PDA

View Full Version : Gazirana pića!

el_mariachi
10.07.2003., 15:09
Jedno dvije godine nisam ih okusio. Kasnije sam opet poceo ali u nekim granicama dok coca-colu nisam pio iz nekih meni poznatih principa osim s Bacardijem jer ne ide drugacije. Neki kazu zdravo neki nije.
I danas si kupim coca colu koja je reklamirana i reklamirana i koju upravo pijem. S vanilijom. Grozno nesto.
Prosli tjedan sam procitao na text-tv-u da ako jedno dijete popije vise od dvije limenke (0.33l) da je to dijete unijelo kolicinu secera koje je nnjen/njegov organizam trebao za taj dan.
Zato (buduci) roditelji a i svi vi mozda truncu da pripazite na to kakvi sokovi se piju.

Samantha
10.07.2003., 16:12
Ja se ne sjecam kad sam zadnji put popila nesto gazirano,mozda prije 7-8 god.
Coca-cola je puna emulgatora.

Ava Adore
10.07.2003., 22:00
gdje ima ta cola s vanilijom?

nema veze kaj je gadno i nezdravo, moram probat

el_mariachi
10.07.2003., 23:57
A^2: Svedska proizvodnja, tako pise na limenci...
Vjeruj mi nisi puno propustila.

bigblue2010
11.07.2003., 02:34
Ne pijem ih uopce, osim kad se prejedem, popijem malo coca-cole.

A tu s vanilijom si je kupio moj zakoniti, pa sam probala. Nesto tako gadno odavno nisam okusila.

Indi
11.07.2003., 08:11
Ja sam totalni protivnik gaziranih pica jer mi mjehurici jednostavno ne pasu i pikaju me za grlo kad gutam. No, vidla i ja Vanilla Coke pa kupila malu flasicu iz ciste znatizelje i meni se jako svidjela :top: no ipak sam ju kupila samo jednom za probu, i to je bilo to.

Eh da jedino gazirano pice koje toleriram je G&T ;)

Mrwa
11.07.2003., 15:32
Ne pijem Colu vec Pepsi. Podrzavam konkurentsku firmu :D Znate li da su zabranili njihovu reklamu jer prozivaju Coca-Colu? Kao klinac ubacuje novcic u automat i ispada limenka Cole. Onda kupuje jos jednu limenku i stavi je na prethodnu pa se popne i pritisne "Pepsi" dugme koje je bilo skroz visoko. I zadovoljan odlazi cugajuci Pepsi.

Kul :top:

Ava Adore
11.07.2003., 16:45
meni je isto pepsi puno bolja od cole, al to tek negdje zadnje 2 godine
prije uvijek cola
sto cu, jos se nisam oducila od nezddravih stvari...

Indi
11.07.2003., 20:22
Mrwa kaže:
Ne pijem Colu vec Pepsi. Podrzavam konkurentsku firmu :D Znate li da su zabranili njihovu reklamu jer prozivaju Coca-Colu? Kao klinac ubacuje novcic u automat i ispada limenka Cole. Onda kupuje jos jednu limenku i stavi je na prethodnu pa se popne i pritisne "Pepsi" dugme koje je bilo skroz visoko. I zadovoljan odlazi cugajuci Pepsi.

Kul :top:

Da vidjela sam tu reklamu :top:

nea
12.07.2003., 14:32
provla sam i tu s vanilijom i jest ogavna, ali da si provo plavu sto bi tek onda reko
ajoj kako je to grozno
a ovi ameri i kanadjani se naljevaju s tim svakakvim mjehuricima
a jeste ikad provali onaj root bear (ako se tako i pise) to djeca obozavaju, a meni se povraca

shef Sale
12.07.2003., 19:59
Gazirana izbjegavam vec godinama, koliko mogu...
A od onog sto pijem, je uglavnom Orangina (puno cesce) ili Sprite (rjedje).
Colu mozda jednom u par mjeseci, par puta godisnje...

