PDA

View Full Version : Društvo za mršavljenje

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

magda59
14.06.2006., 09:30
pa da to je i meni problem, ja bi prije jela pošteno za doručak pa onda za večeru voće, zato mi se ni ne da sad kad mi završi dijeta jesti voće za doručak, on je kao najvažniji obrok,a ja da jedem dvije naranče :confused: ??:bljak: :rigo:

emili
14.06.2006., 09:37
ma nema šanse da krenem s tom djetom, lakše meni trčati svaku ili svaku drugu večer nego se držati strogo propisanih jelovnika

joujou
14.06.2006., 09:48
pa da to je i meni problem, ja bi prije jela pošteno za doručak pa onda za večeru voće, zato mi se ni ne da sad kad mi završi dijeta jesti voće za doručak, on je kao najvažniji obrok,a ja da jedem dvije naranče :confused: ??:bljak: :rigo:

zato dijete i ne funkcioniraju :rolleyes:

za pocetak dijetu ne mozes drzati zauvijek... i cim pocnes jesti kao prije eto te na pocetku :)

zato ono 'ne dijeta nego promjena nacina prehrane' nije samo zgodna parola :top:

Elektra
14.06.2006., 09:50
De recite mi kak da smrsavim 2 kile na brzaka...imam 2 viska,uzas!al nemojte mi da izbacim kruh,slabo bi mi doslo...

Izbaci slatko i kruh kasno navečer i pij 2l i više vode dnevno. :D

joujou
14.06.2006., 09:53
De recite mi kak da smrsavim 2 kile na brzaka...imam 2 viska,uzas!al nemojte mi da izbacim kruh,slabo bi mi doslo...

jedi samo kruh... i vodu
od toga se nitko nije udebljao :D

emili
14.06.2006., 10:35
jedi samo kruh... i vodu

:top: i to tek sad kažeš
konačno jedna razumna dijeta :)

plavusa
14.06.2006., 14:54
ajme zrinska koji uzas - 2 kila viska!!! sigurno izgledas ko prase i totalno
se te kile kuze!!!
:)
skuliraj se curo. odi jedan dan na post prema mjesecevoj dijeti i voila

hana
14.06.2006., 15:01
@ plavusa
sta bzvz napadas zrinku? zenska ima dve kile viska i smetaju ju joj isto kao sta tebi smeta tvojih 5, 15 ili 25... sta se ne smije brinut za svoju tezinu nitko osim osim koji su vidno debeli i pretili :misli:

magda59
14.06.2006., 18:15
zato dijete i ne funkcioniraju :rolleyes:

za pocetak dijetu ne mozes drzati zauvijek... i cim pocnes jesti kao prije eto te na pocetku :)

zato ono 'ne dijeta nego promjena nacina prehrane' nije samo zgodna parola :top:

potpuno se slažem s tobom zato ću se potruditi izdržat ta tri mjeseca voćnog doručka, prošla sam cijelu dijetu i bila bi šteta to sad upropastiti :cool:

avista01
14.06.2006., 19:48
A SAD DRAGE MOJE CURKE PROČITAJTE SLJEDEĆE:
Jedna moja draga prijateljica je od neke svoje 15 godine ( sada ima 23 ) non stop na nekim dijetama, neke mesne,voće,mjesečeve--ne kužim baš previše te nazive,no dobro...Uglavnom, unazad godinu dana živci su joj toliko oslabili da je trenutno na tabletama za smirenje koje papa ko bombone, možda ima kronovu bolest, ima napadaje paranoje, faca joj izgleda ko nuklearna zona......a sve upućuje na RAZNE DIJETE koje su joj totalno uništile imunološki sustav i živce! Stoga pripazite, jer ne bi bilo lijepo da neka od vas tako završi. Rađe imajte viška nego manjka, ako vas snađe neka boleština kile lete ko ptičice s vas, i kaj onda?? Ona koja ima 60 ili 70 bu ostala živa, a ona koja ima manje može se prešaltat gore na šalatu na infuziju....Cure moje nitko nije savršen na ovom svijetu, svi mi imamo neke komplekse i pokušavamo ih se riješiti. Ali zašto? Jer to ima uopće smisla? Kad smo fakat svi isti!!!:W

hana
14.06.2006., 20:05
samo da se pohvalim kupila sam integralnu pastu :kiss: onima koji su mi ukazali na postojanje iste

imago2007
15.06.2006., 11:38
Jedna moja draga prijateljica je od neke svoje 15 godine ( sada ima 23 ) non stop na nekim dijetama, neke mesne,voće,mjesečeve--ne kužim baš previše te nazive,no dobro...Uglavnom, unazad godinu dana živci su joj toliko oslabili da je trenutno na tabletama za smirenje koje papa ko bombone, možda ima kronovu bolest, ima napadaje paranoje, faca joj izgleda ko nuklearna zona......a sve upućuje na RAZNE DIJETE koje su joj totalno uništile imunološki sustav i živce! Stoga pripazite, jer ne bi bilo lijepo da neka od vas tako završi. Rađe imajte viška nego manjka, ako vas snađe neka boleština kile lete ko ptičice s vas, i kaj onda?? Ona koja ima 60 ili 70 bu ostala živa, a ona koja ima manje može se prešaltat gore na šalatu na infuziju....Cure moje nitko nije savršen na ovom svijetu, svi mi imamo neke komplekse i pokušavamo ih se riješiti. Ali zašto? Jer to ima uopće smisla? Kad smo fakat svi isti!!!:W

Ja znam jednu koja je imala yo-yo jedno 10 godina, a sad ne moze imati djece jer su joj hormoni otisli kvragu.

xxGaladrielxx
15.06.2006., 11:44
meni kod te UN dijete najgora stvar što za doručak jedeš samo voće, pa ono mi baš otvara apetit :confused:
ma cisti te a brzo je probavljivo., cca 15min osim banana. za njih treba duze.
Meni je trebalo skoro 2 mj navikavanja na voce za dorucak

Zrinska
16.06.2006., 22:34
ajme zrinska koji uzas - 2 kila viska!!! sigurno izgledas ko prase i totalno
se te kile kuze!!!
:)
skuliraj se curo. odi jedan dan na post prema mjesecevoj dijeti i voilaa nisam ko prase,al malo sam se zaokruzila...1,68- 59,60 kg...ne svidja mi se to:flop:

Zrinska
16.06.2006., 22:35
jedi samo kruh... i vodu
ajd ne melji...:zubo: ja sam bar lijepa u faci!:zubo:

imago2007
17.06.2006., 09:02
a nisam ko prase,al malo sam se zaokruzila...1,68- 59,60 kg...ne svidja mi se to:flop:

Joj, da je meni taj tvoj omjer. Uzivaj, nemoj brijat.

Zrinska
17.06.2006., 10:41
Joj, da je meni taj tvoj omjer. Uzivaj, nemoj brijat.Hvala ti lijepa,no ako si htjela reci da imas vise kg (ak sam dobro skuzila),mogu ti reci da to ne znaci automatski da si ruzna...dapace...znam par cura koje su onak elegantno popunjene,i bas su lijepe i zenstvene...

njasa
17.06.2006., 12:36

potpuno se slazem sa tobom, ali pazi i visak kilograma dovodi do ogromih i opasnih zdravstvenih problema. tako da se treba nac neka mjera... ka sta doktori preporucuju skidanje 2 kilograma na misec, ne govore to uzaludno. e ali mi bi svi tili smrsavit 10 kila u misec dana... naravno da se zdravlje na taj nacin unistava

joujou
17.06.2006., 18:28
ajd ne melji...:zubo: ja sam bar lijepa u faci!:zubo:

ja se potrudim da ti ostavim kruh u dijeti... i eto mi :o

Morska vila
17.06.2006., 21:25
:cheer: Smrsavila sam 10 kg u 4 mj. :cheer:

Naravno, borba nije jos dosla kraju, al...

mujsapujsa
18.06.2006., 01:50

Čestitam,bravo.:klap: :tulum: Kako se sad osjećaš?Kako ti je bilo ova 2 mj,?
Da li staješ sad ili šta?E i još reci kako?

imago2007
18.06.2006., 09:42
Svaka čast, 10-tka je fina, okrugla brojka za proslavit :)

Leona81
18.06.2006., 11:00

..imas moje cestitke..mogu misliti koja ti je muka bila..sad sve ide lakse, jelda..godi kad netko primjeti na glas jelda? :kiss:

..mene nitko ni dozivil kad sam se pohvalila sa 5 manje, a sad mogu vec reci i 6 manje..;)

vrtlog
18.06.2006., 19:22
šta je un dijeta? nova sam, pa...

magda59
18.06.2006., 19:41
imas na 70 strani foruma, a moš nać i na googlu

vrtlog
18.06.2006., 21:18
mariah c je bila na "Morsel Diet". Je li itko zna šta o ovoj dijeti?

emili
19.06.2006., 09:50
jel tko gledao sinoć na TV Epicentar od Mirjane Hrge, istina da su govorili o enormnim debeljucama, al opet čuje se riječ vodećih dotura po tom pitanju...

zanima me kak stvari stoje kod onih forumašica što su hvalile one nove tonalin tablete, pa jel vrijedi to išta?

magda59
19.06.2006., 17:26
eo da se pohvalim juce mi je bio zadnji dan un-a, danas sam se vagala imam 61 kilu, na početku sam imala 71, u zadnjih mjesec dana sam skinila samo 1 kg, valjd više nije išlo, uglavnom ja sam zadovoljna i to mi je najbitnije, sad mi je najveći strah da se ponovno ne udebljam, joj užas

Oću neki nick
19.06.2006., 17:33
eo da se pohvalim juce mi je bio zadnji dan un-a, danas sam se vagala imam 61 kilu, na početku sam imala 71,...

Svaka čast :s :top:

energy-x
20.06.2006., 09:25
nista nisam omrsavila:tuzni:

Savanah
20.06.2006., 20:41
mariah c je bila na "Morsel Diet". Je li itko zna šta o ovoj dijeti?
Koliko sam ja shvatila ona je rekla da je jela sve ali u minijaturnim količinama veličine jednog zalogaja,tj.koliko stane na vilicu."Morsel diet" u prevodu i je "Zalogaj dijeta",pa ne znam može li se to nazvat dijetom,to je ustvari samokontrola.

Emo§ion:D
20.06.2006., 20:53
Ne vjerujem da to moram ponovo ponavljat:rolleyes:
Jedite za Boga miloga, sve,da, sve.
Osim fast fooda, koji si možete mjesečno ajde priuštiti{tipa McDonalds, Subway i sl.}
Jedite manje, dakle ne se prežderavat da boli glava i trbuh.
Manje znači, uzeti si klopati sve, ali jednom i to s tanjura pojest
Glavni dio
Svaki dan trčati,plivati, igrati nešto ili vježbati negdje pola sata+
i rezultati su garantirani!
Nemojte patiti samo zato što ste lijene, trgnite se!!

avista01
20.06.2006., 21:19
Znam da je i višak opasan, ali ako je potrebno rađe malo po malo.
Početi koristiti voće i povrće koje razbija masne naslage iznutra i naravno uz sve to uzimati dodatne vitamine i minerale koji se užasno gube na rigoroznim dijetama na koje pristaju današnje mlade cure, a i one starije!!

E imago2007, kaj je to jo jo?

mladac
20.06.2006., 22:41
jo jo iliti kontra efekt tj smršaviš al brzo vratiš i svoje i još nove kile
ma mislim da je najbitnije ne jest poslje 20sat (ono sa 6 mi je nekak već perverzija) izbacit što više kruh,tjesteninu i krumpir (ne prestat jest neg smanjit) te izbjegavat slatko u ogromnim količinama te gazirano i grickalice

Morska vila
20.06.2006., 23:07
Mladac, Avista, Emosion, svi imate pravo!

Hvala, hvala, ljudi moji... :kiss:

Sta da vam kazem, najgore mi je bilo prva dva miseca. Sta se tice prehrane, izbacila sam kruh maksimalno (prije bi znala pojest i 3-4 fete na dan :eek: , sad eventualno fetu tjedno).
Slatko nisam izbacila skroz, tu i tamo uleti koji mamin kolacic (sta cu ja kad lipo zna pravi kolace). Al nema vise izlazaka na kavu i da usput kupim nesto za gricnit. Pa kupi krafnu, pa kupi kroasan, pa pizzetu, i tako ti se skupe kg.
Pijem dosta vode.
Meso i inace ne jedem, pojedem piletinu. Konzumiram ribu, okrenuta sam prema mediteranskoj kuhinji, sta I nije veliki problem posto zivim uz more.
Mlijeko, bioaktive, ab kulture u umjerenim kolicinama. To mi bas odgovara kad popijem.
Dosta voca, povrca, pome i kukumare pogotovo.
To sve ide polako, svjesna sam da se nije odjednom skupilo pa nece ni brzo otic.
I naravno, kretanje, kretanje i kretanje. Bez toga sve pada u vodu. Odlazim setat na Marjan, sad sam pocela lagano i trckarat, oko 2,30 ure provedem na svjezem zraku. Sad je doslo i kupanje, pa dosta plivam.
I naravno, zahvaljujuci Tonalinu, kojeg polako prestajem pit, sve nekako dolazi na svoje. Znam, vecina ce reci, pa mogla si smrsavit i bez toga, al ne znam, meni je to nekako dalo "psihicku poticaj", nekako mi je trebalo nesto od cega cu krenit.
Javim vam se i dalje sa svojim rezultatima.
I jos nesto, uleti mi nekad dan kad pojedem vise nego sta bi trebala, al nema tuge i "bediranja", idem dalje, sljedeci dan malo pripazim i to je to.
I svaka cast svima koji smrsave I 2 kg, nemojte mislit da je to malo, tako se pocinje. Sad je 2 pa ce bit 4, pa ce 6. I najzdravije za organizam je polako mrsavljenje, tako da je manja vjerojatnost da se kg vrate. Moj vam je savjet: polako, al sigurno!:top:
:kiss:

seacloud
21.06.2006., 00:37
Ja sam bila na toj dijeti tri sedmice i smršavila 14 kila,super sam izgledala spustila sam se na veličinu 38-40,može se izdržati ali je strašno nezdrava utječe na metabolizam tj.totalno ga upropasti a kasnije dobijete sve kile nazad i još po koju više.Sada koristim dijete na duži rok zdravije su!!!!!!!

plavusa
21.06.2006., 14:37
ja smatram da je najbolje slusati svoje tijelo. doslovce.
ne pase svakome isto niti imamo svi isti ukus - neki nevole
mlijeko i mlijecne proizvode, netko meso, netko povrce itd
zato ni nema univerzalne dijete koja bi svima pomogla i zato
odredjeni ljudi na jednoj dijeti skinu 10 kg a drugi nista.

znaci slusat svoje tijelo na nacin da ti ono kaze kad je stvarno gladno
sta mu se jede, uci u trag razlozima jedenja i sl.
smatram da svi oni koji imaju visak kila - su "emocionalne izjelice"
znaci hrana im ne predstavlja gorivo za tijelo, vec u njoj "utapaju"
osjecaje koje mozda neznaju drugacije staviti pod kontrolu vec ih
tako ispoljavaju i nalaze utjehu u finoj i kaloricnoj papici
i smatram da smrsavit nije problem cim se posloze odredjene stvari u glavi

eto ispricavam se ako je slican zakljucak vec bio :)
a oni koji se ne slazu nek mi prigovore :)

btw ja sam skoro stalno gladna, znaci moje tijelo zeli i mora jesti
svaka 2 sata jer mi u protivnom pocne uzasno kruljiti i hvata me
slabost. i tko zna koliko bi ja kila imala da svaka 2 sata trpam u sebe
sto god mi dodje pod ruku?!? zato svako malo jedem ali niskokaloricne
zalogaje tipa voca jogurta i sl. i mirna bosna :)

seacloud
21.06.2006., 15:19
Nije mi jasno zašto odmah grizeš ja sam to i htjela reči samo si ti to opširno opisala malo oštrije ali sa puno više riječi,samo sam iznjela zaključak da bi svatko to trebao osjetiti kako mu tijelu odgovara moja dijeta tj. ne moja nego mesna me je dovela do manjka 14 kila ali smatram samo da ništa na brzaka i ono što vrši presing na organizam nije zdravo,po meni najbolja bi bila solucija kako ko može na duži period dignuti barem one "više" dodane namjernice tipa slatkiše,kruh i tome slično da barem uz vježbe i kretanje održi zdrav organizam i da barem koliko toliko ne dobiva više kila,jer s godinama one se same talože jeli mi ili ne jeli,nemoj se ljutiti.

kem
21.06.2006., 15:23
a kasnije dobijete sve kile nazad i još po koju više.

sama si sve rekla. :kava:

plavusa
22.06.2006., 07:26
Nije mi jasno zašto odmah grizeš ja sam to i htjela reči samo si ti to opširno opisala malo oštrije ali sa puno više riječi,samo sam iznjela zaključak da bi svatko to trebao osjetiti kako mu tijelu odgovara moja dijeta tj. ne moja nego mesna me je dovela do manjka 14 kila ali smatram samo da ništa na brzaka i ono što vrši presing na organizam nije zdravo,po meni najbolja bi bila solucija kako ko može na duži period dignuti barem one "više" dodane namjernice tipa slatkiše,kruh i tome slično da barem uz vježbe i kretanje održi zdrav organizam i da barem koliko toliko ne dobiva više kila,jer s godinama one se same talože jeli mi ili ne jeli,nemoj se ljutiti.

jel to bilo meni upuceno? :eek:
svoj post nisam uopce pisala vodeci se tvojim nego mi je
jednostavno doslo - ja tako razmisljam i to je moje
videnje stvari. ocigledno slicno mislimo ;)

seacloud
22.06.2006., 11:02
Ma kolegice po oblinama govorim u načelu što smatram o svim brzim djetama,da nisu zdrave,za dignuti nabrzaka radi oblačenje neke veste za svečane prilike ,OK,ali za dizanje 20 do 30 kila to ne ide nikako jer si poslije toga deblji nego što si bio kada si počeo dijetu,za dizanje velikih broja kila bolje su dijete na duge staze.Ali na tim dugim stazama ne moramo biti rigorozni nego si možemo dozvoliti omastiti brk kadkad,u kratkima to nikako ne smijemo jer uvijek moramo čitati sa uputstva na proizvodu njegov sastav jer nam u načelu to tada nije dozvoljeno mislin na omašćivanje brka nekom poslasticom za svoju dušu:kokice:

Malička zvjezdica!
22.06.2006., 14:51
Bok svima! Da ne duljim previše odmah ću prijeći na stvar. Moj problem je prekomjerna težina visoka sam 170cm i imam 87kg a samo 15 godina! Kad me se pogleda,nebi se reklo da imam toliko jer sam dosta visoka,ali me još uvijek ima dosta! Bila sam još deblja, od prvog mjeseca sam uspjela skinut 8kg i sad se bolje osjećam ali dali bi mi tko preporučio kakvu dijetu koja je malo brže učinkovita? U 8.mjesecu idem na more pa bih željela bolje izledati...help!:confused:

