PDA

View Full Version : Tema o psihofarmacima

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Victoria0
20.01.2013., 13:52
SAd nesto ozbiljno? Vama koji ste se skidali s tableta i onda su vas psihici vratili. Kao sto napisah ne pijem Zoloft ajmo rec misec dana. Opet osjecam nervozu, nesanicu, kao da ce me opet pocet gusit.. hm.... doduse bila sam samo 3 mj. na Zoloftu, sad dali sam ja to zabrijala ili??? Što se tice Zolofta, od njega mi se zijeva ajme uzas, nebih htjela da me vrati na ikakvu tabletu od toga, ipak bi mozda pokusala to rijesit sama? Nekada me strah samu sebe da opet nebih pocela imat panicne napade? :(

Victoria0
20.01.2013., 13:55
Mene je debljao, ali znatno manje nego Zyprexa. Od antipsihotika mi nista nije pretjerano pomoglo, ali mi je Seroquel po ucinku bio nesto drazi od ostalih.

Hm, citam samo tu da se debljaju ljudi od tih svih tableta, eto ja bila smrsavila 11 kg, cak tolikod a se dr prepao i mozda cak i zato me skinuo s <Zolofta? Hm.... jednostavno jela sam ko pilic, .... dosla na 65 kg na 175 visine ... a sad imam 69 ... (mislim meni bolje da sam pala :cerek:

Dvojba
20.01.2013., 14:02
SAd nesto ozbiljno? Vama koji ste se skidali s tableta i onda su vas psihici vratili. Kao sto napisah ne pijem Zoloft ajmo rec misec dana. Opet osjecam nervozu, nesanicu, kao da ce me opet pocet gusit.. hm.... doduse bila sam samo 3 mj. na Zoloftu, sad dali sam ja to zabrijala ili??? Što se tice Zolofta, od njega mi se zijeva ajme uzas, nebih htjela da me vrati na ikakvu tabletu od toga, ipak bi mozda pokusala to rijesit sama? Nekada me strah samu sebe da opet nebih pocela imat panicne napade? :(

Nemoj se bojati. Ako ti se simptomi ne daj bože vrate, uvijek možeš
probati sa Zoloftom, osobito ako te je prije izvukao od paničnih napadaja.
Znači rješenja i lijeka ima, veća bi frka bila da AD i AP ne postoje, kako je
to nekad bilo i ljudi su se patili, ne znajući što im je. A nama je danas dostupno sve - od interneta, foruma, lijekova i psihijatara.

Zijevanje je najmanji problem u cijeloj priči, to je samo nuspojava koja poslije
prođe. Ako si toliko protiv lijekova ( iako ne vidim razloga zašto) pokušaj sa
psihoterapijom i svakako pij B vitamine - oni su bitni za živce i apetit.

Opća opasnost
20.01.2013., 15:13
Hm, citam samo tu da se debljaju ljudi od tih svih tableta, eto ja bila smrsavila 11 kg, cak tolikod a se dr prepao i mozda cak i zato me skinuo s <Zolofta? Hm.... jednostavno jela sam ko pilic, .... dosla na 65 kg na 175 visine ... a sad imam 69 ... (mislim meni bolje da sam pala :cerek:

Za Zoloft je "normalno" da se mrsavi. A za antipsihotike da se deblja. :D

Victoria0
20.01.2013., 15:19
Nemoj se bojati. Ako ti se simptomi ne daj bože vrate, uvijek možeš
probati sa Zoloftom, osobito ako te je prije izvukao od paničnih napadaja.
Znači rješenja i lijeka ima, veća bi frka bila da AD i AP ne postoje, kako je
to nekad bilo i ljudi su se patili, ne znajući što im je. A nama je danas dostupno sve - od interneta, foruma, lijekova i psihijatara.

Zijevanje je najmanji problem u cijeloj priči, to je samo nuspojava koja poslije
prođe. Ako si toliko protiv lijekova ( iako ne vidim razloga zašto) pokušaj sa
psihoterapijom i svakako pij B vitamine - oni su bitni za živce i apetit.

Protiv lijekova sam, jer sam ih u zivotu popila ufff, od srca, pa nadalje. Isto tako protiv sam jer maltene radi krive dijagnoze doktori su mi prepisivali, Helexe, (kao sto sam pisala vec) portale, sulpiride, apaurine i doslovce me unistili i napravili luđaka od mene :mad: . I svaki lijek koji sam pila imala sam nuspojavu, zato se bojim tih lijekova... (tko se opece jednom...) a i radi srca se najvise bojim.. eb ga... dosta mi sto se nosim s tom bolešcu jos moram paziti i na svoju psihu.. tako da radije cu odabrat psihoterapiju nego lijekove... imam fobiju na lijekove :cerek:

Victoria0
20.01.2013., 15:43
Kolega s foruma Mili... da te utjesim malo,nisi jedini koji trpa sve i svasta u sebe, :S :D Pijem: Rytmonorm 2x1 (300 mg), Isoptin 3x1 (40 mg), Martefarin 1x2 (3mg), Diane 35.. (kontracep.) 1x1... i pila sam Zoloft,,, i po potrebi diazapem, pa sad ti vidi sto je mix :D znaci svaki dan oko 10 tablet e da ne zaboravim Colospu retard za crijeva, 2x2 posto imam iriatibilni kolon, moram pazit sto jedem .. jos i to :P Nekad se zovem hodajuca bolnica! A jedno vrime sam pila 32 tablete na dan, danasnji dr se cude kad vidu moje papire. Pila sam 3x6 Atyrazola (za štitanjcu) pa Corderone, Atenolol, Ormidol, Praxiten i Portal....onda sam pukla uzela kantu i sve to pobacala, naravno moj ex karido rekao da sam luda... a ja sam rekla Vi ste me proglasili luđakinjom i nakljukali me toliko ljekova...isla nutricionistu, nesto rijesila prehranom, nesto psihoterapijom i ono najvaznije naisla sam kod pravog kardiologa koji je napokon "otkiro" tajnu mojih aritmija i zavrsila na operacijskom stolu... eto zato se jako bojim lijekova, i zato sto sam ih popila more, za lipo vidi na kraju je ispalo... :)) ala ga natrkeljala sada..

Dvojba
20.01.2013., 18:01

Ja sam sad zbunjena. Stekla sam dojam da su ti liječnici dali krivu dijagnozu i antidepresive misleći da se radi o tvojim živcima, da bi se na kraju otkrilo da imaš bolesno srce. A onda spominješ panične napade. Od kud sad oni u toj priči? Svakako odi na psihoterapiju.

Victoria0
20.01.2013., 18:14
Ja sam sad zbunjena. Stekla sam dojam da su ti liječnici dali krivu dijagnozu i antidepresive misleći da se radi o tvojim živcima, da bi se na kraju otkrilo da imaš bolesno srce. A onda spominješ panične napade. Od kud sad oni u toj priči? Svakako odi na psihoterapiju.

Nisi citala moje postove prije, tj. na topicu operacija srca. Da ja sam imala 20 godina, i aritmije.. bila sam puna zivota, super izgledala nikad nebi netko rekao da imam bolesno srce. Tako da su me 5 godina kljukali tim svim sranjima i govorili da je to na psihi, da umisljam.. i tako ja postala umisljeni bolesnik po njima jbg... , dok nisam pala u nesvjest s fibrilacijom atrija dijagnozom... da bi napokon pravi kardiolog ustanovio da sam tempirana bomba, (aneurizma torokalne aorte, fibrilacija atrica, supreventrikalna tahikardija) i onda je pocela moja prava borba za zivot...

Dvojba
20.01.2013., 18:25
Nisi citala moje postove prije, tj. na topicu operacija srca. Da ja sam imala 20 godina, i aritmije.. bila sam puna zivota, super izgledala nikad nebi netko rekao da imam bolesno srce. Tako da su me 5 godina kljukali tim svim sranjima i govorili da je to na psihi, da umisljam.. i tako ja postala umisljeni bolesnik po njima jbg... , dok nisam pala u nesvjest s fibrilacijom atrija dijagnozom... da bi napokon pravi kardiolog ustanovio da sam tempirana bomba, (aneurizma torokalne aorte, fibrilacija atrica, supreventrikalna tahikardija) i onda je pocela moja prava borba za zivot...

Auuuu, draga moja, tebe su baš propisno zaribali. :(
Toliko dugo da nitko nije otkrio pravu dijagnozu, što misliti o liječnicima?
Dobro je da si se izvukla, imaš svoju terapiju i kontrole i sad će sve biti dobro.
Samo hrabro dalje, ono najgore je iza tebe. :)

Miligram
20.01.2013., 18:54
Uh..vidim dosta toga je napisano.
Prvo da odg Victoriji,imam 30god. I kad pogledam tamo u kutiju di mi stoje lijekovi nekad se zapitam : pa hebote kolko ja toga pijem !
Ah blago tvom decku sto pijes diane:mig:
Ja sam na pocetku bio samo na Velafaxu,normabelu i Seroquellu,kad pogledam moje stanje...to je ok,samo 3 tablete. A sada ih pijem 5 :rolleyes:
Ali ja sam tabletoman mada to nikom negovorim,neki dan sam probao Lamal i nisam nista osjetio.Moj metabolizam ili neznam šta već je toliko jak da ja stvarno trebam jake doze ! Dok sam se skidao u vinogradskoj kod Sakomana,oni nisu stigli mene izlijeciti( propisano je da se pacijent lijeci16 dana,max 20. Pazi ja sam bio na najvisoj dozi od svih ostalih,fakat je tako.Bio sam 3x 300mg morfija,čak su mi htjeli dat i više ali je Sakoman rekao da je i ovo na granici. Bilo koji ovisnik da uzme 300mg morfija ce kljucat :D uz morfij naravno i seroquell pa phenobarbiton...uglavnom oni su vec bili napravili plan da jei dalje moram kod kuce uzimat morfij koji stoji zakljucan u sefu ljekarne,dok me kriza ne pusti.Pa zamislite to !!!*?
Necu ja sad svaku tabletu uzimat.One koje mi paše zasto da ih ne pijem? neki kazu ali onda ces se navuci na sve te tablete...ma dajte....najgore je bit navucen na metadonu,h,helex ili xanax svi ti benzosi. A od antipsihotika da postanes ovisan,,,nikad cuo! Dosta ja tableta gutam,ali zato ne pijem alkohol.uopce.niti pivo,ma nista.
Ako je netko bio ovisan o antipsihotiku neka se javi.Moje osobno iskustvo,najgore su metadonske krize.

Da,zaboravio sam napisati da od Zeldoxa i Velafaksa jedem ko ptica....nekad mi se niti neda jest....iako nisam nista jeo.

Alexiss
20.01.2013., 19:01
Čitam ja, tu sve stariji od mene, a premladi za tolike količine tableta.
Ja sam sa 14 (skoro 15) godina počela s Helexima, za par mjeseci sam bila na Haldolu i na gadnim farmacima.
Sad se bližim 19, a pijem Olandix 20mg, Akineton 4mg, Haldol 4mg, Cymbalta 60mg, Prazine 75mg
I sad bi mi valjda umjesto Olandixa stavila Seroquel.

Eehe.

Miligram
20.01.2013., 19:23
Ja sam sa 14 (skoro 15) godina počela s Helexima, za par mjeseci sam bila na Haldolu i na gadnim farmacima.
Sad se bližim 19, a pijem Olandix 20mg, Akineton 4mg, Haldol 4mg, Cymbalta 60mg, Prazine 75mg

Eehe.

oprosti ali,
Pa tko još pije sa 14 godine tablete ?!?:eek::eek: ja sam tada bio u drustvu u cugao pivkana,:D

Alexiss
20.01.2013., 19:26
oprosti ali,
Pa tko još pije sa 14 godine tablete ?!?:eek::eek: ja sam tada bio u drustvu u cugao pivkana,:D

He, odi u Kukuljevićevu u Zagrebu (psihijatrija za djecu i adolescente), pa ćeš nać i mlađe od 14 koji svašta gutaju :)
Bolest ne pita za godine.
Sa 14 su počele prve halucinacije, malo prije doduše, al onda me moji još nisu poslali psihijatru.

Miligram
20.01.2013., 19:34
He, odi u Kukuljevićevu u Zagrebu (psihijatrija za djecu i adolescente), pa ćeš nać i mlađe od 14 koji svašta gutaju :)
Bolest ne pita za godine.
Sa 14 su počele prve halucinacije, malo prije doduše, al onda me moji još nisu poslali psihijatru.

uh strašno ! Ja imam halucinacije ali nisu strašne i vec se navikao na njih ali pijem Zeldox protiv toga,..ti?

Alexiss
20.01.2013., 19:39
uh strašno ! Ja imam halucinacije ali nisu strašne i vec se navikao na njih ali pijem Zeldox protiv toga,..ti?

Napisah malo prije :D
Olandix,Prazine,Haldol od AP, Cymbalta od AD i Akineton protiv grčenja mišića i kočenja vilice :)

Victoria0
20.01.2013., 20:47
Auuuu, draga moja, tebe su baš propisno zaribali. :(
Toliko dugo da nitko nije otkrio pravu dijagnozu, što misliti o liječnicima?
Dobro je da si se izvukla, imaš svoju terapiju i kontrole i sad će sve biti dobro.
Samo hrabro dalje, ono najgore je iza tebe. :)

Vidi kao sto sam napisala, nisam izgledala kao osoba koja ima tako velikih problema s srcem, niti sada ne izgledam sto je super naravno. I onda kad bi mene uhvatila tahikardija do 200 otkucaja u minuti, oni bi rekli ma to je od stresa bla bla... pa tako 5 godina, sva sranja trpala u sebe, sta sam ja znala na kraju i povjerujes, poslali me psihicu. Pa onda lezala 3 tjedna radi štitnjace, kak ti :D Pa opet srce dalje lupalo, pa me okrivili da ne pijem tablete, za stitnjacu. Mislim strasno koje pogreske. No uglavnom hvala bogu da da sam pala u fibrilaciju onda je napokon dr. kardiolog rekao da moram na UTZ, no da prica bude gora, s nalazom tempirane bombe, oni mene poslali na koronografiju, tako da sam ja napravila 2 kateterizacije, 2 aortografije, 1 koronografiju, da bi mi onda sjebali venu. No i tu nije kraj price i dalje su me kljukali tim sranjima kao da budem mirna dok nisam poludila i sve u kantu i posla u potragu... eto to ti je ukratko sto se tice toga svega i straha od ljekova :)

Stik
20.01.2013., 20:59
Ekipa bok,
Citam forum i kuzim vas u potpunosti. Moja prica je duga i trebalo bi mi poprilicno da sve napisem. Ukratko: Na Seroxatu od 2004. Doze gore-dolje,ovisno o situaciji.2006.g umro tata, 2007 mama. Sve sam to prezivio i idem dalje. Tada mi ubacila neuropsihjatrica Lamal i Diazepam zbog podivljalog eeg-a. Zadnje 2.god nalaz ok. Makli Diazepam, sada sam samo na pola seroxata i 100mg Lamala. Najgore mi je pomisao na skidanje sa Seroxata. Zelio bi ga maknut ali...vec jednom probao i majko moja... U mozgu sjava. Trepcem ocima-sjeva,zakrenem glavu sjeva. Ali doslovno za poludit. Psihicka napisala:"pacijent stanje pripisuje micanju sa seroxata". Vraca me nazad na pola tbl.i tu stojim vec 2.god. Uzas. Brijem da uzmem go.zatvorim se u kucu i pokusam ponovo. Ali pop....cu. Brijem da necu moc,a imam filing da nase psihice GsK uopce nije upoznao kakva je to strasna nuspojava. Na depresija.org rulja masovno spominje taj"strujni udar". Ima ko kakav savjet?

Victoria0
20.01.2013., 21:02
Mili mogu te poslat po sibice :D ... hahah decko da bar :P Udana ja vec 16 godina i imam sina 15 :)) Ja to brzinski sve obavila :D :D ......a sto se tice tvojih lijekova, mislim da mozes se izvuc za koju godinu, tj da sve pobacas u smece :) samo malo snaga volje i zelje :))

prepametni
20.01.2013., 21:22
Pozdrav, nisam cesto na ovom topicu.

Patim od PA i anksioze.

Psihicka mi je dala Rivotril koji mi je nakon odredenog vremena poceo stvarat gubitak pamcenja, jaaaaku sedatiranost i zbunjenost, pokusao sam sa manjim vrijednostima i isto, prestao sam, pokusao sa Normabelom koji i uzrokuje jak nemir tj ne mogu mirno sjedit a nakon par dana koristenja i panicne napadaje.

Vec sam davno pio Helex 6 mj, i sada bi pokusao opet. Iako psihicka i dalje forsira Rivotril koji ni u kojem slucaju vise nece u moja usta. :504:
A razlog tome je da one sporije stvaraju ovisnost, iako sam Helex prvi put bez problema prestao piti.
Vec 7 godina nisam popio niti jedan.

Ne treba mi nikakav ljek za bjezanje iz stvarnosti i sl, treba mi ponekad da mi ukloni strahove koji nakon par dana eskaliraju u PA.

Pijem Zoloft vec 2.5 mjeseca, i dobar dio je rjesio ali uvijek mi se zaredaju 2-3 losa dana pa bi zelio manje patit.

Moje pitanje je:

- ima li itko losih iskustava? Jer kada sam procitao upute (halucinacije, psihoticne reakcije) smrznuo sam se??!

- postoji li jos neki dobar anksiolitik osim Helexa (Xanaxa)?

Opća opasnost
20.01.2013., 21:36
Ekipa bok,
Citam forum i kuzim vas u potpunosti. Moja prica je duga i trebalo bi mi poprilicno da sve napisem. Ukratko: Na Seroxatu od 2004. Doze gore-dolje,ovisno o situaciji.2006.g umro tata, 2007 mama. Sve sam to prezivio i idem dalje. Tada mi ubacila neuropsihjatrica Lamal i Diazepam zbog podivljalog eeg-a. Zadnje 2.god nalaz ok. Makli Diazepam, sada sam samo na pola seroxata i 100mg Lamala. Najgore mi je pomisao na skidanje sa Seroxata. Zelio bi ga maknut ali...vec jednom probao i majko moja... U mozgu sjava. Trepcem ocima-sjeva,zakrenem glavu sjeva. Ali doslovno za poludit. Psihicka napisala:"pacijent stanje pripisuje micanju sa seroxata". Vraca me nazad na pola tbl.i tu stojim vec 2.god. Uzas. Brijem da uzmem go.zatvorim se u kucu i pokusam ponovo. Ali pop....cu. Brijem da necu moc,a imam filing da nase psihice GsK uopce nije upoznao kakva je to strasna nuspojava. Na depresija.org rulja masovno spominje taj"strujni udar". Ima ko kakav savjet?

Ja sam se skidala s VELIKE doze Velafaxa (koji je poznat po odvratnim simptomima ustezanja, ukljucujuci te "brain zapove") i uspjela sam nekako. Uglavnom sam postupno smanjivala, ali mi je ipak bilo gadno. Cak toliko da je "struja" pala u drugi plan kada su nastupili ostali simptomi. ALI zato sam trenutno bez ikakvih lijekova, a simptomi su jednom kad su prestali - stvarno prestali. Godisnji ti je dobra ideja, pogotovo ako imas bas jake tegobe.

Ono sto mnogi supatnici smatraju "cudotvornim lijekom" za "struju" su velike doze omega-3 masnih kiselina. Ja sam to otkrila relativno kasno (a i uspjela sam ih nabaviti tek kad je najgore proslo jer ne konzumiram zivotinjske proizvode pa je bilo malo komplicirano), tako da ne mogu reci jesu li stvarno tako cudotvorne, ali bih ti savjetovala da obavezno probas! Mnoge je rijesilo tih problema jako ucinkovito. Mogu ti pogledati i koje su doze najucinkovitije ako se odlucis za to, nemam vise taj podatak u glavi...

Sto se tice psihijatara, u pravu si - vecina ih nema blage veze o fizickoj ovisnosti koju stvaraju neki psihofarmaci (ili namjerno zatvaraju oci pred tom cinjenicom, nemam pojma...).

emma 88
20.01.2013., 22:14
Ja sam se skidala s VELIKE doze Velafaxa (koji je poznat po odvratnim simptomima ustezanja, ukljucujuci te "brain zapove") i uspjela sam nekako. Uglavnom sam postupno smanjivala, ali mi je ipak bilo gadno. Cak toliko da je "struja" pala u drugi plan kada su nastupili ostali simptomi. ALI zato sam trenutno bez ikakvih lijekova, a simptomi su jednom kad su prestali - stvarno prestali. Godisnji ti je dobra ideja, pogotovo ako imas bas jake tegobe.

Ono sto mnogi supatnici smatraju "cudotvornim lijekom" za "struju" su velike doze omega-3 masnih kiselina. Ja sam to otkrila relativno kasno (a i uspjela sam ih nabaviti tek kad je najgore proslo jer ne konzumiram zivotinjske proizvode pa je bilo malo komplicirano), tako da ne mogu reci jesu li stvarno tako cudotvorne, ali bih ti savjetovala da obavezno probas! Mnoge je rijesilo tih problema jako ucinkovito. Mogu ti pogledati i koje su doze najucinkovitije ako se odlucis za to, nemam vise taj podatak u glavi...

Sto se tice psihijatara, u pravu si - vecina ih nema blage veze o fizickoj ovisnosti koju stvaraju neki psihofarmaci (ili namjerno zatvaraju oci pred tom cinjenicom, nemam pojma...).

Hm,ja sam nedavno bila na maloj dozi Seroquela i mislila sam da me to čini stabilnijom i da mi miče strah.
Na zadnjoj kontroli me dr. maknula s te doze jer sam se i dalje debljala,ali mi je rekla da takva doza meni djeluje kao placebo,da je minimalni učinak na većoj dozi od koje pijem.

Mada, mislim, ni placebo nije loš ako vjeruješ u njega.
Međutim,mislim da je imala pravo,živim i radim već 2 tjedna bez Seroquela.
Dobro se držim zasada.
Pijem samo Anafranil i Aurorix.

Victoria0
20.01.2013., 22:25

Zatvaraju oci, pa mene kljukali 6 g helexom, jbt.. skinula se ja sama i imala bolove u nogama, minjala raspolozenje 8 put na dan.. i nista... fuckalo se njima , samo ono popi praxiten i ako te tako boli jedan je rekao na hitnoj, riskirat cu dat cu ti opijat protiv bolova, reko jesi ti puko covjece boziji.. mislim ah svasta ja dozivila, fucka se njima, napisu ti lijek kao da ja odem u ducan i kupim od podravke paradajz sos, pa ako taj nije dobar, kupit cu od riala...:lol:

Stik
20.01.2013., 22:27

Ajme,bio bih ti prezahvalan na tom podatku. Brijem da cu imati zesce "udare" poucen prvim pokusajem. Znam da treba mislit pozitivno,ali fakat mi je too much taj filing. Samo da ga maknem jer 9 god.na tome je dosta. A oni nemaju pojma jer kao antidep.ne izazivaju ovisnost. Kaze GsK ili? Hm.

Opća opasnost
20.01.2013., 23:08
Ajme,bio bih ti prezahvalan na tom podatku. Brijem da cu imati zesce "udare" poucen prvim pokusajem. Znam da treba mislit pozitivno,ali fakat mi je too much taj filing. Samo da ga maknem jer 9 god.na tome je dosta. A oni nemaju pojma jer kao antidep.ne izazivaju ovisnost. Kaze GsK ili? Hm.

Evo, nasla sam. Idealno bi bilo izmedju 2000 i 4000 mg EPA dnevno. EPA je vrsta omege-3. Uzmi neke visokodozirane kapsule ribljeg ulja i procitaj koliko sadrzi EPA pa vidi...

Moram napomenuti da je ovaj unos nesto veci od uobicajene preporucene dnevne doze, tako da uzimas na vlastitu odgovornost, ali s obzirom na pozitivan efekt (prije svega na "strujne udare") koji ogroman broj ljudi opisuje pri takvoj dozi, mislim da vrijedi pokusati.

Meni je skidanje fizicki bilo pakao, ali psihicki nisam bila ovisna niti malo. Zapravo mi nije bilo ni na kraj pameti da ponovno pocnem piti te tablete, cak ni dok sam lezala na podu s grcevima u misicima, tresla se i povracala. S obzirom da sam ja ipak pila veliku dozu lijeka, i to jos Velafaxa, mislim da bi tebi skidanje ipak trebalo ici malo lakse!

rejoflajt
21.01.2013., 09:27
Pozdrav, nisam cesto na ovom topicu.

Patim od PA i anksioze.

Psihicka mi je dala Rivotril koji mi je nakon odredenog vremena poceo stvarat gubitak pamcenja, jaaaaku sedatiranost i zbunjenost, pokusao sam sa manjim vrijednostima i isto, prestao sam, pokusao sa Normabelom koji i uzrokuje jak nemir tj ne mogu mirno sjedit a nakon par dana koristenja i panicne napadaje.

Vec sam davno pio Helex 6 mj, i sada bi pokusao opet. Iako psihicka i dalje forsira Rivotril koji ni u kojem slucaju vise nece u moja usta. :504:
A razlog tome je da one sporije stvaraju ovisnost, iako sam Helex prvi put bez problema prestao piti.
Vec 7 godina nisam popio niti jedan.

Ne treba mi nikakav ljek za bjezanje iz stvarnosti i sl, treba mi ponekad da mi ukloni strahove koji nakon par dana eskaliraju u PA.

Pijem Zoloft vec 2.5 mjeseca, i dobar dio je rjesio ali uvijek mi se zaredaju 2-3 losa dana pa bi zelio manje patit.

Moje pitanje je:

- ima li itko losih iskustava? Jer kada sam procitao upute (halucinacije, psihoticne reakcije) smrznuo sam se??!

- postoji li jos neki dobar anksiolitik osim Helexa (Xanaxa)?

U skupinu anksiolitika danas spadaju:
benzodiazepini (diazepam, oksazepam, medazepam, bromazepam, alprazolam, lorazepam)

karbamati (meprobamat)

azaspirodekandioni (buspiron)

http://blog.dnevnik.hr/anksioznost123/2009/02/1625917162/anksiolitici.html

BlueMoon1
21.01.2013., 13:31

Sorry,malo sam ti izrezala post..Isto pijem Velafax. Vidim da si ti dosta upućena, pa me zanima da li misliš da bi bilo dobro uzimati te omege-3,paralelno s antidepresivima? Kako bi se eventualno kasnije spriječile sve te nuspojave kod odvikavanja. Spominješ neku EPA omegu, ako možeš reći ime nekog proizvoda s time..Ja inače pijem jednu dnevno od Natural Wealtha, ali pretpostavljam da to nije to..Razmišljam isto o povećanju doze..
Još jedno pitanje, da li su ti od Velfaxa bile jako proširene zjenice..Uzimam ga tek dva tj, pa se pitam hoće li se to s vremenom smanjiti..

prepametni
21.01.2013., 14:43
Sorry,malo sam ti izrezala post..Isto pijem Velafax. Vidim da si ti dosta upućena, pa me zanima da li misliš da bi bilo dobro uzimati te omege-3,paralelno s antidepresivima? Kako bi se eventualno kasnije spriječile sve te nuspojave kod odvikavanja. Spominješ neku EPA omegu, ako možeš reći ime nekog proizvoda s time..Ja inače pijem jednu dnevno od Natural Wealtha, ali pretpostavljam da to nije to..Razmišljam isto o povećanju doze..
Još jedno pitanje, da li su ti od Velfaxa bile jako proširene zjenice..Uzimam ga tek dva tj, pa se pitam hoće li se to s vremenom smanjiti..

Zapovi se javljaju nakon prestanka uzimanja dosta AD pa i Zolofta, bar meni je. Osim sto je bolno mislim da nema vece stete. Meni su trajali par mjeseci jer nisam znao ni za forum ni nista di bi moga procitat. Proslo je samo od sebe. Ne javljaju se dok si pod terapijom i ne javljaju se svakom.

To sto spominjes kao rasirene su zjenice moze i ne mora biti od AD inace sve nuspojave se povlace nakon nekog vrwmena kada se organizam navikne, najvaznije je izdrzat pocetak jer zna bit neugodan (nije pravilo).

Natthali
21.01.2013., 15:08
Čitam vas, zadnje stranice i ne mogu vjerovati da se to događa.

Da li postoji odgovornost za nus pojave i tegobe nakon uzimanja određenih vrsta lijekova (kao i pogrešnih sa ispadima i sl.).

Imala sam jedno teško razdoblje; smrt majke, pa oca ...pa još nešto, nikad kraja. Svake godine neko iznenađenje.
Znala sam da je to prirodna bol koju moram svjesno odbolovati.

Ne bih htjela pametovati. Mislim da ne bi trebalo olako uzimati neke propisane lijekove.

Stik
21.01.2013., 15:35
Zapovi se javljaju nakon prestanka uzimanja dosta AD pa i Zolofta, bar meni je. Osim sto je bolno mislim da nema vece stete. Meni su trajali par mjeseci jer nisam znao ni za forum ni nista di bi moga procitat. Proslo je samo od sebe. Ne javljaju se dok si pod terapijom i ne javljaju se svakom.

To sto spominjes kao rasirene su zjenice moze i ne mora biti od AD inace sve nuspojave se povlace nakon nekog vrwmena kada se organizam navikne, najvaznije je izdrzat pocetak jer zna bit neugodan (nije pravilo).

Kompa svaka cast na tome sta si to izdrzao. Kako? Ja brijem da ne da necu moci nego jednostavno nemam vremena ni mogucnosti ostat doma zatvoren i cekat da to prođe. Posao, i tako to.Ako si zaposlen onda kuzis o cemu ti pricam.

Stik
21.01.2013., 15:42
Evo, nasla sam. Idealno bi bilo izmedju 2000 i 4000 mg EPA dnevno. EPA je vrsta omege-3. Uzmi neke visokodozirane kapsule ribljeg ulja i procitaj koliko sadrzi EPA pa vidi...

Moram napomenuti da je ovaj unos nesto veci od uobicajene preporucene dnevne doze, tako da uzimas na vlastitu odgovornost, ali s obzirom na pozitivan efekt (prije svega na "strujne udare") koji ogroman broj ljudi opisuje pri takvoj dozi, mislim da vrijedi pokusati.

Meni je skidanje fizicki bilo pakao, ali psihicki nisam bila ovisna niti malo. Zapravo mi nije bilo ni na kraj pameti da ponovno pocnem piti te tablete, cak ni dok sam lezala na podu s grcevima u misicima, tresla se i povracala. S obzirom da sam ja ipak pila veliku dozu lijeka, i to jos Velafaxa, mislim da bi tebi skidanje ipak trebalo ici malo lakse!

Draga kopao sam po netu za te "doze"...Zbunjuje me to sto u sastavu za taj EPA pise da ima 180mg u kapsuli, a cijela kapsula OMEGA3 masnih ima 1000 tih jedinica tj svega skupa: npr Solgar
Koncentrat ribljeg ulja sadrži:1000 mg od toga Eikosapentaenska kiselina (EPA)
180 mg, Dokosaheksaenska kiselina (DHA)120 mg
E sada nije valjda da moram pojest 10-15 tih kapsula da dodem do vrijednosti koje si napisala...Pa pretvorit cu se u sarana :rofl:....
Ne mogu ni zamislit kakav si pakao prosla....Uzas...
Brijem da meni nece biti nista manje od toga...Uzasavam se tih munja...Vec sada unaprijed brijem kako ce mi to izgledat...Ali fakat mi je puna pipa 9 god. Seroxata i njihove tvrdnje kako "ne uzrokuje ovisnost i da nema sanse da su to simptomi od njega".... Trenutno se osjecam Ok...ma osjecam se vec cca 2.god sa manjim usponima i padovima ali....:503:

prepametni
21.01.2013., 16:05
Kompa svaka cast na tome sta si to izdrzao. Kako? Ja brijem da ne da necu moci nego jednostavno nemam vremena ni mogucnosti ostat doma zatvoren i cekat da to prođe. Posao, i tako to.Ako si zaposlen onda kuzis o cemu ti pricam.

Iskreno cu ti odgovorit. Kada sam prvi put prestao bio sam jako mlad i nisam nimalo bio upucen u lijekove niti me moja tadasnja psihijatrica uputila, pio sam sto mi se dalo da pijem.

Pio sam i Helex 6 mjeseci 3x1 i samo prestao zadnji dan 6 mjeseca.

Kako nisam znao tako nisam ni pridavao vaznost tim nuspojavama kad se lijek prestane koristiti, tako sam i strujne udare pripisivao sebi a ne posljedici koristenja lijekova. Tek sam nedavno surfajuc svatio sto je to, jer ima na YouTube dosta filmica.

Nisam se osvrcao na to jer sam mislio da je to nesto normalno, tako su i prosli, zna mi se i sad nekad dodogit (jako rijetko), jednostavno ne mislim na to.

Da radio sam dok se to dogadalo, zapravo najaktivniji zivot sam vodio tada.

Stik
21.01.2013., 16:19
Iskreno cu ti odgovorit. Kada sam prvi put prestao bio sam jako mlad i nisam nimalo bio upucen u lijekove niti me moja tadasnja psihijatrica uputila, pio sam sto mi se dalo da pijem.

Pio sam i Helex 6 mjeseci 3x1 i samo prestao zadnji dan 6 mjeseca.

Kako nisam znao tako nisam ni pridavao vaznost tim nuspojavama kad se lijek prestane koristiti, tako sam i strujne udare pripisivao sebi a ne posljedici koristenja lijekova. Tek sam nedavno surfajuc svatio sto je to, jer ima na YouTube dosta filmica.

Nisam se osvrcao na to jer sam mislio da je to nesto normalno, tako su i prosli, zna mi se i sad nekad dodogit (jako rijetko), jednostavno ne mislim na to.

Da radio sam dok se to dogadalo, zapravo najaktivniji zivot sam vodio tada.

Svaka ti čast...:top: .Ja se samo nadam da cu izdrzati to jer me tako strah da je to strasno.Najgore od svega sta cu si autosugestijom jos samo poduplat simptome. idem sada kopat na yubito da nadem sta....

Victoria0
21.01.2013., 16:38
Svaka ti čast...:top: .Ja se samo nadam da cu izdrzati to jer me tako strah da je to strasno.Najgore od svega sta cu si autosugestijom jos samo poduplat simptome. idem sada kopat na yubito da nadem sta....

Ma hoces Stik, drzimo ti mi fige :) Snaga volje i mislim da ces uspijeti. :) :)

Opća opasnost
21.01.2013., 16:52

Svake kapsule ribljeg ulja sadrze DHA i EPA. Ono sto je kljucno je KOLIKO. Nema smisla uzeti neki niskodozirani proizvod i gutati po 100 tableta dnevno...
Inace je preporucljivo piti umjerene kolicine omege-3 i vitamina B uz psihofarmake jer su vazni za pravilan rad zivcanog sustava itd. Koliko ce "uzimanje unaprijed" sprijeciti neugodno skidanje, to ne znam...
Sto se tice zjenica, meni su bile blago prosirene, ali me to ionako nije previse smetalo... Moze lako biti da ti to prestane nakon prvih nekoliko tjedana.

Draga kopao sam po netu za te "doze"...Zbunjuje me to sto u sastavu za taj EPA pise da ima 180mg u kapsuli, a cijela kapsula OMEGA3 masnih ima 1000 tih jedinica tj svega skupa: npr Solgar
Koncentrat ribljeg ulja sadrži:1000 mg od toga Eikosapentaenska kiselina (EPA)
180 mg, Dokosaheksaenska kiselina (DHA)120 mg
E sada nije valjda da moram pojest 10-15 tih kapsula da dodem do vrijednosti koje si napisala...Pa pretvorit cu se u sarana :rofl:....
Ne mogu ni zamislit kakav si pakao prosla....Uzas...
Brijem da meni nece biti nista manje od toga...Uzasavam se tih munja...Vec sada unaprijed brijem kako ce mi to izgledat...Ali fakat mi je puna pipa 9 god. Seroxata i njihove tvrdnje kako "ne uzrokuje ovisnost i da nema sanse da su to simptomi od njega".... Trenutno se osjecam Ok...ma osjecam se vec cca 2.god sa manjim usponima i padovima ali....:503:

Naravno da simptomi jesu od njega. Ja nikako nisam mogla zaboraviti popiti i JEDNU DOZU Velafaxa jer bi me "zapovi" vec nakon sat-dva podsjetili na to. Reci ti njima neka probaju piti na duze vrijeme ove lijekove i neka onda kazu ima li ovisnosti ili nema. :kava:

Sto se tice doziranja, to jest malo nezgodno. U Americi uglavnom uzimaju ovaj (http://www.trbhealth.com/omega_3_epa_dha_p/1014.htm)suplemet. Vjerojatno je popularan zato sto ga preporucuje stranica "The Road Back", ali stvarno jest praktican - sadrzi 360 mg EPA po komadu. Pije se bar tri puta po tri komada dnevno dok ne prodje ono najgore.

Dvojba
21.01.2013., 17:11
Ljudi, nadam se da se ne skidate s lijekova odjednom i naglo, jer to proizvede
šok u mozgu, koji je naviknut na lijek.
S AD se skidate polako i to može dugo trajati. Kad dodjete na 1/4 lijeka, pijte
u tim malim količinama još jedno vrijeme, pa drugi dan, pa svaki treći sve dok
ne prestanete u potpunosti. MOzgu treba vremena dok sam uspostavi kontrolu nad neurotransmiterima.

Stik
21.01.2013., 17:15
Svake kapsule ribljeg ulja sadrze DHA i EPA. Ono sto je kljucno je KOLIKO. Nema smisla uzeti neki niskodozirani proizvod i gutati po 100 tableta dnevno...
Inace je preporucljivo piti umjerene kolicine omege-3 i vitamina B uz psihofarmake jer su vazni za pravilan rad zivcanog sustava itd. Koliko ce "uzimanje unaprijed" sprijeciti neugodno skidanje, to ne znam...
Sto se tice zjenica, meni su bile blago prosirene, ali me to ionako nije previse smetalo... Moze lako biti da ti to prestane nakon prvih nekoliko tjedana.

Naravno da simptomi jesu od njega. Ja nikako nisam mogla zaboraviti popiti i JEDNU DOZU Velafaxa jer bi me "zapovi" vec nakon sat-dva podsjetili na to. Reci ti njima neka probaju piti na duze vrijeme ove lijekove i neka onda kazu ima li ovisnosti ili nema. :kava:

Evo gledam film na you tubeu o tim zapovima i uzasavam se......proklet dan kada sam uzeo to sranje........:eek:
Sto se tice doziranja, to jest malo nezgodno. U Americi uglavnom uzimaju ovaj (http://www.trbhealth.com/omega_3_epa_dha_p/1014.htm)suplemet. Vjerojatno je popularan zato sto ga preporucuje stranica "The Road Back", ali stvarno jest praktican - sadrzi 360 mg EPA po komadu. Pije se bar tri puta po tri komada dnevno dok ne prodje ono najgore.

Hvala ti....Da, ocigledno cu morati potraziti nesto slicno na nasem trzistu ako uopce postoji....
Jedino me "strah" tog doziranja na vlastitu ruku...Nemam pojma...
Sada pokusavam osmisliti kad se skinuti sa tog sranja, a da pritom ostanem doma. Naravno, u dogovoru sa njom....Iako znam da nece imati pojma kada joj spomenem sve ovo...jer nisu uopce educirani niti ih je briga....Samo ce negirati. Nema druge nego sam to rijesiti nakon sta je obavijestim....Moram uzeti Go i pokusati to rijesiti sam....Evo gledam film na you tubeu o tim zapovima i uzasavam se......proklet dan kada sam uzeo to sranje........:eek:
Tjesi me jedino sto "nitko nije odapeo od toga" (nadam se :503:)...
Ako jos ima kakav savjet napadajte ...Trebat ce mi

Stik
21.01.2013., 17:18
ne prestanete u potpunosti. MOzgu treba vremena dok sam uspostavi kontrolu nad neurotransmiterima.

Naravno da ne.Necu nista bez nje...Samo pitanje je kako se skinuti sa ljeka koji je u dozi od 20mgm i ima mogucnost da ga prepolovis na pola tj.dobijes dozu od 10mg. Na toj dozi sam cca.2god...Po ljudima koji su ovdje dosada pisali vjerojatno ce me skinuti sa toga tako da narednih 2tj. kada se odlucim uzimam to sranje od pola tbl.svaki drugi dan i onda kraj...Sta onda....

Opća opasnost
21.01.2013., 17:26

Naravno da se ne treba skidati naglo. To sam Stiku zaboravila napomenuti jer mi se cinilo samo po sebi razumljivo. Ali vidim da zna i sam.
Ja sam se mjesecima skidala. Smanjivala sam dozu u razmacima od sedam dana. S 375 mg Velafaxa sam na kraju dosla na 18 mg pa onda cak na 9 mg i, koliko god smijesno zvucalo, kada sam ukinula tih 9 mg simptomi su bili odvratni. Dok sam smanjivala imala sam srednje jake tegobe, ali kada sam potpuno prestala piti tu mizernu dozu bilo mi je uzasno.

vegga
21.01.2013., 17:32

Eehe.

fakat piješ previše, sta ce bit kad budes imala 50? kakva ce ti bit jetra....ipak bi trebala možda malo smanjit, u dogovoru naravno sa psihijatrom, možda psihoterapija

dire Dawn
21.01.2013., 17:38

samo sam ti se htjela javit sa svojim iskustvom. antidepresiv i antipsihotik sam prestala piti naglo (jer mi nitko nije rekao da se to nesmije) i nije mi bilo - baš ništa. nastavila sam uzimati helex i mislim da me to "spasilo" nekih gadnih nuspojava. no s druge strane, ja nisam uopće imala dojam da meni AD (seroxat) ikako djeluje osim što spavam ko beba, tako da je možda i do toga. pila sam najslabiji, jednom dnevno nekih 8-9 mjeseci.

smanjivanje helexa s druge strane je bilo grozno i ljetos sam došla do 4x0,25 i ispod ne ide. :503:

no samo sam htjela reći da ti nemora nužno od skidanja s AD-a biti loše. što više misliš o mogućim nuspojavama to su veće šanse da će se one pojaviti, tako da se probaj smiriti jer postoje ljudi kojima je bilo grozno, a postoje i oni koji nisu gotovo ni osjetili to skidanje :)

Victoria0
21.01.2013., 18:03
samo sam ti se htjela javit sa svojim iskustvom. antidepresiv i antipsihotik sam prestala piti naglo (jer mi nitko nije rekao da se to nesmije) i nije mi bilo - baš ništa. nastavila sam uzimati helex i mislim da me to "spasilo" nekih gadnih nuspojava. no s druge strane, ja nisam uopće imala dojam da meni AD (seroxat) ikako djeluje osim što spavam ko beba, tako da je možda i do toga. pila sam najslabiji, jednom dnevno nekih 8-9 mjeseci.

smanjivanje helexa s druge strane je bilo grozno i ljetos sam došla do 4x0,25 i ispod ne ide. :503:

no samo sam htjela reći da ti nemora nužno od skidanja s AD-a biti loše. što više misliš o mogućim nuspojavama to su veće šanse da će se one pojaviti, tako da se probaj smiriti jer postoje ljudi kojima je bilo grozno, a postoje i oni koji nisu gotovo ni osjetili to skidanje :)

Ja ne znam jel sam ja poseban slucaj s Helexom ili sta :ne zna: Pisala sam prije da sam pila Helex 5 ili 6 g.. ki ce ga vise znat... i kad sam dobila termin za op. prestala da mi nitko nije nista rekao.. mene toliko bilo strah moje op, da valjda nisam niti osjetila neke krize od Helex valjda... :confused: tako da citam ove vase postove i cudno mi... pila sam i dizapam 5 g posli op.. i onda mi dojadilo kad sam vidla da to ne pomaze i bacila u kantu.. da bi na kraju radi gusenja i panicnih ataka dobila Zoloft koji je jedini skinut pod nadzorom... :)

Victoria0
21.01.2013., 18:08
E da se nadovezem jos, sad ne pijem nista, osim kad me uhvati jaka aritmija onda apaurin od 5 mg.. tako da je to .. to od tih lijekova

Opća opasnost
21.01.2013., 18:09
Ja ne znam jel sam ja poseban slucaj s Helexom ili sta :ne zna: Pisala sam prije da sam pila Helex 5 ili 6 g.. ki ce ga vise znat... i kad sam dobila termin za op. prestala da mi nitko nije nista rekao.. mene toliko bilo strah moje op, da valjda nisam niti osjetila neke krize od Helex valjda... :confused: tako da citam ove vase postove i cudno mi... pila sam i dizapam 5 g posli op.. i onda mi dojadilo kad sam vidla da to ne pomaze i bacila u kantu.. da bi na kraju radi gusenja i panicnih ataka dobila Zoloft koji je jedini skinut pod nadzorom... :)

To ti ovisi o osobi, ali i o lijeku. Ja nisam imala velikih problema ni s odvikavanjem od Helexa, ni antipsihotika, ni nekih drugih antidepresiva. Ali Velafax mi je bio horor... Ponavljam, ne znaci da ce svakome biti, ali to je definitivno realan rizik kojeg bi svatko tko ga POCINJE piti trebao biti svjestan.

Dvojba
21.01.2013., 18:10
Naravno da se ne treba skidati naglo. To sam Stiku zaboravila napomenuti jer mi se cinilo samo po sebi razumljivo. Ali vidim da zna i sam.
Ja sam se mjesecima skidala. Smanjivala sam dozu u razmacima od sedam dana. S 375 mg Velafaxa sam na kraju dosla na 18 mg pa onda cak na 9 mg i, koliko god smijesno zvucalo, kada sam ukinula tih 9 mg simptomi su bili odvratni. Dok sam smanjivala imala sam srednje jake tegobe, ali kada sam potpuno prestala piti tu mizernu dozu bilo mi je uzasno.

Ma očito je da nema pravila, evo neki se skinu bez problema.
Ja sam se skinula sa AP da ni osjetila nisam, ostala samo na AD,
ali nažalost nakon mjesec dana imala sam tako gadan recidiv ( tri put sam se pakirala u bolnicu, sva tri puta odustala zbog posla i stare majke) i jedva to preživjela.
Na kraju sam se morala vratiti na AP. Bem ti život.:504:

Alexiss
21.01.2013., 18:10
fakat piješ previše, sta ce bit kad budes imala 50? kakva ce ti bit jetra....ipak bi trebala možda malo smanjit, u dogovoru naravno sa psihijatrom, možda psihoterapija

Ma bila sam i na manjim dozama, a bome i na većim.
Od antipsihotika kaže psihijatrica da jedino još Serouqel nisam probala.
Injekcija Rispolepta je blia savršena, uz nju sam pila samo AD, sve dok mi prolaktin nije abnormalno narastao i više ju ne smijem primat.
A na pt idem redovno, baš sam bila u četvrtak prošli.

Victoria0
21.01.2013., 18:17
Ma očito je da nema pravila, evo neki se skinu bez problema.
Ja sam se skinula sa AP da ni osjetila nisam, ostala samo na AD,
ali nažalost nakon mjesec dana imala sam tako gadan recidiv ( tri put sam se pakirala u bolnicu, sva tri puta odustala zbog posla i stare majke) i jedva to preživjela.
Na kraju sam se morala vratiti na AP. Bem ti život.:504:

A da, kad psiha ode kvragu, jako puno volje i snage triba da se vrati na normalu.

Al eto valjda tako mora bit. Bit ce bolje :)

Delilah_
21.01.2013., 19:04
Dakle imam jedno pitanje za vas iskusnije. Pijem cijeli arsenal psihofarmaka (calixta, arvind, prazine, leponex, eglonyl i normabel), prije 4 dana sam počela uzimat taj leponex.. I danas sam na faksu trebala pročitati i prezentirati neki rad, i ja jednostavno nisam uspjela ni jednu rečenicu suvislo pročitat, petljala sam se, i cijeli dan sam bila nekak izgubljena i smušena. Sad me zanima jel to od leponexa, ili od neke kombinacije tog svega što pijem? Oće to potrajat ili je to samo prolazna nuspojava? Mislim da je prerano da tražim psihijatra da mi zamjeni leponex, jer on još praktički nije ni počeo djelovati kako treba. Imate neki savjet, nešto, bilo šta? Pomozite! :D

Miligram
21.01.2013., 20:17

upravo tako !:)

Victoria0
21.01.2013., 20:27

Moj mozak se previše šokiro u ovih 35 godina, tako da sumljam da moze vise :cerek::lol: Šalu na stranu ali imas pravo!

Stik
21.01.2013., 20:27
upravo tako !:)

Divni ste.brijem da cu vas trebati kada se pocnem skidati sa tog sranja od Seroxata......:503:

Miligram
21.01.2013., 20:32
Svi vi koji ste imali brainzapove ili struju u glavi...jel mi možete to malo detaljnije objasnit ?

Naime,ja sam danas imao to prvi put, a "to" neznam kako da objasnim...hodao sam gradom i u pol sekunde kao da mi prošlo nešto kroz mozak. Nije me bolilo nego sam imao gadan osjecaj nekako kao eto sad ja koristim taj izraz struja...nalik struji koja mi prošla kroz mozak:ne zna:
A nekad imam kratke nekontrolirane trzaje glavom,jesu to brain zappovi ?

šta je šta ??

p.s. otkud smo sa psihofarmacije došli do omega3 kiseline ?!? -offtopicarenje

Dvojba
21.01.2013., 20:35
Moj mozak se previše šokiro u ovih 35 godina, tako da sumljam da moze vise :cerek::lol: Šalu na stranu ali imas pravo!

Nije ni moj bolje prošao :cerek:

Dvojba
21.01.2013., 20:38
Svi vi koji ste imali brainzapove ili struju u glavi...jel mi možete to malo detaljnije objasnit ?

Naime,ja sam danas imao to prvi put, a "to" neznam kako da objasnim...hodao sam gradom i u pol sekunde kao da mi prošlo nešto kroz mozak. Nije me bolilo nego sam imao gadan osjecaj nekako kao eto sad ja koristim taj izraz struja...nalik struji koja mi prošla kroz mozak:ne zna:
A nekad imam kratke nekontrolirane trzaje glavom,jesu to brain zappovi ?

šta je šta ??

p.s. otkud smo sa psihofarmacije došli do omega3 kiseline ?!? -offtopicarenje

Trzaji glavom mogu biti od antipsihotika. Piješ li kakav novi lijek?
Meni od q- pina nemir u nogama i peckanje po koži. A jesmo sjebani :lol:

Victoria0
21.01.2013., 20:41
Divni ste.brijem da cu vas trebati kada se pocnem skidati sa tog sranja od Seroxata......:503:

Pa zato smo tu, znaci da ti pomognemo kad god ti zatriba.:) Eto, cak se malo i nasalimo da nam svima bude lakse. Samo se ti skini do kraja :cerek: mislim s Seroxata, to sam mislila (namig) :)

Victoria0
21.01.2013., 20:44

Hahahahahah Dvojba, hahahha ..... jbg takva nam je karma. Ali ja bih ovog Mili istukla, :lol: svaki dan mu nesto :503:
(malo se salim, kao sto si ti meni rekao, dizem ti ego ... kad vec nima se sta drugo :lol:)
Mili, aj me razveseli jedan dan napisi da ti je divno i da se super osjecas. :)

Bit ce to ok. Jak si ti, proce :) No, sikiriki :)

dire Dawn
21.01.2013., 21:16

ja se skinula sa tog sranja bez ikakvih zappova ili posljedica :raspa:
čak mi ni muka nije bilo :mirko:

eto, ispada da sam iznimka, ali to ne znači da i ti nećeš biti. samo se nemoj unaprijed živcirat pa dobit zappove još dok piješ seroxat.

a da je sranje, e to se moram složiti :zubo:

Stik
21.01.2013., 21:28
Pa zato smo tu, znaci da ti pomognemo kad god ti zatriba.:) Eto, cak se malo i nasalimo da nam svima bude lakse. Samo se ti skini do kraja :cerek: mislim s Seroxata, to sam mislila (namig) :)

Hi hi... Skinem se ja i iz robe do kraja ako me ne odzipa :rofl:

Stik
21.01.2013., 21:35
ja se skinula sa tog sranja bez ikakvih zappova ili posljedica :raspa:
čak mi ni muka nije bilo :mirko:

eto, ispada da sam iznimka, ali to ne znači da i ti nećeš biti. samo se nemoj unaprijed živcirat pa dobit zappove još dok piješ seroxat.

a da je sranje, e to se moram složiti :zubo:

Svaka cast...zavidim ti...Ja vec sada imam te zappove od kada sam pogledao ove dokum.na jubitou... Da je barem moja mama ziva da me zagrli ...ah... Ajmo sada za promjenu...ZIVO,ZIVO,SAMO ZIVO MOJA VILO...HOP,HOP,HOP...:rock::rock::gitara::gitara:: rock:

Dvojba
21.01.2013., 21:37
Hahahahahah Dvojba, hahahha ..... jbg takva nam je karma. Ali ja bih ovog Mili istukla, :lol: svaki dan mu nesto :503:
(malo se salim, kao sto si ti meni rekao, dizem ti ego ... kad vec nima se sta drugo :lol:)

Hahaha, sad si i ti mene nasmijala, došlo je do pretakanja pozitivnih
energija. Tako treba, možda će nekom to biti offtopičarenje, ali valja
se nasmijati i zezati. :cerek:

Dvojba
21.01.2013., 21:39
Svaka cast...zavidim ti...Ja vec sada imam te zappove od kada sam pogledao ove dokum.na jubitou... Da je barem moja mama ziva da me zagrli ...ah... Ajmo sada za promjenu...ZIVO,ZIVO,SAMO ZIVO MOJA VILO...HOP,HOP,HOP...:rock::rock::gitara::gitara:: rock:

Stik, nisam ti mama, ali šaljem ti ovaj zagrljaj u znak potpore i ohrabrenja.
Ako ti što zatreba, topla riječ ili savjet, tu smo svi za tebe. :grli:

dire Dawn
21.01.2013., 22:03

evo ti :grli::grli: i od mene. je da je virtualno, al barem nekako :)

i ja znam da bi i ja imala zappove da sam znala da zappovi postoje jer sve moguće loše što pročitam i poberem naravno :rolleyes:

nego, palo mi je na pamet pitat, jel vi cure pijete kontracepcijske pilule i jel vam utječu na psihu? mene moje ubijaju i čak se bojim da će mi smanjit djelovanje AD-a i da mi je stanje gore zbog njih nego što bi bez njih bilo. dal da ih prestanem piti (pijem jer moram, isto zdravlje, samo donje :p) ili ne? više sam luda i doslovno i preneseno :503:

dayria
21.01.2013., 22:29
nego, palo mi je na pamet pitat, jel vi cure pijete kontracepcijske pilule i jel vam utječu na psihu? mene moje ubijaju i čak se bojim da će mi smanjit djelovanje AD-a i da mi je stanje gore zbog njih nego što bi bez njih bilo. dal da ih prestanem piti (pijem jer moram, isto zdravlje, samo donje :p) ili ne? više sam luda i doslovno i preneseno :503:
ja pijem, i bas sam u isto virjeme mijenjala pilule i ad, takoda mislim da se sve poklopilo i imala sam 10 dana neki ispad...al necu pilule nikako prestat piti,jer su mi bitnije od elicee glupe,jedino sto uopce nista nemogu jesti otkada sam to sve izmjesala,tko zna od cega je sada to...znam da nije od ovih starih tableta njih otkada pijem,a da sam tjedan dana lezala u krevetu i nisam jela, to ce u petak provjeriti psih. jel od elicee,ili od pilula,koje cu vratiti na stare ponovno...

blacx
21.01.2013., 23:39
Dakle imam jedno pitanje za vas iskusnije. Pijem cijeli arsenal psihofarmaka (calixta, arvind, prazine, leponex, eglonyl i normabel), prije 4 dana sam počela uzimat taj leponex.. I danas sam na faksu trebala pročitati i prezentirati neki rad, i ja jednostavno nisam uspjela ni jednu rečenicu suvislo pročitat, petljala sam se, i cijeli dan sam bila nekak izgubljena i smušena. Sad me zanima jel to od leponexa, ili od neke kombinacije tog svega što pijem? Oće to potrajat ili je to samo prolazna nuspojava? Mislim da je prerano da tražim psihijatra da mi zamjeni leponex, jer on još praktički nije ni počeo djelovati kako treba. Imate neki savjet, nešto, bilo šta? Pomozite! :D

Da, to je najvjerojatnije od leponexa. Leponex je najjaci i najucinkovitiji ap na trzistu i propisuje se uglavnom onda kada lijecenje ostalim konvencionalnim antipsihoticima nije pruzilo odgovarajuci terapijski odgovor. Moze imati jako opasne nuspojave i moras provjeravati krvnu sliku svaki tjedan u pocetku lijecenja. Ne zelim te plasiti ali leponex je po meni od svih lijekova koji se spominju na ovoj temi definitivno najozbiljniji i treba mu pristupiti najopreznije. Nadam se da si u stalnom kontaktu s psihijatrom bar sad u pocetku dok ga pijes.

Victoria0
22.01.2013., 12:53
evo ti :grli::grli: i od mene. je da je virtualno, al barem nekako :)

i ja znam da bi i ja imala zappove da sam znala da zappovi postoje jer sve moguće loše što pročitam i poberem naravno :rolleyes:

nego, palo mi je na pamet pitat, jel vi cure pijete kontracepcijske pilule i jel vam utječu na psihu? mene moje ubijaju i čak se bojim da će mi smanjit djelovanje AD-a i da mi je stanje gore zbog njih nego što bi bez njih bilo. dal da ih prestanem piti (pijem jer moram, isto zdravlje, samo donje ili ne? više sam luda i doslovno i preneseno :503:

Pa ja sam pila Diane 35, jos ih pijem. Nebih ih ostavila da dođe smak svita :lol:

Nikakve probleme zaista nisam imala. Pila sam 7 g i Yasmin, ali zbog lica sam presla na Diane jer me aknice zajebavaju. (kao tineđer sam :cerek:)

Samo nepreporuca se pusiti kad se piju pilule, ja ne pusim pa mi to nije nikakav problem... vidi s ginicem ali u principu AD, ne smeta kontracepciji. Barem su to moji dr. rekli, psihic i ginic :)

Ali ja bi najrađe isla podvezat jajnike, i mirna Bosna :cerek::lol:

dire Dawn
22.01.2013., 14:53
ma nije meni do kontracepcije (postoje i drugi načini), nego me pilule stvarno psihički zajebavaju, a trebala bi ih piti još najmanje 12 mj :rolleyes:

mislim da ću ipak prestat kad dobijem AD

Miligram
22.01.2013., 16:32

Da,uz Velafax i seroquell i normabel mi je sad uvela: Zoloft i Zeldox

Miligram
22.01.2013., 16:37

Victoria ako si skužila,a vjerujem da jesi da u mojim postovima uvijek ima male doze humora ili sarkastičnosti. Ti si isto takva.
Eh...šta se nisam prije rodio...:cerek:

Ne brini.Bit ce jedan post kada budem dobar,sretan.:mig:

Victoria0
22.01.2013., 17:43
Victoria ako si skužila,a vjerujem da jesi da u mojim postovima uvijek ima male doze humora ili sarkastičnosti. Ti si isto takva.
Eh...šta se nisam prije rodio...:cerek:

Ne brini.Bit ce jedan post kada budem dobar,sretan.:mig:

Ho, ho, ho.. usrecio bi se da jesi :cerek:

Ali ja vam danas totalka u banani :( Bila mi kujica na operaciji i cili dan samo place, ima grčeve od anestezije i totalno sam u banani:(

Cak sam laganini osjetila, kao da me netko davi, ali izasla sam van na balkon i rekla sama sebi da sam idiot, i da joj nece nista biti. Uf jedva cekam sutra... bas sam :ne zna::(

Dvojba
22.01.2013., 18:35
Ho, ho, ho.. usrecio bi se da jesi :cerek:

Ali ja vam danas totalka u banani :( Bila mi kujica na operaciji i cili dan samo place, ima grčeve od anestezije i totalno sam u banani:(

Cak sam laganini osjetila, kao da me netko davi, ali izasla sam van na balkon i rekla sama sebi da sam idiot, i da joj nece nista biti. Uf jedva cekam sutra... bas sam :ne zna::(

Potreslo te je to, zato tako reagiraš. To je normalna reakcija, ne boj se.
Kujica je podnijela operaciju, sad joj ništa ne može biti. Kužiš, živa je, to je
najbitnije. Ono najteže je iza nje. Oporavit će se, ozdraviti, vidjet ćeš :-)
Ja sutra vodim mačku na operaciju ( vađenje svih zuba) i mora obaviti sve
pretrage da se vidi može li podnijeti anesteziju. Vjerujem da će sve biti dobro.

P.S. Jesi nazvala veta u vezi tih grčeva, što kaže?

Stik
22.01.2013., 18:38
Ljudi večer.
DAnas se osječam koma nakon dugo vremena. Nemam pojma koji mi je...bojim se da se ne vracam na staro.
Izdrzao sam do 17h na jobu, a onda otisao do banke.Mislio sam da cu se skljokati u banci. Omaglica, nesvjestica, nestabilnost, cudan filing pred očima kao da mi se dioptrija u roku par sati promjenila za 500%. Odmah me uhvatila panika ( znate kako je to kod anksioznosti)...Zabrijao sam da cu se opružit na pod ili poludit. Odmaha sam poceo razmisljati kao garant imam neku bolescinu iako sam se vec pregledao od A-Ž. Vrhunac mi je bio MR pred dvije godine. Pred dva mj.napravio komplet sistematski. Sve po p.s.-u...da ne moze bolje. Doveo sam se u red i sa kilažom. Zadnje dvije godine smrsavio uz pomoc doktora 15kg. Mislim....I onda opet taj strah i milion pitanja i podpitanja ..Sta ako mi nesto je.....
Sada sam na 1/2 seroxata i na 100mg lamala. Drugo nista.Nemam pojma dali mi se sve to pojacalo zbog ove price o zappovima i filmicima koje sam gledao na youtubeo vezano za skidanje sa seroxata koje planiram napraviti ili mi fakat nesto je...Mislim sta mi moze biti, ali znate i sami kako je to kod nas......:503:
Jbt.ako mi je sada ovo doslo kada sam samo pomislio na skidanje sa seroxata sta ce tek biti kad kazem neurologu da me skida sa toga...Nemam pojma jesam li onda uopce spreman na to, ali 9 god Seroxata mi je vec uf...........:ne zna:
Hvala i sorry na davljenju:misli:

Dvojba
22.01.2013., 18:44
Ljudi večer.
DAnas se osječam koma nakon dugo vremena. Nemam pojma koji mi je...bojim se da se ne vracam na staro.
Izdrzao sam do 17h na jobu, a onda otisao do banke.Mislio sam da cu se skljokati u banci. Omaglica, nesvjestica, nestabilnost, cudan filing pred očima kao da mi se dioptrija u roku par sati promjenila za 500%. Odmah me uhvatila panika ( znate kako je to kod anksioznosti)...Zabrijao sam da cu se opružit na pod ili poludit. Odmaha sam poceo razmisljati kao garant imam neku bolescinu iako sam se vec pregledao od A-Ž. Vrhunac mi je bio MR pred dvije godine. Pred dva mj.napravio komplet sistematski. Sve po p.s.-u...da ne moze bolje. Doveo sam se u red i sa kilažom. Zadnje dvije godine smrsavio uz pomoc doktora 15kg. Mislim....I onda opet taj strah i milion pitanja i podpitanja ..Sta ako mi nesto je.....
Sada sam na 1/2 seroxata i na 100mg lamala. Drugo nista.Nemam pojma dali mi se sve to pojacalo zbog ove price o zappovima i filmicima koje sam gledao na youtubeo vezano za skidanje sa seroxata koje planiram napraviti ili mi fakat nesto je...Mislim sta mi moze biti, ali znate i sami kako je to kod nas......:503:
Jbt.ako mi je sada ovo doslo kada sam samo pomislio na skidanje sa seroxata sta ce tek biti kad kazem neurologu da me skida sa toga...Nemam pojma jesam li onda uopce spreman na to, ali 9 god Seroxata mi je vec uf...........:ne zna:
Hvala i sorry na davljenju:misli:

Psiha je gadna stvar. Da, vjerojatno ti se to pojačalo zbog tih priča o zappovima, a i svjestan si da se skidaš s lijeka pa gubiš osjećaj sigurnosti.
Opusti se, nije nikakva tragedija što piješ AD 9 godina i zapravo ne razumijem
zašto se uopće skidaš sa AD-a? Razmišljaj ovako: okej, probat ću se skinuti sa AD-a, barem ću pokušati, vjerojatno ću u tome i uspjeti, no ako ne uspijem pa to nije kraj svijeta, pit ću i dalje.

dire Dawn
22.01.2013., 19:09
Mislio sam da cu se skljokati u banci. Omaglica, nesvjestica, nestabilnost, cudan filing pred očima kao da mi se dioptrija u roku par sati promjenila za 500%. Odmah me uhvatila panika ( znate kako je to kod anksioznosti)...Zabrijao sam da cu se opružit na pod ili poludit.

derealizacija. vele ništa strašno. osim u onom trenutku kad te uhvati. tipično za ansk. ne brini se, nije ti ništa :)

JayGee
22.01.2013., 19:10
Ne mogu ni zamisliti čak ni ideju da bih se skidala s Velafaxa. Toliko mi je sredio mozak da niti ne želim biti bez njega.

Stik
22.01.2013., 19:12
Ne mogu ni zamisliti čak ni ideju da bih se skidala s Velafaxa. Toliko mi je sredio mozak da niti ne želim biti bez njega.

Kužim te skroz...I ja sam tako mislio za seroxat na početku, ali sada mi je nakon 9god već too much...Htio bih off sa toga...
:ne zna:

Stik
22.01.2013., 19:18
derealizacija. vele ništa strašno. osim u onom trenutku kad te uhvati. tipično za ansk. ne brini se, nije ti ništa :)

Da, mislim i ja da je to...Vidim da jos imam pa Normabela u ladici.Doduse nisam ni jednog ubacio u sebe od 10/2011. Ne znam dali da mrknem jednog ili pregrmim ovako...:confused:

Victoria0
22.01.2013., 19:59
Potreslo te je to, zato tako reagiraš. To je normalna reakcija, ne boj se.
Kujica je podnijela operaciju, sad joj ništa ne može biti. Kužiš, živa je, to je
najbitnije. Ono najteže je iza nje. Oporavit će se, ozdraviti, vidjet ćeš :-)
Ja sutra vodim mačku na operaciju ( vađenje svih zuba) i mora obaviti sve
pretrage da se vidi može li podnijeti anesteziju. Vjerujem da će sve biti dobro.

P.S. Jesi nazvala veta u vezi tih grčeva, što kaže?

Joj ne pitaj me nista, obrukala se :lol:
4puta imala kocenje i cvilila, ma sta cvilila vikala, zaledila mi se krv u zilama, i odmah sam osjetila panicnu ataku, onda sam ju smirila i izasla vanka :503:

Zvala ga 4 puta, derala se zadnji put na njega, a on kaze: Pa cemu takva panika, to je sve od anestezije, proce... ma doslo mi je da ga upucam :504:

SAd je hvala bogu dobro, malo hoda, pa legne.. piski ne kontrolirano ali meni je mozak u banani .... ako uspijem zaspat bez apaurina mogu plesat :cerek:

Imam blagi osjecaj, da ce me vratiti na Zoloft, jel opet osjetila kao da me netko capio za vrat, kao da nimam zraka, ne u nekom velikom intezitetu al opet... joooooooooooooooooooooooj... vise... i meni.

Nadam se da ce ti maca biti ok, samo budi uz nju i puno je mazi, pricaj i pazi :)

Victoria0
22.01.2013., 20:03
Kužim te skroz...I ja sam tako mislio za seroxat na početku, ali sada mi je nakon 9god već too much...Htio bih off sa toga...

Znamo kako je anksioznost, to je moja dijagnoza i panicne atake... (kaze moj psihic nije nit cudo sta si prosla) Recimo meni se herc razlupa, ja odmah mislim ono u stilu : Au fak, crko mi pacemaker, pukla mi aorta i takve gluposti .... onda gusenje me uhvati i moj psihic me stavio na Zoloft... ali eto danas mi ovaj dogadjaj s kujicom, sve poremetilo.... skoro sam pala 10 put u nesvjest.. ma uzas mi danas dan... jebem ti vise i stresove... :503::503:

Valjda danas svih prima ... bio prognoza ...

Dvojba
22.01.2013., 20:07
Joj ne pitaj me nista, obrukala se :lol:
4puta imala kocenje i cvilila, ma sta cvilila vikala, zaledila mi se krv u zilama, i odmah sam osjetila panicnu ataku, onda sam ju smirila i izasla vanka :503:

Zvala ga 4 puta, derala se zadnji put na njega, a on kaze: Pa cemu takva panika, to je sve od anestezije, proce... ma doslo mi je da ga upucam :504:

SAd je hvala bogu dobro, malo hoda, pa legne.. piski ne kontrolirano ali meni je mozak u banani .... ako uspijem zaspat bez apaurina mogu plesat :cerek:

Imam blagi osjecaj, da ce me vratiti na Zoloft, jel opet osjetila kao da me netko capio za vrat, kao da nimam zraka, ne u nekom velikom intezitetu al opet... joooooooooooooooooooooooj... vise... i meni.

Nadam se da ce ti maca biti ok, samo budi uz nju i puno je mazi, pricaj i pazi :)

Draga, pa kad ti se dogadjaju takve napete situacije na granici s Pa, ma krkni si normabel - bit ćeš mirnija.
Ja si osobno ne dopuštam ta stanja stresa, čemu da se tresem i lupa mi srce - odvalim jedan misar i čao đaci.:lol: Hoću vraga više patit od tih sranja, bilo je dovoljno toga iza mene.:cerek:
Ma čuj, veterinar ne kuži nas paničare i kako je to kad mi popizdimo:lol:
Bit će pesek u redu, ipak je doživio stres od operacije, ne može ozdravit baš odmah.
Ma ne mora biti da ćeš odmah na Zoloft, to si se sad malo uspaničila, ali to će proći. :)

dire Dawn
22.01.2013., 21:09
Da, mislim i ja da je to...Vidim da jos imam pa Normabela u ladici.Doduse nisam ni jednog ubacio u sebe od 10/2011. Ne znam dali da mrknem jednog ili pregrmim ovako...:confused:

jesi siguran da im nije istekao rok trajanja? :zubo:
šalu na stranu, probaj izdržat jer ja bi sve dala da mogu izdržat bez jebenih helexa. koliko su mi pomogli kod skidanja s drugih tableta, toliko su me usrali :503:

Victoria0
22.01.2013., 21:30
Draga, pa kad ti se dogadjaju takve napete situacije na granici s Pa, ma krkni si normabel - bit ćeš mirnija.
Ja si osobno ne dopuštam ta stanja stresa, čemu da se tresem i lupa mi srce - odvalim jedan misar i čao đaci.:lol: Hoću vraga više patit od tih sranja, bilo je dovoljno toga iza mene.:cerek:
Ma čuj, veterinar ne kuži nas paničare i kako je to kad mi popizdimo:lol:
Bit će pesek u redu, ipak je doživio stres od operacije, ne može ozdravit baš odmah.
Ma ne mora biti da ćeš odmah na Zoloft, to si se sad malo uspaničila, ali to će proći. :)

Ma nitko ne zna kakvi smo mi, kad te to uhvati:lol:

Ma popila bih ja ali stedim srce jbg, aj da je meni dijagnoza samo anksioznost, ja bi pjevala :cerek:

Ma valjda ce biti ok, znas bojim se nekad samu sebe i moje reakcije, kao da me vragovi pikaju po dupetu :cerek: cim se nesto dogodi, ja cijela drhtim, kao prvi put kad sam se isla sexat :lol::lol:

Stik
22.01.2013., 21:43
jesi siguran da im nije istekao rok trajanja? :zubo:
šalu na stranu, probaj izdržat jer ja bi sve dala da mogu izdržat bez jebenih helexa. koliko su mi pomogli kod skidanja s drugih tableta, toliko su me usrali :503:

Nisam ga uzeo.. Je,jos je 2mj u roku.Kuzim te skroz... E,kad bi mogli... Ali hocemo... Ti sa helex,ja sa seroxata...ovdje cemo se bodriti

dire Dawn
22.01.2013., 21:49
Nisam ga uzeo.. Je,jos je 2mj u roku.Kuzim te skroz... E,kad bi mogli... Ali hocemo... Ti sa helex,ja sa seroxata...ovdje cemo se bodriti

može :five:
podrške nikad dosta :)

iako ja idem po novi AD, tako da ćemo zaboravit na izbacivanje helexa neko vrijeme :mig:

Miligram
23.01.2013., 08:44
Psiha je gadna stvar. Da, vjerojatno ti se to pojačalo zbog tih priča o zappovima, a i svjestan si da se skidaš s lijeka pa gubiš osjećaj sigurnosti.
Opusti se, nije nikakva tragedija što piješ AD 9 godina i zapravo ne razumijem
zašto se uopće skidaš sa AD-a? Razmišljaj ovako: okej, probat ću se skinuti sa AD-a, barem ću pokušati, vjerojatno ću u tome i uspjeti, no ako ne uspijem pa to nije kraj svijeta, pit ću i dalje.

takav stav o AD imam i ja.Pa šta ako ga piješ doživotno,neki piju rhytmonorm do kraja života.

Miligram
23.01.2013., 08:53
Trust you must cuz I am a Secret man:mljacko:
Eh,da bar mene jedan kindermisar smiri... bez uvrede !

fafenštajnka
23.01.2013., 09:38
noćas sam spavala 2 sata i 20 minuta, uz 1 mg xanaxa. govno više ne djeluje u toj dozi. kolko najviše mg xanaxa mohu popit odjednom bez posljedica? ko zna?

Victoria0
23.01.2013., 09:50
JUtro ljudi, danas sam ko zombi, spavala sve skupa mozda 2 ure. LUda sam. Cilu noc mi kujica se setala, pa cvilila, pa divljala, mislim ono kao da je 3 popodne, grrrrrrr

A mene danas glava ubija. :( popila sad Zaldiar, jel cu explodirat. Ali, posli rucka odo ja u setnju.

Opća opasnost
23.01.2013., 10:22
noćas sam spavala 2 sata i 20 minuta, uz 1 mg xanaxa. govno više ne djeluje u toj dozi. kolko najviše mg xanaxa mohu popit odjednom bez posljedica? ko zna?

Maksimalna doza za anksioznost je 4mg dnevno, a za panicni poremecaj i do 10mg.
Posljedice moze imati svaki lijek u svakoj dozi. :D
Bilo bi mozda najbolje da razmislis o zamjeni Xanaxa neki lijekom koji je bas za spavanje, ako ti je spavanje glavni problem...

Stik
23.01.2013., 10:32
takav stav o AD imam i ja.Pa šta ako ga piješ doživotno,neki piju rhytmonorm do kraja života.

Slažem se, svako nosi svoj križ, ali zelio bi jer svakim danom sve vise negativnih informacija izlazi na svjetlo dana zbog nuspojava oko primjene istih.
Ne vjerujem da bi GsK platio toliku ogromnu kaznu zbog zataskavanja stvarnih nuspojava koje je uzrokovao Pilex jedan od najprodavanijih antidepresiva. Uostalom i u uputstvima nam piše da točan mehanizam djelovanja nije poznat....Ja ga uzimam 9 god.skoro 10. i mislim da je vrijeme da se pokusam skinut sa toga....
Evo za kraj primjer da je sve to skupa sranje....
Kada sam neuropsihijatrici koja by the way predaje na Med.faksu neurologiju i znaci nije da je bas needucirana rekao da nakon izbacivanja seroxata imam zappove ( ona nema pojma sta je to, jer kada sam joj rekao da je to nesto nalik jakim udarcima struje u predjelu glave i mozga blijedo me gledala) rekla mi je da isti ne nastaju zbog prekida primjene Seroxata i poslali me slikat vratnu kralježnicu...Zasto ih nemam dok ga pijem nego kada ga prekinem piti...Nemaju oni pojma jer na netu pa i ovdje i slicnim forumimam mozes naci bezbroj primjera gdje rulja prozivljava pakao zbog micanja sa istih.A oni kao ne uzrokuju "ovisnost".....

fafenštajnka
23.01.2013., 10:35
Maksimalna doza za anksioznost je 4mg dnevno, a za panicni poremecaj i do 10mg.
Posljedice moze imati svaki lijek u svakoj dozi. :D
Bilo bi mozda najbolje da razmislis o zamjeni Xanaxa neki lijekom koji je bas za spavanje, ako ti je spavanje glavni problem...

trenutno je glavni, da. :( 3 godine sam bila na mirzatenu (calixti) i spavala ko mrtva. al u zadnje vrijeme mi se pojačala anksioznost, pa sam počela brijat da je od lijeka i prestala ga piti. od onda spavam sve manje i manje svaku noć, uz jednaku dozu xanaxa. problem sam i prije uzimanja mirzatena imala, i ništa ni tada nije pomagalo od lijekova tipa sanval ili zonadin. :(
da li su normabel i praxiten bolji za spavanje?

Dvojba
23.01.2013., 13:09
trenutno je glavni, da. :( 3 godine sam bila na mirzatenu (calixti) i spavala ko mrtva. al u zadnje vrijeme mi se pojačala anksioznost, pa sam počela brijat da je od lijeka i prestala ga piti. od onda spavam sve manje i manje svaku noć, uz jednaku dozu xanaxa. problem sam i prije uzimanja mirzatena imala, i ništa ni tada nije pomagalo od lijekova tipa sanval ili zonadin. :(

trebaš ponovno otiči do psihijatra i to mu ispričati. Ne vjerujem da ti
se anksioznost pojačala od calixte, no možda će ti psihić prepisati
novi AD.Za nesanicu su najbolji antipsihotici. Ne čekaj i ne mući se
toliko, nesanica je česta kod depresije i anksioznosti i to moraš riješiti.:mig:

blacx
23.01.2013., 13:40
JUtro ljudi, danas sam ko zombi, spavala sve skupa mozda 2 ure. LUda sam. Cilu noc mi kujica se setala, pa cvilila, pa divljala, mislim ono kao da je 3 popodne, grrrrrrr

A mene danas glava ubija. :( popila sad Zaldiar, jel cu explodirat. Ali, posli rucka odo ja u setnju.

Ukoliko pijes ad ne bi smjela zaldiar, samo da znas za ubuduce. :)

dayria
23.01.2013., 13:57

Ako sanval nije imao ucinka,cisto sumnjam da ce praxiten biti bolji.da ne govorim o normabelu,mozda neke vece doze? Ali u biti hipnotik je daleko iznad i jači nego ovi za smirenje?

jesus5
23.01.2013., 14:41
S obzirom da je na ovom forumu zabranjeno i "deranje" (pisanje u CAPS LOCKU), lijepo te molim da se prije daljnjeg postanja upoznaš s pravilima (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=184) foruma i popisom (http://www.forum.hr/showthread.php?p=19450379#post19450379) infrakcija.

Dakle,ispričavam se na "vikanju.Poštovana Almost Rosey, mislim da vi mene dobro razumijete. Ja ne potičem nikoga na bilo što, pogotovu ne na uporabu ilegalnih tvari i/ili prestanak uzimanja terapije. Da li je nešto "medicinsko" ili ne? Koliko vi znate o tome? Složit ćete se da o tome može govoriti samo netko tko je kompetentan, odnosno ima iskustva u liječenju "medicinskim".
Vaša konstatacija da nitko ne uzima psihofarmake sam, već u dogovoru s liječnikom, ima samo relativnu vrijednost. Čovjek često ni sam ne zna što mu je, ali zato liječnik to odluči, pa mu prepiše neki lijekić npr.Seroquel. Ja nisam blesav niti zlonamjeran. Meni je jasno da ako netko ima problem sa pr. akutnom psihozom, da mu liječnik mora nešto da mu olakša stanje. Međutim, tu se ne radi o liječenju bolesti, nego njenih simptoma. Kod Seroquela je to
"reguliranje" kvetapina, kod depresije "reguliranje" serotonina etc.
Postoji niz netoksičnih načina da se razine ovoga ili onoga "reguliraju", ali je najjeftiniji, najekonomičniji i najmanje smislen baš ovaj- davanje psihofarmaka. Dakle da zaključim, moje iskustvo s uzimanjem Seroquela je loše. Posebno želim upozoriti ljude da obrate pozornost na nuspojave tog "medicinskog" lijeka, da se ne pokušavaju naglo skidati s njega i napomenuti da američka FDA/ovo nije vikanje/prema informacijama s drugih, stranih foruma razmišlja o povlačenju tog lijeka s tržišta.
Svima vam želim zdravlja i rješenje vaših problema. Razmislite malo i o alternativama. U nadi da sam bio pristojan i držao se vaših pravila...

rejoflajt
23.01.2013., 15:45
Ako sanval nije imao ucinka,cisto sumnjam da ce praxiten biti bolji.da ne govorim o normabelu,mozda neke vece doze? Ali u biti hipnotik je daleko iznad i jači nego ovi za smirenje?

ljudi, dajte se malo informirajte, sanval je za brzo i lakše usnivanje i 1tbl djeluje 3 sata, za veće probleme, dakle kad se radi o jakoj nesanici postoje drugi lijekovi
treba se konzultirati sa psihijatrom

~Scarlet~
23.01.2013., 16:59
@jesus5

Kvotanje i komentiranje moderatorskog upozorenja (napisano drugom bojom) je isto kršenje pravila i molim te da ubuduće to ne radiš.
Ako želiš istakuti da se post odnosi na nekog forumaša, a bez kvotanja njegova/njezina posta učini to ovako: @imeforumaša
i ispod toga tekst.
Zahvaljujem.

dayria
23.01.2013., 17:20
ljudi, dajte se malo informirajte, sanval je za brzo i lakše usnivanje i 1tbl djeluje 3 sata, za veće probleme, dakle kad se radi o jakoj nesanici postoje drugi lijekovi
sta se imam informirati, citala sam uputstva nebrojeno puta i razgovarala sa lijecnikom o lijekovima, nije samo za usnivanje vec ii za osobe koje se bude po noci cesto ili se bude prerano, u mom slucaju je najucinkovitija tableta od ovih za smirenje...i oke djeluje 3 sata, ja ne pijem po jednu pa se ne budim nakon 3 sata,a i ako se probudim,poijem +2 pa odspavam jos jednu rundu... ja sam mislila da je ovdje smisao dijeljenja iskustva a ne citiranje farmaceutskih uputaka... :kava:

rejoflajt
23.01.2013., 19:28
sta se imam informirati, citala sam uputstva nebrojeno puta i razgovarala sa lijecnikom o lijekovima, nije samo za usnivanje vec ii za osobe koje se bude po noci cesto ili se bude prerano, u mom slucaju je najucinkovitija tableta od ovih za smirenje...i oke djeluje 3 sata, ja ne pijem po jednu pa se ne budim nakon 3 sata,a i ako se probudim,poijem +2 pa odspavam jos jednu rundu... ja sam mislila da je ovdje smisao dijeljenja iskustva a ne citiranje farmaceutskih uputaka... :kava:

osim čitanja uputstva o tome me je informirala moja 10-godišnja psihoterapeutkinja koja ima i znanja i iskustva s gomilom pacijenata, tako da ne stoji ono za što si me prozvala
najučinkovitija tableta je za svaku osobu druga, a ne univerzalna

Victoria0
23.01.2013., 19:44
Ukoliko pijes ad ne bi smjela zaldiar, samo da znas za ubuduce. :)

Ne pijem, AD, skinoo me psihic. A jbg, pila sam ga kad sam pila Zlofot protiv bolova. Posto ja nesmim nista osim, tramala, paracetamola. A paracetamol je goli k.. protiv bolova, tako da pijem Zaldiar. Ali rijetko, zbilja rijetko

vegga
23.01.2013., 20:19

ja patim od nesanice odnosno prije bih rekla da teško zaspim ali kad zaspim , spavam jedno 8-10 sati , kako kad i to od 10 mg sanvala, osim u situacijama kad mi je lošije stanje , onda se budim nekoliko puta po noći ali nastavljam spavati, tad popijem i calixtu da me obori,čini mi se da zapravo previše spavam a jako teško zaspim..ja to nazivam teškom nesanicom, možda sam ipak u krivu kad pročitam da neki ovdje spavaju par sati :ne zna:

emma 88
23.01.2013., 21:54
Bila sam na kontroli.Rekla sam doktorici da više ne mogu spavati od 10 mg Sanvala.Tako da mi je rekla da uzmem 15 mg.Mislila sam da se ne smije uzeti više od 10 mg.Tako bar piše na uputi lijeka.Uglavnom,sad opet spavam dobro do sljedeće zgode kad mi i ova doza prestane djelovati.:p
Ma baš se čovjek navuče brzo.Na poslu imam sranja i mobingiraju me pa valjda ne mogu i zbog toga zaspati.

dire Dawn
23.01.2013., 22:38
ja bi trebala nešto što bi mi pomoglo da spavam ko normalan čovjek pa makar samo 5-6 sati. ovako spavam 10-12, ali od pola 7 ujutro kad moji starci odu (vezano je uz moju fobiju) budim se cca svakih 45 minuta-sat vremena. i tako do 12-13 sati. ima noći kad se probudim i 12-13 puta. što je najgore, nije da se ja samo malo probudim pa se okrenem i zaspem, ja se u potpunosti razbudim, nemali broj puta me obuzme panika, jedva se natjeram zaspat, a onda za sat vremena opet tako. velim, bolje bi bilo da spavam manje (definitivno), ali kvalitetno, ovako je čisto sranje. nit se naspavam nit išta i masu puta se probudim živčana (nikad se ne budim živačana vikendom kad je dečko kod mene i kad nisam sama kad se probudim).

Miligram
24.01.2013., 09:35
Ovdje sam dugo,dosta Vas me zna,jelda Opća ?:mig:

rejo je puna iskustva mozda ona zna,ne bitno...i need some help.

Naime,otkako sam počeo piti Zoloft i Zeldox (nekak više sumnjam da je on krivac) imam male halucinacije...u biti nisam siguran jesam li to čuo ili ne,jesam li vidio ili ne? To sve brzinom svjetlosti.Sinoč me probudio telefon u pola 3 ujutro.Ja ono wtf ?! mobitel sam ugasio odavno prije spavanja,ja se sjetim mozda je telefon u mojoj sobi ostao (imam bežićni) kad provjerim..onu kuhinji na punjaču.E sad...jel stvarno nešto zvonilo ili sam si ja to umislio ?:504:

Victoria0
24.01.2013., 09:44
Ovdje sam dugo,dosta Vas me zna,jelda Opća ?:mig:

rejo je puna iskustva mozda ona zna,ne bitno...i need some help.

Naime,otkako sam počeo piti Zoloft i Zeldox (nekak više sumnjam da je on krivac) imam male halucinacije...u biti nisam siguran jesam li to čuo ili ne,jesam li vidio ili ne? To sve brzinom svjetlosti.Sinoč me probudio telefon u pola 3 ujutro.Ja ono wtf ?! mobitel sam ugasio odavno prije spavanja,ja se sjetim mozda je telefon u mojoj sobi ostao (imam bežićni) kad provjerim..onu kuhinji na punjaču.E sad...jel stvarno nešto zvonilo ili sam si ja to umislio ?:504:

Ma to sam te ja zvala a ti spavao ko klada :cerek:

Vjerojatno si sanjao, jel nekad snovi i java kad se naglo prenes promjesaju.
A mozda, se do kraja napunila baterija na bezicnom, pa ti je javio da je pun. (bar moj tako kad napuni do kraja bateriju, javi da je pun) :)

Victoria0
24.01.2013., 09:46
E dan svim :) Eo napokonnn ja ko nova, spavala sam ko da me netko onesvjestio., :D Osjecam se super, ocito meni kad fali sna ja zivcana, nervozna, razdrazljiva.Ali cim odspavam 8 sati doduse ja spavala danas 10 sati :D :D ko grom sam. A i pesek mi je bolje, pa mi je i ovo malo zivaca sto ostalo se smirilo. :D P.s Drugi tjedan idem na kontrolu kod psihica, e pa da vidimo sto ce uradit. Oce vratiti Zoloft ili ne!

rejoflajt
24.01.2013., 09:47
ja patim od nesanice odnosno prije bih rekla da teško zaspim ali kad zaspim , spavam jedno 8-10 sati , kako kad i to od 10 mg sanvala, osim u situacijama kad mi je lošije stanje , onda se budim nekoliko puta po noći ali nastavljam spavati, tad popijem i calixtu da me obori,čini mi se da zapravo previše spavam a jako teško zaspim..ja to nazivam teškom nesanicom, možda sam ipak u krivu kad pročitam da neki ovdje spavaju par sati :ne zna:

a gle, nekome treba više sna, nekome manje

Victoria0
24.01.2013., 09:49
Bila sam na kontroli.Rekla sam doktorici da više ne mogu spavati od 10 mg Sanvala.Tako da mi je rekla da uzmem 15 mg.Mislila sam da se ne smije uzeti više od 10 mg.Tako bar piše na uputi lijeka.Uglavnom,sad opet spavam dobro do sljedeće zgode kad mi i ova doza prestane djelovati.:p
Ma baš se čovjek navuče brzo.Na poslu imam sranja i mobingiraju me pa valjda ne mogu i zbog toga zaspati.

A vjerojatno radi posla ne mozes. Meni je jednonm rekao psihic: Što se ne izvices posteno na kolege i kolegice koji te stalno zajebavaju. Znas, ucinila sam to i pomoglo mi. Kasnije sam se osjecala kao da sam dobila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu :cerek::lol:

Stik
24.01.2013., 10:38
Jutro ili dan, kako kome....:kava:
Evo me na poslu...malu pauzu uzeo pa da se javim...
Vec me tri dana pere anksioznost sa svim mogućim senzacijama....Ipak sam jutros mrknuo Normabel i to nakon godinu i pol....
Nije mi se dalo patit vise.Nadam se da to nije opet početak kljkanja istim....Pokušat cu se stabilizirat.Mozda ove senzcije koje pojacavaju jos vise anksioznost iščeznu pa opet ne uzmem isti narednih godinu dana....:503:
:rolleyes:

fafenštajnka
24.01.2013., 12:19
ma ja se vraćam na calixtu ovaj vikend. mislim, znam da trebam vikend za to jer će me vjerojatno oborit ko topovska kugla. nisam uopće sretna s povratkom na AD, mislim da bi se sa svim mogla nekako nositi i samopomagati si - al nemrem bez spavanja!!!! to me ubije. ne funkcioniram. jučer sam morala otići s posla. jer nikakva korist od mene nakon 2 i pol sata sna. :((((
ko pije calixtu (mirzaten) i kakva su vam iskustva? spavala sam ko medvjed, depra je bila minimalna i rijetka, al mene zadnju godinu prala žestoka anksioznost na njoj, a kad sam prestala pit povukla se? ima ko slična iskustva? i jel pomaže calixta za GAP ili je samo za depru? mislim, znam kaj mi je psihijatrica rekla - da djeluje na oboje - al znamo njihovo uvaljivanje svega i svačega za svašta. :/

fafenštajnka
24.01.2013., 12:24
trebaš ponovno otiči do psihijatra i to mu ispričati. Ne vjerujem da ti
se anksioznost pojačala od calixte, no možda će ti psihić prepisati
novi AD.Za nesanicu su najbolji antipsihotici. Ne čekaj i ne mući se
toliko, nesanica je česta kod depresije i anksioznosti i to moraš riješiti.:mig:

sori, sad sam vidjela tvoj odgovor.
psihijatrica mi i je zamijenila AD, dala mi je velafax, ali nisam mogla živjet od nuspojava, a spavala sam još manje. prestrašan nemir, nervoza, svrbež cijelog tijela, o mučnini da ne govorim - nisam 3 dana niš jela. :(
antipsihotike odbijam, o tom sam iskustvu već jednom pisala - pila sam zyprexu par mjeseci i pretvorila me u hodajućeg, bezosjećajnog zombija. :rolleyes:

jesus5
24.01.2013., 12:42
@jesus5

Kvotanje i komentiranje moderatorskog upozorenja (napisano drugom bojom) je isto kršenje pravila i molim te da ubuduće to ne radiš.
Ako želiš istakuti da se post odnosi na nekog forumaša, a bez kvotanja njegova/njezina posta učini to ovako: @imeforumaša
i ispod toga tekst.
Zahvaljujem.

Zahvaljujem ja tebi i ponovno se ispričavam. Rekao bih, međutim, da je očito da su tebi bitniji forma i držanje pravila /što je, by the way, u redu/nego ono malo sadržaja što sam napisao. Zašto ne prokomentiraš to?

Almost Rosey
24.01.2013., 12:46
@jesus5: isti se sadržaj može prenijeti i u odgovarajućoj formi koja ne podrazumijeva sankcije. A sada, molim te, nemoj više offtopičariti niti raspravljati s moderatorima na mjestima koja za to nisu predviđena. Ako imaš kakvih nejasnoća, javi se na pm ili na podforum PŽK (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=10).

dire Dawn
24.01.2013., 13:35
sori, sad sam vidjela tvoj odgovor.
psihijatrica mi i je zamijenila AD, dala mi je velafax, ali nisam mogla živjet od nuspojava, a spavala sam još manje. prestrašan nemir, nervoza, svrbež cijelog tijela, o mučnini da ne govorim - nisam 3 dana niš jela. :(
antipsihotike odbijam, o tom sam iskustvu već jednom pisala - pila sam zyprexu par mjeseci i pretvorila me u hodajućeg, bezosjećajnog zombija. :rolleyes:

risset je meni bio odličan antipsihotik i nimalo sličan zyprexi. meni, jel..

Alexiss
24.01.2013., 13:57

Također i meni tako :)

fafenštajnka
24.01.2013., 13:58

za kaj si ga točno pila? spavanje, stabilizaciju raspoloženja? i kakve su bile nuspojave? ja prilično burno reagiram na psihofarmatike. :503:

dire Dawn
24.01.2013., 14:28
za kaj si ga točno pila? spavanje, stabilizaciju raspoloženja? i kakve su bile nuspojave? ja prilično burno reagiram na psihofarmatike. :503:

pila sam zbog prisilnih misli, a dijagnoza je bila f33.3 :mad:

nuspojave ništa, inače sam mimoza i uvjek nešto pokupim, ali risset je bio odličan. pila sam 3 na dan, tak da mislim da je to malo veća doza, tebi za spavanje bi bio dovoljan jedna navečer po mojoj procjeni :)

inače je meni uvjek trebalo dugo da se naviknem na lijek i da prođu nuspojave, ali risset mi je bio iznimka. prodjelovao nakon cca tjedan dana i nuspojava bez (meni je jedina nuspojava bila konstantna pospanost i brzo umaranje u početku, al pasalo mi je naspavat se ko čovjek :lux:)

vegga
24.01.2013., 18:16
ma ja se vraćam na calixtu ovaj vikend. mislim, znam da trebam vikend za to jer će me vjerojatno oborit ko topovska kugla. nisam uopće sretna s povratkom na AD, mislim da bi se sa svim mogla nekako nositi i samopomagati si - al nemrem bez spavanja!!!! to me ubije. ne funkcioniram. jučer sam morala otići s posla. jer nikakva korist od mene nakon 2 i pol sata sna. :((((
ko pije calixtu (mirzaten) i kakva su vam iskustva? spavala sam ko medvjed, depra je bila minimalna i rijetka, al mene zadnju godinu prala žestoka anksioznost na njoj, a kad sam prestala pit povukla se? ima ko slična iskustva? i jel pomaže calixta za GAP ili je samo za depru? mislim, znam kaj mi je psihijatrica rekla - da djeluje na oboje - al znamo njihovo uvaljivanje svega i svačega za svašta. :/

evo ja , pila sam mirzaten skoro godinu ( ponavljam se al nema veze) i nije mi uopće djelovala na anksioznost (15 mg) ali sam je kao i ti pila jer bi dobro spavala, nakon određene pauze sad sam opet počela ali pola tablete od 15 mg ako ne mogu zaspat sa 10 mg sanvala, inače za drugo mi ne pomaže...samo se sad pitam da nisam mozda napuhnuta od nje? to me u zadnje vrijeme muči...dakle, ona je za mene samo hipnotik iako je zapravo AD..i da li se si se ti debljala od njega i koliko mg si pila ili pijes

ri78
24.01.2013., 21:49
Dali je netko koristio antipsihotik Kvetiapin? zanimaju me vasa iskustva kod malih doza, 50 mg, kako djeluje, kako covjek funkcionira, dal ima puno nuspojava, mucnine, zeludac itd...hvala!

mariaanamaria
24.01.2013., 23:40
Ovako..pijem: xanax, cerson, normabel, rivotril, sanval, q-pin, zoloft, tiramat, mirzaten.
Imam problem sa libidom. I to je sigurno zbog tih tableta. A mlada sam i to mi ne treba...mislim na tako snižen libido. Jel ima tu pomoći?

mariaanamaria
24.01.2013., 23:42
evo ja , pila sam mirzaten skoro godinu ( ponavljam se al nema veze) i nije mi uopće djelovala na anksioznost (15 mg) ali sam je kao i ti pila jer bi dobro spavala, nakon određene pauze sad sam opet počela ali pola tablete od 15 mg ako ne mogu zaspat sa 10 mg sanvala, inače za drugo mi ne pomaže...samo se sad pitam da nisam mozda napuhnuta od nje? to me u zadnje vrijeme muči...dakle, ona je za mene samo hipnotik iako je zapravo AD..i da li se si se ti debljala od njega i koliko mg si pila ili pijes

e i to..ja pijem mirzaten 45 mg i jako sam se udebljala od njega.

dayria
25.01.2013., 10:30
eo bila kod liječnice, zamijenila je sanval sa zanom,i to jedva, nije znala sto da mi da a da ne predem na najjace...i to je sve ,opet nikakav pomak :ne zna: kakav je taj zan? Nisam nikad cula za taj lijek.

blacx
25.01.2013., 11:30
eo bila kod liječnice, zamijenila je sanval sa zanom,i to jedva, nije znala sto da mi da a da ne predem na najjace...i to je sve ,opet nikakav pomak :ne zna: kakav je taj zan? Nisam nikad cula za taj lijek.

Evo ja imam dosta iskustva sa zanom. Nije jak kao sanval ali zato ima bolji profil nuspojava od sanvala. Kod mene ne izaziva parasomniju kao sto je bio slucaj sa sanvalom. Pije se iskljucivo na taste, ja bar 4 sata prije spavanja nista ne jedem. Cim se popije odmah se ide u krevet i pokusava zaspati, dakle nikakav tv, citanje, mobitel internet i slicno. Meni djeluje sporije od sanvala. Sanval bih osjetio vec nakon 15 min a zanu treba oko 30 min. Ja pijem 20 mg ali tu I tamo napravim pauzu da ne razvijem toleranciju. Ujutro nemam onaj cudan osjecaj amnezije jer zan relativno brzo napusta organizam.

Dvojba
25.01.2013., 12:10
Dali je netko koristio antipsihotik Kvetiapin? zanimaju me vasa iskustva kod malih doza, 50 mg, kako djeluje, kako covjek funkcionira, dal ima puno nuspojava, mucnine, zeludac itd...hvala!

Kvetiapin ti je zapravo Seroquel, Q - pin, Loquen. Ja pijem q - pin, isto sam počela s dozom od 50 mg....javila mi se jaka pospanost, smušenost, vrtoglavica, ali to je sve prošlo za nekih dva tjedna. Ako se piju navečer, od
njih se fino zaspi. Ja sam preko dana pila 3 put od 25 mg - to mi je pomagalo da nuspojave budu manje i da izdržim dan.
Lijek je odličan - izvukao me iz velikih sranja.

dayria
25.01.2013., 12:42
Evo ja imam dosta iskustva sa zanom. Nije jak kao sanval ali zato ima bolji profil nuspojava od sanvala. Kod mene ne izaziva parasomniju kao sto je bio slucaj sa sanvalom. Pije se iskljucivo na taste, ja bar 4 sata prije spavanja nista ne jedem. Cim se popije odmah se ide u krevet i pokusava zaspati, dakle nikakav tv, citanje, mobitel internet i slicno. Meni djeluje sporije od sanvala. Sanval bih osjetio vec nakon 15 min a zanu treba oko 30 min. Ja pijem 20 mg ali tu I tamo napravim pauzu da ne razvijem toleranciju. Ujutro nemam onaj cudan osjecaj amnezije jer zan relativno brzo napusta organizam.

Vec vidim da mi nece odgovarati,kud je slabiji,ima ih 14 u kutiji,jošda ne jedem prije spavanja,a navikla sam inace me glad probudi,i sporije djeluje ovako ja popijem sanval i za 10min mogu lec.a nista pit cu ga mj. Dva da se odviknem od sanvala pa cu ga vratiti.nemam nuspojave od njega pa mi je savrsen ali cu na pauzu da se odviknem od njega. Hvala na iskustvu! Trpala je da nezna sta bi mi dala,ako cu jace da sam iskoristila najjace tablete i sta ce mi dat ako se na njih naviknem.

emma 88
25.01.2013., 19:35
ja pijem, i bas sam u isto virjeme mijenjala pilule i ad, takoda mislim da se sve poklopilo i imala sam 10 dana neki ispad...al necu pilule nikako prestat piti,jer su mi bitnije od elicee glupe,jedino sto uopce nista nemogu jesti otkada sam to sve izmjesala,tko zna od cega je sada to...znam da nije od ovih starih tableta njih otkada pijem,a da sam tjedan dana lezala u krevetu i nisam jela, to ce u petak provjeriti psih. jel od elicee,ili od pilula,koje cu vratiti na stare ponovno...

Da bar ja ne mogu jesti.Kad ću ja skinuti 30 kg viška,a sve od Seroquela.
I nedavno sam se skinula s njega,a meni je i dalje apetit velik.Jedino kaj nemam uzasne napadaje na slatko.Ne mogu ići na dijetu.:pJer to znači malo jesti,a meni se baš jede.:p
I da vas pitam kakav vam je libido,meni o bodova.Seksa mi se 1 x mjesečno,naravno oko ovulacije.Ionak nemam dečka pa mi je svejedno zasad.

vegga
25.01.2013., 19:57
e i to..ja pijem mirzaten 45 mg i jako sam se udebljala od njega.

koliko pijes zolofta uz mirzaten? ja bi pocela zoloft a navecer samo 7 mg mirzatena radi uspavljivanja, ali nije mi jasno zasto pijes i sanval i cerson i jos 45 mg mirzatena, pa dal se ti uopće budiš????:confused:

JayGee
25.01.2013., 21:21
koliko pijes zolofta uz mirzaten? ja bi pocela zoloft a navecer samo 7 mg mirzatena radi uspavljivanja, ali nije mi jasno zasto pijes i sanval i cerson i jos 45 mg mirzatena, pa dal se ti uopće budiš????:confused:

stvarno, imam dojam da jede tablete na kile. :D

JayGee
25.01.2013., 21:26
a ja ću uzeti svoju dozu antipsihotika i opet lijepo spavati, kako je to fino, a toliko sna mi fali u životu

http://yoursmiles.org/tsmile/sleep/t2233.gif (http://yoursmiles.org/t-sleep.php)

mariaanamaria
25.01.2013., 22:17
zoloft pijem u jutro. jer nije dobar za spavanje.
imam velikih problema sa spavanjem pa za spavanje pijem 10 mg sanval, 45 mg mirzaten, 10 mg normabel, 50 mg q-pin.
i više ni to ne djeluje. cerson pijem umjesto normabela. nekad je bolja kombinacija za spavanje.

dayria
25.01.2013., 22:53
imam velikih problema sa spavanjem pa za spavanje pijem 10 mg sanval, 45 mg mirzaten, 10 mg normabel, 50 mg q-pin.
i više ni to ne djeluje. cerson pijem umjesto normabela. nekad je bolja kombinacija za spavanje.

eto ga na,a meni je danas patronizirala kako ja pijem previse misara, a pijem 2 mg prije spavanja...neznam kao da sam rekla da 20 popijem...kak ja uvijek na neke lude doktore naidem...

mariaanamaria
26.01.2013., 08:41
eto ga na,a meni je danas patronizirala kako ja pijem previse misara, a pijem 2 mg prije spavanja...neznam kao da sam rekla da 20 popijem...kak ja uvijek na neke lude doktore naidem...

To je zato što je to dosta velika doza za misar odjednom. Piješ 4 puta po 0.5 mg, jel?

dayria
26.01.2013., 09:33
To je zato što je to dosta velika doza za misar odjednom. Piješ 4 puta po 0.5 mg, jel?

Prije spavanja 2mg. A da imam od 0.25 bilo bi 12 tableta,ovako je 4,ada imam od 1mg onda bi 2 popila.

mariaanamaria
26.01.2013., 11:40
Prije spavanja 2mg. A da imam od 0.25 bilo bi 12 tableta,ovako je 4,ada imam od 1mg onda bi 2 popila.

misar je isto ko xanax. postoji xanax sr od 1 mg i 2 mg.. tako da bi bilo bolje da onda tražiš da ti to prepišu ako žele jer piti 4 misara od 0.5 mg nekako nije normala (iako, znam..dođe na isto)
a možda bi ti bio onda dovoljan i jedan xanax sr od 1 mg da te uspava

Opća opasnost
26.01.2013., 12:08
misar je isto ko xanax. postoji xanax sr od 1 mg i 2 mg.. tako da bi bilo bolje da onda tražiš da ti to prepišu ako žele jer piti 4 misara od 0.5 mg nekako nije normala (iako, znam..dođe na isto)

Ne znam koliko ce joj pomoci SR za spavanje... On ima produzeno otpustanje, znaci dobar je za popiti ujutro pa da djeluje cijeli dan pomalo, ali za uspavljivanje... :ne zna:

Miligram
26.01.2013., 12:16
Isuse što sam prebijen...jel se tko probudio usred noci dhrtajuci kako je -80 i da su mu misli usmjerene samo na hladan kakao,hladno mlijeko,hladan ledeni čaj ili su mi to bile halucinacije,,,,,sutra ujutro naravno 38+.

I sad se sjecam da sam bio procitao kod jednog lijeka sto pijem Nesmije piti ona acitedolynsja kiselina,a upravo Aspirin C ima tu kiselinu. šta sad ??
Da svejedno popijem ili ? Ako i imam H1N1 virus ,sigurno se ne predajem!!:mad::mljacko: Idem popit svoju dozu heptanona i nadan se da ce taj otrov pobijedit glupi virus.

dayria
26.01.2013., 15:23

pa ja neznam, dosada mi jos niko nije spomenuo te antipsihotike sto vi pricate,samo me kljukaju tim sedativima i hipnoticima...a ako mi ne djeluje je od 0.25,koja nebi ni moju macku uspavala ,sta bi trebala...ja si pojacam dok me ne uspava, jedva sam nagovorila da mi stavi 0.5 i sad si fino popijem 1mg ili 2 mg i mirno spavam...
sad kad sam vidjetla svojstva zana,neam pojma zasto mi je njega dala,ako je slabiji od sanvala...a rekla sam da mi je i on popustio,najveci mi je problem sto mi svaki prokleti put mijenjaju psihijatra, necu ja svakom pricat svoju litaniju nesanice od a do ž :rolleyes:

Almost Rosey
26.01.2013., 16:09
Trolanje i offtopic obrisani. Molim da se držite teme u neprovokatorskoj maniri. Hvala :)

JayGee
26.01.2013., 16:14
eto, i ja sam se kljukala sanvalima itd i otkad mi je shrink dala olanzapin navečer 0,25 mg, spavam ko beba, već tjedan dana.
govorim o višegodišnjem žderanju hipnotika i helexa, rivotrila, normabela, xanax sr...
tjedan dana novog antipsihotika samo! ne mogu ni ja vjerovati

mariaanamaria
26.01.2013., 16:22
eto, i ja sam se kljukala sanvalima itd i otkad mi je shrink dala olanzapin navečer 0,25 mg, spavam ko beba, već tjedan dana.
govorim o višegodišnjem žderanju hipnotika i helexa, rivotrila, normabela, xanax sr...
tjedan dana novog antipsihotika samo! ne mogu ni ja vjerovati

pila si sanval od 10 mg i još neke tablete uz to i to te nije uspavalo? (ko mene)
taj olanzapin se plaća ili ne?

blacx
26.01.2013., 16:39
pila si sanval od 10 mg i još neke tablete uz to i to te nije uspavalo? (ko mene)

Olanzapin je generik zyprexe i pretpostavljam da je doza 2.5 mg, tj pola tablete od 5 mg. I ne hzzo pokriva punu cijenu lijeka.

zrinkazg
26.01.2013., 16:42
E, ja sam dobila nešto bolje od Zyprexe, Risset (ne spava ti se tolko). A još uz to pijem Luxetu.
A da ne kažem kako su mi otkrili nedavno da imam i problema sa štitnjačom, pa su napadaji panike možda bili i od štitnjače?!

JayGee
26.01.2013., 16:48

Znala sam popiti i po 6 komada od 10 mg, kombinirala sa helexom, ma svašta

:mad:

uzalud

vegga
26.01.2013., 17:45

ajme majko, a ja mislila da pijem puno tableta, 10 mg sanvala i ev. pola od 15 mg miraztena...jesi mlada osoba?
dobro preko dana popijem 2x 0.5 helexa ali za spavanje ovo gore

Dvojba
26.01.2013., 19:08
E, ja sam dobila nešto bolje od Zyprexe, Risset (ne spava ti se tolko). A još uz to pijem Luxetu.
A da ne kažem kako su mi otkrili nedavno da imam i problema sa štitnjačom, pa su napadaji panike možda bili i od štitnjače?!

Tu su ti dvojaka mišljenja.
Ja sam imala upalu štitnjače i pogoršanje svih simptoma, gdje mi je privatni liječnik endokrinolog koji mi je radio UZ rekao da mi je psiha u banani od nje, da bi mi druga liječnica endokrinologinja na Rebru rekla suprotno - to nije od štitnjače. Pa sad ti znaj, kad ni oni ne znaju.

zvonx78
27.01.2013., 15:52
pila sam zbog prisilnih misli, a dijagnoza je bila f33.3 :mad:

nuspojave ništa, inače sam mimoza i uvjek nešto pokupim, ali risset je bio odličan. pila sam 3 na dan, tak da mislim da je to malo veća doza, tebi za spavanje bi bio dovoljan jedna navečer po mojoj procjeni :)

inače je meni uvjek trebalo dugo da se naviknem na lijek i da prođu nuspojave, ali risset mi je bio iznimka. prodjelovao nakon cca tjedan dana i nuspojava bez (meni je jedina nuspojava bila konstantna pospanost i brzo umaranje u početku, al pasalo mi je naspavat se ko čovjek :lux:)

Javit cu vam ja sta ce meni reci u Centru za poremecaje spavanje, makar idem tek za dva tjedna. Kaze meni psih, mozda oni pogode neku terapiju, iako ja ne vidim bas koju (da se ne ponavljam), buduci da su mi manje doze AP-a i Calixte ubojite i ne funkcioniram uopce, pa sam sad opet na Sanvalu. Prosli put sam s psih imao razgovore ne tu temu i o svakom lijeku posebno. Nazalost, od starijih AD-a nema puno koristi, oni koji bi bili za nesanicu, kao add-on teraoija, vise ih nema :(

mariaanamaria
27.01.2013., 17:32
ajme majko, a ja mislila da pijem puno tableta, 10 mg sanvala i ev. pola od 15 mg miraztena...jesi mlada osoba?
dobro preko dana popijem 2x 0.5 helexa ali za spavanje ovo gore

da, mlada sam :tuzni:

dire Dawn
27.01.2013., 18:12
mene zanima, ukoliko me doktorica to uopće pita (jednom me jedna pitala, drugi doktor nije, tako da ne znam kako je kod ove doktorice kod koje idem praksa), dali je za anksioznost bolji xanax sr ili da nastavim sa helexom?

koliko sam skužila xanax sr polagano otpušta djelovanje kroz duži period što bi meni uvelike olakšalo da ne pijem tablete svako malo, ali opet, nisam sigurna da bi to bilo dovoljno jako za anksioznost, kad me uhvati panika, kako znati dali je vrijeme za drugu tabletu ili nije? :misli:

jel itko pio takav xanax baš zbog anksioznosti?

filter
27.01.2013., 18:18
sve je to individualno.
ja za spavanje pijem mirtazapin 30mg. valdoxan 25mg. cerson 5mg. 2 xanaxa 0.5. i spavam. bolje reci ne spavam.
probala sam i seroquel od 200mg. sanval. normabel. nista! sve sta je djelovalo djeluje na pocetku i to traje kratko.
pomirila sa s sa svojom nesanicom. od toga se ne moze umrijeti. a funkcioniram bez sna par dana bez problema.
samo postoji zajeb. nakon par dana nespavanja pocinje "sranje"....i tako se to vrti u krug godinama.
moj problem sa nesanicom je poceo kada sam mjesecima radila nocnu smjenu. od tada se sj. valjda bio ritam i potreba za snom.
ignoriram vise to stanje.

filter
27.01.2013., 18:39

da. pijem 1mg uz calixtu od 15mg ujutro.
meni pomaze. smireno. polako. jedna stvar po jedna. nisam kao na hektolitrama red bulla od samog jutra. ali nije pravilo. nekad sve probije i opet moram popiti koji vulgaris xanax tokom dana.

dayria
27.01.2013., 19:34
dragi prijatelji,meni je danas grozno,nemam snage ustati iz kreveta,imam sutra ispit u 8, ni pogledala nisam,iskreno nije me ni briga,osjecam se jadno i svaki dan mi je isti, neznam sta da radim,da se nakljukam eliceom ili misarom,,,al nista koristi od toga...najrade bi krepucnil da se svega vise rijesim... kakve su to vrazje nuspojave?

rejoflajt
27.01.2013., 19:55

zbog GAP-a+ najviša doza tadašnjeg ad-a i izvukla se, ali uz psihoterapiju gdje smo kopale dok nismo našle uzroke toj gap epizodi,ne ponovilo se!!!:rolleyes:

dayria
27.01.2013., 22:50
dragi prijatelji,meni je danas grozno,nemam snage ustati iz kreveta,imam sutra ispit u 8, ni pogledala nisam,iskreno nije me ni briga,osjecam se jadno i svaki dan mi je isti, neznam sta da radim,da se nakljukam eliceom ili misarom,,,al nista koristi od toga...najrade bi krepucnil da se svega vise rijesim... kakve su to vrazje nuspojave?
ma da mene se ignorira kao i obicno

blacx
28.01.2013., 11:18
Sto se tice valdoxana za vas koji ga pijete obavezno pročitati www.halmed.hr/?ln=hr&w=novosti&d=2013&id=761&p=1

Kvasina
28.01.2013., 21:22
Bok svima! ljudi koji pijete Eliceu: kako djeluje na vas? ono što sam prije čitala - neki nisu niš osjetili, neki su se udebljali, trećima se vrtilo u glavi i nije im se dalo navikavat..Kolko se prosječno piju AD? Hvala na odgovorima.

dayria
28.01.2013., 22:09
Bok svima! ljudi koji pijete Eliceu: kako djeluje na vas? ono što sam prije čitala - neki nisu niš osjetili, neki su se udebljali, trećima se vrtilo u glavi i nije im se dalo navikavat..Kolko se prosječno piju AD? Hvala na odgovorima.

djeluje kao sranje , za mene je fevarin puno bolji,bas nista ne primjecujem i bezveze je lijek...pijem ju mjesec i pol, ma smece...meni je rekla da bi trebala piti 2 godine da se sve izjednaci ali cu pit dok mi se bude pilo...

Dvojba
28.01.2013., 22:20

Meni je elicea ( cipralex) odličan AD jer me je u masu slučajeva
izvukao iz krize. Naravno, sve je individualno, ali meni je to odličan
AD čije su nuspojave bile minimalne - zijevanje, gubitak apetita, pospanost
i blaga mučnina.

Kvasina
28.01.2013., 22:47
dayria, Dvojba - hvala na odgovorima. stvarno je sve individualno. eto mi 2 oprečna odgovora, al ohrabruju, ili neće nikak djelovat ili će djelovat dobro. još nisam vidjela da je netko napisao da nije funkcionirao od toga kolko mu se spavalo. jer moram raditi. pa me to brine. ili me brine da ne budem sad ko neki manični veseli zec koji će hiperaktivno skakat s mjesta na mjesto i mljet sto na sat.

dayria
28.01.2013., 22:50
Meni je elicea ( cipralex) odličan AD jer me je u masu slučajeva
izvukao iz krize. Naravno, sve je individualno, ali meni je to odličan
AD čije su nuspojave bile minimalne - zijevanje, gubitak apetita, pospanost
i blaga mučnina.

ja nemam apetita od nje,ali je doktorica inzstirala da to nije od nje nuspojava, nikakvo zijevanje niti pospasnot, i joa sam nrvozna od nje.... ocito mi ne odgovara a neznam sto da drugo trazim,koji antipsihotik da trazim za spavanje,u magli sam a doktori su blesavi :rolleyes:

blacx
28.01.2013., 23:44
ja nemam apetita od nje,ali je doktorica inzstirala da to nije od nje nuspojava, nikakvo zijevanje niti pospasnot, i joa sam nrvozna od nje.... ocito mi ne odgovara a neznam sto da drugo trazim,koji antipsihotik da trazim za spavanje,u magli sam a doktori su blesavi :rolleyes:

Mislim da ti je Dr. malo blesavi kako ti kazes. Normalno da su takve nuspojave od lijekova dok se organizam ne privikne.

dayria
29.01.2013., 00:12
Mislim da ti je Dr. malo blesavi kako ti kazes. Normalno da su takve nuspojave od lijekova dok se organizam ne privikne.
pa evo majke mi svaki prokleti puta mi je drugi psihijatar, zastoo si ti nama dosla ZBOG NESANICE, a evo tebi elicea, jebala vas elicea. misar pijem 4 komada po o.5 to je ovisnost, pa onda mi zeno daj od 1 mg pa cu dvije piti, ma grozni su gade mi se , vec razmisljam o samoubojstvu nemogu spavati a oni ne razumiju tu muku...zasto im onda ne pada na pamet antipsihotik, jer sam MLADA, mlada sam pa nek se patim jel...spominjala je dormicum i trazit cu ga nek mi spali mozak,,nonstop sam nervozna od svega toga...ovako ionak necu 30ti doziviti, ne gine mi slom zivaca od tog stresa, vidim ljude koji piju mase lijekova,a njoj je problem dati prokleti misar da se smirim, ma nek idu kvragu... :mad:

mariaanamaria
29.01.2013., 01:03
pa evo majke mi svaki prokleti puta mi je drugi psihijatar, zastoo si ti nama dosla ZBOG NESANICE, a evo tebi elicea, jebala vas elicea. misar pijem 4 komada po o.5 to je ovisnost, pa onda mi zeno daj od 1 mg pa cu dvije piti, ma grozni su gade mi se , vec razmisljam o samoubojstvu nemogu spavati a oni ne razumiju tu muku...zasto im onda ne pada na pamet antipsihotik, jer sam MLADA, mlada sam pa nek se patim jel...spominjala je dormicum i trazit cu ga nek mi spali mozak,,nonstop sam nervozna od svega toga...ovako ionak necu 30ti doziviti, ne gine mi slom zivaca od tog stresa, vidim ljude koji piju mase lijekova,a njoj je problem dati prokleti misar da se smirim, ma nek idu kvragu... :mad:

kažeš da često ideš drugom psihijatru..pa onda kad ti novi ponudi eliceu, reci da imaš loše nuspojave, da ne možeš spavatt još više il nešto i neće ti dat već nešto drugo

blacx
29.01.2013., 01:23

Dobro samo polako, sve ce biti u redu. Jesi pila za spavanje calixtu ili mozda trittico i kako je to bilo?

dayria
29.01.2013., 02:16
Dobro samo polako, sve ce biti u redu. Jesi pila za spavanje calixtu ili mozda trittico i kako je to bilo?

NECE BITI DOBRO,GODINAMA JE MOJA TERAPIJA SANVAL 0.5,PA MISAR 0.25, NA NAGOVOR SAM NEDAVNO TRAZILA SANVAL 10MG, I 0,5 MISARA,UZ FEVARIN KOJI SAM MIJENJALA U ELICEU, I DALJE NAMAM SNA,,,BEZVOLJNA SAM,ne raspolozena,navedene lijekove nisam pila, i strah me pitati...

Dvojba
29.01.2013., 12:28
NECE BITI DOBRO,GODINAMA JE MOJA TERAPIJA SANVAL 0.5,PA MISAR 0.25, NA NAGOVOR SAM NEDAVNO TRAZILA SANVAL 10MG, I 0,5 MISARA,UZ FEVARIN KOJI SAM MIJENJALA U ELICEU, I DALJE NAMAM SNA,,,BEZVOLJNA SAM,ne raspolozena,navedene lijekove nisam pila, i strah me pitati...

Dušo, sanval i misar nisu rješenje kod nesanice, nego samo prva pomoć. Nema te što biti strah pitati
psihijatra što hoćeš, on je tamo radi tebe, a ne ti radi njega. Traži da ti propiše antipsihotik, jer se oni koriste kod teških i kroničnih nesanica. Npr. q- pin ili prazine, ima ih na lageru mnogo.

dayria
29.01.2013., 14:48
Dušo, sanval i misar nisu rješenje kod nesanice, nego samo prva pomoć. Nema te što biti strah pitati
psihijatra što hoćeš, on je tamo radi tebe, a ne ti radi njega. Traži da ti propiše antipsihotik, jer se oni koriste kod teških i kroničnih nesanica. Npr. q- pin ili prazine, ima ih na lageru mnogo.

Eo iducu kontrolu cu bas pitati,a ova elicea me unistava,nonstop sam jadna,osjetljiva,placem,ne jedem. Ma grozno. I uz to ne spavam.

Dvojba
29.01.2013., 15:01
Eo iducu kontrolu cu bas pitati,a ova elicea me unistava,nonstop sam jadna,osjetljiva,placem,ne jedem. Ma grozno. I uz to ne spavam.

I za eliceu bi trebala reći svom psihiću kako se osjećaš - moj psih me je
kod takvih nuspojava skidao s lijeka i odmah prelazio na drugi AD. Nuspojave su česte kod AD, no ako to prelazi u totalno pogoršanje simptoma i jaku
depresiju, onda to možda nije izbor lijeka za tebe. Ne čekaj, nego odi psihijatru da to sredite.

Opća opasnost
29.01.2013., 15:35
Svi vi kojima neki lijek ne pomaze kako treba ili imate jake nuspojave (a to se ne promijeni nakon pocetnog razdoblja uzimanja), nemojte se muciti bez veze. Recite to psihijatru odmah i trazite da vam zamijeni lijek. Ako je lijecnik stvarno nerazuman i ne shvaca vas ozbiljno, slobodno malo pretjerujte s opisom nuspojava. Tada ce vam morati dati drugi lijek - od straha. :zubo:

dayria
29.01.2013., 17:10
sada sam zvala staru,ona je expert u lijekovima ( shizo) i pitala ju za te antipsihotike i potvrdila je da se od njih spava tako da ce mi ona neke odvojiti da vidim kako ce djelovati na mene a onda idem psi ocitat bukvicu sto se nije sjetila tako cega :mad:

Dvojba
29.01.2013., 18:45
sada sam zvala staru,ona je expert u lijekovima ( shizo) i pitala ju za te antipsihotike i potvrdila je da se od njih spava tako da ce mi ona neke odvojiti da vidim kako ce djelovati na mene a onda idem psi ocitat bukvicu sto se nije sjetila tako cega :mad:

Pobogu, pa ne smiješ piti mamine lijekove !!!!

Pa razgovaraj sa svojojm psihičkom, reci da bi voljela probat sa
antipsihoticima, a ona će ti odrediti koji lijek i koliko, a ne mama.

Almost Rosey
29.01.2013., 19:04

:facepalm:

Molim te, nakon što očitaš bukvicu liječnici da ne radi dobro svoj posao, jer valjda tvoja mama zna, podijeli s nama tu anegdotu.

dayria
29.01.2013., 19:35
:facepalm:

Molim te, nakon što očitaš bukvicu liječnici da ne radi dobro svoj posao, jer valjda tvoja mama zna, podijeli s nama tu anegdotu.

hmmm,gospodice iritantno nadobudna...pitala sam ju dal koristi ovdje navedene lijekove koje ste mi vi preporucili da trazim doktoricu, mama ih ima masu s obirom na njenu bolest,tako da cu neke koje ste spomenuli pokupiti i savjetovati se sa psihijatricom. spomenula je q-pin ali je ovaj Q nazvala nekim drugim nazivom,dali je Q skracenica od punog naziva? uz to mi je rekla da ce mi sacuvati sanvala jer ga ona ne pije, sto se na kraju krajeva vas(tebe) niti ne tice. imam ja svoj mozak,pa mi tvoje rugalice nisu potrebne,i svjesna sam svega. a opet sam pila od helexa,cersona,praxitena,misara,normabela,sanvala i ostale ekipe, dok ih nisam imala propisane pa sam citava...ne pucam se morfijem :rolleyes:.

i dalje mi ne ide u glavu koliko su ljudi zajedljivi i prokleti.cini mi se da cu se trajno povuci sa mreze jer se umjesto kulturnog pristupa i savjeta na svaku krivu izjavu ide drvljem i kamenjem,pogotovo ovi nadmocni admini.

i daj roza,budi pametnija pa suti nego sto druge pokusavas napraviti glupima,samo sebe napravis smijesnom. :mig:

treba jos kome opravdavanja?

Almost Rosey
29.01.2013., 20:29
hmmm,gospodice iritantno nadobudna...pitala sam ju dal koristi ovdje navedene lijekove koje ste mi vi preporucili da trazim doktoricu, mama ih ima masu s obirom na njenu bolest,tako da cu neke koje ste spomenuli pokupiti i savjetovati se sa psihijatricom. spomenula je q-pin ali je ovaj Q nazvala nekim drugim nazivom,dali je Q skracenica od punog naziva? uz to mi je rekla da ce mi sacuvati sanvala jer ga ona ne pije, sto se na kraju krajeva vas(tebe) niti ne tice. imam ja svoj mozak,pa mi tvoje rugalice nisu potrebne,i svjesna sam svega. a opet sam pila od helexa,cersona,praxitena,misara,normabela,sanvala i ostale ekipe, dok ih nisam imala propisane pa sam citava...ne pucam se morfijem :rolleyes:.

i dalje mi ne ide u glavu koliko su ljudi zajedljivi i prokleti.cini mi se da cu se trajno povuci sa mreze jer se umjesto kulturnog pristupa i savjeta na svaku krivu izjavu ide drvljem i kamenjem,pogotovo ovi nadmocni admini.

i daj roza,budi pametnija pa suti nego sto druge pokusavas napraviti glupima,samo sebe napravis smijesnom. :mig:

treba jos kome opravdavanja?

Možda doista ovakav medij i nije za osobu koja ne zna podnijeti konfrontaciju. Uzimanje lijekova "sa strane", na svoju ruku nije preporučljivo, štoviše, glupo je i potencijalno opasno.

I nema potrebe za vrijeđanjem.

filter
29.01.2013., 20:38
dayria@
jesi probala sa domicumom?
meni je puno pomogao.
porazgovaraj sa svojim dr. ima raznih kombinacija i vjerovatno ce i tebi jedna odgovarati. :)
.....ako nede nikako ni preko dr. ni mame. ni foruma. ni sl. otidji u centar za krizna stanja u zg. i objasni svoj problem. ako nisi iz zg u najblizu hitnu i opisi im svoj problem. vjeruj netko ce naci nacin da ti spavas.

dire Dawn
29.01.2013., 20:48
dobih cipralex, prvo tjedan dana ujutro pola, nakon toga cijela tabl..
startam od utorka, al je sjebano što nemam pravilan bioritam pa se nekad probudim u 12, a nekad u 15 :facepalm:
i da, 12 je meni jutro :D
nisam ju stigla pitat šta da napravim (budilica, tableta, nastavit spavanje npr) jer mi nije rekla šta mi je prepisala ni kad se pije (a nije ni nuspojave ili išta slično spomenula).
preporučila je da odem na dosta pretraga, između ostalog CT mozga (na što se dugo čeka) i da tek kad to sve poobavim dođem kod nje što bi moglo biti i par mjeseci tak da ju neću skoro moć pitat, a br tel mi nije dala.....
znači, kak da ja sad pijem AD. jel ima smisla popit ga pa nastavit spavat il se baš moram probudit? buđenje je meni vrlo nezgodna opcija..

filter
29.01.2013., 22:02
startam od utorka, al je sjebano što nemam pravilan bioritam pa se nekad probudim u 12, a nekad u 15 :facepalm:
nisam ju stigla pitat šta da napravim (budilica, tableta, nastavit spavanje npr) jer mi nije rekla šta mi je prepisala ni kad se pije (a nije ni nuspojave ili išta slično spomenula).
preporučila je da odem na dosta pretraga, između ostalog CT mozga (na što se dugo čeka) i da tek kad to sve poobavim dođem kod nje što bi moglo biti i par mjeseci tak da ju neću skoro moć pitat, a br tel mi nije dala.....
znači, kak da ja sad pijem AD. jel ima smisla popit ga pa nastavit spavat il se baš moram probudit? buđenje je meni vrlo nezgodna opcija..

popij AD kad se probudis.
probaj se svaki dan buditi 15 min ranije i tako srediti bio ritam.

rejoflajt
29.01.2013., 22:25
popij AD kad se probudis.
probaj se svaki dan buditi 15 min ranije i tako srediti bio ritam.

dobar savjet, bilo bi još bolje da bude po sat vremena, ali ovako će ići sporije i sigurnije na bolje:mig:

dire Dawn
29.01.2013., 22:35
a kad je problem što ja ne mogu biti sama, nekad mi je i 2 sata previše, da se dižem u 9 npr do 14 bi imala 5 sloma živaca :tuzni:
al probat ću barem ustalit na 11 :)

dayria
29.01.2013., 23:22
Možda doista ovakav medij i nije za osobu koja ne zna podnijeti konfrontaciju. Uzimanje lijekova "sa strane", na svoju ruku nije preporučljivo, štoviše, glupo je i potencijalno opasno.

I nema potrebe za vrijeđanjem.

ja se ispricavam,nagla sam osoba i podivljam kada me netko krivo shvati,necu ih uzimati na svoju ruku vec cu ih pokupiti od nje i pitati dal ih mogu koristiti.

dayria
29.01.2013., 23:25
dayria@
jesi probala sa domicumom?
meni je puno pomogao.
porazgovaraj sa svojim dr. ima raznih kombinacija i vjerovatno ce i tebi jedna odgovarati. :)
.....ako nede nikako ni preko dr. ni mame. ni foruma. ni sl. otidji u centar za krizna stanja u zg. i objasni svoj problem. ako nisi iz zg u najblizu hitnu i opisi im svoj problem. vjeruj netko ce naci nacin da ti spavas.

evo u petak mi je htjela dati dormicum i neki sa f fluzepan,tako nesta, pa se predomislila, ako mi da najjace,sta ce sa mnom ako se i na njih naviknem,paje prckala po knjizi,pitala ocu cerson(koji mi ne odgovara) i onda mi dala zan, jos ga nisam podigla jer ga nema nigdje u ljekarnama,ali zato spaavam ko puh od misara,neznam zasto toliku frku oko njega pravi :ne zna:

bijelatama
30.01.2013., 06:58
danas sam proučila svoj deprozel (ad) i vidim da i taj lijek deblja. ja sam u zadnjih godinu dana dobila mdeset kg, no kako mi je i klimaks nisam debljanje sam tome pripisala. mislim da deset kg nije strašno, ovako sam sada malo baroknog izgleda..i bude mi i smiješno vidjeti se u ogledalo jer sam uvijek bila sportske vitke građe.

ipak ne želim da se kilogrami i dalje množe.
dijete ne volim.. a u zadnje vrijeme spontano jedem više voća ili kod kuće pripremljenih voćnih sokova.

što preporučate , da li je dovoljno kretanje, brzi hod..?
na plivanje mi se nekako ne ide..hladno mi je i bučno na bazenu. Ljeti je drukčije, idem na jezero.
smanjiti ugljikohidrate?

lani sam visila na napolitankama..ove godine me slatko ne zanima.
vježbati ujutro ili predveče. tko da me natjera?
kako vi to rješavate?

~Scarlet~
30.01.2013., 17:03
danas sam proučila svoj deprozel (ad) i vidim da i taj lijek deblja. ja sam u zadnjih godinu dana dobila mdeset kg, no kako mi je i klimaks nisam debljanje sam tome pripisala. mislim da deset kg nije strašno, ovako sam sada malo baroknog izgleda..i bude mi i smiješno vidjeti se u ogledalo jer sam uvijek bila sportske vitke građe.

ipak ne želim da se kilogrami i dalje množe.
dijete ne volim.. a u zadnje vrijeme spontano jedem više voća ili kod kuće pripremljenih voćnih sokova.

što preporučate , da li je dovoljno kretanje, brzi hod..?
na plivanje mi se nekako ne ide..hladno mi je i bučno na bazenu. Ljeti je drukčije, idem na jezero.
smanjiti ugljikohidrate?

lani sam visila na napolitankama..ove godine me slatko ne zanima.
vježbati ujutro ili predveče. tko da me natjera?
kako vi to rješavate?

Redukcijski stil prehrane; više manjih obroka dnevno i sveukupno manje kcal. Probaj jutro započeti s žitaricama, a dan završiti s proteinima. Voće neka ti bude međuobrok, ali po jedna voćka. Ni s voćem se ne smije pretjerivati jer sadrži puno šećera. Slatkiše zaboravi.
Ako imaš financijske mogučnosti plati si neki grupni trening (npr. aerobic), ako ne, onda trčanje, bicikliranje... što već preferiraš.

Miligram
30.01.2013., 17:04
Dormicum je super,jedino što me uspava.
Evo taman tjedan dana otkako pijem zoloft i uvijek me gura da nest radim ,upravo suprotno od velafaxa tako da sam na zlatnoj sredini :)

dayria
30.01.2013., 19:16
popila prije sat vremena prvi ZAN, bas nikakvu promjenu ne osjecam.. :)

vegga
30.01.2013., 21:17

zbog čega ct mozga?

dire Dawn
30.01.2013., 21:59
zbog čega ct mozga?

nije rekla :ne zna:

dayria
31.01.2013., 00:58
ima li tko od drustva da pije eliceu,da zna smijem li ju piti predvecer/navecer,jer ju zadnjih par dana otkad sam mamurna od spavanja zaboravila popiti.a bojim se nesanice ako ju oko 8 popijem.
I jos sam budna :( 5 zanova. Svaka cast onome tko je rekao da je 1 dovoljan. Imate li kakvih savjeta,ovo je ocito gorka nesanica :(

vegga
31.01.2013., 18:46
ima li tko od drustva da pije eliceu,da zna smijem li ju piti predvecer/navecer,jer ju zadnjih par dana otkad sam mamurna od spavanja zaboravila popiti.a bojim se nesanice ako ju oko 8 popijem.
I jos sam budna :( 5 zanova. Svaka cast onome tko je rekao da je 1 dovoljan. Imate li kakvih savjeta,ovo je ocito gorka nesanica :(

ja sam rekla da mi je uglavom dosta sanval od 10 mg, ponekad dodam pola od 15 mg calixte ali budim se oko 5 ujutro pa popijem 0.25 xanaxa i nastavim do 9-10 sati

dayria
31.01.2013., 18:57
ja sam rekla da mi je uglavom dosta sanval od 10 mg, ponekad dodam pola od 15 mg calixte ali budim se oko 5 ujutro pa popijem 0.25 xanaxa i nastavim do 9-10 sati

ja sam danas izbacila zan iz terapije, jucer mi je glava prokuhala od bolova a zaspala sam u roku 4 sata,i probudila se i dalje nisam spavala,tako da sam nazvala dro i rekla nuspojave i da cu ih baciti kroz prozor(jos sam ih i platila) pa mi je vratila sanval.pocela sam halucinacije dobivati od zana,svasta...

dire Dawn
31.01.2013., 19:17
odustala si nakon jedne tablete? :confused:
ponekad lijek treba uzimati duže od jednom da prodjeluje kak spada i da nestanu nuspojave (:confused:)

dayria
31.01.2013., 19:25
odustala si nakon jedne tablete? :confused:
ponekad lijek treba uzimati duže od jednom da prodjeluje kak spada i da nestanu nuspojave (:confused:)

ne od jedne, popila sam jucer oko 7,reko oko 8 idem lec i odmoriti,nista,apsolutno nista niti umor niti vroglavica,samo mi je glava pucala nepodnosljivo me bolila glava,kada sam napokon oko 2 zaspala,ddigla sam se u 4,isla do wca i tu je kraj mom spavanju,i cijeli dan me boli glava i imam halucinacije,kao da sam u crticu nekakvom sve je ubrzano,probam popodne popiti da se odmorim jer sutra imam ispit da mogu navecer uciti,opet nista... :ne zna: ne vrijedi mi se natezat s njima..imam sanval i u njega ne sumnjam...

dayria
31.01.2013., 19:27
nisam samo tako odlucila vec me psih i upozorila na taj lijek,da se rijetko izdaje i da na bilo koju nuspojavu vratim sanval. ne svida mi se ni elicea ali ju eto pijem :D

filter
31.01.2013., 21:06
dayria@
nije mi jasno pricas da si mamurna od spavanja. a ne spavas.:ne zna:

popila si 5 zanova i ne spavas?
popila prvi zan oko 19 da malo odmoris i otisla na net?
nakon toga popila jos 4 i ne mozes spavati.
to ti je velika pogreska. nadolijevati tabletu za tabletom. znam. jer ni meni to nije pomoglo.

tabletu za spavanje popij neposredno prie spvanja. san/zen/dorm.....napr oko 24h legni. smiri se i cekaj. ne uspijes li zaspati ne pij jednu za drugom.
slijedeci dan ponovi postupak i tako najmanje 5 dana. ne uspijes li ni pod tim rezimom zaspati pokusati cu razumjeti tvoju nesanicu.

ovako popiti tab. predvece oko 19h da malo odmoris je totalna glupost.
mozda je gorka nesanica u pitanju. ali mislim da si nedisciplirana sta se tice uzimanja terapije.

dayria
31.01.2013., 21:51
dayria@
nije mi jasno pricas da si mamurna od spavanja. a ne spavas.:ne zna:

popila si 5 zanova i ne spavas?
popila prvi zan oko 19 da malo odmoris i otisla na net?
nakon toga popila jos 4 i ne mozes spavati.
to ti je velika pogreska. nadolijevati tabletu za tabletom. znam. jer ni meni to nije pomoglo.

tabletu za spavanje popij neposredno prie spvanja. san/zen/dorm.....napr oko 24h legni. smiri se i cekaj. ne uspijes li zaspati ne pij jednu za drugom.
slijedeci dan ponovi postupak i tako najmanje 5 dana. ne uspijes li ni pod tim rezimom zaspati pokusati cu razumjeti tvoju nesanicu.

