PDA

View Full Version : Opadanje kose

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

micica5
17.07.2007., 00:00
Misliš na Thymuskin? ja sam ga koristila na preporuku dermatologinje, u kombinaciji s minoksidilom. rekla mi je da minoksidil koristim samo na početku(uz thymuskin) da potakne kosu na rast, a kasnije da nastavim samo sa thymuskinom koji bi trebao ojačati kosu (ili korijen, ne sjećam se više točno što je rekla).
pomoglo mi je,mlada kosa je rasla kao luda, na moje sveopće oduševljenje. već je prošlo dosta vremena od toga, više ne koristim ni jedno ni drugo. stanje mi je puno bolje. makar mi je još mrvicu prorijeđena na jednom dijelu. ali puuuno manje, čak mislim da to ljudi uglavnom ni ne primjećuju.
ali ne znam je li to do thymuskina ili minoksidila. najbolje da odeš do dermatologa (ili još bolje trihologa, ako ih ima uopće kod nas) i onda vidiš što ćeš. ja to ne bih koristila na svoju ruku.
i da, ja sam ga naručivala u ljekarni i bio je nešto manje od 350 kn (za 100 ml losiona). koliko sam vidjela na netu i u uputama priloženim uz losion, postoje i drugi preparati u toj liniji:šampon, balzam, neki gel itd. ja sam koristila samo losion. nadam se da sam pomogla.
i još jednom ponavljam, stvarno ti preporučam da prvo posjetiš dermatologa, kosa ispada zbog raznih razloga i treba se time ozbiljno pozabaviti.on će te poslati na pretrage (ja sam ih napravila hrpu) i ovisno o tome ćete vidjeti što dalje.
držim fige :)

patientia
17.07.2007., 00:08
"thymus hydrolysate. Form of animal thymus derived by acid, enzyme, or other methods of hydrolysis. It can have water-binding properties for skin but has no other special or unique benefit. "
http://www.cosmeticscop.com/learn/dictionary.asp?TYPE=SEARCH&ID=T#thymus*hydrolysate

Catalyst Group
17.07.2007., 01:35
ne opada meni kosa ništa pretjerano, samo bih htio preventivno djelovati!

patientia
17.07.2007., 01:37
Preventivno je najbolje pripaziti na prehranu... i stres. Nema smisla kupovati skupe sampone, pogotovo ako nema nikakvih dokaza da pomazu.

Rock Star
17.07.2007., 12:39
Koristila sam Thymuskin, također u kombinaciji s minoxidilom i pomogao mi je. Ne znam kaj točno pomaže, ali kombinacija je bila djelotvorna. Bilo je to prije par godina, nakon čega nisam koristila niš, bilo je dobro neko vrijeme, ali onda se je sve počelo vraćati na stanje prije korištenja istih preparata. Sada koristim minoxidil jer mi je Thymuskin preskup, a stanje mi nije baš toliko loše (samo patim za gušćom kosom). Također sam sve koristila na preporuku dermatovenerologinje, s tim da mi nikada nije uspjela dokazati od čega kosa ispada.

Piggy
19.07.2007., 09:58
Mislim na one ampule protiv ispadanja kose.;) Zanimaju me iskustva onih koji su ih koristili. Thanks!:)

Verona_V
23.07.2007., 19:46
Hmmm. Placenta = posteljica. Nije vrag da su nekoj rodilji ukrali matične stanice? Ili nekoj životinji...kravi možda?

patientia
23.07.2007., 19:56
Mislim da to ionako bace u bolnici. Iako u nekim kulturama zakopaju u zemlju, u nekima ju rodilja pojede (navodno smanjuje postporodjajnu depresiju), u nekima familija pojede (Tom Cruise :bljak:). Mozda je u tom proizvodu zivotinjska placenta, no, postoji i biljna:

http://thebeautybrains.com/2006/06/01/should-placenta-be-in-your-shampoo/

Naravno, u postu napominju da placenta ne pomaze rastu kose.

37°
24.07.2007., 12:41
Je, kravlja posteljica.
Sjećam se da su u Italiji bili popularni neki proizvodi s time, ali od kad je počela frka s kravljim ludilom više nisam baš čula o tim proizvodima.

mala85
26.08.2007., 19:28
Inace imam jako tanku kosu, ali je prije bila gusta... u zadnjih par mjeseci mi jako ispada i stvarno se prorijedila...
Jel ima neki sampon ili preparat od kojeg se jaca korijen i smanjuje ispadanje???

icegirl78
26.08.2007., 19:43
i ja imam isti problem :tuzni:

zna li itko gdje se moze napraviti kompjutorska analiza vlasista?

phyto
26.08.2007., 19:51
Inace imam jako tanku kosu, ali je prije bila gusta... u zadnjih par mjeseci mi jako ispada i stvarno se prorijedila...
Jel ima neki sampon ili preparat od kojeg se jaca korijen i smanjuje ispadanje???

Tonici s korijenom koprive,arnikom te izabranim eteričnim uljima mogu dosta pomoći,a lokalna primjena niacinamida,retinola i pantenola je također korisna.
No to je od pomoći ženama,a muškarcima i ne baš (kod androgene alopecije).
Pogledaj na zdravlju imaš temu o ispadanju kose sa brojnim,a i nekoliko dobrih savjeta.

piccola
26.08.2007., 19:51
ja imam isti problem(al nemam rjesenje:D )
doduse ,imam dosta kose al isto mrzim kad mi odjednom tako opada. uvjek mi u ovo vrijeme opada dosta, frizerka mi je rekla da je to normalno.

mladi_luk
26.08.2007., 20:55
Tonici s korijenom koprive,arnikom te izabranim eteričnim uljima mogu dosta pomoći

jel znaš gdje se to može kupiti? možda bih to mogla sama spraviti? imam doma arniku, ali u obliku tabletice, one male homeopatske :confused:

*Inga*
26.08.2007., 21:37
zna li itko gdje se moze napraviti kompjutorska analiza vlasista?

bila sam na komp analizi vlasišta kod rougj predstavnika koji dolaze u ljekarnu... preporučila mi je neke proizvode, ali nikad nisam kupila.... nekak mi ne uljevaju povjerenje... :cool: a možda sam pogriješila :cool:

*Inga*
26.08.2007., 21:40

može biti da si drastično smršavila ili doživjela neki šok...ili da si pod streson...
od toga hoce oslabiti koža-kosa-nokti

možda ti fali željeza (kod mene je uvijek takva situacija) ili nekih drugih vitamina / minerala

phyto
26.08.2007., 22:22
jel znaš gdje se to može kupiti? možda bih to mogla sama spraviti? imam doma arniku, ali u obliku tabletice, one male homeopatske :confused:

Ništa od te arnike!:zubo: Inače sam iznimno skeptičan kad je u pitanju homeopatija.
Kupi u biljnoj ljekarni korijen koprive i arniku (zajedno oko 25-30kn) te ih potopi u 40%alkoholu (kvalitetna rakija ili votka) u omjeru 1:5.Npr. 20g bilja prelij sa 100g otapala (40%alkohol) te ostavi macerirati 3 tjedna u tamnoj zatvorenoj boci na hladnom i tamnom mjestu.Potom se procijedi kroz gazu i imaš tinkturu u koju možeš dodati navedene vitamine,ekstrakt sjemenki crnog grožđa,ekstrakt zelenog čaja i glicerol (5-10%) i dobila si tonik!Od eteričnih ulja možeš dodati:
ružmarin ct cineol
ružmarin ct verbenon
atlaski cedar
čempres
Ako ti ovo bude sušilo kosu dodaj samo mrvu hladno prešanog ricinusovog ulja (on se donekle miješa sa etanolom) i mrvu jabučnog octa.Sve dobro promiješaj prije svake upotrebe,a koristi svaki dan navečer te nemoj ispirati!
Puno sreće!
P.S.Retinol se otapa u ulju ne vodi

mladi_luk
26.08.2007., 23:24
a koristi svaki dan navečer te nemoj ispirati!
Puno sreće!

šta će mi kosa izgledati normalno bez ispiranja? znači li to da dok koristim taj tonik ne smijem prati kosu s običnim šamponom? :confused:

phyto
27.08.2007., 01:40
šta će mi kosa izgledati normalno bez ispiranja? znači li to da dok koristim taj tonik ne smijem prati kosu s običnim šamponom? :confused:
Normalno da možeš,ali ujutro!Navečer namaži tonik i nemoj ispirati nakon tonika jer će sve aktivne tvari otići u kanalizaciju zajedno sa potrošenim novcima!

mladi_luk
27.08.2007., 01:41
Normalno da možeš,ali ujutro!Navečer namaži tonik i nemoj ispirati nakon tonika jer će sve aktivne tvari otići u kanalizaciju zajedno sa potrošenim novcima!

ok :)

zvuči mi malo komplicirano, ali probat ću. ako negdje zašteka tražim savjete :D :o

ita
27.08.2007., 16:18
ja sam počela mazati čičkovo ulje na tjeme. jel će mi pomoći to i u kojem periodu otprilike?

rosa_salvaje
27.08.2007., 18:18
Evo nekih načina:

Prirodnim putem spriječite ispadanje kose (http://www.covermagazin.com/zdravlje.php?NID=408)

zaustavljanje ispadanja kose (http://www.covermagazin.com/caj-preslica.htm)

littlefoot78
27.08.2007., 22:08
Izgleda da vlada epidemija! :zubo: Meni je teta u apoteci preporučila jednu runde B-komplexa, a tko ne voli tablete može uzimati i kvasac. Ja budem probala jer nemam što izgubit.

phyto
28.08.2007., 15:21
ja sam počela mazati čičkovo ulje na tjeme. jel će mi pomoći to i u kojem periodu otprilike?

Mislim da od čičkovog ulja nema neke pomoći.

phyto
28.08.2007., 15:22
Evo nekih načina:

Prirodnim putem spriječite ispadanje kose (http://www.covermagazin.com/zdravlje.php?NID=408)

zaustavljanje ispadanja kose (http://www.covermagazin.com/caj-preslica.htm)

Preslica je izvrsna i oralno i derrmalno tbog velikog udjela silicija.No dermalno zna izazvati reakcije pa pripazite!

ita
28.08.2007., 15:57
Preslica je izvrsna i oralno i derrmalno tbog velikog udjela silicija.No dermalno zna izazvati reakcije pa pripazite!

jel fina ta preslica?

a ružmarinovo ulje? ili kopriva? treba mi nešto da mi počne nova kosa rasti, jer mi je dosta prorijeđena

da napomenem, mislim da je meni to počelo zbog stresa prevelikog (sada više nisam u stresu) i krive prehrane (u tjedan dana sam pala 6 kila i tada mi je sve počelo)

ali sada sam popravila sve to, jedino kosa još..

fever
28.08.2007., 16:21
prije sam imala baš puno kose,tanju vlas,ali puno kose,zadnje dvije godine mi se prepolovila količina kose na glavi,više ne znam šta da napravim

išla sam na sve moguće pretrage i sve je u redu,kažu da mi je to vjerojatno od stresa,doktorica koja iskreno nema pojma o svom poslu stalno me kljuka jednim te istim stvarima koje uopće ne daju rezultata

bila sam i na toj analizi vlasišta u ljekarni,propisala mi kao pjenu za pranje kose,losion za trljanje u tjeme,nikakvi rezultati,prestala sam s tim,a i polako već postajem pomirena s tim da stanje uopće neće biti bolje.

mala85
28.08.2007., 17:26
ja cu otic vadit krv pa da vidim ak mi fali kaj u krvi... ali mi isto kazu da je to vjerojatno od stresa.... a prije mi je bila tako gusta :(

phyto
28.08.2007., 18:20
jel fina ta preslica?

a ružmarinovo ulje? ili kopriva? treba mi nešto da mi počne nova kosa rasti, jer mi je dosta prorijeđena

da napomenem, mislim da je meni to počelo zbog stresa prevelikog (sada više nisam u stresu) i krive prehrane (u tjedan dana sam pala 6 kila i tada mi je sve počelo)

ali sada sam popravila sve to, jedino kosa još..

Pojma nemam kakva je okusa,al mislim da nije fina.
Možeš dodati prehrani mega doze B vitamina (twinlab b-stres complex),cink,selen,bakar (neki kvalitetan multivitamin ili natrol antioksidanshttp://www.vital.hr/Natrol/Proizvodi/Ultimateantiox/antioxi_start.htm).Obavezno provjeri željezo u krvi:Fe,UIBC,TIBC,feritin,kompletna krvna slika!Ako si anemična trebat ćeš pit željezo,al ne pij ga na svoju ruku!
Također jako pomaže MSM (najjeftiniji je NW-1-2 tbl dnevno),a najviše pomaže NAC (N-acetil cistein od Twinlaba,al je jako skup,1-3 dnevno).
Treba 2-4 mjeseca dok se kosa se obnovi!!!
Što se tiče ostalog pa već sam pisa o tome:

Kupi u biljnoj ljekarni korijen koprive i arniku (zajedno oko 25-30kn) te ih potopi u 40%alkoholu (kvalitetna rakija ili votka) u omjeru 1:5.Npr. 20g bilja prelij sa 100g otapala (40%alkohol) te ostavi macerirati 3 tjedna u tamnoj zatvorenoj boci na hladnom i tamnom mjestu.Potom se procijedi kroz gazu i imaš tinkturu u koju možeš dodati navedene vitamine,ekstrakt sjemenki crnog grožđa,ekstrakt zelenog čaja i glicerol (5-10%) i dobila si tonik!Od eteričnih ulja možeš dodati:
ružmarin ct cineol
ružmarin ct verbenon
atlaski cedar
čempres
Ako ti ovo bude sušilo kosu dodaj samo mrvu hladno prešanog ricinusovog ulja (on se donekle miješa sa etanolom) i mrvu jabučnog octa.Sve dobro promiješaj prije svake upotrebe,a koristi svaki dan navečer te nemoj ispirati!
Puno sreće!

patientia
28.08.2007., 22:47
jel fina ta preslica?

Ne

patientia
28.08.2007., 22:49
Ništa od te arnike!:zubo: Inače sam iznimno skeptičan kad je u pitanju homeopatija.

Ne sadrzi li homeopatski pripravak nula arnike?

phyto
28.08.2007., 23:02
Ne sadrzi li homeopatski pripravak nula arnike?

Tak je!Tinktura arnike razrijeđena trilijun puta!:zubo: Navodno voda pamti pa tako djeluje homeopatija...:rolleyes:

ita
29.08.2007., 12:13
a što sa minoxidilom? jel to valja?

ili crveni luk?

od čega se najbrže vide rezultati

phyto
29.08.2007., 15:26
a što sa minoxidilom? jel to valja?

ili crveni luk?

od čega se najbrže vide rezultati
Minoksidil je lijek i namijenjen je težem opadanju kose,a prvenstveno za liječenje adrogenetske alopecije.Za žene ja primjeren 2% minoksidil.
Ništa od crvenog luka-od toga budeš samo smrdila!:zubo:

ita
29.08.2007., 16:20
Minoksidil je lijek i namijenjen je težem opadanju kose,a prvenstveno za liječenje adrogenetske alopecije.Za žene ja primjeren 2% minoksidil.
Ništa od crvenog luka-od toga budeš samo smrdila!:zubo:

pa hoće mi biti što loše ako počnem s tim minoksidilom? nakon koliko on počinje djelovati? luda sam više..:flop: :flop:

phyto
29.08.2007., 16:27
pa hoće mi biti što loše ako počnem s tim minoksidilom? nakon koliko on počinje djelovati? luda sam više..:flop: :flop:
Česte su reakcije poput svrbeža,peckanja i ljuskanja kože vlasišta.
Pa on djeluje odmah,ali kosa sporo raste pa je za očekivati da ćeš tek za 2-4 mjeseca vidjeti poboljšanje.Koristi ti se 2 puta dnevno svaki dan!

mouse
30.08.2007., 09:13
Zadnje ispiranje kose radite čajem od koprive.

anything but angel
30.08.2007., 13:59
ovako.. nemam sada nekih kroničnih problema sa ispadanjem kose, ali mi je kosa prirodno tanka pa samim time više puca i opada, osobito na prijelazu godišnjih doba.
pa me zanima je li ko probao i djeluju li one neke vitaminske kaspule za bolji izgled kose, noktiju i kože što ima kupit u ljekarnama, često se reklamiraju, i ima više proizvodžača koji ih proizvode, ali da me ubijete sad se ne mogu sjetiti ni jednog???:rolleyes: zna li ko o čemu govorim??? :o :o

Samantha
30.08.2007., 15:27
ovako.. nemam sada nekih kroničnih problema sa ispadanjem kose, ali mi je kosa prirodno tanka pa samim time više puca i opada, osobito na prijelazu godišnjih doba.
pa me zanima je li ko probao i djeluju li one neke vitaminske kaspule za bolji izgled kose, noktiju i kože što ima kupit u ljekarnama, često se reklamiraju, i ima više proizvodžača koji ih proizvode, ali da me ubijete sad se ne mogu sjetiti ni jednog???:rolleyes: zna li ko o čemu govorim??? :o :o
ovo ko da sam ja pisala

ja stanje svoje kose mogu primjetiti da se mjenja iz dana u dan,tako ocito mi se poboljsa il pogorsa.
npr.sad mi se cini da toliko otpada,da mi je konjski rep toliko tanak,da 3 puta gumicom vezem,a sjecam se da sam nekad dvaput...onda procitam da je normalno da dnevno otpadne 80 dlaka,pa vidim da kod mene i nije toliko.

nekad mi je tako suha,slamasta,nekad meka...iz dana u dan se mijenja.

pijem pivski kvasac i nutrival,kad ce da pocme djelovat,ne znam.

cula sam za twinlabove i kal...?jel ih netko probao?

Dorée
31.08.2007., 00:03
Jeli tko koristio kronov losion nije bas mala cijena pa

mouse
31.08.2007., 07:48
pijem pivski kvasac ...

Vidjela sam to u dm-u, kapsule valjda. Koliko je to (ne)zdravo, napiši nešto o tome jer i mene vuče da kupim.;)

Samantha
31.08.2007., 11:56
Vidjela sam to u dm-u, kapsule valjda. Koliko je to (ne)zdravo, napiši nešto o tome jer i mene vuče da kupim.;)
pojma nemam nista o nezdravosti,a o zdravosti znanje mi se svodi da mi se nokti vise ne listaju
a za kosu valjda moram sacekat.

alkemicar
01.09.2007., 18:51
pozdrav svima..

ja sam prije par godina imala nekakvu alopeciju (otpala mi je kosa na glavi, ali površine badema je bila ta 'ćelica') i dermatologinja mi je dala vichyjeve ampule i nekakv gel (zaboravila sam naziv), te da pijem B kompleks. U svakom slučaju, ta moja 'ćelica' je bila bez dlačice ili naznake da će na njoj nešto narasti sve dok to nisam počela koristiti. Onda mi je vrlo brzo kosa opet narasla i od tada ništa.

Međutim, zadnjih 10 ak mjeseci mi kosa stalno opada, ne na jednom mjestu, već jednostavno opada i sada se mislim šta upotrijebiti.
Od Fitovala nikakve koristi (dugo sam ga koristila i ništa), pa ću vjerojatno pokušati sa Vichy dercos energising. Uzdam se prijašnje dobro iskustvo sa vichy dercos ampulama :afro:

icegirl78
01.09.2007., 19:34
Jeli tko koristio kronov losion nije bas mala cijena pa

ja ga koristim dva dana, javit cu rezultate.

kakve su one merz drazeje? navodno su dobre za kozu, kosu i nokte. jel'se deblja od njih? :misli:

wondergirl21
02.09.2007., 02:07

zdravo je, al ne znam bas da koristi, ja nisam nista primijetila

plavuša u duši
02.09.2007., 10:24
Merz dražeje koristim već neka dva mjeseca. Koža mi je predivna, nokti jači, a za kosu je još rano, treba proči još barem jedan mjesec, ali mogu reči da mi je nekako čvršča (dobro, stavljam ja još svašta, ali..treba hraniti i iznutra).
Prošle godine, u desetom mjesecu kosa mi je ispadala kao luda, skoro sam ostala čelava i baš onda su izašle ampule Vichy protiv ispadanja kose. Nakon dva-tri puta što sam ih stavila na kosu, ona je prestala ispadati i podebljala se, počela mi je rasti nova nakon nekog vremena. Koristila sam i šampon za volumen isto od Vichy-a.
Sada stavljam losion od koprive u koji sam stavila i malo Minoksidila 2% (nemre štetit) + maska od žutanjka, ulja, meda i naribanog crvenog luka. Vlas mi je deblja, izgleda kao i da se pojavljuju male dlakice nove kose. ( jupii!!)

haley james
02.09.2007., 13:13
meni je kosa isto strašno počela opadat zadnjih mjesec dana, ali frizerka mi je rekla da je to zato što je oštećena i što su vrhovi jako ispucani. sad sam se ošišala i odmah mi manje ispada kosa, nema više dlaka svuda po odjeći, u četki za kosu itd. kosu još nisam oprala pa ćemo vidjet šta će bit, jer tada mi obično ispadne najviše kose. ja predlažem za sve ove kojima je kosa u zadnje vrijeme ispadala i stanjila se (iako je to za ovo doba godine kažu normalno) da se prvo malo ošišaju, a tek onda krenu s korištenjem raznoraznih proizvoda. :top:

Dorée
02.09.2007., 18:57
Di ima kupit merz dražeja

*Inga*
02.09.2007., 19:43
skoro pa u svakoj ljekarni

wondergirl21
03.09.2007., 12:34
meni je pocela straaasno opadat kosa, a ne kuzim od cega!!! skroz je zdrava, prekrasna, vrhovi ni najmanje ispucani, farbam se svaka 2 mj, samo izrast i koristim boji i 6% hidrogen, dakle nista preagresivno.

vjerojatno mi fali zeljeza ili nekih vitamina

Azar'i
05.09.2007., 17:46
evo da vas izvjestim o svom (ne)napretku od zadnjeg javljanja, koristila sam, redom, vichy, rougue (ili kako se vec pise), merz vitamine, pivski kvasac, obicni b kompleks, neku prirodnu tinkturu od koprive, oraha, i jos miljun trava i cuda, ducray ampule i sampon.... hm, neznam jesam li sto preskocila.... i nista mi nije pomoglo, hormoni u redu, zeljezo i cjelokupna krvna slika odlicna, u cijelom organizmu, nalazi vele nema nista sta bi i priblizno moglo odgovarati uzroku ispadanja, inace, dnevno mi ispadne od 50-80 dlaka, u proljece i zimu se smanji taj broj na 20-ak dnevno, a najesen i ljeti poveca na 100, medjutim, kad perem kosu normala mi iznosi 150 dlaka i nikad ne ide ispod toga ili jako rijetko se to dogodi, a sada u ovo doba godine bude i do 400 dlaka. kosu perem dva puta tjedno, pa vi si sad racunajte koliko je to ispale kose u mjesec ili godinu dana. i tako vec godinama. inace sam bila jako dlakavo stvorenje, gusta crna zilava kosa, debela dlaka, sjajna, neukrotiva. sad imam rupe na glavi, tjeme se vidi na vise mjesta. i tako sam ponukana pricama o minoxidilu pocela i njega koristit prije skoro mjesec dana i redovito si ga pazljivoscu nekog ludjaka utrljavam dvaput dnevno, i to onaj 2 %-tni. e sad, imam i ja nakon ovog monologa jedno pitanje. sad mi je dnevno pocelo ispadat preko 100 dlaka, sto nikad nije. u uputama za upotrebu sam procitala da je moguce privremeno pojacano ispadanje u pocetku koristenja minoxidila. jel itko ima slicna iskustva? neznam sto da mislim, dal mi to ispada kao posljedica tog losiona ili nadolazece jeseni. rock star, tebe nekako smatram strucnjakom sta se minoxidila tice :D imas kakav savijet? da prekinem uporabu? i jos nesto, zadnji put kad sam bila kod dermatologa reko mi je da se ljudi ne linjaju ko zivotinje, da godisnje postoji broj dlaka koje ispadnu ali da to ne ovisi o godisnjem dobu, tko bi sad znao sto je istina... i jos mi veli, kosa ne moze ispadati zbog duzine, ostecenosti ili duzeg perioda nesisanja. e i to spada u one nerjesive dvojbe na koje svi daju drugaciji odgovor i kunu se da je on tocan.... ok, previse sam se raspisala, nadam se da sam usput napisala nesto sto bi nekome moglo bit od eventualne pomoci...

wondergirl21
05.09.2007., 17:58
ako si zdrava i nisi slabokrvna, jel se farbas?
naime kosa otpada od previse farbanja!!!
i pomirite se s tim!!!
pogotovo od oblajhanih pramenova!
i nikakvi lijekovi za celavost vam nece pomoci ako farbate tamniju kosu na plavo, pogotovo ako to obavljate svaki mjesec, a o pramenovima da ne pricam.

nakon nekog vremena bojanja kosa postane umorna od toga
prestanite ju kemijski tretirati i napredak je zajamcen:top:

tough_cookie
05.09.2007., 20:54
ako si zdrava i nisi slabokrvna, jel se farbas?
naime kosa otpada od previse farbanja!!!
i pomirite se s tim!!!
pogotovo od oblajhanih pramenova!
i nikakvi lijekovi za celavost vam nece pomoci ako farbate tamniju kosu na plavo, pogotovo ako to obavljate svaki mjesec, a o pramenovima da ne pricam.

nakon nekog vremena bojanja kosa postane umorna od toga
prestanite ju kemijski tretirati i napredak je zajamcen:top:

a sto sa sijedima?

wondergirl21
06.09.2007., 01:47
a sto sa sijedima?

ma mozes se ti farbat s nekom bojom koja ti dobro prima-dakle slicna je prirodnoj jer u nju ide slabi hidrogen pa to nije tako opasno
mislila sam na ove koje izbjeljuju kosu, 12% hidrogen svaki mjesec i onda se cude sto opada...
ili one koje blajhaju kosu/pramenove, od tog nema sanse da ti kroz dulji period(a moze i kraci) ne ispadne kosa.

bikerica
06.09.2007., 09:18
Meni je padala jako dok sam imala dužu kosu,puno dužu,nakon šišanja, vrhova i malo promjene dužine, ne drastično, padanje se smanjilo...
Uglavnom pada iz milijun razloga...jednoj frendici i radi policističnih jajnika...
Ali, uglavnom je radi promjene godišnjeg doba(linjanje),radi promjene ishrane, radi manjka vitamina,radi uzimanja lijekova,pogotovo kontracepcijskih, radi loše krvne slike, stresa, nerviranja, neodgovarajuće njege od šampona do četke,starosti ..itd...
Da ne poludiš od traženja i uklanjanja uzroka, vitamini za kosu, promjeni šampon i regenerator, lagano se češljaj,par ampulica za kosu...
Ili jednostavno otiđi ili do lječnika ili do frizerke ili salona gdje imaju aparaturu za određivanje uzroka problema s kosom...

Deadend
06.09.2007., 10:12
Ja sam se već pomirila sa svojim pojačanim ispadanjem kose. Prije sam se češće farbala, ali već više od dvije godine prekticiram farbanje jednom u 2 - 3 mjeseca, i to u smeđu boju. Kad se počešljam na četki ostane puno dlaka, kad perem kosu ručnik moram ići otresti van da bih makla tu kosu, inače imam kosu dugu 10 cm ispod pazuha i zdrava je zanemarimo li koliko se prorijedila. A imala sam prekrasnu, gustu kosu prije dvije god. Koristim fitoval plus već 3 mj i mogu reć da se stanje malo poboljšalo, ali ipak je to još uvijek pretjerano opadanje. Oih dana kanim ići u ljekarnu po neke vitamine.

Azar'i
06.09.2007., 10:19
nikad se nisam farbala u zivotu, zadovoljna sam svojom bojom kose

frutabel
06.09.2007., 10:43
Također imam problema s ispadanjem kose i to na tjemenu. Prošle godine na ljetovanju u prvih 5 minuta na plaži izgorjelo mi je tjeme, od tada imam problema jer mi je na tom dijelu koža jako osjetljiva i još uvijek se nije u potpunosti oporavila. Na preporuku tete u ljekarni (nakon što sam isprobala sve i svašta) kupila sam Phyto šampon protiv ispadanja (ima muška i ženska formula) i moram priznati da me tjeme više ne svrbi, ne peče i kosa manje ispada.

wondergirl21
06.09.2007., 13:57
Ja sam se već pomirila sa svojim pojačanim ispadanjem kose. Prije sam se češće farbala, ali već više od dvije godine prekticiram farbanje jednom u 2 - 3 mjeseca, i to u smeđu boju. Kad se počešljam na četki ostane puno dlaka, kad perem kosu ručnik moram ići otresti van da bih makla tu kosu, inače imam kosu dugu 10 cm ispod pazuha i zdrava je zanemarimo li koliko se prorijedila. A imala sam prekrasnu, gustu kosu prije dvije god. Koristim fitoval plus već 3 mj i mogu reć da se stanje malo poboljšalo, ali ipak je to još uvijek pretjerano opadanje. Oih dana kanim ići u ljekarnu po neke vitamine.

ajme, a da odes doktoru? tebi stvarno jako pada

meni se isto prorijedila strasno, al nikad mi nije tak jako padala.
mozda ti fali zeljeza, cesto je to problem

ja se ne farbam vec 5 mjeseci, imam izrast, al buduci da mi je kosa i prirodno plava ne vidi se jako, doduse vidi se razlika u nijansi, al nista strasno, samo mi je kosa gore sivkasta, nesto kao da mi se nije dobro primila farba na izrast.

ninockaa
06.09.2007., 14:15
Azar'i i kod mene je ista situacija. Ja sam se odlučila na prestanak korištenja minoxidila jer i u uputama piše da se prestane ukoliko je period pojačanog ispadanja nakon korištenja veći od 2 tjedna.
Sad sam samo na šamponu od Vichyja i vitaminima za kosu. Uzela sam Hair force od KAL-a. Nadam se čudu...

LadyZg
06.09.2007., 14:39
Meni je prošlo ljeto kosa počela padati na šake uz erupciju akni samo po vratu. Obišla sam doktore, napravila hrpu pretraga i sve je bilo u redu...rekli su mi da mi je to od stresa...mada mi se to dogodilo kada sam bila na godišnjem na moru.
Kosu farbam kolorcem svaka 2 mj., imam kratku kosu koju dakle ne vežem u rep i korijen nije opterećen. Ne pijem, ne pušim, ne trošim nikakve lijekove. Promijenila sam i styling prozvode...u najgoroj fazi nisam ništa koristila, pila sam B complex i dr mi je dala Pregaine šampon koji mi je tada super zaustavio opadanje.
No to je funkcioniralo samo par mjeseci. Sad koristim tinkturu od korijena koprive no pomaka na bolje nema...na mjestima mi se vidi glava koliko mi je kosa prorijeđena. U jutro mi je jastuk pun kose kao da idem na kemoterapiju, puna je kupaona...koma.
Dakle prestanak farbanja i šišanje nisu rješenje.

ninockaa
06.09.2007., 14:46
Doktori na svako pitanje na koje ne znaju odgovor samo kažu: stres. A tko to danas nije pod stresom? Meni se čini da oni o ovom podučju ne znaju puno. U mom slučaju ni Pregaine nije pomogao, ali koristila sam ga paralelno s minoxidilom, možda je u tome kvaka. :rolleyes:

wondergirl21
06.09.2007., 14:51
ako kosa i ne pada zbog farbanja svejedno ju nije dobro farbati dok opada jer ce od farbe padati samo jos vise, i to puno vise. stoga je preporucljivo napravit pauzu od farbanja dok se kosa ne popravi

Azar'i
06.09.2007., 15:46
Meni je prošlo ljeto kosa počela padati na šake uz erupciju akni samo po vratu. Obišla sam doktore, napravila hrpu pretraga i sve je bilo u redu...rekli su mi da mi je to od stresa...mada mi se to dogodilo kada sam bila na godišnjem na moru.
Kosu farbam kolorcem svaka 2 mj., imam kratku kosu koju dakle ne vežem u rep i korijen nije opterećen. Ne pijem, ne pušim, ne trošim nikakve lijekove. Promijenila sam i styling prozvode...u najgoroj fazi nisam ništa koristila, pila sam B complex i dr mi je dala Pregaine šampon koji mi je tada super zaustavio opadanje.
No to je funkcioniralo samo par mjeseci. Sad koristim tinkturu od korijena koprive no pomaka na bolje nema...na mjestima mi se vidi glava koliko mi je kosa prorijeđena. U jutro mi je jastuk pun kose kao da idem na kemoterapiju, puna je kupaona...koma.
Dakle prestanak farbanja i šišanje nisu rješenje.

razumijem kako ti je. ovde na forumu pisem zato da mi netko jos da neki savjet sto, kako, i zasto, ali ocito nas ima i previse sa ovim problemom bez ikakvog odgovora i rijesenja. danas sam oprala kosu i opet se samo izivcirala sa kolicinom ispalih dlaka. sto namjeravas dalje? na daljne pretrage ili eksperimentirat sa losionima i samponima? jer ja neznam sto da radim......

Azar'i
06.09.2007., 15:55
Doktori na svako pitanje na koje ne znaju odgovor samo kažu: stres. A tko to danas nije pod stresom? Meni se čini da oni o ovom podučju ne znaju puno. U mom slučaju ni Pregaine nije pomogao, ali koristila sam ga paralelno s minoxidilom, možda je u tome kvaka. :rolleyes:

o da! stres je najlaksa izlika kojoj pribjegavaju! nekad mi se cini da vise ja znam o mogucim uzrocima ispadanja kose nego oni... nitko od dermatologa kod kojih sam bila mi nije ni spomenuo minoxidil, cula sam ovde na forumu za njega i odlucila provat. zaista nemam vise sto izgubit, osim ovaj ostatak ostataka kose. koristim minoxidil 3 tjedna, a pojacanje ispadanja sam primjetila prije koja 3 dana, vidit cu koliko ce se nastavit. nekako sam se nadala da je bas minoxidil onaj cudotvorni lijek koji ce zaustavit ili bar usporit ovaj proces gubljenja kose, sve moje zadnje nade se nalaze u toj glupoj maloj bocici, i ako budem morala odustat i od njega nemam pojma sta cu onda. po 3 put pokucat doktorici sa molbom da mi ponovo da miljun istih uputnica?
da li postoji mogucnost da je ovo pojacano ispadanje ipak posljedica jeseni (iako moj dermatolog kategoricno tvrdi da godisnja doba nemaju veze sa ispadanjem)? kako cu znati da li je zbog minoxidila ili zbog neceg drugog?

wondergirl21
06.09.2007., 16:13
o da! stres je najlaksa izlika kojoj pribjegavaju! nekad mi se cini da vise ja znam o mogucim uzrocima ispadanja kose nego oni... nitko od dermatologa kod kojih sam bila mi nije ni spomenuo minoxidil, cula sam ovde na forumu za njega i odlucila provat. zaista nemam vise sto izgubit, osim ovaj ostatak ostataka kose. koristim minoxidil 3 tjedna, a pojacanje ispadanja sam primjetila prije koja 3 dana, vidit cu koliko ce se nastavit. nekako sam se nadala da je bas minoxidil onaj cudotvorni lijek koji ce zaustavit ili bar usporit ovaj proces gubljenja kose, sve moje zadnje nade se nalaze u toj glupoj maloj bocici, i ako budem morala odustat i od njega nemam pojma sta cu onda. po 3 put pokucat doktorici sa molbom da mi ponovo da miljun istih uputnica?
da li postoji mogucnost da je ovo pojacano ispadanje ipak posljedica jeseni (iako moj dermatolog kategoricno tvrdi da godisnja doba nemaju veze sa ispadanjem)? kako cu znati da li je zbog minoxidila ili zbog neceg drugog?

da, kosa nakon ljeta jace opada, to je cinjenica

LadyZg
06.09.2007., 16:36
Probala bi od Afrodite serum...možda će malo ublažiti. Bojim se početi sa minoxidilom jer što kad prestanem s njim...da tek onda ne ostanem bez kose.
Ići po doktorima nema smisla jer sam bila kod opće prakse, dermatologa, ginekologa, endokrinologa, u nuklearnoj za štitnjaču i sve mi je ok. Nema mi druge nego piti vitamine i tapkati losione.
Imam sreću što sam imala super kosu, jer da sam imala neku prosječnu danas bi bila ćelava.

ninockaa
07.09.2007., 08:30

Moguće da je posljedica dolaska jeseni, ali nakon što sam u uputstvu minoxidila vidila da kod nekih ne zaustavlja već izaziva pojačanije ispadanje, nakon 2 tjedna pojačanijeg ispadanja ja sam ga prestala upotrebljavati. Ujutro sam se budila sa znatno vise ispadnute kose. Užas. I nekih 10-ak dana nakon prestanka upotrebe kosa je i dalje pojačanije ispadala. Sada se malo smirilo.
Uz Vichyjev šampon s aminexilom počela sam uzimati Hair force kapsule od KAL-a, a uzet ću i ampule od Vichyja. Negdje sam pročitala da se nekad aminexil i monoxidil naizmjenice koriste. Znači da ne bi trebalo štetiti. :moli:
Možda je kod tebe to pojačanije ispadanje samo privremeno, pokušaj ga još neko vrijeme koristiti. Meni je ispadanje počelo nakon 7 dana korištenja, izdržala sam tako 2 tjedna, a onda odustala.

Netko je spomenio farbanje. Ja sam jedna od onih koja se zaista rijetko farba, svega 3-4 puta godišnje. Uvijek koristim kolor šampon, samo da osvježim boju. Sve donedavno koristila sam čak one bez amonijaka. Nema to nikakvog utjecaja ako se koristi prema uputama. Ja se već 8 mjeseci nisam ofarbala, a kosa gora nego ikad! Možda da probam što češće? :lol:

snjoxi
07.09.2007., 08:56
evo info o aminexilu, tj vichy ampulama od dermatologice.

veli zena da ampule treba koristiti najmanje 6mj, i da su rezultati vidljivi, kosa jaca i manje opada.
mene vec duze muci padanje kose, al na srecu uz porast mlade kose, tak da nije jako zabrinjavajuce, ali s obzirom da mi pada prek godinu dana, nije mi bas svejedno.

probala sam duchray i nije mi bio dobar, niti sampon niti ampule.
sada sam na vichy-ju pa vam javim rezultate za 4 mjeseca.
ak prije ne ocelavim :visi:

Azar'i
07.09.2007., 13:30
evo info o aminexilu, tj vichy ampulama od dermatologice.

veli zena da ampule treba koristiti najmanje 6mj, i da su rezultati vidljivi, kosa jaca i manje opada.
mene vec duze muci padanje kose, al na srecu uz porast mlade kose, tak da nije jako zabrinjavajuce, ali s obzirom da mi pada prek godinu dana, nije mi bas svejedno.

probala sam duchray i nije mi bio dobar, niti sampon niti ampule.
sada sam na vichy-ju pa vam javim rezultate za 4 mjeseca.
ak prije ne ocelavim :visi:

tko bi ga znao zasto nekome upale odredjeni preparati a nekome ne, meni vichy nije donio nikakvu promjenu. iskreno se nadam da ce tebi bit drugacije.

Cosmopolita
10.09.2007., 23:36
Sigurno mesec dana ako ne i vise me mucilo opadanje kose.Kad perem kosu,zacepi mi odvod.A na jastuku isto ima se sta videti.Promenila sam nekoliko sampona,izmedju ostalih i Vichy,LÒreal,i onda sam otisla u apoteku i ona mi preporuci Nirvel,na bazi bilja koje sprecava opadanje kose i jaca koren.Medjutim,mene teme tako pece posle koristenja tog sampona,i sad sam uzela Glem samopon od koprive,dal od njega il je krajnje vreme da uspori s opadanjem,mogu reci da je bolje.

snjoxi
11.09.2007., 09:12
mislim da bit i je u tome da pecka. aj, ne smije peći ko ludo :zubo: al stvar tih preparata je poticanje mikrocirkulacije tjemena.
mene mrvicu pecka nakon vichy ampula, posebno kad je kosa svježe oprana.

Blowne
11.09.2007., 09:37
Ja muku mucim godinama s opadanjem i koristila sve is svasta i nista ne pomaze. Prije koji dan naisla u Daily mailu na clanak o ovom preparatu pa cu i njega isprobati, svejedno sma se nabacala novaca. Evo link http://www.boots.com/shop/product_details.jsp?productid=1090693&classificationid=1037299

Blowne
11.09.2007., 09:47
evo da vas izvjestim o svom (ne)napretku od zadnjeg javljanja, koristila sam, redom, vichy, rougue (ili kako se vec pise), merz vitamine, pivski kvasac, obicni b kompleks, neku prirodnu tinkturu od koprive, oraha, i jos miljun trava i cuda, ducray ampule i sampon.... hm, neznam jesam li sto preskocila.... i nista mi nije pomoglo, hormoni u redu, zeljezo i cjelokupna krvna slika odlicna, u cijelom organizmu, nalazi vele nema nista sta bi i priblizno moglo odgovarati uzroku ispadanja, inace, dnevno mi ispadne od 50-80 dlaka, u proljece i zimu se smanji taj broj na 20-ak dnevno, a najesen i ljeti poveca na 100, medjutim, kad perem kosu normala mi iznosi 150 dlaka i nikad ne ide ispod toga ili jako rijetko se to dogodi, a sada u ovo doba godine bude i do 400 dlaka. kosu perem dva puta tjedno, pa vi si sad racunajte koliko je to ispale kose u mjesec ili godinu dana. i tako vec godinama. inace sam bila jako dlakavo stvorenje, gusta crna zilava kosa, debela dlaka, sjajna, neukrotiva. sad imam rupe na glavi, tjeme se vidi na vise mjesta. i tako sam ponukana pricama o minoxidilu pocela i njega koristit prije skoro mjesec dana i redovito si ga pazljivoscu nekog ludjaka utrljavam dvaput dnevno, i to onaj 2 %-tni. e sad, imam i ja nakon ovog monologa jedno pitanje. sad mi je dnevno pocelo ispadat preko 100 dlaka, sto nikad nije. u uputama za upotrebu sam procitala da je moguce privremeno pojacano ispadanje u pocetku koristenja minoxidila. jel itko ima slicna iskustva? neznam sto da mislim, dal mi to ispada kao posljedica tog losiona ili nadolazece jeseni. rock star, tebe nekako smatram strucnjakom sta se minoxidila tice :D imas kakav savijet? da prekinem uporabu? i jos nesto, zadnji put kad sam bila kod dermatologa reko mi je da se ljudi ne linjaju ko zivotinje, da godisnje postoji broj dlaka koje ispadnu ali da to ne ovisi o godisnjem dobu, tko bi sad znao sto je istina... i jos mi veli, kosa ne moze ispadati zbog duzine, ostecenosti ili duzeg perioda nesisanja. e i to spada u one nerjesive dvojbe na koje svi daju drugaciji odgovor i kunu se da je on tocan.... ok, previse sam se raspisala, nadam se da sam usput napisala nesto sto bi nekome moglo bit od eventualne pomoci...

Sve kao kod mene, s hormonima imala problema, no drzim ih pod kontrolom vec godinama , ali kosa i dalje ispada.
Da razjasnimo, normalno je da kosa ipada, ali ako je puno vise ispadne nego sto se obnovi to ce se ocitovati prorjedjenjem i rupama kakve ti opisujes, tako je i kod mene, uz to i zalisci su dosli do izrazaja. To nikako nije normalno i treba biti uporan, ja jos uvijek jesam, i probati pronaci uzrok. Nedavno citam neki clanak o curi koju su cure iz skole stalno zezale i par puta je i fizicki napale. Njoj je od tada kosa pocela jako ispadati i pokazane su i slike njene zdrave kose kad nije imala tih problema i kasnije i kosa joj izgleda katastrofalno, tjeme skoro pa bez kose.

Tako da mislim da stres i psiha jako utjecu i ja mislim da si neke stvari u zivotu moram posloziti i vidjeti dali je zaista stres u pitanju jer ako ovako nastavi ispadati zavrsit cu kao navedena cura, a i puno njih koji se bore s ovim problemom.

reader
14.09.2007., 09:02
Kad mi je kosa prljava puno više ispada nego kad je čista. Zašto? Vama?

anything but angel
14.09.2007., 10:50

i meni isto! :eek: to sam već davno primjetila, no ne znam zašto je tomu tako.. :confused:
recimo, inače kosu perem svaki drugi dan jer mi je ravna i ima tanke vlasi (što je gotovo uvijek slučaj sa prirodno plavom kosom) pa se brzo prlja i kupi mirise iz okoline. kada je tako perem, svejedno mi opada, ali podnošljivo, prilikom češljanja i tek malo pri pranju.
međutim, kad mi se dogodi da ju ne operem tri dana iz nekog razloga i da se više zamasni, toliko mi opada taj treći dan da to nije normalno, a posebice pri pranju - doslovno mi se zaštopa odvod od dlaka!!! :horor: :horor:

snupy
14.09.2007., 11:02
kontracepcijske pilule imaju kao nuspojavu ispadanje kose (npr. diani 35 koje su inace i protiv dlakavosti)

reader
14.09.2007., 11:14
i meni isto! :eek: to sam već davno primjetila, no ne znam zašto je tomu tako.. :confused:
recimo, inače kosu perem svaki drugi dan jer mi je ravna i ima tanke vlasi (što je gotovo uvijek slučaj sa prirodno plavom kosom) pa se brzo prlja i kupi mirise iz okoline. kada je tako perem, svejedno mi opada, ali podnošljivo, prilikom češljanja i tek malo pri pranju.
međutim, kad mi se dogodi da ju ne operem tri dana iz nekog razloga i da se više zamasni, toliko mi opada taj treći dan da to nije normalno, a posebice pri pranju - doslovno mi se zaštopa odvod od dlaka!!! :horor: :horor:

Isto tako!!
Ja perem 2 puta tjedno kad je ovako još koliko-toliko toplo; inače jednom.
Ako mi se dogodi da preskočim pranje iz nekog razloga,pa se zaprlja više od uobičajenoga,imam šaku opale kose dok je raščešljam prije pranja i onda još šaku dok je raščešljam u pranju(kad stavim masku ili regenerator). To su inače jedina 2 načina na koja ju mogu uopće počešljati; između pranja se ne češljam!

reader
14.09.2007., 11:15
kontracepcijske pilule imaju kao nuspojavu ispadanje kose (npr. diani 35 koje su inace i protiv dlakavosti)

Aha, i Trinovum koji sam nekada davno pila. Zato sam i prestala piti!

Hannuma
14.09.2007., 13:28
Isto tako!!
Ja perem 2 puta tjedno kad je ovako još koliko-toliko toplo; inače jednom.
Ako mi se dogodi da preskočim pranje iz nekog razloga,pa se zaprlja više od uobičajenoga,imam šaku opale kose dok je raščešljam prije pranja i onda još šaku dok je raščešljam u pranju(kad stavim masku ili regenerator). To su inače jedina 2 načina na koja ju mogu uopće počešljati; između pranja se ne češljam!

Eto ti odgovora na tvoje pitanje..

Kosa koja je prirodnim putem trebala otpasti pri svakodnevnom češljanju, tebi se skupi i otpadne sve što je trebalo 7 dana odjednom u pranju...nije to ništa strašno, normalno je.

BTW, moja prija je bila stavila pletenice i držala ih jedno mjesec dana...kad ih je skinila i pročešljala kosu :eek: mislili smo da će ostat ćelava...ali zapravo ništa joj se nije dogodilo, samo se nakupilo dlaka koje su trebala otapadat svaki dan...

Azar'i
14.09.2007., 16:13
ali zapravo ništa joj se nije dogodilo, samo se nakupilo dlaka koje su trebala otapadat svaki dan...

ali koliko je to dlaka koje trebaju ispasti svaki dan? nedavno mi prijateljica veli kako njoj ne ispadne skoro nijedna dlaka u pranju a meni npr ispadnu cijeli pramenovi kose. zasto je to tako? i sto je normalno? koliko je normalno?

anything but angel
14.09.2007., 16:18
Eto ti odgovora na tvoje pitanje..

Kosa koja je prirodnim putem trebala otpasti pri svakodnevnom češljanju, tebi se skupi i otpadne sve što je trebalo 7 dana odjednom u pranju...nije to ništa strašno, normalno je.

BTW, moja prija je bila stavila pletenice i držala ih jedno mjesec dana...kad ih je skinila i pročešljala kosu :eek: mislili smo da će ostat ćelava...ali zapravo ništa joj se nije dogodilo, samo se nakupilo dlaka koje su trebala otapadat svaki dan...

kako onda objašnjavaš moj slučaj. imam ravnu kosu, nužno se moram češljati bar 3, 4 puta dnevno, redovito ispada pri svakom češljanju no u nekim "normalnim" količinama, kad ju perem redovito isto opada za vrijeme pranja no opet u tim nekim "normalnim" količinama, no ako preskočim jedno pranje i ona se jače zaprlja, za vrijeme pranja doslovno moram odčepljivati odvod koliko mi dlaka opadne. :confused: :confused:

anything but angel
14.09.2007., 16:19
ali koliko je to dlaka koje trebaju ispasti svaki dan? nedavno mi prijateljica veli kako njoj ne ispadne skoro nijedna dlaka u pranju a meni npr ispadnu cijeli pramenovi kose. zasto je to tako? i sto je normalno? koliko je normalno?

koliko je meni poznato, normalno bi bilo 80 dlaka dnevno..

Blowne
14.09.2007., 17:26

Citala sam de je to zato jer se folikul zacepi i dlaka jednostavno mora ispasti. Zato je bitno vlasiste drzati cistim i masiranje se preporucuje zbog prokrvljenosti.

shljokica*
14.09.2007., 20:16
i meni kosa puuuno više poispada kad je zamazana. sad je čista skroz i ne pada, sutra će već početi. ali uopće ne znam sta da koristim za neispadanje. ide mi na živce jako već.

devotchka
17.09.2007., 21:50
nije da ikoga zelim plasiti, ali kosa zna ispadati i zbog nekog veceg zdravstvenog problema. kao sto je štitnjaca, rak... i meni jako ispada kosa. i sve je to pocelo kad sam pocela piti pilule.pila sam ih 5 mjeseci i prije 3 mjeseca prastala no i dalje mi ako pada. no u medjuvremenu sam bila izlozena stresnim situacijama tako da se tjesim da mi jos uvijek pada jer sam pod stresom. a pod stresom sam zbog nekih problema sa zdravljem. nista, cure, sad nam jedino preostaje da profuramo ćelavosst kao natalie portman. :top:

Tiare Flower
18.09.2007., 11:29

Citala sam de je to zato jer se folikul zacepi i dlaka jednostavno mora ispasti. Zato je bitno vlasiste drzati cistim i masiranje se preporucuje zbog prokrvljenosti.

Izgleda da ima nešto u tome... Ja sam to isto kod sebe primijetila, ali sam mislila da si umišljam.
(Inače, obavezno mi kad sam pod stresom kosa naglo počne više ispadati).
Bit će da ima nešto u tome - održavati vlasište čistim, da se folikul ne začepi (pogotovo ako upotrebljavate gelove, pjene za kosu, lak za kosu i sl.), a i masirati s nekim losionom je dobro.

Inače, neko sam vrijeme pila Phyto kapsule za kosu s tak-tak rezultatima, a onda sam kupila Ecophane (Biorga) kapsule za kosu i nokte, i te mi se čine puno bolje, kao da stvarno zaustave ispadanje kose.

mambra
19.09.2007., 12:40
Bok svima.

Jel netko od vas zna šta napraviti kod kružnog ispadanja kose?
Naime, prije jedno mjesec dana sam primjetila da imam čelavih dijelova na glavi:eek: ....otprilike veličine kovanice od 5kn. I koliko mi se čini, šire se.
Bila sam kod ginekologa, jajnici su u redu, krvna slika za 5....pa me zanima jel se netko od vas susreo s nečim takvim...i zna li kako to riješiti?:confused:

Tia Dalma
19.09.2007., 13:02
Bok svima.

Naime, prije jedno mjesec dana sam primjetila da imam čelavih dijelova na glavi:eek: ....otprilike veličine kovanice od 5kn. I koliko mi se čini, šire se.
Bila sam kod ginekologa, jajnici su u redu, krvna slika za 5....pa me zanima jel se netko od vas susreo s nečim takvim...i zna li kako to riješiti?:confused:

jesam ja. otpala mi kosa isto tako kružno, ali hvala Bogu samo na jednom mjestu. :s
poslali su me na sve moguće i nemoguće pretrage i na kraju završila kod dermatologice koja je tražila dodatnu pretragu na ast (antistreptolizinski titar - titar na streptokok).
ispalo je da mi je to bilo od toga.

wondergirl21
19.09.2007., 22:58
nije da ikoga zelim plasiti, ali kosa zna ispadati i zbog nekog veceg zdravstvenog problema. kao sto je štitnjaca, rak... i meni jako ispada kosa. i sve je to pocelo kad sam pocela piti pilule.pila sam ih 5 mjeseci i prije 3 mjeseca prastala no i dalje mi ako pada. no u medjuvremenu sam bila izlozena stresnim situacijama tako da se tjesim da mi jos uvijek pada jer sam pod stresom. a pod stresom sam zbog nekih problema sa zdravljem. nista, cure, sad nam jedino preostaje da profuramo ćelavosst kao natalie portman. :top:

ma ne, kosa ispada tek nakon kemoterapije.
nemoj plasit ljude.
uglavnom pada od farbanja(koliko god mi to ne htjele priznati), vi koje se farbate probajte napravit pauzu par mjeseci, oko pola godine i kosa ce se obnovit.
nadalje pada u jesen i proljece
pada od stresa, pilula, manjka zeljeza, b vitamina itd
bit ce prije neki od ovih uzroka nego neka opaka bolest-onda bi se pojavili i drugi simptomi, a ne bi samo kosa padala

phyto
19.09.2007., 23:56
Bok svima.

Alopecia areata.Evo malo o tome:
http://en.wikipedia.org/wiki/Alopecia_areata
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/specijalizacije/medicina/dermatovenerologija/alopecia_areata__1
http://www.kbsplit.hr/hpps2001-pdf/s34-2001.htm

phyto
19.09.2007., 23:59
Evo još jednom prirodno rješenje:
Alopecia areata je bolest s autoimunom komponentom te će vjerojatno trebati smiriti imuni sustav tinkturom lista crnog ribiza.Obavezna drenaža jetre korijenom čička te pijenje maćuhice.Eterična ulja efikasna kod opadanja kose su:
ružmarin cineol
ružmarin verbenon
lavanda
atlaski cedar
Vodeni ili alkoholni ekstrakti korijena koprive i arnike su od koristi,a timijan borneol te njemačka kamilica su dobar izbor zbog protuupalnog i imunomodulirajućeg djelovanja.
Također preporučam ulje noćurka (ili boreč,konoplju,sjemenke crnog ribiza) te omega 3 masne kiseline (oko 3g dnevno) te ulje divlje ruže (ili sjetvenog podlanka (Camelina sativa),sjemenki maline,inca inchi,lana).

reader
20.09.2007., 08:00
Jučer sam bila kod frizerke, išla podšišati vrhove, i kažem joj da mi dosta opada kosa. Ona kaže da imam puno mlade kose različitih dužina i da je normalno da mi opada ali da se ne zabrinjavam jer je dlakavi podmladak već dobro okupirao moju glavu!! Ajd, dobro!

Azar'i
20.09.2007., 11:39
danas prekidam koristenje minoxidila, dva tjedna su prosla, opadanje se smanjilo nije....:tuzni:

kad citam vase postove primjecujem kako dosta vas kad tad nadje neki konkretni uzrok opadanju kose, i zakljucih kako zapravo moze bit bilo sta u pitanju (ako iskljucimo stres) tako da i mi koje smo vec napravile sve pretrage i kojima su svi nalazi bili u redu vjerojatno nismo napravile sve moguce testove koji postoje pa s tim u skladu i postoji vjerojatnost da nam je nesto poremeceno sto nasim doktorima nije palo na pamet kontrolirat... dobro, ne zelim nikoga plasit sad, samo mi nije bas normalno da je problem tu a uzroka nema. a bem mu.....

netko je ovde spomenio natalie portman look :D eh, psihicki se pripremam na njega i skupljam hrabrost....... prije tri godine svo samopouzdanje koje sam imala imala sam zbog svoje guste i preljepe kose..... oh well..... sad moram nac nesto drugo cime cu se ponosit :zubo:

ninockaa
20.09.2007., 14:08
Ne daj se Azar'i!
Sjećas se da ni meni minoxidil nije pomogao, dapače, samo je pogoršao stanje.
Kad sam odustala od njega uzela sam Vichy šampon i ampule s aminexilom te vitamine za kosu od KAL-a i cink (ja sam uzela šumeći). Čini mi se da se opadanje polako smiruje.
OK, još uvijek dosta kose opada pri pranju, ali inače tijekom dana vrlo malo :)
Pokušaj, mislim da ti ne može štetiti jer, za razliku od minoxidila, nema nuspojava.
Moram ti naglasiti da je meni kosa pojačano opadala još 10-ak dana nakon prestanka korištenja minoxidila, čak mi se pojavilo malo područje bez kose.
Ne nerviraj se jer ćeš samo sebi naštetiti, promijeni šampon, uzmi ampule i vitamine, pripazi na prehranu, pa ćeš vidjeti rezultate.
Bit će sve u redu.

mambra
20.09.2007., 14:30
Evo još jednom prirodno rješenje:
Alopecia areata je bolest s autoimunom komponentom te će vjerojatno trebati smiriti imuni sustav tinkturom lista crnog ribiza.Obavezna drenaža jetre korijenom čička te pijenje maćuhice.Eterična ulja efikasna kod opadanja kose su:
ružmarin cineol
ružmarin verbenon
lavanda
atlaski cedar
Vodeni ili alkoholni ekstrakti korijena koprive i arnike su od koristi,a timijan borneol te njemačka kamilica su dobar izbor zbog protuupalnog i imunomodulirajućeg djelovanja.
Također preporučam ulje noćurka (ili boreč,konoplju,sjemenke crnog ribiza) te omega 3 masne kiseline (oko 3g dnevno) te ulje divlje ruže (ili sjetvenog podlanka (Camelina sativa),sjemenki maline,inca inchi,lana).

Thanks:s ....budem probala kombinaciju toga, jer zdravstveno sam u redu...moram još samo hormone ići pogledati....

Azar'i
20.09.2007., 16:43
Ne daj se Azar'i!
Sjećas se da ni meni minoxidil nije pomogao, dapače, samo je pogoršao stanje.
Kad sam odustala od njega uzela sam Vichy šampon i ampule s aminexilom te vitamine za kosu od KAL-a i cink (ja sam uzela šumeći). Čini mi se da se opadanje polako smiruje.
OK, još uvijek dosta kose opada pri pranju, ali inače tijekom dana vrlo malo :)
Pokušaj, mislim da ti ne može štetiti jer, za razliku od minoxidila, nema nuspojava.
Moram ti naglasiti da je meni kosa pojačano opadala još 10-ak dana nakon prestanka korištenja minoxidila, čak mi se pojavilo malo područje bez kose.
Ne nerviraj se jer ćeš samo sebi naštetiti, promijeni šampon, uzmi ampule i vitamine, pripazi na prehranu, pa ćeš vidjeti rezultate.
Bit će sve u redu.

hvala ninockaa! ma znas sto, malo cu odmorit kosu od svih preparata, a ionako sam aminexil ampule vec probala, nije mi pomoglo. ne samo da mi ispadne puno kose od minoxidila nego sam i osjetila lupanje srca neko vrijeme, nikad nista slicno nisam dozivila, ocito sam preosjetljiva na cijelu stvar pa bolje da prekinem. ma da, bit ce sve u redu, vise od svega bi htjela imat kosu kao prije ali glavno da sam zdrava, a kosa, rekla bi moja mama: sve zlo u tome! :D

kakvi su ti vitamini? preporucujes mi ih? izmedju hrpe svih proizvodjaca neznam koje da probam

wondergirl21
20.09.2007., 18:58
Jučer sam bila kod frizerke, išla podšišati vrhove, i kažem joj da mi dosta opada kosa. Ona kaže da imam puno mlade kose različitih dužina i da je normalno da mi opada ali da se ne zabrinjavam jer je dlakavi podmladak već dobro okupirao moju glavu!! Ajd, dobro!

da, dok god ima mlade kose nema razloga za paniku. znaci da se kosa obnavlja i da je jace padala zbog promjene godisnjeg doba.
zato potrazite po kosi krace pramenove-mladu kosicu prije nego se bacite na razne preparate koji mogu ako se koriste na svoju ruku i bez potrebe gadno pogorsati stanje

mambra
21.09.2007., 08:14
još samo da te pitam....malo sam guglala po netu....al nisam uspjela naći tinkturu lista crnog ribizla...našla sam da postoji samo gel,od S.I.P.F-a
....znaš ti možda gdje to mogu nabaviti? :moli:

phyto
21.09.2007., 09:21
još samo da te pitam....malo sam guglala po netu....al nisam uspjela naći tinkturu lista crnog ribizla...našla sam da postoji samo gel,od S.I.P.F-a
....znaš ti možda gdje to mogu nabaviti? :moli:

Taj gel ti je za lokalnu primjenu ne oralnu.Tinkturu možeš naći u Kemiga u Bauerovoj.100ml-55knPreporučam veća pakovanja jer se toga dosta troši,a tako izađe dosta povoljnije.Nova pošiljka im stiže za 3-4 tjedna.

mambra
21.09.2007., 09:38
Taj gel ti je za lokalnu primjenu ne oralnu.Tinkturu možeš naći u Kemiga u Bauerovoj.100ml-55knPreporučam veća pakovanja jer se toga dosta troši,a tako izađe dosta povoljnije.Nova pošiljka im stiže za 3-4 tjedna.

Baš ti hvala:)

ninockaa
21.09.2007., 12:40
hvala ninockaa! ma znas sto, malo cu odmorit kosu od svih preparata, a ionako sam aminexil ampule vec probala, nije mi pomoglo. ne samo da mi ispadne puno kose od minoxidila nego sam i osjetila lupanje srca neko vrijeme, nikad nista slicno nisam dozivila, ocito sam preosjetljiva na cijelu stvar pa bolje da prekinem. ma da, bit ce sve u redu, vise od svega bi htjela imat kosu kao prije ali glavno da sam zdrava, a kosa, rekla bi moja mama: sve zlo u tome! :D

kakvi su ti vitamini? preporucujes mi ih? izmedju hrpe svih proizvodjaca neznam koje da probam

Vitamini mi se čine skroz OK. Baš su za kosu, zovu se "Hair force" i koriste se "kod problema s rastom kose, gubitkom ili opadanjem kose, kod stresa". :)
Njih su mi u ljekarni preporučili kao "jako dobre". Uz njih ti još uzimam i cink, jer mi je dermatologica naglasila da ga moram uzimati.
Uzima se samo 1 dnevno, a sadrže dosta vitamina i minerala koje dermatolozi preporučuju kod problema s kosom.

Šta da ti kažem, očito smo nas dvije od onih što moraju svašta isprobavati dok same ne dođemo do rješenja. Ovo je područje u medicini još uvijek nedovoljno istraženo. Ja vjerujem da je u pitanju nedostatak nečega, s obzirom da je hormonalna slika uredna.
Nemoj zaboraviti da je trenutno i sezona pojačanog opadanja kose.
U krajnjem slučaju nabavit ćemo perike, pa ćemo moći mijenjati frizuru i boju kad god poželimo. :afro:

Rock Star
22.09.2007., 23:06
danas prekidam koristenje minoxidila, dva tjedna su prosla, opadanje se smanjilo nije....:tuzni:

kad citam vase postove primjecujem kako dosta vas kad tad nadje neki konkretni uzrok opadanju kose, i zakljucih kako zapravo moze bit bilo sta u pitanju (ako iskljucimo stres) tako da i mi koje smo vec napravile sve pretrage i kojima su svi nalazi bili u redu vjerojatno nismo napravile sve moguce testove koji postoje pa s tim u skladu i postoji vjerojatnost da nam je nesto poremeceno sto nasim doktorima nije palo na pamet kontrolirat... dobro, ne zelim nikoga plasit sad, samo mi nije bas normalno da je problem tu a uzroka nema. a bem mu.....

netko je ovde spomenio natalie portman look :D eh, psihicki se pripremam na njega i skupljam hrabrost....... prije tri godine svo samopouzdanje koje sam imala imala sam zbog svoje guste i preljepe kose..... oh well..... sad moram nac nesto drugo cime cu se ponosit :zubo:

Minoxidilu nije dosta dva tjedna. Trebaju ti mjeseci upornosti, a zadovoljavajuće rezultate vidjet ćeš za oko 3 godine.

Azar'i
23.09.2007., 11:57
Minoxidilu nije dosta dva tjedna. Trebaju ti mjeseci upornosti, a zadovoljavajuće rezultate vidjet ćeš za oko 3 godine.

o da, itekako znam to, ali govorim o opadanju prouzrokovanom upravo minoxidilom, u uputama pise ako ne prodje u roku dva tjedna da treba prekinuti uporabu, ma kosa mi je i prije njegovog koristenja ispadala preko svake mjere ali sad kad samo odmaknem pramen sa lica u ruci mi ostane hrpa dlaka...... nikad nije ovako bilo.... da znam da je jesen ali svejedno, vec godinama mi ispada pojacano i ni u jesen nije ovako bilo....
zavidim ti na tome sto ti nisi imala ovakve probleme, nakon svega sta si napisala o minoxidilu bila sam poprilicno uvjerena da je mojim mukama sa ispadanjem dosao kraj....

Azar'i
23.09.2007., 13:17
Vitamini mi se čine skroz OK. Baš su za kosu, zovu se "Hair force" i koriste se "kod problema s rastom kose, gubitkom ili opadanjem kose, kod stresa". :)
Njih su mi u ljekarni preporučili kao "jako dobre". Uz njih ti još uzimam i cink, jer mi je dermatologica naglasila da ga moram uzimati.
Uzima se samo 1 dnevno, a sadrže dosta vitamina i minerala koje dermatolozi preporučuju kod problema s kosom.

Šta da ti kažem, očito smo nas dvije od onih što moraju svašta isprobavati dok same ne dođemo do rješenja. Ovo je područje u medicini još uvijek nedovoljno istraženo. Ja vjerujem da je u pitanju nedostatak nečega, s obzirom da je hormonalna slika uredna.
Nemoj zaboraviti da je trenutno i sezona pojačanog opadanja kose.
U krajnjem slučaju nabavit ćemo perike, pa ćemo moći mijenjati frizuru i boju kad god poželimo. :afro:

bas cu svratit do ljekarne i probat te vitamine...
ma celavice su zakon :D

Rock Star
23.09.2007., 13:26
o da, itekako znam to, ali govorim o opadanju prouzrokovanom upravo minoxidilom, u uputama pise ako ne prodje u roku dva tjedna da treba prekinuti uporabu, ma kosa mi je i prije njegovog koristenja ispadala preko svake mjere ali sad kad samo odmaknem pramen sa lica u ruci mi ostane hrpa dlaka...... nikad nije ovako bilo.... da znam da je jesen ali svejedno, vec godinama mi ispada pojacano i ni u jesen nije ovako bilo....
zavidim ti na tome sto ti nisi imala ovakve probleme, nakon svega sta si napisala o minoxidilu bila sam poprilicno uvjerena da je mojim mukama sa ispadanjem dosao kraj....

Čekaj, kosa ti pada od minoxidila? Jesi sigurna da je on uzrok, da nemaš nekaj drugo (jesen, stres, bilo kaj)? To mi je vrlo čudno, nikad nisam čula za takvu nuspojavu. Inače on svima pomaže, samo kaj ga ne mogu svi tolerirati fizički (imaju problema sa srcem, disanjem, debljenje...).

Azar'i
23.09.2007., 13:37
da, kosa mi jako ispada, pise u uputama da je to moguce od nekog 2 do 6 tjedna uporabe, meni se bas javilo nakon sta sam potrosila prvu bocicu i cekala sam i vise od dva tjedna da prestane, iako u uputama pise da nakon dva tjedna pojacanog ispadanja treba prekinuti uporabu, i nije prestalo i morala sam odustati, jer nikad mi nije ispadalo vise od 100 dlaka dnevno, svih ovih godina ispadanja nego samo prilikom pranja, sad mi svaki dan ispadne kose kao da je svaki dan perem, jedno duplo od normale.... a kad je perem onda najmanje troduplo vise..... da, bila sam osjetila i lupanje srca, ali da je samo to u pitanju sad bi ga i dalje koristila.... neznam od cega bi drugo moglo biti osim od minoxidila, stres mi je ravan nuli trenutno....

geronimos winner
23.09.2007., 14:05
meni jaaako opada kosa evo već dvije godine(odkad sam rodila):mad:

reader
24.09.2007., 11:15
meni jaaako opada kosa evo već dvije godine(odkad sam rodila):mad:

I meni je bilo tako. Prestalo je samo, kad se sve ostalo dovede u red, i to će. Tebi samo malo duže traje.

Rock Star
27.09.2007., 20:39
I meni je bilo tako. Prestalo je samo, kad se sve ostalo dovede u red, i to će. Tebi samo malo duže traje.

Moja sestra je rodila u siječnju i prepolovila joj se je količina kose! Koristi sve i svašta, ide dermatolozima i inim stručnjacima, troši hrpu love na preparate i tablete, ali od kose niš. Strašno.

wondergirl21
27.09.2007., 20:49
i moja seka je nedavno rodila, al ona se lukavo posluzila starim trikom protiv gubljenja kose u trudnoci-za vrijeme trudnoce se osisas na kratko, ne farbas se i kosa ti ne pada toliko. to su radile jos nase bake i mame(kako cija vjerojatno, moja je)

Rock Star
29.09.2007., 18:49
i moja seka je nedavno rodila, al ona se lukavo posluzila starim trikom protiv gubljenja kose u trudnoci-za vrijeme trudnoce se osisas na kratko, ne farbas se i kosa ti ne pada toliko. to su radile jos nase bake i mame(kako cija vjerojatno, moja je)

Ošišala se i moja, ne farba se godinama već, ali baš mi se čini da joj nema spasa...

wondergirl21
30.09.2007., 02:56
ma bude to proslo, normalno je da pada nakon poroda, dok se hormoni vrate u normalu sve bude ok

Rock Star
30.09.2007., 10:24
ma bude to proslo, normalno je da pada nakon poroda, dok se hormoni vrate u normalu sve bude ok

Hm, prošlo je 9 mjeseci već...

wondergirl21
30.09.2007., 16:07
nekima ti to traje i par godina nazalost

Azar'i
19.10.2007., 15:52
da osvjezim malo temu!
danas je pri pranju moje kose ispalo u okvirima normale. e sad to ne bi bilo vrijedno spominjanja tek tako samo od sebe, nego mi je tako bilo i prosle godine.... naime, primjetila sam, od otprilike 11-og do 2-og mjeseca kosa mi ispada normalno, od 2-og do 7-og duplo vise nego normala, a od kraja 7-og, 8-og do 11-og i do 4, 5 puta vise nego sto dermatolozi govore da je prihvatljivo..... evo ovo je druga godina kako mi kosa otpada i sve se poklopilo sa tim "rasporedom". jel netko ima slicna iskustva? zasto je to tako? ima li to veze sa hormonima? netko mi je jedamput rekao da ljeti hormoni lagano "podivljaju". koliko je to tocno, zna li itko?
znam da mogu lijepo otic kod dermatologa pa pitat njega ali jesam vec i previse puta i nisam jos dobila nikakav odgovor a kamoli rjesenje problema. jos se uvijek izvlace na stres.

djevojka69
19.10.2007., 16:44
ma većina slučajeva je zbog stresa, baš sam danas čitala o tome na netu, stres je uzrok opadanja kose, ali problem je u tome što ne možeš izbjeći stres!

Rock Star
19.10.2007., 17:27
Ili stres ili alopecija.

Mammi
19.10.2007., 20:00
Meni kosa opada većjako dugo,ali se na sreću i obnavlja iako je jaaaako tanka!
Probala sam također svašta.Dala sam si naručiti iz Njemačke šampon sa kofeinom (navodno da je to prva pomoć kod jakog opadanja kose),zove se Plantur 39 od Dr. Wollfa,ali mi je od njega još gore!!!I čak sam dobila i perut!
Onda sam probala Fitovital šampon i kapsule od Merza (spezial dragees) i to je dobitna kombinacija!:top:

bedacha
19.10.2007., 22:49
Joj i meni već dugo kosa otpada... prvo sam mislila da će proći, jesen je, pada lišće pa valjda je normalno da pada i kosa...
ali sada sam se već zabrinula, kad oprem kosu skoro kadu zaštopam... pa sam si kupila šampon ducay i vidjeti ćemo hoće li mi pomoći.... ja se nadam :)

Azar'i
20.10.2007., 12:37
ma većina slučajeva je zbog stresa, baš sam danas čitala o tome na netu, stres je uzrok opadanja kose, ali problem je u tome što ne možeš izbjeći stres!

a kakve veze stres ima sa godisnjim dobima i mjesecima? :confused:
logicki, ako se najvise zivciram za vrijeme ispita onda bi mi kosa trebala ispadat u 12 mjesec, a nije tako. dermatolog mi veli da se stres ocituje tek za pola godine, i zato me i pitao jesam li prije pola godine ili nesto vise imala kakvu bolest, neki jako stresni dogadjaj itd... neznam zasto se periodi povecanog i manjeg ispadanja kose kod mene tako pravilno smjenjuju..... :ne zna:
kakve veze godisnja doba imaju sa abnormalnim ispadanjem?

djevojka69
20.10.2007., 16:34
a kakve veze stres ima sa godisnjim dobima i mjesecima? :confused:
logicki, ako se najvise zivciram za vrijeme ispita onda bi mi kosa trebala ispadat u 12 mjesec, a nije tako. dermatolog mi veli da se stres ocituje tek za pola godine, i zato me i pitao jesam li prije pola godine ili nesto vise imala kakvu bolest, neki jako stresni dogadjaj itd... neznam zasto se periodi povecanog i manjeg ispadanja kose kod mene tako pravilno smjenjuju..... :ne zna:
kakve veze godisnja doba imaju sa abnormalnim ispadanjem?

pa nisam ja rekla da je stres povezna s godišnjim dobima! :confused:

a što se tiče ispita i ja studiram i živciram se za vrijeme ispita, to je druga stvar, ima ljudi koji faks shavćaju preozbiljno i opterećuju se sa svime i onda ne strada samo vlasište već i njizhovo duševno stanje... no to nije za ovu temu!

kod jednog broja žena/djevojaka kojima opada kosa uzrok je stres, ima veze i sa godišnjim dobima - mislim na opadanje kose (ne stres) zato što pred kraj ljeta opada pojačano kosa, no sad razlog mogu biti i hormoni, pretjerano farbanje i td. ...

ima raznih razloga, najbolje se posavjetovati sa svojim lječnikom koji će vas kasnije uputiti dermatologu!

Rock Star
20.10.2007., 17:10
Ako kosa pada periodično, riječ je o stresu (dakle, podivljali hormoni), godišnjem dobu ili nečem izvana. Tada su dovoljni šamponi protiv opadanja, malo kvalitetnija prehrana, eventualno koji preparat. To uglavnom nije zabrinjavajuća sitaucija.

Oni kojima kosa konstantno pada trebali bi konzultirati liječnika i istražiti uzrok te isti liječiti. Ja bih spadala u ovu drugu skupinu, samo kaj sam ja medicinski ok, prema svim nalazima sam savršeno zdrava, no kosa mi je i dalje padala i počela se prorjeđivati. Sada par godina već u kontinuitetu koristim minoxidil i svakim danom je sve ljepša, zdravija, sjajnija, bujnija... Naravno, intenzivno je i njegujem, pazim na nju (što nužno ne znači skupe preparate jer sam skužila da mi je Balein šampon sasvim ok i da se od šampona neće vratiti kosa, već moram problem liječiti dubinski)... Nisam najsretnija kaj "moram" kosu svaki dan hraniti losionom, ali drago mi je kaj više ne patim zbog kose i kaj sam konačno konkurenta po pitanju iste.

Azar'i
20.10.2007., 18:00
Ako kosa pada periodično, riječ je o stresu (dakle, podivljali hormoni), godišnjem dobu ili nečem izvana. Tada su dovoljni šamponi protiv opadanja, malo kvalitetnija prehrana, eventualno koji preparat. To uglavnom nije zabrinjavajuća sitaucija.

pa, kosa mi samo 4 mjeseca u godini ne ispada pojacano, dal je to periodicno il ne nemam pojma. samponi i preparti ne pomazu, prehrana mi je nikad bolja.
e i da, i ja sam medicinski ok...
ma zapravo bi se trebala pomirit s tim da neznam uzrok i da sam jednom davno imala gustu kosu a da je sad vise nemam. :)

Azar'i
20.10.2007., 18:02
pa nisam ja rekla da je stres povezna s godišnjim dobima! :confused:

ma znam, samo eto, svi govore o stresu a meni nije jasno kako se to uklapa u moju situaciju, pokusavam doci do nekog zakljucka sama jer mi dermatolozi ne pomazu, ali ne uspjeva mi :mig:

patientia
20.10.2007., 19:31
Cure, kako se uspijete disciplinirati da svaki dan (dvaput prema uputama) koristite minoksidil? Ja uspijem dva dana, pa opet ne jer sam lijena, pa opet malo da, pa zaboravim...

Rock Star
20.10.2007., 22:59
pa, kosa mi samo 4 mjeseca u godini ne ispada pojacano, dal je to periodicno il ne nemam pojma. samponi i preparti ne pomazu, prehrana mi je nikad bolja.
e i da, i ja sam medicinski ok...
ma zapravo bi se trebala pomirit s tim da neznam uzrok i da sam jednom davno imala gustu kosu a da je sad vise nemam. :)

Mislim da ti nije pametno pomiriti se s tim da ne znaš uzrok ispadanju svoje kose jer možda disfunkcija određenog dijela tvog tijela osim na kosu može imati loš utjecaj i na nešto drugo, što se može manifestirati nakon više godina.

Ja još uvijek tražim svoj uzrok, ne mislim odustati. Iako ne vjerujem da ću se "izliječiti" (tipa probuditi se ujutro s bujnom grivom poput Shakirine, kojoj se zaista divim :) ), želim znati kaj ne valja.

Rock Star
20.10.2007., 23:02
Cure, kako se uspijete disciplinirati da svaki dan (dvaput prema uputama) koristite minoksidil? Ja uspijem dva dana, pa opet ne jer sam lijena, pa opet malo da, pa zaboravim...

Ja ga stavljam samo jednom, dvaput mi zaista nije potrebno (a učinak ipak nije izostao), a postalo mi je to rutina. Kak ne mogu navečer bez da skinem šminku, umijem se, operem zube, tak ne mogu ni bez minoxidila.

Probaj si staviti neki podsjetnik, a nakon par dana, vjerujem da ćeš se uhodati.

patientia
20.10.2007., 23:09
Vec jesam, u Outlook sam stavila. Ma to je cijela procedura, kako je nespretna bocica, prebacim u malecku bocicu kao za kapi za oci, pa 7 kapljica na 7 razlicitih dijelova vlasista, pa utrljam svaku od njih, pa moram prati ruke. Pokusat cu barem jednom dnevno koristiti, prije spavanja, ujutro ionako necu stici.

byrdie
26.10.2007., 19:10
nisam sve citala, pa ne znam jel netko spomenuo, ali evo, ja slucajno znam da kod ispadanja kose pomaze kapula... i to na nacin da se prije pranja tjeme dobro istrlja s kapulom prerezanom na pola (pretostavljam da bi se mogao i iscjediti sok pa time namazati), drzi se nekih pol ure zamotano i onda normalno opere... ne ostaje nikakav miris (ni okus :)), mojoj sestri je to pomoglo, pa sto ja znam, nis ne kosta probat... ako netko proba, nek javi rezultat

Rock Star
26.10.2007., 21:01
Mnogi ističu luk kao efikasan kod padanja kose. Probala sam par puta, ali nekak mi se ne da svaki dan kosu trljati lukom.

tisina
29.10.2007., 22:51
već par dana mi opada kosa...ništa extra ali opada...malo od mog nemara tijekom ljeta (vežem je još mokru iz mora:eek: )...malo zbog godišnjeg doba koje nam dolazi...e sad....što da koristim...što vi koristite...ili jednostavno ne koristite ništa nego čekate da period prođe

Uprasvo je sledeci razlog ne odrazavas kosu kako treba svaki dan kosa se treba cesljati.
Treba je odrzavati jer je kosa je ukras svih zena ...
Prvo ste pogledate nekoga jete vidite mu lik i facu i kosu...

Mokru kosu vezati u rep NIKAD...
Ako je ljeto upitanju puti je da se susi prirodnim putem...

Kosa opada iz sldeceg razloga...

Dlaka se mora mjenjati isto kao sto kazu krv se mjenja na proljece...
Nama s ecini ogromna kolicina da nam opada al koliko ona opada toliko izraste u korjen.Koliko puta stanete pa mislite jao vidi kako mi s eksoa nakostrijesila u stvari nova kosa raste....

I dlaka s emora mjenjati da bi bila zdrava...

E sad postoje drugi problemi ako kos aopada po ne znam pola godine to je vec pitanje doktora dermatologa nesto u organizu ne valja pa s eoslikalo na kosu ili neko kozno oboljenje...

Samponi protiv opadanja

http://www.hairshop.webmreza.com/revlon.htm

tisina
29.10.2007., 22:52
http://www.hairshop.webmreza.com/revlon.htm

reader
30.10.2007., 13:26
Uprasvo je sledeci razlog ne odrazavas kosu kako treba svaki dan kosa se treba cesljati.
]

Svaki dan češljati?!
Ja je češljam samo prije pranja, a perem 1 tjedno. Prirodna je, duga,gusta i leti na sve strane, jedva je ukrotim, a ako bih je još svaki dan češljala, izgledala bih kao da su mi petarde po glavi pucale!

Rock Star
30.10.2007., 14:27
Kosu nije dobro češljati svaki dan.

Ja to radim s vremena na vrijeme, ali ne uvijek jer mi se nekad baš nosi raščupano, a kad se i češljam, to nikako ne ide bez mlijeka za lakše raščešljavanje jer mi kosa ispala koliko se mrsi i petlja.

vaci
30.10.2007., 21:06
jel vi mene zezate :eek:
znači da idem na posa nepočešljana :confused:

lairaduroi
30.10.2007., 21:55
Imam i ja problem sa opadanjem kose, vec 5 godina konstantno mi pada, najvise pri pranju, dam se kladit nekih 200 dlaka...bila sam kod dermatologa, na trihogramu,potpuno sam zdrava, prije toga isprobala i fitoval, i ducray i subrinu (od toga mi je bilo jos gore)vichy-ovaj zadnji je ok, al sad se vec kosa na njega navikla pa opet pocela ispadati...stvar je sto imam puno kose,i bez problema mi raste mlada kosa, ali je vlas uzasno tanka, slaba, lomi se i zato i ispada full puno...ne daj boze da koristim regenerator ili da se cesljam kad mi je mokra kosa-ocelavila bih ali doslovno... e sad, moja pitanja je u vezi tog minoxidila-kontradiktorne su mi informacije koje sam dosad procitala o njemu pa molim ako netko zna da odgovori
1. jel se moze dobit i bez recepta i ako da, gdje u zg-u?
2.jel on stvarno smanjuje opadanje kose ili samo potice rast?ako je to lijek protiv alopecije onda potice rast kose, ali kod duge kose bi mogli rasti neravnomjerni buseni ako se pravilno i ravnomjerno ne utrlja?meni je veci problem to ispadanje, jer me zivcira, dvije pune sake dlaka skupim svaki put nakon pranja:( :(

eeennniii
31.10.2007., 01:01
Imam i ja problem sa opadanjem kose, vec 5 godina konstantno mi pada, najvise pri pranju, dam se kladit nekih 200 dlaka...bila sam kod dermatologa, na trihogramu,potpuno sam zdrava, prije toga isprobala i fitoval, i ducray i subrinu (od toga mi je bilo jos gore)vichy-ovaj zadnji je ok, al sad se vec kosa na njega navikla pa opet pocela ispadati...stvar je sto imam puno kose,i bez problema mi raste mlada kosa, ali je vlas uzasno tanka, slaba, lomi se i zato i ispada full puno...ne daj boze da koristim regenerator ili da se cesljam kad mi je mokra kosa-ocelavila bih ali doslovno... e sad, moja pitanja je u vezi tog minoxidila-kontradiktorne su mi informacije koje sam dosad procitala o njemu pa molim ako netko zna da odgovori
1. jel se moze dobit i bez recepta i ako da, gdje u zg-u?
2.jel on stvarno smanjuje opadanje kose ili samo potice rast?ako je to lijek protiv alopecije onda potice rast kose, ali kod duge kose bi mogli rasti neravnomjerni buseni ako se pravilno i ravnomjerno ne utrlja?meni je veci problem to ispadanje, jer me zivcira, dvije pune sake dlaka skupim svaki put nakon pranja:( :(

pa ak ti je kosa gusta i tanka normalno je da puno ispada i lomi se. takva je i moja. dok god ti raste mlada kosa ne moras se brinuti. i ako nemas rupe po glavi, naravno. a minoxidil je lijek za celavost, a to ti ne treba jer nisi celava niti ne celavis. mislim da forumasice pretjeruju s tim lijekom, al dobro, njihova stvar.

eeennniii
31.10.2007., 01:02
Kosu nije dobro češljati svaki dan.

Ja to radim s vremena na vrijeme, ali ne uvijek jer mi se nekad baš nosi raščupano, a kad se i češljam, to nikako ne ide bez mlijeka za lakše raščešljavanje jer mi kosa ispala koliko se mrsi i petlja.

zakaj kosu nije dobro cesljati svaki dan? ja ju cesljam nekoliko puta na dan, bas zato jer se petlja i mrsi. pa bolje da ju cesljam nego da to zapetljano ostavim da se jos deset puta jace zapetlja pa da dok cu ju cesljat iscupam pola kose

Rock Star
31.10.2007., 05:58
To o češljanju sam negdje pročitala, ne znam točno zašto nije dobro, no primijetila sam da mi je kosa bolja otkako se rjeđe češljam. Prije sam se ful često, praktički stalno, upravo iz razloga koji si i ti navela - kosa se mrsi, ak je ne počešljam, bit će samo gore. No nije. Ima preparata za lakše raščešljavanje bez kojih si sada ne mogu zamisliti život. A pripomoglo mi je rjeđe češljanje i kod lučenja sebuma jer mi se sad kosa manje masti.

Cleis
31.10.2007., 19:53
Jedno ludo pitanje - da li je ikome od vas kosa jače padala od L'oreal šampona?
Znam da zvuči ludo i ja volim te šampone, ali sam skužila da od kad perem s bilo kojim L'oreal šamponom da mi u ruci ostane hrpa kose, a inače mi ne pada i kad drugi put operem s drugim šamponom nema ni vlasi, onda opet L'oreal i opet puna šaka kose. A još k tome perem s L'orealom za JAČANJE kose. :(

eeennniii
01.11.2007., 00:16
Jedno ludo pitanje - da li je ikome od vas kosa jače padala od L'oreal šampona?
Znam da zvuči ludo i ja volim te šampone, ali sam skužila da od kad perem s bilo kojim L'oreal šamponom da mi u ruci ostane hrpa kose, a inače mi ne pada i kad drugi put operem s drugim šamponom nema ni vlasi, onda opet L'oreal i opet puna šaka kose. A još k tome perem s L'orealom za JAČANJE kose. :(

hm, mozda je moguce, mozda ti taj sampon ne pase. moja frendica tvrdi da je njoj od pantena otpalo pola kose:ne zna:

eeennniii
01.11.2007., 00:17
To o češljanju sam negdje pročitala, ne znam točno zašto nije dobro, no primijetila sam da mi je kosa bolja otkako se rjeđe češljam. Prije sam se ful često, praktički stalno, upravo iz razloga koji si i ti navela - kosa se mrsi, ak je ne počešljam, bit će samo gore. No nije. Ima preparata za lakše raščešljavanje bez kojih si sada ne mogu zamisliti život. A pripomoglo mi je rjeđe češljanje i kod lučenja sebuma jer mi se sad kosa manje masti.

pa koristim i ja preparate za lakse rascesljavanje-inace se nikad ne bi rascesljala. a kak uspijes bez cesljanja? ja ne mogu...

Rock Star
01.11.2007., 10:22
Počešljam dio oko korijena, dok češalj ne počinje zapinjati, a ostalo samo sredim rukama. Nije neuredno uopće, kosa mi se blago kovrča i tak izgleda puno ljepše, nego kad je friško počešljana.

A kak izdržim? Perem kosu skoro svaki dan, tak da i nije teško preživjeti dan nepočešljana.

tisina
02.11.2007., 16:59
Ja tako kazem jer ipak mislim da je tako ispravno na vama je kako cete to odraditi prihvatiti ili odbiti

patientia
02.11.2007., 20:33
Cesljanje ostecuje kosu, pranje ostecuje kosu, i ono dodatno ispiranje regeneratoraostecuje kosu, farbanje ostecuje kosu, feniranje ostecuje kosu, peglanje pogotovo, UV zracenje ostecuje kosu... najbolje ju je sto vise ostaviti na miru.

patientia
02.11.2007., 20:34
Nego, jucer sam prebrojala vlasi kad sam prala kosu - izgubila sam ih 148 :cry: I to samo tijekom pranja, a jos mi ih je otpalo od cesljanja i samo od sebe. Sad me zanima moze li doktorica opce prakse dati recept za minoksidil. Ocito mi 2%-tni nije dovoljan :(

Rock Star
02.11.2007., 20:45
Doktorica opće prakse ti ne može dati recept za minoxidil.

patientia
03.11.2007., 09:18
Ok, onda trebam dermatologa, u Zagrebu, preko HZZO-a, koji ne gnjavi previse i bez problema daje recepte koje trazim.

Rock Star
03.11.2007., 10:06
A ne znaš nikoga tko ima recept, pa da si kopiraš i onda to koristiš?

Znam da ovi socijalni dermatolozi jako teško daju minoxidil (nije moje iskustvo, tak sam čula).

patientia
03.11.2007., 12:22
Znam znam, izvozat ce me po raznim doktorima i pretragama, ali ja vec imam povijest bolesti od endokrinologa, a sljedeca kontrola kod njega mi je za nekoliko mjeseci. Ako mi tiroksin i poslije minoksidil 2% nisu vratili kosu u normalno stanje, ima li neki razlog da me sprecava u koristenju 5%-tnog minoksidila?

Papalina123
03.11.2007., 15:31
Nego, jucer sam prebrojala vlasi kad sam prala kosu - izgubila sam ih 148 :cry: I to samo tijekom pranja, a jos mi ih je otpalo od cesljanja i samo od sebe. Sad me zanima moze li doktorica opce prakse dati recept za minoksidil. Ocito mi 2%-tni nije dovoljan :(

Ako imaš preko 40 godina probaj sa Planturom 39. Ne treba ti recept i pomaže...
www.plantur39.com

Rock Star
03.11.2007., 16:06
Znam znam, izvozat ce me po raznim doktorima i pretragama, ali ja vec imam povijest bolesti od endokrinologa, a sljedeca kontrola kod njega mi je za nekoliko mjeseci. Ako mi tiroksin i poslije minoksidil 2% nisu vratili kosu u normalno stanje, ima li neki razlog da me sprecava u koristenju 5%-tnog minoksidila?

Prošla sam sve to i kužim te potpuno. Sve je gubljenje vremena. Prošla sam milijun pretraga, milijun nalaza je bilo ok i rekli su mi da mi nije ništa. A kosa mi je i dalje padala. Onda sam odlučila investirati u privatnu dermatologicu, pa iako mi ni ona nije napravila čudo po pitanju dijagnoze, dala mi je minoxidil, što je bio pametan potez od nekog doktora nakon jako dugo vremena.

patientia
03.11.2007., 17:47
Ako imaš preko 40 godina probaj sa Planturom 39. Ne treba ti recept i pomaže...
www.plantur39.com

Mladja sam (dosta). Nije da bi me to sto sam mladja sprijecilo u koristenju, ali zasad postoje svega 2 tvari koje dokazano pomazu, pa ne bih vise bacala lovu na skupu kozmetiku.

patientia
03.11.2007., 17:49
Prošla sam sve to i kužim te potpuno. Sve je gubljenje vremena. Prošla sam milijun pretraga, milijun nalaza je bilo ok i rekli su mi da mi nije ništa. A kosa mi je i dalje padala. Onda sam odlučila investirati u privatnu dermatologicu, pa iako mi ni ona nije napravila čudo po pitanju dijagnoze, dala mi je minoxidil, što je bio pametan potez od nekog doktora nakon jako dugo vremena.

Ja cu ipak pokusati preko HZZO-a, frend ima ok dermatologinju, samo znam da ce me i ona slati na sve moguce pretrage. Ceka se 2 mjeseca, u medjuvremenu cu koristiti 2%-tni.

plavuša u duši
03.11.2007., 18:58
Ja sam stvarno koristila puno toga radi svoje jadne kose koja me napuštala u velikom broju.
Od 2% Minoxidila mi je toliko počela opadati da je to bilo strašno, a i nakon prestanka korištenja istog dugo je trebalo da se stanje smiri. Odnosno, padala je sve dok nisam uzela ampule protiv opadanja kose O'raising. Već nakon dva nanošenja mi je stanje zadovoljavajuće- padne tu i tamo koja vlas, ali ne onako strahovito kao ranije. Koristim i njihov šampon iz iste linije i masku za jačanje. Kosa mi je krasna, nadam se da će se onaj gubitak s vremenom vratiti.
Sličan učinak imale su i Vichy ampule, ali su duplo skuplje od O'raisinga.
Ostale ampule i losiono koje sam koristila:
Lazartique mi je bio razočarenje- skup ko vrag, a ono ništa.
Phyto- jako dobro, ali skupo.
Shisiedo- koliko se sjećam, ništa od toga, bacila sam ga napola potrošenog.
Afrodita- losion protiv starenja i opadanja kose- u njihovom dučanu kod Dolca- nije loš, možda nekome bude bolje djelovao nego meni.
Ima toga još, ali se u ovom trenutku ne mogu sjetiti.
Da, još i ovo- ricinusovo uilje. Mazala sam kosu svaku večer kroz tri mjeseca i prala ujutro prije posla i kosa mi je bila jaka i gusta (prije pet godina). Sada sam ponovno počela isti postupak. Vidjet ćemo...
Sretno svima!

phyto
05.11.2007., 15:26
Mladja sam (dosta). Nije da bi me to sto sam mladja sprijecilo u koristenju, ali zasad postoje svega 2 tvari koje dokazano pomazu, pa ne bih vise bacala lovu na skupu kozmetiku.

Postoje tek 2 službena lijeka,ali više tvari koje dokazano djeluju:kombinacija eteričnih ulja,equol,sabal palma (kod muškaraca naravno),dutasterid (lijek za povaćanu prostatu sličan finasteridu,ali potentniji-službeno nije odobren za ćelavost,ali djeluje).

Noemi
05.11.2007., 15:49
phyto daj neki savjet, vidis da ima puno cura koje se muce s tim:(

Rock Star
05.11.2007., 16:14
Na koji način djeluju eterična ulja? Prvi put čujem to i skeptična sam prema takvom rješenju.

Noemi
05.11.2007., 16:15
meni su za lice pomogla:) vjerujem da bi i za vlasiste napravila isto:)

phyto
05.11.2007., 17:09
Na koji način djeluju eterična ulja? Prvi put čujem to i skeptična sam prema takvom rješenju.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez
Primarni način djelovanja je poboljšanje cirkulacije-tako djeluje i minoksidil (u ovom slučaju za to su zaslužni timijan i ružmarin-arterijska cirkulacija,a cedar je zaslužan za vensku i limfnu cirkulaciju),mnoga eterična ulja djeluju protuupalno i regenerativno (ovdje je to lavanda),a neka i seboregulatorno i antimikrobno (ovo je bitno npr. kod ispadanja zbog seboreičnog dermatitisa i hiperseboreje).
Eterična ulja su efikasnija kod žena no kod muškaraca jer nemaju djelovanje na DHT (barem do sada nije otkriveno) i neće mnogo pomoći kod androgene alopecije.Mogu biti samo adjuvantna terapija.

duchessa
05.11.2007., 18:21
Molim za pomoć:
Mom frendu jako opada kosa...
Koristi ampule i šampon od Vichy-ja...no ne primjećuje neko poboljšanje.
Ćitanjem o dotičnom problemu naišao je na ampule
http://www.crescina.com/
Probao tko?

Unaprijed hvala

Clarice
11.11.2007., 23:01
[edit] Side effects
As a drug to combat hair loss, the most common side effect is itchy scalp.

There have been cases of allergic reactions to minoxidil or the non-active ingredient propylene glycol which is found in some forms of the topical version, such as Rogaine. Large amounts of minoxidil can cause hypotension, and it has been found that using petroleum jelly or tretinoin on the scalp with minoxidil can cause too much of the drug absorption by the scalp, as can using the drug on sunburned scalps.

If a person uses minoxidil to stop hair loss for a length of time and then stops taking the drug, hair loss will occur again.

Other side effects include:

acne on the area where it is being used as a topical solution
headaches and/or lightheadedness
very low blood pressure
irregular or fast heart beat
blurred vision
chest pain

All the side effects in the above list except for acne may be an indicator that too much of the drug is being used.

It has also been found that the drug can be passed from a mother to a child via breast milk.

/wikipedia/

Jel mi se čini, ili se nitko nije osvrnuo na ovaj post? :rolleyes:
U zadnje vrijeme mi se od gore navedenog pojavljuju lagani prištići (ako se to može tako nazvati) na vlasištu + svrbež + iznenadna lupanja srca. Od zadnjeg sam se naravno isprepadala i pripisala stresu, a ne i Vichy (Dercos) i Ducray (Anastim) ampulama i šamponima koje paralelno korisim. Jel moguće da kao i gore navedeni Minoxidil, imaju iste simptome??
Ovo paralelno korištenje mi naravno nije nitko prepisao, već sama sebi :bonk: nadajući se bolji ili bržim rezultatima. Pa onda svaki dan nanosim jedno od navedenog, uh. Bit će da sam se zeznula :D
Uglavnom, da ubrzam, od najgušće i najduže kose, spala na prekrivanje prorijeđenosti prebacivanjem kose s jedne na drugu stranu. Opadanje nisam shvaćala ozbiljno sve dok mi frizerka proljetos nije komentirala kako mi se kosa prorijedila, budući mi je i prije i sada kosa opadala tako da je uvijek bilo svuda, od tepiha, kreveta, kupaone..u neograničenim količinama. Od tada se prepala, i krenula sa šamoponima, čičkovim uljima, pa navedenim ampulama, bila i kod dermatologa i trihologa :D to je interno ime za dermatologa koji se bavi vlasištem. To je bilo u 9tom mj. preporučila mi Ducray kojem sam ja biserka dodala i Vichy ampule. S obzirom na gore navedene simptome ( i nikakve rezultate - mada ih nije logično ni očekivati nakon 2 mj, prema trihologu, treba min.6mj.), više ih se ne usudim stavljati.
Jel još netko osjetio slične simptome?
Koji vam je plan za dalje?
Da, u toj ambulanti za trihologiju su mi preporučili i Cink. Pitala sam za B vitamin, i kao ne treba?!

Clarice
11.11.2007., 23:06
i da dodam.. nisam farbala kosu (inače stavljam pramenove) još od proljeća i ne trebam ni reći koliki mi je izrast :mad:
A ne usudim se ništa agresivno dodatno stavljati da ne zakompliciram još više..
so anybody.. da nasavim s Dcray-om bez Vichy-a ili da lagano sve to bacim u smeće. Nikako mi se ne sviđa to lupanje srca. Mada, tko zna, možda nije od toga?!

Noemi
11.11.2007., 23:18
pitaj na prirodnoj:kiss: mozda ti etericna ulja pomognu:)

jesi vadila krv?

Clarice
11.11.2007., 23:31
krv vadila prije ljeta, sve savršeno.
A "prirodna" - to je neki zasebni topic?

reader
12.11.2007., 08:35
Zašto kosa više opada kad je prljava?

Dorée
12.11.2007., 09:09
netko je pisao da se začepe folikuli pa ,kosa ne može disat,ma ne znam piše negdje tu...

Rock Star
12.11.2007., 12:05
Ili nam se samo čini kako više padne prljave kose, zato kaj svoj dio padanja kosa odradi i prilikom pranja, pa, kad je čista, nema baš puno toga za ispasti?

Clarice
12.11.2007., 14:26
Ili nam se samo čini kako više padne prljave kose, zato kaj svoj dio padanja kosa odradi i prilikom pranja, pa, kad je čista, nema baš puno toga za ispasti?

slažem se s gore navedenim :)

minni_me
13.11.2007., 15:01
vidla sam gore da je netko nabrojio preko 100 vlasi za vrijeme pranja kose koje su ispale.

ja imam/sam imala groznih problema s opadanjem kose, onak, opadale su mi pune sake, mislila sam da cu ocelavit.
susjeda mi radi u ljekarni i cudila se sta se vani cesljam da ne poplavim kucu, pa mi rekla da si probam od fitovala sampon protiv opadanja kose. evo koristim sad vec drugu bocicu i puno je bolje. nabrojila sam tek 3 vlasi koje su otpale dok sam prala kosu. naravno da tu i tam koja vlas otpadne, ali ne ni priblizno kao prije. ima taj sampon i u dm-u, oko 25 kn za 100ml

Azar'i
13.11.2007., 19:26
Jel mi se čini, ili se nitko nije osvrnuo na ovaj post? :rolleyes:
U zadnje vrijeme mi se od gore navedenog pojavljuju lagani prištići (ako se to može tako nazvati) na vlasištu + svrbež + iznenadna lupanja srca. Od zadnjeg sam se naravno isprepadala i pripisala stresu, a ne i Vichy (Dercos) i Ducray (Anastim) ampulama i šamponima koje paralelno korisim. Jel moguće da kao i gore navedeni Minoxidil, imaju iste simptome??
Ovo paralelno korištenje mi naravno nije nitko prepisao, već sama sebi :bonk: nadajući se bolji ili bržim rezultatima. Pa onda svaki dan nanosim jedno od navedenog, uh. Bit će da sam se zeznula :D
Uglavnom, da ubrzam, od najgušće i najduže kose, spala na prekrivanje prorijeđenosti prebacivanjem kose s jedne na drugu stranu. Opadanje nisam shvaćala ozbiljno sve dok mi frizerka proljetos nije komentirala kako mi se kosa prorijedila, budući mi je i prije i sada kosa opadala tako da je uvijek bilo svuda, od tepiha, kreveta, kupaone..u neograničenim količinama. Od tada se prepala, i krenula sa šamoponima, čičkovim uljima, pa navedenim ampulama, bila i kod dermatologa i trihologa :D to je interno ime za dermatologa koji se bavi vlasištem. To je bilo u 9tom mj. preporučila mi Ducray kojem sam ja biserka dodala i Vichy ampule. S obzirom na gore navedene simptome ( i nikakve rezultate - mada ih nije logično ni očekivati nakon 2 mj, prema trihologu, treba min.6mj.), više ih se ne usudim stavljati.
Jel još netko osjetio slične simptome?
Koji vam je plan za dalje?
Da, u toj ambulanti za trihologiju su mi preporučili i Cink. Pitala sam za B vitamin, i kao ne treba?!

imala sam iste simptome kad sam koristila minoxidil i koristila sam i ducray i vichy, ali ne istovremeno, sto se njih tice, nikakve nuspojave nisam primjecivala za razliku od minoxidila. ako te sto zanima slobodno pitaj. meni nista nije pomoglo od to troje. i od jos puno preparata i pripravaka. ali ne znaci da nece i tebi :mig:

poprilicno sam se pronasla u tvojim recenicama, i ja sam imala strasno gustu kosu, sad takodjer moram eksperimentirat da sakrijem tjeme
nadam se da ces pronaci uzrok i rjesenje opadanja! :)

patientia
13.11.2007., 20:10
Hm, uzimala sam kapsule Fitoval, ali mi nista nisu pomogle.

Rock Star
13.11.2007., 20:21
vidla sam gore da je netko nabrojio preko 100 vlasi za vrijeme pranja kose koje su ispale.

ja imam/sam imala groznih problema s opadanjem kose, onak, opadale su mi pune sake, mislila sam da cu ocelavit.
susjeda mi radi u ljekarni i cudila se sta se vani cesljam da ne poplavim kucu, pa mi rekla da si probam od fitovala sampon protiv opadanja kose. evo koristim sad vec drugu bocicu i puno je bolje. nabrojila sam tek 3 vlasi koje su otpale dok sam prala kosu. naravno da tu i tam koja vlas otpadne, ali ne ni priblizno kao prije. ima taj sampon i u dm-u, oko 25 kn za 100ml

Meni je Fitoval jedno odvećih razočaranja. Ne samo da nije pomogao kod padanja, već mi je i strašno isušio kosu.

reader
14.11.2007., 12:11
Protiv opadanja kose kosu nakon pranja isprati u čaju od koprive
I poželjno prati u šamponu od koprive, tko može te lagane šampone koristiti (ja mogu).

minni_me
14.11.2007., 12:50
ma da, meni evo pomaze.
kolko sam ja shvatila ima sampon, losion i kapsule.
rekla mi susjeda da nek probam samo prvo sa samponom, pa ak nece pomoc da koristim svo troje.

a ne znam, u svakom slucaju nije preskup ko vichy, pa probas, ak ne odgovara, baca se 25 kn ne 70.

Rock Star
14.11.2007., 12:58
Probala sam oba, u svakom slučaju je Vichy bolji, no ioank mislim da nijedan šampon neće riješiti padanje kose, već samo može biti pripomoć u terapiji iznutra.

Clarice
14.11.2007., 20:48
imala sam iste simptome kad sam koristila minoxidil i koristila sam i ducray i vichy, ali ne istovremeno, sto se njih tice, nikakve nuspojave nisam primjecivala za razliku od minoxidila. ako te sto zanima slobodno pitaj. meni nista nije pomoglo od to troje. i od jos puno preparata i pripravaka. ali ne znaci da nece i tebi :mig:

poprilicno sam se pronasla u tvojim recenicama, i ja sam imala strasno gustu kosu, sad takodjer moram eksperimentirat da sakrijem tjeme
nadam se da ces pronaci uzrok i rjesenje opadanja! :)

Ja se više ne usudim korisiti ni Vichy (Dercos) ni Ducray (Anastim) - ampule i šampon, budući mi se simptomi koje sam imala nakon njih nikako ne sviđaju. Osim onoga što sam gore napisala, mogu dodati još i ekstremno isušivanje kose koja mi je ionako suha, a sada puca kao slama, na bilo kojoj dužini, kad ju malo povučem i to baš taj gornji dio koji sam "mazala".

Netko je spomenuo šampon od koprive i čaj od koprive, di se to može nabaviti?

Azar'i, koji je tvoj plan za dalje?

Clarice
14.11.2007., 20:51
Probala sam oba, u svakom slučaju je Vichy bolji, no ioank mislim da nijedan šampon neće riješiti padanje kose, već samo može biti pripomoć u terapiji iznutra.

slažem se s terapijom iznutra, samo ne znam koja bi to bila..
Znaš možda više o tome, što bi bilo dobro piti, jesti?

ja sam recimo ubacila cink i ulje noćurka, za oboje sam čitala da pomažu kod gubitka kose.
Jel zna netko za još što?

Rock Star
15.11.2007., 10:55
Ne znam ništa o tome kaj bi bilo dobro i zdravo za kosu. Mislim da jedem normalno (tu i tamo pretjeram sa slatkišima, ali se u zadnje vrijeme pokušavam držati reda), bavim se sportom svakodnevno, sretna sam i zaljubljena... Zaključila sam da je mojoj kosi očito suđeno da ne bude griva jer se puno brinem za nju, a opet nije ono što joj želim. Nije ni totalni očaj, ali rado bih da ne moram svakodnevno stavljati minoxidil. Jedino kaj primijećujem da djeluje je manje stresa. Nedavno sam imala problemčića na faksu, točnije neizvjesnosti i odmah bih u kadi vidjela više od 10 dlaka, a sada, kad se je sve normaliziralo, padanje se je svelo na jednu-dvije i to mi je ok, cilj u biti. Kaj mogu, moram se time zadovoljiti.

vaci
15.11.2007., 10:58
više od 10 dlaka :eek:

pa ja ih pri svakom pranju kose imam 2 šake, kod češljanja 1 šaku. I tako već 4-5 godina
A još nisam posebno zabrinuta za zdravlje kose (iako je malo otančala) :D

Rock Star
15.11.2007., 11:58
Ako imaš puno kose, to bi bila normalna količina. Ali u mom slučaju (tanka i ne baš gusta kosa), to bi bila kastastrofa, stoga je meni i količina veća od 10-ak dlaka alarmantna.

geronimos winner
15.11.2007., 19:44
ja sam počela piti MERZ spezial dražeje za kosu pa budemo vidjeli ali kažu da su fantastične za obnavljanje kose....bočica nekih 80kn.eto najbolje je krenuti iznutra pa još ću si uzeti i vichy šampon

Rock Star
15.11.2007., 20:40
Meni je Merz bio toliko loš, shvatila sam da je to bacanje novca.

vaci
15.11.2007., 20:44
Ako imaš puno kose, to bi bila normalna količina. Ali u mom slučaju (tanka i ne baš gusta kosa), to bi bila kastastrofa, stoga je meni i količina veća od 10-ak dlaka alarmantna.

nekad sam imala normalno kose, sad to već ide prema dole. Ne uzrujavam se oko toga, iden se prekosutra šišat, lakše mi je onda održavat jer se manje petlja i puca dok se češljam ( a sad mi je jako duga, skratit ću je bar 9-10 cm)

Clarice
15.11.2007., 21:39
ja sam počela piti MERZ spezial dražeje za kosu pa budemo vidjeli ali kažu da su fantastične za obnavljanje kose....bočica nekih 80kn.eto najbolje je krenuti iznutra pa još ću si uzeti i vichy šampon

ja sam isto uzela i Merz :)
kako sam krenula, cijela apoteka je moja i ima kosa da raste i iz ušiju :mig:
Negooo, koliko se sjecam (a tako mi se ne da tražiti po postovima), jedna curka je napisala recept za neku "domacu" tinkturu za opadanje kose. Sastojala se od rakije, korjena koprive, vode i stajanja navedenog u mraku 2 tjedna.
Jel netko zna omjere koliko cega?
Ako je prirodno, ja sam spremna probati sve.
Danas sam kupila Hipp baby sampon (najblazi sto sam nasla u ducanu), Dercos i Vichy idu u smece :D

Rock Star
15.11.2007., 22:38
Imam ja to, kopirala sam si...

tinktura od KORIJENA koprive
kupi se čaj od korijena (ne list) koprive (ima u gei, encijanu, ovim bio trgovinama, cca 10 kn, može i dva komada za dvoje ljudi ili ako se hoće malo duža kura) i istrese se u staklenu teglicu (npr. pekmeza, ajvara) i prelije sa rakijom (bilo kojom-koje nije šteta) ili sa mješavinom pola vode, pola alkohola iz apoteke/votke. treba biti dva prsta iznad koprive. pusti se stajati 2 tjedna na tamnom. nakon toga se procijedi i jednom dnevno se sa kapaljkom (apoteka 8 kn) utrlja u vlasište-onako na razdjeljke kao farbanje.
jedini minusi su što malo smrdi na alkohol (ne ispari skroz) i malo je zakorena kosa poslije, tako da to stavite ili na većer, pa ujutro dobro raščešljati ili na godišnjem kad se može bezbrižno smrduckati. meni po završetku kure bude sve puno onog paperja oko cijele glave od nove kose. čak se i frizerka znala čuditi da koliko podmlatka imam-a ta kraća kosica uz tjeme odmah diže od glave dužu pa izgleda bujnije (pravi frizeri tak i šišaju). eto, probajte, fakat je super. ja sam sa tim i perut i psorijazu izljećila (kuc, kuc, kuc u drvo).

Clarice
15.11.2007., 22:52
Imam ja to, kopirala sam si...

tinktura od KORIJENA koprive
kupi se čaj od korijena (ne list) koprive (ima u gei, encijanu, ovim bio trgovinama, cca 10 kn, može i dva komada za dvoje ljudi ili ako se hoće malo duža kura) i istrese se u staklenu teglicu (npr. pekmeza, ajvara) i prelije sa rakijom (bilo kojom-koje nije šteta) ili sa mješavinom pola vode, pola alkohola iz apoteke/votke. treba biti dva prsta iznad koprive. pusti se stajati 2 tjedna na tamnom. nakon toga se procijedi i jednom dnevno se sa kapaljkom (apoteka 8 kn) utrlja u vlasište-onako na razdjeljke kao farbanje.
jedini minusi su što malo smrdi na alkohol (ne ispari skroz) i malo je zakorena kosa poslije, tako da to stavite ili na većer, pa ujutro dobro raščešljati ili na godišnjem kad se može bezbrižno smrduckati. meni po završetku kure bude sve puno onog paperja oko cijele glave od nove kose. čak se i frizerka znala čuditi da koliko podmlatka imam-a ta kraća kosica uz tjeme odmah diže od glave dužu pa izgleda bujnije (pravi frizeri tak i šišaju). eto, probajte, fakat je super. ja sam sa tim i perut i psorijazu izljećila (kuc, kuc, kuc u drvo).

ZAKON :s
hvala! - sutra pravac apoteke po sve sastojke + rakija :D

jedno pitanjce, koja je varijanta bolja: sama rakija ili ova druga pola vode pola alkohola iz ljekarne?

si i ti možda probala?

Rock Star
16.11.2007., 07:01
Nisam probala, htjela sam, ali mi se na kraju nije dalo baviti time... No glavno da imam recept. :)

Azar'i
17.11.2007., 18:45
Azar'i, koji je tvoj plan za dalje?

eh, iskreno, nemam pojma! imas kakav prijedlog? jer mi se nekako ne da po stoti put kod dermatologa da mi kaze opet iste beskorisne rijeci: stres....
trenutno mi ispada stotinjak dlaka kad je operem, sta je kao u granicama normale pa sam malo odahnila.... ljetos je bilo jedno 4 puta vise pa mi je ovo sad luksuz u kojem uzivam!!!:D

Leona81
18.11.2007., 13:17
..ja probala i Kuene ampule i sampone i nista ne pomaze..meni u pramenovima opada, nastojim staviti vise maske nakon pranja pa da je bar poceljam lakse , ali isto je..kad mama vidi kolko kose bude nakon pranja u nesvjest pada..znam koji je uzrok i tak ce biti dok se to ne dovede u red..ako se ikad bude..ginekologija je u pitanju.. :(

_marina_duhhh_!!
18.11.2007., 15:47
ovako...imam jedan veliki problem...moja kosa je počela nenormalno opadati prije mjesec dana...nemam leukemiju niti rak...nikakve tablete ne pijem! prije mjesec dana sam imala gustu kosu a sada mi se bijelo tjeme vidi kako mi je opala.....skroz....još koji mjesec izgledati ću kao na kemoterapiji...grozno....je itko zna šta mi je? i jel postoje kakvi preparati protiv opadanja kose?

Rock Star
18.11.2007., 19:16
Pa jesi išla doktorima?

Ja bih rekla da si bolesna jer ti je ipak malo prebrzo otpalo sve.

candy girl
18.11.2007., 19:26
ovako...imam jedan veliki problem...moja kosa je počela nenormalno opadati prije mjesec dana...nemam leukemiju niti rak...nikakve tablete ne pijem! prije mjesec dana sam imala gustu kosu a sada mi se bijelo tjeme vidi kako mi je opala.....skroz....još koji mjesec izgledati ću kao na kemoterapiji...grozno....je itko zna šta mi je? i jel postoje kakvi preparati protiv opadanja kose?

da bi nadoknadila izgubljenu kosu moraš je ugraditi
preparati mogu samo zaustaviti opadanje kose ali ne mogu je vratiti

Rock Star
18.11.2007., 23:36
Kak to misliš, ugraditi? Presađivanje?

candy girl
19.11.2007., 15:11
Kak to misliš, ugraditi? Presađivanje?

mislim na presađivanje kose
a nije ni skupo

Leona81
19.11.2007., 15:20
..najbolje da odes doktoru..hormoni, stitnjaca...prvo nadi uzrok pa onda djeluj :)

..jel ti barem raste mlada kosa?

_marina_duhhh_!!
19.11.2007., 20:28
ništa ne raste....išla sam jučer vaditi hormone (sve) pa će mi doktorica vidjet šta je kad nalazi budu gotovi

Rock Star
20.11.2007., 08:00
Koliko sam vidjela, presađivanje izgleda dosta loše jer ta "nova kosa " se nikada u potpunosti ne stopi s ostatkom dlaka na glavi... Izgleda strašno. I naravno, kuži se da je presađena kosa.

Budući da nisi ćelava, kaj ne probaš s preparatima? Oni djeluju. Kao i svima do sada, mogu ti preporučiti 5%-tni minoxidil. Ako budeš uporna, nema šanse da rezultati izostanu.

Clarice
20.11.2007., 12:39
vezano uz one moje prijašnje postove, u ambualanti za trihologiju (dermatologija za vlasište) su mi također rekli da nakon što probaju s pacijentima sve varijante tipa vađenja hormona, vichy, dercos i ostalih ampula, šampona i sl., postoji mogućnost da uzmu uzorak vlasišta i onda pogledaju da li uopće ima na njemu korjena iz kojeg bi kosa potencijalno rasla. Ako ima, onda super (a većinom ima!), samo treba pogoditi pravi način za stimulaciju. A ako nema.. hm.. onda ne znam :(

Ja sam odustala od svih ampula i sl. Na zadnjim hormonskim pretragama je sve bilo ok, osim što mi nisu uzeli antitijela štitnjače?!?! a to im je navodno najbitnija stavka.. Tak da idem ponovno, a u međuvrmenu ću isprobati neke "prirodne" varijante.
Mada bih mogla biti kostantno pijana od one koprive u rakiji :) :) ..ili ako ništa drugo, s određenom dozom promila u krvi :)

candy girl
20.11.2007., 15:19
vezano uz one moje prijašnje postove, u ambualanti za trihologiju (dermatologija za vlasište) su mi također rekli da nakon što probaju s pacijentima sve varijante tipa vađenja hormona, vichy, dercos i ostalih ampula, šampona i sl., postoji mogućnost da uzmu uzorak vlasišta i onda pogledaju da li uopće ima na njemu korjena iz kojeg bi kosa potencijalno rasla. Ako ima, onda super (a većinom ima!), samo treba pogoditi pravi način za stimulaciju. A ako nema.. hm.. onda ne znam :(

Ja sam odustala od svih ampula i sl. Na zadnjim hormonskim pretragama je sve bilo ok, osim što mi nisu uzeli antitijela štitnjače?!?! a to im je navodno najbitnija stavka.. Tak da idem ponovno, a u međuvrmenu ću isprobati neke "prirodne" varijante.
Mada bih mogla biti kostantno pijana od one koprive u rakiji :) :) ..ili ako ništa drugo, s određenom dozom promila u krvi :)

koliko to dugo traje???
mislim na opadanje kose

Leona81
20.11.2007., 15:28
ništa ne raste....išla sam jučer vaditi hormone (sve) pa će mi doktorica vidjet šta je kad nalazi budu gotovi

drzim fige :)

Clarice
21.11.2007., 09:00
koliko to dugo traje???
mislim na opadanje kose

ja sam primjetila početkom ove godine.. Standardna veća količina opada, ali ništa ne raste :(
Tj. raste ful uz čelo, ali sve prema iza, po sredini, mi je prilično prorijeđeno..
Al ne dam se :mig:

piacere_dfn
23.11.2007., 18:45
u zadnje vrijeme sam primjetio da mi kosa nešto jače ispada (negdje od 5. mjeseca) i da se užasno lako odvoji od vlasišta. recimo može se dogoditi da prođem prstima kroz kosu i da malo jače poučem, među prstima mi zna ostati do 10 dlaka. Mali pramen od 10-15 vlasi iznad ušiju ili na zatiljku mogu iščupati bez da me zaboli to mjesto. Inače do sad sam prao kosu svaki dan, ali sa isključivo bed head šamponom i nije bilo nikakvih problema, tek otkada mi je fizerka uvalila nekakav BC šampon primjećujem da mi kosa jače ispada. Prirodno imam jako tanku i laganu kosu, dužine oko 5-6 cm. Jel tko zna kakav šampon ili regenerator koji bi pomogao? Imam 18 godina i u mojoj obitelji nema ćelavaca.

P.S. Vichy šampon ne valja!!!

tnx!

candy girl
23.11.2007., 19:16
ja sam primjetila početkom ove godine.. Standardna veća količina opada, ali ništa ne raste :(
Tj. raste ful uz čelo, ali sve prema iza, po sredini, mi je prilično prorijeđeno..
Al ne dam se :mig:

nadam se da će biti ok
ali ipak razmisli o presađivanju kose

Rock Star
23.11.2007., 20:37
Ma daj, kaj joj preporučuješ presađivanje, to je zaista posljednja opcija, pa nije ćelava!

Rock Star
23.11.2007., 20:39
Minoxidil :kava:

piacere_dfn
24.11.2007., 10:13
Minoxidil...Ali nekako mi se čini da je to baš protiv ćelavosti, a kod mene nije baš tako drastično. Ja bi više nekakav šampon,da ojača korijen ili slično.

patientia
24.11.2007., 11:19
To presadjivanje komada vlasista stvarno ne izgleda dobro, ali u hr se odnedavno radi i presadjivanje folikula koji se umetnu pod pravim kutom kako bi i dlake rasle pod pravim kutom. Ja bih voljela da mi to naprave na obrvama, da one dlake koje cupam premjeste tamo gdje ih popunjavam olovkom...

Dorée
24.11.2007., 11:34
fitoval ,vichy iamš šampon i kapsule

piacere_dfn
24.11.2007., 16:05
fitoval ,vichy iamš šampon i kapsule

kao što rekoh, vichy šampon se nije iskazao, a čujem da od tih kapsula svri kosa i slično. a jel tko probao taj fitoval? Gledam sad na netu Keune šampon, kakva su iskustva? Ima još neki Bonacure, šampon i valjda regenerator koji se ne ispire.

MMja
26.11.2007., 01:32
u zadnje vrijeme sam primjetio da mi kosa nešto jače ispada (negdje od 5. mjeseca) i da se užasno lako odvoji od vlasišta. recimo može se dogoditi da prođem prstima kroz kosu i da malo jače poučem, među prstima mi zna ostati do 10 dlaka. Mali pramen od 10-15 vlasi iznad ušiju ili na zatiljku mogu iščupati bez da me zaboli to mjesto. Inače do sad sam prao kosu svaki dan, ali sa isključivo bed head šamponom i nije bilo nikakvih problema, tek otkada mi je fizerka uvalila nekakav BC šampon primjećujem da mi kosa jače ispada. Prirodno imam jako tanku i laganu kosu, dužine oko 5-6 cm. Jel tko zna kakav šampon ili regenerator koji bi pomogao? Imam 18 godina i u mojoj obitelji nema ćelavaca.

P.S. Vichy šampon ne valja!!!

tnx!

po 10 grama:

list koprive
list breze
korijen koprive
chichkov korijen
lipov cvijet
,,,,,,,,,
Mjesavina se uspe u lonac sa 2l vrele vode i ostavi da vrije 8-10 minuta.
Tada se procijedi i saceka da se ohladi do topline pogodne za pranje kose.
,,,,,,
Osobno koristim ovo vec 2 mjeseca imala sam isti problem kao ti i sad primjecujem da mi kosa manje opada, puno manje.
Sve ovo mozes nabaviti u biljnim ljekarnama ili kod ljudi koji trave prodaju na placu.
,,,,,,
Mozes koristiti neki lagani sampon kojim bi oprao kosu a poslije kad isperes sampon mozes isprati i sa ovom vodom ovako spremljeno.
,,,,,,

Ja perem 1x tjedno kosu sa samponom i jos dva puta na tjedan isperem samo sa ovom vodom,
,,,,,,,,
vidjet cu kako ce biti jos za dva mjeseca, za sada sam zadovoljna

A_N_A
26.11.2007., 12:30
Imam isti problem!!!!Već sam očajna! Probala sam Fitoval, Vichy (šampon + ampule) , Kron ( šampon + tonik ) i šampon ( home made ) od koprive. TAj od koprive je bio odličan, ali samo prvih 5 pranja. Nije ispala ni jedna jedina vlas, ali je kosa sljepljena. Nakon šestog puta, opet ista stvar...

macy_zg
26.11.2007., 16:12
Kao prvo, pozdrav svima!
(nova sam na blogu pa...)
Ovak, imam jedan problem pa ak mi neko može pomoći ili me savjetovati...
Peglam kosu već neko vrijeme (sa malo jačom peglom) koristim i silikone i orehovo uljei lorealovu nekakvu masku, al meni je kosa sve rjeđa i rjeđa.
NEmogu proć prstima kroz nju a da mi u ruci ne ostane pramen, užasno mi ispada kosa.
JAko je tanka i kolko god se ja često šišala vrhovi su često ispucani.
JA vas molim da mi predložite neke proizvod ekoje ste isprobali ili znate d adjeluju i ako znate cijenu!!

Hvalaaa :)

switch
26.11.2007., 21:31
bok svima !!! evo da vam ukratko prepričam svoje iskustvo. također imam tanku kosu, i kao da to nije bilo dovoljno, prije dvije godine sam otkrila i da mi štitnjača ne radi onako kako bi trebala, zbog čega mi je ionako tanka i rijetka kosa počela opadati u ogromnim količinama. naravno, probala sam sve i svašta, a najbolje što sam uspjela otkriti su Ducray ampule za dan i noć. to je ujedno i jedini proizvod koji zbilja ispuni ono što piše na etiketi. dođe malo više (oko 240 kn) ali se isplati (barem meni). koristim već peti paket i ne samo da mi kosa manje pada, nego mi je počela rasti i ona mala kosica koja uokviruje lice i općenito mi je cijelo vlasište propupalo. postoji i šampon ali ga ne koristim jer oni ne mogu sami riješiti taj problem.bile su mi dobre i vichyeve ampule, ali ni približno nisu dobre kao ducrayeve. nadam se da će i vama pomoći...

A_N_A
27.11.2007., 17:44
Kad smo već tod toga i ja mislim da mi štitnjača ne šljaka kak bi trebala. Vadila sam hormone štitnjače i sve je bio ok, ali sam čula da bi trebalo napraviti ultrazvuk jer se nekada po hormonima ne vidi didfunkcija. Možda zato ni nisam uspjela zaustaviti ispadanje s nijednim od gore navedenih proizvoda.

Leona81
28.11.2007., 18:28
..meni su isto zadnji nalazi bili u granicama normale, al na ultrazvuku je dr vidio da mi stitnjaca nije bas blistava, ali kaze nedovoljno da bi se operiralo ili pilo blete, al usporeno mi radi..debljam se i naotecena ..doduse sad je bolje, uspjela sam smrsaviti, al napuhnem se samo tako..vrat ruke..koma..pa ti zivi Leona :rolleyes:

patientia
28.11.2007., 18:52
Imam hipotireozu, antitijela su negativna, stitnjaca malo povecana bez cvorova. Zasto sve vise ljudi ima problema sa stitnjacom? Neki misle da je zbog radioaktivnog joda koji je iscurio iz Cernobila (pa padao na nase livade, krave su pasle travu, a radioaktivni jod se koncentrirao u mlijeku i mesu) :(

Leona81
28.11.2007., 19:18
ja isto imam hipo..jel se debljas?

..mozda Cernobil, al ja bi za sebe slobodno mogla reci stres od malih nogu, oborilo me puno toga..a senzibilna sam pa me hvata sve i sva..drugacije se sad zivi, sve je poludilo..i prije je bilo tesko, al nikad ovako...tak ti meni mama moja kaze :D

..ja sam od stresnog posla imala povisen prolaktin prije par godina..i to opako povisen..imala sam simptome trudnoce-pobacaja..ma uzas zivi..sve od stresa..tad sam izgledala kao nikad u zivotu..u rasulu..i kaze mi dr..smiri tenzije..lupila bi ga najradije :rolleyes:

patientia
28.11.2007., 21:24
Je li ti sad s hipofizom sve u redu?

Udebljala sam se dosta, doktor me nije lijecio 4 godine, onda mi je dao minimalnu dozu tiroksina, prije nesto vise od pola godine sam u dogovoru s doktoricom opce prakse povecala dozu i sad skidam kile. Trazim endokrinologa koji ce mi dopustiti da si sama reguliram dozu ovisno o simptomima...

Clarice
29.11.2007., 08:31
nadam se da će biti ok
ali ipak razmisli o presađivanju kose

:eek: ne još, ne još.. nadam se ne uopće..

Clarice
29.11.2007., 08:34
bok svima !!! evo da vam ukratko prepričam svoje iskustvo. također imam tanku kosu, i kao da to nije bilo dovoljno, prije dvije godine sam otkrila i da mi štitnjača ne radi onako kako bi trebala, zbog čega mi je ionako tanka i rijetka kosa počela opadati u ogromnim količinama. naravno, probala sam sve i svašta, a najbolje što sam uspjela otkriti su Ducray ampule za dan i noć. to je ujedno i jedini proizvod koji zbilja ispuni ono što piše na etiketi. dođe malo više (oko 240 kn) ali se isplati (barem meni). koristim već peti paket i ne samo da mi kosa manje pada, nego mi je počela rasti i ona mala kosica koja uokviruje lice i općenito mi je cijelo vlasište propupalo. postoji i šampon ali ga ne koristim jer oni ne mogu sami riješiti taj problem.bile su mi dobre i vichyeve ampule, ali ni približno nisu dobre kao ducrayeve. nadam se da će i vama pomoći...

ja bih još dodala da treba pripaziti na nus pojave.. kod mene recimo iznenadna lupanja srca, tako da sam odustala od njih. Ali ako djeluju, super.. ja nažalost moram probati nešto drugo..

