PDA

View Full Version : Vjenčano prstenje

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Magg
22.03.2007., 09:43
Ivy, oces onda opet uslikat? Bas bi ih volila malo bolje vidit, meni se na tvome (onaj desno na slici) cinilo kao da su kamencici.. Nisam ni skuzila glagoljicu ;)

Žabica
22.03.2007., 11:05
A so! Onda se to pred svećenikom mora odvezati? Pa svi će se sprtljati i bit će prstenja po svud...
Ma, poludila sam...:eek: Danas crnjak...;)

E sad ste me zbunile, kuma odvezuje prstenje? Meni je nekako ostalo u sjećanju da to rade mladenka i mladoženja. Da, da, sjetih se,bila na vjenčanju gdje je mladoženja uspio spetljati mašnicu u čvorić:D.
Hehe, i mene je mučilo što ako prsten padne i otkotrlja se, pa ga moramo po crkvi tražiti, noćne more sam imala... Ali dobro, obzirom da mi nećemo imati jastuk neće biti tih problema, nadam se:D

majab2
22.03.2007., 15:33
E sad ste me zbunile, kuma odvezuje prstenje? Meni je nekako ostalo u sjećanju da to rade mladenka i mladoženja. Da, da, sjetih se,bila na vjenčanju gdje je mladoženja uspio spetljati mašnicu u čvorić:D.
Hehe, i mene je mučilo što ako prsten padne i otkotrlja se, pa ga moramo po crkvi tražiti, noćne more sam imala... se:D

Ma, ne moraš se brinuti oko toga! Samo je bitno kad odvezuješ mašnicu da sa drugom rukom držiš prsten! I sve:top:

Ivy4
23.03.2007., 06:54
Magg čim će biti gotovi prstenčić slikam i stavljam slikicu:cerek:
Joj jedva čekam da ih vidim i da ih podijelim sa vama curke:klap:

alistra
25.03.2007., 22:32
pozdrav ekipi!
evo da podijelim s vama iskustvo traženja vjencanih prstena.
Ja sam svoje odabrala u jednoj od zlatarni u Dubravi (Zagreb).
Tamo ih ima oko 10 jedna do druge ;-), prije smo gledali po gradu,a ovdje su isti prsteni samo barem 20% posto jeftinji. Evo savjet kako da malo uštedite:-)).

Newbiee
26.03.2007., 21:55
Danas smo išli uzeti vjenčano prstenje. Malo sam se zbunila jer se ja baš ne kužim u nakit. :o

Uglavnom lik ima zlatarsku radionicu, nema ništa gotovo za kupiti, već samo po naruđbi. Mi smo htjeli bijelo zlato i sad nam je lik kao preporučio da pravimo od žutog zlata i da ga presvučemo to s nečim,pa onda to bude bijelo zlato. Da, rekao je da ga "rodira", valjda. I da je kao žuto zlato mekše i finije, dok je pak bijelo zlato mješavina koječega. Uglavnom, cijena je ista.
Jel se neko kuži u to? Od čega bolje da uzmemo?
I da, uzeti 14 karatno ili 18 karatno? :confused: :o

Možda ste već negdje pisale o tome...:rolleyes:

Newbiee
26.03.2007., 22:23
Našla sam na ovom topicu, na ranijim stranicama, ono što sam tražila. Otprilike. Kad ima tolikoo postova....:)

zlatar
26.03.2007., 23:54
newbiee, NIKAKO NEMOJ UZIMATI ŽUTO ZLATO RODINIRANO!!!

rodij, ili ti ga bijela pozlata, se u najbrižim slučajevima skida i za 2-3 mjeseca, a ti vjerojatno ne želiš ostatak života nositi žuto prstenje!

Zlatara koji daju takve savjete se traba kloniti, on vjerojatno nije zlatar po struci već samo trgovac, a takvo neznanje je gore, ma neusporedivo!!! baš me razljutilo!! :E

pretpostavljam da si moju preporuku za bijelo 18/14 kt našla :)

sretno u traženju, daj si truda, pretpostavljam da si iz zg - bar tu ima izbora zlatarni...

ps. i bez brige, bijelo zlato nije mješavina koječega, baš je duhovit! :zubo: :zubo:

any5
27.03.2007., 06:12
http://img443.imageshack.us/img443/7826/picture0028xg8.jpg

Cure evo da se i ja pohvalim sa svojim prstenčićima.
Kupljeni su kod Kocija i Ozaljskoj.
A kutijica mi je preslatka :cerek:

Cure evo i mene nakon 100 godina..malo je postala frka, jer za mjesec danaje tan-tan-tanan:cerek:
Luda mala - prsteni su predivni, jer iz Kocia u Frankopanskoj ne može niti izaći loš prsten:top: S obzirom da su i naši od tamo imamo iste kutijice koje su iskreno rečeno i mene razočarale:flop:
Zanima me od cura koje su posebno naručivale kutijice gdje se to može nabaviti?? Ja bih da stoje okomito, jer mi nemamo vjenčanje u crkvi, tako da nema niti jastučića...Please, help:s :kiss:

MalaLola
27.03.2007., 07:19
...jer iz Kocia u Frankopanskoj ne može niti izaći loš prsten:top: S obzirom da su i naši od tamo imamo iste kutijice koje su iskreno rečeno i mene razočarale:flop: :

:misli: hm, znači oba kocija imaju iste kutijice.. naime ja sam bila uvjerena da su ovo iz ozaljske:zubo: ...
any5 pa pitaj Kocija da ti ponudi još koju kutijicu, sigurno ima još nekakvih;)

Newbiee
27.03.2007., 09:06
newbiee, NIKAKO NEMOJ UZIMATI ŽUTO ZLATO RODINIRANO!!!

rodij, ili ti ga bijela pozlata, se u najbrižim slučajevima skida i za 2-3 mjeseca, a ti vjerojatno ne želiš ostatak života nositi žuto prstenje!

Zlatara koji daju takve savjete se traba kloniti, on vjerojatno nije zlatar po struci već samo trgovac, a takvo neznanje je gore, ma neusporedivo!!! baš me razljutilo!! :E

pretpostavljam da si moju preporuku za bijelo 18/14 kt našla :)

sretno u traženju, daj si truda, pretpostavljam da si iz zg - bar tu ima izbora zlatarni...

ps. i bez brige, bijelo zlato nije mješavina koječega, baš je duhovit! :zubo: :zubo:

Hvala zlatar. :D Pročitala sam sinoć tvoje ranije postove i puno si mi stvari rasvjetlio. Kad sam neznalica po pitanju nakita. :o Ne nosim ga inače baš previše, smeta mi.
I malo sam ja karikirala što nam je ovaj rekao u zlatarnoj- iz, kao što sam već ranije navela, neznaja. Hvala još jednom!:)

Ivy4
28.03.2007., 07:29
Evo naši su prstenčići gotovi. Jučer smo ih podignuli, ali nisu imali kutije za vjenčano prstenje tako da su nam dali obične. Dobit će danas ili sutra, tako da ću onda otići po kutiju. Evo ovo su naši i baš su mi :cerek:
http://img144.imageshack.us/my.php?image=picture027ip1.jpg
http://img144.imageshack.us/my.php?image=picture026du5.jpg

MalaLola
28.03.2007., 07:41
http://img144.imageshack.us/my.php?image=picture027ip1.jpg
http://img144.imageshack.us/my.php?image=picture026du5.jpg

:cheer: glagoljica rocks :) to je rub od žutog, jel dobro vidim? Super su:cerek:

purpurna kiša
28.03.2007., 07:46
lijepi su. sviđa mi se jako to s glagoljicom, a i kad netko upotrijebi motive hrvatskog pletera. kad se furaju silni keltski elementi, što ne bi i mi furali svoje :top:

Ivy4
28.03.2007., 08:09
:cheer: glagoljica rocks :) to je rub od žutog, jel dobro vidim? Super su:cerek:

hvala mala. To je rub od žutog, dali smo ga matirati tako da bude uočeniji. I naravno glagoljica. To mi je supač izgledalo kada smo birali. :cerek:

Imaš pravo purpurno kišo pa zašto ne bi i mi svoje furali.:top:

Baš mi je drago da vam se sviđa jer puno cijenim vaše mišljenje:s

zlatar
28.03.2007., 11:52
ivy, lipi su!! :top:

Ivy4
28.03.2007., 12:42
ivy, lipi su!! :top:
hvala zlatar:kiss: , baš sam :cerek: što vam se sviđa. Vaše mišljenje:s
jer znam da će te mi iskreno reći::grli:

mila78
28.03.2007., 19:11
Ivy, lijepo!!!! :top:
Koliko ste ih platili, ako nije tajna?

Magg
28.03.2007., 20:52
Ivy sad sam ih tek vidjela.. Prekrasni su :cerek: Sad se i bolje vide :cerek:

alistra
28.03.2007., 22:46
Hello, "zlatar" please reci sto kazes na zlatarne u Avenije Dubrava?
Evo ja tamo narucih u jednoj- malo je povoljnije nego u gradu- nadam se da nisam pogriješila:-))?
Ps. i jedna od ponuđenih kutijica je skroz lijepa,onako srebrna...

zlatar
29.03.2007., 07:03
ivy, ha ha ha, nisam ti ja baš neko mijerilo, meni je sav naki lijep!!!

Alistra, bitno je da bar jedan žig imaš unutra jer pretpostavimo da račun nećeš dobiti :zubo: , već par puta sam rekao da vjerjatno nitko ne mulja jer bi se čulo okolo (dobar glas daleko se čuje, a loš još dalje), te bi si taj uništio posao... žuto ili bijelo zlato??

tu kutijicu ima većina zlatara u zg, kovčežić vrlo lijep! :)

Ivy4
29.03.2007., 07:07
:cerek: Hvala vam Mila78 i Magg, kak sam happy da vam se sviđa:D
Inače dođu 3.300 kuna, ali sa popustom od 20% su nas došli 2.600 :top:

Ananke
29.03.2007., 07:44
Zlatar, pomoć...danas idemo naručiti prstene. Htjeli bi nešto ovakvo:

http://www.weddingbands.com/ProductPop_wedding_bands_metal/A124441W.html

Znači ovaj na slici je 6.5 mm široki. Mislim da neće biti dijamant, jer si ga baš ne možemo priuštiti, ali baš mi je ono, super.

Što misliš koliko bi to moglo koštati? Neće kamenčić ispadati van?

Doduše u zlatarni gdje smo bili, rekla žena da sve rade po narudžbi, neka donesemo slikicu, pa i ako na mje preskupo, može se napraviti manja gramaža... i tako. Mi bi nešto do cca 3.000 max. Zbilja si ne možemo priuštiti (kako je to tužno) nešto skuplje.

sly47
29.03.2007., 08:15
http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=prstani&offset=240&Sifra=11013965
http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=prstani&offset=240&Sifra=11013928
http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=prstani&offset=250&Sifra=11013927

ovo me asocira na tvoj željeni...inaće za ovaj drugi mislim da košta oko 2500-3000 kn kod nas a u Slo mislim da je povoljniji...Naravno sve je zlatarna celje...:cerek: :D

keka1v
29.03.2007., 08:50
http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=prstani&offset=240&Sifra=11013965
http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=prstani&offset=240&Sifra=11013928
http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=prstani&offset=250&Sifra=11013927

ovo me asocira na tvoj željeni...inaće za ovaj drugi mislim da košta oko 2500-3000 kn kod nas a u Slo mislim da je povoljniji...Naravno sve je zlatarna celje...:cerek: :D

Joj kad se sjetim koliko zlatarna celje ima lijepih modela vjenčanih prstena, muka mi je... Pa kak ću se odlučiti? Znam samo da će to sigurno biti zlatarna celje :cerek: Hvala Bogu, imam još vremena...:top:

any5
29.03.2007., 12:00
Zlatar, pomoć...danas idemo naručiti prstene. Htjeli bi nešto ovakvo:

http://www.weddingbands.com/ProductPop_wedding_bands_metal/A124441W.html

Znači ovaj na slici je 6.5 mm široki. Mislim da neće biti dijamant, jer si ga baš ne možemo priuštiti, ali baš mi je ono, super.

Što misliš koliko bi to moglo koštati? Neće kamenčić ispadati van?

Doduše u zlatarni gdje smo bili, rekla žena da sve rade po narudžbi, neka donesemo slikicu, pa i ako na mje preskupo, može se napraviti manja gramaža... i tako. Mi bi nešto do cca 3.000 max. Zbilja si ne možemo priuštiti (kako je to tužno) nešto skuplje.

Predivan, predivan prsten:cerek: :s

Moram priznati da ovi iz Z. Celje nisu niti blizu - bez uvrede

sly47
29.03.2007., 12:18
any...naravno da nisu ali su me potsjetili...mada kad ih usporedim ovaj od anake mi je prekrasan...samo sam htjela pokazati neš slično...dakle ako postoji neš slično možda bi se i identićan dao napraviti...
Šalu na stranu o celju i ruku na srce ima prekrasnog prekrasnog nakita koji nema veze sa celjem i nisu oni mjerilo barem ne meni...mada eto nekeko uvijek mi se u njihovoj ponudi neš svidi...da naši zlatari imaju web stranice kao njihove i da su brzi na odgovorima možda bi više kupovala od njih...ja sam lijena guza koja bi sve preko neta ako može...:rofl: :cerek:

zlatar
29.03.2007., 12:32
WOW, prsten je prekrasan, ali nakit je teško slikati, kao što su mnogi od vas primjetili :( , a ovo je pored prekrasnog modela i tehnički savršena fotografija!!

Ja bi ga sa cirkonom mogao napraviti u siromašnoj verziji od 2500 kn -popust ili ako bi radio realno po slici bi vjerojatno ispalo oko 3500-4000 kn, ali 3500 minus popust je ova tvoja cijena tako da ima nade da nađeš!

Ova slika je malo zbunjujuća, moraš uzeti u obzir da to nisu dvije boje matiranja, nego je veća površina glataka a samo mali djelovi mat, ali sve izgleda matirano jer je prsten bio okružen bijelom okolinom prilikom slikanja pa zapravo "špiglira" bijelo kao da je matiran.

Nije to tužno što imate određeni buđet, za sreću u životu je bitno da te vesele sitnice, mislim da je puno više sretnih prosječno-stojećih nego sretnih bogatih!! :top:

Ananke
29.03.2007., 12:51
WOW, prsten je prekrasan, ali nakit je teško slikati, kao što su mnogi od vas primjetili :( , a ovo je pored prekrasnog modela i tehnički savršena fotografija!!

Ja bi ga sa cirkonom mogao napraviti u siromašnoj verziji od 2500 kn -popust ili ako bi radio realno po slici bi vjerojatno ispalo oko 3500-4000 kn, ali 3500 minus popust je ova tvoja cijena tako da ima nade da nađeš!

Ova slika je malo zbunjujuća, moraš uzeti u obzir da to nisu dvije boje matiranja, nego je veća površina glataka a samo mali djelovi mat, ali sve izgleda matirano jer je prsten bio okružen bijelom okolinom prilikom slikanja pa zapravo "špiglira" bijelo kao da je matiran.

Nije to tužno što imate određeni buđet, za sreću u životu je bitno da te vesele sitnice, mislim da je puno više sretnih prosječno-stojećih nego sretnih bogatih!! :top:

Hvala. Drago mi je da ti se sviđa. Meni je zbilja onako, poseban. Nadam se da ćemo uspijeti dobiti takvoga. Javim u svakom slučaju. Rekla nam je žena da imamo 10 % popusta na gotovinu, pa budemo vidjeli.

Ovo što je dio matirani mi se i sviđa, takvu kombinaciju bi u svakom slučaju, sjajno-mat bijelo zlato.:kiss:

I istina je, ja se uvijek veselim sitnicama.

Kitty Kat
29.03.2007., 13:02

to je cijena samo za ženski, a onda još plus tolko za muški?

Ananke
29.03.2007., 13:57
to je cijena samo za ženski, a onda još plus tolko za muški?

Nadam se da ne, ja toliko mislim dati za oba prstena.:confused:

mary25
29.03.2007., 14:05
pa obično cijene i jesu po paru...to bi bilo malo previše da su po komadu...:rolleyes:

studentica21
29.03.2007., 14:23
http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=prstani&offset=240&Sifra=11013928[/url]

iako je nam je jos rano,meni i dragom se svida ovakav prsten,cek,jel to u paru 3000 kuna ili samo jedan?kao sto mary kaze,obicno je u paru cijena al eto pitam

sly47
29.03.2007., 14:28
samo za jedan...nažalost...

studentica21
29.03.2007., 14:32

celje...:cerek:

ionako idemo u sloveniju po prstenje pa ce valjda ipak povoljnije biti

sly47
29.03.2007., 14:49
celje...:cerek:

ionako idemo u sloveniju po prstenje pa ce valjda ipak povoljnije biti

puuuuno povoljnije...puno...;)

mimimimi
29.03.2007., 14:52
ma to celje je po meni preprepreprerazvikano!
cijene su im jako visoke, a mislim da to nemaju baš čime opravdati!
ok, lijpo je...ali lijpo jei na drugim mjestima..i puuuno jeftinije!

sly47
29.03.2007., 15:00
kao što sam več puno puta rekla svatko prema svom ukusu i svojim mogučnostima...i to vrijedi na sve u životu a ne samo na prstene i nakit i zlatarnu celje...po meni je i dior prerazvikan i preskup al ako se nekom sviđa i može go for it...

Kitty Kat
29.03.2007., 16:44

onda sam dobro skužila. pa nije baš mala cifra...

zlatar
29.03.2007., 16:54
ljudi moji, pa cijena je za par, uvijek za par, a kada bi bili cijena po komadu ne bi bila jednaka za muški i za ženski!! (tako da po komadu nikada ne može biti naglašena samo jedna cijena)

Ispričavam se što nisam dovoljno naglasio, često nešto što ti je svakodnevno previdiš da nisi dovoljno jasan...:o

pozdrav i pusa svima!! :cerek:

sly47
29.03.2007., 17:04
onda sam dobro skužila. pa nije baš mala cifra...

taj prsten nisam gledala kao vjenčani nego u paru sa ogrlicom i još nečim i samo prsten je bio 2500-3000 neznam više...a i mi kad smo kupovali prstenje nismo uzeli par nego svaki sebi iz dva različita para al niti jedan par nije imao cijenu nego su nam za svaki prsten bio on paru ili ne rekli pojedinaćno cijenu. Mislim da to ovisi od zlatarne do zlatarne... dakle moj je imao svoju cijenu, negov svoju a cijena para je bila zbroj...i tako bi bilo da smo uzeli i iste prstene (par)...

zlatar ne kužim ovu rečenicu
"tako da po komadu nikada ne može biti naglašena samo jedna cijena"...

Kitty Kat
29.03.2007., 17:10
taj prsten nisam gledala kao vjenčani nego u paru sa ogrlicom i još nečim i samo prsten je bio 2500-3000 neznam više...a i mi kad smo kupovali prstenje nismo uzeli par nego svaki sebi iz dva različita para al niti jedan par nije imao cijenu nego su nam za svaki prsten bio on paru ili ne rekli pojedinaćno cijenu. Mislim da to ovisi od zlatarne do zlatarne... dakle moj je imao svoju cijenu, negov svoju a cijena para je bila zbroj...i tako bi bilo da smo uzeli i iste prstene (par)...

tnx na objašnjenju!

zlatar
29.03.2007., 17:13
zlatar ne kužim ovu rećenicu
"tako da po komadu nikada ne može biti naglašena samo jedna cijena"...

što da kažem, nikada nisam imao 5 iz hrvatskog jezika :)

Pojašnjenje: Ako su cijene komadno, u pravilu bi trebale biti naglašene dvije cijene za jedan par prstena, a ne samo jedna za bilo koji komad iz para.

Moja draga zlatarna imam cijene u paru, ali kada netko hoće kupiti samo ženski, ja ne podjelim sa 2, nego ovisno od modela izračunam koliko je samo jedan, u pravilu je ženski jeftiniji od muškog.

sly47
29.03.2007., 17:16
što da kažem, nikada nisam imao 5 iz hrvatskog jezika :)

Pojašnjenje: Ako su cijene komadno, u pravilu bi trebale biti naglašene dvije cijene za jedan par prstena, a ne samo jedna za bilo koji komad iz para.

Moja draga zlatarna imam cijene u paru, ali kada netko hoće kupiti samo ženski, ja ne podjelim sa 2, nego ovisno od modela izračunam koliko je samo jedan, u pravilu je ženski jeftiniji od muškog.

več sam mislila da mi mozak ne radi....slažem se sa napisanim...da je dragi uzeo prsten koji je bio par mog ne bi bila ista cijena mog i njegovog pojedinaćno...:kiss: moj bi bio izuzetak tvog pravila...skuplji...ima kamenčić

zlatar
29.03.2007., 18:12
Dragi prijatelji meni dragog foruma, napisati ću nešto što će rijetkima pomoći jer većina uzima prstene u paru, ali ako ovo ikome pomogne moj cilj je postignut!

Želim objasniti logiku cijene muškog/ženskog prstena, probati ću to napistai što jednostavnije kako nebi otišao preširoko...

Muški prsten je skuplji ako: (recimo da su iste širine i debljine)
veličina muškog prstena je veća od ženskog
Ženski ima malo cirkona, recimo do 5-10 komada
Ženski ima 1-2 mala briljantića

Ženski prsten je skuplji ako: (recimo da su iste širine i debljine)
ženska veličina prsta je veća od muške
ženski prsten ima više od 10-15 cirkona
ženski prsten ima više od 3-5 malih dijamantića ili jedan ili više srednje težine

Naravno ako su različite debljine i/ili širine ova pravila ispadaju, prevladava pravilo jačega! :) :)

Pozdrav svima :)

tima
29.03.2007., 18:24
zlatar treba mi misljenje. ja bi ovakav prsten http://www.breuning.de/indexd.php?action=trings&trau=kollba1&trbez=ba_02 (samo jos malo siri). znaci da mi se kamen drzi za 2 strane + dolje. vecina zlatara mi je reklo da mi nebi preporucili taj model jer bi kamen odmah ispao itd :rolleyes:

ashley
29.03.2007., 18:32
Koliko ja znam jedino od svih zlatarni u koje smo mi isli jedino Celje ima cijene za jedan prsten i kod burmi. Znaci kod njih ne postoji cijena za par!:zubo:

zlatar
29.03.2007., 21:11
zlatar treba mi misljenje. ja bi ovakav prsten http://www.breuning.de/indexd.php?action=trings&trau=kollba1&trbez=ba_02 (samo jos malo siri). znaci da mi se kamen drzi za 2 strane + dolje. vecina zlatara mi je reklo da mi nebi preporucili taj model jer bi kamen odmah ispao itd :rolleyes:

kamen nebi odmah ispao, ako se pošteno napravi čak i nikada, jedino što je ovo najgori način umetanja kamenja, tj. najteži i najrizičniji, oboje bez pretjerivanja! Nije bed za pucanje kamenja kod cirkona, ali dijamant, brrrrr. faser nemre spavati par dana od kada sazna da će to raditi dok to ne ufaše!!

Ako ćeš raditi to negdje, nemoj se dati nagovoriti da ti rade bez mosta izpod kamena, toko bi mogao ispadati kamen, ovisno o nošenju.

Pozdrav i neće me biti par dana da se ne ćudite na eventualno neodgovaranje na pitanja :) :) idem na godišnji do srijede!!! :) :)

tima
29.03.2007., 21:16
kamen nebi odmah ispao, ako se pošteno napravi čak i nikada, jedino što je ovo najgori način umetanja kamenja, tj. najteži i najrizičniji, oboje bez pretjerivanja! Nije bed za pucanje kamenja kod cirkona, ali dijamant, brrrrr. faser nemre spavati par dana od kada sazna da će to raditi dok to ne ufaše!!

Ako ćeš raditi to negdje, nemoj se dati nagovoriti da ti rade bez mosta izpod kamena, toko bi mogao ispadati kamen, ovisno o nošenju.

Pozdrav i neće me biti par dana da se ne ćudite na eventualno neodgovaranje na pitanja :) :) idem na godišnji do srijede!!! :) :)

to sam svakako mislila. joj nisam pametna...jedino mi se to svidja :rolleyes:

a sta je sa vanjskom gravurom? da li se 'izlize' nakon nekog vremena?

Ananke
30.03.2007., 06:20
Mi jučer dali raditi naše prstenčiće. Bit će gotovi do 05.04. (nadam se).

Cijena cca 2500,00 za par :cerek:

kućica
30.03.2007., 07:46
ej ljudi jučer sam bila u zlatarni celje i skoro pala u nesvjest kad sam vidla cijene. nadam se da su u drugim l zatarnama jeftiniji jer ono kaj mi tamo želimo košta 7200par.

mary25
30.03.2007., 07:51
ej ljudi jučer sam bila u zlatarni celje i skoro pala u nesvjest kad sam vidla cijene. nadam se da su u drugim l zatarnama jeftiniji jer ono kaj mi tamo želimo košta 7200par.

eh, kućica, da, to ti je Celje...oni su najskuplji, u ostalim zlatarnama možeš naći samo jeftinije...;)

any5
30.03.2007., 08:15

Takav imaju naši frendovi - kupili su ga kod Kocia u Frankopanskoj

Žabica
30.03.2007., 08:17

Joj, sad ste me prepali. I moj kamen je tako umetnut(izgleda kao na slici) samo što je moj kamen uži od prstena:D. Most? Hmm, to bi valjda bilo onaj dio prstena ispod kamena, e i to imam. A kad sam je seljo za nakit:rolleyes: Valjda neće ispadati.

orange crush
30.03.2007., 08:19

ja ti imam takav zarucnicki i nemam most ispod kamencica i sve super stoji, iako je imeni na pocetku izgledalo nesigrno, sada mi se cini da se tu nista ne moze dogoditi :)
nisam strucnjak u tom podrucju i svakako se ne bih mjesala, ali mislim da ti to puno ovisi o zlataru. taj koji je radio moj zarucnicki ima skoro sve takve prstene u zlatarni i meni se cini da suuuper radi...

Žabica
30.03.2007., 08:27
Takav imaju naši frendovi - kupili su ga kod Kocia u Frankopanskoj

:misli: Hehe, jel se mi znamo, i mi smo svoje uzeli tamo.
Vrlo vjerojatno, ne, ali moram priznati da sam se zamislila:D.

any5
30.03.2007., 10:06
:misli: Hehe, jel se mi znamo, i mi smo svoje uzeli tamo.
Vrlo vjerojatno, ne, ali moram priznati da sam se zamislila:D.

Sumnjam draga....ovi frendovi su se oženili prije 3 godine

tima
30.03.2007., 12:35
onda put pod noge i u frankopansku :top:
ako vi imate takav i cini vam se ok onda definitivno uzimam. sta su vam rekli zlatari kad ste uzimali taj prsten? :rolleyes:

Wedding
30.03.2007., 13:41
Joj, sad ste me prepali. I moj kamen je tako umetnut(izgleda kao na slici) samo što je moj kamen uži od prstena:D. Most? Hmm, to bi valjda bilo onaj dio prstena ispod kamena, e i to imam. A kad sam je seljo za nakit:rolleyes: Valjda neće ispadati.

nemoj se brinut, ako si kupila takav prsten onda imas i garanciju...da takvo umetanje kamena ne valja nebi se vise takvi ni radili jer nije u interesu nekom zlataru sa rejtingom da ti tako nesto proda i da te zezne jer gubi kupca.

Zlatar molim te nemoj pretjerivat;)

kitty b
30.03.2007., 14:00
i meni su u UK nekolicina njih zlatara rekli da oni ni ne rade te prstene bez "potpore" ispod kamena jer da je rizik da mi ne ispadne. ne zato jer se njima ne da popravljat ali naprosto kažu da se ne isplati, pogotovo kad je to prsten koji ćeš uvijek nositi.
a garanciju bi trebali dobiti kakav god prsten s kamenčićem imali. mi dobili i garanciju od 10 godina i osiguranje od krađe il čega god već sve ne...

al to je UK.

Mocca25
30.03.2007., 16:40
Pozdrav od novog kolača:)

Odmah da vas pohvalim...redovno vas čitam i mnogo ste mi pomogle...nisam iz Zagreba, te su mi bile jako bitne sve moguće informacije da ne bih puno lutala...

Za početak, odmah imam pitanje za tebe, Mila78....tvoj prsten je nesto prekrasno i najsličniji je onome sto sam ja zamislila...samo mi reci koja je veličina brilijantića koje si ti poručila?...a koja je veličina ovih što ti je on pogrešno stavio:)

Čitamo se...;)

kitty b
30.03.2007., 16:45
Mocca haaaaj http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a010.gif eto da te pozdravim....tamo odmah na nesuvisli dođi pa nam malo više kaži o sebi. ako ćeš

tima
30.03.2007., 17:11
uopce vise necu slusati zlatare http://www.cosgan.de/images/kao/boese/c025.gif uzimam i gotovo. ako vi kazete da je sve ok onda se nemam sta predomisljati. jedva cekam otic do kocia :D

Plavooka Sanja
30.03.2007., 20:13
ja se nadam brzo ići za Zg i tamo naći prsten, odnosno ja zapela za prsten kakav ima Malabudala, ali bi skroz bijelo zlato! Predobro mi je to s glagoljicom! U St sam tražila i ništa mi se ne sviđa :mad:

mila78
30.03.2007., 21:04
Za početak, odmah imam pitanje za tebe, Mila78....tvoj prsten je nesto prekrasno i najsličniji je onome sto sam ja zamislila...samo mi reci koja je veličina brilijantića koje si ti poručila?...a koja je veličina ovih što ti je on pogrešno stavio:)

Ej, moccica... Prvo ti moram zahvaliti na pohvalama :kiss: I meni je moj prstenček njam...
Ja sam htjela da mi stavi šest 0,02, a on se zeznuo i stavio 0,03...Razlika je dosta vidljiva...Još sam se ja ludača premišljala :eek: da li da mi ponovno napravi moj prsten s ovom prvom veličinom...Sve dok me dragi nije pogledao u stilu- hallo?!

alistra
30.03.2007., 21:18
ivy, ha ha ha, nisam ti ja baš neko mijerilo, meni je sav naki lijep!!!

Alistra, bitno je da bar jedan žig imaš unutra jer pretpostavimo da račun nećeš dobiti :zubo: , već par puta sam rekao da vjerjatno nitko ne mulja jer bi se čulo okolo (dobar glas daleko se čuje, a loš još dalje), te bi si taj uništio posao... žuto ili bijelo zlato??

tu kutijicu ima većina zlatara u zg, kovčežić vrlo lijep! :)

Zlatar je Ignac Palić u Aveniji Dubrava- sad ako mi prsteni ne budu lijepi/u redu- oblaćeni su zauvijek :-).
Bijelo zlato,a dala sam umetnuti dragi(poludragi? kamen- plavi safir koji izgleda jako tamno,skoro kao da je crn, ni ne vidi se da je plav (tamno plav je). Sto mislis o tome dear "zlataru"?
Hvala na odgovoru

kućica
30.03.2007., 21:28
eh, kućica, da, to ti je Celje...oni su najskuplji, u ostalim zlatarnama možeš naći samo jeftinije...;)

karlovčanka, daj mi reci kamo u KA da idemo gledati prstenje?
jel imaš kojeg zlatara da bi mi preporučila?

mary25
31.03.2007., 07:43
ej, kućica...pa iskreno, i nemam ti koga preporučiti, mi zato idemo u ZG po prstene...osim Celja ( ali su preskupi, bar za mene) nema ništa pametnog u gradu..mi smo malo gledali, u neke zlatarne nismo niti išli, jer znam da su se ljudi razočarali, a ono šta smo vidjeli nam nije bilo po ukusu...tak da se isplati bolje otić u ZG...;)

Žabica
31.03.2007., 11:41
Idem ja sada proučiti kako se stavlja slikica, pa stavim slikicu naših, napravljenih kod Kocija u Frankopanskoj.

Žabica
31.03.2007., 11:49
Pa da pokušam....

http://img411.imageshack.us/img411/2715/dsc04681rf8.th.jpg (http://img411.imageshack.us/my.php?image=dsc04681rf8.jpg)

Stavila sam ovu manju, jer je slika poveća....

mila78
31.03.2007., 15:50
Žabica, jaaaaako su mi lijepi... http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a020.gif
Ma, sve od Kocija je supač!;)

stephanie
31.03.2007., 16:25
I meni su njihovi predivni- jos si uvijek cuvam onaj popust sa sajma -20%; nikako da se ja i dragi konacno dogovorimo oko prstenja- meni se svidja platina, a on kaze ako se NE zuti-nije burma:confused:

tima
31.03.2007., 18:46
zabica divni su :cerek: koja je to sirina? cini mi se da bi i meni bila dobra. samo sta bi je bez te crtice po sredini ;) jal imas onaj most? koliko ste ih platili ako nije tajna? ;)

JednoTamburasko
31.03.2007., 20:52
I meni su njihovi predivni- jos si uvijek cuvam onaj popust sa sajma -20%; nikako da se ja i dragi konacno dogovorimo oko prstenja- meni se svidja platina, a on kaze ako se NE zuti-nije burma:confused:

Hej, Stephanie, jeste li se vec raspitivali za platinu? Ja bi platinaste :cerek: , al ne znam tocno kako se cijene krecu. Daj ti njega uvjeri da je platina mrak, mrak, mrak i da apsolutno nema kaj razmisljati :p

tincica31
01.04.2007., 08:45
žabica, koliko su vas došli???
prekokrasni su....

Magg
01.04.2007., 09:29
Zabica, jako lijepi ;)

Žabica
02.04.2007., 06:35
zabica divni su :cerek: koja je to sirina? cini mi se da bi i meni bila dobra. samo sta bi je bez te crtice po sredini ;) jal imas onaj most? koliko ste ih platili ako nije tajna? ;)

Imam most:zubo: Platili smo ih 2800kn, uz popust od 20%. Bez popusta bi bili nekih 3400kn. Samo prstenje bez kamena je bilo 2500kn.

Edit: Širina, 5mm, ako je vjerovati mom ravnalu:D.

Žabica
02.04.2007., 06:42

I mi kad smo išli u kupnju prstenja, išli smo po žuto, eventualno kombinaciju žutog i bijelog. Samo bijelo je bilo apsolutno isključeno, da da, i kod mene je dragi u pitanju bio. I eto rezultata, skroz bijelo zlato:cool:

MalaLola
02.04.2007., 07:02
Žabica lijepi su jako, jako:cerek:

Žabica
02.04.2007., 07:17
Baš mi je drago da vam se sviđaju:cerek: .

Ivy4
02.04.2007., 07:51
Joj žabica baš su lijepi http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a170.gif

txiki
02.04.2007., 12:10
zabica jako su lijepi!

Kikica26
02.04.2007., 16:39
Žabica, lijepi su....... :cerek:

Mocca25
02.04.2007., 19:59
E, napokon i ja sutra krećem u pohod na prstenje...
Nadam se da cu kod Kocija naci nešto slično kao kod Mile79...samo ja nemam taj vražiji kupon sa 20% popusta...pa će možda biti već preskupo za mene....:flop:
Javim vam....pusa

Magg
02.04.2007., 20:54
Mocca, mi kod Kocija nismo morali pokazat kupon nego nas je samo pitao jesmo li bili na sajmu.... Mozda i kod vas upali (iako smo ga mi imali uz sebe pa da je pitao pokazala bi mu)..

Mocca25
02.04.2007., 23:26
Hvala, Magg!
Pokušat cu nešto u svakom slučaju;)

mala1mala
03.04.2007., 11:09
mocca, imam ti ja negdje taj kupon doma, ak hoćeš.... meni ne treba više... kupila lijepe, jeftine...
Dubrava :zubo:

mary25
03.04.2007., 11:33
joj, stvarno, jel ima još neka taj bon za popust, a da joj netreba? :rolleyes:
i mi krećemo u potragu za prstenjem ove dane...:D

Magg
03.04.2007., 11:37
Ja moram vidjet imam li... Mislim da sam imala 2 ili 3... Al sam dosta toga bacila vec, a jedan cu sacuvat timi.. Al ako jos ostane javim...

Ivy4
03.04.2007., 11:41
joj, stvarno, jel ima još neka taj bon za popust, a da joj netreba? :rolleyes:
i mi krećemo u potragu za prstenjem ove dane...:D

mislim da ja imam doma jedan, ali nisam sigurna. Kada dođem doma pogledat ću pa ti sutra javim:top:

mary25
03.04.2007., 11:46
mislim da ja imam doma jedan, ali nisam sigurna. Kada dođem doma pogledat ću pa ti sutra javim:top:

joj, super, hvala Magg i Ivy...ma kako su svi dobili te bonove, a ja nisam na Sajmu niti jedan "ugrabila"...joj, joj, sad sam ljuta sama na sebe..:bonk:

tima
03.04.2007., 16:25
Ja moram vidjet imam li... Mislim da sam imala 2 ili 3... Al sam dosta toga bacila vec, a jedan cu sacuvat timi.. Al ako jos ostane javim...

:eek: i to mi tek sad govoris :zubo:

nisam ni znala za popustic :rolleyes: tko zna do kad vrijedi? jesu rekli sta, neki rok?

Pika225
03.04.2007., 18:50
Mislim da nema roka, već da vrijedi do kraja godine.

zlatar
03.04.2007., 19:52
Zlatar je Ignac Palić u Aveniji Dubrava- sad ako mi prsteni ne budu lijepi/u redu- oblaćeni su zauvijek :-).
Bijelo zlato,a dala sam umetnuti dragi(poludragi? kamen- plavi safir koji izgleda jako tamno,skoro kao da je crn, ni ne vidi se da je plav (tamno plav je). Sto mislis o tome dear "zlataru"?
Hvala na odgovoru

Ako djelimo pohvale smijemo i pokude, to se u današnje doba tak i tak brzo zaboravlja!

Bijelo zlato i plavi kamen je lijepa kombinacija, iako mali safiri kakvi se stavljaju u vjenčano prstenje najčešće nisu tamni, cijena je prebeznačajna da bi se šparalo u tim malim težinama. Kvaliteta i cijena safira se malo razlikuju ovisno o transparentnosti kamena, tj. njegovoj prozirnosti ili druga krajnost - mlječnosti.
Safir je u podjelama dragi kamen, skoro kao i sve ostalo što postoji.

Dvojio sam da li da napišem toplu poruku s pohvalama ili "hladniju" iskrenu poruku, na kraju je prevladala ova varijanta i moja osobina koja je jača, nadam se da si svejedno našla odgovore kavima si se nadala! Iako ne prštim optimizmom, nemoj krivo shvatiti, mislim da će prstenje biti prekrasno!!!
Nisi napisala da li je okrugli kamen ili kakav?

Pozdrav
:) :)

Magg
03.04.2007., 21:22
:eek: i to mi tek sad govoris :zubo:

nisam ni znala za popustic :rolleyes: tko zna do kad vrijedi? jesu rekli sta, neki rok?

to je trebalo biti iznenadjenje u ZG-u :D al ti sve moras citat :E

popust je za 2007. godinu ;)

morfin@
03.04.2007., 21:55
Cure, moram s vam podijeliti da smo danas kupili zaručnički prsten i bili na probi za burme! Baš sam :jumping:

tima
03.04.2007., 22:57
to je trebalo biti iznenadjenje u ZG-u :D al ti sve moras citat :E

popust je za 2007. godinu ;)

:no:
pravit cu se da nisam vidjela :brukica:

bas super ako je za cijelu godinu. valjda cu do onda nac nesto :zubo:

Ivy4
04.04.2007., 07:04
joj, super, hvala Magg i Ivy...ma kako su svi dobili te bonove, a ja nisam na Sajmu niti jedan "ugrabila"...joj, joj, sad sam ljuta sama na sebe..:bonk:

mary25 ja sam pogledala doma, imam još jedan, ako želiš pošalji mi svoje podatke na pm pa ti šaljem http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif

mary25
04.04.2007., 07:24
mary25 ja sam pogledala doma, imam još jedan, ako želiš pošalji mi svoje podatke na pm pa ti šaljem http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif

super, evo šaljeeeem...:klap:

Mocca25
05.04.2007., 01:24
Naručili smo:) ...kod Kocija u Frankopanskoj...i dobili popust,bez kupona...
Uglavnom,popust dobijete svuda,to im je neko nepisano pravilo...nas je čisto formalno pitao imamo li kupon...mi smo rekli da ga nismo uzeli na sajmu, nasmijali se i to je bilo to:)
Zato, bez brige, popust zagarantovan!
Šaljem sličice kad bude gotovo...

morfin@
05.04.2007., 19:07
http://img128.imageshack.us/img128/1589/p4050047ta5.jpg

Evi mog prstenčića,:cerek: trebalo je malo duže da ga slikam i pošto sad prvi put stavljam slikicu nadam se da će biti uspješno...

Kikica26
05.04.2007., 19:09
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c029.gif baš je lijep! To je zaručnički?

morfin@
05.04.2007., 19:19
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c029.gif baš je lijep! To je zaručnički?

Daaaa! :romeo: a burme se još prepravljaju...:zubo:

mila78
05.04.2007., 20:43
Hej Morfina, prekrasan prstenčić!!!
Kaj si rekla, gdje ste ih na kraju uzeli? Jedva čekam da vidim burme...:kiss:

morfin@
05.04.2007., 20:57
Prsten smo uzeli kod Marića a burme nam radi Koci u Ozaljskoj, bili smo na probi ali smo odlučili još nešto izmijeniti- dok nije kasno...:closed:

morfin@
05.04.2007., 20:59
E da baš sam uzbuđena pa zaboravih zahvaliti :grli:

mila78
05.04.2007., 21:10
Samo se ti veseli...poznat mi je taj osjećaj...:grli: :grli: :grli:

Ananke
06.04.2007., 06:04
Joj curke, danas idemo po prstenčeke. Gotovi su. :cerek:

Sliknem...

Ivy4
06.04.2007., 06:46
Morfina prekrasan je prstenčić:cerek: , a kako će vam izgledati burme?

Ananka baš me zanimaju i tvoji kako će izgledati, obavezno ih stavi http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/e035.gif

mila78
06.04.2007., 18:09
Anake, gdje su? http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/e025.gif

MalaLola
06.04.2007., 18:38
http://img128.imageshack.us/img128/1589/p4050047ta5.jpg

Evi mog prstenčića,:cerek: trebalo je malo duže da ga slikam i pošto sad prvi put stavljam slikicu nadam se da će biti uspješno...

Upsssssssssss..... tek sam sad vdjela... predivan ti je:cerek: :cerek: mmmmmm mogu mislit koliko puta na dan ga pogledaš i diviš se.......:mig:

zlatar
07.04.2007., 21:58
na forum.hr jedino u ovom topicu sudjelujem i ne znam da li je već negdje objavljeno i nadam se da ova moja poruka nije neumjesna:

svima vama moji dragi želim sretan Uskrs!!! :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

supher mali
07.04.2007., 22:17
nema ! moram kupit nove spojlere za autic haha

Mrs B.
09.04.2007., 22:36
Joj sutra idem po prstenja,:rofl: mi smo kod Koci uzeli, jedva cekam da dobijem. Dragi je vec vidio.

Ananke
10.04.2007., 06:02
Anake, gdje su? http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/e025.gif

Domeka. Nisu ispali točno takvi kakav je onaj na slici, ali lijepi su. Šaljem slikicu kad dođem doma s posla.

ashley
10.04.2007., 06:47
Cekamo slikicu!:jumping:

Mrs B.
11.04.2007., 16:43
konacno sam dobila prstenja, i tako sam zadovoljna:cerek: :cerek: , bas mi drago sto sam uzela di sam uzela. nadraze bi vec sat nosila.
http://img372.imageshack.us/img372/742/img1218rp5.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=img1218rp5.jpg)

Magg
11.04.2007., 17:40
Mrs. B jako jako mi se svidjaju :cerek: super su! gdje si ih uzimala?

Edit: sudeci po kutujici je Koci :rofl:

mila78
11.04.2007., 18:04
Mrs B., divni su ti prstenčeki...:cerek: :cerek: :cerek: I mi smo razmišljali o ovom modelu, ali je na kraju prevagnuo drugi...:kiss:

Kikica26
11.04.2007., 20:26
Mrs B jako su lijepi..........:cerek: :cerek:

tina04
11.04.2007., 20:33
Mrs B prekrasno tako nešto i mi tražimo.
Ako nije tajna koliko su vas koštali?

Mrs B.
11.04.2007., 22:17
thanxs totalno sam happy zbog prstenja:cerek: :cerek:
Magg (nisi ti u zg?) da Koci u Frankopaskoj
tina, 3.900kn vise je nas izaslo nego sto smo planirali, ali prstenja imat ces zauvijek pa mi je bilo bitno. Ali moram rec da je ta cijena za popustom (jos smo neki nakit uzeli pa zato)

Ivy4
12.04.2007., 07:11
Mrs B. prekrasni su prstenčići:cerek: :cerek: . Najbitnije je da se vama sviđaju http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif

Kitty Kat
12.04.2007., 08:03
Mrs B., baš su vam lijepi prstenčići :cerek: Jesu to brilijantići?

crce
12.04.2007., 09:24
Naši su jednostavni od bilog i žutog zlata , a moj ima jedan kamenčić. Osobno ne volim neke perverzije oko tih prstenja:flop: I jednostavni mogu biti efektni

Magg
12.04.2007., 09:48
Magg (nisi ti u zg?)

nisam vise.. srmc :( samo sam 3 dana bila ;)

a skuzila sam po kutuji, imamo i mi takvu :zubo:

Žabica
12.04.2007., 10:45
Mrs B. super su vam prstenčeki. Djeluju poprilično široki, tako da mi se cijena ne čini pretjerana.

zlatar
12.04.2007., 11:18
Mrs B., baš su lijepi!! sretnooo!! super mi je kak si okrenula sliku :)

sunce moje
12.04.2007., 11:50
Imam jedno pitanjce za ZLATARA i ostale. Kakvi su materijali čelik i titanium? Jel nakit od toga trajan? Našla sam prstenčiće koji mi se sviđaju, od čelika su. Kakvi će biti s godinama? Ili da radije uzmem zlato?
Hvala

zlatar
13.04.2007., 12:57
Imam jedno pitanjce za ZLATARA i ostale. Kakvi su materijali čelik i titanium? Jel nakit od toga trajan? Našla sam prstenčiće koji mi se sviđaju, od čelika su. Kakvi će biti s godinama? Ili da radije uzmem zlato?
Hvala

iz mojeg skromnog ali pozitivnog iskustva s tim materijalima je sve 5, ali jedina caka je što ne vršim servis na tim materijalima tako da unaprijed provjeriš kod koga kupuješ da je u mogučnosti servisirati, tj. ne trebaš provjeravati ako ti nije bitno.

za titanium ne znam ali čelik mora biti drastično jeftiniji od zlata, ako je cijena podjednaka svakako uzmi zlato (nije zlato sve što sija :zubo: )

pozdrav :)

sunce moje
13.04.2007., 13:29
Zlatar hvala puno!
oba su puuuno jeftinija od zlata, a jako lijepo izgledaju. I ne sjaji tako jako kao zlato a isto ima raznih pjeskarenih kombinacija.

Znaci ti kažeš Go for It!

__5ra__
13.04.2007., 13:37
Hvala

Ja imam prsten od kirurškog čelika i super mi je :cerek: Nije vjenčani, taj će ipak biti zlatni :)

Wedding
13.04.2007., 13:43
Hvala

Ako uzmes Titan ne mozes pogrijesit jer je trajan kao i Platina i nema grebanja i trosenja kao na zlatu:top: ....... meni je Titam mrak:cerek: ali mi na ruci nikako ne stoji zbog moje puti:(

sunce moje
13.04.2007., 13:57
Ljudi hvala puno, sad ste me ohrabrili!

purpurna kiša
13.04.2007., 17:08
mi smo isto željeli prstenje od titanija ali ih nigdje u osijeku nismo mogli nabaviti. zna li netko možda da ih ipak ima u osijeku ili 2-3 bliža grada? rekli su nam također da je on dosta skuplji od bijelog zlata a vi kažete da nije :confused: ne usudimo se baš naručivati s interneta da ne zeznemo veličinu pa nam ih nema tko smanjiti/povećati.bit ću vam vrlo zahvalna za bilo koju pametnu na tu temu ;)

zlatar
14.04.2007., 18:06
Znaci ti kažeš Go for It!

Go for It!!! :top:

zlatar
14.04.2007., 18:14
mi smo isto željeli prstenje od titanija ali ih nigdje u osijeku nismo mogli nabaviti. zna li netko možda da ih ipak ima u osijeku ili 2-3 bliža grada? rekli su nam također da je on dosta skuplji od bijelog zlata a vi kažete da nije :confused: ne usudimo se baš naručivati s interneta da ne zeznemo veličinu pa nam ih nema tko smanjiti/povećati.bit ću vam vrlo zahvalna za bilo koju pametnu na tu temu ;)

u ponedjeljak ću ti napisati kolege iz osjeka, vinkovaca i sl.broda pa ti zovi i raspitaj se, s njima samo za zlato surađujem ili sam u prošlosti surađivao i nemam nikakva saznanja o titanu

*Lubenica*
16.04.2007., 08:42
curke imam jedno pitanje:
možda je malo bedasto ali idem probati

dakle da li se za prstenje (ja sam naručila konkretno kod kocija) dobije kakva potvrda/certifikat ili nešto za te briljantiće ili ne?

keka1v
16.04.2007., 08:50
curke imam jedno pitanje:
možda je malo bedasto ali idem probati

dakle da li se za prstenje (ja sam naručila konkretno kod kocija) dobije kakva potvrda/certifikat ili nešto za te briljantiće ili ne?

Ej, moj zaručnički je kupljen kod kocija, i ja sam dobila certifikat. To je uglavnom pravilo, uvijek trebaš dobiti certifikat, pogotovo dok su u pitanju dijamanti:top:

*Lubenica*
16.04.2007., 08:53
Ej, moj zaručnički je kupljen kod kocija, i ja sam dobila certifikat. To je uglavnom pravilo, uvijek trebaš dobiti certifikat, pogotovo dok su u pitanju dijamanti:top:

zato i pitam, jer bi voljela dobiti certifikat
hvala :kiss:

Žabica
16.04.2007., 09:01
Vjenčano prstenje smo uzeli kod Kocija i dobila sam certifikat za svoj kamenčić.

Kitty Kat
16.04.2007., 09:59
a ako ima više kamenčića, da li se dobije jedan certifikat za sve ili za svaki posebno?

keka1v
16.04.2007., 10:36
a ako ima više kamenčića, da li se dobije jedan certifikat za sve ili za svaki posebno?

Jedan, ako se ne varam, samo kaj se onda na njemu naznači veličina kamena, npr ako imaš 6 dijamanta različitih veličina onda piše neznam 2x0,5, 4x1,0 ili koje su već veličine

Wedding
16.04.2007., 11:04
jedan certifikat u koje je navedeno sve potrebno;)

*Lubenica*
16.04.2007., 11:13
jedan certifikat u koje je navedeno sve potrebno;)

e tebe sam čekala.. :kiss: sada mogu javiti bm da budemo mirni...

Pika225
16.04.2007., 12:04
Taj Koci u kojem ste dobili certifikate je u Frankopanskoj ili u Ozaljskoj? Mi smo svoje naručili u Frankopanskoj i isto se nadam da ćemo dobiti certifikat!

sretna_mala
16.04.2007., 12:36
Veliki pozdrav svima,stvarno ste super,odusevili ste me sa ovim forumom,koji pratim vec neko vrijeme.
S obzirom da sam u fazi potrage za burmama evo da se i ja ukljucim i postavim jedno pitanje za ZLATARA.
Radi se o tome da nam se svida jedan prsten koji smo nasli u zlatarni,ali je ovdje jaaaaako skupi :zvrko: :zvrko: :zvrko: ,pa bi ga dali izraditi u Hrvatskoj prema dimenzijama koje smo dobili.
Zanima me koja bi bila okvirna cijena jednog takvog prstena ili za takav par(muski bez kamena)-da nas netko ne prevesla poslje...

Ovdje su navedeni cirkoni,ako moze zanima me i cijena sa briljanticima umjesto njih.
Ajd pomagaj zlataru...

Debljina-2,3 mm
Sirina- 8,0 mm
Obrada- Polirano
Materijal-Bijelo zlato 585/-
Tezina- 14,96g

Cirkoni-7 komada
Velicina-1,60 mm x 1,60 mm

purpurna kiša
16.04.2007., 13:37
zlataru, hvala unaprijed. možeš li mi samo reći je li titanij uno skupli od bijelog zlata? mi smo odabrali zlatarnicu db (ista firma drži i zlatarnicu feniks, mislim da se zove gorštak) jer daju certifikat i doživotnu garanciju tj. besplatne popravke, ponovno nanošenje mata i sl. ok su i cijene i rade prema fotografiji.imaš li iskustva s njima?

morfin@
17.04.2007., 11:53
Morfina prekrasan je prstenčić:cerek: , a kako će vam izgledati burme?

Ananka baš me zanimaju i tvoji kako će izgledati, obavezno ih stavi http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/e035.gif

http://img85.imageshack.us/img85/9966/21544b133rk6.jpg
Bit će slične ovoj ali će bijeli dio biti skroz na žutom, tj. neće iće preko jega nego će stajati isto tako valovito na njemu- ma ko bi to objasnio?!:confused:
Čekam da budu gotoviiiii!:zubo: Onda ga lijepo uz prstenčić- taman će mi pasat...:cheer:

morfin@
17.04.2007., 11:56
Upsssssssssss..... tek sam sad vdjela... predivan ti je:cerek: :cerek: mmmmmm mogu mislit koliko puta na dan ga pogledaš i diviš se.......:mig:
Daaaa, stalno ga nosim i mašem si cijelo vrijeme ispred nosa!:rofl:

zlatar
19.04.2007., 08:20
ispričavam se :( nije me bilo par dana, javim se tokom dana s odgovorima, nadam se da nije kasno

purpurna kiša
19.04.2007., 08:29
naravno da nije kasno. nestrpljivo iščekujemo odgovor :)

Ivy4
19.04.2007., 08:32
http://img85.imageshack.us/img85/9966/21544b133rk6.jpg
Bit će slične ovoj ali će bijeli dio biti skroz na žutom, tj. neće iće preko jega nego će stajati isto tako valovito na njemu- ma ko bi to objasnio?!:confused:
Čekam da budu gotoviiiii!:zubo: Onda ga lijepo uz prstenčić- taman će mi pasat...:cheer:

prekrasan mi je ovaj:cerek: Čim će biti gotovi stavljaj nam slikicu http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c013.gif

morfin@
19.04.2007., 09:33
Naravno! I ja jedva čekam, možda su već i gotove ali dragi nikako nema vremena pa moram biti strpljiva...:ceka:

Ivy4
19.04.2007., 10:10
morfin@ Naravno! Možda su već i gotove ali je dragi u gužvi ovih dana pa moram biti strpljiva...

bez brige, evo i mi jedva čekamo da ih staviš pa da vidimo:cerek:

Žabica
19.04.2007., 13:51
Taj Koci u kojem ste dobili certifikate je u Frankopanskoj ili u Ozaljskoj? Mi smo svoje naručili u Frankopanskoj i isto se nadam da ćemo dobiti certifikat!

I mi smo svoje uzeli u Frankopanskoj i dobili certifikat. Znači, budi bez brige:kiss: .

Pika225
19.04.2007., 14:08
Super, sad sam mirnija! Hvala ti Žabice :kiss:

vespa
19.04.2007., 14:49
http://img176.imageshack.us/img176/8105/dset3ka4.jpghttp://img228.imageshack.us/img228/68/010schmuck05308va3.jpg evp par slikica

vespa
19.04.2007., 14:50
http://img228.imageshack.us/img228/68/010schmuck05308va3.jpg

mary25
20.04.2007., 08:04
vespa, prvi link ne radi..bar ja nemogu vidjeti slikicu..a ovi drugi su lijepi..
ti bi takve htjela ili?

vukovarac69
20.04.2007., 10:50
imate li kakvu ideju šta ugravirati osim onog standardnog (datum i ime)?

MalaLola
20.04.2007., 11:20

Moji prijedlozi i ideje koje na kraju nismo korisitili, ali uvijek stignemo;)
- Vrati ga na ruku!!!
- Volim te mali/mala
- Ljubav sve pobjeđuje
- Ljubit ću te i poštivati u sve dane života svoga
- Od danas zauvijek
- Moje srce je tvoje
- Neka nam je Bog na pomoći
- Dogovor je dogovor!
- Bespovratno
- Obećajem
- Dok nas smrt ne rastavi
- E sad si zaglavio/la sa mnom

Ima ih brdo.. ja sam ove našla negdje na netu, neke smo i mi smišljali, ali na kraju ništa nismo stavili... u biti ja razmišljam da njemu dam ugravirati da ni ne zna, pa se iznenadi kad vidi:D

vukovarac69
20.04.2007., 11:54
to će biti iznenađenje...:D

zahvaljujem, dobri prijedlozi...:)

sunce moje
20.04.2007., 12:42
trebam pomoć! kako se izražavaju mjere prstenja?
kod nas je to promjer u milimetrima, a na stranim web stranicama su brojevi od 8 do 16 (sa razmacima od 0,25) ali čega? Zaljubila sam se u jedan par prstenčića ali me strah naručiti jer ne kužim mjere.

Znam da vi imate odgovor na sve!
Hvala

lunalu
20.04.2007., 18:16
Evo i nasih!!! :cerek:

http://img240.imageshack.us/img240/5103/prstenovias8.th.jpg (http://img240.imageshack.us/my.php?image=prstenovias8.jpg)

mila78
20.04.2007., 18:20
Jako lijepo lunalu!!!:cerek:
Je li to crveno zlato? Koliko koštaju?

lunalu
20.04.2007., 18:26
Jako lijepo lunalu!!!:cerek:
Je li to crveno zlato? Koliko koštaju?

je, crveno je zlato, a i bijelo :D

kostaju 2500 kn...

mila78
20.04.2007., 18:30
Super! Odlični su, a i cijena nije loša...
Priznaj da ti ga je teško skinuti...;)

knoppixx
20.04.2007., 18:44
dragi i ja smo dali radit prstenje u jednoj maloj zlatarni u petrinjskoj. zlatar je poznanik pa će biti malo povoljniji.:cool: biti će od bijelog zlata, neću ih opisivat neg kad bu gotovi stavit ću sllikice!! dosta su široki i teški, ne znam točno, :misli: kad ih dobijem obavjestit ću vas. i platiti ćemo ih oko 2500kn. :zvrko:
jooooj, jedva čekam kad bu gotovi da vam ih pokažem.trebali bi slj. tjedan! can't wait!!!:klap:

lunalu
20.04.2007., 19:17
dragi i ja smo dali radit prstenje u jednoj maloj zlatarni u petrinjskoj. zlatar je poznanik pa će biti malo povoljniji.:cool: biti će od bijelog zlata, neću ih opisivat neg kad bu gotovi stavit ću sllikice!! dosta su široki i teški, ne znam točno, :misli: kad ih dobijem obavjestit ću vas. i platiti ćemo ih oko 2500kn. :zvrko:
jooooj, jedva čekam kad bu gotovi da vam ih pokažem.trebali bi slj. tjedan! can't wait!!!:klap:

Roginic? I nasi su iz roginica:cerek: Ali naplatili su nam graviranje 150 kn, pa me to malo ljuti;)

lunalu
20.04.2007., 19:18
Super! Odlični su, a i cijena nije loša...
Priznaj da ti ga je teško skinuti...;)

Hvala ti Mila:kiss: Ne nosim ga, dragi ne da:eek:

Plavooka Sanja
20.04.2007., 19:19
Lunalu, prelijepi su ti prsteni! Dragi i ja nikako da nađemo svoje! Izbor u St nam nije neki, a u Zg nećemo prije polovice petog!

mila78
20.04.2007., 19:22
Roginic? I nasi su iz roginica:cerek: Ali naplatili su nam graviranje 150 kn, pa me to malo ljuti;)

:eek: Bezobraznik!!! Pa mladenci su u pitanju...Stvarno nisam čula da se graviranje naplaćuje...
Ma, ne brigaj, imaš svoje prstenčiće...:klap:

lunalu
20.04.2007., 19:26
Lunalu, prelijepi su ti prsteni! Dragi i ja nikako da nađemo svoje! Izbor u St nam nije neki, a u Zg nećemo prije polovice petog!

Hvala Sanja:kiss: Mozes nac na netu neke prstene koji su ti :cerek: i odneses sliku zlataru da ti napravi takve...:D

lunalu
20.04.2007., 19:28
:eek: Bezobraznik!!! Pa mladenci su u pitanju...Stvarno nisam čula da se graviranje naplaćuje...
Ma, ne brigaj, imaš svoje prstenčiće...:klap:

Ni ja draga nisam cula nista slicno prije.Obicno zlatar radi besplatnu gravuru ako kod njega nesto kupis. Ali nakon svadjanja i prijetnji za povrat kapare iz restorana nisam imala snage preispitivat nista, samo sam platila i izasla brzinom munje:D

knoppixx
20.04.2007., 19:48
ne, ne. na zlatarni piše Robert Š. fakat mala zlatarna. vodi je već jedna obitelj godinama.

molim pomoć, kak stavit sliku? probala sam prek "tinypic" al nikak nejde!traje i traje:ceka: pliz help!:moli:

lunalu
20.04.2007., 19:51
ne, ne. na zlatarni piše Robert Š. fakat mala zlatarna. vodi je već jedna obitelj godinama.

molim pomoć, kak stavit sliku? probala sam prek "tinypic" al nikak nejde!traje i traje:ceka: pliz help!:moli:

odes na www.imageshack.us i stisnes browse...:top:

knoppixx
20.04.2007., 20:05
HVALA!!!:top:

lunalu
20.04.2007., 20:07
HVALA!!!:top:

:top: jedva cekam slikice:)

knoppixx
20.04.2007., 20:16
biti će slj. tjedan! :klap: wuhu!

zlatar
20.04.2007., 22:07
trebam pomoć! kako se izražavaju mjere prstenja?
kod nas je to promjer u milimetrima, a na stranim web stranicama su brojevi od 8 do 16 (sa razmacima od 0,25) ali čega? Zaljubila sam se u jedan par prstenčića ali me strah naručiti jer ne kužim mjere.

Znam da vi imate odgovor na sve!
Hvala

napiši koja ti je mjera po naškim hrvatskim pa ću ti javiti koju mjeru da naručiš u toj skali, ima ih 4 koliko ja znam...

zlatar
20.04.2007., 22:12
naravno da nije kasno. nestrpljivo iščekujemo odgovor :)

kišo draga, jel mi možeš molim te javiti grad iz kojeg si i adresu te zlatarne - ulica je dovoljna. Iskreno nemam iskustva s titanijem, kao što se može shvatiti iz mojeg potpisa :), ali ću se svakako raspitati nekim redom.

hvala na strpljenju :)
puno pozdrava!! :) :)

zlatar
20.04.2007., 22:20
Veliki pozdrav svima,stvarno ste super,odusevili ste me sa ovim forumom,koji pratim vec neko vrijeme.
S obzirom da sam u fazi potrage za burmama evo da se i ja ukljucim i postavim jedno pitanje za ZLATARA.
Radi se o tome da nam se svida jedan prsten koji smo nasli u zlatarni,ali je ovdje jaaaaako skupi :zvrko: :zvrko: :zvrko: ,pa bi ga dali izraditi u Hrvatskoj prema dimenzijama koje smo dobili.
Zanima me koja bi bila okvirna cijena jednog takvog prstena ili za takav par(muski bez kamena)-da nas netko ne prevesla poslje...

Ovdje su navedeni cirkoni,ako moze zanima me i cijena sa briljanticima umjesto njih.
Ajd pomagaj zlataru...

Debljina-2,3 mm
Sirina- 8,0 mm
Obrada- Polirano
Materijal-Bijelo zlato 585/-
Tezina- 14,96g

Cirkoni-7 komada
Velicina-1,60 mm x 1,60 mm
kada bih radio prstene po tim dimenzijama dobio bih prosječno lakše prstene od navedene gramaže, ali to tak i tak ovisi o debljini ruke.
Prvo da se razumijemo to su granično debeli prsteni, ali pošto ste ih vidjeli očito ste spremni na to, svakako probajte na ruku nešto tako masivno. Normalno bi bilo platiti 200-220 kn za gram - popusti, stoga oba za 6000 kn + kamenje, 7 takvih cirkona za 400 kn ili 7 takvih dijamanata za 1000-1500 kn (7*0,02 ct) cijena ovisi o kvaliteti. znači 6400-7500 bi bila realna cijena, što je opet relativno jer kada sam bio računao (kubicirao težinu) sam bio dobio oko 25g za par što je 1000 kuna automatski jeftinije... (pišem šlampavo i na granici razumljivog, umoran sam i molim da me ispričaš :))

sretna_mala
21.04.2007., 00:02
Velika hvala zlataru na odgovoru!:W

sunce moje
23.04.2007., 10:51
napiši koja ti je mjera po naškim hrvatskim pa ću ti javiti koju mjeru da naručiš u toj skali, ima ih 4 koliko ja znam...

na prstenjaku nosim prsten promjera 17 mm. mogo bi i truuuun;icu manji.
hvala

zlatar
23.04.2007., 11:11
na prstenjaku nosim prsten promjera 17 mm. mogo bi i truuuun;icu manji.
hvala

ako si mi javila dijametar 17, to bi značilo veličina 53 po hrvatski ili 6 1/2 po američki, a ti bi trebala naručiti 6 ako bi taj prsten nosila na prstenjaku.
Zbunilo me tvojih 8-16 skala veličina, hrv je 1-36 ili 41-76 (ista stvar), američki je 2-16 (s koracima 1/4) te naravno promjer u milimetrima.
ako nisam dovoljno jasan samo se ti još javi, sve ćemo razjasniti :)

Ivy4
23.04.2007., 12:30
lunalu prstenčići su jako lijepi http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a130.gif knoppixx jedva čekam da vidim tvoje:cheer: :cheer:

sunce moje
23.04.2007., 12:44
ako si mi javila dijametar 17, to bi značilo veličina 53 po hrvatski ili 6 1/2 po američki, a ti bi trebala naručiti 6 ako bi taj prsten nosila na prstenjaku.
Zbunilo me tvojih 8-16 skala veličina, hrv je 1-36 ili 41-76 (ista stvar), američki je 2-16 (s koracima 1/4) te naravno promjer u milimetrima.
ako nisam dovoljno jasan samo se ti još javi, sve ćemo razjasniti :)

pa nemam poima ne kužim se uopče u te stvari. ali kad sam išla "kao" naručit prsten ponudio mi je brojke od 8-16 (+ one 1/4). Ovaj koji nosim je dijametar 17 mm, jos i piše na njemu. Tak su mi lijepi. Titanijum sa srebrnom crtom! a strah me naručivat zbog tih mjera.

lunalu
23.04.2007., 12:49
lunalu prstenčići su jako lijepi http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a130.gif knoppixx jedva čekam da vidim tvoje:cheer: :cheer:

Hvala Ivy:kiss:

knoppixx
24.04.2007., 20:52

trebali bi bit gotovi do kraja tjedna, još samo gravura:cerek:

Sahara05
28.04.2007., 08:55
Bok svima, imam mali problem i nadam se da mi mozete pomoci...
Da li mozda netko od vas zna kako se zove decko (ima oko 30 god.) koji radi kod Kocija u Frankopanskoj? Znam ga iz vidjenja, al se ne mogu sjetit kako se zove!? Dragi i ja bi od njega naručili prstene, al mi je ovako malo glupa situacija - ne znam kako da mu pristupim ili kako da dodjem do njega ako nece radit onda kad mi dodjemo tamo... Ma uzas, bas sam zbunjena
Hvala unaprijed na odgovorima

zlatar
28.04.2007., 12:12
Leon, tako nekako, zar ne?

Sahara05
28.04.2007., 16:41
Mislim da nije Leon, cini mi se da ima neko talijansko ime - cijelo vrijeme mi se u glavi vrti Luigi!? Ma ne znam, nikako da budem sigurna :confused:
Hvala ti sto si mi pokusao pomoci.

ice88
29.04.2007., 10:07
ne znam ja to...

http://img230.imageshack.us/img230/9361/6071252ag9xe8.jpg

tincica31
29.04.2007., 10:44
ne znam ja to...

http://img230.imageshack.us/img230/9361/6071252ag9xe8.jpg

jako lijepo ice...:cerek: :cerek: :cerek:

tima
29.04.2007., 11:20
Bok svima, imam mali problem i nadam se da mi mozete pomoci...
Da li mozda netko od vas zna kako se zove decko (ima oko 30 god.) koji radi kod Kocija u Frankopanskoj? Znam ga iz vidjenja, al se ne mogu sjetit kako se zove!? Dragi i ja bi od njega naručili prstene, al mi je ovako malo glupa situacija - ne znam kako da mu pristupim ili kako da dodjem do njega ako nece radit onda kad mi dodjemo tamo... Ma uzas, bas sam zbunjena
Hvala unaprijed na odgovorima

Rafael?

ice88
29.04.2007., 21:17
jako lijepo ice...:cerek: :cerek: :cerek:

al moji neće bit takvi.
oni kod kocija sa imenima na glagoljici su mi predivni. :cerek:
a i planiram si istetovirat njegovo ime na glagoljici.

bubica
30.04.2007., 21:42
Jel ima koji zlatar u Rijeci platinu?

kjava
30.04.2007., 21:52
http://img123.imageshack.us/img123/3381/2705b035vbe6.jpg (http://imageshack.us)

ovo su naše burme..... bile su oko 1500 kn.to mi nije puno novaca, s sviđaju mi se jer su jednostavne....

mimimimi
30.04.2007., 23:35

ja nisam naišla na takvog! :rofl: :rofl: :rofl:
i razmišljam otići do italije bacit pogled...

Mary Cas
01.05.2007., 00:03
nisam jos buduca mladenka,ali bude i to skoro:cerek: . imam pitanje za ZLATARa. zanima me koji bi bio internacionalni broj prstena kojemu je promjer 12mm, osim samog promjera tj.kako se mijenjaju ti brojevi, kod nas a i ti americki, milimetar vise - veci broj ili? i kako se zove dragi kamen svjetloplave boje? ne mogu pronaci ime :confused:
unaprijed puno hvala!:)

tima
01.05.2007., 00:23

koliko se sjecam se ona dosadna baba (vera iz domice) u starom gradu hvalila kako ce poceti radit sa platinom :rolleyes:

zlatar
01.05.2007., 13:05
nisam jos buduca mladenka,ali bude i to skoro:cerek: . imam pitanje za ZLATARa. zanima me koji bi bio internacionalni broj prstena kojemu je promjer 12mm, osim samog promjera tj.kako se mijenjaju ti brojevi, kod nas a i ti americki, milimetar vise - veci broj ili? i kako se zove dragi kamen svjetloplave boje? ne mogu pronaci ime :confused:
unaprijed puno hvala!:)

po internacionalnim mjerama veličina 12 znači da prsten ima 52 mm unutarnji opseg, te svaki broj više ili manje znači 1mm više ili manje.

Od prozirnog kamenja imaš aquamarin, topaz, svjetloplavi safir te par manj poznatih. Od neprozirnog kamenja najpoznatiji svijetlo plavi je tirkiz.

Pozdrav :)

pinnky
01.05.2007., 21:57
vukovarac69 kaže:

Ja bih htjela ugravirati početne riječi naše ulazne pjesme. Jedan život malo je, za mene i za tebe... ali bojim se da neće sve stati :(

pinnky
01.05.2007., 22:00
ZLATAR Da li je stih jedan život malo je, za mene i za tebe , predugačak za graviranje. pretpostavljam da to ovisi o promjeru prstena ali otprilike. Hvala!

Ivy4
02.05.2007., 09:18
http://img123.imageshack.us/img123/3381/2705b035vbe6.jpg (http://imageshack.us)

ovo su naše burme..... bile su oko 1500 kn.to mi nije puno novaca, s sviđaju mi se jer su jednostavne....

jednostavno a posebno:cerek: :cerek: :cerek:

zlatar
02.05.2007., 22:01
ZLATAR Da li je stih jedan život malo je, za mene i za tebe , predugačak za graviranje. pretpostavljam da to ovisi o promjeru prstena ali otprilike. Hvala!

trebao bi stati, iako će ti većina automatski reći da ne stane, ljubazno prilikom narudžbe zamoli da se potrude to upisati pa buš vidla da stane (prsten svakako ne smije biti prošaran cirkončićima ili dijamantićima jer oni smanjuju upisni prostor)

Pozdrav i sretno :cerek:

kokolina 05.02.
03.05.2007., 14:14
Hihihihi, išla malo šnjofnut na prve stranice postova slike prstenčića: od negdje sljedećeg tjedna oni su nam na redu za smišljanje!

nardana
07.05.2007., 12:46
Sve zlato koje smo do sada poklanjali drugima, ja i dragi, smo uvijek uzimali u istog zlatara. Ima jako lijepe stvari i nikada do sada nije bilo problema. Dragi odluči i kupi mi tamo zaručnički prsten. Prekrasan je!
Drugima smo uvijek poklanjali žuto zlato, ali ja ga ne volim, i naravno, dobijem prsten od bijelog zlata. I nakon dva mjeseca nošenja taj prsten požuti. Kada se nosi na ruci, jako je žut, valjda od kože. Kada ga skinem sa prsta nije tako jako žut, ali je žut!
O čemu se radi?
Treba mi znanje, jer bih rado otišla do njega.

kitty b
07.05.2007., 12:58
a pa da, prstenje nisam pokazala :D

moj u prvom planu...

http://img381.imageshack.us/img381/7779/pict0419eg2.jpg

i njegov

http://img381.imageshack.us/img381/9203/pict0418he1.jpg

Ivy4
07.05.2007., 13:08
kitty b predivni su vam prstenčići http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a130.gif

marija36
07.05.2007., 13:10
kitty b baš su ti lijepi prstenčići, izgledaju onak nekako starinski-nemoj me krivo razumjeti.Sviđaju mi se, makar bi ja nešto modernije

Al ovi tvoji su baš lijepi

kitty b
07.05.2007., 13:11
ma ja ti volim te starinske stvari :D premda meni tako ne izgledaju, al mi je ono, drago kad tako nešto netko kaže.

mimimimi
07.05.2007., 13:12
kitty, divni su! :cerek:

kitty b
07.05.2007., 13:13
hvala :kiss:

txiki
07.05.2007., 14:33
Evo ovako.... mi smo bili u petak gledati prstenje... i odlucili smo se na najjednostavnije moguce i od zutog zlata (mm nece bijelo, a kako je to jedini komad nakita koji ce, navodno, nositi, ja pristala... ja nosim i jednoi drugo pa mi je svejedno).

Sad cu probat stavit sliku... nisam jos do sada, pa da vidim da li ce mi uspjeti http://http://img514.imageshack.us/img514/240/gsm49811731hi4.th.jpg (http://img514.imageshack.us/my.php?image=gsm49811731hi4.jpg)

Nismo jos kupili... ali su nam se ovakvi najvise svidjeli. Ja jos nisam sigurna da li sebi uzeti s briljanticem ili ne.

JEEEEE VIDI SE SLIKA JEEEEEEE

night_train
07.05.2007., 14:40
moje ce biti ovakvo
http://i14.tinypic.com/6hd5jbr.jpg

ashley
07.05.2007., 14:44
Svi su mi krasni! I Kitty, Night train, Txiki :cerek: :cerek: :cerek:

Ivy4
07.05.2007., 14:52
txiki i night train prekrasni su vam prstenčići http://www.cosgan.de/images/more/bigs/i020.gif
txiki jako mi lijepo izgleda sa briljantićem možda da uzmeš sa briljantićemhttp://www.cosgan.de/images/more/bigs/c041.gif

night_train
07.05.2007., 14:56
nasi su bili najblizi nekoj varijanti rokerskih, a da opet nisu totalno daleko od vjenčanih...:romeo: :gitara:

txiki
07.05.2007., 15:01
Da.. ja sam skoro sigurna da cu uzeti s briljanticem

LoknicaOS
07.05.2007., 15:11
Pa da, taj briljantić čini razliku između muškog i ženskog, pa je meni tako bolje.

txiki
07.05.2007., 15:15
Pa i meni... ali su mi u jednoj zlatarnu nekaj tupili da kao oko ti se prsten okrene, se nece vidjeti, pa moram stalno pazit i okretat prsten... i takve neke gluposti, pa su me u tom trenu malo bili pokolebali...

mimimimi
07.05.2007., 15:16
a ja sam nekako ljubitelj istih...po tome su oni posebni...
ima u životu prilika za kupovinu drugačijih..ja želim da naši budu potpuno jednaki...

LoknicaOS
07.05.2007., 15:18
Pa svo se prstenje ponekad okrene, ja o tome nisam ni razmišljala, uzmi ti sebi ono što ti je ljepše, a ako se i okrene, pa vratit ćeš ga.

LoknicaOS
07.05.2007., 15:18
ima u životu prilika za kupovinu drugačijih..ja želim da naši budu potpuno jednaki...

Ima i u tome nešto.

ivana:-)
07.05.2007., 15:20

Ja isto tak mislim i definitivno se slazem da tobom. :kiss:

__5ra__
07.05.2007., 15:21

I mi isto tako želimo. Isti isti :)

mimimimi
07.05.2007., 15:22
ivana :) ovo postaje smiješno...da nismo sestre? :rofl: :rofl:

txiki, neka te ne brine to okretanje..mislim ako je to razlog za premišljanje.. i meni se zaručnički okrene..mada ima izbočenu "glavicu"...
u početku ćeš ga i tako često gleduckati..:cerek: pa će to biti navika okrenut ga...

txiki
07.05.2007., 15:24
Hvala curke na komentarima i na pohvalama... danas idem glledat jos malo... pa vam javim kaj smo na kraju odlucili. :kiss:

mimimimi
07.05.2007., 15:28
5ra, tebi sam već slala slike...mi bi skroz obične...(jeste vi šta odlučili?)
na tragu tixikinih, samo sigurno uže...

__5ra__
07.05.2007., 16:16
5ra, tebi sam već slala slike...mi bi skroz obične...(jeste vi šta odlučili?)
na tragu tixikinih, samo sigurno uže...

Ma nismo odlučili ništa, premišljamo se nešto oko graviranja, unutra, van, mat, glatko, ovo, ono :) Javim ja sve, bez brige :zubo:

Ciklama
07.05.2007., 16:20
Curke, prstencici su vam prekrasni :cerek:

Ja sam jos daleko od kupovine prstena i iskreno jos nisam ni razmisljala s dragim kakve bi....al imamo vremena..valjda :eek:

morfin@
07.05.2007., 22:23
Mi radimo burme kod Kocija u Ozaljskoj i stvarno sve pohvale dosad, jer nam je radio burmu na probu pa ju još dorađivao, pa sam ju nosila preko vikenda :eek: da se odlučim između 2 koja mi je bolja i danas mu vratili da ih finalizira i dragom napravi njegovu. Vrlo sam zadovoljna dosad a nadam se da ću biti i kad obje budu gotove. Jedva čekam!:klap: :hekla:

Ivy4
08.05.2007., 10:15
baš mi je drago morfin@ da ste zadovoljni i sretni sa vašim prstenčićima
Mi smo otišli po kutiju za prstenčiće jer kada smo ih radili nisu ih imali. Sada imaju one kutijice u kojima prstenčići stoje, mi izabrali bijelu i baš mi je super izgleda kao knjigica

Plavooka Sanja
08.05.2007., 10:27
Ajme, oćem i ja prstenčiće, a moj Dragi nikako da nađe vremena pa da ih odemo tražiti http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c021.gif

curlyzea
08.05.2007., 13:40
Evo da vam se pohvalim-stigli naši prstenčići!:) Baš sam sretna! Točno su takvi kakve smo željeli! :rofl:

http://img408.imageshack.us/img408/2194/dsc06747gz5.jpg (http://imageshack.us)

mary25
08.05.2007., 13:44
curlyzea,totalno su dobri...i kutijica mi je fora..:top:
di ste ih uzeli?

aaa..vidim da si iz Osijeka..

curlyzea
08.05.2007., 14:15
Mary, uzeli smo ih u Osijeku u zlatarni S.I.G.A.L. Tamo još koji mjesec radi stari majstor koji, kako sam čula, jedini u gradu izrađuje prstenje ručno.:s

Ivy4
08.05.2007., 14:27
curlyzea baš su slatki prstenčići http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a050.gif i kutijica mi je genijalna http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a075.gif

ashley
08.05.2007., 14:54
Evo da vam se pohvalim-stigli naši prstenčići!:) Baš sam sretna! Točno su takvi kakve smo željeli! :rofl:

Predivno vam je prstenje! Stvarno mi se svida!

Jedino sto i dragi i ja smo kod njih uzeli nase vjencano prstenje i dobili smo kutijicu kakve bi se i na kirvaju posramili! Bas mi je zao zbog toga! :flop: Ali ajde barem je prstenje kakvo smo htjeli!:top:

ivana:-)
08.05.2007., 15:05

Jako lijepo. :top:

sly47
08.05.2007., 15:11
curlyzea vrlo je slićan tvoj mojemu...

http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=porocni%5Fprsta ni&Sifra=11014253

http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=porocni%5Fprsta ni&Sifra=11014252

curlyzea
09.05.2007., 09:23
curlyzea vrlo je slićan tvoj mojemu...

http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=porocni%5Fprsta ni&Sifra=11014253

http://www.zlatarna-celje.com/katalog/zc_nakit/proizvodiOpisi_00.asp?naziv_izbora=porocni%5Fprsta ni&Sifra=11014252

Pa da! Skoro pa su isti.:) Razlika je samo što je moj kamenčić okrugli. Uživo mi puuuno ljepše izgledaju. Ako nije tajna-koliko ste vi platili svoje? Zlatarna Celje ima super prstenje al im i cifre znaju biti paprene...:rolleyes:

sly47
09.05.2007., 09:37
Pa da! Skoro pa su isti.:) Razlika je samo što je moj kamenčić okrugli. Uživo mi puuuno ljepše izgledaju. Ako nije tajna-koliko ste vi platili svoje? Zlatarna Celje ima super prstenje al im i cifre znaju biti paprene...:rolleyes:

takva je bila i cijena naših...paprena...samo moj dragi nije uzeo par od mog prstena nego skroz matirani...a samo moj je bio cca 500 eur. al mi smo kupovali u slo i kad podvućem crtu izišli su nas obadva 4500 kn što je duplo jeftinije nego kod nas (sa povratom ddv-a) ..moj kamenčić je princess i zboh njega je prsten tako skup...al nema veze ...vrjedio je svake lipe i to je najbitnije...:kiss:

Ananke
09.05.2007., 09:51
http://img513.imageshack.us/img513/1152/img5758ac4.th.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=img5758ac4.jpg)

http://img508.imageshack.us/img508/4632/img5770tm1.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=img5770tm1.jpg)

http://img513.imageshack.us/img513/7136/img5779vf3.th.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=img5779vf3.jpg)

Evo, znam da sam obečala davno, davno, ali eto bolje ikad nego nikad. Ne vidi se baš nakbolje, ali ok.

Ivy4
09.05.2007., 09:58
Ananke prekrasni su prstenčići:cerek: :cerek: , stvarno mrak izgledaju:cerek: :cerek: :s

mary25
09.05.2007., 09:58
ananke, super...:top:

marija36
09.05.2007., 10:01
ananke meni se isto baš jako sviđaju!!

Plavooka Sanja
09.05.2007., 10:02
Ananke, prstenčići su mrak :cerek: Joj, jedva čekam početi tražiti svoje!