PDA

View Full Version : Sve za vjenčanje: Rijeka i okolica

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Lillith
11.09.2009., 18:01
Hmm, do Celja mi se ne ide bas, ali imaju zlatarnu u Kopru, sada sam pogledala na netu, a to je nama iz Rijeke relativno blizu. Jesi li sigurna da je skoro duplo jeftinije? Mislim, da se na kraju zaista isplati ici do tamo to kupiti.
Sigurna, mi smo ih uzeli u Ljubljani. Kod nas dođu oko 8 000,00 kn, a mi smo ih platili 570 eura. Pogledaj u njihovom katalogu na netu i probaj nazvati i pitati koliko bi došao model koji te zanima.
Btw, ne smiješ tražiti povrat poreza na carini jer za zlato moraš platiti pdv, carinu i porez na luksuz.

Ember
11.09.2009., 18:16
Sigurna, mi smo ih uzeli u Ljubljani. Kod nas dođu oko 8 000,00 kn, a mi smo ih platili 570 eura. Pogledaj u njihovom katalogu na netu i probaj nazvati i pitati koliko bi došao model koji te zanima.
Btw, ne smiješ tražiti povrat poreza na carini jer za zlato moraš platiti pdv, carinu i porez na luksuz.

Hvala, pogledat cu.

danijela28
12.09.2009., 15:46
Znate li možda gdje se u Rijeci može dobro zabaviti? Ja mislim imat djevojačku prvo doma da se najedemo i malo si popijemo, pa onda u grad. Ja bi negdje gdje je dobra muzika za plesati i domaća i strana, ali da nisu narodnjaci. Imate li kakvu ideju?

Lexy272
12.09.2009., 18:29
Mozete li mi molim vas preporuciti pouzdanog (i ne preskupog) zlatara u Rijeci gdje kupiti prstenje? Nesto slicno ovome (http://i1.ebayimg.com/04/i/07/85/aa/68_1_b.JPG) od bijelog ili zutog zlata s ugraviranim tekstom iznutra.
Hvala unaprijed.

probaj u veri u starom gradu, zena je predobra i ljubazna, mi smo vidjeli za oko 2300 ful dobre i svako odrzavanje kasnije je besplatno...

mihaela8
12.09.2009., 22:38
Znate li možda gdje se u Rijeci može dobro zabaviti? Ja mislim imat djevojačku prvo doma da se najedemo i malo si popijemo, pa onda u grad. Ja bi negdje gdje je dobra muzika za plesati i domaća i strana, ali da nisu narodnjaci. Imate li kakvu ideju?

Osobno mi je najbolja muzika za ples u River Pubu i Nini...ali i svi oni kafići uz rivu su ti ok. Ionako ti je to sve blizu pa ako ti ne odgovara u jednom lako odeš do drugog kafića.

danijela28
13.09.2009., 16:34
Osobno mi je najbolja muzika za ples u River Pubu i Nini...ali i svi oni kafići uz rivu su ti ok. Ionako ti je to sve blizu pa ako ti ne odgovara u jednom lako odeš do drugog kafića.

Kakva je muzika tamo? Nisam 150 godina bila vani, pa nemam pojma!

Pru
14.09.2009., 07:38
Cure molim vas za savjet oko muzike!!

Razmišljamo uzet dj-a. Jedino što me brine je kako će starija ekipa reagirati na sve to (imamo dosta starije rodbine). Naravno da ćemo stil muzike prilagoditi tako da se svi zabave, ali i dalje se pitam kako će to sve izgledati jer mislim da je muzika presudna za dobru atmosferu. Pa vas molim da mi opišete vaša iskustva, ako ste bili na vjenčanju gdje je svirao dj. Kako je sve to skupa izgledalo??

A druga opcija nam je uzet neki bend naravno i sad si razmišljamo što i kako, a voljeli bi i klapu (npr. u crkvi i na dočeku u restoranu). Čula sam da Pešekani mogu pjevat i a capella. Da li ste ih imali priliku čuti? Znate li koliko koštaju i ima li neka njihov kontakt? Ili znate li nekog dečka koji lijepo pjeva uz gitaru?

Imamo više kombinacija u glavi i svaki vaš savjet bi nam dobro došao ... zato pliz pomagajte!!!! Hvala cure unaprijed!!

Ally007
14.09.2009., 09:53
probaj u veri u starom gradu, zena je predobra i ljubazna, mi smo vidjeli za oko 2300 ful dobre i svako odrzavanje kasnije je besplatno...

žena je jeftina ali ako je ona predobra i ljubazna onda sam ja kleopatra

mamuko
14.09.2009., 10:32
Ciao cure, ja se bavim šminkanjem, pauzirala sam 2 god. jer sam rodila mog sinčića ali sam sad ipet u pogonu. Ako vas bilo što interesira samo pitajte, mogu doći do vas doma ili vi kod mene, u salon, probno šminkanje, bilo što :mig:

Lexy272
14.09.2009., 17:46
žena je jeftina ali ako je ona predobra i ljubazna onda sam ja kleopatra

mi smo bili u prvom razgledavanju prstenova i bila je bas ljubazna...brdo toga je objasnila, pokazala, dala savjet...sve pet

Lexy272
14.09.2009., 17:52
Cure molim vas za savjet oko muzike!!

Razmišljamo uzet dj-a. Jedino što me brine je kako će starija ekipa reagirati na sve to (imamo dosta starije rodbine). Naravno da ćemo stil muzike prilagoditi tako da se svi zabave, ali i dalje se pitam kako će to sve izgledati jer mislim da je muzika presudna za dobru atmosferu. Pa vas molim da mi opišete vaša iskustva, ako ste bili na vjenčanju gdje je svirao dj. Kako je sve to skupa izgledalo??

A druga opcija nam je uzet neki bend naravno i sad si razmišljamo što i kako, a voljeli bi i klapu (npr. u crkvi i na dočeku u restoranu). Čula sam da Pešekani mogu pjevat i a capella. Da li ste ih imali priliku čuti? Znate li koliko koštaju i ima li neka njihov kontakt? Ili znate li nekog dečka koji lijepo pjeva uz gitaru?

Imamo više kombinacija u glavi i svaki vaš savjet bi nam dobro došao ... zato pliz pomagajte!!!! Hvala cure unaprijed!!

nemam iskustva s dj-om, ali smo i mi culi za pesekane i dosli do njih i odustali...znam da pouzdano dobro sviraju ali nismo bas bili odusevljeni prvim razgovorom i rekli su nam da ce cijena za iducu godinu biti 8000kn...

Ember
15.09.2009., 15:01
Zahvaljujem svima na savjetima :)

Bili smo u razgledavanju po zlatarnama i zvala sam Kopar da usporedim cijene s onima u Zlatarni Celje u Rijeci. Zena na telefonu je bila jako ljubazna i odmah je znala sto cu je pitati, nisam ni postavila pitanje rekla je da sto god ju pitam da je jeftinije nego u Hrvatskoj. Navodno mnogi iz Rijeke i Istre dodju kupiti kod njih. Sve mi je lijepo objasnila i model koji smo izabrali je zaista jeftiniji za 25% u Sloveniji. Plus 5% popusta na gotovinu.
@Lillith - hvala ti, da mi nisi sugerirala da trazim u Sloveniji, ne vjerujem da bi mi bilo palo na pamet.

zubic_vila
15.09.2009., 22:01
Još jedna stvar - ima cijelu hrpu starih časopisa "Vjenčanje", ako neka od vas želi ja joj to poklanjam. Meni više ne trebaju, a ne želim ih baciti.

:cerek::cerek::cerek:ako djelis:mig:

Lillith
16.09.2009., 07:34
:cerek::cerek::cerek:ako djelis:mig:

Pa nemam se u planu opet udavati (bar ne tako skoro), a niti jedna moja frendica se ne udaje, tako da mi više ne trebaju, a ne želim ih baciti u smeće.
Samo treba proći do mene autom jer je to poprilično teško (pogotovo za mene trudnu).

Ember, drago mi je da sam bila korisna :mig:

dea288
16.09.2009., 14:12
Bok Symphysia...
ja sam potpuno nova na forumu...vidm da te interesira gdje organizirati večeru za cca 35 ljudi.....ja sam ti bila nedavno na vjenčanju u jednom restoranu u Rukavcu iznad Opatije. Nije baš uz more...4 km je udaljen od mora ali je ambijent bio savršen..oni ti rade isključivo manje svadbe jer nemaju veliku salu...sve je u kamenu i drvu...rustičan ambient..jako fino uređeno....hrana je bila odlična...ako te interesira potražiti ću njihov telefon.

dea288
16.09.2009., 14:24
Pozdrav Pru...ja sam bila na vjenčanju gdje su Pešekani svirali i mogu ti reći da je bilo odlično....bila sam na milion vjenčanja u životu a zapamtila sam muziku jedino sa tog vjenčanja gdje su svirali Pešekani...samo što je vjenčanje počelo već rano popodne ..dakle to je bilo popodnevno vjenčanje...i bilo je gotovo do pola noći, a oni su svirali na violini..bajsu...baš klapski...nikad bolje nije bilo...mi smo većinu vremena proveli na terasi restorana pjevajući s njim... a poslije su pjevali u sali restorana baš kao band...to je bilo ok kao svaki dr band...ja mislim da ti dj nije neka opcija..jer svi vole vidjeti taj band koji svira...pešekani..koliko koštaju ne znam točno...mogu pitati prijateljicu čiji je to pir bio...a šta se tiče gitare mogu ti isto poslati broj od nekoga

dea288
16.09.2009., 19:04
Mi smo imali vjenčanje u Miri i zadovoljna sam razinom usluge... ali pripazi na broj gostiju. Kod nas je bilo 90 ljudi i po meni je optimalno do 100, maximalno 110... Čula sam da znaju nagurati do 150-200 ljudi i da se čovjek nema gdje okrenuti...

Lily..bila sam u Miri gdje je bilo oko 120 ljudi i bilo je stvarno nakrcano...mislim da ti preko toga ljudi i nebi stalo, a ako bi to je nešto što ta sala ne može izdržati, ako u Miri kažu da može, vjeruj mi da bi sve preko bilo stvarno pre..pre..više.

party33
18.09.2009., 16:11
Evo približava se i moj dan!

nisam iz Rijeke, ali sam skoro sve tamo obavila!

Zanima me samo gdje mogu naći lijepe špangice za kosu za taj dan i viseće naušnice.

Pozzzz

mare & bere
20.09.2009., 07:42
Hej pozdrav svima.
Evo planiramo vjenčanje na proljeće sljedeće godine.Ima netko iskustvo za hotelima u crikvenici i okolici ( therapia, novi resort, marina...), cca. max 180 ljudi. hvala!!!

NoraFora
20.09.2009., 09:29
Hej pozdrav svima.
Evo planiramo vjenčanje na proljeće sljedeće godine.Ima netko iskustvo za hotelima u crikvenici i okolici ( therapia, novi resort, marina...), cca. max 180 ljudi. hvala!!!

Mi smo nedavno obišli sva ta mjesta u potrazi za salom. Therapia ima dobar restoran, ali tamo su večere za goste hotela pa nego nude neku konferencijsku salu na katu u koju stane max 70ak ljudi. Inače je hotel prekrasan i ima super bazen i uređeno oko bazena. Voljni su organizirati pir uz bazen (ako nabaviš šator), jako su ljubazni.

Novi resort, hmmm. Resort predivan, super uređeno, ali nisu baš pouzdani, nisu sigurni ako mogu jamčiti da će biti baš u sali koju hoćeš, nabroje mali milijun dodatnih troškova, sve nešto u zraku...

Marina organizira pireve samo nekoliko mjeseci u godini (11. i 12. mislim) jer su inače popunjeni pa nemaju kamo s gostima ako je u restoranu pir. Inače čula sam da tamo bude stvarno dobro.

Malin na Krku je dobar, dosta ljudi ga hvali, i ima mjesta za tako veliki pir (nama je bio prevelik).

Imaš još i Brodograditelj u Kraljevici i hotel u uvali Scott.

Pru
21.09.2009., 07:09
Bok ženske!!

ima li koja od vas kontakt za klapu? može na pm. pliz napišite i cijene ako znate. Hvala!!!! :D

head over heels
21.09.2009., 09:18
Cureeeeeeeeeeeeeeeee, mi smo dali kaparu u subotu!!! :rock::lux: samo mislim da smo sokirali jadnog managera kad sam mu rekla da ako je dorucak do 11, ja nosim svoje sendvice od doma, i spavam bar do podne :lol:
zna li neka od vas dobru cvjecarku u tipa Lovranu ili okolnim mjestima, nemamo nikakve komplicirane aranzmane pa mislim da to bilo tko moze? Samo nam trebaju oni vrazji stalci za cvijece za stolove...:rolleyes:

think.pink34
21.09.2009., 09:51
Cureeeeeeeeeeeeeeeee, mi smo dali kaparu u subotu!!! :rock::lux: samo mislim da smo sokirali jadnog managera kad sam mu rekla da ako je dorucak do 11, ja nosim svoje sendvice od doma, i spavam bar do podne :lol:
zna li neka od vas dobru cvjecarku u tipa Lovranu ili okolnim mjestima, nemamo nikakve komplicirane aranzmane pa mislim da to bilo tko moze? Samo nam trebaju oni vrazji stalci za cvijece za stolove...:rolleyes:

Jako lijepo i vrlo povoljno radi gdja u cvjecarni u hotelu Excelsior. Stvarno je kreativna i vrlo ljubazna.

head over heels
21.09.2009., 10:18
Jako lijepo i vrlo povoljno radi gdja u cvjecarni u hotelu Excelsior. Stvarno je kreativna i vrlo ljubazna.

Je li to ona cvjecarnica "Santa Barbara"? Nisam vec dugo bila tamo...hvala na preporuci! :top:

think.pink34
21.09.2009., 10:40
Je li to ona cvjecarnica "Santa Barbara"? Nisam vec dugo bila tamo...hvala na preporuci! :top:

Jojjjj! Ne vjerujem da se tako zove. Mislim da je "Bonsai", pokusaj nazvati hotel pa ce ti oni reci. Gdja koja je vlasnica i sve sama radi je Jasna.

head over heels
21.09.2009., 11:51
:five:

Pru
23.09.2009., 07:09
drage moje evo mene opet s upitom, ovog puta proširujem i na bendove ...
pliz ako imate kontakt od klape i/ili nekog benda koji svira na vjenčanjima pošaljite mi pm. hvala!!!! ne znam što bi bez vas :mig:

mare & bere
27.09.2009., 11:54
Mi smo nedavno obišli sva ta mjesta u potrazi za salom. Therapia ima dobar restoran, ali tamo su večere za goste hotela pa nego nude neku konferencijsku salu na katu u koju stane max 70ak ljudi. Inače je hotel prekrasan i ima super bazen i uređeno oko bazena. Voljni su organizirati pir uz bazen (ako nabaviš šator), jako su ljubazni.

Novi resort, hmmm. Resort predivan, super uređeno, ali nisu baš pouzdani, nisu sigurni ako mogu jamčiti da će biti baš u sali koju hoćeš, nabroje mali milijun dodatnih troškova, sve nešto u zraku...

Marina organizira pireve samo nekoliko mjeseci u godini (11. i 12. mislim) jer su inače popunjeni pa nemaju kamo s gostima ako je u restoranu pir. Inače čula sam da tamo bude stvarno dobro.

Malin na Krku je dobar, dosta ljudi ga hvali, i ima mjesta za tako veliki pir (nama je bio prevelik).

Imaš još i Brodograditelj u Kraljevici i hotel u uvali Scott.

hvala na info

Pru
29.09.2009., 14:37
Hvala svima koji su mi poslali brojeve za bendove!!!

A sad jedno drugo ... malo glupo pitanje :facepalm: ... kako funkcionira s agencijama za organizaciju vjenčanja, mogu li ih kontaktirati da mi preporuče cvijećarnu ili nekog za sviranje u crkvi ili sl? Da li se plaća savjet/preporuka?

belize
29.09.2009., 19:23
Hvala svima koji su mi poslali brojeve za bendove!!!

A sad jedno drugo ... malo glupo pitanje :facepalm: ... kako funkcionira s agencijama za organizaciju vjenčanja, mogu li ih kontaktirati da mi preporuče cvijećarnu ili nekog za sviranje u crkvi ili sl? Da li se plaća savjet/preporuka?

agencije rade po principu da ti preporuče nekog i ako ga uzmeš taj netko im daje proviziju, a tebe to ništa ne košta.. ja sam većinu stvari uzela preko agencije i zadovoljna sam.. :top:

MacaKlinka
30.09.2009., 10:01
Je li netko informiran da li se u Sposi u Ri prodaju svečane haljine (treba mi za vlastito vjenčanje) i kako se kreću cijene. Hvala na odgovorima :) I kakav je izbor?

danijela28
30.09.2009., 10:25
Prodaju se svečane haljine. To ovisi o tvom ukusu dal će ti se sviđat. Cijene su negdje od 2000 na dalje, rekla bih. Možda ima i manje. Trebaš otići.:mig:

*Dragonlady*
01.10.2009., 07:43
Pozdrav cure!
Evo da se i ja napokon malo angažiram na forumu :)
Evo za sada, imamo salu (Villa Mira), fotografa (Foto Kurti)..pozivnice ćemo sami izrađivati. Ako netko slučajno traži čepiće za epruvete, moj dragi ih je našao u Pevecu :D.
Ovaj vikend trebamo se čuti s bendom i rezervirati termin u crkvi.
U potragu za vjenčanicom krećem čim se moja kuma vrati s bračnog putovanja.
Za sada je to sve..

head over heels
01.10.2009., 10:27
Weeeee, dobro to tebi ide, ekspeditivna si :top: ma do 15.05. stigneš 15 vjenčanica nać, good luck! :cerek: Crkva?

Lillith
01.10.2009., 10:44
Šta stvarno nitko nije zainteresiran za časopise "Vjenčanja"? :ne zna: Ja se selim ovih dana i neda mi se to nositi u stan, stvarno mi više ne trebaju, a ima ih puno i žao mi je da lete u smeće...

*Dragonlady*
01.10.2009., 11:17
Znam, ima još vremena, ali ja volim sve riješiti ako mogu unaprijed. :D
Crkva je Majke Božje Karmelske na Drenovi.

p.s. imaš super datum :cerek: udaješ se na moj rođendan :zubo:

head over heels
01.10.2009., 11:28
Šta stvarno nitko nije zainteresiran za časopise "Vjenčanja"? :ne zna: Ja se selim ovih dana i neda mi se to nositi u stan, stvarno mi više ne trebaju, a ima ih puno i žao mi je da lete u smeće...

Mislim da smo sve samo prepristojne, pa mislimo da uvijek ima neka druga kojoj više trebaju :top: ajde vi cure koje zbilja zivite u Ri (a ne sanjarite o rodnom gradu ka ja), javite se pronto, inače ne gine ječmenac! :rofl:

Znam, ima još vremena, ali ja volim sve riješiti ako mogu unaprijed.
Crkva je Majke Božje Karmelske na Drenovi.

p.s. imaš super datum :cerek: udaješ se na moj rođendan :zubo:

Ma to sam i mislila, i sama sam takva, bolje svaki mjesec nešto riješiti pomalo, pa mislim da se puno manje osjeti sva nervoza i sve :top: bit ćeš mirnija, garant :D
A a propos tvog rođendana, to samo dodaje na dobre vibre za taj dan :cerek: ja sam se na Drenovi btw krstila i sve sakramente dobila, jaaako je lipo tamo :cheer:
Btw, jel ima još koja od vas da misli dat odijelo za dragog krojit u Rio-u, čula sam da imaju super cijene i materijale? Imaju i tu u ZG ispostavu, pa mislim da se malo ukažemo :mig:

kokkili
03.10.2009., 21:26
Bok Symphysia...
ja sam potpuno nova na forumu...vidm da te interesira gdje organizirati večeru za cca 35 ljudi.....ja sam ti bila nedavno na vjenčanju u jednom restoranu u Rukavcu iznad Opatije. Nije baš uz more...4 km je udaljen od mora ali je ambijent bio savršen..oni ti rade isključivo manje svadbe jer nemaju veliku salu...sve je u kamenu i drvu...rustičan ambient..jako fino uređeno....hrana je bila odlična...ako te interesira potražiti ću njihov telefon.

mene zanima

kokkili
03.10.2009., 21:56
Uglavnom, mi smo se trebali ženiti 19.06. međutim ja sam mjesec dana trudna i taman ću tada roditi, tako da to ne dolazi u obzir. Novi datum je 16.01., htjeli bi nešto za 30-40 ljudi, a meni se sviđa ideja da sve obavimo na jednom mjestu, odnosno da matičar dođe na mjesto gdj eće kasnije biti fešta. E to bi bilo idealno da se ženimo 19.06 kako smo planirali, pa da je vjenčanje negdje na otvorenom, ali za 16.01 stvarno nemam inspiracije. Pomagajte...

ANA2411
04.10.2009., 15:03
Pozdrav cure!
Evo za sada, imamo salu (Villa Mira), fotografa (Foto Kurti)..pozivnice ćemo sami izrađivati. Ako netko slučajno traži čepiće za epruvete, moj dragi ih je našao u Pevecu :D.
Za sada je to sve..

Kuma se vratila, znači mozemo krenut :raspa:

*Dragonlady*
04.10.2009., 15:42
Kuma se vratila, znači mozemo krenut :raspa:

She` s baaack :s

dea288
05.10.2009., 21:18
mene zanima

odi pogledati ako te zanima svakako tamo kad budeš tražila prostor.....restoran ti je u podnožju crkve...stvarno fino izgleda....

Lexy272
11.10.2009., 15:15
Pozdrav cure!
Za sada je to sve..

a znaci ti si mi ukrala datum u Miri:mig: ... i to dan ranije...hehe, mi smo subotu kasnije onda rezervirali. imamo i istog fotografa i samostalnu izradu pozivinica! sretno!!!

*Dragonlady*
11.10.2009., 20:17
a znaci ti si mi ukrala datum u Miri:mig: ... i to dan ranije...hehe, mi smo subotu kasnije onda rezervirali. imamo i istog fotografa i samostalnu izradu pozivinica! sretno!!!

:zubo: uff dobro da sam stigla na vrijeme.
A moj budući se još pjenio kako smo prerano došli....ima još vremena:lol:
Sretno i tebi Lexy!!
Bit će nam :tulum::rock:

barby33
12.10.2009., 12:07
POzdrav cure!
totalno sam nova na ovom forumu.Treba mi mala pomoć...
Da li ima koja preporuku za salon vjenčanica u Rijeci?
Bila sam u Zagrebu i nisam našla ništa posebno.
I da li možda koja zna nešto u vezi restorana ''le mandrać'' u Voloskom i ''copa cabane'' u Kostreni.
kakvi su ?
hvala unaprijed :)

sara4
12.10.2009., 12:34
Imaš Sposu, Super Sposu, Nadiu, Gloriu, Sandru...

barby33
12.10.2009., 12:54
hvala
gledala sam po netu,ali se nikako odlučiti krenuti u obilazak i probavanje.
našla sam još par Whitewedding,Perla...
samo moram krenut ;))

sara4
12.10.2009., 13:12
E da, i Whitewedding :) . Krasne pozivnice imaju.
Sretno s potragom.

barby33
12.10.2009., 13:43
hvala
:)

mamuko
13.10.2009., 09:49
Cure, evo moj oglas ovdje, šminkam, dolazim doma ili u salon. Od kozmetike koristim kvalitetne proizvode (Dior, YSL, Rochas, Chanel...)
Javite se na pp za cijenu i dogovor :)

Ally007
14.10.2009., 10:28
Uglavnom, mi smo se trebali ženiti 19.06. međutim ja sam mjesec dana trudna i taman ću tada roditi, tako da to ne dolazi u obzir. Novi datum je 16.01., htjeli bi nešto za 30-40 ljudi, a meni se sviđa ideja da sve obavimo na jednom mjestu, odnosno da matičar dođe na mjesto gdj eće kasnije biti fešta. E to bi bilo idealno da se ženimo 19.06 kako smo planirali, pa da je vjenčanje negdje na otvorenom, ali za 16.01 stvarno nemam inspiracije. Pomagajte...

sara4 je sve obavila u hotelu JAdran, oni imaju prekrasan pogled na more i hrana je super... ja sam se vjenčala u crkvi pa je samo večera bila u jadranu, ako hoćeš mogu postati slike iz jadrana kako je to izgledalo nakon što je Arsen stavio nablake i cvjećarka stavila cvijeće... prije nego smo svi uletili unutra...

sara4
14.10.2009., 11:08
Ally007 mudro zbori :D .
Mi sve obavili u Jadranu i super je bilo. Ponavljam Ally007, ali kad je Jadran u pitanju, to definitivno i treba. Hrana super, torta neponovljiva (i dan danas, kad se povede priča o tortama općenito, uvijek netko kaže: Ali nikad nisam jeo onako dobru tortu kao što je bila na piru u Jadranu :) . To što su mladenci bili turbo zgodni, nije bitno :rofl: :lol: ), ambijent, pogled, soba za mladence...Možda bi za tvoj broj ljudi bolja bila kongresna dvorana, manja je i intimnija...Ako te još što zanima, pitaj.

Ally007
15.10.2009., 21:26
Ally007 mudro zbori :D .
Mi sve obavili u Jadranu i super je bilo. Ponavljam Ally007, ali kad je Jadran u pitanju, to definitivno i treba. Hrana super, torta neponovljiva (i dan danas, kad se povede priča o tortama općenito, uvijek netko kaže: Ali nikad nisam jeo onako dobru tortu kao što je bila na piru u Jadranu :) . To što su mladenci bili turbo zgodni, nije bitno :rofl: :lol: ), ambijent, pogled, soba za mladence...Možda bi za tvoj broj ljudi bolja bila kongresna dvorana, manja je i intimnija...Ako te još što zanima, pitaj.

joj da, svi su oduševljeni tortom čak i oni koji inače ne jedu slatko, a imali smo čak jednog gosta koji je uzimao tortu 4 puta hahahahah :lol:

FIGICA
16.10.2009., 12:58
Gdje u Rijeci mogu kupiti okvire za vjenčane slike a da nisu previše skupi?

Lillith
16.10.2009., 21:29
Gdje u Rijeci mogu kupiti okvire za vjenčane slike a da nisu previše skupi?

možda po većim supermarketima? konzum i sl? mi smo naletili na jako lijepe staklene okvire sa srebrnim srcima u ve-milu i bili su jako jeftini (možda nekih 10-15 kn za format 10x15). to je bilo pred pola godine, tako da najvjerojatnije više nemaju toga, ali nikad ne znaš di možeš naletit na nešto takvo.

MacaKlinka
17.10.2009., 17:12

Preporučila bih ti Nadiju. Tamo sam kupila nedavno vjenčanicu. Ženske su jako ljubazne, a izbor je odličan.

mihaela8
17.10.2009., 22:31
Preporučila bih ti Nadiju. Tamo sam kupila nedavno vjenčanicu. Ženske su jako ljubazne, a izbor je odličan.

Mi smo tamo unajmili haljinu za curicu i također mogu reći da su ženske bile jako ljubazne i profesionalne. :top: Inače, to je ona Nadija kraj Bonavie. Čini mi se da je jedna i kraj Spose.

simonizam
21.10.2009., 13:21
Pozdrav svima,

trebao bi mi savjet, primjetila sam da to još nitko nije spominjao. Dragi i ja smo iz Rijeke, vjenčali bi se u Rovinju e sad.. dal bi morali svim našim gostima osigurat i smještaj (oko 200 uzvanika)?!! Spremni smo i na to, ali ako ne moramo još bolje. Šta vi mislite??:confused:

mihaela8
21.10.2009., 13:30
Pozdrav svima,

trebao bi mi savjet, primjetila sam da to još nitko nije spominjao. Dragi i ja smo iz Rijeke, vjenčali bi se u Rovinju e sad.. dal bi morali svim našim gostima osigurat i smještaj (oko 200 uzvanika)?!! Spremni smo i na to, ali ako ne moramo još bolje. Šta vi mislite??:confused:

Naše vjenčanje je bilo na Krku, a muž je s Raba tako da smo za kompletnu njegovu obitelj osigurali smještaj kod nas kao i za moje i njegove prijatelje koji su došli iz Istre (Labin, Umag...) i dalje. Ali sve je to stvar vaših mogućnosti. U krajnjem slučaju nije ni Rovinj tako daleko od Rijeke.:ne zna: A jeste možda razmišljali o organiziranju zajedničkog prijevoza npr. bus za svih. To je napornije za goste ali vjerujem puno jeftinije od smještaja.

LaLaMi
25.10.2009., 18:54
Hej pozdrav svima.

Mi obisli skoro sve. Therapia, Marina i Hotel Selce su za preporuciti ako imas max. 100 pax. Moje misljenje je da je ljepse i komutnije (da debeli isto mogu sjesti) za 80-90. Sve sto je vise to je pretrpano. Od grupe Jadran smo bili u Hotel Kastel. Katastrofa. Prljavo pa necu ni da zamislim odakle mi svadbeni meni dolazi. Culi smo jos neke druge price (np Hotel Varazdin) tako da smo skroz odustali od tih drzavni Hotela.

Treba se racunati ovako: ca. 50 Euro za jelo i plus 50% za pice. Znaci 75 E. Osim naravno Novi Hoteli Resort. Ponuda za meni je oko 280-350 kn. Pice je dosta skupo. Za Resort trebalo bi racunati sa 800-1000 kn po odrasloj osobi za jelo i pice. U ostalom kao sto je jedan drugi korisnik napisao: sve nesto u zraku. I bas tako je.

Ako neko zna neki Hotel ili restoran za preporuciti na liniji N. Vinodolski-Rijeka bilo bi mi drago da se javi. Onako da mogu 105 i vise stati.

LaLaMi
25.10.2009., 19:37
Kao sto sam vec napisala bili smo obisli i ovaj Hotel. U ponudi pise da ne dozvoljavaju da se donesu jela ili pica-osim sitnih kolaca. Ali sto se vise prica sa njima sve se vise da "dogovoriti".
Zanima me dali je neko od vas u Hotelu Novi Resort imao vjencanje ili jednostavno "zna" sta se sve da dogovoriti i koja se cijena placa. Na primjer oko cepine itd.

NoraFora
25.10.2009., 19:46
Ako neko zna neki Hotel ili restoran za preporuciti na liniji N. Vinodolski-Rijeka bilo bi mi drago da se javi. Onako da mogu 105 i vise stati.

Hotel Malin na Krku je taman za toliko ljudi. Zvuči daleko ali nije, kad pređeš most treba oko 15ak minuta normalne vožnje, znači max pola sata za svatove. Nisam nikad bila tamo na piru ali sam čula da je OK. Ipak,mi smo odabrali nešto drugo jer je sala u Malinu za naših 80ak gostiju prevelika.

LaLaMi
25.10.2009., 20:01
Hotel Malin na Krku je taman za toliko ljudi. Zvuči daleko ali nije, kad pređeš most treba oko 15ak minuta normalne vožnje, znači max pola sata za svatove. Nisam nikad bila tamo na piru ali sam čula da je OK. Ipak,mi smo odabrali nešto drugo jer je sala u Malinu za naših 80ak gostiju prevelika.

Gledala sam Hotel Malin samo na web stranici i poslali su mi ponudu. Mozda zvuci glupo - i moj dragi me zbog toga zeza- ali ako bude bura pa nemozes preko mosta :s

Da li je neko od vas imao ili bio na piru u Hotelu Malin i moze dati neke informacije. Koliko vas je izaslo jelo i pice (imam ponudu od njih ali tu je sam cijena za meni). Jeste li bili zadovoljni?

mihaela8
25.10.2009., 21:47
Gledala sam Hotel Malin samo na web stranici i poslali su mi ponudu. Mozda zvuci glupo - i moj dragi me zbog toga zeza- ali ako bude bura pa nemozes preko mosta :s

Da li je neko od vas imao ili bio na piru u Hotelu Malin i moze dati neke informacije. Koliko vas je izaslo jelo i pice (imam ponudu od njih ali tu je sam cijena za meni). Jeste li bili zadovoljni?

Hotel Malin ti je u mom susjedstvu. :) Uglavnom, većina Krčana a i šire tamo slavi vjenčanje. Čini mi se da imaju 3-4 različite sale ovisno o broju gostiju tako da se zna dogoditi da isti vikend imaju više vjenčanja odjednom. Par puta sam tamo bila na svadbi i stvarno ne mogu ništa kritizirati. Ambijent ti je super, onako uz more a i hotel je ok uređen. Mala zamjerka, a nekome možda i prednost je to što uzimaš cjeli njihov paket što znači da ako odlučiš tamo imati svadbu moraš imati npr. i njihovu cvjećarku. Cijena se ne sjećam ali mislim da su prosječne.
Što se tiče bure, mislim da se oko toga starno ne morate brinuti. Ja sam s Krka pa nikad nisam doživjela to da ne mogu ići preko mosta. :mig: Ako se mi nismo sekirali zbog bure a muž (i svi njegovi uzvanici) mi je trajektom s Raba dolazio na Krk u subotu u jutro mislim da se ni vi ne morate brinuti. :D

mala2207
26.10.2009., 07:54
Ja sam imala svadbu u hotelu Malin i nemam niti jednu zamjerku! Imaš 3 sale koje su zaista fenomenalne, par menu-a koji uopće nisu skupi. Možeš donest svoje vino,kolače... Imaju svoju cvjećarku,da... Ja sam isto na početku mislila da je to zamjerka,ali na kraju mi je super ispalo jer je ženska super, ja sam donesla sve slike kako želim šta da izgleda i sve mi je identično napravila. Baš me lijepo i saslušala i savjetovala,meni je bila super! Čak mi je i buket radila šta se ne mora kod njih!
Ma sve pohvale za hotel Malin! Svaki vikend imaju vjenčanje, znaju imat i u sve sale vjenčanje i sve super funkcionira!
A šta se tiče bure,to te zaista ne treba brinut jer zbilja je rijetko kad most skroz zatvoren!

dea288
26.10.2009., 21:33
Pozdrav svima,

BOKBOK!
Moje mišljenje je da si iz Rovinja do Rijeke za sat vremena i ja ni pod razno ne bi ulazila u takvu vrstu troška. Stvarno se nitko od njih ne bi trebao naljutiti, suludo je smještati toliki broj negdje a Rijeka je stvarno nadomak, eventualno ako netko dolazi recimo s Raba, Paga, Zagreba, Udina..gdje se radi o 2-3 sata vožnje nakon pira,tada bi smještaj bio ok. A što se tiče ovog prijedloga da svi idu s nekim autobusom do Rovinja to nebih također predložila jer mislim da ljudi nemaju tada dovoljan komoditet i da više manje nitko o nikome danas ne želi ovisit...kako želiš...ali spavanje u Rovinju bi se pretvorilo u ugodan vikend na Vaš trošak, ne,ne,ne...Pozdrav!!!!

LaLaMi
27.10.2009., 10:19
Pozdrav svima,

Da mladenci organizuju smjestaj za bas sve goste to samo citam da rade VIP i oni koji imaju novac. Mislim da bi se trebalo osigurat smjestaj za najbliznje- to su braca i sestre (ako su jos maloljetni) i roditelje. Svima ostalima mozes preporuciti neki povoljni hotel ako te pitaju. Ljudi se inace sami snalaze. Ako zele vama doputovati na vjencanje onda im nece biti zao ni dati jos koju kunu za prespavanje.

simonizam
27.10.2009., 10:41
To sam i ja isto mislila. Pa to je samo 1 sat vožnje, što ti zapravo treba od jednog kraja Zagreba na drugi, pa ti nitko ne sredi smještaj na pol puta. :)
Mi želimo novi hotel, a takvih kod nas nema. Osim onog u Novom, kako vidim nema baš dobre komentare. Zato nam je Rovinj savršen i jako je romantičan. :cerek:

loly222
29.10.2009., 13:37

imas etrnity salon vjencanica u rijeci oni ti imaju sve od haljina pozivnica zahvalnica podveziza kosare ciplele nakit sve

*Dragonlady*
29.10.2009., 14:03
Pred tjedan dana sam bila u spomenutom salonu i duboko se razočarala. Na probu sam došla s mamom i kumom. Gospođa koja tamo radi nije se ni predstavila, tako da je ne mogu imenovati. Uglavnom, već dugo nisam vidjela nekoga tako nepristojnog i nezainteresiranog za rad.
Kada smo ušle, dotična gospođa nije nam niti ponudila gdje da odložimo svoje stvari, a da ne govorim da mojoj mami nije ponudila niti stolicu za sjesti.
Ako ste krupnije građe, jedino što ćete čuti je svakih 2 minute kako gospođa govori kako bi vam mogla ponuditi nešto drugo da nosite manji broj. Inače sam vrlo mirna i staložena osoba ali čak i ja sam morala reagirati na njen ton glasa kojim mi se obraćala s visoka.
Uglavnom kao što vidite nemam lijepe riječi za dotični salon.

Zato mogu pohvaliti i preporučiti Salon vjenčanica Nadija, gdje su gospođe vrlo drage i susretljive.
Tamo sam i ja "velika" našla svoju savršenu vjenčanicu:cerek:
Nadam se da ćete i vi naći svoju vjenčanicu iz snova :).
Također navratite u salon vjenčanica Whitewedding (garaže Zagrad) imaju nekakve akcije trenutno (ako se ne varam) i cura koja radi tamo je simpatična:top:

barby33
30.10.2009., 16:43
hvala vam cure na savjetima.
napokon sam se odlučila krenuti u potragu i nije bilo tako strašno.
uspijela sam si naći vjenčanicu u whiteweddingu.imaju akcije(ali to i nije toliko sad važno),malen salon je,ali se stvarno može naći lijepih vjenčanica.i pozivnice i konfete.i cura je stvarno ok.
za nadiju isto imam samo riječi pohvale.
sad se i ja mogu udati!!uufff ;) ;)

ssnjoff
30.10.2009., 18:17
... Od grupe Jadran smo bili u Hotel Kastel. Katastrofa. ...

ajmo ispočetka:
hotel jadran - rijeka, pećine, firma Jadran hoteli RIJEKA

jadran crikvenica - CRIKVENICA.

LaLaMi
03.11.2009., 16:08
ajmo ispočetka:
hotel jadran - rijeka, pećine, firma Jadran hoteli RIJEKA

jadran crikvenica - CRIKVENICA.

Jadran d.d. Crikvenica- Crikvenica i hoteli koji njima pripadaju.
Ono sto sam obisla, vidjela i cula mi se nije svidjelo i nebi nikome preporucila. Ali eto mozda je ovdje neko tamo bio na svadbi i ima pohvale? Informacije iz prve ruke?

s...
10.11.2009., 12:11
Pred tjedan dana sam bila u spomenutom salonu i duboko se razočarala. Na probu sam došla s mamom i kumom. Gospođa koja tamo radi nije se ni predstavila, tako da je ne mogu imenovati. Uglavnom, već dugo nisam vidjela nekoga tako nepristojnog i nezainteresiranog za rad.
Kada smo ušle, dotična gospođa nije nam niti ponudila gdje da odložimo svoje stvari, a da ne govorim da mojoj mami nije ponudila niti stolicu za sjesti.
Ako ste krupnije građe, jedino što ćete čuti je svakih 2 minute kako gospođa govori kako bi vam mogla ponuditi nešto drugo da nosite manji broj. Inače sam vrlo mirna i staložena osoba ali čak i ja sam morala reagirati na njen ton glasa kojim mi se obraćala s visoka.
Uglavnom kao što vidite nemam lijepe riječi za dotični salon.

Zato mogu pohvaliti i preporučiti Salon vjenčanica Nadija, gdje su gospođe vrlo drage i susretljive.
Tamo sam i ja "velika" našla svoju savršenu vjenčanicu:cerek:
Nadam se da ćete i vi naći svoju vjenčanicu iz snova :).
Također navratite u salon vjenčanica Whitewedding (garaže Zagrad) imaju nekakve akcije trenutno (ako se ne varam) i cura koja radi tamo je simpatična:top:

I ja sam bila sa svojom prijateljicom, kojoj sam kuma, tamo. Bila je i moja mama sa nama i ne da je nije ponudila stolicom nego kada je moja mama pitala za sjest rekla da ne pušta ljude da tamo sjede. Pa smo njoj morale dovući neku stolicu iz hodnika.
A što se tiče "veličine", prijateljica je uzela haljinu br. 10 a ona joj je stalno htjela uvaliti br. 18. :bang: I stalno je morala slušati komentare kako se je udebljala (a žena trudna) i kako će se još jako udebljat.

Ali na kraju ju je natjerala da prekroji haljinu koju je prije rezervirala. :vidiga: :vidiga: :vidiga: I naravno da je na kraju stala u nju u 4. mj. trudnoće.

A bilo je još toga... :flop: :flop: :flop:

dea288
11.11.2009., 18:15

Kokii jesi li našla restoran??? Jesi išla pogledati onaj novi restoran o kojem sam ti govorila u Rukavcu kraj Matulja? Jedna moja poznata se tamo udaje uskoro i matičar im dolazi tamo!!

LaLaMi
11.11.2009., 19:29
Ima li forumasa iz Crikvenice i okolice? :confused:

Imali neka nova mlada ili buduca koja moze preporuciti:

1. cvjecarnu
2. frizerku i neku zenu za nokte i sminku

:ne zna:

mara 001
14.11.2009., 17:07
gdje mogu kupiti epruete i čepiće za pozivnice

*Dragonlady*
14.11.2009., 18:27
Epruvete imaš u ljekarni Stari grad i medicinskoj opremi na stanici kod KBC Rijeka, a ja sam čepiće našla u pevecu..
Znam da su cure s foruma naručivale i preko neta.
Evo nadam se da sam ti pomogla :D

mara 001
14.11.2009., 19:52
jesi,jesi pomogla si mi

libe2404
18.11.2009., 12:11
Pozdrav

Evo ja i dragi odlučili obaviti vjenčanje u Opatiji na proljeće, a pošto smo iz Zagreba trebale bi nam neke korisne informacije.
Planiramo vjenčanje obaviti u crkvi sv.Jakova a nakon toga imati svečanu večeru u nekom od opatijskih restorana...znači to neće biti klasičan pir nego večera sa kumovima i najužom obitelji, negdje će nas biti 20-ak...sad me zanimaju restorani u Opatiji uz more, da je ambijent ugodan i bajkovit, iskustva, cijene...ma sve što mi može pomoći s obzirom da nismo od tamo pa da ne švrljamo bez veze od restorana do restorana, inf. sa foruma su vrlo korisne.

...Unaprijed hvala... :)

head over heels
18.11.2009., 13:26
Pa sad...za takve intimnije svadbe, možda vam se da potegnut do Ičića, onaj restoran (Commodore?) je super, frend mi je od Sv. Jakova do tamo svih otpeljao brodićem, pa su ravno pred restoran u marini izašli...:cerek:
Restoran Sv. Jakov u parku je isto prekrasan, a hrana famozna. Ambasador ima lijepi vrtni restoran, ako bude lijepo vrijeme ( i ne prehladno - što znači točno "proljeće"?). Ako hoćete goste ubit u pojam, još skuplji je Le Mandrać u Voloskom, ali je ka Svetog Petra kajgana. :ne zna:

libe2404
18.11.2009., 13:52
Ej, puno ti hvala na odgovoru, Ičići nam ne odgovaraju a i neznam gdje je to, mi bimo htjeli da večera bude baš u Opatiji, ono da iz crkve pješke odemo do restorana, znači predlažeš da pogledamo sv.Jakov, Ambasador...
Imaš možda još šta u vidu?
Što se tiće Ambasadora, da li se treba unajmiti cijeli restoran ili...pošto će nas biti samo 20-ak bilo bi mi malo pusto da budemo sami u restoranu, jer to neće biti svadba nego samo večera.
Cijena mi isto toliko neigra ulogu jer bio meni za 350 ili 500 kn nije mi neka razlika za 20 ljudi.

simonizam
18.11.2009., 16:49
Ej, puno ti hvala na odgovoru, Ičići nam ne odgovaraju a i neznam gdje je to, mi bimo htjeli da večera bude baš u Opatiji, ono da iz crkve pješke odemo do restorana, znači predlažeš da pogledamo sv.Jakov, Ambasador...
Imaš možda još šta u vidu?
Što se tiće Ambasadora, da li se treba unajmiti cijeli restoran ili...pošto će nas biti samo 20-ak bilo bi mi malo pusto da budemo sami u restoranu, jer to neće biti svadba nego samo večera.
Cijena mi isto toliko neigra ulogu jer bio meni za 350 ili 500 kn nije mi neka razlika za 20 ljudi.

http://www.bevanda.hr/

Da radim manju svadbu definitivno bi bilo ovdje. Nadam se da sam ti pomogla.

Ribica33
19.11.2009., 13:09
Mene ovo za presvlake zanima, vjerojatno ću ih morati iznajmljivati... Znaš im možda cijenu, imaš li kakve fotke???

ja sam se lani udala u ljeti i isto sam htjela navlake za stolice, međutim u agencijama kada sam pitala za iznajmiti znam se da je to bila užasna cifra (isto mi je trebalo za 220 ljudi). Na kraju mi je hotel u kojem sam se ženila kad sam ih pitala za navlake za stolice besplatno stavio:cerek:

libe2404
19.11.2009., 14:13
http://www.bevanda.hr/

Da radim manju svadbu definitivno bi bilo ovdje. Nadam se da sam ti pomogla.

Eh, taj restoran mi je je prvi upao u oko kad sam pretraživala po internetu, već sam se zamislila da u njemu imam večeru, on je jedan od favorita ovako po slikama ambijenta...još bimo pogledali hemingway, kameliju, laurus, lungomare, mali raj, vongola, ružmarin, villa ariston, yacht club i sv.Jakov, to sam izdvojila za pogledati uživo.

Ima ko kakva iskustva sa tim restoranima?

zubic_vila
19.11.2009., 14:53
a Yacht club...pjkeske mozete do crkvice...prekrasan ambijent u lučici sa bijelim stolovima, bas morsko:))...i hrana super

zubic_vila
19.11.2009., 14:55
sad sam vidjela da si ga vec spomenula...meni je super tamo...cesto znam otici i uvijek sam zadovoljna. cijene jesu malo vise, i pretezito imaju riblji menu, ali hrana je stvarno super, i mislim da ti taman stane 20tak ljudi....

libe2404
19.11.2009., 15:02
Hvala na preporuci :top:

mamuko
21.11.2009., 11:43

1. cvjecarnu

Za cvjecarnu ne znam, a sto se tice sminke, ja sminkam, dolazim doma ili u frizerski salon (uglavnom kod Zeljke) :)

RiGirl
21.11.2009., 13:01
Pozdrav!!! Evo i mene kod vas:)
Mi smo rezervirali Bristol... Jel znate, kakvi su dojmovi? Gledajuci malo menije...nekako su,hm, meni cudni. Morat cu 4 spojit u 1 ;)

dreambox
21.11.2009., 21:06
pozdrav svima...

evo i mi imamo datum i mjesto:jumping:... ..napravili smo rezervaciju za Milenij, trebali bi ici kaparirati....pa eto da cujem malo vasa misljenja o milenijumu! kakva su vasa iskustva....

head over heels
23.11.2009., 13:10
pozdrav svima...

evo i mi imamo datum i mjesto:jumping:... ..napravili smo rezervaciju za Milenij, trebali bi ici kaparirati....pa eto da cujem malo vasa misljenja o milenijumu! kakva su vasa iskustva....

Ma mi zaljubljeni u njihovog event managera...sve će taj sredit, veli da će osobno dekorirati stolove :D torta je besplatna preko 40 ljudi, i VIP terasa nam je prekrasna :cerek: menu se da prepraviti bez problema, i onaj koktel dobrodošlice je aman-taman dok se mladenci poslikaju nakon crkve :top: kad je datum?

simonizam
23.11.2009., 16:24
Ma mi zaljubljeni u njihovog event managera...sve će taj sredit, veli da će osobno dekorirati stolove :D torta je besplatna preko 40 ljudi, i VIP terasa nam je prekrasna :cerek: menu se da prepraviti bez problema, i onaj koktel dobrodošlice je aman-taman dok se mladenci poslikaju nakon crkve :top: kad je datum?

Koliko ljudi stane u Milenij? Kako se kreću cijene? Imaš možda kakve slikice sale? Ja više ne znam gdje da gledam. Odustali smo od Opatije, ali sad kad vidim kako ste vi oduševljene opet me nešto vuče!:)

dreambox
23.11.2009., 18:37

da...da....imas pravo....taotalno je simpa tip...i s nama je isto bio jako strpljiv!!
nas je isto odusevila sala....i ta terasa sa koktelom dobrodoslice...:):):)
jedino smo bili skepticni oko cuge...koja se placa ujuto...tj,koliko se popije toliko platis...nema paketa pica, pa nas je toga bilo malo strah!! Ali ipak smo se previse zaljubili u sve drugo.....
Datum je 4.9. i bit ce nas oko 100....
Vas datum i ljudi?
Sta ste jos uspjeli dogovoriti s njim?

dreambox
23.11.2009., 18:40
Koliko ljudi stane u Milenij? Kako se kreću cijene? Imaš možda kakve slikice sale? Ja više ne znam gdje da gledam. Odustali smo od Opatije, ali sad kad vidim kako ste vi oduševljene opet me nešto vuče!:)

U tu salu koju smo mi izabrali stane do 100 ljudi...tako nam je on rekao...a i meni se cini da je to negdje gornja granica...

Ali ima jos jedna sala....ona Sv. Jakov....koja je (ja mislim) za 50-tak ljudi....

nazalost nemam nikakve slikice na kompu....trebala bi ih skenirati pa onda poslati, kad uhvatim vremena...posaljem ti koju slikicu!!

belize
23.11.2009., 20:57

jeste nam vi maznuli datum u 7. mj? :mad: :D
meni je terasa milenija prekrasna.. :cerek:

head over heels
24.11.2009., 12:30
jeste nam vi maznuli datum u 7. mj? :mad: :D
meni je terasa milenija prekrasna..

Khm, sad mi je bed...mi smo 17.07. :brukica: sve iz ZG-a organiziramo, pa smo odmah u 8.mj. sve obišli živo, još su se iščuđavali da kako mi to tako rano :D
Terasa je prekrasna, s tim da mi u sali imamo samo bend (ako Bog da lipo vrime), jer je pogled prekrasan, bit će klapa na koktelu dobrodošlice, mogu se zidovi navečer sa onim "suzicama" (one sitne lampice za Božić, kako se to zove?) osvijetliti, ukratko divota :cerek::cerek: mislili smo visoke vaze sa oblakom gipsofile i perja, i veli manager da baklje stave po rubu terase. :cerek:
A cuga kao cuga, od onih koji su nam bili na popisu je samo Mozart imao paket pića, ali oni svirku vani na terasi mogu samo do 1, a onda u salu koja mi i nije baš...:ne zna: A za 40 ljudi se može čovjek i malo više potruditi, na malim vjenčanjima je nekako veći pressing, jer se nekako detalji više vide :ne zna:
Sv. Jakov je PREKRASAN, samo ako imate preko 40 ljudi to malo teže stane s bendom unutra, ako ne možete na terasi biti radi vremena :ne zna:

belize
24.11.2009., 13:55
znači vi ste ti koji su nam maznuli 17.07. :mama: glavno da su nam se svi čudili zašto smo toliko ranije počeli sa planiranjem (9. mj) i na kraju ostanemo bez datuma.. :D nas je mozart zeznuo.. on nam je bio 1. opcija jer imaju stvarno lijepu vrtnu terasu, ali prvo je bilo da muzika mora biti unutra, a na kraju i mi u 1 morali bi seliti unutra pa smo odustali.. uzeli bi ih radi terase, a bili bi najmanje na terasi:ne zna: to što kažeš.. unutra im nije neš i ne sviđa mi se takav stil.. mi smo se dvoumili između sv. jakova i milenija jer su obje pozicije odlične i prelijepe i na kraju smo ipak izabrali milenij.. nije nam bio problem mijenjati datum.. al bum se živa pojela padne li kiša:lol: nama je i sv. jakov bio super i mogli smo imati 17.07. i nekako je intimnija atmosfera, ali pogled u mileniju nam je:cerek: sva

head over heels
24.11.2009., 14:05
Eto ti ga na :ne zna:
Ma kao da našu priču slušam, identično :cerek: Možda smo na sv. Jakov malo više bacili oko, ali rekli su nam da naših 40 gostiju bude možda na knap ako bude kiše pa treba unutra sve biti...30 da je nekako za njih optimalno. Šteta, prekrasno je tamo i klopa je turbo :D
A za kišu u Mileniju, jbg, mislim si da je sala uz terasu isto lijepa ako sve bude trebalo unutra, a i neće valjda nevera bit cijeli dan u 7. mjesecu?! :moli:
Jeste dogovorili i sa crkvom, nama veli da prije 1.mjeseca ne "uzima rezervacije" :rofl: ma tip je cool totalno, vidi da smo na istoj adresi i ne trza uopće, da je recesija s brakovima pa uzima što mu Bog nanese po putu :lol::rofl:
Kako ćete sa muzikom? mi uzeli DJ-a jer ionako nećemo za kruh i mliko imat kako je krenulo :D

head over heels
24.11.2009., 14:18
Evo sad zakaparena i vjenčanica!!! :cerek:
http://blog.webboda.es/wp-content/uploads/2009/06/avance-la-sposa-2010-modelo-laurel_b.jpg
La Sposa 2010, Laurel :cerek: Išli u Di Nea salon čisto da malo pogledamo (kao, kupit ćemo u Italiji :rolleyes:), izašli sa njom :D imam struk prvi put od srednje škole, a i stigli smo i moju peticu potrpat u vel.38. :rofl:

dreambox
24.11.2009., 15:35
vjencanica je predivna.....!!!!!!
pa vi ste stvarno puno toga vec odradili....

i mi planiramo dj, ali jos uvijek nismo s nikim kontaktirali....imas kakve preporuke??

...a, crkvica ce bit sv.jakov, jel tako?

head over heels
24.11.2009., 15:57
Ma ja sam jedna od onih kojima se diže kosa na glavi od napetosti, ja sve sredim čim mogu pa sam mirna :rofl: pa i prerano :lol: a zbilja nisam imala nikakvu namjeru još, ali zbilja je istina da "haljina bira tebe", nisam se dala van :mig:
Preporuke za dj-a nažalost nemam, nama je frend DJ pa će to besplatno, Bog ga poživio :cerek:
sv. jakov, naravski, tko će u ovoj vjenčanici dalje hodat :cerek: još samo da skršimo otpor popa bacanju riže, i sve 5 :rolleyes: imala je Adiedus nedavno predivno vjenčanje tamo, neće biti čudo ako sve samo iskopiram :lol:

belize
24.11.2009., 17:52
mi stalno uzimamo u obzir ako bude kiša, ali neće valjda u 7. mj :ne zna:
vidjela sam slike kada se napravi da je i obred na terasi tak da sam se i u to zaljubila.. na slikama izgleda kao u filmovima:cerek:
bend smo uzeli duet.. mi smo malo naopačke išli.. prvo fotograf, snimatelj, vjenčanica pa sala:D u stvari.. sve su krivi ovi u mozartu:mljacko:

simonizam
25.11.2009., 00:08
U tu salu koju smo mi izabrali stane do 100 ljudi...tako nam je on rekao...a i meni se cini da je to negdje gornja granica...

Ali ima jos jedna sala....ona Sv. Jakov....koja je (ja mislim) za 50-tak ljudi....

nazalost nemam nikakve slikice na kompu....trebala bi ih skenirati pa onda poslati, kad uhvatim vremena...posaljem ti koju slikicu!!

Čitala sam ranije postove i neke cure su pisale da je u Mileniju razlaz u 1 sat!!! Jel to istina?:( Onda sa svim gostima na plažu, na after party :lol: Koliko si otprilike računala da bi ti došlo na kraju po osobi (s pićem)? Mi bi išli do 100 - 130 eura/osobi.

head over heels
25.11.2009., 09:04
Ma gle, za tu sezonu je najgore nać dobrog fotografa i snimatelja, ionako Opatija ima više lijepih mjesta i sala pa ti to i nije bila priša :mig: za razlaz u 1 nemam pojma :ne zna: mi imamo DJ-a u sali, a 'ranu vani na terasi, pa su nam rekli da do 1 može muzika kako hoćeš glasno na razglas na terasi, a nakon toga samo unutra :top: fine by us... :cerek:
A za cijene nema potrebe za 100€, mi uzeli menu od 320kn, piće za 40 ljudi računam ne preko 5000kn (jer smo zabranili žestice osim koktela dobrodošlice i uz tortu), i jos 800kn za 40 ljudi taj koktel nakon crkve. To je sve skupa ispod 70E po osobi garant :D

belize
25.11.2009., 12:30
Ma gle, za tu sezonu je najgore nać dobrog fotografa i snimatelja, ionako Opatija ima više lijepih mjesta i sala pa ti to i nije bila priša :mig: za razlaz u 1 nemam pojma :ne zna: mi imamo DJ-a u sali, a 'ranu vani na terasi, pa su nam rekli da do 1 može muzika kako hoćeš glasno na razglas na terasi, a nakon toga samo unutra :top: fine by us... :cerek:
A za cijene nema potrebe za 100€, mi uzeli menu od 320kn, piće za 40 ljudi računam ne preko 5000kn (jer smo zabranili žestice osim koktela dobrodošlice i uz tortu), i jos 800kn za 40 ljudi taj koktel nakon crkve. To je sve skupa ispod 70E po osobi garant :D

kakav vam je meni? riblji ili mesni?uzimate svoje vino?

Pru
25.11.2009., 14:00
nevestice pozdrav
razmišljam gdje na frizuru i šminkanje za D-day. Znam da se dosta o tome pisalo na prethodnim stranicama, ali možda ima kakvih novih korisnih iskustva :mig:
Pada mi na pamet studio lady, perman, iva na turniću za frizuru, i eden i xenia za make up. Ima li koja od vas iskustva s ovim salonima i kako se kreću cijene? I ako imate još koji prijedlog samo naprijed :mig:
Našla sam na forumu da se govori o svečanoj frizuri i vjenčanoj frizuri ... pliz objasnite mi koja je razlika, meni je to ista stvar :ne zna:

head over heels
25.11.2009., 15:23
kakav vam je meni? riblji ili mesni?uzimate svoje vino?

Imamo ti Menu 6, samo bez mađarske pikantne juhe...nismo taj tip :ne zna: ako budu gladni, neka idu do Fadile nakon svadbe još :lol: vino će starci dobavit, imamo rođake u Vrbniku pa će žlahtinu uzet :cerek: možda i neke zaruke gostiju pod utjecajem vina padnu :rofl::cerek:
Koji ste vi uzeli? Nama nitko nije vegetarijanac, ali imamo neke prijatelje Muslimane pa smo mučili muku da nije nešto što ne smiju, pa poseban nealkoholni koktel, pa ne svinjetinu, avaj...:confused: utješite me da i vama netko tako komplicira? :mig:

mihaela8
25.11.2009., 15:45
nevestice pozdrav
razmišljam gdje na frizuru i šminkanje za D-day. Znam da se dosta o tome pisalo na prethodnim stranicama, ali možda ima kakvih novih korisnih iskustva :mig:
Pada mi na pamet studio lady, perman, iva na turniću za frizuru, i eden i xenia za make up.
Ja sam se šminkala kod Xenie i bila sam preprezadovoljna. :top: A i cura je skroz simpatična. Došla je kod mene doma, a cijena je bila 300kn, ali vjerojatno je jeftinije ako te šminka u salonu. Probno je, ako se dobro sjećam, 200kn. Nadam se da sam pomogla. :mig:
Razlika između svečane i vjenčane frizure je jedino u cijeni. :D

mihaela8
25.11.2009., 16:06
Koji ste vi uzeli? Nama nitko nije vegetarijanac, ali imamo neke prijatelje Muslimane pa smo mučili muku da nije nešto što ne smiju, pa poseban nealkoholni koktel, pa ne svinjetinu, avaj...:confused: utješite me da i vama netko tako komplicira? :mig:

Mislim da to ne bi trebala biti nikakva komplikacija. Kažeš ljudima u restoranu da imaš x broj muslimana i oni ti slože poseban menu za njih. Sigurno nisu prvi muslimani koji jedu tamo. Moja je kuma vegetarijanka i za nju se posebno cjelu večer kuhala vegetarijanska hrana. To ti je normalna stvar i restoranima to nije ništa novo.

head over heels
25.11.2009., 16:15
Mislim da to ne bi trebala biti nikakva komplikacija. Kažeš ljudima u restoranu da imaš x broj muslimana i oni ti slože poseban menu za njih. Sigurno nisu prvi muslimani koji jedu tamo. Moja je kuma vegetarijanka i za nju se posebno cjelu večer kuhala vegetarijanska hrana. To ti je normalna stvar i restoranima to nije ništa novo.

A čuj, možda, ali nismo htjeli da se po ičemu njih izdvaja od ostalih, da nije da su oni "drukčiji", pa smo radije za svih mijenjali menu da oni mogu imati kao i svi ostali. I vjeruj mi, jedva su pristali doći, jer inače ne žele stupiti nogom tamo gdje se alkohol uopće toči :ne zna: ma možda bi i bilo bolje da sam samo za njih sve posebno i amen, ali nisam htjela da im bude krivo, kao da naglašavamo da su oni "spešl", jer nam je jako do njih stalo i poštujemo njihovu vjeru :top: teško je nekad napraviti sve da svima paše jednako :mig:
A da nije ništa novo restoranima, i da znaju kuhati za muslimane, valjda sam i sama znala, orko toćo... :ne zna:

mihaela8
25.11.2009., 16:31
A čuj, možda, ali nismo htjeli da se po ičemu njih izdvaja od ostalih, da nije da su oni "drukčiji", pa smo radije za svih mijenjali menu da oni mogu imati kao i svi ostali. I vjeruj mi, jedva su pristali doći, jer inače ne žele stupiti nogom tamo gdje se alkohol uopće toči :ne zna: ma možda bi i bilo bolje da sam samo za njih sve posebno i amen, ali nisam htjela da im bude krivo, kao da naglašavamo da su oni "spešl", jer nam je jako do njih stalo i poštujemo njihovu vjeru :top: teško je nekad napraviti sve da svima paše jednako :mig:
A da nije ništa novo restoranima, i da znaju kuhati za muslimane, valjda sam i sama znala, orko toćo... :ne zna:

Ako ste odlučili prilagodit kompletan menu njima to je druga stvar. Meni to ne bi palo na pamet, ali to je subjektivna stvar. Zato mi nije bilo jasno što si željela reći time da je "komplicirano" imati poseban menu za muslimane. Mislim da je dovoljan znak poštovanja da ste im omogućili jelo u skladu s njihovim uvjerenjima dok ostali jedu "običnu" hranu. Što se tiče toga što su vam rekli da ne žele doć negdje gdje se toči alkohol mi je užasno jadno od njih. Kao što drugi tj. vi poštujete njihove običaje trebali bi i oni vaše. Šta sad, nitko ne bi smio pit jer su oni tamo? Pa dolaze vama na vjenčanje, to je valjda važnije od toga što će tamo neki malo popiti jer je odgojen i odrastao u kulturi u kojoj je to normalno u svečanijim prilikama poput vjenčanja. U svakom slučaju lijepo je od vas što ste se tako potrudili, ali osobno sam protiv takvih krajnosti.

dreambox
25.11.2009., 18:55
ovo za razlaz u milenijumu u 1 sata nije tocno...to samo vrijedi za muziku na vanjskoj terasi, unutra, ja mislim, da je do 3,ali mislim da te oni nece bas istjerati van tocno u 3 sata....
sto se tice menija....tocno kako kaze head over heels....to mi se cini puno 100-130€..jedino ako ne mislis nekakvu ekskluzivu imati(sto se tice hrane i pica)

belize
25.11.2009., 20:33
Imamo ti Menu 6, samo bez mađarske pikantne juhe...nismo taj tip :ne zna: ako budu gladni, neka idu do Fadile nakon svadbe još :lol: vino će starci dobavit, imamo rođake u Vrbniku pa će žlahtinu uzet :cerek: možda i neke zaruke gostiju pod utjecajem vina padnu :rofl::cerek:

mi još nemamo meni :D prvo se moramo odlučiti hoće li okupljanje biti kod nas ili u mileniju.. nekako mi je fornije da svi skupa idemo od nas nego da je tamo okupljanje.. :ne zna: a bo..
sva sreća nama svi jednostavniji i svima sve ok osim jednog slavonca kojemu se riba ne jede:lol:

Pru
26.11.2009., 07:44
Ja sam se šminkala kod Xenie i bila sam preprezadovoljna. :top: A i cura je skroz simpatična. Došla je kod mene doma, a cijena je bila 300kn, ali vjerojatno je jeftinije ako te šminka u salonu. Probno je, ako se dobro sjećam, 200kn. Nadam se da sam pomogla. :mig:
Razlika između svečane i vjenčane frizure je jedino u cijeni. :D

Super, hvala ti!!! Imaš li kakvu preporuku za frizera za tu famoznu svečano-vjenčanu frizuru :rofl: vidim da sam trebala u frizere ić :mig:

Pearl_1982
26.11.2009., 15:43

Molim Vas za preporuku....Tražim hotel/restoran za 130 ljudi za vjenčanje.mislim da će vjenčanje biti sredinom 9mj 2010, ali još se mogu prilagoditi.

:confused:

U obzir mi dolaze sve lokacije od Opatije do Novog Vinodolskog.

mihaela8
26.11.2009., 21:24
Super, hvala ti!!! Imaš li kakvu preporuku za frizera za tu famoznu svečano-vjenčanu frizuru :rofl: vidim da sam trebala u frizere ić :mig:

Na žalost nemam. Ja sam se udavala na Krku tako da sam i tamo radila frizuru. Da sam u Rijeci najvjerojatnije bi otišla kod Patricije - frizerski salon In na Korzu gdje i inače idem. Ali možda bolje da se još raspitaš gdje je dobro baš za te svečane frizure. Sretno u potrazi! :mig:

Pru
27.11.2009., 13:53
hvala mihaela :D
cure ako imate kakav savjet oko salona za frizuru bila bi zahvalna :cerek:

sara4
27.11.2009., 14:15
Za frizuru sam bila kod Olivere. Zadovoljna, iako, nije moja zurka sad bila nešto komplicirana, ali mi je Olivera i preporučila što bi mogli i to i napravila.

ruža s kvarnera
27.11.2009., 17:10
Čao cure !
Zaprosio me moj dragi pa evo i mene kod vas
Udajem se u 9 - 10 mjesecu iduće godine i ne mogu reći da sam neupućena. Bilo je tu vjenčanja u obitelji, kumova i prijatelja.
Drugi tjedan idem u Noi due, većina su tamo bili i svi oduševljeni, pa da vidim i ja što se tamo nudi. Kakva su vaša iskustva ?
Na što da pripazim ?

sara4
27.11.2009., 17:51
Pa evo, mi onda prvi koji nismo odusevljeni s Noi Due.

Mislim, na kraju je sve ispalo ok, ali feelinzi tijekom dogovora su bili poprilicno toplo-hladno.

belize
27.11.2009., 19:29
Mi smo sa Noi due ful zadovoljni.. vidi se da čovjek zna svoj posao..:top:

ANA2411
28.11.2009., 13:03
ja bi osobno izbjegla Noi Due ako možeš u širokom krugu.
Ponašaju se prema maldencima kao da smo mi ovisno o njima, predstavljaju vas drugima kao ovo su "MOJI MLADENCI" hello , mi smo samo svoji.
Sami smo rezervirali salu, a oni su htjeli od dotičnog vlasnika da im plati proviziju, onda je zahtjevo od kamermano isto, mislim do kuda bi to islo
Mrzim to što se bogati na poslovima koji drugi ljudi rade, ne ću reć nista za njihovu dekoraciju koju moram pohvalit, al mislim da je to jedina stavar koju zaista oni odrade a ostalo možes sve sam,
uz pomoć foruma do 9 mj. draga pripremit ces naljepši pir na svijetu bez potrebe da se netko bezpotrebno bogati na drugima.

Nemogu biti objektivana kad čujem riječ agencija kosa mi se diže na glavi

Primjer je recimo Amor
Dekoracija crkve je jedina stvar koju sam prepustila agenciji i to zbog moje majke, otisli tamo platili dekoraciju tražili 8 cvjetna stupa, 8 stalaka s svijećama i CRVENI TEPIH. sve plaćeno unaprijed (greška moje majke al sta ćes sad vjeroval da ce sve biti tako) 2 dana prije pira mama u agenciji i g. Boris s izjavom da mu je zao al nažalos crveni tepih je u Opatiji 19.9. i nije siguran dal će moć doć na Drenovu do 18 sat al on ce se potrudit ok, (valjda će se potrudit)
E sad pošto vidite da se zalim na njih , situacija je sljedeća novac su uzeli nikad ga nisu vratili a crveni tepih nisu isporučili. :mad:
Tako da drage moje nisu oni bas tako nevini hoće vam samo uzet novac
ako imate samo malo vise vremena mozete sve sam. Podjelite poslove malo mama, malo kuma, sestra prijateljica , forum za savjet i sve se da, još će vam biti bolje jer ćete na kraju uzivat u detaljima koje ste same napravile.
I moram vam rec na kraju da uopće nije naporno ja bi opet sve ponovno napravila

Uh al sam otvorila dušu :)

*Dragonlady*
28.11.2009., 13:22
Slažem se s mojom kumicom :D, upravo planiramo moje vjenčanje i zbilja uz pomoć mame i naravno najveću pomoć moje kume :five: možete isplanirati svoje vjenčanje iz snova i usput uštedjeti gomilu novca bez da angažirate agenciju.
Ja sam imala sreću da se moja kuma udala u 9.mjesecu pa sad većinu stvari radim po principu copy/paste :rofl:.

belize
28.11.2009., 14:10
Najbolje ti je da odeš i sama vidiš.. ništa te ne košta.. ukusi se razlikuju.. pr. svi su oduševljeni sa foto kurtiem.. meni njihov album libro nije ništa posebno, a dosta je skuplji od foto sluge koji ima lijepše i bogatije složen album..

sara4
28.11.2009., 16:13
Ponašaju se prema maldencima kao da smo mi ovisno o njima

Sami smo rezervirali salu, a oni su htjeli od dotičnog vlasnika da im plati proviziju

ne ću reć nista za njihovu dekoraciju koju moram pohvalit, al mislim da je to jedina stavar koju zaista oni odrade

Jesi ti neki moj alter ego? :D Sve ovo se dogodilo i nama s njima. Dakle, neke stvari nisu iznimka, nego pravilo. Zalosno. Meni je najgore bilo da smo sami rezervirali salu, i onda doznali da se Noi Due grebe za proviziju od njih jer, kao, on nas je doveo u salu :rolleyes: . A mi rezervirali salu kad nismo imali pojma ni tko je ni sto je Noi Due :mad: .

ruža s kvarnera
01.12.2009., 23:09
Cure od danas mogu mirno spavati. Napokon smo svoje planove počeli sprovoditi u dijela. Bili smo danas u Noi due i oduševili se.
Rekli smo mu kakvo vjenčanje želimo i krenuli s restoranima. Dobili smo sve podatke o restoranima koji nam se sviđaju, njihove originalne menije i što je najvažnije cijene i telefone osoba za kontakt. Ajme koliko bi nam trebalo vremena da sve to prikupimo.
Sad možemo krenuti u obilazak i odlučiti se.
Što se tiče provizije čovjek je zaslužio svaku kunu jer smo dva sata pričali samo o restoranima, pokazao nam ih je složene za vjenčanja na televiziji, objasnio svaki detalj, zamislite čak i koliko konobara radi na vjenčanju i koliko parkirnih mjesta nam daju. Čak zna i koji dan sunce zalazi. Čovjek je pravi profić.Osim toga ako uzmemo večeru preko njih dobivamo popust na dekoraciju.
Kad se odlučimo za restoran prilagodit ćemo i datum jer su neki datumi već popunjeni, a rekao je da bi ako hoćemo išao s nama na razgovor da može pitat sve ono što se mi ne sjetimo.
Jedva čekam sljedeći sastanak pa da i sve ostalo prođemo tako u detalje.

aprill04
01.12.2009., 23:34
i ja se udajem 10.04.2010 pa me zanima gdje mogu nabaviti staklena srca oko 5 cm veličine jer bi mi trebala za izradu konfeta...pretražila sam cijeli internet ali nisam ništa našla...mogu biti šuplja ili puna...

kijaraa
06.12.2009., 08:33
pozdrav svima,OVAKO DA SKRATIM, SLASTIČARNE UIZMAJU 200 kn UNAPRIJED,PR.BETO U MATULJIMA, AL JE BOLJI HEMINGWAY U RIJECI, DOSTAVLJAJU VAM U REST.VJENČANICA POLA KAD AE ODLUČITE I OSTATAK KAD JU PREUZIMATE, U SUPER SPOSI IMA SUPER VJENČANICA OD 15OO-3500kn, POZIVNICE ISTO DAJETE 200kn UNAPRIJED, PAZITE NA KRASOPIS JER ČESTO SLOVO P LIČI NA L ILI NA R ,KONFETE CVIJEĆE JE SKUPA, NEISPLATI SE BUKET UZIMAT U CVJEĆARNAMA SKUPI SU OD 200-.800.kn NA GLAvnoj TRŽNICI, male cvjećarne VAM NAPRAVE ZA 150 kn PREDIVAN.ionako ga nakon par sati bacite nekoj curi,za doček gostiju vam je najbolji ketering, dobijete plate i piće to smo mi dobili na poklon i riješili se pravljenja plata,balone nemojte puno uzimati sa helijem,skupi su, ionako ih nakraju pustite u nebo.u restoranu se odmah dogovorite da nema piće sa šanka, i odnošenja pića u salu, misliom na žesticu, tu će vas oderati,uzmite svoje vino, uzimaju 5kn po osobi,djeca se nenaplaćuju ,menui sami birate , u tartuf,šapjani je 300 kn po osobi ma sve vam o0visi šta izaberete,muzika se plaća tu noć odmah.uzimaju vam rezanje torte i serviranje,eto ima još toga al nestanena ovaj mali papir.samo pitajte........

Noble
07.12.2009., 14:59
bokić!!! evo da se i ja malo priključim!! nisam baš aktivna po postovima, ali vas pratim već duže vrijeme:)

Dragonlady i Lexy272 vidim da imate svadbu u vili miri, kao i ja, samo što je moja u rujnu. Evo par konkretnih pitanja 1) hoćete dekoraciju prepustiti gazdarici (pritom ne mislim na glavni aranžman na stolu jer njega ovako i onako mi hendlamo) ili ćete angažirati neku cvjećarnu? 2) hoćete koristiti još koju dodatnu sobu za goste - u tom slučaju koliku vam je nudila cijenu za sobe?..čini mi se da im je unazad dvije godine dosta porasla cijena...dobro svi su digli cijene, ali svejedno, mislim da bi trebala izaći ususret mladencima 3) mira je spominjala mogućnost otkupa primjerice vaza (ako procijeni da joj je ok) - mene muče visoke na okruglim stolovima, jer koliko vidim njih nemaju, planira li koja od vas visoke vaze (u igri su svega dvije-tri s obzirom da tamo ne stane više okruglih stolova) i u tom slučaju tu varijantu otkupa ili neki najam..ako najam gdje je moguće to u Rijeci unajmiti?..uh...sad sam vas ugnjavila:cerek:
I da, 4) da li znate ako je torta preko njih od koga je naručuju? ili je baš oni rade?
Thanks!!

Noble
07.12.2009., 15:05
bokić!!! evo da se i ja malo priključim!! nisam baš aktivna po postovima, ali vas pratim već duže vrijeme:)

Dragonlady i Lexy272 vidim da imate svadbu u vili miri, kao i ja, samo što je moja u rujnu. Evo par konkretnih pitanja 1) hoćete dekoraciju prepustiti gazdarici (pritom ne mislim na glavni aranžman na stolu jer njega ovako i onako mi hendlamo) ili ćete angažirati neku cvjećarnu? 2) hoćete koristiti još koju dodatnu sobu za goste - u tom slučaju koliku vam je nudila cijenu za sobe?..čini mi se da im je unazad dvije godine dosta porasla cijena...dobro svi su digli cijene, ali svejedno, mislim da bi trebala izaći ususret mladencima 3) mira je spominjala mogućnost otkupa primjerice vaza (ako procijeni da joj je ok) - mene muče visoke na okruglim stolovima, jer koliko vidim njih nemaju, planira li koja od vas visoke vaze (u igri su svega dvije-tri s obzirom da tamo ne stane više okruglih stolova) i u tom slučaju tu varijantu otkupa ili neki najam..ako najam gdje je moguće to u Rijeci unajmiti?..uh...sad sam vas ugnjavila:cerek:
I da, 4) da li znate ako je torta preko njih od koga je naručuju? ili je baš oni rade?
Thanks!!

Noble
07.12.2009., 15:47
komentar na Noi Due...bili smo i ja i dragi kod Arsena...lik je simpatičan, prošao je s nama kroz sve potencijalne sale (ajde tu olakša malo posao, iako mi u konačnici nismo uzeli salu preko njih), skrenuo pozornost na neke detalje, ali stvarno se sve svodi na to, kao što su cure rekle i u prijašnjim postovima, da sami sve ispitujete i tražite, a njima je najbitinije da odrade uređenje sale, mislim da posebno zarađuju na navlakama...primjerice mislim da smo dragi i ja bili u adriaticu (više sam zaboravila) u kojem sam u razgovoru s njihovim predstavnikom shvatila da oni imaju svoje navlake i valjda vlastite ljude za uređenje, ali ako se ide preko Noi Due onda oni to hendlaju, tako da nisam ni saznala koliko bi nas to koštalo da je odradio sam hotel...

nekako sam uvjerena iako se agenciji ništa ne plaća, da u konačnici mladenci prođu skuplje ako idu preko njih...

*Dragonlady*
07.12.2009., 17:53
Pozdrav Noble :)
Što se tiče dekoracije u Miri uzeli smo njihovu,a što se tiče cvijeća još se nisam dogovorila s cvjećarkom.
Namjeravam staviti aranžman na glavni stol i nekoliko manjih na ostale stolove. Ne znam još da li ću stavljati cvijeće u vaze (klasika) ili bi možda nešto drukčije...:ne zna:
Mislim da ćemo koristiti još koju sobu ali to ću znati kada mi ljudi jave da li će doći ili ne. Znam da je cijena noćenja za dvije osobe i doručak 440,00kn.
Ja sam uzela njihovu tortu, gđa. Mira je rekla da ju sami rade i znam da stave one prskalice na nju (fontana).
Prema slikama koje sam vidjela kada smo bili na razgovoru svidjela mi se i dekoracija sale i izgled torte.
Svi kojima sam rekla da imam tamo pir su mi nahvalili hranu..pa se nadam da će sve ispasti ok :kava:
Inače :azdaja::hebemu:

O cijeni bi se dalo raspravljati, svi su u zadnjih godinu dana digli cijene. Ali od svega što sam vidjela Mira mi se učinila najisplativijom s obzirom što nude.
A moram priznati da mi se sala jako sviđa, pogotovo starinski lusteri iznad podija..romantika :cerek:.

*Dragonlady*
15.12.2009., 08:12
Hej curke pa nešto smo zakazale u zadnje vrijeme :)
Kod mene nema ništa novoga, situacija se zahuktava poslije Nove godine..

head over heels
15.12.2009., 14:37
Joj, mila majko, mi ćemo sad u 1.mj. dat odijelo na šivanje u Rio, moramo cvjećarku nać, treba frizerku i vizažisticu rezervirati, pa klapa, pa bračno, video, ajme meni...:eek: mislila sam da smo počeli na vrijeme, a sad kad smo -7mj. do D-day, čini mi se kao da ništa neću stić :rofl: ajd, barem su pozivnice stigle...:rolleyes:
Ča je tebi zmajčice još ostalo, utješi ubogu... :D

mihaela8
15.12.2009., 16:55
Sad kad je i moje vjenčanje prošlo moram i tu pohvaliti moju cvjećarku. Nakon višednevnog obilaženja cvjećarni po Rijeci na kraju sam se odlučila za agenciju "Perla". Po cijeni mi je bila daleko isplativija od svih koje sam obišla, a i nekako su mi djelovali najprofesionalnije. Ženska je napravila sve točno onako kako sam zamislila. :cerek: U svakom slučaju ima moje preporuke, a šminkala me Ksenija. Za nju nemam šta reć osim :s.

ruža s kvarnera
15.12.2009., 18:05
Noble, slažem se s tobom da je g. Arsen simpa ali ne i u ostalom. Ja sam već kod dolaska u Noi due imala povjerenja u njih i nemam potrebu nešto istraživati odnosno ispitivati i tražiti. Dapače za sve ono što me zanimalo dobila sam i odgovore. Osim toga u Noi due sam išla jer su me svi na njih upućivali i nisam imala razloga sumnjati u one koji su me tamo i uputili. G. Arsen nam je rekao kad izaberemo restorane koji nas zanimaju da bi ih bilo dobro vidjeti u živo jer nam ih je pokazao namještene za vjenčanja na televiziji, a bilo bi dobro vidjeti i sam prostor. Kad se odlučimo za restoran možemo svaki detalj prepustiti njima i ne moramo ništa činiti što ću i napraviti. Imam takvu namjeru i za ostalo jer na svom vjenčanju želim biti opuštena i uživati a ne brinuti o svim mogućim stvarima. Obilazeći ovih dana hotele Milenij, Adriatik, Bristol, 4 opat.cvijeta, Imperial svugdje su nam rekli da im je drago da smo došli od njih jer da je i njima lakše kad netko misli o svemu. Vjerojatno nisi čitala cijenike hotela, jer da jesi, vidjela bi da svi hoteli koji imaju presvlake naplaćuju 20 kn po stolici. Nama je rečeno u Noi due da po tim cijenama ukoliko želimo možemo uzeti i njihove što ćemo vjerojatno i uzeti jer su ljepše od nekih koje sam vidjela, a uz to još dobijemo i popust. U Adriatiku, za koji smo i mi zainteresirani, čovjek nam je rekao da oni imaju presvlake samo za kongres i uputio nas u agencije iako tad još nije znao da dolazimo iz neke. Naravno da ti svaki restoran može nazvati cvijećarku i naručiti ti cvijeće ali ja bih ipak htjela znati što naručujem i vidjeti prijašnja dijela. Nama je Arsen rekao da možemo uzeti sve ili samo neki dio iz njihove ponude pa ne znam otkud zaključak da oni dilaju samo presvlake. Ja dapače jedva čekam da opet odem tamo i vidim daljnju ponudu, samo nažalost sve sami pomorci kod nas. Nadam se da ću ipak do sajma vjenčanja barem odabrati datum.

sara4
15.12.2009., 19:47
Ružo s Kvarnera, naravno da ćeš postupiti onako kako sama misliš da je najbolje, no mi koje smo napisale i neke negativne kritike za Noi Due sigurno to ne radimo iz zlobe ili bez razloga.

head over heels
16.12.2009., 10:34
Mihaela, hvala za preporuku cvjećarne :top: to me nekako najviše sekira, obožavam cvijeće pa mi se sve oko toga vrti :cerek:
Iako, moja sestra (izravna kao bager, kao i inače) mi je mrtva-hladna rekla da to nikad nitko ne gleda, da je samo bitno jesu se najeli kak spada :eek::eek::eek: strašno...a ja na vjenčanjima drugih samo te detalje i cake gledam, to mi je najljepši dio...ne valjda janjetina :rolleyes:

Ivona20
16.12.2009., 11:52
Evo curke s obzirom da je i mene moj dragi zaprosio i ja sam se pridruzila vama. a s obzirom da sam na pocetku ima dosta toga sta znam ili ne znam. Za sada cu postaviti samo pitanje dali je tko imao svadbu u Brodograditelju u Kraljevici i ako poblize moze reci kako se cijene vecere kod njih krecu? Hvala

sara4
16.12.2009., 12:24
Iako, moja sestra (izravna kao bager, kao i inače) mi je mrtva-hladna rekla da to nikad nitko ne gleda, da je samo bitno jesu se najeli kak spada :eek::eek::eek: strašno...

:rofl: :rofl: Hahahaha, ima nešto u tome, ali nije tu sva istina. Ženske uglavnom gledaju cvijeće, haljinu i tako to (ženska posla), muški poslije pira pričaju o jaGnjetini.

head over heels
16.12.2009., 12:26
ajd dobro. Pola uzvanika nije loš prosjek :rofl:
Ivona20, čestitam, želim ti divne zaruke i još ljepši brak :cerek:

makeup_aab
16.12.2009., 14:36
Drage curke, ako vam treba šminkanje na području Rijeke i okolice (a može i dalje).. javite mi se na pm.. :mig::mig:

mihaela8
16.12.2009., 21:45
Mihaela, hvala za preporuku cvjećarne :top: to me nekako najviše sekira, obožavam cvijeće pa mi se sve oko toga vrti :cerek:
Iako, moja sestra (izravna kao bager, kao i inače) mi je mrtva-hladna rekla da to nikad nitko ne gleda, da je samo bitno jesu se najeli kak spada :eek::eek::eek: strašno...a ja na vjenčanjima drugih samo te detalje i cake gledam, to mi je najljepši dio...ne valjda janjetina :rolleyes:

Ja sam ista. :D Iako, većina stvarno te detalje ne doživljava. Ponekad je i mm-u bilo čudno šta toliko vremena gubim na planiranje dekoracije, ali je zato na ulazu u salu ostao paf i rekao da je predivno. :cerek: ...isplatio se trud.

Pru
17.12.2009., 12:29
Mihaela možeš pliz napisati koliko si platila vjenčani buket i otprilike kako je izgledao (čisto za usporedbu). Hvala :mig:
Još uvijek sam u potrazi za frizerom pa cure pliz pomagajteeee, dajte još koju sugestiju :D

head over heels
17.12.2009., 13:36
[QUOTE=Pru;24077227]Mihaela možeš pliz napisati koliko si platila vjenčani buket i otprilike kako je izgledao (čisto za usporedbu). Hvala :mig:
Još uvijek sam u potrazi za frizerom pa cure pliz pomagajteeee, dajte još koju sugestiju :D[/QUOT

MA Aleksandra i bok :cerek: šteta što je Meri otišla, ali sad ima svoj salon gdje moja sestra i stara idu, jako su hepi s njom :)
@Mihaela: mi smo ostali paf, a nismo ni vidjeli uživo tvoje dekoracije :cerek: ono je nama fantazija :top:

mihaela8
17.12.2009., 14:03
Mihaela možeš pliz napisati koliko si platila vjenčani buket i otprilike kako je izgledao (čisto za usporedbu). Hvala :mig:

Vjenčani buket je bio jako jednstavan - imala sam samo frezije i gipsofilu naokolo. Našla sam ga na jednoj reklami za vjenčanice u Vogue-u i odmah se zaljubila. :cerek: Napravila mi ga je za 350kn, a ispao je ovako:
http://img20.imageshack.us/img20/1381/buketh.jpg
Radila mi je i rezervni koji sam bacala i njega sam platila 200kn.

head over heels...hvala na komplimentu! :)

Pru
17.12.2009., 14:29
Hvala na objašnjenju jer su za mene imena cvijeća kao da kineski pričaš :mig:
a ovo za frizeraj ... sve se nešto dvoumim jer ne volim ić po salonima i šišam se dva-tri puta godišnje, svaki put u drugom salonu. A ovi malo jel' te skuplji frizeraji mi baš nisu moj ambijent a opet želim imati neku sigurnost da će mi frizura biti kakvu želim. Nego dajte mi objasnite wtf je razlika između svečane i vjenčane frizure osim u 50% većoj cijeni :mad:
Kako nas kraduuu :eek: :horor: :mad:

Usput da kažem da smo mi dosta toga riješili i to sve sami: restoran, crkva, muzika, foto, vjenčanica :cerek: .... preostaje konfeti, cvijeće, kolači, cipele, tečaj, prstenje .... ma nije strašno :mig:
Cure sretno nam svima bilo, a nakon Nove godine se zahuktava situacija :rofl:

dea288
17.12.2009., 21:08
Cure evo vidim da vas zanimaju frizure..klape...da se nadovežem na prethodni post...Meri je fantastična, sada ima salon Tresh se zove na gornjem Zametu je...malo teže za objasniti točnu poziciju...na 988 potražite broj...zatim Milio je isto fantastičan frizer..ne znam da li ste za njega prije čule...trenutno ima salon na Belvederu 334455 je br telefona...prije je imao salon kod socijalnog...stvarno mi se sviđa kako radi...i što se tiče klape...evo broja od klape Nevera...meni su oni jako dobri 277 209 i 091 535 8179..ne znam koliko uzimaju...
pozdrav

head over heels
18.12.2009., 12:26
Dea, pa taj salon Tresh je moja Meri! :cerek:
A to je na liniji autobusa 17, bolje zvat nju pa neka objasni, nije niš teško za nać :mig:
Za klape čujem strahote, da ne pjevaju ispod 2 ure, a traže 1500kn (minimalno) po satu, majko moja...:rolleyes: i oni skužili da se mladenke najbolje muze :eek:

taracrikva
19.12.2009., 10:54
Ćao cure ,evo stiglo je i moje vjenčanje. Ja sam rezervirala datum i salu i krenula sam u potragu za vjenčanicom bila sam u više salona a onda sam saznala da u Crikvenici ima salon vjenčanica sa modelima San Patrika i eto me tamo a ono me još i dočeka popust od 15% ako kapariš do Nove Godine,super....mislim da sam pronašla vjenčanicu za sebe samo još da odnesem kaparu i to je riješeno. Sad se bacam na odabir pozivnica i ostalog još me puno toga čeka. Da li netko možda zna gdje se mogu nabavit amfore za konfete?

Blackie
19.12.2009., 12:36
Ćao cure ,evo stiglo je i moje vjenčanje. Ja sam rezervirala datum i salu i krenula sam u potragu za vjenčanicom bila sam u više salona a onda sam saznala da u Crikvenici ima salon vjenčanica sa modelima San Patrika i eto me tamo a ono me još i dočeka popust od 15% ako kapariš do Nove Godine,super....mislim da sam pronašla vjenčanicu za sebe samo još da odnesem kaparu i to je riješeno. Sad se bacam na odabir pozivnica i ostalog još me puno toga čeka. Da li netko možda zna gdje se mogu nabavit amfore za konfete?

ajme ajme ajme.... ovo mi uopće ne djeluje kao reklama :lol::lol::lol::lol:

taracrikva
19.12.2009., 13:44
Blackie,hvala što si podjelila svoje iskustvo s nama na forumu i pomogla mi gdje da nabavim amfore?
Najljepša hvala!

simonizam
21.12.2009., 21:25
Cure jeste možda surađivale s agencijom Infinity? Pronašla sam na netu njihovu stranicu i imaju mi super slike! Vidim da ih nitko ne spominje pa onda možda i nisu tako dobri kao što izgleda na slikama.

ruža s kvarnera
22.12.2009., 15:02
Cure jeste možda surađivale s agencijom Infinity? Pronašla sam na netu njihovu stranicu i imaju mi super slike! Vidim da ih nitko ne spominje pa onda možda i nisu tako dobri kao što izgleda na slikama.

O agencijama ako si primjetila vladaju suprotna mišljenja.
Ja sam bila u jednoj i jako sam zadovoljna kao i neke druge forumašice, iako ima i suprotnih mišljenja.
Najbolje je da ipak vidiš sama, odnosno još bolje da obiđeš sve agencije u Rijeci.
Vidim da si ti i u Istri, pa možda i neke iz Istre.
Najbolja su vlastita iskustva jer smo svi različiti.

ruža s kvarnera
22.12.2009., 15:07

Imaju ih sve cvijetarne, agencije i svi koji prodaju konfete. Kako sam s prijateljicom svojedobno obilazila mjesta koja prodaju konfete ne sjećam se da sam bila u nekom dućanu koji nije imao amfore.

LaLaMi
22.12.2009., 18:54
Hotel Jadran, Rijeka
Hotel Bonavia
Hotel Opatija

Kakva su vasa iskustva sa ovim hotelima? Pohvale? Kakva je hrana i usluga? Jel osoba zaduzena za evente sposobna/razumna...?

Help pleeeez. Ne zelim da opet naletim na neki strajk hotel poput Novi Spa & Resort :mad:

dea288
22.12.2009., 19:27
Dea, pa taj salon Tresh je moja Meri! :cerek:
A to je na liniji autobusa 17, bolje zvat nju pa neka objasni, nije niš teško za nać :mig:
Za klape čujem strahote, da ne pjevaju ispod 2 ure, a traže 1500kn (minimalno) po satu, majko moja...:rolleyes: i oni skužili da se mladenke najbolje muze :eek:

Da, da to ti je ta Meri! A šta se tiče klapa, znam da ima svakakvih, ali šta kad tako dobro sviuraju i pjevaju.... znam da je većini bitno dobro se najest i ne baš previše umoriti pjevajući i svirajući...neki od njih čak misle da su Bogom dani, al ja opet razmišljam da bih njih angažirala....a znam da su i skupi.

sara4
22.12.2009., 19:47
Hotel Jadran, Rijeka
Hotel Bonavia
Hotel Opatija

Kakva su vasa iskustva sa ovim hotelima? Pohvale? Kakva je hrana i usluga? Jel osoba zaduzena za evente sposobna/razumna...?

Help pleeeez. Ne zelim da opet naletim na neki strajk hotel poput Novi Spa & Resort :mad:

Hotel Jadran - pohvale. Hrana jaaaaako, jako fina. Nama je usluga bila jako dobra.
Osoba zadužena za evente je ok. Sve je bilo kako smo dogovorili.

Ostale hotele ne mogu komentirati, osim što znam da su se neke forumašice žalile na Bonaviu (mijenjanje cijena menu-ja) te da su ljudi koji su bili nama na piru i onda na jednom u Bonaviji rekli da je hrana kod nas bila puno bolja.

ruža s kvarnera
22.12.2009., 21:00
Hotel Jadran, Rijeka
Hotel Bonavia
Hotel Opatija

To ti je teško reći. Svatko ima drugačije dojmove. Ja znam ljude koji su bili jako zadovoljni u Bonaviji, a znam i one koji kažu da im je bilo očajno i to mladenci.
Ja sam bila u Noi due i od njih sam dobila sve informacije do najsitnijeg detalja o restoranima koji me zanimaju, a među njima su i Jadran i Opatija. Kad odaberem uži izbor Noi due će mi organizirat probu menija.
Za sad sam najviše oduševljena s Robertom koja vodi Opatiju i Bristol. Od svih restorana koje su mi u užem izboru Jadran mi se najmanje sviđa.

mihaela8
22.12.2009., 21:07
Vidim da se priča o klapama...mi smo imali klapu Tramontana i mogu reći da naprave stvarno poseban ugođaj. Pjevali su za vrijeme ručka u hotelu, prijam kod mene doma i za vrijeme mise. Znači, nekih 6 sati su bili s nama a koštali su 5000kn. Eto, nadam se da sam nekom pomogla.

head over heels
23.12.2009., 09:41
Hotel Jadran, Rijeka
Hotel Bonavia
Hotel Opatija

Event managerica u Bonaviji je Lucija Kezele, ona nam je bila famozna :cerek: iako nismo na kraju tamo zakaparili, ona nam je ostala u najboljem sjećanju, ženska je sposobna i ljubazna, jako brza sa svim zahtjevima :top:

ruža s kvarnera
23.12.2009., 16:10
LaLami, mislim da ti je u bonaviji problem s ljudima. Čula sam da su najbolji ljudi otišli iz Bonavije prije godinu dana- čif od kuhinje i drugi bitni ljudi, a za njima odlaze i ostali. Ekipa se navodno stalno mijenja, ovih dana vjerojatno si čitala iz novina pljušte i otkazi. Zato dolazi i do različitih informacija. Neki hvale a drugi ne. Puno se pisalo na ovom forumu o Bonaviji, više loše nego dobro, možda da se vratiš i pogledaš natrag. Uostalom ni to ti ništa ne govori, bitne su svježe informacije

libe2404
23.12.2009., 20:25
Vidim da se priča o klapama...mi smo imali klapu Tramontana i mogu reći da naprave stvarno poseban ugođaj. Pjevali su za vrijeme ručka u hotelu, prijam kod mene doma i za vrijeme mise. Znači, nekih 6 sati su bili s nama a koštali su 5000kn. Eto, nadam se da sam nekom pomogla.

:cerek: :cerek:

Šta je moguće i da klapa pjeva na misi? To nikad nisam vidjela ni čula, daj molim te objasni kako je to izgledalo i šta su pjevali

I ja bi to :cerek:

mihaela8
23.12.2009., 21:34
:cerek: :cerek:

Šta je moguće i da klapa pjeva na misi? To nikad nisam vidjela ni čula, daj molim te objasni kako je to izgledalo i šta su pjevali

I ja bi to :cerek:

Moguće je, ali naravno ovisi o svećeniku. Pjevaju šta god želiš. To se dogovoriš s njima. Nisu pjevali kompletnu misu jer župa u kojoj smo se vjenčali ima odličan crkveni zbor tako da je dogovor s klapom bio da pjevaju za vrijeme pričesti i na kraju s tim da su trebali pjevati i Ave Mariu nakon naših zavjeta ali su me moje sestre iznenadile i sredile violinisticu koja mi ju je solo odsvirala. :cerek::cerek: Trebala bi pogledat na videu koje su mi točno pjesme pjevali ali bile su one klasične crkvene.

Ally007
27.12.2009., 19:26
Hotel Jadran, Rijeka
Hotel Bonavia
Hotel Opatija

Evo ovako... ja sam izričito htjela Bonaviju jer smo se trebali vjenčati u katedrali pa bi bilo fora pješke preko korza doći do njih... uglavnom rezevirala datum i dobila cijene.. i prošlo tako pol godine i došla ta famozna Lucija Kezele i eto ti novog menua, novih cijena i novih uvjeta... moraš uzeti njihovog dekoratera jer ako ne onda plaćaš 30 kn po stolu??? mislim halooooo , nemaju pakete pića i cijene su katastrofalne... i sad ti mene Lucija uvjerava kako si njihovi dekorateri naj naj... ma ne kažem ja da nisu ali ako meni nisu ne možeš mi naplatiti 30 kn... i tako su oni mene raspizdili sa još svakakvim uvjetima da sam ih prvo pitala da li naplačuju i toalet papir po metru i onda otkazala vjenčanje kod njih nakon što sam uspjela rezervirati Jadran.... a da ne govorim da smo mislili i njihov catering uzeti za doma... e pa kad se bahate nek se vesele... nakon toga je kod njih dosta toga krenulo nizbrdo i sve se manje ljudi tamo vjenčalo...

što se tiće Jadrana skoro sve je bilo savršeno, sala izgleda prekrasno pogozovo kad se lijepo dekorira, hrana je svih oduševila a torta je toliko fina da ne postoje riječi za to opisati... malo znaju biti zbunjeni tako da 10 puta ponovi voje zahtjeve ili im pak zapiši... ja sam poslala dan prije vjenčanja dragog i tatu da im odnesu kartice s imenima i naravno da je došlo do nesporazuma ali nema veze... u svakom slučaju sve najgore o Bonaviji i sve najbolje o Jadranu....

Ribica33
28.12.2009., 10:28
Hotel Jadran - pohvale. Hrana jaaaaako, jako fina. Nama je usluga bila jako dobra.
Osoba zadužena za evente je ok. Sve je bilo kako smo dogovorili.

Ostale hotele ne mogu komentirati, osim što znam da su se neke forumašice žalile na Bonaviu (mijenjanje cijena menu-ja) te da su ljudi koji su bili nama na piru i onda na jednom u Bonaviji rekli da je hrana kod nas bila puno bolja.

Imala sam vjenčanje u Bonaviji sa 200 ljudi i mogu samo reći da su bili savršeni....usluga vrhunska, hrana odlična, a voditeljica (Lucija) koja je bila zadužena za naše vjenčanje obavila je doslovno sve za što smo inače mislili unajmiti agenciju. Navlake kakve smo željeli dobili smo od njih, ukrašavnje stolova, moj buket i buket djeveruša, kartice s imenima itd. u stvari za večinu toga su se oni pobrinuli, čak i kako nisam mogla naći cipele dva dana prije vjenčanja zvali su me da će ih oni pronaći onakve kakve želim ako ih još nisam pronašla. Vjenčanje smo imali na njihvovoj vanjskoj terasi a večeru u hotelu. Jelovnik smo složili također prema našim željama i to dva različita plus catering i piće smo uzeli u paketu. A na kraju su svi uzvanici dobili poklon bonove za korištenje njihovog centra ljepote tj.besplatno korištenje sauna i bon od 100 kn za tretman po želji. Stoga mi je jako čudno da netko ima prigovore na njih jer nama su bili savršeni i doslovno nisam imala potrebe za bilo kakvom uslugom agencije a da ne govorim da nije bilo nikakvog nepotrebnog stresa jer su se Lucija sa osobljem doslovno za sve brinula:cerek:

dea288
28.12.2009., 18:12
Imala sam vjenčanje u Bonaviji sa 200 ljudi i mogu samo reći da su bili savršeni....usluga vrhunska, hrana odlična, a voditeljica (Lucija) koja je bila zadužena za naše vjenčanje obavila je doslovno sve za što smo inače mislili unajmiti agenciju. Navlake kakve smo željeli dobili smo od njih, ukrašavnje stolova, moj buket i buket djeveruša, kartice s imenima itd. u stvari za večinu toga su se oni pobrinuli, čak i kako nisam mogla naći cipele dva dana prije vjenčanja zvali su me da će ih oni pronaći onakve kakve želim ako ih još nisam pronašla. Vjenčanje smo imali na njihvovoj vanjskoj terasi a večeru u hotelu. Jelovnik smo složili također prema našim željama i to dva različita plus catering i piće smo uzeli u paketu. A na kraju su svi uzvanici dobili poklon bonove za korištenje njihovog centra ljepote tj.besplatno korištenje sauna i bon od 100 kn za tretman po želji. Stoga mi je jako čudno da netko ima prigovore na njih jer nama su bili savršeni i doslovno nisam imala potrebe za bilo kakvom uslugom agencije a da ne govorim da nije bilo nikakvog nepotrebnog stresa jer su se Lucija sa osobljem doslovno za sve brinula:cerek:

Možeš mi molim te reći šta ste dobili u paketu pića i za koju cijenu? I koliko vam je došao menu a koliko slijedova hrane ste imali? Šta još, da, torta, je bila vaša ili od Bonavie...koja je cijena bila vama za 200 ljudi?

dea288
28.12.2009., 18:27
Možeš mi molim te reći šta ste dobili u paketu pića i za koju cijenu? I koliko vam je došao menu a koliko slijedova hrane ste imali? Šta još, da, torta, je bila vaša ili od Bonavie...koja je cijena bila vama za 200 ljudi?

I još mislim da nije moguće da su Vam to sve tako lijepo podjelili u Bonaviji, mora da ste masno platili tu večeru... sve to oni u celofanu naplaćuju kroz nešto drugo. A taj bon od 100 kn ..imaju oni svoju računicu....vjerovatno je u njihovom salonu sve za sto kuna skuplje pa s bonusom od 100una opet dođe na isto... stvarno nisam još čula da netko tako dijeli i vjenčane bukete..i bukete za djeveruše..onako logički kad razmislim ...sve to zvuči super...ali mislim da je sve uračunato u cijenu! Moja prijateljica kad se udavala dobila je u 4 cvijeta na poklon tortu..menu je bio 270 kn mi se čini,cca, a na nekom drugom mjestu..više se ne sjećam gdje su joj nudili menu od 270 kn s tortom, znači ovi su joj rekli da će joj to naplatiti, a ovi prvi su joj to kao poklonili za iste novce, a menu je bio otprilike bio tu negdje.....nisu bili njoki nego pašta...

LaLaMi
28.12.2009., 20:24
Drage forumasice

Vi ste super:klap: Hvala svima koji su odgovorili i onima koji su se javili na pm. Fantasticno sto ovako nesto postoji. Mi ne zivimo u HR tako da nam je ovaj forum vec dosta pomogao.

Ne zelim biti dosadno ali eto usudujem se jos nesto pitati:kada:

Sta znate o hotelu Imperial (zlatna dvorana), Opatija? Kako je tamo imati pir? Bilo koje informacije.

Prelistala sam ovaj topic vise puta i cini mi se da sam o hotelu Imperial nesto citala, ali nemogu se vise sjetiti dali nesto dobro ili lose.

Ally007
29.12.2009., 23:05
Drage forumasice

Vi ste super:klap: Hvala svima koji su odgovorili i onima koji su se javili na pm. Fantasticno sto ovako nesto postoji. Mi ne zivimo u HR tako da nam je ovaj forum vec dosta pomogao.

Ne zelim biti dosadno ali eto usudujem se jos nesto pitati:kada:

Sta znate o hotelu Imperial (zlatna dvorana), Opatija? Kako je tamo imati pir? Bilo koje informacije.

Prelistala sam ovaj topic vise puta i cini mi se da sam o hotelu Imperial nesto citala, ali nemogu se vise sjetiti dali nesto dobro ili lose.

Koliko ja znam Adiedus je imala tamo vjenčanje i po slikama koje sam vidjela izgledalo mi je predivno.. javi joj se na PM, možda odgovori...

LaLaMi
31.12.2009., 21:07
Ally007. HVALA. Nasla sam Adiedus i mogla procitati njezine postove. super. Tebi i ostalim forumasicama i forumasima Sretna Nova Godina 2010.

Olin
01.01.2010., 13:52
Drage forumasice,

Sretna Nova svima! Vjerujem da sve danas odmarate nakon napornog doceka :zzz: pa ni ne ocekujem expresni odgovor. Moj dragi i ja smo iznenada odlucili da ne bi cekali s pirom do 2011, tako da bi sad expresno trebalo dogovoriti sve za ceremoniju ove godine, nadamo se uspjeti za jesen. Ali po vasim pisanjima, cini mi se da je to maloooo vremena. Sto vi kazete? Trebala bi nam sala za cca 50-60 osoba, bend, foto... Bilo kakve preporuke su dobro dosle. Procitala sam vase postove dosta unatrag, ali vidim da su misljenja oko svega, pa i oko agencija dosta oprecna. :ne zna: Help

think.pink34
01.01.2010., 14:00
Drage forumasice,

Sretna Nova svima! Vjerujem da sve danas odmarate nakon napornog doceka :zzz: pa ni ne ocekujem expresni odgovor. Moj dragi i ja smo iznenada odlucili da ne bi cekali s pirom do 2011, tako da bi sad expresno trebalo dogovoriti sve za ceremoniju ove godine, nadamo se uspjeti za jesen. Ali po vasim pisanjima, cini mi se da je to maloooo vremena. Sto vi kazete? Trebala bi nam sala za cca 50-60 osoba, bend, foto... Bilo kakve preporuke su dobro dosle. Procitala sam vase postove dosta unatrag, ali vidim da su misljenja oko svega, pa i oko agencija dosta oprecna. :ne zna: Help

Najbolja vjencanja na kojima sam bila su napravljena u mjesec dana ili nesto krace. Ne treba tu previse komplicirati. I mi ako se konacno odlucimo nece pripreme trajati duze....Ne kuzim bas iz kojeg razloga treba vjencanje pripremati godinu dana. Agencija ti samo uzme puno para....Sretno!

alaska_girl
01.01.2010., 21:51
pozdrav svima!
Da li je itko od vas slusao bend AcoustiCo - ako da, kakvi su dojmovi?

Hvala!

ruža s kvarnera
02.01.2010., 00:00
Sve je stvar kako tko na to gleda. Tvoja najbolja vjenčanja meni ne moraju biti najbolja.Ja želim izabrati za mene ono najbolje od svega što se nudi, a ja to ne znam dok ne vidim i sama. U mjesec i manje dana nema šanse da sve to stignem. Jedino ako želiš nekog kopirati, ali da li je to doista najbolje što mogu napraviti za svoje vjenčanje, kojeg radim jednom u životu. Ako nisi zahtjevna pa ti je dobar prvi restoran koji ti padne na pamet, bilo kakva torta samo da je torta, a tako glazba i ostalo, čemu onda uopće pir. Ja želim vidjeti u živo svaki restoran, probati mnoge torte, poslušati glazbu koju i nisam čula, a gdje su još crkva, fotograf, haljina, kravata, proba jedna, proba druga, janjci.....
Što se para tiče, svi će ih uzeti, to im je i posao, ali neka ga barem dobro obave. U svakom slučaju profesionalac je profesionalac. Ima nas svakakvih u poslu kojim se bavimo i sami. Još bi bilo najbolje da sama pituram kuću, pečem kolače, popravljam aute... Forum je super stvar da čujemo razna mišljenja, no svi smo mi drugačiji. Ima dobrih a vjerojatno i loših agencija, bitno je samo što ti tamo tražiš i očekuješ.Ako netko radi svoj posao dugi niz godina vjerojatno ima nečeg pozitivnog jer bi u suprotnom već propao. Zašto onda tamo ne otići i pogledati što se nudi, pogotovo ako te to ništa ne košta.
Još nisam čula da je netko s foruma kopirao drugu forumašicu, dapače mnoge imamo drugačije kriterije, a pogotovo što se i ne poznajemo.
Svaka djevojka ima super mišljenje o svom piru i misli da je njeno najljepše što je i u redu. Svi kažemo ... Bilo nam je divno na tvom vjenčanju-najljepše, pa što bi i drugo trebali reći. Kad ti profesionalac kaže da je nešto dobro, na to te uputi da se i sama uvjeriš, zašto onda to ne pogledati.
Imaš četiri izbora. Sve trčati sama, slušati forumašice, pogledati agencije ili kombinirati iz svega.

the redCat
02.01.2010., 10:33
Drage forumasice,

Samo bez panike, sve se stigne organizirati:)
Po meni najvažnije od svega da si ti i tvoj budući na početku vidite koliki vam je proračun za svadbu. I što vam je više a što manje bitno odnosno gdje ste spremni uštediti a za što bi bili spremni platiti više.
To vam je jako dobar orjentir i za restoran i za sve ostalo.
Na početku nađete restoran (po tome ćete znati i datum) i rezervirate bend a ostalo nakon toga.
Nemojte se opterećivati s prevelikim izborom, ako vam nešto klikne odmah i nije vam preskupo, nema potrebe da sve vidite da bi odlučili, jedino ako imate puno vremena i živaca za to.
Ovdje ima izvrsnih preporuka i ja sam sama iskoristila (za šminkanje i za tortu i kolače) i bila sam prezadovoljna a uštedjela sam nam puuuno vremena.

simonizam
02.01.2010., 11:28
Sve je stvar kako tko na to gleda. Tvoja najbolja vjenčanja meni ne moraju biti najbolja.Ja želim izabrati za mene ono najbolje od svega što se nudi, a ja to ne znam dok ne vidim i sama. U mjesec i manje dana nema šanse da sve to stignem. Jedino ako želiš nekog kopirati, ali da li je to doista najbolje što mogu napraviti za svoje vjenčanje, kojeg radim jednom u životu. Ako nisi zahtjevna pa ti je dobar prvi restoran koji ti padne na pamet, bilo kakva torta samo da je torta, a tako glazba i ostalo, čemu onda uopće pir. Ja želim vidjeti u živo svaki restoran, probati mnoge torte, poslušati glazbu koju i nisam čula, a gdje su još crkva, fotograf, haljina, kravata, proba jedna, proba druga, janjci.....
Što se para tiče, svi će ih uzeti, to im je i posao, ali neka ga barem dobro obave. U svakom slučaju profesionalac je profesionalac. Ima nas svakakvih u poslu kojim se bavimo i sami. Još bi bilo najbolje da sama pituram kuću, pečem kolače, popravljam aute... Forum je super stvar da čujemo razna mišljenja, no svi smo mi drugačiji. Ima dobrih a vjerojatno i loših agencija, bitno je samo što ti tamo tražiš i očekuješ.Ako netko radi svoj posao dugi niz godina vjerojatno ima nečeg pozitivnog jer bi u suprotnom već propao. Zašto onda tamo ne otići i pogledati što se nudi, pogotovo ako te to ništa ne košta.
Još nisam čula da je netko s foruma kopirao drugu forumašicu, dapače mnoge imamo drugačije kriterije, a pogotovo što se i ne poznajemo.
Svaka djevojka ima super mišljenje o svom piru i misli da je njeno najljepše što je i u redu. Svi kažemo ... Bilo nam je divno na tvom vjenčanju-najljepše, pa što bi i drugo trebali reći. Kad ti profesionalac kaže da je nešto dobro, na to te uputi da se i sama uvjeriš, zašto onda to ne pogledati.
Imaš četiri izbora. Sve trčati sama, slušati forumašice, pogledati agencije ili kombinirati iz svega.

:top: Potpisujem!!!

think.pink34
02.01.2010., 12:24

Ja sam ti samo rekla svoj stav kad već pitaš! Moguće da je i stvar u godinama, ja imam 35, a moj nevjenčani 40, dugo živimo zajedno...pojednostavili smo život još davnih dana.
Imamo omiljeni restoran koji nam drži dragi prijatelj sa fenomenalnom terasom 5 metara od mora i sa odličnom klopom. Dakle, nema dileme oko restorana to smo odlučili još nakon par mjeseci hodanja.
Bend koji smo čuli prije nekih godinu dana na jednom party-u smo odmah pitali da li će nam svirati na piru.I Novu smo dočekali s njima. Ako ne budu slobodni u subotu, ženit ćemo se u srijedu, petak...nebitno.
Cura koja drži cvjećarnu u našem gradu je izuzetno kreativna i uopće ne dvojim oko toga da li da uzem nju ili nekog drugog.
Crkva može biti samo jedna, jedina jer smo iz istog mjesta.
Dakle, stvar je u tome da smo mi neke stvari davno odlučili, prošli zajedno puno sretnih i tužnih trenutaka i da nema naših voljenih roditelja kojima je to toliko važno pitanje da li bi se uopće ženili.
Kako sada stvari stoje vjenčanje će biti u ljetnim mjesecima ove godine. Jedino što je važno i nama i našim gostima je da bude ljeto....ljudi s mora.
Sigurna sam da će biti i lijepo i kvalitetno.
Agencije su isključene u našem slučaju!
I ja sam samo rekla svoj stav, a ako ti misliš da ti treba godina ili više za pripremu vjenčanja odvoji si toliko vremena i radi na tome.
Sretno!:top:

kacha
02.01.2010., 14:06
Dali je netko od vas imao pir u hotelu Belveder u Opatiji?? Kako je tamo?

Olin
02.01.2010., 14:52
Ha ha, ja mislila da ce mi netko imat konkretne savjete tipo "ta agencija je dobra za to...ovaj restoran bi Ti bio za 50-60 ljudi...ovaj bend je fenomenalan..." a ono moja situacija izazvala rasprave :rofl:

Najbolja vjencanja na kojima sam bila su napravljena u mjesec dana ili nesto krace. Ne treba tu previse komplicirati

Mislim da vrijeme koje provedes u organizaciji vjencanja nema uvijek veze s time da "zakompliciras", ali cinjenica je da mnoge zene pocinju planirati svadbu dobrano unaprijed (godinu dana i vise) sto nama koje mozda nemamo toliko vremena ili bi htjele to obaviti na odredjeni datum komplicira stvari jer su restorani rezervirani, najbolji bendovi i fotografi odavno pribiljezeni, a i crkve, osobito one vece ("poznatije") nemaju slobodnih termina. To je moj jedini "strah". A uostalom to je preposeban dan i vecina mu pristupa s odredjenim idejama, planovima, zeljama za koje treba vremena da ih se izorganizira. :kava:

ruža s kvarnera
02.01.2010., 18:36
Ha ha, ja mislila da ce mi netko imat konkretne savjete tipo "ta agencija je dobra za to...ovaj restoran bi Ti bio za 50-60 ljudi...ovaj bend je fenomenalan..." a ono moja situacija izazvala rasprave :rofl:

Mislim da vrijeme koje provedes u organizaciji vjencanja nema uvijek veze s time da "zakompliciras", ali cinjenica je da mnoge zene pocinju planirati svadbu dobrano unaprijed (godinu dana i vise) sto nama koje mozda nemamo toliko vremena ili bi htjele to obaviti na odredjeni datum komplicira stvari jer su restorani rezervirani, najbolji bendovi i fotografi odavno pribiljezeni, a i crkve, osobito one vece ("poznatije") nemaju slobodnih termina. To je moj jedini "strah". A uostalom to je preposeban dan i vecina mu pristupa s odredjenim idejama, planovima, zeljama za koje treba vremena da ih se izorganizira. :kava:

Imaš pravo Olin. Biti zahtijevan za tako poseban dan ne znači biti i kompliciran, prije bi se reklo da znaš što želiš i misliš da trebaš imati ono najbolje.
Svi zajedno ti možemo dati popis restorana, fotografa, agencija, cvijećarna,
ali ono što je dobro nama ne mora biti i tebi. Svi smo različiti ja ću svoju
svadbu organizirati preko Noi due jer imam svoje ideje, a oni nek mi ih riješe, a želim čuti i nove prijedloge za koje nemam pojma.
Ne mislim trčati jer nemam vremena, a osim toga želim da na svom vjenčanju
ne mislim ni i o čemu već da se samo zabavljam.
A think pink ne želi ići u bilo koju agenciju, dakle svi smo različiti. Ona kaže mjesec dana ranije, a muziku je rezervirala godinu dana ranije, restoran zna već koji, cvijećarku već ima. Dakle, možeš organizirati vjenčanje za mjesec dana, ali samo ako ti se žuri i da ne biraš previše.
Nemaš razloga bojati se samo slijedi sebe.
Sretna nova svima.

belize
02.01.2010., 21:18
potpisujem ružu s kvarnera:D
i imam jedno pitanje? kakav je svećenik u crkvi sv. jakova u opatiji? pravi li probleme ako jedan nema sve sakramente?

simonizam
02.01.2010., 22:07
Olin moj savjet ti je da odeš u Noi due (za njega kažu da je naj), kažeš kakav restoran ili hotel tražiš i koliko si spremna izvojit. Oni će ti odmah znat reć, a na taj način ćeš si ušparat jako puno vremena u pronalaženju sale. Preko njih odmah uzmeš bend i fotografa. I onda laganini..... imat ćeš dovoljno vremena za sve ostalo pronać. Prava "ludnica" počinje dva-tri mjeseca pred vjenčanje (barem tako kažu:mig:) samo polako..

Olin
02.01.2010., 22:31
Ma svi spominju Noi due, ali ja ih se sjecam iz razdoblja maturalne zabave kad su mi se zamjerili jer su nam htjeli uvaliti tonu stvari koju su vec imale sve skole u Ri (nije tesko imati 2-3 ideje koje vrtis u krug klijentima), sto smo mi laganini odbili. Sto se tice ostalih, svidjaju mi se ideje agencije Infinity (bar ovo s neta). Ima li netko iskustva s njima? Ono sto mi najvise treba trenutno je netko tko bi osigurao sator, stol, stolice i catering, ako se odlucimo za tu kombinaciju.

Ala drage moje, iskustva na sunce! :D

ruža s kvarnera
03.01.2010., 00:14
možeš pričekati i sajam, danas sam vidjela plakate, čini mi se da je 24. i 25. ovog mjeseca,

Ribica33
04.01.2010., 09:35
Ma svi spominju Noi due, ali ja ih se sjecam iz razdoblja maturalne zabave kad su mi se zamjerili jer su nam htjeli uvaliti tonu stvari koju su vec imale sve skole u Ri (nije tesko imati 2-3 ideje koje vrtis u krug klijentima), sto smo mi laganini odbili. Sto se tice ostalih, svidjaju mi se ideje agencije Infinity (bar ovo s neta). Ima li netko iskustva s njima? Ono sto mi najvise treba trenutno je netko tko bi osigurao sator, stol, stolice i catering, ako se odlucimo za tu kombinaciju.

Ala drage moje, iskustva na sunce! :D

Išla sam u Infinity za svoje vjenčanje, ali nakon što mi je pokazala kako bi to po njoj izgledalo i dala račun za to pala sam skoro u nesvjest:confused:
Uglavnom žena radi sama, ima fora stvari i možda malo drugačije ali to jako skupo naplati...veće agencije kao Amor i Noi due rade više komercijalno ali su i puno jeftiniji. Uglavnom da skratim...nakon što sam prošla sve agencije...odustala sam od njih:top: i uzela organizatora iz hotela.:)

*Dragonlady*
05.01.2010., 12:08
Joj, mila majko, mi ćemo sad u 1.mj. dat odijelo na šivanje u Rio, moramo cvjećarku nać, treba frizerku i vizažisticu rezervirati, pa klapa, pa bračno, video, ajme meni...:eek: mislila sam da smo počeli na vrijeme, a sad kad smo -7mj. do D-day, čini mi se kao da ništa neću stić :rofl: ajd, barem su pozivnice stigle...:rolleyes:
Ča je tebi zmajčice još ostalo, utješi ubogu... :D

Evo i mene :)
Neko vrijeme sam se totalno uljenila pa vam nisma imala ništa za napisati :brukica:
Kupili smo odijelo u butiku mislim da se zove Muška Moda (kod kafića Sport). Uglavnom uboli smo fantastičnu cijenu!!
Kupili smo antracit odijelo, ruska kragna..bila je akcija -30% pa smo ga na kraju platili 1300kn. Uglavnom meni se jako sviđa:cerek:.
Moramo još kupiti prsluk i plastron, košulju..a to ćemo kad ja napokon odem u salon po uzorak moje vjenčanice pa da se uskladimo.
Inače pozivnice još nisam napravila jer sam čekala 2 mjeseca da epruvete dođu u dućan s medicinskom opremom :flop: pa sam ih eto danas naručila preko neta (Ana77 zahvaljujem na informacijama) i koštaju manje nego u tom dućanu (1kom=0,90kn+PDV..paket=100kom):top:
Sada krećemo u nabavu materijala za izradu...papir, trakice i cvijetići.
Ako je neka od vas bila u Miri u zadnje vrijeme slobodno neka mi javi na pm ako ima novosti u dekoracijama..moram i to provjeriti a onda kod cvjećarke na dogovor.
Uhh sad vidim da ima posla..a ja još spavam zimski san.

Sve najbolje udavačama, kumovima i ostalima u 2010. i da nam bude lijepo vrijeme na dan vjenčanja:cerek:

Olin
05.01.2010., 15:04
Kumice, gdje si mi? :tulum:

amicia
05.01.2010., 16:30
curke reba se malo pomuciti oko svega

sara4
05.01.2010., 17:03
Ma ne treba se mučiti, samo se treba potruditi :D . Da ispadne onako kako želiš, treba truda i vremena bez obzira da li sami radite sve, da li vam agencija radi sve ili ste izabrali kombinaciju te dvije stvari, koja je meni bila idelana. Ali ne treba ni previše brijati, čula sam dosta cura koje su se toliko psihički i fizički umorile tijekom priprema za pir da su 'izgorile' i u vjenčanju na kraju nisu uživale.

libe2404
05.01.2010., 22:31
Ja kad čitam da to neki organiziraju po godinu dana, moram priznati da me uhvatila panika. Neke od vas imate vjenčanje na ljeto i već ste kupile vjenčanicu, svaka čast, ja oko svoje nemam niti ideju kakva da bude a vjenčanje je u 4 mj.

Mi smo samo rezervirali termin u crkvi, i ovaj vikend putujemo za Opatiju da pogledamo restorane, svraćamo i u agenciju Noi Due, pa da li netko zna dali se kod njih treba najaviti i rezervirati termin ili se možemo samo pojaviti :ne zna:

ruža s kvarnera
05.01.2010., 23:21
Ja kad čitam da to neki organiziraju po godinu dana, moram priznati da me uhvatila panika. Neke od vas imate vjenčanje na ljeto i već ste kupile vjenčanicu, svaka čast, ja oko svoje nemam niti ideju kakva da bude a vjenčanje je u 4 mj.

Mi smo samo rezervirali termin u crkvi, i ovaj vikend putujemo za Opatiju da pogledamo restorane, svraćamo i u agenciju Noi Due, pa da li netko zna dali se kod njih treba najaviti i rezervirati termin ili se možemo samo pojaviti :ne zna:

Nemaš brige, Arsen će ti sigurno nešto naći. Znam da je nama rekao da prava ludnica kreće iza sajma u Rijeci.
Najbolje je da ih nazoveš jer ti oni subotom imaju najviše posla, a oni i unaprijed naručuju stranke.

libe2404
06.01.2010., 12:51
E, hvala ti, sutra ih nazovem i rezerviram se za subotu, nadam se da imaju koji slobodan termin, nama je mali problem šta smo iz Zagreba pa nam je teško odavde išta organizirati, pa ćemo prepustiti to agenciji.

Btw, kad je taj sajam u Rijeci?

head over heels
06.01.2010., 15:28
Samo da se ubacim - iako Noi due očito žari i pali po tržištu agencija, mi smo evo cvijeće ostavili kao jedinu stavku u koju se nismo baš htjeli sami upuštati, i evo prekjučer bili u Perli (Mihaela, hvala!), i ženskica nam je super, sigurno ćemo za cvijeće njih...strpala nam je dosta toga u 3.500kn, pa smo hepi :cerek: good luck, libetoži, mi smo ZG-RI-ZG supatnici očito :rofl:

Sajam vjenčanja je u Rijeci 23.-24.01. u hotelu Neboder i HKD-u.

head over heels
06.01.2010., 15:31
A sajam vjenčanja je u RIjeci 23.-24.01. u Hotelu NEboder i HKD-u :top:

libe2404
06.01.2010., 17:09
Hvala na dobrim željama, javim se sa dojmovima sljedeći tjedan kad obavimo sa Noi Due, nadam se da će sve biti ok. :cerek:

mihaela8
06.01.2010., 18:53
Samo da se ubacim - iako Noi due očito žari i pali po tržištu agencija, mi smo evo cvijeće ostavili kao jedinu stavku u koju se nismo baš htjeli sami upuštati, i evo prekjučer bili u Perli (Mihaela, hvala!), i ženskica nam je super, sigurno ćemo za cvijeće njih...strpala nam je dosta toga u 3.500kn, pa smo hepi :cerek:

Drago mi je da ste uspjeli i to riješiti. :cerek: Nadam se da ćete na kraju bit zadovoljni kao i mi. Ma cura je super...baš se vidi da voli svoj posao, a o cijeni da i ne pričamo. :s

*Dragonlady*
07.01.2010., 08:48
Evo još jedna epizoda kako ne kupiti epruvete :flop:
Naime tvornica kojoj sam se javila preko neta i koja mi je odgovorila da ja kao fizička osoba mogu kupiti :hebemu: epruvete, javila mi se jutros i kaže da ne mogu kupiti od njih ali da imaju zastupnika u Rijeci. Pogodite tko je zastupnik?! Ista ona firma kod koje sam čekala 2 mjeseca jer ovi pametnjakovići iz iste te tvornice nisu proizvodili tu vrstu epruveta.
Uglavnom, idem sad u grad i ponovo naručiti te ..... epruvete.

ANA2411
07.01.2010., 10:05
draga moja sve su to male čari organiziranja vjenčanja, malo se nasmiješ, malo si počupaš kosu i sve riješeno.

Zamisli samo kako ćemo biti sretne kad dođu :jumping:

natali_pu
07.01.2010., 10:13
Evo još jedna epizoda kako ne kupiti epruvete :flop:
Naime tvornica kojoj sam se javila preko neta i koja mi je odgovorila da ja kao fizička osoba mogu kupiti :hebemu: epruvete, javila mi se jutros i kaže da ne mogu kupiti od njih ali da imaju zastupnika u Rijeci. Pogodite tko je zastupnik?! Ista ona firma kod koje sam čekala 2 mjeseca jer ovi pametnjakovići iz iste te tvornice nisu proizvodili tu vrstu epruveta.
Uglavnom, idem sad u grad i ponovo naručiti te ..... epruvete.

zašto ne probaš sa tvornicom stakla u Puli? Oni imaju i maloprodajnu trgovinu pa pretpostavljam da se možeš dogovoriti i da ti pošalju busom. Cijen su i više nego o.k.:top:

amicia
07.01.2010., 15:01
Cao eto dosla godina rjesavanja svadbi mene i moje sestre,zenimo se oba dvije ove godine i sa malo vise truda smo uspjele rijesit sve nase probleme...Čitajuci vas na blogu sa svim vasim dobrim i losim iskustvima sveli smo sve na jednu stvar.. agencije uzimaju svima proviziju mladencima i dodatno proviziju od samih subjekata kod kojih nesto rezerviras za samu svadbu a masu puta su i trazili proviziju iako nismo nista rezervirali preko same agencije a u nekim poslovima rade sa poluprofesionalcima tj salju ljude kojima vjencanja nisu posao vec samo dodatna vrsta poslovanja.... rjesili smo oba dvije ..salu,muziku,foto i video konfete, pozivnice...Sasvim slucajno smo upoznale gospodu kojima je posao vjencanja...gdje su nam dali savjete i mogucnosti i ideje za nase dvije totalno razlicite svadbe tako da mozemo svakome davat savjete te gospode ko zeli nasu pomoc istu kakvu smo dobili od sviju vas kroz ovaj blog hvala curke nas mail... amicia@net.hr

amicia
07.01.2010., 15:08
Kako je to tuzno i otuzno vec sad neki imaju jedne cijene a sad na samom sajmu ce vjerojatno poskupit sa cijenema i davat neke popuste,neke oduske da nas privucu a poslije samog sajma opet sve spustit na normalne cijene kakve su i imali do sad.....Kao da se niko nikad nije zenio.....Svatlle smo da sve treba radit samo sa profesionalcima onima koji imaju firme radna mjesta a ne kvazi kucnim radnjama i kucnoj radinosti jer poslije nema tuzakaqnja niti kome se mozete pozalit....

Olin
07.01.2010., 20:57
:bicedobro: za zadnja dva posta

A sad pitanja za ekipicu. Da li ima netko za preporuciti kombinaciju foto+video (cijena makar na PM, bila bih zahvalna)? Isto tako sator i topli catering na nasem podrucju? Kako to funkcionira: da li catering ili firma sa satorom daju stolove, sudje? Kako se rijesi pitanje struje ako je sator u pitanju (za muziku, toplu hranu, itd.)? Konobari ukljuceni u cijenu cateringa? Da li itko ima iskustva s cateringom na Trsatskoj kuli?

Uffffff.... :confused: znam, puno pitanja, al vise vjerujem vasim iskustvima nego reklamama pojedinih firmi/agencija. Hvala! :cerek:

natali_pu
07.01.2010., 21:07
:bicedobro: za zadnja dva posta

A sad pitanja za ekipicu. Da li ima netko za preporuciti kombinaciju foto+video (cijena makar na PM, bila bih zahvalna)? Isto tako sator i topli catering na nasem podrucju? Kako to funkcionira: da li catering ili firma sa satorom daju stolove, sudje? Kako se rijesi pitanje struje ako je sator u pitanju (za muziku, toplu hranu, itd.)? Konobari ukljuceni u cijenu cateringa? Da li itko ima iskustva s cateringom na Trsatskoj kuli?

Uffffff.... :confused: znam, puno pitanja, al vise vjerujem vasim iskustvima nego reklamama pojedinih firmi/agencija. Hvala! :cerek:

Ja ti preporučam što se šatora tiče firmu iz Poreča, mi smo od njih i za naše vjenčanje imali stolove okrugle, stolice i šatorsko krilo, imaju i razne šatore, gazeba. Stvarno su o.k. i povoljni.na pm ti šaljem link na njihov web

Olin
07.01.2010., 21:19
@ Natali Pu: inbox Ti je pun :p

natali_pu
07.01.2010., 21:24
@ Natali Pu: inbox Ti je pun :p

ups:D

gold butterfly
11.01.2010., 10:48
Pozdrav cure!

Jel mi može netko reć za neki dućan u Rijeci koji ima sve za vjenčanja (revere, stvarčice za zahvalnice, papire, ....) i druge sitnice koje su potrebne, a ja ih se sad ne mogu sjetiti.

Olin
11.01.2010., 20:34
Pozdrav cure!

Jel mi može netko reć za neki dućan u Rijeci koji ima sve za vjenčanja (revere, stvarčice za zahvalnice, papire, ....) i druge sitnice koje su potrebne, a ja ih se sad ne mogu sjetiti.

Imas jako veliki izbor u agenciji Noi Due (nazovi i odi bez obaveza, Arsen je ljubazan bez da je prenapadan); u Whitewedding-u prekrasnih revera, pozivnica/zahvalnica, konfeta (mozes sve i iz iste serije; konfeti su cca 14-23kn/kom; pogledaj si tu neki izbor http://www.vjencanica.net/intro); po pisanju ostalih forumasica, i u agenciji Perla imas dobar izbor. Preporucila bih Ti da pogledas stranice http://www.forum.hr/showthread.php?p=24463704#post24463704 i http://www.forum.hr/showthread.php?t=203066, pa Te mozda ulovi gust da nesto i sama napravis (naravno, ako imas volje i vremena) :cerek: U tom slucaju, cure su pisale da se materijal nabavi u Narodnim novinama i hobby shopovima kojih u Ri bas i nema (Zg=yes!).

I, da, pogledaj si izbor i cijene, ali najvjerojatnije ce na Sajmu vjencanja (23. i 24.01. u hotelu Neboder) oglasivaci davati popuste, pa iskoristi tu priliku! :p

Olin
11.01.2010., 20:54
Evo da ponovim post s teme "Zarucnicki tecaj" koju mozda ne citaju sve rijecke spose.

Cure!

Evo popisa datuma odrzavanja "zarucnickog" tecaja u Rijeci. Odrzava se na Belvederu, u Tizianovoj 15, u 20:00h. Treba se OBAVEZNO prijaviti za termin za koji se odlucite! Kazu da se "preporuca" pohadjanje svih 8 dana (i.e. inace nema potvrde :rofl:).

Sijecanj: 18, 19, 20, 21; 25,26,27,28.
Veljaca: 1, 2, 3, 4; 8, 9, 10, 11.
Ozujak: 8, 9, 10, 11; 15, 16, 17, 18.
Travanj: 19, 20, 21, 22; 26, 27, 28, 29.
Svibanj: 3, 4, 5, 6; 10, 11, 12, 13.
Lipanj: 7, 8, 9, 10; 14, 15, 16, 17.
Srpanj: 5, 6, 7, 8; 12, 13, 14, 15.
Rujan:6, 7, 8, 9; 13, 14, 15, 16.

Ima raspored i za listopad, studeni i prosinac ali mi nije stalo na papir (kolovoz nema tecaja) :cerek:

Sadrzaj je slijedeci:

*Osnovne odrednice krscanskog braka
*Ocekivanja od bracnog zivota
*Prirodno planiranje obitelji
*Ljubav u braku i obitelji
*Brak u krscanstvu
*Odgovorno roditeljstvo i odgoj djece
*Sakramentalnost zenidbe
*Vjerom prihvacen brak

Kontak: Ured za obitelj - Rijecka nadbiskupija
tel. 581-214
e-mail: obitelj@ri-nadbiskupija.hr
Pon, sri, pet: 9-11h
Cet: 15-17h

Sretno!

p.s. Osim u Ri, jedino ima tecaj organiziran u Crikvenici i Delnicama :moli:

mihaela8
12.01.2010., 00:27
Imas jako veliki izbor u agenciji Noi Due (nazovi i odi bez obaveza, Arsen je ljubazan bez da je prenapadan)
Do sad sam se suzdržavala komentara iako se Noi Due često spominje... ali evo kad je već spomenuto da Arsen nije prenapadan moram reći da sam imala posve suprotno iskustvo. Uglavnom, kada sam odabrala bend dečki su me zamolili (budući su iz Senja a mi smo u Rijeci) da kaparu odnesemo u Noi Due. I tako ja došla tamo samo kako bi ostavila kaparu za bend, a Arsen navalio s tisuću pitanja...koji ti je br. mobitela, kad se udaješ, gdje... rekla sam mu jer kao treba zapisati da se zna tko je uplatio kaparu. Ni sat vremena poslije Arsen me zove kako je on malo proguglao i našao hotel u kojem se ženimo i kako ima idealne navlake baš za stolice kakve ima taj hotel. :rolleyes: Pristojno sam se zahvalila i rekla "ne hvala, nismo planirali imati navlake"... i onda je okrenuo priču kako dugo nisu radili dekoracije na Krku i kako bi bilo lijepo kad bi opet bili u prilici dekorirati neku svadbu. E tu mi je već polako počelo bit čudno... Opet sam se zahvalila i rekla da nisam zainteresirana jer sam već većinu toga izorganizirala, ali on ja i dalje nastavio svako toliko slat sms-ove s raznim ponudama i akcijama... meni postalo presmiješno. Čovjek se očito bori za svaku mušteriju, ali na toliko iritantan način da i da sam htjela nešto uzeti preko njih s ovim me pristupom samo odbio. Vjerujem da je jako uslužan prema ljudima koji se odluče prepustiti organizaciju u njegove ruke ali trebao bi primjetiti kad netko nije zainteresiran za usluge njegove agencije i ne forsirati.

Olin
12.01.2010., 00:38
@Mihaela8: vjerujem da Ti je stvarno dojadio kad si napisala ovaj post :rofl: Meni osobno je bio ok, ali mozda zato sto sam mu u startu rekla da mi treba savjet za samo jednu stvar, a ostalo sam vec sama smislila. A detalje o mjestu i organizaciji sam zadrzala za sebe jer znam da su svi oni mustre :D

sara4
12.01.2010., 09:34
Vjerujem da je jako uslužan prema ljudima koji se odluče prepustiti organizaciju u njegove ruke...

Iz našeg iskustva, baš i nije uvijek tako. Kao što sam već napisala, sistem toplo-hladno. Koji put super ljubazan i sve 5, a neki put u najmanju ruku kao da je nadrkana službenica u državnoj službi, a ne privatnik čiju ćeš uslugu, sve skupa,
dobro platiti.

amicia
14.01.2010., 11:39
Nijedna agencija niti Arsen niti Boris nisu bili fer prema organizaciji svadbe nas dviju sestri jer su popljuvali svih sa kojima smo se dogovorili mimo agencije,ma zamisli nitko nije dobar za agenciju jer ne rade preko agencija i ne placaju im provizije...neznaju radit????Sta ti ljudi nisu radili prije agencija...Jednostavno su nam dosadivali da radimo preko agencija...Mozes mislit.., a u nekim stavkama su nam nudili polu profesionalce koji rade u drzavnim tvrtkama a preko agencija rade u fusu i bog zna kakvi su im radovi...primjetile smo da su pokazivali radove od tudih ljudi a ti ne rade sa agencijama a i neke usluge su prodavale pod tudi rad....

ruža s kvarnera
14.01.2010., 22:51
Cao eto dosla godina rjesavanja svadbi mene i moje sestre,zenimo se oba dvije ove godine i sa malo vise truda smo uspjele rijesit sve nase probleme...Čitajuci vas na blogu sa svim vasim dobrim i losim iskustvima sveli smo sve na jednu stvar.. agencije uzimaju svima proviziju mladencima i dodatno proviziju od samih subjekata kod kojih nesto rezerviras za samu svadbu a masu puta su i trazili proviziju iako nismo nista rezervirali preko same agencije a u nekim poslovima rade sa poluprofesionalcima tj salju ljude kojima vjencanja nisu posao vec samo dodatna vrsta poslovanja.... rjesili smo oba dvije ..salu,muziku,foto i video konfete, pozivnice...Sasvim slucajno smo upoznale gospodu kojima je posao vjencanja...gdje su nam dali savjete i mogucnosti i ideje za nase dvije totalno razlicite svadbe tako da mozemo svakome davat savjete te gospode ko zeli nasu pomoc istu kakvu smo dobili od sviju vas kroz ovaj blog hvala curke nas mail... amicia@net.hr

Nijedna agencija niti Arsen niti Boris nisu bili fer prema organizaciji svadbe nas dviju sestri jer su popljuvali svih sa kojima smo se dogovorili mimo agencije,ma zamisli nitko nije dobar za agenciju jer ne rade preko agencija i ne placaju im provizije...neznaju radit????Sta ti ljudi nisu radili prije agencija...Jednostavno su nam dosadivali da radimo preko agencija...Mozes mislit.., a u nekim stavkama su nam nudili polu profesionalce koji rade u drzavnim tvrtkama a preko agencija rade u fusu i bog zna kakvi su im radovi...primjetile smo da su pokazivali radove od tudih ljudi a ti ne rade sa agencijama a i neke usluge su prodavale pod tudi rad....

Prije svega odluči se udaješ se ili si se već udala.
Prije nekoliko dana nisi bila ni u jednoj agenciji, nego si sve saznala iz blogova i gospođe x, a sada si već bila u najmanje dvije agencije i odmah si ih pročitala. Ne moramo biti Sherolock Holmes da shvatimo da radiš u nekoj agenciji samo još nismo saznali u kojoj. Jedno je sigurno u ove dvije ne, jer ja sam bila u jednoj, a vjerujem da je tako i u drugoj, sve što su mi nudili bilo je iz ozbiljnih firmi za koje svi znamo. Svi fotografi, video studija i restorani imaju svoja imena i ne rade u fušu. Ako im je radnja na Korzu sigurno nisu na crno.
Pljuvanje po svima nije pristojno, a ni prihvatljivo.

ruža s kvarnera
14.01.2010., 22:53

Sorry cure nisam baš vična forumu.

Prije svega odluči se udaješ se ili si se već udala.
Prije nekoliko dana nisi bila ni u jednoj agenciji, nego si sve saznala iz blogova i gospođe x, a sada si već bila u najmanje dvije agencije i odmah si ih pročitala. Ne moramo biti Sherolock Holmes da shvatimo da radiš u nekoj agenciji samo još nismo saznali u kojoj. Jedno je sigurno u ove dvije ne, jer ja sam bila u jednoj, a vjerujem da je tako i u drugoj, sve što su mi nudili bilo je iz ozbiljnih firmi za koje svi znamo. Svi fotografi, video studija i restorani imaju svoja imena i ne rade u fušu. Ako im je radnja na Korzu sigurno nisu na crno.
Pljuvanje po svima nije pristojno, a ni prihvatljivo.

amicia
15.01.2010., 10:35
Ja se ozenih sestra je na redu a ako je neko na Korzu to je ok ali ostalo nije

amicia
15.01.2010., 10:54
Uostalom sta si se uzvetropirila....svatko ima pravo reci sta mu je na dusi....

libe2404
15.01.2010., 14:05
Samo da se ubacim - iako Noi due očito žari i pali po tržištu agencija, mi smo evo cvijeće ostavili kao jedinu stavku u koju se nismo baš htjeli sami upuštati, i evo prekjučer bili u Perli (Mihaela, hvala!), i ženskica nam je super, sigurno ćemo za cvijeće njih...strpala nam je dosta toga u 3.500kn, pa smo hepi :cerek: good luck, libetoži, mi smo ZG-RI-ZG supatnici očito :rofl:

Sajam vjenčanja je u Rijeci 23.-24.01. u hotelu Neboder i HKD-u.

Please možeš reći šta je sve ušlo u tih 3500 kn?

Rezervirali smo restoran i fotografa, što se tiće fotografa uzeli bismo paket za 2800 kn (CD u punoj rezoluciji, 100 fotki 13 puta 18 i 20 fotki 20 puta 25), dal se na CD-u dobije samo tih 120 fotki ili CD sadrži više fotki a on razvije tih 120?

Svečenik nam je dao broj žene da se dogovorimo sa njom vezano za pjevanje u crkvi i uređenje crkve, koliko bi to došlo otprilike?

Pisalo se već na forumu vezano za svadbenu tortu al sad to nemogu naći pa please preporučite dobru slastičarnu za svadbenu tortu i frizera u Opatiji.

tartaruga
15.01.2010., 20:53

1. cvjecarnu

Možda malo kasnim s odgovorom ali svejedno... Što se tiče cvjećarne - jesi se probala raspitati u Bribiru, mislim da je cvjećarna Magnolija, u blizini groblja? Moja mama često tamo uzima svakakve aranžmane i bukete i ženskice uvijek lijepo skombiniraju...:)

head over heels
16.01.2010., 12:30
Please možeš reći šta je sve ušlo u tih 3500 kn?

Ajoj, da vidimo:
1. buket - hortenzije, orhideje, lavanda
2. crkva - 8 aranžmana na klupama od organdija+gipsofila; oltar - bršljan, lizijantusi, gipsofila i hortenzije; 2x kovani stalci sa oblakom gipsofile na pola crkve
3. hotel - 5 aranžmana za stolove, kovani stalci sa gipsofilom i hortenzijama; stručci lavande za svaki tanjur
4. vijenci od cvijeća za naše stolice+4 navlake za crkvu
5. moje orhideje za kosu
6. cvijeće za tortu
7. živi reveri (ružmarin i orhideje) x5; narukvice za cure x5
Auto ne jer se spremamo u apartmanu u hotelu.
Kako izgleda, jel to ok cijena zapravo? Buket je čini mi se 400, aranžmani za stolove po 350.

libe2404
16.01.2010., 17:01
Mislim da ti je to ok, stvarno si dosta toga dobila za tu lovu.:top:
Meni ipak dosta toga neće trebati, treba mi buket, uređenje crkve(ja bi nešto jednostavno bez kićeraja, neznam kakva je situacija kad ima više vjenčanja, dal se onda dijele troškovi), uređenje restorana(isto jednostavno jer je restoran sam po sebi fensi šmensi pa mu ni netreba ukrašavanje, ja nebi na stol nikakve bukete nego samo staklenu vazu sa plutajučim svječicama i posutim kristalčićima po stolu), revere nećemo imati, to mi se ne sviđa.:confused:

E da i smislila sam si da imamo na svakom tanjuru male pergamenice sa napisanim menijem.:cerek:

ruža s kvarnera
16.01.2010., 23:00
Ajoj, da vidimo:
1. buket - hortenzije, orhideje, lavanda
2. crkva - 8 aranžmana na klupama od organdija+gipsofila; oltar - bršljan, lizijantusi, gipsofila i hortenzije; 2x kovani stalci sa oblakom gipsofile na pola crkve
3. hotel - 5 aranžmana za stolove, kovani stalci sa gipsofilom i hortenzijama; stručci lavande za svaki tanjur
4. vijenci od cvijeća za naše stolice+4 navlake za crkvu
5. moje orhideje za kosu
6. cvijeće za tortu
7. živi reveri (ružmarin i orhideje) x5; narukvice za cure x5
Auto ne jer se spremamo u apartmanu u hotelu.
Kako izgleda, jel to ok cijena zapravo? Buket je čini mi se 400, aranžmani za stolove po 350.
Mislim da ti je cijena ok. U subotu sam bila gledat jednu dekoraciju s velikim cvijetnim kuglama u Bristolu. Takve kugle su koštale 300 kuna, vjenčani buketi su oko 400 kuna, ovisi koje cvijeće staviš. Dakle to su cijene ok kao i kod drugih

head over heels
17.01.2010., 11:37
Pa da, hvala da ste potvrdile moje nade :cerek: glavno da je cvjećarka stvarno onak, detaljna i ima sluha za te romantične detalje tipa organdij posvuda, nježne kombinacije boja, kilo detalja...:cerek:
A zašto ne reveri, ako smijem pitati? Možeš samo ružmarin, kao što se nekad stavljalo (dobra vremena bez komplikacija...), možda samo mužu i kumu/roditeljima? Mi imamo samo za njih 5 :ne zna:
A pergamentići su divna ideja, evo mi dragi za godišnjicu napisao baš na pergamentu pismo, sa tušem zbilja krasno izgleda :top:
Dalje na rasporedu - preporuke za DVD-snimatelje? :ne zna:

libe2404
17.01.2010., 13:06
Što se tiće revera ja sam ti malo čudna biljka i izbjegavam sve ono što je tradicionalno a bespotreno, to mi je nekako bezvezan običaj i uvijek me nerviralo kad bi meni na pirevima to okačili i uvijek bi mi na odjeći ostala mala rupica. šta ja znam taj običaj mi nekako nema smisla, naravno nemam ništa protiv toga, ko voli nek izvoli, poštujem svakakve običaje al ja to nebi.

Možeš napisati malo o tim detaljčićima pa da ukrademo kakvu zanimljivu ideju :cerek:

head over heels
18.01.2010., 11:01
Što se tiće revera ja sam ti malo čudna biljka i izbjegavam sve ono što je tradicionalno a bespotreno, to mi je nekako bezvezan običaj i uvijek me nerviralo kad bi meni na pirevima to okačili i uvijek bi mi na odjeći ostala mala rupica. šta ja znam taj običaj mi nekako nema smisla, naravno nemam ništa protiv toga, ko voli nek izvoli, poštujem svakakve običaje al ja to nebi.

Možeš napisati malo o tim detaljčićima pa da ukrademo kakvu zanimljivu ideju :cerek:

Ma ima za rozu boju pet varijanti, pa pet varijanti tkanine, pa oko revera trakice itd., pa omotavanje bršljana oko svega mogućega, pa se ponudili da nam sele mašne iz crkve i te stalke sa gipsofilom na terasu gdje je svadba...A najbolja ideja mi je lavanda na tanjurima, vezana mašnom i name-tag na tome :cerek: mi smo ovako, dosta linearni, dva tipa cvijeća i amen, lipo je dometnula još koji detalj u sve naše prijedloge. :top: Ovako kad kažem, ni velika fora, ali nama je puno značilo :mig:
A za detalje za "krađu", npr. mislimo umjesto place-cards imati oblutke iz M. drage, sa akrilnom bojom na jednoj strani napisati ime gosta, na drugoj broj stola. A broj stola će biti na balonu od helija nad stolom :cerek: i dragi umjesto jastučića za prstenje radi sam maketu broda, pa će prstenje biti u "škrinjici" na palubi :cerek: pile moje, već je napol gotov, krasno izgleda :s za konfete sami radimo džem od borovnica u onim malim tegličicama od meda što dobiješ u Hemingwayu i sl., pa ćemo uz to i srca od FIMO-mase speći...i evo, svijeće sa mirisom jasmina iz Rituals-a, mislim da će biti to baš divan miris za ljeto :ne zna:
Mislim, sve već viđeno, ali meni diiiivno :rofl: Uf, jesam se raspisala, zanemarite, šef me tjera ka gonič robova danas :lol:

tartaruga
18.01.2010., 18:17
Pozdrav svima vama koje se trenutno nalazite u ovim slatkim mukama :) Preletila sam prethodne stranice pa se ispričavam ako se ponavljam ali svejedno se nadam vašim savjetima :)
E pa ovako, dragi i ja planiramo vjenčanje na jesen i sad, inače ne živimo u Rijeci ali bi htjeli izbjeći sve one seoske običaje (kupovanje mlade, piljenje panjeva, pretjeranu i nepotrebnu rastrošnost, dan za darivanje i sl.)... Zato se planiramo vjenčati u Rijeci pa bi vas molila za prijedlog za crkvu i restoran, koji ne moraju biti fancy niti razvikani ali da imaju ''ono nešto'', lijep i ugodan ambijent. Bit će nas 50ak na svadbi pa se nadam da postoji par restorančića za taj broj ljudi :)
Eto, to su naši ''uvjeti'', bilokakav prijedlog dobro dođe :)

tartaruga
18.01.2010., 18:20
Head over heels, baš mi se sviđa ova tvoja ideja sa brodićem, škrinjicom i ''blagom'' unutra... :cerek: slatko...

Olin
18.01.2010., 18:34
Ciao cure!

Evo, dragi i ja smo jos u razmisljanju kako organizirati nas 'dan iz snova' (koju nam ne daruje TV Nova :rofl:). Imamo posebno mjesto na umu, ali zbog mogucnosti vremenskih neprilika htjeli bi unajmiti sator, a s time i sve ostale popratne 'objekte' (stolovi, stolice, catering, konobari, struja... :lol:)

Pa ako itko ima iskustva ili zna iz druge ruke kako to sa satorima funkcionira, I would be more than grateful. :cerek: Saljem mailove firmama, al nisu bas azurni u odgovaranju. Morat cu sjesti na telefon i udavit ih malo.

Olin
18.01.2010., 18:38
E, da, zaboravih pitati i iskustva s fotografima i video snimanjem u Ri. Vidjela sam par primjera vjencanih albuma, i ne preferiram bas onaj klasicno-dosadni stil (stani, namjesti se, nasmij se, pogledajte se i gotovo). Vise bih da fotograf ima onaj 'umjetnicki' stih, i da je dobar u hvatanju spontanih situacija. Cekam Vas savjet :D

libe2404
18.01.2010., 21:09
Dajte cure iz Rijeke ili Opatije preporučite mi dobru frizerku i šminkericu?

Rezervirala sam foto Kurti, jel mi možete reći nešto o njemu?

I ponavljam pitanje sa prethodne stranice a nitko da mi odgovori :rofl:, možda jer sam dosadna sa toliko pitanja al nisam iz tih krajeva pa nemam pojma o ničemu stoga ste mi vi najveći spas :rofl:, za one koji su se ženili u Opatiji, crkvi sv.Jakova kako je ako se radi o više vjenčanja u istom danu dal se dijele troškovi?

...i preporučite mi dobru slastičarnicu za svadbenu tortu...

Svima hvala unaprijed :cerek:

tartaruga
18.01.2010., 22:33
I ja ponavljam svoje molbe za odgovor na pitanje s prethodne stranice... :D

ruža s kvarnera
18.01.2010., 23:47
I ja ponavljam svoje molbe za odgovor na pitanje s prethodne stranice... :D

Ako si čitala prethodno postove, onda si mogla vidjet tko se gdje ženio, a ja sam ti već napisala da sam u Noi due dobila cijene od puno hotela i restorana, pa ti biraj

Ribica33
19.01.2010., 05:53
E, da, zaboravih pitati i iskustva s fotografima i video snimanjem u Ri. Vidjela sam par primjera vjencanih albuma, i ne preferiram bas onaj klasicno-dosadni stil (stani, namjesti se, nasmij se, pogledajte se i gotovo). Vise bih da fotograf ima onaj 'umjetnicki' stih, i da je dobar u hvatanju spontanih situacija. Cekam Vas savjet :D

Nas je slikao foto Sluga i bio nam je super, uzeli smo onaj album knjigu i stvarno su ga odlično napravili a za skoro upola manje cijene nego kod Kurtija:cerek:. Probaj malo otići do njih pa da ti pokažu njihove albume....slike nisu ukoćene i ja sam inače totalno ne fotogenična al mi je napravio ful dobre slike.:mig:

head over heels
19.01.2010., 08:37
za one koji su se ženili u Opatiji, crkvi sv.Jakova kako je ako se radi o više vjenčanja u istom danu dal se dijele troškovi?

Nama je rekla cvjećarica da pitamo svećenika za kontakt-informacije ljudi koji se ev. žene istog dana kao mi, pa sa njima pokušamo dogovoriti zajedničke dekoracije. A ako ne, kaže da oni rutinski skinu stare i stave svoje u 15 min., a toliko valjda svećenik ostavi između dve svadbe? :ne zna: iako, kad smo bili na dogovoru, pop u sv. Jakovu je rekao da je kod njega recesija s ljetnim vjenčanjima, da je gusto u 5. i 9. mj., a između možda 5 svadbi, tako da...:mig:

libe2404
19.01.2010., 18:58
Aha, znači tako, međusobno se kontaktiramo i dogovorimo, za sad je na dan kad smo mi rezervirali crkvu naše vjenčanje jedino, vjerujem da će ih biti više pa bi bilo super da se međusobno dogovorimo, samo da ti drugi nebudu htjeti previše kičasto i sa previše cvijeća.

Ona tvoja ideja da gostima dijeliš đem i mirisne svječice i srca od fimo mase ti je super, ja obožavam kad mi netko nešto daruje a da je sam to izradio, takav poklon uvijek više cijenim, valjda zato što sam dosta kreativna i stalno nešto izrađujem pa znam koliko se truda uloži u osobnu izradu nekog predmeta :top:

I ona fora sa brodom je dobra, samo gdje će u crkvi taj brod stajati? :confused:, nekako sam dobila doja da se radi o većem brodu, ugl. svaka čast na ideji

tartaruga
20.01.2010., 07:39
Ako si čitala prethodno postove, onda si mogla vidjet tko se gdje ženio, a ja sam ti već napisala da sam u Noi due dobila cijene od puno hotela i restorana, pa ti biraj

ružo s kvarnera, oprosti ako sam te razljutila, rekla sam da sam preletila preko teme, pročitala sam negdje do 10. stranice i onda sam nasumce pikala stranice ali mi se očito omaklo...
No hard feelings... :w

head over heels
20.01.2010., 13:33
I ona fora sa brodom je dobra, samo gdje će u crkvi taj brod stajati? :confused:, nekako sam dobila doja da se radi o većem brodu, ugl. svaka čast na ideji

M neeeee, brod je cca 20-25cm u dužini, nosit će ga moj nećak :cerek: prava mala maketa, zezam ga da bi mogao počet biznis :lol:
A ja ti se nadam da i vi i mi budemo jedini taj dan, da ne bude preveć strke...Ionako je pop rekal da ni neka navala preko ljeta, da ne zna kad ih je imao više od 1 u danu :top:

prevarena_ri
20.01.2010., 13:38
curke, može par informacija... naime, planiram vjenčanje za 9. mjesec, ali pošto sam trudna ne mogu skoro pa ništa dok ne rodim (6. mj.) pa da vas malo udavim jer kad krenem neću imati puno vremena... dakle, htjela bih maleno vjenčanje 30-40 ljudi. sviđa mi se villa ariston ili tako nešto. zanima me cijena večere u aristonu... tražila sam po cijelom netu ali nema nigdje... išla bih ja sada skupljati ponude ali nemam trenutno auto pa mi baš i nije samo tako do opatije... i još trudna :D ako neka slučajno zna otprilike ili točno to bi bilo super... također me zanimaju cijene DJ-eva (ni to nigdje ne piše... svi se hvale kako su super ali nitko ne piše svoju cijenu...), također i ako znate koji je dobar a ne da mi thompsona pušta i da je neki zbunjeni :D i još jedno pitanjce :D u vezi slikica... pročitala sam cijelu ovu temu (skoro cijelu) i vidim da su cijene ohoho... zanima me da li to baš mora biti najmanje 3000 kn ili se to da profesionalno obaviti i za manje love... mislim, slike su mi bitne (to je ono što ću imati za cijeli život) ali nebih baš toliko davala... inače ne želim puno potrošiti na vjenčanje jer kako beba dolazi a i stan trebamo srediti do kraja... nekako mi je vjenčanje na zadnjem mjestu... voljela bih to obaviti kao skidanje flastera... brzo i bezbolno :D pa eto, ako netko ima ofe informacije ja bih bila jaaaako zahvalna... a vjerujem i moj malac u trbuhu jer sam već nervozna oko svega ovoga :D

piromanka052
20.01.2010., 14:08
curke, može par informacija... naime, planiram vjenčanje za 9. mjesec, ali pošto sam trudna ne mogu skoro pa ništa dok ne rodim (6. mj.) pa da vas malo udavim jer kad krenem neću imati puno vremena... dakle, htjela bih maleno vjenčanje 30-40 ljudi. sviđa mi se villa ariston ili tako nešto. zanima me cijena večere u aristonu... tražila sam po cijelom netu ali nema nigdje... išla bih ja sada skupljati ponude ali nemam trenutno auto pa mi baš i nije samo tako do opatije... i još trudna :D ako neka slučajno zna otprilike ili točno to bi bilo super... također me zanimaju cijene DJ-eva (ni to nigdje ne piše... svi se hvale kako su super ali nitko ne piše svoju cijenu...), također i ako znate koji je dobar a ne da mi thompsona pušta i da je neki zbunjeni :D i još jedno pitanjce :D u vezi slikica... pročitala sam cijelu ovu temu (skoro cijelu) i vidim da su cijene ohoho... zanima me da li to baš mora biti najmanje 3000 kn ili se to da profesionalno obaviti i za manje love... mislim, slike su mi bitne (to je ono što ću imati za cijeli život) ali nebih baš toliko davala... inače ne želim puno potrošiti na vjenčanje jer kako beba dolazi a i stan trebamo srediti do kraja... nekako mi je vjenčanje na zadnjem mjestu... voljela bih to obaviti kao skidanje flastera... brzo i bezbolno :D pa eto, ako netko ima ofe informacije ja bih bila jaaaako zahvalna... a vjerujem i moj malac u trbuhu jer sam već nervozna oko svega ovoga :D

pozdrav svima! nisam baš nova ovdje, ali do danas se nisam logirala, no ponukala me je upravo prevarena_ri. ne kontam kako neke cure nisu snalažljive. ok, trudna si prevarena_ri, nisi bolesna, osim ako nemaš komplikacije, a iskreno se nadam da nemaš, nije razlog da ne sjedneš u bus i zaletiš se do opatije i provjeriš što te zanima. pitaš neke stvari za koje ćeš možda dobiti odgovor, a možda će netko upravo kao ja (recimo) održati neku laganu bukvicu (uvrijedila se ti ili ne). ako si našla gdje, što i kako želiš napraviti za svoje vjenčanje, onda si valjda naletila i na nekakav broj telefona, ako nisi, imaš telefonski imenik na netu i nazoveš direktno i pitaš ljude koji su odgovorni za to i saznaš cijene iz prve ruke. dakle, ne vjerujem da villa ariston nema broj, također ni dj. a što se tiče fotografija i sama kažeš da ti je to bitno za cijeli život, a onda želiš na tome uštedjeti. znam, frka je svima nama, nekom više nekom manje, što se tiče love, ali prioritet ti je roditi dijete i opremiti kuću, što je sasvim normalno, pa zašto onda uopće raditi vjenčanje, kad je vjenčanje samo po sebi trošak? obavi to sa budućim i kumovima, a kad dođete do neke love napravite feštu za ekipu, ako želiš uštedjeti na nekim stvarima, slobodno to napravi, ali nemoj se poslije žaliti, uostalom ako želiš potrošiti manje od 3000 kn za fotografa, onda reci nekom frendu da te pofotka mukte, sigurno ćeš tada uštedjeti. koliko god gledali da uštedimo, uvijek ćemo potrošiti, jer čim se troši nema uštede. i daj se mrdni malo vani i bauljaj, dobro će ti doći šetnja u drugom stanju. ovdje na forumu, koliko sam skužila, ljudi mogu pomoći samo savjetima, ali dok ja ne odem i ne popričam s nekim iz određene branše, oči u oči, nitko mi ne može pomoći u cijenama, ponudama, ukusima i ostalo. nhf, samo toliko, nadam se da sam ti mrvicu otvorila oči. ;) :Pivo:

sara4
20.01.2010., 14:15
Joj, ova tema je baš postala bzvz...umjesto savjeta samo neke bukvice i pametovanja :( .

prevarena_ri
20.01.2010., 14:31
a gle, ja onda stvaaarno neznam čemu uopće ova tema?? pa naravno da ću prvo pitati za nečija iskustva s tim i tim dj-em i tim i tim restoranom pa tek onda zvati i dogovarati. nema smisla da obilazim 50 restorana i tražim brojeve dj-a iz burze!! ova tema i služi da se nekoga uputi na prava mjesta. ako ti je stvarno toliko teško nekome pomoći onda nemoj ni dolaziti na forume. i normalno da gledam gdje ću uštedjeti, ali ako ne mogu dobiti kvalitetno za manje novce onda ću platiti više. ja sam samo pitala da li se to baš mora toliko jer vidim da svi rade bookove, a ja to ne želim. i da, naravno da sam se uvrijedila jer nisam ovamo došla po takva pametovanja već po savjet onih koje su to prošle i koje će me uputiti na pravo mjesto.
slažem se s tobom sara4... ovo je strašno...

libe2404
20.01.2010., 15:01
Točno to. Mi smo iz Zg-a a eto izabrali Opatiju za vjenčanje i naravno da sam prije odlaska u Opatiju postavljala određena pitanja po forumu da mi se olakša, neću doći u Opatiju i ići od restorana do restorana, od frizera do frizera...S interneta sam odabrala neke restorane koji bi nam pasali, neke forumašice su mi neke preporučile, neke mi je preporučio Noi Due, i onda smo mi izabrali savršen restoran.

Fotografa smo izabrali onako na blef, šetajući Rijekom naiđem na foto Kurti, Reviju i još jedan, nesjećam se sad, odabrali smo Kurtija jer sam se sjetila da se o njem dosta pričalo na forumu, poslije mi je jedna osoba preporučila foto slugu rekavši da oni rade savršene slike, nimalo klasične i dosadne, al smo mi već kaparili Kurtija.

Još čekam preporuku za frizerku i šminkericu :ceka: negdje sam pročitala da netko preporučuje Kseniju za šminkanje i da uzima 400kn, to je meni malo previše, pa ja bila na više vjenčanja gdje me šminkala šminkerica koja je šminkala i mladu i plaćala sam 150-200kn. Sad nek me netko ispravi ako sam pogriješila u vezi cijene a ako nisam dal ima neka jeftinija šminkerica.

libe2404
20.01.2010., 15:03
M neeeee, brod je cca 20-25cm u dužini, nosit će ga moj nećak :cerek: prava mala maketa, zezam ga da bi mogao počet biznis :lol:
A ja ti se nadam da i vi i mi budemo jedini taj dan, da ne bude preveć strke...Ionako je pop rekal da ni neka navala preko ljeta, da ne zna kad ih je imao više od 1 u danu :top:

Aha, onda je to super ideja. :top:
Ček, zaboravila sam, ti se isto udaješ u Opatiji ili se radi o Rijeci?

sara4
20.01.2010., 15:05
Još čekam preporuku za frizerku i šminkericu :ceka: negdje sam pročitala da netko preporučuje Kseniju za šminkanje i da uzima 400kn, to je meni malo previše, pa ja bila na više vjenčanja gdje me šminkala šminkerica koja je šminkala i mladu i plačala sam 150-200kn. Sad nek me netko ispravi ako sam pogriješila u vezi cijene a ako nisam dal ima neka jeftinija šminkerica.

Ja sam bila na šminkanju kod Ksenije u 6. mjesecu i cijena je bila 250 kn.

Što se tiče frizure, bila sam kod Olivere (Ksenija i Olivera su blizu tako da je meni to bio plus), i zadovoljna sam. Nije bilo nešto komplicirano, ali ona je na temelju slike haljine dala prijedlog, ja se složila i sve odrađeno na dan pira.

head over heels
20.01.2010., 15:08
Dakle, zbilja...prevarena_ri, ne daj se zbunit ovim gunđalima koji ponekad ničim izazvani udare u ratne bubnjeve...:mig: kao prvo, čestitam na bebi, to ti je sigurno trenutno najvažnija stvar.:cerek:
Kao drugo, sigurna sam da će ti cure bez beda priskočit sa svime što znaju u pomoć. Evo ja ti mogu a propos vile Ariston reći da su nenormalno skupi (menu-i od 500kn i sl.), a da ne govorimo da informacije preko Neta ili telefona ne daju jer, citiram, "ako zbilja postoji interes, onda ćete i osobno doći". Jamais :lol:
Ako te zanimaju 4 cvijeta ili Milenij (cijene od prošlog ljeta), to ti pošaljem. Profesionalne slike koštaju, tako da ako je to too much za vaš budžet, zaposli nekog prijatelja da vas slika u crkvi, a uzvanici neka slikaju svojima tokom večere. Svadba ti je jedna i jedina, i boli te "johnny", ovako će isto super biti :mig:

libe2404
20.01.2010., 15:10
E hvala ti puno, evo prvi prijedlog... jel mi možeš molim te na pm poslati kontakt i od Ksenije i od Olivere, i koliko prije se treba naručiti

head over heels
20.01.2010., 15:11
Aha, onda je to super ideja. :top:
Ček, zaboravila sam, ti se isto udaješ u Opatiji ili se radi o Rijeci?

:cerek: u Opatiji isto, Sv. Jakov :cerek: ma tko bi u onim petama usred ljeta cupkao više od 500m crkva-hotel :lol: sad idemo u petak do popa jedinog...izvidit situaciju. Čini mi se da je Adiedus rekla da je 700kn platila orgulje i pjevanje tamo, možda su smanjili cijene, recesija i to...:rolleyes::moli:

sara4
20.01.2010., 15:19
E hvala ti puno, evo prvi prijedlog... jel mi možeš molim te na pm poslati kontakt i od Ksenije i od Olivere, i koliko prije se treba naručiti

Frizerski salon Olivera: 051 315559
Studio za uljepšavanje Xenia: 051 315179

A kad...za frizuru nije tolika frka, ali za šminku je. Posebno ako želiš da te šminka Ksenija.

libe2404
20.01.2010., 15:51
:cerek: u Opatiji isto, Sv. Jakov :cerek: ma tko bi u onim petama usred ljeta cupkao više od 500m crkva-hotel :lol: sad idemo u petak do popa jedinog...izvidit situaciju. Čini mi se da je Adiedus rekla da je 700kn platila orgulje i pjevanje tamo, možda su smanjili cijene, recesija i to...:rolleyes::moli:

Mi bili u Opatiji pretprošli vikend pa usput svratili i do popa i rezervirali termin u 17h popodne, 16h mi se nekako činilo prerano zbog restorana a 18 prekasno zbog slikanja i mraka, ipak je to 4mj, a i 18h ide sa misom. Pop nam je dao letak gdje sve uredno piše vezano za dokumentaciju i dao nam je broj žene za pjevanje i žene za uređenje crkve, pa se trebamo s njima čuti i sve dogovoriti. Inaće pop nam se čini jako simpa.
I nama je restoran blizu crkve tako da sve obavljamo pješke.:cerek:
Frizerski salon Olivera:
Studio za uljepšavanje Xenia:

A kad...za frizuru nije tolika frka, ali za šminku je. Posebno ako želiš da te šminka Ksenija.

... Ma puno ti hvala...:cerek:
Vjenčanje nam je krajem 4mj., kad bi se onda trebala naručiti?
I briši brojeve sa svog posta dok te modi ne skuže :rofl:, to se nesmije, ja sam ih u quotiranju izbrisala (prepisala na papir