JOJ NAJGORE MI JE KAD SVI ZAKLJUČUJU BEZVEZE A OPĆE NIŠTA NEZNAJU!!!! BAVIM SE NOGOMETOM TO VEĆ 3GODINE I MOGU TRČAT ČAK PUNO BRŽE OD NEKIH SVOJIH VRŠNJAKINJA KOJE SAMNOM IDU NA NOGOMET A MRŠAVE SU! U SPORTU NIJE PROBLEM JER SE DOVOLJNO KREĆEM! TRENIRAM 3 PUTA TJEDNO NOGOMET I TO NIJE BEZVEZE VEĆ U KLUBU! NISAM DOŠLA DA PLJUJETE PO MENI NEGO DA MI SAMO KAŽETE DAL POSTOJI KAKVA DIJETA S KOJOM BI SKINULA MALO BRŽE KILE! AKO NE,NEMA VEZE! NAĆI ĆU NEKOG DRUGOG ZA POMOĆ!

maestro-S
22.06.2006., 15:04
Bok svima! Da ne duljim previše odmah ću prijeći na stvar. Moj problem je prekomjerna težina visoka sam 170cm i imam 87kg a samo 15 godina! Kad me se pogleda,nebi se reklo da imam toliko jer sam dosta visoka,ali me još uvijek ima dosta! Bila sam još deblja, od prvog mjeseca sam uspjela skinut 8kg i sad se bolje osjećam ali dali bi mi tko preporučio kakvu dijetu koja je malo brže učinkovita? U 8.mjesecu idem na more pa bih željela bolje izledati...help!:confused:
87 kg na 170 cm? i još kažeš da si skinula 8 kg? Pa kaj si ti slonica ili samo malo zajebavaš ekipu na forumu? Ja sam visok 183 cm i imam isto ko i ti kila pa sam jače građe... Ak se ne zajebavaš to je užas... no, ti si vrlo mlada tak da ti to u godinu, dve možeš istesat i sa 17 na izbor za miss...
Nemoj se slučajno zajebavat sa zdravljem, pa ići na neke drastične dijete - TO NEMA NIKAKVE SVRHE OSIM OZBILJNOG UGROŽAVANJA I UPROPAŠTAVANJA ZDRAVLJA, AKO USTRAJEŠ U GLUPOSTI.
Savjet bi glasio: kroz dan (0d nekih 8 ujutro, pa recimo do negdje 18, jedi u nekih 4-5 manjih obroka, uravnoteženih, malo si prouči zdravu prehranu, ima puno kvalitetnih knjiga u knjižnici, nemerem ti ovdje sve reći...) jedi kvalitetno i vježbaj s naglaskom na aerobnim aktivnostima (hodanje, trčanje, vožnja bicikla, plivanje, ...) + neke male vježbice snage i istezanje. Ako se ne kužiš u vježbanje, odi do teretane pa se savjetuj sa trenerom ili najbolje upiši se u neki sportski klub, pa se počni baviti sportom - to je dugotrajnije, ali korisnije.
Ukratko jedi sve, no isposti se na večer (tad smiješ samo vodu i malo nekaloričnog voća) i vježbaj.
Ne očekuj brze rezultate, ali kreni odmah.

CHE-Guerrilla
22.06.2006., 15:14
evo ti savjet koji će ti jedino pomoći, većina ovih tu laprda bez ikakkve stručne osnove a s laičkim pristupom si možeš samo narušiti zdravlje..dakle u najkraćim mogućim crtama:
1. debljina kao takva nije problem sve dokle imaš želju i volju da je smanjiš, to je temeljan i bitan faktor, a kod tebe to očito postoji :)
2. prehrana- do 12h uzimaj samo voće ili samo voćne sokove
-12-19h je period kada smiješ unositi i nešto "klasično" za najesti
se, s naglaskom da to ipak bude radije u periodu oko 12 -16h; no u tom periodu bi se trebala usmjeriti više na "laganu hranu" dakle kuhano povrće i bezmasno meso; najbolje tzv. mediteranska kuhinja (dalmatinska)
3. jedina sportsak aktivnost koja ti ima u ovom kontekstu ima smisla i efekta je trčanje; eto ako ćeš biti uporna i vrijedna za 1 mjesec imaš 3kg manje :kava:

LoveMeTender
22.06.2006., 15:23
87 kg na 170 cm? i još kažeš da si skinula 8 kg? Pa kaj si ti slonica ili samo malo zajebavaš ekipu na forumu? Ja sam visok 183 cm i imam isto ko i ti kila pa sam jače građe... Ak se ne zajebavaš to je užas...

Ja trenutno imam 115 na 175cm

Znaci za mene su 'uzas' i 'slonica' premale rjeci :tuzni:

Mozda sam ko planina? Mozda sam propast svjeta? :misli:

maestro-S
22.06.2006., 15:25
evo ti savjet koji će ti jedino pomoći, većina ovih tu laprda bez ikakkve stručne osnove a s laičkim pristupom si možeš samo narušiti zdravlje..dakle u najkraćim mogućim crtama:
1. debljina kao takva nije problem sve dokle imaš želju i volju da je smanjiš, to je temeljan i bitan faktor, a kod tebe to očito postoji :)
-12-19h je period kada smiješ unositi i nešto "klasično" za najesti
se, s naglaskom da to ipak bude radije u periodu oko 12 -16h; no u tom periodu bi se trebala usmjeriti više na "laganu hranu" dakle kuhano povrće i bezmasno meso; najbolje tzv. mediteranska kuhinja (dalmatinska)
3. jedina sportsak aktivnost koja ti ima u ovom kontekstu ima smisla i efekta je trčanje; eto ako ćeš biti uporna i vrijedna za 1 mjesec imaš 3kg manje :kava:

Strašni Će, virtualni majstor borilačkih vještina otvorio ti je svoju prebogatu riznicu znanja... i naravno preserava se pritom... :rofl:
Nitko tu konkretno nije naveo ništa tako da ne kužim ono o laprdanju, ali naviko sam od tebe da si drčan i najpametniji...
Curo draga, trčanje ti ne bi preporučio u startu, jer si preteška na svoju visinu, te bi ti mogli stradati zglobovi. To je odlična (jedna od najboljih aerobnih aktivnosti), ali da ti možeš otrčati kvalitetnih 15 min treba vremena (u početku moraš samo hodati puno, s time da iz treninga u trening povečavaš intenzitet, pa male dionice trčanja unutar treninga hodanja, pa sve više i više, dok ne počneš samo trčati, a za to treba vremena...)
Važno je da si uporna, da radiš po nekom planu (zacrtaš si neke realne ciljeve i ondas to ispunjavaš), ali kako si it vrlo mlada, opet ti kažem da je najbolje da odeš u neki sportski klub. Odi na atletiku (atletika ima milijon disciplina, u nećem ćeš se naći), ak si na jarunu - veslanje, ili samo bicikliraj... plivanje! (skoro zaboravih)... neki od loptačkih sportova...

CHE-Guerrilla
22.06.2006., 15:28
Strašni Će, virtualni majstor borilačkih vještina otvorio ti je svoju prebogatu riznicu znanja... i naravno preserava se pritom... :rofl:
Nitko tu konkretno nije naveo ništa tako da ne kužim ono o laprdanju, ali naviko sam od tebe da si drčan i najpametniji...
Curo draga, trčanje ti ne bi preporučio u startu, jer si preteška na svoju visinu, te bi ti mogli stradati zglobovi. To je odlična (jedna od najboljih aerobnih aktivnosti), ali da ti možeš otrčati kvalitetnih 15 min treba vremena (u početku moraš samo hodati puno, s time da iz treninga u trening povečavaš intenzitet, pa male dionice trčanja unutar treninga hodanja, pa sve više i više, dok ne počneš samo trčati, a za to treba vremena...)
Važno je da si uporna, da radiš po nekom planu (zacrtaš si neke realne ciljeve i ondas to ispunjavaš), ali kako si it vrlo mlada, opet ti kažem da je najbolje da odeš u neki sportski klub. Odi na atletiku (atletika ima milijon disciplina, u nećem ćeš se naći), ak si na jarunu - veslanje, ili samo bicikliraj... plivanje! (skoro zaboravih)... neki od loptačkih sportova...
dečko prestani me stalkati po svim mogućim temama...ne da bi mene smetalo, dapače meni je fora dok se idiot tvoje klase zakači, nego tema radi..dakle odjebi u troskoku i naravno pazi na zglobove :rolleyes: :kava:

maestro-S
22.06.2006., 15:29
Ja trenutno imam 115 na 175cm

Znaci za mene su 'uzas' i 'slonica' premale rjeci :tuzni:

Mozda sam ko planina? Mozda sam propast svjeta? :misli:
Ak ne muljaš ti si nekih 50 kg iznad neke prosječne normalne težine za tvoju visinu... Sama zaključi...
Najmanji je problem estetskog karaktera, problem je kaj je to užasno nezdravo (nemaš pojma koliko ti srce pati radi težine i koliko ti je život manje ugodan radi toga)...
Trk u neki sportski klub, ak ti se da naravno i ak možeš (imaš vremena, imaš di, i tak)...

kem
22.06.2006., 15:31
mogu li moderatorice ovo prebaciti na "drustvo za mrsavljenje"?

ili mozda na tracerski topic, da imamo cheove bisere na jednom mjestu? ;)

Kent
22.06.2006., 15:43
evo, ne pušim već jedanaesti dan
jel mi teško? je. pregrizla bi komad nečeg. ali što čovjek odluči i što mora, jednostavno obavi

ne razumijem debele žene - zbog zdravlja i estetike, umjesto da umjerenije jedu, one se nažderu i onda eventualno kupe preskupe pilule za mršavljenje
odojak+ tonalin=recept za otkinut

ili pojest ne znam kolko kolača i majoneze i salame i onda plakati
pa jednostavno neka ne jedu toliko

CHE-Guerrilla
22.06.2006., 15:49
jel mi teško? je. pregrizla bi komad nečeg. ali što čovjek odluči i što mora, jednostavno obavi

ne razumijem debele žene - zbog zdravlja i estetike, umjesto da umjerenije jedu, one se nažderu i onda eventualno kupe preskupe pilule za mršavljenje

ćeri, nije to tako jednostavno; najlakše je reći ne jedi, ali dug je put do tog stanja; no dokle god postoji volja dotle se može savladati želja; da citiram velikog Muhameda: "Oslobodi se pohlepe, jer pohlepa jest osiromašenje" ...dakle naše dijete koje nam se javilo po savjet prolazi Šri Maharađine riječi:" Patnja je poziv na propitivanje, svoj boli treba istraga" i eto malička nam se javila i propituje...rekao bi Dostojevski "Samo duboka bol daje pravu umjetnost" vjerujem da naša malčika će od svojeg procesa mršavljena napraviti umjetnost i od zvijezdice postati će zvijezda... :mudri: mogao bih još ali neću, moram ić neku curu ševit :tuzni: :kava:

maestro-S
22.06.2006., 15:53

Ne treba ljudima držati predavanja, već pomoći. Pa ona je dijete , ima 15 g.! Kaj ju treba napast kaj si pojede kaj voli? Naravno da ne treba pretjerivati i da treba biti umjeren, ali ne postiže se ništa preko noći.
Volja i ustrajnost je ključna i baš zato savjetujem curi da se upiše u neki sportski klub.
Iz više razloga je to najbolji savjet, jere automatski rješava problem stručnog nadzora, organizacije treninga, motiviranosti za treninge (novo društvo, prijateljstva), u bu dućnosti i natjecanja, putovanja, neka od najljepših iskustava dok je netko mlad (što ne znači da i stariji nisu dobro došli u saportske klubove)... barem je meni bilo tako... :)

joujou
22.06.2006., 15:55
postova 1
maliČka
i hitno joj je

:rolleyes:

CHE-Guerrilla
22.06.2006., 15:57
postova 1
maliČka
i hitno joj je

:rolleyes::rofl: kak joj ne bi bilo hitno, pa ako brzo ne dejstvujemo od maličke bu uskoro velička :D :kava:

joujou
22.06.2006., 15:58
liposukcija je najbrza :top:

Gospon Pes
22.06.2006., 16:15
-12-19h je period kada smiješ unositi i nešto "klasično" za najesti se, s naglaskom da to ipak bude radije u periodu oko 12 -16h; no u tom periodu bi se trebala usmjeriti više na "laganu hranu" dakle kuhano povrće i bezmasno meso; najbolje tzv. mediteranska kuhinja (dalmatinska)

Nisi li ovo malo obratno napisao?
Ne bi li se prije podne trebalo malo bolje najesti, a kasnije sve manje? ;)

maestro-S
22.06.2006., 16:24
Nisi li ovo malo obratno napisao?
Ne bi li se prije podne trebalo malo bolje najesti, a kasnije sve manje? ;)
Naravno da treba obratno, ali šta ćeš kad je netko jakooo pametan, onda tu pomoći nema.
Ovo je još samo još jedan dokaz, da večina ljudi nije dobronamjerna, već im forum služi za lječenje kompleksa i debilan humor kojemu tu nije mjesto.

jedan općeniti savjet malička, univerzalne prirode: Kad ti netko kaže da ti moraš ovo ili ono obavljati samo kako ti on/ona kaže, kloni ga se. A, ako je savjet općenitog tipa (a u ovom slučaju se samo takvi mogu dati, pre malo informacija si dala) i još ti zvuči logično onda ga slijedi.
Sve uzimaj sa rezervom i podvrgavaj kritičkom sudu. Najmočnije oružje ti je običan zdrav razum i zdravo seljačka logika.
Prilikom vježbanja imaš milijon pravila koje treba ispoštovat i većina vrijedi, no opet najvažnije ti je slušati svoje tijelo, jer to ti je najbolji pokazatelj.

tilla
22.06.2006., 16:51
mogu li moderatorice ovo prebaciti na "drustvo za mrsavljenje"?

evo, evo. išla sam pojest pljeskavicu u kajmaku i puf nakotilo se svega.
topici spojeni, brisani vrijeđajući upisi; nek se osjećaju opomenuti oni čiji upisi fale. osim unspeakable; njen je kolateralna šteta. tilla

LoveMeTender
22.06.2006., 16:51

ja ne placem

Ne mozes me razumijeti :D

kem
22.06.2006., 17:31

nije to tako jednostavno. narocito kad imas 15 godina, a sa svih te strana bombardiraju cudotvorne dijete tipa "skinite 10 kila u tjedan dana".
neke stvari moras rascistiti sama sa sobom, a u pubertetu i nismo svi Einsteini.

govorim kao bivsa debeljuca.

zapravo kad usporedim svoju nekadasnju kilazu s nekim primjerima ovdje, ja sam bila tek popunjena, ali svejedno nije bilo bas lako skinut visak.

tilla :top: znala sam da ces bit u blizini. :D

Morska vila
22.06.2006., 23:13

Nikome normalnom ne bi palo napamet koristit neke tablete i pritom zderat. Meni su osobno pomogle jer sam se uspila pomocu njih "brenzat".

Meni se cini da mi svi jedno govorimo, a to je da NEMA GUBLJENJA KG PRIKO NOCI. Ne mozes ti skinit recimo 7 kg u misec dana, mozes zapravo, al mislim da nije zdravo. A i svi doktori savjetuju da je za najzdravija mrsavljenje dovoljno skini 2 kg misecno.

U 8.mjesecu idem na more pa bih željela bolje izledati...help!

A koliko bi ti tila kg smrsavit do 8 mj.?

seacloud
23.06.2006., 01:44
Maestro-S ima potpuno pravo nemopj se igrati u tim godinama sa zdravljem i metabolizmom!!!!!!!!!!!!NITI U LUDILU!!!!!!!!!!!!!!!!!!:nono: :nono:

seacloud
23.06.2006., 01:50
Nikome normalnom ne bi palo napamet koristit neke tablete i pritom zderat. Meni su osobno pomogle jer sam se uspila pomocu njih "brenzat".

Meni se cini da mi svi jedno govorimo, a to je da NEMA GUBLJENJA KG PRIKO NOCI. Ne mozes ti skinit recimo 7 kg u misec dana, mozes zapravo, al mislim da nije zdravo. A i svi doktori savjetuju da je za najzdravija mrsavljenje dovoljno skini 2 kg misecno.

A koliko bi ti tila kg smrsavit do 8 mj.?
Imaš pravo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lux:

magda59
23.06.2006., 11:30

JOJ NAJGORE MI JE KAD SVI ZAKLJUČUJU BEZVEZE A OPĆE NIŠTA NEZNAJU!!!! BAVIM SE NOGOMETOM TO VEĆ 3GODINE I MOGU TRČAT ČAK PUNO BRŽE OD NEKIH SVOJIH VRŠNJAKINJA KOJE SAMNOM IDU NA NOGOMET A MRŠAVE SU! U SPORTU NIJE PROBLEM JER SE DOVOLJNO KREĆEM! TRENIRAM 3 PUTA TJEDNO NOGOMET I TO NIJE BEZVEZE VEĆ U KLUBU! NISAM DOŠLA DA PLJUJETE PO MENI NEGO DA MI SAMO KAŽETE DAL POSTOJI KAKVA DIJETA S KOJOM BI SKINULA MALO BRŽE KILE! AKO NE,NEMA VEZE! NAĆI ĆU NEKOG DRUGOG ZA POMOĆ!

evo da i ja izbacim svoju mudrost.... :kiss:
uglavnom nemoj očajavati nije kraj svijeta...
kad sam krenila u prvi srednji-dakle sa 15 godina, imala sam 98 kila, s visinom od 170! znaci isto smo visoke, bila sam strašno povučena, ma samopouzdanje na nuli, užas, svi su mi se rugali, zvali me zemljotres, napokon sam jedan dan rekla da je dosta i da je vrijeme za dijetu, nisam htjela odmah na neku 0 kalorija dijetu jer sam znala da to neću izdržat pa sam jednostavno odlučila izbacit sve slatko i međuobroke, jela sam normalni doručak i ručak, a za večeru bi pojela salatu ili neko voće, prvih tjedan dana mi je mal bilo teško jer se ipak treba naviknut, ali nakon toga je krenulo. skidala sam 4 kg na mjesec, što možda i nije ono što obećavaju super brze dijete, ali sam nakon 5 mjeseci bila 20 kg u minusu, prvi srednji sam završila sa 75 kg, poslije toga mršavljenje je išlo sporije, ali sam dogurala na nekih 65 kg, na kraju drugog srednjeg i to sam održavala do prošle godine u devetom mjesecu kad mi je na faksu zagustilo pa sam učila dan i noć i jela po noći i svakako, a nisam se kretala baš ništa, oko nove godine sam imala 71 kg i skužila sam da sam opet prepizdila pa sam ošla na UN dijetu i skinila 10 kg, sad imam 61, nisam super zgodna, čudno sam građena pa mi je guzica ko trokrilni ormar i jer još imam sala, ali kad pogledaš da sam prije 5-6 godina imala 98!!! zato nemoj očajavati i nemoj očekivat da ćeš do mora skiniti 20 kg :eek: i da ćeš zablistati na plaži :cheer: , znam kako ti je i milijun puta sam se nadala da ću se ujutro probuditi 40 kg manje, ali nema ništa ako se sam ne potrudiš, samo vjeruj u sebe, budi karakter, jer TKO ŽELI NAĐE NAČIN, TKO NE ŽELI NAĐE IZGOVOR :w :bicedobro:

sretno :W

seacloud
23.06.2006., 14:59
evo da i ja izbacim svoju mudrost.... :kiss:
uglavnom nemoj očajavati nije kraj svijeta...
kad sam krenila u prvi srednji-dakle sa 15 godina, imala sam 98 kila, s visinom od 170! znaci isto smo visoke, bila sam strašno povučena, ma samopouzdanje na nuli, užas, svi su mi se rugali, zvali me zemljotres, napokon sam jedan dan rekla da je dosta i da je vrijeme za dijetu, nisam htjela odmah na neku 0 kalorija dijetu jer sam znala da to neću izdržat pa sam jednostavno odlučila izbacit sve slatko i međuobroke, jela sam normalni doručak i ručak, a za večeru bi pojela salatu ili neko voće, prvih tjedan dana mi je mal bilo teško jer se ipak treba naviknut, ali nakon toga je krenulo. skidala sam 4 kg na mjesec, što možda i nije ono što obećavaju super brze dijete, ali sam nakon 5 mjeseci bila 20 kg u minusu, prvi srednji sam završila sa 75 kg, poslije toga mršavljenje je išlo sporije, ali sam dogurala na nekih 65 kg, na kraju drugog srednjeg i to sam održavala do prošle godine u devetom mjesecu kad mi je na faksu zagustilo pa sam učila dan i noć i jela po noći i svakako, a nisam se kretala baš ništa, oko nove godine sam imala 71 kg i skužila sam da sam opet prepizdila pa sam ošla na UN dijetu i skinila 10 kg, sad imam 61, nisam super zgodna, čudno sam građena pa mi je guzica ko trokrilni ormar i jer još imam sala, ali kad pogledaš da sam prije 5-6 godina imala 98!!! zato nemoj očajavati i nemoj očekivat da ćeš do mora skiniti 20 kg :eek: i da ćeš zablistati na plaži :cheer: , znam kako ti je i milijun puta sam se nadala da ću se ujutro probuditi 40 kg manje, ali nema ništa ako se sam ne potrudiš, samo vjeruj u sebe, budi karakter, jer TKO ŽELI NAĐE NAČIN, TKO NE ŽELI NAĐE IZGOVOR :w :bicedobro:

sretno :W
Svaka čast!!!!!!!!!!!!!!!!!:jumping:

keksich
23.06.2006., 22:01
ken aj?
uvijek sam imala nesto malo viska,5,6,7, a nekad i vise kila, sto na moju visinu nije tako tesko. Uz majku sam jos kao klinka 100 puta kretala na neku dijetu, te carobne juhe, te neka koja se rotira 4 dana, pa one jedi samo meso -fuj, fuj, do mjeseceve dijete kad gladujes jedan dan, a sutradan se prezderem.
I oke, vaga kaze da imam koju kilu manje, a na meni se to nije vidjelo i vrlo brzo i vracalo nazad.
I onda sam krenula na aerobic. I idem vec sedam godina. Dosla sam do te mjere da cu na jesen postati instruktorica.

Zapamtite,nije vazno koliko vaga pokazuje, vazno je kako izgledas. To je vazno znati pogotovo u prvim mjesecima kad krenete vjezbati, jer je misicna masa teza od masnoce. Vazno je imati zdravo tijelo, dosta misica, pa onda ni malo sala nece izgledati lose..
U biti, sta zelim reci - nista sto i sami ne znate - samo zdrava prehrana, dijete su gluposti, od njih ste samo nervozne i slabe - jedite puno voca, povrca, piletine,ribe, puretine ali i tijesta, rize,krompira. Prehrana mora biti raznolika i zasto si ponekad i ne dopustiti pokoju cokoladicu ili sladoled.
Odaberite sport koji vam se najvise svidja - aerobic, fitness, plivanje, tenis i idite jedno 3-4 puta tjedno. Puno se znojite, puno trosite, radite pravilno, radite to jer uzivate u tome,a ne preko one stvari i izgledat cete najbolje sto mozete po vasim predispozicijama. Kad kazem predispozicije, ne mozete protiv gena. Znaci, ako netko ima jace bokove, moze sve to ucvrstiti, ali ostaju jaci. I zasto ne, ljepota je u raznolikosti!
Ljudi odredite cilj i krenite prema njemu.
Ne ocekujte da cete 10 kila skinuti u mjesec dana. Polako to radite i zdravo i nece biti onog usranog jojo efekta...

Nista bez aktivnosti, drage moje...

imago2007
24.06.2006., 09:38
bok cure,
ja sam krenula danas s dijetom u kojoj se jedu jaja, vrhnje, dvopek i to točno odredjenim redosljedom. ne vjerujem u čuda, ali od toga nisam jako gladna pa ću probati. problem je samo što u toj dijeti skoči kolesterol i masnoća u krvi nebu pod oblake. valjda me ne bu hertz strefio.

jel netko probao tu dijetu i kakvi su rezultati? ne vjerujem u 15 kg u 15 dana jer nema logike, ali bih voljela čuti jeste probale?

seacloud
24.06.2006., 13:15
Napiši mi molim te tu dijetu nikada čula,please!!!!!!!!!Ali holesterol čemo dignuti sa kukuruznim brašnom poslje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:kava: :s

dida
24.06.2006., 15:15
bavite se sportom i pocnite pusit(ne mislin na kuratz) :mig:

jahorina planina
24.06.2006., 15:19
a nisam ko prase,al malo sam se zaokruzila...1,68- 59,60 kg...ne svidja mi se to:flop:

ja na tu visinu imam 66, pa ne cvilim... a još sam prošlo ljeto imala 60... hebem ti studenski život! :rofl:

dida
24.06.2006., 15:27
ja na tu visinu imam 66, pa ne cvilim... a još sam prošlo ljeto imala 60... hebem ti studenski život! :rofl:
to je to, samo trebas pusit 2-3 kutije na dan pa ces smrsat i ne jest 2-3 put na dan u menzi :zubo: :E

polly
24.06.2006., 15:34
bok cure,
ja sam krenula danas s dijetom u kojoj se jedu jaja, vrhnje, dvopek i to točno odredjenim redosljedom. ne vjerujem u čuda, ali od toga nisam jako gladna pa ću probati. problem je samo što u toj dijeti skoči kolesterol i masnoća u krvi nebu pod oblake. valjda me ne bu hertz strefio.

jel netko probao tu dijetu i kakvi su rezultati? ne vjerujem u 15 kg u 15 dana jer nema logike, ali bih voljela čuti jeste probale?

naranče....
jedna moja kolegica je znala bit na toj dijeti
nije skinula 15 kila, skidala je 7 pred ljeto i tako nekoliko godina
natuče kroz godinu i onda posle uskrsa na tu dijetu
ali ona nije ni imala više za skinut
7 kila u mjesec dana, da budem preciznija

joujou
24.06.2006., 15:36
cijeli dan samo jaja/vrhnje/dvopek?

mislim, kako to moze biti zdravo? i sto nakon 15 dana? opet po starom :D

dida
24.06.2006., 15:43
cijeli dan samo jaja/vrhnje/dvopek?

mislim, kako to moze biti zdravo? i sto nakon 15 dana? opet po starom :D
zato pusit 2-3 kutije :E
od jaja/vrhnja/dvopeka ces imat sracku nakon 2h :rigo:

polly
24.06.2006., 15:46
ma nije samo to
možda čak negdje još uvijek imam tu dijetu
ima i mesa i salate i naranči i paradajza, :misli: riba
zaboravila sam kak točno ide
kao glavna fora je da jedeš jednu po jednu namirnicu i to točnim redosljedom
npr. za ručak imaš pečeno mljeveno meso, paradajz, 2 dvopeka i onda jedeš tim redom svaku namirnicu posebno, ne utrpaš sve u sebe zajedno, malo meseka, malo salate, malo suhog kruha

ova moja je tak jela mjesec dana i stvarno je skidala svake godine 7 kila
o pametnosti te dijete , ne bih :zubo:

joujou
24.06.2006., 15:50
zato pusit 2-3 kutije :E
od jaja/vrhnja/dvopeka ces imat sracku nakon 2h :rigo:

a koja je fora s pusenjem? ali tu gubis kalorije? :D

a sracka je pozitivna, barem ti se hrana ne stigne primiti :zubo:

alexxx
24.06.2006., 15:54
mislim da niš nije bolje za mršavljenje od dijete koja te učini pakleno fiksiranim na hranu. :zubo:

kem
24.06.2006., 16:25
a koja je fora s pusenjem? ali tu gubis kalorije? :D

a sracka je pozitivna, barem ti se hrana ne stigne primiti :zubo:

zamisljam sirotu debeljucu na wc-skoljci s cigaretom u ruci. :lol: :lol: :lol:

pusenje navodno smanjuje apetit.

joujou
24.06.2006., 16:27

pusenje navodno smanjuje apetit.

i kofein isto :top:
a zgodno je i nabaviti kakav problem pa i od zivciranja malo smrsaviti :D :D

kem
24.06.2006., 16:29
kao glavna fora je da jedeš jednu po jednu namirnicu i to točnim redosljedom

ne vidim neki smisao u tome. naime, razliciti enzimi razgradjuju razlicite skupine namirnica. pa ako istovremeno pojedes krumpir i komad mesa, krumpir ce razgradjivati jedan enzim, a meso drugi (pojednostavljeno).
uz to, stanice naseg tijela su konstantno "zaposlene" i trebaju im svi nutrijenti.

kem
24.06.2006., 16:32
i kofein isto :top:

neki ljudi se debljaju kad imaju problema, nista od tvojih savjeta :zubo:
a ni od mojih, cini mi se. :D

jahorina planina
24.06.2006., 16:37
to je to, samo trebas pusit 2-3 kutije na dan pa ces smrsat i ne jest 2-3 put na dan u menzi :zubo: :E

deda, ja sam mislila da smo si mi dobri...

jedem jednom dnevno u menzi a i to je ono AKO... na kraju mjeseca mi ostane po 500kn na iksici... no, htela sam reći...

problem je u menzi kaj su ponuđeni samo sokovi, a ja ne volim sokove i nisam sam ih naučena piti uz ručak, ma opčenito ih ne volim..., eventualno cedevitu:cerek: , ali inače samo wasser wasser wasser...
al budući da si uvijek, ali baš uvijek zaboravim uzeti vodu sa sobom... moram sokiće piti...

e, sad, u menzi ima finih kolača ... a kolače inače jedem samo za svetke i rođendane (kad mama speče)... a ovak su mi ponuđeni svaki dan... mmm

i da, na pbf-u se na iksicu mogu kupiti svakakve čokoladice, pa navalim i na to...

i od tuda tih 6 kila...

što sam deblja to sam si ljepša...

pušim, da... al ni pola kutije dnevno...

polly
24.06.2006., 16:39
ne vidim neki smisao u tome

ne vidim niti ja
zato sam i napisala da o pametnosti dijete ne bi :zubo:

mladac
24.06.2006., 16:42
ne vidim niti ja
zato sam i napisala da o pametnosti dijete ne bi :zubo:

uglavnom moja mama tu dijetu zna pod bolničkom dijetom.

kem
24.06.2006., 16:50

ako netko dobije takvu hranu u bolnici (na to me asocira ime), onda je vjerojatno menu prilagodjen odredjenim bolesnicima koji su uz to pod lijecnickim nadzorom. a ako netko - tko je inace zdrav- ide napamet na takvu dijetu, pravo mu budi.

dida
24.06.2006., 16:58
deda, ja sam mislila da smo si mi dobri...

ae, pa jesmo
jedem jednom dnevno u menzi a i to je ono AKO... na kraju mjeseca mi ostane po 500kn na iksici... no, htela sam reći...

problem je u menzi kaj su ponuđeni samo sokovi, a ja ne volim sokove i nisam sam ih naučena piti uz ručak, ma opčenito ih ne volim..., eventualno cedevitu:cerek: , ali inače samo wasser wasser wasser...
al budući da si uvijek, ali baš uvijek zaboravim uzeti vodu sa sobom... moram sokiće piti...

e, sad, u menzi ima finih kolača ... a kolače inače jedem samo za svetke i rođendane (kad mama speče)... a ovak su mi ponuđeni svaki dan... mmm

i da, na pbf-u se na iksicu mogu kupiti svakakve čokoladice, pa navalim i na to...

i od tuda tih 6 kila...

pušim, da... al ni pola kutije dnevno...
pusi 3 :mig:
što sam deblja to sam si ljepša...

ja sam mrsav :(
imate li kakav pametan da se udebljam :rofl:

dida
24.06.2006., 16:59

auuuuuuuuuuuuuu :s :s :s

dida
24.06.2006., 17:01
ae :zubo: :E
ako studirate padnite godinu, ako radite dobijte otkaz, ako vas nista ne sikira odite kod psihijatra :D

kem
24.06.2006., 17:11

preseli se na Gastronomiju.

dida
24.06.2006., 17:23
pa ako nemaš ništa reć o mršavljenju; suzdrži se od pisanja neozbiljnjih postova. tilla
govorim ja ozbiljno al ovaj dio gdje sam napiso da trazim savjet sa debljanjem, to je bila laz.
oprosti :moli: :mig:

jahorina planina
24.06.2006., 17:52

i ti hoćeš biti lijep?

dida
24.06.2006., 18:00
pa ako nemaš ništa reć o mršavljenju; suzdrži se od pisanja neozbiljnjih postova. tilla
govorim ja ozbiljno al ovaj dio gdje sam napiso da trazim savjet sa debljanjem, to je bila laz.
oprosti :moli: :mig:

polly
24.06.2006., 19:49

je, je tak se zove
ak' pretjeraš s njom vodi te drito u bolnicu :zubo:

jahorina planina
24.06.2006., 20:43
ja sam probala onu čarobnu juhicu, tri kile dole... al ubrzo mi se zgadilo i kile gore :D

Savanah
24.06.2006., 20:52
Moja frendica je često na toj “bolničkoj ” dijeti.Ako pričamo o istom onda ova ide ovako:

Doručak isti tijekom 15 dana: 1 naranča, 1 dvopek, 1 šalica kave ili čaja

1. dan R: 1 naranča, 1 kuh. jaje, 1 kiselo vrhnje
V: 2 rajčice, 2 kuh. jaja, ˝ glav. zelene salate, 2 dvopeka

2. dan R: 1 naranča, 1 kuh. jaje, 1 kiselo vrhnje, 2 dvopeka
V: 12,5 dkg mljev. junetine, 1 naranča, 1 dvopek, 1 šalica kave ili čaja

3. dan R: 1 naranča, 1 kuh. jaje, 1 glav. zelene salate

4. dan R: 12,5 dkg svj. kravljeg sira, 1 rajčica, 1 dvopek
V: 12,5 dkg mljev. junetine, 2 rajčice, 1 jabuka, 1 dvopek

5. dan R: 20 dkg kuhanoh mesa ili ribe, 1 rajčica, 1 dvopek
V: 50 dkg kuhanog povrća (mrkva, grašak, krumpir), 1 jaje, 1 rajčica

- sve meso i povrće može se začiniti Vegetom
- nakon 5 dana izgubi se 2-5 kg. Dijeta se ponavlja 3 puta po 5 dana. Za 15 dana može se izgubiti i 15 kg i nećete ih dobiti natrag ukoliko nakon dijete jedete “normalno”, osim svakog ponedjeljka (ili neki drugi dan) kada treba jesti:
- D: 1 čaša limunovog soka bez šećera
- R: 1 jabuka, 1 dvopek
- V: 1 jaje, 1 rajčica, 1 dvopek
- Za vrijeme dijete zabranjen je alkohol
- OVO JE JAAAKO VAŽNO: navedene namirnice uzimati u naznačnim količinama i točno ovim redom kako je napisano ( npr. pojedeš naranču, pa dvopek, pa onda popiješ čaj). NE PRESKAKATI OBROKE!

imago2007
24.06.2006., 22:13
DA, to je ta dijeta.
Polly, hvala na odgovoru. Sedam kila za mjesec dana nije malo.
Ja mislim da je jako masna i doista loše utječe na krvne žile, a opet se tješim da mjesec dana mogu izdržati.
Ono što je dobro da nisi gladan, ali stvarno nisi gladan. Obećala sam sebi da ću izdrzati dva tjedna pa makar umrla. Ionako imam kila i previše pa ću umrijet od debljine ak ne skinem :))

Javit ću vam rezultat. Nije fina, ali nisi ni gladan. Ne vjerujem u te "bolničke" spike, ali u očaju sam. Ako skinem 7 kg za mjesec dana, nitko sretniji od mene...

kem
24.06.2006., 22:54
Ono što je dobro da nisi gladan, ali stvarno nisi gladan.

1 vocka i jedan dvopek za dorucak i do rucka nisi gladna? :misli: mozda u nekom paralelnom svijetu...

mladac
24.06.2006., 23:36
svečano sam se pozdravila sa 4 kilice, malo ali vrijedi

joujou
25.06.2006., 10:45
1 vocka i jedan dvopek za dorucak i do rucka nisi gladna? :misli: mozda u nekom paralelnom svijetu...

ja prije podneva ne mogu nista niti pojesti
i navecer mi ne ide

ali zato onih ostalih par sati sve nadoknadim :rofl:

imago2007
26.06.2006., 09:46
Pa, evo, ja sam izdržala dva dana, danas je treći. Ja fakat nisam gladna od toga, doduše malo postanem nervozna kasno popodne, predvečer. Ali onda uleti "večera" i sve bude ok. Za sad je dobro. Pijem puno vode. Očekujem da ću za dva tjedna skinuti nekih 7-8 kg, iako piše da je moguće i 15. U snu.

Lider3000
26.06.2006., 22:09
izgladnjivanje organizma je štetno

imago2007
27.06.2006., 08:39
Sve od 1.000 kalorija prema gore nije izgladnjivanje.

seacloud
28.06.2006., 00:48
Meni je problem ,ja predpostavljam u metabolizmu jer nikad ama baš nikad nisam imala problema s kilima,odkad mi je optkrivena pojačana štitnjača sa normalnim hormonima,iman viška ništa manje nego 22 kila,do tada sam mogla ne jesti nego se prežderavati,ne 24 nego 25 (da ima) sati na dan,sa l75cm od 59 do 63,bila sam super ali sada sam Katastrofa,sa onom mesnom dijetom sam bila smršavila 14 kiila za tri sedmice ali je ona užasno nezdrava i ne bi je nikome savjetovala,ali moj muž je dignuo 12 kila sa ovom tkz.UN dijetom ,koji je cijeli život debeo i nikad nije držao niti jednu dijetu rekao je da je SUPER i da regulira metabolizam,samo se trebam dogovoriti sama sa sobom i startati sa njom.ah.........ima li tko takav problem??????:confused:

imago2007
28.06.2006., 10:11
Ja imam problem čitanja nesusvislih postova, posebno onih što imaju krležinske rečenice.

zlajac
29.06.2006., 14:21
Evo i mene.... Moram priznat da sam malo pretjerala u zadnje vrijeme i sad moram skinuut jedno 8 kila.... Ima kakvih prijedloga?

Naime , počela sam jesti tako da ne miješam ugljikohidrate i proteine i izbacila sam šećer i kruh, iako mi se potkrade da nekad lagano zgriješim... Vježbam svaki dan. Počela sam i rolati.... Jel to ok ili trebam još nešto mijenjati?

talia
30.06.2006., 07:22
The top 10 Dieting myths (http://weightloss.about.com/od/getstarted/tp/bltpmyths.htm)

1) If I drastically cut calories, I'll lose weight faster.
When you take your caloric intake down too low, you are actually sending your body into "starvation mode". Your body wants to maintain your weight when it "thinks" you are starving; therefore, your metabolism will actually slow down and you may not lose weight.

2) The stricter the diet, the better it will work.
The stricter a diet is -- completely eliminating entire food groups; eating just one food (e.g. cabbage soup) -- the less effective it will be in the end. You'll get tired of the allowed food and when you feel really deprived, you're likely to call it quits altogether.

3) I should get rid of my favorite less-than-healthful foods.
By treating yourself to your old favorites now and again, you'll stay motivated and you'll be less likely to give in to a binge. Just make sure you get back on track after your treat. Moderation is the key to successful, long-term weight loss.

4) Eating late at night will cause me to gain weight.
All things considered, it doesn't really matter when you eat, only how many calories you eat and burn in a day. Whether you're eating in the morning or at midnight your body turns any extra calories into fat. In fact, eating a light snack -- like cheese and crackers -- before bed may help you sleep better.

5) I shouldn't eat between meals.
On the contrary, eating a small, healthful snack between meals will help keep your blood sugar at an even keel and keep your metabolism going strong. You'll also avoid getting too hungry so you don't over-eat at your next meal.

6) Fat is bad.
Everybody needs to include some fat in their diet. We need it; plus, it makes dishes more satisfying and palatable. Some fats are even good for you, like omega-3 fatty acids, which are found predominantly in fish and shellfish.

7) Skipping meals will help me lose weight.
On the contrary, skipping meals may actually cause you to gain weight! Your metabolism plummets and you get over-hungry. Plus, you may be under-shooting your daily calorie requirement which will backfire on you. That's why eating the meal we skip most, breakfast, can actually help us lose weight.

8) Dairy is a "don't" on healthy diets.
With non- and low-fat varieties of most dairy products on the market, working dairy into your diet is a definite "do". Women in particular need the calcium dairy products provide. Not to mention the fact that research has shown eating enough calcium can give our weight loss efforts a boost.

9) It all boils down to willpower.
Yes, willpower may be a factor when it comes to how we respond to cravings, but a lot more factors can impact our weight, including genetics, culture, home environment, activity level and health issues. The good news is eating a healthy diet and exercising can help you overcome these influences.

10) Drinking a lot of water can help me lose weight.
Drinking water in and of itself will not lead to weight loss. Of course, water is key to a healthy lifestyle and drinking enough has tons of benefits; but when people lose weight due to drinking water, it's most likely because they're substituting if for high-calorie juices and sodas.

snjeska
01.07.2006., 18:12
Moja frendica je često na toj “bolničkoj ” dijeti.Ako pričamo o istom onda ova ide ovako:

- nakon 5 dana izgubi se 2-5 kg. Dijeta se ponavlja 3 puta po 5 dana. Za 15 dana može se izgubiti i 15 kg i nećete ih dobiti natrag ukoliko nakon dijete jedete “normalno”, osim svakog ponedjeljka (ili neki drugi dan) kada treba jesti:
- OVO JE JAAAKO VAŽNO: navedene namirnice uzimati u naznačnim količinama i točno ovim redom kako je napisano ( npr. pojedeš naranču, pa dvopek, pa onda popiješ čaj). NE PRESKAKATI OBROKE!

a moze li mi itko objasnit kako se ta mljevena junetina priprema??

imago2007
02.07.2006., 12:42
Ja sam izdrzala na toj dijeti 4 dana.
Ali, evo, od danas ispočetka. Nisam gladna dok sam na toj dijeti, ali je stvarno monotona. Osim toga, lice mi se više masti, što nije niti čudo.

Junetinu pripremam tako da dodam malo vegete i ispečem ju na teflonskoj tavici s malo ulja. Navodno ne bi trebalo koristiti ulje i sl., ali to nema šanse.

Inače, mislim da sam smršavila za tih 4-5 dana, jer mi hlače spadaju. Ali vjerujem da bih to jednako brzo vratila.

Sad planiram novu strategiju - izdržati na toj dijeti 15-30 dana, s tim da paralelno planiram piti tablete za upijanje masnoća iz crijeva, kako bih pojačala efekt. Nakon toga nastavljam sa "zdravom" prehranom, kako se ne bih udebljala nazad.

Kako vam se čini strategija?

imago2007
02.07.2006., 12:43
E, da, ovaj mjesec nisam kupila pokaz, tako da planiram PUUUUNO hodati po gradu. Na posao i inače idem pehaka, jer je tako najbrže, a nije daleko :)

NeVeR
02.07.2006., 13:04
Yebale vas neke specijalne dijete :D
Ja sam kroz proslu godinu dosao na 81 kilu...zaokruzio se, dobio takav slauf, takve...masne naslage na bokovima da je to strasno :zubo:
Ono..nagnem se na jednu stranu i ne mogu se puno nagnuti koliko se masti skupilo i kako je to tvrdo :bonk:

Negdje u 3. mjesecu sam rekao:"Dosta je bilo, idemo se promijeniti :cool: :D"

Prestao sam jesti majonezu(osim fakat malo za vikend uz neko meso i nesto), svako jutro kad sam se probudio(dizao sam se u 7 jer sam isao u civilnu vojsku) bih popio AB Kulturu ili Bioaktiv.
Prestao sam jesti cokoladu i sve slatko(Mozda kockicu dve na tjedan bih pojeo), odbijao sam doma sladoled i tako to..
A jeo sam i dalje u biti gluposti, sendvice i to....

Poceo sam trcati skoro svaki dan po pola sata....u 6. mjesecu sam stao malo sa trcanjem, onda malo nastavio.....

Eto me nazad na mojih 74 kg :) (Visok 178) Vise nisam zaobljen u faci, slauf se malo "izbusio" i tak :D

Naravno, i dalje je tu mali slaufic :D, al ja nisam nikad ni zelio neke misice i ne znam kaj...tak da ono...

Svatko za sebe zna sta jede previse a da ne smije.
U mojem slucaju to je bila, kao broj jedan, majoneza definitivno. Ne moram ni govoriti kako mi je na pocetku bilo tesko jesti sendvice bez majoneze :zubo:

Al covjek se, kolko-tolko, navikne i jednostavno kile idu dolje...
Samo treba bit karakter i to je to..lako se promijeniti ;)

mladac
02.07.2006., 16:19
jedino kaj je zalosno je to da se dečkima kile puno lakše tope neg curama

magda59
02.07.2006., 19:21

možda zato sto oni nisu toliko opsjednuti kao mi, žene su toliko nabrijane na to da moraju bit mršave, da se izglednjuju i onda puknu pa se natrpaju, i sve to da bi se njima svidjele, koje smo mi glupače :bonk:

kem
02.07.2006., 19:33

koliko ja znam racunati, decko je u tri mjeseca skinuo 8 kg. to moze SVATKO.
lijepo je rekao: treba biti karakter.

tyna
02.07.2006., 20:31
Ja sam bila na toj dijeti tri sedmice i smršavila 14 kila,super sam izgledala spustila sam se na veličinu 38-40
na kojoj????:eek:

zagrebačka frajla
03.07.2006., 13:17
Ja sam izdrzala na toj dijeti 4 dana.

Bila sam na toj "bolničkoj" 15 dana. Skinula sam 7 kg, ali nisam je se strogo pridržavala.
Ovak, umjesto vrhnja jela sam bioaktiv ili tekući jogurt (jer vrhnje ne volim). Kuhana jaja također nisam jela (jednom sam napravila kajganu).
Ribu sam jela i pečenu, ne samo kuhanu. Koristila sam maslinovo ulje ili bučino ulje i vinski ocat za salate.
I jela sam i piletinu, ne samo junetinu.

Na toj dijeti navikla sam ne jesti poslije 17 sati i tak održavam kilažu.

seacloud
04.07.2006., 00:13
na kojoj????:eek:MESNOJ ali je nemoj niti probati jer je nezdrava!!:nono:

Ziki
05.07.2006., 13:16
Pozdrav svima!:)
Imam problem, a to je barem 10 kg viška, koje bih htjela skinuti ovo ljeto.
Čula sam nešto za neku dijetu: jedan dan se jede samo voće, drugi samo povrće, treći samo mliječni proizvodi, četvrti kuhano meso... ili kak to već ide. Bit je u tome da se u jednom danu smije jesti samo jedna skupina hrane. Možete me uputiti na kakv link, ako je već bilo govora o ovoj dijeti?
Thanks!:kiss:

kem
05.07.2006., 15:36
Čula sam nešto za neku dijetu: jedan dan se jede samo voće, drugi samo povrće, treći samo mliječni proizvodi, četvrti kuhano meso... ili kak to već ide. Bit je u tome da se u jednom danu smije jesti samo jedna skupina hrane. Možete me uputiti na kakv link, ako je već bilo govora o ovoj dijeti?

ne moras ici daleko - na ovom topicu imas sve postojece dijete. :zubo:

a ima i pokoji pametan savjet. :raspa:

imago2007
05.07.2006., 17:34
Ja ću nastaviti s ovom dijetom što sam ju gore spomenula (naranče, jaja, vrhnje...) baš da vidim kaj će biti....

seacloud
06.07.2006., 00:47
To je tkz UN dijeta imaš je na linku http://www.bhdani.com/arhiva/248/t24805e.shtml vodi ti se pod Dijeta No.1,tamo i imaš i još par drugih dijeta:top:i malo je prevedi:headbang:

pjesnikinja
06.07.2006., 07:38
trebam smrshaviti 3 kg.

odoh sada za koji sat na mome bike-u do jezera.

pjesnikinja
06.07.2006., 07:40

blago njima! :)

frenchkiss
06.07.2006., 17:09
definitivno najbolja dijeta je dijeta dr.cara uz akupunkturu! deset kila u mjesec i pol. prošlo je godinu dana, a vratila sam jednu kilu. jedem najnormalnije.

imago2007
07.07.2006., 06:05
frenchkiss, jesi li se svega držala u gram? jel misliš da je vrijeme toliko bitno koliko kaže? Daj malo o tome!! :)

imago2007
07.07.2006., 10:12
frenckiss, zašto misliš da nisi vratila kg tj. koja je tajna uspjeha??
većina koja ide kod cara vrati kile, što misliš da je bilo presudno za uspjeh?
klik u glavi?
mene bi bilo frka da ću vratiti kile!

judita
07.07.2006., 10:46
ja imam par sugestija za one koji su na dijeti vec, i oni koji tek pocinju
a isto tako i za odrzavanje kilaze

nemojte mislit na hranu -a to vam sve dijete koje kruze medju ljudima rade suprotno, znaci vi konstantno tokom dana mislite na hranu (onda nije ni cudo da se sve vrati kad se prestane s dijetom)

a kako to radit, evo ovako:

prvo si lijepo malo popricajte sa sobom, ili zapisite na papir, stvari koje vas najvise privlace od jela, zatim mjesta ili osobe koje vas poticu na jelo (kao recimo ulica sa najvise restorana, vrijeme rucka kod mame ili bake i slicno)

zatim zapisite sto bi htjeli radit, tj. jesti i sto ne bi htjeli. ovaj dio je bitan jer zapisivanjem vam to ostaje u podsvjesti a ne morate stalno mislit na to, -jednostavno vjerujete sebi da cete zapamtit
i ne morate pamtit u detalj
i od tog trena si recite da vise ne morate mislit na to da vam je to jednostavno ostalo u podsvjesti i kad dodje trenutak da trebate odabrat -vi cete znat bez da trosite puno misli oko hrane

nakon tog se zaposlite
ako ne radite smislite sto vas zanima i to radite, nekakav hobi ili setnja, sport...
oni koji su malo deblji skloniji su tome da im je bolje sjedit i citat knjigu ili radit nesto bez nekakvog posebnog fizickog napora
taj dio je tezak...ali probajte uvijek kad vam se ne da otici negdje ili radit nesto mislit o necemu sto volite i u cemu uzivate
ako ne mozete nista naci sto volite i uzivate onda si jednostavno odredite par stvari i recite si: ja to bas volim, to je super, bas uzivam to radit

zatim dobro je pojesti nekoliko neslanih i ne u ulju ljesnjaka i kikirikija

ja recimo dane kad si odlucim malo stat s jelom, uzmem jedno deset-dvadeset ljesnjaka i onda sacekam, popijem vodu, nadjem nesto da radim i zaboravim na jelo

eto tako, malo drukciji pristup tome svemu...

imago2007
07.07.2006., 11:12
Svidja mi se taj pristpu! :)

Ja isto mislim da je problem da:
- svi pričaju o hrani i stalno gledam neku žderačinu na TVu i po novinama
- svi pričaju o dijetama i isto što i gore

Treba postati COOL :)

Peek-a-Boo
07.07.2006., 15:55

kaj to znači da si na dijeti 15 dana u mjesecu a ostatak mjeseca nisi ili....?
ja sam se baš "fino" popunila od neprestanog sjedenja i mislim da mi je vrijeme prvi put probat nekaj......a ovo mi se čini jednostavno :)

frenchkiss
07.07.2006., 17:58
frenchkiss, jesi li se svega držala u gram? jel misliš da je vrijeme toliko bitno koliko kaže? Daj malo o tome!! :)

uglavnom sam se držala svega kako je propisano. imala sam par stvari koje sam radila po svom. ali ne da sam više jela ili varala, nego sam npr. mlijeko zamijenila jogurtom i sl. ali to isto u principu treba ići u dogovoru s njim.
jede se svaka 4 sata i to je jako bitno.na taj način nisi ni prenajeden, a ni gladan.
bitno je i da redovno odlaziš na tretmane jer se baš zbog tih tretmana najviše i gubi. tajna je u tome. jer skužila sam da kad sam išla redovno svaki drugi dan bih skinula 500 grama. čim bih preskočila, kile su teže išle dolje.

frenchkiss
07.07.2006., 18:06
frenckiss, zašto misliš da nisi vratila kg tj. koja je tajna uspjeha??
većina koja ide kod cara vrati kile, što misliš da je bilo presudno za uspjeh?
klik u glavi?
mene bi bilo frka da ću vratiti kile!

kod njega ima varijanta da kad skineš sve kile koje si htio, moraš još jedno vrijeme dolaziti na akupunkturu i biti na dijeti da ti se kile nebi vratile. ja sam se toga držala pa je možda stvar u tome.

imago2007
07.07.2006., 20:31
peek, vrlo je jednostavno za drzati se jedino postane monotono

french, tx

Savanah
09.07.2006., 10:49
kaj to znači da si na dijeti 15 dana u mjesecu a ostatak mjeseca nisi ili....?
ja sam se baš "fino" popunila od neprestanog sjedenja i mislim da mi je vrijeme prvi put probat nekaj......a ovo mi se čini jednostavno :)
Nakon tih 15 dana bi trebalo nastavit sa onim jednim danom tjedno kad jedes dijetno.Kad bi se u 15 dana izgubilo 15 kg,a trebaš izgubiti puno više produži dijetu.

snjeska
12.07.2006., 18:55
MEDICINSKA DIJETA ZA MRŠAVLJENJE
Imate li problema sa tjelesnom tezinom. Pod uvjetom ako imate kakvo su vaša iskustva ?
Kakvo je inaèe vaše mišljenje o ovoj juhi ?

Osnovna juha za sagorijevanje masnoæe

SASTOJCI:

6 velikih glavica luka

1 do 2 velike konzerve paradajza

1 velika glavica kupusa

1 veza celera

1 pakovanje lipton juhe sa lukom

Zaèini solju, biberom, karijem, peršunom i drugim zaèinima. Povræe se isjeèe na male, do srednjih komadiæa i prelije vodom. Prvo se brzo kuha na vatri 10 minuta, a zatim se kuha lagano sve dok povræe ne omekša. Ova juha se može jesti kada god poželite i koliko god želitem jer ona ne dodaje kalorije. Što je više budete jeli više æete gubiti kilažu.

PRVI DAN DIJETE

Jede se svo voæe osim banana. Pored voæa jede se i juha, a od piæa može se koristiti nezašeæereni èaj, sok i voda.

DRUGI DAN DIJETE

Jede se svo povræe, svježe i kuhano, ali treba se kloniti graha, graška i kukuruza. Jede se takoðer i juha, a za veèeru možete pojesti kuhani krompir sa maslacem. Ne jedite voæe drugog dana dijete.

TREÆI DAN DIJETE

Ovog dana se jede svo voæe i povræe, sem kuhanog krompira i naravno jede se juha.

NAKON TRI DANA DIJETE AKO STE SVE RADILI PO RECEPTU IZGUBITI ÆE TE 2 – 3 kg.

ÈETVRTI DAN DIJETE

Jedu se banane i pije se obrano mlijeko. Može se pojesti do šest banana i naravno jede se juha.

PETI DAN DIJETE

Junetina i paradajz. Možete pojesti od 300 do 600 gr. junetine i do 6 paradajza. Pokušajte ovog dana da popijete najmanje 6 – 8 èaša vode, a juhu jedite barem jednom u toku dana.

ŠESTI DAN DIJETE

Junetina i povræe. Ovog dana možete pojesti dva ili tri steka sa raznim povræem, ali ne i kuhani krompir. Ne zaboravite da jedete juhu.

SEDMI DAN DIJETE

Braon riža, nezašeæereni voæni sok i povræe. Naravno i juha.

NA KRAJU SEDMOG DANA AKO STE SVE RADILI PO RECEPTU VIDJET ÆETE DA STE IZGUBILI 4 – 6 kg. AKO STE IZGUBILI VIŠE OD 6 kg. NAPRAVITE PAUZU OD DVA DANA PRIJE NEGO ŠTO NASTAVITE SA DIJETOM.

AKO SE BUDETE DRŽALI OVE DIJETE, MOŽETE JE ÈESTO KORISTITI ÈAK i ONDA KADA STE POD NEKOM MEDICINSKOM TERAPIJOM JER OVA DIJETA POBOLJŠAVA FIZIÈKO i PSIHIÈKO STANJE i UMANJUJE NERVOZU.

TAJNA OVE DIJETE JE U TOME ŠTO SAGORIJEVA VIŠE KALORIJA NEGO ŠTO SE UNOSI U ORGANIZAM, A PRI TOM OSVJEŽAVA ORGANIZAM.

TIJEKOM DIJETE SE NE SMIJE KONZUMIRATI ALKOHOL, MOŽE SE PITI CRNA KAVA MADA ÆETE OSJETITI MANJU POTREBU ZA KOFEINOM.

TIJKOM DIJETE SE NE JEDE PRŽENA HRANA, NITI SE JEDE KRUH. ONOG DANA KADA JE U JELOVNIKU MESO, UMJESTO JUNETINE SE MOŽE JESTI KUHANA RIBA ILI KUHANA NEMASNA PILETINA BEZ KOŽICE.

OVO JE BOLNIÈKA DIJETA KOJA SE PRIMJENJUJE KOD DEBLJIH SRÈANIH BOLESNIKA KOJI MORAJU DA OSLABE PRIJE OPERACIJE, A DA SE PRI TOM NE OSJEÆAJU MALAKSALO i BEZ SNAGE.
http://p206.ezboard.com/freferendumfrm20.showMessage?topicID=9.topic

ova dijeta bila bi mi odlicna da ono nije juha vec se jede ovako nekuhano
ne volim kuhano povrce
ima li ko kakav dobar savjet ya mrsavljenje i te dijete

kem
12.07.2006., 19:50
ima li ko kakav dobar savjet ya mrsavljenje i te dijete

procitaj ovaj topic od pocetka.

Majales23
13.07.2006., 21:00
zanima me da li je netko bio u savjetovalištu Zdravi i vitki u Puli ili Rijeci i kakvi su rezultati? namjeravam se upustiti u tu avanturu, pa me zanima kako to sve skupa funkcionira...

kem
14.07.2006., 15:49
buduci da ce post prije mog sigurno biti izbrisan ( :mig: ), ja bih samo upozorila iivana i njemu slicne da je REKLAMIRANJE NA FORUMU ZABRANJENO. Plati pa se reklamiraj kol'ko hoces.
Drugo, prosjecno inteligentan covjek zna da ne postoji carobni napitak koji ce mu preko noci skinuti kile koje je natukao u par mjeseci ili godina.
Trece, kad se vec upustate u biznis, ne bi bilo lose nauciti osnove hrvatskog jezika: razlikovanje slova, a za naprednije i pravopis te pisanje slozenih recenica.

Pametnom dosta.

magda59
14.07.2006., 16:17
Dobar Dan moje ime je Igor , i po zanimanju sam farmaceut!!!

:vidiga:
bok zovem se suzana....kad plesem ja, plese i ona samnom.....:rofl:

prijatelju ja vec narucila ovaj tjedan super krečka i sokovnik đeka lelejna, tak da cu tabletice ostavit za neki drugi put :bang:

atlantis
14.07.2006., 19:29

draga si mi, al ono daj me nemoj jebat koji je karakter u izbacivanju majoneze i cokolade?

reci mi, molim te, koji quratz da izbace oni koji ne jedu majonezu, ne jedu cokoladu, ne piju gazirane sokove - hell skoro da ne piju nikakve sokove, po dva tri dana ne pojedu niti snitu kruha, fast food pojedu jednom u mjesec dana, kolace jedino kad je neka feshta...

koji quratz da ti ljudi izbace iz prehrane?

najbolje je kad o nekim stvarima raspravljaju oni koji s tim nemaju problema

kem
14.07.2006., 23:46
najbolje je kad o nekim stvarima raspravljaju oni koji s tim nemaju problema

:confused: ako ti tako kazes...

meme
15.07.2006., 08:11
Ma ja se vec godinama mucim s 5-7 kg, i sve sam probala za sto sam saznala ili mi je provjereno preporuceno. I vise ni sama ne znam sta da napravim. Ludnica

Elektra
15.07.2006., 09:10
reci mi, molim te, koji quratz da izbace oni koji ne jedu majonezu, ne jedu cokoladu, ne piju gazirane sokove - hell skoro da ne piju nikakve sokove, po dva tri dana ne pojedu niti snitu kruha, fast food pojedu jednom u mjesec dana, kolace jedino kad je neka feshta...

koji quratz da ti ljudi izbace iz prehrane?

Svakome je potreban različit način prehrane. To valjda svatko zna. No, to nije bitno. Ono što sam htjela napisati je to da je moj stari skinuo nekih 17kg u godinu dana. Nije bio na nikakvoj strogoj dijete već je pazio koliko velike obroke jede. Ovako nekako je to išlo: ujutro je jeo neko voće, ili neki laganiji doručak, popodne ručak, a navečer bi izbjegavao jesti neku određenu hranu (kruh i tome sl.) već bi radije opet pojeo neko voće. Naglasak je na tome da se on zaista nije ničega odricao, ali je pazio u koje doba dana jede nešto. Ako je to nešto kalorično onda sigurno to neće jesti prije spavanja.

Plus što je osim kontroliranja prehrane vozikao Orbitrek dnevno po 10 minuta. Dakle, nikakvo ekstremno vježbanje. Danas više ne vozi Orbitrek već obavezno prošeće svaku večer, a i dalje se drži toga da pazi što jede prije spavanja i da umjesto tri tanjura maneštre pojede jedan. :)

A tih 100-tinjak kila je imao sigurno oko 10-ak godina i tek je lani počeo raditi na tome jer mu je zdravlje došlo do grla.

atlantis
15.07.2006., 11:48
Svakome je potreban različit način prehrane.

i razlicite kolicine hrane.

i bas me zato neizmjerno smetaju primjeri tipa:
- izbacio je cokoladu i majonezu i smrsavio
jebote, moj decko izbaci dvije snite kruha navecer i smrsavi. :rolleyes:

- treba bit karakter
jebote karakter u izbacivanju cokolade i majoneze (isprika decku koji je to napisao ovo nije upuceno njemu nego je samo primjer)...

mislim super, drago mi je da postoje osobe koje mogu smrsaviti izbacivanjem coca cole, cipsa ili cokolade...

al budi karakter kad ne jedesh nish od toga sto je 'lako' izbaciti pa onda 'izbaci', skini kile i savjetuj ili takve osobe navodi ko primjere da se moze smrsaviti...

ili primjere jedne kolegice forumashice koja je valjda na 1200 kalorija dnevno, plus vjezbanje svaki dan, da bi na (primjer samo) 165 visine imala 65 kila...

koji je njen 'feler' onda, ona dokazano ne zdere i bavi se sportom i trebala bi prestat jest da dostigne ideal s topica o anoreksicarkama :rolleyes:

a sad me skuzajte idem zderat kavu :rolleyes: (mozda sam trebala staviti samo jedan natreen, dva sigurno debljaju :D)

Natch
15.07.2006., 11:57
ikoja je valjda na 1200 kalorija dnevno, plus vjezbanje svaki dan, da bi na (primjer samo) 165 visine imala 65 kila...

ja na visinu od 167 imam 65 kila, i izgledam fakat (pre)mrsavo :rofl:
i ne znam dal mi se to ubrzao metabolizam, al jedem fakat ono dosta, i NIS mi se ne prima :D

dora
15.07.2006., 12:25
Pa i ne moze bas.
Teoretski moze, ali praksa je nesto sasvim drugo. I to samo akonto toga kaj je izbacio majonezu.
Giv mi a brejk!
Ono, zamisli jebade-sendvic bez majoneze! :D Ubitacna gnjavaza :D

Da je tak jebeno lako smrsavit, dakle ono ne zderes vise majonezu i cokoladu i opla evo ti 8 kila manje, onda se ne bi studije pisale o mrsavljenju. Neg bi svi napravili isto, izbacili 2 pizdarije i pras, skinuli 8 kila.
A jos teze u prici o mrsavljenju je postignutu kilazu i odrzat.

Ja sam skinula hrpu kila tak da znam da to nejde bas tak lako kod jedno 99% ljudi. :D

joujou
15.07.2006., 12:31
a sad me skuzajte idem zderat kavu :rolleyes: (mozda sam trebala staviti samo jedan natreen, dva sigurno debljaju :D)

umjetni zasladjivaci imaju u vecoj kolicini laksativni ucinak... tako da nisu losi za dijetu :D :D

kem
15.07.2006., 17:08
Pa i ne moze bas.

pa i moze. Bas.

OVO MI JE ZADNJI POST NA OVOJ TEMI, A MOZDA I NA CIJELOM FORUMU, pa cu si dopustiti slobodu da kazem sto mislim bez politicke korektnosti i obzira prema ljudima koje znam privatno.

Imam 36 godina, do 21 sam bila isfrustrirana debeljuca. Pocela bih sa dijetom, pa bih za tri dana odustala - ne mogu ja to, gladna sam, blabla. Dobar izgovor zlata vrijedi. A kile se slazu, uz to sam bila i anemicna - koje cudo, kad sam zderala bijeli kruh, makarone i cokoladu na tone...
E, onda sam jednog dana rekla - dosta je. Ne mogu potrcati ni za busom. Oni koji su 90-tih zivjeli u zapadnim dijelovima grada, znaju kako je bilo docekati bus kad jedan propustis.
Da skratim pricu - promijenila sam prehranu, pocela vjezbati i u tri mjeseca skinula 20 kila. Danas izgledam bolje i bolje se osjecam nego sa 18, a duplo sam starija. Dakle, nemojte MENI prodavati pricu. Onaj tko stvarno hoce smrsaviti, smrsavit ce.
Na ovom je topicu dovoljno razumnih ljudi koji bi zainteresiranima pomogli - da ih se slusa. Ali, kako rece atlantis, nije nase da se mijesamo u raspravu debelih. :rolleyes: Pa se vi i dalje gusite u svom salu i kukajte kako je nemoguce smrsaviti. Lijene guzice. Barem ce neki doktor dobro zaraditi na vama kad mu dodjete sa zacepljenim venama i visokim tlakom...

i jos samo jedna stvar, atlantis, ti znas sta mi je struka, znas da imam vremena za bacanje. JESI LI ME IKADA PITALA DA TI POMOGNEM? A znas da mogu i da hocu. Ne, lakse je reci da se guram tamo gdje mi nije mjesto... :w

Vanjushka
15.07.2006., 17:19
Da bi smrsao, moras promijeniti nacin razmisljanja i nacin zivota.

Ja iz osobnog primjera mogu reci da je to itekako moguce, jeste tesko ali je moguce. Tesko se odreci omiljene hrane, ali brzo se udje u fol i vremenom se sticu druge navike.

I svi ovi sto su me pitali za te brazilske tablete :D ljudi boziji, to je samo sugestivno sredstvo, nece tablete rijesiti nista ako sam ne odlucis rijesiti problem. Nema carolije.
Neka ti zvijezda vodilja bude cinjenica da biras zivot ili smrt. Debljina je smrt, lagana ali sigurna smrt.

Ma svako ima karakter, samo treba reci "mogu ja to, moram". Kao i za sve, ostavljanje cigareta ili prekidanje konzumiranja alkohola.

Ona007
15.07.2006., 17:52
OVO MI JE ZADNJI POST NA OVOJ TEMI, A MOZDA I NA CIJELOM FORUMU,

Pa nemoj sad ic s foruma:)

Natch
15.07.2006., 19:34
pa i moze. Bas.

OVO MI JE ZADNJI POST NA OVOJ TEMI, A MOZDA I NA CIJELOM FORUMU:s :s :s

atlantis
15.07.2006., 23:11
Pa se vi i dalje gusite u svom salu i kukajte kako je nemoguce smrsaviti. Lijene guzice.

aj dobro da se konacno saznalo sto mislis o kome :top:

Juraj2
16.07.2006., 15:17
aj dobro da se konacno saznalo sto mislis o kome :top:

Mala, ne kenjkaj :D Lokot na gubec i setnja SVAKI dan od sat vremena i bit ces ko prutic. Sve su to nasi zubi i nasa lijenost napravili. Jedemo prevec i krecemo se premalo i normalno da smo debeli. Sve ostalo su lose isprike :E

dora
16.07.2006., 18:15
pa i moze. Bas. Onaj tko stvarno hoce smrsaviti, smrsavit ce.
Joj dajte koji put citate post sa razumijevanjem onoga kaj je napisano :rolleyes:

Dakle...
Nigdje nisam ni rekla da svatko ne moze smrsavit jer to bi bia laz, ali rec da svatko moze (sto proizlazi iz tvog posta) u 3 mjeseca skinut 8 kila izbacivsi samo majonezu i cokoladu, to je pickarija prve klase.
Ta opcija mozda pali na 3% ljudi, ostali moraju poraditi nesto zesce da bi skinuli 8 kila ili vise.

atlantis
16.07.2006., 18:26
Mala, ne kenjkaj :D Lokot na gubec i setnja SVAKI dan od sat vremena i bit ces ko prutic. Sve su to nasi zubi i nasa lijenost napravili. Jedemo prevec i krecemo se premalo i normalno da smo debeli. Sve ostalo su lose isprike :E

izbaci cokoladu i majonezu, prestani pit gazirano i prestani grintat :zubo:

ja jesam prutich :kava:

Vanjushka
16.07.2006., 20:12
Joj dajte koji put citate post sa razumijevanjem onoga kaj je napisano :rolleyes:

Dakle...
Nigdje nisam ni rekla da svatko ne moze smrsavit jer to bi bia laz, ali rec da svatko moze (sto proizlazi iz tvog posta) u 3 mjeseca skinut 8 kila izbacivsi samo majonezu i cokoladu, to je pickarija prve klase.
Ta opcija mozda pali na 3% ljudi, ostali moraju poraditi nesto zesce da bi skinuli 8 kila ili vise.

Ja znam covjeka koji pojede deset jaja za dorucak i strucu kruha pride, pa je ko stiglic.

I oko cega se vi uopce svadjate? bolje se nadjite negdje u parku i pokefajte se, bar cete kalorije izgubiti :D

snjeska
19.07.2006., 00:35
fascinantno je ljudi kaj vi svi mislite da smo mi svi isto,ako nesto nekom valja ne znaci da ce to automatski valjat i na nama
organizmi su drugaciji,metabolizmi pogotovo
ovdje se moze samo sugerirati a ne naci neko idealno rjesenje kojeg btw niti nema
mi svi zelimo brzo smrsaviti i to je realnost,i ja zelim brzo smrsaviti,i ne dira me sto nije zdravo makar bi me trebalo dirat
ja zelim smrsavit,vene mi se dizu od debljine i frustrirana sam kaj si ne znam reci NE,al krajnje je vrijeme da nekaj zapocnem,udajem se za manje od 2 mj i necu valjda biti slonica na vlastitoj svadbi
visoka sam 173,a teska cca 79 kg
zivi uzas
cvrsto od danas odlucujem se sve vise i vise rekreirat jer nedostatak toga je ono sto me dovelo da se sa 63 kg dignem na 79 kg
moram nema mi druge :rolleyes:

seacloud
19.07.2006., 08:23
fascinantno je ljudi kaj vi svi mislite da smo mi svi isto,ako nesto nekom valja ne znaci da ce to automatski valjat i na nama
ovdje se moze samo sugerirati a ne naci neko idealno rjesenje kojeg btw niti nema
mi svi zelimo brzo smrsaviti i to je realnost,i ja zelim brzo smrsaviti,i ne dira me sto nije zdravo makar bi me trebalo dirat
ja zelim smrsavit,vene mi se dizu od debljine i frustrirana sam kaj si ne znam reci NE,al krajnje je vrijeme da nekaj zapocnem,udajem se za manje od 2 mj i necu valjda biti slonica na vlastitoj svadbi
visoka sam 173,a teska cca 79 kg
zivi uzas
cvrsto od danas odlucujem se sve vise i vise rekreirat jer nedostatak toga je ono sto me dovelo da se sa 63 kg dignem na 79 kg
moram nema mi druge :rolleyes:
:kiss: Sa ovom porukom sama si sebi priznala sve to je tvoj odgovor,moraš naći sto tebi odgovara.Ne izgledaš kao slonica jer ako mi same sebi rečemo da smo slonice što će drugi o nama misliti.K tome moj bi suprug rekao,"ajde udala si se".Trebaš samo reči dosta je,ali to ozbiljno misliti.:top:I naravno naći naćin koji tebi najbolje odgovara:cerek:

snjeska
21.07.2006., 21:00
ma znam,trebala bi se sve vise i i vse aktivirat,jer to slabo radim gotovo nikako
ne bi se kg sigurno ni talozile da se necim bavim :cerek:

afrodita_21
22.07.2006., 18:54
evo ovako imam 21 godinu i imam problema sa metabolizmom blago rečeno…
:zvrko:
tj. visoka sam 1,68 cm i težim dobrih 75 kg…osjećam se kao slonica.:kokice:
Ne tražim neki čudesan lijek ni formulu već samo da mi preporučite neke vježbe što je bolje trčati ili voziti se na biciklu mislim što je djelotvornije što je najbolje jest kada želiš smanjiti težinu znam da je najbolje jesti ništa ali ipak trebam nešto….nakon koliko sati vježbanja mogu očekivati rezultate…i što pospješuje metabolizam koji je u zimskom snu… :mig:

Zlatokosa
23.07.2006., 10:50
što je bolje trčati ili voziti se na biciklu mislim što je djelotvornije što je najbolje jest kada želiš smanjiti težinu znam da je najbolje jesti ništa ali ipak trebam nešto….nakon koliko sati vježbanja mogu očekivati rezultate…i što pospješuje metabolizam koji je u zimskom snu… :mig:
oboje, i trčanje i vožnja biciklom...bavi se svime čega se sjetiš
Kasnije kreni na pilates, jer ti on učvršćuje mišiće i lijepo oblikuje tijelo. Metabolizam ti potiče izgradnja mišića. Što imaš više mišića, a manje sala, metabolizam ti je aktivniji..
A što se tiče prehrane, najgora solucija je gladovanje. Jede se 5-6 puta dnevno, a mislim da svi dobro znamo šta deblja i šta ne smijemo. Ako često jedeš i baviš se nečim, nećeš posezati za slatkišima i grickalicama. Pij 2 do 3 litre vode dnevno.

6isperadun
23.07.2006., 22:54

koliko god ti cudno zvucalo, mrsavljenje je kao najobicnija matematika. saznas si bazni metabolizam, pocnes brojati kalorije i cim uneses manje kalorija kroz dan, mrsavis da ga jebes...
trebas znati da npr 1L coca cole sadrzi 1800 kalorija, a to ti je za prosjecnu osobu dostatno za cijeli dan... zato pazi sto jedes ali i pijes!

bliss
24.07.2006., 06:53
nam da je najbolje jesti ništa ali ipak trebam nešto….

Naprotiv, time ćeš si još više usporiti metabolozam. Jedi više puta dnevno, ali manje količine. Kad dođe vrijeme ručku, nećeš biti tako gladna kao što bi bila da prije toga nisi ništa jela i automatski ćeš manje pojesti, a kako ista količina tokom dana ali uzeta u 5-6 puta a ne 2-3 manje opterećuje želudac, nećeš biti troma kao što bi bila da se natrpaš za vrijeme ručka. Pa ćeš imati i više volje za vježbanje. I nemoj izbacivati čitave grupe namirnica i iskušavati dijete 'jedeš samo meso' ili 'jedeš samo voće', ako želiš smršaviti i ostati zdrava.
Ali naravno, mnogi hoće nevjerojatne rezultate u thedan dana pa su im ovo gore gluposti.

snjeska
24.07.2006., 13:58
koliko god ti cudno zvucalo, mrsavljenje je kao najobicnija matematika. saznas si bazni metabolizam, pocnes brojati kalorije i cim uneses manje kalorija kroz dan, mrsavis da ga jebes...
trebas znati da npr 1L coca cole sadrzi 1800 kalorija, a to ti je za prosjecnu osobu dostatno za cijeli dan... zato pazi sto jedes ali i pijes!

covjece ovo za colu nisam ni znala,a nju bi mogla piti danima

macka
24.07.2006., 14:12
saznas si bazni metabolizam,
kako?

bucek
24.07.2006., 14:49
Evo nova sam na forumu pa da se i ja prijavim sa svojim zaista veeelikim problemom sa kilama!
Oduvijek sam bila buca,kao klinka u OŠ,največa u razredu,u srednjoj isto najbucmastija.To znaći da sm imala oko 10 ak kila više od neke normalne težine.Nakon srednje počela sam vježbati u teretani 3x tjedno i paziti na večere i uspjela doći na idealnu barem meni težinu (170/68).Izgledala sam super,inače sam krupnije građe (široka ramena i bokovi).
Ta težina je trajala kratko.Počela sam vezu sa sadašnjim mužem,počela piti kontracep.tablete,malo više počela papati (česte romantične večere su me dotukle:mad: ),i kile su se počele slagati.U godinu dana došla sam na 95 kg.
KOMA!Krenula sam na akunpukturu i uspjela skinuti 8 kg u 1,5 mj.
U međuvremenu strgala nogu,strogo mirovanje 3 mj i eto 10 kg natrag.
Krenula na pretrage i ustanovili mi poremečaj štitnjače i hormona :eek:
Dobila tablete i "strogu"dijetu od 900 kcal,na kojoj sam izdržala naravno 2 dana.
Krenula kod jedne nazovimo ju liječnice koja mi je dala prehranu a to je u biti bila čista proteinska prehrana.Samo se jelo meso,sir,salame i malo zelene salate.Naravno količine neograničene.I otišlo mi je 10 kg za mjesec dana.
Da ne govorim o smradu iz usta i boji mokraće (a pila sam 2,5 l vode).
Došlo more,godišnji odmor- malo se opustila (a to znači da sam počela jesti lubenicu,dinju,marelice a ne tijesto i kruh)i za 3 tjedna 6 kila natrag.
Došla kod nje nakon mjesec dana i žena me "oprala"da kako sam mogla jesti voće:confused: Ja zbunjena,kažem pa do kad ču ja živjeti na picekima i šniclama?I kad ću početi jesti ugljikohidrate?A ona:pa treba nam još 3 mj ovako stroge prehrane a onda polako uvoditi voće,crni kruh i sl.
Ja naravno pop...... i otišla doktoru opće prakse te napravila pretrage.
Krvna slika koma,jetra masna,povišene masnoće,kolesterol i trigliceridi i doktorica me naravno oprala.
Odustala ja od te famozne proteinske dijete i "bacila"se na Herbalife!!
Koma-barem meni!Bila sam gladna,kile slabo išle dole.Nakon kratkog vremena doživjela sam jednu tragediju i utjehu našla u hrani:bonk:
Da ne dužim-došla sam u kratkom vremenu do 120 kg.
Zadnjih godinu dana mučim se sa liječnicima,hormoniam,tabletama i dijetama.
Opet sam dobila strogu dijetu od endokrinologa (1000 kcal).
Kada sam pitala dali mogu jesti tipa:ujutro voće,ručak i večera odvajanje namirnica,večera do 18:30 + orbitrack 40 min dnevno rekao je da ako meni tako odgovara a kile idu dole da može!
I tako ja već 3 mj se hranim (zadnjih mjesec dana malo manje vježbam zbog vručina-oko 25 min dnevno),eventualno "zgriješim"vikendom sa pohanim mesom ili komadom kolača ali kile idu lagano dolje.
Do sada 7 manje.
Želja mi je doći na 85 (meni je to :zvrko: san)pa pokušati ići na bebu (to nam je želja a i godine su tu-32)!
Zanima me dali netko se hrani odvajanjem namirnica i kakvi su rezultati?Meni zasada odgovara.

Maja-London
24.07.2006., 18:33
Dragi moji jeli vas zanima :confused: kako skinuti visak kilograma za kratko vrijeme? Ja sam ih skinula..:s za vrlo kratko vrijeme i nisu mi se vratili..pa ako tko treba pomoc oko mrsavljenja otkrit cu mu svoju tajnu!! :top:

Cats
24.07.2006., 18:34
Ako je ovo reklama, onda ti moram otkrit svoju tajnu: želiš li reklamirati na forumu, kupi banner. :mig:

6isperadun
24.07.2006., 22:20
zajeba san se. nije 1800kcal nego 1800kj a to je 420 kcal...

mujsapujsa
25.07.2006., 01:45
Da se "pohvalim"-vratila sam se s mora sa oko 2 kg viška.
Sad ću malo cvilit ( i papati) pa opet u uređivanje linije.
Cjeloživotni šit!

pika
26.07.2006., 09:27
tocno

opcenito ne kuzim osobe ( sad mislim na one iz RL-a ) koje se debljaju mjesecima , da ne kazem godinama , uljene se skroz i onda ocekuju da to sve nestane za tjedan dana od neke carobne dijete. Ponekad me brine IQ takvih osoba :confused:

Inace citam od Galadriel da su mljecni proizvodi dozvoljeni a od Sept . da nisu ?:confused:

Kad smo već kod zdravih stvari, jeli netko ima recept za onu cudotvornu juhu?

The Whale
26.07.2006., 13:52
Za sve kitove među nama :zubo:

http://debelabertauzvracaudarac.blog.hr/

:zubo: :zubo: :zubo:

snoopyca
26.07.2006., 14:01
bok, i ja sam nova ovdje i isto me zanima to kombiniranje hrane, tj odvajanje, kak ti to radis? kolki ti je razmak između obroka, koji ti je princip tocno, jer sam ja izvadila neke tablice sa neta al neznam bas jel to to. jer kad sam se ja toga drzala po svojemu izgubila sa kilu i pol u 3 dana, samo kaj mi ide na zivce to sto jedem vecinu ugljikohidrata (90%) a to nevalja naravno. please help!

marietta2005
27.07.2006., 19:35
8-mi dan sam na UN dijeti imam 3 kg manje, ali vjerovatno je to samo početna voda i sl.
Kod ove dijete ne znam u koju skupinu spadaju koje namirnice kao npr:
kapula, mrkva, cikla, fažoleti, blitva, celer,i sl.
Može li mi tko to reći.
Mogu li napr na škrobni dan jesti rižoto od tikvica

snjeska
28.07.2006., 08:00
procitala blok ove zene s podesivom vrpcom i moram ga pohvaliti,zaista mi se je svidio,i suoer sto ne netko tako iskren i hrabar o svemu tome pricat
ja na srecu ne spadam u tu kategoriju makar me ima,i ja bi htjela trakicu al sam sad uvidjela da nisam kandidat za to,ma sve ce ici dolje kad bumo imali sreden zivot,samo mi fali jedna sitnica,a to je da sreden zivot treba imat u ovakvom drustvu

imago2007
28.07.2006., 08:44
Ima još takvih blogova:

http://buckapuppy.blog.hr/
http://mrsavljenjejednedebele.blog.hr
http://debelaberta22.blog.hr/

rekla bih da je ovaj srednji najaktivniji, a svaki ima svoj pristup što mi je fora...akupnktura na dalje..

bucek
28.07.2006., 10:29
marietta,mislim da se povrče može miješati sa škrobnim i ugljikoh.
ja jedem tijesto sa satarašem (luk.tikvica i rajčica).
Rižu sa malo graška!!

marietta2005
28.07.2006., 12:20
marietta,mislim da se povrče može miješati sa škrobnim i ugljikoh.
ja jedem tijesto sa satarašem (luk.tikvica i rajčica).
Rižu sa malo graška!!

to i ja mislim i tako radim, nadam se da smo u pravu, vrijeme će pokazati
ali ja i prvi dan uz meso jedem npr ciklu ili mrkvu ribanu kao salatu a neznam je li to tako može

bucek
28.07.2006., 12:28
mislim da može.Ja se uglavnom ubijam u krastavcima,rajčici i paprici uz meso i ribu ili nekada hrenovke.A super je i svo zeleno povrče na lešo (špinat,blitva,brokula).Tako valjda može i uz tjesteninu.
Ja se nisam odrekla nes kave sa mlijekom (1 dnevno).A vi?
;)

6isperadun
28.07.2006., 15:30
Ja se nisam odrekla nes kave sa mlijekom (1 dnevno).A vi?
;)
inace malo kofeina pomaze u razgradnji masti

Crow Jane
28.07.2006., 17:42
- treba bit karakter
jebote karakter u izbacivanju cokolade i majoneze (isprika decku koji je to napisao ovo nije upuceno njemu nego je samo primjer)...

mislim super, drago mi je da postoje osobe koje mogu smrsaviti izbacivanjem coca cole, cipsa ili cokolade...

Pardoniram, nemaš pojma kaj znači apsitencijska kriza bez čokolade i čipsa! :mad: :D

A ja sam baš to izbacila, počela vježbat i voila - 10 kg manje za 3 mjeseca

Vratila se u formu iz srednje škole :cerek: (58 kg yey!)

Ne moram ni reći da okrećem glavu dok prolazim kraj onih slatkiša u Mercatoru....:rolleyes: :o

Al jebate primjetila sam jednu stvar: pojela u nedjelju 1 fakin boemku, i odmah na vagi 50 dkg više drugi dan. :mad: Tak da, ima ljudi kaj mogu skinut viška samo bez slatkog. A majonezu - koristim light (kaj sam mislila da nebum nikad u životu :D )

The Whale
28.07.2006., 18:45
procitala blok ove zene s podesivom vrpcom i moram ga pohvaliti,zaista mi se je svidio,i suoer sto ne netko tako iskren i hrabar o svemu tome pricat
ja na srecu ne spadam u tu kategoriju makar me ima,i ja bi htjela trakicu al sam sad uvidjela da nisam kandidat za to,ma sve ce ici dolje kad bumo imali sreden zivot,samo mi fali jedna sitnica,a to je da sreden zivot treba imat u ovakvom drustvu

Hehe, to je moj blog. :zubo:
A šta ću drugo nego pričat o tome. Šalim se na svoj račun zato jer mi je tako lakše. :zubo:
I yeah, sređen život je muss ako hoćeš dovest kilažu u red. :D

Razlog zašto sam blog o tome otvorila jest taj da pomognem ljudima koji su i sami mladunčad kita i da im ukažem da trakica može definitivno biti rješenje za njih. ;)

hana
28.07.2006., 20:12
zna neko nes o toj weekend off diet ili tako nekako?

Tija
28.07.2006., 22:40
Za sve kitove među nama :zubo:

http://debelabertauzvracaudarac.blog.hr/

:zubo: :zubo: :zubo:

ma evo čitam tvoj blog, jedem princes krafne, tila bi te svašta pitat:D a onda naletim na tvoje riječi:
Jer ako nešto krivo pojedem, komad mesa,komad kruha, mogu se zagušiti. Umrijeti.
i sad sam :confused: :confused:
Napisala si na blogu da trakicu nečeš nikad vadit, ostaje s tobom zauvijek. Znači li to da nikad nikad nikad u životu ne smiješ pojest nešto kruto? Samo juhice? A pizza? Teletina ispo' peke? Čevapi?
Zašto ju nećeš vadit kad dođeš do željene kilaže?:confused:

maderija
30.07.2006., 11:14
Mršaviti, hm tako lijepo i jednostavno izgleda kada šećem po ovom forumu a kada krenem sa mršavljenjem kao da hodam po čavlima. Liječnik mi je rekao baci vilicu i nož, ostavi samo žlicu i problem je riješen. U biti ne treba večerati jer se kilogrami nabijaju večerom. ... sve je lako napisati....
www.seljak.hr

imago2007
30.07.2006., 16:12
inace malo kofeina pomaze u razgradnji masti

Pomaze probavi i dehidraciji. Samo zrno kave je masno i podize razinu triglicerida u krvi.

Natch
30.07.2006., 18:49
dobro vam je sad preko ljeta jesti sto vise lubenice.
cak se preporuca jesti jedan dan u tjednu samo lubenicu :cerek:

talia
30.07.2006., 20:09
Hehe, to je moj blog. :zubo:
A šta ću drugo nego pričat o tome. Šalim se na svoj račun zato jer mi je tako lakše. :zubo:
I yeah, sređen život je muss ako hoćeš dovest kilažu u red. :D

Razlog zašto sam blog o tome otvorila jest taj da pomognem ljudima koji su i sami mladunčad kita i da im ukažem da trakica može definitivno biti rješenje za njih. ;)

Zasto si se odlucila za trakicu, zasto nisi pokusala prirodnim putem, vjezbanjem i prehranom?

Zeleni
30.07.2006., 23:18
Yo, pronašao sam ovu dijetu i fakat mi zvuči mazohistički pa bi je isprobao:

http://www.zalogaj.com/content/view/1440/64/

ALI, pošto sam ja alergičan na mlijeko, ne bih smio pit "šolju bele kafe", jel mogu vodu umjeto tog? :) Ili nešto drugo?

Hvala

The Whale
31.07.2006., 19:22
Zasto si se odlucila za trakicu, zasto nisi pokusala prirodnim putem, vjezbanjem i prehranom?

Misliš da sve nisam probala? Probala sam apsolutno sve - od Atkinsa, prehrane u zoni, niskih glikemičkih indeksa, standardne redukcione dijete, Xenicala, Reductila, hrpe vradžbina iz Encijana, Herbalifea..Nije nikako išlo.
Drukčije je kad trebaš smršaviti 60 kg a drukčije kada trebaš smršaviti 10 kg. Ovime se liječi MORBIDNA pretilost, dakle BMI iznad 40 i visok stupanj komorbiditeta, a ne fufe koje misle da imaju 5 kg previše na guzici. za njih ostaje gladovanje, žvakanje cigareta i ljepljenje flastera na stražnjicu. Ovo je krajnje riješenje ipak.

ma evo čitam tvoj blog, jedem princes krafne, tila bi te svašta pitat a onda naletim na tvoje riječi:
Jer ako nešto krivo pojedem, komad mesa,komad kruha, mogu se zagušiti. Umrijeti.
i sad sam
Napisala si na blogu da trakicu nečeš nikad vadit, ostaje s tobom zauvijek. Znači li to da nikad nikad nikad u životu ne smiješ pojest nešto kruto? Samo juhice? A pizza? Teletina ispo' peke? Čevapi?
Zašto ju nećeš vadit kad dođeš do željene kilaže??

Pa da, pečeno meso se može zaglaviti u suženju koje je na mom želudcu napravila trakica. Počinjem se privikavati lagano na krutu hranu, ali dok god imam trakicu nema pečenja, čevapa, kobasica i sličnog otpada. Samo riba, piletina,povrće i voće. Jebiga, bila sam debela jednom i nikad to ne želim biti više. Nema šanse da ikada više pojedem nešto takvo. Jebeš ti čevape, jebeš kolače. Želim biti zdrava, a to ne ulazi u opis ''zdravog''.
Btw danas su mi prvi put punili trakicu. Prošlo je mjesec dana od operacije. Ja sam 15 kg lakša. Nabijem sve ostale dijete na kitu. :cool:

Tija
31.07.2006., 20:54
Ček...ti imaš 15 kg manje zato što jedeš samo juhice, voće, i šta si već nabrojala. Zar ne bi smršavila uz tu prehranu i bez trakice?:confused: :confused:

The Whale
31.07.2006., 20:58
Ček...ti imaš 15 kg manje zato što jedeš samo juhice, voće, i šta si već nabrojala. Zar ne bi smršavila uz tu prehranu i bez trakice?:confused: :confused:

Da, ali nebi na tome mogla živjeti mjesec dana. To je sveka 600 kalorija dnevno. Poanta trakice jest da ti napravi dva želudca, manji gornji i već donji, i tako da si sita kada napuniš taj manji gornji. Zašto? Zato jer se živci koji mozgu dojavljuju sitost nalaze na vrhu želudca. Ovako ih hrana dotakne kada napuniš taj prvi manji želudac. Nisam uopće bila gladna, a od pola kefira sam bila sita 4-5 sati. ;)

Tija
31.07.2006., 21:38
A-haaa, kužim:cool:
Ja nemam te živce koji mozgu javljaju sitost:D , ni trakica mi ne bi pomogla:(:D

A nu, kad si već voljna:cerek: , kakva je razlika između te trakice i balona kojeg je stavila ona Iva, zaboravih prezime?

The Whale
31.07.2006., 22:03
A-haaa, kužim:cool:
Ja nemam te živce koji mozgu javljaju sitost:D , ni trakica mi ne bi pomogla:(:D

A nu, kad si već voljna:cerek: , kakva je razlika između te trakice i balona kojeg je stavila ona Iva, zaboravih prezime?

Imaš, imaš, svi ih imaju. ;)

Ivu Todorić poznam osobno, nije stavila balon, već isto trakicu. Žak je stavio balon. Razlika je u tome što s balonom ne smajuješ obujam želudca, pa i kada ga izvadiš, ostaje ti ogroman želudac kojeg treba napuniti. Pa postoji veća šansa da se nazad zdebljaš. Kod trakice ovaj donji želudac polagano atrofira, ili laički -stisne se, i kada i ako skineš trakicu, dobijaš manji želudac. Dakle, dugoročno je trakica bolje riješenje.

bucek
01.08.2006., 08:36
The Whale,svaka čast!!!Po kilama smo tu negdje ali ja se nebih mogla na to odlučiti.POkušavam sa odvajanjem namirnica i ne večerati i ide lagano prema dole.
Ali zanima me tvoja rečenica da više nikada nečeš pojesti npr.čevape jer to nije zdravo??!!
Pa puno toga nije zdravo a mi jedemo (čak i ono što stavljaju pod zdravo je puno kemije:mad: ).Zar češ moći bez tih "nezdravih"stvari cijeli život??Pa nebih se trebala udebljati ako jednom mjesečno pojedeš čevape (mislim nakon što dotjeraš kile u red)!!Ja si nemogu zamisliti takav život.
I sada kad pazim na jelo,pojedem jednom tjedno neki slatkiš (malu čokoladicu,sladoled)ali pokušavam da je to stvarno jednom tjedno.
Bitnmo je da u glavi se sve posloži,i da kada zgriješiš-nastaviš kao da nije ništa bilo,ali da griješiš naravno što rjeđe:D
:kiss:

talia
01.08.2006., 08:45
Misliš da sve nisam probala? Probala sam apsolutno sve - od Atkinsa, prehrane u zoni, niskih glikemičkih indeksa, standardne redukcione dijete, Xenicala, Reductila, hrpe vradžbina iz Encijana, Herbalifea..Nije nikako išlo.
Drukčije je kad trebaš smršaviti 60 kg a drukčije kada trebaš smršaviti 10 kg. Ovime se liječi MORBIDNA pretilost, dakle BMI iznad 40 i visok stupanj komorbiditeta, a ne fufe koje misle da imaju 5 kg previše na guzici. za njih ostaje gladovanje, žvakanje cigareta i ljepljenje flastera na stražnjicu. Ovo je krajnje riješenje ipak.

Samo da znas, ovo sam pitala, zbog onih "nacista", koji tvrde da je smrsati lako, samo treba biti disciplinirana, treba vise trositi nego sto uneses, samo treba promjeniti prehranu i vjezbati, bla, bla, bla...

Sto uopce nije istina. Nije lako.

Mene samo brine sto unosis tako malo kalorija dnevno, jesi li sigurna da je to bas bezopasno? Ne moras zuriti, da smrsas, vec si na tom putu, pa bolje polako i sigurno.

Plus, ne znam kako ces moci vjezbati, s tako malim unosom kalorija, a vjezbanje ti je bitno?

Ne vidim, svrhu dizanja utega od 15 kg i to bez nazora, bolje ti je da se posavjetujes s nekim strucnjakom. Ako si u Splitu, ja bih ti preporucila Natasu Bebic, njen aeorobik je famozan za oblikovanje tijela. Ona u svom aerobiku ima optimalan omjer kardio vjezbanja i vjezbi za misice i vjezbi istezanja. Zena je profesionalna sportasica, bivsa kosarkasica i balerina.

Jos jedna stvar koja me malo brine, je to sto sam primjetila da si malo prestroga prema samoj sebi, prekriticna. Sama sebe prestrogo sudis, nisi jedina, svi to radimo, ali to nije dobro za nas same.

Ima odlicna tema o tome na Psihologiji:

Voljeti sebe...savjesni ljudi... (http://www.forum.hr/showthread.php?t=155843)

frenchkiss
02.08.2006., 18:32
Pomaze probavi i dehidraciji. Samo zrno kave je masno i podize razinu triglicerida u krvi.
ja kad sam bila na dijeti kofein mi je bio STROGO zabranjen.

talia
02.08.2006., 20:26
ja kad sam bila na dijeti kofein mi je bio STROGO zabranjen.

Mislim da je kava skroz nepotrebna za vrijeme dijete, kao i alkohol.

6isperadun
02.08.2006., 20:49
kako?

http://preventdisease.com/healthtools/articles/bmr.html
http://www.shapefit.com/basal-metabolic-rate.html

elhana
02.08.2006., 23:41
Slazem se da uz samo disciplinu nije uvijek moguće smrsati. Ja sam u prvoj trudnoći dobila 25 kg (sa 70 na 95), a mjesec dana poslije poroda vagala sam 62, bez gladovanja, bez dijeta, jednostavno se desilo. U drugoj trudnoći dobila sam 35 kg. Godinu i pol poslije još imam 10 viška. Probala sam sve moguće dijete, bila disciplinovana, ali ne pomaže.

Zeleni
03.08.2006., 03:02
E ljudi... Kak se kuha tvrdo kuhano jaje? :rofl: Nemrem staru na mob dobit :D

*The_LO$T_ONE*
04.08.2006., 09:46
Dakle, da iznesem svoj problem...
Visoka sam 1.80 cm i donedavno sam imala 75kg, a onda sam kupila Tonalin i nakon 15 dana (koliko traje jedna kura) imala sam 80kg ... E, da fino sam se sredila ... Mislim to mi je neobjašnjivo jer sam i jela upola manje,ali ok... No sada me zanima ima li koja dijeta da je učinkovita (mislim sve su- valjda) ,ali koja je najučinkovitija ? :zubo:

pandora098
04.08.2006., 11:38
Dakle, da iznesem svoj problem...
Visoka sam 1.80 cm i donedavno sam imala 75kg, a onda sam kupila Tonalin i nakon 15 dana (koliko traje jedna kura) imala sam 80kg ... E, da fino sam se sredila ... Mislim to mi je neobjašnjivo jer sam i jela upola manje,ali ok... No sada me zanima ima li koja dijeta da je učinkovita (mislim sve su- valjda) ,ali koja je najučinkovitija ? :zubo:

kod mene učinkovita dijeta koju bih preporučila svima je dijeta redukcije, smanjiš dnevni unos količine hrane u organizm, pa on počen trošiti zalihe, za doručak popiješ čaj ili kavu, te se baviš nekim poslom da zaboraviš da si gladna, za ručak si nagrabiš normalnu količinu hrane na tanjur i samo to pojedeš s tim da se zasitiš doadno prije i poslije ručka popiješ po jednu čašu vode, poslijepodne koje voće pojedeš i piješ dalje samo vodu, uzmeš si flašu ili pehar od 2,5l te popiješ tu količinu vode i kile ti ko lude odlaze na taj način samo trebaš biti karakter i pridržavati se toga te pobijedit sam sebe tj, biti jači i gospodariti nad da oprostiš nezasitnom riti kak ona gospodari nad tobom, tj pokazati tko je šef tvoga tijela ti ili tvoji tjelesni porivi, iskušano i daje rezultate, s tim da te pomlađuje i čisti organizam od toksina, probaj

bucek
04.08.2006., 12:58
Pa naravno da je iskušan recept mršavljenja:manje jesti i više se kretati.
Ja sam tip koji nemože gladovati i imam zaista previše kg,i sad lagano skidam tako što doručkujem voće,a ručak i večeru odvajam ugljikohid.od bjelančevina i ne jedem iza 19:00 (nekada prevarim i sebe).
Id kilice polako ali nisam gladna i to je bitno!!!

E ja pijem tonalin nekih 3 tjedna,nisam ništa extra smršavila ali mi se čini da mi se lagano "sužava"struk!!!Doduše,ja trebam piti barem 3 mj da mi se vidi rezultat :cerek:

hana
04.08.2006., 13:46
ja jos uvijek ne kuzim to odvajanje ugljikohid i bjelancevina? ne jedete to dvoje skupa ili kako?

talia
04.08.2006., 16:07
Sta je to tonalin?

Morska vila
04.08.2006., 23:25
Tonalin su tablete za mrsavljenje i za oblikovanje tijela.

Ja uz pomoc njih smrsavila 15 kila od 2. mjeseca. :s Bravo jaaaa! :cheer:

Tija
05.08.2006., 00:37

ma je? :confused: Samo od tonalina? Nikakve promjene glede načina života, prehrane, vježbanja....samo tablete? Čist sumnjam:D

Vera Pavladoljska
05.08.2006., 00:42
Jednostavno - ne žederi i neće biti viška kila. Jednostavno je tako.:D

talia
05.08.2006., 06:16

A, normalno si sve jela, ili...? :confused:

nu_tela
05.08.2006., 12:00
Pretpostavljam da se je o 'bolničkoj', 'medicinskoj' ili 'djeti sa narančama' (kako li se sve već zove) razgovaralo, ali mi se neda listat svih 80 stranica, a i nema ništa loše u ponavljanju, pa me zanimaju iskustva onih koji su bili...

Mislim, znam da se ne može skinuti 15 kg u 15 dana (kako piše), ali ... koliko može?

naiva
05.08.2006., 21:42
ja mislim da pomaže voda..ja do sada skoro da i nisam pila- kava i juha jedina tekućina; uglavnom već neka 2 tjedna svud sa sobom nosam vodu i pijem ju stalno, nisam planirala al smršala sam 2kg( i da,nije bilo nikakvih aktivnosti, osim malo plivanja)
sad sam se vratila s mora i nekak mi se čini da mi se to vratilo al..

suzana_kc
06.08.2006., 20:59
Pozdrav svima! Evo,ja sam nova na forumu i nadam se uz pomoć članova i njihovih savjeta izgubiti nešto kila.Imam ih točno 30 viška.
Zanima me kako to da se podaci u tablicama kalorija ne podudaraju, u dvije tablice za istu namirnicu pišu različiti podaci, pa ne znam kako odrediti kalorije, postotak ugljikohidrata ili proteina
Hvala

jo-jo
06.08.2006., 21:29
Eto vidim da ovdje sve vrvi od iskustva sa tim prestrašnim viškom kg...pa recite onda imate li isto iskustvo kao i ja da kad jednom počnete neku od famoznih dijeta, onda ste grozno kritični i ne "griješite" i ne popuštate u naumu svom i sve to lijepo funkcionira i kilice idu dolje a onda jedan zajeb (čitaj čokolada sladoled pizza ili slično sranje) i kompletno odustajanje pa opet po starom i eto te na početku. posllije slijedi period patnje kukanja i zatvaranja u kuću da ne dao bog netko ne bi zamijetio pomrčinu sunca kad se pojaviš na ulici...a onda novo prosvijetljenje pa opet u boj sa istim provjerenim oružjem ali koliko god se trudiš i upinješ ne događa se baš ništa kao da si stekao otpornost na takav režim prehrane kao da tvoje tijelo radi sve kako bi zadržalo taj masni plašt kojim se ogrnulo...FRUSTRACIJA DO BOGAAAA!!!!! dakle drugim riječima tražim podršku da pronađem rješenje i uklonim ovih 20 kg koje su me zaskočile dok nisam gledala. MOLIM VAS ZA RIJEČ UTJEHE, HVALA!!! :mama:

talia
07.08.2006., 08:13
Eto vidim da ovdje sve vrvi od iskustva sa tim prestrašnim viškom kg...pa recite onda imate li isto iskustvo kao i ja da kad jednom počnete neku od famoznih dijeta, onda ste grozno kritični i ne "griješite" i ne popuštate u naumu svom i sve to lijepo funkcionira i kilice idu dolje a onda jedan zajeb (čitaj čokolada sladoled pizza ili slično sranje) i kompletno odustajanje pa opet po starom i eto te na početku. posllije slijedi period patnje kukanja i zatvaranja u kuću da ne dao bog netko ne bi zamijetio pomrčinu sunca kad se pojaviš na ulici...a onda novo prosvijetljenje pa opet u boj sa istim provjerenim oružjem ali koliko god se trudiš i upinješ ne događa se baš ništa kao da si stekao otpornost na takav režim prehrane kao da tvoje tijelo radi sve kako bi zadržalo taj masni plašt kojim se ogrnulo...FRUSTRACIJA DO BOGAAAA!!!!! dakle drugim riječima tražim podršku da pronađem rješenje i uklonim ovih 20 kg koje su me zaskočile dok nisam gledala. MOLIM VAS ZA RIJEČ UTJEHE, HVALA!!! :mama:

Prestani jo-jo-vati, dok si jos nisi unistila metabolizam...
Kljucna rijec, "isto provjereno oruzje"... to mislis dijete, zar ne?
Provjereno-ne funkcioniraju.
Sve te dijete su ti sarena laza.
Jedino rijesenje, kompletna promjena prehrambenih navika, ili prihvatit sebe kakva jesi i nastavit jest sto hoces.

Dvije glavna razloga za neuspijeh dijete:
1.Odricanje-previse se odreknes svega i onda jednom puknes i pojedes cokoladu od 300 grama, dakle iz jedne krajnosti u drugu-bolje onda priustiti sebi, po malo, umjereno, nesto slatko, nego ic iz krajnosti u krajnost.
2. Gladovanje-stavis sebe na totalno nemogucu, neizvodivu dijetu, s jednim kuhanim jajem i dvije narance dnevno i onda si non-stop gladna i samo mislis o hrani i totalno si opsjednuta hranom i gladna i nakon nekoliko dana vise ne mozes trpit glad ( a ko moze) i najedes se pice.

Najbolja stvar ti je da redovito jedes, da nisi gladna i da si ponekad priustis nesto fino.
Vazno je sto jedes.
Primjer idealnog obroka za rucak-riba, ili neko meso, npr, piletina, na maslinovom ulju sa zacinima, povrcem, smedjom rizom i salatom.
Od toga se mozes fino najesti, dugo cete drzati sitom i neces za pola sata opet biti gladna.
Vazno je da izbjegavas, secer, bijeli kruh, tjestenine od bijelog brasna i zamjenis sve to integralnim.
Ova BIJELA sranja, secer, brasno itd, su ti prazne kalorije, tj najedes se kroasana, ili krafni i za pola sata si opet gladna.

Nemoj preskakati obroke i biti gladna, najedi se povrca, to je najbolja hrana.
Takoder, voce, bademi, sjemenke.

Ako ti se jede nesto slatko, napravi doma neki lagani vocni desert i umjesto secera upotrijebi med.

Ja napravim doma kolac od jabuka, kad mi se jede nesto slatko, evo ti recept:
5-6 jabuka (umjesto jabuka moze i banane)
1/3 solje integranog, illi razenog brasna
1/3 solje zobenih pahuljica
1/3 solje meda
4 zlice margarina
i1 zlicica muskatnog orascica
1 zlicica cimeta
nasjeckanh badema po zelji

Ogulis jabuke i narezes na kriske, poslazes u lagano nauljeni pleh, (teko toliko da se ne zalijepe za dno).
Zamutis sve ostalo u smjesu i rasporedis preko jabuka.
Peces oko 45 minuta u pecnici.

Jako je ukusno, a cijela tepsija sadrzi, samo 1/3 solje meda, a moze ti trajati nekoliko dana.

*The_LO$T_ONE*
07.08.2006., 10:42
Moram vam se pohvaliti da sam za tjedan dana izgubila 8kg (još bi, ali ne smijem) ... Recept je umjesto hrane voda , i svaki dan dva sata teretane i sat trčanja....
sada sam zadovoljna jer na svojih 1,80 imam 73kg ( moje frendice i dečko ne mogu vjerovat da imam preko 70....)

O happy day.....

*The_LO$T_ONE*
07.08.2006., 10:43
u početku će vam biti teško ,ali nemojte odustati mislite na sebe ;)

suzana_kc
07.08.2006., 10:51
Moram vam se pohvaliti da sam za tjedan dana izgubila 8kg (još bi, ali ne smijem) ... Recept je umjesto hrane voda , i svaki dan dva sata teretane i sat trčanja....
sada sam zadovoljna jer na svojih 1,80 imam 73kg ( moje frendice i dečko ne mogu vjerovat da imam preko 70....)

O happy day.....

Što kad počneš ponovno jesti?Sve ćeš to vratiti za dva dana.Radije jedi, vježbaj, pij vode, čaja, nezaslađene sokove.I budi strpljiva

imago2007
07.08.2006., 13:13
Ja ne vjerujem da si za tjedan dana skinula 8 kg. To je teoretski nemoguće na tvoju kilažu. Nema šanse.

Bamby
07.08.2006., 15:23
Ja ne vjerujem da si za tjedan dana skinula 8 kg. To je teoretski nemoguće na tvoju kilažu. Nema šanse.

Provjereno moguće! Ne jedi ništa pij vodu i ubij se od vježbanja!
Brzo odu, vrate se odmah!

Crow Jane
07.08.2006., 17:09

Pa da, pečeno meso se može zaglaviti u suženju koje je na mom želudcu napravila trakica. Počinjem se privikavati lagano na krutu hranu, ali dok god imam trakicu nema pečenja, čevapa, kobasica i sličnog otpada. Samo riba, piletina,povrće i voće. Jebiga, bila sam debela jednom i nikad to ne želim biti više. Nema šanse da ikada više pojedem nešto takvo. Jebeš ti čevape, jebeš kolače. Želim biti zdrava, a to ne ulazi u opis ''zdravog''.
Btw danas su mi prvi put punili trakicu. Prošlo je mjesec dana od operacije. Ja sam 15 kg lakša. Nabijem sve ostale dijete na kitu. :cool:

Sad su odjednom ćevapi otpad? Ako sam dobro shvatila, kaj ti imaš 60 kg viška? :eek:

Mene uvijek zanima KAKO se pobogu čovjek prvobitno i dovede do 60 kg viška? Pa to je težina prosječnog čovjeka?? Ja znam da je nama svima fino papati, eto mogu ti na svom primjeru reć kak sam došla do 10 kg viška: žderanjem slatkiša, sjedenjem pred kompom i ne vježbanjem eto kak. Nije to imalo veze sa nikakvim stresom i nesređenim životom, jednostavno je fino :zubo:

Zato popizdim na te kaj se vade da žderu zato kaj su pod stresom, depresivne i sl. :mad:

I lako je, samo treba promijenit sklop u glavi (javljam se ja koja znam poimence sve vrste čokolade i inačica čokolade ovog svijeta!!)

Koliko ja znam, 1.200 kalorija je osnovica za najosnovniji metabolizam. Sve iznad toga (do 2.000 kcal) je OK ak se krećeš, sve ispod NIJE ZDRAVO.

A nekak sve sumnjam da je zdravo imat balone, trakice i ine pizdarije u želucu. :eek: Mislim, ne solim ti pamet, ak te to veseli, no sigurna sam da ima i zdravijih načina, ne?

Crow Jane
07.08.2006., 17:11
Ne jedi ništa pij vodu i ubij se od vježbanja!

Sorry, meni ovo zvuči ko ozbiljni psihološki poremećaj. :eek:

talia
07.08.2006., 17:40
Sad su odjednom ćevapi otpad? Ako sam dobro shvatila, kaj ti imaš 60 kg viška? :eek:

Mene uvijek zanima KAKO se pobogu čovjek prvobitno i dovede do 60 kg viška? Pa to je težina prosječnog čovjeka?? Ja znam da je nama svima fino papati, eto mogu ti na svom primjeru reć kak sam došla do 10 kg viška: žderanjem slatkiša, sjedenjem pred kompom i ne vježbanjem eto kak. Nije to imalo veze sa nikakvim stresom i nesređenim životom, jednostavno je fino :zubo:

Zato popizdim na te kaj se vade da žderu zato kaj su pod stresom, depresivne i sl. :mad:

I lako je, samo treba promijenit sklop u glavi (javljam se ja koja znam poimence sve vrste čokolade i inačica čokolade ovog svijeta!!)

Koliko ja znam, 1.200 kalorija je osnovica za najosnovniji metabolizam. Sve iznad toga (do 2.000 kcal) je OK ak se krećeš, sve ispod NIJE ZDRAVO.

A nekak sve sumnjam da je zdravo imat balone, trakice i ine pizdarije u želucu. :eek: Mislim, ne solim ti pamet, ak te to veseli, no sigurna sam da ima i zdravijih načina, ne?

Slusaj, nije fer, da tako sudis, ako nisi informirana.
Ako nisi nikad cula za "emotional eating", proguglaj.

Nisi pazljivo pratila, Whale je rekla, da je imala traumaticni dozivljaj u zivotu, nakon kojeg se udebljala za 6 mjececi.

Tako da se ti ne mozes usporedjivati s ljudima, ako ne znas njihov zivot.

Recimo Oprah je rekla, da je njen problem s viskom kilograma, bio uvjetovan time sto je bila seksualno zlostvaljana, kao djete. I cula sam jos dosta slicnih primjera.
I to nije 10 kila viska, draga, pa da ti mozes suditi o tome, to su vece kilaze i veci problemi.

Pa, ajde ti nekome s takvim traumama reci, "lako je samo pomijeni sklop u glavi"??? :eek:

Crow Jane
07.08.2006., 18:14
Slusaj, nije fer, da tako sudis, ako nisi informirana.
Ako nisi nikad cula za "emotional eating", proguglaj.

Nisi pazljivo pratila, Whale je rekla, da je imala traumaticni dozivljaj u zivotu, nakon kojeg se udebljala za 6 mjececi.

Tako da se ti ne mozes usporedjivati s ljudima, ako ne znas njihov zivot.

Recimo Oprah je rekla, da je njen problem s viskom kilograma, bio uvjetovan time sto je bila seksualno zlostvaljana, kao djete. I cula sam jos dosta slicnih primjera.
I to nije 10 kila viska, draga, pa da ti mozes suditi o tome, to su vece kilaze i veci problemi.

Pa, ajde ti nekome s takvim traumama reci, "lako je samo pomijeni sklop u glavi"??? :eek:

Ok, priznam da nisam pratila to da je rekla o traumatičnom životu. :o

Čula jesam za emotional eating, i osobno smatram da je to sve bullshit, smišljen od strane Amera kako bi se opravdali za overweight. Jer si nekak to nemrem zamisliti. S te strane mi je anorexia onda razumljivija, jebi ga!. :o

Ako već pratiš Oprah, primjetit ćeš da je to sve tamo opako pretjerivanje i paranoja!

Ovako, mogla bih usporediti sa sljedećom situacijom: Npr. primjetila sam u nekim javnim ženskim WC - ima u inozemstvu nešto što se zove PANIC BUTTON. (za stisnut ak te netko napadne). Nikad u životu mi nije palo na pamet da bi me netko zbilja tamo mogo napast, ali jebi ga, kad već ima Panic button, u mojoj se glavi zbiva: Oh, da, onda će me SIGURNO netko napast.

Tak je i sa žderanjem - ak Oprah kaže da je to zbog traume, uh, onda valjda je. Ajmo žderat i dalje i opravdavat se za to kaj smo debeli.

Eto, to sam mislila s onim postom, ne sudim ja nikom, jer znam jako dobro kaj to znači kupat se u znoju lišca svog da stanem u broj 38.

Ona007
07.08.2006., 18:22
Ovako, mogla bih usporediti sa sljedećom situacijom: Npr. primjetila sam u nekim javnim ženskim WC - ima u inozemstvu nešto što se zove PANIC BUTTON. (za stisnut ak te netko napadne). Nikad u životu mi nije palo na pamet da bi me netko zbilja tamo mogo napast, ali jebi ga, kad već ima Panic button, u mojoj se glavi zbiva: Oh, da, onda će me SIGURNO netko napast.

Dogodi se.Neki dan je u UK jedna 11 godisnja djevojcica silovana u wc-u supermarketa dok ju je mama cekala ispred supermarketa u autu..

Crow Jane
07.08.2006., 18:24
Dogodi se.Neki dan je u UK jedna 11 godisnja djevojcica silovana u wc-u supermarketa dok ju je mama cekala ispred supermarketa u autu..

OH!! :eek: :(

Ok, ali to je druga tema....ono je čisto imaginarna usporedba. :o

talia
07.08.2006., 18:47
Ok, priznam da nisam pratila to da je rekla o traumatičnom životu. :o

Čula jesam za emotional eating, i osobno smatram da je to sve bullshit, smišljen od strane Amera kako bi se opravdali za overweight. Jer si nekak to nemrem zamisliti. S te strane mi je anorexia onda razumljivija, jebi ga!. :o

Ako već pratiš Oprah, primjetit ćeš da je to sve tamo opako pretjerivanje i paranoja!

Tak je i sa žderanjem - ak Oprah kaže da je to zbog traume, uh, onda valjda je. Ajmo žderat i dalje i opravdavat se za to kaj smo debeli.

Eto, to sam mislila s onim postom, ne sudim ja nikom, jer znam jako dobro kaj to znači kupat se u znoju lišca svog da stanem u broj 38.

To su tvoje predrasude i ne moras se hvaliti time.
Imas internet, proguglaj. :top:
Ili procitaj neku knjigu o poremecajima prehrane, prije nego krenes zakljucivati.
Sto mu gromova, u danjasnje vrijeme su svi strucnjaci za sve, bez da su ista procitali i istrazili. :rolleyes:

Crow Jane, pa kako te uopce nije sram, tako nesto pisati???
Ovde govorimo o stvarno velikim tezinama, a ne 10 kg viska.
Znas kako to sto ti pises meni zvuci?
Posto ti nisi bila silovana, ili te nisu roditelji tukli, ili bili narkomani i onda zbog toga imala problema s prekomjernom tazinom, ti u to ne vjerujes. :eek:

I to jos to usporedjujes s tvojom "borbom" da stanes u broj 38? :zvrko:

Oprosti, ali, moram...boze, budale! :amen:

kemik
07.08.2006., 18:53

evo, jedna kratka ispovijed: emotional eating postoji! ja sam ti jedna od njih: kad sam u kurcu, kad mi je lose, kad se lose osjecam, kad sam down, kad je zivot na dnu dna (a moj je bio preko nekoliko puta), nema stvari koja me moze bolje utjesiti od velikih cevapa i neceg slatkog i masnog nakon toga!!!

Ne moras mi pricati kako to nije dobro, ne treba mi nicija propovijed da si sama time stetim, ne treba mi nitko objasnjavat kako i zasto bih ja to trebala "pobijediti", sve to znam i sama. Ali je to tak. kad prodjem ispod nekog praga izdrzljivosti, ja pocnem zderati :rolleyes:

na svu srecu, ne desava mi se cesto. ali full mogu zamisliti ljude kojima je taj prag naprosto visi od mog, odnosno da je moj bed bedova puno dublji od nekog drugog, tako da ih ne osudjujem

Crow Jane
07.08.2006., 18:57
To su tvoje predrasude i ne moras se hvaliti time.
Imas internet, proguglaj. :top:
Ili procitaj neku knjigu o poremecajima prehrane, prije nego krenes zakljucivati.

To je moje mišljenje, draga moja. Na tebi je da se složiš s njime ili ne a ne da mi pametuješ nek proguglam. Pitam se kak to da naše mame i bake nisu patile od takvih manevara? Možda nisu imale internet pa da ih pouči o tome, jel. Ili Dr- Phila, u krajnjem slučaju. Sve kaj ja mogu reć o tome da je to po meni "bolest" modernog doba. Isto tak, čula sam neke cure da su se udebljale od kontracepcijskih tableta. Jel, a ne od hrane? :confused: :rolleyes:

Crow Jane
07.08.2006., 19:05
Posto ti nisi bila silovana, ili te nisu roditelji tukli, ili bili narkomani i onda zbog toga imala problema s prekomjernom tazinom, ti u to ne vjerujes. :eek:

Oprosti a gdje sam ja bilo kaj od ovoga rekla? :confused:

A kemik - pa jedu se i meni ćevapi, daleko od toga da ne. Samo ne krivim bedaru za to, već lakomost i proždrljivost. Excuse moi na neinformiranosti,
meni samo ne ide u glavu da netko može imat 60 kg viška, oprosti!!!

Imam jednu kolegicu kaj ima 40 kg viška. Brat bratu, ta zna samo pričati o tome kaj je jela i kaj bude kuhala dok dođe doma. Npr, otić u šetnju joj ne pada na pamet. 10 m do dućana ide s autom. :rolleyes:

talia
07.08.2006., 19:07
To je moje mišljenje, draga moja. Na tebi je da se složiš s njime ili ne a ne da mi pametuješ nek proguglam. Pitam se kak to da naše mame i bake nisu patile od takvih manevara? Možda nisu imale internet pa da ih pouči o tome, jel. Ili Dr- Phila, u krajnjem slučaju. Sve kaj ja mogu reć o tome da je to po meni "bolest" modernog doba. Isto tak, čula sam neke cure da su se udebljale od kontracepcijskih tableta. Jel, a ne od hrane? :confused: :rolleyes:
Tvoje misljenje na osnovu cega?
To je tvoje neiformirano misljenje, jer nisi procitala nijedan clanak, niti knjigu o tome, napisanu od ljudi koji su se time bavili i to proucavali, razgovarali i lijecili veliki broj ljudi s tim poremecajem.
Moze i moje misljenje biti da je zemlja ravna ploca, jer sam se jedan dan probudila i to mi je palo na pamet :rolleyes:

A, jesu li nase mame i bake patile od anoreksije?
Ista stvar, psiholoski poremecaj, samo se razlicito manifestira.

Da od kontracepcijskih pilula se takodjer moze udebljati i to ti pise na svakoj kutiji kontracepcijskih pilula, kao jedna od nuspojava.

Crow Jane
07.08.2006., 19:09
Ne moras mi pricati kako to nije dobro, ne treba mi nicija propovijed da si sama time stetim, ne treba mi nitko objasnjavat kako i zasto bih ja to trebala "pobijediti", sve to znam i sama.

Zar sam možda propovjedala da bi to trebala pobijedit? :confused:
Ti ono imaš idealnu kilažu i propovijedaš Zonu, ne.

kemik
07.08.2006., 19:09
A kemik - pa jedu se i meni ćevapi, daleko od toga da ne. Samo ne krivim bedaru za to, već lakomost i proždrljivost. Excuse moi na neinformiranosti,

Imam jednu kolegicu kaj ima 40 kg viška. Brat bratu, ta zna samo pričati o tome kaj je jela i kaj bude kuhala dok dođe doma. Npr, otić u šetnju joj ne pada na pamet. 10 m do dućana ide s autom. :rolleyes:

cekaj, ja ne pricam o 40 ili 60 kila viska, tu se ne radi o nekakvim emocijama ili nesreci, tu se radi o opasnom zanemarivanju svog zdravlja koje ne traje godinu dana, vec desetljeca.

kemik
07.08.2006., 19:10
Ti ono imaš idealnu kilažu i propovijedaš Zonu, ne.

ne, to je kem.

ja imam 15 kila viska i trenutno sam na dijeti :D

za zonu smatram da je strasno opasna i nikad ju nikome ne bih preporucila :D

Tija
07.08.2006., 19:15
i trenutno sam na dijeti :D

kakvoj? :)

Crow Jane
07.08.2006., 19:16
Da od kontracepcijskih pilula se takodjer moze udebljati i to ti pise na svakoj kutiji kontracepcijskih pilula, kao jedna od nuspojava.

A ne draga moja, moguća nuspojava je POVEĆANJE APETITA. :rolleyes:

Anyway, zakaj se ja opće oko tog raspravljam. Ak ti se ne sviđa moje mišljenje, a ono, zaboli te - zaobiđi ga.

A o anoreksiji jako dobro znam - vidiš ni ti ne znaš sve o meni a ipak mi soliš pamet. :D Za neke očito vrijede dvostruka mjerila. :rolleyes:

kemik
07.08.2006., 19:17
kakvoj? :)

onoj u kojoj pojedem pola od onog sto bih inace pojela :D

Crow Jane
07.08.2006., 19:18
ne, to je kem.

ja imam 15 kila viska i trenutno sam na dijeti :D

za zonu smatram da je strasno opasna i nikad ju nikome ne bih preporucila :D

:zubo: sorry, vas 2 uvijek miješam.

Zakaj misliš opasna, sad mene zanima? (na stranu sad emotional overeating :D)

Tija
07.08.2006., 19:18
onoj u kojoj pojedem pola od onog sto bih inace pojela :D

ah, ta mi je teška :zubo: :zubo:

talia
07.08.2006., 19:24
Oprosti a gdje sam ja bilo kaj od ovoga rekla? :confused:

Procitaj (http://www.athealth.com/Consumer/disorders/BingeInterview.html)

kemik
07.08.2006., 19:24
:zubo: sorry, vas 2 uvijek miješam. nema beda, nisi jedina :D al nje navodno sad vise nema, nakon sto nam je rekla da smo lijene guzice, bit ce da se povukla s foruma :D

Zakaj misliš opasna, sad mene zanima? (na stranu sad emotional overeating :D)

jel bi se sad naljutila ako ti ne bih sad krenula objasnjavat, ali ti obecala da cu ti jednom napisat kad budem imala malo vise vremena? ne bih htjela napisat 2 recenice, pa da se kasnije kace za to...

kemik
07.08.2006., 19:27
ah, ta mi je teška :zubo: :zubo:

ah, da, nije ni meni bas draga :zubo:

talia
07.08.2006., 19:28
A ne draga moja, moguća nuspojava je POVEĆANJE APETITA. :rolleyes:

Anyway, zakaj se ja opće oko tog raspravljam. Ak ti se ne sviđa moje mišljenje, a ono, zaboli te - zaobiđi ga.

A o anoreksiji jako dobro znam - vidiš ni ti ne znaš sve o meni a ipak mi soliš pamet. :D Za neke očito vrijede dvostruka mjerila. :rolleyes:
Jesam li ja rekla, da ne znas o anoreksiji???:confused:
Ovdje na raspravljamo o anoreksiji :confused:
Eto, isto tako, kao sto znas o anoreksiji, se mozes inforimirati i o "emotional overeating", pa onda mozes informirano raspravljati.

Oprosti Crow Jane, ali stvarno nije fer, da se tako razbacujes misljenjima o stvarima, o kojima ne znas dovoljno.
Oprosti, ako sam te uvijedila, nemam nista protiv, tebe, ali me pogodilo to sto pises, jer sam procitala, par knjiga o tome, pogotovo s primjerima iz zivota i meni je grozno, da netko tako osudjuje ljude, koji imaju taj problem i cak to proglasava izmisljotinom.

Mislim, da bi nam svima bilo bolje, kad bi manje osudjivali druge ljude, pogotovo sto nismo nikad bili u NJIHOVOJ kozi.

Razmisli malo, to sto pises su uvrijezene predrasude protiv debelih ljudi i ja mislim da je vrijeme, da se te predrasude zamijene, INFORMIRANOSCU.

Evo ti clanak (http://www.athealth.com/Consumer/disorders/BingeInterview.html)

Crow Jane
07.08.2006., 19:33
Procitaj (http://www.athealth.com/Consumer/disorders/BingeInterview.html)

Gle onak, pa cura je sama na svom blogu napisala sljedeće:

"Dakle, korak broj jedan - sam sebi priznati ''Požderuh sam!'' i teko onda poduzeti nešto u vezi s tim. "

Rest my case.

Osim toga, kad sam ja imala oko 15 g, sestrična mi je imala 18 godina i 30 kg. Stoga, poznato mi je sve o poremećajima prehrane - kad je završila u Vrapču gdje su je držali na infuziji. Nedugo zatim je umrla. A zakaj sve to? Jer joj je netko utuvio u glavu da mora izgledat mršava, eda bi mogla bit balerina. Zato, gle, i mene je baka šopala pohanim picekima "da ne bi tak završila". :rolleyes: :(

talia
07.08.2006., 19:45
nema beda, nisi jedina :D al nje navodno sad vise nema, nakon sto nam je rekla da smo lijene guzice, bit ce da se povukla s foruma :D

He-he, takve su mi najdraze :zubo:

jel bi se sad naljutila ako ti ne bih sad krenula objasnjavat, ali ti obecala da cu ti jednom napisat kad budem imala malo vise vremena? ne bih htjela napisat 2 recenice, pa da se kasnije kace za to...

Napisi i meni i mene zanima. :)

talia
07.08.2006., 19:48
Gle onak, pa cura je sama na svom blogu napisala sljedeće:

"Dakle, korak broj jedan - sam sebi priznati ''Požderuh sam!'' i teko onda poduzeti nešto u vezi s tim. "

Rest my case.

Osim toga, kad sam ja imala oko 15 g, sestrična mi je imala 18 godina i 30 kg. Stoga, poznato mi je sve o poremećajima prehrane - kad je završila u Vrapču gdje su je držali na infuziji. Nedugo zatim je umrla. A zakaj sve to? Jer joj je netko utuvio u glavu da mora izgledat mršava, eda bi mogla bit balerina. Zato, gle, i mene je baka šopala pohanim picekima "da ne bi tak završila". :rolleyes: :(

Whale je, takoder napisala, da se nakon traumaticnog dogadjaja u zivotu udebljala u 6 mjeseci.

I sto bi ti pomislila, da je netko napisao, da
je anoreksija izmisljotina i da te zene samo moraju nesto pojesti?

Ponavljam, ovdje ne govrimo o 10 kg viska.

Crow Jane
07.08.2006., 20:30
Whale je, takoder napisala, da se nakon traumaticnog dogadjaja u zivotu udebljala u 6 mjeseci.

I sto bi ti pomislila, da je netko napisao, da
je anoreksija izmisljotina i da te zene samo moraju nesto pojesti?

Ponavljam, ovdje ne govrimo o 10 kg viska.

Gle, ja sam samo napisala da MISLIM da je to sranje. :zubo:
Isto tak mislim da je sranje: da dobiješ rak od farbe za kosu, da se debljaš od kontracepcijskih,itd...Kužiš.Bit. :)

Natch
07.08.2006., 20:52
Isto tak mislim da je sranje: da dobiješ rak od farbe za kosu, da se debljaš od kontracepcijskih,itd...Kužiš.Bit. :)
gle, nije sranje.
to je jebeni podsvijesni mehanizam.
nekim ljudima debljina sluzi kao zastitni plast, kojim se brane od okrutnog svijeta.
zasto ti je to tako tesko razumjeti?

osim toga, jedni se smiruju alkoholom, drugi secerom.
svako puni rupu u sebi kako zna.
kako ti punis svoju rupu?

Morska vila
07.08.2006., 21:04
ma je? :confused: Samo od tonalina? Nikakve promjene glede načina života, prehrane, vježbanja....samo tablete? Čist sumnjam:D

Ja sam napisala "uz pomoc njih", znaci nisam jela iste kolicine hrane kao i prije. :mig:

Naravno, i uz kretanje, sad plivanje, bez fizicke aktivnosti tesko da ce bit nekih vidljivih razloga.

Meni je pomoglo, al nismo svi isti. Samo treba bit uporan, jer mi je prvih misec dana bilo uzasno, kad skoro pa da i nisam vidila pomaka na vagi. A sad se vidi pomak i na vagi i na rebama, suknjama i sl. :cerek:

talia
07.08.2006., 21:37
To je isto, kao netko kaze da smatra, da anoreksija ne postoji i da je anoreksija kao psihicki poremecaj izmisljotina i sranje?

Da, kuzim bit.
Bit je da si ti puna predrasuda, u koje cvrsto vjerujes, bez ikakve osnove.
Je, stara, zemlja je ravna ploca :top:

Kontracepcijske pilule su povezane s poremecajem hormona, kao i policisticni jajnici i itekako imaju veze s debljanjem. I rastom dlaka.

Sto se tice farbe za kosu, zasto se ne preporuca trudnicama da se farbaju za vrijeme trudnoce, kad je to tako bezazleno?

Mene iskreno zanima, ne osnovu cega ti baziras tvoja misljenja?
Znas li iti malo o subjektu o kojem fromiras misljenja? Informiras li se o tome, procitas li prvo nesto o tome, ili ti to tako odoka? :zubo:

talia
07.08.2006., 21:39
Ja sam napisala "uz pomoc njih", znaci nisam jela iste kolicine hrane kao i prije. :mig:

Naravno, i uz kretanje, sad plivanje, bez fizicke aktivnosti tesko da ce bit nekih vidljivih razloga.

Meni je pomoglo, al nismo svi isti. Samo treba bit uporan, jer mi je prvih misec dana bilo uzasno, kad skoro pa da i nisam vidila pomaka na vagi. A sad se vidi pomak i na vagi i na rebama, suknjama i sl. :cerek:

Pa, kako, onda znas, da je od tonalina?

talia
07.08.2006., 21:56
To je isto, kao netko kaze da smatra, da anoreksija ne postoji i da je anoreksija kao psihicki poremcaj izmisljotina i sranje?

Da, kuzim bit.
Bit je da si ti puna predrasuda, u koje cvrsto vjerujes, bez ikakve osnove.
Je, stara, zemlja je ravna ploca :top:

Na kontracepcijskim pilulama pise-side effect-weight gain.Kontracepcijske pilule su hormoni, a debljanje ima veze s hormonima.

Debljanje je takoder povezano s policisticnim jajnicima, gdje je, takoder, prisutan hormonalni poremecaj.
U danasnje vrijeme cetrvtina zena ima problema s policisticnim jajnicima.

Sto se tice farbe za kosu, zasto se trudnicama ne preporucije farbanje, kad je to tako bezazleno?

Samo jos cekam, da kazes, da ni pusenje nije stetno :zubo:

Stara imas internet, imas knjiznicu u svom gradu, informiraj se prije nego provalis jos koju besmislicu.