PDA

View Full Version : Društvo za mršavljenje

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

smjeska
05.02.2005., 22:01
xxxxxx kaže:
- Da li postoji "ista" sto se moze jesti kada god se pozeli.
Ja imam problem sa "nervozom" i "dosadom" tako da stalno moram nesto "grickati"-bilo sta. (a da pijem mnogo vode vec sam probala i ne ide)

Ovo i mene zanima :kava: .

Natch
05.02.2005., 23:43
smjeska kaže:
Ovo i mene zanima :kava: . pa mrkva. i cackalice:D

Shtefitza
06.02.2005., 06:21
xxxxxx kaže:
Ajd molim vas ako neko moze da mi odgovori na sledeca pitanja:
Hvala unarijed

- Da li "Musli" debljaju (tacnije: "koliko" debljaju)
- Cornflakes? i sl proizvodi.
I koja kolicina je otprilike dnevno ok?

Musli su hrana kojom u tijelo unosis kalorije. Dakle, mogu te (u ukupnoj sumi) debljati. Medjutim musli su zbog svog sastojka puni zitarica, vlakana, vitamina visokovrijedna hrana koja te duze ostavlja sitom. Pogotovo ako je polijes nemasnim ili 1% mlijekom. Dobit ces obrok koji je visokovrijedan, a relativno manje kalorican, bit ces sit(a) par sati.

Cornflakes su manje vrijedne od zitarica, ali jos uvjiek bolje od nekog deserta ili bijelog kruha.

xxxxxx kaže:

- Da li je ima smisla npr cokoladu i slatkise zamijeniti sa grozdjicama, bademima, orasima, suhim sljivama, susenim vocem i sl. proizvodima. Da li oni manje debljaju od cokolade/slatkisa?
I koja kolicina je otprilike dnevno ok?

Ima smisla. Mozda ukupno neces unjeti manje kalorija, ali ces unijeti kvalitetnije kalorije, vitamine, antioksidanse i vlakna.

Isto tako cokolada je za neke ljude hrana o kojoj postaju ovisni, suho voce i orasi nisu.

xxxxxx kaže:

- Da li je tacno da banana i grozdje pospjesuju metabolizam?

Banane mogu zatvoriti probavu. Bogate su kalijem i B vitaminima. Sto je korisno za organizam.

Grozdje je puno jednostavnog secera (glukoza, grozdjani secer) i lako se pretvara u energiju. Sto je mozda losa karakteristika, pogotovo ako imas disbalans insulina - brzo ces ogladniti nakon naglog porasta glukoze u krvi. Cesto ljudi primijete da im grozdje pospjesuje probavu.

xxxxxx kaže:

- Cula sam 1000 puta, a i na forumu sam nesto ne-detaljno procitala o Xenical-u? Jel mi moze neko napisati kokretno kakav je ovo proizvod i ako je tako efektivan zar ga do sada ne bi koristili
svi ljudi sa viskom kilograma. Ajd molim vas i neko ko je probao xenical da sta napise.

Xenical interferira sa apsorpcijom masnoca i time smanjuje resorpciju hranjivih tvari iz crijeva. Nus pojava: vjetrovi, meksa stolica, u krajnjim slucajevima: avitaminoze...

xxxxxx kaže:

- Da li postoji "ista" sto se moze jesti kada god se pozeli.
Ja imam problem sa "nervozom" i "dosadom" tako da stalno moram nesto "grickati"-bilo sta. (a da pijem mnogo vode vec sam probala i ne ide)

Ne postoji niti jedna namirnica koja se moze jesti neprestano a da ne bi unosila kalorije.

Mozes naviku jela u vrijeme dosade probati zamijeniti nekom drugom navikom: setnja, vjezbanje, pisanje dnevnika da vidis zbog cega si nervozna ili kako mozes rijesiti nervozu...

xxxxxx kaže:

- Da li puno manje deblja "bio-volkorn Brot"? Zadnjih mjesec dana sam izbacila potpuno bijeli hljeb i ostalo tijesto jedem samo ovu vrstu hljeba?

Kruh napravljen od punog zrna je korisniji nego bijeli. Mozda snita za snitu sadrzi vise kalorija, ali punozrnati kruh ce te drze zadrzati sitom, na duze staze pojest ces manje kalorija.

xxxxxx kaže:

- znaci kada bi vjezbala sat vremena dnevno, ne jela cokoladu nego grozdjice i ostalo gore navedeno, "musli", voce, povrce,
"volkorn" hljeb, pijem kolu light, mlijeko sa najmanje masnoce, nakon 18h pojedem jabuku ili narandju ili grozdje; da li je to ok ishrana za nekoga ko zeli smrsati. naravno trudim se sto manje jesti (sto manje porcije)???

Da. Uz ovu jabuku navecer pojela bih i neki protein. Nemasni jogurt, nemasni sir, nemasni komadic piletine ili ribe (skusa, incun, srdela, losos ili haringa)
Suho voce nisu samo grozdjice. RAdje umjesto grozdjica jedi ostalo suho voce: smokve, jabuke, kruske, marelice...

xxxxxx kaže:

- da li "debljaju" konzervirani proizvodi, npr. kukuruz iz konzerve, grasak, mrkva itd

Konzervirani proizvodi "debljaju" jednako kao i njihovi svjezi ekvivalenti. Ako je u konzervu dodano secera i masnoca, onda debljaju vise nego svjeza hrana. Dakle konzerviranje ne interferira sa kaloricnim sadrzajem.

Hrana koja se prodaje zaledjena a namijenjena je brzom podgrijavanju, cesto u sebi ima hidrogenirane (trans) masnoce. Koje su jako lose za kolesterol i krvozilni sustav u tijelu. Zato ih treba izbjegavati. takodjer i margarin i vecina keksa sadrze te lose masnoce,

xxxxxx kaže:

- I da li postoji neka dijeta koja ne iskljucuje alkohol i kafu.

Alkohol i kava dehidriraju tijelo. Time otvaraju potrebu za jelom iako bi tekucina bila dovoljna za zatomiti potrebu.

Umjereno konzumiranje alkohola i kave nije stetno. Kavu se moze zamijeniti crnim iili jos bolje zelenim cajem, pa se dobiva na dodatnim dobrobitima antioksidansa uz intelektualnu stimulaciju kofeinom (teinom).

xxxxxx kaže:

- Da li kapucino "deblja"?

Kapucino je kava u koju je dodano mlijeko i secer. Ovisno koliko je secera i mlijeka dodano, toliko ce "debljati". Instant kapucino ima u sebi jako puno mlijeka u prahu ili one hidrogenizirane (trans) masnoce koje su stetne za tijelo. Takodjer sadrze dosta secera.

Obicni kapucino sa malo nemasnog mlijeka i mrvicu obicnog secera nije neki "grijeh".

HVALA VAM PUNOOOOOOOOOOOOOOOOOOO [/B][/QUOTE]

ako drzis dijetu dobro je smanjiti porcije, uzimati ceste i male obroke. Osmisliti obroke da budu sto raznolikiji, sa svjezim i jednostavnim namirnicama. Ne biti gladna. Jer svaki gladni period zavrsava prejedanjem u trenutku kad se volja slomi.

A dobro je osigurati kucu: ne imati kojekakve masne grickalice po ladicama. Umjesto njih za grickanje pripremiti jabuke, mrkve, narance, nemasne jogurte i sve ostalo sto volis...

xxxxxx
06.02.2005., 11:14
Hvala ti puno na odgovoru-mnogo si mi pomogla.

Imam jos jedno pitanje:

Visoka sam 174 i teska 83kg

Zeljela bi smrsati do ljeta (juli) 15-20 kila. Da li je to moguce s ovakvom ishranom (gore navedenom)???

Bila sam u apoteci i trazila xenical. Apotekarka me je "blijedo" pogledala i pitala "pa jel to za tebe". Kada sam rekla "da". Rekla je ali to je za ljude koji "puno" zele smrsati. Nakon toga mi je rekla cjenu (oko 135€) nakon cega su me svi u apoteci blijedo (sazaljivo ili su se smjeskali) pogledali a ja sam se brzinom svjetlosti izgubila.
Lijepo mi je dala do znanja da tu ne mogu kupiti xenical.

Zato me zanima sta je xenical u biti i zasto su se svi ovako ponasali? Ako nema "stetnih" posljedica ja bi vrlo rado probala i sa njim.
Citala sam i na forumu a i dalje da djevojke/zene koje su uzimale tablete za mrsavljenje su imale zdravstvenih problema poslije.
Jedna je napisala kako se super osjecala i odjednom zavrsila u bolnici niko nije znao od cega i sl.

Imam zaista jaku volju da smrsam i ZNAM da mogu. Vec sam se rijesila nekih losih navika a mislim da bi mi (najvise pshicki) podsticaj bio Xenical, jer sam cula da "zaista" djeluje.

?????????????????????????????????????????????????? ??????

Shadowfax
06.02.2005., 12:29
Pocnite se kretat i normalno jesti. Ovi svi proizvidi sta se reklamiraju su porez na budale. Čovjeku za život je potrebna raznovrsna prehrana,a ne nekakve dijete i ostale pizdarije. Bez znojenja nema rezultata. Maknite se od tih dijeta,dijete su za on koji žele skinut 2-3 kilograma,a ne za one koji trebaju stopit 15-20.

Shadowfax
06.02.2005., 12:33
xxxxxx kaže:
Ja imam problem sa "nervozom" i "dosadom"

psihijatrija :kava:

smjeskica
06.02.2005., 15:24
Koji ce ti klinac xenical...to je za ljude koji moraju smsati 30-40 kg i kod kojih je zdravlje debljinom ozbiljno naruseno.

Ti sa svojih 83 kg na 174 cm definitivno ne spadas u tu kategoriju...jesi kandidat za mrsavljenje ali za medicinski tretman nisi.
Ako oslabis 15-20 kg do ljeta super a ako i ne nisi te kile natukla u kratkom vremenskom periodu pa ne vidim ni zasto ocekujes da ces ih na brzinu skinuti.
Vec digni guzu i povecaj potrosnju...smanji unos i nema sanse da kile nece ici dole.
Tvoj pristup mi je pogresan...zacrtala si sebi da do ljeta imas idealnu tezinu i jos bi najradije posegla za kakvim carobnim stapicem (tipa xenical) samo da se previse ne namucis.
Sumnjam da imas neki medicinski razlog zbog kojeg ne bi mogla da pjesacis ili trcis ili plivas ili pleses te zbog kojeg ne bi mogla da sebi uskratis visoko kaloricne slastice...e pa uz to ti lijekovi ne trebaju.

puffko
07.02.2005., 21:15
smjeskica :top:

xxxx, s xenicalom ces vjerojatno skinuti kile ali ces ih i vrlo brzo vratiti. Moras naci nacin da odrzavas nekakvu normalnu tjelesnu tezinu bez pomoci lijekova, na dulji rok.

Najvaznije je da nadjes rezim prehrane i vjezbe kojeg ces se moci pridrzavati.. zvuci prilicno obvious, ali bas i nije.

Ja recimo svako proljece pocnem trcati i najesen prestanem jer mi se ne da trcati po kisi. U teretanu ne idem vec godinama, nije bilo nijedne blizu kuci gdje sam stanovala.. itd. Ali zato sam stalno na biciklu - idem na posao biciklom, u shopping, svugdje, prijedjem minimum 100-njak km tjedno.

Mozda i ti mozes napraviti nesto slicno? Bicikl, pjesacenje na posao/faks, trcanje s psom...

Drugo, sto se tice prehrane. Ja sam bila debeljuskasto ili cak i debelo dijete i sama sam se sa 12 godina stavila na dijetu i u pola godine skinula sav visak, nekih 12-15 kg. Sjecam se da sam i dalje jela vise-manje svu uobicajenu hranu, ali 2 obroka umjesto 3 (za veceru nista ili jabuku) i nisam 6 mjeseci jela slatko. Nakon toga, evo vec 20 godina, prilicno uspjesno odrzavam tezinu. Nisam mrsava i vjerojatno to nikad ne bih mogla biti, ali mi se tezina vrti oko prilicno ok brojke za moju visinu.

Moj trik je:
- jesti raznoliko i vise puta dnevno ali se
nikada ne pretrpati;
- obavezno si skuhati jedan topli obrok dnevno (ne vjerujem da itko tko ima vremena za forum ne stigne si odvojiti 20 minuta za recimo snicl na grilu i povrce na pari)
- VAZNO: NIKADA si ne kupovati za doma grickalice, slatkise i slicne stvari.
To ne znaci da ih ne jedem - ako se nadjem u slasticarni, kod nekoga u gostima, na partyju, veceri i sl., cu ih jesti, ali je to ipak puno rjedje i shodno tome puno manja kolicina nego da recimo imam cips doma.
-ALI: stvari koje kupujem za doma su najvecim dijelom one koje imaju neku prehrambenu vrijednost izuzev energetske i, sto je vrlo vazno, vecina moje kosarice su sirove namirnice koje tek treba pripremiti.
- ako me na poslu uhvati zelja za kolacima, kupim si jedan i odmah pola dam kolegici (spremanje u frizider kod mene ne pali ;) )

Nadam se da ce ti ovo donekle pomoci.

dodouprolazu
08.02.2005., 08:44
obavezno si skuhati jedan topli obrok dnevno (ne vjerujem da itko tko ima vremena za forum ne stigne si odvojiti 20 minuta za recimo snicl na grilu i povrce na pari)
:top:
i ono za grikalice je tocno, nemas - ne dolazis u napast!

Puffko savjeti su ti svi o.k.!

oona
08.02.2005., 15:18
Efo mene opet...

Bila sam jucer na akupunkturi... sve je proslo OK, tretman je trajao oko 25 minuta, mirno sam to odlezala.
(Doma sam dosla otkopcanog zatvaraca na hlacama, bilo je i zacudjenih pogleda!! :D )
Idem ponovno iduci ponedjeljak. Ici cu tri puta za redom, dok ne priviknem tijelo na manjak unosa, a onda svakih 15 dana.

Bitno je to da sam dosla poslije posla, gladna do neba. No, nakon minutu, dvije od prvog uboda, moj je glad tajanstveno iscezao.

Sada sve ovisi o meni...joj, moram pisati svaki dan sto jedem! To mi se bas ne dâ!
:w

duda
09.02.2005., 10:12
Kako je počela korizma spojit ću ugodno s korisnim i krenut ću na skidanje kila; reducirat ću prehranu i povećati tjelesnu aktivnost. Ove zime prešla sam 60 kg (62 :( ) i planiram se vratiti na 55 kg do ljeta. Moj plan je slijedeći; od namirnica koje i sada konzumiram izbacit ću one koje su nehranjive i jako kalorične (snickers, tortice, keksi, pomes frites) a od ostalih složit ću si 5 obroka dnevno (svakih 3 sata) Ručak kuham svaki dan (zbog djece) i kako nam je to jedini obrok koji zajedno pojedemo njega se neću odreći.
Moj raspored je ovakav, na poslu:
8.00 nesscafe (sa deci vode i deci mlijeka, bez šećera) i puter štangica
11.00 banana ili neko drugo konkretnije voće
14.00 corn flakes sa 2 deci mlijeka ili svježi kravlji sir s rajčicom
doma:
17.00 ručak (ono što sam skuhala za sve ali u manjoj količini i samo šnitom kruha)
20.00 jabuka (madarina, grožđe i sl.) laganije voće
Naravno da izbacujem sve moguće međuobroke (ako baš zagusti uvijek imam mrkvu u frižideru koju mogu gricnuti)
Uz takvu prehranu planiram svaku večer voziti orbitrak 30 min a sa ljepšim vremenom prelazim na bicikl i role.
Nisam već dugo bila na dijeti ali kada sam nakon drugog poroda (prije 8 g.) istom metodom skinula 5 kg, ne vidim razloga da mi to ne uspije i sada (iako mislim da će sada to ipak ići malo teže i sporije jer sam i ja sada 8 godina starija i metablizam mi je već usporen) Vagat ću se samo jednom tjedno (nemam vagu doma) i izvještavat ću vas o oventualnim uspjesima ili neuspjesima ;) (ako vas to zanima) a možda mi to bude i dodatna motivacija.

polly
09.02.2005., 10:45
U jesen sam za nekih 2,5 - 3 mjeseca uz akupunturu (2 x tjedno po 40 min) skinula 13 kg. Nakon 2 mjeseca pred, post i prazničkog prežderavanja vratila 70 dkg (0.7 kg).
Igle moje i dijeto vraćam se vama ponovo. Do Uskrsa.
Trenutno imam 79 kg skladno raspoređenih na 164 cm visine i 41-dno leto na plečima.
Dogovorila sam se i sa poslovnom cimericom da bumo krenule na medical yogu za 2-3 tjedna. Sad nemremo jer čučimo na poslu 10 i više sati a treba još i doma delat.

duda
09.02.2005., 11:01
Ja ću uskoro 39 godina, visoka sam 167 i godinama sam održavala težinu između 57 i 60 kg ali ove zime sam došla do 62 kg i zato mislim da je sada pravo vrijeme da ih skinem jer ako se nakupi još koja bit će mi još teže skinuti. Problem je u tome što nemam vage pa se obično izvažem kad odem kod mame pa ako vidim da sam na 60 kg par dana pazim malo na prehranu i opet padnem ispod ali sada se nisam duže vrijeme vagala a i bili su praznici i fino i puno se jelo... ;)
Znam što ću reći mami da mi kupi za rođendan :D

Billi
09.02.2005., 11:07
duda, ako zamijenis putericu sa zobenim pahuljicama unijet ces kvalitetnije ugljikohidrate a nece ti trebati konktreno voce za medjuobrok jer ce te pahuljice drzati. also, i korn fleks bas i nisu neki izbor...losi i nepotrebni ugljikohidrati.

btw, ja za dorucak pojedem nasjeckanu narancu i zlicu dvije zobenih za zlicom-dvije mlijeka i nes, i do rucka nisam uopce gladna. rucam u firmi kaj ima lagano (ono sto je tvoj zajednicki obrok) a za veceru sir, hrenovke, salate...

polly
09.02.2005., 11:13
Bila sam ja godinama na oko 55.
Pa sam promijenila posao na kojem sjedim po 10 i više sati dnevno i na koji idem autom. Prije sam išla pješice jer su mi dosadašnja radna mjesta bila relativno blizu, tak do 30 min pješačenja. Ovo sadašnje je 15 km u jednom smjeru a nije pokriveno javnim prijevozom.
Otprilike u vrijeme promjene posla sam se počela hraniti i ugljikohidratima. Prije nisam jela tijesteninu, rižu i kruh, a krumpire sam jela samo u varivima. Ne da se ne udebljam neg mi to nije bilo fino. A počela sam i glodat čipseke.
I tak malo pomalo i pretjerala sam. Da pretjerala. Da sam nastavila mogla bi me se koturat po cesti. Jedina sreća kaj su mi se te kile ravnomjerno rasporedile i kaj nemam škembicu pa izgledam znatno mršavije od tih 79 kila.
Sad to ide dolje. Nadam se da ću se negdje do jeseni/zime vratit u normalu.
U to ime idem se sad najest. Pečeni picek & kupus šalata.

duda
09.02.2005., 11:19
ovaj obrok u 8.00 sati mi je jako važan i ne bih ga željela mijenjati jer ne mogu funkcionirati bez kave a kavu ne mogu na prazan želudac (do prije godinu dana sam tu jutarnju kavu pila uz dvije tortice ili uz krafnu) Nekako mi kava uz pahuljice nikako ne ide a mislim da je puterica ipak manje zlo od tortica ili krafne.
I ja sam dugo preskakala ovaj vočni obrok u 11.00 i samo sam jela gablec oko 12.00, ali sam skužila da sam onda abnormalno gladna dok ne dođem doma oko 17.00 i da se onda za ručak previše najedem tako da mi ova kombinacija bolje odgovara.

duda
09.02.2005., 11:29
i meni se dogodila slična stvar. Ja sam samohrana majka i auto mi je nužno potreban ako mislim stići poobavljat sve što trebam u jednom posljepodnevu i tako se i ja cijeli dan vozim a i na poslu sjedim 8 sati za compom :( zato sam si i kupita orbitrak da se po zimi bar pola sata dnevno malo rekreiram a po ljetu vozim bajs i role.
Prehrana mi je OK jer obožavam voće i povrće i mlječne prerađevine a volim i rižu, tjesteninu i krumpir (meso baš i ne obožavam) ali ponekad znam pretjerati ako mi je nešto jako fino pa pojedem više nego mi je potrebno. Meni nažalost sve (80%) ide u škembicu i u guzu (genetski nasljeđeno od majke koja se deblja na potpuno isti način pa kada vidim nju znam točno što će mi se dogoditi ako pretjeram s kilama ;) )
Dobar tek; ja sam u 11.00 smazala bananu i sada u 14.00 ću pojesti corn flakes :)

Billi
09.02.2005., 11:31
super, ma svako ima svoje navike i stvari koje mu pasu. bitno da ima rezultata i da smo zadovoljni. :)

duda
09.02.2005., 11:39
Mislim da je vrlo važno da nam ono malo hrane što konzumiramo kad smo na dijeti bude ukusno jer na taj način se može duže izdržati takav režim prehrane. Zato sam išla na to da što manje mijenjam jelovnik i navike i da jedem ono što mi je ukusno a nije prekalorično. Jer mislim da dijeta u kojoj jedemo nešto potpuno suprotno od onoga što inaće jedemo nema šanse za uspjeh. Treba postojeću prehranu samo malo prilagoditi (nešto izbaciti, nešto smanjiti i možda nešto novo, ukusno i niskokalorično, dodati)

Billi
09.02.2005., 11:42
tak i ja radim. imam par kombinacija koje vrtim. nemam djecu pa ne kuham i nisam neki gurman pa mi je s te strane lakse se suzdrzavati.

polly
09.02.2005., 12:30
Imam ja pesa za dnevnu rekreaciju. Ujutro i navečer od pol sata na više. Malo smo smanjile šetnje jer je imala štence ali sad ponovo šećemo.
E Billi da si nas vidla preksinoč, izvela sam Reu i ovo dvoje kaj je još doma. Cirkus nam nije bio ravan.
Pred novu godinu mi je kćer položila vozački tak da napokon ona razvaža sebe i sestru po treninzima, jezicima, tamburama i inim aktivnostima, pa ja manje sjedim u tutaču. Već sam se osjećala kao taxist.

oona
09.02.2005., 13:46
Ujutro pojedem neko voce u paru (zaostatak one dijete od 4 dana!), onda rucam razlicite salate u 12 i tome dodam hrpu jogurta prirodnoga.
I onda umirem od gladi do 18 sati, do vecere...
To nastojim ulaganiti isto, to mi je uvijek i bio najveci problem.

Da, kako je korizma, odrekla sam se u kruha i kolaca!

Pa mora biti i rezultata!

dodouprolazu
09.02.2005., 16:09
duda kaže:
Ja ću uskoro 39 godina, visoka sam 167 i godinama sam održavala težinu između 57 i 60 kg ali ove zime sam došla do 62 kg i zato mislim da je sada pravo vrijeme da ih skinem jer ako se nakupi još koja bit će mi još teže skinuti. Problem je u tome što nemam vage pa se obično izvažem kad odem kod mame pa ako vidim da sam na 60 kg par dana pazim malo na prehranu i opet padnem ispod ali sada se nisam duže vrijeme vagala a i bili su praznici i fino i puno se jelo... ;)
Znam što ću reći mami da mi kupi za rođendan :D

ne treba ti vaga, nego neke hlace koji ti dobro stoje, kad zapinju znas

nekih 2,5 - 3 mjeseca uz akupunturu (2 x tjedno po 40 min) skinula 13 kg.

i kako ti je koza nakon toga izgledala?:eek:

Polly parkiraj se malo dalje, pa pjesaci barem 10 minuta :D

polly
10.02.2005., 07:59
i kako ti je koza nakon toga izgledala?:eek:

Polly parkiraj se malo dalje, pa pjesaci barem 10 minuta :D [/B][/QUOTE]

Kao i prije. Kod mene je to stvar genetike. Na njuškici nemam još niti jedne bore. Da se malo pohvalim.
Kaj da se parkiram na autoputu? A doma mi mora autek biti na oku, nakon što su probali ukrast i moj i mužev auto a kombi nam i jesu ukrali.
A i napisala sam već gore da sam zahvaljujući pesu svaki dan u šetnji sat ili više vremena. Zavisi od njene i moje volje, vremenskih utjecaja i slobodnog vremena.

duda, tak i treba. Čim se nataloži mali višak krenut u akciju. Ja sam tak naslagala kilu po kilu i išla od sutradan, ponedeljka prvog u mjesecu na dijetu pa evo do kud sam dogurala.

duda
10.02.2005., 08:15
Ja sam na dijetu krenula od subote, 05.02. i to nakon što sam u petak stala na vagu ;) Sutra opet idem mami pa ću se izvagati da vidim da li došlo do kakvih promjena, držite mi fige !
Problem će biti ovaj vikend jer imam nekakva slavlja pa će mi biti teško održati ovaj ritam ali pripremila sam taktiku. Jednostavno ću doma jesti prijepodne sve po planu a umjesto obroka u 14 i 17 pojest ću taj jedan obrok u gostima. A navečer opet samo voće. Nadam se da će upaliti ;)

Billi
10.02.2005., 08:39
duda, a opusti se, jedan vikend nece nista pokvartiti, moze te samo smirit ako imas potrebu za takvom hranom. to i ja radim jer imam potrebu tu i tamo za junkom. obavezno padne pica, lazanje, hamby. i frend bilder mi je reko da se jednom tjedno ubije u slatkacu i keksima koje obozava. tu mu je ispusni ventil.

duda
10.02.2005., 08:48
Začudo za sada nemam nikakve potrebe za određenom hranom i dosta lako se držim zadane prehrane. Jučer navečer su klinci naručili pizzu (koju inaće obožavam) i ja sam bez problema uz njih jela svoju jabuku bez da mi je slina curila ;)
Ne osjećam glad preko dana osim ujutro kada se probudim a u želudcu mi krulji k'o ludo. Srećom imam toliko stvari za obaviti ujutro prije posla da i ne razmišljam o tome a kada dođem na posao smažem putericu i popijem kavu i odmah mi je lakše :)

dodouprolazu
10.02.2005., 10:19
polly kad covjek izgubi tako mnogo kila u tako malo vremena, prvo sto mi padne na pamet je da koza ne moze tako brzo to pratiti i da omlohavi.

dodouprolazu
10.02.2005., 10:21
inace, jel zna netko zasto si ne mogu vise pretraziti vlastite postove? Naime ja cesto zaboravim gdje sam se javljao i zasto a ovo mi sluzi kao mali podsjetnik.:confused:

margarita
10.02.2005., 13:18
duda kaže:
Začudo za sada nemam nikakve potrebe za određenom hranom i dosta lako se držim zadane prehrane. Jučer navečer su klinci naručili pizzu (koju inaće obožavam) i ja sam bez problema uz njih jela svoju jabuku bez da mi je slina curila ;)
Ne osjećam glad preko dana osim ujutro kada se probudim a u želudcu mi krulji k'o ludo. Srećom imam toliko stvari za obaviti ujutro prije posla da i ne razmišljam o tome a kada dođem na posao smažem putericu i popijem kavu i odmah mi je lakše :)

meni je nutricionist naglasio da je najvazhnije za zdrav metabolizam doruchkovati u prvih sat vremena nakon budjenja

dodouprolazu
10.02.2005., 13:33
margarita kaže:
meni je nutricionist naglasio da je najvazhnije za zdrav metabolizam doruchkovati u prvih sat vremena nakon budjenja
dobro ti je rekao. Tijelu treba gorivo da starta. Ni auto ne palite bez trunke benzina, mislim mozete al koliko ce vam uspjeti. Tko nije navikao doruckovati to moze biti sitnica, banana koju ce pojesti, ali ipak nesto.

oona
10.02.2005., 13:34
margarita kaže:

Hm, cijeli zivot NE doruckujem, sada sam krenula s vocem jer se to racuna?

margarita
10.02.2005., 13:56
oona kaže:
Hm, cijeli zivot NE doruckujem, sada sam krenula s vocem jer se to racuna? da - kako da ne

ja sam jutros doruchkovala 200 gr vocnog jogurta sa dvije zhlice proteinskog praha, 15 grama badema i pola banane

lagano a zasiti - dobar omjer i zdravo

margarita
10.02.2005., 13:57
dodouprolazu kaže:
dobro ti je rekao. Tijelu treba gorivo da starta. Ni auto ne palite bez trunke benzina, mislim mozete al koliko ce vam uspjeti. Tko nije navikao doruckovati to moze biti sitnica, banana koju ce pojesti, ali ipak nesto.

ja godinama nisam doruchkovala - samo kavu do podne

ali sam pochela upravo tako - po malo - prvo na silu, a sad kad se probudim josh pod tushem si kontam shta bi mogla fino papat

zlatana
10.02.2005., 18:16
Ja doruckujem cim oci otvorim.Obicno je to od pola sedam do pola osam. Ness kafa ,snita kruha sa puterom i medom.
Ponekad uzmem vocku oko 10 sati.
Ja ne bih mogla bez dorucka izaci iz kuce.
Problem je sto toliko vode pijem, da ponekad ne mogu da rucam ili veceram.
I da ne spominjem sto se pretrpavam poslom.:bonk: :bonk:
Izvinjavam se ak sam fulala topic.

Bocca della Verita
10.02.2005., 22:40
danas sam kupila domaci jabucni ocat i popila onu mjesavinu:
2-3 zlice octa u 2 dl vode.

popila sam prije rucka i prije vecere po jednu casu.
i bilo mi je skroz ok pijuckati to
al sad mi je u zelucu cudno, kao da je u grcu.
sumljiv je meni taj cudotvoran napitak.

Natch
10.02.2005., 23:25
Bocca della Verita kaže:

sumljiv je meni taj cudotvoran napitak. to je previse octa. dosta je zlica na 2 deca. moze i limunov sok. i bolje u mlaku vodu. s medom. nataste.;)

Bocca della Verita
10.02.2005., 23:34
Natch kaže:
to je previse octa. dosta je zlica na 2 deca. moze i limunov sok. i bolje u mlaku vodu. s medom. nataste.;)

pise na boci 2-3 zlice
kakav sad limunov sok, kakve veze ima limunada sa jabucnim octom (osim sto je kisela)???
med izbjegavam, ipak, pijem sve to zbog dijete...
nataste nebi mogla to progutati, pise na boci nataste i izmedju obroka, odlucila sam to nataste izbaciti da mi se ne zgadi.

probat cu stavljat manje octa, ako mi i sutra bude ovakav osjecaj u zeludcu, ja odustajem!

dodouprolazu
11.02.2005., 10:33
Bocca della Verita kaže:

to nije cudotvoran napitak, cudotvorno je samo koliko potrosaca tome vjeruje, najcudotvorniji napitak ti je posteno se oznojiti, ne u sauni nego od neke fizicke akcije, bilo koje :D

polly
11.02.2005., 11:13
Bocca della Verita kaže:

Starinski recept je: jedan prst octa u čašu od 2 dl (onu klasičnu, forma čaše za wisky) + 1 žlica meda + mlačne vode do vrha čaše.
Piti svako jutro natašte.
Puno ljudi se kune u djelotvornost toga. Ja to nebi mogla nikak zgutat.
Vidla sam na placu da pod jabučni ocat prodaju svakakvo smeće. Pravi jabučni ocat mora biti potpuno bistar, boje konjaka i imat ugodan, reski miris.
Moj tatek radi jabučni ocat od divljih jabuka. Super je . Ali da si to makar i razrjeđeno zlijem na prazan želudac mislim da bi mi iskočil.

dodouprolazu
11.02.2005., 12:30
ovo kad znate kod koga kupujete je dobro. Ali sto se sve prodaje i u kojem stanju po placu pod jabucni ocat - jos cete se potrovati. Ako ima metilnog alkohola u sebi, onaj mutni od kumica :rolleyes:

Nightrain
11.02.2005., 13:04
Sto se tice jabucnog octa istinito je. Poznajem jednog lika koji je to koristio i ful smrsavio.
Al moja preporuka da se tih raznih kemikalija koje se danas nude jednostavno treba rijesit. Najbolji recept je svakodnevno trcanje i serije snage. Da vidis kako trosis kalorije.;)

dodouprolazu
11.02.2005., 13:32
Nightrain kaže:
Sto se tice jabucnog octa istinito je. Poznajem jednog lika koji je to koristio i ful smrsavio.
Al moja preporuka da se tih raznih kemikalija koje se danas nude jednostavno treba rijesit. Najbolji recept je svakodnevno trcanje i serije snage. Da vidis kako trosis kalorije.;)

jel znas uopce koje procese potice jabucni ocat u organizmu? Ajde nam objasni, cisto da vidis da ti teorija ne drzi vodu. Onda cu ti ja objasniti sto zapravo jabucni ocat radi. Hvala.

margarita
11.02.2005., 13:40
ljudi moji nemojte se trovati svachim

ako niste pretili nikakve kemikalije vam ne trebaju

samo vjezhba, samokontrola i puno motivacije

ako ste pretili odite doktoru - oni imaju tochne programe po kojima stavljaju ljude na dijetu - iz zdravstvenih razloga

isto tako pretilost je nekad izazvana presporim radom shtitne zhlijezde (thyroid) - tako da je nekad neophodno lijechiti se

ne vjerujte ti m raznim chudotvornim napitcima i za boga miloga ne pijte tablete na svoju ruku - ni one "biljne"

jeste chuli shto se dogodilo s onom jebenom efedrom koju su trpali u sve moguce "cudotvorne" tablete za mrshavljenje

Ava Adore
11.02.2005., 14:50
dodouprolazu kaže:
jel znas uopce koje procese potice jabucni ocat u organizmu? Ajde nam objasni, cisto da vidis da ti teorija ne drzi vodu. Onda cu ti ja objasniti sto zapravo jabucni ocat radi. Hvala. Dobro pa ajde nam objasni....

dodouprolazu
11.02.2005., 15:19
Ava Adore kaže:
Dobro pa ajde nam objasni....

a ne, cekam prvo teoriju zasto jabucni ocat JEST dobar za skidanje kila, pogotovo veceg broja njih. Valjda ovi koji piju, barem imaju neku teoriju o tome, ne piju zato jer im se boca od octa svidja. :D

Ava Adore
11.02.2005., 15:23
A dobro, inati se :rolleyes:

Tako je loše i otrovno za organizam, ali ne, ti nećeš reći nego ćemo se prvo na 5 stranica prepucavati... nema veze tko ga pije, nek mu je loše, jel? :D

Bocca della Verita
11.02.2005., 18:09
dodouprolazu kaže:
jel znas uopce koje procese potice jabucni ocat u organizmu? Ajde nam objasni, cisto da vidis da ti teorija ne drzi vodu. Onda cu ti ja objasniti sto zapravo jabucni ocat radi. Hvala.

evo, ovo copypastiram samo da dobijem odgovor sto to STVARNO jabucni ocat cini nasem organizmu

U jabučnom octu krije se više od 90 različitih sastojaka, među kojima i 20-tak vitamina, minerala i elemenata u tragovima.
Octena kiselina u jabučnom octu zaustavlja proces deponiranja masnoća, razinu šećera održava stabilnom, regenerira sluznicu crijeva jer ubija štetne bakterije. Time potpomaže razvoj zdrave crijevne flore i regulira probavu. Znanstveno je dokazano da jabučni ocat održava vitalnost i osvježava organizam, potiče cjelokupni metabolizam, te jača njegove obrambene mehanizme.

Nightrain
11.02.2005., 18:46
dodouprolazu kaže:

Spreman sam za katarzu!:top:

dodouprolazu
11.02.2005., 21:23
Ava Adore kaže:
A dobro, inati se :rolleyes:

Tako je loše i otrovno za organizam, ali ne, ti nećeš reći nego ćemo se prvo na 5 stranica prepucavati... nema veze tko ga pije, nek mu je loše, jel? :D

tko se inati, sto ti je? Nisam rekao da je svaki jabucni ocat OTROVAN za organizam, ali neki jesu napisao sam gore i zasto. Ono sto jesam napisao ranije jest da jabucni ocat ne utjece na skidanje kila. Ja ne copy pejstam nego pisem sam;
Jabucni ocat poboljsa trbusnu mikrofloru te time moze poboljsati probavu ALi za skidanje veceg broja kila nece vam pomoci sav ocat svijeta ukoliko ne promjenite prehrambene navike i ne pocnete se baviti sportom. Nitko me nece uvjeriti da se samo od jabucnog octa mrsavi.
Najcesce se kupuje "domaci" jabucni ocat, koji nije prosao nikakve kontrole, ima svu silu metanola a onda vi popijete ujutro nataste.

Naravno oni koji su ga kupili ce radije povjerovati reklami. Na znanstvene dokaze molio bih referencu inace ta izjava nema nikakvu tezinu. Tko je i gdje znastveno ;) dokazao?
Evo stranica od plive gdje pise da ljekovito djelovanje octa - pazi sad- nikad znanstveno nije dokazano

http://www.plivazdravlje.hr/?section=qa2&qa=5&id=475&nocpp=1&offset=100#475

Nema ni jedne ozbiljne studije na tu temu (osim ako ne racunate na Encijanove :D ) ali Bocca della Verita ce mi sigurno dati neki znanstveni link.

Evo mali dio plivinog teksta "Nadalje, mišljenje da dvije
žličice jabučnog octa razrijeđene u mlakoj vodi i popite natašte, uspješno
"tope" suvišne kilograme nema čvrste struče osnove"

Pozdrav, Dodo

dodouprolazu
11.02.2005., 21:23
Bocca della Verita kaže:
evo, ovo copypastiram samo da dobijem odgovor sto to STVARNO jabucni ocat cini nasem organizmu

U jabučnom octu krije se više od 90 različitih sastojaka, među kojima i 20-tak vitamina, minerala i elemenata u tragovima.
Octena kiselina u jabučnom octu zaustavlja proces deponiranja masnoća, razinu šećera održava stabilnom, regenerira sluznicu crijeva jer ubija štetne bakterije. Time potpomaže razvoj zdrave crijevne flore i regulira probavu. Znanstveno je dokazano da jabučni ocat održava vitalnost i osvježava organizam, potiče cjelokupni metabolizam, te jača njegove obrambene mehanizme.

ovo si prepisala s neke reklame, zar ne?

Natch
11.02.2005., 23:14
treba mi hitna podrska. nisam nista vecerala, jer sam bila na fitnesu, a poslije mi se nije dalo. al sad me uhvatila gladi jela bih bas fine koexy keksice s cokoladom...kako da se oduprem?

Natch
11.02.2005., 23:23
a nista. idem ja po kekse i mlijeko...bas vam hvala. super ste grupa za podrsku:rolleyes:

Bocca della Verita
12.02.2005., 09:31
dodouprolazu kaže:
ovo si prepisala s neke reklame, zar ne?

nisam, to je odgovor jedne nutricionistice.
mozda je ona copypastirala sa neke reklame:D

dodouprolazu
12.02.2005., 16:28
Bocca della Verita kaže:
nisam, to je odgovor jedne nutricionistice.
mozda je ona copypastirala sa neke reklame:D

ma koje to? :D sigurno imas link na te znanstvene sadrzaje ;)

zene najbolje se mrsavi od http://www.mainzelahr.de/smile/xxx/sex_01.gif

dodouprolazu
12.02.2005., 16:30
Natch kaže:
a nista. idem ja po kekse i mlijeko...bas vam hvala. super ste grupa za podrsku:rolleyes:

normalni ljudi u ovo vrijeme ne daju podrsku za tvoju dijetu nego

http://www.mainzelahr.de/smile/xxx/Liebe-machen.gif

kem
12.02.2005., 19:49
Natch kaže:

Drugi put pojedi jogurt. Može i onaj od pola litre. :mig:

Natch
12.02.2005., 19:49
kem kaže:
Drugi put pojedi jogurt. Može i onaj od pola litre. :mig: to je bila lazna uzbuna. da vam nabijem osjecaj krivice. pojela sam ab kulturu sa sumskim vocem;):D

te@
13.02.2005., 12:01
margarita kaže:
da - kako da ne

ja sam jutros doruchkovala 200 gr vocnog jogurta sa dvije zhlice proteinskog praha, 15 grama badema i pola banane

lagano a zasiti - dobar omjer i zdravo

Đizs! Pa šta ti ženo svaki obrok medicinskom vagom mjeriš!? A najjače mi je ovo "15 grama badema" : rofl:

dodouprolazu
13.02.2005., 12:08
Natch kaže:
to je bila lazna uzbuna. da vam nabijem osjecaj krivice. pojela sam ab kulturu sa sumskim vocem;):D

nama da nabijes krivicu jer se TI ne mozes kontrolirati? Oprosti koliko ti zapravo godina imas?

Natch
13.02.2005., 12:09
dvaescetli:B

dodouprolazu
13.02.2005., 12:12
Natch kaže:

ah! 2+4

o.k. tako vec ima vise smisla

te@
13.02.2005., 12:22
Natch kaže:

Šta, pomladila si se nešto? Pa još prije koji dan si imala 34!?:confused:

samo_svoja
13.02.2005., 15:47
te@ kaže:
Šta, pomladila si se nešto? Pa još prije koji dan si imala 34!?:confused:
Možda broji unatrag :D

margarita
13.02.2005., 16:16
te@ kaže:
Đizs! Pa šta ti ženo svaki obrok medicinskom vagom mjeriš!? A najjače mi je ovo "15 grama badema" : rofl:

nije medicinska nego kuhinjska - ne znam zashto je to smijeshno?

mjerim dok ne udjem u naviku odokativno znato koliko je cega potrebno za obrok

fakat ne kontam chemu podjebavanje - nije vam dosta shto podjebajete ljude koji imaju problema s tezhinom da su lijeni i bez volje

nego josh kad pochnu raditi na tome dodjete ih ismijavati da zashto rade to shto rade

kakva teshka malogradjanshtina

:flop:

samo_svoja
13.02.2005., 16:22
Pa to je ok ako savladava osobu...to vaganje namirnica...nekima pomaže i pisanje dnevnika ishrane...
Podržavam to i sve pokušaje da se ustraje :top:

te@
13.02.2005., 18:16
margarita kaže:
nije medicinska nego kuhinjska - ne znam zashto je to smijeshno?

mjerim dok ne udjem u naviku odokativno znato koliko je cega potrebno za obrok

fakat ne kontam chemu podjebavanje - nije vam dosta shto podjebajete ljude koji imaju problema s tezhinom da su lijeni i bez volje

nego josh kad pochnu raditi na tome dodjete ih ismijavati da zashto rade to shto rade

kakva teshka malogradjanshtina

:flop:

Sori, ali nije u pitanju podjebavanje već jednostavna činjenica da su upravo oni koji su mjerili svaki gram i kaloriju najčešće imali neuspjeha sa dijetom. I sama je Tsunami napisala da je unatoč činjenici što je brojala svaku kaloriju i dalje nastavljala po starom, i samo je imala osjećaj krivice.

Po meni ovo mjerenje u gram malo graniči sa fanatizmom, ali ako ti s takvim mjerenjem imaš upjeha i skidaš kile - nastavi. Svatko valjda bira onu dijetu koja mu paše.

duda
14.02.2005., 07:15
Skinula sam kilu, nije puno ali veseli :D
Vikend sam nekako progurala i nastavljam dalje...

dodouprolazu
14.02.2005., 09:41
margarita ako se hranis po zoni nije vaga neizostavna, mjere se odredjuju dlanom - tvojim. Kazu da je to najvjernija kolicina koja nekome treba, po ovom rezimu.

magic
14.02.2005., 09:43
ma je, dlan...kako da ne!

moja sestra se hrani u Zoni i kad je vagnula 100 grama mesa to je bio chvarak, a ne velichina dlana :D

dodouprolazu
14.02.2005., 09:49
magic kaže:

moja sestra se hrani u Zoni i kad je vagnula 100 grama mesa to je bio chvarak, a ne velichina dlana :D

pa nisam joj ja kriv sto ima velike dlanove :p

Billi
14.02.2005., 10:08
hehe ovo sa jabucnim octom me podsjeca na jedan seminar na moru sa presuper klopom u finom hotelu. i dodju pametne zene sa natrpanim tanjurima svega i svacega i porcijom ananasa. ananas potice metabolizam i trosi kalorije, vele pametne:lol: :lol:

ja se drzim samo jedne, treba mi oko 1200 kalorija a to je skoro pa nista hrane. kakav ocat!

margarita
14.02.2005., 13:28
dodouprolazu kaže:
margarita ako se hranis po zoni nije vaga neizostavna, mjere se odredjuju dlanom - tvojim. Kazu da je to najvjernija kolicina koja nekome treba, po ovom rezimu.

taj dlan-oko metoda se primjenjuje nakon shto izgubish kilograme koji su ti vishka

do tada je neophodno brojanje kalorija da bi se extra salo sagorjelo

jednom kad je to rijesheno proporcionalan unos proteina ugljikohidrata i masnoce tijelo sagorijeva bez extra naslaga

tako da recimo mozesh pojesti 150 grama mesa (to je oko 30 grama proteina) umjesto 100 grama sht0o je 21 gram proteina - preporucheno za mrshanje

tea - jesi ti ikad bila na dijeti?

ako jesi onda valjda znash da je bitno shto jedesh a ne samo koliko

to shto ja vagam ne znachi da gladujem - sve dok god jedem kvalitetno

Tsunami ima grizhnju savjesti jer umjesto da pojede pola kg povrcha za ruchak (koje te odlichno zasiti i traje bar 5 sati - a da ne govorim o vitaminima koje ima) ona mozhda pojede 50 grama tjestenine

oboje imaju istu kolichinu ugljikohidrata ali ti 50 grama tjesetinine traje mozhda sat vremena i onda si opet gladna - zbog visokog GI tjestenine

margarita
14.02.2005., 13:38
Billi kaže:
hehe ovo sa jabucnim octom me podsjeca na jedan seminar na moru sa presuper klopom u finom hotelu. i dodju pametne zene sa natrpanim tanjurima svega i svacega i porcijom ananasa. ananas potice metabolizam i trosi kalorije, vele pametne:lol: :lol:

ja se drzim samo jedne, treba mi oko 1200 kalorija a to je skoro pa nista hrane. kakav ocat!

da a shto je ananas pretrpan secherom to nema veze :D

ono zashto mi se zona svidja je upravo zato shto SVE mozesh jesti ali umjereno

nichega se nisam odrekla - samo sam pravilno kombinirala stvari i evo sam 5 kg laksha - a nema ni puna tri tjedna

josh 5 i onda sam tamo gdje sam htjela biti

margarita
14.02.2005., 13:39
magic kaže:

ovo je tochno

jesu oni kad vidjeli dlan kad su to pisali :D

dodouprolazu
14.02.2005., 13:42
margarita kaže:
ovo je tochno

jesu oni kad vidjeli dlan kad su to pisali :D

dlan je orjentacija, zene :rolleyes: :D Ne pisu oni da ti moras pojesti sniclu velicine tvog dlana, nego recimo pola dlana, dlan je orjentacija :) Za ostalo se dodo slaze i bas u tom trenu zagrize u pecivo namazano debelim slojem nutelle :D

margarita
14.02.2005., 13:47
dodouprolazu kaže:
dlan je orjentacija, zene :rolleyes: :D Ne pisu oni da ti moras pojesti sniclu velicine tvog dlana, nego recimo pola dlana, dlan je orjentacija :) Za ostalo se dodo slaze i bas u tom trenu zagrize u pecivo namazano debelim slojem nutelle :D

ajd ne njajke dodo :D

jel ti to pecivo velichine dlana ? :D

dodouprolazu
14.02.2005., 13:58
margarita kaže:
ajd ne njajke dodo :D

jel ti to pecivo velichine dlana ? :D

je, kad ispruzim i prste :D (ali to nije ni bitno, jer ja ne jedem po Zoni, al sam citao te knjige i tako)

margarita
14.02.2005., 14:46
dodouprolazu kaže:
je, kad ispruzim i prste :D (ali to nije ni bitno, jer ja ne jedem po Zoni, al sam citao te knjige i tako)

pa normalno da ne jedesh

jebote nepravda - onaj moj isto - mozhe pola torte pojest i ni grama ne dobije

pa de se ubijesh :mad:

dodouprolazu
14.02.2005., 14:51
margarita kaže:
pa normalno da ne jedesh

jebote nepravda - onaj moj isto - mozhe pola torte pojest i ni grama ne dobije

pa de se ubijesh :mad:

http://www.mainzelahr.de/smile/schuechtern/holy.gif

Billi
14.02.2005., 16:20
margarita kaže:

ono zashto mi se zona svidja je upravo zato shto SVE mozesh jesti ali umjereno

margie, osobe koje se bave neki sportom 3-4 x tjedno mogu jesti SVE u umjerenim kolicinama. jucer sam bez griznje savjesti vecerala kesten pire sa 2 zlice nutele. i znas kaj? bas mi je trbuh ujutro bio ravan jer sam zapravo unijela malu kolicinu hrane. (nakon pretrcanih 10 km:D )

duda
15.02.2005., 07:14
Ja sam za večeru "smazala" cijelu jabuku ;)
Baš si nešto razmišljam to što si napisala o svom ravnom trbuhu. Ja obožavam variva od povrća a da bih se od njih najela moram pojesti neku razumnu količinu i onda se toliko napuhnem da izgledam kao da sam u 5 mjesecu trudnoće :(

Tinkili
15.02.2005., 08:27
Billi kaže:
margie, osobe koje se bave neki sportom 3-4 x tjedno mogu jesti SVE u umjerenim kolicinama. jucer sam bez griznje savjesti vecerala kesten pire sa 2 zlice nutele. i znas kaj? bas mi je trbuh ujutro bio ravan jer sam zapravo unijela malu kolicinu hrane. (nakon pretrcanih 10 km:D )

Evo ja nakon mjeseci otezanja napokon počela sa trčanjem i smanjenim unosom hrane. (Sve jedem, samo u manjim količinama i nastojim ne jesti junk). Tako sam happy, nakon deset dana tog režima jutros vidim da mi hlače koje su me zatezale sada normalno stoje oko struka i guzica.
Sad tek imam želju ići trčati redovno, za početak je to četiri km, nadam se kasnije kad uđem u kondiciju i produžiti dionice.

duda
15.02.2005., 08:36
Čestitam, samo tako naprijed :top:
Po kalkulaciji ispada da smo negdje zajedno krenule na dijetu :)
Ja sam u 7 dana skinula samo kilu ali ne odustajem...

Tinkili
15.02.2005., 08:41
duda kaže:

Ja sam u 7 dana skinula samo kilu ali ne odustajem...

Ja imam neku debilnu digitalnu vagu koja svaki put kad se važem daje drugačiji rezultat, tri puta za redom stanem na nju, sva tri puta različito, tako da sam odlučila jedino ove fizičke pokazatelje smanjenja unosa hrane uzimati u obzir, a to je naravno odjeća. Kako se ovo jako dugo polagano skupljalo, tako imam kolekciju hlača svih veličina, pa tako uvijek imam one za broj ili pola broja manje u koje bi htjela ući :))

margarita
15.02.2005., 13:32
duda kaže:
Ja sam za večeru "smazala" cijelu jabuku ;)
Baš si nešto razmišljam to što si napisala o svom ravnom trbuhu. Ja obožavam variva od povrća a da bih se od njih najela moram pojesti neku razumnu količinu i onda se toliko napuhnem da izgledam kao da sam u 5 mjesecu trudnoće :(

da si uz to pojela kuhano jaje npr. dobila bi bolji rezultat

jer si jabukom unijela samo secher i vlakna a secer se pretvara u masnocu

potrebno ti je malo proteina da napravi ravnotezhu

ja sam za tri tjedna skinula 5 kg - a non-stop jedem

Bili - znam ja to za vjezhbu

tako sam proshle godine skinula 10 kg - trchala sam svako jutro

medjutim kako je zima pochela ja stala s trchanjem (ne mogu bash na -30 :( ) pa sam stala i sa mrshanjem

sad mi zona pomogla da skinem josh 5 :) - a od sljedeceg mjeseca cemo imati prostora u kuchi za stazu za trchanje i za moje pilates i tegove - tako da se vracham tom rezhimu - ali cu zadrzhati Zonu

chisto zato shto nikad vishe energije nisam imala u zhivotu

margarita
15.02.2005., 13:34
Tinkili kaže:
Ja imam neku debilnu digitalnu vagu koja svaki put kad se važem daje drugačiji rezultat, tri puta za redom stanem na nju, sva tri puta različito, tako da sam odlučila jedino ove fizičke pokazatelje smanjenja unosa hrane uzimati u obzir, a to je naravno odjeća. Kako se ovo jako dugo polagano skupljalo, tako imam kolekciju hlača svih veličina, pa tako uvijek imam one za broj ili pola broja manje u koje bi htjela ući :))

ako vjezbash vaga ti nije najbolji pokazatelj jer su mishichi tezhi od masnoche

moja sestra je po vaganju skinula samo 7 kg a spala je dva konfekcijska broja i zategla trbuh u tri mjeseca

sve uz ono kuchno biciklo i pilates

Billi
15.02.2005., 13:43
margarita kaže:
medjutim kako je zima pochela ja stala s trchanjem (ne mogu bash na -30 :( ) pa sam stala i sa mrshanjem

ja sam u fazi odrzavanja tezine. mi smo imali srecu da je samo jedan tjedan bilo jako hladno oko -17. a sve sto je do oko -7 je podnosljivo za trcanje. imam susjedu frikusu pa jedna drugu guramo i vucemo na trcanje a imam i dobrmana pa nema samnse da sam doma. also, ja doma nisam uspjela baciti rezim vjezbanja, bolje mi je otici u klub 3x tjedno i to mi je nesto kao obaveza u tjednom rasporedu. iako je trcanje bolje jer sam flexibilnija oko satnice.

margarita
15.02.2005., 13:49
Billi kaže:
ja sam u fazi odrzavanja tezine. mi smo imali srecu da je samo jedan tjedan bilo jako hladno oko -17. a sve sto je do oko -7 je podnosljivo za trcanje. imam susjedu frikusu pa jedna drugu guramo i vucemo na trcanje a imam i dobrmana pa nema samnse da sam doma. also, ja doma nisam uspjela baciti rezim vjezbanja, bolje mi je otici u klub 3x tjedno i to mi je nesto kao obaveza u tjednom rasporedu. iako je trcanje bolje jer sam flexibilnija oko satnice.

meni se fitnes klub nikako nije uklapao u moj raspored

kad odem tamo poslije posla - kaos - guzhva

a poslije mi se bash i ne da ic u 9 naveche

ujutro nisam mogla jer ne bih stigla

tako da mi je ovo bolje rjeshenje - ja sam radila pilates u kuchi i prije - ali od kako smo pocheli pakirati za selidbu - nema vishe mjesta ni za shto :D

magriz
15.02.2005., 15:04
margarita kaže:
:lux: :lux:

odlichan pochetak

ja sam skinula tri od kad sam na Zoni (a stalno neshto jedem :confused: )

dva tjedna tochno juce bilo

malo sam čitala o zoni i izgleda mi super (pogotovo obrok prije spavanja). daj mi reci po čemu slažeš obroke, po onoj našoj ili engl. knjizi? imaš prijedlog za jedan dan? :w

margarita
15.02.2005., 15:33
magriz kaže:
malo sam čitala o zoni i izgleda mi super (pogotovo obrok prije spavanja). daj mi reci po čemu slažeš obroke, po onoj našoj ili engl. knjizi? imaš prijedlog za jedan dan? :w

po engleskoj knjizi

evo ti npor danas:

doruchak zobene pahuljice (1/3 cup - ne znam sad u gramima a i zavisi ti od sastava pahuljica) i 1% mlijeko (cca 80 ml) + 1 zhlica proteinskog praha s okusom jagode i 160 ml mlijeka

ruchak: 180 gr quark sira (od obranog mlijeka) salata od paprike i paradajza s maslinovim uljem

uzhina - Zone bar (a mozesh i npr breskvu + kuhano jaje i malo badema)

vecera 100 grama na naglo prepzhene teletine, kuhani brokoli, paradjz i za desert pola dinje

za kasnonochni obrok - zhlica kikiriki putera (organski bez dodataka) i 250 ml mlijeka

gnjavež
15.02.2005., 17:56
Tinkili kaže:
ja se ne vagam:nono: nego mjerim opseg dupeta, koji se od nove godine smanjia za 6 cm:tuzni:

duda
16.02.2005., 07:15
Danas imam jednu dobru i jednu lošu vijest; počet ću s ono lošom. Između ručka u 17.00 (rižoto sa piletinom i graškom i salatom od cikle) i večere u 20.00 (jabuka) smazala sam s guštom jedan snickers. Dugo sam mu odoljevala ali na kraju sam popustila i uživala u svakom grizu. Zgriješila jesam ali nastavljam dalje s dijetom :)
Dobra vijest je ta što sam primjetila da mi hlaće više nisu nategnute već mi onako labavo stoje (baš me zanima što će mi vaga pokazati u petak :) )

Zmijica
16.02.2005., 12:21
margarita kaže:
sad mi zona pomogla da skinem josh 5 :) - a od sljedeceg mjeseca cemo imati prostora u kuchi za stazu za trchanje i za moje pilates i tegove

kuca!!! :mama: staza za trcanje!!! :mama: prostor za vjezbu!!!
Margi, na gorenavedenom zavidna sam ti k'o pas :D

margarita
16.02.2005., 13:25
Zmijica kaže:
kuca!!! :mama: staza za trcanje!!! :mama: prostor za vjezbu!!!
Margi, na gorenavedenom zavidna sam ti k'o pas :D

i ti cesh brzo u svoje

uvjek se desi prije nego planirash

mi smo planirali mozhda za 3-4 godine od vjencanja a evo nije ni dvije proshlo

ne daj se zmijice - bit ce to brzo

vidjet cesh :top:

margarita
16.02.2005., 13:27
evo josh jedan recept za povrche

nasjechesh na krupno luk, shampinjone, tikvicu, papriku, shparoge (mozesh varirati koje god drugo povrche) posolish, polijesh maslinovim, poparish i stavish svjezheg ruzhmarina i na pola sata u pechnicu (ljeti na grill)

ma da prste polizesh :top:

walter
16.02.2005., 16:21
margarita kaže:
evo josh jedan recept za povrche

nasjechesh na krupno luk, shampinjone, tikvicu, papriku, shparoge (mozesh varirati koje god drugo povrche) posolish, polijesh maslinovim, poparish i stavish svjezheg ruzhmarina i na pola sata u pechnicu (ljeti na grill)

ma da prste polizesh :top:
mazohisti...

margarita
16.02.2005., 16:30
walter kaže:
mazohisti...

alo waso

piva nije hrana :D

Shadowfax
16.02.2005., 17:18
Evo da vam malo pomognem:

Grejp

Prema rezultatima istraživanja koje je proveo znanstveni tim Scrippis Clinica u Kaliforniji, grejp i sok istog ploda pomažu pri mršavljenju.

U istraživanju koje je trajalo 12 tjedana sudjelovalo je 100 ispitanika.

Pojedinci iz grupe koji su prije svakog obroka pojeli pola grejpa ili popili 2 dl svježeg soka izgubili su u prosjeku 2 kilograma, no isti efekt nije bio vidljiv kod kontrolne grupe.

Gubitak kilograma istraživači pripisuju smanjenju razine inzulina koja se dovodi u vezu sa smanjenjem apetita.

Iako bez znojenja nema rezultata.
:D

talia
17.02.2005., 00:07
Malaja kaže:
Ne misliš li da je aerobik možda malo demotivirajući, s obzirom da ne znam ženu koja je stvarno smršavila na aerobiku, eventualno su se osjećale bolje, psihički, znajući da rade nešto....
A i bicikl je :flop: s obzirom da 45 min na biciklu, je kao 6-7 min trčanja....samo treba čuvat koljena dok trčiš i zagrijavati se....:)

Ja sam smrsavila na aerobiku, ali sa isla i po kisi po snijegu, dva puta sedmicno.

talia
17.02.2005., 01:40
TsunamiGirl kaže:
Hej, oprosti, nemoj se ljutiti molim te, ali s 5 kg viška si daleko ispod moje lige :D :D :D

Pa ne baš WW, jer nemam njihov plan i sl., više kao neka virtualna podrška. Ljudi koji nemaju isti problem ne mogu te razumjeti. Kao što ja ne mogu razumjeti zašto je netko alkholičar i zašto fakat ne prestane piti, tako netko ne može shvatit zakaj ja izgledam kako izgledam. Eto, desi se, niti ne skužiš kaj ti se dogadja. Tražim nekoga tko može shvatiti. Tx u svakom slučaju!

Ti si potpuno u pravu, radi se o ovisnosti i to ovisnosti o seceru i jednostavnim ugljikohidratima, kao sto su bijelo brasno, bijeli kruh itd.
Ako si ozbiljna u vezi gubitka kilograma, moras shvatit da ti nikakva dijeta nece pomoci.
Moras promijeniti prehrambene navike, tako da izbacis seceri sve sto sadrzi secer i bijelo psenicno brasno, kavu, cokoladu,sir, maslac itd.
Nakon sedmicu dana vise neces osjecati potrebu da to jedes.
Umjesto toga jedi proteine, voce, povce, razeni kruh, sjemenke, zitarice, mahunarke, bademe, sjemenke.
Uzimaj svaki dan vitamine i minerale i riblje ulje.
Nemoj se izgladnjivati, to je pogresno, jedi normalno.

Indigo Girl
17.02.2005., 10:06
U onu da se ne jedenjem poslije 7 gube kile na veliko ne vjerujem. Ja ne jedem poslije 6 već dobra 4 mjeseca i kiaža je ista. Dobro, zalomi se nešto cca jednom tjedno da pojedem. A nii grama nisam izgubila.

No, idem 3 do 5 puta tjedno u teretanu. Ne dizem utege nego trcim, idem na aerobic, pilates i slicne gluposti. Do teretane uvijek hodam pola sata, ponekad se i nazad vracam pjesice.

Mozda nisam izgubila na vagi, ali izgledam i osjecam se puno bolje. A u teretani sam tek 3 tjedna.

duda
17.02.2005., 10:13
Meni je danas kriza :( i to gadna... Ovih dana mi se tijelo priviknulo na novi režim prehrane i točno negdje pola sata prije određenog vremena za obrok hvatala me glad ali danas tek što sam pojela bananu u 11 kao da ništa nisam ni pojela, osjećaj gladi je isti :(
Nisam o tome prije razmišljala jer kada sam osjetila glad jela sam i gotovo ali zanima me što se događa u tijelu kada imaš osjećaj gladi a ne zadovoljavaš ga ? (možda mi vaši odgovori malo odvuku pažnju od kruljenja u želudcu ;) )

Indigo Girl
17.02.2005., 11:21
Ja o tome mislim ovako: kad sam gladna, mislim da je to super, jer znaci da nisam unijela dovoljno hrane pa se masti tope i koriste za energiju :top:

BTW, ovo mi je osmi dan bez cokolade. Skroz bez cokolade. A ja bih inace pojela dnevno cijelu cokoladu, ako ne i vise. Kao, postim za Uskrs. Jos samo 32 dana. Ali dobro mi ide, bas sam sretna. Imala sam krizu prvih par dana, sada vise o cokoladi ni ne mislim :cheer:

Billi
17.02.2005., 12:15
cokoladu treba bojkotirat. vele jucer novine da preko 90% farmi za uzgoj tog kakaovca koristi djecu kao radnu snagu :flop: :flop:

margarita
17.02.2005., 13:33
Billi kaže:
cokoladu treba bojkotirat. vele jucer novine da preko 90% farmi za uzgoj tog kakaovca koristi djecu kao radnu snagu :flop: :flop:

yup

chokolada je skoro kao i dijamanti - placena znojem i krvlju djece

margarita
17.02.2005., 13:40
Indigo Girl kaže:
Ja o tome mislim ovako: kad sam gladna, mislim da je to super, jer znaci da nisam unijela dovoljno hrane pa se masti tope i koriste za energiju :top:

pogreshno razmisljash

jer da - u tom trenutku tijelo sagorijeva nakupljene masnoce

ali cim uzmesh prvi obrok nakon gladovanja tijelo automatski (da bi se zashtitilo od narednoig perioda gladovanja - jer ono misli da ce opet biti izgladnjivano) trpa sve kalorije u mast i slazhe kao zalihu

najidealnije bi bilo da nikad nisi gladna

ja od kad sam na zoni ne osjecam glad uopce - jedem prema pravilu da svaka 4 do 4.5 sata trebam jesti

nema izgladnjivanja organizma

i evo do sad 6 kg (tri puna tjedna) izgubila a jedem sve

juche smo bash sarmu jeli - ali sam ja pojela tri sarme i mali komadic kruha i za desert cashu malina

Indigo Girl
17.02.2005., 13:56
Da, to ima smisla. Ali ja ne gladujem, mislim da je izgladnjivanje glupost. Ali ponekad, kad sam gladna a nema hrane, riješim se mučnine u trbuhu tako što pozitivno o tom razmišljam. Isto tako mislim da su dijete glupost. Fizička aktivnost je formula za uspijeh. Hodanje, trčanje, plivanje, rolanje...štogod, samo da je aerobno.

Natch
17.02.2005., 14:00
ja se ovih dana uzasno hranim. ne stignem kuhat, pa jedem samo voce i kekse:D slobodno me iskljucite iz udruge za samopomoc:D

Billi
17.02.2005., 14:00
da margie, to su meni bilderi govorili, tijelo uvijek mora imati zadovoljavajucu kolicinu energije i zato treba cesce uzimati manje obroke.

duda
17.02.2005., 14:05
Ja sam danas napravila ovako; u 8 sam pojela po planu putericu i kavu i u 11 bananu. Međutim nakon bananesam bila sam toliko gladna da sam u 12 pojela obrok koji sam planirala u 14 (cornflakes s mlijekom) i glad me prošla :) sad ću ponovno po planu normalno ručati u 17 i večerati voće u 20 :)

margarita
17.02.2005., 14:11
Billi kaže:
da margie, to su meni bilderi govorili, tijelo uvijek mora imati zadovoljavajucu kolicinu energije i zato treba cesce uzimati manje obroke.

i shto je najbolje meni - ja vec evo tri tjedna nisam imala glavobolju, nisam pospana nakon obroka, nisam umorna kad dodjem s posla (prije sam znala samo tresnuti na kauch i zaspat od premorenosti)

sad imam energije za izvoz (ovaj moj veli da mi treba kavu ukinuti - mozhda usporim tempo :D )

i da fizichka aktivnost je kljuch svega :top:

dok nam je sad josh sve u kutijama (jos samo tri tjedna :s ja na poslu za vrijeme ruchka tri puta idem niz stepenice dolje -gore (radim na osmom katu)

samo da ne "omlohavim" dok ne namontiramo moju stazu

margarita
17.02.2005., 14:12
duda kaže:
Ja sam danas napravila ovako; u 8 sam pojela po planu putericu i kavu i u 11 bananu. Međutim nakon bananesam bila sam toliko gladna da sam u 12 pojela obrok koji sam planirala u 14 (cornflakes s mlijekom) i glad me prošla :) sad ću ponovno po planu normalno ručati u 17 i večerati voće u 20 :)

prerano si ogladnila zato shto si za doruchak jela samo ugljikohidrate i masnocu a ni P od proteina - a to je ono shto je tijelo jednako potrebno

Natch
17.02.2005., 14:17
dajte meni slozite neki rucak od povrca, kuhanog, samo bez perverzija molicu:D

duda
17.02.2005., 14:25
margarita kaže:
prerano si ogladnila zato shto si za doruchak jela samo ugljikohidrate i masnocu a ni P od proteina - a to je ono shto je tijelo jednako potrebno
A kako to da sve ove dane nisam ogladnila a jela sam isto (možda sam do sad potrošila sve proteine ? )
Što predlažeš od proteina (ti nabroji a ja ću odabrati ono što mi je fino ;) )

margarita
17.02.2005., 14:52
duda kaže:
A kako to da sve ove dane nisam ogladnila a jela sam isto (možda sam do sad potrošila sve proteine ? )
Što predlažeš od proteina (ti nabroji a ja ću odabrati ono što mi je fino ;) )

a shat ja znam kako nisi

ali je to cinjenica

pitaj bilo kojeg nutricionistu

pa evo ti proteini: jaja (najbolja su bjelanca sama), sir (poosebno mladi sir) jogurt, riba, meso (bilo koje a najbolja je perad i divljach), suhomesnati proizvodi, mlijeko

valjda ti se od toga neshto svidja :)

margarita
17.02.2005., 14:53
Natch kaže:
dajte meni slozite neki rucak od povrca, kuhanog, samo bez perverzija molicu:D

kako kuhanog - jel mpra biti kuhano u vodi, umaku, mozhe li pecheno?

Natch
17.02.2005., 14:54
margarita kaže:
kako kuhanog - jel mpra biti kuhano u vodi, umaku, mozhe li pecheno? hvala sto ste me se sjetile, upravo umirem od gladi....mora biti sirovo ili kuhano na pari:D

margarita
17.02.2005., 15:17
Natch kaže:
hvala sto ste me se sjetile, upravo umirem od gladi....mora biti sirovo ili kuhano na pari:D

pa fino u vodu koja ce ti kljuchati (za kuhanje na pari) stavish raznog zachinskog bilja, papra, soli

kad je kuhano (nemoj ga samo prekuhati) polijesh sa maslinovim, posolish (malchice) i pospesh sjeckanim bademima
(ili mozesh preliti rastopljenim sirom - ako necesh jesti meso uz to)
eto - jednostavno i brzo

tako su dobre shparoge, brocoli, krumpir, karfiol

Billi
17.02.2005., 15:24
duda, zasto jedes konfleks sa mlijekom u 2 sata? kaj ce ti ti ugljikohidrati? zakaj ne pojedes tunu ili svjezi sir sa vocem ili nasjeckanom sunkom?

dodouprolazu
17.02.2005., 15:28
ali sam ja pojela tri sarme

dobra neka dijeta :D Ako vam se jede cokolada a zelite cistu savjest pa kupite onu fair trade cokoladu.

dodouprolazu
17.02.2005., 15:29
Indigo Girl kaže:
Da, to ima smisla. Ali ja ne gladujem, mislim da je izgladnjivanje glupost. Ali ponekad, kad sam gladna a nema hrane, riješim se mučnine u trbuhu tako što pozitivno o tom razmišljam. Isto tako mislim da su dijete glupost. Fizička aktivnost je formula za uspijeh. Hodanje, trčanje, plivanje, rolanje...štogod, samo da je aerobno.

:top: vaznije od unosa je, kako i dali to potrosite.

margarita
17.02.2005., 15:31
dodouprolazu kaže:
dobra neka dijeta :D Ako vam se jede cokolada a zelite cistu savjest pa kupit eonu fair trade cokoladu.

poa je jer ako pogledash shto sam stavila u sarmu

domachi kiseli kupus, mljevenu svinjetinu bez masti, mljevenu govedinu bez masti i mljeveno meso od los-a bez masti i malchice rizhe

dakle sami proteini i malo ugljikohidrata iz kiselog kupusa
i onda da ispunim "kvotu" ugljiko hidrata - maline
ne mozhe zdravije :D

Billi
17.02.2005., 15:35
dodouprolazu kaže:
:top: vaznije od unosa je, kako i dali to potrosite.

vele da prehrana nosi oko 70% uspjeha!

dodouprolazu
17.02.2005., 15:40
Billi kaže:
vele da prehrana nosi oko 70% uspjeha!

a tko to veli? :D

Billi
17.02.2005., 15:42
frendica, bivsa mis fitnes.

dodouprolazu
17.02.2005., 15:52
Billi kaže:
frendica, bivsa mis fitnes.

:D (nemoj se naljutiti, ali zaista :D ) Kao malo pojasnjenje, dok je cura jela sve zdravo i lagano, na leso ovo ono uspjela je kroz 3 mjeseca skinuti jedva jedvice jednu kilu. E onda je krenula voznja biciklom, rolanje itd. i tad je skinula kile gotovo preko noci a cak je jela i vise nego za vrijeme one prve dijete. I sam jedem kolicinski jako puno ali sve to potrosim, da ne potrosim sigurno bi se natalozilo.

Billi
17.02.2005., 15:55
matematika: treba joj 1200 kalorija. sat voznje bickacem skuri oko 500-tinjak klc?
to je oko 150 grama ugljikohidrata. znaci da voznje biciklom zamijeni snitu krugha i pekmeza. nije impresivno

Natch
17.02.2005., 15:56
margarita kaže:
pa fino u vodu koja ce ti kljuchati (za kuhanje na pari) stavish raznog zachinskog bilja, papra, soli

kad je kuhano (nemoj ga samo prekuhati) polijesh sa maslinovim, posolish (malchice) i pospesh sjeckanim bademima
(ili mozesh preliti rastopljenim sirom - ako necesh jesti meso uz to)
eto - jednostavno i brzo

tako su dobre shparoge, brocoli, krumpir, karfiol hvala, tako i radim osim sto ne dodajem mirodije u paru:top:

gurtna
17.02.2005., 15:58
margarita kaže:
pa evo ti proteini: jaja (najbolja su bjelanca sama), sir (poosebno mladi sir) jogurt, riba, meso (bilo koje a najbolja je perad i divljach), suhomesnati proizvodi, mlijeko

nema potrebe ne jesti zumanjak. upravo je zumanjak bogat lecitinom koji pomaze razgradjivanju masti. kolesterol koji sadrzi ne pridonosi postotku kolesterola u organizmu.
sir sadrzi vise masnoce nego proteina.
dok su recimo orasasti plodovi izvrstan izvor proteina.

margarita
17.02.2005., 16:12
gurtna kaže:
nema potrebe ne jesti zumanjak. upravo je zumanjak bogat lecitinom koji pomaze razgradjivanju masti. kolesterol koji sadrzi ne pridonosi postotku kolesterola u organizmu.
sir sadrzi vise masnoce nego proteina.
dok su recimo orasasti plodovi izvrstan izvor proteina.

greshka

orasi su izvor dobre masnoce (polysaturated fats)
sir od obranog mlijeka i mladi i tvrdi su odlichan izvor proteina

evo ti primjer : na 30 gr tvrdog sira od obranog mlijeka imash cca 8 gr proteina, 0.2 grama ugljikohidrata i 2 grama masnoce

pa ti sad vidi

posebno je dobar Quark sir

zumanca imaju ogroman procenat kolesterola ako se jede dovoljno jaja da bi se zadovoljila kolichina proteina neophodna za jedan obrok (cca 21 gram proteina)

sav protein u jajima se nalazi u bjelancu

ja recimo napravim omlet od 3 bjelanjca i jednog chitavog jajeta - tako da je omjer masnoce i proteina bolji nego kad bih koristila 3 cijela jajeta

eh da

moja mama je od doktora dobila izrichitu zabranu konzumiranja zumanjaka upravo zbog toga shto joj je kolesterol bio na ganici visokog

dodouprolazu
17.02.2005., 16:22
Billi kaže:
matematika: treba joj 1200 kalorija. sat voznje bickacem skuri oko 500-tinjak klc?
to je oko 150 grama ugljikohidrata. znaci da voznje biciklom zamijeni snitu krugha i pekmeza. nije impresivno

jebes matematiku, ja mjerim po ucinku. (inace prosjecnoj zeni treba vise od 1200 kalorija na dan, ne znam otkud ti ta brojka, pogotovo ako ne sjedi ko ameba doma). Jer uz sport dobijes misice, a misici i kad miruju trose vise energije od sala. Isplati se misice zamjeniti salom i dijetu sportom. Moje misljenje.

Sto se matematike tice, 500 kalorija otislo na to sto je biciklom isla na posao, onda je navecer odrolala jos za barem 300 kalorija, onda sam se ja pobrinuo da barem jos 100-200 ode navecer. A ona nije gladovala, svasta finog sam joj kuhao, ne kazem da je ovo formula koju moraju slijediti svi, ali kod nje je funkcionirala-nakon desetak bezuspjenih dijeta koje su je samo izmucile.

margarita
17.02.2005., 16:30
dodouprolazu kaže:
jebes matematiku, ja mjerim po ucinku. (inace prosjecnoj zeni treba vise od 1200 kalorija na dan, ne znam otkud ti ta brojka, pogotovo ako ne sjedi ko ameba doma). Jer uz sport dobijes misice, a misici i kad miruju trose vise energije od sala. Isplati se misice zamjeniti salom i dijetu sportom. Moje misljenje.

jok moj dodo

evo ti kako se ja hranim na zoni jedem izmedju 900 do 1100 kalorija dnevno i nikad nisam gladna (gubim kile ko blesava )

kad pochnem sa intenzivnijom vjezhbom povecat su na 1200-1300

zavisi kakva ti je kvaliteta tih kalorija

nije isto uzeti 100 kalorija kroz pastu i kruh i korz povrche i voche

dodouprolazu
17.02.2005., 16:38
margarita kaže:
jok moj dodo

evo ti kako se ja hranim na zoni jedem izmedju 900 do 1100 kalorija dnevno i nikad nisam gladna (gubim kile ko blesava )

kad pochnem sa intenzivnijom vjezhbom povecat su na 1200-1300

zavisi kakva ti je kvaliteta tih kalorija

nije isto uzeti 100 kalorija kroz pastu i kruh i korz povrche i voche

zona princip je o.k. vec sam ti pisao da sam procitao davno te njihove knjige, cura se po tome hranila neko vrijeme a onda joj je dosadilo (kombiniranje itd.) Ja pisem za one izvan zone. Sto ti ne dojadi to brojanje kalorija?

margarita
17.02.2005., 17:27
dodouprolazu kaže:
zona princip je o.k. vec sam ti pisao da sam procitao davno te njihove knjige, cura se po tome hranila neko vrijeme a onda joj je dosadilo (kombiniranje itd.) Ja pisem za one izvan zone. Sto ti ne dojadi to brojanje kalorija?

ne - jer vidim odlichne rezultate na povecanom nivou energije i na mrshavljenju

osim toga onaj shareware za Zonu mi olakshava brojanje

talia
17.02.2005., 17:40
duda kaže:

Zaboga, ko ti rekao da to jedes?
Jesi li to sama smislila ili...?

gurtna
17.02.2005., 18:16
margarita kaže:
greshka
sir od obranog mlijeka i mladi i tvrdi su odlichan izvor proteina

evo ti primjer : na 30 gr tvrdog sira od obranog mlijeka imash cca 8 gr proteina, 0.2 grama ugljikohidrata i 2 grama masnoce

pa ti sad vidi

posebno je dobar Quark sir

zumanca imaju ogroman procenat kolesterola ako se jede dovoljno jaja da bi se zadovoljila kolichina proteina neophodna za jedan obrok (cca 21 gram proteina)

sav protein u jajima se nalazi u bjelancu

ja recimo napravim omlet od 3 bjelanjca i jednog chitavog jajeta - tako da je omjer masnoce i proteina bolji nego kad bih koristila 3 cijela jajeta

eh da

moja mama je od doktora dobila izrichitu zabranu konzumiranja zumanjaka upravo zbog toga shto joj je kolesterol bio na ganici visokog

ma normalno ako je sir od obranog milijeka da je to ok. ali ako nije od obranog, onda u odnosu na orahe jest losiji jer se radi o zasicenim mastima. mislim da je to najveci problem kod vegetarijanske prehrane gdje je suzen izbor proteinske hrane, pa se cesto izabiru visokokaloricni mlijecni proizvodi. no dobro, ovo je topic o dijeti, ne o zdravoj prehrani, pa priznajem da sam malo fulala.
no ja se osobno ne bih oslanjala na mlijecne proizvode kao bitniji proteinski izvor, vec vise na nemasno meso, ribu i grah.
na sebi primjecujem da se najbolje zasitim ako imam dobar omjer proteina i ugljikohidrata u obroku. ne po nikakvoj zoni i atkinsu, vec iskljucivo po zdravom razumu.

ovo o kolesterolu u hrani kao direktnom uzrocniku kolesterola u organizmu je sporno. uvrijezeno medicinsko misljenje je bilo da prvo uzrokuje drugo, medjutim novija istrazivanja negiraju tu vezu. meni osobno cini se da nema smisla koristiti samo polovicu neceg tako hranjivog, a bome i finog.

margarita
17.02.2005., 18:23
gurtna kaže:
ma normalno ako je sir od obranog milijeka da je to ok. ali ako nije od obranog, onda u odnosu na orahe jest losiji jer se radi o zasicenim mastima. mislim da je to najveci problem kod vegetarijanske prehrane gdje je suzen izbor proteinske hrane, pa se cesto izabiru visokokaloricni mlijecni proizvodi. no dobro, ovo je topic o dijeti, ne o zdravoj prehrani, pa priznajem da sam malo fulala.
no ja se osobno ne bih oslanjala na mlijecne proizvode kao bitniji proteinski izvor, vec vise na nemasno meso, ribu i grah.
na sebi primjecujem da se najbolje zasitim ako imam dobar omjer proteina i ugljikohidrata u obroku. ne po nikakvoj zoni i atkinsu, vec iskljucivo po zdravom razumu.

ovo o kolesterolu u hrani kao direktnom uzrocniku kolesterola u organizmu je sporno. uvrijezeno medicinsko misljenje je bilo da prvo uzrokuje drugo, medjutim novija istrazivanja negiraju tu vezu. meni osobno cini se da nema smisla koristiti samo polovicu neceg tako hranjivog, a bome i finog.

ne znam ima li tebi smisla to za kolesterol i hranu ili ne ali moja mama je smanjila svoj kolesterol samo dijetom koju joj je doktor preporuchio

grah nije samo proteinski izvor nego i ugljikohidrata

talia
17.02.2005., 19:24
gurtna kaže:
no dobro, ovo je topic o dijeti, ne o zdravoj prehrani, pa priznajem da sam malo fulala.

Ovo je centralna izjava cijele price o dijetama i zasto djete uglavnom nisu uspjesne.
Zalosno je da je zenama bitnija mrsavost pod svaku cijenu, nego zdravlje.
I traze brzo rjesenje dijetom, poslje koje opet nabace natrag sve sto su izgubile i jos i vise.
I usput si upropaste metabolizam
I vrlo je ironicno, jer ako predjes na zdravu ishranu, vise neces ni imati problema s hranom i kilogramima.

margarita
17.02.2005., 19:33
talia kaže:
Ovo je centralna izjava cijele price o dijetama i zasto djete uglavnom nisu uspjesne.
Zalosno je da je zenama bitnija mrsavost pod svaku cijenu, nego zdravlje.
I traze brzo rjesenje dijetom, poslje koje opet nabace natrag sve sto su izgubile i jos i vise.
I usput si upropaste metabolizam
I vrlo je ironicno, jer ako predjes na zdravu ishranu, vise neces ni imati problema s hranom i kilogramima.

sasvim ispravno

ja sam bila pokushala onu jebenu Atkinsovu - to mi je bila prva i zadnja dijeta u zhivotu

kad sam otkrila prehranu u zoni - koja prije svega potiche zdravu prehranu i kvalitretne namirnice, bila sam presretna

mrshavljenje u Zoni je samo nuspojava zdrave prehrane

Indigo Girl
17.02.2005., 21:03
Evo ja se baš vratila iz teretane. Poslije tuša i dvije naranče osjećam se preporođeno :)

duda
18.02.2005., 07:22
talia kaže:
Zaboga, ko ti rekao da to jedes?
Jesi li to sama smislila ili...?
Negdje na početku teme sam napisala da sam ove namirnice izvukla iz svog dosadašnjeg jelovnika, uz to što sam neke izbacila kao što su slatkiši i smanjila sam konzumaciju kruha na šnitu dnevno uz ručak. Lakše mi se prilagoditi na manju količinu hrane koju sam ionako konzumirala do sada nego da si kompletno promjenim prehranu. Možda sada kad sam smanjila količinu hrane i pomalo prilagodila organizam na češće i manje obroke, mogla bih početi s izbacivanjem neke hrane i uvođenjem nove.
Kava i puterica i ručak (jer mi je to jedini obrok koji jedem zajedno s klincima i njega se ne želim odreći) definitivno ostaju ali bananu ili cornflakes bi mogla zamijeniti... što predlažeš ?

injanja
18.02.2005., 08:29
duda kaže:
Negdje na početku teme sam napisala da sam ove namirnice izvukla iz svog dosadašnjeg jelovnika, uz to što sam neke izbacila kao što su slatkiši i smanjila sam konzumaciju kruha na šnitu dnevno uz ručak. Lakše mi se prilagoditi na manju količinu hrane koju sam ionako konzumirala do sada nego da si kompletno promjenim prehranu. Možda sada kad sam smanjila količinu hrane i pomalo prilagodila organizam na češće i manje obroke, mogla bih početi s izbacivanjem neke hrane i uvođenjem nove.
Kava i puterica i ručak (jer mi je to jedini obrok koji jedem zajedno s klincima i njega se ne želim odreći) definitivno ostaju ali bananu ili cornflakes bi mogla zamijeniti... što predlažeš ?
pa ja bi ti isto predložila da bananu zamjeniš jer je banana poznata po tome da otvara apetit i da je u dijeti najgora od svog voća!:confused:

magic
18.02.2005., 08:42
a jebote, sad se osim i genetskipredodredjenihmrshavaca i trudnice javljaju na ovaj topik :rolleyes:

ljudi, dajte malo razumijevanja.

magic
18.02.2005., 08:45
duda kaže:
Ja sam danas napravila ovako; u 8 sam pojela po planu putericu i kavu i u 11 bananu.

moram pitati....

duda, kod nas je 'puterica' vrsta salate :D

shto je to kod vas, nekak si mislim da to ipak nisi doruchkovala :misli:

ROAD RUNNER
18.02.2005., 08:46
Ajde društvo, plaćam svima miješanu picu i ćevape, uz bačvu pive :D:D:D

duda
A da onda zamjenim bananu s kuhanim jajetom a corn flakes sa svježim kravljim sirom i rajčicom ili paprikom? Što misliš ?

Anastasia
magic kaže:
a jebote, sad se osim i genetskipredodredjenihmrshavaca i trudnice javljaju na ovaj topik :rolleyes:

ljudi, dajte malo razumijevanja.

osim par izuzetaka, ovaj topic je koncentracija gluposti.
autorici topica prepuručujem da se eventualno javi stručnoj osobi - nutricionistu, jer je prije svega dijeta i skidanje težine vrlo ozbiljna stvar, a drugo svatko od nas je drukčiji i samim time zahtjeva individualni pristup.
:rolleyes:

magic
18.02.2005., 08:49
magic kaže:
moram pitati....

duda, kod nas je 'puterica' vrsta salate :D

shto je to kod vas, nekak si mislim da to ipak nisi doruchkovala :misli:

daj duda, udebljat cu se od nervoze :ceka: :mig:

ROAD RUNNER
18.02.2005., 08:56
magic kaže:

Oš komad odojka sa pečenim krumpirom? :klopa:

duda
18.02.2005., 09:03
magic kaže:
Sad još i provociraš :B a što ćeš ti uopće ovdje... mršavica jedna ;)
Puterica je i kod nas salata ali i drugi naziv za puter štangicu, jel ' jasno sad ?
Ajde briši sad i javi se kad nabaciš koju kilu (po mogućnosti direkt u cice :D )

magic
18.02.2005., 09:14
: smajlicsnozhemzabijenimusrce:

;)

:W

magic
18.02.2005., 09:18
btw molim da primjetite kako vam dajem samo pozitivnu podrshku :)

pishem o iskustvu moje sestre, koja zonom rehulira tjelesnu tezhinu (i zdravlje, naravno) pa chak sam pokushala opomenuti ove partibrejkere koji se svakotoliko ptrikljuche.

mislim da sam zavrijedila status pochasnog chlana :D :mig:

xxGaladrielxx
18.02.2005., 09:49
padobransko pitanje:
duda, pa di su tebi te kile? kaj si delala? kaj? :eek: :D

Vanjushka
18.02.2005., 09:54
Ako je neko zainteresovan za mrsanje, organizujemo akciju ciscenja snijega na prilazima gradu, ne pitajte kojem, glavno da se cisti.

Bageri ne dolaze u obzir, ponijeti lopatu i dobru volju.

Jebem ti snijeg da ti jebem.

duda
18.02.2005., 09:55
A di su ?! A što ti misliš, naravno da su tamo gdje ne treba :rolleyes:
Nabacila sam od Božića 3-4 kg i naravno da su se nataložile na trbuhu i guzi :( (da su otišle u cice mislim da ne bih išla na dijetu ;) )
Fino i puno sam papala, srčeko (a malo sam sexala i eto problema ;) )

duda
18.02.2005., 09:58
Vanjushka kaže:
Ako je neko zainteresovan za mrsanje...
Već sam se obradovala kad sam ovo pročitala i ponadala sam se da nudiš svoje usluge za ugodno mršavljenje ali... ti jebeš li ga jebeš samo snijeg ;)

xxGaladrielxx
18.02.2005., 10:01
duda, u ducanima imas caj za pomoc pri mrsavljenju. bas se tako zove. imas ga u konzumu, npr.
Pij njega i paralelno reguliraj prehranu: ne kombiniraj ugljukohidrate i bjelancevine. Izbaci mljecne proizvode totalno i nemoj jesti nikakav drugi kruh neg integralni ili crni (ne smiju biti sjemnke). Voce jedi u jutro ili na vecer, a ne nakon obroka. Nestat ce ti visak za cas :)

ROAD RUNNER
18.02.2005., 10:07
xxGaladrielxx kaže:
duda, u ducanima imas caj za pomoc pri mrsavljenju. bas se tako zove. imas ga u konzumu, npr.
Pij njega i paralelno reguliraj prehranu: ne kombiniraj ugljukohidrate i bjelancevine. Izbaci mljecne proizvode totalno i nemoj jesti nikakav drugi kruh neg integralni ili crni (ne smiju biti sjemnke). Voce jedi u jutro ili na vecer, a ne nakon obroka. Nestat ce ti visak za cas :)

Zajebi to....

Seksaj se češće, a ne svake prijestupne pa da vidiš kak kile idu dolje......

duda
18.02.2005., 10:08
Danas je 14 dana kako sam na dijeti i danas se ponovno važem (ali već i bez vage znam da sam skinula nešto jer mi se trbuščić izravnao a i u struku se osjećam tanje :) ) Od početka dijete do prošlog petka sam imala kilu manje (61 kg) pa ako sam i ovaj tjedan izgubila kilu neću mijenjati puno u dijeti (jer očito ima rezultata) a ako ne tada očito stagniram i onda ću si pokušati pomoći čajem.
U svakom slućaju hvala :kiss:

Vanjushka
18.02.2005., 10:13
duda kaže:
Već sam se obradovala kad sam ovo pročitala i ponadala sam se da nudiš svoje usluge za ugodno mršavljenje ali... ti jebeš li ga jebeš samo snijeg ;)

Mogu ja i u snijegu, a sve se okolo topi od straaasti i uzbudjenja :D

Mislim, okolo, oko bokova i butina ;) :D

xxGaladrielxx
18.02.2005., 10:17
duda, kupi si onda samo taj caj. iskljucivo ti je na biljnoj bazi

duda
18.02.2005., 10:19
Vanjushka kaže:
Mogu ja i u snijegu, a sve se okolo topi od straaasti i uzbudjenja :D

Mislim, okolo, oko bokova i butina ;) :D
... a što je sa trbuščićem, jel i njega topiš :D

Vanjushka
18.02.2005., 10:28
duda kaže:
... a što je sa trbuščićem, jel i njega topiš :D

Od njega pravim cvarke :frajer: :D

Istina je, sex je uz ciscenje snijega najbolja rekreacija za mrsanje, dakle, ako ima dobrovoljaca, ponude na PM.

Vidis duda, ja poceo sa snijegom a sad ce mi djevojke sa viskom kilograma zatrpati pm box ;) :D ajde da topimo kileeeeeeee :D

Septembar
18.02.2005., 10:51
duda kaže:
Danas je 14 dana kako sam na dijeti i danas se ponovno važem (ali već i bez vage znam da sam skinula nešto jer mi se trbuščić izravnao a i u struku se osjećam tanje :) ) Od početka dijete do prošlog petka sam imala kilu manje (61 kg) pa ako sam i ovaj tjedan izgubila kilu neću mijenjati puno u dijeti (jer očito ima rezultata) 2 kile za 2 nedelje :eek:
ja to skinem za dva dana- variva od povrca, puno jabuka i jogurt--- ode sve smece vani ;)

Septembar
18.02.2005., 10:52
Vanjushka kaže:
Vidis duda, ja poceo sa snijegom a sad ce mi djevojke sa viskom kilograma zatrpati pm box ;) :D ajde da topimo kileeeeeeee :D ajde :p

duda
18.02.2005., 10:57
Septembar kaže:
2 kile za 2 nedelje :eek:
ja to skinem za dva dana- variva od povrca, puno jabuka i jogurt--- ode sve smece vani ;)
A jebi ga, tko će s tobom ;)
Ja se zadovoljavam i sa malim... napretkom :cool:

Vanjushka
18.02.2005., 11:04
Septembar kaže:
ajde :p

Ajd septi ne zajebaji ;) sta ti imas skidati, tebe bi ja onako sa gustom, sa merakom :D bez razmisljanja....... fino naoruzao lopatom i opa cisti mala cisti, placi mala placi, ost`o sam na Raci :D

dodouprolazu
18.02.2005., 11:11
Septembar kaže:
2 kile za 2 nedelje :eek:

te dvije kile koje skines, nisu kile nego voda. Dobro ocistis organizam ali ti se te kile sigurno vrate par tjedana kasnije ako zadrzis stari rezim prehrane. Meni je vec :zvrko: od nemoj ovo, e daj jedi ono ali pazi ne u 8:00 nego u 13:22. Itd. Mislim, jedi kuhano, dosta svjezeg voca i povrca, izbaci pretjerano slatke i masne obroke i KRECI SE dovoljno. Nema tu nikakve mudrosti, ali zene bi sve, neke carobne formule jer im se ne da podici guzice, eto tako. Jer cijeli zivot na dijeti ne mozete biti (ne pricam sad o zoni, ali i s nje se ljudi skinu kad tad) a kad pocnete jesti po starom, evo opet kila. Ali cijeli zivot se mozete baviti sportom.;)

dodouprolazu
18.02.2005., 11:14
da, zaboravio sam ovo- od tih crash dijeta (tipa 5 kila u 3 tjedna) samo vam se cice objese.

duda
18.02.2005., 11:16
Zato ja čuvam svoje :cice:

Indigo Girl
18.02.2005., 13:12
Ono šte mene živcira je to što ne vidim napredak pa je to demotivirajuće. Već sam par tjedana u teretani minimalno 3 puta tjedno, znojim se k'o svinja. Jedem manje nego inače. Čokoladu sam kompletno izbacila, evo već 10 dana je nisam ni okusila.

Vaga nikakvu razliku ne pokazuje :(

Znam ja da treba jos barem mjesec dana da se vide rezultati, ali unatoc tome, cinjenica da je sada sve isto me deprimira :(

Neka mi netko kaze da cu, ako ovako nastavim, do ljeta biti tip top i bit ću sretna :)

Zmijica
18.02.2005., 13:12
margarita kaže:
i ti cesh brzo u svoje

uvjek se desi prije nego planirash

mi smo planirali mozhda za 3-4 godine od vjencanja a evo nije ni dvije proshlo

ne daj se zmijice - bit ce to brzo

vidjet cesh :top:
Iz tvojih usta u bozje usi :angel: :)

necu vise zacatavat topik, casna pijonirska

duda
18.02.2005., 13:15
Indigo Girl kaže:
Ono šte mene živcira je to što ne vidim napredak pa je to demotivirajuće. Već sam par tjedana u teretani minimalno 3 puta tjedno, znojim se k'o svinja. Jedem manje nego inače. Čokoladu sam kompletno izbacila, evo već 10 dana je nisam ni okusila.

Znam ja da treba jos barem mjesec dana da se vide rezultati, ali unatoc tome, cinjenica da je sada sve isto me deprimira :(

Neka mi netko kaze da cu, ako ovako nastavim, do ljeta biti tip top i bit ću sretna :)
To je svima problem, kada kazaljka na vagi stane i ni mrc :( ali samo ti budi uporna i nemaš beda; do ljeta ćeš biti tip top kao i ja :top:

dodouprolazu
18.02.2005., 13:15
Neka mi netko kaze da cu, ako ovako nastavim, do ljeta biti tip top i bit cu sretna

ako ovako nastavis, do ljeta ces biti tip top

e da, i sretna

Zmijica
18.02.2005., 13:20
Indigo Girl kaže:

Bit ces tip-top, samo nastavi ovako :top:

Nego, ti si u teretani - zajebi kile, mjeri centimetre! Misici su tezi od masti - pa osjetis kako su ti hlace velike, a koju kilu mozda i dobijes.

Indigo Girl
18.02.2005., 13:27
Zmijica kaže:
Bit ces tip-top, samo nastavi ovako :top:

Nego, ti si u teretani - zajebi kile, mjeri centimetre! Misici su tezi od masti - pa osjetis kako su ti hlace velike, a koju kilu mozda i dobijes.

U teretani, kao na spravama, sam jednom tjedno. I to budem pola sata na onom orbitreku, 20 minuta na bicikli i onda još malo neke spravice za ruke i trbuh.

Ostala 2 do 3 puta tjedno idem na aerobik, pilates, step i slične stvari.

Tako da mislim da bi vaga ipak trebala nesto pokazivati :misli:

Indigo Girl
18.02.2005., 13:28
duda kaže:
To je svima problem, kada kazaljka na vagi stane i ni mrc :( ali samo ti budi uporna i nemaš beda; do ljeta ćeš biti tip top kao i ja :top:

Duda, a kako to da si ti tako super optimistična? Ljubomorna sam :)

duda
18.02.2005., 13:34
Ja sam ti takva po cijelom tijelu :D

Ruda
18.02.2005., 17:08
Smršavio sam u zadnjih mjesec dana 7-8 kg (boravak u bolnici, operacija).....sada još da malo učvrstim mišiće, a to se nadam napraviti u toplicama za desetak dana.

Septembar
18.02.2005., 22:22
Vanjushka kaže:
Ajd septi ne zajebaji ;) sta ti imas skidati, tebe bi ja onako sa gustom, sa merakom :D bez razmisljanja....... fino naoruzao lopatom i opa cisti mala cisti, placi mala placi, ost`o sam na Raci :D

imam skidat...krpice :p

a ciscenje snjega moze
ali jedno ovako :D

http://groups.msn.com/Septy/shoebox.msnw?action=ShowPhoto&PhotoID=102

http://groups.msn.com/Septy/shoebox.msnw?action=ShowPhoto&PhotoID=101

talia
20.02.2005., 07:09
Indigo Girl kaže:
U teretani, kao na spravama, sam jednom tjedno. I to budem pola sata na onom orbitreku, 20 minuta na bicikli i onda još malo neke spravice za ruke i trbuh.

Ostala 2 do 3 puta tjedno idem na aerobik, pilates, step i slične stvari.

Tako da mislim da bi vaga ipak trebala nesto pokazivati :misli:

Pa, vec ti je objasnila za vagu, salo i misice... alo!?!?

emy
20.02.2005., 12:26
joj joj,ja se trenutno tješim,papam ferrero rocher!Mmm što je to dobro!Kad se već debljam,nek se bar debljam luksuzno:D

Indigo Girl
20.02.2005., 13:38
Eto ja jutros hodala do teretane pola sata, bila na spinningu ravno 70 minuta, hodala nazad pola sata. Osjećam se preporođeno, motivirano i sretno :)

I da znaš Emy, tvoj Ferrero Rocher me nimalo ne mami. Dvanaesti dan bez čokolade. Only 28 to go!

oona
20.02.2005., 15:28
Cure, meni krenulo...prosli tjedan me sredila gripa pa nisam isla na akupunkturu, idem sutra...
Skinula sam postena 2,5 kilograma za dva tjedna, ne jedem kruh i kolace (bez toga se moze zivjeti, zar ne?) ne jedem izmedju obroka, jedem puno voca i mlijecnih (nemasnih) preradjevina i ide...

Jos nisam pocela sa gibanjem, trebam jos skinuti 3-4 kile onda krecem s time.
Zapravo cekam da dan postane duzi, pa da mogu trcati prije posla....

Sretno svim supatnicama, :w

smjeskica
20.02.2005., 18:26
ok zasto ja jedem krofne i citam ovaj topic...pa normalno da cu se osjecati kao debela ljencuga:mad:

duda
21.02.2005., 07:17
Skinula sam još jednu (ali vrijednu) :klap: i sad sam ponovno na 60 kg :)
Nastavljam dalje sve do 57-58 kg...

Indigo Girl
21.02.2005., 10:35
Kako ti to uspijeva? Čestitam :)

duda
21.02.2005., 10:59
Jednostavno; smanjila sam dnevnu količinu hrane i podijelila je u 5 obroka (prije sam jela samo 3 ali veća obroka) Tako da sada jednem svaka 3 sata (zadnji obrok u 20.00 i to je obično nekakva vočka) Preko vikenda obično malo zastranim ali me to ne obeshrabljuje već u ponedjeljak opet nastavim po planu (zbog tih vikend grijehova vjerojatno i sporije gubim kile ali mi to nije važno, važno je samo da one idu dolje a da li ću dostići svoju željenu težinu za mjesec, dva ili tri nema veze :) )

Pink Lemon
22.02.2005., 18:50
Pitanje znalcima iz podrucja mrsavljenja?

jel bolje jesti prije vjezbanja ili poslije (areobika)?

jesti moram, u svakom slucaju, samo me zanima kad je bolje za organizam i naravno za mrsavljenje!

Natch
22.02.2005., 18:53
Pink Lemon kaže:

jesti moram, u svakom slucaju, samo me zanima kad je bolje za organizam i naravno za mrsavljenje! svejedno je, jer organizam trosi uglavnom poslije...ako se prezderes recimo graha prije, moze ti pozliti ili mozes dobiti plinove...ok je pojesti prije nesto lagano i energetsko redimo shake mlijeko-banana, ili 5 badema i 3 grozdjice (sori, margarita;)), a mozes i kasnije pojesti jogurt i voce...glupo je prezderavati se u svakom slucaju:)

kem
23.02.2005., 11:09
Pink Lemon kaže:

jesti moram, u svakom slucaju, samo me zanima kad je bolje za organizam i naravno za mrsavljenje!

pojedi nesto lagano prije, jogurt, recimo, da ne budes gladna. A onda nakon treninga normalan obrok.

Nije preporucljivo piti vino prije treninga - usporava reakcije. :zubo:

Zmijica
23.02.2005., 12:42
kem kaže:
pojedi nesto lagano prije, jogurt, recimo, da ne budes gladna. A onda nakon treninga normalan obrok.

Tocno.
S tim da bih dodala da ce ti bit slabo, a mozda ces i :rigo: ako budes jela manje od 1 sat prije.
Jogurt je OK, to ne racunam pod jelo.

Billi
23.02.2005., 12:48
Pink Lemon kaže:

prije treninga se jedu ugljikohidrati da ti daju energiju a posliuje treninga se jedu proteini da cuvaju tj oporave.misicnu masu tj misicna vlakna koja si "unistila" vjezbanjem.

jedi crni kruh ili zobene. ne bijeli kruh i ne slatko jer vjezbanje podize secer pa u kombinaciji sa slatkim ti moze pozliti.

ti najbolje znas koliko prije treninga ti nije dobro jesti. ja ne jedem oko dva sata.

Tinkili
23.02.2005., 13:04
Billi kaže:
ti najbolje znas koliko prije treninga ti nije dobro jesti. ja ne jedem oko dva sata.

Potpisujem,

radije gladna idem trčati ili vježbati, nego da mi dolazi zlo od hrane. Ionako nikad nisam primjetila glad za vrijeme treninga, jednostavno vježbanje valjda ispušta neke pozitivne vibre na moj želudac, pa glad osjetim tek oko sat vremena nakon.

I sad malo da se pohvalim (obukla sam hlače od prošle godine danas:D ), a ljudi počeli primjećivati razliku....ah koja motivacija za dalje. :cool:

Pink Lemon
23.02.2005., 14:42
Billi kaže:
prije treninga se jedu ugljikohidrati da ti daju energiju a posliuje treninga se jedu proteini da cuvaju tj oporave.misicnu masu tj misicna vlakna koja si "unistila" vjezbanjem.

jedi crni kruh ili zobene. ne bijeli kruh i ne slatko jer vjezbanje podize secer pa u kombinaciji sa slatkim ti moze pozliti.

super, ovo sa ugljikohidratima i proteinima mi je korisna informacija - logicno je, al ja u biti nikad ne razmisljam u tim kategorijama.

ne volim gladovanje, a kad vec jedem, onda me zanimala najbolja varijanta u kombinaciji s vjezbanjem. (ono, da si ne ponistim ucinak vjezbanja ;) )

talia
23.02.2005., 22:01
duda kaže:
Jednostavno; smanjila sam dnevnu količinu hrane i podijelila je u 5 obroka (prije sam jela samo 3 ali veća obroka) Tako da sada jednem svaka 3 sata (zadnji obrok u 20.00 i to je obično nekakva vočka) Preko vikenda obično malo zastranim ali me to ne obeshrabljuje već u ponedjeljak opet nastavim po planu (zbog tih vikend grijehova vjerojatno i sporije gubim kile ali mi to nije važno, važno je samo da one idu dolje a da li ću dostići svoju željenu težinu za mjesec, dva ili tri nema veze :) )

Duda, ako imas kutiju kornfleksa pri ruci, daj procitaj sastojke na kutiji i napisi ih ovdje.
Zanima me sta sve ima u sastavu.

energy
24.02.2005., 07:23
eto samo usput da se malo pohvalim.skinula sam 4 kg (za dva tjedna)

Zmijica
24.02.2005., 08:51
Tinkili kaže:
Potpisujem,

radije gladna idem trčati ili vježbati, nego da mi dolazi zlo od hrane. Ionako nikad nisam primjetila glad za vrijeme treninga, jednostavno vježbanje valjda ispušta neke pozitivne vibre na moj želudac, pa glad osjetim tek oko sat vremena nakon.

I sad malo da se pohvalim (obukla sam hlače od prošle godine danas:D ), a ljudi počeli primjećivati razliku....ah koja motivacija za dalje. :cool:
Tinkili :lux:
Zivila!
I energy :lux:
I duda isto :lux:
Ma svima koje postajete zadovoljnije svojim tijelom i sretnije :lux: :lux: :lux:

duda
24.02.2005., 09:18
talia kaže:
Duda, ako imas kutiju kornfleksa pri ruci, daj procitaj sastojke na kutiji i napisi ih ovdje.
Zanima me sta sve ima u sastavu.
U 100 g
7,3 g bjelančevina
82,4 g ugljikohidrata
1,2 g masnoća
Energetska vrijednost 1571 kj ili 370 kcal

Tinkili
24.02.2005., 09:42
Zmijica kaže:
Tinkili :lux:
Zivila!

Hvala hvala, čak me sinoć puklo pa sam čitala malo "život u zoni" jest da je meni teško to sve sklapat i brojat, ali ima istine da se ne valja pretpravat samo uglikohidratima ili proteinima, već kombinirat svega po malo.

Ajme, sad bi ja odma da mogu uć u jedne stare najdraže rebe (koje su zadnji put bile na mojim guzicama 2001., ali to će još malo pričekat).

Dobro je imat podršku :top:

Billi
24.02.2005., 09:45
Tinkili kaže:

Dobro je imat podršku :top:

ja svaki dan iz trama gledan plakat u skinyjevom ducu na ilici kod frankopanske. zena mi izgleda super, pa me podsjeti kakav ce rucak bit:D

duda
24.02.2005., 09:58
Zmijica kaže:
I duda isto :lux:
Ma svima koje postajete zadovoljnije svojim tijelom i sretnije :lux: :lux: :lux:
Hvala, pomaže mi ovo pisanje ovdje i vaša podrška :)
Sutra opet imam kontrolno vaganje (kod mame ;) )
Danas sam se ohrabrila i obukla sam bijelu moher dolčevitu i crni kombinezon (malo me zateže na guzi ali kad par puta sjednem popustit će :D), crne čizme visoke pete i na špic a kosu sam lagano povezala u niski rep i baš sam ujutro bila zadovoljna sama sobom :top:

Indigo Girl
24.02.2005., 10:28
Ja sam razoracana. 15 dana bez cokolade, 4 tjedna teretane, i nista. Ista sam. Cak imam osjecaj da sam deblja nego prije. :(

Billi
24.02.2005., 10:43
Indigo Girl kaže:
Ja sam razoracana. 15 dana bez cokolade, 4 tjedna teretane, i nista. Ista sam. Cak imam osjecaj da sam deblja nego prije. :(

ne brini krenut ce.

cura sa sela, mlada, 3 djece, (bez teretane, bez nekog znaja, bez interneta) kucanica, skinula je oko 40 kila samo redukcijom klope. pocela je sebi kuhati drugacije nego ostalima. sad ima oko 80 kg. i presretna je.

puffko
24.02.2005., 17:22
Indigo Girl kaže:

1. Jesi li inace normalne tezine i samo hoces skinuti par kila? Jer ako imas, sto ja znam, 60 kg i hoces skinuti na 55, onda je to druga prica nego skidati s 80 kg.

2. Jesi li cokoladu nadoknadila necim drugim? Cak i voce moze biti dosta kaloricno.

3. Sto radis u teretani? AKo si pretezno na spravama, onda nemoj bas racunati na gubitak tezine - odnosno, to bi se isto dogodilo ali tek nakon sto bi dobro razvila misicnu masu.

Ovo da si deblja - sumnjam. Mozda si sad u drugoj polovici ciklusa pa pod progesteronom imas nesto vise vode.
Samo strpljivo

Shadowfax
24.02.2005., 19:00
Ja sam cula da se deblja od zraka.

statler & waldorf
24.02.2005., 19:04
Shadowfax kaže:

da. u ovom gradskom ima puno visokokaloričnog smoga. :kava:

smjeska
24.02.2005., 19:29
Shadowfax kaže:

:jumping: :rofl: :rofl: :rofl:

Indigo Girl
24.02.2005., 20:54
puffko kaže:
1. Jesi li inace normalne tezine i samo hoces skinuti par kila? Jer ako imas, sto ja znam, 60 kg i hoces skinuti na 55, onda je to druga prica nego skidati s 80 kg.

2. Jesi li cokoladu nadoknadila necim drugim? Cak i voce moze biti dosta kaloricno.

3. Sto radis u teretani? AKo si pretezno na spravama, onda nemoj bas racunati na gubitak tezine - odnosno, to bi se isto dogodilo ali tek nakon sto bi dobro razvila misicnu masu.

Ovo da si deblja - sumnjam. Mozda si sad u drugoj polovici ciklusa pa pod progesteronom imas nesto vise vode.
Samo strpljivo

1. Relativno sam normalne težine. Imam 66, želim doći na 57. Dobro, i 60 je ok.

2. Nisam je nadoknadila. Jedem normalno, čak i premalo. Često se desi da ni ne pojedem topli obrok (silom prilika).

3. Idem na tae bo, spinning, aerobic...tri put tjedno. I onda uz to još ponekad odem na sprave.

talia
25.02.2005., 06:17
duda kaže:
U 100 g
7,3 g bjelančevina
82,4 g ugljikohidrata
1,2 g masnoća
Energetska vrijednost 1571 kj ili 370 kcal

A znas sta su ti ugljikohidrati?
Secer.
Bolje jedi pileca prsa ili ribu s povrcem za rucak.

Zmijica
25.02.2005., 09:38
talia kaže:
Secer.
Helou?
Jebemuga, ljudi rade.
Povrce? Riba?
OK, sendvic s piletinom si mogu narucit, ali gdje ribu iskopat za rucak, recimo?
Osim onih odurnih srdelica przenih u toni ulja.
A koliko sam shvatila, duda radi.

Zatim - ima "dobrih" i "losih" ugljikohidrata. Ja se u to bas ne kuzim jer mi nije trebalo, ali reci da su ugljikohidrati secer je tocno samo u vrlo sirokom smislu.

Billi
25.02.2005., 09:42
zmijice, umjesto posudice sa kornflexom moze se posudica sa tunom i narezanim paradajzom ili umijesanom rizom, posudica svjezeg sira sa usitnjenom sunkom.....

Zmijica
25.02.2005., 10:06
Ma znam da moze ;)

Krenula sam pisati bas ovo sto si rekla (tunjevina, sir), ja to stalno jedem za rucak na poslu. Onda sam obrisala da ne ispadne da se pravim pametna, jer nisam nikad imala problema s tezinom i stvarno ne znam kako je mrsaviti (tri-cetiri kile khm "viska" ne racunam :) )

Malo mi je diglo tlak sto se duda trudi, a onda uleti netko s tonom "a znas li ti...".
Fakofbolan.

margarita
25.02.2005., 13:18
Zmijica kaže:

Fakofbolan.

:lol: :lol:

ti si meni genije zmijice :D

dodouprolazu
25.02.2005., 13:45
talia kaže:
Secer.

mali ispravak; nisu svi ugljikohidrati=secer (u ovom slucaju ipak da)

cure pazite se, big brother vas gleda :D

razmazoti
25.02.2005., 18:59
o evo mene k vama. ja sam si na atkinsu, jer imam povise toga za skinuti, pa me slobodno popljuvajte kak je to jako nezdravo. :)

trenutno zavrsavam prvi indukcijsku tjedan (i ne, nije apsolutno bez ugljikohidrata, vec je 20 NET CARB kak pise na proizvodima, a ne da se u tih 20 racuna onaj cijelokupni broj ugljikohidrata sto pise, nisam nikakav profic, al eto oboruzala sam se s milijon knjiga, i fala bogu internetom, i ispravno radim, hrenovke takodjer su dozvoljene, za razliku od verzije sto je dosla u hrvatsku, i povrce jedem svaki dan, i sir.... uostalom tu je original atkins stranica (http://atkins.com/howto/index.html) pa koga zanima moze opogledati, nakon indukcije se dodaje 5 ugljikohidrata gore svaki tjedan il dva dok se ne prestane gubiti kilaza, onda se vrati 5 unazad da bi se kile i dalje gubile )
ne tvrdim niti da je djeta jako zdrava, niti da je bolja od zone ili kojecega, ali tvrdim da se ja osjecam puno puno bolje neg prije tjedan dana, skinula sam 4 ipo kile, pucam od energije, vjezbam svaki dan (vozim bic pol sata i onda jos 15 min utega) i i tu sam dosla da se mogu pohvalit kak mi ide, dat podrsku drugima i pokusat takodjer pomoc nekome sa savjetom u vezi ove dijete ak je zainteresiran. ak ne isto dobro. ali me postedite onih atkins je zlo.
moze bit da je zlo, ali je jedino zlo koje meni trenutno funkcionira da se rjesim najveceg zla, ili barem polovice da mogu zivjet sama sa sobom, a onda cu razmisljat o zonama i slicno.
tak, sad mi je lakse.

sam da vam dam primjer jednog dana kaj jedem da vidite kak ipak zdravo papam.

ujutro si uzmem tortilju (low carb-te neke proizvode sam narucila s atkins stranice) i nutra strpam kajganu jednog jaja, list zelene salate, i malo mozarelle, 1glavni obrok se sastoji od povelikog odreska ribe ili mesa, koje zacinim sa miljon zacina kak mi dodje i stvarno bude jako ukusno, plus zdjelica neke salate s nekim dozvoljenim dressingom, jos jedan obrok mi je recimo zdjelica brokule ili karfiola na pari, i onda si s tim napravim nekakav umak, i sam za primjer, tu sam tek na nekih desetak ugljikohidrata kaj se broje tak da si mogu uzet prek dana jos dva puta nekakav snack, i popiti caja kolko ocu, pijem puno vode i nisam definitivno gladna, dapace, jucer sam se morala natjerati predvece pojet malo sira, jer ne zelim preskakat obroke...kad mi se neda kuhat si nis onda si uzmem isto shake od atkinsa, ima ga u milijon okusa, ja pijem ili caffe late, il jagodu, mljac! (nema veze s sejkovima dijetalnim, mene podsjeca na one nase male sejkove u tetrapacima od jagode i banane...mljac)

dal ce funkcionirat i dalje ovako, i oce li kile i dalje padat ne znam, ja sam jedna od onih kaj ima povise tog za skinut, i nema te dijete na kojoj nisam bila, osim zone :), a na nju planirma kao sto rekoh, nakn kaj skinem polovicu viska.
bila sam ja i na akupunkturi i skinula sve pa se vratilo, kad sam pocela jest 1500 kalorija, nakon onih propisanih 500, pa da ne duljim....sve sam ja probala, i sve radi vise ili manje neko vrijeme.

al ne odustajem i sad sam na ovom. imam jaku volju, i muz je samnom na njoj i najveca mi je podrska, makar njemu ne treba skidat kle, pa ce pocet dodavat sad ugljikohidrate dok ne dodje na svoj optimalni broj.

evo ovo je bio moj prvi samoobrambeni post ovdje. bravo svima koji se trude, definitivno znam koje su to muke isusove. kod mene je slucaj samo da ak mozak natjeram da se skoncentrira na cilj i on je 'tamo' onda ide ko podmazano, ak nema dovoljno volje nakon tjedna dana ja opet jedem da ne vjerujem... meni je problem sam da mi mozak ostane 'tamo' :D duze od 3 ili 4 mjeseca....
i eto me zato ovdje :w

over&out :zubo:

xxxxxx
25.02.2005., 23:41
Znam da su dijete uvijek rizik ali evo odlucila sam se na ovu dijetu pa vas molim za pomoc.
-Prvo me zanima da li je neko probao ovu dijetu i da li djeluje???
- Nisam procitala nista o alkoholu zanima me da li je dozvoljeno mozda 2-3 puta mjesecno piti alkohol i ako da, koje alkoholno pice je najbolje-najmanje kaloricno?
- Da li je dozvoljeno koristiti natreen jer secer je svakako zabranjen?
- Pise: jedno parce hljeba za rucak- da li je ok jedna snita npr: volkorn brot ili snita obicnog crnog hljeba?
- 3.dan ugljeno hidratni dan se jede kuvano tijesto uz dodatak zacina da li to podrazumjeva npr: Rezance sa ketchupom?

hvala puno unaprijed

xxxxxx
26.02.2005., 10:12
Kratki dodatak uz ovaj post (UN dijeta)
Pise: salata u neogranicenim kolicinama 2 prva dana;
koja salata? jel se to odnosi na zelenu ili mogu kombinovati svo povrce i da li salatu smijem cime zaciniti (ulje, biber, so, sirce?)
- i pise da je prvi dan dozvoljen jogurt, da li to podrazumjeva casu jogurta ili cijeli dan da mogu piti jogurt
HVALA PUNO

puffko
26.02.2005., 11:40
Ljudima se izgleda ne da odgovarati na vec puno puta odgovorena pitanja, ali hajde.

Ukratko: zaboravi na tu dijetu. I zaboravi na xenical (je li to bilo zadnji put?) Zaboravi na sva kratkorocna magicna rjesenja.

Nadugo:

Sve ovakve ili onakve dijete se temelje na zakonu ocuvanja energije (osim Atkinsa koji tu uvodi neke druge principe :D) : energija koju uneses ne moze 'nestati'; sve sto uneses u sebe a ne potrosi se bilo metabolizmom bilo tjelesnom aktivnoscu ce se uskladistiti u masnom tkivu.

Dakle jednostavno da bi se energija mobilizirala iz masnog tkiva moras ili jesti manje ili se kretati vise. Totalno nebitno (za sam proces mrsavljenja) je li to dijeta po UN, Atkinsu, zoni. Mislim, mozes ti jesti i samo hrenovke cijeli dan i ako uneses npr 1200 kcal gubit ces na tezini.

Naravno da su neke dijete bolje, a neke losije, cisto zato sto neke sadrze vise korisnih namirnica bogatih vitaminima.

dakle sto se tice tvoje konkretne dijete: trebas je shvatiti samo kao smjernice. Kad ti kaze 'salata u neogranicenim kolicinama' - vecina povrca (izuzev korjenastog i grahorica) ima nisku energetsku vrijednost pa mozes jesti koliko i kakvog hoces, jer vjerojatno i 'enormna' kolicina je energetski niskovrijedna. Jogurt - opet, ovisi kakav jogurt, je li punomastan ili ne, pogledaj sama na kutiju pa na osnovu toga odluci. Isto - limunov sok nema prakticki nista kcal, ulje naravno ima, ali ako ti je ukusnije s uljem - mala zlicica nece skoditi. Alkohol bi u principu trebala izbjegavati jer ima energetsku i nikakvu drukciju prehrambenu vrijednost - nema vitamina, bjelancevina itd. Ali opet, casa vina nece smetati.

Ono sto je najvaznije je da shvatis da nema carobnog stapica, nema dijete koja je garantirano uspjesna ako se tocno provodi.

Jednostavno moras naci nacin prehrane koji je TEBI ok, kojeg mozes provoditi cijeli zivot, hranu koja ti je ukusna. Nemoj si postavljati nerealne rokove, nemoj iznenada totalno promijeniti svoju prehranu - pocni s manjim stvarima, npr izbaci przenje kao nacin pripreme hrane (ili ako przis - na teflon tavi) i slicno. Smanji porcije. Uvedi nekakvu tjelesnu aktivnost. Najvaznije: nemoj jesti kad ti je dosadno, kad gledas TV, kad si lose volje, jedi samo kad si stvarno gladna, a tada si nemoj napraviti veliki sendvic nego si skuhaj normalan obrok.

Leeloo
26.02.2005., 12:35
Cilj: skinuti 5 kg
Ciljano mjesto: Stomak... ili ti love handles

Poduzete akcije:
- Sinoć prvi čas aerobika... jerbo za to područje su najvažnije kardiovaskularne vježbe.
- Abdominalne vježbe... sa povećanjem serija... sada sam na 3 serije po 20 trbušnjaka za gornji i donji dio stomaka
- Vrstu prehrane ne mijenjam. Smanjujem količinu (jer smatram da se hranim dobro)
- Izbacivanje grickalica i slatkiša

Najveći problem mi je skidanje sa hrane poslije 18 sati. Voće mogu jesti, ali od njega ogladnim do ludila. Opskrbila sam se sa sugarfree lizalima. Navečer... kada ogladnim cuclam lizalo nekih pola sata... i prođe me glad...

Nadam se uspjehu... jer sam na ovaj način prije dvije godine skinula skoro 10 kg, (za nekih 2-3 mjeseca), te sa laganim vježbicama kod kuće (u trajanju 15-20 min), izbjegavanjem masnoće uspjela održati kilažu do decembra....

Stres prouzrokovan porodičnim problemima, liječenje istog hranom, prestanak vježbanja... dovele su me na nekih 5-6 kg viška.

Krećem u rat protiv kilograma i masnoće.

talia
26.02.2005., 15:13
dodouprolazu kaže:
mali ispravak; nisu svi ugljikohidrati=secer (u ovom slucaju ipak da)

cure pazite se, big brother vas gleda :D

Nisam se jasno izrazila. Mislila sam, ugljikohidrati u kornfleksu su uglavnom secer.

dodouprolazu
26.02.2005., 16:43
Dakle jednostavno da bi se energija mobilizirala iz masnog tkiva moras ili jesti manje ili se kretati vise. Totalno nebitno (za sam proces mrsavljenja) je li to dijeta po UN, Atkinsu, zoni. Mislim, mozes ti jesti i samo hrenovke cijeli dan i ako uneses npr 1200 kcal gubit ces na tezini.

ma naravno :)

puffko
26.02.2005., 17:37
dodouprolazu kaže:
ma naravno :)

Ma naravno kazem i ja ali vidis da ljudi i dalje to nikako ne kuze. Ili su jednostavno lijeni malo sami razmisljati o vlastitoj prehrani..

dodouprolazu
26.02.2005., 19:50
puffko kaže:
Ma naravno kazem i ja ali vidis da ljudi i dalje to nikako ne kuze. Ili su jednostavno lijeni malo sami razmisljati o vlastitoj prehrani..

ma razmisljaju oni ali kad to treba sprovesti u djelo onda im se vise i ne da bas. Svi bi neke brze metode, cudotvorne formule a zaboravljaju da se NISU udebljali za 3 tjedna pa je logicno da i ne smrsave za toliko vremena. Osim toga, zamka svih dijeta i jest u tome sto su ogranicene na neko vremensko razdoblje i kazu - eto, tako cete izgubiti kile i svi misle samo da izdrzim to kratko razdoblje. A ne kuze da smisla ima samo ako izdrze svo vrijeme, godinama inace je jojo efekt. Zdravije i ucinkovitije od bilo koje dijete je da se tri puta tjedno krenete baviti nekim sportom, moze i nesto lagano, bitno da se krecete i da kao sto si ti napisala uvedete male promjene tipa - nevu vise pohano ni przeno nego samo na teflonu ili kuhano na pari ili uz piceka i krumpir necu uzeti jos i onaj sok od pecenja ali da takve promjene postanu dozivotne. Zao mi je vidjeti zene kako se muce a sve ima kratkotrajni rezultat al jebi ga tako se i moja mucila, i tako iscrpila svoj organizam 5 kila dolje pa 6 gore itd. onda je skopcala da je jedina magicna formula- sport i zdrava prehrana (vise juha, manje pomfrita, vise voca manje kolaca itd.) i skinula je sve sto je htjela, doduse polako ali zato bez da je patila ili se neceg tesko odricala. Isti nacin prehrane zadrzala je i sada kad je trudna i kaze da je bas super da se prije navukla na to jer da bi joj upravo u trudnoci (mucnine i co.) bilo tesko sad odjednom krenuti na zdravi rezim. Jesam se raspisao ali bas mi se od atkinsonove dijete dize kosa na glavi.

talia
27.02.2005., 04:30
dodouprolazu kaže:
ma razmisljaju oni ali kad to treba sprovesti u djelo onda im se vise i ne da bas. Svi bi neke brze metode, cudotvorne formule a zaboravljaju da se NISU udebljali za 3 tjedna pa je logicno da i ne smrsave za toliko vremena. Osim toga, zamka svih dijeta i jest u tome sto su ogranicene na neko vremensko razdoblje i kazu - eto, tako cete izgubiti kile i svi misle samo da izdrzim to kratko razdoblje. A ne kuze da smisla ima samo ako izdrze svo vrijeme, godinama inace je jojo efekt. Zdravije i ucinkovitije od bilo koje dijete je da se tri puta tjedno krenete baviti nekim sportom, moze i nesto lagano, bitno da se krecete i da kao sto si ti napisala uvedete male promjene tipa - nevu vise pohano ni przeno nego samo na teflonu ili kuhano na pari ili uz piceka i krumpir necu uzeti jos i onaj sok od pecenja ali da takve promjene postanu dozivotne. Zao mi je vidjeti zene kako se muce a sve ima kratkotrajni rezultat al jebi ga tako se i moja mucila, i tako iscrpila svoj organizam 5 kila dolje pa 6 gore itd. onda je skopcala da je jedina magicna formula- sport i zdrava prehrana (vise juha, manje pomfrita, vise voca manje kolaca itd.) i skinula je sve sto je htjela, doduse polako ali zato bez da je patila ili se neceg tesko odricala. Isti nacin prehrane zadrzala je i sada kad je trudna i kaze da je bas super da se prije navukla na to jer da bi joj upravo u trudnoci (mucnine i co.) bilo tesko sad odjednom krenuti na zdravi rezim. Jesam se raspisao ali bas mi se od atkinsonove dijete dize kosa na glavi.

:klap: :klap: :klap:

vandaluzija
28.02.2005., 11:15
˝NE SAGRIJEŠI BLUDNO˝ je jedina zapovijed koje se ne smijete pridržavati ako želite skinuti suvišne kilograme.

PROVJERENO !!! :top:

Spajate ugodno s korisnim bez velikih odricanja i skupih preparata.

Ruda
28.02.2005., 16:55
vandaluzija kaže:
˝NE SAGRIJEŠI BLUDNO˝ je jedina zapovijed koje se ne smijete pridržavati ako želite skinuti suvišne kilograme.

PROVJERENO !!! :top:

Istina.......25-30 minuta sexa, 300 kcal manje (ali ne da sada mala leži ko crknuta krava, i ona se treba bacakati i ritati i rzati i tak to)

Shadowfax
02.03.2005., 09:16
Evo komadi upravo listam knjigu "O zdravoj tezini" fora je, izasla je uz Jutarnji. Ja izracunala svoj ITM i iznosi 23,što se smatra najzdravijim. Ja i nemam baš problema s tezinom,al savjetujem da uzmete knjigicu. :D

chiquita
03.03.2005., 15:28
baš sam htjela pitati jeli tko od vas to kupio i ima li štogod pametnoga nutra.

emy
06.03.2005., 10:03
chiquita kaže:
baš sam htjela pitati jeli tko od vas to kupio i ima li štogod pametnoga nutra.

Ja kupila!Ima zgodnih stvari tipa kako priolagoditi dijetu svakodnevnom kuhanju,kako sastaviti plan vjezbanja,savjete za kupovinu namirnica,savjete za odlazak u restoran i tak!

Inače,kad čitam vaše postove sva se zbediram!ja naime,svakog ponedjeljka puna entuzijazma krećem na dijetu ali već u utorak popodne sve to pada u vodu:confused: :flop: !o vjebanju da ne govorim!!!Imate kakav dobar savjet za mene?Trenutno sam bolesna,sjebala me gripa i fucking tempperatura pa mislim da nije pravo vrijeme za dijetu pošto mi je imunitet u kurcu!Nisam sad ja neka bolesno debela prasica,ali 5 kg dolje me nebi ubilo:) !Visoka sam 1,65 i teška 57-60kg!Samo se nadam da ću do ljeta to skinuti!!!

emy
06.03.2005., 10:05
Shadowfax kaže:
Evo komadi upravo listam knjigu "O zdravoj tezini" fora je, izasla je uz Jutarnji. Ja izracunala svoj ITM i iznosi 23,što se smatra najzdravijim. Ja i nemam baš problema s tezinom,al savjetujem da uzmete knjigicu. :D

Meni je ITM 20,9!Po tome sam znači normalna!

smjeskica
09.03.2005., 18:36
Evo procitala sam negdje o pozitivnom djelovanju grapefruita na sagorijevanje masnoca...nesto mi to sumnjivo...ima li u tome istine?

Shadowfax
10.03.2005., 09:21
smjeskica kaže:
Evo procitala sam negdje o pozitivnom djelovanju grapefruita na sagorijevanje masnoca...nesto mi to sumnjivo...ima li u tome istine?

imaš par strana ispred o tome. :D

TriviA
10.03.2005., 09:46
xxxxxx kaže:
Znam da su dijete uvijek rizik ali evo odlucila sam se na ovu dijetu pa vas molim za pomoc.
-Prvo me zanima da li je neko probao ovu dijetu i da li djeluje???
- Nisam procitala nista o alkoholu zanima me da li je dozvoljeno mozda 2-3 puta mjesecno piti alkohol i ako da, koje alkoholno pice je najbolje-najmanje kaloricno?
- Da li je dozvoljeno koristiti natreen jer secer je svakako zabranjen?
- Pise: jedno parce hljeba za rucak- da li je ok jedna snita npr: volkorn brot ili snita obicnog crnog hljeba?
- 3.dan ugljeno hidratni dan se jede kuvano tijesto uz dodatak zacina da li to podrazumjeva npr: Rezance sa ketchupom?

hvala puno unaprijed

Ja sam probala nakon poroda i prestanka dojenja i meni je bila super.
-alkohol nije dozvoljen kao ni sokovi. Dozvoljena je samo voda, cajevi i kava bez dodatka secera, umjetna sladila su dozvoljena
-snita kruha uz obrok je dozvoljena prvi i dtugi dan ciklusa - znaci i uz rucak i uz veceru
-3.dan je kuhano tijesto koje bi ja zacinila salsom ili bi kupila ono gotovo tijesto za picu premazala ga salsom, posula oreganom i uz salatu je skroz ok obrok
-salate mozes normalno zaciniti ulje, kvasina, sol, papar....sto vec. Dresinzi se ne smiju koristiti.
-prvi dan koji je proteinski smijes piti jogurt ili mlijeko ali samo u vrijeme obroka - znaci uz rucak ili uz veceru

Princip kod ove dijete je grupiranje namirnica, striktno 3 obroka dnevno

Ja sam u 40 dana skinula 8kg, vodeni dan nisam ni pokusala odradit jer mi je i vocni bio poprilicno tezak.

mrs.johnny knoxville
10.03.2005., 09:48
ahoj ljudi! može li mi ko reći kako skinut salo sa željenog mjesta (trbuha)? fucking trbušnjaci ne čine svoje:mad:! zna li ko šta o onim leptirima s tv-a:zubo:?

dodouprolazu
10.03.2005., 10:31
trbusnjaci ucvrscuju ali od njih ne mrsavis (tj. mozes dobiti cak i veci obujam nego si imala prije njih ali ce to ovaj put biti tvrdo a ne mlohavo) mrsavi se od trcanja, voznje biciklom, stepera ali ne ono s noge na nogu nego ima da se posteno oznojis!

Ja sam u 40 dana skinula 8kg

http://www.mainzelahr.de/smile/schuechtern/couch.gif

emili
10.03.2005., 11:04
Znate što mene zanima!

Htjela bih i ja ponešto zimskih kila skinuti i trudim se jesti manje, ali ima jedna stvar kiju naprosto obožavam .....suhe smokve..
u ušima mi zvoni na oprez, ali želja je još uvijek jača ...
e pa recite mi, griješim li puno jedući ih, koliko su one kakorične ...znate li?

joujou
10.03.2005., 11:06
emili kaže:
Znate što mene zanima!

Htjela bih i ja ponešto zimskih kila skinuti i trudim se jesti manje, ali ima jedna stvar kiju naprosto obožavam .....suhe smokve..
u ušima mi zvoni na oprez, ali želja je još uvijek jača ...
e pa recite mi, griješim li puno jedući ih, koliko su one kakorične ...znate li?

užasno kalorično :nono:

najjače su mi suhe šljive, ujedno i prirodni dijuretik, pa se šteta na taj način sanira :D :D :D

emili
10.03.2005., 11:46
joujou kaže:

najjače su mi suhe šljive, ujedno i prirodni dijuretik, pa se šteta na taj način sanira :D :D :D

koliko užasno!
nisu li i suhe smokve dijuretik ... il se varam

joujou
10.03.2005., 12:12
emili kaže:
koliko užasno!
nisu li i suhe smokve dijuretik ... il se varam

za smokve nemam pojma jesu li dijuretik, ali znam da je svo sušeno voće vrlo kalorično...

mislim da se sijećam nekog primjera kao da ako 100 g grožđa ima npr. 60 kalorija, sušeno grožđe ima 600....

ok, nemoj me uzeti doslovno, ali mislim da je tako nekako :D

magriz
10.03.2005., 13:07
joujou kaže:

suhe šljive dijuretik? prije laksativ! :cool:

mrs.johnny knoxville
10.03.2005., 14:32
dodouprolazu kaže:
trbusnjaci ucvrscuju ali od njih ne mrsavis (tj. mozes dobiti cak i veci obujam nego si imala prije njih ali ce to ovaj put biti tvrdo a ne mlohavo) mrsavi se od trcanja, voznje biciklom, stepera ali ne ono s noge na nogu nego ima da se posteno oznojis!

http://www.mainzelahr.de/smile/schuechtern/couch.gif kako da se hranim uz sav taj napor? nekako me strah da bi nakon toga došla u napast da opustošim frižider? šta jesti za smršavit 8 kg u 40 dana?

Billi
10.03.2005., 15:08
zdravo bi bilo mrsaviti 1 do 1,5 tjedno. pogledaj svoje navike pa izbaci kaj mislis da je lose: slatko, masno, previse ugljikohidrata?

dodouprolazu
10.03.2005., 16:58
mrs.johnny knoxville kaže:
kako da se hranim uz sav taj napor? nekako me strah da bi nakon toga došla u napast da opustošim frižider? šta jesti za smršavit 8 kg u 40 dana?

Ja uopce ideju smrsaviti 8 kila u tako malo vremena (kad si se debljala sigurno tri puta duze) smatram losom. Emili, bolje suhe domace smokve nego nekakve secerne table (citaj cokolade zmnjm klase).

mrs.johnny knoxville
10.03.2005., 18:10
ma da ideja je stvarno loša, ali glupa nestrpljivost mi upropasti svaku dijetu i naum uopće:bonk:

joujou
10.03.2005., 20:25
magriz kaže:
suhe šljive dijuretik? prije laksativ! :cool:

:p

emili
11.03.2005., 07:04
dodouprolazu kaže:
Emili, bolje suhe domace smokve nego nekakve secerne table (citaj cokolade zmnjm klase).

Puni pogodak!
Da, smokve mi služe kao nadomjestak umjesto čokolade. Jednostavno nemogu bez nećeg slatkog, samo nisam bila sigurna da li mi je zamjena OK :cool:

joujou
11.03.2005., 07:50
dodouprolazu kaže:
Ja uopce ideju smrsaviti 8 kila u tako malo vremena (kad si se debljala sigurno tri puta duze) smatram losom. Emili, bolje suhe domace smokve nego nekakve secerne table (citaj cokolade zmnjm klase).

ma da.. a što ako si uzme niskokaloričnu čokoladu ili energetsku pločicu.... umjesto turbokaloričnih suhih šljiva? :D :D

osim toga ako si na dijeti, ne treba ti niti jedno... problem riješen :top:

Mala Lu
11.03.2005., 11:05
Evo, baš čitam ovu temu i baš si mislim, da i ja nešto pridonesem...
Naime, na dijeti sam, i u 2 mjeseca sam smršavila 25 kila... :eek: i znam da nije zdravo... i znam da je puno... ali! problem je u tome, što otkad sam počela sa dijetom... koja baš nije nešto naročito grozna, kile padaju ono straobalnom brzinom. Inače, kombiniram 3 dijete, zonu na prvom mjestu (5 obroka dnevno, male količine) mjesečevu i nekakvu s bodovima, mislim da se zove astronautska ili nešto slično... uglavnom, imam sobnu biciklu tako da se i na tome malo izmorim i tako... uglavnom, ja sam very happy kakva je inače moja prehrana prije bila... :cheer: