz i još me prepao da nije nešto s otkucajima u redu pa smo išli pod hitno na neki dodatni srčani uvz bebe,pa sam ja popi.... i odlučila se to ponoviti u Viliju da budemo ziher.

kućica
28.03.2012., 18:12
E Kos više nije u Viliju,ima svoju ordinaciju.

frupy
28.03.2012., 23:15
E Kos više nije u Viliju,ima svoju ordinaciju.

Znam, znam. I moja ginica je otisla s njim iz vilija u ginekos.:cerek:
Sad sam zadnji put tamo bila kod nje - svemirska ordinacija, nista modernije u zivotu nisam vidjela.:s
I jos nasuprot stolca na zidu veliki lcd da si lijepo gledas bebu, ne trebas vise vrat ukocit dok buljis u monitor sa strane.:cerek:

A ovo za Vinogradsku necu ni komentirat.:rolleyes:

tokioki
29.03.2012., 11:22
bok drage,imali itko iskustva sa citom u st i 3d ultrazvukom ? Koja je cijena,koliko traje i sta se tocno dobije?

lorip
29.03.2012., 16:06
bok drage,imali itko iskustva sa citom u st i 3d ultrazvukom ? Koja je cijena,koliko traje i sta se tocno dobije?

Ja ti ne znam za cito ali mogu ti rec za Gynenova (dr.Mimica).
3/4D, Pogledao je svu morfologiju, mjere....sve, protoke kroz maternicu, pupkovinu.... Dao mi je par slikica isprintanih i cd na kojem su snimke bebe kako luduje i vrti se :) I to me doslo 400kn. Mm je bio sa mnom, mislim da smo bili nekih 30/45 min -nisam sigurna. E da...to je bio kao anomaly scan koji se radi izmedu 18-22 tj.
Mislim da ti je sve to negdi li-la s cijenama i uslugom, pa eto...

maniakalna Zvjer
30.03.2012., 09:21
cure, koliko je na kraju anomaly (onaj izmedu 18-22tj.) kod dr. Kosa u Ginekosu? 400kn ili 600kn? kod Podobnika je 750kn? tnx :)

Francesca
30.03.2012., 10:00
Kod Podobnika je 750 ak nisi njegov stalni pacjent, inace je 650

sandrić
30.03.2012., 10:50

Ja bila u Citu ali prije skoro 4 godine,ako ti to išta znači???znam da sam bila preprezadovoljna,doktor je bio fantastičan ( ako te zanima mogu se potrudi prokopat po nalazima pa vidit koji je bio... ),pregled je trajao oko pola sata i dobila sam predivnu snimku od nekakvih 10-11minuta na kojoj se vidjelo apsolutno sve i čuje se otkucaj srca ;) mislim da je cijena bila 450-500 stvarno se ne mogu točno sitit,kažem davno je bilo...a ja sam slučajno tamo završila,bila sam kod svojih na litovanju i nešto me počelo zajebavat ne sićan se više šta pa sam otišla k njima na pregled da se uvjerim da je sve OK.
U svakom slučaju toplo preporučam :cerek:

sandrić
30.03.2012., 10:53
Ja ti ne znam za cito ali mogu ti rec za Gynenova (dr.Mimica).
3/4D, Pogledao je svu morfologiju, mjere....sve, protoke kroz maternicu, pupkovinu.... Dao mi je par slikica isprintanih i cd na kojem su snimke bebe kako luduje i vrti se :) I to me doslo 400kn. Mm je bio sa mnom, mislim da smo bili nekih 30/45 min -nisam sigurna. E da...to je bio kao anomaly scan koji se radi izmedu 18-22 tj.
Mislim da ti je sve to negdi li-la s cijenama i uslugom, pa eto...

dobro si prošla,to bi te u zg koštalo 550-600 minimum!!:top:

think.pink34
30.03.2012., 13:35

nije istina. ja platila u Ginekosu 500 kuna, s tim da mi je radio i vaginalni utz.
koliko se sjećam cijena, 3D anomaly je 400 kuna.

ciganche
30.03.2012., 15:02
sad ću možda ispast glupa, ali koja je točno svrha 3D i 4D uzv-a osim što vidite facu bebe u boji? Vidi li se još nešto što se običnim uzv-om ne može vidjeti ili?

think.pink34
30.03.2012., 15:11
sad ću možda ispast glupa, ali koja je točno svrha 3D i 4D uzv-a osim što vidite facu bebe u boji? Vidi li se još nešto što se običnim uzv-om ne može vidjeti ili?

a gle, ja stvarno ne znam da li 2D utz može ovakve precizne pretrage raditi. nama je dr radi utz sa jednim prekidom u kojem me poslao na kavu i u šetnju da razbudimo bebu cca 45 minuta ili više, stvarno mi je teško reći.

vrše se sva mjerenja organa, gleda se da li je sve razvijeno, gledaju se protoci kroz pupkovinu, mozak, plodna voda, broje se prstići, mjeri se obujam glave, trbuha, nosne kosti, gledaju se usnice i lice da nema kakvu urođenu fizičku malformaciju, mjeri se bedrena kost. onda sve te mjere automatski komp uspoređuje i bitno je da sve više-manje odgovara danima trudnoće. npr može biti odstupanje od par dana, ali ne baš od dva-tri tjedna. sad ne znam kako je kod prirodnih trudnoća, pričam za ivf gdje se točno zna dan transfera.

ako ti je tvoj dr sve to radio na 2D utz-u onda se može i tako, nemam pojma. moj socijalac nema tako sofisticiran utz pa iz tog razloga /ali i ivf i godine/ idem na ove pretrage u Zg.

Francesca
30.03.2012., 15:12
Po meni najvaznije sto mi svaki put pregleda protoke

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/09_tride.asp

ciganche
30.03.2012., 15:16
vrše se sva mjerenja organa, gleda se da li je sve razvijeno, gledaju se protoci kroz pupkovinu, mozak, plodna voda, broje se prstići, mjeri se obujam glave, trbuha, nosne kosti, gledaju se usnice i lice da nema kakvu urođenu fizičku malformaciju, mjeri se bedrena kost. onda sve te mjere automatski komp uspoređuje i bitno je da sve više-manje odgovara danima trudnoće

isto sve izmjeri i komp usporedi s tjednima. Dobro, ne broji baš prste i ne gleda usne, barem nije dosad, jer je beba još mala, ne znam kako će biti kasnije :ne zna:

think.pink34
30.03.2012., 15:17
isto sve izmjeri i komp usporedi s tjednima. Dobro, ne broji baš prste i ne gleda usne, barem nije dosad, jer je beba još mala, ne znam kako će biti kasnije :ne zna:

meni je ovo bio pregled sa 19+1

Athica
30.03.2012., 15:18
mi radimo 4d od početka trudnoće,svaki put po 40 min i više, detaljno morfologija svaki put,prstići,nosić,mjere,protoci,posteljica...
15-ak min gleda onim crno-bijelim(to je valjda 2d) i prebaci na 4d.meni upoće nije bitno da vidim bebu kako izgleda već da potvrdi da je sve ok...

think.pink34
30.03.2012., 15:20

meni je ovo osobito važno radi mioma, da se vidi da nisu slučajno negdje napravili "zastoj" pa da se beba ne razvija kako treba. npr na 2D utz je izgledalo kao da se spojilo nekoliko mimoma, na 3D se lijepo vidi da su i dalje odvojeni i tako...meni je ovo pregled za mir u kući i u glavi.

ali nećem više o tome, sve je super i točan je u dan...a za miome računam da je najkritičniji rast prestao.

ciganche
30.03.2012., 15:20

i meni ih je gledao color dopplerom

mamamia79
30.03.2012., 21:12

zato jer na 4 d vidi sve žile,organe pregleda mozak ima tamo točno protočnost kr žila ,jer je u boji,crveno,za arterije,plavo za vene ,pa srce i tak to
tak je bar meni objašnjavala na 4 d
meni je to i bilo najbitnije da mi dobro sve pregleda a za sliku face manje -više:cerek:

ciganche
31.03.2012., 07:10
zato jer na 4 d vidi sve žile,organe pregleda mozak ima tamo točno protočnost kr žila ,jer je u boji,crveno,za arterije,plavo za vene ,pa srce i tak to
meni je to i bilo najbitnije da mi dobro sve pregleda a za sliku face manje -više:cerek:

ok, hvala, to me i zanimalo, isplati li se za to dati 500-600 kuna

WandaTheFamous
31.03.2012., 07:16

Bejbe, krivo si shvatila.
To se zove color doppler.
http://www.poliklinika-sinteza.hr/r/i/usluge/Poliklinika_Sinteza_Color_Doppler.jpg

3D/4D je ovo.
http://www.poliklinika-sinteza.hr/r/i/usluge/Poliklinika_Sinteza_UVZ_blizanci.jpg
3D se odnosi na prikaz u 3 dimenzije, a 4D na vremensko trajanje, odnosno na mogućnost da ti snimi na CD pa si doma pogledaš filmić.

WandaTheFamous
31.03.2012., 07:21
3D/4D je osim za "ljepotu i uspomenu roditeljima" dobar za morfološki vizualni pregled.
Lijepo se vidi fizionomija lica pa se stvari tipa rascjep gornje usne, i sl. deformacije mogu ranije uočit.

ciganche
31.03.2012., 07:22
i ja sam mislila da je to color doppler i to mi svaki put pogleda protoke na običnom 2D uzv-u :ne zna:

larazg
31.03.2012., 07:33
3D se odnosi na prikaz u 3 dimenzije, a 4D na vremensko trajanje, odnosno na mogućnost da ti snimi na CD pa si doma pogledaš filmić.

3D/4D je osim za "ljepotu i uspomenu roditeljima" dobar za morfološki vizualni pregled.
Lijepo se vidi fizionomija lica pa se stvari tipa rascjep gornje usne, i sl. deformacije mogu ranije uočit.

točno i ja dobih tu info :)

WandaTheFamous
31.03.2012., 07:39
i ja sam mislila da je to color doppler i to mi svaki put pogleda protoke na običnom 2D uzv-u :ne zna:

Neki stariji modeli 2D uzv nemaju Color Doppler. Neki imaju....
Pa kako gdje dođeš.
One WoW supernove mašine gdje je sve u jednom i 2D i 3D i 4D imaju sve pa i Color Doppler.

ciganche
31.03.2012., 07:58
3

a što kad se te deformacije i uoče ranije? Mislim, ne možeš to izlječiti, zar ne?

WandaTheFamous
31.03.2012., 08:29
a što kad se te deformacije i uoče ranije? Mislim, ne možeš to izlječiti, zar ne?

Pa ovisno o cemu se radi.
Vani neke operacije tipa rupe na ositu, kad crijeva zauzimaju prostor pluca, se rade cak prenatalno.
A ostatak se da organizirat odmah po rodjenju.

mamamia79
31.03.2012., 16:04
Bejbe, krivo si shvatila.
To se zove color doppler.
http://www.poliklinika-sinteza.hr/r/i/usluge/Poliklinika_Sinteza_Color_Doppler.jpg

3D/4D je ovo.
http://www.poliklinika-sinteza.hr/r/i/usluge/Poliklinika_Sinteza_UVZ_blizanci.jpg
pa da ali to radi u sklopu 4-d-a ,bar je moja tako
znači uz 4-d radi i color:mig::mig:

WandaTheFamous
31.03.2012., 17:15
pa da ali to radi u sklopu 4-d-a ,bar je moja tako
znači uz 4-d radi i color:mig::mig:

Pa ako ima dobru mašinu koja može napravit sve to, naravno da radi zajedno, a kako ti plaćaš pojedinu vrstu pregleda ne znam, to svaki ginić ima zasebno.
Neki samo običan UZV naplate pod običan UZV, a čim stisnu prekidač na Color Doppler ili 3D, odma ti zaračunaju višu cijenu.
Ne znam na šta točno misliš. Na vrst plaćanja-naziva pregleda ili na samu terminologiju pojedinog načina rada UZV aparata :ne zna:

Meni je ginić na svim dosad "običnim" UZV pregledima palio i doppler za neke stvari, bez da je uključivao 3D.

mamamia79
31.03.2012., 17:20
meni je to radila kad sam tražila 4-d i platila 400 kn ,inače mi radi samo obični uzv

WandaTheFamous
31.03.2012., 17:23
meni je to radila kad sam tražila 4-d i platila 400 kn ,inače mi radi samo obični uzv

Onda je to njen individualni sustav.
Meni svaki put, sad kad razmišljam i u prošloj T su radili doppler uz obični.
A na 3D sam išla posebno (taj je palio sve) jer standardni ginić nije imao 3D, samo znači obični uzv koji je imao i funkciju dopplera.

sandrić
01.04.2012., 07:13
nije istina. ja platila u Ginekosu 500 kuna, s tim da mi je radio i vaginalni utz.
koliko se sjećam cijena, 3D anomaly je 400 kuna.

4d ultrazvuk+vaginalni pregled,anomaly scan,poliklinika Sunce 550kn,al je trajalo točno sat ipo....ne znam di si ti to našla anomaly u Zagrebu za 400,svaka ti čast jer sam ja kad sam se spremala na svoj nazvala 5-6 najpoznatijih poliklinika u Zagrebu i NIJEDNA mi nije dala cijenu ispod 400.Znam o čemu pričam.
Najjeftiniji 4d koji sam našla je bio sad ovaj u poliklinici Zahi,450kn,al to je isključivo samo UZV,kojih pola sata i to je to,ništa više od toga.

larazg
01.04.2012., 07:21
4d ultrazvuk+vaginalni pregled,anomaly scan,poliklinika Sunce 550kn,al je trajalo točno sat ipo....ne znam di si ti to našla anomaly u Zagrebu za 400,svaka ti čast jer sam ja kad sam se spremala na svoj nazvala 5-6 najpoznatijih poliklinika u Zagrebu i NIJEDNA mi nije dala cijenu ispod 400.Znam o čemu pričam.
Najjeftiniji 4d koji sam našla je bio sad ovaj u poliklinici Zahi,450kn,al to je isključivo samo UZV,kojih pola sata i to je to,ništa više od toga.

u što ja ne volim tu polikliniku sunce.
Ali kada čovjek ima njihovu policu ne može birati.
A ne volim je zato jer imaju samo svoje doktore i što ti kao pacijent uopće ne možeš izvan njihovih doktora izabrati nekog vanjskog.
Zato volim croatiju... moš birat od kosa, harni, pronatala, eljuge, vilija... ma koliko hoćeš

think.pink34
01.04.2012., 07:34

pa napisala sam da je 3D u Ginekosu 400 kuna, nazovi pa pitaj, mislim da se nisam zabunila, jer mi je bilo dosadno čekati pa sam čitala cjenik na zidu :lol:.
sad da li ima veze cijena sa tim da li dođeš jednom ili dolaziš redovno, stvarno ne znam, ali moguće da ima. mislim da je dr Kos sasvim dovoljno poznat, da kažem da radi u jednoj od najpoznatijih klinika.

u što ja ne volim tu polikliniku sunce.
Ali kada čovjek ima njihovu policu ne može birati.
A ne volim je zato jer imaju samo svoje doktore i što ti kao pacijent uopće ne možeš izvan njihovih doktora izabrati nekog vanjskog.
Zato volim croatiju... moš birat od kosa, harni, pronatala, eljuge, vilija... ma koliko hoćeš

i Basler ima sa puno kuća ugovor. imam godinama preko njih policu, sad sam se na zadnjem ugovoru malo zeznula jer sam uplatila manji opseg pokrića, a ustvari tek sad bi mi trebao veći, ali dobro...sve sam do sada uspjela jako dobro iskorisiti i zadovoljna sam jako. fleksiblni su jako.

larazg
01.04.2012., 07:41
pa napisala sam da je 3D u Ginekosu 400 kuna, nazovi pa pitaj, mislim da se nisam zabunila, jer mi je bilo dosadno čekati pa sam čitala cjenik na zidu :lol:.
sad da li ima veze cijena sa tim da li dođeš jednom ili dolaziš redovno, stvarno ne znam, ali moguće da ima. mislim da je dr Kos sasvim dovoljno poznat, da kažem da radi u jednoj od najpoznatijih klinika.

zar tako malo? i zar je tako jeftin? pa ja sam u Viliju kada je radio Kos plaćala 550 kuna 3D uzv i to 2007 godine...

think.pink34
01.04.2012., 07:50
zar tako malo? i zar je tako jeftin? pa ja sam u Viliju kada je radio Kos plaćala 550 kuna 3D uzv i to 2007 godine...

ako mislite da je više stvarno nazovite, pa pitajte, kad svi kažete da je više možda sam nešto zeznula :ne zna:

utz za kombinirani probir je bio 400 kuna, trajao je isto nekih sat vremena sve skupa.
ovo sad sam platila 500 kuna, ali je bio anomaly scan i vaginalni utz.
i da...još nešto, znam da ima i neku podjelu po tjednima, znači ovisi od kojeg do kojeg tjedna se radi nije ista cijena. možda najbolje nazvati pa vidjeti na svom konkretnom primjeru koliko nešto košta.

i da dobije se račun, čitam dosta da privatnici često ne izdaju račune, pa da ne bi bilo zabune.

Athica
01.04.2012., 08:46
Ne kužim zašto se čudite cijeni koju think plaća...i moja doktorica uzima toliko,naravno zato jer sam njena pacijentica,koji dolaze prvi put naplati redovnu cijenu.

larazg
01.04.2012., 08:50
ali think pink nije njegova pacijentica.. bila je drugi put kod njega + rekla je da je čitala cjenik...
atice to nije isto :nono: sa ovim što ti navodiš

Athica
01.04.2012., 08:54
ali think pink nije njegova pacijentica.. bila je drugi put kod njega + rekla je da je čitala cjenik...
atice to nije isto :nono: sa ovim što ti navodiš

da,ali već je bila kod njega na kombiniranom,a i naši tamo drugi put uzmu manju cijenu.

ciganche
01.04.2012., 09:19
ja vodim trudnoću u bolnici tamo nemaju 4D

ali imaju dva ginekologa, jedan privatnik i tu košta 500 kn, a drugi je poluprivatnik i kod njega je 4D 250 kn :ne zna:

think.pink34
01.04.2012., 12:45
poanta je da me ustvari uopće ne zanima cijena, jer sam toliko love bacila/skurila u životu bespotrebno, ja sam jako zadovoljna omjerom cijene i kvalitete.

frupy
01.04.2012., 14:08
Mislim da je i sad kod kosa 3d anomaly 550 kn, koliko je bio i u viliju, samo on mozda rasclani cijeli pregled na vaginalni i anomaly pa ispadne tipa 400+150 ili tako nekako.
Tako je bar bilo u viliju 2010., s tim da sam ja bila stalna pacijentica i tamo vodila trudnocu, pa opet nisam imala nikakve beneficije koje se tu spominju.:ne zna:

lorip
02.04.2012., 11:09

Dobro, ali ja sam pricala za Split...u Zg-u ima sigurno vise tih privatnika i poliklinika koje mogu nabijat cijene jer imaju strucnjake...i sta ja znam...
Ti spominjes pregled od sat ipo za 550 kn (vaginalni, 4D...)
Ja sam bila na anomaly scanu (dakle 4D) koji je trajao 30-40min, dakle sonda na trbuh i gledaj (mjere, protoci..)...nije me pregledavao, doli mi se nije ni priblizio :rofl: ...
Vjerojatno ti je ovo sta je Frupy napisala 400 +150.
Ali mislim da je to sve li la kako sam prije napisala, 100-150 kn vise manje...ovisi da li je jos vaginalno ili vremenski duze...

mamamia79
02.04.2012., 12:30
Ne kužim zašto se čudite cijeni koju think plaća...i moja doktorica uzima toliko,naravno zato jer sam njena pacijentica,koji dolaze prvi put naplati redovnu cijenu.

i kod moje je isto 400 kn e ne znam jel zato kaj sam njezina ,možda je za vanjske skuplje:ne zna:

đive
02.04.2012., 22:15
ja vodim trudnoću u bolnici tamo nemaju 4D

ali imaju dva ginekologa, jedan privatnik i tu košta 500 kn, a drugi je poluprivatnik i kod njega je 4D 250 kn :ne zna:

imaju i ubolnici 4D al samo jedan dr. radi s njime:D, A ovaj privatnik ti je 600 kn, samo 4D bez pregleda - ja bila ove zime, i kako gledam po ovim cijenama po Zg i ostatku Hrvatske čovjek je nabio najvišu cijenu. Katastrofa.

ciganche
03.04.2012., 09:22
imaju i ubolnici 4D al samo jedan dr. radi s njime:D, A ovaj privatnik ti je 600 kn, samo 4D bez pregleda - ja bila ove zime, i kako gledam po ovim cijenama po Zg i ostatku Hrvatske čovjek je nabio najvišu cijenu. Katastrofa.

iz Du si? Mislim, vidim po nicku da jesi :D

koji dr. radi s njim? Ako ne smijemo ovdje pisati imena onda skrati, daj prvih par slova, Ajme sad sam ljuta :mad:

dr. Vuk. na DZ naplaćuje 250 kn, a dr. Cik. znači 600 :o

larazg
03.04.2012., 09:26

a nije... ima i skupljih.... Podobnik npr povremene UZV naplaćuje 650 kuna...
ima ih još..

samo uz dužno poštovanje, mislim da se sa podobnikovim UZV zaista rijetko tko u regiji može uspoređivati

đive
03.04.2012., 12:33
iz Du si? Mislim, vidim po nicku da jesi :D

koji dr. radi s njim? Ako ne smijemo ovdje pisati imena onda skrati, daj prvih par slova, Ajme sad sam ljuta :mad:

dr. Vuk. na DZ naplaćuje 250 kn, a dr. Cik. znači 600 :o

U bolnici ti dr. Gar. ti radi s njim, a znam da ti i soc. gin. može napisati uputnicu za njega ako imaš indicije za to, a to ne želiš:D.
Ovaj na DZ je 250 ali meni je on strašno razočaranje, iako me na početku vodio, kad sam htjela na 4D u 19 tt nije me htio primiti jer mu kao nije radio. A kad sam ga pitala mogu li ja to negdje drugo napraviti rekao je da nema nitko u gradu (haha). Tip je totalni promašaj - mojoj prijateljici nije htio reći za malu anomaliju, nego je ženska nakraju išla u Kosa u Zg. I naravno pokupila prnje od njega za sva vremena. Tko tebe vodi u bolnici?

đive
03.04.2012., 12:45
samo uz dužno poštovanje, mislim da se sa podobnikovim UZV zaista rijetko tko u regiji može uspoređivati

To otprilike i mislim. Ja smatram da kod cijene uvijek treba uzeti u obzir omjer cijene i kvalitete (u ovom slučaju stručnosti) tako da je po meni "skuplje" napraviti npr.4D za 300 kn u nekog lijevog nego u Podobnika ili Kosa za 650 kn. Govorim hipotetski, ne želim umanjivati nečiju stručnost.

đive
03.04.2012., 13:08

To otprilike i mislim. Ja smatram da kod cijene uvijek treba uzeti u obzir omjer cijene i kvalitete (ilitiga stručnosti) tako da je po meni "skuplje" napraviti npr.4D za 300 kn u nekog lijevog nego u Podobnika ili Kosa za 650 kn. Govorim hipotetski, ne želim umanjivati ili uvećavati nečiju stručnost.

ciganche
03.04.2012., 13:14
U bolnici ti dr. Gar. ti radi s njim, a znam da ti i soc. gin. može napisati uputnicu za njega ako imaš indicije za to, a to ne želiš:D.
Ovaj na DZ je 250 ali meni je on strašno razočaranje, iako me na početku vodio, kad sam htjela na 4D u 19 tt nije me htio primiti jer mu kao nije radio. A kad sam ga pitala mogu li ja to negdje drugo napraviti rekao je da nema nitko u gradu (haha). Tip je totalni promašaj - mojoj prijateljici nije htio reći za malu anomaliju, nego je ženska nakraju išla u Kosa u Zg. I naravno pokupila prnje od njega za sva vremena. Tko tebe vodi u bolnici?

e krasno, a ja se naručila kod njega :mad: što ću sad? za dr. Cik. mi je već kasno jer se u njega čeka dulje na pregled, a tad ću bit već tamo u 27 tt, ovaj me mogao odmah primiti. Da sam se prije sjetila, ali što je, tu je. Inače, Vuk. ti u drugoj smjeni radi privatno pa škrtari na pregledima samo da mu dođeš u drugu smjenu i platiš :mad: ovo su mi rekle cure koje kod njega vode trudnoće.

u bolnici me vodi dr. Ivaniš. ali on za mjesec dana odlazi iz bolnice pa će me vjerojatno prebaciti u dr. Bač. - tako mi je rekao.

đive
03.04.2012., 13:29
e krasno, a ja se naručila kod njega :mad: što ću sad? za dr. Cik. mi je već kasno jer se u njega čeka dulje na pregled, a tad ću bit već tamo u 27 tt, ovaj me mogao odmah primiti. Da sam se prije sjetila, ali što je, tu je. Inače, Vuk. ti u drugoj smjeni radi privatno pa škrtari na pregledima samo da mu dođeš u drugu smjenu i platiš :mad: ovo su mi rekle cure koje kod njega vode trudnoće.

u bolnici me vodi dr. Ivaniš. ali on za mjesec dana odlazi iz bolnice pa će me vjerojatno prebaciti u dr. Bač. - tako mi je rekao.

Ne brini se, mislim da će ti biti OK ako već plaćaš (nije glup da bude bezobrazan kao što zna biti kao socijalac)ja znam da je on prije u gradu glasio za najboljeg soc. gina, ali da je totalno pop.....Svoja iskustva s njim (u socijalnoj smjeni:D) ti ne želim ni pričati, a isto sam prije mislila da je super. Kao što rekoh ne brini jer to je licemjer, sigurna sam da će ti biti fin:mig:

maniakalna Zvjer
09.05.2012., 13:53
ej cure...naručila sam se kod podobnika na anomaly..za cca mjesec dana, tada cu biti 19+4...zanima me samo dal je taj pregled samo preko trbuha ili se kombinira i s vaginalnim pregledom...? da se psihicki pripremim... :D tnx :)

tiliw
09.05.2012., 15:07
ej cure...naručila sam se kod podobnika na anomaly..za cca mjesec dana, tada cu biti 19+4...zanima me samo dal je taj pregled samo preko trbuha ili se kombinira i s vaginalnim pregledom...? da se psihicki pripremim... :D tnx :)

ja sam bila neki dan u poliklinici kod dr Gebauer baš na tom anomalyju

pregledala me prvo na onom stolčiću da vidi jel sam zatvorena, pa vaginalnim ultrazvukom pogledala duljinu cerviksa i na kraju sat vremena gledali bebicu preko ultrazvuka :cerek:

e sad jel ista i podobnikova praksa :ne zna:

Francesca
09.05.2012., 20:51
ja sam bila neki dan u poliklinici kod dr Gebauer baš na tom anomalyju

pregledala me prvo na onom stolčiću da vidi jel sam zatvorena, pa vaginalnim ultrazvukom pogledala duljinu cerviksa i na kraju sat vremena gledali bebicu preko ultrazvuka :cerek:

e sad jel ista i podobnikova praksa :ne zna:

Je, isto tako

maniakalna Zvjer
10.05.2012., 09:40
i meni su na telefon kad sam se naručivala kod podobnika rekli da ce me pregledati dr. Gebauer :) kad sam rekla podobnik mislila sam na ustanovu, ne na doktora.. :) hvala za info.. :*

Ivančica-sunce
10.05.2012., 22:15
Pozdrav cure, dali netko zna gdje se u Rijeci moze na 3d anonaly scan. Nasla sam na netu da ima medico, pa me zanima da li je tko bio i iskustva. Za 4d nisam nasla pa da li netko zna?:ne zna:

purepurple
26.05.2012., 13:41
Pozdrav cure, dali netko zna gdje se u Rijeci moze na 3d anonaly scan. Nasla sam na netu da ima medico, pa me zanima da li je tko bio i iskustva. Za 4d nisam nasla pa da li netko zna?:ne zna:

u Rijeci 4 d uzv radi dr. Petrovic, koji takodjer radi i u rodilistu, kosta 500 Kn, a obavlja u ordinaciji dr. Skunca, na Piramidi.

za anomaly scan ne znam...

Adiedus
27.06.2012., 13:25
Imam pitanje - Ja dolazim u Zadar iz inostransva bit cu u hr 7 sedmica - ovde cu vjerovatno imati jedan ultra ali se mislim da se mozda nece cuti srce jer cu biti tek 6 sedmica trudna - Sada htjela bi znati dali mogu samo otic privatno negdje u Zadar bez ginekoloskog pregleda cisto da vidim otkucaje srca- jer cu si iscupati kosu od nervoze- I dali ko zna cjene privatnika u zadru, Netreba mi 4D-

Golubica1111
28.06.2012., 10:18
Inače, Vuk. ti u drugoj smjeni radi privatno pa škrtari na pregledima samo da mu dođeš u drugu smjenu i platiš :mad: ovo su mi rekle cure koje kod njega vode trudnoće.

No, divno :mad: A on mi vodi trudnoću :kava:

Ja sam (naivno :brukica: ) mislila da se taj 4D kod njega ne plaća, jer je socijalac. Nisam imala pojma da je poluprivatnik.

Ma bolje onda dam još 250 kn i odem kod Cik.
Znate li koliko se čeka kod njega?

rosalye
02.07.2012., 21:45
bok,
jel tko radio 3d u Splitu nedavno? Di, i kolika je cijena? Ne treba mi kompletni pregled, samo 3d.

Hvala

anđeo-s-rogićima
03.07.2012., 14:04
mi se na 3du stalno gledamo.. do sad samo u sličiciama, a zadnji put na 19+2 smo i filmoće radili :cerek:

slijedeći petak idem na 4d kod svog ginića (dr.Lončar u Karlovcu) koji je odličan.

vidim da se ovdje cijeni podobnik, moj gin isto surađuje s njim. ja mislim da se kod podobnika osim stručnosti dobro naplaćuje i to samo ime podobnik jer je jako razvikan.

u biti preskup je pregled kod njega.

ja recimo preglede kod svog ne plaćam, ali plaćam uzve. 4d je 500 kn.

s time da radi kompletnu dijagnostiku, od ct-a ozga, organa, prokrvljenosti....

ugčavnom jedva čekam sat vremena gledanja svoje bebice :cerek:

Bee-Bee
04.07.2012., 09:33
cure, kolko ste na kraju u pol. podobnik plaćali 4d?
ja sam se naručila za mjesec dana u ginekos, pa me zanima razlika.

Francesca
04.07.2012., 09:54
mi se na 3du stalno gledamo.. do sad samo u sličiciama, a zadnji put na 19+2 smo i filmoće radili :cerek:

slijedeći petak idem na 4d kod svog ginića (dr.Lončar u Karlovcu) koji je odličan.

vidim da se ovdje cijeni podobnik, moj gin isto surađuje s njim. ja mislim da se kod podobnika osim stručnosti dobro naplaćuje i to samo ime podobnik jer je jako razvikan.

Ti kod svog placas uzv 500 kn a kod Podobnika je pregled i uzv 650 i to je preskupo?
Doooobro...

Ne placas ime kod Podobnika, placas ono sto on vidi na tom pregledu i uzv, dakle njegovo znanje i strucnost
A da ne vide svi isto, i to smo odavno zakljucili

Francesca
04.07.2012., 09:55
cure, kolko ste na kraju u pol. podobnik plaćali 4d?
ja sam se naručila za mjesec dana u ginekos, pa me zanima razlika.

Za padobrance je pregled i uzv 750, za one koje ode trudnocu cijelu 650

Bee-Bee
04.07.2012., 10:05
tnx fran!

Kim25
04.07.2012., 10:32
Curke imam pitanje jel zna mozda koja od vas ako ima gdje u Čakovcu ili Varaždinu koji ginekolog ili poliklinika gdje mogu napraviti 4-D uzv?? :))

Hely
04.07.2012., 11:32

Nije mi namjera nikoga kritizirati ali doticni doktor mojo sestri nije na 4d vidjeti da je malom pupcana vrpca dvostruko oko vrata i jos svezana u pravilan cvor.uvjeravao ju je da ju beba predrzava rukom.rodila je prirodno bebu od 4660gr i 55 cm.sva sreca da je sve ispalo ok ali mogla se dogodit katastrofa...tako da....

anđeo-s-rogićima
06.07.2012., 11:24
pa ja nisam rekla da je nepogriješiv..

svatko ima svoja iskustva s ginekolozima, i greške se događaju, na žalost.

e sad je također pitanje kod kojeg lončara je bila jer su 2 u karlovcu, i treća je doktorica.

tak da... to je isto kao što neki riječko rodilište hvale do neba, neki kažu da više ni mrtvi tamo ne idu...

ne zamaram se previše negativnim iskustvima jer ima svugdje i uvijek će biti.

i doktori su ljudi.

najbitnije od svega je da je na kraju s bebicom bilo sve super...

a i pupčana se može omotat oko vrata i poslije uzva, zar ne?

oštrilo
06.07.2012., 12:11
bok,
jel tko radio 3d u Splitu nedavno? Di, i kolika je cijena? Ne treba mi kompletni pregled, samo 3d.

Hvala

Definiraj "nedavno" :zubo: zezam se, ja sam prije 5 godina bila u poliklinici Gynenova u Istarskoj 21, bila sam samo na 3d-u, dobila slike i filmić, cijena je tada bila 450, ne znam koliko je sada.

Hely
06.07.2012., 14:26
pa ja nisam rekla da je nepogriješiv..

svatko ima svoja iskustva s ginekolozima, i greške se događaju, na žalost.

e sad je također pitanje kod kojeg lončara je bila jer su 2 u karlovcu, i treća je doktorica.

tak da... to je isto kao što neki riječko rodilište hvale do neba, neki kažu da više ni mrtvi tamo ne idu...

ne zamaram se previše negativnim iskustvima jer ima svugdje i uvijek će biti.

i doktori su ljudi.

najbitnije od svega je da je na kraju s bebicom bilo sve super...
Kod mladjeg
a i pupčana se može omotat oko vrata i poslije uzva, zar ne?
Na dan termina je bila a sljedece jutro rodila.vec je bila otvorena a beba glavom u zjelici nema sanse da se dva puta omotala i to jos u cvor...a jbg. propust dogadja se...kao sta kazez glavno da je sve na kraju ok.

Hely
06.07.2012., 14:29
Kod mladjeg loncara vodila cijelu trudnocu

oko
21.08.2012., 10:50
cure, je li netko bio kod dr. kosa u ginekosu na kombiniranom probiru? kolika je cijena? gdje se vadi krv? ja bih trebala tamo početkom 9.mj. pa me sve zanima. :) trudna sam 10 tjedana, a veli mi moja soc.gin. da je kos najbolji u uzv-u. strah me downa i ostalih kromosomopatija i išla bih na amniocentezu, ali nemam indikacije pa mi neće nitko htjeti napraviti. hvala na bilo kakvoj informaciji! :*

pepy26
21.08.2012., 11:27
cure, je li netko bio kod dr. kosa u ginekosu na kombiniranom probiru? kolika je cijena? gdje se vadi krv? ja bih trebala tamo početkom 9.mj. pa me sve zanima. :) trudna sam 10 tjedana, a veli mi moja soc.gin. da je kos najbolji u uzv-u. strah me downa i ostalih kromosomopatija i išla bih na amniocentezu, ali nemam indikacije pa mi neće nitko htjeti napraviti. hvala na bilo kakvoj informaciji! :*

ja sam bila :cerek:
doktor je odličan! SVI su mi ga bili preporučili... :D
košta 400 kn a.scan + 370 kn krv.
Krv ti vadi sestra tamo i šalje se u Breyer, laboratorijska obrada krvi je 340 kn + vađenje 30 kn. znači - 370 kn

nalazi su gotovi idući dan :D

ja sam bila naručena predvečer, tako da je nalaz tako-rekoć odmah gotov :s
nadam se da sam ti pomogla...
samo nazovi što prije da se naručiš :)

oko
21.08.2012., 12:52
pepy26, hvala! :) nazvala sam danas i naručila se. sestra mi je rekla iste cijene. kako ide s nalazima kad nisi iz zagreba? može telefonski? možeš li s doktorom telefonski porazgovarati o nalazu i što dalje ako nešto nije ok (amniocenteza) ili moraš doći osobno? trema me hvata hoće li sve biti ok...
i kako je unutra? možeš li doktora pitati što te zanima? da li ti pokazuje i govori što vidi ili šuti pa kasnije kaže? u 12.tjednu se još uzv radi vaginalno je li tako?
hvala ti na svemu! :)

vrapček
21.08.2012., 20:18
Vaginalni, da. Moze i onaj preko tibice, ali za as mora u tom tt vaginalni :)

alleszusammen
23.08.2012., 09:00
pitanjce: idem na anomaly scan početkom 9. pa me zanima koliko to traje otprilike?

što se 3D/4D uzv-a tiče, ja sam bila već 2x na tome (nažalost sam morala raditi uzv češće nego što sam htjela), neke stvari se bolje vide u 2D uzv, većina u 3D (bar sam ja laik bolje vidjela u 2D :D) i u 12. tjednu su bile bolje slikice neg u 16.

trudnoću vodim kod dr. filipović u medikolu, savršena je:amen:

Marella28
20.09.2012., 19:04
Drage moje, u poliklinici Zahi, 4D ultrazvuk dodje 320kn. To sam danas vidjela ponudu na jednoj internet stranici, neznam dali smijem napisati koja,al može informacije u posti...ja kupila

petra_:)
20.09.2012., 20:39
Drage moje, u poliklinici Zahi, 4D ultrazvuk dodje 320kn. To sam danas vidjela ponudu na jednoj internet stranici, neznam dali smijem napisati koja,al može informacije u posti...ja kupila

Daj molim te napiši koja ponuda... ili ovdje ili mi pošalji u poruci.. hvala :)

malichka007
21.09.2012., 17:55
Cure bacite pogled na wen str. klinike Podobnik, oni imaju besplatan 3d u 10.mj. ako ulazite u "odgovarajuću skupinu". Ja sam se naručila:mig:

Bee-Bee
21.09.2012., 19:35
Cure bacite pogled na wen str. klinike Podobnik, oni imaju besplatan 3d u 10.mj. ako ulazite u "odgovarajuću skupinu". Ja sam se naručila:mig:

kada si se naručila?
bilo je još mjesta?

mala-kate
22.09.2012., 14:14

I koja je to "odgovarajuca skupina?"

Hurmashicaa
26.09.2012., 16:49
pepy26, hvala! :) nazvala sam danas i naručila se. sestra mi je rekla iste cijene. kako ide s nalazima kad nisi iz zagreba? može telefonski? možeš li s doktorom telefonski porazgovarati o nalazu i što dalje ako nešto nije ok (amniocenteza) ili moraš doći osobno? trema me hvata hoće li sve biti ok...
i kako je unutra? možeš li doktora pitati što te zanima? da li ti pokazuje i govori što vidi ili šuti pa kasnije kaže? u 12.tjednu se još uzv radi vaginalno je li tako?
hvala ti na svemu! :)

Ja sam bila u istoj poliklinici, ali kod dr. Ujević. Odlična je i sve objasni u detalje. Nalaz dobiješ sutradan na mail, a i sestra te, nakon konzultacija s dr. o nalazima, nazove da ti potvrdi sve. Možeš zvati dr. na mobitel ako trebaš.
Poliklinika fenomenalno izgleda i da, radi se vaginalno.

Marella28
28.09.2012., 14:57
pitanjce: idem na anomaly scan početkom 9. pa me zanima koliko to traje otprilike?

što se 3D/4D uzv-a tiče, ja sam bila već 2x na tome (nažalost sam morala raditi uzv češće nego što sam htjela), neke stvari se bolje vide u 2D uzv, većina u 3D (bar sam ja laik bolje vidjela u 2D :D) i u 12. tjednu su bile bolje slikice neg u 16.

trudnoću vodim kod dr. filipović u medikolu, savršena je:amen:

U poliklinici Medikol imaju 3D ultrazvuk ili neki drugi?

alleszusammen
28.09.2012., 19:30
U poliklinici Medikol imaju 3D ultrazvuk ili neki drugi?

da, 3D:mig:

tonka985
03.10.2012., 11:13
Pozdrav curke!!!
da li ima koja iz Osijeka i da je narucena ili je bila kod doktora Rosse!?
jer mi bi trebali ici,ali on ceka nekakvo odobrenje iz Zagreba da krene,pa mi nije jasno da li on sam otvara privatno ili je jos uvijek kod doktora Kramarica!??
Bila bih zahvalna ako itko zna!!!!:)

tonka985
12.10.2012., 12:34
Bili jucer kod doktora Rosse u Osijeku privatno na 3D i 4D......sve je super s mojim deckom:)
doktor je super super,sve prica,sve objasni,sve pregleda detaljno i stvarno stručnjak,kao i taj aparat njegov.....sve moderno!
preporucujem mamama koje su u blizini :mig:

anna01
13.10.2012., 07:31
cure koji su idealni tjedni za 3d uzv?

smedjeoci
14.10.2012., 13:08
Bili jucer kod doktora Rosse u Osijeku privatno na 3D i 4D......sve je super s mojim deckom:)
doktor je super super,sve prica,sve objasni,sve pregleda detaljno i stvarno stručnjak,kao i taj aparat njegov.....sve moderno!
preporucujem mamama koje su u blizini :mig:

cijena?

tonka985
14.10.2012., 14:33
cijena?

pa,500kn smo platili....a drugi puta ce biti 400kn a to cemo ici oko 32 jedna!

tonka985
14.10.2012., 14:38
cure koji su idealni tjedni za 3d uzv?

prvi pregled se radi od 12-14 tjedna,drugi oko 22 tjedna i treci od 30-32 tjedna!sve ima svoje zasto tada....objasnio nam doktor!
mi smo isli sa 21+2....

Pollux
18.12.2012., 08:57
Evo najnoviji 3D-4D ultrazvuk u Osijeku www.poliklinika-rosso.hr/3d-4d-ginekoloski-ultrazvuk

tonka985
18.12.2012., 09:43
cijena?

500kn je prvi puta,znaci dobijes dva dvd-a slike i filmic i nalaze....a drugi puta je 400kn, tko hoce drugi put....mi danas idemo jer smo u 32 tjednu,a prvi puta smo bili u 22 tjednu!

tonka985
18.12.2012., 09:44
Evo najnoviji 3D-4D ultrazvuk u Osijeku www.poliklinika-rosso.hr/3d-4d-ginekoloski-ultrazvuk

sve pohvale i preporuke.....bili u 22 tjednu i danas idemo ponovno u 32 tjednu!!
samo da je nas deckic dobro:)

ZubaTruba
07.01.2013., 09:36
Čitam kako za 3/4D uzv jako hvale dr. Kosa. Molim vas, tko zna, je li to dr. Kos koji ima kliniku Ginekos? Da se ne naručim na krivo mjesto.... :)
Hvala

carrie23
07.01.2013., 09:52
Čitam kako za 3/4D uzv jako hvale dr. Kosa. Molim vas, tko zna, je li to dr. Kos koji ima kliniku Ginekos? Da se ne naručim na krivo mjesto.... :)
Hvala

da, Ginekos je njegov. ja sam bila tamo u 12tt i u 21tt. preporučam :top:

ZubaTruba
07.01.2013., 11:58
da, Ginekos je njegov. ja sam bila tamo u 12tt i u 21tt. preporučam :top:

hvala Carrie! i ja planiram u 22. tj ići tamo.

isabellle
07.01.2013., 12:15
evo samo da vam kažem da sam ja bila u 22 tjednu kod dr Kosa u ginekosu i bilo mi je super, je skupo ali vrijedi svake kune...

pregled je trajao oko cca 50 minuta, svaki organ je pregledao po par puta, sve nam objasnio, odgovorio na sva naša pitanja vrlo stručno i smireno...

jedini minus je to što nam nisu izdali račun :flop:

carrie23
07.01.2013., 13:30
nas je pregledavala dr. Ujević, ona u Ginekosu radi s Kosom, prezadovoljni smo bili, na svaki organ je obratila pažnju, detaljno sve mjerila, bubregiće, mozak, srce, da ne nabrajam sad... sve markere za down i dr. sindrome. i jako je draga i super objašnjava.
i da, računa bez...

jelena mia
07.01.2013., 13:36
nas je pregledavala dr. Ujević, ona u Ginekosu radi s Kosom, prezadovoljni smo bili, na svaki organ je obratila pažnju, detaljno sve mjerila, bubregiće, mozak, srce, da ne nabrajam sad... sve markere za down i dr. sindrome. i jako je draga i super objašnjava.
i da, računa bez...

molim te reci mi cijenu.
i sto si mislila pod markere-oni se vade iz krvi.I kad preporucas taj utz.?

carrie23
07.01.2013., 15:21
molim te reci mi cijenu.
i sto si mislila pod markere-oni se vade iz krvi.I kad preporucas taj utz.?

ne, markeri su određene stvari koji ako ne valjaju sumnja se da postoji mogućnost na neki sindrom, tipa bubrezi moraju bit određene veličine, srčeko treba pravilno izgledat i funkcionirat, mozak se gleda i mjeri, nosna kost, zatim tri članka na prstu, ne znam sad više šta još. taj anomaly scan je optimalno raditi između 18 i 22tt.
600 kn je cijena za 3/4D.

a kombinirani probir kada se vadi krv i analizira, u kombinaciji sa uzv gdje se mjeri nuhalni nabor i također gledaju određeni organi košta 770kn. optimalno je u 12tt napravit.

Šmu
08.01.2013., 16:23
Koliko se otprilke čeka u Ginekosu - da dobim termin za 3D ultrazvuk? u kojem tjednu oni preporučuju doći na 3D?

Jel netko od vas cura bio ili čuo nešto, kako je u poliklinici BetaPlus, u v.Holjevca? jel netko bio tamo na 3D?

carrie23
08.01.2013., 18:20
ja sam se u ginekosu naručivala nekih dva tjedna ranije. možda se može i kasnije al pošto su mi pasali samo određeni dani i sati za doć u Zg, nisam htjela riskirat da mi kaže da tad nema slobodno. a preporučuje se tak oko 20, 21tt.

isabellle
09.01.2013., 11:37
tako je između 20-22 tt se ide na 3D

ja sam se zvala u petak i naručili me u utorak, znači za 4 dana ali meni je bilo hitno i tako sam im i rekla...

Šmu
09.01.2013., 14:09
Hvala cure :)

Joše jedno pitanjce - jel rade (uz 3D/4D ultrazvuk) i pregled, kak se to točno zove - ono na stolici sa raširenim nogama :D? Čisto da se znam obuć i pripremit...:D

isabellle
09.01.2013., 14:32

Joše jedno pitanjce - jel rade (uz 3D/4D ultrazvuk) i pregled, kak se to točno zove - ono na stolici sa raširenim nogama :D? Čisto da se znam obuć i pripremit...:D

dr Kos u Ginekosu meni nije i mislim da se ne radi, samo uzv preko bušice...

Šmu
09.01.2013., 15:26
:cerek: super, to mi se više sviđa, opuštenije. Jedva čekam da vidim svoju mrvicu, naručila sam se za sljedeći tjedan u BetaPlus, pa javim dojmove...

carrie23
09.01.2013., 20:48

ne znam u kojem si tjednu? u 12tt mi je radila vaginalni, a u 21tt samo preko trbuha.

nestrpljiva
09.01.2013., 21:36
Mi smo Bili danas kod Dr Kosa u Ginekosu I jednostavno smo prezadovoljni! Za svaku pohvalu!! Isli smo jer Sam radila Triple u Petrovoj I dobila jako Los nalaz, tj. visoki rizik za ostecenja neuralne cijevi (Visoka razina AFP proteina u serums)! Jucer Sam zavala i narucili nas odmah danas, valjda zbog eventualne potrebne za amnio u slucaju da nesto nebi bilo ok! Bili smo na pregledu 1h I 45 min!! Doktor je napravio nevjerojatno detaljan pregled, takoreci je prebrojao svaku koscicu, sve je pogledao vise puta u 2d, 3d I 4d thenici + color doppler svega kaj treba pregledati! Sve nam je objasnio I bio je vrlo ljubazan! Cijena 600 kn, Ali je Nama vrijedilo svake lipe smo dosli u strahu zbog triplea, a na kraju je na svu srecu sa bebom sve u redu I potpuno je zdrava!! Dobili smo nalaz, DVD sa slikicama I videom I cak I racun jer smo ga trazili! U svakom slucaju topla prepruka svima pogotovo ako imate neku "dijagnozu", sumnju ili nedoumice!! I Ono najbolje je da su mi ga preporucili u Petrovoj, cak mi I na njihovom sluzbenom nalazu Sa njihovim logom pise da napravim uzv kod prof Kosa, pa da se javim s nalazom!!

Šmu
10.01.2013., 08:59
ne znam u kojem si tjednu? u 12tt mi je radila vaginalni, a u 21tt samo preko trbuha.

ulazim u 19-ti tjedan, tak da pretpostavljam da onda samo preko buše :) Danas kod svog ginekologa saznala da je dečko :cerek:, pa se veselim i da sljedeći tjedan potvrde na 3D/4D

Tea29
17.04.2013., 14:10
Cure, jel tko radio 4D u poliklinici Zahi? Iskustva?

Liana-
20.04.2013., 13:31
Čitam stare postove i malo sam zbunjena. Je li istina ili mi se samo čini da ginekolozi preko socijalnog ne rade 3D ultrazvuk, već se za to mora posebno negdje naručiti. Meni trudnoću vodi privatnik (nitko razvikan) i najnormalnije mi je u 12. tjednu uz 2D radio i 3D bez ikakve posebne najave. I spremio nam sve na CD i isprintao slike. Platila sam 400kn. Prvi put je radio samo 2D i cijena je bila 350kn. U ovu cijenu uključen je i redovni pregled.

Wonder Woman
21.04.2013., 07:26
Čitam stare postove i malo sam zbunjena. Je li istina ili mi se samo čini da ginekolozi preko socijalnog ne rade 3D ultrazvuk, već se za to mora posebno negdje naručiti.
Jel ti živiš u Hrvatskoj? :zubo:
Neki socijalni ginekolozi nemaju ni običan 2D ultrazvuk, a kamoli da imaju skupi aparat kao što je 3D/4D uzv. :rolleyes:

Meni trudnoću vodi privatnik (nitko razvikan) i najnormalnije mi je u 12. tjednu uz 2D radio i 3D bez ikakve posebne najave. I spremio nam sve na CD i isprintao slike. Platila sam 400kn. Prvi put je radio samo 2D i cijena je bila 350kn. U ovu cijenu uključen je i redovni pregled.

Najprije se čudiš što socijalci ne rade 3D, a onda kažeš da vodiš trudnoću privatno :confused:

Čitajući ovaj tvoj post i ja sam malo zbunjena.

Liana-
21.04.2013., 21:47
Jel ti živiš u Hrvatskoj? :zubo:
Neki socijalni ginekolozi nemaju ni običan 2D ultrazvuk, a kamoli da imaju skupi aparat kao što je 3D/4D uzv. :rolleyes:

Najprije se čudiš što socijalci ne rade 3D, a onda kažeš da vodiš trudnoću privatno :confused:

Čitajući ovaj tvoj post i ja sam malo zbunjena.

Gdje sam ja spomenula čuđenje? Izraz je bio "zbunjena sam". Velika razlika. I nisam govorila o aparatu za 4D, već o 3D. Objasni mi, molim te, koja je svrha ginekologa koji nemaju 2D ultrazvuk, znam da je to problem zdravstva, ali zašto netko ide k njima? To je kao da idem kupiti kruh i mlijeko u dućan koji ne drži mlijeko i onda kukam kako taj dućan ne drži mlijeko. I nema smisla raspravljati da u nekim gradovima ima samo jedan ginekolog jer nismo više u 19. stoljeću i ne putujemo poštanskom kočijom.
I nemoj sa zgražanjem komentirati privatnog ginekologa jer kao što sam rekla, nije riječ o nekom razvikanom (a ne vidim problem i kada bi bilo) i na moj mjesečni pregled potrošimo puno manje nego netko na mjesečnu zalihu cigareta.

Wonder Woman
22.04.2013., 09:51
:lol:
Ne znam koja je svrha ginekologa koji nemaju osnovnu opremu za rad i zašto netko ide njima. :ne zna:
Ja nisam ta. Trudnoću sam vodila privatno, a i rodila sam privatno :raspa:
Ali isto tako znam da si ne može svatko to priuštiti, pa idu socijalnom ginekologu. U Zagrebu recimo, ne možeš se upisati kod koga želiš jer ne primaju, pa se onda žene upišu tamo gdje ima mjesta i na veće preglede idu u bolnicu.
Ja tu ne vidim problem i nije mi jasno zašto se čudiš, tj. zašto si zbunjena. :ne zna:
Netko si ne može priuštiti preglede kod privatnika, a netko smatra da je to bacanje novca kad već plaća doprinose kroz plaću. I to je u redu i nikako predmet za iščuđivanje. :ne zna:

E da, ne znam gdje si ti pročitala moje zgražanje što ti ideš kod privatnika :confused:
Ti si zbunjena što socijalni ginekolozi ne rade 3D i kažeš kako tvoj privatni ginekolog to napravi bez problema. Pa nije to isto! Kao što rekoh, nemaju svi ni 2D ultrazvuke, a kamoli da bi SVAKI socijalni ginekolog imao 3D aparat.

nymphadoratonks
22.04.2013., 10:42
moj socijalac ima 2D ok mu je ultrazvuk...ali kako imam nekih problema idem kod privatgnice od sad, ali ja mogu bit sretna što imam novaca..
nekome je 300-400 kn puno to čuvaju za pelene ako već imaju zakonski socijalnog ginekologa...
i nije stvar samo u aparatu bitniji je ginekolog ako je on stručan(a ima puno strčnih socijalaca) vidit će osnovno a ako mu nešto nije jasno pošalje te u bolnicu i eto..
to mi je skroz normalno!
idealno bi bilo da su sve ordinacije opremljene ko privatne poliklinike ali stvarnost je nešto drugo

Danicza
02.05.2013., 08:27
Da li anomaly scan uključuje 4D uzv kod dr.Kosa?

I kad se ide na to?
Ok, sad sam našla na Googleu, 20-24 tjedan.

nymphadoratonks
02.05.2013., 09:45
Da li anomaly scan uključuje 4D uzv kod dr.Kosa?

I kad se ide na to?
Ok, sad sam našla na Googleu, 20-24 tjedan.

meni su ti rekli da je već 24.tjedan kasno...
najbolje 21.,22.

Danicza
02.05.2013., 10:38
meni su ti rekli da je već 24.tjedan kasno...
najbolje 21.,22.

Da, ja sam čitala prije na forumu da se na taj 3D/4D ide između 18og i 22og tjedna, jer je kasnije beba prevelika i ne vidi se tak dobro.

nymphadoratonks
02.05.2013., 10:43
Da, ja sam čitala prije na forumu da se na taj 3D/4D ide između 18og i 22og tjedna, jer je kasnije beba prevelika i ne vidi se tak dobro.

meni je više ginekologa kod koji sam se raspitivala za pregled reklo 21.ili 22. tjedan...valjda se tad beba namjesti najbolje i sve se najbolje vidi :ne zna:

SaritaSarita
02.05.2013., 17:20
meni je više ginekologa kod koji sam se raspitivala za pregled reklo 21.ili 22. tjedan...valjda se tad beba namjesti najbolje i sve se najbolje vidi :ne zna:

tak su i meni rekli..ja idem s 21+6

ajs-krim
03.05.2013., 05:41

od 22-23tt je najbolje jer onda beba nije ni prevelika ni premala za ulatrazvuk i sve se fino vidi..
tak su nama rekli u prošloj t.
tak da u ovoj t. planiram ići sad slijedeći tjedan.. :D

Pshia
07.05.2013., 14:34
Meni su rekli da je uvijek dobro, osim što ako prođemo 24 tt, da nećemo moći vidjeti cijelu bebicu, pa ko voli nek izvoli..
gledala sam malo po internetu i čini mi se jako simpa ići iza 35 tt, jer se vidi formirano lice bebača.. :)
mi idemo sutra, 19+ tt :)

iveeee
08.05.2013., 09:58
mi smo bili na 3d/4d kod doktora Zadre u sesvetama u domu zdravlja, mogu reći da je veliki stručnjak i u to sam se opet uvjerila...
pregled je najbolje raditi između 18 i 22 tjedna, ukoliko nešto nije uredu može se napraviti prekid ... :(
prvu trudnoću mi je Zadro vodio i na 3d smo išli privatno u poliklinuku Harni dr. šemnički isto sve pohvale samo cijena je 500 kn, dok je kod njega 300kn stim da sam ja njegova pacijentica otkad je došao u sesvete. pregled je trajao sat i pol :) :)
mi smo bili 21+1 napravljen kompletan anomaly scan, želučić, bubrezi,pupkovina,aorta, srce,kralježnica, nema rascjepa na usnici,kosti sve je pregledo i sa našom srećicom je sve uredu :D :D

savijet curama koje idu opustite se!! i dan prije UZV i na dan pijte puno vode tak da vam je plodna vodica "bistrija" :D

SRETNO SVIMA

Danicza
08.05.2013., 11:59
Znači anomaly scan je isto što 3D/4D?

Ne kužim zašto je u GInekosu onda različita cijena.

jelena2609982
08.05.2013., 15:22
Ispričavam se na off-topicu, ali mislim da nema nigdje slične teme, a tu vidim dosta postova na temu privatnik vs. socijalni ginekolog.

Ja sam sad u 23 tt, i htjela sam voditi cijelu trudnoću (sve preglede) u poliklinici Sunce. No, stvari su se zakomplicirale već u 7 tt, i morala sam na strogo mirovanje.

Liječnik opće medicine mi nije htio/mogao dati bolovanje na temelju mišljenja privatnog ginekologa, pa sam morala ići kod svoje socijalne ginekologice, koja papire od privatnika nije htjela ni pogledati. Dala mi je bolovanje, ali uz napomenu da ako neću dolaziti k njoj na preglede, da će mi bolovanje ukinuti.

Dakle, imala sam na izbor:
- voditi trudnoću kod privatnika i dalje raditi (s krvarenjem, gest. dijabetesom, hipotireozom, uloživim cerviksom, izraženim kontrakcijama od 18. tt, itd...)
- ili ići kod privatnika i kod socijalca (dupli pregledi, dupli uzv-i, 30 km od mjesta stanovanja - a strogo mirovanje!)
- ili ostati samo kod socijalke (od nedavno to znači - bolnica, budući da sam već 3x bila hospitalizirana).

Odabrala sam ovu zadnju opciju, jer mi se činilo da nemam izbora.
Da li se još netko susreo sa sličnom situacijom?
Zašto ne bih mogla voditi trudnoću gdje god želim? Moji novci, moja stvar. I zašto dr opće prakse/soc. ginić ne može/ne želi dati bolovanje na temelju nalaza privatnika?

on topic (da se admin ne ljuti :):

3D uzv sam radila samo tijekom ranog kombiniranog probira u Suncu, i sad se dvoumim da li da radim anomaly scan sad u 24 tt kad sam se opet naručila u Sunce.
Budući da mi je trudnoća rizična, od početka sam bila na već na 10ak 2D ultrazvuka, a mislim da ih do kraja bude još dosta...

Koliko ste ih vi imale ukupno u trudnoći? Koliko je previše?
Koliko je 3D/4D intenzivniji/invazivniji od 2D?

ana82
08.05.2013., 19:56
jelena, ja sam sutra 23+0 tt i do sada sam obavila 8 uvz-a, 2d (razlika ti je u rezoluciji, niti jedan nije zapravo štetniji/manje štetan od drugog, meni su rekli da je u ranoj trudnoći im lakše raditi i precizno očitati 2d, a 3-4 d ima smisla od cca 20 tt; tada i bebica dobiva verniks, pomalo "skuplja" salo pa je i ljepši prikaz u 3d/4d...)

trudnoća je iz ivf-a, imam grdu anamnezu iza sebe + spontani, a dva pregleda su bila u hitnoći, neplanski (sukrvica, a u 20 tt bolovi, na kraju završila kod internista).

nažalost, od 01.12. 2012, ginekolozi otvaraju bolovanja radi komplikacija pa smo osuđene na njih...vodi se kod socijalne, a još koja 2 ključna uvz-a, posebno 3 ili 4d, obavi privatno...tako ću i ja, za 2 tjedna idem dr.Kosu na 4d u 24+5 tt, propustila sam termin za anomaly scan jer su mi obećali detaljan pregled u bolnici pa šipak - njihov as traje 3 min ravno; tipa sve je ok i ajd zdravo :)

Liana-
12.05.2013., 07:52
Znači anomaly scan je isto što 3D/4D?

Ne kužim zašto je u GInekosu onda različita cijena.

Ja sam u petak bila na pregledu i raspitala se za detalje bas zbog gomile oprecnih informacija na forumu. Cetvrta dimenzija u 4D je vrijeme. Kaze da 4D daje sliku skoro u realnom vremenu, tj. da slika manje kasni sto je moguce zbog puno brzih racunala danas. Osim toga nema neke razlike izmedu 3 i 4D.

Anomaly se radi s 2D i to nije nista drugo nego detaljniji pregled. Na tom pregledu lijecnik detaljno pogleda sve organe.

nymphadoratonks
12.05.2013., 08:30
meni anomaly scan radi skoro na vkom pregledu u biti

Danicza
12.05.2013., 10:09
Ja sam u petak bila na pregledu i raspitala se za detalje bas zbog gomile oprecnih informacija na forumu. Cetvrta dimenzija u 4D je vrijeme. Kaze da 4D daje sliku skoro u realnom vremenu, tj. da slika manje kasni sto je moguce zbog puno brzih racunala danas. Osim toga nema neke razlike izmedu 3 i 4D.

Anomaly se radi s 2D i to nije nista drugo nego detaljniji pregled. Na tom pregledu lijecnik detaljno pogleda sve organe.

Aa, kužim. Thnx!

maryhh
12.05.2013., 16:17
Pozdrav curke.. ja ovdje nova

imam pitanje za mišljenje, ja sam u 23 tt. Bila sam u 16 tt kod Dr. Trutina na uzv u Petrovoj, smiješan doktor odmah je ko iz topa rekao da je dečko .. znč. u 16 tt. Sad sam bila kod svoje doktorice (Dr. Findri Guštek) na uzv u 23 tt, a ona mi veli da je curica omg.. sad sama neznam kome da vjerujem. Meni je u biti svejedno ali ako već kod takvih stvari fulaju šta je s ostalim stvarima koje su stvarno bitne.... čula sam da je Dr. Trutin stručnjak za UZV istina? On mi je potvrdio da je s bebom sve ok ali sad me ovo sve bacilo u brigu....

Danicza
13.05.2013., 13:01
Kak to da ponekad, unatoč 3D ultrazvuku, ne vide spol bebe?

Onak, vide bebi sve moguće unutarnje organe, a ne vide spol?

jokka55
27.05.2013., 08:06
Pozz cure,
zanima me dal je neko u Rijeci bio na 3d /4d. Znam da hvale Petrovića koji dolazi kod Škunce al nikako ju na tel već danima ne mogu dobit. a htjela bi da je neki stvarno dobar dijagnostičar a ne samo da gledamo kakav beba ima nos i dal ima duge prste na babu :rofl:

znam ja
28.05.2013., 12:57
obavila sam anomaly scan u Ginekosu kod dr Ujević. Preporucam ju svima, izrazito profesionalna, nježna, voljna objasniti sve sto ti nije jasno!!!
dobila sam 4d slicice i snimku! Prekrasno!!! :mig:

Danicza
28.05.2013., 14:14
Mene je dr.Kos pregledao i vaginalno i abdominalno. Nisam se pripremila :503:

Tonnkaa
07.06.2013., 18:07
Mi bili neki dan na 4d u poliklinici Zahi. Ja sam osobno jaako razočarana.
Očekivala sam da će mi provjerit sve živo, a oni 30min tražili lice malca, jer se ovaj uporno skrivao i pokrivao rukama.
Neznam dal većina ljudi ide na 4d zbog slikica ili?!
Pitam ja njega da mi pokaže ostale organe, protoke, ektremitete...veli on: sve je u redu, samo preleti preko srca, kralježnice, rukica, nogica, a za dopler mi veli da nema potrebe za tim pošto je težina bebe ok...

Tako da ako idete po slikice lica, samo naprijed, ali ako očekujete da budete brojali prstiće, vidjeli detaljno sve organe i dal je sve u redu tražite kod nekog drugog... :/

Tonnkaa
07.06.2013., 18:09
Mene je dr.Kos pregledao i vaginalno i abdominalno. Nisam se pripremila :503:

koja je cijena 4d uzv-a kod dr.kosa?

Maya003
08.06.2013., 08:11
Ja sam kod socijalnog ginekologa i prvi pregled mi je bio u 6. tjednu 2d. U 12.tjednu mi je napravio 2d, color-doppler i sve ostale pretrage, a za kraj 3d. Sad sam 18+2 i jučer sam bila na pregledu. Radio mi je 2d, 4d i color-doppler. Mjerio je bedrenu kost, pogledao presjek trbuha i glave..uglavnom, pregled je trajao nekih 30 min. i zaključio je da se dečko super razvija i da je sve u redu. Za kraj sam dobila 2 slikice u 4d-u i jednu u 2d. I da naglasim-sve je to bilo besplatno!
Zaključak: očito i socijalni ginekolog može biti odličan :D

Danicza
14.06.2013., 14:08
koja je cijena 4d uzv-a kod dr.kosa?

600 kn.

Što se tiče pregleda, zbilja je detaljan i informativan.

Danicza
14.06.2013., 14:09
Ja sam kod socijalnog ginekologa i prvi pregled mi je bio u 6. tjednu 2d. U 12.tjednu mi je napravio 2d, color-doppler i sve ostale pretrage, a za kraj 3d. Sad sam 18+2 i jučer sam bila na pregledu. Radio mi je 2d, 4d i color-doppler. Mjerio je bedrenu kost, pogledao presjek trbuha i glave..uglavnom, pregled je trajao nekih 30 min. i zaključio je da se dečko super razvija i da je sve u redu. Za kraj sam dobila 2 slikice u 4d-u i jednu u 2d. I da naglasim-sve je to bilo besplatno!

Kak možeš dobit slikicu u 4Du? :D

Zeko 123
14.06.2013., 15:52
Bok cure... Ja bi htjela podijeliti svoje iskustvo sa 4d ultrazvukom. Ja sam bila u Poreču kod dr. Bečić u 21 tt. Cijena sa color doplerom 600 kn. Nije malo, ali se stvarno isplati. Pregled je trajao sat vremena, dr je odlicna, sve nam je lijepo pokazala i objasnila. Sve dijelove tijela, velicine, protok kroz pupčanu, protok krvi... Ne znam šta sve ne... Sve organe i sve dijelove tijela. Naš mišić je bio jako aktivan, stalno se micao i s rukicama si je micao pupčanu vrpcu s glave, pjevao, zijevao... Preslatko. Dobili smo CD sa slikama i snimkama i slikice isprintane. I za tate jedno lijepo iskustvo, pogotovo zato što na običnim pregledima to ništa ne vidiš i ne kužiš. Bar jednom ići na 4d u trudnoći... Preporučljivo!!!

Victoria88
14.06.2013., 20:20
Bok cure... Ja bi htjela podijeliti svoje iskustvo sa 4d ultrazvukom. Ja sam bila u Poreču kod dr. Bečić u 21 tt. Cijena sa color doplerom 600 kn. Nije malo, ali se stvarno isplati. Pregled je trajao sat vremena, dr je odlicna, sve nam je lijepo pokazala i objasnila. Sve dijelove tijela, velicine, protok kroz pupčanu, protok krvi... Ne znam šta sve ne... Sve organe i sve dijelove tijela. Naš mišić je bio jako aktivan, stalno se micao i s rukicama si je micao pupčanu vrpcu s glave, pjevao, zijevao... Preslatko. Dobili smo CD sa slikama i snimkama i slikice isprintane. I za tate jedno lijepo iskustvo, pogotovo zato što na običnim pregledima to ništa ne vidiš i ne kužiš. Bar jednom ići na 4d u trudnoći... Preporučljivo!!!

Benčić...ja idem u ponedljeljak s 22tt, ovo mi je drugi put...ma zenska je zakon... :top:

Maya003
15.06.2013., 12:46
Kak možeš dobit slikicu u 4Du? :D

Nemam pojma jer se ne razumijem u 4D uzv, ali na ovim mojim sličicama piše "4D Real Time" i baš se lijepo vide svi detalji bebača..

Victoria88
16.06.2013., 10:26
4d = 3d+vrijeme
slikice su u biti u 3d :-)

aria
22.06.2013., 22:20

kod kojeg ginica ides?

Maya003
23.06.2013., 13:30
aria ja sam kod dr. Mira Prpića, jedini soc. ginekolog u Senju, ali koliko znam vodi i privatnu gin. ordinaciju u poliklinici Medico u Rijeci.
Prezadovoljna sam s njim i što mi je najbitnije, sve mi odlično objasni tako da razumijem :D

limeta01
01.07.2013., 22:15
Jeli znate tko u splitu ima 3d,4d, color dopler i da je strucan ginekolog ....hvala

ajreen
12.07.2013., 09:31
Ja sam trebala ići kod Kosa, bila sam u prošloj trudnoći i super je. al put mi je predug (iz Pule sam) i još se dugo čeka u čekaoni (bar je bilo tako kad sam ja bila). Tako da sam se naručila kod Dunje Benčić. NIsam bila sigurna dal sam se zeznula, al kad sam došla tamo, pao mi je kamen sa srca.
Skoro sat vremena sam bila unutra, pokazala mi je sveee al sve živo, objasnila šta gledamo, kako izgleda, uglavnom sve je super s bebicom, što je najvažnije.
Žena je jako ljubazna što je važno na takvom pregledu, pogotovo što te većina nabrzinu riješi da te jedva pogleda.
Pa evo, ako se neko dvoumi da li bi tamo na 4d, da imate informaciju više. :mig:

ANNANNNNN
13.07.2013., 07:35
Jeli znate tko u splitu ima 3d,4d, color dopler i da je strucan ginekolog ....hvala

šparac, cito!

maslacak7
16.07.2013., 07:38
Zna li tko gdje ima u sibeniku 4d i naravnokoga preporucujete. Hvala

affirmation
29.07.2013., 16:42
Vjerovatno vec ima negdje napisano, no tko pita ne skita; u kojem tjednu trudnoce se radi ( ili je najbolje napraviti) 4d ultrazvuk?

listopad14
29.07.2013., 17:20
Ginekolozi ga vole raditi oko 20og tjedna jer je tada dobar omjer velicine bebe i plodne vode pa se dobro vidi, a nesto teze je uhvatiti dobru fotku od 28-32 tjedna, ali tada se vec vide crte lica. Bas sam jutros ispitivala dr. o tome :))

Crazy
29.07.2013., 17:35
* Prvi 3D-4D ultrazvuk treba planirati sa 11-12 tj. trudnoće. Tada se radi "mini anomaly scan" (morfologija ploda, biometrija, nuhalni nabor, nosna kost…)
* Drugi 3D-4D ultrazvuk treba planirati od 18-22 tj. (u Republici Hrvatskoj zakonski je dozvoljen prekid nepravilne trudnoće do 22 tj.) U ovim tjednima radi se "kompletan anomaly scan" (detaljan prikaz i analiza morfologije ploda sa biometrijom)
* Treći 3D-4D ultrazvuk treba planirati od 28-32 tj. trudnoće. U tim tjednima trudnoće najčešće dolazi do zastoja rasta ploda (bilo da se radi o hipertenziji u trudnoći, neprepoznatom dijabetesu ili intoleranciji glukoze…) Radi se 3D-4D ultrazvuk uz Collor Doppler ( biometrija, morfologija, količina plodove vode-AFI, zrelost posteljice).
* Neovisno o tjednima trudnoće ukoliko se postavi sumnja na fetalnu malformaciju.

affirmation
29.07.2013., 18:07
puno hvala :)

davegahan
19.08.2013., 09:35
Cure, koliko se ranije treba naručiti/zvati u Ginekos kod dr Kosa za anomaly scan?
Ja sam sad u 15 tjednu... Hvala!

Danicza
19.08.2013., 10:07
Cure, koliko se ranije treba naručiti/zvati u Ginekos kod dr Kosa za anomaly scan?

Nastoj barem 2 tjedna unaprijed.

monika33
19.08.2013., 10:10

ja sam narucena kod dr. Kosa za pregled i UZV 21.8. a po tjednima bi taman mogla na anomaly scan, oce li mi onda i to raditi ili se za to moram posebno naruciti?

I znate li otprilike koliko sve to kosta da unam pripremiti novce?

Meredith G.
19.08.2013., 10:57
ja sam narucena kod dr. Kosa za pregled i UZV 21.8. a po tjednima bi taman mogla na anomaly scan, oce li mi onda i to raditi ili se za to moram posebno naruciti?

I znate li otprilike koliko sve to kosta da unam pripremiti novce?

Anomaly kod Kosa je 600 kn (dakle pregled + 4d UZV ).
Ako si naručena, ne trebaš posebno zvati da ideš na anomaly, to kažeš kad uđeš..

monika33
19.08.2013., 11:00
Anomaly kod Kosa je 600 kn (dakle pregled + 4d UZV ).
Ako si naručena, ne trebaš posebno zvati da ideš na anomaly, to kažeš kad uđeš..

hvala puno!

arabella123
20.08.2013., 15:28
Pozdrav curke.. ja ovdje nova

imam pitanje za mišljenje, ja sam u 23 tt. Bila sam u 16 tt kod Dr. Trutina na uzv u Petrovoj, smiješan doktor odmah je ko iz topa rekao da je dečko .. znč. u 16 tt. Sad sam bila kod svoje doktorice (Dr. Findri Guštek) na uzv u 23 tt, a ona mi veli da je curica omg.. sad sama neznam kome da vjerujem. Meni je u biti svejedno ali ako već kod takvih stvari fulaju šta je s ostalim stvarima koje su stvarno bitne.... čula sam da je Dr. Trutin stručnjak za UZV istina? On mi je potvrdio da je s bebom sve ok ali sad me ovo sve bacilo u brigu....

hej .) jel se smije znati ko je od njih dvoje bio u pravu?? kod mene ista situacija (isti doktori su u igri :)..

davegahan
03.09.2013., 10:36
Je li rano za anomaly scan u 19 tj. ili baš treba čekat 20 tj. ? Radi li se samo preko trbuha ili i vaginalno da se znam pripremit?

monika33
03.09.2013., 10:39
Meni ce biti tocno 19 tjedana kad idem, pa nislim da nije rano, receno mi je da se moze i u 18. raditi

zara01
03.09.2013., 12:23
Meni rekose izmedu 20 i 23 tjedna.

Daduška
03.09.2013., 13:17
bok cure...
da vas pitam...taj mini anomaly scan se radi vaginalno jelda? pretpostavljam da da ali evo pitam da budem sigurna...
I još nešto - rekla mi je jedna cura (nakon što smo pričale o ta tri ultrazvuka) da zašto ću raditi 3 UZV kad mogu smo 1 - i to 4D...jer da su štetni...

zara01
03.09.2013., 13:50
Ma danas je stetno sve....:rolleyes:ne brini ima cura koje zbog zdravstenih razloga odrade hrpu uzv- a,jer moraju,pa je sve o.k.

monika33
03.09.2013., 15:40
sad sam našla sličicu u mobitelu koju sam si fotkala...dakle post br. #945 na ovoj temi - kaže da se drugi 3D/4D ultrazvuk treba planirati od 18.-22.tjedna i da se tada radi kompletan anomaly scan

zato valjda nekima kažu ranije, nekim kasnije, valjda je svejedno..

Daduška
04.09.2013., 11:29
da li je koja od vas prošla sva 3 odnosno 4 Uzv (po tjednima, kako se u literaturi i na netu preporuča)?

Victoria88
04.09.2013., 12:23
da li je koja od vas prošla sva 3 odnosno 4 Uzv (po tjednima, kako se u literaturi i na netu preporuča)?

ja...odbila sam uzv-ove kod moje gin i radila 3d/4d privatno, tj. u 2d mi je mjerila bebu a u 4d smo je gledali, i dobila slikice u 3d.. bila sam u 14tt, 22tt i 32tt

Daduška
04.09.2013., 12:35
ja...odbila sam uzv-ove kod moje gin i radila 3d/4d privatno, tj. u 2d mi je mjerila bebu a u 4d smo je gledali, i dobila slikice u 3d.. bila sam u 14tt, 22tt i 32tt

ok...
je li svaki put mogao dečko/muž s tobom unutra na pregled?
Čak i ako se radilo o vaginalnom UZV? (pretpostavljam da je ovaj u 14 tt bio takav)

Victoria88
04.09.2013., 12:42
ok...
je li svaki put mogao dečko/muž s tobom unutra na pregled?
Čak i ako se radilo o vaginalnom UZV? (pretpostavljam da je ovaj u 14 tt bio takav)

samo jedan vaginalni uzv mi je radjen, sa 8tt kad mi je potvrdjena trudnoca...
i da, mogao je decko sa mnom...zasto ne? pa platila sam uzv, jos mi fali da je gin zabranila decku da si dijete vidi....

Daduška
04.09.2013., 12:53
samo jedan vaginalni uzv mi je radjen, sa 8tt kad mi je potvrdjena trudnoca...
i da, mogao je decko sa mnom...zasto ne? pa platila sam uzv, jos mi fali da je gin zabranila decku da si dijete vidi....

ma ja sam se krivo izrazila...znam za ove kasnije UZV koji ide preko trbuha gdje se sve lijepo vidi i gdje je beba već velika...
ali pitam ako odem sad u 12 tt radit taj mini anomaly scan (vaginalno) nije glupo uzet dečka sa sobom unutra?
pitam jer tu kod nas (Dom zdravlja) je prava socijala...moras se sa hrpom drugih cura presvući u 1 m2(obući suknju, osim ako ne želiš njemu ušetat gola :cerek:) i onda njemu na stol...i on zadigne suknju skroz iznad trbuha...svi ulaze kako im se hoće, nema privatnosti....fala bogu ta stolica je okrenuta prema prozoru gdje ljudi izvana mogu proći jer je ordinacija u prizemlju...ma koma...evo ja se nikako ne mogu naviknuti na taj pregled...neznam...
i svaki put mi radi vaginalni uzv...do sad u ovih 10 tj. biti će 3 puta...
nikad nisam bila na pregledu privatno i pretpostavljam da dobiješ nekakvu kutu i da to izgleda malo pristojnije....prava riječ bi bila s malo više poštavanja....

Snow Fairy
04.09.2013., 12:56
Mislim da to ovisi o svakoj ordinaciji. Kod nas socijalno muževi idu kad krenu uzv preko trbuha, barem je tako bilo

Kod moje privatnice mm je bio sa mnom od prvog pregleda, znači na 4 vaginalna i 1 uzv preko trbuha. Rekao je da bi bio sa mnom unutra i da me pregledava vaginalno. Nije da bulji dolje, a i sve je to već vidio :rofl:

Daduška
04.09.2013., 13:00
Mislim da to ovisi o svakoj ordinaciji. Kod nas socijalno muževi idu kad krenu uzv preko trbuha, barem je tako bilo

Kod moje privatnice mm je bio sa mnom od prvog pregleda, znači na 4 vaginalna i 1 uzv preko trbuha. Rekao je da bi bio sa mnom unutra i da me pregledava vaginalno. Nije da bulji dolje, a i sve je to već vidio :rofl:

znam...baš tako :cerek:

Victoria88
04.09.2013., 13:09
kako je snow fairy rekla, sve ovisi od ordinacije do ordinacije...moja socijalna gin dopusta prisustvo decka/muza/partnera samo na drugom i trecem uzv (oko 20tt i oko 30tt)...ja kod nje obavljam samo preglede...i kod nas je fala bogu to drugacije organizirano....kad jedna izadje iz ordinacije, druga ulazi u svlacionu, presvuce se i ceka poziv od gin....

Daduška
04.09.2013., 13:18
kako je snow fairy rekla, sve ovisi od ordinacije do ordinacije...moja socijalna gin dopusta prisustvo decka/muza/partnera samo na drugom i trecem uzv (oko 20tt i oko 30tt)...ja kod nje obavljam samo preglede...i kod nas je fala bogu to drugacije organizirano....kad jedna izadje iz ordinacije, druga ulazi u svlacionu, presvuce se i ceka poziv od gin....

pa sta ti je razmak između 2 pregleda 10 tjedana?
kako to?
ma i kod nas ima kabina i mali hodnik ispred ali čemu kad niti jedna od cura ne poštuje to nepisano pravilo...sve se naseru unutra, po 4,5 komada i tamo u 1 m2 ima da rikneš jer nema zraka pogotovo po ljeti...neznam čemu kad unutra komotno mogu doć max. dvije...čemu se toliko gurati kad si 5. po redu i možeš u čekaonici čekati ili ispred na zraku....

Victoria88
04.09.2013., 13:25
pa sta ti je razmak između 2 pregleda 10 tjedana?
kako to?

nisam to nigdje napisala niti ne vidim od kud si dosla do tog zakljucka...

Victoria88
04.09.2013., 13:31
govorim o tri poreporucena uzv-a u trudnoci (http://www.poliklinika-harni.hr/Ultrazvuk-u-trudnoci.aspx)
to sto cure/zene/ljudi ne razlikuju pregled od uzv-a i misle da je to isto, ili to sto ima ginekologa koji pri svakom pregledu rade uzv, u to ne ulazim....

Daduška
04.09.2013., 13:55
nisam to nigdje napisala niti ne vidim od kud si dosla do tog zakljucka...

zanemari...:kava:

demi5
28.09.2013., 16:48
Dali netko ima iskustva sa doktorom Predrag Đurić iz Zagreba, privatnik je. Ginekolog naravno, zanima me jer sam mislila otići na 4D uzv kod njega.

davegahan
02.10.2013., 14:50
pozdrav svima!

bila sam u 20 tj. na anomaly scanu kod dr. Kosa i sve je ok..al vidim da je na nalazu naznačio da je preporučljivo otići i u 32 tj. Obzirom da sam paničar i vrlo revna sa svim pregledima, otići ću ali me zanima koja je to shema sa pupčanom vrpcom? ona se može omotati bebi oko vrata i beba ostaje bez kisika...to se može desiti i iza 32 tjedna...bi li to vidjeli na običnom uzv? eto, zanima me pa ako netko zna nešto o tome...

innnaa
30.10.2013., 09:28
Dali netko ima iskustva sa doktorom Predrag Đurić iz Zagreba, privatnik je. Ginekolog naravno, zanima me jer sam mislila otići na 4D uzv kod njega.

Ja idem sutra. :) ti si bila? ako jesi, molim dojmove.

demi5
31.10.2013., 10:24
Ja idem sutra. :) ti si bila? ako jesi, molim dojmove.

Nisam bila, išla sam kod nekog drugo. Nisam zadovoljna tamo gdje sam bila. Javi kako je bilo. Jesi dobila cijelu snimku uzv ili samo nešto.

jelena19862
31.10.2013., 17:21

evo ja sam danas bila. dobila sam dvd s slikama i nekih 15 videoisječaka. sliku mi nije posebno printao al čisto zato jer se moj malac nije dao slikat, i noga i ruka na lice pa se ionak ništa nebi moglo vidjet :cerek: al se na videu lijepo vidi :mig:

što se tiče doktora, čitala sam negativne kritike al ne želim ulazit u to, mene je danas dočeko na vratima, fino pristojno, komunikativan je i sviđa mi se pristup. jedina zamjerka je što, pretpostavljam, u ordinaciji radi sam, nema sestre ni nikakvog osoblja pa kad telefon zvoni, a zvonio je često, prekida sve kaj radi... izvisiš dok ne obavi razgovor.. eto

innnaa
04.11.2013., 07:59
Ja bila isto 31.10. Dobila sam snimljeno na USB-u cca 20 slikica i možda 10-15 video isječaka. Ni slike, a ni video nije baš nešto... bebe se jako loše vide (blizanci su). Sad ne znam da li je stvar u lošem aparatu ili u nečem drugom.
Inače, doktor je stvarno ljubazan i susretljiv, ali očekivala sam ljepše slike pa da baka i deda vide unuke, ali na slikama se ne vidi gotovo ništa :/ a tako ni na filmiću, nekako su jako mutne.
Kolegica je išla kod jednog drugog doktora, i njezine su slikice stvarno super ispale, skroz su bidtre tako da se beba jako ljepo vidi na njima.

toka13
12.12.2013., 15:23
koliko je na kraju kod kosa 4d, neki kažu 400kn, neki 600 :ne zna: (samo uzv, bez pregleda)

mene zanima gdje otići da je cijena neka prihvatljiva i da se dobije dvd, sličice, a ne samo jedna slika!

da li je netko bio kod findri guštek?

bambix
12.12.2013., 17:35
Kvaliteta slike ovisi o tome koliko je bebica bila mirna.
Moja se nije stala drmat, non stop je plesala po trbuhu i sonda ju jednostavno nije mogla uhvatit.
Prijateljica je bila kod istog ginekologa i njene slike su puno bolje jer je beba mirovala.

toka13
12.12.2013., 19:00
ne mislim konkretno na to jesu slike dobre il ne, već npr negdje dobiješ više slika, pa dobiješ na cd-u, negdje dobiješ samo jednu i tako ,:D

trajanje, i temeljitost i to

Snow Fairy
12.12.2013., 19:18
Ja sam radila u betaplusu gdje i vodim trudnocu. 3d/4d s dvd-om je 550kn

Ja na dvd-u imam cijeli anomaly,nekih 20ak minuta snimljeno

zara01
12.12.2013., 19:40
Obicni uzv je 400 kn,a 4d je 600kn kod Kosa,ja sam bila na 19+6,na dvd ti snimi sve cijelo vrijeme,al meni je sve lose,slikice uopce nije uspio,posteljica mi je sprijeda i beba je bila skroz licem uz posteljicu,a tad je nemoguce dobiti lijepe fotke:ne zna:
Dok iz 12 tjedna kod Podobnika imam super fotkice:cerek:

toka13
13.12.2013., 09:28
i meni je posteljica sprijeda, valjda neće zabiti glavu :)

toka13
13.12.2013., 09:55
i meni je posteljica sprijeda, valjda neće zabiti glavu :)

odlučila idem kod svoje gin,(findri) idući petak ću se naručiti kad vidim kad mi je mm na raspolaganju, planiram ići kad budem 22 i nešto sitno

Dadaika
13.12.2013., 16:13
Obicni uzv je 400 kn,a 4d je 600kn kod Kosa,ja sam bila na 19+6,na dvd ti snimi sve cijelo vrijeme,al meni je sve lose,slikice uopce nije uspio,posteljica mi je sprijeda i beba je bila skroz licem uz posteljicu,a tad je nemoguce dobiti lijepe fotke:ne zna:
Dok iz 12 tjedna kod Podobnika imam super fotkice:cerek:

kolko se dugo ceka na termin kod dr kos-a

monika33
13.12.2013., 17:33
kolko se dugo ceka na termin kod dr kos-a

otprilike treba nazvati dva tjedna prije

Dadaika
13.12.2013., 19:12
otprilike treba nazvati dva tjedna prije

hvala :)

zara01
13.12.2013., 22:39
hvala :)
Da oko 2 tjedna,cak i malo vise mislim:mig:

HarveyNorman
17.12.2013., 09:44
molim vas HITNU preporuku za 4d u zagrebu, dr. kos mi iznenadno otkazao, a moram na ultrazvuk u narednih par dana!

happy smile
17.12.2013., 10:27
molim vas HITNU preporuku za 4d u zagrebu, dr. kos mi iznenadno otkazao, a moram na ultrazvuk u narednih par dana!

Dr. Latin, poliklinika Vili. Meni je bila odlična, sve super objasni, jako detaljno pregledava i cijelo vrijeme priča sa tobom što sada radi/gleda...

HarveyNorman
17.12.2013., 10:36
hvala! znas cijenu mozda?

happy smile
17.12.2013., 11:24
hvala! znas cijenu mozda?

Ako se dobro sjećam, 2d je 400,00 kuna, a 4d je 600,00 kn.

Ne znam da li to trebaš zbog anomaly scana? On se inače radi u 2d-u, a 4d je tu samo radi boljih slikica i videa. Ja sam radila 2d i uključivala mi je i 3d. Slike su super, kao i video.

Snow Fairy
17.12.2013., 11:29
Samo pitanje kako su klinike sad s terminima,zovi po redu sto prije ako ti je hitno

zara01
17.12.2013., 14:36
Navodno je i Harni o.k.:ne zna:,meni je super u Podobniku,ali se isto ceka....

HarveyNorman
17.12.2013., 15:06
hvala cure! da, treba mi za anomaly scan, ali nikako si nisam uspjela naci termin koji mi pase. morat cu nesto drugo iskemijati. nisam znala da se to radi u 2d?! mislila sam da je bas zbog tog 3d/4d prikaza moguce vidjeti vise. jos bolje, na 2d idem redovito, a bez slikica cu prezivjeti :D

happy smile
17.12.2013., 15:12
hvala cure! da, treba mi za anomaly scan, ali nikako si nisam uspjela naci termin koji mi pase. morat cu nesto drugo iskemijati. nisam znala da se to radi u 2d?! mislila sam da je bas zbog tog 3d/4d prikaza moguce vidjeti vise. jos bolje, na 2d idem redovito, a bez slikica cu prezivjeti :D

Važno je da je doktor koji ti radi anomaly scan dobar, da zna naći sve što je potrebno, izmjeriti to i slično. Zato se ovdje često spominju Kos, Podobnik, Latin...

lberc
17.12.2013., 15:24
zanima me ak tko zna di mogu napraviti anomaly scan u zagorju i u kojem se tjednu radi,sumnjam da ga rade na Bračaku?

karlos 25
17.12.2013., 15:27
Jedno prosto pitanje za sve vas:) u koliko meseci nedelja se vec sa sigunoscu moze videti pol deteta??

kim
18.12.2013., 21:54
Jedno prosto pitanje za sve vas:) u koliko meseci nedelja se vec sa sigunoscu moze videti pol deteta??

ovisi o aparatu. meni je doktor rekao sa 14 tjedana.
evo teme: http://www.forum.hr/showthread.php?t=226481&page=73

karlos 25
18.12.2013., 23:56
@Kima hvala!
-Citma negde 10 negde 12 ngede 15 nedelja sta je :mig: Zadnji put kad smo bili krajem proslog meseca bila je 12-ta nije znala da kaze (ja zapeo ko sasav jer prvi put da idem kod zenskog doktora ono uzbudjenje sta je koliko sam insistirao izbacila me napolje):) Sada ima pocetkom Januara pa cu napokon saznati :503:
Sta bude sve jedno ali teska je ta "nestrpljivost"

LittleOven
20.12.2013., 07:42
Karlos, može se reći sa 12 tjedana, ali pitanje je hoće li se radi takve brzine kasnije spol mijenjati u ocjeni gyna :D

Mi smo od 12. tjedna konstantno procjenjivani da imamo curicu, tako da je prva ocjena bila očito dobra (sad smo 25. tjedan). S druge strane, moja frendica je nakon prve procjene u 12. tjednu par ultrazvuka kasnije dobila informaciju da je ipak dečko, a ne curica kako su rekli...Tako da, dok se ne rodi, ne vjeruj :mig: