PDA

View Full Version : Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26

Khrystyna
07.07.2011., 21:40
Aj kako dobro.ful dugo nisam bila na forumu,bas ste se druzili tu :)
ja sam upala na rehabilitacijuuuuuuuuuuu 14 sam od 45 <3 <3 <3

Khrystyna
07.07.2011., 21:42
e da,stavili su na erf kad su upisi:

Upis studenata u I. godinu preddiplomskog studija, održati će se prema sljedećem rasporedu:

11.07.2011 u 09:00 - Logopedija,
12.07.2011 u 09:00 - Rehabilitacija,
13.07.2011 u 09:00 - Socijalna pedagogija.

Studenti na upis moraju donijeti:
- domovnicu (original ili ovjerena fotokopija),
- rodni list, ne stariji od 6 mjeseci (original ili ovjerena fotokopija),
- dvije fotografije (4x6 cm)

fotokopiju uvjerenja o položenoj državnoj maturi kandidati će donijeti na jesen.

studenti koji ostvaruju izravan upis moraj donijeti fotokopiju dokumenta (te original na uvid) kojim dokazuju pravo na izravan upis

upisne materijale po cijeni od 400 kuna, kandidati će kupiti na porti fakulteta.

se vidimo ljudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D

strumpheta
07.07.2011., 22:56
dai pomozite kai je bolje učiteljski il soc pedagogija ??? plizzzzzzzzz :)

pa to je prilicno razlicito. ovisi dal hoces radit s "normalnom" djecom ko uciteljica il se hoces baviti s djecom s poremecajima u ponasanju. al odluci, za 4 min ti se zakljucavaju liste. :D

Ovisnicaovezama
08.07.2011., 07:17
prva ispod crte na medicini :(... ljudići, vidimo se na upisima u ponedjeljak...

Ronjaa
08.07.2011., 07:53
izborne predmete biramo odmah na upisu? jel bi netko od starijih studenata htio reći nešto o tome? kolko ih treba, koji su lakši, koji zanimljiviji i tako... :)

btw rehabilitacija <3

bony4
08.07.2011., 07:56
mislim da bi mi ipak bilo draze da je ostalo pri onom da mi fali 45 mjesta nego da mi ih sad par fali :O
nego.. cestitam svima koji su upali :)

Khrystyna
08.07.2011., 08:27
mala, ja sam prva ispod crte na medicini - vjeruj mi ZNAM kako ti je :o pa pogledaj koliko ljudi ispred tebe ima logopediju kao 2. ili 3. izbor... ( ja sam ti jedna od njih :mig:), pa prema tome ocijeni...

iiiiiiiiiiiii,ste upale??

surpassing
08.07.2011., 08:30
izborne predmete biramo odmah na upisu? jel bi netko od starijih studenata htio reći nešto o tome? kolko ih treba, koji su lakši, koji zanimljiviji i tako... :)

btw rehabilitacija <3

Mene isto zanima. I čestitam ljudi, vidimo se u utorak! :cerek: :cerek:
Mogli bi se lagano dodati na face... :lol: barem mi budući rehabilitatori za početak... :)

pilsner
08.07.2011., 11:26
pozdrav budućim erfovcima :cerek:

evo nešto o izbornim predmetima, možda vam pomogne da se odlučite ;)

informatika - stvarno nije teška, radite word, power point i excel. na početku učite i onu dosadnu povijest računala i tak to, ali ništa strašno, nije puno gradiva, a i da se nabubat :D dobivate svaki tjedan neku zadaću i ispit vam je na kraju koncipiran kao i te zadaće, tak da ak ih redovito radite, nemate problema :D
engleski- nisam ga imala, ali mi je žao što ga nisam uzela. radite zanimljive stvari, ono što ćete zapravo raditi na hrvatskom, a uvijek dobro dođe znati malo i stranih termina :D a ocjene su stvarno odlične, skoro sve 5 i 4 :D
praktikum akademskih vještina- drže ga dvije simpatične asistentice, korisno je, većinom je bilo zanimljivo, nekad malo dosadno, ali ono, sveukupno pozitivan dojam. nemate ocjenu iz ovoga, samo potpis :)
teorija odgoja- ovo svakako preporučam. predavanja su zanimljiva, profa je draga, dobivate zadaće (zadaće tipa pogledamo film na predavanju pa napišemo osvrt, napiši pismo nekom i zahvali mu, bla bla ..). na temelju zadaća dobijete ocjenu. ako niste zadovoljni, izađete na ispit. na ispitu je jedno pitanje - što ste naučili na kolegiju teorija odgoja? :D
volonterski rad - toplo preporučam. 20 sati u cijelom semestru uopće nije puno, neće vam oduzeti previše vremena, a imat ćete priliku pobliže se upoznati s populacijom s kojom ćete raditi i sl. nećete raditi ništa posebno, tj. ovisno o tome gdje budete. ja sam recimo bila u Dječjem domu, "dobila" sam malog dječaka od 3,5 godine i zadatak mi je bio igrati se s njim i učiti ga malo jezik :)

ne znam jel imate još što ponuđeno :)

strumpheta
08.07.2011., 11:46
Mene isto zanima. I čestitam ljudi, vidimo se u utorak! :cerek: :cerek:
Mogli bi se lagano dodati na face... :lol: barem mi budući rehabilitatori za početak... :)

normalno da se vidimo na upisima. :D rehab rulaju. btw, face u pm ili mozemo ovak tu? :D

strumpheta
08.07.2011., 11:48
btw rehabilitacija <3

no aleluja. :D:cerek:

badvibration
08.07.2011., 12:06
Što se tiče izbornih na logopediji, ja bih vam osim engleskog, teorije odgoja i informatike preporučila još i temelje jezikoslovlja. Predmet sam po sebi je dosadan, ali profesor je jako dobar, malo je smušen.:lol::lol: Nas je bilo samo sedam na kolegiju pa je možda to i presudilo. S profesorom se sve možeš dogovoriti i baš je simpatičan, a na ispitu je bilo presmiješno. :cerek: Možda je nama bilo tako zato jer nas je bilo jako malo, ne znam kako će biti vama ako vas više od dvadeset uzme taj kolegij, pretpostavljam da vam neće biti ležerno ko nama. :D
Od izbornih na logopediji će vam pretpostavljam biti ponuđena još i interpersonalna komunikacija. Predmet je zanimljiv, predaje vam ista profesorica koja drži obavezni kolegij psihologiju, ali morat ćete učiti za taj predmet.

Nadam se da vam je to bar malo pomoglo. :)

Kaća5552226
08.07.2011., 12:31
koliko trebamo izabrati izbornih predmeta na rehabilitaciji jel ko zna?

strumpheta
08.07.2011., 12:40
koliko trebamo izabrati izbornih predmeta na rehabilitaciji jel ko zna?

pa, tak da dodes do min.30 ects bodova. pa si izracunaj. 2 il 3, ovisi koji uzmes i koliko bodova nosi.

Kaća5552226
08.07.2011., 12:54
pa, tak da dodes do min.30 ects bodova. pa si izracunaj. 2 il 3, ovisi koji uzmes i koliko bodova nosi.

gdje možemo vidjeti koliko koji izborni donosi?

aha aaha,nasla sam :)

strumpheta
08.07.2011., 12:58
gdje možemo vidjeti koliko koji izborni donosi?

na onome vodicu za preddiplomski na erf-ovoj stranici. al da pojednostavnim
strani jezik 2, osnove sociologije 4, praktikum akademskih vjestina 1, informatika 3, volonterski rad 2

Ovisnicaovezama
08.07.2011., 13:27
može neka dobra duša objasnit malo kako to ide s bodovima? mene recimo zanima upisati interpersonalnu i temelje jezikoslovlja. koji mi se još s obzirom na njih nudi? ja bih voljela s njima kombinirat engleski dvosemestralni... :confused::ne zna:

surpassing
08.07.2011., 13:27
Divno, zovem ih punih sat vremena, non stop, samo stišćem repeat na slušalici i stalno je zauzeto. -.-
Mislite li da bih mogla u sri na upise iako bih trebala u utorak? U utorak imam važnu obavezu...

mislim da bi mi ipak bilo draze da je ostalo pri onom da mi fali 45 mjesta nego da mi ih sad par fali :O
nego.. cestitam svima koji su upali :)

Hvala, nadam se da pokušavaš sljedeće godine?

normalno da se vidimo na upisima. :D rehab rulaju. btw, face u pm ili mozemo ovak tu? :D

Ma poslala sam ti na pm. :mig:

e a pogodi otkud sam ja hahahhaha :mig:
idemo skupa na upise?ki si ti?koja skola??

Gimnazija, ti? Iz Pule si? Ako da wuhuuu treća iz Pule :)

strumpheta
08.07.2011., 13:45
može neka dobra duša objasnit malo kako to ide s bodovima? mene recimo zanima upisati interpersonalnu i temelje jezikoslovlja. koji mi se još s obzirom na njih nudi? ja bih voljela s njima kombinirat engleski dvosemestralni... :confused::ne zna:

no. napravis tako i imas ukupno 31 ects, dovoljno za prolaz semestra. :D pa na glavnim predmetima imas 32 ako sam dobro prebrojila [nije mi matematika jaca strana. :D] i moras skupit najmanje 8 na izbornima. a ti imas 9 ako tako uzmes. :D i sve stima
btw, rehabilitatori, mi smo se pocele dodavati na fejs, pa tko zeli, PM :D

surkach
08.07.2011., 13:51
Ma poslala sam ti na pm. :mig:

ja bih se isto dodavala s rehabilitatorima :D :D :D

Ovisnicaovezama
08.07.2011., 13:53
no. napravis tako i imas ukupno 31 ects, dovoljno za prolaz semestra. :D pa na glavnim predmetima imas 32 ako sam dobro prebrojila [nije mi matematika jaca strana. :D] i moras skupit najmanje 8 na izbornima. a ti imas 9 ako tako uzmes. :D i sve stima
btw, rehabilitatori, mi smo se pocele dodavati na fejs, pa tko zeli, PM :D

u stvarnom svijetu nitko ne dobije maksimalan broj bodova :lol: zato se izborni i uzimaju... ima tu ko stariji da me savjetuje? :D

http://www.forum.hr/showthread.php?t=515363 evo koga zanima za ESTC bodove... ako se položi predmet, dobije se max broj bodova... a ocjena ovisi o profaćima...:rolleyes:

dajte da vidimo koliko je upisanih logopeda na forumu :D javite seeee :rofl:

Da, ostavljanje imena na forumu je bed.

Bat

surpassing
08.07.2011., 14:50
ja bih se isto dodavala s rehabilitatorima :D :D :D

Eto poslah ti na pm. :)

IncestDaughter
08.07.2011., 15:07
Dodajte i mene, dodajte i mene, njii! : )))

Ja sam inače još totalno neupućena u to sve s etcs bodovima, izborni etc...

Što mi preporučate od izbornih, da je najisplativije i najzanimljivije (u nekoj mjeri), a da nije sociologija? Stariji studenti, brucoši, anyone?

surpassing
08.07.2011., 15:41
Zna li netko od starijih radi li sutra faks, tj. mogu li ih dobiti na telefon?

IncestDaughter
08.07.2011., 16:09
Cure koje tražite dom - meni baš nisu jasni svi uvjeti za predost, tj oni za djecu branitelja: jel dovoljno to što mi je stari bio branitelj ili to vrijedi za prednost samo ako su prihodi manji od 1600 (ii koja već cifra) po članu kućanstva? Moj stari je bio samo branitelj i to je to.

pilsner
08.07.2011., 16:20
Što mi preporučate od izbornih, da je najisplativije i najzanimljivije (u nekoj mjeri), a da nije sociologija? Stariji studenti, brucoši, anyone?

samo pročitaj prošlu stranicu, tamo su ti opisani neki od predmeta...

to što piše da morate imati minimalno 30 bodova, nemojte misliti da je loše imati točno 30 :D tak da, nemojte si odma natrpavati u prvom semestru hrpu izbornih, uzmite 2-3, koliko vam je potrebno da imate 30 i to je to.

što se doma tiče, pa ono, ako ti je stari bio branitelj dobiješ 200 dodatnih bodova. ostatak dobivaš na ocjenama ako nemaš ni brata, sestru, niske prihode i šta ja znam... prošle godine je brucošima bilo potrebno 1453 boda. pa sad, ne znam koliki ti je prosjek, ali znam dosta ljudi s dobrim prosjekom koji ga nisu uspjeli dobiti zbog premalo dodatnih bodova..

strumpheta
08.07.2011., 16:53
u stvarnom svijetu nitko ne dobije maksimalan broj bodova :lol: zato se izborni i uzimaju... ima tu ko stariji da me savjetuje? :D

joj. krivu tipku sam stisnula. xD 22 dobijes na obaveznim predmetima, zato trebas dodatne! :D

IncestDaughter
08.07.2011., 18:37
samo pročitaj prošlu stranicu, tamo su ti opisani neki od predmeta...

to što piše da morate imati minimalno 30 bodova, nemojte misliti da je loše imati točno 30 :D tak da, nemojte si odma natrpavati u prvom semestru hrpu izbornih, uzmite 2-3, koliko vam je potrebno da imate 30 i to je to.

što se doma tiče, pa ono, ako ti je stari bio branitelj dobiješ 200 dodatnih bodova. ostatak dobivaš na ocjenama ako nemaš ni brata, sestru, niske prihode i šta ja znam... prošle godine je brucošima bilo potrebno 1453 boda. pa sad, ne znam koliki ti je prosjek, ali znam dosta ljudi s dobrim prosjekom koji ga nisu uspjeli dobiti zbog premalo dodatnih bodova..

Znači. dovoljno je da je samo bio branitelj, čak i ako imaju starci više prihode, ako nije stari bio zatočen etc?

Ronjaa
08.07.2011., 18:37
ja nemam fejs:(
ma meni to niš nije jasno s izbornim..
znam samo da definitivno biram engleski haha
znači ja smijem uzimat za izborni i predmete koji su na drugim smjerovima obavezni?

Znači. dovoljno je da je samo bio branitelj, čak i ako imaju starci više prihode, ako nije stari bio zatočen etc?

da, to i mene zanima.. meni je stari bio samo branitelj, ali nije poginuo, invalid, zatočen i tak to :/

i da li na upis treba nosit potvrdu o prebivalištu (za dodatne bodove za xicu??)

p.s. nedo vam bog rehabilitatori da mi se sad svi premjestite na fejs i ostavite me! :(

pankhrst
08.07.2011., 19:13
bok.
mogu li se normalno upisati na erf iako sam upisana na neki drugi faks, ili je baš nužno ispisati se s tog drugog faksa? ili trebam neke zamolbe pisati?
eto ako se nekome da pojasniti mi to
hvala

I'm believer.
08.07.2011., 20:33
Zna netko možda da li se engleski uči ispočetka ili se nastavlja?

IncestDaughter
08.07.2011., 20:48
ja nemam fejs:( ali zovem se petra ak vam šta znači hahaha
znači ja smijem uzimat za izborni i predmete koji su na drugim smjerovima obavezni?

da, to i mene zanima.. meni je stari bio samo branitelj, ali nije poginuo, invalid, zatočen i tak to :/

i da li na upis treba nosit potvrdu o prebivalištu (za dodatne bodove za xicu??)

p.s. nedo vam bog rehabilitatori da mi se sad svi premjestite na fejs i ostavite me! :(

Ajde ljudi, nek nam netko odgovori na pitanje! Bitno je! Hvala unaprijed! Ma, nećemo te ostavit. Ali preporučujem da napraviš profil na fejsbuku jer će ti trebat za faks više nego za srednju i više nego ikad. Ozbiljno. ;)

Što se engleskog tiče, nema šanse da se uči otpočetka. U svakoj je srednjoj školi obavezan predmet. Ako nekome možda i nije bio, onda je učio otpočetka i ima već 4 godine učenja iza sebe. Tako da - nastavlja se. :)

Ni piše da ta potvrda treba za faks, samo za dom. Ali moj stari je u gradu izvadio i za faks.

A sad - ima tko od vas da će tražiti dom?

Bat Kol
08.07.2011., 21:01
Sve dogovore oko facebooka, druženja, opijanja i slično prebacite na PM.

Bat

IncestDaughter
08.07.2011., 22:15
Sve dogovore oko facebooka, druženja, opijanja i slično prebacite na PM.

Bat

Pa, bilo bi super kad bi ovdje postojao neki grupni PM.

strumpheta
08.07.2011., 22:18
Pa, bilo bi super kad bi ovdje postojao neki grupni PM.

pa zato sam i ja predlozila da si na faceu napravimo neku grupu, zasad za slobodno pricanje o svemu, a mislim da bi nam poslije super koristila za faks, ali mi je admin OPET obrisao post. :durica :rolleyes:

edit: sad imamo svoju grupu na fejsu i svecano obecajem adminu da vise necemo spammati tu. :D

pilsner
08.07.2011., 23:15
ja nemam fejs:(

1) smiješ uzimati predmete koji su na drugim smjerovima obavezni. iako, to ti baš ne preporučam. dovoljan je izbor izbornih predmeta (ta možeš uzeti sa sva 3 smjera) i mislim da nema potrebe za obveznim predmetima. ono, ti su predmeti teži i naravno da ćeš se više naraditi oko njih. a vjerojatno ti nikad neće trebati u životu, tipa šta će nekom sa socijalne pedagogije recimo akustika s logopedije.

2) da, dovoljno je da je stari branitelj, ne mora biti ni invalid ni ništa od navedenog.

3) potvrdu o prebivalištu predaš početkom faksa, nije ju potrebno nositi na upise. mi smo iksice dobili tek u 11. mjesecu pa nemaš neke žurbe :D ako si u domu, onda čak ne moraš potvrdu o prebivalištu, nego u domu na blagajni uzmeš potvrdu da si u domu. to je još dodatnih 200kn na iksici, a i dokaz je da ti prebivalište nije u zagrebu, jer u protivnom ne bi mogla biti smještena u domu.

HelloKitty22
09.07.2011., 09:50
rehabilitatori moze poruka u pm da vas dodam na face =) vidimo se u utorak =)

daisydai
09.07.2011., 10:21
kako je ovo slaaatko. :cerek: sad je meni zao sto se ne upisujem ove godine kad ste mi svi tako neki super. :D

ima da nastavite tu i tamo dolaziti ovdje da natipkate dojmove kad pocne faks! :)

chuy :)
09.07.2011., 10:31
možete i meni poslati face u PM.. i ja bih se malo družilaa :P :D :)

Ovisnicaovezama
09.07.2011., 11:24
može mi netko u pm poslat tu grupu na faceu i svoj face da se dodamo? :D

Loolitaa
09.07.2011., 11:40
evo jos jedne buduce rehabilitatorice :)

tek sad sam se registrirala, ali pratim vase postove vec duze vrijeme... Paa, ako je netko voljan neka i meni posalje nick na pm da ga dodam na fejs...i da se uclanim u novoosnovanu grupu buducih erfovaca :)

I naravno, od srca cestitam svima koji su upali! :D

gimnazijalka#
09.07.2011., 11:41
Vi koji ste se upisivali prosle godine, jel mogla na kraju biti stara domovnica, a novi rodni list ili oboje moram vadit?

Ovisnicaovezama
09.07.2011., 12:31
Vi koji ste se upisivali prosle godine, jel mogla na kraju biti stara domovnica, a novi rodni list ili oboje moram vadit?

domovnica ti ne mora bit nova, samo rodni list, na tebi je odlučit hoćeš li im dat original domovnicu ili ovjerenu fotokopiju. rodni list ti je jeftinije dat im novi :mig:

Mazoretkinja
09.07.2011., 12:37
kako je ovo slaaatko. :cerek: sad je meni zao sto se ne upisujem ove godine kad ste mi svi tako neki super. :D

ima da nastavite tu i tamo dolaziti ovdje da natipkate dojmove kad pocne faks! :)

Zato ćemo ti i ja za dvije godine ovako. :cerek:

surpassing
09.07.2011., 13:46
Što je s izbornim predmetima koji ne donose ECTS bodove? Ide li netko na to, i zašto ne nose bodove, baš su više kul od ovih koji donose.

EDIT:ahaaa pretpostavljam da su to glavni predmeti na drugim smjerovima koje mi možemo uzeti kao izborni?

Ovisnicaovezama
09.07.2011., 14:00
logopedi, napravila sam grupu na faceu Logopedi brucoši, pa dođite :mig:

Nixy Laker
09.07.2011., 14:02
može mi netko u pm poslat tu grupu na faceu i svoj face da se dodamo? :D

me too:cerek:

Yumi
09.07.2011., 14:06
erfovci, uopšte ne idem na vaš faks niti išta erfu srodno,nu htjedoh samo pitat, jesu svi na erfu tako divni?:mig:
znam par cura koje idu tamo i :cerek: i još ste vi tu svi tak :cerek:

IncestDaughter
09.07.2011., 14:39
Jeste svi već tamo? :)

One new big family was born :D

Ronjaa
09.07.2011., 14:42
Jeste svi već tamo? :)

One new big family was born :D

a niste opće fer:(
nek mi netko napiše na pm šta ću trebat upisat tamo ako jednog dana odlučim napraviti prokleti fejs hahaha

Nixy Laker
09.07.2011., 14:46
to je samo za rehabilitatore ili ERF.ovce općenito ?:)

Ovisnicaovezama
09.07.2011., 15:05
to je samo za rehabilitatore ili ERF.ovce općenito ?:)

samo reh ti je grupa, al vidi prethodne postiće ;)

kkff
09.07.2011., 15:27
dodajte i mene na faceeee!!! :D

pankhrst
09.07.2011., 16:22
bok

mogu li se upisati na erf iako sam upisana na neki drugi faks?
Na jesen se planiram ispisati s tog drugog faksa.

hvala

Ovisnicaovezama
09.07.2011., 16:50
bok

hvala

moraš polagat maturu. i opet na prvu godinu...

pankhrst
09.07.2011., 17:51
moraš polagat maturu. i opet na prvu godinu...

ma upala sam na erf, samo me zanima da li moram u ponedjeljak trčati ispisati se s tog drugog faksa? ili se mogu u utorak upisati na erf, a ispis s ovog drugog fasa obaviti kasnije

Ovisnicaovezama
09.07.2011., 18:39
ma upala sam na erf, samo me zanima da li moram u ponedjeljak trčati ispisati se s tog drugog faksa? ili se mogu u utorak upisati na erf, a ispis s ovog drugog fasa obaviti kasnije

ja bih na tvom mjestu prvo se ispisala... :ne zna:

syoss
10.07.2011., 11:30
bok

hvala

ej, vidim da smo u sličnoj situaciji. ja evo planiram u pon doć na ispis pa u uto mirne duše na upis.

