PDA

View Full Version : Opadanje kose

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Leona81
01.12.2007., 22:30
Mojoj hipotireozi se ne zna uzrok. Prvi simptom se pojavio 1999. i to je bilo upravo opadanje kose. Ostali simptomi koje sam imala (neke nazalost jos uvijek imam) su:

- koza i kosa su mi postale suhe
- koza mi je postala uzasno osjetljiva
- postala sam zimogrozna (sto nikad prije nisam bila)
- stalna pospanost
- trebalo mi je 6 puta vise vremena nego prije da nesto naucim, a cesto sam se osjecala glupom, ispusila sam par godina na faksu :(
- zadrzavanje tekucine, izgledala sam uzasno nateceno i podbuhlo
- ubrzan puls (tlak je normalan)
- prorjedjivanje obrva i trepavica (jos uvijek se nisu vratile u prijasnje stanje, bojim se da ni nece, kao ni kosa)
- lomljivi nokti
- fizicka (misicna) slabost, lako umaranje, uspuhala bih se od par stepenica
- malaksalost
- cudne glavobolje (ovo je mozda nuspojava pilulica), kao da mi obruc steze glavu, ili bol u pola glave
- debljanje unatoc 1500 kCal na dan (sad skidam kile s prosjecno 1800)
- cesce prehlade
- slabljenje libida
- razdrazljivost
- otezano gutanje zbog povecane stitnjace + kad bih zabacila glavu ne bih mogla disati
- distimija (neka vrsta blage depresije za koju nisam ni skuzila da sam ju imala dok nisam dobila tiroksin, nisam se osjecala tuzno nego bezvoljno, bila sam sva nikakva)
- povisen kolesterol (i dobar i los) uz normalne trigliceride iako ne konzumiram kolesterol (veganka sam) i sav kojeg imam proizvodi moj organizam

..ja imam sve jednako, sem kolesterola..za njega ne znam..super bas..obozavam nase doktore..a sad kad si spomenula glavobolju..ubija me..neki dan sam plakala od bolova..jedva sam doma dosla..i ja sam na pilulama vec dvije godine i nikada ovako nije boljela..a zadnje vrijeme sam uzasno pod stresom..gro gluposti se skupilo..konstantno boli, ali sam se vec naucila na bol..koma sam kad me steze kako si rekla

..drz se dijete..i tjeraj se vjezbati ako ne vjezbas..meni je to najvise pomoglo, al bilo je krvavo..sad se opet skuplja malo, ne mogu vjezbati zbog nekih novih zdravstvenih problema..a bujam, naoticem..naravnoapetit mi je jaci :mig:

..ali vidis, meni sem par ljudi koji su me pitali jel mi stitnjaca ok radi..ostali kazu, ma nis to nije..smiri se..a sama si ne mogu pomoci..i to pokusavam na sto nacina, ali ne mogu se igrati doktora..

..sad sam opet u bedu :(

Rock Star
01.12.2007., 23:59
Mojoj hipotireozi se ne zna uzrok. Prvi simptom se pojavio 1999. i to je bilo upravo opadanje kose. Ostali simptomi koje sam imala (neke nazalost jos uvijek imam) su:

- koza i kosa su mi postale suhe
- koza mi je postala uzasno osjetljiva
- postala sam zimogrozna (sto nikad prije nisam bila)
- stalna pospanost
- trebalo mi je 6 puta vise vremena nego prije da nesto naucim, a cesto sam se osjecala glupom, ispusila sam par godina na faksu :(
- zadrzavanje tekucine, izgledala sam uzasno nateceno i podbuhlo
- ubrzan puls (tlak je normalan)
- prorjedjivanje obrva i trepavica (jos uvijek se nisu vratile u prijasnje stanje, bojim se da ni nece, kao ni kosa)
- lomljivi nokti
- fizicka (misicna) slabost, lako umaranje, uspuhala bih se od par stepenica
- malaksalost
- cudne glavobolje (ovo je mozda nuspojava pilulica), kao da mi obruc steze glavu, ili bol u pola glave
- debljanje unatoc 1500 kCal na dan (sad skidam kile s prosjecno 1800)
- cesce prehlade
- slabljenje libida
- razdrazljivost
- otezano gutanje zbog povecane stitnjace + kad bih zabacila glavu ne bih mogla disati
- distimija (neka vrsta blage depresije za koju nisam ni skuzila da sam ju imala dok nisam dobila tiroksin, nisam se osjecala tuzno nego bezvoljno, bila sam sva nikakva)
- povisen kolesterol (i dobar i los) uz normalne trigliceride iako ne konzumiram kolesterol (veganka sam) i sav kojeg imam proizvodi moj organizam

Hvala ti na odgovoru. Bojim se da sam se našla u puno toga, a uopće ne znam kaj napraviti jer mi svi doktori govore isto. Tj. govorili su jer sam ih prestala posjećivati, umorna od uvijek istih dijagnoza - niš ti nije.

joma
02.12.2007., 11:31
Pozdrav svima!:W
Jako me zanima ova tema, pa da vam podijelim svoje iskustvo...
Meni se kosa počela prorjeđivati prije 8 godina, a prije sam imala predivnu dugu gustu kosu. Onda sam otišla kod dermatologice i na razne pretrage svega i svačega, od a do ž, kako bi se reklo. Ne farbam se. Uglavnom, nije mi pronađen nikakav uzrok, mada su mi izvadili bar 3 litre krvi :(
Ustanovili su dijagnozu alopecia androgenica (to je muški tip prorjeđivanja kose) i rekli da se to zapravo s ničim ne može izliječiti, te da mi mogu samo pokušati održati sadašnje stanje kose, a da mi nikad neće biti kao prije, nažalost. Po preporuci sam koristila razne preparate, od Ducraya Chronostim ampule za dan i noć te šampon Anastim, onda od Vichyja ampule (više od 6 mjeseci), Fitoval šampon i tablete, ali to ništa ne djeluje.
Posljednjih 3 godine idem u ambulantu za trihologiju u vinogradskoj i primjećujem da zapravo ti dermatolozi nemeju pojma o uzrocima opadanje kose. Svaki put mi daju letak o novim proizvodima neke poznate firme i kao - probaj, možda ti bude djelovalo.
Zašto uopće trošim vrijeme na čekanje po ambulantama i traženje uputnica? Mogu jednostavno svakih par mjeseci svratiti do ljekarne i kupiti novoizmišljene proizvode i bez doktora...:rolleyes:
Tako to... Danas imam poludugu kosu, tanku. Svaku večer već godinu dana koristim Minoxidil 2 % i to mi jedino sprečava daljnje opadanje. Bila sam po preporuci dermatologice prekinula kuru na 2 mj pa mi se opet sve pogoršalo.
Nadam se ipak da će mi biti bolje

patientia
02.12.2007., 13:27
Jesi provjerila spolne hormone, imas li policisticne jajnike?

*Crvenkapica*
02.12.2007., 13:33
Joma, moraš provjeriti razinu spolnih hormona i možda i hormona štitnjače. Ak ti je povišena razina testosterona, može biti da je od tog (pcos) . Ali, možda je u pitanju i neki drugi uzrok. Ja imam polic. jajnike (ne pcos, već povišenu razinu testosterona) , ali nikad mi nije opadala kosa...

patientia
02.12.2007., 13:35
Crvenkapice, ako nemas policisticne jajnike, a imas viska testosterona, trebala bi napraviti neke dodatne pretrage. Ne zelim te plasiti, ali to je jedan od simptoma tumora nadbubrezne zlijezde.

*Crvenkapica*
02.12.2007., 13:38
Uh, ovak: liječnica mi je rekla doslovno da imam "blago policistične jajnike", ali moja dijagnoza je polycistica ovarii bil. Ne znam što je pcos u odnosu na moju dijagnozu, je li to isto :confused: Mjerena mi je razina hormona štitnjače, sve je ok :ne zna: Povišen mi je testosteron, samo on + imam "blago pilicistične jajnike".

joma
02.12.2007., 13:57
Sve sam pretrage obavila, ginekološke, endokrinološke, sve moguće... po 3 - 4 puta nanovo i ispočetka, od glave do pete
Uglavnom, sa mnom je sve u savršenom redu, osim te kose.. Nije mi jasno:ne zna: kako se ne može naći uzrok
ima li ko ovdje sa istom dijagnozom?

patientia
02.12.2007., 13:59
Uh, ovak: liječnica mi je rekla doslovno da imam "blago policistične jajnike", ali moja dijagnoza je polycistica ovarii bil. Ne znam što je pcos u odnosu na moju dijagnozu, je li to isto :confused: Mjerena mi je razina hormona štitnjače, sve je ok :ne zna: Povišen mi je testosteron, samo on + imam "blago pilicistične jajnike".

Aha, onda ok. Moguce je da imas cistice, ali ti ne stvaraju probleme. Kad sam ono procitala, pomislila sam da su ti jajnici normalni, a testosteron povisen.

*Crvenkapica*
02.12.2007., 14:06
Sve ok :kiss:

Samo sam htela reć joma da može biti i takvih slučajeva da netko može imati povišen testosteron, polic. j. i da mu ne opada kosa, eto, samo to, htjedoh pomoći :)

I ja sma imala problema sa liječnicima. I na moj slučaj su odgovarali da je to stres... Odmah sam promijenila liječnika i dobila Yasmin. Za 15 dana idem na provjeru stanja, da vidimo djeluje li Yasmin...

Od cistica sam imala jednu nuspojavu: bolne seksualne odnose.

patientia
02.12.2007., 14:14
Meni je bilo gadno prije nego sam dobila pilulice, menstruacije od tjedan dana, uzasan PMS, mittelschmerz (bol u jajnicima kad ovuliram, ako sam uopce ovulirala jer bi te cistice trebale puknuti i otpustiti jajnu stanicu, a meni su se samo nakupljale), pojacana dlakavost... No, opadanje kose mi se nije smanjilo kad sam ih pocela piti. Nadam se da ce tiroksin i minoksidil pomoci. Imam dosta mlade kose, pa sve strsi, ali neka, za godinu dvije bi trebalo ok izgledati.

*Crvenkapica*
02.12.2007., 14:21
:(

Ja početkom ove godine nisam ni dobila menstruaciju kako sam prestala piti Logest (to je tak trajalo 4 mjeseca) . Nitko od liječnika mi nije rekao da treba provjeriti spolne hormone i homrone štitnjače, te sam, zbog pojačanog sekreta, liječena vaginaletama:confused: Ne, nikak to sebi nemojte raditi. Sve moguće briseve sam uradila, sve ok. Kažu, imaš hormonalni poremećaj...A meni nešt nije davalo mira...Odem do drugog liječnika i ustanove mi ciste! Sva sreća te mi (još uvijek) ne opada kosa, ali osjetljivo vlasište imam, da, i česti svrab. Možda se i ja vama u budućem pridružim u temi Minoxidil, nikad se ne zna što život donosi...

patientia
02.12.2007., 18:21
Hvala ti na odgovoru. Bojim se da sam se našla u puno toga, a uopće ne znam kaj napraviti jer mi svi doktori govore isto. Tj. govorili su jer sam ih prestala posjećivati, umorna od uvijek istih dijagnoza - niš ti nije.

Nazalost, doktori i zdravstveni sustav su takvi da covjek mora platiti pretrage, prouciti medicinsku literaturu i sam si postaviti dijagnozu. Nemali broj puta sam rekla doktorici "Sumnjam da imam X, trebam uputnicu za Y" - i dobila sam uputnicu.

patientia
02.12.2007., 18:23
..ja imam sve jednako, sem kolesterola..za njega ne znam..super bas..obozavam nase doktore..a sad kad si spomenula glavobolju..ubija me..neki dan sam plakala od bolova..jedva sam doma dosla..i ja sam na pilulama vec dvije godine i nikada ovako nije boljela..a zadnje vrijeme sam uzasno pod stresom..gro gluposti se skupilo..konstantno boli, ali sam se vec naucila na bol..koma sam kad me steze kako si rekla

Ako si na pilulama, moguce je da ti T3 i T4 na nalazima budu u granicama normale, a da ih zapravo imas premalo. Jesi provjeravala FT3 i FT4?

Leona81
02.12.2007., 20:17
Ako si na pilulama, moguce je da ti T3 i T4 na nalazima budu u granicama normale, a da ih zapravo imas premalo. Jesi provjeravala FT3 i FT4?

ma da, a jos sam spomenula da pijem pilule i rekli su nema to veze, a jos sam preko veze gore bila...bas cu potraziti te nalaze..ne vjerujem kako nas veslaju

..nisam ovo drugo provjeravala, sto je to uopce? nikad cula iskreno

..tolko sam po doktorima da mi je vec zlo...s ginom cu jos malo na ti preci..ko baba stara se osjecam..a ljudi kazu da sam umisljeni bolesnik..jesam li? ili ne mogu naci nacin da ozdravim

..ali vidis meni menga i na pilulama sad zeza..bas je Cvenkapica nesto spomenula..zbog nekih zahvata mi nije ni dosla, a jedan mjesec sam krvarila tri tjedna ako ne i duze..uzas zivi, a bez pilula dobivam svakih 15 dana i traje i traje..pms da ne spominjem..

..a da se mi sve skupimo pa jedan prosvjed napravimo :D

ovo sa samostalnim postavljanjem dijagnoze stoji..bas sam imala taj slucaj prosle godine..kazem zeni zbog cega mi se mozda vrti i imam poduplan vid, a ona meni da sumnja na tumor mozga..haloo, bez imalo takta..naravno bila sam u pravu i tek onda pocela raditi pretrage u pravom smjeru..slucaj se desio na Svetom Duhu..tamo vise nikad na hitnu ne idem..dodem jednom sa slomljenig gleznjem, a oni meni samo zavoj stavili..uzasni su :(

patientia
02.12.2007., 20:26
Ajme :eek: :eek: :rolleyes:

FT3 i FT4 su slobodni hormoni T3 i T4.

"Most of the thyroid hormone circulating in the blood is bound to transport proteins. Only a very small fraction of the circulating hormone is free (unbound) and biologically active, hence measuring concentrations of free thyroid hormones is of great diagnostic value.

When thyroid hormone is bound, it is not active, so the amount of free T3/T4 is what is important. For this reason, measuring total thyroxine in the blood can be misleading."

http://en.wikipedia.org/wiki/Thyroid_hormone

Leona81
02.12.2007., 20:27
Ft3 i Ft4 sam isto radila, vec sam to sve zaboravila..neke kombinacije su...al ovi su mi prema referentnim vrijednostima u granicama normale, ali su svi prema manjoj vrijednosti
..moram to sve sutra potraziti, imam nalaza groooo od svega i svacega, a po datumima su sortirani
u ludnici cu zavrsiti :mig:

patientia
02.12.2007., 20:35
Ako si ih kontrolirala prije nekoliko godina, pogledaj jesu li se vrijednosti smanjivale ili su uvijek bile na donjoj granici. Moguce je da su to normalne vrijednosti, da se neki s njima osjecaju normalno, ali ti si jednostavno navikla na vise. Mene je doktor dugo drzao na donjoj granici normale, ali to nije bio zivot. Osjecala sam se uzasno glupo i nesposobno.

mladi_luk
08.12.2007., 21:15
Ja sam otišla napokon kod dermatologa zbog opadanja kose. Doktorica je odmah primjetila da mi jako opada kosa. Dala mi je recpt za 5%-tni minoxidil (do sad sam koristila 2%, oko 3 tjedna, ali opadanje se nije smanjilo). I rekla mi je da kupim šampon Anaphase, za jačanje korijena kose. To je to. Moram napraviti još neke pretrage, hormone štitnjače, bris grla i nosa, ići kod stomatologa :confused:
Jel ima netko iskustva s tim šamponom? Vrlo sam skeptična, imam osjećaj da mi ništa neće pomoći, a kosa mi ispada nenormalno. Imam 20 godina :(

Rock Star
08.12.2007., 22:51
Mladi luk, ako ti hormoni štitnjače budu u granicama normale, nemoj odustati od traženja problema u štitnjači jer sam ja savršenog zdravlja i imala sve hormone u idelanom stanju (zbog toga su mi govorili kako mi ništa nije), ali kosa mi je i dalje padala.

djevojka69
10.12.2007., 20:30
molila bih za pomoć! jel netko možda zna kakav preparat za muškarce za prestajanje ispadanja kose i poticanje rasta kose!? puno hvala! :)

patientia
10.12.2007., 21:28
minoksidil
finasterid (propecia) - na recept

BraveGirl
21.12.2007., 19:02
već par dana mi opada kosa...ništa extra ali opada...malo od mog nemara tijekom ljeta (vežem je još mokru iz mora:eek: )...malo zbog godišnjeg doba koje nam dolazi...e sad....što da koristim...što vi koristite...ili jednostavno ne koristite ništa nego čekate da period prođe
Meni je opadala i nista nisam koristila, samo sam cekala, pa sta mi Bog da! I za divno cudo, evo prestade da opada! :mig:
Ako pocne da ti opada nenormalno, pravac na kozno!

Rock Star
21.12.2007., 23:52
S tom taktikom možeš dočekati i periku.

patientia
29.12.2007., 12:47
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez
Primarni način djelovanja je poboljšanje cirkulacije-tako djeluje i minoksidil (u ovom slučaju za to su zaslužni timijan i ružmarin-arterijska cirkulacija,a cedar je zaslužan za vensku i limfnu cirkulaciju),mnoga eterična ulja djeluju protuupalno i regenerativno (ovdje je to lavanda),a neka i seboregulatorno i antimikrobno (ovo je bitno npr. kod ispadanja zbog seboreičnog dermatitisa i hiperseboreje).
Eterična ulja su efikasnija kod žena no kod muškaraca jer nemaju djelovanje na DHT (barem do sada nije otkriveno) i neće mnogo pomoći kod androgene alopecije.Mogu biti samo adjuvantna terapija.

Izgleda da i derivati niacina pomazu protiv zenske alopecije:
http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1473-2165.2005.00201.x

Sluzbeno se ne zna kako minoksidil zapravo djeluje, ali davno sam procitala da produzuje telogenu fazu...

eeennniii
31.12.2007., 02:20
Meni je opadala i nista nisam koristila, samo sam cekala, pa sta mi Bog da! I za divno cudo, evo prestade da opada! :mig:
Ako pocne da ti opada nenormalno, pravac na kozno!

i meni isto i sama je prestala. kosa jednostavno povremeno jace opada i to je normalno. neki ovdje pretjeruju i koriste godinama te lijekove za celavost pa nije ni cudo da im jos pada

Naya
31.12.2007., 08:18
A da se i ja izjadam :(

Dakle i ja imam problema s stitnjacom. Otkrili su mi prije par godina da mi bas i ne sljaka normalno. Nuspojave su: stalni umor, razdrazljivost, nesanica, koncentraciju sam uspijela odrzati pola sata max (cudo je kaj sam uopce uspjela diplomirati s tim :rolleyes: ). Uzrocnik je stres al ja sam geneticki podlozna. To stanje mi se smirilo zadnjih par mjeseci jedino mi je ostalo to ispadanje kose:( Imam dosta bujnu kosu i ljudi kazu da se uopce ne primjeti al ja primjetim:(
Probala sam sampone (Vitaskin, Phyto), ampule, vitamine.. sve i jos uvijek mi dosta opada. Vise sam na izmaku snaga sto se toga tice. Planiram se ici osisati jer mi je kosa do pola ramena da je malo olaksam ali ozbiljno razmisljam uzeti taj minoxidil. Samo nisam sigurna dal bi mi to pomoglo jer ovo do sada bas i nije.

Rock Star
31.12.2007., 10:41
Minoxidil sigurno pomaže. Ali se slažem u tome da ljudi pretjerano posežu za njim, a lijek je za ćelavost.

eeennniii
01.01.2008., 16:09
Minoxidil sigurno pomaže. Ali se slažem u tome da ljudi pretjerano posežu za njim, a lijek je za ćelavost.

pa da, glupo je odmah cim ti opadne malo vise kose pri pranju na svoju ruku koristit lijek za celavost

Rock Star
01.01.2008., 19:07
Naravno. Kosa pada sezonski, zbog stresa, određenih lijekova... Minoxidil je ipak za malo teže slučajeve.

patientia
02.01.2008., 00:06
Jos jedan lijek protiv (muske) celavosti slican finasteridu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=17348989&ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsP anel.Pubmed_RVDocSum

mishkica21
06.01.2008., 00:23
ja takodjer imam problema s kosom..previse je toga ispisao tako da sam samo prosvrljala po stranicama..

meni kosa zadnjih par mjeseci otpada strasno otkako sam se obojala u crno..jos uvijek je ima puno ali tjeme gore izgleda strasno. ako ovako nastavi sigurna sam da cu ocelaviti. nikada mi nije ovako padala.

moze li mi netko preporuciti ako znate za neki dobar sampon protiv opadanja kose...

unaprijed hvala

Tiare Flower
06.01.2008., 11:57
moze li mi netko preporuciti ako znate za neki dobar sampon protiv opadanja kose...

Tebi je crna farba za kosu očito pošteno iziritirala vlasište i naštetila kosi (crna farba zna biti jako agresivna i isto jako uništiti kosu kao i plava, što mnogi ne znaju - obično se misli da samo plave-svjetlije blond boje to čine). Sad se nikako nemoj jedno vrijeme farbati, a onda za kasnije ja se na tvom mjestu ne bih baš u crnu.

Preporučila bih ti šampon Phyto - Phytociane (imaš za kupiti u ljekarnama, ne znam u kojem si gradu - tu u Zg već puno ljekarni drži Phyto proizvode za kosu, npr. ona ljekarna na početku Jurišićeve, pa u Draškovićevoj, mislim u Kaptol centru, u King Crossu, CC1 itd...ima u još mnogima). Ja sam ga koristila prije par godina i bila vrlo zadovoljna. Samo ga koristi onako kako piše u uputama: prvo nanesi malu količinu i 1. put zašamponiraj kosu, isperi, pa 2. put našamponiraj kosu i tada ostavi da djeluje nekoliko minuta i tek onda isperi. Nakon toga si stavi još neki dobar regenerator.
Nadam se da ćeš biti zadovoljna (javi jel ti šta pomaže :) ).

mishkica21
06.01.2008., 19:48
@tiare- hvala. vidis nisam znala to za crnu farbu.. a steta bas mi se svidja mislila sam se do kraja zivota u nju bojati ... zivim u rijeci tako da pretpostavljam da ako ima u zg toga da ce biti i u rijeci.
sutra prvo idem to potraziti. javim se jos. hvala :)

Tiare Flower
06.01.2008., 21:02
mishkica - 100 posto ima u Rijeci, jer Phyto se uvozi u Hrvatsku već nekoliko godina.
Ja ljetujem kod Crikvenice, pa mi se čini da sam Phyto proizvode vidjela i u nekoj ljekarni u Crikvenici ovog ljeta, tako da nemaš frke. Pitaj u ljekarnama.

phyto
07.01.2008., 14:51
Jos jedan lijek protiv (muske) celavosti slican finasteridu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=17348989&ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsP anel.Pubmed_RVDocSum

Lijek isto koliko i sabal palma.Nije odobren za liječenje ćelavosti.A djeluje, po svemu sudeći, i bolje od finasterida.Na zdravlju se na temi ćelavosti dosta govorilo o dutasteridu.

phyto
07.01.2008., 14:55
Izgleda da i derivati niacina pomazu protiv zenske alopecije:
http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1473-2165.2005.00201.x

Sluzbeno se ne zna kako minoksidil zapravo djeluje, ali davno sam procitala da produzuje telogenu fazu...

U mnogo proizvoda za tretiranje ćelavosti se pojavljuju derivati niacina,a djeluju kao rubefacijensi-iritacijom povaćavaju prokrvljenost.Ja ih baš ne volim zbog mog dermatitisa.ali vrijedi probati prije minoksidila.I kod nas ima kupiti heksil nikotinat (u sklopu preparata Hygroplex HHG),a nije ni skup.Vrlo ga je jednostavno inkorporirati u tonik za vlasište.

mladi_luk
15.01.2008., 20:40
koristim 5% minoxidil mjesec i pol svaki dan, ali opadanje se nije smanjilo :(

Rock Star
15.01.2008., 23:10
Treba ti puno više da počne djelovati. Meni nije djelovao skoro godinu dana, tj. tek nakon tog vremena su se vidjeli rezultati.

Sarra
18.01.2008., 14:17
Pošto sam ja novi član vašeg foruma,prvo bih vas željela sve pozdraviti:)..
Čim sam izgooglala ovaj forum i upravo ovu temu,gdje razmjenjujete iskustva,odmah sam se registrovala,da s vama podijelim brigu.
Svi porodično imaju odličnu kosu,tata,koji sada ima 50 godina ima toliko crnu kosu prirodno,bez ijedne sijede dlake,da ga svi pitaju da li se farba..mama je išla na pregled mikro-kamerom,doktorica koja je pregledala je rekla da ima vlasište doslovno za katalog,primjer kakvo treba da bude... kosu također... malo je reći za reklamu...
Sad sam ja na redu...
Naravno,genetski sam naslijedila i ja prirodno crnu kosu na tatu,a gustu i jaku na oboje..
Nikad,do prije par godina nisam imala potrebu ni da obratim na to koliko mi dlaka ispada,da li opada,da li ne opada,jer se jednostavno nije primjećivalo.Onda sam imala par stresnih perioda u životu i prvi put tad primjetila (zamislite koliko je ispadala) da mi kosa opada...
Apsolutno svi,koji me poznaju bi me pitali..šta ti je s kosom,prepolovila se..opada...
Taj je kritični period prošao,nisam oćelavila,kako sam mislila da hoću...međutim,ta gustoća i čvrstoća i moja nekadašnja kosa,na kojoj su mi vjerujte zavidjeli se više nikad nije povratila.
Međutim,kroz par godina sam se navikla,ubijedila sebe da sam to umislila,a i sama od sebe je lijepe boje i sjaja,pa sam se nekako time tješila..ni sad ona nije ni približno rijetkoj,ali to nije moja kosa..ona stara..

Da bih danas otišla na taj čuveni pregled vlasišta mikro-kamerom i dok sam sjedila na stolici,zamalo da se onesvijestim.Ta me doktorica strašno nasekirala:(
Odmah me upitala da li mi kosa opada,rekla sam da da...i kad mi je pokazala na monitoru kako mi vlasište izgleda onako mikroskopski,bilo mi je mučno.
Navodno,imam više vrsta problema.. jedad od tih je da još uvijek imam jak korijen,iz koga je nekad rasla kosa o kojoj sam vam maločas pričala,ali zbog nekakvih naslaga i oštećenja,ne prodire kisik i hranjive materije i jednostavno kosa raste slaba,a negdje nikako i ne raste nova.
Rekla je da je problem rješiv i propisala mi kapi za vlasište,kapsule za brzi rast kose i jačanje i čisteću pjenu za vlasište (šampon) iz ROUGJ plus active linije.
Također mi je rekla da se kosa,kad ju operemo češlja od čela prema nazad i da obavezno jagodicama masiramo onako mokru par minuta,jer to istiskuje "nešto"..ne znam vam reći šta...

Ti su proizvodi jako skupi,ali ja sam tu čisteću pjenu počela još davno koristiti i ono što mogu da garantujem je da me glava otkad to koristim ne zasvrbi nikad nijednom od pranja do pranja,a također se i ne masti.

Oprostite što sam opširna u svom prvom postu,ali još sam pod utiscima..nisam stigla da pročitam sve stranice...

Za 15 dana idem na kontrolu i vidjećemo da li se išta dešava,pa ću vam javiti..ukoliko imate sličan,a vidim da imate i isti problem kao ja.

Rekla mi je također da iritiram(o) vlasište raznim tretmanima i to jednostavno zacimentira,tako da u korijen ne prodire ono što je potrebno za rast kose.

Razne maske i hemikalije..te konstantno miješanje proizvoda zaboravite,to je najgora kombinacija.Naravno,ne smijemo biti panični do te mjere da počnemo da brojimo dlake,koje nam ispadaju,jer time se više stresamo i pogoršavamo stanje.
Sve ono što reklamiraju one gluposti,nemojte stavljati na glavu,jer ko je imao priliku da vidi svoje vlasište ispod mikroskopa znaće o čemu govorim.

Također JESTE bitno šišati se redovno,iako to nema veze s rastom kose.. kosa se lakše održava i stvarno manje opada,kad su vrhovi zdravi,jer se ne začupava,a i izbjegavajte frizerske i njihove jeftine šampone i četke,kojima su Boga pitaj koga fenirali..jer se prenose te neke gljivice (znam da nije lako odreći se svega,ali kosa nam treba biti važnija).

Nemojte je puno pržiti fenom,četkama,peglama.. i od toga također znatno manje opada..
Ja više volim da imam kosu na glavi,nego super frizuru,koja je kratkotrajna.

Držite je što duže umotanu u peškir,za kosu je jaaaaaaaako dobro da se tako čak i osuši.

Da vas ne zamorim ovolikim pisanjem:o..ovdje ću stati...šta da kažem.. možda nismo u stanju da popravimo 100% stanje naše kose,ali bar možemo doprinjeti njenom oporavku.

I htjela bih upitati,ako je još neko išao na ovaj pregled..iskustva? I da li su preporučeni isti proizvodi,ima li rezultata??? Da li je to samo trik,da nas namame da potrošimo brdo novca...nadam se da ne.. :(

Pozdrav iz Sarajeva:)

philemon
18.01.2008., 15:09
Sarra, a da ti nije neki drugi zdravstveni problem u pitanju, jesi kontrolirala štitnjaču? Ne bi te htijela bedirati, nadam se da će ti sve ovo pomoći, i da će tvoja kosa opet biti ona stara! :)
Pozdrav i :kiss:tebi!

Sarra
18.01.2008., 22:51
Sarra, a da ti nije neki drugi zdravstveni problem u pitanju, jesi kontrolirala štitnjaču? Ne bi te htijela bedirati, nadam se da će ti sve ovo pomoći, i da će tvoja kosa opet biti ona stara! :)
Pozdrav i :kiss:tebi!

Nisam,poprilično sam neodgovorna kad su u pitanju ti pregledi,uvijek ja znam bolje od samih doktora..:rolleyes:..
Hvala ti na lijepim riječima,ja se također nadam da će svi riješiti taj problem,svako ima nešto s čim se bori,tako je kad si žena:).
Pišemo se,lijep pozdrav:mig:

patientia
19.01.2008., 00:23
Uh, Rougj ne bih koristila, sadrzi methylisothiazolinone, jako iritantan konzervans. I ja sam bila na tom pregledu, ali tip (kojem je na name tagu pisalo consultant, dakle, nije nikakav doktor) nije ni ukljucio mikrokameru, a rekao mi je da mi je vlasiste katastrofalno i da moram koristiti Rougj proizvode. Tad sam odlucila vise ne ici na "preglede" u svrhu uvaljivanja nekih proizvoda.

ovchica
19.01.2008., 12:14
@tiare- hvala. vidis nisam znala to za crnu farbu.. a steta bas mi se svidja mislila sam se do kraja zivota u nju bojati ... zivim u rijeci tako da pretpostavljam da ako ima u zg toga da ce biti i u rijeci.
sutra prvo idem to potraziti. javim se jos. hvala :)

Ne moraš se odreći crne boje. Probaj sa indigom (crnom kanom). Ona ne šteti kosi uopće samo je jedini bed ak se hoćeš pofarbati posle u neku drugu boju. Pogledaj na www.hennaforhair.com i odi na "Mixes". imaš crne kane i kod nas za kupiti: one od Perziane i one od Mullera. Crna farba ti inače ima najveće koncentracije kemikalija, pa bi bilo dobro da je više ne koristiš. Bude ti se to poboljšalo kad vlasište malo dojde k sebi :kiss:

Rock Star
19.01.2008., 19:55
Perziana kanu ne preporučam nikome. Meni je opako uništila kosu.

mishkica21
20.01.2008., 17:17
Ne moraš se odreći crne boje. Probaj sa indigom (crnom kanom). Ona ne šteti kosi uopće samo je jedini bed ak se hoćeš pofarbati posle u neku drugu boju. Pogledaj na www.hennaforhair.com i odi na "Mixes". imaš crne kane i kod nas za kupiti: one od Perziane i one od Mullera. Crna farba ti inače ima najveće koncentracije kemikalija, pa bi bilo dobro da je više ne koristiš. Bude ti se to poboljšalo kad vlasište malo dojde k sebi :kiss:

hvala hvala.... :)
al mislim da cu odustati od crne boje u tamnosmedju cu ionako je to skoro pa isto...nadam se da mi ta nece unistiti kosu..

inace vec sada primjetim promjene na kosi na bolje :)... koristim poseban sampon i pijem vitamine za kosu i kao da mi se progustila i postala meksa. To nisu samo moje halucinacije i drugi mi to kaze. S tim da sam naravno peglu spremila i ne koristim ju vise.:D

ovchica
20.01.2008., 20:50
Perziana kanu ne preporučam nikome. Meni je opako uništila kosu.

E viš, kolko dlaka tolko ćudi... Ja sam uvijek imala pozitivna iskustva s njom osim kada se radilo o crvenoj.

@ mishkica

Drago mi je da ti ide na bolje, dobra strana svega toga je da se najvjerojatnije radi o iritaciji izvana a ne o nekom unutarnjem poremećaju. :)

fuzzy logic
02.02.2008., 16:14
nakon oprobanog bataljona kojekakvih proizvoda konačno zadovoljna-crni šampon (dr.temt)
nakon pranja kose kupaona smrdi kao kotlovnica, ali čovjek se navikne.
koristim ga nekih pola godine i prezadovoljna sam.nije da mi je izrasao grm na glavi, ali više definitivno ništa ne ispada, tjeme je zdravo, kosa je baš lijepa i sjajna i lako se oblikuje; najtoplije preporuke

Leannah
07.02.2008., 17:27
planiram kupiti keune šampon protiv ispadanja.. ima ko kakvih iskustava s njim?

Coco Vanilla
08.02.2008., 10:16
Rougj šampon,ampule i tablete za nadopunu prehrani ( ne potiču apetit!!!!) . Meni se kosa preporodila... :top:

djevojka69
06.03.2008., 22:03
da li netko možda ima kakva iskustva s KRON losionom protiv ispadanja i za poticanje rasta kose?! puno hvala! :)

Clarice
16.03.2008., 11:57
Bok curke,
eto mene opet. U zadnjih par mjeseci kod mene ništa novo, a nažalost i nikakvog poboljšanja. Mada moram priznati da se nisam nešto ni trudila u zadnje vrijeme. Malo napravila pauzu.
Najnovije s čime ću probati, a čula sam i dobra iskustva su Viviscal tablete. Poprilično skupe (550 kn) s time da se naručuju izvana. Jel možda tko od vas čuo nekakva konkretna iskustva, možda probao?

Clarice
16.03.2008., 12:02
I još nešto.. Pokušavam naći što sam sve promijenila u životu u zadnjih par godina da eventualno nađem uzrok opadanju kose, budući nisu hormoni, nije štitnjača, nisu tablete, ciklusi i sl...
Možda glupo pitanje, al kakvu vodu pijete?
Ja sam zadnjih 5 godina samo na flaširanoj, u onoj iz vodovoda samo kuham. Možda u tome gubimo nešto što nam fali??
Kakvu vi vodu pijete?

Rock Star
16.03.2008., 20:21
Pijem običnu iz pipe, ne vidim niš lošeg u tome.

Clarice
17.03.2008., 09:09
Pijem običnu iz pipe, ne vidim niš lošeg u tome.

Ja sam ju prestala piti kad sam se preselila u drugu zgradu gdje mi nikako nije pasala. Pa si sad mislim da možda u flaširanoj fale ti neki dodaci (ne znam što osim floura dodaju u vodovod)...
Vjerojatno brijem, al voda mi je prva pala na pamet..

Clarice
17.03.2008., 09:11
Rock Star - a Viviscal? si možda čula nešto o njima?

Rock Star
17.03.2008., 09:50
Ja sam ju prestala piti kad sam se preselila u drugu zgradu gdje mi nikako nije pasala. Pa si sad mislim da možda u flaširanoj fale ti neki dodaci (ne znam što osim floura dodaju u vodovod)...
Vjerojatno brijem, al voda mi je prva pala na pamet..

A dobro, ti najbolje znaš kaj ti paše. Osobno mi je voda iz pipe jako fina i znam je se s guštom napiti. Isto sam prošlo ljeto preselila u novu zgradu, ali voda je jednako dobra.

Rock Star - a Viviscal? si možda čula nešto o njima?

Čula jesam, probala nisam. Trošim minoxidil i ne namjeravam ga mijenjati jer mi nikada ništa nije pomoglo kao on, a nema kaj nisam probala, kako po svom nahođenju, tako i po savjetima dermatologa.

Ti trošiš Viviscal? Kakve su ti?

shakti
17.03.2008., 15:29
ne bih nikom preporučila da pije vodu iz pipe, ni ne znate šta sve unosite time u organizam! ja je pijem nekad, al obično kupujem flaširanu.

Clarice
17.03.2008., 20:13
Viviscal počela koristiti, tako da ću ti javiti kakavi su rezultati nakon prve kutije, to je nekih mjesec dana.
Frendica ima jako dobra iskustva, tj. vlasište joj se vratilo na staro, a kaže da joj je kvaliteta kose bolja nego prije.

A što se tiče vode, nekako se ne mogu oteti dojmu da neki minerali ili sl. nedostaju u flaširanoj.. mada ju pijem već godinama. Zgrada je stara, a voda ima metalni okus i puna kamenca. Moja pretpostavka je da su cijevi već istrošene (više od 40 god..)
Ne znam..

Clarice
17.03.2008., 20:15
E Rock S., daj mi pls. reci kakva su tvoja iskustva s minoxidilom?
Ja sam odustala od jakih preparata nakon onog iskustva s Dercosom. Ne znam koliko se sjećaš, pisala sam da mi je srce lupalo, a i isušivalo mi je i ovak slamastu kosu..

Daj mi ukratko opiši kako ti je vlasište izgledalo prije korištenja, a kako sada?

Rock Star
17.03.2008., 21:40
ne bih nikom preporučila da pije vodu iz pipe, ni ne znate šta sve unosite time u organizam! ja je pijem nekad, al obično kupujem flaširanu.

Zašto? Meni je voda iz pipe baš fina.

~Jesen
19.03.2008., 14:59
bok, cure.
molim savjet: kupujem losion protiv ispadanja kose (šampon već imam, Fitoval Plus).
da uzmem od Fitovala, Recepta ili nešto treće, Vichy, Ducray? jel se neki losion pokazao kao učinkovit?

Rock Star
19.03.2008., 18:23
Fitoval je meni bio jako loš, osim kaj mi niš nije pomogao oko opadanja, još mi je i strašno isušio kosu.

Clarice
19.03.2008., 20:54
E Rock S., daj mi pls. reci kakva su tvoja iskustva s minoxidilom?
Ja sam odustala od jakih preparata nakon onog iskustva s Dercosom. Ne znam koliko se sjećaš, pisala sam da mi je srce lupalo, a i isušivalo mi je i ovak slamastu kosu..

Daj mi ukratko opiši kako ti je vlasište izgledalo prije korištenja, a kako sada?

Ponavljam svoju poruku :)
za Rock Star :top:

bit će da ti je promakla :mig:

Rock Star
20.03.2008., 05:43
Ponavljam svoju poruku :)
za Rock Star :top:

bit će da ti je promakla :mig:

Clarice, sorry, očito nisam primijetila tvoje pitanje. :brukica:

Uglavnom, kaj se minoxidila tiče, to je jedini preparat ikada koji mi je zaista pomogao. Imala sam vidljivo manje kose na tjemenu nego što je imam sada, a procjena zaista nije subjektivna, svi se slažu sa mnom. Koristila sam ga prvi put prije 4 ili 5 godina i oduševila se, ali onda sam napravila pauzu jer su mi tak savjetovali, no s vremenom sam zaboravila na njega (a vjerojatno mi se nije ni dalo mazati vlasište s tim svaki dan) i u par mjeseci se je sve vratilo na stanje u kojem je bilo prije početka korištenja minoxidila. Tek onda se je vidjela razlika. Sad ga opet koristim godinu i pol u kontinuitetu i opet sam oduševljena. Nikada nisam imala više kose, a nikakve nuspojave nisam primijetila, osim da mi kosa na tjemenu (samo tamo mažem jer na ostalim dijelovima nemam baš problema) nikada nije bila gušća. Mnogi navode probleme sa srcem, ali ja nisam niš osjetila. Mada, možda malo potiče apetit (debljanje je također jedna od nuspojava), no mislim da je to kod mene počelo s korištenjem Merz dražeja koje su mi također trebale pomoći s kosom, a nisu napravile ništa, osim što su mi malo (zaista minimalno) učvrstile notke.

Minoxidil bih ti svakako preporučila, barem da probaš i provjeriš odgovara li ti uopće. Meni je to najbolji preparat za kosu, a vjeruj, probala sam sve i svašta, kako po vlastitom nahođenju, tako i skupe proizvode po preporuci dermatologa i sličnih stručnjaka. Ništa kao minoxidil. :s

Košta nešto manje od 200 kuna u ljekarnama, dobiva se na recept.

Pa javi ako se odlučiš. :mig:

Clarice
20.03.2008., 20:19
thanx draga ina info! Svaka nova je dobrodošla.. Ja sam evo krenula s Viviscalom ovaj tjedan pa ću vidjeti nakon prve kutije kakva će biti situacija. Ako ne bude nikakve promjene, a navodno bi trebalo biti već nakon dva tjedna, onda bih mogla probati i tvoju varijantu.
Mada me malo strah zbog tog lupanja srca, što mi je bila reakcija već kod Dercosa.
Al što reći, mi žene bi sve napravile za svoju kosicu, tak da nas ni to vjerojatno ne bi spriječilo :)
Vanity fair .. :rolleyes:

dvatricetiri
20.03.2008., 21:49
bilo bi dobro kad bi postojala kombinovana tema ove i teme blagi sampon za osjetljivo vlasiste i cesto pranje :D
zadnjih par godina kosa mi opada vise nego inace, posebice ovako u periodima proljece/jesen kad se mjenja dlaka :rofl: prestrasno. a uz to imam stvarno osjetljivo vlasiste sklono perutanju i moram svako tri dana oprati kosu jer se masti :(
ako neko ima savjet za sampon ili preparate koji bi mogli pomoci molim da me prosvjetli :o

Rock Star
20.03.2008., 22:14
thanx draga ina info! Svaka nova je dobrodošla.. Ja sam evo krenula s Viviscalom ovaj tjedan pa ću vidjeti nakon prve kutije kakva će biti situacija. Ako ne bude nikakve promjene, a navodno bi trebalo biti već nakon dva tjedna, onda bih mogla probati i tvoju varijantu.
Mada me malo strah zbog tog lupanja srca, što mi je bila reakcija već kod Dercosa.
Al što reći, mi žene bi sve napravile za svoju kosicu, tak da nas ni to vjerojatno ne bi spriječilo :)
Vanity fair .. :rolleyes:

Nema problema. :grli:

Gdje nabavljaš te tablete?

Clarice
21.03.2008., 19:39
Ljekarna na Dolcu.. Moraš naručiti pa dođu za nekih tjedan dana. Moram jedino izviditi da li je jeftinije ako se naruči više kutija od jednom, tj. da li u ovu cijenu ulazi i poštarina.
Skroz su biljnog porijekla tako da je s te strane ok, to mi se sviđa. A vidjet ćemo kakvi će biti rezultati. Samo da upali :s Pa koliko god koštalo..

Rock Star
21.03.2008., 20:58
Oh, onda su to one koje moja sister koristi... Znam da su skupe i da su njoj pomagale u početku, ali kak nije bila redovita, propalo je. Sad je nagovaram na minoxidil. :D

kika123
01.04.2008., 23:32
i kakav je taj minoxidil ?? jeste isle prije na pregled vlasista, pretrage i sl. prije neg ste to pocele koristit il ste na svoju ruku?
meni je kosa dosta oslabila, pocela je prije nekih 2 god i sve sam cekala i mislila da je neka faza, ali nist se nije popravilo...zato me zanima...

Azar'i
03.04.2008., 13:22
Fitoval je meni bio jako loš, osim kaj mi niš nije pomogao oko opadanja, još mi je i strašno isušio kosu.

slazem se da fitoval ne pomaze, bar meni nije, ali zanimljivo mi je kako pojedincima iste stvari drugacije djeluju, meni bi recimo strasno zamastio kosu i nakon vec dva dana bi je opet morala prati.

netko je pitao za vodu iz spine (ili pipe, da ne bi bilo nesporazuma :) )
pa, skoro iskljucivo nju pijem, sto se okusa tice ok mi je ali nisam sigurna da je najzdravija.... mogla bi se kladit da svega tu ima, u dopustenim kolicinama naravno, ali godinama pit takvu vodu, eh, u najmanju ruku za dobit bubrezni kamenac :D

voda, zrak, hrana, ponekad mi se cini da smo navikli na ovakav zivot kakav zivimo pa da se i ne obaziremo na kvalitetu istoga.... ponekad i pomislim kako vjerojatno jeduci npr voce i povrce vise stetim nego koristim svom organizmu ali kad bi pocela tako razmisljat, umrla bi od gladi i zedji nakon 3 dana

sanja53
03.04.2008., 14:00
Rougj šampon,ampule i tablete za nadopunu prehrani ( ne potiču apetit!!!!) . Meni se kosa preporodila... :top:

meni baš suprotno, koristila sam rougj šampon i ampule uz nadzor doktorice i niš nije uspjelo, više od godinu i pol sam svaki 3. dan prala kosu s tim šamponom od 80-ak kuna i utrljavala na tjeme ampulu (6 kom oko 200kn) znači bacila sam brdo love za ništa... očito ne djeluje na svima isto..

Azar'i
03.04.2008., 16:30
meni baš suprotno, koristila sam rougj šampon i ampule uz nadzor doktorice i niš nije uspjelo, više od godinu i pol sam svaki 3. dan prala kosu s tim šamponom od 80-ak kuna i utrljavala na tjeme ampulu (6 kom oko 200kn) znači bacila sam brdo love za ništa... očito ne djeluje na svima isto..

ni meni taj sampon nije uspio sprijeciti opadanje ali i dan danas ga koristim jer mi je nesumnjivo najkvalitetniji sampon od miljun isprobanih, nema peruti kao sa ostalim samponima,
tako mi ocisti kosu da je nemoram prat skoro duplo duze nego sa ostalim isprobanim, i osjecam kako mi tjeme "prodise" nakon sta je operem s njim.... samo, hm, nemam uvik toliko para za kupovat ga svaki mjesec....

liliput99
03.04.2008., 19:41
ne znam koliko je pitanje za ovu temu, al eto
postoje li neki proizvodi za brzi rast kose?
(imam suhu, frckavu, al zdravu kosu)

Hannah 3
11.04.2008., 21:45
ljudi,postoji jedan preparat koji se pije,kapsule su i moraju se fakat 3 mjeseca uzimat-meni su spasile kosu,al sam ih fakat uzela po uputi.zovu se pantovigar,proizvodjac je neki njemacki,a u sastavu imaju:thiaminnitrat,calciumpantothenat,cystin,kera tin,medicinsku germu.pogledajte si ak ima o tome kakav info dodatni na webu,skupe su bile,ne pamti sad tocno,al meni su pomogle jako.prestala mi je padat i narasla hrpa nove.

Clarice
11.04.2008., 22:52
čitam sastojke, al mi to ništa ne govori :rolleyes:
Ja sam i dalje na Viviscalu, trenutno na polovici prve kutije, prestala piti po dvije, sad pijem jednu.. Rezultata još nema, mada realno nisam ni očekivala tak brzo..
A kako piješ te tablete koje navodiš? koliko dnevno?

U biti, kako izgleda to kad počme rasti nova kosa :) Ja si to još ne mogu zamisliti.. U biti, gledam naravno svaki dan u ta prorijeđena mjesta među kosom i gledam nazire li se što.. Pa si ono zamišljam male špiceve da izlaze :D
Kao ono kad se zdepiliraš, pa krene rasti..
Jel tak i tebi bilo nakon tih tableta?
Nakon koliko ti je počela rasti nova kosa?

Hannah 3
12.04.2008., 01:29
pa meni ti je jedno vrijeme fakat onak jako ispadala kosa i doktor mi je reko da brojim ujutro koliko vlasi mi ispadne kad se cesljam i dok idem rukam kroz kosu sve dok god ostje ijedna dlaka na ceslju ili prstima.kao normalno je do sto.meni je ispadalo i preko 150,bas mi se onak vidljivo bila prorijedila kosa.meni ti je dr prvo napravio neke hormonske testove,da vidi da nemem visak testosterona,a kad je taj test bio u redu,preporucio mi je taj preparat u kombinaciji sa biotinom-to je vitamin H.ja ti nisam uzimala taj biotin,nego samo pantovigar,a mora se 3mj,jer toliko traje neki ciklus izmjene necega u stanicama,nemam pojma kak je on to meni objasnio.kad ti pocne rast mlada kosa.onak ti je bas ko nova,s tankim vrhicima i najbolje ju vidis na razdjeljku i na zaliscima kad maknes kosu sa cela.

Clarice
12.04.2008., 13:59
thanx!
a koji je to doktor? privat?
ja sam se skroz razočarala na trihologicu u Vinogradskoj. Nakon što je napravila sve pretrage "zaključila" kako mi je to nasljedno?! Kažem ja da moj stari koji ima preko 70 ima ful gustu kosu kao i mama.. što se naravno nastavilo s njezine strane na širu rodbinu?! Hellooo??

Uglavnom, moj zaključak je da mi je to od puno stresa zadnjih par godina, glupi posao, što nam sve radi?! :)
I onda se sva kemija u organizmu poremetila, a negdje je moralo izbiti..
Tako da uz razne preparate radim i na tome da budem opuštenija, smirenija, stress free :)

Rock Star
12.04.2008., 14:08
Ništa novoga. Doktori se uvijek izvlače na stres i genetiku, to je teško dokazati/pobiti i zato se toliko i razbacuju takvim dijagnozama.

Clarice
12.04.2008., 21:00
a znaš što me najviše zasmetalo od svega tamo.. kad se dr.uvrijedila na to što sam joj rekla da mi je od Dercosa lupalo srce.. Po njoj to nije moguće!? U biti ju uopće nije interesiralo to što joj govorim o simptomima nakon tih ampula (plus potkožni prištići i suha suha kosa). Očito ih "nuđači lijekova" bolje plaćaju, nego što se drže toga da moraju zabilježiti sve potencijalne nuspojave i javiti ih proizvođaču..
:rolleyes:

Rock Star
12.04.2008., 22:09
Ma, stara stvar. Zato ih ja više ne posjećujem. :kava:

Hannah 3
12.04.2008., 22:42
thanx!
a koji je to doktor? privat?
ja sam se skroz razočarala na trihologicu u Vinogradskoj. Nakon što je napravila sve pretrage "zaključila" kako mi je to nasljedno?! Kažem ja da moj stari koji ima preko 70 ima ful gustu kosu kao i mama.. što se naravno nastavilo s njezine strane na širu rodbinu?! Hellooo??

Uglavnom, moj zaključak je da mi je to od puno stresa zadnjih par godina, glupi posao, što nam sve radi?! :)
I onda se sva kemija u organizmu poremetila, a negdje je moralo izbiti..
Tako da uz razne preparate radim i na tome da budem opuštenija, smirenija, stress free :)

ma to me ne cudi kaj ti je rekla da je nasljedno-doktori ti nekad kad ne znaju kaj bi rekli,vele bilo kaj, u stilu-bole vas ledja jer puno sjedite.ali,doktore,ja radim stojeci posao...E,pa onda vam je to zato sto stalno stojite.hehehehe...a te kapsule pantovigar mi je dao ginekolog,al mi je prvo vadio krv da vidi da nemam neki poremecaj hormona od kojeg pada kosa.

velika gorica
12.04.2008., 22:46
pozdrav, ima netko nekakav savjet da mi kosa prestane otpadat i da se malo pogusti, naime užasno mi je rijetka, tanka i brzo se masti.

Rock Star
13.04.2008., 23:19
Pojavila se je Crescina na našem tržištu.

Clarice
13.04.2008., 23:41
Šta je Crescina :confused:

Rock Star
14.04.2008., 10:16
Neki novi preparat, konkurencija minoxidilu, dugo su ga reklamirali, dok nije konačno stigao k nama. Još uvijek ne znam ništa o njemu.

Clarice
15.04.2008., 11:11
aha.. kužim

kika123
16.04.2008., 21:25
jel ijedna od vas probala minoxidil???
ak da, kakva vam je kosa bila kad ste poceli a kakva nakon koristenja?

i jel netko isao na lijecnicke preglede a da je imalo koristi, odnosno da ste otkrili uzrok i eventualno rjesenje?

Rock Star
16.04.2008., 22:03
Imaš o minoxidilu na ovom topicu koliko hoćeš, i sama sam puno o tome pisala, prolistaj malo.

Clarice
22.04.2008., 22:25
curke, imam jednu kutiju Ducray - Anastim sa 7 ampula (5 potrošila) ako ih tko želi. U prijašnjim postovima sam pisala da sam imala neugodne nuspojave (tipa lupanje srca, sušu kosu i sl..) i zbog toga ih prestala koristiti. Al ako ih netko i inače koristi, nema takvih problema i želi i dalje nastaviti, javite se... Nisu baš jeftine pa mi žao baciti ako nekome pomažu..
Uz to i načeti šampon Ducray Anaphase.

I za nekog drugog tko koristi lakšu varijantu Vichy - Dercos 14 ampula (3 potrošila) - za curke (postoji i varijanta za dečke :D)

missm
23.04.2008., 13:20
Poslijednjih godina mužu se opasno prorijedila kosa na vrhu glave - a uvijek je imao zavidnu gustoću.
Koristio je većinu preparata i ampula koje navodite, i stanje bi se poboljšalo, ali čim bi prekinuo korištenje otpadne još više kose.
Zaključili smo da je to prirodna pojava, no preventivno sam mu kupila šampon bez SLS i onih sličnih agresivnih deterđenata u koji dodatno nakapam još eteričnog ulja ružmarina i pačulija.
Ne koristi regenerator, no kupila sam u Kemigu hidrolat koprive u koji isto nakapam et.ulje ružmarina, i s tim svaki drugi dan neovisno o pranju vlaži tjeme.
Nećete vjerovati ali kosa mu je odlično, iako nije bilo poboljšanja skoro 2 mjeseca, ali bili smo uporni.
Mlada kosa je vrlo tanka i slabašna, i ne raste kao dlake na nogama nakon depilacije, nego više onako kao paperje. Kako raste tako se i deblja vlas i predpostavljam jača korijen vlasi. Neznam samo bi li opet sve popadalo kad bi prestali mazati tim hidrolatom.
Ako ništa drugo nije skupo, nisu hormoni, nema nuspojava ...
E da, pio je i vitamine za kosu firme Kal.

Rock Star
24.04.2008., 06:24
Pa ak je u pitanju ćelavost, nema lijeka za to.

Hvedica
11.05.2008., 11:26
evo i ja se odlučih javit,imam dugu kosu, tanka je, ali ok izgleda..uvijek sam imala ljepu sjajnu i glatku kosu al sad se brinem jer mi pojačano pada..počela sam piti pivski kvasac i moram priznati da pomaže, opadanje se smanjuje, prestaala sam vezati kosu u rep često kao prije..danas kupujem vichy šampon jer sam čula sve super o njemu pa ćemo vidjeti..uglavnom svakom preporučujem kvasac, dobar je za sve.

Litra
13.05.2008., 16:43
pozz svima.meni je isto dosta otpadala kosa, pa sam početkom devetog mjeseca prošle godina počeo koristi rogaine minoxidil. rezultati se vide. kosa je prestala jako otpadat i čak je malo počela rast. već sam potrošio negdje oko 5-6 bočica rogaine mioxodila pa me zanima kolko se dugo smije koristit, odnosno jel postoji neko ograničenje u dozama koje ne smijem prekoračit, ili mogu koristit kolko god hoću?

Rock Star
13.05.2008., 17:24
Koristim minoxidil godinama. Znam da bi trebalo pauzirati, ali kad ga jedno vrijeme nisam stavljala (mislila sam, pomogao mi je, mojim mukama je kraj, to je to), kosa mi se je vratila u stanje prije minoxidila i to je bilo strašno, a ja šokirana činjenicom da se to može.

Inanna
13.05.2008., 18:29
Pojavila se je Crescina na našem tržištu.

Moj frend frizer veli da je super.
On bi taj proizvod preporučio strankama koje su imale problema sa ispadanjem kose i ljudi su ga kupovali u Italiji. On isto to povremeno koristi i ima grivu (ne znam da li je to zbog Crescine, ali stvarno ima čvrstu i zdravu kosu).
Za teže slučajeve se može probati Ri-Crescina, to bi trebalo ublažiti ćelavost, iako ne znam nikoga tko je to koristio pa ne znam baš previše o uspješnosti tretmana.

kika123
14.05.2008., 18:19
ja pocela koristit sampon fitoval i nekak mi puno bolje izgleda kosa :cerek:
mozda bas zato kaj ima sastojke koji ne mogu nastetiti kosi, nego samo koristiti...

Clarice
14.05.2008., 20:46
curke, imam jednu kutiju Ducray - Anastim sa 7 ampula (5 potrošila) ako ih tko želi. U prijašnjim postovima sam pisala da sam imala neugodne nuspojave (tipa lupanje srca, sušu kosu i sl..) i zbog toga ih prestala koristiti. Al ako ih netko i inače koristi, nema takvih problema i želi i dalje nastaviti, javite se... Nisu baš jeftine pa mi žao baciti ako nekome pomažu..

I za nekog drugog tko koristi lakšu varijantu Vichy - Dercos 14 ampula (3 potrošila) - za curke (postoji i varijanta za dečke :D)

neće nitko? :kava:

Hvedica
14.05.2008., 22:59
ja bi, hehe

Hvedica
14.05.2008., 23:00
ali fakat bi :D, jer mi vichy pomaže

Rock Star
15.05.2008., 06:13
ja pocela koristit sampon fitoval i nekak mi puno bolje izgleda kosa :cerek:
mozda bas zato kaj ima sastojke koji ne mogu nastetiti kosi, nego samo koristiti...

Pazi da ti je ne isuši, kao meni. A u početku sam mislila kak mi zaista pomaže. Naravno, nije mi pomogao ništa. :flop:

Clarice
15.05.2008., 11:54
ja bi, hehe

javi mi se na privat pa ćemo se nekak dogovoriti za dostavu:top:

Clarice
24.05.2008., 17:10

ostao još Ducray.. :kava:

irumedica
27.05.2008., 13:11
Sve sam pretrage obavila, ginekološke, endokrinološke, sve moguće... po 3 - 4 puta nanovo i ispočetka, od glave do pete
Uglavnom, sa mnom je sve u savršenom redu, osim te kose.. Nije mi jasno:ne zna: kako se ne može naći uzrok
ima li ko ovdje sa istom dijagnozom?

Sve opisano sam i ja prošla.
Kosa mi nenormalno opada već godinama. To je paklena borba za svaku dlaku.
Koristila sam sve, kupovala u ljekarnama najskuplje ampule, šampone, losione, od Vichy-a do Phyto, minoxidil 5%, a onda sam sama sebi odabrala savršenu kombinaciju i već tako guram gotovo godinu dana. Trenutno mi puuuuuuno manje opada, gotovo ništa u periodima kada kosa ne opada intezivno, a sada na proljeće kada je ionako period opadanja nešto malo.Vidim da mi raste puno male kosice...
Dakle, otišla sam kod dermatologa, potražiti ne znam koje mišljenje po redu. Situacija je već bila katastrofalna, kosu sam si špangicama kamuflirala u nekakvu ajmo reć frizuru. Dermatologica mi je u tjeme pikala neke injekcije kortikosteroida, to se doduše ne smije često koristiti, jedno vrijeme je dobro a onda opet počinje opadati. Najgore kod opadanja kose je to što se sve treba koristiti stalno jer čim prestaneš ona ponovno opada još više nego prije toga. Nakon pikanja sam nastavila sa minoxidilom, a i to je samo dok koristiš, čim prestaneš opadne sve što je pod utjecajem minox. naraslo. Isto tako nakon dužeg korištenja minoxidil ti prestane djelovati. To je bilo prije otprilike dvije god. Surfanjem po netu sasvim slučajno sam naišla na Thymuskin. Užasno je skup, ali djeluje. U početku ga se koristi uz minoxidil, a poslije nastavljaš samo thymuskin. Postoji losion, šampon, balzam i kapsule. Idealno bi bilo sve koristiti u kombinaciji ali ode plaća samo na tjeme...
Ja sada koristim šampon i losion od thymuskina, jednom godišnje ( češće se ne smije ) stavim Chrinohermal.fem i rezultati su vidljivi. Kad se kosa oporavi više nećeš morati koristiti Thymuskin svaki dan pa izdaci neće biti tako strašni.
Prvi put nakon prestanka minoxidila mi kosa nije nenormalno počela opadati...prestanak nisam niti osjetila...kosu sam ponovno pustila, nema više špangica...puno, puno mi je bolje. Samim tim što više ne opada je bolje, a vidim i da mi raste.

pcelicabg
27.05.2008., 15:00
ja bih preporucila marbo sampon!
meni je bas pomogao!i to veoam brzo!
a mojoj mami tek posle dva meseca koriscenja, a ona je i dosta starijaa i plus jaku terapiju lekova pije!
ona je ubacila i b vitamin dva puta dnevno!

alverde
31.05.2008., 22:44
Meni kosa isto puno opada. U zadnje 4 godine se skroz promjenila. od prekrasne bujnekovrcave kose postala je jako tanka ravna i ostala je samo trecina. Ja sam bila u apotekama na pregledu vlasista potrosila hrpu para na rising proizvode, pa kod dermatologa i vadila hormone za stitnjacu i radila onaj test sto iscupaju pramen kose i onda nes gledaju, koliko ima kakvih dlaka, vise senesjecam kak se zove. Sad koristim 5%minox. 2 puta na dan utrljavam, fitoval-smedji i fitoval tablete. puno manje mi opada, samo ono sto mora, za razliku od prije bi uvjek sizila kad bi se kupala i susila kosu ispalo bi mi po vise od 200dlaka. Koristila sam i Ducry anafase- al mi je od njega bila uzasno suha kosa, a sad imam jos i ducry - onaj obicni kao ph neutralan sto semoze koristit svaki dan, ali i od njega mi je kosa nekako suha i jako zapetljana ak ne stavim neki balzam, dermatologica mi je rekla da ne treba. :ne zna:

dushica
01.06.2008., 13:31
Meni kosa isto puno opada. U zadnje 4 godine se skroz promjenila. od prekrasne bujnekovrcave kose postala je jako tanka ravna i ostala je samo trecina. Ja sam bila u apotekama na pregledu vlasista potrosila hrpu para na rising proizvode, pa kod dermatologa i vadila hormone za stitnjacu i radila onaj test sto iscupaju pramen kose i onda nes gledaju, koliko ima kakvih dlaka, vise senesjecam kak se zove. Sad koristim 5%minox. 2 puta na dan utrljavam, fitoval-smedji i fitoval tablete. puno manje mi opada, samo ono sto mora, za razliku od prije bi uvjek sizila kad bi se kupala i susila kosu ispalo bi mi po vise od 200dlaka. Koristila sam i Ducry anafase- al mi je od njega bila uzasno suha kosa, a sad imam jos i ducry - onaj obicni kao ph neutralan sto semoze koristit svaki dan, ali i od njega mi je kosa nekako suha i jako zapetljana ak ne stavim neki balzam, dermatologica mi je rekla da ne treba. :ne zna:

Pa sta ti je doktor rekao u vezi stitnjace i hormona? sta su ti testovi pokazali?

alverde
01.06.2008., 16:43
Hormoni su mi uredu, svi nalazi uredu, kaze dermatolog od stresa mozda, ja sam mislila da mi je od yasmina-kontracepcijskih tableta pa sam i njih prestala piti pred skoro god dana al nije prestalo. Dermatologica je jos rekla da ima par takvih perioda u zivotu kad pojacano ispada, trudnaca, menopauza, al meni je malo duzi taj period. ona mi je prepisala pilfluid i to sam pocela koristit al mi je jos vise pocela opadat kosa pa sam prestala, i onda nakon nekog vremena ponovo pocela i sad mi je dobro. a imam i problema i sapolicicticnim jajnicima pa mozda jei to povezano.

Azar'i
04.06.2008., 22:28

slicno je i meni bilo, samo meni i dalje ne pomaze nista a ljeti mi kad perem kosu ispadne i po 400 dlaka. ducray mi uopce nije pomogao, ni minoxidil, nalazi takodjer svi u redu. trenutno samo pijem cink, cisto da imam osjecaj da nesto radim za sebe, a dermatolozima vise ne vjerujem :( volila bi da mi netko preporuci nesto sto sto posto djeluje ali nista takvo valjda ne postoji... nakon 3 godine svih mogucih proizvoda vise nemam volje za ikakve preparate

dushica
05.06.2008., 14:26
A jel se vi deco farbate?

just max
10.06.2008., 22:51
Bok svima! Evo da se i ja javim sa svojim problemom.
Naime, do prije ozujka ove god. imala sam sasvim normalnu kosu, jako, jako gustu, do pola ledja, ne farbanu,koju sam prala 2x tjedno. U veljaci sam imala dosta jaku vitozu sa dugotrajnom temperaturom i nakon toga u trecem mj.mi se kosa pocinje lagano mastiti. U 4-tom mj. pocinje abnormalno opadati i sad ju moram prati svaki drugi dan. Toliko mi opada da mi se u 2 mj.stanjila za trecinu, pa sam ju u medjuvremenu i osisala. Obilazila sam razne dermatologe i trihologe i uvjerila sam se da ne vrijedi nigdje drugo ici osim na vece klinike gdje imaju zbilja najveceg iskustva. Vadila sam hormone, samo mi je T4 malo povisen, tako da je endokrinolog rekao da nije od toga, ali sutra idem i na uzv stitnjace pa cemo vidjeti. Policis.jajnici nisu, tj.bar mislim jer imam uredan ciklus ili? Propisan mi je Pilfud,koji koristim vec treci tjedan, ali ne znam dali je trebalo biti vec pomaka ili je zbilja to dugotrajan proces, nadala sam se da je individualno. :rolleyes: Ne znam na koje bih jos pretrage mogla otici? Krvna slika je uredu. Radila sam trihogram. Kazu da to stanje jos nije toliko zabrinjavajuce, ali ne znaju oni kakvu sam kosu imala prije 2-3 mj. A i iskreno, nije mi jasno sto taj trihogram tocno pokazuje. Ok pokaze koliko je kose u opadanju,rastu i to, ali ako mi ne pokazuje uzrok,cemu...:ne zna: samo sam se jos vise ubedirala.
Uglavnom,privatni dr.nikad ne kazu odmah konkretno,vec navlace te par puta, zbog njhove koristi,al ok...bila,probala i ne svidja mi se. U medjuvremenu mi je propisan i sampon Timuskin koji je oko 200-300 kn i ne znam dal da ga kupim,jer ako jos ne znam uzrok opadanju, ne znam ima li svrhe. U pocetku koristenja tog sampona moze takodjer doci do pojacanog opadanja kose, a i od pilfuda kosa privremeno opada, pa mi se cini da bih ocelavila i od silnih preparata. Uglavnom, zanima me da li tko ima slicna iskustva sa bilo cim navedenim? Da li nesto tako drasticno moze biti od stresa? :confused: Jer moram priznati da ga je bilo, ali ni sada ga se ne mogu bas osloboditi jer me ovo stanje tjera na plac,doslovno. Sorry ako sam Vas ugnjavila

bubuljica_na_nosu
10.06.2008., 23:46
Uvijek sam imala tanku kosu koje nije bilo previse, ali kada sam pocela piti kontracepcijske pilule znatno je ojacala i vrlo oskudno ispadala (gotovo nista). Sada sam prestala s pilulama i vise mi otpada, u biti vratilo se na ono moje staro tanko stanje.
Ne znam koliko je uputno savjetovati da pocnete piti kontracepcijske... samo kazem da mi je to znatno ojacalo kosu.
Eh da, pila sam Yasmin.

pcelicabg
11.06.2008., 08:11
devojke, pored marbo sampona, mnogim devojkama u mom okruzenju je izuzetno pomoglo i ovo..ostavicu vam recepte, pa probajte.
ja u sampon dodajem pantenol odavno..a masku sam krenula da stavljam pre mesec dana!
budite uporne!

za sampon:
-sampom od koprive (onaj obican, domaci)
-pantenol
-kapi od koprive
-AD kapi (vodeni rastvor)
-B vitamin u ampulama (slobodno stavite 2-3 ampule) Sa tom mesavinom perite kosu i nakon pranja stavite balzam ili pakovanje koje inace koristite.

A kada imate vremena, upakujte kosu. Evo recepta za JAAAKO hranljivo pakovanje:
-1 ili 2 zumanceta
-nekoliko kasika ricinusovog ulja
-trecina bocice AD kapi (uljani rastvor)
-kapi od koprive
-B vitamin u ampuli

zelim da vam pomognem i pored marbo sampona ovo je jos nesto zasta znam da je dobro!

Ponosna
11.06.2008., 09:04
Meni dosta opada kod svakog prijelaza godišnjih doba i kod farbanja, ali više se ne brinem pretjerano. Lagani biljni šampon, ulje noćurka, omega 3 i merz spezial i kao nova za 1,5mj.

just max
12.06.2008., 21:51
irumedica daj mi malo opisi kako koristis proizvode thymuskin?
meni je propisam sampon,ali ono sto sam procitala po internetu malo me obeshrabrilo. cula sam da od sampona na pocetku zna opadati kosa?
i za koliko si primjetila poboljsanje?

just max
12.06.2008., 21:54
btw, da li je tko koristio alpicort F losion?

jana23
14.06.2008., 17:26
nova sam na vašem postu i samo radi vas sam se i ulogirala. do danas sam mislila da sam jedna od rijetkih koje imaju većih problema s vlasištem. kosa mi je počela ispadati zbog stresa prije godinu dana :(. mislila sam kad stres prođe, kosa će se oporaviti sama. ajme meni kako sam bila naivna. do danas sam probala puno toga i ništa ne pomaže :ne zna: od s. merz drazea, risingovih ampula, pivskog kvasca, vitamina B, svim mogućih analiza krvi i ništa!!!:mama: zadnje mi je dermatologinja propisala revitalizirajući šampon od Phyta i neki losion elocom 0,1% mometasonum, to je bilo prije mjesec dana i opet ništa. ne znam više da li mi kosa sada još više pada ili sam više postala totalno paranoična. sad razmišljam o phyto ampulama protiv ispadanja i za poticanje rasta, dođu 489 kn, ali ne znam kolika im je učinkovitost i šta da radim :tuzni: ima li možda koja od vas nekog iskustva s tim ampulama?
tužni pozdrav!

Una1980
14.06.2008., 18:30
ja sam čula da su super preparati od recepta,imaš u svakom dm-u, oni imaju i šampon protiv ispadanja i losion.probaj s tim,prije nego šta daj hrpu love za ovo šta planiraš

Rock Star
15.06.2008., 19:03
Recept niš ne valja. :flop:

Šampon je ok, ali ne za ispadanje, već generalno. Niš posebno.

just max
18.06.2008., 15:58
Rock Star daj mi molim te reci da li ti je minoksidil bas zaustavio opadanje i za koliko vremena? Ili ti je samo pospjesio rast kose? Koliko si ga stavljala? (znam da to negdje pise al ne mogu pronaci) Ja ga koristim nesto manje od mj.dana i nema bas poboljsanja :rolleyes: Znam da je sve individualno ali pokusavam se uhvatiti za bilo koju slamku. Mazem ga kako kad,nekad 1x dnevno, a nekad 2x i to 5% Pilfud. I cudi me sto svi pisu da da je obicna tekucina i da nije masan,al meni ovaj moj ipak nekako malo umasti kosu i bas se pod prstima vidi da je relativno gust i masnjikav :ne zna:

šminkerica
18.06.2008., 17:55
imam i ja Pilfud losion, ali od 2%.pri kraju bočice sam, ali nisam primjetila neko poboljšanje.:ne zna:zapravo mi se čini da samo održava postojeće stanje.i da, malo mi masti kosu.

dermatologica mi je uz to preporučila Chronostim losione.to je paket od dva losiona-dnevni i noćni.odradila sam jedan ciklus i zaista sam primjetila poboljšanje.e, sad, jel potiče rast kose ili samo jača postojeću kosu ne znam, ali rezultata je bilo.:top:
dnevni mi je jako mastio kosu, a noćni niti malo.čak bi mi ujutro kosa izgledala čišće nego kad sam ga stavila.

terapija je bila da pilfud stavljam stalno, a chronostim da radim pauzu od misec dana nakon jedne bočice.jedva ga čekam ponovo koristit!

pijem i merz, ali ne valjaju mi.samo mi jačaju nokte koji su mi ionako dobri

just max
18.06.2008., 19:32
Daj mi molim te malo opisi taj Chronostim... Koliko traje jedna kura? To je za razne vrste opadanja? Jer sam ja jos u fazi pronalazenja uzroka. Uopce vise ne znam koje bih nalaze vadila. Stitnjaca ok. Krvna slika ok. Jos mi preostaje izvaditi ovo kaj mi je ginekologica napisala (nemam polic.jajnike iako sam je zaboravila pitati da li zena to moze imati iako nema simptome,al ok valjda bi mi ona znala reci kad me vec pregledala...) a kad to izvadim i ako je sve ok onda :ne zna:

šminkerica
18.06.2008., 19:54
ma, i ja sam sve moguće pretrage obavila.sve mi je ok, i štitnjača i krv i hormoni...tako da ni meni nije jasno zašto gubim kosu.vjerojatno je to genetska predispozicija plus stres.prije tri godine sam imala baš jedan teški period života i od tada je počelo opadanje.:(

dermatologica mi je nakon svih tih nalaza i pregleda vlasišta zakjlučila da iman tipični oblik muške čelavosti.gubim kosu kružno na tjemenu.a uzrok se ne zna..

A chronostim losioni su u bočici i na vrhu imaju pumpicu.nanosi se tako da malo poštrcaš po dijelu kose di ti otpada i masiras dok se ne upije.nanose se na suhu, opranu kosu tj. ne prije pranja kose i ne sušit fenom nakon nanošenja jer tako onda svi sastojci ishlape.mene je taj dnevni nervira jer mi je mastija kosu, eto bolje i masna kosa nego bez kose!:lol:

nadam se da sam ti objasnila sve šta te zanima.ako šta nije jasno, pitaj:)

just max
18.06.2008., 23:40
Thanks na opisu :cerek: Ma i meni se sve cini da mi je od sresa jer mi je prosli period od god.dana bio koma. Onda sam dobila gripu i valjda imunitet skroz pao i udarilo mi na kosu. Moja frizerka mi je pricala da je njoj od stresa skoro preko noci skroz opala kosa sa jedne strane glave, doslovno sve, ali sada joj se sve vratilo :top: Sreca da sam do prije 3 mj. imala grivu jer da nije tako sada bih bila celava, bez sale... A stres na zalos ne mozes eliminirati, a sad se zivciram i zbog kose i tako u krug. Tebi kosa jos opada ili se smirilo? Pa je li raste? Mislim na mladu kosicu... I po cemu vidis da djeluje taj Chronostim?

šminkerica
19.06.2008., 15:25
kad san ga koristila primjetila sam da mi je dlaka ojačala i stvarno mi je počela rast mlada kosa!glavno mi je da mi se baš na prvi pogled ne vidi tjeme!onda san nastavila sa pilfud i od tada je stanje nepromjenjeno, ni na bolje ni na gore.tako da jedva čekam opet chronostim

al daleko od toga da je to neko eksta poboljšanje, uostalom dermatologica mi je rekla da bi to trebala koristit najmanje dvi godine a ja sam tek prvu turu završila

edit:čini mi se da mi sad ne ispada toliko ka prije,ono ka svima.a ispadala bi mi nenormalno,skoro po pramenove(naježim se kad se sitim)

Rock Star
19.06.2008., 20:27
Rock Star daj mi molim te reci da li ti je minoksidil bas zaustavio opadanje i za koliko vremena? Ili ti je samo pospjesio rast kose? Koliko si ga stavljala? (znam da to negdje pise al ne mogu pronaci) Ja ga koristim nesto manje od mj.dana i nema bas poboljsanja :rolleyes: Znam da je sve individualno ali pokusavam se uhvatiti za bilo koju slamku. Mazem ga kako kad,nekad 1x dnevno, a nekad 2x i to 5% Pilfud. I cudi me sto svi pisu da da je obicna tekucina i da nije masan,al meni ovaj moj ipak nekako malo umasti kosu i bas se pod prstima vidi da je relativno gust i masnjikav :ne zna:

Mene je spasio minoxidil. :s Kosa mi manje pada od njega, obnovio mi je mjesta gdje je bila prorijeđena, to mi je zaista jedno od većih otkrića. Bila sam pauzirala prije godinu i pol, mislila sam, pomogao mi je, kaj ću se dalje mučiti, a u par mjeseci mi je kosa izgledala kao da ga nikada nisam ni koristila. Od onda sam mu vjerna jer zaista, zaista djeluje.