Cesce pijem negazirane sokove i caj(eve). :D

Roko
12.07.2003., 20:23
Od Gaziranih jedino mi je dobar Deit.Kolu skoro pa i ne pijem.Istina je da se klinci naljevaju s tim secerom do besvjesti

Crow Jane
13.07.2003., 10:53
E kad smo kod toga.... ja nisam uopće pila tu Coca - colu, sve do nedugo kad smo ono, na poslu zbog nedostatka vremena počeli naručivat McDonalds menije za onak s nogu, i ajd dobro Colu, primjetila sam da sad iz čista mira dobijem poriv popit Colu?:eek:
A to mi je inače zadnja cuga koju bi pila...da to ne izaziva neku ovisnost? :eek: Mislim, ima logike, pošto je još uvijek No.1 cuga u svijetu...:rolleyes:

P.S. Bacardi - cola? Mljac! :o :D

vjeverica
13.07.2003., 16:08
ne volim gazirano, izbjegavam koliko mogu:rolleyes:

EncOre
15.07.2003., 12:44
Negdje sam naćuo da coca-cola u sebi sadrži i ortofosfornu kiselinu koju stomatolozi koriste za šta ja znam već, te sve u svemu vrlo je štetna. Nadalje ma, ispada da je bolje popiti jednu, ali samo jednu čašu dobrog vina nakon rućka nego tu colu.
Ja osobno pijem voćne sokove i vodu. To je moj osobni izbor.

Winona
15.07.2003., 12:54
bigblue2010 kaže:
Ne pijem ih uopce, osim kad se prejedem, popijem malo coca-cole.

A tu s vanilijom si je kupio moj zakoniti, pa sam probala. Nesto tako gadno odavno nisam okusila.

Isto i ja. Popijem casu dva puta godisnje kad mi na zeludac nije dobro.

On pije Colu. Cesto. :rolleyes: Tak da sam probala sve moguce okuse.

Ja pijem vodu, sama slozim mix za ledeni caj i granini sokove. ( tjesim se da su manje zlo od cole ). Opcenito ne podnsoim gazirana pica.

Pijem jos mlijeko, ice caffe, sirutku.....

Romana
15.07.2003., 18:35
Ja sam totalno izbacila sve gazirano iz upotrebe:flop: Pijem vocne sokove (bez secera) .

Marija_1963
15.07.2003., 19:43
Puna je šećera i ostalih nevaljalih stvari o kojima pojma nemamo, samo lažu i dobro zarađuju :mad:
Ja trošim samo vodu i biljne čajeve, gazirano nikada, voćne sokove nikada, a o ovim industrijskim kemijama da ne govorim - no, thanks, nisam ja sebe našla na cesti :D

Ava Adore
15.07.2003., 21:02
kak vi svi zdravoo zivite... :rolleyes:

Flemming
17.07.2003., 16:15
Dva dijela Pepsija, jedan dio Kokte, jedan dio Jupija.
Red Bull po želji.
:cool:

Aenea
17.07.2003., 23:02
Prirodnu izvorsku vodu (:D iz trgovine).
Ili neki vocni caj.

Gazirana pica izbjegavam
eventualno ponekad Tonik ili Sprite.

azimuth
18.07.2003., 07:25
Prirodnu izvorsku vodu s okusom zelene jabuke.

dr_skank
18.07.2003., 07:41
koje društvo...ja sam izgleda nekolicina koja je samodestruktivno nastrojena pa pijem gazirana pića...i volim kad zadovoljno podrignem poslije ispijanja :B

Alyssa
22.07.2003., 22:09
Ja bi mogla bez beda ziviti samo na Coca Coli i pivi
Naprosto obozavam i jedno i drugo
A nije ni Fanta losa :o

Flemming
23.07.2003., 12:27
Alyssa Milano kaže:
Ja bi mogla bez beda ziviti samo na Coca Coli i pivi
Naprosto obozavam i jedno i drugo
A nije ni Fanta losa :o

Što reče moj frend, nekadašnji kandidat za američanskog predsjednika, Al Gore, a još se i rima!

More zemlja vino
24.07.2003., 14:39
A ja nakon dugo vremena probao PIPI. I mogu vam reci da mi vise prija of Fante, Orangine i slicnih cuda ali... ipak... gazirana cuda izbjegavati...

