PDA

View Full Version : Posao u osiguravateljskim kućama / osiguranja

stranice : [1] 2

dominik79
13.07.2004., 21:50
Da li netko ima iskustva u tom poslu, radi li se tu o klasićnoj prodaji osiguranja kucaš na vrata i te fore, pa te plaćaju po tome koliko prodaš il je to nešto ozbiljnije i naravno kakva je lova?
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM NA ODGOVORIMA:)

Vojky
13.07.2004., 21:52
dominik79 kaže:
Da li netko ima iskustva u tom poslu, radi li se tu o klasićnoj prodaji osiguranja kucaš na vrata i te fore, pa te plaćaju po tome koliko prodaš il je to nešto ozbiljnije i naravno kakva je lova?

U pravilu - to je klasična prodaja osiguranja. Koliko prodaš - toliko dobiješ.

Znam jednog koji je bio tako uspješan da je dobio stalni radni odnos, ali to je više izuzetak.

cicap
14.07.2004., 00:29
upravo to.
i oni koji su dobili stalni posao su zaista rijetki.
nemoj se previše uzbuđivati oko toga.

:bljak:

dominik79
14.07.2004., 06:31
Al u natječaju su naveli da je stalni posao sa minimalnom plaćom od 5kkn, dodatne poticaje, plaća neovisna o tome kolko prodaš.
To mi je jako čudno jer ne traže neke extra uvjete za zaposlene, neznam jel se isplati trudit oko toga s obzirom da sada imam kakav takav al siguran posao.

Crow Jane
14.07.2004., 07:00
Vojky kaže:
U pravilu - to je klasična prodaja osiguranja. Koliko prodaš - toliko dobiješ.

Znam jednog koji je bio tako uspješan da je dobio stalni radni odnos, ali to je više izuzetak.

Da! Kakve sve nazive za ta radna mjesta neće izmislit?

Vidjela sam i biser "financijski savjetnik u osiguranju" za istu stvar :lol:

LadyInRed
14.07.2004., 08:12
radi se o klasičnom prodavatelju osiguranja.

ali ima osiguravajućih društava koji zaista davaju fiksni dio, koji je doduše minimalan, ali ga davaju uz uvjet ispunjenja određenog plana. znam nekoliko osig. kuća koje tako rade ali ne bi ih reklamirala.

također znam ljude koji se se doslovno obogatili radeći osiguranje. ali nakon dužeg niza godina i nakon puno puno truda.

"financijski savjetnik u osiguranju";) je fantastičan posao za npr. studenta kojem to nije izvor egzist. prihoda i koji ima širok krug poznanika kojima će ponuditi proizvod.

crna ptica
09.08.2004., 23:07
LadyInRed kaže:
radi se o klasičnom prodavatelju osiguranja.
također znam ljude koji se se doslovno obogatili radeći osiguranje. ali nakon dužeg niza godina i nakon puno puno truda.

"financijski savjetnik u osiguranju";) je fantastičan posao za npr. studenta kojem to nije izvor egzist. prihoda i koji ima širok krug poznanika kojima će ponuditi proizvod.

Prva tvoja rečenica je točna. Može se uspjeti ali uz puno truda i vremena.
Druga je rečenica u opreci s prvom rečenicom. Naime, student se, uz učenje, zabavu i ine aktivnosti, neće moći posvetiti tom poslu u onoj mjeri koja bi mu mogla donijeti uspjeh.
Ni inače, taj posao ne možeš uspješno obavljati usput, kao hobi.

LadyInRed
10.08.2004., 07:21
crna ptica kaže:
Prva tvoja rečenica je točna. Može se uspjeti ali uz puno truda i vremena.
Druga je rečenica u opreci s prvom rečenicom. Naime, student se, uz učenje, zabavu i ine aktivnosti, neće moći posvetiti tom poslu u onoj mjeri koja bi mu mogla donijeti uspjeh.
Ni inače, taj posao ne možeš uspješno obavljati usput, kao hobi.

prva rečenica i druga nisu u toj relaciji. ne uvjetuju jedna drugu;) dakle osig. ne mora raditi student, ali je to super posao za nekoga tko ima još obaveza jer nema radno vrijeme blabla

s druge strane, možeš fine i to prefine pare zaraditi s osiguranjem. kao student ili ne. nebitno. možeš biti i student ili raditi neki drugi posao a osig. usput, ali ako ti uleti osig. par dobrih hotela i koja veća firma, pa onako u kompletu, itekako možeš lijepo zaraditi. a da baš i nisi proveo 12 sati na poslu. jednako možeš cmoljiti po terenu danima i osiguravati kućanstva za 100 kn provizije. znam o čemu pričam....

Tuco-il brutto
09.02.2005., 20:32
Bio sam sad već na dva razgovora za posao za financijsko savjetnika. Izgledalo je obećavajuće-u opisu posla je stajalo-financije, vrijednosni papiri…
Kad ono prodaja životnog osiguranja. Kako su ti ljudi nabrijani, auuu. Govore da svi mlate grdnu paru, da je to najbolji posao na svijetu, da rade par sati dnevno a plaća u nebesima. Samo moraš bit uporan i tako to, ne odustajat…..
Svi to mogu raditi, kvalifikacije nisu važne, još im kao nitko nije odustao….
Moj dojam je da idu na to da uzmu ljude, ovi osiguraju rođake i prijatelje i odustanu nakon mjesec/dva ne ispunivši kvotu.

Jel ima netko slična (negativna)iskustva ?
Jel netko u biti pripadnik te sekte ?

Skura
09.02.2005., 21:25
od 6 intervju zadnjih mjesec dana - 4 su bila ta.

Iako sam im odmah rekla da nisam zainteresirana i dalje su me po sat vremena pokusali nagovorit. :rolleyes: :rolleyes:

a meni se od prodavanja osiguranja :bljak: i :horor:

sto je najgore - za jedno od njih NIKAD nisam cula.

Najbolji je bio jedan koji je rekao da oni u stvari ne prodavaju osiguranje nego da sredjuju ljudima kredite. Nakon poduuuuge price priznao je da se naplacuju iz prodaje osiguranja - a prodavaju na fintu osiguranja kao jamca kredita.

(imala priliku i vidjet - tip na crnoj listi - uzeo osiguranje, a ne moze dobiti kredit - tj. moze al do 5.000 eura - i sad placa osiguranje i nista nije rjesio)

Vojky
09.02.2005., 22:33
Tuco-il brutto kaže:

Čuješ, ima ljudi kojima to ide - znam za slučaj, čovjek imao samo povremeni posao, strojar inače, i uhvatio se tih osiguranja jer je imao višak vremena i manjak para...

I nakon nekoliko mjeseci - krenulo mu je i na kraju je dobio stalni radni odnos kod osiguravajuće kuće. Dakle, ima ljudi kojima i to ide... Ali, to ti je kao prodavač polovnih automobila - nema škole za takvo zanimanje, moraš imat "ono nešto"...

sale25
09.02.2005., 23:24
Tuco-il brutto kaže:
Bio sam sad već na dva razgovora za posao za financijsko savjetnika. Izgledalo je obećavajuće-u opisu posla je stajalo-financije, vrijednosni papiri…
Kad ono prodaja životnog osiguranja. Kako su ti ljudi nabrijani, auuu. Govore da svi mlate grdnu paru, da je to najbolji posao na svijetu, da rade par sati dnevno a plaća u nebesima. Samo moraš bit uporan i tako to, ne odustajat…..
Svi to mogu raditi, kvalifikacije nisu važne, još im kao nitko nije odustao….
Moj dojam je da idu na to da uzmu ljude, ovi osiguraju rođake i prijatelje i odustanu nakon mjesec/dva ne ispunivši kvotu.

Ono što mene oduševljava je koliko različitih titula mogu izmisliti za prodaju osiguranja. Nevjerovatno....
Ali ono što sam čuo je da ako imaš široka poznanstva, i imaš od koga krenuti, možda se da nešto napraviti. Stvar je u tome da je to bilo puno lakše kad je počelo. Sada, svi koji su se htjeli osigurati već su osigurani. To je prešlo u ubjeđivanje koje je bolje i koje tvrtke daju povoljnije kamate, itd. Ne vjerujem da se ima prostora za napraviti nešto konkretno.

cp.tar
09.02.2005., 23:51
ja sam jednom, tražeći posao, naišao i na takav posao...

rekoh, probat ću. odradih i onaj prvi, probni dan.

cijelo vrijeme slušam, analiziram... nagađam i pogađam.

nazirem tehnike dobro mi poznate iz raznih mlm sistema.

i svaki put samom sebi kažem: ajd još vidi hoćeš li i ovo pogoditi. i pravim se blesav.

uglavnom, kad sam uvidio da od ljudi s kojima, kao, vježbam cijelu priču trebam pobrati imena osoba koje ću dalje zvati - dakle, ono što su mi bili govorili da su ti ljudi *samo* za vježbu uopće nije istina - sve mi se zgadilo.

a onda me sljedećeg jutra probudila neka djevojka s ponudama za dodatno zdravstveno osiguranje. i dok sam ju slušao kako se probija kroz forme kojima te tamo tupe, mislio sam - želim li ja da me 9 od 10 ljudi ni ne pokušava ovako obzirno otkantati kao što ću ja sada otkantati nju, nego da me jednostavno otpile nakon pol rečenice i spuste mi slušalicu?

da ne govorim da bih se, zovući ljude na besplatno financijsko savjetovanje, osjećao kao zadnje smeće od prodavača rabljenih automobila...

... što je bio sljedeći razgovor. ovi su pak dali oglas na burzu.
sve mi je bilo jasno kad je tip počeo objašnjavati strukturu.
i onda kad me, jer sam došao s burze, htio uzeti kao svojeg. ali bez da mi to veliu facu.
kad mi je počeo braniti mlm, sve mi je bilo jasno.
da ne govorimo o tome da nas je otvoreno ohrabrivao da lažemo u plavom oglasniku da osobno prodajemo auto, kako bi nam oglasi bili besplatni.

odbijam raditi za firmu koja svoju djelatnost zasniva na prevari... osim ako nije marketinška, u kojem slučaju to ionako svi znaju.

ubrzo sam našao posao kao prevoditelj; puno poštenija lova.

Vojky
10.02.2005., 08:14
sale25 kaže:

Ali ono što sam čuo je da ako imaš široka poznanstva, i imaš od koga krenuti, možda se da nešto napraviti.

Ma, da ljudi koji su u tome uspjeli (da ima ih!) najčešće imaju zanimanja tipa taksista, obrtinik i sl. gdje su upoznali tisuće ljudi.

Ovaj za kojeg ja znam da je uspio - iznimno je komunikativan tip, lako sklapa poznanatva, stalo se muva okolo, vjerujem da zarađuje iznad ZG prosjeka - a što je za čovjeka s nekom općom tehničkom školom sasvim O.K.

Kažem, ako ste tip za to - samo naprijed. Ali, nije to posao za svakog.

martin23
10.02.2005., 23:06
JA NE ZNAM KAKO SE ONI JEHOVINI SVJEDOCI NISU VEĆ SJETILI PRODAVAT OSIGURNJE, ONAKO USPUT, DA SI ZARADE KOJU KINTU

Vaservaga
11.02.2005., 12:49
sale25 kaže:

Ali ono što sam čuo je da ako imaš široka poznanstva, i imaš od koga krenuti, možda se da nešto napraviti.

Da, ali ne da maltretiraš frendove koji studiraju, nego npr. tata ti je super s direktorom neke firme koja zapošljava par tisuća osoba. I napraviš deal s direktorom da se zaposlenici osiguraju u kući za koju ti radiš, a direktor uzme postotak. Evo, znam neke koji su na takav i sličan način zaradili lijep novac.

Vaservaga
11.02.2005., 12:52
Scura kaže:

Najbolji je bio jedan koji je rekao da oni u stvari ne prodavaju osiguranje nego da sredjuju ljudima kredite. Nakon poduuuuge price priznao je da se naplacuju iz prodaje osiguranja - a prodavaju na fintu osiguranja kao jamca kredita.

(

Jel se možda radi o ŠKZ kombinaciji s osiguranjem? :D

atlantis
12.02.2005., 12:55
kak oni ne kuze da ak zelim osiguranje nadjem ja njih bez beda da mi sloze ugovor :D

uostalom, danas kad vecina ljudi ima osiguranje, posao im opada :D pa krecu na kasko, kucu, osiguranje vrta, psa, psece kucice od pada meteora etc... :D :D

Tuco-il brutto
12.02.2005., 13:25
Večinom imaju telefonsku službu koja "financijskim savjetnicima" osigurava od 2 do 4 termina dnevno. govore da je ugovoreni termin 75 % posla.
Ti samo onda trebaš stranku pogodit u žicu-posao zaključen.
U Alliancu treba napravit 110.000 eura ugovorenog posla mjesečno, ako ne napraviš-probaj u drugom ili trećem nadoknadit. Ako u 3 mjeseca ne napraviš 330.000 eura-otkaz. A ako napraviš manje-dobiješ 100 kuna:eek: po ugovorenoj polici.
Koji presing-kako ti ljudi spavaju-gdje je tu sigurnost

RobiKa
12.02.2005., 15:40
Tuco-il brutto kaže:
...
...

Vele znalci iz crnog kapitalizma (je, je - i tu miga) da oni koji uspiju preživjeti fazu prodaje rodbini i prijateljima te nastave nalaziti nove kupce među apsolutnim strenđerima imaju lijepe izgleda za solidna primanja & ozbiljne prodavačke karijere.

Inače, pokoj duši Millerovoj koji dramatizovo tu vrstu bluza zajedno sa pripadajućim kontekstom.

cp.tar
13.02.2005., 17:54
RobiKa kaže:
Vele znalci iz crnog kapitalizma (je, je - i tu miga) da oni koji uspiju preživjeti fazu prodaje rodbini i prijateljima te nastave nalaziti nove kupce među apsolutnim strenđerima imaju lijepe izgleda za solidna primanja & ozbiljne prodavačke karijere. ma da?

dakle, ja ako uspijevam prodavati nešto posve nepoznatim ljudima, mogu imati karijeru kao prodavač?

hmmm... nikad to ne bih sam shvatio...

uvijek sam volio te jeftine psihološke trikove.

RobiKa
14.02.2005., 08:34
cp.tar kaže:
ma da?

dakle, ja ako uspijevam prodavati nešto posve nepoznatim ljudima, mogu imati karijeru kao prodavač?

hmmm... nikad to ne bih sam shvatio...

uvijek sam volio te jeftine psihološke trikove.

Gle, prijatelju, meni nije drago što si se napatio naći pristojniji posao po vlastitoj mjeri. I baš dobro što si skužio sve te šeme i jeftilene. Što te nije ubilo to te ojače, ne?

stitch
15.02.2005., 02:11
Nije to nova religija. Kao i sve drugo vezano uz MLM, tehnike je izmislio Amway 1959. godine. Što bi rekao Đole, princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Znam ljude koji su uspješni u tome, ali opet, kad se sjetim odakle je sve to poteklo - daleko im kuća!

LadyInRed
15.02.2005., 12:49
samo sam htjela primjetiti da osobno ne vidim ništa manje agresije u npr. reklamnim kampanjama T-Coma, Getroa, MEtroa, Bille, Vip-a i sl. gdje god se okrenem, bombardiraju me sa reklamama, jumbo plakati, televizija, letci koji leže po cesti, trpaju mi u sandučić promo materijale, bojim se da će mi iz paštete iskočiti T-com:zubo:

poanta - ne sviđa vam se ono o čemu imate predrasude jer liči na MLM i slično. meni se osobno jednako gade i MLM sistemi ali i ovi novi, "finiji" sistemi nepozvanog uvlačenja u domove i život jer je jednako agresivno i šuplje. :bljak:

stitch
15.02.2005., 15:56
LadyInRed kaže:

poanta - ne sviđa vam se ono o čemu imate predrasude jer liči na MLM i slično.

Krivo. To ne sliči na MLM. To jest MLM.

RobiKa
15.02.2005., 16:42
LadyInRed kaže:
samo sam htjela primjetiti da osobno ne vidim ništa manje agresije u npr. reklamnim kampanjama T-Coma, Getroa, MEtroa, Bille, Vip-a i sl. gdje god se okrenem, bombardiraju me sa reklamama, jumbo plakati, televizija, letci koji leže po cesti, trpaju mi u sandučić promo materijale, bojim se da će mi iz paštete iskočiti T-com:zubo:

:top:

Svi ce gorjeti u paklu :E

atlantis
15.02.2005., 16:48
LadyInRed kaže:
:bljak:

ak nesh ne podnosim - to je HT

ali su mi MLM-ashi ljigaviji barem jedno 100 puta

dok ht ide kampanjom na televiziji (promijeni program), jambaci (ne gledaj kraj ceste)...

MLMovci te uvrebaju li telefonom ili f2f (lazima) i onda maltretiraju te proglasavaju skoro pa budalom jer neces pristupiti

LadyInRed
15.02.2005., 18:50
atlantis kaže:
ak nesh ne podnosim - to je HT

ali su mi MLM-ashi ljigaviji barem jedno 100 puta

dok ht ide kampanjom na televiziji (promijeni program), jambaci (ne gledaj kraj ceste)...

MLMovci te uvrebaju li telefonom ili f2f (lazima) i onda maltretiraju te proglasavaju skoro pa budalom jer neces pristupiti

nisam nikada bila ni na jednoj MLM prezentaciji ali znam po pričama kako to izgleda. međutim...isto tako znam da na MLM prezentaciju ili bilo što takvog tipa ne dolaziš hipnotiziran ili bez svijesti, nego se moraš odazvati jel tako? dakle nitko te ne prisiljava da odeš tamo ako ti to nećeš. kao ni da slušaš f2f šprehu:)
jednako kao i s promjenom programa na teveu ako je HT-ova reklama:)
dakle, htjela sam samo reći da nije bitan način na koji ti netko ulazi u život da bi ti nešto prodao. samo što su Ht-ove reklame roze, šarene i lijepe pa se ne gade ljudima kao nekakav oronuo, proćelavi, dosadan starac koji dila životno osiguranje;)

meni se gade i jedni i drugi. nema razlike između MLM-a i ostalih firmi koje nešto prodavaju (uslugu, robu ili sistem zarade) u modernom vremenu u kojem živimo.

cp.tar
16.02.2005., 01:13
LadyInRed kaže:
nisam nikada bila ni na jednoj MLM prezentaciji ali znam po pričama kako to izgleda. međutim...isto tako znam da na MLM prezentaciju ili bilo što takvog tipa ne dolaziš hipnotiziran ili bez svijesti, nego se moraš odazvati jel tako? dakle nitko te ne prisiljava da odeš tamo ako ti to nećeš. kao ni da slušaš f2f šprehu:)caka prva: ako se ne informiraš jako dobro (ili ako ne skupiš dovoljno iskustva), nećeš znati da dolaziš na mlm.
caka druga: nije da te prisiljavaju pištoljem uz glavu, ali koriste sve mile i nemile tenike uvjeravanja. dapače, iste i uče i vježbaju na motivacijskim seminarima.
jednako kao i s promjenom programa na teveu ako je HT-ova reklama:)čak i teuer-comovu reklamu lakše otrpim od mlm-a.
jednom kad promijeniš program, program je promijenjen. ne vraća se na staro nakon 2 sekunde.
kad se sjetim... jednoj sam prodavačici životnog osiguranja koja me presrela na blef nasred trga bana, nakon što sam joj dvaput pojasnio da znam o tome sve što me zanima i da si ne mogu priuštiti, te nakon što ona opet nije pustila uz spiku da sigurno mogu skupiti 100-200 kn mjesečno, zaurlao da ŽENO BOŽJA, IMAM 3000 KUNA NEPLAĆENIH RAČUNA, OŠ MI IH TI PLATITI?
na teuer-com samo psujem, još mi nisu dali razloga za vikanje.
dakle, htjela sam samo reći da nije bitan način na koji ti netko ulazi u život da bi ti nešto prodao. samo što su Ht-ove reklame roze, šarene i lijepe pa se ne gade ljudima kao nekakav oronuo, proćelavi, dosadan starac koji dila životno osiguranje;)

meni se gade i jedni i drugi. nema razlike između MLM-a i ostalih firmi koje nešto prodavaju (uslugu, robu ili sistem zarade) u modernom vremenu u kojem živimo. bitna je razlika, zapravo, u tome što ti vizualne reklame, ma koliko ti išle na jetra, ne uzimaju vrijeme. pogledaš, vidiš da te ne zanima, isključiš se.
tip koji ti konstantno sere ti troši i vrijeme i živce... tim više što imaju pripremljene govore, dizajnirane da te u 10 minuta zbune i preobrate.

obične reklame najčešće samo vrijeđaju inteligenciju; mlm je inteligentniji, ali i podliji.

RobiKa
16.02.2005., 08:27
nemam problema sa pokućarcima, jehovinim svjedocima i telefonskim gnjavatorima - zahvalim i ako su pristojni pozdravim. veliki oglašivači zagađuju opako, opako, a plaćamo ih mi jer se njihovom 'oporezivanju' ne da umaći. zato mi dodatno idu na jetra.

eh da, još bi dodao i automate za zašećerenu vodicu u školama i ambulantama. ti stvarno nemaju srama.

LadyInRed
16.02.2005., 11:42
RobiKa kaže:
nemam problema sa pokućarcima, jehovinim svjedocima i telefonskim gnjavatorima - zahvalim i ako su pristojni pozdravim. veliki oglašivači zagađuju opako, opako, a plaćamo ih mi jer se njihovom 'oporezivanju' ne da umaći. zato mi dodatno idu na jetra.

:top: bingo. ovima se još plaća a da bi se ONI reklamirali:rofl: i to ljudima manje smeta od prodavača životnog osiguranja.

ne pušim spike da te netko presreta na cesti i gnjavi i da mu se ne možeš oduprijeti kao ni to da odeš na predavanje MLM i da ne znaš naći vrata izlaza kad želiš otići:frajer:

atlantis
16.02.2005., 13:29
LadyInRed kaže:
nisam nikada bila ni na jednoj MLM prezentaciji ali znam po pričama kako to izgleda. međutim...isto tako znam da na MLM prezentaciju ili bilo što takvog tipa ne dolaziš hipnotiziran ili bez svijesti, nego se moraš odazvati jel tako? dakle nitko te ne prisiljava da odeš tamo ako ti to nećeš. kao ni da slušaš f2f šprehu:)

netocno

zove me kolegica da je dala jednoj zeni broj moj jerbo ta zena zeli web stranice za svoju firmu

zena je nazvala i rekla da me treba nesto u vezi interneta

i nasjela sam

ispalo je da mi hoce pokazati NJIHOVE internet stranice s prizvodima...
khm... stolac koji sam za firmu kupila prije dvije godine za 200 kn kod njih je 500 :D

MODERATORSKA OBAVIJEST – ZATVARANJE TEME

Molim da nastavite na skupnoj temi (http://www.forum.hr/showthread.php?p=39177228#post39177228). Hvala na razumijevanju.

zala
01.11.2006., 13:58
je li netko probao? kakvi su vam dojmovi, jeli još radite ili ste odustali?

mislim na osiguranja tipa, euroherc, alians, triglav, merkur i sl.

Vojky
01.11.2006., 14:12
Kako tko, mnogi su odustali, ali znam i one koji su dobili posao na neodređeno i pristojnu plaću, te one koji su i obrte za prodaju polica otvorili... Nije posao za svakog, ali ako si tip za to - može biti zanimljivo i unosno.

MicaMaca
01.11.2006., 14:41
moja prijateljica je u jadranskom. nije da ju posao full ispunjava, ali ima lijepo i ugodno radno mjesto, dobru placicu, ugovor na neodredjeno, placene putne troskove, topli obrok, sve u svemu za pozelit.
ali recimo mene ne privlace poslovi u kojima moram ljudima bilo sto nutkat, nametat i moljakat da kupe, to ne dolazi u obzir. tko moze mislim da je super posao, ali samo u vecim osiguravateljskim kucama, znaci croatia, euroherc, jadransko.

zgubidan
02.11.2006., 18:39

Ako si procijenitelj, to je predivan posao.

Lova do krova.

Mrs.Mia Wallace
14.11.2006., 21:54
ja sam bila na razgovoru kod Allianza;
pročitali su moj životopis na MojPosao i pozvali me jer imam iskustvo u prodaji -
ponuda je bila imaš određenu kvotu koju moraš ispuniti u prva 3 mjeseca i tad imaš fix od cijelih 2000kn (ispada da si radiš za putne troškove)
nakon tog perioda imaš povećanu kvotu i dodatnih 500kn :rolleyes:
i nakon toga si na proviziji od prethodno sklopljenih ugovora i kao tad bereš lovu
s tim da imaju call centar koji ti svaki radni dan osigurava 3 termina pa ne tražiš sam potencijalne klijente
meni uvjeti nisu odgovarali pa nisam otišla na seminar
plus mi se nije svidila neprofesionalnost voditelja - tokom razgovora je pušio i tren mi persirao, tren "na ti"

Agath@
15.11.2006., 12:04
Takav posao nije za mene, slab sam trgovac.
Ali poznajem ljude koji rade za jednog osiguravatelja i zaista super zarađuju.

Ali nije im zarada laka, non stop razgovori, vikendima drže seminare, puno putuju.
Od te zarade već su tri auta kupili, obišli Ameriku, Europu..... oni su prezadovoljni.
Sve zavisi koliko je tko spreman žrtvovati.

raff34
15.11.2006., 12:21

Moraš malo konkretnije reći šta te zanima.

Jer u osiguranju možeš biti spremačica, računovođa, procjenitelj, prodavač,...

zala
16.11.2006., 17:27
mislim na posao zastupnika iliti agenta,nešto slično kao što je M.Mia. opisala.

ja sam čula za Allianz da tamo dobro zarađuju i sve tako kako je Mia opisala, ali mi nije jasno kojim autom ići na prezentacije ljudima i kako sam pronalaziti mjesto stanovanja tih ljudi koje ti halo centar nađe?

ipak ja ne poznajem sve ulice u gradu , a kamoli u okolnim selima.

što se tiče drugih osiguranja, neznam. da se bar javi netko tko je imao iskustva sa takvom vrstom posla, bilo bi lakše razgovarati i donijeti nekakvu odluku

Mrs.Mia Wallace
17.11.2006., 01:01
ideš na prezentacije svojim autom, i za "putne troškove" ti daju cijelih 100kn mjesečno :p

raff34
17.11.2006., 13:03
mislim na posao zastupnika iliti agenta,nešto slično kao što je M.Mia. opisala.

ja sam čula za Allianz da tamo dobro zarađuju i sve tako kako je Mia opisala, ali mi nije jasno kojim autom ići na prezentacije ljudima i kako sam pronalaziti mjesto stanovanja tih ljudi koje ti halo centar nađe?

ipak ja ne poznajem sve ulice u gradu , a kamoli u okolnim selima.

što se tiče drugih osiguranja, neznam. da se bar javi netko tko je imao iskustva sa takvom vrstom posla, bilo bi lakše razgovarati i donijeti nekakvu odluku

Imaš više vrsta prodavača.

Imaš pribavaljač, zastupnik i interni zastupnik.

Pribavljač radi na ugovor od djelu.
Zastupnik ima neku fiksnu plaću od 2000kn + provizija(s tim da mora određeni iznos u premijama zadovoljit kroz neko razdoblje ili leti)-Zaposlen je na određeno vrijeme
Interni zastupnik radi samo za plaću koju mu plaća osig. društvo i zaposlen je na neodređeno vrijeme.

Da bi došla do ovog zadnjeg moraš počet od pribavljača pa zastupnik pa ako hoćeš dalje interni zastupnik.
U svakom osig. društvu se da dobro zaraditi kao pribavljač/zastupnik samo kaj treba raditi.

Call centar ti radi na principu: Oni ti ugovore sastanak sa strankom u nekoj ulici u Zg-u. Ti ideš tam kak znaš i umiješ(tramvaj, a za ulicu pitaš) i prodaješ stranci osiguranje. Tu ti imaš ulogu da stranku malo bolje upoznaš sa proizvodom i da mu prodaš njemu odgovarajući model. Ako ideš preko CALL centra onda ne dobivaš FULL proviziju.
Provizija ti varira od vrste osiguranja(AO, život, imovina,...)
Full proviziju dobiješ kad je NOVO osiguranje i kad stranku sama nađeš.
Što veća premija osiuguranja veća provizija.

Moraš proći obuku u osig društvu, a za neka osiguranja(životno) moraš platiti i položiti ispit za brokera kod HANFA-e. U osig. društvu obuka je besplatna.

Ovo ti manje više vrijedi za SVE osiguravajuće kuće.

Moraš pažljivo izabrati osig. društvo za koje češ raditi. (renome, tradicija,...)

I prije svega moraš biti uporna i marljiva, jer ako to nemaš onda niš od ovog svega.:top:

zala
18.11.2006., 10:26
hvala ti na iscrpnom odgovoru!

raff34
18.11.2006., 12:52
hvala ti na iscrpnom odgovoru!

anytime:top:

miss m
27.12.2006., 17:29
bok. zanima me da li ima tko kakvog radnog iskustva u euroherc ili croatia osiguranju? na poslijedipolmskom sam, i potražila bi posao tamo (plače su kao dobre), pa zanima me sve u vezi toga. tnx

antest
27.12.2006., 18:46
i ja bi posao u ERNT al ko ce se tamo zaposlit... ako nemas ljutih veza tesko se zaposlit u tim kucama..

miss m
28.12.2006., 16:27
mislima da bi mogla imati vezu (big boss), ali moram dobro razmislit prije nego je iskoristim, zato pitam kako je tamo, naporno ili ne...ma sve što se odnosi na osiguranje..

antest
28.12.2006., 19:35
a osiguranja su u trendu veliki broj zaposlenih.... u mnogo sektora.... ja bi rado radija u sektoru zračnog osiguranja..

cibalus
28.12.2006., 21:10
Ukoliko se radi o terenskom poslu ( kontakti, servisi, pribave osiguranja... ), evo ukratko. Osobno radim već 3 godine za Allianz i vrlo sam zadovoljan. Prihodi se obračunavaju na način: fiksna plaća ( postoje određene norme koje moraš zadovoljiti ) + provizija. Zarada je, znači, po učinku !!! Moram naglasiti jednu bitnu činjenicu, ovaj je posao najlakši ili najteži na svijetu, nema sredine. Ako se nađeš u ovom poslu, zaboravi više ikada na financijske probleme. Zarade su enormne !!! Ukoliko je klasični uredski posao: brdo papirologije, puno manja zarada, fiksna plaća ( vjerojatno solidna ), vrlo slično kao i svi ostali uredski poslovi. U svakom slučaju, može se ostvariti vrlo lijepa karijera. Između te dvije tvrke odabrao bih Croatiu ( to je moje subjektivno mišljenje, pošto mi Euroherc izgleda prilično nestabilno na tržištu bez obzira na njihove hvalospjeve ). Puno sreće :top: !

Ivančica-sunce
14.03.2008., 19:27
Ukoliko se radi o terenskom poslu ( kontakti, servisi, pribave osiguranja... ), evo ukratko. Osobno radim već 3 godine za Allianz i vrlo sam zadovoljan. Prihodi se obračunavaju na način: fiksna plaća ( postoje određene norme koje moraš zadovoljiti ) + provizija. Zarada je, znači, po učinku !!! Moram naglasiti jednu bitnu činjenicu, ovaj je posao najlakši ili najteži na svijetu, nema sredine. Ako se nađeš u ovom poslu, zaboravi više ikada na financijske probleme. Zarade su enormne !!! Ukoliko je klasični uredski posao: brdo papirologije, puno manja zarada, fiksna plaća ( vjerojatno solidna ), vrlo slično kao i svi ostali uredski poslovi. U svakom slučaju, može se ostvariti vrlo lijepa karijera. Između te dvije tvrke odabrao bih Croatiu ( to je moje subjektivno mišljenje, pošto mi Euroherc izgleda prilično nestabilno na tržištu bez obzira na njihove hvalospjeve ). Puno sreće :top: !

Da li možda znaš što za poziciju PREUZIMATELJ RIZIKA, tražila se VSS, pripravnički 1.god, plaća 4000kn, bila sam na testiranju i intervjuu i mislim da bih mogla dobiti posao, ali ne znam konkretno što i na koji se način zapravo radi? Hvala:mig:

Blue
15.03.2008., 00:37
Informacije o zapošljavanju, uvjetima rada i općenito o hrvatskim i stranim firmama. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=262995)

Charliz
16.03.2008., 21:25
HELP!
nova sam u poslu, pa zna li mi netko dati koji koristan savjet kako pronaći osobe za životna osiguranja, osiguranja imovine i osiguranja za motorna vozila tj.plovila?
Hvala unaprijed!!!!

snjeguljica
17.03.2008., 23:53
Znam da su prije dvije,tri, godine ljudi prodavali osiguranja od vrata do vrata, od stana do stana.
A da pokušaš poslati e-mail firmama za koje misliš da bi mogle biti zainteresirane?
Sretno. :top:

mpo
18.03.2008., 22:06
LOL

Money
19.03.2008., 08:52
HELP!
nova sam u poslu, pa zna li mi netko dati koji koristan savjet kako pronaći osobe za životna osiguranja, osiguranja imovine i osiguranja za motorna vozila tj.plovila?
Hvala unaprijed!!!!

Probao sam to raditi i odustao sam! Tesko je to raditi mada cujem da danas to ide malo lakse! Ja sam probao ici od vrata do vrata, nije funkcioniralo (dobro da me neko nije upucao)!
Danas radim slican posao, dajem kredite osiguranje je jamac,platim studentima da mi dilaju letke (sama si napravis letke da budu bas kakve zelis),
saljem ponude putem poste (opet studenti zatvaraju i salju pisma, ti sama smislis oblik i nacin pisma), udem u firme koje su mi zanimljive!
To je to u nesto skracenom obliku!
Nadam se da ce ti pomoci!

Charliz
19.03.2008., 13:41
Hvala :D, mogla bi pokušat sa tim letcima... kako si napravio letke sa originalnim logom firme za koju radiš?
Za sada zovem okolo,ugovaram sastanke... i naravno obaviještavam sve poznate i od poznatih poznate. Nadam se da ce biti ok. :)
Za sada mi je placa minimalac + provizije.... ali naravno,mogučnost rasta plaće ako vide da dobro radim.

Money
19.03.2008., 13:54
Hvala :D, mogla bi pokušat sa tim letcima... kako si napravio letke sa originalnim logom firme za koju radiš?
Za sada zovem okolo,ugovaram sastanke... i naravno obaviještavam sve poznate i od poznatih poznate. Nadam se da ce biti ok. :)
Za sada mi je placa minimalac + provizije.... ali naravno,mogučnost rasta plaće ako vide da dobro radim.

U pocetku ti je jako bitno da imas podrsku svoje uze sredine!
Stavio sam svoj logo i par slikica vezanih uz temu, nisam dobio dozvolu da koristim njihov logo!A nije problem skenirati logo ako treba malo photoshopa i eto ga!
Za koje osiguranje radis?

x-type
19.03.2008., 19:18
pa moraš imat u uredu memorandume koji su ti na raspolaganju. smisliš neki tekstić tipa "poštovani, trenutno na vašem području provodimo akciju u osiguranju imovine. za vrijeme trajanja akcije možete dobiti popuste do 20% bla bla bla uz osiguranja imovine možemo vam ponuditi široku paletu ostalih osiguranja bla bla bla kroz nekoliko dana naš agent će vas kontaktirati telefonom (ili posjetiti, izaberi) te vam predložiti sastanak na kojem bi vam detaljnije objasnio pojedinosti akcije bla bla bla srdačan pozdrav bla bla". naravno, o akciji nema niti govora, ali im komercijalne popuste predstaviš kao akciju. pošalješ to poštom (to ti firma mora financirat) na adrese u nekom kvartu, pošalji i firmama i dućanima i birtijama (ako ih osiguravate), kod manjih firmi ćeš vjerojatno imati najviše uspjeha, npr. kojekakvi servisi, knjigovodstva, prodavaonice i slično. ako im direkt pokucaš na vrata, isprašit će te. ako im se ovako najaviš, imaš više šanse da te prime. naravno, nemoj očekivat čuda, max 10% će ih pristati na sastanak, od tih 10% možda 2% uzmu nešto.
uglavnom, ne bih se složio da je prije bilo teže prodavati osiguranja. sad je puno teže zbog prevelike zasićenosti tržišta, a to i praksa pokazuje jer se vrlo malen broj novih zastupnika održi u poslu, dok stari imaju bazu klijenata koju samo obnavljaju iz godine u godinu.

e i još jedan savjet. zvučat će vam smiješno, ali meni, kad sam radio u osiguranju, se pokazalo vrlo uspješnim: crkve! pokucaj popu na vrata župnog ureda i nagovori ga kak god znaš za prezentaciju i prodaj mu nešto, svaki posao će ti vrijedit bar 2-3 soma € ;) a oni jako vole osiguravati crkve. nemoj biti lijena, sjedni u auto i obiđi sve crkve u krugu od 50 km po svim selima!

turbo16
25.03.2008., 15:01
prva rečenica i druga nisu u toj relaciji. ne uvjetuju jedna drugu;) dakle osig. ne mora raditi student, ali je to super posao za nekoga tko ima još obaveza jer nema radno vrijeme blabla

s druge strane, možeš fine i to prefine pare zaraditi s osiguranjem. kao student ili ne. nebitno. možeš biti i student ili raditi neki drugi posao a osig. usput, ali ako ti uleti osig. par dobrih hotela i koja veća firma, pa onako u kompletu, itekako možeš lijepo zaraditi. a da baš i nisi proveo 12 sati na poslu. jednako možeš cmoljiti po terenu danima i osiguravati kućanstva za 100 kn provizije. znam o čemu pričam....

U svakom poslu pa tako i u osiguranju se očekuje profesionalnost. Tako nešto nikako nemože pružiti student koji se povremeno bavi osiguranjem. Osiguranje nije stvar koja se može raditi usput i dok god ima takvih ko ti koji misle da je to moguće ljudi će osiguravajuče kuče smatrati lopovima. Radim u osiguranju već 6 godina i mnogo puta sam se susreo sa slučajevima neprofesionalnosti koji su proizašli iz nepoznavanja osiguranja od tzv. povjerenika odnosno osoba koje se tu i tamo bave osiguranjem. Baš zbog toga je i donesen zakon kojim se takve osobe bez položene licence a ako nisu u radnom odnosu nemogu baviti osiguranjem. Vidim da baš i neznaš o čemu pričaš jer i ja sam počeo od kucanja po vratima i svatko tko ima malo vjere u sebe sigurno če uspjeti u ovom poslu. Radom u osiguranju se može zaraditi odlična plača a kao dokaz sam ja koji poslije 6 god. rada imam plaču cca. 14.000.kn + troškovi benzina + mob. što je po meni sasvim solidna plača. Da ne spominjem to da sam organiziram svoj rad i radim svaki dan koliko želim. Samo još želim reči da sam do ove plače došao samo i isključivo svojim radom, upornošču i zalaganjem a da nisam osigurao nikakav lanac hotela od nekih bogatih rođaka. Također prostor za napredovanje u osiguravajučim kućama je ogroman ali to bi bila sasvim neka nova tema pa toliko od mene za sada.

Jana888
25.03.2008., 19:00
[QUOTE=turbo16;13248103]U svakom poslu pa tako i u osiguranju se očekuje profesionalnost. Tako nešto nikako nemože pružiti student koji se povremeno bavi osiguranjem. Osiguranje nije stvar koja se može raditi usput i dok god ima takvih ko ti koji misle da je to moguće ljudi će osiguravajuče kuče smatrati lopovima. Radim u osiguranju već 6 godina i mnogo puta sam se susreo sa slučajevima neprofesionalnosti koji su proizašli iz nepoznavanja osiguranja od tzv. povjerenika odnosno osoba koje se tu i tamo bave osiguranjem. Baš zbog toga je i donesen zakon kojim se takve osobe bez položene licence a ako nisu u radnom odnosu nemogu baviti osiguranjem. Vidim da baš i neznaš o čemu pričaš jer i ja sam počeo od kucanja po vratima i svatko tko ima malo vjere u sebe sigurno če uspjeti u ovom poslu. Radom u osiguranju se može zaraditi odlična plača a kao dokaz sam ja koji poslije 6 god. rada imam plaču cca. 14.000.kn + troškovi benzina + mob. što je po meni sasvim solidna plača. Da ne spominjem to da sam organiziram svoj rad i radim svaki dan koliko želim. Samo još želim reči da sam do ove plače došao samo i isključivo svojim radom, upornošču i zalaganjem a da nisam osigurao nikakav lanac hotela od nekih bogatih rođaka. Također prostor za napredovanje u osiguravajučim kućama je ogroman ali to bi bila sasvim neka nova tema pa toliko od mene za sada.[/QUOTE

:top::top:
slažem se sa svime!
upornost,upornost,upornost ...

crna ptica
25.03.2008., 19:14
U svakom poslu pa tako i u osiguranju se očekuje profesionalnost. Tako nešto nikako nemože pružiti student koji se povremeno bavi osiguranjem. Osiguranje nije stvar koja se može raditi usput i dok god ima takvih ko ti koji misle da je to moguće ljudi će osiguravajuče kuče smatrati lopovima.

ha ha ha koja fora.... razbuktala se rasprava o temi staroj skoro 4 godine :) fora mi je podsjetiti se na vlastite napise iz tog vremena. no i danas isto tvrdim, kao i gore citirani kolega.

ne može se ništa raditi kao usputna razbibriga. istina, student može, kao što je netko rekao, osigurati par hotela, ako ima debele veze i štelu. ali, složit će se svi, to je stvarno izuzetak.

pravilo je u prodaji osiguranja da ne postoji beznačajna polica i beznačajni klijent, tako da se s istim žarom osiguravaju i kućanstva po par desetaka kuna provizije kao i hoteli s par tisuća kuna provizije.

Ivančica-sunce
28.03.2008., 16:07
HELP!
Hvala unaprijed!!!!

A u kojoj osig.kući radiš i koje radno mjesto?

spy
28.03.2008., 18:07
zvučat će vam smiješno, ali meni, kad sam radio u osiguranju, se pokazalo vrlo uspješnim: crkve! pokucaj popu na vrata župnog ureda i nagovori ga kak god znaš za prezentaciju i prodaj mu nešto, svaki posao će ti vrijedit bar 2-3 soma € ;) a oni jako vole osiguravati crkve. nemoj biti lijena, sjedni u auto i obiđi sve crkve u krugu od 50 km po svim selima!

care:s:top:

Molim da nastavite na skupnoj temi (http://www.forum.hr/showthread.php?p=39177228#post39177228). Hvala na razumijevanju.

klaunina
11.03.2009., 16:36
Podižem staru temu!

Interesira me da li kao zastupnik u osiguranju (znači "nagovaranje" ljudi da uzmu osiguranje kod tvoje osiguravateljske kuće) radi osoba sa VSS?

Naime, pozvana sam na razgovor za posao kod jedne osiguravateljske kuće, međutim ne znam još koje radno mjesto imaju slobodno, jer sam poslala otvorenu molbu.

Sad me malo bad, jer taj zastupnik ja ne želim biti (nemam nos za takve stvari), a opet u ovim vremenima ne priliči odbijati posao.. :rolleyes:

Mama mi govori da je to za NKV i KV osobe, a ne nas VSS.

Savjet?? Iskustva? :ne zna:

Apatrit
12.03.2009., 08:03
Ja cu ti nesto odgovorit mozda ce zvucat grublje, ali takav sam, kazem izravno sta mislim pa ti unaprijed kazem da se ne osjecas uvrijedjenom jer mi to nije bil namjera...

Mislim da nisi puno toga navela, na primjer da li si sad nezaposlena ili radis negdje drugdje... Da li zivis na necijoj grbaci kao sto su roditelji, muz, decko ili sl.
E sad ovo sta si navela da se u uvim situacijama posao ne odbija.
Danas se ne gleda sss vss, kv, nkv, niti bilo sto. Osobe s fakultetom rade svakakve poslove samo da nesta rade, da zaradjuju koliko toliko ...
Ako nemozes naci posao i sad imas priliku raditi to sa vssom zasto odbiti.
AKo radis negdje i nisi prisiljena raditi nesto takvo onda nemoj..

NE DOPUSTI DA TI NETKO ODREDJUJE POSAO, POGOTOVO NE STARCI.

Ako trebas posao prihvati pa kako bude, mozda ti se svidi, nemoj se puno premisljati ...

takooo
12.03.2009., 10:24
Podižem staru temu!

Interesira me da li kao zastupnik u osiguranju (znači "nagovaranje" ljudi da uzmu osiguranje kod tvoje osiguravateljske kuće) radi osoba sa VSS?

Naime, pozvana sam na razgovor za posao kod jedne osiguravateljske kuće, međutim ne znam još koje radno mjesto imaju slobodno, jer sam poslala otvorenu molbu.

Sad me malo bad, jer taj zastupnik ja ne želim biti (nemam nos za takve stvari), a opet u ovim vremenima ne priliči odbijati posao.. :rolleyes:

kako koja osiguranja. npr u grawe osig je nemoguce da imas vss i radis posao agenta ili zastupnika. dok euroherc i njegove sastavnice za taj posao uzimaju ljude s vss. da bi ti vise pomogla, napisi gdje ides na razgovor

yeta
15.03.2009., 17:04
poštovani,

molim vas ima li tko iskustva kao financijski savjetniku raiffeisen stambenoj štedionici? nije osiguranje ali je slična stvar (bar mislim)

curva-tamburello
15.03.2009., 17:34
ja te poslove koje nude osiguravajuce kuce vidim na sljedeci nacin:
prime svakog, u prva ti mj idu na kartu da ces uvuci rodbinu i prijatelje kod njih i kasnije te "otepu"
kako gledam po oglasima uvijek barem 2-3 kuce zaposljavaju brdo ljudi i svako malo ponavljaju oglase...

Lucas PG
17.03.2009., 21:31
Da, zato jer trebaju prodavače a to ne artukuliraju odmah na početku.
Pa onda ekipa koja misli da može u životu uspjeti zato jer su završili faks, odnosno da im to garantira nekakvu veću plaću, poštovanje, odustane, jer "to nije za njih".

Naime, ima jako malo ljudi kojima odgovara rad na proviziju, odnosno da napreduju ovisno o njihovim rezultatima, tj. sposobnosti, a ne tituli.
A i puno je firmi koje nisu dovoljno poštene, pa iskorištavaju agente koji rade na proviziju, tj. oni se muče zbog njih više nego što bi trebali.
Treba odabrati one koje nisu takve. Ima ih...

Osim toga, sad je odjednom stav da to ne valja što daju puno većem broju ljudi priliku da se dokažu.
Inače svi plaču kako ih firme zovu na razgovore, da im troše (dragocjeno) vrijeme, a da ih na kraju ne odaberu.
"A da su im samo dali priliku, oni bi im dokazali koliko vrijede..."

yeta
25.03.2009., 01:05
svaka čast!

lavicaaa
25.03.2009., 15:33
Najviše po osiguravajućim kućama pljuju oni koji nisu sposobni samostalno raditi, nego se žele stalno "šlepati" uz nekog. Posao zastupnika ima puno prednosti, ali i mama, ali najvažnija je samostalnost i želja za radom, naravno da nije isto raditi u nekoj većoj osig. kući (allianz, croatia) ili u nekoj manjoj (npr. cosmopolitan). Svaki zastupnik koji se trudi i ispuni postavljen plan, ima dobru plaću i još je nagrađen bonusima.
E sad dal ti budeš prihvatila taj posao, to je tvoja odluka, ali moraš biti spremna raditi, a ne svaki dan samo čekati kraj radnog vremena :-)

Visoki
25.03.2009., 15:48
Da li netko radi u IT sektoru u Allianzu, kakva je tamo situacija ? Zvali su me u ponedjeljak na razgovor za DBA admina...

curva-tamburello
25.03.2009., 17:33
Najviše po osiguravajućim kućama pljuju oni koji nisu sposobni samostalno raditi, nego se žele stalno "šlepati" uz nekog.

posto sam ja tu nesto komentirao nasao sam se prozvanim...

meni nije problem raditi, dapace volim raditi i uvjek dajem 110% sebe... ali jednostavno taj posao nevidim kao posao koji zavrijeđuje moju paznju. zasto? prvenstveno zato sto je to u vecini slucajeva prodavanje muda pod bubrega, dalje situacija je danas takva u zemlji da je tesko tako sta prodati jer mnogi nerade i nedobijaju place i sad ce od mene netko uzeti osiguranje... ma mos si misliti...

a osim toga, ima nas svakakvih netko je rođen za takvog trgovca... ja sebe dovoljno poznajem i ja mislim da to nisam sposoban... s druge strane imam kolegu koji je za to rođen, on ce gusku prodati pod kravu... i na tome mu skidam kapu, al sebe tu nevidim :ne zna:

ANILA
25.03.2009., 17:36
Dali je netko čuo za agenciju ALIAN? oni rade s više osiguranja..valjda!:p

ANILA
25.03.2009., 17:38

meni nije problem raditi, dapace volim raditi i uvjek dajem 110% sebe... ali jednostavno taj posao nevidim kao posao koji zavrijeđuje moju paznju. zasto? prvenstveno zato sto je to u vecini slucajeva prodavanje muda pod bubrega, dalje situacija je danas takva u zemlji da je tesko tako sta prodati jer mnogi nerade i nedobijaju place i sad ce od mene netko uzeti osiguranje... ma mos si misliti...

a osim toga, ima nas svakakvih netko je rođen za takvog trgovca... ja sebe dovoljno poznajem i ja mislim da to nisam sposoban... s druge strane imam kolegu koji je za to rođen, on ce gusku prodati pod kravu... i na tome mu skidam kapu, al sebe tu nevidim :ne zna:

Tu si skroz u pravu...netko je za to ,a netko nije:mig:
Ja bi ti npr mogla i pinkalo prodat:lol:!
Šala ali skroz si u pravu...di če netko malo povučeniji nekome nešto nudit? Pa ne može ni blebetat koliko treba....

yeta
25.03.2009., 22:36
jeli tko radio u štedionici stambenoj, i kakva ima iskustva?

:) hvala

Lucas PG
25.03.2009., 22:41
...zato sto je to u vecini slucajeva prodavanje muda pod bubrega...
Auto osiguranje spada isto pod tu tvoju stručnu "definiciju" ili?
Riziko osiguranje za slučaj smrti je isto beskoristan proizvod, pogotovo kad je s njime osiguran kredit.
Na žalost, cijela industrija js isprepletena hrpom agencija i prodajnih struktura koje svojim neprofesionalnim radom doprinose slici kakvu ti opisuješ. To je istina. Ali "provaliti" da su programi osiguranja muda...

...dalje situacija je danas takva u zemlji da je tesko tako sta prodati jer mnogi nerade i nedobijaju place i sad ce od mene netko uzeti osiguranje... ma mos si misliti...
To je tako kad ne pratiš tržište i sagledavaš situaciju iz krive perspektive, pa onda neargumetirano pokušavaš raspravljati na forumu.
Dakle situacija je da ljudi vade novce iz fondova, dionica i ostalih rizičnih mjesta za čuvanje novaca, a vraćaju u sigurnije- depoziti u bankama su porasli preko 20%, a stambene štednje i životna osiguranja to dobro koriste i pokušavaju preoteti taj dio kolača...

yeta
25.03.2009., 22:51
kakva je plaća za početak? dali se radi na proviziju samo ili se dobiva i fixna plaća preko žiro računa?

insomnia
25.03.2009., 23:56
poštovani,

molim vas ima li tko iskustva kao financijski savjetniku raiffeisen stambenoj štedionici? nije osiguranje ali je slična stvar (bar mislim)

ja sam radila pred par godina tamo i nije mi se uopće svidjelo.
bila sam zelena, al i iskustvo je vrijedno.
ideš na obuku, imaš svog voditelja s kojim se dogovaraš kad trebaš doć, dodješ uzmeš telefonski imenik i zivkaš ljude i nagovaraš ih da dodju na sastanak i da si uzmu stambenu štednju. ako imaš sreće od 150 poziva jedan će ti doć i pitanje je dal će uopće htjet sklopit ugovor. prvih tri, četri ugovora moraš sklopit za djabe-znači ništa ti ne plate, da bi tek poslije mogao dobiti proviziju od sklopljenih ugovora. koja je, bila ok. sam je bilo teško nać ljude. sve to zivkanje ljudi doma, nagovaranje mi baš i nije sjelo pa sam otišla.

Lucas PG
26.03.2009., 20:48
kakva je plaća za početak? dali se radi na proviziju samo ili se dobiva i fixna plaća preko žiro računa?
Napisala si ispod mojeg odgovora, baz citata, pa sam zaključio da je pitanje za mene? Postoji i jedno i drugo, s time da se "fiksna" plaća dobiva na tekući, a ugovor o djelu na žiro račun...
ja sam radila pred par godina tamo i nije mi se uopće svidjelo.
Nije ni čudo, jer preko 90% ljudi misli isto. Rad na proviziju je samo za uporne, one koji žele dokazati da svojim radom mogu sami sebi odrediti prihode, ili one koji dugoročno žele napraviti karijeru...Takvi obično dobro zarađuju, a svi ostali odustanu i nerijetko (zbog neshvaćanja) za svoj neuspjeh krive firme i sisteme u kojima su pokušali raditi.
...dodješ uzmeš telefonski imenik i zivkaš ljude i nagovaraš ih da dodju na sastanak i da si uzmu stambenu štednju. ako imaš sreće od 150 poziva jedan će ti doć i pitanje je dal će uopće htjet sklopit ugovor. prvih tri, četri ugovora moraš sklopit za djabe-znači ništa ti ne plate, da bi tek poslije mogao dobiti proviziju od sklopljenih ugovora. koja je, bila ok. sam je bilo teško nać ljude. sve to zivkanje ljudi doma, nagovaranje mi baš i nije sjelo pa sam otišla.

Tri stvari...
1. Oni su od tebe trebali dobiti dobrog prodavača, a to nije jednostavno. Od psihologije prodaje, snalaženja u sistemu takvog rada (na proviziju), ograničenje na korištenje njihovih ideja za prodaju proizvoda koja je loša itd...
2. Zivkanje ljudi nasumično, a da to radi netko kome se to ne da, ili nije jako dobar špreher i psiholog NE može dati rezultate. U konačnici prostituira ime firme, proizvod i dovodi na loš glas i jedno i drugo, a novi suradnici su nezadovoljni...
3. To što ti nisu dali proviziju za prvih nekoliko prodaja je ili s dobrim razlogom ili je apsolutna krađa. Budući da nisi sve objasnila, ne možemo znati šta je...

PS Tipke sa slovom "đ" i Shift ti nedostaju na tipkovnici ili?? :top:

Jana888
27.03.2009., 21:31
Eto samo malo da se osvrnem na rad u osiguranju kao zastupnik ili ti savjetnik osiguranja! Radilia sam godinu dana u jednoj od vecih osiguravajucih kuca u HR. Podpises ugovor tj. plan na 6mj. ,fiksan dio place ti iznosi 1600kn + putni troškovi,znaci odprilike 2000kn dobivas fiksno mjeseceno ,ako ostvarujes plan 100% dobivas placene jos plus putne troskove za koje provodis na terenu sa svojim autom,za pocetnike je to 1500kn i plus jos dobijes placenu proviziju za zivotno osiguranje,a za ostale proizvode u prvoj godini nemas pravo na proviziju,jer ti se ona isplacuje u drugoj godini(ako opstanes do tada). Znaci ako dobro radis i stalno si u planu (a plan ti se svaki mjesec povecava i obavezno moras mjesecno prodati barem jedno zivotno osiguranje) mjesecna placa ti moze iznositi nekih 4500kn pa i vise ako sklopis dosta zivotnih polica!....
Problem u svemu tome je da kada dodes u drugu godinu,fiksan dio vise ne dobivas,nego samo proviziju na proizvode koje si prodao u prvoj godini..za pocetnike su provizije nikakve pa ti se moze desiti da dobijes placu i od 800kn ...itd.itd.
U osiguranju je tesko poceti ako si tek pocetnik ..razno raznih osiguranja danas ima,a i ovi stariji zastupnici su prave "beštije"!,tako da sve u svemu jedno iskustvo vise ,ali u osiguranje nikada vise ...

Lucas PG
27.03.2009., 23:55
Eto samo malo da se osvrnem na rad u osiguranju kao zastupnik ili ti savjetnik osiguranja! ...
Zastupnik si ako si položila HANFA-in (državni) ispit (u što sumnjam, prema opisu u ovom tekstu).
...mjesecna placa ti moze iznositi nekih 4500kn pa i vise ako sklopis dosta zivotnih polica!....
Čuj, provizije za početnike se kreću od 500-800 kn po JEDNOJ polici životnog, do 1500-2000 za one koji su napravili određenu količinu posla. Je li to malo?
Tebi je bilo problem prodati jednu policu životnog mjesečno!? I onda veliš da si radila?
Problem u svemu tome je da kada dodes u drugu godinu,fiksan dio vise ne dobivas,nego samo proviziju na proizvode koje si prodao u prvoj godini..za pocetnike su provizije nikakve pa ti se moze desiti da dobijes placu i od 800kn ...
To mi nešto one štima, ali i da je tako, vjerojatno se pretpostavlja da si nakon cijele jedne godine nešto naučila, da imaš svoj portfelj ili da imaš relativno redovan mjesečni priljev novih klijenata. Ako nemaš, da li je to onda posao?
U osiguranju je tesko poceti ako si tek pocetnik ..razno raznih osiguranja danas ima,a i ovi stariji zastupnici su prave "beštije"!,tako da sve u svemu jedno iskustvo vise ,ali u osiguranje nikada vise ...
Tako je u osiguranju su svi beštije, čudaci koji ne vole one koji ne donose rezultate...:azdaja:
Pogledaj još jednom moj odgovor "insomniji", možda se pronađeš u nečem...

*mrtva_hladna*
28.03.2009., 00:08
Pozdrav

Evo da i ja napisem svoje iskustvo s jednom od osiguravateljsikih kuca. Ja inace zivim u Austriji,i radila sam nepunih 6 mj ( 6 mj dovoljno da shvatim o kakvoj se mucki radi)u OVB (Objektive Vermögensberatung) koja se bavi prodajom zivotnih osiguranja (nemaju vlastite produkte - postoje partneri vise i manje poznati) i sl. Iz mog iskustva ja nikome ne bih preporucila da krene u te vode,malo je onih koji uspiju ili bi uspjeli. Racun dodje kad tad na naplatu.Zasto to kazem ? Pa evo, ovako moje iskustvo : u takvim firmama uglavnom se provodi pranje mozga.I klijentima i radnicima.Obecava se i presentira najplavije od neba ,a ustvari niste ni svijesni (bar ne u pocetku ) da ste vi isto potencijalna ovca za sisanje.Spominju se premije (koje nije pametno potrositi u prvih pet godina od potpisivanja ugovora),a da bi se dobila premija potrebno je puno ,puno ugovora napraviti.Cijelo to vrijeme ste pod pritiskom od strane glavnih ,tjera vas se (pa skoro doslovno) da prodate osiguranja svojim prijateljima,poznanicima,clanovima obitelji(to su vasi novi "klijenti") itd... ali sve se to radi na "mudar nacin" . E a trazi se da to budu ugovori na najmanje 20 god (i od toga ovisi premija) ,sto,ako nemate obraza pa poturite svom prijatelju takav jedan ugovor tj osiguranje na 20 god i svijesni ste da to zivotno osiguranje i nije bas najjeftinije - onda za pocetak i mislite da ste "uspijeli" sve dok ...taj klijent (bio prijatelj,poznanik ili bilo tko vec ) ne otvori oci i skuzi da ste mu nakacili sranje od osiguranja ,pa pocnu otkazivat ugovore - e tad, dolazite vi na red (u to vrijeme ne morate cak vise ni raditi u toj firmi) vracate tj duzni ste vratiti svu premiju koju ste primili - ukoliko vas klijent odjavi osiguranje u prvih pet godina (tj nakon pet godina). Hvala Bogu pa sam ja na vrijeme skuzila o cemu se tu radi.Takav posao nije svaciji nivo. Neki shvate na vrijeme a neki kad bude vec kasno. Puno je njih koji su cak bili i vodeci u takvim firmama ,nakon nekoliko godina prijavili privat konkurs jer nisu imali od cega vratiti premije a pare su potrosili.Onda,sta sam jos skuzila,primaju se u vecini oni koji i nisu bas "najinteligentniji"(ne,ja spadam u malo pametnije nego sto ih je tamo bilo -) ,kad oni skuze da vi kuzite njihovu semu ,onda vas jos vise teroriziraju ali na mudar nacin tj s osmijehom na licu.
Ja sam kao sto vec rekoh ,na vrijeme skuzila o cemu se tu radi i ne bih nikome preporucila. Price o velikoj i dobroj zaradi su samo k*** od ovce.
Ali,svi smo mi ponekad lakovjerni ali ipak oni "pametniji" shvate na vrijeme i odustanu brzo - oni drugi ...e,oni cak zaglibe u tom poslu financijski jos i vise nego su bili prije tog posla.

Trebor01
28.03.2009., 00:55
Potpis.

Slično je i moje iskustvo, također nakon 6 mj. pobjegao bez pozdrava.

Jana888
28.03.2009., 09:54
Zastupnik si ako si položila HANFA-in (državni) ispit (u što sumnjam, prema opisu u ovom tekstu).

Čuj, provizije za početnike se kreću od 500-800 kn po JEDNOJ polici životnog, do 1500-2000 za one koji su napravili određenu količinu posla. Je li to malo?
Tebi je bilo problem prodati jednu policu životnog mjesečno!? I onda veliš da si radila?

To mi nešto one štima, ali i da je tako, vjerojatno se pretpostavlja da si nakon cijele jedne godine nešto naučila, da imaš svoj portfelj ili da imaš relativno redovan mjesečni priljev novih klijenata. Ako nemaš, da li je to onda posao?

Tako je u osiguranju su svi beštije, čudaci koji ne vole one koji ne donose rezultate...:azdaja:
Pogledaj još jednom moj odgovor "insomniji", možda se pronađeš u nečem...

Ako radiš u os kući nije potreban položeni hanfin ispit tj. licenca već samo ako si vanjski suradnik za određenu kuću tipo honorarno da obavljaš poslove osiguranja ili ako postaneš partner osiguranju pa radiš privatno za njih!!

Što se tice provizije ŽO,isključivo je ovisilo na koju svotu je osigurano i onda po tome provizija,i ja nisam rekla da mi je bilo teško prodati jednu policu mjesečno,samo sam iznjela što se tražilo,a moji prosjek je bio i po pet i vise polica mjesecno!!!

Pa naravno da sam nesto naucila i da sam imala dobri pordfelj,itd,itd, a to sto sam napisala da su svi beštije se odnosilo na to da stariji i vešegodisnji zaposlenici od 10 pa na vise godina lakse ostvaruju plan i sve ostalo jer u njihovom pocetku nije bilo toliko osiguravajucih kuca..i uope ne mislim da su cudaci vec im se divim!

Samo sam htjela iznjeti nacin rada u jednoj os kuci i nimalo mi nije bilo tesko raditi sve sto se trazilo i cak mi je za pocetnicu islo super,a nekoliko ljudi koji su ostali raditi dalje u osiguranju u drugoj godini dobili su place od 800kn pa i neki od 500kn....želja mi je bila raditi u osiguranju,eto probala sam i bilo mi je to jedno od najboljih do sada poslovnih iskustva..a to sto sam ja otisla je da sam dobila drugu bolju poslovnu ponudu..itd.itd.
:kava:

Lucas PG
30.03.2009., 23:11
... radila sam nepunih 6 mj...

E a trazi se da to budu ugovori na najmanje 20 god (i od toga ovisi premija) ,sto,ako nemate obraza pa poturite svom prijatelju takav jedan ugovor tj osiguranje na 20 god i svijesni ste da to zivotno osiguranje i nije bas najjeftinije - onda za pocetak i mislite da ste "uspijeli" sve dok ...taj klijent (bio prijatelj,poznanik ili bilo tko vec ) ne otvori oci i skuzi da ste mu nakacili sranje od osiguranja ,pa pocnu otkazivat ugovore - e tad, dolazite vi na red (u to vrijeme ne morate cak vise ni raditi u toj firmi) vracate tj duzni ste vratiti svu premiju koju ste primili - ukoliko vas klijent odjavi osiguranje u prvih pet godina (tj nakon pet godina).

Hvala Bogu pa sam ja na vrijeme skuzila o cemu se tu radi.

Ne radim za OVB, niti mi je cilj biti njihov "odvjetnik", ALI:

Provjerio sam tvoje tvrdnje, i svi tvrde da takvu glupost nisu dugo čuli (i ljudi iz OVB-a i drugih kuća)- ako si stvarno vraćala svoju proviziju nakon godine dana, onda te je netko (tvoj "mentor") opasno "zavaljao". U većini osiguranja klijent ima 1 mjesec za moguće primjedbe, povrat sredstava itd. koji mora biti jako dobro obrazložen. Nakon 1 godine ...!?

PS Ovo ti je najmanje trebalo: "Onda,sta sam jos skuzila,primaju se u vecini oni koji i nisu bas "najinteligentniji"(ne,ja spadam u malo pametnije nego sto ih je tamo bilo)" :brukica:

*mrtva_hladna*
31.03.2009., 17:34
Ne radim za OVB, niti mi je cilj biti njihov "odvjetnik", ALI:

Provjerio sam tvoje tvrdnje, i svi tvrde da takvu glupost nisu dugo čuli (i ljudi iz OVB-a i drugih kuća)- ako si stvarno vraćala svoju proviziju nakon godine dana, onda te je netko (tvoj "mentor") opasno "zavaljao". U većini osiguranja klijent ima 1 mjesec za moguće primjedbe, povrat sredstava itd. koji mora biti jako dobro obrazložen. Nakon 1 godine ...!?

PS Ovo ti je najmanje trebalo: "Onda,sta sam jos skuzila,primaju se u vecini oni koji i nisu bas "najinteligentniji"(ne,ja spadam u malo pametnije nego sto ih je tamo bilo)" :brukica:

Kao prvo,krivo si se raspitivao jer nisi il nisi htio shvatit sta sam ja napisala.Uostalom,uopce me ne zanima sta si ti cuo od "drugih".Ja sam radila za njih i znam o cemu pricam.I ne znam gdje si ti procitao da sam JA vracala proviziju?Jos ne ,a tko zna ...:rolleyes: Ti vjerov radis trenutno za OVB (die Objektiven Befreier werden auch dich von deinem Geld befreien :D ).
Sto se tice ovog da zaposljavaju u 80% onih koji nemaju cak ni positiven Hauptschulabschluß (to sam rekla ohne dabei irgendwie auf meinen Intellekt anspielen zu wollen-jel ti sad jasnije?) to je cinjenica ,jer takve je najlakse ubjedit da ce nakon dva tjedna seminara postati vrhunski "Finanzberater-i" a takve je najlakse i zadrzati u tom poslu.
Ta firma werben-i radnike uglavnom tako da stave u oglas kako traze radnike für Büroarbeiten,pa su tako nasli i moj oglas (u to sam vrijeme trazila posao tj Nebenjob) i nazvali me.Tad uopce nisam imala pojma tko je OVB i nikad prije cula za njih.Eto ne da mi se vise razglabat na ovu temu ,pogotovo ne s tobom. Jer ,koliko vidim ti jedva razaznajes broj 6(kao 6 mj) od broja 1 (kao jedna godina) - hiermit wollte ich dein Intellekt in Frage stellen (?) :D a i sve ostalo si skontao onako :rolleyes: zbrda zdola .

Ajde cuskija

lavicaaa
31.03.2009., 19:15

moj prijašnji komentar ne odnosi se na tebe :mig:
slažem se s tobom da nisu svi za taj posao...dosta njih prihvaća rad u osiguranju kad čuju da nema radnog vremena, pa misle da mogu cijele dane "visjeti" na kavi i nikaj ne raditi, a plan bu se ispunil sam od sebe,
e kad dođe vrijeme plaći, a nije se ništa napravilo, onda je osig. kuća "lopov" jer nerad nije plati :eek:

lavicaaa
31.03.2009., 19:16

moj prijašnji komentar ne odnosi se na tebe :mig:
slažem se s tobom da nisu svi za taj posao...dosta njih prihvaća rad u osiguranju kad čuju da nema radnog vremena, pa misle da mogu cijele dane "visjeti" na kavi i nikaj ne raditi, a plan bu se ispunil sam od sebe,
e kad dođe vrijeme plaći, a nije se ništa napravilo, onda je osig. kuća "lopov" jer se nerad nije platil :eek:

lavicaaa
31.03.2009., 19:35
moji prosjek je bio i po pet i vise polica mjesecno!!!

ako ti je prosjek bio 5 i više polica, a najmanja provizija po polici je 600 kn, dakle plaća ti je morala biti oko 6500 kn + stimulacijepa to često prijeđe 8000 kn, a ne 4500 kao što si u prijašnjem postu napisala...

drugoj godini dobili su place od 800kn pa i neki od 500kn

znači da su jako malo radili u 1. godini, tj. nisu bili u planu :mig:

želja mi je bila raditi u osiguranju,eto probala sam i bilo mi je to jedno od najboljih do sada poslovnih iskustva..a to sto sam ja otisla je da sam dobila drugu bolju poslovnu ponudu..itd.itd.
:kava:

i još nešto...ako dobro radiš, a 5 polica mjesečno je jako dobro (iako iskreno sumnjam u to da si ih tolko radila) onda te poslodavac pokušava na sve načine zadržati, pa ako izraziš želju za odlaskom, plaća ti se vrtoglavo poveća :kava:

Jana888
01.04.2009., 10:19
i još nešto...ako dobro radiš, a 5 polica mjesečno je jako dobro (iako iskreno sumnjam u to da si ih tolko radila) onda te poslodavac pokušava na sve načine zadržati, pa ako izraziš želju za odlaskom, plaća ti se vrtoglavo poveća :kava:

Pa prvih 5mj sam radila 4-6police,a kasnije se to smanjilo na 2-3 ,ali sam zato podbacila u prodaji drugih proizvoda..jer se moralo sve prodavati,a ne samo ŽO ...pa i ni je to baš tako da ti se plaća vrtoglavo poveća!!!:kava:

Lucas PG
01.04.2009., 18:28
Ja sam radila za njih i znam o cemu pricam.I ne znam gdje si ti procitao da sam JA vracala proviziju?Jos ne ,a tko zna ... Tako je ispalo iz tvog teksta. Ako neko nešto priča kao svoje iskustvo, onda se pretpostavlja da to iskustvo i je njegovo osobno...
Nisam ja kriv kaj se teško izražavaš/pišeš na hrvatskom.

Ti vjerov radis trenutno za OVB (die Objektiven Befreier werden auch dich von deinem Geld befreien :D ).
Ne, niti blizu, a to sam i napisao.
Sto se tice ovog da zaposljavaju u 80% onih koji nemaju cak ni positiven Hauptschulabschluß (to sam rekla ohne dabei irgendwie auf meinen Intellekt anspielen zu wollen-jel ti sad jasnije?) Da, ali je tako (vrlo loše) ispalo, htjela ti to ili ne... :mig:

Jer ,koliko vidim ti jedva razaznajes broj 6(kao 6 mj) od broja 1 (kao jedna godina) - hiermit wollte ich dein Intellekt in Frage stellen (?) :D a i sve ostalo si skontao onako :rolleyes: zbrda zdola .
Svejedno da li ja kontam ili ne, ne može se uzeti provizija nekome ako je plaćena prva godina. Ako nije platio nakon prve- onda ne dobija sljedeće provizije koje bi dobio za ponovne redovne uplate. A to ne znači vraćanje. Ako je stvarno tako- onda je to krađa, ali nema nikakve logike niti uporišta u bilo kakvom zakonu i praksi. Pogotovo austrijskoj...

Lucas PG
01.04.2009., 18:29
e kad dođe vrijeme plaći, a nije se ništa napravilo, onda je osig. kuća "lopov" jer se nerad nije platil :eek:
Bravo :s

lavicaaa
01.04.2009., 21:03
Pa prvih 5mj sam radila 4-6police,a kasnije se to smanjilo na 2-3 ,ali sam zato podbacila u prodaji drugih proizvoda..jer se moralo sve prodavati,a ne samo ŽO ...pa i ni je to baš tako da ti se plaća vrtoglavo poveća!!!:kava:

e pa to baš i nije prosjek od 5 polica :mig:
ali i sa 2-3 police ti plaća nije nikako manja od 5000 kn...a ako si svaki jesec u planu barem 80 %, nema šanse da ti je iduće godine fiks manji od 2000 kn/mj + provizija, pa svaki mjesec bonusi i poticaji...dakle ako radiš kak treba, mjesečno zarađuješ barem soma eura, imaš fleksibilno radno vrijeme, godišni kad god hoćeš, nagradna putovanja itd., samo treba raditi...naravno da ima tu i loših strana-plan koji te stišće, ali ako imaš neki cilj, ništa nije teško. :)
Svakog dobro zastupnika bude osig. kuća pokušavala zadržati povećavši mu plaću ili će ga konkuurencija "kupiti" za dobru lovu, vjeruj mi. :mig:

takooo
02.04.2009., 00:19
ali i sa 2-3 police ti plaća nije nikako manja od 5000 kn...a ako si svaki jesec u planu barem 80 %, nema šanse da ti je iduće godine fiks manji od 2000 kn/mj + provizija, pa svaki mjesec bonusi i poticaji...dakle ako radiš kak treba, mjesečno zarađuješ barem soma eura, imaš fleksibilno radno vrijeme, godišni kad god hoćeš, nagradna putovanja itd., samo treba raditi...naravno da ima tu i loših strana-plan koji te stišće, ali ako imaš neki cilj, ništa nije teško. :)
Svakog dobro zastupnika bude osig. kuća pokušavala zadržati povećavši mu plaću ili će ga konkuurencija "kupiti" za dobru lovu, vjeruj mi. :mig:

pa nije to bas tako. ovisi o osiguravajucim kucama...a i naravno o vrsti osiguranja. 5 polica mjesecno za zivotno je jaaaaako dobro.... ja sam npr imala plan od 2 godisnje, al opet, radila sam drugu vrstu osiguranja...po mom misljenju, o ovakvoj vrsti posla se uopce ne moze govoriti jel dobar il ne posao, vec da li s ti osoba za taj posao...jer nije svatko... ja npr nisam bila...

lavicaaa
02.04.2009., 07:43
pa nije to bas tako. ovisi o osiguravajucim kucama...a i naravno o vrsti osiguranja. 5 polica mjesecno za zivotno je jaaaaako dobro.... ja sam npr imala plan od 2 godisnje, al opet, radila sam drugu vrstu osiguranja...po mom misljenju, o ovakvoj vrsti posla se uopce ne moze govoriti jel dobar il ne posao, vec da li s ti osoba za taj posao...jer nije svatko... ja npr nisam bila...

Slažem se da nije svatko za taj posao, ali onda ako netko nemože to raditi, onda ni nemože pljuvati po osig. kućama da su lopovi, male plaće i sl. (nisam mislila tu na tebe, da nebi bilo zabune :)).
A kaj se plaće tiče, vjeruj mi, znam iz prve ruke...kao što sam u jednom prijašnem postu spomenula, velika je razlika raditi u maloj osig. kući ili velikoj :kava:

ksenija4ever
02.04.2009., 09:44
radila u croatii osiguranje, dobrovoljni mir fond..i nikad vise..........:lol:

Lucas PG
02.04.2009., 11:38
Evo nas opet na početku :blabla:

(Ili kak u filmovima vele: Here we go again...)

dady81
02.04.2009., 12:49
Iz prve ruke malo podataka....Croatia Osig, zastupnik zivotnog osiguranja,3000kn +prijevoz.
Provizija 3%po ugovorenoj polici. Takvu platu imas dok svojim policama,radom i provizijom ne probijes taj iznos,npr na provizijama zaradis 3500kn.Onda ti je to plata,i nakon određenog vremena prelazis na proviziju od 3.5% itd.Naravno postoje odredeni planovi koje svaka 3mj moras odraditi,na osnovu toga ti se prvu god dana produzava ugovor o radu na odredeno vrijeme,dok ne zadovoljis i budes primljen za stalno.
Dobra stvar je njihov call centar koji ugovara odreden broj sastanaka,nalazi stranke,a ti ga odes odrzati.Naravno na tebi je da i uz to nalazis klijente.U pocetku je tesko "prebaciti" platu provizijama tj vise zaradivati ali dok krenes,uhodas se imas dobru bazu ljudi ide lakse.Radno vrijeme od 8 i 30 do 15,naravno kada je teren i vise sastanaka ostaje se i cijeli dan.Po gradu na sastanke ide se svojim prijevozom,van grada sluzbenim autom.
Puno istine ima u tome da ima dosta ljudi koji setaju po kavama,a pocetnici su,misleci da ce se plan sam ostvarivat,pa nakon 3mj dobiju otkaz e onda su svi drugi krivi !
CO je jos uvijek drzavna firma,tako da su plate tocno u dan,regres jako dobar,bozicnica itd itd.
I jako bitno,da,nije prodavanje za svakoga,treba biti jako komunikativan,uporan itd itd.

lavicaaa
02.04.2009., 14:52
radila u croatii osiguranje, dobrovoljni mir fond..i nikad vise..........:lol:

Dobrovoljni mir. fondovi su nekaj sasvim drugo, tu radiš na ugovoru o djelu, nema prijave, nemaš plan itd....to je kao honorarni rad.

lavicaaa
02.04.2009., 14:57
Iz prve ruke malo podataka....Croatia Osig, zastupnik zivotnog osiguranja,3000kn +prijevoz.
Provizija 3%po ugovorenoj polici. Takvu platu imas dok svojim policama,radom i provizijom ne probijes taj iznos,npr na provizijama zaradis 3500kn.Onda ti je to plata,i nakon određenog vremena prelazis na proviziju od 3.5% itd.Naravno postoje odredeni planovi koje svaka 3mj moras odraditi,na osnovu toga ti se prvu god dana produzava ugovor o radu na odredeno vrijeme,dok ne zadovoljis i budes primljen za stalno.
Dobra stvar je njihov call centar koji ugovara odreden broj sastanaka,nalazi stranke,a ti ga odes odrzati.Naravno na tebi je da i uz to nalazis klijente.U pocetku je tesko "prebaciti" platu provizijama tj vise zaradivati ali dok krenes,uhodas se imas dobru bazu ljudi ide lakse.Radno vrijeme od 8 i 30 do 15,naravno kada je teren i vise sastanaka ostaje se i cijeli dan.Po gradu na sastanke ide se svojim prijevozom,van grada sluzbenim autom.
Puno istine ima u tome da ima dosta ljudi koji setaju po kavama,a pocetnici su,misleci da ce se plan sam ostvarivat,pa nakon 3mj dobiju otkaz e onda su svi drugi krivi !
CO je jos uvijek drzavna firma,tako da su plate tocno u dan,regres jako dobar,bozicnica itd itd.
I jako bitno,da,nije prodavanje za svakoga,treba biti jako komunikativan,uporan itd itd.

Evo još nekog tko ozbiljno shvaća svoj posao :top:

dady81
02.04.2009., 18:42
Evo još nekog tko ozbiljno shvaća svoj posao :top:

Ajde nije bas iz prve ruke...:mig: bolja polovica radi tamo!

lavicaaa
02.04.2009., 21:15
Ajde nije bas iz prve ruke...:mig: bolja polovica radi tamo!

svejedno :mig:

Jana888
03.04.2009., 12:01

Pa nisam radila samo ŽO,nego sva osiguranja... gle ja sam imala izvrsnu placu iskreno bila sam malo i lijena,ali nije mi bila namjera ovdje pljuvati po tom poslu niti išta takvo..nego sam iznjela stav,što se tražilo,kako je bilo,kakve su se situacije dešavale i što se tražilo.. u vecem djelu se slažem s ovime sto si napisala,ali eto kolegica koja jer šibala samo po auto policama i nešto malo imovine i maximalno jedan život mjesečno,u drugu godinu je ušla s 800kn place.. znamo da su AO provizije najmanje!:kava:
Kao što sam vec rekla to mi je bilo najdraže životno iskustvo,ali prešla sam na nešto što mi više odgovara tj. rad u osiguranju mi je bila prelazna faza!:top:

sistinas
04.04.2009., 13:15
Da li netko radi u IT sektoru u Allianzu, kakva je tamo situacija ? Zvali su me u ponedjeljak na razgovor za DBA admina...

I kak je to izgledalo, koja je dalje procedura? Jel ih se puno javilo? Frend se isto javio ali za onaj drugi njihov natječaj i nije još pozvan na razgovor...

ANILA
04.04.2009., 16:05

Daj mi molim te reci gdje sa takvim prosjekom imaju plaču oko 5000kn?!

lavicaaa
04.04.2009., 18:12
Daj mi molim te reci gdje sa takvim prosjekom imaju plaču oko 5000kn?!

U osig. kući u kojoj ja radim, a jedna je od većih u hr :mig:

yeta
20.04.2009., 14:40
evo mene s novim iskustvom u štedionici, tu sam mjesec dana potpisala 5 ugovora, čekam proviziju sad.

prvo, rečeno da ću imati 2100kn plus proviziju. pa je posli rečeno da neću imat plaću pa onda opet da hoću al da ću je morat vratiti?!?
uglavnom imat ću samo proviziju skužila. rečeno je da će se održavati prezentacije koje će se organiziratii na koje ćemo ići mi savjetnici, naravno već duže vremena ništa ni od toga,nego se sve svodi da sam moraš nalazit klijente tako mi se čini.
rodbinu i prijatelje tlačit neću jer to smisla nema ako nežele onda nežele a da idem okolo po cesti i pitam ko će uzet štedionicu ne znam šta reći?!?
ne znam jesam ja čudna ali ništa nije onako kako je bilo rečeno na početku. u ured nisam nikako, nit me ko zove, nit se sastajemo, nit idemo na prezentacije, pa ne znam što sam onda. mislim da od toga nema ništa kako mi se čini nego jedva čekam dobiti svoju proviziju od toga.
neznam i stvarno ne razumijem kakav je to sistem rada?!?
radila sam 5 godina u agenciji za nekretnine fixna plaća plus provizija, imala radno vrime, staž, i super mi je bilo ali nisam navikla na ovakav rad na proviziju gdje se ništa ne zna, i svaki dan se govori kako vjetar puše, ićemo ovdje ondje, organizirati ćemo ovo ono a od svega ništa. čini mi se da jedino voditelj ubire lovu jer on odlazi po firmama i šalje dopise i on zbilja zarađuje od toga i ima proviziju od nas savjetnika.
imate li vi kakav savjet, jer ne znam šta bi više mislila. radila sam par poslova a nikad manje nisam znala na čemu sam negona ovome.
usput, moram li se na biro prijaviti ako sam prijavljena na ugovor o dijelu?
i usput toj gospodi se svaki mjesec plaća to što su me uzeli sa biroa pa tako da na gubitku nisu nikako oni, napravila ja koji ugovor ili ne.

strange_love
20.04.2009., 15:34
Kao prvo,krivo si se raspitivao jer nisi il nisi htio shvatit sta sam ja napisala.Uostalom,uopce me ne zanima sta si ti cuo od "drugih".Ja sam radila za njih i znam o cemu pricam.I ne znam gdje si ti procitao da sam JA vracala proviziju?Jos ne ,a tko zna ...:rolleyes: Ti vjerov radis trenutno za OVB (die Objektiven Befreier werden auch dich von deinem Geld befreien :D ).
Sto se tice ovog da zaposljavaju u 80% onih koji nemaju cak ni positiven Hauptschulabschluß (to sam rekla ohne dabei irgendwie auf meinen Intellekt anspielen zu wollen-jel ti sad jasnije?) to je cinjenica ,jer takve je najlakse ubjedit da ce nakon dva tjedna seminara postati vrhunski "Finanzberater-i" a takve je najlakse i zadrzati u tom poslu.
Ta firma werben-i radnike uglavnom tako da stave u oglas kako traze radnike für Büroarbeiten,pa su tako nasli i moj oglas (u to sam vrijeme trazila posao tj Nebenjob) i nazvali me.Tad uopce nisam imala pojma tko je OVB i nikad prije cula za njih.Eto ne da mi se vise razglabat na ovu temu ,pogotovo ne s tobom. Jer ,koliko vidim ti jedva razaznajes broj 6(kao 6 mj) od broja 1 (kao jedna godina) - hiermit wollte ich dein Intellekt in Frage stellen (?) :D a i sve ostalo si skontao onako :rolleyes: zbrda zdola .

Ajde cuskija

Bok,

ne mogu da ne reagiram na ovaj post...

I ja sam radila kod njih jer mi je trebala dodatna zarada da vratim kredit, i uspjela sam u tome.

Imam VSS i ne smatram se super genijem, ali sam dovoljno inteligentna da mogu reći da je tebe netko smuljao ili si ti nešto krivo shvatila. Ja do sad nisam morala vratiti ni jednu premiju, a znam da su neki od mojih klijenata stornirali svoje police prije isteka od 5 godina. Vraćanje premije je u slučaju da se ne uplati premija unutar godine dana i sl. (ako želiš mogu to provjeriti 100% ), također to ovisi i o vrsti proizvoda koji prodaješ (očigledno nisi unatoč inteligenciji uspjela naučiti sve što je potrebno u samo 6 mjeseci).

U OVB-u sam se nagledala svakakvih savjetnika, i onih vrlo dobrih koji se trude stvarno dobro napraviti savjet klijentu i ne gledaju samo kako opelješiti prijatelje, do onih koji su upravo takvi, kao ovce, samo da prodaju bez razmišljanja kako će to na kraju ispasti. To je tako, ima nas različitih, a u OVB primaju svakoga, jer žive od toga da imaju što više djelatnika. Idu na kvantitetu, uzmu sve, a ostaju najuporniji.
Ja imam sreće da mi je voditelj jedan od umjerenijih i inteligentnijih ljudi tamo, stoga on napreduje polako, ali istovremeno bira ljude sa kojima radi i ne uzima svakog kog stigne sa ulice. Isto mogu reći da su takvi u OVB-u stvarno rijetki (i tu se slažem sa tobom oko odbojnosti prema njima).

Također ako shvatiš posao u OVB-u kao izvor dodatne zarade, a ne (kako oni obećaju) veliko bogaćenje biti će ti dobro. Iako, znam za neke pojedince da zarađuju vrlo visoke cifre (ja sumnjam da budem ikada imala takva primanja u mojem poslu), no posao u OVB-u kao stalni izvor zarade nije za svakog. Nije ni za mene.

Moj klijenti do sada nisu imali nikakve pritužbe, svakom od njih sam pokušala stvarno pomoći i izvući za njega najpovoljnije, to nije uvijek bilo najisplativije za mene, ali time gradim povjerenje i ne pada mi na pamet da izgubim prijatelje zbog trenutne zarade. Bez obzira na taj moj stav zaradila sam dovoljno novaca da vratim kredite.
Vrlo ozbiljno shvaćam činjenicu da ako napravim nekome ugovor na 20 - 30 godina da je to mnogo uloženog novca i da to nije nešto sa čime se možeš zezati.

Iako se više aktivno ne bavim OVB-om jer sam vratila kredit i imam stalni posao koji me zadovoljava i primanjima i uvjetima, uvijek ako moji "stari" klijenti trebaju nešto ja im pomognem.

I jedan offtopic komentar na sve:

Ide mi na živce što ljudi vole pljuvati po svemu, sjede doma i cendraju da nema posla, nema plaće, nema ovog nema onog... pa sad aktualna recesija.... ljudi moji što god radite ako radite savjesno, ako se educirate za posao koji radite, ako se trudite, onda ćete taj posao raditi korektno radili vi za firme poput OVB-a, kao frizerka ili kao SAP konzultant nje bitno.
Posla ima u svim uvjetima, samo treba htjeti raditi.... prošla sam poslove od čistačice u kafiću. do voditelja IT odjela... nikad nisam imala vezu za posao..
a i svaki posao se trudim raditi najbolje što mogu.

Najlakše je cendrati i samosažaljevati se...

pozdrav (i isprika ako ima tipfelera)

dark_lord
20.04.2009., 15:45
Briši privatne poruke strange_love, pun ti pretinac...

Sad baš čitam o AWD...

dario71
24.04.2009., 20:26
Bok,

ne mogu da ne reagiram na ovaj post...

I ja sam radila kod njih jer mi je trebala dodatna zarada da vratim kredit, i uspjela sam u tome.

...

I jedan offtopic komentar na sve:

Ide mi na živce što ljudi vole pljuvati po svemu, sjede doma i cendraju da nema posla, nema plaće, nema ovog nema onog... pa sad aktualna recesija.... ljudi moji što god radite ako radite savjesno, ako se educirate za posao koji radite, ako se trudite, onda ćete taj posao raditi korektno radili vi za firme poput OVB-a, kao frizerka ili kao SAP konzultant nje bitno.
Posla ima u svim uvjetima, samo treba htjeti raditi.... prošla sam poslove od čistačice u kafiću. do voditelja IT odjela... nikad nisam imala vezu za posao..
a i svaki posao se trudim raditi najbolje što mogu.

Najlakše je cendrati i samosažaljevati se...

pozdrav (i isprika ako ima tipfelera)

Bravo!

Ja se smatram profesionalnim prodavačem... Počeo sam prije 10 godina kad mi je dosadio posao u brodogradnji. Od tada radim isključivo na proviziju... i lijepo se zarađuje...
Počeo sam u Allianzu , prva 3 mjeseca sam zarađivao samo 1500 kn fixno. I naprvio samo 2 police u 3 mjeseca. Onda sam na nekom predavanju čuo da je prodaja samo statistika- što više ljudi čuje mene , više će ljudi uzeti moj proizvod. I tad je krenulo, malo trapavo,ali je dalo rezultata. Nisam sjeo plakati,nego sam gledao kako napraviti posao. Svaki put sam bio bolji i bolji... I usput se educirao, bilo putem knjiga,bilo putem seminara (pošto moja firma nije baš bila velikodušna što se tiče seminara i edukacije, ja sam išao na svaku prezentaciju do koje sam mogao doći, bilo Zeptera, kozetike ili nešto drugo).

Danas kad znam prodaju,meni nije niti najmanji problem promjeniti firmu i naći novu u roku od 30-tak dana( naime danas je jako teško naći profesionalne prodavače).

Najgore od svega je što ljudi dođu raditi u prodaju,razočaraju se u prvih 5 dana i onda kažu da to nije za njih. Ja tvrdim da je prodaja posao kao i svaki drugi. Samo ga treba naučiti , kao i sve drugo. A najlakše se uči u praksi. Samo treba preživjeti puno neuspjeha,da bi se došlo do uspjeha. Pa,nemožete naučiti jednu novu vještinu u par dana.
Uh...da ste mene vidjeli prije 10 godina. Nisam znao izgovoriti malo složeniju rečenicu... ali,skužio sam da ima jako puno novca u prodaji... i bio uporan.

I,dodatak na komentar strange_love-a:
potpuno si u pravu da ljudi pljuju po svemu,a sjede doma i cendraju.
Najgore od svega je da ljudi dozvole sebi da komentiraju stvari o kojima nemaju pojma , pljuju po svemu bez ikakvih argumenata.
Na forumu je dovoljno spomenuti forex, amway, osiguranje, OVB , VWB, bilo kakvu zaradu na internetu i slično i isti tren će se naći 50 ljudi koje će to popljuvati ,baz da nešto znaju o tome...naravno ne spominjući nikakve argumente (valjda galame da ih neko primjeti, da se naprave pametnima iako je bolje da šute o onome o čemu nemaju pojma).
dario

Mali_140
28.10.2009., 19:08
Bok ekipa dali ima ko kakvo iskustvo ili zna nesto o CROATIA-BONA d.o.o iz Rijeke??

Unaprijed Hvala.:ne zna:

Lenita
24.02.2010., 10:22
Pozdrav,

Dobila sam poziv za razgovor za zastupnika u Allianz osiguranju pa me zanima... Da li netko zna kako taj posao izgleda, o čemu se točno radi i kakva primanja mogu očekivati? Ima VSS, ali posao je posao... ako je plačen... Hvala puno!

euskal
24.02.2010., 18:03

fixna plaja oko 2200kn+provizija koja ide svaki mj i ovisi o vecini premije i duljini npr na god premiju od 500€ i 15g oko 100kn mjesecno kroz prvu god,2g negdje 30%,3g cca 20%,ovi koji pricaju o nekoj mj proviziji od cca 500kn muljaju ili su im police preko 1000€na 20ak god,posao ok sta se tice da nema fizikalije,fleksibilno radno vrijeme,al mora se ispunjavat mj plan od 1500€mj sta nije lako u danasnje vrijeme:ne zna:

Zlatorepa
25.02.2010., 18:22
Podižem staru temu!

Cilj osiguravajućih kompanija (i ne samo njih) je profit, profit i samo profit. Ostvaren prodajom. Za prodaju dobrim dijelom moraš biti rođen. Zato jako malo ljudi uspijeva u prodaji, i iako se posao prodavača smatra "nižim" poslom to je strašna zabluda jer je to jedan od najtežih poslova. Ima ljudi koji ne mogu žednome vodu prodati, kak bi se reklo, a imaš i onih koji će uvaliti svakome nekakvu glupost koja mu uopće nije potrebna bez da trepneš...
Sve ti ovisi o tome jesi li tip za to ili nisi, a to znaš sama. Ako si više tip analitičara nemoj se upuštat u prodaju jer nećeš biti uspješna, a kvote su velike i treba ih ispuniti.
Stručnu spremu zaboravi u prodaji. Ako si uspješna(a to u prodaji možeš biti opet samo ako imaš jako dobre rezultate) možeš napredovati do nekog voditelja ili dalje, i onda te prodaja, pritisak i ispunjenje planova prati cijeli život - jako je malo ljudi koji uživaju u tome...
No ako si tip za to vrata su ti otvorena. Kao primjer mogu navesti svog poznanika koji je faca, ima jedva sss, obogatio se na prodaji osiguranja, neću ti reći kolika je njegova plaća ali recimo da je 3 puta veća od prosječne plaće nekoga sa vss. Ali kad ga pogledam, on je čovjek rođen za taj posao, i tu ti ne igra ulogu stručna sprema, to su vještine koje ili imaš ili nemaš.
Stručna sprema ti može pomoći da napreduješ, ali samo ako imaš prethodno ostvarene rezultate u prodaji, zato ako nisi za to bolje potraži neki drugi sektor i radi posao koji voliš.
Ljudi koji se javljaju na natječaj za posao često se zaj... i upadnu upravo u sektor prodaje a da ni ne znaju što se od njih tamo očekuje.

Krajakovic
26.02.2010., 09:58
Cilj osiguravajućih kompanija (i ne samo njih) je profit, profit i samo profit. Ostvaren prodajom. Za prodaju dobrim dijelom moraš biti rođen. Zato jako malo ljudi uspijeva u prodaji, i iako se posao prodavača smatra "nižim" poslom to je strašna zabluda jer je to jedan od najtežih poslova. Ima ljudi koji ne mogu žednome vodu prodati, kak bi se reklo, a imaš i onih koji će uvaliti svakome nekakvu glupost koja mu uopće nije potrebna bez da trepneš...
Sve ti ovisi o tome jesi li tip za to ili nisi, a to znaš sama. Ako si više tip analitičara nemoj se upuštat u prodaju jer nećeš biti uspješna, a kvote su velike i treba ih ispuniti.
Stručnu spremu zaboravi u prodaji. Ako si uspješna(a to u prodaji možeš biti opet samo ako imaš jako dobre rezultate) možeš napredovati do nekog voditelja ili dalje, i onda te prodaja, pritisak i ispunjenje planova prati cijeli život - jako je malo ljudi koji uživaju u tome...
No ako si tip za to vrata su ti otvorena. Kao primjer mogu navesti svog poznanika koji je faca, ima jedva sss, obogatio se na prodaji osiguranja, neću ti reći kolika je njegova plaća ali recimo da je 3 puta veća od prosječne plaće nekoga sa vss. Ali kad ga pogledam, on je čovjek rođen za taj posao, i tu ti ne igra ulogu stručna sprema, to su vještine koje ili imaš ili nemaš.
Stručna sprema ti može pomoći da napreduješ, ali samo ako imaš prethodno ostvarene rezultate u prodaji, zato ako nisi za to bolje potraži neki drugi sektor i radi posao koji voliš.
Ljudi koji se javljaju na natječaj za posao često se zaj... i upadnu upravo u sektor prodaje a da ni ne znaju što se od njih tamo očekuje.

Slazem se sa svime navedenim gore! Samo bi dodao da covjek koji se upusta u takav posao mora voljeti raditi sa ljudima a i mora bit spreman na dosta razocaranja, jer ljudi su svakakvi! Vec četiri godine radim za jednu kucu i primanja su ljepa ali stvarno svega ima i svasta sam vidio!

The_Man1
27.02.2010., 08:17
Jako dobro napisano.
U svim knjigama koje se bave prodajom uvijek ističnu da se prodavač ne rađa već da se stvara što smatram apsolutno netočnim.
Prodaja je posao u kojoj je jako velika fluktuacija ljudi upravo iz razloga što se prodavač ne može stvoriti ako nema smisla za prodaju bez obzira koje je stručne spreme.
Prodaja je lov, igra. U neprodanoj prodaji nema neuspjeha, jer odbijanje je češće od prihvaćanja i to je normalno stanje.

Tko za prodaju ima smisla i prihvati ju kao ozbiljan sport praktički i ne radi u prodaji već se zabavlja i za to je odlično plaćen.
Tko nema mota za prodaju i prodaje u grču za njega nema kruga u tom poslu.

"friška mama"
19.03.2010., 12:26
U jednoj osiguravajućoj firmi nude mi posao kao prodavač osiguranja..e,sad,ja nemam svoj auto za to da odlazim od kuće,do kuće...kao i da nemam tu sposobnost nagovaranja ljudi na neka osiguranja...

pa molim sve one koji imaju iskustva u bilo kojem osiguranju da mi malo pojasne koji su uvijeti rada i zapošljavanja,pa otprilike plaće(kažu da je fixsna i onda plus provizija)....

otvoren je i natječaj za posao administrativnog službenika u njihovom osiguranju(što bih puno radije radila,nego kao prodavač)ali odmah su mi rekli da su im se javile već osobe sa iskustvom(razumijem,ali gdje da ja drito iz škole uzmem iskustvo,a stvarno bih htjela naučit)
pa bih molila da mi netko pojasni i taj opis posla,pa da možda mogu pokazati neko znanje na tom polju...
MOLIM VASSS...pomoć

hvala najljepša

"friška mama"
19.03.2010., 20:01
ma dajte..pa zar nitko nije voljan bar ni malo pomoći???:(:(
plizzek

The_Man1
21.03.2010., 09:01
kao i da nemam tu sposobnost nagovaranja ljudi na neka osiguranja...

Baš mi je jučer želio prodati osiguranje jedan iz Velebita...
Radim u prodaji, nisam nikada prodavao osiguranja, ipak nešto mi je upiklo u oči u tvom postu. Ovo "neka" osiguranja.
Ako si mislila neka osiguranja da nemaš sposobnosti nagovaranja u smislu da za neka druga imaš sposobnosti nagovaranja onda odlično - nudi ta druga.
Ipak, mislim da si mislila to na naki drugi način - ta da osiguranja i nisu nešto baš što bi ljudi trebali imati.

Ako ćeš tako misliti nemoj niti pokušavati prodavati osiguranja jer samo gubiš vrijeme. Ako nešto želiš prodati moraš imati entuzijazma za prodavanje a to ćeš imati samo ako vjeruješ da sa tim što prodaješ pomažeš kupcima.
Pokušaj detaljno proučiti sva vrste osiguranja koja ćeš nuditi i uvidi što je to doista korisno za potencijalne kupce.
Što ako nekome prodaš to i to osiguranje po tim i tim uvjetima? Da li si napravila dobro za tu osobu ili si joj nešto uvalila? Što je sa nekom drugom varijantom?

Ako ćeš voditi prodajni razgovor moraš savladati vještinu postavljanja pitanja kako bi znala što više u potencijalnom kupcu i znala što je bitno za tu osobu, kakve ima stavove i u kakvom okruženju živi.
Nakon toga trebaš toj osobi iz ponude točno ponuditi ono što smatraš da će joj biti najkorisnije i sa čime ćeš joj unaprijediti život (donesti sigurnost, napraviti najbolje uvijete za štednju, iskemijati neke dodatne benificije itd).

I nikako nemoj nuditi puno toga već vrlo konkretno - idealno dvije solucije da bira imeđu jedne manje i jedne veće premije osiguranja.
Na kraju moraš znati to finiširati, odnosno naučiti vještinu zaključivanja ugovora, jer razlika između prodavača koji preživljava i koji živi odlično najčešće se ogleda u tome da li zna ili ne zna zainteresiranog potencijalnog kupca dovesti do zaključenja suradnje.

Dakle, promijeni stav, naoružaj se entuzijazmom, idi van pomagati ljudima i na kraju nauči pomoći i sebi kako da ti tog kupca ne preotme konkurencija.

I da ti na kraju odgovorim na sva postavljena pitanja -
ako ćeš tako raditi onda će ti uvijeti svih poslodavaca biti dobri.

covjek-od-leda
21.03.2010., 14:30
gle, očito je da to nije posao za tebe. Nemaš sposobnosti i volje raditi ono što se od tebe traži. Nije li malo kontradiktorno? Uložiti ćeš vrijeme i novac u nešto što ne volip raditi, neće dati nikakav rezultat i na kraju odustaješ. Bolje traži posao koji ti više stoji.
PS...tko god radi u prodaji i ima malo znanja o poslu zna da "nagovaranje" niej dio tog posla. Ako prodavač nagovara, niti kratkoročno niti dugoročno nema šanse. Posao se ustvari bi trebao svesti na "ja ti pokažem što imam, i kako ti to može pomoći u životu, a ti ako hočeš, kupi, ako ne, idem dalje"...

Krajakovic
23.03.2010., 13:40
U jednoj osiguravajućoj firmi nude mi posao kao prodavač osiguranja..e,sad,ja nemam svoj auto za to da odlazim od kuće,do kuće...kao i da nemam tu sposobnost nagovaranja ljudi na neka osiguranja...

pa molim sve one koji imaju iskustva u bilo kojem osiguranju da mi malo pojasne koji su uvijeti rada i zapošljavanja,pa otprilike plaće(kažu da je fixsna i onda plus provizija)....

otvoren je i natječaj za posao administrativnog službenika u njihovom osiguranju(što bih puno radije radila,nego kao prodavač)ali odmah su mi rekli da su im se javile već osobe sa iskustvom(razumijem,ali gdje da ja drito iz škole uzmem iskustvo,a stvarno bih htjela naučit)
pa bih molila da mi netko pojasni i taj opis posla,pa da možda mogu pokazati neko znanje na tom polju...
MOLIM VASSS...pomoć

hvala najljepša

Prvo moras voljeti takav posao da bi to radila! Druga stvar moras nauciti o osiguranjima sve sta mozes tako da bi ti to mogla prenijet svojim klijentima! Svida mi se ovaj dio gdje kazes da imas dio place fiksni, to ti nece svi ponuditi! Ja sam u slicnom posli i sve mi je po proviziji placeno bez fiksnog dijela, ali su primanja jako visoka!

"friška mama"
23.03.2010., 13:49
hvala...nisam prihvatila jer ja ne bih bila zadovoljna na tom poslu...ne sviđa mi se ni jedna stavka opisa tog posla ...ustvari,ni jedna stavka nije ono što ja želim od posla...tako da nisam ni prihvatila jer mi novac nije trenutno toliko bitan da prihvatim posao koji ne želim...tako da...prepuštam svoje radno mjesto nekom kome je potrebno...:D

Krajakovic
23.03.2010., 14:01
hvala...nisam prihvatila jer ja ne bih bila zadovoljna na tom poslu...ne sviđa mi se ni jedna stavka opisa tog posla ...ustvari,ni jedna stavka nije ono što ja želim od posla...tako da nisam ni prihvatila jer mi novac nije trenutno toliko bitan da prihvatim posao koji ne želim...tako da...prepuštam svoje radno mjesto nekom kome je potrebno...:D

S jedne strane ljepo od tebe kaj mislis na druge, a opet s druge strane te ne kuzim! Ja uvijek trcim za novcima i ne kuzim kada se neko toga odrekne tek tako!

"friška mama"
23.03.2010., 17:15
gle...ne idem na posao radi novaca...moj dragi ima vrtoglavu plaću radi koje ja ne bih trebala raditi....ali idem raditi jer ne želim biti doma,želim RADITI...ali posao koji ŽELIM,a ne da radim nešto što ne želim radi para..a ovaj posao ne želim jer se ne vidim u njemu...ako me sad razumiješ??

Krajakovic
24.03.2010., 09:29
gle...ne idem na posao radi novaca...moj dragi ima vrtoglavu plaću radi koje ja ne bih trebala raditi....ali idem raditi jer ne želim biti doma,želim RADITI...ali posao koji ŽELIM,a ne da radim nešto što ne želim radi para..a ovaj posao ne želim jer se ne vidim u njemu...ako me sad razumiješ??

Nisam nista lose mislio! Samo nikada nisam bio u situaciji da mi novci ne trebaju! Cijeli zivot radim po tri cetiri posla odjednom i sada kada mi je krenulo zao mi je stati! Ljepo je da si to mozes priustiti!

covjek-od-leda
24.03.2010., 10:17
što bi radije PTSP i posao koji je jednako plaćen kao i neki drugi ili sve to ali bez PTSP-a?

Krajakovic
24.03.2010., 10:52
što bi radije PTSP i posao koji je jednako plaćen kao i neki drugi ili sve to ali bez PTSP-a?
Nisam bas skuzio pitanje?

Gilach
24.03.2010., 10:55
S jedne strane ljepo od tebe kaj mislis na druge, a opet s druge strane te ne kuzim! Ja uvijek trcim za novcima i ne kuzim kada se neko toga odrekne tek tako!

A gle, mnogi trče za novcem, ali ne da se svakome uvjeravat ljude u neke pizdarije u koje uopce ne vjeruju tek tako kako bi došli do novca.
Ono, istina, svatko je sam kriv ako je glup i uzima nešto što mu ne treba, ali meni se ne da profitirati od neinformiranosti ljudi i nekog lešinarenja na brzaka dok se ni ne snađu što žele, a ovaj posao u solidnoj mjeri ide za tim. No offense naravno, super je što voliš posao i trudiš se u njemu, ali nije to za svakoga i ima x drugih načina trcanja za novcem :top:

covjek-od-leda
24.03.2010., 12:28
Nisam bas skuzio pitanje?
Žena je napisala kako nema volje i znanja raditi posao koji joj se nudi. Čak suprotno, ima averziju prema onome što bi trebala odrađivati kako bi ostvarila dobit poduzeću, a sukladno tome i kako bi zaradila za sebe. Da pojasnim...fiksna plaća zahtjeva i neke fiksnerezultate. Ako se ubijaš da bi ih ostvario, a sve zato što nemaš hrabrosti i volje raditi ono što radiš, logički slijed je oboljevanje (koliko god se to činilo smješno). Takav način života izaziva stres na poslu koji se prenosi doma, a time i na ostale ukućane. Stres dugoročno pak izaziva različite oblike psihičkih poremečaja koji vrlo lako rezultiraju PTSP-em. OK, PTSP je ovdje naveden više figurativno, no mislim da je to shvačeno. E sad...da li pričekati da uleti bolji posao ili prihvatiti sve što se nudi kako bi nešto zaradio i živjeti po principu "Živim da radim" a ne "Radim da živim".:)

Krajakovic
24.03.2010., 12:35
Žena je napisala kako nema volje i znanja raditi posao koji joj se nudi. Čak suprotno, ima averziju prema onome što bi trebala odrađivati kako bi ostvarila dobit poduzeću, a sukladno tome i kako bi zaradila za sebe. Da pojasnim...fiksna plaća zahtjeva i neke fiksnerezultate. Ako se ubijaš da bi ih ostvario, a sve zato što nemaš hrabrosti i volje raditi ono što radiš, logički slijed je oboljevanje (koliko god se to činilo smješno). Takav način života izaziva stres na poslu koji se prenosi doma, a time i na ostale ukućane. Stres dugoročno pak izaziva različite oblike psihičkih poremečaja koji vrlo lako rezultiraju PTSP-em. OK, PTSP je ovdje naveden više figurativno, no mislim da je to shvačeno. E sad...da li pričekati da uleti bolji posao ili prihvatiti sve što se nudi kako bi nešto zaradio i živjeti po principu "Živim da radim" a ne "Radim da živim".:)

Sada kuzim!
Mislim da je zdravlje prije svega! Ako nisi zdrav ne mozes ni raditi! Cemu ti onda posao koji ti narusava zdravlje!

Julie Bergdorf
22.05.2010., 01:07
Pozdrav!
Nakon godine dana rada u osiguravajućoj kući nudi mi se mjesto AGENT za prodaju motornih vozila. Ugovor mi ističe 30.06. i sigurno će biti produžen jer sam u planu preko 100 %. No otvoren je novi ured na stanici za tehnički pregled, i netko mora preuzeti obvezu rada u tom uredu. To bi značilo da sam lišena prodaje svih ostalih vrsta osiguranja, i životnog, od kojeg mi je muka više,radim samo kaska i AO, plaća je 2000 kn fix (kao i u prvoj godini)plus provizije,a dodatak od još 1500 kn mjesečno dobijem ako sam 80 % u planu. Plan je ogroman, ali isti koji bi me dočekao i u 2.godini rada ako nastavim s radom na sadašnjoj poziciji, dakle klasičan zastupnik.
Ima li tko kakvih saznanja o ovome, ili zna nekog tko radi na ovakvoj poziciji?
Unaprijed hvala

lallaa_
23.05.2010., 13:46
Sutra idem na razgovor u Allianza i mislim da ce to biti moj dugogodisnji posao jer imam prijatelje koji tamo rade i opisali su mi situaciju.
Istina je da se prva 3 miseca malo slabije zaraduje ali nakon nekoliko mjeseci placa ti je iznad hrvatskog prosjeka+normalno radno okruzenje. Osim toga fer se ponasaju prema radnicima, a to varira od kuce do kuce koliko sam cula. Ja idem u zivotno osiguranje gdje je provizija 65% bruto od svake uplate (mjesecne, tromjesecne ili godisnje) i tako 3 god.
Meni to sve odgovara (iako mi je iskustvo skoro pa ravno nuli, ali sve se da naucit, jedva cekam) jer imam SSS zelja mi je upisat fax al za sada nista od toga, tako da nemam velik izbor poslova.
Primjetila sam da posao prodajnog predstavnika moze znacit puno stvari: od rađe u trgovackom centru i naslipom zaustavljanju ljudi ( a opet radis na proviziju, telekomunikacije) do extra finog posla di ne primaju svakoga. Tako da je najbitnije o kome se radi.
Allianz jako drzi do svoje reputacije (sto se tebi visestruko isplati) ali ako je povrijedis(lazes) gotov si!
Btw vani je zivotno osiguranje obvezno tako da je kod nas sad plodan teren

zub_vila
23.05.2010., 15:26
Da li se netko od vas javio na natječaj (14.05.) koji je objavio Allianz da trazi 4 zastupnika osiguranja u okolici Rijeke? Poslala sam im zivotopis na mail ali mi se jos uvijek nitko nije javio :ne zna: Da li je uobicajeno da to toliko traje ili da odustanem?

sugarray
23.05.2010., 16:19
Sutra idem na razgovor u Allianza i mislim da ce to biti moj dugogodisnji posao jer imam prijatelje koji tamo rade i opisali su mi situaciju.
Istina je da se prva 3 miseca malo slabije zaraduje ali nakon nekoliko mjeseci placa ti je iznad hrvatskog prosjeka+normalno radno okruzenje. Osim toga fer se ponasaju prema radnicima, a to varira od kuce do kuce koliko sam cula. Ja idem u zivotno osiguranje gdje je provizija 65% bruto od svake uplate (mjesecne, tromjesecne ili godisnje) i tako 3 god.
Meni to sve odgovara (iako mi je iskustvo skoro pa ravno nuli, ali sve se da naucit, jedva cekam) jer imam SSS zelja mi je upisat fax al za sada nista od toga, tako da nemam velik izbor poslova.
Primjetila sam da posao prodajnog predstavnika moze znacit puno stvari: od rađe u trgovackom centru i naslipom zaustavljanju ljudi ( a opet radis na proviziju, telekomunikacije) do extra finog posla di ne primaju svakoga. Tako da je najbitnije o kome se radi.
Allianz jako drzi do svoje reputacije (sto se tebi visestruko isplati) ali ako je povrijedis(lazes) gotov si!

Ne znam da li su ti to rekli ovi koji te vrbuju da dođeš raditi za njih, ali vani životno osiguranje nije obavezno, ali dobro moraju ti isprati mozak i malo te nahraniti, jer njima si bolja što manje znaš o stvarnom stanju :) samo je svijest ljudi o potrebi za takvim jednim proizvodom daleko na višoj razini nego kod nas balkanaca. Ali dobro, doći će i nama jednom iz guzice u glavu.

A opet zašto bi uopće sebe stavljala u okvire jedne osiguravajuće kuće, kad možeš prodavati sva osiguranja putem posredničkih kuća? A čim oni tebi daju plaću i normu koju moraš ispuniti, i tvoj posao će se svesti na navlačenje ljudi za rukave i možda i prešućivanje bitnih klauzula u ugovoru samo da bi dobila svoju plaću. Tako da ja osobno bih prije kupio sebi osiguranje preko posrednika nego direktno u osiguranju, jer uz osiguranje koje mogu dobiti kod tebe dobijam i neke extra stvari. Recimo ako ništa drugo informiranje o promjenama na tržištu i mogućnost izbora i drugih proizvoda.

dario71
23.05.2010., 23:57
Jako dobro napisano.
U svim knjigama koje se bave prodajom uvijek ističnu da se prodavač ne rađa već da se stvara što smatram apsolutno netočnim.
Prodaja je posao u kojoj je jako velika fluktuacija ljudi upravo iz razloga što se prodavač ne može stvoriti ako nema smisla za prodaju bez obzira koje je stručne spreme.
Prodaja je lov, igra. U neprodanoj prodaji nema neuspjeha, jer odbijanje je češće od prihvaćanja i to je normalno stanje.

Tko za prodaju ima smisla i prihvati ju kao ozbiljan sport praktički i ne radi u prodaji već se zabavlja i za to je odlično plaćen.
Tko nema mota za prodaju i prodaje u grču za njega nema kruga u tom poslu.

Ma...glupost !! Prodavač se stvara... nema skoro nikakve veze sa urođenim talentom. Sve se da naučiti. Treba se držati pravila: u prodaji nema slučajnosti, sve je statistika. Što više puta ponudiš proizvod i što više ljudi zna šta radiš, veća je mogućnost za uspjehom. Ali,ljudi najčešće padaju na prvim neuspjesima, razočaraju se na samom početku i onda idu linijom manjeg otpora i kažu:nisam ja rođen za to... umjesto da na tim neuspjesima nešto nauče i krenu dalje.
A zašto je velika fluktuacija u prodaji? Jednostavno, za postati prodavač (kakav-takav ) treba bar 6 - 12 mjeseci. A većina firmi nema vremena , novaca , a niti želje za edukacijom prodavača. Puno im je jednostavnije i jeftinije uzeti gotovog prodavača. Igra velikih brojeva: prime 10 ljudi u firmu i nadaju se da će 1-2 nešto raditi....
Postati prodavač nije lako, treba se stalno educirati -čitati knjige,seminari,tečajevi - i sve to pomalo primjenjivati u praksi. Ali zar nije tako u skoro svim branšama...

PS.
Od svoje 18 godine sam živio sam. Pošto sam veliki gurman i volim dobro pojesti, počeo sam malo pomalo kuhati( a i jeftinije je nego jesti vanka). Ono...prvo ispekao jaje, juha iz vrećice, pa komad mesa...itd.... ono najjednostavnije. Onda sam prešao na nešto kompliciranije...uh,uh... kad se sjetim-koja tragedija: kuhao sam grah sa curry-jem, naravno žlica -dvije tog začina na malo graha ...kako je samo to bilo odvratno...sve je završilo u WC-u (ni danas ne volim curry ,još mi je ostao onaj osjećaj okusa u ustima). Taj trenutak sam mogao reći da kuhanje nije za mene... A,ne...ja sam dalje kuhao , čitao kuharice, raspitivao se okolo...na 3 neuspjeha, dođe 1 uspjeh...i krenulo me je... Danas,20 godina kasnije, radim i kolače ,torte... svašta-nešto i uživam u tome...

klomp
24.05.2010., 13:21

:rofl:

Jesu ti u Allianz-u rekli da je zivotno osiguranje obvezno. Ako su ti to slagali, onda je pitanje sto si ti jos vise "progutala''.

Ja zivim vani (ako pod to podrazumijevas npr. EU). Zivotno osiguranje nije nikada , niti je sad niti ce biti u buducnosti obvezno, niti je potrebno prilikom uzimanja stambenog kredita.

Hoces li klijentu reci da je provizija 65%:facepalm:

Julie Bergdorf
24.05.2010., 20:49

I, kako je prošao razgovor?
Ja sam u Allianzu već godinu dana, uskoro mi ističe ugovor.
I sama sam bila puna elana kada sam ulazila u firmu, ali to je sve dobra igra riječi, jer ako ne radiš punom parom, nema plaće a ni zadovoljstva. Pogotovo u drugoj godini rada. Moje kolegice, gospođe od 40-50 god, imaju plaće cca. 1000 kn u drugoj godini rada, jer se gubi fix i ostaje ti samo provizija. Pa eto, ako ti je upao slabiji mjesec, nije bila dobra prodaja, nema onda ni dobre plaće.
Posao u osig. je općenito iscrpljujuć, non stop planovi, tablice, klijenti, s kim si razgovarao s kim nisi, ljudi su me doslovno počeli izbjegavati.
Pričam i s kolegicama iz drugih osig, ista stvar, samo što se eto u Allianzu forsira životno osig, koje je danas u doba ove recesije tako teško prodati, a ako ne prodam životno nema ni plaće veće od 2000 kn..

alanis
25.05.2010., 07:24
Evo i mene.

Lani sam radila dva mjeseca u jednoj osiguravateljskoj kući, prodaja životnih osiguranja. Prihvatila sam posao jer nisam imala nikakav u struci, samo što mi je bilo neobično kako nakon jednog kratkog razgovora i popunjenog upitnika odmah dobivam posao, sve je to bilo prebrzo nekako. Ajde, nema veze, probat ću, nemam što izgubiti. Prevarila sam se. Prvo, 200kn za seminar koji moram platiti. Pokaz, troškovi na mom mobitelu dok zivkam sve moje poznate i kolege...itd.

Nisam u tome bila uspješna jer jednostavno nisam napasna i ne volim ljude vući za rukav. Mada sam pokušavala, čak u nekim slučajevima i uspješno, ali mi je bilo strašno neugodno svoje poznanike gnjaviti s tim, a bilo je očito da ih gnjavim. Druge dvije kolegice koje su došle samnom su se pokazale super, jer su vrlo brzo među svojim poznanicima ispunile tu traženu kvotu osiguranja i dobile ugovor. I ok im je tamo raditi, imaju stvarno dobre uvjete i visoke provizije po sklopljenom ugovoru. I konstantni stres oko toga hoće li ti klijent potpisati ugovor ili u zadnji tren odustati, a tebi posao ovisi o učinku.

A meni se pak desilo to da sam imala hrpu troškova, nisam ispunila tu kvotu, a čak ni one provizije od osiguranja koja sam sklopila nisam dobila ni kune. Jer nisam imala ugovor, taj novac je otišao mojoj šefici koja se jako trudila zadržati me na tom poslu i kad sam ja željela odustati. Sve u svemu ne baš ugodno iskustvo. Ali priznajem da ja stvarno nisam za taj tip posla, a netko drugi možda je, zato su se i ove dvije kolegice dobro snašle.

Smiješno mi je bilo jedino to što neke agentice koje tamo rade godinama nisu imale u 6 mjeseci sklopljeno niti jednu policu, dok se od nas očekivalo njih nekoliko u dva tjedna.

sugarray
25.05.2010., 11:23
Ja zivim vani (ako pod to podrazumijevas npr. EU). Zivotno osiguranje nije nikada , niti je sad niti ce biti u buducnosti obvezno, niti je potrebno prilikom uzimanja stambenog kredita.

A zašto ne bi rekla klijentu da joj je provizija 65%? Pa ako netko dobro zarađuje trebao bi i dobro raditi svoj posao. A ako se netko trudi unapređivati u svom poslu dobro će i zarađivati. Korist je obostrana. Zato uvijek smatram da poslovi rada u osiguranju trebaju biti isključivo honorarnog tipa i na proviziju, a ne na fix sa kvotom.

lallaa_
25.05.2010., 16:08
Ne znam da li su ti to rekli ovi koji te vrbuju da dođeš raditi za njih, ali vani životno osiguranje nije obavezno, ali dobro moraju ti isprati mozak i malo te nahraniti, jer njima si bolja što manje znaš o stvarnom stanju :) samo je svijest ljudi o potrebi za takvim jednim proizvodom daleko na višoj razini nego kod nas balkanaca. Ali dobro, doći će i nama jednom iz guzice u glavu.

A opet zašto bi uopće sebe stavljala u okvire jedne osiguravajuće kuće, kad možeš prodavati sva osiguranja putem posredničkih kuća? A čim oni tebi daju plaću i normu koju moraš ispuniti, i tvoj posao će se svesti na navlačenje ljudi za rukave i možda i prešućivanje bitnih klauzula u ugovoru samo da bi dobila svoju plaću. Tako da ja osobno bih prije kupio sebi osiguranje preko posrednika nego direktno u osiguranju, jer uz osiguranje koje mogu dobiti kod tebe dobijam i neke extra stvari. Recimo ako ništa drugo informiranje o promjenama na tržištu i mogućnost izbora i drugih proizvoda.

Telefonisti mi pronadu ljude koji su okvirno zainteresirani, a norma nije neki nemoguci broj. Ako zelim sama nekoga pronac, o.k.
A zbog takvih sta lazu i obecavaju brda i doline meni je posao otezan. Zato je HANFA odredila da smijes ljudima obecati samo MINIMALNU dobit.
Dakle mozes "kuvat" ljude, sta je sasvim normalno da ce bit nasmjesen i pristupacan ali same cinjenice su takve kakve jesu.
Nikakvo ispiranje mozga kod mene nije bilo, jer sam ja sama trazila prijatelja da mi dogovori razgovor sa direktorom.:)
Bi li ti rade radia u kaficu za 3500kn sa minimalno slobodnih dana ili u officu za 7500kn u normalnim uvjetima?Bez ikakvog varanja ljudi, to je kuca koja postoji 100 godina sa svicarskom bankom iza sebe, dakle ove muljatore mozes poslat u pm

Julie Bergdorf
25.05.2010., 17:58
Telefonisti mi pronadu ljude koji su okvirno zainteresirani, a norma nije neki nemoguci broj. Ako zelim sama nekoga pronac, o.k.
Bi li ti rade radia u kaficu za 3500kn sa minimalno slobodnih dana ili u officu za 7500kn u normalnim uvjetima?Bez ikakvog varanja ljudi, to je kuca koja postoji 100 godina sa svicarskom bankom iza sebe, dakle ove muljatore mozes poslat u pm
Super je tako kad ti ovi u call centru srede termin, i ti ga uredno odradiš.
A ja sama moram zvati za životna osiguranja, i ne samo za životna nego za sve ostale vrste osig podjednako. Uzmi tel imenik i zovi, pa ako si apetit za to ok.

Te priče o 7500 kn plaći, to zaboravi, osim ako nećeš raditi cca. 10 polica života mjesečno, koje su prosječne godišnje premije od 300-500 €.
Ja uspijem jedva jednu napraviti, i taman sad lovim jednu, jer evo kraj mjeseca je, a ako ju ne napravim nema plaće nego 2000 kn BRUTTO, pa se ti misli.
Lani sam prodala nekoliko većih polica, i plaća mi je za taj mjesec iznosila oko 2000 €, skupa sa provizijama i fiksinm dijelom. Ali to se desi jedan put u neznam koliko. U ovom poslu možeš jako dobro zaraditi, a možeš i izgubiti sve živce i biti izložena stalnom pritisku i stresu ako nema polica kako je predviđeno.
Probaj, nemaš što izgubiti...

Lucas PG
25.05.2010., 23:01
Oprostite cure, ali ZAŠTO bi dobile uopće fiksnu plaću za rad u direktnoj prodaji u kojoj ništa niste prodale!? To ima smisla samo ako imate konstantan prosjek nekakve prodaje, pa vas kuća nagradi sa kombinacijom fiksne plaće + provizija...

Dakle, osiguranja vas zovu da PRODAJETE, a ne da sjedite u uredu i jako se trudite... To ne znači da su oni nepošteni, da to nije dobar posao, to samo na bolan način uči ljude činjenici da je maksimalno 5% ljudi za taj posao.
Dakle, nije problem u vama. Ni njima. Nego u prosjeku, odnosno postotku.

Činjenica je da su multi-leveli i prodaje bez konstantne edukacije i praćenja najnovijih trendova (što nema niti jedna kuća) danas potpuno zastarile i više nisu adekvatne čak niti za osiguranja. Tržište se malo počistilo i poboljšalo zadnjih godina, a ova recesija je također tome doprinjela, jer se ne prodaje više lagano...

I za kraj da se osvrnem na plaće i prosjeke- jedan dio od tih 5% zarađuje dobro i moguće je sa 4-5 prodanih životnih zaraditi 5000-7000 kn neto.
Ali za to treba imati prakse, znanja, biti u toku i biti špreher.
Da ne govorim o volji i radnim navikama po kojima su Hrvati naširoko poznati :)

Julie Bergdorf
26.05.2010., 15:14
Oprostite cure, ali ZAŠTO bi dobile uopće fiksnu plaću za rad u direktnoj prodaji u kojoj ništa niste prodale!? To ima smisla samo ako imate konstantan prosjek nekakve prodaje, pa vas kuća nagradi sa kombinacijom fiksne plaće + provizija...

Dakle, osiguranja vas zovu da PRODAJETE, a ne da sjedite u uredu i jako se trudite... To ne znači da su oni nepošteni, da to nije dobar posao, to samo na bolan način uči ljude činjenici da je maksimalno 5% ljudi za taj posao.
Dakle, nije problem u vama. Ni njima. Nego u prosjeku, odnosno postotku.
:)

Slažem se s tobom.

Ali, ja sam recimo u direktnoj prodaji, i moj je cilj pronaći što više klijenata.
Klijente neću naći sjedenjem u uredu, nego moram biti na terenu, a kako da budem kad su mi u mom slučaju nabili dežurstvo svaki dan, dakle od 8-16h svaki dan. A od mene se očekuju svaki dan sastanci za životno i sve ostale vrste proizvoda. Zar bih trebala cijeli svoj dan podrediti poslu, ujutro u uredu a popodne ići okolo? Pa mi smo svi ljudi od krvi i mesa, imamo svoje privatne živote, a ako žele da sjedim u uredu cijeli dan onda nek i budem fiksno plaćena za to.

Još nešto, da se osvrnem na ovaj dio gdje kažeš da zašto bi dobili plaću ako ništa nismo prodali a radimo u direktnoj prodaji. I tu se slažem s tobom.
Ali, ja sam recimo dobra u prodaji auto osiguranja i kaska, i svaki mjesec sam preko 200% u planu po pitanju tih proizvoda, ali još ni kune provizije nisam dobila od toga. Zašto? Zato što mi u ugovoru stoji da u prvoj godini nemam proviziju osim za životno, a provizija za ostala osiguranja se akumulira i dobivam ju u idućoj godini ravnomjerno raspodjeljeno na 12 mjeseci.

A tko mi garantira da ću tu biti i iduću godinu?

Naravno, sve ovisi od osiguranja do osiguranja, ja navodim svoj primjer jer je tema posao u osiguravajućoj kući, ne želim da itko išta zamjeri, samo iznosim svoje iskustvo.

Lucas PG
27.05.2010., 15:13
Slažem se s tobom.

Ali, ja sam recimo u direktnoj prodaji, i moj je cilj pronaći što više klijenata.
Klijente neću naći sjedenjem u uredu, nego moram biti na terenu, a kako da budem kad su mi u mom slučaju nabili dežurstvo svaki dan, dakle od 8-16h svaki dan. A od mene se očekuju svaki dan sastanci za životno i sve ostale vrste proizvoda. Zar bih trebala cijeli svoj dan podrediti poslu, ujutro u uredu a popodne ići okolo? Pa mi smo svi ljudi od krvi i mesa, imamo svoje privatne živote, a ako žele da sjedim u uredu cijeli dan onda nek i budem fiksno plaćena za to.

Još nešto, da se osvrnem na ovaj dio gdje kažeš da zašto bi dobili plaću ako ništa nismo prodali a radimo u direktnoj prodaji. I tu se slažem s tobom.
Ali, ja sam recimo dobra u prodaji auto osiguranja i kaska, i svaki mjesec sam preko 200% u planu po pitanju tih proizvoda, ali još ni kune provizije nisam dobila od toga. Zašto? Zato što mi u ugovoru stoji da u prvoj godini nemam proviziju osim za životno, a provizija za ostala osiguranja se akumulira i dobivam ju u idućoj godini ravnomjerno raspodjeljeno na 12 mjeseci.

A tko mi garantira da ću tu biti i iduću godinu?

Naravno, sve ovisi od osiguranja do osiguranja, ja navodim svoj primjer jer je tema posao u osiguravajućoj kući, ne želim da itko išta zamjeri, samo iznosim svoje iskustvo.
Poštovana Julie, drago mi je da se slažemo. I složit ćemo se i oko toga da tamo gdje radite ili Vas ne cijene, iskorištavaju i varaju, ili priča nije tako "jednoslojna" kako si ju ti opisala.
Ja vjerujem da je ipak riječ o prvoj opciji.
Postoje osiguravajuće kuće, ali prije agencije koje su ustrojene tako da su apsolutno transparentne u poslovanju, ne samo prema HANFA-i, nego i prema svojim kolegama i suradnicima.
Javi mi se na PM, pa možemo dalje raspraviti o rješenju Tvoje situacije...

anđeo čuvar
27.05.2010., 15:40
jednom davno ja sam onako honorarno radila za jedno osiguranje (dobit u mirovini + osiguranje)..bili sastanci, razgovori sa starijim i iskusnijim u toj branši, pa kako se može brzo napredovat i zaradit uz redovitu plaću koju imaš u firmi gdje radiš.....bla..bla...bla)
I sve to super izgleda kad oni nabrajaju...
ali kad treba prodati onda je problem...ni sama ne znam više koliko izgovora su ljudi imali kad su trebali odlučit hoće li ili ne!!
a riječ nije samo o lovi za osiguranje koji ti propadne ako se niš ne dogodi, već o lovi koju dobiješ nakon isteka vremenskog roka - 10-15-20-25-30 godina (+ dobit)...a onda se nije ni znalo što je recesija (prije cca 12 godina)...
tako da ne kužim kako ima ljudi koji nasjednu na prodaju osiguranja u ovo doba danas!!?? i još misle da će dobro zaradit - pa ja prva danas nebi pristala na takvo nešto da mi ponude!!

sugarray
27.05.2010., 16:50
Poštovana Julie, drago mi je da se slažemo. I složit ćemo se i oko toga da tamo gdje radite ili Vas ne cijene, iskorištavaju i varaju, ili priča nije tako "jednoslojna" kako si ju ti opisala.
Ja vjerujem da je ipak riječ o prvoj opciji.
Postoje osiguravajuće kuće, ali prije agencije koje su ustrojene tako da su apsolutno transparentne u poslovanju, ne samo prema HANFA-i, nego i prema svojim kolegama i suradnicima.
Javi mi se na PM, pa možemo dalje raspraviti o rješenju Tvoje situacije...

Počelo se pisati velikim slovima :D

Lucas, ovo sa PG sam skužio, šta ti je značio onaj taf prijašnji nick koji si imao? Možeš i na PM poslati da ne reklamiraš.

Glupsacha
28.05.2010., 21:16
Moje kolegice, gospođe od 40-50 god, imaju plaće cca. 1000 kn u drugoj godini rada, jer se gubi fix i ostaje ti samo provizija.

Mislim da si ipak malo pretjerala...po tvojim komentarima vrlo lako se da zaključiti da posao u osiguravajućoj kući nije za tebe, jer svatko tko može i želi raditi ima puno veću plaću od one koju ti spominješ.
Obzirom da znam kakvi su mjesečni planovi početnicima i kako i sama kažeš da cijeli mjesec (30 dana :eek:) ti ne uspijevaš napraviti ni jednu policu životnog osiguranja, vjerujem da ti je plaća mala. Ali isto tak sam uvjerena da se malo potrudiš, bilo bi i rezultata...ali najlakše je druge kriviti za svoje neuspjehe :mig:

Start
29.05.2010., 19:05
Počeo sam prije 10 godina kad mi je dosadio posao u brodogradnji. Od tada radim isključivo na proviziju... i lijepo se zarađuje...
Počeo sam u Allianzu , prva 3 mjeseca sam zarađivao samo 1500 kn fixno. I naprvio samo 2 police u 3 mjeseca. Onda sam na nekom predavanju čuo da je prodaja samo statistika- što više ljudi čuje mene , više će ljudi uzeti moj proizvod. I tad je krenulo, malo trapavo,ali je dalo rezultata. Nisam sjeo plakati,nego sam gledao kako napraviti posao. Svaki put sam bio bolji i bolji... I usput se educirao, bilo putem knjiga,bilo putem seminara (pošto moja firma nije baš bila velikodušna što se tiče seminara i edukacije, ja sam išao na svaku prezentaciju do koje sam mogao doći, bilo Zeptera, kozetike ili nešto drugo).

Danas kad znam prodaju,meni nije niti najmanji problem promjeniti firmu i naći novu u roku od 30-tak dana( naime danas je jako teško naći profesionalne prodavače).

Najgore od svega je što ljudi dođu raditi u prodaju,razočaraju se u prvih 5 dana i onda kažu da to nije za njih. Ja tvrdim da je prodaja posao kao i svaki drugi. Samo ga treba naučiti , kao i sve drugo. A najlakše se uči u praksi. Samo treba preživjeti puno neuspjeha,da bi se došlo do uspjeha. Pa,nemožete naučiti jednu novu vještinu u par dana.
Uh...da ste mene vidjeli prije 10 godina. Nisam znao izgovoriti malo složeniju rečenicu... ali,skužio sam da ima jako puno novca u prodaji... i bio uporan.

Odličan, motivirajući post.

-----
Fokusirajte se na proces prodaje i rezultat će doći. Zovite svaki dan što više klijenata, ugovarajte što više sastanaka. Neka vas odbijanja i slično ne obeshrabre. Treba biti strpljiv i uporan. To su dvije ključne stvari u prodaji. *Web Poduzetnik (http://www.web-poduzetnik.com/)

Petra2005
29.05.2010., 23:14
A zbog takvih sta lazu i obecavaju brda i doline meni je posao otezan. Zato je HANFA odredila da smijes ljudima obecati samo MINIMALNU dobit.
Dakle mozes "kuvat" ljude:facepalm:, sta je sasvim normalno da ce bit nasmjesen i pristupacan ali same cinjenice su takve kakve jesu.
Nikakvo ispiranje mozga kod mene nije bilo, jer sam ja sama trazila prijatelja da mi dogovori razgovor sa direktorom.:)

Već sam nešto reagirala na tvoj post na drugom forumu, želeći pristojno i diplomatski upozoriti, ali ovo je stvarno ridikulozno. Ma o kakvih 7000+ kn (za lavor u "officu" :lol:) ti sanjaš:confused:. Ne virujen da ćeš ostvarit ni 4000 u drugoj godini ako do tamo uopće dođeš. Ako je to neka rodijačka štela, ili ima nešta šta ne znamo... ali to nije firma koja tako funkcionira. Čak sama priznaješ da o tome ništa ne znaš. Zaista ti želim puno sriće:kava:.

raliSHA
30.05.2010., 11:17
Nego, da priupitam, ima li tko kakvih saznanja i iskustava o potražnji i općenito radu u osiguravateljskim kućama kao matematičar, aktuar i takve stvari?

sparco
30.05.2010., 12:44
da li netko ima bilo kakvog iskustva sa osiguranjem cosmopolitan life po pitanju zapošljavanja, plaća, provizija itd.

Petra2005
31.05.2010., 01:11
Nego, da priupitam, ima li tko kakvih saznanja i iskustava o potražnji i općenito radu u osiguravateljskim kućama kao matematičar, aktuar i takve stvari?

Imaš poslijediplomski specijalistički studij na PMF-u:

http://degiorgi.math.hr/aktuari/welcome_hr.php

"...Studij je namijenjen osobama već zaposlenim u osigurateljnoj industriji – u osiguravajućim društvima, mirovinskom fondovima, te Vladinim zavodima, uredima i agencijama."
Ove godine koliko mi je poznato više neće upisivat, dok ne završi sadašnja generacija. Školarina je bila 36.000 kn plativo u dvi rate.

Društvo aktuara:

http://www.aktuari.hr/

i ako si položio ispite s gornjega i dodatne ispite:

Računovodstvo osiguranja i mirovinskog osiguranja u RH (ne znam koji će im to q...:ne zna:)- 25 sati,
Pravo osiguranja i mirovinskog osiguranja u RH (to je dobro znat kad već radiš u osiguranju, a svi opći uvjeti osiguranja su manje više modifikacija Zakona o obveznim odnosima) - 25 sati,
Praksa osiguranja i mirovinskog osiguranja u RH (ovo je puno premalo pogotovo za osobe koje nemaju višegodišnje iskustvo u radu)- 15 sati, Profesionalizam - 10 sati, .

Možeš reći da si aktuar (teoretski:D), jer onda tek kreće praksa i stvarni posao, koji je često ne baš previše kreativan. Tih ljudi općenito ne treba mnogo, ali ih svaka kuća triba imat. Za neke druge stvari krajnji matematički domet ti je kreiranje programčića u Excelu ili nekim sličnim aplikacijama za razne izračune i to lokalne naravi, jer većina kuća koja drže do sebe imaju gotove kompletne programske pakete koje im izrađuju domicilne strane ili specijalizirane domaće (recimo IN2 i sl.) firme. U tom stroju nema previše mista za neku apstraktnu matematičku kreativost. Računovodstvo je drugo, no tamo rade tete ekonomistice (ugl SSS). Sve ostalo je manje više plug&play. Danas ti uglavnom svi tribaju ljude za prodaju NA TERENU tj zastupnike svih vrsta (koji se još oslovljavaju imenima tipa underwriter, preuzimatelj rizika, referent prodaje/pribave itd. itsl.) što je sve isti qrac kao što je spremačica negdje tehničarka održavanja higijene/čistoće pogona ... :kava:

raliSHA
31.05.2010., 11:59
čisto sam htio vidjeti da se malo općenito informiram jer uskoro završavam mat i fiz. pa gledam malo koje bi mi bile objektivne mogućnosti zaposlenja u struci koje ipak nisu rad u školi. hvala :)

Petra2005
31.05.2010., 12:43
čisto sam htio vidjeti da se malo općenito informiram jer uskoro završavam mat i fiz. pa gledam malo koje bi mi bile objektivne mogućnosti zaposlenja u struci koje ipak nisu rad u školi. hvala :)

A pokušaj, pošalji otvorene ponude kad diplomiraš, adrese su lako dostupne, možda si skriveni talent i u pribavi:mig:, možeš se ti nakon nešto vrimena naći na puno različitih poslova u osiguranju ako voliš radit i uoče da si im koristan. Kao što je već milijun puta ponovljeno, za osiguranja nima faksa, pa eto. Možda te pošalju i na neki aktuarski ili neki drugi poslijediplomski. Želim ti puno sriće!:hekla:

Lucas PG
31.05.2010., 13:59
...
tako da ne kužim kako ima ljudi koji nasjednu na prodaju osiguranja u ovo doba danas!!?? i još misle da će dobro zaradit - pa ja prva danas nebi pristala na takvo nešto da mi ponude!!
Pa danas NIŠTA ne ide...!? A kamoli osiguranje. Ili, kad bolje razmislimo, ipak ide.
Premije neobaveznih osiguranja nisu pale više od 20%. Dakle 80% tržišta je još tu. Da li je to premalo? Nije. Treba se izdići iznad prosjeka (koji je loš) i biti uporan. Ne samo u osigurateljnoj branši, nego svugdje... Najlakše je kriviti jadnu Jacu :rofl:

Lucas, ovo sa PG sam skužio, šta ti je značio onaj taf prijašnji nick koji si imao? Možeš i na PM poslati da ne reklamiraš.
To je jedan stari nadimak i ono TAF je (nekad) nešto značilo. Nešto iz mladenačkih dana i drugačijih filozofija. Kreativnih, a ne financijskih... :mig:

lallaa_
01.06.2010., 20:13
Super je tako kad ti ovi u call centru srede termin, i ti ga uredno odradiš.
A ja sama moram zvati za životna osiguranja, i ne samo za životna nego za sve ostale vrste osig podjednako. Uzmi tel imenik i zovi, pa ako si apetit za to ok.

Te priče o 7500 kn plaći, to zaboravi, osim ako nećeš raditi cca. 10 polica života mjesečno, koje su prosječne godišnje premije od 300-500 €.
Ja uspijem jedva jednu napraviti, i taman sad lovim jednu, jer evo kraj mjeseca je, a ako ju ne napravim nema plaće nego 2000 kn BRUTTO, pa se ti misli.
Lani sam prodala nekoliko većih polica, i plaća mi je za taj mjesec iznosila oko 2000 €, skupa sa provizijama i fiksinm dijelom. Ali to se desi jedan put u neznam koliko. U ovom poslu možeš jako dobro zaraditi, a možeš i izgubiti sve živce i biti izložena stalnom pritisku i stresu ako nema polica kako je predviđeno.
Probaj, nemaš što izgubiti...

Pa di si se ti to uvalila:confused: Mislim (i znam) da je to posao u kojem se moras neprestano dokazivat. Kad se naucis dobro (zanat ko i svaki drugi, ne mozes ga naucit u mjesec dana)
zasto to ne naplatit? Pusti reklame, njima najvise vrijede prodavaci, daleko najvise. Danas se pod imenom "prodajni predstavnik" kriju svakakve gluposti.
I kakva je to kuca di ti prodajes vise vrasta osiguranja odjednom?

I da se ovrsnem na jedan post fore naveden uvezi place? Meni nije cilj imat placu 4000kn. Cilj mi je imat malo vecu placu, pa neka mi neko navede konkretan razlog zasto je nebi imala

lallaa_
01.06.2010., 20:17

Jesu ti u Allianz-u rekli da je zivotno osiguranje obvezno. Ako su ti to slagali, onda je pitanje sto si ti jos vise "progutala''.

Nije ni zdrastveno obavezno:mig:

Petra2005
02.06.2010., 10:05
Asti gospe, lipo joj želiš objasnit ma ona tepe po svom...:rofl:

BTW, sve vrste osiguranja...ali zašto ja ovo kucam:zubeki:...dobro, ovako: prije svega moraš znat da neke (sada - uglavnom neki dijelovi osugurav. kuća odnosno njihove tvrtke kćeri) se bave samo životnim osiguranjima (Euroh. ž., Velebit ž., Cosmopolitan life) dok se većina bavi svim osiguranjima. U pravilu ako radiš za one koji rade sve i zastupnik si, radiš ona osiguranja za koja si savladala znanja (tečaje) i što ti odobre. Počinje se obično s životnim, rente i sl. produkti, dalje idu recimo "nezgoda" (osiguranje od nesretnog slučaja pojedinačno, grupno tj. riziko police) ili tzv. "mala" imovina (kućanstva civil-požar, krađa), ovisno od kuće do kuće neki će ti možda dati da radiš AO, ali ono dovedeš stranku do ureda ili SZTP i broji ti se kontakt provizija ili dio provizije, a negdje ćeš moći napravit sama, ali za to moraš proći taj stupanj edukacije i odobrenja. Poslije kako savladavaš dalje stupnjeve ako preživiš doći ćeš do veće imovine, pa kasko auta, brodica, odgovornost za firme, roba u transportu, svašta nešta, ima more mogućnosti. Kad dulje radiš možda ćeš moći neke stvari kompliciranije donijeti da ti odrade u firmi, ali ti se opet broji dio provizije. Neke kuće su tu vrlo restriktivne, neke nisu. Neke traže odrađivanje skoro cijelog posla (kontakt, ponuda, naplata 1. rate pa čak i unos ponude, nošenje police osiguraniku ako triba) dok kod nekih radiš samo dio toga jer su tako (dobro) organizirani. Tu ponekad dolazi do neuglasica na nižim razinama što tko mora ili ne mora, ali to nije tema ovog posta.

Što više vrsta osiguranja znaš (smiješ) sama odraditi, to ti je veća šansa za uspjeh i zaradu. Jednostavno - širina ponude. Nema onog: da ali to ja ne mogu (ne znam/ne smijem i sl.). Također jedna od osnova na edukacijama: nikad ne znaš gdje čuči novi kupac. Ne nadaš se ičemu, slučajan kontakt, izgleda ofuckano, na kraju kešira brdo posla. Drugdje očekivaš punu boršu potpisanih ponuda, iza slatkorječive ulickane fasade krije se prazni takujin. Ja sam prije više godina radila za Allianz i krenuli smo sa životom i malom imovinom s vizijom da to kasnije preraste u puno raznovrsniji portfelj nakon viših stupnjeva edukacije, poslije sam prešla u drugu firmu tako da ne znam je li se to baš toliko promijenilo odonda :ne zna:. Kreni i pokušaj, želim ti puno uspjeha! :driver:. Svakako javi se obavezno tamo na jesen/zimu 2011, živo nas zanima hočeš li stići do svojih priželjkivnih 7-8000+ Ako da, bit će štofa za priču, možeš se pohvaliti i druge posavjetovati.:ceka:

slučajni_prolaz
02.06.2010., 10:32
Ja osobno ne bih volio raditi takav oblik posla, vući ljude za rukav, kupite ovo, ovo, moljakati, takoreći moljakati i ići po kućama. S druge strane naivna mi je činjenica o velikoj i enormnoj svoti novca koja se može zaraditi. Možda, ali sumnjam, to jedino može 1:1000, ljudi koji su sposobni i led prodati eskimima.

Bio sam na razgovoru za posao za AWD, na kraju ispada da se sve svodi na prodaju polica osiguranja. Iskreno, dostojanstveniji mi je posao smetlara u tvornici (što sam i bio godinu dana), nego ovo ići od kuće do kuće i moljakati. Uostalom, ljudi svjesno varaju narod nudeći im nešto što je možda skuplje i obećavajući razno-razne novčane premije (poput posla telefonskih anketa, iz kojih se razvija tele-marketing, također znam, radio sam to i nakon 2 tjedna poslao sve u p.m., nisam htio masovno varat narod).

S druge strane, uvijek sam se pitao zašto prdonje iz osiguravateljskih kuća ne zaposle svoju djecu na poslovima prodaje osiguranja, ako je to normalan posao ? A ne da uvijek traže jadan narod da to vrši za njih.

Kad sam prije tjedan dana bio na razgovoru za posao kod svojeg nadređenog u HZZ-u, i rekao gdje sam sve bio na razgovorima za posao, seljačina mi cinično dobaci "U posao financijskog savjetovanja i osiguranja idu oni koji nemaju para". Došlo mi je da ga zviznem po njušci

Petra2005
02.06.2010., 10:59
:misli:Ja osobno ne bih volio raditi takav oblik posla, vući ljude za rukav, kupite ovo, ovo, moljakati, takoreći moljakati i ići po kućama. S druge strane naivna mi je činjenica o velikoj i enormnoj svoti novca koja se može zaraditi. Možda, ali sumnjam, to jedino može 1:1000, ljudi koji su sposobni i led prodati eskimima.

Bio sam na razgovoru za posao za AWD, na kraju ispada da se sve svodi na prodaju polica osiguranja. Iskreno, dostojanstveniji mi je posao smetlara u tvornici (što sam i bio godinu dana), nego ovo ići od kuće do kuće i moljakati. Uostalom, ljudi svjesno varaju narod nudeći im nešto što je možda skuplje i obećavajući razno-razne novčane premije (poput posla telefonskih anketa, iz kojih se razvija tele-marketing, također znam, radio sam to i nakon 2 tjedna poslao sve u p.m., nisam htio masovno varat narod).

S druge strane, uvijek sam se pitao zašto prdonje iz osiguravateljskih kuća ne zaposle svoju djecu na poslovima prodaje osiguranja, ako je to normalan posao ? A ne da uvijek traže jadan narod da to vrši za njih.

Kad sam prije tjedan dana bio na razgovoru za posao kod svojeg nadređenog u HZZ-u, i rekao gdje sam sve bio na razgovorima za posao, seljačina mi cinično dobaci "U posao financijskog savjetovanja i osiguranja idu oni koji nemaju para". Došlo mi je da ga zviznem po njušci

Zanimljiva zapažanja, pogotovo ovo boldano. Šta je tija HZZ-ovac reć da oni koji imaju para idu radit neki drugi posal ili da ako nimaš šoldi tamo ih možeš puno zaradit:confused:.

slučajni_prolaz
02.06.2010., 13:11
U prenesenom smislu jadnik mi je htio reći da u taj posao ide bijeda koja nema ni za kruh i mlijeko, pa im je i takav posao dobar.

Dalmatinka, zar misliš da se slučajno u osiguranjima okreće velik novac od prodaje polica da bi to mogao raditi praktički svatko ? Radili bi samo oni koji imaju enormno debele veze na burzi rada i ostalim velikim administracijama.
Primjerice čim mi je lik iz financijskog savjetovanja (čitaj: prodavanje polica) rekao da se ovdje da namlatiti velika para, počelo mi je lagano smrditi. Jer samo sa lažima možeš nekome prodat drek. Onda mi lik pokazuje sjedište u Hamburgu, pa pokazuje velike statističke podatke o prihodima, ... uglavnom sa tom lažnom ljepotom možeš još samo naivne osnovoškolce privući.

A čim mi je rekao da nek dođem u hotel na seminar, došlo mi je da ga pošaljem odakle je došao. Iskreno, po mome neutralnom sudu, pošteni posao od kojeg možeš živjeti se sklapa u uredu, u četiri oka, a ne ovo kolektivno okupljanje mase.

Primjer drugi: isto prodaja osiguranja, ali za početak bih morao sljedećih 5 dana dolaziti na pola sata, da se uhodam sa poslom. Halo, pa zar sam imbecil koji nemože to shvatit za jedan dan ili možda dva ?

U svojem traženju posla shvatio sam da ako ti se užasno smiješe i dobri su već na intervjuu za posao, nešto smrdi, a bogami i da se nudi low level job. U agencijama za zaposlenje bio sam im simpatičan sugovornik jer su mi uzimali 700 kn provizije od plaće. U prodaji osiguranja, svi simpatični, jer našli još jednu budalu.
Pa evo, već sam tri godine na sajmu poslova, dajem životopise, dosad su me samo iz osiguranja zvali (od svih kojima sam poslao).

Pisao sam i o tatinim sinovima u osiguranjima. Pa zašto ta lijena gamad ne ide od kuće do kuće nuditi osiguranja, i moliti boga da im neki razjebani seljak, kojeg su već zajebali, neće dati motikom u glavu.
Po pričanju bivše koja je radila u osiguranju, jedan guzonjin sin dolazio je na poso kad je htio i odlazio također. Šefica računovodstva (posle direktora, druga faca u firmi) je pizdila, jer mu nije mogla ništa.
Recimo, sjećam se, lik je usred radnog vremena otišao kući da tobože pomogne majstorima koji mu popravljaju prozore i izolaciju.
Evo, pa se pitam zašto takvi likovi, koji rođenjem (poput kraljeva) imaju zagarantiran visoki posao ne počnu kao prodavatelji po kućama ??

9009
02.06.2010., 13:21
U prenesenom smislu jadnik mi je htio reći da u taj posao ide bijeda koja nema ni za kruh i mlijeko, pa im je i takav posao dobar.

Dalmatinka, zar misliš da se slučajno u osiguranjima okreće velik novac od prodaje polica da bi to mogao raditi praktički svatko ? Radili bi samo oni koji imaju enormno debele veze na burzi rada i ostalim velikim administracijama.
Primjerice čim mi je lik iz financijskog savjetovanja (čitaj: prodavanje polica) rekao da se ovdje da namlatiti velika para, počelo mi je lagano smrditi. Jer samo sa lažima možeš nekome prodat drek. Onda mi lik pokazuje sjedište u Hamburgu, pa pokazuje velike statističke podatke o prihodima, ... uglavnom sa tom lažnom ljepotom možeš još samo naivne osnovoškolce privući.

A čim mi je rekao da nek dođem u hotel na seminar, došlo mi je da ga pošaljem odakle je došao. Iskreno, po mome neutralnom sudu, pošteni posao od kojeg možeš živjeti se sklapa u uredu, u četiri oka, a ne ovo kolektivno okupljanje mase.

Primjer drugi: isto prodaja osiguranja, ali za početak bih morao sljedećih 5 dana dolaziti na pola sata, da se uhodam sa poslom. Halo, pa zar sam imbecil koji nemože to shvatit za jedan dan ili možda dva ?

U svojem traženju posla shvatio sam da ako ti se užasno smiješe i dobri su već na intervjuu za posao, nešto smrdi, a bogami i da se nudi low level job. U agencijama za zaposlenje bio sam im simpatičan sugovornik jer su mi uzimali 700 kn provizije od plaće. U prodaji osiguranja, svi simpatični, jer našli još jednu budalu.
Pa evo, već sam tri godine na sajmu poslova, dajem životopise, dosad su me samo iz osiguranja zvali (od svih kojima sam poslao).

Pisao sam i o tatinim sinovima u osiguranjima. Pa zašto ta lijena gamad ne ide od kuće do kuće nuditi osiguranja, i moliti boga da im neki razjebani seljak, kojeg su već zajebali, neće dati motikom u glavu.
Po pričanju bivše koja je radila u osiguranju, jedan guzonjin sin dolazio je na poso kad je htio i odlazio također. Šefica računovodstva (posle direktora, druga faca u firmi) je pizdila, jer mu nije mogla ništa.
Recimo, sjećam se, lik je usred radnog vremena otišao kući da tobože pomogne majstorima koji mu popravljaju prozore i izolaciju.
Evo, pa se pitam zašto takvi likovi, koji rođenjem (poput kraljeva) imaju zagarantiran visoki posao ne počnu kao prodavatelji po kućama

:s:s:top:

Petra2005
02.06.2010., 20:14
Hvala s.p. na detaljnom odgovoru:), puno mi je drago, puno si napisa, mislin da se mnogi prethodni forumaši (očigledno su neki i vlasnici ili zaposlenici agencija i os. kuća) neće složit s puno toga. Vidjet ćemo, možda se još neko uključi. Sad sam malo u žurbi, s nekim interesantnim razmišljanjima bi se mogli složit, s puno stavova ne. A otvorija si jaako puno tema koje su realni problem (tebi sigurno), ali koji su ovdje OT tako da bi bilo zanimljivo otvoriti neki novi topic...ili da ti admin savjetuje već neki postojeći...bilo bi tu za tebe puno mogućih korisnih diskusija...npr. o odgovorima na zamolbe, o tim sinovima:bicedobro: (a di su kćeri??) i tako.

I općenito ti je stav (attitude) in general tmuran i pesimističan (logično ako si dugo na birou), moram ti reć da imaš zericu nerealna očekivanja (ne mislim tu uopće na materijalnu stranu vengo na odnos prema tebi kao zaposleniku i gazde prema svojima itd.).

vagica
02.06.2010., 22:25
Nakon svega i svačega šta sam pročitala moram se uključit da i ja nešto dodam na ovu temu. Dakle radim u jednoj poznatoj osiguravateljskoj kući oko 10 godina, isključivo se bavim životnim osiguranjem tj. ne radim neživotna osiguranja. U svom poslu nagledla sam se svega i svačega a najviše lijenih i neodgovrnih ljudi koji misle ako naprave jednu policu da i nešto znaju o ovom poslu šta je totalni apsurd. Za sve one koji tvrde da se ne može zaraditi ovim poslom moram ih demantirati jer je to jedna velika neistina, razlog je vrlo jednostavan iz njih izvire neznanje, lijenost a možda i zloba, jer kako je več neko napisao lakše je obuči odjelo stavit kravatu i ajmo udri po kavi posao će doći sa neba, dragi moji ovaj posao se radi na proviziju koliko polica toliko para:D. Isto tako je bitna i upornost jer gle čuda nema polica nema para.Konkretno ja ne radim na princip povuci nekog za rukav jer navjerovatnije tada ne bih ni radila ovaj posao zato netreba sve nas stavljati u istu košaru. A tebi slučajni putniče kojem je ipod časti da radiš u osiguranju bih poručila da i dalje čekaš na burzi da ti posao padne sa neba a ja ću uživati na putovanju Europom novcem kojim sam gle čuda zaradila u osiguranju i to isljučivo svojim radom bez muljaže i ikakvih tata, tetaka, ujaka itd.:top: I molim te tome svom prijatelju na burzi štali je več prenesi da sam ja jadnik koji radi u osiguranju ali ipak zarađuje 5 puta više nego on:D

sugarray
03.06.2010., 11:29

U osiguranjima se ne okreće velik novac, nego ogroman. Samo što taj posao treba RADITI a nečekati negdje u uredu plaću, pa nekolicina ljudi sebe ne pronalazi u tome. Nažalost.

sugarray
03.06.2010., 11:47
Primjerice čim mi je lik iz financijskog savjetovanja (čitaj: prodavanje polica) rekao da se ovdje da namlatiti velika para, počelo mi je lagano smrditi. Jer samo sa lažima možeš nekome prodat drek.

E ovo mi je od boljih dijelova...

A tek u financijskom savjetovanju se može okrenuti para jer prodaješ SVE proizvode a ne samo jedan. A to što tebi odmah nešto smrdi, je samo odraz tvoga mentalnog sklopa. Očigledno je tebi 5000 ili 10000kn mjesečno dovoljno a to što ti nisi sposoban zarađivati velike novce, ne znači da netko drugi nemože to zaraditi i da je to odmah prevara.

A što se tiče ovog boldanog... s obzirom da osiguranje nazivaš "drekom" a onda se čudiš da netko od tebe traži da dođeš par puta na uhodavanje u posao i da pokušaš naučiti nešto o osiguranju, jedino mogu zaključiti da ti svarno i jesi imbecil kojem bi trebala godina dana ako ne i više edukacije o proizvodu zvan osiguranje koje je izuzetno kompleksan proizvod sa svojom namjenom, prednostima i nedostacima. Zbog takvih "pametnih" prodavača kao ti koji možda i rade u osiguranju stradaju kupci nekog osiguranja jer u konačnici neznaju šta su kupili.

A općenito iz tvoga posta sam dobio dojam da ti si jedan od onih filozofa, koji će rađe tri godine nezaposlen češkati jaja doma nego početi raditi bilo kakav posao jer sebe očigledno smatraš "posebnim" i predobrim za bilo koji posao. A sa takvim stavom se meni čini da će tebi jedini domet u životu biti da budeš smetlar u nekom poduzeću, kao što si naveo da si bio...

Dobro opet s druge strane smatram i da trollaš previše tako da nemam više namjere trošiti na tebe vrijeme, jer za one koji žele raditi posla ima, za one koji ne žele, oni čekaju posao na burzi a ne traže ga. I naravno da je svaki posao dobar posao, kriva je samo percepcija i odnos ljudi prema nekom poslu.

instruktorxp
03.06.2010., 11:54
čujem da neki na višim pozicijama u nekim osiguranjima koji su donedavno bili obični SSS prodavači sad zarađuju prek 20000 kn mjesečno...no osobno mi je taj posao odbojan baš kak kažete vuć ljude za rukav,moljakat itd...baš me ovih dana neš često zovu doma iz osiguranja ženske dal ste zainteresirani bla bla mislim si daj odjebi...nisu svi za to svaka čast jako upornima i onima prirodno sposobnima uvalit ljudima bilo kaj sa dobro spikom

vagica
03.06.2010., 12:01
E ovo mi je od boljih dijelova...

A tek u financijskom savjetovanju se može okrenuti para jer prodaješ SVE proizvode a ne samo jedan. A to što tebi odmah nešto smrdi, je samo odraz tvoga mentalnog sklopa. Očigledno je tebi 5000 ili 10000kn mjesečno dovoljno a to što ti nisi sposoban zarađivati velike novce, ne znači da netko drugi nemože to zaraditi i da je to odmah prevara.

A što se tiče ovog boldanog... s obzirom da osiguranje nazivaš "drekom" a onda se čudiš da netko od tebe traži da dođeš par puta na uhodavanje u posao i da pokušaš naučiti nešto o osiguranju, jedino mogu zaključiti da ti svarno i jesi imbecil kojem bi trebala godina dana ako ne i više edukacije o proizvodu zvan osiguranje koje je izuzetno kompleksan proizvod sa svojom namjenom, prednostima i nedostacima. Zbog takvih "pametnih" prodavača kao ti koji možda i rade u osiguranju stradaju kupci nekog osiguranja jer u konačnici neznaju šta su kupili.

A općenito iz tvoga posta sam dobio dojam da ti si jedan od onih filozofa, koji će rađe tri godine nezaposlen češkati jaja doma nego početi raditi bilo kakav posao jer sebe očigledno smatraš "posebnim" i predobrim za bilo koji posao. A sa takvim stavom se meni čini da će tebi jedini domet u životu biti da budeš smetlar u nekom poduzeću, kao što si naveo da si bio...

Dobro opet s druge strane smatram i da trollaš previše tako da nemam više namjere trošiti na tebe vrijeme, jer za one koji žele raditi posla ima, za one koji ne žele, oni čekaju posao na burzi a ne traže ga. I naravno da je svaki posao dobar posao, kriva je samo percepcija i odnos ljudi prema nekom poslu.

:top:
potpisujem od riječi do riječi, svatko tko želi raditi može i zaraditi a oni ostali nek kukaju i čekaju bolja vremena

Glupsacha
03.06.2010., 20:16
Nakon svega i svačega šta sam pročitala moram se uključit da i ja nešto dodam na ovu temu. Dakle radim u jednoj poznatoj osiguravateljskoj kući oko 10 godina, isključivo se bavim životnim osiguranjem tj. ne radim neživotna osiguranja. U svom poslu nagledla sam se svega i svačega a najviše lijenih i neodgovrnih ljudi koji misle ako naprave jednu policu da i nešto znaju o ovom poslu šta je totalni apsurd. Za sve one koji tvrde da se ne može zaraditi ovim poslom moram ih demantirati jer je to jedna velika neistina, razlog je vrlo jednostavan iz njih izvire neznanje, lijenost a možda i zloba, jer kako je več neko napisao lakše je obuči odjelo stavit kravatu i ajmo udri po kavi posao će doći sa neba, dragi moji ovaj posao se radi na proviziju koliko polica toliko para:D. Isto tako je bitna i upornost jer gle čuda nema polica nema para.Konkretno ja ne radim na princip povuci nekog za rukav jer navjerovatnije tada ne bih ni radila ovaj posao zato netreba sve nas stavljati u istu košaru. A tebi slučajni putniče kojem je ipod časti da radiš u osiguranju bih poručila da i dalje čekaš na burzi da ti posao padne sa neba a ja ću uživati na putovanju Europom novcem kojim sam gle čuda zaradila u osiguranju i to isljučivo svojim radom bez muljaže i ikakvih tata, tetaka, ujaka itd.:top: I molim te tome svom prijatelju na burzi štali je več prenesi da sam ja jadnik koji radi u osiguranju ali ipak zarađuje 5 puta više nego on:D

potpisujem :top:

slučajni_prolaz
07.06.2010., 15:04
Čekaj samo malo. To vi zovete poslom ? Seminari po hotelima i slična sranja. Kao što sam rekao pravi posao se sklapa u četiri oka, u uredu, potpisujući ugovor.

O velikom novcu molim vas nemojte pričati gluposti. Ne želim raditi kao jedan poznanik u njemačkom osiguranju koji doslovno ide od kuće do kuće.
Kad već moram bit bezobrazan, moram reći da se u hotelu prodaje posteljina i žene lakog morala a ne posao.

Osobno ostavljam mogućnost da netko može namlatit veliku lovu, ali sa dozom skepse. Ja osobno ne želim varati narod, prikrivajući im bitne činjenice ugovora i obećavajući brda i doline. Opekao se.

I za kraj, da je to zbilja posao sa mogućnošću velikog dohotka, radili bi ga obrazovani ljudi, a ne doslovno svatko koga pokupe sa ceste. Primjerice u švicarskom Credite Suisse rade ljudi enermno visokog obrazovanja ili poslovni geniji. Cilj: maksimalizacija profita.
Ja sam osobno, kad sam kruha bio gladan, bio sam na razgovoru za taj posao, ali ponavljam, čim mi je spomenuo hotele i slična sranja - zbogom.

Vi se ljudi tješite, a ja idem zarađivat krvav kruh, bar će mi savjest biti čista.

vagica
07.06.2010., 19:28
Čekaj samo malo. To vi zovete poslom ? Seminari po hotelima i slična sranja. Kao što sam rekao pravi posao se sklapa u četiri oka, u uredu, potpisujući ugovor.

O velikom novcu molim vas nemojte pričati gluposti. Ne želim raditi kao jedan poznanik u njemačkom osiguranju koji doslovno ide od kuće do kuće.
Kad već moram bit bezobrazan, moram reći da se u hotelu prodaje posteljina i žene lakog morala a ne posao.

Osobno ostavljam mogućnost da netko može namlatit veliku lovu, ali sa dozom skepse. Ja osobno ne želim varati narod, prikrivajući im bitne činjenice ugovora i obećavajući brda i doline. Opekao se.

I za kraj, da je to zbilja posao sa mogućnošću velikog dohotka, radili bi ga obrazovani ljudi, a ne doslovno svatko koga pokupe sa ceste. Primjerice u švicarskom Credite Suisse rade ljudi enermno visokog obrazovanja ili poslovni geniji. Cilj: maksimalizacija profita.
Ja sam osobno, kad sam kruha bio gladan, bio sam na razgovoru za taj posao, ali ponavljam, čim mi je spomenuo hotele i slična sranja - zbogom.

Vi se ljudi tješite, a ja idem zarađivat krvav kruh, bar će mi savjest biti čista.

e dragi moj stvarno vrijeđaš moju inteligenciju ovakvim izjavama, jer sad se baš pitam da li ja to samo sanjam:eek: da zarađujem onoliko koliko ti sa ovakvim stavom nećeš nikada u svom životu. Ja mislim da si ti ipak jedan mladi dečko koji još nema dovoljno životnog iskustva a prema svemu sudeči ni radne navike jer bi u protivnom znao da nema veze kakve škole imaš več koliko si sposoban napravit u bilo kojem poslu kojeg se prihvatiš. :kava:Na kraju krajeva generaliziraš i govoriš o stvarima o kojima nemaš pojma. S kim si ti bio na razgovoru i gdje ja to ne znam ali znam da ja svoj posao obavljam vrlo profesionalno i u skladu sa moralnim načelima jer u protivnom ne bih više radila ovaj posao da nekoga varam i pričam bajke. Na kraju krajeva ti si taj koji tješi sam sebe i misli da su svi oni koji imaju iole više novaca lopovi i kriminalci ali gle na kraju krajeva svakome je onako kako si sam napravi.:cerek:

Petra2005
08.06.2010., 20:30
http://www.forum.hr/showthread.php?t=552046:W

vagica
08.06.2010., 21:31
http://www.forum.hr/showthread.php?t=552046:W

:rofl::rofl::rofl:ha ha :lol::lol::lol:

drozd
10.06.2010., 22:03
Zanima me da li itko ima iskustva sa KD životnim osiguranjem,da li je radio ili radi još,kakva su primanja,kakva je firma i sl. Pozdrav

sugarray
11.06.2010., 11:43
Zanima me da li itko ima iskustva sa KD životnim osiguranjem,da li je radio ili radi još,kakva su primanja,kakva je firma i sl. Pozdrav

To ti je isključivo prodaja njihovih fondpolica, a objašnjenje je da je to najbolji proizvod koji postoji i da klasične police treba zatvoriti i uzeti od njih jer su fondovi budućnost. Eto ukratko. Dva puta sam razgovarao s njima i jednostavno imaju kriv pristup prodaji a o objašnjenjima njihovog proizvoda da ne pričam. A zašto bi se uopće bavio prodajom osiguranja?

lallaa_
14.06.2010., 12:29
drago mi je da ima pozitivnih prica ovdje, nisam vise dolazila na forum zbog raznoraznih gnjavatora, meni za sada ide super na poslu i dozivljam ga kao savjetovanje, tj. pomaganje ljudima. tek sam pocela uciti, tako da nemam nikakve posebne price, javim se z nekih 5 mjeseci kad cu moci ispricati nesto konkretno! Pozdrav svima!

lallaa_
14.06.2010., 12:34
I dajte vec jedan put prekinite mislit da se radi o laganju, presucivanju cinjenica i vucenju ljudi za rukav. Onaj ko potpise ugovor bez da ga procita- je debil

Mourinho Jose
15.06.2010., 19:58
Čitam ovaj topic, al nisam do sada pisao. Radim u prodaji jako dugo, a zadnjih godinu i pol u Allianzu. Ovako, da se zaraditi iznadprosječna hr plaća, a sve ovisi koliko ti se da raditi. Naravno da bi bio dobar trebaš imat talent, ali smatram da se radom i upornošću može sve. Kažu da imam talenta, ali smatram kako iza mog rezultata stoji rad rad i rad.

Ovdje ima napisana hrpa gluposti. Prvo bih rekao iz osobnog iskustva da na poslu budem od ujutro do 19 navečer, sad da mi se ne isplati, što mislite da bih radio to?

Što se posla tiče, klasični sam plaćenik, prije ovoga sam radio u dobroj firmi(600 zaposlenih) na poziciji asistenta voditelja, no čim sam dobio dvije plaće za redom manje od očekivane dao sam otkaz. Otišao sam u osiguranje probat da vidim kolko bi mogao zaraditi jer sam čuo da je dobra lova ako si sposoban. Lova je jako dobra :s :s Ljudi u firmi su korektni i cijene rad i cijene uspjeh.

E da i ovo kod nas kaj ljudi govore da bi im to bilo ispod časti :ne zna: kakve su to gluposti, ako si dobar prodavač i ako imaš u početku krug ljudi nikada nećeš morati ljude vući za rukav. To ne bih mogao raditi niti da zarađujem 200 000 na mjesec. Što se tiče tog ispod časti, zato i imamo tolko ljudi na burzi, samo jebiga, radije će primat 2000 s burze nego zavrnut rukave, još ako se potrefi da mama i tata mogu malo pogurnut i di ćeš bolje. Ekipa, sramota je samo krasti, a raditi bilo što nije sramota. Kako imam ženu i dijete, da ostanem bez posla radio bih bilo što osim valjda kurvanja da imamo dovoljno novaca za dobar život.

One fore da nema posla ne pušim, jer ako želiš raditi naći ćeš posao.

radim i ja u njemačkom osiguranju pa ne idem od kuće do kuće.
ako ćeš varat narod možeš zaraditi kratkoročno, dugoročna lova je u preporukama, koje nećeš dobit laganjem.
I za kraj, da je to zbilja posao sa mogućnošću velikog dohotka, radili bi ga obrazovani ljudi, a ne doslovno svatko koga pokupe sa ceste.
Nije bitno koga prime, nego kolko dugo možeš opstati i koliko ćeš zarađivati.

Mourinho Jose
15.06.2010., 20:02
Kako tko, mnogi su odustali, ali znam i one koji su dobili posao na neodređeno i pristojnu plaću, te one koji su i obrte za prodaju polica otvorili... Nije posao za svakog, ali ako si tip za to - može biti zanimljivo i unosno.

Potpis. Imam ugovor na neodređeno i plan koji trebam ispuniti, tako sam dobio i na probnom roku i kako sam ga prebacio skoro pa duplo dobio sam strašne bonuse koji mi sad idu u fiks, također sam dobio povišicu na provizije, te dobar fiksni dio. Kroz tri godine cilj mi je otvoriti vlastitu agenciju u sklopu kuće jer mi država onda neće uzimati ništ više od onih 23%.

Plaća je i više nego pristojna, posao je odličan jer sam upoznao masu ljudi tako da svugdje imaš nekoga, ono ideš kod "svog" mehaničara, zubara, doktora.. ne postoji profil ljudi koje osiguravaš, tako da je i to jedna od prednosti što upoznaješ sve tipove ljudi.

Zna biti dobrih i loših perioda, ali ako ljudi imaju to u sebi i ako zapnu te uz pravu školu odrade sastanke na početku kako treba uspjeh je zagarantiran, samo ima posao jednu manu. Treba raditi :tuzni:

Mourinho Jose
15.06.2010., 20:18
Ja sam u Allianzu već godinu dana, uskoro mi ističe ugovor.
I sama sam bila puna elana kada sam ulazila u firmu, ali to je sve dobra igra riječi, jer ako ne radiš punom parom, nema plaće a ni zadovoljstva.
To je posao koji se mora raditi punom parom, sve je na tebi, da li želiš ili ne želiš zaraditi.
Pogotovo u drugoj godini rada. Moje kolegice, gospođe od 40-50 god, imaju plaće cca. 1000 kn u drugoj godini rada, jer se gubi fix i ostaje ti samo provizija.
Ma daj, evo ja sam u drugoj godini rada i moram ti reć da mi je plaća znatno veća, ako želiš ostavi mi na pm mail, pa ti pošaljem platnu listu :mig:
Pa eto, ako ti je upao slabiji mjesec, nije bila dobra prodaja, nema onda ni dobre plaće.
To tako i treba biti, pa radimo za lovu, jel tak? A plaćeni smo po rezultatu. Za plaću si kriv/zaslužan sam. Najbolja politika, nema dodavanja na staž, nema kolektivnih ugovora i to, samo rezultat kao jedino mjerilo.
Posao u osig. je općenito iscrpljujuć, non stop planovi, tablice, klijenti, s kim si razgovarao s kim nisi, ljudi su me doslovno počeli izbjegavati.
Plan prve razine je smiješan. Ispunio sam ga u 5 mjeseci, tako da se na plan prve razine nemaš pravo žaliti. Ono, nemaš. Ako imaš dara za prodaju i vrijedna si, možeš ga riješiti u 9 mjeseci sigurno. Ali ono, sigurno. Pogotovo smanjene planove od 2010.godine. Osobno sam imao veći plan od ovih današnjih za trećinu.

Pričam i s kolegicama iz drugih osig, ista stvar, samo što se eto u Allianzu forsira životno osig, koje je danas u doba ove recesije tako teško prodati, a ako ne prodam životno nema ni plaće veće od 2000 kn..
Životno je sad lako prodati baš zbog recesije, samo moraš znat argument okrenut u svoju korist.

Glupost. Plaću od 7500 bi ovaj mjesec dobila sa 10 obveznih osiguranja, što nije puno i sa 4 solidne police života, još ako bi ti ušao posljednji poticaj života u to, ode preko 8000. Govorim o provizijama prve razine. Dodaj si fiks i materijalne i to je to.

Slažem se da je pritisak i stres, ali na prvom razgovoru te pitaju kak funkcioniraš pod pritiskom. Jebiga, treba bit iskren prema sebi i reć možeš ili ne možeš. Svi imamo uspone i padove, prodaja je krivulja, ali na godišnjoj razini da se jako lijepo zaraditi, ali moraš bit uporan, vrijedan, tvrdoglav. Moraš si zadati cilj i znat kako ga ostvariti. Svaki plan koji mi daju zadam si duplo, jebiga, zapnem uglavnom negdje na pola puta između njihovog i mog, ali i dalje je to super.

Krajakovic
17.06.2010., 14:30
e dragi moj stvarno vrijeđaš moju inteligenciju ovakvim izjavama, jer sad se baš pitam da li ja to samo sanjam:eek: da zarađujem onoliko koliko ti sa ovakvim stavom nećeš nikada u svom životu. Ja mislim da si ti ipak jedan mladi dečko koji još nema dovoljno životnog iskustva a prema svemu sudeči ni radne navike jer bi u protivnom znao da nema veze kakve škole imaš več koliko si sposoban napravit u bilo kojem poslu kojeg se prihvatiš. :kava:Na kraju krajeva generaliziraš i govoriš o stvarima o kojima nemaš pojma. S kim si ti bio na razgovoru i gdje ja to ne znam ali znam da ja svoj posao obavljam vrlo profesionalno i u skladu sa moralnim načelima jer u protivnom ne bih više radila ovaj posao da nekoga varam i pričam bajke. Na kraju krajeva ti si taj koji tješi sam sebe i misli da su svi oni koji imaju iole više novaca lopovi i kriminalci ali gle na kraju krajeva svakome je onako kako si sam napravi.:cerek:

Potpisujem!
Radim vec 4 godine za jednu osiguravajucu kucu i imam vecu placu nego u bilo kojo drugoj firmi! Ali treba zasukati rukave!

0 plus
18.06.2010., 06:54
sve je to lijepo. pogotovo nakon par godina :)

ali kako ste počeli?kako ste 'preživjeli' prvu godinu?
plan je 30 000 mjesečno-kako da ga čovjek koji prvi puta radi u os ostvari?:ne zna:

jahorinka
22.06.2010., 15:13
kad pitaš za savjet, svi šute :lol:
al da si prokomentiral kak bi rađe doma sjedil i niš ne radil nego prodaval osiguranja :o, da vidiš kak bi frcali komentari da si lijenčina i neradnik :s :rofl:

:raspa:

Veko32
22.06.2010., 21:38
sve je to lijepo. pogotovo nakon par godina :)

ali kako ste počeli?kako ste 'preživjeli' prvu godinu?
plan je 30 000 mjesečno-kako da ga čovjek koji prvi puta radi u os ostvari?:ne zna:

Prvu godinu sam razorio, a ne preživio :raspa: Počneš s poznatima, a od njih uzmeš preporuke i to ti je to, nema mudrosti. Kasnije preporuke dođu same i kad se zakotrlja na konju si.

pa nije tolki plan baš. bar nije meni bio. Za prvu godinu mi je bio 280 000 plan, a napravio sam 490 000.

Prvi mjesec sam odmah u prvom tjednu naplatio životno od 35 000kn i još par manjih polica, nekoliko auta i kaska.. nije problem.. Ujutro riješavaš police, a popodne ih ugovaraš i to je to. Zovi sat vremena na dan, al baš ono zovi i budi uporan/na i bok.

a kaj da ti kažem, aktivnost i upornost i to je to.

0 plus
23.06.2010., 05:02
Prvu godinu sam razorio, a ne preživio :raspa: Počneš s poznatima, a od njih uzmeš preporuke i to ti je to, nema mudrosti. Kasnije preporuke dođu same i kad se zakotrlja na konju si.

pa nije tolki plan baš. bar nije meni bio. Za prvu godinu mi je bio 280 000 plan, a napravio sam 490 000.

Prvi mjesec sam odmah u prvom tjednu naplatio životno od 35 000kn i još par manjih polica, nekoliko auta i kaska.. nije problem.. Ujutro riješavaš police, a popodne ih ugovaraš i to je to. Zovi sat vremena na dan, al baš ono zovi i budi uporan/na i bok.

a kaj da ti kažem, aktivnost i upornost i to je to.

svaka čast na planu prvu godinu...
meni životno ne ulazi u plan :(

zovem i više od sat vremena :/

dzo je posebna priča.kak je kriza nitko o tome ni ne razmišlja... :(

hvala na odgovoru :)

muppet1111
09.09.2010., 21:01
Izgleda da je doslo i mojih 5 min. Dobio sam priliku u Allianzu kao prodavatelj, tj. jos nisam. Tek sutra idem na neki seminar. Citam tu kako neki pljuju po tom poslu kao ne bi ovo, ne bi ono...Ja bi i nije me sram, jer me nema cega biti. Nekoc davno sam radio za jednu MLM tvrtku, bio sam prisiljen zivotnom situacijom, ukratko izgledao sam kao fucking Jehovin svjedok samo kaj sam ja imao dvije torbe pune robe za prodavati. Dan mi je pocinjao glupavim razgovorom u sjedistu firme i nabrijavanju od strane vladajucih struktura tipa danas cete sve prodati i sl, obavezno sve uz smijesak i lazna poz atmosfera. Uglavnom sam obilazio frekventna mjesta tipa caffe barovi, frizerski saloni i sl. Najgluplja stvar u svemu je bila predmet prodaje : da li si mozete zamisliti da vam neko frkne tavu za pecenje palacinki ili digitalni toplomjer ujutro u 8.30 sati dok ispijate kavicu u omiljenom kaficu uz Jutarnji? Ili mozda mini radio sa slusalicama u raznim bojama i to 2 za cijenu jednog? E to sam ja radio...i kaj je najbolje , islo mi je. U toj firmi je bila fora da kad si ostvario XY prodaja toga dana, drugi dan ujutro si kao neki maloumnik zvonio nekakvim zvonom i cijela ekipa bi ti pljeskala. Meni su zvonili 2 puta u 2 tjedna, moj mentor je prstao od zadovoljstva, kasnije sam tek skuzio zasto, naravno on je dobio lijepu proviziju sto je tako dobro obucio novoga, hehehehe. Na kraju sam otisao iz te firme jer su bile ocajne provizije, a jos ocajnija roba. Zelim reci da mislim da imam stofa za to, prodao bi slijepcu 3D TV sa naocalama od 100 E posebno. Volju imam jer mi je jasno da ako nema truda nema ni para, sto je logicno. Sutra idem na seminar, a u skorije vrijeme cu vam se javiti sa svjezim dojmovima...ekipa drzite mi fige...jer idem do kraja...:p

btw. na lapu mi nije podesena tipkovnica, pa zato nemam c, c, dj, dz i sl...budem to popravio...

Krajakovic
10.09.2010., 10:15
Izgleda da je doslo i mojih 5 min. Dobio sam priliku u Allianzu kao prodavatelj, tj. jos nisam. Tek sutra idem na neki seminar. Citam tu kako neki pljuju po tom poslu kao ne bi ovo, ne bi ono...Ja bi i nije me sram, jer me nema cega biti. Nekoc davno sam radio za jednu MLM tvrtku, bio sam prisiljen zivotnom situacijom, ukratko izgledao sam kao fucking Jehovin svjedok samo kaj sam ja imao dvije torbe pune robe za prodavati. Dan mi je pocinjao glupavim razgovorom u sjedistu firme i nabrijavanju od strane vladajucih struktura tipa danas cete sve prodati i sl, obavezno sve uz smijesak i lazna poz atmosfera. Uglavnom sam obilazio frekventna mjesta tipa caffe barovi, frizerski saloni i sl. Najgluplja stvar u svemu je bila predmet prodaje : da li si mozete zamisliti da vam neko frkne tavu za pecenje palacinki ili digitalni toplomjer ujutro u 8.30 sati dok ispijate kavicu u omiljenom kaficu uz Jutarnji? Ili mozda mini radio sa slusalicama u raznim bojama i to 2 za cijenu jednog? E to sam ja radio...i kaj je najbolje , islo mi je. U toj firmi je bila fora da kad si ostvario XY prodaja toga dana, drugi dan ujutro si kao neki maloumnik zvonio nekakvim zvonom i cijela ekipa bi ti pljeskala. Meni su zvonili 2 puta u 2 tjedna, moj mentor je prstao od zadovoljstva, kasnije sam tek skuzio zasto, naravno on je dobio lijepu proviziju sto je tako dobro obucio novoga, hehehehe. Na kraju sam otisao iz te firme jer su bile ocajne provizije, a jos ocajnija roba. Zelim reci da mislim da imam stofa za to, prodao bi slijepcu 3D TV sa naocalama od 100 E posebno. Volju imam jer mi je jasno da ako nema truda nema ni para, sto je logicno. Sutra idem na seminar, a u skorije vrijeme cu vam se javiti sa svjezim dojmovima...ekipa drzite mi fige...jer idem do kraja...:p

btw. na lapu mi nije podesena tipkovnica, pa zato nemam c, c, dj, dz i sl...budem to popravio...

Svaka cast! Poslao sam ti poruku pa mi se javi kad stignes!

third eye
10.09.2010., 12:58
me too!
meni je seminar u pon :)
jedva cekam!

piligrami
26.10.2010., 10:03
:confused:Zna li netko kako je raditi tamo kao zastupnik, uvjeti rada, plaće...bilo kakav info??:ne zna:

mijaumijau
12.04.2011., 17:01
Jel tko radio za njih ili barem čuo za njih? ?iskustva...

ivana79
15.04.2011., 13:58
bila sam na razgovoru za posao i moje buduće radno mjesto bi trebalo biti prodavatelj životnog osiguranja pa me zanimaju komentari

ivana79
16.04.2011., 21:15
ne mogu vjerovati. ni jedan jedini komentar. ja sam mislila da bi taj posao mogao biti dinamičan i zanimljiv jer u ovo nesigurno vrijeme treba imati sigurnog partnera. osobno vjerujem u svaki oblik štednje i voljela da mi netko nešto prokomentira pa makar komentari bili totalno negativni. stvarno vjerujem da je životno osiguranje danas jako potrebno i čudi me da se nitko nije ni malo zainteresirao za ovu temu.

mad-web
16.04.2011., 21:24
Ja sam to radila i jako brzo odustala, kada sam shvatila da je ljudima jako jako jako tesko odvojiti u ovoj recesiji cca 100 - 200kn na mjesecnu ratu za osiguranje, tu dakle negovorim o auto osiguranju!

Ja sam pucala na roditelje i djecje stednje, medutim svi te gledaju kao da im zelis uvaliti muda pod bubrege i tako, iskreno mislim da kada netko odluciti to i napraviti ode u banku ili direktno u neku od poslovnica osiguravajuceg drustva i to napravi!

Mozda sam ja los trgovac, ali iskreno ljudi nisu bas previse susretljivi kada je o osiguranju rijec! :ne zna:

Eto moje skromno misljnje i iskustvo

Garofeeder
17.04.2011., 11:33
bila sam na razgovoru za posao i moje buduće radno mjesto bi trebalo biti prodavatelj životnog osiguranja pa me zanimaju komentari

Proganjat ces rodbinu, poznanike pa i prijatelje pa ce se vecina pocet sakrivati :rolleyes:

saharasaharović
17.04.2011., 15:36
nije ti to bog zna kaj...ja sam isto tako se javila za takvo radno mjesto ali sam odustala kad sam čula kaj sveg ima,a još k tomu kad su mi tamo rekli da ću morat još ići na neke seminare za koje naravno bi išao novac iz mog đepa...
reko jok, ništa od toga...

Loui
17.04.2011., 21:40
Prodavači životnog osiguranja među ljudima kotiraju gore od jehovinih svjedoka.mani se toga nego tacnu ili motiku u ruke

Vojky
17.04.2011., 22:36
Stvar ti je jednostavna - mnogi u tome nisu uspjeli, ali neki su uspjeli osigurati pristojna primanja. Moraš jednostavno biti "tip" za takvu vrstu prodaje, nije nešto što se može naučiti u školi.

ivana79
17.04.2011., 22:42
ja vjerujem da je svaki oblik štednje, bilo to životno osiguranje, stambena štednja... dobar oblik štednje. ja imam više vrsta štednje a o životnom osiguranju već neko vrijeme razmišljam i stvarno mi nije jasno zašto savjetnici za prodaju osiguranja kod ljudi kotiraju kao jehovi svjedoci kad ja mislim da nude nešto dobro. jednog dana ćemo svi u penziju i trebat će nam neka ušteđevina jer penzije nisu bog zna kakve. mislim da je veći problem taj što se ljudi ne osiguraju na vrijeme i onda pod stare dane kopaju po bajama. ja sam radila svašta i zbilja mislim da je prodaja životnog osiguranja nešto pozitivno. da li je puno za tražiti bar jedan pozitivan komentar?

Vojky
17.04.2011., 23:25
ja vjerujem da je svaki oblik štednje, bilo to životno osiguranje, stambena štednja... dobar oblik štednje. ja imam više vrsta štednje a o životnom osiguranju već neko vrijeme razmišljam i stvarno mi nije jasno zašto savjetnici za prodaju osiguranja kod ljudi kotiraju kao jehovi svjedoci kad ja mislim da nude nešto dobro.

Životno osiguranje se kao vrst baš štednje (ne govorim dakle o riziko polici gdje se netko osigura da si može kupiti prilagođeni automobi ako ostane invalid ili da mu obitelj ima za otplatiti kredit za stan ako mu se nešto dogodi), se u biti pokazalo kao prilično loš oblik štednje.

Dodatno, ako želiš ljudima pomagati u štednji, onda trebaš kao savjetnik uzeti u obzir sve moguće oblike: fondove (posebno obvezničke), klasičnu štednju, III. mirovinski stup, stambenu štednju i tako dalje. Nemoj samo svoju komercijalnu djelatnost opravdavati kao "pomoć ljudima", ako ti se pomaže ljudima, odi u Crveni Križ.

Tako mi i trgovac automobilima u biti pomaže da se udobno vozim, a sigurno ne radi za svoju proviziju. :D

Beta ženka
18.04.2011., 00:00
ja vjerujem da je svaki oblik štednje, bilo to životno osiguranje, stambena štednja... dobar oblik štednje. ja imam više vrsta štednje a o životnom osiguranju već neko vrijeme razmišljam i stvarno mi nije jasno zašto savjetnici za prodaju osiguranja kod ljudi kotiraju kao jehovi svjedoci kad ja mislim da nude nešto dobro. jednog dana ćemo svi u penziju i trebat će nam neka ušteđevina jer penzije nisu bog zna kakve. mislim da je veći problem taj što se ljudi ne osiguraju na vrijeme i onda pod stare dane kopaju po bajama. ja sam radila svašta i zbilja mislim da je prodaja životnog osiguranja nešto pozitivno. da li je puno za tražiti bar jedan pozitivan komentar?

I što ti zapravo sad trebaš? Potvrdu da ima nade da prodaš koju policu? Ili da vježbaš svoju vještinu prodaje na forumu, što? :ne zna:
Ovo što pišeš su tipične frazetine koje čujem od prodavača osiguranja. Sve je super ako možeš i znaš nekome prodati osiguranje, meni je recimo iritantno da me netko pili s tim, pogotovo kad kažem da me ne zanima ili da si ne mogu priuštiti još i to da plaćam. Da ne spominjem kad krenu s tim u bilo kakvoj situaciji, bilo kakvom društvu, bilo kakvoj prigodi. I ne smiješ se suprotstaviti u mišljenju, odmah te proglase glupavim jer ne znaš da je to za tvoje dobro. Kao sekta. :rolleyes:

goranbo
18.04.2011., 00:31
Brat od sutkinje Amy prodaje osiguranje.

meni bi bilo muka bilo sta pro0davat ako duboko ne vjerujem u to sto prodajem, da bi to pomoglo ljudma ili im ustedjelo neke novce. A i belsavo mi je nešto prodavat u zemlji gdje masa ljudi spaja kraj s krajem pa te gledaju blijedo dok im nesto pokusavas prodat. Isto ko sto bi ja tebe gledo da mi probas prodat osiguranje. To mi nije ni na kraju kraja pameti. Svaka cast onima koji imaju dovoljno love da to plaćaju.
Dakle privikni se na to da ljude promatras po tome kolko love imaju, a da ovakve kao ja zaobilazis :)

Garofeeder
18.04.2011., 05:00
Stvar ti je jednostavna - mnogi u tome nisu uspjeli, ali neki su uspjeli osigurati pristojna primanja. Moraš jednostavno biti "tip" za takvu vrstu prodaje, nije nešto što se može naučiti u školi.

Oni koje ja znam kao vrlo uspjesne osiguravaju grupno, radnike u firmi ili ucenike u skolama (zesca svinjarija). Kako uspiju sarmirati direktora da bas s njima potpise ugovor ne znam....

Zek0slav
18.04.2011., 08:51
Direktor dobije komad kolača. :D

goranbo
18.04.2011., 14:29
I sad ovi neki (stoka sitnog zuba?) hoće srušit čitavu tu tradiciju hrvatskog naroda. :rolleyes: Tak smo mi u srednjoj skoli prije 10-15 godina imali izbor kamo cemo ic na maturalac - izbor se sastojao od jedne jedine tur. agencije, i dvije otočne destinacije u Hrvatskoj :rolleyes:

KILLERDOG
18.04.2011., 18:18
mene osobno to ne zanima,posebno jer ga nude posvuda,a sigurnije od toga je štedjeti na klasičnoj štednji

plagra
18.04.2011., 20:17

baš kako je vojky napisao.ili si "trgovac"ili taj posao nemoj raditi.

MiNa8
19.04.2011., 09:47
Što se mene tiče, ja takve oglase za posao ni ne gledam, jer mi ne pada na pamet moljakat ljude okolo da uzmu osiguranje. Imam iskustva s dijeljenjem besplatnih poklončića (hostesa) koje su rijetki ljudi htjeli uzeti. Neki čak nisu vjerovali da je besplatno... Tako da sumnjam da bih od ovoga imala nekakve koristi, jer, kao što je već netko gore rekao, teško je ljudima izdvojiti 100 kn mjesečno. Bila sam jednom na savjetovanju za štednju (frendica dala moje podatke...) u jednoj od osiguravajućih kuća. Majko moja, nisam se mogla riješiti žene par mjeseci. Stalno me zivkala na tel. i gnjavila da počnem štediti... Katastrofa!

Stronger Free
19.04.2011., 13:18
Evo, moji roditelji su nekih 15-tak godina uredno uplaćivali osiguranje, pošto su željeli nešto uštediti, a i pomoći jednoj poznatoj osobi koja je na tome tada radila prodati neku policu. 15 godina kasnije odlučili su prekinuti i mislim da su jedva uspjeli izvući onoliko koliko su uplatili, a dobili nisu ništa. Tako da...

Franz Ožbolt
22.04.2011., 09:25
Radim u osiguranju, ne direktno u prodaji već u financijama...što se tiče proizvoda životnog osiguranja, možemo tu polemizirati u beskonačno jeli dobar ili nije, ali to i nije tema.
Ako danas nešto nebi radio, to je prodaja osiguranja, pogotovo životnih...dosta sam u kontaktu sa kolegama iz prodaje i svi se žale da je situacija koma. Ljudi nemaju za kruh, a kamoli 200-300kn mjesečno za živ osiguranje.
Autokasko i autoodgovornost još i dobro idu, tržište se oporavilo, ponajviše zahvaljujući tome što su obvezna.
Drugi problem je što će ti svaka osiguravajuća kuća nabiti takav plan koji je jako jako teško ostvariv, ali opet ništa nije nemoguće jer onda nitko nebi radio taj posao.

Ne znam kakve su tvoje prodajne vještine...ako nisi imala iskustva u prodaji i radu na proviziju, mislim da ovo nije posao za tebe. Za ovakvu vrstu prodaje treba biti uporan, dosadan, imati poznanstva u svakoj birtiji, biti komunikativan, uvaljivati vizitke svima i svugdje, vući ljude za rukav...
Masu njih se zaposli u prodaji jer imaju fixni dio plaće pa češe jaja cijeli mjesec i misli da će se plan ostvariti sam od sebe i onda zapne zadnjih 5 dana u mjesecu.

Ja osobno ne vjerujem u spike da je situacija toliko očajna da nitko nema kune, jedino su ljudi oprezniji nakon ove krize i više su skloni klasičnoj štednji u bankama, teško ih je nagovoriti na bilo kakvu investiciju, a s druge strane tu ti je i naš balkanski mentalitet gdje će prosječan Hrvat za auto i felge izdvojiti 2500kn mjesečno, ali mu je teško izdvojiti 30€ za svoju budućnost. :D

Ima također zastupnika koji su se pokazali bajama u svom poslu pa su vrlo brzo stigli do direktorskih pozicija...sve se može naučiti, ali moje mišljenje je da il si rođen za prodaju il nisi!

goranbo
22.04.2011., 13:51
baš kako je vojky napisao.ili si "trgovac"ili taj posao nemoj raditi.

Ja mogu nagovorit ljude na svašta al ne u ono u sto sam ne vjerujem :)

A hebiga za trgovce uzimaju vecinom samo ove s trgovackom skolom i onda kad im netko dodje negdje u trgovinu oni ono, ko da im je neko umro.

A, ne znam, mozda bi Mogo bit i osiguravatelj. Recimo, ako me covjek blijedo pogleda ili veli da ga ne zanima, ja bi mu onak sasvim ozbiljno, zabrinuto, povviesnim tonom i iskolacenih ociju rekao: "PA JESTE LI VI SVJESNI DA SUTRA MOZETE UMRIJET???" :rofl:

Krajakovic
01.05.2011., 10:31
Prodavači životnog osiguranja među ljudima kotiraju gore od jehovinih svjedoka.mani se toga nego tacnu ili motiku u ruke

Ma kako da ne!:rofl:
I cijeli zivot se drzi motike po mogucnosti, zar ne!:rofl:
Nemoj slucajno probati nesto drugo, mozda ti i upali!:rofl:
Kako poludim od ovakvog razmišljanja!

Krajakovic
01.05.2011., 10:33

S ovim se u potpunosti slazem! Posto radim slican posao vec dugi niz godina!

Tarsis
09.05.2011., 13:57
Molim vas info ako netko ima iskustva s Croatia osiguranjem, sutra sam pozvana na razgovor za zastupnika u osiguranju, i iako sam inače od takvih poslova bježala, sad sam odlučila pokušati, pošto mi se CO čini dosta obečavajućim.

ilda_
09.05.2011., 14:54
Moj kolega i novosteceni prijatelj, odnedavno i voditelj grupe sad ima jako zanimljiv zivotopis. Covjek je imalo malo (pre)ludu mladost, poslove od danas do sutra, naisao na oglas jedne osiguravateljske kuce... Od tada je proslo godinu ipo dana, on je napredovao i sada ima stalnu placu 10000kn nadalje... I prije je imao dobra primanja ali su bila nestalna (jedan mjesec 12000, drugi 3500).
Ja sam radila s njim, vec ima godinu dana da sam pod ugovorom. U pocetku mi je islo sasvim solidno, imala sam i ja koju vecu placu no nakon 6,7 mjeseci (taman sam potpisala novi ugovor jer sam ispunila sve uvjete, odnosno uvjet-broj, normu kako hocete) sve mi je splasnulo i jednostavno nisam vise imala motivacije. Nisam mjesec dana nista napravila (a radila sam) i jednostavno sam odustala no nisam prekinula ugovor. Tao da sam medu rijetkim osobama koje ne rade a primaju placu.
Firma je bila o.k., no nacin rada je bio malo hmmm... ponizavajuci. E da to su bila samo ž.o. Isli smo na seminare (sve placeno) gdje su nam govorili kako smo mi posebni, sto prodajemo samo ž.o. ...
No ja cu ipak biti (ne)posebna jer sam nasla novootvorenu poslovnicu koja je bavi sa prodajom svih osiguranja... mogu dupe nekome osigurat ako hoce.
Razlicit je nacin rada izmedu dvije opisane firme, necu sada ulaziti u detalje da vas ne zamaram...
A sada idem dignuti placu koju jos uvijek imam jer nisam dopustila da me pretjerana pristojnost i obazrivost prema onima koji to nisu zasluzili (sami sebi uvijek na prvom mjestu budite!) unisti. Predugo je to u mom zivotu bilo zastupljeno... Pozdrav:)

dj e
05.10.2011., 20:03
Ljudi moji posla u osiguranju uvijek ima, doduše nije lako, čak naprotiv naporno, zahtjevno je i to je posao u koji si uključen 24 sata. Ima i prednosti, nisi vezan za ured, ideš na teren,popiješ koju kavu sa klijentima i stalno si među ljudima. Zaraditi možeš koliko hoćeš, nema limita. To i jest najzanimljivije, nikad ne znaš koliku ćeš plaću dobiti, nekad 5, 6,7, a nekad i 2 tisuće, sve ovisi o tebi.

miss coco
11.10.2011., 13:27
bila sam na razgovoru za posao i dobila zadatak da pronadem cca 100 ljudi i da od njih 25-30 % predu u moju potencijalnu tvrtku :Zbunjen: Pa kako da pronadem 30 ljudi koji bi presli u drugu konkurentsku tvrtku i meni osigurali dobitak posla ??? jel imao tko slicnih problema,radi se o osiguranju. Ili ima neki savjet? svi savjeti su dobrodosli jer nemam pojma sto da radim

Malena Lari
12.10.2011., 09:17
bila sam na razgovoru za posao i dobila zadatak da pronadem cca 100 ljudi i da od njih 25-30 % predu u moju potencijalnu tvrtku :Zbunjen: Pa kako da pronadem 30 ljudi koji bi presli u drugu konkurentsku tvrtku i meni osigurali dobitak posla ??? jel imao tko slicnih problema,radi se o osiguranju. Ili ima neki savjet? svi savjeti su dobrodosli jer nemam pojma sto da radim

Ček ne kužim...nisu ti dali nikakvu bazu? NIšta? Od kuda da kreneš? KOga da zoveš? O kojoj se firmi tu radi?:lol:

miss coco
12.10.2011., 20:59
ma nista, dali taj zadatak i da se im se javim do ponedjeljka, jesam li jos uvijek zainteresirana za to radno mjesto.. nebi ih htjela sad 'reklamirat' .. to mi je bio treci razgovor takvog tipa, ali s tim se jos nisam susrela :ne zna:

FASHION GIRL
13.10.2011., 12:48
Ja sam na razgovoru za posao u Allianzu za početak trebala naći 50 osoba.
Jel to isto osiguranje o kojem ti pričaš?

Afrofeet
13.10.2011., 13:44
Lopine, još i nepismene.

miss coco
13.10.2011., 17:25
Ja sam na razgovoru za posao u Allianzu za početak trebala naći 50 osoba.
Jel to isto osiguranje o kojem ti pričaš?

haha, e bas taj! :503: i jesi im pronasla? kak je zavrsilo sve?

FASHION GIRL
14.10.2011., 13:01
haha, e bas taj! :503: i jesi im pronasla? kak je zavrsilo sve?

Našla sam i radila tjedan dana. Tek se uhodavala u onom probnom periodu u sve to ali nije to bio posao za mene i otišla.

Anita2507
29.11.2011., 13:53
Kad se potpisuje ugovor na 3 mjeseca, koliko je fiksna plaća. I što se dogodi ako ne ostvariš zadanu normu???

Krajakovic
01.12.2011., 14:54
Ne znam dali smijem ali staviti cu par linkova da malo priblizim ljudima Zivotno osiguranje, procitajte clanak:
http://osiguranje.hr/NewsView.aspx?id=13384&cred=%256E%2530%2533%254C%2565%2547%2534%2538%2571 %2569%2553%2568%256A%2549%2546%2563%2530%2547%256A %2531%254B%2541%253D%253D

http://osiguranje.hr/NewsView.aspx?id=13383&cred=%256E%2530%2533%254C%2565%2547%2534%2538%2571 %2569%2553%2568%256A%2549%2546%2563%2530%2547%256A %2531%254B%2541%253D%253D

Anita2507
13.01.2012., 09:50
Da li ima razlike u zastupniku/savjetniku osiguranja i referenta????

euskal
13.01.2012., 18:52
Da li ima razlike u zastupniku/savjetniku osiguranja i referenta????

mislim da referent ima fixnu placu i on ne prodaje osig,vec radi obracune i naplatu i javlja se na telefon,u biti stalno je u uredu

Anita2507
13.01.2012., 19:04
Hvala.

Anita2507
15.01.2012., 12:13
mislim da referent ima fixnu placu i on ne prodaje osig,vec radi obracune i naplatu i javlja se na telefon,u biti stalno je u uredu

Kolika bi bila plaća referenta osiguranja otprilike???

euskal
15.01.2012., 17:14

mislim izmedju 4-5 milja kn,ali nisam siguran 100%:ne zna:

lucy07
25.01.2012., 11:12
Isprike ako ima negdje tema o osiguranju.

Dakle, dobila sam priliku ici na razgovor u Allianz i Agram osiguranje. Zanima me da li netko ima kakve informacije kakvi su uvjeti tamo, placa i sl?
Hvala!

euskal
25.01.2012., 21:18
Isprike ako ima negdje tema o osiguranju.

Dakle, dobila sam priliku ici na razgovor u Allianz i Agram osiguranje. Zanima me da li netko ima kakve informacije kakvi su uvjeti tamo, placa i sl?
Hvala!

imas uvjete koje moras ispunjavat svaki mj tipa zivotno osiguranje,placa 2200kn+provizija na sklopljenu policu,ako ne ispunis plan koji je obicno 3mjesecni bye bye,ako ti bas treba koja kn prihvati i 3 mj ces imat neka primanja,ali inace psihijatrija od posla jer stalni presing,pogotovo ako ne ide po planu,a danas je tesko radit police zivota kad ljudi nemaju para:ne zna:

lucy07
26.01.2012., 07:02
imas uvjete koje moras ispunjavat svaki mj tipa zivotno osiguranje,placa 2200kn+provizija na sklopljenu policu,ako ne ispunis plan koji je obicno 3mjesecni bye bye,ako ti bas treba koja kn prihvati i 3 mj ces imat neka primanja,ali inace psihijatrija od posla jer stalni presing,pogotovo ako ne ide po planu,a danas je tesko radit police zivota kad ljudi nemaju para:ne zna:

U principu to i je samo za krace vrijeme.
Samo me zanima na kojem principu to sve funkcionira.
Tnx na info:)

Dider Drogba
27.01.2012., 05:21
Također dobio poziv za posao u jednom osiguranju i idući tjedan idem na razgovor pa cemo vidjeti što će biti od toga :)

desetkuna
28.01.2012., 21:38
Jel se smije znati koje osiguranje? Dosta je oglasa sa skrivenim poslodavcima? Ono Moj Posao za klijenta? Navodno nema zaposljavanja u Croatiji jer su pod zabranom vlade?

Dider Drogba
30.01.2012., 03:46
Agram

Drago_Gervais
30.01.2012., 07:11
mislim izmedju 4-5 milja kn,ali nisam siguran 100%:ne zna:

3-4 tisuće kuna. Jadno. Količina posla je uglavnom strahovita, a odgovornost velika. Za svaku AO policu sa krivo izdanim bonusom referent može biti kazneno prijavljen.

anritam
30.01.2012., 12:33

jesu ti se javili???

Anita2507
31.01.2012., 08:59
Ne.

anritam
31.01.2012., 16:22
Ne.

poslao sam mail, selekcija još traje, izgleda da je bilo puno prijava, eventualni rezultati do kraja idećug tjedna.. sretno!

Anita2507
31.01.2012., 17:53
Hvala. Sretno nam bilo!!!

minči
05.02.2012., 13:34
Glupost. Plaću od 7500 bi ovaj mjesec dobila sa 10 obveznih osiguranja, što nije puno i sa 4 solidne police života, još ako bi ti ušao posljednji poticaj života u to, ode preko 8000. Govorim o provizijama prve razine. Dodaj si fiks i materijalne i to je to.

Ma koja glupost... Koji si to super bonus dobio? Koji to fix imaš u drugoj godini? Povišica na provizije? Misliš reći da ti se provizij povečala za koji posto zato što si u drugoj godini rada. I daj molim te objasni 4 solidne police života? Plaća preko 8000kn?, Ja nažalost takvog u Allianzu nisam upoznala.
Iskreno, volim biti direktna...lažeš

zub_vila
05.02.2012., 14:17
Ma koja glupost... Koji si to super bonus dobio? Koji to fix imaš u drugoj godini? Povišica na provizije? Misliš reći da ti se provizij povečala za koji posto zato što si u drugoj godini rada. I daj molim te objasni 4 solidne police života? Plaća preko 8000kn?, Ja nažalost takvog u Allianzu nisam upoznala.

Slažem se sa Minči u potpunosti. Danas u Allianzu takve plaće (6-7 000 kn) imaju samo oni zastupnici (možeš ih nabrojat na prste jedne ruke) koji su naslijedili (rijetki dostigli) milionski portfelj i to ako je taj portfelj pretežno imovinski (kuće, stanovi, brodovi). Nema te plaće od ao-a.

0 plus
05.02.2012., 21:24
Slažem se sa Minči u potpunosti. Danas u Allianzu takve plaće (6-7 000 kn) imaju samo oni zastupnici (možeš ih nabrojat na prste jedne ruke) koji su naslijedili (rijetki dostigli) milionski portfelj i to ako je taj portfelj pretežno imovinski (kuće, stanovi, brodovi). Nema te plaće od ao-a.

Na AO je najmanja provizija...I na DZO-u se može ok zaraditi...Ali i kolko ja vidim,isto naslijeđen portfelj...

Pozdrav konkurenciji :D

Pisces10
06.02.2012., 08:35
Ima li netko iskustva sa Grawe Hrvatska?

minči
07.02.2012., 11:11
Ima li netko iskustva sa Grawe Hrvatska?

za vrijeme svoje najveće depresije u Allianzu, slučajno sam naišla na jednu ekipicu iz Grawe-a. Oni su mi ispričali da im je fix u prvoj godini 3100 kn netto, da im u plan ulazi čitav život, a ne kao u Allianzu da ovisi o dinamici plaćanja, da oni zapravo dobe prave materijalne troškove, odnosno kilometražu koju su prešli puta dvije kune, naravno police moraju pokriti tu kilometražu.
Meni su zvučali zadovoljno, kao nije lako, al ak zapneš može se. Kad sam im ja rekla kai sam napravila u prvom mjesecu rada i dobila 2087,00, njihov odgovor je bio prvo :rofl::lol: da bi to kod njih bilo garant barem 5000,00 kn.
E sad to sve može biti rekla kazala, iako to mi nije bio prvi glas da je tamo ok, iako sam negdje načula da je njihova druga godina koma.Tak da još provjeri.

Pisces10
07.02.2012., 17:30
za vrijeme svoje najveće depresije u Allianzu, slučajno sam naišla na jednu ekipicu iz Grawe-a. Oni su mi ispričali da im je fix u prvoj godini 3100 kn netto, da im u plan ulazi čitav život, a ne kao u Allianzu da ovisi o dinamici plaćanja, da oni zapravo dobe prave materijalne troškove, odnosno kilometražu koju su prešli puta dvije kune, naravno police moraju pokriti tu kilometražu.
Meni su zvučali zadovoljno, kao nije lako, al ak zapneš može se. Kad sam im ja rekla kai sam napravila u prvom mjesecu rada i dobila 2087,00, njihov odgovor je bio prvo :rofl::lol: da bi to kod njih bilo garant barem 5000,00 kn.
E sad to sve može biti rekla kazala, iako to mi nije bio prvi glas da je tamo ok, iako sam negdje načula da je njihova druga godina koma.Tak da još provjeri.

Hvala

Ako me pozovu na razgovor napisat ću kakvi su uvjeti.

Zglancani
09.02.2012., 09:31

:facepalm:

Kak se ne bi moglo zaradit :ne zna: Kad već konkretno pričate, dvije police života od cca 500€ godišnje, znači ne prevelike, obnova portfelja iz prve godine (nek je prva godina odrađena sa 400.000, znači ništa pretjerano), to je po trenutnim uvjetima bonus od 24.000kn, uzimanje MT-a i to je to.

Znači neki najosnovniji uvjeti, da ne radiš puno, nego onako, 4-5 sati dnevno u drugoj godini, a da je prva odrađena solidno(ne predobro)

Od bonusa - 2.000kn
MT poticaj - 1.500kn (uzeo sam srednji)
Materijalni troškovi - 1750kn
Provizija - 3500kn
Provizija život iz prve godine..
Da ne spominjemo da su konstantno još neki poticaji.

Ovo svatko tko imalo zna prodavati može uloviti, oni koji su nešto bolji, mogu uloviti i više.

minči
10.02.2012., 08:11
:facepalm:

Kak se ne bi moglo zaradit :ne zna: Kad već konkretno pričate, dvije police života od cca 500€ godišnje, znači ne prevelike, obnova portfelja iz prve godine (nek je prva godina odrađena sa 400.000, znači ništa pretjerano), to je po trenutnim uvjetima bonus od 24.000kn, uzimanje MT-a i to je to.

Znači neki najosnovniji uvjeti, da ne radiš puno, nego onako, 4-5 sati dnevno u drugoj godini, a da je prva odrađena solidno(ne predobro)

Od bonusa - 2.000kn
MT poticaj - 1.500kn (uzeo sam srednji)
Materijalni troškovi - 1750kn
Provizija - 3500kn
Provizija život iz prve godine..
Da ne spominjemo da su konstantno još neki poticaji.

Ovo svatko tko imalo zna prodavati može uloviti, oni koji su nešto bolji, mogu uloviti i više.

Malo su ti se pobrkali lončići. Malo mješaš bonuse prve godine, provizije vjerovatno četvrte ili pete razine. Spominješ plan prve godine koji nije nešto, a zapravo je skoro duplo veći od pravog plana prve godine, i naravno ono što najviše zamjeram Allianzu, što radi razlike dali je životno uplaćeno na rate ili odjednom, odnosno kad ugovoriš na bazi mjesečnog plaćanja, prošla baba s kolačima...niti je provizija nešto, niti si ispunio plan, niti zadovoljavaš kriterije u poticajima (ne govorim o mt+)

Isto tako s obzirom da si voditelj ovo brkanje gore nije ni malo lijepo niti fer, Je istina je da ti se mogu složiti kockice pa dobiješ dobru plaću, ali ja ponavljam da cifre koje si ti spomenuo gore, bar kod zastupnika koje sam ja upoznala su smješne( da nebi bilo među njima ima i onih koji su "uspjeli", i koji su hvaljeni na sva usta, a kad smo se u razgovoru dotakli riječ najveća plaća ostala sam neugodno iznenađena), a najviše na što se smrznem je rečenica da to sve možeš zaraditi u 4-5 sati posla. Pa ti kao voditelj najčešće si barem 10 sati na poslu...čovjeće ovi voditelji kod mene imala sam osjećaj koji puta uopće nisu išli doma. I zato im kapa dole

Zglancani
10.02.2012., 08:51
Kao voditelj radim puno više nego kao zastupnik, to je činjenica, desetak sati je konstanta.

Ne miješam ništa, bonus iz prve godine čini ti fiks u drugoj i to je ono što sam govorio. Provizija od 3500 je mala, kao zastupnik sam imao, a mogu ti i poslati na mail, ne bih javno ovako, provizije i preko 9.000kn(bruto), MT sam uzimao u konstanti, poticaje kada su bili za život ili dom također. Nekada sam radio puno, nekada malo, nema pravila. Ove poticaje koji su se nagrađivali novčano ili su se dijelili iphone i slični uređaji sam redovno osvajao i tu ti je razlika u plaći.

U prvoj godini sam odradio preko 500.000kn, a ne mogu reći da sam poginuo ili slično. Poanta je ako imaš dobre kontakte i ako ih imaš dosta onda ćeš i uspjet, ako nemaš ili imaš, a ne znaš ih koristit onda nećeš i to je sva politika. Provizijske stope nisu tajna, materijalni također.. Sve se lako može izračunati, a u krajnjoj liniji postoje platne liste u pdf-u pa se najlakše provjeri tko laže.

O konkretnim brojkama najveće i najmanje plaće ne bih javno.

U kojoj si poslovnici radila? Može i na pm.