PDA

View Full Version : Orbitrek

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16

bubicaa
13.08.2009., 07:49
A ne znam, ja to malo po malo, znam da se ništa ne može u kratkom roku. Ali znam da se pametnije hranim i još malo više vježbam da bih sigurno mogla nešto više postići :D A i to moje masno tkivo se duuugo skupljalo, ne može to odmah lako dolje :D
Ima tu cura koja su izgubile dosta kila na orbiću, pa će ti se nadam se i one javiti. Ja sam neki granički slučaj :D

A zašto je bitno da to bude što prije? :misli:

plova
13.08.2009., 12:46
a dobro ni nije toliko bitno...nego neda mi se cekat puno...ja skoro pa ni nemam masnog tkiva...ali zelim izgubiti na kilazi

baby_bitch
17.08.2009., 15:27
Super rezultati su mi bili vjezbanjem na orbiju ispocetka min 30 min kasnije 1h ali u sauna hlacama

Ajmeee
25.08.2009., 15:00
Planiram uskoro kupiti orbitrek pa me zanima ima li itko od vas magnetni silver orbitrek i jel dobar? :)

Hard Candy
28.08.2009., 12:04
Mogu li se od orbitreka ojacati kvadricepsi i u kojoj mjeri.. ako se vjezba pola sata dnevno..

-april-
01.09.2009., 07:50
marke mars iz quelle kataloga. kontakt na pm.

Zara_
03.09.2009., 17:59
Bila bih sretna ko prase u blatu kad bi se netko potrudio objasniti mi neke stvari. Dakle, danas sam prvi put gazila orbi s pulsmetrom. Nakon što sam unijela sve parametre ( godine, kilažu, spol, bla bla ), izračunalo mi je da mi je max puls 184, fat burning zona počinje od 101 - 129. E ,sad....odvozih ja svojih 40 min stalno virkajući u pulsmetar i ne dozvoljavajući da mi puls bude veći od 135. Ljudi dragi, ja ili sam nekoliko mjeseci radila totalno pogrešno ili ovaj pulsmetar nije dobar - da bih zadržala taj puls, više sam šetala nego vozila. Doduše, oznojila sam se duplo više nego prije :)
I još nešto: kad gledala na potrošnji cal na orbiju, u 40 min bih potrošila jedva 140 cal, a po pulsmetru ni manje ni više nego 308 ( slovima: tri stotine i osam )!?
Summa summarum, meni više ništa nije jasno... Ajmo, mudre glave...

bubicaa
03.09.2009., 18:07
Ma nemoj toliko gledati te brojeve, ne vjerujem da su ne znam kako točni...Ja gledam koliko min vozim, da ne bude premalo, i to je to

crovlado
03.09.2009., 21:21
Orbitrek,prodajem ---hićaaa----malo korišten,još pod garancijom,nosiv. 130kg,firma:ENERGETICS :top: , 091/5582224 Vlado.
thx i pozz

sdbelanc
05.09.2009., 12:21
Pozdrav svim vježbačima :)))
pročitala sam dosta stranica ali ako bi netko htio predložiti koji orbitrek da uzmem bila bi mu jako zahvalna, dakle dvoumim se između
- orbitrek elite (top shop)
- hammerov -turbo sport
- energetics -intersport.

Samo informativno, vezano za marku koji bi bio najbolji. Hvala

obraćena
05.09.2009., 18:22
Super rezultati su mi bili vjezbanjem na orbiju ispocetka min 30 min kasnije 1h ali u sauna hlacama

I ja vozim orbi u sauna hlačama - baš mi treba da skinem kile u trbuhu (ispod pupkića) i u natkoljenicama.
I tako ja od Uskrsa skinula 6 kg i učvrstila sve mišiće na tijelu. Sad sam se bila preko ljeta malo zapustila i zbog vrućine nisam vozila orbi, ali sam mu se opet vratila. 3 - 4x tjedno po 30 - 40 minuta, a poslije vježbe za kralježnicu (jer sam operirala 2006.).
Sad mi više nije bitno skidanje kg koliko da se još više učvrstim.
I extra zadovoljna sam učinkom orbija! I nastavljam dalje!

Ne znam koji je orbi baš najbolji, ja imam olpranov i extra zadovoljna sam!
http://www.olpran.hr/index.cgi?IDPRO=5&IDG=2&A=PRO&L=h

crovlado
05.09.2009., 18:22
pročitala sam dosta stranica ali ako bi netko htio predložiti koji orbitrek da uzmem bila bi mu jako zahvalna, dakle dvoumim se između
- hammerov -turbo sport

ako se odlučiš ja ti prodajem energetic....raspitaj se i javi mi na pm.

jess
07.09.2009., 10:33
I ja vozim orbi u sauna hlačama - baš mi treba da skinem kile u trbuhu (ispod pupkića) i u natkoljenicama.
I tako ja od Uskrsa skinula 6 kg i učvrstila sve mišiće na tijelu. Sad sam se bila preko ljeta malo zapustila i zbog vrućine nisam vozila orbi, ali sam mu se opet vratila. 3 - 4x tjedno po 30 - 40 minuta, a poslije vježbe za kralježnicu (jer sam operirala 2006.).
Sad mi više nije bitno skidanje kg koliko da se još više učvrstim.
I extra zadovoljna sam učinkom orbija! I nastavljam dalje!

Ne znam koji je orbi baš najbolji, ja imam olpranov i extra zadovoljna sam!

Bravo! A daj mi reci jesi li promijenila i prehranu?

bktr
07.09.2009., 13:19
Kupujem orbi, nešto do 1500 kn, a da se ne raspadne nakon par mjeseci?
Ima kakva preporuka?

tonya
07.09.2009., 15:47
- hammerov -turbo sport

Ja imam energetics i mogu ga samo pohvaliti. Izuzetno je stabilan, ali je i težak. No, ipak ga furam po stanu bez problema jer ima kotačiće. Preporučujem.

boobaa
08.09.2009., 14:46
Ako netko slučajno prodaje...kupujem magnetni orbitrek, do 500kn, na području Zagreba

vita-vita
08.09.2009., 18:12
evo i ja se vraćam svom orbiju.

danas mi nije baš dobro pa vjerojatno neću vježbati, al od sutra krećem i baš se veselim:)

bktr
10.09.2009., 11:39
Dajte savjet, ne stignem hodati na sve strane tražeći... Jel ima kaj u Mercatone ili negdje drugdje do 1500 kn? Može i jeftinije (1000-1200).
Onaj u Top Shop je 1500, prijašnji model je bio jeftiniji. Ima negdje akcija, sniženja? Koliko koštaju Olpran i Energetics?

obraćena
10.09.2009., 18:56
Bravo! A daj mi reci jesi li promijenila i prehranu?

Pa jesam... Prije sam znala jesti iz dosade, a sad kad sam gladna tj. par puta dnevno u razmaku od 3 - 4 sata.
Ujutro na poslu žitarice sa mlijekom i kava sa mlijekom,
za gablec u restoranu neki čušpajz (danas poriluk) ili tunu ili sl.
onda kad dođem doma s posla ono što sam skuhala za ručak ali ne ogromnu porciju
onda orbitrek oko 20:00 (upravo sam gotova :top:)
i iza njega ništa ili možda jogurt ako sam jako gladna ali baš i nisam.
U međuvremenu kakva voćkica i to je to. Rezultati su tu!
Ah da - iza orbija radim i vježbe za kralježnicu (zbog operacije) - to je neka vrsta pilatesa i ujedno jača trbušne i leđne mišiće.

Dajte savjet, ne stignem hodati na sve strane tražeći... Jel ima kaj u Mercatone ili negdje drugdje do 1500 kn? Može i jeftinije (1000-1200).
Onaj u Top Shop je 1500, prijašnji model je bio jeftiniji. Ima negdje akcija, sniženja? Koliko koštaju Olpran i Energetics?

Olpran ti je više-manje uvijek oko 1.000,00 kn. Nazovi ih i pitaj. Moguća je i dostava od njih ili da ga kupiš u dućanu blizu tvojem domu, pa ti ga oni i montiraju i odmah nemaš problema sa garancijom ako će ti trebati. Ali ja ga imam od 10. mj. prošle godine i nikakvih problema, a prešla već kilometara i kilometara (evo upravo 8,8 za pola sata).

bktr
11.09.2009., 06:19
Koliko se sjećam svi koji imaju Olpran su zadovoljni... Budem išla pogledati, hvala.

jess
11.09.2009., 10:25
Pa jesam... Prije sam znala jesti iz dosade, a sad kad sam gladna tj. par puta dnevno u razmaku od 3 - 4 sata.
Ujutro na poslu žitarice sa mlijekom i kava sa mlijekom,
za gablec u restoranu neki čušpajz (danas poriluk) ili tunu ili sl.
onda kad dođem doma s posla ono što sam skuhala za ručak ali ne ogromnu porciju
onda orbitrek oko 20:00 (upravo sam gotova :top:)
i iza njega ništa ili možda jogurt ako sam jako gladna ali baš i nisam.
U međuvremenu kakva voćkica i to je to. Rezultati su tu!
Ah da - iza orbija radim i vježbe za kralježnicu (zbog operacije) - to je neka vrsta pilatesa i ujedno jača trbušne i leđne mišiće.

Hvala ti na odgovoru,naime ja sam vozila orbi 3 mjeseca bez promjene prehrane i nisam skinula ni jednu kilu i tu sam izgubila volju i sad ga nisam vozila već 4 mjeseca..Al nadam se da ću sad krenut ponovo,naravno i uz neke promjene u prehrani.

sdbelanc
11.09.2009., 21:58
Koliko se sjećam svi koji imaju Olpran su zadovoljni... Budem išla pogledati, hvala.

ne znam baš, čini mi se da sam negdje čitala da sa dosta njih žali na diplay(navodno ne funkcionira kako treba) i da nije nešto kvalitetan...ali opet tko će ga znat više....ja naime isto kupujem orbi i zbog spomenutog vjerojatno uzimam ili hammerov u turbo sportu ili energetics u intersportu, još analiziram :)

Zara_
12.09.2009., 18:25
Hvala ti na odgovoru,naime ja sam vozila orbi 3 mjeseca bez promjene prehrane i nisam skinula ni jednu kilu i tu sam izgubila volju i sad ga nisam vozila već 4 mjeseca..Al nadam se da ću sad krenut ponovo,naravno i uz neke promjene u prehrani.

Možda bi trebala pripaziti na puls, on je dosta važan u skidanju masnih naslaga ( "fat burning" zona ). Na ovim stranicama je već bilo govora o tome, prolistaj malo :)

chichita
14.09.2009., 17:32
Opasno se bacam u nabavu orbitreka pa me zanima kako vam se čini ovaj ...
http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1164
i gdje ima za nabaviti olpranovih, osim u Varaždinu i jel imate baš ovaj model što ste link stavile? Jeste ga isprobale ili na slijepo kupile? I gdje ste nabavile sauna hlače?
Sorry na gnjavaži :D

obraćena
14.09.2009., 18:55

Možda bi trebala pripaziti na puls, on je dosta važan u skidanju masnih naslaga ( "fat burning" zona ). Na ovim stranicama je već bilo govora o tome, prolistaj malo :)

Kao što već i piše u gornjem citatu, vrlo je važan puls, ali i brzina kretanja. Meni je uvijek brzina kretanja od 14 do 17 km/h, a puls oko 130 - 140.

Opasno se bacam u nabavu orbitreka pa me zanima kako vam se čini ovaj ...
http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1164
i gdje ima za nabaviti olpranovih, osim u Varaždinu i jel imate baš ovaj model što ste link stavile? Jeste ga isprobale ili na slijepo kupile? I gdje ste nabavile sauna hlače?
Sorry na gnjavaži :D

Najbolje ti je da nazoveš firmu MATIS koja je zastupnik za Olpran, pa pitaj gdje najbliže tebi ima njihovih orbitreka za kupiti. Ja imam baš ovaj za koji sam postavila link.

Sauna hlače je kolegica kupila u Neckermannu, već dosta davno, ali mislim da ih uvijek ima. Moje su od neoprena, tj. od materijala od kojeg se radi ronilačka oprema (ako sam ja to dobro zaključila po internetu) i meni su super. Duplo jače se oznojim u njima, a poslije ih svaki puta dobro operem i drugu večer već su spremne.

Netko je spomenuo da na Olpranovim orbitrecima ne radi display, tj. da točno ne prikazuje. Rijetki su oni koji uvijek točno pokazuju kalorije. Ali mi je rekao trener u teretani u koju sam ranije odlazila da je bitan puls, vrijeme kretanja i brzina.
Ja se toga držim + pazim na prehranu i rezultati su tu! :top:

chichita
14.09.2009., 19:58
ma nije mi toliko do displaya nego da se ne čuje jer sam na katu pa da moji dolje ne polude kao od stepera :mig:

KraljicaSparoga
15.09.2009., 08:20
Hoj hoj..
imam ja jedno malo pitanjce...znaci dali prije nego krenete s vježbom na orbiju radite li kakve vježbe istezanja, zagrijavanja..baš da ne dođeš "hladnih" mišića na orbi::hvala

bubicaa
15.09.2009., 08:34
Ja ne, samo polaganije krenem s vožnjom
Ali se istegnem nakon vježbanja, i nisam imala nikakvih problema

chichita
15.09.2009., 12:23
Ja imam energetics i mogu ga samo pohvaliti. Izuzetno je stabilan, ali je i težak. No, ipak ga furam po stanu bez problema jer ima kotačiće. Preporučujem.

koji imaš... mislim nije mi model bitan nego jesi obraćala pozornost pri kupovini na ono za povremenu/redovitu/intenzivnu vježbu? :ne zna:

obraćena
15.09.2009., 17:59
ma nije mi toliko do displaya nego da se ne čuje jer sam na katu pa da moji dolje ne polude kao od stepera :mig:

Orbitrek se uopće ne bi trebao čuti koliko ja znam. I ja na svojem vježbam na katu u hodniku, a moji dolje gledaju tv ili su u kuhinji i nema problema. Čak i kad na katu u sobama spavaju, ja mogu bez problema na hodniku voziti orbitrek.

Hoj hoj..
imam ja jedno malo pitanjce...znaci dali prije nego krenete s vježbom na orbiju radite li kakve vježbe istezanja, zagrijavanja..baš da ne dođeš "hladnih" mišića na orbi::hvala

Prije orbitreka se ne istežem nego poslije radim vježbe za kralježnicu. Rekao mi je trener u teretani da to nije potrebno, da ustvari u teretani orbitrek služi za zagrijavanje.

koji imaš... mislim nije mi model bitan nego jesi obraćala pozornost pri kupovini na ono za povremenu/redovitu/intenzivnu vježbu? :ne zna:

Prvi puta čujem za takve opcije. Gdje si pronašla da to piše?

chichita
15.09.2009., 18:47
evo ovdje...
http://i26.tinypic.com/1jnoe8.png

dobro, znači preporučaš mi olpran svakako? samo moram vidjeti hoću li ga preko neta ili u trgovini kupiti...

obraćena
15.09.2009., 20:01
Ja imam olprana od 10 mj. prošle godine, prošle sam na njemu kilometre i kilometre i ostao je isti, ni šraf se nije pomaknuo. Upravo prešla 10,30 km u 38 min i vrlo sam zadovoljna.
Što se tiče kvalitete orbitreka, u teretani sam se prvi puta u životu upoznala s njime i taj je vrijedio oko 5.000,00 kuna (možda i više). Imao je posebno računalo, moglo se unositi visinu i kile, spol, godine, dužinu vježbe, pa ti je on onda izračunao vrstu vježbe, pa sam vježbala malo brzo, malo sporo, malo teže pritiskala pedale, pa jače itd.
To radim i sad na olpranovom koji vrijedi 1.000,00 kuna i zadovoljna sam. Uvijek OBAVEZNO slušam MP4 sa različitom brzinom glazbe - danas sam odvrnula max tempo - koliko mi kralježnica dopušta.
Trenutno od glazbe preporučam: http://www.youtube.com/watch?v=lXtCTixWR3g.
Odličan tempo!

chichita
16.09.2009., 09:24
ma inače sam vježbala na steperu uz sapuncu na HRT-u pa se uhvatim kako samo stojim na njemu ali on mi je dosadan bio a orbitrek sam prvi put probala na faksu prije 5 godina kad smo tjelesni imali ali je tamo bio onaj iz TV prodaje, prvi orbitrek i bio je katastrofa, samo nas par, mršavijih, je smjelo na njega koliko je škripio i lupao... od tada si ga želim i sad ću ga napokon i nabavit... mislim da mi na njemu neće biti dosadno kao na steperu... samo ga još moram naći :D

obraćena
16.09.2009., 15:38
Oni koji imaju "malo" veću kilažu - od cca 80 kg na više bi ipak trebali pripaziti da uz u malo jači orbitrek i onaj predviđen za veću kilažu.
Ali mislim da ti ne pripadaš u tu kategoriju! :top:
Sretno u nabavci!

chichita
16.09.2009., 16:31
tnx! :mig:
jedva čekam da ga nabavim!

fjonix
21.09.2009., 14:01
Olpran je opcenito sinonim za kramu i najjeftiniju i najlosiju kinesku kramu koja je stupila u hr

Imao sam njihov bicikl i raspao je doslovno poslije citam u vecernjem u dva broja kako su njihovi bicikli zabranjeni u europskoj uniji jer su opasni po zivot kolika je to krama da se zabranjeni uvozom u europu

Takva je i fitness oprema uzasna losa i nekvalitetna cak im se raspala i firma i postoji sada taj olpran i nova firma matis.
Svakako da se ne raspadne svaki i da ima i svijetloh primjera kao gore navedeno ali to pogodi koji je primjeak to biti

Velim u vecernjem je bilo u dva broja o njihovom smecu od proizvoda i kako su ospasni po zivot tako da se ne bi igrao s njima

Ima punnnno boljih alternativa od olprana za orbitreke u zadnjem metro katalogu si pogledajte imate jako kvalitetne orbitreke imam jednog doma i gazim ga svaki dan pola sata do sat vremena i besprijekoran je

Oplan vise nista niti za zivu glavu

chichita
22.09.2009., 18:45
baš sam danas stala na par orbitreka, između ostalih i na olpranov i odustala sam, nekako mi nije stabilan i čvrst i odlučila sam se za energetics iz Intersporta, onaj najjeftiniji 1179 kn... baš mi djeluje čvsto, stabilno, usudim se i reći profesionalno naspram onih ostalih tipa olpran, x-plorer,....

sdbelanc
22.09.2009., 22:30
[QUOTE=chichita;22696805]baš sam danas stala na par orbitreka, između ostalih i na olpranov i odustala sam, nekako mi nije stabilan i čvrst i odlučila sam se za energetics iz Intersporta, onaj najjeftiniji 1179 kn... baš mi djeluje čvsto, stabilno, usudim se i reći profesionalno naspram onih ostalih tipa olpran, x-plorer,...

nisam vidjela tako jeftin orbi u intersportu, možeš navesti o kojem je točno modelu riječ. meni je u oko pao hammerov u turbosportu oko 18ookn.

kikka2
22.09.2009., 23:08
ja sam oduševljena ovom spravom...uz trčanje...ma ludilooooooo..obožavam ga!!!!najbolja investicija ove god.!

selli
22.09.2009., 23:30
znam da se ne može točno procijeniti i reći, znam, ali koliko se otprilike kalorija ubije ako se vozi orbitrek sat vremena, bez prestanka, brz tempo..dakle ootprilike...100? 200? 400? da znam za šta se patim svaki dan :mig:

Zara_
23.09.2009., 06:13
znam da se ne može točno procijeniti i reći, znam, ali koliko se otprilike kalorija ubije ako se vozi orbitrek sat vremena, bez prestanka, brz tempo..dakle ootprilike...100? 200? 400? da znam za šta se patim svaki dan :mig:

Evo, ja npr. u 50 minuta potrošim 404 cal. Imam pulsmetar pa mislim da su vrijednosti dosta točne.

Zara_
23.09.2009., 06:15
Zaboravih napisati da puls držim negdje od 139 otkucaja do 145.

selli
23.09.2009., 10:39
Evo, ja npr. u 50 minuta potrošim 404 cal. Imam pulsmetar pa mislim da su vrijednosti dosta točne.

woow pa to je divno :mig: dobro, neka i nebi bilo baš točno ali oko toga- prekrasno :top: sretno sa vrtnjom tog čuda! :cerek:

chichita
23.09.2009., 11:31
[QUOTE=chichita;22696805]baš sam danas stala na par orbitreka, između ostalih i na olpranov i odustala sam, nekako mi nije stabilan i čvrst i odlučila sam se za energetics iz Intersporta, onaj najjeftiniji 1179 kn... baš mi djeluje čvsto, stabilno, usudim se i reći profesionalno naspram onih ostalih tipa olpran, x-plorer,...

nisam vidjela tako jeftin orbi u intersportu, možeš navesti o kojem je točno modelu riječ. meni je u oko pao hammerov u turbosportu oko 18ookn.

evo onaj gore na slici prvi (ET 3.1 što piše 1199 kn):mig:

fjonix
23.09.2009., 12:24
baš sam danas stala na par orbitreka, između ostalih i na olpranov i odustala sam, nekako mi nije stabilan i čvrst i odlučila sam se za energetics iz Intersporta, onaj najjeftiniji 1179 kn... baš mi djeluje čvsto, stabilno, usudim se i reći profesionalno naspram onih ostalih tipa olpran, x-plorer,....

Cuj olpran je smece kako sam i napisao

Ali ja vec godinu dana imam X-plorer orbitrek i skoro svaki dan se gazi po njemu pola sata do sat i besprijekoran je,nista nije losiji od energeticsa dapace po meni je cak i bolji

I to mi je rekao odma i serviser koji ih sastavlja pedala u zgb da je x-plorer osjetno jeftiniji od energetisca i za klasu bolji od njega

Tako ako to covjke kaze koji s njima radi svaki dan i zna ih u dusu......

Trazio sam dosta vremena orbitrek za mene i zenu i s ovim sadasnjim sam definitivno i vise nego zadovoljan

Zara_
23.09.2009., 14:02
Moj je Hammerov. Odličan je, gazi se svaki dan najmanje 40 min, i za sad je sve 5 :)

Zara_
23.09.2009., 14:03
woow pa to je divno :mig: dobro, neka i nebi bilo baš točno ali oko toga- prekrasno :top: sretno sa vrtnjom tog čuda! :cerek:

Tnx :)

sdbelanc
23.09.2009., 20:29
[QUOTE=sdbelanc;22701376]

evo onaj gore na slici prvi (ET 3.1 što piše 1199 kn):mig:

:rofl: a jesam smotana, mislila sam da su olpranovi na slici pa nisam detaljno gledala, e danas sam bila u eurobike trgovini i pričam ja s čovjekom o razno raznim modelima orbia i kako odbrati pravi i kaže on meni "kratko i jasno, koliko para toliko muzike, da se ne zavaravam markom orbitreka jer su oni svi rađeni na istočnom tržištu, da neka probam vježbat na onom od 1500kn i on na 2500kn i da ću sama odmah osjetit veliku razliku".
Ne znam više, idem ponovno u Mercator meni u Intersportu nisu spominjali te akcije, kad si ti gledala taj od 1200kn???

sdbelanc
23.09.2009., 20:31
Cuj olpran je smece kako sam i napisao

Ali ja vec godinu dana imam X-plorer orbitrek i skoro svaki dan se gazi po njemu pola sata do sat i besprijekoran je,nista nije losiji od energeticsa dapace po meni je cak i bolji

I to mi je rekao odma i serviser koji ih sastavlja pedala u zgb da je x-plorer osjetno jeftiniji od energetisca i za klasu bolji od njega

Tako ako to covjke kaze koji s njima radi svaki dan i zna ih u dusu......

Trazio sam dosta vremena orbitrek za mene i zenu i s ovim sadasnjim sam definitivno i vise nego zadovoljan

gdje se može nabavit taj x'plorer i po kojoj cijeni? Hvala

Zara_
23.09.2009., 21:13

Čini mi se da sam vidjela u reklami za Interšpar da je na akciji negdje oko 1500kn :) Sretno s nabavkom :top:

fjonix
24.09.2009., 07:27

Ima ih u metrou i sparu ima ih od 1200 do 1600 kn

fjonix
24.09.2009., 07:29

Ja sam svoga kupio u sesvetama u anjo sportu ima ih jos u metrou i sparu
od 1200 do 1600 kn su cijene modela koliko sam zadnje vidio

fjonix
24.09.2009., 07:37
[QUOTE=chichita;22707683]

:rofl: a jesam smotana, mislila sam da su olpranovi na slici pa nisam detaljno gledala, e danas sam bila u eurobike trgovini i pričam ja s čovjekom o razno raznim modelima orbia i kako odbrati pravi i kaže on meni "kratko i jasno, koliko para toliko muzike, da se ne zavaravam markom orbitreka jer su oni svi rađeni na istočnom tržištu, da neka probam vježbat na onom od 1500kn i on na 2500kn i da ću sama odmah osjetit veliku razliku".
Ne znam više, idem ponovno u Mercator meni u Intersportu nisu spominjali te akcije, kad si ti gledala taj od 1200kn???

Svi ali bas svi orbitreci svih mogucih proizviodaca se rade u kini ali ti u kini mozes napraviti da bude nesto super kao kettler ali je skup jer je ime,mozes napraviti zadnje smece kao olpran i mozes napraviti x-plorer da je ok i da sluzi svrsi i da nije skup kao kettler

Nazalost cijena ne garantira da ce biti ok imas orbitrek od 3000 kn u turbo sportu hammer koji nije los ali definitivnio ne vrijedi tih novaca jer se za te novce moze kupiti kettler koji je kuda kamo bolji

Kod kupnje malo obratiti pozornost na zamasnjak koliko ima kila jer cim je veca kilaza zamasnjaka kvaliteta same sprave i otpora kod vjezbanja je puno bolja
Ja imam orbitrek s s7 kg zamasnjakom i sluzi me ali znam ljude koji su kupili s 4 kg i to je nis korisiti jer kako ti povecavas otpor na 7 kg zamasnjaku on se stvarno povecava a na 4 kg zamasnjakom skoro sve je isti otpor u svim stupnjevima

bktr
24.09.2009., 13:02
Fjonix, koliku kilažu podržava ovaj tvoj orbitrek? Koliko ti imaš? Svi kažu da je svaki orbi ok za manju kilažu, a ovi nekvalitetni da se kod veće kilaže rasklimaju. Ja imam 60 kg i meni svaki bude dobar, ali ako će ga koristiti moj suprug, a hoće, on ima cca 95 kg, ne bude li to otišlo vrit u kratkom vremenu?

Usput rečeno, sad imamo neki prastari, rabljeni, zahrđali (uzeli ga kod prijatelja - oni su ga odbacili i stajao je vani par godina), to je iz Top shopa, i s obzirom što je sve proživio, on još uvijek solidno radi, samo što izgleda tako da nije za u kuću.

Tako da mi nije jasno kako se svi jeftiniji tako brzo rastepu, a ovaj je isto bio cca 1200 kn

bktr
24.09.2009., 13:04
... i da li ih Metro i Interspar stalno imaju (i sada), i taj dućan di si ti kupio ili je to bilo prije godinu dana?

fjonix
24.09.2009., 15:05
Fjonix, koliku kilažu podržava ovaj tvoj orbitrek? Koliko ti imaš? Svi kažu da je svaki orbi ok za manju kilažu, a ovi nekvalitetni da se kod veće kilaže rasklimaju. Ja imam 60 kg i meni svaki bude dobar, ali ako će ga koristiti moj suprug, a hoće, on ima cca 95 kg, ne bude li to otišlo vrit u kratkom vremenu?

Usput rečeno, sad imamo neki prastari, rabljeni, zahrđali (uzeli ga kod prijatelja - oni su ga odbacili i stajao je vani par godina), to je iz Top shopa, i s obzirom što je sve proživio, on još uvijek solidno radi, samo što izgleda tako da nije za u kuću.

Tako da mi nije jasno kako se svi jeftiniji tako brzo rastepu, a ovaj je isto bio cca 1200 kn

Moj drzi 120 kg maximalno imao samo 110 samo imam 100 kg i radi uvijek bez problema

To je polovicno tocno cim je manji teret teze se rasklima ,ali moze se i bez problema rasklimati i s stalnom upotrebom ali tu je jedno veliko ali a to je sastavljanje orbitreka ako sastavi nestrucno ili polovicno da se sve ne dotegne onda dolazi s vremenom do raskilavanja tako da je taj stari sastavljen odlicno i zato se nije rasklimao kod vas

Jedino s cim sam nakon mjesec- dva imao recimo problema a to je skripanje kada se potrosila njegova mast ali to je brzo rijesi rastavi se za 10 minuta i sve se podmaze i opet radi ko urica i ujedno sam opet sve zategnuo tako da je bio kao i prvog dana

fjonix
24.09.2009., 15:07
... i da li ih Metro i Interspar stalno imaju (i sada), i taj dućan di si ti kupio ili je to bilo prije godinu dana?

pa kako kupujem speceraj u metro i ponekad sparu vidam da imaju fitness stalno od 9 mjeseca pa na dalje

A u sesvetama u anjo sportu tam servisiram bicil i cijele godine vidim da imaju fitness opremu u ponudi

sdbelanc
24.09.2009., 19:07
[QUOTE=sdbelanc;22716870]

Svi ali bas svi orbitreci svih mogucih proizviodaca se rade u kini ali ti u kini mozes napraviti da bude nesto super kao kettler ali je skup jer je ime,mozes napraviti zadnje smece kao olpran i mozes napraviti x-plorer da je ok i da sluzi svrsi i da nije skup kao kettler

Nazalost cijena ne garantira da ce biti ok imas orbitrek od 3000 kn u turbo sportu hammer koji nije los ali definitivnio ne vrijedi tih novaca jer se za te novce moze kupiti kettler koji je kuda kamo bolji

Kod kupnje malo obratiti pozornost na zamasnjak koliko ima kila jer cim je veca kilaza zamasnjaka kvaliteta same sprave i otpora kod vjezbanja je puno bolja
Ja imam orbitrek s s7 kg zamasnjakom i sluzi me ali znam ljude koji su kupili s 4 kg i to je nis korisiti jer kako ti povecavas otpor na 7 kg zamasnjaku on se stvarno povecava a na 4 kg zamasnjakom skoro sve je isti otpor u svim stupnjevima

hvala na detaljnim info.:)

bktr
25.09.2009., 07:29
A u sesvetama u anjo sportu tam servisiram bicil i cijele godine vidim da imaju fitness opremu u ponudi

Gdje u Sesvetama? Adresa?

chichita
27.09.2009., 09:53
kupila sam energetics i super mi je... bitno mi je da je tih ali on je i puno stabilniji i kvalitetnije napravljen od svih što sam u metrou gledala (olpran, x-plorer, ...) možda su oni tamo bili rasklimani od probavanja, ne znam ali znam koliku sam razliku osjetila kad sam stala na one tamo i na onaj energetics i zato sam se i odlučila za njega...

fjonix
28.09.2009., 07:19
Gdje u Sesvetama? Adresa?

Bjelovarska 79 Sesvete na cesti od sesveta prema dugome selu jedno kilometar od centra sesveta

sdbelanc
28.09.2009., 11:54
kupila sam energetics i super mi je... bitno mi je da je tih ali on je i puno stabilniji i kvalitetnije napravljen od svih što sam u metrou gledala (olpran, x-plorer, ...) možda su oni tamo bili rasklimani od probavanja, ne znam ali znam koliku sam razliku osjetila kad sam stala na one tamo i na onaj energetics i zato sam se i odlučila za njega...

super, e sad par pitanja, si uzela onog od 1200kn? da li su ti ga dovezli složenog ili si sama slagala, koliko traje garancija? i da li si probala onog skupljeg?
hvala hvala :D

chichita
28.09.2009., 16:49
da, uzela sam taj od 1200, uzela sam u kutiji jer ovako ne bi mogla dovesti, garancija traje godinu dana, nisam probala skupljeg jer me iskreno nije ni zanimao... u biti sam ga isprobala i par dana kasnije mi je brat uzeo i dovezao i lik tamo što prodaje mu je rekao da je taj (za 1200) najbolje do 60 kg, budući da ja imam 53 kg nije mi to problem, iako na njemu piše do 100 kg, valjda za svaki slučaj da se brzo ne rasklima a možda je lik mislio da sebi brat uzima a on je skoro 100kg :D

butterfly
28.09.2009., 17:25
da, uzela sam taj od 1200, uzela sam u kutiji jer ovako ne bi mogla dovesti, garancija traje godinu dana, nisam probala skupljeg jer me iskreno nije ni zanimao... u biti sam ga isprobala i par dana kasnije mi je brat uzeo i dovezao i lik tamo što prodaje mu je rekao da je taj (za 1200) najbolje do 60 kg, budući da ja imam 53 kg nije mi to problem, iako na njemu piše do 100 kg, valjda za svaki slučaj da se brzo ne rasklima a možda je lik mislio da sebi brat uzima a on je skoro 100kg :D

..sad sam tek došla na ovu temu..daj mi molim te reci,nisam skužila,na kraju si ga uzela u intersportu..??

obraćena
28.09.2009., 17:47
Olpran je opcenito sinonim za kramu i najjeftiniju i najlosiju kinesku kramu koja je stupila u hr

[QUOTE=sdbelanc;22716870]

1. Olpran nije kineski - nego češka firma
2. da li se smatra ako nešto ima američko ime kao npr. explorer, hamer i dr da odmah vrijedi - npr. zašto su onda Toyote u zadnje vrijeme najbolji automobili?

Ali skrenula ja sa teme.
Moj Olpran tjedno napravi (ne sam - sa mnom) oko 50 - 70 km (kako sam raspoložena). I tako od 10 mjeseca prošle godine! Odmah da napomene da nisam baš i neka mršavica - oko 65 kg - tako da netko ne misli da me orbitrek "ne osjeća". I do sada funkcionira odlično! Najbitnije mi je bilo da su ga njihovi serviseri sastavili i to je to!
I mali dodatak: moj sin ima Olpranov bicikli godinu i pol - ovakav: http://www.olpran.hr/?IDPRO=30&IDG=6&A=PRO&L=h, vozi se s njim kod bake i dede po polju, po goricama, gdje nađe teži teren to mu je draže i bicikl je živ-zdrav!

da, uzela sam taj od 1200, uzela sam u kutiji jer ovako ne bi mogla dovesti, garancija traje godinu dana, nisam probala skupljeg jer me iskreno nije ni zanimao...

Da se nastavim gdje sam gore stala - kod većine orbitreka vrijedi pravilo da mu garancija vrijedi ako je pravilno i točno sastavljen. Znam ljude koji su kupili jakoooo skupe orbije, sami ih sastavili, nakon par dana raspad sistema i kao nisu im priznali garanciju jer nisu pravilno sastavljeni.
Stoga svima predlažem da im ga sastavi originalni serviser - možda će platiti 100 kuna ali se isplati za kasnije! Zlu ne trebalo!

chichita
28.09.2009., 18:46
..sad sam tek došla na ovu temu..daj mi molim te reci,nisam skužila,na kraju si ga uzela u intersportu..??

Da, u intersportu :)

Da se nastavim gdje sam gore stala - kod većine orbitreka vrijedi pravilo da mu garancija vrijedi ako je pravilno i točno sastavljen. Znam ljude koji su kupili jakoooo skupe orbije, sami ih sastavili, nakon par dana raspad sistema i kao nisu im priznali garanciju jer nisu pravilno sastavljeni.
Stoga svima predlažem da im ga sastavi originalni serviser - možda će platiti 100 kuna ali se isplati za kasnije! Zlu ne trebalo!

po meni, to nije neka znanstvena fantastika za sastaviti a uostalom sastavljao mi je brat koji je dipl.ing. elektrotehnike i cijeli život je sa starim popravljao motore i kosilice tako da mu je ovo bio mačji kašalj :D jedino sam ja nadgledala da se ne bi što izgrebao :mig:

obraćena
28.09.2009., 19:00
Da, u intersportu :)

po meni, to nije neka znanstvena fantastika za sastaviti a uostalom sastavljao mi je brat koji je dipl.ing. elektrotehnike i cijeli život je sa starim popravljao motore i kosilice tako da mu je ovo bio mačji kašalj :D jedino sam ja nadgledala da se ne bi što izgrebao :mig:

pa nije znanstvena fizika ali oni u servisu znaju zezati - zlu ne trebalo...

uživaj u orbiju :top::top: :top: :top: - kao što sam i ja u zadnjim 40 min uz dobru mjuzu na mp4...

sdbelanc
28.09.2009., 19:31

"najbolje do 6okg", a piše da je do 100kg :rolleyes, ja bi uzela za sebe i muža oboje smo ipod sto ali preko 60kg :p, malo kontradiktorno, znači onaj na kojem piše do 120kg bi bio primjereniji za nas, svašta:kava:
na sve moraš pazit:rofl:

chichita
28.09.2009., 20:06
pa nije znanstvena fizika ali oni u servisu znaju zezati - zlu ne trebalo...

uživaj u orbiju :top::top: :top: :top: - kao što sam i ja u zadnjim 40 min uz dobru mjuzu na mp4...

jedva sam ga dočekala :D samo ja sam još daleko od 40 min, dva puta po 5min za sada, ali dobro tek ga imam 4. dan :rofl:

"najbolje do 6okg", a piše da je do 100kg :rolleyes, ja bi uzela za sebe i muža oboje smo ipod sto ali preko 60kg :p, malo kontradiktorno, znači onaj na kojem piše do 120kg bi bio primjereniji za nas, svašta:kava:
na sve moraš pazit:rofl:

ako bi i ti i muž onda svakako bolje onaj što podnosi veću masu :mig:

fjonix
29.09.2009., 07:34
[QUOTE=obraćena;22792903][QUOTE=fjonix;22722103]

1. Olpran nije kineski - nego češka firma
2. da li se smatra ako nešto ima američko ime kao npr. explorer, hamer i dr da odmah vrijedi - npr. zašto su onda Toyote u zadnje vrijeme najbolji automobili?

Ali skrenula ja sa teme.
Moj Olpran tjedno napravi (ne sam - sa mnom) oko 50 - 70 km (kako sam raspoložena). I tako od 10 mjeseca prošle godine! Odmah da napomene da nisam baš i neka mršavica - oko 65 kg - tako da netko ne misli da me orbitrek "ne osjeća". I do sada funkcionira odlično! Najbitnije mi je bilo da su ga njihovi serviseri sastavili i to je to!
I mali dodatak: moj sin ima Olpranov bicikli godinu i pol - ovakav: http://www.olpran.hr/?IDPRO=30&IDG=6&A=PRO&L=h, vozi se s njim kod bake i dede po polju, po goricama, gdje nađe teži teren to mu je draže i bicikl je živ-zdrav!

1.da u ceskoj se vodi sjediste firme ali i zadnji saraf je napravljen u kini i ja s tim nisam misli nista lose jer se i kettler od 5000 kn radi u kini kao i 99% svih sprava na svijetu,ali je oplran jakoooo los za sve njih i ne valja nista i za te novce se kupi puno bolja sprava

2.i hammer i x-plorer i kettler i sav fitness se radi u kini kao i oplran,a gledaj to ovako trek bicikl se radi u kini kao i pevec a trek je vrhunski bicikl a pevec je opasan po zivot koliko je smece i ne valjda a ima i puna cesta i ljudi ih voze sta to znaci da valjaju ne znaci da su jeftini i da se zato prodaju i da nis ne valjaju i da ih prodaje samo cijena do se ne raspadne do prvog zavoja

3. o biciklima znam podosta ,tako da necu nista puno pistati osim da su olpran djecji bicikli zabranjeni u cijeloj europskoj uniji jer su opasni po zivot ,vecernji list je pisao o toj temi u cak dva broja tako da to dalje mislim ne treba komentirati
Imas neku eurpsku stranicu gdje su svi proizvodi koji su opasni i moraju biti povuceni iz prodaje jer su opasni po zivot i medu inima su i djecji olpran bicikli

butterfly
29.09.2009., 14:44
moze pitanje..
imam 15ak kg viska,danas bi bas isla kupit orbitrek.. bojim se viska koze i toga svega dok cu mrsaviti..pa jel mi dovoljan orbitrek da me ''zateze''?? :D
mislim ne da mi se sad placat teretanu i kupovat njega..a kontam si da s orbitrekom vjezbam cijelo tijelo pa ce valjda bit dovoljno.. :ne zna:

obraćena
29.09.2009., 15:56
moze pitanje..
imam 15ak kg viska,danas bi bas isla kupit orbitrek.. bojim se viska koze i toga svega dok cu mrsaviti..pa jel mi dovoljan orbitrek da me ''zateze''?? :D
mislim ne da mi se sad placat teretanu i kupovat njega..a kontam si da s orbitrekom vjezbam cijelo tijelo pa ce valjda bit dovoljno.. :ne zna:

I ja sam imala 7 kg viška - sad imam još oko 5 kg i naravno višak kože - još od trudnoća prije dosta godina - tako da kombiniram i kremicu - trenutno koristim eveline - nije skupa ali odlična je - grije - tako da ja poslije vježbanja kada se otuširam namažem trbuščić i nožice tom kremicom i to je to.
O kremama za zatezanje kože možeš više naći negdje na netu - nisam baš stručnjak po tom pitanju ali sam zadovoljna rezultatima.
Mislim da bi trebala imati puno puno previše kilograma (barem 30 kg) da smršaviš, a višak kože ti ostane obješen, pa da to moram korigirati kod plastičnog kirurga.

blondina
29.09.2009., 23:12
Pozdrav,

Vježbam na orbitreku već jedno 3,4 mjeseca svaki dan po 45 min. Kod mene su totalno suprotni efekti nego kod nekih drugih ovdje. U tih par mjeseci nisam ništa smršavila, dobila sam 4 kile (sad ne znam, možda su to mišići) al je problem što jedva stanem u traperice koje su mi prije bile velike. To mi nema smisla jer sam i prehranu smanjila i svakodnevno vježbam. Ima li tko ideju šta radim krivo??

dianna
30.09.2009., 06:34
Pozdrav,

Vježbam na orbitreku već jedno 3,4 mjeseca svaki dan po 45 min. Kod mene su totalno suprotni efekti nego kod nekih drugih ovdje. U tih par mjeseci nisam ništa smršavila, dobila sam 4 kile (sad ne znam, možda su to mišići) al je problem što jedva stanem u traperice koje su mi prije bile velike. To mi nema smisla jer sam i prehranu smanjila i svakodnevno vježbam. Ima li tko ideju šta radim krivo??

da, smanji opterećenje ukoliko želiš mršaviti, ne znam na kojem sada voziš??... i te 4 kg su ti mišići od vježbanja,ali to će ti se sve vratiti u normalu, normalno je kad počneš vježbati da na vagi budeš teža, izmjeri si obujam nogu pa tako prati napredak

bktr
30.09.2009., 07:06
Jučer sam isprobala x-plorer, onaj za 1000 kn mi se čini bolji od onog za 1400 :confused: iz razloga što kod ovog prvog osjećam da mi radi cijelo tijelo jer su pedale i ručke nekak širom razmaknute, a kod ovog drugog kao da stojim na mjestu i samo lagano gazim, kod njega su pedale uže...

Isprobala sam i Energetics u Intersportu (1500 kn, još danas na akciji 1179) i on mi se čini još mrvicu čvršči.

Što se tiče zamašnjaka, tip mi je objasnio da je veći broj zamašnjaka važan ako hoću kraće vježbat s naglaskom na "pumpanje" mišića, a pošto to ne trebam, onda mi zamašnjaci nisu bitni.

Ja imam 60 kg, suprug 90-95, pa ako je sprava do 100 kg, onda bi MORALA izdržavati 90 kg. A onaj koji je do 110-120 kg nije puno skuplji ali je ogroman, to mi ni ne stane u stan.

I sad sam u trilemi, ali mislim da ću danas uzeti Energetics...

fjonix
30.09.2009., 07:50
[/B]

da, smanji opterećenje ukoliko želiš mršaviti, ne znam na kojem sada voziš??... i te 4 kg su ti mišići od vježbanja,ali to će ti se sve vratiti u normalu, normalno je kad počneš vježbati da na vagi budeš teža, izmjeri si obujam nogu pa tako prati napredak

Na kojem je opterecenju onda najbolje voziti za mrsavljenje?

na 1 ili......

butterfly
30.09.2009., 12:11
I ja sam imala 7 kg viška - sad imam još oko 5 kg i naravno višak kože - još od trudnoća prije dosta godina - tako da kombiniram i kremicu - trenutno koristim eveline - nije skupa ali odlična je - grije - tako da ja poslije vježbanja kada se otuširam namažem trbuščić i nožice tom kremicom i to je to.
O kremama za zatezanje kože možeš više naći negdje na netu - nisam baš stručnjak po tom pitanju ali sam zadovoljna rezultatima.
Mislim da bi trebala imati puno puno previše kilograma (barem 30 kg) da smršaviš, a višak kože ti ostane obješen, pa da to moram korigirati kod plastičnog kirurga.

a di si uzela tu eveline kremu..i kak izgleda? :ne zna:
ajd uzet cu ju onda..
tih 7 kg koje si imala viska..izgubila si ih orbitrekom,ili? joooj..sad ne totalno obeshrabrlo ovo sta je blondina napisala... :( :confused:

bubicaa
30.09.2009., 12:51
Imaš eveline u dm-u :)
Ma nemoj se bedirati :)
Ja ću sad godinu dana imati orbi. Nisam trebala gubiti kile nego oblikovati tijelo. I mogu priznati da djeluje. OK trebam srediti trbuh, struk i sve što ide najteže, ali ide. Puno bolje mi odjeća stoji nego prije god dana :)
Al ja priznajem da mi prehrana nije baš najbolja,i da to sredim možda bi rezultati bili brži. Ja se ne mogu odreći kolača, čokolade i takvih stvari :D

Haus_Tw
30.09.2009., 12:53
Na kojem je opterecenju onda najbolje voziti za mrsavljenje?

na 1 ili......

na onom u kojem će ti otkucaji srca biti između 60 i 80% od maksimuma.

kalkulator
(http://exercise.about.com/cs/fitnesstools/l/bl_THR.htm)

butterfly
30.09.2009., 13:05
Imaš eveline u dm-u :)
Ma nemoj se bedirati :)
Ja ću sad godinu dana imati orbi. Nisam trebala gubiti kile nego oblikovati tijelo. I mogu priznati da djeluje. OK trebam srediti trbuh, struk i sve što ide najteže, ali ide. Puno bolje mi odjeća stoji nego prije god dana :)
Al ja priznajem da mi prehrana nije baš najbolja,i da to sredim možda bi rezultati bili brži. Ja se ne mogu odreći kolača, čokolade i takvih stvari :D

hvala ti puno... :) ;)

obraćena
30.09.2009., 18:55
a di si uzela tu eveline kremu..i kak izgleda? :ne zna:
ajd uzet cu ju onda..
tih 7 kg koje si imala viska..izgubila si ih orbitrekom,ili? joooj..sad ne totalno obeshrabrlo ovo sta je blondina napisala... :( :confused:.

Nemoj se obeshrabriti... Tih 7 kg je bilo totalnog "špeka" - prežderavanja od Božića do Uskrsa, a za moju operiranu kralježnicu je to gore nego za zdravog čovjeka i svih 7 kg mi je bilo praktički na trbuhu.
Sad mi od Uskrsa kg više-manje stoje na mjestu ali mišići su tu. Još naravno želim dotjerati trbuh (rukama i nogama sam zadovoljna), a to je ono najteže. Jer ne mogu raditi trbušnjake (zbog kralježnice). Moram se pouzdati u orbi i vježbe za kralježnicu.
Kao što je jedna od forumašica, eveline imaš za kupiti u DM-u. Nije skupa kremica za razliku od ostalih, a ja sam zadovoljna. Za celulit mi je puno pomogla. Suprug kaže da je napredak jako vidljiv!

bubicaa
30.09.2009., 18:58
Ja sam prestala koristiti eveline i ne vidim da mi je nešto lošije nego kad sam ju koristila :ne zna:
Ili se to ja uvjeravam :D Jer meni stvarno brzo dosadi da svaki dan moram nešto trackati po nogama :D

obraćena
30.09.2009., 19:51
Ja sam prestala koristiti eveline i ne vidim da mi je nešto lošije nego kad sam ju koristila :ne zna:
Ili se to ja uvjeravam :D Jer meni stvarno brzo dosadi da svaki dan moram nešto trackati po nogama :D

Ja sam potrošila 2 tube one crvene koja žari od Uskrsa do kraja lipnja i onda kroz ljeto nisam ništa mazala (osim maslinovog ulja na plaži :D). I sada sam opet počela, pa ću neko vrijeme mazati. Sad mi je to već navika - čak se i suprug naviknuo da legnem u krevet sva natackana, pa zna da se mora strpiti neko vrijeme dok se kremice ne upiju :lol: :lol: :rofl:.
Koliko sam ja shvatila čitajući razne časopise i internet stranice :kava:, ako kremica i postigne neke rezultate oni će trajati neko vrijeme i nakon što se kremica prestane koristiti. Ali će valjda onda i kroz neko vrijeme nekorištenja opet se vratiti unatrag - valjda. :ne zna:

Evo mojih 40 minuta orbija isteklo! And I feel good! Very very good! :top:

bktr
01.10.2009., 13:08
Kupljen Energetics. Počinjem danas uz Anatomiju.... ja sam ljenčina, trebam poticaj s telke :p

obraćena
01.10.2009., 14:31
Sretno! :top:
I ja sam u početku vježbala uz telku, a sada od kad sam premjestila orbi vježbam uz mp4 i dobre-brze pjesme.

chichita
01.10.2009., 16:32
ja vježbam uz "dolinu sunca" :zubo:

bubicaa
01.10.2009., 16:34
Meni je super sad kad su mi počele sve serije koje skidam. Epka, orbi. i ja sretna :D

mama3
01.10.2009., 19:44
hej cure i ja vam se pridružujem :cerek:

počela ovaj tjedan,vježbam po 10-15 min,mislim da je za početak dosta,trebam skinut 10-15 kg,s tim da sam kroz ljeto skinula 10 kg bez vježbanja :kava:

samo sam prestala s slatkim,izbacila bijeli kruh i ne jedem poslije šest a sad počinjem i s vježbanjem...

inače moj orbitrek kupljen prije skoro tri godine ,plaćen 1400 kuna ,dobar je ,kupljen s ciljem da skinem nekih 5 kilica al sam onda ostala trudna treći put i orbitrek pao u zaborav:rofl: i sad ga opet izvadila i krećem puna optimizma:D

mama3
01.10.2009., 19:45
ja vježbam uz "dolinu sunca" :zubo:

ja sam počela uz "najbolje godine ":D,ovu ne stignem prerano mi je....

*cinderella*
03.10.2009., 19:42
što mislite o orbitrecima x-plorer Rubi / Vega i Venus / Mondeo? ima ih u intersparu i metrou.
jel ih ima netko; kakvi su vam?

fjonix
05.10.2009., 07:39
što mislite o orbitrecima x-plorer Rubi / Vega i Venus / Mondeo? ima ih u intersparu i metrou.
jel ih ima netko; kakvi su vam?

Ja imam lanjski model X-plorer Astra slican je koliko vidim ovoj Vegi i sluzi meni i zeni do sada besprijekorno

Svaki dan barem 40 minuta i ide bez problema.

Darsey
05.10.2009., 08:10
Čitam vas i pitam se kako vam uspijeva odvoziti 40-tak minuta? :s
Svaka čast.... ja odvozim 15-tak minuta i sva sam happy. Nije niti čudo kaj još uvijek ne vidim nikakvih rezultata iako vozim mjesec dana.
Moram i ja pronać neku gledljivu seriju u poslijepodnevnom terminu pa da probam tako voziti.

lana74
05.10.2009., 09:58
ubili ste me u pojam....ja imam neki polovni orbitrek....nedavno sam odlučila malo vježbati....kondicija mi je u groznom stanju jer zadnjih nekoliko godina nisam se baš nešto rekreirala (radim u kancelariji za kompjuterom) iako sam do 25-te bila aktivni sportaš....ej krepala sam na orbiju nakon 10 minuta:(

Mago de Umago
05.10.2009., 12:33
Trebam savjet...kupio bi curi orbitrek,ali dvoumim se izmedju 2 modela...

Orbitrek 1 (http://blue-gym.com/shop/product_info.php?cPath=42_29&products_id=151)
Orbitrek 2 (http://blue-gym.com/shop/product_info.php?cPath=42_29&products_id=48)

Mislim da nije neka velika razlika,ali buduci da bi ga i ja koristio,a poprilicno sam krupan,mislim da bi ovaj skuplji (koji je i veci/tezi) bio stabilniji...

Sta vi mislite?

Btw,ima li netko mozda neki drugi orbitrek za preporuciti?

bktr
05.10.2009., 12:37
Jučer sam 2. put u životu stala na orbi i odvozila 12 km u 35 min., skurila 420 cal, puls 95-120. Gledajući Hrabro srce. Bez telke nema šanse duže od 10 minuta, predosadno, ovako se uživim u film/seriju i ni ne primjetim kad prođe vrijeme...

obraćena
05.10.2009., 15:16
Čitam vas i pitam se kako vam uspijeva odvoziti 40-tak minuta? :s
Svaka čast.... ja odvozim 15-tak minuta i sva sam happy. Nije niti čudo kaj još uvijek ne vidim nikakvih rezultata iako vozim mjesec dana.
Moram i ja pronać neku gledljivu seriju u poslijepodnevnom terminu pa da probam tako voziti.

Trener u teretani mi je rekao da se promjene u organizmu događaju tek nakon 20 minuta vježbanja (bilo kakvog, čak i na orbitreku) tako da...
Ja sam prošle godine krenula sa 20 minuta i sada mogu bez problema jedan sat ali ne pretjerujem - 40 min mi je uvrh glave.

Jučer sam 2. put u životu stala na orbi i odvozila 12 km u 35 min., skurila 420 cal, puls 95-120. Gledajući Hrabro srce. Bez telke nema šanse duže od 10 minuta, predosadno, ovako se uživim u film/seriju i ni ne primjetim kad prođe vrijeme...

Odlično! :top: Ali malo mi je čudno kako si imala tako niski puls uz tako veliku brzinu kretanja (oko 23 km/h ako se ne varam. Možda si bila sportašica?
Ja ipak preferiram brzinu oko 18 km/h 40 min.

vendella
05.10.2009., 20:16
Cure ta brzina kretanja uopće nije precizna i ovisi o modelu orbitreka tako da uspoređivanje toga nema nekog smisla - na mom orbiju je recimo brzina od 15ak km/h jako brzo, a pri brzini od 20 bi pala s njega začas sigurno...
Isto vrijedi i za potrošnju kalorija - 420kcal u 35min, a puls do 120 (znači nije ni blizu neki luđaki tempo u pitanju) - to nema šanse, puno manje se potroši u to vrijeme. Te sprave za kućnu upotrebu imaju te digitalne brojače svega i svačega, ali nisu precizne. Ja sam svoj isključila i uopce se ne opterecujem time nego nastojim odradit vrijeme koje si zacrtam i to je to (to naime kad vježbam - što zadnje vrijeme i nije baš redovito :()

bktr
06.10.2009., 07:45
Odlično! :top: Ali malo mi je čudno kako si imala tako niski puls uz tako veliku brzinu kretanja (oko 23 km/h ako se ne varam. Možda si bila sportašica?

Ni blizu sportašice ha ha!
Prvi dan mi je puls bio 150 tek se nakon 20 minuta spustio na 120, a drugi dan se za čas spustio na 100-120, nekako sam se više opustila s disanjem. Brzina mi je 19-20 km/h, tek sam zadnjih 5 minuta vozila 23 km/h.

A čuj, za početak ne mogu brže... dok malo ne steknem kondu...

mama3
06.10.2009., 09:45
joj sad ste me utješile ja isto vozim po nekih 15 min i neki dan i ja se zagledala u mel gipsona :D i uspjela 25 min ,a jučer sam htela pol sata i jedva uspjela 20 min,al o.k.. vidim da vas ima još :cerek:

za dva tri mjeseca i mi ćemo jedan sat :mig:,cure koje ste uspjele :s

mama3
06.10.2009., 09:47
e da ja uopće ne pratim te brzine,složim si kak mi paše jer imam na okretanje ,pa si nebrenm stalno isto služiti,a puls mi uopće ne kaže,a imam dost dobar stroj..

http://ak.buy.com/db_assets/large_images/226/201144226.jpg

takav otprilike ,ima ko isti?

chichita
06.10.2009., 18:34
jao ja sam danas uspjela prvi put 15 minuta u komadu, 7,5 km... još se uhodavam :rofl:

obraćena
06.10.2009., 18:44
Ni blizu sportašice ha ha!
Prvi dan mi je puls bio 150 tek se nakon 20 minuta spustio na 120, a drugi dan se za čas spustio na 100-120, nekako sam se više opustila s disanjem. Brzina mi je 19-20 km/h, tek sam zadnjih 5 minuta vozila 23 km/h.

A čuj, za početak ne mogu brže... dok malo ne steknem kondu...

Pa meni je i ovo do sad prebrzo... Nisam ni mislila da bi trebala brže. Doduše, ja se ne mogu mjeriti sa vama ostalima - meni je nakon operacije kralježnice ustvari pravo čudo što uopće mogu na orbitrek (i mojem neurokirurgu i fizijatru, ali dopuštaju budući da se bolje osjećam i nema posljedica).

e da ja uopće ne pratim te brzine,složim si kak mi paše jer imam na okretanje ,pa si nebrenm stalno isto služiti,a puls mi uopće ne kaže,a imam dost dobar stroj..
http://ak.buy.com/db_assets/large_images/226/201144226.jpg
takav otprilike ,ima ko isti?
Pa koliko ja vidim ti na svojem ni nemaš kompjuter. Možeš si i ručno povremeno izmjeriti puls. Mjeri ga 10 sek, pa puta 6.

mama3
07.10.2009., 10:04
Pa meni je i ovo do sad prebrzo... Nisam ni mislila da bi trebala brže. Doduše, ja se ne mogu mjeriti sa vama ostalima - meni je nakon operacije kralježnice ustvari pravo čudo što uopće mogu na orbitrek (i mojem neurokirurgu i fizijatru, ali dopuštaju budući da se bolje osjećam i nema posljedica).

Pa koliko ja vidim ti na svojem ni nemaš kompjuter. Možeš si i ručno povremeno izmjeriti puls. Mjeri ga 10 sek, pa puta 6.

imam al mjeri samo brzinu,kalorije i vrijeme,puls ne.mada ja na kompjuteru gledam samo vrijeme drugo ne,,a puls znam meriti ali mi se neda :D

chichita
07.10.2009., 12:25
ja gledam vrijeme i kilometre, puls je koliki je :D

Darsey
07.10.2009., 12:33
Trener u teretani mi je rekao da se promjene u organizmu događaju tek nakon 20 minuta vježbanja (bilo kakvog, čak i na orbitreku) tako da...
Ja sam prošle godine krenula sa 20 minuta i sada mogu bez problema jedan sat ali ne pretjerujem - 40 min mi je uvrh glave.

Ja kombiniram orbi (15-tak minuta tj. oko 5 km) s raznim vježbama, pa se valjda i to računa :ne zna:
Npr. zagrijavanje, 25 minuta uz Jillian pa orbi, ili zagrijavanje, vježbe za kralježnicu i vježbe snage + orbi.
S obzirom da sad imam puno manje problema s kralježnicom i to je nešto. A ovih par kilica viška će valjda isto jednom polako počet odlaziti.
Muž je uspio skinuti 9 kg u mjesec i pol, ali on je puno veći karakter od mene što se promjene prehrane tiče.
Ja nekako ne uspijevam slatkog se odreći :bonk:

Maslackica
07.10.2009., 12:50
http://www.topshop.com.hr/orbitrek-48164-684-pc.html?main=category&ils=10&irp=6&pcs=2

preporučam, HP Express vam ga dofura do kućnih vrata ako naručite preko neta, težak je 29 kg btw

maja2706
07.10.2009., 20:22
evo, da vam se i ja pridružim. potaknuli ste me da i ja nešto napravim za svoje tijelo i utegnem sve kaj se opustilo.

danas sam si piknula jedan orbi, polovni, Olpran... i preeezadovoljna sam. uf nisam mogla više od 5 min, al stignut ću ja vas:D

mama3
07.10.2009., 20:28
odvozila 20 min dosta :)

imam jedno pitanjce ,vježbate u patikama?:D

bubicaa
07.10.2009., 20:49
Da, imam tenisice :)
Iako znam neki puta po 10min voziti u kućnim papučama :brukica:
Al kad je dulje uvijek dobra obuća

mama3
08.10.2009., 07:46
pa da zato i pitam,ja sam probala u papučama,pa baš i neide,par put sam sad u gumenim klompama al je dost neudobno,pa budem od sa i ja u patikama :)

spartanka
08.10.2009., 08:51
odvozila 20 min dosta :)

Ma glavno je da se vjezba.:)

Ja redovito sam bosa na orbitreku,tako navikla i tako mi najvise pase.:D

chichita
08.10.2009., 12:13
i ja vježbam ili bosa ili u čarapama :D

Mago de Umago
08.10.2009., 14:13
Trebam savjet...kupio bi curi orbitrek,ali dvoumim se izmedju 2 modela...

Orbitrek 1 (http://blue-gym.com/shop/product_info.php?cPath=42_29&products_id=151)
Orbitrek 2 (http://blue-gym.com/shop/product_info.php?cPath=42_29&products_id=48)

Mislim da nije neka velika razlika,ali buduci da bi ga i ja koristio,a poprilicno sam krupan,mislim da bi ovaj skuplji (koji je i veci/tezi) bio stabilniji...

Sta vi mislite?

Btw,ima li netko mozda neki drugi orbitrek za preporuciti?

Savjet?

http://www.topshop.com.hr/orbitrek-48164-684-pc.html?main=category&ils=10&irp=6&pcs=2

preporučam, HP Express vam ga dofura do kućnih vrata ako naručite preko neta, težak je 29 kg btw

Ili nesto ovako?

Alde pliiiiiz,blizi se rodjendan,a ja ne znam sta bi...

šećerna vata
08.10.2009., 14:26
Gdje sve ima za kupiti Orbitrek, ja imam onu neku staru verziju, već 6-7 godina i sad skoro nje više za funkciju, pa želim kupiti novi a da nije preskup (ono 5000,00 kn), nego za cca. 2000,00 kn najviše. vidjela sam da ima više vrsta Orbitreka pa ne znam u čemu se oni razlikuju il su više-manje svi isti ??

Help..!:ne zna:

spartanka
08.10.2009., 16:53
Gdje sve ima za kupiti Orbitrek, ja imam onu neku staru verziju, već 6-7 godina i sad skoro nje više za funkciju, pa želim kupiti novi a da nije preskup (ono 5000,00 kn), nego za cca. 2000,00 kn najviše. vidjela sam da ima više vrsta Orbitreka pa ne znam u čemu se oni razlikuju il su više-manje svi isti ??

Ja sam prije godinu dana kupila u Turbo sporta Kettlerov orbitrek crosstrainer za,ako se ne varam,oko 2000 kn i prezadovoljna sam jer nikakve intervencije u vidu popravka nisu bile potrebne a gotovo svakodnevno ga koristim.:mig:

Ostali ne znam kakvi su.:ne zna:

spartanka
08.10.2009., 16:54
i ja vježbam ili bosa ili u čarapama :D

Sad dolaze hladniji dani pa navucem i ja carape.:D

fjonix
09.10.2009., 07:49
Savjet?

Ne preskupo pro form je kao svjetsko brand koji se isto radi u kini i uglavnom preskupo jebeno za ono sta nudi

Radio sam 4 godine u sportskom ducanu gdje smo prodavali pro form i imali smo reklamacija ko dreka tako da se definitivno ne isplati davati tolike novce za njega

Ili nesto ovako?

Za ovo da ne pricam da se ne isplati to ti je mehanicki orbitrek i 1500 kn da to ga voze do irana je preskupo takvi orbitreci se se prodavali po 600 kn makar ga ja ne bi nikome preporucio glasan,nepouzdan,kvarljiv i jos jako puno toga sta ne valjda

Alde pliiiiiz,blizi se rodjendan,a ja ne znam sta bi...

Moj prijedlog ti je ovako X-plorer Vega
http://xplorerlife.com/fitness/index.html

Ja imam takav od lani zvala se je astra i vozim ju svaki vecer barem pola sata i besprijekoran je.

Koliko vidim imaju isto dostavu a masa zamasnjaka mu je 7 kg takav od pro forma je 1000 kn skuplji

fjonix
09.10.2009., 07:55

Do 2000 kn mozes kupiti jako dobar orbitrek
Najveca razlika ti je mehanicki to si ti imala znaci otpor s regulira trakom i magtentni otpor je regulira magnetom

Kod magnetih ti je razklika koliko je tezina zamasnjaka sto je tezina zamasnjaka veca to je tisi u radu kvalitetniji ,bolji i uglavnom bolje na vjezbati

Nisu svi isto jer imas smeca koje krepa u danu i nema niti servisa niti dijelova za njih i ima jako dobrih sprava

Moja je preporuka X-plorer orbitrek imam ga vec godinu dana i ide SVAKI DAN kao metak bez ijednog problema

mama3
09.10.2009., 15:29
Sad dolaze hladniji dani pa navucem i ja carape.:D

joj ja sam probala bosa,pa u čarapama al mi nejde nekak,pika me dole nekaj:D

šećerna vata
09.10.2009., 15:53
Do 2000 kn mozes kupiti jako dobar orbitrek
Najveca razlika ti je mehanicki to si ti imala znaci otpor s regulira trakom i magtentni otpor je regulira magnetom

Kod magnetih ti je razklika koliko je tezina zamasnjaka sto je tezina zamasnjaka veca to je tisi u radu kvalitetniji ,bolji i uglavnom bolje na vjezbati

Nisu svi isto jer imas smeca koje krepa u danu i nema niti servisa niti dijelova za njih i ima jako dobrih sprava

Moja je preporuka X-plorer orbitrek imam ga vec godinu dana i ide SVAKI DAN kao metak bez ijednog problema

Aha, e hvala, a di to ima za kupiti?

obraćena
09.10.2009., 18:42
S obzirom da sad imam puno manje problema s kralježnicom i to je nešto. :bonk:
Ako slobodno pitam - neki veći problemi sa kralježnicom? Naime, ja sam operirala prije 3 godine.

Pokušala sam prvi puta bosa, ali nije išlo i od onda sam u patikama.

spartanka
09.10.2009., 20:59
joj ja sam probala bosa,pa u čarapama al mi nejde nekak,pika me dole nekaj:D

Stvar navike samo a i osjecam se nekako slobodnije dok vjezbam:mig:.

Vim Cola
11.10.2009., 09:55
Svaki dan vježbam ujutro i navečer, trbušnjake i vježbe za noge, ruke.
Mišići se razvijaju, ali su pod salom i treba doći do njih :rolleyes:
Ako ubacim svako jutro vožnju na orbitreku, recimo po 20 minuta, hoće li to pripomoći mom rješavanju tog sala?
Hvala

fjonix
11.10.2009., 17:52
Aha, e hvala, a di to ima za kupiti?

Spar,Mercatone,Metro,Anjo sport sesvete,rost sport

šećerna vata
11.10.2009., 22:30
Spar,Mercatone,Metro,Anjo sport sesvete,rost sport

Joj supač onda ga definitivno kupujem.. nadam se da ne "ronda" i ne buči ko ovaj stari, susjedi se stalno bune na 'nekakvu buku amo negdje gore'..:D

bktr
12.10.2009., 07:02

Zadnja 2 dana sam vozila 23 na sat, nisam mogla sporije :lol:, noge su same letile, puls stalno na cca 150. A kad idem 19 onda lagano gazim, zato mi je puls nizak.

fjonix
12.10.2009., 07:35
Joj supač onda ga definitivno kupujem.. nadam se da ne "ronda" i ne buči ko ovaj stari, susjedi se stalno bune na 'nekakvu buku amo negdje gore'..:D

Ne magnetni je tako da se skoro pa ne cuje,bitno je da se dobro sastavi i s vremena na vrijeme zavisi koliko se vjezba na njemu podmaze malo jer se mast od upotrebe istrosi i onda moze doci do malo skripanja i to se podmaze i ide opet po starom

šećerna vata
12.10.2009., 11:55
Ne magnetni je tako da se skoro pa ne cuje,bitno je da se dobro sastavi i s vremena na vrijeme zavisi koliko se vjezba na njemu podmaze malo jer se mast od upotrebe istrosi i onda moze doci do malo skripanja i to se podmaze i ide opet po starom

Ond' super nije to problem podmazati, ionak taj stari stalno moram, al novi vjerojatno neću morati toliko.. vježbam svaki ili svaki dtugi dan po sat vremena, dakle često i redovito..:)

sdbelanc
12.10.2009., 21:06
Samo info-u mercatoru akcija na orbitrek marke Energetics do 31.10.

obraćena
13.10.2009., 17:06
Svaki dan vježbam ujutro i navečer, trbušnjake i vježbe za noge, ruke.
Mišići se razvijaju, ali su pod salom i treba doći do njih :rolleyes:
Ako ubacim svako jutro vožnju na orbitreku, recimo po 20 minuta, hoće li to pripomoći mom rješavanju tog sala?
Hvala

Naravno - aerobne vježbe mnogo znače za skidanje sala, a vidim rezultate i po sebi, a vježbam samo navečer - orbitrek i vježbe za kralježnicu koje uključujući i neku vrstu trbušnjaka. Sretno! :top:

Vim Cola
13.10.2009., 20:04
Super :D
Hvala puno! :cerek:

sdbelanc
15.10.2009., 22:27
Napokon sam i ja postala vlasnik orbitreka, uzela sam Hammer xt iz turbo sporta,ima puno funkcija,odlčan display itd. uglavnom večeras sam prvi put vozila i nemalo se iznenadila kad sam osjetila umor nakon samo 5min :rolleyes:, napravila sam pauzu i onda vozila opet samo 5min ....nisam mislila da će biti tako teško, očito mi je kondicija na nuli. Ne mogu ni zamislit kako neki od vas voze po 45min i više:ne zna:.
Valjda ću nakon par dana uspjet vozit duže, kako je vama ostalima bilo na početku i dali ste uspjeli vremenom povećat ",izdržljivost", i dali uopće ima efekta vozit 5min stati 5min pa opet vozit 5min ...itd. ili nema efekta ukoliko se ne vozi barem 20min i više neprekidno ??? Hvala na odgovorima.

bubicaa
15.10.2009., 23:11
Ja nakon skoro god dana nisam došla u fazu da vozim po više od pola sata neprekidno :brukica:
Uglavnom sam sad na između 15 i 20 min. Ali na početku sam nakon 3-4 min bila umorna. Samo polako, krenut će to :mig:

kika123
16.10.2009., 11:28
ja svoj orbi mučim već par godina, al tek ove godine ga kak spada vozim...
inače, meni je najteže prvih 15 min, kasnije ide bez problema uz tv + glazbu (naravno sva moguća ometala da ne razmišljam o tome jer ne volim vježbat na zatvorenom baš)...
sada vozim 45-60 min više manje svaki dan. i da, lakše je kad se stekne navika, nakon neke pauze duže uvijek riknem nakon 20min

šećerna vata
16.10.2009., 11:40
Napokon sam i ja postala vlasnik orbitreka, uzela sam Hammer xt iz turbo sporta,ima puno funkcija,odlčan display itd. uglavnom večeras sam prvi put vozila i nemalo se iznenadila kad sam osjetila umor nakon samo 5min :rolleyes:, napravila sam pauzu i onda vozila opet samo 5min ....nisam mislila da će biti tako teško, očito mi je kondicija na nuli. Ne mogu ni zamislit kako neki od vas voze po 45min i više:ne zna:.
Valjda ću nakon par dana uspjet vozit duže, kako je vama ostalima bilo na početku i dali ste uspjeli vremenom povećat ",izdržljivost", i dali uopće ima efekta vozit 5min stati 5min pa opet vozit 5min ...itd. ili nema efekta ukoliko se ne vozi barem 20min i više neprekidno ??? Hvala na odgovorima.

ja sam isto prije pola godine kad sam počela vrtit mogla 10-15 min. najviše, a sad vozim sat vremena svaki ili svaki 2. dan, sve će to doći s vremenom, samo ne smiješ odustati odmah čim osjetiš da ti je teško nego kad odvrtiš tih 5 min, reci sama sebi "još samo malo i pređi tu neku granici, probaj drugi put 10 min. (ili bar još 3 min.) i daj sve od sebe da ju pređeš, onda jedno vrijeme tako po 10 min., pa svaki put 5 min. više i s vremenom ćeš moći sve više odvrtit..:top:

stvar je u tome što svatko od nas ima neku granicu (netko se umori nakon 5, netko nakon 15, a netko nakon 25 min.), al moraš se prisilit da pređeš t granicu taj prvi dio i onda kasnije možeš dugo vježbati kad ti se tijelo navikne na to...

Inače, mast se počne trošiti nakon 20-ak min., prvi cca 15-20 min. se troše neke zalihe iz jetre tako sam čula svugdje, a ne mast...

bubicaa
16.10.2009., 12:26
E to s granicama je istina. Ja sam imala prvo da moram barem 10 min biti. Pa je sad minimalno 100 kalorija (to bi bilo između 10 i 15 minuta). Sad sam se pomakla na min 15 min, ali sve češće idem do 20 min, jer mi kad dođem do 15 bude žao stati :)

Sad sam nekako zapravo došla do min 17.5 min :rofl:

chichita
16.10.2009., 12:53
tako sam i ja počela ajde barem 5 minuta, pa nek je deset (s malom pauzom da dođem do zraka :rofl:) pa ajde 15, jučer sam prvi put 30 min tj. 15km :lux:
mogu izdržati što se izmorenosti tiče, ali me listovi jako bole :misli:

šećerna vata
16.10.2009., 13:00
E to s granicama je istina. Ja sam imala prvo da moram barem 10 min biti. Pa je sad minimalno 100 kalorija (to bi bilo između 10 i 15 minuta). Sad sam se pomakla na min 15 min, ali sve češće idem do 20 min, jer mi kad dođem do 15 bude žao stati :)

Sad sam nekako zapravo došla do min 17.5 min :rofl:

Pa dobro je dobro, glavno da se ide naprijed, malo-pomalo:mig:

meni i dan-danas bude nekad teško prvih 10-15 min.,
ali kad skupim snagu i pređem taj početak odvrtim dalje bez problema sat vremena, ne može se odmah doći do tuda.. Strpljenja!:)

Allexis
16.10.2009., 14:19
pročitala sam dosta raznih tema o orbitreku, pogotovo kettlerovima.....

zanima me kakav vam se čini ovaj --> http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1071

i ovaj --> http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1413

chichita
16.10.2009., 14:29

ma tako sam ti i ja... dobila orbi prije 2 tjedna, prvih 5 dana samo po 5 minuta sam mogla,crkavam, nemam zraka, probam opet 5 minuta ali ne mogu :rofl: čitam tu svi mogu po pola sata-45 min... sad uz malu muku i ja mogu oko pola sata... dođe to s vremenom :top:

Titania
16.10.2009., 14:39

Uvijek ima efekta, ali ako ti je cilj izgubiti masnoce, onda ne vozi ispod pola sata kontinuirano. Nije bitno opterecene, bitan je puls. Drzi puls izmedju 130-140, a toliko si sigurno utrenirana.

Pozdrav

Titania
16.10.2009., 14:40
Inace najbolji orbitrack, eliptical, je johnson 7000, od ustraklskog proizvodjaca.

Ima ga u mojoj teretani. Kupit cu si ga obavezno, ali kad budem imala novaca, jer je malo skuplji, dodje 4000 eura

fjonix
16.10.2009., 15:30
pročitala sam dosta raznih tema o orbitreku, pogotovo kettlerovima.....

zanima me kakav vam se čini ovaj --> http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1071

i ovaj --> http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1413ž

skup je kettler jako u rogo jomi tko hoce kettler neka ide u metro ili hervis tamo je puno jeftiniji kettler

I to je po meni skupo jer se sve to radi u kini i 2500 kn mi je skupo za orbitrek kada je takav a da nije "veliki brand" kao kettler kupi za 1500 kn kao x-plorer orbitrek koji imam doma

šećerna vata
16.10.2009., 16:36
Inace najbolji orbitrack, eliptical, je johnson 7000, od ustraklskog proizvodjaca.

Ima ga u mojoj teretani. Kupit cu si ga obavezno, ali kad budem imala novaca, jer je malo skuplji, dodje 4000 eura

Oh God!:horor: 4000 eura??? reci da se šališ, pa možeš kupit za 10x manje dobar orbitrek...:rolleyes:

chichita
16.10.2009., 18:11
ž

skup je kettler jako u rogo jomi tko hoce kettler neka ide u metro ili hervis tamo je puno jeftiniji kettler

I to je po meni skupo jer se sve to radi u kini i 2500 kn mi je skupo za orbitrek kada je takav a da nije "veliki brand" kao kettler kupi za 1500 kn kao x-plorer orbitrek koji imam doma

koliki su komentirali da Kettler u Rog Jomi i Turbo sportu nisu ni približni, štoviše da ovi u Turbo sportu navodno ni nisu "pravi" Kettler...
ja imam Energetics iz Intersporta i ja sam za sada zadovoljna :D

chichita
16.10.2009., 18:13

pa za te pare mora biti dobar i s tim da na njega stane koliko osoba dnevno :rolleyes: ako se uzima samo za sebe ne treba, po meni, uzimati profesionialni jer su preskupi i nema potrebe ako jedna osoba vježba na njemu :)

sdbelanc
16.10.2009., 21:51
tako sam i ja počela ajde barem 5 minuta, pa nek je deset (s malom pauzom da dođem do zraka :rofl:) pa ajde 15, jučer sam prvi put 30 min tj. 15km :lux:
mogu izdržati što se izmorenosti tiče, ali me listovi jako bole :misli:

da to je problem, ne budem ja umorna nakon 5min nego me počnu bolit mišiči u nogama i radi toga stajem.
Suprug je danas vozio 15min i kaže da ga je bolilo na početku ali da je samo nastavio dalje i bol je prestala.
Evo ja upravo odvozila 3km, 12min, i točno je šta većina kaže, treba samo proč prvih 10-tak min i onda ide :)

sdbelanc
16.10.2009., 21:52
btw. hvala svima na odgovorima:mig: dali ste mi dobar poticaj :)

bubicaa
16.10.2009., 22:24
Ja danas 27 min, nisam se ni okrenula već je bilo preko 15 :)

sdbelanc
17.10.2009., 09:21
Ja danas 27 min, nisam se ni okrenula već je bilo preko 15 :)

bravo:top:

fjonix
19.10.2009., 08:02
koliki su komentirali da Kettler u Rog Jomi i Turbo sportu nisu ni približni, štoviše da ovi u Turbo sportu navodno ni nisu "pravi" Kettler...
ja imam Energetics iz Intersporta i ja sam za sada zadovoljna :D

Meni se osobno turbo sport gadi tako da tamo nikome nista ne preporucam kupovati,ali ako je tamo neki kettler jefiniji 1000 ili ne znam koliko kuna nego rog joma jebiga razlika je velika

Ljudi pisu gluposti sve je to kettler i sve je to orginal i nema tu varanja da nije"pravi"

Kettler je svjetski brand kao npr Nike i ne mozes ti prodavati u ducanu lazni Nike kao i lazni kettler jer za takve stvari se zatvaraju ducani zauvijek pogotovo u ogromnim sustavima kao Hervis,Metro i Turbo sport.

Po meni svugdje je ketler precijenjen za rog jomu da ne pricam kao i u metro i hervisu jer se sve radi u kini tako da ima puno boljih alternativa od kettlera za kupiti fitnessa a ista je stvar

lana74
19.10.2009., 08:19
ja sam isto prije pola godine kad sam počela vrtit mogla 10-15 min. najviše, a sad vozim sat vremena svaki ili svaki 2. dan, sve će to doći s vremenom, samo ne smiješ odustati odmah čim osjetiš da ti je teško nego kad odvrtiš tih 5 min, reci sama sebi "još samo malo i pređi tu neku granici, probaj drugi put 10 min. (ili bar još 3 min.) i daj sve od sebe da ju pređeš, onda jedno vrijeme tako po 10 min., pa svaki put 5 min. više i s vremenom ćeš moći sve više odvrtit..:top:

stvar je u tome što svatko od nas ima neku granicu (netko se umori nakon 5, netko nakon 15, a netko nakon 25 min.), al moraš se prisilit da pređeš t granicu taj prvi dio i onda kasnije možeš dugo vježbati kad ti se tijelo navikne na to...

Inače, mast se počne trošiti nakon 20-ak min., prvi cca 15-20 min. se troše neke zalihe iz jetre tako sam čula svugdje, a ne mast...

zanima me jesi šta smršavila nakon po godine vožnje na orbiju?

Darsey
19.10.2009., 08:35
Uspjela i ja u petak odvozit 24 minute:trio:
Morat ću vas radi motivacije malo češće čitati.

mama3
19.10.2009., 09:23
joj ja prek vikenda stala,opće me strah kak bude danas :eek:,inače sam isto između 20-25 min :D

bubicaa
19.10.2009., 09:54
I ja nisam ništa preko vikenda :brukica:
Ok, jučer 6 i pol minuta :rofl:

šećerna vata
19.10.2009., 10:17
zanima me jesi šta smršavila nakon po godine vožnje na orbiju?

Jesam, jesam, makar u početku sam malo više i papal apa bi uvijek to što potršim na orbitreku brzo nadoknadila.:brukica::cerek:

al onda sam vidjela da se nije zezat s time pa sam uravnotežila prehranu, tj. nisam odmah čim siđem s orbitreka išla jesti i sad sam se navikla da jedem umjereno i samo kad sam gladna, i svaki dan odvozim po sat vremena i vide se rezultati..:top:

dora
19.10.2009., 11:04
Ja to cudo vozikam u teretani sat vremena (bar je tak bilo prvi put, mozda okinem i vise ovih dana :D).

Dobar je, nije los, al za takvu mrcinu nemam mjesta doma da si ga kupim (doduse ovaj je velik ko pol ormara, misim da su ovi kucni manjih dimenzija :D).
On mi je prek zime zamjena za bajk :cerek:

mama3
24.10.2009., 18:16
više niko ne vježba ili samo ne pišete???:rofl:

ja zadnje dane vježbam 22 minute :top:,al danas ne budem,,dobila sam m pa sam nikakva,cure kak vi u te dane???:confused:

bubicaa
24.10.2009., 18:19
I ja sam danas dobila :D
Al mislim da ću 10ak min odvježbati... Zadnje dane su bile ture od 15-20 min...

šećerna vata
24.10.2009., 18:33
više niko ne vježba ili samo ne pišete???:rofl:

ja zadnje dane vježbam 22 minute :top:,al danas ne budem,,dobila sam m pa sam nikakva,cure kak vi u te dane???:confused:

Ja tih dana baš imam najviše volje za vježbati, čak i u teretani bez prolema vježbam, al doma na orbitreku mi je još veći gušt:D

dearkyle
24.10.2009., 19:01
imam orbitrek 9 godina nisam vježbala ne znam u tih 9 godina sveukupno 1 godinu, zato što sam lijena i ne pazim na svoje mišiće da ne budu obloženi salom :mig:

sdbelanc
25.10.2009., 18:08
ja sam uspjela odvozit 62min u četvrtak uz serije:D, inače vozim po 30min, ne zato što ne mogu već mi postane pomalo dosadno :kava:

pure evil
26.10.2009., 15:47
di je najjeftiniji orbi a da je oke? u metrou? Kak se tamo cijene kreću?

mama3
27.10.2009., 06:10
ja sam uspjela odvozit 62min u četvrtak uz serije:D, inače vozim po 30min, ne zato što ne mogu već mi postane pomalo dosadno :kava:

ma bravo super :s,ja jedva dođem do 20 :rolleyes:

vendella
27.10.2009., 12:53
Eto i ja se malo prijavljujem da sam počela opet nešto redovitije... Neko vrijeme sam bila na 5 puta tjedno, ali to dok nisam radila, sad planiram 2-3 puta tjedno po 45-60min. Iako sam imala malo pauzu danas bez problema odradila 45min... Plus još nešto sklekova trbušnjaka i tome slično. Samo još da naviku opet uspostavim pa sam na konju! :)

Darsey
27.10.2009., 20:16
Prijavljujem prvi puta 40 minuta na orbiju :five: I nije to tak strašno uz dobru mjuzu. Slušalice, dobar stari rock and roll i ideeeee.

pure evil
27.10.2009., 20:24
slažem se,uz rock and roll ide znoj!! weee :D

šišarka
28.10.2009., 19:33
dali se na ovoj spravi redovitim vježbanjem može skinuti salo oko koljena,ako znate na šta mislim. hvala na odg

chichita
29.10.2009., 16:37
baš sam se ufurala u orbić... čak sam si i s ebaya nabavila hlačice za mršavljenje ali mi velike, :( bacila 100kn, ako tko hoće kupiti M/L veličina, nove :mig:
nego, ja još uvijek po pola sata derem, možda bi mogla i više ali bi mi srce iskočilo :zubo: polako ću pojačavati tampo :rofl:

sdbelanc
29.10.2009., 18:26
ma bravo super :s,ja jedva dođem do 20 :rolleyes:

i ja sam mislila kad sam ga tek kupila da to neće baš ići ali sam svaki dan vozila 5min više od prethodnog i sad ide, kad me počnu pomalo bolit mišiči krenem vozit malo unazad pa ponovno unaprijed i tako ful dugo izdržim :)

Leona81
03.11.2009., 22:01
ooo, vidim bubicaa je i dalje uporna u vježbanju, svaka ti čast :top: :cerek:

ja se švercam, stalno me nekakve boli muče pa nisam fit za orbi, ali dam si truda barem 10-ak min kad mogu, imam paranoju da će mi se vratiti izgubljene kile :rofl:

ali drago mi je da se ekipica skuplja :D

bubicaa
04.11.2009., 07:37
Da, vježbam ja i dalje :zubo:
Sad će evo godina dana... ali velike napretke primjećujem u zadnje vrijeme tek. Odlazi pomalo (ali sve više) šlaufić sa struka :cerek:

šećerna vata
04.11.2009., 18:38
dali se na ovoj spravi redovitim vježbanjem može skinuti salo oko koljena,ako znate na šta mislim. hvala na odg

Može naravno, kad mršaviš ide sav višak dolje sa cijelog tijela, samo će ti prije vjerojatno otić sa ovih dijelova tipa trbuh, bedra, stražnjica i to gdje se najviše nakuplja, ali kasnije ide i s koljena, nadlaktica, čak i podbratak.. (to ja moram skinut..:D)

ajetam
04.11.2009., 21:52
kod mene u parku ima kao orbitrek za vježbat al nema me baš jer mi naugodno malo,ne vježba nitko a baš je cool,a i kad sam na njemu max 10min jer ti dosadno solo u parku :)

sdbelanc
05.11.2009., 16:52
kod mene u parku ima kao orbitrek za vježbat al nema me baš jer mi naugodno malo,ne vježba nitko a baš je cool,a i kad sam na njemu max 10min jer ti dosadno solo u parku :)

u parku??? di ti živiš:D

aleksis
05.11.2009., 19:49
ljudi čitam vas već par dana jer sam odlučila kupiti orbitrek!:mig:
vidjela sam u emmezeti jedan za 1099kn magnetni bijeli i isprobala ga, baš mi se sviđa!
imam 10-12 kg za skinuti i htjela bit uz smanjenu klopu uključiti orbi da mi pomogne u tome!

zanima me kod početnika kako ide sa skidanjem kila?
p.s. super ste podrška jedni drugima pa sam se zato odlučila tipkat s vama!:)

mama3
05.11.2009., 20:19
meni prosjećno idu dvije kile mjesečno ali ne jedem poslije 6,jedem integralni kruh i ne slatko:D

vježbam 5 dana po 20 min,osim vikend

vježbam nekih mjesec dana ali nikakvo poboljšanje ne vidim što se triče vremena,čak jedan dan odvozim 22 min a drugi jedva 15 min:confused:

bubicaa
05.11.2009., 20:27
Da, vremenski i meni ovisi. Valjda o tijelu, organizmu, i sl. Jedan dan umirem nakon 10 min, drugi dan dođem na 20 da nisam ni skužila

aleksis
05.11.2009., 20:35
2 kg u mjesec dana nije loše..bar si sigurnija da se neće vratiti...ja znam zasto sam se udebljala a to je zato jer stvarno puno jedem..nekad si navečer u 11h znam ispeč nešt i pojest sama porciju od koje bi se dvoje ljudi najelo..:eek:
a za ručak da nepričam! i to sve masna i kalorična hrana!
tako da sam sigurna ako počnem manje normalnije i zdravije jesti da će rezultati svakako doći..

sdbelanc
06.11.2009., 08:32
2 kg u mjesec dana nije loše..bar si sigurnija da se neće vratiti...ja znam zasto sam se udebljala a to je zato jer stvarno puno jedem..nekad si navečer u 11h znam ispeč nešt i pojest sama porciju od koje bi se dvoje ljudi najelo..:eek:
a za ručak da nepričam! i to sve masna i kalorična hrana!
tako da sam sigurna ako počnem manje normalnije i zdravije jesti da će rezultati svakako doći..

hoće sigurno,samo naprijed :top: budi uporna
ja samskinula 2kg u nekih 2-3tjedna ali mislim da je ključnija bila promjena prehrane. Orbi je super za kondiciju i za učvrstit mišiće:)

nina444
06.11.2009., 09:43
ja pred tri dana počela vježbati na orbitreku, po pola sata, od drugog tjedna povećavam minutažu:)
inače u godinu dana sam izgubila 27 kg sa dijetom 10%, a sada trebam samo redovito vježbati jer u školi se puno sjedi, a i ne bi stigla npr. u teretanu jer ove godine imam puno za učiti( maturantica sam), pa navečer uz tv umjesto da sjedim vježbam na orbitreku
inače kada se otprilike vide rezultati

Darsey
06.11.2009., 09:55
I ja prijavljujem kilicu dvije manje :top: Al ono što je meni bitnije od topljenja kila je to što su bolovi u kralježnici gotovo nestali. Osjetim tek ponekad nakon spavanja al brzo prođe. Puuuuno je bolje nego nekad :s:s

šećerna vata
06.11.2009., 10:03
ja pred tri dana počela vježbati na orbitreku, po pola sata, od drugog tjedna povećavam minutažu:)
inače u godinu dana sam izgubila 27 kg sa dijetom 10%, a sada trebam samo redovito vježbati jer u školi se puno sjedi, a i ne bi stigla npr. u teretanu jer ove godine imam puno za učiti( maturantica sam), pa navečer uz tv umjesto da sjedim vježbam na orbitreku
inače kada se otprilike vide rezultati

Wow, 27 kg si izgubila, čestitam nije to lako, svaka čast!:mig:

pa ovisi od osobe do osobe kad se vidi rezultati, svaki organizam je drugačiji..

ne znam na kakve rezultate misliš, kad kažeš da si već smršavila a sad orbitrekom hoćeš samo učvrstiti tijelo i održati, je li tako?

nina444
06.11.2009., 10:15
hvala puno:mig:
da sada bi htjela učvrstiti tijelo, i zanima me za koliko vremena se vide rezultati vježbanja:)

aleksis
06.11.2009., 12:53
bok curke i žene!

jedva čekam da kupim orbitrek, mislim da cu sutra otići danas nestignem!:mig:
pozitivno kod vježbanja na bilo kojoj aerobnoj spravi ili aktivnosti je da nakon vježbanja tijelo još neko vrijeme lagano izgara masnoće a da nespominjem onaj super osjećaj koji se javlja jer se luči hormon "sreće"!:rofl:

nego da vas pitam za vaše mišljenje, negdje sam pročitala da što se tiče redukcijske dijete tj. smanjenja kalorijskog dnevnog unosa trebamo 1,2. i 3. dan jesti manje nego inače, a 4. dan treba se unjeti više kalorija da se tijelo nebi naviklo na onaj režim od prva 3 dana pa da mu takav nebi postao pod normalan.

što vi mislite o tome?

mama3
06.11.2009., 16:43
da sada bi htjela učvrstiti tijelo, i zanima me za koliko vremena se vide rezultati vježbanja:)

to nek ti odgovore iskusnije cure,meni se nakin mjesec dana ništ ne vidi ali ja još imam desetak kila viška ali nekak osjećam da su mi se stegle guzica i noge :D

aleksis samo naprijed s kupnjom,nečeš požaliti ,a za ovo drugo ti nemam pojma :confused:

aleksis
08.11.2009., 21:09
orbi je u sobi!:)

mama3, super neka si ti uporna već mjesec dana to je lijepo a rezultati u vidu skidanja kila nažalost mogu doći samo ako smanjimo klopu...neznam kako ti ali to je meni najteže:(
ali polako smanjivat porcije i birat zdraviju hranu i još plus orbitek ma to je dobitna kombinacija!!!!

danas je bila probna vožnja jer sam ga sastavljal do prije pola sata!
a od sutra ujutro krećem zaozbiljno!

nadam se da ću biti uporna kao vi! :top:

ajetam
10.11.2009., 12:26
u parku??? di ti živiš:D

samobor... ima još osim orbitreka kao za trbušnjake radit i nešto za noge vježbat di se sa nogama odguruješ od podloge.. mislim neki je orbitrek naj :D

bubicaa
10.11.2009., 12:31
Ma gdje su to stavili? :eek:
Ja nisam vidjela :D

aleksis
10.11.2009., 13:37
moram se pohvaliti!
jučer mi je bio prvi dan na orbiju, prvo sam odvozila 10 min i onda nakon pola sata još 30min!!!
predobro!
slušalice na uši, house glazba i furaj! ;)

alpinestars
10.11.2009., 16:42
ja uopce ne znam na koji nacin vjezbat...teram tog orbija 4-5 puta tjedno jer sam sva salasta, (nisam debela ali sala ima i imam mrvicu jace butine, a guze niotkuda, pm), i kao radim vjezbe za guzu ,tipa iskorak i cucanj ,i recimo nakon mjesec dana butine jace nego prije!! oh no, wtf,panika, i odustanem!

šećerna vata
10.11.2009., 22:06

Gle, to ti nitko ne može točno reći, jer kao što rekoh svaki organizam drukčije to prima, nekome treba dulje a netko za manje vremena to postigne.. ti se samo pobrini da vježbaš REDOVITO i nemoj ništa forsirati, uživaj u vježbanju, u tome što čiš za svoje tijelo i zdravlje, i samim tim rezultati će doći, vjeruj!

Sretno!:mig:

mama3
11.11.2009., 14:13
moram se pohvaliti!
jučer mi je bio prvi dan na orbiju, prvo sam odvozila 10 min i onda nakon pola sata još 30min!!!
predobro!
slušalice na uši, house glazba i furaj! ;)

bravo super,ja nemogu više od 25 min i to ne uvijek!
ali u mjesec i pol dana vježbanja i malo reducirane prehrane otišlo skoro tri kile :top:

aleksis
11.11.2009., 14:53
jel netko od vas možda na un dijeti?
ja sam prije bila i to mi je najbolja dijeta pa opet razmišljam...
ali ja nisam bila strogo na dijeti npr, pila sam kavu mlijekom svaki dan, nisam jela u isto vrijeme i nekad sam znala pit alkohol a to sve je strogo zabranjeno. i sto je najvažnije nikad niisam bila gladan, uvijek sam se fino najela.
i skinila 12 kg u dva mjeseca bez imalo patnje...

vendella
12.11.2009., 08:29
jel netko od vas možda na un dijeti?
ja sam prije bila i to mi je najbolja dijeta pa opet razmišljam...
ali ja nisam bila strogo na dijeti npr, pila sam kavu mlijekom svaki dan, nisam jela u isto vrijeme i nekad sam znala pit alkohol a to sve je strogo zabranjeno. i sto je najvažnije nikad niisam bila gladan, uvijek sam se fino najela.
i skinila 12 kg u dva mjeseca bez imalo patnje...

Ali tvoj organizam je sigurno patio... Trajno promijeniti navike je puno bolji odabir od čarobnih brzih rješenja. Uostalom tih 12 kila se vjerojatno i vratilo kad sad razmišljaš opet na nju?

Umjerena prehrana i skakutanje po orbitreku će sigurno dat bolje i dugotrajnije rezultate....

castanea
12.11.2009., 20:08
nakon 5 mjeseci pauze ponovo sam krenula. jučer i danas je bilo po sat vremena. čak sam se začudila kako sam uopće izdržala jer sam mislila da ću krepat zbog dugog nevježbanja.
sutra pauza pa onda u subotu opet. jedva čekam!

chiara13
15.11.2009., 16:46
pozdrav svima! odlučila sam kupit orbitrek, ali do nekih 1500 kn.iz splita sam pa ako netko zna di bi ga mogla pronaći?i još me zanima dali vam ga oni dostave sastavljenog jer su mi u emezette rekli da trebam od njih odnijeti serviseru a dalje se sami snalazit kako ga donijet kući?zbog toga sam odustala od kupnje tamo. thanx:)

Untollerant
15.11.2009., 19:36
ja sam svoj kupila prekjučer u hervisu, sad imaju sniženje sa 2600 kn na 999, i zasad mi se sve čini ok i čini se dosta čvrst i kvalitetan...
garancija je dvije godine bez obzira dal ga sam sastavljaš, i ja sam odustala od mercatonea jer su htjeli još i za servisera opelješiti!

maša_26
16.11.2009., 09:17
odlučila sam i ja kupit orbitrek...jučer krenila u kupnju traperica (er one koje sam dosad nosila postaju mi male) pa kad sam morala uzet veći broj došlo mi da lupam glavom o zid :(...pogledat ću ovaj u hervisu, nadam se da će bit dobar

šišarka
16.11.2009., 17:51
Može naravno, kad mršaviš ide sav višak dolje sa cijelog tijela, samo će ti prije vjerojatno otić sa ovih dijelova tipa trbuh, bedra, stražnjica i to gdje se najviše nakuplja, ali kasnije ide i s koljena, nadlaktica, čak i podbratak.. (to ja moram skinut..:D)

aha, hvala ti. inače nisam debela imam 50 kg ali sam niža 1,60 pa me to živcira ispada ko da sam pretila sa takvim mesnatim koljenima a u biti nisam debela. koji opis :)

rribicaaa
21.11.2009., 22:59
Pozdrav....nakon razmisljanja odlucila sam si kupit orbi, vrijeme je da pocnem vjezbati jer nemam nista kondicije a i kilice su se pocele skupljati :(
Molila bi da mi netko kaze di se ima kupit orbi u Rijeci?? znam da ima u metrou, ali nemam karticu, preko tv-a mi se neda narucit jer radim i neznam kako bi dogovorili dostavu.....unaprijed se zahvaljujem....

Incredible Me
22.11.2009., 18:02
Jel vidio tko onaj orbitrek u Plodinama, za 799kn? Što mislite valja li? Planiram ga kupiti sutra, pa bih voljela čuti mišljenje nekoga iskusnijeg.

rribicaaa
23.11.2009., 21:04
Jel vidio tko onaj orbitrek u Plodinama, za 799kn? Što mislite valja li? Planiram ga kupiti sutra, pa bih voljela čuti mišljenje nekoga iskusnijeg.

nisam vidila...ajde javi kakav je pa se i ja mozda odlucima za njega :) nadam se da ga ima u plodinama u rijeci...

jelena g.com
25.11.2009., 11:40
pozdrav ciloj ekipi, čitan vas već neko vrime i odlučila i ja kupit orbitrek. s obzirom na moju veličinu a i veličinu ostalih ukućana triba nan je neki malo veći i masivniji orbi da nas izdrži i našli smo ga u emmezeti za 1200 kn.
na sastavljanje je otišlo 2 sata, možda zato šta su sastavljači bile ženske uglavnom :D
za sada mogu izdržat najviše 15 minuta a to je zato šta neman nikakve kondicije pa dok je ne dobijen ostat ću na 15 min jer ne želin opteretit organizam previše. vidit ćemo prve rezultate, za sad mogu samo reć da me bole mišići na guzi šta je dobro jer mi je to i primarni cilj. za sad san zadovoljna, orbi je super pametan, mjeri mast, bmi, bmr i ostala čudesa tako da za te pare, ne može bolje:top:

bubicaa
25.11.2009., 14:50
Ja nisam bila sretna jer sam skužila da nakon god dana vježbe na orbiju imam isto kila :D
Ali onda sam skužila što ogledalo kaže i puuuno sam sretnija :zubo: Stvarno se guza poboljšala, bokovi se smanjili a sad i struk ide u smanjenje. Tako da :s
Kile su valjda iste jer sam dobila nešto mišića, koji su teži od dosadašnjeg sala :D

nina444
26.11.2009., 19:55
ja se malo zalijenila pa nisam vježbala skoro tjedan dana, ali upravo sada krečem;)
na banana dijeti sam da skinem kilu dvije ahhh:ne zna:

Sheeva
27.11.2009., 08:03
Kakva je to banana dijeta? :misli:
Jedeš sve osim banana?

hellie
27.11.2009., 09:50
ma ne. hedeš banane za doručak i vodu dok se ne najedeš a ostatak dana možeš jesti što želiš jedino je važno da sve bude u približno istim terminima i do 8 da večeraš. poslije toga eventualno voće. jedin oje bitno da jedeš sve fino polako i dobro prožvačeš. i ne od tekućine samo voda i to običan pri sobnoj temp.

downloader
28.11.2009., 09:36
pozdrav ciloj ekipi, čitan vas već neko vrime i odlučila i ja kupit orbitrek. s obzirom na moju veličinu a i veličinu ostalih ukućana triba nan je neki malo veći i masivniji orbi da nas izdrži i našli smo ga u emmezeti za 1200 kn.
na sastavljanje je otišlo 2 sata, možda zato šta su sastavljači bile ženske uglavnom :D
za sada mogu izdržat najviše 15 minuta a to je zato šta neman nikakve kondicije pa dok je ne dobijen ostat ću na 15 min jer ne želin opteretit organizam previše. vidit ćemo prve rezultate, za sad mogu samo reć da me bole mišići na guzi šta je dobro jer mi je to i primarni cilj. za sad san zadovoljna, orbi je super pametan, mjeri mast, bmi, bmr i ostala čudesa tako da za te pare, ne može bolje:top:

Dokazano je da če se više kalorija izgubit na steperu ili trčanje po stepenicama i brzim hodom. Orbitrek radi na principu zamaha.
Da bibio djelotvoran moraš stavit na jako teško da bi imao efekta.
Ovako zamahuješ i da ! naravno da gubiš kalorije,gubiš ih i da sjediš na stolcu
ali puno manje nego gore navedeno.
Znam profi bildere i sl,a i svog iskustva jer sam imao 6 bf:rofl:

jelena g.com
28.11.2009., 18:54
Dokazano je da če se više kalorija izgubit na steperu ili trčanje po stepenicama i brzim hodom. Orbitrek radi na principu zamaha.
Da bibio djelotvoran moraš stavit na jako teško da bi imao efekta.
Ovako zamahuješ i da ! naravno da gubiš kalorije,gubiš ih i da sjediš na stolcu
ali puno manje nego gore navedeno.
Znam profi bildere i sl,a i svog iskustva jer sam imao 6 bf:rofl:

naravno da se slažem al s obzirom na moju kondiciju mogu jedino umrit akos tavin na najteže. mislin da triba ić postepeno, i da se bavin trčanjem sigurno en bi išla trčat 50 km nego recimo 2. tako da nastavljam polako, prvo triba dobit tu kondiciju :kava:

jelena g.com
29.11.2009., 18:10
ne vidim tipku za uređivanje, pa moram novi post napisat. danas srušen osobni rekord, 21:06 san izdržala. primjetila san da mi lakše ide uz mp3 nego tv pa ću tako i nastavit. već je prošlo 5 dana od prve vježbe, i ne vide se neke fizičke promjene osin šta mi je kondicija def. napredovala, bez problema dođem do faksa di bi prije riknila :D

downloader
29.11.2009., 18:47
ne vidim tipku za uređivanje, pa moram novi post napisat. danas srušen osobni rekord, 21:06 san izdržala. primjetila san da mi lakše ide uz mp3 nego tv pa ću tako i nastavit. već je prošlo 5 dana od prve vježbe, i ne vide se neke fizičke promjene osin šta mi je kondicija def. napredovala, bez problema dođem do faksa di bi prije riknila :D

:top:,samo polako ,a rezultati če doći sa vremenom.:top:

dmj
29.11.2009., 22:06
Nisam nigdje naišao na iskustva ljudi koji uistinu imaju poštenu kilažu, poput mojih 120 kg, preporuke oko modela koji to mogu podnijeti... :)

Danas smo gledali po Hervisu i Intersportu, ima nekoliko tih modela do 120 kg, ali prodavači se razumiju u objašnjavanje karakteristika pojedinih modela koliko i ja u princip rada elektrofibulativnog kvanticincilatora... :rolleyes:

Gledali smo jače i teže modele Energeticsa i Reeboka, Kettler ima maksimalno do 110 kg, a X-Fact izgleda kao da će se raspasti i bez da netko moje kilaže stane na njega...

Pa ako tkogod prave muške kilaže poput moje ima iskustava s orbitrecima, nek se osjeti slobodnim udijeliti kakav savjet.

downloader
30.11.2009., 08:49
Nisam nigdje naišao na iskustva ljudi koji uistinu imaju poštenu kilažu, poput mojih 120 kg, preporuke oko modela koji to mogu podnijeti... :)

Danas smo gledali po Hervisu i Intersportu, ima nekoliko tih modela do 120 kg, ali prodavači se razumiju u objašnjavanje karakteristika pojedinih modela koliko i ja u princip rada elektrofibulativnog kvanticincilatora... :rolleyes:

Gledali smo jače i teže modele Energeticsa i Reeboka, Kettler ima maksimalno do 110 kg, a X-Fact izgleda kao da će se raspasti i bez da netko moje kilaže stane na njega...

Pa ako tkogod prave muške kilaže poput moje ima iskustava s orbitrecima, nek se osjeti slobodnim udijeliti kakav savjet.

a možda technogym:ne zna:,znam da njihove trake za trčanje podnose i 130 kila jer mi frend na takvoj trči a imao je 130 sada negdje oko 115 120 kila

sweety_555
30.11.2009., 13:21
ovaj tjedan stiže ORBITREEEEEEEEEK!!! jedva čekam!!:cerek::D

Žare 23
30.11.2009., 16:19
I ja bi si kupila orbitrek da si učvrstim guzu malo, imam 50 kg i visoka sam 165 pa me je strah da ne izgubim kile......kakva su vaša iskustva?

downloader
30.11.2009., 17:13
I ja bi si kupila orbitrek da si učvrstim guzu malo, imam 50 kg i visoka sam 165 pa me je strah da ne izgubim kile......kakva su vaša iskustva?

Radi čučnjeve i rimsko dizanje,ne treba tebi orbitrek

Sheeva
30.11.2009., 20:09
Kakvo je to sad rimsko dizanje. Da nije rumunjsko?

downloader
01.12.2009., 05:41
Kakvo je to sad rimsko dizanje. Da nije rumunjsko?
:s:top:

Ajmeee
01.12.2009., 10:37
Na kojem je opterećenju najbolje voziti orbitrek? Želim da mi se noge malo stanje i učvrste, ali ne želim nabiti mišiće.

downloader
01.12.2009., 12:57
Na kojem je opterećenju najbolje voziti orbitrek? Želim da mi se noge malo stanje i učvrste, ali ne želim nabiti mišiće.

Samo pegla što teže,a mišiče nečeš nabit jer nemaš takvu prehranu a niti toliko testosterona,bez brige peglaona:top:

bktr
04.12.2009., 08:06
http://www.olpran.hr/?IDPRO=70&IDG=2&A=PRO&L=h

Evo, moja prijateljica prodaje orbi, ako nekog zanima neka se javi na pp
Cijena 500 kn
Lokacija - Zagreb centar

malee
04.12.2009., 09:32
Vjerojatno je već to netko ranije napisao, ali orbitrek je isključivo oblik aerobnog treninga i djeluje samo za skidanje sala. Bitno je napomenuti da se masti počinju topiti tek nakon 20-30 minuta takve aktivnosti...
Meni dobro dođe kad idem u teretanu pa se prvo malo zagrijem 15-ak minuta na njemu...

spartanka
04.12.2009., 10:09

Mom orbitreku je 8 najjace opterecenje i upravo na tom i vjezbam od pocetka.Za ucvrstiti se odlicno djeluje,vjezbanje naprijed i natrag.:top:

salvador
06.12.2009., 13:42
i ja ga imam orbitrek je ČUDO!..:)

*jezebel*
08.12.2009., 23:16
ja i dmj kupili energetics 5.1.
sastavljen prema uputama (doduse jedva, al' nebitno), ali pri koristenju se unutrasnjost kucista (ovo vel'ko okruglo iza) tol'ko dere da ce susjedi mislit' da u stanu pilim cjepanice cirkularnom pilom. jel' to normalno za pocetak, ili...? ni na jednom modelu koji smo isprobali u trgovini nije bila tolika buka, stovise, bili su izrazito tihi. nesto malo se smanji i promijeni tek kad vrtim najbrze sto mogu, al' em sto mi taj tempo nikako ne odgovara (dok sam trcala, to je uvijek bilo sporo i dugo), em sto ce mi skripit' koljena, a i strahujem za kriticne mi ahilove tetive. uglavnom, kad opet usporim, odnosno kad se vratim na normalan tempo, zvuk se pojaca. zvat cemo intersport ili servisera, al' htjela sam prvo vidjeti je li jos netko imao takav problem.

*jezebel*
10.12.2009., 11:47
ok, pdf vrvi nabrijanim einsteinima, a sad odjednom nema nikoga za orbitrek. :mad: :tuzni: ne znam jel' ga smijem gazit' prije nego sto ga dodju otpeljat' na servis. nisam se ni ufurala, a vec mi je apstinencijska kriza.

btw, dobra stvar je sto u intersportu kazu da ce oni doci po njega, dakle, nemaju praksu kao hervisovci za koje se spominjalo da im orbija moras dovesti sam.

joujou
10.12.2009., 14:14
ok, pdf vrvi nabrijanim einsteinima, a sad odjednom nema nikoga za orbitrek. :mad: :tuzni: ne znam jel' ga smijem gazit' prije nego sto ga dodju otpeljat' na servis. nisam se ni ufurala, a vec mi je apstinencijska kriza.

btw, dobra stvar je sto u intersportu kazu da ce oni doci po njega, dakle, nemaju praksu kao hervisovci za koje se spominjalo da im orbija moras dovesti sam.

nisam tocno sigurna sto pitas... :zubo: :ne zna:

u svakom slucaju nije uobicajeno da tako lupa, bez obzira na pocetak koristenja
doduse, neko orbitreci su jednostavno bucniji od drugih (tu cijena obicno igra veliku ulogu)
ako te nije strah da ces pasti s njega (ako ste ga pogresno montirali) samo vozi, zasto ne?
ionako ce ga uskoro doci popraviti :top:

hellie
10.12.2009., 14:16
mislim da si nešto pretegnula prilikom montiranja. možda je bolje da ga ostaviš na miru dok se ne pregleda da ne bi još veću štetu napravila.

*jezebel*
10.12.2009., 14:39
nisam tocno sigurna sto pitas... :zubo: :ne zna:

u svakom slucaju nije uobicajeno da tako lupa, bez obzira na pocetak koristenja
doduse, neko orbitreci su jednostavno bucniji od drugih (tu cijena obicno igra veliku ulogu)
ako te nije strah da ces pasti s njega (ako ste ga pogresno montirali) samo vozi, zasto ne?
ionako ce ga uskoro doci popraviti :top:

pa dobro, post mi je malo nakrcan :zubo:, al' napisala sam boldano da zvuci k'o cirkularna pila, a zvuk dolazi iz kucista. :D

vozi se normalno, samo nekaj riba, k'o da je nest' unutra preblizu pa uzrokuje trenje, al' montiranje smo obavili bez greske, a kuciste nismo morali ni taknut' tak' da ocito nije do nas. nije medju najskupljima, ali ni 2100 kn nije bas za bacit', barem nije ono s*anje iz supermarketa koje vec na prvi pogled djeluje k'o da ce se raspasti. a u ducanu su pri isprobavanju malterne necujni bili i puno slabiji i jeftiniji modeli, a da ne spominjem ovaj koji smo kupili. :ne zna:

e'o, pustam ga, miruje. :D

joujou
10.12.2009., 17:19
pa dobro, post mi je malo nakrcan :zubo:, al' napisala sam boldano da zvuci k'o cirkularna pila, a zvuk dolazi iz kucista. :D

vozi se normalno, samo nekaj riba, k'o da je nest' unutra preblizu pa uzrokuje trenje, al' montiranje smo obavili bez greske, a kuciste nismo morali ni taknut' tak' da ocito nije do nas. nije medju najskupljima, ali ni 2100 kn nije bas za bacit', barem nije ono s*anje iz supermarketa koje vec na prvi pogled djeluje k'o da ce se raspasti. a u ducanu su pri isprobavanju malterne necujni bili i puno slabiji i jeftiniji modeli, a da ne spominjem ovaj koji smo kupili. :ne zna:

e'o, pustam ga, miruje. :D

ma vozi ga... zasto ne?
ako je dobro montiran i nema opasnosti da ces pasti s njega ne vidim zasto ga ne bi vozila :ne zna:

vjerojatno ste imali peh pa vam je dosao neki komad s greskom ili je stradao pri transportu

moj prvi orbitrek je bio dosta bucan pa uz njega nisam mogla niti slusati glazbu niti gledati tv a da nisam imala slusalice u usima
kad sam kupovala iduci jedan od osnovnih mi je zahtjeva bio da je potpuno necujan i sad sam odusevljena s njim :cerek:

drzim fige da ga sto prije poprave :top:

Zli Mali Medo
10.12.2009., 17:50
Joujou, koji imas? Koliko para? Kolika je max kilaza?

joujou
10.12.2009., 18:07
Joujou, koji imas? Koliko para? Kolika je max kilaza?

evo ga (http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1062)

vec ga jedno dvije godine imam
doduse malo sam ga zapustila od kad sam pocela malo ozbiljnije vjezbati... sad mi se orbitrek cini kao gubitak vremena :zubo:

Zli Mali Medo
10.12.2009., 18:34
evo ga (http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1062)

vec ga jedno dvije godine imam
doduse malo sam ga zapustila od kad sam pocela malo ozbiljnije vjezbati... sad mi se orbitrek cini kao gubitak vremena :zubo:

To je istina, orbitrek je pomalo pussy sprava jer se fakat tesko umoriti. :D Ali je super za koljeno, stvarno malo stresa na zglob. To mi sad treba.

joujou
10.12.2009., 18:38
To je istina, orbitrek je pomalo pussy sprava jer se fakat tesko umoriti. :D Ali je super za koljeno, stvarno malo stresa na zglob. To mi sad treba.

stavis opterecenje na nula i vozis po sat vremena bez problema :cerek:
sad jos vozim samo prije vjezbanja... po 15ak minuta za zagrijavanje

imas problema s koljenom?

Zli Mali Medo
10.12.2009., 18:41
stavis opterecenje na nula i vozis po sat vremena bez problema :cerek:
sad jos vozim samo prije vjezbanja... po 15ak minuta za zagrijavanje

E sad, stavim ja na nulu, ali sam pretezak pa imam osjecaj da cu strgati spravu :D

imas problema s koljenom?

Na zalost, problema s hrskavicom. Ozljedena hrskavica. :(

joujou
10.12.2009., 18:49
E sad, stavim ja na nulu, ali sam pretezak pa imam osjecaj da cu strgati spravu :D

to je onda voznja pod opterecenjem.... automatski se trosis vise :D

Na zalost, problema s hrskavicom. Ozljedena hrskavica. :(

mozes svejedno vjezbati ili izbacis nogu iz programa? :zubo:

Zli Mali Medo
10.12.2009., 18:58
mozes svejedno vjezbati ili izbacis nogu iz programa? :zubo:

U teretani vjezbam normalno, osim kaj ne mogu vise cucanj i iskorak. Sad trebam ojacati misice natkoljenice da oni dodatno preuzmu rad zgloba. Igram i badmin, ali ono, pazim se, koljeno je nestabilno, a i bojim se da je dodatno ne sjebem.

Sve u svemu - sranje.

joujou
10.12.2009., 20:15
U teretani vjezbam normalno, osim kaj ne mogu vise cucanj i iskorak. Sad trebam ojacati misice natkoljenice da oni dodatno preuzmu rad zgloba. Igram i badmin, ali ono, pazim se, koljeno je nestabilno, a i bojim se da je dodatno ne sjebem.

Sve u svemu - sranje.

dobro, onda nije tako strasno
budes i ti nabavio orbitrek za doma?

Zli Mali Medo
10.12.2009., 20:20
dobro, onda nije tako strasno

Paaa, bio sam u depri zbog toga :zubo: Jebi ga, volim sport i divljanje i sve to, a sad sve nesto kao po jajima.

budes i ti nabavio orbitrek za doma?

Vidjet cu jos. Imam ga u teretani, ali bilo bi zgodno imati ga i doma. Kad cemo na rolanje? Haa? :D

joujou
10.12.2009., 20:32
Paaa, bio sam u depri zbog toga :zubo: Jebi ga, volim sport i divljanje i sve to, a sad sve nesto kao po jajima.

Vidjet cu jos. Imam ga u teretani, ali bilo bi zgodno imati ga i doma. Kad cemo na rolanje? Haa? :D

ma ne treba ti za po doma kad si redovan u teretani :ne zna:

na rolanje? ja se jos uvijek nisam uznapredovala od one faze mahanja rukama u vidu brzeg kretnja ili kocenja
jako jako masem krilima :zubo:

inace me svi izbjegavaju kad spomenem rolanje :D

Zli Mali Medo
10.12.2009., 20:36
ma ne treba ti za po doma kad si redovan u teretani :ne zna:

na rolanje? ja se jos uvijek nisam uznapredovala od one faze mahanja rukama u vidu brzeg kretnja ili kocenja
jako jako masem krilima :zubo:

inace me svi izbjegavaju kad spomenem rolanje :D

:D aj zvat cu te. Nesto je bio dogovor neke subote s Tinch prije godinu dana i to se onda utopilo :D

joujou
10.12.2009., 20:40
:D aj zvat cu te. Nesto je bio dogovor neke subote s Tinch prije godinu dana i to se onda utopilo :D

dogovoreno :cerek:

*jezebel*
10.12.2009., 20:52
ma vozi ga... zasto ne?
ako je dobro montiran i nema opasnosti da ces pasti s njega ne vidim zasto ga ne bi vozila :ne zna:

vjerojatno ste imali peh pa vam je dosao neki komad s greskom ili je stradao pri transportu

moj prvi orbitrek je bio dosta bucan pa uz njega nisam mogla niti slusati glazbu niti gledati tv a da nisam imala slusalice u usima
kad sam kupovala iduci jedan od osnovnih mi je zahtjeva bio da je potpuno necujan i sad sam odusevljena s njim :cerek:

drzim fige da ga sto prije poprave :top:

evo sad sam ga pomaknula jer smjestamo novu policu i vidim dolje ispod "trupa" sivi prah. bome sam ga samljela u tih nekol'ko minuta sto sam vozila. :facepalm:

fala! :)

joujou
10.12.2009., 21:03
evo sad sam ga pomaknula jer smjestamo novu policu i vidim dolje ispod "trupa" sivi prah. bome sam ga samljela u tih nekol'ko minuta sto sam vozila. :facepalm:

fala! :)

prah od cega :confused: :eek:

mislim da je ovo dobar znak da ne nastavljas dalje :D

*jezebel*
10.12.2009., 21:13
prah od cega :confused: :eek:

mislim da je ovo dobar znak da ne nastavljas dalje :D

od metala. :lol: :cry:

'bemimsunce, u ovom trenutku bih radije vristala da mi vrate pare neg' da cekam sta ce biti s njim. definitivno nije dobar znak.
nego... jel' znas mozda kakvi su oni reebokovi iz hervisa? nisam bas nasla nesto podataka. gledali smo njihove od preko cet'ri 'iljade i energeticsove po istoj cijeni, al' na kraju smo se ipak odlucili za ovaj povoljniji. al' zanima me... da znam ubuduce. :o

joujou
10.12.2009., 21:16

'bemimsunce, u ovom trenutku bih radije vristala da mi vrate pare neg' da cekam sta ce biti s njim. definitivno nije dobar znak.
nego... jel' znas mozda kakvi su oni reebokovi iz hervisa? nisam bas nasla nesto podataka. gledali smo njihove od preko cet'ri 'iljade i energeticsove po istoj cijeni, al' na kraju smo se ipak odlucili za ovaj povoljniji. al' zanima me... da znam ubuduce. :o

ne znam za reebokove... ja sam samo kettler htjela, ostale nisam niti isprobavala :ne zna:

sto se tice povrata novca, sigurna sam da ga mozete traziti jer ste evidentno dobili neispravnu robu
ako nista drugo, probajte traziti novi orbitrek (umjesto da vam samo poprave taj vas)

chichita
11.12.2009., 10:44

Čuj... moj energetics je isto malo bio počeo škripati nakon jedno mjesec dana upotrebe i brat mi ga je podmazao tamo na onom dijelu gdje se pedala kao nabiija na to kučište... ako me kužiš, uglavnom podmazao mi je sve "zglobove" ali taj je skinuo i nauljio unutra (ne WD40)...
evo probat ću preko slike...
http://i49.tinypic.com/2v2xf5y.png
znači kad ste sastavljali tu se pedala "nabijala" na kučište, to ponovno iščupati i namazati unutra i gdje god vidite da treba i ponovno nabiti i zašarafiti... meni jedino to pada na pamet da ti cvili :ne zna:

*jezebel*
11.12.2009., 11:17
Čuj... moj energetics je isto malo bio počeo škripati nakon jedno mjesec dana upotrebe i brat mi ga je podmazao tamo na onom dijelu gdje se pedala kao nabiija na to kučište... ako me kužiš, uglavnom podmazao mi je sve "zglobove" ali taj je skinuo i nauljio unutra (ne WD40)...
evo probat ću preko slike...
http://i49.tinypic.com/2v2xf5y.png
znači kad ste sastavljali tu se pedala "nabijala" na kučište, to ponovno iščupati i namazati unutra i gdje god vidite da treba i ponovno nabiti i zašarafiti... meni jedino to pada na pamet da ti cvili :ne zna:

vau, slika! :cerek: tenks, al' necu dirat' nista, trebaju sutra doci po njega. taj dio koji si zaokruzila nismo morali nabijati, vec je bio nabijen, doslo je zajedno. a pri sastavljanju smo bili pazljivi i precizni tak' da sumnjam da smo nesto sami ostetili. sad kad ga gledam frontalno i radim rukom, gledam kak' se vrti i vidim da je jedan od ta dva siva diska na kucistu malo neravnomjerno udaljen od kucista, odnosno nije sto posto paralelan s njim, vec malo ukosen. jedva se kuzi, al' to je najvjerojatnije to. tak' da zbog toga onda riba unutra. to je nama stiglo tako, ne bih rekla da je samo nepodmazano, ne bi smio biti takav da ga se odmah po kupnji mora podmazati, pogotovo s obzirom na metalnu prasinu i uocenu laganu asimetriju. trazit cu ili novi orbi ili novac natrag, nekako mi se ne zafrkava s ovim.
btw, ovi drugi dijelovi koje smo morali sastavljati su bili izdasno nauljeni, tak' da je vjerojatno cijeli takav.
ma... idem nest' radit' i ne mislit' na njega. :D

LL&Prosper
16.12.2009., 02:07
Pozdrav ljudi!:)
Jako zelim orbitrek i vec satima citam ovu temu da mi olaksa potragu.
Inace sam iz Rijeke pa bi bilo pozeljno da orbi mogu kupiti bas u ri, kako bi ga mogla isprobati prije kupnje, ali nije uvijet...
Spremna sam izdvojiti oko 2000kn, nekoliko stotica vise manje, al da je prava stvar. Visoka sam 177 teska 64-65 pa mi treba neki kojeg nije tako lako razdrmati :mig:. Evo nakon duljeg surfanja zapelo mi za oko ovih 6 orbica:
1) X-PLORER VEGA(1799kn): http://xplorerlife.com/fitness/index.html
2)TOP SHOP ELITE(1.497,00 Kn): http://www.topshop.com.hr/orbitrek-48164-684-pc.html?main=category&ils=10&irp=6&pcs=2
3)Je li ovo Kettler? Ponuda u Rog Jomi: ORBITREK MODEL BE-5510(1819,99kn): http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1164
4)Iz Rog-jome: ROVO M(2699,99): http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1414
5)Iz intersporta; Orbitrek - Energetics 5.1 (???kn): http://www.njuskalo.hr/fitness-oprema/orbitrek-energetics-5.1-orbitreck-oglas-613401
6)u Hervisu XFACT C200(1499kn):
stranica9:http://www.hervis.hr/index.cfm?CFID=905335&CFTOKEN=33631333&fuseaction=Flugblatt.view&CAT_ID=1&nav_id=4040618
http://www.hervis.hr/rsync_hervis_hr/letak/2009/2209/angebote_seite%209.pdf

Neka sugestija? Ovaj pod 3 je li uopce kettler, bio je skoro ko ovaj pod 4, a sad je milju jeftiniji-koji vam je bolji od ta 2? sto kazete na ovaj pod 6, 50%jeftiniji? komentari na 1,2 i 5???koliko ovaj pod 5 dodje?
Zelim orbi cim prije!!! Natukla 5kg u zadnjih 5mj :(, svaki komentar je dobrodosao:)

e da, ako netko zna gdje neki od ovih mogu nac jeftinije nek obavjesti. Isto tako ako netko misli da je bolje uzeti neki sedmi model orbitreka nek se ne srami rec ;). HVALA unaprijed!