PDA

View Full Version : Društvo za mršavljenje

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Gipsyqueen
23.11.2006., 08:47
Prehrana po krvnim grupama me iznenadila. Ispostavilo se da sva hrana koju inace tesko podnosim ne odgovara mojoj krvnoj grupi. Ima knjiga za posuditi gdje je opsirno opisano sto koja grupa treba, odnosno ne treba jesti.

plavusa
23.11.2006., 09:03
a kaj ak neznas koja si krva grupa? :)

Gipsyqueen
23.11.2006., 09:08
Ovisi di zivis, ako si u Zg najlakse je da odes u Petrovu 3. Tamo ces dati krv i oni ce ti reci koja si grupa..ili pitaj svog regularnog lijecnika, trebalo bi ti pisati u kartonu (medju onim podacima koji se vode od rodjenja) ili ako ne pise reci da zelis izvaditi krv(moze se iz prsta) jer te zanima koja si grupa.

Kristina19
23.11.2006., 16:54
Prehrana po krvnim grupama me iznenadila. Ispostavilo se da sva hrana koju inace tesko podnosim ne odgovara mojoj krvnoj grupi. Ima knjiga za posuditi gdje je opsirno opisano sto koja grupa treba, odnosno ne treba jesti.

Meni je ta dijeta grozna. Posudila sam u knjižnici par knjiga (i tu među njima) i ispala mi najgore zamislivo. Sve što volim ne bi smjela jesti. Odmah sam odustala. A iskreno, nema mi to nekog smisla...:rolleyes:

polly
24.11.2006., 09:16
Ne znam da li ima nešto u tome. Rekla bi da za nekog vrijedi, za nekog ne.
Prema iskustvu, za mene da.
Ukratko.
Krvna grupa sam 0 i moja prehrana bi se trebala bazirati na mesu (svinjetina ne), povrću i voću.
Žitarice i mliječne proizvode ne bi smjela jesti.
Mlijeko fakat i ne mogu jesti jer mi je po njemu zlo. Kad neko malo dulje vrijeme ne jedem žitarice u bilo kakvom obliku i mliječne proizvode osjećam se znatno bolje.
Takva prehrana je dobrim dijelom i u skladu načinom prehrane kojeg bi se trebala pridržavati obzirom na bolest. S tim da ne bi smjela jesti crvena mesa općenito.
Pa bi rekla da ipak ima nekog vraga u tome.

Mali problem je u tome što ja volim tjesteninu, njokice, kolačeke, sireve razne,.. :tuzni:

juliška
24.11.2006., 09:23
Ja sam krvna grupa 0 a preživljavam isključivo od mliječnih proizvoda. Nisam vegetarijanka, ali crveno mesno ne mogu jest jer mi nekak čudan miris ima. Jedem samo bijelo (puretina, piletina) i ribu. Nisam ljubitelj tjestenine. Tak da za mene ta dijeta, nikako ne bi bila.

duda
24.11.2006., 13:15
Meni je ta dijeta grozna. Posudila sam u knjižnici par knjiga (i tu među njima) i ispala mi najgore zamislivo. Sve što volim ne bi smjela jesti. Odmah sam odustala. A iskreno, nema mi to nekog smisla...:rolleyes:
Pa i štos je u tome da jedeš ono što ne voliš, jer onda jedeš malo :rofl:
To ti je onda dijeta od koje ćeš 100% smršaviti :D

Kristina19
24.11.2006., 13:45
Pa i štos je u tome da jedeš ono što ne voliš, jer onda jedeš malo :rofl:
To ti je onda dijeta od koje ćeš 100% smršaviti :D

Joj, i ovo mi je previše kaj sam se samo slatkiša i sličnih gluposti odrekla. Još da ne smijem jest sir ili jogurt... ne znam na čem bi živjela :rofl:

zmajna
24.11.2006., 16:04

mi moze netko rec za koju krvnu grupu Atkins pali???

Ja imam krvnu grupu B, ako netko zna nesto o tome :moli:

cilj mi je skinut 15 kg, 10 kg nabrzaka :o i onda jos 5 kg ''zdravom'' dijetom :mad: :cool:

polly
24.11.2006., 20:24
mi moze netko rec za koju krvnu grupu Atkins pali???

0

Osobama sa krvnom grupom B dozvoljena je najveća prehrambena raznolikost. Slobodni su konzumirati ribu, perad, jajetinu, govedinu, mliječne proizvode, zeleno povrće, žitarice i sve vrste povrća, a u potpunosti bi trebali izbaciti školjke, šunku, slaninu i piletinu. Trebali bi ograničiti unos govedine, pšenice, raži, rajčica i kukuruza.
Usredotočite se na kreativne aktivnosti. Za smanjenje stresa preporučujemo vam duge šetnje i meditaciju. Što ste stariji, umne su vam aktivnosti nužnije za očuvanje pamćenja.

sidora
25.11.2006., 15:58
zmajna na konju si ukratko!

sany
25.11.2006., 16:54
Pocela sam se hraniti u Zoni i mogu rec da mi je super jer jedem vecinom stvari koje volim, a u mjesec i pol skinula sam nekih 5-6 kg i smanjilo mi se salo na trbuhu.

Ima ovdje netko tko se hrani u Zoni, da kaze malo svoje iskustvo.

kayla
25.11.2006., 20:17
ja idem na fitnes i idalje jedem sranja al nemam celulita (puno)

party_girl0
25.11.2006., 20:30
evo, ovako... nakon dugo razmatranja odlučila ja na dijetu... razlog... dobila super mustangice... kad ono ... full niski struk... a salo... komaaaaaaaaaaa...
ovako... odlučila sam se na pijenje jabučnog octa...i malo jesti....pa kud puklo da puklo....
a ovako tražim nekoga s istim problemom (po mogućnosti djevojku) tko je spreman izvršit dijetu u "paru"... da se izjada šta ga muči i kako svoj naum izvršava....... ako je netko spreman na tako nešto i misli da bi to moglo funkcionirat nek se javi....
party_girl0@net.hr
:s

e, da AKO NETKO IMA KAKAV PAMETAN NAČIN ZA ŠTO BRŽE SKIDANE KILA NEK SVJETUJE... MISLIM DA BI DOBRO DOŠLO... HVAJA.... (inače namjeravam skinut 5 kila)

MIŠICA
26.11.2006., 12:19
Ima neko iskustva s pijenjem jabucnog octa ali ne u kapsulama? cula sam dosta pohvala o tome pa me zanima kakvi su rezultati jer meni je to odvratno piti nerazrijedjeno...neki ga piju navecer jer potice glad ...i koliko toga popit,prije jela,poslije...? :rolleyes:

Kristina19
26.11.2006., 18:27
Evo prijavljujem 4kg manje u tri tjedna! Presavršeno! Noge bar 1,5cm manje. Vidim da se s trbuha topi ali sporije. ALI ne odustajem. Još 3-4 tjedna i bilo bi super!:cerek:

duda
28.11.2006., 08:25
Ja sam već 13 dana na UN dijeti. Nakon 7 dana izgubila sam 2 kg :) a prekosutra mi je novo vaganje. Nadam se da je u međuvremenu još koja kila otišla dolje !

sidora
29.11.2006., 08:42
da cure.
unistite si zeludan jabucnim octom.
c cc

Diddi
30.11.2006., 14:47
Ima li ovdje još neka "normalno" debela osoba sa barem 20-30 kg viška, osim mršavica koje žele smršaviti 5 kg?

bucek
01.12.2006., 07:45
Evo ja imam reko + 30 :zubo: ,predivnog li broja!

impoSIBILA
01.12.2006., 12:31
Ima li ovdje još neka "normalno" debela osoba sa barem 20-30 kg viška, osim mršavica koje žele smršaviti 5 kg?

tja! ja imam priličan br viška ali i brdo samodopadnosti i samopouzdanja!:D

ja sam si super i super se osjećam i izgledam si super a idem mršaviti zato što si sa svakom kilom dolje poboljšavam kvalitetu života u smislu da ima puno ljepše odjeće koju mogu nositi itd... (poznato je da po dućanima vlada teška diskriminacija:mad: )
samo ne znam kud ću s tolikim samopouzdanjem kada stešem još 10-tak kg!:rolleyes: :D

Manta
01.12.2006., 17:13
ja sam probala jabučni ocat i nije mi pomoglo. istina ne bih rekla da moram puno smršaviti ali trbuh zona mi je u komi pogotovo šta se tiče hlača sa niskim strukom koje obožavam nositi a smeta mi kad mi sve ispada okolo naokolo. ima ko iskustva sa onim stvarčicama za mršavljenje sa www.bioclinica.hr??? nekakve tabletice i to...

Loodacha
02.12.2006., 21:15
Ja sam već 13 dana na UN dijeti. Nakon 7 dana izgubila sam 2 kg :) a prekosutra mi je novo vaganje. Nadam se da je u međuvremenu još koja kila otišla dolje !

Ja sam na toj dijeti več 2 mjeseca i skinula sam nekih 8 kg. :D
Mogu reči da dijeta vrijedi ako se pridržavaš jelovnika...
Ne bi te htijela obeshrabrit ali lako je izgubiti prvih 3-4 kg,al onda jednostavno stane i ni makac...

daru
03.12.2006., 08:36
Proteinska dijeta- izaberite po jedan odgovor u svakoj grupi:

ne bih preporucila

efikasna kao i svaka druga rigorozna

jako nezdrava (već nakon par dana imaš- aceton. Koji se javlja pri teškim fizičkim naporima)

za kraci rok možda

Koliko misliš skinut?

daru
03.12.2006., 08:53
Ja sam u trudnoći dobila 25-30 kg. Godinama sam bila na istoj kilaži i to je bilo veliko opterećenje za moj organizam (kičma, koljena). Napominjem da mislim da nije isto gubiti kile koje se steknu u kraćem periodu (kao to u trudnoći) ili koje su nagomilane kroz godine... i "zapečene"...
Nekih 5kg sam izgubila kad sam prestala dojiti "same od sebe", slijedećih 5 nekom dvotjednom rigoroznom dijetom (koja garantira gubitak 10-15 kg! :) )
I tako je otišlo prvih 10tak koje skoro pa nisam ni primjetila u svoj toj masi.

Onda sam se uhvatila dijete koja traje najduže 3 mj. (može i kraće). U početku sam se držala strože (prvih mjesec dana) a kasnije sam jela po tom principu ali nisam pazila pretjerano na količine i na detalje da li pijem kavu bez šećera i slično... Izgubila sam u 3 mj tih preostalih 20 kg. Nakon nekog vremena (godinu dana cca) trebala sam skinuti 7-8 kg i opet sam se iste uhvatila ali s puno "fleksibilnosti"... I otišlo je kroz mjesec i pol - dva.

Princip je vrlo jednostavan - jedeš sve namirnice ali - u različitim danima. Svaki dan u jutro je dozvoljeno - voće.
1. dan - proteini - dakle jedeš meso, ribu, mliječne proizvode, jaja .... - i za večeru isto ali 1/2 količine. Uz to kuhano povrće ili salatu (nikako nešto od namirnica iz druga tri dana!!!)
2. dan - škrob - grah, grašak, sočiva, riža, krumpir i slično. Opet u kombinaciji sa salatama i slično, ali nikako ponavljati proteine iz prethodnog dana!
3. dan - ugljikohidrati (tu se mnogi zabezeknu jer škrob i ugljikohidrati... nije bitno) dakle taj dan jedeš npr paštu ali nikako sa gulašem nego sa salsom od pomidora ili sa dodatkom povrća i slično ili možeš pizzu vegetarijansku, ali bez sira, bez kukuruza (spada u prethodni dan!) ili graška... Za večeru ti je dozvoljen 1 veći ili 2 manja kolača (ili krafna, kroasan.... ) i na kraju obavezno 1 red čokolade za kuhanje
4. dan - vitamini - cijeli dan na voću ili salati. Dozvoljene su i banane.

Najvažnije je u svemu - ne ponavljati slijedeći dan nešto od prethodnog! Dakle ako bih i došla u situaciju da "prekršim" -npr dan mi je kada bih trebala jesti škrob, a pozvana sam na rođendan gdje će vjerojatno biti ponuđeni proteini i ugljikohidrati - onda izaberem da taj dan jedem npr ugljikohidrate a slijedeći dan škrob, ali nikako da ponovim proteine koje sam jela prethodni dan.
Ako se želiš držati "normi" u početku - bez kruha, odnosno po 1 šnita je dozvoljena uz ručak, tekućina je dozvoljena i preporučljiva kao i u drugim dijetama - sve bez šećera... negazirano...

Meni se sviđalo što se ničeg nisam morala odricati samo "počekati koji dan", tako da nema onog klasičnog - "bila sam na dijeti mjesec dana, nisam jela slatko, ali kad sam se onda "osvetila"..."

daru
03.12.2006., 08:57
Ne bi te htijela obeshrabrit ali lako je izgubiti prvih 3-4 kg,al onda jednostavno stane i ni makac...

Istina, to je tipično za gubitak kilaže i mnogi se obeshrabre na to. To je prirodna reakcija organizma da se "brani" od naglog gubitka težine... Tako smo programirani da bi opstali u ekstremno teškim uvjetima (npr kad se nađeš u pustinji bez hrane - da ne skvikneš brzo)

duda
05.12.2006., 08:20
Ja sam na toj dijeti več 2 mjeseca i skinula sam nekih 8 kg. :D
Mogu reči da dijeta vrijedi ako se pridržavaš jelovnika...
Pridržavam se s pokojom pogreškom; zaboravim popiti juhu ili pojesti čokoladu, popila sam dva gutljaja alkohola...
Danas mi je 20. dan :) Nakom 15 dana imala sam 3,5 kg manje. Slijedeće vaganje mi je prekosutra :)

larazg
05.12.2006., 09:23
ja sam samo jedamput u zivotu bila na dijeti,a koja se je sastojala:'pij vodu, jedi piletinu i povrće'.

smrsavila sam, ali nisam se vise debljala.
Ne shvacam, kako to se kg vracaju? Pa sto jedete?

Baterija
05.12.2006., 11:16
Društvo,kolika je normalna količina kalorija koju treba unijeti u organizam svaki dan?

nerealizirana_cura
06.12.2006., 22:43
to ti je bazalni metabolizami, ovisi od osobe do osobe, ovisno o godinama, trenutnoj tezini, i tjelesnoj visini!, te tjelesnoj aktvnosti

upises u trazilicu izracun bazalnog metabolizma, ima posebna formula.uglavnom sto si krupniji i vise se bavis sportom, unos kalorija je veci. :)

duda
07.12.2006., 09:01
Tri tjedna na UN dijeti i 5 kg manje :cerek:

Mrs.Hyde
07.12.2006., 09:05
Ja sam na Un dijeti smršavila 10 kg. Moglo je otići i više da sam je se strože držala. No, ima jedna caka, ako se ne pridržavate kako treba onog razdoblja od 3 mjeseca nakon dijete, kile će se vratiti, bar je tako bilo u mom slučaju. Isprva je teško naviknuti se, pogotovo ako je ritam života takav da ne možeš uskladiti obroke kako treba, ali je vrlo učinkovita. Za razliku od drugih dijeta, možeš pojesti pizzu, slatko...bez osjećanja grižnje savjesti jer je dopušteno!!!:)

nerealizirana_cura
07.12.2006., 20:53
da vas pitam, kod te UN dijete, prvi dan je proteinski a moze se jesti kruh koji je ugljikohidrat? to ne kuzim. onda dalje, kad je drugi dan, da li se riza i grasak mogu kombinirati ili samo jedna namirnica od navedenih, i da li se moze jesti rizoto sa gljivama? treci dan je ugljikohidratni, dal je ok jesti tjesteninu sa salsom?

ta dijeta je ucinkovita, ali meni nadasve dosadna. kada bi neka od vas stavila neke svoje recepte, mozda bi bilo zabavnije :)

hvala na trudu!

8472
08.12.2006., 18:15
Malo ne kužim tu djetu... Naime koristi je moja frendica, dođe tako njoj "kruh" dan i krenam ja u pekaru, te ju pitam treba li joj štogod. A ona će meni na to, pa donesi mi dvije picete... :eek: :eek: :eek: Oči su mi ispale od nevjerice!!!
Dođem ja u pekaru i spazi te baš ne male PICETICE, te je zovne da joj kžem kako su velike i hoće li možda samo jednu, a ona će na to da nema veze, samo neka ih donesem!!! :eek: :eek: :eek:
Nemožete vjerovat kojom ih je brzinom mrknula! Čini mi se da je samom tom idejom da je na dijeti, svakim danom sve gladnija!!!
Evo već je oko mjesec dana na djeti, a sve mi se čini da je dobila koji kilogram...
Da ja pojedem toliko krompira, kruha, da i PRŽENE LIGNJE (danas je bio petak i riblji dan :eek: :eek: :eek: ), pa mislim da bi stigla do 200kg!!!

maksica6
11.12.2006., 12:20
Ovako imam pitanje,posto imam cca 30 kg viska-za donirat, interesira me ima i netko da jebio na operaciji zeluca ,koja je cijena zahvata ,treba li sam platiti ili ima kakva mogucnost da osiguranje pokriva bar dio troskova,koliko vremena traje op ,gdje se u ZG izvodi i koliko traje oporavak hvla svima na odgovorima.

bucek
11.12.2006., 12:28
maksica6 a zašto tako drastično na operaciju???
Ja imam preko 30 kg viška (po nekim medicinskim formulama i 40 :eek: )ali nedam se.Zadnjih 2 mj experimentiram sa Mountignacom i south beach,upisala sam se na fitness i evo idu kile lagano dolje.
Jedem puno povrća,meso kuhano i pečeno bez ulja,tuna u vodi ili iz maslinovog ulja,variva,svježi sir,puno jogurta i voća.
A pojedem i tamnu čokoladu.
Treba pokušati,popij kilostop tableticu prije obroka,ja poslje večere popijem šumeći jabučni ocat...ma ide to.
pozdrav:)

maksica6
11.12.2006., 12:37
maksica6 a zašto tako drastično na operaciju???
Ja imam preko 30 kg viška (po nekim medicinskim formulama i 40 :eek: )ali nedam se.Zadnjih 2 mj experimentiram sa Mountignacom i south beach,upisala sam se na fitness i evo idu kile lagano dolje.
Jedem puno povrća,meso kuhano i pečeno bez ulja,tuna u vodi ili iz maslinovog ulja,variva,svježi sir,puno jogurta i voća.
A pojedem i tamnu čokoladu.
Treba pokušati,popij kilostop tableticu prije obroka,ja poslje večere popijem šumeći jabučni ocat...ma ide to.
pozdrav:)
Hvala na odgovoru ,ali sam vec isprobao sve moguce dijete,i kile su uvijek tu ,borim se sa kilama vec par godina ali se uvijek vracaju,pa sad mislim d mi j to jedina pomoc.

bucek
11.12.2006., 13:28
Ja se isto borim godinama sa kilama,koje su došle što zbog hormona ali i zbog papanja.
Mani je najveći motiv trudnoća koju jedva čekam (3 godine braka,30-a godina prošla)i trebalo mi je dosta da mi klikne u glavi i da počnem se kontrolirati.Ako je tebi problem "klik"neće ni operacija pomoći.
Svejedno,držim fige...sretno:top:

fatmama
11.12.2006., 13:37
e Bucek, a imaš redovite menge? ja imam jednu na 3-4 mj. rekli mi da je to zbog kila i nek smršavim ako želim još jedno dijete

bucek
11.12.2006., 13:45
e Bucek, a imaš redovite menge? ja imam jednu na 3-4 mj. rekli mi da je to zbog kila i nek smršavim ako želim još jedno dijete

Ciklus mi je od 35-45 dana,znaći koma.Ali dođe gospođa:cerek:
Nemam ovulaciju,i ginekologica tvrdi da je to zbog debljine,tako da moram barem skinuti 15-20 kg da se nešto pokrene.

fatmama
11.12.2006., 16:25
e vidiš tak ti je i meni bilo prije 5-6 godina i onda sam smršavila 15 kg i menge normalne i zatrudinla za čas, a sad 4 godine nakon poroda bi htjela da moj sinek ima seku ili braceka pa opet skidam kile( kojih imam više nego prije, ustvari nikad nisam imala tolko kila ko sad, pa ni na porodu), čovječe kaj sam napravila od sebe....