Tourniquet_
11.07.2011., 13:05
Ljudi jel zna ko dal se automatski poništava x-ica kad se ispišeš sa ovog faksa? Naime ispisala sam se prije 2 tjedna, a danas sam se upisala na drugi faks pa su mi rekli da moram vidjeti dal su mi poništili staru x-icu(koju nisam ni podizala iz referade)..pa me zanima kak to poništiti i kak znat jel ju nemam kod sebe..
hvala unaprijed :moli:

Serenity!
11.07.2011., 19:19
Jel mi moze tko reci koliko je bodova imala zadnja osoba na socijalnoj pedagogiji ?

dorrraa
11.07.2011., 20:09
Jel mi moze tko reci koliko je bodova imala zadnja osoba na socijalnoj pedagogiji ?

pridruzujem se.. i mene zanima :kava:

Loolitaa
11.07.2011., 20:31

776.3 :mig:

put.u.nepoznato
11.07.2011., 23:48
Ljudi jel zna ko dal se automatski poništava x-ica kad se ispišeš sa ovog faksa? Naime ispisala sam se prije 2 tjedna, a danas sam se upisala na drugi faks pa su mi rekli da moram vidjeti dal su mi poništili staru x-icu(koju nisam ni podizala iz referade)..pa me zanima kak to poništiti i kak znat jel ju nemam kod sebe..
hvala unaprijed :moli:

jooooj Tourniquet, nemam pojma :misli:
mislim da buš morala k teti pejnović ili ju nazvat sutra, I wish you a luck :mig:
ne vjerujem da ti se automatski poništava, mislim da se moraš predat neku vrstu zahtjeva u referadu, ali to samo mislim.. :rolleyes:

Kaj si upisala?? :kokice:

Serenity!
12.07.2011., 00:07
776.3 :mig:

Hvala :)

strumpheta
12.07.2011., 00:49
ma daj. ovaj studij.hr je stvarno glupost. pise da je na rehabilitaciju najmanji potrebni broj bodova ove godine bio 668,8 a zadnji na listi ima 791,6
za buduce generacije, ne vjerujte svemu sto studij.hr pise. :rolleyes:

Ovisnicaovezama
12.07.2011., 10:00
zna li ko odavde kada se počinjemo služit studomatom? ja sam se jučer upisala na logopediju, dobila index i to, ali nisam došla u doticaj sa studomatom, a i zanima me šta, kako to radi i to... :confused::ne zna:

Dea13
12.07.2011., 12:23
zna li ko odavde kada se počinjemo služit studomatom? ja sam se jučer upisala na logopediju, dobila index i to, ali nisam došla u doticaj sa studomatom, a i zanima me šta, kako to radi i to... :confused::ne zna:

Lozinku i korisnicko ime dobijemo kad pocne na jesen :mig:

Ovisnicaovezama
12.07.2011., 21:08
Lozinku i korisnicko ime dobijemo kad pocne na jesen :mig:

thnx :D

badvibration
12.07.2011., 23:24

Mi smo prošle godine šifre za studomat dobili kad i iksice, u 11. mjesecu pa pretpostavljam da će tako biti i vama.

Ovisnicaovezama
13.07.2011., 08:37
Mi smo prošle godine šifre za studomat dobili kad i iksice, u 11. mjesecu pa pretpostavljam da će tako biti i vama.

aha ok :) a kada počinje faks najesen?

badvibration
13.07.2011., 10:25
aha ok :) a kada počinje faks najesen?

To ćete saznati najvjerojatnije tek dva tjedna prije samog početka.:rofl::rofl: Prošle godine je prvoj godini počeo 4.10. pa si i vi računajte negdje oko tog datuma. Nismo saznali točan datum početka faksa sve do sredine 9.mjeseca.:rolleyes:

Ovisnicaovezama
13.07.2011., 21:16
To ćete saznati najvjerojatnije tek dva tjedna prije samog početka.:rofl::rofl: Prošle godine je prvoj godini počeo 4.10. pa si i vi računajte negdje oko tog datuma. Nismo saznali točan datum početka faksa sve do sredine 9.mjeseca.:rolleyes:

oh... ali dobro je znati i ovako okvirno makar... thnx ;)

mrvicaaaa
14.07.2011., 15:17
može netko i meni poslat na PM link na stranicu na facebooku za rehabilitatore?
hvala :D

malali007
14.07.2011., 18:16

Pošalji mi svoje ime i prezime koje koristiš na facebooku da te dodam. Ne mogu ti dati link jer koristimo zatvorenu grupu. :closed: :mig:

Ja,Lucifer
14.07.2011., 18:20
Ima li ijedan dečko ove godine?
:zubo:
Prošle godine 1 na log. i 4 na SP. Je li ove godine oboren rekord?

malali007
14.07.2011., 18:56

Ne znam za logopediju i SP, ali na rehabilitaciji imamo 4 dečka! :)

mrvicaaaa
14.07.2011., 20:12
Pošalji mi svoje ime i prezime koje koristiš na facebooku da te dodam. Ne mogu ti dati link jer koristimo zatvorenu grupu. :closed: :mig:

Hvala malali007 :D

o0she0o
14.07.2011., 20:51
na socijalnoj pedagogiji su tri dečka

strumpheta
15.07.2011., 00:11
rusimo rekorde!! :D mi [reh] imamo 4, mozda i vise, ja nisam sigurna, al 4 sam sigurno vidjela. :D
da vidis, za par godina ce ih biti vise nego nas zenski :D

Ovisnicaovezama
15.07.2011., 10:49

2 na logopediji ;)

°idassa°
18.07.2011., 11:25
ima li netko od starijih studenata primjer rasporeda za bilo koji smjer? :)
planiram pokusati na erf, pa me cisto zanima malo kako otprilike izgleda jedan studentski tjedan na vasem faksu :D

nobody_special
18.07.2011., 15:09
pozdrav, postoji li stranica na faceu za brucoše socijalne pedagogije, da se mi budući kolege upoznamo? :D

Ovisnicaovezama
19.07.2011., 09:35
ima li netko od starijih studenata primjer rasporeda za bilo koji smjer? :)
planiram pokusati na erf, pa me cisto zanima malo kako otprilike izgleda jedan studentski tjedan na vasem faksu :D

odi na stranicu faksa, malo se pomuči i možeš nać raspored II. semestra primjerice. :mig:

MatejaMM
20.07.2011., 10:16
evo kao jedan od budućih erfovaca javaljam se s pitanjem vezanima za logopediju
čula sam da je posao rehabilitatora i logopeda dosta tražen, ali nažalost su plaćeni i ispod prosjeka :/ pa me zanimaju iskustva prošlih studenata logopedije ili ako netko poznaje takve da kažu nešto o tome, radna iskustva, zapošljavanje, plaća, bilo što...

broodydalle
20.07.2011., 19:56
:grli: miss leptirich darling ou est toi? :cerek: :Placebo:

imal neko od starijih rehića/logića da kaže koje izborne u 3.semestru logići mogu uzet u rehića,zahvaljotka na odgovorotka :s

aquamarine5
24.07.2011., 23:05
Zašto je na rehabilitaciju primljeno 52 ljudi? Zar nema samo 45 mjesta za upis?

borntobewinner
25.07.2011., 10:20

Pravo prednosti. (http://www.studij.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=66%3Apravo-prednosti-pri-upisu-na-visoka-uilita-&catid=5%3Ainfo-prijave&Itemid=30&lang=hr)

Upisuju se izvan kvote :mig:

Ovisnicaovezama
25.07.2011., 11:01

di vidiš koliko je upisano?

daisydai
25.07.2011., 15:05
gdje u zagrebu se nalazi borongaj? koji dio grada, koji studentski dom je najblizi, kakvi su stanovi u okolici i to? :D

Lady_D
25.07.2011., 15:14
http://www.forum.hr/showthread.php?t=358316 :mig:

aquamarine5
25.07.2011., 21:44
di vidiš koliko je upisano?

Na studij.hr.. :)

dbezj
25.07.2011., 23:20
pozz-može li netko reci koliko je bodova imao zadnji na listi za reh,logo. ,I soc.pedagogija

dbezj
25.07.2011., 23:22
. . . . .i koji su predmeti važni za polagat na DM osim hr,mat,str.j -i koja razina je važna za hr,mat,str.j? ?

Ovisnicaovezama
26.07.2011., 09:58
Na studij.hr.. :)

mislim da namjera upisa nije isto što i BITI UPISAN! :confused:

daisydai
26.07.2011., 10:00
pozz-može li netko reci koliko je bodova imao zadnji na listi za reh,logo. ,I soc.pedagogija

idi na studij.hr, usporedi studije prema skolskoj godini 2011 i kao kriterij uzmi minimalan potrebni broj bodova. sad, ne znam koliko je to tocno, ali barem je okvirna informacija.

. . . . .i koji su predmeti važni za polagat na DM osim hr,mat,str.j -i koja razina je važna za hr,mat,str.j? ?

:rolleyes: podatke koje trazis mozes naci na mnogo stranica, steta sto se uopce ne informiras o fakultetu koji te zanima.
hrvatski A razina, matematika i jezik B.
kao izborne uzimas biologiju ili psihologiju (logopedija); bio, psih ili sociologija (rehabilitacija); i psih ili soc (soc.ped.)

Salle
26.07.2011., 10:54

za pedagogiju je imao 776,3

aquamarine5
26.07.2011., 14:30
mislim da namjera upisa nije isto što i BITI UPISAN! :confused:

Mislim da je više osoba koje namjeravaju upisat, a možda sam i ja neš krivo pogledala :ne zna:

Ovisnicaovezama
26.07.2011., 15:14

mat ti nije bitna, glavno da ju imaš položenu. ostalo ti preporučam uzeti višu razinu i uzmi i biologiju i psihologiju. psihologija ti je sve teža iz godine u godinu, a biologija nije bila toliko teška. informiraj se na forumu čitajući prethodne postove i za motivacijski razgovor jer ti je on presudan. frendica koja se jako željela upisati nije imala dovoljno bodova jer se raspravljala na motivacijskom... mislim da ti je motivacijski presudan u cijeloj priči...
vjeruj meni, ja sam se upisala ove godine osma :cerek:

Ronjaa
26.07.2011., 16:17

oni su upisani izvan kvote. znači ide nas 45 normalno + njih 7 koji su imali izravan upis.. npr djeca poginulih branitelja i tak to..

dbezj
26.07.2011., 17:44
hvala svima na informacijama

maja89
27.07.2011., 10:05
hej zanima me upis na diplomski za logopediju, jel zna netko jel se treba prijaviti na natječaj ili ne? (ako smo s erf-a mislim, ne s nekog drugog faksa) ili samo dođemo tam kad bude (valjda u rujnu) upis i to je to?

inspirationlack
27.07.2011., 19:41
Zdravo:D evo ga ja sam uspjela upisati socijalnu pedagogiju, zanima me ima li neka stranica na fejsu, da se svi malo upoznamo? ima oovdje koga ??

strumpheta
28.07.2011., 02:42

iako na studij.hr piše da je zadnji na reh imao 668.8 bodova, zapravo je imao 791.6 :mig:

dbezj
28.07.2011., 18:06
mat ti nije bitna, glavno da ju imaš položenu. ostalo ti preporučam uzeti višu razinu i uzmi i biologiju i psihologiju. psihologija ti je sve teža iz godine u godinu, a biologija nije bila toliko teška.

+Koliki postotak donosi hr ,str j i matka za ukupana broj bodova,iako kažete da matka nije ni bítna gl.da se položi ? ! I kako se računaju dodatni predmeti npr-biologiju riješim 80% ?

nivea krema
30.07.2011., 02:55
bok, mene zanima kakav je prijemni za rehabilitaciju, i kolika je otprilike navala?? i kakav je fax, jeli dosta tesko??

