PDA

View Full Version : Problem - sogorica

Skattemus
27.10.2006., 12:15
nisam znala na koji pdf uopce da stavim ovu temu
dakle zivim u kuci s deckom,njegovom mamom i sestrom.One zive gore mi smo dolje
Plan da se zivi ovako je do kraja iduce godine kad cemo imati dovoljno ustedenih para da kupimo stan posto nismo htjeli unajmljivati jer bismo teze ustedjeli
Sogorica ima 15godina i otkad sam dosla primjetilasam da koristi moj makeup koji stoji u kupaoni,svoj drzi u svojoj sobi.Koristi moje parfeme,moje kreme, uzima moje britvice kad kupim nove,usulja se kod nas u stan i uzme si.....posudi moju odjecu...i sve sam to presucivala jer nisam htjela rat u kuci

prekjucer otvorim piksu od pudera i ona prazna...i poludim...jer znam da ga nisam koristila od pocetka ljeta i da je bio malo koristen
i na to decko izgubi zivce,nastane opca svadja u kuci,on na mojoj strani,mama na njenoj....

juce dodjem kuci s posla i on ce meni da mora sa mnom razgovarati
seka se zalila mami da sam ja pred njom pricala stvari koje su njoj ucinile da joj bude nelagodno(spomenula sam oralac u zajebanciji jednom) te sam joj prepricavala kakav je moj seksualni zivot STO JE CISTA LAZ...al je ona prisluskivala kad sam razgovarala s najboljom frendicom jednom na telefon o nekim specificnim stvarima i onda je rekla da sam joj to govorila

jucer je izbila takva svadja da sam bila na rubu da se spakujem i odem u Hrvatsku i NE MOGU DOKAZATI DA LAZE
meni govori nisam to rekla
njima govori da jest....

danas je u kuci napeta situacija,ja sam plakala cijelu noc posto je decko bio strasno ljut na mene....

kako da rijesim problem te male kojoj je ocito cilj da me se rijesi?
makar sam prema njoj oduvijek bila dobra - kupovala joj obleku,vodila je u kio,placala raznorazne gluposti..presucivala posudivanje makeupa....

Bani
27.10.2006., 12:27
odselite se - iznajmite stan. Nema tu kruha a stednja toga ne vrijedi.
a i decko malo brije? ja bi se zapitala za vas i njegovo povjerenje u tebe

Skattemus
27.10.2006., 12:32
odselite se - iznajmite stan. Nema tu kruha a stednja toga ne vrijedi.
a i decko malo brije? ja bi se zapitala za vas i njegovo povjerenje u tebe
Ma tek sam preuredila dole i napravila ovaj donji dio kuce mrak..i sad ovo sranje...a nemremo se odselit jos nam fali love za stan:(
kaj da ju sad ignoriram il sta??

ma povjerovao je njoj jer je prepricavala stvari koje su istina
a ja NEMREM dokazati da je prisluskivala nas razgovor....

Ipanema
27.10.2006., 12:34
Vrat bi joj zavrnula.

Ne postoji posudjivanje make upa - postoji koristenje, tj. potrosnja.

I ne znam zasto si to presucivala.

I takodjer ne znam zasto oni mogu uci u tvoj stan. Zakljucaj to.

Mary Bellows
27.10.2006., 12:35
promjenite brave na vratima, zaključaj svoju (vašu) sobu i tako

Mary Bellows
27.10.2006., 12:36
dokazivati ne moraš ništa, ti stoj iza svojih riječi i to je dosta.

i ne komuniciraj s malom više.

bonnie2006
27.10.2006., 12:39
a pa ima 15 godina, probaj s njom popričati, a svoje stvari bolje pospremi.
možda isprobava tvoju šminku jer još ne zna koju da si nabavi, reci joj da ćeš joj pomoći da si složi scoju toaletu, isprobajte skupa od tvoje što joj paše i odite zajedno u shopping!

Skattemus
27.10.2006., 12:39
Vrat bi joj zavrnula.

pa zato kaj nisam htjal ispast neka ljubomorna kucka a znam da si nemrem sama priustiti njoj je strana fora kaj ja imam make up od diora...
a kod nas se nikad nije zakljucavalo i politika kuce je da smo si frendovi

saznala sam jos da je rekla kako se MD(moj decko)jako promijenio prema njoj otkad sam ja doselila ...E DODJE MI DA VRISTIM

Skattemus
27.10.2006., 12:40
a pa ima 15 godina, probaj s njom popričati, a svoje stvari bolje pospremi.
možda isprobava tvoju šminku jer još ne zna koju da si nabavi, reci joj da ćeš joj pomoći da si složi scoju toaletu, isprobajte skupa od tvoje što joj paše i odite zajedno u shopping!
to smo vec radile,davala sam joj neke stvari koje su joj se svidjele a sebi kupila druge
ma bila sam prema njoj ko sestra
ovo kaj mi je napravila je starno gnjusno

Profinjena
27.10.2006., 12:41
ja bi se zapitala za vas i njegovo povjerenje u tebe
Ovo je kljucno.

Ipanema
27.10.2006., 12:41
pa zato kaj nisam htjal ispast neka ljubomorna kucka a znam da si nemrem sama priustiti njoj je strana fora kaj ja imam make up od diora...
a kod nas se nikad nije zakljucavalo i politika kuce je da smo si frendovi

saznala sam jos da je rekla kako se MD(moj decko)jako promijenio prema njoj otkad sam ja doselila ...E DODJE MI DA VRISTIM

Pa nisi Rockefeller, tvoj novac, tvoja sminka, tvoje pravo da koristis :)

Meni nije fora da je nekoj klipaci fora sminka od Diora, pa da mi potrosi to sto sam si ja priustila.

Znam ja takve jako dobro. Stavljala sam brave na ormare. Tek tada je sve bilo OK.

Skattemus
27.10.2006., 12:42
Ovo je kljucno.
a kaj da radim.....

Skattemus
27.10.2006., 12:43
Pa nisi Rockefeller, tvoj novac, tvoja sminka, tvoje pravo da koristis :)

Meni nije fora da je nekoj klipaci fora sminka od Diora, pa da mi potrosi to sto sam si ja priustila.

Znam ja takve jako dobro. Stavljala sam brave na ormare. Tek tada je sve bilo OK.
shvacam ja tebe.....al nista se u kuci nije krilo nikad
i sad cu ja ispast dezurna kuja ak to napravim

bonnie2006
27.10.2006., 12:44
a ne znam onda, strpi se još malo pa se preselite
probaj s njim bit ok da vam to što manje utječe na odnos, glupo je što to on s njom ne može ublažiti, nije cura naučila ništa o poštovanju.
čudno za skandinavce:zubo:

bibobu
27.10.2006., 12:44
Je da je mlada, ali beba nije da ne razumije neke stvari, pa fino popricaj s njom.
od pocetka si napravila gresku sto nisi s njom pricala, otvoreno joj rekla da znas da uzima stvari i da te fino prvo treba pitati..etc.

Sad fino ste zakuvale obadvije, jer za svadu je potrebno dvoje!
Zasto si pukla zbog pudera i napravila show, trebala si joj fino smireno reci da ti je potrosila puder i da ti kupi novi!

Ljepo nasamo probaj popricati s njom, valjda je i ona svjesna toga sto ste zakuvale i da tako neide dalje ako mislite skupa zivjeti.
Objasni joj da je njezina laz dovela vasu vezu u krizu i valjda ako je normalna shvatit ce da treba reci istinu.

dobardan
27.10.2006., 12:51
Pa popričaj s dečkom, imaš problem s njegovom obitelji ne sa svojom da bi tako nešto rješavala sama.
Na tvom mjestu s malom više ne bi bila na ništa više od "bok", svi razumiju pubertet ali šta je previše-previše je!

Katrin
27.10.2006., 12:51
spetljano je... ali bolje da ti budes kuja i zakljucas sve svoje nego da trpis da je mala kuja prema tebi... ja bih zakljucala i barikade napravila :D ne dam da se dira u moje:E

KAHUNA REEF
27.10.2006., 12:58
A mozda mala i nije svjesna ni konstruktivna, vec je naprosto nezrela, vjerojatno i ljubomorna balavica, od koje bolje ne ocekivati razumne solucije. vjerojetno nikad nece priznati to prisluskivanje, a ocigledno se tesko snosi s novorasporedjenim odnosima u obitelji, jer logicno je i da je izgubila makar malo bratovog vremena i paznje (cista matematika).
od decka ponasanje nek te ne povrijedi previse, situacija je da je i on zbunjen,ipak mu je ona sestra, zna je cijeli zivot, a vjerojatno se sva pjeni u svom laganju. probaj s njim izgladit, i ne zaboravi da si njime u vezi, a ne s njima, i da je situacija zajednickog zivota privremena. a sta se njegovog povjerenja tice, morat ce ga steci i morat ces mu biti prva kadtad...

Skattemus
27.10.2006., 15:00
A mozda mala i nije svjesna ni konstruktivna, vec je naprosto nezrela, vjerojatno i ljubomorna balavica, od koje bolje ne ocekivati razumne solucije. vjerojetno nikad nece priznati to prisluskivanje, a ocigledno se tesko snosi s novorasporedjenim odnosima u obitelji, jer logicno je i da je izgubila makar malo bratovog vremena i paznje (cista matematika).
od decka ponasanje nek te ne povrijedi previse, situacija je da je i on zbunjen,ipak mu je ona sestra, zna je cijeli zivot, a vjerojatno se sva pjeni u svom laganju. probaj s njim izgladit, i ne zaboravi da si njime u vezi, a ne s njima, i da je situacija zajednickog zivota privremena. a sta se njegovog povjerenja tice, morat ce ga steci i morat ces mu biti prva kadtad...hvala na savjetu i ja mislim da je problem u ljubomori jer se zalila kao da se njgov odnos promijenio
a zasto sam pukla radi pudera*?

jer vec godinu dana sutim oko toga i onda mi je prekipilo
a to da ce ona priznat nece nikad....jucer sam satima plakala ona nije ni pokusala izgladiti stvar..jasno da je mama stala na njenu stranu....glupo mi je jer je situacija ful umjetna u kuci trenutno
i nelagodno mi je prolazit kraj svekrve jer ona njoj vjeruje...ispala sam neka alapaca koja uci njenu kcer ruznim stvarima
nisam htjela usput i navoditi sto znam o maloj i njenom seksualnom zivotu jer nisam htjela pogorsavati stanje

znaci najbolje da sve zakljucam i budem prema svima na bok a s deckom sam izgladila jutros makar je i on zbunjen.....

smeta me samo sto sam ja u tom svom bijesu najavila da mi je pun k sranja i rekla da idem natrag i pocela pakovat stvari jer je toliko daleko bilo otislo
mala nije trepnula!!!a znala je da je kriva....samo se umiljavala bratu i pricala o nekakvom izletu kaj idu u skolu...

Skattemus
27.10.2006., 15:07
Je da je mlada, ali beba nije da ne razumije neke stvari, pa fino popricaj s njom.
od pocetka si napravila gresku sto nisi s njom pricala, otvoreno joj rekla da znas da uzima stvari i da te fino prvo treba pitati..etc.

Sad fino ste zakuvale obadvije, jer za svadu je potrebno dvoje!
Zasto si pukla zbog pudera i napravila show, trebala si joj fino smireno reci da ti je potrosila puder i da ti kupi novi!

Ljepo nasamo probaj popricati s njom, valjda je i ona svjesna toga sto ste zakuvale i da tako neide dalje ako mislite skupa zivjeti.
Objasni joj da je njezina laz dovela vasu vezu u krizu i valjda ako je normalna shvatit ce da treba reci istinu.ona se od jutra pravi glupa i kao da nije nista bilo

htjela sam pricati al sam odustala jer se bojim da ce samo potkuriti vise,rec da sam ju gnjavila nakon svega

a za sminku,bila sam joj jednom davno rekla ako kaj treba nek pita...al to je napravila jednom..i nikad vise

Zjena
27.10.2006., 16:14
ona se od jutra pravi glupa i kao da nije nista bilo

htjela sam pricati al sam odustala jer se bojim da ce samo potkuriti vise,rec da sam ju gnjavila nakon svega

a za sminku,bila sam joj jednom davno rekla ako kaj treba nek pita...al to je napravila jednom..i nikad vise

Mislim da neces nesto puno postignuti s njome jer ona je ocito najmlada u kuci i podosta je razmazena a na neki nacin tebe dozivljava kao neku "otimacicu" brata joj - sad, moguce je i da grijesim ali smatram da kada bi bilo drugacije da ne bi ni pomislila da ti pogleda sminku a kamoli je dirne ili da nesto prepricava kako bi tebe ocrnila...:eek:
Smatram da ces najbolje proci ako popricas s deckom i s njime sve to rijesis - priznaj istinu kakva jest da jest (inace smatram da je dobar odnos kada nema tajni iz proslosti pa ni iz sadasnjosti...)
Jer kada si rijesila sebi najvazniju kariku, lako ces dalje sa sestrom a smatram da moras pokazati svoj stav i zube ali ne na agresivan nacin (vikanje koje nitko ne zeli cuti..)nego joj reci da si sutjela za sve do sada a da je od sada ne zelis vidjeti blizu svojih stvari - i na najmanji prekrsaj toga reagiraj!!:mad:
E da, na izjave tipa: da se promijenio decko prema njome ili nesto slicno je dobro odgovoriti nesto kao: "Ljudi se s vremenom mijenjaju i zrelije shvacaju stvari..."

P.S. Da si od provoga dana postavila stav prema posudivanju tvojih stvari, drugacije bi sve danas bilo:kiss: ali nije kasno:rolleyes:

Leeloo
27.10.2006., 17:06
Evo iz ličnog iskustva...

No sa stanovišta sestre. (brat stariji 7 godina)

Nismo zivjeli skupa, no bio je rat.. Moj brat je nasao djevojku sa kojom je svaki slobodan trenutak provodio. Dakle dodje sa linije, presvuce se i ide kod nje. I ja sam tada imala 14-15 godina... i nakon izvjesnog vremena pocelo mi je to jaaaako smetati. No kako nisam bila razmazeno deriste, ja sam rekla kako je i sta je svom bratu. Tipa kako pocinjem mrziti curu koju uopste ne znam jer provodi svaki slobodan trenutak s njom... i kako mozda glupo zvuci, ali sam ljubomorna na nju,...bla, bla...

Onda je on poce mene da zove da idem s njim... Otisla sam jednom, dvaput... onda sam opet sjela i rekla mu da ja ne zelim da drzim svijecu njima dvoma.. nego ponekad umjesto da ode kod nje, da se malo druzi samnom kao nekada. I to je upalilo. Poslije su otisli u London, ta djevojka mu je posala zena i u odlicnim smo odnosima. Posvadjamo se samo kada razgovaramo o vjeri, crkvi i americkoj vanjskoj politici.

Poenta.
Donekle mogu da razumijem tu klinku... Ne opravdavam bezobrazluk i laganje... ipak to je los nacin da se privuce paznja. Tvoj momak/muz bi trebao ponekad ode u kino sa sestrom, da izadje sa sestrom.

koliko god ja voljela suprugu moga brata, kad god dodju u sarajevo, jedno vece je rezervisano samo za nas dvoje... Setnja, kino, izlazak... moje jadikovanje na starce, jadikovanje na supruznike :zubo:

Ja sam sa bratom imala relativno prisan odnos... Kada sam prvi put imala "ozbiljnu vezu", nazvala sam brata i pitala ga kakvu reakciju od mame mogu ocekivati kad jopj kazem...

Nemojte se svadjati, malu puca pubertet maximalno... Nemoj joj biti "sestra", ako ona to ne trazi... nemoj je kupovati... neki dobri pokloni za rodjenadan, bozic isl. su sasvim dovoljni. Pokazivanje zuba ne preporucujem... nisi ih na vrijeme pokazala, sada ako to budes radila pretvorices se u kucku...

I nek se tvoj momak/muz malo potrudi oko sestre... Nemoj bratu govoriti nista protiv sestre, neces se provesti dobro... Ispricaj sve kako je bio. Kazes da je donekle razumijes, jer je u tim osjetljivim godinama i vjerovatno se osjeca da gubi brata... sto nije istina... Ovu stvar on treba izgladiti sa svojom sestrom a ne ti... to je van tvoje moci.

Imati stariju sestru je mnogo lakse nego imati starijeg brata...

Jorz Trulli
27.10.2006., 17:51
ma povjerovao je njoj jer je prepricavala stvari koje su istina
a ja NEMREM dokazati da je prisluskivala nas razgovor....

pa nije to SiEsAj da MORAŠ dokazivati nešto. Ak lošija polovica ne vjeruje, to ti je veći problem od derišta!

upućujem podršku :top:

pupetta.maresca
27.10.2006., 18:33
nema teorije da će otvoreni razgovor pomoči jer su svi izabrali strane.....
odi gore i ucijeni malu...ili priznaj istinu mala ili ceš svima reči našto kaj je napravila, mora da ti je nakaj priznala...ili onda u krajnom slučaju smisli nešto...a to re opcija ak očeš biti opakija od nje :))
ako prešutiš ona će to smatrati pobjedom i dobit će krila...a tada bi mogla ti još više naškoditi....a dragi ti je glavni problem, sreži to u korjenu!!

Dolores_Claiborne
27.10.2006., 18:47
Živim ja s 'jednom takvom', al ova ima 46 godina! Godine i godine razgovora da mi ne uzima stvari, ne kopa po njima, ne krade ih i prodaje nisu rezultirale ama baš ničim. Tako da je sad lokot na ormaru i sve kaj mi je bitnije zaključam fino u njega. Nije neko rješenje jer tipa idem se tuširat-moram prvo otkljulat ormar, uzet sve kaj mi treba iz njega, zaključat ga i ić s ključem u kupaonu ali barem znam da je sve na mjestu. Najgore paranoje me šoraju kad odem van pa se pitam-jesam zaključala ormar ili ne? :D

alexxx
27.10.2006., 18:51
zašto se ne odseliš?

Lavica02
27.10.2006., 19:08
Vrat bi joj zavrnula.

Potpuno se slažem s Ipanemom

Oni nemaju što ulaziti u vaš "životni prostor". TOČKA
Ako ste se to dogovorili onda to oni moraju poštivati. Ukoliko o tom dijelu nema njihovih stvari, znači oni nemaju tamo što raditi. Ako je tako pa vam bilo tko od njih zamjeri ili spočitne da zašto je daj dio bio zaključan onda i ti i dragi imate dokaze da oni nešto kopaju po vašim stvarima bez vašeg znanja. Jer zašto bi im onda smetalo to što ga zaključavate?

Nadam se da ste skužile što želim reći :)

diadora
27.10.2006., 19:38
...
Nemojte se svadjati, malu puca pubertet maximalno... Nemoj joj biti "sestra", ako ona to ne trazi... nemoj je kupovati... neki dobri pokloni za rodjenadan, bozic isl. su sasvim dovoljni. Pokazivanje zuba ne preporucujem... nisi ih na vrijeme pokazala, sada ako to budes radila pretvorices se u kucku...
I nek se tvoj momak/muz malo potrudi oko sestre... Nemoj bratu govoriti nista protiv sestre, neces se provesti dobro... Ispricaj sve kako je bio. Kazes da je donekle razumijes, jer je u tim osjetljivim godinama i vjerovatno se osjeca da gubi brata... sto nije istina... Ovu stvar on treba izgladiti sa svojom sestrom a ne ti... to je van tvoje moci.

...

Ovo je odlican i zreo savjet

I uci na vlastitim greskama

marit za
27.10.2006., 19:55
I ja bi joj zavrnula vratom, ali koliko sam shvatila Skattemus stanuje u njihovoj kući pa i nije baš u poziciji da radi red. Nažalost.
Ako je politika kuće da su si "frendovi" i da ne zaključavaju može imati još gori efekt da sad ona počne uvoditi nova pravila, pa će se to samo protumačiti kao da izvodi bijesne gliste! Uostalom ta mala ima 15 godina i njuškati po tuđim stvarima i prisluškivati mislim da joj se može nekako opravdati na račun godina. Sigurno da nije toliko glupa da ne zna da se to ne radi, ali uzmimo u obzir i faktor ljubomore i straha od otimačine brata, plus bratova cura ima tako fine stvarčice...
Koliko shvatih ne živi s ocem (samo mama i brat) pa tim više da curu jedinog muškarca u kući doživljava kao uljeza i drži joj fige da se čim prije spakira.
Fino ti okupi cijelu malu obitelj i pred svima im reci da si pogriješila šta si pred malom spomenula oralni seks. I reci da ti smeta da ti ona potajice troši šminku i šulja se po stanu. I da želiš da budete prijatelji i da sve bude divno i krasno jer ti voliš njihovog sina/brata pa tako voliš i njih, i teško ti je da je situacija u kući napeta. I da..bla bla... Uglavnom tvoja pozicija je takva da ne smiješ stvarati sukob, i da ne ispadneš na kraju rospija jer mi se čini da je i on dosta vezan uz njih, pa mu je zato i teže povjerovat da mala laže. Reci im šta te muči i šta ti smeta, otvoreno. Pa ako upali - super! Ako ne upali - jebiga.
A šta se telefonskog razgovora s frendicom tiče, uopće nije važno dal on vjeruje da si ti to maloj pričala o vašem seksualnom životu il je ova prisluškivala. Vjerojatno je povrijeđen šta s bilo kim dijeliš vašu intimu.
Za to si nažalost ti kriva, a ne šogi.
I ne dijelim mišljenje cura koje su tu rekle da preispitaš vezu s dečkom, a na osnovi toga šta on više vjeruje balavoj sestri nego curi s kojom živi. Možda je dečko samo zaštitnički nastrojen jer je to ipak njegova mala seka (zloba doduše, al šta sad:D ). Mislim, nije to dovoljan razlog za nešto tako drastično kao šta je "preispitivanje vašeg odnosa". Za to uvijek ima vremena:zubo:
Ajde, držim fige da bude mir:kiss:

me_and_myself
27.10.2006., 20:46
kako da rijesim problem te male kojoj je ocito cilj da me se rijesi?
.

Promijeni brave i zakljucavaj svoj dio! Ili barem spavacu sobu u kojoj drzis kozmetiku, parfeme, obleku i slicne stvari!

Iako bi ja, na tvom mjestu "sazvala " okrugli stol i otvoreno rekla da ne volim da mi netko hoda po stanu i dira moje osobne stvari kad mene nema!

Ali prije svega - dobar razgovor s deckom!

Evo iz ličnog iskustva...

No sa stanovišta sestre. (brat stariji 7 godina)

Nismo zivjeli skupa, no bio je rat.. Moj brat je nasao djevojku sa kojom je svaki slobodan trenutak provodio. I ja sam tada imala 14-15 godina... i nakon izvjesnog vremena pocelo mi je to jaaaako smetati.
....... ta djevojka mu je posala zena i u odlicnim smo odnosima.

Ovo potpisujem! takodjer sam bila u tim godinama kad se moj stariji brat zatelebetao u svoju sadasnju zenu! Bila sam ljubomorna ko pas, cak sam joj na vjencanju kupila veliki buket jaaaako ZUTIH ruza, pa su me svi ispitivali zasto zute, na sta sam ja odgovarala iz ciste ljubomore jer mi krade brata.:zubo: Brat se ozenio kad sam ja imala 18! Nisam ju voljela dok su se zabavljali, ali cim su se zenili postala mi je kao sestra koju nikad nisam imala, a zeljela sam!
15 godina braka su slavili ove godine, a skupa su gotovo 20! Za svo to vrijeme njihovog braka, ma kako to cudno zvucalo, nas dvije se nismo posvadjele niti jednom! A kad smo skupa brat nas zove kloniranim koksima, jer samo trtljamo, radimo modne revije, sminkamo se ko dve mulice od 15:rofl:

Proci ce to, vjeruj, samo je pitanje koliko ti mozes biti strpljiva!
Ja sam mojoj nevjesti dok su hodali, poklapala slusalice, jednostavno joj nisam htjela zvati ga na phone, a njemu bi govorila da je krivi broj, nisam je mogla vidjet uopce, a danas se nas dve druzimo vise neg sta se druzim s bratom! A ona pak ima seku koja je moje godiste a s njom nije bliska niti deseti dio od onog sta je samnom!

Ah ti hromoni, sva sreca pa pubertet ne traje jaaako dugo!:p

Audhild
27.10.2006., 20:57
to je sasvim normalna situacija da je malena takva prema tebi jer je zasigurno jako ljubomorna zato što netko drugi dira njezinog brata i još živi s njim, sigurno bi tvoj dečko bio isti takav da je on mlađi i da ona ima tak dečka..... shvatit če nakon nekog vremena da pretjeruje ali mala doza ljubomore bit će prisutna cijeli život

KAHUNA REEF
27.10.2006., 23:34
Ovako, vidim da su neki tu puni razumijevana za malu, neki se i identificiraju, blabla... pubertet-ok, sestrinska ljubav-ok, imala sam i ja takvih situacija ( brat, pa ima cure, blabla) pa ne pamtim da sam bila perfidna, bezosjecajna (Skattemus PLACE, ova ne je.. i ne popusta),... mislim, ako volis svoga brata, u nekoj tocki njegove nesrece (npr.voljena cura pakira kofere), valjda prestaje vlastiti egoizam. Pubertet je jedno, a karakter sasvim drugo.
Draga Skattemus, budi i ti malo perfidna, pa reci bratu ono (vec je neko sugerirao) da kuzis malu, pubertet, manjak njegove paznje, promjenjene okolnosti-stres oko istih.. blabla). Mada, cinis mi se kao uistinu dobra cura, pa mozda zaista i imas nesto razumijevanja za nju nakon svega. Ako ti nije bad, napravi se blesava, pa svoju kozmetiku drzi u svojoj sobi. Zivot sa svima njima je privremen,ne zaboravljaj to, i cuvaj svoje zivce i energiju za sebe, svoga decka, buduce klince. Malo zlo ce vjerojatno dobit svoje(ti ju ne ucijenjuj, mogla bi to gadno iskoristit protiv tebe) naucit ce je zivot vec lekciju one way or the other.
Sta se neugodne situacije u kuci tice, vrijeme ce ublazit. U svakom slucaju, na silu neces sad nista postici. Nije ti lako, ne zavidim ti, eto zato jedna :kiss:
od mene. :W

Skattemus
28.10.2006., 12:19
Ovako, vidim da su neki tu puni razumijevana za malu, neki se i identificiraju, blabla... pubertet-ok, sestrinska ljubav-ok, imala sam i ja takvih situacija ( brat, pa ima cure, blabla) pa ne pamtim da sam bila perfidna, bezosjecajna (Skattemus PLACE, ova ne je.. i ne popusta),... mislim, ako volis svoga brata, u nekoj tocki njegove nesrece (npr.voljena cura pakira kofere), valjda prestaje vlastiti egoizam. Pubertet je jedno, a karakter sasvim drugo.
Draga Skattemus, budi i ti malo perfidna, pa reci bratu ono (vec je neko sugerirao) da kuzis malu, pubertet, manjak njegove paznje, promjenjene okolnosti-stres oko istih.. blabla). Mada, cinis mi se kao uistinu dobra cura, pa mozda zaista i imas nesto razumijevanja za nju nakon svega. Ako ti nije bad, napravi se blesava, pa svoju kozmetiku drzi u svojoj sobi. Zivot sa svima njima je privremen,ne zaboravljaj to, i cuvaj svoje zivce i energiju za sebe, svoga decka, buduce klince. Malo zlo ce vjerojatno dobit svoje(ti ju ne ucijenjuj, mogla bi to gadno iskoristit protiv tebe) naucit ce je zivot vec lekciju one way or the other.
Sta se neugodne situacije u kuci tice, vrijeme ce ublazit. U svakom slucaju, na silu neces sad nista postici. Nije ti lako, ne zavidim ti, eto zato jedna :kiss:
od mene. :W
potpuno si u pravu

prvo da zahvalim svima na savjetima i sto ste odvojile vremena za moj problem....

drugo, potpuno se slazem, ja se pakujem,on vice na mene, mama vice na njega opci kaos u kuci,ona dodje i njemu se umiljava i prica o nekom skolskom izletu umjesto da se barem isprica za situaciju....

jucer i je najbolji frend rekao da ona zapravo igra igricu gdje mi pokazuje da je ta kuca njen teritorij i da bolje igram kako ona hoce inace cu imati problema..pokazuje nesto tipa - ako zelim mogu ti napraviti velika sranja u vezi i necu prezati pred time....

tako da sam potpuno van sebe da jedno 15 godisnje bice oze biti takvo djubre kad se moram tako izraziti
da sam bila kucka prema njoj ne bih nista rekla
ali davala sam joj sve od sebe,moju odjecu,vozikala je sa sobom i frendicama kad smo isle na cuge,nek dijete ne sjedi doma....blabla

enivej!kad smo kod oralca....koliki je grijeh spomenuti to pred njom a ona ima decka koji vec 6 mjeseci svaki vikend i preko tjedna nekad spava kod nas,s njom u krevetu.....i kunu se da nista ne rade..mos mislit
ili za stolom pricaju o tome kako njena frendica ima klamidiju
a ovo je moje smrtni grijeh....

diadora
28.10.2006., 15:02
tako da sam potpuno van sebe da jedno 15 godisnje bice oze biti takvo djubre kad se moram tako izraziti
da sam bila kucka prema njoj ne bih nista rekla
ali davala sam joj sve od sebe,moju odjecu,vozikala je sa sobom i frendicama kad smo isle na cuge,nek dijete ne sjedi doma....blabla

Skattemus, koliko ti imas godina?
Pitam te to zato sto mi ovakvo tvoje pisanje djeluje malo nezrelo - bez uvrede.

Prvo - ruzno 15-godisnju sestru svog decka (muza? - u jednom si trenu spomenula svekrvu pa mi nije jasno je li decko ili muz?) nazivati dubretom.
To sto si joj ti davala sve od sebe, sto je koristila tvoju garderobu i make-up je zato sto si je ti, kad si se doselila kod njih, stavila u sebi ravan polozaj, vjerovatno u nadi da ce tako stvari bolje funkcionirati. Da si usla u tu kucu s pozicije autoriteta prema njoj - jer 15 godina nije neka starost i zrelost ,ona bi automatski znala gdje joj je mjesto i ne bi joj palo na pamet ciniti sto je cinila. Ali imala je OK od tebe. I to sto si je sa svojim frendicama vodila na cugu d adjete ne sjedi samo, kako kazes - alooo - djete se ne vodi na cugu. Da sam ja mama te cure i da mi je buduca nevjesta vodi na pijacu, pa makar i jednom dijete od 15 god.- zato sto zeli da budu frendice nisam sigurna da ne bi popizdila!!
Ti si sad ljuta na nju kao zato bi bila na neku svoju frendicu ravnu tebi - ali mala nije ravna tebi, mala je dijete od 15 god. E, sad sto si joj ti dopustila da bude ravna tebi - to je greska na kojoj ces morati raditi

diadora
28.10.2006., 15:10
enivej!kad smo kod oralca....koliki je grijeh spomenuti to pred njom a ona ima decka koji vec 6 mjeseci svaki vikend i preko tjedna nekad spava kod nas,s njom u krevetu.....i kunu se da nista ne rade..mos mislit
ili za stolom pricaju o tome kako njena frendica ima klamidiju
a ovo je moje smrtni grijeh....

cekaj malo - jesi li ti to pred njom spominjala ili te ona cula dok si o tome preko telefona pricala sa prijateljicom?
Netko je vec rekao - da sam ja na mjestu decka ne bi mi bilo prijatno u oba slucaja..

I NE - deckova djevojka nema sto pricati o oralcima sa mladom sestrom svoga decka. I neka ona ima svaki tjedan drugog decka u postelji i cini s njim stogod to se tebe ne bi trebalo ticati, to neka njezina mama sanira.

Mislim, zar ne mislis da je to malo odvratno - da cura slusa o oralcu gdje je jedan od sudionika vlastiti brat - ajde razmisli malo...

I to sto ona prica sa momkom za stolom - pa valjda si ti starija i pametnija da ih upozoris da pricama o klamidiji nije mjesto za stolom

Skattemus
28.10.2006., 15:40
cekaj malo - jesi li ti to pred njom spominjala ili te ona cula dok si o tome preko telefona pricala sa prijateljicom?
Netko je vec rekao - da sam ja na mjestu decka ne bi mi bilo prijatno u oba slucaja..

I NE - deckova djevojka nema sto pricati o oralcima sa mladom sestrom svoga decka. I neka ona ima svaki tjedan drugog decka u postelji i cini s njim stogod to se tebe ne bi trebalo ticati, to neka njezina mama sanira.

Mislim, zar ne mislis da je to malo odvratno - da cura slusa o oralcu gdje je jedan od sudionika vlastiti brat - ajde razmisli malo...

I to sto ona prica sa momkom za stolom - pa valjda si ti starija i pametnija da ih upozoris da pricama o klamidiji nije mjesto za stolom
ma ja sam pricala s frendicom na telefon i spomenula nesto haha oralni seks,nije bilo vezano za mog decka nit nikoga

Skattemus
28.10.2006., 15:42
Skattemus, koliko ti imas godina?
Pitam te to zato sto mi ovakvo tvoje pisanje djeluje malo nezrelo - bez uvrede.

Prvo - ruzno 15-godisnju sestru svog decka (muza? - u jednom si trenu spomenula svekrvu pa mi nije jasno je li decko ili muz?) nazivati dubretom.
To sto si joj ti davala sve od sebe, sto je koristila tvoju garderobu i make-up je zato sto si je ti, kad si se doselila kod njih, stavila u sebi ravan polozaj, vjerovatno u nadi da ce tako stvari bolje funkcionirati. Da si usla u tu kucu s pozicije autoriteta prema njoj - jer 15 godina nije neka starost i zrelost ,ona bi automatski znala gdje joj je mjesto i ne bi joj palo na pamet ciniti sto je cinila. Ali imala je OK od tebe. I to sto si je sa svojim frendicama vodila na cugu d adjete ne sjedi samo, kako kazes - alooo - djete se ne vodi na cugu. Da sam ja mama te cure i da mi je buduca nevjesta vodi na pijacu, pa makar i jednom dijete od 15 god.- zato sto zeli da budu frendice nisam sigurna da ne bi popizdila!!
Ti si sad ljuta na nju kao zato bi bila na neku svoju frendicu ravnu tebi - ali mala nije ravna tebi, mala je dijete od 15 god. E, sad sto si joj ti dopustila da bude ravna tebi - to je greska na kojoj ces morati raditi
pa ravna je bila meni jer se ona ponasa i mama joj doputa da se ponasao kao da ima 25 godina
sminka se vise od mene,visi po solarijima, razmislja o povecanju usana i slicno

i onda za mene ona nije dijete u toj kuci ako je tretiraju kao da je odrasla...
a nes ti pojace,u dva popodne na kavu

e pa sad sam jos ja kriva..bas krasno...ona mi zagorcava zivot a tak mi i treba

_malicka_
28.10.2006., 15:52
e pa sad sam jos ja kriva..bas krasno...ona mi zagorcava zivot a tak mi i treba
ma nisi kriva, al mogla si se odmah drukcije postaviti, to ti ljudi zele reci....

ovak, znam da si rekla da si vec pricala sa deckom, al daj ga ozbiljno posjedni i reci sve probleme, od prvog do zadnjeg, da ga volis i zelis se slagati sa njegovom obitelji, zamoli ga za pomoc.
on ju pozna, zna kako s njom treba, nek joj kaze da joj je on i dalje strariji brat koji ju voli, ali da mora prihvatit da u njegovom zivotu postoji jos jedna osoba koja mu je jako draga.
nemoj sad glumatati pred njom i kupovati joj poklone kako bi ju pridobila ili postati vjestica, budi svoja, ali pripazi da ti opet ne napravi neku spacku, a decko nek ti malo pomogne u odnosu prema njoj. ako te on voli zavoljet ce te i ona, samo budi sto jesi i nemoj joj pokazivati da te moze povrijediti.

Skattemus
28.10.2006., 15:55
ma nisi kriva, al mogla si se odmah drukcije postaviti, to ti ljudi zele reci....

ovak, znam da si rekla da si vec pricala sa deckom, al daj ga ozbiljno posjedni i reci sve probleme, od prvog do zadnjeg, da ga volis i zelis se slagati sa njegovom obitelji, zamoli ga za pomoc.
on ju pozna, zna kako s njom treba, nek joj kaze da joj je on i dalje strariji brat koji ju voli, ali da mora prihvatit da u njegovom zivotu postoji jos jedna osoba koja mu je jako draga.
nemoj sad glumatati pred njom i kupovati joj poklone kako bi ju pridobila ili postati vjestica, budi svoja, ali pripazi da ti opet ne napravi neku spacku, a decko nek ti malo pomogne u odnosu prema njoj. ako te on voli zavoljet ce te i ona, samo budi sto jesi i nemoj joj pokazivati da te moze povrijediti.
nemam namjeru biti vjestica niti se njoj ulizivati...sad kad sam vidjela kakva je mozemo samo biti u odnosima na bok bok...
pa makar to bilo ne znam kak nezrelo od mene..jer ce inace opet nesto iskoristiti protiv mene
s deckom vise o tome ne zelim razgovarati izgladili smo koliko se moglo i za sad sutim jer ako potegnem temu opet samo ce nastat svadja
cekat cu dok se malo ne stisa sve to...
nije mi cilj da me ona zavoli bas me briga jel me voli ili ne cilj mi je da me ostavi na miru

azzie_elbub
28.10.2006., 15:55
Čitala sam temu...

Zbilja ti ne bih željela biti u koži :tuzni: . Ajde, nadam se da će se polako riješiti. Samo polako s njom, nemoj je ignorirati ali ni davati previše pozornosti, ne idi nikamo ako voliš tog čovjeka jer bi to značilo da je ona pobijedila. Smirit će se ona i doći pameti.

Skattemus
28.10.2006., 15:56
Čitala sam temu...

Zbilja ti ne bih željela biti u koži :tuzni: . Ajde, nadam se da će se polako riješiti. Samo polako s njom, nemoj je ignorirati ali ni davati previše pozornosti, ne idi nikamo ako voliš tog čovjeka jer bi to značilo da je ona pobijedila. Smirit će se ona i doći pameti.volim ja njega i on mene...samo mi nije jasno kako ga uvijek pridobije kad je neki problem u kuci....

_malicka_
28.10.2006., 15:58
nije mi cilj da me ona zavoli bas me briga jel me voli ili ne cilj mi je da me ostavi na miru
to je tvoj stav, ali razmisli sto bi tvoj decko rekao da mu to kazes.
koliko god glupo zvuci, ti zivis u njihovoj kuci.
bolje zivit u miru, nego bit sa nekim na bok i odasiljat poglede koji ubijaju.
stvar se sigurno moze rijesiti, ali sa trudom, a ne kolutanjem ocima i tako da svatko drzi svoju stanu i ne pricate o tome.

Skattemus
28.10.2006., 16:01
to je tvoj stav, ali razmisli sto bi tvoj decko rekao da mu to kazes.
koliko god glupo zvuci, ti zivis u njihovoj kuci.
bolje zivit u miru, nego bit sa nekim na bok i odasiljat poglede koji ubijaju.
stvar se sigurno moze rijesiti, ali sa trudom, a ne kolutanjem ocima i tako da svatko drzi svoju stanu i ne pricate o tome.
nemam najmeru glumatat neko prijateljstvo sada.....zato sto neko deriste misli da se moze ponasati kak se njoj svidja i uzurpirati moju privatnost plus tako odvratno lagati meni u facu

Ipanema
28.10.2006., 16:02
volim ja njega i on mene...samo mi nije jasno kako ga uvijek pridobije kad je neki problem u kuci....

Zato jer jako dobro zna kako brata i mamu smotati oko malog prsta.

Prava mala kucka :)

Skattemus
28.10.2006., 16:03

Prava mala kucka :)nemoj tako vidis da se neki uzrujavaju kad je nazovem ruznim imenom te se poistovjecuju...

_malicka_
28.10.2006., 16:09
nitko ne prica o prijateljstvu.:rolleyes:
boze sacuvaj, to bi vec bilo licemjerno.
samo sam rekla, kao prvo, razgovarati s deckom tako da on shvati u cemu je problem.
ne mozes sad i njemu sve presucivati radi mira u kuci, a u sebi kipiti.
bez svađanja, kad vidis da je dobre volje lijepo mu sve objasniti pa nek on njoj objasni kako stavri stoje jer ociti se ona osjeca manje vrijednom (odbacenom) pa radi sranja. nije fer od nje, al pubertet igra veliku ulogu + sta mi se cini da ju je mamica naucila da dobiva sve sto pozeli (ona prica o povecavanju usnica, sminkanju itd)

Ipanema
28.10.2006., 16:11
nemoj tako vidis da se neki uzrujavaju kad je nazovem ruznim imenom te se poistovjecuju...

U kontekstu koji sam stavila nije ruzno ime vec cinjenicno stanje.

KAHUNA REEF
28.10.2006., 16:27
evo i ja kazem da je mala djubre, pa nek se ljuti ko hoce. (uostalom, nije joj u facu rekla, malo si je dala oduska na forumu, i odmah zazalila kad ste je poklopile) kako da normalna, draga cura (skattemus) se snosi sa takvim kvarnim karakterom. nije ona tako mala, ni takvo djete da nebi trebala znati nekakvu razliku izmedju dobra i zla.
i zasto je nebi otfurala na cugu??? sami briju po cijele noci, ne treba se zavaravati.
postavila se prijateljski prema njoj, s postovanjem -ljudskim, unatoc njenim mladim godinama. i nije kriva zbog toga.
neki kazu da se trebala autoritativno postavit, valjda ko kad zivotinju dresiras, sta li. kao da bi to dalo neke garancije.
Skattemus tu nije nista kriva, kriva je maloj doslovno ZATO STO JE ZIVA.
Helou, ne moze nista reci konkretno protiv nje, PA LAZE.
A nesto mi govori, da bi da ima ikakav argument vec ga na sva zvona upotrijebila.
eto, ko sta postoje dobri i dobronamjerni ljudi, postoje i zlonamjerne zlocestoce, sitne i zavidne duse. a sestrica takve osobine iskazuje, nazalost.

Skattemus
28.10.2006., 16:35
nitko ne prica o prijateljstvu.:rolleyes:
boze sacuvaj, to bi vec bilo licemjerno.
samo sam rekla, kao prvo, razgovarati s deckom tako da on shvati u cemu je problem.
ne mozes sad i njemu sve presucivati radi mira u kuci, a u sebi kipiti.
bez svađanja, kad vidis da je dobre volje lijepo mu sve objasniti pa nek on njoj objasni kako stavri stoje jer ociti se ona osjeca manje vrijednom (odbacenom) pa radi sranja. nije fer od nje, al pubertet igra veliku ulogu + sta mi se cini da ju je mamica naucila da dobiva sve sto pozeli (ona prica o povecavanju usnica, sminkanju itd)
ma najbolje je da sutim jer vidim da je on na njenoj strani,nije ovo prvi put samo je sad kulminiralo
mislim da je i on pogrijesio sto nije rekao da se njega ne ticu takva sranja i ak joj kaj semta nek ide to meni rec a ne okupile se ko kokosi kad mene nije bilo doma pa su me njemu stracale...
da je netko to napravio meni po pitanju njega ja bih stala u njegovu obranu
al jeziga cijela situacija je sjebana

Skattemus
28.10.2006., 16:36
evo i ja kazem da je mala djubre, pa nek se ljuti ko hoce. (uostalom, nije joj u facu rekla, malo si je dala oduska na forumu, i odmah zazalila kad ste je poklopile) kako da normalna, draga cura (skattemus) se snosi sa takvim kvarnim karakterom. nije ona tako mala, ni takvo djete da nebi trebala znati nekakvu razliku izmedju dobra i zla.
i zasto je nebi otfurala na cugu??? sami briju po cijele noci, ne treba se zavaravati.
postavila se prijateljski prema njoj, s postovanjem -ljudskim, unatoc njenim mladim godinama. i nije kriva zbog toga.
neki kazu da se trebala autoritativno postavit, valjda ko kad zivotinju dresiras, sta li. kao da bi to dalo neke garancije.
Skattemus tu nije nista kriva, kriva je maloj doslovno ZATO STO JE ZIVA.
Helou, ne moze nista reci konkretno protiv nje, PA LAZE.
A nesto mi govori, da bi da ima ikakav argument vec ga na sva zvona upotrijebila.
eto, ko sta postoje dobri i dobronamjerni ljudi, postoje i zlonamjerne zlocestoce, sitne i zavidne duse. a sestrica takve osobine iskazuje, nazalost.
ma ja tak i tak nisam autoritativna osoba, ne znam se ni za samu sebe izboriti nikada....kak cu onda prema nekome se tak postavljat....
meni je lakse pustit da se netko izdere na mene makar i ne bila kriva i samo se ispricat i nek sve bude ok....poklopite me koliko hocete al nisam tip osobe koji se izbori za sebe
meni je vaznije da je drugima lijepo a lako za mene

Skattemus
28.10.2006., 16:47
Živim ja s 'jednom takvom', al ova ima 46 godina! Godine i godine razgovora da mi ne uzima stvari, ne kopa po njima, ne krade ih i prodaje nisu rezultirale ama baš ničim. Tako da je sad lokot na ormaru i sve kaj mi je bitnije zaključam fino u njega. Nije neko rješenje jer tipa idem se tuširat-moram prvo otkljulat ormar, uzet sve kaj mi treba iz njega, zaključat ga i ić s ključem u kupaonu ali barem znam da je sve na mjestu. Najgore paranoje me šoraju kad odem van pa se pitam-jesam zaključala ormar ili ne? :D
ko na filmu,kaj ti je to svekrva??

Ipanema
28.10.2006., 17:12
ma ja tak i tak nisam autoritativna osoba, ne znam se ni za samu sebe izboriti nikada....kak cu onda prema nekome se tak postavljat....
meni je lakse pustit da se netko izdere na mene makar i ne bila kriva i samo se ispricat i nek sve bude ok....poklopite me koliko hocete al nisam tip osobe koji se izbori za sebe

Gle pa nije ni cudo onda da si u takvoj poziciji.

A samo si zamisli svoj zivot u buducnosti sa tim stavom, stavljati druge ispred sebe, ajmeee :rolleyes:

Znas koja je meni najdraza izreka? ;)

Bog je prvo sebi bradu stvorio :zubo: :top:

Tochkica
28.10.2006., 23:58
to je normalno. curica je ljubomorna na tebe. ja sam isto imala fazu kad sam bila ljubomorna na curu svog brata, ali je trajalo jako kratko i nisam joj nista nazao napravila. sestra od mog decka je isto ljubomorna i zna napravit neke probleme. poanta je u tome da to samo mi zene kuzimo, a npr moj brat nije i moj decko sada ne razumije, cak i kad sam mu rekla to, zabrijo je da sam ja neka glupaca koja zamislja urote :zubo: dakle nema smisla to mu rec, bar ja mislim, nego moras nac nacina da to srezes. ili kuri vatru, pa ce popizdit i pokazat pravo lice, ili se pravi ko da se nis ne dogadja, pa ce on uvidjet (mozda) da nesto ne stima s njom. imas srece sto mala to radi otvoreno, pa ce ti dragi to sigurno vidjet.

M@3X
29.10.2006., 00:17
nemam najmeru glumatat neko prijateljstvo sada.....zato sto neko deriste misli da se moze ponasati kak se njoj svidja i uzurpirati moju privatnost plus tako odvratno lagati meni u facu
:top:

Ma kakav pubertet?
Zna se sta je pubertet, sta se moze tolerisati, a sta ne.
Mala je lazljivo govno koje svjesno i zlurado pokusava unistiti svome bratu brak, a zasto - samo da bi pokazala da je dominantna i da joj ti ne smijes reci NE cak i kad potrosi svu tvoju sminku.

Kad covjek stoji ispred nekog i laze mu u oci, laze o stvarima koje mogu unistiti necije zivote - takvih ljudi se treba bojati. :flop:

Nije mala slagala profesora da je bolesna pa pobjegla s casa, nije slagala roditeljima da ide kod frendice spavati, a otisla na ludu zurku.
Ovo nije pubertet, vec zloca i pakost.

Ne mogu da vjerujem da je ljudima ovdje to sto ona radi pubertetska sala. :eek:
Zena se pakuje, lom u kuci, a mala cuti i zlobno se ceri. :eek:
Da je pokusala da ubije bratovu zenu i to bi neke ovdje opravdale pubertetom.
Bila sam i ja u pubertetu, pa nisam tudje zivote unistavala.

Prava mala kucka :)
Mala zna kako igrati prljavo, ocito.

Ja ti ne bih savjetovala (neko je to napisao, ali ne znam ko) da ides u napad na malu s necim sto ti je ona rekla u vasoj dobroj fazi. ;)
Niposto!!!
Mala ocito zna igrati prljavo i ako je optuzis s necim negirace to i jos ce tebe optuziti da to izmisljas, da je mrzis i ispasce ona zrtva, a ti jos gora kucka. Unistice ti zivot. ;)

Ocito je i mamina i bratova maza.
Moras igrati njenu igru, lukavo i takticno, ako ti je stalo da sacuvas brak.
Brave obavezno stavi, jer koliko god da ste svi u super odnosima, brave trebaju. Kad nisi u kuci vas dio kuce neka bude zakljucan, a i kad jesi (imas pravo na svoj mir).

Prvo razgovaraj s dragim, reci mu sve, ali bez histerije, polako, takticno, kako ti nestaju stvari, napomeni i da bi vas u tako otvorenoj kuci neko mogao od njih dvije zateci i na hrpi (cudi me da dosad nije :zubo: )...
Malu ignorisi i kuliraj, pokazi joj da si sretna i voljena zena i da nista nije postigla.

Kad se mala unormali (ili kad je, po nekim forumasima, prodje taj pubertet koji ljude cini zlim) - moze doci, izviniti se tebi i tvom dragom za to sto je bila zla prema vama i iznijeti svoju zelju za normalnim odnosom.

ma najbolje je da sutim jer vidim da je on na njenoj strani,nije ovo prvi put samo je sad kulminiralo
mislim da je i on pogrijesio sto nije rekao da se njega ne ticu takva sranja i ak joj kaj semta nek ide to meni rec a ne okupile se ko kokosi kad mene nije bilo doma pa su me njemu stracale...
da je netko to napravio meni po pitanju njega ja bih stala u njegovu obranu
al jeziga cijela situacija je sjebana
Ovo mene brine.

Zasto je on na njenoj strani?
Zasto je to tebi normalno?
Zasto se miris sa tim?

M@3X
29.10.2006., 00:26
A zbog oralnog seksa se ne opterecuj puno.

Znam jedne takve kojima se desi da djeca slucajno gledaju pornice (sto je njima smjesno), da oni sami pricaju svasta pred djecom, onda kad im dodju gosti oni pred djecom te scene sa djecijim gledanjem pornica i popratnim komentarima prepricavaju...znaci sve to njima je zabavno...
A ja sam rekla nesto tipa "ha, *ebi ga, zaboravila sam ponijeti to" (znaci nije u pitanju bio seks, mada je uzasna i jako vulgarna rijec upotrebljena :eek: :zubo: ), kad su oni oskolacili oci i kao 'uslagirano' rekli - djeca su tu, mislim... :rofl:

Ne hebem to ni 2 posto. ;)
Nemas ni ti razloga da te grize savjest zbog toga.
Trebala si reci mami - da je niste naucili da prisluskuje tudje razgovore ne bi to ni cula, pa ce biti najbolje da se potrudite da propuste u odgoju nadoknadite, dok nije kasno.

Ne daj da ti nabijaju grizu savjesti.

M@3X
29.10.2006., 00:37
One jesu majka i sestra tvog dragog, ali i ti si njegova buduca zena i one bi trebale tebe postovati (a ne samo ti njih).

Ako budes cutala, za 10 godina ces imati cir na zelucu, vec 1000 ovakvih scena preguranih preko glave i grozan brak.
A na vratima ce ti se non stop pojavljivati nadrkana sveki i zlobna sestrica.
Kukaces ovdje o svojim jadima, a svi ce ti pisati da ti je sad kasno reagovati, da si trebala reagovati prije 10 godina.
Ucini nesto sad, ne cekaj da bude kasno.

Niti mozes, niti trebas postovati nekoga i truditi se oko nekoga ko tebe ne postuje ni najmanje, niti mu je stalo do tebe, cak naprotiv te sikanira.
Pa bila to i tvoja rodjena majka, a kamoli njegova.

Moras se izboriti za svoje mjesto pod suncem. :kiss:
Drzim ti fige.

white panties
29.10.2006., 02:53
skattemus, drzi se

zapala si u nezavidnu situaciju ali ne smijes maloj p dozvoliti da unisti sve ono za sta si se do sada borila, moras igrati pametno i promisljeno, jer nazalost postoje ljudi koji su spremni na sve

dakle kao sto je m@3x rekla, moras taktizirati, pretvarati se, igrati njezinu igru dok si na "njezinoj" teritoriji
moras biti lazno ljubazna i nasmijana sa njom i sa mamom, iako sada znas kako stvari stoje i da je mala p veoma manipulativna i zla, tako da nista dobro od nje ne ocekujes

ne smijes decku pricati nista protiv njih, jer volis ga i ne zelis situaciju uciniti tezom za njega nego sto vec jeste, on je naime dovoljno napacen i razapnut izmedju svoje lojalnosti prema familiji (svojoj bezuslovnoj ljubavi prema maloj! sestri) i svojoj ljubavi prema tebi

moras igrati drugacije, pred deckom moras biti zrela i razumna i mozda se moras napraviti i vecom zrtvom nego sto jesi, cak se do neke mjere praviti i glupa

reci mu da ti je zao sto se sve tako dogodilo, reci da zelis uraditi sve sto je u tvojoj moci da popravis situaciju sa njegovima jer njega volis i zelis biti sa njim, ali da ti treba njegova podrska i povjerenja, jer bez toga nema smisla ni pokusati

Bani
29.10.2006., 06:08
skattemus imati 15 godina i igrati takve prljave igre nema veze s pubertetom vec s karakterom. Prestani se raditi njoj prijateljica i plakat pred svima. Mala laze, povrijedena si i povuci se u svoj dio. AKo te nesto pita uljudno razgovaraj i ne prelazi tu granicu. Ocito da ne mozes ici normalnim putem a nastavi ovako. Ovo ti je idealna prilika da ucinis slijedeceće: nabavi neki ormaric s KLJUCEM u kojem ces drzati sminku i strogo paziti da je unutra - tvoj dragi nece to ni skuzit a nek se samo mala pozali - imas ju u saci i onda samo na finjaka pitas pa kako znas di ja nesto drzim ako ne kopas po stvarima. Dalje kljuc na ormar - isfuraj neki normalan ormar al da ima kljuc i kljucaj. Sve ostalo je otkljucano :zubo: AKo si na telefonu zakljucaj stan i kad zavrsis otkljucaj - je zvuci bolesno no s bolesnicima moras bolesno. I kao sto sam rekla seli sto prije - jebo lovu i sve ne vrijedi toga. I ne ulazi u rasprave s malom, samo fino ljubazno - ovo vise ne spominji i zaboravi sve izlaske poklone itd. samo za rodendan. Oprosti ali maloj si se ulizivala a mala je i sama si rekla kaj pa je pocela vodit igru. Sad ti je jedinstvena situacija da to prekines. Zapamti uvijek bezgranicno ljubazna no nista dalje od najpovrsnijeg odnosa! Pa ces vidjeti i ne dovodi se vise ikad u situaciju da joj dajes prostor za manipulaciju - a dajes joj ga cim si si kakti dobra s njoma ili dokazujes ili places ili ne znam kaj, stavi je na ignore s maksimalnom ljubaznoscu. Popizdit ce a ti se ne daj i that's it. A da ces uvijek ti biti kakti kriva oces no to tebi nije bitno ako nisi nista ulozila u vas odnos i ocekivala od nje. A neces vise jelda? :kiss:

alexxx
29.10.2006., 13:45
- alooo - djete se ne vodi na cugu.
ma joj, da, cure od 15 inače idu od doma u školu, iz škole ravno doma, i prvu nedjelju u tjednu ih mama jedne od njih izvede na kolače.. :zubo:

skattemus, šta bi bilo da mala izmisli da si pričala s ljubavnikom na telefon? ili da te vidjela kako se ljubiš s nekim u gradu? kome bi onda dragi vjerovao?

Skattemus
29.10.2006., 22:10
Ovo mene brine.

Zasto se miris sa tim?a zato sto ga je bila smotala valjda ne znam....razgovarali smo i jucer je jos nesto bio napet,danas je sve normalno izmedju njega i mene
mislim da je i sam uvidio kako sam ja bila u pravu
sminku sam pokupila i svu obleku i stavila u nas sobu,samo njegove stvari su sad u ormaru u hodniku...
makeup je u kofericu ispod kreveta
e pa sad ak ga nadje i potrosi onda mislim da se netko iz te kuce seli jer cu onda fakat puknut
i nije to pubertet nego cista zloba,jutros nam je dosla u sobu da pokaze novu jaknicu kaj je kupila - sepiri se pred njim - jel da mi je lijepa? A ISTU TAKVU JA IMAM,posudjivala ju je od mene...

sto se tice ulizivanja - nisam se ja njoj nis ulizivala, samo sam se postavila prema njoj kao prema svakoj curi koju imam u zivotu,frendici,sestricni....ak ti nekaj treba - pitaj i dobit ces.Ni ja sama ne uzimam nesto bez pitanja

odlasci na cugu - strasna je to cuga od sat vremena u dva popodne a ona do tri ujutro visi po nekakvim privatnim tulumima s kojih je ja skupljam jer me zvala iz kreveta da se dignem da dodjem po nju
i ima tu jos puno toga,ponasa se ona kao da ima 25 a ne 25 tako da se ne moze braniti ju na tu bazu

a ovo da li bi decko povjerovao da je rekla da sam se s nekim ljubila ili pricala s ljubavnikom, tesko da bi joj povjerovao jer zna da nisam takva cura i osm toga ne bi to mogla dokazati
ovo je mogla reci da sam joj rekla posto sam govorila na telefon neke specificne stvari

i samo da vam SVIMA zahvalim sto ste se ovolike angazirale da mi pomognete..curke najbolje ste
nisam reagirala pravila sam se da gledam tv

diadora
30.10.2006., 16:18
ma joj, da, cure od 15 inače idu od doma u školu, iz škole ravno doma, i prvu nedjelju u tjednu ih mama jedne od njih izvede na kolače.. :zubo:

gdje cure od 15 god idu poslije skole i gdje ih mame vode prvu nedjelju u tjednu je izmedu mame i cure.
Argument da cure ionako rade stogod pa sto ako sam je ja bla-bla meni ne drzi vodu...

Ovakvo ponasanje ce skattemus samo dovesti u neku buducu nezgodu sa deckom i njegovom mamom jer ce joj oni - ako mala dode doma nalivena pa oni popizde, a mala kaze - pa bila sam sa skkatemus - vrlo spremno podnijeti pod nos da je trebala znati bolje i da ona na njihovu mezimicu ima los uticaj.

I skattemus - dobro je li bila cuga ili kafa??

Potreba da joj se, izvodeci je vanka u svoje drustvo i tretirajuci je kao sebi ravnu, priblizis kao prijateljica je samo malu stavila u poziciju moci. Zato stavi sad neku distancu i ne oocekuj da ce ti se mala izviniti ili priznati istinu mami ili bratu - za nekih 20-ak godina mozda ali definitivno ne u dogledno vrijeme.

diadora
30.10.2006., 16:36
poklopite me koliko hocete al nisam tip osobe koji se izbori za sebe

ima ovdje izreka- ako si se vec rodio kao otirac barem se nemoj sam prostirati pod tude noge

Cyn
30.10.2006., 16:43
Kad se moj tata drugi put oženio, ja sam njegovoj drugoj ženi (njoj je tada bilo 30, a meni 17) mažnjavala make-up, losione za tijelo, pudere, sve što god je držala u kupaonici, a učinilo mi se zanimljivim. Mislim, nisam joj mažnjavala u smislu da sam odnosila nekamo, ali sam uporno trošila bez pitanja. Jako sam dobro znala da to nije isto kao kad uzimam make-up i kozmetiku od svoje mame, ali sam odlučila da ću se praviti kao da ne znam. Jer je ona došla u moju kupaonicu, u kupaonicu u kojoj sam ja bila prije nje i sve dok na svoje stvari ne napiše "OVO JE MOJE, NE DIRAJ ILI ĆU TI RUKU SLOMIT", ja sam te stvari odlučila smatrati svojima. Ponavljam, to je bila moja svjesna odluka, nisam ja to radila ni iz kakve podsvjesne patnje niti ičega sličnog - to sam si točno tako u glavni formulirala. Osim toga mi je išlo na živce i što je u kući uvela novi kućni red pa sam to isto sabotirala na sve moguće načine. I opet ponavljam - svjesno i namjerno.

NIKADA nije reagirala premda nije niti nekakav otirač niti beskičmenjakinja. Doduše, ja nisam imala porive izmišljati priče o njoj koje bi je ocrnjivale pred mojim starim, ali sam joj na sve mile načine davala do znanja da je ona došla u moju kuću, a ne ja u njezinu i da se ona mora naviknuti na mene, a ne ja na nju. Bila sam u pubertetu pa su mi metode bile bezobrazne, ali iskreno rečeno - koncept mi je bio logički točan. Stari bi me koji put opomenuo i indirektno štitio nju, a koji put me ne bi opomenuo pa je indirektno štitio mene. Nemrem reć da je u kući vladao pakao, ali sigurno joj neke stvari nisu bile ugodne.

No, ja sam s vremenom (za cca šest mjeseci do godinu dana) postupno prestala s time. Kako? Ona se prilagodila meni, danas vidim da sam se i ja prilagodila njoj, ali tada mi se samo činilo da je "ona postala bolja". Osim toga, postalo mi je i glupo i dosadno. Ili me prošao pubertet, kajaznam. Sve u svemu, nisam joj više krala stvari iz kupaonice. Ne samo zato kaj joj nisam htjela trošiti njezino, nego smo čak i zajednički počele kupovati neke stvari (mlijeko za tijelo npr.) nazivajući ga "našim" pa je "krađa" postala bespotrebna. Za ostalo sam je pitala i uvijek mi je dopustila da koristim. A s vremenom su mi i njezine šminkice postale "bapske" i "seljačke" :D pa ih više nisam niti htjela. Kajaznam, sve se promijenilo. Čak i nakon što se razvela od mog tate ostale smo u dobrim odnosima. Znaš zakaj? Zato što je ona shvatila tko je u našem odnosu nezrelo razmaženo derište, a tko je odrasla osoba, pa je svoje je probleme i tlapnje rješavala s drugom odraslom osobom - svojim mužem. A ne sa mnom.

Znam da analogija nije potpuna, ali nešto bi sitno iz nje možda i mogla polučiti.

Skattemus
30.10.2006., 17:23
gdje cure od 15 god idu poslije skole i gdje ih mame vode prvu nedjelju u tjednu je izmedu mame i cure.
Argument da cure ionako rade stogod pa sto ako sam je ja bla-bla meni ne drzi vodu...

Ovakvo ponasanje ce skattemus samo dovesti u neku buducu nezgodu sa deckom i njegovom mamom jer ce joj oni - ako mala dode doma nalivena pa oni popizde, a mala kaze - pa bila sam sa skkatemus - vrlo spremno podnijeti pod nos da je trebala znati bolje i da ona na njihovu mezimicu ima los uticaj.

I skattemus - dobro je li bila cuga ili kafa??

Potreba da joj se, izvodeci je vanka u svoje drustvo i tretirajuci je kao sebi ravnu, priblizis kao prijateljica je samo malu stavila u poziciju moci. Zato stavi sad neku distancu i ne oocekuj da ce ti se mala izviniti ili priznati istinu mami ili bratu - za nekih 20-ak godina mozda ali definitivno ne u dogledno vrijeme.bila je kava u dva popodne

Skattemus
30.10.2006., 17:28
cyn - hvala na iskustvu!
ja sam se isto odlucila drzati ozbiljnom ovdje....s deckom sam izgladila i ispricao se sto me napao rekao je da je i on imao los dan i da mu je ovo samo sjelo da se istrese i da mu je zao
s njom ne komuniciram vise nego je potrebno..danas mi je opet digla tlak jer sam taman oprala pod kod nas i ona utrcala da joj treba kompjutor
ne bih nista rekla da ona nema svoj u njihovom dijelu stana
presutila sam i otisla kuhati rucak
ne zelim se spustati na njen nivo i drecati za svaku sitnicu,s mamom sam opet ok,makar nismo to vise spominjale,nije vise onak napeta situacija al svejedno me to malo zdere
iskreno mi se ne da sad njih okupljati i objasnjavati se,mislim da ce nakon nekog vremena na vidjelo isplivati tko tu kome zagorcava zivot....

sto se tice odlazaka skupnih u sloarij,soping u gradu,posudjivanja sminke,odjece i ostalog to si mala moze zaboraviti jer smo nase prijateljstvo u tom smislu zavrsile

diadora
30.10.2006., 18:32
lČak i nakon što se razvela od mog tate ostale smo u dobrim odnosima. Znaš zakaj? Zato što je ona shvatila tko je u našem odnosu nezrelo razmaženo derište, a tko je odrasla osoba, pa je svoje je probleme i tlapnje rješavala s drugom odraslom osobom - svojim mužem. A ne sa mnom.

Znam da analogija nije potpuna, ali nešto bi sitno iz nje možda i mogla polučiti.

There you go...

VERY SWEET GIRL
31.10.2006., 07:19
trpi dok možeš, a onda kad bude prilika bjež od nje!

splicanka4zagreb
31.10.2006., 07:41

Kako nije kad kažeš da ona svoje stvari drži u svojoj sobi.
Pa ko tebe tira da svoju šminku staviš u zajedničku kupaonicu?!

I koliko ti imaš godina. Radi se o curici od 15 godina, a ponaše se onako kako joj ti dopustiš.
Ne možeš mijenjat nju i njezino ponašanje, promjeni se ti prema njoj. Diktiraj vaš odnos!

VeronikaN
31.10.2006., 18:48
cyn - hvala na iskustvu!
ja sam se isto odlucila drzati ozbiljnom ovdje....s deckom sam izgladila i ispricao se sto me napao rekao je da je i on imao los dan i da mu je ovo samo sjelo da se istrese i da mu je zao
s njom ne komuniciram vise nego je potrebno..danas mi je opet digla tlak jer sam taman oprala pod kod nas i ona utrcala da joj treba kompjutor
ne bih nista rekla da ona nema svoj u njihovom dijelu stana
presutila sam i otisla kuhati rucak
ne zelim se spustati na njen nivo i drecati za svaku sitnicu,s mamom sam opet ok,makar nismo to vise spominjale,nije vise onak napeta situacija al svejedno me to malo zdere
iskreno mi se ne da sad njih okupljati i objasnjavati se,mislim da ce nakon nekog vremena na vidjelo isplivati tko tu kome zagorcava zivot....

sto se tice odlazaka skupnih u sloarij,soping u gradu,posudjivanja sminke,odjece i ostalog to si mala moze zaboraviti jer smo nase prijateljstvo u tom smislu zavrsile

Pročitaj još jednom Cynn-in spot.
Ti si odrasla osoba,nemožeš se upuštati u rivalitet s tom malom.
Zašto uzima tvoje bez dozvole?
Ne samo iz ljubomore,htjela bi biti ti,odrasla osoba.
Bez obzira na to što te grozno nervira,što laže,reakcija ti je bila pogrešna.
Na sve njene postupke trebala si ostati mirna,tvoj dečko je naime između čekića i nakovnja.Trebala si biti i malo lukavija,maknuti iz dohvata,što ne želiš da bude dohvatno,ne voditi razgovore ako nisi sigurna da sadržaj istih prisluškuju nečije uši.
Sada kada si kroz njene postupke dobila sva moguća upozorenja,promijeni
taktiku,silom joj nudi svoje stvari,ili barem one do kojih ti nije stalo,upadaj u njen prostor bez pitanja,ali uvijek ljubazno,vjeruj mi jako brzo ćeš ti njoj ići na živce,da će ti bježati s puta.I neće joj više davati osjećaj moći.
A kada odselite tako i tako ti više neće moći upadati u prostor,no budućnosti radi,ne ostavljaj "zlu krv",jer ona će jednog dana odrasti i sama se mijenjati.
Kada netko ima 15g nemože se još govoriti o zlom karakteru.

alexxx
31.10.2006., 18:59

taktiku,silom joj nudi svoje stvari,ili barem one do kojih ti nije stalo,upadaj u njen prostor bez pitanja,ali uvijek ljubazno
:rofl:

Skattemus
31.10.2006., 20:01
Pročitaj još jednom Cynn-in spot.
Zašto uzima tvoje bez dozvole?
Ne samo iz ljubomore,htjela bi biti ti,odrasla osoba.
Bez obzira na to što te grozno nervira,što laže,reakcija ti je bila pogrešna.
Na sve njene postupke trebala si ostati mirna,tvoj dečko je naime između čekića i nakovnja.Trebala si biti i malo lukavija,maknuti iz dohvata,što ne želiš da bude dohvatno,ne voditi razgovore ako nisi sigurna da sadržaj istih prisluškuju nečije uši.
taktiku,silom joj nudi svoje stvari,ili barem one do kojih ti nije stalo,upadaj u njen prostor bez pitanja,ali uvijek ljubazno,vjeruj mi jako brzo ćeš ti njoj ići na živce,da će ti bježati s puta.I neće joj više davati osjećaj moći.
A kada odselite tako i tako ti više neće moći upadati u prostor,no budućnosti radi,ne ostavljaj "zlu krv",jer ona će jednog dana odrasti i sama se mijenjati.
Kada netko ima 15g nemože se još govoriti o zlom karakteru.
da pa da se jos pocne zaliti da sam napasna i da je davim
nek radi kaj oce sad,iduce godine selimo pa onda nek uzimamake up kome hoce
danas mi je dosla da je vozim u Århus da si kupi maskaru(btw istu takvu sam ja rekla da hocu prije cca 2 tj), gradje udaljen od nas pola sata voznje
rekla sam da radim da ne stignem ovaj tjedan....pa je sad sva nakostrijesena

azzie_elbub
31.10.2006., 20:19
Zašto bi ti nju vozila nekamo kad se njoj sprdne? Neka se naljutila! Tu nisi ti ništa kriva!
Suočila sam se s osobom koja kad nešto ne bi bilo po njenom lupala šlapama po podu i čudno šlaparajući po podu odlazila (jedna od bivših mojih cimerica), pa joj jednom baš za inat nisam nešto dala (nije bitna sad priča). Koliko je sve to bilo glupo, a uopće mi nije žao! Dapače, drago mi je!

diadora
31.10.2006., 20:27
danas mi je dosla da je vozim u Århus da si kupi maskaru(btw istu takvu sam ja rekla da hocu prije cca 2 tj), gradje udaljen od nas pola sata voznje

Naravno da je

Vjerovatno je naucila da je ti vozis gdje god i kad god njoj puhne - zato jer si htjela biti dobra prema njoj... Sad znas bolje... a ion ce s vremenom nauciti...

alexxx
31.10.2006., 23:12
zanimljivo da se ne boji daš opet učinit da joj bude nelagodno

Skattemus
31.10.2006., 23:14
zanimljivo da se ne boji daš opet učinit da joj bude nelagodno
ahahah evo sad me nasmija do suza:)

Shayen
01.11.2006., 00:45
:top:

Ma kakav pubertet?
Zna se sta je pubertet, sta se moze tolerisati, a sta ne.
Mala je lazljivo govno koje svjesno i zlurado pokusava unistiti svome bratu brak, a zasto - samo da bi pokazala da je dominantna i da joj ti ne smijes reci NE cak i kad potrosi svu tvoju sminku.

Kad covjek stoji ispred nekog i laze mu u oci, laze o stvarima koje mogu unistiti necije zivote - takvih ljudi se treba bojati. :flop:

Nije mala slagala profesora da je bolesna pa pobjegla s casa, nije slagala roditeljima da ide kod frendice spavati, a otisla na ludu zurku.
Ovo nije pubertet, vec zloca i pakost.

Ne mogu da vjerujem da je ljudima ovdje to sto ona radi pubertetska sala. :eek:
Zena se pakuje, lom u kuci, a mala cuti i zlobno se ceri. :eek:
Da je pokusala da ubije bratovu zenu i to bi neke ovdje opravdale pubertetom.
Bila sam i ja u pubertetu, pa nisam tudje zivote unistavala.

Mala zna kako igrati prljavo, ocito.

Ja ti ne bih savjetovala (neko je to napisao, ali ne znam ko) da ides u napad na malu s necim sto ti je ona rekla u vasoj dobroj fazi. ;)
Niposto!!!
Mala ocito zna igrati prljavo i ako je optuzis s necim negirace to i jos ce tebe optuziti da to izmisljas, da je mrzis i ispasce ona zrtva, a ti jos gora kucka. Unistice ti zivot. ;)

Ocito je i mamina i bratova maza.
Moras igrati njenu igru, lukavo i takticno, ako ti je stalo da sacuvas brak.
Brave obavezno stavi, jer koliko god da ste svi u super odnosima, brave trebaju. Kad nisi u kuci vas dio kuce neka bude zakljucan, a i kad jesi (imas pravo na svoj mir).

Prvo razgovaraj s dragim, reci mu sve, ali bez histerije, polako, takticno, kako ti nestaju stvari, napomeni i da bi vas u tako otvorenoj kuci neko mogao od njih dvije zateci i na hrpi (cudi me da dosad nije :zubo: )...
Malu ignorisi i kuliraj, pokazi joj da si sretna i voljena zena i da nista nije postigla.

Kad se mala unormali (ili kad je, po nekim forumasima, prodje taj pubertet koji ljude cini zlim) - moze doci, izviniti se tebi i tvom dragom za to sto je bila zla prema vama i iznijeti svoju zelju za normalnim odnosom.

Ovo mene brine.

Zasto se miris sa tim?

Svaka cast na ovom postu!!!

Shayen
01.11.2006., 01:07
Vidim na ovoj temi ima odlicnih komentatora koji su mi "uzeli sve rijeci iz usta". Bila bi vam jako zahvalna kada bi procitali moj problem pod ZENSKI KUTAK- PROBLEMI S PARTNEROVOM OBITELJI- Shayen- Prica broj2, Svekrva! Svaki komentar je dobro dosao.

Skattemus
01.11.2006., 03:34
samopromocija hm?:)

lajbek
01.11.2006., 10:16
Ne radi se niti o pubertetu ali niti o zlobi.Stvar je u ljubomori i posesivnosti.
Ona je tvom dragom uvijek bila mlađa sekica i sve se u kući vrtilo oko nje.
Odjednom si se pojavila ti,starija,iskusnija,pametnija i njen braco tebi poklanja svu svoju pažnju.Još si se uza sve,doselila k njima,na njen teritorij.
Ona smatra tvoju sobu,ormar,kupaonicu i sve što ti koristiš-svojim.

Tako je meni moja šogorica u jednoj prilici kad je meni prekipjelo(ulazila je kad joj se prohtjelo,najčešće kad nas nije bilo doma,uzimala iz frižidera što joj treba,gledala video kod nas,posuđivala kozmetiku i još puno toga) ,rekla da je to od NJENIH roditelja i da ona ima jednako pravo tu biti i dolaziti kao i njen brat.Da se razumijemo,moja šogorica nije balavica već žena mojih godina.Na to sam joj rekla da moja intima i privatnost nisu ničije vlasništvo i da to ima poštivati,ako zbog ničeg drugog,a ono zbog svog dragog brace(za kojeg je bila pomalo bolesno vezana).
Ne moram ti reći da je muž stajao po strani i šutio.Na moj upit zašto me nije podržao,odgovor je bio da su to naše ženske stvari.
Dala sam mu primjer moje sestre koja se uvijek pristojno najavi i na pada joj na pamet bez pitanja uzeti nešto moje iako sam joj JA sestra.Dakle,ne radi se o ženskim stvarima nego o bezobrazluku.
I nakon toga,nikad nisam mužu išla pljuvati mu sestru,ali ona si je dala truda riječima da sam ja škrta,da ne poštujem njegovu obitelj i bla,bla.
Tad su i njemu stvari postale jasne pa joj je bratski objasnio da ako ne poštuje njegov životni izbor,ne poštuje ni njega.

Trebalo je još dosta vremena proći da stvari sjednu na svoje mjesto.Sad imamo civiliziran odnos ali bez prevelike prisnosti,i kad se sjeti držati mi predavanja,brzo ju sasječem...

Skattemus
01.11.2006., 11:14
znas ,zaboravila sam napomenuti, moj dragi nikd nije imao neki super mrak odlican odnos sa sestrom,ipak je on skoro 10 godina stariji od nje
tako da mi nije jasno zasto me sabotira i ponasa se sad izivljava na meni
da su oni prije bili nerazdvojni ne bi mene ovo cudilo al njega nikad nije ni bilo kuci,kad su se starci rastali ona je zivjela s tatom do prije dve godine a on se uselio u kucu malo prije nego sam ja dosla....

Shayen
01.11.2006., 21:04
samopromocija hm?:)

Umjesto da ja promoviram vlastite probleme, bilo bi dobro da netko radije promovira kakvo dobro rjesenje za takve zivotne idiotizme.

Meni je ovih dana gorilo bilo pod petama, ali rjesenje se naslo kad sam se najmanje nadala. U takvim situacijama covjek cesto nije pametan sto bi jer stoji izmedju dvije vatre i za svaku podrsku je zahvalan. Jos jednom hvala svima koji su se javili!!!

teichy
01.11.2006., 22:07
pročitala sam sve postove, slažem se s curama koje su napisale da je mala ljubomorna, posesivna i zlobna lažljivica i nikakav pubertet je ne opravdava...ti stavi nove brave i bez puno galame, smješkaj joj se i budi draga i dobra, ma koliko god to bilo teško... mala će dobit napad ludila vjeruj mi

sretno!

Skattemus
01.11.2006., 23:21
Umjesto da ja promoviram vlastite probleme, bilo bi dobro da netko radije promovira kakvo dobro rjesenje za takve zivotne idiotizme.

Meni je ovih dana gorilo bilo pod petama, ali rjesenje se naslo kad sam se najmanje nadala. U takvim situacijama covjek cesto nije pametan sto bi jer stoji izmedju dvije vatre i za svaku podrsku je zahvalan. Jos jednom hvala svima koji su se javili!!!
vjeruj znam kak ti je ja sam pobjegla na forum kad mi je bas bilo gadno i slamala sam se da li da se nastavim svaditi il da samo presutim i na kraju su mi cure dale odlicna rjesenja i na tome im jako zahvaljujem
eto nekad ti vise pomognu neznanci nego ljudi koji su oko tebe i smatras ih prijateljima....drago mi je da se tvoja situacija rijesila:s

Rosa
02.11.2006., 09:58
Zakaj maloj ne kazes da nisi ti njen privatni vozac i da ima mamu da ju vozi kud joj se prohtije?
I ja bi na tvom mjestu izbjegavala svaki njen zahtjev - ima mamu koja se mora o njoj brinuti - jednostavno reci da nemas vremena i odi s frendicom na kavu. A ona nek pizdi doma...........

Skattemus
02.11.2006., 17:39
Zakaj maloj ne kazes da nisi ti njen privatni vozac i da ima mamu da ju vozi kud joj se prohtije?
I ja bi na tvom mjestu izbjegavala svaki njen zahtjev - ima mamu koja se mora o njoj brinuti - jednostavno reci da nemas vremena i odi s frendicom na kavu. A ona nek pizdi doma...........
je al mama ima stari auto a nas je novi pa joj je veca fora se vozikat i hvalisat frendicama...ma ne vozim ju vise nikam:E

ninich22
17.12.2006., 00:13
Imene čeka takvo sranje a moj davež ima 27 god. ali se ponaša kao da ima 16. Probaj porazgovarati s dečkom (SMIRENO) i reci mu da se stavi u svoju poziciju....s malom pokušaj izgladiti stvar ali nemoj se ti ispričavati, ako ne ide polako ju ignoriraj...naravno da ju mama brani jer je svakom njegovo dijete savršeno....ovdje je problem tvoj dečko...i nemoj se svađati direktno nego reci dečku jer je to njegova sestra i mama, pa neka on to rješava..trebao bi maloj zavrnuti vratom....ako te nesto traži reci da ne možeš ili nešto sl...

ninich22
17.12.2006., 00:24
ne daj klinki da ti diktira.ti si odrasla osoba a ona obična balavica i ima da te POŠTUJE...pokaži malo zube i ne daj se više iskorištavati!!!!!