Clarice
29.11.2007., 08:40
evo još jedna info.. možda nekome zatreba.
Probala sam se ponovno naručiti u ambulanti za trihologiju - dermatolog za vlasište u bolnici u Vinogradskoj, ali primaju narudžbe tek za siječanj.
Tako da ako želite, broj telefona je 3787-341, znam samo za dr.Sjerobabski, a vjerojatno ih ima još, a narudžbe će primati kroz 12-ti mj.
:mig:

Clarice
29.11.2007., 08:42
i da, treba vam uputnica od dr. opće prakse..

Rock Star
29.11.2007., 10:31
:eek: ne još, ne još.. nadam se ne uopće..

Nemoj nikako razmišljati o presađivanju, to tako strašno izgleda. Vidjela sam par slučajeva i zaključila da bih, kad bi došlo do toga, radije bila ćelava.

switch
29.11.2007., 11:49
Hej Clarice,
malo sam pročitala tvoje prijašnje postove i skužila da ti lupanje srca povezuješ da ampulama. Sumnjam da ampule uzrokuju lupanje srca pa da i pet vrsta koristiš istovremeno. Lupanje srca je bio i moj glavni simptom zbog kojeg sam i krenula na testiranje hormona štitnjače. Doktoru sam rekla sve simptome (lupanje srca, umor, ispadanje kose) i on je odmah rekao da imam kroničnu upalu štitnjače i da je to stanje koje se ne može izliječiti. To se i pokazalo u krvnim pretragama. Povišena antitjela predstavljaju tu kroničnu upalu pa je važno da i njih izvadiš. Za definitivno dokazivanje te upale trebala bi obaviti i punkciju (nije ništa strašno). Znači, to lupanje srca i ispadanje kose ti je više vezano uz štitnjaču nego uz korištenje tih ampula. Moj savjet ti je da prvo središ štitnjaču, ako i ti imaš taj problem dat će ti dozu hormona koje ćeš piti cijeli život. I dalje će ti kosa opadati ali onda koristi samo jedne ampule. Svaka vrsta ampule ima svoje specifično djelovanje i ako ih više koristiš istovremeno možda se njihovo djelovanje isključuje. mislim da je i prehrana jako važna za rast kose, a i njega. ja se više ne farbam, ne sušim fenom, ne vežem rep često i perem sa alverde šamponima i lijepa mi je i sjajna. barem ovo malo što je imam.

Azar'i
29.11.2007., 11:54
da, ali lupanje srca moze biti nuspojava minoxidila. kad sam ga ja pocela koristiti ostajala sam bez zraka koliko bi se uzlupalo, i naravno, prestalo je potpuno 10 dana nakon sta sam ga prestala koristit.

switch
29.11.2007., 12:54
Moguće da uzrokuje lupanje srca, ali moj odgovor Clarice se odnosio na Ducray ampule koje ipak nisu toliko jake da bi izazivale takve nuspojave. Taj minoxidil se upotrebljava za teže oblike ispadanja i ćelavost, pa mislim da nije dobro s tim pretjerivati.
Nego, jel netko čuo za Nourkrin? Navodno je jako dobar preparat. Kod nas ga naravno nema. Ne samo da sprečava ispadanje vlasi, nego kosa raste toliko brzo i kvalitetno da osobe na kraju imaju bujniju i gušću kosu nego što su imale ikada prije. Zvuči predobro da bi bilo istinito.

Leona81
29.11.2007., 15:06
Je li ti sad s hipofizom sve u redu?

Udebljala sam se dosta, doktor me nije lijecio 4 godine, onda mi je dao minimalnu dozu tiroksina, prije nesto vise od pola godine sam u dogovoru s doktoricom opce prakse povecala dozu i sad skidam kile. Trazim endokrinologa koji ce mi dopustiti da si sama reguliram dozu ovisno o simptomima...

..u granicama normalnog mi je, al poskoci kad se nerviram neko vrijeme..sad mi je garant povisen..:)

..joj ,te kile, ja sam ih deset skidala preko 3 godine..muka Isusova..
..jesi probala kod dr Žmire otici? za njega kazu da je the best..ja isto bila kod njega na pregledu..hormoni divljaju kaze on..al ne moze mi nista jer nije dovoljno ozbiljno
..samo ti rijesi to tak da tebi bude ok..zasto sama ne bi to riktala po potrebi?

..danas opet opalo kose grozno puno..jos bila kod dr..sjedim i bezveze povucem rep i ono pramencic kose u ruci..nije skuzio fala Bogu, tak mi je bed bilo :eek:

Nourkrin mi zvuci ok, iako mozda probam sa ampulama..ne znam vise kaj da radim :)

patientia
29.11.2007., 17:57
U kojoj bolnici je taj doktor? Je li bas endokrinolog. Uskoro ce mi vrijeme za pretrage, a jos ne znam kome otici...

Leona81
29.11.2007., 18:01
Jap, endokrinolog, radi na Vuk Vrhovcu..navodno da je jedan od boljih..on je Janici stitnjacu uredivao :D ak ti to kaj znaci..ne bi ona bilo gdje..sad ne znam kak ide s narucivanjem..ja sam jel..khmh..brzo dosla na red, :mig: najbolje da nazoves i pitas kad te mogu naruciti

Tiare Flower
29.11.2007., 19:07
hormoni divljaju kaze on..al ne moze mi nista jer nije dovoljno ozbiljno

Kaj to znači? Kaže ti da ti "hormoni divljaju", ali da te ne može liječiti jer ti stanje nije "dovoljno ozbiljno"? :confused:

patientia
29.11.2007., 19:49
Jap, endokrinolog, radi na Vuk Vrhovcu..navodno da je jedan od boljih..on je Janici stitnjacu uredivao :D ak ti to kaj znaci..ne bi ona bilo gdje..sad ne znam kak ide s narucivanjem..ja sam jel..khmh..brzo dosla na red, :mig: najbolje da nazoves i pitas kad te mogu naruciti

Hm, ja sam kod jednog drugog na Vuk Vrhovcu. Bojim se da im ne bi bilo drago da samo tako zamijenim endokrinologa. Zato sam mislila u neku drugu bolnicu (dobila sam vec preporuke, ali ja bih najradije nazvala doktora i pitala bi li mi dopustio da sama reguliram dozu ako treba i do gornje granice normale, nije opadanje kose najveci problem kod hipotireoze, nit su kile najveci problem - najveci problem je intelektualna i mentalna tupost, a onaj doktor me drzao u takvom stanju, 4 godine je zivot prolazio kraj mene :cry:).

Rock Star
29.11.2007., 21:03
Pat, možeš li reći nešto više o hipotireozi?

Clarice
30.11.2007., 10:43
Nemoj nikako razmišljati o presađivanju, to tako strašno izgleda. Vidjela sam par slučajeva i zaključila da bih, kad bi došlo do toga, radije bila ćelava.

ne ne :) još sam ja grivasta :mig:
Imam sreće što sam je i prije imala jaaako puno, tako da mogu zakamuflirati.. ali da je rjeđe, je..

Clarice
30.11.2007., 10:44
Hej Clarice,
malo sam pročitala tvoje prijašnje postove i skužila da ti lupanje srca povezuješ da ampulama. Sumnjam da ampule uzrokuju lupanje srca pa da i pet vrsta koristiš istovremeno. Lupanje srca je bio i moj glavni simptom zbog kojeg sam i krenula na testiranje hormona štitnjače. Doktoru sam rekla sve simptome (lupanje srca, umor, ispadanje kose) i on je odmah rekao da imam kroničnu upalu štitnjače i da je to stanje koje se ne može izliječiti. To se i pokazalo u krvnim pretragama. Povišena antitjela predstavljaju tu kroničnu upalu pa je važno da i njih izvadiš. Za definitivno dokazivanje te upale trebala bi obaviti i punkciju (nije ništa strašno). Znači, to lupanje srca i ispadanje kose ti je više vezano uz štitnjaču nego uz korištenje tih ampula. Moj savjet ti je da prvo središ štitnjaču, ako i ti imaš taj problem dat će ti dozu hormona koje ćeš piti cijeli život. I dalje će ti kosa opadati ali onda koristi samo jedne ampule. Svaka vrsta ampule ima svoje specifično djelovanje i ako ih više koristiš istovremeno možda se njihovo djelovanje isključuje. mislim da je i prehrana jako važna za rast kose, a i njega. ja se više ne farbam, ne sušim fenom, ne vežem rep često i perem sa alverde šamponima i lijepa mi je i sjajna. barem ovo malo što je imam.

Hvala ti Switch.. ja sam još uvijek nekako uvjerena da je lupanje srca od Ducray ampula, budući mi se nije ponavljalo nakon što sam prestala..
Ali ću svakako provjeriti i antitijela štitnjače.. sve ostale pretrage su mi ok.
:)

Leona81
30.11.2007., 21:18
Kaj to znači? Kaže ti da ti "hormoni divljaju", ali da te ne može liječiti jer ti stanje nije "dovoljno ozbiljno"? :confused:

aha, tocno tako..i ne mogu nista..pokusavam si pomoci koliko mogu sama :)

Leona81
30.11.2007., 21:23
Hm, ja sam kod jednog drugog na Vuk Vrhovcu. Bojim se da im ne bi bilo drago da samo tako zamijenim endokrinologa. Zato sam mislila u neku drugu bolnicu (dobila sam vec preporuke, ali ja bih najradije nazvala doktora i pitala bi li mi dopustio da sama reguliram dozu ako treba i do gornje granice normale, nije opadanje kose najveci problem kod hipotireoze, nit su kile najveci problem - najveci problem je intelektualna i mentalna tupost, a onaj doktor me drzao u takvom stanju, 4 godine je zivot prolazio kraj mene :cry:).

..ima jedan na Svetom Duhu..znam samo da se zove Stpe..ne znam prezime :D probaj po preporuci kod nekoga tko je blag i ispunio ti zelju, makr ja ne vidim problem u tome da si dozira sama blete :)

..aha..ta tupost..depra..hm..toliko godinica je i meni u vjetar otislo..sad sam se malo digla, ali svaki stres me vrati natrag tri koraka..bem mu misa :( :)

..iako nam je nasa nesreca najveca jer zivimo s njom, ima i gorih stvari..al istina, kad psiha ne stima, sve ode v rit..

malena...
01.12.2007., 09:07
evo ovako:
meni kosa opada samo kad je perem i to malo više.dok je osušena ne opada.
e pa sad me zanima dal je to normalno jer sam još u pubertetu ili bi trebala kod nekoga na pregled?
hvala.

djevojka69
01.12.2007., 16:01
evo ja bih samo htjela reći da je meni puno pomogao šampon Fitoval!
kosa mi je jako opadala, stvarno sam se već zabrinula i frizerka mi je preporučila Fitoval!

opadanje se je smanjilo, sada jako malo opada i to uglavnom pri pranju kose.

sada ću još samo početi piti vitamin B da bi kosa počela ponovo rasti jer mi je rečeno da su mi kosa i nokti jako loši zbog velikog nedostatka vitamina B u organizmu! :)

A_N_A
01.12.2007., 20:54
SWITCH, molim te lijepo, daj mi točno reci gdje te dr. opće prakse upitio tj. točno kojem doktoru i na koje pretrage nakon iznesenih simptoma? Imam identične simptome, a mene moja dr. uporno šalje kardiologu, koji ne pronalazi ništa! Hormoni štitnjače su mi bili u granicama normale i priča je po njoj ovdje stala.
Htjela bih sredit štitnjaču, kako ti kažeš, a nikako da joj pažnju skrenem na pravi uzrok problema!
Uporno mi postavlja dijagnozu stres, osjetljiva, stres, a štitnjaču ko fućka, dok ne bude prekasno!!!!

patientia
01.12.2007., 20:56
"Laserski" cesalj protiv celavosti?
http://www.cosmeticscop.com/bulletin/110807-full.htm

patientia
01.12.2007., 21:26
Pat, možeš li reći nešto više o hipotireozi?

Mojoj hipotireozi se ne zna uzrok. Prvi simptom se pojavio 1999. i to je bilo upravo opadanje kose. Ostali simptomi koje sam imala (neke nazalost jos uvijek imam) su:

- koza i kosa su mi postale suhe
- koza mi je postala uzasno osjetljiva
- postala sam zimogrozna (sto nikad prije nisam bila)
- stalna pospanost
- trebalo mi je 6 puta vise vremena nego prije da nesto naucim, a cesto sam se osjecala glupom, ispusila sam par godina na faksu :(
- zadrzavanje tekucine, izgledala sam uzasno nateceno i podbuhlo
- ubrzan puls (tlak je normalan)
- prorjedjivanje obrva i trepavica (jos uvijek se nisu vratile u prijasnje stanje, bojim se da ni nece, kao ni kosa)
- lomljivi nokti
- fizicka (misicna) slabost, lako umaranje, uspuhala bih se od par stepenica
- malaksalost
- cudne glavobolje (ovo je mozda nuspojava pilulica), kao da mi obruc steze glavu, ili bol u pola glave
- debljanje unatoc 1500 kCal na dan (sad skidam kile s prosjecno 1800)
- cesce prehlade
- slabljenje libida
- razdrazljivost
- otezano gutanje zbog povecane stitnjace + kad bih zabacila glavu ne bih mogla disati
- distimija (neka vrsta blage depresije za koju nisam ni skuzila da sam ju imala dok nisam dobila tiroksin, nisam se osjecala tuzno nego bezvoljno, bila sam sva nikakva)
- povisen kolesterol (i dobar i los) uz normalne trigliceride iako ne konzumiram kolesterol (veganka sam) i sav kojeg imam proizvodi moj organizam

A_N_A
01.12.2007., 21:33
Mojoj hipotireozi se ne zna uzrok. Prvi simptom se pojavio 1999. i to je bilo upravo opadanje kose. Ostali simptomi koje sam imala (neke nazalost jos uvijek imam) su:

- koza i kosa su mi postale suhe
- koza mi je postala uzasno osjetljiva
- postala sam zimogrozna (sto nikad prije nisam bila)
- stalna pospanost
- trebalo mi je 6 puta vise vremena nego prije da nesto naucim, a cesto sam se osjecala glupom, ispusila sam par godina na faksu :(
- zadrzavanje tekucine, izgledala sam uzasno nateceno i podbuhlo
- ubrzan puls (tlak je normalan)
- prorjedjivanje obrva i trepavica (jos uvijek se nisu vratile u prijasnje stanje, bojim se da ni nece, kao ni kosa)
- lomljivi nokti
- fizicka (misicna) slabost, lako umaranje, uspuhala bih se od par stepenica
- malaksalost
- cudne glavobolje (ovo je mozda nuspojava pilulica), kao da mi obruc steze glavu, ili bol u pola glave
- debljanje unatoc 1500 kCal na dan (sad skidam kile s prosjecno 1800)
- cesce prehlade
- slabljenje libida
- razdrazljivost
- otezano gutanje zbog povecane stitnjace + kad bih zabacila glavu ne bih mogla disati
- distimija (neka vrsta blage depresije za koju nisam ni skuzila da sam ju imala dok nisam dobila tiroksin, nisam se osjecala tuzno nego bezvoljno, bila sam sva nikakva)
- povisen kolesterol (i dobar i los) uz normalne trigliceride iako ne konzumiram kolesterol (veganka sam) i sav kojeg imam proizvodi moj organizam

O Bože, 80% ovoga imam i ja!:eek:
Može biti da je autosugestija, ali ako uzmemo u obzir možebitnu disfunkciju štitnjače, mogla bi naći odgovore na mnoga pitanja i tegobe!
Trenutno sam jako, jako ljuta na naš zdrastveni sustav koji funkcionira po principu " Amoxil i Ospen za svaku bolest i idemo...sljedeći..... "

patientia
01.12.2007., 21:44
Ako imas toliko simptoma, trebala bi dobiti uputnicu za endokrinologa. Mozes i sama platiti u laboratoriju, ja sam prije par godina platila 150 kn. Bolje je provjeriti FT3 i FT4 nego T3 i T4 i, naravno, treba provjeriti TSH. Mozes na Plivazdravlju ili nekom drugom sajtu potraziti i ostale simptome, znam da su jos moguci problemi s bubrezima, visok ili nizak tlak...

A_N_A
01.12.2007., 21:48
- najveci problem je intelektualna i mentalna tupost, a onaj doktor me drzao u takvom stanju, 4 godine je zivot prolazio kraj mene :cry:).

I dodala bih neinformiranost o stanju vlastitog organizma, te zdravlja i posljedično neaktivnost u poduzimanju koraka ka poboljšanju tog stanja. Mislilm si, da mi je bar rekla, pa bih do danas već nešto poduzela, a ne ovako.
Pa ne možeš samo reći STRES i bok, doviđenja, pa nek te tijelo služi dok ide po tom receptu!

A_N_A
01.12.2007., 21:56
Naravno, meni su radili T3, T4 i TSH i ništa!
Patentia, molim te, objasni mi za taj privat lab. Gdje je taj u koji si ti išla i jel mogu doći tipa "Dobar dan, molim pretrage za FT3 i FT4" ? Znam da davim, ali ne znam puno o tome. Jel me pitaju koji mi je dr. rekao da napravim nalaze? U slučaju da da, ne mogu im reći: "Pročitala sam na forumu"

patientia
01.12.2007., 22:05
Mijenjaj doktoricu. Stres se ne smije koristiti kao izgovor za nepostavljanje prave dijagnoze. Hormoni stitnjace utjecu na previse toga da bi ih se zanemarilo. Svakako ih provjeri, ako je sve u redu super (mislim, super sto se tice stitnjace, uzrok moras traziti negdje drugdje), a ako ih fali, dobit ces tiroksin i opet ce biti super. Ako ti na nalazu ne budu pisale referentne vrijednosti za taj laboratorij nego samo da su hormoni u granicama normale, pokusaj ih provjeriti u jos nekom laboratoriju. Ja sam ih godinama kontrolirala u Vuk Vrhovec bolnici, cudila sam se kako su mi uvijek bili u granicama normale (referentne vrijednosti nisu pisale), a kad sam sama platila pretragu, TSH je bio povisen.

patientia
01.12.2007., 22:09
Meni je doktorica opce prakse (ok je, ali je skolska lijecnica, pa sumnjam da prima punoljetne pacijente) napisala sto mi trebaju napraviti (kao uputnica, samo drugaciji obrazac, kad sama placam), radila sam u laboratoriju na Kneziji gdje inace obavljam pretrage s uputnicom. No, postoje privatni laboratoriji u kojima su nalazi gotovi isti dan i posalju ti ih mailom ako to zelis. Probaj u Google upisati "privatni laboratorij". Ja sam nasla ovo, ali pojma nemam kakvi su:
http://www.laborcentar.hr/biokemijski-laboratorij.htm

A_N_A
01.12.2007., 22:22
Puno hvala!
U ponedjeljak idem ravno k njima i nek mi naprave FT3, FT4 i TSH, a dalje ćemo vidjeti tko, gdje, kada i kako.