PDA

View Full Version : Mozilla Firefox

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7

grdobina031
11.12.2009., 10:06
jesi li na firefoxu?

da...

grdobina031
11.12.2009., 10:10
home page je jedno a search drugo....otvori internet options>search>settings i postavi google....ako ti opet prebacuje na yahoo onda te hebe njihov neki toolbar kojeg deletaš u control panelu....mislim bar

evo ovako...imam live search i yahoo....stavim na live i obrisem yahoo,opet mi trazi preko yahoo....odem add new,i onda mi za google izbaci ovo...

Firefox could not install the search plugin from "http://download.microsoft.com/download/A/3/C/A3C89D63-E2F0-460D-9F5F-23B51EA52B5E/Google.xml" because an engine with the same name already exists.

harlequeen
12.12.2009., 10:50
jel zna tko kako zablokirati samo jednu stranicu na internetu.recimo da sve rade a samo npr net.hr ne ili slicno.
koristim mozillu najnoviju

scripta elegans fe
12.12.2009., 11:50
jel zna tko kako zablokirati samo jednu stranicu na internetu.recimo da sve rade a samo npr net.hr ne ili slicno.
koristim mozillu najnoviju

http://kb.mozillazine.org/Parental_controls

i ako imas speedtouch modem imas toolbox - parental control, pa na taj nacin mozes...

bjelovarcanka
14.12.2009., 15:37
trebam malu pomoc,ovako,instalirala sam si yahoo,ali sam ga maknula jer sam sve nesto pobrkala,i sad kako sam ga maknula a koristim mozzila firefox tako mi je ispod plave crte iza bookmarka mi pise yahoo e,sada kako se to moze maknuti:)

Damir66
15.12.2009., 19:29
Da li je moguće u FX-u 3.5.5 otvoriti dva taba i to tako da na ekranu budu jedan kraj drugog, naravno otvoreni?

dr mladjo
15.12.2009., 20:08
da...

upiši about:config i pogledaj što ti sve piše pod search..

scripta elegans fe
15.12.2009., 20:47
Da li je moguće u FX-u 3.5.5 otvoriti dva taba i to tako da na ekranu budu jedan kraj drugog, naravno otvoreni?

nisu bas tabovi, ali moze posluziti svrsi.. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4287

grdobina031
15.12.2009., 21:03
upiši about:config i pogledaj što ti sve piše pod search..

mislis pod keyword.url???search nigdje ne pise....

dr mladjo
16.12.2009., 07:31
mislis pod keyword.url???search nigdje ne pise....
ma zaboravio sam da upišeš ctrl+f i search(ili engines)..traži gdje ti piše yahoo.

kod mene piše search.order...tu staviš da ti je pod 1 google

grdobina031
16.12.2009., 08:35
ma zaboravio sam da upišeš ctrl+f i search(ili engines)..traži gdje ti piše yahoo.

kod mene piše search.order...tu staviš da ti je pod 1 google

di da upisem ctrl +f??

dr mladjo
16.12.2009., 08:44
napišeš about:config u adress baru,crtl+f browser lakše nađeš key.nači ćeš browser.search.order.1 i te browser.search.order.2.na prvo mjestos tavi google a na drugo yahoo.

grdobina031
16.12.2009., 09:05
napišeš about:config u adress baru,crtl+f browser lakše nađeš key.nači ćeš browser.search.order.1 i te browser.search.order.2.na prvo mjestos tavi google a na drugo yahoo.

tako mi je i bilo...i dalje mi otvara na yahoo...yos sam stavio i na browser search engine google i opet nece...

edit:kad sam promjenio sve u google i ponovo ulazim u mozillu,kaze mi da su postavke vracene na default....zasto??

stafamu
16.12.2009., 12:24
jedno malo pitanje,mozilla mi je u zadnje vrijeme jako spora,dali ima netko rješenje za to.hvala:ne zna:
instaliraj ovaj dodatak https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4420

dr mladjo
16.12.2009., 12:30
tako mi je i bilo...i dalje mi otvara na yahoo...yos sam stavio i na browser search engine google i opet nece...

edit:kad sam promjenio sve u google i ponovo ulazim u mozillu,kaze mi da su postavke vracene na default....zasto??

upiši onda search pa pogledaj što ti je stavljeno pod deafult search engine..nešto tu zeza..

grdobina031
16.12.2009., 12:56
upiši onda search pa pogledaj što ti je stavljeno pod deafult search engine..nešto tu zeza..

yahoo mi je...al promjenim u google...izadjem iz mozille i kad opet udjem pise mi da su postavke vracene na deafult...a to je opet yahoo...kak da mi ostane ovo sto sam izmjenio

Damir66
16.12.2009., 19:09
nisu bas tabovi, ali moze posluziti svrsi.. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4287

Hvala na pomoći.Puno mi je pomoglo.

grdobina031
17.12.2009., 10:21
mladjo pomagaj brate mili:)....kako da sacuvam te postavke iz about:config.....svaki put kad udjem ponovo u mozillu mi pise da su postavke vracene na default

Rizlamen
17.12.2009., 11:38
pozz ljudi mene zanjima ako se ikako moze namjestiti preko firefoxa da se nemoze na određenu stranicu npr. facebook.com i kad se upise adresa da se prikaze nekakva zastita da se nemoze otvoriti.

MEP
17.12.2009., 18:02
pozz ljudi mene zanjima ako se ikako moze namjestiti preko firefoxa da se nemoze na određenu stranicu npr. facebook.com i kad se upise adresa da se prikaze nekakva zastita da se nemoze otvoriti.

Mora li baš svaku stranicu bit isto pitanje?:)
http://www.forum.hr/showpost.php?p=23996123&postcount=754

Radi toga ova tema i ima 20 stranica...

nestasko
07.01.2010., 15:54
Bok svima,
zanima me gdje mogu pronaći, odnosno gdje Mozila sprema
povjest posjeta, slika itd. kao što mogu pogledati
u IE.
primjer:
odem na my Comp. kliknem na local c. i zada imam
opciju čiščenja diska gdje se nalazi i povjest IE.
Tu mogu pogledati primjer slike itd.

Koristim Vista Busines x64 i Mozillu Firefox.
trebam pronaći sliku koju sam vidio na netu,
inače nisam brisao povjest Mozille, pa se duboko nadam
da budem pronašao sliku.

grdobina031
08.01.2010., 15:34
zasto mi na mozilli nece zapamtiti ime i sifru...eo npr. na forumu ovdje...uvijek moram pisat sve ponovo a odem zapamti me....jedino me na fejsu zapamtio...nece ni na youtube i na dosta stranica jos...kak da to rjesim?

Cilim
08.01.2010., 16:28
Tools> Options> Security> Passwords> kvacica na Remember Passwords for sites. :)

grdobina031
08.01.2010., 16:42
Tools> Options> Security> Passwords> kvacica na Remember Passwords for sites. :)

nazalost ukljuceno vec...:rolleyes:

scripta elegans fe
08.01.2010., 17:28
jes' se igro s kolacima?

Tools> Options> Privacy tab

Firefox will - use custom settings

i tam vidi sto ti je oznaceno kod keep until

Cilim
08.01.2010., 17:28
Deinstaliraj Mozillu i instaliraj zadnju verziju sa neta. :)

grdobina031
08.01.2010., 18:50
Deinstaliraj Mozillu i instaliraj zadnju verziju sa neta. :)

jesam vec...i na staroj me to pocelo zajebavat...mozda sam odma trebao napisat sta sam sve probao...:)...jedino da skinem ovu 3.6 beta?

grdobina031
08.01.2010., 18:51
jes' se igro s kolacima?

Tools> Options> Privacy tab

Firefox will - use custom settings

i tam vidi sto ti je oznaceno kod keep until

e bravo majstore...pise mi until i close firefox....e kak da sad to promjenim,jer mi neda...sivo je:D
Edit:skuzio.....puno hvala....sad me pitao ocu remember:)

scripta elegans fe
08.01.2010., 20:21
e bravo majstore...pise mi until i close firefox....e kak da sad to promjenim,jer mi neda...sivo je:D
Edit:skuzio.....puno hvala....sad me pitao ocu remember:)

majstorica.. :kava: :D

ovako ti je kod mene.. i sve pamti.. ali ti se poigraj s time i nastimaj si kako ti pase... :)

http://i49.tinypic.com/2hs8zd2.jpg

grdobina031
09.01.2010., 02:09
majstorica.. :kava: :D

ovako ti je kod mene.. i sve pamti.. ali ti se poigraj s time i nastimaj si kako ti pase... :)

http://i49.tinypic.com/2hs8zd2.jpg

neznam zast mi je to odjednom promjenio....bilo mi je sve fino valjalo,i odjednom se sjebalo....mozda s necim sto sa skinuo...:ne zna:....uglavnom...hvala jos jednom..

Daxo
09.01.2010., 20:45
evo danas instalirao 3.6 RC verziju i oduševljen sam... jedno vrijeme sam bio na Chromu jer je brzina na Firefoxu počela ozbiljno zaostajat, a sada mislim da je barem u rangu sa Chromom ako ne i brže, ne znam da lpostoje oni službeni podaci da to potvrde :mig:

shipka
10.01.2010., 23:31
evo danas instalirao 3.6 RC verziju i oduševljen sam... jedno vrijeme sam bio na Chromu jer je brzina na Firefoxu počela ozbiljno zaostajat, a sada mislim da je barem u rangu sa Chromom ako ne i brže, ne znam da lpostoje oni službeni podaci da to potvrde :mig:

Riječi ti se pozlatile :s

Ne da mi se skidat betu, jedva čekam izlazak..

germma
12.01.2010., 18:37
zablokira mi cijela mozilla kad na chatu na fejsu dobijem poruku. jel još nekom tako? u čem je fora?

h.o.n.n.e.y.
12.01.2010., 19:12
zablokira mi cijela mozilla kad na chatu na fejsu dobijem poruku. jel još nekom tako? u čem je fora?

i meni se ista stvar dešava,ali samo u protekla 2 tjedna,odprilike, prije je sve bilo u redu.

a čemu to i zašto? :ne zna: :ne zna:

m@r@c
20.01.2010., 12:42
meni je tak od kad sam na fejsu pa zbog toga i izbjegavam tam čet...i ne fali mi nimalo...

shipka
22.01.2010., 13:01
Došo novi Firefox! 20% brži.

scripta elegans fe
22.01.2010., 15:14
Došo novi Firefox! 20% brži.

to pise na njihovoj stranici ili...? :D

Spectre
24.01.2010., 12:17
Tako kažu u filmiću. :zubo: Al ima fora dodataka, kao Personas (neka vrsta mini-skinova, lako se izmjenjuju).