ovako popiti tab. predvece oko 19h da malo odmoris je totalna glupost.
mozda je gorka nesanica u pitanju. ali mislim da si nedisciplirana sta se tice uzimanja terapije.
popila sam ga u 19h, dok to famozno djelovanje od sat vremena ne pocne sam se isla srediti za krevet vecerati otusirai.kada sam u cca 21 h legla u krevet s namjerom da spavam,nisam spavala..tako da ova tvoja izjava da pijem ranije hipnotike da se odmorim ovdje nema bas argumenata,,,jer je proizasla iz nesporazuma.htjela sam naglasiti kako je na mene djelovao zan, znaci nisam jela kao stoo pise u uputaama smirilo se sve predvecer i popila sam a nisam niti osjetila da me uspavljuje,lezala sam i drijemala,ali zaspala nisam do dugo u noc...nema se sto sad tu raspravljati,tableta mi ne odgovara i tako je to :ne zna:

blacx
31.01.2013., 22:13
popila sam ga u 19h, dok to famozno djelovanje od sat vremena ne pocne sam se isla srediti za krevet vecerati otusirai.kada sam u cca 21 h legla u krevet s namjerom da spavam,nisam spavala..tako da ova tvoja izjava da pijem ranije hipnotike da se odmorim ovdje nema bas argumenata,,,jer je proizasla iz nesporazuma.htjela sam naglasiti kako je na mene djelovao zan, znaci nisam jela kao stoo pise u uputaama smirilo se sve predvecer i popila sam a nisam niti osjetila da me uspavljuje,lezala sam i drijemala,ali zaspala nisam do dugo u noc...nema se sto sad tu raspravljati,tableta mi ne odgovara i tako je to :ne zna:

Potpisujem sve sto ti je filter napisao. I ocito ne citas dobro uputstvo o lijeku. Zan se pije netom prije spavanja i odmah se ide u krevet i pokusava zaspati, nikakvo tusiranje net i slicno. I zan djeluje kroz 15 min do pola sata, sto ne znaci da mozes tih 15 min biti na netu tusirati se i slicno. Dakle sve pripreme za spavanje prije obaviti i onda uzeti lijek i odmah u krevet pokusati zaspati. Zan kao i sanval nisu lijekovi koji se piju kad si umoran preko dana pa ces malo spavati. Onda radije uzmi nermobel ili bromazepam. I da jos nesto za ove z-drugs (sanval zan) oni ne uspavljavaju tako da ti se spava od njih pa te uvode u san, dakle ne stvaraju onaj osjecaj osjecaj kao spava mi se.oni djeluju brzo selektivno i jedini im je ucinak hipnoticki.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

dayria
31.01.2013., 22:56
Potpisujem sve sto ti je filter napisao. I ocito ne citas dobro uputstvo o lijeku. Zan se pije netom prije spavanja i odmah se ide u krevet i pokusava zaspati, nikakvo tusiranje net i slicno. I zan djeluje kroz 15 min do pola sata, sto ne znaci da mozes tih 15 min biti na netu tusirati se i slicno. Dakle sve pripreme za spavanje prije obaviti i onda uzeti lijek i odmah u krevet pokusati zaspati. Zan kao i sanval nisu lijekovi koji se piju kad si umoran preko dana pa ces malo spavati. Onda radije uzmi nermobel ili bromazepam. I da jos nesto za ove z-drugs (sanval zan) oni ne uspavljavaju tako da ti se spava od njih pa te uvode u san, dakle ne stvaraju onaj osjecaj osjecaj kao spava mi se.oni djeluju brzo selektivno i jedini im je ucinak hipnoticki.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
oookej, bu se to rjesilo :raspa:

filter
31.01.2013., 23:13
normalno da bu se rijesilo.
eto ni ja ti nis ne pijem dok nisam u pidajami. ugasenih televizora. monitora. uspavanih macora.
javi kako napredije spavanje :)

dayria
31.01.2013., 23:22
normalno da bu se rijesilo.
eto ni ja ti nis ne pijem dok nisam u pidajami. ugasenih televizora. monitora. uspavanih macora.
javi kako napredije spavanje :)

of skroz :cerek:

dorina.maja
01.02.2013., 19:33
Evo da se i ja malo javim,jer jedno vrijeme sam se osjećala prilično ok,pa rekoh da ne paničarim,ali..Pila sam ad Velafax i bilo mi je sasvim ok od njega,nuspojave kao gubitak apetita,nesanica,proširene zjeinice i početna mučnina,me nisu pretjerano zamarale,jer mi se raspoloženje u kratko vrijeme podiglo,osječala sam se i blago euforično,i ad mi je zaista odgovarao.Nakon nekog vremena,napravim glupost i pristajem da mi dr.uvali Wellbutrin jer kao on je još bolji.Pila sam ga neko vrijeme,priznajem zaboravila bi ga koji dan popit,al ajmo reč uzimala redovito,i nakon anksioznosti koju mi je pogoršao na depru nije djelovao u odnosu na Velafax ništa.Par tjedana sam bila bez ad,samo na anksilioticima Lorsilanu i Rivotrilu koji mi pomažu u nesanicama i nervozi.Ono,šta me najviše brine u tom razdoblju mi se povečavaju prisilne misli,blaga paranoja,nagle promjene raspoloženja,agresija i noćni strahovi.Dr.opće prakse mi vrača Velafax i stanje mi se popravlja,bar što se depre tiče,no ovi ostali problemi ostaju,pogotovo nesanica i prisilne misli,snovi koji se ponavljaju.Hvala Bogu u ponedjeljak,idem kod psihića konačno na kontrolu,sa namjerom da mu sve ispričam,samo me strah da mi ne uvali sad neki antipshihotik,njih stvarno ne želim piti.Čula sam za Triticco da je ok jer pomaže u nesanici a i ujedno je ad.Ako neko ima iskustva s njim,neka napiše...Jer meni se čini da pon.nikad neče stiči,a ja se sve gore i čudnije osjećam.:ne zna:

Dvojba
02.02.2013., 13:32
Evo da se i ja malo javim,jer jedno vrijeme sam se osjećala prilično ok,pa rekoh da ne paničarim,ali..Pila sam ad Velafax i bilo mi je sasvim ok od njega,nuspojave kao gubitak apetita,nesanica,proširene zjeinice i početna mučnina,me nisu pretjerano zamarale,jer mi se raspoloženje u kratko vrijeme podiglo,osječala sam se i blago euforično,i ad mi je zaista odgovarao.Nakon nekog vremena,napravim glupost i pristajem da mi dr.uvali Wellbutrin jer kao on je još bolji.Pila sam ga neko vrijeme,priznajem zaboravila bi ga koji dan popit,al ajmo reč uzimala redovito,i nakon anksioznosti koju mi je pogoršao na depru nije djelovao u odnosu na Velafax ništa.Par tjedana sam bila bez ad,samo na anksilioticima Lorsilanu i Rivotrilu koji mi pomažu u nesanicama i nervozi.Ono,šta me najviše brine u tom razdoblju mi se povečavaju prisilne misli,blaga paranoja,nagle promjene raspoloženja,agresija i noćni strahovi.Dr.opće prakse mi vrača Velafax i stanje mi se popravlja,bar što se depre tiče,no ovi ostali problemi ostaju,pogotovo nesanica i prisilne misli,snovi koji se ponavljaju.Hvala Bogu u ponedjeljak,idem kod psihića konačno na kontrolu,sa namjerom da mu sve ispričam,samo me strah da mi ne uvali sad neki antipshihotik,njih stvarno ne želim piti.Čula sam za Triticco da je ok jer pomaže u nesanici a i ujedno je ad.Ako neko ima iskustva s njim,neka napiše...Jer meni se čini da pon.nikad neče stiči,a ja se sve gore i čudnije osjećam.:ne zna:

Mislim da se tebi dogodilo, isto što i meni. Naime, i ja sam kao i ti sa AD koji mi je dobro djelovao prešla na drugi, pa i treći od čega mi se sve pogoršalo, jer se potpuno zbrčkala kemija u mozgu. Trebalo mi je mjesec i pol dana da ponovno prodjeluje onaj prvi AD, a simptomi su bili užasni. Sada sam dobro.
Dakle, tvoj povratak na Velafax je sad proces koji će trajati nekoliko tjedana, sve dok se moždana kemija ne ustabili. Budi strpljiva. Ne mora biti da će ti psihić propisati antipsihotik, iako su odlični kod nesanice.

Tu imaš nešto o Tritticu.
http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=7521

Nisi napisala koliko si dugo sada na Velafaxu?

zvonx78
02.02.2013., 13:53
Mislim da se tebi dogodilo, isto što i meni. Naime, i ja sam kao i ti sa AD koji mi je dobro djelovao prešla na drugi, pa i treći od čega mi se sve pogoršalo, jer se potpuno zbrčkala kemija u mozgu. Trebalo mi je mjesec i pol dana da ponovno prodjeluje onaj prvi AD, a simptomi su bili užasni. Sada sam dobro.
Dakle, tvoj povratak na Velafax je sad proces koji će trajati nekoliko tjedana, sve dok se moždana kemija ne ustabili. Budi strpljiva. Ne mora biti da će ti psihić propisati antipsihotik, iako su odlični kod nesanice.

ja idem u pon doktorici pa cu je pitati za taj lijek i nesanicu, navodno pomaze, ali opet... Uglavnom, malo sam istrazio i kod nas ga je proizvodila Pliva (Devidon) i onda ga je ukinula, ali cujem da ga neki narucuju izvana, a mislim da ga ima u Srbiju, ali koliko vidim, te su s produzenim djelovanjem, a ove Devidon nisu bile.

PenelopeJane
02.02.2013., 14:09
Ima li itko iskustva s Valdoxanom?

dorina.maja
02.02.2013., 14:21

E,baš tako napravila sam si gore,prebacujuči se na novi ad,ali eto mi sad.Znači pila sam Velafax nekih pol godine,i bilo mi je stvarno bolje,crne misli su se smanjile,živnula sam,ajde nesanice su me na početku mučile,no to sam riješavala Lorsilanom ili Rivotrilom,koji su mi još uvjek u terapiji.Ovo šta zadnjih mjesec proživljavam je prestrašno u odnosu na prije...Za nesanicu sam jedno vrijeme pila Sanval,no prije mi je djelovao tako da bi me razbudio,nek uspavao,pogotovo kad sam ga jednom popila a nisam otišla odmah leč,joooj:rolleyes: Sad mislim da bi mi Triticco pomogao s obzirom da djeluje i antidepresivno,a i smirujuče,baš me zanima šta če mi dr reći.Najviše me zabrinjavaju te glupe paranoje i stalan osjećaj straha...Koji si ti ad pila a koji piješ sad?

Dvojba
02.02.2013., 15:18
E,baš tako napravila sam si gore,prebacujuči se na novi ad,ali eto mi sad.Znači pila sam Velafax nekih pol godine,i bilo mi je stvarno bolje,crne misli su se smanjile,živnula sam,ajde nesanice su me na početku mučile,no to sam riješavala Lorsilanom ili Rivotrilom,koji su mi još uvjek u terapiji.Ovo šta zadnjih mjesec proživljavam je prestrašno u odnosu na prije...Za nesanicu sam jedno vrijeme pila Sanval,no prije mi je djelovao tako da bi me razbudio,nek uspavao,pogotovo kad sam ga jednom popila a nisam otišla odmah leč,joooj:rolleyes: Sad mislim da bi mi Triticco pomogao s obzirom da djeluje i antidepresivno,a i smirujuče,baš me zanima šta če mi dr reći.Najviše me zabrinjavaju te glupe paranoje i stalan osjećaj straha...Koji si ti ad pila a koji piješ sad?

Ja sam ti prvo bila na Vairi antipsihotiku ( za spavanje) i Cipralexu. Odjednom mi je Vaira prestala djelovati ( nakon 2 godine) pojavila se nesanica, i ja sam u dogovoru sa psihićem prestala piti Vairu. Kako su mi je pojavili panični, mislila sam da Cipralex više ne djeluje, pa smo probali s nekoliko Ad koje nikako nisam podnašala. I onda šou počinje - ubrzano kratko disanje cijeli dan, drhtanje, tresenje ruku, totalna nesanica, neopisivi bolovi u leđima, trnjenje prstiju na rukama itd. Zbog takvog stanja, psih. mi ponovno propisuje antipsihotik ( q- pin) i vraća me na Cipralex. Trebalo mi je oko mjesec i pol, skoro dva mjeseca da se vratim u normalu.

Što se Trittica tiče, sve je individualno - nekog će bacit u krevet, nekog neće. Ista priča je i sa Valdoxanom. Najgore je to isprobavanje lijeka dok se
ne pronađe onaj pravi.
Da sam na tvojem mjestu pila bih i dalje Vefax koji ti očito odlično djeluje ( mene je npr. činio živčanom) i možda ipak uzela kakav antipsihotik za spavanje. No o tome odlučujete ti i tvoj psihijatar.

Miligram
02.02.2013., 16:08

Sve što se kod tebe dogodilo,tako se i meni. Samo sam ja puno ranije zahtijevao vraćanje na Velafax. Taj Wellbutrin cisto govno.

dorina.maja
02.02.2013., 17:52
Sve što se kod tebe dogodilo,tako se i meni. Samo sam ja puno ranije zahtijevao vraćanje na Velafax. Taj Wellbutrin cisto govno.

Ma,katasrofa,govno sa velikim G,a li ga je moj dr,nahvalio do nebesa,i izvadio iz svoje ladice,ono da ne povjeruješ,kao da ga on lično proizvodi....Čak je i moja dr.opče prakse prokomentirala da zakaj mi je to zamjenio,i nije uopče bila oduševljena,al najviše sam nagrabusila ja,jer mene je gadno sje...:kava:Na Velafaxu ostajem definitivno,i molim Boga da se ponovno vratim u normalu,jer zadnjih dana se osječam kao da ču puknut definitivno,preeodvratno.:mad:

Dvojba
02.02.2013., 18:37
Na Velafaxu ostajem definitivno,i molim Boga da se ponovno vratim u normalu,jer zadnjih dana se osječam kao da ču puknut definitivno,preeodvratno.:mad:

Koliko si sad dugo na Velafaxu?

dorina.maja
03.02.2013., 10:53
Koliko si sad dugo na Velafaxu?

Više od pol godine,prvo sam pila onaj xl,sa postepenim otpuštanjem 75 mg,ali sam tražila poslje par tjedana obični,jer od ovog nisam uopče mogla spavat,navečer pošto djeluje čitav dan,pa sam onda prešla na obični.I tako ubrzo mi bilo bolje,da bi mi dr,prepisao Wellbutrin jer on kao više djeluje na iscrpljenost,osječaj umora i te neke fizičke simptome,kako mi je on već objasnio.Ja sam prije 2 tjedna otišla kod dr.opče prakse,vratila joj čitavo novo podignuto pakiranje Wellbutrina i molila da mi prepiše Vellafax,dok ne odem konačno na kontrolu kod psih.Prepisala mi je,no one najslabije dok ne vidim kaj će mi psih.reć.Odmah čim sam prvi popila bilo mi je malo lakše,no nesanica i prisilne misle,su mi zadnjih 2 tjedna užasne,ja jedva izdržavam,popijem 2 Lorsilana ili Rivotril i bude mi malo lakše,ali malo....:(Brojim sekunde,do odlaska na kontrolu sutra,ali me u isto vrijeme strah,kad sve to ispričam,da me ne stavi na antipshihotik,jer ih stvarno ne želim pit.Neznam,uopče nisam pametna,šta da radim.:ne zna:

Dvojba
03.02.2013., 11:06
Više od pol godine,prvo sam pila onaj xl,sa postepenim otpuštanjem 75 mg,ali sam tražila poslje par tjedana obični,jer od ovog nisam uopče mogla spavat,navečer pošto djeluje čitav dan,pa sam onda prešla na obični.I tako ubrzo mi bilo bolje,da bi mi dr,prepisao Wellbutrin jer on kao više djeluje na iscrpljenost,osječaj umora i te neke fizičke simptome,kako mi je on već objasnio.Ja sam prije 2 tjedna otišla kod dr.opče prakse,vratila joj čitavo novo podignuto pakiranje Wellbutrina i molila da mi prepiše Vellafax,dok ne odem konačno na kontrolu kod psih.Prepisala mi je,no one najslabije dok ne vidim kaj će mi psih.reć.Odmah čim sam prvi popila bilo mi je malo lakše,no nesanica i prisilne misle,su mi zadnjih 2 tjedna užasne,ja jedva izdržavam,popijem 2 Lorsilana ili Rivotril i bude mi malo lakše,ali malo....:(Brojim sekunde,do odlaska na kontrolu sutra,ali me u isto vrijeme strah,kad sve to ispričam,da me ne stavi na antipshihotik,jer ih stvarno ne želim pit.Neznam,uopče nisam pametna,šta da radim.:ne zna:

Kužim, dakle ti si sad tek dva tjedna na Velafaxu. Tako je bilo i meni. Trebalo mi je mjesec i pol do dva, da mi stari AD ponovno prodjeluje.

Stoga se smiri, nije ništa strašno niti nerješivo. Očito ćeš sad i ti morati čekati da ti Velafax počne djelovati, zato izdrži dušo, jer kad prodjeluje bit ćeš dobro kao i ja sad.

Psihijatar ti može predložiti antipsihotik, ali ako ga ne želiš piti, nitko te na to
ne može natjerati. Reci mu da ne želiš, da te je strah, iako ne kužim čega se to toliko bojiš? Evo, i ja pijem AP i spavam ko beba, a imala sam nesanicu do 6 ujutro.
U krajnjoj liniji, psihijatar ti pored Velafaxa može dodati još jedan antidepresiv da združeno djeluju. Nemoj biti u strahu, sutra ćete se vas dvoje sve dogovoriti, nemoj psihijatru ništa tajiti, jer ako ćeš tajiti zbog straha od antipsihotika, neće ti moći pomoći na pravi način. Dakle, samo iskreno i ne boj se. Sve će to doći u normalu, vidjet ćeš. Sutra nam svakako javi kako je bilo kod psihića.

dorina.maja
03.02.2013., 14:53
Kužim, dakle ti si sad tek dva tjedna na Velafaxu. Tako je bilo i meni. Trebalo mi je mjesec i pol do dva, da mi stari AD ponovno prodjeluje.

Stoga se smiri, nije ništa strašno niti nerješivo. Očito ćeš sad i ti morati čekati da ti Velafax počne djelovati, zato izdrži dušo, jer kad prodjeluje bit ćeš dobro kao i ja sad.

Psihijatar ti može predložiti antipsihotik, ali ako ga ne želiš piti, nitko te na to
ne može natjerati. Reci mu da ne želiš, da te je strah, iako ne kužim čega se to toliko bojiš? Evo, i ja pijem AP i spavam ko beba, a imala sam nesanicu do 6 ujutro.
U krajnjoj liniji, psihijatar ti pored Velafaxa može dodati još jedan antidepresiv da združeno djeluju. Nemoj biti u strahu, sutra ćete se vas dvoje sve dogovoriti, nemoj psihijatru ništa tajiti, jer ako ćeš tajiti zbog straha od antipsihotika, neće ti moći pomoći na pravi način. Dakle, samo iskreno i ne boj se. Sve će to doći u normalu, vidjet ćeš. Sutra nam svakako javi kako je bilo kod psihića. Naravno da ču javit,baš me zanima šta če zaključit,pa neka mi i uvede AP,popit ču ga ak če mi ič na gore,iako se nadam da neće,samo da mi Vellafax šro prije prodjeluje.Thanks!

dire Dawn
03.02.2013., 17:06
koliko otprilike treba Cipralexu da prodjeluje i da se maknu nuspojave? ja počinjem u utorak ujutro s prvom tabletom, a 12.02. idem u zagreb (što mi je oko 2 i pol sata busom), pa me zanima hoću do tada biti čemu il da si odgodim put?

rejoflajt
03.02.2013., 18:36
koliko otprilike treba Cipralexu da prodjeluje i da se maknu nuspojave? ja počinjem u utorak ujutro s prvom tabletom, a 12.02. idem u zagreb (što mi je oko 2 i pol sata busom), pa me zanima hoću do tada biti čemu il da si odgodim put?

u principu svakom ad-u oko 2 tjedna do mjesec dana

dorina.maja
04.02.2013., 16:21
Evo,upravo sam došla sa kontrole.Ušla ja u ordinaciju,dr.odma pali cigaretu:D i pita kako sam.Odgovaram ne baš dobro,a on mene pita dali bi na odjel da se malo odmorim:rofl:Ne bih,kažem ja,radim,ne bi mi baš išlo u prilog,na šta on opet pita da zašto ne,ali me ne nagovara dalje...Ok,ispričam mu šta mu se događalo sa Wellbutrinom,za paranoje,nesanicu,i te najbitnije stvari.Na šta je odmah rekao da ga hitim u smeće,te me pita dali sam ikad pila malo jače ljekove,tipa:Moditen,Haldol,Rispolept,Prazine...Ja kažem da ne,ine bi baš,na šta on,ma ja bi tebi prepisao Rispolept 1mg,nije ti to niš strašno...Na što se ja sjetim Seroquela i spomenem ga i tako mi je prepisao Seroquel 25 mg,prije spavanja a ujedno će mi i smanjit paranoje,te još Vellafax 75mg i Lorsilan ili Rivotril 3x1. I sad uz f.32.1 imam i napisano f.29,kaže da mora napisat tu dijagnozu zbog Serouqela.Sutra ujutro idem do svoje dr.opće prakse da mi pošalje recepte.I da kontrola za mjesec dana,a inače sam išla svaka 2,3 mj.I na kraju ako mi bude loše,da se javim i malo na hospitalizaciju....:kava:

Dvojba
04.02.2013., 16:47
Evo,upravo sam došla sa kontrole.Ušla ja u ordinaciju,dr.odma pali cigaretu:D i pita kako sam.Odgovaram ne baš dobro,a on mene pita dali bi na odjel da se malo odmorim:rofl:Ne bih,kažem ja,radim,ne bi mi baš išlo u prilog,na šta on opet pita da zašto ne,ali me ne nagovara dalje...Ok,ispričam mu šta mu se događalo sa Wellbutrinom,za paranoje,nesanicu,i te najbitnije stvari.Na šta je odmah rekao da ga hitim u smeće,te me pita dali sam ikad pila malo jače ljekove,tipa:Moditen,Haldol,Rispolept,Prazine...Ja kažem da ne,ine bi baš,na šta on,ma ja bi tebi prepisao Rispolept 1mg,nije ti to niš strašno...Na što se ja sjetim Seroquela i spomenem ga i tako mi je prepisao Seroquel 25 mg,prije spavanja a ujedno će mi i smanjit paranoje,te još Vellafax 75mg i Lorsilan ili Rivotril 3x1. I sad uz f.32.1 imam i napisano f.29,kaže da mora napisat tu dijagnozu zbog Serouqela.Sutra ujutro idem do svoje dr.opće prakse da mi pošalje recepte.I da kontrola za mjesec dana,a inače sam išla svaka 2,3 mj.I na kraju ako mi bude loše,da se javim i malo na hospitalizaciju....:kava:

I ja sam odbila hospitalizaciju zbog posla ( da ga ne izgubim, shit).
Dobila si odličnu terapiju. Seroquel će te navečer fino uspavati, njega
se u dogovoru sa psihijatrom može povećati i na 50, 100 mg i više u slučaju
da će ti 25 mg biti premala doza za uspavljivanje.
Rivotril jako umiruje, osobito kad si onako nadrukana i kao priključena na struju:D
Ne boj se, dobila si terapiju, što znači da će ti biti sve bolje i bolje.:mig:

jaiv
04.02.2013., 20:57
Bok ljudi! Da li je netko od vas pio eglonyl?I koliko je cca prošlo vremena da počnete osjetiti nekakvo djelovanje? ja pijem 2 puta dnevno po 50 mg.

dire Dawn
04.02.2013., 22:35
mislim da sam ti ja već odgovorila, no ako nisam - koliko se sjećam, prvih par dana (7-10) mi je bilo dosta muka i to mi je bila jedina nuspojava, a pravo smirivanje je počelo nakon doslovno par dana.
(ja sam pila samo 50 mg ujutro)

jaiv
05.02.2013., 05:01
mislim da sam ti ja već odgovorila, no ako nisam - koliko se sjećam, prvih par dana (7-10) mi je bilo dosta muka i to mi je bila jedina nuspojava, a pravo smirivanje je počelo nakon doslovno par dana.
(ja sam pila samo 50 mg ujutro)

Jesi, i hvala. Daj mi reci koja je tvoja dijagnoza tj sto te muči? Mene panike i tjeskobe tj nervoza. Pijem to tek tjedan dana ali uopće ne osjećam nikakvu promjenu. Vjerojatno treba još vremena :ne zna:

dire Dawn
05.02.2013., 06:09
meni su ga dali za smanjenja želučane nervoze. dijagnoza je bila anksiozni poremećaj. za smirenje psihe sam dobila xanax i eglonyl je tu samo malo pomagao.

jaiv
05.02.2013., 07:35
meni su ga dali za smanjenja želučane nervoze. dijagnoza je bila anksiozni poremećaj. za smirenje psihe sam dobila xanax i eglonyl je tu samo malo pomagao.