Jesi li ga ti koristila?

just max
20.06.2008., 00:03
Curke hvala na odgovoru... A Pilfud koristim nesto manje od mj.dana i znam da u uputstvu pise da djeluje za 3-4 mj. al nada je k.... :)

Azar'i
21.06.2008., 14:16
Bok svima! Evo da se i ja javim sa svojim problemom.
Naime, do prije ozujka ove god. imala sam sasvim normalnu kosu, jako, jako gustu, do pola ledja, ne farbanu,koju sam prala 2x tjedno. U veljaci sam imala dosta jaku vitozu sa dugotrajnom temperaturom i nakon toga u trecem mj.mi se kosa pocinje lagano mastiti. U 4-tom mj. pocinje abnormalno opadati i sad ju moram prati svaki drugi dan. Toliko mi opada da mi se u 2 mj.stanjila za trecinu, pa sam ju u medjuvremenu i osisala. Obilazila sam razne dermatologe i trihologe i uvjerila sam se da ne vrijedi nigdje drugo ici osim na vece klinike gdje imaju zbilja najveceg iskustva. Vadila sam hormone, samo mi je T4 malo povisen, tako da je endokrinolog rekao da nije od toga, ali sutra idem i na uzv stitnjace pa cemo vidjeti. Policis.jajnici nisu, tj.bar mislim jer imam uredan ciklus ili? Propisan mi je Pilfud,koji koristim vec treci tjedan, ali ne znam dali je trebalo biti vec pomaka ili je zbilja to dugotrajan proces, nadala sam se da je individualno. :rolleyes: Ne znam na koje bih jos pretrage mogla otici? Krvna slika je uredu. Radila sam trihogram. Kazu da to stanje jos nije toliko zabrinjavajuce, ali ne znaju oni kakvu sam kosu imala prije 2-3 mj. A i iskreno, nije mi jasno sto taj trihogram tocno pokazuje. Ok pokaze koliko je kose u opadanju,rastu i to, ali ako mi ne pokazuje uzrok,cemu...:ne zna: samo sam se jos vise ubedirala.
Uglavnom,privatni dr.nikad ne kazu odmah konkretno,vec navlace te par puta, zbog njhove koristi,al ok...bila,probala i ne svidja mi se. U medjuvremenu mi je propisan i sampon Timuskin koji je oko 200-300 kn i ne znam dal da ga kupim,jer ako jos ne znam uzrok opadanju, ne znam ima li svrhe. U pocetku koristenja tog sampona moze takodjer doci do pojacanog opadanja kose, a i od pilfuda kosa privremeno opada, pa mi se cini da bih ocelavila i od silnih preparata. Uglavnom, zanima me da li tko ima slicna iskustva sa bilo cim navedenim? Da li nesto tako drasticno moze biti od stresa? :confused: Jer moram priznati da ga je bilo, ali ni sada ga se ne mogu bas osloboditi jer me ovo stanje tjera na plac,doslovno. Sorry ako sam Vas ugnjavila

moram ti reci da mozda nikad ne pronadjes uzrok ispadanju ali neka te to ne razuvjeri od toga da napravis sve moguce pretrage koje mozes. ako ti je t4 malo povisen, mozda je i to razlog, naime, moguce je da i najmanje hormonske promjene, cak i one u granicama normalnih vrijednosti uzrokuju citav niz posljedica a cini mi se da je kosa upravo najosjetljivija na te promjene. ma skroz te razumijem kako ti je, ni meni nije jasno kako stres moze imat tako razorne posljedice i to samo na kosu. sto se tice mojih iskustava, pilfud sam koristila i meni osobno je uzrokovao jos vece ispadanje koje se nije nikako smirivalo pa sam morala prestati. ali kao sto vidis, ovdje ima i onih kojima je minoxidil ucinio cuda pa valjda dok ne probas neces znati kako tebi djeluje, sve je individualno. ja bas razmisljam da odem kod privatnika jer eto, ovi drugi dermatolozi i ostali doktori meni nista konkretno nisu rekli ni napravili....
moja preporuka: napravi komletnu pretragu hormona, ne samo stitnjace nego svih. ja sam takodjer radila neke krvne testove za jetru i bubrege, kontrolirala vitamine i minerale nekim testovima, vise se ni ne sjecam sto sam jos radila, ako se sjetim, javim :) sretno!

just max
21.06.2008., 18:58
Ma necu se predati tako lako, jednom u zivotu sam ostala bez kose od kemoterapije e ako se nakon tih silnih visemjesecnih otrova oporavila, dakle skroz drugi korjen se stvorio,laicki receno, e pa mora i sada :) Moram jos napraviti ostale hormonske pretrage, a na zalost za to moram cekati odredjeni dan u ciklusu do tada sam na alternativi. A sto se tice stresa ipak vjerujem da i to moze biti uzrok. A od pocetka ove god.sam tako nezdravo zivjela...ne mislim na tulumarenja i alkohol, nego malo spavanja, umor, stres, zivjela sam na cokoladi i jednom obroku svojom nebrigom, kao nisam stizala :rolleyes: itd.itd.. znam,znam sama sam si kriva i ovo mi je dovoljna kazna, a onda me oborila viroza i potrosila i onih par vitamina sto sam imala pa su ostale vitalne funkcije patile... Buduci da sam tako zivjela par mj. ne mogu ni ocekivati da mi ovo sve prodje u par dana...ako je vec od toga... a vjerujem da mora biti dobro :mig:

just max
21.06.2008., 19:22
Azar'i kakvo je tvoje stanje sa kosom?

simply_black
22.06.2008., 11:55
Schauma for men
najbolja stvar za kosu koja opada.
Hvalim iz ličnog iskustva.

Rock Star
22.06.2008., 13:04
Ma ziher. Schauma nije niš drukčija od ostalih šampona na tržištu, čisto sumnjam da može riješiti ozbiljan problem poput ispadanja kose. :nono:

Hoya
22.06.2008., 17:34
Ja sam isto imala jedan period u životu ( nenadana smrt majke ) i počela mi kosa opadati strašno, strašno. Sve pretrage moguće sam obavila, čak sam na analizu kože išla jer mi je izbio i osip po koži da bi se ustanovio stres. Tada sam na preporuku prvo dobila decortin tablete isključivo tjedan dana piti, odmah poboljšanje što se tiće kože i KRON šampon i losion u apoteci. Od tog šampona i losiona mi se kosa poboljšala u roku mjesec dana. I jedno vrijeme sam ga koristila bilo je sve u redu pa sam prestala, tu sam pogriješila.
Sad mi je počela samo kosa na jednom mjestu opadati ali nije jako, i kosa mi je dosta slaba nemam volumen nego je tanka i malo je ima pa ču opet uzeti KRON. To je ono sa lavom na reklami

Una1980
22.06.2008., 18:08
ja sam već gledala prije taj kron,ali sada ću si ga svakako kupiti kada potrošim ovaj iz lusha šta imam

Rock Star
22.06.2008., 19:12
Ja sam isto imala jedan period u životu ( nenadana smrt majke ) i počela mi kosa opadati strašno, strašno. Sve pretrage moguće sam obavila, čak sam na analizu kože išla jer mi je izbio i osip po koži da bi se ustanovio stres. Tada sam na preporuku prvo dobila decortin tablete isključivo tjedan dana piti, odmah poboljšanje što se tiće kože i KRON šampon i losion u apoteci. Od tog šampona i losiona mi se kosa poboljšala u roku mjesec dana. I jedno vrijeme sam ga koristila bilo je sve u redu pa sam prestala, tu sam pogriješila.
Sad mi je počela samo kosa na jednom mjestu opadati ali nije jako, i kosa mi je dosta slaba nemam volumen nego je tanka i malo je ima pa ču opet uzeti KRON. To je ono sa lavom na reklami

Je, tak je i moj tata nakon majčine smrti u 23. godini oćelavio u roku od tri mjeseca. I nikada više kose natrag. Stres je fakat moćna stvar.

Rock Star
22.06.2008., 19:14
ja sam već gledala prije taj kron,ali sada ću si ga svakako kupiti kada potrošim ovaj iz lusha šta imam

Kron zaista nije nešto. Meni nije skoro niš pomogao, žao mi je kaj sam ga ikada kupila. :flop:

Hoya
22.06.2008., 19:14
Dobar je, jako je dobar i ima miris po travama. Nisam samo ja primijetila poboljšanje , zapravo prvo su susjedi primijetili jer su rekli da sam dobila i na volumenu i da mi se kosa fino sjaji da se baš oporavila pa sam se bolje zagledala i sama :)

Azar'i
22.06.2008., 22:28
Azar'i kakvo je tvoje stanje sa kosom?

trenutno je opet u fazi pojacavanja ispadanja. cudno je to, ispada mi vec tri godine i svaki put znam kad ce pocet a kad ce prestat. od 6 do 8 mjeseca mi pri pranju ispadne oko 120 dlaka a dnevno pri cesljanju oko 30. u 8 mjesec pocne jedno 3 puta vise od toga i tako sve do 11 mjeseca. a od jedanaestog pa do petog je u normali, manje od sto dlaka. evo i trecu godinu se isto ponavlja. dermatolozi su mi svakakve sampone i losione davali + tablete, nista nije pomoglo, pa ni minoxidil. zadnji put kad mi je doktorica onako kao pristojno htjela rec da zapravo djelujem strasno psihicki labilno i pod stresom pokusavajuci tako opravdat odlicne nalaze na sve moguce testove shvatila sam da s njima samo gubim vrijeme i dodatne zivce. primjetila sam da meni nema neke povezanosti sa prehranom, naime, uvijek sam pazila na prehranu i dovoljno sna svakodnevno tako da mi je i to dosadilo, zbog ispita sam zadnjih mjesec dana neurednije zivjela ali svejedno mi je kad znam da to ionako nije element kojim mogu nesto promjenit.... ako imas kakav savjet sto da dalje radim bila bi zahvalna! :)
e, i svaka cast, prosla si kemoterapiju i gubitak kose, znam koliko mene boli i muci ovo opadanje ali proci nesto takvo, vjerujem da je trebalo puno snage i hrabrosti!:top:
javi kako su prosle pretrage i jel ti pilfud pomaze! naravno da ce bit sve u redu, samo je pitanje vremena :mig:

Zlatna cura
23.06.2008., 00:06
Stres je fakat moćna stvar.

Da, od stresa kosa jako opada.

just max
23.06.2008., 00:31
Azar'i na zelost nemam nikakav savjet ali u nemogucnosti pronalaska savrsenog preparata koji ocito ne postoji kupila sam brdo cajeva i maticnu mlijec i kojekakve prirodne pripravke koji ne mogu odmoci... Koristim i nekakav propisani losion Alpicorp na bazi estrogena pa dok cekam nalaze moram nesto ciniti za sebe iznutra. Btw mom ujaku je prije 2 god.pocela opadati kosa u krugovima, nista nije koristio, koliko ja znam, i sad je sve opet ok, kose k'o u prici... E sad, meni opada sa citave glave i to u pranju i 800 dlaka pa tko god je u bedu nek se tjesi mojim slucajem...a dnevno do 100.... Hvala Bogu imam jos kose i znam da se moram smiriti psihicki pa ce biti bolje :mig: Imam jos izvaditi neke nalaze koje mi je ginekologica rekla i spolne hormone i ako je to uredu onda mi preostaje cekanje... Jedino kaj mi je ginek. na jednom jajniku nasla 3 ciste ali kaze da to nisu polic.jajnici jer drugih simptoma nemam, imam normalan ciklus i jos je nes rekla sto to iskljucuje pa sad... Ali uglavnom ako tko jos zna sto bih mogla prekontrolirati molim da mi kaze :s (stitnjaca obavljena i krvna slika)

reader
23.06.2008., 12:12
Meni kosa znatno više opada kad je prljava....?!

Azar'i
23.06.2008., 14:01
Azar'i na zelost nemam nikakav savjet ali u nemogucnosti pronalaska savrsenog preparata koji ocito ne postoji kupila sam brdo cajeva i maticnu mlijec i kojekakve prirodne pripravke koji ne mogu odmoci... Koristim i nekakav propisani losion Alpicorp na bazi estrogena pa dok cekam nalaze moram nesto ciniti za sebe iznutra. Btw mom ujaku je prije 2 god.pocela opadati kosa u krugovima, nista nije koristio, koliko ja znam, i sad je sve opet ok, kose k'o u prici... E sad, meni opada sa citave glave i to u pranju i 800 dlaka pa tko god je u bedu nek se tjesi mojim slucajem...a dnevno do 100.... Hvala Bogu imam jos kose i znam da se moram smiriti psihicki pa ce biti bolje :mig: Imam jos izvaditi neke nalaze koje mi je ginekologica rekla i spolne hormone i ako je to uredu onda mi preostaje cekanje... Jedino kaj mi je ginek. na jednom jajniku nasla 3 ciste ali kaze da to nisu polic.jajnici jer drugih simptoma nemam, imam normalan ciklus i jos je nes rekla sto to iskljucuje pa sad... Ali uglavnom ako tko jos zna sto bih mogla prekontrolirati molim da mi kaze :s (stitnjaca obavljena i krvna slika)

ja sam davno takodjer bila testirala krv vezano za bubrege i jetru, doktorica je rekla da bi i to trebala provjerit pa jesam. bila si napisala da si se osisala, jesi osjetila da ti je imalo pomoglo? razmisljam da se osisam skroz nakratko, sad imam dugu kosu kojom kamufliram posljedice ispadanja, cini mi se da skroz kratka kosa ne ispada :ne zna:

Azar'i
23.06.2008., 14:02

ja sam davno takodjer bila testirala krv vezano za bubrege i jetru, doktorica je rekla da bi i to trebala provjerit pa jesam. bila si napisala da si se osisala, jesi osjetila da ti je imalo pomoglo? razmisljam da se osisam skroz nakratko, sad imam dugu kosu kojom kamufliram posljedice ispadanja, cini mi se da skroz kratka kosa ne bi ispadala :ne zna:

Azar'i
23.06.2008., 14:04
slucajno sam poslala dva puta, forum mi nesto steka

just max
23.06.2008., 18:04
Azar'i ja sam ti citav zivot dugokosa (osim onog perioda kada sam bila bolesna) i do nedavno sam imala kosu do guzice i sad sam se osisala 20-30 cm nije bas drasticno ali ipak mi isto opada. Sve mi dodje da se na 1 cm osisam:D ali ne da mi to ne stoji nego :lol: Tako da ako se ne zaustavi opadanje onda cu do ramena i tak... Ja vjerujem da bi bilo lakse da je kratka kosa, sjecam se kad sam je ja mala, ali ipak cu jos sacekati. Sve si mislim, ako mi se bude vidjelo tjeme vidjet ce se i sa kratkom i sa dugom kosom. Ja cu sacekati jos mj.dana pa ukoliko se jos prorijedi onda cu se osisati do ramena ipak ce urednije izgledati... Btw. danas nisam nis obavila...privatna ginek.me poslala po uputnicu kod opce prakse, a ova neda jer kao to mi treba dati soc.ginek.kojeg nemam itd itd itd... pa sam zvala ovu privatnu i sestra mi je rekla da bi to dr.opce prakse trebao dati ali da to sad nije bitno jer i da nes nije uredu nebi mi davali nikakvu terapiju sad preko ljeta jer su hormoni tad bla bla bla i ja osta :ne zna: +pitala sam da li tebam vaditi spolne hormone za sto mi je rekla da ne zna kaj je to i kad sam joj objasnila kaze da se to tako ne zove i da ne trebam kontrolirati muske spolne hormone jer nisam dlakava... Jel to tocno? tj. da li bas mora biti pojacana dlakavost? dodje mi da ih :azdaja:

Azar'i
24.06.2008., 13:52
pa mislim da je ta procjena prema dlakavosti precjenjena, tako su mene poslali da kontroliram te hormone jer sam kao malo dlakavija. a takva sam otkad znam za sebe. i dalje je sve isto, osim kose, ona je sigurno 3 puta rjedja. mislim, nije to jedini simptom, sigurno ih ima jos koji ukazuju na eventualnu neravnotezu ali i bez ikakvih simtoma duzni su te poslat na testiranje.... (i meni cesto dodje :azdaja: :rospija: :mljacko: sta se doktora tice) kad su mi dosli nalazi tih hormona samo jedna stvar je bila malo povisena, mislim da se oznacava sa LH, normalno je bilo 5 a meni je bilo 6 sta je kao jedan od simptoma policisticnih jajnika ali kad sam bila na ultrazvuku ginekologica veli kako nema ni p od policisticnosti i da je ta malo povisena vrijednost kao slucajna. i sve je ostalo na tome. to sa hormonima preko ljeta mi nije bas jasno.... jel to rekla u smislu da hormoni preko ljeta inace divljaju, da su poviseni ili sto?
ja sam cijeli zivot imala kosu do ramena, neznam ni sama zasto sam se sisala kad sam uvijek htjela dugu. i kad sam napokon odlucila pustit je, bez obzira na ispucale vrhove, neurednost i sve ostalo sto bi zahtjevalo sisanje, pocela su enormna ispadanja.. to je kao neko natjecanje izmedju mene i nje, ona mi kvari planove sa ispadanjem a ja joj ne dam gusta i odoljevam sisanju :D sad mi je do lakta i moram priznat da sam freak sta se tice duge kose i tako uzivam u ovoj duzini, ali ni ona se ne da, tako da se nalazim na samoj granici koja me dijeli od looka sinead o'connor

just max
24.06.2008., 19:58
Kako sam ja nju razumjela,kao da po ljeti vrijednosti nisu vjerodostojne, kao da hormoni divljaju i da na temelju toga i da je nesto ne mogu dati terapiju... a ne znam... sad sam odlucila 10-15 dana pauzirati od dr.pa cemo vidjeti, a i ne koristim vise Pilfud jer mi toliko zamasti kosu i stvori se sloj na tjemenu da imam osjecaj da mi koza ne dise, a i ako je istina ono (a vjerujem da je) da i ako izraste kosa od njega, nakon prestanka ispada. Ja hocu vidjeti na cemu sam bez Pilfuda, ali necu ga bacati zlu ne trebalo. Jucer sam kupila sampon Kron, tek tak, jer ne znam cim bih vise kosu prala. Goooodinama sam koristila Vichy pa si mislim da mi se kosa nije zasitila iako sam povremeno radila izmjene al'.... Ti si cini mi se hvalila Rougj sampon? Jesi jos na njemu?

Azar'i
25.06.2008., 10:59
jest, jos ga koristim. probala sam stvarno puno sampona, rougj mi nije pomogao sta se tice ispadanja, kad je doslo ljeto opet je sve bilo po starom, a jos sam koristila i njihove losione za kosu, ali osobno, od svih sta sam koristila on mi je i dalje najbolji jer osjetim kako mi vlasiste dise nakon pranja, bas ocisti tjeme tako da se ponovo zamasti tek 5 dana nakon pranja. prestala sam ga koristit prije pola godine zamjenivsi ga sa fitovalom. kosa mi je postala puno masnija i trebala sam je prati svako treci dan. mislila sam da mi fitoval ne pase pa sam u ljekarni uzela neki lagani biljni dr theiss, za jacanje kose. nakon sta mi se jos vise zamastila opet sam uzela rougj i sad opet perem kosu svako 5, 6 dana... s obzirom da imam sokove svaki put kad perem kosu, to mi puno znaci :D

just max
25.06.2008., 14:12
Sto se tice pranja kose potpuno te razumijem :mig: Ja se psihicki moram pripremati za pranje :( Rougj ima samo taj jedan sampon ili? Kad potrosim Kron ako mi ne bude pasao mislila sam uzeti taj sampon pa ne znam sto da trazim u ljekarni... Da li koristis i njihovu pjenu? Ja s njom kosu tj.tjeme operem povremeno, a imam i one njihove ampule, ali mi nisu bas od pomoci... Ali pretpostavljam da bi mogle pomoci kome sezonski opada kosa.

Azar'i
26.06.2008., 00:23
uf, krivo sam se izrazila, mislim da koristimo istu stvar, sad kad si spomenila pjenu sjetila sam se da se to tako zapravo zove, cisteca pjena. dodje nekih 65 kuna. je li to ta pjena? ispricavam se na nesporazumu, ocito je sve cime perem kosu za mene sampon... :)
zapravo nisam ni znala da imaju sampone osim toga. kad god sam bila na pregledu vlasista dobila bi savjet da uzmem tu pjenu i losione, sampone mi nikad nisu spominjali. sad i mene zanima kakvi su. da li znas koliko kostaju?

ampule ni meni nisu pomogle, ali nisu ni odmogle, bar toliko, ponekad mi je jedino zao svih para potrosenih za nista....

just max
26.06.2008., 17:52
Je,to je ta pjena, samo sto ja nju koristim prema uputstvima. Nakon zadnjeg samponiranja utrljam u vlasiste i ostavim 5 min. da djeluje, a mislim da oni imaju i sampon ali nisam sigurna. Meni inace nije zao potrosenih novaca jer sada znam da sam pokusala sve sto je moguce, a ovako bih se pitala ili grizla kada bi bilo kasno

jasenkaaa
26.06.2008., 22:36
cure jedno pitanje best frendica mi se nedavno vratila iz milana radila je tamo 2 god. i išla u neki frizerski u kojoj su je uvjerili da gušću i bolju kosu dobije najbolje što čećim pranjem po mogućnosti svaki ili svaki drugi dan..
šta mislite o tome?

Zlatna cura
26.06.2008., 23:41
cure jedno pitanje best frendica mi se nedavno vratila iz milana radila je tamo 2 god. i išla u neki frizerski u kojoj su je uvjerili da gušću i bolju kosu dobije najbolje što čećim pranjem po mogućnosti svaki ili svaki drugi dan..
šta mislite o tome?

A kako su joj to objasnili?
Po onom sistemu da kosa više opada kad se zaprlja?

Rock Star
27.06.2008., 15:00
šta mislite o tome?

:rolleyes:

Koja glupost.

HappyWorm
27.06.2008., 15:12
slažem se:kava:
kao kosa će brže rast šo ju namačeš, mogu ti samo sve dlake popadat od pretjeranog pranja.

just max
27.06.2008., 18:19
šta mislite o tome?
Glupost! Ili imas gustu kosu ili nemas.

Una1980
27.06.2008., 19:27
šta mislite o tome?

ja perem kosu svaki ili svaki drugi dan i nemam je baš previše.tak da ne pušim takve priče

Rock Star
27.06.2008., 19:37
Ja je perem svaki dan i nije mi gusta uopće. Isuse, koliko bih je do sada imala da je ova priča istinita! :eek:

Una1980
28.06.2008., 12:33
Ja je perem svaki dan i nije mi gusta uopće. Isuse, koliko bih je do sada imala da je ova priča istinita! :eek:

pa tako isto i ja:D imale bi more kose,ali sve mi se nekako čini da je imam sve manje i manje:rofl:

tatina kćer
30.06.2008., 19:47
i ja sam to čula od jedne frizerke dok sam živjela u londonu za svaki dan pranje je bolje za kosu ali da moraš uz to korisiti kerastas proizvode ,zatim ne stavljat pjenu,gel i slične proizvode, ne bojat kosu...uglavnom ja sam probala to što je ona rekla i rezultati su :ima istine u tome prala sam svaki dan koristila proizvode nisam stavljala pjene i slične stvari sve je to i funkcioniralo do mi kerastas nije praznio novčanik jer je to puno za moja primanja u hrvatskoj...ali meni je kosa bila sjajnija i bolja probat ću vam stavit slike prije i poslije samo dok nađem neke dobre

Una1980
30.06.2008., 19:57
ali da moraš uz to korisiti kerastas proizvode

ja ne mogu vjerovati šta čitam:rolleyes: kako netko uopće može popušiti spiku da baš MORA koristiti te i te proizvode. mislim,da mi to netko kaže sigurna sam da bi mu se odvalila u facu.

HappyWorm
30.06.2008., 19:58
:lol:
dobre su te frizerke u prodavanju svojih proizvoda:lol:
ima naivaca da:rofl:

zajebAnna
01.07.2008., 12:47
ja ne mogu vjerovati šta čitam:rolleyes: kako netko uopće može popušiti spiku da baš MORA koristiti te i te proizvode. mislim,da mi to netko kaže sigurna sam da bi mu se odvalila u facu.

:lol::lol: frizerka kaže moraš i to se mora:lol:

reader
02.07.2008., 08:54
Jučer sam je skratila 10 cm; počela mi se jako mrsiti i još jače opadati. Frizerka kaže da mi je vlas zdrava, a da imam problem u korijenu (opadanje) te da stoga kupim šampon protiv opadanja i da povedem računa o prehrani; više minerala i vitamina!!
Tako da idem u ljekarnu po taj šampon danas (prvi put u životu), a glede vitamina, stvarno sve manje jedem voće i povrće...nenamjerno, jednostavno zaboravim!

alfos
02.07.2008., 09:58
jedno pitanje u vezi preparata odnosno praha za proguscivanje kose Toppik:inace sam muskarac u ranim 30-tima sa prorjedenom kosom i mogu vam reci da je ovo nesto odlicno za sve one koji imaju slican problem...ustvari zanima me da li to ima za kupiti negdje u Hrvatskoj posto ja to inace narucujem iz Bosne pa moram usput placati i postarinu? ako netko zna zahvaljujem na odgovoru!:s

just max
13.07.2008., 14:45
Evo napokon mogu reci da mi je kosa prestala opadati :klap: :cheer: :lux: :jumping: i to vec prije 2 tjedna otprilike. Sve mi se cini da je ipak stres i nezdrav nacin zivota bio u pitanju , jer inace ne volim jesti, a kako sam prije navela zivjela sam na cokoladi. Koristila sam i losion za kosu Alpicort i moguce da je i on pripomogao, ali buduci da i on djeluje nakon duljeg koristenja, a meni prestalo opadati nakon tjedan dana umasiravanja mislim da ipak ima veza sto sam zadnjih 15-20 dana radila na sebi, pa sam i dobila 1-2-3 kile sto mi je bilo i potrebno. Nego, prije nekog vremena sam kupial sampon Kron i moram reci da mi je isusivao kosu (iako je temeljito oprao tjeme) a iako koristim hidratantni regenerator to nije bilo to pa sam se vratila svojim Vichy samponima. Mene sad jedino zanima koliko kose inace opadne u pranju? Buduci da nikad nisam brojala od prije ispadanja. Ja sad pri pranju izbrojim ono u kadi, pa ono sto ispadne prilikom susenja i poslije ono sto ispadne prilikom uvijanja na cicak uvijace pa to sve zbrojim :rolleyes:

Una1980
13.07.2008., 14:49
mislim da je oko 100kom u rangu normale da dnevno ispadne. barem mislim da sam tak nešto čitala. :ne zna:

Rock Star
13.07.2008., 19:41
Iskreno, sumnjam da ti se stanje kose može popraviti u 15-20 dana.

Iako, drago mi je što ti je bolje. :top:

Azar'i
13.07.2008., 21:07
Evo napokon mogu reci da mi je kosa prestala opadati :klap: :cheer: :lux: :jumping: i to vec prije 2 tjedna otprilike. Sve mi se cini da je ipak stres i nezdrav nacin zivota bio u pitanju , jer inace ne volim jesti, a kako sam prije navela zivjela sam na cokoladi. Koristila sam i losion za kosu Alpicort i moguce da je i on pripomogao, ali buduci da i on djeluje nakon duljeg koristenja, a meni prestalo opadati nakon tjedan dana umasiravanja mislim da ipak ima veza sto sam zadnjih 15-20 dana radila na sebi, pa sam i dobila 1-2-3 kile sto mi je bilo i potrebno. Nego, prije nekog vremena sam kupial sampon Kron i moram reci da mi je isusivao kosu (iako je temeljito oprao tjeme) a iako koristim hidratantni regenerator to nije bilo to pa sam se vratila svojim Vichy samponima. Mene sad jedino zanima koliko kose inace opadne u pranju? Buduci da nikad nisam brojala od prije ispadanja. Ja sad pri pranju izbrojim ono u kadi, pa ono sto ispadne prilikom susenja i poslije ono sto ispadne prilikom uvijanja na cicak uvijace pa to sve zbrojim :rolleyes:

jupiiiii :top:

moja dermatologica mi je tvrdila da kose u pranju normalno ispadne 60 - ak dlaka, do 100 maximalno... kad sam joj rekla da meni normalno ispada vise od toga, oko 120 do 150 a ljeti i do 400 nije mi vjerovala.... skoro sta joj nisam jednom donila svu poispadalu kosu pri jednom od pranja da se uvjeri :D
ja brojim sve dnevno poispadalo.... kad ne perem kosu taj br. je trenutno oko 50 -ak dlaka a u dane kad je perem kao sto vec rekoh preko sto.

koliko ti otprilike izbrojis?

just max
14.07.2008., 00:40
Rock Star nemam zasto lagati jer bih onda sebe lagala i sigurno sam za bez veze obilazila 10 puta doktore u mjesec-dva dana, a sad da pricam drugacije. U tih 20 dana tj.cak i 30 bila sam i na alternativi, cajevi, zdrava hrana (iako doma svaki dan imam kompletan obrok frisko skuhan) zitarice i sl. vitamini... A na kraju osjetim i vidim po sebi da sam se vidno oporavila. Uglavnom u pranju mi ispadne 30-50 dlaka susenje fenom 10-20 i uvijanje isto 10-20 pa ja to zbrojim s tim da broj varira gore-dolje 30 dlaka. Uglavnom se nadam da ce se to stanje odrzati i srecom da sam prije imala puno kose pa se sad ne primjeti iako ja kuzim pod rukom da mi je osjetno tanja kosa. I jos sto je bitno imam mlade kose pa cu za pol godine znati hoce se vratiti na staro ili...

just max
14.07.2008., 00:43
Azar'i jesi pocela koristiti one ampule od Ducray-a? Znam da si jedva cekala

Rock Star
14.07.2008., 11:47
Rock Star nemam zasto lagati jer bih onda sebe lagala i sigurno sam za bez veze obilazila 10 puta doktore u mjesec-dva dana, a sad da pricam drugacije. U tih 20 dana tj.cak i 30 bila sam i na alternativi, cajevi, zdrava hrana (iako doma svaki dan imam kompletan obrok frisko skuhan) zitarice i sl. vitamini... A na kraju osjetim i vidim po sebi da sam se vidno oporavila. Uglavnom u pranju mi ispadne 30-50 dlaka susenje fenom 10-20 i uvijanje isto 10-20 pa ja to zbrojim s tim da broj varira gore-dolje 30 dlaka. Uglavnom se nadam da ce se to stanje odrzati i srecom da sam prije imala puno kose pa se sad ne primjeti iako ja kuzim pod rukom da mi je osjetno tanja kosa. I jos sto je bitno imam mlade kose pa cu za pol godine znati hoce se vratiti na staro ili...

Ma ne kažem da lažeš, već samo velim kak mi je čudno da ti se je kosa oporavila za tak malo vremena, to mi djeluje nekak nemoguće. :ne zna:

Meni je trebalo par mjeseci, s tim da sam trošila punu kupaonicu preparata.

just max
14.07.2008., 13:49
A gle, meni je opadala mjesecima i onaj period kada mi je opadalo 800 dlaka u pranju to je sigurno bilo od Pilfuda jer cim sam ga prestala koristiti opadanje se drasticno smanjilo, a mozda je kod mene proces smirivanja poceo i u periodu koristenja Pilfuda ali nisam mogla primjetiti jer mi se desila ta nuspojava od njega :ne zna: Ili mi je taj Alpicort poceo djelovati u iznimno kratkom periodu, sto se ja nadam da nije. Evo upravo sam oprala kosu i kao sto sam napisala na prethodnoj stranici razlika od pranja do pranja je 30-tak dlaka, prosli put ukupno je bilo 90 a sad je 125 dlaka (inace zaokruzim na veci br.). Ja se inace nadam da se stanje nece pogorsati jer mi tek onda nista ne bi bilo jasno :rolleyes:

just max
14.07.2008., 13:54
Ma ne kažem da lažeš, već samo velim kak mi je čudno da ti se je kosa oporavila za tak malo vremena, to mi djeluje nekak nemoguće. :ne zna:

Meni je trebalo par mjeseci, s tim da sam trošila punu kupaonicu preparata.

A koliko je tebi kolicinski opadala u najgorem periodu? Sta ti se onda mjesecima smanjivalo opadanje samo od sebe ili samo uz pomoc minoxidila?

just max
14.07.2008., 13:58
Btw Azar'i sorry mislila sam da si mi ti poslala onu pp u vezi Ducray-a, mala zabuna :cerek: a mislim i da je na te ampule mislila Sminkerica kad mi ih je opisivala

Rock Star
15.07.2008., 06:25
A koliko je tebi kolicinski opadala u najgorem periodu? Sta ti se onda mjesecima smanjivalo opadanje samo od sebe ili samo uz pomoc minoxidila?

Ne znam, ja sam se počela liječiti kad sam promijetila da na mjestima imam vidljivo manje kose i kak mi se nazire tjeme. Nakon 2 mjeseca minoxidila, super mi je bilo, koristila sam ga oko godinu dana pa prestala, uvjerena kako sam se "izliječila". Nakon par mjeseci, kosa je opet počela izgledati loše, ali ne onako kao prije terapije. Opet sam se vratila minoxidilu i od tada ga koristim stalno i jako sam zadovoljna stanjem kose. Zaista. Po meni, taj minoxidil je stvarno čudo jer ni od čega daje kosu. :)

Hoya
15.07.2008., 09:39
Hm..da meni ispadne svaki puta kad perem kosu 100 lasi , ja bih bila čelava.
Ionako imam 3 vlasi u pet redova..
Recite mi ovaj Minoxidil da li to ide na recept ili ? Koja je cijena otprilike ?
Ako ide na recept tko ga izdaje - dermatolog ili ?

Rock Star
15.07.2008., 17:05
Ide na recept, košta oko 190 kuna.

Hoya
15.07.2008., 19:06
Ide na recept, košta oko 190 kuna.
Hvala ti puno :)
Nego dermatolog piše recept ili ?
Ma imam problem...kod mene je u sklopu doma zdravlja bila privatnica dermatologica i ona me vodila godinama , a u blizini nije bilo dermatologa. Sada - ona je otišla iz tog doma zdravlja i otvorila sebi privatnu ordinaciju.
I nema više dermatologa na teret zdravstvenog kod mene...ne znam kaj da radim? I šta sa mojim kartonom u tom domu zdravlja ? TAko sam jadna...:(

Rock Star
16.07.2008., 07:35
Da, meni ga je dermatologica napisala, s tim da im ga ne moraš ostavljati, samo dati na uvid (tak je bar u ovoj ljekarni u kojoj ja kupujem, no u nekima baš zadrže recept), tak da si možeš od nekoga kopirati i izbjeći pregled kod dermatologice.

Opća praksa ti ga ne može prepisati.

Azar'i
17.07.2008., 21:31
Btw Azar'i sorry mislila sam da si mi ti poslala onu pp u vezi Ducray-a, mala zabuna :cerek: a mislim i da je na te ampule mislila Sminkerica kad mi ih je opisivala

ma nema problema :)
(a ducray sam koristila proslo ljeto, pomoglo nije nimalo)

moje stanje se pogorsava, oko 200 dlaka pri pranju veceras mi je ispalo. ako ne bude bolje u roku od mjesec dana, odlucila sam kosu duzine do lakta osisat na 3 cm ili se obrijat ili stagod, vise nemogu gledat saku kose u ruci svaki tjedan :tuzni:

max, bas ti zavidim i nadam se da ti vise nikad nece ispast ni dlaka vise od normale! :D

just max
19.07.2008., 15:02
Azar'i hvala na dobrim zeljama i stvarno mi je jako zao sto ti se to ponovo pocelo desavati, a i u onim groznim trenucima sam pocela razmisljati kao ti o sisanju. Meni je trenutno tako kako je i nadam se da se nece pogorsati, a opet si mislim da mi je ustrajalost na koristenju nekih proizvoda iznutra bilo bar od male pomoci. Ne zelim nikome soliti pamet, jer ni sama ne znam tocno zasto mi se stanje vratilo na normalu, ali ako koga zanima napisat cu sto sam sve koristila pa tko zna, mozda pomogne. Ja moram priznati da kad meni zagusti da cu uzimati sve i svasta i ako ne vidim pomaka u 10-20 dana ne odustajem jer znam da nista nece odnemoc. Mozda netko ne vjeruje u trave i cajeve i moram priznati iako sam mlada ja sve vise vjerujem u to jer za svaku bolest u prirodi postoji lijek a sad da li je on otkriven i kada ce biti to je druga stvar. Ja sam se zadnjih mj. dana "ubijala" od tih zdravih proizvoda i mozda je stvarno urodilo plodom.

Azar'i
22.07.2008., 11:50
i ja vjerujem u korisnost trava i zapravo svega sta postoji u prirodi, mama mi je uvaljivala miljun takvih proizvoda koji djeluju iznutra i izvanka, nista nije pomoglo, naravno, vise od dvije godine sam mahnito isprobavala sve i svasta i vjerovala da je samo pitanje vremena kada ce nesto poceti djelovati ili kada cu naci nesto sto mi odgovara, nije da sam sad potpuni pesimist ali jednostavno sam umorna od pamcenja sto sve moram popiti, staviti na glavu ili napraviti u koju uru i koliko puta dnevno a i od iscekivanja kada ce nesto pokazati rezultat. vjeruj mi da mi je pravi psihicki odmor ne razmisljati svaki dan jesam li progutala vitamine, cink, popila mjesavinu trava, ujutro namazala tjeme jednim losionom a navecer drugim... a stanje je ionako potpuno isto kad ne radim nista i kad radim svih tih bezbroj rituala svakodnevno.... nista, morat cu preci na budizam, postic stanje potpune unutarnje nirvane i smirenja jer ocito je meni uzrok psihicke prirode... a ionako su budisti svi celavi pa cu se lijepo obrijat i vise sigurno necu imat problema sa kosom :D

ali svejedno, volila bi cuti sta si sve koristila, pogotovo od prirodnih preparata.... ;)

oštrilo
22.07.2008., 21:00
Ah cure, znam kako vam je! Znam da ovdje upadam kao padobranac ali imam istih problema s kosom, tj tjemenom koje je svaki dan sve ćelavije :zubo:
Koristila sam razne preparate, šampne, tinkture, vitamine... pa ništa :tuzni:

Samo sam vas htjela pitati je li netko čuo da štitnjača ima kakve veze s opadanjem kose? Žena u apoteci mi je uletjela s pitanjem je li mi sve u redu s štitnjačom i neka idem vadit krv za tu svrhu, ali evo pošto još nisam doma (na godišnjem sam) još nisam išla vadit krv. Baš me pitala da li mi se navečer uzlupa srce, a ja sam iznenađenja pitanjem odgovorila negativno, ali sada kad promislim i kad idem leć bome mi srce počne lupati!
Eto, možda tu nađem odgovor...

alverde
22.07.2008., 22:01
im veze sa stitnjacom. neznam tocno kakve al znam da ima jer je mene dermatologica poslala odma da provjerim hormone stitnjace, al su mi u redu, a meni i dalje pada, a ja imam policisticne jajnike pa si mislim mozda od toga. idem sutra k privatnom ginekologu i za koji dan ponovo kod dermatologa pa mozda nes rjesim.javim. uglavnom kosa moze opadati od bilo cega.stresa,ili bilo kakvo zariste u tijelu, cir na zeludcu i sl.

Rock Star
23.07.2008., 11:11
Upoznala sam curu koja mi je ispričala kak joj je dugo padala kosa, probala je sve i svašta, pomoglo je kratkotrajno. Hormoni su joj bili unutar granice, općenito je zdravstveno bila ok, a onda je jednom slučajno išla na ultrazvuk štitnjače i otkrili su joj tumor. Operirala ga je i kosa joj se je drastično oporavila.

Isto tak, mislim da je na Zdravlju netko pisao kak su mnogi napravili sve pretrage i sve je bilo ok, a onda su otkrili cistu u zubu koja je bila uzrok padanja kose.

Ja svoj uzrok još nisam našla. :tuzni:

Azar'i
23.07.2008., 12:46
strasno kako se raspon moguceg uzroka opadanja krece u rasponu neceg manje vise bezazlenog pa do ozbiljnog kao sto je tumor stitnjace kojeg si spomenila. osjecam se ko u nekom ruskom ruletu, sto ce li mene dopast, koji ce od njih moj uzrok bit jednom kad ga nadju.... :D

rock star, da li jos aktivno obavljas pretrage?

Rock Star
23.07.2008., 13:29
Ne, odustala sam. Dobila sam tablete za štitnjaču, kao, riješit će mi sve, no dok sam im pila, bila sam praktički neupotrebljiva - samo bih spavala, odmarala, bila živčana, napadala dragog bez razloga... Baš sam loše bila. Čim sam ih prestala piti, vratila sam se na staro, s tim da se čak malo bolje osjećam. Kosu mi u ok stanju održava minoxidil, ne znam kaj bih bez njega!

just max
23.07.2008., 20:14
Azar'i vidim da si i ti koristila dosta cajeva i pripravaka i pretpostavljam da si vec izgubila nadu u bilo sto slicno ali evo sto sam ja koristila tj.koristim i dalje vec 1,5 mj. Ja nekako vise vjerujem u ciste cajeve nego mjesavine jer ucinak je brzi i djelotvorniji pa dnevno popijem pola litre caja od Stolisnika (Hajducka trava) jer on dubinski cisti krv i djeluje smirujuce ali i povecava apetit a ja se mogu kontrolirati pa mi ne smeta. Zatim popijem pola litre caja od Preslice koja je medju ostalim dobra za jacanje noktiju i kose (protiv opadanja), a i caj se moze koristiti za ispiranje kose nakon pranja (ja to samo 2x napravila, nije mi se dalo). Svaki dan popijem Nutrival plus (vitamini za kosu i nokte), C vitamin 500 mg i Plibex (skupina B vitamina) najmanje 2 tablete. a kad popijem kutiju Nutrivala onda kupim obicne multivitamine ili Merz koje obavetno kombiniram sa Biotinom. (Biotin su mi preporucila 2 vrhunska trihologa). Uglavnom pokusavam se drzati sveg toga i nije mi tesko sto god je za moje dobro. Za sada je stanje dobro ali opet sam u nekom stresnom razdoblju i skuzila sam da se meni zbog toga ubrza puls iako mi je stitnjaca ok pa mi se nakon nekog vremena smiri. Uglavnom se nadam da nece po starom zbog trenutnih problema :rolleyes:

oštrilo
23.07.2008., 20:47
Just max :eek: koja mješavina svega... kako ti se samo da! Meni se zamantalo samo od čitanjaUpoznala sam curu koja mi je ispričala kak joj je dugo padala kosa, probala je sve i svašta, pomoglo je kratkotrajno. Hormoni su joj bili unutar granice, općenito je zdravstveno bila ok, a onda je jednom slučajno išla na ultrazvuk štitnjače i otkrili su joj tumor. Operirala ga je i kosa joj se je drastično oporavila.

Isto tak, mislim da je na Zdravlju netko pisao kak su mnogi napravili sve pretrage i sve je bilo ok, a onda su otkrili cistu u zubu koja je bila uzrok padanja kose.

Što se štitnjače tiče čim uzmognem idem na te pretrage, nadam se da mi neće naći ništa ovako drastično, rađe bih bila ćelava nego ovako bolesna :(

A što se zubiju tiče, ja imam još dvije mliječne gornje trice, imam i trajne trice ali nikada nisu ugledale svjetlo dana, zakržljale su, nisu mogle probiti kad im je bilo vrijeme. Zubarica mi je predložila operaciju ako mi smeta, ali meni to uopće ne smeta pa sad :ne zna:

just max
24.07.2008., 13:55
Ma cini se komplicirano ali nije :D cajeve napravim ujutro i navecer, a vitamine popijem poslije rucka. Meni je stvarno bilo gustilo to sa kosom i onda mi nista nije tesko napraviti, mene cudi kad netko ne napravi nista jer ja se hvatam i za najmanje slamke, na zalost iskustvo me naucilo. A ove mjesavine sto sam spomenula mislila sam na mjesavine raznih biljaka za caj. Btw koliko tebi kosa ispada? Nemoj odmah pomisljati na najgore jer se to moze desiti i od stresa kako su mnoge cure napisale. A u biti sve je individualno, jer sam ja prije par god bolovala od raka i ni dlaka mi nije ispala vise nego je normalno sve do kemoterapije gdje sam izgledala ko ovaj smajlic :)

oštrilo
24.07.2008., 14:24
Iskreno rečeno nisam nikad brojala, ali svaki put kad rukom potegnem kosu ispadne najmanje 5 dlaka

Sad ću ići na kontrolu štitnjače, a poslije ću vidjeti

hammer1
29.07.2008., 01:14
Citao sam za subrinin sampon protiv opadanja i za rast kose..
da li je itko to kada koristio i da li koristi?
da li je moguce ocekivati rast kose koji je usporen?

BeautifullyChaotic
29.07.2008., 09:38
Ja već mjesecima koristim Subrinin Recept protiv opadanja kose i mogu ti reči da su rezultati odlični. I kosa mi puno, puno brže raste, jača je i gušća.

Rock Star
29.07.2008., 13:46
Skeptična sam prema šamponima, možda zato kaj meni nijedan nije pomogao. Ipak, od svih probanih, najbolji mi je bio crveni Vichy, no problem ispadanja ipak je riješio minoxidil.

hammer1
29.07.2008., 17:51
Ja već mjesecima koristim Subrinin Recept protiv opadanja kose i mogu ti reči da su rezultati odlični. I kosa mi puno, puno brže raste, jača je i gušća.

a jel pomaze u rastu kose koja je jako rijetka i gotov prestala na uglovima?

BeautifullyChaotic
30.07.2008., 17:17
Moja je bila dosta rijetka, pogotovo na uglovima, i meni je pomoglo.Nažalost, nijedan proizvod ne djeluje jednako na baš svakoga. Ali cijena nije visoka, tako da ništa ne gubiš ako probaš. I ako koristiš redovito neko vrijeme, naravno. Ja sam rezultate primjetila nakon jedno tri, četiri tjedna.

lairaduroi
31.07.2008., 17:12
cure, nemojte si kupovati jeftine samponcice iz dm-a, oni nece rijesiti problem ispadanja kose.treba se raspitat u ljekarnama za specijalizirane proizvode (vichy, phyto, rougj )kostaju vise, ali sigurno djeluju bolje od ovih subrina, fitoval i slicnih jeftinjava.proizvode za njegu kose treba isprobavat dok se ne nadje onaj koji najvise odgovara vasem tipu kose.naravno, ako vam je kosa prioritet i nije vam problem izdvojiti odredjenu sumu novaca za nju.ja sam isprobala sve osim rougja,i samo mi je vichy u kombinaciji s ampulama smanjio ispadanje kose(zaustaviti ispadanje je nemoguce jer je to fizioloski proces)
sto se sintetskih proizvoda za kosu tice, dakle raznih tabletica, vitamincica,nemojte to gutati, radije se zdravije hranite.Simple as that:top:

dabud
01.08.2008., 04:45
Pozz!

Također, evo, imam problema sa ispadanjem kose. Problem je što ja svoju kosu nikako ne mogu uhvatiti corpus delicti. Nema ni dlakice na jastuku kad se probudim, i možda par dlaka nakon tuširanja. Nikada mi kosa nije jako i očigledno ispadala.

Ali svejedno, meni kose fali :D Lijepo se vidi kako se prorijedila i stanjila na udarnim mjestima. Nabavio sam si Subrina šampon, još Subrina Recept losion uz taj šampon i bočicu o'rising losiona, uz nadu da mi se kosa samo blesira i da ovo nije tipično ćelavljenje ili što već (iako nemam optimističnu mušku genetsku podlogu, oblik, boja i gustoća kosa mi je do prije par godina bila identična onoj od moje majke... znači li to nešto?)

Imam i pitanje jedno, koliko često se nanosi o'rising losion? Kod prvog losiona piše lijepo 2puta/tjedno. Kod o'risinga piše samo 2-4 kapi ravnomjerno po glavi (kako mogu 2 kapi ravnomjerno rasporediti po glavi?), ali ne znam je li to moram raditi svakih 17minuta, jednom dnevno ili godišnje.

Mogu li uopće koristiti ta dva losiona u isto vrijeme?? S obzirom na to da se subrinin koristi jedva 2put tjedno, a o'rising (mislim) svaki dan, pomislih da neće biti konflikta jer su drugačiji tipovi losiona.

Miss Dior Cherie
04.08.2008., 00:11
Koristila sam Vichy i od Aromatice za rast i jačanje kose... bila sam zadovoljna.

Sintia_84
04.08.2008., 10:24
Skeptična sam prema šamponima, možda zato kaj meni nijedan nije pomogao. Ipak, od svih probanih, najbolji mi je bio crveni Vichy, no problem ispadanja ipak je riješio minoxidil.

Meni je taj crveni Vichy bio ok, jedino mi je jako isusivao kosu koja je ionako vec suha :(
Nego, meni uvijek kosa pocne puno opadati bas sada, u ljetno vrijeme, i kasnije, 9. i 10. mjesec. Tako je vec tri godine, prije toga se ne sjecam...Je to normalno, ili ?

Rock Star
04.08.2008., 11:00
Da, pojačano opadanje kose je normalnou jesen i proljeće, oko toga se ne treba zabrinjavati, naravno ako nije riječ o šakama kose.

Azar'i
04.08.2008., 14:52
Nego, meni uvijek kosa pocne puno opadati bas sada, u ljetno vrijeme, i kasnije, 9. i 10. mjesec. Tako je vec tri godine, prije toga se ne sjecam...Je to normalno, ili ?

identicno i meni od rijeci do rijeci. nemam pojma jel to normalno. koliko imas godina? meni je sa dvadeset pocela ispadat.... mozda starimo :D
ali navodno da ljeti hormoni inace divljaju, jos nisam pitala doktoricu sta misli i ima rec o tome. tak da mozda ipak jest normalno. samo je pitanje koliko ti opada ljeti. malo vise nego inace, puno, ili kao sto kaze rock star, sake kose?

Sintia_84
04.08.2008., 16:32
identicno i meni od rijeci do rijeci. nemam pojma jel to normalno. koliko imas godina? meni je sa dvadeset pocela ispadat.... mozda starimo :D
ali navodno da ljeti hormoni inace divljaju, jos nisam pitala doktoricu sta misli i ima rec o tome. tak da mozda ipak jest normalno. samo je pitanje koliko ti opada ljeti. malo vise nego inace, puno, ili kao sto kaze rock star, sake kose?

Imam 23, nemam pojma zasto meni bas po ljeti pocne pojacano ispadati kosa, evo i rockstar kaze da bi je ok ako opada u proljece i jesen ali meni pocne bas po ljeti...
Jedno vrijeme sam mislila da je to mozda zato sta svaki dan po ljeti idem na more, ne znam...
Ma ne, ne padaju mi cijele sake, ali pada vise nego inace...
Koliko tebi pada po ljeti ?

just max
04.08.2008., 22:19
Azar'i kako si? Je li ti sto bolje?

Mallory Knox
05.08.2008., 14:11
Danas sam nakon pranja prebrojala ispale vlasi; 140 s pranjem, 70 s češljanjem. Jel to previše? Nemam neku gustu kosu, ali ni rijetku. Računam da mi tokom dana samo od sebe otpadne još sigurno 20 - 30 vlasi, a kosu perem jednom tjedno.

Azar'i
05.08.2008., 15:33
ma kakvi. tek sad kod mene pocinje "pravo" opadanje, i trajat ce sigurno do 11 mjeseca, kao i svako ljeto zadnjih godina. cekam da prodje koncert maidena pa cu tek onda zaozbiljno pocet razmisljat o sisanju :D

kod tebe i dalje ok? jesi bila na kakvim pretragama?

just max
05.08.2008., 18:53
Za sada je ok, od 80-140 dlaka u pranju tj.ono sto sam prije napisala da ja zbrojim pranje,susenje i uvijanje, a po kolicini u kadi prije nego zbrojim mi se cini da je jednaka kao i prije pola godine kada nisam imala problema,pa se ne zabrinjavam. Nisam bila na nikakvim pretragama,a i ne namjeravam. 22.8.bih trebala na kontrolu kod trihologa na Šalatu, ali ne mislim otici jer cu biti na moru, a to mi je jako bitno da se negdje opustim i mozak na pasu :) Cuj,daj se raspitaj po ljekarnama za losion Alpicort koji se primjenjuje za vise uzroka opadanja kose pa ga mozda mozes koristiti samo u tom periodu kada tebi opada. Btw kako ti znas koliko ti opadne tokom dana? Sta se cesljas par puta pa zbrojis?

Azar'i
05.08.2008., 23:40
pa otprilike, kad je tek pocela opadat bila sam cijela luda i samo sam stalno brojala svaku dlaku koja bi ispala tako da sad procjenjujem otprilike na temelju tog iskustva. znam otprilike koliko kose bude u kadi kad ispadne dvadesetak, pedesetak, stotinjak dvjestotinjak i vise. nekad kad perem kosu malo si smanjim taj broj, zaokruzim na manje da mi psiholoski bude manji sok. ali razlika je ocita. zimi mogu svasta radit sa kosom, doslovno je cupat i maksimalno ce bit dvadesetak dlaka na ceslju a ljeti mogu bit neznam kako pazljiva, i bez da je maltretiram dlake ce same ispadat par puta vise no inace kao da korjen uopce ne postoji.
alpicort nisam probala, mozes li mi reci nesto vise o njemu? treba li mi recept, koliko dodje, za sto se uopce koristi?

njofra_888
06.08.2008., 13:14
pozdrav svima

imam jedan problem, pa me zanima dali se to još kome dešava... koristim minoxidil 5% neka 4 mjeseca i kosa mi poprilično dosta manje ispada... puno puno manje... ali problem je u tome što mi ispada puno MLADE kose. inače imam dugačku kosu pa je očito... ispadaju mi dlake duge samo 1-3 cm. help? anyone? :confused:

Rock Star
06.08.2008., 17:38
Tak je i meni u početku, uskoro bi ti i to trebalo prestati ispadati.

frutabel
06.08.2008., 18:22
meni kosa također nenormalno kosa ispada, toliko da me čudi što je još uopće imam, mislim da je to zbog ljetnog perioda. Ništa mi ništa ne pomaže, trenutno koristim one vichy ampule u kombinaciji sa šamponom.

njofra_888
06.08.2008., 21:42
Tak je i meni u početku, uskoro bi ti i to trebalo prestati ispadati.

malo si me utješila ako je tako.... reci, koliko si dugo špricala minoxidil dva put dnevno? u uputama piše da nakon 4 mjeseca bi trebalo bit dovoljno dvaput tjedno

Rock Star
07.08.2008., 09:12
Nekih godinu dana. Sad ga stavljam samo jednom dnevno, navečer.

Pročitala sam na Zdravlju da bolje djeluje na masnu kosu, da se ne smije stavljati sat vremena nakon pranja kose, navodno mu se smanjuje djelovanje. :ne zna:

just max
07.08.2008., 22:41
pa otprilike, kad je tek pocela opadat bila sam cijela luda i samo sam stalno brojala svaku dlaku koja bi ispala tako da sad procjenjujem otprilike na temelju tog iskustva. znam otprilike koliko kose bude u kadi kad ispadne dvadesetak, pedesetak, stotinjak dvjestotinjak i vise. nekad kad perem kosu malo si smanjim taj broj, zaokruzim na manje da mi psiholoski bude manji sok. ali razlika je ocita. zimi mogu svasta radit sa kosom, doslovno je cupat i maksimalno ce bit dvadesetak dlaka na ceslju a ljeti mogu bit neznam kako pazljiva, i bez da je maltretiram dlake ce same ispadat par puta vise no inace kao da korjen uopce ne postoji.
alpicort nisam probala, mozes li mi reci nesto vise o njemu? treba li mi recept, koliko dodje, za sto se uopce koristi?

Alpicort je na bazi kortik.i estrogena, koristi se kod raznih uzroka opadanja, na zalost ide na recept i kosta 250 kn. Dobro je i to sto nema nuspojava u obliku pojacanog ispadanja kose ali naravno da netko moze regirati na pojedini sastojak ako je alergican ili ima osjetljivu kozu, uostalom kao i na bilo koji drugi proizvod. Meni su ga preporucila 2 vrhunska trihologa i koristila sam ga neko vrijeme i nuspojave nisam imala. A preporucila mi ga je i jedna magistra koja ga je i sama koristila. Ako te bilo sto drugo zanima samo reci? A inace, ako odem uskoro na kontrolu na Šalatu,medju ostalim otisla bih i da pitam da li se taj losion moze koristiti s vremena na vrijeme ili kod sezonskog ispadanja (zlu ne trebalo). Jedino sto ga nemaju sve ljekarne.

Anrob
08.08.2008., 09:19
Bok svima! pitanje. Da li je itko cuo za one tzv.bakine recepte tipa iz jucerasnjeg 24sata: izmjrsajte jabucni ocat s dvostruko vecom kolicinom tople vode i dodajte kapljicu etericnog ulja npr.ruzmarina koji potice rast kose???
Ima li itko kakavih saznanja?
Hvala!

Rachellina
08.08.2008., 09:43
Evo da se i ja javim....I meni kosa nenormalno ispada i to već puna 2 mjeseca!!!! u početku mi se činilo da mi raste nova pa se nisam puno zabrinjavala. Sad mi je sva neka paperjasta i čini mi se da se odozada ipak malo prorjedila ali možda ja to samo umišljam? :confused: ne znam :ne zna: Ako mi tko ovdje da je brojio koliko mu je kose ispalo tijekom pranja nek se javi. Ja sam išla brojiti i ostala sam u šoku jer sam došla do oko 150 ako ne i više :eek:. I jeli moguće da će proći samo od sebe ili je neki poremećaj? Vadila sam hormon štitnjaće i čekam rezultate....

inda
08.08.2008., 16:26
Evo da se i ja javim....I meni kosa nenormalno ispada i to već puna 2 mjeseca!!!! u početku mi se činilo da mi raste nova pa se nisam puno zabrinjavala. Sad mi je sva neka paperjasta i čini mi se da se odozada ipak malo prorjedila ali možda ja to samo umišljam? :confused: ne znam :ne zna: Ako mi tko ovdje da je brojio koliko mu je kose ispalo tijekom pranja nek se javi. Ja sam išla brojiti i ostala sam u šoku jer sam došla do oko 150 ako ne i više :eek:. I jeli moguće da će proći samo od sebe ili je neki poremećaj? Vadila sam hormon štitnjaće i čekam rezultate....

cao cure ja sam ovde nova pomagajte imam nenormalan problem s kosom.Dakle prije 2 i pol mijeseca primjetila sam da mi je na naprijed ispao citav komad kose znaci pramen i to ne mali bogami povelik nisam pridavala puno paznje jer sam kontala da sam ga sprzila farbajuci se.Onda sam dobila u aprilu ogavnu upalu zuba i izvadila sam ga tek u junu mjesecu a pila sam i antibiotike onda sam skontala da mi fali puno pramenova po sijeloj glavi bukvalno cele.E sada am primjetila da mi naprijed gdje je prvi pramen otpao raste nova kosa ali sporo ovo ostalo se ne mice + sto mi se prorijedila i opada nenormalno ne staje ocelavicu skroz nesmijem ljekaru jer se bojim da ce mi reci da imam rak haloo sta da radim

zahvalna

inda
08.08.2008., 16:29

cao cure ja sam ovde nova pomagajte imam nenormalan problem s kosom.Dakle prije 2 i pol mijeseca primjetila sam da mi je na naprijed ispao citav komad kose znaci pramen i to ne mali bogami povelik nisam pridavala puno paznje jer sam kontala da sam ga sprzila farbajuci se.Onda sam dobila u aprilu ogavnu upalu zuba i izvadila sam ga tek u junu mjesecu a pila sam i antibiotike onda sam skontala da mi fali puno pramenova po sijeloj glavi bukvalno cele.E sada am primjetila da mi naprijed gdje je prvi pramen otpao raste nova kosa ali sporo ovo ostalo se ne mice + sto mi se prorijedila i opada nenormalno ne staje ocelavicu skroz nesmijem ljekaru jer se bojim da ce mi reci da imam rak haloo sta da radim

zahvalna ps fitoval koristim i kapsule vecoko15-20 dana

just max
08.08.2008., 16:30
Sve ovisi od slucaja do slucaja...Mogu biti razni uzroci opadanja kose pa tako i psihicki. Ako je uzrok opadanju kose fizicke prirode,sve ce se vratiti u normalu kad se taj zdravstveni problem rijesi, a i moguce je da ti samo od sebe prodje u koliko je u pitanju stres. Sve je to jako individualno. Na prethodnih 10-tak stranica imas koliko je kome i u kakvim situacijama opadala kosa. Btw mozda ti je i prije toliko kose opadalo,ali nisi brojala ili? Sve ovisi i koliko puta peres kosu, a i normalno je da u pranju vise opadne. Hocu reci da ako kosu peres 1-2 tjedno to i nije neka brojka, ali ako je tako svaki dan ili svaki drugi moguce da se radi o nekom malom poremecaju iako to nije strasno (normalno je da dnevno opadne do 100 dlaka).

just max
08.08.2008., 16:38
p.s. da nebi bilo zabune,gornji post je namjenjen Rachellini :mig:

Rachellina
08.08.2008., 17:42
Da perem kosu 1-2 puta tjedno, ostale dane mi isto opada samo ne znam koliko jako. I baš sam primjetila da mi se nekako prorjedila. Prije sam uvijek imala jako gustu kosu. Kao što sam već navela, vidim da mi od naprijed raste nova, ali odozada....:ne zna: Ako ubrzo ne prestane morat ću poćeti sa nekim preparatima jer ću ubrzo biti ćelava. :(

just max
08.08.2008., 20:09
Da perem kosu 1-2 puta tjedno, ostale dane mi isto opada samo ne znam koliko jako. I baš sam primjetila da mi se nekako prorjedila. Prije sam uvijek imala jako gustu kosu. Kao što sam već navela, vidim da mi od naprijed raste nova, ali odozada....:ne zna: Ako ubrzo ne prestane morat ću poćeti sa nekim preparatima jer ću ubrzo biti ćelava. :(

Onda probaj prebrojati koliko ti dnevno opadne jer ti se sigurno nije razrijedila od 150 dlaka koje ispadnu u pranju. Jesi promjenila sampon? Jer se od nekih sampona moze na dodir uciniti da "nema kose". Ja imam gustu kosu, a prije mojih problema imala sam jako jako gustu kosu i u pranju mi je toliko opadalo tj. variralo je od 80 do 140 dlaka, a tako je i sada. Matematickom racunicom ti je lako izracunati. Ako peres kosu 2x tjedno i opada ti 150 dlaka u jednom pranju to bi znacilo da ti malo vise od 14% kose opadne godisnje samo od pranja, a to nije strasno jer ta kosa opet naraste. Ali naravno da ti znas najbolje za sebe i sigurno nebi bilo lose da obavis pretrage pa ces znati na cemu si.

Rachellina
08.08.2008., 21:22
Onda probaj prebrojati koliko ti dnevno opadne jer ti se sigurno nije razrijedila od 150 dlaka koje ispadnu u pranju. Jesi promjenila sampon? Jer se od nekih sampona moze na dodir uciniti da "nema kose". Ja imam gustu kosu, a prije mojih problema imala sam jako jako gustu kosu i u pranju mi je toliko opadalo tj. variralo je od 80 do 140 dlaka, a tako je i sada. Matematickom racunicom ti je lako izracunati. Ako peres kosu 2x tjedno i opada ti 150 dlaka u jednom pranju to bi znacilo da ti malo vise od 14% kose opadne godisnje samo od pranja, a to nije strasno jer ta kosa opet naraste. Ali naravno da ti znas najbolje za sebe i sigurno nebi bilo lose da obavis pretrage pa ces znati na cemu si.

Hvala na savjetima i utjesi. :) Naravno da ću obaviti pretrage. Kao što rekoh, štitnjaću sam već vadila pa ako je tu sve ok, tražit ću dalje. :top:

Inaće, sestra mi je danas rekla da se njoj to ponavlja svake 2 godine, da joj kosa abnormalno opada po nekih 6 mjeseci!!! I naravno, bude tanka i nikakva, a onda naraste nova i sve bude ok. Cura je inaće potpuno zdrava. :D

just max
08.08.2008., 21:46
Ma nema na cemu :mig:

Mallory Knox
09.08.2008., 12:33
Postavila sam pitanje na stranici prije, ok, možda nemate odgovor al bar neko mišljenje. Btw ni napitanje o farbanju također ne dobih odgovor.

just max
09.08.2008., 20:20
Danas sam nakon pranja prebrojala ispale vlasi; 140 s pranjem, 70 s češljanjem. Jel to previše? Nemam neku gustu kosu, ali ni rijetku. Računam da mi tokom dana samo od sebe otpadne još sigurno 20 - 30 vlasi, a kosu perem jednom tjedno.

U principu nije strasno s obzirom da kosu peres jednom tjedno, ali sve je to od slucaja do slucaja. Ovisi kako ti je prije bilo? Normalno je da dnevno opadne do 100 dlaka tako da po toj brojci nebi trebao biti problem. Meni prije nego se desilo to pojacano ispadanje kose nije padalo na pamet brojati dlake, ali sada kada se prisjetim znala sam i tada nalaziti dlake po svuda (imam dugu kosu) i nije mi pridavalo neki problem, a sada vise strepim od tog opadanja i kad mi normalno opadne pitam se je li moglo manje. Uglavnom ako mislis da imas problem s opadanjem kose prvo malo prati stanje pa ces vidjeti trebas li sto poduzeti. Moguce da ti i sezonski opada. Inace covjek na glavi ima 100000 dlaka koje opadaju ali i ponovo rastu

Rachellina
09.08.2008., 22:30
Imam jedno pitanje, pa molim sve koji znaju da odgovore. :) Zanima me jeli normalno da kosa opada sa svojim korijenom (dakle, dlaka sa glave opadne a mi vidimo da ima korijen) ili bez??

x_Mala-Crna_x
09.08.2008., 22:36
Imam jedno pitanje, pa molim sve koji znaju da odgovore. :) Zanima me jeli normalno da kosa opada sa svojim korijenom (dakle, dlaka sa glave opadne a mi vidimo da ima korijen) ili bez??

meni se i to zna nekad ndogodit,imam jako tanku kosu,pa i korijen,al ako ti sve bas otpadaju sa,odi doktoru :ne zna:

Rachellina
10.08.2008., 10:47
Ma naravno da idem doktoru jer mi malo fali da oćelavim. A pitala sam zato što sam par puta na više mjesta pročitala da se moramo zabrinuti ako nam kosa NE OPADA s korijenom. :ne zna: I sad ti budi pametan..:rolleyes:

Azar'i
10.08.2008., 10:50

ako ti taj dan kad peres kosu ispadne maksimalno 140 dlaka onda to i nije tako strasno, iako, vjerojatno svi imamo neke svoje granice i okvire normalnog. ali ako ti otpadne u danu 140 + 70 na tvom mjestu bi potrazila neki uzrok. mozda ti ispada vise ljeti kao i meni

just max
10.08.2008., 20:33
Mozda slijedece moze nekome pomoci da shvati sto nam se to desava na glavi :mig:
Vlas je tvorevina kože. Čvrsta je i elastična, može se rastegnuti više od trećine svoje dužine, a podnosi postupno opterećenje do 75 grama. Boja kose ovisi o količini pigmenta u njoj, mješavina je crvenkastog i tamnosmeđeg, a o njegovu omjeru ovisi boja kose. Sijeda kosa nema pigmenta, nego se između vanjske ovojnice i srži dlake nalazi zrak. Najtanja je plava kosa, a najdeblja crvenkasta. Kosa je živi organ na kojemu se odražava rad hormona, živaca i krvotoka (a kad nesto zasteka,eto nama problema :rolleyes: Dakle njihovi se poremećaji odražavaju i na kosi. Na normalnom vlasištu ima oko 140.000 plavih vlasi, u smeđokosih taj je broj manji - oko 110.000, u crnokosih oko 105.000, a u riđokosih samo 80.000 vlasi. Svaki dan normalno ispadne između 40 i 120 vlasi (iako je ta brojka normalna, ali ja se jos zabrinem kada ih vidim 50 :eek: a toliko naraste novih, tako da se njihov broj u normalnim prilikama ne mijenja. U kovrčavosti postoje etnografske razlike, potpuno kovrčastu kosu vidimo u crnaca, potpuno ravnu u Mongola, a u bijelaca viđamo glatku i valovitu kosu.
-Stabljika + korijen = vlas (dakle i korjen ispadne kada i sama vlas, to je normalno)
Na svakoj vlasi razlikujemo stabljiku i korijen. Korijen završava malim zadebljanjem bulbusom, lukovicom ili glavicom, čvrsto je vezan uz ležište u koži tjemena. Na bulbusu se nalazi udubljenje preko kojeg je korijen povezan s krvnim žilama (papila) i gusto isprepletenim živcima. Cijeli je korijen obavijen epitelnom ovojnicom, a ta se cjelokupna tvorba naziva folikul. Na nju su priključeni lojnica i mišić, koji ne samo da mijenja smjer vlasi nego i istiskuje loj iz lojnice. Vlas treba upiti loj cijelom svojom dužinom, on je važan za održavanje rožnate vanjske strukture i elastičnosti. Taj je zadatak mnogo lakši kratkoj nego dugoj kosi i zato se duga kosa na krajevima "rascvjetava" i puca.
-Život vlasi
Kosa se isključivo hrani preko krvnih i limfnih žila koje se nalaze u papili (prema tome ne može se hraniti izvana). Kada te krvne žile zbog nekog razloga atrofiraju, vlas više ne dobiva hranjive materije i ispada. Život je vlasi cikličan: angena faza intenzivnog rasta traje od tri do šest godina, zatim slijedi usporenje metabolizma katagena faza, koja traje oko tri tjedna, potom telogena faza u kojoj se gubi spoj između papile i bulbusa dlake i na kraju ove faze, koja traje oko tri mjeseca, ona ispada (faza ispadanja u nekim slucajevima zna biti produljena). Slijedi pojačana metabolička aktivnost koja se očituje novom anagenom fazom i rastom druge vlasi.
U posebnim okolnostima, kada je toksični utjecaj jako intenzivan, kosa može ispasti za nekoliko dana, to se događa rijetko, npr. djelovanjem citostatika, oštećenjem jakim kiselinama ili lužinama, visokom temperturom itd.
-Trihogram
Dijagnostički pregled kojim se utvrđuje omjer zastupljenosti pojedinih faza naziva se trihogram, a to je poseban mikroskopski pregled za koji su educuirani isključivo dermatolozi (površan se mikropregled nekoliko vlasi nikako ne može nazvati trihogramom).
Potrebno je uzeti vlasi s cijelog vlasišta ili, izuzetno, samo dijela zahvaćenog nekom bolesti, ukupno njih 50-100. Potom se mikroskopski utvrđuje mikromorfologija korijena, određuje se faza i računa postotak. Normalan trihogram sadrži 80-90 posto anagenih vlasi, 1-2 posto katagenih, te 10-20 posto telogenih. U nekim se poremećajima mogu naći i distrofični bulbusi, kojih u normalnom trihogramu nema.
-Oštećivanje kose
Kosu se može oštetiti mehanički (češljanje oštrim češljem, plastičnom četkom, stalnim pritiskom, primjerice rupcem, rajfom i neodgovarajućom frizurom kakva je tzv. konjski rep); kemijski (nestručnim dekorativnim postupcima pri bojenju ili izbjeljivanju, uporabom loših sredstava za pranje); fizikalno (vrućim zrakom,sušenje fenom, oštećenje X-zrakama).
Na metabolizam kose djeluju androgeni hormoni, različite neurovegetativne i psihosomatske smetnje, opće stanje organizma tijekom težih infekcija, a tijekom dužeg razdoblja loša prehrana s deficitom pojedinih vitamina i minerala. Izgled je kose rezultat naslijeđa, općeg zdravstvenog stanja organizma i načina života

Rachellina
10.08.2008., 21:43
ideeeeššššš! fala. :) ma znam da to sve ima na internetu, al mi je onaj dio sa korijenom nekako promaknuo. :D

Damaged D
10.08.2008., 22:53
Trebam pomoć, savijet, bilošto.
Imam 17 godina i plavu kosu srednje dužine. Želim dugu kosu, i puštam ju naravno, ali svejedno mi se kosa prorijeđuje, nakon češljanja češalj je pun vlasi, nakon pranja kada je puna vlasi neprestano skidam kosu sa majce i uglavnom reko bi čelavim. Ne sad baš da čupam busene kose jednim potezom, ali uvjek imam kose oko sebe za pokupiti.
Starci mi govore da se ošišam da ojačam kosu, ali ja to ne želim. Ali već me živcira davljenje u vlastitim dlakama i sve to, i htio bi da mi kosa bude čvršća i da manje ispada.
Sranja s kosom su mi počela prije godinu i pol, kad sam se bio pofarbao u crno. Odonda sam već ošišao cijeli taj ofarbani dio, ali od onda mi kosa pojačano ispada. I to iz dana u dan sve više.
Na desnoj strani glave mi je kosa znatno rijeđa, a predpostavljam da je to zato jer na toj strani spavam. I prije me to uzbunjivalo ali sad me ta na tom dijelu vlasišta koža neprestano malo pecka.
Kosu perem svaki dan jer nemogu podnjeti osiječaj prljave kose, a uostalom to mi dodaje volumen.
Nemorate sad zabrijat da sam neki polučelavi debil, ili neznam što, jer mi se (još) ne primjeti toliko da mi je kosa prorijeđena, ali znam da mi ispada kosa i vidim kamo to vodi i ne sviđa mi se ta činjenica.

Zato molim bilo koga tko ima bilo kakvog iskustva ili znanja da mi pomogne, da mi preporuči neki šampon ili nešto, da mi da neki savijet, bilo što...
Mislite li da bih trebao otići dermatologu? Ili jednostavno smanjiti stres uzeti više vremena za sebe, i pustiti da se sve sredi prirodnim putem?

santita
10.08.2008., 23:05
Samo da ti kazem, imam onako..poludugu..ma dosta dugu kosu, ne bojam je ni nista, ali ispadaju mi vec pramenovi kose.to zadnjih mjesec dva pada, al danas sam bas pokupila 2 sake kose, strasno.
neki su mi rekli da je to normalno da kosa pada, da se mijenja il sta vec:ne zna::(

HappyWorm
10.08.2008., 23:07
ošišaj grivu:D:afro:

HappyWorm
10.08.2008., 23:08
Samo da ti kazem, imam onako..poludugu..ma dosta dugu kosu, ne bojam je ni nista, ali ispadaju mi vec pramenovi kose.to zadnjih mjesec dva pada, al danas sam bas pokupila 2 sake kose, strasno.
neki su mi rekli da je to normalno da kosa pada, da se mijenja il sta vec:ne zna::(

otpadaju ti u pramenovima:eek:odi ti kod doktora jer nikom tako ne otpada nego pojedinačno

santita
10.08.2008., 23:35
otpadaju ti u pramenovima:eek:odi ti kod doktora jer nikom tako ne otpada nego pojedinačno

A bude deset vlasi u pramenu..kako bi rekla. kad prodjem prstima kroz kosu skupim pramen:( Ali mislim da nije nis strasno

x_Mala-Crna_x
10.08.2008., 23:35
Trebam pomoć, savijet, bilošto.
Imam 17 godina i plavu kosu srednje dužine. Želim dugu kosu, i puštam ju naravno, ali svejedno mi se kosa prorijeđuje, nakon češljanja češalj je pun vlasi, nakon pranja kada je puna vlasi neprestano skidam kosu sa majce i uglavnom reko bi čelavim. Ne sad baš da čupam busene kose jednim potezom, ali uvjek imam kose oko sebe za pokupiti.
Starci mi govore da se ošišam da ojačam kosu, ali ja to ne želim. Ali već me živcira davljenje u vlastitim dlakama i sve to, i htio bi da mi kosa bude čvršća i da manje ispada.
Sranja s kosom su mi počela prije godinu i pol, kad sam se bio pofarbao u crno. Odonda sam već ošišao cijeli taj ofarbani dio, ali od onda mi kosa pojačano ispada. I to iz dana u dan sve više.
Na desnoj strani glave mi je kosa znatno rijeđa, a predpostavljam da je to zato jer na toj strani spavam. I prije me to uzbunjivalo ali sad me ta na tom dijelu vlasišta koža neprestano malo pecka.
Kosu perem svaki dan jer nemogu podnjeti osiječaj prljave kose, a uostalom to mi dodaje volumen.
Nemorate sad zabrijat da sam neki polučelavi debil, ili neznam što, jer mi se (još) ne primjeti toliko da mi je kosa prorijeđena, ali znam da mi ispada kosa i vidim kamo to vodi i ne sviđa mi se ta činjenica.

Zato molim bilo koga tko ima bilo kakvog iskustva ili znanja da mi pomogne, da mi preporuči neki šampon ili nešto, da mi da neki savijet, bilo što...
Mislite li da bih trebao otići dermatologu? Ili jednostavno smanjiti stres uzeti više vremena za sebe, i pustiti da se sve sredi prirodnim putem?
odi kod doktora cak i ako nije strasno odi,da se uvjeris da ne celavis,ili ako celavis da to probas sprijecit :moli:

Impresija
11.08.2008., 08:50
i meni ispada dosta kosa,ali kažu mi da je to sada takvo razdoblje kada ispada stara kosa i raste nova :misli: istina?

Ziki
11.08.2008., 09:05
i meni ispada dosta kosa,ali kažu mi da je to sada takvo razdoblje kada ispada stara kosa i raste nova :misli: istina?

Pa, i meni zna dosta ispadati kosa, kad se češljam, tuširam i tak, al mislim da mi se i brzo obnavlja, kad uvijek imam jako gustu kosu:ne zna:

HappyWorm
11.08.2008., 10:15
i meni je dosta ispadne mislim najviše sad na ljeto jesen ali je uvijek iste gustoće

zekica21
11.08.2008., 10:49
Šišanje neće pomoć otpadanju. To je takvo razdoblje.
Ni pranje ne šteti. Samo nabavi neki blagi šampon za često pranje kose. I dobro ju isperi (možda zato pecka).
Ako često prolaziš po kosi i vežeš ju prečvrsto može nešto više otpadat.

unspeakable
11.08.2008., 10:56
Kosa se isključivo hrani preko krvnih i limfnih žila koje se nalaze u papili (prema tome ne može se hraniti izvana).

mene je uvijek ovaj dio najviše zanimao. kaj to zapravo znači kad pričamo o raznim preparatima za njegu kose? koji i kako naneseni djeluju?

girly-girl
11.08.2008., 11:34
A bude deset vlasi u pramenu..kako bi rekla. kad prodjem prstima kroz kosu skupim pramen:( Ali mislim da nije nis strasno

meni to nije normalno, pogotovo ako se odjednom javilo.. svakom kome dosta kosa ispada ja bi preporučila da ide kod dermatologa jer to nije baš normalno

reader
11.08.2008., 11:37
Mozda slijedece moze nekome pomoci da shvati sto nam se to desava na glavi :mig:
Vlas je tvorevina kože. Čvrsta je i elastična, može se rastegnuti više od trećine svoje dužine, a podnosi postupno opterećenje do 75 grama. Boja kose ovisi o količini pigmenta u njoj, mješavina je crvenkastog i tamnosmeđeg, a o njegovu omjeru ovisi boja kose. Sijeda kosa nema pigmenta, nego se između vanjske ovojnice i srži dlake nalazi zrak. Najtanja je plava kosa, a najdeblja crvenkasta. Kosa je živi organ na kojemu se odražava rad hormona, živaca i krvotoka ....

...E, a meni stalno cure govore da kosa nije živa!!:kava:

reader
11.08.2008., 11:42
Onaj šampon u ljekarni, Kloraine ili tako nekako, kakav je?

Damaged D
11.08.2008., 14:07
A neznam stvarno mi je čudno to jer kao što kažem, kose uvijek ima u kadi i po majci, ali kad prođem rukom kroz nju, teško da pokupim ijednu vlas. Al starci mi se uzbunjuju kad vide kosu po majci i to (što je nakon jednog dana nošenja majce oko desetak vlasi) a i meni to smeta. Primječivao sam to duže vrijeme al sad zadnjih par tjedana sam se baš uznemirio.
Pretpostavljam da je to zbog godišnjeg doba/ dosta stresa/ lošije prehrane/ ne skroz savršeno pogođenog šampona itd.
čitao sam na drugim temama na forum.hr-u i vidio koji se šamponi preporučuju za smanjivanje ispadanja, proguščivanje kose pa ću to probati, možda se stvari malo srede...

girly-girl
11.08.2008., 14:15
pa zato sam i rekla kod dermatologa, i frendica je imala takve probleme i prepisala joj je neke šampone i sad je sve ok. takve stvari bolje ne uzimati na svoju ruku, jer ne mora značiti da ćeš pogoditi a sa druge strane su skupi :D