PDA

View Full Version : Vaši omiljeni preparati za njegu kose

stranice : [1] 2 3 4 5

tisina
22.04.2005., 22:10
Sigurno vas interesuje sta vam je raditi sa kosom kad s te sami doma i morate je izfrizirati, npraviti nesto od nje za neki izlazak ili cisto da vam je uredna...

Evo navescu neke preprate i njihovo dejsto kako su se pokazala, na trzistu i uopste u salonu gdje ja radim .
Mozda i pronadete neki preparat za vasu kosu kako je odrzavati,u lijepom sjaju.

Kosa je je jedna posebna struktura dalake koja zahtjva da bude njegovana, pakovana, redovno sisana, da bi zdravo rasla.

Mjesecno u toku zime kosa raste 1cm, na proljece 1.50cm, u lejtu duplo vise.
Raste brze danju nego nocu.

Samponi za normalnu kosu koji su se dobro pokazali is a kojima sam ja dosla u dodir su sledeci.

Za normalnu kosu tj. prirodnu nefarbanu, netretiranu bilo kojom hemijem je sledeci.

Pantene sa plavom trakicom oko cepa.

Sampon za suhu kosu koja treba sjaj i koaj je frbana Loreal,
zuta bocica providna.On sadrzi u sebi posebno ulje za farbanu kosu kojoj je potrebna jaka njega dlake.

Sampon za mastan korjen i suhe krajeve je sledeci.
Nivea Zuta letiketa na bocici.

Sampon protiv peruti je sledeci Oriflame, plava bocica.

Regeneratori, Pakovanja za kosu .

Ima ih dosta na trzistu.

U obliku tecnih, hidrantnih, uljanih, u obliku ampula.

Loreal zuto pakovanje z afarbanu kosu preteznoz a crne jako dobro s epokazalo drazati tri minuta.

Sun Skily regeneratori uopste z asvaki tip kose sus e super pokazali to ej ejdna vrsta balzama koaj je jako kvalitetna i postojana.

Po meni za jako suhu poroznu kosu koaj je tretirana blansom, izbjeljivacem za kosu su najbolje AMPULE za kosu ....

SEMI DI LINO

Plava ampula na kojoj pise navedeni naziv.Koristi se na sledeci nacin.

Nakon pranja kose i stavljnja obicnog balzama kosa se isfrotira peskirom i nanese se ampula na kosu znaci i na krajeve i na korjen kose.

Ampula se drzi na glavi tj. kosi 10 minuta laganom masazom utrljavajuci je na kosu.
Ampula pjeni dok se nanosi i lagano masira.Ima lijep miris a jos ljepsi efekat na kosi.

Nakon 10 minuta, ampula se blago ispira sa ksoe ne mzora skroz.

Ampula se koristi jedanput sedmicno tacno sedam puta u sedam sedmica.

Nakon koriscena ampula posle sedam sedmica treba pauzirat 10 dana.

Ampula hrani dlaku, pravi je mekanom i sjajnom iskljucivo z asuhu i farbanu kosu koja ej ostecena.

Sledeca ampula koaj je takode dobra je od Kostane srzi bjela boja ampule.Koja s ene ispira vec utrljava na isfrotiranu kosu posle pranja kose.

Sprijecava pucanje dalke i jaca korijen.

Pod uljanim pakovanjima podrazumjevam Semi di lino kristalne kapi koje se stavljaju na prosusenu kosu, ili suhu nakon feniranja.
Daju sjaj i mekocu kosi ne ispirajus e ne suse kosu.

Suse kosu jedino ako se dlaka zasiti tog preprata onda daje suprotan efekat kao i kod svakog drugog preprata.

Pitajte ako nesto ocete da znate....

Lola
23.04.2005., 18:36
slazem se jedino za semi di lino. samponi ovi jeftini tipa obican loreal, pantene ili nedajboze nivea ili sunsilk su mi jezivi. od njih mi je kosa kao metla s kojom si pomeo ilicu:rolleyes: . za sampon vrijedi dati 50-60 kn iz mog iskustva, loreal linija professionel je odlicna. a sto se tice regeneratora, nema mi neke velike razlike izmedu skupljih i jeftinijih. dobar mi je elseve lorealov i pantene za suhu kosu,a vec sam rekla i maske od schwarzkopfa su super za cijenu od 39kn.:)
sto mislis o onim maskama i preparatima koji se ne ispiru, tipa lorealovo mlijeko na pumpicu ili oni guhlovi na pumpicu? meni je to odlicno

Iva
23.04.2005., 18:50
lola ne bi se bas slozila..sve to ovisi od osobe do osobe... ja sam blajhala kosu nekih 7 puta u 2 godine, onda 2 godine svaki mjesec farbam izras (nekad i cijelu) i pramenove. susim isklucivo sa fenom, stavljam puno puno pjene, kosa mi je jako jako duga (jos malo pa do guzice) sisam se prosjecno jednom godisnje i to ne vise od 3 cm a kosa mi je prilicno gusta. i znas sta koristim? gliss kur sampon i regenerator!! i onaj sun silk regenerator koji se ne ispire ljubicasti. a kosa mi super izgleda.

Lola
23.04.2005., 19:02
a jebga ovcice, da bar je i meni tako. pricam o svojim iskustvima i svojih frendica. blago tebi, imas srece. ovi loreal professionel samponi su mi tako dobri da cak i ne trebam regenerator. kosa mi je suha i frckava i plava. a hvalila sam glis kur masku. to mi je odlicno;)

tisina
24.04.2005., 20:35
Cure nekad je bolje imati obicniji sampon a skuplji balzam ili pakovanje.

Svak nade sam od sebe nesto sto mu odgovra ja sam navela proizvode sa kojaima sam imala iskustava pozitivnih.

Ak vas intresuje jos nesto samo pitajte.;)

Lali Puna
25.04.2005., 17:26
tisina kaže:
Ampula hrani dlaku

Pitajte ako nesto ocete da znate....

da, evo pitat ću...

znaš li ti da je kosa mrtvo tkivo, ponavljam:mrtvo tkivo i nema tog prizvoda, preparat nit kemijskog sastojka koji ju može nahraniti?!?!

to nam /vam prodaju maglu...
jednom oštećena kosa se ne može obnoviti niti nahraniti, svi ti silni regeneratori/pakunzi/čuda samo ju oblažu pa izgleda bolje, ona osraje oštećene...

kosa se ne može nahraniti. hraniti kosu je kao hraniti mrtvaca!

Karmela
25.04.2005., 17:49
Lali Puna kaže:

kosa se ne može nahraniti. hraniti kosu je kao hraniti mrtvaca!

:zubo: :lol:

tisina
25.04.2005., 19:52
Ok to je tvoje videnje ali mislim da sam ja strucnjak na tom podrucju dlake i vlasi.

Proizvodi poput balzama i pakovanja ne bi bili zastupljeni na trzistu da nemaju od njih koristi prema tome .

Ne znam sta da ti akzem osim da ih i ti sama koristis i sigurno si nekad rekla vidi kako je dobar balazam za kosu ili pakovanje.

Nemoj pricat gluposti.

magic
25.04.2005., 19:56
ako si takav struchnjak, zashto tvoja kosa ne izgleda dobro :no:

:trk:

tilla
25.04.2005., 20:03
tisina kaže:
Ok to je tvoje videnje ali mislim da sam ja strucnjak na tom podrucju dlake i vlasi.

frizerka?
tisina kaže:

Proizvodi poput balzama i pakovanja ne bi bili zastupljeni na trzistu da nemaju od njih koristi prema tome .

na tržištu ima sva sila svega i svačega i velika većina stvari je nepotrebna.

tisina
25.04.2005., 20:24
magic kaže:
ako si takav struchnjak, zashto tvoja kosa ne izgleda dobro :no:

:trk:

Ko je rekao da moja kosa izgleda lose.

Ja sam zadovoljna sa svojom kosom.

Gledam do nje prema tome daj Magic ne znam sto sis e okomila na mene sta sam to lose uradila da pljujes po meni?

Lali Puna
26.04.2005., 16:44
tisina kaže:

Ne znam sta da ti akzem osim da ih i ti sama koristis i sigurno si nekad rekla vidi kako je dobar balazam za kosu ili pakovanje.

Nemoj pricat gluposti.

nije to moje viđenje nego je to odavno znastveno dokazana činjenica koja se uči još u osnovnoj školi

i, da...koristim i regeneratore i pakunge...ali da bi mi kosa bila mekša, da bi s njom lakše baratala, da bi se lakše raščešljavala, da bi se više sjajila, da bi bolje IZGLEDALA, a ne da bi ju nahranila....ne zavaravam se glupošću da se kosa može hraniti...

kad mi je kosa oštećena - ošišam ono što je oštećeno!

sporty
27.04.2005., 10:17
koristim proizvode od keune,šampon
za svakodnevnu njegu od naranče i
masku za kosu (ofarbanu)poslije koje mi je kosa tak mekana:D
sa pantene nemam + iskustva,nekak mi se sva isuši......

piccola
27.04.2005., 14:13
zena vam samo daje savjete,sto ste se okomile na nju.

d i v j i cvit
29.04.2005., 20:45
tisina kaže:

Sledeca ampula koaj je takode dobra je od Kostane srzi bjela boja ampule.Koja s ene ispira vec utrljava na isfrotiranu kosu posle pranja kose.

Sprijecava pucanje dalke i jaca korijen.

zamolila bih za malo pojašnjenje kada je riječ o blažem obliku opadanja kose i jačanju korijena... :) konkretno, da li se pomenuta ampula veže posebice za nekog od proizvodžača ili je dovoljno tražiti ampulu od koštane srži :confused: ... da li imate još prijedloga u vezi opadanja kose i jačanja korijena... :raspa:

pozdravčić od nove... :kava:

Kruska
29.04.2005., 20:48
hm.
isprobala sam sve i svašta i došla do zaključka da mi je najbolji dove za obojanu kosu, ili sunsilk.
obično koristim i sliikone za vrhove:)

piccola
29.04.2005., 21:01
a ja sam dosla do zakljucka da je sunsilk stvarno grozan sampon(bar za mene)
ispocetka nije los ali meni je uzasno isusio kosu jer je krcat silikona.
a tako sam i od nekih jos cula.

coccotto
05.05.2005., 13:31
Hmm...probaj Wellu pod temom maske itd...Wella (www.beauty.forumsplace.com)

SaraTroroga
05.05.2005., 15:06
coccotto kaže:
Hmm...probaj Wellu pod temom maske itd...Wella (www.beauty.forumsplace.com)

Ajde smiri se malo,sto si navalila:rolleyes:

tisina
05.05.2005., 21:25
Sun Skilly je dobar za jako radenu kosu farbanu,suhu ja sam ga koristila i mogu rec da je meni ok pokazano.

Piccola grazie sto si skontala da dajem savjete a ne da popujem i punim glave drugima.

Vidim da si razumna cura.

Hvala jos jednom.

tisina
05.05.2005., 21:27
Dovoljno je trazit samo ampulu od kostane srzi.

U staklenopj je ampuli bjele boje.

Samo tako,protiv opadanja kose dobar ti ej sampon FITOVAL.

sumski duh
13.05.2005., 22:16
hm, e vidi ovo je zanimljivo - moze li se jednom ostecena kosa dovesti u zdravo stanje ili ne? ako moze - cime? ja moram priznati da meni to nije uspjelo, morala sam se osisati, ne znam u cemu je bio problem - farbanje, prehrana, ili sto, ali maske meni nisu pomogle. a opet, ako kosi nista ne moze pomoci onda je mogu komotno prat sapunom pH 5.5 a puste pare za ampule maske i razne kreme i sampone za suhu kosu iskoristit za skuhat dobar rucak

alexxx
13.05.2005., 22:23
tako dugo dok od nečeg bolje izgleda manje se petlja lakše češlja bla, savršeno mi svejedno jel je to hrani il oblaže.

a meni se od pantenea glava peruta.

lianne
12.01.2006., 21:38
cime njegujete kosu?mislim na samponcice,balzame,maske i to i koliko cesto sve to upotrebljavate?ja sam najzadovoljnija lorealovim samponcicima i balzamima,a recimo trenutno sam dobila na poklon pantene masku za kosu i nije losa:zubo:
koliko ste spremini izdvojiti za te preparate?ja imam dugu kosu pa uzasno patim na njegu i svojedobno sam trosila ogromne novce na skupe preparate(ampule,silikone,voskove)ali sa m skuzila da kvalitetnu kosu imas ili nemas i ako ti puca na nekoj duzini uvijek ce pucati:rolleyes: ..uglavnom vecina tih preparata mi nije ni trebala,ali iz straha da mi se kao unisti kosa svasta sam na nju stavljala,ali sada sam odustala od tih silnih preparata i ostala na klasici-sampon+balzam i povremeno maska.zapravo cak imam i neki fluid za vrhove,ali malo ga se stavlja i vrlo cesto zaboravim tako da mi traje jos od ljeta:D
e da i zanima me da li farbate kosu?ja stavljam preljev i to jednom u 3 mj.(idem u par nijansi tamniju od prirodne)pa bas i nisam primjetila da mi se to odrazilo na kvaliteti.curke kakva su vasa iskustva?

mrkvich
12.01.2006., 22:09
prirodno imam pepeljastu, ravnu, gustu,tesku i ostru kosu.ukratko - uzasnu.patim na kovrcavu pa sam si dala minival raditi 2 puta,il 3.iako svaki put si kazem da necu al eto.takodjer sam koristila sve i svasta za kosu.silikone, maske, sprejeve, ovo ono.odustala od svega, previse novaca za nista je odlazilo.sada koristim samo sampon (aromatica - za rast i jacanje, i regenerator od atee) i tu i tam kad se sjetim posprejam nekim balzamom u spreju kaj sam dobila od shipka i ne znam cega.ne cesljam se cesto jer to dodatno ostecuje kosu,perem ju oko 2 puta tj, farbam u tamno smedju svakih oko 2-3 mj (il nakon dobrog izrasta:) ) i tak.nis posebno ne tretiram.

lianne
12.01.2006., 22:21
e da sad si me podsjetila na te balzame u spreju koji se ne ispiru!imala sam ih hrpetinu,ali zaista niti jedan mi nije valjao:confused:
pospricam i nista:confused:
stekla sam dojam da niti jedan ne valja pa ih vise niti ne koristim

sheila
12.01.2006., 23:50
ja imam dugu crnu kosu, nisam se nikad farbala. i to mi je drago, jer je to samo dodatni trosak i briga. sasvim sam zadovoljna ovako :zubo:
nist posebno ne stavljam na kosu jer mislim da nema potrebe. koristim sampon od l'oreala za volumen i odlican mi je. i to je sve. nakon pranja s tim samponom, kosa mi je sjajna, mirisna, bujna...zapravo tek sam sad skuzila da njegujem kosu samo samponom...
:zubo:

Bocca della Verita
13.01.2006., 08:23
balzami u spreju sluze samo za lakse razcesljavanje.
ne znam sto ste ocekivale vise od toga?

crtica
13.01.2006., 08:25
Sunsilk maska iz DM (20-ak kunića) čini čuda.

Bocca della Verita
13.01.2006., 08:31
samo skare cine cuda ;)

crtica
13.01.2006., 08:34
Pa ako se koristi Sunsilk*, podrezivanje vrhova je minimalno i to svakih 3-4 mjeseci. I to mislim, doista na vrhove, ne 5 cm :D

*bilo koja maska za kosu, redovito

Lali Puna
13.01.2006., 09:20
imam gustu, kvalitetnu, prekrasnu, trenutno nažalost kratku kosu, trenutno prirodne boje
koristim šampon iz lusha (karma trenutno) i genijalan regeneretar iz lusha (jungle) i to je to
otkad sam probala lush ne koristim šampone i regeneratore sa silikonima
također sam prije opterećivala kosu teškim maskama i paknuzima, a sve s geslom 'njege nikad previše, da mi se ne ošteti' al me frizerka uvjerila da je to ne samo nepotrebno nego i kosi koja je zdrava - šteti i muči ju

osim toga, uzimam u obzir da je kosa mrtvo tkivo i ne može se nahraniti

enigma
13.01.2006., 09:42
ja sam vec odavno prestala koristit kojekakve maske i pakunge, nisam primjetila nikakvu razliku. mijenjam sampone i regeneratore cesto jer ako neki koristim dugo kosa mi postane 'dull' a i volim eksperementirati. isfarbala sam se u svom zivotu, kosa mi je bila svakakvih boja :D. trenutno jos uvijek imam kratku kosu :tuzni:, smedu s pramenovima.

crtica
13.01.2006., 09:49
I ovdje, kao i svugdje, svatko je priča za sebe. Meni maska/regenerator čini kosu podatnom, laku ju raščešljam i daje sjaj, te mi kosa ne izgleda "slamasto". Vrhovi mi rijetko pucaju, pa čak i nakon ljetnih mjeseci kad ju morska sol dodatno "njeguje". U zimskim mjesecima, dodatni atak je suhi zrak od centralnog. Mislim jedino da se ne može uspoređivati kratka i duga kosa. Kod kratke svakih mjesec do dva se ide na šišanje, pa vrhovi i ne stignu ispucati, za razliku kod duge kose.

croft
13.01.2006., 15:36
cime njegujete kosu?mislim na samponcice,balzame,maske i to i koliko cesto sve to upotrebljavate?
Kosu perem djecijim samponom,regeneratori i maske koristim od Johna Friede i Keune,krema za kosu (John F.) i silikon za vrhove od Kerastase.
Gel,vosak i lak ne koristim.

Kosu odmaram od bojanja,ofarbala sam se u svoju prirodnu,podrezujem vrhove svaka 3 mjeseca i ljepsa je nego ikad.:top:

chrissy
13.01.2006., 16:00
Imam gustu ali tanku, valovitu kosu, pofarbana sam na par nijansi svjetlije od prirodne boje - pepeljasto plava, i donedavno je očajno izgledala - sve kao ispucalo, svaka dlaka na svoju stranu - užas...
Frizerka mi je rekla da ustvari uopće nemam ispucalih vrhova, nego da imam katastrofa suhu kosu, pa uz šampon (trenutno imam nivein za obojenu kosu) koristim masku umjesto regeneratora; i poslije pranja stavim još regenerator koji se ne ispire ili silikon na vrhove.
Kupila sam avonovu pure blonde (ili tak nekak) masku za plavuše :zubo: - super miriši, a i vidi se razlika - više nemam kup slame na glavi.

Kruska
13.01.2006., 16:03
šampon za obojenu kosu, i obavezan balzam, najbolji mi je od dovea.
kosa mi je gusta i ravna tako da nekih osobitih problema nema. :)

talia
13.01.2006., 18:58
Ne farbam se farbama, nego kanom, sama se sisam, koristim "Down Under Natural's (http://www.dunaturals.com/#)" sampon, "Joe Organique Lavander & Ylang Ylang Conditioner" i "Citre Shine Miracle Polishing Serum" (http://www.folica.com/Citre_Shine_Col_d1465.html).
Kosa mi je malo iznad ramena, gusta, ostre i valovita.

naranđica
13.01.2006., 19:43
kosa je slaba točka svim ženama u mojoj (široj) obitelji

moja je tanka i svilenkasta i ravna ko špaga, od volumena ni v, a ni razna feniranja i frčkanja ne pomažu, naravno i masna, pranje svaki ili svaki drugi dan. već par dana razmišljam šta bi poduzela, neka moderna stepenasta frizura je nemoguća iako mi se ne da više imat ravnu kosu do ramena, ma užas

Samantha
13.01.2006., 20:38
Kosu perem djecijim samponom,regeneratori i maske koristim od Johna Friede i Keune,krema za kosu (John F.) i silikon za vrhove od Kerastase.
Gel,vosak i lak ne koristim.

Kosu odmaram od bojanja,ofarbala sam se u svoju prirodnu,podrezujem vrhove svaka 3 mjeseca i ljepsa je nego ikad.:top:

sta je sve dobro od keune,nikad nisam nista koristila

magriz
13.01.2006., 21:02

ja koristim sve od keune, farba, šampon i regenerator (za farbanu kosu po zimi, a ljeti one s narančastim čepom), vosak, pjena, lak...
definitivno mi je najbolje

dafloydian
14.01.2006., 15:34
Moja je ravna, tanka ali gusta - vlasi su tanke ali ih ima mnogo. Prirodno sam crvenokosa, no koristim preljeve i boje kako bih je potamnila da bude kestenjasta. Sisam se stepenasto, sa siskama, i trenutno je negdje u ravnini pazuha. Raste mi jako brzo i brzo ispuca zato sto je tanka, pa se sisam svakih 6 tjedana otprilike. Ne podnosim ispucale vrhove. Perem je svaki drugi dan jer me nista toliko ne umara kao necista kosa.

Koristim blage sampone, djecje ili biljne, te obavezno regenerator - trenutno Niveu, a prosla sam valjda sve iz dm-a. Pantene ne volim, ima intenzivan, laboratorijski miris i imam osjecaj da mi dosta oteza kosu. Garnier mi je bio okej, Loreal nelos, Herbal Essences takodjer, mislim da mi je Nivea jos i najbolja.

Imala sam i regeneratore koji se ne ispiru, ali ili su bili losi ili ih ja ne znam stavljati (vjerojatno oboje) jer poslije imam osjecaj kao da sam kosu namakala u kremu, kruta je i ne mogu je oblikovati kako se spada. Obavezno je susim fenom jer se inace prelose slegne, a ne zaboravljam stavljati ni silikon na vrhove, premda ne znam bas kakvog ucinka ima osim sto trenutno zagladi kosu.

Gelove i pjene ne koristim, radije ju dobro oblikujem cetkom. Frizerka me pohvalila da mi je kosa zdrava i sjajna, a ja mislim da to ima vise veze sa redovitim sisanjem i pravilnom prehranom nego preparatima, iako se los preparat itekako osjeti.

talia
14.01.2006., 17:27
Moja je ravna, tanka ali gusta - vlasi su tanke ali ih ima mnogo. Prirodno sam crvenokosa, no koristim preljeve i boje kako bih je potamnila da bude kestenjasta. Sisam se stepenasto, sa siskama, i trenutno je negdje u ravnini pazuha. Raste mi jako brzo i brzo ispuca zato sto je tanka, pa se sisam svakih 6 tjedana otprilike. Ne podnosim ispucale vrhove. Perem je svaki drugi dan jer me nista toliko ne umara kao necista kosa.

Koristim blage sampone, djecje ili biljne, te obavezno regenerator - trenutno Niveu, a prosla sam valjda sve iz dm-a. Pantene ne volim, ima intenzivan, laboratorijski miris i imam osjecaj da mi dosta oteza kosu. Garnier mi je bio okej, Loreal nelos, Herbal Essences takodjer, mislim da mi je Nivea jos i najbolja.

Imala sam i regeneratore koji se ne ispiru, ali ili su bili losi ili ih ja ne znam stavljati (vjerojatno oboje) jer poslije imam osjecaj kao da sam kosu namakala u kremu, kruta je i ne mogu je oblikovati kako se spada. Obavezno je susim fenom jer se inace prelose slegne, a ne zaboravljam stavljati ni silikon na vrhove, premda ne znam bas kakvog ucinka ima osim sto trenutno zagladi kosu.

Gelove i pjene ne koristim, radije ju dobro oblikujem cetkom. Frizerka me pohvalila da mi je kosa zdrava i sjajna, a ja mislim da to ima vise veze sa redovitim sisanjem i pravilnom prehranom nego preparatima, iako se los preparat itekako osjeti.

A zasto se farbas, kad imas tako rijetku prirodnu boju kose-crvenu?

dafloydian
15.01.2006., 11:24
Pa eto, raznolikosti radi. Plave i smedje cure mogu biti plave, smedje, crvene ili crne, a crvene ce uvijek biti crvene osim ako se ne izblajhaju. A to si bas ne bih radila. Osim toga, nije lako nositi se s crvenom. Intenzivna boja kose ukrade boju licu, pogotovo ako imas svijetlu put. Ako nisam nasminkana, izgledam isprano, pogotovo jer su mi i trepavice i obrve narancaste. Puno mi je lakse ako mi je kosa tamnija, to mi koliko-toliko vrati neku svjezinu licu.

Ifrit
15.01.2006., 23:33
cime njegujete kosu?mislim na samponcice... i koliko cesto sve to upotrebljavate?
Herbal Essences. Šest puta tjedno. :raspa:

Citiram proizvođača: "šampon daje dodatni volumen vašoj kosi. Sadrži ekstrakte krizanteme, cvijeta naračne i limuna. Pomaže kosi da postigne maskimalnu gustoću, te joj pruža dugotrajni volumen i čvrstoću." Citat gotov. :hekla:

a recimo trenutno sam dobila na poklon pantene masku za kosu i nije losa:zubo:

:mig: :five:

Rhea
16.01.2006., 07:41
Ja imam puno raznih proizvoda.Uglavnom od Kerastase,Redkena i John Friede.

Patagonija
16.01.2006., 08:34
Imam dugu, gustu, ravnu, plavu kosu; negdje 3put godišnje stavim pramenove za nijansu svijetlije od prirodne boje.

Prvo šamponiranje: običan (bilo koji) šampon, drugo šamponiranje: Keune - Silver reflex šampon, nakon toga: Wella - System Professional Power Mask (najbolja maska na svijetu :cerek: ) i na kraju za lakše rasčešljavanje: Wella Sunflower Leave-in and detangling spray.

I pokušavam ju što rijeđe sušiti fenom :)

croft
16.01.2006., 08:41

imaju odlican regenerator za suhu kosu,a kad sam se farbala njihove boje su mi bile najkvalitetnije...
steta sto njihovih proizvoda u Njemackoj ima samo u par gradova za kupit,a nijedan nije meni u blizini:tuzni:

crvenkapica33
16.01.2006., 11:40
keune silver reflex da ubijem žuti pigment jer se farbam u pepeljasto, ali prije ili kasnije požutim što mi je KOMA.

gfosa
19.01.2006., 10:11
Vidjela sam u jednom salonu u Osijeku da prodaju ove proizvode, pa sam malo pogledala na internetu i naišla na pozitivne preporuke. Ako je netko koristio ove proizvode neka se javi , da ih ne kupim na " nevidjeno ".:)

left here
23.01.2006., 00:03
..helouuu, ppl,
svima su nam poznate ekstenzije
no, meni se to neda radit:zubo: :rolleyes: a i nevjerujem u kvalitetu doticnih nit imam vremena njegovat a i zadnje al i najbitnije necu pljunut tolke pare...

zato bi ja radje nesto sto se onako fino oralno uzima:zubo: :cerek: sigurna sam da postoji.
naime, htjela bi je malo ojačat, progustit, ili podebljat dlaku. SVE samo da bude gušća.
pila sam Nutricap i cinilo mi se da djeluje i to dosta, no zanimaju me vasa iskustva?
Nutricap kosta samo 60 kn, ima 60tableta, i moze se pit 2 dnevno,ili 1..

dakle, jel ko koristi kakve tablete itd.?

inace, probala i cickovo ulje etc. i to je solidno djelovalo no vise na oporavljanje od npr pramenova i farbanja, ne na korijen i gustocu..

:W

magic
23.01.2006., 06:43
ovo shto se oralno uzima jacha sve dlake. dakle osim onih na glavi i one na licu, na nogama, opizdini i takoto.

joujou
23.01.2006., 06:44
:zubo: :vidiga:

Bocca della Verita
23.01.2006., 11:05
tarantula look :zubo:

postoje samponi i ampule za jacanje korijena kose.

dafloydian
23.01.2006., 11:10
Papati vise proteina! Kosa garantirano raste brze i cvrsce, a i nokti takodjer.
Hm, da, to se odnosi na sve dlake, sta protein zna koje dlake ti zelis uzgajati :zubo:
Osim toga, obrati pozornost na hranu bogatu B vitaminom, magnezijem, beta karotenom. Cijelo tijelo ce ti biti zahvalno.

left here
23.01.2006., 17:17
ovo shto se oralno uzima jacha sve dlake. dakle osim onih na glavi i one na licu, na nogama, opizdini i takoto.

ne prdi:p

meni su sve druge dlake na broju :p :zubo: nemam ih vishe:rolleyes:

joujou
24.01.2006., 10:04
kako ih nemas? gdje su? :zvrko:

diona
29.01.2006., 20:12
ja sam sad kupila od gliss kura regenerator za smeđu kosu od nekog tamo oraščića...nije loš, lijepo miriši...

fullhouse
01.02.2006., 19:14
Vec dugo vremena imam plave pramenove........Koristim sve moguce preparate za kosu od gliss kura, pantena, da mi se kosa nakon svake te torture oporavi.....i ok zadovoljna sam.......ali ipak kosa mi je i dalje suha pogotovo kad je osušim, kasnije nije, ali nema sjaja.........Zanima me ako znate kakvo ulje ili nesto barem na bazi ulja da kosa dobije sjaja.........i naravno da se oporavi..........Koristila sam ricinusovo ulje koje sam stavljala kao masku na kosi i drzala cijelu noc.....ali nema bas zadovoljavajucih pomaka.........:zubo:
dajte savjete osim onih naravno da prestanem davati pramenove i unistavati kosu...........:D

Bocca della Verita
01.02.2006., 19:49
ne trebas prestati davati pramenove i unistavati kosu, al trebas tu i tamo junacki skratiti kosu.
nema tu nikakvog tajnog recepta.

alexxx
01.02.2006., 19:49
vosak?

fullhouse
02.02.2006., 20:19
ne trebas prestati davati pramenove i unistavati kosu, al trebas tu i tamo junacki skratiti kosu.
nema tu nikakvog tajnog recepta.

skruseno se ispricavam ali zaboravih to dodati u svom postu:moli: uz sve gore navedeno usput kad dajem pramenove i skratim vrhove..............hvala:rolleyes:

fullhouse
02.02.2006., 20:20
nisam ga koristila, inace ne koristim ni gel za kosu, nego povremeno i rijetko lak, a sad vosak nisam sigurna bas da bi dao ucinak...........neznam...........

Tinach
02.02.2006., 22:35
isti problem. šampon za suhu kosu i maska od balee, ona s mirisom marelica-zakon! a meni su ovdje preporučili onaj silikon za vrhove,probaj i to :top:

Bani
03.02.2006., 03:08
pramenovi ali nikako s blajhom nego farbom.
Serum od Pantene-ProV a

chrissy
03.02.2006., 07:35
isti problem. šampon za suhu kosu i maska od balee, ona s mirisom marelica-zakon! a meni su ovdje preporučili onaj silikon za vrhove,probaj i to :top:

Meni su isto super te maske od balee (najbolja mi je kokos), a stvarno nije skupo... to koristim umjesto regeneratora, i kosa mi puno bolje izgleda...

gfosa
03.02.2006., 12:17
I ja imam pramenove ali sam konačno uspjela da mi kosa izgleda lijepo. Koristim wella lifetex extra rich šampon i masku nakon svakog pranja. Pri sušenju stavljam gliss kur kuru za suhu kosu koja ima u sebi reflektirajuće čestice ( ima u dm-u nekih 40 kn ) i na kraju gllis kur tonik za suhu kosu i kosa je glatka mekana i nahranjena.

alexxx
03.02.2006., 12:23
nisam ga koristila, inace ne koristim ni gel za kosu, nego povremeno i rijetko lak, a sad vosak nisam sigurna bas da bi dao ucinak...........neznam...........
kakve veze imaju gel i lak? ne koristim ja vosak za stajling kose, jel se tako to zove, nego dam kosi jest. :D

imam rollandov s proteinima soje, nutrizione e luminosita
namjena, prepisujem: hranjivi tretman za njegu suhe i oštećene kose. ublažava crvenilo kože i alergijske reakcije. kosi daje sjaj i olakšava raščeljavanje.
meni super. ima neki koji miriši na žvakaću, taj mi isto bio dobar, ima i od kokosa, taj mi bio pretežak.

fullhouse
03.02.2006., 18:04
pramenovi ali nikako s blajhom nego farbom.
Serum od Pantene-ProV a
ok pramenovi sa farbom..........hm.............e tu je problem.......mozda ovdje di ja zivim frizerke neznaju a i meni je ovo prvi glas, vele da se pramenovi pogotovo plavi rade sa 12% hidrogenom i blajhom koji ima ogranicenu minutazu koliko djeluje.........da previse ne unistava kosu..........sad ja recimo imam crveni pigment a ako zelim plave pramenove ispadnu crvenkasto narančasti........osim kada bi si recimo stavila pepeljastu nijansu ali onda to nije to..........

tisina
04.02.2006., 20:54
Vec dugo vremena imam plave pramenove........Koristim sve moguce preparate za kosu od gliss kura, pantena, da mi se kosa nakon svake te torture oporavi.....i ok zadovoljna sam.......ali ipak kosa mi je i dalje suha pogotovo kad je osušim, kasnije nije, ali nema sjaja.........Zanima me ako znate kakvo ulje ili nesto barem na bazi ulja da kosa dobije sjaja.........i naravno da se oporavi..........Koristila sam ricinusovo ulje koje sam stavljala kao masku na kosi i drzala cijelu noc.....ali nema bas zadovoljavajucih pomaka.........:zubo:
dajte savjete osim onih naravno da prestanem davati pramenove i unistavati kosu...........:D
Jel imas ba splave blajhane pramenove?
To je normalna pojava kod svjetlih pramenova je rsvaka plava boja isusi kosu jos ako ih cesto radis onda je to malo zeznuto...
Ali plava kosa zahtjeva feniranje
Mozes kupiti Kristalne Kapi Semi Di Lino italijanske i stavit ih na polu vlaznu kosu preko cjele kos eali en u korjen jedna do dvije kapi...
I to je dobro sto pakujes kosu.
Preporucujem ti
Crveni Sampon Lorealov i pakovanje takode crveno...
Pramenovi se stavljaju na 5 6 mjeseci inace nije potrebno vise...
Samo nastavi pakovat kosu
Probaj ovaj Sampon
Sigurna sam da ce bit od pomoci

fullhouse
05.02.2006., 11:11
Jel imas ba splave blajhane pramenove?
To je normalna pojava kod svjetlih pramenova je rsvaka plava boja isusi kosu jos ako ih cesto radis onda je to malo zeznuto...
Ali plava kosa zahtjeva feniranje
Mozes kupiti Kristalne Kapi Semi Di Lino italijanske i stavit ih na polu vlaznu kosu preko cjele kos eali en u korjen jedna do dvije kapi...
I to je dobro sto pakujes kosu.
Preporucujem ti
Crveni Sampon Lorealov i pakovanje takode crveno...
Samo nastavi pakovat kosu
Probaj ovaj Sampon
Sigurna sam da ce bit od pomoci
Pramenove mi fizerka radi sa blajhom,ona kaže da taj blajh iako je naravno čista kemija ima ograničeno djelovanje i nije štetan kao obični blajhovi. Mada je meni kao laiku sve to čista kemija kao i lorealove farbe koje slove kao najbolje isto oštećuju kosu jer kad samo pogledam što svaka farba sadrži ajme meni.........:eek:
Spomenula si te kristalne kapi........iskreno nisam čula za to pa mi reci gdje ih se može nabaviti?
Od šampona i regeneratora koristim gliss kur i njihovim učinkom na kosu sam zasada zadovoljna..........ali naravno kad ću mijenjat imat ću na umu loreal.......

elala
05.02.2006., 11:34
biljna boja bez amonijaka..amonijak bespoštedno uništava kosu i vlasište

tisina
05.02.2006., 16:43
Pramenove mi fizerka radi sa blajhom,ona kaže da taj blajh iako je naravno čista kemija ima ograničeno djelovanje i nije štetan kao obični blajhovi. Mada je meni kao laiku sve to čista kemija kao i lorealove farbe koje slove kao najbolje isto oštećuju kosu jer kad samo pogledam što svaka farba sadrži ajme meni.........:eek:
Spomenula si te kristalne kapi........iskreno nisam čula za to pa mi reci gdje ih se može nabaviti?
Od šampona i regeneratora koristim gliss kur i njihovim učinkom na kosu sam zasada zadovoljna..........ali naravno kad ću mijenjat imat ću na umu loreal.......

Kristalne kapi mozes kupiti u svim parfimerijama.
To se kod na szove Kristalne kapi
Ili Silikonske kapi
Ima spuno vrsta ali ja bih ti preporucila SEMI DI LINO tako se zovu talijanska proizvodnja.

Slusaj me sad sto mozes jos koristiti od iste Marke za kosu koja je tretirana sa blajhom to i ja koristim jer ja imam komplet blajhanu kosu kratku.

To su Ampule Plave Boje Onak Tirkizne zovu se takode SEMI DI LINO
One s ekoriste na sledeci nacin.

Operes normalno kosu,dva puta stavis pakovanje da ti stoji od prilike pet do deset minuta.Utrljas ga po cjeloj kosi nakon isteknutog vremena isperes pakovanje dobro ga isperes iz korjena kose.

Onda isfrotiras kosu sa peskirem onak malo jace onda otvoris tu Ampulu i naneses je na cjelu kosu znaci od korjena do krajeva kose cjelu ampulu i onda kosu pocinjes da masiras znaci utrljavas tu ampulu u korjen i na cjeloj povrsini kose ostavis da kosa to upije posto ta ampula pjeni tako 15 minuta nakon 15 minuta isperes Ampulu blago ponovo dobro iz korjena.
I kasnije kosa bude glatka i lijepa.

Taj tretman sa Ampulama traje odprilike 10 dana po ali sedmicno ka dperese kosu sedmicno stavljas ampulu.

Prije svega za mene je to prozivod Prva Liga je rhrani kosu i kosa bude nikad ljepsa.

Poslusaj me i nadi te Silikonske Kapi
I nadi Ampule Semi Di Lino

Bit ces zadovoljna

Tinach
05.02.2006., 19:32

znam da nije baš zdravo,ali ja imam inače tamnu kosu i plave pramenove (napravljene bojom,ne blajhom) i izrast mi je nakon mjesec dana vidljiv,a kako bi tek izgledala nakon 5-6 :eek:
tako da ja idem k frizerki svaka 2 mjeseca, odmah i šiša..nemam ispucane vrhove, ne sušim kosu fenom, i kosa dobro izgleda bez obzira kaj ju često bojim

fullhouse
06.02.2006., 09:51
znam da nije baš zdravo,ali ja imam inače tamnu kosu i plave pramenove (napravljene bojom,ne blajhom) i izrast mi je nakon mjesec dana vidljiv,a kako bi tek izgledala nakon 5-6 :eek:
tako da ja idem k frizerki svaka 2 mjeseca, odmah i šiša..nemam ispucane vrhove, ne sušim kosu fenom, i kosa dobro izgleda bez obzira kaj ju često bojim
i ja sam u slicnoj situaciji, ali tesko mi se prime pramenovi iz farbe, i slazem se za odlazak frzeru svaka 2 mjeseca to je amo reci u normali barem za mene.....kao i sisanje koje se ne terba ni napominjati........ja ponekad se susim kosu fenom , ali nekad je to neizbjezno pogotovo jer mi je kosa duza i treba dosta da mi se osusi........a pogotovo kad je hića pa ubacim u zadnju brzinu fen.......:rofl:

fullhouse
06.02.2006., 09:53
Kristalne kapi mozes kupiti u svim parfimerijama.
To se kod na szove Kristalne kapi
Ili Silikonske kapi
Ima spuno vrsta ali ja bih ti preporucila SEMI DI LINO tako se zovu talijanska proizvodnja.

Slusaj me sad sto mozes jos koristiti od iste Marke za kosu koja je tretirana sa blajhom to i ja koristim jer ja imam komplet blajhanu kosu kratku.

To su Ampule Plave Boje Onak Tirkizne zovu se takode SEMI DI LINO
One s ekoriste na sledeci nacin.

Operes normalno kosu,dva puta stavis pakovanje da ti stoji od prilike pet do deset minuta.Utrljas ga po cjeloj kosi nakon isteknutog vremena isperes pakovanje dobro ga isperes iz korjena kose.

Onda isfrotiras kosu sa peskirem onak malo jace onda otvoris tu Ampulu i naneses je na cjelu kosu znaci od korjena do krajeva kose cjelu ampulu i onda kosu pocinjes da masiras znaci utrljavas tu ampulu u korjen i na cjeloj povrsini kose ostavis da kosa to upije posto ta ampula pjeni tako 15 minuta nakon 15 minuta isperes Ampulu blago ponovo dobro iz korjena.
I kasnije kosa bude glatka i lijepa.

Taj tretman sa Ampulama traje odprilike 10 dana po ali sedmicno ka dperese kosu sedmicno stavljas ampulu.

Prije svega za mene je to prozivod Prva Liga je rhrani kosu i kosa bude nikad ljepsa.

Poslusaj me i nadi te Silikonske Kapi
I nadi Ampule Semi Di Lino

Bit ces zadovoljna
prije sam koristila keune ampule za ostecenu kosu i mogu reci da sam bila jako zadovoljna........a s obzirom da vidim da govoris iz iskustva bio bi red i da te poslusam.....Samo mi reci koliko ampula ima u pakovanju? dvije?

tisina
06.02.2006., 18:25
Ampile kupujes na komad a mozes kupit komplet ja mislim deset ih imas
Kupuuj ih na komad
Da Keune je dobra firma ali jaku hemiju ima

left here
08.02.2006., 11:14
kako ih nemas? gdje su? :zvrko:

nemam ih vishe nego prije, to mislih;)

Tha_Turtle
10.02.2006., 12:33
rekla mi je frendica da kosa brze raste ako u nju utrljas malo vitamina e,sad kakvi su rezultati neznam nisam probala:confused:

korason
15.02.2006., 10:58
Evo ja sam imala slican problem, par mjeseci nakon poroda kosa bye bye :( Slucajno u ljekarni u kvartu procitam nesto o analizi vlasista i odem, nemam sto izgubiti... nakon 2 mj tih ampulica i pjene za pranje vlasista, pojavila se mlada kosica :D inace radi se o ROUGJ kozmetici...

naranđica
14.03.2006., 16:40
i kako je se riješiti?:mad:

dobardan
14.03.2006., 16:49
namočiti ruke i proći kroz kosu:confused:

ambasadorica
15.03.2006., 18:17
izgleda da nikak.:(
i ja sam živčana zbog toga:mad:
faking zima:mad: ,jedva čekam da završi,jer se ne elektrizira kad je toplo.

proljeće....:cerek: :cerek: :kiss:

ja još nisam našla način. to močenje kose nakratko riješi stvar al mi se čini da onda,kad se posuši bude još gore:mad:

naranđica
16.03.2006., 15:24
a i ne može se stalno hodati s mokrom kosom!

ne znam šta mi je gore, kad ju isfeniram pa izgledam kao da me jako stresla struja ili ju ne isfenirati pa kao da me manje stresla struja al je sva kao tužna vrba:(

simba
16.03.2006., 16:14
kupi drvenu četku za kosu:p

Cats
16.03.2006., 16:21
Proizvod br. 15. (http://193.77.34.119/avonhr/displayimage.php?album=36&pos=10) :mig:

Provjereno radi. :top:

diona
17.03.2006., 21:47
imaš od rolanda oni una proivodi u nekoj žutoj ili zelenoj bočici sa sprejom to nešto, i miriši na jabuku, znam da je za takvu kosu, ne znam dal valja

B.B.
31.03.2006., 13:38
Evo, ja probala. Nisu loši. Hoće reć da su mnogo bolji od ovih običnih iz DM-a. :zubo:

Ali meni su još bolji njihovi šamponi iz linije System Professional. Evo, ovaj (http://www.wellausa.com/consumer/products_consumer/international_line_consumer/system_professional/products_h/cl_matrix_h/classic_regulate_h/regulate_p17_h.jsp?) šampon mi je mrak. A maska (http://www.wellausa.com/consumer/products_consumer/international_line_consumer/system_professional/products_h/cl_matrix_h/classic_regulate_h/regulate_p37_h.jsp?) fakat djeluje. Stavlja se i na tjeme (što je inače za masnu kosu veliki no-no). Kosa mi se stvarno manje masti i ima prekrasan sjaj.

Al' naravno... sva ta divota i košta. :( Šampon oko 100 kn, maska oko 150 kn. Srećom imam kratku kosu pa te bočice potraju nekoliko mjeseci...

vivienne
31.03.2006., 14:08
Koristim od Welle System Professional Power Mask.Cini cuda od kose.Regeneracija maksimalna.Kosa je prefantasticna:cerek:
Imas za kupit i King-Crossu u Trilabu:W

gfosa
01.04.2006., 06:16
Kupila sam prije neka 2 mjeseca wella lifetex exstra care šampon i masku i super sam zadovoljna -preporuke. Morat ću u Osijeku potražit i liniju system professional kad je toliko hvaljena

Špranja
04.04.2006., 00:53
naelektrizirana kosa i kako je se riješiti?:mad:

Proizvod od Welle, protiv statičkog elektriciteta u kosi - samo vidjela, ne i probala (u Domjanićevoj ul. - Frizer pribor).

bliss
04.04.2006., 07:03
Uzmem Afroditin Briljantin light, samo mrvicu, protrljam među dlanovima i lagano prođem po dijelu koji se elektrizira. Odmah smiri kosu a ne bude masna :)

suncokretovo ulje
05.04.2006., 21:59
daklem, ovako. stavila ja jučer na kosu uljni pakung. suncokretovo ulje, malo bademovog i jojobe. i pačuli i ruža jerbo je to dobro za vlasište.
navodno se stavlja na mokru kosu jer ako se stavi na suhu se neće dat oprat.
ako se stavi na mokru će se dat oprat.

oće kitu. :2up:

triput sam šamponirala kosu. po cijeloj dužini. iz kade sam izašla sva nauljena.
nakon bezuspješnih pokušaja sušenja (kako ju je teško sušit masnu majku joj) sam otišla šamponirat kosu četvrti put. neki efekt je postignut al još uvijek mi kosa više izgleda ko špageti nego ko kosa. ko da su me ljudožderi išli spohat al sam u zadnji tren utekla iz padelice. eto tako mi izgleda kosa. fino miriši doduše, al je nauljena.

čime da je operem? deterdžentom za suđe? cifom? :mad:

alexxx

Hana_
05.04.2006., 22:02
ajme ....probaj gelom za ciscenje masne koze hm to mi prvo pada napamet
bas bed , ja sam imala ideju sad stavit maslinovog ulja na kosu al ne bum :D

alexxx
05.04.2006., 22:08
al ovo je imalo za cilj da mi kosa bude super, a ne da je sasušim nečim za pranje. :(

maslinovo sam i ja stavljala prije ponekad, sa žumanjkom i zgnječenom bananom unutra, i opralo se uvijek iz prve.
i čičkovo. na suhu kosu preko noći. i opralo se.

ovo je zlo ulje. :(

Špranja
05.04.2006., 22:15
Probaj s onom pjenom il tekućinom za čišćenje i odmašćivanje pećnica!!!

Hana_
05.04.2006., 22:40
a inace ti je jako suha kosa?

pa nisi bas trebala 3 ulja pomjesat

pricekaj do sutra, nemoj si tjeme iritirat pranjem kose
uzmi toalet papira pa prelazi njime kosu
fakat nemam pojma, ja sma inace smotana i neznam kak se meni to jos nije desilo

vivienne
05.04.2006., 22:51
Znam to,i ja sam jednom imala tako zamascenu kosu,prala sam doslovce 5 puta i nista...,na kraju sam otisla kod frizerke da mi opere i sve bilo ok...

meg
05.04.2006., 23:07
zato ja nikad ne stavljam te domace pripravke ni na kosu ni na lice. :raspa:

alexxx
06.04.2006., 10:13
nije mi inače jako suha kosa. ovo je imao bit pakung pošto mi je u zadnje vrijeme prošvikala koža na tjemenu i osjetljiva je na sve, pa da je malo nahranim. :D sad je idem vimom oprat. deal with that, koža na tjemenu! :zubo:

meg, ja se inače poslije tuširanja mažem uljem, na lice nekad stavljam ulje poslije umivanja, umjesto kreme, nikad nisam išla po cesti izgledajući poput krafne. :D čak sam i na kosu stavljala ulje. višekratno. bez ijednog problema. :) ovo je vanredna situacija. :D al bar mi se kosa nahranila, ajde. :D

B.B.
06.04.2006., 10:37
A da probaš s nekim šamponom koji čisti svu gamad s kose? Nešto ovog (http://www.wellausa.com/consumer/products_consumer/international_line_consumer/system_professional/products_h/cl_matrix_h/classic_special_h/deep_cleanser.jsp?) tipa? Ima u DM-u i jeftinijih varijanti samo ne znam sad napamet.

Noemi
06.04.2006., 10:39
Napravi pjenu od cifa mikserom i probaj tom pjenom.

TAko se rjesava problem masnog repa kod macaka:rofl:

ambasadorica
06.04.2006., 10:43
šamponom s placa. onaj kaj dobiš 45l za 6kn. ozbiljno.

meg
06.04.2006., 11:05
al bar mi se kosa nahranila, ajde. :D

da, toliko si ju nahranila da vise nikad nece biti gladna... :rofl: :zubo:

Lali Puna
06.04.2006., 11:59
o, jebemti, stavi suncokretovo ulje na kosu i onda se čudi što ju ne može oprat i masna je! i, ne, nisam zlurada - i meni se jednom dogodilo, doduše s maslinovim. vjerojatno si pretjerala, to treba jako jako jako oprezno dozirati.
(a jednom sam, nezasitna kakva jesam, stavila pet čepova ulja za kupanje u kadu. sve oko mene i ja je bilo toliko masno da nisam mogla uopće otvorit vodu na pipi!)...aham, tema je kako da opereš kosu...nemam konkretnih ideja, osim po dva šamponiranja svaki dan pa će otić nakon nekog vremena...probaj i s bebi puderom napudrat kosu, to upija masnoću....

kiki-j-zg
06.04.2006., 12:21
Samo još nitko nije spomenuo Ariel. On uklanje sve mrlje, osobito masne. :rofl:

Užas! Fakat ne znam kaj da ti savjetujem, ali ako ti može malo pomoći, nekima si sigurno uljepšala dan. :zubo: Mislim, smijeha nikad previše.

I ne zaboravi nam javiti kad uspiješ "odhraniti" kosu čime si to napravila. ;)

vivienne
06.04.2006., 12:44
ODI FRIZERU!!!!!!!!!PA KAJ SE MUCIS!!!:)

Doduse,moja masnoca nije bila od tih produkata,al isto se nikako nije dalo oprat,i oprali mi i sve ok.

3nina3
06.04.2006., 13:20
daklem, ovako. stavila ja jučer na kosu uljni pakung. suncokretovo ulje, malo bademovog i jojobe. i pačuli i ruža jerbo je to dobro za vlasište.
navodno se stavlja na mokru kosu jer ako se stavi na suhu se neće dat oprat.
ako se stavi na mokru će se dat oprat.

Je dobro je za vlasište ali nisi smjela miješati.Staviš ili samo suncokretovo ili samo bademovog.Nemreš ju normalno oprati jer si miješala ulja i jer si stavila toga previše.Ja ti isto preporučam da probaš staviti baby pudera,možda kaj pomogne.

alexxx
06.04.2006., 20:42
daklem, ulja su ko cuga. ne valja miješat. :rofl:
neću neke agresiva šampone, raspast će mi se koža na glavi i otpadat u dijelovima tjednima :zubo:
napraškat ću je. i šamponirat dvaput na dan. otić će. kad tad. :D
do onda ću mirisat na pačuli i dobro. :)

Lali Puna
07.04.2006., 09:47
i ne valja pretjerat. baš k'o cuga ;)

alexxx
07.04.2006., 10:05
za razliku od cuge, deci je pretjerano, jelda? :zubo:
dobro dobro. znamo ko više neće slušat mamu kad se o tome radi. :D

wardancer
07.04.2006., 10:06
Nije neš, al možda pomogne. Zbog ulja je teže rasporediti šampon s ruke po kosi jer se ne pjeni toliko. Prvo šampon pomiješaj i zapjeni s vodom u šalici, pa to razlij po cijeloj kosi i trljaj! Kad se umoriš, zovi dečka, frendicu, mamu il susjedu :zubo:

Rock Star
11.06.2006., 14:05
Imam jako suhu kosu, koja je uz to baš i nije gusta. Koji god da preparat koristim, kako god da je sušim, izgleda isto, tj. jako loše. Jedini pristojni look je kad je nakovrčam, no za to nemam vremena ni strpljenja svaki dan, a minival zbog teksture kose ne dolazi u obzir. Isto tak, bolje izgleda kad je duga, ali je nikada ne mogu pustiti duže od ramena jer vrhovi ispucaju sami od sebe, mada je razumno njegujem. Perem je svaki dan, tek toliko da dobijem na volumenu bar malo. Ako netko ima kakav savjet, kakav šampon ili proizvod za stilizaciju za koji misli da mi mi mogao pomoći... :confused:

Hana_
11.06.2006., 14:22
isti probem ja imam, kad pomislim na to da sam imala super dugu ne ispucalu kosu :(

ofarbala sam se u plavo i jos sam na obojanu kosu cesto stavljala onu glupu peglu da izgleda ko da imam pletenice...po ljeti uopce nisam pazila na nju nekad ni balzam nisam stavla...i lijepo je pocela pucat ...postala slaba....jadna i nikakva ...

frizerka mi je odrezala vrhove i rekla da je bolje da se osisam na kratko :eek: nemA sanse...sad je kosa duga i zdrava do polovice, a onda dalje su ispucani vrhovi ...

ne izgleda strasno kad nakon sampona ..osusis kosu rucnikom...i na nju stavis balzam ili masku...isperes vodom i osusis...

il se osisaj na kratko il budi trvdoglava ko ja...

samo cekam da jos naraste pa da se makne taj ispucali dio ...

super ti je keune maska za ostecenu kosu...:top:

Dasha
11.06.2006., 14:34
Imala sam jako suhu kosu ...sad vise NE !
Sto sam uradila ?
KAd sam se bojala...bojala sam samo izrast ..a svakih 9 mj. ponovo cijelu duzinu kose ...i dva put mjesecno prije pranja stavljala pakung MASLINOVOG ULJA kojeg sam drzala 2h ..
Ne mozes pogrijestiti.

Rock Star
11.06.2006., 14:42
:( E, a meni se odrežu vrhovi i to je za par dana opet isto... Kratko ne dolazi u obzir, a sad imam par cm normalne kose na glavi, kad samo pomislim koliko će mi trebati dok naraste bar ovoliko koliko je ova loša... :mad: Kratko ne dolazi u obzir, to mi nikak ne stoji. Najgore mi je kaj ne znam od čega mi je to nastalo, inače sam imala ok kosu koja je doduše uvijek bila tanka i slaba, ali nikada suha, čak se jako mastila. Maslinovo ulje mi nikak ne pomaže, evo jučer sam stavila taj pakung i danas je sve ko da nikad niš nisam radila. Stavljala sam i Gliss Kur masku, ali efekt ne toliko suhe kose traje samo nekoliko sati, poslije se sve opet spljošti, kosa se zakovrča i opet sam na početku. Postoji li neki preparat, bilo kaj? Probat ću Keune masku, al koje sam sreće, čist sumnjam... :(

strangelove
11.06.2006., 15:13
ista stvar.
a maslinovo ulje fakat pomaže, stim da ja još dodam i žumanjak izmasiram vlasište i ostavim pol sata do tri.kako kad.
svaki put padnem na reklamu u kojoj dlaka postane čvrsta, al jok.. ne pomaže.
sad sam prešla na urtekram, zahvaljujući forumu. ;)

Hana_
11.06.2006., 15:18
kaj je urtekram?

vivienne
11.06.2006., 15:22
za extra suhu kosu je najbolje wella system prof. power mask,najjaca maska od svih kuca...

t.star
11.06.2006., 16:14
ja mislim da je ljepše imati kratku zdravu kosu, nego dugu i oštećenu. zašto se ne ošišat? pogotovo ako nikad nisi imala kratku kosu. shvatiš da ti lice dobije potpuno novu dimenziju. ja sam uživala s kratkom kosom, iako sam se zaželjela duge, pa sam je sad malo pustila. al sve mi se čini da neću dugo... ;)

strangelove
11.06.2006., 16:16
urtekram, danska firma prirodnih proizvoda. pogledaj na topik prirodni sapuni, šamponi..
ugl., kupila neki dan šampon i regenerator. :)

Hana_
11.06.2006., 16:27
pa kad stavim masku il balzam i osusim izgleda ok ..uvijek sam imala ravnu tanku kosu..jos dva sisanja i nadam se da ce bit oke

kratku kosu nema sanse, nije mi lijepa inace na curama, a sebe ne mogu zamislit s kratkom

Dasha
11.06.2006., 17:32
pa kad stavim masku il balzam i osusim izgleda ok ..uvijek sam imala ravnu tanku kosu..jos dva sisanja i nadam se da ce bit oke

kratku kosu nema sanse, nije mi lijepa inace na curama, a sebe ne mogu zamislit s kratkom

Nije ti lijepa na curama kratka kosa ? A lijepa ti je ispucana od korijena? :)
Daj sto pricas ..ljepse je imat zdravu i njegovanu kosu nego dugu i ispucanu..jer ta kosa djeluje zapusteno a s tim i osoba kja ju nosi .
Imala sam dugu kosu ..stavila pramenove i skroz je izgorila nakon ljeta...u 9 mj. otisla sam frizeru ..i frizerka kaze :" Nema druge,ako zelis lijepu i njegovanu kosu ,samo ce pomci skare! "
Razmisljala sam 1 min. i rekla SISAJ ! :) Znam ..zena da se osisa sa duge u kratku treba biti turbo samouvjerena osoba..ali ocito ja sam bila... :)
I bilo je SUPER.
Danas ..kosa se oporavila ..narasla...nema vise "glupih" pramenova ..duga je i zdrava. :)

alexxx
11.06.2006., 18:30
meni je nakon 2 korištenja klas revital silikon podosta vrhova polijepio. :s
ono, porezala sam par cm, i počela to stavljat, i sad više ni malo ne izgledam kako Kakav Nered. :zubo:
u trenucima očaja sam razmišljala da se ošišam do ramena, naime na toj dužini su mi bili popucali vrhovi, a bila mi je vrlo blizu guzici kosa.
a kad mi je kosa do ramena, ne želi onako slatko padat, nego stoji ko metla. :flop:
uglavnom ovo mi je podosta vrhova polijepilo.
a sad mi je frendica dala u bočici malo nekog čuda s proteinima svile, tako nešto, što lijepi popucane vrhove kolko sam je skužila. ona nema nijedan. kosa ko perika. :s :s
nisam još probala, rekla mi je da mi bolje stavit na mokru kosu da je ne zamasti, danas ću.

alexxx
11.06.2006., 18:32
rock star, a da probaš promijeniti prehranu, uzimati neke one tabletice za kosu kožu nokte il nešto?

vangoghica
11.06.2006., 18:45
helou!

vidim da ti je netko predlozio keune masku... uglavnom, imas super keune liniju koja se zove so pure-napravljena je na bazi maslinovog i palminog ulja te kokosa uz dodatke etericnih ulja. imas sampone i regeneratore za sve tipove kose, a mozes kupiti i bocicu etericnog ulja i to kombiniras. u frizerskom ti naprave i masazu i puste te da se 'saftas' s nekim turbancicem :usama: :)na glavi! to je njihova ekskluzivna linija pa se ne moze naci u dm-u npr., ali u Hair Concept with Keune, Nova Ves 11, Centar Kaptol, Zgb. 01/ 48 60 662 ili
Keune dućan, Probraženska 1, Cvijetni Trg, Zgb. 01/ 48 33 805.

Kosta malo vise, ali se ful isplati! i Jako jako lijepo mirisi! :klap:
Meni je pomoglo :cerek:

Rock Star
11.06.2006., 19:45
Nema razloga kritizirati nekoga tko neće ošišati dugu i oštećenu kosu jer kratka nekima fakat ne stoji, npr. meni. A mnogima se ni ne sviđa, tak ni ja nisam neki fan kratke kose... Al ovo je stvarno katastrofa na glavi, svaki dan najmanje pol sata buljim u ogledalo i smišljam kaj ću s frizurom danas, ali rijetko mi koje pametno rješenje padne na pamet jer se ovo jednostavno ne može sakriti. Pijem Mrez dražeje za kožu, kosu i nokte, imam prehranu temeljenu na voću i povrću, sve je inače ok, samo ta kosa... Ful bedirajuće. Kupit ću to od Welle ovaj tjedan, pa da vidimo...

Rock Star
11.06.2006., 19:47
Merz dražeje, ne Mrez... ;)

vision6
11.06.2006., 20:17
meni od najobicnijih sampona trenutno super Dove plavi (pise intensiv care na njemu) i isti taj regenerator, iako mi je sad vec u puno boljem stanju kosa jer sam takoder pretala farbat svaki mjesec cijelu (farbam samo izrast svaka dva mjeseca)
a u periodu kad mi je kosa bila onak stvarno koma bila je kratka i furala sam onu partijanericu sto znaci da je svakodnevno prozivljavala horor dok sam cekala da izraste stavljala sam na vrhove mokre kose vazelin (ne pitajte me od kud mi to) i izrasla je bez ispucanih vrhova a i prestala je biti tako katastrofalno suha. samo taj vazelin za vrhove ti nikako ne bi preporucila ako ti kosa nije stvarno ultra turbo extra suha :)

Rock Star
11.06.2006., 20:20
Je, jako... Šušti kad je diram... Užas!

Hana_
11.06.2006., 20:58
Dasha, trebala si malo pazljivije citat

moja kos anije ispucala od korijena....nego na vrhovima koje sisam svako malo dok ne dodjem do zdrave kose koja je vec na vise od pol glave

ne bi sigurna nosila raspustenu kad bi izgledala neugledno i zapusteno

ti se samo sisaj na kratko, ja necu :top:

Rock Star, odi u dm i kupi masku keune koja kosta 10 kuna , tu manju ( ko tester izgleda i stoji kod sampona il na blagajni) uzmi za probu
operi kosu samponom, dobro je osusi rucnikom i stavi masku, nek odstoji 10 min, rascesljaj kosu, operi vodom, osusi i vidjet ces ...( ja je isfeniram jos da cetkom dobim oblik)

Rock Star
11.06.2006., 21:04
Ok, probam sutra, pa možda bude kaj...

t.star
11.06.2006., 22:34
pa ima raznih varijanta kratke i poluduge kose.
svatko može nać nešto što mu stoji.
kao što je dasha rekla, treba imat i doze samouvjerenosti.
ako je lice lijepo, sigurno će ga kratka kosa još 'otvorit', oči izgledaju veće i sjajnije...
ja se sama sebi više sviđam s kratkom, istina, duga je ženstvenija, ali sam uvjerena da mi kratka bolje stoji.

Rock Star
11.06.2006., 22:49
Ma svaka frizura je dobra... Dok god se s njom osjećamo svoji... I naravno, da je kosa zdrava...

strangelove
11.06.2006., 23:01
kakve su te Merz dražeje?

Natch
11.06.2006., 23:08
keune ampule za suhu kosu

Rock Star
12.06.2006., 07:20
Merz dražeje nisu loša stvar, samo kaj treba čekati tri mjeseca da se vide rezultati. Moja frendica je to koristila i faca joj je sad savršena, inače je imala problema s nečistim tenom i sličnim stvarima. A navodno pomaže i kosi, no to još nisam vidjela nigdje osim na kutiji tih dražeja...

Dasha
12.06.2006., 18:38
Nema razloga kritizirati nekoga tko neće ošišati dugu i oštećenu kosu jer kratka nekima fakat ne stoji, npr. meni. A mnogima se ni ne sviđa, tak ni ja nisam neki fan kratke kose... Al ovo je stvarno katastrofa na glavi, svaki dan najmanje pol sata buljim u ogledalo i smišljam kaj ću s frizurom danas, ali rijetko mi koje pametno rješenje padne na pamet jer se ovo jednostavno ne može sakriti. Pijem Mrez dražeje za kožu, kosu i nokte, imam prehranu temeljenu na voću i povrću, sve je inače ok, samo ta kosa... Ful bedirajuće. Kupit ću to od Welle ovaj tjedan, pa da vidimo...

ej ..ma ne kritiziram te ... samo ti pokusavam ukazat da tako ostecena kosa NE MOZE izgledat lijepo ..jer ja imam turbo suhu i kovrcavu kosu ..a svi znamo da je kovrcava kosa poroznija i mnogo vise suha od bilo koje vrste kose .I jos mi je bila bojana..ma koma.. ali dobro ..vjerujem da ti ne stoji krata ,kad tako stalno to ponavljas.Ipak svatko zna za sebe najbolje sto mu stoji..onda imam prijedlog ...ma ti podsisaj samo vrhove..nekih 1-2cm. Koliko- toliko,djelovat ce ti zdravije..a i ti ces za pocetak biti zadovoljnija...a onda udri borbu koristenjem pakunga..PRIJE SVAKOG PRANJA.BArem ja sam tako radila...i nakon 6mj. itekako su se vidjeli rezultati. Sretno !

Rock Star
12.06.2006., 20:06
Naravno da ne izgleda lijepo, ali eto, kaj mogu, osim čekati da naraste...

Kaj se pakung stavlja PRIJE pranja?

Dasha
12.06.2006., 20:38
Naravno da ne izgleda lijepo, ali eto, kaj mogu, osim čekati da naraste...

Kaj se pakung stavlja PRIJE pranja?

Slusaj.. moja kosa je bila KOMAAA.. kovrcava..puna pramenova..suha i ispucna..ali dobro ..ja sam se bila dosta osisala..ne skroz kratko..ali do vrata(recimo) :) ... nakon tog poteza ,pocela sam koristit pakung maslinovog ulja.NISTA DRUGO MI NIJE BILO EFIKASNO.Svi kupljeni pakunzi NISU imali dovoljnu kolicinu tvari koje su mi bile potrebe za hranjenje moje katastrofalno bolesne kose :) ! Sijecam se da sam kupovala i KADUS ... TIGI ...ma bacala novac..ali nakon maslinovog ulja ...mmmm..kosa bi bila tako meka i djelovala je kao da se "nahranila" ..
JEDNOM TJEDNO ,stavi pakung maslinovog ulja ,zamotaj glavu u "Nesto" :),snadji se ...i drzi ga oko 2h ..sto duze to bolje .... isperi ..operi i stavi regenerator(ja koristim od e`lseve ZUTI -meni je jedini koji valja)...drzi regenerator 2-3 min. Isperi ... Kosu susi na zraku ...prirodno -NE FENOM.Samo za kraj malo ju oblikuj fenom,cetkom ili vec sto radis.I TO JE TO! :)

Dasha
12.06.2006., 20:40
kad se navines na taj proces ...vise ti nista nece biti tesko ..u pocetku ce ti biti "tlaka" ..ali s vremenom postat ces ovisnik o maslinivom ulju,jer jedino s njim ces postici mekocu suhe kose .
Nemora znaciti da ce i tebi biti tako ...ali barem pokusaj ...

strangelove
12.06.2006., 20:42
:top:
istina, ništa do maslinova..

Rock Star
12.06.2006., 20:54
Probala sam maslinovo prošli tjedan po prvi put, držala ga sat i pol, glavu zamotala u ručnik natopljen toplom vodom i iscijeđen, oprala kosu i stavila regenerator, a kad sam kosu posušila (prirodnim putem naravno), bilo je isto ko i uvijek, tj. nikak. Meni očito ni maslinovo ne pomaže... Damn!

strangelove
12.06.2006., 21:00
eh, brate pa ne vide se rezultati odmah.
strpljenjaaaaa

Rock Star
12.06.2006., 21:58
Pa da, ali očekivala sam da će kosa dobiti bar malo sjaja, da će IZGLEDATI manje suho, manje šuštati... A kad tam - niš!

Tinchi
12.06.2006., 21:59
Meni je Gliss Kur šampon :s I regenerator isto :s
Već sam pisala i opet ponavljam :D

Ali moja je gusta i grivasta a taj šampon je malo "slijepi" i ostavi neki masnjikavi sloj tako da zgleda mrvicu sjajnije i zdravije (da ne velim masnije :D)

Nabacim i masku povremeno kad se sjetim :)
Obavezno stavim sprej za sjaj i lakše raščešljavanje, isto Gliss Kur (onaj u dva sloja ili novi Asia beauty) te silikonsko ulje ili fluid (trenutno imam Balein) na vrhove. Ponekad stavim i onaj serum za sjaj, gusti na pumpicu sa zlatnim ili sedefastim česticama (također GK) - malo zagladi i daje još sjaja. :)

Pomaže i peglanje - peglam vrhove i šiške - mrvicu bolje izgleda kad su vrhovi zaglađeni.
Sve to drži kosu u kakvom-takvom stanju. :top: Kad se samo sjetim na kaj ličim bez svega toga :rofl:

Rock Star
12.06.2006., 22:05
Isuse, da ja na svoju stavim peglu par puta, valjda bi se zapalila! :mikroval:

Tinchi
12.06.2006., 22:07
Ma ne bi :D
Definitivno izgleda bolje :top:
Iako se moja frizerka ne bi složila samnom :D ali što joj ja mogu :zubo:

Rock Star
12.06.2006., 22:11
Ok mi je kad si nakovrčam, ali budući da perem kosu svaki dan, to se baš i ne isplati, no tad je fakat super. I bujno, vlažno, ima oblik... Super! Peglu nisam nikad ni probala, ful se bojim da me ne spali.

Tinchi
12.06.2006., 22:15
Pa kovrčaj onda :)
Plus neki sprej za sjaj, eto ti taj koji ja koristim. Nije skup pa probaj, ako ti ne valja ne bu ti bilo žao :top:
I malo silikona ili seruma, pa nekaj za sjaj kovrča i voila ;)

Rock Star
12.06.2006., 22:22
Pa da, tak i radim, to je jedino dobro. Al doslovno jedino. Sam se bojim, kaj ak me netko vidi nenakovrčanu?! :)

Lilly Liberty
12.06.2006., 22:47
Meni jako pomaze GLISS KUR, od schearzkopfa, pise na njemu ovako: liquid silk express repair. Ovo je regenerator koji se ne ispira( ja mecem i obicni regenerator, ali nakon pranja obavezno i ovaj koji se ne ispira!!!) , stavlja se na polusuvu kosu...

Prvo operem kosu, zatim nekoliko kapi tecnih kristala( silikona), koji su skupi ,ali bocica traje i po 2 godine...a zatim i ovaj regenerator, gliss kur koji se ne ispira, kao sprej je.

Ja ga naprskam podosta, svaki put nakon pranja...i naravno ne isperem ga.

veruj mi...ovo ti je dobitna kombinacija:
na mokru kosu nekoliko kapi tecnih kristala, i malo prosusis, a zatim naprsaks sa gliss kur.

Moja kosa, inace suva i sklona kovdzanju, vrlo je mekana na dodir i poslusna, blago talasasta, bas kako mi se svidja, bez onih federa po glavi koji su mi pre iskakali cim je vreme vlazno... ja imam dosta iskustva, ovo je moja kombinacija...pozdrav

Cocolina
13.06.2006., 00:05
Evo i ja sam imala isti problem kao i ti.Stalno suha kosa,i nisam nista mogla s njom :afro: .Sad mi se kosa totalno oporavila.Evo ovako ja to radim......kosu namocim vodom i stavim lagani regenerator (punooo regeneratora) po cijeloj kosi i dobro ga utrljam. Pricekam jedno petnaest minuta, i nakon toga masiranje korjena jedno dvije minute.........sve to dobro isperem. Na kraju samo po vrhovima nanesem dobar hranjivi regenerator.....i ostavim ga da duze djeluje .... sve to dobro isperem najprije mlakom vodom , a na kraju neka bude hladnija ( to je dobro za sjaj ). Eto tako ja perem (bez sampona,jer jako isusuje kosu) vec dva mjeseca i jako sam zadovoljna.:top:

Rock Star
13.06.2006., 07:36
Evo, jedan savjet koji sam čula - za ovakvu kosu je navodno super čičkovo ulje. Stavila sam ga jučer prije spavanja i baš me zanima kak bude danas kad operem kosu...

Dasha
13.06.2006., 08:10
Isuse, da ja na svoju stavim peglu par puta, valjda bi se zapalila! :mikroval:

Ma dajjjj..sto si toliko nesigurna u sebee....osisaj se koji cm ...1-2-3 ..nista strasno ..ali znacit ce ti ....ZNAJJJ...da ti se ispucanoj kosi NECE krajevi zaljepiti i najednom postati zdravi.Jedini recept protiv ispucane suhe kose SU -SKARE !Budi realna...ne tribas se sisat kratko ...ali malciceee ..tek toliko da ti ne skripi na krajevima.. to MORAS uraditi za pocetak ..i onda ju pocet hranit i hranit ...MORA doc rezultat.

Rock Star
13.06.2006., 08:22
Pa da, namjeravam podrezati vrhove sad koji dan... Fora je u tome da se bojim rezati i centimetar jer mi kratka kosa fakat nikak ne stoji + jedva sam dočekala da mi naraste ispod ramena, tak da je malo... Bed.

Dasha
13.06.2006., 08:37
Pa da, namjeravam podrezati vrhove sad koji dan... Fora je u tome da se bojim rezati i centimetar jer mi kratka kosa fakat nikak ne stoji + jedva sam dočekala da mi naraste ispod ramena, tak da je malo... Bed.

hahahaa... a kosa takoooo brzo rasteee... u mjesec dana naraste ti 1.5 cm ...cemu strah? :) Daj ne komliciraj. POjednostavi stvar ..i ne razmisljaj previse o kosi ...osisaj malo i baziraj se na nesto drugo :)!

Pojacaj make-up da skrenes pozornost sa kose ..promjeni stil ..NESTOOOO :)..ne misli samo na kosu ... i nakon nekog vremena -KOSA NARASLA :) !

Rock Star
13.06.2006., 08:41
Ma da, jako mi brzo raste, npr. ofarbam se i za par dana imam izrast, al kosa mi uvijek izgleda ko da je iste duljine, jedino kad mi frizerka to izvuče na četku, onda se vidi kolika je. Zato mi je bed šišati je jer nikak da pokažem/dokažem da imam duuuuuuuuuugu! Al budem to podrezala, moram, nema mi druge, no skrenuti pažnju s kose... Hm, jako teško. To mi je glavna preokupacija na glavi. Strašno.

Dasha
13.06.2006., 08:42
Bit cu otvorena..
Nemoj mi zamjeriti ..zelim ti samo pomoci uljevanjem sigurnosti..
JAko si nesigurna djevojka ..
Trebas stisnut zube i uraditi korak naprijed.Sad se radi o kosi ,a kroz zivot radit ce se o mnogim tezim odlukama koje ces morat donjet.
Vidjela si kako se Jelena Veljaca osisala? Sa onako lijepe i duge kose ..poletila je na kratku...i skroz je cool.Zena je SIGURNA U SEBE ..i zna da moze sve nositi sa stilom.A to je najbitnije.
POnavljam ..razumim te..NE TRIBAS SE SISAT NA KRATKOOO.. ali malo ..nitko nece primjetiti ...a djelovat ce zdravije.
Oprosti ako sam te uvrijedila..
Sretno !

Rock Star
13.06.2006., 08:59
Ma da, kaj bi me uvrijedila, ima nekaj u tome kaj veliš, no više od šišanja me brine to kaj mi kratko NE stoji. Imala sam i znam. No režem vrhove sigurno! :top:

Dasha
13.06.2006., 09:03
Ma da, kaj bi me uvrijedila, ima nekaj u tome kaj veliš, no više od šišanja me brine to kaj mi kratko NE stoji. Imala sam i znam. No režem vrhove sigurno! :top:

strangelove
13.06.2006., 14:24
No režem vrhove sigurno! :top:

napokon!!! :D

Tinchi
13.06.2006., 17:39
hahahaa... a kosa takoooo brzo rasteee... u mjesec dana naraste ti 1.5 cm ...cemu strah? :) Daj ne komliciraj. POjednostavi stvar ..i ne razmisljaj previse o kosi ...osisaj malo i baziraj se na nesto drugo :)!
!
Brzo raste kad je želiš nosit kratku, kada hoćeš da ti bude duga raste strašno sporo :D

Dasha
13.06.2006., 18:32
Brzo raste kad je želiš nosit kratku, kada hoćeš da ti bude duga raste strašno sporo :D

Ah..to je vec pitanje psihe ! :)

emergence
13.06.2006., 19:11
curke kad vam kosa jaako brzo raste znaci da vam i sve dlake na tijelu brze rastu:o

e pa nisam bas sigurna zelite li si to:E ..trebam li napomenuti da meni kosa brzo raste:zubo:

Neli
13.06.2006., 20:20
Imam jako suhu kosu, koja je uz to baš i nije gusta. Koji god da preparat koristim, kako god da je sušim, izgleda isto, tj. jako loše. Jedini pristojni look je kad je nakovrčam, no za to nemam vremena ni strpljenja svaki dan, a minival zbog teksture kose ne dolazi u obzir. Isto tak, bolje izgleda kad je duga, ali je nikada ne mogu pustiti duže od ramena jer vrhovi ispucaju sami od sebe, mada je razumno njegujem. Perem je svaki dan, tek toliko da dobijem na volumenu bar malo. Ako netko ima kakav savjet, kakav šampon ili proizvod za stilizaciju za koji misli da mi mi mogao pomoći... :confused:
Šamponi, regeneratori, pakunzi na bazi kane, algi, naranče, ne "mirišljavi deteregenti" već što prirodnija sredstva, imaš i veliki izbor seruma i losiona, ampula, na prirodnoj osnovi, kod prirodnih stvari treba biti uporan, ali se trud višestruko isplati.Ne padaj na cijenu, već dobro čitaj deklaracije.Ja stavim nakon šampona i regeneratora jači gel za kosu, i sušim ju naopačke, hladnom opcijom fena, povremeno stavim pakung ili ampulu i to je to. I, ne zaboravi, što manje kemije, farbanja, a što češće šišanje vrhova.Pravilno ošišana kosa ne mora značiti kratku kosu, već vizualno poveća volumen.Svakodnevno pranje kose, posebno "detergent -kemija šamponima" samo pogoršava stvar.

darin
13.06.2006., 20:28
chichkovo ulje. :top:

emergence
13.06.2006., 20:39
chichkovo ulje. :top:

:eek: :eek: masno ...5 samponiranja mi to cudo nisu mogla isprati

darin
13.06.2006., 20:55
:eek: :eek: masno ...5 samponiranja mi to cudo nisu mogla isprati

pa kolko si ga stavila zheno?

emergence
13.06.2006., 20:56
mrvicu na tjeme...jako sam bila zbedirana masnocom

darin
13.06.2006., 21:02

ja ga stavljam najvise na vrhove i nesto manje promrljam po ostatku glave.tjeme stanga.stavljam ga na vlaznu kosu koju onda osusim. meni je savrseno. ...:confused: a koje imas?

emergence
13.06.2006., 21:04
aha ja sam ga stavila kao pakung za tjeme na suhu kosu prije pranja. cula sam da jaca kosu i uzela sam od afrodite ali valjda sam fulala firmu..
koje ti koristiš?

darin
13.06.2006., 21:09
isto afroditino. jednom sam na suhu stavila, ali samo na vrhove.bili su malo rezanci ali do iduceg dana sve je upila. suha jadna :zubo:
inace na vlaznu kosu, nakon pranja istrljam rucnikom i onda stavim ulje. pokusaj jednom tako, ako ti opet bude premasno, mozda ti kosa to jednostavno ne treba...

emergence
13.06.2006., 21:20
probat cu pa kaj bu bu...imam suhu kosu ali valjda je fora u nanosenju na vlaznu ne na suhu

hortenzija
13.06.2006., 21:26

ja sam ko klinka (7-8 godina) čula kak od ricinusovog ulja kosa raste ko luda pa nisam škrtarila na njemu kad sam ga umasiravala u tjeme :zubo: kosa mi je tada bila dužine do pola leđa ... mislim da je sirota mama litru šampona potrošila pokušavajući to isprati ...
sad sam ipak mrvičak pametnija pa stavljam ulje, tj. bilo što masno (dječje ulje, niveu, čičkovo ili maslinovo ulje..) samo na vrhove - utrljam malo na ruke pa prođem po vlažnoj kosi i rezultat je zadovoljavajući

emergence
13.06.2006., 21:29
ja sam ko klinka (7-8 godina) čula kak od ricinusovog ulja kosa raste ko luda pa nisam škrtarila na njemu kad sam ga umasiravala u tjeme :zubo: kosa mi je tada bila dužine do pola leđa ... mislim da je sirota mama litru šampona potrošila pokušavajući to isprati ...
sad sam ipak mrvičak pametnija pa stavljam ulje, tj. bilo što masno (dječje ulje, niveu, čičkovo ili maslinovo ulje..) samo na vrhove - utrljam malo na ruke pa prođem po vlažnoj kosi i rezultat je zadovoljavajući

joooj sad si me podsjetila i ja sam davno imala zgodu s ricinusovim uljem...katastrofa:bonk:

hortenzija
13.06.2006., 21:33
da nisi mozda i trepavice mazala i onda tak hodala okolo (nećemo reći tko je jedva razdvajao kapke i sjajio se do brade):zubo:

Rock Star
13.06.2006., 22:10
Čičkovo je zakon. Ja sam ga stavila na suho kosu, dosta, na tjeme i do vrhova, ostavila prek noći, ujutro oprala (nije bilo nikakvih problema s ispiranjem) i šokirala se odrazom u ogledalu! Je da nije dugo trajalo jer mi se kosa kovrča i ful brzo zamrsi, ali na dodir je tak fina... Dečko je odmah primijetio razliku! :)

darin
13.06.2006., 22:16
da nisi mozda i trepavice mazala i onda tak hodala okolo (nećemo reći tko je jedva razdvajao kapke i sjajio se do brade):zubo:

ne znam jel ona al znam ko je :zubo: :cerek:

Rock Star
13.06.2006., 22:25
To je i za trepavice dobro, načuh...

Skorpi
14.06.2006., 05:43
U zadnjih sest godina kosu perem samostalno samo kada sam na moru, inace uvek idem kod frizera, feniram se i cesto koristim presu ili peglu, kako je neki zovu, medjutim kosa mi nikada ne cveta i nikada nije jako suva, a duzine je do pola ledja (plus stalno izvlacim pramenove).Kad mi krajevi postanu malcice suvlji, ja ih skratim, tako da uvek imam istu duzinu kose.

Sto se pucanja kose tice, to moze da bude znak da kosa nije dobro osisana, tj. da su makaze kojima je kosa sisana bile tupe.
U salonu u koji idem koriste Schwarzkopf preparate koji su zaista odlicni. Dakle sampon, balzam i pakovanje koje se ne ispira...Na kraju feniranja nanesu mi na krajeve silikonske kapi ili kristale...

Kada sam jednom frizera, koji je vrlo poznat kod nas i vazi za jednog od naj, pitala sta je dobro za jako suvu kosu, rekao je maslinovo ulje nikako, ne znam zasto, jer dosta njih kaze da im je dobro, ali eto, ima i onih kojima nikako ne pomaze, dok je cickovo ulje vrlo rado preporucio. Jos nesto sto smeta zdravom izgledu kose je svakako stres. Kao sto moze da se odrazi na kozu, tako moze i na kosu...

Rock Star
14.06.2006., 08:06
U zadnjih sest godina kosu perem samostalno samo kada sam na moru, inace uvek idem kod frizera, feniram se i cesto koristim presu ili peglu, kako je neki zovu, medjutim kosa mi nikada ne cveta i nikada nije jako suva, a duzine je do pola ledja (plus stalno izvlacim pramenove).Kad mi krajevi postanu malcice suvlji, ja ih skratim, tako da uvek imam istu duzinu kose.

Sto se pucanja kose tice, to moze da bude znak da kosa nije dobro osisana, tj. da su makaze kojima je kosa sisana bile tupe.
U salonu u koji idem koriste Schwarzkopf preparate koji su zaista odlicni. Dakle sampon, balzam i pakovanje koje se ne ispira...Na kraju feniranja nanesu mi na krajeve silikonske kapi ili kristale...

Kada sam jednom frizera, koji je vrlo poznat kod nas i vazi za jednog od naj, pitala sta je dobro za jako suvu kosu, rekao je maslinovo ulje nikako, ne znam zasto, jer dosta njih kaze da im je dobro, ali eto, ima i onih kojima nikako ne pomaze, dok je cickovo ulje vrlo rado preporucio. Jos nesto sto smeta zdravom izgledu kose je svakako stres. Kao sto moze da se odrazi na kozu, tako moze i na kosu...

E, neki imaju sreće s kvalitetnom kosom i nije im suha ni ispucala mada se brinu o njoj minimalno. Sreća... Geni?

Maja23
14.06.2006., 09:28
e curke.. evo ja hvala bogu nemam problema sa kosom ali mi best frendica ima dosta suhu i uništenu kosu i bas se ono pati s tim... ja sam joj za rodendan poklonila alphafarh (nisam ziher da se bas ovako pise) silikon, neke ampulice i šampon i regenerator.. ono cijelu kolekciju ...zena se odusevila i sad to stalno koristi i kombinira isto sa maskom od cickova ulja ..zbilja joj kosa ljepse izgleda..pa ono probaj ako nis drugo ne upali...šampon i reg nisu bas jeftini a ampulice su ok cijene.. a ima i collistar jedan super sampon al da me ubijes ne mogu se sjetiti naziva... to je moja mama prije koristila..isto je imala slamu na glavi... sad se sisnula na kratko i preporodila se (a isto je govorila da joj to nikako nebi stajalo :D

Rock Star
14.06.2006., 14:27
E, da, mama, mojoj mami isto super stoji kratko... Ali ne i meni.

paro
15.06.2006., 13:13
Ne znam je li mi možda promaklo, ali nisam vidjela niti jednu otvorenu temu o njezi kose.
Ja sa svojom imam nemalih problema, prerano sam posijedila pa je od silnog bojanja suha kao slama, pogotovo vanjski slojevi. Inače krajevi nisu ispucali, samo su užasno suhi i kruti.
Ima li netko kakav čarobni regenerato, masku, balzam, bilo što?:confused:

crazy_driveing_girl
15.06.2006., 15:25
ja koristim šampon i regenerator za kosu od Gliss Kur-a i super je, stvarno su mi najbolji do sada. kosa mi je sjajna i čvrsta, a jeftini su

Rock Star
15.06.2006., 15:33
Ja sam otvarala temu zbog svoje očajno suhe kose i onda sam otkrila čičkovo ulje! Nije čarobno, bar ne nakon nekoliko nanošenja, no da se vidi razlika... O, da! Nekad mi se čini da to ni nije moja kosa koliko je dobro... :cerek:

Andjelcic
15.06.2006., 15:40
Jel tko koristio sebamed regenerator?

Rock Star
15.06.2006., 15:49
Nope, ali po meni su svi Sebamed proizvodi kvalitetni, pogotovo mlijeka za tijelo i sapuni...

Andjelcic
15.06.2006., 16:08
Ja sam koristila losion za masnu kozu i bas je dobar.
Probat cu sad s njihovim samponom i regeneratorom.

cceca
15.06.2006., 22:45
Koristim vec dugo Lorealovu masku za kosu (crvenu),drzi se 3-4 minuta i ispere.Super je stvarno! Ako imas kosu koja se brzo masti onda ti je ne preporucujem jer se od nje brze masti!

Rock Star
16.06.2006., 20:20
Koristim vec dugo Lorealovu masku za kosu (crvenu),drzi se 3-4 minuta i ispere.Super je stvarno! Ako imas kosu koja se brzo masti onda ti je ne preporucujem jer se od nje brze masti!

Meni je ta maska katastrofalna! Spljošti mi kosu, užasno nakon nje izgleda... Mislim da nije za tanke i ne suviše guste slučajeve.

strangelove
16.06.2006., 20:33
ni meni Lorealova nije neš, a tek niveina.. :horor:

vivienne
18.06.2006., 08:14
pa da ponovim,nista nije kao kerastase...

meg
18.06.2006., 10:59
smatram da ako vec imas tolikih problema sa kosom trebas kupiti neki kvalitetniji proizvod tipa kerastase, catwalk, redken i sl., a pogotovo ako kupujes masku koja ce ti trajati stooo godina....

lala
18.06.2006., 15:56
semi di lino - alfa parf :top:

Rock Star
18.06.2006., 16:43
Meni je super Pantene Full & Strong kolekcija... :s

talia
18.06.2006., 17:37
Ja imam dosta sijedih, alli se ne farbam, nego koristim pravu indijsku kanu ($3 za paketic, koji traje za 4 kaniranja) i kosa mi je super, sijede izgledaju, kao svjetliji crveni pramenovi i naravno ne trebaju mi nikakave maske i balzami, da bi mi kosa izgledala dobro.
Ne samo da mi kosa izgleda zdravo i sjajno, nego stvarno i jest zdrava i sjajna.:top:
Jos se i sama sisam, tako, da su mi troskovi za kosu minimalni...:D

LordOfTheDance
19.06.2006., 14:46
Ja sam isto tako rano posijedila, kosa mi bila dosta tanka i nikakva.

Sadasnja frizerka radi sa Paul Mitchel proizvodima i moja kosa je napokon zivnula. Boje su genijalne, kosa mi je mekana i sjajna i uopce ne smrdi onako kad je svijeze obojana.
Koristim i njihove sampone za jacanje kose i volumen, te regenerator za volumen. U tom kompletu za jacanje ima i posebna maska koja se stavlja 1x u dva tjedna.
Ja zadovoljna!!

Rock Star
19.06.2006., 18:04
Ja imam dosta sijedih, alli se ne farbam, nego koristim pravu indijsku kanu ($3 za paketic, koji traje za 4 kaniranja) i kosa mi je super, sijede izgledaju, kao svjetliji crveni pramenovi i naravno ne trebaju mi nikakave maske i balzami, da bi mi kosa izgledala dobro.
Ne samo da mi kosa izgleda zdravo i sjajno, nego stvarno i jest zdrava i sjajna.:top:
Jos se i sama sisam, tako, da su mi troskovi za kosu minimalni...:D

Ja mislim da je meni kana sredila kosu. Jer sam je prije redovito stavljala, rekla mi frizerka da je to jako zdravo za kosu i vlasište i nakon kaj bi je stavila, uvijek bi bilo sve super sljedećih tjedan-dva, ali nakon toga... Muke! Od toga se sva isuši, a primjećujem, da čim je ne stavljam npr. 6 mjeseci (zadnji put sam za Božić), kosa mi ide na bolje...

talia
19.06.2006., 18:09
Ja mislim da je meni kana sredila kosu. Jer sam je prije redovito stavljala, rekla mi frizerka da je to jako zdravo za kosu i vlasište i nakon kaj bi je stavila, uvijek bi bilo sve super sljedećih tjedan-dva, ali nakon toga... Muke! Od toga se sva isuši, a primjećujem, da čim je ne stavljam npr. 6 mjeseci (zadnji put sam za Božić), kosa mi ide na bolje...

O kakvoj se kani radi?
Ja nisam sigurna da je sve to sto se prodaje, prava kana za kosu.
Imas razlicith vrsta, pa ona za saranje po rukama, ne ide na kosu.
Kana koja se prodaje u Hr, nije ni priblizno dobra kao ova indijska.

Rock Star
19.06.2006., 18:24
O kakvoj se kani radi?
Ja nisam sigurna da je sve to sto se prodaje, prava kana za kosu.
Imas razlicith vrsta, pa ona za saranje po rukama, ne ide na kosu.
Kana koja se prodaje u Hr, nije ni priblizno dobra kao ova indijska.

Moguće da je neka loša, definitivno nije indijska...

strangelove
19.06.2006., 18:33
pa ja sam baš i kupila indijsku kanu u HR, al nakon "rezultata" ne pomišljam više..
naravno, postavlja se pitanje da l' je to smeće uopće bilo indijsko, ali ko se jednom na mlijeko opeče.. "taj i na jogurt duva" što bi rekli nadrealisti..

Rock Star
19.06.2006., 18:40
Ja onu "klasičnu" u DM-u, 15-ak kuna... Smeće!

talia
19.06.2006., 18:58
pa ja sam baš i kupila indijsku kanu u HR, al nakon "rezultata" ne pomišljam više..
naravno, postavlja se pitanje da l' je to smeće uopće bilo indijsko, ali ko se jednom na mlijeko opeče.. "taj i na jogurt duva" što bi rekli nadrealisti..

Evo koju ja koristim (i ne samo ja nego pola firme), preporucile nam kolegice, Indijke:
Atul Herbal Henna (http://cgi.ebay.com/3-PACK-BEST-HERBAL-HENNA-POWDER-Hair-Colour-Dye-AUBURN_W0QQitemZ5669592623QQcategoryZ106249QQcmdZV iewItem)
Ja je kupujem za $3 po vrecici.

MIŠICA
19.06.2006., 20:41
pozdrav : )
ja isto imam problem s kosom...katastrofa je,a nisu geni,a nije bome ni pramenovanje jer je i prije njih bila ko slama...:flop:
al recimo probala sam sve i svasta,keune,tigi,balea maska,ma sve zivo...i drugi full nahvale a ja jadna ostanem razocarana nakon pranja jer bude jos gora...recimo,mlijeko za kosu,pise na njemu za lakse rascesljavanje-MENI SE JOS GORE ZAPETLJA :eek:
ali!!!stvarno ima nesto u tome da prirodne stvarcice pomazu...hvala bogu imam baku koja je luda za kojekakvim travama i travuljinama i miksala mi je neko vrijeme KOPRIVU za ispiranje nakon samponiranja...i neki vrag se ipak desio,malo je bolja...tako da sam sad na tome,iako treba biti uporan ko vrag...i da,frizerka mi brijala za Merz drazeje kako su suuupeeer,a ono,4 mjeseca sam ih pila da bi skuzila NIKAKVO POBOLJSANJE...:mad:
a kad se sjetim da cu uskoro na more i da ce tek tamo biti veselja od suhoce,dodje mi da se ubijem,al ne dam se,bakin recept pali...:cerek:

strangelove
19.06.2006., 20:55
nda, ta nije bila u igri..
$3?! mrzim te!:cerek:

Tinchi
19.06.2006., 21:06
Baš kupih orahovo ulje, piše da je za hranjenje kose i zaštitu vrhova :)
Malo sam namazala ali nikak ne zgleda jer trebam kratit vrhove, a frizu nisam uspjela ulovit danas. Sutra javim efekt, a jednom bum ga iskoristila i kao pakung pa i to javim :top:

Rock Star
19.06.2006., 22:29
pozdrav : )
ja isto imam problem s kosom...katastrofa je,a nisu geni,a nije bome ni pramenovanje jer je i prije njih bila ko slama...:flop:
al recimo probala sam sve i svasta,keune,tigi,balea maska,ma sve zivo...i drugi full nahvale a ja jadna ostanem razocarana nakon pranja jer bude jos gora...recimo,mlijeko za kosu,pise na njemu za lakse rascesljavanje-MENI SE JOS GORE ZAPETLJA :eek:
ali!!!stvarno ima nesto u tome da prirodne stvarcice pomazu...hvala bogu imam baku koja je luda za kojekakvim travama i travuljinama i miksala mi je neko vrijeme KOPRIVU za ispiranje nakon samponiranja...i neki vrag se ipak desio,malo je bolja...tako da sam sad na tome,iako treba biti uporan ko vrag...i da,frizerka mi brijala za Merz drazeje kako su suuupeeer,a ono,4 mjeseca sam ih pila da bi skuzila NIKAKVO POBOLJSANJE...:mad:
a kad se sjetim da cu uskoro na more i da ce tek tamo biti veselja od suhoce,dodje mi da se ubijem,al ne dam se,bakin recept pali...:cerek:

Merz ne valja?! A ja to pijem u nadi da bude bolje... Nokti su se poboljšali, ali kosa... Hm, hm. Ak to uzalud pijem... :rolleyes:

mrkvich
20.06.2006., 11:36
ja isto pijem merz vec drugi put jer sam radila stanku od par mj.poboljsanje sam vidla na noktima i na kozi,na kosi bash i ne,nisam nit obracala paznju jer inace nemam problema s kosom.suha je samo od eksperimentiranja sa blajhanjem, farbanjem, minivalom itd:).inace sam zadovoljna tim tabletama.

Rock Star
20.06.2006., 11:43
ja isto pijem merz vec drugi put jer sam radila stanku od par mj.poboljsanje sam vidla na noktima i na kozi,na kosi bash i ne,nisam nit obracala paznju jer inace nemam problema s kosom.suha je samo od eksperimentiranja sa blajhanjem, farbanjem, minivalom itd:).inace sam zadovoljna tim tabletama.

Piješ jednu ili dvije dnevno? Ja sam u početku jednu jer mi je teta u ljekarni rekla da dvije dnevno mogu izazvati pretjeranu količinu E vitamina u tijelu, ali sam poslije povećala na dvije jer od jedne dnevno nisam primijetila nikakav napredak. I fakat, nokti mi sad mogu narasti do dimenzije vještica, dok su mi prije pucali čim bi nadišli granicu prsta; koža je ok, ali ne znam je li od Merza ili od preparata za kožu; no na kosi se slabo vidi... Je da izgleda bolje, ali toliko toga koristim da sumnjam da se je popravila od Merza. No mislim da to nije toliko loša stvar, samo treba biti uporan. Uostalom, piše i na kutiji da si damo tri mjeseca za oporavak kože, kose i noktiju.

Nego, je li tko koristio Natural Wealth proizvode, u istu svrhu (kosa, koža, nokti)? Kakvo je to?

:rolleyes:

MIŠICA
20.06.2006., 16:38
za natural wealth sam cula da su bolje od merzovih.al nikak da kupim...a treba bit uporan i s tim tabletama sugavim,al mene uhvatio bed kad ni nakon toliko vremena nisam vidjela nikakvu razliku,ni koza ni nokti,a kamoli kosa...nista---

Rock Star
20.06.2006., 17:15
Znam, tak je teško biti strpljiv. Ali još je gore odustati!

mrkvich
22.06.2006., 11:53
oduvijek sam pila 2 dnevno,u ljekarni mi nis nisu rekli.

mrkvich
22.06.2006., 12:00
Znam, tak je teško biti strpljiv. Ali još je gore odustati!

e to se slazem s tobom:top:
imam frendicu koja je poooprilicno iskompleksirana s kosom.ima tanku,svijetlu,malo kose, masnu sa suhim vrhovima.ta je probala sve i svasta od sampona,ampula,serucma,razno raznih tableta i nista.no nije stvar u tome nek njen problem je kaj ona odustane nakon 2-3 koristenja i kaze ne valja.mislim da bi za rezultate proizvod trebalo bar 2-3 mj koristit i onda stanku napraviti.

Rock Star
22.06.2006., 12:10
e to se slazem s tobom:top:
imam frendicu koja je poooprilicno iskompleksirana s kosom.ima tanku,svijetlu,malo kose, masnu sa suhim vrhovima.ta je probala sve i svasta od sampona,ampula,serucma,razno raznih tableta i nista.no nije stvar u tome nek njen problem je kaj ona odustane nakon 2-3 koristenja i kaze ne valja.mislim da bi za rezultate proizvod trebalo bar 2-3 mj koristit i onda stanku napraviti.

Da, ali tak možeš u nedogled koristiti nešto 2-3 mjeseca i onda shvatiti da ti ne odgovara. Tak je meni dermatologica dala neki losion za kosu i kad sam pitala kad ću vidjeti poboljšanje, rekla je za 3 tjedna, no budući da nisam, pitala sam je opet i rekla je da znatno poboljšanje mogu vidjeti tek za 3 godine. Mislim, hello?! I sad su prošle već dvije i pol i poboljšanje je... Ne moram ni reći. Golom oku nevidljivo!

mrkvich
22.06.2006., 13:19
ja se bojim cesto mjenjat proizvode bash zato da si ne iritiram kosu/kozu il kaj vec zato radje koristim taj proizvod oko 2-3 mj i onda napravim stanku i ak ne vidim poboljsanje jednostavno predjem na drugi proizvod i tako koristim.nekad i na duge staze jednostavno nista ne koristim jer me zivcira koliko danas ima proizvoda raznih brendova za istu stvar a kako sam neodlucna meni je to koma.:)

korason
23.06.2006., 12:23
Lazartigue ima proizvode za jako suhu kosu, sampon i conditioner za volumen i povrh toga mozes koristiti njihov energetski eliksir koji kosi kakti daje zivost i volumen. Mislim, ima mali milion tih proizvoda danas i to nejeftinih, ali ovaj eliksir je isprobano dobar za tanku suhu kosu :s

Samantha
25.06.2006., 11:04
Preporucite mi neke vitamine za kosu,a ujedno i za nokte....ne znam sta se desava...moja duga njegovana kosa postala je sva iskrzana i bez obzira sto se isfeniram,ispeglam,povrsinski sloj kose se sav razleti kao da mi je petarda uletila u kosu.
Nemam ispucanih vrhova,redovito se sisam,nije suha...al sva leti i frckavija je no ikad,dlaka nejednaka i ne pada fino nego se odize od glave i ne znam vise kako da objasnim.

jel me ovo sustiglo visegodisnje peglanje peglom:mad:

a nokti mi se listaju po cijeloj bazi nokta,uzas.

moze li se sta popravit vitaminima,jer ovako lokalno je njegujem,al nista.

crtica
25.06.2006., 11:07
Vitamin B, a Natural Wealth ti je imao baš za kosu (mislim i nokte) vitaminske preparate. Što se elektriziranja tiče, probaj sa silikonskim gelom koji smiri kosu i daje joj podatnost. Najoblje ga je na suhu kosu staviti.

Samantha
25.06.2006., 11:29
stavljam silinkon na kosu,al nakon pola sata,sva se razleti.
htjela bi problem rijesiti iznutra,ako je moguce.
kakvi su oni fitovall il tako nesto vitamini?nasa proizvodnja il slovenska.

Patagonija
25.06.2006., 12:31
Merz special dražeje.

Martinka
25.06.2006., 16:11
Merz special dražeje.

Meni su ti merz vitamini super. Dobri su i natural wealth, a ovi drugi u ljekarni se moraju piti više puta na dan pa je meni to nezgodno jer zaboravim.
Merz se pije prva bočica 2 puta na dan, druga jednom.

creative
25.06.2006., 16:11
Merz special dražeje.

meni to nije pomoglo. :tuzni: fitoval šampon jest. ;)
(uzimam još i kalov stress b-complex; a prije toga duuugo twinlabovu kombinaciju)

Karmela
25.06.2006., 16:57
Nemoj se ljutiti na mene, ali je bih ti preporucila da odes napraviti krvne pretrage. Mislim da je najmanji poblem koji potencijalno imas izgled kose, ocito nesto dublje u organizmu (mozda) ne funkcionira.
Na kosi i noktima se uvijek manifestiraju anomalije u prehrani ili organski problemi.

P.S. Takodjer dopustam mogucnost da ti je kosa previse mehanicki/kemijski izradjena i da je trebas pokratiti i promijeniti stil friziranja. Ali to onda ne objasnjava stanje s noktima.

_Akasha_
27.06.2006., 10:48
Ja imam jako gustu, kovrčavu i jako suhu kosu. Prije je bila gusta, ravna i lijepa.
Onda sam ušla u pubertet a ona je postala kovrčava - spontano!! :mad:

I sad već godinama imam nešto slično slami na glavi. I godinama to ravnam, s različitim uspjehom. Ali uglavnom slabim uspjehom. Čak i nakon ravnanja kod frizera za par sati skoči nazad - ne ono skroz kovrčavo, ali jako frizzy.
Koristila sam sve i jedan proizvod koji se unazad nekih 10 godina mogao kupiti u Hrv., i prirodna ulja, maske, pakunge (uključujući i razno razne pegle, četke i sl. arsenal) - niš' koristi. Kemijsko ravnanje ne dolazi u obzir zbog strukture vlasi koja je jako tanka (nad tim se svi frizeri snebivaju, kao takvo što nisu vidli nikad) :confused:

Sad mi je dosta i odlučila sam joj pustiti da bude kakva hoće, kovrčava ili wtf! Jedino please, preporučite mi nešto protiv sitne kovrčavosti (frizz control), to stvarno ne mogu gledati. Ono, ne mora ju izravnati, samo da ne izgleda kao da sam se igrala s utičnicom! Please!!!

Rock Star
27.06.2006., 12:16
Da je meni frizzy kosa...!

_Akasha_
27.06.2006., 13:36
Da mogu, dala bi ti moju odmah!!!

Billi
27.06.2006., 15:16
rekao je maslinovo ulje nikako, ne znam zasto,..

maslinovo i druga ulja na suhu kosu ili kozu djeluju isusujuci. ulje ide iskljucivo na vlaznu kosu ili kozu.
dovoljno je staviti ulje na vlaznu kosu, kosu podic u punzdu i drzat oko 20-30 minuta. to je dovoljno. . ali prije svakog pranja. ili staviti neku drugu masku, prije ili poslije. kosi nemoze biti previse.

Rock Star
27.06.2006., 19:11
Znači, namočiti kosu i onda tek staviti ulje? Hm, nova spoznaja...

Ava Adore
29.06.2006., 23:08
semi di lino - alfa parf :top:Koliko dođe i gdje ima za kupiti?

B.B.
29.06.2006., 23:35
Koliko dođe i gdje ima za kupiti?

Ima u Kozmu, ali ne znam cijenu. Nisu baš najjeftiniji. :zubo:

super_maca
30.06.2006., 01:53
meni je super stvar od l'oreal professionnela balzam za ispucane vrhove koji se ne ispire

Bani
30.06.2006., 01:53
to sam ja davno koristila i to godinama. Bilo mi je mrak. Nije mi jasno zakaj sam to prestala koristit :misli:

revolution
30.06.2006., 02:21
Ima li netko kakav čarobni regenerato, masku, balzam, bilo što?:confused:

maslinovo ulje:top:

lala
30.06.2006., 17:20
Koliko dođe i gdje ima za kupiti?

oko 90kn malo pakiranje...ali vrijedi jer traje, na one tekuće kristale mislim, ostalo je isto dobro ali manje traje (naravno, balzami itd)...par kapii ni regenerator ne treba....:top:
Sad imam nešto slično za poslije sunca -Options by Framesi...ali ništa, baš ništa nije ka ovo, jer nimalo ne masti kosu pa je pogodno za sve tipove...iako za jaku, suhu ka moju-idealno

sora
30.06.2006., 17:26
E a kaj stavljate na kosu poslije pranja?
Ja izgledam ko vještica sa svojom cupom... kak da ju ukrotim i izravnam da nije onak napuhnuta?

ste cule za neku kremu od bisera.. cek ili dijamanata.. ma tak neki vrag. To mi je frendica pricala da je super za kosu, al ne znam kaj je to.

diona
30.06.2006., 17:28
takvu i ja kosu imam, i stavim od keunea u maloj tubici stay on conditioner nešto tako, kao kremica, ok mi je

sora
30.06.2006., 17:30
znaci to nespires

lala
30.06.2006., 17:35
takvu i ja kosu imam, i stavim od keunea u maloj tubici stay on conditioner nešto tako, kao kremica, ok mi je

Jel to onaj regenerator koji se ne ispire u sivoj tubu, duguljastoj? (A postoji i crna tuba, bilji je ovaj prvi)...to mi je odmah iza Semi di lina...(kad nemam love).
Na trećem mistu je ovo Lorealovo.

Lillian
03.07.2006., 17:00
Nutripharm Formula za kosu, kožu i nokte, pije se jedna tbl. dnevno, uzimam 4 mjeseca i nokti su mi cijeli, napokon :top:

naomi
03.07.2006., 19:33
Merz special dražeje.

potpisujem :top: :top:

ja bila kod i doktorice i rekla mi je da pitam i kupim nešto u apoteci :)

Rock Star
03.07.2006., 20:37
Merz je i meni pomogao, al na noktima prvenstveno, kosa i koža slabije, no ipak je to dosta dobar proizvod; preporučam! :top:

teichy
03.07.2006., 20:43
Nemoj se ljutiti na mene, ali je bih ti preporucila da odes napraviti krvne pretrage..

taman sam to htjela napisati, hodi vadi krv, nemora značit da si slabokrvna al neće škodit

Rock Star
03.07.2006., 20:47
Ne mora biti. Ja imam sličnih/gorih problema, a svi hormonski nalazi mi uredni, dapače savršeni, tak da to ne mora biti pravilo.

teichy
04.07.2006., 06:45
Ne mora biti. Ja imam sličnih/gorih problema, a svi hormonski nalazi mi uredni, dapače savršeni, tak da to ne mora biti pravilo.

istina, ja imam užasno tvrde nokte i dobru kosu, samo što nije gusta jako - i slabu krv, tako da nema pravila

frogy
04.07.2006., 15:07
Provjeri hormone štitnjače, zlu ne trebalo. Ja imala te simptome, uzimala vitamine, a ispalo da imam hipotireozu.

majushka
04.07.2006., 21:36
Ja sam imala grozne probleme s noktima, pucanje, listanje, a zdrava sam. Štoviše, krvni nalazi su super. Ja ti uzimam Biotin od natural wealtha, i nokti su mi se znatno popravili. To ti je vitamin h i djeluje i na kožu i kosu (bar su mi tako rekli u ljekarni). Meni je super, merz dražeje su mi bile bezveze, a vitamin b potpomaže debljanje, tako da je ovaj biotin meni bio najbolje rješenje. Za kosu ti ne mogu baš pomoć jer je moja kovrčava i prirodno luda, ali kad skroz popizdi ja koristim asia beauty ulje, kosa bude predivna, sjajna,fino pada i predivno miriše.

Noemi
04.07.2006., 21:48
Odakle sad to da vitamin b potice debljanje:confused: NIje da im je to jedina funkcija:misli:

emergence
04.07.2006., 22:08
Odakle sad to da vitamin b potice debljanje:confused: NIje da im je to jedina funkcija:misli:

potiče apetit..ne debljanje:zubo: primjetite razliku

i svakako mi ne pada na pamet da ih prestanem piti zbog tricarija kao sto je apetit:rofl: