PDA

View Full Version : Orbitrek

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Michelle_24
05.01.2004., 14:39
Pozdrav,
imam jednu molbu - da mi odgovorite ukoliko imate iskustva sa korištenje sprave za vježbanje - Orbitrekom, tj. učinkom istoga. Također, bila bih zahvalana na informaciji o tome gdje ga mogu kupiti po razumnoj cijeni.
Hvala!:w

walter
05.01.2004., 14:42
Oprah je rekla:
Orbitrek je drek. Dakle :nono: :nono:

Karakala
05.01.2004., 16:46
Ja ga imam i koristim kad ne stignem ići na trening.
To je najbolja sprava za aerobni trening, sa stajališta korisnika ali i sa medicinskog stajališta.
Malo je opterećenje za zglobove, cijelo tijelo radi.

Ja imam blizu 90 kg, visok sam 186 cm, i koristim ga već skoro godinu dana. Robustan je, i za neku curu idealan i trajat će godinama.

Kada ga kupuješ pazi, mora imati pogon na lanac a NE na magnet. Znaci magnetski pogon NE.
Lanac da. :)

Karakala
05.01.2004., 16:47
Puno bolji od sobnog bicikla, puno bolji od bilo koje sprave za trčanje koja stoji do 10 000 kn, puno bolji od stepera, puno bolji od simulatora veslanja, bolji od ergometra...

Karakala
05.01.2004., 16:49
walter kaže:
Oprah je rekla:

Da, baš na Opri se vidi kako ne djeluje ni cijela divizija sprava, trenera... Prasica. :D :W

Kosa
05.01.2004., 17:00
walter kaže:
Oprah je rekla:
ti gledas Oprah????
:lol:

Winona
05.01.2004., 19:15
Michelle_24 kaže:
Pozdrav,
imam jednu molbu - da mi odgovorite ukoliko imate iskustva sa korištenje sprave za vježbanje - Orbitrekom, tj. učinkom istoga. Također, bila bih zahvalana na informaciji o tome gdje ga mogu kupiti po razumnoj cijeni.

vjezbala sam u Hrvatskoj na tome. I za mene :top: I u DE sam vjecito na toj spravi. Cini cuda za guzu - moja problematicna zona. ;)

Bilo ih je u Metro-u povoljno, ali to je davno bilo.

I meni je ta sprava bolja od bicikla, kod bicikla sjedim na dijelu koji mi treba najvise treninga :D a bolje je i od stepera, prije svega za gleznjeve.

Molila bi da mi netko objasni razliku magneta i lanca. Hvala :)

Kvejki
05.01.2004., 19:32
E,bas dobro da je ova tema tu, ja danas pricala frendici na tel kak hocu kupit sobni bicikl i ona mi je rekla da nek si kupim to!
A ja,believe it or not, nemam pojma sto je to.
Moze kratki intro :)?
I da...di se to moze kupiti..ima mozda Mercatone,tam idem preksutra?

emy
05.01.2004., 19:43
Ja sam si ga narucila prije par dana preko neta i sad cekam da dodje:D !Nadam se da je ok!

:w

xiola bleu
05.01.2004., 21:06
kaj to nije neki debilni usisivač?? :confused:
bože, gdje ja to živim.. :rolleyes: :D

Michelle_24
05.01.2004., 21:52
emy kaže:
Ja sam si ga narucila prije par dana preko neta i sad cekam da dodje:D !Nadam se da je ok!

Hvala na odgovorima!
Emy - molim te možeš mi poslati stranicu na kojoj si ga naručila, da li je tv-prodaja? Za sada sam ga samo tamo našla. Meni ipak vježbe najviše trebaju za trbuh jer previše sjedim na job-u, a i za guzu i kičmu.

Za one koje zanima što je orbitrek mogu ga pogledati na sljedećem linku: http://www.tv-prodaja.hr/tshop.asp?ac=IZD&ID=6

Karakala - da li je taj orbitrek platinum ok?

Hvala još jednom svima i pozdrav

Karakala
05.01.2004., 23:40
Hm, ne vidim da li ima lanac.
Mislim da model Platinum ima lanac. :)
Model s prijenosom s lancem duze traje.

Samo naprid cure. :)
:W

Ali kad zatopli idite vani trčat, nema lipšeg i boljeg od toga.
Osim ako nemate kronične probleme sa zglobovima ili ste teške preko 150 kg. :B

Karakala
05.01.2004., 23:42
Michelle_24 kaže:
Meni ipak vježbe najviše trebaju za trbuh jer previše sjedim na job-u, a i za guzu i kičmu.

Orbitrek je sprava za aerobni trening.

Tonus i oblik mišićima dati ćeš uz teretanu i utege.
Za trbuh puno varijanti trbušnjaka, dizanja nogu i sl.
Za guzu, iskoraci sa bučicama, mrtvo dizanje sa ravnim nogama i sl.
Za ledja povlačenje u pretklonu (veslanje u pretklonu), klasično mrtvo dizanje...

emy
06.01.2004., 00:10
Michelle_24 kaže:
Hvala na odgovorima!
Emy - molim te možeš mi poslati stranicu na kojoj si ga naručila, da li je tv-prodaja? Za sada sam ga samo tamo našla. Meni ipak vježbe najviše trebaju za trbuh jer previše sjedim na job-u, a i za guzu i kičmu.

Ja sam narucila preko neckermanna!Ne zove se orbitek il kak vec al je u biti to to!

Karakala
06.01.2004., 00:13
emy kaže:
Ja sam narucila preko neckermanna!Ne zove se orbitek il kak vec al je u biti to to!

Kopije koje se ne zovu Orbitrek su u pravilu lošije! :B :B :B :rolleyes:

:kava:

emy
06.01.2004., 00:16
Karakala kaže:
Kopije koje se ne zovu Orbitrek su u pravilu lošije! :B :B :B :rolleyes:

:kava:

Stvarno?:eek:

U biti,ovo se zove eliptical,cijena je priblizno ista,ima ga moja frendica i odusevljena je(vidi se na njoj:D )!Ja jos uvije cekam svoj primjerak!:D

Karakala
06.01.2004., 00:19
Ma zezam te. :)
Moze biti isto ili čak bolji.
To je sve isto napravljeno, od istih dijelova, totalno iste arhitekture itd...
Ne brini. :W
Svi kopiraju jedni druge.

bigblue2010
06.01.2004., 03:58
U Zagrebu imam bas Orbitrek i nije mi los, ali ovdje u fitness klubu vjezbam na profi tom elipticnom traineru, ne znam kako se to kod nas zove, i to je ogromna razlika. Puno je bolji od Orbitreka, i kad bih si tako nesto mogla nabaviti za doma bila bih jako happy.

Meni su ligamenti gleznjeva i jedno koljeno u jako losem stanju, pa mi trcanje bas ne odgovara. Ovo me spasilo, nema opterecenja za zglobove, a efekat je kao kod trcanja.

A stvarno, koja je razlika izmedju magneta i lanca i sto ima Orbitrek?

Winona
06.01.2004., 11:11
big blue znam na sto mislis, to je i meni omiljena sprava ovdje.

Ne znam kako je kod tebe ali u DE ga se moze kupiti ako imas registriranu firmu ali je puno skuplji nego ove standardne TV verzije.

Ja sam pitala u svom clubu koliko bi kostao takav jedan aparat, procjenjuju od 1000 € pa nadalje. I to najjeftiniji profesionalni model.

Osobno ja sam prelijena na trcanje i nikad mi to nije bilo zabavno, dapace najdosadnija sportska aktivnost od onih koje sam probala. Zadovoljna sam da sam nasla spravu koja ima iste efekte.

Michelle_24
07.01.2004., 06:56
emy kaže:
Stvarno?:eek:

U biti,ovo se zove eliptical,cijena je priblizno ista,ima ga moja frendica i odusevljena je(vidi se na njoj:D )!Ja jos uvije cekam svoj primjerak!:D

Koji si naručila - onaj po 1.090 ili 1.290 kn?
Ima ih više u neckermann-u za naručiti, pa me zanima koji tvoja frendica koristi?

klaudija
07.01.2004., 07:20
ja imam doma orbitrek, tata je kupio za sebe, više on vježba, svaki dan po par puta, ja sam u početku, ali sam lijena, ali je dobar. 2,3 puta na dan po 5 minuta i kad izvoziš i siđeš s njega noge užasno bole, ali to je dobro, osjećaš se lagano i pun energije. To je dobra stvar...

emy
07.01.2004., 09:14
Michelle_24 kaže:
Koji si naručila - onaj po 1.090 ili 1.290 kn?
Ima ih više u neckermann-u za naručiti, pa me zanima koji tvoja frendica koristi?

Ovaj za 1.090,taj ima i frendica!

Michelle_24
07.01.2004., 09:28
emy kaže:
Ovaj za 1.090,taj ima i frendica!

I koliko ga dugo koristi? Kako se osjeća, koji su učinci?

emili
07.01.2004., 10:23
Prije 20-ak dana nabavili smo doma Orbitrek platinium, gledali TV prodaju, otišli u Radničku u Zagrebu i kupili.
Ja sam oduševljena s njim za održavanje kondicije, jer bih inače ove blagdane sigurno nakupila par nepotrebnih kila, a on mi je savršeno došao em za vježbu cijelog tijela, em za psihološki osjećaj da radim nešto dobro jer radom na njemu on pokazuje utrošak kalorija.

emy
07.01.2004., 11:19
Michelle_24 kaže:
I koliko ga dugo koristi? Kako se osjeća, koji su učinci?

Koristi ga nekih mjesec dana brijem,kaze da se osjeca fenomenalno,to joj se vidi i na liniji,smrsavila je i smanjio joj se celulit:top: !

Kad ce moj da dodje?????

Nipple Twister
07.01.2004., 20:13
Definitivno najbolja sprava za vježbanje koju sam ikad isprobao. Kupio ženi kad je rodila da se vrati u formu. Šatro! Nije ga vozila sveskup ni dvadeset minuta a ja dvadeset min. dnevno i osjećao sam se super i izgubio sam 16 kg od 19.03 do 13.07.2003.
Dobro nije samo od Orbitreka, prešao sam na lakšu hranu i haklao košarku tu i tamo al Orbitreku sam najviše zahvalan. Nije teško, ne možeš se nikako povrijediti, znoj curi nakon 5-10 minuta čak i kad si na najlakšem stupnju. Sad nisam "vozio" jedno 4 mjeseca jer sam imao uklještenje živca u kičmi, ali za jedno tjedan dana opet počinjem (dijelom i zbog toga šta sam se opet zdebljo na 111 kg :D :eek: )

Jedina mana mu je šta je doooosadnoooo voziti i 20 minuta buljiti u zid, ali i to se da nekako prevladati ako ga možeš dovući pred televizor. Neki put sam se znao "zaigrati" pa uz film odvoziti i po 40 minuta :D al to tek kad već uđeš u formu.

bigblue2010
08.01.2004., 02:53
Da, Orbitrek i TV je dobitna kombinacija. U nedostatku TV-a i walkman dobro dodje.

Ovi profi po fitnes klubovima imaju programe gdje mijenjaju stupnjeve tezine, a vrijeme mozes unaprijed ukucati, tako da nema odustajanja. A u mom fitnes klubu stoje ispred reda televizora, samo moras ponijeti slusalice i ustekat se. Ja obicno provedem 45 minuta na tom cudu, onda se jedva spustim po stengama do auta :D .

emili
08.01.2004., 08:20
Ja mislim da za nas ženske nije bit vježbanja na orbiju u nabijanju što večeg stupnja težine, već u jednostavno svakodnevnom vježbanju na minimalnom opterećenju, jer malo kojoj je cilj nabacati mišiče već je cilj oblikovanje tijela i držanje tijela u kondiciji, a što je najbitnije orbi je smrt za celulit.
Redovitim korištenjem nema negativnih pojava, bolova u nogama i nategnućima mišića

Michelle_24
08.01.2004., 08:35
emili kaže:
Ja mislim da za nas ženske nije bit vježbanja na orbiju u nabijanju što večeg stupnja težine, već u jednostavno svakodnevnom vježbanju na minimalnom opterećenju, jer malo kojoj je cilj nabacati mišiče već je cilj oblikovanje tijela i držanje tijela u kondiciji, a što je najbitnije orbi je smrt za celulit.
Redovitim korištenjem nema negativnih pojava, bolova u nogama i nategnućima mišića

Slažem se, uopće mi nije svrha nabiti mišiće, već oblikovati tijelo i vježbati jer mislim da je i veći učinak raditi na njemu doma nego bacati lovu na neke fitness centre. Daj mi reci, da li zauzima puno prostora?

emili
08.01.2004., 09:08
Ne znam šta da ti kažem za prostor, ak si gledala reklamu na TV onak je kak oni kažu, nije duži od 1 m, nešto manje, širina 0,5 m, visina ispod 1,5 m. Ma ništa nije preogromastično, a nemože manji ni biti, jel ipak rađen je po konfiguraciji i pračenju pokreta tijela. Ma nekam ćeš ga smjestit, može se lako i premještati.
Meni osobno nije bio prostor problem kod odliuke oko kupnje.

Karakala
08.01.2004., 12:31
emili kaže:

Joooooooooooooooooooj koje bombe bacate cure. :)

Nećeš nabacati mišiće ako radiš na velikom stupnju opterećenja!!!
Eventualno ćeš onda raditi HIT trening, koji će kraće trajati a imati isti učinak kao i duži a manje intenzivan trening. Još jedan dobar učinak HITa je i dugotrajnije djelovanje na metabolizam, kao i kod dizanja utega primjerice. :W

Kvejki
08.01.2004., 13:42
Ok,ja odlucila da si hocu to kupit...a di ima taj ducan od te tv prodaje?Ja sam njega vidjela negdje a sad ne znam di...
Ne svidja mi se ideja da narucujem to preko neta jer hocu platit Americanom a nisam sigurna koliko je to sigurno...

Michelle_24
08.01.2004., 14:16
Mislim da je u Radničkoj, pogledaj na stranici od tv-prodaje ili njih direktno pitaj (imaš sigurno neki tel. na netu). Ali da ti kažem - imaš i u Eurobike-u po 1.090 kn Orbirek, na remizi ili Martićeva.

Jagoda
13.01.2004., 13:36
Michelle_24 kaže:
Pozdrav,

Ma smeće, ja sam dala veliku lovu za tu spravu. A ništa koristi. Kile su još uvijek tu. :flop:

Karakala
13.01.2004., 14:07
Hahahahah.

Ti si sigurno jedna od onih koje dodju u slastičarnu, pojedu 6 krempita, i onda urlaju na konobara šta im je donio kavu sa običnim šećerom a ne natreenom. :B

Orbitrek su projektirali stručnjaci, doktori, profesionalni sportaši.
Vježbanjem na toj spravi sagorijevaš kalorije i poboljšavaš aerobni kapacitet pluća.

A ako ti misliš da je dovoljno 5 minuta na dan, pa poslije pojesti dvije štruce kruha... Da, kile vjerovatno ostaju. :B

Isto ako koristiš Orbitrek kao vješalicu za robu, hmmmm isto kile ostaju da... :rolleyes:

emili
15.01.2004., 08:19
Karakala kaže:
Joooooooooooooooooooj koje bombe bacate cure. :)

:W

Da, bacam loptu dalje, a dohvatila ju od dečka......., a joooooooj:W

emili
15.01.2004., 08:20
ups, bombe, lopte.... ma nema veze:)

Karakala
15.01.2004., 19:17
:Pivo: :five:

Kvejki
15.01.2004., 19:46
Ja sam odustala od orbitreka...shvatila sam da mi je 1000kn jednako tri mjeseca teretane a mene taj orbica sigurno nece zanimat dulje od 3 mjeseca :D

emili
16.01.2004., 07:01
ma meni je super jer mi je doma pod nosom i jednostavno me mani, samim tim što vidim rezultate
istina je da bez odgovarajuće prehrane kile same neiće otići, a žene i nešto teže mršave od muškaraca, ali zato celulitu polako ali sigurno mašem pa pa .....:W

avril
17.01.2004., 16:10
emili kaže:
ma meni je super jer mi je doma pod nosom i jednostavno me mani, samim tim što vidim rezultate
istina je da bez odgovarajuće prehrane kile same neiće otići, a žene i nešto teže mršave od muškaraca, ali zato celulitu polako ali sigurno mašem pa pa .....:W

Nakon sto sam procitala ovaj post, primila sam se posla.
Jucer sam skinula prasinu sa svog Orbitreka i odskakala prvih 12 minuta nakon dugo vremena :)
Danas nastavak.

Koliko vremena dnevno provodis na istom?

emili
17.01.2004., 18:42
avril kaže:
Nakon sto sam procitala ovaj post, primila sam se posla.
Jucer sam skinula prasinu sa svog Orbitreka i odskakala prvih 12 minuta nakon dugo vremena :)
Danas nastavak.

Koliko vremena dnevno provodis na istom?

na njemu pola sata dnevno:)

Blue_Sunflower
19.01.2004., 13:57
Cure i decki, moze malo strucno objasnjenje.:D

Vidjela sam na netu Orbitrek Platinum i skoro ga narucila, kad u obliznjem ducanu vidim Orbitrek (ali bez Platinum).
Isti dobavljac, sprava djeluje orididi. Buduci da je taj na rasprodaji (ima i one 4 funkcije) i prilicno manje kosta - kakav je u komparaciji sa svojim uspjesnijim nasljednikom?
Dali ga se isplati kupiti? Da li ista bitno gubim ako nemam Orbitrek Platinum?

Hvala unaprijed.
:)

walter
19.01.2004., 14:00
Blue_Sunflower kaže:
Cure i decki, moze malo strucno objasnjenje.:D

Vidjela sam na netu Orbitrek Platinum i skoro ga narucila, kad u obliznjem ducanu vidim Orbitrek (ali bez Platinum).
Isti dobavljac, sprava djeluje orididi. Buduci da je taj na rasprodaji (ima i one 4 funkcije) i prilicno manje kosta - kakav je u komparaciji sa svojim uspjesnijim nasljednikom?
Dali ga se isplati kupiti? Da li ista bitno gubim ako nemam Orbitrek Platinum?

Hvala unaprijed.
KUPI ZELENI!!!! OBAVEZNO!!!

Blue_Sunflower
19.01.2004., 14:03
walter kaže:
KUPI ZELENI!!!! OBAVEZNO!!!

Walter, ako znas razliku izmedu Orbitreka i Orbitreka Platinum, molim te da napises. :)

Ako ne znas, (a neznas ocito), enivej zahvaljujem na upadici.
I ja se volim zajebavat. Na Kokosinjcu. :D

Deca....:rolleyes:

Michelle_24
19.01.2004., 15:12
Blue_Sunflower kaže:
Walter, ako znas razliku izmedu Orbitreka i Orbitreka Platinum, molim te da napises. :)

Ako ne znas, (a neznas ocito), enivej zahvaljujem na upadici.
I ja se volim zajebavat. Na Kokosinjcu. :D

Deca....:rolleyes:

Imaš ga u neckermann-u po 1.090 kn i meni se čini mrak, premda se zove elliptical, ali ista stvar.
Daj mi reci gdje si ga vidjela na rasprodaji i po kojoj cijeni?
Thanks

Blue_Sunflower
19.01.2004., 15:21
Michelle_24 kaže:
Imaš ga u neckermann-u po 1.090 kn i meni se čini mrak, premda se zove elliptical, ali ista stvar.
Daj mi reci gdje si ga vidjela na rasprodaji i po kojoj cijeni?
Thanks

E, hebi ga, ja sam preko bare, sorry.:( Tu je "obican" Orbitrek 175Cad + tax 15%.

Ista stvar, kazes?

Znam da je Winona spominjala da ima neka fora sa magnetima i lancima...Netko je rekao da trebaju biti lanci. E to ja ne znam - jel taj ima te lance. Po slici ne kuzim, a na netu nema objasnjenje za taj obicni. :(

avril
19.01.2004., 15:23
Blue_Sunflower kaže:
Buduci da je taj na rasprodaji (ima i one 4 funkcije) i prilicno manje kosta - kakav je u komparaciji sa svojim uspjesnijim nasljednikom?

koje 4 funkcije?
did i miss something?

Blue_Sunflower
19.01.2004., 15:26
avril kaže:
koje 4 funkcije?
did i miss something?

E jesam kornjaca. :D :bonk:
Mislila sam 4 Function monitor. (kalorije, vrijeme, udaljenost, brzina) :D

avril
19.01.2004., 15:27
emili kaže:
na njemu pola sata dnevno:)

htjela sam pitati...
ne znam da li svi imaju onaj display na kojem se ocitava "time", distance" i potrosnja kalorija.
Prve 2 kategorije su mi otprilike jasne, no sto se tice kcala, ispisuje vrijednost sa tockom, npr 41.8; jel to samo 41.8 kcal izgoreno :(, il on mene zeli zbuniti tom tockom? :D

Karakala
19.01.2004., 15:48
avril kaže:
htjela sam pitati...
ne znam da li svi imaju onaj display na kojem se ocitava "time", distance" i potrosnja kalorija.
Prve 2 kategorije su mi otprilike jasne, no sto se tice kcala, ispisuje vrijednost sa tockom, npr 41.8; jel to samo 41.8 kcal izgoreno :(, il on mene zeli zbuniti tom tockom? :D

Ta potrosnja kalorija je jedna od najvećih gluposti koje postoje. :)
To ti uopće nije točno, i ne treba se s tim zamarati. :rolleyes:

Blue_Sunflower
19.01.2004., 15:55
Karakala, a razlika Orbitrek i Orbitrek Platinum?
Moze mali ekspoze? Please. :)

Karakala
19.01.2004., 16:51
Mislim da nema velike razlike, osim što je dizajn Platinuma oku ugodniji. :)

Jedino sto treba paziti, kao sto sam napomenuo da je bolje uzeti na lanac a ne na magnetski prijenos. :top:
Ali oba će biti dobra za Vas cure... :) Nemate vi 100 kg, i nećete svaki dan pičiti na njemu po sat vremena.

the_angelina
19.01.2004., 22:27
Winona kaže:
Cini cuda za guzu - moja problematicna zona. ;)

Apsolutno se slažem. Ako želiš više raditi na guzi samo vozi unatrag. Jedna od najboljih sprava za sobnu upotrebu. Koljena ne pate, što je vrlo važno. Moguća regulacija težine vježbanja. Zabavna sprava. Radi cijelo tijelo. Ma obožavam ju.

Blue_Sunflower
20.01.2004., 14:12
Prijavljujem da sam ga jucer kupila i odvozala prvih 23 minute. Zaaaaaakon sprava. Usvicas se u roku odmah, a to se trazi.

Sranje je jedino bilo sici s nje i ne pasti pritom. :D

Winona
20.01.2004., 14:52
Blue_Sunflower kaže:
Prijavljujem da sam ga jucer kupila i odvozala prvih 23 minute. Zaaaaaakon sprava. Usvicas se u roku odmah, a to se trazi.

:D nakon treninga, da je bas sranje ziv se skinuti dolje :cool:

Dobrodosla u club ;) :W

Blue_Sunflower
20.01.2004., 15:06
Winona kaže:
:D nakon treninga, da je bas sranje ziv se skinuti dolje :cool:

Dobrodosla u club ;) :W

Mozda bu danas bolje? :D Ili cu danas nakon punih pola sata voznje, puzeci sa njega? :eek:

Imam neke druge fitnees sprave ..te za noge i dupe, te za trbuh, te bucice, te ovo i ono..ali mi je cijelo vrijeme trebalo OVO za zagrijavanje, kondiciju i skidanje jelte viska.

Obozavam ga, obozavam. :top:

bigblue2010
20.01.2004., 15:09
Blue_Sunflower kaže:

E ovo je tocno. Koljena ti se tresu, a treba graciozno sici :D . I ja se lovim za sto stignem kad silazim :D .

Blue_Sunflower
20.01.2004., 15:10
bigblue2010 kaže:
Koljena ti se tresu, a treba graciozno sici :D .

Graciozno.... je bas je tak izgledalo. :jumping:

margarita
20.01.2004., 16:22
Blue_Sunflower kaže:

:top:

gdje si kupila i koliko je kostao

ja cu isto ali kad preselimo - sad nemam prostora ni za sto

Blue_Sunflower
20.01.2004., 16:27
margarita kaže:

gdje si kupila i koliko je kostao

ja cu isto ali kad preselimo - sad nemam prostora ni za sto

Pazi ovo
novi Orbitrek Platinum imas na www.thane.ca za narucit, pa vidi kolko kosta skupa sa garancijom i onim monitorom. I shippingom. (300-350 CAD moja procjena)

Ja kupila jucer Orbitrek (bez Platinum- dakle starija verzija) u Zellers-u, na special ovaj tjedan za 179CAD. Ima i garanciju i monitor included.

I nis mu ne fali, osim kaj se ne blesci ko onaj Platinum.:lux:
Za mene ko bog. A zakoniti obeco da nece na njega, masina prima do 250 lbs.:D

mimi2003
20.01.2004., 16:50
Karakala kaže:
Mislim da nema velike razlike, osim što je dizajn Platinuma oku ugodniji. :)

Jedino sto treba paziti, kao sto sam napomenuo da je bolje uzeti na lanac a ne na magnetski prijenos. :top:
.

zašto na lanac:confused:
Hoću sve znatii jer ga planiram kupiti, ako ne prije kad završi porodiljni...........dobije li se kakve upute kako vježbati?:confused: ;)

margarita
20.01.2004., 16:57
Blue_Sunflower kaže:
Pazi ovo
novi Orbitrek Platinum imas na www.thane.ca za narucit, pa vidi kolko kosta skupa sa garancijom i onim monitorom. I shippingom. (300-350 CAD moja procjena)

Ja kupila jucer Orbitrek (bez Platinum- dakle starija verzija) u Zellers-u, na special ovaj tjedan za 179CAD. Ima i garanciju i monitor included.

I nis mu ne fali, osim kaj se ne blesci ko onaj Platinum.:lux:
Za mene ko bog. A zakoniti obeco da nece na njega, masina prima do 250 lbs.:D

ma ko sisa platinum - ionako ce mi u podrumu stajat

odlicna cijena:top:

Blue_Sunflower
20.01.2004., 17:05
mimi2003 kaže:
zašto na lanac:confused:
Hoću sve znatii jer ga planiram kupiti, ako ne prije kad završi porodiljni...........dobije li se kakve upute kako vježbati?:confused: ;)

Ja ne znam jer moj ima lanac , magnet ili koji palac. :confused:
Ima neki remen. Ne vidim ni magnet ni lanac.
A koliko sam shvatila Karakalu, za nas zenske koje imamo manje od 100 kg nije ni toliko bitno.
Upute pismene nemam, nego VHS, koji nisam pogledala. Sve je jasno. Popnes se gore i vozis, po meni.

avril
20.01.2004., 19:18
Blue_Sunflower kaže:
Ima neki remen. Ne vidim ni magnet ni lanac.

same here :top:

lilalogirl
20.01.2004., 21:35
ne mogu vjerovati da se pališ na ta sranja o tv prodaje. može biti da je i dobro, ali tko normalan to prati na tv-u?

bubica
03.02.2004., 11:01
Kupila sam ga! Napokon! Vec neko vrijeme razmisljam, ali mi je glavni problem bio nedostatak prostora. Ipak uspjela sam nekako iskombinirati, nije bas jako estetski, ali stalo je u sobu. A i tako mi je lijepi, da mi uopce ne smeta sto je preko cijele sobe, pa ga moram zaobilaziti!
Nisam narucila iz Neckermanna jer se dugo ceka, a ja kad nesto ocu, ocu to odmah! Tako da sam otisla u Euro Bike i kupila ga, a dostavili su mi ga odmah drugi dan. Istina, skuplji je nego onaj u Neckermannu, ali sto ja tu mogu.
Do sada sam vjezbala godinama na sobnom biciklu, po pola sata svaki dan, ali moram priznati da je ovo dosta teze! Jedva izdrzim 10 minuta! Ali se cijelo tijelo pokrene!

Pozdrav
:D bubica:D

Winona
03.02.2004., 12:03
evo nam jos jednog ovisnika ;) dobrodosla u club :)

skuplji je nego onaj u Neckermannu, ali sto ja tu mogu.

dobra :D

FannyB
03.02.2004., 19:11
Haha, imam ga:D

Nabavila dotičnu spavu za mučenje u onom dučanu od tv prodaje.
I mislim da ima remen.
I izdržim kakvih 25 minuta bez pauze.:cheer:

Nakon odrađenih 25 minuta...hod lagano otežan, i ne baš elegantan:klap:

Winona
03.02.2004., 19:35
hm...sad znate sto znaci sat vremena i to onom na kojem ima par stupnjeva pa vi nastimate na onaj najokrutniji ;) :D

Blue_Sunflower
03.02.2004., 19:45
Bravo Bubica, bravo FannyB....:top:

Ja to cudo koristim da se prilicno zagrijem i razdrmam, a onda se bacim na ostale vjezbe za "toniranje misica" (ak nis drugo ovaj opis dobro zvuci).

Probam i natraske malo, ali mi se cini da je onda bolje ukocit ovo cudo za ruke, jer kad masem rukama i vozim unatrag se osjecam ko bolesna zdrogirana hobotnica. (A i glasam se tak.)
Jel to ispravno za voznju natrag?

Fakat koliko se cesto taj Orbitrek treba "normalno" koristiti?
2-3-4 puta tjedno po 20-30-40 minuta na lagano-srednje-jako teskom stupnju ?

Ajde iskusni, podarite kakav savjet.;)

Winona
03.02.2004., 20:11
jer kad masem rukama i vozim unatrag se osjecam ko bolesna zdrogirana hobotnica. (A i glasam se tak.)

:D ti si opicena skroz :D

Nisam jos vidjela da vjezbaju i rukama kad voze unatraske. Uglavnom ja ne mogu, izbezumim se sva :rolleyes: :D

Nema nista treba. Koliko mozes. Najgore se preforsirati pa onda zamrziti spravu i ne popeti se godinu dana na nju.

Normalno se proudzava vrijeme, ja sam na pocetku 10 minuta i mrtva :lol: sad mogu jedno 5-6 puta duze na hm...teskom stupnju.

To je onaj gdje se pedale zaista tesko okrecu, treba snage ali kad se zalaufa - ide. Nekako :D

FannyB
03.02.2004., 20:34
Blue_Sunflower kaže:

Probam i natraske malo, ali mi se cini da je onda bolje ukocit ovo cudo za ruke, jer kad masem rukama i vozim unatrag se osjecam ko bolesna zdrogirana hobotnica. (A i glasam se tak.)
Jel to ispravno za voznju natrag?

:D
Pa kaj ak si ko pomahnitala oktopusi, kaj te briga. Ja se isto razletim i razmašem ko živinče. Pih, kad je bal.....nek jebal:D

BTW, orbitrekiram on daily baisis (daklem, svaki dan, već 10 dana odkad nabavih spravu). Poćela sam sa 20 min, sad sam na 25, al mislim da bi sutra mogla odvalit cijeli dnevnik (možda me vanjskopolitička situacija posebno inspirira!:misli: )

avril
03.02.2004., 21:25
Blue_Sunflower kaže:

Probam i natraske malo, ali mi se cini da je onda bolje ukocit ovo cudo za ruke, jer...

kak mislis "ukocit"? zar se i to moze? :confused:

messed_up
03.02.2004., 22:55
Michelle_24 kaže:
Pozdrav,

joj kako mi je fino sjela ova tema, taman uz nuss-nougat milk chocolate :D
ima moja frendica, tj. njena šogorica, aka. bratova žena, koja živi u istoj kući, ali u odvojenom stanu, inače opsjednuta je celulitom i kilama, a fura se na pamelu anderson, samo nema tak velke sise
e sad...orbitrek:
dobar ti je kao sprava za zagrijavanje mišića, ono 10 min. prije vježbanja da se ne baciš na strunjaču sva ukočena
ali nije sama po sebi dovoljna, nego trbušnjaci, sklekovi, zgibovi, diži nogu, pa guzu, pa kajaznam kaj sve trebaš

dakle, ne nećeš smršavit u samo 5 minuta dnevno na ovoj spravi
i nemreš jesti kao prase ako ju kupiš :D
ali fora je sprava:)

walter
03.02.2004., 23:00
messed_up kaže:
ima moja frendica, tj. njena šogorica, aka. bratova žena, koja živi u istoj kući, ali u odvojenom stanu, inače opsjednuta je celulitom i kilama, a fura se na pamelu anderson, samo nema tak velke sise

Koji tok svijesti, ne mogu vjerovat! :eek: :eek:
Divim ti se! :top:
Fantastično! :s
Prekrasan talent! :s :s

messed_up
03.02.2004., 23:16
walter kaže:
Koji tok svijesti, ne mogu vjerovat! :eek: :eek:
Divim ti se! :top:
Fantastično! :s
Prekrasan talent! :s :s

ah, ah :)

pamtim pa vratim ;) :D:D

walter
03.02.2004., 23:23
messed_up kaže:
ah, ah :)

pamtim pa vratim ;) :D:D
To ti je bio kompliment. Valjda si skužila. Prepoznajem ženskog Dritu u tebi. Fanstastično! PRedviđam ti sjajnu karijeru na ovim virtualnim prostorima, ukoliko se ostaneš družiti s nama. :cerek:

messed_up
03.02.2004., 23:27
walter kaže:
To ti je bio kompliment. Valjda si skužila. Prepoznajem ženskog Dritu u tebi. Fanstastično! PRedviđam ti sjajnu karijeru na ovim virtualnim prostorima, ukoliko se ostaneš družiti s nama. :cerek:

a ono ti je bila zahvala na komplimentu
očito nisi skužio :D

ali neka, nikad previše objašnjavanja

tnx :)

Winona
04.02.2004., 12:12
dakle, ne neceš smršavit u samo 5 minuta dnevno na ovoj spravi

ali ces smrsaviti od sat vremena na toj spravi, ako naravno izdrzis toliko :D

I ne bi nikome preporucila vjezbanje svaki dan. U svakom centru ce vam reci da misici trebaju dan odmora da bi reagirali kako treba inace se "naviknu" na napor i nelogicno ali istinito - daju manje rezultata nego da ste vjezbali svaki drugi dan.

FridaS
04.02.2004., 13:01
Ja imam Orbitrek veća par godina.
Najčešće služi za odlaganje odjeće (košulju nožeš fino objesiti, a polover raširiti - za sve ima mjesta :D ), ali kad mi se kičma počne buniti protiv sesilnog načina života - nema boljeg od njega!:top:

No, nije sve to bitno....

Bitno je to da sam ga (prije par godina, kažem) platila oko 1200 Kn. To mu je bila cijena, i ne bunim se.

Nedugo nakon toga, došao mi tata u posjetu, probao voziti, svidio mu se, i odlučio ga kupiti.

Za razliku od mog OrbiTREK-a, on je kupio OrbiTRAC.
Sve (osim naljepnice s nazivom) je potpuno jednako (doduše moj muž tvrdi da tatin ima slabije lagere - what to fuck is lager ;) )

Da...Tata je OrbiTRAC platio 750 Kn :mad:

A što se slabijih lager tiče - on svog vozi svaki dan, a mama mu ne da da okolo vješa odjeću :D

walter
04.02.2004., 13:06
walter kaže 05.01.2004. točno tri minute nakon postavljanja teme:
Oprah je rekla:

Ali nitko ga nije slušao...

Karakala
04.02.2004., 13:10
Aerobno se može vježbati svaki dan.
Jedino za anerobni rad trebaju pauze.

emili
04.02.2004., 13:11
walter kaže:
Ali nitko ga nije slušao...

vjerojatno nije bilo potrebe da te se sluša...jer lagaš ti i Oprahica

walter
04.02.2004., 13:25
emili kaže:
jer lagaš ti i Oprahica

Nije ovo poligon za tinejđerske pobune protiv dokazanih autoriteta.

emili
04.02.2004., 13:31
nit sam ja tinejđer, niti si mi ti autoritet....samo ti još ciki

walter
04.02.2004., 13:33
emili kaže:
nit sam ja tinejđer, niti si mi ti autoritet....samo ti još ciki
Ne radi se o meni, nego o Oprah. Čitaj sa razumijevanjem. Ako nisi tinejđer, zašto se onda ponašaš kao tinejđer? Odi pit Ribara ispred trgovine...

emili
04.02.2004., 13:57
:) ribara ne volim,
ne znam zašto vrijeđaš, možda zato što nemamo iste autoritete?

walter
04.02.2004., 13:58
Ma otkud sad to da ja vrijeđam? Koga sam uvrijedio?

primadona...

emili
04.02.2004., 14:03
molim te drugi put ono primadona s malo većim slovima da se bolje vidi:)

Karakala
04.02.2004., 14:09
Chateri!!!
Bah.
:mad:

:frajer: :clint:

Blue_Sunflower
04.02.2004., 15:36
avril kaže:
kak mislis "ukocit"? zar se i to moze? :confused:

Pa kod mojeg se moze. Izvadis one serafe i potegnes one stapove van i premjestis u druge dvije rupe, koje su blize monitoru.
Sto sam ovo dobro opisala, ma pravi sam zmaj. :D :s

I dok mi korisnici eliptickih trainera razmjenjujemo mucna iskustva, neki dosli samo zajebavat i chatat. Jeba vas patak, brisite odavde. :mad:

Karakala
04.02.2004., 16:52
Ali bolje ne to radit! :)
Bolji je učinak ako radimo i rukeeeeeeee. :top:

Blue_Sunflower
04.02.2004., 17:27
Karakala kaže:
Ali bolje ne to radit! :)
Bolji je učinak ako radimo i rukeeeeeeee. :top:

Ma da..kad se vozi unaprijed, ni u ludilu to micat. Slazem se.

Ja samo velim da sam primjetila da ako vozim unatrag i jos masem s rukama da zgubim orjentaciju i ponasam se ko slagirana hobitnica s tendencijom ispadanja sa makine. Velim da je za voznju unatrag mozda bolje kad su ruke na miru. :D

avril
04.02.2004., 17:31
Blue_Sunflower kaže:
Pa kod mojeg se moze. Izvadis one serafe i potegnes one stapove van i premjestis u druge dvije rupe, koje su blize monitoru.
Sto sam ovo dobro opisala, ma pravi sam zmaj. :D :s

a zato su one dvije rupe... a svaki put ih gledam i mislim si, sta je ovo, vaza za ruzu? :klap:

a ja se brze umaram kad radim i rukama, pa onda cesto puta opustim ruke uz tijelo i pritom pokusavam izbjeci stapove koji me gadjaju :D

hvala sto si me prosvijetlila :w

Blue_Sunflower
04.02.2004., 17:43
avril kaže:
a zato su one dvije rupe... a svaki put ih gledam i mislim si, sta je ovo, vaza za ruzu? :klap:

a ja se brze umaram kad radim i rukama, pa onda cesto puta opustim ruke uz tijelo i pritom pokusavam izbjeci stapove koji me gadjaju :D

hvala sto si me prosvijetlila :w

vaza za ruzu....ja cu krepat... ludaca jedna....:rofl: :rofl: :rofl:

Winona
04.02.2004., 18:18
a ja se brze umaram kad radim i rukama, pa onda cesto puta opustim ruke uz tijelo i pritom pokusavam izbjeci stapove koji me gadjaju

:jumping:

vi ste zene za puknut !

Karakala
04.02.2004., 22:46
Blue_Sunflower kaže:
Ma da..kad se vozi unaprijed, ni u ludilu to micat. Slazem se.

Ja samo velim da sam primjetila da ako vozim unatrag i jos masem s rukama da zgubim orjentaciju i ponasam se ko slagirana hobitnica s tendencijom ispadanja sa makine. Velim da je za voznju unatrag mozda bolje kad su ruke na miru. :D

Ma ca ces vozit unatrag?
To nije prirodni pokret tijela. :)
Bezveze.

Beskorisno.
I da, ono jest vaza za rožicu. :bonk: :horor: :jumping: :tuctuc: :bang: :bang:

Blue_Sunflower
05.02.2004., 00:14
Karakala kaže:
Ma ca ces vozit unatrag?
To nije prirodni pokret tijela. :)
Bezveze.

Beskorisno.

Nisam ja kriva....Winona je!

Ona je rekla da ona vozi sat vremena unatrag na najjacem stupnju (jel rekla dal i pjeva usput :misli: :D ili kaj jos radi, nemrem se sjetit), i da je to dobro za guzu.
I ja ocu imat dobru guzu... :( :D

splicanka
05.02.2004., 06:58
Nisam procitala sve postove nego samo prvu stranicu. Malo sam napravila research na internetu i OrbitTrek nije bas najbolje ocjenjen. Inace, ako vidite tako proizvod na Oprah odite na www.epinions.com, upisite ime proizvoda i vidite kako su ga ljudi ocjenili. Inace ne volim sprave za vjezbanje jer imam problema sa koljenima, ali ima jedna sprava Gazelle (Tony Little's Gazelle Elite), i cini mi se idealna jer nema apsolutno nikakvog pritiska na koljena i zglobove. Mozda je uzmem, budemo vidili....

emili
05.02.2004., 07:12
Blue_Sunflower kaže:
Nisam ja kriva....Winona je!

Ona je rekla da ona vozi sat vremena unatrag na najjacem stupnju (jel rekla dal i pjeva usput :misli: :D ili kaj jos radi, nemrem se sjetit), i da je to dobro za guzu.
I ja ocu imat dobru guzu... :( :D

ak je to istina, svaka čast Winoni!
ja sam sretna i s 15 min. i to ne na najjačem stupnju

Karakala
05.02.2004., 16:08
Pusti ti Opru.
Zato i jesu Amerikanci svi debeli.

Najbolje je trčanje u prirodi, po ljeti plivanje.

Pošto se to po zimi ne može tako redovito najbolji izbor za cure jest Orbitrek.

Naročito one koje su teže, tako da ima opterećenje na zglobove nije preveliko, a bilo bi da trče.

Vožnja unazad ne donosi neke dodatne pogodnosti, neprirodna je i prilično beskorisna.

Vozite vi lipo unaprijed, vožnju unazada eventualno iskoristite kad vam nakon 20 minuta ili sl. dosadi uvijek unaprijed, pa par minuta idite unazad... :)

Anastasia
05.02.2004., 16:18
Ja ima orbitrek i zadovoljna sam s njime...
Makar se slažem da je najljepše PLIVATI U MORU!!!

:o :o :cool: :D

Winona
05.02.2004., 19:49
emili kaže:
ak je to istina, svaka čast Winoni!
ja sam sretna i s 15 min. i to ne na najjačem stupnju

nije istina. Nisam nigdje napisala da ´cijelih sat vremena vozim unatraske ;) :D

Ali odvozim sat vremena, sto u jendom sto u drugom smjeru :D

Pod zadnje malo smanjila, zdrastveni razlozi ali se na proljece opet vracam...

I winoni je trebalo neko vrijeme da dodje do toga, postepeno sam povecavala...

Karakala ti si musko i nemas problema s guzom ( valjda ) ;) zato pusti nas zene da si pomazemo kako znamo.

avril
05.02.2004., 20:10
Blue_Sunflower kaže:
vaza za ruzu....ja cu krepat... ludaca jedna....:rofl: :rofl: :rofl:

pada mi jos jedna bolja ideja na pamet... natociti tamo vodu, ili neki energetski napitak, i upiknuti dugaaaacku slamcicu unutra... tako da se malo osvjezim kad ozedjam od vjezbanja :mig: :zivili:

Karakala
05.02.2004., 22:44
avril kaže:
pada mi jos jedna bolja ideja na pamet... natociti tamo vodu, ili neki energetski napitak, i upiknuti dugaaaacku slamcicu unutra... tako da se malo osvjezim kad ozedjam od vjezbanja :mig: :zivili:

Pušta!!!!!!!!!!! :B :B :B :B

Karakala
05.02.2004., 22:45
Winona kaže:
Karakala ti si musko i nemas problema s guzom ( valjda ) ;) zato pusti nas zene da si pomazemo kako znamo.

Oprostite ca smetam. :( :s :s

Ti si :azdaja: :zmaj:

Blue_Sunflower
06.02.2004., 14:45
Karakala kaže:

Ne smetas. Da se nisi usudio otici slucajno! :) :w

Indigo Girl
06.02.2004., 15:57
Ajde sad ozbiljno, ako svaki dan radim na tome 15 min do pola sata, jedem normalno, kao i do sad, hoće li kile ići dolje?

avril
06.02.2004., 16:05
Karakala kaže:
Pušta!!!!!!!!!!! :B :B :B :B

Ko pušta, šta pušta?
Rupa?
Začepit ćemo ju :D

Winona
06.02.2004., 16:36
Karakala kaže:

Ti si :azdaja: :zmaj:

jesam :D

tko je rekao da smetas ?

Nego, nisi u pravu kad trvrdis da nema vajde od vozanja unatraske :cool:

Pazi godinama testiram metode za guzu i ova je najbolja.:)

Karakala
06.02.2004., 17:00
Indigo Girl kaže:
Ajde sad ozbiljno, ako svaki dan radim na tome 15 min do pola sata, jedem normalno, kao i do sad, hoće li kile ići dolje?

Garantiram.
I osjećati ćeš se puno bolje.

Karakala
06.02.2004., 17:03
Winona kaže:
jesam :D

tko je rekao da smetas ?

Nego, nisi u pravu kad trvrdis da nema vajde od vozanja unatraske :cool:

Pazi godinama testiram metode za guzu i ova je najbolja.:)

Moguće :rolleyes:
Najbolje za guzu je držati uteg u ruci, i raditi duboki iskorak naprijed nogom. :)
I čučnjevi sa šipkom na vratu, naravno što više utega na šipki. :)
Te mrtvo dizanje. Malo kompliciranija vježba, ali odlična također za Vaše problematično područje.

Orbitrek isto tako učvršćuje guzu, ali najidealnija bi bila upravo kombinacija utega i Orb.

Korištenjem ovih vježbi par tjedana vidjela biš drastičnu promjenu.

Samo savjetujem, ne pametujem. :s
:s

Blue_Sunflower
06.02.2004., 17:04
Karakala kaže:
Garantiram.
I osjećati ćeš se puno bolje.

E ova izjava je sad moja nova duhovna vodilja. :s

I je...bolje se vec fakat osjecam. A na vagu se jos ne usudim stat. :(

Karakala
06.02.2004., 17:09
Blue_Sunflower kaže:
E ova izjava je sad moja nova duhovna vodilja. :s

I je...bolje se vec fakat osjecam. A na vagu se jos ne usudim stat. :(

Nije uzalud izreka "u zdravom tijelu zdrav duh".

Ljudi se u današnje vrijeme jako malo kreću. Stalno smo u zatvorenim prostorima, sjedimo, ležimo, vozimo se...

Na taj način postajemo tromi, depresivni, skloni naglim promjenama raspoloženja i sl.

Sport nam pruža jedan vid ispušnog ventila. I kao takav funkcionira odlično.
Možete i psovati dok vozite Orbi. :)
Nakon tuširanja, nakon treninga, osjećaj zadovoljstva obavljenog posla je izvrstan. :)

Što se tiče toga da se ne usudiš stati na vagu... :)
Ovako... :) Često ljudi počinju vježbati i onda počinju i puno više jesti. Na taj se način još i debljaju.

Nije dovoljno tri puta tjedno 15 minuta sa Orbi, i unijeti duplo više hrane. :) To ne ide... :) :)
Ali tri puta tjedno makar 15 min Orbi, sa istom količinom hrane, je već kalorijski deficit. I lagano ali sigurno gubite kg, osjećate se bolje, srce i pluća su Vam zahvalni.

Winona
06.02.2004., 17:12
Karakala kaže:
Moguće :rolleyes:
Najbolje za guzu je držati uteg u ruci, i raditi duboki iskorak naprijed nogom. :)
I čučnjevi sa šipkom na vratu, naravno što više utega na šipki. :)
Te mrtvo dizanje. Malo kompliciranija vježba, ali odlična također za Vaše problematično područje.

Orbitrek isto tako učvršćuje guzu, ali najidealnija bi bila upravo kombinacija utega i Orb.

Korištenjem ovih vježbi par tjedana vidjela biš drastičnu promjenu.

Samo savjetujem, ne pametujem. :s
:s

Karakala ovo s iskorakom radila, trenutno nije moguce, mozda jednom opet.

Sa sipkom na vratu - nije za mene, ionako imam problema s ledjima. Ima i vjezba gdje se kleknes na sve cetiri pa dizes nogu, savijenu u koljenu ( prvo duboki pa onda kraci titraji ).

Gle - godinama testiram to sve ;) za mene orbitrek dao najbolje rezultate.

Ali ne tvrdim da je to univerzalno rjesenje za sve, samo za mene :D

mimi2003
06.02.2004., 19:14
ONDA DA TROŠIM PARE ILI NE???????????
AKO se držim režima prehrane i tjeram tog vraga recimo u poćetku svaki drugi dan po 10, pa poslije 20min hoću li skinuti kile ili:confused: :confused:

margarita
06.02.2004., 19:42
mimi2003 kaže:
ONDA DA TROŠIM PARE ILI NE???????????
AKO se držim režima prehrane i tjeram tog vraga recimo u poćetku svaki drugi dan po 10, pa poslije 20min hoću li skinuti kile ili:confused: :confused: pa naravno da ces skinuti

svaka cardio aktivnost skida kilograme

mimi2003
06.02.2004., 22:56
Hvala margarita!;)

may
07.02.2004., 23:15
ljudi ovaj forum s temom orbitrek je čudo za mene! :)
naime, kupih ga prije godinu dana i do prije 2 tjedna je služio kao vješalica za odjeću.
no, udebljah se :) i odlučih izbaciti večeru i svaki dan na orbiju po 30 min, a nakon toga neke lagane vježbice ako mi se da.
nadam se da će dati rezultate.

btw, karakala, sve sam postove pažljivo pročitala i vidim da kužiš dosta o tome. jedna od mojih predrasuda je razbijena ovim forumom, a bila je da sam mislila da cu ako vježbam na najjačem stupnju nabiti mišiće,a kile neće otići gore.

imam jedno pitanjce...možda će zvučati glupo....grudi? što s njima? koliko će se one otopiti, ako se topi i ostalo vježbom na orbiju?

may
07.02.2004., 23:17
may kaže:
naime, kupih ga prije godinu dana i do prije 2 tjedna je služio kao vješalica za odjeću.
no, udebljah se :) i odlučih izbaciti večeru i svaki dan na orbiju po 30 min, a nakon toga neke lagane vježbice ako mi se da.

btw, karakala, sve sam postove pažljivo pročitala i vidim da kužiš dosta o tome. jedna od mojih predrasuda je razbijena ovim forumom, a bila je da sam mislila da cu ako vježbam na najjačem stupnju nabiti mišiće,a kile neće otići gore.

imam jedno pitanjce...možda će zvučati glupo....grudi? što s njima? koliko će se one otopiti, ako se topi i ostalo vježbom na orbiju?

greška u pisanju: ...''a kile neće otići dolje...''

Karakala
08.02.2004., 16:16
may kaže:

btw, karakala, sve sam postove pažljivo pročitala i vidim da kužiš dosta o tome. jedna od mojih predrasuda je razbijena ovim forumom, a bila je da sam mislila da cu ako vježbam na najjačem stupnju nabiti mišiće,a kile neće otići dole.

Ma nije da sam školovan za to... :) Ali dugo se godina bavim sportom, i nauče se osnovne stvari vezanu uz prehranu, trening, odmor i sl.

Stupanj težine na orbitreku služi samo za povećavanje otkucaja srca odnosno smanjivanja.
Nikad rad na orbitreku neće preći u anaerobni rad; što znači izgradnju mišića. Kao što čini teretana.

Možete i na najtežem stupnju vježbati. Eventualno ćete učvrstiti mišiće.

A i žena se NE može nabildati. Može ali uz jako teški rad u teretani, brdo suplemenata i sl.

Za grudi nemam pojma.
Znam samo da primjerice ako razvijete prsne mišiće da će vam grudi stati ljepše, uspravnije i tako djelovati veće.
:) :)

Naravno da ako se mršavi da dolazi i do smanjivanja grudi?! :)

Bocca della Verita
17.01.2005., 18:34
alo zene!
:raspa:
zapelo mi oko na orbitrek :eek:
snimam ga...uf...ima vec par godina.
sprava mi mocno izgleda pa me zanima...
prije nego sto se zaletim i kupim, da se raspitam, imate li kakvih iskustava?
jel se isplati kupiti to cudo od stroja?
zelja mi je do ljeta biti :mirko:

pakleni_patuljak
17.01.2005., 18:43
Kad je talijanski Tehno Gym izbacijo svoj orbitrek, ja sam ga malo probao na jednom sajmu fitnessa i... oduševio se!
Najbolja kardio sprava koju sam ikada probao.

E sad...
Katalozi su puni kojekakvih orbitreka. I tko zna kakve su kvalitete!
Pretpostavljam da si ne možeš priuštiti neki model od Tehno Gyma, Oxygena ili tako neke firme, ali nikako se ne daj nagovorit na kupnju putem kataloga i bez probe.

Orbitrek je skupa igračka i treba koštati jaaako puno. Ako je jeftina, ne može biti dobra.

Reddoorgirl
17.01.2005., 20:30
Pa ja sam si evo bas neki dan narucila iz Quelle kataloga orbitrek neke meni nepoznate marke Mars. Izgleda bas OK, navodno ima magnetni kocioni sustav i sve one gluposti ala mjerenje pulsa, utroska kalorija, broja predjenih kilometara bla bla....
Kosta oko 1450 kuna skupa s kombi dostavom pred vrata. Ukoliko ne valja vratis ga natrag i oni ti vrate lovu, a garancija na sve njihove proizvode je godinu dana. Gledala sam ih u ducanima i zakljucila da su puno skuplji a da bas i ne izgledaju nes posebno u odnosu na ovaj......a sad vidjet cemo, mozda se varam, ali do sada sam imala dobra iskustva s kataloskom prodajom:)
Inace mislim da je orbitrek odlicna spravica za cijelo tijelo, ljeto here I come:)

*cactus*
17.01.2005., 20:31
Bocca della Verita kaže:

zelja mi je do ljeta biti :mirko:

onda idi u gym dizat tegove :zubo:

:mirko:

Anastasia
18.01.2005., 08:12
pakleni_patuljak kaže:
Kad je talijanski Tehno Gym izbacijo svoj orbitrek, ja sam ga malo probao na jednom sajmu fitnessa i... oduševio se!
Najbolja kardio sprava koju sam ikada probao.

E sad...
Katalozi su puni kojekakvih orbitreka. I tko zna kakve su kvalitete!
Pretpostavljam da si ne možeš priuštiti neki model od Tehno Gyma, Oxygena ili tako neke firme, ali nikako se ne daj nagovorit na kupnju putem kataloga i bez probe.

Orbitrek je skupa igračka i treba koštati jaaako puno. Ako je jeftina, ne može biti dobra.

ja imam orbitrek kod kuće i za moje potrebe (30' hopsanja dnevno) je jako dobra. platila sam je negdje 1.000,00 kn.
i obožavam tu spravu :cerek:

stela25
18.01.2005., 09:37
Imam orbitrack doma.
Prava stvar i služi svrsi.

U početku je malo naporno i ako nisi karakter odustaneš brzo. Ali nakon par dana već je lakše. Ja sam išla od 5 minuta, 10, 20, sad mogu zdurat 45 minuta (kad sam dobre volje).
U startu mi su mi se 2 minute na toj spravi činile ko vječnost. :D
Kupila sam ga preko plavog oglasnika i to po nekoj smiješnoj cijeni, mislim 400 kn.

Jump-Jump
18.01.2005., 09:48
Moja je radna kolegica kupila Orbitrek, vježbala ushićeno par tjedana i šutnula ga u drugu sobu.

Sada ga prodaje!!:D

Kao i za sve prije kupovine treba biti čvrsta odluka za vježbanjem (ti najbolje znaš jesi li karakter) jer je onda investicija isplativa..

Moj ti je savjet kupiti kao što netko već lijepo reče polovni, jer ionako na njima ljudi nisu nešto previše vježbali. Možda nisu top model ali koliko ćeš ga korisiti dobra je investicija.

Anastasia
18.01.2005., 09:58
Jump-Jump kaže:
Moja je radna kolegica kupila Orbitrek, vježbala ushićeno par tjedana i šutnula ga u drugu sobu.

Sada ga prodaje!!:D

Kao i za sve prije kupovine treba biti čvrsta odluka za vježbanjem (ti najbolje znaš jesi li karakter) jer je onda investicija isplativa..

Moj ti je savjet kupiti kao što netko već lijepo reče polovni, jer ionako na njima ljudi nisu nešto previše vježbali. Možda nisu top model ali koliko ćeš ga korisiti dobra je investicija.

Ja odlazim 3x na fitness, 1x na bazen, hopsam po orbitreku i pilates lopti, i nikada mi nije bio problem faktor volje. Ja bih bila bolesna da ne vježbam, to je za mene ispušni ventil, opuštanje, zabava... jednostavno mi je to važan dio života

magic
18.01.2005., 09:59
ja ne radim nishta od toga :kava:

al kupila bih orbitreka jer mi se chini zgodan za vjeshanje opeglanih koshulja :D

Anastasia
18.01.2005., 10:02
magic kaže:
ja ne radim nishta od toga :kava:

al kupila bih orbitreka jer mi se chini zgodan za vjeshanje opeglanih koshulja :D

ti puno hodaš i :no:
a kao vješalica je ipak malo preskup :D :D

Investiraj u šipku :E nećeš na nju moći vješati robu, ali ćeš moći štošta drugo :E

Bocca della Verita
27.01.2005., 17:35
opet ja pililm vas sa orbitrekom!
cula sam da neki, valjda jeftiniji, nakon nekog vremena toliko skripe da je vjezbanje na njima pravo mucenje, za vjezbaca i za susjede.
koji modeli su skloni skripanju?
sto znaci to da ima magnetni kocioni sustav?
mozda oni nisu skloni skripanju...
mislim da cu prokopati po oglasniku, naci nesto jeftino a koliko toliko kvalitetno

ROAD RUNNER
28.01.2005., 08:07
Jeste li vidjeli onaj kaj je bio u metro-u na akciji za 500 kuna?

Probao sam malo po njemu i skoro se ubio...

MAlo je premali razmak između ručki i koljena pa imaš osjećaj kao da ćeš vilicu slomiti.

Magnetski sistem???

Moš mislit :D - ovaj ima samo jednu gurtnu od rolete stegnutu oko kotača i to koči :lol:

Malaja
28.01.2005., 08:49
Meni ga je stari kupio prije 4 dana...i još uvijek se mučim da ga zašarafim i namjestim...:mad:

TsunamiGirl
28.01.2005., 09:14
Ja sam probala stat na Orbitrec u dućanu, a isto preporučujem i tebi. Naime, shvatila sam da kad ideš naprijed imaš osjećaj da padaš...i da to definitivno, kao osoba koja se boji visine, ne bih mogla podnijeti. A malo je falilo da ga kupim...

Preporučujem da napraviš isto ili malo isprobaš kod neke frendice...vjerujem da za 1000 kuna možeš kupiti ok spravu. Možda nije original, ali briga te, bitno da radi.....

Zmijica
28.01.2005., 09:51
Ja se slazem se s paklenim... meni su svi ti iz Turbo sporta i Mercatonea po 500-1000 kn bili :eek:
Skripi, nestabilno, plasticno...

Toplo preporucam da prvo odes u neku teretanu i tamo isprobas.
Mozda si vise tip za sobni bicikl ili steper.
Ili traku za trcanje (osobno preferiram :cerek: )

Zmijica
28.01.2005., 09:55
Reddoorgirl kaže:
Pa ja sam si evo bas neki dan narucila iz Quelle kataloga orbitrek neke meni nepoznate marke Mars. Izgleda bas OK, navodno ima magnetni kocioni sustav i sve one gluposti ala mjerenje pulsa, utroska kalorija, broja predjenih kilometara bla bla.... Gledala sam ih u ducanima i zakljucila da su puno skuplji a da bas i ne izgledaju nes posebno u odnosu na ovaj ...
Orbitrekovi i ne trebaju izgledat, nije to odjeca :kava:
Mogu bit ruzni k'o bradavicasti patuljak, samo ako su stabilni, cvrsti i otporni.

wh1t3r0s3
28.01.2005., 12:06
Ja sam kupovala prije 6 mj orbitrek i stricek u ducanu (mislim da je Eurobike) mi je sve lijepo objasnio
Postoje dvije vrste orbitreka, mehanicki i magnetski.
Ovaj mehanicki prodaje se svugdje od mercatonea, po katalozima itd samo je razlika u cijeni i mozda u onom satu za mjerenje. Taj mehanicki ima lanac u sebi i nakon nekog vremena ce skripat, neki prije prije neki kasnije i morat cete voditi u servis. Ujedno je ta sprava namjenjena onima do 70 kg.

Magnetski ujedno i skuplji model (ja sam svoj platila 1800,00 kn) nema lanac nego ima neke magnetske kuglice (ili tako nesto) koje su apsolutno necujne, i ne trose se. Jos jedna prednost tog modela su bolje pedale koje se krecu prirodno kako se i tijelo krece dok trcimo, sto se za ovaj drugi nemoze ba sreci. Mene su znala koljena boljeti.

Ja sam probala oba orgitreka, mehanicki mi ima frendica i vjerujte mi nemogu se usporedivati.
Mehanicki samo sto se ne raspadne a da ne govorim o bubnjicima dok ovaj drugi sa otprilike jednakim predenim kilometrima i dalje je potpuno necujan i vrlo ugodan.

Moj bi zakljucak bio kupiti mehanicki orbitrek ako nemate puno kila i ako mislite korisitit ga povremeno ali ne i godinama.

Anastasia
28.01.2005., 12:49
wh1t3r0s3 kaže:
Ja sam kupovala prije 6 mj orbitrek i stricek u ducanu (mislim da je Eurobike) mi je sve lijepo objasnio
Postoje dvije vrste orbitreka, mehanicki i magnetski.
Ovaj mehanicki prodaje se svugdje od mercatonea, po katalozima itd samo je razlika u cijeni i mozda u onom satu za mjerenje. Taj mehanicki ima lanac u sebi i nakon nekog vremena ce skripat, neki prije prije neki kasnije i morat cete voditi u servis. Ujedno je ta sprava namjenjena onima do 70 kg.

Magnetski ujedno i skuplji model (ja sam svoj platila 1800,00 kn) nema lanac nego ima neke magnetske kuglice (ili tako nesto) koje su apsolutno necujne, i ne trose se. Jos jedna prednost tog modela su bolje pedale koje se krecu prirodno kako se i tijelo krece dok trcimo, sto se za ovaj drugi nemoze ba sreci. Mene su znala koljena boljeti.

Ja sam probala oba orgitreka, mehanicki mi ima frendica i vjerujte mi nemogu se usporedivati.
Mehanicki samo sto se ne raspadne a da ne govorim o bubnjicima dok ovaj drugi sa otprilike jednakim predenim kilometrima i dalje je potpuno necujan i vrlo ugodan.

Moj bi zakljucak bio kupiti mehanicki orbitrek ako nemate puno kila i ako mislite korisitit ga povremeno ali ne i godinama.

Gle, ja nisam htjela izdvojiti čak punih 800 - 1000 kn više. objektivno - ja orbitrek koristim najviše 30 do 45 minuta dnevno, a ponekad i ne svaki dan. I samo ja skačem po njemu.
I zaista mi nije potreban orbitrek od 1800 kn za to. meni je osobno previše dati 800 kn više ako za to nema potrebe.
A reći ću ti da se ja osobno na ovom orbitreku (mehaničkom) jako dobro osjećam. ;)

T@nja
28.01.2005., 12:51
Kaj je orbitrek?

Tija
28.01.2005., 12:52
T@nja kaže:
Kaj je orbitrek?

nešto na čemu se vježba. Za mišiće mislim :o

Zmijica
28.01.2005., 12:54
Ovo:http://www.banula.com/fitness/As-Seen-On-TV-The-OrbiTrek-Platinum-Elliptical-Trainer-THE_ORBITREK_PLATINU.html

Anastasia
28.01.2005., 12:55
I da dodam: imam ga već godinu dana, i hopsam po njemu konstantno. Uopće se ne raspada, pušta neki zvuk ali to uopće nije tako kako opisuješ. Na koncu, nije ni 1000 kn malo za to i ima svoju kvalitetu.
;)

wh1t3r0s3
28.01.2005., 13:01
Anastasia kaže:
I da dodam: imam ga već godinu dana, i hopsam po njemu konstantno. Uopće se ne raspada, pušta neki zvuk ali to uopće nije tako kako opisuješ. Na koncu, nije ni 1000 kn malo za to i ima svoju kvalitetu.
;)

good for you

Anastasia
28.01.2005., 13:24
wh1t3r0s3 kaže:
good for you

:five:

Reddoorgirl
28.01.2005., 13:35
Zmijica kaže:
Orbitrekovi i ne trebaju izgledat, nije to odjeca :kava:
Mogu bit ruzni k'o bradavicasti patuljak, samo ako su stabilni, cvrsti i otporni.

Meni trebaju i IZGLEDAT cisto da mi se lijepo uklapa u dnevni, a ovaj koji sam narucila bas ce se savrseno uklopit:cool:
Probla sam kod prijateljice mehanicki i nije mi nesto ( i lose izgleda), a platila ga je prije dvije godine 1800 kn u ducanu, ovaj koji sam ja narucila je s magnetnim kocionim sustavom, ima brdo svakojakih funkcija, lijepi display itd. i kosta 1400 kn.
Naravno, kad stigne, sklopim ga, probam i ako slucajno nisam zadovoljna, oni dodju po njega i vrate mi lovu, ja mislim da je to dobar deal!
Imam doma i kucnu biciklu, totalno mi je beskorisna, na njoj rade samo noge, a meni treba nesto i za rit i za tibu, a i da se dobro razgibam, zato mi se cini da ce mi orbitrac bit pun pogodak

Bocca della Verita
28.01.2005., 13:56
Reddoorgirl kaže:
Meni trebaju i IZGLEDAT cisto da mi se lijepo uklapa u dnevni, a ovaj koji sam narucila bas ce se savrseno uklopit:cool:
Probla sam kod prijateljice mehanicki i nije mi nesto ( i lose izgleda), a platila ga je prije dvije godine 1800 kn u ducanu, ovaj koji sam ja narucila je s magnetnim kocionim sustavom, ima brdo svakojakih funkcija, lijepi display itd. i kosta 1400 kn.
Naravno, kad stigne, sklopim ga, probam i ako slucajno nisam zadovoljna, oni dodju po njega i vrate mi lovu, ja mislim da je to dobar deal!
Imam doma i kucnu biciklu, totalno mi je beskorisna, na njoj rade samo noge, a meni treba nesto i za rit i za tibu, a i da se dobro razgibam, zato mi se cini da ce mi orbitrac bit pun pogodak

ja vec danima cekam da dobijes vise taj orbitrek, da ga sklopis, napravis djir i javis kakav je!;)

Reddoorgirl
28.01.2005., 15:33
Ma nazalost dugo se ceka (oko mjesec dana), ja mislim da mojem treba jos jedno 2 tjedna.....
Naravno da cu se doc ovdje hvalit cim stigne:D
samo se strpi;)

Bocca della Verita
28.01.2005., 21:58
Reddoorgirl kaže:
Ma nazalost dugo se ceka (oko mjesec dana), ja mislim da mojem treba jos jedno 2 tjedna.....
Naravno da cu se doc ovdje hvalit cim stigne:D
samo se strpi;)

:ceka:
:mig:

škašiškafnjak
15.02.2005., 20:17
Bocca della Verita kaže:
:mig:

no?

Reddoorgirl
16.02.2005., 10:19
Ma nista jos, jebem ih nesposobne:mad:
Zvala sam ih u petak da vidim u kojoj fazi je ta dostava, a oni meni da jos nije ni na skladiste dosao i da oni ni otprilike neznaju kad ce mi to dostavit!
Grrrrrrrr:2up:

Imam feeling da bi to moglo potrajati jos nekih desetak dana.....naravno javim cim stigne!

škašiškafnjak
16.02.2005., 18:30
a vi koji vec imate orbitrek...jel vam pomogao sta?

Kristina19
16.02.2005., 19:06
Dečko mi je rekao da ima u mercatoneu orbitrek nekakav (valjda taj mehanički) za 550kn a magnetski za 750kn! ;)

Reddoorgirl
16.02.2005., 21:50
Lijepo, sad se samo mogu utjesiti time da je meni mercatone ionako predaleko, jer ovaj moj magnetni kosta 1400 kuna:ceka:

škašiškafnjak
16.02.2005., 22:18
onaj magnetni u mercatoneu je prodan, a takav u kingkongcrossu kosta soma ćuna....

Bocca della Verita
17.02.2005., 10:26
Reddoorgirl kaže:
Ma nista jos, jebem ih nesposobne:mad:
Zvala sam ih u petak da vidim u kojoj fazi je ta dostava, a oni meni da jos nije ni na skladiste dosao i da oni ni otprilike neznaju kad ce mi to dostavit!
Grrrrrrrr:2up:

Imam feeling da bi to moglo potrajati jos nekih desetak dana.....naravno javim cim stigne!

umedjuvremenu sam se docepala svog orbitreka.:trio:
preko oglasnika sam kupila magnetski, 900 kn.
danas je peti dan, vozim po pola sata 2xdnevno.
zdravo se preznojim, nemam upalu misica i osjecam se odlicno.
prezadovoljna sam!
:cheer:

Reddoorgirl
17.02.2005., 10:46
E, super!
Znaci zadovoljna si:)
Mislim da je to s oglasnikom bolja solucija, ali mene uvijek frka da ne dobijem nesto rasklimano.....
Nego reci mi koliko kalorija to cudo sagorjeva na sat?
I dali te frka da ces past s njega, ja sam imala kod prijateljice feeling da cu zavrsit svaki cas na podu.

Bocca della Verita
17.02.2005., 11:09
Reddoorgirl kaže:
E, super!
Znaci zadovoljna si:)
Mislim da je to s oglasnikom bolja solucija, ali mene uvijek frka da ne dobijem nesto rasklimano.....
Nego reci mi koliko kalorija to cudo sagorjeva na sat?
I dali te frka da ces past s njega, ja sam imala kod prijateljice feeling da cu zavrsit svaki cas na podu.

i mene je bilo strah da ne dobijem nesto rasklimano .
tip ga je donio autom na parking, mislio ga je samo prebaciti u moj auto.
:nono: natjerala sam ga da ga sastavi i isprobala ga na snijegom prekrivenom parkingu:zubo:
a prije nego sam uopce krenula traziti u oglasniku, bila sam u eurobike-u i isprobala sve, od 700-6000 kn i vidila sto mi pase a sto ne.
normalno da mi se naj svidio onaj od 6000...al ajd, sto ces sad...
i imas pravo za taj feeling da ces pasti, to sam primjetila na onom od 700 kn, mehanickom i najjeftinijem.
ostali su bili skroz ok.
za kalorije nemam poima, nisam vozila sat vremena u komadu a to me bas i ne zanima, ne ganjam kalorije nego kondiciju.
najvaznije mi je da se razgibavam, utegnem i guzicu vratim na svoje mjesto.

tiger
21.02.2005., 07:31
Moram priznati da sam sve blize da ga kupim, posto spavam zimski san-jedem masnu hranu i nigdi ne gibam uočio sam, hm...da mi je bolje nositi kosulju van hlaca.
Provao sam malo raditi trbusnjake al covjece sta je to naporno.............

škašiškafnjak
21.02.2005., 18:11
tiger kaže:
Moram priznati da sam sve blize da ga kupim, posto spavam zimski san-jedem masnu hranu i nigdi ne gibam uočio sam, hm...da mi je bolje nositi kosulju van hlaca.
Provao sam malo raditi trbusnjake al covjece sta je to naporno.............

trbusnjacima neces skinut salo

Reddoorgirl
21.02.2005., 21:34
Nije mi jasno zasto se decki toliko opterecuju trbuscicem kad je toooliko zena (pa cak i na forumu) potvrdilo da im je to sexy?!
da cujem toliko muskaraca da kaze kako je celulit sexy koliko zena kaze da su trbuscici sexy, otkazala bih narudzbu svog orbitrac-a:)
Sto se misica tice kod muskaraca mi je najbitnije da ima snazne ruke, da ne budu mlitave i slabe. nego kad me stisne da me stvarno stisne:D
a tiba.......:cerek:

tiger
23.02.2005., 06:48
škašiškafnjak kaže:
trbusnjacima neces skinut salo
nego kako?

škašiškafnjak
23.02.2005., 09:07
trcanjem, biciklom... tj. aerobnim treningom....trbusnjacima ojacavas trbusne misisce (ma nemoj srat, ozbiljno?) ali ako imas sala nece ti se vidjet....

Reddoorgirl
26.02.2005., 18:35
evo kooonacno:s
Docepala sam se svog orbitreka:cool:
popiz.... sam cekajuci quelle isporuku pa ih nazvala i stornirala narudzbu, nazvala broj iz burze, dosla, vidjela i kupila:)
super je sprava, ima magnetni kocioni sustav, display s funkcijama mjerenja provedenog vremena na njemu, broja otkucaja, kalorija, predjenih kilometara itd.....a najbolja je cijena-500 kuna!!
stabilan je i mozda ne toliko fancy kao ovaj noviji model ali mislim da ce odlicno obavljati svoju funkciju!
sad samo da se jos bacim na vjezbanje:D

Bocca della Verita
26.02.2005., 19:15
Reddoorgirl kaže:
evo kooonacno:s
Docepala sam se svog orbitreka:cool:
popiz.... sam cekajuci quelle isporuku pa ih nazvala i stornirala narudzbu, nazvala broj iz burze, dosla, vidjela i kupila:)
super je sprava, ima magnetni kocioni sustav, display s funkcijama mjerenja provedenog vremena na njemu, broja otkucaja, kalorija, predjenih kilometara itd.....a najbolja je cijena-500 kuna!!
stabilan je i mozda ne toliko fancy kao ovaj noviji model ali mislim da ce odlicno obavljati svoju funkciju!
sad samo da se jos bacim na vjezbanje:D

pa napokon vise!!!!:s
ja ga imam tek 14 dana, svaki dan vozim pola sata i mogu ti reci da vec vidim razliku:
1 cm manje u bokovima, bedre su mi puno cvrse i zategnutije, super se osjecam!
pij dok vozis :D, glupo zvici..al stvarno, nemoj dopustiti da ozednis, stalno pijuckaj vodu dok vjezbas.
zavidim ti na potrosenih 500 kn!
e, i jos nesto, taj digitalni mjerac svega i svacega- riknuo nakon dva dana!
sad gledam na sat ili upalim tv i gledam neku seriju...brze prodje vrime
aj, uzivaj i javljaj rezultate!:D

Reddoorgirl
27.02.2005., 10:30
Bocca della Verita kaže:
pa napokon vise!!!!:s
ja ga imam tek 14 dana, svaki dan vozim pola sata i mogu ti reci da vec vidim razliku:
1 cm manje u bokovima, bedre su mi puno cvrse i zategnutije, super se osjecam!
pij dok vozis :D, glupo zvici..al stvarno, nemoj dopustiti da ozednis, stalno pijuckaj vodu dok vjezbas.
zavidim ti na potrosenih 500 kn!
e, i jos nesto, taj digitalni mjerac svega i svacega- riknuo nakon dva dana!
sad gledam na sat ili upalim tv i gledam neku seriju...brze prodje vrime
aj, uzivaj i javljaj rezultate!:D

Ma imala sam srece da sam potrefila ljude koji se sele i neda im se teglit tu stvar sa sobom, jer im je ionako skupljala prasinu (ljenivci:D )
i tako, trazili 600, ja ponudila 500 i to je bilo to!

Nego, cuj, stvarno ne vjerujem da ti je riknuo display, sto posto su ti se baterije potrosile, samo stavi novu i sve ce ti opet radit!;)

Bocca della Verita
27.02.2005., 10:39
Reddoorgirl kaže:
Nego, cuj, stvarno ne vjerujem da ti je riknuo display, sto posto su ti se baterije potrosile, samo stavi novu i sve ce ti opet radit!;)

jok.
probala sam sa novim baterijama, odvidavala, gledala kontakte...
riknuo.

škašiškafnjak
27.02.2005., 11:11
Bocca della Verita kaže:
jok.
probala sam sa novim baterijama, odvidavala, gledala kontakte...
riknuo.

mozda su te baterije isto bile istrosene.....probaj sa novima:D

Bocca della Verita
27.02.2005., 11:19
škašiškafnjak kaže:
mozda su te baterije isto bile istrosene.....probaj sa novima:D

:rolleyes:
za koga ti mene smatras
;)

Reddoorgirl
27.02.2005., 14:24
ali stvarno je neobicno, za ocekivati je da prije ode nesto drugo na njemu nego bas display....
a dobro ako ti toliko ne nedostaje ko ga shisha;)

škašiškafnjak
27.02.2005., 14:35
Bocca della Verita kaže:
:rolleyes:
za koga ti mene smatras
;)

mozda si krivo okrenula + i -:D

Bocca della Verita
27.02.2005., 15:59
škašiškafnjak kaže:
mozda si krivo okrenula + i -:D

pa daaaaaaaaaa!!!
sto ces, zena..:bonk:
;)

u principu, on radi, brojevi se vide, al se ne micu,
stalno je na 0.00
jedino se puls ocitava sto me dovodi do zakljucka da je otisao kontakt izmedju pedala i tog "digitrona"

aj sad, u cemu je stvar?

škašiškafnjak
27.02.2005., 16:11
Bocca della Verita kaže:
pa daaaaaaaaaa!!!
sto ces, zena..:bonk:
;)

u principu, on radi, brojevi se vide, al se ne micu,
stalno je na 0.00
jedino se puls ocitava sto me dovodi do zakljucka da je otisao kontakt izmedju pedala i tog "digitrona"

aj sad, u cemu je stvar?

riknuo ti je display:D

Bocca della Verita
27.02.2005., 16:31
škašiškafnjak kaže:
riknuo ti je display:D

ma daj!
svarno?
:(

škašiškafnjak
27.02.2005., 16:36
Bocca della Verita kaže:
ma daj!
svarno?
:(

ali, pronicljiva si ti (iako si žena:D ) pa postoji mogucnost da je to do kakvog kontakta....
no, međutoa, ionako ti je mjerac pulsa najvazniji....

Bocca della Verita
27.02.2005., 17:15
škašiškafnjak kaže:
ali, pronicljiva si ti (iako si žena:D ) pa postoji mogucnost da je to do kakvog kontakta....
no, međutoa, ionako ti je mjerac pulsa najvazniji....

ma nije me briga ni za taj puls.
sto me briga koliko brzo mi srce lupa??
uopce ne kuzim cemu to, kome to koristi?
meni je stoperica bila najvaznija.

škašiškafnjak
27.02.2005., 17:58
Bocca della Verita kaže:
ma nije me briga ni za taj puls.
sto me briga koliko brzo mi srce lupa??
uopce ne kuzim cemu to, kome to koristi?
meni je stoperica bila najvaznija.

to ti je najvaznije....puls

Bocca della Verita
27.02.2005., 18:10
škašiškafnjak kaže:
to ti je najvaznije....puls

najvaznije je oznojiti se!

škašiškafnjak
27.02.2005., 18:16
Bocca della Verita kaže:
najvaznije je oznojiti se!

kako god ti kazes

shirl
16.03.2005., 13:54
orbić je super spravica za one koji su uporni. imam ga doma i služi mi (ko i nekim forumašicama) za odlaganje košulja. užasna sam!:(
stalno si obećajem da ću od sutra ozbiljno i svakodnevno vježbati:top: ali to sutra meni nikako da dođe:flop:
btw-ja imam onaj model sa trakom (stariji) i škripi ko vrag:mad:
magnetni su kvalitetniji i ne škripe!
samo treba vježbati!
sutra ću...:D

s3v3n
16.03.2005., 14:46
dobar je orbitrek, ja sam vježbo jedno 2 mjeseca,svaki dan po sat vremena
ode 10 kg u nepovrat

Bocca della Verita
16.03.2005., 14:54
s3v3n kaže:
dobar je orbitrek, ja sam vježbo jedno 2 mjeseca,svaki dan po sat vremena
ode 10 kg u nepovrat

vjezbam vec misec dana, jesam se utegla, nije mi vise guzica mljitava:D , al kilaza je vise manje - ista.
al dobro, ne patim na kilazu, glavno mi je da sam cvrsta.

Reddoorgirl
16.03.2005., 17:52
ja svoj orbi maltretiram vec dva tjedna, svaki dan po 11 kilometara (oko 45 min) ali ozbiljno razmisljam da se toga okanim jer cu doc ko sumo borac:eek:

Svi vi nesto mrsavit i utezete se a ja ocito nabijam masu:(
u dva tjedna dve kile gore, strashno, to je zato sto kad sidjem s tog sranja pojedem dvije vecere i odem spat!

Ludilo koliko me ta sprava izgladni, ne mogu se obuzati!!
Inace mi je super, vrijeme mi na tome uz TV prodje zacas i osjecam kako su mi se misici stegli, ali neznam kako obuzdati glad nekon treninga, mislim stvarno.......:rolleyes:

magriz
16.03.2005., 18:41
Reddoorgirl kaže:
ja svoj orbi maltretiram vec dva tjedna, svaki dan po 11 kilometara (oko 45 min) ali ozbiljno razmisljam da se toga okanim jer cu doc ko sumo borac:eek:

u dva tjedna dve kile gore, strashno, to je zato sto kad sidjem s tog sranja pojedem dvije vecere i odem spat!

Inace mi je super, vrijeme mi na tome uz TV prodje zacas i osjecam kako su mi se misici stegli, ali neznam kako obuzdati glad nekon treninga, mislim stvarno.......:rolleyes:

ja vozim svoj orbi svakodnevno po 15 km (oko 30 min) i nakon toga odem pod tuš, poslije se namažem uljem i lickam dok se ulje ne upije. jedino sam strašno žedna, pijem i dok vozim, ali glad? ne. :W

škašiškafnjak
16.03.2005., 18:44
ajmo cure, dajte rezultate....ali u mjernim jedinicama.....

Bocca della Verita
16.03.2005., 20:27
Reddoorgirl kaže:

vozim svaki dan, dobro, skoro svaki:D dan,
pola sata,
kad sam extra zivahna i po dva puta.
pijem od pola do lite vode i ne ogladnim posli nista vise nego inace.
kile idu dole polako ali sigurno a na tijelu se vidi razlika.
i jos nesto, mislim da je jako vazno,
vozim na najlaksem opterecenju

magriz
16.03.2005., 20:48
Bocca della Verita kaže:
kile idu dole polako ali sigurno a na tijelu se vidi razlika.
i jos nesto, mislim da je jako vazno,
vozim na najlaksem opterecenju

i ja sam počela s lakšim, sad sam na 2/3 opterećenja, ali ne mislim forsirati na najjačem. ovako mi je super!

najbolja stvar na orbicu mi je kad vozim unatrag. guza mi se fino popravlja! do ljeta će biti mrak :top:

Indigo Girl
16.03.2005., 23:26
Danas sam pola sata na tom vjezbala. Svakih pet minuta dizala sam opterecenje za 1. Nakon 5 minuta na opterecenju 4, pocela sam ponovo spustati do jedinice. I bogami, lijepo sam se oznojila :p

Kristina19
17.03.2005., 08:58
Ja idem sutra kupiti orbitrek!
Dajte mi recite jel svi mogu ici unatrag (mislim na orbitreke) :mig:
I jel bolje da kupim magnetni ili onaj s TV-prodaje? (cijena im ista)

Reddoorgirl
17.03.2005., 09:05
ma mora biti magnetni, ovi mehanicki su sranje!

Bocca della Verita
17.03.2005., 09:11
Kristina19 kaže:
Ja idem sutra kupiti orbitrek!
Dajte mi recite jel svi mogu ici unatrag (mislim na orbitreke) :mig:
I jel bolje da kupim magnetni ili onaj s TV-prodaje? (cijena im ista)

a da procitas tipic od pocetka;)

s3v3n
17.03.2005., 09:53
škašiškafnjak kaže:
ajmo cure, dajte rezultate....ali u mjernim jedinicama.....

šta ti oćeš, tebi je ionako svaka sisa premala

emili
17.03.2005., 11:13
Reddoorgirl kaže:

na mene djeluje obrnuto, toliko me umori da mi poslije nije do jela
hvala Bogu :moli:

škašiškafnjak
17.03.2005., 12:44
s3v3n kaže:
šta ti oćeš, tebi je ionako svaka sisa premala

da te ne znam, mislio bih da zajebavas:D

zanimaju me rezultati, ali konkretni, a ne ovi psiholoski...

hana
19.08.2005., 20:17
klaudija kaže:
ja imam doma orbitrek, tata je kupio za sebe, više on vježba, svaki dan po par puta, ja sam u početku, ali sam lijena, ali je dobar. 2,3 puta na dan po 5 minuta i kad izvoziš i siđeš s njega noge užasno bole, ali to je dobro, osjećaš se lagano i pun energije. To je dobra stvar...

ja citala da minimalno 25 min aerobnog treninga ima korist, sve manje od 25 min je besmisleno a sad...
e da i kupih orbitrek NAPOKON :D mislim da je magnetni, bili su ili magnetni ili s onom trakom ko sta sobni bicikli imaju a taj s tom trakom mi djelovao sva nekako sugavo, koda ce se raspast :p

emy
19.08.2005., 20:43
Meni moj doma sluzi kao vjesalica:rolleyes: !
Al sad ce ponovo u pogon:top:

stakalce
22.08.2005., 13:49
i ja imam orbitrek doma:cool: i vjezbam na njemu, ponekad, ako se nisam puno kretala taj dan..
al ovaj mi vec crkava lagano, sad bi si htjela kupit onaj novi, napredniji orbitrek.. orbitrek platinum:cool:

Johnny 99
17.10.2005., 08:08
Karakala kaže:
Ali oba će biti dobra za Vas cure... :) Nemate vi 100 kg, i nećete svaki dan pičiti na njemu po sat vremena. Zašto je pogon na lanac bolji od magneta a trgovac tvrdi upravo suprotno: da se magnet ne mijenja za razliku od lanca koji nakon neke 3 godine treba možda mijenjati, a i buči više nego magnet (koji je praktički nečujan)... Istinabog, magnet i košta znatno više, ali koji je pravi razlog?

sety
18.10.2005., 11:34
Johnny 99 kaže:
Zašto je pogon na lanac bolji od magneta a trgovac tvrdi upravo suprotno: da se magnet ne mijenja za razliku od lanca koji nakon neke 3 godine treba možda mijenjati, a i buči više nego magnet (koji je praktički nečujan)... Istinabog, magnet i košta znatno više, ali koji je pravi razlog?
Ja imam doma orbi sa magnetom. Isto mi je bilo rečeno da se lanac može istegnuti i puknuti. S ovim sam jako zadovoljna, vježbamo i dragi i ja i super se drži!:top:

Bocca della Verita
18.10.2005., 12:02
Johnny 99 kaže:
Zašto je pogon na lanac bolji od magneta a trgovac tvrdi upravo suprotno: da se magnet ne mijenja za razliku od lanca koji nakon neke 3 godine treba možda mijenjati, a i buči više nego magnet (koji je praktički nečujan)... Istinabog, magnet i košta znatno više, ali koji je pravi razlog?

karakala prica gluposti.
normalno da je magnetski bolji, ako nista, prakticki je besuman.
lanac radi tako iritantan zvuk da vjezbanje vrlo brzo postaje jako iritantno, za tebe, ukucane a mozda i za susjede;)

Enyala
28.11.2005., 21:54
meni se ona traka oko magneta (valjda) izlizala... jel se moze to zamjenit ili sta...

Elektra
29.11.2005., 16:57
Michelle_24 kaže:
Pozdrav,

Moj stari je smršavio 15kg od 4.-tog mjeseca. Svaki dan vozika to čudo u trajanju do max.15 minuta. :)

becky_maro
29.11.2005., 19:18
Imam doma orbi na magnet i dela već godinu dana bez problema (da pokucam u drvo). Rezultati se vide, jako je dobar za cijelo tijelo. I primjetila sam da kad jogginga ili vožnje biciklom su me nakon dužeg vremena počela bolit koljena, a kad na ovome vježbam sve super. Sam osjećam kak me mišići zatežu. Zato - samo naprijed! :top:

zlatokosa.princeza
02.12.2005., 21:36
I ja sam kupila prije 3 mjeseca u mercatone u zagrebu došao je oko 700 kn i jako sam zadovoljna sa orbitrekom.
Vježbam 5 puta tjedno po 1 h i moram priznati da se super osjećam. Stavim na najmanji otpor, namjestim ga pred televizor i pustim dobar film.
Kile se ne smanjuju, ali moram priznati da jedem više nego inače. Kolači su mi svakodnevno neophodni, a uz naravno prethodno obilan ručak. Kao da mi se apetit doista povećao, ne znam kakva vi iskustva imate.
E da, kupila sam i l-carnitin, ali ne vjerujem da to daje neke drastične rezultate.

Vespazijan
03.12.2005., 21:25
Moja draga dosla prije tjedan dana na ideju da kupi traku za trcanje, ali smo se brzo ohladili od te ideje kad smo vidjeli kolko to zadovoljstvo kosta.

I eto ti nje jucer sa idejom da kupimo Orbitrek. Kao daju u Mercatoneu na amex 12 rata bez kamata, a cijena samo 600 kn!
I tako mi rano jutros uputili se put Stupnika i kad tamo hrpa ljudi bira koji ce :)

Uglavnom da ne gnjavim sa pricom mi smo uzeli magnetni od cca 1000kn.
Nekim cudom uspjeli smo ga sastaviti u vrlo kratkom roku i vec odradili danas prvu voznju.
Zaista je necujan i dosta je velik i za razliku od onog s lancem koji je kostao 600 kn djeluje puno mocnije i stabilnije.

Aika
07.12.2005., 18:19
Bok..
Zbog nedavnog preseljenja u manji stan, ne mogu vise drzati Orbitrek, pa ga prodajem. Tko je
zainteresiran neka mi posalje privatnu poruku...

joujou
07.12.2005., 18:21
Aika kaže:
Bok..
Zbog nedavnog preseljenja u manji stan, ne mogu vise drzati Orbitrek, pa ga prodajem. Tko je
zainteresiran neka mi posalje privatnu poruku...

pm-ovi ne rade :zubo:

Tinchi
07.12.2005., 19:42
Karakala kaže:
bolji od ergometra... Jesi siguran? :confused: :confused: :confused:

Možda je zdraviji ali sumnjam da je bolji. Na ergometru ljudi koji rade pravilno i usto se trude svaku seriju odraditi bolje nego prethodnu doslovce iznoje dušu van.

Imam pitanje u vezi tog orbitreka - jel maksimalan tempo u rangu istoga na običnom steperu ili može i brže? Nekako mi se ne čini idealnom spravom za eksplozivce. Fala :)

joujou
07.12.2005., 19:59
sto je ergometar :confused:

daj neku sliku :D

Aika
08.12.2005., 20:42
Tinchi kaže:

Imam pitanje u vezi tog orbitreka - jel maksimalan tempo u rangu istoga na običnom steperu ili može i brže? Nekako mi se ne čini idealnom spravom za eksplozivce. Fala :)

Za eksplozivce je super...na steperu "ides" gore-dolje, a na orbitreku je kružno kretanje pa ga mozes odvaliti velikom brzinom..:)

hana
08.12.2005., 21:25
joujou kaže:
sto je ergometar :confused:

daj neku sliku :D

simulacija veslanja ako se ne varam?
ako je to to onda ti je jako dugacko i imas to nesto sta kao povlacis i odgurujes se nogama, neznam bolje opisat...

joujou
09.12.2005., 08:44
hana kaže:
simulacija veslanja ako se ne varam?
ako je to to onda ti je jako dugacko i imas to nesto sta kao povlacis i odgurujes se nogama, neznam bolje opisat...

aha... znam taj, super je :top:

Galadriel
16.12.2005., 12:14
Htjela bi pitati da li se vjezbanjem na toj spravici smanjuje i obujam struka ili salo na trbuhu ili se samo ucvrscuje guza??

lala
23.12.2005., 18:41
Juupi! I ja sam ga kupila. Metro. "Akcija" (ne vjerujem, mislim da je trik.) Cijena_sitnica. Magnetski. (Mislim da bi proizvođači orbitreka ovom forumu tribali dat neku proviziju).
Čini mi se da nekako premale krugove radim, kao da kližem naprijed ,nazad i onda propadam...
A oni u Metroa pojma nemaju, sad mi je jasno zašto su cijene tako povoljne, ni prospekt mi nisu dali prije kupnje,ne može, pa ne može, a pojma nemaju za reći o modelu.
Vrijeme, puls,udaljenost, brzina, kalorije(iako me ništa od tog ne zanima previše), garancija 2 god (to me zanima). Bija je jedan s istim cijenom, ali velikom, preglednim monitorom. Parija je skuplji (ha-ha), i čudilo me zašto nije, ali kad sam stala na njega-grozno nisko, trebam se zgrbit. Biseri od prodavača nisu imali pojma može li se to regulirat, fakat me znam kako...možda je za djecu. Poslije u servisu tip kaže da ne može.

ivek
04.01.2006., 14:11
Htjela bi pitati da li se vjezbanjem na toj spravici smanjuje i obujam struka ili salo na trbuhu ili se samo ucvrscuje guza??

... rekao mi fitness trener... zato što je to aerobna vježba - smanjuje ti se i struk :)

Galadriel
04.01.2006., 15:51
... rekao mi fitness trener... zato što je to aerobna vježba - smanjuje ti se i struk :)
hvala na odgovoru.uljepsao si mi dan :cerek: :mig:
i kupila sam orbitrek :D

Dijete Cvijeća
04.01.2006., 18:48
hvala na odgovoru.uljepsao si mi dan :cerek: :mig:
i kupila sam orbitrek :D

Gdje, koji (Platinum?) i koliko? :)

Galadriel
04.01.2006., 22:12
Gdje, koji (Platinum?) i koliko? :)
u metrou,nije platinum,obican je.platila sam oko 400 kn,dobila sam popust jer je bio izlozbeni :)

Dijete Cvijeća
05.01.2006., 02:50
u metrou,nije platinum,obican je.platila sam oko 400 kn,dobila sam popust jer je bio izlozbeni :)

Hvala. :)

deatwin
11.01.2006., 10:51
Kako ću ovijeh dana kupiti (second hand) Orbić (magnetni, patinum, thane...tak nešto), može ukratko ponavljanje važnih stvari....

Peljati ga svaki drugi dan, u početku 15-tak minuta s intencijom dostizanja 45 minuta....
Dosadu kratiti TV-om, mjuzom... :)
Kupiti magnetni...
Za guzu Vinči preporuča i povremenu vožnju unatraške....
Nikako ne navaliti na kremšnite nakon vožnje..niti prije vožnje...nikad...šmrc... :zubo:

Treba paziti na otkucaj srca...ono, držati ih na štojaznakojembroju za najuspješnije sagorijevanje masnoća?????
Ne vjeašti aufingere sa košljama na njega...nije dobro za celulit :zubo:

Recite, vi koji ste tamo negdje davnijeh dana otvorili topic....vježbate li još uvijek....kakvi su rezultati...što preporučate...ideje...

lala
11.01.2006., 18:28
Vježbamo, izdišemo:zubo: Dobro je. Bit će valjda i bolje, nadam se.:top:

Imam pitanje za vlasnike: koliko vam traju baterije ?

U čemu je stvar, naime, mom nisu trajale ni tjedan?!

Marka tzv. Olpran, gasi se sam nakon 5 min, nije neka fora, malen ekrančić na kojem ne vidiš sve vrijednosti odjednom, mnego jednu po jednu.

U svakom slučaju, već sam ih mijenjala 5 puta tako da sad vježbam s ugašenim, iako me prikaz mizernog broja kalorija
(u svakom slučaju, nesrazmjernog kolačima koje žvačem dok vozim)
frustrirao,
htjela bih ga nazad a nema mi smisla svako tjedan minjat baterije, pa da na kraju ispadne teretana jeftinija opcija.
Ne znam jel ga triba nosit na servis ili se pomirit sa sudbinom?:confused:

deatwin
13.01.2006., 10:19
ajoooooj, nisam ga kupila :(

Nije magnetski, kako sam mislila, nego je na nekakvu traku.....:confused:
Daklem, ja znam za one s lancem...i z amagnetne...a kaj je sad to s trakom?????

Ima netko iskustva sa takvim Orbićima?

Ili da se manem second henda i odem lijepo u EuroBike i kupim novoga (magnetnog), na rate, pa fešta??????

POOOOOOMAGAJTEEEEEEE!!!!!!!!

Leeloo
25.04.2006., 10:35
Da malo dignem temu, nije se pricalo o ovome odavno :D

Jel' neko kupio ovaj orbitrek iz neckermanna. Oko mi je zapelo za njega.
neckermann orbitrek (http://www.neckermann.hr/hr/extern/index.html?EMBERL_UID=:e547cd2dc7612327dcd8a8751c2 c027d&fsreloaded=1)

MaryM
25.04.2006., 13:49

neckermann orbitrek (http://www.neckermann.hr/hr/extern/index.html?EMBERL_UID=:e547cd2dc7612327dcd8a8751c2 c027d&fsreloaded=1)

Naručila, čekala par tjedana jer ga nije bilo na lageru, dočekala kombi isporuku, sama spojila i pustila u pogon.

Ovo mi je prvi i jedini Orbitrek u životu pa ne mogu raditi usporedbe, ali nemam ništa za prigovoriti.

pin_up
25.04.2006., 13:55
Ili da se manem second henda i odem lijepo u EuroBike i kupim novoga (magnetnog), na rate, pa fešta??????

jesi gledala u Mercatoneu? tamo su ok cijene (do 1000 kn)

Crow Jane
25.04.2006., 18:04

Imam ja neki iz neckermanna. Ok je samo škripi ko nenormalan (a opet, nisam TOLKO teška :D ) i počela sam ga rabit svaki dan nakon kaj je 1 god služio ko vješalica, bogami se rezultati osjete. :D Boli me SVE. A izdržim 15 min na stupnju 3 ( od 7, mislim :D )

mia_mia
25.04.2006., 18:52
jel bi mogla vježbat na orbitreku ako imam problema s koljenima? Trčati ne mogu pa zato pitam. Probala sam par puta na orbiću vježbat i ok je išlo, ne znam dal bi redovito vježbanje moglo imat kakvih nuspojava? Ima li sličnih među vama? :confused:

MaryM
26.04.2006., 11:28
jel bi mogla vježbat na orbitreku ako imam problema s koljenima?

Na tvom bi mjestu prvo probala odraditi medicinsku fizioterapiju - ciljano ojačati mišiće koji podupiru koljeno.

Elektra
26.04.2006., 14:35

Moj stari ga ima. Smršavio je 15kg :D
I da, ok je ;)

hana
26.04.2006., 19:05
@ Elektra
jel smrsavio samo orbitrekom ili i dijetom/pazec na prehranu?
u kojem vremenskom periodu?
koliko orbitrekira na tjedan?

*Lillian*
26.04.2006., 19:43
Kada ga kupuješ pazi, mora imati pogon na lanac a NE na magnet. Znaci magnetski pogon NE.
Lanac da. :)

Zakaj ne na magnet? Ja doma imam neku verziju il kopiju orbija Sliver koju kupih u Mercatoneu na nagovor prodavačice i plačem kaj nisam kupila magnetski. Kod mog je dublji nagazni hod, al se čuje, i imam nadrkane susjede kojima smeta moje vježbanje. Kad dođemo kod frendova sjebani smo jer se njihov ništa ne čuje :flop:

snake
28.04.2006., 14:26
jako dobra sprava za cijelo tijelo..samo savijet(naznam dal je to tko vec spomenuo) takve se stvari trebaju kupiti u ducanima sa takvom opremom a ne u konzumu,pevecu itd....istina da je cijena povoljnija al znate ka se kaze"koliko para toliko muzike" a nije neka fora da nesto kaj ste platili soma kuna rikne za par mjeseci

maestro-S
28.04.2006., 22:18
Orbitrek sam kupio pred nekih 3,4 mjeseca i mogu reći da sam razočaran. Kupio sam magnetski model koji je mnogo skuplji od onog na sajlu, ali pokret mi je totalno bezvezan i ne osjećam neke značajnije pomake u kondiciji. Potpuno gubljenje vremena.

lala
29.04.2006., 12:51
Orbitrek sam kupio pred nekih 3,4 mjeseca i mogu reći da sam razočaran. Kupio sam magnetski model koji je mnogo skuplji od onog na sajlu, ali pokret mi je totalno bezvezan i ne osjećam neke značajnije pomake u kondiciji. Potpuno gubljenje vremena.

E ne vjerujem ti.:zubo: Pa u kakvoj si ti to kondiciji inače? Koliko često radiš? Ja sam, doduše,trut pa mi je svaki dan napredak na orbitreku.
15 min dnevno, ma 3,4 mjeseca tako...eh da mi je...:rofl:

Ja se za tri tjedna osjećam potpuno drukčije. Toliko se uspušem za tih 15 min da sam se čak ostavila cigareta, jednostavno su mi smetale. E onda sam zapostavila orbitrek i nadoknadila dozu nikotina.

A pokret iliti pad ne njemu se razlikuje od modela do modela, primjetila sam, moj bi mogao biti i bolji, al za te pare je predobar.:top:

maestro-S
29.04.2006., 22:25
Bavio sam se neko vrijeme tajlandskim boxom i navikao sam na malo jači trening. Ozlijedio sam kralježnicu, ali to po malo dovodim u red. Puno sam očekivao od orbitreka jer mi se pokret činio odličnim, gotovo terapeutski. No, na greškama se uči. Nema do prirodnih pokreta: trčanje, plivanje, penjanje,...
Od tih spravica najjača stvar je ergometar no nisam imao love ni za onaj amaterski model. Ovisi što tko očekuje od sprave i koje ciljeve si postavi za vježbanje, za neke sitne treninge i potpune rekreativce orbitrek je solidna sprava. Za iole ozbiljnije vježbače orbitrek je glupost kao aerobna sprava. Može eventualno poslužiti za zagrijavanje prije treninga sa utezima ili nekakav lagani trening kada se trenira tek toliko da se nešto trenira.

Drito Konj
06.05.2006., 01:56
Dakle, koji je zaključak, kaj se više isplatit kupit? Planiram ga ubost ovih dana pa da čujem. Brijem uzet rabljeni. Cijena rabljenog je 600kn za onaj s lancem, a 700 za magnetni, s tim da u eurobikeu imaju fino novi za 738kn. Ne znam dal je s lancem ili magnet. Platinum verzija košta 1000kn. Koja je razlika?

sum zero
06.05.2006., 10:46
ja uzela sad u mercatone-u neki orbitrek vulgaris. 550 kn, snizeno sa 750, ruzan ko sam vrag i nakupi se prasine na njemu u roku od sat vremena :D. ide na onu neku traku (nikakvi fensi šmensi magneti :D, nema se pinkice). dobro me sluzi, ali samo me jedna stvar brine. naime, osjecam dosta opterecenja na koljenima.
jel' to zato jer je takva jeftinjara, pa je lose konstruiran, ili ja to lose orbitriram, ili nesto trece?

Elektra
06.05.2006., 10:53
@ Elektra
jel smrsavio samo orbitrekom ili i dijetom/pazec na prehranu?
u kojem vremenskom periodu?
koliko orbitrekira na tjedan?

Ovako, orbitrek su mu dofurali lani 10.04. i tada je počeo polako da "pedalira". Uglavnom, vozio je po 10-15 minuta i to svaki dan.
Nije bio na dijeti ali je pazio da se ne prežderava kao što je dotad znao. I počeo je jesti crni kruh, ili ako nema crnog onda eventualno fetu bijelog.

Vremenski period:
Dakle, od sredine 4. mjeseca pa sve do negdje nove godine, on je izgubio nekih 13kg, ako ne i malo više. Gornja granica kilaže mu je bila 105kg, a danas ima 89kg. :D

I sad to održava tako da i dalje vozi Orbitrek po nekih 20minuta. Možda ne vozi svaku večer, ali vozi sigurno svaku drugu. I radi vježbe razgibavanja, te čučnjeve i malo trbušnjaka. Sad mu je cilj malo učvstiti trbuh. Ne preveć, malo.

Te još nešto zanima? :)

Elektra
06.05.2006., 10:55
dobro me sluzi, ali samo me jedna stvar brine. naime, osjecam dosta opterecenja na koljenima.
jel' to zato jer je takva jeftinjara, pa je lose konstruiran, ili ja to lose orbitriram, ili nesto trece?

A zar nemaš na njemu za namjestiti one nivoe nekakve? Kao, težina od 1-8. Na mom to ima, pa je možda i tebi namješteno na teže a nisi naučen. :)

Elektra
06.05.2006., 10:56
jako dobra sprava za cijelo tijelo..samo savijet(naznam dal je to tko vec spomenuo) takve se stvari trebaju kupiti u ducanima sa takvom opremom a ne u konzumu,pevecu itd....istina da je cijena povoljnija al znate ka se kaze"koliko para toliko muzike" a nije neka fora da nesto kaj ste platili soma kuna rikne za par mjeseci

Moj stari je svog kupio iz Neckermanna za 999kn :D
I dobar je. Evo, već prošla godina dana kako ga ima. Jedino, riknuo mu je onaj digitalni pokazivač koliko na sat vozi :zubo: Ostalo šljaka hehe :D

Elektra
06.05.2006., 10:59
Za iole ozbiljnije vježbače orbitrek je glupost kao aerobna sprava. Može eventualno poslužiti za zagrijavanje prije treninga sa utezima ili nekakav lagani trening kada se trenira tek toliko da se nešto trenira.

Pa, svrha Orbitreka i je zagrijavanje nekome tko se bavi ozbiljnijim treninzima. Ali, za početnike i amatere je jako dobar.
Ne kužim baš što si ti očekivao od takve sprave? To je kao da od sobnog bicikla očekuješ čuda :D

sum zero
06.05.2006., 12:44
A zar nemaš na njemu za namjestiti one nivoe nekakve? Kao, težina od 1-8. Na mom to ima, pa je možda i tebi namješteno na teže a nisi naučen. :)

je, je, ima to. ali i kad stavim na najlakse, imam taj osjecaj. stvar je kao da nemam dovoljno zagaza/zamaha/votevr pa mi dodje to opterecenje na koljenima (ako me kuzis). pitala sam se da li je stvar u visini (oko 178), ali vidim da i muski pice po orbitreku, pa nekako zakljucujem da mozda ne znam radit na njemu. u tom slucaju me jako sram :D, pa se nadam da je ipak u samoj spravi. ili u losim koljenima (inace su me sluzila dosad)?

jeli netko imao slicna iskustva?

vlale
06.05.2006., 12:53
nemam pojma kako to da vas bole koljena na orbitreku...ja inače imam koljena u katastrofalnom stanju, već su me doktori htjeli strpati u bolnicu i napraviti koju operaciju, ali pobjegoh glavom bez obzira :)
pedaliram svaki drugi dan po 15tak minuta i stvarno nikakve bolove u koljenima nemam, čak mi se čini da su mi koljena sad u puno boljem stanju nego prije orbitreka (usput, doktor mi je preporučio vožnju biciklom za loša koljena...tj. da malo ojačam mišiće da me koljena ne bole toliko jer nisam htjela na operaciju)

Elektra
06.05.2006., 13:07
je, je, ima to. ali i kad stavim na najlakse, imam taj osjecaj. stvar je kao da nemam dovoljno zagaza/zamaha/votevr pa mi dodje to opterecenje na koljenima (ako me kuzis). pitala sam se da li je stvar u visini (oko 178), ali vidim da i muski pice po orbitreku, pa nekako zakljucujem da mozda ne znam radit na njemu. u tom slucaju me jako sram :D, pa se nadam da je ipak u samoj spravi. ili u losim koljenima (inace su me sluzila dosad)?

jeli netko imao slicna iskustva?

Možda je stvar u tome kako pedaliraš ili tako nešto. Jesi li slučajno trčala i ako da, jesi preoterećenje i tada primijetila ili se baviš samo Orbitrekom?

Ja se slobodno mogu "pohvaliti" kako mi je kondicija iznimno loša :zubo: ali svejedno na Orbitreku nemam nikakvih problema. :)

hana
06.05.2006., 13:17
Ovako, orbitrek su mu dofurali lani 10.04. i tada je počeo polako da "pedalira". Uglavnom, vozio je po 10-15 minuta i to svaki dan.
Nije bio na dijeti ali je pazio da se ne prežderava kao što je dotad znao. I počeo je jesti crni kruh, ili ako nema crnog onda eventualno fetu bijelog.

Vremenski period:
Dakle, od sredine 4. mjeseca pa sve do negdje nove godine, on je izgubio nekih 13kg, ako ne i malo više. Gornja granica kilaže mu je bila 105kg, a danas ima 89kg. :D

I sad to održava tako da i dalje vozi Orbitrek po nekih 20minuta. Možda ne vozi svaku večer, ali vozi sigurno svaku drugu. I radi vježbe razgibavanja, te čučnjeve i malo trbušnjaka. Sad mu je cilj malo učvstiti trbuh. Ne preveć, malo.

Te još nešto zanima? :)

nope, thx :kiss:

sum zero
06.05.2006., 13:19
Možda je stvar u tome kako pedaliraš ili tako nešto. Jesi li slučajno trčala i ako da, jesi preoterećenje i tada primijetila ili se baviš samo Orbitrekom?
pa sve mi se vise cini da je stvar u pedaliranju. trcala? :rofl: zadnji put u osnovnoj, a inace trcim na tramvaj, tak da fakat nemrem procijenit :o . no, bez zajebancije, kako tocno se treba nagazit na taj orbitrek? meni su stopala skroz naprijed, odnosno, uporiste mi je na pocetku onih pedala? jel to treba gazit kao steper ili vise simulirat trcanje?

fakat me sram, al fakat, da ove stvari moram pitat :(

Elektra
06.05.2006., 13:21
nope, thx :kiss:

Nema na čemu. :)

Elektra
06.05.2006., 13:23
pa sve mi se vise cini da je stvar u pedaliranju. trcala? :rofl: zadnji put u osnovnoj, a inace trcim na tramvaj, tak da fakat nemrem procijenit :o . no, bez zajebancije, kako tocno se treba nagazit na taj orbitrek? meni su stopala skroz naprijed, odnosno, uporiste mi je na kraju onih pedala? jel to treba gazit kao steper ili vise simulirat trcanje?

fakat me sram, al fakat, da ove stvari moram pitat :(

A trebala bi probat raditi ujednačeno sa rukama i nogama. Meni je isto teško bilo na početku jer isto nisam znala kako točno, iako, izgleda jednostavno :zubo: ali meni nije bilo isprva. :D

Ja gledam da stanem više nekako na sredinu te pedale jer ako sam previše naprijed ili nazad onda mi je dosta teže i opterećenje mi je. Možda je u tome i kod tebe kvaka? :confused:

sum zero
06.05.2006., 13:36
A trebala bi probat raditi ujednačeno sa rukama i nogama. Meni je isto teško bilo na početku jer isto nisam znala kako točno, iako, izgleda jednostavno :zubo: ali meni nije bilo isprva. :D

Ja gledam da stanem više nekako na sredinu te pedale jer ako sam previše naprijed ili nazad onda mi je dosta teže i opterećenje mi je. Možda je u tome i kod tebe kvaka? :confused:

bingo. sad sam ga zajahala (:D) i to je to. istovremeno fokus na ruke i noge, plus noge na sredini. samo tesko je to odrzavat pola sata, uspjela sam pola minute, a onda mi pogled odluta na telku i zgubim se. meni jos to nije automatski, treba mi koncentracije. a valjda bum se uvjezbala, imam ga tek dva tjedna. odhebat cu telku do daljnjeg. thx, elektra :)

no imam daljnje pitanje, kad vjezbas unazad (znaci dupe) da li stavis sipke da budu nepomicne? jel se tak treba vjezbat dupe?