Kužim. Hvala. :) mislim da ću ja reci da ni daju neki normalan AD, jer čini mi se da od ovog ništa....

vegga
06.02.2013., 17:05
zasto je zatvoren lounge bar...?

~Scarlet~
06.02.2013., 17:12
zasto je zatvoren lounge bar...?

Stara tema je zatvorena obzirom da je prešla 10,000 postova, ali imamo novu. click (http://www.forum.hr/showthread.php?t=764662):cerek:

zara01
06.02.2013., 22:37
Ja sam pila eglonyl 2 puta dnevni mislim 200mg i Seroxat ujutro.Meni je bio o.k.osim nuspojava.Pila sam ga nekih 2 mjeseca recimo.DG.Depresivno -anksiozni poremećaj.

jaiv
07.02.2013., 13:19
Ja sam pila eglonyl 2 puta dnevni mislim 200mg i Seroxat ujutro.Meni je bio o.k.osim nuspojava.Pila sam ga nekih 2 mjeseca recimo.DG.Depresivno -anksiozni poremećaj.

Ma nemam ni ja ništa protiv eglonyla, ali uz još neki AD. Koje si nuspojave imala?

dayria
07.02.2013., 20:15
evo da se i ja javim malo...danas je tako lijep dan bio i naspavala sam se dobro pa sam raspolozena,bez glavobolje i bez pospanosti,kad bi svaki bio takav :( nemam nikaka pomak drasticni od prosli puta sve redovno pijem, morala bi se sutra naruciti za kontrolu pa vidjeti dal bi mi dali antipsihotike,a tko zna koga ce mi sad oopet dati od lijecnika,jel to normalno sto mi svaki puta drugi? bas cu zamoliti da mi daju ovu zadnju,pa necu nonstop nekom drugom jedno te isto pricati.

zara01
08.02.2013., 11:06
Eglonyl mi je poremetio ciklus,narasle mi cice i dobila mlijeko:rolleyes:,a od seroxata mi je bilo koma prva 2 tjedna-mučnina,pospanost,nisam mogla jesti,gledati tv,čitati samo sam spavala....

dayria
08.02.2013., 22:27
danas mi je izuzetno lose,ima li tko kakav savjet,otkada sam se ustala sam bijesna i nezadvoljna,nisam se digla do 1 iz kreveta,i dalje vlada t neraspolozenje, imam osjecaj kao da mi zivot nema smisla i neda mi se zivjeti uopce...koji vrag? :(

jaiv
09.02.2013., 10:48
Nova terapija- seroxat 1 ujutro, fevarin pola navečer. Misar sr 1 mg po potrebi i helex od 0,25 po potrebi.

Miligram
09.02.2013., 11:28
Jeste li tko ima iskustva sa ovim novim lijekom za shizofreniju koji se pojavio na hrvatskom tržištu prije 2 mjeseca?
Ja sam ga dobio (mučio sam psihijatricu da mi ga prepiše jer sam se od Zyprexa,Leponexa,Rispolepta i Seroquela udebljao više od 40kg)
Inače taj lijek nema niti jednu nuspojavu osim blage pospanosti ( koju ne primječujem) te se nesmije davati srčanim bolesnicima.
Ne deblja,od njega mi se više ni ne jede pa sam smršavio 5 kg u nekih 7 dana upotrebe.Inače pijem Zeldox 120mg.

Ja ga pijem...ima vec dosta vremena.Rijetko je pripisan,jer umjesto njega davaju zyprexu a pošto ja imam previse kg shrinkica mi je dala zeldox.
Ti kažeeš da ti se nejede.Meni isto tako...nemam volje da jedem.Ali je moguca anoreksija kao nuspojava,zato pazi !Inace je lijek dobar ali jaaaak.

Miligram
09.02.2013., 11:30
danas mi je izuzetno lose,ima li tko kakav savjet,otkada sam se ustala sam bijesna i nezadvoljna,nisam se digla do 1 iz kreveta,i dalje vlada t neraspolozenje, imam osjecaj kao da mi zivot nema smisla i neda mi se zivjeti uopce...koji vrag? :(

Meni je isto tako danas. :(

dayria
09.02.2013., 11:52
Meni je isto tako danas. :(

Suosjecam,vrlo rijetko mi se takav dan dogodi,nadam se da vama(koji imate) tablete barem djelomice pomognu umrtviti taj odvratni osjecaj,ja sam jucer ostala lezat,oddrijemala pa prosetala baki i malkoc mi je bolje bilo. Danas standardno .nit dobro nit lose.izuzetno nemotivirana.blja.

Tourniquet_
09.02.2013., 14:01
Nova terapija- seroxat 1 ujutro, fevarin pola navečer. Misar sr 1 mg po potrebi i helex od 0,25 po potrebi.

Ajd baš javi kak ti bude od fevarina i ja ga pijem. Nuspojave i to.. :mig:

jaiv
09.02.2013., 14:55
Ajd baš javi kak ti bude od fevarina i ja ga pijem. Nuspojave i to.. :mig:

Bit će izvještaj za par dana. ;)

Tourniquet_
09.02.2013., 15:35
Ok. meni su inače sve nuspojave (ok skoro sve) prošle nakon cca. 2 tjedna.

bijelatama
09.02.2013., 16:12
ja osjećam zadnjih dana jaku želučanu nervozu. besparica, briga oko nalaženja novog stana, strah da opet ne promašim bitno, tj, pokrij se dekom kolko možeš a ne da mi vire noge, kužite. strah od odluka.
a mogu, znam da mogu. znate kad mi je najneugodnije?
Kad me neko "izriba"..trebala si to, zašto nisi.ma poznato, znam. sad sam sva na iglama. nisam to još stigla mreći psihijatrici. idu li za to anksiolitici..pijem deprozel. ad.

vegga
09.02.2013., 20:37

nije mi bas jasno Misar po potrebi, helex po potrebi o oba ista lijeka :ne zna:

rejoflajt
09.02.2013., 21:04
nije mi bas jasno Misar po potrebi, helex po potrebi o oba ista lijeka :ne zna:

da, ovo je totalna glupost, 2 anksiolitika?!? svašta, i ta/taj dr je stručan u mp3:rolleyes:

jaiv
09.02.2013., 21:33
da, ovo je totalna glupost, 2 anksiolitika?!? svašta, i ta/taj dr je stručan u mp3:rolleyes:

Jesu, ali ovaj misar je sr, a helex od 0,25 običan.nije me smirivao bas ni helex od 0,25, ni lexaurin ni praxiten. Slabo su me smirivali, pa mi je dala ovaj misar sr i ako osjetim da mi nije dosta, da popijem još običan helex. Ne znam, žena je vrsni stručnjak i na prvu me oduševila.

emma 88
10.02.2013., 17:23
Eglonyl mi je poremetio ciklus,narasle mi cice i dobila mlijeko:rolleyes:,a od seroxata mi je bilo koma prva 2 tjedna-mučnina,pospanost,nisam mogla jesti,gledati tv,čitati samo sam spavala....

Ja sam od Eglonyla izgubila menstruaciju i imala isto galaktoreju pa mi je bio ukinut.što se tiče Seroxata, naviknula sam se na njega bez problema.To je bio moj prvi AD,ali mi nije bio baš učinkovit za moju dijagnozu.

Miligram
10.02.2013., 18:23
Suosjecam,vrlo rijetko mi se takav dan dogodi,nadam se da vama(koji imate) tablete barem djelomice pomognu umrtviti taj odvratni osjecaj,ja sam jucer ostala lezat,oddrijemala pa prosetala baki i malkoc mi je bolje bilo. Danas standardno .nit dobro nit lose.izuzetno nemotivirana.blja.

Ova nedjelja nikako da prođe a ja sav nikakav....blaaa

jaiv
10.02.2013., 18:26
Ja sam od Eglonyla izgubila menstruaciju i imala isto galaktoreju pa mi je bio ukinut.što se tiče Seroxata, naviknula sam se na njega bez problema.To je bio moj prvi AD,ali mi nije bio baš učinkovit za moju dijagnozu.

Mene je prije kojih 6-7 godina seroxat dignuti iz mrtvih. :) sad ga ponovo pijem, tek 2 dana, zasad nemam strasnih nuspojava, osim pospanosti i prisutan je lagani nemir.

dire Dawn
10.02.2013., 20:07
pijem već par dana cipralex i ne osjećam da je nešto posebno pozitivno djelovao. čini mi se da mi se od nuspojava pojačala anksioznost, doslovno me strefi napadaj panike svaki put kad izađem iz kuće (jer se ne osjećam sigurno), a u utorak idem u zagreb (što će biti veselo), a u četvrtak na EEG (što će biti još veselije).

kod doktorice idem tek iza 24.04. kad poobavim i sve ostale pretrage tako da se nadam da će mi tablete početi odgovarati jer osjećam se još gore nego prije njih. pročitala sam uputstva i mogu reć da nemam nijednu drugu nuspojavu osim pojačanje ansk i depersonalizacija non stop, tako da se iskreno nadam da će i to nestat. u utorak prelazim na cijelu tabletu ujutro tako da će mi biti zeznuto, ali dobro.

iskreno, ovo me dosta iznenadilo jer na seroxatu nisam imala nikakve nuspojave, no on mi opet nije ni djelovao u smislu poboljšanja pa se za cipralex nadam da me gurnuo "dublje" tako da bi me kasnije mogao ponovno podići :)
ak to ikome ima smisla osim meni :rofl:

jaiv
10.02.2013., 20:39
pijem već par dana cipralex i ne osjećam da je nešto posebno pozitivno djelovao. čini mi se da mi se od nuspojava pojačala anksioznost, doslovno me strefi napadaj panike svaki put kad izađem iz kuće (jer se ne osjećam sigurno), a u utorak idem u zagreb (što će biti veselo), a u četvrtak na EEG (što će biti još veselije).

kod doktorice idem tek iza 24.04. kad poobavim i sve ostale pretrage tako da se nadam da će mi tablete početi odgovarati jer osjećam se još gore nego prije njih. pročitala sam uputstva i mogu reć da nemam nijednu drugu nuspojavu osim pojačanje ansk i depersonalizacija non stop, tako da se iskreno nadam da će i to nestat. u utorak prelazim na cijelu tabletu ujutro tako da će mi biti zeznuto, ali dobro.

iskreno, ovo me dosta iznenadilo jer na seroxatu nisam imala nikakve nuspojave, no on mi opet nije ni djelovao u smislu poboljšanja pa se za cipralex nadam da me gurnuo "dublje" tako da bi me kasnije mogao ponovno podići :)
ak to ikome ima smisla osim meni :rofl:

Po meni također ima smisla, ako ga pijes tek par dana. Još će on prodjelovat. I ja sam ga prije pila ( seroxat i cipralex su jedino sto sam do sada probala) i bila sam zadovoljna.

rejoflajt
10.02.2013., 21:12
Jesu, ali ovaj misar je sr, a helex od 0,25 običan.nije me smirivao bas ni helex od 0,25, ni lexaurin ni praxiten. Slabo su me smirivali, pa mi je dala ovaj misar sr i ako osjetim da mi nije dosta, da popijem još običan helex. Ne znam, žena je vrsni stručnjak i na prvu me oduševila.

ja sam pila xanax sr, al onda se ne piju nikakvi "kratki" anksiolitici još uz to

jaiv
10.02.2013., 21:50
ja sam pila xanax sr, al onda se ne piju nikakvi "kratki" anksiolitici još uz to

Nemam pojma, znam da je i neka cura prije imala sr i kratki za po potrebi. Nemam pojma. Jutros sam popila pola misara sr od 1 mg i odma sam išla spavati. Bas me gadno bacalo. Sto bi bilo da sam popila cijelu... :mig:

Mulo
11.02.2013., 17:16
Javljam se prvi put ! Muško 40 god.
Moj problem ( anksiozna depresija s paničnim atakom ) koju ni nakon ukupno 10 godina još nisam riješio . Što više, danas sam ozbiljno razmišljao i zaključiti moj problem, jednom zauvijek.
Zoloft pijem 6.5 godina s Xanaxom 6 godina. Tek zadnjih 6 mjeseci sam bez Xanaxa, a zadnji mjesec sam pokušao i Zoloft skinuti.
Danas sam morao birati, život ili Zoloft. Opet sam ga popio i svijet mi se srušio.

Možda budem ovdje nekom koristian po pitanju lijekova, kao što se Helex, Xanax, Misar i Zoloft i to sa svim simptomima kada počinjete piti iste ili prestajete ili opet počinjete nakon što prestanete ili bilo koja kombinacija . Mogu i osjećaje ovdje podijeliti , simptome, pojave i nus pojave u svih godišnjim uvjetima, u svim događajima praktičnog života ili bilo što što sam prošao, a da vam moje iskustvo može pomoći .

No13 baby
11.02.2013., 17:22
Nemam pojma, znam da je i neka cura prije imala sr i kratki za po potrebi. Nemam pojma. Jutros sam popila pola misara sr od 1 mg i odma sam išla spavati. Bas me gadno bacalo. Sto bi bilo da sam popila cijelu... :mig:
sr misar se ne smije prepolavljati! piše u uputama, a i doktorica ti je to trebala napomenuti.

ja isto pijem sr ujutro i navečer + "brze" po potrebi, kad me uhvati žešća panika ili nešto...

btw nisam klon, lurkam po ovom podforumu već jako dugo, ali tek se sad odlučih pridružiti klubu, pa bok svima :D

annamelanie
11.02.2013., 18:29
pozdrav ljudi!
nova sam ovdje na forumu, pa da se predstavim... napadaje panike imam od 14. godine života,što bi do sada bilo oko 12 godina. prije su bili jednom u 6 mj. a sa 24 god sam imala i više dnevno. uz to imam i naravno depresiju i anksioznost te agorafobiju. pila sam ljekove seroxat(od kojeg sam skoro poludila do kraja,prestala jesti i bila nesposobna za komunikaciju) i misar 0,5 - 1,1,1. s time sam se borila 3ili 4 mjeseca i na svoju ruku se skinula s ljekova. to je bilo prije cca 1,5 god. prije 2 mjeseca sam otisla kod psihijatra jer sam vidjela da si ipak nemogu sama pomoći, a dala sam sve od sebe,propisan mi je Wellbutrin XR 150mg i xanax 0,5- 1,0,1. naravno da mi xanaxa nije bilo dovoljno pa sam uzimala 3 na dan. trenutno mi se desavaju neke lose situacije životu i makar sam na wellbutrin dobro reagirala kod anskioznosti ne pomaze ni malo, a sada se vraća i depresija...opet tonem i nemam snage van!! ćula sam da je odlićna kombinacija Zolofta i Wellbutrina, jer mi treba nešto da me digne ali i umanji anksioznost,a ne želim stalno piti xanax,vrijeme je da ga se riješim. Može li mi itko pomoći kakvim savijetom,ako je imao ili ima slićnih iskustava???
Hvala u naprijed.

jaiv
11.02.2013., 19:07
sr misar se ne smije prepolavljati! piše u uputama, a i doktorica ti je to trebala napomenuti.

ja isto pijem sr ujutro i navečer + "brze" po potrebi, kad me uhvati žešća panika ili nešto...

btw nisam klon, lurkam po ovom podforumu već jako dugo, ali tek se sad odlučih pridružiti klubu, pa bok svima :D

Bok i tebi! :) hvala ti na savjetu. Nisam imala pojma da se ne smije prepoloviti, prvi put čujem, a uputstva ne čitam jer si ne želim autosugestijom stvoriti nuspojave. :) koja je tvoja dijagnoza? I koji sr pijes i od koliko mg? Jel te omamljuje? I kakva ti je kombinacija sr i kratkog? Pomaže?

Mulo
11.02.2013., 19:42
pozdrav ljudi!
nova sam ovdje na forumu, pa da se predstavim... napadaje panike imam od 14. godine života,što bi do sada bilo oko 12 godina. prije su bili jednom u 6 mj. a sa 24 god sam imala i više dnevno. uz to imam i naravno depresiju i anksioznost te agorafobiju. pila sam ljekove seroxat(od kojeg sam skoro poludila do kraja,prestala jesti i bila nesposobna za komunikaciju) i misar 0,5 - 1,1,1. s time sam se borila 3ili 4 mjeseca i na svoju ruku se skinula s ljekova. to je bilo prije cca 1,5 god. prije 2 mjeseca sam otisla kod psihijatra jer sam vidjela da si ipak nemogu sama pomoći, a dala sam sve od sebe,propisan mi je Wellbutrin XR 150mg i xanax 0,5- 1,0,1. naravno da mi xanaxa nije bilo dovoljno pa sam uzimala 3 na dan. trenutno mi se desavaju neke lose situacije životu i makar sam na wellbutrin dobro reagirala kod anskioznosti ne pomaze ni malo, a sada se vraća i depresija...opet tonem i nemam snage van!! ćula sam da je odlićna kombinacija Zolofta i Wellbutrina, jer mi treba nešto da me digne ali i umanji anksioznost,a ne želim stalno piti xanax,vrijeme je da ga se riješim. Može li mi itko pomoći kakvim savijetom,ako je imao ili ima slićnih iskustava???
Hvala u naprijed.

znam o čemu govoriš.
nakon mojeg sličnog iskustva mogu reći da su meni također ponudili kombinaciju, ali jedan lijek kao kombinacija ( Mirzaten ili Velofax ), navodnu su isti samo drugi proizvođač . Ovaj lijek, Mirzaten ili Velofax, navodno se može samo nastaviti umjesto Zolofta, a imaju u sebi Zolofta i još nešto ( nisam uspio shvatiti što ).

Gdje je problem ( moje iskustvo) :

Xanax je dobar kada počinje djelovati i slijedeća 2 sata, ali čim prestane odmah se pojavljuju simptomi apstinencije .
Nedostatak Xanaxa u tijelu izaziva, mučninu, vrtoglavice, drhtavicu i crne misli. Slično je s Zoloftom koji izaziva vrtoglavice i depresiju kod apstinencije.

Savjet ;

Xanaxa što manje, ali nemoj se mučiti, međutim SR Xanax treba izbjegavati !!!!!!

Umjesto SR Xanaxa radije uzeti običan Xanax 0,25, zatim ga prepoloviti i piti te polovice tokom dana u dozi koju piješ sada .
Svakih 15 ili 30 ili 45 dana odbaci jednu polovicu 0,25 i tako s vremenom češ ga maknuti.

Nadam se da sam pomogao !

vegga
11.02.2013., 19:52
Javljam se prvi put ! Muško 40 god.
Moj problem ( anksiozna depresija s paničnim atakom ) koju ni nakon ukupno 10 godina još nisam riješio . Što više, danas sam ozbiljno razmišljao i zaključiti moj problem, jednom zauvijek.
Zoloft pijem 6.5 godina s Xanaxom 6 godina. Tek zadnjih 6 mjeseci sam bez Xanaxa, a zadnji mjesec sam pokušao i Zoloft skinuti.
Danas sam morao birati, život ili Zoloft. Opet sam ga popio i svijet mi se srušio.

Možda budem ovdje nekom koristian po pitanju lijekova, kao što se Helex, Xanax, Misar i Zoloft i to sa svim simptomima kada počinjete piti iste ili prestajete ili opet počinjete nakon što prestanete ili bilo koja kombinacija . Mogu i osjećaje ovdje podijeliti , simptome, pojave i nus pojave u svih godišnjim uvjetima, u svim događajima praktičnog života ili bilo što što sam prošao, a da vam moje iskustvo može pomoći .
pa ne znam, ja vec duže pijem xanax od 0.5 , u čemu je problem? aha, sad sam pročotala , meni nema toga, drhtanja, mučnine ni ničeg navedenog, pijem 2-3 x 0.5 kako kad

Mulo
11.02.2013., 19:57
kod mene je problem što i nakon toliko godina xanaxa i zolofta nema nekog napretka

annamelanie
11.02.2013., 19:57
znam o čemu govoriš.
nakon mojeg sličnog iskustva mogu reći da su meni također ponudili kombinaciju, ali jedan lijek kao kombinacija ( Mirzaten ili Velofax ), navodnu su isti samo drugi proizvođač . Ovaj lijek, Mirzaten ili Velofax, navodno se može samo nastaviti umjesto Zolofta, a imaju u sebi Zolofta i još nešto ( nisam uspio shvatiti što ).

Gdje je problem ( moje iskustvo) :

Xanax je dobar kada počinje djelovati i slijedeća 2 sata, ali čim prestane odmah se pojavljuju simptomi apstinencije .
Nedostatak Xanaxa u tijelu izaziva, mučninu, vrtoglavice, drhtavicu i crne misli. Slično je s Zoloftom koji izaziva vrtoglavice i depresiju kod apstinencije.

Savjet ;

Xanaxa što manje, ali nemoj se mučiti, međutim SR Xanax treba izbjegavati !!!!!!

Umjesto SR Xanaxa radije uzeti običan Xanax 0,25, zatim ga prepoloviti i piti te polovice tokom dana u dozi koju piješ sada .
Svakih 15 ili 30 ili 45 dana odbaci jednu polovicu 0,25 i tako s vremenom češ ga maknuti.

Nadam se da sam pomogao !

hvala ti na odgovoru,ja to sve već znam. od xanaxa treba bježat ko od dopa!! ali mene mući sada ta anksioznost, ja sam mislila da je Zoloft AD? sad sam zbunjena... želim AD koji će mi držati pod kontrolom i depresiju i anksioznost, a xanax samo ak je bas ono frka. to se inaće postiže sa seroxatom(trenutno popularni AD) koji meni nije nikako sjeo,od njega mi je bilo sve gore i gore cak i nakon 2 mjeseca uzimanja... kaj nije kao da se na AD nemožes navuć fizički nego eventualno psihički?