Ronjaa
30.07.2011., 12:39
bok, mene zanima kakav je prijemni za rehabilitaciju, i kolika je otprilike navala?? i kakav je fax, jeli dosta tesko??

prijemni? misliš razgovor valjda? imaš na par stranica prije gdje smo svi to komentirali kad su bili razgovori, neki su napisali čak i sva pitanja.. nije teško, samo treba biti opušten i ne bubetat gluposti. čak i ako ti postave pitanje na koje ne znaš odgovorit (npr neki poremećaj), to je samo jedno pitanje, pitaju te dalje. navala je manja nego na logopediju, ali postoji. nije sad da je nemoguće upisat. ja sam bila na sredini liste s ovim rezultatima: 4 iz psih i bio, 4 iz eng, 5 iz hrv, 100 bodova motivacijski i ukupni prosjek u školi 4.3...ništa strašno:) a za faks kolko je težak ne znam, budem ti javila za pola godine-godinu:P

nivea krema
31.07.2011., 19:05
prijemni? misliš razgovor valjda? imaš na par stranica prije gdje smo svi to komentirali kad su bili razgovori, neki su napisali čak i sva pitanja.. nije teško, samo treba biti opušten i ne bubetat gluposti. čak i ako ti postave pitanje na koje ne znaš odgovorit (npr neki poremećaj), to je samo jedno pitanje, pitaju te dalje. navala je manja nego na logopediju, ali postoji. nije sad da je nemoguće upisat. ja sam bila na sredini liste s ovim rezultatima: 4 iz psih i bio, 4 iz eng, 5 iz hrv, 100 bodova motivacijski i ukupni prosjek u školi 4.3...ništa strašno:) a za faks kolko je težak ne znam, budem ti javila za pola godine-godinu:P

ahaa ok fala ti puno, a ja sam mislila da se pise i prijemni..ali ja idem u ekonomsku, pa sad neznam kolike su mi sanse bas za taj fax..

i jos me zanima na cemu se sve dobivaju bodovi i koliki je max bodova??

aquamarine5
01.08.2011., 14:11

e sad. jel su ti se uzimala oba dva izborna il samo jedan od ta dva? ja sam mislila samo psihologiju..

ovako. ukupni zbroj ocijena u školi od 1-4 max. ti iznosi 280 bodova, matura iz hrv i ej 200, mat moraš položit maturu tu ti nema bodova, znači bitno je samo da položiš, a izborni možeš pisat psih, soc il bio i iznosi 200 bodova i imaš motivacijski razgovor koji je max 120 bodova. nadam se da sam pomogla..

nivea krema
01.08.2011., 14:48
ovako. ukupni zbroj ocijena u školi od 1-4 max. ti iznosi 280 bodova, matura iz hrv i ej 200, mat moraš položit maturu tu ti nema bodova, znači bitno je samo da položiš, a izborni možeš pisat psih, soc il bio i iznosi 200 bodova i imaš motivacijski razgovor koji je max 120 bodova. nadam se da sam pomogla..

e hvala ti puno si mi pomogla :) a od ova tri izborna na maturi, ako ja polozim dva ili sva tri jesu li to dodatn bodovi ili je isto kao i da sam samo jedan polozila??

borntobewinner
01.08.2011., 14:55
e hvala ti puno si mi pomogla :) a od ova tri izborna na maturi, ako ja polozim dva ili sva tri jesu li to dodatn bodovi ili je isto kao i da sam samo jedan polozila??

Boduje ti se jedan, najbolje napisani :mig:

syoss
02.08.2011., 16:06
Pozdrav ljudi:)
Eto upisah se na rehabilitaciju, sad me zanima konkretno zanima koji su predmeti u prvom semestru najteži. Nekako najteži mi se čini anatomija i statistika. Da li ima netko od starijih studenata koji bi mogao nešto reći?

Ronjaa
02.08.2011., 16:38
ahaa ok fala ti puno, a ja sam mislila da se pise i prijemni..ali ja idem u ekonomsku, pa sad neznam kolike su mi sanse bas za taj fax..

pa to sve vidiš na postani student.. uostalom, bit ćete svi upućeni u školama na početku godine kak se to sve gleda. maximalni je na svim fakultetima 1000. nema veze koja si škola ako se primiš knjige. samo ćeš morat posudit (ili kupit) knjigu iz psihologije ili biologije od gimnazije da naučiš to za maturu jer moraš odabrat jedan od ta dva za izborni predmet...

nivea krema
03.08.2011., 01:57
pa to sve vidiš na postani student.. uostalom, bit ćete svi upućeni u školama na početku godine kak se to sve gleda. maximalni je na svim fakultetima 1000. nema veze koja si škola ako se primiš knjige. samo ćeš morat posudit (ili kupit) knjigu iz psihologije ili biologije od gimnazije da naučiš to za maturu jer moraš odabrat jedan od ta dva za izborni predmet...

da to za izborni znam da trebam poloziti jedan od tih predmeta, ali to mi nece biti toliko tesko, jer smo i mi imali u sk i psihologiju i biologiju. Jedino cu tribat uzeti knjigu iz gimnazije ali mislim da to nije ni velika razlika izmedu tih knjiga :D

Ronjaa
03.08.2011., 16:47
da to za izborni znam da trebam poloziti jedan od tih predmeta, ali to mi nece biti toliko tesko, jer smo i mi imali u sk i psihologiju i biologiju. Jedino cu tribat uzeti knjigu iz gimnazije ali mislim da to nije ni velika razlika izmedu tih knjiga :D

nisi rekla da si ekonomska? jer ako jesi, razlika je u 3 godine.. radije onda uzmi psihologiju. bar u mojoj školi je ekonomska imala samo 1. razred biologiju, a gimnazija sve 4. i sretnooo:) bit će zanimljivo kad će te u 5.-6. mjesecu zabarikadirati ovaj forum kak smo i mi haha

nivea krema
03.08.2011., 18:00
nisi rekla da si ekonomska? jer ako jesi, razlika je u 3 godine.. radije onda uzmi psihologiju. bar u mojoj školi je ekonomska imala samo 1. razred biologiju, a gimnazija sve 4. i sretnooo:) bit će zanimljivo kad će te u 5.-6. mjesecu zabarikadirati ovaj forum kak smo i mi haha

hahahh mi smo biologiju imali 2 godine, a psihologiju 1 godinu, ali sam i mislila uzeti radije psihologiju jer mi je to bolje islo :D

Wolowitz
07.08.2011., 15:35
Jel dovoljna samo Čugura za psihologiju? Jel bilo na maturi kakvih pitanja da Čugura nije spomenula u svojoj knjizi?

davegahan
08.08.2011., 22:11
Pozdrav ljudi:)
Eto upisah se na rehabilitaciju, sad me zanima konkretno zanima koji su predmeti u prvom semestru najteži. Nekako najteži mi se čini anatomija i statistika. Da li ima netko od starijih studenata koji bi mogao nešto reći?

pozdrav! ja sam završila po starom programu ali najteža je anatomija , a statistika ti nije toliki problem, moraš vježbati zadatke...ja sam ti totalni tupeks za to ali sam sama uspjela položiti ispit bez instrukcija (prof. Nikolić je ok.) Važno je proći anatomiju, tu treba stvarno zagrijati stolicu, pogotovo ako nemaš nikakvo predznanje...sretno!

Wolowitz
09.08.2011., 00:04
Da li logopedija i rehabilitacija imaju istu anatomiju? Tj. funkcionalnu anatomiju i fiziologiju. Jel to teže/lakše od "obične" anatomije na npr. medicini?

surpassing
09.08.2011., 11:23
Ukoliko postoji student ERF-a raspoložen da malo opiše svoj studentski život, po mogućnosti rehabilitator, bila bih presretna! :)
Do koliko ste na faksu, kad i gdje imate tjelesni, vježbe, volonterski rad... Koliko izlazite s obzirom na učenje i koliko imate slobodnog vremena npr.za neki sport ili posao?

syoss
11.08.2011., 17:06
pozdrav! ja sam završila po starom programu ali najteža je anatomija , a statistika ti nije toliki problem, moraš vježbati zadatke...ja sam ti totalni tupeks za to ali sam sama uspjela položiti ispit bez instrukcija (prof. Nikolić je ok.) Važno je proći anatomiju, tu treba stvarno zagrijati stolicu, pogotovo ako nemaš nikakvo predznanje...sretno!

Hvala ti na odgovoru

davegahan
11.08.2011., 22:48
Da li logopedija i rehabilitacija imaju istu anatomiju? Tj. funkcionalnu anatomiju i fiziologiju. Jel to teže/lakše od "obične" anatomije na npr. medicini?

ne vjerujem da je anatomija ista kao na medicini (ne znamo kakva je kod njih), iako je i ova naša jako zahtjevna jer sadrži puno topografije i fiziologije i dosta duboko i široko je obuhvaćeno gradivo...ali mislim , tj. nadam se da budući dr imaju daleko jaču anat...mislim da je ista za logop.

davegahan
11.08.2011., 22:51
Molim rehabilitatore sa nedavno položenim stručnim da se jave i kažu svoja iskustva...požurite ljudi!:confused:

fuzzija
16.08.2011., 10:18
Oj :),
mene zanima da li netko od vas zna kakav je postupak s diplomskim studijem, u slučaju da se student drugog fakulteta odluči za diplomski na erf-u?
Ima li tko kakva iskustva, kakva je razlikovna godina?
Naime, studiram socijalni rad, u rujnu upisujem četvrtu godinu i odlučujem se kaj ću dalje, tako da razmatra razne opcije. :)

aquamarine5
18.08.2011., 01:20
jel ima možda netko tko je na motivacijskom razgovoru dobio +80 bodova, a da nije volontiorao negdje :ne zna:

Petraa2207
18.08.2011., 13:07
Bok :) Jer mi može tko od vas objasniti kak na faksu ide procedura oko dobivanja iksice, šifre za studomat itd... Ja sam upisala prvu godinu logopedije ali nam na upisima nitko nije nikaj rekel vezano uz to. Hvala! :)

Ronjaa
18.08.2011., 13:30
jel ima možda netko tko je na motivacijskom razgovoru dobio +80 bodova, a da nije volontiorao negdje :ne zna:

ja nisam volontirala nigdje, ali sam otišla na jedan dan u jednu ustanovu da se upoznam s tim svim.. tak sam im i rekla. 100 bodova.

aquamarine5
18.08.2011., 16:41
ja nisam volontirala nigdje, ali sam otišla na jedan dan u jednu ustanovu da se upoznam s tim svim.. tak sam im i rekla. 100 bodova.

eee vidiš tako bi i ja mogla. stvarno imam dobru volju volontirat, al će nas sada stavit u popodnevnu smjenu cijelo vrijeme, tako daa... :(

strumpheta
19.08.2011., 10:57

ja sam volontirala puno, ali nisam to spomenula na razgovoru uopce pa sam dobila 120 bodova svejedno ;)

nagato4
21.08.2011., 16:15
Ima li netko od studenata logopedije ili rehabilitacije ikakvih saznanja o osobama koje su nakon završenog diplomskog (ili preddiplomskog) otišle raditi/usavršavati se u inozemstvo? Postoje li nekakvi programi razmjene u sklopu preddiplomskog/diplomskog studija? Ciljam prvenstveno na zemlje engleskog i njemačkog govornog područja. Dakle, bilo kakva iskustva s inozemstvom?

davegahan
21.08.2011., 18:19
molim ako netko ima svježe informacije o ovom ispitu (učitelj defektolog),hvala!

Ja,Lucifer
22.08.2011., 09:06
Ja nisam nigdje volontirao i nisam im znao navesti puno udruga, a dobio sam 110 bodova. Mislim, to vam je sigurno +, ali ne mislim da im je to nekakva predispozicija koju student mora imati.

andro
22.08.2011., 10:10
Kakva je ove godine bila navala za smjer "Socijalna pedagogija" na preddiplomskom studiju i koliko se uopće studenata prima na taj smjer?

TetaVegeta
22.08.2011., 20:54
Na stranici fakulteta objavljen je datum polaganja usmenog i pismenog ispita za DIPLOMSKI studij...da li netko zna može li se s tri godine završenog predškolskog odgoja upisati još dvije logopedije...ili ne?!

ajmeajme
23.08.2011., 13:33
Oj :),
mene zanima da li netko od vas zna kakav je postupak s diplomskim studijem, u slučaju da se student drugog fakulteta odluči za diplomski na erf-u?
Ima li tko kakva iskustva, kakva je razlikovna godina?
Naime, studiram socijalni rad, u rujnu upisujem četvrtu godinu i odlučujem se kaj ću dalje, tako da razmatra razne opcije. :)

i mene ovo zanima?
anyone??
hvala unaprijed:mig:

surpassing
23.08.2011., 21:40

Njima volontiranje jest dosta važno kao volontiranje, ali pod time oni podrazumijevaju da si ti upoznat/a sa budućim poslom i znaš što te čeka. Ukoliko ne volontiraš, to nije minus ako ti njima na drugačiji način pokažeš i dokažeš da razumiješ težinu onoga čime se baviš. Preporučam ti da barem posjetiš centre za rehabilitaciju ili probaš kontaktirati s nekim tko ti može omogućiti da dođeš u bliski kontakt s osobama koje imaju poteškoće kojima ćeš se ti baviti u budućnosti :)

Kakva je ove godine bila navala za smjer "Socijalna pedagogija" na preddiplomskom studiju i koliko se uopće studenata prima na taj smjer?

Navala je bila velika kao i za svaki smjer, primaju 40 ja mislim, a ne znam koliko ih je upalo izvanredno :ne zna:

Big ben
25.08.2011., 17:10
Bok ljudi!!
Ja bih htjela upisati iduće godine logopediju pa imam par pitanja. Čula sam da oni koji su prolazili sa 4 u srednjoj ne mogu upasti na Erf pa me zanima je li to istina?! I taj famozni razgovor, ako mi netko može nešto reći o njemu. Hvala :) :)
Nadam se da se vidimo iduće godine!!

Alpagueur
25.08.2011., 23:23
Bok ljudi!!
Ja bih htjela upisati iduće godine logopediju pa imam par pitanja. Čula sam da oni koji su prolazili sa 4 u srednjoj ne mogu upasti na Erf pa me zanima je li to istina?! I taj famozni razgovor, ako mi netko može nešto reći o njemu. Hvala :) :)
Laž. AKo ne vjeruješ, prosudi sama još koji put mogućnost točnosti te rečenice.

O razgovoru imaš na zadnjih 20 stranica sigurno puno detalja. Sad da ne bi bilo "a ono neda mi se sve čitati", ne moraš sve čitati, samo ono gdje se spominje razgovor. Trebat će ti sat i pol, ali je veća vjerojatnost da ćeš tako naći odgovor nego da čekaš da netko opet po xyti put opisuje cijelu proceduru. :mig:

Big ben
26.08.2011., 10:23
Laž. AKo ne vjeruješ, prosudi sama još koji put mogućnost točnosti te rečenice.

O razgovoru imaš na zadnjih 20 stranica sigurno puno detalja. Sad da ne bi bilo "a ono neda mi se sve čitati", ne moraš sve čitati, samo ono gdje se spominje razgovor. Trebat će ti sat i pol, ali je veća vjerojatnost da ćeš tako naći odgovor nego da čekaš da netko opet po xyti put opisuje cijelu proceduru. :mig:

Ma znam, ni ja nisam vjerovala.
Sada vidim da o razgovoru ima dosta "literature". :top:
Hvala!

strumpheta
28.08.2011., 14:36
Bok ljudi!!

totalna laž. meni je prosjek nakraju sve 4 godine bio 4.24 pa sam se upisala kao 10. na listi ;)

Chynti
29.08.2011., 13:47
Na stranici fakulteta objavljen je datum polaganja usmenog i pismenog ispita za DIPLOMSKI studij...da li netko zna može li se s tri godine završenog predškolskog odgoja upisati još dvije logopedije...ili ne?!

pozzz ovo i mene zanima al za rehabilitaciju ako tko zna
hvala :)

_Terpsihora_
29.08.2011., 17:42
Ja imam par pitanja o faksu. :)

Upisala sam socijalnu pedagogiju. Ne znam nikoga tko studira to. Zanima me koliko ću tokom studiranja imati slobodnog vremena za nać neki poslić sa strane i je li to uopće moguće. Dakle, kako će otprilike izgledati moj tjedni raspored obaveza na faksu na prvoj godini?

surpassing
30.08.2011., 10:49

Upisala sam socijalnu pedagogiju. Ne znam nikoga tko studira to. Zanima me koliko ću tokom studiranja imati slobodnog vremena za nać neki poslić sa strane i je li to uopće moguće. Dakle, kako će otprilike izgledati moj tjedni raspored obaveza na faksu na prvoj godini?

To i mene ludo zanima, bilo bi odlično kad bi se našao neki student voljan podijeliti s nama par riječi. :)

Ja,Lucifer
01.09.2011., 08:39

Nisam radio tijekom prve godine (iako tijekom ove namjeravam), ali dosta mojih kolega je. Moguće je. Ispočetka će ti sve izgledati nakrcano i mislit ćeš da nećeš naći vremena za učenja (jer si stalno na faksu, a odmor ti je potreban), izlaske, pića, posao itd. No, nakon prvog semestra, kada se već ufuraš, shvatit ćeš da je sve navedeno moguće i da je bitna organizacija. Nemojte biti previše nadobudni. Jedini kolegij u prvom semestru za koji bih rekao da ćete se baš morati namučiti je Osnove socijalne pedagogije (mislim da se tako zove :zubo:), jer je knjiga pisana izrazito apstraktno, 'ajmo reć'. Morat ćete učiti malo po malo kako bi je shvatili. Ovo ostalo tjedan dana prije kolokvija :zubo:. Ja sam imao same četvorke i petice (ništa ispod) pa nemojte misliti da vam nisam baš pouzdan izvor. Samo je bitna organizacija, a vi ju nećete imati u prvom semestru, jer niste navikli na takav tempo životu, ali vidjet ćete u drugom kako je sve moguće.

Estrella Azul
01.09.2011., 09:08
Zna li itko kad počinje točno počinje faks? Ja stalno provjeravam na internetskoj stranici fakulteta, a ništa ne piše. Upisala sam prvu godinu tek, logopediju pa nisam toliko upućena u takve stvari, tj. ne znam jesu li ti datumi prvih predavanja isti svake godine ili se mijenjaju.

mullerica
01.09.2011., 09:48
mene zanima kako izgleda tjelesni i što sve možemo izabrati u 1.god ili trebamo ići na sve? i gdje nabavljate knjige i skripte, jel ima skriptarnica ili što? i iz čega sve trebate učiti za ispit? :)

Ja,Lucifer
01.09.2011., 14:02
Zna li itko kad počinje točno počinje faks? Ja stalno provjeravam na internetskoj stranici fakulteta, a ništa ne piše. Upisala sam prvu godinu tek, logopediju pa nisam toliko upućena u takve stvari, tj. ne znam jesu li ti datumi prvih predavanja isti svake godine ili se mijenjaju.

Nama je počeo 4. 10., mislim. Objavit će vam dva dana prije:rolleyes:
Što se tiče tjelesnog, imat ćete dvoranu, klizanje, Sljeme i plivanje. Svaki tjedan možete otići na samo jedno "predavanje" nakon čega ćete dobiti potpis (ukupno 12 ih morate imati do kraja semestra). Znači, uzimate ono što vas najviše privlači. Sljeme nosi dva potpisa.

gdje nabavljate knjige i skripte, jel ima skriptarnica ili što? i iz čega sve trebate učiti za ispit? :)

Na fakultetskoj knjižnici ili od starijih studenata. Nemojte kupovati knjige, već kopirajte potrebne dijelove. Kopiraona je stvarno jeftina.

pilsner
01.09.2011., 14:07

prošle godine nam je faks počeo 4.10., pretpostavljam da će isto tako i ove godine :) sad za neka dva tjedna bi mogli objaviti i raspored predavanja, bar je tako prošle godine bilo, kolko se sjećam :)

mene zanima kako izgleda tjelesni i što sve možemo izabrati u 1.god ili trebamo ići na sve? i gdje nabavljate knjige i skripte, jel ima skriptarnica ili što? i iz čega sve trebate učiti za ispit? :)

možeš izabrati dvoranu (tamo igraš odbojku i sl.), klizanje, plivanje, kad je lijepo vrijeme - sljeme, jarun, maksimir, zatim aerobik i fitnes u sklopu nekog studentskog doma. ne trebaš ići na sve, naravno, možeš izabrati samo jedno, a možeš i kombinirati.

što se knjiga i skripti tiče, profesori ti kažu literaturu, podigneš u knjižnici, iskopiraš. od starijih godina nabaviš kojekakve skripte, pitanja s dosadašnjih ispita i sl., dosta pomogne :D učenje za ispit - svaki profesor će ti reći što je potrebno. ne sekiraj još ;)

Ovisnicaovezama
01.09.2011., 19:11

meni je koordinatorica za nastavu rekla 3.10. ;) isto sam brucošica na logopediji. imamo grupicu na faceu pa nas nađi :)

Lucifer, hvala na susretljivosti :)

mateja0910
02.09.2011., 17:32
pošto je ERF 3 + 2, jesu li ove dvije godine diplomskog studija vanredne? nigdje to ne mogu naći....:504:

maniy
02.09.2011., 23:56
pošto je ERF 3 + 2, jesu li ove dvije godine diplomskog studija vanredne? nigdje to ne mogu naći....:504:

to i neces pronaci. kakvo vanredno?! 3+2 je sistem studiranja unutar bolonjskog procesa, to sa redovnim i vanrednim studiranjem nema nikakve veze! neki fakulteti pruzaju mogucnost vanrednog studiranja a erf nije medu njima zbog velikog postotka vjezbi,prakse i seminara.

P.s. ne bi bilo lose da ubuduce prije postavljanja ovakvog pitanja proguglas malo informacije.
kao buduci akademski gradanin trebala bi znati vise o mogucnostima studiranja i biti upucena u princip bolonjskog procesa.

Mislim da je moguce. s tim da uz redovni raspored 4. god logopedije moras paralelno slusati i polagati razlikovne predmete. cini mi se to dosta komplicirano jer je 4. sama po sebi uzasno natrpana vjezbama,praksom i seminarima,ali znam da su je sad zavrsile 2 cure koje su prve 3 god bile na lingvistici.
o tim mogucnostima najbolje se raspitati u referadi erf-a.vjerujem da se opseg razlikovnog programa razlikuje ovisno o srodnosti predmeta.

*ariana*
03.09.2011., 17:12
bi li netko bio voljan objasniti kako doci od SD Sava do Kampusa? :)

maniy
03.09.2011., 20:33
bi li netko bio voljan objasniti kako doci od SD Sava do Kampusa? :)

najlakse ti je sjesti na tramvaj broj 5, pa do kvaternikovog trga. tamo staje autobus br. 215 koji vozi do kampusa. za pocetak najlakse.

a onda kad se uhodas mozes sa tramvajem 17 i 5 do zagrepčanke, tamo presjesti na 3 ili 13, do Čavićeve, gdje staje autobus 236 koji vozi izravno u kampus.