JVC
26.01.2010., 13:27
ove zadnje verzije su u kurcu često se ruši i smrzava ... IE8 A1 za sad

Morinus
27.01.2010., 17:17
Ima li netko sličnih iskustava, od jučer mi se počelo pojavljivat, vidim samo home page na facebooku, nemogu vidjeti ništa drugo, otvori stranicu ali je blank stranica, recimo kada kliknem settings/drugi profil/svoj profil/inbox etc.

Koristim Mozillu Firefox, inače u Internet Exploreru mi radi normalno sve.

Screenshot:
http://i.imagehost.org/view/0396/Untitled_11

shipka
27.01.2010., 22:45
Ima li netko sličnih iskustava, od jučer mi se počelo pojavljivat, vidim samo home page na facebooku, nemogu vidjeti ništa drugo, otvori stranicu ali je blank stranica, recimo kada kliknem settings/drugi profil/svoj profil/inbox etc.

Čudno, možda neki add-on radi gluposti?

Morinus
28.01.2010., 10:03
Otkrio sam, resetirao sam postavke na default preko safe mode, i sve je sada normalno. Stvarno neznam gdje je bio problem.

bubicaa
28.01.2010., 18:06

Koristim Mozillu Firefox, inače u Internet Exploreru mi radi normalno sve.

Screenshot:
http://i.imagehost.org/view/0396/Untitled_11

Meni to danas radi... :rolleyes:

edit- ja sam samo otvorila ff u safe modu, bez da sam išta mijenjala. onda sam ga ugasila, upalila normalni ff i sve radi :ne zna:

bubicaa
28.01.2010., 20:21
OK meni se to ponavlja. Kad restartam FF dobro je, a onda opet... Help?

scripta elegans fe
29.01.2010., 15:43
OK meni se to ponavlja. Kad restartam FF dobro je, a onda opet... Help?

jesi unazad instalirala kakav update, dodatak, jel ti se FF srusio?

bubicaa
29.01.2010., 16:29
Njet, danima (a i mjesecima :rofl:) sve isto. A i puno ljudi mi kaže da im Facebook ne radi baš (čak ni u drugim preglednicima)
Danas je, bar za sad, dobro :ne zna:

Marril
04.02.2010., 16:28
Pozdrav :D
Instalirala sam Mozillu i ne mogu kopirati ni jednu sliku. Zna netko zašto?
Kad probam s IE hoće kopirati :ne zna:

Wrbhhh
04.02.2010., 16:36
Pozdrav :D
Instalirala sam Mozillu i ne mogu kopirati ni jednu sliku. Zna netko zašto?
Kad probam s IE hoće kopirati :ne zna:

Daj malo preciznije objasni što točno želiš. Želiš spremiti sliku s neke web stranice na svoj komp?

Marril
04.02.2010., 16:53
Daj malo preciznije objasni što točno želiš. Želiš spremiti sliku s neke web stranice na svoj komp?

Da
Na IE samo stisnem copy i onda paste. Ovdje neće tako.

Wrbhhh
04.02.2010., 17:18
Da
Na IE samo stisnem copy i onda paste. Ovdje neće tako.

Jesi probala desni klik na sliku pa klik na "Save Image As..."?

Marril
04.02.2010., 17:20
Jesi probala desni klik na sliku pa klik na "Save Image As..."?

Evo jesam. proradilo je :D
Hvala :mig:

miu miu
05.02.2010., 14:28
Imam problem..
Dakle prije sam koristila mozillu kao glavni pretraživač,al stalno su se pojavljivale neke greške i odlučila sam ju reinstalirat.sad koristim explorer ali sam opet downloadala mozillu.(tj u više navrata sam je skidala i brisala i svaki put kad sam je iznova downloadala ostale su mi sve one stare postavke,google alatna traka itd..valjda je to normalno..:confused:)
Ali problem koji se iznova ponavlja je vezan uz facebook;ama baš sve tranice normalno otvara,sve je oke i brzo,jedino facebook uopce ne želi otvorit..ne regira ni kada upišem adresu ni preko google-a...sad nije mi jasno u čemu je problem?..

istina je i da se pred par mjeseci desilo neš sa fejsom na mozilli tako da se stranica totalno smanjila,i nije bilo načina da se vrati normalan pregled,ali sam reinstalirala browser i sad ni ne otvara:confused:

u čemu je problem?
Hvala:)

scripta elegans fe
05.02.2010., 17:30
utipkaj bilo koji od ovih IP adresa i vidi jel mozes pomocu njih otvoriti facebook

69.63.184.142
69.63.187.17
69.63.187.19
69.63.181.11
69.63.181.12

Mr.TamborineMan
05.02.2010., 17:33
zadnjih dana facebook ima problema s otvaranjem te je potrebno nekoliko puta refresh

decent young player
06.02.2010., 07:13
moze mi netko reci kako da stavim neki hrvatski spell check na firefox?
isao sam jedan addon staviti ali kaze da je za stariju verziju firefoxa...:ne zna:

edit - uspio

LostForever
06.02.2010., 13:27
Kako da stavim Mozillu kao Default browser?
Kad sam ju instalirao, odgovorio sam kad me pitalo sa Ne i označio da me više ne pita, ali sada to želim, pa ne znam kako.

scripta elegans fe
06.02.2010., 14:53
tools>options>advanced tab i pri kraju imas "always check...." a pored gumb za check, pa ga klikni

zmayo
07.02.2010., 18:46
da li se i vama često ruši ova nova mozilla 3.6? Meni svako malo bude neki crash..prije nije bilo toga...

inf.ideas
15.02.2010., 19:28
unazad 2 godine jos se nikad nije srusila :)
samo jednom verzija 3.0 zablokirala, ali samo jednom !!!!!! :) :)

joj sad cete vidjet kad sutra na forumu osvane moj post, pomagajte ne mogu da otvorim Firefox he he

grdobina031
15.02.2010., 19:49
da li se i vama često ruši ova nova mozilla 3.6? Meni svako malo bude neki crash..prije nije bilo toga...

meni se zna tu i tamo srusit...al mi zapamti stranice pa mi ih odma otvori nazad

JVC
16.02.2010., 19:04
da dosta je nestabilna ... IE8 amen

OpticaLL
19.02.2010., 20:40
Istina, Firefox se nekako cesto rusi u zadnje vrijeme, pogotovo nije dobitna kombinacija kad je otvoreno vise tabova, medju njima i famozni facebook i koristi se njihov chat.. Nekako mi se cini da je IE 8 stabilniji.. Operu i Chrome bas i nemam namjeru instalirati i isprobavati..

Wrbhhh
19.02.2010., 21:01
Ja se uopće ni ne sjećam kad mi se zadnji put srušio Firefox. Ali, ja sam na verziji 3.5.8. Ko vam je kriv kad brzate na novu verziju umjesto da pričekate da se malo ispolira. :kava:

OpticaLL
19.02.2010., 22:45
Takodjer na 3.5.8.

Wrbhhh
19.02.2010., 22:47
Meni normalno radi. :ne zna:
A radi mi po nekoliko sati u komadu s 10-ak ekstenzija...

cro_denno
19.02.2010., 23:07
imo sam 3.5.8 pa mi je poceo blokat kad otvaram novi tab smrze se na par sec i onda nastavi radit normalno pa sam presao na 3.6 radilo je normalno nekih 2-3 dana i onda opet popizdio sam nisam znao sta da radim pa sam nove win stavio jer su ovi vec stari al opet isti problem upalio sam ie8 i opet isto bloka smrzaje se i sad koristim chrome radi perfektno

nestasko
21.02.2010., 15:42
Bok svima,
zanima me gdje mogu pronaći, odnosno gdje Mozila sprema
povjest posjeta, slika itd. kao što mogu pogledati
u IE.
primjer:
odem na my Comp. kliknem na local c. i zada imam
opciju čiščenja diska gdje se nalazi i povjest IE.
Tu mogu pogledati primjer slike itd.

Koristim Vista Busines x64 i Mozillu Firefox.
trebam pronaći sliku koju sam vidio na netu,
inače nisam brisao povjest Mozille, pa se duboko nadam
da budem pronašao sliku.

Da li itko zna?
makar neki prijedlog?
isto tako me zanima gdje se spremaju zabilješke od (Favorite) (direktorij) ?
naime crknuo mi je HDD stari i kako ne bi morao ponovno svaku
stranicu memorizirati, već da si napravim backup, ukoliko mi se ponovno desi
ovakva glupost (prestane raditi HDD)

Pupi
21.02.2010., 15:54
Istina, Firefox se nekako cesto rusi u zadnje vrijeme, pogotovo nije dobitna kombinacija kad je otvoreno vise tabova, medju njima i famozni facebook i koristi se njihov chat.. Nekako mi se cini da je IE 8 stabilniji.. Operu i Chrome bas i nemam namjeru instalirati i isprobavati..

Meni je konstantno otvoreno barem 10ak tabova na 3.6 (uključujući i zloglasni Fejs), i do sad nisam doživio da se srušio. Također imam nakrcano nekoliko add-onova, i sve radi besprijekorno.

Ako ga nešto ruši, onda je lako moguće da je problem negdje drugdje (neispravan add-on, problemi sa antivirusom, sistem, neka druga aplikacija instalirana na kompu,...)

Wrbhhh
21.02.2010., 15:55
Da li itko zna?
makar neki prijedlog?

Firefox to radi na malo durgačiji način od IE-a. Ne znam dal ćeš moći samo otvoriti folder i iskopirati. Nisam siguran. Možda postoji kakva ekstenzija za backup cachea. Probaj potražiti.