GothicA
24.07.2003., 18:21
Ja se oslobađam od coca cola ovisnosti :( U zadnja 2 mjeseca koliko odem u birc (a to je jako često), 98 % uzmem coca colu. Da stvar bude gora, kupovala sam je i za doma. I onda se čudim kaj sam se zdebljala! :( Od prekjučer ne pijem colu neg neki pago il fructal. A colu obožaaaaaaaaaaavvvvvvvvvvaaaaaaaaam :p

Alyssa
24.07.2003., 22:43
I ja obozavam Colu, popijem bocu od 2 litre na dan. Joooj totalni sam ovisnik :D

GothicA
24.07.2003., 23:04
Alyssa Milano kaže:
I ja obozavam Colu, popijem bocu od 2 litre na dan. Joooj totalni sam ovisnik :D

Al to je živa katastrofa. Ja sam isto znala ispit colu od 2 l na dan. Ma užas, moram se stiltat. Em je cola nezdrava sama po sebi, em je slatka...:nono:

zucchera
25.07.2003., 08:57
Vanilla coke je ruzna, a coke light sa okus limunom je odlicna. Ja bash volim coke light. Ne brine me uopste sto ima svakakvih sranja u njoj.

ljutika
25.07.2003., 13:08
Vi sto pijete Bacardi-colu, probajte Bacardi-tonic , super je.
Ja colu ne volim, nikada mi nije bila dobra. Kupim ju za djecje rodjendane ili neke feste. Tada pustim sina neka se izgustira. Inace ga uvijek odgovorim i prihvatio je sok od jabuke kao alternativu. Jos je mali pa slusa mamu.:)

Agirl
25.07.2003., 13:15
Winona1 kaže:
Isto i ja. Popijem casu dva puta godisnje kad mi na zeludac nije dobro.
Opcenito ne podnsoim gazirana pica.

:top: :top: ponekad uz pizzu popijem kolu jer se zanosim osjećajem da će mi je brže razgradit :D :D

Uopće ne volim gazirana, pa ni mineralnu.

:s Ice tea rulez!!

blondie_30
30.07.2003., 11:00
ja to uopce ne pijem; cak i mineralnu s mjehuricima ne mogu podnjeti...

Billi
30.07.2003., 11:46
samo cedevita i negazirana mineralna u mojoj kuci!:)

Indigo Girl
31.07.2003., 22:45
el_mariachi kaže:
Jedno dvije godine nisam ih okusio. Kasnije sam opet poceo ali u nekim granicama dok coca-colu nisam pio iz nekih meni poznatih principa osim s Bacardijem jer ne ide drugacije. Neki kazu zdravo neki nije.
I danas si kupim coca colu koja je reklamirana i reklamirana i koju upravo pijem. S vanilijom. Grozno nesto.
Prosli tjedan sam procitao na text-tv-u da ako jedno dijete popije vise od dvije limenke (0.33l) da je to dijete unijelo kolicinu secera koje je nnjen/njegov organizam trebao za taj dan.
Zato (buduci) roditelji a i svi vi mozda truncu da pripazite na to kakvi sokovi se piju.

Kako Cola ide s Bacardijem??? I kad će više počet uvoziti bacardi u Hrvatsku??? To je jedini "alkohol" koji mogu piti a nema ga. Idem baš o tome otvoriti topic na Baš razno :w

Indigo Girl
31.07.2003., 22:47
GothicA kaže:
Ja se oslobađam od coca cola ovisnosti :( U zadnja 2 mjeseca koliko odem u birc (a to je jako često), 98 % uzmem coca colu. Da stvar bude gora, kupovala sam je i za doma. I onda se čudim kaj sam se zdebljala! :( Od prekjučer ne pijem colu neg neki pago il fructal. A colu obožaaaaaaaaaaavvvvvvvvvvaaaaaaaaam :p

Ovaj, Pago ti još više deblja, znaš ;) Pogotovo oni gusti sokovi. Ja popijem Pago od kruške za večeru :)

misery-
02.08.2003., 19:54
ne znam kad sam zadnji put pila nešto gazirano.. osim u bambusu, al to se ne računa:p

Martinn
04.08.2003., 12:37
Pijem samo vodu, pivo i vino ... i ponekad iscijedim voće neko.
Industrijske sokove i ostale napitke izbjegavam, ponekad popijem sok od borovnice ...