*ariana*
04.09.2011., 20:16
najlakse ti je sjesti na tramvaj broj 5, pa do kvaternikovog trga. tamo staje autobus br. 215 koji vozi do kampusa. za pocetak najlakse.

a onda kad se uhodas mozes sa tramvajem 17 i 5 do zagrepčanke, tamo presjesti na 3 ili 13, do Čavićeve, gdje staje autobus 236 koji vozi izravno u kampus.

tamy...
05.09.2011., 13:52

Znaš li možda koliko otprilike treba od save do kampusa, vremenski?

_nomen_
05.09.2011., 19:01
Znaš li možda koliko otprilike treba od save do kampusa, vremenski?

treba ti otprilike 40 minuta ako nema guzve :)

ppahulja
05.09.2011., 19:52
treba ti otprilike 40 minuta ako nema guzve :)

Za 40 minuta je skoro pa nemoguće :confused: Rijetko kad nije gužva, još uz presjedanje...A na kraju dođeš na čavićevu i ako imaš sreće pa ti bus dođe odmah, ako ne i ako si pehist, čekaš ga još dodatnih 20 minuta.

maniy
05.09.2011., 22:00
Da,slazem se da je potrebno vise. s time da ne bi bilo lose za pocetak da imate rasporede voznje ta dva autobusa,a to vam ima na web stranicama ZET-a. i ne bi bilo lose da si jedan dan uzmete za zadatak da prevalite taj put tamo i nazad,da se provozate malo,iz 2 razloga-vidjet cete koliko vam je potrebno vremenski, a i malo cete pohvatati te linije,da vidite gdje staju autobusi i sl. a da to nije prvi dan faksa.
takoder bih napomenila da ovim autobusima oduzmete par minuta od vremena polaska,jer se cesto zna dogoditi da ranije krenu par minuta,a onda je zajeb jer novi cekate 15-20 min.
a sjetila sam se jos jednog nacina kako doci: s 5 do drziceve,tamo presjesti na 3,13 i do caviceve gdje staje bus 236.

Estrella Azul
05.09.2011., 22:05
meni je koordinatorica za nastavu rekla 3.10. ;) isto sam brucošica na logopediji. imamo grupicu na faceu pa nas nađi :)

Lucifer, hvala na susretljivosti :)

Naravno. :)

@Lucifer, hvala!

iva2308
06.09.2011., 13:44
a zna tko kak doći iz trnja do edukacijskog?

ppahulja
06.09.2011., 14:02
a zna tko kak doći iz trnja do edukacijskog?

Tramvajem 3 ili 13 u smjeru Savišće, tj. Žitnjak, izađeš na Čavićevoj i čekaš bus 236.

Ronjaa
06.09.2011., 15:22
a sa stanice (vlak) maksimir? šta onda dalje? xD

memor
06.09.2011., 21:43
kad krecu predavanj za starije studente :D

mullerica
07.09.2011., 14:58
na stranici fakulteta je došao raspored predavanja :)

mullerica
07.09.2011., 14:59
predavanja počinju 3.10. :)

pilsner
07.09.2011., 15:01
ako mi tko može reći nešto o kolegijima Neverbalna komunikacija i Razvoj osoba s autizmom, bila bi mu zahvalna :D

ppahulja
07.09.2011., 16:09
Molila bih nekoga da mi kaže nešto više o kolegiju Praktikum akademskih vještina i Motorički poremećaji, kronične bolesti i sofrologija I. (može na PM) :)

TheBea
08.09.2011., 13:56
Ej,jel ko zna kad točno radi studentska referada??!

badvibration
08.09.2011., 16:41
Ej,jel ko zna kad točno radi studentska referada??!

Radi od 10 do 12. :)

Lamb Of God
09.09.2011., 11:54
ej hej, evo jednog SP-ovca! molila bi vas s trenutno 3 godine SP-a, ako takvi postoje ovdje, da mi ukratko kažete nešto o kolegijima??? može tu, a može i PM :) hvala unaprijed! nadam se odgovoru :D

gimnazijalka#
09.09.2011., 17:59
Hej, može li mi itko reci nesto vise o tjelesnom na fakultetu, tj. možemo li na prvoj godini uzeti nesto, a da nisu plivanje i odbojka? I sto s klizanjem? U kojem mjesecu se moze ici na to? Hvalaaaa

Ovisnicaovezama
09.09.2011., 19:25
Uvodno predavanje
Uvodno predavanje za studente I. g. preddiplomskog studija održati će se 03.10.2011 u 10:00 u dvorani Plitvice (zgrada Centra za rehabilitaciju ERF-a)

Lithiumchek
11.09.2011., 16:49
Ima ovdje netko da je parcijala na studiju rehabilitacije? Trebam par informacija o tome

tena91
11.09.2011., 20:44
psihopatologija??? anyone??? da ili ne? :ne zna:
znam da kasnim :504: , al možda se nađe netko tko zna nešto

ppahulja
12.09.2011., 07:31
Zna li netko išta o kolegiju Specifične teškoće učenja (prof. M. Lenček)? Može ne PM :)

zlikica
12.09.2011., 13:46
jel mi netko od starijih studenata može reći nešto o statistici? sad ću krenuti 1. godinu i užasno me strah :D
završila sam gimnaziju i nisam nikad pala matematiku, uvijek sam imala između 2 i 3, ali mrzila sam ju. nikad ju nisam voljela i nikad mi nije išla. štoviše, moja mržnja prema brojevima potiče još iz prvih razreda osnovne škole haha. dakle, jel moj strah opravdan? da li trebam očekivat probleme u vezi statistike? koliko je zahtjevno?

...Fairy...
14.09.2011., 11:01
Nema straha, nije problem statistika..može se i prepisat.ne bi trebao biti problem! :)

Lamb Of God
14.09.2011., 20:35
psihopatologija??? anyone??? da ili ne? :ne zna:
znam da kasnim :504: , al možda se nađe netko tko zna nešto

psihopatologija da, održava se u vrapču svaki petak, jako jako zanimljivo, meni je obavezan tako da ju moram proći pod svaku cijenu, al čula sam dns od svojih da je prof super, da ne zahtijeva mnogo, da se čak ni ne treba dolaziti svaki puta na predavanja... :)

mibr
15.09.2011., 11:29
Ej ljudi, trebala bih neki savjet pothitno. Jel ima netko tko se s drugog preddiplomskog studija upisao na ERF? Ili ako netko zna nekoga pa da mi kaže neka iskustva? Bliži mi se rok za upis na diplomski, a ja ne znam je li uopće realno očekivati da se upišem, koliko ih se prima s drugih fakseva (ja sam s Filozofskog fakulteta)? Imam prosjek 3.7, jako bih htjela upisati socijalnu pedagogiju i trebala bih položiti 10 ispita razlike. Koliko je to izvedivo i koliko su mi šanse?
Bila bih zahvalna na bilo kakvim informacijama. :-)

heybaby
15.09.2011., 19:40
bok, naišla sam na par natječaja za posao u centru za odgoj i obrazovanje u vž-u i radi se o predmetnoj nastavi ali traže dopunsko defektološko obrazovanje. jel ima možda neko info u vezi toga? kome se na vašem faxu treba obratiti za to i da li se to uopće sluša da na vašem faxu? ( ja samo pretpostavljam da da :ne zna:) na str od fax-a nisam našla ništa o tome. hvala!:D

mullerica
19.09.2011., 16:05
jel zna možda netko kako se dijele one grupe iz engleskog, to jest tko je prva a tko druga grupa? :-) i jel postoji negdje kalendar akad.god?

put.u.nepoznato
20.09.2011., 20:41
jel zna možda netko kako se dijele one grupe iz engleskog, to jest tko je prva a tko druga grupa? :-) i jel postoji negdje kalendar akad.god?

one grupe iz engleskog se dijele po dogovoru, ak se ne možete dogovoriti, onda ide po abecedi!
eh, za kalendar akademske godine ti ne znam, bit će da ima negdje na stranici, ali čisto sumnjam da su ga već stavili, to ti stave tak negdje, mjesec dana nakon početka predavanja! ;)

TheBea
21.09.2011., 11:22
Kad bude objavljen raspored za zimski semestar na stranicama faksa?!ak neko zna nek javi!

zlikica
21.09.2011., 12:29
Kad bude objavljen raspored za zimski semestar na stranicama faksa?!ak neko zna nek javi!

pa objavljen je.. ??

TheBea
21.09.2011., 14:27
al mislim na raspored predavanja za pojedini smjer!ak je objavljen di to mogu vidit na stranici?

zlikica
21.09.2011., 14:39
al mislim na raspored predavanja za pojedini smjer!ak je objavljen di to mogu vidit na stranici?

pa da, to je na stranici faksa:) odma na naslovnoj... za koju godinu i koji smjer ti treba?

TheBea
21.09.2011., 15:57
Za 1.god za soc.pedagogiju!

zlikica
21.09.2011., 16:58
Za 1.god za soc.pedagogiju!

evo na pm sam ti poslala:)

TheBea
21.09.2011., 17:12
Hvala...

bajoldži bitch
21.09.2011., 20:48
soc pedagogija definitivno,učiteljski je najgori mogući odabir..uz pravo i ekonomiju..po mom misljenju

Obrazloži, molim te

Candace
24.09.2011., 12:10
eevo i ja planiram iduce godine na erf. smjer -logopedija. nisam sigurna bas hocu li upaaast. ali pokusala bi svakako.! Ako netko zna koliko se ljudi otprilike prijavilo ove ili prosle godine?

muki031
24.09.2011., 12:23

i ja bi u grupu, ponosno upisani rehabilitator :))

_Terpsihora_
24.09.2011., 15:13
evo na pm sam ti poslala:)

Može i meni? :)

zlikica
24.09.2011., 17:53
Može i meni? :)

pa kak to ne vidite tam, na naslovnoj vam je strani :confused:

isto soc. pedagog.?

PONEDJELJAK
13:00 – 14:30 I. Gričar, prof. 0 2 0 Tjelesna i zdravst. kultura (plivanje)
17:00 – 18:30 Dr.sc B. Nikolić
Mr.sc. R. Pejčinović 1 0 0 Informatika (izborni) - predavanja P2
18:30 – 20:00 Dr.sc B. Nikolić
Mr.sc. R. Pejčinović 0 2 0 Informatika (izborni) - vježbe P2

UTORAK

10:00 – 11:30 Dr.sc. B.Nikolić 0 2 0 Statistika – vježbe P1
11:45 – 13:15 Dr.sc. M. Ferić Šlehan
Dr.sc. V.Kranželić 0 2 0 Praktikum akademskih vještina
(Grupa 1) P2
13:15 – 14:45 Dr.sc. M. Ferić Šlehan
Dr.sc. V. Kranželić 0 2 0 Praktikum akademskih vještina
(Grupa 2) P2
15:00 – 16:30 Dr.sc. I. Barišić 2 0 0 Osnove humane genetike PLITVICE
12:30 – 13:30 I. Gričar, prof. 0 2 0 Tjelesna i zdravst. kultura (klizanje Velesajam)
16:00 – 18:00 I. Gričar, prof. 0 2 0 Tjelesna i zdravst. kultura (Vinko Bek)

SRIJEDA

08:45 – 11:00 Dr.sc. M. Mejovšek
Dr.sc. R. Kraljević 2 1 0 Uvod u psihologiju djetinjstva i adolescencije PLITVICE
11:30 – 13:00 Dr.sc. B. Nikolić 1 0 0 Statistika – predavanje PLITVICE
14:30 – 16:45 Dr.sc. N. Ricijaš
D. Dodig, prof. 2 0 1 Osnove socijalne pedagogije P10

ČETVRTAK

08:00 – 09:30 P. Barbarić, prof. 0 2 0 Engleski jezik (izborni) – I grupa P1
09:30 – 11:00 P. Barbarić, prof. 0 2 0 Engleski jezik (izborni) – II grupa P1
11:00 – 13:15 Dr.sc. D. Miljković 2 0 1 Teorija odgoja PLITVICE
16:15 – 18:30 Dr.sc. I. Markešić 2 0 1 Osnove sociologije PLITVICE
16:00 – 17:00 I. Gričar, prof. 0 2 0 Tjelesna i zdravst. kultura (Vinko Bek)

PETAK

SUBOTA

09:00 – 12:00 I. Gričar, prof. 0 2 0 Tjelesna i zdravst. kultura (pješačke ture - Sljeme, Jarun, Maksimir)

Kolegij “Osnove aikidoa I” izvoditi će se prema naknadnoj obavijesti
Kolegij “Volonterski rad I” izvoditi će se u dogovoru s prof.dr.sc. Z. Poldrugač.

maja89
27.09.2011., 10:33
dragi kolege :) ima li netko kakvih preporuka za izborne predmete za diplomski? bila bih vam vrlo zahvalna na informacijama ^.^

september00
28.09.2011., 10:43
Ljudi, zna li netko da li je na ERF-u moguće izvanredno studiranje? Točnije, završila sam dodiplomski studij na drugom faksu i sad me zanima da li postoji mogućnost izvanrednog studiranja diplomski studij edukacijske rehabilitacije? Hvala puno!!!

strumpheta
28.09.2011., 17:20
Ljudi, zna li netko da li je na ERF-u moguće izvanredno studiranje? Točnije, završila sam dodiplomski studij na drugom faksu i sad me zanima da li postoji mogućnost izvanrednog studiranja diplomski studij edukacijske rehabilitacije? Hvala puno!!!

ne. nema uopce izvanrednog.

mullerica
29.09.2011., 14:05
kako se dođe do dvorane plitvice? :)

badvibration
29.09.2011., 20:27
kako se dođe do dvorane plitvice? :)

Zgrada iza fakulteta, ulaz je na desna vrata.:mig:

gimnazijalka#
30.09.2011., 11:00
Molim nekoga da mi objasni kako funkcionira tjelesni! Postoji li ikakvo uvodno predavanje ili nesto, jer ne znamo sto je uopce ponudjeno osim plivanja i odbojke u dvorani!Hoce li nas itko uputiti u ponudu i kada? Hvalaa

Petraa2207
30.09.2011., 15:39
ej :) jer zna tko koliko vremenski traje vožnja busom od kvatrića do faksa :)

ppahulja
30.09.2011., 18:49
ej :) jer zna tko koliko vremenski traje vožnja busom od kvatrića do faksa :)

10-15 minuta. :)

Petraa2207
01.10.2011., 10:07
10-15 minuta. :)

moon girl
01.10.2011., 17:42
Jel' upisao tko diplomski sad s nekog drugog faksa :cerek:?

mullerica
03.10.2011., 11:43
ej, jel mi danas osim uvodnog predavanja trebamo doć i na ova druga ili?

barbara:-)
03.10.2011., 12:49
Imam pitanje. Na drugoj sam godini diplomskog i za natječaj za stipendiju moram dati prijepis ocjena sviju položenih ispita. Sad me zanima dal ja mogu sve te silne kolegije i sa preddiplomskog i diplomskog upisati na jedan prijepis i onda samo izračunati prosjek ili kako to ide?
Hvala! :):504:

mullerica
04.10.2011., 11:22
gdje se nalazi knjižnica?i jel trebamo imati nekakvu iskaznicu ili što?hvala :)

corinna.ivkic
04.10.2011., 14:33
ej bok :)) citala sam sada nesto na brzinu i vidjela da je "ovisnicaovezama" upala na logopediju i to 8.cestitam:)))
ja sam trenutno maturantica gimnazije u rijeci i zanima me ako itko ima bilooo kakve informacijee jer sam ja u velikoj dilemi sto se tice razine za ispit iz matematike :/

stvarnoooo bi htjela upisati logopedijuu pa bi se htjelaa i na vrijeme pripremiti:)
ako netko zna koliko je zadnji imao bodova ove godine..za te motivacijske razgovorei svee ostalo :)) hvala unaprijed:mig::mig:

zlikica
04.10.2011., 21:02
...ja sam trenutno maturantica gimnazije u rijeci i zanima me ako itko ima bilooo kakve informacijee jer sam ja u velikoj dilemi sto se tice razine za ispit iz matematike :/...

matematiku gledaju 0% i to b razinu tako da se zbog ovoga nemaš šta dvoumit između razina haha. tak ti je svejedno jer ti neće gledat, moraš samo proć... a o razgovorima ti detaljno sve piše par stranica ranije.. čak i sva pitanja koja su bila ove godine.

*Lotta*
05.10.2011., 09:12
POzdrav!

Ima li netko da je upisao drugi stupanj (postdiplomski, magisterij ili kako se to sada već zove) ovog fakulteta u Ljubljani i kakvi su dojmovi? Može i na pp, pliz. Jer ne znam koliko mi ima smisla upisivati diplomski ako sam već jedan fakultet završila u cijelosti ... hvala i čestitke svima koji su upali na faks! :)

corinna.ivkic
05.10.2011., 13:54
matematiku gledaju 0% i to b razinu tako da se zbog ovoga nemaš šta dvoumit između razina haha. tak ti je svejedno jer ti neće gledat, moraš samo proć... a o razgovorima ti detaljno sve piše par stranica ranije.. čak i sva pitanja koja su bila ove godine.

A da..to za mat znam:Dmoram jos vidjeti sta cu drugo odabrati ako mi bude trebala visa:))hvala ti:))a dali mozda znas sa koliko su bodova zadnje primali:)??ove ili pr.godine..

zlikica
05.10.2011., 16:44
A da..to za mat znam:Dmoram jos vidjeti sta cu drugo odabrati ako mi bude trebala visa:))hvala ti:))a dali mozda znas sa koliko su bodova zadnje primali:)??ove ili pr.godine..

ne znam za logopediju, ja sam na rehabilitaciji:)
ali mislim da oko 820-830 ako se ne varam.. neka me netko ispravi...

mijauuu86
05.10.2011., 23:15
završila sam u mostaru predškolski odgoj po bolonjskom-5 godina (3 + 2)...zanima me bi li mogla sad upisatipedagogiju ili čak psihologiju-koliko bi mi predmeta bilo priznato?? help :))

corinna.ivkic
06.10.2011., 12:24
ne znam za logopediju, ja sam na rehabilitaciji:)
ali mislim da oko 820-830 ako se ne varam.. neka me netko ispravi...

Hvalaa:))raspitat cu se jos:))

aquamarine5
08.10.2011., 22:34

2010. godine zadnji je imao 832.8 boda, a 2011. 821.4 boda..

corinna.ivkic
10.10.2011., 16:02
2010. godine zadnji je imao 832.8 boda, a 2011. 821.4 boda..

hvalaa :))) visok je prag bome :/ :D:eek::rolleyes:

Ovisnicaovezama
10.10.2011., 16:57
ej bok :)) citala sam sada nesto na brzinu i vidjela da je "ovisnicaovezama" upala na logopediju i to 8.cestitam:)))
ja sam trenutno maturantica gimnazije u rijeci i zanima me ako itko ima bilooo kakve informacijee jer sam ja u velikoj dilemi sto se tice razine za ispit iz matematike :/

stvarnoooo bi htjela upisati logopedijuu pa bi se htjelaa i na vrijeme pripremiti:)
ako netko zna koliko je zadnji imao bodova ove godine..za te motivacijske razgovorei svee ostalo :)) hvala unaprijed:mig::mig:

zahvaljujem na čestitkama ;) ja preporučam nižu razinu ako ti matiša baš ne leži, iako ti stvarno niš ne znači za logopediju ;) zadnji ti je imao 820 ako se ne varam...

hvalaa :))) visok je prag bome :/ :D:eek::rolleyes:

ja bih ti preporučilada dooobro spremiš hrvatski i engleski, izborni uzmi radije biologiju, jer je psihologija iz godine u godinu sve teža, i motivacijski prostudiraj. nastoj volontirati - to ti nosi bodove ;)

mullerica
10.10.2011., 19:44
gdje je fotokopiraona erfa? :)

corinna.ivkic
11.10.2011., 13:52
zahvaljujem na čestitkama ;) ja preporučam nižu razinu ako ti matiša baš ne leži, iako ti stvarno niš ne znači za logopediju ;) zadnji ti je imao 820 ako se ne varam...

ja bih ti preporučilada dooobro spremiš hrvatski i engleski, izborni uzmi radije biologiju, jer je psihologija iz godine u godinu sve teža, i motivacijski prostudiraj. nastoj volontirati - to ti nosi bodove ;)

hvala ti puno=D probat cu to pripremiti stoo bolje :D
a cula sam za to volontiranje..znas li mozda nesto konkretno:)? voljela bi bilo sto..volontiram preko skole ali to je vise za siromahe(takva je skolska orijentacija:)) ako ti znas nesto bolje..:cerek::D

Oleana
11.10.2011., 19:43
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja pa ako netko zna konkretan odgovor, bila bih mu jako zahvalna.

Trenutno sam 3.godina Predškolskog odgoja. Ali studiram izvanredno.
Mogu li upisati 2 godine diplomskog na ERFu i to redovno? Oduvijek mi je želja i stvarno bih sad napravila sve što je u mojoj mogućnosti da to upišem. Svjesna sam da moram polagati razlikovnu godinu. Da li se ta godina polaže uz tu 1.godinu diplomskog ili moram prvo položiti sve te razlikovne predmete pa onda upisati 1.godinu diplomskog? I zna li tko koliko bi otprilike to koštalo...

Svaka informacija je dobrodošla!

El Hafi
12.10.2011., 01:04
ne mozes s predskolskog na soc. ped., pogotovo ne s vanrednog.

Oleana
12.10.2011., 16:03
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! :503::503::503::503:

Pa jel se uopće može s izvanrednog studija upisati bilo koji redovni???

gimnazijalka#
13.10.2011., 10:46
Imam pitanje!! Moze li se iz tjelesnog ici subotom npr. na Sljeme ako smo u tjednu vec jednom bili u dvorani? hvalaa

zlikica
13.10.2011., 13:23
Imam pitanje!! Moze li se iz tjelesnog ici subotom npr. na Sljeme ako smo u tjednu vec jednom bili u dvorani? hvalaa

ja sam čula da ne :( a baš sam planirala ovaj tjedan skupit 3 potpisa:D

zlikica
13.10.2011., 16:49
ja sam čula da ne :( a baš sam planirala ovaj tjedan skupit 3 potpisa:D

može se ipak!!! :cool:

put.u.nepoznato
13.10.2011., 23:43
gdje je fotokopiraona erfa? :)

nema ti fotokpiraone erfa:mig:

ako želiš kopirati, morat ćeš ići ili u kiosk ili u kopiraonu hrvatskih studija, oboje je ok, samo kaj ti u hs i zaklamaju i fino slože, jedino kaj se čeka dost dugo :roll:

RIJAMU
14.10.2011., 13:44
za sve one koje interesira ovas studij. pitajte sve što vas interesira o socijalnoj pedagogiji, prijemnom ispitu, samom studiju ili mogućnosti zaposlenja.

rado ćemo vam odgovoriti na sva pitanja.

zvonchica12
15.10.2011., 11:19
Pozdrav , zavrsila sam erf, smjer poremecaji u ponasanju, zanima me gdje mogu pronaci pravilnike o vjezbenickom stazu? Za sada pronalazim samo u ustanovama socijalne skrbi, ne mogu pronaci skolstvo i penalne institucije. Ako netko zna nesto vise o tome , bila bih zahvalna na podijeljenoj informaciji.

Chelsea94
15.10.2011., 18:52
bokić svima :) evo još jedne maturantice..hmm, i vjerujem da budem sto pedeset i sedma osoba koja postavlja ovo isto pitanje, ali sajt je ogroman i stvarno ne mogu nać baš sve informacije koje me zanimaju u vezi erfa...:ceka:
tako da, molim one koji su tu "domaći" već na ovoj temi da mi malo pomognu oko toga...:moli:
što se tiče mature prijavljujem ABA, izborni psihologija..
a smjer koji mi se najviše sviđa je socijalna pedagogija..prvenstveno me zanimaju ovi motivacijski razgovori, listala sam ovdje al baš i nisam našla ono što tražim, pa ako netko može poslati link di da si pročitam u vezi toga ili ako mu se da da mi napiše ukratko...što sve ispituju na tome? I koliko pitanja otprilike?
Hvala unaprijed, i isprike za ponavljanje pitanja. :* :angeleye:

colbert
15.10.2011., 23:42
I to sve na odgovarajucem podforumu.

Candace
16.10.2011., 08:55
Puno nadobudnih gimnazijalaca u zelji da upisu erf :D

Chelsea94
16.10.2011., 11:06
Puno nadobudnih gimnazijalaca u zelji da upisu erf :D

Ne idem u gimnaziju :mig:
Upravni referent :p

aquamarine5
16.10.2011., 13:15
bokić svima :) evo još jedne maturantice..hmm, i vjerujem da budem sto pedeset i sedma osoba koja postavlja ovo isto pitanje, ali sajt je ogroman i stvarno ne mogu nać baš sve informacije koje me zanimaju u vezi erfa...:ceka:
tako da, molim one koji su tu "domaći" već na ovoj temi da mi malo pomognu oko toga...:moli:
što se tiče mature prijavljujem ABA, izborni psihologija..
a smjer koji mi se najviše sviđa je socijalna pedagogija..prvenstveno me zanimaju ovi motivacijski razgovori, listala sam ovdje al baš i nisam našla ono što tražim, pa ako netko može poslati link di da si pročitam u vezi toga ili ako mu se da da mi napiše ukratko...što sve ispituju na tome? I koliko pitanja otprilike?

Sve o motivacijskim razgovorima imaš od 200 stranice, pa na dalje :D

Wolowitz
18.10.2011., 20:01
Logopedija više nema motivacijski tj. razgovor ne nosi bodove. Samo je procjena govornih sposobnosti ili kako se već zove. Zato su ocjene i izborni po 30%.
Ostali smjerovi imaju. :D

zlikica
18.10.2011., 20:35
jel netko zna kako doći do dvorane vinko bek od okretišta tramvaja borongaj ili od glavnog kolodvora? :)

RIJAMU
19.10.2011., 10:31
jako malo je interesenata za ovaj fakultet, a recimo mogućnost zapošljavanja direktno s fakulteta prema tom smatram da zaslužuje puno više interesa.

lady grenouille
19.10.2011., 12:15
istina, ali nije baš ni svatko za ovakav posao :)

ja bih rado upisala diplomski studij socijalne pedagogije sljedeće godine (trenutno sam na dipl. na filozofskom) ali sam vidjela da ne upada puno ljudi s drugih fakulteta, eventualno par mjesta na kraju liste pa mislim da nema previše nade, nažalost

RIJAMU
19.10.2011., 12:41
istina, ali nije baš ni svatko za ovakav posao :)

ja bih rado upisala diplomski studij socijalne pedagogije sljedeće godine (trenutno sam na dipl. na filozofskom) ali sam vidjela da ne upada puno ljudi s drugih fakulteta, eventualno par mjesta na kraju liste pa mislim da nema previše nade, nažalost

istina. fakultet generalno upisuje mali broj studenata ali pokušaj na kraju ti se može isplatiti. ovo je znanstvena grana u povoju, a kako stvari stoje sve potrebitija. ulaskom u EU će biti još potrebitija.

Chelsea94
21.10.2011., 22:07
Sve o motivacijskim razgovorima imaš od 200 stranice, pa na dalje :D

hvala ti ;)

anci_00
23.10.2011., 10:56
Dragi moji,
vidim da ovdje ima studenata s erf-a, pa se nadam da ima i logopeda. Ja, eto, trebam vasu pomoc. :) Zanima me koji testovi se kod nas koriste za mjerenje receptivnog i ekspresivnog rjecnika? Vidim da se vani koristi Receptive and Expressive One-Word Picture Vocabulary Test, al ne mogu naci nista slicno kod nas (Osim strucnih testova za koje treba edukacija u slapu, al ja bi ipak nesto javno dostupno). Trebam, konkretno, samo mjeru ekspresivnog vokabulara. Kod nas postoji Hershleov test rječnika koji ima čestice tipa: npr. Vrlo brzo se kretati znači: A trčati, B zaustaviti se, C šivati, D umivati, E spavati, al ne znam koliko bi to bila valjana mjera ekspresivnog rječnika. Ili vam mozda pada na pamet netko od vasih profesora tko se time bavi? pa da dodem do faksa i pitam tamo

Nadam se da ce naici netko tko bi mi znao odgovoriti. Hvala :)

Death-of-Art
23.10.2011., 12:20
ne mozes s predskolskog na soc. ped., pogotovo ne s vanrednog.

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! :503::503::503::503:

Pa jel se uopće može s izvanrednog studija upisati bilo koji redovni???

S vanrednog preddiplomskog na redovni preddiplomski-ne može.

Kad budeš upisivala diplomski onda ne samo da ćeš moći na redovni nego ćeš morati na redovni jer mislim da je jako mali broj fakulteta koji imaju na diplomskom studiju izvanredan program.

zubicaX
23.10.2011., 19:34
mene zanima ovaj fakultet, ali čula sam da je dosta teško upasti i da primaju malo ljudi ( oko 35)..naprimjer da li je moguće ako prolazim sa vrlo dobrim upasti tu, naravno ako maturu također dobro riješim... puno ljudi mi je reklo da baš i nemam neke šanse.

mullerica
25.10.2011., 09:50
meni je sveukupni prosjek bio oko 4,4, i sama sam mislila da nemam šanse, ali onda sam učila duplo više za maturu i upala(hvala dragom Bogu), znači ništa nije nemoguće :D

ja mislim da se sa predškolskim odgojom ne može upisati diplomski na sp,jer je to stručni studij :/

strumpheta
25.10.2011., 17:56
dakle, evo nas na informatici.. proslo je mjesec dana na faksu, i svi koji ga zelite ne odustajte jer je jebenooooooo. :D i surkach, nemogu vjerovat da neam nijedan inbox"!! :D srami se :504::504::504::(:(:(:confused:

aquamarine5
25.10.2011., 21:13
pitanje za one koji nisu iz zagreba, a žive kao podstanari.
koliko vam, odprilike, roditelji mjesečno trebaju poslati novaca?

znam da ovom pitanju nije mjesto ovdije, ali..

Mazoretkinja
25.10.2011., 23:02
Logopedija više nema motivacijski tj. razgovor ne nosi bodove. Samo je procjena govornih sposobnosti ili kako se već zove. Zato su ocjene i izborni po 30%.
Ostali smjerovi imaju. :D
To mi je baš super. :top:

FeddeLeGrand
26.10.2011., 11:11
heej, evo pratim ovaj forum skoro godinu dana i sad sam stvaarno odlučila pokušat upast na soc. pedagogiju.. i samo mi treba malo ohrabrenja. puno ljudi mi je reklo da je jako teško upast, znam cure koje su prolazile s 5 i super napisale maturu,a nisu upale, ali znam i one koje nisu bile odlične učenice, pa su pak upale.. više ne znam o čem to ovisi :/

srednji prosjek će mi bit oko 4.2, 4.3 i čujem da je psihologija na maturi sve teža i teža.. volontiram već 2 godine u centru za djecu s poteškoćama u razvoju, no to bi mi eventualno moglo nešto značiti za rehabilitaciju..

nekako mi se čini da ima puuno više ljudi koji nisu upali nego onih koji jesu.. recite da nije tako pliiz :D

lampy
26.10.2011., 17:55
heej, evo pratim ovaj forum skoro godinu dana i sad sam stvaarno odlučila pokušat upast na soc. pedagogiju.. i samo mi treba malo ohrabrenja. puno ljudi mi je reklo da je jako teško upast, znam cure koje su prolazile s 5 i super napisale maturu,a nisu upale, ali znam i one koje nisu bile odlične učenice, pa su pak upale.. više ne znam o čem to ovisi :/

srednji prosjek će mi bit oko 4.2, 4.3 i čujem da je psihologija na maturi sve teža i teža.. volontiram već 2 godine u centru za djecu s poteškoćama u razvoju, no to bi mi eventualno moglo nešto značiti za rehabilitaciju..

nekako mi se čini da ima puuno više ljudi koji nisu upali nego onih koji jesu.. recite da nije tako pliiz :D

Haha... nemoj se zabrinjavati... ja sam imala srednji prosjek u srednjoj 4.31... maturu sam solidno riješila ( mat-4, hr-4, eng-3, psih-5), motivacijski sam dobila 95 bodova i upala sam, bila sam 26 na listi... na kraju sam upisala sestrinstvo jer se nekako vidim više u tome. Sve ti ovisi o generaciji maturanata i kako će ostali riješiti maturu. Imaš nade, ne brini :)

surpassing
27.10.2011., 01:26
heej, evo pratim ovaj forum skoro godinu dana i sad sam stvaarno odlučila pokušat upast na soc. pedagogiju.. i samo mi treba malo ohrabrenja. puno ljudi mi je reklo da je jako teško upast, znam cure koje su prolazile s 5 i super napisale maturu,a nisu upale, ali znam i one koje nisu bile odlične učenice, pa su pak upale.. više ne znam o čem to ovisi :/nekako mi se čini da ima puuno više ljudi koji nisu upali nego onih koji jesu.. recite da nije tako pliiz :D

Don`t worry. Moj je prosjek tijekom 4 godine 4.31 bio. Na maturi mat A=2 hrv A=5 eng A=4 psih=4 i na razgovoru 100 bodova. Upala na rehabilitaciju. NEMOJ gledati druge niti se uopće uspoređivati s drugima. Usmjeri snage na samu sebe i daj maksimum. A volontiranje je super, na razgovoru se samo raspričaj o tome, svidjet će im se :)

bokić svima :) evo još jedne maturantice..hmm, i vjerujem da budem sto pedeset i sedma osoba koja postavlja ovo isto pitanje, ali sajt je ogroman i stvarno ne mogu nać baš sve informacije koje me zanimaju u vezi erfa...

Cijeli je topic u biti o motivacijskim, neke cure su stvarno opširno pisale. Malo truda uloži i čitaj :)

loveriola
30.10.2011., 18:12
koje su mogućnosti zapošljavanja nakon završenog erf, je li teško pronaći posao? Što je po vašem mišljenju bolje: logopedija, rehabilitacija ili soc.pedagogija? I kakve su plaće?

zlikica
30.10.2011., 20:57
koje su mogućnosti zapošljavanja nakon završenog erf, je li teško pronaći posao? Što je po vašem mišljenju bolje: logopedija, rehabilitacija ili soc.pedagogija? I kakve su plaće?

1. nude ti se poslovi još dok studiraš :D nije teško naći posao jer su ovo deficitarna zanimanja... nedavno je bio čak članak u novinama da su defektolozi najdulje na burzi tjedan dana. jako brzo se nađe posao.
2. ne možeš pitati što je bolje :/ svatko ima svoj kriterij za "bolje".. nekome je bolje biti kondukter nego poštar, nekome obrnuto.
3. plaće su iznadprosječne. s tim da naravno sve ovisi gdje se zaposliš....