PDA

View Full Version : Društvo za mršavljenje

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

dodouprolazu
11.03.2005., 11:18
joujou kaže:
ma da.. a što ako si uzme niskokaloričnu čokoladu ili energetsku pločicu.... umjesto turbokaloričnih suhih šljiva? :D :D

osim toga ako si na dijeti, ne treba ti niti jedno... problem riješen :top:

Koliko te citam pomalo, mlada si i neiskusna, i zato tako iskljuciva. Niskokaloricna cokolada je prepuna sranja koje organizam ne treba (jer okus kojeg su stedili na kalorijama dodaju necim drugime, prouci sastav) jer su smokve ZDRAVIJA varijanta.

Ako si na dijeti onda ti upravo treba nesto za dusu (dijeta sama po sebi vec jest stres) jer ako ucinis rezim prehrane prestrogim velika je sansa da ce za 2 dana biti zeljna svega i svacega i prezderati se. S druge strane, ako si dopustis pokoji grijeh a izmedju toga jedes umjereno veca je sansa da taj rezim prehrane zadrzis tjednima i tako ne samo smrsavis nego i zadrzis novu kilazu.

joujou
11.03.2005., 11:31
dodouprolazu kaže:
Koliko te citam pomalo, mlada si i neiskusna, i zato tako iskljuciva. Niskokaloricna cokolada je prepuna sranja koje organizam ne treba (jer okus kojeg su stedili na kalorijama dodaju necim drugime, prouci sastav) jer su smokve ZDRAVIJA varijanta.

Ako si na dijeti onda ti upravo treba nesto za dusu (dijeta sama po sebi vec jest stres) jer ako ucinis rezim prehrane prestrogim velika je sansa da ce za 2 dana biti zeljna svega i svacega i prezderati se. S druge strane, ako si dopustis pokoji grijeh a izmedju toga jedes umjereno veca je sansa da taj rezim prehrane zadrzis tjednima i tako ne samo smrsavis nego i zadrzis novu kilazu.

ajde.. neka ti bude :o

ima logike, priznajem :kiss:

Ava Adore
11.03.2005., 11:33
joujou kaže:
umjesto turbokaloričnih suhih šljiva? :D :D
bar su zdrave :D za probavu i to..

Indigo Girl
11.03.2005., 13:18
A jel' lizaljke debljaju? :D

bronco
11.03.2005., 13:19
Indigo Girl kaže:

of course.

Indigo Girl
11.03.2005., 13:22
Billi kaže:
zdravo bi bilo mrsaviti 1 do 1,5 tjedno. pogledaj svoje navike pa izbaci kaj mislis da je lose: slatko, masno, previse ugljikohidrata? A što raditi kad ne jedeš slatko, masno i jedeš dva komada kruha dnevno, a želiš smršaviti? :misli:

kem
11.03.2005., 13:44
Indigo Girl kaže:
A što raditi kad ne jedeš slatko, masno i jedeš dva komada kruha dnevno, a želiš smršaviti? :misli:

Umjesto kruha voce?

bronco
11.03.2005., 13:46
Indigo Girl kaže:
A što raditi kad ne jedeš slatko, masno i jedeš dva komada kruha dnevno, a želiš smršaviti? :misli:

malo sexa ne bi skodilo.

Indigo Girl
11.03.2005., 13:47
kem kaže:
Umjesto kruha voce? Eh sad. ne mogu voće i za doručak i za ručak jesti. Što ću napraviti sendvic s jabukom i sirom? :)

bronco
11.03.2005., 13:50
Indigo Girl kaže:
Eh sad. ne mogu voće i za doručak i za ručak jesti. Što ću napraviti sendvic s jabukom i sirom? :)

a da izbacis lebac?

Real-BigMamma
11.03.2005., 17:31
Indigo Girl kaže:

Kako koje;) :D

Indigo Girl
11.03.2005., 18:06
Real-BigMamma kaže:
Kako koje;) :D

:lol: Perverznjakuša jedna!

Real-BigMamma
11.03.2005., 19:15
Indigo Girl kaže:
:lol: Perverznjakuša jedna!

A kad si ne mogu pomoć :lol:

talia
11.03.2005., 23:05
Indigo Girl kaže:
Eh sad. ne mogu voće i za doručak i za ručak jesti. Što ću napraviti sendvic s jabukom i sirom? :)

Ne jedes sendvice.

Indigo Girl
12.03.2005., 11:51
A što da jedem za doručak??!

Real-BigMamma
12.03.2005., 23:56
Cornflakes, dvopek s namazom, jaja, čokolino...

Grozon mi je išta savjetovat kad ja u pravilu ne doručkujem, osim ako me baš ne strefi neka glad a onda uzmem bilo što iz frižidera (osim kruha, njega ne jedem ni inače).

Vivianne
13.03.2005., 11:03
E pa curke moje drage, sutra je ponedjeljak pa se i ja namjeravam pridružiti "društvu".

Imam 10-ak kilica previše, užasne prehrambene navike, faze prežderavanja, pa faze gladovanja radi skidanja nagomilanih kila, a proljeće se već opako priližilo, tako da je stvarno krajnje vrijeme za akciju.
Ove zime slomila me depra, puno toga lošeg se dogodilo, i jedina utjeha bila mi je u papanju.

Evo, sada dok gledam sunce kroz prozor, mislim da je došlo vrijeme da se trgnem i učinim nešto za sebe.

Plan izgleda ovako:
-doručak, večera i međuobroci - voće
-ručak - kuhano i sirovo povrće, ponekad lešo meso.
-redovito posjećivati fitness dvoranu

Sada, kad sam svoj plan javno izložila, ne bih smjela odustati, zar ne? Podržite me, jer mi podrška stvarno treba.
:W

Indigo Girl
13.03.2005., 13:07
Zašto nije dobro neposredno prije i poslije obroka jesti voće? I zašto nije dobro piti dok se jede?

Real-BigMamma
13.03.2005., 17:52
Indigo Girl kaže:
Zašto nije dobro neposredno prije i poslije obroka jesti voće? I zašto nije dobro piti dok se jede?

Nakon konzumiranjavoć, preporuča se ne jesti makar 40 minuta.
Ovo za pijenje mi je nepoznato, ja ne bi rekla da je loše piti dok jedeš.

joujou
13.03.2005., 18:03
Real-BigMamma kaže:
Nakon konzumiranjavoć, preporuča se ne jesti makar 40 minuta.
Ovo za pijenje mi je nepoznato, ja ne bi rekla da je loše piti dok jedeš.

fora je u tome što si u stanju više pojesti ako piješ za vrijeme jela... jer dok jedeš ožedniš... i ako si uskratiš piće prije ćeš osjetiti sitost

yelena
13.03.2005., 18:25
Ciao everybody!

Evo ja sam prije pola mjeseca pocela svoju dijetu. Izgubila sam 5 kila i imam jos oko 25 za izgubim.

Nasla sam jedan program na netu koji vam moze vise nego pomoci. www.dietpower.com

probna je verzija, ali postoje serijski brojevi tako da je nemorate kupiti, samo mi poslajite private poruku i dat cu vam.

Sve u svemu program je na bazi brojanja kalorija. Svaki dan unesete sve sto ste pojeli. Isto tako mozete kreirati log-ove hrane. I koliko ste vjezbali. program vam izracuna koliko kalorija mozete dnevno pojesti. i asimiliriva se u odnosu na vas metabolizam, razuna kako se vas metabolizam krece, tako da zapravo izgubite tezinu u roku koji ste sebi zadali.

Najvaznije pravilo dijete je da sebi ne zabranjujete nista. Vazno je jesti u malim porcijama. I razmisljati kako jedete. Tako npr. mali mcdonaldsov pomfri ima oho 400 kalorija, a meni dnevno dopustenje je 1200, naravno da cu razmisliti dva puta hocu li ih pojesti, i utaziti tu "laznu glad" ili cu pojesti salatu sa kokosi.

Cinjenica je da ako ste gladni "za necim" tipa odredenom vrstom hrane, da najvjerovatnije niste gladni, jer kad je osoba stvarno gladna pojela bi bilo sto, jabuku, povrce itd...A ne samo ono aaa ocu burek, ocu picu, jede mi se pohana kokos sa tonu sira, ili manistra.

Onda malo polakse na kruhu. Ogranicit se treba na jednu - 2 fete dnevno. Jednostavno se treba odviknuti. jer kruh deblja ludilo.

Jos jedna stavka je vjezba. najbrze se mrsavi plivanjem ili trcanjem, a ako to nije vam najdraze, onda sat vremena doma staviti mjuzu neku ludu i isplesati se kao ludak, bilo kakvi pokreti bez srama, samo da osjetis sve misice, i raditi razne kick box pokrete za jacanje ruku i nogu, tako da ojacate. Uz to mozete i jogu i pilates za rastezanje i oblikovanje.

Za sada ovo meni dijeluje

Svaki dan jedem i cokoladu i priustim si nesto ukusno, ali drzim se svoje kalorijske granice. I ucim pametno jesti. ZNam tocno sta koja hrana sadrzi i koliko mi je dovoljna dnevna kolicina.
I nadam se ovo ljeto vise nece biti pomocnik kolutova oko stomaka i guzice :)))

Jelena
-----------------

http://yooyoo.blog.hr

smjeskica
13.03.2005., 18:26
u jednom od zenskih magazina(:o ) sam procitala da se ne piej tokom jela jer se tako razblazuje zeluceni sok pa ti treba duze da skontas da si sit...ili tako nesto:confused:

yelena
13.03.2005., 18:32
ja vam kazem jedite sto hocete i pijte kad hocete, treba brojat kalorije. I mozak trenirati kad nesto treba jest kad ne. Jer sto ce biti kad odete sa te vase dijete i pit kad jedete i nepit kad jedete, oticete u zonu naglog prezderavanja, jer niste naucili samo kontrolu. A sad ako neko mi kaze da imaju amo kontrolu e onda nebi bili debeli i imali problem dijete.

yelena
13.03.2005., 18:39
GLavni obroci bi trebali se sastojati od 300 kalorija a snackovi oko 100 kalorija.

Evo jedan moj dan

Dorucak,

jaja na omlet i bacon (kao przena slanina)
komad kruha i voda ili sokic (250-300 kalorija)

Ako ogladnem izmedu rucka i marende - neku vocku - 100 kalorija

rucak, kokos, salata, blitva ili bilo koje drugo zelenje, - samo jedan pijat - nema repete - 300 kalorija

snack2 - mala milka cokoladica 200 kalorija

vecera - jedna feta pizze samo sir, tanka - 160 kalorija
jogurt 100

i naravno puno vode

ukupno dode oko 1100 kalorija, sto mi cak ostavlja 200 kalorija slobodno jer sam trenutno na 1300 kalorija dnevno. Plus kad vjezbate gubite kalorije i morate jesti vise da bi to nadoknadili.

VAZNO VAZNO VAZNO

da bi metabolizam radio trebate jesti vise puta dnevno manje kolicine 5-6 puta!

Jer ako jedete nista onda jedan put malo ili ko zna sta, metabolizma se blokira!!!! Zato necete ici na WC tjedan dana LOL :)))

S ovom metodom ste stalno na wc-u, sve funkcionira kako treba, i super se osjecam!!!

Ako tko treba ikakvu pomoc nek mi se javi.

Virujte mi prosla sam sve dijete od 5 godine.!

Billi
14.03.2005., 08:35
Indigo Girl kaže:

mucis se ko ja.

joujou
14.03.2005., 08:38
yelena kaže:
Virujte mi prosla sam sve dijete od 5 godine.!

vidim da nije upalilo :zubo:

dodouprolazu
14.03.2005., 11:22
joujou kaže:
fora je u tome što si u stanju više pojesti ako piješ za vrijeme jela... jer dok jedeš ožedniš... i ako si uskratiš piće prije ćeš osjetiti sitost

Kod nekih osoba je upravo obrnuto, ako popiju casu vode ili prije ili za vrijeme jela, brze se zasite.

dodouprolazu
14.03.2005., 11:30
jer kruh deblja ludilo.

Odredjene vrste kruha debljaju, no od odredjenih se cak moze i mrsaviti. Najgore je pojesti onaj bijeli toast (cak i dvopek nema nista manje kalorija! to je isti kruh samo sasuseni) koji ne nosi mnogo dobroga organizmu (u smislu hranjivih tvari) nego tkz. prazne kalorije.
treba brojat kalorije.

najbrzi put za izluditi i odustati od dijete

GLavni obroci bi trebali se sastojati od 300 kalorija

:rolleyes: Uz to ova dijeta koju opisujes, da, jedes kolicinski malo ali pola od toga je sranje a ne najbolja moguca varijanta za obskrbiti organizam

da bi metabolizam radio trebate jesti vise puta dnevno manje kolicine 5-6 puta!

slazem se

S ovom metodom ste stalno na wc-u
onda je to losa metoda

Zao mi ako si kao sto pises prosla sve dijete i jos se nisi naucila pameti.

Real-BigMamma
14.03.2005., 12:49
www.fitday.com (http://Dnevnik dijete)

Otkad vodim dnevnik prehrane i aktivnosti, moram priznat da jedem puno manje, redovitije i da se kile jednostavno tope.

ALi poanta mršavljenja nije samo u dijeti, vježbanje je ono od čega se naviše mršavi.

JEdini recept za uspješno skidanje kila je: unijeti u organizam manje kalorija nego što ih potrošiš, odnosno, potrošit više nego ih pojedeš.
I to je čitava mudrost.:top:

krpica
14.03.2005., 13:21
Samo da se malo nadovežem na temu ( vječnu na forumima )

Svi mi volimo jesti , netko slatko , netko slano , a kad se pređe 25-ta godina , zaboravimo na vježbanje , jurcanje u disko , kino itd...uglavnom se ukotvimo doma s društvom ili bez njega uz kojekakve sendviče i grickalice.....

Da ne pametujem previše ...svima treba pomoć oko skidanja kila bilo to tri ili trideset tri..

Ja osobno nisam isprobavala dijete , već kad sam narivala na 30 prekobrojnih , raspitala se i odlučila se za akupunkturu.

Polako i sigurno uz podršku svih koji dolaze i uz liječničku kontrolu doktorice Huber.

Nema srama ...svi su tamo iz istog razloga , nema podsmjeha , svi pomažu jedni drugima.

Telefon 2000-650 Dr. Huber

SESVETE !

dodouprolazu
14.03.2005., 13:55
A koliko ta akupunktura kosta? I koliko dugotrajni su joj rezultati? Nekako mi se cini jeftinije prepoloviti kolicine koje se jedu i vise se kretati. Za brzo hodanje sat vremena ne treba skoro nista love, jednokratna investicija su solidne tenisice.

krpica
14.03.2005., 14:07
Pa ako hočeš lovicu uložiti u tenisice OK ali ih onda i KORISTI ZA TRČANJE , pa ti ne treba ni dijeta ni akupunktura:D

Ovako

Tretman je 50 kn 2 x tjedno

Ima žena i muškaraca kojima kile idu brže dolje , pa koliko kila toliko muzike....tj.para.

Doktorica Vas važe na svakom dolasku i ukoliko nema pomaka , a držite se propisanih pravila , ona sama mijenja i daje upute za promjenu načina prehrane , tj. nekome ne paše voće , nekome ne paše meso itd...Svaki organizam je priča za sebe.

Koliko ćete novaca uložiti u dijetu i način iste ovisi o vama.
Samo zbrojite lovu koju ste dali na kojekakve čajeve , tablete itd , pa ćete vidjeti da je ovo ( po mojem iskustvu ) puno isplativije.

1 mj 8 x 50 = 400 kn ovisno o osobi i pridržavanju pravila između 5 i 10 kg manje.

:w

krpica
14.03.2005., 14:11
Samo da nadodam to je prvi mjesec , ukoliko vam je ostalo 2-3 kg još za skinuti , dovoljno je doći 1 x na tjedan ili 1 x u 2 tjedna.

Nakon skidanja kila važno je kontrolirati državanje željene težine , pa ako dobijete 3 kg , treba se vratiti u režim dijete i ne dozvoliti da se nataloži 3+3+3+3.......:flop:

Vivianne
14.03.2005., 14:14
dodouprolazu kaže:
A koliko ta akupunktura kosta? I koliko dugotrajni su joj rezultati? Nekako mi se cini jeftinije prepoloviti kolicine koje se jedu i vise se kretati. Za brzo hodanje sat vremena ne treba skoro nista love, jednokratna investicija su solidne tenisice.

Išla sam na akupunkturi par puta, svaki put je upalilo. Međutim, moram napomenuti da sam bila strašno gladna iako su iglice u mom uhu trebale blokirati osjećaj gladi.
Ali ono što definitvno pali u svemu tome je to što redovito idete na kontrolu i vaganje, pa jednostavno nemate obraza stući pizzu prije pregleda.
Doktor vam dođe kao loša savjest.

Ali ovu metodu ne bi trebale prakticirati one koje imaju malo viška na trbuhu od sjedanja, ni one koje bi željele obući hlače od prošle godine.
Jedna moja prija je iz ordinacije izašla prije nego je ušla. Ovaj je uopće nije htio primiti uz objašnjenje da on nema vremena za bacanje na vitke djevojke koje bi htjele biti anoreksične.

dodouprolazu
14.03.2005., 14:37
krpica kaže:
Pa ako hočeš lovicu uložiti u tenisice OK ali ih onda i KORISTI ZA TRČANJE , pa ti ne treba ni dijeta ni akupunktura:D

Koliko ćete novaca uložiti u dijetu i način iste ovisi o vama.
Samo zbrojite lovu koju ste dali na kojekakve čajeve , tablete itd , pa ćete vidjeti da je ovo ( po mojem iskustvu ) puno isplativije.

.

Hvala na informacijama, meni dijeta u zivotu nije trebala a sve to jerbo se ja bavim sportom i svake tene koje sam dosad nabavio sam posteno razderao na takav nacin. Nemam kaj zbrajati jer ne dajem lovu na sranja koja opisujes (caj i tablete, cura mi je skinula dosta kila ali cak ni ona nije vjerovala u cajeve ;) Skinuti 5-10 kila u mjesec dana, rekao bi cak da je i pet preveliki sok za organizam. Za organizam je LOSE biti gladan. Pametnije je zadovoljiti tu glad pametnim namirnicama tipa svjezi kravlji sir, povrce na pari itd. Vjerojatno je akupunktura (ja sam ju koristo u druge svrhe, kod upale zgloba itd.) dobra motivacija ali bez sporta i zdrave hrane do kraja zivota ;) ni jedan rezultat nece trajati.

krpica
14.03.2005., 15:24
Svaka čast sportašima i inima koji stvarno tjedno odvale dva tri sata na vježbanje...puno više nas je lijenih.:bljak:

A kako sam i navela doktorica kroz dolaske k njoj na " seanse" uvodi zdrav način prehrane kao osnovu za održavanje tjelesne težine , naravno da ako smažemo burek i tri pizze tjedno , da se i ne nadamo izgledu J.Lo kaj ne?;)

Indigo Girl
14.03.2005., 15:50
Mislim da oni odrade vise od 2-3 sata tjedno. To nije nista. Barem 7 sati tjedno na nekakvu tjelovjezbu!

dodouprolazu
14.03.2005., 16:26
Za zenske pojmove, j.lo i nije nema mrsavica a uz to ona puno vjezba da bi uopce tako izgledala. Moj tip nije. Korisnije od dva puta tjedno trening a ostatak tjedna od uredskog stolca do fotelje je - svaki dan pola sata. Ne iscrpite organizam i imate bolju kondiciju. Da lijenost je prava rijec za visenje pred teveom.

naravno da ako smažemo burek i tri pizze tjedno , da se i ne nadamo izgledu J.Lo kaj ne
Uz to burek i tri pizze tjedno nije nista strasno, ako taj dan kad jedes burek pojedes normalan dorucak i veceru a nakon rucka od bureka odes malo trcati.

joujou
14.03.2005., 17:02
dodouprolazu kaže:
Hvala na informacijama, meni dijeta u zivotu nije trebala a sve to jerbo se ja bavim sportom i svake tene koje sam dosad nabavio sam posteno razderao na takav nacin. Nemam kaj zbrajati jer ne dajem lovu na sranja koja opisujes (caj i tablete, cura mi je skinula dosta kila ali cak ni ona nije vjerovala u cajeve ;) Skinuti 5-10 kila u mjesec dana, rekao bi cak da je i pet preveliki sok za organizam. Za organizam je LOSE biti gladan. Pametnije je zadovoljiti tu glad pametnim namirnicama tipa svjezi kravlji sir, povrce na pari itd. Vjerojatno je akupunktura (ja sam ju koristo u druge svrhe, kod upale zgloba itd.) dobra motivacija ali bez sporta i zdrave hrane do kraja zivota ;) ni jedan rezultat nece trajati.

:amen:

a što se čajeva tiče... čula sam da njihov efekt leži u tome što potiču na prekomjereno mokrenje čime iz sebe ispuštaš isključivo tekućinu i na taj način brzo gubiš na težini... o besmislenosti ove metode neću niti pričati :flop:

Indigo Girl
14.03.2005., 17:39
Nakon mjesec dana stala sam na vagu i sa smješkom primijetila da pokazuje kilu i pol manje :)

Iako na sebi promjenu ne vidim, očito se nešto dogodilo. Trebalo je vremena, no dogodilo se. Eto mi motivacije za dalje :)

Indigo Girl
14.03.2005., 17:40
Čisto informativno: koliko kalorija ima feta bijelog, vulgaris kruha?

Natch
14.03.2005., 17:54
Indigo Girl kaže:
Čisto informativno: koliko kalorija ima feta bijelog, vulgaris kruha? previse. zaboravi kruh. i to bijeli, kako se to uopce usudjujes spominjati na ovom topicu???:rolleyes: :D

Indigo Girl
14.03.2005., 17:58
:D

Po mojoj slobodnoj procjeni jedno... 200 kalorija?

Natch
14.03.2005., 18:05
http://www.ljepota.info/pics_dijete/kalorije4.jpg

Natch
14.03.2005., 18:05
2 KG MANJE S MAGIČNOM JUHOM

DORUČAK:

Sendvič od jaja i krastavaca

1 Krišku kruha (45 g) od cjelovitih žitarica namažite jednom žlićicom polumasnog maslaca. Skuhajte jedno jaje, ogulite ga te narežite na ploške i razdjelite ga po kriški kruha zajedno sa 250 g ploški krastavca. Očistite ½ crvene paprike te je nasjeckajte na kockice. Svežanj vlasca sitno iskosajte i pospite po kruhu (250 kcal).

Sendvič sa sirom i paprikom

1 Krišku kruha (45 g) namažite jednom žličicom polumasnog maslaca i pokrijte jednom kriškom sira. Očistite 75 g crvene i 100 g žute paprike, narežite je na kockice, te rasporedite po sendviču.

Sendvič od purećeg mesa

1 Krišku kruha od cjelovitih žitarica premažite jednom žlicom polumasnog maslaca. Na kruh stavite dva lista oprane salate i 50 g dimnjenih purećih prsa. Očistite 1 kiwi i 1 naranču, narežite na sitno i pojedite sa sendvičem (250 kcal).

Magična juha

Najbolje je da juhu pripremite za dva dana. Potrebno vam je: 1 glavica kupusa, 2 paprike, 250 g celerovog korijena, 250 g mrkve i 150 g luka. Povrće očistite i operite, stavite u poveći lonac i dodajte toliko vode da je povrće prekriveno, te kuhajte 45 minuta. Dodajte juhu iz vrećice i dobro pomiješajte, te kuhajte još 10 minuta. Začinite umakom od soje. Juhu stavite u hladnjak i svaki dan ugrijte.

Piće

Po mogućnosti ne konzumirajte kavu i crne čajeve, radije popijte biljni čaj i oko 2 litre mineralne vode dnevno

Zmijica
15.03.2005., 14:00
dodouprolazu kaže:

Uz to burek i tri pizze tjedno nije nista strasno, ako taj dan kad jedes burek pojedes normalan dorucak i veceru a nakon rucka od bureka odes malo trcati.
Glas razuma :s

Dajte cure, dodjite pameti, kakve cudesne juhe i cang-slank cajevi...
Evo, i proljece je vani, skroz je toplo, svaki dan otrcat pola sata, ali laganini - ne da ostanete bez zraka, i bit ce 4 kile manje za mjesec dana..
Rez'te me gdje sam najtanja ako nece! :zubo:

Tinkili
15.03.2005., 14:31
Zmijica kaže:
Glas razuma :s

Dajte cure, dodjite pameti, kakve cudesne juhe i cang-slank cajevi...
Evo, i proljece je vani, skroz je toplo, svaki dan otrcat pola sata, ali laganini - ne da ostanete bez zraka, i bit ce 4 kile manje za mjesec dana..
Rez'te me gdje sam najtanja ako nece! :zubo:

Čuj, tipično ženski, lakše je laprdat i sjedat pred kutijom, nego obući tenisice i otići malo prodrmat noge.

Cure ako vam moj primjer može biti poticaj, ovo što Zmijica govori je istina, evo mene živi primjer :top:

Normalno jedem, (dakle ako mi se jede pizza ili čokolada onda je i pojedem) trčim redovito i smanjujem se (širinom, ne visinom :D )

Natch
15.03.2005., 14:34
meni je glupo hodat besciljno po gradu ako jednim seksom mogu potrosit isto kalorija kao na cjelodnevnom pjesacenju...:cool:

Tinkili
15.03.2005., 14:35
Natch kaže:
meni je glupo hodat po gradu ako jednim seksom mogu potrosit isto kalorija kao na cjelodnevnom pjesacenju...:cool:

Hm, ima različitih tehnika seksa, osobno ne preferiram sportsko i akrobatsko đipanje po krevetu viđeno na raznim erotskim kanalima :zubo:

Billi
15.03.2005., 14:56
Tinkili kaže:
Hm, ima različitih tehnika seksa, osobno ne preferiram sportsko i akrobatsko đipanje po krevetu viđeno na raznim erotskim kanalima :zubo:

ili kad se neko spicka u ringu. iddessss koliko sexa i kalorija:D

Zmijica
16.03.2005., 08:05
Natch kaže:
meni je glupo hodat besciljno po gradu ako jednim seksom mogu potrosit isto kalorija kao na cjelodnevnom pjesacenju...:cool:
Natch, tko je spominjao "besciljno pjesacenje"?
Imam osjecaj da ti namjerno iskrivis stvari i "krivo" shvatis, e da ne bi morala nista poduzeti.
Zato ce tinkili smrsat, a ti ces ostat :no:

Ajde, nije trcanje bauk - svidjet ce ti se :)
A tek efekti :mig:

Indigo Girl
16.03.2005., 12:15
Upravo sam doručkovala prepečenac s putrom, salatu od zelene salate, kupusa i krastavaca, i jednu naranču. I baš sam se lijepo najela :)

yelena
16.03.2005., 15:07
ja vam opet kazem da se nevalja od nicega odricati, samo se trebaju jesti manje porcije.

Savjetuje se sto vise vode, ali ako bas zudis za sokom ili casom vina, popij jednu nakon rucka, ali nemoj strusiti cijelu bocu. Probaj to zaustaviti na dec ipo, dva deca.

yelena
16.03.2005., 15:08
inace u 7 dana zdravo izgubljena 3 kg, bez gladovanja.YAAAAy

dodouprolazu
16.03.2005., 15:11
yelena kaže:
ja vam opet kazem da se nevalja od nicega odricati, samo se trebaju jesti manje porcije.

Savjetuje se sto vise vode, ali ako bas zudis za sokom ili casom vina, popij jednu nakon rucka, ali nemoj strusiti cijelu bocu. Probaj to zaustaviti na dec ipo, dva deca.

Jelena procitao sam ti blog (i prokomentirao jednu fotku) i to sve pet. Ali sistem brojenja kalorija nije jedini a cak ni najbolji nacin za smrsaviti. Kako sagorjevas ti svoje kalorije? Ima ista sporta? Bicikl? Trcanje? Jer ako si samo smanjila kalorije, tijelo ce se jako brzo naviknuti raditi i s manje kalorija, tj. prijeci ce u "modus stednje" a ti vise neces mrsaviti a jesti ces svejedno malo.

yelena
16.03.2005., 15:19
pa naravno da je ukljucena i vjezba.

Ja sam vec pisala prije u postu o ovome programu Diet Power. koji sve evidentira. nebi ovoliko propagirala da nije dobar.

Inace, vecinom plesem po kuci po pola sata, i ionako se svugdje krecem, pa to zasada jos stima. Ako prestanem mrsaviti, ako zastane, poceti cu trcati, i tako.
Inace radim dosta vjezba za rastezanje, zapravo sve sto mi je zanimljivo.

Ja sam inace prosla skoro pa sve dijete, od juhe, onda atkins (bez ugljikohidrata), onda low fat itd.., i kazem vam sve. I svaki put bi i uz vjezbu sjebala to u roku misec dana jer bi bila konstantno gladna.

S ovim stvarno jedem sta pozelim, naravno necu pojesti cijelu tortu, ali vidim u kalkulatoru koliko torta kalorija ima, i koliko masti i tako, i vidim dali se to uklapa u moj dnevni jelovnik.Pa ako pojedem dva griza, eto samo da zadovoljim zelju.
Zapravo ovo nesmatram dijetom nego edukacijom u prehrani.
Jer ne zelim biti rob vlastitog zeludca, pa kad izidem vani da nemogu otici na veceru s drustvom i tako..

Ako ko zeli cuti vise o ovome programu, samo mi se javite dam vam serijski broj pa isprobajte.

Dajte mu tjedan dana, ako ne izgubite nista onda ok, iako nevjerujem da necete.

Ciao

www.dietpower.com

- unos vjezbe
-unos hrane
-grafovi svega sto ste pojeli
- izracuna sto bi trebali jesti da bi bili zdravi

dodouprolazu
16.03.2005., 15:23
Zapravo ovo nesmatram dijetom nego edukacijom u prehrani.

*dodo uzdise*... edukacija na temu prehrane znaci i KALORIJE nisu jedino sto se uvazava kod uravnotezene prehrane. Ti previse brijes o kalorijama a manje o kvalitetnoj hrani. Recimo tvoj program izracuna da smijes pojesti pola male porcije pomfrita i jos uvijek si u dijeti a moj zdravorazumski program kaze - pojedi radije 4 cijela kuhana krumpira (bez masnog umaka, maslaca itd.) i povrca kuhanog na pari puno i jos jabuku uz to. mozda i je sve skupa vise kalorija nego tvojih par przenih prutica ali tvoje tijelo vise koristi ima od ovog drugog obroka. Vjezbe istezanja nisu lose ali od toga se ne mrsavi.

yelena
16.03.2005., 15:42
ah, nisi me razumio, nisam isla u detalje. Program meni ne govori sto ja imam jesti danas. ja odlucujem. program mi samo savjetuje npr. trebam vise pottasiuma danas, i vise vode, a manje secera itd. ne govori ti pojedi 2 krumpira i jednu jabuku. Isto tako ja sam govorila da nemoras se odreci svega, jer kad se odreknes necega vise je vjerovatno da ces odustati od dijete. Ja nekazem da jedes sranja svaki dan, ali ako se zazelis necega nemoras osijecati griznju zbog toga.

Program ima opciju da sto god pojedes izracuna sto sadrzi i napravi ti graf. I da ti ocjenu na kraju dana na temelju kako jedes, ne koliko jedes. Jer ja i kad sam presla granicu kalorija sam dobru ocjenu dobila ako sam kvalitetno jela. A nekad bi dobila losu ocjenu ako sam ajmo reci manje pojela ali nisam npr. pojela dnevnu kolicinu proteina ili ugljikohidrata itd.

evo ti jedna slika iz programa.

http://i2.photobucket.com/albums/y12/yelenaa2/dijeta2.jpg

dodouprolazu kaže:
*dodo uzdise*... edukacija na temu prehrane znaci i KALORIJE nisu jedino sto se uvazava kod uravnotezene prehrane. Ti previse brijes o kalorijama a manje o kvalitetnoj hrani. Recimo tvoj program izracuna da smijes pojesti pola male porcije pomfrita i jos uvijek si u dijeti a moj zdravorazumski program kaze - pojedi radije 4 cijela kuhana krumpira (bez masnog umaka, maslaca itd.) i povrca kuhanog na pari puno i jos jabuku uz to. mozda i je sve skupa vise kalorija nego tvojih par przenih prutica ali tvoje tijelo vise koristi ima od ovog drugog obroka. Vjezbe istezanja nisu lose ali od toga se ne mrsavi. http://photobucket.com/albums/y12/yelenaa2/?action=view&current=dijeta2.jpg

a sto se tice vjezbe, rekla sam da plesem, plesanje angazira svaki misic pogotovo kad se oznojis, a rastezanje mi je za oblikovanje i da se ne ozljedim.

p.s. i sa svim ostalim cardio vjezbama tijelo se navikne kad tad, trik je mjenjati rutinu. tako ako si prije trcao/plesao 30 minuti, sad to napravis 15 minuti / onda 5 serija sklekova ili sta vec trbusnjaka / onda 15 min trcanja itd..

yelena
16.03.2005., 15:49
http://i2.photobucket.com/albums/y12/yelenaa2/dijeta3.jpg

evo jos malo slika, inace ovo vam racuna u POUNDSIMA. 1 kg= 2.2 pounds (lbs)

dodouprolazu
16.03.2005., 16:09
hvala yelena na trudu ali meni ovo (kao i prije prikaza slika) djeluje kao previse obracanja paznje na ta silna izracunavanja, dok to ubacis u comp, dotle si vec mogla biti s biciklom vani i par krugova po vani. I za glavu je bolje :) nego izracunavati na programu sto kako i koliko grama.

yelena
16.03.2005., 16:19
probaj pa onda osudi.

ti nista ne izracunavas, samo upises sto si pojeo. npr. JABUKA i to je to.

5 minuti maksimum posla- i to samo ako imas ono prepisivati sa etikete nekog proizvoda, inac ejos manje od 5 min. I to ucines lipo na kraju dana ili tijekom, ovisi kako ti odgovara.

Ja ti savjetujem da probas na tjedan dana, besplatno je, nemas sto izgubiti.

A u 5 minuti, neznam koliko ces krugova biciklom uspjeti napraviti.

Indigo Girl
16.03.2005., 16:32
Nemoj brojati kalorije. Neke stvari su zdravije, a više kalorične. Samo nemoj miješati proteine s ugljikohidratima, jedi puno voća i povrća i smršavit ćeš ;)

Ja sam pala kilu i pol i nadam se da skidanje kila tek sad počinje :)

yelena
16.03.2005., 16:35
joj vi niste kuzili. ovo nije samo brojaaanjeeee kalooorija.

ja sam izgubila 3 kile u ovom tjednu. A nisam uopce gladovala, i imala sam veci izbor hrane, nego da sam na dijeti sa smo proteinima ili sam ugljikohidratima ili samo na mastima.

Ukupno sam izgubila 12 kg u zadnja 4 tjedna. A jedem sve samo manje porcije i raznoliko.

jeidna razilka je sto na kraju dana unesem sve podatke, i onda znam kako sam jela - i onda dan poslje popravim neke greske, ako sam npr. pretjerala sa soli, sa secerom itd...

Indigo Girl
16.03.2005., 16:38
Ne misliš li da je nezdravo izgubiti 12 kila u 4 tjedna?

yelena
16.03.2005., 16:39
pa s obzirom da sam svaki dan jela 3 glavna obroka i 2 snacka, i da sam imala oko 40 kg viska, smatram da nije nezdravo jer nisam gladovala. Tijelo je dobivalo hranu. Kile su same se od sebe otopile.

Indigo Girl
16.03.2005., 16:41
A kako jedan tvoj obrok izgleda? Sad si me baš zaintrigirala...

A ja idem jesti komad mesa, hrpu salate i povrća :top:

yelena
16.03.2005., 16:52
evo bas cu ti reci kako sam jucer jela

Marenda (ovo ako neidem na posao ili school)
------------

dva jaja smuckano na tavu bez ulja ili masla (ako imate teflon onda djeluje) i bacim jednu hrenovku na tavu onako izgrillam je
i senf

fetu kruha sa sjemenkama (wheat bread - neznam kako je to na hrvatski)

iscijedim prirodnog soka (ili kupim sok 100% ne koncentrat)

i popijem po litre vode

Rucak
---------
Sta god pozelim, ali vecinom narezem salatu, sa przenom kokosi, kukuruz, pamidoru, to sve izmjesam, i skuham sebi malu tecicu manistre, i neki lagani umak i to pojedem.
Pravilo je da pojedem jedan pijat toga, jedem polako, i negeldam tv dok jedem. Tako da me zasiti

Nakon toga stanem kojih 10 min, i pojedem jedan milky way ili cokoladicu te vrste i velicine.

Snack
---------

Snack mi je bilo sto do 150 kalorija, tako ili neko voce ili jogurt ili cak i pijat pahuljica

Vecera
-----------
Nekad odlucim za lagano nesto, povrce ili voce,
a nekad odem pa kupim jedan tanki pizza slice,

Naravno sve to zalijem sa puno vode tokom dana,

i nejedem poslje 8, a ako mi se omakne onda pazim da se ne natucem hrane.

dodouprolazu
16.03.2005., 16:58
nisi skuzila yelena, napisao sam da se spustis biciklom dolje (do ulaza) za 5 minuta a ne da odvozis nekoliko krugova.

Ja ti savjetujem da probas na tjedan dana, besplatno je, nemas sto izgubiti

pa, u pravu si :D Nemam sto izgubiti, zato me i ne zanima tvoj program.

Ukupno sam izgubila 12 kg u zadnja 4 tjedna

Lose. Nezdravo. Kako mislis, na kraju dana znas jesi pretjerala sa soli? Pa ne mozes vagati sve- kad kuhas stavis malo soli pa malo negdje drugdje ali ne znas u gram tocno koliko. Ili ti jedes samo polugotovu hranu, gdje sve na etiketi pise?

dodouprolazu
16.03.2005., 17:00
, i da sam imala oko 40 kg viska,
moj ti je savjet da odes do ljecnika prije nego ovim tempom nastavis skidati 40 kila. Ozbiljno.

yelena
16.03.2005., 17:09
to sam stavila primjer...ahh u take stuff to litteraly.

neka hrana prirodno u sebi ima sol, ako cemo sada uhavtit se glupe soli, tako znam npr. da su jaja slana pa ih ne trebam soliti.

Sto se tice kuhanja. kad kuham pripremam hranu i pazim da u nekim stvarima ne pretjeram. Isto tako kad upisujem stvari u kompjuter, postoji baza podataka gdje imaju vec spremnjena jela, i razni recepti.
Necu sada upisati ako sam stavila prst soli, ali cu upisati ako sam u pripremanju neke torte stavila pola kila secera.

Jednostavno probaj program i nemoj me zajebavat :)

To sto sam ja izgubila 12 kg, vjezbom i kontroliranom ishranom nije nezdravo, jer opet naglasavam NISAM SE IZGLADNJIVALA, i nikakve ljekove pila, a jela sam puno voca i povrca, i bijelog mesa, ali sam npr. manje stavljala masla, manje secera, manje soli, jela opcenito manje porcije, ali vise puta, i sebi nisam zapranjivala niti jednu vrstu hrane tako nisam dosla u napast da se prezderavam.

Istina je da je tjedno zdravo gubiti po pola kilograma,
ali kako objasniti da sam sve jela, samo sam pazila na kolicinu, i kile su se same od sebe otopile!

aghh....
svatko nema isti metabolizam i svako ne preferira isto,

ja samo kazem zasto nesto automatski osuditi i reci da nevalja ako nisi probao.

yelena
16.03.2005., 17:10
ljecnik mi je i predlozio ovaj program. Nebi ni znala za njega da mi ga doktorica nije dala, jer sam se na faksu u 2 godine udebljala oko 30 kg, sto je previse.

dodouprolazu kaže:
moj ti je savjet da odes do ljecnika prije nego ovim tempom nastavis skidati 40 kila. Ozbiljno.

Indigo Girl
16.03.2005., 17:13
Jaja i hrenovka u isto vrijeme - loša kombinacija.
Maneštra i kokoš - loša kombinacija.
Čokoladica - loš izbor deserta. Zašto radije ne pojedeš jabuku?
Pizza? Ja stvarno ne znam kako ti gubis kile :misli:

Voda koju piješ nije toliko bitna - bitniji je unos voća i povrća. Jer oni sadrže vodu.

Indigo Girl
16.03.2005., 17:15
Ako je trik u tome da si samo smanjila posljedice, jer očito i dalje jedeš svakavu hranu i kombiniraš je na krivi način, bit će da si prije jako puno jela pa se kile zbog toga tope. Pretpostavljam da, kad ti se tijelo navikne na manji unos hrane, kille se vise nece topiti.

yelena
16.03.2005., 17:21
Indigo Girl kaže:
Jaja i hrenovka u isto vrijeme - loša kombinacija.
Maneštra i kokoš - loša kombinacija.
Čokoladica - loš izbor deserta. Zašto radije ne pojedeš jabuku?
Pizza? Ja stvarno ne znam kako ti gubis kile :misli:

Voda koju piješ nije toliko bitna - bitniji je unos voća i povrća. Jer oni sadrže vodu.

pa jesi ti procitala dio o salati i vocu???

ja nemoram jesti voce i povrce 24-7 da mi korjenje pocne rasti iz gu***e. Ja sam dala primjer sto sam pojela prije nekoliko dana, a manistra(tanka, iscjedena) i kokosji filet (bijelo meso- narezano na komadice i stavljeno u salatu), nije toliko nezdravo. Imas proteina, ugljikohidrata(vecinom skrob ne secer) i ne toliko masti. A u salati je bila poma, kupus, kukumar, i standardna zelena salata.

Cokoladica - ja nisam komentirala jeli dobar ili los izbor deserta, ali to je ono sto mi se jelo u tom trenutku.

Ja sam rekla da veceru uobicajno jedem lagano. Ali nekad si priustim jedan SLICE, tj, jedan trokut, samo sir, tanka pizza.
Nitko nije rekao pojesti cijelu skrovadu.

Kolicina je vazna isto kao i kvaliteta...ah....Ali necu gladovati i patiti za necim i tocka. Jer kad tad ce pusto gladovanje preci u prezderavanje.

Indigo Girl
16.03.2005., 17:23
Nemoj se ljutiti na mene, ja sam samo ljubomorna :mig:

yelena
16.03.2005., 17:24
nisam puno jela, dapace jela sam manje. Dan mi se svodio na jedan obrok, jer imam puno posla i ne puno vremena. I kad bi imala vremena pojesti nesto, bilo bi tipa ravioli, manistra sa gustim umacima, sendvici itd..Nesto na brzinu.

Sada jedem 3 puta vise, kunem se, samo sto sada jedem oko 5 puta dnevno i manje porcije - ali svejedno ispadne vise nego za vrijeme kad bi jela tu i tamo, ali sugavu spizu.

p.s. isto tako si zanemarila moj post gdje kazem da vjezbam. ja ne gubim kile samo sjedeci doma i gledajuci tv i papanje. Ne , svaki dan uvatim barem 30-uru vremena vjezbanja,plesanja, i raznih drugih aktivnosti

Indigo Girl kaže:
Ako je trik u tome da si samo smanjila posljedice, jer očito i dalje jedeš svakavu hranu i kombiniraš je na krivi način, bit će da si prije jako puno jela pa se kile zbog toga tope. Pretpostavljam da, kad ti se tijelo navikne na manji unos hrane, kille se vise nece topiti.

yelena
16.03.2005., 17:26
ma neljutim se nego bar probajte, pa ako vama ne funkcionira, onda ok,

samo nevolim kad ljudi odmah nesto osude da nevalja a nisu ni probali :/

Indigo Girl kaže:
Nemoj se ljutiti na mene, ja sam samo ljubomorna :mig:

zordan
16.03.2005., 17:42
vidim da su zene počele razmisljati o blic trenucima svoje mladosti kad su imale 14 godina i dobru nogu, to vrijeme je proslo i nepovratno je. pa stoga ima jedan drevni recepat koji uvijek pomaze u teskim trenucima slaufica oko struka i drugdje, a zove se proteinska dijeta.
recepat je slijedeći: dok ste u gradu ili na nekom tako egzotičnom mjestu potrazite pozamasan falus koji ima potrebu bljucnut, zatim u jogurt casu (po mogucnosti sirelinu) uzmete tu ljigavu supstancu i uz zglobni trzaj posaugate sadrzaj iz case, i tako nekoliko puta na dan. vrlo je jednostavno i prakticno, a osjecat ce se mlado zdravo i vitalno :top:

smjeskica
16.03.2005., 18:22
zordan kaže:
vidim da su zene počele razmisljati o blic trenucima svoje mladosti kad su imale 14 godina i dobru nogu, to vrijeme je proslo i nepovratno je. pa stoga ima jedan drevni recepat koji uvijek pomaze u teskim trenucima slaufica oko struka i drugdje, a zove se proteinska dijeta.
recepat je slijedeći: dok ste u gradu ili na nekom tako egzotičnom mjestu potrazite pozamasan falus koji ima potrebu bljucnut, zatim u jogurt casu (po mogucnosti sirelinu) uzmete tu ljigavu supstancu i uz zglobni trzaj posaugate sadrzaj iz case, i tako nekoliko puta na dan. vrlo je jednostavno i prakticno, a osjecat ce se mlado zdravo i vitalno :top:
o ti mudri covjece....svijetu fali vise tako nadnaravno inteligentnih i nadasve originalno duhovitih ljudi kao sto si ti:rolleyes:

Yelena 12 kg mjesecno je zaista mnogo (ako uzmemo u obzir da je 4 kg optimalno)...sto brze gubis kilograme veca je vjerovatnoca da ce se sto prije vratiti ...ne dajes dovoljno vremena organizmu,kozi da se prilagodi.
A osim toga tvoj nacin mi je sasvim ok,jedes sve,kreces se i vodis racuna o porcijama...po meni program kojeg se je najlakse pridrzavati kada jednom dostignes zeljenu tezinu.

dodouprolazu
16.03.2005., 20:25
tako znam npr. da su jaja slana pa ih ne trebam soliti.

