PDA

View Full Version : Kartica za plaćenje putem interneta

stranice : [1] 2 3

tvor
07.02.2005., 12:19
Imam nekoliko pitanja u vezi kartica..... zanjima koji su sve uvijeti za dobivanje kartice. Naime, treba mi kartica za internet shoping........znam da kartice sluze da se odgodi placanje na neko vrijeme, ali ja bi zelio ( ako se moze ) uplatiti neku svotu love na tu karticu i onda recimo kupovat s njom......pa me zanjima s kojim je karticama to izvedivo. Znaci potrosim kolko imam na kartici, tako da mi netreba nikakvo jamstvo ( posao ) da cu im vratit lovu.....

Znam da nema logike, ali s karticom je puno lakse kupovat preko neta.....pa ako netko zna odgovor unaprijed zahvaljujem :W

brzi
07.02.2005., 13:45
mislim da takve KREDITNE kod nas ne postoje. mislim da ima nešto kao kartica računa na koji položiš lovu pa trošiš koliko ima, kao i za običan tekući račun...

kako je konkurencija učinila čuda mislim da možeš otvoriti tekući račun bez obzira da li si zaposlen i položiti lovu na njega. ono da si ili nisi zaposlen je povezano sa ostvarivanjem nekih pogodnosti koje ti ovise o visini plaće(odobreno prekoračenje, izdavanje čekova..).

u biti sam u oba slučaja napisao jedno te isto pa bih ti preporučio da mailaš u par banaka svoje pitanje, možda postoji takav Mastercard ili....

sailor
07.02.2005., 13:51
postoje, postoje

diners ili amex su izbacili baš takvu, za internet shopping
vidi na netu

tvor
07.02.2005., 14:04
sailor kaže:
postoje, postoje

vidi na netu

tnx :s

Prolaznica
07.02.2005., 14:41
sailor kaže:
postoje, postoje

vidi na netu

pretpostavljam da ciljas na blue i na dinersov e-card ... tesko da ce jednu od te dvije dobiti ako nije zaposlen :rolleyes:

tvore ako si student uzmi si dinersovu studentsku karticu ili neka ti roditelji naprave dodatnu ili junior karticu ... prosurfaj malo po dinersovim i amexovim stranicama pa vidi ako ti odgovara koja

ispravite me ako grijesim, ali master i visu je nemoguce dobiti ako nisi u stalnom radnom odnosu

e da, unaprijed uplatiti i onda raspolagati novcem zaboravi jer su to onda debitne kartice s kojima ces rijetko kada moci kupovati preko neta (probala ja sa visom electron) ... kod kreditnih kartica ti se troskovi obracunavaju 1x mjesecno
ciao

brzi
07.02.2005., 14:49
Prolaznica kaže:
...

e pa to sam tako nekako mislio...:)

ssnjoff
07.02.2005., 17:14
Evo kad smo već kod kartica:

pitanje za one koji upražnjavaju net kupovinu;

imate li neugodnih iskustava?

imam ok zaštićeno računalo, pribavih smart čitač za blue, ali nikako da se ohrabrim i puknem broj van....

molim iskustva?

p.s. orijentiram se na čiste sajtove, nemam namjeru ići na xxx dakle, u osnovi me interesira koliko je sigurno kupovati na jačim sajtovima, na šta valja obratiti pažnju i tako to...

Moonlight Cat
07.02.2005., 17:48
Ja sam u vise navrata kupovao softver preko neta, placao Amexom i Mastercardom i nemam nikakvih losih iskustava.
Sto se tice Amexa blue i citaca, nisam dobio nista nego komplikaciju, inace preko citaca se samo upisuju podaci iz chipa kartice, nista posebno sto bi moglo imati vecu sigurnost (po mom skromnom misljenju).

Inace MasterCard i Visa su puno vise prihvacene kartice na netu, Amex je donekle, ali Diners rijetko tko prima (barem ja nisam jos nabasao, osim domacih tvrtki).

peepman
07.02.2005., 19:13
imam visa classic kod splitske banke. oni sa internetom rade tako da se telefonski moras javit u njihov visa centar (do sada je to bilo u bilo koje doba dana ili noci) dogovoris se sa operaterom o iznosu i za nekih desetak minuta mozes izvrsiti transakciju.

mislim da je to veoma siguran sistem. u posljednjih par godina na takav nacin kupujem barem jednom mjesecno (knjige, domene, prostor za web stranice, xxx ...) i do sada nije bilo problema.

Ibiza
07.02.2005., 19:17
Što se tiče sigurnosti tu nema nikakvih problema. Opasnije ti je dati karticu teti u dućanu/restoranu koja zadrži njen slip i može raditi šta hoće sa njom.

Tvore, sa našim debitnim karticama ne možeš plaćati preko interneta, moraš imati kreditnu.

tvor
07.02.2005., 21:08
Nije mi jasno što oni gube...pa to bi njima trebalo ic na ruku, da ja stavljam svoju lovu na karticu..i oni si prakticki na to jos uzmu proviziju..i članarinu...........pa to je debilno!
Jel placao tko preko Paypala...i kak to funkcionira?

Ibiza
07.02.2005., 22:56
tvor kaže:
Nije mi jasno što oni gube...pa to bi njima trebalo ic na ruku, da ja stavljam svoju lovu na karticu..i oni si prakticki na to jos uzmu proviziju..i članarinu...........pa to je debilno!
PayPal ne funkcionira u hrvatskoj!
i vjeruj mi bolje ti je ne plaćati preko neta, već da plaćaju tebi ;)
Imaš ikobo.com gdje ti netko može uplatiti lovu, onda oni tebi pošalju Visu debitnu sa kojom možeš po netu, samo tu gubiš malo...

junetina_leso
08.02.2005., 08:41
Postoje ti kartice pokloni.

Dodjes u npr PBZ platis 420kn i dobijes Maestro karticu sa 400kn na njoj , dobijes pin, sve ka prava, ne moras biti zaposlen, otvarati tekuci , nista...

Jedino nisam siguran mozes li s njom kupovati preko neta, vrlo vjerojatno ne mozes.

brzi
08.02.2005., 09:02
tvor kaže:

ja, prije nekih mjesec dana. otvoriš akaunt, ukucaš broj kartice i iznos, na sljedećem računu od kartice platiš.

tvor
08.02.2005., 15:17
znaci opet isto sranje...mroas imat karticu da bi mogo placat paypal!!!!:(

Juraj
08.02.2005., 21:40
Probaj u Erste banci, imaju mogucnost mastercarda uz polog. Npr. polozis 10k kn kao osiguranje i dobijes karticu s limitom na 10k kn. Polog ostaje trajno a ti placas racune kako ti dolaze. Znaci oni ne skidaju lovu s pologa nego ti racune placas kao i ostali korisnici a polog je samo osiguranje. Tj. ti sam sebe kreditiras ali njima placas kamate i clanarinu :D Slicno imas u Reiffeisen banci ali je tamo nepovoljniji odnos pologa i limita. Naravno, nema garancije da ce ti odobriti karticu bez obzira na polog. Probaj.

Moonlight Cat
09.02.2005., 14:48
Juraj kaže:
Probaj u Erste banci, imaju mogucnost mastercarda uz polog. Npr. polozis 10k kn kao osiguranje i dobijes karticu s limitom na 10k kn. Polog ostaje trajno a ti placas racune kako ti dolaze. Znaci oni ne skidaju lovu s pologa nego ti racune placas kao i ostali korisnici a polog je samo osiguranje. Tj. ti sam sebe kreditiras ali njima placas kamate i clanarinu :D Slicno imas u Reiffeisen banci ali je tamo nepovoljniji odnos pologa i limita. Naravno, nema garancije da ce ti odobriti karticu bez obzira na polog. Probaj.

To je slicno kao i krediti s pologom. Npr. polozis 110.000 € depozita, a digneš kredit od 100.000€ i još im plaćaš kamate.
:bonk::bonk::bonk::bonk::bonk::bonk::bonk::bonk:

refugee
24.02.2006., 11:33
Postovanje!

Eto, napokon zaposlen, pa bih htio uci u svijet kartica.

Zanima me po vasem misljenju koja je od 4 kreditne kartice najbolja?
Uzevsi u obzir i pogodnosti i rasirenost i cijenu.

Meni bi prvenstveno trebala za internet, amazon, dvd, i tako, te za kupovine po nasim vecim trgovackim centrima na rate.
Za inozemstvo mi nije bitno, jer sigurne necu ici iducih nekoliko godina.

Hvala vam unaprijed.

swaschta
27.02.2006., 16:52
1. Master card
2. Visa
3. American
4. Diners

Tim redom

wapi
27.02.2006., 17:05
Na Amazonu American ima najrigorozniju autorizaciju. Radi pogrešno upisanog postanskog broja su mi odbili kupovinu, dok nisam skuzio... Na zalost na puno web shopova (manjih) ne primaju amex nego samo master.

Inace sto se rasprostranjenosti u hr. tice sve su iste. Visa malo zaostaje. Pravila za slucaj izgubljene kartice je ono sto ih zaista razlikuje.

Amex - od trenutka kad tvrdis da si je zadnji put koristio do trenutka prijave nestanka odgovaras za 100EUR, dobijas novu u roku 24sata, ako treba i u uredu na drugom kraju planete (testirano).

Diners - kriv si za sve troskove do trenutka prijave

Mastercard (Zabin) kriv si za sve troskove do ponoci tog dana kad prijavis, a novu ces dobit kad ti se postari smiluju i donesu ti obavijest da mozes otici u maticnu poslovnicu.

Dakle, primjetio si sto se mene tice izbor je logican....

refugee
27.02.2006., 20:01
Znaci, sto se tebe tice, Amex.
Ali, koliko mi se cini, on je najskuplji, bar sto se tice clanarine i upisnine.
Ako njega, sto je bolje uzet, da mi dolaze racuni, ili da imam trajni?

Jos jedna stvar koju sam primijetio, npr, na vemilovim stranicama je da placanje amexom smatraju kao placanje gotovinom, pa je cijena niza, a ostale kartice se smatraju bas, karticama.

Rado bi samo da mi swaschta malo obrazlozi zasto su visa i ec/mc bolje, jer o njima znam jako malo.

atlantis
27.02.2006., 20:14
diners, neprofesionalni, bahati, bezobrazni, u madjarskoj ne mozesh naci bankomat preko kojega bi digao gotovinu na diners

american nisam imala

master imam, i prezadovoljna sam, platili karte za f1, rezervirali hotel, primaju ga u cijeloj europi, profesionalni :top:

XeiX
27.02.2006., 21:25
Kloni se zla.

bbsan
27.02.2006., 22:31
Ne znam kako funkcionira s plaćanjima preko interneta, ali moram pohvaliti American kao odličnu karticu. Ljubazni zaposlenici, vrlo korektno ponašanje, raširena u Hrvatskoj. Možda u početku bude malo problema s plaćanjem većih iznosa (dok se ne uvjere da podmiruješ i veće račune), ali poslije sve štima savršeno. Visa (ST banke) trenutno funkcionira ok, ali su prije bila moguća brojna neugodna iznenađenja.

ZorcJ
28.02.2006., 06:42
Ja imam Amex (Blue i obicnu) i jako sam zadovoljan. Amex Blue mi omogucava kupnju na rate. Koristio sam je puno puta u inozemstvu i za kupnju na Netu. Kao sto je netko vec napisao u roku od 24 sata (besplatno) dobijes zamjensku s novim brojem, ako ti ovu netko ukrade!

Imam i Visu Electron vezanu uz devizni racun (nisam je trazio - dobio sam je kada sam otvorio devizni racun), ali je nikada nisam koristio ....

Osobno najvise koristim Maestro (vezanu uz tekuci racun) i njome placam gotovo sve manje kupnje. Vece kupnje i trosenje preko Interneta placam Amexom. Vise ne nosim puno gotovine sa sobom ....

wapi
28.02.2006., 09:13
Mastercard i VIsa su najrasprostranjenije tj. ako u nekom ducanu ne primaju sve kartice onda je puno vjerojatnije da ne primaju AMex i Diners nego MC i Visu, ali takve situacije nisu ceste u civilizacijama. Recimo u arapskim zemljama Amex bas nije popularan osim u hotelima, ali je li to parametar za odluciti? ... Manji web shopovi najcesce primaju MC i Visu. U hrvatskoj Amex je najrasprostranjeniji iako su i svi ostali jako blizu.

Hgspot i Vemil tretiraju amex kao cash. KOmpas daje bez kamata na 6 rata na amex... Merkur je davao na 12 rata pred bozic/novu godinu na amex...

[Ako vec biras koju karticu uzeti ne bi ti preporucio revolving (bilo ciju - nema veze s brandom), ali to je duga prica...]

S druge strane, 1.9 prosle godine sam u 20:30h navecer prijavio gubitak Maestro, Master i Amex kartice. Sutradan sam isao avionom u 9h na put u Bangalore preko Frankfurta i Bombaya. Frajer iz AMexa je bio vrlo ljubazan i rastelefonirao se da se raspita tko mi i gdje moze napraviti karticu jer je avion u 9h bio prerano da mi to naprave u Zgb. Rjesenje je bilo, kad sletite u Frankfurt - taxi- Kaiser strasse 10 i imate karticu. Stvarno je tako i bilo. BTW taxi je u Frankfurtu jeftiniji nego u Zg. :-)
U 11:15h 2.9. ja sam opet imao svoje dvije amex kartice u dzepu i ponovo sam se osjecao sigurno. MC sam prijavio istog dana i nakon cekanja pisma (10 dana) sam otisao u poslovnicu i podigao novu karticu, nikakvo podizanje kartice u Frankfurtu, Bombayu ili Bangaloreu nije dolazilo u obzir, rezulutno odbijeno bez najmanje diskusije.

Eto. Dozvoljavam da druge banke MC handlaju bolje nego Zaba, ali ovo je moje iskustvo.

wapi
28.02.2006., 09:16
Znaci, sto se tebe tice, Amex.
Ali, koliko mi se cini, on je najskuplji, bar sto se tice clanarine i upisnine.
Ako njega, sto je bolje uzet, da mi dolaze racuni, ili da imam trajni?

U principu trajni nalog ti se vise isplati. Ako te trajni nalog i otjera u dozvoljeni minus kamata na to ti je manja nego zatezna kamata koju ce ti zaracunati za zakasnjelo placanje racuna (a ako uzmes revolving onda je kasnjenje placanja posebno skupo). Ja ti preporucam da si uzmes obicnu zelenu (nerevolving) Amex. Ta nije tako skupa.

wapi
28.02.2006., 09:22
Dopuna:
ako uzimas amex kljucne rijeci su charge ili debit. Debit ti je jeftinija ako imas tekuci racun u PBZ, ako ne onda charge 125kn upisnina i 250kn clanarina.

Ako imas tekuci u Zabi (ili nekoj drugoj banci) i neki od paket racuna, onda ti nije skupo uzeti i MC ili Visu. Time si pokriven u svim situacijama po cijelom svijetu.

refugee
28.02.2006., 16:00
Ok ljudi, puno vam hvala svima na savjetu!

Mislim da cu ipak uzet amex, posto imam racun i u pbz-u.

Svidja mi se znaci i ta njihova usluznost, promptnost, te dosta dodatnih usluga kod nas.

Burnaby Joe
03.03.2006., 21:34
Diners, ti jos postoje ?

Ja mislim da u sjevernoj americi Diners ne postoji, mozda u Europi.

Burnaby Joe
03.03.2006., 21:48
Kada sam bio siromasan student aplicirao sam za Amex i naveo primanja od $18000 godisnje. Odbili su me s obrazlozenjem da moram imati barem 23K godisnje.

Kasnije su oni mene zvali da uzmem karticu, ali tada ja nisam htio. Niti cu je ikada uzeti :)

Visu i Mastercard primaju apsolutno svugdje i stvarno nikada nisam osjetio potrebu za Amexom.

bianconeri
09.10.2006., 16:42
Tu karticu sam dobio uz otvaranje studentskog paketa "1 za sve" u Zabi pa me zanima da li mogu tom karticom kupovati preko interneta, na stranicama gdje je moguće plaćanje Visa kreditnom karticom.
Hvala!

bibobu
09.10.2006., 17:33
Mozes

JoZoFX
09.10.2006., 19:06
Mozes jedino ako ti je banka dala Cvv2 cod. Na visama imas 3 broja na straznjem dijelu kartice. U to u hr recimo prosle godine sigurno nije bilo moguce sa debitnom karticom, ako se sta promijenilo u ovo godini e to neznam
Ako imas taj cod iza ona mozes.

Pozdrav

Lavica02
09.10.2006., 21:23
Ova Visa koju ti imaš to je debitna kartica po deviznom računu. Mislim da s njom s nemožeš plaćati putem interneta.

snake charmer
10.10.2006., 02:50
Ja sam jednom platio nešto, ali to je i označeno kao visa electron plaćanje.
Neznam da li bi prošlo kao obična visa. Ako ti uspije javi.

Skattemus
10.10.2006., 02:52
ne mozes jer je debitna...uvijek traze broj kreditne....debitnom ne mogu bit ziher da imas na racunu

Ibiza
10.10.2006., 13:10
A da odgovori netko tko zna, a ne samo "msili" :rolleyes:

Da, možeš. Na novim chip karticama imaš zada onaj cvv code i provjereno prolazi. Probao sam na nekoliko mjesta na netu.

JoZoFX
10.10.2006., 20:36
A da odgovori netko tko zna, a ne samo "msili" :rolleyes:

Da, možeš. Na novim chip karticama imaš zada onaj cvv code i provjereno prolazi. Probao sam na nekoliko mjesta na netu.

Eto jedan sveznalica :top:

Drago mi je da znam da je to i u HR sada moguce e sada pitanje. Posto nisam bas previse u HR ne koristim niti nase kartice. Imam onu staru debitnu preko ZABE, kako napraviti da dobijem novu sa tim Cvv2 codom iza?
Znam da moram da cekam da mi istekne ili postoji neka fora...

Unaprijed hvala na odgovorima...

romc55
11.10.2006., 07:39
Pa gdje tu imaš problem ?
Ljepo nazovi banku pa pitaj.
Zašto stvaraš probleme tamo gdje ih nema.
Pozdrav

ZEGA
12.10.2006., 10:34
Pa gdje tu imaš problem ?
Ljepo nazovi banku pa pitaj.
Zašto stvaraš probleme tamo gdje ih nema.
Pozdrav
i ja sam dobio visu electron od erste i pitao zenu da li sa njom mogu placati online a ona meni kaze ne moze...
Ne da meni vrag mira i pokusao sam platiti skype credit sa njom i naravno uspio sam...
E sad ga ti znaj kad niti sluzbenici koji bi trebali znati nemaju pojma...
z

kodeks1
13.10.2006., 13:55
Tu karticu sam dobio uz otvaranje studentskog paketa "1 za sve" u Zabi pa me zanima da li mogu tom karticom kupovati preko interneta, na stranicama gdje je moguće plaćanje Visa kreditnom karticom.
Hvala!
Sa tom karticom se ne može plačati preko interneta. Ja sam pokušao prije 2 mjeseca platiti Ryanair i premda ima tu opciju nije prošlo. Zvao sam u Visa centar i rekli su da ne može već da treba Visa kreditna.

mimi23
22.10.2006., 16:20
Ako ti je na web siteu napisano da mozes placati sa Visa Electron (a ne samo Visa!!) onda mozes.

Ne slusaj nis sto ti sluzbenice u Erste kazu jer ja uvijek dobivam od njih suprotne informacije. Nazovi Erste 0800 7890 i tamo ces dobit tocne informacije.

Sto se tice Ryan aira, ja uspjela platit u 7.mj ove godine.

silvi0
22.10.2006., 22:31
A da ja vas pitam sada, kolku proviziju uzima banka po plaćanju?

gordogan
24.10.2006., 08:30
Banka tebi kao vlasniku kartice NE uzima proviziju - uzima je od prodajnog mjesta. :cool:

Mulder
24.10.2006., 19:45
Koju kreditnu karticu da uzmem: MC, AMEX, VISA? Pošto je PayPal došao i do ovog kutka Europe pa bi si uzeo jednu isključivo za taj oblik plaćanja i korištenja, ciljam na što jeftiniji izbor što se tiče članarine i upisnine. Koja su vaša iskustva?

Morski.
25.10.2006., 15:50
Koju kreditnu karticu da uzmem: MC, AMEX, VISA? Pošto je PayPal došao i do ovog kutka Europe pa bi si uzeo jednu isključivo za taj oblik plaćanja i korištenja, ciljam na što jeftiniji izbor što se tiče članarine i upisnine. Koja su vaša iskustva?

navodno se moze i preko visa electron kartica za devizni racun. Ljudi su se uspijevali registrirati sa PBZ i Erste karticama.

pivka
25.10.2006., 16:23
navodno se moze i preko visa electron kartica za devizni racun. Ljudi su se uspijevali registrirati sa PBZ i Erste karticama.

nemoj si uzimati erste kartice ni za boga miloga.najgora banka u hrvata! :bljak:

Morski.
25.10.2006., 16:51
nemoj si uzimati erste kartice ni za boga miloga.najgora banka u hrvata! :bljak:

ma da? Nisam znao.Svejedno,samo treba devizni racun od njih,nista vise.

Vincent V
25.10.2006., 16:58

bjez od tog zla sto dalje.....

pivka
25.10.2006., 18:13
ma da? Nisam znao.Svejedno,samo treba devizni racun od njih,nista vise.

samo na znanje koliko su debilni.
kada ti odobre revolving karticu moraš ići kod javnog bilježnika na ovjeru kao da otplećuješ kredu na 12 mj.kada prođe tih dvanest mjeseci,ako ti ju ponovno odbore onda sve ispočetka.
koliko znam jedina banka koja tako posluje sa revolving karticama.

Mulder
25.10.2006., 18:57

Imam VISA electron kod pbza, tko je uspio preko nje, de me uputi na tu osobu...

Morski.
25.10.2006., 20:13
Imam VISA electron kod pbza, tko je uspio preko nje, de me uputi na tu osobu...

mora ti biti od deviznog racuna ,tako su barem rekli.

Bilobrkster
25.10.2006., 20:46

ipak ima gora : Splitska :trk:

obiwan
25.10.2006., 21:37
ma najbolje nemoj nikakvu karticu uzimat

grogo bolger
25.10.2006., 21:43
imam amex revolving i mastericu
kamate na ovaj revolving su :mad:
a ova masterica mi je umjesto maestra jer mi skida direkt sa tekućeg. čini mi se da je u svijetu masterica zastupljenija.

inače nije mi jasno kako se neki ne mogu kontrolirati pa nabijaju račune ili sam ja gadna cicija :frajer:

obiwan
25.10.2006., 22:07
ili sam ja gadna cicija :frajer:

Nisi gadna cicija nego razumna osoba.

pivka
27.10.2006., 08:09
ma treba bježat od kartice ko vrag od križa.ali što da čovjek radi kad nema za špeceraj 300-400 kn.odmah pa se zadužuje sa tim zlom.užas

Dwarf980
28.10.2006., 16:33
samo na znanje koliko su debilni.
kada ti odobre revolving karticu moraš ići kod javnog bilježnika na ovjeru kao da otplećuješ kredu na 12 mj.kada prođe tih dvanest mjeseci,ako ti ju ponovno odbore onda sve ispočetka.
koliko znam jedina banka koja tako posluje sa revolving karticama.

koji sam je debil......i to samo zato kaj sam bio lijen cekat...pa sam umjesto u pbz u kojoj je bila guzva oso u erste....al nema veze...lako ja njih odkantam.....pogotovo ak mi sad nes budu kenjali oko krede od 40 somova kuna.....na 5 godina...odma odlazim vjerovatno u h postansku banku...di su i i uvjeti i sve ostalo povoljnije....

Plus kolko mi se cini erste je jedina valjda banka koja nema master charge karticu..vec samo revolving kreditnu...plus kod igranja na on line kladarama uzimaju po transakciji 4 eura..jebo ih bog da ih jebo....

Mulder
29.10.2006., 08:15
Nakon svega vjerojatno će bit PBZ Visa electron cvv vezana za devizni. :top:

pivka
30.10.2006., 17:43
koji sam je debil......i to samo zato kaj sam bio lijen cekat...pa sam umjesto u pbz u kojoj je bila guzva oso u erste....al nema veze...lako ja njih odkantam.....pogotovo ak mi sad nes budu kenjali oko krede od 40 somova kuna.....na 5 godina...odma odlazim vjerovatno u h postansku banku...di su i i uvjeti i sve ostalo povoljnije....

Plus kolko mi se cini erste je jedina valjda banka koja nema master charge karticu..vec samo revolving kreditnu...plus kod igranja na on line kladarama uzimaju po transakciji 4 eura..jebo ih bog da ih jebo....

kažem ti ja ,NAJ DEBILNIJA banka u hrvata!

Nick Nolte
30.10.2006., 18:22
Ja sada prešao na erste zbog stambenog kredita.

Nisam išao kod bilježnika za revolving. Morao sam ju uzeti zbog povoljnije kamate, no neću je koristiti. Ja i kartice se ne družimo.

Možda se stvari promijenile?

izrod
12.12.2006., 01:46
treba mi kartica s kojom ću moć kupovat preko neta (amazon,rezervirat avionske karte itd). pošto nemam redovita mjesečna primanja mogu li ja napravit takvu karticu,tj račun na koji bi mogo uplaćivat novac i koristit ga u spomenute svrhe?

Juraj2
12.12.2006., 08:56
Imas Amex debitnu vezanu za tekuci racun u PBZ.

lonicera
12.12.2006., 09:39
nitko ti neće dati nikakvu karticu ako nemaš redovna mjesečna primanja.

KILLERDOG
12.12.2006., 10:16
oće imaš sad neki amecan za studenta u pbz
samo ti je limit nešto sitno
nazovi ih i pitaj
0800356356

Discovery.v2
12.12.2006., 13:29
nitko ti neće dati nikakvu karticu ako nemaš redovna mjesečna primanja.

Hahah :lol: :lol: :lol: :lol: glupost dana.

Možeš frende, možeš ti sebi otvorit račun bez obzira da li imaš ili nemaš redovita primanja.

locutos
12.12.2006., 13:41
I bez mjesecnih primanja mozes svuda otvoriti ziro racun i uz to automatski dobijes najobicniju "Debit" karticu kojom ne mozes placati preko interneta vec samo podizati novac s bankomata. Ne znam mozes li na takav racun dobiti i kreditnu, cisto sumnjam.

Tekuci racun bez mjesecnih primanja u vecini banaka ne mozes otvoriti, pa i u ostalima ce ti "sluzbeno" preko telefona itd. reci da ne moze, ipak ako dodjes na salter banke i kazes da npr. upravo razgovaras s poslodavcem da ce te zaposliti, manji dio banaka ce ti ipak otvoriti tekuci racun (npr. Hypo).
Uz to takodjer ide najobicnija Debit kartica.

Mozda, ako otvoris devizni racun i polozis nesto novaca, mozda ti daju neku kreditnu karticu kojom mozes kupovati preko neta, mada je to rizicno za njih, jer ako nemas redovita primanja, sto ako nakupujes brdo stvari preko neta, te ispraznis svoj racun i "nestanes", tko ce njima nadoknaditi novac.

Kreditna kartica je vrsta davanja kredita. Nijedna banka ne daje kredit "na lijepe oci", tj. bez neke garancije da ces im to vratiti.

Pozdrav

KILLERDOG
12.12.2006., 14:20
od kuda ove informacije dolaze
pa svatko može otvoriti tekući račun bio zaposlen ili ne samo mora plaćati godišnji iznos za vođenje računa
sa kreditnim karticam je problem ali i to sada počinju riješavati

wapi
12.12.2006., 17:42
od kuda ove informacije dolaze
pa svatko može otvoriti tekući račun bio zaposlen ili ne samo mora plaćati godišnji iznos za vođenje računa
sa kreditnim karticam je problem ali i to sada počinju riješavati

Silan problem! Toliko silan da rjesavanje ima počinjanje.:rolleyes: Mislim kojesta, kod nas je socijalizam preostao u bankama i zakonu o radu!