Inače coca-colu poželim popiti samo u trenutku ako sam pojeo nekaj teškog, kiselina iz coca-cole rastopi brzo to u želucu :D :D

Inače, pogledajte malo sastojke u vodi sa žnj okusom ... uglavnom dodaju umjetne okuse, konzervanse i ostala sranja ...

Kyra
04.08.2003., 12:50
Ništa gaziranog...već jako jako dugo.
Coca Colu najviše volim popit kad ishlape mjehurići ;)

Pijem samo vodu, obavezno NEgaziranu.

Seathorn
04.08.2003., 20:54
ne pijem kolu, ali zato pijem gemiste i to samo s jamnickom. je li i to tak stetno? kak je rekel neko tu na forumu da je ovisnik o koli, tak i meni pasu gemisti. ima nekaj to s genima jer su mi deda i baka zagorci?

vabi
05.08.2003., 17:42
Gazirana pića skoro pa ne pijem. Iznimka je Pepsi- ponekad si "priuštim" čašu Pepsija.
Obično pijem voćni sok kombiniran sa prirodnom negaziranom vodom.
I mlijeko:D . Jako volim mlijeko.

luca
05.08.2003., 18:56
el_mariachi kaže:

da, grozno. s limunom je ok.

popijem colu light. obicna mi je kisela :confused: ali najvise volim vodu pa to najvise i pijem...

inace, slazem se da bi roditelji trebali paziti na unos secera kod klinaca. ali komericijalni sokovi su cesto jednako secerni kao i cola. sunny delight je npr. prava secerna bomba. a reklamira se u stilu "svaka majka zeli svojoj djeci dati zdravi vocni sok" :D

ankada
06.08.2003., 11:34
Ja sam bila ovisna o coli. Dugo mi je trebalo da se skinem.
Kada sam se zapošljavala pitala me doktorica što pijem kada je jetreni nalaz loš. Još je htjela ispast fora pa me zezala cugerica, a ja ne pijem pivo, rakiju, vino, ništa !!!
Osim naravno coce.
Hvala Bogu više je ne trošim. Klincima rijetko kada dam piti, većinom u gostima.
Inače coca je najkiselije piće koje postoji, tako kaže kemičar kojega poznam.
Neprovjerena informacija, ali ne i nemoguća, navodno original recept od coce sadrži koain, pa kao od toga i potječe ime.
Možda je i istina?

luca
07.08.2003., 08:50
ankada kaže:
Možda je i istina?

da, koliko znam je. originalni recept je ionako apotekarski pripravak, a kokain je kristen u farmakologiji.

inace, zasto je problem sto je cola kisela (kisele su i limunade i sokovi od agruma i neka vina...)?
pa nas zeludac je puno kiseliji. cola ne zakiseljuje dodatno ;) naravno da ne neutralizira, ali to nije niti potrebno.

dolma
09.08.2003., 21:24
dr_skank kaže:
koje društvo...ja sam izgleda nekolicina koja je samodestruktivno nastrojena pa pijem gazirana pića...i volim kad zadovoljno podrignem poslije ispijanja :B
:top:

diadora
10.08.2003., 01:56
od pica s " mjehuricima" volim koktu,oranginu i evropsku Fantu.
Fanta u US je nesto posve drugo...
i mineralnu vodu...
volim kad sam u HR i marashkin sok - ovdje nema visnje-marashke :( i bitter lemon kojeg ovdje isto nema
Probala ovo ljeto Naru - :flop: ,a Sprite u HR ima okus i miris dezinfekcijske tekucine
:bljak:
a i cedevita mi prija
volim colu poslije pizze ,preciznije Cherry coke koja mi je puno bolja od "obicne" cole
U principu nastojim izbjegavati pica "s mjehuricima" pa se bacam na vodu, no ovo ljeto u HR sam ustanovila da sam pila vise takvih pica nego onih "normalnih"

histeria
10.08.2003., 15:14
svaki dan 2L cole:) i nis mi ne fali;)

Black Revenger
10.08.2003., 15:30
izbjegavam gazirano, al ponekad popijem sprite.
više volim cedevitu, a najviše vodu.

voda rulz. :s ništ bez vode.