Kako su to jaja slana, mozes li to pojasniti?

nemoj me zajebavat

Svako neslaganje s tvojim misljenjem karakteriziras kao zajebavanje?

ja samo kazem zasto nesto automatski osuditi i reci da nevalja ako nisi probao

Moras li skociti s 12 kata da bi znao da je nezdravo?

Indigo Girl slazem se s tvojim nacinom razmisljanja. Moja cura je manje od 12 kila gubila kroz pola godine, polako ali bez stresa za organizam, s dosta sporta, saune, svjeze klope. I kile izgubljene na takav nacin nisu joj se nikad vise vratile.

Indigo Girl
16.03.2005., 22:54
dodouprolazu kaže:

Indigo Girl slazem se s tvojim nacinom razmisljanja. Moja cura je manje od 12 kila gubila kroz pola godine, polako ali bez stresa za organizam, s dosta sporta, saune, svjeze klope. I kile izgubljene na takav nacin nisu joj se nikad vise vratile. Hodala sam pola sata do teretane, pola sata se znojila na orbitreku, radila neke vjezbe za struk, hodala pola sata nazad. Osjecam se super :) I jedva cekam sutrasnji dorucak - jabuka, naranca i banana :)

Moze se to i brze od pola godine, ali 5 do 6 mjeseci je optimalno. To je i moj cilj. Polako ali sigurno ;)

yelena
16.03.2005., 23:12
prvo ja nisam rekla da ja idem izgubiti 40 kila u roku 2 mjeseca.

niti sam silila da izgubim 12 u prvih mjesec dana, jednostavno mi je metabolizam tako reagirao, mislim covjece vi odmah mislite da zivim na jednom stapicu i boci vode.

Moj plan je bio izgubiti oko 15- 20 kilograma do 1.7
I to sam startala sredinom drugog mjeseca.
Sta cu kad mi je krenulo, krivite organizam....

yelena
16.03.2005., 23:15
dodouprolazu kaže:
Kako su to jaja slana, mozes li to pojasniti?

Imaju vecu kolicinu sodiuma u sebi.

Indigo Girl
16.03.2005., 23:21
Ja ti čestitam. Ako si to uspjela skinuti, nenamjerno, mislim, toliku količinu, svaka ti dala :) Nego, kako odlučiš što ćeš kada jesti? I to isto piše u tom programu ili?

yelena
16.03.2005., 23:28
jedes kad tebi odgovara. ovaj program ti ne zapovjeda nista, to je samo kao dnevnik. koji izracunava i pravi grafove. ali ti si taj sto odluciva. Tako ti mozes jest kad te volja, naravno ja se drzim nekih dijelova drugih dijeta pa nejedem poslje osam. Ili ako jedem kasnije, jedem nesto lagano.

isto savjetujem raspodijeliti obroke pravilno tako da ne ogladnes izmedu. ono imaj jednake razmake dok se zeludac ne navikne, i pocnes biti gladna uvik u istu uru

jojerfra
16.03.2005., 23:32
Indigo Girl kaže:
Hodala sam pola sata do teretane, pola sata se znojila na orbitreku, radila neke vjezbe za struk, hodala pola sata nazad. Osjecam se super :) I jedva cekam sutrasnji dorucak - jabuka, naranca i banana :)

Moze se to i brze od pola godine, ali 5 do 6 mjeseci je optimalno. To je i moj cilj. Polako ali sigurno ;)

Tako se to radi! :top:

Najbolja je fizička aktivnost, bila to teretana, trčanje, aerobic.....
Stvarno mi to nikada nije bilo jasno, kako se vama curama stalno da mučiti same sebe sa tim silnim dijetama, koje na kraju u večini slučajeva ne uspiju...
Zar vam nije bolje početi se baviti nekim sportom. Em se bolje osjećaš, em je zdravije, itd....
Govorim iz osobnog iskustva a i kao medicinski educirana osoba, jer otkako sam se navukao na teretanu osjećam se puno bolje i manji napor mi predstavljaju svakodnevne aktivnosti...:lux:

jojerfra
16.03.2005., 23:38
Gledam svoj zadnji post, i sam sebi zvučim kao Jack Lalanne....
Još bi samo trebao početi nuditi ljudima da kupe moj čudesni sokovnik...:misli:

yelena
16.03.2005., 23:41
jojerfra kaže:
Tako se to radi! :top:

Najbolja je fizička aktivnost, bila to teretana, trčanje, aerobic.....
Stvarno mi to nikada nije bilo jasno, kako se vama curama stalno da mučiti same sebe sa tim silnim dijetama, koje na kraju u večini slučajeva ne uspiju...
Zar vam nije bolje početi se baviti nekim sportom. Em se bolje osjećaš, em je zdravije, itd....
Govorim iz osobnog iskustva a i kao medicinski educirana osoba, jer otkako sam se navukao na teretanu osjećam se puno bolje i manji napor mi predstavljaju svakodnevne aktivnosti...:lux:

nekad vjezba nije dovoljna ako prehrana ne stima.

a ovdje vecina ljudi ako nisi vec procitao,, vjezba i kontrolira prehranu. Nitko ovdje ne govori o gladovanju i sjedenju na dupetu cijeli dan

jojerfra
16.03.2005., 23:52
yelena kaže:
nekad vjezba nije dovoljna ako prehrana ne stima.

a ovdje vecina ljudi ako nisi vec procitao,, vjezba i kontrolira prehranu. Nitko ovdje ne govori o gladovanju i sjedenju na dupetu cijeli dan

Pa dobro, naravno da je prehrana važna. Ali ako osoba imalo pazi na prehranu, tj. ako samo izbaci ugljikohidrate, mogu se postići dobri rezultati...
Ako se uspiju izbaciti ugljikohidrati, a uz to se i pije L-carnitin + aerobno vježbanje, uspjeh je zagarantiran. ...:top:

Zmijica
17.03.2005., 11:24
Joj, Indigo, za tu teoriju o nemijesanju ugljikohidrata i proteina ne postoji ni jedan jedini dokaz, tako da je yelena skroz OK sa svojim menijima.
A kod tebe mi se svidja sto vjezbas, samo daj :top: - i izmjeri si obujme, to ti je puno preciznije mjerenje nego kg.

Vjerujem da kad imas jako, jako puno previse kila da ti je vrlo korisno zapisivat sve sto pojedes. Isto tako, vjerujem da ce yelenu proc manito brojanje kalorija cim dodje na normalnu tezinu. :top: :mig:

Jednu vraski tocnu stvar je rekla - mrsavljenje nije izgladnjivanje, nego promjena prehrambenih navika.
To je onaj zajeb u prijevodu s engleskog :rolleyes: na koji su nasjeli svi glupi zenski casopisi: "diet" nije nuzno dijeta, nego "način prehrane".

EDIT: Metabolizam se drugacije ponasa kad imas 10-ak kila viska i kad imas 40-ak. Tako da meni nije ni pretjerano ni nezdravo sto je yelena zgubila toliko kila na pocetku. Kad dodje blize normalnoj tezini, pocet ce i gubit normalno. Najvaznije je da je hrana raznovrsna i da nema gladi.

dodouprolazu
17.03.2005., 12:08
jojerfra kaže:
Pa dobro, naravno da je prehrana važna. Ali ako osoba imalo pazi na prehranu, tj. ako samo izbaci ugljikohidrate, mogu se postići dobri rezultati...
Ako se uspiju izbaciti ugljikohidrati, a uz to se i pije L-carnitin + aerobno vježbanje, uspjeh je zagarantiran. ...:top:

Dio o sportu se slazem, pogotovo jer tijelo koje je mrsavilo uz sport mnogo bolje izgleda od tijela koje se samo ispilo od dijete. Ali - niti jednu vrstu namrinica NIJE PREPORUCLJIVO izbjegavati! Ne znam sto podrazumijevas pod ugljikohidrate ali to je i voce. Zasto bi to izbacio? Nepotrebno i ne bas zdravo.

Indigo Girl
17.03.2005., 12:48
Zmijica kaže:
Joj, Indigo, za tu teoriju o nemijesanju ugljikohidrata i proteina ne postoji ni jedan jedini dokaz, tako da je yelena skroz OK sa svojim menijima.
A kod tebe mi se svidja sto vjezbas, samo daj :top: - i izmjeri si obujme, to ti je puno preciznije mjerenje nego kg.
Naravno da ima dokaza. Zar nema? :misli:

Ja mislim da se kruh i mlijecni proizvodi uopce ne trebaju jesti. Nista dobro organizmu ne rade.

I MORA biti zdravije jesti krumpir i meso odvojeno.

Vjezbam ja vec mjesec i pol i nisam bas zadovoljna. Kazu ljudi - treba vremena. Ali ja mislim da je od 1.2. proslo dosta vremena. Iako vaga kaze kila i pol manje, ja sam ista. Dapace, kao da mi se trbuh povecao.

Nekako si mislim da je to zbog lose prehrane. Pa da vidimo hoce li mi ova voceipovrceprehrana pomoci da smrsavim.

Zmijica
17.03.2005., 13:53
Indigo Girl kaže:

Ja mislim da se kruh i mlijecni proizvodi uopce ne trebaju jesti. Nista dobro organizmu ne rade.

Uf, ne znam otkud ti sve ovo, ali ne - nema dokaza.

To za kruh i ugljikohidrate govori Atkinsova dijeta, ali ona nije znanstveno potvrdjena. A mozes navuci i debela sranja s bubrezima zbog viska ketona.

Krumpir generalno nije najbolji ugljikohidrat, bolje ga je zamijeniti integralnom tjesteninom, rizom ili kruhom. Integralnim. Bijeli kruh ne daje nista korisno organizmu, ali integralne zitarice su :top:

Mlijecni proizvodi su jako velika skupina od koje recimo maslac nije nesto zdrav, a jogurt i svjezi sir (nemasni) jest. Inace, s mljecnim proizvodima je subjektivno - tko ih ne voli, slobodno ih moze ignorirati, ali ne moze reci da su nezdravi.

Ja ih jako volim :) , ali recimo ne volim voce i totalno ga ignoriram. Od voca samo sokove i jabuke jedem, ostalo nadoknadim velikom kolicinom povrca.

Probaj si kupiti knjigu od klinike Mayo - ti nisi u Hr (tu su je prodavali jako jeftino uz Jutarnji), ali sigurno ima. Daje odlicne smjernice za zdravu prehranu. Ili pogledaj njihove stranice za prehrambenu piramidu: http://www.mayoclinic.com/findinformation/conditioncenters/centers.cfm?objectid=000851DA-6222-1B37-8D7E80C8D77A0000

BTW, preporucam knjigu :top:

Zmijica
17.03.2005., 13:57
I da - svima koji bi poizbacivali ugljikohidrate predlazem da prvo nauce koji su oni sve.
Nije isto jesu li ugljikohidrati iz cokolade ili zdjelice integralne tjestenine, jebemusve!

Indigo Girl
17.03.2005., 14:16
[/QUOTE] Dosta mi je tih knjiga - pročitala sam fit for life. I ta knjiga mi stvarno ima smisla. Od tud mi sve ovo :)

Ja vise ne znam komu vjerovati. Ne znam sto jesti a sto ne jesti. Smanjiti porcije vise ne mogu - stvarno jedem minimalno. Hranim se dosta zdravo - jako puno voća i salate. Idem u teretanu i znojim se. Puno hodam. Ništa više ja ne mogu učiniti. Možda sam samo neki tip osobe koji ne može izgubiti kile? :misli:

luca
17.03.2005., 14:38
Indigo Girl kaže:

:zvrko:
svasta bude na ovom topicu...
konkretno komentar na ovaj primjer:

kruh i mlijecni proizvodi rade svasta dobro organizmu, naime hrana su ;)
druga je stvar sto kruha treba malo i sto je bolje uzeti sto manje preradjenog (a ne kako vecina radi, sto vise i sto preredjenijeg).
neki mlijecni proizvodi su izuzetno vazni za covjekovo zdravlje, npr fermentirana/preradjeni proizvodi (jogurti, acidofili, sirevi itd...) i zbog proteina i zbog kalcija i zbog mikroorganizama bez kojih je zivot puno losiji (necu u detalje).
btw, masac (putar) je puno bolji izbor od margarina.

nadalje,
NE MORA biti zdravo ne jesti skupa krumpir i meso. ali osobno, radije bih preporucila da se pazi da meso ne bude premasno (samo po sebi, zbog nacina pripreme) i da se ne jede s krumpirom nego s nekim slozenim ugljikohidratom koji ima nizi glikemicki index (povrce tipa brokula, grasak, mrkva, kelj, cvjetaca itd...).

a sad jedno retoricko pitanje:
zasto se u skolama ne uci hranjenje? fizicka kultura bi mogla biti sasvim ozbiljan i smislen predmet gdje bi se ljude od najranije dobi ucilo realno korisnim stvarima za svaki dan, za cijeli zivot. npr sto je hrana, kako tijelo radi na hranu, kako sastav hrane ima veze s tim, kako hormoni imaju veze s tim, kako tjelesna aktivnosti ima veze itd... ljudi bi bili zdraviji, sretniji i puno manje zbunjeni...
ne ocekujem odgovor na ovo pitanje :D

Indigo Girl
17.03.2005., 14:44
Ako je to tako, onda bih ja bila top model. A vjeruj mi, nisam :mig:

Možda fakat postoji neki tip ljudi, kao ja, koji ne mogu smršavit :D

A možda samo moram češće ići u teretanu :(

luca
17.03.2005., 14:55
Indigo Girl kaže:
Ako je to tako

koje? :D
ne znam kako zivis, ali ako si npr mjesec dana na smislenom prehrambenom planu + vjezbas i nisi nista izgubila, onda provjeri sto radis lose.

Zmijica
17.03.2005., 14:57
Indigo Girl kaže:
Ako je to tako, onda bih ja bila top model. A vjeruj mi, nisam :mig:

Možda fakat postoji neki tip ljudi, kao ja, koji ne mogu smršavit :D

A možda samo moram češće ići u teretanu :(
:misli:
Mozda ocekujes nerealne rezultate s obzirom na svoju gradju.
Imam dvije frendice, obje su 175cm.
Jedna ima 50 kg oduvijek i izgleda :top:
Druga ima 60 i izgleda mrsavo i izgladnjelo (najbolje izgleda sa 68 koliko je i imala prije).

A mozda ti se samo previse zuri. Daj tijelu vremena. I sto vise aerobnog sporta, pusti sprave (u ovoj fazi).

luca
17.03.2005., 15:01
Zmijica kaže:
A mozda ti se samo previse zuri.

definitivno sam zanemarila ove dvije opcije :D ;)

Indigo Girl
17.03.2005., 15:07
luca kaže:
koje? :D
ne znam kako zivis, ali ako si npr mjesec dana na smislenom prehrambenom planu + vjezbas i nisi nista izgubila, onda provjeri sto radis lose. Mjesec i pol jedem manje nego inace i vjezbam i nisam vidno nista izgubila. Kako da znam sto radim lose? :misli:

magic
17.03.2005., 15:09
a jel urachunavash alkohol u to :no:

Indigo Girl
17.03.2005., 15:09
Zmijica kaže:
Imam dvije frendice, obje su 175cm.
Jedna ima 50 kg oduvijek i izgleda :top:
Druga ima 60 i izgleda mrsavo i izgladnjelo (najbolje izgleda sa 68 koliko je i imala prije).

A mozda ti se samo previse zuri. Daj tijelu vremena. I sto vise aerobnog sporta, pusti sprave (u ovoj fazi). Imam 66 kg i 174 cm. Mozda ne zvuci puno, ali trbuh mi je..grozan. Niskoprofilni. Gornji dio ravan, čak mi se i crte od mišića vide. A dolje ogroman šlauf, em ceulita, em sala...ma užas :(

Čitam kako ljudi skidaj kile tjedno, pa mi moje vrijeme od mjesec i pol zvuči sasvim dovoljno. Čak i previše.

Indigo Girl
17.03.2005., 15:10
magic kaže:
a jel urachunavash alkohol u to :no: Pijem jako rijetko. Jednom mjesečno pijem. Pa se napijem kako spada :D Sumnjam da je to razlog.

yelena
17.03.2005., 15:30
eh tu ti je jedna od gresaka. Alkohol uzasno deblja a nema nikakvih nutrienata.

Plus alkohol baca tijelo u komu totalnu.

dodouprolazu
17.03.2005., 16:17

Mislim da je luce sve rekla, ali ovo dvoje je zdravo i dosta dobrog radi organizmu, ovisi naravno i koju vrstu kruha i mlijeka. Odredjene vrste alkohola isto pozitivno djeluju na organizam, ne bilo kakav buckuris nego casa dingaca nakon dobre klope :top:

dodouprolazu
17.03.2005., 16:23
Zmijica kaže:
I da - svima koji bi poizbacivali ugljikohidrate predlazem da prvo nauce koji su oni sve.
Nije isto jesu li ugljikohidrati iz cokolade ili zdjelice integralne tjestenine, jebemusve!

:top: :)

Zmijice pusti ju s knjigom! Vidis da je nasla jednu kojoj zeli vjerovati pa ju ti samo zbunjujes ;)
Indigo Girl, od voca ti se napuhne trbuh (privremeno) pa izgleda veci.

btw, masac (putar) je puno bolji izbor od margarina.

Mozes li objasniti zasto? Negdje sam citao da je upravo obrnuto. Hvala.

zasto se u skolama ne uci hranjenje?

Dobro pitanje :top:

A možda samo moram cešce ici u teretanu

Od teretane se ne mrsavi, nego se dobivaju fino modelirani misici, sto isto nije lose, ali vaga nece bas pokazati manjak (mozda cak i vise, jer misici nose odredjenu tezinu)

Indigo Girl
17.03.2005., 16:27
dodouprolazu kaže:
:top: :)

Indigo Girl, od voca ti se napuhne trbuh (privremeno) pa izgleda veci.

Od teretane se ne mrsavi, nego se dobivaju fino modelirani misici, sto isto nije lose, ali vaga nece bas pokazati manjak (mozda cak i vise, jer misici nose odredjenu tezinu)

Znači svaki put nakon voća imat ću ogroman trbuh? :eek:

Ma kad kažem teretana, ne mislim na sprave. Mislim na orbitrek, aerobic, biciklu, tae bo i take stvari. Aerobne aktivnosti gdje se znojim.

dodouprolazu
17.03.2005., 16:35
Indigo Girl kaže:
Znači svaki put nakon voća imat ću ogroman trbuh? :eek:

Ma kad kažem teretana, ne mislim na sprave. Mislim na orbitrek, aerobic, biciklu, tae bo i take stvari. Aerobne aktivnosti gdje se znojim.

Pa napuhne se zbog vrenja ali to traje kratko, par sati. O.k. mene teretana asocira na utege, sprave za bildanje itd. ovo sto konzumiras je dobro. Treba se posteno oznojiti :)

xxGaladrielxx
17.03.2005., 16:52
dodouprolazu kaže:
Pa napuhne se zbog vrenja ali to traje kratko, par sati.
ma upravo ti o tome ona govori: ako jede kak jede nema vrenja jerbo jede voce na prazan zeludac i probav atraje desetak minuta.
indigo, bemumihsa, ne slusaj svakakakve gluposti

Indigo Girl
17.03.2005., 16:59
Onda mi ti reci zašto je trbuh sve veći i veći? :misli:

xxGaladrielxx
17.03.2005., 17:01
Indigo Girl kaže:
Onda mi ti reci zašto je trbuh sve veći i veći?
od kuda ja znam kaj jedes. mozda je u pitanju PMS ili mozda nekaj sasvim kontra? :misli: :D

Indigo Girl
17.03.2005., 17:04
Nije PMS. Možda je to sad sve napuhnuto i onda će za par dana od jednom splasnuti? :rolleyes: A možda ne. Pa znaš kaj jedem - rekla sam ti. Voće do podne - u podne salatu s malo sira i dopek s putrom - u 6 meso i povrce. A trbuh raste :mama:

I od kud mi sad volja da za sat vremena odem na tae bo?

Idem ja Glumičiću ili kako se već zove. Pa nek me zreže. Sigurna sam da u trbuhu imam 5 kg masti. A za mast je to jako puno.

Indigo Girl
17.03.2005., 17:05
Mislila sam da me čokolada deblja jer je stalno jedem. Već 37 dana ne jedem čokoladu - ništa se nije dogodilo. Bit će da nije čokolada kriva..

dodouprolazu
17.03.2005., 17:16
xxGaladrielxx kaže:
ma upravo ti o tome ona govori: ako jede kak jede nema vrenja jerbo jede voce na prazan zeludac i probav atraje desetak minuta.
indigo, bemumihsa, ne slusaj svakakakve gluposti

ak probava traje 10-ak minuta onda indigo ogladi brzo pa smaze tako dopodne 5-6 porcija voca (ne mislim sad samo na tebe indigo, nego opcenito) a voce ima svoje kalorije. Hocu reci nece se nitko udebljati od 2-3 vocke dopodne ali hoce od banana, jabuka, breskvi koje jede recimo cijelo dopodne. A mozda ste vi citale istu knjigu :D Nisam pristalica samo voca a bez iceg konkretnog startati dan, ali ko voli nek izvoli (mogu reci da sam citao Zonu a po zoni je drek samo po vocu lupati par sati)

Julls
17.03.2005., 17:21
Okay...pošto je tema mršavljenje, prvo bi htela pitati dali ima nekog ovde ko je probao onu "mesečevu dijetu", t.j. na dan mladog meseca se ništa ne jede već se pije samo voda i ništa drugo :misli: Znam da je tako nešto išlo, i kao što sam čula tog se dana gube do 2 kg. Znači, ne pričam o tome koliko je ili nije ovo zdravo, samo bih htela da znam ima li nekog ko je to probao i dali je to istina...hmm...ja bi probala, eto...da treniram živce verovatno :D
However...sve dijete koje sam probala imaju uspeh. No, ono što je najbitnije pre početka svakog novog načina ishrane, je da treba odlučiti u glavi i dogovoriti se sam sa sobom da je to ono što ćeš raditi dalje.. Recimo, mnogi nisu zadovoljni dijetom sa javorovim sirupom (strašna je za izdržati, stvarno)..nisu zadovoljni jer, recimo tvrde da sve to vrate što su izgubili. Ja kažem suprotno, kod mene je to pročišćavanje prošlo super, bilo je teško ali sam bila rešila da nosim bikini tog leta :cool: .
U svakom slučaju, ja stojim i dalje na onom Dajmondovom načinu-režimu (kako ko shvata) ishrane da je jednostavan, lep i dugotrajan. Dugotrajan zatošto navikavaš svoj organizam na jedan puno zdraviji način ishrane, i jednostavan zatošto ne lišavaš sebe od ničeg!!
Bila sam postala malo neozbiljna u zadnje vreme po ovom pitanju..ali, evo me, vraćam se Dajmondu, i biciklu naravno...fakat se moraš kretati, a ne ležati doma i jesti "po knjizi" pa čekati da kilogrami sami odu od sebe :nono:

Indigo Girl
17.03.2005., 17:32
Njega sam i ja bas sinoc procitala. I zvuci uvjerljivo :top: Drzat cu se toga neko vrijeme. Mislim da dobit kile tako sigurno neću. Ako ni ne izgubim, onda ni ja neću jest za vrijeme punog mjeseca :D

Julls
17.03.2005., 17:38
Indigo Girl kaže:
Njega sam i ja bas sinoc procitala. I zvuci uvjerljivo :top: Drzat cu se toga neko vrijeme. Mislim da dobit kile tako sigurno neću. Ako ni ne izgubim, onda ni ja neću jest za vrijeme punog mjeseca :D

Ako se počneš držat Dajmonda, onda gledaj da to ostane...znaš, opet, da napomenem, to je određeni način ishrane koji je strašno zdraviji od svih ostalih. I to stvarno sa uspehom.
Evo, obećala sam sebi da ću izdržati, i da moram to da uradim...i da traje..i traje :top:

dodouprolazu
17.03.2005., 17:42
Ima negdje link na "Dajmondove" osnovne teze?

Indigo Girl
17.03.2005., 17:47
Ukratko: jedi voće do podne. Ručaj salatu. Ne jedi kruh. Ne jedi ništa mliječno, eventualno jogurt tu i tamo i svježi kravlji sir. Ako jedeš voće, 20 min nakon toga ne jedi ništa drugo. Poslije mesnog obroka ne jedi voće 4 sata. Neka ti 70 posto obroka bude voće i povrće. Ostalo pazi kako kombiniraš - ne jedi ugljikohidrate i proteine u isto vrijeme.

Naravno, vježbaj.

Indigo Girl
17.03.2005., 17:48
Julls kaže:
Ako se počneš držat Dajmonda, onda gledaj da to ostane...znaš, opet, da napomenem, to je određeni način ishrane koji je strašno zdraviji od svih ostalih. I to stvarno sa uspehom.
Evo, obećala sam sebi da ću izdržati, i da moram to da uradim...i da traje..i traje :top: Znam, izgleda jako zdravo :top: Koliko dugo želiš da to traje? Nekoliko tjedana, mjeseci...?

Indigo Girl
17.03.2005., 17:49
Eh da. I ako ti se jede čokolada - pojedi je :top:

Samo onda slijedeći dan jedi još više povrća i voća.

Julls
17.03.2005., 17:58
Nisam uspela naći po netu nešto konkretnije sem ono, gde se online može naručiti knjiga "Zdravi i vitki"
http://www.dobra-knjiga.com/artikli.asp?ID_Artikla=884&IDB_GRUPE=3
Ja ovu knjigu imam jedno 8-9 godina...inače u principu, ukratko, poenta je nemešanje proteina i ugljehidrata.. do 12 ujutro se jede voće (jedno), a, ukoliko želiš da pomešaš sa drugim voćem, onda napraviš pauzu od zadnje prve voćke do prve sledeće(koja nije ona prva, recimo jabuka pa kruška) 30 minuta. S tim što u knjizi je sve lepo opisano koje se voće koliko zadržava u želudcu. Pa, onda..koliko treba želudcu da odradi određene ugljehidrate (hleb, testenine, povrće..) i da se pravi ta određena pauza između obroka od ugljehidrata do proteina. I naravno postoje tabele i za proteinske produkte (koje se meso kako zadržava u želudcu, pa jaja, sir...), i naravno, kako treba kombinirati sve to. U svakom slučaju, proteini idu sa proteinima, ugljehidrati sa ugljehidraima ili mastima (majonez, maslac na hleb..).

dodouprolazu
17.03.2005., 17:59
Hvala :)

Julls
17.03.2005., 18:02
Indigo Girl kaže:
Znam, izgleda jako zdravo :top: Koliko dugo želiš da to traje? Nekoliko tjedana, mjeseci...?

Paaa, ja bih to želela da traje...godinama :) Znači, stvarno želim da promenim način ishrane, da naviknem svoj organizam da se zdravo hrani i da se ne nažderem mesa i krompira u isto vreme :( ... šmrc ... kako mi sve pogrešno jedemo, a je tako slatkoooo :tuzni:

Indigo Girl
17.03.2005., 18:04
http://www.quackwatch.org/11Ind/fitforlife.html

Ovo je jedna kritika.

smjeskica
17.03.2005., 18:04
Indigo Girl kaže:
Onda mi ti reci zašto je trbuh sve veći i veći? :misli:
khmmm...prinova?:D

Indigo Girl
17.03.2005., 18:05
:D Ako sam začela po duhu svetom, moguće :mig:

smjeskica
17.03.2005., 18:08
ma ne znam ljudi...meni je svaka dijeta koja podrazumijeva striktno izbacivanje odredjene hrane ili nedaj Boze kombinovanje "nespojivih" namirnica kratkog daha.
Kad-tad puknuce ti film i nazderat ces se k'o stoka.

Ja sam smrsala samo smanjujuci porcije i povecavajuci potrosnju a nisam izbjegavala apsolutno nista...mislim pojesti cevape bez lepinje,ma daaaj:D
A onda mi je bilo jednostavno odrzavati tezinu-samo sam malo povecala porcije.

xxGaladrielxx
17.03.2005., 18:09
to odvajanje namirnica vam se zove trennkost. Na hr ima jedino http://www.zg-akupunktura.com/trennkost2.doc. ( ovaj doc
Jedem po njemu oko 3 god. i kak sam rekla i Indigo, bilo mi tesko nekih mjesec dva i to najvise zbog promjene jutarnjeg obroka. No, nakon privikavanja vidno ce te osjetiti promjene na sebi i to narafki na bolje. Meni ta prehrana jako odgovara i "prekrsim pravila" 2-3x na cijelu godinu.
Kod mene nije bila u pitanju kilaza vec zdravstveni problemi pa mi je mozda zato i lako drzati se te prehrane.

Ava Adore
17.03.2005., 18:10
Indigo Girl kaže:
Onda mi ti reci zašto je trbuh sve veći i veći? :misli: Čekaj a zašto si ti na dijeti? Sad sam te opet išla tražiti na slikama forumaša i nije mi jasno :D

xxGaladrielxx
17.03.2005., 18:12
nasla sam jos ovo (http://mojplanet.com/dieta/html/predstavitev.html#Ciklus_prehranjevanja)
to je dnevni ciklus prehrane po Fit for life.
Imate nekaj i tu, al su stranice na njemackom (http://www.trennkost.at/rezepte.htm)

smjeskica
17.03.2005., 18:13
Ava Adore kaže:
Čekaj a zašto si ti na dijeti? Sad sam te opet išla tražiti na slikama forumaša i nije mi jasno :D
evo i ja trknula da vidim....Indigo,zeno pa ti si macka....vuci svoje koscato dupe s ovog topica ako ne zelis da mi deblje sjednemo na tebe!

Julls
17.03.2005., 19:20
Ou da! Sad sam se setila...jedan doktor (chovek je iz Bugarske, zhivi tu u Skoplju sa porodicom) i bavi se i alternativnom medicinom (akupunktura). Rekao mi je da on i njegova supruga obavezno jednom nedeljno jedu samo voce! Jedan dan nedeljno, ceo dan voce, i kazhe da se garantuje gubitak do 2 kilograma mesechno. I kazhe, kad sam tvoj organizam dodje do stupnja gde je idealna tezhina (tu mi je spominjao i neke parametre..shta ja znam, nachin zhivota, unoshenje zdrave hrane i junk food-a..bla bla) onda to voce jednostavno ima funkciju samo da prochishcava otrovne tvari. Oni tako zhive vec godinama, izgledaju ludilo oboje. Na njoj se chak i ne poznaje da je rodila pre manje od godinu dana! :cool:

xxGaladrielxx
17.03.2005., 20:08
evo jedan jako dobar text o vocu (http://www.vipnet.hr/cw/d_show?idc=2521&idnews=4968714) :)

Indigo Girl
17.03.2005., 21:02
Ava Adore kaže:
Čekaj a zašto si ti na dijeti? Sad sam te opet išla tražiti na slikama forumaša i nije mi jasno :D Na onoj slici mi vidite samo facu. Ako mi netko ne vjeruje, poslat cu vam sliku u donjem rublju. Kata-strofa.

Indigo Girl
17.03.2005., 21:04
I još nešto - ja ne želim na dijetu. Jer volim papati sve. Želim samo nešto učiniti da se kile počnu topiti. Sad sam se vratila s tae boa. Ravno dva sata tjelovjezbe. Jebemu, valjda ce se nesto pocet desavat :(

papa štrumf
17.03.2005., 21:14
Indigo Girl kaže:
Na onoj slici mi vidite samo facu. Ako mi netko ne vjeruje, poslat cu vam sliku u donjem rublju. Kata-strofa. :eek: ja ti ne vjerujem! :D
e ovo bi mi stvarno uljepšalo dan :( : pravi se još tužniji nego šta je:

Natch
17.03.2005., 21:17
:top:

Indigo Girl
17.03.2005., 21:28
Nema problema. Slikam trbuh za dvije minute i šaljem. Dajte mejl. Ali da niste dijelili te slike. Šaljem ih isključivo u nadi da će netko naći pravo riješenje za mene :)

Indigo Girl
17.03.2005., 21:45
Jebemumiša, kamera se treba napunit. Sutra slikam i stavljam sliku TU, na topic, pomocu onog image shack thingya, da vidite da se ne zajebavam.

Ava Adore
17.03.2005., 21:47
Nemoj zezat Indigo :lol:

Ček, samo je trbuh kritičan?

Indigo Girl
17.03.2005., 21:50
Da. Moglo bi i dupe dolje ali s tim se ne zamaram. Noge su ok, ne bunim se. To sto imam celulita svugdje, pa i na listovima :eek: me, trenutno, ne zamara.

emili
18.03.2005., 08:51
cure, imate li vi veliku želju za hranom (ja stalno gladna), tjedan dana prije menzisa...nemogu se sam tak lako oslobodit tog osjećaja

e, sad me zanima jesam li pretjerala, sinoć sam smazala 3-4 naranđe i jednu jabuku
mogu li jesti voća koliko želim ili ......:rolleyes:

joujou
18.03.2005., 08:53
emili kaže:
e, sad me zanima jesam li pretjerala, sinoć sam smazala 3-4 naranđe i jednu jabuku

:eek: trebala si obmah ići bljuvat.... kako si mogla... fuuuuj :eek:

mafijozo_jozo
18.03.2005., 09:22
Indigo Girl kaže:
I još nešto - ja ne želim dijete. Jer volim paprati . Želim samo nešto učiniti da se kite počnu topiti. Sad sam se vratila iz tabora. Ravno dva sata tjelovjezbe. Jebemu krvavu mrtvu mater četničku, valjda ce se nesto pocet desavat :(

Zašto ne želiš dijete? I kakve veze imaju paprati s time?

emili
18.03.2005., 10:18
joujou kaže:
:eek: trebala si obmah ići bljuvat.... kako si mogla... fuuuuj :eek:

:eek: pa bilo je fino, zašto bi bljuvala :eek:
s ti normalna ženo:W

joujou
18.03.2005., 10:20
emili kaže:
:eek: pa bilo je fino, zašto bi bljuvala :eek:
s ti normalna ženo:W

normalnija od tebe sa 3 nananče :w

dodouprolazu
18.03.2005., 10:52
smjeskica kaže:
evo i ja trknula da vidim....Indigo,zeno pa ti si macka....vuci svoje koscato dupe s ovog topica ako ne zelis da mi deblje sjednemo na tebe!

dodouprolazu
18.03.2005., 10:57
xxGaladrielxx kaže:
evo jedan jako dobar text o vocu (http://www.vipnet.hr/cw/d_show?idc=2521&idnews=4968714) :)

Pogledao sam tekst, voce sve pet ali ona piramida zdrave hrane, redigirana prosle godine od WHO, kaze da bi na prvom mjestu trebali biti zitarice i tome slicni proizvodi. Cak se i u linkanom tekstu upravo to spominje (zitarice i voce ali oboje, za dorucak)

http://www.ezdravje.com/si/prebavila/piramida/

emili
18.03.2005., 12:03
evo ja pročitala članak o voću i prema tom članku došla sam do zaključka da je poželjno, odnosno zdravo pojesti 5 - 9 voćki dnevno....
to mi paše jel volim sve voće i bez njega ne mogu funkcionirati duže od dva dana
samo se nadam pošto je sve voće okruglasno da se i njegovi konzumenti neće okružit ko lubenice ak ću navalit s tolikom propisanom količinom :eek:

Zmijica
18.03.2005., 12:15
Indigo Girl kaže:
Jebemumiša, kamera se treba napunit. Sutra slikam i stavljam sliku TU, na topic, pomocu onog image shack thingya, da vidite da se ne zajebavam.
Cekam :)

Ne znam sto bih ti rekla. Znam da se od preintenzivne vjezbe atrofirani misici foteljasa ( i ja sam to prosla pred koju godinu :) ) malo napuhnu, i da to prodje za mjesec-dva.

Ono sa "jest samo voce za dorucak" necu komentirati. Ne mogu vise tupit isto, sto sam rekla - rekla sam :w

"Nisu opasne mnoge knjige, opasna je samo jedna." ;)

EDIT: Ovo s vocem me podsjeca na moju sestricnu koja je htjela smrsavit. Ona ce jest samo voce i povrce, i jogurte.
I onda pojede kilu i pol naranci za dorucak... triput pogadjajte jel stogod smrsala :)

Indigo Girl
18.03.2005., 13:11
mafijozo_jozo kaže:
Zašto ne želiš dijete? I kakve veze imaju paprati s time?

:lol:

Indigo Girl
18.03.2005., 13:26
Evo vam ga. Nakon pojedena četiri kexa. Nisam jela kexe preko mjesec dana, morala sam. :p

http://i140.exs.cx/img140/7082/trbuina9nl.th.jpg (http://img140.exs.cx/my.php?loc=img140&image=trbuina9nl.jpg)

funkster
18.03.2005., 13:27
Indigo Girl kaže:
Evo vam ga. Nakon pojedena četiri kexa. Nisam jela kexe preko mjesec dana, morala sam. :p

http://i140.exs.cx/img140/7082/trbuina9nl.th.jpg (http://img140.exs.cx/my.php?loc=img140&image=trbuina9nl.jpg)

:bljak: :bljak: :bljak:

Ava Adore
18.03.2005., 13:28
Nemoj da ti ja svoju sliku stavim :rofl:

magic
18.03.2005., 13:29
oprosti, al definitivno pretjerujesh.

nije ko u atleticharke ili manekenke, ali nije tako problematichan.

:grli:

funkster
18.03.2005., 13:31
Ja ne bi nikad jebo takav trbuh :raspa:

Indigo Girl
18.03.2005., 13:36
Funkster, tebe nitko ne pita za mišljenje :o

Magic, meni smeta. Meni jako smeta. Iz profila je deset puta gori.

:(

Ava, ajde stavi svoju sliku. Odvaži se. :D

Tinkili
18.03.2005., 13:40
Indigo Girl kaže:

Ava, ajde stavi svoju sliku. Odvaži se. :D

Upravo sam promislila kako bi ovo postala najposjećenija stranica kad bi sve sudionice ove teme poslikale svoj trbuh :D :D :cool: :cool:

Baš fora;)

smjeskica
18.03.2005., 13:53
covjece...ja sad ocekujem bijelu mesnatu mjesinu iz koje se probija alien kad ono stomacic,strucic--saka jada-Indigo samoubij se:p :D

Julls
18.03.2005., 13:57
Jao! Indigo! Pa ja sam ochekivala sliku sa michellin-kama :D Mislim, stvarno nije tako strashno kao shto izgleda tebi! Ali ako smeta..smtea ti, i ti to znash najbolje...samo eto, da znash, da nije strashno ;)

Indigo Girl
18.03.2005., 14:02
Strašno je jer je disproporcionalno ostatku mog tijela.

Iz profila je deset puta gore, ova slika je super ispala. Ali malo me sram staviti profil :o

Ava Adore
18.03.2005., 14:03
Indigo Girl kaže:
Ava, ajde stavi svoju sliku. Odvaži se. :D Ma nema šanse :D

I stvarno ne znam zašto ga tako kritično opisuješ, stvarno svatko sebe skroz nerealno vidi :D

Julls
18.03.2005., 14:04
Ako te teshi, necu ni pomisliti slikati svoj stomaque :D
Ali u svakom sluchaju..ajde, vrati se ti lepo Dajmondu..vockama i vezhbama, sve ce biti u najboljem redu! :top:

smjeskica
18.03.2005., 14:05
Indigo Girl kaže:
Strašno je jer je disproporcionalno ostatku mog tijela.

Iz profila je deset puta gore, ova slika je super ispala. Ali malo me sram staviti profil :o
ne vjerujemo ti...nema ti druge nego se sad kompletna islikati iz svih uglova pa da procijenimo:D

Indigo Girl
18.03.2005., 14:09
Hej, pomislit ću da si muško :D

Indigo Girl
18.03.2005., 14:11
E da, cure, hvala vam na lijepim riječima :)

Ali što ću ja sad jadna kad mene Funkster neće? :mama:

smjeskica
18.03.2005., 14:13
Indigo Girl kaže:
Hej, pomislit ću da si muško :D
ma ne tipicno sam zensko koje se izruguje manama drugih zena:D ...i bas sam se ponadala da ces pokazati odurnu stomacinu-e sad zamisli koliko si me zeznula onom slikom:o

Indigo Girl
18.03.2005., 14:15
Odoh ja do teretane. :w

Zmijica
18.03.2005., 14:17
Indigo Girl kaže:

Sad kontam! :)
Nemas ti viska trbuha, nego si takve gradje.
Imas cure gradjene ravnjikavo, mrsavice kojima je tesko nabacit obline. Imas "pjescani sat" tip, ono kao najzenstvenije, velka gujca i sise, uski strukic.
Zatim tzv. "mediteranke", kojima sve ode u gujcu, a sise - slabo.
I imas atleticarke, nekad ih se zove i "jabuka" tip - one su onako misicave i lagano kockaste.
Ti si atleticarski tip, koliko ja vidim.
Treba ti izduzivanje misica, ne povecanje. Ja bih rekla: pilates, yoga, vjezbe s onom velikom loptom - bas za struk...

Jos bolje: pitaj u teretani, sigurno imas trenera/icu. Objasni joj sto bi htjela postici i zamoli za pomoc. Pa zato i placas teretanu :cool:

Indigo Girl
18.03.2005., 14:20
Ja, atletski tip? :lol: Bit će da si nešto pobrkala ;)

Ako sam tako građena, mogu se ubit odmah.

Ava Adore
18.03.2005., 14:22
Indigo Girl kaže:

Ako sam tako građena, mogu se ubit odmah. Pa jel nemaš ti mršave ruke i duge noge?

Indigo Girl
18.03.2005., 14:23
A imam, valjda.

Zmijica
18.03.2005., 14:24
Indigo Girl kaže:

Ako sam tako građena, mogu se ubit odmah.
Ti si atletski tip u nastajanju :)
Sto posto.

I zasto bi se ubila? Moja trenerica je bas taj tip. I izgleda mrak :cool:
Ne po manekenskim standardima ljepote, naravno :rolleyes:
Jednostavno je: izvuci maksimum iz svoje gradje. Vjezbaj ono sto ti fali, ne ono cega imas viska.
Ja spadam u "dugacke" (mada ne i mrsave, normalno tezim) i upravo pokusavam guzicu malo napumpat. Teretanom :)

joujou
18.03.2005., 14:24
Indigo Girl kaže:
Odoh ja do teretane. :w

skokni i do solarija :D :D

Indigo Girl
18.03.2005., 14:25
joujou kaže:
skokni i do solarija :D :D

Jebi se :D Svi mi to stalno govore. Ja volim svoj bijeli aristokratski ten :o

Ava Adore
18.03.2005., 14:26
joujou kaže:
skokni i do solarija :D :D O jebemu, a zašto ne bi bila bijela?

Indigo Girl
18.03.2005., 14:27
Zmijica kaže:
Ti si atletski tip u nastajanju :)
Sto posto.

I zasto bi se ubila? Moja trenerica je bas taj tip. I izgleda mrak :cool:
Ne po manekenskim standardima ljepote, naravno :rolleyes:
Jednostavno je: izvuci maksimum iz svoje gradje. Vjezbaj ono sto ti fali, ne ono cega imas viska.
Ja spadam u "dugacke" (mada ne i mrsave, normalno tezim) i upravo pokusavam guzicu malo napumpat. Teretanom :) Zašto sam tek u nastajanju? I kako ću izgledati kad nastanem? :D

Znači...da vježbam grudi? :lol:

Ne vježbam ja ništa. Ja se samo znojim. Pokušavam otopit to šugavo salo s trbuha.

joujou
18.03.2005., 14:28
Indigo Girl kaže:
Jebi se :D Svi mi to stalno govore. Ja volim svoj bijeli aristokratski ten :o

pokažem ti i ja svoj trbuh od prije cca pola godine ako mi akžeš kako stavim sliku :D ;)

ali zdravije izgleda i vizualno sigurno malo stanji struk :mig: mislim, solarij

Indigo Girl
18.03.2005., 14:28
www.imageshack.us :mig:

joujou
18.03.2005., 14:31
Indigo Girl kaže:
www.imageshack.us :mig:

Zmijica
18.03.2005., 14:33
Vau, vau, ovo postaje turbointeresantan topik :cool:

Zuzi, tkogod da je na slici... ja bih je :klopa: :zubo:

EDIT: Jebga, nestala! Sad vjerujem da si ti :)

LadyInRed
18.03.2005., 14:33
jebate šta ono bi?:D:D:D ja vidjela, u svakom slučaju:D

Ava Adore
18.03.2005., 14:35
Ja nisam :( :D

Jebalo me pmanje :D :D

joujou
Zmijica kaže:
Vau, vau, ovo postaje turbointeresantan topik :cool:

Zuzi, tkogod da je na slici... ja bih je :klopa: :zubo:

EDIT: Jebga, nestala! Sad vjerujem da si ti :)

uspjela si vidjet :horor:

ne, ne... jao! prevelika je i ipak ju moram rezat :zubo:

dodouprolazu
Indigo, evo da sam slobodan ja te bi :) Nisi debela. Mlada si i pametna. Samo nemoj pliz postati opterecena ;)

Tinkili
18.03.2005., 14:52
joujou kaže:
ali zdravije izgleda i vizualno sigurno malo stanji struk :mig: mislim, solarij

Ja podržavam Indigo pod parolom Čuvajmo aristokratsko bljedilo!

Teže je biti bijel nego biti crn!:top:

ps (mene ljudi ljeti pitaju jesam li s mora :D hint - lokacija stanovanja)

papa štrumf
18.03.2005., 15:46
Ava Adore kaže:
Ja nisam :( :D

Jebalo me pmanje :D :D noge su vračene kao avatar :jumping:

joujou
18.03.2005., 15:57
Tinkili kaže:
Teže je biti bijel nego biti crn!:top:

kako kome... :mig:

Indigo Girl
18.03.2005., 19:35
Dodo, hvala :)

Žužu, gdje je slika? :azdaja:

Indigo Girl
18.03.2005., 19:38
Sad sam pričala s tri cure i uporno mi tvrde da sam ja tako građena i da ako idem gubit kile, gubit ću više na nogama, grudima i guzi, a trbuh ce se smanjiti ali ce i dalje biti uocljivo veci od ostatka. Kazu da radim trbusnjake svaki dan uz kardio vjezbe. A ja sam cula da trbusnjaci ne tope salo. One tvrde da tope - mišići rade i uništavaju salo. Ako ništa, možda mi se trbuh malo učvrsti? Što sad, da radim trbušnjake ili ne? Tj. da dižem noge u zrak ili ne (za one perverzne, mislim na vježbu za donje trbušne :D)

joujou
19.03.2005., 13:34
Indigo Girl kaže:
Dodo, hvala :)

Žužu, gdje je slika? :azdaja:

ne pitaj... provalila sam ogromnu sliku ravno na forum jer mi je na onoj tvojoj stranici pokazalo mali thumb i mislila sam nije bed.. ne vidi se puno.... kad ono pras :no:

onda sam ju išla rezat... i smanjit i nije to to :p ma ne valja .... osim toga rastežem se (na slici) pa nije dobro za analizu jer je trbuh istegnut :zubo:

Indigo Girl
19.03.2005., 19:39
Daj ne zajebavaj. Daj mi link na veliku sliku na PM :o

Greate White
21.03.2005., 15:35
Sad sam pričala s tri cure i uporno mi tvrde da sam ja tako građena i da ako idem gubit kile, gubit ću više na nogama, grudima i guzi, a trbuh ce se smanjiti ali ce i dalje biti uocljivo veci od ostatka. Kazu da radim trbusnjake svaki dan uz kardio vjezbe. A ja sam cula da trbusnjaci ne tope salo. One tvrde da tope - mišići rade i uništavaju salo. Ako ništa, možda mi se trbuh malo učvrsti? Što sad, da radim trbušnjake ili ne? Tj. da dižem noge u zrak ili ne (za one perverzne, mislim na vježbu za donje trbušne

Rijesenje za problem masnih naslaga na trbuhu nije dijeta.
Naime ja se pomalo bavim bildanjem te nakon rada na masi obavezno mi se nakupi dodatnog masnog tkiva kao bonus.
Da bi to masno tkivo uklonio radim fazu definicije.
U toj fazi osim teretane 5 puta tjedno trcim od 50 do 70 min (naravno laganim tempom)
Pri tome koristim tekuci L-carnitine i fat burner.
Do sada sam tom metodom uklanjao oko 5 - 7 kg masnog tkiva za oko 2 mj. dok mi je misicna masa ostala netaknuta.
Za ucvrscivnaje trbusnih misica najbolji su trbusnjaci iako ima i vjezbi sa bucicama
Eto pokusaj

marin1001
22.03.2005., 08:57
Indigo Girl kaže:
Sad sam pričala s tri cure i uporno mi tvrde da sam ja tako građena i da ako idem gubit kile, gubit ću više na nogama, grudima i guzi, a trbuh ce se smanjiti ali ce i dalje biti uocljivo veci od ostatka. Kazu da radim trbusnjake svaki dan uz kardio vjezbe. A ja sam cula da trbusnjaci ne tope salo. One tvrde da tope - mišići rade i uništavaju salo. Ako ništa, možda mi se trbuh malo učvrsti? Što sad, da radim trbušnjake ili ne? Tj. da dižem noge u zrak ili ne (za one perverzne, mislim na vježbu za donje trbušne :D)

nemoj samo guzu i sise, to ne diraj, to je svet!!!! ja sam smršavio s kivi dijetom (tak se zove dijeta)

jedeš sve osim kivija:top: :top: :top: :B :B

Billi
22.03.2005., 09:52
Greate White kaže:
.
Da bi to masno tkivo uklonio radim fazu definicije.
U toj fazi osim teretane 5 puta tjedno trcim od 50 do 70 min (naravno laganim tempom)
Pri tome koristim tekuci L-carnitine i fat burner.
Do sada sam tom metodom uklanjao oko 5 - 7 kg masnog tkiva za oko 2 mj. dok mi je misicna masa ostala netaknuta.
Za ucvrscivnaje trbusnih misica najbolji su trbusnjaci iako ima i vjezbi sa bucicama
Eto pokusaj

zaboravio si napisati sto jedes u fazi definicije, za razliku od faze kad radis na masi.

indigo, usporedi kad 20 minuta trcis koliko se oznojis i kad radis trbusnjake. rad na trbusnjacima samo jaca misice a trcanje topi spekec.

magic
22.03.2005., 17:53
dzhizus, billi, meni se chini da si ti zhivot podredila izgledu svoga tijela :rolleyes:

Greate White
22.03.2005., 18:32
zaboravio si napisati sto jedes u fazi definicije, za razliku od faze kad radis na masi.

U fazi mase jedem visoko proteinsku hranu tipa pileca , pureca prsa i sl.
Obavezno dnevno jedem oko 100 g, tunjevine .Od dodataka koristim 100% whey protein (1 shake dnevno te creatin i glutamin za oporavak)
Obavezno dnevno pijem od 3l do 5l vode.
U fazi definicije pokusavam sto vise smanjiti unos ugljikohidrata te izbacujem proteinske dodatke.Osim u prijasnjem postu navedenih dodataka koristim i glutamin koji sprecava katabolicke procese.

Billi
23.03.2005., 11:28
magic kaže:
dzhizus, billi, meni se chini da si ti zhivot podredila izgledu svoga tijela :rolleyes:

vjerojatno bi se razocarala da me vidis, jer imam i speka i celulita.
ali...ja sam udana za sportasa i brdo ih znam i ta tematika me interesira.
i na neki nacin imam srece jer imam poznatih u vise sportova.

a jesi ti zivot podredila kuhanju;) ?

magic
23.03.2005., 12:09
ne :) nisam i primjedba ti je bezveze.

chitala sam da otrchish 1o kilometara. susjed mi je sportski 'frik' pa otrchi 3, svaku vecher. uz ostale aktivnosti.

svaka chast brizi za tijelo, al meni se svetoskupa chini pretjerano.

kako uopce uz sve to uspijesh imati shpeka? celulit znamo da nema veze ni sa mrshavoshcu ni sa aktivnoshcu.

mozhda je ipak taj shpek u tvojoj glavici ;)

Shadowfax
23.03.2005., 12:51
Jel tebe muci zato što ti ne mozeš ili?? :D

Ovo nije pretjerano,dapace zena zivi zdravim i sportskim zivotom.
Otrcim i ja 10 kilometara pa što? Jel to onda isto pretjerivanje :rolleyes: Netko trci 3 neko trci 10 kako kome paše. :D

Zena drzi do sebe i to je to.. :D

Meni je ljepše vidjet takvu žemsku u gradu,nego neku koja ima 20 kila viška,i još obuce uske majicu :rolleyes: . Iako priznajem opet ne volim mršavost.

E da nije stavr u izgledu,nego u zdravlju.

magic
23.03.2005., 12:53
Shadowfax kaže:

Meni je ljepše vidjet takvu žemsku u gradu,nego neku koja ima 20 kila viška,i još obuce uske majicu :rolleyes: . Iako priznajem opet ne volim mršavost.

i ti prichash gluposti...ima zhena kojima nije potrebno iznurivanje mukotrpnim vjezhbanjem da bi od svojih tijela uchinile neshto shto po prirodi nisu.

jedno je skidanje 'vishka' i zhelja za dobrim izgledom, a drugo pretvaranje tijela u neku drugu formu. koja joj nije prirodom dana.

Shadowfax
23.03.2005., 12:59
Po prirodi nisu??? :confused:

Sorry,al nema svaka zena po prirodi 20 kila viška. Ja ti ne govorim o estetici nego o zdravlju. Ne vjerujem da je uvijek stvar u građi. To su samo price za klince,ljudi se danas jako nezdravo hrane i prežderavaju. Osobama s viškom kila je najlakše rec "ja sam takve građe" što naravno nije istina (znam iz iskustva ) ;)

magic
23.03.2005., 13:00
ponavljam. ne pishem o skidanju 20 kilograma vishka.

osoba koja mjesecima trchi deset kilometara, vjezhba svakodnevno, provodi rezhim prehrane, vec je skinula vishak.

dakle - problem je rjeshen.

Tinkili
23.03.2005., 13:18
magic kaže:

svaka chast brizi za tijelo, al meni se svetoskupa chini pretjerano.

Pa nema svako vježbanje ujedno i cilj postizanja savršenog tijela. Neki vježbaju zbog dobrog osjećaja - pukne te malo adrenalin nakon tjelovježbe, i malo-po malo postaneš ovisan o tom super feelingu.
Uostalom, ljudi su prvenstveno "konstruirani" za kretanje, a ne za sjedanje, tako da u principu 10 kilometara dnevno i ne mora biti previše, nego smo se mi našim sjedalačkim i "modernim" načinom života odvojili od onog prvotnog - a to je kretanje.

Billi
23.03.2005., 13:21
meni za to treba oko 1 sat, i tak par puta tjedno. ja tv ne gledam, mozda malo i radije odem trcat. imam drustvo i psa.
also, ja zivim sama i nisam naucena biti doma sama. zato volim puno obaveza da ubijem vrijeme.

magic
23.03.2005., 13:23
Billi kaže:
also, ja zivim sama i nisam naucena biti doma sama. zato volim puno obaveza da ubijem vrijeme.

eto, znala sam da postoji pozadina :)

hvala na odgovoru :grli:

Billi
23.03.2005., 13:23
Tinkili kaže:
Pa nema svako vježbanje ujedno i cilj postizanja savršenog tijela.

ja sam bila strasan hipohinder dok me mucila stitnjaca. a najvise se manifestiralo lupanjem srca, aritmijom, gusenje, bolom u ledjima. i onda mi je sport bio indikator (meni osobno) dal mi je srce ok. nisam se zamarala, niti me je sto boljelo u predjelu srca i to mi je bio znak da sam ok

Billi
23.03.2005., 13:25
magic kaže:
eto, znala sam da postoji pozadina :)

hvala na odgovoru :grli:

pa mislila sam da si znala. ostak viska vremena provodim sa djecicom. evo, danas smo svi na jarunu:s
malena uci vozit bicikl! teta ce joj pomoci:cerek: :cerek:

LadyInRed
23.03.2005., 13:27
Tinkili kaže:
Pa nema svako vježbanje ujedno i cilj postizanja savršenog tijela. Neki vježbaju zbog dobrog osjećaja - pukne te malo adrenalin nakon tjelovježbe, i malo-po malo postaneš ovisan o tom super feelingu.

tako je:top: barem ja vježbam i trčim upravo zbog ovog feelinga.
da želim uz to i smršaviti, provodila bi i poseban režim prehrane, ali kako mi to nije primaran cilj, nije me briga.

osjećaj nakon trčanja (u mom slučaju 3 km:D) je neopisiv. a ima nešto i u ovome što billi piše da ima muža sportaša. ja sam isto uvijek nekako imala partnere sportaše (pa i sada) i jednostavno naučiš jako puno s njima, stekneš neke navike i vidiš njih kako se osjećaju dobro i zdravo nakon sporta i jednostavno te navuku:)

vandaluzija
23.03.2005., 14:21
Recept je vrlo jednostavan:

Doručak: 1 keks i 1 sex
Ručak: 2 keksa i 2 sexa
Večera: 3 keksa i 3 sexa

Ukoliko su rezultati nedovoljni - POJAČATI VEČERU

Frendica kaže da uspješno funkcionira.

Pa tko voli, nek izvoli.

:cheer: :cheer:

sergio
23.03.2005., 17:42
magic kaže:
. susjed mi je sportski 'frik' pa otrchi 3, svaku vecher. uz ostale aktivnosti.

LadyInRed kaže:

osjećaj nakon trčanja (u mom slučaju 3 km:D) je neopisiv

magic i Lady su susjede! :D

magic
23.03.2005., 17:47
nismo.

LadyInRed
23.03.2005., 18:03
sergio kaže:
magic i Lady su susjede! :D

da susjede:D:D

ne nego je 3 km maximum koji živ čovjek može otrčati:lol:

šalim se. radi se o čistoj koincidenciji:)

magic
23.03.2005., 18:07
LadyInRed kaže:
ne nego je 3 km maximum koji živ čovjek može otrčati:lol:

kondicija ti je nikakva :mirko: ;) ispod 10 km ne priznajem.

nego, ako ne zhelish mrshaviti, da li si odkad vjezhbash i trchish uvela i dopunski obrok ;) :D

jer ~ isti unos+pojachana potroshnja neminovno bi trebalo voditi mrshavljenju.

valjda :confused:

LadyInRed
23.03.2005., 18:12
magic kaže:
kondicija ti je nikakva :mirko: ;) ispod 10 km ne priznajem.

nego, ako ne zhelish mrshaviti, da li si odkad vjezhbash i trchish uvela i dopunski obrok ;) :D

valjda :confused:

pa nisam profi zato ne mogu 10km, ali mi je kondicija za sada zadovoljavajuća. ne spava mi se više cijeli dan:D

od kad trčim, tijelo mi samo signalizira da treba puno više energije (hrane) i s obzirom da nemam namjeru mršaviti, ne uskraćujem si jelo. zaista. nemoguće mi je nakon trčanja ništa ne pojesti jer imam osjećaj da ću umrijeti. strpim se do 2 sata nakon trčanja, i onda se najedem. da želim smršaviti, ne bih niš pojela nego samo požvakala neki multivitamin.

tako da....ako je trening efikasan, tijelo samo traži dodatan obrok, vjeruj mi.

sergio
23.03.2005., 18:51
ja trcim 10 km :mirko: nisam profi :D

sto se tice hrane, ne jedem toliko vise koliko jedem kvalitetnije, bolju hranu. slusam svoje tijelo i jedem ono "sto trazi"

smrsavila nisam nesto (mozda kilu, dvije), ali uvijek sam i bila "mrsava". izgubila sam trbuh. inace kad se pocnem "debljati" mi ide salo prvo u trbuh.

osjecam se puno bolje i imam PUNO vise energije. a koza mi nikad nije bila ljepsa :cerek: pozna se, da trcanje potice cirkulaciju krvi. izgledam zdravo. a nekad sam bila preko zime "sivo zelena"

Zmijica
24.03.2005., 13:45
magic kaže:

Vodi, bez greske!
Kad god dodje toplije vrijeme i malo se aktiviram, gubim kile nevjerojatno.
A ne zelim :(
To su moje drage kilice :grli:

Bas idem nesto na zdravlju pitat o tome...

deatwin
25.03.2005., 09:59
:eek: hebote koliko strana :eek:

Priznam, nisam sve pročitala....ogladnila sam dok sam čitala :D

A nemrem na gablec, majku mu :D

Nego, evo da najavim, čisto društva radi, da i ja ću krenuti na laganini skidanje kila.

Prestala sam pušiti, učim k'o sumanuta već par mjeseci i ne krećem se, jedem kao da će sutra biti smak svijeta - i eto špekeca na riti i nogama.
Ne zgleda tak strašno kak zvuči - 8 kila u plusu (ok, 10 pred mengu :D ), jer još uvijek je to isti konfekcijski broj...samo kaj mi puca po šavovima :)

A i počeli su mi za riti fučkati kad prolazim pored gradilišta....

Meni vam nema druge nego se kretati. Jer užasno sam tužna kad sam gladna, O B O Ž A V A M jesti, hrana mi je mrak...volim šetati po placu, kupovati hhranu, kuhati, mirisati, žvakati...SVE :D i to oduvijek.

Samo kaj se sada počelo primati, vrit!!!! A i nije isto jesti tolike količine hrana sa dvadeset i sa skoro četiri banke, ne?

Tak da eto, idem tjedan dana na godišnji, pa ću početi s trčanjem (šetnjama) kroz park dok mi klinac još spava, ali žustrijim tempom. I tako sam vještica što se u 6 ujutro budi ničim izazvana :D Usitnit ću obroke....ono kak' pišete da svako malo, svakih par sati moram jesti - to bum s guštom prihvatila.
I onako, gledat ću da svaki obrok bude i zdrav i fin.

Popodne s klincem na Jarunčević, role, bic...

Valjda će se vidjeti neki rezultati...

Podrška svima, papa :W

dodouprolazu
25.03.2005., 12:28
Ne zgleda tak strašno kak zvuci - 8 kila u plusu (ok, 10 pred mengu ), jer još uvijek je to isti konfekcijski broj...samo kaj mi puca po šavovima

Koji je to konfekcijski broj gdje se ne kuzi 10 kila sim tam?

Inace, podrska!!!:)

Zmijica
25.03.2005., 12:36
deatwin kaže:
Tak da eto, idem tjedan dana na godišnji, pa ću početi s trčanjem (šetnjama) kroz park dok mi klinac još spava, ali žustrijim tempom. I tako sam vještica što se u 6 ujutro budi ničim izazvana :D
E, onda ce ti hodanje/trckaranje sjest k'o prst u pekmez.
Najbolji i najtrajniji nacin da zgubis kile i super se osjecas, posebno ako si i inace ranoranioc i nemas beda s dizanjem ujutro.
Mali savjet: stavi si tenisice i trenirku kraj kreveta. Samo se obuci i izadji. Ne moras ni zube oprat :D
Jer cesto se zna desit kad pocnes razmisljat: "A mogla bih prvo kafu, a mogla bih usput u ducan, a da si prvo operem kosu kak je grozna..." - i onda ti se vise ne da trcat...

Podrška svima, papa :W
Dobro dosla :)
Drzim fige.

kem
26.03.2005., 13:46
dodouprolazu kaže:
Koji je to konfekcijski broj gdje se ne kuzi 10 kila sim tam?

Inace, podrska!!!:)

Evo, 40 je prilicno rastezljiv. Ja godinama nosim broj 40, a kilaza varira od 67 do 75. Uze hlace naravno ne izgledaju dobro na meni, ali siri modeli se samo popune i to je to. :zubo:
slazem se sa zmijom (:mig:), za ranoranioce je trcanje dusu dalo. Ja bih se vrlo rado vratila u tu fazu.

dodouprolazu
26.03.2005., 15:27
kem kaže:
Evo, 40 je prilicno rastezljiv. Ja godinama nosim broj 40, a kilaza varira od 67 do 75. Uze hlace naravno ne izgledaju dobro na meni, ali siri modeli se samo popune i to je to. :zubo:
slazem se sa zmijom (:mig:), za ranoranioce je trcanje dusu dalo. Ja bih se vrlo rado vratila u tu fazu.

Mislim da je tvoja roba rastezljiva a ne sam konfekcijski broj 40. O.k. kuzim za neke stvari koje su sire krojene, ali nema sanse da ne skuzim na trapericama da sam se recimo udebljao 10 kila, pa ni zakopcati ih ne bi mogao. Dobro ima ljudi kojima kile idu i u neke druge dijelove tipa noge ili ledja ali vecini ipak ode u trbuh a zenskama u guzicu.

zordan
26.03.2005., 16:12
daj si nabavite samopouzdanje, ima u getrou :top:

kem
26.03.2005., 16:39
dodouprolazu kaže:
Mislim da je tvoja roba rastezljiva a ne sam konfekcijski broj 40.

Da, pamuk je vrlo elastican materijal.

A inace, naravno da skuzim da sam se udebljala, kao sto sad kuzim da sam smrsavila. Ali jos uvijek nosim istu odjecu.

dodouprolazu
27.03.2005., 14:09
kem kaže:
Da, pamuk je vrlo elastican materijal.

A inace, naravno da skuzim da sam se udebljala, kao sto sad kuzim da sam smrsavila. Ali jos uvijek nosim istu odjecu.

Pamuk bas i nije posebno elastican, pogotovo 100% pamuk (tj. moze se rasiriti ali se tesko vraca u prvobitnu velicinu). Jedino ako ima malo elastana ili tako nekih fori (mogu o tome i vise, dosta se kuzim u sportsku odjecu a ona jest elasticna i bas zato nikad od 100% pamuka, barem ne za ozbiljnije bavljenje sportom)
10 kila sim tam se ne kuzi samo ako netko i inace nosi malo vecu, lezerniju odjecu (da ne velim slampavu, ajmo rec casual).
Imam jednu doma koja kad je smrsavila 10 kila, dvije velicine robe je ostavila iza sebe a oblaci se vise manje klasicno, znaci normalne traperice, normalne majce itd. Stalno variranje u kilazi (o.k. 2-3 kile gore dolje je zanemarivo) nije zdravo.

deatwin
27.03.2005., 14:31
dodouprolazu kaže:

10 kila sim tam se ne kuzi samo ako netko i inace nosi malo vecu, lezerniju odjecu (da ne velim slampavu, ajmo rec casual).
Imam jednu doma koja kad je smrsavila 10 kila, dvije velicine robe je ostavila iza sebe a oblaci se vise manje klasicno, znaci normalne traperice, normalne majce itd. Stalno variranje u kilazi (o.k. 2-3 kile gore dolje je zanemarivo) nije zdravo.

E Dodo, kad nemaš niti vremena niti love za novu odjeću, a pogotovo ak si šlampav i ne haješ...vjeruj mi da staneš :D

Daklem, navedoh 8 kila...ono 10 je pred mengu...tada i tak i tak u ništa ne stanem... :D

Inače, od onih sam što se potfutraju po dva centimetra o cijelom tijelu - osim u struku. To je nevjerojatno, struk mi uvijek kao kod curićke neke, kao da rodila nisam...sretnica...to me i izvlači :)

Rit mi je sad poveća (na sreću i veselje mog dragoga)...a ono što me smetea su noge. To (kao i osjećaj da JESAM teža) u stvri i je razlog zašto krećem skunuti kila.

Nego, puno hvala na ohrabrenj :)

Jutra su mi krenula trčanjem, puhanjem, borbom za svaki krug, uvjeravnjem sebe-ma ti to možeš Dea..pa psovnjem, pa....ma kaj da pričam, sve znate za tu borbu iz minut u minutu :D

Evo me kod "renta-mame" na uskršnjem ručku...čeka se purica.....i baš si mislim kak je super kaj sam trčala, pa je mogu s guštom jesti :D

Sve u svemu imam sreće što sam visoka (178) i sportski tip s definiranim mišičjem (godine košarke, ronjenja, jedrenja, rolanja, bicikla...) pa vjerujem da ću zgoriti tu osmicu tik-tak. Čim ozbiljnije mrdnem dupence (gle kak joj tepam) :D

Odoh papati :cool:
Supatnice moje - sretno nam!!!!

dodouprolazu
27.03.2005., 15:41
Evo me kod "renta-mame" na uskršnjem rucku...ceka se purica.....i baš si mislim kak je super kaj sam trcala, pa je mogu s guštom jesti

:) :top:

Dodo, kad nemaš niti vremena niti love za novu odjecu, a pogotovo ak si šlampav i ne haješ...vjeruj mi da staneš

Ovo ti vjerujem. Bas tak sam si to i zamislio :zubo:

Shadowfax
28.03.2005., 10:32
Mislim da ce se sutra jaaaaako puno pisat na ovoj temi. :D :D :D

gnjavež
28.03.2005., 11:37
ja pauziram s djetom ova dva dana:D :top:

krpica
29.03.2005., 15:00
Fuj
danas sam se vratila na dijetnu prehranu i sa suzama u očima i slikom šunke na ekranu , požderala tanjur kuhanog karfiola

:bljak:

joujou
29.03.2005., 19:15
krpica kaže:
Fuj
danas sam se vratila na dijetnu prehranu i sa suzama u očima i slikom šunke na ekranu , požderala tanjur kuhanog karfiola

ja volim karfiol :D :D

Padobranac
29.03.2005., 22:08
koliko god jedem i sto god... nemogu se nikako udebljat..

Sto vi jedete da morate na dijetu ??

:E

Kruska
29.03.2005., 22:16
a ti si tu jer?
da nam nabijaš komplekse možda?:rolleyes:

ont.od danas na djeti. gotovo je s čokoladom, šmrc :mama:

Iva
29.03.2005., 22:55
krpica kaže:
Fuj

uu, karfiol je tak fini :)i brokuli.. i sve to... a meso nije dobro :p

Natch
30.03.2005., 22:08
ja sam veceras poslije aerobika pojela: skuse, francusku, sir, prsut, kolac od cokolade. mislim da mi je to od pms-a. ponosna sam na sebe, jer sam se uspjela zaustaviti nakon tri kolacica i nisam pojela cijelu tacnu:D

Padobranac
30.03.2005., 23:49
Kruska kaže:
a ti si tu jer?
da nam nabijaš komplekse možda?:rolleyes:

ont.od danas na djeti. gotovo je s čokoladom, šmrc :mama:

nope...
ja sam iskren i stvarno imam problema sa kilazom.. manjkom.. ali mi mrsavi smo bez ikakvih prava, sve se vrti oko de..djeta.. pa reko da vidim sta ovi rade.. :E

pusa svim zmeskima koje se trude :kiss:
necu vas ometat vise.

talia
03.04.2005., 08:55
Zasto je ova tema, top tema, kad ima po jedan novi post, svaki drugi dan???

:confused:

Dagmar
04.04.2005., 13:23
Ima li tko iskustva i/ili ideju kako skinut par cm na listovima nogu? Inace su mi samo noge problem, ali s ovim gornjim dijelom (butine ili kak se to vec zove) jos nekako-malo vjezbe, malo manje cokolade- i stanji se. Ali listovi NIKAKO da mi se stanje (a stvarno su mi nepreporcionalni s ostatkom tijela, npr. uopce ne mogu kupiti cizme s patentom, nijedne ne mogu zakopcat. Uzas!!!! Lako mi je po zimi = suknjica i cizme i sve 5 :) , ali ide ljeto... HELP, PLEASE!!!

walter
04.04.2005., 13:39
talia kaže:
Zasto je ova tema, top tema, kad ima po jedan novi post, svaki drugi dan???

:confused:
Zato što su debele prelijene da ju traže.

dodouprolazu
04.04.2005., 17:04
Padobranac kaže:
nope...
ja sam iskren i stvarno imam problema sa kilazom.. manjkom.. ali mi mrsavi smo bez ikakvih prava, sve se vrti oko de..djeta.. pa reko da vidim sta ovi rade.. :E

pusa svim zmeskima koje se trude :kiss:
necu vas ometat vise.

Pojedi dnevno kilu i pol banana il ce postati prvak u prdenju ili ces se udebljati. Inace je ovo vrlo poucan topic za tebe sve cega se zenice odricu, e ti bas po tome udri.

dodouprolazu
04.04.2005., 17:06
DAGMAR kaže:
Ima li tko iskustva i/ili ideju kako skinut par cm na listovima nogu? Inace su mi samo noge problem, ali s ovim gornjim dijelom (butine ili kak se to vec zove) jos nekako-malo vjezbe, malo manje cokolade- i stanji se. Ali listovi NIKAKO da mi se stanje (a stvarno su mi nepreporcionalni s ostatkom tijela, npr. uopce ne mogu kupiti cizme s patentom, nijedne ne mogu zakopcat. Uzas!!!! Lako mi je po zimi = suknjica i cizme i sve 5 :) , ali ide ljeto... HELP, PLEASE!!!

To ti se zove gradja tijela i neke stvari koje nam je priroda dala ne mozemo mijenjati. Mislim mozes sportom definirati bolje misice pa ce noga dobiti malod rugaciji oblik ali na masi bas neces izgubiti. Ako te bas tako smeta nosi duge suknje po ljetu. A ima i laganih ljetnih hlaca :D ako s ebas hoces samokaznjavati.

Indigo Girl
04.04.2005., 18:02
walter kaže:
Zato što su debele prelijene da ju traže.

:lol:

talia
04.04.2005., 19:37
DAGMAR kaže:

Ovdje mozes naci kako se oblikuje tijelo (http://www.bodyforlife.com/)

TsunamiGirl
04.04.2005., 19:39
Ako netko radi na svom mršavljenju, ja bih mu preporučila knjigu bračnog para Wilbert, koju mi je frendica kupila u Americi. Zove se fattitudes.

Riječ je ponajprije o razotkrivanju psihološih razloga, sabotaže vlastitog uspjeha ali i eksternih sabotera. Npr. Kako prepoznati eksterne sabotaže (samo neki od primjera):

- odjednom su nezainteresirani
- odjenom vam govore da ste dovoljno smršavili
- previše su zainteresirani, zovu vas svaki dan i vrše pritisak ispitujući koliko ste smršavili
- stalno vas nude hranom iako znaju da ste na dijeti i sl.

Zanimljivo mi je i kako utječe na brak tj. kako neke žene budu ometane od muževa u mršavljenju, a neke su se čak i razvele...Knjiga naravno nudi puno radnih zadataka za samoanalizu...meni je pomogla da odrastem...

Ako netko želi knjigu, ja sam ju spremna ustupiti za 50 kn, neka mi se javi na PM.

Što se tiče pitanja vezano uz mršavljenje listova - ako si tip koji salo skuplja na dupetu i u nogama, ništa od toga. Nosi uvijek više potpetice, to izdužuje listove. I kako reče netko.... ne pokazuj noge, nije apetitlih ;) :D

Tinchi
10.04.2005., 11:36
Sorry tsunami što pitam :) ali zanima me kako ti ide? Prošla su tri mjeseca... :)

TsunamiGirl
12.04.2005., 08:31
sorry kaj ti tak odgovaram, al moja stvar :D :cool:

joujou
12.04.2005., 09:26
TsunamiGirl kaže:
sorry kaj ti tak odgovaram, al moja stvar :D :cool:

ne moraš više ništa reći :top: :lol:

Ananke
12.04.2005., 10:06
Evo, ljudi i ja sam konačno odlučila malo brinuti o sebi.
Jučer je bio moj prvi dan vježbanja sa Cindy (45 min) i bilo mi je odlično, jedino što sam poslije svega imala strašnu vrtoglavicu. Možda zbog manjka kondicije?

No uglavnom, danas se osječam tako dobro i ona lagana bol u mišićima je tako dobra.:D

Danas u Večeernjem izlazi i Pilates na DVD - u, a to mi je strašno dobro tako da krećem i s tim.

Bitno mi je samo da učvrstim mišiće, nisam se ništa udebljala, što se tiče kilaže, ali mišići su se tako opustili da sama sebi izgledam pufasto.

Ah dobro, glavno da sam ja počela.