A inače do cachea dođeš tako da u browseru u address bar upišeš ovo:
about:cache

nestasko
22.02.2010., 16:26
Firefox to radi na malo durgačiji način od IE-a. Ne znam dal ćeš moći samo otvoriti folder i iskopirati. Nisam siguran. Možda postoji kakva ekstenzija za backup cachea. Probaj potražiti.

Uspio sam riješiti, hvala svima.
Za one koji neznaju postupak je sljedeći:
Zabilješke - Organiziraj Zabilješke - Unos i sigurnosne kopije - odaberi gdje želiš snimiti kopiju

i to je to :top: :s

kamizo
23.02.2010., 16:01
Imam Mac, nabacila Mozzilu i sad hocu stavit Stumble Upon toolbar i nikako. Kao skine se, ali ga nema, nema tog toolbara

neki savjet?

inf.ideas
04.03.2010., 19:01

downloadaj MozBackup i problem rjesen jednom za uvijek

snicla
04.03.2010., 22:34
Da li itko zna?
makar neki prijedlog?

downloadaj MozBackup i problem rjesen jednom za uvijek

Čemu komplicirat kada u u mozilli vec postoji obcija za backup bookmarksa.

Zabilješke-Organiziraj zabilješke-Unos sigurnosne kopije-Kopija

nestasko
05.03.2010., 11:36
a;25380316']Čemu komplicirat kada u u mozilli vec postoji obcija za backup bookmarksa.

Zabilješke-Organiziraj zabilješke-Unos sigurnosne kopije-Kopija

Istina - radi :)
Istina je da MozBackup je isto :top:

Sve u svemu radi dobro i jedno i drugo.

Međutim, još nisam uspio kod Mozille da pronađem primjerice slike
koje sam nedavno posjetio na pojedinim stranicama, to je moguće u IE.
Da li netko zna kako doći do toga da se vidi povjest poput IE.
Znam da Mozilla to drukčije sprema od IE.
Svaka pomoć dobro je došla.

snicla
05.03.2010., 17:25
Istina - radi :)
Istina je da MozBackup je isto :top:

Sve u svemu radi dobro i jedno i drugo.

Međutim, još nisam uspio kod Mozille da pronađem primjerice slike
koje sam nedavno posjetio na pojedinim stranicama, to je moguće u IE.
Da li netko zna kako doći do toga da se vidi povjest poput IE.
Znam da Mozilla to drukčije sprema od IE.
Svaka pomoć dobro je došla.

Na jednom forumu sam imao tutorial za to, sad se nemogu sjetit kako sve to skupa radi ali proguglaj malo Mozilla Cache memory....

R1982
07.03.2010., 23:29
Mozilla Firefox svakim novim izdanjem raste u sve veće razočaranje.

3.6 je neoprostivo spor - mijenjanje iz taba u tab, otvaranje opcija... nikako mi se ne sviđa :( koristim ga još uvijek samo zbog AdBlock Plus i što radi kako treba.

Google Chrome, pak... ima sve - osim AdBlocka :D

MEP
07.03.2010., 23:30
Pa zašto si prešao na 3.6:ne zna:

Ja san još na 3.0(.18) i ništa mi ne fali:D

R1982
07.03.2010., 23:42
Pa zašto si prešao na 3.6:ne zna:

Ja san još na 3.0(.18) i ništa mi ne fali:D
Zato što je isti (sličan) problem i na 3.5.x i na 3.0.x.

Neki dan sam totalno uninstalirao Firefox, ponovno ga instalirao (na čisto) i dodavao ekstenzije jednu po jednu. Zasad je, ajmo reć, ok.

MEP
07.03.2010., 23:45
A jebiga, s vremenom se zaguši kao i Windows recimo. Iako FF nikad nije ni bio mega brz, nego ga ljudi uglavnon biraju zbog mogučnosti da ga svak podesi kako mu god paše (sa razno raznim ekstenzijama, sinovima i sl. pizdarijama). Chrome je dosta brži, al od FFa je (trenutno bar) bolji samo u tome, brzini, po meni puši u svim ostalim pogledima...

shipka
08.03.2010., 10:21
A jebiga, s vremenom se zaguši kao i Windows recimo. Iako FF nikad nije ni bio mega brz, nego ga ljudi uglavnon biraju zbog mogučnosti da ga svak podesi kako mu god paše (sa razno raznim ekstenzijama, sinovima i sl. pizdarijama). Chrome je dosta brži, al od FFa je (trenutno bar) bolji samo u tome, brzini, po meni puši u svim ostalim pogledima...

Ne bih reko da se Firefox može zagušiti. Može imati neku krivu postavku ili loš add-on. Ali nije da on skuplja neki Registry kao Windowsi, pa da bude prepun smeća i tak..

R1982
08.03.2010., 10:43
Ne bih reko da se Firefox može zagušiti. Može imati neku krivu postavku ili loš add-on. Ali nije da on skuplja neki Registry kao Windowsi, pa da bude prepun smeća i tak..
eh, ali skuplja browsing history nakon čijeg brisanja radi kao preporođen...

MEP
08.03.2010., 12:39

Činjenica je da je nakon instalacije brži bar 30% nego par mjeseci kasnije i to na PCu nekoga o zna, dakle nekoga ko nema 50 add-ona i nekoga ko ga neće razjebat namještanjem krivih/glupim opcija...

inf.ideas
08.03.2010., 17:47
Mozilla Firefox svakim novim izdanjem raste u sve veće razočaranje.

3.6 je neoprostivo spor - mijenjanje iz taba u tab, otvaranje opcija... nikako mi se ne sviđa :( koristim ga još uvijek samo zbog AdBlock Plus i što radi kako treba.

Google Chrome, pak... ima sve - osim AdBlocka :D
:flop::flop:
nije tacno da je tako, mozda ti imas problema sa necim drugim pa ti steka firefox

kod mene je npr verzija 3.6 sa 15 add-ona i radi perfektno, po nekoliko sati sa 20-tak tabova i nikada nikakvih problema
problem kod mnogih je sto instaliraju bezvezne add- onse poput download helpera koji blokira youtube itd ili imaju neke druge probleme na kompu pa onda kukaju da im ne valja firefox, a u stvari ne valja im nista od softvera

:top::top::top:za Firefox svaka pohvala, najbolji bio i ostace:top::top::top:

R1982
08.03.2010., 19:23
Imam instalirano tri (3) addona - Download Statusbar, TabMix Plus i AdBlock Plus. U kompu DEFINITIVNO nije problem. Eto.

Ciuc
08.03.2010., 20:02
Imam firefox 3.6
Skinem si verziju koja je na hrvatskom, sve ok radi, ali se zelim vratiti na engleski jezik.
Skinem opet 3.6 kao je na engleskom, medjutim opet mi je na hrvatskom.
:ne zna::confused:

R1982
08.03.2010., 20:24
Probaj ovaj: http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.6&os=win&lang=en-GB

:top:

J. Knoxville
08.03.2010., 21:08
Imam instalirano tri (3) addona - Download Statusbar, TabMix Plus i AdBlock Plus. U kompu DEFINITIVNO nije problem. Eto.

Koji antivirus imaš? Meni je recimo Bitdefender sa svojim Antiphishing toolbarom užasno kočio Firefoxa, tabovi i stranice su se 100 godina otvarale, i kada sam ga isključio Firefox je ponovo letio. :top:

R1982
08.03.2010., 21:14
Koji antivirus imaš? Meni je recimo Bitdefender sa svojim Antiphishing toolbarom užasno kočio Firefoxa, tabovi i stranice su se 100 godina otvarale, i kada sam ga isključio Firefox je ponovo letio. :top:
AVG Free. Mada mi se ista stvar događa i na laptopu gdje su bili Kaspersky, pa Avira... ne znam, možda je do ekstenzija (TabMix)

inf.ideas
28.03.2010., 17:58
AVG Free. Mada mi se ista stvar događa i na laptopu gdje su bili Kaspersky, pa Avira... ne znam, možda je do ekstenzija (TabMix)
a da probas sa esetom ???
radi kao zmaj

R1982
28.03.2010., 19:13
Hvala na prijedlogu, ESET jednom i nikad više.

inf.ideas
30.03.2010., 10:23
Hvala na prijedlogu, ESET jednom i nikad više.

e pa sad, kod tebe nista nece, koristis kojekakve divljake od antivirusa, zalis se da ti mozilla ne valja, pa dobro onda ajd sam zakljuci gdje je problem na tom tvom kompu :lol::lol:
a neces da koristis programe koji su dokazani

eto ja imam mozillu jako jako dugo, beskonacno puno tabova satima otvoreno, imam takodje licencirani eset i komp radi kao zmaj, ne zalim se :)

a takvi pojedinci kao ti imaju kojekakve divljake od antivirusa, torente i milion beskorisnih programcica i registry cleanera i uvijek im nesto ne stima
pa dobro sta da ti kazem, programiraj nesto samo za sebe, mozda bude bolje od svih postojecih programa :D:D:D:D:D

R1982
31.03.2010., 22:14
Nekako sumnjam da za AVG, Aviru i Kaspersky možeš reći da su "divljaci" od antivirusa.

Ne bih za ESET ništa rekao da nemam neugodnih iskustava s njim. Toliko o "dokazanim" programima.

Uostalom, kako to da onda npr. Opera ili Chrome ne rade takve probleme? A s istim "divljacima" od antivirusa.

shipka
01.04.2010., 13:02
AVG je divljak definitivno, nije baš napravljen suptilno. Preporučam Microsoft Security Essentials antivirus, ne troši procesor kao drugi, nekako se manje vidi, ne izletavaju balončići u svim bojama i tak..

scripta elegans fe
06.04.2010., 12:09
imate cijeli pdf za takve rasprave http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=89

nips
12.04.2010., 16:40
Pozdrav
Da li netko zna pomoć. Naime instalirao sam SpeedDial u Mozilli...e sad, kako napraviti da kada otvorim novi tab pojavi se speed dial kao što već ima Opera..a ne da svaki put kada kliknem na 'New Tab'..otvori mi se

You have opened a new tab

Search the Web:
With tabs you can:

* Easily access all opened web pages from one Mozilla Firefox window.
* Open links in a background tab while viewing the page you are on.
* Save and open multiple web pages at once by using favorites and home page tabs.

To get started:

* Press the CTRL key while clicking links (or use the middle mouse button).
* Click any tab with the middle mouse button to close it.
* Press ALT+ENTER from the address bar or search box to open the result in a new tab.

Close How to disable search on this page

is_none
13.04.2010., 19:03
Pozdrav svima! Imam problema sto se tice mozzile firefox kao i google chroma... naime desava mi se sljedece kad udjem u oba googla utipkam zeljenu web stranicu i pojavi mi se ovo High security alert!!! The URL you requested was previously found to be infected. sto bi to moglo biti :confused: upravo sam i skenirao laptop da nemam virusa i nemam ih

Pupi
14.04.2010., 15:58
Pozdrav svima! Imam problema sto se tice mozzile firefox kao i google chroma... naime desava mi se sljedece kad udjem u oba googla utipkam zeljenu web stranicu i pojavi mi se ovo High security alert!!! The URL you requested was previously found to be infected. sto bi to moglo biti :confused: upravo sam i skenirao laptop da nemam virusa i nemam ih

Vrlo vjerojatno je da ti se aktivirao antivirus ili antispyware. Stranica koju želiš posjetiti je blokirana od strane antivirusa jer sadržava nepoćudan kôd. Ili je možda krivo protumačena kao nepoćudna. Upravo to se meni dogodilo sinoć, blokiralo mi je pristup stranici za koju sam bio siguran da nema nepoćudnih sadržaja.

Ako si siguran da je stranica koju želiš posjetiti "čista" od neželjenog sadržaja, onda si prilagodi antivirusni alat, ubaci iznimku u njega. U protivnom, ako ti sadržaj blokirane stranice nije siguran, onda je sasvim u redu što ti je onemogućen pristup istoj. :ne zna:

lie
20.04.2010., 00:25
shvatila sam da mi firefox zdere megabajte dok je upaljen ( koristim mobilni internet) bez obzira sta ne surfam, e sad, pretpostavljam da je to vjerojatno zbog nekih dodataka koje sam skinula, jel itko je zamjetio nest slicno pa da zna o cemu se radi

enedielle
20.04.2010., 01:33
prije da zbog reklama koje se vrte nego zbog dodataka.
skini no script, instaliraj i onda se igraj malo s postavkama... npr. dopustiš sve skripte osim one koja je kriva za vrtenje reklama koje ti žderu promet. i tako to.
javi samo ako zašteka.

lie
20.04.2010., 06:11
prije da zbog reklama koje se vrte nego zbog dodataka.
skini no script, instaliraj i onda se igraj malo s postavkama... npr. dopustiš sve skripte osim one koja je kriva za vrtenje reklama koje ti žderu promet. i tako to.
javi samo ako zašteka.

trust me, adblocker i no script, no flash il kak se zove su top dodaci firefoxu od davnih dana, al to nije bitno, jer cak i kad mi firefox bude na speed dialu on i dalje zdere megabajte, sad kad ovo pisem nis nije drugo otvoreno, nea nikakvih reklama niti niceg, al svejedno on zdere, kad sam chroma palila i reklama je bilo i svega al do 1 mb bi potrosio dok sve to ne ucita i po tri sata bi ja tako citala i on bi i dalje bio na 1mb

R1982
20.04.2010., 19:33
Jednostavno je takav browser. Jebiga.

nips
21.04.2010., 13:28
zašto mi se na firefoxu pojedine stranice kada otvorim, firefox se automatski minimizira..iritantno postaje...da li zna netko možda rješenje problema...help

Luna Lovegood
24.04.2010., 20:59
pozdrav!
imam problem.
do sada sam koristila internet explorer, ali mi je rođak instalira mozillu jer je ona kao brža (a ja se u to ne kužin pa mi je bilo svejedno). :ne zna:

polovici ukućana mozilla se sviđa, a polovici ne.
pa me zanima mogu li ja svaki put kad oću na internet imat izbor priko kojeg od ta dva ću se spojit? jer sad i s mozillinim i s ie šortkatom ( :D ) otvara mi mozillu.

šta i kako triban napravit?
detaljne upute, hvala! :)

Wrbhhh
24.04.2010., 21:10
Nije da baš spada pod ovu temu, ali ajd dobro...

Samo jedan browser može biti defaultni (tj. "predodređeni") browser za jednog korisnika. Naravno, mogu se oba koristiti paralelno, ali tako da pokreneš njihov exe (izravno ili preko shortcuta). Ali ako otvaraš npr. neki html fajl spremljen na kompu, uvijek će otvarati s onim jednim defaultnim ("predodređenim").

Rješenje? Naravno, koristiti računalo na ispravan način, tj. onako kako bi se i trebalo koristiti. A to je da svaki ukućanin ima svoj vlastiti user account (korisnički račun) na računalu. Jer svaki account ima svoje vlastite postavke. Tj. svaki account ima svoj defaultni browser, koji ne mora biti isti za sve accountove.

Luna Lovegood
24.04.2010., 21:17
Nije da baš spada pod ovu temu, ali ajd dobro...

Samo jedan browser može biti defaultni (tj. "predodređeni") browser za jednog korisnika. Naravno, mogu se oba koristiti paralelno, ali tako da pokreneš njihov exe (izravno ili preko shortcuta). Ali ako otvaraš npr. neki html fajl spremljen na kompu, uvijek će otvarati s onim jednim defaultnim ("predodređenim").

Rješenje? Naravno, koristiti računalo na ispravan način, tj. onako kako bi se i trebalo koristiti. A to je da svaki ukućanin ima svoj vlastiti user account (korisnički račun) na računalu. Jer svaki account ima svoje vlastite postavke. Tj. svaki account ima svoj defaultni browser, koji ne mora biti isti za sve accountove.

fala puno :mig:

R1982
25.04.2010., 21:56
zašto mi se na firefoxu pojedine stranice kada otvorim, firefox se automatski minimizira..iritantno postaje...da li zna netko možda rješenje problema...help
Tools - Options - Content - pod Enable JavaScript stisni Advanced - makni kvačicu sa Raise or lower windows

Znatiželjko
23.05.2010., 15:40
EHtip (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4154/)

Firefoxov addon za instant Englesko-Hrvatski prijevod.

Može se namjestiti da dvoklikom na bilo koju riječ engleskog izbaci mali balon sa prijevodom,inače po početnim postavkama je da čim miš dođe na englesku riječ izbacuje taj balon sa prijevodom.

shadowww
24.05.2010., 15:14
odlično, thx

JVC
24.05.2010., 15:26
Firefox ne koristim više od kad je izašla verzija 3.6 pa na dalje jer mi se jako često smrzava i ruši a i dosta je spor. Sada koristim Operu 10.53 koja je ultra brza i puno bolja od sadašnjeg firefoxa (bar što se stabilnosti tiče)

Pupi
24.05.2010., 17:06
http://i45.tinypic.com/2ym7o15.png IMDb Preview (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2477/)

Radi se o dodatku za Firefox (verzije 1.5 - 3.7a5pre), koji omogućava prikaz osnovnih informacija o filmu ili glumcu, kada se kursor drži iznad linka.

http://img341.imageshack.us/img341/5664/82769338.th.png (http://img341.imageshack.us/img341/5664/82769338.png)
(Klikni za veću)

Preporuka! :top:

pilezgb
28.05.2010., 13:26
pošto nisam našao temu (ili sam ju možda previdio) Internet Explorer, zanima me jedna stvar, a vezana je uz Windows 7.. kad otvaram novi tab, imao sam prije one male sličice na lnjemu, tzv. minijature koje su mi pokazivale 9 najčešće posjećenih stranica.. i odjednom tog više nemam, nego mi se ona standardna stranica za novi tab otvori.. dal itko zna kak da si vratim to natrag?
hvala unaprijed

JVC
07.06.2010., 22:37
pošto nisam našao temu (ili sam ju možda previdio) Internet Explorer, zanima me jedna stvar, a vezana je uz Windows 7.. kad otvaram novi tab, imao sam prije one male sličice na lnjemu, tzv. minijature koje su mi pokazivale 9 najčešće posjećenih stranica.. i odjednom tog više nemam, nego mi se ona standardna stranica za novi tab otvori.. dal itko zna kak da si vratim to natrag?
hvala unaprijed
desnom tipkom miša na onu traku kraj taba i označi favorites bar

Eppur si muove
17.06.2010., 08:45
Pozdrav.

Malo sam preletio prijašnje postove al nisam nisam baš naša ono što me zanima.

Zanima me dal postoji mogućnost nekog dodatka od firebirda ili toolbara u firefox koji će me obavjestiti o novom mailu tako da mi firebird prozor ne mora cilo vrime bit minimaliziran. Naime s firebirdom kontroliram 4maila, ranije sam koristio Windows live mail al mi je on pravio probleme prilikom (no responding) prilikom kreiranja i prosljeđivanja maila.

Nadam se da ste shvatili što želim.

Wrbhhh
17.06.2010., 08:53
Malo sam zbunjen... Što je to Firebird? :confused:

Jedino što znam je da se Firefox tako zvao prije nego što je preimenovan u Firefox. A preimenovan je zato jer je imao isto ime kao i jedan sustav za upravljanje bazama podataka (Firebird (http://www.firebirdsql.org/)). Tako da mi nije jasno što ti je Firebird.