Kakav je to ugovor o radu na neodredjeno vrijeme na osnovu kojega se ostvaruju nekakva veca prava nego na ugovore na odredjeno vrijeme ili autorske ili ugovore o djelu? (retoricko pitanje)

S jedne strane nitko nece zivjeti vjecno, a s druge strane u bilo kojem trenutku mozes dobiti otkaz. Tako da je sve to skupa s pravima koja proizlaze iz "neodredjenog vremena" cisti uzas. Banka bi trebala prosudjivati po povijesnim podacima. Dakle, otvori ti racun, da ti karticu, dobijes mali limit. Neko vrijeme uredno poslujes, pa ti limit poveca, pa dobijes jos nekakvu karticu, ... Uopce ih zapravo ne bi trebalo biti briga otkud ti lova, jer to sto danas imas placu 15000kn vec sutra ne mora biti tako, pa ces mozda neko vrijeme zivjeti na stednji u banci dok se ponovo ne zaposlis ... ili ces poceti raditi kao freelancer (obrtnik ili honrarac) Milijun mogucnosti...

alabrale
12.12.2006., 17:51
mozes dobiti na racun netkoga tko ima redovita plačanja...

inovator1
12.12.2006., 18:29
Ma dajte ljudi kako se ne može otvoriti tekući račun ako nemate redovna primanja. Naravno da se može, pitajte u PBZ i vidjet ćete, a automatski dobiješ i maestro karticu, s kojom doduše ne možeš kupovati preko neta, ali možeš dobiti elektron visa debitnu karticu, koju automatski dobiješ odmah ako kod njih otvoriš devizni račun i položiš 5 Eura. A ako slučajno imaš nešto ušteđevine oroči kod njih i dobiješ Mastercard ili visa charge karticu bez obzira da li imaš, redovna primanja ili ne, samo što ti je limit u visini oročenog iznosa, ali ne preko 20 000 KN. To vam je sigurna informacija, jer ja imam tako, a nemam nikakva primanja u Hrvatskoj niti mi ne dolaze primanja u Hrvatsku jer radim u inozemstvu. Ja nisam niti tražio mastercard ali su mi je sami ponudili. A ponavljam još jednom visa electron debitnu karticu dobiješ automatski kada prvi puta uđeš u banku i položiš 5 Eura.

izrod
12.12.2006., 22:39
Ma dajte ljudi kako se ne može otvoriti tekući račun ako nemate redovna primanja. Naravno da se može, pitajte u PBZ i vidjet ćete, a automatski dobiješ i maestro karticu, s kojom doduše ne možeš kupovati preko neta, ali možeš dobiti elektron visa debitnu karticu, koju automatski dobiješ odmah ako kod njih otvoriš devizni račun i položiš 5 Eura. A ako slučajno imaš nešto ušteđevine oroči kod njih i dobiješ Mastercard ili visa charge karticu bez obzira da li imaš, redovna primanja ili ne, samo što ti je limit u visini oročenog iznosa, ali ne preko 20 000 KN. To vam je sigurna informacija, jer ja imam tako, a nemam nikakva primanja u Hrvatskoj niti mi ne dolaze primanja u Hrvatsku jer radim u inozemstvu. Ja nisam niti tražio mastercard ali su mi je sami ponudili. A ponavljam još jednom visa electron debitnu karticu dobiješ automatski kada prvi puta uđeš u banku i položiš 5 Eura.
tako je. ja imam tekući račun i dobio sam maestro karticu kojom mogu dizati gotovinu s bankomata al ne mogu kupovati preko neta.

izrod
12.12.2006., 22:42
mozes dobiti na racun netkoga tko ima redovita plačanja...
ima moja stara american al mi neda da je koristim

izrod
13.12.2006., 01:55
uglavnom treba se informirat telefonom i probat sa deviznim računom.
thnx

locutos
13.12.2006., 03:17
KILLERDOG i inovator1.

Iako se cini da je trend u zadnje vrijeme da su banke sve liberalnije u vezi otvaranja tekucih racuna, ipak ne mozete otvoriti tekuci racun u svakoj banci bez redovitih mjesecnih priliva. Evo samo dva primjera:

http://www.hpb.hr/Home.aspx?PageID=34
http://www.erstebank.hr/gr_tekuci.asp

Za one kojima se ne da citati cijele stranice evo dva kraca izvoda:

HPB:
Banka može otvoriti tekući račun svakoj punoljetnoj poslovno sposobnoj domaćoj i stranoj fizičkoj osobi koja osigurava redoviti priljev sredstava na tekući račun u iznosu većem od iznosa utvrđenog Odlukom o limitima.

ERSTE:
Status klijenta Erste banke možete steći vrlo jednostavno - otvaranjem tekućeg računa u Erste banci i ostvarivanjem redovnog mjesečnog priljeva (plaća, mirovina i sl.) preko navedenog računa.

Takodjer, kad sam prije oko 9 mjeseci telefonom pitao Hypo banku mogu li kod njih otvoriti tekuci bez stalnih priljeva (dakle bez redovite place) rekli su mi da ne moze (cak 3 puta u razgovoru od par minuta), no da ih ipak mogu posjetiti na salteru.
To sam i ucinio i ipak su mi otvorili racun. Pitala me je podatke o poslodavcu a ja sam rekao (kao) da se upravo dogovaram s nekim da me zaposli.

Takodjer imam utisak da je danas vise banaka nego tada spremno otvoriti tekuci bez redovitih primanja (PBZ, ZG itd.).

Takodjer, po zakonu, samo uplate na koje je vec placen porez i ostala davanja (placa, mirovina i slicno) ili one uplate koje ne podlijezu tome (ako ima takvih) smiju ici na tekuci racun. A sve ostale uplate (npr. honorarni rad) bi trebale ici na ziro racun.
Naravno, u praksi nije uvijek tako.

Pozdrav

Maxxy
13.12.2006., 07:49
KILLERDOG i inovator1.

ERSTE:
Status klijenta Erste banke možete steći vrlo jednostavno - otvaranjem tekućeg računa u Erste banci i ostvarivanjem redovnog mjesečnog priljeva (plaća, mirovina i sl.) preko navedenog računa.

Dakle, radi se o STATUSU KLIJENTA, ne o otvaranju tekuceg. Otvorio sam pred 2 godine tekuci u Erste a bijah nezaposlen... :)

lonicera
13.12.2006., 08:04

Možeš frende, možeš ti sebi otvorit račun bez obzira da li imaš ili nemaš redovita primanja.

hahaha, pa čitaš li ti uopće?
ovdje se ne radi o otvaranju tekućeg računa nego o kreditnoj kartici. nju NE MOŽEŠ dobiti ako nemaš redovna primanja po računu.
drugo je maestro kartica koja prati svaki tekući..za dizanje love s bankomata.

KILLERDOG
13.12.2006., 08:30
pa daj malo pogledaj gore ti piše ljepo
inače mislim da ti je u pbz 20 kn svakih par mj. za devizni
a provjeri jesu li riješili sa žiroračunom jer na ljoj stoji oznaka visa electron sa kojom možeš kupovati na netu samo ti je trebala neka šifra
a za erste i hpb me baš briga pa koje su one u hr po zastupljenosti
za prve tri u hr znam da možeš otvoriti

Discovery.v2
13.12.2006., 15:01
ovdje se ne radi o otvaranju tekućeg računa nego o kreditnoj kartici. nju NE MOŽEŠ dobiti ako nemaš redovna primanja po računu.

Je, imaš pravo, prenaglio sam jer sam nabrzaka preletio da vidim o čemu je riječ. Pogriješio sam, ispričavam se. :)

mikelandjela
17.12.2006., 05:41
Narode pokusajte sa Raiffeisen bankom. Mislim da ima u HR. I pitajte izdaju li te debitne kartice predvidjene za internet transakcije. U Srbiji ih izdaju pod imenom Visa Virtuon. Evo link pa pogledajte. http://www.raiffeisenbank.co.yu/srpski/ret_services/visa_virtuon.asp

A sto se tice BiH, neki dan sam isla u Raiffeisen da pitam ima li kod nas tako nesto i rekli su mi da nemaju tu karticu Virtuon, ali se ispostavilo da daju cvv za Visa debitne kartice za koje nema razloga da ne rade na netu. Pitala sam da li rade na netu, kazu ne bi trebalo, ali bilo je klijenata koji su se vracali i tvrdili da radi. Pa probajte s Raiffeisenom. Mislim da bi u najmanju ruku trebali dati cvv uz Visu Elektron.

Ima i drugih varijanti za povlacenje novca sa interenta. Pogledajte na http://atm.gold-valuta.com/prezentacija.htm. :)

Stana
17.12.2006., 12:29
ja sam u Erste banci prije oko 3 tjedna otvorio domaći i devizni žiro račun. uzeo internet bankarstvo i još mi trebaju stiće dvije kartice (Visa Electron).a nemam redovita mjesečna primanja....prije toga bio sam u Zagrebačkoj banci i nisam mogao dobiti nikakvu karticu jer nemam stalna mjesečna primanja

inovator1
17.12.2006., 15:33

Lonicera, pa zar nisi pročitao moj tekst što sam napisao. Kažem još jednom u Privrednoj banci možeš otvoriti kreditnu karticu bez obzira da li imaš redovna primanja ili ne. Pa ja sam je otvorio, a nemam nikakva redovna primanja u Hrvatskoj jer radim u inozemstvu i u inozemstvu ostvarujem primanja. Čak su mi sami predložili da napravim napravim Mastercard charge kreditnu karticu. To ti je kreditna kartica s odgodom plaćanja za jedan mjesec bez kamata. S njom na netu kupuješ sve što i s Mastercard revolving kreditnom karticom, nema nikakve razlike, jer sam već nebrojeno puta s njom kupovao na netu. Kad sam pa pitao za Ameriken karticu rekli su mi da mogu s obzirom da kod njih imam štednju, napraviti zahtjev i da ne bi u principu bilo nikakvih problema, ali na kraju sam ipak uzeo Mastercard kreditnu karticu.

me_and_myself
20.12.2006., 20:54

Ne govori se o otvaranju racuna u banci nego o dobijanju Amexa ili Dinersa! A to nece dobit ako nema redovita primanja, osim ako netko od njegovih ne dobije, starci ili netko treci pa on ne postane dodatni clan.

Edit: i ja sam malo prenaglila, nisam procitala sve postove. Discovery.v2 sorkac!

Stana
13.01.2007., 13:36
Evo baš pokušavam oderati neke transakcije na Second Life, ali mi traži slijedeće podatke pa ako netko zna nešto o tome :

http://img20.imageshack.us/img20/8778/ssssqc0.jpg

jel stavljam adresu od banke ?

JoZoFX
13.01.2007., 14:09
Evo baš pokušavam oderati neke transakcije na Second Life, ali mi traži slijedeće podatke pa ako netko zna nešto o tome :

http://img20.imageshack.us/img20/8778/ssssqc0.jpg

jel stavljam adresu od banke ?

Stavljas tvoju adresu. A zasto se ne registriras na paypal?
CVV2 kod ili security ti je onaj sa 3 znamenke na poledjini.

Pozdrav

Stana
13.01.2007., 14:28
ok

ma imam ja i paypal acc, ali sada treba dobiti 100 dolara pa je tu problem, a koliko znam preko njega mogu samo davati pare

JoZoFX
13.01.2007., 14:45
ok

ma imam ja i paypal acc, ali sada treba dobiti 100 dolara pa je tu problem, a koliko znam preko njega mogu samo davati pare

A istina da, Hr je ogranicena sa time. Neznam, onda probaj ponovo sa karticom ako ne onda kontaktiraj support da imas problema i da neznas u cemu je problem.

Pozdrav

P.S. Nije mi jasno kako ljudi nadju vremena za 2ndLIFE, normalno za one koji su mladji od 18 nije problem.

Stana
13.01.2007., 19:09
ok, hvala na odgovoru

wapi
14.01.2007., 02:30
CVV2 kod ili security ti je onaj sa 3 znamenke na poledjini.

Ako ti ne radi a imas AMEX onda upisi onaj s prednje strane iznad broja kartice (nije ispupcen).

bBoy1075
03.02.2007., 19:23
Jel se može i placati u trgovinama s MaestroCard-om?

Lavica02
03.02.2007., 19:53
Jel se može i placati u trgovinama s MaestroCard-om?

paaaa .... između ostalog...

Lavica02
03.02.2007., 19:54
treba mi kartica s kojom ću moć kupovat preko neta (amazon,rezervirat avionske karte itd). pošto nemam redovita mjesečna primanja mogu li ja napravit takvu karticu,tj račun na koji bi mogo uplaćivat novac i koristit ga u spomenute svrhe?

kao što je netko spumenuo ... oročiš neku lovu u banci, i dobiješ kreditnu karticu s limitom istim ili nešto manjim od oročenja (zavisi od banke do banke)

no.name
03.02.2007., 23:41
Lonicera, pa zar nisi pročitao moj tekst što sam napisao. Kažem još jednom u Privrednoj banci možeš otvoriti kreditnu karticu bez obzira da li imaš redovna primanja ili ne. Pa ja sam je otvorio, a nemam nikakva redovna primanja u Hrvatskoj jer radim u inozemstvu i u inozemstvu ostvarujem primanja. Čak su mi sami predložili da napravim napravim Mastercard charge kreditnu karticu. To ti je kreditna kartica s odgodom plaćanja za jedan mjesec bez kamata. S njom na netu kupuješ sve što i s Mastercard revolving kreditnom karticom, nema nikakve razlike, jer sam već nebrojeno puta s njom kupovao na netu. Kad sam pa pitao za Ameriken karticu rekli su mi da mogu s obzirom da kod njih imam štednju, napraviti zahtjev i da ne bi u principu bilo nikakvih problema, ali na kraju sam ipak uzeo Mastercard kreditnu karticu.

samo jedno pitanje... imaš možda garantni depozit u privrednoj banci ili ne... ili možda dobijaš plaću na devizni račun... jer mi je stvarno čudno da su ti dali kreditnu karticu bez ikakve garancije da ćeš je platiti... :confused:

neno1966
04.02.2007., 19:23
I ja sam ju dobio samo na osnovu otvorenog deviznog računa (naravno nije prazan ali nije ni vezan i slobodno mogu raspolagati sredstvima). Ne znam što bi se desilo kad bi ispraznio račun i ne platio račun...

bianconeri
06.02.2007., 18:07
Imam otvoren u Zabi "1 za sve" - student model, pa me zanima da li mogu zamijeniti Visu Electron bez CVV koda za onu sa CVV kodom.

rossonero
08.02.2007., 18:20
Potpuno ista stvar i kod mene. :(
Ako je netko pitao u banci, neka napise. :)

Morski.
08.02.2007., 18:54
jel Zaba uopce ima debitne kartice sa CVV codom ? :confused:
Načelno mozes pitati,vjerojatno ces morati cekati tri tjedna dok kartica ne dode i morat ces platiti troskove izradivanja

Didi
08.02.2007., 20:07
Potpuno ista stvar i kod mene. :(
Ako je netko pitao u banci, neka napise. :)Nema zamjene, jer se kartica nema za što zamijeniti. Ja sam danas vratila svoju Visu Electron i zatvorila devizni račun kod Zagrebačke banke.

ZB ima samo Visu Electron sa šesnaestoraznamenkastim brojem, otisnutim na prednjoj strani kartice, a otraga, uz potpis, nema nikakvih brojeva pa ni verifikacijskog koda. Njihova se Visa Electron ne može koristiti za internetsko plaćanje.

Zadvoljna sam utoliko što su mi isplatili novce, a nisu naplatili vođenje deviznog računa za desetak dana koliko sam ga kod njih imala.

Erste Banka preko telefona mi je potvrdila da njihove Visa Electron kartice imaju CVV, ali ništa ne vjerujem dok ne vidim. Kod njih je povoljnije i to što ne naplaćuju vođenje deviznog računa, nego postoji samo jednokratna uplata za njegovo otvaranje.

Morski.
08.02.2007., 20:35
Erste Banka preko telefona mi je potvrdila da njihove Visa Electron kartice imaju CVV, ali ništa ne vjerujem dok ne vidim. Kod njih je povoljnije i to što ne naplaćuju vođenje deviznog računa, nego postoji samo jednokratna uplata za njegovo otvaranje.

20 kn,karticu cekas tri tjedna. Mozes komodno otvoriti racun,jer njihove kartice imaju CVV,ja imam njihovu karticu i uredno peglam po paypalu :zubo:

Didi
08.02.2007., 20:42
20 kn,karticu cekas tri tjedna. Mozes komodno otvoriti racun,jer njihove kartice imaju CVV,ja imam njihovu karticu i uredno peglam po paypalu :zubo:Meni su rekli 40 kuna za otvaranje računa, a za rok nisam pitala.

Ava Adore
08.02.2007., 20:57
20 kn, sigurno

Didi
08.02.2007., 21:03
Tim bolje. Idem sutra pa ću vidjeti. Još kad bi i rok pokratili...

Morski.
08.02.2007., 21:24
Tim bolje. Idem sutra pa ću vidjeti. Još kad bi i rok pokratili...

nijet,sve njihove kartice dolazi iz Austrije pa ne mogu prije....

swat
09.02.2007., 01:01
PBZ ima također CVV, znam iz prve ruke ;)

Didi
09.02.2007., 12:33
Najnovije iz Erste Bank. U pitanju jest 40 kuna, ali ne za otvaranje deviznog računa, nego za zatvaranje, a tih 40 kuna odnosno njihova protuvrijednost moraju stalno biti na računu. Naknade za vođenje računa nema, a kartica stiže ne za tri, nego za četiri tjedna.

Morski.
09.02.2007., 13:06
Najnovije iz Erste Bank. U pitanju jest 40 kuna, ali ne za otvaranje deviznog računa, nego za zatvaranje, a tih 40 kuna odnosno njihova protuvrijednost moraju stalno biti na računu. Naknade za vođenje računa nema, a kartica stiže ne za tri, nego za četiri tjedna.

Ja sam imao 40 kn na računu i nikako mi nije htjela proci autorizacija od paypala,da bi mi žena iz karticarskog odjela rekla da moram imati najmanje 100 ili 120 kn na racunu. Stavio jos 140 kn na račun i sve proradilo.

Didi
09.02.2007., 17:19
Ma, ja sam uplatila onoliko koliko mislim potrošiti, a to je više od tih 40 kuna. Shvatila sam da je to iznos koji odgovara trošku za zatvaranje računa.

crom
06.08.2007., 09:02
E ovako me zanima, kao nekoga sa prosjecnom HR placom, u Zabi sam, koju mi predlazete karticu izvaditi. Meni sve sto treba jest da je kreditna (znaci odgoda placanja + kupovina na kredu), da mogu bilo kad i bilo gdje placat na POSu i dizat lovu na bankomtu, a da imam minimalne troskove vodjenja racuna/kartice?

thx.

Edgar
06.08.2007., 09:44
Probaj sa novom GO Mastercad karticom ZABA-e. Do 12mj imaju akcijsku kta od 5%. ako si korisnik nekog njihovog paketa ne plaćaš upisninu/članarinu

Radi kao kartica s odgodom plaćanja, kao revolving kartica a možeš i na rate (ak prodajno mjesto ima ugovor s zabom.

crom
06.08.2007., 12:39
Neznam zasto, ali dobio sam dojam da je dosta ljudi skepticno prema toj GO kartici.

Zakaj je to tako, ha zakaj, zakaj? :confused:

Edgar
06.08.2007., 13:22
neznam, ja sam u mjesec dana skoro ispucao limit, nisam uočio neke probleme, zasad......

crom
06.08.2007., 15:17
Da li je to bolje/isplativije od uzimanja nekih paketa "1 za sve" ili pak izvadit uz trenutnu maestro karticu, jos master i zavrsiti pricu oko toga? Imam maestro za bankomate i POSove, a master za uzet nekaj na par rata....

Edgar
07.08.2007., 17:21
paket ti se isplati ovisno koliko njihovih usluga kritiš, a koliko ih koristiš ili misliš koristi to znaš samo ti

sve kartice su ti džabe (maestro, master, go, visa), e zaba, plaćanje prkeo e zabe 1 kuna, trajninalzi ili 1kn ili džabe, nema naknade za vođenje računa, veće prekoračenje po tekućem, sto čuda

e sad jel tebi kaj treba od toga, to znaš samo ti

mokry
05.09.2007., 17:38
Već sam na nekoliko mjesta postavio pitanje, ali mi nitko ne odgovara pa ću postat tu.
Želim kupovati nešto na internetu. Budući da se to može samo ako imaš karticu želim otvoriti devizni račun u PBZ, jer se uz njega dobije Visa Electron kartica. Zanima me ima li danas ta kartica CVV broj bez kojeg se ne može kupovati na netu?
P.S. Samo da napomenem da nemam stalna primanja, pa zato ne mogu imati kreditnu karticu, već ovu debitnu. Na taj bih devizni račun uplatio npr. 100 eura i onda karticom kupio nešto s neta.

Ako ta kartica nema taj CVV broj, koja kartica hrvatske banke ima taj broj (osim kreditnih kartica)?

Morski.
05.09.2007., 18:09
Erste,od deviznog a vista racuna:top:

mokry
05.09.2007., 18:27
Erste,od deviznog a vista racuna:top:

Jel ti imaš tu karticu? Si ziher da ima taj broj, jel ja ju trebam samo zbog net kupovine pa ako to nema onda mogu s njom obrisat...:zubo: A jel mogu ja imati taj račun i tu karticu ako nemam stalna primanja?

neno1966
05.09.2007., 21:29
Jel ti imaš tu karticu? Si ziher da ima taj broj, jel ja ju trebam samo zbog net kupovine pa ako to nema onda mogu s njom obrisat...:zubo: A jel mogu ja imati taj račun i tu karticu ako nemam stalna primanja?

Ako imaš otvoren devizni račun u PBZ-u možeš dobiti i "pravu" karticu Visa ili MC bez stalnih primanja ;)

mokry
05.09.2007., 21:46
Ako imaš otvoren devizni račun u PBZ-u možeš dobiti i "pravu" karticu Visa ili MC bez stalnih primanja ;)

Si ziher? A to su onda kreditne kartice, jel da? Jel i one imaju iza taj cvv broj?

neno1966
05.09.2007., 22:00
Si ziher? A to su onda kreditne kartice, jel da? Jel i one imaju iza taj cvv broj?

Naravno, kreditne su (da ne bi bilo zabune nisu revolving) i imaju cvv broj. Imam takvu ali ju rijetko koristim.

mokry
05.09.2007., 22:03
Naravno, kreditne su (da ne bi bilo zabune nisu revolving) i imaju cvv broj. Imam takvu ali ju rijetko koristim.

A jel znaš možda dal njihova Visa Electron ima taj cvv, jer svatko govori drugačije?:)

gljeeva
05.09.2007., 23:05
Ako imaš otvoren devizni račun u PBZ-u možeš dobiti i "pravu" karticu Visa ili MC bez stalnih primanja ;)Nemo'š. Osim ak na tom deviznom imaš jaako puno para

mokry
05.09.2007., 23:08
Nemo'š. Osim ak na tom deviznom imaš jaako puno para

To sam i ja mislio. A jel znaš možda odgovor na ono pitanje gore, za Visu Electron i cvv?

neno1966
06.09.2007., 06:57
Nemo'š. Osim ak na tom deviznom imaš jaako puno para

Što podrazumijevaš pod jako puno para? (u brojkama) :confused: U svakom slučaju moraš imati više nego što je limit na kartici.

Moja ima taj ccv ali nikad nisam probao plačati sa njom.

walter wingfield
06.09.2007., 08:23
To sam i ja mislio. A jel znaš možda odgovor na ono pitanje gore, za Visu Electron i cvv?

Jedno 3 puta ti je odgovoreno da obje VISE (iz PBZ-a i ERSTE) imaju CVV.

gljeeva
06.09.2007., 09:06
A jel znaš možda dal njihova Visa Electron ima taj cvv, jer svatko govori drugačije?:)
Ima

Što podrazumijevaš pod jako puno para? (u brojkama) :confused: U svakom slučaju moraš imati više nego što je limit na kartici.

Moja ima taj ccv ali nikad nisam probao plačati sa njom.
Ne bi ti baš znao reči u brojkama, al očito više od par stotina eura. I mislim da ti visina limita na kreditnoj nije baš dosta. osim ako imaš redovitije uplate na taj račun. Ipak, banci je bitno da imaš pokriče za kreditnu svaki mjesec, a ne samo jedan.

neno1966
06.09.2007., 11:40
Ne bi ti baš znao reči u brojkama, al očito više od par stotina eura. I mislim da ti visina limita na kreditnoj nije baš dosta. osim ako imaš redovitije uplate na taj račun. Ipak, banci je bitno da imaš pokriče za kreditnu svaki mjesec, a ne samo jedan.

Limit je 4500 kn (s time da bi se mogao povečati nakon 6 mjeseci) tako da normalno treba imati barem par stotina eura.

Općenito mislim da banke sada više gledaju "minuli rad" tj. koliko dugo sredstva stoje na računu, crne liste itd.

Meni su ponudili kredit 3x veči nego su bila sredstva na računu bez bilo kakvih instrumenata zaštite.

mokry
07.09.2007., 15:31
Bio danas u Erste i otvorio devizni račun i uzeo net-banking. Sve bilo gotovo za 5 minuta; žena rekla da će mi kartica biti gotova za 10-15 dana. :top:

A prije toga sam išao u Zabu zatvoriti štednu knjižicu. To je, naravno bilo vrlo zabavno.:rolleyes: Mislim da je žena tu knjižicu zatvarala jedno 20 minuta.:cool: Kad nam uzimaju lovu vrlo su brzi, ali kad oni nama trebaju dati onda su spori. I traži ona tak po PC-u di da zatvori, onda ode iza razgovarat sa nadređenim kaj da radi, pa se vrati, pa uzme knjižicu, pa ju ode kopirat, pa onda dođe i opet gleda po PC-u i niš joj nije jasno. Kaže: "Joj, vi već dugo niste ništa uplaćivali na nju pa vas nemamo u poslovniku na kompjuteru." Kad ja njima dam lovu i ne dolazim po nju, onda me izbrišu iz evidencije, al im se ne bi dogodilo da mi izbrišu npr. kredit. Onda je uzela moju osobnu, pa je i nju kopirala. Osiguravaju se ko da mi isplaćuju milijun eura.:rolleyes: I naravno neizbježno pitanje: "A zašto zatvarate knjižicu?" A ono, baš se pitam!? Zato što ste nesposobni (to joj naravno nisam reko:zubo: ). Uglavnom drago mi je da više nemam s njima posla.:top:

Johny
08.09.2007., 01:36
To sam i ja mislio. A jel znaš možda odgovor na ono pitanje gore, za Visu Electron i cvv? Koliko ja znam, visa electron kartica se ne može koristiti za online trgovinu jer se u principu debitne kartice ne koriste za to već samo charge i prave kreditne kartice. tako da ako si otišao u erste samo zbog te kartice, nisi se morao truditi.

KILLERDOG
08.09.2007., 07:38
e vidiš može se koristit

mokry
08.09.2007., 19:19
Koliko ja znam, visa electron kartica se ne može koristiti za online trgovinu jer se u principu debitne kartice ne koriste za to već samo charge i prave kreditne kartice. tako da ako si otišao u erste samo zbog te kartice, nisi se morao truditi.

A svako kaže drukčije. Ništa, vidjet ću kad dobijem pa javim.:)

KILLERDOG
09.09.2007., 08:43
ako kartica ima cvv broj onda ti može biti i maestro (kod nas sigurno ne možda jednom)
inače kad dobiš karticu najbolje ti je registrirat se na paypal (osiguravaju ti lovu kad transakcija ide preko njih) pogledaj na temama na gospodarstvu o ebayu i paypalu
većina prodavača radi s paypalom

mokry
12.09.2007., 23:11
Evo jučer mi stigla TAN tablica za netbanking. Pa brzi su. Za samo 2 radna dana.:top: Sad da vidim kad će mi doć Visa kartica, tj. pin.:rolleyes: Ako bude isto ovako brzo, Erste će mi porast u očima.:rofl: :zubo: :cool: (kak mogu srat:zubo:)

Neuson
12.09.2007., 23:30
Kad sam ja saznao da oni još imaju te tablice odmah sam se sjetio onih logaritamskih dok još nije bilo "suvremenih" kalkulatora i prekrižio ih. Malo mi je to prestaromodno i ne ulijeva mi toliku sigurnost kao ovi čitači i tokeni.
Kažu ljudi da je to isto, no eto kad mogu birati, zašto ne bih?:)

Johny
13.09.2007., 15:07
TAN Tablica?????????
Ajme kako primitivno. Mislio sam da svi koriste bar tokene.

mokry
27.09.2007., 15:01
Stigla kartica. :) Sad samo moram provjerit dal vrijedi na net-u i brzo u shopping. :lol:

Migra
27.09.2007., 16:56
Jest, ta u kojoj si predo zahtjev.

d13k
27.09.2007., 17:06
jeli iko zna oce li mi raditi debitna kartica od OTP banke
naime imam onu karticu od tekuceg racuna i na njoj pise Visa Electron i ima CVV
broj . Sto mislite oce li raditi ?

KILLERDOG
27.09.2007., 21:16
pa trebala bi ako ima to

Matko_STR
27.09.2007., 21:22
Mogao si i u PBZ banci otvoriti devizni račun i uz njega doviješ visa electron karticu koja ima iza cvv broj i bez problema se s njom može plaćati na internetu kao i sam običnom visom.

Provjereno!

d13k
27.09.2007., 21:37
a jeli ti bilo potrebno prvo uplatiti na tu karticu npr. u eurima da ti je prihvati ?

ABV
08.12.2007., 22:57
i mene zadnjih dana pati taj CVV broj kojeg naše debitne kartice nemaju :rolleyes:

Kreditnu ne mogu dobiti, sad razmišljam da odem u PBZ otvoriti taj račun ali to mi je onda već 3. banka u kojoj otvaram neki račun zbog nekog novog razloga :mad:

jel zna netko šta o onoj virtualnoj visa kartici, koliko je to pouzdano i da li se isplati??? možda bi mi kratkoročno to bilo najbolje rješenje čak sam i našla jednu ne tako skupu, ne platim ništa ako uplatim 300$ i mogu ponovno uplaćivati ali na nju mogu uplatiti samo slijedećim načinima: Bank wire transfer (preskupo), te e-currencies i E-Gold o kojima nemam pojma i čine mi se komplicirani... :confused:

maaike
09.12.2007., 14:21
i mene zadnjih dana pati taj CVV broj kojeg naše debitne kartice nemaju :rolleyes:

Ovak, odeš u Erste, otvoriš žiro račun, na koji moraš položiti 20 kn kod otvaranja, i zatražiš Visa electron karticu. I ni po koju cijenu ne spominji ili ne pitaj da li s tom karticom možeš plaćat npr. na Paypalu, jer nemaju pojma i reći će ti da ne. Onda pričekaš jedno 2-3 tjedna dok ti ne stigne kartica, položi na nju oko 100 kn da se možeš registrirati na Paypalu i to je to. Kupujem tako već nekoliko mjeseci, koliko imam para na žiru s toliko raspolažem :) nema bojazni da mi netko provali karticu, ako se i dogodi može potrošiti samo ono što ću tog trena imati :lol:

kikibela
10.12.2007., 09:43
ista stvar je i sa RBA, ja imam karticu Visa electron za kupovanje na netu uz devizni račun a vista. Stvar radi odlično, a što je najvažnije nema frke da će mi netko provalit brojeve i dignut lovu s "prave" kartice. Toplo preporučam svim potencijalnim kupcima na netu!

ABV
12.12.2007., 18:25

hmmm... možda da probam to jer ova Visa Electron me opet malo pati, naime naišla sam na par mjesta gdje navode "Ne primamo Electron kartice" sad pretpostavljam da i Visa spada u tu kategoriju tako da mi onda nema puno koristi da otvorim devizni žiro ako će mi odbiti tu karticu :rolleyes: a i tko zna jel mogu rezervirati hotel, avion sa tom karticom :confused: joooj kako me to sve već lagano izluđuje gdje god se okrenem naiđem na zid :azdaja:

kreditna bi zaista riješila sve probleme, idem sutra u PBZ vidjeti jel mogu dobiti tu kreditnu ako otvorim devizni bez da stavim malo bogatstvo na račun...

neno1966
12.12.2007., 19:41
kreditna bi zaista riješila sve probleme, idem sutra u PBZ vidjeti jel mogu dobiti tu kreditnu ako otvorim devizni bez da stavim malo bogatstvo na račun...

Pa ne trebaš staviti baš bogatstvo ali treba proći neko vrijeme...

ABV
12.12.2007., 19:46
Pa ne trebaš staviti baš bogatstvo ali treba proći neko vrijeme...

znači ništa ni od toga jer treba mi relativno hitno :(

kikibela
12.12.2007., 21:28
Odi u zabu koliko je meni poznato za go card i avenue mall visa card ne trebaš biti njihov klijent. To su ti kreditne revolving kartice i imaju taj broj za kupnju preko neta.Mislim da se i ne čeka predugo, jedno tjedan dana samo moraš biti čista u HROK-u t. ne smiješ imati dugova sadašnjih ili bivših po kreditima, tekućima, minusima itd

ABV
12.12.2007., 23:20
Odi u zabu koliko je meni poznato za go card i avenue mall visa card ne trebaš biti njihov klijent. To su ti kreditne revolving kartice i imaju taj broj za kupnju preko neta.Mislim da se i ne čeka predugo, jedno tjedan dana samo moraš biti čista u HROK-u t. ne smiješ imati dugova sadašnjih ili bivših po kreditima, tekućima, minusima itd

i moraš imati redovna, donekle visoka primanja, što ja nemam jer sam honorarac i radim tek 2 mjeseca...

kikibela
13.12.2007., 13:57
Ma pitaj za go card, meni se čini da su kod te kartice skroz liberalni....

ABV
13.12.2007., 20:18
Ma pitaj za go card, meni se čini da su kod te kartice skroz liberalni....

bila danas, pitala, moraš imati konstantna primanja na račun bar 2000 KN neko vrijeme - eto ako će nekome pomoći informacija.... meni nažalost ne pomaže :(

Bila sam i u PBZ, kako je rekao neno1966 treba proći vremena. Tako da ću ovih dana otvoriti taj račun pa onda čekati, kad dođe, dođe, bar ću je onda imati za ubuduće, nadam se :(

dinos
20.12.2007., 19:37
Nisam do sad imao nikakvu karticu, osim maestro za tekući na koji mi sjeda plaća.
Desilo mi se sada već par puta da želim kupiti nešto što ide samo na kreditnu (npr. avionska karta, ibej zekice, ENC kartica etc.) i onda sam nekak pushiona.
Zanima me koja bi kartica pasala mom "potrošačkom profilu". U principu ne volim trošiti ono što nemam i plaćati kamate, tako da mi kartica ne treba za ulazak u svijet beskonačnih minusa, i nije mi bitno koliko mogu dobiti rata i počeka.
Samo želim kupiti nešto što ide na karticu, a ne ide za keš.
Koju da uzmem?
:confused:

mokry
21.12.2007., 09:35
Ak ti treba prvenstveno za internet kupnju onda bi ti trebala biti dosta Visa Electron koja je vezana uz devizni račun (to ti je debitna kartica). Ona ti na stražnjoj strani ima ona 3 broja (CVV) koji se traže kada nešto plaćaš na netu. Dakle odeš u banku (za sada smo utvrdili da Visa Electron od Erste, PBZ i RBA radi na netu, za ostale ne znam), otvoriš devizni i staviš na njega koliko hoćeš novaca (u valuti kojoj želiš). Kada ideš nešto kupiti, platiš sa Visom i automatski ti se skida lova sa deviznog. Budući da si reko da ti ne treba kartica za rate, kredite i sl., mislim da ti je ovo najbolje + ne plaćaš članarinu ko kod kreditnih kartica. Nadam se da sam pomogao. :)

dinos
22.12.2007., 20:45
Hvala

Dentar
01.01.2008., 17:23
Evo ovakva je situacija pošto sam student a trebala bi mi nekakva kartica s kojom mogu kupovati preko neta da li ja mogu otvoriti devizni račun ili nešto slično tome?

Naime već imam otvoren račun u zabi student paket (tekući + devizni) ali naravno kao što sam i sam saznao njihova Visa electron uopće ne vrijedi na internetu tj. nigdje ju ne prihvaćaju.

Ima li netko kakvu ideju kako bi mogao doći do neke druge kartice u drugoj banci s kojom mogu kupovati preko interneta?

mokry
01.01.2008., 19:31
Odeš u Erste ili PBZ (jer smo za njih utvrdili da im Visa Electron radi na netu) i kažeš da želiš otvoriti devizni račun. Za to niti ne trebaš biti student, glavno da si punoljetan/na. Staviš lovu na račun i to je to. Za cca 3 tjedna ti dođe pin, odeš u banku i dobiješ karticu.:mig:

kia
01.01.2008., 20:13
bila danas, pitala, moraš imati konstantna primanja na račun bar 2000 KN neko vrijeme - eto ako će nekome pomoći informacija.... meni nažalost ne pomaže :(

da bi dobio Go! card ne moraš imati primanja na račun u ZABI i ne moraš biti njihov klijent, moraš samo biti u radnom odnosu dulje od 3 mjeseca (...). Primanja mogu biti i ispod 2.000,00 kn te ne moraš imati niti otvoren tekući račun za otplatu troškova. Kartica ti je u prvoj godini korištenja besplatna tj bez upisnine i bez članarine... Ja sam je dobila 7-8 dana nakon predaje zahtjeva:top:

slaven199
04.01.2008., 14:15
ovako imam par pitanja što se tiče ovog online plaćanja:
1. Imam Visa electron chip karticu (ovu http://www.pbz.hr/default.asp?ru=672&sid=&akcija=&jezik=1
e sad zanima me mogu li s njom i ako da onda kako na koji način (dal moram imat čitač kartica ili ne) plaćat online konkretno moram domenu uplatit? U banci su mi rekli da se ona koristi za online plaćanje, te da nisu potrebni nikakvi dodatni uređaji... nego samo dva broja s kartice....
2. Ako nemogu s gore navedenom karticom s kojom onda mogu, s kojom je najpovoljnije i najjednostavnije plaćat online (bez čitača kartica) Nemogu vjerovat da ovi u banci nemaju pojma o tome, kao ni ovi iz info centra... katastrofa koliko sam živaca pogubio.
3. Koji je najbolji najpovoljniji i najjednostavniji oblik plaćanja online i primanja novca s interneta.

Nadam se da ću dobit konkretane i detaljno objašnjene odgovore, jer stvarno sam više ispalio na živcima, koga zapošljavaju u banci, ja im nebi dao ni da ovce čuvaju, oni prodaju nešto a zapravo nemaju pojma čemu i za šta to služi....... Nitko nezna fino i detaljno objasnit....

Unaprijed hvala svima na odogovrima.... Srdačan pozdrav!

Firestarter '87.
04.01.2008., 14:41
Ja sam korisnik usluge Internet bankarstvo, isto od PBZ-a. Kad sam ja to uzimo (prije cca godinu i pola) dobio sam token. Radi na sljedecem principu: odes na njiihov web site za net bankarstvo (net.pbz.hr). Tamo ukucas serial number od tog tokena, upalis token, ukucas svoj pin, stisnes enter i dobis sifru koju upises na site i upadas na svoj/e racun/e. Nedavno je frend uzimo tu uslugu od njih i on je dobio citac kartica (jednostavnija je procedura i prima kartice od vise korisnika PBZ-a, token je osobni). Kad se spojis na racun/e, mozes upravljat transakcijama sa njega/njih.

A di kupujes domenu? Probaj se dogovorit da im platis opcom uplatnicom ak ti se neda zezat s tim prek neta.

slaven199
04.01.2008., 15:31
ne gledaj nisi shvatio... meni treba neka metoda plaćanja, tako da mogu npr. na svoj račun uplatit u banci otić uplatit određena sredstva i s njima plaćat na internetu, nije problem u domeni, problem je u mnogim drugim stvarima.... plaćanje reklama, plaćanje hosta, kupovanje određenih stvari, i isto tako primanje novca od markentinga, googla, i prodaje određenih stvari.... Razumiješ da te novce uplaćene na taj račun mogu koristit i online i u stvarnom životu, da ih mogu jednostavno dignut na bankomatu i koristit ih....Nadam se da je sad pitanje jasnije.... Hvala!

Mini Me
04.01.2008., 15:39
pa odi na to kaj oces kupit, i pogledaj kaj sve treba.
ja sad kupio jedni igru online za 35eura preko mastercarda i sve kaj je trebalo je prepisat neke brojeve sa kartice i to je to.
5-10minuta posla

slaven199
04.01.2008., 15:45
ma otišao sam da mi radi nebi pitao ovdje..... evo šta mi javlja kad utipkam ona dva broja....

''Your transaction has been declined by the credit/debit card issuing bank. You can try to:
a. use another debit/credit card
b. use the Back button at the bottom of this page and select to pay with Express Checkout, using your PayPal account
c. call our Sales Department to discuss alternative means of payment.''

Mini Me
04.01.2008., 16:56
neznam imao sam 2 uspjesna poslovanja netom preko starine kartice.
jedna preko amercana i jedna preko mastercarda.
mozda krive brojeve ukucas( trebalo mi je vremena da skuzim koje brojeve traze da ukucam)
cim ti je javio da je transakciju odbila tvoja banka si trebao nazvat banku i pitat dal znaju zasto bi mogla bit odbijena.
Pitaj tetu usput di se nalaze one svi brojevi kaj te obrazac na netu trazi

slaven199
04.01.2008., 17:40
neznam imao sam 2 uspjesna poslovanja netom preko starine kartice.
jedna preko amercana i jedna preko mastercarda.
mozda krive brojeve ukucas( trebalo mi je vremena da skuzim koje brojeve traze da ukucam)
cim ti je javio da je transakciju odbila tvoja banka si trebao nazvat banku i pitat dal znaju zasto bi mogla bit odbijena.
Pitaj tetu usput di se nalaze one svi brojevi kaj te obrazac na netu trazi

hvala tebi na odgovorima, ipak nisam ja djete od 10 godina da neznam koje brojeve treba ukucat, a kao što sam rekao, ovi debili iz banke nemaju pojma i njih više neću da zovem jer sam dosta živaca potrošio na njih.....

Ako slučajno neko drugi zna konkretan odgovor na gore navedena pitanja bio bi mu jako zahvalan... pozdrav.....

izaija
04.01.2008., 18:00
Tako je i meni javljalo kad sam probao s karticom i zag. banke iako su mi u banci rekli da će sve raditi. Onda sam otišao u pbz i izvadio istu tu karticu i sad radi bez problema. (Konkretno mislim na bwin internet kladionicu).
Znači nije do njih. :ne zna:
A možda nemaš dovoljno sredstava na kartici jer ako si uplatio ono na knap neće jer banka zahtjeva da mora nešto i ostati na računu. :D

slaven199
05.01.2008., 13:44
Tako je i meni javljalo kad sam probao s karticom i zag. banke iako su mi u banci rekli da će sve raditi. Onda sam otišao u pbz i izvadio istu tu karticu i sad radi bez problema. (Konkretno mislim na bwin internet kladionicu).
Znači nije do njih. :ne zna:
A možda nemaš dovoljno sredstava na kartici jer ako si uplatio ono na knap neće jer banka zahtjeva da mora nešto i ostati na računu. :D

u mene je isto kod pbz-a otvorena, a de mi reci koliko to banka računa da mora ostat na računu, jer da... uplatio sam onako knap.... možda 10-15 kn više....

mokry
05.01.2008., 21:35
Na deviznom računu mora UVIJEK biti 100kn (ili protuvrijednost u drugoj valuti) + onoliko koliko misliš potrošiti. :mig:

Lavica02
06.01.2008., 14:09
Imam prijedlog :D

Oni koji su koristili bilo koju karticu radi plaćanja na internetu, molim Vas da napišete naziv kartice, banku izdavatelja te da li se radi o debitnoj ili kreditnoj kartici.

Popis ću posložiti i dodati u prvi post.

Zašto to?

Da bude preglednije i lakše svima nama.

Može?

:w

mokry
06.01.2008., 14:26
Evo ja ću napisat.

Za plaćanje preko interneta radi Visa Electron Erste banke vezana uz devizni račun. Dakle, za otvaranje tog računa, potrebna vam je samo osobna (i da ste punoljetni:D). Dođete u banku, kažete da želite otvoriti devizni račun, kažete u kojoj valuti želite, ispunite neke papire, potpišete se i to je to (cca. 5 minuta posla). Za jedno 3 tjedna vam na kućnu adresu dođe pin od Visa Electron kartice što znači da je ona gotova i da ju možete podići. Odete u banku, daju vam karticu, i možete početi kupovati.
Vrlo je bitno da na deviznom računu UVIJEK imate najmanje 100kn (ili protuvrijednost u stranoj valuti) + onoliko koliko mislite potrošiti na internetu. U protivnom će vam PayPal (ili neka druga stranica) odbijati karticu i pisati "denied by credit card issuer".:mig:

Ako se želite tom karticom prijaviti na PayPal (što mnogi i čine), pametno vam je uzeti i netBanking. To je internet bankarstvo koje vas mjesečno košta 5kn a pomoću njega možete pratiti stanje računa, promet po računu/računima, prebacivati sredstva, trgovati dionicama... A možete vidjeti i ona 4 broja koja vam PayPal pošalje da bi verificirali karticu. U protivnom morate po njih ići u banku ili čekati mjesečni izvod.

Lavica02
06.01.2008., 14:38
Super :top:

Ajmo dalje ...

3007
06.01.2008., 17:45
PBZ Visa electron, vezana za devizni - za plaćanje preko PayPal-a , a prolazi i kao Visa (bar tamo gdje sam pokušao platiti)

ZABA Eurocard/MasterCard - za plaćanja na mjestima gdje ne prihvaćaju PayPal

Lavica02
06.01.2008., 18:32
PBZ Visa electron, vezana za devizni - za plaćanje preko PayPal-a , a prolazi i kao Visa (bar tamo gdje sam pokušao platiti)

Visa je Visa ... ima kreditnih i debitnih ... ova o kojoj ti pričaš je debitna?

3007
06.01.2008., 21:37
Debitna. A napomena da prolazi kao "obična Visa" trebala je značiti Visa classic (to je kreditna, pretpostavljam - nemam je, a ne volim govoriti o stvarima u koje nisam siguram); napomenuo sam to zato što mi je službenica u PBZ kad sam otvarao devizni kod njih, prije nekoliko godina, izričito naglasila da ova kartica nije namijenjena za plaćanje putem interneta :ne zna: .
A ja probao. I ide :D

Lavica02
07.01.2008., 10:16
Znači za sada imamo:

Visa Electron - Erste banka - debitna
Detaljne upute (http://www.forum.hr/showpost.php?p=12020709&postcount=55)

Visa Electron - PBZ banka - debitna

EC MC - Zaba - charge

Koja još?

kladionica4ever
10.01.2008., 14:48
od svega ovog me pocinje boljet glava:bonk:
jucer sam otisao u pbz i otvorio devizni racun sa visa electron debitnom karticom vezanom za taj devizni racun:) kao i uvijek teta u banci je ljubazna i fina ali nema nista u glavi,ja ju pitam dali ta visa electron kartica ima cvv kod a ona me zbunjeno gleda:confused:kazem joj da je to 3 znamenkasti broj na poledini kartice a ona mi kao da ja neznam o cemu pricam govori da ima taj broj da je 4 znamenkasti i da je na prednjoj strani kartice(tu sam shvatio da nema pojma o pojmu)i ja kazem ok jer vidim da ju nema smisla nista vise o tome pitat.dodem doma i nazovem besplatni info telefon pbz-a i pitam za taj kod operaterku a ona mi govori da nezna:ne zna:te se nabrzinu izvuce sa odgovorom da bi trebala imat(mislim stvarno ako od njih ne mozes saznati nista korisno onda neznam od koga bi trebao)vidim da ovdje neki ljudi imaju iskustva sa ovim pa imam par pitanja:
1.koliko sam citao u ovoj temi o cvv kodu mogu zakljucit da pbz i erste banke imaju te debitne visa electron kartice vezane za devizni racun sa cvv kodom i minimalno treba na njima ostajati 100 kuna ili cca. 15 eura ovisno o valuti na racunu?(tocno/netocno)

2.na te racune mogu primati i isplate preko raznih internet firma(uz SWIFT i IBAN kod)te svoj novac podici na bankomatu ili salteru u banci?(tocno/netocno)

3.sto je taj paypal nesto slicno kao moneybookers?iskustva?sto mi taj paypal omogucuje?

4.citao sam jedan post o tome da je tip imao problema sa depositom na moneybookers preko debitne kartice zato jer je na moneybookersu kad se registrirao upisao svoje ime bez slova sa kvacicama(ć,č,š,ž)npr. stipe mesic umjesto stipe mesić da li je to moguce?

stvarno bi bio zahvalan nekom kad bi mi dao konkretne odgovore ili ako neznate makar odgovor na samo jedno ili dva pitanja:)

Lavica02
10.01.2008., 20:17
vidim da ovdje neki ljudi imaju iskustva sa ovim pa imam par pitanja:

3.sto je taj paypal nesto slicno kao moneybookers?iskustva?sto mi taj paypal omogucuje?
Imamo temu PayPal konačno u Hrvatskoj! (http://www.forum.hr/showthread.php?t=167693)

4.citao sam jedan post o tome da je tip imao problema sa depositom na moneybookers preko debitne kartice zato jer je na moneybookersu kad se registrirao upisao svoje ime bez slova sa kvacicama(ć,č,š,ž)npr. stipe mesic umjesto stipe mesić da li je to moguce?
Imamo temu Moneybookers i Visa Electron (http://www.forum.hr/showthread.php?t=168030)

mokry
10.01.2008., 21:13
1.koliko sam citao u ovoj temi o cvv kodu mogu zakljucit da pbz i erste banke imaju te debitne visa electron kartice vezane za devizni racun sa cvv kodom i minimalno treba na njima ostajati 100 kuna ili cca. 15 eura ovisno o valuti na racunu?(tocno/netocno)
Točno.

2.na te racune mogu primati i isplate preko raznih internet firma(uz SWIFT i IBAN kod)te svoj novac podici na bankomatu ili salteru u banci?(tocno/netocno)
Točno

P.S. To ti je sve objašnjeno u temi o PayPalu.:mig:

kladionica4ever
10.01.2008., 23:06
hvala puno na odgovorima:top:

JPK
10.01.2008., 23:12
o

Za dotičnu PBZ-ovu karticu ne treba ostajati ni biti ništa viška, meni sve normalno prolazi s točnim iznosom. Za Erste treba, sudeći po komentarima ovdje...

kikibela
17.01.2008., 21:03
Imam Visa electron karticu od PBZa. Koristim se sa njom samo za plaćanje na netu. Neki dan sam valjda malo profulala iznos i nije prošla uplata. Međutim, kad sam pogledala na net bankarstvu vidim da piše da je taj iznos rezerviran za uplatu. Što to znači???? Kad uplatim na račun eure sve će opet raditi bez problema??? Za Visu od PBZ nije do sad vrijedilo da mora ostat 100 kn na računu plus ovo što se troši!

Lavica02
17.01.2008., 21:08
ako se radi o PayPal-u ... pitaj na topic-u ... tam su maheri za te stvarčice ....

ijosip
30.01.2008., 17:51
Ja koristim Visa Electron Debitnu karticu već godinu dana. Imao sam velikih problema proučavajući i istražujući što radi i kako funkcionira plaćanje na internetu dok nisam pronašao karticu sa tim famoznim CVV-om. Nakon što sam otvorio devizni račun u PBZ-u i odredio glavnu valutu Euro dobio sam VisaElectron karticu sa CVV brojem koji se nalazi na zadnjoj strani kartice sa desne strane u liniji potpisa (Samo zadnja tri broja). Bez toga CVV-a nemožete otvoriti account na PayPal-u niti plaćati išta. Uz devizni račun je dobro otvoriti i PBZ-NET internet bankarstvo, jer PBZ_light možete samo vidjeti transakcije, i još poneku opciju kao mPay i slično jer dobijete nakon 3 različite opcije veći popust na transakcije. Nije potreban nikakav stalan prihod, već osobna karta i nešto sitno novca. Meni nisu uvjetovali nikakav iznos da moram položiti na račun da bih dobio VisaElectron sa CVV-om.

melanie_
02.02.2008., 14:05
E ovako, imam orocenu stednju na raiffeisen banci u $ i sad bi ja na osnovu tih depozita zeljela da izvadim neku karticu s kojoj cu mocu kupovati preko neta. Teta na salteru mi je rekla da mogu dobiti Visa debitnu karticu i da s njom mogu narucivati preko neta (mislim na kupovinu preko amazona). E sad sam malo googlala i neki navode da se sa Visa debitnom ne moze narucivati preko neta, pa mi tek sad nista nije jasno :ne zna: Molim ako ima neko volje da me malo poblize uvede u svijet karticarstva, unaprijed hvala :s

mokry
02.02.2008., 15:43
E ovako, imam orocenu stednju na raiffeisen banci u $ i sad bi ja na osnovu tih depozita zeljela da izvadim neku karticu s kojoj cu mocu kupovati preko neta. Teta na salteru mi je rekla da mogu dobiti Visa debitnu karticu i da s njom mogu narucivati preko neta (mislim na kupovinu preko amazona). E sad sam malo googlala i neki navode da se sa Visa debitnom ne moze narucivati preko neta, pa mi tek sad nista nije jasno :ne zna: Molim ako ima neko volje da me malo poblize uvede u svijet karticarstva, unaprijed hvala :s

Sa Visom Electron se MOŽE kupovati na netu ako ti kartica na poleđini (tamo gdje dolazi potpis) ima 3 broja poznata kao CVV - a sve novije kartice ih imaju. Druga stvar je što Visa Electron kartice nekih banaka (npr. Zabe) ne rade na PayPalu i internetu pa se njima ne može kupovati. Ne znam za Raiffeisen. Provjereno rade od Erste i PBZ-a.

P.S. Neke banke na osnovu oročenog depozita daju prave kreditne kartice - Visu i Master Card, a njima se može kupovati na netu, pa se možeš raspitati dal ju možeš dobiti. One bi ti bile super i kod nas zbog kupovine na rate.

mravcica
16.02.2008., 14:27
nakon svih vasih savjeta krenem u splitsku banku napravit devizni racun posto imam staru visu elctron koja nema cvv kod sa straznje strane.

stigne mi kartica od deviznog, u banci pitam da li mogu s njom na net, teta u banci je okrene, ugleda cvv kod sa straznje strane i kaze, mozete!
Sva sretna krenem kuci, krenem je uvrstit na acounte ali ipak je na paypalu i na gamebookers odbijaju. Nit je ne mogu dodati na acount, vec prilikom uspisivanja podataka javlja mi gresku, "card number is not valid ." :confused:
kartica je Maestro, Splitska banka.

Lavica02
16.02.2008., 14:36
Za paypal smo rekli ove kartice:

Po zamolbi forumaša donosimo popis katrica koje možete korisiti na PayPal-u

1. VISA - kreditna
2. VISA ELECTRON - debitna; vezana uz devizni ili kunski račun Erste i PBZ-a
3. MASTERCARD
4. AMERICAN EXPRESS
(5.) Diners - može se registrirati, ali se ne može plaćati

PayPal konačno u Hrvatskoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=167693)

shurda
20.02.2008., 22:39
Znam da su ovakve teme naporne, ali što ču kad trebam informaciju i savjet!
Uglavnom treba mi kartica s kojom bi mogao plačati na netu ( kladionice večinom, avionske karte i sl.) sa onim nekim brojem na pozadini, ne treba mi kreditna jer ne mislim ništa na neke rate uzimati i da nema one godišnje članarine ili naknade (cca 200 kn), da li takva postoji na ovim prostorima?
Inače imam tekuči račun u Zag. banci i to mi je jedina kartica koju posjedujem, zasad!

mokry
21.02.2008., 13:54
:s:s:s:s:s:s:s:s:s

Pa post iznad tvog ti pišu koje možeš koristit na netu...

Ugl., rješenje za tebe je Visa Electron. Ne plaćaš nikakve upisnine niti članarine samo trebaš otvoriti devizni račun (u valuti u kojoj želiš), na njega staviš lovu i trošiš. Visa Electron od Zabe NE RADI na netu. Provjereno RADE one iz ERSTE-a i PBZ-a.

3007
21.02.2008., 16:54
Mali ispravak/dopuna: Visa electron kod PBZ veže se uz devizni račun, a trošak vođenja tog računa iznosi oko 6€/godišnje. Nije neki bitan iznos, ali ipak postoji.

tranquility
12.03.2008., 12:30
Eto, pitanje stoji u naslovu.
Znam da se može s kreditnom no može li i s debitnom?

dolinajabuka
12.03.2008., 17:00
more
ja kupujem sa visa electron debitnom od pbz
samo sa osobnom otvoriš devizni račun,dobiješ karticu i peglaj-paypal,ebay ,amazon sve radi

Ego
12.03.2008., 17:08
Stvarno? Moju visa electronku od zabe odbija. U Erste su mi isto rekli da ne može.

Lavica02
12.03.2008., 17:22
ja bih samo rekla da:

1) zaba debitna - ne može, a Erste bi trebalo (oni imaju CVV, kaj ne :misli: il sam ja nekaj krivo spokopčala :misli:)

2) imam namjeru u skorije vrijeme (učim za neke ispite pa sad baš ne merem :D) posložiti sve ove silne topice s karticama jer ovo je živi đumbus

mokry
12.03.2008., 19:48
Stvarno? Moju visa electronku od zabe odbija.

Njihove ne rade na netu

U Erste su mi isto rekli da ne može.

:rolleyes: Ne mogu vjerovat da su tak neupućeni. Ja imam njihovu Visu i radi mi i na PayPalu i na eBayu. :mig:

Neuson
12.03.2008., 19:57
Znači, debitne od PBZ-a i Erste-a ne samo da su dobre za paypal nego i za "obično" kupovanje kao što npr. radi netko sa npr. Amexom ili Visom Classic? To je super. Ispada da je bitno da ima funkcionalan ccv broj i udri!:)

tranquility
13.03.2008., 08:37
Ok, znači s nekima se može a s nekima ne. Krasno....
A zna li netko zašto je tako? Spominje se nekakav CCV broj....
Jeli u tome možda caka?

3007
13.03.2008., 10:35
Ne, ZABA u novije vrijeme isto ima CVV ( troznamenkasti broj sa stražnje strane kartice), ali ne radi. Provjereno.

SadStatue
14.03.2008., 22:38
Bok!

Razmišljam uzet neku od kreditnih kartica za plaćanje preko interneta. Rijetko, jako rijetko bi to bilo ali kad mi zatreba da nemoram mučiti ikoga.

Uzeo bih u RBA, jer mi je tamo tekući, žiro i štednja, zaposlen sam na određeno.

Zanima me koliko košta otvaranje kreditne, koliko mjesečni trošak ako je koristim i koliko mjesečni trošak ako je ne koristim.

Zahvaljujem

Johnny_B.
15.03.2008., 08:31
Bok!
Razmišljam uzet neku od kreditnih kartica za plaćanje preko interneta. Rijetko, jako rijetko bi to bilo ali kad mi zatreba da nemoram mučiti ikoga.
Uzeo bih u RBA, jer mi je tamo tekući, žiro i štednja, zaposlen sam na određeno.
Zanima me koliko košta otvaranje kreditne, koliko mjesečni trošak ako je koristim i koliko mjesečni trošak ako je ne koristim.
Zahvaljujem

Ako će ti RBA dati kreditnu karticu kao zaposleniku koji nema stalni radni odnos, probaš se raspitati koja kartica kod njih ima manju godišnju članarinu i kod koje ćeš kartice platiti manju proviziju ili postotak kamate. Ali preporučio bih ti da se ne bacaš u trošak jer ti za plaćanje internetom može poslužiti i obična Visa Electron debitna kartica deviznog računa. Ako ne kupuješ tako često preko NET-a kao što sam kažeš, onda lijepo otvori devizni račun, položi na njega sredstva, imaš CVV broj na poleđini kartice i uživaj. Ima negdje i tema ovdje "Kartice sa CVV brojem" pa malo pogledaj. Pozdrav!

Johnny_B.
15.03.2008., 08:34
Stvarno? Moju visa electronku od zabe odbija. U Erste su mi isto rekli da ne može.

Može, može... :D

SadStatue
15.03.2008., 13:03
Hvala Johnny Bravo :)

londres
05.04.2008., 17:56
Moja VIsa Electron, ZABINA, ima 4-ero znamenkasti broj odmah ispod broja kartice,i broj je identičan prvim znamenkama broja kartice. Da li je to CVV?

mokry
05.04.2008., 21:03
Nije. I inače, CVV ima 3 broja. Jedino Amex ima 4.:mig:

deprived_soul
07.04.2008., 17:59
ah, eto da i ja davim glupim pitanjima :p

ovako, imam otvoren žiro račun u pbz-u i dobila sam karticu na kojoj piše "visa electron" i ona ima na poleđini taj slavni cvv broj, ali vidim da svi pišete da treba devizni račun, pa hm, da li ja moram otvoriti devizni ili naprosto mogu na žiro uplatit 100 eura i to je to, tj. da li se opće može strana valuta uplatit na žiro račun? ne kužim se u u te račune opće, pa helpajte pliz :(

mokry
07.04.2008., 18:01
Ma dosta ti je taj račun. :D Samo na njega uplatiš kune.

deprived_soul
07.04.2008., 18:10
weeeeee :jumping: znači da će mi paypal kod kupnje skinut kune s tog računa, a prodavaču uplatit eure jel?

mokry
07.04.2008., 20:18
Da.

Lavica02
07.04.2008., 20:19
samo pazi ... da te porezna ne bi pitala za zdravlje slijedeće godine

StuckMojo
21.04.2008., 21:52
Planiram kupovati preko Ebay-a, a za to mi treba neka od navedenih kartica. Kako se ja u kartice ne razumijem previše, treba mi mala pomoć u odabiru. Vjerujem da postoje neke razlike. Ono što meni treba je da mi ne daje mogućnost minusa jer bih a) zaglibila koliko je to moguće b) da me ne odere Ebay il tkoveć, i da za korištenje iste treba pin (moguće da je American eliminirana). Usput, studentica sam (Visa studentska?)
Zahvaljujem :mig:

Lavica02
21.04.2008., 22:13
imamo temu pa selim ...

laci
09.05.2008., 13:14
Evo malo pojašnjenja oko kupovine s raznim kreditnim i debitnim karticana preko Neta...

Sa Electronom se može kupovati preko Interneta samo ako je banka izdavatelj kartice to dozvolila. Druga stvar, na kartici mora biti otisnuto svih 16 brojeva (taj broj zove se PAN - Personal Account Number) i naravno napoleđini kartice mora biti otisnut CVV/CVC broj.

Međutim, to što na kartici ima CVV nije garancija da će transakcija proći na Netu. Informacija da li se s karticom može kupovati preko Interneta u nalazi se u Općim uvjetima od banke za taj proizvod.

Isto vrijedi za sve kreditne kartice (Visa i MasterCard) iako u pravilu kreditne kartice imaju po defaultu omogućenu kupovinu preko Neta, ali i tu ima izuzetaka.

Npr. s Maestro karticom nije moguće kupovati preko Interneta.

PIN se koristi kao autorizacija transakcije samo i isključivo samo na prodajnim mjestima gdje je korisnik kartice osobno prisutan. Prilikom Internet transakcija, telefonske ili kataloške prodaje trgovac vas NIKADA ne smije tražiti PIN. Ukoliko se to ipak desi prijavite ga Policiji jer se radi o kartičnoj prijevari...

PIPBoy 2000
12.07.2008., 12:20
Zna li netko ima li Visa Electron od deviznog računa od Hypo Alpe Adria banke CVV broj?

Teta2U
13.07.2008., 19:51
Zna li netko ima li Visa Electron od deviznog računa od Hypo Alpe Adria banke CVV broj?

Mislim da ima, ali da ne možeš s njom plaćati preko NET-a. Nisam sigurna, bolje provjeri još jednom.

voditeljica1
22.08.2008., 23:24

Visa Electron od Hypo banke ima CVV broj
ali je nemozes koristiti za kupovinu preko interneta

tulip
27.08.2008., 14:32
iliti nesto slicno....
za recimo prilicno kreditno sposobnu osobu, ukratko za koju za i protiv, zasto?, eventualno 2 rijeci o sebi, inace vidjene informacije dostupne na netu, zanima me malo blize misljenje.. unaprijed zahvaljujem..

szakal
27.08.2008., 14:42
moj savjet ako si kreditno sposobna osoba, ni jedna, ako želiš takva osoba i ostati

voditeljica1
27.08.2008., 17:21
iliti nesto slicno....
za recimo prilicno kreditno sposobnu osobu, ukratko za koju za i protiv, zasto?, eventualno 2 rijeci o sebi, inace vidjene informacije dostupne na netu, zanima me malo blize misljenje.. unaprijed zahvaljujem..

moj prijedlog je Diners
Diners Club kartica prepoznatljiva je kartica Diners Cluba, koja svakom korisniku osigurava standardne pogodnosti. Kao član Diners Cluba bezbrižno možete koristiti svoju karticu na više od devet milijuna prodajnih mjesta diljem svijeta i pritom uživati u svim pogodnostima koje je samo za vas osigurao Diners Club. Među najatraktivnijim svakako je besplatni Nagradni program, po kojem je Diners Club jedinstven među kartičarima. U Nagradnom programu sudjeluju svi članovi Diners Cluba koji redovitom potrošnjom i podmirivanjem svojih mjesečnih računa skupljaju nagradne bodove, temeljem kojih osvajaju vrijedne darove po vlastitom izboru. Upisnina za Diners je 120 kn, a godišnja članarina je 225 kn.
A dobra je i AMEX ali su kamate i naknade vece za amex je upisnina 125 kn, a članarina 250 kn. Diners se lakše dobije

neno1966
27.08.2008., 17:45
Kao član Diners Cluba bezbrižno možete koristiti svoju karticu na više od devet milijuna prodajnih mjesta diljem svijeta
:lol::lol::lol: na 9 mil. možeš a na x drugih ne možeš u Lidl-u npr.:)
Amex također ne prolazi na dosta mjesta zato ako te ne zanimaju nagradni programi, co-brand kartice i slično onda svakako Visu ili Mastercard.

Edgar
28.08.2008., 18:18
Ja bih isto preporučio master ili visu, pogotovo ak putuješ van HR.

evo, recimo u njemačkoj, prošao sam neznam ni ja više koliiko bankomata u frankfurtu niti jedan ne prihvača diners, jedini koji sam našao je onaj na glavnom kolodvoru

u hotelu su mi rekli: diners...tko je to? nikad čuli....ne može

sa amexom do nedavno nisi mogao platiti ni cestarinu za tunele u austriji

sa masterom i visom nikad problema

El Tomo
28.08.2008., 19:00
A dobra je i AMEX ali su kamate i naknade vece za amex je upisnina 125 kn, a članarina 250 kn. Diners se lakše dobije

Ma odakle ti to da su kamate i naknade za Amex vece nego za Diners? To nije istina - upravo je suprotno. Diners ima lihvarske kamate, gotovo maksimalne koje zakon dozvoljava. U 90% slucajeva kada uzimas Diners na rate beskamatno zaracunaju ti naknadu od 1.5% pod manipulativne troskove. Amex takve naknade nema kada se uzima beskamatno na rate. Amexi i Diners imaju iste naknade za obrocno placanje - 1.5%, s razlikom sto Diners zaracunava lihvarske kamate od nekih 14%, a Amex puno normalnije od 10%.

Osim toga, preko Amexa mozes dobiti gotovinski kredit u roku od deset minuta, bez ikakve administracije i papirologije, a uvjeti su tek nesto nepovoljniji nego da se gotovinski kredit dize u bankama.

Amex vs. Diners dilema uopce ne postoji - prema mom misljenju, Amex je puno puno bolja kartica.

Sto se pak tice inozemstva, ne slazem se da su Mastercard i Visa puno bolji od Amexa. Istina, bankomati su puno, puno pristupacniji i vise ih ima za Visu/Mastercard nego za Amex, no gotovinu sam preko Amexa uspio dobiti u nekim totalno uvrnutim mjestima i zemljama gdje za Visu i Mastercard jednostavno nema bankomata (npr. srednja i juzna Amerika). Da ne spominjem slucajeve po Turskoj gdje su svi bankomati ispraznjeni, pa me spasio Amex emergency cheque. Diners tu necu niti spominjati jer on u inozemstvu vrijedi manje od plastike od koje je kartica napravljena.

voditeljica1
28.08.2008., 21:02
evo, recimo u njemačkoj, prošao sam neznam ni ja više koliiko bankomata u frankfurtu niti jedan ne prihvača diners, jedini koji sam našao je onaj na glavnom kolodvoru

u hotelu su mi rekli: diners...tko je to? nikad čuli....ne može

sa amexom do nedavno nisi mogao platiti ni cestarinu za tunele u austriji

sa masterom i visom nikad problema

Diners je u svijetu poznata kao Cirrus
tako da se isplata moze obaviti na bankomatima sa znakom Cirrusa®
a znak Cirrusa ima gotovo svaki bankomat u hrv i svijetu
a u americi i kanadi diners vrijedi kao mastercard
dakle ako se placa u ducanu ili ako se dize gotovina na bankomatu sa diners kao da se placa sa master

neno1966
29.08.2008., 10:31
Volio bi da mi netko objasni zašto bi sa kreditnom karticom trebao podizati novac na bankomatu? Zar niste čuli za Maestro? :ne zna:

neobanned
29.08.2008., 14:00
prijedlog za kreditnu: precvikaj, vrati banki :D

Neuson
29.08.2008., 14:19
Tako je. Solarno plaćanje nema prihvatljivu alternativu.:)

Joaninho
29.08.2008., 18:35
Za korištenje u Hrvatskoj definitivno amex. Super su zbog plaćanja na rate bez kamata. Za razliku od dinersa, ne naplaćuju nikakvu naknadu za to.

Ako namjeravaš putovati van Hrvatske, zaboravi na amex i diners i uzmi si visu ili master. Putovao sam dosta po Europi i Latinskoj Americi i visu i master prihvaćaju svugdje. Čak sam na pijaci u Brazilu plaćao visom. Amex i diners vani prolaze eventualno u nekim većim dućanima i rijetkim hotelima.

voditeljica1
29.08.2008., 22:42
Diners u europi vrijedi kao Cirrus
a u americi i kanadi vrijedi kao master
uzmi si karticu koja ti najvise odgovara

El Tomo
30.08.2008., 10:30
Diners u europi vrijedi kao Cirrus
a u americi i kanadi vrijedi kao master

Ma je, mozes si misliti kako je tako. Mastercard je Mastercard, a Diners je Diners. Da nije tako, zasto bi imali razlicita imena? Probao ja placati i doci do gotovine s Dinersom u Los Angelesu i New Yorku. Nema sanse. Za razliku od Amexa.

Amex je ok za zemlje koje gravitiraju dolaru i americi - dakle, za recimo srednju i dio juzne Amerike, za JI Aziju. Amexom mogu puno vise nego Dinersom placati po hotelima i putem Interneta. Tako da tu nema dileme.

Dilema je da li uzeti Master ili Amex. Predlazem rade Mastercard. Iako recimo mnogi aerodromi imaju poseban lounge za Amex kartice, sto nije nimalo lose.

Edgar
30.08.2008., 12:35
Diners je u svijetu poznata kao Cirrus
tako da se isplata moze obaviti na bankomatima sa znakom Cirrusa®
a znak Cirrusa ima gotovo svaki bankomat u hrv i svijetu
a u americi i kanadi diners vrijedi kao mastercard
dakle ako se placa u ducanu ili ako se dize gotovina na bankomatu sa diners kao da se placa sa master

Kakav Diners-Cirrus?

o kome čemu ti to?

Meni na maestro kartici uz maestro piše Cirrus

A na bankomatima o kojima pisao uredno su bile oznake maestro/cirrus a diners mi uredno izbacivao........

@el tomo: pisao o europi ne o latinskoj americi.............

voditeljica1
30.08.2008., 12:40
[QUOTE=El Tomo;15761045]Ma je, mozes si misliti kako je tako. Mastercard je Mastercard, a Diners je Diners. Da nije tako, zasto bi imali razlicita imena? Probao ja placati i doci do gotovine s Dinersom u Los Angelesu i New Yorku. Nema sanse.

Ja tvrdim suprotno, Ti tvrdis suprotno...
Na poleđini svake Diners kartice imas ovaj znak
http://www.dinersclub.co.uk/fr/en/img/other/mclogo.jpg

a u Americi i Kanadi Diners kartice izgledaju ovako
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/1/19/175px-DinersClubMasterCard.jpg

A mozes se uvjeriti i na http://www.dinersclubus.com/dce_content/home

Zirek01
01.09.2008., 17:36
Evo ja danas nabavila AmEx green card - razočarala sam se jer plaćanje na rate za ovu karticu tj. potrošački kredit je minimalno 1000 kn :ne zna:

postoji li neka kreditna kartica koja sozvoljava i manji potrošački kredit?

mokry
01.09.2008., 18:17
Da, Diners daje za 500kn. ;)

Joaninho
01.09.2008., 20:41
Evo ja danas nabavila AmEx green card - razočarala sam se jer plaćanje na rate za ovu karticu tj. potrošački kredit je minimalno 1000 kn :ne zna:

Zirek, plaćanje na rate bez kamata prolazi i na manje iznose. Obično 500, ali sve ovisi o ugovoru amexa i prodajnog mjesta.
Potrošački kredit je nešto drugo - obično ga možeš dobiti na puno više rata, ali plaćaš kamatu i naknadu, pa nije baš isplativ.

El Tomo
01.09.2008., 23:02

Da, Amex. :D :D

Prekjucer sam u Merkuru kupio neke tapete za 449 kn na dvije mjesecne rate preko Amexa.

Koliko ce ti rata odobriti na neku karticu stvar je iskljucivo ducana - nekada daju povoljnije uvjete na Diners, a nekada na Amex. Mene nervira sto Diners svaki puta uzme 1.5% naknade kada se uzima na rate za razliku od Amexa.

BTW, korisnik sam i Dinersa i Amexa, da se razumijemo.

El Tomo
01.09.2008., 23:04
Amex ima jednu veliku prednost. Odobrava kredit u roku od deset minuta bez ikakve dokumentacije i problema - samo ih nazoves i stize kredit. A uvjeti su tek nesto nepovoljniji nego kod bankovnog kredita - kamata 9.98% (u bankama od 8.5% do 9.5%), naknada 2% (u bankama od 2% do 3%).

zvonkotelefonko
02.09.2008., 14:37
Oprostite, Tomo, mislim da je naknada 4%

El Tomo
02.09.2008., 15:28
Oprostite, Tomo, mislim da je naknada 4%

Naknada je 4% ako se trazi isplata kredita na tekuci racun. Ako se isplati kredit na kreditnu karticu, tada je naknada 2%. S obzirom da u 95% ducana karticno placanje Amexom odjednom smatraju jednakim gotovinskom placanju, u velikoj vecini slucajeva nema smisla taj kredit uzimati u gotovini.

voditeljica1
03.09.2008., 19:56
[QUOTE=El Tomo;15811861]Amex ima jednu veliku prednost. Odobrava kredit u roku od deset minuta bez ikakve dokumentacije i problema - samo ih nazoves i stize kredit.

Ja imam Amex i Diners karticu i trazila sam kredit kod Amex-a
rekli su mi da najmanje 12 mjeseci moram biti korisnik Amex kartice da bi dobila kredit.
A kod Dinersa mogu dobiti kredit nakon 6 mjeseci.

voditeljica1
03.09.2008., 19:57
Amex ima jednu veliku prednost. Odobrava kredit u roku od deset minuta bez ikakve dokumentacije i problema - samo ih nazoves i stize kredit. A uvjeti su tek nesto nepovoljniji nego kod bankovnog kredita - kamata 9.98% (u bankama od 8.5% do 9.5%), naknada 2% (u bankama od 2% do 3%).

rekli su mi da najmanje 12 mjeseci moram biti korisnik Amex kartice da bi dobila kredit.

El Tomo
03.09.2008., 20:30

Za Amex je sluzbeno 12 mjeseci ali... ako si redovni platisa amexovih racuna i ako trosis malo vecu cifru, mozes dobiti i ranije kredit. Ja imam Amexove racune izmedu 2000 i 4000 kuna mjesecno, dobio sam ga u 12. mjesecu a upravo sam danas zatrazio i dobio kredit.

Osim toga, Diners ima kamatu 12% a Amex 10%, Diners ima naknadu 3% a Amex 2%. Toliko o tome.

Goleo
04.09.2008., 15:55
Pridružujem se Amex fanovima!

Friško se vratila iz inozemstva, imala na jednom mjestu veći trošak (gotovo 10-ak tisuća eura), bilo mi je koma nosit tu kešovinu sa sobom, pa platila preko AMEX-a, samo sam najavila prethodno trošak, odobrili odmah!

Diners zaobilazim u širokom luku, EMC i Visu također imam, zadovoljna s njima, ali kao što naslov kaže, AMEX je zakon!

P.S.
marko, javi se, jaaavi se! :D

marko27
04.09.2008., 16:48
P.S.
marko, javi se, jaaavi se! :D

Evo javljam se na raport :D :D
Pa Goleo, što si ti to kupovala za desetak tisuća eura na Amex? Da nisi neki polovni auto?:))))
Ajde da čujem detalje zanima me:) Može i na PM.
:top:

amerdin
04.09.2008., 20:00
Za Amex je sluzbeno 12 mjeseci ali... ako si redovni platisa amexovih racuna i ako trosis malo vecu cifru, mozes dobiti i ranije kredit. Ja imam Amexove racune izmedu 2000 i 4000 kuna mjesecno, dobio sam ga u 12. mjesecu a upravo sam danas zatrazio i dobio kredit.

Osim toga, Diners ima kamatu 12% a Amex 10%, Diners ima naknadu 3% a Amex 2%. Toliko o tome.

prije 4 mjeseca otplatio sam prijevremeno gotovinski Amex kredit;zvao sam ih sada da bi digao drugi ali su me odbili tako da im pošaljem platnu listu.
imam drugih kredita preko Pbz-a i još Master revolving pa pretpostavljam da gledaju sve to jer su sve kartice Pbz Card.....jesam u pravu?

Edgar
04.09.2008., 20:32

a još povoljnije od toga su kartice ZABA-e, recimo GO.

zašto?

Pa zato jer kod GO kartice kamate računaju na preostali dug od dana dospijeća, a kod amexa 8neznam da li i kod dinersa, ali brijem da da) od dana nastanka troška

primjer: trošak 04.09.2008 - 1000kn

dospijeće 0410.2008.

uplata 04.10.2008 - 200 kn; preostali dug 800 kn

amex: kamatu na 800 kuna računa od 04.09.2008

GO: kamatu na 800 kuna računa od 04.10.2008

ah, da....pričam o revolving karticama.....

marko27
04.09.2008., 20:58
prije 4 mjeseca otplatio sam prijevremeno gotovinski Amex kredit;zvao sam ih sada da bi digao drugi ali su me odbili tako da im pošaljem platnu listu.
imam drugih kredita preko Pbz-a i još Master revolving pa pretpostavljam da gledaju sve to jer su sve kartice Pbz Card.....jesam u pravu?

Ne mora biti da oni sve vide. Da li ti se na platnoj listi vidi da imaš sve te kredite? Ili ti je platna lista čista? Jesi kasnio s plaćanjem u proteklih 6-9 mjeseci, npr. da li je bilo da nisi platio račun u dospijeću ili par dana poslije za vrijeme dok si imao kredit ili poslije otplate kredita? Koliki si kredit tražio, tj. da ti nije mjesečna rate previsoka? Koliko inače trošiš po Amex kartici?
Jesu ti rekli zbog čega ne možeš dobiti kredit?

Meni su jednom rekli da ne mogu dobiti kredit pa sam tražio da pričam s voditeljem ili nekim drugim koji je nadležan jer mi nije bilo jasno zašto su me odbili. Ispostavilo se da me djelatnica na informacijama nije dobro razumjela u vezi broja rata i iznosa:( Naravno, kredit sam dobio.

El Tomo
05.09.2008., 00:09

Mislim da ti iznos i vrijeme otplate kredita ovisi o:
1. visini kredita
2. broju rata
3. prethodnim troskovima na kartici
4. urednosti placanja prethodnih troskova
5. kreditnoj sposobnosti u smislu visine place i 'sigurnosti' posla

Bankovne kredite sumnjam da oni mogu vidjeti u tih 30 sekundi sto ti obraduju kredit. Isto tako sumnjam da ti mogu vidjeti kredite i dugovanja po drugim karticama.

amerdin
05.09.2008., 15:50
Mislim da ti iznos i vrijeme otplate kredita ovisi o:
1. visini kredita
2. broju rata
3. prethodnim troskovima na kartici
4. urednosti placanja prethodnih troskova
5. kreditnoj sposobnosti u smislu visine place i 'sigurnosti' posla

Bankovne kredite sumnjam da oni mogu vidjeti u tih 30 sekundi sto ti obraduju kredit. Isto tako sumnjam da ti mogu vidjeti kredite i dugovanja po drugim karticama.

visinu kredita ako je previše se moglo smanjiti
trošim 3500-4000 mijesečno
uredno plačeni računi
redovito dižem gotovinu
nisam pitao obrazloženje jer nisu ga dužni dati-valjda
ponavljam da redovito plačam račune
moje kredite lako mogu vidjeti na on line Pbz Card
pokušaću opet zvat pa ćemo vidjeti

Deejaytime
06.09.2008., 09:15
dakle ovako imam pitanje

mislim si zvaditi MAster Card karticu u RBA banci
prije svega razlog zbog koje vadim karticu je taj da mogu kupovati preko interneta ti mislim na Paypal
recite mi da li znate imali ta Master Card kartica iz Raiffeisen banke taj CVV broj?

Goleo
07.09.2008., 22:00
visinu kredita ako je previše se moglo smanjiti
trošim 3500-4000 mijesečno
uredno plačeni računi
redovito dižem gotovinu
nisam pitao obrazloženje jer nisu ga dužni dati-valjda
ponavljam da redovito plačam račune
moje kredite lako mogu vidjeti na on line Pbz Card
pokušaću opet zvat pa ćemo vidjeti

Iz onoga što su meni rekli kada sam nazvala za dignut gotovinac zaključila sam da im se ne sviđa dizanje gotovine na karticu.

Ja na AMEX nikada nisam digla ni kune, ne znam čak ni pin-ove (no kako su sve chip-irali, morat ću ih naučit :D).

amerdin
08.09.2008., 07:36
Iz onoga što su meni rekli kada sam nazvala za dignut gotovinac zaključila sam da im se ne sviđa dizanje gotovine na karticu.

Ja na AMEX nikada nisam digla ni kune, ne znam čak ni pin-ove (no kako su sve chip-irali, morat ću ih naučit :D).

sviđa ne sviđa-šta su onda stavili tu mogućnost
zvao sam ih opet i rekli da faksiram zadnju platnu listu jer da imaju podatke što se tiče plače od 2006 pa da vide moju kreditnu sposobnost--to je u redu sa njihove strane
:ne zna:

lampion
08.09.2008., 08:01
koristim -Amex (obični zeleni) već 8 godina, sve račune uredno i na vrijeme plaćamm (trajni nalog u mojoj PBZ). Svi zatraženi potrošački i gotovinski krediti odobreni od prve...ja superzadovoljan.:top: