PDA

View Full Version : Koliko košta vaše vjenčanje?

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

snenokla
26.10.2006., 13:02
prebačeno s drugog topica, C. ;)

BabeHappy, ako se smije znat, onako usput, koliko ste izdvojili za svadbu (u financijskom smislu)?
...:o :)

BebeHappy
26.10.2006., 15:56
BabeHappy, ako se smije znat, onako usput, koliko ste izdvojili za svadbu (u financijskom smislu)?

20 tisuca eura....za sve od A do Z.

lolita11
26.10.2006., 16:22
... pa to je skuplje od prosjecnog americkog vjencanja (15-20 000$)!
pa koliko si gostiju imala, tj. na sto si toliku lovu potrosila? ne vidim da si bas imala neke ekstravagandno velike kolicine cvijeca npr......

dvolični blizanac
26.10.2006., 16:47
Lolita,
neka te ne čudi ta cifra. Koliko sam skužila Bebe je iz Opatije, a tamo su kako čujem cijene svadbenog menija u malo boljim restoranima, isto kao i ovdje u Istri, 400 kn i više. Pa ako je imala 150 ili više gostiju...
Isto toliko je jedna moja frendica pred dvije godine platila svadbu za 160 ljudi, a imala je hrpetinu cvijeća i dekoracija, izlazak matičara na teren i svadbenu večeru u finijem restoranu (55-60 eura), dobrog i skupljeg fotografa... I to ti je to... NAŽALOST!

BebeHappy
26.10.2006., 17:33
ISUSE KRISTE!!!!! pa to je skuplje od prosjecnog americkog vjencanja (15-20 000$)!
pa koliko si gostiju imala, tj. na sto si toliku lovu potrosila? ne vidim da si bas imala neke ekstravagandno velike kolicine cvijeca npr......

4500 E za prstenje, snimatelja i fotografa...pice i hrana u hotelu oko 500 kn po osobi, uredjenje crkve, uredenje sale, svjetlosni efekti u sali, klapa u crkvi i na bazenu, grupa u sali, vatromet, karaoke sa svom potrebnom opremom i tri hostese, 2 video walla u dvorani na kojima smo prikazivali neke snimke,pokloncici + konfeti za goste, odijelo, vjencanica... Vino, janjetinu, odojke i kolace smo morali kupit sami i donijet povrh one cijene u hotelu...i tako smo dosli do 20 tisuca. 150 ljudi. A da prosjecno vjencanje u Americi kosta 15 - 20 000$ ? To mi se cini nekako malo za Ameriku...bila sam na vjencanje u Australiju, bilo je 250 ljudi, jako lijepo uredena sala, a dalje prosjecno...i kostalo ih je 50 000$. znaci 30 000 americkih $, a Australija je jeftinija od Amerike.
I nase vjencanje je bilo vise od prosjecnog sa svim time sta smo imali zato je i kostalo toliko.

lolita11
26.10.2006., 17:41
Lolita,
neka te ne čudi ta cifra. Koliko sam skužila Bebe je iz Opatije, a tamo su kako čujem cijene svadbenog menija u malo boljim restoranima, isto kao i ovdje u Istri, 400 kn i više. Pa ako je imala 150 ili više gostiju...
I to ti je to... NAŽALOST!
pa i kod mene je hrana kostala 60 eura! a imala sam i dodatne glupe troskove sa ultra skupim satorom (uz samu cijenu restorana), dodatnim cateringom i cocktailom, dekoracijama koje sam narucivala iz amerike(!!), dvijema vjencanicama, jazz kvartetom, solo pjevacicom, orguljasicom, violinistickim kvartetom, dvijema djeverusama, haljinama i cvijecem za njih, troskovima hostela za 40 talijanskih gostiju, posebnom rasvjetom i to me sve doslo cca. 8-9000 eura!!! da ne govorim koliko sam jos imala dodatnih (netipicnih) troskova sto se tice pozivnica, programa, knjige gostiju, polaroida, zahvalnica, menu-a, zvoncica, bilingualng programa itd.itd.....

lolita11
26.10.2006., 17:45
svejedno bebe, mislim da ste daaaleko previse platili...nisi imala nista vise od prosjecnog americkog vjencanja, no ova cifra mi nije jasna 4500 eura za prstenje/fotografa???? to jedino mogu opravdati cinjenicom da si imala nekoliko dijamanata na prstenju..onda mi je jasno...a najbolji fotoreporteri u italiji i europi ne naplacuju vise od 1500-2000 Eura (sa dolaskom u hrvatsku) tak da mi je to malcice cudno, sorry.....mislim, ne zelim bit zlobna, al ta lova se fakat nigdje ne vidi....kod ive majoli barem vidis u sto je otisla lova....no vazno je da si ti happy, pa cemo i mi biti;)
PS vec sam skoro 2 godine na americkim forumima i same amerikanke su mi rekle da je to prosjecna cijena.....

petra25
26.10.2006., 17:45
hej lolita jel bi ti htjela biti moj financial manager za svadbu pliiiiz:s :) ti si stvarno puno toga dobila za tu svotu a sve na slikicama izgleda super!!! ja se nadam da ce nas isto doc sve skupa tako ispod deset tisuca:moli:

BebeHappy
26.10.2006., 17:51
pa i kod mene je hrana kostala 60 eura! a imala sam i dodatne glupe troskove sa ultra skupim satorom (uz samu cijenu restorana), dodatnog cateringa i cocktaila, dekoracije koje sam narucivala iz amerike(!!), dvije haljine, jazz kvartet, solo pjevacicu, orguljasicu, violinisticki kvartet, dvije djeveruse, haljine i cvijece za njih, troskove hostela za 40 talijanskih gostiju, posebnu rasvjetu i to me sve doslo cca. 8-9000 eura!!! da ne govorim koliko sam jos imala dodatnih (netipicnih) troskova sto se tice pozivnica, programa, knjige gostiju, polaroida, zahvalnica, menu-a, bilingualng programa itd.itd.....

E pa onda ti ne znam sta rec, al znam koliko nas je doslo sve na kraju. Platili smo 9 000 E u hotelu ( u menije nije bilo ukljuceno pice) 6000 u agenciji, 2000 za prstenje, 1000 za grupu, 1500 za fotografa. Tu bi sad jos mogla dodat sminku, frizuru, cipele i ostale troskove kojih se vise ne sjecam.

BebeHappy
26.10.2006., 17:55
...a najbolji fotoreporteri u italiji i europi ne naplacuju vise od 1500-2000 Eura (sa dolaskom u hrvatsku)

pa ja mislim da je nas fotograf bio jako, jako dobar, a toliko je kostao zbog kolicine slika koju smo mi na kraju uzeli.

BebeHappy
26.10.2006., 17:58
ta lova se fakat nigdje ne vidi....

Oprosti, Lolita, ali nisi bila na vjencanju da bi mogla znati da li se ta lova vidjela ili ne, a i ne znas bas sve sta je tu bilo ukljuceno... pitala si koliko je kostalo i rekla sam ti.

lolita11
26.10.2006., 18:02
ok, nemoj se sad ljutiti...samo komentiram ono sto sam vidjela na fotkama i imas pravo, nisam bila tamo da mogu procijeniti.....ne kritiziram ja tebe uopce i hvala sto si nam objasnila..izgleda da je taj hotel bio iznimno skup jer se u zagrebu u esplandai ,barem koliko znam od svoje sestricne koja je tamo imala svadbu, placa puno puno manje, a mislim da sve ne moze biti vrhunskije, ne?
smijem samo pitati-ovo nije zlobno pitanje-zasto ste agenciji dali 6000€? sto su vam oni dali zauzvrat?

sly47
26.10.2006., 18:14
nas će sve izići cca 10.000 EUR i to sa nikakvim pretjerivanjem...
restoran 5600 Eur ,haljina 4000kn, cipele 1000kn(moje i njegove), prsteni 850EUR, kolači i torta 3400kn, frizura i šminkanje 800kn, muzika 1200 EUR, cviječe 900kn, fotke i snimanje 5400kn, odijelo njegovo 2000kn....
a gdje su tu još oni sitni troškovi a pozivnice i zahvalnice nam je radio frend prema mojoj skroz jednostavnoj ideji pa nas nisu koštale ništa...
i to je sve za 115 ljudi....

BebeHappy
26.10.2006., 18:27
ok, nemoj se sad ljutiti...samo komentiram ono sto sam vidjela na fotkama i imas pravo, nisam bila tamo da mogu procijeniti.....ne kritiziram ja tebe uopce i hvala sto si nam objasnila..izgleda da je taj hotel bio iznimno skup jer se u zagrebu u esplandai ,barem koliko znam od svoje sestricne koja je tamo imala svadbu, placa puno puno manje, a mislim da sve ne moze biti vrhunskije, ne?
smijem samo pitati-ovo nije zlobno pitanje-zasto ste agenciji dali 6000€? sto su vam oni dali zauzvrat?

Hotel je bio Ambassador u opatiji, 5 zvjezdica i cijene u skladu s time.
A u agenciji smo platili sljedece: Ukrasavanje crkve ( tu sam uzela sve sto se moglo uzeti) vjencanicu, odijelo, svo cvijece za svadbu, snimatelja (bili su dva), pozivnice na hrvatski i francuski buduci da mi je dragi iz Fr pa je tako moralo bit, a i pozivnice su bile medu najskupljima u katalogu, konfeti, stalci za cvijece i svijece, oblacenje smedih stupova u bijelo platno kako bi dvorana izgledala ljepse, svjetlosni efekti u dvorani, svadbena torta i ukrasavanje stola na kojem su je iznijeli na bazen, vatromet sa svim potrebnim dozvolama za ispaljivanje, dva video walla i prikazivanje nekih snimki plus prijenos sa plesnog podija na video wall cijelu vecer + projektor za to, karaoke (hostese i ono gdje prolaze rijeci) i njih dvoje, koordinatori koji su bili s nama do 5 ujutro.
I sredili su nam smjestaj za goste iz Francuske i sve drugo sta je trebalo.

bistra
26.10.2006., 18:33
nisam udana, ne planiram se udat, ali tako rado citam vas forum i gledam vase diiiiiiivne fotke! znam da vec zvuci otrcano, ali sve ste jako, jako lipe!
sad malo on topic;samo mali komentar:
bebe, gledajući slike, mislim da je tvoje vjencaje stvarno bilo nesto, jako decentno, a opet ne preustogljeno i presmensifensi. apropos lolitinog komentara da se ne vidi na sta je lova otisla; a zasto bi se i vidjelo? zar je sa svakog detalja trebalo drecati "SKUPOOOO!" ! meni je bit luksuza upravo u toj nekoj jednostavnosti, nenemetljivosti i diskretnoj profinjenosti. dosta je pogledat onu fotku na kojoj rezete tortu: onako aranziran stol se stvarno rijetko vidi! ženial!!!!

bistra
26.10.2006., 18:33
nisam udana, ne planiram se udat, ali tako rado citam vas forum i gledam vase diiiiiiivne fotke! znam da vec zvuci otrcano, ali sve ste jako, jako lipe!
sad malo on topic;samo mali komentar:
bebe, gledajući slike, mislim da je tvoje vjencaje stvarno bilo nesto, jako decentno, a opet ne preustogljeno i presmensifensi. apropos lolitinog komentara da se ne vidi na sta je lova otisla; a zasto bi se i vidjelo? zar je sa svakog detalja trebalo drecati "SKUPOOOO!" ! meni je bit luksuza upravo u toj nekoj jednostavnosti, nenemetljivosti i diskretnoj profinjenosti. dosta je pogledat onu fotku na kojoj rezete tortu: onako aranziran stol se stvarno rijetko vidi! ženial!!!!

lolita11
26.10.2006., 18:34
sve u svemu, jako je dobro i isplativo imati agenciju za vjencanja sve mi se cini;)

lolita11
26.10.2006., 18:45
ma niti ja ne mislim da mora vristati "skupo", nego jednostavno ipak mi nije jasno, tj. malo mi je sada jasnije nakon sto mi je bebe objasnila....htjela sam samo reci da kolicinski se ne vidi (npr. gomila cvijeca, dizajnerska vjencanica ili ne znam koliko djeverusa ili sta ja znam....)...ja sam samo zadovoljna jer sam mislila da sam astronomski preplatila sve vezano uz moje vjencanje, no vidim da u biti i nije bilo toliko skupo.....
inace naravno bebe, vjencanje je bilo po mom ukusu skoro pa u potpunosti-jako classy...cestitam!

BebeHappy
26.10.2006., 19:03
ma niti ja ne mislim da mora vristati "skupo", nego jednostavno ipak mi nije jasno, tj. malo mi je sada jasnije nakon sto mi je bebe objasnila....htjela sam samo reci da kolicinski se ne vidi (npr. gomila cvijeca, dizajnerska vjencanica ili ne znam koliko djeverusa ili sta ja znam....)...ja sam samo zadovoljna jer sam mislila da sam astronomski preplatila sve vezano uz moje vjencanje, no vidim da u biti i nije bilo toliko skupo.....
inace naravno bebe, vjencanje je bilo po mom ukusu skoro pa u potpunosti-jako classy...cestitam!

Mi mislimo da nismo preplatili vjencanje, svi nasi gosti su mislili da je bilo puno skuplje, i oni iz Hrvatske, a za Francuze da ne govorim...mislili su da smo platili najmanje 50 tisuca eura. i sad ne pretjerujem, kazem ti ono sto su nam ljudi rekli. Svi su nam rekli da nikad nisu bili na takvom vjencanju i da vjerojatno ni nece ic uskoro. Eto, sad cu ispast bahata, ali ne zelim da ispadne da nesto izmisljam u vezi cifre.

Magg
26.10.2006., 20:06
Ja mislim da Ti Lolita malo pretjerujes sa svojim izvajama, po mome ukusu si presla neke granice.
Sto se tice cifre Bebe-inog vjencanja.. Ja bi rekla da se na slikama vidi da je bilo "na nivou" i po njenim postovima takodjer. i bas mi je drago da si to oni mogu priustit :cerek: I da je rekla da je 50000 € kostalo vjerovala bi joj i nebi ju ispitkivala zlobno - da, meni je to zlobno zvucilo.
A i mogla si bit bez onog komentara "ta lova se fakat nigdje ne vidi...."!

Sto se teme tice:

Meni osobno se svidja svako vjencanje, jer su svi mladenci u organizaciju toga puno truda i ljubavi ulozili, kad to vidim onda mi se sve svidja iako to nisu moje boje, moja muzika, moja haljina ili bilo sta drugo.. Vazno je da je nesto napravljeno sa srcem a ne zasto sto se smatra da se mora nekome nesto pokazat ili priustit taj dan..

Mi necemo imat neko extra vjencanje, bit ce tipicno i grubo smo racunali sa 20000 €, eto.

MTT
26.10.2006., 20:09
Oprosti, Lolita, ali nisi bila na vjencanju da bi mogla znati da li se ta lova vidjela ili ne, a i ne znas bas sve sta je tu bilo ukljuceno... pitala si koliko je kostalo i rekla sam ti.

To je najnormalnija cijena vjencanja koje je napravljeno u stilu kako si ti opisala. Par frendova su imali skoro vjencanja i troskovi su se kretali u rasponu od 18000-21000€. Takodjer nisu imali enormne kolicine ili velicine cvijeca ili ne znam sto,mislim da cijena ne ovisi o kvantiteti nego o kvaliteti.
Mislim da nista niste preplatili:top:

MTT
26.10.2006., 20:11

Esplanada ima puno vece cijene, ispod 120€ po osobi ne ide sigurno, osim ako izbacis pola hrane.

Katie
26.10.2006., 21:46
A da prosjecno vjencanje u Americi kosta 15 - 20 000$ ? To mi se cini nekako malo za Ameriku...bila sam na vjencanje u Australiju, bilo je 250 ljudi, jako lijepo uredena sala, a dalje prosjecno...i kostalo ih je 50 000$. znaci 30 000 americkih $, a Australija je jeftinija od Amerike.

:top:
BebeHappy, skroz si u pravu. Ja sam imala vjencanje u USA koje nas je izaslo oko $80,000 samo sta sam potrosila ja i moj dragi. Moji su na to dodali jos oko $15,000 a od mog dragog roditelji jos vise....... Imali smo 550 gostiju. U to nije uracunato prstenje. Samo vecera je izasla oko $35,000

Pa u USA vecima ljudi potrosi vise od $100,000 na vjencanje.

Katie
26.10.2006., 21:48
zaboravila sam reci da sam ustedjela novce na cvijecu i malim sitnicama koje sam sve narucivala preko interneta.

Katie
26.10.2006., 21:55
svejedno bebe, mislim da ste daaaleko previse platili...nisi imala nista vise od prosjecnog americkog vjencanja,mislim, ne zelim bit zlobna, al ta lova se fakat nigdje ne vidi....

meni bas sa par slika izgleda preljepo vijencanje a i vide se bogati detalji. Idem na minimim 5 vjencanja godisnje u Americi i mogu reci da neki ljudi potrose preeeevise novca a nemaju bas neki ukus i detalje. Po mom ukusu Bebe je imala vjencanje koje je bilo iznad prosjeka......barem sa ovih na kojim sam ja bila u zadnjih 13 godina u USA. Vjencanje je bilo bas elegantno i puno puno iznad prosjeka!

dvolični blizanac
26.10.2006., 22:20
Lolita,
zaboravila si uzeti u obzir da je na Bebe-inoj svadbi bilo 150 ljudi, a na tvojoj 80, tako da mi se njenih 20000 eura naspram tvojih 9000 eura čini potpuno realnima.
I još nešto, ona cijena koju sam ja napočetku napisala - 60 eura koliko je ovdje svadbeni meni, je bez pića, kolača i torte. Tako kada sve nadodaš...
Uza sve šta je Bebe nabrojala, stvarno mislim da nije mogla proći jeftinije... Ja se već duže vrijeme raspitujem po malo boljim restoranima, hotelima i agroturizmima u Istri kolike su im cijene svadbenih menija, i stvarno moram reći da su ogromne. Minimalna cijena koju su mi rekli je 420 kn, a jedna stancija koju neću imenovati traži čak 700 kn po osobi... Drugačije je ovdje nego u Zagrebu, manja je ponuda, to se odmah osijeti.
Neka se nitko ne uvrijedi!

flakey
26.10.2006., 22:36
Mi smo imali skromnu (ali po meni lijepu) svadbu. i sad nakon malo računanja ispada 4000eura. u to ulazi svadba na Hvaru (izlazak matičara na teren, večera za 10 ljudi, vjenčanica, odijelo za njega, cipele moje, njegove, prstenje) i fešta za 75 ljudi u Samoboru (DJ, razglas, cvijeće, torta, cuga sa strane, pozivnice, zahvalnice, konfeti, klopa naravno)...

BebeHappy
26.10.2006., 22:49
Dvolicni Blizanac, Bistra, Magg, MTT, Katie

Hvala vam, mozda je Loliti sad jasnije.

Mikalica
26.10.2006., 23:19
Sad kad vidim da sam ovo napisala na neku drugu temu, poslat ću i tu, gdje sam i htjela to napisati...
Kod nas je to bilo ovako:
Naše vjenčanje je prvotno trebalo biti uistinu samo večera za roditelje, kumove, bake i djedove, ali smo na kraju proširili na par prijatelja i još malo rodbine. Bilo nas je 40-ak.
Inače nikada nisam sanjala o nekom fancy vjenčanju, da sve bude savršeno, hrpa ljudi i to. To me oduvijek odbijalo; sviđa mi se na filmovima, ali nije to za mene. Pošto smo imali tek 3 mjeseca za pripreme, a studiramo i nemamo baš vremena + nije to svadba nego skromna večerica, sve smo nekak nabrzaka sredili.
Haljinu sam tražila da ne bude "prevelika" preraskošna, jer ipak je to malo vjenčanje,a opet u one lijepe, diskretne uske mi zbog figure ne stoje dobro, ali me na kraju došla oko 3000 kuna. Šminkanje, manikura, pedikura i frizura koja je doduše bila jednostavna su koštali manje od 500kn, fotograf nas je došao oko 1200 (uzeli smo 100tinjak fotki, samo crkva), pozivnica je bilo 20, dakle one su bile oko 300kn, muževo odijelo oko 2000kn, moje cipele 550kn, njegove oko 400kn, prstenje 1400kn, kolači oko 2000kn, restoran 10000kn i mislim da je to to. E da i cvijeće sve skupa oko 800kn. Znači oko 20.800kn.
Naša svadba nije svadba iz snova, nismo pazili na detalje, nije bilo zahvalnica, konfeta, benda itd. Tu i tamo zažalim kada vidim tuđe krasne fotkice, ali znam da ja to ne bih bila u stanju proći, niti bih htjela da naši tako puno plaćaju (iako bi bili spremni) i općenito mrzim svadbe tako da sam u biti zadovoljna. Slikice nisu nešto jer su tek kod crkve, ne volimo se slikati, poslije nisu ljudi baš slikali na večerici, ali ih svejedno rado gledamo :cerek:

Marta2010
27.10.2006., 07:25
Nas je naše vjenčanje (150 ljudi) koštalo oko 80 000 kn. No moram naglasiti da smo prošli iznimno jeftino u svim pogledima (u odnosu na dobiveno)..No imali smo i vremena (godinu i tri mjeseca planiranja i traženja mora dovesti do nekih povoljnijih cijena)! Uostalom, jako puno toga smo sami radili i tu uštedili dosta novaca! I sve u svemu završilo je super, točno kako smo zamišljali!

Bebe, po mojem mišljenju, na tvojem vjenčanju se vidi stil i zaista mislim da nisu bitni novci, nego osmjeh koji je rezultiran posljedicama tih novaca! Zaista izgleda vrlo jednostavno a otmjeno - i nažalost ljudi još dan danas ne shvaćaju da su upravo minimalizam i jednostavnost - najskuplji!
Meni su ti ljudi isto govorili da smo dali puno za neke sitnice - ali ako je to nama bio gušt, zašto ne? Al smo zato "stegnuli" budget na drugim stvarima koje ja smatram nepotrebnima - npr. zašto platiti cca. 2000 kn za one "kitice" kad ja to zaista ne volim! Bolje da dam više za nešto drugo što želim!:top:

informirana
27.10.2006., 07:53
Nas je naše vjenčanje (150 ljudi) koštalo oko 80 000 kn. No moram naglasiti da smo prošli iznimno jeftino u svim pogledima (u odnosu na dobiveno)..No imali smo i vremena (godinu i tri mjeseca planiranja i traženja mora dovesti do nekih povoljnijih cijena)! Uostalom, jako puno toga smo sami radili i tu uštedili dosta novaca! I sve u svemu završilo je super, točno kako smo zamišljali!

Bebe, po mojem mišljenju, na tvojem vjenčanju se vidi stil i zaista mislim da nisu bitni novci, nego osmjeh koji je rezultiran posljedicama tih novaca! Zaista izgleda vrlo jednostavno a otmjeno - i nažalost ljudi još dan danas ne shvaćaju da su upravo minimalizam i jednostavnost - najskuplji!

Potpisujem sve ovo:top:
Pa cak i cijenu, kao što kažeš i ja sam izdvojila puno novaca za nešto što nam je gušt, svi su rekli da je ludo dati tako puno za fotografa, a nama je bilo ludo to što ćemo imati posebne slike pa nas cijena nije zanimala.
Svatko od nas ima neko svoje zadovoljstvo.
Bebe mi smo imali 120 ljudi, ne neki pretjerano dobar hotel, ne previše cvijeća, i puno stvari radili sami, a platili 10 000 eur, tako da mislim da si ti super prošla s obzirom na vjenčanje kakvo si imala, po slikicama savršeno, i s obzirom na troškove koje si navela :kiss:

DiscoKoogla
27.10.2006., 07:56
Meni je iskreno to razbacivanje love, treba uštedjeti na svemu što se da. I bez obzira na to što sam puno uštedjela na haljini, prstenju, pozivnicama i zahvalnicama, i cvijeću i cugi, vjenčanje nas je koštalo 80.000 kuna o to je puno.
Bilo je 200 ljudi, i svi su se najeli, napili i isplesali.
Daleko od toga dal imam love ili ne, glupo mi je razbacivati se sa lovom, jer je ta svaka kuna krvavo zarađena, i da ja sad spiskam lovu na tomu vrbana, šikoranju (ili kak već), i neke fensi šmensi haljine.

Imam puno frendova koji bi se ozenili a nemaju love za vjencanje...i mislim da je to cesti slucaj u hrvatskoj, zato mi nemojte govoriti o nekim basnoslovnim iznosima, jer nije fer...
A sto se tice Amerikanaca i Francuza, njihova vjenčanja koštaju manje, jer oni nemaju običaje kao mi. Oni pozovu 50 ljudi na vjenčanje, organiziraju večeru, i svi odu doma iza ponoći...uostalom nemaju ni naviku za druženjem sa familijom i ekipom.

Breskva
27.10.2006., 07:56
Mi smo nabacili isto neki okvirni plan za 110 ljudi za sada i ispalo nas je blizu 70.000,00 kuna i to s time da smo isto na nekim stvarima podosta štedjeli gdje se je moglo !
A daleko od toga da još pola i nismo uračunali pa bude ono eh da sjetili smo se ovog ili onog pa brojka samo raste ! A nije ništa fenci šmensi svadba, nešto klasično sa ne previše upadljivosti i detalja, a di bi došli kada bi još sa time išli ! Ajmeeee neću niti pomišljati! Zato smo i mi baš kao i Marta krenuli puno ranije planirati upravo da možemo još donekle birati ali nije jednostavno!
A ja inače obožavam i te svadbe pod šatorima, pa vjenčanje u prirodi, pa posebne dekoracije, ali nam je to jednostavno PREskupo i ne možemo si sa svojim budžetom to priuštiti, tako da vjerujem da je malo bolje "dotjerana" svadba i skuplja svadba i da se upravo u toj jednostavnosti i minimalizmu vidi skupoča !

sly47
27.10.2006., 07:57
informirana i marta potpisujem sve što ste rekle...
babe sudeći samo po slikama bilo je prekrasno....

cure napisala sam vam da mi nemamo ništa posebno a izići će nas cca 10000 eur. Što se Lolite tiće mislim da je ona u svoje vjenčanje unjela puno kreativnosti i svojih ideja koje je vjerovatno mjesecima planirala i dorađivala i u svemu tome možda je zbog puno istraživanja kako što i gdje na puno stvari uštedjela al ja osobno nemam vremena ni živaca za to i uzimali smo ono što nam je dostupno u hr bez obzira što je malo skuplje...
a i na kraju krajeva kad se sjetim stresa koji je lolita imala zbog restača, torte i cvječa i neznam ni ja čega još....
to bi za moje živčeke bilo previše....jer u konačnici briga me jel torta fina, jel auto limuzina ili fićo, jel buket košta 100 ili 400 kn jer to je moj dan i ti ljudi su tamo zbog mene a ne torte.... i ak bu nekao došao zbog klope i kasnije srao kak je sve bilo koma onda mi takva osoba netreba u životu....

Uglavnom i lolita i babe sve je bilo za 5 bez obzira koliko koštalo...
svatko prema vlastitim željama i mogučnostima...

MalaLola
27.10.2006., 07:59
Hej, hej cure smirite se, mislim da ni Babe ni Lolita nisu jedna drugoj mislile reči ništa loše! Dobro je da se ne hvalimo samo nego da i pitamo i čudimo se zašto i tako to. Super je baš da vidimo da neki ljudi misle da se sve može dobit i za manje novca, ali isto tako da vidimo da neke stvari koštaju malo više!! E a što se tiče troškova, ja najiskrenije nemam blage veze koliko bi nas moglo koštati, niti imamo neki proračun iako mi plaćamo muziku, pozivnice, foto&video, večeru za 350 ljudi i odjeću za oboje, a roditelji će plaćati organizaciju domjenka kod mene i njega, kolače i dodatno piće koje nije u cijeni menija!
Mislim možda da je Babe možda malo više platila jer je i agencija uzela svoje, a i imala je dosta popratnih sadržaja (vatromet, hostese....), dok je Lolita sve sama organizirala pa je mogla gledati gdje može uštedjeti novac!! Ma bitno je da ste vi zadovoljne sa svojim vjenčanjima, a cijena... ko pita za cijenu

iva11
27.10.2006., 08:07
...ne zelim bit zlobna, al ta lova se fakat nigdje ne vidi....kod ive majoli barem vidis u sto je otisla lova....

Ja itekako vidim na šta je bebe potrošila 20.000 eura:cerek: ....mislim da je taj iznos za ono što je ona imala i kako je njeno vjenčanje izgledalo itekako opravdan:top: ...vjenčanje joj je bilo jednom riječju SAVRŠENO:cerek: :cerek: !!!
Moje skromno mišljenje je da se protiv toga kako je izgledalo njeno vjenčanja...pogotovo toga kako joj je bila uređena crkva i sala ne bi bunila niti sama Iva Majoli...
Ne mislim biti zlobna, tvoje vjenčanje mi je bilo zgodno, drugačije... ali od bebe mi je bilo jednostavno prelijepo, najljepše koje sam do sada vidjela, dakako sa prekrasnim glavnom glumicom u njemu ( bebe još jednom koristim priliku da ti kažem da si predivna bila:kiss: ) ,no svi mi imamo pravo na svoje mišljenje i svakome je je njegovo najljepše, najbolje.....
Sve u svemu bebe svaka čast:top: :top: , za onakvo vjenčanje ja bi dala i puno, puno više:s , napominjem ovo je samo moje skromno mišljenje!!!!

iva11
27.10.2006., 08:17
...Ja mislim da Ti Lolita malo pretjerujes sa svojim izvajama, po mome ukusu si presla neke granice....

...i po mome, POTPISUJEM!!!

A što se teme tiče, nas je naše vjenčanje koštalo oko 90.000 kn, meni je bilo lijepo i nije mi žao niti jedne jedine kune!!!!

Doria22
27.10.2006., 08:23
Iskreno mislim da je to samo jednom u zivotu (nekima ne al ok nije to sada tema :D )i svaka se vjerojatno trudi imati neke posebne detalje na svom vjencanju...neko mozda ima i para na bacanje pa nezna otkuda pocet,a nekako me uvijek impresioniraju cure koje uz ogranicen budzet naprave cudo...

Ja nikada nebi nekome rekla da nema stila,da mu nije lijepo uredjeno da je ruzno itd ali mogu promislit Hm ja bi to malo drukcije,meni je svaka od vas bila jako lijepa jer je bila sretna a to se vidi u ocima...kod svakoga sam nasla nesto prekrasno i vidi se da ste sve uistinu kreativne i mastovite,Koogla je radila nakit,neka druga je radila sama pozivnice,neka druga je slagala cvijece i konfete,super je sta se tako izorganizirate...

Bebe je imala jako lijepo vjencanje ,po mom ukusu mislim...(sudim po frizuri i po haljini i po onih par slikica sta sam vidjela,hm frizura me se dojmila ;))

Nisu vazne cifre u smislu da se neko pohvali,vec da pomognete jedna drugoj,ja sam mislila da samo ludjakinje uzimaju agenciju jer je to skuuuuuuuuuuupo,a sada vidim da je to jos najisplativije..svasta sam ovdje naucila i jako lijepo je da imate svakakve teme.

bubica
27.10.2006., 08:29
Ne znam, ja se isto vjerojatno neću tako brzo udati, ali sve mi se to čini previše... Mislim 50-80-100 000 eura :eek: :eek: Radije bi išla samo kod matičara i onda umjesto da potrošim toliko na vjenčanje, kupim stan ili kućicu...
Sad, s druge strane, da mogu potrošiti toliko na vjenčanje, a da slijedećih 50 godina ne otplaćujem kredite i živim na kruhu i vodi, odnosno da mi to nisu zadnje pare, vjerojatno bi i potrošila toliko.

Sve, ali baš sve, ste imale prekrasno vjenčanje! I manje je važno koliko je koštalo, ako je to ono što ste htjele :top:

BebeHappy
27.10.2006., 08:38
Ne znam, ja se isto vjerojatno neću tako brzo udati, ali sve mi se to čini previše... Mislim 50-80-100 000 :eek: :eek: Radije bi išla samo kod matičara i onda umjesto da potrošim toliko na vjenčanje, kupim stan ili kućicu...
Sad, s druge strane, da mogu potrošiti toliko na vjenčanje, a da slijedećih 50 godina ne otplaćujem kredite i živim na kruhu i vodi, odnosno da mi to nisu zadnje pare, vjerojatno bi i potrošila toliko.

Sve, ali baš sve, ste imale prekrasno vjenčanje! I manje je važno koliko je koštalo, ako je to ono što ste htjele :top:

Slazem se s tobom, ali buduci da smo si mi mogli sve to priustiti, a i izostavili smo roditelje od sudjelovanja u troskovima, onda zasto ne? :kiss:

ivanar
27.10.2006., 08:57
Cure ovo jesu stvarno astronomske cifre,ali nitko ne govori da se ti novci na svakom normalnom vjenčanju na kraju dobju nazad.Iskreno ne znam nikog da je potrošio na svadbu više novaca nego je dobio od uzvanika.Mi planiramo za 100tinjak gostiju potrošiti oko 70.000,00kn i vjerujemo da će nam kada zbrojimo novce koje ćemo dobiti na kraju još ostati i za 7 dana Grčke.

bubica
27.10.2006., 08:59
Slazem se s tobom, ali buduci da smo si mi mogli sve to priustiti, a i izostavili smo roditelje od sudjelovanja u troskovima, onda zasto ne? :kiss:

Svaka vam čast :kiss:
I još jednom, sretno svima!

lolita11
27.10.2006., 09:11
Esplanada ima puno vece cijene, ispod 120€ po osobi ne ide sigurno, osim ako izbacis pola hrane.
nema jer znam koliko mi je sestricna platila i vidjela sam ugovor;)

iva11
27.10.2006., 09:11
....ali buduci da smo si mi mogli sve to priustiti, a i izostavili smo roditelje od sudjelovanja u troskovima, onda zasto ne? :kiss:...

Prekrasno, svako prema svojim mogućnostima i željama, sada mi je vaše vjenčanje još ljepše!!! ( ako je moguće da mi bude još ljepše... ) Svaka vam čast, još ste ga malo i platili:s !!!!

flakey
27.10.2006., 09:18
to je odlično da ste si sami to priuštili, i onda nijedan trošak nije preveliki. ipak je to samo jednom u životu.
ali većina ljudi planira iznad svojih mogućnosti i ja nisam nikako htjela biti jedna od onih koji svadbu otplačuju 10 godina (bez uvrede ikome).jer nismo mogli sami sve platiti pa su roditelji uletili.

lolita11
27.10.2006., 09:19
ja sam mozda malo preburno reagirala, to priznajem, al sigurno ne smatram normalnim da ti netko naplati 4500 kuna za 5 min. vatrometa ili isto toliko za light show isl. jer znam koliko realno stvari kostaju, a pogotovo koliko se cijene mijenjaju kada se sazna da je stranac ukljucen u vjencanje (kao i u mom slucaju npr.).....ako netko to moze platiti i smatra normalnim, hvala bogu, no mislim (a to je samo moje misljenje i nikoga ne zelim kritizirati) da je za ono sve navedeno cijena bila prevelika (to je zaboga cijena dvogodisnjeg odlicnog magisterija u inozemstvu!), no dobro jer bebe je ipak htjela sve sto se moglo uzeti i kao sto je i sama priznala najskuplje pozivnice isl. tako da joj usteda love nije bila na pameti (a ja sam npr. mahnito stedjela); svatko ima svoj izbor i ako je zadovoljan konacnim rezultatom , ja nemam sta vise tu reci.....

a inace da ne mislite da baljezgam gluposti, no ja sam bila na dosta inozemnih vjencanja; od meksika, do amerike i italije, a takoder i na jako imucnim i rastrosnim zabavama i zato mi se jednostavno cinilo da je omjer cijene i ponude malo nesrazmjeran (jer ovo sve navedeno je u nekim zemljama standard).....

PS moji talijani (koji nisu neka sirotinja) su pak bili sablaznjeni da smo mi potrosili uopce 9000 eura, no necu sad dolijevat ulje na vatru

no ispricavam se svima ako su me shvatili kao da ih kritiziram jer sam samo iskazivala moje misljenje, a to je valjda dozvoljeno?

BebeHappy
27.10.2006., 09:19
kao što kažeš i ja sam izdvojila puno novaca za nešto što nam je gušt, svi su rekli da je ludo dati tako puno za fotografa, a nama je bilo ludo to što ćemo imati posebne slike pa nas cijena nije zanimala.
Svatko od nas ima neko svoje zadovoljstvo.
:

Upravo tako, ja inace jako volim slike i nigdje ne idem bez fotica i jedna od bitnijih stvari mi je bila da imamo kvalitetnog fotografa, a uz to ide i veca cijena. Mi npr. nismo morali ukrasavati aute jer smo se mi spremali u hotelu,ljudi su se okupljali u crkvi, a kasnije se iz crkve do hotela islo pjesice.Nismo stavljali revere ljudima jer nam se to ne svida...bilo je jos tih sitnica koje nismo imali, ali smo zato za neke druge stvari potrosili malo vise.

iva11
27.10.2006., 09:38
ja sam mozda malo preburno reagirala, to priznajem, al sigurno ne smatram normalnim da ti netko naplati 4500 kuna za 5 min. vatrometa ili isto toliko za light show isl. jer znam koliko realno stvari kostaju, a pogotovo koliko se cijene mijenjaju kada se sazna da je stranac ukljucen u vjencanje (kao i u mom slucaju npr.).....ako netko to moze platiti i smatra normalnim, hvala bogu, no mislim (a to je samo moje misljenje i nikoga ne zelim kritizirati) da je za ono sve navedeno cijena bila prevelika (to je zaboga cijena dvogodisnjeg odlicnog magisterija u inozemstvu!), no dobro jer bebe je ipak htjela sve sto se moglo uzeti i kao sto je i sama priznala najskuplje pozivnice isl. tako da joj lova nije bila na pameti; svatko ima svoj izbor i ako je zadovoljan konacnim rezultatom , ja nemam sta vise tu reci.....

a inace da ne mislite da baljezgam gluposti, no ja sam bila na dosta inozemnih vjencanja; od meksika, do amerike i italije, a takoder i na jako imucnim i rastrosnim zabavama i zato mi se jednostavno cinilo da je omjer cijene i ponude malo nesrazmjeran (jer ovo sve navedeno je u nekim zemljama standard).....

PS moji talijani (koji nisu neka sirotinja) su pak bili sablaznjeni da smo mi potrosili uopce 9000 eura, no necu sad dolijevat ulje na vatru

no ispricavam se svima ako su me shvatili kao da ih kritiziram jer sam samo iskazivala moje misljenje, a to je valjda dozvoljeno?

Nije to preburno reagiranje to je pametovanje...e tu više nemam ja što reći!!!
Zašto ne možeš shvatiti da 5 min vatrometa košta 4500,00 kn, takva je cijena i ako to želiš i možeš si priuštiti toliko i plati...i ne vidim zašto bi se bebe uopće trebala opravdavati ikome što je to ona platila 20.000 eura...
20.000 eura je platila vjenčanje iz snova, njeno vjenčanje iz snova!!!
Što se tiče omjera cijene i ponude ja opet mislim da je stvar ovdje obrnuto proporcionalna, za takvu ponudu jako mala cijena, svaka čast svim tim internacionalnim pirovima u kojima je ovakvo nešto standard, ja ih nažalost nisam imala priliku doživjeti!!!!
Ja se isto ispričavam ako je ovo shvaćeno kao kritika, to nije bila namjera...iskazivala sam mišljenje a to je dozvoljeno!!!!!

sly47
27.10.2006., 09:44
lolita po svim tvojim postovima vidim da voliš naglasiti svoje iskustvo i znanje i da sve uspoređuješ sa amerima... ne mislim time ništa loše...
al ponekad zvući da kritiziraš sve ono što nisi ti napravila,rekla ili što nije tvoje mišljenje...pa babe da nije htjela potrošit te novce na svadbu ili da nije u mogučnosti ne bi to napravila al s obzirom da je i hvala bogu na tome zar je potrebno govoriti da je preplatila nešto ili da za te pare nije imala ništa posebno...ispada kao da si ljubomorna a to osobno mislim da nisi,pa osječaš potrebu da naglasiš da si ti napravila nešto bolje i to još za manje novaca umjesto da napišeš babe izgleda super.... ili ako ništa drugo suzdržiš se komentara...

informirana
27.10.2006., 09:55
Mogu samo reći da kad je moja firma organizirali jedan domjenak direktor je htio vatromet, i on je koštao 5 000, kn, makar smo mi kao firma dobili neki popust, i vatromet je trajao manje od 10 minuta

iva11
27.10.2006., 09:58
lolita po svim tvojim postovima vidim da voliš naglasiti svoje iskustvo i znanje i da sve uspoređuješ sa amerima... ne mislim time ništa loše...
al ponekad zvući da kritiziraš sve ono što nisi ti napravila,rekla ili što nije tvoje mišljenje...pa babe da nije htjela potrošit te novce na svadbu ili da nije u mogučnosti ne bi to napravila al s obzirom da je i hvala bogu na tome zar je potrebno govoriti da je preplatila nešto ili da za te pare nije imala ništa posebno...ispada kao da si ljubomorna a to osobno mislim da nisi,pa osječaš potrebu da naglasiš da si ti napravila nešto bolje i to još za manje novaca umjesto da napišeš babe izgleda super.... ili ako ništa drugo suzdržiš se komentara...