Sauron_zg
17.06.2010., 09:37
Malo sam zbunjen... Što je to Firebird? :confused:

ja bi reko da on misli na thunderbird :mig:

inače za njega imaš ovak nešto: http://codefisher.org/minimizetotray/

Rogerer
17.06.2010., 09:37
čovjek je, pretpostavljam, mislio na thunderbird :mig:

@galileo: možda Thunderbird Biff (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3788/)

scripta elegans fe
17.06.2010., 09:49
ako koristis gmail ovo (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/173/) mozda pomogne

Eppur si muove
17.06.2010., 10:19

da, thunderbird je u pitanju :rolleyes:

Eppur si muove
17.06.2010., 11:15

Evo ga uz pomoć ovog sam riješio svoj problem ....thanks :top:

R1982
17.06.2010., 17:28
Firefox + ovaj addon = nema problema sa žderanjem RAM-a (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/11922/) :D

oxymoron69
18.06.2010., 14:18
Firefox + ovaj addon = nema problema sa žderanjem RAM-a (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/11922/) :D

stavio sam ovaj addons i cini mi se da mi se sve dosta brze ucitava, hvala na ovome...

lie
18.06.2010., 19:17

aj moram i ja to probat, jer mi nakon par sati surfanja firefox zdere preko 300 mb rama - hope it helps :mig:

R1982
18.06.2010., 22:45
Kako ne bi pomagao?

Youtube + Java applet + Gmail + brdo ostalih tabova =

http://img130.imageshack.us/img130/2986/74562359.png

:D :D :D

M-90
28.06.2010., 19:49
Malo za zabavu:
Destroy the Web (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/14572/)

Turn any webpage into a shoot-em up video game. With a pulse pounding soundtrack and high scores for every web page, Destroy the Web is a fun way to take a little break during the day.

Zrinski
30.06.2010., 04:58
Pozdrav
Da li netko zna pomoć. Naime instalirao sam SpeedDial u Mozilli...e sad, kako napraviti da kada otvorim novi tab pojavi se speed dial kao što već ima Opera..a ne da svaki put kada kliknem na 'New Tab'..otvori mi se

You have opened a new tab

Tools/Add-ons..........pa nađi Speed Dial i nda klikni na "Options"..........kad ti se otvori novi prozor na "Main" tabu imaš opciju "Load in blank new tabs"...........i taopcija treba biti čekirana da ti se speed dial otvara zmjesto prazne stranice........:mig::mig:

Marko001
11.07.2010., 16:46
Može mala pomoć?
kod frenda sam tu i kada gore upišeš nekaj kaj bi na google ovaj preusmejri na neku tražilicu "playbox"... našo sam riješnje za taj problem ali samo za Mac...
Pa akonetko zna...
unaprijed hvala!

scripta elegans fe
11.07.2010., 16:55
jesi pogledao tools>add-ons jel ima ista instalirano u svezi toga?

Marko001
11.07.2010., 17:01
jesam, nema nićega
ne bih pitao prije nego sam sve pogledao :-)
pisalo da je negdje da to kao neki hack... ali neznam baš puno
ovo sam čitao http://support.mozilla.com/tiki-view_forum_thread.php?locale=en-US&comments_parentId=699567&forumId=1

Trebor01
14.07.2010., 00:15
Nakon nekoliko godina korištenja Mozille, prestao sam je koristiti. Njezino često rušenje i po nekoliko puta na dan, postalo je iritirajuće. Prešao na Operu i nisam mogao vjerovati da je razlika nebo i zemlja. Puno je stabilnija i brža. Mozilla :flop: , Opera :top:

kikibela
14.07.2010., 16:39
Imam problem a prilično se slabo kužim dakle molim pomoć. Imam mozillu i bila je prilično ok, malo spora ali ok. od prije 5 dana počela je zezati. jednostavno smrzne se i ne želi dalje. Na upravlj.ploči pogledala sam na probleme i piše da je prestao raditi plugin container for firefox. Što je to uopće i kako da to riješim??? Kad se to dogodi restartam komp. i obično bude bolje, obično ali ne uvijek, ali ne mogu svaki čas restartati. Hvala!!!

R1982
14.07.2010., 19:05
Reinstalacija Firefoxa?

kikibela
14.07.2010., 21:06
Budem napravila tako, puno ti hvala!!

scripta elegans fe
14.07.2010., 23:25
odes na tools> add-ons
tamo to potrazis i maknes

Hmxhmx
19.07.2010., 16:01
Ima mali problem u Firefox-u pa ako netko može pomoć:
Ovak, kad ugasim Firefox i ponvo ga pokrenem nikad me ne zapamti niti na jednom forumu već se moram ponovo ulogirati (iako uvijek stavim kvačicu ono zapamti me).

Čak mi ni kod ulogiranja na neki forum ne izbaci onu poruku gore Dali želite da vas FF zapamti? Da, Ne sada, Nikad za ovu stranicu.

Jel ima još netko s tim probl.? Koristim Firefox 4.0 Beta 1.

R1982
19.07.2010., 16:13
To je beta, nemoj se čuditi što ne radi :D

Hmxhmx
19.07.2010., 16:17
Hmm, izgleda da je sam od sebe proradio. :) Nisam niš prčkao u postavkama.

Skinio sam stariju ver. i radi i na ovoj Beta verziji.

OpticaLL
24.07.2010., 13:15
Nesto su ucestalo poceli update izbacivat?!

R1982
24.07.2010., 15:29
Stiže 4-ka ;)

Znatiželjko
31.07.2010., 12:25
Evo da i ovdje nakeljim.Znači Firefox 3.6 test brzine otvaranja stranica.Plavi progres bar u adresnoj traci označava kad se stranica očitala do kraja.Ja zadovoljan rezultatom.

VIDEO (http://www.youtube.com/watch?v=s4PMs6Yms-k&fmt=22)

Guugle
07.08.2010., 00:06
Imam pitanje ako neko može pomoć.
Zašto mi firefox na facebooku ne otvara slike ili ti fotografije.
Kad kliknem na sliku otvori mi se novi tab bez slike.
:mad:

cromania2009
07.08.2010., 16:41
jel se moze u firefoxu slozit da mi otvara homepage ili prozorcice (ko u google chromeu i safariu) kad otvorim novu karticu? imam firefox 3.6.8 a to mi se jako svida u safariu kojeg vise nemam jer nije prepoznavao flash player...tako nesto.. :)

R1982
07.08.2010., 16:57
Ovakvo nešto? (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4810/)

cromania2009
07.08.2010., 21:26
ma to je tooooooo!!!! fala puno

eberlin
11.08.2010., 10:58
jel zna netko zasto vise ne mogu sa mozillom na zynga poker na facebooku? sa explorerom mogu,ali firefox ne... i to do prije koji tjedan, odjednom....jel imao netko slican problem?

lie
12.08.2010., 15:37
jel ima netko link za skriptu za provjeru linkova da ubacim u greasemonkey - bila je na nekom firefox topicu al sad kad mi treba ne mogu ju naci ( to je ono ko i u chromu da su kraj linka zelene kvacice ili iksici ak ne valja) - trazila sam bas dodatak za firefox al takvoga nema ( ili ga nisam uspjela naci) :)

M-90
12.08.2010., 18:43
Možda ovako nešto? (http://userscripts.org/scripts/show/29222) Provjerava linkove za Rapidshare, Megaupload i slične stranice.
Ovaj (http://userscripts.org/scripts/show/68563) bi trebao provjeravati sve linkove.

Klose
12.08.2010., 19:36
jel zna netko zasto vise ne mogu sa mozillom na zynga poker na facebooku? sa explorerom mogu,ali firefox ne... i to do prije koji tjedan, odjednom....jel imao netko slican problem?

Počisti ga malo!!!! "Clear Recent History"

lie
12.08.2010., 20:33
Možda ovako nešto? (http://userscripts.org/scripts/show/29222) Provjerava linkove za Rapidshare, Megaupload i slične stranice.
Ovaj (http://userscripts.org/scripts/show/68563) bi trebao provjeravati sve linkove.

je to je to, fala ;)

JoWaN
13.08.2010., 16:44
S obzirom da nisam nasao temu o Internet exploreru, pitat cu ovdje.

Na Firefoxu ima opcija da se moze u Toolsima pogledat sve svoje spremljene accounte i passworde od siteova koje posjecujemo i na koje sm oregistrirani, no zanima me dali ima ta mogucnost i kod IE-a.

Gustavo
24.08.2010., 15:17
Jel će biti opcija za uvoz pošte da bacim Operu u smeće?

JoWaN
24.08.2010., 23:36
Kako to mislis?
Pitas se dal ces imat pristup mailu preko drugog browsera ako se rijesis Opere ili?

Gustavo
27.08.2010., 11:52
Kako to mislis?
Pitas se dal ces imat pristup mailu preko drugog browsera ako se rijesis Opere ili?

Opera ima mogućnost prijema pošte što Mozilla nema, na to sam mislio, to mi je bitno jer mi se ne otvara stalno program za prijem pošte.

zmayo
30.08.2010., 13:04
pitanjce, zašto na mozilli ne mogu gledati videe ako sam jučer sve normalno radio i gledao? instaliran je flash player . na chromu sve u redu i sve radi jedino ne na mozilli

R1982
30.08.2010., 13:38
Kako ne možeš gledati? Nema videa uopće? Izbaci grešku? Neće pokrenuti video?

zmayo
30.08.2010., 15:17
KOju god stranicu otvorimnema videa. Ne pokazuje nikakvu grešku, nikaj ne javlja da mi treba ili sl..Jednostavno nema videa. A jučer sam cijeli dna gledao spotove na Youtubeu a danas nemogu nigdje niš..

MEP
30.08.2010., 15:18
KOju god stranicu otvorimnema videa. Ne pokazuje nikakvu grešku, nikaj ne javlja da mi treba ili sl..Jednostavno nema videa. A jučer sam cijeli dna gledao spotove na Youtubeu a danas nemogu nigdje niš..

Otiđi na taj isti video pa CTRL + F5 udri...ta početak, ako i dalje neće, onda ćemo vidit šta i kako...

scripta elegans fe
31.08.2010., 09:46
Opera ima mogućnost prijema pošte što Mozilla nema, na to sam mislio, to mi je bitno jer mi se ne otvara stalno program za prijem pošte.

mislis na bas citanje mailova kao da imas klijent ili samo da ti javi da si primio mail?

Gustavo
01.09.2010., 08:04
mislis na bas citanje mailova kao da imas klijent ili samo da ti javi da si primio mail?

Na čitanje kao u Operi, tamo mi javi i učita mail.

WTF
02.09.2010., 10:19
nakon sigurno preko 3 godine vjernosti jučer sam prešao na Chrome, kad konačno ubrzaju Firefox kako je bio onda se vratim :(

pinkdot
02.09.2010., 12:12
molim vas pomoć oko jednog problema vezanog uz mozillu

naime, imala sam beta verziju sa najnovijim updateovima dok mi nije počela stvarati probleme. naime, često mi se događalo (a, i sada mi se događa, nakon sto sam se vratila na verziju 3.6.8) da mi stranice otvara sa nekim kineskim znakovima, bilo da otvaram stranicu ovako ili nesto sa stranice u novom prozoru.

http://img810.imageshack.us/img810/603/26983557.jpg

je li imao tko slicna iskustva? sto napraviti?

XPS-ZG
02.09.2010., 13:24
pod view odi na encoding pa označi unicode (UTF-8)

XPS-ZG
02.09.2010., 13:26
nakon sigurno preko 3 godine vjernosti jučer sam prešao na Chrome, kad konačno ubrzaju Firefox kako je bio onda se vratim :(
ja sam od 3.6 verzije prešao na operu ...

pinkdot
02.09.2010., 14:03
pod view odi na encoding pa označi unicode (UTF-8)

hvala na pomoći.

jesamprebacila sam, i onda se situacija popravi, ali nece da ga zadrži vec mi stalno prebacuje na central european (windows-1250) bez obzira sto mi je po defaultu u tools-ima namjesteno na unicode (UTF-8).
to je bio i jedan od razloga prelasaka na chrome, koji se sad opet konstanstno rusi, tako da sam se opet vratila na mozillu.

sto dalje?

XPS-ZG
02.09.2010., 14:32
hvala na pomoći.

jesamprebacila sam, i onda se situacija popravi, ali nece da ga zadrži vec mi stalno prebacuje na central european (windows-1250) bez obzira sto mi je po defaultu u tools-ima namjesteno na unicode (UTF-8).
to je bio i jedan od razloga prelasaka na chrome, koji se sad opet konstanstno rusi, tako da sam se opet vratila na mozillu.

sto dalje?
opera LINK (http://www.opera.com/download/)

underpants_182
09.09.2010., 19:36
Pozdrav, moželi mi netko reci kako da prebacim s hrvatskog na engleski jezik. Imam najnoviju FF. Hvala

john_777
10.09.2010., 19:57
jel možda netko zna kak da sačuvam bookmarkse, instalirao bi windowa novi ali bi htio saćuvati sve što imam spremljeno. ne engleskom jeziku mi je

R1982
11.09.2010., 02:56
Bookmarks - Organise Bookmarks - Import & Backup - Export HTML.

R1982
11.09.2010., 02:57
Pozdrav, moželi mi netko reci kako da prebacim s hrvatskog na engleski jezik. Imam najnoviju FF. Hvala
Probaj reinstalirati Firefox, ovaj puta verziju na engleskom.

zmayo
16.09.2010., 12:00
Moj problem još uvijek stoji:
ne mogu otvarat videe na FF. Ni na jednoj stranici mi neće otvarat a prije sma gledao bez problema. Samo od sebe je nestala ta mogućnost. Instalirao sam i novi FF i opet ništa...Kaj da napravim?

PayPal acc
16.09.2010., 12:05
jel možda netko zna kak da sačuvam bookmarkse, instalirao bi windowa novi ali bi htio saćuvati sve što imam spremljeno. ne engleskom jeziku mi je

Skini si program mozbackup.

Btw - i ja razmišljam da počnem koristiti operu ili chrome jer mi je mozila full spora.

zmayo
16.09.2010., 13:24

Odeš na bookmarks,klikneš opciju organize bookmarks,zatim tamo imaš opciju import/backup, odaberi export html. i odabereš lokaciju gdje da si sačuvaš (stick npr). i kad instaliraš nove win obaviš isto to sve samo umjesto export odabereš imoprt ..bar si ja tako čuvam bookmarkse..

vicky0009
16.09.2010., 16:15
Pliizzz pomoc..kad otvorim mozillu otvori mi dupli ekran..tj.stranica mi prepolovljena(kak bi ja to rekla)!! kak to da maknem??

gunđalo
22.09.2010., 22:46
Samo da priupitam! Slučajno sam kliknuo mišem na pogrešno mjesto i s glavne trake su mi nestali gumbi Povijest, Alati itd.

Možete li me uputiti na povratak dotičnih? Bit ću zahvalan.

zmayo
23.09.2010., 13:58
na traci gdje se nalazi refresh, home i search prozr, klikni desnim mišem i označi opciju Menu bar..trebalo bi ti se vratiti..ako si to slučajno isključio..

Bong!
23.09.2010., 19:16
http://img29.imageshack.us/img29/7386/angif23.gif

Dare-Devil Inside
23.09.2010., 22:40
Da li je na XP-u mofuće imati izgled firefox 4 kao na W7 i visti?

R1982
24.09.2010., 01:55
Možda uz neke dodatne programe. Ovako out-of-the-box sumnjam.

gunđalo
24.09.2010., 14:14
na traci gdje se nalazi refresh, home i search prozr, klikni desnim mišem i označi opciju Menu bar..trebalo bi ti se vratiti..ako si to slučajno isključio..

E, hvala! ;)

zmayo
24.09.2010., 16:17
nema na čemu, drago mi je da je pomoglo..

Dare-Devil Inside
27.09.2010., 18:19
Možda uz neke dodatne programe. Ovako out-of-the-box sumnjam.

Ja bih htio out of the box kao što je chrome ili opera... tako me iritira ovako...

Kakve programe????

R1982
30.09.2010., 22:27
um... neke koje će ti programu dodat transparenciju na prozore?

Dare-Devil Inside
30.09.2010., 23:16
Postoji ti adoon za to! (ukoliko si na Visti ili W7).. (addon se zive glasser)

Dare-Devil Inside
01.10.2010., 08:04
I da... pošto sam na Xp-u našao sam si rješenje: Hide Titlebar :)

lie
03.10.2010., 09:18
jel ima neki add on za firefox kao sto je ovaj Chrome TV Planner 1.0.1. (http://www.softpedia.com/get/Internet/Internet-Applications-Addons/Chrome-Extensions/Chrome-TV-Planner.shtml)

M-90
06.10.2010., 17:14
jel ima neki add on za firefox kao sto je ovaj Chrome TV Planner 1.0.1. (http://www.softpedia.com/get/Internet/Internet-Applications-Addons/Chrome-Extensions/Chrome-TV-Planner.shtml)

Najsličniji koji sam našla je ReminderFox:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1191/

j.a.
06.10.2010., 18:43
pozdrav. imam jedan problem. instalirao sam thunderbird, i onaj biff extension.
i sad u firefoxu imam onu malu ikonicu dole al dok ne kliknem na nju kaže t-bird biff: offline. a cijela ta ekstenzija bi trebala služit da me sam upozori kad mi stigne novi mail, a ne da ja to moram kliktat svako malo. zna tko rješenje?

Dare-Devil Inside
14.10.2010., 09:54
Imam prijedlog. :D

Ajd pošaljite screenshot svog FF-a baš me zanima kako izgleda :D

tina2701
22.10.2010., 15:38
..na laptopu imam windows 7 i s njim mozillu....sad se ona nešto zbrkala i izbacuje mi :
Povezivanje nije moguće
Veza je odbijena pri pokušaju povezivanja s hr.start3.mozilla.com.

* Ova je stranica privremeno nedostupna ili prezauzeta. Pokušajte ponovno za nekoliko
trenutaka.

* Ako ne možete učitati niti jednu stranicu, provjerite mrežne postavke
vašeg računala.

* Ako je vaše računalo ili mreža zaštićeno vatrozidom ili proxyem, provjerite ima li
Firefox dovozlu pristupiti Internetu.

..pokušala sam skinuti novu s interneta ali mi ju ne prrihvaća...šta da radim...????

ConanZg
22.10.2010., 15:57
Probaj promijeniti početnu stranicu.
Alati->Opcije i u polje "Početna adresa" upišeš npr. http://www.google.hr ili koju već želiš,bitno da je točno upisana.

tina2701
22.10.2010., 17:13
Probaj promijeniti početnu stranicu.
Alati->Opcije i u polje "Početna adresa" upišeš npr. http://www.google.hr ili koju već želiš,bitno da je točno upisana.

probala...ništa se ne dogodi....

R1982
22.10.2010., 18:43
Kako ti ju "ne prihvaća"?

tina2701
22.10.2010., 21:31
Kako ti ju "ne prihvaća"?

na kompu da al na laptopu ne....

Dare-Devil Inside
23.10.2010., 14:47
na kompu da al na laptopu ne....

el ti možda palo napamet da ti net ne radi? da nešto nije dobro spojeno. uredi u postavkama kako se ff spaja na net. inače je dovoljno stavit na auto i bez proxya

tina2701
23.10.2010., 21:12
el ti možda palo napamet da ti net ne radi? da nešto nije dobro spojeno. uredi u postavkama kako se ff spaja na net. inače je dovoljno stavit na auto i bez proxya

net mi preko explorera i preko google chrome-a radi...samo mozilu nikako ne prihvaća...a do neki dan je....i odjednom počelo izbacivat onu poruku što sam gore kopirala....

scripta elegans fe
24.10.2010., 09:05
jesi ista prckala po firewallu?
da li se ova poruka pojavila nakon nekog updatea?
kad si skinula nanovo program, jesi makla stari ili si samo pregazila novom instalacijom?
sto to tocno znaci da "ne prihvaca"????????????????????

tina2701
24.10.2010., 21:20
...vratila sam windows za tjedan dana nazad i mozilla proradila....sad je sve ok...

linaa
02.11.2010., 13:17
Kad preko mozzile ulazim na neke stranice, na kojim ima malo vise slika i reklama, uzasno se uspori, i jako dugo ucitava, jel netko mozda zna u cemu bi mogao biti problem,
hvala

lie
02.11.2010., 13:26
a jel ti to samo tako s firefoxom ili i kad preko nekog drugog browsera surfas? meni ovo zvuci ko da ti je do brzine neta a ne browsera

linaa
02.11.2010., 14:22
a jel ti to samo tako s firefoxom ili i kad preko nekog drugog browsera surfas? meni ovo zvuci ko da ti je do brzine neta a ne browsera

Samo s mozzilom,
s explorerom i google chromom je sve ok, cak mogu reci i dosta brzo

judolino
04.11.2010., 11:05
Kaj se to zbiva s Firefoxom?
Nije mi htio učitati neku stranicu jer sam isključio kukise.
Otišao sam u Tools i uključio opciju da prihvaća kolačiće. Stranica se učitala, ja je zatvorio, vratio se u Tools - kad on, više ne postoje opcije za reguliranje kolačića!
Pa jebemu, tko je tu lud?!
Pod Tools>Options>Privacy samo neke opcije vezane uz History.
Ima li tko ideju kaj se to zbiva?

R1982
04.11.2010., 15:27
Firefox will: Use custom settings for history <-- tako trebaš podesiti.

FalconB
04.11.2010., 17:36
Imam jedan problem u tražilici Monzilla. Radi se o tom da kad sam htio skinuti jednu sliku na laptop slučajno stiskao da blokira slike sa jednog weba gdje se uploadaju slike. Sada mi se niti jedna lika ne može vidjeti koja je sa tog weba. Zanima me kako poništiti i vratiti da se vidi.

judolino
04.11.2010., 17:38
Firefox will: Use custom settings for history <-- tako trebaš podesiti.

Hvala ti, u međuvremenu sam uspio odgonetnuti.
Jebo ja takvo programiranje. Onda se trebao dijaloški okvir odmah promijeniti. Ovako ga otvorim i niš mi nije jasno - gdje je stara verzija?
Izgleda kao da je programerima jako stalo da skupljamo kojekave kukije u računalu.
Izgleda da Firefox lagano odlazi u kurac...

R1982
04.11.2010., 20:11
Ako ne riješe ovu masu bugova u 4 beta, vjerojatno će napraviti i taj posljednji korak prema spolovilu, da.

:(

lie
04.11.2010., 22:48
meni je ok, jedino je spor zbog svih onih dodataka - al nea veze - nista ko firefox, koristim tu i tamo operu ali toliko sam na ove puste dodatke naviknula se da ne mogu surfat bez pola njih

Dare-Devil Inside
05.11.2010., 22:39
Imam jedan problem u tražilici Monzilla. Radi se o tom da kad sam htio skinuti jednu sliku na laptop slučajno stiskao da blokira slike sa jednog weba gdje se uploadaju slike. Sada mi se niti jedna lika ne može vidjeti koja je sa tog weba. Zanima me kako poništiti i vratiti da se vidi.

:confused: Imaš AdBlock? Pričaj na Hrvatskom :kava:

Znatiželjko
10.11.2010., 07:43
Ako ne riješe ovu masu bugova u 4 beta, vjerojatno će napraviti i taj posljednji korak prema spolovilu, da.

:(

Ma riješit će oni to do verzije 4.5, samo će trebati strpljenja, ja ne mislim preći na Firefox 4 dok ga ne stabiliziraju pošteno.
Koristim Firefox od 2007 kad sam i kupio prvi laptop, rekao mi je frend da je najbolji i vidim da je bio u pravu. Nije savršen ali ostali su lošiji, Opera mi je broj 2.

R1982
11.11.2010., 14:14
Firefox 4.0 beta 7 - ogroman napredak!

I izgleda da je riješen problem s video clipovima :D

_GrGa_
22.11.2010., 13:49
Pozdrav,
zapravo ni ne znam da li je to toolbar.
Nemam kamo upisivat stranice,i izgubio sam tipku back,toolbar mi sadrzi samo moje bookmarkse i to je sve.
Kako to vratit nazad?:confused:

heheh
22.11.2010., 14:02
View-->Toolbars-->Navigation Toolbar:)

zerosutra
22.11.2010., 14:03
Otiđeš na views-toolbars i staviš kvačicu na navigation toolbar,biće si nekako odkvačija.

_GrGa_
22.11.2010., 15:15
Puno hvala:)

Eppur si muove
29.11.2010., 19:02
što se dešava s google toolbarom na mozilli? google mi je homepage i kad mi je otvori mozilla mi javi da je google certifikat neispravan ..pa u alati>dodaci mi veli da google toolbar nije više update na mozilli add-ons wtf?? sad sam mora uklonit g-toolbar a jako sam se navika na njega :confused:

FalconB
04.12.2010., 18:09
Imam velikih problema sa Monzilom. U zadnje vrijeme mi štopa, neće mi na facebook, gmail... na sve stranice u kojima moram upisati passs. Što da učinim, da je izbrišem i opet skinem ili?

MEP
04.12.2010., 18:30
Imam velikih problema sa Monzilom. U zadnje vrijeme mi štopa, neće mi na facebook, gmail... na sve stranice u kojima moram upisati passs. Što da učinim, da je izbrišem i opet skinem ili?

S tin nećeš napravit ništa...
Radije udri CTRL+SHIFT+DEl pa odaberi Everything pa označi sve osim eventualno passworda ako imaš šta zapamćeno:ne zna:

Davero
08.12.2010., 16:02
Imam mali problemčić.

U postavkama isključim "network.http.pipelining" na false. Kada izađem iz firefoxa, te ponovno uđem, vrijednost je ponovno true. U čemu je problem?

Yuna
14.12.2010., 13:28
Kad zelim pokrenuti belu na playtoyu ili neku drugu flash igricu cesto se u zadnje vrijeme dogodi crash i nece to otvorit. Samo dobijem ovu poruku: "The adobe flash plugin has crashed"
Kako to popravit??

sanjinko
14.12.2010., 13:45
Kad zelim pokrenuti belu na playtoyu ili neku drugu flash igricu cesto se u zadnje vrijeme dogodi crash i nece to otvorit. Samo dobijem ovu poruku: "The adobe flash plugin has crashed"
Kako to popravit??

Jesi probala update plugina? Koju verziju Firefoxa koristiš? :misli:

Yuna
14.12.2010., 15:25
Jesi probala update plugina? Koju verziju Firefoxa koristiš? :misli:

sve sam updejtala. Danas sam instalirala verziju 3.6.13
Našla sam neka uputstva na ovoj stranici (http://support.mozilla.com/hr/kb/Adobe%20Flash%20priklju%C4%8Dak%20se%20sru%C5%A1io ) i napravila sve sto pise, ali i dalje nista ne pomaze :(
Nekad proradi, ali obicno ne. Koma...

Hmxhmx
14.12.2010., 16:09
I ja imam taj problem. Stavio sam najnoviju Mozillu, ko i Princess Yuna, probao sva ova uputstva i uvijek im se ruši. Zapravo, nakon onih postupaka jednom mi je čak i ušao u igricu. Ali samo jednom, uvijek se "zblokira" prije.
Doduše, imam stariji kompjutor... jel' bi to mogao biti problem možda?
(i IE mi se ruši)

sanjinko
14.12.2010., 18:02
@ Princess Yuna, Hmxhmx

A da probate Firefox 4.0b7, imam ju instaliranu i na poslu (Win XP) i tu kod kuće (Mac);
ako je ikakav pokazatelj, otvorio sam Top 10 Best Flash Websites of 2010 (http://www.ebizmba.com/articles/best-flash-sites) i svaku spomenutu stranicu, nikakvih problema :ne zna:

stooces
14.12.2010., 19:35
i meni ruši belu na playtoyu vrlo često uz istu poruku, i Firefox i IE, a sve je updatirano

Yuna
14.12.2010., 21:30
@ Princess Yuna, Hmxhmx

A da probate Firefox 4.0b7, imam ju instaliranu i na poslu (Win XP) i tu kod kuće (Mac);
ako je ikakav pokazatelj, otvorio sam Top 10 Best Flash Websites of 2010 (http://www.ebizmba.com/articles/best-flash-sites) i svaku spomenutu stranicu, nikakvih problema :ne zna:

Glupo mi je instaliravat staru verziju kad mi je na novoj sve normalno radilo do prije nekih tjedan dana... Moze bit da je kod njih neki problem pa zato. Ko ce ga znat :ne zna:

blues246
02.01.2011., 11:00
[B][B]Pozz

[B]Kako obrisat history iz sidebara??
Pokusao sam sa programom ccleaner i sa opcijom clear private data te tipkom delete i nista se ne dogada.ako netko zna nek mi odg.molim vas za pomoc

freeze
03.01.2011., 01:07
smeće smeće smeće, fejs mi šteka na tome ko lud, prešo na chrome, brijem da to ima neke veze stim kaj su oni suvlasnici fejsa hahahha XD a ja bez fejsa nemrem studoš sam, to mi je kao drugi mobiteel hahah

Ernests
03.01.2011., 01:08
Što trebam aktivirati da mogu otvarati PDF dokumente?

Hmxhmx
03.01.2011., 18:07
Imam neki problem s Firefoxom: kad god mi se otvori neki novi prozor (recimo onaj kod skidanja) nikad ga nemogu zatvoriti. Čak mi ni u samom browseru ne rade oni gumbići _, 'kvadratić' i X već moram preko menija gasit.

(Neki put mi rade neki put ne!)

Ima li još neki takovih problema i dali zna riješenje?:)

lie
03.01.2011., 19:33
Imam neki problem s Firefoxom: kad god mi se otvori neki novi prozor (recimo onaj kod skidanja) nikad ga nemogu zatvoriti. Čak mi ni u samom browseru ne rade oni gumbići _, 'kvadratić' i X već moram preko menija gasit.

(Neki put mi rade neki put ne!)

Ima li još neki takovih problema i dali zna riješenje?:)

neam rješenje koje tražiš, nikad mi se nije to dogodilo, al ak skineš onaj dodatak download statusbar - kad skidaš dolje na traci će ti biti prikazan i neće ti otvarat za to novi prozor

a ak si u postavkama namjestiš da ti ne otvara nove prozore već tabove onda ti i nije bitno jel se hoće ili neće zatvorit :rofl: kažem, ovo nije šta tražiš ali dok ne nađeš kako to sredit može poslužiti :mig:

Scorpione
03.01.2011., 23:54
ja cesto cistim povijest na alati -> ocisti nedavnu povijest -> i onda sve i mislio sam da mi to ocisti cijelu povijest...ali onda upalim google korisnicki racun i kad odem nesto upisivati u google onda u gornjem desnom kutu kraj e-mail adrese mi pise povijest(tek malo prije sam skuzio).usao sam i WTF??? vidio sam svu svoju kompletnu povijest.to sam obrisao i sad me strah da povijest nije jos negdje spremljena.
i sad...ako ja iskljucim google korisnicki racun,dali ce mi i dalje to spremati povijest??? i dali postoji jos koje mjesto gdje mogu pogledati svoju povijest?????

Hmxhmx
04.01.2011., 13:17
neam rješenje koje tražiš, nikad mi se nije to dogodilo, al ak skineš onaj dodatak download statusbar - kad skidaš dolje na traci će ti biti prikazan i neće ti otvarat za to novi prozor

a ak si u postavkama namjestiš da ti ne otvara nove prozore već tabove onda ti i nije bitno jel se hoće ili neće zatvorit :rofl: kažem, ovo nije šta tražiš ali dok ne nađeš kako to sredit može poslužiti :mig:
Ma da, znam za to, ali nije samo taj prozor od downloada problem. Anyhow, fala na pomoći. ;)

ja cesto cistim povijest na alati -> ocisti nedavnu povijest -> i onda sve i mislio sam da mi to ocisti cijelu povijest...ali onda upalim google korisnicki racun i kad odem nesto upisivati u google onda u gornjem desnom kutu kraj e-mail adrese mi pise povijest(tek malo prije sam skuzio).usao sam i WTF??? vidio sam svu svoju kompletnu povijest.to sam obrisao i sad me strah da povijest nije jos negdje spremljena.
i sad...ako ja iskljucim google korisnicki racun,dali ce mi i dalje to spremati povijest??? i dali postoji jos koje mjesto gdje mogu pogledati svoju povijest?????Alati > Opcije > Privatnost > i makni kvačicu sa Zapamti moju povijest pretraživanja za najmanje [_] dana i Zapamti povijest traženja i formi.
I možeš mirno tražiti porni... ovaj... surfati webom. :)

Ernests
04.01.2011., 17:03
instalirao sam adobe reader, ali i dalje mi ne otvara pdf dokumente u mozilli, skinuo sam neki add on pdf download, ali ne sviđa mi se, jel može netko pomoć?

EDIT: uspio sam riješiti adobe reader ali mi dokumente otvara u novom prozoru, i otvori si onaj prozor za download, kako da namjestim da otvara u novom tabu i bez ovog prozora download?

Hmxhmx
05.01.2011., 11:49
Ernests, pogledaj ovo: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:7 , ili ovo: http://kb2.adobe.com/cps/333/333563.html

Ako ne, meni u dodacima piše Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape "9.4.0" - pokušaj to izgugalti. Mislim da ti čak automatski ponudi da staviš taj dodatak kad instaliraš Adobe.

Ernests
05.01.2011., 13:10
Ernests, pogledaj ovo: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:7 , ili ovo: http://kb2.adobe.com/cps/333/333563.html

Ako ne, meni u dodacima piše Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape "9.4.0" - pokušaj to izgugalti. Mislim da ti čak automatski ponudi da staviš taj dodatak kad instaliraš Adobe.

uspio, hvala na pomoći :D

Ambrozini
08.01.2011., 19:06
Još nije izašao FF4... Valjda će uskoro :)
Gledam market share za browsere (http://www.netmarketshare.com/browser-market-share.aspx?qprid=1) u prošloj godini na globalnom nivou, i vidi se manji pad, oko 1,5 % za firefox, i preko 4 % za IE, veliki porast ima chrome sa 5 na 10 %, to je otprilike deo koji je otkinuo od ova dva.
Evo nešto o novom firefox-u 4 (http://www.techspot.com/news/41877-tech-tip-customize-firefox-4-ui-with-these-simple-tweaks.html).

gaso99
08.01.2011., 19:31
može li se se u Mozilli naći izbrisana povijest pregledanih stranica?...molim pomoč!!

katarina_katja
08.01.2011., 21:41
Molim vas pomoć -

Kad pokrenem firefox, u gornjem desnom kutu se nalazi polje sa puno Tražilica - od toga je prva Ask. Pa su iza nje Google, Yahoo...
Buduci da je Google moja glavna tražilica ja bih htjela da je na vrhu. Klikom na Manage Engine Search obrisem Ask i svaki put mislim da je to jednom za sva vremena. Ali se ona restartom računala ponovo pojavljuje. Mogu li je se ikako riješiti?

fromnowhere
08.01.2011., 22:12
Molim vas pomoć -

Kad pokrenem firefox, u gornjem desnom kutu se nalazi polje sa puno Tražilica - od toga je prva Ask. Pa su iza nje Google, Yahoo...
Buduci da je Google moja glavna tražilica ja bih htjela da je na vrhu. Klikom na Manage Engine Search obrisem Ask i svaki put mislim da je to jednom za sva vremena. Ali se ona restartom računala ponovo pojavljuje. Mogu li je se ikako riješiti?

pa deinstaliraj ask toolbar,a onda ga makni u tražilici i odredi google kao search engine

sanjinko
08.01.2011., 22:43
Još nije izašao FF4... Valjda će uskoro :)

Ako je suditi prema stranici Releases - MozillaWiki (https://wiki.mozilla.org/Releases) (a u planu su još dvije bete i barem jedan RC), konačna verzija mogla bi ugledati svjetlo dana tek negdje u kasno proljeće. :rolleyes:

Ambrozini
08.01.2011., 22:57
Ako je suditi prema stranici Releases - MozillaWiki (https://wiki.mozilla.org/Releases) (a u planu su još dvije bete i barem jedan RC), konačna verzija mogla bi ugledati svjetlo dana tek negdje u kasno proljeće. :rolleyes:

auh, onda ćemo se načekati, ali sudeći po ovome vredeće:
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/beta/features/

katarina_katja
09.01.2011., 07:56
pa deinstaliraj ask toolbar,a onda ga makni u tražilici i odredi google kao search engine

a može li još info kako?

Davero
09.01.2011., 08:36
a može li još info kako?

Možda, Control Panel, Add/Remove Programs

katarina_katja
09.01.2011., 14:16
Možda, Control Panel, Add/Remove Programs

Ovako sigurno nije - kako Google tako ni Ask nisu programi na mom kompu da bi ih se deinstaliralo kroz Control Panel. U Firefoxovom meniju sam trazila, ali nisam našla.

I dalje čekam da netko pomogne...

Ambrozini
09.01.2011., 14:34
Molim vas pomoć -

kakvom vrhu? :D
poredak pretraživača na listi koja ti ispadne klikom na strelicu je nebitna, bitno je čiji favicon (oznaku) vidiš u malom polju sa leve strane polja za pretraživanje. Ako je šarena to je google :D ako nije, klkneš na tu stralicu i odabereš google.

međutim, ako imaš ask toolbar posebno instaliran, onda ti je verovatno Ask postavljen za default pretraživač pa ti se nakon restarta uvek tako pojavi ask bez obzira na polje pretraživača.

sanjinko
09.01.2011., 14:56
Ovako sigurno nije - kako Google tako ni Ask nisu programi na mom kompu da bi ih se deinstaliralo kroz Control Panel. U Firefoxovom meniju sam trazila, ali nisam našla.

I dalje čekam da netko pomogne...

Ovdje (http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html) preuzmi Firefox 4 Beta 8, u njoj nećeš naći Ask tražilicu :)

katarina_katja
09.01.2011., 17:05
vidiš u malom polju sa leve strane polja za pretraživanje. Ako je šarena to je google :D ako nije, klkneš na tu stralicu i odabereš google.

Tako je. Mogu odabrati google, ali mene izuzetno živcira što ga moram odabirati svaki put jer je na vrhu tog popisa i po defaultu je "ask". Onda otvorim "Manage engine search" i postavim google za default. Vjerojatno kod restarta kompa ili automatskog update-a firefoxa se taj glupi "ask" opet pojavi.

Nemam ask toolbar posebno instaliran.

Instalacija firefoxa 4 beta - hm? Zar stvarno ne može bez toga - nisam baš ljubitelj beta verzija.

Ambrozini
09.01.2011., 20:58
ipak proveri kako ti je Devero napisao (Control Panel, add / remove programs), jer si možda kroz neku instalaciju pokupila i Ask toolbar a da to i ne znaš...

sanjinko
09.01.2011., 21:02
Instalacija firefoxa 4 beta - hm? Zar stvarno ne može bez toga - nisam baš ljubitelj beta verzija.

Beta 1 je izašla još početkom srpnja prošle godine (dakle prije 6 mjeseci), trenutno Beta 8 radi i više nego dobro (meni ipak nekako ne leži interface pa na Windows-ima više koristim Chrome), osim ako baš ne možeš bez određenih tema i/ili ekstenzija koje na stabilnoj verziji (3.6.x) rade k'o urica... :rolleyes:

_Inspektor_
11.01.2011., 18:01
Imam jeb*** glup problem.

Neki konj koji mi je sjedio za kompom instalirao mi je facemoods i sada kada uđem u mozillu i hoću otvorit kraticu ovo mi izbaci:

http://img814.imageshack.us/img814/9444/screenshot1d.jpg

a ja želim da mi bude ovako;

http://img121.imageshack.us/img121/9127/screenshot2bnj.jpg

zviko
11.01.2011., 18:23
jel ti to hoćeš home page promjenit ili?
ne kužim baš...
ak hoćeš home page onda tools-options-general i tam upišeš.

Brkoo7
11.01.2011., 23:28
Koliko vama ova Mozilla troši rama. Meni uzme i po 500-600 MB i to napočetku surfanja zauzme oko 200 pa se sve više povečava nakon duže otvorene mozille dosegne do 500-600. Imam i dosta add-onova instalirano. Pitam vas ja da li je tako i kod vas ili??