PDA

View Full Version : Posao u osiguravateljskim kućama / osiguranja

stranice : 1 [2]

minči
13.02.2012., 14:23
Kao voditelj radim puno više nego kao zastupnik, to je činjenica, desetak sati je konstanta.

Ne miješam ništa, bonus iz prve godine čini ti fiks u drugoj i to je ono što sam govorio. Provizija od 3500 je mala, kao zastupnik sam imao, a mogu ti i poslati na mail, ne bih javno ovako, provizije i preko 9.000kn(bruto), MT sam uzimao u konstanti, poticaje kada su bili za život ili dom također. Nekada sam radio puno, nekada malo, nema pravila. Ove poticaje koji su se nagrađivali novčano ili su se dijelili iphone i slični uređaji sam redovno osvajao i tu ti je razlika u plaći.

U prvoj godini sam odradio preko 500.000kn, a ne mogu reći da sam poginuo ili slično. Poanta je ako imaš dobre kontakte i ako ih imaš dosta onda ćeš i uspjet, ako nemaš ili imaš, a ne znaš ih koristit onda nećeš i to je sva politika. Provizijske stope nisu tajna, materijalni također.. Sve se lako može izračunati, a u krajnjoj liniji postoje platne liste u pdf-u pa se najlakše provjeri tko laže.

O konkretnim brojkama najveće i najmanje plaće ne bih javno.

U kojoj si poslovnici radila? Može i na pm.

Da, bonus iz prve godine čini fix u drugoj, ali on ne iznosi 24000 kn, već 18000 kn, pa je to 1500 kn mjesečno, a ne 2000 kn u drugoj godini.To je samo jedna od "sitnica" pobrkanih iz tvog posta, a ujedno i uzimanje zdravo za gotovo da se taj bonus čitav jednostavno mora ostvariti.

I iskreno ne da mi se više. Napisala sam ono kaj sam imala. Ti si voditelj i kužim da moraš biti nabrijan, da moraš ljudima puniti glavu da mogu zaraditi ne znam kakve pare u Allianzu, da oni koji nisu uspjeli su nesposobni i ljeni itd. Ja znam svoje iskustvo, znam kakva sam osoba, znam da nisam ljena, glupa i nesposobna.

Želim ti puno sreće, kao i tvojoj novoj grupi. Ja i dalje mislim da je Allianz jako dobro osiguranje, da je Allianz život super proizvod.... tako da što se tiče samog osiguranja, Allianz je u meni dobio doživotnog klijenta, ali teško ikada više zastupnika (pitanje dal se to i može) ili preporuku nekome da prihvati taj posao.

Zglancani
13.02.2012., 20:37
Da, bonus iz prve godine čini fix u drugoj, ali on ne iznosi 24000 kn, već 18000 kn, pa je to 1500 kn mjesečno, a ne 2000 kn u drugoj godini.To je samo jedna od "sitnica" pobrkanih iz tvog posta, a ujedno i uzimanje zdravo za gotovo da se taj bonus čitav jednostavno mora ostvariti.
Bonus je promijenjen sa 18 na 24 :mig: Mojih troje ZK ga je ostvarilo u 6 mjeseci rada, od ukupnog broja (njih 6) troje je već uzelo puni, još jedan će uzeti puni i jedna će uzeti nešto manje, ali će uzeti. Ništa ja nisam pobrkao...

I iskreno ne da mi se više. Napisala sam ono kaj sam imala. Ti si voditelj i kužim da moraš biti nabrijan, da moraš ljudima puniti glavu da mogu zaraditi ne znam kakve pare u Allianzu, da oni koji nisu uspjeli su nesposobni i ljeni itd. Ja znam svoje iskustvo, znam kakva sam osoba, znam da nisam ljena, glupa i nesposobna.
Ma nisam ja niš nabrijan, znam da se može zaraditi jer sam to kao zastupnik dokazao, znam to prenjeti na ljude i za to me plaćaju. Nemoj krivo shvatiti, ali nekim ljudima direktna prodaja možda sjedne malo teže, možda se krivo s njima radi, što zna biti ogroman problem, ima masu razloga.. Činjenica je da sredine nema. Ili zarađuješ dobru lovu ili mizeriju, ono 4-6.000 se može na prste nabrojati.

Što se tiče punjenja glave, to je nemoguće jer čovjek nakon tri mjeseca vidi zarađuje li ili ne, a ako mu napuniš glavu da će zarađivati dobiješ nezadovoljnog čovjeka, koji nema volje za radom, a takav ti ne treba jer ti samo smeta i remeti sklad u grupi i širi nezadovoljstvo. Isto tako brzo će otići iz firme, a vrijeme koje sam uložio u njega dok sam ga učio poslu mi nitko neće vratiti, tako da ne. Ne obećajem ljudima zaradu, nego da će biti plaćeni za ono što naprave, ali po rezultatu, a ne po vremenu utrošenom na poslu. Obećavajući ljudima laganu zaradu voditelj će sebi napraviti medvjeđu uslugu.

Zato i biram profil ljudi sa kojima ću imati manje posla, kako volim reći, ne trebam vrijedne i pametne, trebam profitabilne i one s kontaktima. Kada imaš takvog, sve si riješio, naučiš ga prodavati i struku i ako je dovoljno pošten prema sebi, raditi će da zaradi dobru lovu, a ja sam samo logistika. Mogu mu pokazati kako, mogu ga naučiti prodavati, mogu ga naučiti da ne bude naporan,jer takve nitko ne voli.. Mogu ga naučiti zaraditi, ali ne mogu umjesto njega imati kontakte i volju..

Nema lažnih obećanja, čak im na drugom ili trećem razgovoru za posao govorim kako je užasno težak posao i kako je jako teško za zaraditi, ali da. Može se, sam sam sebi to dokazao i to mi je dovoljno. Imam argumente u platnim listama iz zastupničkih dana i nisam nikada radio preko 8 sati na dan, govorim o efektivnom radu, ne računa se surfanje po portalima i fejsiću, nego konkretno posao. Posao je jeben. Težak je i naporan i psihički te može ubiti, pogotovo osobe koje se teže suoče s trenutnim neuspjehom, a toga ima i kod najboljih, ali pobjeđuju oni koji znaju da je to trenutno, koji se mogu dići iznad toga i oni koji mogu najviše puta ustati nakon pada. Nije lako naći takve ljude, ali na burzi je 370.000 pa i imam neki izbor.. Ne mislim ovo ništa arogantno, nemoj krivo shvatiti, nego mi užasno ide na živce što se lažnim obećanjima mojih kolega dolazi do pitanja postoje li uopće kriteriji? Po nekima kao da ne postoje, ali na kraju to uvijek izađe na vidjelo...

Želim ti puno sreće, kao i tvojoj novoj grupi. Ja i dalje mislim da je Allianz jako dobro osiguranje, da je Allianz život super proizvod.... tako da što se tiče samog osiguranja, Allianz je u meni dobio doživotnog klijenta, ali teško ikada više zastupnika (pitanje dal se to i može) ili preporuku nekome da prihvati taj posao.
Hvala ti od srca i isto želim i tebi bez imalo kurtoazije.

dnhl
13.02.2012., 22:09
kaj se podrazumijeva pod kontaktima?

meni se čini glupo prodavati osiguranje onima koje poznaš, jer dok zapadnu u financijske probleme(a hoće prije ili poslije) onda će tebe kriviti što si im uvalio to osiguranje. ti izgubiš "kontakt", osiguranje profitira i boli Allianz k****. samo daj, nove poznanike uvali..

TaRaJoZiC
14.02.2012., 07:14
Pa pretpostavljam da ce svatko od nas (njih) ako i uzme od tebe osiguranje, uzeti zbog sebe samog a ne zbog tebe i tvog plana. :ne zna:

dnhl
14.02.2012., 12:49
a zbog čega si onda nisu sami već dosad uzeli, nego ih ja trebam nagovarati?

TaRaJoZiC
15.02.2012., 15:33
Vjerujem da poanta svega nije da ikoga na ista nagovaras, vec da klijent kupi osiguranja zato sto vjeruje da je to dobro za njega samog.

Skepticniji su oni koji ustvari ne znaju sto im to osiguranje zapravo nudi.

dseyez
17.02.2012., 20:01
kako je u merkur osiguranju, jel zna možda tko?

Drago_Gervais
22.02.2012., 08:22
Poanta je ako imaš dobre kontakte i ako ih imaš dosta onda ćeš i uspjet, ako nemaš ili imaš, a ne znaš ih koristit onda nećeš i to je sva politika.

Što su ti to kontakti? Ljudi koje poznaješ? Znači mi koji imamo 2-3 prijatelja i ne poznajemo hrpetine ljudi nemamo gotovo nikakve šanse uspjeti u prodaji osiguranja?

ri_ana
21.03.2012., 21:02
kako je u merkur osiguranju, jel zna možda tko?

dali može netko napisati svoja iskustva iz merkura??? i mene zanima :)

Anita2507
26.03.2012., 10:02
Kako je u Euroherc-u??

maestro992
30.03.2012., 12:54
LJUDI,BJEŽITE IZ ALLIANZA.To je grozna tvrtka.znam iz prve ruke,jučer mi je uručen otkaz.

maestro992
30.03.2012., 22:42
Čuj, za posao u Agramu sam se bila javila i prošla sva testiranja i rekli mi da me zovu sljedeći tjedan...od tad je prošlo skoro godina dana,a plaća je bila fiksna 250,ali ipak samo ako napraviš najmanje tri police... A od Allianza bježi,ja jučer raskinula ugovor sa njima,toliki pritisak rade da poludiš,izdurala dva mjeseca i gotovo..plaća je bruto 3000kn,uz to da prva tri mjeseca radiš za to,a kasnije samo na proviziju...

Sve u svemu,psihijatrija!!!!

Drago_Gervais
06.04.2012., 11:50
Osiguranja stoje loše i osiguranje je teže prodati nego ikad zbog krize i svega ostaloga. Ne bih nikom preporučio da se u ovo vrijeme krene baviti tim poslom.

UMirela
07.04.2012., 12:12
Pozdrav. Vidim da mnogo vas ima iskustva s radom prodajnog savjetnika u raznim osiguravajućim kućama. Ono sto mene zanima je PLAN. Pa ako bi mi netko mogao dati informacije koliki je plan u kojem osiguranju te koje sve vrste osiguranja ulaze u plan.
Zahvaljujem:

Krajakovic
11.04.2012., 13:48
Dugi niz godina radim sa zivotnim osiguranjima, radio sam i za OVB a zadnjih 7 godina radim za jednu agenciju i jako sam zadovoljan. Tko zeli raditi ili cuti nesto vise o tome slobodno me moze kontaktirati ili neka pogleda moje postove na ovom forumu.

UMirela
11.04.2012., 17:11
U redu. mozes li mi onda kratko odgovoriti na moje pitanje. Moze i PM. Hvala.

BiljanaD
27.04.2012., 10:57
evo da podignem temu malo, jučer sam bila u allianzu na razgovoru za prodaju životnih osiguranja...meni su rekli slijedeće: prva tri mjeseca fix 3000 kn brutto+prijevoz+1000 kn mater. troškova ako si u planu, druga tri mjeseca fix 3000 brutto+prijevoz+provizija s tim da se provizija dobiva nakon tog 6. mjeseca ako zadovoljite i potpišete ugovor na još 6 mjeseci bez fixa, zarada isključivo od provizije, nakon godinu dana ako ste bili uspješni dobivate ugovor za stalno i možete postati voditelj prodaje...ako u tih godinu dana ne budete uspješni, dobivate pedalicu... evo, friške informacije ako nekog zanimaju.

Zglancani
27.04.2012., 12:15
krivo si shvatila ili su ti krivo objasnili. Provizija ide nakon 3 mjeseca, a fiks ostaje kroz cijelu prvu godinu, samo što sa 2814kn pada na 2.000kn bruto. Prijevoz ako si u planu u prva tri mjeseca iznosi 750kn, a od 4. do 12. mjeseca rada iznosi 1.000kn, ako si u planu 90%. Ovih dodatnih 1.000kn se dobije ako se prodaju strateški proizvodi, a ne mora biti 1.000kn, može biti i 2.000kn ako se prodaju svi ponuđeni strateški proizvodi.

BiljanaD
27.04.2012., 13:51
nisam ja niš krivo shvatila, ženska je tako rekla, jer sam si i zapisala da ne bi bilo poslije nismo znali...nakon 6. mjeseca gubi se fix i zarađuje se isključivo provizijom, to mi je dvaput ponovila jer znam šta sam pročitala na forumima pa sam pitala jer mi je bilo čudno..

Zglancani
27.04.2012., 19:23
krivo

zub_vila
27.04.2012., 20:31
Zglancani ti navodiš uvjete za zastupnike koji prodaju sve proizvode a meni se čini da je BiljanaD bila na razgovoru za zastupnka koji prodaje isključivo životno osiguranje. Plaća i uvjeti su različiti.

BiljanaD
27.04.2012., 22:15
tako je, ovo je prodaja isključivo životnih osiguranja i ništa mimo toga..

dak0001
28.04.2012., 09:11
evo da podignem temu malo, jučer sam bila u allianzu na razgovoru za prodaju životnih osiguranja...meni su rekli slijedeće: prva tri mjeseca fix 3000 kn brutto+prijevoz+1000 kn mater. troškova ako si u planu, druga tri mjeseca fix 3000 brutto+prijevoz+provizija s tim da se provizija dobiva nakon tog 6. mjeseca ako zadovoljite i potpišete ugovor na još 6 mjeseci bez fixa, zarada isključivo od provizije, nakon godinu dana ako ste bili uspješni dobivate ugovor za stalno i možete postati voditelj prodaje...ako u tih godinu dana ne budete uspješni, dobivate pedalicu... evo, friške informacije ako nekog zanimaju.

da, svaka tri mjeseca me neki novi glas iz Allianza zove preko telefona i pokušava uvaliti životno osiguranje - već sam rekel da ih bum tužil zbog uznemiravanja.
Očito mijenjaju djelatnike, kao ja čarape.

zub_vila
28.04.2012., 11:24
da, svaka tri mjeseca me neki novi glas iz Allianza zove preko telefona i pokušava uvaliti životno osiguranje - već sam rekel da ih bum tužil zbog uznemiravanja.
Očito mijenjaju djelatnike, kao ja čarape.

Oni stalno traže nove, da, ogromna je fluktacija djelatnika. Mislim da u manjim mjestima već imaju ozbiljnih problema sa zapošljavanjem jer su ljudi skužili šta rade :D

BiljanaD
29.04.2012., 10:39
ma užas....nemam riječi, i mene su davili svaki dan telefonom i to su prvo zvali na kućni, a ako se nitko nije javio onda i na mobitel, kao da dođem na taj razgovor i ajd ja otišla, ženska se oduševila samnom..al ja nisam sa svim tim :/ svaka čast onome koji može to raditi i vjerujem da se da velika lova namlatiti, ali to jedino ako se radi po cijele dane i sam zivkaš ljude okolo jer njihov call centar mi ne ulijeva baš neko povjerenje.. :/

UMirela
30.04.2012., 13:34
Radila sam u Allianzu (isključivo prodaja životnih osiguranja). Slažem se s Zglancanim. BiljanaD i meni su svašta napričali na razgovoru. Uz ovo šta su rekli tebi, meni su rekli i da se nakon 1. god zarađuju milijuni, ako se do tada ostvaruje plan.
Prvo, fluktuacija djelatnika je velika. Bila sam tamo pola godine, a upoznala tisuće kolega u poslovnici. A ono kaj traže od savjetnika je da rade "privatne police", u prijevodu da uvaljuju proizvode svojoj obitelji i prijateljima jer inače ti nedaju priliku ni termine.
Demantirajte me. Takav sam dojam stekla kad sam bila u toj organizaciji..

Xenna
30.04.2012., 14:40
UMirela u pravu si.

Imala sam prilike razgovarati sa jednim od direktora prodaje u Allianzu koji mi je otvoreno rekao da u osiguranjima i životnim i neživotnim, uspijevaju samo oni sa svojim bazama podataka. Dakle rade se 'privatne police' familiji, prijateljima i poznanicima.

UMirela
03.05.2012., 12:42
Jel mi može netko reci kakva je situacija (i princip rada) u Grawe osiguranju? Thx

Zglancani
03.05.2012., 19:54
u svima je više manje isto, bar mislim, razlike su u nijansama. Tko se nađe u tom poslu, po nekim statistikama 3% ljudi, će zarađivati vrhunski bez obzira na uvjete. Oni koji se ne snađu, tipa 97% ljudi će biti nezadovoljni i biti će im sve drugo krivo osim njih samih. Nema tu neke politike, ako možeš puno prodati puno ćeš zaraditi, ako ne možeš zaraditi ćeš malo. Po meni najpravedniji mogući sustav, zajebi iskustvo, dodatke na staž i ostalo, jedino što je bitno je promet.

romana23
06.05.2012., 17:37
Jel tko radio u Libertas zastupanju? Kakva su iskustva?

Krajakovic
06.05.2012., 21:32
Jel tko radio u Libertas zastupanju? Kakva su iskustva?

Ja sam radio za Libertas. Sve ti ovisi o mentoru i politici poslovanja. Otisao sam kod drugih radi obje stvari.

tolerancija12
17.05.2012., 23:18
krivo si shvatila ili su ti krivo objasnili. Provizija ide nakon 3 mjeseca, a fiks ostaje kroz cijelu prvu godinu, samo što sa 2814kn pada na 2.000kn bruto. Prijevoz ako si u planu u prva tri mjeseca iznosi 750kn, a od 4. do 12. mjeseca rada iznosi 1.000kn, ako si u planu 90%. Ovih dodatnih 1.000kn se dobije ako se prodaju strateški proizvodi, a ne mora biti 1.000kn, može biti i 2.000kn ako se prodaju svi ponuđeni strateški proizvodi.

tocno tako . pozdrav

0 plus
19.05.2012., 10:46
tocno tako . pozdrav

Mene bi samo zanimalo,ako je tako,zašto Vaša kuća gotovo stalno traži djelatnike?

UMirela
19.05.2012., 21:35
Mene bi samo zanimalo,ako je tako,zašto Vaša kuća gotovo stalno traži djelatnike?

Pa sto ti tu nije jasno?! Zaposle novu osobu, plate ga 3000 kuna i pritiscu ga da mora ostvariti plan (privatnim policama, naravno) pa kad on za 3 mjeseca osigura cijelu obitelj, sve prijatelje, susjede i poznanike, kazu "Hvala na suradnji". Potorsili su 10 da max 30 tisuca kuna na tu osobu, a njima ostale police u vrijednosti 100 - 500 tisuca EURA. (Iducih 30 godina velke ribe djele proviziju od toga, a ovaj novi djelatnik je brojka na burzi). Jel ti jasnije? :D

Vanilla-sky
01.06.2012., 13:05
Kako je u Euroherc-u??
Ja sam radila u EH uredu i bilo je savrseno (ugovor na 1. god). Doduse samo jutarnja smjena, ali tako mi je i pasalo. Placa odlicna, ljudi odlicni, sve super, ali stvar je u tome sto sam mijenjala curu koja je isla na porodiljni, tako da mi ugovor nije bio prodežen..

Anita2507
01.06.2012., 14:50
Zna netko nešto o Victoria životno osiguranje dd??

vedraf
01.06.2012., 17:23
Pa sto ti tu nije jasno?! Zaposle novu osobu, plate ga 3000 kuna i pritiscu ga da mora ostvariti plan (privatnim policama, naravno) pa kad on za 3 mjeseca osigura cijelu obitelj, sve prijatelje, susjede i poznanike, kazu "Hvala na suradnji". Potorsili su 10 da max 30 tisuca kuna na tu osobu, a njima ostale police u vrijednosti 100 - 500 tisuca EURA. (Iducih 30 godina velke ribe djele proviziju od toga, a ovaj novi djelatnik je brojka na burzi). Jel ti jasnije? :D

Pričaš gluposti... zastupnici kandidati ugovore police kod poznanika, to je istina, ali osiguravajućim kućama nije cilj da svaki kandidat dovede tih par novih klijenata koji će vjerojatno i otići istekom police već da nauče raditi posao. I kandidatima je lakše kad ugovaraju prve police sa poznanicima nego potpunim neznancima. Budite sigurni da oni koji uspiju samo obitelji i poznanicima ugovoriti police nisu za taj posao i otići će sami. A ovih 100 - 500 tisuća eura nema potrebe niti komentirati, toliko ne ugovore svi kandidati zajedno u 3 mjeseca :)

Krajakovic
01.06.2012., 17:27
Pričaš gluposti... zastupnici kandidati ugovore police kod poznanika, to je istina, ali osiguravajućim kućama nije cilj da svaki kandidat dovede tih par novih klijenata koji će vjerojatno i otići istekom police već da nauče raditi posao. I kandidatima je lakše kad ugovaraju prve police sa poznanicima nego potpunim neznancima. Budite sigurni da oni koji uspiju samo obitelji i poznanicima ugovoriti police nisu za taj posao i otići će sami. A ovih 100 - 500 tisuća eura nema potrebe niti komentirati, toliko ne ugovore svi kandidati zajedno u 3 mjeseca :)
Bravo!!!!!!!
Barem jedan koji u svemu ne vide prevaru i zavjeru!:mig:

Stronger Free
01.06.2012., 17:56
Pričaš gluposti... zastupnici kandidati ugovore police kod poznanika, to je istina, ali osiguravajućim kućama nije cilj da svaki kandidat dovede tih par novih klijenata koji će vjerojatno i otići istekom police već da nauče raditi posao...

Cilj im je pofit, kao i svakom drugom poduzeću, a naravno da im se više isplati zaposliti osobu koja će proizvod osim obitelji i prijateljima uvaljati i još nekome i činiti to radno mjesto održivim. Što dalje dodati kad je mom kolegi kad se zapošljavao na to radno mjesto osoba koja ga je zapošljavala rekla o kakvom se nezahvalnom radnom mjestu radi.

UMirela
01.06.2012., 18:13

Pa ako je mjesecni plan koji se treba ostvariti za produzenje ugovora 60 tisuca eura (60x3=180) znaci jos 3 mjeseca je 360 tisuca, a za godinu dana 720 tisuce eura. Tako da ne pricam gluposti nego racunam. Govorim naravno o zivotnom osiguranju i o Allianzu. (s time da se na svakoj novoj razini plan povecava tako da ispada jos vise).

A sto se tice "nauciti posao" kandidati pocetnici dobivaju samo predavanje o proizvodu koji prodaju, nikakvu edukaciju, a kamo li neko znanje iz npr. prodajnih vjestina.

Ali opet to je moje iskustvo i mozda je to bio samo slucaj u poslovnici u kojoj sam ja radila (i u grupi mog voditelja)

tolerancija12
02.06.2012., 00:46
Pa ako je mjesecni plan koji se treba ostvariti za produzenje ugovora 60 tisuca eura (60x3=180) znaci jos 3 mjeseca je 360 tisuca, a za godinu dana 720 tisuce eura. Tako da ne pricam gluposti nego racunam. Govorim naravno o zivotnom osiguranju i o Allianzu. (s time da se na svakoj novoj razini plan povecava tako da ispada jos vise).

A sto se tice "nauciti posao" kandidati pocetnici dobivaju samo predavanje o proizvodu koji prodaju, nikakvu edukaciju, a kamo li neko znanje iz npr. prodajnih vjestina.

Ali opet to je moje iskustvo i mozda je to bio samo slucaj u poslovnici u kojoj sam ja radila (i u grupi mog voditelja)

eh svašta.
Za početnike u prva tri mjeseca mjesecni plan je 10 000kn. To u tri mjeseca je 30 000kn. Toliko moraš imat da bi ti se produžio dalje ugovor.

vedraf
02.06.2012., 05:46
Meni iskreno nije jasno otkuda tebi tih 60000€ za biti u planu u prva 3 mjeseca (i općenito, ne samo u prva tri mjeseca). Da napraviš takav promet u prva tri mjeseca vjerujem da bi te nakon ta tri mjeseca ne ostavili već postavili najmanje za direktora poslovnice :).
Posao naravno da nije za sve, ali to ti i otvoreno kažu i postave ti ciljeve (planove) koje nije teško ispuniti ako ti jesi za to i posvetis se tome. Ako čovjek nije za to nije, nikome ništa, bolje i zaposleniku i tvrtci da što prije ode i nađe si novi posao(zaposlenika) koji će ga zadovoljavati.
Kandidati početnici imaju edukaciju od mislim četiri dana (nisam sto posto siguran pa me nemojte loviti za riječ) barem u osiguravajućoj kući za koju imam info, i u tih par dana nauče te sve što trebaš znati da bi mogao početi. Sada dolaze na vidjelo sposobnosti prodaje i to se ne može naučiti(osim ako nemaš užasno veliku volju), bar po meni. Ja npr. u pustinji nebi prodao čašu vode, dok moj poznanik može eskimu prodati kocku leda tako da će on hipotetski lakše uspjeti od mene.

UMirela
02.06.2012., 12:21
O cemu vi pricate? Jer ja govorim o zivotnom osiguranju. Kako bi mjesecni plan bio 10 000 kuna, ako je jedna polica na 30 godina otprilike 9 000 eura. Znaci napravim sebi policu i mirna sam za godinu dana.

Nemojte bezveze telebati, pricejte konkretno. Ima puno vrsta osiguranja. (Kao sto ima i puno vrsta ljudi :D )

tolerancija12
03.06.2012., 17:47
O cemu vi pricate? Jer ja govorim o zivotnom osiguranju. Kako bi mjesecni plan bio 10 000 kuna, ako je jedna polica na 30 godina otprilike 9 000 eura. Znaci napravim sebi policu i mirna sam za godinu dana.

Nemojte bezveze telebati, pricejte konkretno. Ima puno vrsta osiguranja. (Kao sto ima i puno vrsta ljudi :D )

mislim da ti nisi nikad radila u allianza, ili ako jesi onda je to bilo jako davno.
Nije vazno koja je vrsta osiguranja, u mjesec dana trebas imati 10 000kn. Auto polica prosjecna je 1500kn, 6 takvih polica je vec 9000kn, za zivot ovisi kako osoba placa, ako placa godisnje, u plan ti ulazi godisnja svota, npr. 1500, i eto takav primjer to ti je tvojih 10 000 i zadovoljio si uvjete za taj mjesec, jednostavno. Ne znam o kakvim eurima pricas .. Mozda si ti radila samo i iskljucivo zivotna osiguranja, a to je onda druga stvar. Ako covjek cijeli iznos plati odjednom,a takvi su rjetki, to ti ulazi u plan, koji je ispunjen i ti si mirna, samo trebas biti te srece :) .
Ovdje je mozda jedino zeznuto to sto moras raditi svaki mjesec minimalno 5 novih auta i 3 zivota od kojih jedno mora biti godisnja uplata da bi ostvario poticaj od 1000kn. Mislim mozes osigurati 5 brodova, donijeti cijelu firmu, i placa ti je opet 2500 ukoliko ne radis ovo gore boldano. Znaci doslovno te 'tjeraju' da radis.

UMirela
03.06.2012., 20:11
Radila sam davno, ali opet ne bas tako davno u specijaliziranoj mreži za životna osiguranja (tako da pricam samo o tome i onome sto sam tamo imala priliku vidjeti i cuti). I nisam se razocarala u osiguranje, vec u ljude koji tamo rade i njihov nacin rada, stovise ponasanje prema podredenima.

Hvala ti sto si ovo ovako detaljno razlozio oko plana. To me zanimalo. Pitala sam pa mi nitko nije ovako konkretno odgovorio. Ko zna, mozda se ponovo pocnem baviti osiguranjem. Trenutno imam dobar posao pa...

studentica2012
12.06.2012., 21:57
Ja sam radio za Libertas. Sve ti ovisi o mentoru i politici poslovanja. Otisao sam kod drugih radi obje stvari.

I mene zanima Libertas! Ako možeš napisati više informacija! Hvala!

Krajakovic
12.06.2012., 23:02
I mene zanima Libertas! Ako možeš napisati više informacija! Hvala!

Imas na privat poruku.
Pozdrav

zhgj
26.06.2012., 15:22
Ljudi dragi svi ste u krivu što se tiče Allianza,ovako Allianz ima sektor za životna osiguranja ALL2ALL(žo,tigar teo,riziko,Prospero,dmf) (oni stavljaju oglas svaka 3mj)tu imate u prva 3.mj.plan 60000€ sume premije i tu vam call centar ugovara termine po zagorju i tako,idete svojim autom il se dogovorite s kolegom,plaća je 2800 s putem i ako imate 80% plana dobijete jos 1000kn,to je radno mjesto savjetnika za životna osigranja,nakon 3 mj imate fix i proviziju,tu se nakon 6 mj.gubi fiks ostajete na proviziji.Da se super zaraditi radila sam,prešla sam u AZ mrežu gdje se rade sva osiguranja i to je ovo drugo fix kroz cijelu godinu,sam tražiš klijente,materijalni 750kn.Posao za nkv ili kv il vss..odjebite ko hoce raditi radit ce ko nece ce izmisljati posao je za ove za one..Da je posao tezak tezak je,al se da zaraditi..

UMirela
27.06.2012., 16:43
ma nije ni jedan posao tolko težek kolko si teški neki ljudi pa ako moras s njima raditi...

pantera69
27.06.2012., 19:44
Dragi moji radila sam 6mj u Allianzu u ALL2ALL i sve je fantastično dok ne shvatite da ustvari vi financirate gorivo i dajete svoj auto za osiguranje. Da imate fix plaću prva 3mj. ali ne možete ostvariti ponekad ni 80% od zadanog plana jer ljudi nemaju novca za osiguranja i jednostavno vas otprate sa vrata i tada ne dobijete 1000 kn troškova. A najviše boli to što od 10-15 termina shvatite da call
centar nije dobro dogovorio termine pa se vozite dnevno i 150-200 km bez veze, samo da vidite mjesto u koje su vas poslali. Svaka čast ljudima sa kojima sam radila u ekipi i mom voditelju koji je dodouše gledao sve kroz novac, ali to tako ide u toj branši, ali ljudi koji rade u call centru trebali bi znat svoj posao ili njih poslati na termine koje dogovore u 90% slučajeva pa da vide kako je to lijepo potrošiti gorivo i shvatiti da u nekim slučajevima čak ni ti ljudi ne postoje u tom mjestu gde su oni "dogovorili". Inače Allinaz je veoma dobro osiguranje i korektni su prema svojim zaposlenicima, plaća uvijek na vrijeme, provizija uredu samo da ljudi imaju novca.:p

GunSlinger4
29.09.2012., 14:15
Pozdrav.
Dobio sam ponudu iz Allianza za poziciju terenskog prodavatelja životnih osiguranja. Za poziciju se nisam prijavljivao, već su me oni našli preko portala moj posao.
Za početak nude minimalnu fisknu plaću, plus bonuse za ostvarene prodaje.
Ima li smisla prihvatiti tu ponudu? Trenutačno imam posao s prosječnom plaćom za hrvatske prilike, i volio bih nešto bolje, ali ovo mi se ne čini baš tako?
Ima li tko iskustva i/ili savjeta? Hvala

Victora
29.09.2012., 15:02
Pozdrav.
Dobio sam ponudu iz Allianza za poziciju terenskog prodavatelja životnih osiguranja. Za poziciju se nisam prijavljivao, već su me oni našli preko portala moj posao.
Ima li smisla prihvatiti tu ponudu? Trenutačno imam posao s prosječnom plaćom za hrvatske prilike, i volio bih nešto bolje, ali ovo mi se ne čini baš tako?

U ovom slučaju DEFINITIVNO NE. U slučaju da nemaš posao, rekla bi samo NE :rofl:. I pripremi se na to da će ti se sad javljati nekoliko "osiguravatelja" forumskih, koji će te uvjeravati kako je ovo super ponuda, ali ne nasjedaj. ovo preko moj posao šalju svima, ja sam iz istog razloga svoj profil učinila "nevidljivim" poslodavcima, samo takve ponude sam dobivala.

GunSlinger4
29.09.2012., 17:20
Hvala na savjetu, to je i moja prva pomisao... Samo što ja nemam takvog iskustva, pa sam čisto želio čuti neki savjet. Ti si to sama iskusila, ili znaš nekoga?

Yuna
29.09.2012., 17:32
Na svim poslovima na kojima ostvaruješ zaradu prema učinku, a ne fiksno ćeš se naradit ko konj za siću ili ništa. Nemoj nikad prihvaćat takve poslove ako baš nemoraš. Samo veeeeliki srečkovići tu uspiju zaradit.

zlocka
29.09.2012., 20:46
klasično navlačenje ljudi za rukav da uzmu osiguranje.

Victora
30.09.2012., 10:11
Hvala na savjetu, to je i moja prva pomisao... Samo što ja nemam takvog iskustva, pa sam čisto želio čuti neki savjet. Ti si to sama iskusila, ili znaš nekoga?

Nisam, ne padam ti ja na te fore :rofl:. Ali ti eto, mogu reći iskustvo prijateljice, vidjela sam njenu poreznu prijavu, pa znam točnu plaću. Bila je voditelj jedne poslovnice jedne osiguravateljske kuće. Bilo je mjeseci kad je dobila 6000kn, ali većinu godine je bila na 2200kn. I to kao voditelj, nemoj zaboraviti. Radila je u još jednoj, tamo je odustala nakon tri mjeseca, jer je u ta tri mjeseca dobila sveukupno oko 4500kn, a zavozila (vozila je svoj auto u službene svrhe i nije nikad dobila povrat novca) kojih 1500kn. Tako da...

Ni slučajno ne nasjedaj.

EDIT: sad se sjetih da imam jedno iskustvo sa razgovorom u jednoj osiguravateljskoj kući. Da ne duljim, tip mi je rekao da sam mu ja prelukava da mu budem radnik. :rofl: Jer sam ga uhvatila kako mulja i to mu onako, na finjaka dala do znanja. I sa mnom su bili samo očajni kandidati: žena od 55 godina, šivačica, jedan tip je ko grla u dugovima, treći koji nije ni srednju završio...tako da...to nije čak ni za one koji ne rade.

Osim ako se traži netko za "normalan" redovni posao, sve ovo drugo ne ide. Pogotovo u ova vremena kad ljudi osiguravaju samo ono što moraju.

EDIT2: ako su vidjeli ovu temu, možda su ti se javili na pm naši forumski osiguravatelji (čitaj: kamatari i slični) i krenuli te uvjeravati kako je u Alianzu plaća 4500kn + provizije, a kasnije "možeš zaraditi i 5-znamenkaste iznose" i priče o tome kako je na početku teško, a kasnije je to posao san snova - isto ne reagiraj. Priče za malu djecu. Samo uključi zdrav razum - ako je to posao san snova, zakaj se na ovakav način moraju tražiti kandidati, a čak ni iskustvo ni obrazovanje nije bitno? Jel tako.

GunSlinger4
30.09.2012., 18:12
Da, upravo taj način na koji su me kontaktirali mi je bio čudan... Što im se kadra tiče, idu na količinu, očito ne na kvalitetu

Krajakovic
01.10.2012., 00:29
EDIT2: ako su vidjeli ovu temu, možda su ti se javili na pm naši forumski osiguravatelji (čitaj: kamatari i slični) i krenuli te uvjeravati kako je u Alianzu plaća 4500kn + provizije, a kasnije "možeš zaraditi i 5-znamenkaste iznose" i priče o tome kako je na početku teško, a kasnije je to posao san snova - isto ne reagiraj. Priče za malu djecu. Samo uključi zdrav razum - ako je to posao san snova, zakaj se na ovakav način moraju tražiti kandidati, a čak ni iskustvo ni obrazovanje nije bitno? Jel tako.

Ovdje moram uskociti sa protupitanjima: Sta smatras pod kamatari?
Prave kamatere ili nas koji radimo za agenciju za kreditno posredovanje?

Naime ako smatras nas pod tim, molim te da pogledas moje postove koliko dugo se bavim sa time. Pa stoga mislim da sam stekao dovoljno iskustva da i ja nesto kazem na tu temu posto imam iskustva sa OSIGURAVAJUCIM KUCAMA a i sa KAMATARIMA kako nas neuki ljudi nazivaju.

Velike zarade u tome poslu nisu rijetkost ali moras biti sposoban i spreman raditi.

Za rad u osiguravajucoj kuci moras biti TRGOVAC, a za rad kod nas moras biti komunikativan i imati smisao za marketing.

Ovo sta sam napisao da moras biti sposoban to nije uvreda ljudima koji nisu uspjeli u tom poslu, oni samo nisu za taj posao.

Kazem sve ovo sam napisao samo ako si nas svrstala pod KAMATARE. Ako to nije islo nas moje isprike za ovo - neuki ljudi.

Ja sam ovo napisao iz svog visegodisnjeg iskustva, ima li neko sa vise iskustva neka me pobije, otvoren sam za sve argumente, ako su stvarno argumenti a ne rekla kazala.

Z e t t a
02.10.2012., 20:11
Po nekom mom skromnom sudu, prodaja osiguranja nije prodaja magle. Radiš nešto konkretno i znaš što prodaješ. Činiš, praktički, ljudima uslugu i na njima je da odluče treba li im to ili ne.

No, prije toga trebaš biti upućen u problematiku i sam smatrati da je osiguranje per se dobra stvar, koju bi i sam sebi kupio. U Hrvatskoj većina ljudi nije osigurana i mislim da se radi o dobrom tržištu.

Krajakovic
02.10.2012., 20:22
Po nekom mom skromnom sudu, prodaja osiguranja nije prodaja magle. Radiš nešto konkretno i znaš što prodaješ. Činiš, praktički, ljudima uslugu i na njima je da odluče treba li im to ili ne.

No, prije toga trebaš biti upućen u problematiku i sam smatrati da je osiguranje per se dobra stvar, koju bi i sam sebi kupio. U Hrvatskoj većina ljudi nije osigurana i mislim da se radi o dobrom tržištu.

Ljepo receno.
Problem je sto nasi ljudi nisu dovoljno upoznati sa osiguranjem, a tu je najveca kta. koja se dobiva na stednju.
Na zalost moram reci da i dosta ljudi koji se time bave ne odrade dobro posao i ne upoznaju klijenta potpuno sa tim proizvodom.

Zglancani
03.10.2012., 20:48
kod poslova na proviziju nema filozofije. Ako dobro radiš zarađuješ brutalno, ako loše prodaješ zarađuješ kriminalno. Cca 3-5% ljudi to može raditi i oni zarađuju odlično, ovi ostali koji ne mogu zarađuju mizerno. Čista politika, nema tajni. Ili zarađuješ super ako si dobar prodavač ili zarađuješ nikako ako si loš prodavač.

Pod prodavač ne mislim na simpatičnu tetu u konzumu nego na čovjeka koji može led prodati eskimu.

GunSlinger4
03.10.2012., 22:41
Hvala na raznolikim mišljenjima. Dosta sam se informirao i među ljudima koje znam, i još skupljam informacije... Zanima me još jedan detalj, ako netko ovdje zna. Naime, budući da kontakte dobivaš od call centra, koliko je to dovoljno da ostvariš solidan broj prodaja? Koliko se moraš mimo call centra truditi doći do kontakata da budeš uspješan?

UMirela
04.10.2012., 21:48
@Zglancani: "Prodati led Eskimu" = prodaja magle, prodavati mouda pod bubrege ilitiga varati.
@GunSlinger4: Uz podršku Call centra se moras truditi 100%. Napraviti plan na privatnim kontaktima kako bi uopce dobio od call centra termin na kom je stvarna adresa.

romantičarka
25.10.2012., 11:50
Pozdrav.

Mene su isto zvali preko portala, bježi od toga ako imaš tako dobar posao kako pišeš..u poslu terenskog prodavatelja da bi zaradio prosječnu hrvatsku plaću moraš se jako pomučiti a to ti je možda još i lako prvih mjesec dva, ali kasnije postaje zamorno i klijente je sve teže pronaći, postaješ nesretan i nezadovoljan...znam iz iskustva jer sam radila skoro godinu dana u stambenoj štedionici..sretno!

Lucas PG
30.10.2012., 22:57
Nakon 10-godišnjeg iskustva s raznim sustavima, osiguranjima i bankama mogu reći da se još uvijek ponavljaju iste priče.
Puno je površnosti, neodgovornosti i rijetko tko pruža stimulativnu i mirnu radnu okolinu.
Morate znati da je početnicima u SVAKOM sustavu prodaje teško, pa tako i u sektoru osiguranja. Ovdje, kao niti igdje drugdje (legalno) nema "brze i lake love".

Promišljanjem kako stvoriti okruženje gdje će ljudi napredovati znanjem i zadovoljstvom, a ne samo kroz provizije kao jedini motiv polako stvaramo jedan "bolji" projekt...

Trenutno zapošljavamo iskusne agente/zastupnike u osiguranju.
Prednost je iskustvo i bar mali portfelj.

Nudimo bolje radno okruženje, prilagođenu individualnu edukaciju, vrlo dobre provizije i sustav koji omogućuje bolju produkciju.

Radimo sa 7 velikih osiguravatelja, surađujemo sa nekoliko partnerskih banaka, stambenim štedionicama...

Sve zainteresirane lijepo molim da me kontaktiraju privatnom porukom.

Hvala.

fgolldyf
11.11.2012., 20:05
Pozdrav,
imam ponudu za posao prodavatelja osiguranja u Allianz-u (svih vrsta osiguranja). Čitajući forum vidim da su mišljenja raznolika, neki kažu da se da dobro zaradit, neki sasvim suprotno. Sve u svemu treba puno radit ako hoces dobro zaradit kao i u svakom poslu. Prednost mi je ta sto znam covjeka koji ima firmu koja posjeduje 15-ak kamiona i jos toliko bagera, desetak osobnih automobila par motora itd. To pricam zato jer ako bi radio sa osiguranjima ta firma bi sve svoje police prebacila kod mene u osiguranje i mislim da mi je to vec veliki plus za pocetak. Naravno treba ugovarat jos puno toga da bi se uspjelo u tom poslu, al mislim da bi mogao dobro proći... Pa Vas molim za vaša mišljenja, iskustva... Hvala.

MMachéte
11.11.2012., 20:43
"ponuda za posao u _____ random naziv neke kvazi fensi firme" ti je u ovom slucaju teza pusiona.Ti poslovi se prezentiraju kao svakojako kreditni i financijski savjetnici.
U praksi ti je posao da zoves poznanike , poznanike njihovih poznanika , maltene ljude na ulici s kojima slucajno zapocnes razgovor , tetu u dioni, te im uvalis sto vecu i dugorocniju stambenu/zivotno osiguranje/nezgodu/kucanstvo.
5% ljudi ima obraza za radit tak nesto , i oni zarade (vidi sta je ova gore napisala kolko je placu imala kao VODITELJICA, benzin ti nitko nebude platio) , ostalih 95 posto zivotare i sretni su ak ostave hrv. minimalac.

Ako nemas kaj pametnije , mozes ih ici saslusat makar tu nemas kaj cut, sve sam ti ja gore napisao kak je , oni ce ti to zamotati u secernu tortu , spominjat peteroznamenkaste cifre , napredak i prosperitet, to je sve bullshit, dokazano i provjereno.

jack jack
15.11.2012., 12:01
ako prodavač ima portfelj od cca 1 000 000 kn premije,
koliko takav radnik ima plaću u osiguranju, koja kuća ima najbolje plaće?

zmajko007
15.11.2012., 15:35
može li netko napisati koliko traje edukacija/tečaj za posao prodavatelja (zastupnika,agenta) osiguranja?
hvala

Zglancani
15.11.2012., 20:07

javi mi se na pm i dogovoriti ću ti dobre uvjete.

Lucas PG
19.11.2012., 14:38
Ovisno o tome koja branša (koji tip osiguranja) se pretežno radi. Ako je to neživot sa posla auta- pola nekretnina, onda je plaća od 6-10.000 kn.
Nije bitna samo nominalna provizija, nego i ostali benefiti koji se mogu s takvim portfeljm ostvariti, a i ukupna radna okolina...
može li netko napisati koliko traje edukacija/tečaj za posao prodavatelja (zastupnika,agenta) osiguranja?
hvala
Nema tečaja;edukacija se vrši direktno kroz praksu, nakon kratkog vremena, ako ima smisla polažeš HANFA-in ispit za zastupnika i onda počinješ raditi.

Ako misliš da bi bio dobar prodavač, javi se na priv. poruku. Zapošaljavamo (link na prethodni post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=42003071&postcount=315)), radimo sa 7 osiguravajućih društava i većinom HR banaka...

kathy000
21.11.2012., 15:17
bok! zanima me konkretno taj posao, jer sam se na takav oglas prijavila i idem na razgovor u petak. ima li i u tom poslu taj dio "od vrata do vrata" ili je to samo sjediti u kancelariji i čekati da netko dođe osigurati auto? i kolika je plaća? po ostvarenoj prodaji, ili?

Hvala na svim informacijama!

Julie Bergdorf
21.11.2012., 17:31
bok! zanima me konkretno taj posao, jer sam se na takav oglas prijavila i idem na razgovor u petak. ima li i u tom poslu taj dio "od vrata do vrata" ili je to samo sjediti u kancelariji i čekati da netko dođe osigurati auto? i kolika je plaća? po ostvarenoj prodaji, ili?

Hvala na svim informacijama!

Ne, to nije od vrata do vrata, kancelarijski je posao.
Obično se radi o manjem uredu pored stanice za tehnički pregled.
Tvoj posao je prodaja obveznog osiguranja i kaska. Nećeš čekati da ti netko samo uđe (iako ima i takvih dana), tvoj posao je obrađivanje baze klijenata koji su u tom periodu lani bili na tehničkom pregledu na stanici pored koje se nalazi tvoj ured. Dakle, kontaktiraš ih redom po datumima te im daješ svoju ponudu, pozivaš ih da dođu kod tebe osigurati vozilo. Isto to rade i druge kolege iz konkurencije koji rade oko tebe, tako da se svi ustvari borite za istog klijenta. Naravno, postoji plan prodaje koji moraš ostvariti, na razini mjeseca,kvartala, godine.
Također, podrazumijeva se da sakupiš što veći broj svojih poznanika i preporuka i osiguraš njihova vozila kod sebe, to je ustvari najbolji način za doći do premije jer to su samo tvoji klijenti, koji su tu zbog tebe, dati će ti dobre preporuke i sl.

Plaća se sastoji od fiksnog dijela i od zarađene provizije za taj mjesec, kao i od poticaja koje firma isplaćuje za dodatne zadane ciljeve.
Ako dobro radiš, ostvaruješ plan, možeš solidno zaraditi.

U svakom slučaju, malo blaži oblik klasičnog osiguranja, kucanja na vrata i sl jer na kraju krajeva vozilo svi moraju osigurati, kod tebe ili kod nekog drugog..

dario71
13.02.2013., 19:49

Ovako: na autoosiguranje provizija se kreće od 6-10% ,zavisi kakav si pregovarač, a imovina do nekih 20-23%...ovo je ,naravno,bruto

a plaća kad si zaposlen u kući...to je relativno i takvo je šarenilo ,kod svake kuće različito,pa čak i između podružnica iste kuće su razlike...najbolje je otvoriti obrt i dobivati preko njega proviziju, najviše se isplati ako već imaš preko 1000000 premije...

Krajakovic
26.02.2013., 15:11
"ponuda za posao u _____ random naziv neke kvazi fensi firme" ti je u ovom slucaju teza pusiona.Ti poslovi se prezentiraju kao svakojako kreditni i financijski savjetnici.U praksi ti je posao da zoves poznanike , poznanike njihovih poznanika , maltene ljude na ulici s kojima slucajno zapocnes razgovor , tetu u dioni, te im uvalis sto vecu i dugorocniju stambenu/zivotno osiguranje/nezgodu/kucanstvo.
5% ljudi ima obraza za radit tak nesto , i oni zarade (vidi sta je ova gore napisala kolko je placu imala kao VODITELJICA, benzin ti nitko nebude platio) , ostalih 95 posto zivotare i sretni su ak ostave hrv. minimalac.

Ako nemas kaj pametnije , mozes ih ici saslusat makar tu nemas kaj cut, sve sam ti ja gore napisao kak je , oni ce ti to zamotati u secernu tortu , spominjat peteroznamenkaste cifre , napredak i prosperitet, to je sve bullshit, dokazano i provjereno.

Bilo mi je dosadno pa sam citao postove i naletio na ovaj! Hoces li mi objasniti boldani dio?
Zasto u isti rang stavljas kreditne savjetnike sa prodajom osiguranja?
I molim te posto spominjes kreditne savjetnike objasni mi kako ti mozes pozivom nekoga natjerati da digne kredit? Kako uopce nekoga sa zivkanjem mozes natjerati na kredit? :ne zna:

GLAVATAR
27.02.2013., 11:02
radi se o pasivnoj agresiji, moras biti vrlo asertivan da prodas takav proizvod....marketing, ljudska psiha, bla-bla - to će ti govoriti na njihovim sastancima, kako ljudi ne znaju sta hoce, a ti bi kao "strucnjak" to trebao znati umjesto njih, prepoznati njihove potrebe i ubijediti ih da kupe nesto što im uopce ne treba -to znaci biti dobar u tom poslu....to je najbrzi put da te rodbina i prijatelji počnu izbjegavati....općenito svaki posao koji počinje s rečenicom "sastavite popis rodbine, prijatelja i poznanika" treba izbjegavati....

što se samog posla tice u osiguravajucim kucama, ima tamo i finih poslova (procjena šteta npr.), ali bilo kakva "prodaja" i "savjetovanje" ne spadaju u to

dmarijan
27.02.2013., 11:27
što se samog posla tice u osiguravajucim kucama, ima tamo i finih poslova (procjena šteta npr.), ali bilo kakva "prodaja" i "savjetovanje" ne spadaju u to

Toplo se nadam da se zezaš za boldano. Procjenitelji su ljudi koji imaju jako zajeban posao gdje nisu isključeni ni fizički napadi, sada ne, ali prije desetak godina se znalo dogoditi. To su ljudi koji trebaju reći klijentu da mu neka šteta nije pokrivena osiguranjem, koji se trebaju natezati sa klijentima oko iznosa štete, koji moraju detektirati moguće prevare u osiguranje jer su oni prva crta obrane i još štošta drugo.

U današnje vrijeme spominjati pridjev fin ispred bilo kojeg posla je u najmanju ruku neozbiljno.

MMachéte
28.02.2013., 05:45
Bilo mi je dosadno pa sam citao postove i naletio na ovaj! Hoces li mi objasniti boldani dio?
Zasto u isti rang stavljas kreditne savjetnike sa prodajom osiguranja?
I molim te posto spominjes kreditne savjetnike objasni mi kako ti mozes pozivom nekoga natjerati da digne kredit? Kako uopce nekoga sa zivkanjem mozes natjerati na kredit? :ne zna:

Opa, opet ti.Evo sad ću ti sve objasniti.
To "tjeranje" nekoga sam spominjao u kontekstu prodaje osiguranja, samostalne prodaje osiguranja dakle gdje te pošalju na teren pa ti otvari mjesecno xxx 000 kuna polica.Kak ces najlakse, tako da krenes od poznatih , to ti i oni kazu.
TO je navlacenje za rukav, a kad poznati ispare , opet si u nicemo.

Kreditni "posrednici" ne navlace za rukav,samo uvaljuju police od 700 navise eura koje klijent mora platiti iz kredita koji se preko njih realizira.

Krajakovic
28.02.2013., 07:46
Opa, opet ti.Evo sad ću ti sve objasniti.
To "tjeranje" nekoga sam spominjao u kontekstu prodaje osiguranja, samostalne prodaje osiguranja dakle gdje te pošalju na teren pa ti otvari mjesecno xxx 000 kuna polica.Kak ces najlakse, tako da krenes od poznatih , to ti i oni kazu.
TO je navlacenje za rukav, a kad poznati ispare , opet si u nicemo.

Kreditni "posrednici" ne navlace za rukav,samo uvaljuju police od 700 navise eura koje klijent mora platiti iz kredita koji se preko njih realizira.

A ti si upoznat sa radom pa tocno znas sve sta se desava na trzistu? Ja jesam. Vec jako dugo vremena.
Slazem se da ima i takvih polica ali to ovisi o visini kredita a i o osobi koja radi taj kredit! A kaj manje police ne postoje po tebi? Takoder znam da su klijenti izuzetno zadovoljni sa uslugom i da se vracaju i da salju preporuke, tesko da ce to napraviti neko tko nije zadovoljan. Ne znam kako ide direktna prodaja osiguranja i sta i kako se radi ali ovo je posao koji radim i volim pa molim da se ne prica o stvarima o kojima ne znate.

pantera69
28.02.2013., 12:15
Vidim da ste svi tako dobro upućeni u posao u osiguranjima , pa vas lijepo molim da mi netko odgovori da li je netko radio u Grawe osiguranju i kakve su tamo plaće, provizija i planovi. Pošto bi trebala početi raditi u tom osig. zanimaju me uvjeti pa molim za pomoć!!!!!!!!!!!!:ne zna:

Lucas PG
01.03.2013., 18:50
...i da li je netko radio u Grawe osiguranju i kakve su tamo plaće, provizija i planovi. Pošto bi trebala početi raditi u tom osig. zanimaju me uvjeti pa molim za pomoć!!!!!!!!!!!!:ne zna:

Provizije su dobre, u gornjem razredu. Ekipa dobra, među (naj)boljima na tržištu, a proizvodi životnog osiguranja najbolji na tržištu.

Kao i druga osiguranja- daju iznimno puno zastupnicima i svakome tko radi prosječno ne bi trebalo biti problem ostvariti plan...

0 plus
01.03.2013., 19:48
Vidim da ste svi tako dobro upućeni u posao u osiguranjima , pa vas lijepo molim da mi netko odgovori da li je netko radio u Grawe osiguranju i kakve su tamo plaće, provizija i planovi. Pošto bi trebala početi raditi u tom osig. zanimaju me uvjeti pa molim za pomoć!!!!!!!!!!!!:ne zna:

Poso je težak,nije uvijek lako...Govorim općenito.
Za Grawe ne znam,al to ti je sve isti burek :D

Budi uporna i nemoj odustati :) Sretno!

MMachéte
02.03.2013., 08:22
Provizije su dobre, u gornjem razredu. Ekipa dobra, među (naj)boljima na tržištu, a proizvodi životnog osiguranja najbolji na tržištu.

Kao i druga osiguranja- daju iznimno puno zastupnicima i svakome tko radi prosječno ne bi trebalo biti problem ostvariti plan...

:eek::eek:

Dali je ovo zajebancija?

Lucas PG
02.03.2013., 20:53
:eek::eek:

Dali je ovo zajebancija?

Ne nije. Za početnika će svugdje biti teško.
Iz moje perspektive vlasnika agencije, u odnosu na agencije, zastupnike se nerijetko puno previše tetoši ( u smislu zarade).
Naprave jedan mali život (i to mjesečnu dinamiku) i par neživota i ostvaruju planove. A plaču da im je teško.

Za Grawe imam i konkretnu računicu...
Ista priča u Generaliju, Allianzu itd.
Allianz daje jako puno, ali sve ovisi o tome radi li zastupnik uopće i koliko dugo.

Uglavnom, teško je agenciji za zastupanje privući zastupnika (zaposlenika) iz bilo kojeg osiguranja, zato jer je teško pratiti modus operandi osiguravatelja i poklanjati povrh provizije. Dakle, provizija je kakva je, a onda im još nadrobe putnih naloga, troškova, stimulacija itd.

Bez obzira na to, iskustvo je takvo da mi se javljaju iskusni zastupnici kojima je dosta "ljudskih odnosa" i loše radne atmosfere, i tu je naša prednost. Naravno, uz to što uopće ne uvjetujemo zaradu planom prodaje...

Dakle, ako znate raditi, možemo "razgovarati" :)

Webeto
03.03.2013., 13:33
Sad ćete misliti da sam lud ili gore ali odbio sam posao u Allianzu (iako bi imao pripremljenu bazu ljudi i samo bi naslijedio stranke od kolege prije) zbog jedne jedine stvari - dress code. Naime, prezirem poslove gdje moram raditi u hlačama na crtu, košulji, kravati..ne posjedujem uopće takve odjevne predmete i kada sam se sjetio da moram kupovati to (s lovom koju nemam), jednostavno sam odustao. Ne mogu, jednostavno ne mogu.

Julie Bergdorf
03.03.2013., 13:51
Sad ćete misliti da sam lud ili gore ali odbio sam posao u Allianzu (iako bi imao pripremljenu bazu ljudi i samo bi naslijedio stranke od kolege prije) zbog jedne jedine stvari - dress code. Naime, prezirem poslove gdje moram raditi u hlačama na crtu, košulji, kravati..ne posjedujem uopće takve odjevne predmete i kada sam se sjetio da moram kupovati to (s lovom koju nemam), jednostavno sam odustao. Ne mogu, jednostavno ne mogu.

Ako je taj posao u nekoj središnjici Allianza ili ako je to pozicija direktora,voditelja poslovnice ili sl. onda je normalno da nekakav dress code mora postojati. No u zastupnika dress code nikad nije bio obavezan. Bilo bi najidealnije kad bi se dobila odijela,odnosno službene uniforme od firme,kao npr u Eurohercu. Tamo sve cure koje znam imaju 2 para hlača,haljinu,suknju... Iako to ne nose svaki dan. Ali znam da imaju i da je to firma platila.

Webeto
03.03.2013., 14:05
Ma bio je posao kao običan agent. I vidio sam da su svi tip top uniformirani. Radio sam posao gdje sam morao biti u košulji i kravati i mrzio svaku minutu...kada sam radio subotom, bila je causal, i više sam učinka imao tada nego preko cijelog tjedna jer sam se ugodno i slobodno osjećao. Za direktora razumijem da treba dress code...ali ja niti pucam na direktora niti želim biti jedan.

Julie Bergdorf
03.03.2013., 14:16
Ma bio je posao kao običan agent. I vidio sam da su svi tip top uniformirani. Radio sam posao gdje sam morao biti u košulji i kravati i mrzio svaku minutu...kada sam radio subotom, bila je causal, i više sam učinka imao tada nego preko cijelog tjedna jer sam se ugodno i slobodno osjećao. Za direktora razumijem da treba dress code...ali ja niti pucam na direktora niti želim biti jedan.

Ako je to jedini razlog zbog kojeg si odbio posao onda si falio :ne zna: Znam sigurno da u Allianzu agenti nemaju dress code.

Webeto
03.03.2013., 14:24
To a i misao da moram okolo zvikati ljude. Ali sada da, malo mi je krivo. Bum vidio.

Julie Bergdorf
03.03.2013., 17:30
To a i misao da moram okolo zvikati ljude. Ali sada da, malo mi je krivo. Bum vidio.

Ako nasljeđuješ portfelj,pogotovo ako je dobar,onda ti je pola posla riješeno. Samo to obnavljaj i nadograđuj novim policama. Eventualno ti može biti problem ako je kolega od kojeg naslijeđuješ portfelj otišao u konkurenciju. Tada ćeš morat braniti portfelj svim snagama :D

GLAVATAR
04.03.2013., 09:46
Toplo se nadam da se zezaš za boldano. Procjenitelji su ljudi koji imaju jako zajeban posao gdje nisu isključeni ni fizički napadi, sada ne, ali prije desetak godina se znalo dogoditi. To su ljudi koji trebaju reći klijentu da mu neka šteta nije pokrivena osiguranjem, koji se trebaju natezati sa klijentima oko iznosa štete, koji moraju detektirati moguće prevare u osiguranje jer su oni prva crta obrane i još štošta drugo.

U današnje vrijeme spominjati pridjev fin ispred bilo kojeg posla je u najmanju ruku neozbiljno.
ne zezam se, kad sam reko fin posao, mislio sam da tu nema povlačenja ljude za rukav i "nuđenja" bilo čega, ako klijent nije zadovoljan procjenom onda se moze zaliti, nema vise natezanja s procjeniteljem (tako je mozda bilo prije) nekoliko prijatelja radi taj posao pa znam (prezadovoljni su plaćom i uvjetima), imaju kataloške tablice i rade po predlošku, imaju razrede od-do i to je to, nemaju neki veliki manevarski prostor sto se samih procjena tice - "poso nije težak, a para laka" :D

mislim da je ovo jako loš stav, ili si jako mlad ili (mozda bolje da sutim da ne dobijem ban) :D
odbijati posao samo zbog nacina odijevanja u danasnje vrijeme je suludo, uostalom gdje piše da košulja i odijelo moraju biti neudobni? ima kvalitetnih odijela u kojima se osjecas udobno kao u trenerci - uvijek bih prije izabrao posao u odijelu, nego neki u radnom kombinezonu

Krajakovic
04.03.2013., 09:58
mislim da je ovo jako loš stav, ili si jako mlad ili (mozda bolje da sutim da ne dobijem ban) :D
odbijati posao samo zbog nacina odijevanja u danasnje vrijeme je suludo, uostalom gdje piše da košulja i odijelo moraju biti neudobni? ima kvalitetnih odijela u kojima se osjecas udobno kao u trenerci - uvijek bih prije izabrao posao u odijelu, nego neki u radnom kombinezonu

Sa ovime se u potpunosti slažem.
Odbiti posao u bilo koje vrijeme mislim da je nepromišljeno i neozbiljno.

Webeto
04.03.2013., 10:41
Nisam se niti vidio u tom poslu i znam, da sam ga prihvatio, automatski bi sljedeći dan tražio drugi. Jednostavno nisam za te "fensi" poslove. Želim posao gdje ima kreativnog okruženja i gdje mogu biti u hebenim trapericama i tenkama.

BuBuBubiiiii
04.03.2013., 11:03
Nisam se niti vidio u tom poslu i znam, da sam ga prihvatio, automatski bi sljedeći dan tražio drugi. Jednostavno nisam za te "fensi" poslove. Želim posao gdje ima kreativnog okruženja i gdje mogu biti u hebenim trapericama i tenkama.

Zašto se onda ikome opravdavaš?
Nemoj se javljati na oglase za poslove koje ne želiš raditi i traži ono šta ti paše..
jbg situacija je takva da se ne može birati nego radiš šta se nudi ali nitko te ne može prisiliti da radiš nešto šta ne želiš
da ti je "stani pani", radio bi

khans
06.03.2013., 14:48
Ako je to jedini razlog zbog kojeg si odbio posao onda si falio :ne zna: Znam sigurno da u Allianzu agenti nemaju dress code.

To ovisi o podružnici,odnosno poslovnic.
Nije u svim poslovnicama isto ima poslovnica gdje i agent ima dress code.

dario71
07.03.2013., 20:00

Očito ne govorimo o istom Allianzu...
Ja radim u Allianzu par tjedana, nema nikakvog pravila kod oblačenja, jedino moraš biti uredan i čist.
Naravno da u trenirci ne možeš raditi posao, ali košulja i hlače(ja oblačim i traperice , naravno nove i čiste) su u redu...

MarioFly
08.03.2013., 07:51

Kao procjenitelj u jednom osiguranju ti mogu rec da si u pravu. Ne bi vjerovali koliko je to zajeban dio posla. Sve se uvijek lomi na sektoru stete. Od glupih i neukih zastupnika koji bi da prodaju policu covjeku obecali sve, a kada nastane problem mora ga rjesiti sektor steta. Osobno sam prije dva tjedna imao FIZICKI obracun sa jednom strankom na parkingu. Psiha ljudi je postala takva da kada imaju stetu misle da moraju dobiti SVE. A da ne pricamo kada su u pitanju nagodbe. Steta 10tk, on bi na nagodbu 12tk.

GLAVATAR
08.03.2013., 08:48
koliko ja znam, to ne rade procjenitelji, nego ovi što rjesavaju zalbe, nesto kao reklamacije...druga stvar, nema sta zastupnik "obecavati" na svoju ruku, stranka potpisuje ugovor, jel tako? u tom ugovoru sve fino piše, pa molim lijepo....druga je stvar ako ti na svom poslu moras podmetati glavu zbog nekog tuđeg rođe koji po difoltu nikad nije kriv....

Julie Bergdorf
08.03.2013., 09:26
druga stvar, nema sta zastupnik "obecavati" na svoju ruku, stranka potpisuje ugovor, jel tako? u tom ugovoru sve fino piše, pa molim lijepo...

Istina. No kako je navedeno u prethodnom postu, postoji hrpa neukih zastupnika koji samo znaju isprintati policu, a stranka često nema vremena za provjeravanje svega napisanog. Pogotovo ako se radi o kasku. Pojedine kuće imaju obaveznu franšizu,a to stranci nije ni približno objašnjeno. Pa kad dođe do štete eto ti problema...

MarioFly
08.03.2013., 09:36
koliko ja znam, to ne rade procjenitelji, nego ovi što rjesavaju zalbe, nesto kao reklamacije...druga stvar, nema sta zastupnik "obecavati" na svoju ruku, stranka potpisuje ugovor, jel tako? u tom ugovoru sve fino piše, pa molim lijepo....druga je stvar ako ti na svom poslu moras podmetati glavu zbog nekog tuđeg rođe koji po difoltu nikad nije kriv....

A skoro sve zalbe dolaze nama na kontrolu visine. Svasta zastupnici obecavaju. Pa sta se niste zapitali kako to da se ljudi zaposljavaju samo u osiguranjima?? I to kao zastupnici. A podmeces glavu svaki dan. Jer si ti taj koji mora zadovoljiti stranku i poslodavca. Sto u vecini slucajeva nije moguce.

GLAVATAR
08.03.2013., 16:25
Istina. No kako je navedeno u prethodnom postu, postoji hrpa neukih zastupnika koji samo znaju isprintati policu, a stranka često nema vremena za provjeravanje svega napisanog. Pogotovo ako se radi o kasku. Pojedine kuće imaju obaveznu franšizu,a to stranci nije ni približno objašnjeno. Pa kad dođe do štete eto ti problema...

stranka mora provjeriti sto potpisuje, odnosno pročitati i najsitnija slova, ako neko potpiše nesto na blef "jer nije imao vremena" za čitanje, taj je za mene budala koja i nije zasluzila nista drugo nego da ga izvaraju...ako ti nesto nije jasno pitas, a ne potpisujes u nadi da ce sve biti ok

khans
09.03.2013., 07:19
Pritisak koje osiguravajuće kuće rade na svoje zastupnike-agente da prodaju određene proizvode često dovode do toga da pojedinci nastoje napraviti pojedinu policu bilo kako ne razmišljajući što će iz toga biti.
Što naravno dugoročno rezultira problemima.

khans
09.03.2013., 07:20
Očito ne govorimo o istom Allianzu...
Ja radim u Allianzu par tjedana, nema nikakvog pravila kod oblačenja, jedino moraš biti uredan i čist.
Naravno da u trenirci ne možeš raditi posao, ali košulja i hlače(ja oblačim i traperice , naravno nove i čiste) su u redu...

Već sam napisao da to ovisi o voditeljima poslovnica podružnica.
Ja radim u Allianzu već godinu i pol i da kod mene postoji dress code.

HarleQuinn
08.04.2013., 15:07
imam ponudu da idem raditi u Velebit osiguranje.
Zanima me ima li itko iskustva sa istim? Cini mi se kao ok ponuda; prvi mjesec trebam napraviti 5 polica po 10€ mjesecno da bi me slijedeci mjesec prijavili na 2 sata sto je fiksna placa 1500kn + nekakva provizija i tako iz mjeseca u mjesec kako napredujem na 8 radnih sati kad dodjem do toga) imam 3000kn fiksno + provizija?

jasmina0
18.08.2013., 11:32
Moze li mi netko napisati s kojim se sve strukama moze raditi u nekom od osiguranja? Dolazi li u obzir samo zavrsen ekonomski fakultet? Konkretno, moze li se sa zavrsenim filozofskim raditi u osiguranju?

crna ptica
18.08.2013., 12:10
Moze li mi netko napisati s kojim se sve strukama moze raditi u nekom od osiguranja? Dolazi li u obzir samo zavrsen ekonomski fakultet? Konkretno, moze li se sa zavrsenim filozofskim raditi u osiguranju?

u gotovo svim osiguravajućim kućama uvjet za rad u prodaji osiguranja je bilo koja srednja stručna sprema. koji put prođe i osnovna škola.
ni za mnoge pozicije u administraciji nije strogi uvjet neka stručna sprema, osim što se za procjenitelje šteta u pravilu traže inženjeri a za pravnu službu pravnici.
dakle, ako želiš prodavati osiguranja, samo naprijed!

Krajakovic
18.08.2013., 12:24
u gotovo svim osiguravajućim kućama uvjet za rad u prodaji osiguranja je bilo koja srednja stručna sprema. koji put prođe i osnovna škola.
ni za mnoge pozicije u administraciji nije strogi uvjet neka stručna sprema, osim što se za procjenitelje šteta u pravilu traže inženjeri a za pravnu službu pravnici.
dakle, ako želiš prodavati osiguranja, samo naprijed!

Mozes prodavati osiguranje ali moras poloziti HANFU za zastupnika u osiguranju.

crna ptica
18.08.2013., 12:31
Mozes prodavati osiguranje ali moras poloziti HANFU za zastupnika u osiguranju.

ispit za zastupnika mora imati samo onaj tko samostalno, dakle preko svoje agencije odnosno obrta prodaje osiguranja.
oni koji su zaposleni u osiguravajućim kućama (dakle zastupnik u radnom odnosu u osiguravajućoj kući) ne moraju imati taj ispit, iako neke kuće, ali ne sve, potiču i pomažu polaganje tog ispita za svoje zaposlenike.

deisler
18.01.2014., 00:06
a koji su uvjeti za polozit za zastupnika osoguranja?
koliko se zaradi po sklopljenom ugovoru?
dal se moze zaradit ako samo dovedes nekog da sklopi ugovor? hvala

malatica
06.03.2014., 19:53
pozdrav, jel netko bio prodavatelj osiguranja u suncu (agramu)... ??

sismis19
02.04.2014., 11:50
pozdrav!

zanima me ima li netko tko radi u grawe osiguranju? imam neku mogućnost zaposlenja ondje pa me zanima kakvi su uvjeti i isplati li se uopće radit tamo?

graag
25.04.2014., 08:59
pozdrav!

zanima me ima li netko tko radi u grawe osiguranju? imam neku mogućnost zaposlenja ondje pa me zanima kakvi su uvjeti i isplati li se uopće radit tamo?

ja sam prošle godine radila nekoliko mjeseci u graweu, i tih prvih par mjeseci je ok, dobiješ minimalac + putne troškove + provizije za sve što napraviš i puno se putuje na edukacije (ja sam bila i na team buildinzima u sklopu proslave 20 godina grawe hrvatska).. Uglavnom, sve super, nabrijani govori, skupi hoteli, edukacije na vrhunskoj razini... ALI sve ti se smuči kad skužiš da u svojoj vukojebini od ''grada'' nemaš komu prodati niti policu obveznog autoosiguranja... Svi imaju nekog svog, nitko danas ne razmišlja o budućnosti i štednji jer ljudi jedva skrpaju za hranu i režije. Moj tim je bio jedan od najboljih u Hrvatskoj i stariji kolege rade već godinama, ali ono što pričaju tebi kao početniku nije baš sjajno i bajno već je politika firme. Istina je da zapravo krpaš svaki mjesec pola polica od svoje plaće samo da ostanu ''na životu'' i usput stalno moraš tražiti još još još jer ti se planovi iz mjeseca u mjesec povećavaju. U manje-više svakom osigurnju je tako, Grawe je utoliko bolji što ti odmah daju ugovor na neodređeno pa ako se nađeš i snađeš u tom poslu (imaš puno veza i poznatih ljudi, znaš prodavati spike, ne puštaš ljude dok ne ostvariš što si naumio, nije ti bed ići od kuće do kuće i bit uporan uporan..) možda i ostaneš raditi. Ja osobno sam plaćom bila prezadovoljna ali od samog starta sam (uz određene uspone i padove morala i entuzijazma) znala da to nije posao za mene za dugoročno...
Ako te još što zanima, slobodno pitaj, može i u pp.