Potpisujem...lolita bolje bi ti bilo suzdržavanje od kometara ako ne možeš kontrolirati ljubomoru jer ovako to smiješno ispada...ako ne možeš priznati da je babe izgledala mrak i da je imala vjenčanje kakvo gledamo u američkim filmovima onda radije nemoj ništa govoriti jer uostalom zašto bi se ona tebi trebala opravdavati, koji si ti faktor u njenom životu....a iskreno mislim da si još premlada za takva OGROMNA iskustva, još je čitav život pred tobom i sigurna sam da češ još puno toga naučiti, sigurna sam jer vidi se da si ambiciozna cura...stoga daj se opusti i malo ohladi sa tim svojim komentarima...stvarno nisam bila zlonamjerna ali tvoje konstantno prozivanje : pa koliko si to platila, pa je li to saten poliesterski ili kakav.... pusti ljude da uživaju i vesele se svojoj sreći...jer ona je najbitnija!!!!Nemoj se naljutiti, nije bilo zlonamjerno ali stvarno više nisam mogla čitati te tvoje izjave, da ne kažem drugačije....

lolita11
27.10.2006., 10:00

imas pravo i jos jednom se ispricavam, nisam htjela biti zlonamjerna, samo se ocigledno krivo izrazavam:confused:
imaju pravo i svi koji su rekli da je zapravo cijena normalna uzevsi u obzir broj gostiju, hvala sto ste mi otvorili oci, sta da kazem!.....

lolita11
27.10.2006., 10:01
pardon, ja sam priznala da je babe izgledala mrak, al to nema veze sa potrosenim novcem, (a kamoli sa mojom ljubomorom!!?) vec sa njenom prirodnom ljepotom...a to sam cini mi se i rekla vec negdje prije....

Wedding
27.10.2006., 10:08
Joj curke moje kuda ste vi otisle:rofl:

Ja bi samo htjela reci da se svatko udaje prema svojim mogucnostima i tu nema nikakve zlobe, ljubomore ili neceg treceg. Moramo bit svijesni da nitko od nas ne moze birat ni roditelje ni svoju placu i po tome se treba ravnati. A i ukusi su razliciti i neke cure od kad znaju za sebe govore da zele malu svadbicu i tako na kraju i bude.
Po meni je i skromno i exkluzivno vjencanje jednako lijepo ako su mladenci veseli i svu svoju radost podjele sa gostima.

BTW: Sta bi tek neki rekli na moje vjencanje, ja cu samo restoran za 250 ljudi platit 13000 €:eek: a gdje je jos fotograf, snimatelj, vjencanica+odjelo i popratne gluposti, Cvijecar, make up, frizura. :zubo:

norah
27.10.2006., 10:09
Pitanje glasi Koliko kosta vas vjencanje?
Odgovori su sasvim jasni.
Svatko je izdvojio koliko je novaca mogao i htio. Ako si mozes priustiti raskosnu svadbu zasto ne, mislim da bi svatko to napravio. Ja ne mogu nis' unaprijed racunati znam da cemo imati odprilike 350-400 gostiju i mislim da cemo malo povoljnije proci negu u HR. Izvjestaj ce slijediti u rujnu 2007 :D .

Cats
27.10.2006., 10:09
Okej, to smo riješili i ne treba se dalje prepucavati. Ako može. ;)

dvolični blizanac
27.10.2006., 10:12
Ajde cure dosta... Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a stavljanjem svojih fotki ovdje svaka od nas je pristala na to da ju se pohvali/kritizira...
Zato nemojmo više o tome... Svaka mlada i svako vjenčanje je lijepo na svoj način.
Bebe je sve objasnila, Lolita se ispričala, i to je to!

Radije nama budućim udavačama pišite koliki vam je (bio) budget, i šta ste koliko platile, jer nam je to od velike koristi...

lolita11
27.10.2006., 10:16
je, malo smo skrenuli s teme hehe....mislim da je u meni opcenito nagomilana gorcina da se sve sto je vezano uz vjencanje stostruko naplacuje i da svi mi to mirno gledamo i ne bunimo se.....ja se osobno osjecam prevarena...zasto bi vjencanje moralo biti nesto skupo i zasto bi ista usluga imala razlicita mjerila ovisno o cem se radi? i zasto nas mladenke smatraju glupacama koje smo spremne platiti nebulozne cifre za taj jedan dan? to je ono sto mene uzrujava generalno jer nije hrvatska ni amerika ni japan gdje se mozda barem za tu lovu dobije i nekakva kvalitetna usluga, a kod nas svi se nesto furaju na zapad, a prodaju trecerazrednu uslugu po "zapadnjackim" cijenama.....mozda je i to razlog zasto sam napisala sto sam napisala i nije konkretno imalo veze sa tim konkretnim vjencanjem nego opcenito. mogla je na njenom mjestu biti bilo koja cura.....a sto se tice mojeg javljanja na netu,ja nastojim pomoci onima koji me pitaju za savjet i sigurno to ne radim iz zlobe, nego znanje koje sam nakupila u godinu dana zelim podijeliti da olaksam djevojkama. barem su tako meni pomagale amerikanke dok sam se pripremala. ja iskreno na ovom forumu gubim puno vremena jer imam drugog posla u zivotu, no ipak zelim pomoci kad vidim da nekome treba, i sada sam zbog toga kriva? mislim, mogu ja i otici pa se snalazite sami i iskusajte na svojoj kozi sta znaci biti prevaren na svoj "najvazniji" dan......

sly47
27.10.2006., 10:26
sve u svemu moj zaključak je da svatko od nas ima svoju viziju kako taj dan ili bilo što drugo u životu treba izgledati, mene osobno briga kako to ameri rade ili kak izgleda "filmsko vjenčanje"... ono što mi je bitno jest da to bude onako kako sam to JA zamislila i što se meni sviđa...ako je to vatromet od 10000kn za 10 sekundi kod najskupljeg ponuđaća baš me briga dal sam to mogla dobit jeftinije ako sam htjela baš to i tog a moje mogučnosti mi to dozvoljavaju... lolita meni je tvoje vjenčanje bilo lijepo al nikad si sama nebi dovela do toga da se toliko iznerviram jer meni torta, cviječe i sl. nije toliko bitno...al to sam ja a tebi je to bitno i zato nisam komentirala niti jednu tvoju situaciju jer ti imaš drugu viziju od moje i to poštujem a ako mi to več nije normalno radije ću ne komentirat nego ti reći da nisi normalna i da bi ja to napravila ovak ili onak... nije bitno jel vjenčanje raskošno, skromno ili američko bitno je da je to ispunjenje tvoje vizije koštalo to malo ili puno...
a mi sve na ovom forumu smo tu da si pomognemo i podržimo iako neki put mislimo da je to bezveze ili preskupo. Primjera radi nikad ne bi dala za fotke 11000 kn al ako je netko dao toliko ili više tko sam ja da mu govorim da je to preskupo... meni to možda nije toliko bitno al toj osobi je pa ako može super..
Znam da nemaš loše namjere al taj tvoj stav sveznajuče ponekad može biti malo iritantan....
pardon na komentaru, tek kad sam ga napisala vidjela sam post od cats...

Mischa
27.10.2006., 10:27
Lolita, nemoj se ljutiti, ali ne mozes ipak svaku svadbu usporedjivati sa svojom..koliko sam vidjela, ti si perfekcionist i takva ti je svadba bila..uspjela si sve to srediti za relativno malo novaca..i svaka cast na tome..ali ne mozes uletavati babe, sa takvim komentarima...djevojka, tj. zena je imala sve sto je trebala imati na svadbi,a opet je sve bilo toliko decentno..nista se nije posebno isticalo, osim mladenaca naravno..sto se meni svidja..a i ne moze se na temelju 20 slika donijeti zakljucak kako je sala izgledala, da li se ta lova negdje vidi ili ne..

Lolita, inace su mi se svidjala tvoja razmisljanja, ali ponekad stvarno znas pretjerati..bez uvrede

A i ne kuzim, zasto si spomenula usporedbu sa americkim vjencanjem??

Magg
27.10.2006., 10:33
sve u svemu moj zaključak je da svatko od nas ima svoju viziju kako taj dan ili bilo što drugo u životu treba izgledati, mene osobno briga kako to ameri rade ili kak izgleda "filmsko vjenčanje"... ono što mi je bitno jest da to bude onako kako sam to JA zamislila i što se meni sviđa...ako je to vatromet od 10000kn za 10 sekundi kod najskupljeg ponuđaća baš me briga dal sam to mogla dobit jeftinije ako sam htjela baš to i tog a moje mogučnosti mi to dozvoljavaju... lolita meni je tvoje vjenčanje bilo lijepo al nikad si sama nebi dovela do toga da se toliko iznerviram jer meni torta, cviječe i sl. nije toliko bitno...al to sam ja a tebi je to bitno i zato nisam komentirala niti jednu tvoju situaciju jer ti imaš drugu viziju od moje i to poštujem a ako mi to več nije normalno radije ću ne komentirat nego ti reći da nisi normalna i da bi ja to napravila ovak ili onak... nije bitno jel vjenčanje raskošno, skromno ili američko bitno je da je to ispunjenje tvoje vizije koštalo to malo ili puno...
a mi sve na ovom forumu smo tu da si pomognemo i podržimo iako neki put mislimo da je to bezveze ili preskupo. Primjera radi nikad ne bi dala za fotke 11000 kn al ako je netko dao toliko ili više tko sam ja da mu govorim da je to preskupo... meni to možda nije toliko bitno al toj osobi je pa ako može super..
Znam da nemaš loše namjere al taj tvoj stav sveznajuče ponekad može biti malo iritantan....

Ovo je lijepo i dobro receno :top:

dvolični blizanac
27.10.2006., 10:40
Ja samo želim reći da je meni osobno Lolita puno pomogla i da mi je poslala puno linkova i fotki, što je sve zajedno pripomoglo da definiram svoje ideje!!!

iva11
27.10.2006., 10:43
Ja više neću komentirati, pametnom dovoljno!!!

Wedding
27.10.2006., 10:45
kad Cats poludi hehehehe

sly47
27.10.2006., 10:46
ne samo tebi dvolični, svima nama je puno pomogla isto kao i babe,magg, stella(neznam više koji broj),misz, neizostavna disco i tako dalje...
kroz lolitino vjenčanje sam ja shvatila što ne želim i želim ali niti u jednom trenutku nisam kritizirala njezinu viziju. I u tome je bit svega...
al mislim da smo svi shvatili bit i da je vrijeme da se vratimo na temu i ne ljutimo cats više...

nisa
27.10.2006., 10:46

u potpunosti potisujem ovo! :top: :)

on topic -
sala - oko 12 500€
vjenčanica - 4000kn
odjelo - 3770kn
prstenje - 2800kn
pozivnice - 1800kn
fotografiranje + snimanje - 5500kn
cvijeće ( sve osim ružmarina ) - oko 2000kn
bend - 1500€

točne cijene svega i ostalih "sitnica" koje nisam navela, javim nakon vjenčanja. :zubo:

:)

Mischa
27.10.2006., 10:49
ja sam rekla da cu jednoga dana kada cu se udavati potrositi onoliko novaca koliko ce mi biti potrebno da ostvarim sve svoje zelje..i koliko ce mi biti potrebno da moje vjencanje izgleda bas onako kako ja hocu..jednom se mislim udavati..

Wedding
27.10.2006., 10:51
ja sam rekla da cu jednoga dana kada cu se udavati potrositi onoliko novaca koliko ce mi biti potrebno da ostvarim sve svoje zelje..i koliko ce mi biti potrebno da moje vjencanje izgleda bas onako kako ja hocu..jednom se mislim udavati..
Svaka cast, i ja tako razmisljam:top:

MalaLola
27.10.2006., 10:53
Znam Cats da si rekla dosta, ALI... ne kužim zašto napadate lolitu:confused: Mislim da je cura samo malo više iskrena od ostalih, a to što nekoga to vrijeđa to je samo njegova stvar! Meni osobno lolitini savjeti najviše pomažu, jer je na svadbi imala ili ima savjet za stvari koje ja želim imati, a mislim i da je većina vas oduševljena njezinim svadbenim detaljima. Ja sam uvijek za to da se plati manje i dobije više, jer zašto bi samo tako indiferentno prolazili pored stvari.... Ne znam možda neke cure u nedostatku vremena daju samo pare i ne pitaju za cijenu, ja nisam takva, ja nevolim kad me preveslaju, ljuti me kad se nešto naplaćuje daleko iznad stvarne vrijednosti i zato kužim lolitu. Meni vjenčanje nije najskuplji dan u životu, već najljepši, a ljepota može biti i besplatna, tako da.... Lolita ostani gdje jesi, meni tvoji savjeti puno znače i pomažu! Znam da ti ovaj forum više nije potreban i drago mi je da nam želiš pomoći i stvrno mislim da nisi htjela, ni namjeravala biti bezobrazna prema nikome! I da naravno da se slažem da je svako vjenčanje posebno na svoj način jer već sam sigurno prije rekla puno je ljubavi uloženo u taj dan ljubavi, pa se sve treba cijeniti, ali ne i sviđati! Babe je bila lijepa i super je odradila svoje vjenčanje (znam da je već i bila iscrpljena od svega) i moram priznati da mi njezino vjenčanje izgleda exkluzivno jer je uključila i neke posebne detalje koji koštaju, ali je rezultat i dojam nenaplativ, dok je lolitino ako treba uopće uspoređivat, lijepo vjenčanje sa puno originalnih ili barem kod nas ne baš često viđenih detalja, a ljepota je na kraju krajeva u svim tim detaljčićima i u vatrometu i u doma napravljenim kuglama od lišća:cerek:
:cerek: Ja vas sve ovdje volim i nemojte nikome uzimat za zlo ništa jer mislim da nikome ovdje nije namjera to raditi;)

ivanar
27.10.2006., 10:54
ok cure,dosta prepucavanja..ja mislim da su i jedna i druga u pravu na svoj način...ali vratimo se temi...mene zanima kako je lolita platila onu cifru koju je napisala za onoliko dodatnih stvari koje je imala...60E stolac:eek: !!!,catering,hostel,jazz i violinski kvartet,solo pjevačica,dekoracije,šator...molim te lolita ako možeš napisat neke pojedinačne cifre....o tome i je ovaj post,a ne o tome tko je u pravu,a tko ne...zanima me koliko je koštao violinski kvartet naprimjer i gdje si ga upotrijebila..u crkvi ili u restaću,koliko te koštala solo pjevačica za crku di si ju nabavila i tako to...:confused: :confused:

dvolični blizanac
27.10.2006., 11:01
ok cure,dosta prepucavanja..ja mislim da su i jedna i druga u pravu na svoj nači...ali vratimo se temi...mene zanima kaok je lolita platila onu cifru koju je napisala za onoliko dodatnih stvari koje je imala...60E stolac!!!,catering,hostel,jazz i violinski kvartet,solo pjevačica,dekoracije,šator...molim te lolita ako možeš napisat neke pojedinačne cifre....o tome i je ovaj post,a ne o tome tko je u pravu,a tko ne...zanima me koliko je koštao violinski kvartet naprimjer i gdje si ga upotrijebila..u crkvi ili u restaću,koliko te koštala solo pjevačica za crku di si ju nabavila i tako to...

Ja se slažem. Ajmo neke cifre na sunce!!:D :D

milkica
27.10.2006., 11:21
Svi mi imamo neku viziju svog vjenčanja,ali nažalost ponekad se to financijski ne može izvesti.Zato ćemo mi imati svadbu za 50 ljudi,koja će nas koštati oko 25000 kuna.Točnu cifru ću vam javiti nakon svadbe.I vjerujem da će biti jednako lijepo kao i neke skuplje svadbe.

milkica
27.10.2006., 11:23
Malo mi ne ide pravopis danas...Trudnički hormoni valjda.

Breskva
27.10.2006., 11:26
Dakle prave smo kokoši eto šta drugo reči !

Mene zanima zapravo da li se uopće na pozivnicama može uštedjeti ako se idu raditi same ? Da li je netko probao ? Kolika mu je bila razlika i gdje je eventualno nabavljao materijal ?

Nas zanima klasična pozivnica sa mašnom dakle ništa ekstra već čisto onako jednostavno elegantno i unutra napisan poziv na tzv. paus papiru !

Hvala

sly47
27.10.2006., 11:35
breskva ja sam sama radila pozivnice, koverta je bila paus a papir unutra (bez ikakvog preklopa) malo tvrđi u istoj nijansi sa običnim digitalnim tiskom. i još sam u to sve stavila sitno sušeno cviječe u istim nijansama da baš nebude monotono i ispalo je jako lijepo....barem su mi takvi bili komentari...
koverte su bile 3kn/komad a za papir neznam jer nam je tisak radio frend pa nam nije htio zaračunat ništa al u art materijalu gdje sam kupovala koverte ima i takvog papira, veličina A4 i mislim da nije bio skup...
i taj frend nam je i rezao s tom nekakvom rezalicom da rubovi budu onak lijepi...
odi u taj art materijal ili onu papirnicu na cvjetnom i najprije pogledaj koverte i onda na njih kombiniraj papir...uglavnom imaš večinu u istim nijnsama...

MalaLola
27.10.2006., 11:40
Mene zanima zapravo da li se uopće na pozivnicama može uštedjeti ako se idu raditi same ? Da li je netko probao ? Kolika mu je bila razlika i gdje je eventualno nabavljao materijal ?
Hvala

Mi smo u procesu izrade naših pozivnica i mislim da će nas puuuuuunooooo jeftinije doći, cca. 2-3 kn maksimalno, a one koje su se meni eventualno sviđale su bile i po 12 kn, iako ja stvarno nisam našla ni jednu koja me oborila s nogu, zato sam se i odlučila za neke američke koje sam na netu našla i dobila uzorak poštom. Tvoja jednostavna stvarno ne bi trebala doći skoro ništa osim plaćenog papira, a to je stvarno malo. No, vjerojatno ti druge cure iz gotovog iskustva mogu reći više!!!

E da i iz pouzdanog iskustva frendice znam da ti u tom dućanu kod kina Zagreb radi i tip koji će ti za neku siću izrezat papir na veličine pozivnica koju želiš imat isto i za zahvalnice (napravi ti one utore zastavit sliku) i znam da je ona na paus printala na običnom printeru u firmi i to je dakle bilo besplatno, tako da mislim da njezina pozivnica nije koštala više od kune po komadu!!

tanja848
27.10.2006., 12:00
moje vjenčanje je koštalo 10 000 Kn.
uključujuči odjelo,vjenčanicu,cipele..mašne za auto(sami napravili)
pozivnica nije bilo,večera za 35 ljudi,fotografije i video smo pokupili
od ljudi koji su nas slikali i snimali (a skoro svi to rade)
pa kad se sve skupi blio je 200-tinjak dobrih a video sam sama obradila i snimila nije da nemamo para nego jednostavno nismo htjeli dati
pare za gluposti pozvali smo obitelj i najbolje prijatelje u konobu i zabavili
se vjerojatno bolje nego na vjenčanju od 200-300 ljudi koji se ne poznaju medjusobno?!

Ultra*
27.10.2006., 12:16
moje vjenčanje je koštalo 10 000 Kn.
uključujuči odjelo,vjenčanicu,cipele..mašne za auto(sami napravili)
pozivnica nije bilo,večera za 35 ljudi,fotografije i video smo pokupili
od ljudi koji su nas slikali i snimali (a skoro svi to rade)
pa kad se sve skupi blio je 200-tinjak dobrih a video sam sama obradila i snimila nije da nemamo para nego jednostavno nismo htjeli dati
pare za gluposti pozvali smo obitelj i najbolje prijatelje u konobu i zabavili
se vjerojatno bolje nego na vjenčanju od 200-300 ljudi koji se ne poznaju medjusobno?!

Bila je i moja svadba vesela, iako je bilo 450 ljudi.
Kakve to veze ima uopce? Zabave se dobro i 50 ljudi i 500.

sly47
27.10.2006., 12:17
breskva eto super ti je mala budala objasnila, ja da sam sama printala mogla sam to isto u firmi na printer u boji tako da ako želiš nešto jednostavno nije to teško izvesti a nije ni skupo...

kitty b
27.10.2006., 12:20
ja osobno smatram da lolita nije mislila ništa loše reći. niti jedno vjenčanje nije jeftino kad gledaš da je to jedan dan i da ustvari ti častiš večerom i preko 100 ljudi ponekad!! po meni je jedino glupo kad si ljudi uzimaju nešto što ne mogu platiti! i onda dižu ogromne kredite koje otplaćuju kao da otplaćuju stan!! (okej, pretjerujem...). svako, i ono najjeftinije vjenčanje, uz malo mašte i truda može izgledati 100puta bolje od nekog koje je uzelo masu para a organizirala ga je osoba bez ukusa.
moj brat je platio svoje vjenčanje nekih 2000E. bilo nas je 30ak i bilo je prekrasno i masu toga je moja šogorica radila sama...ali mogu reći da je uistinu bilo prelijepo. bolje od nekih skupljih na kojima sam bila.

Tako da...Bebe, tvoje je vjenčanje bilo jako lijepo, to se vidi. pa da si rekla da je i 100 000E koštalo, a da ste si to mogli priuštiti, neka!! ja to uvijek podržavam!

sly47
27.10.2006., 12:30
joj apropo kredita... nedavno sam čula da jedna poznanica za svadbu diže kredit na 7 godina i to oko 100.000 kn uz postojeći za auto i neriješeno stambeno pitanje.... neznam kaj bi mislila o tome, osobno da nismo u stanju financirati svadbu bila bi to večera s kumovima i roditeljima ili štednja ali kredit na 7 godina ni u ludilu...

Breskva
27.10.2006., 12:37
to sam i ja doživjela na jednoj svadbi na kojoj sam bila se isto dizao kredit ! Ne znam djevojka nije radila k tome, on je dao otkaz, a ona je bila trudna, pa eto ne znam što bih mislila, sto ljudi sto čudi !

Wedding
27.10.2006., 12:49
Ova tema ide polako u k...., jedni napadaju, Lolitu, drugi spominju kako se tko zabavio na svadbi od 50 ili 500 ljudi..........eeeeeeejjjjjjj pa koja je tema????

kitty b
27.10.2006., 12:51
meni je to crni humor u neku ruku. jest, to treba biti poseban dan...ali ti i nakon toga trebaš od nečega živjeti!!! ja priznajem da i mi koristimo kredit, ali smo napravili tako da je njegov tata dao masu para za našu kuću, mi smo digli omanji kredit da dopunimo ostatak za kuću i onda smo ga malo uvećali, tako da imamo za vjenčanje i opremu kuće. nećemo otplaćivati taj kredit nego samo kamate na njega, jer planiramo tu kuću prodati za cca 5 godina, do tad će joj narasti cijena pa ćemo imat i za otplatu kredita u komadu i vratit pare njegovom tati i još će nama ostat za neku kuću ovdje.

puno smo računali i uvijek na papir stavili najgoru moguću situaciju u kojoj bi se mogli naći. tako smo došli do toga da smo sigurni da ćemo si sve moći priuštiti i uz to i stavljati sa strane u neku štednju svaki mjesec. dobro je porazgovarati s nekim tko se razumije u financije. ja sam toliko to proučavala da znam kako se to radi...

i preporučujem stranicu http://www.moneysavingexpert.com To je poznati ekspert iz UK, jedan od boljih financijskih savjetnika, a ima i poglavlje o vjenčanjima na svojim stranicama :)

Breskva
27.10.2006., 12:51
pa ja kažem "kokošinjac" prave smo babe !

Ne znam zašto se svi tako vrijeđaju odmah ! Ali dobro ne bi se štela mješati:zubo:

snenokla
27.10.2006., 12:52
aaaaa!!!:zvrko: Tolko puno to košta??!! Ajme, kako ću ja? Bože, prije 3 godine smo kupovali NOVI auto (peugeot 307) iz salona izašao! I platili ga 16 000 eura! A svatovi tolko puno? Uf! Pa bome nisam znala da to toliko košta! BebeHappy, svatovi su stvaaaaarno bilo predivni, ali, hm, mislim da si ja tako nešto ipak neću moć priuštiti... smrk!

No ko zna! Još godinu dana studiram, a onda neki poslić, pa možda i kredit pa ćemo vidjeti! Isuse, stvarno moram priznati da toliku cifru nisam očekivala! I ja razmišljam o hrpi cvijeća, detalja, video zid,... sve tip top, ali malčice je preskupo!

Nadam se da ću moći! No ja ne živim u opatiji i oko mene nema hotela s pet zvjezdica, niti more kao savršeni background, pa mislim da će me sala, hrana i posluga puuuuno manje koštati!

Ali živim po sve što hoćeš to i možeš logici, pa ćemo vidjeti!

Pozdrav svima šaljem!:)

kitty b
Ova tema ide polako u k...., jedni napadaju, Lolitu, drugi spominju kako se tko zabavio na svadbi od 50 ili 500 ljudi..........eeeeeeejjjjjjj pa koja je tema????

ovo se pretvara u topic o novcu. nije to loše. tu će vjerojatno biti još ljudi koji će se moći orijentirati po tuđim iskustvima kako bi skužili koliko što dođe i dal' ih netko potkrada :) korisno, u svakom slučaju :top:

Cats
Wedding je potpuno u pravu. Cure drage, razumijem ja vaše uzbuđenje pred velikim danom, al držite se teme. ;)

sly47
27.10.2006., 12:55
tema je koliko vas košta svadba, neki su to u startu "lijepo" napisalo, neki su zatim to lijepo komentirali pa su onda došli komentari na komentare pa opomena od cats pa koliko toliko vračanje na temu sa čudnim upadicama o broju ljudi i na kraju krediti koje još i mogu svrstati pod temu jer imaju veze s financiranjem svadbe što je i bila prvobitna tema....
wedding jesi polovila.... predlažem da sve što ima veze sa financiranjem svadbe bude pod ovom temom ali bez kojekakvih komentara da opet ne uđemo u rasprave...
cure kaj kažete...
cats opet kasnim s prjedlogom, sorry neide mii pisanje danas...

dvolični blizanac
27.10.2006., 12:57
Ja sam za!

Cats
27.10.2006., 12:57
Napravite fino kategorije na što se sve troši pa redom odgovarajte koliko je koja dala ili planira dati. I napišite grad, da se može usporedit. :mig:

Breskva
27.10.2006., 13:00
evo mi planiramo ovako za sada

restoran - 39 eur po stolici (120 gostiju za sada)
fotograf - 8000 kuna
cvijeće - 2000 kuna
band - 10000 kuna

Zagreb

Doria22
27.10.2006., 13:00
Cure moje,moze jedno pitanjce? Mislim kada vec placate te svadbe toliko skupo,a vidjela sam da je jedna od vas (nisam sigurna koja) napisala kako se to sve vrati....pitali bi samo dal onda radite liste zelja pa dobijete darove koje vi zelite ili im diskretno kazete da zelite novac?? Ono da izbjegnete navalu miksera i mikrovalni....

Jesam oftopik?? Opet pitam o trosku pa... :)

Breskva
27.10.2006., 13:02
mi kada smo pozvani u svadbu uvijek pitamo želje mladenaca da li im štogod treba i ovisno o odgovoru tako postupimo, npr. sada smo pitali jedne i rekli su onako diskretno čujte mi smo podstanari ok sve nam je bilo jasno!

Mi nećemo određivati gostima što da nam kupe ali svi znaju da se kućimo i imamo kredit za auto pa će imati razumjevanja da ne navale sa mikserima, a ako navale bacam se na gastronomiju da sve to uopće i iskoristima za kolače hehehehe a tko zna možda ću i biti buduća profi slastićarka :)

Wedding
27.10.2006., 13:08
Doria22, ovo ti je dobro pitanje:). ja sam uvijek poklanjala novac jer mi je to nekako najbolje, pa neka mladi bracni par ulozi u ono sto im je potrebno(beba, stan, kredit, ljetovanje).
A za sebe ne znam , ali smatram da ce ljudi biti normalni i ne poklanjat miksere jer svi gosti znaju da vec godinu dana zivimo u kuci i da imamo stvarno sve od besteka, miksera pa do posteljine, slika, vaza itd.

kitty b
27.10.2006., 13:09
evo ovako:
hotel - 50eura po osobi (tik do mora, 4 zvjezdice, u cijenu je uključena sva hrana, od aperitiva do odojka i janjetine s prilozima iza ponoći. u toj cijeni će mi i tortu po želji napravit i sama nosim vino i žestice s time da mi to ne naplaćuju, to otvaranje i poslugu)
fotograf- 5500kn
snimatelj...nemam pojma. vjerojatno oko 350-400 eura, moram ići na dogovor
vjenčanica + dodaci - oko 3000kn (ne uključujući cipele)
prstenje - oko 400funti znači...oko 4000kn, možda malo više (za komplet)
sama radim sve papirnato, znači pozivnice, save the date, oznake mjesta i još neke detalje, zahvalnice...zasad me to koštalo oko 200kn, planiram oko 500kn za sve.

za sad je to sve.

Doria22
27.10.2006., 13:10
cure ja sam otvorila novu temu o tome da nebi bile oftopik...i da cats ne sizi :)
pa tako da imate i to

snenokla
27.10.2006., 13:11
Hm, ja osobno planiram napisati listu poklona u par trgovinica. Jer stvarno kad se isti pokloni nagomilaju sretni su samo rođaci koji ih dobiju! Zna se u svatovima vratit novac. Nek ti prosjećna kovertica bude oko 150 eura na nekih 50-60 ljudi, ovisi koliko ih ima. Barem nešto se vrati! Jedni moji su cvadbu u Kutini platili 9500 eura, a dobili su oko 11 000 eura. Još su si platili medeni mjesec!;)

LoveMeTender
27.10.2006., 13:17
Nase je vjencanje kostalo 2500 eura, a imali smo 200 uzvanika. Ali kod nas je jeftinije. Valjda ce biti i kod nas tako skupo kad nam EU skine vize :D

milkica
27.10.2006., 13:27
Nase je vjencanje kostalo 2500 eura, a imali smo 200 uzvanika. Ali kod nas je jeftinije. Valjda ce biti i kod nas tako skupo kad nam EU skine vize :D
Gdje to ? Nas će toliko koštati za 50 ljudi,još i više.

ivanar
27.10.2006., 13:29
cURE JA SAM BILA NA NAJMANJE DESET SVADBI I NITI JEDNA SVADBA NIJE BILA NEISPLAĆENA(TAKO SE TO KAŽE),uopće ne znam više nikoga da na svadbu donosi miksere i tostere...to je danas postalo više stvar kulture...što se mene tiče...ja na svadbu pozivam 100tinjak ljudi dakle taman one ljude koji su mi bliski i kojima mogu reći da želim novce,a ne nekakve gluparije ili da mi treba ovo lili ono pa ću baš to i dobiti...onima koji pozivaju ljude kojima im je to neugodno reći predlažem da naprave liste darova u nekim trgovinama i da im to napomenu na pozivnicama samo kao natuknicu na dnu....samo jednom rečenicom.....tipa:Lista darova nalazi se u tim i tim trgovinama, mislim da će im sve biti jasno....to neka bude samo za one goste koje ne poznate baš dobro,onima s kojima ste bliski uvijek možete reći da želite novce jel će vas svadba puno koštati,pa da ćete ju tako i otplatiti....iskreno uopće ne kužim ljude koji kažu da nemaju novaca za svadbu,kada se na svadbi jedino može zaraditi...to ne vrijedi za ove astronomske cifre od 20.000,00E

milkica
27.10.2006., 13:38
Nažalost,ali u zadnje vrijeme sve više čujem da si jedva pokriju troškove sale a drugo da i ne spominjem.Znam dosta ljudi koji su našli prazne koverte,ili kad obitelj od 5 članova donese 100 eura a stolica ta košta 50 po osobi.

lolita11
27.10.2006., 13:39
mi se nismo isplatili :(
ali smo zato dobili prema listi zelja kompletnu opremu za stan ,namjestaj isl. tako da smo bili zadovoljni....
ne znam gdje to netko daje 150 € u kuverti, kod nas je prosjek 50tak, a najbliza rodbina eventualno 150-200€

ivanar
27.10.2006., 13:47
Ja sam isto čula za prazne koverte..ali bih se onda zapitala koga to oni zovu na svadbu...ja za ljude koje pozovem mogu garantirati da to ne bi napravili ni u ludilu

Magg
27.10.2006., 13:50

:rofl: :rofl: :rofl: ko kokoske smo bas! :zubo:

ivanar
27.10.2006., 13:51
lolita nemoj se sada ti ljutiti,molim te,ali kompletna oprema za stan košta otprilike toliko koliko si ti napisala da te je svadba došla...to znači da si se isplatila...znam sve to jel sam stan počela namještati prije dva mjeseca i do sada smo potrošili oko 70.000.kn,a još nismo sve nmjestili

milkica
27.10.2006., 13:52
Pa znam za primjer gdje je bila samo familija i najbliži frendovi,a bile su 2 prazne kuverte.

ivanar
27.10.2006., 13:54
Pa znam za primjer gdje je bila samo familija i najbliži frendovi,a bile su 2 prazne kuverte.

onda se to stvarno mogu nazvati frendovi

Magg
27.10.2006., 13:56
ja ne racunam na to da ce se svadba sama isplatit, na to nebi nitko smio racunat. sta ako na kraju ostanes u minusu a nemas ustedjeno. mi cemo imat onoliko koliko ce kostat a ono sto dobijemo koliko god bilo dobro je doslo :) taj novac se moze onda na nesto drugo trosit.
to o praznim kuvertima sam isto cula, meni je to totalno nezamisljivo kako moze neko tako nesto darivat... mislim da svako na vjencanje zove osobe koje mu nesto znace u zivotu pa ta osoba ako nema mogucnost meni nesto poklonit onda se iskreno nadam da ce mi ipak biti gost jer zna da moj dragi i ja nista ne ocekivamo. mene bi bilo sram od nekoga ko nema sam za sebe dovoljno (a takvih nazalost ima :( )primit 200 eura, radje da mi da jednu lijepu kartu sa lijepim zeljama i cvijetak :cerek:

sly47
27.10.2006., 13:59
magg potpisujem u potpunosti...

lolita11
27.10.2006., 14:02
lolita nemoj se sada ti ljutiti,molim te,ali kompletna oprema za stan košta otprilike toliko koliko si ti napisala da te je svadba došla...to znači da si se isplatila...znam sve to jel sam stan počela namještati prije dva mjeseca i do sada smo potrošili oko 70.000.kn,a još nismo sve nmjestili
ma istina je, jesam se isplatila u tom smislu hehe, no htjela sam rec' da nisam dobila lovu.....

lolita11
27.10.2006., 14:04
meni recimo neki "blizi" prijatelji nisu poklonili NISTA! a sta da sad kazem...jos da su barem u nemogucnosti, onda bih razumjela i ne bi im nista predbacila, no ovi fakat imaju love...ma da su mi barem cvijet kupili ne bih nista rekla!

kitty b
27.10.2006., 14:06
to bi i meni zasmetalo i vjerujte mi, to bi im i rekla. na kulturno...ono, da mi i vreću brašna daju, super! nisam materijalist i ne želim nikakve stotine i tisuće kuna...al daj malo! to ima svoju simboliku.

Mikalica
27.10.2006., 14:07
Naša svadba je došla oko 21.000kn kao što sam već rekla, a ako ne računamo poklon jednih od roditelja, dobili smo oko 7.000 eura. Najmanja cifra je bila 50 eura u koverti, naime svi naši prijatelji su studenti. Većina ljudi se isprsilo i više nego što smo uopće i zamišljali...Bilo mi je krivo jer znam da su neki to jedva skupili, ali kaj da radim....
Uglavnom, mi smo dobro prošli jer su roditelji plaćali, ali nisu tražili nazad novce. Reklo bi se da smo sretnici. Dok nam netko drugi ne nadjene druge ružne pridjeve...:rolleyes:

I da, čudni su mi ljudi koji dođu praznih ruku. Ja nisam očekivala ništa, ali bar bi mi cvijet ili neka sitnica već značila neku pažnju, ovako se čovjek osjeća jadno - pozove bližnje i onda tako prevare...Nisu onda trebali ni kuvertu davati...Ma, jadno..Sva sreća da to nisam doživjela.

Marta2010
27.10.2006., 14:08
mi se nismo isplatili :(
ali smo zato dobili prema listi zelja kompletnu opremu za stan ,namjestaj isl. tako da smo bili zadovoljni....
ne znam gdje to netko daje 150 € u kuverti, kod nas je prosjek 50tak, a najbliza rodbina eventualno 150-200€
Eto, npr. nama je u 2 koverte bilo po 600 € - čuda se događaju :)
Bilo ih je dosta i po 200-300, a nitko nam nije dao 50€ u kuverti. A obični smo ljudi, nikakvi bogataši :zubo:
No, iskreno, začudila sam se na jako puno poklona - opet se potvrdilo da onaj tko najviše ima, najmanje da i obrnuto. Siromašan skuplja godinu dana da ti može pokloniti nešto, a bogataš taj dan "odriješi kesu" i da nešto para..ČAST IZNIMKAMA!
I, da, vratili smo uložene novceu svadbu...
Ma bitno da ti daju od srca:top: nije bitno koliko!

Wedding
27.10.2006., 14:08
to bi i meni zasmetalo i vjerujte mi, to bi im i rekla. na kulturno...ono, da mi i vreću brašna daju, super! nisam materijalist i ne želim nikakve stotine i tisuće kuna...al daj malo! to ima svoju simboliku.
ne samo da smeta nego i zaboli;) , ali ne kaze se bezveze da se poklon vraca, pa bi i ja njima tako vratila:zubo:

Magg
27.10.2006., 14:09
lolita, to mi je pak malo cudno da nisi nikakav znak paznje dobila... jesu sta o tome rekli? mozda su oni iz nekog kraja di to nije obicaj :zubo: vec sam to jednom cula..

Mischa
27.10.2006., 14:10
Evo, ja cu radje nekome pokloniti sliku ili kupiti nesto po listi zelja nego dati lovu..ali uvijek..jer, sto je danas 100 eura, nista prakticki...a slike kostaju puno vise i dugotrajnije su..

Nedavno sam bila na svadbi od frenda i frendice i poklonila sam im nesto sa liste zelja..kupila sam nesto kao vazu nekakvu..iskreno ne znam sto je to bilo..i ono za ulje i ocat..i platila sam 1600 kn..osinulo me skoro kada sam cula cijenu..fala Bogu na kartici i ratama..a mladencima se bas ne bih mogla pojaviti sa kred.karticom i reci im.."e budem vam ja svaki mjesec davala po 300 kn" :)

Magg
27.10.2006., 14:11
Siromašan skuplja godinu dana da ti može pokloniti nešto, a bogataš taj dan "odriješi kesu" i da nešto para..

ovo je na zalost istina.. kad si zamislim da ce moja teta sad vec pocest stedit da mi pokloni 500 eura ko ostalim rodicama onda me srce zaboli :( i mogu joj 10000000xxxxx puta reci da ja to ne zelim da necu to uzet ali ona to nece da cuje :cry:

Marta2010
27.10.2006., 14:13
ovo je na zalost istina.. kad si zamislim da ce moja teta sad vec pocest stedit da mi pokloni 500 eura ko ostalim rodicama onda me srce zaboli :( i mogu joj 10000000xxxxx puta reci da ja to ne zelim da necu to uzet ali ona to nece da cuje :cry:
Al vjeruj mi, tako ti je i nama bilo...ja bi najradije vratila neke od poklona, jer znam da ljudi zaista nemaju, a da su barem onda nešto sitno dali...ne mislim da se novcima iskazuje ljubav, već sama gesta od godišnjeg skupljanja je dokaz koliko joj je stalo do tebe

kitty b
27.10.2006., 14:14
ne samo da smeta nego i zaboli;) , ali ne kaze se bezveze da se poklon vraca, pa bi i ja njima tako vratila:zubo:

:D upravo to...i zaboli jer misliš da su se došli nažderat i napit a za tebe ih baš zaboli. al ja im to ne bi mogla vratit na taj način...ne bih se spuštala na tu razinu. zapravo...jednostavno bi ih kulturno odbila ;)

Magg
27.10.2006., 14:14
Nedavno sam bila na svadbi od frenda i frendice i poklonila sam im nesto sa liste zelja..kupila sam nesto kao vazu nekakvu..iskreno ne znam sto je to bilo..i ono za ulje i ocat..i platila sam 1600 kn..osinulo me skoro kada sam cula cijenu..fala Bogu na kartici i ratama..a mladencima se bas ne bih mogla pojaviti sa kred.karticom i reci im.."e budem vam ja svaki mjesec davala po 300 kn" :)

Mischa, kad ima lista poklona onda je naravno bolje tam nesto izabrat i kupit po svojim mogucnostima. tu se potpuno slazem.. :top:

Evo, ja cu radje nekome pokloniti sliku ili kupiti nesto po listi zelja nego dati lovu..ali uvijek..jer, sto je danas 100 eura, nista prakticki...a slike kostaju puno vise i dugotrajnije su..

kad svi dadu po 100 eura onda to nije vise prakticki nista ;) ali ako ti znas ukus mladenaca i da ce oni tu sliku isto objesit onda je to naravno ljepsa uspomena na tebe i njihov dan nego tvojih 100 eura. moja jedna prijateljica je dobila sliku koju je njena jedna prijateljica sama napravila, ulje na platnu. slika je mrak - taku bi i ja rado primila :D

MalaLola
27.10.2006., 14:16
Lolita Možda su ti prijatelji mislili da ti ništa ne treba:flop:

Ja sam spremna na sve, ali duboko u sebi se nadam da ćemo mi koliko god to ružno zvučalo - isplatiti svoju svadbu. Do sada su svi koje ja znam to uspjeli, pa valjda ja neću biti baksuz. Ako nebum imala dosta love za platit račun u restoranu, ja bum došla u salu i rasplakala se htjela to ili ne, jer sam takva znam da će me to jako povrijedit, i svi će znat kaj je:zubo: Ne znam meni čak ni izgovor da netko nema nije neki jer svi znaju za moju svadbu godinu i pol unaprijed i da su ostavljali po 20 kn svaki mjesec imali bi dovoljno za dobar poklon. A od ljudi koje ja zovem nitko, ali baš nitko nije ni blizu socijalnog slučaja! Možda ovo zvuči bezobrazno, ali to je onako kako ja to doživljavam, ja ću njima poklonit nezaboravan provod i nekoliko malih poklončića, pa valjda i ja nešto vrijedim, zar ne?

Ja ne volim slikei nadam se da ću ljudima do svadbe to uspjet reć, radije neka mi neku skulpturu, knjigu, vazu, nešto tako umjetničko poklone, jer sam za slike jako teška, rijetko koja me ostavi bez daha, naravno ima ih, ali stvarno rijetko

Magg
Al vjeruj mi, tako ti je i nama bilo...ja bi najradije vratila neke od poklona, jer znam da ljudi zaista nemaju, a da su barem onda nešto sitno dali...ne mislim da se novcima iskazuje ljubav, već sama gesta od godišnjeg skupljanja je dokaz koliko joj je stalo do tebe

Tako ce i nama biti.. Ali meni je stvarno tesko oko toga.. Ja volim svakome poklanjati nesto, sitnice... A mojoj teti i njezinima pogotovo obozavam ih i sad oni smatraju da mi to nekako moraju vratit. uh.. ajd necemo o tome :)
al ovo si dobro rekla, gesta da skupljaju je dokaz, to cu ja njima reci kad skupe i jos da mi to ne poklanjaju, dosta mi je gesta :cerek:

lolita11
upravo tako1 najsiromasniji su mi dali puno vise od svojih mogucnosti, a rodak zakojeg znam da mjesecno zaraduje istovjetno koiko je kostalo moje vjencanje sam dobila 100€??!!

ivanar
27.10.2006., 14:17
mene bi to isto zabolilo..i ne smo to..već bi razmislila o daljnim odnosima sa njima...jednostavno sam takva...ne skupljam ljude oko sebe na koje ne mogu računati....mislim..dođeš na svadbu najedeš se,napješ,zabaviš na tuđi račun i na kraju se pokupiš da ne ostaviš bar za stolicu..po meni je to krajnje bezobrazno i nekulturno..pa mene bi bilo sram kasnije pogledat tim ljudima u oči...kada sam bila studentica i nisam imala para skupljala bih pola godine da mogu pokrit svoju stolicu na nečijoj svadbi,a hvala Bogu za svadbu uvijek saznaš mjesecima unaprijed

Mischa
27.10.2006., 14:17
Magg, ma naravno..ptretpostavlja se da kada ides nekome u svatove da znas kome ides i kakvi su ti ljudi..evo recimo moj ex. je isao na jedu svadbu nakon sto smo prekinuli (na koju sam i ja bila pozvana, ali nisam otisla, jer se zenio njegov prijatelj) i rekla sam mu da im pokloni sliku..popljuvao me, izvrijedjao..da sam ja ovakva i onakva..da on nije skrtica i da ce dati novce..na kraju je otisao sa slikom kao poklonom..i mladenci su rekli da nisu dobili nijednu sliku, a da su im bas slike trebaju za njihov mali stancic..

Magg
27.10.2006., 14:27
Mischa
Kad znas da se to mladencima svidja i treba onda je poklon svakako bolji od novaca - s tim se slazem ;)

ivanar
27.10.2006., 14:31
I ja se u potpunosti slažem sa tim.Ali kupovati na svoju ruku!!!!!!to su ipak skuplji pokčloni,a koja je vjerojatnost da pogodiš nečiji ukus???

Doria22
27.10.2006., 14:32
mene bi to isto zabolilo..i ne smo to..već bi razmislila o daljnim odnosima sa njima...jednostavno sam takva...ne skupljam ljude oko sebe na koje ne mogu računati....mislim..dođeš na svadbu najedeš se,napješ,zabaviš na tuđi račun i na kraju se pokupiš da ne ostaviš bar za stolicu..po meni je to krajnje bezobrazno i nekulturno..pa mene bi bilo sram kasnije pogledat tim ljudima u oči...kada sam bila studentica i nisam imala para skupljala bih pola godine da mogu pokrit svoju stolicu na nečijoj svadbi,a hvala Bogu za svadbu uvijek saznaš mjesecima unaprijed

Iskreno i najiskrenije bez ikakve sada lazne skromnosti ja to nemislim tako,ja imam i neke rodbine koja jedva krpa kraj sa krajem i kojima bi rekla odma da nezelim poklone ako nisu u mogucnosti,i rekla bi da ih zovem iskljucivo da proslavimo najbitniji dan moga zivota a pokloni su ipak neka druga stvar...

Uostalom 100 eura nije malo...i nikad nebi razmisljala koliko neko zaradjuje kada mi donosi poklon ili novac...ja ljude zelim vidjeti na nogama cijelu noc kako skakucu i vesele se...to je poklon.

Jer da mislim kako zelim da mi se svadba isplati nebi ju ni pravila nego bi taj novac stavila tj ulozila u nesto drugo

MTT
27.10.2006., 14:34
nema jer znam koliko mi je sestricna platila i vidjela sam ugovor;)

Sto god ti rekla, svako moze otici u Esplanadu i provjeriti informacije.

kitty b
27.10.2006., 14:37
meni je jedna frendica, studentica rekla da mi ona ne može ništa dati, premda ju ja nisam mislila ni tražiti da mi nešto da. ona se ponudila da će mi zauzvrat nešto pomoći napraviti...teglit će kolače od doma u hotel ili nešto. poštujem i prihvaćam. ma...meni su pokloni, iskreno, nebitni. bitno mi je da mi u tim turboemocionalnim trenucima pokažu da me vole i podržavaju i da će mi pomoć....na bilo koji način. makar da mi brišu nos dok cmizdrim. meni je bitna gesta, ništa drugo.

ivanar
27.10.2006., 14:48
Ok ako netko ne može,ali ja neznam nikoga tko u godinu dana ne bi mogao skupit 50E da bar otplati svoju stolicu...kako je netko rekao ovdije..pa valjda i ja nešto vrijedim..ako sam se ja potrudila napraviti feštu za njih neka se i oni potrude..no svatko ima svoje mišljenje a moje je takvo..i kao što rekoh ja se isto tako postavljam kada idem nekom drugom na svadbu

Mrs B.
27.10.2006., 16:33
ajme to je tako zalostno da bi se ja najdraze razplakala, mene srce zaboli kamalo tebi:(

LoveMeTender
27.10.2006., 18:53
A koliko od uzvanika (za jednog) kosta jelo i pice, od prilike?

lolita11
27.10.2006., 19:31
Sto god ti rekla, svako moze otici u Esplanadu i provjeriti informacije.

MTT A sta je onda OVO???? Ili ti treba NACRTATI?

http://tinyurl.com/ybzapv

http://tinyurl.com/yj2b8n

409 kn/osobi jos uvijek nije ,cini mi se,= 888 kn (120E) bez obzira na fluktuaciju kursa, ja mislim.

LoveMeTender
27.10.2006., 20:04
409 kn/osobi jos uvijek nije ,cini mi se,= 888 kn (120E) bez obzira na fluktuaciju kursa, ja mislim.

120 eur od covjeka, za jelo i pice??

lolita11
27.10.2006., 20:09
da, to tvrdi MTT, no ugovor pokazuje drugacije, tj. da po osobi menu kosta 409 kn tj. oko 55 eura....inace se cijene krecu oko 50 eura u zagrebu (ima i za vise, ali i manje, ovisi da li je u prijem centru grada, luksuznom hotelu ili poznatom/manje poznatom restaurantu isl.)

lovemetender-ti trazis restaurant ili se raspitujes tek toliko?

LoveMeTender
27.10.2006., 20:15
da, to tvrdi MTT, no ugovor pokazuje drugacije, tj. da po osobi menu kosta 409 kn tj. oko 55 eura....inace se cijene krecu oko 50 eura u zagrebu (ima i za vise, ali i manje, ovisi da li je u prijem centru grada, luksuznom hotelu ili poznatom/manje poznatom restaurantu isl.)

lovemetender-ti trazis restaurant ili se raspitujes tek toliko?

Samo se raspitujem :)

MTT
27.10.2006., 21:22

Ne treba meni nista crtati:)
Citaj sto pise 409 kn ali odmah ispod veli da klijent donosi svoj prsut i sir (i to se placa,samo ne u Esplanadi), pa onda samo posluzivanje kosta 20kn po osobi. Otvaranje butelje vina koje doneses kosta oko 80 kn po osobi, oko 150kn po litri zestice koju posluze. 40 ili 60kn za posluzivanje kolaca i oko 60ak po osobi za posluzivanje janjetine, pa pecenje janjetine extra...... zbroji sve pa....
Vidim da prvo trebam provjeriti sto smijem napisati:rofl:
I kao sto vec rekoh, svako se moze usetati tamo i provjeriti, to nije neka tajna informacija.
A ovo gore je :rofl: :rofl: :rofl:

Kikica26
28.10.2006., 07:50
Curke, nama roditelji plaćaju svadbu i prema nekim proračunima ne bi nas trebalo izaći više od 40 000 kuna. Imamo 90 ljudi, najuža rodbina i bliski prijatelji kojima ćemo bez imalo ustručavanja (naravno ako pitaju) reći da ako nas žele darivati to učine u novcu. Stan smo lani sredili i ništa nam u njemu ne treba, a ovo bi onda štedili za kuću jednog dana ili veći auto. Naši roditelji već dugo štede za svadbu i žele da novac koji dobijemo ostane nama. Inače, kod nas se sve više na svadbama daruju novci i to najčešće oko 100 eura.

lolita11
28.10.2006., 09:34
ha-ha:rofl: MTT-pa pitala si me koliko kosta menu!
nemaju svi dodatke kao sto je janjetina i kolaci (ja npr. nisam to imala u svom restoranu jer nisam htjela, niti sam donosila SVOJE vino vec uzimala njihovo) i naravno da bi se to dodatno naplatilo da sam htjela!
pa di ti zivis???
to se ne naplacuje dodatno samo u esplanadi, vec i svugdje drugdje i totalno je fakultativno!
cure koje nemaju neke nepotrebne dodatke (kao sto ih nisam imala ni ja) ce platiti 409 kuna draga moja!
to je tvoj problem (i moje sestricne) sto vi zelite jos ko' zna sto svoje dodati na osnovni menu!

iva11
28.10.2006., 09:43
Strašno, prežalosno!!!

BebeHappy
28.10.2006., 11:11

Znaci oni su u Esplanadi platili 65 000 kn za 160 osoba, i kako vidim bili su tamo od 19:30 do 23. Zasto onda kazes da je nas hotel bio tako jako strasno skup kad smo mi za 150 osoba platili 63 000 kn, a bili smo tamo od 19 h do 6 h ujutro? Janjetina i odojak su mozda nepotrebni dodaci kada ljudi odlaze kuci oko pola noci, ali kad ostaju do ujutro onda to bas nije tako nepotrebno i pretjerano.

BebeHappy
28.10.2006., 11:30
I Lolita u nasu konacnu cijenu (63 000) je bila ukljucena usluga tocenja vina koja iznosi 20 kn po osobi, usluga rezanja torte (5 kn po osobi), prilog koji je isao uz janjetinu poslije pola noci (15 kn po osobi), navlake za stolice (10 kn osoba), svo pice koje se popilo na vjencanju (ljudi su pili koliko su htjeli,a mi smo poslije platili), usluga pecenja i serviranja janjetine i odojaka (200 kn po komadu, 6 komada). I u menu je bilo ukljuceno hladno predjelo (prsut, sir, dinja i salata od mrkaca), kao i juha, toplo predjelo, glavno jelo, salata i kava. A u ovom tvom ugovoru vidim da su oni morali hladno predjelo donijet sami. Prema tome ispada da je Esplanada ipak skupa. Zasto nam ne pokazes ostatak ugovora?

lolita11
28.10.2006., 11:35
bebe, ako si citala pazljivo ja sam se poslije ispravila i rekla da mozda i nije bilo toliko skupo s obzirom na tvoj broj ljudi...a sto se tice ovoga gore to su sve bile dodatne zelje moje sestricne jer je mogla nabaviti i vino i prsut besplatno, pa naravno da su joj to i u hotelu naplatili.tko voli nek izvoli!za nekog tko nema dodatnih prohtjeva cijena je ta koju sam navela!
ja recimo nisam imala ni janjetinu ni kolace jer to nije obicaj moje obitelji i nitko nije prigovarao da im to fali. vjencanje smo namjerno prekinuli oko 2,3 jer mrzimo izforsirana vjencanja koja traju do jutra (to je opet moje misljenje i moj odabir) i svejedno nitko nije otisao gladan...no naravno ako netko procijeni da ce janjetina i odojak iz bilo kojeg razloga biti potrebni, onda naravno moraju znati da ce se to dodati u osnovni trosak te da ce to vjencanje time naravno i vise kostati (da ne kazem usluga konobara poslije ponoci etc.) pa onda dolazimo i do tih prije navedenih cijena....sta sam se sad zapetljala,a htjela sam samo dokazati MTT da je osnovni menu 409, a ne 888 n u esplanadi ;) ma mislim da smo svi zakljucili da nista nije preskupo ukoliko je toj osobi to vazno i ona je u mogucnosti dati tu lovu.....

lolita11
28.10.2006., 11:36
ostatak ugovora nije bitan jer je bila rijec o tome koliko kosta OSNOVNI menu...sta je sad u to ukljuceno otom potom i uvijek se sve moze dogovoriti i cijena sniziti tako da to nije mjerodavno......

BebeHappy
28.10.2006., 11:56
ostatak ugovora nije bitan jer je bila rijec o tome koliko kosta OSNOVNI menu...sta je sad u to ukljuceno otom potom i uvijek se sve moze dogovoriti i cijena sniziti tako da to nije mjerodavno......

Ok,ali ako je to osnovni menu opet je skupo, u nasem hotelu je osnovni menu bio 180 kn...i tu je ukljuceno sve od juhe, hladnog i toplog predjela, do glavnog jela, salate i kave. Naravno cijena tog menu-a varira u skladu s time sto odlucis uzet kao predjelo, jelo...mozes doc i do 550 kn, ali to je cijena za menu sa skampima, tartufima, Hennesyem i svim drugim skupim stvarima...

BebeHappy
28.10.2006., 12:02
Ispravak...isla sam provjeriti koji im je najskuplji menu - 350 kn! A to ukljucuje
pjenusac od sumskih jagoda
cocktail od skampi
riblja krem juha
tris cardinal (zeleni rezanci s plodovima mora, crni rizoto od sipe i njoki s dimljenim skandinavskim lososom)
sorbeto od ananasa
"Morska galija" - file plemenite jadranske ribe na zaru, lignje punjene repovima kvarnerskih skampi, bacvice od krumpira, blitva u listu
buket salata "kamelija"
vocni pehar "Ambasador"
Kava
Curvoisier VS - cognac

I sve to za 350 kn po osobi! Nije lose ha?

dvolični blizanac
28.10.2006., 12:28
Meni zvuči super Bebe...
Stvarno ne znam zašto su po Istri tako skupi...
Ej Bebe,
znaš možda koliko je svadbeni meni u Villi Astri u Lovranu?
Tamo si blizu, pa možda znaš...
Jako mi se sviđa njihova terasa!

BebeHappy
28.10.2006., 12:44
Meni zvuči super Bebe...
Stvarno ne znam zašto su po Istri tako skupi...
Ej Bebe,
znaš možda koliko je svadbeni meni u Villi Astri u Lovranu?
Tamo si blizu, pa možda znaš...
Jako mi se sviđa njihova terasa!

Na zalost ne znam za Villu Astru, nismo se ni raspitivali tamo...vjerovatno ih mozes nazvat i zamolit da ti posalju faxom primjere menua i cijene.

kitty b
28.10.2006., 12:53
evo ja se upravo vratila iz hotela.
za cijenu od 50E po osobi imam: aperitiv(koji je sastavljen od uobičajenih žestica + hotel radi i bolu s masu voća), predjelo (hladno/toplo ili oboje), glavno jelo, tortu mi rade kakvu god ja hoću i koliku god hoću (daklem, odnest ću im svoju slikicu :) te naravno kava, a onda i janjetina+odojak+prilozi iza ponoći. svoje vino nosim i točenje NE naplaćuju, a i od doma ću donest par žestica ako bi tko u toku večeri pio, da ne kupuje na šanku (imam puuuuni bar doma i to su sve pokloni bili, pa ću bar potrošit nešto toga) a ako što ostane, uzet ću doma. u tome je i zakuska za goste prije ceremonije ili iza (kad se idemo naslikavat) neki kanapei i to...hmmm...ostajemo do jutra, a počinje, vjerojatno oko 6. i, naravno, mladenci imaju sobu, kako je svugdje.

ja mislim da sam super prošla. ipak je to hotel tik do mora s 4 zvjezdice... :cerek:

btw: ponudili su mi 6 menija ali toga se uopće ne moram držat, nego se sa šefom kuhinje dogovara posebno i mogu sama sve nanovo izmislit (u nekim granicama, naravno)

MTT
28.10.2006., 13:10
Ispravak...isla sam provjeriti koji im je najskuplji menu - 350 kn! A to ukljucuje
pjenusac od sumskih jagoda
cocktail od skampi
riblja krem juha
tris cardinal (zeleni rezanci s plodovima mora, crni rizoto od sipe i njoki s dimljenim skandinavskim lososom)
sorbeto od ananasa
"Morska galija" - file plemenite jadranske ribe na zaru, lignje punjene repovima kvarnerskih skampi, bacvice od krumpira, blitva u listu
buket salata "kamelija"
vocni pehar "Ambasador"
Kava
Curvoisier VS - cognac

I sve to za 350 kn po osobi! Nije lose ha?

Bebe, ovo zvuci povoljno cak:)
Ma naravno da to tak ide, moras racunati (bar je meni logicno) u cijenu hrane i to sto hotel naplati za posluzivanje, jer inace nece doci pred goste:) .
Esplanada ima jako velike "dodatne" troskove, kao sto sam vec navela gore, ukljucujuci da i pice naplate po normalnoj cijeni, nista povoljnije.

Lolita, u svakom slucaju nisam tu da se prepucavam, nego da iznesem cinjenice koje ce mozda nekome biti od pomoci.
I po deseti put, svako se moze tamo usetati i pokupiti informacije;) .

MTT
28.10.2006., 13:13
evo ja se upravo vratila iz hotela.
za cijenu od 50E po osobi imam: aperitiv(koji je sastavljen od uobičajenih žestica + hotel radi i bolu s masu voća), predjelo (hladno/toplo ili oboje), glavno jelo, tortu mi rade kakvu god ja hoću i koliku god hoću (daklem, odnest ću im svoju slikicu :) te naravno kava, a onda i janjetina+odojak+prilozi iza ponoći. svoje vino nosim i točenje NE naplaćuju, a i od doma ću donest par žestica ako bi tko u toku večeri pio, da ne kupuje na šanku (imam puuuuni bar doma i to su sve pokloni bili, pa ću bar potrošit nešto toga) a ako što ostane, uzet ću doma. u tome je i zakuska za goste prije ceremonije ili iza (kad se idemo naslikavat) neki kanapei i to...hmmm...ostajemo do jutra, a počinje, vjerojatno oko 6. i, naravno, mladenci imaju sobu, kako je svugdje.

ja mislim da sam super prošla. ipak je to hotel tik do mora s 4 zvjezdice... :cere

btw: ponudili su mi 6 menija ali toga se uopće ne moram držat, nego se sa šefom kuhinje dogovara posebno i mogu sama sve nanovo izmislit (u nekim granicama, naravno)

To zvuci vise nego dobro:top:

dvolični blizanac
28.10.2006., 14:52
Na zalost ne znam za Villu Astru, nismo se ni raspitivali tamo...vjerovatno ih mozes nazvat i zamolit da ti posalju faxom primjere menua i cijene.

Ma već sam riješila, poslala sam im mail!!!
Hvala na dobroj volji ipak...

Wedding
28.10.2006., 17:43
Regant Esplanade, Westin, Internacional i ostali hoteli u ovom rangu su bezobrazno skupi i ova cijen aosnovnog menia je nula jer se u pravilu povecava za duplo i tu podrzavam MTT jer je potpuno u pravu. kad vidis da u tom osnovnom meniu nema nicega i sta sve na kraju jos moras doplatit srcte te boli i ostanes u soku.
Evo moj primjer iz Internacionala:
osnovni meni: cca 250 kuna
Doplata za odojka po osobi: 190 kuna
Doplata za janjca po osobi:190 kuna
Poslije 23 sata za svaki prijedjeni sat se po konobaru placa od 400-600 kuna usluga posluzivanja.
U pice po osobi su ukljuceni: pola litre vode i vina, jedna kava, jedan aperitiv i pola litre soka:eek: .

ima jos ali ne znam tocnon napamet pa ne zelim iznosit krive informacije....uglavnom na kraju je ispalo da taj meni kosta preko 100€ i tako je u svim gore :flop: navedenim hotelima

kitty b
28.10.2006., 17:45
Regant Esplanade, Westin, Internacional i ostali hoteli u ovom rangu su bezobrazno skupi i ova cijen aosnovnog menia je nula jer se u pravilu povecava za duplo i tu podrzavam MTT jer je potpuno u pravu. kad vidis da u tom osnovnom meniu nema nicega i sta sve na kraju jos moras doplatit srcte te boli i ostanes u soku.
Evo moj primjer iz Internacionala:
osnovni meni: cca 250 kuna
Doplata za odojka po osobi: 190 kuna
Doplata za janjca po osobi:190 kuna
Poslije 23 sata za svaki prijedjeni sat se po konobaru placa od 400-600 kuna usluga posluzivanja.
U pice po osobi su ukljuceni: pola litre vode i vina, jedna kava, jedan aperitiv i pola litre soka:eek: .

ima jos ali ne znam tocnon napamet pa ne zelim iznosit krive informacije....uglavnom na kraju je ispalo da taj meni kosta preko 100€ i tako je u svim gore :flop: navedenim hotelima

jedna riječ...APSURD!! za te pare i najjeftiniji restorančić urediš ko da je palača! :eek: al tko voli... :rolleyes:

Wedding
28.10.2006., 17:48
jedna riječ...APSURD!! za te pare i najjeftiniji restorančić urediš ko da je palača! :eek: al tko voli... :rolleyes:

Ma pricaj mi o tom... kad sam izasla iz hotela pukla sam od smijeha i odmah zapalila cigaretu, ali najvaznije je to da privuku ljude na razgovor a tek kasnije saznas sto te slijedi:rofl:

kitty b
28.10.2006., 17:54
ali da me netko ne shvati krivo...ja podržavam i volim kad si ljudi mogu priuštit nešto skuplje! ali ako nakon vjenčanja muku muče s lovom...eeeee onda to nije baš dobro.

lolita11
28.10.2006., 18:20
ma nisam se ni ja htjela repucavati MTT:top: izgleda da je nesporazum bio u tome sto si ti mislila na gotovu cijenu, a ja na osnovnu....no opet treba postavit neke kriterije prema kojima ce se restorani ovdje usporedivati jer svatko ima nesto svoje sto doda pa se na kraju ta cijena stvarno razlikuje od osobe do osobe....no opet pitanje je sto i osnovna cijena ukljucuje jer ocigledno nije isto na svakom mjestu...predlazem da cure kada navode cijenu kazu sto im je sve u to ukljuceno da izbjegnemo zabunu:)

Magg
28.10.2006., 22:36
Mi placamo 37 eura po osobi +2 eura po osobi za presvlake, znaci 39.
u cijeni je predjelo, juha, glavno jelo, razni prilozi i salate, pecenje pola pola, kava cijelu vecer/noc, gazirana pica, sokovi, 3 vrste pive, jedno bijelo vino, jedno crno vino. usluga se ne placa dodatno, slavi se dok ide, mladenci dobiju sobu, pjenusac za dolazak i tortu, dekoracija po nasem izboru. mislim da je to to.. sto se sada sjecam.

LoveMeTender
28.10.2006., 23:42
usluga tocenja vina koja iznosi 20 kn po osobi, usluga rezanja torte (5 kn po osobi)

:confused:

kod vas se sve naplaca, a? :cerek:

Magg
28.10.2006., 23:47
Meni je to naplacivanje rezanja torte i tocenje vina smjesno... mislim stvarno bezobrazno.. ok, nije njihovo ali opet te ionako sluze i dosta zarade. za mene to ide pod normalne usluge koje ocekivan od takvog restorana/hotela. al sto ugostitelja sto cuda :zubo:

duchess
29.10.2006., 11:37
Mozda je malo offtopic ali vezano je za koliko kosta vjencanje, tj pokloni.

Sta biste vi uradili da se neko iz vase familije udaje (u inostranstvu do duse) i naruci neki sto i stolice (mora da je nesto posebno stakleno i kameno) od 3000$ od vasih roditelja znajuci da oni ne plivaju u parama i da nisu najbolje stojeci finansijski??

Meni je to bezobrazno do krajnje mjere, uzeti u uvid da mladenci zaradjuju pet puta vise, a opremaju kucu na tudja ledja, pritom im te zelje nisu normalnih razmjera, vec to kosta tri puta vise od neceg pristojnog.

Ja sam ostala bez teksta.

Ultra*
29.10.2006., 11:42

Sta biste vi uradili da se neko iz vase familije udaje (u inostranstvu do duse) i naruci neki sto i stolice (mora da je nesto posebno stakleno i kameno) od 3000$ od vasih roditelja znajuci da oni ne plivaju u parama i da nisu najbolje stojeci finansijski??

Meni je to bezobrazno do krajnje mjere, uzeti u uvid da mladenci zaradjuju pet puta vise, a opremaju kucu na tudja ledja, pritom im te zelje nisu normalnih razmjera, vec to kosta tri puta vise od neceg pristojnog.

Bezobrazno jako. A nije mi jasno kako oni nesto mogu od nekog "narucit"

LoveMeTender
29.10.2006., 11:46

Sterati ih u tri p. m. !!!

Neki ljudi zaista nemaju mozga. Sorry ali mislim da je glupo nekom reci koliko novca treba potrostiti kad ti kupuje poklon. Ko koliko ima i moze toliko ce. A oni ako smatraju da je svadba investicijski podvig u brokerskoj firmi, onda .... :rolleyes:

Ultra*
29.10.2006., 11:49
Lista poklona je okej, onda svako po svojoj mogucnosti kupuje poklon.
Ali ovo je pretjerivanje.

duchess
29.10.2006., 11:57
Nacin na koji je to naruceno je sto je moja mater pitala sta bi ona zeljela za poklon, mlada je to iskoristila i pokazala sto i stolice u katalogu koji su 3000$.
Radi se o tome da je to prvo koljeno u familiji, tako da majka zbog mira u porodici mora ispostovati te zelje dok ce sljedece 3 godine otplacivati taj kredit koji je digla zbog kupovine poklona.

Ja sam van sebe zbog bijesa i ne znam kako se snositi s ovom situacijom. Ako izazovem svadju bruka ce pasti na moju porodicu i reci ce mojoj majci da joj cerka ne valja. Ne zelim da moja porodica bude crna ovca u siroj familiji a ne znam kako izaci na kraj s ovim bezobrazlukom.

S druge strane i ja zivim s muzem i nemamo milione, i meni treba i novi kauc i frizider i pod i jos mnogo toga ali zivimo s razmjerom nasih mogucnosti, ne prosimo od familije da nam kupuju, i uz to trazimo ono najskuplje molim te lijepo.

Ne znam kako da im dam do znanja da je to previse sto traze, a da ne ispadnem crna ovca ili ona jedina koja se buni! Kako tom prokletom govnu otvoriti oci i reci da to nije u redu?

milkica
29.10.2006., 12:01
Boli te briga za mir u porodici,pa ovo je krajnje bezobrazno!Pa neće valjda tvoja mama biti toliko blesava da to kupi.Neka kupi šta može,a i toj mladoj bi trebalo reći da ima malo prevelike želje.

kitty b
29.10.2006., 12:10
To je dakle krajnji bezobrazluk!!! i meni je mama htjela platiti haljinu i to s penzijom od 2000kn!!! ja mislila da ima nešto sa strane pa sam tek kasnije skužila da bi ona digla pozajmicu!!! očitala sam joj bukvicu (na pristojno) i rekla nek ne radi takve gluposti i da ću ju ja platit i bok! a ako baš hoće, nek plati nešto sitno što može platit od onog što ima, neku podvezicu ili štogod...

ja bi tu tvoju išamarala!!!! al ja sam takva....lako planem kad vidim da netko nekog oće iskoristit...ma šta - izmust!!!

LoveMeTender
29.10.2006., 12:42
Ne znam kako da im dam do znanja da je to previse sto traze, a da ne ispadnem crna ovca ili ona jedina koja se buni! Kako tom prokletom govnu otvoriti oci i reci da to nije u redu?

Ja bi rekla mojoj mami, da ona to kaze doticnoj, jer se ipak, od tvoje mame trazio taj poklon. Ali sve mi se cini da te majka nece poslusati.

blalla
29.10.2006., 16:39
mene zanima cure moje, budući da se ovdje razbacujemo sa ciframa, za neke ljude nezamislivim, tko vam plaća sav taj "luksuz"??

stephanie
29.10.2006., 18:17

Svatko treba biti spreman na kritike kao i pohvale (samo malo njeznije sa kritikama, nikome ih nije lijepo cuti)
Moja je sestricna imala vjencanje u Italiji, u prekrasnom restoranu sa par sala za svatove- na ulazu te cekaju sa aperitivom, 3-4 predjela sto podrazumjeva sir sunku, canape od lososa i jos nesto sa kozicama, 2 vrste tjestenine, rizotti 2 vrste mesa, zatim riba i skampi, sladoled, jagode i torta- voda, vino crno i bijelo neograniceno sve skupa 42eura po osobi.Ono sto vam zelim reci da je to standardna cijena za sjever Italije, jug je jos povoljniji. Te niti oni nisu mogli vjerovati da u Hrvatskoj toliko deru, a nasi jelovnici nisu toliko mastoviti ili bogati kao talijanski?????????????

Durica26
29.10.2006., 18:24
Evo da i ja stavim svoje iskustvo sa onime što sam do sada rezervirala:
Restoran - 42eur što uključuje predjelo, juha, tri vrste glavnog jela, svinjetina, teletina, piletina, prilog, janjetina, odojak, i na kraju slavonski čobanac; u cijenu je uključena i torta, cuga neograničeno, jedino što ćemo donijeti su strani aperitivi jer je u ovo uključena samo domaća žestica; ne naplaćuju točenje naše cuge, ne naplaćuju sate iza ponoći; u cijenu je uključena dekoracija restorana i presvake na stolcima; za djecu do 12 godina plaćamo pola cijene
Eto što se tiče toga mi super zadovoljni.
Bend - 1300eura
Vjenčanica - 2800kn
Sve drugo još tražim pa ne mogu reći koliko će me koštati, ali računam da će ukupna cifra biti između 12000 i 15000 eura. I sve sami plaćamo.

stephanie
29.10.2006., 18:29
Znam Cats da si rekla dosta, ALI... ne kužim zašto napadate lolitu:confused: Mislim da je cura samo malo više iskrena od ostalih, a to što nekoga to vrijeđa to je samo njegova stvar! Meni osobno lolitini savjeti najviše pomažu, jer je na svadbi imala ili ima savjet za stvari koje ja želim imati, a mislim i da je većina vas oduševljena njezinim svadbenim detaljima. Ja sam uvijek za to da se plati manje i dobije više, jer zašto bi samo tako indiferentno prolazili pored stvari.... Ne znam možda neke cure u nedostatku vremena daju samo pare i ne pitaju za cijenu, ja nisam takva, ja nevolim kad me preveslaju, ljuti me kad se nešto naplaćuje daleko iznad stvarne vrijednosti i zato kužim lolitu. Meni vjenčanje nije najskuplji dan u životu, već najljepši, a ljepota može biti i besplatna, tako da.... Lolita ostani gdje jesi, meni tvoji savjeti puno znače i pomažu! Znam da ti ovaj forum više nije potreban i drago mi je da nam želiš pomoći i stvrno mislim da nisi htjela, ni namjeravala biti bezobrazna prema nikome! I da naravno da se slažem da je svako vjenčanje posebno na svoj način jer već sam sigurno prije rekla puno je ljubavi uloženo u taj dan ljubavi, pa se sve treba cijeniti, ali ne i sviđati! Babe je bila lijepa i super je odradila svoje vjenčanje (znam da je već i bila iscrpljena od svega) i moram priznati da mi njezino vjenčanje izgleda exkluzivno jer je uključila i neke posebne detalje koji koštaju, ali je rezultat i dojam nenaplativ, dok je lolitino ako treba uopće uspoređivat, lijepo vjenčanje sa puno originalnih ili barem kod nas ne baš često viđenih detalja, a ljepota je na kraju krajeva u svim tim detaljčićima i u vatrometu i u doma napravljenim kuglama od lišća:cerek:
:cerek: Ja vas sve ovdje volim i nemojte nikome uzimat za zlo ništa jer mislim da nikome ovdje nije namjera to raditi;)
LOLITA i BEBE- predivna vjencanja- svako na svoj nacin.
Kod Lolite me fasciniralo kako je mudro uspijela sa malo love napraviti toliko lijepih detalja. Lolita, ti si prosla JAAAAAAAAAKO povoljno, ali samo zato jer si se sama potrudila za milijon detalja- trcala svaki tjedan u Ikeu, Austrija ili Italija, nije bitno, ali osim benzina i tvoje vrijeme kosta. Da si morala nekoga platiti da ti nabavi onaj bijeli tepih posut ruzinim laticama na ulazu u crkvu, ili da ti je cvjecarka prodala svoje vaze umjesto 5eura, bi ih platila 35...itd

stephanie
29.10.2006., 19:09

Nas zanima klasična pozivnica sa mašnom dakle ništa ekstra već čisto onako jednostavno elegantno i unutra napisan poziv na tzv. paus papiru !

Hvala
Odi na temu: papiri i drugi materijal za izradu pozivnica
ima super savjeta i realnih troskovnika po uradi sam sistemu

Magg
29.10.2006., 19:20
Mi placamo 37 eura po osobi +2 eura po osobi za presvlake, znaci 39.
u cijeni je predjelo, juha, glavno jelo, razni prilozi i salate, pecenje pola pola, kava cijelu vecer/noc, gazirana pica, sokovi, 3 vrste pive, jedno bijelo vino, jedno crno vino. usluga se ne placa dodatno, slavi se dok ide, mladenci dobiju sobu, pjenusac za dolazak i tortu, dekoracija po nasem izboru. mislim da je to to.. sto se sada sjecam.

E da, zaboravila sam jos slavonski cobanac ili vinski gulas.. mi cemo naravno cobanac imat :top: onda jos ima domaci ljutica u toj cijeni..

Magg
29.10.2006., 19:21

Ovo je toliko bezobrazno da gore nemre biti. Ja tu nebi imala sta razmisljat hoce li se neko naljutit zato sto ces im reci misljenje.. Nije ni njima bilo vazno sta ce tvoji roditelji mislit kad su trazili poklon za 3000$ - a sigurno znaju da im nije lako.

:flop:

Mrs B.
29.10.2006., 19:52
Mislim da je u hrvatskoj vjencanje stvarno dosta skupo, sa razliku koliko ljudi saradivaju. :eek:
Nakupi se tu i male cifre, pozivnice, kitice, poklon sa goste, docek doma. frizer, sminka itd. Ali mislim da neki samo mislu na taj dan i koliko potrosu potrosu, a kako cu svoj zivot skupa zivit i cimi to tek kasnije krenu razmisljat.
Neka svako u svojim mogucnostima svadbu pravi.
moja mama rekna uvijek : "taj dan proce, a sta onda"
ja da imam vrimena i da sam kreativna osoba, pokusala bi napravit puno stvari sama, ne zbog troskova neko sta je guba napravit sama svoje stvari.

tanja848
29.10.2006., 23:21
ja isto podržavam LOLITU nije mi se dalo sve čitati ali govori mi logično.
kao što davno napisah moje je vjenčanje koštalo 10 000 Kn uključujući SVE.
Aki doslovno od čarapa do prstenja i večere,benda nije bilo nego smo laptop donijeli i napravili playlistu i to je sviralo...(35 ljudi)

Dakle vjenčanje košta onoliko koliko si odrediti ili koliko želiti dati ali i sve ovisi i o vremenu i živcima koje se želi uložiti da se prodje jeftinije,a može se proći i to PUNO

stephanie
30.10.2006., 00:22
Jedna financijska usporedba- jos dok sam sa sestrom gledala vjencanice, zastale smo kraj izloga Spose::: dvije haljine u izlogu (njihov proizvod), vrlo slicne, korzetic i suknja- ispod one crvene pise:vecernja haljina 3500kn, a kraj druge haljine u krem varijanti pise: vjencanica prodaja 11500kn.
no comment

LoveMeTender
30.10.2006., 07:11
Jedna financijska usporedba- jos dok sam sa sestrom gledala vjencanice, zastale smo kraj izloga Spose::: dvije haljine u izlogu (njihov proizvod), vrlo slicne, korzetic i suknja- ispod one crvene pise:vecernja haljina 3500kn, a kraj druge haljine u krem varijanti pise: vjencanica prodaja 11500kn.
no comment

Sve je tako u vezi svadbe i nevjeste. :rofl: Frizura, sminka, haljina... sve.

Razmisljala sam i ja o tome. Ali i to je u redu. Jer kako ce svi ti ljudi zaraditi ako ne iskoriste euforiju mlade? :rofl:

LoveMeTender
30.10.2006., 07:13
mene zanima cure moje, budući da se ovdje razbacujemo sa ciframa, za neke ljude nezamislivim, tko vam plaća sav taj "luksuz"??

Nama su placali roditelji. Ipak, 2500 eura na dve obitelji i nije previse, jelte :D

nisa
30.10.2006., 07:36
Iskreno i najiskrenije bez ikakve sada lazne skromnosti ja to nemislim tako,ja imam i neke rodbine koja jedva krpa kraj sa krajem i kojima bi rekla odma da nezelim poklone ako nisu u mogucnosti,i rekla bi da ih zovem iskljucivo da proslavimo najbitniji dan moga zivota a pokloni su ipak neka druga stvar...

Uostalom 100 eura nije malo...i nikad nebi razmisljala koliko neko zaradjuje kada mi donosi poklon ili novac...ja ljude zelim vidjeti na nogama cijelu noc kako skakucu i vesele se...to je poklon.

Jer da mislim kako zelim da mi se svadba isplati nebi ju ni pravila nego bi taj novac stavila tj ulozila u nesto drugo

potpuno se slažem sa svim gore napisanim. :top:

još samo da dodam - mi smo jedni od sretnika kojima će roditelji platiti vjenčanje, osim vjenčanice, odjela, torte, benda (20 720kn), ali znam da sami plaćamo sve da ne bih zvala ljude da mi isplate svadbu, jer ako se udajem želim da ti svi ljudi budu uz mene i vesele se skupa samnom, a ne da im izvučem iz džepa što više love.
ne znam...možda sam u krivu?! :confused:
:)

zokky78
30.10.2006., 07:40
lolita 11, koliko te kostao DJ? thnx:)

lolita11
30.10.2006., 07:52
lolita 11, koliko te kostao DJ? thnx:)
mislim da je bio oko 2000 kn....

zokky78
30.10.2006., 07:57
mislim da je bio oko 2000 kn....
posaljem ti pm da ne skrecemo sad tu s teme:)

Wedding
30.10.2006., 08:54
Nacin na koji je to naruceno je sto je moja mater pitala sta bi ona zeljela za poklon, mlada je to iskoristila i pokazala sto i stolice u katalogu koji su 3000$.
Radi se o tome da je to prvo koljeno u familiji, tako da majka zbog mira u porodici mora ispostovati te zelje dok ce sljedece 3 godine otplacivati taj kredit koji je digla zbog kupovine poklona.

Ja sam van sebe zbog bijesa i ne znam kako se snositi s ovom situacijom. Ako izazovem svadju bruka ce pasti na moju porodicu i reci ce mojoj majci da joj cerka ne valja. Ne zelim da moja porodica bude crna ovca u siroj familiji a ne znam kako izaci na kraj s ovim bezobrazlukom.

S druge strane i ja zivim s muzem i nemamo milione, i meni treba i novi kauc i frizider i pod i jos mnogo toga ali zivimo s razmjerom nasih mogucnosti, ne prosimo od familije da nam kupuju, i uz to trazimo ono najskuplje molim te lijepo.

ma kakav mir u familiji:flop: , oprosti ali hebes takvu familiju i bolje se od nje maknut nego je imat na grbaci i nikad nema veze tko je koje koljeno , nego tko ima kakve mogucnosti::mad: ........ne znam sta si oni umisljaju i dali znaju sta znaci danas prezivljavat iz mjeseca u mjesec.
Samo znam da moji straci to ne bi dopustili i da ne bi nista od toga kupili pa makar se i posvadjali sa cijelom familijom:eek:

MalaLola
30.10.2006., 09:22

A, Bože me sačuvaj ludih ljudi! Pa, to stvarno moraš biti skroz opičen da tako nešto nekoga tražiš, SVAŠTA! Reci ti fino svojim da nazovu tu vašu kvazi "familiju" i neka ih pitaju je li to šala ili what a fuck?
Ako nije šala reci svojima neka im odmah kažu da oni za tvoju ili ne znam čiju svadbu ili neku drugu prigodu baš trebaju jednu kuhinjicu od kojih 5000E i kaj sad... pa, joooj šta je to problem??????????????????????????????????????????

E, a što se tiče mira i bruke, pa reci svojoj mami da joj predloži nešto jeftijiji stol i stolice (mislim ako takav poklon može uopće biti jeftiniji) i uostalom, pa to se ipak mjeri koliko su oni vama već dali pošto kažeš da si već udana, pa fino provjeri koliko si ti od te osobe dobila, pa neka se tvoja mama ravna po tome i neka ne bude luda, jer ako su oni vama dali neku siću, kad i kako će joj se to vratit. Pa, šta neka kaže čuj oprosti nemoj se ljutit, mislim da si malo nerealna kad je poklon u pitanju, jer ipak vi ste mojoj kćeri kupili to i to (ovaj dio naglasite osobito ako je poklon bio neka mizerija neusporediva s ovim što sad oni traže) i mislim da nije pošteno da sad ja vama dajem toliko!

stephanie
01.11.2006., 09:43
http://img243.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img243/6363/1162369330kxg.smil
Evo cure, jucer sam kontaktirala dizajnericu Annu Rizzo, cisto da se raspitam o modelima, cijenama; pa mi je e-mailala par fotki i okvirno cijene. Mislim da je kvalitetna i povoljna. By the way, Lolita- koliko si ti platila svoju vjencanicu??

Joules
01.11.2006., 10:10
Restoran 30 Eur/osobi, bez hladnog predjela... ostalo ukljuceno do mislim 5 ujutro (ili do jutra, ne znam sad vise...), biti ce izmedju 160 i 190 ljudi
Foto/Video sam trazila tatu da mi nadje, rekao je da ce oni i platiti, pa jos ne znam...
Crkva i svi papiri (manje od 800kn ?)
Kolaci i Torta, racunam do 2500-3000 kn, ovisi koliko ce biti torta...
Bend, jos nismo nasli, ali racunam do 10000kn, pratnju ce valjda organizirati njegovi roditelji...
Cvijece - pokusat cu angazirati nekog poznatog, kako cujem od ostalih, racunam do 3000kn
Pozivnice/zahvalnice bi mi trebala pokloniti braticeva zena, ali je na porodiljnom, a onda na cuvanju trudnoce, pa ne znam dal ce moc na posao to srediti...
Prstene smo kupili, Haljinu i odijelo cemo sredjivati kad dodjemo u HR - sivanje ili iznajmljivanje valjda
Ukrase za salu itd... pokusat cu napraviti sama, ako cu imati vremena...
Znaci, za vecinu stvari pokusavamo proci sto jeftinije, ali opet ce biti skupo...
Kako ce se dan vise priblizavati, bolje cu znati gdje se da ustediti, a gdje neda, pa cu na kraju osvjeziti podatke :zubo:

ana77
01.11.2006., 11:00
Slažem se sa ovdje napisanim:
tanja848 "vjenčanje košta onoliko koliko si odrediti ili koliko želiti dati ali i sve ovisi i o vremenu i živcima koje se želi uložiti da se prodje jeftinije,a može se proći i to PUNO"

Ja isto želim "posebnu" svadbu ali ne mislim na nju potrošiti milijune zato jer ih nemam. Svako će potrošiti ovisno svojim željama ali i mogućnostima.
Puno toga mislim
- odraditi sama: pozivnice, zahvalnice, konfete, revere-ako ih bude, poklon za roditelje i kumove, oznaka mjesta, menu carta, ...
- dekoraciju i cvijeće (zelena tržnica + frendica cvjećarka) sa svojih 5-6 frendica sve urediti a bit će :cerek: jer imam brdo ideja!
- glazbu frendovi i brat (DJ)-mjuzu skupljam već neko vrijeme za repertoar, zbor u kojem inaće pjevam će pjevati za obred vjenčanja pjesmu koju radim skupa sa frendicom sa akademije, a opremu će mi posuditi frend koji će na svadbi i pjevati-ima super glas!!
- prstenje nije nam važno pa će biti jeftinije (i onako ga nećemo nositi)
- vjenčanica (moja ideja + šivanje) + odjelo (to će mo kupiti)
itd... neznam što sam zaboravila...
Ali zato na fotografa mislim dati više da slike budu :eek: :eek: :cerek:
Sve to me veseli da mogu sama raditi pa mi nije teško! Ma da nije moja svadba ja bi i slikala jer to obožavam :zubo: ali nemogu sama seba :zubo: zato sam tako izbirljiva sa tim slikama i do sad su mi se samo dva tri studija svidjela a njihove cijene su :eek: :eek:
Ali ako neko nema volje ni vremena sigurno će platiti više.
Jedino se dvoumim oko agencije za dve stvari: animator i leptirići poslje ceremonije vjenčanja, jer to neznam sama... nemam poima kako doći do toga. Npr. neznam ni gdje poćeti ... A u ADU sam pisala i uopće mi nisu odgovorili :flop:

kisikana
01.11.2006., 11:07
- prstenje nije nam važno pa će biti jeftinije (i onako ga nećemo nositi)

Nakon perverzija od 850 eura za prstenje napokon glas razuma :top:

Mikalica
01.11.2006., 12:06
Bez uvrede ikome, ali imam jedno pitanje za cure čije je vjenčanje koštalo puno, tipa one cifre od 20000 eura koje su sve to onak, savršeno izvele i tako to...Da li ste vi sve to radili iskreno zbog sebe, znači doradile svaki detalj itd. onako kako vi želite ili vam je crta vodilja bila zadovoljstvo i divljenje gostiju, da se ima o čemu pričati, hvaliti se itd.?
Ne mogu se oteti dojmu da dosta ljudi s tim glamuroznim svadbama u biti sve to radi da bi pokazali da se ima novaca, da se priča o tome, da im se divi itd. jer nekako imam osjećaj da za mladence i nisu bitni svi ti detalji da bi im vjenčanje bilo savršeno...
Sad me možete razapeti :zubo:

LoveMeTender
01.11.2006., 15:24
Bez uvrede ikome, ali imam jedno pitanje za cure čije je vjenčanje koštalo puno, tipa one cifre od 20000 eura koje su sve to onak, savršeno izvele i tako to...Da li ste vi sve to radili iskreno zbog sebe, znači doradile svaki detalj itd. onako kako vi želite ili vam je crta vodilja bila zadovoljstvo i divljenje gostiju, da se ima o čemu pričati, hvaliti se itd.?
Ne mogu se oteti dojmu da dosta ljudi s tim glamuroznim svadbama u biti sve to radi da bi pokazali da se ima novaca, da se priča o tome, da im se divi itd. jer nekako imam osjećaj da za mladence i nisu bitni svi ti detalji da bi im vjenčanje bilo savršeno...

Ma nije ni bitno koliko kosta vjencanje, uvijek.. uvijek!!! je dio svega toga da bi ljudi 'pali na guzice' kad vide kako se sve to ljepo spremilo, nahranilo, napilo....

lolita11
01.11.2006., 15:54
By the way, Lolita- koliko si ti platila svoju vjencanicu??

previse:flop: jer sam sama morala nabavljati svilu koja me dosla oko 3000 kn, a sivanje 2000 kn. no to je sve bilo tako jer su me dvije prethodne krojacice (banovac pogotovo) ostavile na cjedilu mjesec dana prije vjencanja te sam morala sama ici kupovati svilu nabrzaka, al kad ana kupi na veliko preko firme cijena je znatno niza....

krmacha
01.11.2006., 16:20
prebačeno s drugog topica, C. ;)

pa iskreno...uhhh ja cu ti rec nekako okruglo...pa negdje oko 10 tishuca eurica...sve zajedno...hmmm bez njegovog odjela...ne znam vise...tu negdje...:)

stephanie
01.11.2006., 16:22
previse:flop: jer sam sama morala nabavljati svilu koja me dosla oko 3000 kn, a sivanje 2000 kn. no to je sve bilo tako jer su me dvije prethodne krojacice (banovac pogotovo) ostavile na cjedilu mjesec dana prije vjencanja te sam morala sama ici kupovati svilu nabrzaka, al kad ana kupi na veliko preko firme cijena je znatno niza....
Super si prosla za ono kaj si dobila. :cerek: :eek: :B :B :B

Wedding
01.11.2006., 16:54

Moje ce vjencanje sigurno na kraju kostat toliko ( samo restoran za 250 ljudi je 13000€)i to bez ikakvog prekurčavanja i glumljenja neceg sto nisam...jednostavno imam jako veliku rodbinu i kod nas je obicaj da se napravi velika svaba ijako cu ja skresat jako puno ljudi opet cu doci na cifru od cca 250. ....a drugi razlog zasto ce ispast tako skupo je i mjesto odrzavanja jer moram priznat da sam picajzla i biram pomno neke stvari, zato sam i odabrala novi Antunovic jer za mene pola sala u zagrebu nije vrijedno spomena( ne zelim ni jednu navest da se neki ne uvrijede).
Svatko radi svadbu prema svojim zeljama i mogucnostima i tu je uopce glupo govorit da je netko radi samo zato da se o njoj govori. Ja imam mogucnosti za veliko vjencanje i takvo ce bit, a da nemam napravila bi malu svadbicu za max 50 ljudi i opet svi sretni:top: .ž

Ja vec sad neke stavri odradujuem sama i to mi je najveci gust, hebiga da imam vise vremena i da se ne udajem ubrzo napravila bi puno vise stvari sama ali eto ne mogu:(

sly47
01.11.2006., 18:28
Nakon perverzija od 850 eura za prstenje napokon glas razuma :top:

al to je moja prverzija i ja si ju mogu priuštiti i u čemu je onda problem...
pa kaj se opet vračamo na istu temu... pa nije tema zašto nego koliko je koštalo vjenčanje. Zar bi se sad trebala opravdavati nekome tko ima drugačiji pogled na to od mene... Ako moje vjenčanje košta 20000EUR onda je to tako zato što ja tako želim, mogu si priuštiti jer radim i imam novaca za to i nije mi problem potrošiti. I zašto bi se nekome trebala pravdati zašto je to tako? Pa svatko radi u životu što želi i kako želi... a to nije tema rasprave.... pa ja ne osuđujem one koji su imali skromnije vjenčanje jer svatko ima pravo napraviti što i kako želi a ako je to njihova vizija pa neka im bude...
a ti isti osuđuju mene e to mi je apsurd...

Doria22
01.11.2006., 18:40
hm bas me ljuti to razmisljanje...neki nikako da shvate kako netreba nicije podcjenjivat ni smatrat glupovim ako je van mogucnosti promatraca....pa ako se neka cura zeli udat i platit svadbu 200 000 kn i ako to moze super,glupo bi bilo da nemoze a uporno zeli i dize kredite za platit cvijece...

A to vam je ko i sa naocalama,neko nosi one sa socijalnog koje su besplatne a neko nosi armanijeve pa nisam jos cula da neko nekome prigovara radi skupih okvira ista je stvar i sa svadbama i iznosima koliko god oni astronomski bili ili ne

Wedding
01.11.2006., 18:43
Ova tema je puna off topica i pocela se svodit na tudju ljubomoru i krivo prosudjivanje..... neka se nitko ne uvrijedi ali zasto govorit da je nesto apsurd ili perverzija ako vlasnik tog "apsurda ili perverzije" ( a treba znat da ono sto je nekom perverzija meni nije i obratno) ima mogucnosti za to. Nismo se svi rodili pod sretnom zvijezdom ali ima nas sa vecim mogucnostima i sa manjim i nista nije niti jadno, niti zalosno i svatko zivi sa svojom placom kako zna i umije i tako barata cijeli zivot.

sly47
01.11.2006., 18:50
baš to wedding... umjesto da koliko smo što platili mi se objašnjavamo zašto smo toliko platili jer se svako malo nađe neko tko je ima svadbu od 20 ljudi i koja je koštala 1000 EUR i taj kritizira onoga tko je potrošio 20000 EUR i imao 250 ljudi...i onda krenu prepucavanja, objašnjavanja i sl.
a da ne spominjem komentare tuđih mogučnosti novčanika...
ajmo cure više prestat a time i vratit se na temu....a ako netko želi osuđivati nekoga neka se nađe s frendom ili frendicom na kavi pa neka osuđuje i razglaba zašto...

Magg
01.11.2006., 20:14
Sly i Wedding, slazem se potpuno s vama.

Ono sto planiramo planiramo da bude MOME BUDUCEM MUZU I MENI najljepsi dan, za goste ne planiram, bit ce mi samo cast da ce nas taj dan pratit i sa nama biti veseli.
Inace da ste malo bolje citala na ovom forumu vidilo bi se da itekako se stedi i gleda da bude koliko toliko povoljno, nije niko pisao "joj, moram uzet one aranzmane od 20000kn da mi goste padnu na dupe kad dodju" - moji gosti nas poznaju, znaju sta imamo i sta nemamo, cemu da glumim taj dan hiltonicu kad nisam...

U biti je glupo na ove jos "gluplje" komentare ista pisati.. Ovaj topic nece nikad biti ono sto je trebao biti, mislim da bi ga bilo i bolje zatvorit..

Mikalica
01.11.2006., 20:34
Hm, vidim da me je većina cura tu krivo shvatila...Odnosno, samo su se našli komentari na moj "glupi komentar", a pročitala sam samo jedan odgovor na pitanje, a to je od Magg
Ono sto planiramo planiramo da bude MOME BUDUCEM MUZU I MENI najljepsi dan, za goste ne planiram.
OK,možda je malo offtopic, ali je vezano uz financijski dio vjenčanja, glupo mi je otvarati još jednu temu.Ako nikako tu ne spada, neka se briše, prebaci, tak svejedno.
Kao prvo, glupo mi je spominjati ljubomoru, mogućnosti i što ti ja znam. To uopće nije bila poanta, poanta je bila da li je sve savršeno zbog VAS, jer vi to tako želite zbog sebe, bez obzira na to da li je jedan gost tamo ili 500 ili se to radi zbog gostiju, a na to nisam dobila odgovor.
I ja imam ogromnu rodbinu i roditelji bi platili svadbu koliko god da je došla sa svim kerefekima koje sam ja mogla željeti, ali ja to nisam htjela. Dakle, povodila sam se za onim što JA, odnosno MI želimo i nije me bilo briga da li će gosti opasti na koljena od divljenja, a za većinu tih glamuroznih svadbi imam osjećaj da su napravljene upravo zato tako - da se ljudi dive, a po meni to nije cilj. Nisam kritizirala niti me briga da tko ima kakve mogućnosti, svako neka troši po svom đepu, mene je samo zanimalo da zbog koga to troše, sebe ili drugih.

stephanie
01.11.2006., 20:39
Sly i Wedding, slazem se potpuno s vama.

Ono sto planiramo planiramo da bude MOME BUDUCEM MUZU I MENI najljepsi dan, za goste ne planiram, bit ce mi samo cast da ce nas taj dan pratit i sa nama biti veseli.
Inace da ste malo bolje citala na ovom forumu vidilo bi se da itekako se stedi i gleda da bude koliko toliko povoljno, nije niko pisao "joj, moram uzet one aranzmane od 20000kn da mi goste padnu na dupe kad dodju" - moji gosti nas poznaju, znaju sta imamo i sta nemamo, cemu da glumim taj dan hiltonicu kad nisam..
U biti je glupo na ove jos "gluplje" komentare ista pisati.. Ovaj topic nece nikad biti ono sto je trebao biti, mislim da bi ga bilo i bolje zatvorit..
Smatram da je ovaj topic super jer pomaze "nama novima" vidjeti realne troskove. Neznam drugima, ali ako mi jedna cura kaze da je u ducanu br 1. najam 9000kn, u drugom oko 6000, a u trecem 2700, i pri tome opise kakve su haljine; ili ako mi netko kaze da je za samo 2000kn uspjela napraviti super vjencanicu, koja mi se sudeci po fotkama svidja- onda smatram da trebam biti i te kako zahvalna svima vama koje ste htjele javno podijeliti svoj troskovnik i omoguciti mi laksi i brzi odabir. Jer sama definitivno nebi dosla do svih tih informacija i odabrala bi skuplju i losiju varijantu. Stoga veliko HVALA svima za vasa iskustva (svidjala se ona meni ili ne), puno su mi pomogla da donesem pravu odluku za sebe i svoju svadbu.

Magg
01.11.2006., 20:43
Pa procitala si moju recenicu?? Kazes da jesi, kako onda nisi dobila odgovor na to jeli to radimo za goste ili za NAS?
Evo ako hoces detaljnije, moze i tako:
Moj buduci i ja kad smo se odlucili vjencat smo popricali i o tome kakvo vjencanje zelimo. Hocemo li sa nasim roditeljima i mojim bratom i kumovima ici na veceru ili cemo slavit sa cijelom familijom i prijateljima. Odlucili smo se za ovo zadnje, znali smo da necemo jeftino proci i da cemo morat stedit za to (ne, roditelji nam ne placaju). Mi smo to htjeli jer volimo ta nasa tradicionalna vjencanje, da se "opada sa koljena od divljana". Moj dragi je dosta tuznog u zivotu prosao pa hocemo da taj dan bude poseban za nas, da nas zivot pocme sa veseljem u nadi da ce tako ostat - sa svima nama dragima.. A detalje su samo za NAS.

stephanie
01.11.2006., 20:44
Smatram da je ovaj topic super jer pomaze "nama novima" vidjeti realne troskove. Neznam drugima, ali ako mi jedna cura kaze da je u ducanu br 1. najam 9000kn, u drugom oko 6000, a u trecem 2700, i pri tome opise kakve su haljine; ili ako mi netko kaze da je za samo 2000kn uspjela napraviti super vjencanicu, koja mi se sudeci po fotkama svidja- onda smatram da trebam biti i te kako zahvalna svima vama koje ste htjele javno podijeliti svoj troskovnik i omoguciti mi laksi i brzi odabir. Jer sama definitivno nebi dosla do svih tih informacija i odabrala bi skuplju i losiju varijantu. Stoga veliko HVALA svima za vasa iskustva (svidjala se ona meni ili ne), puno su mi pomogla da donesem pravu odluku za sebe i svoju svadbu.
A svim zlobnim komentatorima, koji to rade iz dosade, ljubomore ili.... SUZDRZITE SE:bonk: :zmaj: :ceka: :zmaj: :zmaj: :klopa: :nono: :nono: :mudri:

Magg
01.11.2006., 20:45

To svakako, stephanie :top: Imas u svim topicima puno informacija i o cijenama. U njima se raspravlja o cvijecu ili bendu ili restoranu... Meni je to isto puno pomoglo.. Inace bi mozda bila kod 25000 eura :zubo:

Ovaj ovdje je malo odmaknuo jer se radi o tome koliko nas nase vjencanje kosta.. I sad se treba pravdat za to.. ;)

LoveMeTender
01.11.2006., 21:09
Posto je Magg napisala:

"joj, moram uzet one aranzmane od 20000kn da mi goste padnu na dupe kad dodju"

Predpostavljam da je procitala moj komentar, ali povrsno:

Ma nije ni bitno koliko kosta vjencanje, uvijek.. uvijek!!! je dio svega toga da bi ljudi 'pali na guzice' kad vide kako se sve to ljepo spremilo, nahranilo, napilo....

Ne radi se o tome koliko je novaca potroseno. Koliko i da je, cak i ovih nasih 'bednih' 2500eura, dio poticaja je bio da bi se gosti odusevili. Ipak je u ljudskoj prirodi potreba malo hraniti i ego.

Magg
01.11.2006., 21:13
LoveMeTender :zubo: preletila sam ga samo jos danas na poslu :) Moj komentar nije opce bio upucen tebi, samo toliko. Al stvarno pase :top: na tvoj post :zubo:
Sigurno je da ce nam biti drago ako nam gosti budu kasnije rekli da je bilo "lijepo" - ali najiskrenije, sta se tice organizacije ja samo mislim na to sta se meni i mom dragom svidja i da nama bude lijepo. egoisti smo tesko sto se toga tice :D za goste mi je bilo bitno da bude bend dobar i klopa - a ovo danas nije tesko jer je manje vise sve isto.. A svi detalji su za NAS jer gosti nece primjetit nase aranzmane i dekoraciju. MI hocemo da nama bude lijepo - da se sami sebi divimo :zubo:

sly47
01.11.2006., 21:30

gle ovo je tema koliko a ne zašto toliko košta.[B[/B]
a pretvorila se u zašto. jedno je pisati koliko kaj košta i na taj naćin pomoći nekome ali kad se moraš opravdavati zašto neka stavka ili čitavo vjenčanje košta koliko košta jer se hrpa ljudi koja nema iste sklonosti i stav nađe prozvanima da komentiraju moj izbor za prstene od 800 eur ( ili nešto drugo kao čitavo vjenčanje kao kod happy) a nitko ih ništa nije pitao onda svi naši pokušaji da iznesemo svaka pojedinaćno naš troškovnik i tako eventualno nekome pomognemo nema smisla i tema se pretvara u prepucavanje....a ako to netko želi neka si otvori novu temu zašto vaše vjenčanje košta toliko i toliko i mi koji se ne želimo po tom pitanju izjašnjavati nećemo čitati i postati na toj temi i problem rješen.

dvolični blizanac
01.11.2006., 21:41
Slažem se sa Sly,
svaki moj pokušaj da si napravim bar približan proračun po informacijama koje cure daju ovdje neslavno je propao, jer od silnih postova više ne mogu pratiti.

Svatko ima vjenčanje kakvo može ili želi, nepotrebno je da smo jedni na druge ljubomorni. Ukoliko si netko ne može priuštiti ono što želi, ja mu savjetujem da sačeka neko vrijeme, da nešto uštedi pa da si može priuštiti kao npr. ja.

LoveMeTender
01.11.2006., 22:43
Slažem se sa Sly,
...

Sto se tako zestite? :rofl:

Wedding
02.11.2006., 08:17
Slažem se sa Sly,
svaki moj pokušaj da si napravim bar približan proračun po informacijama koje cure daju ovdje neslavno je propao, jer od silnih postova više ne mogu pratiti.

Svatko ima vjenčanje kakvo može ili želi, nepotrebno je da smo jedni na druge ljubomorni. Ukoliko si netko ne može priuštiti ono što želi, ja mu savjetujem da sačeka neko vrijeme, da nešto uštedi pa da si može priuštiti kao npr. ja.

:s :s :s :top:

nike23
02.11.2006., 08:35
Wedding
Znači ja i ti imamo istu salu. Baš nam je lijepa, jel da? :cerek: :rofl: Ja kad sam je vidjela znala sam da je to ta, a još nije bila ni gotova. Više nije bilo smisla tražiti dalje.

Wedding
02.11.2006., 08:44
Wedding
Znači ja i ti imamo istu salu. Baš nam je lijepa, jel da? :cerek: :rofl: Ja kad sam je vidjela znala sam da je to ta, a još nije bila ni gotova. Više nije bilo smisla tražiti dalje.
:kiss: meni je sala prekrasna i ni ja nisam trazila dalje ( nije jefina al vrijedi svakog eura)...... ne znam dal si ju vidla pripremljenu prije svadbe a ako nisi moras:top: ......meni se isto dopala na prvi pogled i decki (mislim na voditelje sale) su super i mozes sa njima otvoreno pricat o svemu:zubo: :top:

iva11
02.11.2006., 08:52
Ova tema kad se je otvorila učinila mi se kao super tema no na kraju se je pretvorila u nešto toliko glupo da je to riječima neopisivo...svaka čast pokretaču teme na dobroj namjeri.... pa nije uopće bitno zašto je netko nešto toliko platio!!!Platio je to toliko zato što je to tako htio i mogao bez obzira da li ga je to koštalo ''mizerno'' malo ili ''astronomski'' puno i bez obzira da li je to napravio zbog sebe ili zbog drugih...to je bio njegov izbor pa makar ta osoba morala dizati kredite za cvijeće, svijeće i slične stvari, ma boli me briga!!!!Ja to ne bi tako ali tko voli nek izvoli njegova stvar, pa Bože dragi zašto bi se netko meni za to morao opravdavati, on sam zna šta je njemu dobro i bitno....Zato dosta rasprave i prozivanja i pomozimo našim budućim gospođama da najbolje steknu dojam ''okvirnog'' koliko je šta koštalo i koliko će one, ako to žele, platiti!!!!

nike23
02.11.2006., 08:54
Bila sam već nekoliko puta jer živim u susjedstvu tako da ne mogu odoliti. Sa voditeljima sam već na ti :) Ne žalim ni jednog eura kojeg ćemo dati. Koji je tvoj datum?

Wedding
02.11.2006., 09:00
Bila sam već nekoliko puta jer živim u susjedstvu tako da ne mogu odoliti. Sa voditeljima sam već na ti :) Ne žalim ni jednog eura kojeg ćemo dati. Koji je tvoj datum?
20.01:top: ...a tvoj?
Ajmo mi na PM da ne dobijemo jezikovu juhicu:rofl:

Mikalica
02.11.2006., 09:05
Magg, TI mi jesi odgovorila, i LoveMeTender također, sorry, zaboravila sam te navesti, ali ostale cure ne, ali se pjene 100 na sat. Nikome se vi ne morate opravdavati, ja sam samo nešto pitala, a zašto se vi toliko pjenite, vi najbolje znate, možda zato jer ima istine u onome što pišem. Uostalom, ne znam zašto je grozno proširiti temu na "zašto"....I zašto se ne biste "opravdavale" u obliku odgovora na moje pitanje, pa pola tema na forumu jest pitanje na koje se ljudi "opravdavaju" i poanta foruma jesu rasprave...Taman posla da mi netko brani da nešto pitam ili kažem svoje mišljenje...pih.
I da, zar vi cure ne možete shvatiti da je to jedno obično pitanje nepovezano s ljubomorom, zavisti i ne znam ti ja čime....!?!?! Nije da ikoga osuđujem, pljujem ili što ti ja znam pa me napadate, ja sam samo pitala jednu stvar....Ali vaše pjenjenje mi je dovoljan odgovor...Over & out...

sly47
02.11.2006., 09:34
mikalica ja ti ne želim odgovorit zašto jer te se to apsolutno ne tiće i nemam nikakvih želja tebi ili ikome drugom na forumu se po tom pitanju izjašnjavati a naravno tvoje je pravo otvorit tu temu i postavit to pitanje pa tko hoče neka raspravlja s tobom ali ne na ovom topicu jer je ovdje riječ o tome koliko košta a ne zašto. i koji dio ti sad tu nije jasan? mislim ovdje iznosimo koliko je što koštalo i troškovnik a ne zašto je on takav i jel to ok ili ne. Pjenim se zato jer moram čitati hrpu glupih postova koji nemaju veze sa temom... a ne to jer si rekla istinu. ako te toliko zanima zašto pa daj otvori temu i svi oni koji se žele izjasnit ili opravdati će to napraviti a oni koji to ne žele neće sudjelovati u raspravi i bit prisiljeni čitat hrpu postova o nećemu što nije tema razgovora...
ja tebi ne branim da pišeš svoje mišljenje nego da to radiš na odgovarajučem topicu a ako ti je to tako teško shvatiti onda stvarno neznam kaj bi ti rekla...

Cats molim te možeš li malo uvesti reda jer stvarno je postalo prenaporno prepucavati se sad tu kao da sam u osnovnoj školi...nije mi namjera nikog uvrijediti al tema je stvarno izgubila smisao...

Mikalica
02.11.2006., 09:43
Sly, u pravu si. Ja nikoga ne tjeram da odgovara, samo nisam mislila da je problem onome tko možda želi u sklopu posta kada piše koliko mu je koštalo vjenčanje, napisati još jednu jedinu dodatnu rečenicu i zato nisam otvarala novu temu. Da ljudi odmah nisu graknuli na mene, nego napisali možda odgovor u sklopu posta vezanog uz temu (ili uopće ignorirali moje pitanje ako tako žele), ja ne bih cijelu stvar uopće više niti spomenula niti da dođe do ikakve rasprave, a ovako, kada me napadaju jer sam uz "koliko" priupitala i "zbog koga" naravno da sve ode k vragu.
A o razvodnjavanju tema, hrpetina tema je skrenula s puta pa nikome ništa, samo se mene sad tu proziva jer sam nadodala jedno pitanje uz glavnu temu...Whatever...

sly47
02.11.2006., 09:55
ma mikalica sve je to ok kaj ti kažeš al kako neki kao je ne žele se izjašnjavati po tom pitanju zbog tog jednog pitanja koje si nadodala na temu moramo ići u svakakve rasprave i čitati stvari koje nas ne interesiraju što je bezveze. i onda smo svi na neki naćin primorani sudjelovati u raspravi koja ne vodi nićemu nego prepucavanju a one cure koje bi eventualno htjele smo troškovnik ili znati kakve su cijene moraju ćitati hrpu komentara zbog tog jednog nadodanog pitanja...
a kao što vidiš kako ljudi burno reagiraju mislim da bi bilo bolje odvojiti te dvije stvari i problem rješen... malo je teže ignorirati pitanje kad moraš pročitati dvije stranice komentara o temi koja te ne zanima...i onda se svi raspišemo zašto i tema koliko ode kvragu...
oprosti ako sam bila gruba, nije mi to bila namjera..

Wedding
02.11.2006., 10:01
Sly, u pravu si. Ja nikoga ne tjeram da odgovara, samo nisam mislila da je problem onome tko možda želi u sklopu posta kada piše koliko mu je koštalo vjenčanje, napisati još jednu jedinu dodatnu rečenicu i zato nisam otvarala novu temu. Da ljudi odmah nisu graknuli na mene, nego napisali možda odgovor u sklopu posta vezanog uz temu (ili uopće ignorirali moje pitanje ako tako žele), ja ne bih cijelu stvar uopće više niti spomenula niti da dođe do ikakve rasprave, a ovako, kada me napadaju jer sam uz "koliko" priupitala i "zbog koga" naravno da sve ode k vragu.
A o razvodnjavanju tema, hrpetina tema je skrenula s puta pa nikome ništa, samo se mene sad tu proziva jer sam nadodala jedno pitanje uz glavnu temu...Whatever...

Treba citati sa razumjevanjem i to je bit svega......da si procitala moj post nasla bi odgovor na svoje pitanje:top:

zed_alive
02.11.2006., 15:57
samo da podijelim jednu brojku...napravio sam procjenu vanrestoranskih troškova (znači ne stolica, torta, kolači niti bend; također nisam uključio troškove dočeka svatova kod mladog/mlade), i došao od brojke od preko 4000 eur :rolleyes: a neke stavke su bile među najjeftinijima na tržištu...možda idući tj napišem analitiku što i koliko

sly47
02.11.2006., 16:06
zed tako je i kod mene...jednostavno nakupi se tih stavki...

Wedding
02.11.2006., 16:22
samo da podijelim jednu brojku...napravio sam procjenu vanrestoranskih troškova (znači ne stolica, torta, kolači niti bend; također nisam uključio troškove dočeka svatova kod mladog/mlade), i došao od brojke od preko 4000 eur :rolleyes: a neke stavke su bile među najjeftinijima na tržištu...možda idući tj napišem analitiku što i koliko
:s :s :s svaka cast:top:

dvolični blizanac
02.11.2006., 17:45
Živa istina Zed...
Ja sam si nekako jedva jedvice uspjela nešto izračunati, i ispalo mi je da će mi svadba za 65 ljudi doći preko 7000 eura... A računala sam sve... Jao meni!

Katie
02.11.2006., 17:58
mozes na to dodat jos jer vjeruj mi sve sta si nabrojala nije sve. Na kraju ce jos biti dosta sitnica sta se nakupe.

flakey
02.11.2006., 22:16
Živa istina Zed...
Ja sam si nekako jedva jedvice uspjela nešto izračunati, i ispalo mi je da će mi svadba za 65 ljudi doći preko 7000 eura... A računala sam sve... Jao meni!
pa kak tak puno?!? :eek:
mislim, bez uvrede, ne se ljutiti, meni je to puno za 65 ljudi :kiss:

oko_zeleno
03.11.2006., 06:58
Živa istina Zed...

Za naših 50tak ljudi, računica je pokazala ni manje ni više nego cca 50.000,00 kn (minimalno). Što je i logično, jer je manja svadba uvijek skuplja. Za veći broj ljudi samo imaš veći trošak restorana, dok je trošak pozivnica, zahvalnica i ostalih sitnica zanemariv.
računica je rekla slijedeće: restoran 20.000.00, moja haljina + cipele 5.000,00, za dragog odijelo + cipele 5.000,00, fotograf 5.000,00, muzika 3.000,00, prstenje 5.000,00 , pozivnice, zahvalnice i dekoracija 3.000,00, cvijeće 2.000,00 i za ostale dodatne troškove barem 2.000,00 i eto 50.000,00 kn se skupi za čas. A troškovi će biti sigurno puno veći od predviđenih, jer uvijek treba još neka sitnica!

sly47
03.11.2006., 07:58
ma je to puno, moja prva računica je bila 70.000 al onda sam još živjela u nadi da ću to smanjit. vremenom je cifra išla gore ne drastično al ipak...
al dobro ak netko zna 7-8 mjeseci unaprijed onda se puno stvari da rješiti od plaća... mi smo tako dobar dio rješili... i dok još nisam znala ni koju ću haljinu ni gdje izdvajala sam svaki mjesec od plaće koliko sam mogla i do svadbe rješila puno stvari... Tako da ljudi moji nakupi se taj čas a cifru kad vidiš zaboli glava al s malo planiranja može se....

dvolični blizanac
03.11.2006., 08:38
A cure, samo šator mi je 1000 eura...
A da ni ne govorim da ne mogu naći restoran ili neko drugo mjesto koje mi se sviđa, a da svadbeni meni košta ispod 50 eura. Dakle više od 3000 eura za večeru...
Istina, ja sam u to ubrojala apsolutno sve šta bih htjela imati, nešto ću vjerojatno i izbaciti...

ana77
03.11.2006., 12:34
Ma i ja mislim da ispod 60.000kn nema šanse da prođem. A računamo oko 60 ljudi, maksimalno 70. Ali mislim da je to realno. Puno je ali šta da radim. Ispočetka sam se zgražala :eek: ali onda sam skužila da je jednostavno tako i gotovo.:rofl:

Dragi ja šparamo svaki mjesec za restoran na poseban račun i to će sigurno doći oko 25.000kn
- Moja haljina cipele i oprema njegovo odjelo cipele, košulja... = 10.000kn
- Dekoracije i cvijeće minimalno 2.500kn (vaze mislim kupiti pa možda poslje prodam)
- Kolači i torte barem 2.500 kn
- Pozivnice zahvalnice pokloni (konfete) i neki drugi detalji cc 1.000kn
- Fotograf + snimanje = do 10.000kn
- A onda još prstenje + neke sitnice (papiri za vjenčanje, šminka, frizura, kitice ... ) Ma nema šanse da bude manje od toga.
- Animator... to neznam ni otprilike koliko košta

Naravno kad bi uzela jeftinijeg fotografa i snimatelja, haljinu iznajmila za manje tu bi ušparala. Na ostalom nemam čemu šparati. Ionako sve radim sama što mogu a biti će brdo ideja i detalja.

Eto malo po malo i svega se skupi. Meni su jako važne slike pa to već ispadne jako skupo u startu.

Naravno da bi neko to organizirao i jeftinije a neko skuplje sve ovisi što hoćeš i što ti je važno. Zato smo si mi dali više vremena da ušparamo a ostalo će mo riješiti u hodu. I sve si plaćamo sami pa se samo nadamo da će se svadba pokriti i da s tim novcima možemo na Medeni! I mi smo happy! :cerek:

MalaLola
03.11.2006., 13:10
Ma i ja mislim da ispod 60.000kn nema šanse da prođem. A računamo oko 60 ljudi, maksimalno 70. Ali mislim da je to realno. Puno je ali šta da radim. Ispočetka sam se zgražala :eek: ali onda sam skužila da je jednostavno tako i gotovo.

Hm, ništa onda će moja svadba za 350 ljudi doći oko 350.000 kn ili 50.000Eura :eek: :eek: :D :D :top: Mrak, jedva čekam da spizdim te novce:rofl: sića;) Niš poslije svadbe kad uđem u kredit bum se ubila kao i većina Hrvata kad uđe u dugove:D :zubo:

ana77
03.11.2006., 13:20
Hm, ništa onda će moja svadba za 350 ljudi doći oko 350.000 kn ili 50.000Eura :eek: :D :top: Mrak, jedva čekam da spizdim te novce:rofl: sića;) Niš poslije svadbe kad uđem u kredit bum se ubila kao i većina Hrvata kad uđe u dugove:D :zubo:

Ma nebrini tebe neće sigurno toliko koštati. Kao što netko reće: male svadbe su uvjek skuplje jer imaš neke fiksne troškove koji ne ovise o broju ljudi a onda tebi naraste cifra samo za meny u restoranu ovisno o tome koliko ljudi misliš imati.

Mayo
03.11.2006., 14:10
... Meni su jako važne slike pa to već ispadne jako skupo u startu...

Ana, slike iz Podgarića će vam biti mrak :top:

zed_alive
03.11.2006., 14:31
Za naših 50tak ljudi, računica je pokazala ni manje ni više nego cca 50.000,00 kn (minimalno). Što je i logično, jer je manja svadba uvijek skuplja. Za veći broj ljudi samo imaš veći trošak restorana, dok je trošak pozivnica, zahvalnica i ostalih sitnica zanemariv.
računica je rekla slijedeće: restoran 20.000.00, moja haljina + cipele 5.000,00, za dragog odijelo + cipele 5.000,00, fotograf 5.000,00, muzika 3.000,00, prstenje 5.000,00 , pozivnice, zahvalnice i dekoracija 3.000,00, cvijeće 2.000,00 i za ostale dodatne troškove barem 2.000,00 i eto 50.000,00 kn se skupi za čas. A troškovi će biti sigurno puno veći od predviđenih, jer uvijek treba još neka sitnica!

alažem se ;)

sve ovisi koliko toga nabrojiš i kupuješ a na kojem nivou, ali po nekom redu novo bude više-manje sve. evo samo za izgled za mladu i mladoženju:

ona:
vjenčanica
cipele
torbica
(opcionalno: haljina za presvlačenje plus cipele uz nju)
nakit
frizura
kozmetičarka
manikura/pedikura
(opcija za blijedopute: solarij ;))
donje rublje?
hulahupke

on:
odijelo
košulja
kravata
igla za kravatu
cipele
čarape

pa zbrojite sve to, i eto već dva soma ;)

Cats
03.11.2006., 14:34
Čekaj, a mladoženja ne nosi rublje? :misli: :D

polly
03.11.2006., 14:35
on je spreman :zubo:

sly47
03.11.2006., 14:44
:rofl: rođen spreman

zed_alive
03.11.2006., 14:47
pa ja mogu i staro rublje...po dogovoru i bez ;) uz obavezno paženje kod zakopčavanja šlica :zubo: da ne bi bilo ko u jednoj poznatoj komediji :zubo:

iva11
03.11.2006., 15:18
Evo konkretne računice ( vjenčanje je bilo za 150 ljudi )
1. Restoran 51.000 kn
2. Vjenčanica 4.500 kn
3. Cipele 400 kn
4. Haljina za presvući 2.800 kn
5. Cipele 300 kn
6. Odijelo ( kravata, košulja.... ) 2.500 kn
7. Cipele 800 kn
8. Cvijeće 3.500 kn
9. Kolači 3.000 kn
10.Pozivnice i zahvalnice 1.000 kn
11.Fotograf + snimatelj 5.500 kn
12.Prstenje 3.500 kn
13.Frizeri, kozmetičari, šminkeri.... 1.000 kn
14.Muzika pratnja 1.500 kn
15.Muzika sala 10.000 kn
16.Kutijice za kolače, baloni, kitice.... 1.500 kn
17.Strana žestika pića za salu 1.500 kn
18.Hrana, piće za kod kuće 2.000 kn
19.Crkva, matičar, muzika u crkvi, uređenje crkve 1.500 kn
UKUPNO : 97.800 kn
.....mislim da bi to moglo biti to, sve smo sami platili i na kraju priče nije nam žao, pogotovo meni jer je ispalo baš onako kako sam si željela, mislim na sve one sitnice koje su meni bile bitne dragome ne toliko (cvijeće, svijeće, uređenje crkve...)

dvolični blizanac
03.11.2006., 23:18
Evo konkretne računice ( vjenčanje je bilo za 150 ljudi )
1. Restoran 51.000 kn
2. Vjenčanica 4.500 kn
3. Cipele 400 kn
4. Haljina za presvući 2.800 kn
5. Cipele 300 kn
6. Odijelo ( kravata, košulja.... ) 2.500 kn
7. Cipele 800 kn
8. Cvijeće 3.500 kn
9. Kolači 3.000 kn
10.Pozivnice i zahvalnice 1.000 kn
11.Fotograf + snimatelj 5.500 kn
12.Prstenje 3.500 kn
13.Frizeri, kozmetičari, šminkeri.... 1.000 kn
14.Muzika pratnja 1.500 kn
15.Muzika sala 10.000 kn
16.Kutijice za kolače, baloni, kitice.... 1.500 kn
17.Strana žestika pića za salu 1.500 kn
18.Hrana, piće za kod kuće 2.000 kn
19.Crkva, matičar, muzika u crkvi, uređenje crkve 1.500 kn
UKUPNO : 97.800 kn
.....mislim da bi to moglo biti to, sve smo sami platili i na kraju priče nije nam žao, pogotovo meni jer je ispalo baš onako kako sam si željela, mislim na sve one sitnice koje su meni bile bitne dragome ne toliko (cvijeće, svijeće, uređenje crkve...)

Bravo Iva!!!!! I hvala ti!!!

Mai
04.11.2006., 00:09
Jao,moje vjencanje je oko nekih cirka 15000 eura.Ali nije mi za!

Tempion
04.11.2006., 15:55
pa kak tak puno?!? :eek:
mislim, bez uvrede, ne se ljutiti, meni je to puno za 65 ljudi :kiss:

Toliko nekako je bilo i moje...imali smo oko 60 -tak ljudi...Samo je restoran bio oko 5500 eura, s time da smo donijeli svoje vino i šampanjac...ali nije mi žao niti jedne jedine lipe, jer je bilo savršeno i točno onako kako smo htjeli....

zed_alive
06.11.2006., 10:05
Bravo Iva!!!!! I hvala ti!!!
hvala Iva, super si :kiss:

kitty b
06.11.2006., 13:19
i mi smo sinoć raspravili neke troškove i očekivana cifra je 60 000kn. otprilike. i to uključuje SVE. čal smo i otprilike stavili neki iznos za "nepredviđene" troškove, npr, ako mi dan prije pukne peta na cipeli i onda il popravak il nove...i tako neke bedastoće. što je najbolje, upravo se takve nebuloze dogode :D

zed_alive
06.11.2006., 13:34
i mi smo sinoć raspravili neke troškove i očekivana cifra je 60 000kn. otprilike. i to uključuje SVE. čal smo i otprilike stavili neki iznos za "nepredviđene" troškove, npr, ako mi dan prije pukne peta na cipeli i onda il popravak il nove...i tako neke bedastoće. što je najbolje, upravo se takve nebuloze dogode :D

koliki broj ljudi kitty? koliko plaćaš stolicu, koliko band?