The Whale
11.12.2006., 18:36
Ovako imam pitanje,posto imam cca 30 kg viska-za donirat, interesira me ima i netko da jebio na operaciji zeluca ,koja je cijena zahvata ,treba li sam platiti ili ima kakva mogucnost da osiguranje pokriva bar dio troskova,koliko vremena traje op ,gdje se u ZG izvodi i koliko traje oporavak hvla svima na odgovorima.

Javi mi se na PM, ja imam vrpcu oko želudca. Da ti odma kažem - ako nemaš BMI preko 40, vrlo vjerojatno ni nisi kandidat za vrpcu. ;)

Ely
12.12.2006., 01:15
Nekih 5kg sam izgubila kad sam prestala dojiti "same od sebe", slijedećih 5 nekom dvotjednom rigoroznom dijetom (koja garantira gubitak 10-15 kg! :) )
"

Kako je igledala ta dvotjedna dijeta?
Imam tocno 2 tjedna da smrsam 5kg:zubo:

Astrice
12.12.2006., 08:34
Moguće da je bolnička.

party_girl0
17.12.2006., 17:27
DARU.... kakva je to rigorozna dijeta?!?!? Ništa ne jedeš ili?!?!?

Tihhana
22.12.2006., 14:05
da - kako da ne

ja sam jutros doruchkovala 200 gr vocnog jogurta sa dvije zhlice proteinskog praha, 15 grama badema i pola banane

lagano a zasiti - dobar omjer i zdravo

Stalno se spominje vocni jogurt. Znate vi koliko u vocnom jogurtu ima secera?! Da znate sigurno ga ne bi pili!

nu_tela
23.12.2006., 12:43
Stalno se spominje vocni jogurt. Znate vi koliko u vocnom jogurtu ima secera?! Da znate sigurno ga ne bi pili!

:azdaja:

StarGirl
23.12.2006., 13:59
Ne mogu reci da sam ikada imala problem s kilama do sad. Uvijek sam bila mrsavica i bavila sam se svakakvim sportovima. Na moju visinu od 1,70 sam imala od 55-58kg, no, u posljdnjih 8 mjeseci sam bila na nekim tabletama i znala sam da postoji rizik da cu se udebljati te su me doktori na to i upozorili.
U tom periodu sam dosla do 69kg sto je za mene ipak ohoho too much. Tko god me vidi kaze mi da sam debela, velika itd, pa cak i da je tako, jel osoba od 70kg debela? Nije, nego su navikli da sam s plocicama na trbuhu u propuhu na guzici.
Prije tjedan dana sam prestala s tom terapijom i jucer sam se vagala u robi, jeans, pulover, cizme, znaci, puna ratna oprema i imala sam tako 67-68, znaci bez robe nekih 66kg.
Ja se pitam, koliko ce biti vremena potrebno da se moja stara tezina vrati? Nemam namjeru ubijati se i muciti dijetama, brojanjem kalorija itd. Jednostavno cu malo vise piti vode, navecer ne jesti, i malo vise se kretati?

Jel netko imao takva iskustva, da se udeblja od tableta?

crnka81
26.12.2006., 22:52
drage moje cure. dugo pratim ovu temu i odlucila sam napisati blog. stoga nadam se da cete procitat moj prvi post i sto imam s vama podijeliti, a mozda se i vise puta susretnemo. pusa svima:kiss:
http://crnka1981.blog.hr/

deedeedee
15.01.2007., 13:49
koja je finta sa ovom mjesečevom dijetom? jel postoji ograničenje koliko dana možeš postiti? ne zvuči mi baš zdravo da jednom tjedno 24 sata ništa ne jedeš.

sorrow
16.01.2007., 10:43
citam s vremena na vrijeme ovaj topic pa eto odlucih se javiti...

ja sam do danas a od 01.08. prosle godine izgubila 30 kg

kako?
snagom volje! :mig:

zapravo nikakvom UN, mjesecevom ili nekom drugom dijetom nego vrlo jednostavno

svako jutro jedem cokolino sa mlijekom s 0,9% masnoce
u vrijeme kada sam u kuci imala kolaca (Bozic, rodjendani i sl.) ujutro sam znala doruckovati kolace (orehnjacu ili tortu od cokolade, madjaricu...)

oko 11 sati na poslu pojedem dvije vocke (jabuke, narance...)

kada dodjem s posla pojedem rucak koji se obicno sastoji od nekog mesa i povrca (uglavnom je to meso s rostilja i salata, no zna biti i meso peceno u pecnici, kuhano iz juhe, ali i tuna iz konzerve, ili ako imam varivo pojedem ga)

ne jedem kruh uopce
vrlo rijetko pojedem krumpir, rizu ili tijesto
samo kada mi to bas zamirisi pa si zelim ispuniti zelju
ako mi dodje zelja za necim to pojedem jer sam skuzila ako si branim da cu brzo puknuti
ako koji dan pretjeram malo drugi dan nastavljam po svom rezimu kao da se nista nije dogodilo

pijem puno vode, preko 4 litre na dan

vjezbam

odlazim 2x tjedno na rekreaciju a uz to ostale dane vjezbam po (sada vec 45 min dnevno na orbitreku)

i eto to je to
vrlo jednostavno
nema propisanog menua
jedem ono sto skuham ili sto je na taj dan na meniju ali to si prilagodim

i laksa sam za 30 kg :)

icegirl78
16.01.2007., 10:47
sorrow, svaka čast! :top:

mene muči taj čokolino. neki kažu da deblja, neki da ne. gledala sam kalorije na njemu, ne sjećam se točno, ali čini mi se o.k. šta ti kažeš?

sorrow
16.01.2007., 10:57
sorrow, svaka čast! :top:

mene muči taj čokolino. neki kažu da deblja, neki da ne. gledala sam kalorije na njemu, ne sjećam se točno, ali čini mi se o.k. šta ti kažeš?

meni je ok
debljao ili ne ja svako jutro pojedem zdjelicu sa 7 zlica cokolina i 2 dcl mlijeka
to mi je prvi obrok cim ustanem
dok radim oko pola 7 ujutro, kada sam doma oko 9 i kile idu

isto tako s kolacima
ako ih bas zelim jesti jedem ih kao prvi obrok ujutro
naravno ne ubijem se sad u ogromnim kolicinama ali pojedem i zadovoljim si zelju

icegirl78
16.01.2007., 11:08
joj da, kolaci i slatko :Slin: to me unisti :visi:

kod mene se radi da imam takav organizam koji jednostavno trazi slatko, ponekad mi je i zlo i mislim da cu se srusiti ako ne pojedem nesto - ali iskljucivo SLATKO. nemam puno kila viska, mislim da bi bila zadovoljna da ih skinem 5. ali ne ide pa ne ide. a smanjila sam obroke, ne jedem navecer, ne jedem kruh. cak sam i slatkise smanjila, ali ne i potpuno izbacila. moram pronaci dostojnu zamjenu za te proklete slatkise!

Spacegirl
16.01.2007., 13:02
citam s vremena na vrijeme ovaj topic pa eto odlucih se javiti...

ja sam do danas a od 01.08. prosle godine izgubila 30 kg

kako?
snagom volje! :mig:

zapravo nikakvom UN, mjesecevom ili nekom drugom dijetom nego vrlo jednostavno

svako jutro jedem cokolino sa mlijekom s 0,9% masnoce
u vrijeme kada sam u kuci imala kolaca (Bozic, rodjendani i sl.) ujutro sam znala doruckovati kolace (orehnjacu ili tortu od cokolade, madjaricu...)

oko 11 sati na poslu pojedem dvije vocke (jabuke, narance...)

kada dodjem s posla pojedem rucak koji se obicno sastoji od nekog mesa i povrca (uglavnom je to meso s rostilja i salata, no zna biti i meso peceno u pecnici, kuhano iz juhe, ali i tuna iz konzerve, ili ako imam varivo pojedem ga)

ne jedem kruh uopce
vrlo rijetko pojedem krumpir, rizu ili tijesto
samo kada mi to bas zamirisi pa si zelim ispuniti zelju
ako mi dodje zelja za necim to pojedem jer sam skuzila ako si branim da cu brzo puknuti
ako koji dan pretjeram malo drugi dan nastavljam po svom rezimu kao da se nista nije dogodilo

pijem puno vode, preko 4 litre na dan

vjezbam

odlazim 2x tjedno na rekreaciju a uz to ostale dane vjezbam po (sada vec 45 min dnevno na orbitreku)

i eto to je to
vrlo jednostavno
nema propisanog menua
jedem ono sto skuham ili sto je na taj dan na meniju ali to si prilagodim

i laksa sam za 30 kg :)
Svaka čast!!!!:top: :top: :top:

Spacegirl
16.01.2007., 13:06
joj da, kolaci i slatko :Slin: to me unisti :visi:

kod mene se radi da imam takav organizam koji jednostavno trazi slatko, ponekad mi je i zlo i mislim da cu se srusiti ako ne pojedem nesto - ali iskljucivo SLATKO. nemam puno kila viska, mislim da bi bila zadovoljna da ih skinem 5. ali ne ide pa ne ide. a smanjila sam obroke, ne jedem navecer, ne jedem kruh. cak sam i slatkise smanjila, ali ne i potpuno izbacila. moram pronaci dostojnu zamjenu za te proklete slatkise!
To ti je i meni problem. Luda sam za čokoladom i odmah sam sama sebi rekla da se neću nikad odreći. Inače vježbam redovito. zimi si uvijek dopustim 5 kila viška. A čokoladu jedem 2-3 puta tjedno, jer sam skontala ako pojedem jednom tjedno, sljedećih 15 dana ću je jesti svaki dan, pa nisam ništa napravila. I tako si dopustim organizmu redovno konzumiranje i mirna sam.:zubo:

Biserka32
16.01.2007., 20:21
Vocka je drvo.

Voce je plod.

Ne jedete vocke. Jedete voce. Oke?

sorrow
17.01.2007., 07:39
Vocka je drvo.

Voce je plod.

Ne jedete vocke. Jedete voce. Oke?:rolleyes:

mislim da je svima jasno da ne glodjem stabla i sto sam zeljela reci

dakle na poslu pojedem dva komada voca (jabuke, narance...)

zadovoljna? :rolleyes:

The Whale
17.01.2007., 11:50
Da se i ja javim. Dakle od kraja šestog mjeseca prošle godine, do danas, skinula sam 56 kila. Trakica se dobro drži, imam još 10. Sretna sam i zadovoljna. Pusa svima.

cual_hoja
18.01.2007., 08:08
E ljudi pročitajte (ako niste) Makrobiotiku od Michia Kushia. Fantastična knjiga.

sorrow
18.01.2007., 11:50
Da se i ja javim. Dakle od kraja šestog mjeseca prošle godine, do danas, skinula sam 56 kila. Trakica se dobro drži, imam još 10. Sretna sam i zadovoljna. Pusa svima.

imam pitanje (odgovor moze i pm-om)
u kakvom stanju ti je koza nakon tolikog gubitka kila u tako (za tu veliku masu) kratkom vremenu?

i vezano isto uz to pitanje - koliko ti je godina?

nerealizirana_cura
19.01.2007., 00:49
Nakon dugotrajnog skidanja 20ak kila kroz godinu dana, odlučila sam ipak na podvezivanje zeluca jer zelim nesto brze i efikasnije, s obzirom na to da moram jos puno kila skinuti. Svi koji znaju nešto o ovome, a da nije puko nabadanje neka napislu ili se jave na PVT.

Hvala!

:cool:

batler
19.01.2007., 00:57
Nakon dugotrajnog skidanja 20ak kila kroz godinu dana, odlučila sam ipak na podvezivanje zeluca jer zelim nesto brze i efikasnije, s obzirom na to da moram jos puno kila skinuti. Svi koji znaju nešto o ovome, a da nije puko nabadanje neka napislu ili se jave na PVT.

Hvala!

Ne radi gluposti iz sebe,već počni pravilno jesti i trenirat.Evo,pogledaj tekst kaj sam u ovom topicu stavio.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=189233

cipelić
19.01.2007., 13:56
Svaka čast cure:s :top:
Ja sam jedva 9 ali nedam se!!
e da-kakva je koža nakon tolikog gubitka kg??

ruzy
19.01.2007., 14:57
aha... ja gladovala mjesec i po i skinila 8.... i ne znam zašt sam prestala... sam znam da se sve vratilo... :eek: :rolleyes:

impoSIBILA
19.01.2007., 16:01
ja jednostavno ne mogu da se zaustavim pod pms-om!!!!!!!!!!!

koliko god bila razumna i odlučna da ne podlegnem porivu ne ide mi od ruke!!!!!!

što je najgore ja nikada ne jedem slatko ili vrlo rijetko a čips mi je totalni tabu!

ali pod pms-om samo jedem to smeće!!!

pomagaaaaaaaaaaajte!

kako da preturim ovaj dan a da se ne pretrpam sladoledom i čipsom!?

juče sam mm kasno naveče slala po sladoled i čips a kako je on znao da je tih nekoliko dana u mjesecu nemoćen predamnom pokupio se i otišao na benzinsku po moja izvoljevanja!

kada sam se prejela optužila sam njega da je on kriv zbog toga!!!

aishha
19.01.2007., 18:30
moja prijateljica uradila je to, skinula puno kilograma... sve je bilo super dok se nije nakod 1,5 godinu razvila upala i stvorio se apsces, trakica je odmah operativno odstranjena i pocela je terapija visokom dozom antibiotika. Medjutim nakon 14 dana apsces je perforirao i razvio se masivni peritonitis- jedva je zivu glavu izvukla, svela se na kost i kozu i lezala 2,5 meseca u bolnici. Sorry, volela bih da ti mogu neko pozitivnije iskustvo ispricati, ali imam samo ovo jedno..

ante dumbledore
19.01.2007., 22:41
hm podvezivat organ iz "čista mira"....mogu shvatit izfrustriranost zbog kroniciteta nekog problema,i ja imam jedan,nije pretilost, neš gore...ako si bila punija kao djevojčica, do nekih 10 godina imaš vjerojatno nešto što se zove hiperplastični tip pretilosti. u biti znači da imaš povećan broj masnih stanica, koje ne možeš tjelovježbom i pravilnom prehranom brojčano smanjit, ali možeš masom. rezultat je isti ali ne i posljedice, naime te stanice ponovno dosta brže od prosječne osobe se ponovno mogu "udebljat".
a ako si se udebljela nakon tih godina onda imaš hipertrofični tip.
da sad ne pišem previše duge postove, molim te napiši od kad imaš pretjeranu tjelesnu masu pa ćemo nastavit.

ruzy
20.01.2007., 12:01
sad kad bi ja znala na kog ti misliš...
u biti znam da ne ciljaš na mene al ja sam veeelika cura od kad su me kao bebacha šopali bebimilom... dakle 19 godina :D
i da... razmišljala sam već o tom famoznom novom želucu... sam da mi je apara već bi to napravila..

impoSIBILA
20.01.2007., 13:22
sad kad bi ja znala na kog ti misliš...
u biti znam da ne ciljaš na mene al ja sam veeelika cura od kad su me kao bebacha šopali bebimilom... dakle 19 godina :D
i da... razmišljala sam već o tom famoznom novom želucu... sam da mi je apara već bi to napravila..

hm... moja je sestra dojena kao beba i bila i ostala mršavica!
ja sam bila šopana tim praškovima pa sam kao dijete bila buca- nakon toga skeletor (nikada nisam držala dijetu) sve do 24 kada sam rodila pa se zdebljala i to mi je ostalo.

pitam se ima li to veze s tom prehranom u dojenačkoj dobi?

ruzy
20.01.2007., 14:17
hm... moja je sestra dojena kao beba i bila i ostala mršavica!
ja sam bila šopana tim praškovima pa sam kao dijete bila buca- nakon toga skeletor (nikada nisam držala dijetu) sve do 24 kada sam rodila pa se zdebljala i to mi je ostalo.

pitam se ima li to veze s tom prehranom u dojenačkoj dobi?

joj ma pojma nemam... sve što znam jest da sad idem googlat o tom želucu...

nerealizirana_cura
20.01.2007., 20:05
valjda je za te masne stanice onda idealna liposukcija? jednio se na taj način one mogu uništiti

:confused:

Ely
21.01.2007., 01:11
Joj te proklete dijete!!!!!!!!1
Ja osjecam stalno potrebu da smrsam. Imam 1,69 i 63kg koji gram manje vise:) i nije to sad neka debljina.Ali mi smetaju te 3 kile viska koje sam dobila ne znam kako.Jednostavno se ne osjecam ugodno.
Onda sam se odlucila na dijetu, samo sam jela voce i povrce jabuke pretezno (one su navodno odlicne za mrsavljenje). Medjutim to nije dugo trajalo.S obzirom da ucim pretezno navece i to do jutarnjih sati jednostavno mi dodje da nesto pojedem,slano ili slatko bilo sto.
Pa sam jedno 2 dana samo gladovala,odnosno ujutro popijem neki gusti sok i to je to. Ta dva dana su mi se cinila kao vjecnost. Ali vaga je pokazala 2 kg manje, i tako ja nastavim normalno jesti i odjednom nakon dan dva opet 63 kg. Nisam neki disciplinovani tip inace, ali cu pokusati da ne veceram, i da ne jedem kruh pa ce valjda biti nekih rezultata.
A vama koji ste disciplinovani i izdrzite raznorazne dijete svaka vam cast!

