PDA

View Full Version : Zločini u Berku

McAucliffe
03.10.2006., 22:05
Evo konačno je započelo suđenje četvorici srba za zločine u Berku...
Optužnica ih tereti da su u većinskom hrvatskom selku kupiranomod strane JNa i paravojske prihvatili i uspostavili okupacijsku vlast te osnovali štab teritorjalne obrane...
Dalje se u optužnici spominje zlostavljanje hrvatskog stanovništva kako bi napustili Berak te tako proveli etničko čišćenje sela od nesrpskog stanovništva...
Naravno optuženi su i za ubijanje civila...
Problem je jedino što se trojica od četvorice brane sa slobode!!

salvador2
03.10.2006., 22:10
Možda u međuvremenu Mesić imenuje kojega i za svog savjetnika.

Inkvizitor
03.10.2006., 22:17
Možda iziđe s teorijom da je dobro što su ljudi pobijeni jer je to difamiralo Srbe u očima svijeta..

Dakle..ništa novo..još jedan hrvatski biser i kao takvoga ga treba promatrati bez nekog naročitog uzbuđivanja...biće toga još...

Bal je tek počeo...

Frankopan
03.10.2006., 22:24

:top:

Možda u međuvremenu Mesić imenuje kojega i za svog savjetnika...da bi mu hrvatski narod dao jos vecu pordrsku...he heeeee...muuuuUUUUUUUUU

4,05%
04.10.2006., 18:29
Dio tih zločina se desio 92-ge (po optužnici) a tada se već ohoho vremena nije pucalo u Slavoniji. Možda se radi i o zločinu iz koristoljublja.

W&S
04.10.2006., 19:38
Dio tih zločina se desio 92-ge (po optužnici) a tada se već ohoho vremena nije pucalo u Slavoniji. Možda se radi i o zločinu iz koristoljublja.

Izmedu ostalog svaki zlocin srba je bio i iz koristoljublja, ubi, pljackaj, pali...

McAucliffe
04.10.2006., 22:44
Uhvatimo se malo toga koristoljublja...i izreke prvo ispeci pa reci...iskreno ti preporučam da razmisliš o njoj...
Taj zločin iz koristoljublja bi ti i prošao da tamo nije bio logor za oko 120 Hrvata bez obzira na dob i spol...i da se svaki dan ti civili nisu sustavno mučili...
Da su ih samo ubili i uzeli stvari te otišli iz sela,možda bi ti ta tvrdnja i prošla...možda..
Ali ako se civili sustavno zlostavljaju i ubijaju metkom u glavu to je onda ratni zločin...
I da,ratni zločin je svaki zločin počinjen na prostoru u kojem vlada ratno stanje...bez obzira jel se pucalo ili nie,rat je trajao do '95.g.!
A to se dogodilo '92.g.
Jel ti sda lakše?I prema toj tvrdnji onda su zločini u Osijeku iz koristoljublja jer su ti ljudi ubijeni bez ikakvog prethodnog mučenja...samo metak u glavu...

Feniks
04.10.2006., 22:52
Uhvatimo se malo toga koristoljublja...i izreke prvo ispeci pa reci...iskreno ti preporučam da razmisliš o njoj...
Taj zločin iz koristoljublja bi ti i prošao da tamo nije bio logor za oko 120 Hrvata bez obzira na dob i spol...i da se svaki dan ti civili nisu sustavno mučili...
Da su ih samo ubili i uzeli stvari te otišli iz sela,možda bi ti ta tvrdnja i prošla...možda..
Ali ako se civili sustavno zlostavljaju i ubijaju metkom u glavu to je onda ratni zločin...
I da,ratni zločin je svaki zločin počinjen na prostoru u kojem vlada ratno stanje...bez obzira jel se pucalo ili nie,rat je trajao do '95.g.!
A to se dogodilo '92.g.
Jel ti sda lakše?I prema toj tvrdnji onda su zločini u Osijeku iz koristoljublja jer su ti ljudi ubijeni bez ikakvog prethodnog mučenja...samo metak u glavu...

A i to dobro znaš, što ti je Berak rodno selo?

McAucliffe
04.10.2006., 23:11
Ne Karlovac mi je rodni grad...
A slušao sam kako bakica od 70 i nešto godina priča što su im "komšije" sa kojima su do dan prije bili dobri,radili...
Ili je bakica kojoj su UBILI SINA ti isti zločinci koji su nju tukli lagala zbog KORISTOLJUBLJA...
I poruka tebi kao i svima koji raspravljaju samnom...odgovaraj mi argumentirano,a ne sa upadicama koje nemaju veze sa onim o čemu se piše...

Feniks
05.10.2006., 00:05
Ne Karlovac mi je rodni grad...
A slušao sam kako bakica od 70 i nešto godina priča što su im "komšije" sa kojima su do dan prije bili dobri,radili...
Ili je bakica kojoj su UBILI SINA ti isti zločinci koji su nju tukli lagala zbog KORISTOLJUBLJA...
I poruka tebi kao i svima koji raspravljaju samnom...odgovaraj mi argumentirano,a ne sa upadicama koje nemaju veze sa onim o čemu se piše...

Nema problema, samo ne smiješ lagati i prodavati napamet naučene floskule. To ti kod mene ne pali.

alst
05.10.2006., 00:13
Nema problema, samo ne smiješ lagati i prodavati napamet naučene floskule. To ti kod mene ne pali.

:rofl:

McAucliffe
05.10.2006., 00:45
Nisu to nikakve floskule, ja govorim o onome o čemu itekako dobro znam...ako misliš da lažem tražio sam ti da mi navedeš u kojem prigradskom naselju je došlo do oduzimanja imovine...ili neka to navede bilo tko ako zna...
U Ka uopće nije bilo toliko oduzimanja srpske imovine...bilo je miniranja kuća,ali tim se ljudima kuće grade ili su dobili oštetu...
a ti si me napao da ne pričam gluposti...isto kao i sada sa naučenim floskulama...ono što nama 4,05% pokušava prodati pod istinu su floskule...ja govorim na temelju onoga što sam vidio...a i prestar sam da učim floskule napamet...ili želiš da je bakica od 70 i nešto godina naučila floskulu o ubijenom sinu?Gdje je tu floskula?1

4,05%
05.10.2006., 09:07
A to se dogodilo '92.g.
Samo htjedoh o zločinu govoriti na način na koji neki govore o zločinima u oluji.
Naravno da ubici treba "zavrnuti jaja".

frch
05.10.2006., 09:10
:s :s :top:

frch
05.10.2006., 09:12
:rofl: :rofl:

W&S
05.10.2006., 09:13
Samo htjedoh o zločinu govoriti na način na koji neki govore o zločinima u oluji.
Naravno da ubici treba "zavrnuti jaja".

Dobro svi mi znamo kako ti izokreces stvari, osim toga tko vas je tjerao da se bunite, kad ste dobili po repu, sad cvilite za svaku babu koja se popiknula i pala, sve su vam nasi vojnici krivi.

Vasim ubojicama, mnogima nije jos pala dlaka sa glave, otvaraju firme i rade slobodno, nakon sto su krknuli 100-200 ljudi.

Sto ti prvo ne ocistis i zavrnes tim zlocincima jaja?

W&S
05.10.2006., 09:17
:rofl: :rofl:

Forumski Savo Strbac propagira Virtualni Veritas i tekniku rada poput njega, koristoljublje, svadbe, jadne starice ubijene itd itd

:zubo:

castanea
05.10.2006., 09:20
Dio tih zločina se desio 92-ge (po optužnici) a tada se već ohoho vremena nije pucalo u Slavoniji.

shit of the year

W&S
05.10.2006., 09:24
shit of the year

Savi 4.5 virtualcu treba samo vratiti istom mjerom!

još jedan Vukovarac
06.10.2006., 16:51

Jel' mozda tebi rodno selo? Neznam pa pitam. S obzirom da drzis da o Berku znas vise od ostalih.

Karlovcanin
06.10.2006., 17:19
Nisu to nikakve floskule, ja govorim o onome o čemu itekako dobro znam...ako misliš da lažem tražio sam ti da mi navedeš u kojem prigradskom naselju je došlo do oduzimanja imovine...ili neka to navede bilo tko ako zna...
U Ka uopće nije bilo toliko oduzimanja srpske imovine...bilo je miniranja kuća,ali tim se ljudima kuće grade ili su dobili oštetu...
a ti si me napao da ne pričam gluposti...isto kao i sada sa naučenim floskulama...ono što nama 4,05% pokušava prodati pod istinu su floskule...ja govorim na temelju onoga što sam vidio...a i prestar sam da učim floskule napamet...ili želiš da je bakica od 70 i nešto godina naučila floskulu o ubijenom sinu?Gdje je tu floskula?1

Jel ti to mozda o Vukmanicu, ili onom selu pored Kupe zaboravio sam kako se zove davno je to bilo.

Feniks
06.10.2006., 18:06
Jel' mozda tebi rodno selo? Neznam pa pitam. S obzirom da drzis da o Berku znas vise od ostalih.

Daj, života ti, navedi gdje sam ja to napisao.
Ne trpjeti Feniksa nije dovoljno da bi se bilo vjerodostohjno.

McAucliffe
06.10.2006., 18:10
Mene si pitao jel mi to rodno selo...
Pogledaj par stranica unatrag...

McAucliffe
06.10.2006., 18:14
Jel ti to mozda o Vukmanicu, ili onom selu pored Kupe zaboravio sam kako se zove davno je to bilo.
Zavisi na što si mislio...ako misliš na zločine onda to nema veze sa Vukmanićem...ima,ali ne u ovoj temi....
Raspravljamo o zločinima u Berku...
A Vukmanić i Cerovac sam naveo kao primjer mjesta u kojima su bosanski Hrvati ušli u srpske kuće...
A o zločinima oko Karlovca protiv hrvatskog stanovništva bi se isto moglo pričati...

Feniks
06.10.2006., 18:33
Mene si pitao jel mi to rodno selo...
Pogledaj par stranica unatrag...

Ma goni se, ja sam tebe pitao, a nisam rekao da je moje.

McAucliffe
06.10.2006., 18:39
Ma goni se, ja sam tebe pitao, a nisam rekao da je moje.
Kultura i inteligencija su ti vidim na mjestu...lijepo su te mamica i tatica odgojili...

Karlovcanin
06.10.2006., 18:42
Zavisi na što si mislio...ako misliš na zločine onda to nema veze sa Vukmanićem...ima,ali ne u ovoj temi....
Raspravljamo o zločinima u Berku...
A Vukmanić i Cerovac sam naveo kao primjer mjesta u kojima su bosanski Hrvati ušli u srpske kuće...
A o zločinima oko Karlovca protiv hrvatskog stanovništva bi se isto moglo pričati...

Navedi mi neki primjer sa datumima bar otprilike.

još jedan Vukovarac
06.10.2006., 19:01

Na kraju moje recenice nije tocka nego upitnik. Valjda znas razliku. A osim toga jos sam napisao da neznam pa pitam. Kako si ti to skroz drugacije protumacio?!

A moje pitanje ti je islo jer pitas jer mu to rodno selo. Ako mu nije rodno selo onda nema pojma o dogadajima tamo? Svasta...

Onako usput... Kuca moje bake u tom selu i dalje stoji srusena. Pogodi tko je srusio.

McAucliffe
06.10.2006., 19:05
Navedi mi neki primjer sa datumima bar otprilike.
Misliš na ratne zločine oko Karlovca?
Sjeti seGornjeg Budačkog...4.8. 1991.g....trojica policajaca su ubijeni iz zasjede dok su se vozili u autu (dvojicu sam osobno poznavao i bili su mi prijatelji)
6.10.1991.g.g ubojstva civila na Kamenskom...za datum nisam presiguran...ali oko 6. je to počelo
Ubojstva u Podvožiću,ubojstav civila u samom centru karlovca od strane snajperista...
Pa gdje si ti bio za vrijeme rata?

još jedan Vukovarac
06.10.2006., 19:09
Misliš na ratne zločine oko Karlovca?
Sjeti seGornjeg Budačkog...4.8. 1991.g....trojica policajaca su ubijeni iz zasjede dok su se vozili u autu (dvojicu sam osobno poznavao i bili su mi prijatelji)
6.10.1991.g.g ubojstva civila na Kamenskom...za datum nisam presiguran...ali oko 6. je to počelo
Ubojstva u Podvožiću,ubojstav civila u smaom centru karlovca od strane snajperista...
Pa gdje si ti bio za vrijeme rat?

Gdje je on bio? Dobro pitanje. U zasjedi? Sa snajperom u ruci? Ili je mozda samo kuhao?

McAucliffe
06.10.2006., 19:13
Gdje je on bio? Dobro pitanje. U zasjedi? Sa snajperom u ruci? Ili je mozda samo kuhao?
Ma čini mi se da je premlad bio za išta od toga...
Samo mi izgleda da me pokušava malo naljutiti jer dobro zna gdje sam ja bio...
Rođeni samo u istom gradu,pa me malo provocira

Bušido
06.10.2006., 20:48

:rofl:

Karlovcanin
06.10.2006., 23:03
A ti izgleda vjerujes svemu sto procitas u profile.;)

Da brdo snajperista je pucalo u Karlovcu to mora da su bili specijalno obuceni posto je prva linija bila bar nekih 2 km zracne do karlovca.

Ja znam za jedan primjer, lazem dva primjera zlocina nad civilima u okolini KLC, obadva su se desila na pocetku.
Prvi je pocinio lik, kronicni alkoholicar ubio je neku baku sto je ostala da bi joj pokrao stvari, nju je stavio u skrinju. Decki koji su ga hapsili su skoro poginuli, osudjen je u Glini i poslan na odsluzenje kazne gdje je i bio do Aug.1995.

Drugi je to selo na Kupi gdje su tata i sin (malouman) ubijeni posto je sin pucao na VRSK, vjesani su na terasi svoje kuce osumnjiceni su uhapseni i odvedeni nisam siguran dali su osudjeni za bilo sta i sta se snjima desilo.

Iako ces ti reci da nije istina na podrucju RSK je zivilo dosta Hrvata uglavnom starijih kojima nista nije falilo...opet navodim primjer Vukmanica gdje ih je ostalo podosta (sto se nemoze zakljuciti iz ovoga sto pisu razno-razne novine ovih dana), osim sto su mladji od njih isli kopat rupe za neki dalekovod oko Slunja.

Na kamenskom se sjecam da je ubijen civil i da mu je srusena kuca i lokal, ali radi se o Srbinu vlasniku kafane Carda, mogu ti nabaviti i njegovo ime. O da tad je zaklan i njegov sin, njih dvojica pred obiteljskom kucom. A datum posto ga se ne sjecas je 03.10.1991

Tako navedi primjere, a ne HV je ubila civile u Tusiovicu 8.95, to nista ne dokazuje i nemoze se objektivno gledat'

A gdje si ti bio?

Feniks
06.10.2006., 23:17
Onako usput... Kuca moje bake u tom selu i dalje stoji srusena. Pogodi tko je srusio.

Franjo Tuđman i njegova glupava politika.
Uopće nije bitno otkud je doletjela granata.

Feniks
06.10.2006., 23:28
Kultura i inteligencija su ti vidim na mjestu...lijepo su te mamica i tatica odgojili...

Tvoje mišljenje o meni me ne zanima, a ne bi trebalo zanimati ni ikoga drugoga.
Nije Feniks tema.

Bušido
06.10.2006., 23:28

Da brdo snajperista je pucalo u Karlovcu to mora da su bili specijalno obuceni posto je prva linija bila bar nekih 2 km zracne do karlovca.

Ja znam za jedan primjer, lazem dva primjera zlocina nad civilima u okolini KLC, obadva su se desila na pocetku.
Prvi je pocinio lik, kronicni alkoholicar ubio je neku baku sto je ostala da bi joj pokrao stvari, nju je stavio u skrinju. Decki koji su ga hapsili su skoro poginuli, osudjen je u Glini i poslan na odsluzenje kazne gdje je i bio do Aug.1995.

Drugi je to selo na Kupi gdje su tata i sin (malouman) ubijeni posto je sin pucao na VRSK, vjesani su na terasi svoje kuce osumnjiceni su uhapseni i odvedeni nisam siguran dali su osudjeni za bilo sta i sta se snjima desilo.

Iako ces ti reci da nije istina na podrucju RSK je zivilo dosta Hrvata uglavnom starijih kojima nista nije falilo...opet navodim primjer Vukmanica gdje ih je ostalo podosta (sto se nemoze zakljuciti iz ovoga sto pisu razno-razne novine ovih dana), osim sto su mladji od njih isli kopat rupe za neki dalekovod oko Slunja.

Na kamenskom se sjecam da je ubijen civil i da mu je srusena kuca i lokal, ali radi se o Srbinu vlasniku kafane Carda, mogu ti nabaviti i njegovo ime. O da tad je zaklan i njegov sin, njih dvojica pred obiteljskom kucom. A datum posto ga se ne sjecas je 03.10.1991

Tako navedi primjere, a ne HV je ubila civile u Tusiovicu 8.95, to nista ne dokazuje i nemoze se objektivno gledat'

A gdje si ti bio?

Pogledaj film KOMSIJE i vidjet ces kako je bilo lijepo Hrvatima koji su se 91/92 odlucili ostati.

Karlovcanin
06.10.2006., 23:30
:o vidio

Bušido
06.10.2006., 23:32
:o vidio

Lijepo, a?

Karlovcanin
06.10.2006., 23:35
No comment.

Bušido
06.10.2006., 23:37
No comment.

Ajd daj barem neku malu film-kritiku, molim te.

Karlovcanin
06.10.2006., 23:43
Sasvim iskreno ti kazem da se nesjecam puno stvari posto sam film vidio prije vise od godinu dana.
A da se i sjecam nebih mogao komentarisati posto se film vecinom odvija na Baniji, tamo nisam bas zalazio.

A zaboravio sam odgovoriti kolegi na pitanje o policajcima ubijenim na "Sarcevom krizu"...Pitanje cu odgovoriti pitanjem, kada je Karlovacka policija patrolirala dalje od benzinske pumpe u Tusilovicu? Sto ih je tjeralo da idu 1-2 km izvan njihovog reona u koji im je receno sa obadve strane da ne zalaze, pogotovo naoruzani sa automatskim naoruzanjem.
Ali jel' nije to vec davno osveceno...znas o cemu pricam

LILLY 106
06.10.2006., 23:51
NE ZNAM KAKO IMATE ŽIVACA TO GLEDATI.JA SAM PROBALA PA SAM MORALA POPITI ŠAKOMICIN.NA KONCU TEMA JE BERAK.ISKRENO JA SAM NISLILA DA BERAČKI KRVNICI NEĆE BITI PROCESUIRANI .JEZIVO JE ŠTO JE TREBALO 8 GODINA I JOŠ SE BRANE SA SLOBODE.

McAucliffe
07.10.2006., 00:58

A gdje si ti bio?
Karlovčanin,dao sam ti datume...imena neću,osim na PM...i ljudi na Kamenskom koji su ubijeni su bili Hrvati...ubijeni zato jer su pucali na srbe...jedan deda je ubijen u dvorištu jer nije htio napustiti vlastitu kuću...drugi koji je ubio srpskog rezervista završio je odrezanih ušiju i na kraju zapaljen živ u kući...
Što je sa snajperistima na šVarči...ili kod zgrade Zapovjedništva u Karlovcu...reci mi koliko je dugo ležao civil nasred ceste prije nego što su ga se usudili maknuti...
Što je sa ubojstvima policije u Gornjem Budačkom?!Datumi su ti tamo i točni su...ubaci to u google i vidjeti ćeš što će ispasti...
Što je sa Velemerićem gdje su zaklani većinom stariji ljudi?Što je sa Belajskim poljicima gdje je isto ubijeno nesrpsko stanovništvo...
A gdje sam ja bio napisano ti je u postu Što je falilo bratstvu i jedinstvu gdje me jedna bena uspjela naživcirati pa sam mu odgovorio...
U kratko...ZNG,pa SJP Grom,Alfe i na kraju opet Gromovi...
A što se tiče rušenja kuća na Kamenskom,srušeno je sve što je bilo hrvatsko...kuća baka i djede moga prijatelja,kuća poznatog karlovačkog liječnika...svi Hrvati..
I na kraju...SRUŠENA JE CRKVA GOSPE SNJEŽNE...tenkovskim projektilima...toliko o srbima koji su na kamenskom ubijali smo srbe...idemo jedan da na Kamensko,do sljedeće nedjelje sam u HR i pokazati ću ti sve što je srušeno...sve niske i malene kuće koje su produkt poslije ratne obnove...samo zato jer su u ratu bile srušene...
Ljudi možda neznaju činjenice,ali kada se kaže da je na Kamenskom bila vojarna JNA svima je jasno što se tamo događalo...

McAucliffe
07.10.2006., 01:14
Sasvim iskreno ti kazem da se nesjecam puno stvari posto sam film vidio prije vise od godinu dana.
A da se i sjecam nebih mogao komentarisati posto se film vecinom odvija na Baniji, tamo nisam bas zalazio.

A zaboravio sam odgovoriti kolegi na pitanje o policajcima ubijenim na "Sarcevom krizu"...Pitanje cu odgovoriti pitanjem, kada je Karlovacka policija patrolirala dalje od benzinske pumpe u Tusilovicu? Sto ih je tjeralo da idu 1-2 km izvan njihovog reona u koji im je receno sa obadve strane da ne zalaze, pogotovo naoruzani sa automatskim naoruzanjem.
Ali jel' nije to vec davno osveceno...znas o cemu pricam
dvojica od tih poginulih su mi bili prijatelji...zato nemoj me provocirati...
Ubijeni su na stražnjem sjedištu stojadina...u autu su bile samo dvije puške...a dvojica koja su sjedila odotrga nisu imala nauružanje jer im je bilo u prtljažniku...točno se zna,barem ja znam tko je sjedio odtraga
I nije im rečeno sa obadvije strane,nalog je došao da patroliraju do Budačkog i krenuli su oko 7,15 ujutro...i nije im nitko imao što govoriti,patrolirali su svojom hrvatskom zemljom i što se mene tiče mogli su tu patrolu vršiti do Dunava...nitko im to nije imao pravo zabraniti...a imena ljudi koji su pucali se jako dobro zna...bili su redovni gosti kafića...
A patrole su rađene zbog nestanka autobusa autotransporta zajedno sa vozačima,pa zbog pretresanja i zaustavljanja vozila na Veljunu i svih onih koji su išli na Plitvice...
A što se tiče kopanja dalekovoda,nemoj me nasmijavati...KOPALI SU ROVOVE...
I da te pitam...što je sa zatvorom u Vojniću?Za taj slučaj u okolici Ak nisi čuo...?!

McAucliffe
07.10.2006., 01:16
Gdje se taj film Komšije može nabaviti?Nisam znao za njega...rijetko sam u HR pa baš neznam za filmove takve teme i produkcije...

Ante
07.10.2006., 01:30
Gdje se taj film Komšije može nabaviti?Nisam znao za njega...rijetko sam u HR pa baš neznam za filmove takve teme i produkcije...
Ako imas prilike pogledaj ovaj film http://www.dfi.dk/tidsskriftetfilm/47/anatomyofevil.htm . Ispovjedi onih koji su cinili ubojstva.

Bušido
07.10.2006., 03:03

Mislim da ga mozes na vise stranica skinuti, barem je prije par mjeseci bilo tako.
Utipkaj "Komšije" u Google.

Karlovcanin
07.10.2006., 17:03
dvojica od tih poginulih su mi bili prijatelji...zato nemoj me provocirati...
Ubijeni su na stražnjem sjedištu stojadina...u autu su bile samo dvije puške...a dvojica koja su sjedila odotrga nisu imala nauružanje jer im je bilo u prtljažniku...točno se zna,barem ja znam tko je sjedio odtraga
I nije im rečeno sa obadvije strane,nalog je došao da patroliraju do Budačkog i krenuli su oko 7,15 ujutro...i nije im nitko imao što govoriti,patrolirali su svojom hrvatskom zemljom i što se mene tiče mogli su tu patrolu vršiti do Dunava...nitko im to nije imao pravo zabraniti...a imena ljudi koji su pucali se jako dobro zna...bili su redovni gosti kafića...
A patrole su rađene zbog nestanka autobusa autotransporta zajedno sa vozačima,pa zbog pretresanja i zaustavljanja vozila na Veljunu i svih onih koji su išli na Plitvice...
A što se tiče kopanja dalekovoda,nemoj me nasmijavati...KOPALI SU ROVOVE...
I da te pitam...što je sa zatvorom u Vojniću?Za taj slučaj u okolici Ak nisi čuo...?!

Nije bio stojadin nego Opel Corsa;), ali vjerujem da si to vec znao...sad cu ti odgovoriti na druge stvari.

Karlovcanin
07.10.2006., 17:12
Sad ja kazem dalekovod, ti kazes rovove....Koapli su rupe u koje se stavljao eksploziv da bi se pravio dalekovod, nemoras meni vjerovat, mozes njih pitati.

Sta ti znas o zatvoru u Vojnicu...Mozda za onih 4 splitskih gardista sto su iz Cerovca krenuli prema Vojnicu umjesto KLC:zubo: i naletili na barikadu.

A ti milicajci u Gornjem Budackom su upozoreni da radi straha srpskog stanovnistva ne idu dalje od pumpe, pogotovo ne tako naoruzani. Sto KLC milicija nije nikada ni radila. Ali bilo kako bilo sta se desilo 21.09.1991 je vise nego dovoljno da se njih 4 ni ne spomenu vise.

A sad se sjetih tog na kamenskom sto je ostao bes jednog uha (ne obadva) nije mu odsjeceno nego otkinuto nakon sto je upucao vojnika JNA koja je u to doba jos uvjek bila legitimna OS, na tim prostorima. Poslje toga je zapaljen u svom sjeniku. Posto nije bio u uniformi, a nosio oruzje.....znas vec za zenevsku

Ber
07.10.2006., 17:47
A sad se sjetih tog na kamenskom sto je ostao bes jednog uha (ne obadva) nije mu odsjeceno nego otkinuto nakon sto je upucao vojnika JNA koja je u to doba jos uvjek bila legitimna OS, na tim prostorima. Poslje toga je zapaljen u svom sjeniku. Posto nije bio u uniformi, a nosio oruzje.....znas vec za zenevsku
Kako ti to trivijalno objasniš. Po srpski. Valjda shvaćaš zašto vas nitko ni ne žali.

Karlovcanin
07.10.2006., 17:50
Kako ti to trivijalno objasniš. Po srpski. Valjda shvaćaš zašto vas nitko ni ne žali.

Trivijalno je opisan i decko od 20 i neku sto je poginuo od njegove ruke, zar ne.

McAucliffe
07.10.2006., 18:00
Nije bio stojadin nego Opel Corsa;), ali vjerujem da si to vec znao...sad cu ti odgovoriti na druge stvari.
Bio je stojadin...nemogu postati sliku,ali uskoro hoću...
A evo zašto je bio stojadin...ubijeni su u autu sa policijskim oznakama...e sda vas ja pitam,kada ste u Jugi vidjeli Opel Corsu sa oilicijskim ili milicijskim slovima na sebi...onako malu plavu...?!

McAucliffe
07.10.2006., 18:02
Tkoga zanima može ju povećati...karlovčanin ti ju isto povećaj i reci mi,ali iskreno jel to kafić u gornjem budačkom?!Već mi je dosta da balavci pljuju po meni,ratu i prijateljima koji sam izgubio...

McAucliffe
07.10.2006., 18:05
Onda,čekam...
I da podigni si knjigu Neispričane priče...karlovčanka ju je napisala...
Tamo ti sve piše,da je ne iznosim imena po forumu...
I svatko koga zanima,pa neka vidi čija je istina točna,moja ili njegova...svaka priča je potkrijepljena slikama...

Karlovcanin
07.10.2006., 18:06
Bilo je Opela Corsi nekoliko u SUP/MUP Karlovac i da sve sa natpisima,sad tek vidim koliko si upucen.:s

McAucliffe
07.10.2006., 18:09
Sad ja kazem dalekovod, ti kazes rovove....Koapli su rupe u koje se stavljao eksploziv da bi se pravio dalekovod, nemoras meni vjerovat, mozes njih pitati.

Sta ti znas o zatvoru u Vojnicu...Mozda za onih 4 splitskih gardista sto su iz Cerovca krenuli prema Vojnicu umjesto KLC:zubo: i naletili na barikadu.

A ti milicajci u Gornjem Budackom su upozoreni da radi straha srpskog stanovnistva ne idu dalje od pumpe, pogotovo ne tako naoruzani. Sto KLC milicija nije nikada ni radila. Ali bilo kako bilo sta se desilo 21.09.1991 je vise nego dovoljno da se njih 4 ni ne spomenu vise.

Što je sa Podvožićem?Znam što sam vidio kada sam ušao u podrum!to neću nikada zaboraviti...
Što je da dedom koji je na Kamenskom koji je ubijen u dvorištu metkom u glavu samo zato jer nije htio napustiti vlastitu kuću?Nisi mi objasnio mrtvaca nasred Karlovca...meni to netrebaš,ali objasni to drugim Hrvatima koji nisu iz Ka i neznaju što se događalo...

McAucliffe
07.10.2006., 18:12
Bilo je Opela Corsi nekoliko u SUP/MUP Karlovac i da sve sa natpisima,sad tek vidim koliko si upucen.:s
Pitam te ponovno,koji je auto na slici?Ili da postam i zadnje sjedalo toga auta?!Krv i rupe od metaka se lijepo vidi!A vidi se i kako je sjedalo auta veliko,nema šanse da je od Corse...
Ne prihvaćaš ni sliku kao dokaz!
Reci mi,koj je auto na slici,oni su ubijeni u službenom policijskom vozili,a corsa u jugi nikada nije bila pobarbana u plavo sa natpisom milicija ili policija...
Jel to kuća u gornjem budačkom?
Nemoj se izmotavati...

Karlovcanin
07.10.2006., 18:58
Stvarno oprosti ali na toj se slici nista ne vidi, ako imas bolje slobodno okaci, a za Corse se raspitaj.

Karlovcanin
07.10.2006., 19:10
Oprosti jos jednom u pravu si ubijeni su u Zastavi 101, a Corsa je krenula na uvidjaj.
i dalje tvrdim da je MUP u to vreme imao Corse, ali ti si u pravu ovi su likvidiranu u 101

McAucliffe
08.10.2006., 00:40
Nemogu staviti bolju sliku zbog kompresije slike...dopušta mi samo 9kb...
Znam kako su ubijeni,rekao sam ti da sam vidio auto...
A priča sa Corsama je druga stvar...
Oni su išli u ophodnju,ali najvažnije je da je na njih pucano dok su se okretali i htjeli vratiti van...znaš da je ubojstva preživio jedan od njih četvorice?Tako da dobro znam što se događalo...
Ako on laže,onda lažem i ja...
<a sliku sejvaj na komp i onda ju sam povećaj u nekom programu za gledanje fotki,tako ćeš vidjeti da se vide farovi i ravna maska stojadina...

McAucliffe
08.10.2006., 01:26
1991.godina
04.02.1991. Srbi održali miting istine na Autobusnom kolodvoru i Vunskom polju

26.03.1991. Srpska manjina u Kordunu proglašava neovisnost

31.03.1991. "Krvavi Uskrs" na Plitvicama - poginuo Josip Jović

27.06.1991. U noćnim satima stiže zapovijed za ustrojavanje 110. brigade ZNG

28.06.1991. Ustrojavanje bojne ZNG u Karlovcu od 208 osoba, to je jezgra 110. br. ZNG. Sekretarijat za Narodnu obranu Karlovca uputio je 200 mobilizacijskih poziva za prve postrojbe ZNG. Mobilizacijska zborišta bila su na Dubovcu i Mahičnom, a zatim se razmještaju u DVD Hrnetić - Novaki, Mahično i Tuškani

09.07.1991. Oficiri JNA Boro Ercegović, Vojin Karamarković, Drago Dragić dijele pozive po Krnjaku, Lasinji, Tušiloviću, Sjeničaku i pozivaju rezerviste u vojarnu Logorište

13.07.1991. Pukovnik Svetozar Marjanović, dao je "kasarni Robert Domani" u Luščiću, postaviti topove i mitraljeska gnijezda čije su cijevi bile uperene prema gradu.
16.07.1991. Napadnuto je Topusko pri čemu je ranjeno 7 pripadnika ZNG
U noći 17. - 18.07. pucalo se u Krnjaku, a 4 maskirne osobe presreću pričuvne policajce.

29.07.1991. Policijska stanica Vrginmost izdvaja se iz sastava MUP RH i uključuje se u tzv. Miliciju SAO Krajine, nad Karlovcem u nekoliko navrata nadlijeću zrakoplovi JNA..Zaključak je da se na regiji Karlovac može okupiti i naoružati oko 3.000 ljudi.

30.07.1991. Policijska stanica Vojnić izdvaja se iz sastava MUP RH i uključuje se u tzv. Miliciju SAO Krajine.

31.07.1991. Izdana zapovijed o zauzimanju položaja u Lasinji - pripadnici 1/110 br.

04.08.1991. Pobunjeni Srbi napali policijsku patrolu kod Budačke Rijeke. Poginuli: imena namjerno izostavljena, teško ranjen #. Napadači su bili u maskirnim odijelima s oznakama SAO Krajine.

06.08.1991. U 03,15 od eksplozije u naselju Grabrik demoliran kafić "Papiga", a u 03.20 oštećen kafić "Gradska straža". U noćnim satima uništen kiosk "Borba" na Baniji. Minobacačima neprijatelj napada Lasinju i Saborsko.

21.30 napadnuta policijska ophodnja na Slunjskim brdima.

08.08.1991. Neprijatelj iz automatskog oružja djelovao po Topuskom, a MB po Lasinji.

11.08.1991.
05.00 sati napad na Topusko.
Na Sajevcu (naselje u Turnju) posljednjih dana uhićeno 10 osoba srpske nacionalnosti koji su imali ilegalno oružje. Za njih je odmah urgirao puk. Svetozar Marjanović

14.08.1991. Napad na Topusko, poginuli gardisti

15.08.1991. Kod Slunja u s. Tržiću napadnuta policijska ophodnja pri čemu je ranjen policajac.

18.08.1991. Paljba srpskih paravojnih formacija na Slunjskim brdima

19.08.1991. Napad na Topusko, poginuli gardisti, dvoje gardista ranjeno.
U Kamenici poginuo
Mučki ubijen # kod mosta na Dunavu, dan nakon što je odslužio vojni rok u JNA.

22.08.1991. U Topuskom smrtno stradao gardist iz Karlovca, a dvoje gardista ranjeno. Topusko u okruženju.

23.08.1991. Napadi na Topusko ne jenjavaju, poginuo gardist#

25.08.1991. Lasinju napali pobunjeni Srbi iz s.Prkos, smrtno stradao gardist

30.08.1991. Iz pravca T.Korenice i Knina napadnuta policijska postaja u Plitvicama. .

01.09.1991. Iz Kozinca, Gazibara, Končalovića i Kosijerskog sela napadnut Barilović. Napadi neprijatelja na Saborsko i Vaganac.
Teške borbe oko Viduševca, Gređana i Ponikvara, poginuo gardist, a ranjeni #,#

03.09.1991. Zapovijed o zaposjedanju Slunjskih brda, te s.Miljuša, mostova na r.Korani i Mrežnici pripadnicima 110. br. ZNG

08.09.1991. Srpski pobunjenici iz pravca T.Korenice napadaju MB s.Vaganac, nakon intervencije JNA granatiranje prestalo.
Na sjednici KŠ zaključeno da bi se trebalo u Karlovac vratiti postrojba 110. br. ZNG iz Lasinje, budući da Slunjska brda pokriva 16 gardista i 27 pričuvnih policajaca s ophodnjama.

11.09.1991. U borbama oko Topuskog poginuli pričuvni policajac i gardist

Na širem području Karlovca ima oko 6.000 naoružanih pripadnika JNA i pobunjenih Srba, dok je organizirano oko 1.400 hrvatskih branitelja.
Miniran frizerski salon "Nina" u Karlovcu.

13.09.1991. Pripadnici ZNG na prostorima Slunjskih brda djelovali iz pješačkom naoružanja te oštetili helikopter JNA. Zarobljen general Aksentijević.

15.09.1991.
Iz Topuskog se povukle snage ZNG i MUP-a.
Pregovori u Logorištu.

17.09.1991.Osvojene vojarne na Ilovcu i "Milan Čakširan" na Kupi i "Tičarnica". Pukovnik Marjanović prijeti djelovanjem po gradu ukoliko ZNG ne deblokira vojarne.

21.09.1991. Do sada u gradu su bile osvojene samo tri manje vojarne.
Iz vojarne Mekušje JNA upućuje tenkove prema gradu ali im ZNG zaprečuje put. Zarobljeno je 30 neprijateljskih vojnika.
Na Koranskom mostu vatreni okršaj naoružanih rezervista i specijalne jedinice MUP-a - 13 rezervista JNA izgubilo život.

23.09.1991. Nastava u školama je u prekidu, a pojedina poduzeća ne rade.
Najstrože zabranjene bilo kakve provokacije na jedinice JNA posebno Logorište i Kamensko.

26.09.1991. Po nekim podacima u periodu od 15.09. do danas prebjeglo oko 127 vojnika iz JNA.

29.09.1991.Grad se granatira danonoćno, a opća opasnost ne prestaje.
Prosuđuje se da je 12.000 Srba napustilo grad.

04.10.1991. Započeo opći napad JNA na Karlovac i okolicu.
U Medicinski centar dovezeno je 24 ranjenih i nekoliko poginulih građana.
Na snazi odluka o zamračenju prvog stupnja.
Pobunjeni Srbi snajperima djeluju po građanima Karlovca.

05.10.1991. Neprijatelj i dalje žestoko napada položaje branitelja na prilazima Karlovca. Osvojena vojarna "Ivo Lola Ribar" ( sada Veleučilište).

06.10.1991. Od posljedica granatiranja Karlovca u bolnici zbrinuto 132 ranjene i 11 mrtvih osoba.

Oko 11.00 sati postrojbe MUP-a napustile Slunjska brda i Turanj, nešto kasnije položaje napuštaju postrojbe ZNG. Pripadnici TO i NZ povlače se predvečer.

07.10.1991. Neprijatelj intenzivno djeluje po Rečici i Turnju.
Od 04.10. do sada ukupno ranjeno 174 osobe, a broj poginulih se popeo na 28 osoba.
Napad na vojarnu "Robert Domani" na Luščiću.

08.10.1991.
Na grad je ispaljeno preko 3.000 projektila zbog čega je učinjena velika materijalna šteta.
Sela na desnoj obali Kupe, od Kamenskog i dalje, u plamenu.

09.10.1991.
S današnjim danom registrirano 36 mrtvih osoba od čega čak 22 civila.

Iz Kamenskog dopremljena i posljednji postradali žitelj.

17.10.1991. Tijekom noći neprijatelj napadao rubne dijelove grada. S tri granate pogođena bolnica na Švarči.

18.10.1991. Započelo ustrojavanje 129. br. HV.
16.00 opći napad na grad.Paljba se otvara po Turnju, Mostanju, Rakovcu te po cijelom gradu. Prosudba da je neprijatelj ispalio preko stotinu mina iz MB i pedesetak topničkih granata.
Do sada 73 mrtva i 207 ranjene osobe.

19.10.1991. U ranim jutarnjim satima izvršen protuudar na pravcu Turanj -Goljaki. Naše snage izbile su na rajon Goljaki, u tom protunapadu naše snage imale su 13 ranjenih.

21.10.1991. Neprijatelj krši primirje i topnički napada južno predgrađe Karlovca.

22.10.1991.Tijekom noći od granata poginule 4 osobe a 7 ranjeno.
23.10.1991. Počela mobilizacija 129. br. HV
Jedinice JNA u "Logorištu" vrše pripreme za nasilan izlaz iz vojarne.
Ponovo pogođena bolnica s 4 projektila.

24.10.1991. Neprijatelj i dalje krši primirje. Pogođena bolnica na Švarči - III kat, dječji odjel.Neprijatelj iz VBR-a djeluje po Švarči.

30.10.1991. Iz vojarni s Kamenskog i Logorišta napadnuti Turanj i Švarča.

01.11.1991. "Svi sveti" - u Rečici teroristi gađali pogrebnu povorku.

04.11.1991.
Ponovo pogođena bolnica.
Proboj neprijateljskih tenkova iz "Logorišta". Uništeno 8 tenkova, dio vojnika zarobljeno. Prigodom proboja oštećeno 300 kuća, poginulo 15 civila a preko 100 ranjenih. Kao nestale osobe vode se #, # i #, #, # i #, # i #svi iz Belajskih Poljica.-evo primjeraPredala se vojno skladište "Jamadol".

Za odmazdu JNA divljački napalo grad, 7 osoba je poginulo , a ranjeno je 26.

08.11.1991. Neprijateljsko zrakoplovstvo raketiralo objekt Industrogradnje u Draganiću, poginulo 19 branitelja.

23.11.1991. Topnički napad na grad, 22 osobe ranjene 2 civila poginulo.

10.12.1991. Turanj - pokušaj razmjene otetih i zarobljenih Hrvata s neprijateljski vojnicima iz Kamenskog. Nije održana zbog napada na hrvatskog vojnika

13.12.1991. Jaki topnički napad na grad, poginula jedna osoba, 3 je ranjeno.

28.12.1991. Već sedmi dan traju neprekidni napad na grad i njegovu okolicu.Na Švarči ponovo pogođena bolnica, vrtić i škola. Jedna osoba poginula 16 ranjeno.

od 22. do 28.12. 10 ljudi izgubilo živote od granatiranja, ima i dosta ranjenih.

30.12.1991. Zračna i opća opasnost u Karlovcu i Dugoj Resi. Zrakoplovi raketirali južnu industrijsku zonu u Maloj Švarči. Od topničko-raketnog napada na grad poginule 3 osobe, a ima i više ranjenih.

Evo ti točnih datuma i događaja,svako # označava jednu osobu...imena su namjerno izbačena jer su neki od njih bili moji prijatelji i iz poštovanja nasprem njih ne želim njihova imena povlačiti po forumu...

4,05%
08.10.2006., 09:49
1991.godina
04.02.1991. Srbi održali miting istine na Autobusnom kolodvoru i Vunskom polju ...
Nisu valjda trebali mitinge laži?
26.03.1991. Srpska manjina u Kordunu proglašava neovisnost ...
Nije neovistnost nego autonomiju KULTURNU.
31.03.1991. "Krvavi Uskrs" na Plitvicama - poginuo Josip Jović
...
Znači prvi poginuli i puškaranje tek onda kada je Tuđman poslao specijalce na Srbe?

alst
08.10.2006., 10:14
Nisu valjda trebali mitinge laži?

Nije neovistnost nego autonomiju KULTURNU.

Znači prvi poginuli i puškaranje tek onda kada je Tuđman poslao specijalce na Srbe?

Ah evo nam vlasnika istine, čovjeka koji jedini zna pravu i dobro skrivanu istinu o ratu u Hrvatskoj, a ta je da Srbi nizašta nisu krivi, i naravno obaveznog dekora svake rasprave u kojoj se govori o srpskim zločinima

Majstore, bilo bi ti pametnije da šutiš i pokriješ se ušima. Za širenje četničke propagande zna past i ban

4,05%
08.10.2006., 10:30
Ah evo nam vlasnika istine, čovjeka koji jedini zna pravu i dobro skrivanu istinu o ratu u Hrvatskoj, a ta je da Srbi nizašta nisu krivi, i naravno obaveznog dekora svake rasprave u kojoj se govori o srpskim zločinima

Majstore, bilo bi ti pametnije da šutiš i pokriješ se ušima. Za širenje četničke propagande zna past i ban
pogledaj hronologiju i vidjet ćeš o čemu govorim.
Osim toga u svom statutu sao krajina je imala odrednicu po kojoj je to kulturna srpska autonomija u okviru Hrvatske.

Crotoxin
08.10.2006., 11:30
Osim toga u svom statutu sao krajina je imala odrednicu po kojoj je to kulturna srpska autonomija u okviru Hrvatske.
Jaka ti je ta kulturna autonomija kada su ubijani i protjerivani civili iz tzv.RSK.
Uništavane kuće i crkve.Čudna ta kulturna autonomija.
I još kažeš u sklopu Hrvatske?:rofl: :rofl:

alst
08.10.2006., 15:17

Ono što ti govoriš i na što ti se mogu svesti svi postovi je da Srbi nisu krivi za ništa a i ako za nešto ipak jesu onda je kriv Tuđman. I miniraš i spamaš na apsolutno svim topicima na kojima se govori o srpskim zločinima. Eto, to je tvoja "hronologija", ne znam samo što onda tražiš na hrvatskom forumu, ja ne pišem po srpskim forumima nit mi to pada na pamet

McAucliffe
08.10.2006., 22:46
4,05%...na mitinzima se pričalo o "srpskoj zemlji odavjeka,o ustašama,o koljačima srpske djece"...gdje se to događalo u Hrvatskoj 1990.g?!
Zaboravljaš da su specijalci išli na Plitvice suprostaviti se specijalcima...među njima je bila i moja jedinica SJP Grom Karlovac...pa pogodi gdje sam ja bio...
I slušao sam naređenja iz prve ruke...nije bilo ubij,pucaj ili slično...
Bilo je bez provokacija treba pokušati uspostaviti red i vratiti odmetnutu postaju u hrvatske ruke...
Uporno mi pokušavš prodati priču o cvikima na Plitvicama...kada je krenulo puškaranje iz zasjede i kada je eksplodirala prva SRPSKA zolja u koloni koja se mirno VOZILA,nije mi bilo jasno zašto pucaju po nama...
i da prva žrtva je Jospi Jović...pokoj mu duši...

alst
09.10.2006., 00:13
4,05%...na mitinzima se pričalo o "srpskoj zemlji odavjeka,o ustašama,o koljačima srpske djece"...gdje se to događalo u Hrvatskoj 1990.g?!
Zaboravljaš da su specijalci išli na Plitvice suprostaviti se specijalcima...među njima je bila i moja jedinica SJP Grom Karlovac...pa pogodi gdje sam ja bio...
I slušao sam naređenja iz prve ruke...nije bilo ubij,pucaj ili slično...
Bilo je bez provokacija treba pokušati uspostaviti red i vratiti odmetnutu postaju u hrvatske ruke...
Uporno mi pokušavš prodati priču o cvikima na Plitvicama...kada je krenulo puškaranje iz zasjede i kada je eksplodirala prva SRPSKA zolja u koloni koja se mirno VOZILA,nije mi bilo jasno zašto pucaju po nama...
i da prva žrtva je Jospi Jović...pokoj mu duši...

Svaka čast ali pričaš s autističnim tipom koji ima sveti zadatak da Srbe brani od svake odgovornosti. Rasprava s takvima je uzaludna

Karlovcanin
09.10.2006., 03:36
Nemogu staviti bolju sliku zbog kompresije slike...dopušta mi samo 9kb...
Znam kako su ubijeni,rekao sam ti da sam vidio auto...
A priča sa Corsama je druga stvar...
Oni su išli u ophodnju,ali najvažnije je da je na njih pucano dok su se okretali i htjeli vratiti van...znaš da je ubojstva preživio jedan od njih četvorice?Tako da dobro znam što se događalo...
Ako on laže,onda lažem i ja...
<a sliku sejvaj na komp i onda ju sam povećaj u nekom programu za gledanje fotki,tako ćeš vidjeti da se vide farovi i ravna maska stojadina...

Ja sam mislio da smo o tome zavrsili, bio je stojadin.OK. I sta ti jos prica Nikola, a budi uvjeren da on o svemu tome vrlo malo zna(mislim, sta, kako, zasto, sta je to izazvalo)...U jednom trenutku sjedi u autu u drugom se grci pod kisom metaka.

A za ovog lika sto ostavlja gore hronologiju, ta hronologija je toliko pojednostavljena i toliko jednostrana da se nemoze uzeti za ozbiljno.
Izostavili su sta se recimo desilo poslje tog napada na policajce koji su bili gdje su bili.
Niti ti niti bilo ko drugi nije htjeo da komentarise sta se desilo 21.09.1991 i sto je direktno izazvalo napad na KLC 03.10.1991, kada ste zakrcili auto cestu bjezecu u Sloveniju:rofl: siguran sam da se sjecas toga.

Sve sto ti ja hocu reci je da kao Srbin nisam imao nikakvih problema sa samostalnom Hrvatskom sve dok se moja prava postuju kao i prava svakog drugoj u toj drzavi, masovnim otkazima, miniranjem, kuca i kafica, obiljezavanjem stanova.....primanjem U Specijalce nekih sumnjivih tipova/kriminalaca i probisvjeta i slicnih koji su bili nabrijani da zavrse sto su im dede poceli 60 godina ranije...vidilo se da to nece ici tako.
Ljudi su se povukli u sela ili je bjezao ko je imao gdje, ni to nije bilo dovoljno nego se je non stop bacalo ulje na vatru, da bi se poceo rat i da bi se moglo zavrsiti ono sto je poceto davno NDH, ali bez Srba.

Karlovcanin
09.10.2006., 03:38
A ti nemas ni pojma koliko dizes rep nekom tipu u Budackom, sto onu prcvarnicu zoves kaficem:)

zzzzzz
09.10.2006., 07:37
Sve sto ti ja hocu reci je da kao Srbin nisam imao nikakvih problema sa samostalnom Hrvatskom sve dok se moja prava postuju kao i prava svakog drugoj u toj drzavi, masovnim otkazima, miniranjem, kuca i kafica, obiljezavanjem stanova.....primanjem U Specijalce nekih sumnjivih tipova/kriminalaca i probisvjeta i slicnih koji su bili nabrijani da zavrse sto su im dede poceli 60 godina ranije...vidilo se da to nece ici tako.
Ljudi su se povukli u sela ili je bjezao ko je imao gdje, ni to nije bilo dovoljno nego se je non stop bacalo ulje na vatru, da bi se poceo rat i da bi se moglo zavrsiti ono sto je poceto davno NDH, ali bez Srba.

E moj srbine, povukli ste se vi u sela da bi mogli topovima gađati gradove.
Nisi ti srbin ti si četnik, i to je velika razlika za mene. Puno srba se je ponijelo ljudski i časno i ti s njima nemaš ništa zajedničko.

McAucliffe
09.10.2006., 08:27
Ja sam mislio da smo o tome zavrsili, bio je stojadin.OK. I sta ti jos prica Nikola, a budi uvjeren da on o svemu tome vrlo malo zna(mislim, sta, kako, zasto, sta je to izazvalo)...U jednom trenutku sjedi u autu u drugom se grci pod kisom metaka.

A za ovog lika sto ostavlja gore hronologiju, ta hronologija je toliko pojednostavljena i toliko jednostrana da se nemoze uzeti za ozbiljno.
Izostavili su sta se recimo desilo poslje tog napada na policajce koji su bili gdje su bili.
Niti ti niti bilo ko drugi nije htjeo da komentarise sta se desilo 21.09.1991 i sto je direktno izazvalo napad na KLC 03.10.1991, kada ste zakrcili auto cestu bjezecu u Sloveniju:rofl: siguran sam da se sjecas toga.

Pa završili smo sa Budačkim...a kronologija je pojednostavlejna jer dozvoljava se samo 10 000 znakova...inače bih ju stavio čitavu...a ako se ne varam,napad na Koranskom mostu sam spomenu...i opet točno neznaš što se dogodilo...kao ni ja...a koliko pratim suđenje neznaju ni srbi koje su pozvali kao svejdoke optužbe...tako da je to sve dosta mutno...
A ja se ne sijećam da sam ikada bježao u SLO,jedino se sijećam povlačenja iz Lasinje i sa Slunjskih brda...
A kronologiju sam naveo da se vide civilne žrtve Karlovca,za koje si ti uporno tvrdio da ne postoje...

Karlovcanin
09.10.2006., 15:45
Naravno da postoje, ali ne onako niti onoliko koliko svi sada pricaju...A ti si kazes nekispecijalac>LOL<
Koju si ti to obuku prosao da bi postao specijalac ZNG. Isto kazes kako ste na plitvicama bili suoceni sa specijalcima...Pa da to su specijalciotprilike isto koliko i ti.
Ima da se nadje video na netu saka krezubih djedova sa lovackim naoruzanjem, prosjek godina 55.:rofl:

PIH Specijalac.:rolleyes:

McAucliffe
09.10.2006., 17:56
Naravno da postoje, ali ne onako niti onoliko koliko svi sada pricaju...A ti si kazes nekispecijalac>LOL<
Koju si ti to obuku prosao da bi postao specijalac ZNG. Isto kazes kako ste na plitvicama bili suoceni sa specijalcima...Pa da to su specijalciotprilike isto koliko i ti.
Ima da se nadje video na netu saka krezubih djedova sa lovackim naoruzanjem, prosjek godina 55.:rofl:

PIH Specijalac.:rolleyes:
Ja nisam rekao da sam bio specijalac ZNG-a...čitaj malo što piše...ZNG nije imao specijalne odrede,barem ne koliko je meni poznato...
sredinom prvog mjeseca 1991.g. sam se prijavio u ZNG,a kada se spremala organizacija specijalne policije pitao me je jedan cijenjeni gospodin,sada brigadir u mirovini (mislim da znaš o kome se radi) jel bih htio ići na obuku za pripadnika specijalne policije...pošto se zna odmalena sa ojima znao je da sam aktivno trenirao borilačku vještinu i da sam odmalena zaljubljen u oružje...i dan danas idem po 2 puta tjedno u streljanu...tako da sam dospio u SJP Grom...početkom 3. mjeseca...obuka se prolazila po ubrzanom ečaju i trajala je oko 2 tjedna...kasnije sam išao na obuku u sjedište Alfi u ZG
Toliko o specijalcima ZNG-a...vidim da baš i neznaš previše o karlovačkim postrojbama...
Jedino je 110. imala interventi vod,ostali su bili "normalni" branitelji...
Ja nisam rekao da smo bili suočeni sa specijalcima,izvrćeš moje riječi...rekao sam samo da je obavijest bila da su postaju zauzeli odmetnuti srbi zajedno sa milicijom (njihovim specijalcima)...a kada se počelo pucati baš i nisam ispitivao okolo one koji su pucali u koji rod vojske spadaju...ili policije...
Neznam koga ćeš ti uvjeriti da je Hadžić vodio skupinu krezubih staraca...?!Odakle tim starcima RPG naoružanje?!Moj deda nema na tavanu zolje i slično naoružanje iz porodice raketnih bacača...
a civilne žrtve sam naveo zato jer si ti uporno tvrdio da je u KA bilo ubijeno sam par civila...pa liepo odi po kronologiji i zbrajaj...ima ih malo više od par...jedino ako si mislio par desetaka...
I sa kronologijom ti je pala u vodu i fora o zatvoru u Vojniću,pa dio o Kamenskom i slično...
A u kojoj si ti jedinici sao krajne bio?Da nisi ti od onih koji su se predali '95.g. nakon što je krenulo na Turnju?Daj me ono odsjeti dokle ste bježali prije nego ste bacili oružje?

McAucliffe
09.10.2006., 18:05

Nje se grčio u autu pod kišom metaka,nego je bio izvan auta,tako je i pronađen...vidiš,opet imaš krive podatke...
A što se tiče miniranja kuća i svega bojim se da su sa time prvi započeli srbi...pogotovo sa crkvama...
I niste bježali...sjećam se scene kada je tip tovario stvari u auto govoreći kako se on i njegovi vraćaju za 5 dana na tenkovima i da ćemo onda vidjeti tko su gazde i što srbi rade ustašama...i nitko ga nije dirao...otišao je slobodnom voljom...iz samog centra grada...
Zanimljivo je što pričaš o miniranjima kafića...i to se spominje u kronologiji,ali sam izostavio...u Ka je na početku rata otišlo u zrak jedno 10-tak kafića (nisu svi bili srušeni,neki samo oštećeni ili zapaljeni)...svi vlasnici Hrvati...
Ja ne kažem da nije bilo miniranja kuća ili protjerivanja,ali ne u toj mjeri kao što ti želiš prikazati...a što je najvažnije zaboravili si da ste se vi za vrijeme juge bavili otkazima i sličnim...Hrvat je jako rijetko mogao biti na visokoj poziciji...suci,inspektori,direktori...oficiri...s ve mahom srbi
A kako smo mi to nadolijevali ulje na vatru...?!Pa većina incidenata je započela srpska strana...i sve većinom iz zasjede...Budački,Plitvice...
I AKO SRBI NISU IMALI NIKAKVIH PROBLEMA SA SLOBODNOM HR,ZAŠTO SU SE ONDA JOŠ 1990.G. ORGANIZIRALI MITINZI ISTINE PO ČITAVOJ HR?Zašto je Šešelj pričao o Hr kao o srpskoj zemlji odauvijek?Kada je započela balvan revolucija u Kninu i okolici?Zašto sve to ako ste toliko bili za nezavisnu HR?!
I nemoj mi sada o napadima jer u vremena mitinga i balvana nije još došlo do nikakvih sukoba...nitko nije počeo sa puškaranjem,ni srbi ni Hrvati...tako da ti ne prolazi teza sa ugroženoću...
04.02.1991. Srbi održali miting istine na Autobusnom kolodvoru i Vunskom polju...i nitko im nije učinio ništa nažalost...čemu to ako ste bili za nezavisnu HR?

McAucliffe
09.10.2006., 18:24
Jesi sretan što je gorila hrvatska zastava u hrvatskom Karlovcu?!
Samo mi nemoj pričati o strahovim od nas Hrvata...u državi koja vam je vratila kuće,obnovila većinu porušenog,koja vam isplaćuje penzije (pošteno zarađene dodouše) iako živite u srbiji vi se ne bojite paliti zastavu!!!
Ali glavno da prodaješ fore sa strahom...sve se bojim da će opet vrijediti ona:hrvatska puška na hrvatskom ramenu...nedaj bože,ali kako je krenulo...

alst
09.10.2006., 18:49
Jesi sretan što je gorila hrvatska zastava u hrvatskom Karlovcu?!
Samo mi nemoj pričati o strahovim od nas Hrvata...u državi koja vam je vratila kuće,obnovila većinu porušenog,koja vam isplaćuje penzije (pošteno zarađene dodouše) iako živite u srbiji vi se ne bojite paliti zastavu!!!
Ali glavno da prodaješ fore sa strahom...sve se bojim da će opet vrijediti ona:hrvatska puška na hrvatskom ramenu...nedaj bože,ali kako je krenulo...

Ništa zato kad strah bude prevelik a broj Srba dovoljan bit će opet pobune. A naravno, kad se opet popuši bit će opet cmizdrenja, jebena je stvar taj strah ;)

Pištolj doktor
09.10.2006., 23:24
Moram priznat, vrlo zanimljiva rasprava. Ajde sad da cujemo Karlovcanina iako, mislim, da ga McAucliffe prilicno kulturno pere. Nego, McAucliffe, ti si zavrsio u Americi, ako sam dobro shvatio. Kako to?

McAucliffe
10.10.2006., 00:07
Moram priznat, vrlo zanimljiva rasprava. Ajde sad da cujemo Karlovcanina iako, mislim, da ga McAucliffe prilicno kulturno pere. Nego, McAucliffe, ti si zavrsio u Americi, ako sam dobro shvatio. Kako to?
Nisam u Švicarskoj,starci su mi se još 1970.g odselili...ja sam došao slaviti Novu 1991.g. sa starim prijateljima u HR kod bake i dede u Karlovac i na kraju sam ostao u ratu...pa sam završio fax i vratio se natrag...
Pa perem ga zato jer sam bio većinom na prvoj liniji,a on se koristi podacima koje je načuo negdje ili vidio na TV-u...a to se podosta razlikuje od stvarne slike na terenu....

Pištolj doktor
10.10.2006., 01:41
Nisam u Švicarskoj,starci su mi se još 1970.g odselili...ja sam došao slaviti Novu 1991.g. sa starim prijateljima u HR kod bake i dede u Karlovac i na kraju sam ostao u ratu...pa sam završio fax i vratio se natrag...
Pa perem ga zato jer sam bio većinom na prvoj liniji,a on se koristi podacima koje je načuo negdje ili vidio na TV-u...a to se podosta razlikuje od stvarne slike na terenu....

Jebiga, nesto sam krivo pohvatao. Kad kazes da si ostao u ratu...znam jednog decka kojeg je stari najebo da iz Austrije ide branit domovinu, a on konj od 50 godina je onaniro dok mu je 20-godisnji sin poginuo u ratu, a da bi on sada uzimo njegovu penziju. To je samo mala digresija i nema veze ni sa temom ni sa nicim. Podsjetilo me to sto si i ti iz dijaspore. Sto se tice Karlovcanina, mislim si da je mozda stvarno ucestvovao u borbama, ali naravno, sa druge strane, pa mi je bilo zanimljivo opovrgavanje nekih njegovih idiotskih teza o sukobima na tom podrucju u to vrijeme. Ti si to vrlo fino i kulturno rasvjetljavao na sto on nema muda reci iskreno: tako je bilo, zao mi je. Ja sam, inace, vrlo osjetljiv na nase ljude koji na isti takav nacin pokusavaju relativizirati negativne stvari koje su se dogadjale sa nase strane. Ovakvim dijalogom se puno elegantnije mogu zapusiti usta smradovima sa bilo koje strane negoli primitivnom plemenskom retorikom...
Pozdrav...

starina
10.10.2006., 07:36
Živimo u državi koja je nastala raspadom prethodne države. Pa ako ćemo objektivno suditi moramo reći da je poslije 2. svjetskog rata prijetila katastrofana borba i rat na nprostorima bivše Jugoslavije , ali drug Tito je spriječio katastrofu sve je dobro bilo dok je bilo druga Tite, a kad je on umro došlo je opet do rata.

Jer USTAŠE su zajedno sa Hitlerom činili strahovite zločine i u koncentaracijskim logorima pobili preko 6 000 000 ljudi po cijeloj evropi. To je prva činjenica koju moramo uzeti u obzir kad razgovaramo o tome tko je kome šta skrivio. Ja ne opravdavam ni jedan zločin, ali nacionalisti tu činjenicu uporno zanemaruju.

Narodi bivše jugoslavije su odgajani u duhu bratstva i jedinstva. Nemože mi nitko reći da bratsvo i jedinstvo nije postojalo ili da je bilo ovako ili onako. Bratsvo i jedinstvo je bilo zakon.

Odjednom su se pojavili ljudi koji su jednostavno zanemarili te činjenice i rekli mi smo ustaše. U svijesti j
Jugoslavenski odgajanih pojedinaca to je značilo da su došli največi zločinci na svijetu i normalno je da su se pojavili ljudi koji su s
ustali protiv ZLOČINA koji se dogodio u drugom svjetskom ratu. Posljedice su bile teške, ali nemože se samo tako govoriti o zločinima. Jer i zločinci imaju svoja prava.

Mi , da bi bili pravedni i da bi nas netko p
ozbiljno shvatio moramo prvo biti protiv svakog zločina a tek onda ćemo moći suditi drugima.

A to znači da nije dostojan da meni priča o zločinima onaj koji tvrdi da je ustaša. Koji ne želi čuti ni riječ o Jasenovcu, Hitleru i Paveliču i rasnim zakonima itd.

Zato jer to nije pošteno. Jer neki su u Osijeku, Zagrebu itd, ubijali ljude koji nisu ništa krivi, a danas ih vi koji lajete proglašavate herojima. Da su naši generali bili protiv zločina, na našoj strani zločina nebi bilo. Onda bi mi mogli suditi drugima, zato nam ni svijet ne vjeruje.

W&S
10.10.2006., 10:24
Živimo u državi koja je nastala raspadom prethodne države. Pa ako ćemo objektivno suditi moramo reći da je poslije 2. svjetskog rata prijetila katastrofana borba i rat na nprostorima bivše Jugoslavije , ali drug Tito je spriječio katastrofu sve je dobro bilo dok je bilo druga Tite, a kad je on umro došlo je opet do rata.

Jer USTAŠE su zajedno sa Hitlerom činili strahovite zločine i u koncentaracijskim logorima pobili preko 6 000 000 ljudi po cijeloj evropi. To je prva činjenica koju moramo uzeti u obzir kad razgovaramo o tome tko je kome šta skrivio. Ja ne opravdavam ni jedan zločin, ali nacionalisti tu činjenicu uporno zanemaruju.

Narodi bivše jugoslavije su odgajani u duhu bratstva i jedinstva. Nemože mi nitko reći da bratsvo i jedinstvo nije postojalo ili da je bilo ovako ili onako. Bratsvo i jedinstvo je bilo zakon.

Odjednom su se pojavili ljudi koji su jednostavno zanemarili te činjenice i rekli mi smo ustaše. U svijesti j
Jugoslavenski odgajanih pojedinaca to je značilo da su došli največi zločinci na svijetu i normalno je da su se pojavili ljudi koji su s
ustali protiv ZLOČINA koji se dogodio u drugom svjetskom ratu. Posljedice su bile teške, ali nemože se samo tako govoriti o zločinima. Jer i zločinci imaju svoja prava.

Mi , da bi bili pravedni i da bi nas netko p
ozbiljno shvatio moramo prvo biti protiv svakog zločina a tek onda ćemo moći suditi drugima.

A to znači da nije dostojan da meni priča o zločinima onaj koji tvrdi da je ustaša. Koji ne želi čuti ni riječ o Jasenovcu, Hitleru i Paveliču i rasnim zakonima itd.

Zato jer to nije pošteno. Jer neki su u Osijeku, Zagrebu itd, ubijali ljude koji nisu ništa krivi, a danas ih vi koji lajete proglašavate herojima. Da su naši generali bili protiv zločina, na našoj strani zločina nebi bilo. Onda bi mi mogli suditi drugima, zato nam ni svijet ne vjeruje.

:lol: :lol: :bonk: :bonk:

Karlovcanin
10.10.2006., 14:37
------------------------------------------------------------------------

Evo ovdje ti tvrdis da si neki Rambo specijalac, jak si ti kurcev specijalac sa 2 tjedna obuke....A suocen si bio sa slicnima, tvrdim. Imas na internetu da se nadju poslje te "akcije" kazem ti prosjek godina 55, zakleo bi se da jedan ima preko 7 banki.

A posto si upucen kada je prije rata Karlovacka milicija patrolirala do poslje pumpe u Tusilovicu, reci mi. Tvrdim i dalje da su ti tvoji bili zrtvovani ako su bili poslati tamo po nalgu kao sto ti kazes, zato sto je vec postojao dogovor da Vojnic milicija (citaj u to vreme vec pobunjena srpska milicija) drzi dio ceste od pumpe prema vojnicu i dalje, Krnjak milicija (citaj pobunjena srpska milicija) od pumpe dolje prema krnjaku...Ti tvoji prijatelji koji su bili janjci za klanje su poslati tamo da izazovu incident 1-2 km gdje nisu trebali biti...kao da uspostave red i mir na Veljunu/Plitvicama, a stali u Budackom koji je 20-40 km od obadva.
Poslje tog dogadjaja ti pocinje rat na Kordunu. Nesluzbeni punkt iz Budackog i iz Zivkovic Kose postaje CVRSTI punkt u sredini Tusilovica znaci pomjeren za nekih 5-10 km do grada, da bi kasnije bio odskocna daska za osvajanje Slunjskih brda, Turnja, Kamenskog, pa i cjelog grada 3 puta u 2 dana koji vam je poklonjen nazad sa crvenom masnicom:mad: Specijalac:D
A kazes da si bio na Slunjskim Brdima, a neznas kada si 'vatao dzadu odozgo....03.10 ti spominjes 06, ti izgledas znas vise o stvarima gdje nisi bio nego o onima gdje si u stvari bio-ili kao bio.
Nabijas na nos kao Turanj i Oluju, reci ti meni kolega kada je proglasena pobjeda, a kada ste pomjerili prvu liniju na Turnju, istina boli da niste mogli nista tamo, ostavili ste decaka i decaka tamo bez veze, linija nije bila pomjerena 3 dana iliti 2 dana nakon sto ste proglasili pobjedu:eek:

trabla
10.10.2006., 20:25

Evo ovdje ti tvrdis da si neki Rambo specijalac, jak si ti kurcev specijalac sa 2 tjedna obuke....A suocen si bio sa slicnima, tvrdim. Imas na internetu da se nadju poslje te "akcije" kazem ti prosjek godina 55, zakleo bi se da jedan ima preko 7 banki.

Idi ti lijepo na krajinaforce ili kako se vec zovu ti forumi, pa tamo to piši. Ja sam samo jednom otvorio te stranice i nije mi palo na pamet da tamo pisem.
Nase tamo odmah 'iscipelare' i popljuju kad im pocnu replicirati.
A i ovo sto pises nema veze sa temom topic-a.

Karlovcanin
10.10.2006., 21:12
Ok da bi bili "on topic"

Kad ce poceti sudjenje ubici Djure Mutic-a iz Berka. Naime ubio ga je Dubravko Mitrovic.

Na istu notu, kada ce poceti sudjenje grupi hrvata iz Berka sto su skoro lincovali nekoliko susjeda Srba i drzali 13 obitelji pod opsadom danima dok nisu intervenisali predstavnici medjunarodne zajednice i OEBS-a.

Gorenavedeni incidenti su se desili 1999 godine i jos nitko nije odgovarao za njih.

McAucliffe
10.10.2006., 22:31
Jebiga, nesto sam krivo pohvatao. Kad kazes da si ostao u ratu...znam jednog decka kojeg je stari najebo da iz Austrije ide branit domovinu, a on konj od 50 godina je onaniro dok mu je 20-godisnji sin poginuo u ratu, a da bi on sada uzimo njegovu penziju. To je samo mala digresija i nema veze ni sa temom ni sa nicim. Podsjetilo me to sto si i ti iz dijaspore. Sto se tice Karlovcanina, mislim si da je mozda stvarno ucestvovao u borbama, ali naravno, sa druge strane, pa mi je bilo zanimljivo opovrgavanje nekih njegovih idiotskih teza o sukobima na tom podrucju u to vrijeme. Ti si to vrlo fino i kulturno rasvjetljavao na sto on nema muda reci iskreno: tako je bilo, zao mi je. Ja sam, inace, vrlo osjetljiv na nase ljude koji na isti takav nacin pokusavaju relativizirati negativne stvari koje su se dogadjale sa nase strane. Ovakvim dijalogom se puno elegantnije mogu zapusiti usta smradovima sa bilo koje strane negoli primitivnom plemenskom retorikom...
Pozdrav...
Tu se slažem sa tobom,argumenti ljudima najbollje začepe usta...od vrijeđanja nikakve korisit,to se može unedogled...
Ali kada ga argumentima dotjeraš do zida,sve je jasno...
Ja znam par ljudi (čak i stranaca koji su došli u rat iovdje poginuli)...i meni se stric isto došao sa straim zamnom da bi na kraju poginuo u 129. brigadi (stric)
Sve je to stvar odgoja,jer vrijeđajući druge pokazuješ kakva si osoba zapravo...barem to ja tako gledam...

McAucliffe
10.10.2006., 22:33
Ok da bi bili "on topic"

Kad ce poceti sudjenje ubici Djure Mutic-a iz Berka. Naime ubio ga je Dubravko Mitrovic.

Na istu notu, kada ce poceti sudjenje grupi hrvata iz Berka sto su skoro lincovali nekoliko susjeda Srba i drzali 13 obitelji pod opsadom danima dok nisu intervenisali predstavnici medjunarodne zajednice i OEBS-a.

Gorenavedeni incidenti su se desili 1999 godine i jos nitko nije odgovarao za njih.
Procesi će početi nakon što se završi suđenje srbima za njihove zločine...
Oni su ih prvi počinili u Berku,pa je red da se njima prvima i sudi,zar ne?A ionako se brane sa slobode...trojica od četvorice...

McAucliffe
10.10.2006., 22:55

A posto si upucen kada je prije rata Karlovacka milicija patrolirala do poslje pumpe u Tusilovicu, reci mi. Tvrdim i dalje da su ti tvoji bili zrtvovani ako su bili poslati tamo po nalgu kao sto ti kazes, zato sto je vec postojao dogovor da Vojnic milicija (citaj u to vreme vec pobunjena srpska milicija) drzi dio ceste od pumpe prema vojnicu i dalje, Krnjak milicija (citaj pobunjena srpska milicija) od pumpe dolje prema krnjaku...Ti tvoji prijatelji koji su bili janjci za klanje su poslati tamo da izazovu incident 1-2 km gdje nisu trebali biti...kao da uspostave red i mir na Veljunu/Plitvicama, a stali u Budackom koji je 20-40 km od obadva.
Poslje tog dogadjaja ti pocinje rat na Kordunu. Nesluzbeni punkt iz Budackog i iz Zivkovic Kose postaje CVRSTI punkt u sredini Tusilovica znaci pomjeren za nekih 5-10 km do grada, da bi kasnije bio odskocna daska za osvajanje Slunjskih brda, Turnja, Kamenskog, pa i cjelog grada 3 puta u 2 dana koji vam je poklonjen nazad sa crvenom masnicom:mad: Specijalac:D
A kazes da si bio na Slunjskim Brdima, a neznas kada si 'vatao dzadu odozgo....03.10 ti spominjes 06, ti izgledas znas vise o stvarima gdje nisi bio nego o onima gdje si u stvari bio-ili kao bio.
Nabijas na nos kao Turanj i Oluju, reci ti meni kolega kada je proglasena pobjeda, a kada ste pomjerili prvu liniju na Turnju, istina boli da niste mogli nista tamo, ostavili ste decaka i decaka tamo bez veze, linija nije bila pomjerena 3 dana iliti 2 dana nakon sto ste proglasili pobjedu:eek:
Karlovčaninn,pogledaj malo što sam ti napisao o profilu ljudi iz SP...u obuci koja jest trajala 2 tjedna (ona prva,prije Plitvica,jer je SJP Grom utemeljena 1.3.,a Plitvice odmah iza toga)...kasnije se išlo na dužu obuku u ZG...
A ljudi koji su primani u SP su bili većinom mladi i tražilo se znanje borilačke vještine...tako sam i sm dospio tamo...a znaš da su ljudi koji se bave sportom barem u nekakvoj formi...
Tebi nije jasno da je cilj SP bio da u svojim redovima ima najsposobnije i ajdemo reći najizdržljivije...mahom su to bili mladi dečki (danas su to većinom karlovački inspektori)
Ti si mene napao kao da sam ja rekao da samo mi nakon 2 tjedna bili luđi i bolji nego Zelene beretke...ja to nisam rekao i bio bih budala da to tvrdim...ako sam na desnom rukavu imao oznaku SP ne znači da sam u stanju pobiti sve što se kreće sa automatom kojim držim u jednoj ruci dok drugom zakapčam hlače...
A na Plitvicama je bilo mlađih od 50 godina...pazi ja ne tvrdim da ih nije bilo i tako starih...samo govorim da je bilo i mladih i da su bili regularni djelatnici milicije...
A i da su imali 70 godina,ne zanima me,čim netko okine metak na mene ne sviđam mu se...kaj sam trebao pitati jel ima reumu pa onda pucati?!A pogotovo me ne zanima koliko ima godina ako počne sa zoljom po meni pucati...
Jel ti sada jasno da to što sam imao oznaku SP ne znači da sam bio neznam kako osposobljen za rta...uostalom koliko je trajala obuka regularne vojske koja je branila HR?Kaj misliš?Većina ih nije imala ni ta 2 tjedna,pucali su u vrijeme zatišja po metama da malo poprave ciljanje...ili su imali neka trčanja...
Tek sam kasnije na daljnoj obuci naučio većinu...kako ubiti čovjeka nožem,gdje zabiti i kako okrenuti da se rana nikada ne zatvori,neke orjentacije i to...
A ti si mene napao kao da je sva SP trebala biti 2 godine prije rata u Americi na obuci...
Ja nisan rekao da oni nisu bili žrtvovani,samo da su bili MUČKI i iz ZASJEDE ubijeni!!A mogli su biti uhićeni i vraćeni natrag,ili razmjenjeni...
A umjesto toga ste pucali na auto koji se okretao...to je jako važno za naglasiti!!!Oni nisu nikoga provocirali,samo su se vozili...da povučem paralelu sa ubojstvima na Koranskom mostu...i ja za srbe ubijene tamo mogu reći da su žrtvovani,ali neću jer se istina nezna!Ali je sigurno jedno,oni nisu ubijeni do su se vozili u kamionu,već izvan...a tu dolazi do pitanja provokacija,sa obje strane...nezna se tko je prvi povukao oružje i zašto...
A dečki u Budačkom nisu ni imali šansu da potegnu oružje,pogotovo oni na zadnjem sjedalu...tu je ona fina razlika kako ubija srbin i Hrvat...mi smo barem gledali u oči one koje smo ubijali...ne govorim ovo u kontekstu ratnog zločina
Jel znaš što se dogodilo 13.8. 1993.g.?Zarobljeno je 13 srba koi su zalutali,ali nije ima pucano po autu...zarobljeni su i po nih je došao interventi vod 110...i nitko nije ubijen...
A vi u KA niste mogli ni ući,vjerujem da znaš koliko je nedostajalo da most na TUrnju ode u zrak...a da je napad i krenuo to bi se dogodilo ako nebi mogli držati položaje...ako ste bili toliko jaki,zašto vam je toliko dugo trebalo da probijete Logorište i pobjegnete iz kasarne...a da nije bilo artiljerijske potpore Ralica nikada nebi krenula (ako znaš o čemu pričam)...a i kada ste izašli popušili ste većinu tenkova
Za one koji neznaju,Logorište je karlovačko prigradsko naselje,u ratu 1. crta bojišnice...nakon što su tenkovi probili blokadu više njih je uništeno...to je druga najveća tenkovska bitka u RH,odmah nakon Trpinjske ceste u Vukovaru

Znaš ti dobro kada se bježalo sa Turnja i kada je pobjeda proglašena...i znaš kako je bežancija izgledala i gdje je stala...oružje na jednu stranu,vi na drugu...
A ja nisam počeo proboj na Turnju,SJP Grom je bila na potezu slunjskog bojišta...
a ako te zanima što o mome ratnom putu,slobodno dođeš svaki dan između 13 i 15h kod Srakovčića,tamo sam uredno na ručku...pa ćemo popričati
Ili jednostavno na Korzu potraži crni Volvo S80 sa CH tablicama...lupi nogom po njemu da znam da si to ti...pa ćemo popričati uz kavu...da ti pokažem neke slike...

McAucliffe
10.10.2006., 23:08
Dan posle kojeg nije bilo povratka bio je 31. mart 1991. godine. Hrvatska je uputila nekoliko autobusa policajaca prema Korenici i Plitvičkim jezerima sa ciljem da uspostavi republičku vlast u opštini i u samom nacionalnom parku. Naoružani srpski policajci sačekali su ih na području nacionalnog parka i otvorili vatru. Tromblonska mina koja je pogodila autobus nije eksplodirala. Dva policajca koja su poginula u razmeni paljbe - sa svake strane po jedan - prve su žrtve.
Skinuto sa srpskoj sitea...obrati pozornost na riječi srpski policajci,naoružani i SAČEKALI!!!!Priznam im čak i dio sa neeksplodiranim tromblonom...
Vidiš,opet raspravljaš o nečemu o čemu nemaš dovoljno podataka...a opovrgavaju te tvoji srbi

McAucliffe
10.10.2006., 23:12
On 29 March 1991, the Plitvice Lakes management was expelled by armed Krajina Serbs, allegedly supported by paramilitary volunteers from Serbia proper under the command of Vojislav Šešelj.

[1] The region itself is relatively sparsely populated and there was no obvious threat to local Serbs.

It has been suggested that, instead, the Serb seizure of the park may have been motivated by a desire to control the strategic road that ran north-south through the park, linking the Serb communities in the Lika and Banija regions. [2] The loss of the national park was a serious blow to Croatian national pride and the government's strategic position in the Krajina. Tuđman's government decided to retake the park by force.

On Easter Sunday, 31 March 1991, Croatian police and paramilitary troops from the Croatian Ministry of the Interior (MUP) entered the national park to expel the rebel Serb forces.

Serb paramilitaries ambushed a bus carrying Croatian police into the national park on the road north of Korenica, sparking a day-long gun battle between the two sides. During the fighting, two people – one Croatian and one Serb policeman – were killed. Twenty other people were injured and twenty-nine Krajina Serb paramilitaries and policemen were taken prisoner by Croatian forces. [3] [4] Among the prisoners was Goran Hadžić, later to become the President of the Republic of Serbian Krajina. [2]

Nadam se da znaš engleski....
A zapovjedna točja je uspostavljena u hotelu plitvice i već 2.4. je došla naredba da se povučemo...

McAucliffe
10.10.2006., 23:13
Pazi ovo,dva NEOVISNA izvora spominju zasjedu i naoružane srbe...evo tvojih dedeka od 70 godina...mislio sam da se u miliciji išlo ranije u penziju...

4,05%
11.10.2006., 00:24
[QUOTE=Crotoxin]Jaka ti je ta kulturna autonomija kada su ubijani i protjerivani civili iz tzv.RSK.
Uništavane kuće i crkve.[QUOTE]
To se dešavalo kasnije, polije "krvavog Uskrsa" kada su poslani specijalci da budu glineni golubovi.
To i jeste bio cilj da se prikaže kako se ubija hrvatska policija i to još na Uskrs.
A ove budale zagrizli udicu.

Karlovcanin
11.10.2006., 01:12
Karlovčaninn,pogledaj malo što sam ti napisao o profilu ljudi iz SP...u obuci koja jest trajala 2 tjedna (ona prva,prije Plitvica,jer je SJP Grom utemeljena 1.3.,a Plitvice odmah iza toga)...kasnije se išlo na dužu obuku u ZG...
A ljudi koji su primani u SP su bili većinom mladi i tražilo se znanje borilačke vještine...tako sam i sm dospio tamo...a znaš da su ljudi koji se bave sportom barem u nekakvoj formi...
Tebi nije jasno da je cilj SP bio da u svojim redovima ima najsposobnije i ajdemo reći najizdržljivije...mahom su to bili mladi dečki (danas su to većinom karlovački inspektori)
Ti si mene napao kao da sam ja rekao da samo mi nakon 2 tjedna bili luđi i bolji nego Zelene beretke...ja to nisam rekao i bio bih budala da to tvrdim...ako sam na desnom rukavu imao oznaku SP ne znači da sam u stanju pobiti sve što se kreće sa automatom kojim držim u jednoj ruci dok drugom zakapčam hlače...
A na Plitvicama je bilo mlađih od 50 godina...pazi ja ne tvrdim da ih nije bilo i tako starih...samo govorim da je bilo i mladih i da su bili regularni djelatnici milicije...
A i da su imali 70 godina,ne zanima me,čim netko okine metak na mene ne sviđam mu se...kaj sam trebao pitati jel ima reumu pa onda pucati?!A pogotovo me ne zanima koliko ima godina ako počne sa zoljom po meni pucati...
Jel ti sada jasno da to što sam imao oznaku SP ne znači da sam bio neznam kako osposobljen za rta...uostalom koliko je trajala obuka regularne vojske koja je branila HR?Kaj misliš?Većina ih nije imala ni ta 2 tjedna,pucali su u vrijeme zatišja po metama da malo poprave ciljanje...ili su imali neka trčanja...
Tek sam kasnije na daljnoj obuci naučio većinu...kako ubiti čovjeka nožem,gdje zabiti i kako okrenuti da se rana nikada ne zatvori,neke orjentacije i to...
A ti si mene napao kao da je sva SP trebala biti 2 godine prije rata u Americi na obuci...
Ja nisan rekao da oni nisu bili žrtvovani,samo da su bili MUČKI i iz ZASJEDE ubijeni!!A mogli su biti uhićeni i vraćeni natrag,ili razmjenjeni...
A umjesto toga ste pucali na auto koji se okretao...to je jako važno za naglasiti!!!Oni nisu nikoga provocirali,samo su se vozili...da povučem paralelu sa ubojstvima na Koranskom mostu...i ja za srbe ubijene tamo mogu reći da su žrtvovani,ali neću jer se istina nezna!Ali je sigurno jedno,oni nisu ubijeni do su se vozili u kamionu,već izvan...a tu dolazi do pitanja provokacija,sa obje strane...nezna se tko je prvi povukao oružje i zašto...
A dečki u Budačkom nisu ni imali šansu da potegnu oružje,pogotovo oni na zadnjem sjedalu...tu je ona fina razlika kako ubija srbin i Hrvat...mi smo barem gledali u oči one koje smo ubijali...ne govorim ovo u kontekstu ratnog zločina
Jel znaš što se dogodilo 13.8. 1993.g.?Zarobljeno je 13 srba koi su zalutali,ali nije ima pucano po autu...zarobljeni su i po nih je došao interventi vod 110...i nitko nije ubijen...
A vi u KA niste mogli ni ući,vjerujem da znaš koliko je nedostajalo da most na TUrnju ode u zrak...a da je napad i krenuo to bi se dogodilo ako nebi mogli držati položaje...ako ste bili toliko jaki,zašto vam je toliko dugo trebalo da probijete Logorište i pobjegnete iz kasarne...a da nije bilo artiljerijske potpore Ralica nikada nebi krenula (ako znaš o čemu pričam)...a i kada ste izašli popušili ste većinu tenkova
Za one koji neznaju,Logorište je karlovačko prigradsko naselje,u ratu 1. crta bojišnice...nakon što su tenkovi probili blokadu više njih je uništeno...to je druga najveća tenkovska bitka u RH,odmah nakon Trpinjske ceste u Vukovaru

Znaš ti dobro kada se bježalo sa Turnja i kada je pobjeda proglašena...i znaš kako je bežancija izgledala i gdje je stala...oružje na jednu stranu,vi na drugu...
A ja nisam počeo proboj na Turnju,SJP Grom je bila na potezu slunjskog bojišta...
a ako te zanima što o mome ratnom putu,slobodno dođeš svaki dan između 13 i 15h kod Srakovčića,tamo sam uredno na ručku...pa ćemo popričati
Ili jednostavno na Korzu potraži crni Volvo S80 sa CH tablicama...lupi nogom po njemu da znam da si to ti...pa ćemo popričati uz kavu...da ti pokažem neke slike...

Znam ja dobro kada je pocelo povlacenje,nego sam tebe pitao jel' ti znas! A ti neces da odgovoris.
Prvo si pricao o nekim zoljama i rucnim bacacima, a na kraju je tromblon, ko sad nepravi nikakvog smisla.
Drugo ja sam tvrdio da se grcio pod kisom metaka na zadnjem sjedalu auta, ti si rekao da je bio izvan auta, da bi sad opet rekao da je bio u autu i da se auto okretao.
13 srba zarobljeno, gdje to, kod KLC pa ti si smjesan lik:zubo: daj mi vise detalja molim te.
As for meeting you, I wish I could. I just thought that you bought that 300C by now, or at least that Audi you were looking at. When I meet such good friends like yourself I usually come unannounced, and on my own terms;)

Pištolj doktor
11.10.2006., 01:25

Ti bi mogao sjesti i popricati sa nekim sa druge strane o ratu itd? Mislim, ako bi, onda si stvarno ljudina i covjek i pol. Svaka cast...

Karlovcanin
11.10.2006., 01:37
Fuck, kolike postove pises uvjek nesto zaboravim odgovorit.

Za Logoriste, koji je bio vas cilj, razlog sto niste pustili Logoriste da se povuce? Odgovoricu sam na svoje pitanje, da zarobite te tenkove da bi ih dalje koristili, ne?
Unistili ste 6-7 tenkova, vecina ih se uspjela probiti i ostati u VRSK (a da ste ih pustili ranije da se povuku otisli bi za Bosnu ili Srbiju), ko je ispunio svoj cilj ili zadacu, sigurno ne vi.:top:

Vidim da nisi bio aktivan ucesnik u DR posto svak' ozbiljan zna da su izvidjaci 03.10.1991 dosli i prosli Grabrik u nekoliko navrata, grad je bio napusten. A ti ako mislis da rusenje bi rusenje mosta na Korani zaustavilo napad/osvajanje na KLC-a si u velikoj zabludi.

A za Turanj, mislim da je bio jedno od najgorih ratista, ako ne i najgore u HR poslje Vukovara, za vas. Drzali ste 2 kvadratna kilometra sa desne obale Korane i ginuli tu kao muhe, umjesto da ste se povukli preko Mreznice i ostavili prostor izmedju Korane i Mreznice, kao brisani prostor. Ovako ste bili okrenuti u brdo sa Koranom iza samih ledja, kakva god podrska vam dolazi, ili kad god bi se povlacili, artiljerci bi vam napravili pokolj samo gadjajuci onih 100 metara ceste od sada Muzeja DR (prijasnja kasarna/skladiste) do preko mosta. Sta god naleti tamo ili ovamo ide u tri lijepe PM:rofl:

McAucliffe
11.10.2006., 17:19
Znam ja dobro kada je pocelo povlacenje,nego sam tebe pitao jel' ti znas! A ti neces da odgovoris.
Prvo si pricao o nekim zoljama i rucnim bacacima, a na kraju je tromblon, ko sad nepravi nikakvog smisla.
Drugo ja sam tvrdio da se grcio pod kisom metaka na zadnjem sjedalu auta, ti si rekao da je bio izvan auta, da bi sad opet rekao da je bio u autu i da se auto okretao.
13 srba zarobljeno, gdje to, kod KLC pa ti si smjesan lik:zubo: daj mi vise detalja molim te.
As for meeting you, I wish I could. I just thought that you bought that 300C by now, or at least that Audi you were looking at. When I meet such good friends like yourself I usually come unannounced, and on my own terms;)
NIsam kupio još ništa,najvjerovatnije ću kuptit Tuarega...žena me odgovorila...
Ja nisam rekao da se nije grčio pod kišom metaka,već da je pronađen van auta...dvojica koji su bili na zadnjem sjedalu su poginuli trenutno u autu...jedan sa prednjeg sjedala je istrčao i poginuo je van auta,a N je ostao skriven iza auta,teško ranjen...ne čitaš što piše...a kada je na auto pucano,auto je jako usporio jer se okretao da se vrati...to sam govorio o trenu kada je na auto pucano...a to su potvrdili srpski svjedoci iz kafića...ti si to sve pretvorio u istu priču...a ja to nisam tako rekao
Nisam doma,datum je točan,zarobljeni su na punktu na Turnju...detalje dobiš kada dođem doma...sada otvaram stranicu iz kafića...tada je zarobljen i neki pukovnik,već sa sada zatvorio...
Zolja i tromblon su dva različita događaja...ja sam samo komentirao da onaj tekst u kojem se navodi tromblon...
Povlačenje je počelo dva dana poslije,ja to nikada nisam opovrgnuo...samo sam naveo da kada ste krenuli da niste stali skoro jako dugo...
I rekao sam ti da sam bio na potezu slunjskog bojišta...dva dana nakon početka Oluje usudio bi se reći da je Slunj oslobođen...iako su SP išli prvi i više su se bavili onima koji su pružali otpor i odbijali predaju

Ber
11.10.2006., 17:43
Karlovčanin, imali ste tone oružja 1991. i niste uspjeli istrjebiti Hrvate. Da li kažem nešto krivo?
Hrvati se naoružali i otpirili vas kao kulu od karata. Da li kažem nešto krivo?
Folirantu, hraniš se sitnim pričicama, tamo daleko.Da li kažem nešto krivo?

Gollum
11.10.2006., 18:15
Dok se vi ovdje svadjate, u Haagu Srbi, Hrvati i muslimani rade ovo:

:trio:

Karlovcanin
11.10.2006., 18:30
NIsam kupio još ništa,najvjerovatnije ću kuptit Tuarega...žena me odgovorila...
Ja nisam rekao da se nije grčio pod kišom metaka,već da je pronađen van auta...dvojica koji su bili na zadnjem sjedalu su poginuli trenutno u autu...jedan sa prednjeg sjedala je istrčao i poginuo je van auta,a N je ostao skriven iza auta,teško ranjen...ne čitaš što piše...a kada je na auto pucano,auto je jako usporio jer se okretao da se vrati...to sam govorio o trenu kada je na auto pucano...a to su potvrdili srpski svjedoci iz kafića...ti si to sve pretvorio u istu priču...a ja to nisam tako rekao
Nisam doma,datum je točan,zarobljeni su na punktu na Turnju...detalje dobiš kada dođem doma...sada otvaram stranicu iz kafića...tada je zarobljen i neki pukovnik,već sa sada zatvorio...
Zolja i tromblon su dva različita događaja...ja sam samo komentirao da onaj tekst u kojem se navodi tromblon...
Povlačenje je počelo dva dana poslije,ja to nikada nisam opovrgnuo...samo sam naveo da kada ste krenuli da niste stali skoro jako dugo...
I rekao sam ti da sam bio na potezu slunjskog bojišta...dva dana nakon početka Oluje usudio bi se reći da je Slunj oslobođen...iako su SP išli prvi i više su se bavili onima koji su pružali otpor i odbijali predaju

Kazes N kao da je njegov identite tajna jel ti nisam rekao jos neki dan "I sta jos prica Nikola"
Javi mi datum i imena ako ih imas zivo me interesuje.
I sgta imas da kazes za ratiste na Turnju i ono sto sam rekao za Logoriste.

McAucliffe
11.10.2006., 19:11
Ti bi mogao sjesti i popricati sa nekim sa druge strane o ratu itd? Mislim, ako bi, onda si stvarno ljudina i covjek i pol. Svaka cast...
Mogao bih...ubili su mi najbliži rod, bratića su mi ostali bez djelova tijela,par prijatelja mi je poginulo,ali mogao bih...
Ne dopuštam si da me mržnja prati kroz život,to je bolest najgore vrste...
Ali nedaj Bože da opet dođe do rata,onda nebi bilo dobro...

McAucliffe
11.10.2006., 19:21
Fuck, kolike postove pises uvjek nesto zaboravim odgovorit.

Za Logoriste, koji je bio vas cilj, razlog sto niste pustili Logoriste da se povuce? Odgovoricu sam na svoje pitanje, da zarobite te tenkove da bi ih dalje koristili, ne?
Unistili ste 6-7 tenkova, vecina ih se uspjela probiti i ostati u VRSK (a da ste ih pustili ranije da se povuku otisli bi za Bosnu ili Srbiju), ko je ispunio svoj cilj ili zadacu, sigurno ne vi.:top:

Vidim da nisi bio aktivan ucesnik u DR posto svak' ozbiljan zna da su izvidjaci 03.10.1991 dosli i prosli Grabrik u nekoliko navrata, grad je bio napusten. A ti ako mislis da rusenje bi rusenje mosta na Korani zaustavilo napad/osvajanje na KLC-a si u velikoj zabludi.

A za Turanj, mislim da je bio jedno od najgorih ratista, ako ne i najgore u HR poslje Vukovara, za vas. Drzali ste 2 kvadratna kilometra sa desne obale Korane i ginuli tu kao muhe, umjesto da ste se povukli preko Mreznice i ostavili prostor izmedju Korane i Mreznice, kao brisani prostor. Ovako ste bili okrenuti u brdo sa Koranom iza samih ledja, kakva god podrska vam dolazi, ili kad god bi se povlacili, artiljerci bi vam napravili pokolj samo gadjajuci onih 100 metara ceste od sada Muzeja DR (prijasnja kasarna/skladiste) do preko mosta. Sta god naleti tamo ili ovamo ide u tri lijepe PM:rofl:
U Logorištu i okolici je uništeno 10 tenkova i poginulo je 14 vojnika iz vojarne...proboj je trajao 2 dana...
Zarobljeno je 25-27 tenkova...veliki broj kamoiona i naoružanja...
U proboju su ubijena 17 pripadnika HV-a...ili 19,stvarno više neznam...
Ubijeno je više od 15 civila koje su srbi ubili u kućama pri povlačenju (recimo u Belajskim poljicima),a dvije bake su ubijene u samoj vojarni...toliko o hrabrosti...
A evo nešto o zarobljavanju...13.8.1993.g. oko 8 ujutro na punktu na Turnju...među njima je bio i kapetan S.M.
Ako se ne varam krenuli su u Tušilović ili Vojnić,ali umjesto da skrenu desno prem Vojniću otišli su prema slunjskim brdima i dalje sve do Turnja...naši dečki su ih slučajno zarobili...davno je to bilo,ali priča je istinita 100%...

McAucliffe
11.10.2006., 19:37
Logorište sam ti objasnio,sada ću Turanj i izvidnike...
Kažeš da nisam bio u ratu,a zanimljivo je kako imam tako puno podataka i znam čak i kodna imena akcija...toga baš i nema na internetu...ali dobro...
To što su izvidnici došli do grabrika i dalje ne znači da je grad pao...i naši diverzanti su često išli daleko iza vaših linija...pa nismo tvrdili da smo to osvojili...
Grad nije bio prazan,recimo jedna Mala Švarča i Mostanje koje su odmah iza Logorišta nije nikada bilo napušteno...pa ni Karlovac
A gdje su nestale 110. karlovačka,129. brigada,brigade iz Zagreba i Zagorja koje su došle braniti grad?To da je grad bio prazan vjerovatno je bio dio vaše propagande...sijećam se kako jejedan dečko koji je bio u zatvoru u Vojniću pričao da su im stalno pričali kako ne postoje ni Borlin,ni Švarča,da je to sve razrušeno...a znaš da to nije istina...
Nadalje,ako je Karlovac bio prazan i spreman za pad zašto se većina vojarni,a na kraju i sam Aco predao sa Jamadolom?Zašto nisu izdržali dok se ne napravi proboj...
I sada najvažniji razlog zašto KA nije pao i nikada nebi pao...slobodno svi otvore kartu HR...
Lijepo se vidi da je na potezu na kojem se nalazi Ka hrvatska najuža,zar ne?I da je Ka pao,pal bi i HR jer bi nas presjekli po pola...i zato vjeruj mi da bi Ka jako brzo dobio ppjačanje...jer o njemu je ovisila HR...
I da se vratim na Turanj i vaš proboj...zaboravljaš da bi rušenjem Koranskog mosta došli na brisani prostor ispred kojeg se nalazio,gle čuda,još jedan most,onaj u Mostanju...našli bi se između dvije rijeke i paljbe iz kuća u Mostanju...pogotovo ako bi se dignuo i taj most u zrak...znači morali bi trpjeti paljbu dok se probijate preko Korane,pa bi došli na brisani prostor,i onda bi opet moralo prelaziti Mrežnicu...a dečki u Mostanji i Logorištu bi vas čekali...
A da ste i probili Logorište između Male Švarče i Velike Švarče je još jedan most na Mrežnici...i onda bi opet morali napadati po brisanom prostoru i uzbrdo...a ne vjerujem da bi to samo tako prošlo...to bi bio novi Vukovar...
A njega ste dobili nakon jako dugo vremena...a tamo je bila ravnica i bez rijeka...a napadalo se sa otprilike 40 000 vojnika na njega
I sada stvarno misliš da bi Ka sa dvije rijeke ispred sebe i uzvišenje samo tako pao?Jako teško...znaš i sam...
A slažem se da je Turanj bio isto kao i Vukovar...ginulo se za metre...i slažem se za ovo sa artiljerijom i povlačenjem...ali to je bio rizik da vas se što više spriječi da dođete do brisanog prostora ispred Mrežnice...i taj proboj bi krvavo platili...
A gdje je bio Hotel Californija?I jel znaš što je to...vidiš da ipak nije bilo toliko opasno...

Karlovcanin
11.10.2006., 19:44
U Logorištu i okolici je uništeno 10 tenkova i poginulo je 14 vojnika iz vojarne...proboj je trajao 2 dana...
Zarobljeno je 25-27 tenkova...veliki broj kamoiona i naoružanja...
U proboju su ubijena 17 pripadnika HV-a...ili 19,stvarno više neznam...
Ubijeno je više od 15 civila koje su srbi ubili u kućama pri povlačenju (recimo u Belajskim poljicima),a dvije bake su ubijene u samoj vojarni...toliko o hrabrosti...
A evo nešto o zarobljavanju...13.8.1993.g. oko 8 ujutro na punktu na Turnju...među njima je bio i kapetan S.M.
Ako se ne varam krenuli su u Tušilović ili Vojnić,ali umjesto da skrenu desno prem Vojniću otišli su prema slunjskim brdima i dalje sve do Turnja...naši dečki su ih slučajno zarobili...davno je to bilo,ali priča je istinita 100%...

25 zaobljenih tenkova, price za malu djecu. Isto kao i prica za 13 zarobljenih u to doba su svi umjesani imali nekoliko kontrolnih punktova iz tog razloga, a ponajvise da bi se sprecila kradja. tako da nema sanse da je '93 vod vojske zalutao, presao preko 2 reda tenkvskih i drugih mina i reko mi evo dosli.
A taman i da jeste istina za r nemislis da je 14 poginulih napadaca na 19 poginulih branioca vise nego los omjer.
Uglavnom bi odnos trebao biti 3:1 u korist branioca, znaci na poginulih 19 branioca trebalo je da bude oko 60 pogunulih vojnika, ne?
Vidim isto tako da ne poznas ni zemljopis tih krajeva....odakle su "zarobljeni" vojnici morali ici da bi skrenuli ljevo i zavrsili na putu prema Slunjskim brdima.
I usput sta su dve bake radile u kasarni?!?

Karlovcanin
11.10.2006., 19:54
Logorište sam ti objasnio,sada ću Turanj i izvidnike...
Kažeš da nisam bio u ratu,a zanimljivo je kako imam tako puno podataka i znam čak i kodna imena akcija...toga baš i nema na internetu...ali dobro...
To što su izvidnici došli do grabrika i dalje ne znači da je grad pao...i naši diverzanti su često išli daleko iza vaših linija...pa nismo tvrdili da smo to osvojili...
Grad nije bio prazan,recimo jedna Mala Švarča i Mostanje koje su odmah iza Logorišta nije nikada bilo napušteno...pa ni Karlovac
A gdje su nestale 110. karlovačka,129. brigada,brigade iz Zagreba i Zagorja koje su došle braniti grad?To da je grad bio prazan vjerovatno je bio dio vaše propagande...sijećam se kako jejedan dečko koji je bio u zatvoru u Vojniću pričao da su im stalno pričali kako ne postoje ni Borlin,ni Švarča,da je to sve razrušeno...a znaš da to nije istina...
Nadalje,ako je Karlovac bio prazan i spreman za pad zašto se većina vojarni,a na kraju i sam Aco predao sa Jamadolom?Zašto nisu izdržali dok se ne napravi proboj...
I sada najvažniji razlog zašto KA nije pao i nikada nebi pao...slobodno svi otvore kartu HR...
Lijepo se vidi da je na potezu na kojem se nalazi Ka hrvatska najuža,zar ne?I da je Ka pao,pal bi i HR jer bi nas presjekli po pola...i zato vjeruj mi da bi Ka jako brzo dobio ppjačanje...jer o njemu je ovisila HR...
I da se vratim na Turanj i vaš proboj...zaboravljaš da bi rušenjem Koranskog mosta došli na brisani prostor ispred kojeg se nalazio,gle čuda,još jedan most,onaj u Mostanju...našli bi se između dvije rijeke i paljbe iz kuća u Mostanju...pogotovo ako bi se dignuo i taj most u zrak...znači morali bi trpjeti paljbu dok se probijate preko Korane,pa bi došli na brisani prostor,i onda bi opet moralo prelaziti Mrežnicu...a dečki u Mostanji i Logorištu bi vas čekali...
A da ste i probili Logorište između Male Švarče i Velike Švarče je još jedan most na Mrežnici...i onda bi opet morali napadati po brisanom prostoru i uzbrdo...a ne vjerujem da bi to samo tako prošlo...to bi bio novi Vukovar...
A njega ste dobili nakon jako dugo vremena...a tamo je bila ravnica i bez rijeka...a napadalo se sa otprilike 40 000 vojnika na njega
I sada stvarno misliš da bi Ka sa dvije rijeke ispred sebe i uzvišenje samo tako pao?Jako teško...znaš i sam...
A slažem se da je Turanj bio isto kao i Vukovar...ginulo se za metre...i slažem se za ovo sa artiljerijom i povlačenjem...ali to je bio rizik da vas se što više spriječi da dođete do brisanog prostora ispred Mrežnice...i taj proboj bi krvavo platili...
A gdje je bio Hotel Californija?I jel znaš što je to...vidiš da ipak nije bilo toliko opasno...

HAHAHAHAHAAA,koji si ti strateg, plan napada na KLC poslje 12.'91 bio je rutom preko kamenskog, Korana bi se forsirala nizvodno od mosta i od slapa, odprilike gdje je kupaliste "Degoje", vasa artiljerija koja je bila ukopana na groblju u mostanju bi bila maltene beskorisna, ljudstvo kod tvog Hotela Kalifornija ostalo u poluokruzenju. O da zaboravio si da se mreznica uljeva u Koranu 100 metara nizvodno od mosta tako da taj brisani prostor ne postoji.H hehehee, ako vam je to bio plan odbrane stvarno smo mi Srbi glupi da od vas izgubimo rat.

McAucliffe
11.10.2006., 20:16
25 zaobljenih tenkova, price za malu djecu. Isto kao i prica za 13 zarobljenih u to doba su svi umjesani imali nekoliko kontrolnih punktova iz tog razloga, a ponajvise da bi se sprecila kradja. tako da nema sanse da je '93 vod vojske zalutao, presao preko 2 reda tenkvskih i drugih mina i reko mi evo dosli.
A taman i da jeste istina za r nemislis da je 14 poginulih napadaca na 19 poginulih branioca vise nego los omjer.
Uglavnom bi odnos trebao biti 3:1 u korist branioca, znaci na poginulih 19 branioca trebalo je da bude oko 60 pogunulih vojnika, ne?
Vidim isto tako da ne poznas ni zemljopis tih krajeva....odakle su "zarobljeni" vojnici morali ici da bi skrenuli ljevo i zavrsili na putu prema Slunjskim brdima.
I usput sta su dve bake radile u kasarni?!?
Ja nisam rekao da sam ja brojao tenkove...pričam o službenim zapisima...a kako ti znaš da ih nije zarobljeno 25?Pitaj Gelera,ako znaš tko je on...on će ti znati najbolje reći...
A ovo o zarobljenim 93.g. provjeri na netu,možda postoji...a znamo kako su se čuvali ti punktovi...i to sa obadvije strane...malo vina i punkta više nema...barem do jutra i otrežnjenja...
A omjer poginulih je takav jer se čekalo da tenkovi izađu....Logorište je prilikom izvlačenja bilo artiljerijski napadnuto...nije bilo šanse da se ide u pravu akciju...zato se čekalo da izađete iz vojarne...a na brisanom smo mi bili puno bolje ukopani...sve je bilo puno rovova i podzemnih prostorija...
A što se tiče zemljopisa dugo nisam bio tamo i tako da više nisam siguran...možda je desno,možda je lijevo...ali ići ću sutra ili prekosutra provjeriti sa autom...da ne ispadne da sam ipak dobro rekao,a ti me sa mjenjanjem strana pokušaša diskreditirati...ali to nije ni važno u zarobljavanju...kažem ti da se ono dogodilo 100%,probaj naći na netu...a ima i kniga,sutra ti provjerim kako se zove pa ju probaj potražiti u Gradskoj knjižnici...
A oko planova za obranu i napad se neću raspravljati jer nisam bio toliko upoznat sa time...nisam bio zapovjednik...ali vjerovatno bi se obrana ravnala prema vašim napadima...ali znaš i sam da to nebi samo tako završilo...Karlovac jedostavno nije smio pasti...
Ti sve pričaš na osnovu priča koje si negdje načuo...
Što su bake radile u kasarni neznam,ali ubijene su i to je istina...možda se tako pokušalo privoljeti stanovništvo Logorišta na suradnju...to ćeš morati pitati svoje suborce...ja mogu samo o tome nagađati...

McAucliffe
11.10.2006., 20:17
I da,ja nisam strateg,strojar sam po struci...a u ratu sam imao pušku i išao sam tamo gdje je trebalo...kada sam ja dobio neki mali čin,1991.g. je već odavno prošla...

McAucliffe
11.10.2006., 20:24
A jel ti znaš za intervju koji je Bulat dao na početku 4 mjeseca 1993.g. kada je na Petrovoj gori provalio da "ustaše" idu u protuofenzivu?Pa je nakon toga skoro svaki sat čitan proglas o dizanju na oružje svega srpskog naroda da brani staru srpsku granicu...ili tako nešto...koja je to panika bila...
Što smo se mi trgali kada smo to slušali na radiu...svi su znali za ofenzivu osim nas...

Karlovcanin
11.10.2006., 23:39
Ti ocigledno ne razumijes, nekazem da vas je poginulo premalo nego previse. Ako ste ocekivali proboj i imali ste sansu da se ukopate i da nastelate koordinate, pokrijete svaki kut proboja, kako to da ste uspjeli izgubiti 19 ljudi a ubiti samo 14 vojnika. Vojnika koji su bili u potpunom okruzenju, tada vec demoralizovani, gladni, zedni i prljavi.

McAucliffe
12.10.2006., 07:54
Ti ocigledno ne razumijes, nekazem da vas je poginulo premalo nego previse. Ako ste ocekivali proboj i imali ste sansu da se ukopate i da nastelate koordinate, pokrijete svaki kut proboja, kako to da ste uspjeli izgubiti 19 ljudi a ubiti samo 14 vojnika. Vojnika koji su bili u potpunom okruzenju, tada vec demoralizovani, gladni, zedni i prljavi.
Zavisi od toga koga promatraš kao branioca,a koga kao napdača...ali nije važno...
Previše nas je poginulo...istina...
Ali ovo o čemu ti govoriš,omjeru 3:1 je statistka...a znaš i sam da to u ratu ne igra veliku ulogu...
Logorište je bilo ukopano,i na svim važnijim točkaam probaja (mislim na ceste) su bili postavljeni vojnici sa ručnim bacačima...zato je i uništeno 10 tenkova...
A zašto ih je 19 poginulo,teško je reći...vjerovatno zbog neiskustva (ne kažem da sam ja bio neznam što iskusan,ali neki se uopće nisu čuvali)...a i artiljerijsko djelovanje srba je bilo dosta jako...pa i tu leži razlog...teško je uspoređivati mlade dečke i iskusnu vojsku...ili vojsku koja je imala iskusnije zapovjednike...
U jednom djelu rata dečko koji je stajao možda 10-15m od mene poginuo je u mraku od snajpera...samo zato jer je upalio cigaretu i nije nosio pancirku...čista nepažnja...
Svaka akcija je imala svojih grešaka,pogotovo na početku rata...svi mladi i nadobudni i misle da im metak nemože ništa...i sam sam takav bio dok nisam pokupio metak u lijevu nogu...
Par puta sam vidio kako su svi spremni na akciju i ond kada su počele padati granate par njih se znalo jednostavno raspametiti...znali su pobjeći u podrum i sakriti se...isto tako je bilo slučajeva da se sakrije na krivo mjesto,recimo minsko polje...i evo ti odmah par poginulih previše koji se ne uklapaju u tvoju statistiku...
Lijepo je sve što se nauči,ali kada to pokušaš primjeniti shvatiš neki puta da nije sve kao u knjigama...ne govorim samo o onom tvom omjeru,nego općenito u životu...

Karlovcanin
12.10.2006., 13:43
Kazes zapalio cigaru i dum, a da je imao pancirku spasio bi se LOL.

Evo ti jedan link na kojem se vidi koliko pancir pomaze protiv snipera, imam toga jos.

http://www.ogrish.com/archives/jaish_al_mujahideen_sniper_attack_on_us_soldier_in _ramadi_Oct_01_2006.html

I to panciri 20 godina kasnije na vojniku najopremljenije vojske na svijetu.

A za Bulatovu pricu, prica ko prica. Pa zar nije radio KLC i HTV svaki drugi dan reportirao neku zarazu, glad, epidemije i sl. u RSK. Dizenterija, zutica, glad...:D Napadi dzinovskih skakavaca:rofl:

Karlovcanin
12.10.2006., 13:44
Ti sto vise pises meni se vise cini da si ti rat gledao iz podruma na televiziji.

salvador2
12.10.2006., 13:47
A ti bit će s traktora.

Karlovcanin
12.10.2006., 14:31
Hmmm, da.

Koji ste vi zaludjenici sa tim je8enim traktorima....Kako je islo povlacenje oni brzi su prosli, a sporiji su isli sporije jel'te i tako ostali odsjeceni na onih nekoliko kilometara puta izmedju Topuskog i Gline. Zato toliki broj traktora, sa kojima se vi sprdate.
U isto vreme u BGD se cude broju zestokih auta sa VN, KNN tablicama.
Nepoznato svima vama bas taj kraj koji je bio najzastupljeniji u toj koloni je bio poznat kao mala svicarska, ljudi trgovali sa 5 korpusom ABiH i Babinim Muslicima cjeli rat, bili puni k'o brodovi. Ali pitaj Gromove (drugu gardijsku) oni su ti se zaljetali u pljacku tih "traktorsita" iz pravca Gline. Sigurno im nisu otimali rezervne gume.
Samo da se nadopisem recimo 5 korpus je kupovao litru benzina za 15-25 maraka po litri, kod nas je bio 4-6, pa ti vidi, na 2 kanistera benzina sto ti "traktorasi" prenesu preko livade pravili su stotinjak maraka, puta 3 godine:rofl: , a vi se samo sprdajte. Sto je najsmjesnije ovi imaju kuce po BG, vikendice u CG, jos im Hrvati prave kuce za dzabaka.:kiss:

W&S
12.10.2006., 14:36
Hmmm, da.

Koji ste vi zaludjenici sa tim je8enim traktorima....Kako je islo povlacenje oni brzi su prosli, a sporiji su isli sporije jel'te i tako ostali odsjeceni na onih nekoliko kilometara puta izmedju Topuskog i Gline. Zato toliki broj traktora, sa kojima se vi sprdate.
Nepoznato svima vama bas taj kraj koji je bio najzastupljeniji u toj koloni je bio poznat kao mala svicarska, ljudi trgovali sa 5 korpusom ABiH i Babinim Muslicima cjeli rat, bili puni k'o brodovi. Ali pitaj Gromove (drugu gardijsku) oni su ti se zaljetali u pljacku tih "traktorsita" iz pravca Gline. Sigurno im nisu otimali rezervne gume.
Samo da se nadopisem recimo 5 korpus je kupovao litru benzina za 15-25 maraka po litri, kod nas je bio 4-6, pa ti vidi, na 2 kanistera benzina sto ti "traktorasi" prenesu preko livade pravili su stotinjak maraka, puta 3 godine:rofl: , a vi se samo sprdajte. Sto je najsmjesnije ovi imaju kuce po BG, vikendice u CG, jos im Hrvati prave kuce za dzabaka.:kiss:

Mmmda vi ste zapravo srpski svicarci sa debelim racunima i puno traktorskih guma. :zubo:

A da te prmitivne lazi ides negdje drugdje pricati, ha?

Ovo nije tvoja publika, a to sto ce te kao dobiti u Hrvatskoj, to cemo jos vidjeti, sve se to lako i uzme. Na nasoj zemlji, u nasoj drzavi, pa ti laj jado!

:rolleyes:

Pištolj doktor
12.10.2006., 15:39
Daj se gubi W&S. Nek ljudi pricaju u miru. Nemoj kuzit svaku temu sa svojim smradom...

W&S
12.10.2006., 15:48
Daj se gubi W&S. Nek ljudi pricaju u miru. Nemoj kuzit svaku temu sa svojim smradom...

A tebe je netko pitao nesto ili si u meduvremenu postao sef ovdje?

To mogu i ja tebi reci, volis ovu srbadiju koja laze na sve strane, ha? Pa odi na neki srpski forum, tamo su ti svi tvoji "drugari", pa uzivaj...:rolleyes:

Karlovcanin
12.10.2006., 16:06
Mmmda vi ste zapravo srpski svicarci sa debelim racunima i puno traktorskih guma. :zubo:

A da te prmitivne lazi ides negdje drugdje pricati, ha?

Ovo nije tvoja publika, a to sto ce te kao dobiti u Hrvatskoj, to cemo jos vidjeti, sve se to lako i uzme. Na nasoj zemlji, u nasoj drzavi, pa ti laj jado!

:rolleyes:

Kad su Srbi vjerovali bankama da imaju racune, sve je to pod madracom.
Ti provjeri te lazi, iako nam ne sluzi na cast pravili su se milioni svercom sa 5 korpusom ABiH.

McAucliffe
12.10.2006., 16:53
Kazes zapalio cigaru i dum, a da je imao pancirku spasio bi se LOL.

Evo ti jedan link na kojem se vidi koliko pancir pomaze protiv snipera, imam toga jos.

http://www.ogrish.com/archives/jaish_al_mujahideen_sniper_attack_on_us_soldier_in _ramadi_Oct_01_2006.html

I to panciri 20 godina kasnije na vojniku najopremljenije vojske na svijetu.

A za Bulatovu pricu, prica ko prica. Pa zar nije radio KLC i HTV svaki drugi dan reportirao neku zarazu, glad, epidemije i sl. u RSK. Dizenterija, zutica, glad...:D Napadi dzinovskih skakavaca:rofl:
Pa slušali smo prijenos na radiu petrova gora ili tako nešto...uživo...tako da to nije izmišljeno...
A priča je bilo na obje strane...tako se diže moral...
Pancirka pomaže...niste vi imali neznam kakve snajpere...a taj link ništa ne znači...
Isto kao ni to da je imao pancirku...možda bi ga spasila,možda nebi...ali bi imao više šansi da preživi...a sve ovisi i o pancirki...ja sam dosta stvari nabavio na svoju ruku i masno to platio...pa tako i pancirku i pušku...
Da zapalio je cigaru i dum...isto kao što sam poznavao dečka koji je hvatao kokoš i otišao u minsko polje...i dum...čista nepažnja...
Te sam ti primjere naveo samo da ti pokažem kako tvoja statistika koju si mi navodio ne znači previše...
I ja nisam rekao kada je dečko poginuo,tj. koje godine...a ti navodiš primjer pancirke koja je od naših bila starija 20 godina...recimo 1994.g. +20 god...2014.g...nešto škripi...
A mi smo pred kraj rata imali dosta kvalitetnu opremu...recimo ja sam 1993.g. dobio Heklericu i odličnu pancirku...

McAucliffe
12.10.2006., 16:55
Hmmm, da.

Ne da branim Karlovčanina,ali ovdje ima i ponešto istine...

McAucliffe
12.10.2006., 17:01
Ti sto vise pises meni se vise cini da si ti rat gledao iz podruma na televiziji.
Ako misliš da izmišljaš rekao sam ti,nađemo se na Korzu...a ti nemoraš vjerovati...
Zanimljivo je kako znam jako puno informacija,kako znam ratne nadimke pojedinih zapovjednika i znam točan položaj rovova...a ti si taj koji većinom naklapa...
Već sam te pitao...u kojoj si vojsci i kojoj postrojbi bio?
Ili te sram reći?
Sada ti meni reci da na vašoj strani nije bilo glupih smrti?Tipa hvatanja kokoši ili paljenja cigareta po mraku?Ili glumljenja face dok šećeš uspravno po rovu bez kacige?!

Pištolj doktor
12.10.2006., 17:10
A tebe je netko pitao nesto ili si u meduvremenu postao sef ovdje?

To mogu i ja tebi reci, volis ovu srbadiju koja laze na sve strane, ha? Pa odi na neki srpski forum, tamo su ti svi tvoji "drugari", pa uzivaj...:rolleyes:

Pa odi ti na Crnu legiju ili neki naci forum...white power ili tako nesto. Tamo su tvoji pa orgijajte. Ne zagadjuj najveci hrvatski forum.

Karlovcanin
12.10.2006., 17:14
No kod nas je bilo branja tresanja:zubo: i nailazenja na odskocne:rolleyes: . That fucked up his day.

Ovo za 20 godina nemoj biti bukvalista, 10-20, a bilo koji pancir dostupan 90-ih ukljucujuci i on ste je UN nosio nisu neka zastita protiv 7.62 koji opaljen iz SP leti 800-900 metara u sekundi.
Link postavljen iznad je od JUBE poznatog irackog snajperiste koji koristi slicnu pusku koja je koristena kao SP u bivsoj SFRJ (on koristi Dragunov sa 7.62 zrnom-istim k'o i nasi).
I rusi ih kao siblje

W&S
12.10.2006., 17:17
Pa odi ti na Crnu legiju ili neki naci forum...white power ili tako nesto. Tamo su tvoji pa orgijajte. Ne zagadjuj najveci hrvatski forum.

evo jugica, jos samo da opalis neku partizanski turbosrbofolk...:rolleyes:

Pištolj doktor
12.10.2006., 17:20
Ne da branim Karlovčanina,ali ovdje ima i ponešto istine...

Pa, klasicni ratni profiteri. Traktori su, jebiga, valjda u igri jer su to seoska podrucja. Nisu ni u drugim krajevima Hrvatske seljaci tada bili bogatiji. Na traktore i ljudsku nesrecu se rajcaju samo mentalni i emocionalni ranjenici...

@Karlovcanin... McAucliffe ti je stvarno i informacijama i nacinom pisanja(iz koje se iscitava iskrenost) stvarno puno rekao, a ti ga podjebavas sa gledanjem rata iz podruma. Daj da cujemo malo opsirnije iz tvoga kuta kako je to izgledalo, a ne samo seljacko izdrkavanje ko je bio jaci od koga u kom trenutku. Budi malo iskren i napisi koje su bile i vase zablude i slabosti i mane. Kako ce na ovom forumu ikad biti kruha kad nikad niko nikome nece, u inat, dati za pravo...

Pištolj doktor
12.10.2006., 17:22
evo jugica, jos samo da opalis neku partizanski turbosrbofolk...:rolleyes:

Partizanski turbo-srbo-folk...hahahahaha...reci samo koju ces? Sve imam...

Karlovcanin
12.10.2006., 17:50
Pa, klasicni ratni profiteri. Traktori su, jebiga, valjda u igri jer su to seoska podrucja. Nisu ni u drugim krajevima Hrvatske seljaci tada bili bogatiji. Na traktore i ljudsku nesrecu se rajcaju samo mentalni i emocionalni ranjenici...

@Karlovcanin... McAucliffe ti je stvarno i informacijama i nacinom pisanja(iz koje se iscitava iskrenost) stvarno puno rekao, a ti ga podjebavas sa gledanjem rata iz podruma. Daj da cujemo malo opsirnije iz tvoga kuta kako je to izgledalo, a ne samo seljacko izdrkavanje ko je bio jaci od koga u kom trenutku. Budi malo iskren i napisi koje su bile i vase zablude i slabosti i mane. Kako ce na ovom forumu ikad biti kruha kad nikad niko nikome nece, u inat, dati za pravo...

OK. 1990 se vecina Srba u HR nadala da do rata nece doci, zato sto im je bilo relativno dobro, kao izmedju ostalog svima. Svi su imali solidne poslove, ako ti se nije svidjalo mogao si otvoriti nesto svoje, bio to Supermarket, neka mala proizvodnja, butik, videoteku ili bilo sta drugo. Nije boio klasican komunizam. Ali u to doba i vec ranije pojavljuju se struje koje zagovaraju otcjepanje i nezavisnost, sto mozda i nije bila losa ideja. ALi nazalost struje su usput bile pre radikalne i htjele su nezavisnu, ali i cistu HR, pocinje ultra nacionalizam, sa jedne, a neposredno zatim i sa druge, Srbi se izbacuju iz ustava, pocinje se sa otkazima, provociranjima...
U vecinski Srpskim mjestima, organizuje se otpor, sto iz inata i protivljenja sahovnici, to iz straha, a ponajvise zbog straha od promjena. Kada je nesto dobro i funkcionise zasto bi se mjenjalo, pa makar i bilo na bolje.
Kada je pocelo 1991 po mom misljenju JNA nije igrala veliku ulogu u sukobu, sa izuzetkom Vukovara nigdje nije bilo ozbiljnijih borbi sa njima sem sto su odvracali napade, niakada nisu nesto isli postici ili zauzeti. U nekim od kasarni komandanti su pomagali Srbima sto oruzjem, sto i obukom, ali isto se desavalo i sa Hrvatskim oficirima u JNA,masovne kradje i pljacka kasarni, mada cinjenica je da su Srbi imali vise koristi od toga najvjerovatnije sto su htjeli da se SFRJ odrzi kao i vecina tih oficira.
1991 Srbi su pojacani sa dobrovljcima bili puno nadmocniji i uzeli su dobar dio terena, koji je poslje trebalo drzati za sto nije bilo dovoljno ljudi. Poslje 1991 vjerovali ili ne pomoci iz Srbije u Krajinu gotovo da nije ni bilo. Mana Krajiskih Srba je sto tada nisu poceli intenzivnije pregovore neke mirne reintegracije i moguce neke labave autonomije sto su uvjek i imali na tim terenima. Ali ne Djudjani su se lupali u prsa iako je Zapad bio protiv Srba zato sto su htjeli da zadrze sistem koji su oni morali srusiti pod bilo koju cjenu.
I tako...neda mi se vise pisat, sad cu mirno cekat napade od W&S i slicnih njemu

Istranin
12.10.2006., 17:55
OK. 1990 se vecina Srba u HR nadala da do rata nece doci, zato sto im je bilo relativno dobro, kao izmedju ostalog svima. Svi su imali solidne poslove, ako ti se nije svidjalo mogao si otvoriti nesto svoje, bio to Supermarket, neka mala proizvodnja, butik, videoteku ili bilo sta drugo. Nije boio klasican komunizam. Ali u to doba i vec ranije pojavljuju se struje koje zagovaraju otcjepanje i nezavisnost, sto mozda i nije bila losa ideja. ALi nazalost struje su usput bile pre radikalne i htjele su nezavisnu, ali i cistu HR, pocinje ultra nacionalizam, sa jedne, a neposredno zatim i sa druge, Srbi se izbacuju iz ustava, pocinje se sa otkazima, provociranjima...
U vecinski Srpskim mjestima, organizuje se otpor, sto iz inata i protivljenja sahovnici, to iz straha, a ponajvise zbog straha od promjena. Kada je nesto dobro i funkcionise zasto bi se mjenjalo, pa makar i bilo na bolje.
Kada je pocelo 1991 po mom misljenju JNA nije igrala veliku ulogu u sukobu, sa izuzetkom Vukovara nigdje nije bilo ozbiljnijih borbi sa njima sem sto su odvracali napade, niakada nisu nesto isli postici ili zauzeti. U nekim od kasarni komandanti su pomagali Srbima sto oruzjem, sto i obukom, ali isto se desavalo i sa Hrvatskim oficirima u JNA,masovne kradje i pljacka kasarni, mada cinjenica je da su Srbi imali vise koristi od toga najvjerovatnije sto su htjeli da se SFRJ odrzi kao i vecina tih oficira.
1991 Srbi su pojacani sa dobrovljcima bili puno nadmocniji i uzeli su dobar dio terena, koji je poslje trebalo drzati za sto nije bilo dovoljno ljudi. Poslje 1991 vjerovali ili ne pomoci iz Srbije u Krajinu gotovo da nije ni bilo. Mana Krajiskih Srba je sto tada nisu poceli intenzivnije pregovore neke mirne reintegracije i moguce neke labave autonomije sto su uvjek i imali na tim terenima. Ali ne Djudjani su se lupali u prsa iako je Zapad bio protiv Srba zato sto su htjeli da zadrze sistem koji su oni morali srusiti pod bilo koju cjenu.
I tako...neda mi se vise pisat, sad cu mirno cekat napade od W&S i slicnih njemu

Ovu propagandu širi po Srbiji. Samo tamo to možeš prodati. Da li uopće postoji Srbin koji će priznati svoju krivnju?

Pištolj doktor
12.10.2006., 18:31

Jebiga, ja te nisam tp pitao vec o onome oko Karlovca, ali nema veze...boli me kurac. Sto se tice ovoga sto si napisao, u pola toga se uopce ne slazem. Ako su i postojale neke struje u Hrvatskoj prije vase pobune, one su bile toliko minorne da su se mogle vrlo lako odbit. No, problem je sto su vas poceli drkat preko BG-a preko TV-a i preko razno raznih emisara. I kad su lokalci dobili moc i nitkovi se osilili + neuko zavedeno seljastvo, bal je mogo poceti. Da vas se prve fizicki napalo, ja bi razumio i barikade i strah, ali brate...

Karlovcanin
12.10.2006., 18:45
Jebiga, ja te nisam tp pitao vec o onome oko Karlovca, ali nema veze...boli me kurac. Sto se tice ovoga sto si napisao, u pola toga se uopce ne slazem. Ako su i postojale neke struje u Hrvatskoj prije vase pobune, one su bile toliko minorne da su se mogle vrlo lako odbit. No, problem je sto su vas poceli drkat preko BG-a preko TV-a i preko razno raznih emisara. I kad su lokalci dobili moc i nitkovi se osilili + neuko zavedeno seljastvo, bal je mogo poceti. Da vas se prve fizicki napalo, ja bi razumio i barikade i strah, ali brate...

Slozicemo se da se nemozemo sloziti...

Sto se tice KLC i rata, vjrujem da na prostorima bivse Jugoslavije nije bilo puno mjesta na kome su dve zaracene strane bile regularnije. Sa razmjenama mrtvih i zarobljenih, dogovorima preko vruce linije, cak i pozivima na kavu Vojnic/Karlovac itd.
Pored pojedinacnih slucajeva u pocetku nije bilo nekog velikog izzivljavanja nad civilima sa bilo koje strane.

Recimo ne slazem se sa ubistvom ta 4 policajca o kojima ovaj trubi, ali svi znamo da su bili zrtvovani. Isto tako se neslazem sa ubistvom i masakriranjem 13 rezervista pretezno iz mjesta gdje su policajci ubijeni, kao cisti cin osvete.

McAucliffe
12.10.2006., 19:04

Ma nema veze što on mene zeza,ako mu je tako lakše neka...
Samo zaboravlja da sam ja pored toga što sam Hrvat također i Švicarac...
I zašto bih bio pobogu u podrumu u HR riskirao granatiranje ili to da pobinem (pogotovo u Ka) kada sam komotno mogao preći granicu i otići u Bern...a da sam to učinio definitivno nebih znao toliko puno pojedinosti...ali neka ga...

McAucliffe
12.10.2006., 19:11
No kod nas je bilo branja tresanja:zubo: i nailazenja na odskocne:rolleyes: . That fucked up his day.

Ovo za 20 godina nemoj biti bukvalista, 10-20, a bilo koji pancir dostupan 90-ih ukljucujuci i on ste je UN nosio nisu neka zastita protiv 7.62 koji opaljen iz SP leti 800-900 metara u sekundi.
Link postavljen iznad je od JUBE poznatog irackog snajperiste koji koristi slicnu pusku koja je koristena kao SP u bivsoj SFRJ (on koristi Dragunov sa 7.62 zrnom-istim k'o i nasi).
I rusi ih kao siblje
Nisam rekao da bi ga baš spasila,iako ja vjerujem da bih...
1994.g. sam gledao kako Hecklerov PSG1 koji ima 7,65x51 (a čini mi se da je to ipak malo jači kalibar nego dragunov) skida kacigu sa glave...iskreno nisam mogao vjerovati...neki puta male sitnice spašavaju život...
A opet u drugom slučaju sam vidio kako prolazi proz pancirku kao nož kroz maslac...
Sve su to mali detalji...ali ponekad spase život...
Znam da sam ja dobio pancirku sa keramičkim pločama unutra,tip koji ju je nabavio rekao je da je to u ono vrijeme vrhunac tehnologije...baš se ne razumijem u to pa neću tvrditi...ali kada sam vidio da ostali dečki imaju obične limene 8čelične) ploče ipak sam se osjećao sigurnije...

McAucliffe
12.10.2006., 19:20
slažem se sa pomaganjem naših oficira (iako ih je bilo malo) u opskrbi oružja našim dečkima "preko žice"...i dečki koji su bježali na našu stranu često su znali donjeli koji kalašnjikov i bombu...
Istina je i ovaj dio sa nedolažanjem pojačanja,često su srbi znali započinjati pucnjavu da pokažu svojim komandantima da je Turanj i druge linije opasno područje pa da nemoraju ići na druga bojišta...ali nije vas zeznuo nedostatak ljudstva već logistika ( opskrba naoružanjem,hranom i slično...)

Ali ako ste se vi osjetili ugroženi,zašto balvan revolucija u Kninu 1990.g.?Zašto razni mitinzi istine isto po HR?tada još nije bilo ni provokacija sa naše strane ni ičega...
Šešeljevci i PSC su se prešetavali po HR i proglašavali to srpskom zemljom "oduvijeka"!Zar ne?I onda su oni počeli provocirati...
Mi nikada nismo išli 1990.g. po srpskim selima i proglašavali to našom zemljom...

McAucliffe
12.10.2006., 19:25
Slozicemo se da se nemozemo sloziti...

Sto se tice KLC i rata, vjrujem da na prostorima bivse Jugoslavije nije bilo puno mjesta na kome su dve zaracene strane bile regularnije. Sa razmjenama mrtvih i zarobljenih, dogovorima preko vruce linije, cak i pozivima na kavu Vojnic/Karlovac itd.
Pored pojedinacnih slucajeva u pocetku nije bilo nekog velikog izzivljavanja nad civilima sa bilo koje strane.

Recimo ne slazem se sa ubistvom ta 4 policajca o kojima ovaj trubi, ali svi znamo da su bili zrtvovani. Isto tako se neslazem sa ubistvom i masakriranjem 13 rezervista pretezno iz mjesta gdje su policajci ubijeni, kao cisti cin osvete.
Ovo sa pozivim na kavu je istina...
provokacije tipa:Đorđe dođi na našu stranu,pa mi smo si oduvijek dobri su bile stalne...ili pozivi na nogomet...ili pjevanje naših pjesama za Božić njima preko radio stanice...
Glupo je reći,ali mogao si se ponekad i dobro nasmijati...
Ali ovo oko razmjene se ne slažem...barem ne 1991.g.
Ubili ste nam par dečkiju dok smo organizirali razmjene...čak ste nam ubili jednoga na Koranskom mostu kada je išao konvoj kroz Ka...znaš da je konvoj dosta dugo stajao na brzoj cesti i u Mostanju...
A za daljnje godine neću pričati jer je SP bila na drugim ratištima,recimo Velebit...zima na -30
Tamo sam pokupio drugi metak,i to opet u lijevu nogu...

4,05%
12.10.2006., 19:36
Ovu propagandu širi po Srbiji. Samo tamo to možeš prodati. Da li uopće postoji Srbin koji će priznati svoju krivnju?
On je rekao svoje mišljenje, a ne propagandu. Ne vidim zašto je to propaganda ako je tvoje mišljenje različito.

Karlovcanin
12.10.2006., 20:11
Ovo sa pozivim na kavu je istina...
provokacije tipa:Đorđe dođi na našu stranu,pa mi smo si oduvijek dobri su bile stalne...ili pozivi na nogomet...ili pjevanje naših pjesama za Božić njima preko radio stanice...
Glupo je reći,ali mogao si se ponekad i dobro nasmijati...
Ali ovo oko razmjene se ne slažem...barem ne 1991.g.
Ubili ste nam par dečkiju dok smo organizirali razmjene...čak ste nam ubili jednoga na Koranskom mostu kada je išao konvoj kroz Ka...znaš da je konvoj dosta dugo stajao na brzoj cesti i u Mostanju...
A za daljnje godine neću pričati jer je SP bila na drugim ratištima,recimo Velebit...zima na -30
Tamo sam pokupio drugi metak,i to opet u lijevu nogu...

Pa sto onda kao znak raspoznavanja nudis auto, sto nekazes da trazim tipa koji sepa:zubo: .

A kolone JNA koje su se povlacile ste svaki put zadrzavali na mostanju i kroz grad onda bi granatirali srpske polozaje 1-2h posto vam se nije smjelo vracati, zbog ovih majmuna koji se povlace...Ajde sad reci da sam izmislio.

A ovo o pozivima na kavu ne pricam o podjebavanjima sitne boranije preko motorola, nego o razgovoru preko "vruce linije" koju je UN uspostavio '92, preko kojih bi zapovjednici mogli uspostaviti vezu da sprece vece incidente kada se neki veliki ratnik nazdere rakije i pocne pucat preko. Mozda su ti sad neke stvari jasnije glede ko je bio gdje;)

A SP= Snajperska Puska, u zadnjih par postova.

McAucliffe
12.10.2006., 20:30
Pa sto onda kao znak raspoznavanja nudis auto, sto nekazes da trazim tipa koji sepa:zubo: .

A kolone JNA koje su se povlacile ste svaki put zadrzavali na mostanju i kroz grad onda bi granatirali srpske polozaje 1-2h posto vam se nije smjelo vracati, zbog ovih majmuna koji se povlace...Ajde sad reci da sam izmislio.

A ovo o pozivima na kavu ne pricam o podjebavanjima sitne boranije preko motorola, nego o razgovoru preko "vruce linije" koju je UN uspostavio '92, preko kojih bi zapovjednici mogli uspostaviti vezu da sprece vece incidente kada se neki veliki ratnik nazdere rakije i pocne pucat preko. Mozda su ti sad neke stvari jasnije glede ko je bio gdje;)

A SP= Snajperska Puska, u zadnjih par postova.
Znam što si mislio pod SP...
A ovo za komuniciranje preko radio stanica i motorola je bio samo nastavak na tvoj primjer zvanja na kavu...ja sam većinom govorio o pozivima na nogomet oficirima u opkoljenim vojarnama...a pjesme su se pjevale i bez motorola...
Nigdje nisam opovrgavao postojanje linije...a i rekao sa ti da nisam čitavo vrijeme bio na Turnju i Ka...
Ako se želiš razgovarati sa tipom koji zna baš sve,potražiti ću Gelera pa se sa njime prepiri...iako se bojim da bi te on uništio...znaš tko je on?
I da šepam,ali ne jako...samo kada se mjenja vrijeme i slično...iako mi ponekad noga sama od sebe "propadne"...bio na par operacije,ali ne pomaže...

porga
12.10.2006., 20:47
Ali pitaj Gromove (drugu gardijsku) oni su ti se zaljetali u pljacku tih "traktorsita" iz pravca Gline. Sigurno im nisu otimali rezervne gume.

Ma sta ti znas o Gromovima, i o "zaljetanju" u kolonu? Nemas pojma, poklopi se usima i suti. Ti civili imaju srece sto su naisli Gromovi, kuzis?

Karlovcanin
12.10.2006., 21:01
Ma sta ti znas o Gromovima, i o "zaljetanju" u kolonu? Nemas pojma, poklopi se usima i suti. Ti civili imaju srece sto su naisli Gromovi, kuzis?

To donekle stoji, ali stoji i cinjenica da su Gromovi pljackali, kuzis.

McAucliffe
12.10.2006., 21:05
Gromovi su druga gardijska ustrojeni u Petinji ako se ne varam...i bili su mehanizirana brigada...

porga
12.10.2006., 21:20
To donekle stoji, ali stoji i cinjenica da su Gromovi pljackali, kuzis.

Ma sta su pljackali? Usput, ja sam tad bio pjesak 2. gbr, i naisao sam na tu kolonu.
Nit smo imali vremena, nit volje kopat po toj hrpi smeca koja je ostala na cesti. A nismo ni smjeli. Ustvari, mogli smo si uzeti sto smo mogli ponijeti, no nitko nije pored opreme htio teglit kmad neznam ja cega.
Mozda ti pljackom smatras izuzimanje oruzja kojeg je bilo kao blata kod civila?

porga
12.10.2006., 21:27
Gromovi su druga gardijska ustrojeni u Petinji ako se ne varam...i bili su mehanizirana brigada...

Motorizirana.
Sisak je bilo mjesto gdje je bilo zapovjednistvo, a brgada je bila smjestena na vise mjesta.

McAucliffe
12.10.2006., 21:27
Ma sta su pljackali? Usput, ja sam tad bio pjesak 2. gbr, i naisao sam na tu kolonu.
Nit smo imali vremena, nit volje kopat po toj hrpi smeca koja je ostala na cesti. A nismo ni smjeli. Ustvari, mogli smo si uzeti sto smo mogli ponijeti, no nitko nije pored opreme htio teglit kmad neznam ja cega.
Mozda ti pljackom smatras izuzimanje oruzja kojeg je bilo kao blata kod civila?
Gdje ste točno naišli na tu pregaženu kolonu?

porga
12.10.2006., 21:33
Gdje ste točno naišli na tu pregaženu kolonu?

Kolona je bila pun klinac dugacka. Na cesti Glina - Dvor. Ja konkretno na kolonu sam naisao na spoju ceste koja se iz Majskog Trtnika spaja na cestu Glina - Dvor.

McAucliffe
12.10.2006., 21:40
Kolona je bila pun klinac dugacka. Na cesti Glina - Dvor. Ja konkretno na kolonu sam naisao na spoju ceste koja se iz Majskog Trtnika spaja na cestu Glina - Dvor.
Nisam čitao vašu prepirku od početka...mislio sam da se raspravljate o jednoj drugoj...

Karlovcanin
12.10.2006., 21:49
Pa vidis ustasoidu bio si na drugoj strani od kolone o kojoj ja pricam, to sam vjerujem vec spomenuo gore. Ta kolona nalazila se na potezu od Topuskog do pred Glinu, kolona je bila u potpunosti okruzena, a 2 gardijska se zaljetala unutra 4 dana i pljackala i otimala novce razumijes, to su oni ljudi sto su poslje pusteni kroz Sisak (gdje su kamenovani).

Raspitaj se i vidi iznenadit ces se ako su se tvoji decki sa koji su bili sa ove strane kolone bolje snasli krajem rata. Pootvarali trgovine, kafice i sl.

Karlovcanin
12.10.2006., 21:51
Kolona je presjecena vasim uzimanjem Gline, tako da je ostala u okruzenju, jel' sad znas o kojo se koloni radi.

McAucliffe
12.10.2006., 21:53
Pa vidis ustasoidu bio si na drugoj strani od kolone o kojoj ja pricam, to sam vjerujem vec spomenuo gore. Ta kolona nalazila se na potezu od Topuskog do pred Glinu, kolona je bila u potpunosti okruzena, a 2 gardijska se zaljetala unutra 4 dana i pljackala i otimala novce razumijes, to su oni ljudi sto su poslje pusteni kroz Sisak (gdje su kamenovani).

Raspitaj se i vidi iznenadit ces se ako su se tvoji decki sa koji su bili sa ove strane kolone bolje snasli krajem rata. Pootvarali trgovine, kafice i sl.
Hajde mi objasni čemu ovo ustašoidu?Pa zar se nemožemo normalno razgovarati?
A zanimljivo je kako ti ne želiš reći u kojoj si postrojbi bio?

Karlovcanin
12.10.2006., 21:57
Nije vredjanje pogledaj mu nick (potpis)

porga
12.10.2006., 22:06
Ne, ti ces mi reci o kojoj se koloni radi. Pricas gluposti. Prosao sam i kroz Glinu, i kraj Hrvatskog sela, odnosno ostataka sela, tako da znam sto je tamo bilo. I svatko tko ima malo vojnicke cuke u glavi moze skuziti da se nikakve vojne postrojbe a pogotovo 2. gbr, jedina gbr na tom podrucju nije visekratno zalijetala u nikakve kolone, vec je postrojba imala konkretne zadace. Isto tako, ono sto je ostalo u koloni je bila srpska jad i bijeda, imucniji su se vec bili zbrinuli.

Karlovcanin
12.10.2006., 22:15
Ne, ti ces mi reci o kojoj se koloni radi. Pricas gluposti. Prosao sam i kroz Glinu, i kraj Hrvatskog sela, odnosno ostataka sela, tako da znam sto je tamo bilo. I svatko tko ima malo vojnicke cuke u glavi moze skuziti da se nikakve vojne postrojbe a pogotovo 2. gbr, jedina gbr na tom podrucju nije visekratno zalijetala u nikakve kolone, vec je postrojba imala konkretne zadace. Isto tako, ono sto je ostalo u koloni je bila srpska jad i bijeda, imucniji su se vec bili zbrinuli.

DA KKONKRETNE ZADACE, DA UZMU GLINU I DA SE SPOJE SA BOSANSKOM STRANOM STO JE 5 KORPUS POMOGAO URADITI KADA SU POBILI CIVILE NA ZIROVCU, KADA SU UZELI GLINU NJIHOVO JE ZAVRSILO SLJEDECA 3 DANA SU SE SAMO ZALJETALI U KOLONU PLJACKAJUCI, NE ZUZIMAJUCI NITI METRA.

porga
12.10.2006., 23:11
DA KKONKRETNE ZADACE, DA UZMU GLINU I DA SE SPOJE SA BOSANSKOM STRANOM STO JE 5 KORPUS POMOGAO URADITI KADA SU POBILI CIVILE NA ZIROVCU, KADA SU UZELI GLINU NJIHOVO JE ZAVRSILO SLJEDECA 3 DANA SU SE SAMO ZALJETALI U KOLONU PLJACKAJUCI, NE ZUZIMAJUCI NITI METRA.

Stari, nemas ti pojma sto se desavalo na Banovini, ni koje su bile zadace 2. gbr, a ni sti je (smo) radili.
Aj bok.

Karlovcanin
12.10.2006., 23:33
Da sad si me ubjedio.

Ante
13.10.2006., 00:49
stvarno smo mi srbi glupi da od vas izgubimo rat.
Najzad i od tebe nesto pametno!:top: :D

porga
13.10.2006., 10:50
Da sad si me ubjedio.

Nisam ni pisao zbog tebe, jer ni ne ocekujem da cu jednog srbina u nesto uvjeriti. Pisem zbog ostalih, a i zbog onih ljudi iz moje brigade koji su tim istim srbima ostavljali pakete mlijeka, i lunch pakete, pustali stoku iz torova... Imali ste organizirano povlacenje ili evakuaciju stanovnistva a ostavljali ste nepokretne ljude po selima, same i nezbrinute, na koje smo mi gubili vrijeme, stoku zatvorenu, gladnu i zednu,ma najobicniji ljudski sljam ste.
A znas u cemu smo mi uzivali. Kad smo naisli na kolonu, civili su se razbjezali po sumu, i kad su se predvecer poceli vracati, svu uplaseni da su se tresli od straha, (nama ih je bilo zao) a ti ih pitas zasto odlaze, na njihov odgovor da su im rekli da moraju jer stizu ustase koji ce ih klati, kazes: Gospođo mi smo Hrvatska vojska, nema ustaša, slobodni ste se vratiti svojoj kuci, ne morate ici, i das im svakom hrane i vode. A oni u plač. E, te suze Karlovčan su bile naša pobjeda. Samo sto to ti nikad neces skuziti.

McAucliffe
13.10.2006., 12:46
Nisam ni pisao zbog tebe, jer ni ne ocekujem da cu jednog srbina u nesto uvjeriti. Pisem zbog ostalih, a i zbog onih ljudi iz moje brigade koji su tim istim srbima ostavljali pakete mlijeka, i lunch pakete, pustali stoku iz torova... Imali ste organizirano povlacenje ili evakuaciju stanovnistva a ostavljali ste nepokretne ljude po selima, same i nezbrinute, na koje smo mi gubili vrijeme, stoku zatvorenu, gladnu i zednu,ma najobicniji ljudski sljam ste.
A znas u cemu smo mi uzivali. Kad smo naisli na kolonu, civili su se razbjezali po sumu, i kad su se predvecer poceli vracati, svu uplaseni da su se tresli od straha, (nama ih je bilo zao) a ti ih pitas zasto odlaze, na njihov odgovor da su im rekli da moraju jer stizu ustase koji ce ih klati, kazes: Gospođo mi smo Hrvatska vojska, nema ustaša, slobodni ste se vratiti svojoj kuci, ne morate ici, i das im svakom hrane i vode. A oni u plač. E, te suze Karlovčan su bile naša pobjeda. Samo sto to ti nikad neces skuziti.
E ovo ima istine...već sam rekao da smo u danima Oluje često znali hvatati srpsku "propagandu" tipa doći će ustaše da kolju i ubijaju sve što je srpsko...
I to su kao što je porga naveo,svjedočili i civili koji su odlučili ostati...

Netko mi je danas na Volvu opali dvije lijepe velike štrafe...i to sa nečim većim od ključa...ispred Tekstilke...gdje si bio Karlovčanin?;) Nemoj mi se naljutiti,malo se zezam...

Karlovcanin
13.10.2006., 14:33
E ovo ima istine...već sam rekao da smo u danima Oluje često znali hvatati srpsku "propagandu" tipa doći će ustaše da kolju i ubijaju sve što je srpsko...
I to su kao što je porga naveo,svjedočili i civili koji su odlučili ostati...

Netko mi je danas na Volvu opali dvije lijepe velike štrafe...i to sa nečim većim od ključa...ispred Tekstilke...gdje si bio Karlovčanin?;) Nemoj mi se naljutiti,malo se zezam...

Izvini nisam ja, al' zar ne mrzis kad se tako nesto desi...

Svaka cast onima koji su postupili kao sto vi kazete da jeste, ali nemojmo zaboraviti i na one koji su odlucili ostati pa su nasli svoj kraj u svojim kucama. Pa nemojmo zaboraviti zasto je dobri general Gotovina na sudu.
Drugo treci dan Oluje, posto nije pomjerena granica na Turnju i uprkos javljanju da je Kordunaski korpus razbijen Glina, Vojnic, Topusko, Krnjak i dalje relacija nije bila ni taknuta. 11 brigada jos uvjek nije izgubila ni metra terena, i sta se onda desava, nalece MIG21 i dejstvuje po Brezovoj glavi uz cestu, unistava nekoliko kuca, znaci gadja civile, zasto drugo nego da ih krene na pokret.
Ali ni ja neznam zasto to pisem, kada ce doci neko kao sto je Porga ustasoid i reci to nije istina i to je to.
Ti pozivi na ostanak su bili isto iskreni kao i pozivi hrvatskom stanovnistvu recimo u VU da ostane u svojim kucama...vecini se najvjerovatnije nebi nista desilo, ali niko nece da rizikuje, zar ne.

A ti rodjace moj sepavi, kako neke stvari ljepo i veliko zvuce kada se izvuku iz konteksta.

4,05%
14.10.2006., 09:24
Ima u filmu "Oluja nad Krajinom" opisano šta se dešavalo civilima koji su ostali.
Neću reći da je to bilo pravilo ali nije bilo ovako kako si ti objasnio.

McAucliffe
14.10.2006., 17:31
Ima u filmu "Oluja nad Krajinom" opisano šta se dešavalo civilima koji su ostali.
Neću reći da je to bilo pravilo ali nije bilo ovako kako si ti objasnio.
Isto kao i što ima puno filmova koji govore o tome tko je počeo rat...tko je počeo klati,ubijati i paliti...bez ikakvog razloga
A sve uz izmišljene ideje tipa to je oduvijek srpska zemlja i Hrvati nas ugrožavaju pa hajde da ih malo pobijemo...i porušimo crkve...i kuće...
Pazi ja ne negiram zločine...ali lijepo te pitam...tko se usudio spriječiti osobu koja je tijekom rata izgubila nekoga da u Oluji i sam ubije nekoga?

Karlovcanin
15.10.2006., 03:26
Isto kao i što ima puno filmova koji govore o tome tko je počeo rat...tko je počeo klati,ubijati i paliti...bez ikakvog razloga
A sve uz izmišljene ideje tipa to je oduvijek srpska zemlja i Hrvati nas ugrožavaju pa hajde da ih malo pobijemo...i porušimo crkve...i kuće...
Pazi ja ne negiram zločine...ali lijepo te pitam...tko se usudio spriječiti osobu koja je tijekom rata izgubila nekoga da u Oluji i sam ubije nekoga?

I kad pocne neki novi konflikt, 'ko ce sprecit nekog Srbina sto su mu pogubili stare roditelje u oluji da on nekog ubije.

Viscious circle:flop:

4,05%
15.10.2006., 11:04
Ima više filmova, znam…
Bilo je i izmišljenih ideja po kojima Hrvati nemaju pristup društvenim dešavanjima od Srba.
Siguran sam da je teško spriječiti osvetu, ali to ne opravdava one koji su počinili zločin iz osvete, niti one one koji su ih zataškali ili odustali od progona.

McAucliffe
16.10.2006., 14:43
I kad pocne neki novi konflikt, 'ko ce sprecit nekog Srbina sto su mu pogubili stare roditelje u oluji da on nekog ubije.

Viscious circle:flop:
E to nije isto...zato jer je netko roditelje mogao izgubiti najranije 1991.g.,a zločin počiniti 1995.g...to je period od 4 godine...
A ti već spominješ perido koji je duži od 11.g.
A uzmi u obzir tko je prvi počeo sa ubijanjima (tu mislim na bezrazložno klanje civila...)
Ali budi objektivan molim te...

McAucliffe
16.10.2006., 14:44
Ima više filmova, znam…
Bilo je i izmišljenih ideja po kojima Hrvati nemaju pristup društvenim dešavanjima od Srba.
Siguran sam da je teško spriječiti osvetu, ali to ne opravdava one koji su počinili zločin iz osvete, niti one one koji su ih zataškali ili odustali od progona.
Ja sam rekao da ne opravdavam zločine...samo pokušavam prikazati zaštu su se možda dogodili...

Karlovcanin
16.10.2006., 16:40
E to nije isto...zato jer je netko roditelje mogao izgubiti najranije 1991.g.,a zločin počiniti 1995.g...to je period od 4 godine...
A ti već spominješ perido koji je duži od 11.g.
A uzmi u obzir tko je prvi počeo sa ubijanjima (tu mislim na bezrazložno klanje civila...)
Ali budi objektivan molim te...

Ajde ti budi objektivan milim te, razmisli vise od 2 minute i odgovori mi na to pitanje.

McAucliffe
16.10.2006., 17:00
Ajde ti budi objektivan milim te, razmisli vise od 2 minute i odgovori mi na to pitanje.
Pa razmislio sam...i rekao sam ti...to nisu iste kategorije...
To je kao da se netko od hrvata osvećivao zbog Bleiburga...a to je već manje vjerovatno...

Karlovcanin
16.10.2006., 18:59
Pa razmislio sam...i rekao sam ti...to nisu iste kategorije...
To je kao da se netko od hrvata osvećivao zbog Bleiburga...a to je već manje vjerovatno...

Bleiburg...zar nisu tamo ubijani i cetnici?

McAucliffe
16.10.2006., 19:03
Bleiburg...zar nisu tamo ubijani i cetnici?
A koji to četnici...?
Sada ću ti sve teže i teža odgovarati...vratio sam se doma i upravo sam prije 20-tak min završio sa poslom...

Kexx
16.10.2006., 19:13
Ideja velike srbije je zločinačka sama po sebi jer podrazumijeva etničko čišćenje sa željenih teritorija. Srspki zločini u prošlom ratu su bili organizirani i planirani. Za razliku od hrvatskih koji su plod višegodišnje frustracije nametnutim ratom. I u civilstvu postoje za zločin olakotne okolnosti, ubojstvo s predoumišljajem i ubojstvo na mah su različite stvari. Tako da nije svaki zločin jednak. Daleko od toga da ima pozitivnih i negativnih zločina, ali ima različitih okolnosti koje su dovele do zločina. Nije isto je li velikosrbi planiraju zločine prije samog rata ili pojedinci pod utjecajem smanjene uračunljivosti naprave zločin.

Karlovcanin
16.10.2006., 21:32
>nametnutim ratom<

Ovo je tema diskusije za mnoge hrvate, tako da ti ta teza automatski pada u vodu.

Ante
17.10.2006., 03:59
>nametnutim ratom<

Ovo je tema diskusije za mnoge hrvate, tako da ti ta teza automatski pada u vodu.
Nije, nego samo lazes sad.:flop: Rat jest bio nametnut i planiran daleko prije ideje o hrvatskoj samostalnosti. Ja jesam 89' u Pozarecu sjedio sa Vlajkom (predsjednik privredne komore Yu), Ratiborom Grujicem (direktor LV) i direktorom PIK Pozarevca (zaboravio ime), svi osobni prijatelji pokojnog "vozda" kad su govorili o planovima za Yu i tad je receno "Slovenija moze da ide a Hrvatska ce platiti gubitkom ogromnuh teritorija". Slicane ideje su ponovljene u hotelu "Yugoslavija" na proslavi godisnjice "Lutrije Vojvodine" gdje su bili prisutni clanovi srpske vlade i najblizi Slobini suradnici. Zato pricaj te lazi nekom drugom mozda malo mladzem tko se ne sjeca kako je sve pocelo.:flop:

4,05%
17.10.2006., 09:38
Rat jest bio nametnut i planiran daleko prije ideje o hrvatskoj samostalnosti.
Još od osnivanja "domovinskih" klubova po kanadi, Australiji, Argentini...

Kexx
17.10.2006., 12:32
Kakve veze imaju iseljenički klubovi sa velikosrspkom ideologijom etničkog čišćenja, osim ako nisu srpski iseljenički klubovi?
Velikosrbi su samo čekali da Tito umre da nastave privremeno zamrznuti plan.
Htjeli su ili skrojiti YU po svojoj mjeri ili stvoriti veliku srbiju.
S obzirom da su bili jači i po naoružanju i po ljudstvu i po logistici i po diplomatskoj prednosti, samo je njima odgovarao rat.

McAucliffe
17.10.2006., 14:13
I kakave to ima veze?Klubovi su bili tisućama milja daleko...
Za razliku od mitinga istine koji su srbi iz srbije organizirali na hrvatskoj zemlji!!!

Karlovcanin
17.10.2006., 14:34
Za razliku od mitinga istine koji su srbi iz srbije organizirali na hrvatskoj zemlji!!!

Klubovi su daleko, ali je Tudjman dolazio na instrukcije, citaj NORVAL. Koliko je ministara postavljeno direktno iz tih klubova, koliko ih je direktno pvezano sa USTASAMA i ne pricamo o pogrdnom imenu Srba za Hrvate, ne pricamo o pravim pravcatim ustasama.
Koliko ih je bilo umjesano u otmice Americkog aviona, a koliko u Hrvatsko Proljece.
Njima je jedino vece zadovoljstvo i gust od NDH bilo ubijanje Srba, bilo to '41 ili '91. Citaj malo vislje o Minsitru ti Spegelju, sjecam se 90-91 kada sam gledao taj film, sam odabrao svoju stranu, a ne na nekom mitingu, niti sam za njih znao niti na njih isao.

McAucliffe
17.10.2006., 14:44
Klubovi su daleko, ali je Tudjman dolazio na instrukcije, citaj NORVAL. Koliko je ministara postavljeno direktno iz tih klubova, koliko ih je direktno pvezano sa USTASAMA i ne pricamo o pogrdnom imenu Srba za Hrvate, ne pricamo o pravim pravcatim ustasama.
Koliko ih je bilo umjesano u otmice Americkog aviona, a koliko u Hrvatsko Proljece.
Njima je jedino vece zadovoljstvo i gust od NDH bilo ubijanje Srba, bilo to '41 ili '91. Citaj malo vislje o Minsitru ti Spegelju, sjecam se 90-91 kada sam gledao taj film, sam odabrao svoju stranu, a ne na nekom mitingu, niti sam za njih znao niti na njih isao.
A koji su ti ministri postavljeni direktno iz tih klubova?
Jesi vidio da se ubio naš sugrađanin,branitelj,žrtva zlostavljanja zatvora u Vojniću'Ili i on laže?
I da,na današnji je dan ako se ne varam došlo do planskog "iseljavanja" žitelja Iloka...sigurno zato jer su ugrožavali srpsko stanovništvo...
I kakve veze imaju otmice aviona sa ratom?Ili Hrvatsko proljeće?Jel ti znaš razlog tog pokreta?Daj prouči povijest i činjenice!

Karlovcanin
17.10.2006., 14:46
S obzirom da su bili jači i po naoružanju i po ljudstvu i po logistici i po diplomatskoj prednosti, samo je njima odgovarao rat.

A ovo neka mi neko pojasni ako moze, od te cetri navedene stvari ja se mogu sloziti sa dvije i to jedva.

McAucliffe
17.10.2006., 14:47

A ovo neka mi neko pojasni ako moze, od te cetri navedene stvari ja se mogu sloziti sa dvije i to jedva.
Objasni u kojem smislu?Vjerujem da misliš na srbe...

salvador2
17.10.2006., 14:52
To znači da su Servi počeli rat. Znaš ono: memorandum SANU - Milošević - Budo Lončar - rat - hrvatska pobjeda.

Kexx
17.10.2006., 17:01

1. jači u naoružanju-Srbi su imali JNA pod svojom kontrolom, a ona je bila izvrsno naoružana. Što tu nije jasno?
2.više ljudstva-Srbi su imali više školovanog stručnog kadra i općenito im je ljudski potencijal duplo veći. S aspekta velikosrpskih planera to je velika prednost,m samo nisu uzeli u obzir da se Srbima ne gine, nije im bilo biti ili ne biti kao Hrvatima.Što tu nije jasno?
3.logistika-cjelokupna logistika JNA i cijela Srbija kao logistički teritorij
4.diplomacija-diplomatska infrastruktura bivše države je bila u srspkim rukama, veze sa svijetom u srspkim rukama, imidž Srba kao čuvara jadne dobre SFRJ koju zločesti ustaše žele razbucati. Što tu nije jasno?

Kako bi ikom drugom osim Srbima mogao odgovarati rat u ovakvim uvjetima?

Da su Hrvati bolje naoružani, sa velikom prednošću u naoružanju i diplomaciji, te da je izgledno da će se rat voditi na srspkom teritoriju možda bi Hrvati i željeli rat u takvim okolnostima, ali ovako je evidentno da je ra5t želio onaj koji je mislio da će ga lako dobiti.

salvador2
17.10.2006., 17:04
Uzalud nam trud svirači. :zubo:

Karlovcanin
17.10.2006., 17:21
1. jači u naoružanju-Srbi su imali JNA pod svojom kontrolom, a ona je bila izvrsno naoružana. Što tu nije jasno?
2.više ljudstva-Srbi su imali više školovanog stručnog kadra i općenito im je ljudski potencijal duplo veći. S aspekta velikosrpskih planera to je velika prednost,m samo nisu uzeli u obzir da se Srbima ne gine, nije im bilo biti ili ne biti kao Hrvatima.Što tu nije jasno?
3.logistika-cjelokupna logistika JNA i cijela Srbija kao logistički teritorij
4.diplomacija-diplomatska infrastruktura bivše države je bila u srspkim rukama, veze sa svijetom u srspkim rukama, imidž Srba kao čuvara jadne dobre SFRJ koju zločesti ustaše žele razbucati. Što tu nije jasno?

Kako bi ikom drugom osim Srbima mogao odgovarati rat u ovakvim uvjetima?

Da su Hrvati bolje naoružani, sa velikom prednošću u naoružanju i diplomaciji, te da je izgledno da će se rat voditi na srspkom teritoriju možda bi Hrvati i željeli rat u takvim okolnostima, ali ovako je evidentno da je ra5t želio onaj koji je mislio da će ga lako dobiti.

1. JNA je bila pod kontrolom predsjednika SFRJ, Stipe Mesica, za sve nesporazume se obrati njemu. Ne kod Srba, kako ste god koju kasarnu pustali iz okruzenjasamo su prosli kroz RSK.
2. Vise ljudstva, nebi rekao po vasim anketama Srba je u HR bilo 14% plus nekoliko hiljada dobrovoljaca iz Srbije, kojih poslje 92 gotovo da i nije bilo.
3. Logistika, tu se mozda slazem sa tobom, jednom kada je bio probijen koridor RSK je bila otvorena prema RS i Srbiji obadve od njih pod teskim sankcijama, vi na drugu ruku, Slovenija, Madjarska (svi se sjecata kalasnjikovih sa drvenim ruckama), morem prema citavom svjetu.
4. Cjeli zapad je bio za raspad SFRJ ja neznam o cemu ti pricas.

divizija
17.10.2006., 17:27
1. JNA je bila pod kontrolom predsjednika SFRJ, Stipe Mesica, za sve nesporazume se obrati njemu. Ne kod Srba, kako ste god koju kasarnu pustali iz okruzenjasamo su prosli kroz RSK.
2. Vise ljudstva, nebi rekao po vasim anketama Srba je u HR bilo 14% plus nekoliko hiljada dobrovoljaca iz Srbije, kojih poslje 92 gotovo da i nije bilo.
3. Logistika, tu se mozda slazem sa tobom, jednom kada je bio probijen koridor RSK je bila otvorena prema RS i Srbiji obadve od njih pod teskim sankcijama, vi na drugu ruku, Slovenija, Madjarska (svi se sjecata kalasnjikovih sa drvenim ruckama), morem prema citavom svjetu.

1. JNA se redovno oglušavala na zapovijedi stipe mesića, predsjednika SFRJ, i bila je u rukama znamo koga-kadijevića i miloševića
2. u hrvatskoj je 1991. bilo 250 000 srba iz srbije, bosne i crnogoraca. ne samo dobrovoljaca, već i more mobiliziranih. druga je stvar što je isto toliko i dezertiralo
3. koridor vam je 1991. bila čitava BiH, koja je još bila dio SFRJ, i po kojoj se JNa slobodno šetala kad je išla u rat s hrvatskom
4. cijeli zapad izuzev njemačke je bio za očuvanje SFRJ. i svi će to potvrdit, ali srbi više vole vjerovat u "zaveru".

4,05%
17.10.2006., 17:28
Ne bi ja tako lako zanemario značaj iseljeničkih klubova. Od financiranja, lobiranja pa na kraju i regrutiranja „bugojanskih grupa“, raznih Bušića…

Karlovcanin
17.10.2006., 17:48
1. JNA se redovno oglušavala na zapovijedi stipe mesića, predsjednika SFRJ, i bila je u rukama znamo koga-kadijevića i miloševića
2. u hrvatskoj je 1991. bilo 250 000 srba iz srbije, bosne i crnogoraca. ne samo dobrovoljaca, već i more mobiliziranih. druga je stvar što je isto toliko i dezertiralo
3. koridor vam je 1991. bila čitava BiH, koja je još bila dio SFRJ, i po kojoj se JNa slobodno šetala kad je išla u rat s hrvatskom
4. cijeli zapad izuzev njemačke je bio za očuvanje SFRJ. i svi će to potvrdit, ali srbi više vole vjerovat u "zaveru".

250 000:eek: :zubo: ....pa to i sa 10 da podjelis bilo bi puno

divizija
17.10.2006., 17:50
al ih je toliko bilo, prema stranim podatcima. dovoljno je samo pobrojat korpuse, pogledat tv snimke s raznoraznih ratišta i sve će bit jasno.
naravno, nije bilo odjednom, nego tijekom tog razdoblja. niti jedna vojska ne koristi čitav kapacitet odjednom.

Kexx
17.10.2006., 18:07

Mesić nije imao stvarne moći, nastojao je opstruirati velikosrpske tendencije koliko je to bilo moguće. Da je imao ikakvu moć, Beograd bi se našao u okruženju JNA. Možda i ostali srspki gradovi.

Na kraju nije sve išlo kako je zamiškljeno 80-ih godina i kako su početkom 90-ih mislili da će ići. To ti se zove "pravili su račun bez krčmara" ili "pravili su ražanj dok je zec u šumi". Govorim ti o situaciji iz perspektive velikosrspkih planera.

Kalašnjikovi sa drvenim ručkama protiv cjelokupnog JNA naoružanja. Zapravo smo bili bolje naoružani?:)
Koridor je nešto o čemu nisu razmišljali velikosrspki planeri. Nije ga bilo u njihovim planovima. Bili su prisiljeni na improvizaciju.

Nitko nije bio za raspad. Sjećaš se Bakerova "zelenog svjetla"? Gdje smo to mi imali podršku? Britanija, Francuska, USA su nam dale podršku?
Kina, SSSR? Španjolska, Italija, Australija, Kanada? Tko nam je dao podršku?
Izgovori.

Velikosrspki planeri su pred svojim očima vidjeli ono što sam ti nabrojio pod točkama 1-4, i bili su u pravu, to je stvarno tako i bilo. Međutim, razvoj događaja ih je prisilio da improviziraju. Nije sve išlo kako su zamislili.
Neke stvari su oni željeli vidjeti, npr. Srbi jesu bili brojniji narod u SFRJ.
Ali su masovno dezertirali, ne zato što nisu htjeli veliku srbiju, nego jer su htjeli da to netko drugi odradi. Kad je zagustilo nije im se ginulo.
Doista nije bilo dovoljno Srba spremnih riskirati glavu, a to je zato jer ih je zanimala pljačka, a mrtvi ne pljačkaju ili su htjeli gledati stvaranje velike srbije iz fotelje. Na kraju se ta brojnost u ljudstvu nije ostvarila.

Imam rođaka u Srbiji, tj. imao sam, 1/4 Hrvat po majci. Htjeli su ga mobilizirati, nije mu se išlo, iako nisam siguran ni da bi on bio protiv velike srbije, zbrisao je u kanadu, još je tamo.

Posavski koridor nije bio u planovima, ali su morali naknadno improvizirati jer nisu uspjeli u Slavoniji postići ciljeve koji bi olakšali velikosrspkim planerima.

Znaš, trebaš sagledati događaje po redoslijedu, prvo su bili planovi, pa pokušaj ostvarivanja planova, pa revidiranje planova.

Ante
17.10.2006., 18:32
:lol: :lol: Dakle domovinski klubovi su isplanirali dogadzanje srpskog naroda, mitinge na Kosovu (gdje je i pocelo), razoruzavanje Hrvatske jos za vrijeme Racana, podiznje balvana po Hrvatskoj, odbijanje (vojni puc) poslusnosti JNA vrhovnom zapovijedniku.... Ti si doista rijetka moralna nistica.:bljak:

McAucliffe
18.10.2006., 13:55
od čijom kontrolom je bila nema veze...da ga je slušala mogli su odmah napustiti sve vojarne...ali nisu...
Ljudstva je bilo više,nemoj se praviti pametan...pogledaj samo koliko je bilo oficirskih stanova u Karlovcu...nije bitnan detalj premoć u ljudstvu koliko to što je to ljudstvo bilo vojno školovano i imalo je pristup ogromnim količinama naouružanja...dok smo mi u početku okruživali vojarne sa lovačkim karabinima...a to bi nam puno pomoglo da je recimo Aco odlučio provozati par tenkova po Karlovcu...
A što se tiče želej sa raspadom tu se možda djelomično slažem s tobom...ali pogledaj koliko je Velika Britanija bila za vas u ratu

McAucliffe
18.10.2006., 13:59
Ne bi ja tako lako zanemario značaj iseljeničkih klubova. Od financiranja, lobiranja pa na kraju i regrutiranja „bugojanskih grupa“, raznih Bušića…
A kakve to veze ima sa ratom?Kao da su oni sve započeli...opet vi sa svojom svjetskom zavjerom...
Pa su ministri bili birani odatle,pa neznam što nije...
A kada pitam koji ministri svi šute...
Jedina uloga tih klubova je bila skupljanje novaca za obranu HR...a to je bilo kada je rat počeo...ne kažem da nisu po vani širili ideju o slobodnoj Hr,ali to baš i nije imalo velike veze sa ratom u HR

Karlovcanin
19.10.2006., 16:15
od čijom kontrolom je bila nema veze...da ga je slušala mogli su odmah napustiti sve vojarne...ali nisu...
Ljudstva je bilo više,nemoj se praviti pametan...pogledaj samo koliko je bilo oficirskih stanova u Karlovcu...nije bitnan detalj premoć u ljudstvu koliko to što je to ljudstvo bilo vojno školovano i imalo je pristup ogromnim količinama naouružanja...dok smo mi u početku okruživali vojarne sa lovačkim karabinima...a to bi nam puno pomoglo da je recimo Aco odlučio provozati par tenkova po Karlovcu...
A što se tiče želej sa raspadom tu se možda djelomično slažem s tobom...ali pogledaj koliko je Velika Britanija bila za vas u ratu

Reci mi kada je to Mesic izdao naredjenje da se vojska povuce iz vojarni? A vojska taman i da je htjela da se povuce nije mogla jer su bili u okruzenju, to si i sam nekoliko puta naneo.
O toj premoci u ljudstvu, kada ste vi ratovali sa JNA, gdje i koliko ste gubitaka imali. Vi uvjek tvrdite da ste ratovali sa JNA, JNA je gledala samo kako da se izvuce i u pocetku sluzili iskljucivo kao "plavi sljemovi" dok ih niste poceli otvoreno napadati.
Dokaz, koliko je bilo kasarni u KLC, koliko tenkova i koliko ljudi, pa oni da su odlucili ici u rat sa vama ti bi se sada javljao iz Graca u najbolju ruku, i to ne svojom voljom.

Kexx
19.10.2006., 16:41
90.g. sam bio ročnik u JNA, džomba kako se to prije zvalo. Kad smo došli 89.g. gledanje Dnevnika je bilo obavezno. Kad su se na TV počeli pojavljivati likovi koji nisu bili članosvi partije, nije bilo obavezno, čak je bilo nepoželjno.
Ali je bilo poželjno gledati dokumentarce o ustašama i njihovim navodnim zločinima. Priče sa preživjelima i slično. Izuzetno huškačka atmosfera, toliko huškačka da su svi bili izuzetno antihrvatski nastrojeni. Bio sam u Vojvodini.
Srbi su sve nešto između sebe šuškali, ostali su bili zgroženi ustašama, a Hrvati su zbunjeno gledali što se događa. U knjižnici su uglavnom bile knjige o ustaškim zločinima.

Negdje u 1.mjesec 90.g. ukrcali smo topove na vlak koji će ih odvesti na remont, ti topovi su tamo godinama stajalio neispravni. Odjednom su nadležni shvatili da će biti potrebni?

Ljeto 90.g. u vojarnu dolaze "rezervisti", tad smo miuslili da su rezervisti iako su izgledali kao četnici iz partizanskih filmova. Naknadno sam shvatio da su to vjerojatno i bili. Svi odreda bradati, bez oznaka JNA na uniformi.

Cijela atmosfera u vojarni se postepeno mijenjala od početka 90.g. a na proljeće pa sve do kraja je bio obilježen stalnim vježbama. Odjednom su htjeli postići veću borbenu gotovost. Slučajnost? Ne bih rekao.

JNA se pripremala za okršaj.

LILLY 106
19.10.2006., 17:34
90.g. sam bio ročnik u JNA,
Ljeto 90.g. u vojarnu dolaze "rezervisti", tad smo miuslili da su rezervisti iako su izgledali kao četnici iz partizanskih filmova. Naknadno sam shvatio da su to vjerojatno i bili. Svi odreda bradati, bez oznaka JNA na uniformi.

Cijela atmosfera u vojarni se postepeno mijenjala od početka 90.g. a na proljeće pa sve do kraja je bio obilježen stalnim vježbama. Odjednom su htjeli postići veću borbenu gotovost. Slučajnost? Ne bih rekao.J

POŠTO SU 80% ĆINILI ROĆNICI, VIDI SE DA SU SVRBI UZ PODRŠKU OFICIRA I SRPSKOG ŽIVLJA KRENULI U OSVAJAČKI RAT PROTIV NENAORUŽANE HRVATSKE

KOLIKO JE KARLOVČANIN TADA IMAO GODINA ?I 0,4%?

Karlovcanin
19.10.2006., 18:16
POŠTO SU 80% ĆINILI ROĆNICI, VIDI SE DA SU SVRBI UZ PODRŠKU OFICIRA I SRPSKOG ŽIVLJA KRENULI U OSVAJAČKI RAT PROTIV NENAORUŽANE HRVATSKE

KOLIKO JE KARLOVČANIN TADA IMAO GODINA ?I 0,4%?

Sto skicis?

Pa da je tih 20% oficira, sto izadje nekih 1500-2000 ljudi podmomognuto sa Srbima iz KLC kojih je po zadnjem popisu bilo 14000, recimo vojnosposobnih 4000, jedno 10-30000 micana na samom Jugu KLC...Plus 200 000 dobrovoljaca(iz vasih izvora) u RSK podjeljeno na 6 glavnih teatara (istocna + zapadna slavonija, Banija, Lika, Kordun, Dalmacija). To je nekih 65-70000 genocidnih vojnika opremljenih sa nekoliko stotina tenkova, min. tisucu transportera, brdom topova, municije kolko su htjeli, helikopteri, avioni, podmornice (za uz Koranu)........I onda smo mi Srbi megalomani.:top:

Ajde molim te.

LILLY 106
19.10.2006., 18:55
NISI ODGOVORIO.KOLIKO SI IMAO GODINA ?AJDE DA VIDIMO KOLIKO SI KONPETENTAN DEBATIRATI O RATU .IZ POSTA I STILA PISANJA SE VIDI DA NISI INTELEKT IMAŠ ISNOVNU IVANREDNO SREDNJU ,AKO SI DOVOLJNO STAR.OVDJE SITI TA KOJI SKIĆI .TOLIKO SI SE UZJEBODA FULAŠ SLOVA.ŽIVAC ŽIVAC ŽIVAC ŽIVAC NANA, NANA BEEEEEEE

Karlovcanin
19.10.2006., 18:58
NISI ODGOVORIO.KOLIKO SI IMAO GODINA ?AJDE DA VIDIMO KOLIKO SI KONPETENTAN DEBATIRATI O RATU .IZ POSTA I STILA PISANJA SE VIDI DA NISI INTELEKT IMAŠ ISNOVNU IVANREDNO SREDNJU ,AKO SI DOVOLJNO STAR.OVDJE SITI TA KOJI SKIĆI .TOLIKO SI SE UZJEBODA FULAŠ SLOVA.ŽIVAC ŽIVAC ŽIVAC ŽIVAC NANA, NANA BEEEEEEE

Ma nisam se ja ni rodio jos bio. I sto skicis?

Karlovcanin
19.10.2006., 19:01

A ako vec hoces o gramatici pricat.:eek:
Ja sam promasio jedno slovo. Ti na drugu stranu u ovom postu iznad imas 12 gramatickih gresaka slovom i brojem, vragzna koliko bi ih jos bilo da ne skicis (pises velikim slovima).:top:

McAucliffe
19.10.2006., 19:05
Reci mi kada je to Mesic izdao naredjenje da se vojska povuce iz vojarni? A vojska taman i da je htjela da se povuce nije mogla jer su bili u okruzenju, to si i sam nekoliko puta naneo.
O toj premoci u ljudstvu, kada ste vi ratovali sa JNA, gdje i koliko ste gubitaka imali. Vi uvjek tvrdite da ste ratovali sa JNA, JNA je gledala samo kako da se izvuce i u pocetku sluzili iskljucivo kao "plavi sljemovi" dok ih niste poceli otvoreno napadati.
Dokaz, koliko je bilo kasarni u KLC, koliko tenkova i koliko ljudi, pa oni da su odlucili ici u rat sa vama ti bi se sada javljao iz Graca u najbolju ruku, i to ne svojom voljom.
Da je izdao ionako ga nebi poslušali...da te ovako priupitam...koja je vojska na zahtjev tvog vrlog predsjednik slobodana miloševića išla raditi red na ulicama beograda?I to samo zato jer su se neki protivili slobi i ratu...
Nemoj mi onda prodavati da jna nije bila u sukobu...a tko ih je otvoreno napadao?Jel ti znaš koliko dugo se Acu nagovaralo da preda kasarnu?!A što se tiče proboja iz kasarne bilo bi gusto,to priznam...ali protutenkovske mine+dosta ljudi sa protuoklopnim naoružanjem čuda rade...pogotovo na psihičkom planu...recimo pogodiš prvi tenk na izlazu iz vojarne...automatski si zatvorio izlaz...uništiš još par i zapovjednika vojarne staviš u poziciju da klincima od 20-tak godina objašnjava da njihov tenk neće biti sljedeći pogođen,a oni ubijeni...Trpinjska cesta ti je odličan primjer

Karlovcanin
19.10.2006., 19:13
Da je izdao ionako ga nebi poslušali...da te ovako priupitam...koja je vojska na zahtjev tvog vrlog predsjednik slobodana miloševića išla raditi red na ulicama beograda?I to samo zato jer su se neki protivili slobi i ratu...
Nemoj mi onda prodavati da jna nije bila u sukobu...a tko ih je otvoreno napadao?Jel ti znaš koliko dugo se Acu nagovaralo da preda kasarnu?!A što se tiče proboja iz kasarne bilo bi gusto,to priznam...ali protutenkovske mine+dosta ljudi sa protuoklopnim naoružanjem čuda rade...pogotovo na psihičkom planu...recimo pogodiš prvi tenk na izlazu iz vojarne...automatski si zatvorio izlaz...uništiš još par i zapovjednika vojarne staviš u poziciju da klincima od 20-tak godina objašnjava da njihov tenk neće biti sljedeći pogođen,a oni ubijeni...Trpinjska cesta ti je odličan primjer

Hmmmm stvarno mi se neda vise praviti budalu od tebe. Kazes pogodis prvoga, a ovi sto trebaju tuda ici se ukake.
Pa nije tenk mali auto pa da moraju svi ici istim putem, tenkovi iz kasarne mogu izaci na bilo kom mjestu, prolaziti kroz kuce, razrovati sve ispred sebe i sastati se 3, 4 ili 5 kilometara dalje.

Kada je to Vojska u BGD tukla demonstrante, policija za to nije trebalo pomoci, vojska se nikada nije umjesala u suzbijanje demonstracija, ako se tako nesto desilo, nadji mi neku od slika ili clanaka o tom.

Karlovcanin
19.10.2006., 19:19
Isto tako ako je slusati tvoju visokoobrazovanu kolegicu Lily i Kexx-a, to nisu vise bili rocnici, vec 2 godine uvjezbavane bradate spodobe i takve bi s lako ubjedilo da jedan pogodjen tenk blokira tenkovsku diviziju:zubo:

4,05%
19.10.2006., 19:34
A kakve to veze ima sa ratom?Kao da su oni sve započeli...opet vi sa svojom svjetskom zavjerom...
Pa su ministri bili birani odatle,pa neznam što nije...
A kada pitam koji ministri svi šute...
Jedina uloga tih klubova je bila skupljanje novaca za obranu HR...a to je bilo kada je rat počeo...ne kažem da nisu po vani širili ideju o slobodnoj Hr,ali to baš i nije imalo velike veze sa ratom u HR
Skupljanje novaca, modifikacija želje za samostalnošću da se u tu ideju doda nuspojava smanjivanje broja Srba u Hrvatskoj. A ni za Šuška ne mogu reći da je došao sa Dedinja na ministarsko mjesto.

McAucliffe
19.10.2006., 19:37
Hmmmm stvarno mi se neda vise praviti budalu od tebe. Kazes pogodis prvoga, a ovi sto trebaju tuda ici se ukake.
Pa nije tenk mali auto pa da moraju svi ici istim putem, tenkovi iz kasarne mogu izaci na bilo kom mjestu, prolaziti kroz kuce, razrovati sve ispred sebe i sastati se 3, 4 ili 5 kilometara dalje.

Kada je to Vojska u BGD tukla demonstrante, policija za to nije trebalo pomoci, vojska se nikada nije umjesala u suzbijanje demonstracija, ako se tako nesto desilo, nadji mi neku od slika ili clanaka o tom.
Ja sam tebe puno puta tražio slike ili dokaze i nikada ih nisam dobio...sve je ostalo na rekla-kazala...
Isto kao što se i ljudi sa protuoklopnim sredstvima mogu postaviti na više mjesta...a i mine...pogledaj Logorište...tenkovi su se na kraju povukli...
Da vidiš kada je Geler pogodio 2 tenka koja su dolazila iz Belajskih Poljica...kako je bilo zanimljivo gledati te tvoje grdosije kako se povlače i bježe...sve je u glavi Karlovčanin...kada vidiš 2 tenka kako gore ispred tebe zapitaš se jel tvoj sljedeći...
Samo ti radi budalu od mene...ali nisam primjetio da si je uspio napraviti...mene tražiš argumente,a ja sam ti ih uvijek pružao...potkrijepljene slikama...ti si uvijek bio na pričama koje nemaju uporišta...ili se nemogu nigdje provjeriti

Inkvizitor
20.10.2006., 16:56
Tema je..Zločini u Berku..prestanite s besprizornim spamom ili ćete biti odstranjeni s Foruma..

LILLY 106
20.10.2006., 17:13
Tema je..Zločini u Berku..prestanite s besprizornim spamom ili ćete biti odstranjeni s Foruma..

DA VELIKI POGLAVICE.:s
Da li su srpski stanovnici pristali dati informacije o tome tko je od srba sudjelovao u likvidacijama?

Henry_Kinasky
20.10.2006., 17:37
stanovnici imaju te informacije ?
Izgleda da sam ja jedini piglu ovde, greota onda za Franka simatovica, Jovicu Stanisisca, Dragana Vasiljkovica i tu ekipu. Nista oni ne znaju, mi stanovnici treba to da znamo. Hvala oci sto si nam otvorila.

McAucliffe
22.10.2006., 21:12
stanovnici imaju te informacije ?
Izgleda da sam ja jedini piglu ovde, greota onda za Franka simatovica, Jovicu Stanisisca, Dragana Vasiljkovica i tu ekipu. Nista oni ne znaju, mi stanovnici treba to da znamo. Hvala oci sto si nam otvorila.
Želiš li ti to reći da je u srpski stanovnici u selima u kojima je vršena likvidacija neznaju tko je to radio i gdje su masovne grobnice?Takva nekakva amnezija mi je već poznata od nekuda...
Čini mi se da ima veze sa WWII i kroničnim nedostatkom pamćenja njemačkog pučanstva o konc-logorima koji su bili samo par stotina metara van njihovih naselja...

Ante
23.10.2006., 00:04
Želiš li ti to reći da je u srpski stanovnici u selima u kojima je vršena likvidacija neznaju tko je to radio i gdje su masovne grobnice?Takva nekakva amnezija mi je već poznata od nekuda...
Čini mi se da ima veze sa WWII i kroničnim nedostatkom pamćenja njemačkog pučanstva o konc-logorima koji su bili samo par stotina metara van njihovih naselja...
Pogledaj ovaj film ako nadzes, u njemu srbi koji su bili zaduzeni za likvidaciju civila govore o tome da su mjestani sela gdje su djelovali itekako znali za zlocine i da je njihov posao bio zakopavanje ubijenih.
"HOT DOCS - THE ANATOMY OF EVIL
This documentary, directed by Danish filmmaker Ove Nyholm, features perpetrators of the worst war crimes committed over the last fifty years. The film is the result of research carried out by Nyholm, who has travelled the world in order to find the answer to the question: What makes ordinary people commit mass slaughter and indulge in genocide during war time? And how do they get on with their everyday life with having hundreds of killings on their conscience? A number of executioners speak about their personal history and their involvement in some of the cruelest genocides in Europe during the last fifty years – from the Holocaust to the recent tragedy in the Balkans. A Serbian paramilitary says he would go crazy if he tried to recall every murder while a former Einsatz commander during World War Two explains the most efficient way to execute people. "

4,05%
23.10.2006., 21:28
DA VELIKI POGLAVICE.:s
Da li su srpski stanovnici pristali dati informacije o tome tko je od srba sudjelovao u likvidacijama?
Da li srpski stanovnici znaju ko je učestvovao u likvidacijama?

McAucliffe
23.10.2006., 21:54
Ne svi,ali pojedinci znaju...
Ili tvrdiš da nitko od njih nije uopće znao za likvidacije u vlastitim selima...ili malo van njih?Ili recimo za minska polja?

Ante
24.10.2006., 00:35
Jos jednom, pogledaj ovaj film. za zakopavanje ubijenih su uvijek koristeni civili. Domaci su uvijek znali. Ja sam postavio temu o krivnji onih koji su znali o zlocinima ali su sutjeli medzutim nije bilo bas zainteresiranih. Inace u filmu sami krvnici opisuju kako su ubijali i da su za to imali odrijesene ruke iz Beograda, u stvari bili su ohrabrivani i podrzavani od srpskih vlasti jer je trebalo napraviti paniku medzu civilima prvo u Hrvatskoj, Bosni i Kosovu. Medzutim njihov je posao bio samo ubijanje, uklanjanje tijela je uvijek bilo u nadleznosti domacih. Pogledaj, nece ti biti tesko nac. :flop:
HOT DOCS - THE ANATOMY OF EVIL
directed by Danish filmmaker Ove Nyholm