PDA

View Full Version : Laptop na TV preko S-videa

jm1
09.10.2006., 14:55
Kad spojim laptop sa TV-om preko S-videa nemam boju na TVu. Slika je crno bijela i manja rezolucija, ok za rezoluciju može biti do grafićke ali zašto nemam boje, pokušavao sam sve u postavkama ali nisam nikako mogao dobit boju. Na tv se spajam sa skartom, odnosno s-video mi ide u skart koji uštekam u tv.
Ima tko kakvo riješenje?

mache1
09.10.2006., 15:41
koliko ja znam: komp "tuče" na više Hz od Tv-a! Odnosno, laptop ti radi na nekih 75 Hz ili više, a ako imaš Tv koji nije 100Hz nego 50Hz, on to nešto ne kuži pa nema boje!

:p

Nanook
09.10.2006., 20:37
s-video mi ide u skart koji uštekam u tv.ne znam rješenje tvog problema ali da li bi mi mogao reci gdje si kupio taj kabl... ja trazim S-video na skart kabl vec neko vrijeme i nigdje ga nemogu nac... :bonk: :zubo:

Dell
09.10.2006., 20:39
Ja mislim da je to samo do kabla (neodgovarajući je)...

Kolega je imao sličan slučaj i kada je nabavio originalni kabl (Dell laptop) - pojavile su se i boje i sve ostalo je bilo O.K...

nwonknu
09.10.2006., 21:37
Problem je u kabelu!
Najjeftinije ces sredit problem kupnjom adaptera
scart/scart( i na njemu ima jos par prikljucaka, cca.30kn), svakako trebas na adapteru stavit na ''video-out'' i to je to... boja je tu...
mos i probat s drugim kabelima ako imas, pa kombiniraj...
ja san ima isti problem, kupia san kabel od 15 m, video.in/out-scart i takoder mi je bila c-b slika...