SmthSpecial
21.01.2007., 08:35
Svaka čast cure:s :top:
Ja sam jedva 9 ali nedam se!!
e da-kakva je koža nakon tolikog gubitka kg??

ja sam bila smrsavila 20 kg i vjeruj, sasvim normalna! ako mrsavis postepeno, koza se skuplja sukladno s kilazom i gradjom. nece ti nista visiti i sl.

SmthSpecial
21.01.2007., 08:38
@ ely - stvar je u tome sto organizam ne reagira dobro na takve shokove, sad jedem, sad ne jedem. a uostalom, sto sto si izgubila, bila je samo voda! tako da, cim si pocela normalno jesti, to se popunilo do prijasnje kilaze. nista cudno.

impoSIBILA
21.01.2007., 10:56
uh, ovdje je krenulo nekim morbidnim tokom a meni je baš potrebna motivacija!

idealna dijeta ne postoji- i da postoji ja se ne bih mogla pridržavati.

kod mene je sve ili ništa- kao i sa svim drugim u životu!
npr. kada pušim onda pušim ko turčin ili uopće ne pušim(trenutno ne pušim) kada radim na nekom projektu ili se dam 100 posto ili od tog ne bu niš!

ja sam savršeno svjesna toga da se moram dogovoriti sama u svojoj glavi oko jedne od sedam glavnih grijeha a to je NEUMJERENOST.

zdrav čovjek koji je zadovoljan sobom i svojim životom je prije svega UMJEREN čovjek koji zna sebi suditi i postaviti granice.

sada sam odužila ali poanta je da treba jesti normalno ali treba i naučiti da sve više od jednog tanjura hrane nije normalna ishrana i da to radimo samo zato što mislimo da je to sasvim ok!

npr. počela sam mrziti one švedske stolove koji te sami pozivaju "dođi po još" i od sada ću birati hotele koji nemaju švedski stol i gotovo!!!!!

deedeedee
21.01.2007., 14:40
ja sam bila smrsavila 20 kg i vjeruj, sasvim normalna! ako mrsavis postepeno, koza se skuplja sukladno s kilazom i gradjom. nece ti nista visiti i sl.

jel postupno 3 kg misečno kroz nekih godinu dana?

ne baš, jelda? :)

Sanja29
21.01.2007., 20:49
Ja sam prije pet godina možda nešto više izgubila 18 kilograma ... s tim da sam išla u teretanu redovito 5 do 6 puta tjedno po dva sata .. jela sam normalno sve samo u manjim količinama ... čak i kada sam se vratila na normalnu prehranu sve dok sam vježbala niti jedan gram kilaže mi se nije vratio .... naravno kada sam prestala sa bilo kojim oblikom tjelovježbe vratili su se i kilogrami ....

tako da vam je cure moje savjet za kilažu tjelovježba .. jedini pravi način ...

The Whale
22.01.2007., 09:31
imam pitanje (odgovor moze i pm-om)
u kakvom stanju ti je koza nakon tolikog gubitka kila u tako (za tu veliku masu) kratkom vremenu?

i vezano isto uz to pitanje - koliko ti je godina?

Niš mi ne visi. Mazala se svaki dan kremom, aerobno vježbala, pila PUNO vode(oko 3 litre) i niš mi ne visi nigdje. Čak su se i strije povukle. To je valjda zato jer imam 22 godine.

Svi uvijek jamraju oko te kože, ali zapravo je koža vrlo, vrlo elastična stvar, a i da se ne vrati nazad,odete lijepo na plastičnu da vam to uklone, i mirna bosna.

arwen666
22.01.2007., 14:17
Da li je netko od vas cuo za dijetu gdje se svako jutro uzima jogutr pomijesan sa zlicicom kokosovog brasna (vecer prije pomijesati i staviti u hladnjak) i na taj nacin se tope kilogrami i skida se kolesterol. takodjer je uvjet nista ne jesti poslije 6 sati. mama od jedne frendice je na taj nacin izgubila 10kg za mjesec i pol,a meni se to cini nevjerojatno

deedeedee
22.01.2007., 19:59
Čak su se i strije povukle.

ovo mi daje nadu. :)

juliška
23.01.2007., 09:48
Da li je netko od vas cuo za dijetu gdje se svako jutro uzima jogutr pomijesan sa zlicicom kokosovog brasna (vecer prije pomijesati i staviti u hladnjak) i na taj nacin se tope kilogrami i skida se kolesterol. takodjer je uvjet nista ne jesti poslije 6 sati. mama od jedne frendice je na taj nacin izgubila 10kg za mjesec i pol,a meni se to cini nevjerojatno

To je moj tata koristio dok je skidao kolesterol. I stvarno je pomoglo i finog je okusa. Samo što ja nisam čula da se to koristi za skidanje kilograma. ?!

ruzy
23.01.2007., 11:18

detaljan opis postupka molim :D

Labinčica
24.01.2007., 18:14
E nemojmo zaboravit da xenical i ma i svoje nuspojave masna-jako masna stolica i to da pod nikakvu cijenu ne jest masno inače si 90% vremena na školjki :rofl:

impoSIBILA
25.01.2007., 08:31
E nemojmo zaboravit da xenical i ma i svoje nuspojave masna-jako masna stolica i to da pod nikakvu cijenu ne jest masno inače si 90% vremena na školjki :rofl:

to su početne nuspojave koje budu slabije izražene s dužim uzimanjem kapsula...

mene više brinu oni natpisi gdje su doveli u vezu uzimanje tih kapsula s pojačanim rizikom za rak crijeva!

impoSIBILA
25.01.2007., 08:36
da podijelim svoje iskustvo...

jedna od najgorih simptoma pms kod mene je nezaustavljiva glad gdje gubim osjećaj gladan-sit! to je vrijeme kada se ja zapravo i debljam jer ostatak mijeseca imam sasvim normalan apetit.

neki dan sam kupila tablete linia od nutripharm za spriječavanje gladi i čini se dijeluju!

ako netko zna neke biljne proizvode koji rade barem 30 posto od napisanog neka javi!

duda
25.01.2007., 08:45
Evo mene opet, samo da se malo pohvalim... u dva mjeseca na UN dijeti skinula sam 9 kg. Imam za skinuti još samo 2 kg do svoje idealne težine od 57 kg :)

Tija
25.01.2007., 08:54
čestitam duda :)

sorrow
25.01.2007., 16:13
Niš mi ne visi. Mazala se svaki dan kremom, aerobno vježbala, pila PUNO vode(oko 3 litre) i niš mi ne visi nigdje. Čak su se i strije povukle. To je valjda zato jer imam 22 godine.

Svi uvijek jamraju oko te kože, ali zapravo je koža vrlo, vrlo elastična stvar, a i da se ne vrati nazad,odete lijepo na plastičnu da vam to uklone, i mirna bosna.

ja imam 33 godine i skinula sam kao sto sam rekla 30kg i zabrinjava me koza
mazem je svaki dan ali i dalje me strah da se nece dovoljno stegnuti
ipak sam ja zena u godinama :zubo:

ti mi dajes nadu iako si 11 godina mladja od mene

The Whale
25.01.2007., 17:58
Pa ako se ne stegne, odeš na plastičnu. ;)

sorrow
27.01.2007., 21:40
Pa ako se ne stegne, odeš na plastičnu. ;)

za to treba imati lovu
a i ne ide mi se samo tako pod noz

The Whale
28.01.2007., 19:32
Pa šta, ja ću dić kredit ako mi se dupe objesi. Bolje da si podignem dupe nego kupim auto. :zubo:

duda
31.01.2007., 09:21
Evo da javim konačni rezultat dijete; 2 mjeseca UN dijete i -11 kg :D
Sada sam na svojoj idealnoj kilaži, 167/57 i osjećam se super :top:

daisy123
31.01.2007., 10:02
Čestitam Dudo, samo se drži na toj kilaži.... nemoj opet po starom
:-)))

MicaMaca
11.02.2007., 17:46
trenutno sam na UN-u i kile super idu dolje, no ne mogu zamisliti jos dugo ovako pa vec sad smisljam nacine kako da se vratim na zescu hranu a ne postignem jo-jo efekt.
citala sam da te tablete neutraliziraju ugljikohidrate iz namirnica i to u velikom postotku (mislim cak 70%) sto zvuci vise nego dobro, ali pitam se pitam kako je to moguce i kako uopce djeluje?
obicno kad god se nesto novo pojavi svi to hvale a onda se za par godina ispostavi da takva sredstva razaraju jetru, bubrege, ovo-ono....:rolleyes: :flop:
ja sam inace protivnik tih kemija i tableta i ne koristim to, ali stvaaarno bi mi bilo zao vratiti mukom izgubljene kilograme. nemojte mi samo preporucivati da jedem zdravo i pazim jer to ne mogu, zelim jesti koliko hocu i sto hocu pa me zato i zanima ovaj proizvod.
jeli ga netko od vas koristio?
cuo nesto dobro/lose?
koliko kosta (mislim da je preko 200 kn)?
jedina stvar zbog koje vrjerujem da bi moglo nesto valjati je ta sto je od natural wealtha a oni ipak imaju neki renome pa....

alexxx
11.02.2007., 18:02
nemojte mi samo preporucivati da jedem zdravo i pazim jer to ne mogu, zelim jesti koliko hocu i sto hocue pa, jebiga onda. da postoji tableta koju piješ, pa možeš jest ko prase, dioničari bi bili užasno bogati, a svi ovi što prodaju tablete za mršavljenje, kaktus dijete, dijete jabučnog octa, dijete rižinih pahuljica sa sokom od cikle i ptičjim mlijekom bi propali.

MicaMaca
11.02.2007., 18:14
pa ne kanim jest ko prase, ne kanim s time niti mrsaviti ali ako postoji proizvod koji neutralizira vecinu ugljikohidrata iz namirnice (a ja obozavam ugljikohidrate) a nije opasan po zdravlje svakako bih ga kupila i koristila u svrhu odrzavanja tjelesne mase pod kontrolom.
otvorila sam ovaj topic za konkretne informacije o proizvodu, njegov nacin djelovanja, nuspojave, opasnosti i slicno i iskustva su dobrodosla ali svakako ne da bi me netko poducavao kako jesti i vjezbati jer to sve vec napamet znam i tako trenutno i zivim.

MicaMaca
11.02.2007., 18:30
zasto je moj topic o Phase 2 zavrsio u kokosinjcu?
mislim ovo je stvarno bezobrazno, katastrofa!

MicaMaca
11.02.2007., 18:31
tko je zaduzen za prebacivanje postova?

kemik
11.02.2007., 18:31
nije u kokosinjcu, nego je u zenskom kutku.

zato sto je tema o mrsavljenju ovdje, a tvoje pitanje spada u tu temu :)

edit: ja

MicaMaca
11.02.2007., 18:36
jedva sam ga nasla, mislim da niej fer, svaka cast zenskom kutku ali na zdravlju ima puno vise ljudi koji se u to kuze, osobito ovi decki sto stalno vise po teretanama i uzimaju raznorazne pripravke, mislim da bih tamo puno brze dobila konkretan odogovr, a ovdje cu samo dobiti dusebriznicke savjete koji me ni najmanje ne zanimaju.
na forumu sam uglavnom zbog informiranja a ne zbog raspravljanja.
:(

Barca
11.02.2007., 19:34
jedva sam ga nasla, mislim da niej fer, svaka cast zenskom kutku ali na zdravlju ima puno vise ljudi koji se u to kuze, osobito ovi decki sto stalno vise po teretanama i uzimaju raznorazne pripravke, mislim da bih tamo puno brze dobila konkretan odogovr, a ovdje cu samo dobiti dusebriznicke savjete koji me ni najmanje ne zanimaju.
na forumu sam uglavnom zbog informiranja a ne zbog raspravljanja.

U pravu si, na zdravlju bi dobila najbolje moguce odgovore. A to bi bilo jedi manje, vjezbaj vise. Nitko normalan, a pogotovo ne ljudi koji non stop vise po teretanama i vode zdrav zivot, ti nece savjetovati tablete uz koje mozes jesti sto i koliko zelis, a oni nekim cudom eliminiraju sve lose iz te hrane :flop:

Bez brige, necu ti moralizirati. Tvoj zivot, tvoje tijelo.
Sretno s odrzavanjem tezine :kiss:

MicaMaca
11.02.2007., 19:44
U pravu si, na zdravlju bi dobila najbolje moguce odgovore. A to bi bilo jedi manje, vjezbaj vise. Nitko normalan, a pogotovo ne ljudi koji non stop vise po teretanama i vode zdrav zivot, ti nece savjetovati tablete uz koje mozes jesti sto i koliko zelis, a oni nekim cudom eliminiraju sve lose iz te hrane :flop:

Bez brige, necu ti moralizirati. Tvoj zivot, tvoje tijelo.
Sretno s odrzavanjem tezine :kiss:

a to si vec ucinila:zubo:
kao sto rekoh ovdje jedino mogu dobiti suvisne savjete koje mi moze rec moja baka:rolleyes:

na zdravlju i na fitenssu ima puno slicnih tema, ali bas moja je morala tu zavrsiti:rolleyes:
neka, otovrit cu j aponovo tamo gdje spada pa seljakajte.
uostalom ako idemo analogijom kojom je moja tema prebacena ovdje kako to da onda tema: UN dijeta jos uvijek stoji na zdravlju pa i to je topic o mrsavljenju pa zasto onda on nije na "drustvu za mrsavljenje"?

Nanook
11.02.2007., 23:25
Pozz...

nisam citala cijeli topic, malo mi je oveci, ali htjela sam vam rec da sam oduvijek imala problema sa kilama i oduvijek me to mucilo... nijedne određene dijete mi nisu pomogle, jednostavno ne podnosim da imam predodređeno što moram jest koj dan...

kako sam uvijek imala problema s tim, puno sam istrazivala i odprilike znam cijelu teoriju... koliko i kao je isplativo trenirati da išta vrijedi, ne mijesati proteine i ugljikohidrate, L-carnitin, ne vecerati, ne jesti slatko, ne jesti grickalice, krvne grupe, namjernice koje poticu razgradnu masti...bla, bla, bla... đabe mi što to sve znam kad se nisam mogla baciti na posao...

par ruznih stvari mi se dogodilo, cula par ruznih rijeci od ljudi koji su mi dragi i nešto se pomaklo... nisam to vise htjela trpit...

na svu srecu, kada sam se odlucila da vise ne zelim biti debela (taman sam dostigla oko 100-105 kg), na RTLu je bio prilog o anoreksiji... bio je spomenut jedan blog... otišla sam na njega i našla (osim poticajnih rijeci) jednu stvar koja mi je jako pomogla... fitday (www.fitday.com)... besplatni online program (ima i verzija koja je offline, ali se placa), na kojem se jednostavno moze pratiti unos kalorija, kolicina ckal izgubljenih treningom, pratiti tablice kako vasa dijeta napreduje... jedino je nezgodno sto je sve na engleskom i vecina mjera je u inchima, onuceima, poundsima itd... trebalo bi napraviti hrvatsku verziju toga...

bacila sam se na kontrolirani unos namjernica, jaci dorucak, mali vocni međuobroci, slabiji rucak, po mogucnosti nikakva vecera i kile su krenule dole, naravno polako, ali padaju... sa 101 kg sam u mjesec dana pala na 94 kg, planiram jos 5 mjeseci biti na takvom rezimu u doci ispod 70... mucim se... tesko mi je izbjegavati fine kaloricne stvari, ali svako jutro sam sretnija jer vidim manju brojku na vagi... :)

MicaMaca
12.02.2007., 10:41
zivis po savjetima sa proane ili neceg slicnog:eek:
haha, sad ja ispadam dusebriznica, ali nije mi to cilj, za pocetak cestitke na izgubljenim kilogramima, a osobito na tome sto si konacno donijela odluku o tome da se pozabavis svojim tijelom:top:
ja sam bas suprotan tip, dijete mi cesto padnu u vodu zbog toga sto nemam propise sto kada, kako i koliko, zato sam se nasla na UN-u i to je jedina dijeta na kojoj sam izdrzala evo vec mjesec dana a rezultati su odlicni iako jedem i dorucak i rucak i veceru, a sto je najvaznije jedem stvarno zdravo.
ako ti ika dosadi tvoj nacin pridruzi nam se na topicu o ovoj dijeti kojeg mozes naci na "zdravlju".
i samo jedna opaska, nebi trebala izbacivati veceru, to nije zdravo a i usporava mrsavljenje, pretpostavljam da ti je i prilicno tesko leci i zaspati s praznim zelucem koji kruli. izbacivanje vecere je mozda jedna od najvecih zabluda u vezi s dijetama.
i neznam dali vjezbas (to inije toliko vazno za gubitak kilograma ali jest za vazno za tonus misica i kozu koja se dijetom opusti) ali ako vjezbas neka to bude ujutro na prazan zeludac jer onda tijelo umjesto glikogena iz misica koji se stvara odmah nakon jela trosi direktno masti i daje bolji efekt.

Vivianne
12.02.2007., 14:58
Jednom davno sam se javila na ovom topicu, sa popriličnim viškom i s vrlo lošom motivacijom za početak.
Od tada pa u sljedećih godinu dana probala 10 vrsta dijeta, raznih pripravaka za mršavljenje (mo'š mislit), i jedno popodne si kupila knjigu "Jedem, dakle mršavim", i odlučila: sad ili nikad!
Primjenom pravila Montignacove metode, u 4 mjeseca skinula sam 20 kila, i sad sam si taman. Kolegice mi čak govore da sam premršava, al mislim da je to samo ženska zavist.
Što je najvažnije to sam postigla bez osjećaja gladi, umora, iscrpljenosti ili lude želje za određenom hranom.
Sad mi je 35, mislim da nikad nisam bolje izgledala, a sigurno se nikad nisam bolje osjećala.

MicaMaca
12.02.2007., 16:09
cestitam!
cula sam za tog montignaca, ali ako ti se da napisi neke osnovne principe da se podsjetim. drzim se "svoje" dijete ali otvorena sam i za nove mogucnosti, cisto da ne bude dosadno:)

Nanook
12.02.2007., 22:24
zivis po savjetima sa proane ili neceg slicnog:eek:
haha, sad ja ispadam dusebriznica, ali nije mi to cilj
hm... znam da zvuci cudno, ali taj proana sight mi je dao poticaja da mršavim... za mršavice taj poticaj je štetan, ali za buce jako pozitivan :zubo:

i neznam dali vjezbas (to inije toliko vazno za gubitak kilograma ali jest za vazno za tonus misica i kozu koja se dijetom opusti) ali ako vjezbas neka to bude ujutro na prazan zeludac jer onda tijelo umjesto glikogena iz misica koji se stvara odmah nakon jela trosi direktno masti i daje bolji efekt.
To zvuci logicno... kako mi to samoj vec nije palo na pamet... pokušat cu... (iako sam ujutro obicno nesposobna za ista)

i samo jedna opaska, nebi trebala izbacivati veceru, to nije zdravo, a i usporava mrsavljenje, pretpostavljam da ti je i prilicno tesko leci i zaspati s praznim zelucem koji kruli. izbacivanje vecere je mozda jedna od najvecih zabluda u vezi s dijetama.
E ovo mi nije logicno... ne kužim... mozda je tocno, ali molim pojasnjenje... :)
zasto to usporava mršavljenje? kako to moze štetiti metabolizmu?
i što bi trebalo pojesti navece... koj tip hrane? i koliko sati prije spavanja?
-lol, koliko pitanja... ma dobro je što želim znati... :D

bucek
13.02.2007., 10:31
Montignac je odličan!!NE gladuje se,a zdravo se mršavi i jede skoro SVE!

MicaMaca
13.02.2007., 13:29
hm... znam da zvuci cudno, ali taj proana sight mi je dao poticaja da mršavim... za mršavice taj poticaj je štetan, ali za buce jako pozitivan :zubo:

To zvuci logicno... kako mi to samoj vec nije palo na pamet... pokušat cu... (iako sam ujutro obicno nesposobna za ista)

E ovo mi nije logicno... ne kužim... mozda je tocno, ali molim pojasnjenje... :)

pa, nebih se bas pravila pametna pa cu ti dati link gdje je bas u tijeku rasprava u vjezbanju na prazan zeludac i vecernjim obrocima:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=194790
uglavnom, navece, ali ipak par sati prije spavanja se jede nesto proteinsko, mozda najbolji izbor je posni sir.
preskakanjem bilo kojego obroka usporava se metabolizam, a sto cesci ali zato i sitniji obroci metabolizam ubrzavaju pa time i proces mrsavljenja.

Kristina19
13.02.2007., 13:35
I meni je Montignac predobar! Ja sam posudila knjigu Jedem, dakle mršavim i sve ima unutra. Čak i previše toga ali ono kaj je zapravo korisno su one tablice hrane koju smiješ jest u određenoj fazi i to je to. Najbolja dijeta do sad! :cerek:

impoSIBILA
13.02.2007., 14:56
I meni je Montignac predobar! Ja sam posudila knjigu Jedem, dakle mršavim i sve ima unutra. Čak i previše toga ali ono kaj je zapravo korisno su one tablice hrane koju smiješ jest u određenoj fazi i to je to. Najbolja dijeta do sad! :cerek:

ja kupila knjigu... i još jednu pa još dvije i ništa!!!

Kristina19
13.02.2007., 15:34

Nije dovoljno sam knjige kupit! :rofl:

Barca
13.02.2007., 15:35

Mislim da trik nije u samom kupovanju knjiga :mig:

impoSIBILA
13.02.2007., 15:47
Nije dovoljno sam knjige kupit! :rofl:

fk! kako mi je samo to moglo promaći!

Vivianne
14.02.2007., 14:06
cestitam!
cula sam za tog montignaca, ali ako ti se da napisi neke osnovne principe da se podsjetim. drzim se "svoje" dijete ali otvorena sam i za nove mogucnosti, cisto da ne bude dosadno:)

Osnovne principe teško je sažeti na jedan post, radi se o pravilnom kombiniranju hrane, tj. nemiješanju ugljikohidrata i bjelančevina. Pored toga treba zaboraviti na rafinirane šećere, dakle nema kolača, peciva, bijelog kruha, bijele tjestenine, bijele riže, krumpira,...
Knjigu svakako preporučam, ali ne samo kupiti, već i pročitati, jer kile neće same od sebe padati, dok knjiga skuplja prašinu na polici.:zubo:

Ajmo, sad je pravo vrijeme za početak. Proljeće je pred vratima, imate taman dovoljno vremena da do ljeta budete :cerek:

duda
16.02.2007., 09:55
Da li netko zna u koliko sati (po zimskom računanju vremena) počinje mjesečeva dijeta ?

kotacic
16.02.2007., 15:32

Pojedi slobodno svaku večer jedan komad voća (naranču ili grejp ili jabuku...) i uz to jedan jogurt.:top: Ja to radim dobrih 8 mjeseci i tako održavam kilažu. Skinula sam 16 kg,napokon sam na svojih 59kg,super se osjećam al j..i ga, treba ipak pazit kaj i koliko jedeš. Nema više kolača (tu i tamo,možda),coca-cole,špekeca...!:D

kleopatra-22
17.02.2007., 16:11
Pozdrav svima....Pitanje kako smršaviti 15 kila iako bi trebala oko 20 tak …imam 22 godine studentica i fakat se ne bavim sportom- moja prva pogreška. Zatim hranim se podosta kalorično ako uzmemo u obzir kantine i tako dalje gdje se tete pobrinu da je sve kalorična bombica…i sada sam dosegla 80 kila a visoka sam 168 znam znam i ja se užasavam ah grozno savjete molim …kako sada da to vratim u neku prihvatljivu normalu …kaj je toliko fascinantno u un dijeti i dali uistinu pomaže…
hvala

:mikroval:::mikroval:

Maslina1
17.02.2007., 17:20
Ima raznih djeta sve su to na krtaki rok. Ja se već 3 godine hranim i živim u zoni. Nikad se bolje nisam osjećao , skinio sam višaK KILOGRAMA sad sam ko ptičica.
www. lun1.bloger.hr

impoSIBILA
17.02.2007., 18:07
jeli netko čuo o djelovanju phase2?

navodno apsolutno neštetno a djeluje u smislu apsorpcije kalorija iz ugljikohidrata?

to je nešto za mene jer integralnog kruha i tjestenine se ne mogu odreći!

endrina
17.02.2007., 18:20
sad ću vam ja kazati koja je najbolja i najučinkovitija dijeta! jednostavno smanjit unos hrane u organizam, piti puno vode i počet se bavit nekim sportom...ako se nikad niste bavile nekim sportom...za početak je dobro i hodanje...eto to vam je to...i šta je najvažnije kilogrami se neće vratiti i neće biti nikakvih zdravstvenih problema,a to su dvije glavne stvari koje redovito dolaze sa dijetama!

impoSIBILA
17.02.2007., 18:51
sad ću vam ja kazati koja je najbolja i najučinkovitija dijeta! jednostavno smanjit unos hrane u organizam, piti puno vode i počet se bavit nekim sportom...ako se nikad niste bavile nekim sportom...za početak je dobro i hodanje...eto to vam je to...i šta je najvažnije kilogrami se neće vratiti i neće biti nikakvih zdravstvenih problema,a to su dvije glavne stvari koje redovito dolaze sa dijetama!

topla voda je već izmišljena!:D

Nanook
17.02.2007., 22:21
da smanjit unos kalorija, ali ne drasticno...
ja sam u jednom trenu pocela uzimati samo oko 500-600 kcal... i kada sam povecala na samo 800 kcal kile su se opet pocele lijepiti... jednostavo sam u dva dana dobila 2 kile... jako demoralizirajuce... :(
Sad ne znam sta da sama sa sobom napravim... izgleda da sam se mucila za bezveze, jer sam htjela brzo...
30 kg u 6 mjeseci... nije se cinilo prenaglo, ali ustvari je...
nema druge nego jako paziti na unos kalorija i imati po 5 malih obroka tokom dana i tako godinu-dvije, i raditi duge lagane vjezbe (brzo hodanje sat-dva, lagana voznja biciklom...)

ashley
18.02.2007., 13:17

Ovo i ja u potpunosti potpisujem. Nisam na nikakvoj propisanoj dijeti tipa Un, mjeseceva, zone i sl. I u mjesec i pol skinula 4 kg.:top: Jos dvije kile i ja sam postigla svoj cilj:D

Nanook
18.02.2007., 14:17
Nisam na nikakvoj propisanoj dijeti tipa Un, mjeseceva, zone i sl. I u mjesec i pol skinula 4 kg.:top: Jos dvije kile i ja sam postigla svoj cilj:D
Ah... Lako tebi kad si imala samo 6 kg viska... i blago tebi... nek ti je sa srecim da idealnu kilazu odrzis i dalje... :)

ja sam imala preko 30 kg viska... sad jos samo 25... :zubo:
ja cu jos jako dugo morati biti na smanjenom unosu hrane, jako puno vode i na nekom sportu... :(

ashley
18.02.2007., 15:12
Ah... Lako tebi kad si imala samo 6 kg viska... i blago tebi... nek ti je sa srecim da idealnu kilazu odrzis i dalje... :)

ja sam imala preko 30 kg viska... sad jos samo 25... :zubo:
ja cu jos jako dugo morati biti na smanjenom unosu hrane, jako puno vode i na nekom sportu... :(

Zelim ti puno srece u tome! Uspjet ces ti to!:top: :top: :top:

Nanook
18.02.2007., 16:23
Zelim ti puno srece u tome! Uspjet ces ti to!:top: :top: :top:
Hvala na podršci... :)
:kiss:

Tinchi
18.02.2007., 17:28
da smanjit unos kalorija, ali ne drasticno...
ja sam u jednom trenu pocela uzimati samo oko 500-600 kcal... i kada sam povecala na samo 800 kcal kile su se opet pocele lijepiti...
:(Vjerojatno si jela premalo obroka, efekt toga je upravo ovo što opisuješ.
1000-1400 kalorija je idealno, raspoređeno u 4-5 obroka.

party_girl0
18.02.2007., 18:27
pozdrav....evo i ja odlučila na dijetu... neznam po koji put već.... al problem je u tome što nemam volje i nikako ne mogu izdržati.... nemam puno kila viška, htjela bih izgubiti samo 5 vražjih kila i to je to.... nek neko pomogne kako da to ostvarim....

twiggy2b
18.02.2007., 19:26
Pozdrav svima! Citam vase postove i nadam se podrsci.
Majka sam trojci prekrasnih klinaca od kojih mi je ostalo poprilicno kila viska.
Da budem tocnija 40.
Odlucila sam, cvrsto da cu od 1.ožujka krenuti na dijetu. Prvi cilj mi je skinuti 5 kg, pa onda lagano dalje prema cilju -40 kg.
Planiram odraditi 90 dana UN dijete, pa onda vidjeti sto i kako dalje.

Tweetybird
18.02.2007., 19:33
tzv. UN dijeta pali. ako je se posteno drzis. samo triba malo snage i volje...

svima drzim fige. ja sam u jednom periodu zivota izgubila 18kg i dosla taman. al ima 2 god. zeznila kolino, pa nisan mogla trenirat i upsi 10kg gore opet.
sad moran opet nazad na dijetu i teretana.
ma ne vidi se meni to toliko, visoka san dosta i tako...ali meni ide na jetra :(

we can do it!

p.s. kad vam dodje da jedete a nebi smili PIJTE VODE!!!

Tweetybird
18.02.2007., 19:35
pozdrav....evo i ja odlučila na dijetu... neznam po koji put već.... al problem je u tome što nemam volje i nikako ne mogu izdržati.... nemam puno kila viška, htjela bih izgubiti samo 5 vražjih kila i to je to.... nek neko pomogne kako da to ostvarim....

najteze je skinit 2-3 kg, puno lakse je 10ak.
tribas bit uporna i ovisi imas li neki odredjeni dio tijela koji zelis skinit. malo volje i upornosti i ne posustat ako u misec dana nema rezultata i moze se

Nanook
18.02.2007., 19:55
Vjerojatno si jela premalo obroka, efekt toga je upravo ovo što opisuješ.
1000-1400 kalorija je idealno, raspoređeno u 4-5 obroka.
jela sam ja 4-5 obroka, ali sam uporno izbjegavala veceru (sto je ustvari greska) i sve skupa u tih 4-5 obroka sam ipak unosila premalo... sada znam da je oko 1200 idealno...
sada sam povecala na 900 (povecat cu jos malo s vremenom) i ne preskacem ni jedan obrok, pa je sada bolje... prestala sam dobivati masu, sada ju opet po malo gubim... :D

A sto se tice UN dijete, ne kazu svi da je uspjesna... i dosta se ljudi zalilo na jo-jo efekt... kazu i da je naporna, zbog jako striknog nacina prehrane... cini se lako, ali mnogima je na kraju tesko sprovesti ju...
ja ju ne preporucam... :flop:

Tweetybird
18.02.2007., 20:02
A sto se tice UN dijete, ne kazu svi da je uspjesna... i dosta se ljudi zalilo na jo-jo efekt... kazu i da je naporna, zbog jako striknog nacina prehrane... cini se lako, ali mnogima je na kraju tesko sprovesti ju...
ja ju ne preporucam... :flop:

da, jo-jo efekt jer ljudi pocnu nakon toga zderat ka i prije jer racunaju sad to mogu. a usto zasto svi preskacu jaaako bitan faktor zvan VJEZBANJE (sport ili bilo kakvo drugo)
to je jako bitno, bez obzira po kojem principu mrsavite.
a usto mrsavit se moze i cisto ako se pazi sta se jede, a one "stetnije" stvari jesti malo manje i eto...

Loose Pants Diet
19.02.2007., 11:23
Izbacis ulje, svu masnocu, pastu, kruh i rizu, malo vjezbe i eto tijela bozice :s

MicaMaca
19.02.2007., 11:36
jeli netko čuo o djelovanju phase2?

navodno apsolutno neštetno a djeluje u smislu apsorpcije kalorija iz ugljikohidrata?

to je nešto za mene jer integralnog kruha i tjestenine se ne mogu odreći!

pa to i mene zanima, zato sam i dosla na ovaj topic (topic o Phase 2 sa zdravlja mi je besramno prebacen na ovaj)
ima li tko iskustva?
ili bolje ima li tu kakvih lijecnika ili drugih strucnjaka da malo detaljnij opisu kako to djeluje i dali je opasno?

Doria22
19.02.2007., 11:37
Bok cure...eh da vam i ja kazem kako napreduje moja dijeta...taman sam o tome pisala na vjencanjima....jer ocito na svakom topicu cure skidaju kile...

Dakle ja sam na nekoj normalnoj prehrani vec 2 mjeseca...i to je puno,sobzirom na to da nikad nisam jela normalnu hranu (blitva,juha,kupus,meso,riba,sir,jogurti,voce,povr ce i sl) vec bureke,pizzete,cevape i cips,smoki,stapice u nenormalnim kolicinama...e sad kada sam se napokon osvijestila i skuzila da imam 71 kg doslo mi je da poludim....pa sam podhitno uvela normalnu prehranu i izbacila sve nepotrebno...a cipsevi i cevapi to sigurno jesu...

Jedem skoro pa sve...osim kruha (i ne fali mi)...dakle rucak pojedem ali bez kruha (jedem i tjesteninu,rizu,krumpir...ma sve),pijem jako puno vode i sok od ananasa (vital) jer sadrzi dijetalna vlakna i neke sastojke zelenog caja (ako sam dobro upamtila)...ok da non-stop trcim na wc ali pomaze....sada imam 64kg,a planiram izgubit jos 4-5....
Ja stvarno volim jest i nikada nisam imala problema sa kilogramima pa mi je ovo bio veliki sok....i da ako imate potrebu nesto grickat...probajte sa mrkvom ili pahuljicama sa okusom vanilije...sve je bolje od cipsa...vjerujte mi...
Uopce se ne namjeravam vratit staroj prehrani... (ok namjeravam uvest kruh ali u znatno manjim kolicinama) i ostat cu na kupusu i blitvi za veceru i laganijim stvarima za vecernje sate...
E sad da vam jos kazem i to da ne vjezbam ali jako puno setam i pjesacim jer nemam vozacku a svaki dan idem nekud pa sam primorana na setnju...
E moram vam jos nesto rec...mozete si priustit i koji kolacic ili kriskicu torte....jedna nutricionistica mi je rekla kako se masnoce vise lijepe za slano nego za slatko,a ja sam cijelo vrijeme mislila kako je slano zdravije (blesava ja...)
Eto lijep pozdrav i nadam se da cete mrsavit zdravo...

MicaMaca
19.02.2007., 11:39
Izbacis ulje, svu masnocu, pastu, kruh i rizu, malo vjezbe i eto tijela bozice :s

da, da, sigurno i onda obolis na zivce, nadam se da se salis jer potpuno izbacivanje bilo cega moze biti kobno.
masnoce su itekako potrebne za mozak, NESMIJU se izbacivati, ali ih treba smanjiti i paziti na "dobre i zloceste masnoce"

ruzy
19.02.2007., 11:51
ovaj... ispricavam se sto opet upadam sam tako al danas sam naisla na jednu pricu i ostala sam :eek: don't kill me sto cu ovo objavit

ukratko:

Meksikanac Manual Uribe tezak je 550 kilograma i jedan je od najdebljih ljudi na svijetu. Posljednji put pomaknuo se lani uz pomoc nekoliko ljudi i hidraulicke dizalice, a sad moli doktore da mu pomognu smrsaviti.

Cetrdesetogodišnji Uribe lezi u svom domu u mjestu San Nicolas de la Garza nekoliko godina. Postavsi svjestan da bi mogao umrijeti ne potrudivsi se promijeniti svoje nepokretno stanje, zamolio je doktore da mu operiraju zeludac, jer je to jedini nacin da smrsavi. Kaze kako se ne boji smrti, nego cinjenice da nije pokusao promijeniti svoju debljinu prije smrti.

Uribe je prekomjerno tezak vec vise od 20 godina, a u Meksiku gdje zivi, cak 75% ljudi iznad 30 godina starosti smatra se pretilim.

ak ja ikada dodjem blizu (ma ako samo krenem u tom smjeru) do toga neka me netko udara necim po glavi svaki dan dok ne shvatim sta radim...

Nanook
19.02.2007., 16:05
Meksikanac Manual Uribe tezak je 550 kilograma i jedan je od najdebljih ljudi na svijetu.

Uribe je prekomjerno tezak vec vise od 20 godina
Heh... ja se pitam kako je uopce uspio prezivjeti tako dugo... 'ko zna koje sve jos zdravstvene tegobe ima uzrokovane tolikom pretilosti...
ajme za sta je sve nas organizam sposoban...

impoSIBILA
19.02.2007., 16:36
pa to i mene zanima, zato sam i dosla na ovaj topic (topic o Phase 2 sa zdravlja mi je besramno prebacen na ovaj)
ima li tko iskustva?
ili bolje ima li tu kakvih lijecnika ili drugih strucnjaka da malo detaljnij opisu kako to djeluje i dali je opasno?

to je još novo pa zato nitko ne reagira?:confused:

ja sam uzele- navodno nije štetno a ako radi samo dio onoga što piše , ja sretna!

navodno apsorbira 60 posto kalorija iz ugljikohidrata a ja volim kruh i tjesteninu i toga se ne mogu odreći!

tako da u zadnje vrijeme često radim tjesteninu s manje kaloričnim umacima i čini mi se da je u tjedan dana otišao 1 kg...

što opet ne mora ništa da znači jer sam gripozna pa i onako manje jedem...

Tinchi
19.02.2007., 18:56
ja ju ne preporucam... :flop:Meni je UN bila laka, ali u tom je i problem :D
Previše sam guštala u njoj i nisam baš puno skinula. Osim toga, ima previše ugljikohirata što meni baš ne paše (imam pcos)

Sad sam na sportskoj prehrani, al kalorijski reduciranoj, puuuno vježbam i super se osjećam, energije kao nikad :)

Tinchi
19.02.2007., 18:58
jela sam ja 4-5 obroka, ali sam uporno izbjegavala veceru (sto je ustvari greska)Je, greška je.
Al ja ni ne mogu večerati baš, odvikla sam se od toga prije par mjeseci. A glupo mi sad jesti na silu kad sam napokon prestala viriti u frižider u kasne večernje sate. :D

Loose Pants Diet
19.02.2007., 19:25
da, da, sigurno i onda obolis na zivce, nadam se da se salis jer potpuno izbacivanje bilo cega moze biti kobno.
masnoce su itekako potrebne za mozak, NESMIJU se izbacivati, ali ih treba smanjiti i paziti na "dobre i zloceste masnoce"

Ovisno koliko kila imas skinut. Za one iznad 10tak jeste opasno ali za mali broj kila radi.
I ne mislim uopce skroz izbacit masnocu. Jedna mala kafena zlicica il dvije dnevno je OK.
Al kruh, pastu i rizu, to je ok ukinut ako npr jedes malcice krumpira i malcice zobenih pahuljica.
I BTW ovu djetu sam nasla u medicinskoj enciklopediji.

twiggy2b
20.02.2007., 14:09
Ja jos uvijek nisam krenula, zacrtala sam si 1.3. i tako cu i napraviti.

Moze li mi netko objasniti sto je to Phase 2?

MicaMaca
20.02.2007., 14:44
to je još novo pa zato nitko ne reagira?:confused:

ja sam uzele- navodno nije štetno a ako radi samo dio onoga što piše , ja sretna!

navodno apsorbira 60 posto kalorija iz ugljikohidrata a ja volim kruh i tjesteninu i toga se ne mogu odreći!

tako da u zadnje vrijeme često radim tjesteninu s manje kaloričnim umacima i čini mi se da je u tjedan dana otišao 1 kg...

što opet ne mora ništa da znači jer sam gripozna pa i onako manje jedem...

ajme kupila si ga?
super, pa ces mi onda znati reci za jedno par tjedana kako ide:)
koliko kosta?
bi ti bio problem da navedes nuspojave i kontraindikacije iz "uputstva za upotrebu"?
ma ja to nebih uzimala za mrsavljenje jer sam sada na UN-u i dobro ide, ali kad se s toga skinem za jedno mjesec dana htjela bih s tom phase dva odrzavati tezinu ako je moguce.....

MicaMaca
20.02.2007., 14:46
Ja jos uvijek nisam krenula, zacrtala sam si 1.3. i tako cu i napraviti.

Moze li mi netko objasniti sto je to Phase 2?

evo pogledaj tu:

http://www.vitamini.hr/3155.aspx

didona
20.02.2007., 15:45
Ta vam djeta ozbiljno niš ne valja. Totalno neefikasna. Moja mama, neke frendice i dosta njih koje znam su probale ali brzo odustaneš. I totalno je nezdrava. Mislim, kuiš, možeš jest bjelančevine a to znači čak i čistu mast, čevape i sve to, samo ne smiješ u isto vrijeme mješat su ugljikohidratima, to jest kruhom? Helloooo? Nema smisla. Najčešće ti oslabi imunitet, neki završe i u bolnici, otpada kosa, sav si jadan...

MicaMaca
20.02.2007., 16:17
Ta vam djeta ozbiljno niš ne valja. Totalno neefikasna. Moja mama, neke frendice i dosta njih koje znam su probale ali brzo odustaneš. I totalno je nezdrava. Mislim, kuiš, možeš jest bjelančevine a to znači čak i čistu mast, čevape i sve to, samo ne smiješ u isto vrijeme mješat su ugljikohidratima, to jest kruhom? Helloooo? Nema smisla. Najčešće ti oslabi imunitet, neki završe i u bolnici, otpada kosa, sav si jadan...

a o kojoj dijeti pricas?
ovo mi zvuci na atkinsa.
otkada su masti i bjelancevine ista stvar??

mighty_aphrodite
20.02.2007., 17:20
hmmm...
Ja sam bila na Montignacu skoro mjesec dana i ništa od gubitka kila:( najozbiljnije.
U istom periodu dečko mi je smršavio 5 kg.
Sad, u čemu je razlika... ja sam jela više od njega (po Mtgc-u ne treba brojati kalorije), ali sam i vježbala cca 3 put tjedno- on nije. Skoro potpuno sam se pridržavala dopuštebih namirnica i kombinacija a on nije baš(tu i tamo keksi, kruh...) međutim on nije navečer ništa jeo.
Znam da je glupo upoređivati i tako, ali ne mogu vjerovati da u mjesec dana baš ništa! Eto sad sam zadnji tjedan malo odustala od svega jer mi je preko glave mahuna i salate pa sam ajmoreć normalno jela. Ali nekako iako mi je teško ne želim odustati...
Šta vi savjetujete... nastavit po Mont plus izbaciti večeru ( u dane kad ne vježbam) ili? 5 kg bi bilo dovoljno da izgubim iako bih ja voljela i još par više. Ne znam više šta da radim (i jako mi fale ugljikohidrati....šmrc)

Kristina19
20.02.2007., 23:03
hmmm...
Ja sam bila na Montignacu skoro mjesec dana i ništa od gubitka kila:( najozbiljnije.
Sad, u čemu je razlika... ja sam jela više od njega (po Mtgc-u ne treba brojati kalorije), ali sam i vježbala cca 3 put tjedno- on nije. Skoro potpuno sam se pridržavala dopuštebih namirnica i kombinacija a on nije baš(tu i tamo keksi, kruh...) međutim on nije navečer ništa jeo.
Znam da je glupo upoređivati i tako, ali ne mogu vjerovati da u mjesec dana baš ništa! Eto sad sam zadnji tjedan malo odustala od svega jer mi je preko glave mahuna i salate pa sam ajmoreć normalno jela. Ali nekako iako mi je teško ne želim odustati...
Šta vi savjetujete... nastavit po Mont plus izbaciti večeru ( u dane kad ne vježbam) ili? 5 kg bi bilo dovoljno da izgubim iako bih ja voljela i još par više. Ne znam više šta da radim (i jako mi fale ugljikohidrati....šmrc)

Onda si jednostavno previše jela! Možeš se ti hranit po Montignacu ali treba malo pazit i koliko jedeš. Ja sam jela za doručak malo integralno pecivo i jogurt. Za ručak meso s povrćem ili dinstano povrće sa sojom, užina je voće i za večeru jogurt s dvije žlice muslija.

Ili moguće je da ne možeš smršavit ako imaš nekih zdravstvenih problema (dijabetes, PCO ili sl)

mighty_aphrodite
21.02.2007., 08:15
Onda si jednostavno previše jela! Možeš se ti hranit po Montignacu ali treba malo pazit i koliko jedeš. Ja sam jela za doručak malo integralno pecivo i jogurt. Za ručak meso s povrćem ili dinstano povrće sa sojom, užina je voće i za večeru jogurt s dvije žlice muslija.

Ili moguće je da ne možeš smršavit ako imaš nekih zdravstvenih problema (dijabetes, PCO ili sl)

Moguće da jesam! Mislim da sam jela više od tebe a otprilike ovako:
za zajutrak voće
za doručak integralno pecivo + marmelada bez šećera
za ručak meso(ili riba rjeđe) + zeleno povrće ili mahunarke ili..., 2 put tjedno integralna tjestenina i šalša
za večeru razno, nekad 2 jaja sa sirom, nekad malo šunke i sira bez kruha ili salata s tunom ili nekoliko hrenovki...
s tim da sam znala pojest za međuobrok oraha ili sušenih brusnica (to možda nije trebalo ali mislim da nije ni zabranjeno)
Sad meni to ne djeluje užasno puno, a napominjem opet da u knjizi piše da se ne trebaju brojati kalorije (ja sam jela dok se ne bi zasitila) ali izgleda ipak da moraju... ili moram stanjit večeru :o
Kristina koliko dugo si ti jela po Montignacu i kako ti je išlo mršavljenje?

Vivianne
21.02.2007., 08:19
hmmm...

Nastavi!
Meni su trebala 2 mjeseca da krene, ali kad je jednom počelo padati, palo je skoro i previše.
Nemoj izbaciti večeru, nije dobro preskakati obroke. Jedi voće, salate, jogurt, nešto lagano da ne preopteretiš želudac.
Ugljikohidrate bi trebala jesti, naravno one integralne, pogotovo nisu problem ako imaš izgubiti samo par kila. Za ručak npr. int. tjestenina s preljevom od rajčica, ili basmati riža sa šampinjonima.
Sretno, i ne gubi nadu!

ashley
21.02.2007., 08:44
A da ti jednostavno mozda ne pase takva dijeta, odnosno takva vrsta prehrane? Ne znam bas jel bi ostala na dijeti koja mjesec ili dva ne daje ama bas nikakve rezultate. Naravno da kod nekih ide brze, a kod nekih sporije. Ali bas toliko??? Ne znam. Ti sama odluci. Ali ja bi definitvno pokusala s necim drugim!:top:

Vivianne
21.02.2007., 08:54
Moguće da jesam! Mislim da sam jela više od tebe a otprilike ovako:
za zajutrak voće
za doručak integralno pecivo + marmelada bez šećera
za ručak meso(ili riba rjeđe) + zeleno povrće ili mahunarke ili..., 2 put tjedno integralna tjestenina i šalša
za večeru razno, nekad 2 jaja sa sirom, nekad malo šunke i sira bez kruha ili salata s tunom ili nekoliko hrenovki...
s tim da sam znala pojest za međuobrok oraha ili sušenih brusnica (to možda nije trebalo ali mislim da nije ni zabranjeno)
Sad meni to ne djeluje užasno puno, a napominjem opet da u knjizi piše da se ne trebaju brojati kalorije (ja sam jela dok se ne bi zasitila) ali izgleda ipak da moraju... ili moram stanjit večeru :o
Kristina koliko dugo si ti jela po Montignacu i kako ti je išlo mršavljenje?

Meni se ne čini da si previše jela. Jedino bih ja na tvom mjestu stanjila večeru, mislim da bi na taj način ubrzala proces.

mighty_aphrodite
21.02.2007., 09:05
Vivianne, hvala na podršci i lakše mi je sad kad čujem i da je tebi trebalo vremena... reducirat ću još večeru i te međuobroke pa se nadam da će upaliti:kiss: Izbacit je skroz prvo nije zdravo, drugo treba mi nešto- posebno nakon treninga.
Ashley moguće da mi ne paše ova dijeta za gubljenje kila ali prije mislim da se uz nju moram još malo žrtvovati pa reducirati i kalorije, kao što je i kristina naprvila. Inače ne mislim da mi način prehrane kao takav ne paše jer mislim da mi je ovo najzdravija prehrana u životu... usto se dobro osjećam i ne spava mi se nakon svakog obroka kao inače...
Isto, ne vjerujem više u brze dijete jer sam i to probala -Atkins, dijete do 800kcal,s njima u 2 tjedna smršaviš 5kg, ali sve to odmah vratiš, a užasno su loše za organizam.....

daisy123
21.02.2007., 09:48
Mighry možda bi bilo dobro da malo pripaziš kaj jedeš za večeru. I to je sve. Nije potrebno smanjivati obroke. Ja mislim da sam čak i više od tebe jela pa sam mršavila nekih 1kg po tjednu. Jedino je razlika kaj ja baš i nisam večerala osim eventualno naranču i lješnjake ili bademe.
Ja sam čak skoro svaki dan kao međuobrok jela čokoladu sa 70% kakaa.
I da, ja nisam uopće konzumirala tjesteninu ni rižu tijekom dijete - isključivo zeleno povrće.
Pokušaj još malo definitivno bi morale ići kile dolje
Sretno

P.S. Jesi pazila da ne piješ sokove?

mighty_aphrodite
21.02.2007., 10:14
mislim da si skroz u pravu.....
još malo večera mora bit manja (a ja tanja :D )- dakle voće ili 1jogurt. i amen.
pojedem i ja nekad čokoladu, ali samo malo, i to one sa 70% kakaa.
tjesteninu jedem samo integralnu i to samo 1-2put tjedno. ne mogu jest samo zeleno povrće jer bi prolupala :p
sokove ne pijem već sto godina. samo vodu (oko 1 l dnevno) i dvije kave sa natreenom.
pusa svima koji mršave ili pokušavaju :kiss:

Kristina19
21.02.2007., 10:34
@mighty_aphrodite

Meni se ne čini da si previše jela. Probaj izbjegavati ove tzv. "marmelade bez šećera". Radije pojedi jogurt ili tak nekaj.
I kaj se tiče riže i sl. ja uopće nisam jela tjesteninu. Pojela sam ujutro to malo pecivo i ostatak dana nisam jela ništa ugljikohidratno (osim te dvije žlice muslija za večeru). Nit sam bila gladna niti živčana. :D
A jela sam stalno ručak u menzi i uspjela sam! Ja sam bila na dijeti oko 2 mjeseca (možda tjedan manje) i skinula 5 kg. Ali fakat pravih 5 kg sala! I nemoj previše na vagu! Radije prati kak ti odjeća stoji. Na vagi možeš smršavit pol kile a pol kile sala je jaaaako puno u obujmu! :top:

duda
21.02.2007., 14:46
Evo da i ja malo updatiram moju situaciju; bila sam 2 mjeseca na UN dijeti, skinula sam 11 kg (sa 68 na 57). Već tri tjedna nisam na dijeti i vratila sam samo 1 kg. Jedem normalno; znači jedem sve namirnice u svim kombinacijama ali jedem količinski manje nego prije dijete jer sam se tokom dijete navikla na manje obroke. Svaku srijedu pokušavam biti samo na voću da malo pročistim organizam i to je to. Za sada to funkcionira i kilaža mije OK ! :)
Pokušat ću jednom mjesečno biti i na mjesečevoj dijeti tek toliko da dodatno pročistim organizam.

Kristina19
21.02.2007., 14:51
Evo da i ja malo updatiram moju situaciju; bila sam 2 mjeseca na UN dijeti, skinula sam 11 kg (sa 68 na 57). Već tri tjedna nisam na dijeti i vratila sam samo 1 kg. Jedem normalno; znači jedem sve namirnice u svim kombinacijama ali jedem količinski manje nego prije dijete jer sam se tokom dijete navikla na manje obroke. Svaku srijedu pokušavam biti samo na voću da malo pročistim organizam i to je to. Za sada to funkcionira i kilaža mije OK ! :)
Pokušat ću jednom mjesečno biti i na mjesečevoj dijeti tek toliko da dodatno pročistim organizam.

Svaka čast! :s

Meni je malo tlaka tak jesti svaki dan određeno pa mi više paše da samo po obrocima odvajam. Ide sporije ali ide... Sad sam na Dianama koje mi jaaaaaako otežavaju situaciju a i muči me Candida...

didona
21.02.2007., 18:52
a o kojoj dijeti pricas?
ovo mi zvuci na atkinsa.
otkada su masti i bjelancevine ista stvar??

Pričam o onoj proteinskoj djeti, a u mlijeku i siru ima masti.

Vivianne
21.02.2007., 18:55
Svaka čast! :s

Meni je malo tlaka tak jesti svaki dan određeno pa mi više paše da samo po obrocima odvajam. Ide sporije ali ide... Sad sam na Dianama koje mi jaaaaaako otežavaju situaciju a i muči me Candida...

Hm, da hormoni otežavaju situaciju, ja sam se skinula, doduše ne iz estetskih, nego zdravstvenih razloga.
By the way, mislim da je prehrana UH sa niskim GI indeksom baš preporučljiva za ginekološke probleme uzrokovane candidom. Ili je to ipak ešerihija:misli:

didona
21.02.2007., 18:55
Znate kako se mršavi? To je skroooz jednostavno. Jedeš SVE. Ali naravno, ne prežderavaš se. Ne jedeš 5 h prije spavanja, neću reć poslje 6., jer neki liježu i u 8. I naravno bavite se bilo čim, hodajte, vozite bike. Ne morate svaki dan, par puta tjedno. I to je to!

Vivianne
21.02.2007., 19:17
Znate kako se mršavi? To je skroooz jednostavno. Jedeš SVE. Ali naravno, ne prežderavaš se. Ne jedeš 5 h prije spavanja, neću reć poslje 6., jer neki liježu i u 8. I naravno bavite se bilo čim, hodajte, vozite bike. Ne morate svaki dan, par puta tjedno. I to je to!

da, ako imaš 16 godina:kava:

MicaMaca
21.02.2007., 19:55
Pričam o onoj proteinskoj djeti, a u mlijeku i siru ima masti.
onda sam dobro mislila, to je atkinsonova dijeta, vrlo je efikasna ali i vrlo nezdrava i osobito tesko izdrzljiva za vegetarijance.
UN i dalje rules:top:

impoSIBILA
21.02.2007., 19:59
onda sam dobro mislila, to je atkinsonova dijeta, vrlo je efikasna ali i vrlo nezdrava i osobito tesko izdrzljiva za vegetarijance.
UN i dalje rules:top:

moja tetka je od ove dijete skinula u nekoliko navrata po desetak kg (ono, za potrebe odlaska na more itd...) pa vraćala pa skidala...

od te dijete je bila stalno umorna, imala je grozan zadah i sada je skoro ostala invalid jer su joj se nalazi pogoršali...

Kristina19
21.02.2007., 22:03
Hm, da hormoni otežavaju situaciju, ja sam se skinula, doduše ne iz estetskih, nego zdravstvenih razloga.
By the way, mislim da je prehrana UH sa niskim GI indeksom baš preporučljiva za ginekološke probleme uzrokovane candidom. Ili je to ipak ešerihija:misli:

Baš obrnuto, kod kandide treba jako izbjegavati ugljikohidrate s visokim GI. Tak da bi ovo trebalo pomoći.

bucek
22.02.2007., 10:00
Svakako predlažem da ostaneš na Montignacu!
Nisi jela previše,eventualno malo smanji količinski večeru i ne jedi kasno.
Još i vježbaš što je odlično.
Možda nisi po kilama skinula,ali osječaš li se lakše,hlače plešu i sl??
Meni isto 3 tjedna ništa i onda 2 kg manje u 5 dana.U prosjeku ide oko 1,5 kg tjedno ako se pridržavaš ali ja imam veeeeliki višak pa možda ide mrvu brže.
I 2x tjedno integralno je ok!Pokušaj piti bezkofeinsku kavu (ako moraš)i grožđani šećer.Crna čoksa mi je super,100 grama mi traje oko tjedan dana.
I manje mi se jede slatko od kad pazim.
A za pcos je odlična prehrana sa niskim glikemijskim indeksom.
Sretno!

mighty_aphrodite
22.02.2007., 11:15
Znaš šta, ko da mi hlače malo luftaju. Trbušćić mi se definitivno stanjio. Ali opet me ta vaga nervira; u biti se odsad nadalje neću ni mjeriti pa sam mirna :cool:
U svakom slučaju se hranim bolje, valjda će i ostalo doći prije-kasnije.
Jedini mi je bed što putujem za vikend, bit će hotelski meni (vrlo sumnjam da će bit po Montignacu:zubo: ) ali briga me- to je samo 2 dana- i bitno se držat dalje od šećera i ne prejedati :)

Kseniska
22.02.2007., 11:17
čestitam svima koji su na dijeti i ustraju...

evo moje priče, do 10. mjeseca težila sam 90 kg (visoka 172 cm), daleko od idealnog.
kako sam sve samo ne karakter kad je hrana u pitanju i u dijete kao takve ne vjerujem meni je trebao malo jači poticaj. listala tako Cosmo i odlučila se prijavit na jedan program kojeg zbog moderatora neću reklamirat, ali riječ je o vježbanju u komori u kojoj je temperatura 36,8 stupnjeva i masnoće izgaraju pod tolikom vrućinom, nakon čega sjediš u drugoj komori sa ozonom koja također razbija masne stanice. Naravno nutricionist nadgleda prehranu (imaš nutricionista koji prema tebi i tvom stilu života određuje što smiješ jest a što ne, jednako kao i vježbe prema svakom obliku tijela)... najgore od svega je to što te svakodnevno važu pa za svaku oscilaciju "moraš" odgovarat (niko nikog ne tuče, ali to je to)...
prijavljujem da sam sretno izgubila 8 kg, imam prvi put u životu mišiće, u obimu sam izgubila 70 cm, ten mi se popravio itd.

sad pomalo gubim kontrolu nad prehranom (čitaj: čokolada i hormoni sreće) i treba mi poticaj i sad ću se uključit, ako me primate, u ovaj vaš forum i nadam se vašoj podršci...:)

mighty_aphrodite
22.02.2007., 11:54
ajoj ksena, vidiš da mi žene uvijek istu muku mučimo s kilima... čast iznimkama
(i nekad zbilja mrzim muškarce, lucky bastards) super je što si izgubila toliko kila, ne daj da ti se vrate!

evo i ja sam prije nešto manje od godinu dana bila na zadnjoj dijeti prije ove. Već sam spomenila, niskokal. dijeta od cca 800 pa na 1500 kcal, mjesec dana. Isto su me kontrolirali u sklopu jednog beauty centra i bilo mi je neugodno ne pridržavati se radi toga, iako je dijeta bila živi horror(stalno si gladan) i smršavila 4kg. Međutim, svi ti brzo-mršaveći-nisko-kalorični-šokovi ti se uvijek obiju o glavu, i čim prestaneš se nadebljaš, nakon sve moguće tlake....

Eto mislim da je bolje pridržavati se za stalno nekog zdravijeg jelovnika, s tim da nešto manje jedeš kad želiš smršaviti, i stim da se povremeno nagradiš s nečim što voliš (a nije dobro za liniju :D ).

bucek
22.02.2007., 12:47
mighty-ajde ti fino izmjeri struk i bokove,zapiši i onda nakon 30ak dana opet.
Budeš se iznenadila.
A vjeruj mi,uglavnom što jedeš-sve je zdravo.Ja se veselim proljeću i raznom povrču.

Kseniska
22.02.2007., 12:51
mighty-ajde ti fino izmjeri struk i bokove,zapiši i onda nakon 30ak dana opet.
Budeš se iznenadila.
A vjeruj mi,uglavnom što jedeš-sve je zdravo.Ja se veselim proljeću i raznom povrču.
to s mjerenjem stvarno pokazuje potpuno druge rezultate od kg. ja naime i kad imam tjedne kad ne gubim na kilama, u obujmu izgubim barem 5-6 cm. s tim da meni stvarno mjere sve od cica do ruku, listova,...

Vivianne
22.02.2007., 13:30
Baš obrnuto, kod kandide treba jako izbjegavati ugljikohidrate s visokim GI. Tak da bi ovo trebalo pomoći.

Upravo to sam rekla, pročitaj još jednom.:zubo: ;)

MicaMaca
22.02.2007., 20:57
moja tetka je od ove dijete skinula u nekoliko navrata po desetak kg (ono, za potrebe odlaska na more itd...) pa vraćala pa skidala...

od te dijete je bila stalno umorna, imala je grozan zadah i sada je skoro ostala invalid jer su joj se nalazi pogoršali...

da, atkinsonova dijeta je jako opasna i jedna od nuspojava jeste los zadah.
treba biti oprezan s ovom dijetom, ja ju nikad nebih provodila ali oni koji su bas zapeli neka za pocetak procitaju knjigu od Dr. Atkinsa jer oni skraboci na papirima koji kolaju okolo su cisto sranje.

MicaMaca
22.02.2007., 21:00
to s mjerenjem stvarno pokazuje potpuno druge rezultate od kg. ja naime i kad imam tjedne kad ne gubim na kilama, u obujmu izgubim barem 5-6 cm. s tim da meni stvarno mjere sve od cica do ruku, listova,...

meni to nikako nije jasno, ja kad gubim kilograme gubim i na obujmu, i to u principu 1 kg manje mi znaci i jedan cm manje u bokovima/struku/grudima i to sam primjetila svaki put kad sam na dijeti

lost_dreams
23.02.2007., 11:49
Oprostite unaprijed što ovako upadam u teme sa sljedećim pitanjem....

Zanima me gdje se u Zagrebu može kupiti traka za trčanje..
Bila je ta tema na fitness i rekreacija ali baš nije bilo nekog dobrog odgovora, pa možda netko od vas zna... Ovo je ipak dobro društvo za postaviti takvo pitanje. :cerek: :cerek:

Hvala!!

impoSIBILA
23.02.2007., 11:53
ja sam zugubila 2kg :cerek: u neka dva tjedna!:rolleyes: nije puno , znam , ali malo pomalo,do ljeta...:D

nema dijete nema čarbnih napitaka...

samo povremeno uzmem taj phase2 i to kada jedem puno kruha...

i naravno jedem manje.:D

Nanook
23.02.2007., 12:07
Sto se tice traka za trcanje pocela sam pisati odgovor da bi shvatila da ustvari nemam pojma... :zubo:
znam da sam negdje vidjela neku jeftiniju verziju, ali stvarno ne znam ni kad ni gdje... :bonk:

u zadnjih tjedan dana sam izgubila 2kg, bojim se da se opet izgladnjujem (citaj unosim premalo kcal), ali nisam gladna...
:misli:

twiggy2b
23.02.2007., 18:35
evo pogledaj tu:

http://www.vitamini.hr/3155.aspx

Hvala MM!

Evo, frendica mi je 10. dan na UN dijeti i skinula je 5 kg.
Ja nju uvijek pustim da prva proba nesto novo :D , pa ako prodje probam i ja :zubo: :zubo: :zubo: :zubo: :zubo:

MIŠICA
23.02.2007., 19:42
ja sam zugubila 2kg :cerek: u neka dva tjedna!:rolleyes: nije puno , znam , ali malo pomalo,do ljeta...:D

jel vrijedi to kupovati,vidjela sam reklamu poodavno...?

impoSIBILA
24.02.2007., 19:10
jel vrijedi to kupovati,vidjela sam reklamu poodavno...?

nemam pojma! meni to dođe kao psiholiška pomoć a kako manje jedem ne mogu to direktno povezati s tim tabletama...

nerealizirana_cura
26.02.2007., 19:36
Oprostite unaprijed što ovako upadam u teme sa sljedećim pitanjem....

Zanima me gdje se u Zagrebu može kupiti traka za trčanje..
Bila je ta tema na fitness i rekreacija ali baš nije bilo nekog dobrog odgovora, pa možda netko od vas zna... Ovo je ipak dobro društvo za postaviti takvo pitanje. :cerek: :cerek:

Hvala!!

U intersportu! Mercator.Ili u city centru 1.

Lady_Q
02.03.2007., 08:07
Danas u jutro odšetala sam do obližnje pekare i dok sam kupovala burek, teta prodavačica i ja smo razgovarale o dijetama. Točnije kako smo skinule desetak kila.
Došle samo do jedinstvenog zaključka (razlika između nas dvije je 20 god.), i podijelit ću ga s vama, ne da pametujem, nego da pomognem.

Svaka dijeta za koju se kaže "sad sam na dijeti" je opterećenje za psihu (nisam psiholog, ali po onome naučenom i pročitanom to je tako), isto vrijedi i za svako doricanje. iskreno, nisam karakter koji bi mogao izdržati dijete od 90 dana. Priznajem na početku.
Ali u dva mjeseca sam skinula 10 kila zahvaljujući izbjegavanju večere i sobnom biciklu.
Najbolja stvar koju imam. Sobni bicikl.
Jela sam sve i pizze i hamburgere, ali u jutarnjim satima, ručala bi kada bi došla s posla oko 16 i ukoliko sam dobro marendala, tada ne bi bila baš gladana. Na večer koje voće i nakon svega sobni bicikl.

Svi smo različiti, ali svim nam je zajedničko da je formula: KOLIKO UNESEŠ, MALO VIŠE POTROŠI.

Možda nekome pomogne, još sada skidam 10 kila, na isti način.

Ako sam nekome pomogla, ok, ako sam nekoga uvrijedila, sorry, nije mi bila namjera.

Mara123
02.03.2007., 08:22
Danas u jutro odšetala sam do obližnje pekare i dok sam kupovala burek, teta prodavačica i ja smo razgovarale o dijetama. Točnije kako smo skinule desetak kila.
Došle samo do jedinstvenog zaključka (razlika između nas dvije je 20 god.), i podijelit ću ga s vama, ne da pametujem, nego da pomognem.

Svaka dijeta za koju se kaže "sad sam na dijeti" je opterećenje za psihu (nisam psiholog, ali po onome naučenom i pročitanom to je tako), isto vrijedi i za svako doricanje. iskreno, nisam karakter koji bi mogao izdržati dijete od 90 dana. Priznajem na početku.
Ali u dva mjeseca sam skinula 10 kila zahvaljujući izbjegavanju večere i sobnom biciklu.
Najbolja stvar koju imam. Sobni bicikl.
Jela sam sve i pizze i hamburgere, ali u jutarnjim satima, ručala bi kada bi došla s posla oko 16 i ukoliko sam dobro marendala, tada ne bi bila baš gladana. Na večer koje voće i nakon svega sobni bicikl.

Svi smo različiti, ali svim nam je zajedničko da je formula: KOLIKO UNESEŠ, MALO VIŠE POTROŠI.

Možda nekome pomogne, još sada skidam 10 kila, na isti način.

Ako sam nekome pomogla, ok, ako sam nekoga uvrijedila, sorry, nije mi bila namjera.

Svaka cast...
Moj savjet nakom skidanja malo vise od 27 kg je...pazi da nakon sto prestanes takoradikalno nevecerat i ako prestanes redovito ic na biciklo...da ti se kile ne vrate jos brze nego sto si ih skinula...
ja jos imam 25 kg skinut...i nakon sto sam vec vise od pola mog cilja stigla...znam kako je to divan osijecaj kad za svoj trud i vidis rezultate....
:top:

sanja_volim orhideje
02.03.2007., 08:38
pazi da nakon sto prestanes takoradikalno nevecerat i ako prestanes redovito ic na biciklo...da ti se kile ne vrate jos brze nego sto si ih skinula...

Neveceranje i bicikl treba postati zivotna navika, a ne opterecenje, zato su dijete bez veze, nemres cijeli zivot biti na dijeti, al ako se pocnete baviti sportom i promijenite prehrambene navike onda to je vec nesto, s tim da to preraste u zivotnu naviku, jedino tako su moguci trajni rezultati!

Mara123
02.03.2007., 09:01
Neveceranje i bicikl treba postati zivotna navika, a ne opterecenje, zato su dijete bez veze, nemres cijeli zivot biti na dijeti, al ako se pocnete baviti sportom i promijenite prehrambene navike onda to je vec nesto, s tim da to preraste u zivotnu naviku, jedino tako su moguci trajni rezultati!

tako je...
ja smatram da izbacivanje vecere nije nacin dugotrajnog drzanja kilaze...
nas oorganizam reagira prokleto na radikalno smanjivanje kalorija...
ako je neko vrijeme bi na dijeti..tjelo misli : ok..sad moram trosit rezerve...
kad opet pocnemo normalno jest, tjelo misli: meni trebaju opet rezerve..da ako opet budem na stisku..imam sto trosit....
to treba sprijecit sa promjenom ishrane...projenom navika ..a ne radikalnim kratkotrajnim mjerama...

sanja_volim orhideje
02.03.2007., 09:16
tako je...
ja smatram da izbacivanje vecere nije nacin dugotrajnog drzanja kilaze...
nas oorganizam reagira prokleto na radikalno smanjivanje kalorija...
ako je neko vrijeme bi na dijeti..tjelo misli : ok..sad moram trosit rezerve...
kad opet pocnemo normalno jest, tjelo misli: meni trebaju opet rezerve..da ako opet budem na stisku..imam sto trosit....
to treba sprijecit sa promjenom ishrane...projenom navika ..a ne radikalnim kratkotrajnim mjerama...

Krivo si me skuzila, ja i neveceranje ubrajam u kvalitetnu zdravu zivotnu naviku, u redu je navecer pojesti jogurt ili neko voce, al sve ostalo, kuhanje vecere, jedenje ugljikogidrata za veceru i sl, je promasaj! Tijelo nece kasnije stvoriti opet zalihe ako jedes manje ili jednako nego sto potrosis sportom!

Mara123
02.03.2007., 09:38
Krivo si me skuzila, ja i neveceranje ubrajam u kvalitetnu zdravu zivotnu naviku, u redu je navecer pojesti jogurt ili neko voce, al sve ostalo, kuhanje vecere, jedenje ugljikogidrata za veceru i sl, je promasaj! Tijelo nece kasnije stvoriti opet zalihe ako jedes manje ili jednako nego sto potrosis sportom!

to je....tako se slazem s tobom..ali nije za svakoga voce navecer..salata pogotove ne..jer je tesko probavljiva..
kuhano meso bez umaka...tjestenina ili lako probavljivo skuhano povrce, svjezi sir ili skuhano povrce...sve to se moze jest navecer...

sanja_volim orhideje
02.03.2007., 13:51
to je....tako se slazem s tobom..ali nije za svakoga voce navecer..salata pogotove ne..jer je tesko probavljiva..
kuhano meso bez umaka...tjestenina ili lako probavljivo skuhano povrce, svjezi sir ili skuhano povrce...sve to se moze jest navecer...

Ok, tehnicki gledano-moze, dok god vrijedi jednostavna racunica da se potrosi vise kalorija nego sto se unosi....moja racunica je jednostavna, u dane kad nema treninga nema ni vecere, osim jogurta i voca!

Lady_Q
04.03.2007., 18:01
Malo sam i popustila u toj svojoj vožnji biciklom i ne večeranju. ali trudim se biti svjesna svega što činim (čitaj:jedem) i to je rezultiralo gubitkom još jednog kilograma. Nisam od onih kojima je majka priroda podarila ludi metabolizam i volim jesti. nekako količinu unesene hrane pokušavam kontrolirati kretanjem, onim svakodnevnim, stepenice umjesto lifta i sl.
Definitivno nisam karakter za dijete koje mi govore sad moraš ovo sad ono.

I podržavam sve cure u njihovom skidanju kila, jer znam koiko je truda, hrabrosti i spoznaje same sebe potrebno da se to učini.
Nikada se u životu nikome nisam rugala, niti mršavioma, niti debelima, niti bolesnima. ali sjećam se još uvijek kako mi djeca u školi govore "debela", a što je najgore, nisam niti to bila (iz današnje perspektive), već sam se bavila sportom i imam razvijene mišiće. Ali veliko = debelo.

danas, kada se ružno pače pretvorilo u labuda, osjećam se pomalo jadno nakon spoznaje kako me ljudi drugačije gledaju čak kad imam ili nemam šminku, a kamoli kad imam ili nemam viška kila.
Sve nas to puca na emocija, i eto, sada se ja vama jadam i istovremeno vam dajem podršku.

SAMO SE SRCEM DOBRO VIDI, BITNO JE OČIMA NEVIDLJIVO. ("Mali princ" I.S.E.)

malakala
04.03.2007., 20:10
baš si to lijepo i točno napisala :top:

engelme
08.03.2007., 09:53
Pozdrav,
ja sam nova na forumu,odlucila sam da se javim jer sam ja najveci ovisnik o slatkisima ikad i nema dijete koju nisam isprobala ali uz tonu slatkisa dnevno jednostavno nije moguce zadrzati normalnu tjelesnu tezinu.Prije par dana sam kupila phase2 koji kao smanjuje unos skroba za 66% i iskreno mi se cini da mi se malo smanjila neutaziva glad za slatkisima.Zanima me da li je vec netko koristio phase 2 i kakvi su rezultati.

cual_hoja
13.03.2007., 19:25
Ovako ja sam na dijetama od vijeke i vijekova i uspijela sam samo sa znanjem, radom, redom i disciplinom u prvoj fazi a onda jednostavno (kad se vratiš na "normalnu prehranu") prepolovit jelovnike,, birat hranu i jest što zdravije. Dat ću savijet u vezi "bržeg" skidanja. Kupit L-Carnitin 1300mg u bočici od cca 3dl (150kn) i pit Vital od ananasa jedan dnevno. Carnitin pijuckati malo prije hodanja ili posla ili sexa ili bilo koje aktivnosti. Ja sam čak uspijela bez da vježbam. I naravno nakon 19 sati ništa jest, osim može malo keksa od "Higosa" npr jabuka, smokva... ima ih u DM-u ili tako nekim trgovinama i jako su zasitni i dobro dođu za krizu navečer. Integralni su i ukusni (meni).

Treba što manje mislit na dijetu. Zaokupit mozak i stisnut zube 3 mjeseca, onda se organizam navikne i teško se udebljati ako je dijeta bila zdrava. Ako se jede jednom dnevno to nije dobro zato što organizam kad pojede taj jedan bijedan obrok sve pohvata i radi si zalihe jer se boji da će opet duže vrijeme biti zakinut za hranjenje, pa je i logično da će radit zalihe. Piti vode ali ne previše jer čovjeku dosadi raditi radikalne poteze. Recimo da pijete 4 litre vode dnevno a nemate tu naviku brzo ćete odustati. Ili radikalno trenirati, isto će brzo dojaditi jer TO NIJE UŽITAK. Pomalo pa će bit.

Nesmije se odricati ničega jer onda će se brzo i odustati. Ako ti dođe za čokoladom pojedi je. Ali onda se osvijesti, kažeš si da si se zadovoljila i ajmo još malo stisnut zube. Radje stisnut zube par mjeseci nego maltretirat se cijeli život. Nažalost lijenost i neustrajnost veliki su neprijatelji. Treba dokazat samom sebi da si sposoban.

Mislim da je šteta potrošit život na mučenje. Sve se da riješit.

MIŠICA
13.03.2007., 21:42
Ovako ja sam na dijetama od vijeke i vijekova i uspijela sam samo sa znanjem, radom, redom i disciplinom u prvoj fazi a onda jednostavno (kad se vratiš na "normalnu prehranu") prepolovit jelovnike,, birat hranu i jest što zdravije. Dat ću savijet u vezi "bržeg" skidanja. Kupit L-Carnitin 1300mg u bočici od cca 3dl (150kn) i pit Vital od ananasa jedan dnevno. Carnitin pijuckati malo prije hodanja ili posla ili sexa ili bilo koje aktivnosti. Ja sam čak uspijela bez da vježbam. I naravno nakon 19 sati ništa jest, osim može malo keksa od "Higosa" npr jabuka, smokva... ima ih u DM-u ili tako nekim trgovinama i jako su zasitni i dobro dođu za krizu navečer. Integralni su i ukusni (meni).

Treba što manje mislit na dijetu. Zaokupit mozak i stisnut zube 3 mjeseca, onda se organizam navikne i teško se udebljati ako je dijeta bila zdrava. Ako se jede jednom dnevno to nije dobro zato što organizam kad pojede taj jedan bijedan obrok sve pohvata i radi si zalihe jer se boji da će opet duže vrijeme biti zakinut za hranjenje, pa je i logično da će radit zalihe. Piti vode ali ne previše jer čovjeku dosadi raditi radikalne poteze. Recimo da pijete 4 litre vode dnevno a nemate tu naviku brzo ćete odustati. Ili radikalno trenirati, isto će brzo dojaditi jer TO NIJE UŽITAK. Pomalo pa će bit.

Nesmije se odricati ničega jer onda će se brzo i odustati. Ako ti dođe za čokoladom pojedi je. Ali onda se osvijesti, kažeš si da si se zadovoljila i ajmo još malo stisnut zube. Radje stisnut zube par mjeseci nego maltretirat se cijeli život. Nažalost lijenost i neustrajnost veliki su neprijatelji. Treba dokazat samom sebi da si sposoban.

ovo je bas lijepo receno...:kiss:
CUAL ,gdje da kupim taj l carnitin?

engelme
14.03.2007., 08:21

Super hvala ti na savjetu bas cu si kupiti L- carnitin a i vital od ananasa ako je stvarno tako efikasan, ali me zanima, ja pijem cesto deit isto je jako dobar to mi je cak jedna doktorica rekla pa valjda ne moze stetiti jer isto nema secera i jako malo kalorija samo 1 u 100 ml.

juliška
14.03.2007., 08:37
Jel tko probao onu kaktus dijetu? Da li stvarno djeluje?

sanja_volim orhideje
14.03.2007., 08:40
Ili radikalno trenirati, isto će brzo dojaditi jer TO NIJE UŽITAK. Pomalo pa će bit.

Od kud ti to da nije uzitak? Puno je veci uzitak ubit se na treningu nego malo po malo pomalo pa se ni ne oznojis....

sanja_volim orhideje
14.03.2007., 08:41
ovo je bas lijepo receno...:kiss:
CUAL ,gdje da kupim taj l carnitin?

U prodavaonicama sportske prehrane: Multipower, Weider...

Lady_Q
14.03.2007., 09:28
Ali cure oprez sa L carnitinom.

Poanta je, da moraš nakon što ga uzmeš u bilo kojem obliku (tekućina, kapsule) trenirati i sve izbaciti van. jer u protivnom udara na jetru i znam curu koja se bavila sportom, malo profesionalnije od "šetanja po ulici", i nije se dovoljno iznoila da joj se isti izluči znojem i stradala jetra.

Ne kažem da nije ok, ali OPREZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sanja_volim orhideje
14.03.2007., 09:40
Ali cure oprez sa L carnitinom.

Poanta je, da moraš nakon što ga uzmeš u bilo kojem obliku (tekućina, kapsule) trenirati i sve izbaciti van. jer u protivnom udara na jetru i znam curu koja se bavila sportom, malo profesionalnije od "šetanja po ulici", i nije se dovoljno iznoila da joj se isti izluči znojem i stradala jetra.

Ne kažem da nije ok, ali OPREZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kao prvo L-carnitin je prirodni dodatak, prirodni zato jer ga ima u svakom tijelu, u nekom vise, u nekom manje, a dobiva se iz mesa, tako da od njega ne moze nis biti ak se uzme stojaznam i 1000 mg prije treninga, doduse tko zna sto bi se desilo kad bi netko uzeo 5000 mg, al govorim o normalnim kolicinama, od normalne kolicine nemre se nis lose dogoditi! Racuna se da je potrebno 15 mg L-carnitina po kg tjelesne tezine. I L-carnitin se ne izbacuje znojenjem vec on ubrzava proces u organizmu, proces da se zalihe masti trose u misicima kao energije, i kao takav se i trosi.

Loose Pants Diet
14.03.2007., 09:43
Kao prvo L-carnitin je prirodni dodatak, prirodni zato jer ga ima u svakom tijelu, u nekom vise, u nekom manje, a dobiva se iz mesa, tako da od njega ne moze nis biti ak se uzme stojaznam i 1000 mg prije treninga, doduse tko zna sto bi se desilo kad bi netko uzeo 5000 mg, al govorim o normalnim kolicinama, od normalne kolicine nemre se nis lose dogoditi! Racuna se da je potrebno 15 mg L-carnitina po kg tjelesne tezine. I L-carnitin se ne izbacuje znojenjem vec on ubrzava proces u organizmu, proces da se zalihe masti trose u misicima kao energije, i kao takav se i trosi.

A zasto bi bilo prijeko potrebno ga uzimat ????

Ja mrsavim i to savrseno samo s popolovljenim obrocima na tanjiru i malo vise aktivnosti.
Meni se cini da je odgovor u nasoj glavi i da je samo potrebno razviti odlucnost. :confused:

sanja_volim orhideje
14.03.2007., 09:48
A zasto bi bilo prijeko potrebno ga uzimat ????

Ja mrsavim i to savrseno samo s popolovljenim obrocima na tanjiru i malo vise aktivnosti.
Meni se cini da je odgovor u nasoj glavi i da je samo potrebno razviti odlucnost. :confused:

A cuj, nis nije prijeko potrebno, cura je pitala i ja sam joj rekla! L-carnitin je dodatak koji se uzima samo ako se osoba bavi tjelesnom aktivnoscu, jer se tako aktivira, znaci L-carnitin samo sa dijetom nece nista postici. A uz tjelesnu aktivnost on je kao katalizator koji ubrzava proces da se masne zalihe trose u misicima kao energija, a to je bitno ako racunas da prvih 20 min bavljenja nekom aktivnoscu tijelo ne trosi zalihe iz masnih naslaga, znaci 20 min radis bilo sto aerobic, bicikl,orbitrec, bilo sto, a ne potrosi se nis od masnih naslaga. A jedini nacin rijesiti se masnih naslaga je da se sagore u misicima kao energija ili liposukcija, nema trecega.

Lady_Q
14.03.2007., 10:09

I zar misliš da on ne može naškoditi?!

I zar misliš kako sa se usudila neke stvari napisati bez provjere?!

Apsolutno ne osporavam tvoje napisano, ali medalja ima dvije strane. I obje se moraju znati. Vjerujem kako tvoj post je bio u najboljij namjeri, ali sada kada si ga malo razjasnila biti će korisniji (barem se nadam da se sve čita).

Da, ljudi su neki stradali od L carnitina. I to je isto tako činjenica. I nije tako bazopasan.

Bezopasan je u slučaju pravilnog korištenja. Ali jako puno ljudi ne čita upute, nego uzmu, jer ih je tako netko savjetovao.

cual_hoja
14.03.2007., 10:17
Meni funkcionira taj CarniTech. 3,3dl (159kn) u apoteci za te suplemente.
Taj Carnitin je ok ali treba znat s njim. Za početak neće ništa biti od tretmana cca mjesec dana. Doziranje je važno raspitajte se. Dr. Kulier sve zna o tome. Ima svoj sajt i odgovara na mailove.

Sokove što manje. Zdravi su samo prirodni sokovi doma napravljeni. Nikakvi tvornički jer natreen, aspartan je jednako štetan kao i šečeš, pazite s tim.

ono što se vježbanja tiće misla sam na ljude kojima je tlaka vježbat, oni nebi trebali forsirat jer će brzo odustat.

sanja_volim orhideje
14.03.2007., 10:17
I zar misliš da on ne može naškoditi?!

I zar misliš kako sa se usudila neke stvari napisati bez provjere?!

Apsolutno ne osporavam tvoje napisano, ali medalja ima dvije strane. I obje se moraju znati. Vjerujem kako tvoj post je bio u najboljij namjeri, ali sada kada si ga malo razjasnila biti će korisniji (barem se nadam da se sve čita).

Da, ljudi su neki stradali od L carnitina. I to je isto tako činjenica. I nije tako bazopasan.

Bezopasan je u slučaju pravilnog korištenja. Ali jako puno ljudi ne čita upute, nego uzmu, jer ih je tako netko savjetovao.

Apslutno mi je nenormalno da netko uzme i tabletu C vitamina,a da ne procita upute. Ok moze se desiti nesto i od L-carnitina ak se uzima dugo vremena 5000 mg dnevno, kao i od bilo koje nadopune prehrani ako se uzima u prevelikim nekontroliranim kolicinama, al nije mi normalno da netko ne bi prvo malo procitao o tome sto uzima. Normalna doza L-carnitina je 15 mg po kg tjelesne tezine.

cual_hoja
14.03.2007., 10:20
Stavite na vagu ovo: Loša prehrana cijeli život ili malo Carnitina i to oprezno.
Pa nije to Efedrin!!! E efedrin je opasan i zabranjen.

sanja_volim orhideje
14.03.2007., 10:22
Sokove što manje. Zdravi su samo prirodni sokovi doma napravljeni. Nikakvi tvornički jer natreen, aspartan je jednako štetan kao i šečeš, pazite s tim.

ono što se vježbanja tiće misla sam na ljude kojima je tlaka vježbat, oni nebi trebali forsirat jer će brzo odustat.

Ma aspartan je gori od secera, ja ne mogu pojesti ni 3 bombona od Orbita, a da ne sjedim na wc-u cijelo popodne.
Ja ne vjerujem da nekome moze biti tlaka vjezbati, jer taj feeling kad si u formi, kad se dobro osjecas, kad svaki dio tvog tijela savrseno funkcionira-to se ne moze sa nicim usporediti. Ne mogu reci da nikad se nisam prisilila otici u teretanu, jebiga, ima dana kad ti se ne da, al tjera me taj feeling, to je kao droga!!!

cual_hoja
14.03.2007., 10:23
A cuj, nis nije prijeko potrebno, cura je pitala i ja sam joj rekla! L-carnitin je dodatak koji se uzima samo ako se osoba bavi tjelesnom aktivnoscu, jer se tako aktivira, znaci L-carnitin samo sa dijetom nece nista postici. A uz tjelesnu aktivnost on je kao katalizator koji ubrzava proces da se masne zalihe trose u misicima kao energija, a to je bitno ako racunas da prvih 20 min bavljenja nekom aktivnoscu tijelo ne trosi zalihe iz masnih naslaga, znaci 20 min radis bilo sto aerobic, bicikl,orbitrec, bilo sto, a ne potrosi se nis od masnih naslaga. A jedini nacin rijesiti se masnih naslaga je da se sagore u misicima kao energija ili liposukcija, nema trecega.

Ja sam ispričala svoje iskustvo i tako je moj organizam reagirao, kako ja mogu znat kako će drugome. A ovo je forum pa svatko dijeli svoja iskustva.

sanja_volim orhideje
14.03.2007., 10:46
Meni funkcionira taj CarniTech. 3,3dl (159kn) u apoteci za te suplemente.

Btw u Carnitechu isto ima L-carnitina!

engelme
14.03.2007., 10:57
ok, dakle prirodni sokovi, super bassam kupila multi- praktik ali bas ne znam da li je to samo za shakove ili se moze napraviti i vocni sok. ako netko ima iskustva s neka se javi.

iFlora
14.03.2007., 13:12
sto bi trebalo radit i jesti kad zbog pisanja i pripremanja rada ne izlazite van i ne krecete se kao inace?
sto jesti da se ne udebljate a da imate dovoljno potrebnih tvari za razmisljanje?
ima li netko ideju?

cual_hoja
14.03.2007., 17:28
Btw u Carnitechu isto ima L-carnitina!

Pa CarniTech je L-Carnitin, šta si ti mislila?

vedra
20.03.2007., 12:03
a phase 2??pomaže ili ne pomaže???

PATRIOT2
20.03.2007., 12:41
l-carnitine je smece i bacanje novaca..netko je vec ostavio link na studiju koja to potvrdjuje..nemogu vjerovat na sta vi bacate pare..akd ga kupis lik ti kaze da sredis prehranu iradis aerobno 5 puta tjedno sat vremena i smrsavit ces..ma da,a da nisam koristio l-carnitine onda kao nebi:rofl: ..naucit cete na tezi nacin,al ajd dobro ak ocete uzimajte ga..i trbuh,guzica i dobre noge se klesu u kuhinji primarno!!..tko nema sredjenu prehranu nek zaboravi sve

PATRIOT2
20.03.2007., 12:46

ovo je savrseno i nikako ne premalo..cak i previse bi bilo za mene..idealno kad ja idem na defku je nekih pol kile tjedno..da previse ne izgubim misic,a odu masne naslage..sve koje gube ovim un dijetama 5 kila u tom razdoblju nek se malo zapitaju sta to gube i kakav efekt po zdravlje takav sok moze imati..phase 2 cisti marketing..al opet to je samo moje misljenje

Lady_Q
21.03.2007., 07:33
l-carnitine je smece i bacanje novaca..netko je vec ostavio link na studiju koja to potvrdjuje..nemogu vjerovat na sta vi bacate pare..akd ga kupis lik ti kaze da sredis prehranu iradis aerobno 5 puta tjedno sat vremena i smrsavit ces..ma da,a da nisam koristio l-carnitine onda kao nebi:rofl: ..naucit cete na tezi nacin,al ajd dobro ak ocete uzimajte ga..i trbuh,guzica i dobre noge se klesu u kuhinji primarno!!..tko nema sredjenu prehranu nek zaboravi sve

Konačno se slažem s nečim!

Svaka čast Patriot! Ovako sam jedino ja zvučala...:flop: , a znam kako istina boli.

engelme
21.03.2007., 13:53
ok,
svatko ima pravo na svoje misljenje, mislim da se nitko ne bi namjerno trovao necim sto je dokazano da ne djeluje iskreno ni ja ne vjerujem u ta sva cuda koja se reklamiraju. svejedno cu prije probati nesto sto je provjereno od strane strucnjaka nego nesto sto se samo reklamira na tv i kao sto je vec tisucu puta bilo na ovom forumu, ne odgovara svakome ni ista dijeta ni isti proizvodi za pomoc pri mrsavljenju. Namjerno kazem za pomoc pri mrsavljenju jer neki misle da je dovoljno samo piti nekakve " carobne napitke" i lezati u krevetu i da ce preko noci izgubiti sve salo sto se godinama gomilalo.

Marguerite
23.03.2007., 17:58
Postoji razlog (i to iskljucivo "moj", nema veze ni sa cijim dolaskom niti posebnom prilikom), i znam da je nezdravo itd., ali jednostavno MORAM, zacrtala sam i gotovo, smrsati 10 kg do 15. maja. Dakle, dugorocne dijete (iako "isplativije"), ne dolaze u obzir. Molim sve one koji znaju kako to izvesti da mi odgovore. Sto se rekreacije tice, posao me sprijecava da idem na aerobik, pilates...; jedino sto mogu je vjezbati kod kuce (uz DVD). Koliko god blesavo zvucalo, zaista mi treba pomoc. Hvala unaprijed

twiggy2b
23.03.2007., 20:20
Evo mene! Nakon 23 dana, s ponosom mogu reći da sam u minusu 5 kg!

Osjećam se čist OK. Kako nemam baš vremena za neke opake vježbe, svaku večer kad muž dođe s posla odem u jednu oštru šetnju od cca pol sata.

Marguerite
23.03.2007., 20:30
Evo mene! Nakon 23 dana, s ponosom mogu reći da sam u minusu 5 kg!

Osjećam se čist OK. Kako nemam baš vremena za neke opake vježbe, svaku večer kad muž dođe s posla odem u jednu oštru šetnju od cca pol sata.

Na kojoj si dijeti? Ili, ako nisi ni na jednoj, kako si postigla (minus setnja)?

i_got_2_dogs
23.03.2007., 20:50
Pozdrav!!nova sam na forumu pa pozdravljam sve puno :D
ovako mene zanima dali je tko koristio ove tablete od "bioclinice"??da li ima učinka tj. vrijede li išta? :) i tako to.... :zubo:

twiggy2b
24.03.2007., 12:19
Na kojoj si dijeti? Ili, ako nisi ni na jednoj, kako si postigla (minus setnja)?

Kupila sam onu knjigicu Dijeta od 90 dana i držim se onoga što tamo piše. Jedino odstupanje sam napravila kad sam od klinca pobrala crijevnu virozu, ali to je trajalo samo dva dana.

PATRIOT2
24.03.2007., 13:09
dzaba vam govorit da su te vase dijete varanje organizma i da ce ti jo-jo efekt se obit o glavu..al nema smisla kak sam vec i napisao..radite sta vas volja..mora da je uskracivanje organizmu svih potrebnih nutrijenata jako zdravo i pametno,al eto..

twiggy2b
25.03.2007., 09:30
dzaba vam govorit da su te vase dijete varanje organizma i da ce ti jo-jo efekt se obit o glavu..al nema smisla kak sam vec i napisao..radite sta vas volja..mora da je uskracivanje organizmu svih potrebnih nutrijenata jako zdravo i pametno,al eto..

Nisam sigurna odnosi li se ovaj komentar na mene ili nekog drugog..svejedno imam potrebu ti odgovoriti.

Gle, ovako...ja nemam namjeru skinuti 40 kg u dva mjeseca. Koliko mogu vidjeti, držeći se uputa u ovoj knjižici ne uskraćujem organizmu ništa.
Moj veliki problem je bio trpanje svega u sebe..redom slatkiši, pa ono što bebi ostane od obroka (jel, grehota je da se baci :zubo: ).

A, o jo-jo efektu znam sve. Proživjela nekoliko puta, zato sada idem polako i trudim se promjeniti sve te nezdrave navike prehrane usađene još od djetinjstva. Niti sam balavica, niti sam bedasta da ne znam što mi može škoditi, a što ne.

Tinchi
25.03.2007., 12:11
l-carnitine je smece i bacanje novaca..netko je vec ostavio link na studiju koja to potvrdjuje..nemogu vjerovat na sta vi bacate pare..akd ga kupis lik ti kaze da sredis prehranu iradis aerobno 5 puta tjedno sat vremena i smrsavit ces..ma da,a da nisam koristio l-carnitine onda kao nebi:rofl: ..naucit cete na tezi nacin,al ajd dobro ak ocete uzimajte ga..i trbuh,guzica i dobre noge se klesu u kuhinji primarno!!..tko nema sredjenu prehranu nek zaboravi sveIstina. Okrutno, al istina.
Smanjit hranu i mršavit polako :top:

Barca
25.03.2007., 16:10
...ali jednostavno MORAM, zacrtala sam i gotovo, smrsati 10 kg do 15. maja.

U cemu je smisao izgubiti 10 kg do 15.5 kad ces do 15.7 vratiti 15 kg :rolleyes:

Mislim, mozes ti izgubiti te kg i to relativno jednostavno (ne mislim da nije tesko izvesti vec su recepti poprilicno jednostavni), ali vratit ces nazad vise.

Ne zelis to cuti, ali ajde ti izgubi do onda 5 kg, a onda ces puno lakse krenuti dalje jer ces vidjeti rezultate. I nece ti se vratiti.
Nista sto vrijedi u zivotu se ne postize preko noci. :mig:

Kleopatra@
25.03.2007., 17:12
evo nadam se da sam pronašla grupicu ljudi koja me razumije...mislim nikako da smršavim imam prokletih 80 kila i visoka sam 165 cm:klopa: više ne znam kako da se postavim prema tom problemu ono imam tonu obveza pa jedem kada stignem ali podosta kalorično a zanima me i kako si mogu ubrzati metabolizam i da li je realno za očekivati naravno ako se primim posla i držim se odluke 3 kilograma mjesečno ili je to pretjerano mislim ne želim nikakve boleštine ili posljedice da se razumijemo...
eto molim vas za savjet kako je vama to uspjelo...:amen:

sanja_volim orhideje
25.03.2007., 17:54
evo nadam se da sam pronašla grupicu ljudi koja me razumije...mislim nikako da smršavim imam prokletih 80 kila i visoka sam 165 cm:klopa: više ne znam kako da se postavim prema tom problemu ono imam tonu obveza pa jedem kada stignem ali podosta kalorično a zanima me i kako si mogu ubrzati metabolizam i da li je realno za očekivati naravno ako se primim posla i držim se odluke 3 kilograma mjesečno ili je to pretjerano mislim ne želim nikakve boleštine ili posljedice da se razumijemo...
eto molim vas za savjet kako je vama to uspjelo...:amen:

Ja nikad nisam skidala toliko kila, al za pocetak samo da znas da moras ubrzati metabolizam, a to mozes samo vjezbanjem, a nakon toga dolazi prehrana, jesti cesce, al male obroke, hranjive i zasitne npr kad si na poslu pojedes jogurt, zobene kekse ili bananu ili tako nesto, al bitno je vjezbati, vjezbati i vjezbati jako puno da tako da pocnes trositi zalihe i ne zamarati se previse vagom jer te to moze demotivirati, vise ces primijetiti da mrsavis po odjeci nego po vagi, to se meni dogodilo, u prva 4 mjeseca teretane po vagi nisam izgubila ni jednu kilu, a kupila sam traperice 2 broja menje...

Marguerite
27.03.2007., 12:56
U cemu je smisao izgubiti 10 kg do 15.5 kad ces do 15.7 vratiti 15 kg :rolleyes:

Mislim, mozes ti izgubiti te kg i to relativno jednostavno (ne mislim da nije tesko izvesti vec su recepti poprilicno jednostavni), ali vratit ces nazad vise.

Ne zelis to cuti, ali ajde ti izgubi do onda 5 kg, a onda ces puno lakse krenuti dalje jer ces vidjeti rezultate. I nece ti se vratiti.
Nista sto vrijedi u zivotu se ne postize preko noci. :mig:

Znam na sta mislis i vjerovatno bih to isto odgovorila nekome ko bi se na forumu pojavio s istom, relativno besmislenom idejom. Stvar je u tome da sam to zacrtala sebi. Usljed nekog glupog hormonalnog poremecaja, naglo sam se udebljala. Obavila terapiju itd., i sad sam se zarekla sebi da cu bar POKUSATI da skinem 10 kg bas do tog datuma (doduse, nisam se TOLIKO ugojila). A onda, ako uspijem... pa, onda cu se muciti neko vrijeme da odrzim kilazu. Howeevr, hvala na razumnom savjetu;)

bucek
28.03.2007., 15:02
Curke evo da prijavim nakon 1,5 mj imam 7 kg manje.
Uzmite u obzir da sam ja predebela....
Uglavnom jedem po montignacu,i vježbam na orbitracku 5x tjedno po cca 45 min.Super se osječam!

Lady_Q
28.03.2007., 17:23
Curke moje drage,

eto došao je tren kada sam se morala odreći bureka za marendu, jer moram ubrzati mršavljenje.
Do 01.06. moram imati 10 kg manje. na što je moguće zdraviji način, to je cca 1, 5 kg tjedno.
Znam sve o jojo efektu i svemu tome, ali duboko sam uvjerena da mogu.

Inače pukli me hormoni, rastrošnost ili..., i počela sam se intenzivno brinuti o koži, kosi, šminkanju (a ne bi riječ rekla , da nisam do sada, ali sad me strah da ne pretjeram). Uvijek pazim na to, ali ovo...nadam se da će me pustiti što prije, jer ću bankrotirati. najveća je ludost što sam kupila gel protiv celulita, a nemam ga. imam sala, ali na sreću ne i celulit. Inače mi je kozmetičarka rekla kako su ljudi skloni debljanju "otporniji" na celulit. Sad, koliko je to istina?!

I za kraj, help me, podržite me u skidanj kila. Sad ja trebam vas. najteže mi pada onaj burek (nisam neki karakter za odricanje, pogotovo ne od hrane). Gurman po opredjeljenju.

mighty_aphrodite
29.03.2007., 08:46
Bucek čestitam!

Lady_Q, želi ti sreće u mršavljenju :) Na koji način planiraš mršaviti 1,5 kg tjedno? Ja mislim da je to taman.

Evo ja se trudim zdravije jesti. Jela sam jedan period po Montignacu ali sam odustala jer sam žudila za stvarima koje ne smijem, naravno. U biti najviše me pogodilo to što nisam smršavila. Ja nemam previše kila viška, i ne bi vjerovali koliko to teško ide.
Drago mi je što sam zadržala neke Mntg-ove postavke, pa uopće više ne jedem običnu tjesteninu, rižu, bijelo brašno, kruh i šećer.
Sad me trenutno puca ideja da kompletno izbacim večeru jer ovako ja super održavam težinu ali ne mršavim :mad: ali umorna sam više od svih tih restrikcija i bakćanja oko hrane...

Lady_Q
29.03.2007., 09:11
Bucek čestitam!

Lady_Q, želi ti sreće u mršavljenju :) Na koji način planiraš mršaviti 1,5 kg tjedno? Ja mislim da je to taman.

Evo ja se trudim zdravije jesti. Jela sam jedan period po Montignacu ali sam odustala jer sam žudila za stvarima koje ne smijem, naravno. U biti najviše me pogodilo to što nisam smršavila. Ja nemam previše kila viška, i ne bi vjerovali koliko to teško ide.
Drago mi je što sam zadržala neke Mntg-ove postavke, pa uopće više ne jedem običnu tjesteninu, rižu, bijelo brašno, kruh i šećer.
Sad me trenutno puca ideja da kompletno izbacim večeru jer ovako ja super održavam težinu ali ne mršavim :mad: ali umorna sam više od svih tih restrikcija i bakćanja oko hrane...

U jutro normalno jedem. Doručak prije posla: sendvič ili voće ili Čokolino, Musli
Na poslu marenda: što mi se jede, čak i burek, ali uglavnom je to šunka i sir sendvič ili voće
Kada dođem s posla ručam: količine manje nego inače, jer sam sita
Večere nema, jer je ručak između 16-17.
Ako sam gladna na večer voće ili jogurt light.
I iza ručka sobni bicikl 1 sat ili neki drugi trening, svaki dan. Ako ne stignem trenirati, onda kompenziram s količinom hrane i hodanjem, odnosno sa svakodnevnim kretanje.
Najbitnije je ne pregladnjeti, jer se tada u pravilu pojede više nego što treba. Psiha ne pati "da je pod dijetom" i sve se jede, nije ništa zabranjeno, niti slatko, niti ništa, i ne postoji striktan raspored kada što jesti.

mighty_aphrodite
29.03.2007., 09:16
Najbitnije je ne pregladnjeti, jer se tada u pravilu pojede više nego što treba. Psiha ne pati "da je pod dijetom" i sve se jede, nije ništa zabranjeno, niti slatko, niti ništa, i ne postoji striktan raspored kada što jesti.

Je, u pravu si. Meni je svaki put kad si nešto uskraćujem ful teško i nesretna sam. Kad pregladniš pa se baciš na klopu navečer je najgore.
Moram što prije krenut s tim ne-večeravanjem. Vidjet ćemo.
Kako tebi ide, jesi već krenula s tim režimom?

Lady_Q
29.03.2007., 12:21
Stalno sam na tom režimu, samo što sam zbog nervoze u toku dana više jela. Prije sam skinula 11 kg, i nije mi se tim režimom ništa vratilo, a jela sam i pizze, bureke, hamburgere, kruh, slatko... Samo nisam mršavila, zadržala sam težinu. Sada sam sve to reducirala i dva dana sam na strogom režimu. Sve jedem i baš sam zadovoljna - psihički.

Loose Pants Diet
29.03.2007., 21:51
Ja nisam nista izgubila ovaj tjedan ali vidi se na meni, onako obline oko struka su se lijepo pocele ocrtavat.
I bas sam zadovoljna.

Ove sedmice gljive na razne nacine:rolleyes: , dobila sam 3 kg gljiva a njih po mojoj ishrani mogu jest nemilice.

Lady_Q
30.03.2007., 09:25
Joj, koja me je kriza jučer puknula. odvozim biciklu i najrađe bi pojela pol frižidera (uzela sam u obzir PMS). I suzdržala sam se jupi, ima napretka u mom karaktru po pitanju hrane. To me veseli. Na vagi sam kilo mršavija od ponedjeljka.

zbilja me puca kriza kad si nešto "zabranim", ali stiže Uskrs, pa moram na sve dvostruko pazit. Ali curke bez vas ovdje ne bi bilo to to!

mighty_aphrodite
30.03.2007., 11:19
A ja sam jučer za večeru popila danone activia i....
kroasan :brukica:
Ah šta ću kad nisam karakter! Tako mi je teško ne klopati navečer. Znam, da ne smijem ta sranja navečer jesti....psmtr.
Evo, danas ću pokušati bit bolja, znači navečer samo jogurt ili voće ili eventualno konzervu tune :s

Mist_Dragonlady
30.03.2007., 12:15
Jaj, sve mi jasno cure moje.Ja pak nikak se TONE čokolada okanit, i to dnevno!TONE!A kaj je najjače - prije uopće nisam voljela čokoladu, tj. bar ne nekaj pretjerano...Umph, to me kolegica iz ureda zarazila, ona je opsjednuta čokoladicama a kupuje ih i meni, pa ode ja vrit! :zubo: :confused:
S druge strane, ionak smo obje fitness-freakovi, pa nam valjda pofali šećera ili šta li?!
Ugl.kakgod moram prestat jer će se uskoro odrazit, vježbala ja/nevježbala:D Par dana se okanih tih zala, kad jučer - opet!Ajmo, listi i brsti sve u bilo kakvom šarenom omotu!Iiiiik!Pa ko dijete!Il koza!?Blah...:rolleyes:

i_got_2_dogs
30.03.2007., 16:03
Pozz!!! :zubo: mene zanima kakve su vam iskustva sa njihovim proizvodima??Dali ste sta narucivali od njih ili vasi bližnji?Mene zanimaju neki proizvodi ali prije sam naravno ovdje htjela cuti iskustva naravno :D :p za one koji neznaju ili se pitaju dali je to ta bio clinica evo link: www.bioclinica.hr

zarazna
30.03.2007., 19:23
evo ja!
ne znam ti puno bas, al jedna frendica je kupila te uloske za mrsavljenje. I smrsavila je .... ravno 0 grama. Steta para koje je dala.:rolleyes:

i_got_2_dogs
30.03.2007., 21:17
Dobro ti ulošci ni meni ne drže vodu...nikad ih nebi kupila ali tablete za mršavljenje mene zanimaju ...

Nanook
30.03.2007., 23:24
Eto da vam ja kazem svoje stanje:
tokom 3 mjeseca sam skinula 15kg
glavna smjernica 1200kcal na dan i to u obrocima od odprilike 400-150-400-150-100 (kcal)
Prvi obrok žitarice i mlijeko, zadnji obrok nesto proteinsko (riba, posni sir, mozda cak komad sušene govedine ili tako nesto)
Obroci između, prakticki bilošta, ali u okvirima "zadanih" kalorija. Samim time sto su kalorijske vrijednosti zadane neisplativo mi je jesti junk food (slatkiše, čips...)
uz to uzimam jedino nesto vitaminsko-mineralnih suplemenata i to je to. Dobijem sve nutritivne vrijednosti potrebne za dan, ne izgladnjujem organizam i gubim 1kg na tjedan
Uz to da jos pridodam, da se ne lazemo, prakticki nista ne vjezbam... dakle da vjezbam (bicikl, steper, brzo hodanje...) islo bi i brze.
Eto, ja sam zadovloljna...

i jos jedna stvar... nikako ne preskakati veceru!!! Preskakanje bilokojeg obroka usporava metabolizam. Ja veceram oko sat i pol prije spavanja.

Sretno svima! Nadam se da necete ignorirati sto sam napisala, jer mislim da je ovaj sistem veoma ucinkovit, a i zdrav... ;)

Lady_Q
02.04.2007., 06:51
Eto da vam ja kazem svoje stanje:
tokom 3 mjeseca sam skinula 15kg
glavna smjernica 1200kcal na dan i to u obrocima od odprilike 400-150-400-150-100 (kcal)
Prvi obrok žitarice i mlijeko, zadnji obrok nesto proteinsko (riba, posni sir, mozda cak komad sušene govedine ili tako nesto)
Obroci između, prakticki bilošta, ali u okvirima "zadanih" kalorija. Samim time sto su kalorijske vrijednosti zadane neisplativo mi je jesti junk food (slatkiše, čips...)
uz to uzimam jedino nesto vitaminsko-mineralnih suplemenata i to je to. Dobijem sve nutritivne vrijednosti potrebne za dan, ne izgladnjujem organizam i gubim 1kg na tjedan
Uz to da jos pridodam, da se ne lazemo, prakticki nista ne vjezbam... dakle da vjezbam (bicikl, steper, brzo hodanje...) islo bi i brze.
Eto, ja sam zadovloljna...

i jos jedna stvar... nikako ne preskakati veceru!!! Preskakanje bilokojeg obroka usporava metabolizam. Ja veceram oko sat i pol prije spavanja.

Sretno svima! Nadam se da necete ignorirati sto sam napisala, jer mislim da je ovaj sistem veoma ucinkovit, a i zdrav... ;)

Super! Čestitam!:klap:

Pokušat ću dio primjeniti. Eto, to je to, mršaviš, zdravo, a pritom se niti psihički, niti fizički ne mučiš.

P.S. U subotu sam imala 2 kg manje. Jupi!:rofl:

mighty_aphrodite
02.04.2007., 07:46
Jučer sam za večeru uspjela pojesti samo jabuku :headbang:

Inače izgubila sam centimetar u bokovima. Nije puno ali čovjeka veseli :cerek:

Bravo cure, vidim da vam super ide!!!

Lady_Q
02.04.2007., 09:01
Ajme, pa zaboravila sam se izmjerit. Bokove, struk...

Čim dođem kući.:rofl:

Gipsyqueen
02.04.2007., 10:28
Predlažem da si obavezno mjerite obujam, katkad vaga stoji, a obujam se mijenja naročito kod cura koje vježbaju. Ja imam neku vrstu tablice koju sam popunjavala kad sam mršavila. Sad kad to gledam čini mi se ka SF:zubo:
Samo polako, treba vremena da se promijene prehrambene navike i način života i preporučam svima neku vrstu aktivnosti. Kad sam krenula s mršavljenjem fitness je odigrao dosta veliku ulogu..tj. nisam se omlohavila prilikom mršavljenja (oko 15kg u godinu dana, pa poslije jos 7kg)!