PDA

View Full Version : Popis od preko 630 000 žrtava Jasenovca

stranice : [1] 2 3 4

SnoopyHR
02.11.2006., 19:53
Pogledajte malo koje su to manipulacije, tu je popisi od preko 630 000 ljudi koji su kako se navodi poubijani u Jasenovcu. Gdje li su samo popisali te ljude. Na toj listi je polovica ljudi hrvatske nacionalnosti. Srbi imaju u BG popis od oko 50 000 - 60 000 ljudi za Jasenovac i Gradišku. Što je isto vjerojatno manipulacija ali ovo od 630 000 je načuveno. Trebalo bi za takve neistine krivično odgovarati. To je zloćin, ta manipulacija.

https://cp13.heritagewebdesign.com/~lituchy/victimlist.php

Belicvet
02.11.2006., 20:19
OK da li imas za to "Argumentum ad hominem"?

rsbl
02.11.2006., 20:23
Spomenik žrtvama Jasenovca

Građevinsko preduzeće „Krajina“ iz Banje Luke izabrano je na tenderu za izvođača radova na izgradnji spomen - obilježja žrtvama Jasenovačkog holokausta na prostoru ispred Narodne skupštine Republike Srpske.

Saglasnost za izgradnju spomenika dala je Vlada Republike Srpske 25. jula ove godine.

Spomenik dimenzija 3,3 x 8 metara, djelo je mr Zorana Banovića, i u vidu je dvije plohe postavljene pod ugao od 90 stepeni. Spomenik simbolizuje stablo "Topole užasa" i biće postavljen na kružnom postolju kome se pristupa prilaznim stazama širine 3,90 metara.

Projektnu dokumentaciju izradilo je preduzeće "Beging" Beograd kao donaciju u realizaciji spomenika.

http://www.banjalukalive.com/images/stories/vijesti/spomenik_jas_skupstina1.jpg
http://www.banjalukalive.com/images/stories/vijesti/spomenik_jas_skupstina2.jpg

Budući izgled spomenika (iz Projekta)

Lipi
02.11.2006., 22:42
OK da li imas za to "Argumentum ad hominem"?
Argumentiraj ti da je itko od srba ubijen u jasenovcu. :kava:

Joe Tortura
02.11.2006., 22:45
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.

u prolazu
02.11.2006., 22:47
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.Ma da, mucna tema! tamo je svatko nasao neku svoju rodbinu.

Jos mi ne idu u glavu bolesnici koji lazu na taj nacin...nevjerovatno.

alen
02.11.2006., 22:49
Pogledajte malo koje su to manipulacije, tu je popisi od preko 630 000 ljudi koji su kako se navodi poubijani u Jasenovcu. Gdje li su samo popisali te ljude. Na toj listi je polovica ljudi hrvatske nacionalnosti. Srbi imaju u BG popis od oko 50 000 - 60 000 ljudi za Jasenovac i Gradišku. Što je isto vjerojatno manipulacija ali ovo od 630 000 je načuveno. Trebalo bi za takve neistine krivično odgovarati. To je zloćin, ta manipulacija.

Ma kakva manipulacija,radi se o 2,000,000 pobijenih žrtava u Jasenovcu,a tendecija je da se brojka i dalje pumpa...

Možda je bitnije tko su inspiratori zločina.Evo,ja ću to odgovoriti:velikosrpska hegemonija u Hrvatskoj,i njezini ideolozi i provoditelji,pa tako:Pašić,ciganska dinastija Karađorđević,Pribičević,Puniša Račić,i mnogi,mnogi drugi....

Henry_Kinasky
02.11.2006., 22:57
To ima isto smisla, kao kada bi rekao da su Tudjman i Hrvatsko rukovodstvo s pocetka devedesetih krivi za ubistva hrvatskih civila, za Vukovar i Dubrovnik itd. itd. A ne militantni neobrijani fanatici, komunjare (koje vi zovete cetnicima) u JNA tenkovima, Arkan Legija Seselj....

majmun
02.11.2006., 23:14
Jasenovac je cetnicka izmisljotina tamo niko nije stradao ,:2up: :rigo: dok ovacara broji oko 100.000.000 zrtava i to uglavnom preklane dece i staraca.

Pištolj doktor
02.11.2006., 23:56
70-80 somova ljudi je najebalo u Jasenovcu i ovakve brojke oskrvnjuju sijecanje na te zrtve isto kao i film Cetverored na bleiburske zrtve

Temporary
03.11.2006., 00:25
Spomenik žrtvama Jasenovca

Građevinsko preduzeće „Krajina“ iz Banje Luke izabrano je na tenderu za izvođača radova na izgradnji spomen - obilježja žrtvama Jasenovačkog holokausta na prostoru ispred Narodne skupštine Republike Srpske.

Saglasnost za izgradnju spomenika dala je Vlada Republike Srpske 25. jula ove godine.

Spomenik dimenzija 3,3 x 8 metara, djelo je mr Zorana Banovića, i u vidu je dvije plohe postavljene pod ugao od 90 stepeni. Spomenik simbolizuje stablo "Topole užasa" i biće postavljen na kružnom postolju kome se pristupa prilaznim stazama širine 3,90 metara.

Projektnu dokumentaciju izradilo je preduzeće "Beging" Beograd kao donaciju u realizaciji spomenika.

http://www.banjalukalive.com/images/stories/vijesti/spomenik_jas_skupstina1.jpg
http://www.banjalukalive.com/images/stories/vijesti/spomenik_jas_skupstina2.jpg

Budući izgled spomenika (iz Projekta)

Ma nema sto, lijepo, prelijepo ! Upravo mi dodje zao sto su nas svojevremeno zaustavili pred Banja Lukom !

Temporary
03.11.2006., 00:25
70-80 somova ljudi je najebalo u Jasenovcu i ovakve brojke oskrvnjuju sijecanje na te zrtve isto kao i film Cetverored na bleiburske zrtve

:top:

Cuka
03.11.2006., 00:34
Ma nema sto, lijepo, prelijepo ! Upravo mi dodje zao sto su nas svojevremeno zaustavili pred Banja Lukom !

I meni je puno žaj šta smo stali.

Belicvet
03.11.2006., 01:13
I meni je puno žaj šta smo stali.

Ajde samo napred nije vam nikad kasno, pa posle opet: agresija itd.....:zubo:

HR123
03.11.2006., 02:50
Belicvet jesi li ti negdje na ovom forumu bila napisala da u Srbiji 1991-1992 nije bilo logora gdje su bili zatvoreni , premlačivani, ubijani i mučeni Hrvati iz Hrvatske?

HR123
03.11.2006., 02:57

Za Bleiburg strani povjesničari govore da je poubijano 55 000 - 80 000 ljudi. Tuđman je rekao da je bilo oko 45 000 .

HR123
03.11.2006., 03:05
Zanimljivo je to da Srbi govore o 1-2 mil poubijanih srba.

Prema popisu iz 1921 u Jugoslaviji je tada živjelo

5 800 000 Srba
3 500 000 Hrvata

a po popisu iz 1981

8 200 000 Srba
4 450 000 Hrvata

Hrvata je za 60 godina bilo samo 1 mil više a Srba 2,4 mil a trebalo ih je biti više oko 1,8. a ne 2,4 Po tome ispada da su Hrvati najviše stradali.

100%
03.11.2006., 05:16
Ma dajte... oni su isto ovako napravili listu sa nekoliko hiljada Serba "pobijenih i nestalih u Sarajevu" gdje ista osoba nestaje tri puta. :rofl: Jednom nestao na Baščaršiji, drugi put na Čengić Vili, treći put na Dobrinji. Tri puta nestao i zauzeo tri mjesta na spisku koji može poslužiti samo za brisanje guze. Na listi se takođe nalaze poginuli u okolini Goražda. Ima tu i onih koji su sahranjeni prije rata na gradskim grobljima a Boga mi i onih koji nikad na ovaj svijet nisu došli. Neko je bio ekstra maštovit u kombinovanju tzv srpskih imena i prezimena. I ne zaboravimo najsmješniji događaj kad su nakon nekoliko sedmica navodnog iskopavanja masovne grobnice kod Kozje ćuprije zločinci iz tzv RS hinjski pokupili prnje i bagere pa razgulili natrag na selo. Banda zločinačko-seoska.

Kexx
03.11.2006., 08:20
Jasenovački popis je sprdnja i pomalo počinjem vjerovati kako je sve izmišljeno. Postoje ljudi koji su našli na spisku svoju rodbinu ubijenu od strane partizana, a našao sam i ja.

Pa kad se uzme u obzir popis stanovnika prije rata i 1948.g. nema nikakve šanse da je u Jasenovcu stradalo toliko ljudi.

Interesantno je da je prvi Titov izvještaj Kominterni o Jasenovcu govorio o 15000 žrtava Jasenovca, svih etničkih skupina.
Odjednom je počelo rasti progresivno. Postoji li neki poseban razlog da je arhiva NDH u Beogradu i nedostupna? Što li kriju?

Jasenovačka priča služi samo za huškanje Srba na HRvate i da potpomogne velikosrspku ideju i olakša etničko čišćenje nesrba.

Koliko je ono ubijeno u Srebrenici? Dva milijuna?

Jalnuški Diletant
03.11.2006., 08:24
Oprosti, ali niti jedno osbiljno istraživanje nije DOKAZALO broj veći od 51.000.

Prvi izvještaj, netom nakon ulaska u jasenovac, glasio je 50.000, a najozbilljnije istraživanje koje je uzelo sve parametre u obzir došlo je do broja 49.874.

Ovi brojevi tipa 70 - 80 tisuća je samo nategnuto u stilu "ajd', možda nismo sve našli pa nek' bude koja desetaka tisuća više".

To je ono ka na tržnici. Prodavač prodaje nešto što vrijedi 50 kuna po 700 kuna, a ti si, jadan, sretan ako si spustio na 70-80 i još misliš da si dobro prošao i da si ga zajeba', a on i dalje trlja ruke...

http://www.forum.hr/showthread.php?t=160509
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=85878&highlight=Pradjed

...ska
03.11.2006., 09:15
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.

Prijateljica mi je jednom prilikom ispricala kako je vlastitog djeda nasla na nekom spisku zrtava u Jasenovcu, a nesretnik je poginuo kao partizan u Semberiji...

E sad zasto se to radilo ? Nije rijec o velikoj srpsko-komunistickoj zavjeri protiv Hrvata, vec o novcu kao i obicno - kada se pricalo o reparacijama u poslijeratnim godinama komunistima je vise odgovaralo da odgovornost za nastradale prebace na okupatore i njihove domace saradnike (u ovom slucaju rezim NDH). Zasto bi Svabo placao odstetu za partizane koji su poginuli ratujuci protiv cetnika u gradjanskom ratu...

kobayasi
03.11.2006., 09:54
ma nikad se ne bude vjerojatno saznalo koliko je žrtava stvarno poginulo u jasenovcu u periodu kad je bio logor jer su partizani na kraju rata tamo pokapali i žrtve sa bleiburga i mnoge svoje poginule borce

Inkvizitor
03.11.2006., 09:58
Oprosti, ali niti jedno osbiljno istraživanje nije DOKAZALO broj veći od 51.000.

Prvi izvještaj, netom nakon ulaska u jasenovac, glasio je 50.000, a najozbilljnije istraživanje koje je uzelo sve parametre u obzir došlo je do broja 49.874.

Ovi brojevi tipa 70 - 80 tisuća je samo nategnuto u stilu "ajd', možda nismo sve našli pa nek' bude koja desetaka tisuća više".

To je ono ka na tržnici. Prodavač prodaje nešto što vrijedi 50 kuna po 700 kuna, a ti si, jadan, sretan ako si spustio na 70-80 i još misliš da si dobro prošao i da si ga zajeba', a on i dalje trlja ruke...

Točno tako. Ono premalo bi zvučalo 49 tisuća i nešto..koji su stvarno ustanovljeni da su pobijeni u svim logorim na području NDH a ne samo u Jasenovcu..onda to nategnuti na 70-80 tisuća ofrlje..bolje zvuči a Slavko Goldstein ide još dalje, njemu je i to malo..pa onako veli 70-80 ( ono deset tisuća gore dole šta je to za naše stručnjake koji barataju stotinama tisuća ko od šale) tisuća sigurno a možda neki i nisu popisani pa ja računam da je u Jasenovcu pobijeno oko 100 tisuća ljudi. To on onako ko na pazaru..daj ruku..

champ
03.11.2006., 10:10
Prijateljica mi je jednom prilikom ispricala kako je vlastitog djeda nasla na nekom spisku zrtava u Jasenovcu, a nesretnik je poginuo kao partizan u Semberiji...

Ja sam u tražilicu upisao ime manjeg mjesta u kojem živim, i pronašlo je četiri "žrtve Jasenovca". A svi oni su poginuli kao partizani u sukobu s Njemcima, i vjerojatno u životu nikad nisu vidjeli Jasenovac :confused:

Postoji i spomenik AF borbi, gdje se na ploči nalaze njihova imena, a čini mi se da su i pokopani na lokalnome groblju!

...ska
03.11.2006., 10:18
Ja sam u tražilicu upisao ime manjeg mjesta u kojem živim, i pronašlo je četiri "žrtve Jasenovca". A svi oni su poginuli kao partizani u sukobu s Njemcima, i vjerojatno u životu nikad nisu vidjeli Jasenovac :confused:

Postoji i spomenik AF borbi, gdje se na ploči nalaze njihova imena, a čini mi se da su i pokopani na lokalnome groblju!

Sve je bilo u novcu, i tad i sad... I malo ideoloski naravno, prikazati sto vise zrtava terora da bi se u novoj zajednickoj drzavi manje pricalo o tome kako su ti ljudi zaista ginuli - od svojih susjeda druge vjere i politicke orijentacije, tipicno balkanski.

Ali posljedice su opasne, danas imas Srbe koji tvrde da je u Jasenovcu poginuo milion, i Hrvate koji pricaju o par tisuca... Isto se desava i kada su zrtve posljednjeg rata u pitanju, i u Hrvatskoj i u BiH...

champ
03.11.2006., 10:30
Citat:

Istina u pogledu jasenovačkih žrtava govori da su pobornici velikosrpskih hegemonista na čelu sa Aleksandrom Rankovićem planirali iskoristiti 25. obljetnicu podizanja ustanka u Jugoslaviji 1966. godine, otvaranjem spomen obilježja u Jasenovcu sa natpisom da je tamo ubijeno 700 tisuća ljudi. Protiv toga je ustao čak i Titov dugogodišnji suradnik i jedan od glavnih ljudi jugoslavenske Udbe, Ivan Krajačić Stevo, te je odbio tu Rankovićevu namjeru s ogorčenjem a ujedno dobio i Titovo odobrenje za rušenje Rankovića 01.07.1966. godine.

divizija
03.11.2006., 10:38
KAD ČOVJEK OVO VIDI,ZBOG TAKVOG LAGANJA I MANIPULIRANJA ŽRTVAMA, DOĐE MU ŽAO ŠTO BROJ NIJE ISTINIT. I ŠTO NIJE MANJE ŽIDOVA, ROMA ,HRVATA, MUSLIMANA, A VIŠE VLAHA, I TO PRAVOSLAVNIH ISKLJUČVIO

champ
03.11.2006., 10:51
Arhiv Hrvatske više puta je pokušavao dobiti građu od Arhiva Jugoslavije, Saveznoga zavoda za statistiku i beogradskog Muzeja genocida. Popisi svih žrtava urađeni su vrlo točno i precizno još 60-tih godina.

No, svi su pokušaji odbijani s obrazloženjem da je popis navodno nepotpun i da bi se mogao zloupotrijebiti.

Najveća komedija u čitavoj priči je u tome da se popis imena žrtava jako točno poklapa s našim brojkama o stvarnome broju ubijenih.. Jasno, razlika do 700.000 spada u kategoriju "NN"

Nek mi netko pokuša objasniti: ako nije poznato ime žrtve, mjesto rođenja niti ništa drugo, kako je onda poznat broj 700.000? Što su to oni ustvari brojili, Mrtve duše?

...ska
03.11.2006., 13:52
Arhiv Hrvatske više puta je pokušavao dobiti građu od Arhiva Jugoslavije, Saveznoga zavoda za statistiku i beogradskog Muzeja genocida. Popisi svih žrtava urađeni su vrlo točno i precizno još 60-tih godina.

No, svi su pokušaji odbijani s obrazloženjem da je popis navodno nepotpun i da bi se mogao zloupotrijebiti.

Najveća komedija u čitavoj priči je u tome da se popis imena žrtava jako točno poklapa s našim brojkama o stvarnome broju ubijenih.. Jasno, razlika do 700.000 spada u kategoriju "NN"

Nek mi netko pokuša objasniti: ako nije poznato ime žrtve, mjesto rođenja niti ništa drugo, kako je onda poznat broj 700.000? Što su to oni ustvari brojili, Mrtve duše?

Bez obzira na tvrdnje politicara, demagoga, revizionista, kad-tad se dodje do objektivnih podataka, medjutim da bi do toga doslo potrebno je da postoji politicka volja, sto kad je u pitanju Jasenovac (kao i skorija historija), nije slucaj. Srpskim nacionalistima naravno ne odgovara objektivno utvrdivanje istine, no isto vazi i za njihove hrvatske kolege, a u liberalnijim krugovima takvo preispitivanje i licitiranje s brojevima zrtava se dozivljava s gadjenjem, bez obzira na iskrene i casne motive. Na kraju ostaje problem koji se za vrijeme komunizma gurao pod tepih - istina ima verzija koliko i tumaca, a historija od objektivne nauke prelazi u subjektivno-mitolosku kategoriju. Sa ove vremenske distance sigurno je samo jedno - da je nemoguce utvrditi ne samo tacan, vec i priblizan broj zrtava. Iz cijele price o Jasenovcu i NDH ocito se nista nije naucilo, pa se isto silovanje cinjenica nalazi i u danasnjim izlaganjima politicara, "naucnika", novinara i raznoraznih NVO-a. A za 50 godina, opet u osvetnicki rat, slusajuci price jedva zivih djedova i priucenih historicara...

Pištolj doktor
03.11.2006., 15:35

Ajde dobro...ja kazem kako sam ja zakljucio iz izvora kojima vjerujem.
No, da pitam onda tebe i Inkvizitora...koliko je ljudi pobijeno na Bleiburgu i koja je metoda izracuna koristena? Jel ista ova ko u Jasenovcu sa kojom se doslo do 50 tisuca?
Natomena: ovo je pitanje, ne provokacija

Jalnuški Diletant
03.11.2006., 15:41
Ajde dobro...ja kazem kako sam ja zakljucio iz izvora kojima vjerujem.
No, da pitam onda tebe i Inkvizitora...koliko je ljudi pobijeno na Bleiburgu i koja je metoda izracuna koristena? Jel ista ova ko u Jasenovcu sa kojom se doslo do 50 tisuca?
Natomena: ovo je pitanje, ne provokacija
Ja niti ne znam da je itko tako sustavno proučavao Bleiburg. :confused:

Pištolj doktor
03.11.2006., 16:01
Ja niti ne znam da je itko tako sustavno proučavao Bleiburg. :confused:
Jebiga onda...umjesto da tamo paradiraju svake godine nek se organiziraju i izstraze, a ne da nabadaju brojke ko sto su Srbi oko Jasenovca.

...ska
03.11.2006., 16:03
Jebiga onda...umjesto da tamo paradiraju svake godine nek se organiziraju i izstraze, a ne da nabadaju brojke ko sto su Srbi oko Jasenovca.

Ne ide, morali bi uprljati odjecu... Znas kako prasina i blato izgledaju na crnom... :cerek:

Ložač
03.11.2006., 16:29
Jebiga onda...umjesto da tamo paradiraju svake godine nek se organiziraju i izstraze, a ne da nabadaju brojke ko sto su Srbi oko Jasenovca.To je malo teže, jer su četnici pod crvenom petokrakom kokardom vršili pokolje gdje god je kročio njihov opanak pod bradom im svježe obrijanom. Slovenci su prilikom gradnje autoputa nedavno naišli na ostatke velikog broja pobijenih, žicama svezanih hrvatskih rodoljuba i civila, gradnja te ceste bila je stoga privremeno obustavljena, a valjalo bi se pobliže sada informirati, što je sa tim tužnim nalazištem. Speleplozi i ronioci imali bi previše posla.
Medvednica, gora povrh Zagreba je prepuna plitko ukopanih leševa civila žena djece i domobrana koje su te zločinačke horde, sijući smrt u bijesnoj, neljudskoj odmazdi jer takve kukavice nisu nikada dobile niti jednu bitku višegodišnih bežanija tijekom WWII.

Štoviše, odgovaralo im je zdanje koje je izgradio njihov svrgnuti Vožd Aleksandar Karađorđević krajem 1920-tih Jasenovac, arhitektonski vrlo sličan blizancu u Sremskoj Mitrovici, ali višestruko obimniji po svom kapacitetu (tko zna zašto??). Dakako samo talibanskom fanatičnom umu neće pasti na pamet da glasno izusti prelogično pitanje:
"Zašto partizani, zajedno sa svim ostalim domaćim izdajnicima nikada nisu niti pokušali osvojiti jasenovački radni logor?"

Hjah, valjda zato što im je odgovarao kako bi ga pustili u puni pogon 1946- 1952.

M0ssad
03.11.2006., 16:34

Ispade da su svi Hrvati bili u partizanima, odakle ustase?

Jalnuški Diletant
03.11.2006., 16:38
Ispade da su svi Hrvati bili u partizanima, odakle ustase?Malo te jebe logika, ha?

Naime, Hrvata je bilo i ima malo više od četvoro.

Jedno milijun puta više.

...ska
03.11.2006., 16:42
Ispade da su svi Hrvati bili u partizanima, odakle ustase?

Ne svi, samo oni koji su na vrijeme shvatili kako ce se rat zavrsiti... :rofl:

...ska
03.11.2006., 16:45
Ma ne jebe mene logika ali svako od vas tvrdi da zna nekoga ili ima nekoga ko je poginuo u partizanima.

moj djed je bio domobran, ss-ovac i partizan...a u biti je bio apolitican tip...

Jalnuški Diletant
03.11.2006., 16:46
Ma ne jebe mene logika ali svako od vas tvrdi da zna nekoga ili ima nekoga ko je poginuo u partizanima.
Pa naravno!

Hrvati su i apsolutno i proporcionalno bili najzastupljeniji u antifašističkom pokretu!

Mi smo ga i osnovali i bili najbrojniji.

U čemu je problem?

Kexx
03.11.2006., 16:55
Nijemci su ubijali Hrvate, nekaqd proizvoljno nakon partizanskih diverzija, nekad one za koje su sumnjali da su aktivni ili bi mogli imati veze sa partizanima.

Je li svaki put bilo 100 za 1, ne znam, ali je često bilo, 10 za 1 ili neka druga jednadžba.

champ
03.11.2006., 16:55
Cinjenica da se u Srbiji streljalo 100 Srba za jednog ubijenog Nemca dok u Hrvatskoj toga nije bilo, jasno govori o vasem "antifasistickom" pokretu.

Ja bih rekao da to govori više o razvijenome sustavu vrijednosti kod Njemaca.. Banditen Belgrad, jel se tako zvao neki vaš klub?

Jalnuški Diletant
03.11.2006., 16:59
Cinjenica da se u Srbiji streljalo 100 Srba za jednog ubijenog Nemca dok u Hrvatskoj toga nije bilo, jasno govori o vasem "antifasistickom" pokretu.
Što i dalje ne mijenja neke činjenice:

1.) Hrvati su PRVI u Europi pružili oružani otpor fašistima i nacistima.
2.) Hrvati su bili najzastupljeniji u antifašističkom pokretu na tlu bivše Jugoslavije i apsolutno i proporcionalno.
3.) Hrvati su i apsolutno i proporcionalno podnijeli najveću žrtvu od svih naroda u 2. svj. ratu.

E sad...

Kad znamo te činjenice i ako u to uvrstimo tvrdnju da je na jednog ubijenog Švabu ubijano po 100 Srbalja - onda možemo shvatiti koliko malo Švada je Srblje pobilo u 2. svj. ratu da unatoč toj okolnosti nisu ostvarili veći učinak.

Jalnuški Diletant
03.11.2006., 17:06
Otpor u kom obliku? Docek cvecem u Zagrebu? :rofl:Sisački odred 22. lipnja 1941.

tomy108
03.11.2006., 17:13
Mislim da su Žerjavićevo i Kočevićevo jedini demografski znanstevni radovi koji su se bavili tom problematikom i oboje su dobili slična rješenja, 70 000 Kočević i 83 000 Žerjavić, od toga oko 50 000 Srba, a službeni pojedinačni popis navodno broji 50 002 žrtve. Ako netko zna dobro Engleski i ima vremena http://www.hic.hr/books/manipulations/ - napominjem, ovo je znanstveni rad gdje je svaka informacija obrazložena i pokrjepljena.

Jalnuški Diletant
03.11.2006., 17:19
Mislim da su Žerjavićevo i Kočevićevo jedini demografski znanstevni radovi koji su se bavili tom problematikom i oboje su dobili slična rješenja, 70 000 Kočević i 83 000 Žerjavić, od toga oko 50 000 Srba, a službeni pojedinačni popis navodno broji 50 002 žrtve. Ako netko zna dobro Engleski i ima vremena http://www.hic.hr/books/manipulations/ - napominjem, ovo je znanstveni rad gdje je svaka informacija obrazložena i pokrjepljena.
Aaaa.. Ne!

U Jasenovcu je popisano 49.874 žrtve, a brojevi o kojima ti pričaš odnose se na UKUPNE žrtve u logorima u HR.

...ska
03.11.2006., 17:23
Aaaa.. Ne!

U Jasenovcu je popisano 49.874 žrtve, a brojevi o kojima ti pričaš odnose se na UKUPNE žrtve u logorima u HR.

Prilikom prijevoda na srpski dodaje se 0 naravno...

hevi
03.11.2006., 17:32
Kakvi znanstveni radovi? Pisali su po narudžbi svojih gazda. Žerjavić je bio komunist, a Kočović četnik. Zar bi takvima trebalo vjerovati?

Cuka
03.11.2006., 18:13
Ajde samo napred nije vam nikad kasno, pa posle opet: agresija itd.....:zubo:

O čemu ti???????????

Lupetaš ka i obično.

Crni Rudar
04.11.2006., 23:06

2.) Hrvati su bili najzastupljeniji u antifašističkom pokretu na tlu bivše Jugoslavije i apsolutno i proporcionalno.
3.) Hrvati su i apsolutno i proporcionalno podnijeli najveću žrtvu od svih naroda u 2. svj. ratu.

:confused: :confused:

:rofl:

:lol: :lol: :lol:

Je li možda i NDH bila Prva partizanska država u Evropi? :D

- Kad se povede tema u Ustašama, svi sa ponosom ističu da im je neki deda ili bliži rod bio u Ustašama.
- Kad se povede tema o 2WW, onda kažu "da nije bilo Hrvata ovo bi sada bila Hitlerova Evropa".
- Kad se povede tema o Jasenovcu, svi tamo nalaze neke svoje rođake koje su u stvari ubili partizani. Mada mi nije jasno ako ste bili "najzastupljeniji u partizanima i podneli najveću žrtvu od svih naroda u Evropi", kako to da svi ovde imaju rođake koje su baš ti partizani ubili.
- Kad se povede tema o Srbima, svako ima nekog rođaka koga su Srbi mučili, ubili ili proterali.

4,05%
04.11.2006., 23:22

- Kad se povede tema u Ustašama, svi sa ponosom ističu da im je neki deda ili bliži rod bio u Ustašama.
- Kad se povede tema o 2WW, onda kažu "da nije bilo Hrvata ovo bi sada bila Hitlerova Evropa".
- Kad se povede tema o Jasenovcu, svi tamo nalaze neke svoje rođake koje su u stvari ubili partizani. Mada mi nije jasno ako ste bili "najzastupljeniji u partizanima i podneli najveću žrtvu od svih naroda u Evropi", kako to da svi ovde imaju rođake koje su baš ti partizani ubili.
- Kad se povede tema o Srbima, svako ima nekog rođaka koga su Srbi mučili, ubili ili proterali.
Nemoj da te čudi Jalnuševo revidiranje WWII. To se dešava kod njega stalno.

Zgembo_Adislic
04.11.2006., 23:26
nemaju srbi pametnija posla nego se bavit piskaranjem....

i kad mi onda dođe onaj seljačič rsbl i kaže "mi smo ekonomsmi razvijeniji entitet" :rolleyes:

kako če bit razvijeni kad niko ništa neradi nego se bave istorijom... :rolleyes:

rsbl
04.11.2006., 23:54
kako če bit razvijeni kad niko ništa neradi nego se bave istorijom... :rolleyes:

Mi imamo istoriju pa se imamo čime baviti. Vaša istorija se svodi na zadnjih 30 god. i ja ne vidim ništa nazadno u tome da se ljudi bave istorijom.
Vi pošto nemate istoriju probajte se baviti sadašnjošću umjesto što živite u budućnosti i razmišljate kako ćete se namnožiti, kako će se RS ukinuti, kako ćete imati više od 30 % školovanog stanovništva :D i tako to...

u prolazu
05.11.2006., 00:17

- Kad se povede tema o Srbima, svako ima nekog rođaka koga su Srbi mučili, ubili ili proterali.Je malo konfuzno, kod vas je to puno bolje rijeseno.
Jednostavno ste cetnike proglasili antifasistima!!:rofl:

100%
05.11.2006., 00:19
Da ne zaboravimo da je preko 1500 žrtava u Jasenovcu bilo Bošnjaka. Među njima je bilo i Izetbegovića, Ferhatovića, Hadžifejzovića,...

A ti rsbl pričaš gluposti. Kakva srpska istorija i kako njome da se bavite kad se samo ucrnjačite svaki put? Uvijek vas je neko "proganjao, ubijao, uništavao, islamizirao, ustaše vas tamanile", gubili sve ratove, smijao vam se celi svet,...

Valja i ovo pročitati:
http://www.bhdani.com/arhiva/80/tekst180.htm

HR123
05.11.2006., 07:44
Mi imamo istoriju pa se imamo čime baviti. Vaša istorija se svodi na zadnjih 30 god. i ja ne vidim ništa nazadno u tome da se ljudi bave istorijom.
Vi pošto nemate istoriju probajte se baviti sadašnjošću umjesto što živite u budućnosti i razmišljate kako ćete se namnožiti, kako će se RS ukinuti, kako ćete imati više od 30 % školovanog stanovništva :D i tako to...

Kako nemaju Muslimani povijest? Prema nekim znanstvenim istraživanjima koje je vodio hrvatski znanstvenik, današnji ministar Primorac ispada da 55% Muslimana u BIH ima neki gen koji je star više tisuća godina, a time se zapravo misli da 55% današnih Muslimana u BIH ima gen koji je zapravo "starosjedilački" na prostoru BIH. Prema tom istraživanju oko 72% bosanskih Hrvata ima taj "starosjedilački" gen i oko 35% bosanskih Srba ima taj gen. Hrvati iz RH imaju zastupljen taj gen s oko 20-ak %. Ispada po tome da bosanski Hrvati nisu isti po genima kao Hrvati iz RH, odnosno da je dio Hrvata(20%) iz RH porijeklom iz BIH. Po tome ispada da su Muslimani u BIH zapravo nastali od bos. Hrvata, "pravih Hrvata iz RH" i djelom od turaka ili neznam već kojeg naroda koji je se useljavao u BIH prije 400-500 godina kada BIH okupirana od Turaka. Srbi su u BIH najviše živjeli u istočnoj hercegovini, do prije 300-400 godina, (tamo Srbi žive već preko 1 000 godina)kada su se počeli naseljavati po cijeloj današnjoj BIH. U turskom carstvu su bile priznate vjere Islam i Pravoslavlje, u turskom carstvu katolička crkva je bila progonjena i nepriznata. Hrvati su se od 15 st. iseljevali iz okupirane BIH i Hrvatske, a na tim područjiima su se useljavali pravoslavni Vlasi, današnji Srbi i Srbi iz Srbije. Pogledaj neke karte stanovništva na području RH i BIH, iz toga se vidi kako su Srbi naseljeni ako BIH i RH gledamo kao jedan prostor u sredini tog prostora, znaći useljeni su u prostor na kojemu ih do prije 500 godina nije bilo.

Etničke karte ex- YU 1971-1981

ex-YU 1971.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:SFRYugoslaviaetno3.jpg

ex-YU 1981.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:SFRYugoslaviaetno2.jpg

HR123
05.11.2006., 08:11
Da ne zaboravimo da je preko 1500 žrtava u Jasenovcu bilo Bošnjaka. Među njima je bilo i Izetbegovića, Ferhatovića, Hadžifejzovića,...

A ti rsbl pričaš gluposti. Kakva srpska istorija i kako njome da se bavite kad se samo ucrnjačite svaki put? Uvijek vas je neko "proganjao, ubijao, uništavao, islamizirao, ustaše vas tamanile", gubili sve ratove, smijao vam se celi svet,...

Valja i ovo pročitati:

Tko stoji iza tih novina? Koja stranka u BIH. Ovo je čisti primjer kako bi taj novinar koji je intervjuirao ovog istraživača htio da se i dalje laže o broju stradalih i da se Hrvati i dalje prikazuju kao genocidni. Još kaže zar nebi Bošnjacima koristilo kada se nebi znala prava istina odnosno kada bi se objavile prave brojke od oko 60 000 a ne od 700 000 i više što se 45 godina nametalo hrvatima kao istina.

-DANI: Oprostite, zar objavljivanje ove knjige koja radikalno smanjuje broj jasenovackih zrtava, pa tako i Jevreja, ide u prilog ovih lijepih rijeci koje ste kazali?

Izgleda da bi trebalo i dalje govoriti o 30 000 židova a ne o 9 000.
A vidite i sami kako napadaju svi Tuđmana. A čovjek je rekao da je broj oko 70 000, ćak je i dodao 10 000 više. A svi ga napadaju da je "fašist i da je umanjivao broj žrtava".(a bio je antifašist i partizan u 2. sv. ratu) A što bi trebalo reći o onima koji su 45 godina govorili 700 000 a koji i danas govore o 100 000? Koji je to zloćin . Lopovluk, to je teški zloćin, te laži.

HR123
05.11.2006., 08:59
Ovaj popis je nevjerojatni falsifikat, evo tek sada sam išao upisati imena nekih mojih rođaka koji su poginuli u partizanima. Tamo piše da je jedan rođak moje bake žrtva jasenovca, a njega su streljali njemci 1944. Piše iz kojeg je mjesta i godina rođenja to je točno, ali da je ubijen tamo nije istina.

Pogledajte samo malo koliko žrtava s prezimenom Horvat npr. ima. Ispisalo ih je 533. Na popisu je svaki drugi Hrvat, a logor je bio genocid nad srbima.

LjutiBronxBomber
05.11.2006., 09:13
Genocid se i dan danas nad Srbima provodi.
Srecom, bez ljudskih zrtava.

:kava:

...ska
05.11.2006., 09:21

Koju to historiju vi imate majke ti ? :rofl: Vecina auta u drzavi vam je starija od same drzave... :rofl: :rofl: :rofl:

Nije se nazadno baviti historijom, ali ciniti to na nacin na koji to rade srpski politicari ne samo da je nazadno, vec podsjeca na Leteci cirkus Monty Pythona...

Ko o cemu, kurva o postenju, ko o cemu Srbin o historiji - vazda tako bilo...

Jalnuški Diletant
05.11.2006., 19:01

Što ovdje nije točno? :confused:

100%
06.11.2006., 01:34
Vecina auta u drzavi vam je starija od same drzave...
"države" si trebao staviti pod navodnicima jer tzv RS nije država. Nije nikad ni bila niti će ikad biti.

schmokljan
06.11.2006., 09:30
Broj poginulih je oko 80 tisuća ljudi. To je cifra kojom barataju hrvatski povjesničari koji rade za našu Vladu u sklopu projekta kojim bi Jasenovac bio iskorišten u obrazovne svrhe za naše đake - gdje bi učili o NDH, holokaustu, genocidu itd.

Od tog broja blizu 5/8 su Srbi. Ogroman broj je i Roma, židova i Hrvata.

Ove nebulozne brojke koje daju razne srpske organizacije su sramotna laž s političkim ciljem.

Vanjushka
06.11.2006., 09:50

Ovako nekako. Ako se znaju imena za cirka 50 tisuca zrtava Jasenovca, a od tog broja je recimo 30.000 muskih i 20.000 zenskih osoba, e sad zamisli koliko bi oni djece imali da su ostali zivi. Najmanje 650.000.

Najstravicniji ustaski zlocin, genocid nad nerodjenom djecom.

HR123
07.11.2006., 21:28
Tito ništa nije učinio da se otkrije istina o broju stradalih, govorilo se o 700 000 i više, o genocidnim hrvatima. To je sve trajalo do 1990. kada je Tuđman rekao daje broj 70 000. I to je glavni dokaz da je Tuđman neki fašist i rasist jer "umanjuje" broj žrtava. Čak kažu da je on govorio da je stradalo oko 40 000 i maje. A u svojoj knjizi je naveo broj od 70 000.

Dragon M.
08.11.2006., 00:53
Tito ništa nije učinio da se otkrije istina o broju stradalih, govorilo se o 700 000 i više, o genocidnim hrvatima. To je sve trajalo do 1990. kada je Tuđman rekao daje broj 70 000. I to je glavni dokaz da je Tuđman neki fašist i rasist jer "umanjuje" broj žrtava. Čak kažu da je on govorio da je stradalo oko 40 000 i maje. A u svojoj knjizi je naveo broj od 70 000.
Pa cak i da je Njofra bio u pravu (sto sigurno nije),za tebe 70000 nije nista???
Prepusti povijest povijesnicarima i istoriju istoricarima.Vidim da to nije fah za tebe:flop:

Ložač
08.11.2006., 00:59
Tito ništa nije učinio da se otkrije istina o broju stradalih, govorilo se o 700 000 i više, o genocidnim hrvatima. To je sve trajalo do 1990. kada je Tuđman rekao daje broj 70 000. I to je glavni dokaz da je Tuđman neki fašist i rasist jer "umanjuje" broj žrtava. Čak kažu da je on govorio da je stradalo oko 40 000 i maje. A u svojoj knjizi je naveo broj od 70 000.Tuđman u svojim knjigama novodi brojeve koji ne prelaze 30 000.

HR123
08.11.2006., 01:18
Tuđman u svojim knjigama novodi brojeve koji ne prelaze 30 000.

Neznam, ali vidiš a da se ovaj muslimanski istraživač poziva na Tuđmanovu knjig u kojoj se navodi broj od 70 000.

Ložač
08.11.2006., 01:29
Neznam, ali vidiš a da se ovaj muslimanski istraživač poziva na Tuđmanovu knjig u kojoj se navodi broj od 70 000. Dr. tuđman je kao urednik Jugoslavenske Enciklopedije Leksikografskog Zavoda , specijalnost 2 svj rat u Jugoslaviji, i istraživanju povijesne građe, dokumentacije i timu za istraživanje zločina došao do max 30 000 stradalih Srba koje je objavio u svojim knjigama, a sa mitskom brojkom od 700 000 se nije slagao kategorički.
Tada je počeo njegov strmoglavi pad, unatoč što su i neki srpski istraživači (?) stali na njegovu stranu.

HR123
08.11.2006., 01:33

No22
08.11.2006., 01:37
Evo baš sam pregledao taj popis i vidim da je u Jasenovcu poubijano 5 mojih rođaka s očeve strane i 48 mojih rođaka s mamine strane, svi iz okolice Sinja :confused:

Ložač
08.11.2006., 01:43

ZULFIKARPASIC: Po ovom dokumentu, u Jasenovcu i Gradiskoj ubijeno je 59.086 osoba. Od toga je 33.846 Srba, 9.044 Jevreja, 1.471 Rom, 942 Muslimana, 6.544 Hrvata, 194 Slovenca, 60 madjarskih Zidova i oko 50 Makedonaca, a 6.849 osoba je nacionalno neidentificiranih. E, to kaže Zukfikarpašić. Imam neke Tuđmanove knjige u vikendici, ako se sjetim, i nađem dovoljno vremena provjerit ću. Da se razumijemo, niti ja ne vjerujem u apsolutnu točnosta, ali približnu procjenu da.
Važno je napomenuti da su istraživanja iako od vrha forsirane, brojke stalno padale od 100 000, 70 000, 45 000, do manje od 30 000.

Real gone
08.11.2006., 02:09
100% kaže:
Valja i ovo pročitati:

ZULFIKARPASIC: Zato sto smo upravo mi i nasi roditelji, djedovi i pradjedovi zivjeli u jednoj multinacionalnoj i multikulturnoj sredini zajedno sa Srbima, Hrvatima i Zidovima medju kojima sam imao i imam bezbroj prijatelja. Vidite sta se dogodilo sa onim nasim starim pravoslavnim komsijama, Srbima, onim taslihanima koji su se generacijama s nama radjali, skolovali i odrasli, koji su bili tolerantni i nosili u sebi onu urbanu toleranciju, jednu podnosljivu vjersku i nacionalnu atmosferu. Oni su, moze se reci, nestali, a na njihovo mjesto dosli su ovi stocari, necu da kazem poludivlji, ali svakako necivilizacijski oformljeni ljudi, koji su kasnije davali jedan brutalan ton i pridonosili uravnilovki. Nestalo je carsije po svim nasim gradovima, nema je u Foci, Zvorniku, Travniku, Banjoj Luci, Tuzli i, prije svega, nema je u Sarajevu. Onih starih carsijskih familija koje su od bogumila naslijedile ono najpozitivnije sto je ova zemlja dala, vise nema. Taj element u Bosni je stradao, jer su, nakon unistavanja nasih sela, nasi brdjani pobjegli i slili se kao jedna rijeka u te carsije i te gradove i donijeli sa sobom jedan drugi nacin zivota, necu da kazem los, ali jedan suroviji nacin zivota koji je potisnuo stare bosnjacke familije. Potisnute su i one hrvatske familije koje su bile primjer jednoga tolerantnog suzivota i nezamjenjivi faktor u stvaranju multinacionalnog karaktera Bosne. Oni su bili nosioci rada, najbolje nase zanatlije, administratori... Potisnuti su, necu da kazem, od hercegovackih divljaka, nego od onih sirovih hrvatskih seljaka koji su zamijenili ove vec isklesane, ove vec oformljene, vec kultivirane Hrvate koje smo mi u Bosni imali. Mi imamo razloga da zalimo za ovim ljudima i ovim sredinama. Zato moramo nastojati da ovu atmosferu docaramo nasoj omladini, da joj pokazemo da je ona bila takva i takva. Zadatak Bosnjackog instituta je da tu atmosferu tolerancije i podnosljivosti razvija, jer mi moramo zivjeti zajedno i to je jedan od najvaznijih elemenata nase egzistencije. A sve to mi mozemo ako budemo respektirali istinu.

Nimalo tendenciozno...zaista :rolleyes:
"Neću da kažem..al´ ajde..kad me već terate"..:flop:
E moji multietnićari..
kad ćete shvatiti da je praktičnije da bude svako na svome :confused:
..bar u polu-zavisnim banana-državama kao što su trenutno sve ex-yu zemlje?!
Da bi se izgradjivali federacijski ili konfederacijski modeli državnog uredjenja potreban je jak državni aparat i sistem iz koga nema iskakanja.
Potrebno je sve ono što mi nikad nismo imali-da svi gradjani poseduju svest o tome šta je korisno za društvo...ili da plastično objasnim: Da Peri ne bude bitno da li će imati sprat više od Žike i da se ne šokira kad čuje od komšije "gastosa" da "oni tamo Ameri nisu normalni jer, zamislite, molim vas, svaki od njih bi odmah prijavio komšiju ako mu nije uredno podšišan travnjak".

Izvinjavam se na off-topicu!

Što se tiče jasenovačkih žrtava..degutantno mi je da se o ljudskim žrtvama uopšte polemiše kao o brojkama i podržavam svako nastojanje da se otkrije prava istina. Ako je bilo manipulacija (a verujem da ih je bilo u svim ratovima od WWI na ovim prostorima) u intresu nam je svima da se razotkriju, ali se bojim da je svaka od strana sa ovih prostora previše pristrasna za to.
I da je istina o broju žrtava u knjizi dr. F. Tudjmana odn. gosp. Zulfikarpašića, tj. da je približna brojka oko 70.000 ljudi, zar je to malo????:eek:
Za jedan logor? Bojim se da nije i bojim se da je metod dugogodišnjeg "napumpavanja" imao isti efekat kao sada metod smanjivanja ili totalnog negiranja. A taj efekat nikako nije dobar...:flop:

HR123
08.11.2006., 02:16
Pa nitko nije rekao da je ta brojka mala. Nego se govori o manipulaciji i o tome da se do 1991. govorilo o brojci od 700 000. A za Bleiburg nitko nije ni znao.

No22
08.11.2006., 02:21
A i o srpskom koncentracijskom logoru Banjica nitko ne govori.

Henry_Kinasky
08.11.2006., 02:23
za Srbe i druge nearijevce mislis ?

Real gone
08.11.2006., 02:50
No123 kaže:
A i o srpskom koncentracijskom logoru Banjica nitko ne govori.

Koncentracioni logor na Banjici formiran je od strane nemačkih okupacionih vlasti u Srbiji jula 1941. godine. Uprava je poverena specijalnom SS odredu (Sonderkommando beim KCL Banjica), a pomoćne policijske organe davala je i srpska kolaboracionistička vlada. Kroz logor je, od osnivanja do 3/4. oktobra 1944. godine prošlo preko 24000 Srba, rodoljuba, boraca pokreta otpora, taoca, ali i Jevreja, Roma i gradjana iz 17 zemalja širom sveta.

http://www.mgb.org.yu/srp/pmuz/banjica/p_banji.htm

Zadovoljan?

Samo mi nije jasna analogija izmedju Banjice i Jasenovca?:confused:
1) ni po "čuvenju"
2) ni po broju žrtava
3) ni po osnivaču (SS odred..KCL Banjica - NDH)

Ložač
08.11.2006., 03:20
Koncentracioni logor na Banjici formiran je od strane nemačkih okupacionih vlasti u Srbiji jula 1941. godine. Uprava je poverena specijalnom SS odredu (Sonderkommando beim KCL Banjica), a pomoćne policijske organe davala je i srpska kolaboracionistička vlada. Kroz logor je, od osnivanja do 3/4. oktobra 1944. godine prošlo preko 24000 Srba, rodoljuba, boraca pokreta otpora, taoca, ali i Jevreja, Roma i gradjana iz 17 zemalja širom sveta.

http://www.mgb.org.yu/srp/pmuz/banjica/p_banji.htm

Zadovoljan?

Samo mi nije jasna analogija izmedju Banjice i Jasenovca?:confused:
1) ni po "čuvenju"
2) ni po broju žrtava
3) ni po osnivaču (SS odred..KCL Banjica - NDH)
A što je sa zdanjem koje je izgradio svrgnuti srpski Vožd Aleksandar Karađorđević krajem 1920-tih Stara Gradiška i Jasenovac, arhitektonski vrlo sličan blizancu u Sremskoj Mitrovici, ali višestruko obimniji po svom kapacitetu (tko zna zašto??)? Dakako samo talibanskom fanatičnom umu neće pasti na pamet da glasno izusti prelogično pitanje:
"Zašto partizani, zajedno sa svim ostalim domaćim izdajnicima nikada nisu niti pokušali osvojiti jasenovački radni logor?"

Hjah, valjda zato što im je odgovarao kako bi ga pustili u puni pogon 1946- 1952.

Dragon M.
08.11.2006., 03:53
Pa nitko nije rekao da je ta brojka mala. Nego se govori o manipulaciji i o tome da se do 1991. govorilo o brojci od 700 000. A za Bleiburg nitko nije ni znao.
Znali smo svi mi malo pismeniji-samo nije smelo o tome da se pise negde do 89-e.Jeli,a znas li ti da su kod Bleiburga ubijeni i mnogi Srbi-pripadnici ZBOR-a(tzv. Ljoticevci),pripadnici Nedicevog SDK i Jugoslovenske Vojske U Otadzbini?
Ne mogu da tvrdim da sam u pravu,ali se govori o cifri cca. 30000.
U Bleiburgu su stradali SVI koji nisu bili po volji komunistima:E

Real gone
08.11.2006., 05:22
HR123 kaže:
A za Bleiburg nitko nije ni znao.

Otkud ti to :confused:

Iako milion puta prežvakana tema (kao uostalom i Jasenovački logor), pošto si ljubitelj "komparativnih metoda" spoznaje, a zarad pijeteta svim žrtvama:

Političko i vojno vodstvo NDH pokušalo se predati zapadnim saveznicima, da bi izbjegli pokolj od strane pobjedničkih komunističkih partizana. Kod Bleiburga, međutim, britanski general Patrick Scott nije prihvatio predaju generala Herenčića, nego je inzistirao da se moraju predati Jugoslavenskoj armiji, čiji je predstavnik bio Danilo Basta, politički komesar 51. vojvođanske divizije.

Nakon predaje, vojnici i civili vraćeni su na područje Jugoslavije. Druge grupe HOS-a, slovenskih domobranaca i srpskih i crnogorskih četnika predavale su se na području Koruške tijekom prethodnih dana, te neke manje grupe nakon toga. Jugoslavenska armija je bila prisutna na području Koruške do 24. svibnja. Mnogi zarobljeni Hrvati, Slovenci, Crnogorci i Srbi, koji su se ranije predali Britancima ili Amerikancima, bili su smješteni u zraboljeničkim logorima u Koruškoj ili u Italiji; većina njih predana je Jugoslaviji, tj. komunističkoj vlasti.

Slijedila je tortura i pokolj koji se intenivno nastavila slijedećih nekoliko mjeseci, kada su zarobljenici vođeni raznim putevime kroz cijelu Jugoslaviju i smještani u razne logore i zatvore, što je nazvano Križni put a u manjem, ali još uvijek značajnom obimu sve do 1948. godine. Samo manji broj zarobljenih ustaša i dužnosnika NDH izveden je pred prijeke sudove, a velika većina žrtava pobijena je bez ikakvog suda.

izvor: hrvatska verzija Wikipedie - http://hr.wikipedia.org/wiki/Bleibur%C5%A1ki_pokolj

Real gone
08.11.2006., 06:02
Ložač kaže:

Moguće.
I to menja, šta? :confused:
Jesu li partizani inicirali i poglavnikov povratak u domovinu, dogovor sa italijanskim ministrom spoljnih poslova, Cianom, o podizanju ustanka u Hrvatskoj, italijanskoj vojnoj intervenciji, uspostavljanju NDH, ulasku Hrvatske u carinsku i monetarnu uniju sa Italijom, uspostavljanje UHOP-a (Ustaško-hrvatski oslobodilački pokret), GUS-a i UNS-a, te njegovo napuštanje mesta predsednika vlade u maju `43 nakon kapitulacije Italije?

Ili su za sve to (po inerciji) ipak krivi Srbi..počev od, tebi omiljenog "anatolskog paramecijuma" (elem..mnooogo ranije se ta "zavera" kovala)?
Očekujem novi balkanski Bestseller u izdanju "Hrvatskog tiska u rasejanju", autora Noryla alias Ložač-a: "Kako sam raskrinkao belosvetsku zaveru protiv Hrvata".

Ma neee, nisi ti mitoman, ko te to lagao??!
:kiss:

McAucliffe
08.11.2006., 13:48
Moguće.
I to menja, šta? :confused:
Jesu li partizani inicirali i poglavnikov povratak u domovinu, dogovor sa italijanskim ministrom spoljnih poslova, Cianom, o podizanju ustanka u Hrvatskoj, italijanskoj vojnoj intervenciji, uspostavljanju NDH, ulasku Hrvatske u carinsku i monetarnu uniju sa Italijom, uspostavljanje UHOP-a (Ustaško-hrvatski oslobodilački pokret), GUS-a i UNS-a, te njegovo napuštanje mesta predsednika vlade u maju `43 nakon kapitulacije Italije?

Ili su za sve to (po inerciji) ipak krivi Srbi..počev od, tebi omiljenog "anatolskog paramecijuma" (elem..mnooogo ranije se ta "zavera" kovala)?
Očekujem novi balkanski Bestseller u izdanju "Hrvatskog tiska u rasejanju", autora Noryla alias Ložač-a: "Kako sam raskrinkao belosvetsku zaveru protiv Hrvata".

Ma neee, nisi ti mitoman, ko te to lagao??!
:kiss:
A što volite spominje mitova i zavjera...
Ne zaoravi:neprijatelj nikada ne spava...samo tako naprijed...

Real gone
09.11.2006., 01:39
McAucliffe kaže:
A što volite spominje mitova i zavjera...

U ovom slučaju sasvim namerno pomenuto.
Nije li to ono što Srbima stalno spočitavate? :)

Ne zaoravi:neprijatelj nikada ne spava...samo tako naprijed...

:confused:
Dobro. Kad ti kažeš.

McAucliffe
09.11.2006., 21:53
U ovom slučaju sasvim namerno pomenuto.
Nije li to ono što Srbima stalno spočitavate? :)

:confused:
Dobro. Kad ti kažeš.
polupala si lončiće...maitovi su vaš hobi...od raznih priča sa Turcima do mita koji je pojavio '90-tih godina 20.-tog stoljeća...o ustašama koji će opet kalti srpski živalj..pa je krenuo rat...

Real gone
11.11.2006., 05:03
McAucliffe kaže:
..pa je krenuo rat...

..pa si ti došao da braniš domovinu..

Jel´ treba da :s ?
Ili je dovoljno da pratim tvoje postove o vojnom umeću i "stvarnoj" situaciji na terenu? :kokice:

p.s. Odakle ti potreba da se (bar kada sam ja u pitanju) ne baviš temom topica već uvek prilično stereotipnim prozivkama?

Wilbur
11.11.2006., 10:39

A mozes li si zamisliti koji bi to tek grad bio da nam je medjunarodna zajednica dopustila da ga oslobodimo i ocistimo od vas (necu navesti vas cega, jer bi me banirali !)
Kazes ti da se nasa povijest svodi na zadnjih 30 godina, pa to i nije lose s obzirom na vasih 30-tak tjedana !
Je, ustvari, ipak smo vas trebali zgaziti !!!

McAucliffe
11.11.2006., 16:45
..pa si ti došao da braniš domovinu..

Jel´ treba da :s ?
Ili je dovoljno da pratim tvoje postove o vojnom umeću i "stvarnoj" situaciji na terenu? :kokice:

p.s. Odakle ti potreba da se (bar kada sam ja u pitanju) ne baviš temom topica već uvek prilično stereotipnim prozivkama?
Vau,prozrela si me...to je sigurno zbog poslijediplomskog iz psijijatrije...
Sada me sram što sam išta uopće komentirao...
Što sam ja radio za vrijeme rata i zašto sam i kako došao je moja privatna stvar...
Kada doživiš takvo iskustvo,onda se javi...
Mi tehničari smo pomalo priglupi,pa mi daj,molim te,objasni svoji izjavu: "Jel´ treba da :s ?"
Što je pisac time želio reći...osim što je dokazao da su mu replike pomalo strani pojam...
O stvarnoj situaciji svatko ima nešto za reći...ali ja sam svoje viđenje situacija u svakom postu u kojem spominjem rat potkrijepio vjerodostojnim činjenicama...koje se mogu pronaći...
Osim sitnih pojedinosti za koje si morao biti na terenu i u stvarnoj situaciji da znaš ponešto o njima...
A što se tiče taktike,a ne "vojnog umijeća",nisam previše raspravljao o tome...
Imao sam pušku i radio sam što su mi rekli...i ponosan sam na to...
A inače volim ljude koji izvlače izjave iz konteksta...samo da bi imali na što replicirati...a onda se ja ne bavim temom topica...a ako se ne varam,mitove je netko drugi prvi spomenuo...
Pitam se samo tko...?

Sablja
12.11.2006., 16:09
Bez obzira na tvrdnje politicara, demagoga, revizionista, kad-tad se dodje do objektivnih podataka, medjutim da bi do toga doslo potrebno je da postoji politicka volja, sto kad je u pitanju Jasenovac (kao i skorija historija), nije slucaj. Srpskim nacionalistima naravno ne odgovara objektivno utvrdivanje istine, no isto vazi i za njihove hrvatske kolege, a u liberalnijim krugovima takvo preispitivanje i licitiranje s brojevima zrtava se dozivljava s gadjenjem, bez obzira na iskrene i casne motive. Na kraju ostaje problem koji se za vrijeme komunizma gurao pod tepih - istina ima verzija koliko i tumaca, a historija od objektivne nauke prelazi u subjektivno-mitolosku kategoriju. Sa ove vremenske distance sigurno je samo jedno - da je nemoguce utvrditi ne samo tacan, vec i priblizan broj zrtava. Iz cijele price o Jasenovcu i NDH ocito se nista nije naucilo, pa se isto silovanje cinjenica nalazi i u danasnjim izlaganjima politicara, "naucnika", novinara i raznoraznih NVO-a. A za 50 godina, opet u osvetnicki rat, slusajuci price jedva zivih djedova i priucenih historicara...
potpisujem.

Sablja
12.11.2006., 16:43
Jako je vazno da se brojevi zrtava svih tih ratova sto tocnije utvrde zarad buducnosti. Sve i jedna drzava ex yu bi MORALA to postaviti kao prioritet od nacionalnog znacaja. Rad na tome prepustiti nepristrasnom tijelu i licima sa ovih prostora koja NEMAJU politici angazman. Ubijedjen sam da svi narodi ex yu imaju ljudi koji su dovoljno obrazovani i svijesni vaznosti tog zadatka i u isto vrijeme casni i plemeniti i da ce hlande glave izvrsiti ovo PRIJEKO POTREBNO prebrojavanje odnosno istrazivanje. Politicarima ZABRANITI koristenje brojeva i zakonski sankcionirati upotrebu brojeva cak i nakon konacnog utvrdjivanja broja zrtvi i identiteta pocinilaca.
Po zavrsenom poslu zakonski sankcionirati svaki pokusaj revidiranja od strane politickih subjekata i dozvoliti daljnji rad na tome iskljucivo strucnim licima koja moraju obrazloziti, dokumentirati netocnost dosadasnjih rezultata istrage.
Svakom iole razumnom je jasno koliko je OPASNO "nabacivati" se brojevima u politicke svrhe i do cega to moze dovesti, koliko je opasno skrivati zlocine.
Samo ovako mozemo ici u buducnost uz znatno manji rizik od ponavljanja iste greske nekoliko puta.

Krushko
13.11.2006., 11:35

Zlobnici bi rekli da je to dio zidovsko srpskog lobija

Sveta_Inkvizicija
13.11.2006., 11:47
Vasi bolesni, izopaceni umovi se igraju brojkama.
Zlocin je zlocin, bilo da je ubijeno 1000 ili 1000000 ljudi, bilo da su to srbi, hrvati ili kromanjonci.

juanpablom
13.11.2006., 12:03
Koju to historiju vi imate majke ti ? :rofl: Vecina auta u drzavi vam je starija od same drzave... :rofl: :rofl: :rofl:

:D :D

juanpablom
13.11.2006., 12:28
Vasi bolesni, izopaceni umovi se igraju brojkama.
Zlocin je zlocin, bilo da je ubijeno 1000 ili 1000000 ljudi, bilo da su to srbi, hrvati ili kromanjonci.
Ali nije svejedno jel ubijeno tisuću ili milijun?Kužiš? Nije velikosrbima stalo do žrtava u Jasenovcu nego do toga da to mogu nabijati Hrvatima na nos i koristi tu činjenicu kao podlogu za "oslobađanje" Srba od "krvoločnih ustaša" a sve u cilju stvaranja velike Srbije. Svima je jasno da je taj popis ustvari popis svih žrtava na teritoriju Jugoslavije osim onih koji su ubijeni nakon 8.5 1945.

raska
15.11.2006., 12:16
pa u jasenovcu je ubijeno 700 000 srba. to su inostrane (nemacke) statistike, a ne srpske.

juanpablom
15.11.2006., 12:47
pa u jasenovcu je ubijeno 700 000 srba. to su inostrane (nemacke) statistike, a ne srpske.
Ma nije. 7 000 000 je ubijeno.

zale
15.11.2006., 12:58
Ma nije. 7 000 000 je ubijeno.

Sta nije milijardu srpske nejaci poklano????
:confused: :confused: :confused: :confused:

Henry_Kinasky
15.11.2006., 13:01
Ajde sta ste se primili.
Nema vecih Srba do Crnogoraca, Bosanaca i ovih iz Raske.

Predrag Zivkovic
15.11.2006., 13:06
Ajde sta ste se primili.
Nema vecih Srba do Crnogoraca, Bosanaca i ovih iz Raske.

Ja sam bio ubedjen da smo mi s` Wozdowca najveci Srbi ... :confused:

Henry_Kinasky
15.11.2006., 13:09
Ja sam bio ubedjen da smo mi s` Wozdowca najveci Srbi ... :confused:

A ne ne, bili ste nekad, sad se prosirila opstina pa je i Ripanj, Vozdovac.

Predrag Zivkovic
15.11.2006., 13:16
A ne ne, bili ste nekad, sad se prosirila opstina pa je i Ripanj, Vozdovac.

Cekaj jel` ti to tvrdis da su u Ripanj City-u nedovoljno veliki Srbi ?
Hm , moracu to da proverim . Nece to moci , ja ne tolerisem nedovoljnovelikosrpstvo u mojoj opstini ... No way Pedro !

HR123
15.11.2006., 13:18
http://www.jusp-jasenovac.hr/logor.html

Henry_Kinasky
15.11.2006., 13:21
http://www.jusp-jasenovac.hr/logor.html

Mi cestiti Srbi, ili tkz. Chede, ne verujemo sajtovima koji su produzena Vatikanska ruka.

HR123
15.11.2006., 13:25
Onda treba da se lečite od mitomanije.

Henry_Kinasky
15.11.2006., 13:26
Onda treba da se lečite od mitomanije.

Mi?
Ajde jos mi reci da Isus nije bio Srbin, i stvarno ces dokazati da si neozbiljan decko.

Predrag Zivkovic
15.11.2006., 13:29
Mi?
Ajde jos mi reci da Isus nije bio Srbin, i stvarno ces dokazati da si neozbiljan decko.

Toliko cak ni oni ne mogu daleko da idu u osporavanju istorijskih cinjenica.

zale
15.11.2006., 13:30
Mi?

:zubo: :zubo: :zubo:

McAucliffe
15.11.2006., 22:46
A gdje su samo grobovi tih 700 000?To nije tako lagano za pokopati i sakriti...a opet,nikada nisu pronađeni...
Očito da Hrvati jako dobro igraju skrivača...

LILLY 106
15.11.2006., 22:54
A gdje su samo grobovi tih 700 000?To nije tako lagano za pokopati i sakriti...a opet,nikada nisu pronađeni...
Očito da Hrvati jako dobro igraju skrivača...

Znaš li ti koliko na podrućju i oko Jasenovca ima lovaćkih društava. Atek lovačkih pasa. Pa moramo ih nećim ućiti aportiranje :zubo:

LILLY 106
15.11.2006., 22:57
Toliko cak ni oni ne mogu daleko da idu u osporavanju istorijskih cinjenica.

Pa ti mora da si isusov magarac, kada znaš da je dizao (..pljuc!)..prstiju.
:rofl: :rofl:

Henry_Kinasky
15.11.2006., 22:58
Evo jos jedan dokaz. Kako su najvece Srbende pojedini Kosovari, Crnogorci i Bosanci, tako je jedna od najvecih Hrvatica ova iz multinacionalnog Dalja.
Devojcice uozbiljite se.

LILLY 106
15.11.2006., 23:05
Evo jos jedan dokaz. Kako su najvece Srbende pojedini Kosovari, Crnogorci i Bosanci, tako je jedna od najvecih Hrvatica ova iz multinacionalnog Dalja.
Devojcice uozbiljite se.
Ja sam prvo Osijećanka,U Dalj sam doselila da vam malo zamutim vode.Štaš kad sam nacionalista.A na koncu ,zašto da budem obziljna?Pa ja sam teta u godinama pa se moram odozbiljiti.:D :kiss:

Henry_Kinasky
15.11.2006., 23:09
Ja sam prvo Osijećanka,U Dalj sam doselila da vam malo zamutim vode.Štaš kad sam nacionalista.A na koncu ,zašto da budem obziljna?Pa ja sam teta u godinama pa se moram odozbiljiti.:D :kiss:

Ljubim ruke dami!
Kojim nama da zamutite? A ne ne, omasili ste nesto.

LILLY 106
15.11.2006., 23:10
ZAŠTO SRBI KRIJU LOKACIJU SA KOJE SE ODAŠILJU POSTRANICAMA OVIM NAM DRAGIM'ZAR SE BOJITE3 ILI VAS JE SPRRRRD?
Na koncu zašto me srbi ne vole ?

Henry_Kinasky
15.11.2006., 23:12
ZAŠTO SRBI KRIJU LOKACIJU SA KOJE SE ODAŠILJU POSTRANICAMA OVIM NAM DRAGIM'ZAR SE BOJITE3 ILI VAS JE SPRRRRD?
Na koncu zašto me srbi ne vole ?

Zato sto smo polozili zakletvu Vojvodi Momcilu Djujicu dok je bio ziv.
I kao sve chede koje se bore da zauzmu hrvatski cyber prostor, svoju lokaciju ne smemo da vam kazemo.
Ali evo, kada budete resili da posetite bivsu vam prestonicu, bicu ljubazan da platim cigane trubace da vam odsviraju dobrodoslicu na zeleznickoj stanici u Beogradu.

LILLY 106
15.11.2006., 23:19
Ljubim ruke dami!
Kojim nama da zamutite? A ne ne, omasili ste nesto.
NE mislite li Vi ,štovani gospon ,da sam ja ,možebit pohrvaćena srpkinja'Nemojte o dušu griješiti, ta ja sam vam od plemenite ustaške loze.Krvismo se sa braćom i onda, i sada ,i za vazda. Naklon neprijatelju vrlom .A tko ste Vi .,molim?:s

Henry_Kinasky
15.11.2006., 23:22
NE mislite li Vi ,štovani gospon ,da sam ja ,možebit pohrvaćena srpkinja'Nemojte o dušu griješiti, ta ja sam vam od plemenite ustaške loze.Krvismo se sa braćom i onda, i sada ,i za vazda. Naklon neprijatelju vrlom .A tko ste Vi .,molim?:s

Ne, ali po vasim napadima kvazinacionalizma moze se zakljuciti da i imate koju kapljicu srpske krvi u sebi.
Tako je i cetnicki Vojvoda Vojislav Seselj 100% Hrvat, sto ga nije omelo da dobjie tu titulu.
Tko sam ja? jel to retoricko pitanje?

LILLY 106
15.11.2006., 23:24
Zato sto smo polozili zakletvu Vojvodi Momcilu Djujicu dok je bio ziv.
I kao sve chede koje se bore da zauzmu hrvatski cyber prostor, svoju lokaciju ne smemo da vam kazemo.
Ali evo, kada budete resili da posetite bivsu vam prestonicu, bicu ljubazan da platim cigane trubace da vam odsviraju dobrodoslicu na zeleznickoj stanici u Beogradu.
Nebih znala tko vam je taj,ali u otađbinu vašu,gospon,barem jednom mjesećno idem.Ta da ste vi iz srbije ,lokaciju krili nebiste,zar ne.Već javljate se iz Domovine mi mile.:)

Henry_Kinasky
15.11.2006., 23:28
Nebih znala tko vam je taj,ali u otađbinu vašu,gospon,barem jednom mjesećno idem.Ta da ste vi iz srbije ,lokaciju krili nebiste,zar ne.Već javljate se iz Domovine mi mile.:)

Kako krijem lokaciju kada sam vam rekao?
Hocete tacnu adresu?
Morate mi prvo poslati vas Curiculum Vitae na private, pa cu nakon razmatranja doneti odluku.

LILLY 106
15.11.2006., 23:35
Ne, ali po vasim napadima kvazinacionalizma moze se zakljuciti da i imate koju kapljicu srpske krvi u sebi.
Tako je i cetnicki Vojvoda Vojislav Seselj 100% Hrvat, sto ga nije omelo da dobjie tu titulu.
Tko sam ja? jel to retoricko pitanje?
Gospon ,ta djed mi je poginuo u ustaškoj uniformi,od četnika koji mu spališe rodno mijesto.Drugi bijaše prokazan i ćekaše na Dravi u Osijeku na strijeljanje,jer bijaše bogati Nijemac.Odade ga komšija srbin i eto vam ironije to doćekaše i srbi u ovome ratU.Da imam krvi srpske ,zarezala bih ruku i istiskala bih tu izdajničku kaplju.Prepuštam Vas svojim sunarodnjacima ,jer cijelov usnuloj dijećici svojoj dati moram isupruga svoga pohoditi .Noć Vam lahku.;)

Henry_Kinasky
15.11.2006., 23:38
Laka noc, laka noc.
Ja vam ne mogu pomoci, morate se obratiti nekom strucnjaku za vas problem.
Domindzenja.

LILLY 106
15.11.2006., 23:41
Kako krijem lokaciju kada sam vam rekao?
Hocete tacnu adresu?
Morate mi prvo poslati vas Curiculum Vitae na private, pa cu nakon razmatranja doneti odluku.
Žalnoga srca Vam zborim,ta ćirilicu ućiti voljela nisam.Imadoh dovoljan iz predmeta tog.Bitno to nije pošto u Beogradu prije rata bijah,a gradove velike ne volim, nego U TAJ SOMBOR GRAD se ja zaljubih i redovno njega i Apatin pohodih . ZBOGOM Vam velim!

McAucliffe
15.11.2006., 23:50
Ovo se pretvorilo u tečaj poezije...

za-gor-te-nej
15.11.2006., 23:56
ruka ruku mije, obraz obadvije

LILLY 106
15.11.2006., 23:56
OOOOOO kolega Hrvat.Ta dugo me ne bijaše ,smiriše li strasti stranci nam ovdije nazočni..Kako borba ,protiv ovijeh uzurpatora ,foruma Hrvatskoga nam?:eek:

McAucliffe
16.11.2006., 00:01
OOOOOO kolega Hrvat.Ta dugo me ne bijaše ,smiriše li strasti stranci nam ovdije nazočni..Kako borba ,protiv ovijeh uzurpatora ,foruma Hrvatskoga nam?:eek:
Svaka čast,trebalo mi je ovo na kraju dana...barem se dobro nasmijah...
Lily borba je gotova...u ratu smo se borili...sada slavimo pobjedu...;)

zzbabac
16.11.2006., 01:06
Stvarno je onaj Jovan Raskovic bio genijalac.

On je dao Srbima najtocniju dijagnozu koja sve objasnjava i zato se ne treba cuditi ovome sto se dogadja.

HR123
16.11.2006., 01:08
Svaka čast,trebalo mi je ovo na kraju dana...barem se dobro nasmijah...
Lily borba je gotova...u ratu smo se borili...sada slavimo pobjedu...;)

A što nisu Srbi pobjednici u ratu 1991-1995? :rofl:

Henry_Kinasky
16.11.2006., 01:20
Imaju pola Bosne koliko ja znam, a mozda sam dezinformisan od strane cetnickog aparata RTS-a.

Predrag Zivkovic
16.11.2006., 01:43
Imaju pola Bosne koliko ja znam, a mozda sam dezinformisan od strane cetnickog aparata RTS-a.

RTS je majka za onaj cetnicko-zlikovacki B92 ...

Henry_Kinasky
16.11.2006., 12:12
RTS je majka za onaj cetnicko-zlikovacki B92 ...

Vojvoda Veran Matic dobija direktne instrukcije iz ``Centralne otadzbinske uprave``.
A kad se setim radija Index, da im vatikanski glodari nisu ometali signal, bilo bi najmanje milion srpskih dobrovoljaca u oslobadjanju nasih zapadnih zemalja.

McAucliffe
16.11.2006., 12:18
A što nisu Srbi pobjednici u ratu 1991-1995? :rofl:
U svojim glavama jesu...na prostoru HR nisu...a za druge države me ne zanima...za njih se nismo borili,već samo za Hrvatsku...

banderas
18.11.2006., 11:27
Interesantno da se tih pobijenih 700.000 nigdje u poslijeratnom popisu stanovništva (1948.) ne vide. Zona sumraka, jelda?

walter
19.11.2006., 11:02

Jadni su ljudi koji u vjeruju u mit o Jasenovcu (630.000 ubijenih). Jednako su jadni oni koji vjeruju u mit o Bleiburgu (preko 200.000 ubijenih).

jesenina
19.11.2006., 16:14

cini mi se da ti neznas ni citati statisticke tabele a niti pznajes njemacki jezik. Ni u jednom serioznom napisu o zrtvama 2 svj. rata ne spominju se te brojke. U ponekim pamfletima ektremne ljevice kao i KP Njemacke se pronadu ta brojka, ali cak i tu se uzima sa zadrzanjem i opetovano se upucuje na kvazinaucne izvore komunista pobjednika.
Svaki Hrvat se stidi zbog Jasenovca,( i to ne samo zbog Srba vec i svih ostalih) a svaki Srbin bi se morao jos vise stidjeti zbog vjecite manipulacije zrtvama, temeljom kojih opravdavaju vlastite zlocine i agresiju i nadalje truju svoja pokoljenja lazima i mrznjom.
I jos nesto, ako je pobijeno 700000 tisuca Srba otkud ih desetak godina kasnije 1 250 000 na podrucju Hrvatske

matematicar
19.11.2006., 17:12
Jadni su ljudi koji u vjeruju u mit o Jasenovcu (630.000 ubijenih). Jednako su jadni oni koji vjeruju u mit o Bleiburgu (preko 200.000 ubijenih).
http://en.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_concentration_camp
http://en.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_concentration_camp#Victim_counts

McAucliffe
19.11.2006., 20:47
http://en.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_concentration_camp
http://en.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_concentration_camp#Victim_counts
Zanimljivo je kako svi procjenjuju...ali nitko ne navodi izvore na osnovu kojih je napravio procjene...pa i prezentirao te popise na osnovu kojih je radio statistiku...
aja već duže vrijeme pitam,ali nikako da mi netko odgovori...
Gdje su grobnice tih 700 000 ubijenih...bez obzira na nacionalnost?To je brojka koju teško može progutati i sakriti zemlja...ili je to opet sve dio neke urote?
Kakko su pronađene žrtve iz komunističkog režima...Bleiburg i slične...a znamo da su komunisti odgovorni za te zločine...
A kako to da onda ti komunisti čiji su zločini otkriveni,u 50 godina vladavine nisu uspjeli pronaći masovne grobnivce u kojima je pokopano ne 700 000,nego recimo samo 250 000?!

Walpurgas
20.11.2006., 05:34
Kakvi lažni podatci??? :eek:

A ja na svoje oči vidjela popis žrtava iz jednog sela u Hrvatskoj. Čak 200 Srba u Jasenovcu završilo. A selo imalo 100 stanovnika, ako ubrojiš i 20ak mačaka.

Iskreno, mene takve manipulacije do suza nasmijavaju. :D

Walpurgas
20.11.2006., 05:36
A kako to da onda ti komunisti čiji su zločini otkriveni,u 50 godina vladavine nisu uspjeli pronaći masovne grobnivce u kojima je pokopano ne 700 000,nego recimo samo 250 000?!

Vid' njega kako li je samo skroman. Samo 250 000. I da si skromniji, ne bi išlo, vjerujem. :D

georgeWtheNuclear
20.11.2006., 05:57
Gledao sam na youtube nekakav film o Jasenovcu u kojemu spiker umjesto l uzgovara lj - kao u ljov na jeljene i tamo govore o o 850 000 zrtava. Govore o ubijanju maljevima i klanju, te pokazuju arhivske snimke ljudi koji rade i leseva koji plutaju po vodi. Voda je isto tako mogla biti bilo koja voda a lesevi bilo koji lesevi tako da mi je sve to skupa jako neukusno. Zao mi ljudi i nisam sklon negiranju respekta zrtvama bilo koje boje, ali nekako sumnjam da je Jasenovac bio ono sto Srbi "dokazuju" da je bio.

Masovno ubijanje ljudi je industrija kako su to pokazali nacisti u kojoj se posebna briga posvecuje skrivanju dokaza i pohranjivanju ljudskih ostataka. U svjetlu toga, zasto bi Ustase jednostavno tako ubijali ljude i bacali ih u Savu svima na ocigled? Mislim, ako i organizirano, ubijanje nitko ne zeli ni u kojem vremenu objelodaniti. Cak niti nacisti nisu htjeli ostaviti dokaze...

Walpurgas
20.11.2006., 06:04
Gledao sam na youtube nekakav film o Jasenovcu u kojemu spiker umjesto l uzgovara lj - kao u ljov na jeljene i tamo govore o o 850 000 zrtava. Govore o ubijanju maljevima i klanju, te pokazuju arhivske snimke ljudi koji rade i leseva koji plutaju po vodi.

Daj link. Zvuči zabavno. :rofl: :rofl: :rofl:

McAucliffe
20.11.2006., 11:11
Vid' njega kako li je samo skroman. Samo 250 000. I da si skromniji, ne bi išlo, vjerujem. :D
Nije to skromnost...:zubo:
Samo sam broj umanjio za 2/3 skoro...pa da pokažem da je i to praktički nemoguće sakriti...
Ali odgovor na to svoje pitanje nikako da dobijem...svi ovi koji trube o 700 000 poginulih nikako da mi objasne gdje su tijela pokopana...

Holden Kolfild
20.11.2006., 14:59
Pecnice su veoma dobre....... a i zbog Bratstva i jedinstva.........

McAucliffe
20.11.2006., 19:55
Pecnice su veoma dobre....... a i zbog Bratstva i jedinstva.........
Bravo,stvarno argumentirani odgovori...uptravo si mi objasnio 50 godina povijesti...
700 000 ljudi spaljenih...zašto se onda ni u jednom povijesnom izvoru ne spominje smarad koji bi se osjećao kilometrima...
A zbog Bleiburga bratstvo i jedinstvo bi itekako bilo zainteresirano da objavi pravu "istinu" o Jasenovcu...
Meni samo nije jasno kako neki ljudi nemaju ni malo srama nego bubaju gluposti...

Holden Kolfild
20.11.2006., 20:32
Za sta treba da imam srama? To bih isto ja tebe mogao da pitam. Imas zvanicna istorijska dokumenta. U tim dokumentima se lepo kaze koliko je ljudi pobijeno u Jasenovcu. Ne treba uzimati ni jedan dokument sa prostora SFRJ kao relevantan...... Krenes od britanskih, americkih i ruskih podataka pa ako ti se to ne svidja predjes na nacisticke i opet dodjes do zanimljivih podtaka. Kako ste krenuli napisacete da Jasenovac nije ni postojao. Da tamo zlocina nije bilo. E to je sramota..........

Walpurgas
20.11.2006., 20:38
Krenes od britanskih, americkih i ruskih podataka

Uh, ove najviše volim. Ti su najvjerodostojniji. Posebno britanski. :rofl: :rofl:

Holden Kolfild
20.11.2006., 20:43
Ne znam dal' ih volis, ali to ti je istorija..... A istoriju pisu pobednici...... A ako ti se to ne svidja imas uvek stare, dobre naciste, znas one koje ste docekivali sa cvecem, pa pogledas njihove izvore.... Ima ih.........

Zalosno u svakom slucaju........

LILLY 106
20.11.2006., 20:46
Za sta treba da imam srama? To bih isto ja tebe mogao da pitam. Imas zvanicna istorijska dokumenta. U tim dokumentima se lepo kaze koliko je ljudi pobijeno u Jasenovcu. Ne treba uzimati ni jedan dokument sa prostora SFRJ kao relevantan...... Krenes od britanskih, americkih i ruskih podataka pa ako ti se to ne svidja predjes na nacisticke i opet dodjes do zanimljivih podtaka. Kako ste krenuli napisacete da Jasenovac nije ni postojao. Da tamo zlocina nije bilo. E to je sramota..........

Postojao je ,ali na žalost slabo su ložili (nisu imali Ložača).Da su manje zabušavali istina bi bila na strani srba i ne bi imao tko zapoćeti balvan revoluciju. Zbog lijenijeh Ustaša smo morali opet mlatiti nenaoružani nevini srpski narod ,koji bijaše na zemljici ovoj ,od prije euglena ,oli ti papućica i ostalijeh primitivmih organizama.I stvori srbin boga ,pa ondah sviju ostalih.:p

Holden Kolfild
20.11.2006., 20:59
A sta da se radi.... Zavrsicete posao jednog dana...... Kada bude bio Final Countdown......

za-gor-te-nej
21.11.2006., 01:55

koliko god je nemoralna manipulacija brojevima zrtava (ako je ubijeno 10 000, zar je to malo?), jos je gore da ti potezes to pitanje jer pripadas narodu u ime cije drzave je zlocin pocinjen. to je kao da ja idem srati o srebrenici, zar ne?
komplex krivice jednom narodu se ne moze nabaciti jer oko jasenovca nije bilo navijackih tribina punih hrvata koji su bodrili svoje "asove". znaci sto se ima bilo ko osjecati kriv, bez obzira koliki broj zrtava bio. takodjer nije bilo ni dnevnog izvjestaja u kom bi se redovno izbacivao "dnevni ucinak" u jasenovcu.
molim sve koji imaju imalo srca da vise ne stavljaju postove na ovu temu.

McAucliffe
21.11.2006., 12:48
Ja ne negiram postojanje ni Jasenovca,ni zločina...
Kažeš britanskih,američkih i nacitičkih izvora...u kojima su se procjene vršile nakon završetka rata i ulaska u logor...a ne za vrijeme trajanja ubojstava...
Sve su osobne procjenje,bez ikakvog dokaza koji ih stvarno potkrepljuje...recimo popisi stanovništva negiraju brojke od 600 000 ubijenih...
Grobova i tijela (kao ona u Srebrenici recimo) nema nigdje...pogotovo ne od 600 000 žrtava...ja pitam po stoti puta,gdje su pokopani ili kriveni 600 000 žrtava Jasenovca...
Računaj malo kolika bi to površina morala biti...i nemoj mi pričati o spalionicama...

McAucliffe
21.11.2006., 12:53
Ne znam dal' ih volis, ali to ti je istorija..... A istoriju pisu pobednici...... A ako ti se to ne svidja imas uvek stare, dobre naciste, znas one koje ste docekivali sa cvecem, pa pogledas njihove izvore.... Ima ih.........

Zalosno u svakom slucaju........
Im povjesnih izvora...oni variaraju od 250 000 ubijenih do skoro 800 000 ubijenih...
Nažalost ja sam tehničar po struci i ne vjerujem tim procjenama koje se razlikuju za više od 3 puta...
Hajde da su se svi složili oko 500 000 ili 600 000,ili milijuna...broj uopće nije važan...glavno da je približan...
Ali sve varira..i to za jako puno...
I sad bih ja tome mogao vjerovati...
Prebaci to u stvarni život,na neki puno banalniji primjer...jel bi vjerovao da ti svatko kaže drugačiju cifru?
A svi se pravdaju da su njihovi podaci nastali na temelju vjerodostojnih dokaza...
To tvrdi i onaj sa procjenom od 300 000 i onaj sa 800 000?
Zanimljivi su ti dokazi,stvarno...
Ali ja nikako da naiđem na prave,vjerodostojne popise,a ne porcjene bilo kojih stručnjaka...
Sličnu stvar ti radi kolega savo iz veritasa...daje popise ubijenih u ratu i Oluji...kada tamo,dosta ljudi se javlja i ljuti na savu jer su oni živi i zdravi...
Zanimljiv fenomen...

Baron Samedi
21.11.2006., 12:57
Jebote, vi jos jasete po toj gluposti...

Jebete li vi sto u zivotu, a, osim sto ga gurate u knjigu? I to jos onu sa hrapavim papirom i tvrdim koricama?

Mislim, tako pola foruma "cita" knjigu, pa kad ga pitas jel' cit'o Anu Karenjinu, odma' je: "JASTA! NARAFSKI!"

Holden Kolfild
21.11.2006., 20:40
@ MC

U Srebrenici je nadjeno 2180 ili neki slican broj ljudi koji su ubijeni odnosno streljani. Znaci zlocin. Gde je ta razlika koja fali do sedam ili osam hiljada?

Ponavljam, nebitno je koliko je ljudi poginulo. Licitirati sa brojem zrtava je sramota. I za mene i za tebe, ali kad smo se vec upustili u polemiku.

Ber
21.11.2006., 20:49
Slavko Goldstein, predsjednik Savjeta spomen područja Jasenovac pojašnjava: «Bio je to logor miješanog karaktera, radni, sabirni, tranzitni, ali i logor smrti. Zapravo dominantno logor smrti, jer većina onih koji su u taj logor usli iz njega nisu izisli.»
Jasenovac je bolna točka hrvatska povijesti, simbolizira bezumlje i mržnju koja se širila manirom virusa, koristeći svu prljavštinu propagande. 1964. godine Statistički zavod Jugoslavije napravio je opsežno istraživanje o žrtvama Drugog svjetskog rata i tada se došlo do broja od gotovo 60.000 žrtava kojima treba pripisati 40 – 60 posto da bi se došlo do stvarnog ukupnog broja. Još je nekoliko neovisnih istraživanja došlo do sličnih brojeva pa bi se moglo reći da u Jasenovcu nije stradalo više od 100 tisuća ljudi, no ni manje od 80.000.
Prema tim podacima najviše je srpskih žrtava, oko 50.000, a u Jasenovcu je nastradalo i oko 18.000 Židova, oko 10.000 Roma i još toliko hrvatskih antifašista. Povremeno su te brojke uvećavane i 7 do 15 puta, a ti preuveličani podaci su gdjekad i danas u opticaju. No važno je znati što se zbivalo i na koji su način ljudi ondje stradavali. Slavko Goldstein priča:
«Jasenovac je nastao i održavao s pod najneposrednijom ingerencijom ustašog režima, a ne Nijemaca. On je doduše organiziran po uzoru na njemačke koncentracijske logore, ali njegova provedba bila je isključivo u ustaškim rukama.»

http://www.hrvati.de/modules.php?name=News&file=article&sid=718

Holden Kolfild
21.11.2006., 20:52
Da, naravno..............

Ber
21.11.2006., 20:59
Jugoslavenski poluslužbeni podatak je ta glupost od 700 000, Srbi su taj podatak širili svjetom a naravno da će ga Kinez ili Britanac uzeti kao činjenicu. Slavko Goldstein je ZG Židov, intelektualac i partizan a obitelj mu je smaknuta od ustaša. On je sa sinom napisao knjigu o Jasenovcu u kojoj je vrlo precizno naveo oko 60 000 imena, prije svega mu je pomogla BG arhiva i napisao je kvalitetno znanstveno djelo s podacima koje gore možeš pročitati. On se ne budalaši s tim ko veliki dio Srba.

Holden Kolfild
21.11.2006., 21:07
Budalasio ne budalasio imas arhive, a u arhivima lepo pise....... Zasto nisi ukljucio mogucnost da je Slavku neko nesto platio, mozda se on budalasi i slicno. To nije ukljuceno? Ali kad se radi o podacima drugih zemalja onda je u pitanju budalasenje........

Mis'im.............

Ber
21.11.2006., 21:15
Budalasio ne budalasio imas arhive, a u arhivima lepo pise....... Zasto nisi ukljucio mogucnost da je Slavku neko nesto platio, mozda se on budalasi i slicno. To nije ukljuceno? Ali kad se radi o podacima drugih zemalja onda je u pitanju budalasenje........

Mis'im.............
Ajmo ozbiljno. Koje arhive, gdje ?
Slavko Goldstein se s tim stvarima nema namjere igrati.
"Statistički zavod Jugoslavije napravio je opsežno istraživanje o žrtvama Drugog svjetskog rata i tada se došlo do broja od gotovo 60.000 žrtava kojima treba pripisati 40 – 60 posto da bi se došlo do stvarnog ukupnog broja." Sam je priznao da je najvažnije dokumente i istraživanja dobio upravo iz Beograda gdje postoji vrlo precizno dokumentirano oko 60 000 imena. On sam nakon ozbiljnog istraživanja, i on i sin su profesori, crtu podvlači do 100 000 i sam priznaje da se sva imena nikada neće znati.
Sad si ti na redu, daj podatak od kuda 700 000 ?

Ber
21.11.2006., 21:22
Istina u pogledu jasenovačkih žrtava govori da su pobornici velikosrpskih hegemonista na čelu sa Aleksandrom Rankovićem planirali iskoristiti 25. obljetnicu podizanja ustanka u Jugoslaviji 1966. godine, otvaranjem spomen obilježja u Jasenovcu sa natpisom da je tamo ubijeno 700 tisuća ljudi. Protiv toga je ustao čak i Titov dugogodišnji suradnik i jedan od glavnih ljudi jugoslavenske Udbe, Ivan Krajačić Stevo, te je odbio tu Rankovićevu namjeru s ogorčenjem a ujedno dobio i Titovo odobrenje za rušenje Rankovića 01.07.1966. godine.

Republički zavod za statistiku SRH izradio je potkraj 1964. godine statistički “Popis žrtava rata 1941-1945”, čiji rezultati izvršenog popisa u cijelosti osporavaju i ruše jasenovački mit i brojke između osamdeset i sedamsto tisuća ubijenih u Jasenovcu. Prema službenim statističkim podacima Republičkog zavoda za statistiku - sveukupne žrtve “ubijeni, poginuli, umrli i nestali” u SRH iznose 185.327 žrtava a od toga u logorima interniraca 51.534(Jasenovac, Stara Gradiška, Srijemska Mitrovica, Banjica,Dachau, Mauthausen, Auschwitz, Buchenwald), u zatvorima 5.654, u deportaciji 1.785, na prinudnom radu 671, u direktnom teroru 50.806, u NOB i savezničim vojnim formacijama 51.749 stradalih.

Iz ovog popisa su isključeni svi oni koji su život izgubili od strane partizana ili koji su smaknuti po odredbama jugoslavenskih vlasti. Glasilo CK KPH “Naprijed” objavilo je u broju od 06.04.1944. da je iz pretežitog dijela Hrvatske ukupan broj odvedenih u logore bio 21.147 ljudi. Prema procjeni uglednog publiciste Mirka Peršena, preživjelog logoraša iz Jasenovca i autora knjige “Ustaški logori” broj žrtava u Jasenovcu ne prelazi ni trideset tisuća. Jure Paršić, župnik iz Jasenovca i portivnik ustaških zlodjela, koji je i sam pomagao u spašavanju žrtava objavio je 1985. godine da je u jasenovačkom logoru moglo izgubiti živote od početka do kraja 1941-1945 između 30 i 40 tisuća ljudi.”

Dakle, prema Republičkom zavodu za statistiku SRH broj svih žrtava u svim ustaškim logorima i zatvorima na području tadašnje SRH iznosio je 59.635 ljudi a nema govora o brojci od 80-100 tisuća samo za logor Jasenovac, koju spominje g. Goldstein ili astronomske i izmišljene brojke od 700 tisuća ubijenih u Jasenovcu koje koristi velikosrpska propagandana mašinerija. “Popis žrtava rata iz Hrvatske” sa brojkom od 59.635 žrtava u svim ustaškim logorima i zatvorima bio je čuvan kao državna tajna u Beogradu, sve do 1992. godine, kada je popis objelodanio u Zurichu Bošnjački institut a kasnije je , 1997. godine, po prvi puta publiciran i u Republici Hrvatskoj.

Prema istraživanjima pokojnih Brune Bušića, Franje Tuđmana, Vladimira Žerjavića i drugih, u cijeloj bivšoj Jugoslaviji na svim stranama i u svim okolnostima u Drugom svjetskom ratu poginulo je oko 800.000 ljudi a ne 1,7 milijuna kako je to jugoslavenska vlada uporno varala i obmanjivla domaću i svjetsku javnost radi ratnih reparacija i držanja hrvatskog naroda na optuženičkoj klupi za genocidnost. Kolika je apsurdnost brojke od 700 tisuća žrtava samo za Jasenovac pokazao je i izračun da bi to značilo da je svakog dana od 1941-1945. godine u Jasenovcu ubijano i pokapano 600 ljudi ili 25 ljudi na sat.

Jedini, do danas egzaktni popis za sve ustaške logore i zatvore jest gore citirani popis Republičkog zavoda za statistiku, koji je izrađen po nalogu iz Beograda, nakon što je Jugoslavija uspostavila diplomatske odnose sa Bonnom, a taj popis govori o brojci od 59.635 ljudi u kojeg su uključene i sve žrtve iz logora Jasenovac.
http://www.hsp1861.hr/vijesti8/14072006.htm

Holden Kolfild
21.11.2006., 21:46
Citirao si ovo vec jednom na jednoj drugoj temi. Opet ti kazem. Kreni od nacistickih, preko americkih, engleskih i ruskih i videces. Proguglaj malo i naci ces ako te interesuje.

Ber
21.11.2006., 22:03
Citirao si ovo vec jednom na jednoj drugoj temi. Opet ti kazem. Kreni od nacistickih, preko americkih, engleskih i ruskih i videces. Proguglaj malo i naci ces ako te interesuje.
Daj shvati da oni prepisuju nas.
Koliko mi je poznato, iz Hrvatske dolaze zahtijevi da se na temelju Goldsteinovih istraživanja mjenjaju službeni podaci koji su prepisivani od jugoslavenskih. Konkretno, u muzeju stradanja Židova u New Yorku stoji ta neka okrugla enormna cifra 700 000 i židovska zajednica iz Hrvatske je tražila da se uvaže daleko objektivnija nedavna istraživanja i promjeni brojka koja je tamo napisana.

Henry_Kinasky
21.11.2006., 22:09
700 000 je realno preterana cifra. Ja isto mislim da broj zrtava nije prelazio 150 - 200 hiljada maksimum. Ne znam koja se ``tehnika`` sve koristila u Jasenovcu, ali mnoge one iz naci logora ne ostavljaju trag u vidu kostiju, kose, odece...

Ber
21.11.2006., 22:15
700 000 je realno preterana cifra. Ja isto mislim da broj zrtava nije prelazio 150 - 200 hiljada maksimum. Ne znam koja se ``tehnika`` sve koristila u Jasenovcu, ali mnoge one iz naci logora ne ostavljaju trag u vidu kostiju, kose, odece...

“Popis žrtava rata iz Hrvatske” sa brojkom od 59.635 žrtava u svim ustaškim logorima i zatvorima bio je čuvan kao državna tajna u Beogradu, sve do 1992. godine, kada je popis objelodanio u Zurichu Bošnjački institut a kasnije je , 1997. godine, po prvi puta publiciran i u Republici Hrvatskoj.

Henry_Kinasky
21.11.2006., 22:21
“Popis žrtava rata iz Hrvatske” sa brojkom od 59.635 žrtava u svim ustaškim logorima i zatvorima bio je čuvan kao državna tajna u Beogradu, sve do 1992. godine, kada je popis objelodanio u Zurichu Bošnjački institut a kasnije je , 1997. godine, po prvi puta publiciran i u Republici Hrvatskoj.

Ok, vrlo moguce, samo mi je nejasno kako su mogli da slazu ceo svet za 650 hiljada ljudi. To je vise od tri Splita.

alst
21.11.2006., 22:23
Ok, vrlo moguce, samo mi je nejasno kako su mogli da slazu ceo svet za 650 hiljada ljudi. To je vise od tri Splita.

Nikad nisi čuo za srpsku mitomaniju. U tome ste majstori ;)

Henry_Kinasky
21.11.2006., 22:25
Nikad nisi čuo za srpsku mitomaniju. U tome ste majstori ;)

Ajde obidji par krugova oko arene, izluftiraj se malo.
Sto pijes kad ti skodi ?

alst
21.11.2006., 22:34
Ajde obidji par krugova oko arene, izluftiraj se malo.
Sto pijes kad ti skodi ?

Eto ga na, ja s tobom lijepo a ti tako...

Jel ti zaista vjeruješ u priče o 700 000 Jasenovačkih žrtava? Jesi li zaista toliko glup?

Henry_Kinasky
21.11.2006., 22:39
Eto ga na, ja s tobom lijepo a ti tako...

Jel ti zaista vjeruješ u priče o 700 000 Jasenovačkih žrtava? Jesi li zaista toliko glup?

Da sam glup, jesam.
A na pitanje o Jasenovcu sam dao odgvor pre 20ak minuta.

McAucliffe
21.11.2006., 23:54
@ MC

U Srebrenici je nadjeno 2180 ili neki slican broj ljudi koji su ubijeni odnosno streljani. Znaci zlocin. Gde je ta razlika koja fali do sedam ili osam hiljada?

Ponavljam, nebitno je koliko je ljudi poginulo. Licitirati sa brojem zrtava je sramota. I za mene i za tebe, ali kad smo se vec upustili u polemiku.
Očito da imamo različite podatke koliko ih je pronađeno...neka...živi u zabludi...
I lijepo si rekao...u Srebrenici su pronađeni...broj zanemarimo...

To i ja pitam u vezi Jasenovca...zašto nije pronađeno tih 600 000 ili 700 000?Ma da je i milijun...

Na Ovčari su žrtve isto pronađene,postoje dokazi...

Jedino se za Hasenovac spominju neke "arhive"...e pa mene zanimaju gdje su te arhive...

Sve te PROCJENE broja žrtava u Jasenovcu su temeljene većinom na osobnoj procjeni...ne na stvarnim dokumentima...

Zato i toliko razilaženje između raznih britanskih,američkih i njemačkih statistika...

Henry_Kinasky
22.11.2006., 00:05
Nije 700 000 u pitanju, ali i da jeste, iza njih nije morao ostati fizicki trag.
Veliki krematorijumi su bili zastupljeni u Ausvicu, verovatno i u Jasenovcu.
Nejasno je kako je takva laz (ako jeste) mogla proci kod Engleza, Sovjeta, Amerikanaca, cak i kod Nemaca ?
Valjda je postojao neki popis stanovnistva pre 1945. ?
Nije lako sakriti 650 000 ljudi.

McAucliffe
22.11.2006., 00:11
Nije 700 000 u pitanju, ali i da jeste, iza njih nije morao ostati fizicki trag.
Veliki krematorijumi su bili zastupljeni u Ausvicu, verovatno i u Jasenovcu.
Nejasno je kako je takva laz (ako jeste) mogla proci kod Engleza, Sovjeta, Amerikanaca, cak i kod Nemaca ?
Valjda je postojao neki popis stanovnistva pre 1945. ?
Nije lako sakriti 650 000 ljudi.
Vjerovatno ih je bilo?!Čekaj,vi temeljite teze o spaljivanju na tome što niste sigurni jesu li spalionice uopće postojale?!
Zanimljiv argument...
Ja nisam negirao zločin,samo me zanima kako je svatko od ta 3 gore spomenuta naroda izašao sa svojom brojkom poginulih...
Jedni sa oko 300 000,drugi sa oko 600 000,treći već sa 750 000...
Pa pobogu to su razlike od 450 000 do 150 000...ovisno koga sa kime uspoređuješ...
Mene samo zanimajau na temelju čega su se statistike temeljile...
Kažeš popis stanovništva...zanimljivo...potražiti ću...netko je to već posato...
Ali ako se ne varam,razlika u broju stanovništa je oko 100 000...nemoj me uzeti za riječ...možda je i 200 000...
Ali nije ni blizu ovih 300 000 koja je donja granica u procjenama...

Henry_Kinasky
22.11.2006., 00:20
Vjerovatno ih je bilo?!Čekaj,vi temeljite teze o spaljivanju na tome što niste sigurni jesu li spalionice uopće postojale?!
Zanimljiv argument...
Ja nisam negirao zločin,samo me zanima kako je svatko od ta 3 gore spomenuta naroda izašao sa svojom brojkom poginulih...
Jedni sa oko 300 000,drugi sa oko 600 000,treći već sa 750 000...
Pa pobogu to su razlike od 450 000 do 150 000...ovisno koga sa kime uspoređuješ...
Mene samo zanimajau na temelju čega su se statistike temeljile...
Kažeš popis stanovništva...zanimljivo...potražiti ću...netko je to već posato...
Ali ako se ne varam,razlika u broju stanovništa je oko 100 000...nemoj me uzeti za riječ...možda je i 200 000...
Ali nije ni blizu ovih 300 000 koja je donja granica u procjenama...

Koji to mi?
Niti ja nesto tvrdim, niti zastupam necije misljenje. To uopste nije bio argument.
Nisam se bavio tom tematikom, niti razmisljam o Jasenovcu i slicnim stvarima.
Samo konstatujem da postoje nelogicnosti, da je to samo teza koju zastupa SANU i koju mi ucimo iz istorije, sve bi mi bilo jasno.

Diomed
22.11.2006., 00:24
@ MC

U Srebrenici je sahranjeno oko 2000 ljudi,a pronadjeno ih je mnogo vise.Ne laziii!:mad:

McAucliffe
22.11.2006., 00:31
Koji to mi?
Niti ja nesto tvrdim, niti zastupam necije misljenje. To uopste nije bio argument.
Nisam se bavio tom tematikom, niti razmisljam o Jasenovcu i slicnim stvarima.
Samo konstatujem da postoje nelogicnosti, da je to samo teza koju zastupa SANU i koju mi ucimo iz istorije, sve bi mi bilo jasno.
Pa i Holden je iznio argument sa spalionicama...
Odlično skrećeš sa teme i ne odgovaraš na postavljena pitanja...
Ali neka...ni ja se ne zamaram Jasenovcem...ionako je većina onih koji su radili zločine ili preživjeli logor,umrlo...

LILLY 106
22.11.2006., 00:41
U Srebrenici je sahranjeno oko 2000 ljudi,a pronadjeno ih je mnogo vise.Ne laziii!:mad:
Nemoj se dati isprovocirati ,ta ceo svet laže .Svi smo mi nacionalisti i ubojice i MA SRAM NAS BILO ,kada se svi urotismo protiv srba .:D Vidiš da mene srbi prozivaju za extremizam na hr. stranicama .Još će da naprave od nas normalne i poštene ljude i sve da nas u Haag deportuju.:D

Henry_Kinasky
22.11.2006., 00:57
Nemoj se dati isprovocirati ,ta ceo svet laže .Svi smo mi nacionalisti i ubojice i MA SRAM NAS BILO ,kada se svi urotismo protiv srba .:D Vidiš da mene srbi prozivaju za extremizam na hr. stranicama .Još će da naprave od nas normalne i poštene ljude i sve da nas u Haag deportuju.:D

Ja te juce nisam prozivao za ekstremizam, vec za idiotizam.
Ides po forumu kao muva bez glave i svakom coveku koji pise ekavicom (pri tom naravno nije ni cetnik ni ``cetnik``, a ni pouzdano ne znas da li je Srbin) vices
frt frt selotejp, frt frt selotejp.
I sad je jedan Srbin (ja) koji se grozi nad svim zlocinima, koji za Vukovar kaze da je to najveca sramota Srbije, koji bi ziveo u Beogradu-gradu drzavi(a pritom ima onih Hrvata koji zale sto pola Bosne, Slovenije i Srem nisu u Hrvatskoj)...ispada cetnik i velikosrpski hegemonista, a ti (vi, oni) civilizacijska avangarda.
Da ne pominjem sto zrtve hrvatske nacionalnosti pominjete u propagandne svrhe.
Sram te(vas) bilo.

Holden Kolfild
22.11.2006., 09:39
U Srebrenici je pronadjeno 2 180 ili slican broj. U spisima HT-a mozes da nadjes tacan broj pronadjenih. Tako da ti vrli bosanski prijatelju, budi ljubazan pa smanji ton! Ili ga iskljuci.........

Diomed
23.11.2006., 14:25
U Srebrenici je pronadjeno 2 180 ili slican broj. U spisima HT-a mozes da nadjes tacan broj pronadjenih. Tako da ti vrli bosanski prijatelju, budi ljubazan pa smanji ton! Ili ga iskljuci.........
Ti se burazeru pravise mutav,ako je sahranjeno a jeste 2000 ljudi onda ispade da su oni sve vec identifikovali,ako mozda nisi cuo prije nekih dva mjeseca u masovnoj,sekundarnoj grobnici u Zvorniku nadjeno je preko hiljadu tijela ostataka Bosnjaka pobijenih u Srebrenici.

Iduci tvojom logikom oni cim iskopaju tjelo znaju identitet zrtve,ne vec je to dugotrajan proces identifikacije zrtave.
Tvrdim ti da je sahranjeno priblizno broju kojeg si ti iznio za pronadjene a ne sahranjene zrtve.
Broj pronadjenih a jos neidentifikovanih je dosta velik i te osobe tek trebaju biti sahranjene.

Evo nasao sam tacne informacije u vezi do sada sahranjenih srebrenickih zrtava.

http://www.fena.ba/public2/Category.aspx?news_id=FSA428173

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer.asp?a=16770&z=7&isasp=

Holden Kolfild
23.11.2006., 14:49
Kao prvo burazeri nismo. Kao drugo ponavljam, a to strasno mrzim idi na stranicu HT-a i vidi sta pise. A to sta fena, ena elenoa pisu me apsolutno ne zanima. Da je bio zlocin, jeste. Govna koja su u tome ucestvovala osuditi na maksimalne kazne. Krstic je dobio 46 koliko se secam i svaki koji je u tome ucestvovao treba toliko da dobije.

Toliko......

Diomed
23.11.2006., 14:53
Kao prvo burazeri nismo. Kao drugo ponavljam, a to strasno mrzim idi na stranicu HT-a i vidi sta pise. A to sta fena, ena elenoa pisu me apsolutno ne zanima. Da je bio zlocin, jeste. Govna koja su u tome ucestvovala osuditi na maksimalne kazne. Krstic je dobio 46 koliko se secam i svaki koji je u tome ucestvovao treba toliko da dobije.

Toliko......
Hvala Bogu pa nismo.
Ocigledno u nedostatku argumenata pocinjes se praviti blesav.

Holden Kolfild
23.11.2006., 20:49
Jesi ti pismen? Umes da citas? Ja razumem da je vama zabranjeno da citate ono sto pise na srpskom pa ste izmislili neki vas jezik, ali aj' sad. Jesam napisao gore da je zlocin? O cem' ti pricas????

juanpablom
23.11.2006., 22:09
Ajmo ozbiljno. Koje arhive, gdje ?

Sad si ti na redu, daj podatak od kuda 700 000 ?
Pa reko je SANU.:D

Diomed
24.11.2006., 14:24
Jesi ti pismen? Umes da citas? Ja razumem da je vama zabranjeno da citate ono sto pise na srpskom pa ste izmislili neki vas jezik, ali aj' sad. Jesam napisao gore da je zlocin? O cem' ti pricas????

Ludjace slijepi,rekao si da je dosada pronadjeno 2180 tijela srebrenickog zlocina.Ja sam ti kazao da je broj sahranjenih ljudi 2442 a broj ponadjenih i neidentifikovanih je jos veci na sto si ti meni rako da si ti procitao drugacije.Onda sam ja tebi stavio dva linka koja podkrepljuju ovo sto ja govorim.Jos nesto nejasno?

Holden Kolfild
24.11.2006., 18:41
A ja kao sto rekoh ne verujem feni, av-av azu, eni, eli eleonori i ostalim bosanskim "agencijama". Nadam se da sad shvatas.

Holden Kolfild
24.11.2006., 18:42
I ovo nije tema o Srebrenici nego o Jasenovcu. Ako zelis da pricas o Srebrenici otvori novu temu........

Diomed
24.11.2006., 21:28
A ja kao sto rekoh ne verujem feni, av-av azu, eni, eli eleonori i ostalim bosanskim "agencijama". Nadam se da sad shvatas.

E to je vec drugi problem,koji sam sa sobom pokusaj rijesiti.

Diomed
24.11.2006., 21:29
I ovo nije tema o Srebrenici nego o Jasenovcu. Ako zelis da pricas o Srebrenici otvori novu temu........

Morao sam reagovati na laz.

georgeWtheNuclear
24.11.2006., 21:33
Ponavljam, nebitno je koliko je ljudi poginulo.

I jesi u pravu i nisi u pravu. Kada bi mi, Hrvati i Srbi, generacija koja je stasala dugo iza WWII i da smo o tom vremenu i zbivanjima imali objektivnu i istinitu sliku lisenu ideologija i tendencioznosti, tada bi mozda i mogli reci da je nebitno koliko je ljudi poginulo. Ali to je itekako bitno. Srbima je bitno zato sto tako opravdavaju svoja nedjela i zadnju agresiju na Hrvatsku. Dokazuju da su Hrvati genocidni. Znas sve. A Hrvatima je bitno iz istih razloga. Jer Srbi su svoju kolektivnu psihoticnost pretvorili u sasvim realan i destruktivan problem Hrvatima i Hrvatskoj.

Licitirati sa brojem zrtava je sramota.

Iz gornjeg razloga Hrvati ne licitiraju. Licitiraju Srbi.

I jos trebam vidjeti ijedan ozbiljan forenzicki nalaz ili znanstveni rad na temu broja zrtava Jasenovaca - jesu li uopce i od cega su ti ljudi umrli, koliko ih je umrlo i od cije ruke. Vjerujem da bi rezultati bili jako zanimljivi.

Ako ti vjerujes da je u Jasenovcu pogubljeno milijun Srba, a netko vjeruje da ih je ubijeno 10 000 i svatko poteze "znanstvenu" literaturu, tada se u mene uvukao crv sumnje - je li jasenovac zaista ono sto su nas ucili da je bio ili je sve skupa u pitanju nesto sasvim drugo. Vjerujemo, ne?

Holden Kolfild
25.11.2006., 08:56
Kako ne licitiraju? Sta je radio Tudjman u onoj njegovoj knjizici, Bespuća povijesne zbiljnosti? To nije licitacija? A ti ljudi tamo nisu umirali..... Oni su bili poslati da beru cvece.... Nisu im dale ustase da dizu nista teze........

Ringo59
25.11.2006., 09:11
Da to je cuvena srpska logika. Kada oni nesmetano nabijaju brojke i takmice se kao na pijaci ko ce izvaliti vecu, a sve iz politickih i politikantskih razloga, to onda nije licitiranje to je sasvim normalno brojanje i nabrajanje.

A kada recimo Hrvati traze da se znanstveno ustanovi istina i da se objave poimenicni spiskovi i do sada zatajeni popisi, da se sve rascisti do kraja, e onda se jave srpski (i ne samo srpski) pametnajkovici koji s visoka moraliziraju protiv brojenja jer je to kao nemoralno i kao "potpuno je nebitan broj zrtava" i slicne srpske dobro poznate petljavine kojima nastoje odrzati jasenovacki mit sa brojkama na osnovu kojih su pokusali postici politicke a zatim i teritorijalne probitke.

E necemo tako, nego cemo rascistiti do kraja sa svim lazima i podvalama koja su se desetljecima omogucavala kroz nevjerojatna preuvelicavanja koja su imala za cilj da usutkaju hrvatski narod i nametnu mu kompleks krivnje a Srbima priskrbiti oreol pravednika koji onda ima pravo na sve. Zato ce novi postav Jasenovca sa objavljenim imenima zrtava i ostalim njihovim osobnim podacima pomoci rasvjetljavanj istine i staviti tacku na propagandisticke veliko-srpske nasrtaje.

Holden Kolfild
25.11.2006., 09:19
Nema tu podvala. Docekali ste Hitlera sa cvecem, napravili konc-logore, pobili silan narod. I ja sam za to da se rascisti. Nisam ja kriv sto su vasi spaljivali arhivu pre nego sto su pobegli u Austriju. A o toj novoj postavci Jasenovca vec imas temu. A i mislim da c biti kontra produktivno po vas.

A brojenje zrtava jeste nemoralno....

Ringo59
25.11.2006., 09:47
Nema tu podvala. Docekali ste Hitlera sa cvecem, napravili konc-logore, pobili silan narod. I ja sam za to da se rascisti. Nisam ja kriv sto su vasi spaljivali arhivu pre nego sto su pobegli u Austriju. A o toj novoj postavci Jasenovca vec imas temu. A i mislim da c biti kontra produktivno po vas.

Docekali KRAJ OMRZNUTE drzave sa veseljem, a Hitlera ... e ovako>

Zagreb 89 narodnih heroja, grad sa najjacim ilegalnim podzemnim pokretom, cuvenim udarnim grupama, koje su udarale na okupatore gdje su stigli.
Zagreb - jedini grad koji je imao svoj korpus NOVJ - 10. Zagrebacki korpus.

Beograd - jedva skrpio bataljon, a otpor Nijemcima je nedavno opisao Vuk Draskovic, naime za vrijeme okupacije u Beogradu je poginuo jedan (brojem: 1) Nijemac i to nesretnim slucajem.
Naravno, ne racunamo kao doprinos antifasizmu to sto su beogradske kurave opsluzivale Nijemce i tako ih iscrpljivale u krevetu da ovi danima poslije "terapije" nisu bili ni za sta.

jesu bili konc-logori u NDH, ali Srbija je zvanicno proglasena prvom "Juden frei" teritorijom u Europi tada. Time se pohvalio i Nedic kada je ono isao Hitleru u Vucju jamu na pokorni guzoljub. Posebno se VAS Nedic pohvalio savjesnoscu gradjana koji su uredno prijavljivali Jevreje kvislinskim vlastima, a ove ih uredno hapsile i predavale Nijemcima.
Vama zaista nije trebalo puno logora.
A sta reci o rehabilitaciji "prvog gerilca Europe" chicha-Drazhe i njegovog pokreta. Nista, Srbi su jedini narod koji je podigao jedan kvislinski pokret na nivo zvanicno slavljenih nacionalnih junaka.

A JAsenovac jeste bio zlo, ali ako ces o brojkama i manipulacijama da ukrstimo argumente, stojim na usluzi.

juanpablom
25.11.2006., 11:40
Naravno, ne racunamo kao doprinos antifasizmu to sto su beogradske kurave opsluzivale Nijemce i tako ih iscrpljivale u krevetu da ovi danima poslije "terapije" nisu bili ni za sta.

:rofl: :rofl: :rofl:

j.a.
25.11.2006., 11:42
ma je milijardu srba je ubijeno u jasenovcu :rolleyes:

georgeWtheNuclear
25.11.2006., 15:42

Ringo ti je lijepo sazeo povijest koju povlacis u nekoliko recenica. Medjutim, vi Srbi imate problem s percepcijom. Tesko je generalizirati, ali vi ste uistinu bolestan narod u cjelini. S ponekom casnom iznimkom. Citavu povijest temeljite na vjerovanju i mitovima a ne cinjenicama. Pa vam je i logika takva - iskrivljena i uglavnom se s vama ne moze uopce normalno razgovarati. Jer u jednom trenutku postaje nuzno koristiti fizicku silu kako bi vas se razuvjerilo. I onda dobijete po zubima, kao sto ste dobili svaki puta kada ste usli u oruzani sukob s nekim od naroda u vasoj blizini. Jedini problem je sto potom stvarate nove mitove. I tako dokle?

Stribor cumez
26.11.2006., 10:42
Ovaj spisak je totalna glupost i ocito je spisak svih poznatih zrtava drugog svijetskog rata. Mozda neki diskutanti iz Srbije smatraju da je napravljen u dobroj namjeri sa pojedinacnim greskama, drugi vjeruju da hrvatski forumasi lazu kad govore o pripadnicima svojih familija koje su izginuli na potpuno razliciti nacin. Protuargument tim tvrdnjama je jednostavan: ukucajte imena poznatih NARODNIH HEROJA za koje se ZNA DA NISU UMRLI U JASENOVCU. Sa takvim imenima niko nije mogao slucajno pogrijesiti:
IVO LOLA RIBAR, IVAN GORAN KOVACIC, SAVO KOVACEVIC ...
Usporedite podatje i vidjet cete da su dakle i heroj kojeg su ubili u avionskom napadu, pjesnik kojeg su zaklali cetnici, heroj kojeg su ubili na bojnom polju takodje dijelovi popisa.

Ergo, popis ne vrijedi - barem ne kao popis Jasenovackih zrtava. Zrtava drugog svijetskog rata na podrucju Jugoslavije - mozda...

Ovim naravno ne zelim umanjiti strahotu sto je u onoj sluganskoj tvorevini uopce postojao takav logor smrti, ali dajte upotrijebite mozak, razmotrit argumente i shvatite da je neko vjerojatno iz potrebe ratne reparacije napuhao broj zrtava. A brojevi zrtava nazalost nose losu krv ...

Holden Kolfild
26.11.2006., 12:44
Docekali KRAJ OMRZNUTE drzave sa veseljem, a Hitlera ... e ovako>

Zagreb 89 narodnih heroja, grad sa najjacim ilegalnim podzemnim pokretom, cuvenim udarnim grupama, koje su udarale na okupatore gdje su stigli.
Zagreb - jedini grad koji je imao svoj korpus NOVJ - 10. Zagrebacki korpus.

Beograd - jedva skrpio bataljon, a otpor Nijemcima je nedavno opisao Vuk Draskovic, naime za vrijeme okupacije u Beogradu je poginuo jedan (brojem: 1) Nijemac i to nesretnim slucajem.

jesu bili konc-logori u NDH, ali Srbija je zvanicno proglasena prvom "Juden frei" teritorijom u Europi tada. Time se pohvalio i Nedic kada je ono isao Hitleru u Vucju jamu na pokorni guzoljub. Posebno se VAS Nedic pohvalio savjesnoscu gradjana koji su uredno prijavljivali Jevreje kvislinskim vlastima, a ove ih uredno hapsile i predavale Nijemcima.
Vama zaista nije trebalo puno logora.
A sta reci o rehabilitaciji "prvog gerilca Europe" chicha-Drazhe i njegovog pokreta. Nista, Srbi su jedini narod koji je podigao jedan kvislinski pokret na nivo zvanicno slavljenih nacionalnih junaka.

A JAsenovac jeste bio zlo, ali ako ces o brojkama i manipulacijama da ukrstimo argumente, stojim na usluzi.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Slika:Hitler29.jpg

Ovo je cini mi se vas guzoljub. A povijesnu sliku ulaska prijateljskih nemackih jedinica u Zagreb naci cu kasnije. Prvi narodni "heroj" je bio Vladimir Kren
vazduhoplovni kapetan prve klase, koji je prebegao Nemcima i dao im mape sa ucrtanim aerodromima, nekoliko dana pred rat. Vas prvi heroj.

Prema dokumentima nastalim u toku rata (izveštaji i brojnom i nacionalnoim sastavu partizana), a objavljenim nakon rata u Zborniku dokumenata , tom V, knjiga 30 nacionalni sastav divizija nastalih na tlu Hrvatske je 1942 je bio:

6.lička 96%Srba;
7.banijska 92%Srba
8.kordunaška 95%Srba
12.slavonska 85%Srba

U dalmatinskim brigadama sastav je bio mešovit mada uglavnom sa hrvatskom većinom od oko 70-80% osim u brigadama sa severa Dalmacije koje su imale veći procenat Srba.

Prema zapisniku u svom govoru na Drugom zasjedanju Avnoja hrvatski komunista i predstavnik NOP-a Hrvatske Vladimir Bakarić je između ostalog rekao:"Na prvom zasjedanju mi smo bili više predstavnici srpskog otpora u Hrvatskoj nego predstavnici NOP Hrvatske." (izvor-S.Nešović-Prvo i Drugo zasjedanje Avnoja,strana 281)

U stvari sve do 1943.većina partizana na teritoriju ustaške države činili su Srbi s tih područja.U Hrvatskoj će se Hrvati ,uglavnom iz Dalmacije, prvi put početi uključivati u partizane tek od druge polovine 1942 ta pojava će među Dalmatincima biti raširena uoči i nakon kapituacije Italije 1943. A 1944 kad je već bilo jasno pitanje pobednika prelazak Hrvata u partizane bio je masovan , naročito posle Titovog obećanja da će amnestirati sve pripadnike kvislinških formacija ako do 1.septembra 1944 pređu u partizane.

Vojnici hrvatske nacionalnosti Jugoslovenske kraljevske vojske su masovno prelazili u ustaske formacije. 31 general, 228 pukovnika, 245 potpukovnika, 254 majora, 1005 kapetana, 417 porucnika. Sve NARODNI HEROJI !

U Beogradu je osnovan glavni stab partizanskih snaga. Posto je u Srbiji bilo primenjeno jedinstveno pravilo 100 Srba za 1 nemackog vojnika, zamisli kako bi delovalo da partizani organizuju akcije u BG-u, a da se narod strelja.

Ipak do 20. decembra 1941 godine ubijeno je 176 nemackih vojnika, ranjeno 378 na prostoru Srbije. Dakle ipak se ratovalo, nije se mahalo cvecem. Za odmazdu je streljano 11 164 lica, 3 562 su ubijena u borbi. Ne treba zaboraviti da je za svakog ranjenog nemackog vojnika streljano 50 Srba. Takodje postojali su odredi u Srbiji koji su nosili imena gradova tako da sto se i toga tice Zagreb nije nista posebno ekskluzivan.

Koliki je procenat Jevreja bio u Srbiji? I da li ti to pokusavas da relativizujes zlocine koji su pocinili ustase?

A i vase kurave su vise obradjivale Nemce.......... :D

Holden Kolfild
26.11.2006., 12:55
Da i da dodam da ste ubili 208 svestenika, od kojih su dvojica bili mitropoliti, to je rang vasih nadbiskupa, a trojica episkopi, vas rang biskupa.

Ringo59
26.11.2006., 15:13

Ovo je cini mi se vas guzoljub. A povijesnu sliku ulaska prijateljskih nemackih jedinica u Zagreb naci cu kasnije. Prvi narodni "heroj" je bio Vladimir Kren
vazduhoplovni kapetan prve klase, koji je prebegao Nemcima i dao im mape sa ucrtanim aerodromima, nekoliko dana pred rat. Vas prvi heroj.

Prema dokumentima nastalim u toku rata (izveštaji i brojnom i nacionalnoim sastavu partizana), a objavljenim nakon rata u Zborniku dokumenata , tom V, knjiga 30 nacionalni sastav divizija nastalih na tlu Hrvatske je 1942 je bio:

6.lička 96%Srba;
7.banijska 92%Srba
8.kordunaška 95%Srba
12.slavonska 85%Srba

U dalmatinskim brigadama sastav je bio mešovit mada uglavnom sa hrvatskom većinom od oko 70-80% osim u brigadama sa severa Dalmacije koje su imale veći procenat Srba.

Prema zapisniku u svom govoru na Drugom zasjedanju Avnoja hrvatski komunista i predstavnik NOP-a Hrvatske Vladimir Bakarić je između ostalog rekao:"Na prvom zasjedanju mi smo bili više predstavnici srpskog otpora u Hrvatskoj nego predstavnici NOP Hrvatske." (izvor-S.Nešović-Prvo i Drugo zasjedanje Avnoja,strana 281)

U stvari sve do 1943.većina partizana na teritoriju ustaške države činili su Srbi s tih područja.U Hrvatskoj će se Hrvati ,uglavnom iz Dalmacije, prvi put početi uključivati u partizane tek od druge polovine 1942 ta pojava će među Dalmatincima biti raširena uoči i nakon kapituacije Italije 1943. A 1944 kad je već bilo jasno pitanje pobednika prelazak Hrvata u partizane bio je masovan , naročito posle Titovog obećanja da će amnestirati sve pripadnike kvislinških formacija ako do 1.septembra 1944 pređu u partizane.

Vojnici hrvatske nacionalnosti Jugoslovenske kraljevske vojske su masovno prelazili u ustaske formacije. 31 general, 228 pukovnika, 245 potpukovnika, 254 majora, 1005 kapetana, 417 porucnika. Sve NARODNI HEROJI !

U Beogradu je osnovan glavni stab partizanskih snaga. Posto je u Srbiji bilo primenjeno jedinstveno pravilo 100 Srba za 1 nemackog vojnika, zamisli kako bi delovalo da partizani organizuju akcije u BG-u, a da se narod strelja.

Ipak do 20. decembra 1941 godine ubijeno je 176 nemackih vojnika, ranjeno 378 na prostoru Srbije. Dakle ipak se ratovalo, nije se mahalo cvecem. Za odmazdu je streljano 11 164 lica, 3 562 su ubijena u borbi. Ne treba zaboraviti da je za svakog ranjenog nemackog vojnika streljano 50 Srba. Takodje postojali su odredi u Srbiji koji su nosili imena gradova tako da sto se i toga tice Zagreb nije nista posebno ekskluzivan.

Koliki je procenat Jevreja bio u Srbiji? I da li ti to pokusavas da relativizujes zlocine koji su pocinili ustase?

A i vase kurave su vise obradjivale Nemce.......... :D

Naravno da su sve kurave obradjivale Nijemce. Sta se palis odmah, to je bila mal zajebancija.
Ne znam odakle ti crpis podatke, ali u Dalmaciji vec 1941 imas mnostvo grupa i odreda. Dalmacija je dala oko 80 000 ljudi u partizanima. U sjevernoj Dalmaciji medju Srbima cetnici su bili i ostali jaci od partizana a drugi pretezno srpski krajevi krajevi su bili vise za NOP.
Kraj u Dalm. Zagori odakle je moja supruga je vec u jesen 1941 imao niz partizanskih odreda.
Zagreb, Zagreb, sve sto pricate su slike tog famoznog doceka. Dao sam ti podatke za Zagreb, nemam namjeru s tim se dalje zamarati. 10. korpus nije dobio naziv formalno po Zagrebu, sastavljen je bio od zagrepcana.

Zatim ovo da citiram: "31 general, 228 pukovnika, 245 potpukovnika, 254 majora, 1005 kapetana, 417 porucnika. Sve NARODNI HEROJI !"

Jesi li ti lud? prolupao! Otkuda toliki Hrvatski generali i pukovnici u vojsci kraljevine Juge?
Bio je jedan Slovenac i mislim, dva Hrvata generala i to sa paradnim duznostima, bez stvarne vlasti. De ti malo provjeri, jebo te, ispade kraljevska vojska sastavljena od samih Hrvata.
Sto se tice tog slavnoga Vlade Krena, poznat mi je njegov slucaj.
Kad je poceo rat i kad se raspala Kraljevina, zapitaj se zasto su svi nesrpski narodi sa odusevljenjem primili njenu propast. Ne mozes izdati drzavu koja te sustavno gazi i tlaci. Jedini prigovor Krenu je sto se uopce prihvatio da bude oficir u takvoj kraljevskoj Armiji.
U Makedoniji kad je rat poceo, pro-bugarski elementi u KP su plasili narod Jugoslavijom. Nije se smjela u pocetku ni spominajti. Isto tako medju Albancima. Hrvate pa i Slovence se moralo prvo uvjeriti da nova Jugoslavija ne znaci povratak na velikosrpsku vladavinu. Zato se tu NOP morao razvijati postupno i samo su Srbi imali razlog kukati za propalom drzavom.
tacno je naravno da se u Srbiji u pocetku 1941 ratovalo, Uzicka Republika je primjer dostojan postovanja. Ali je taj ustanak propao i do ljeta 1944 i prisilne mobilizacije, tamo su preovladavali cetnici, koji su mogli mirno cekati povratak Kralja, ali su im komunisti pomrsili racune.
I tada se NOP razvija u drugim krajevima, bez znacajnijeg srpskog ucesca sto se tice Srba iz Srbije, ali uz masovno ucesce Srba zapadno od Drine. Ali da su u Hrvatskoj ucestvovali sami Srbi, Hrvatska nikada ne bi bila republika, ne pricaj mi price za djecu.
Dakle uvjeti za NOP su svuda bili drukciji. Uzmi primjer Albanaca. Zasto se u Albaniji opredjeljuju za NOP Albanije koji je prilicno masovan, a na Kosovu se opredjeljuju ili za pasivnost ili za kvislinske formacije? E pa zato sto su Albanci sa podrucja Jugoslavije za vrijeme Kraljevine dozivljavali samo i iskljucivo surovi teror, kao i za vrijeme bilo kakve srpske vlasti, htio ti to priznati ili ne. Jesu li oni izdajnici zato sto se nisu htjeli boriti za drzavu od cijeg im se samog spomena povracalo. To je isto kao ocekivati Srbe da se masovno bore za NDH i optuzivati ih ako nisu htjeli. S obzirom na okolnosti zivota koji su Hrvati kao i ostali ne-Srbi imali u Kraljevini, cudo je i da su isli ikako u NOP. A ne samo da su isli nego su stvorili najuredjeniji NOP u Jugoslaviji. Imali najbolji obavjestajni rad (Vladimir Majder Kurt) koji je privukao cijele domobranske pukovnije u NOP sa svom silom oruzja i artiljerije, najjaci ilegalni rad po gardovima sto su mnogi ilegalci platili surovo, Hrvati su osnovali mnoge rodove NOV, kao mornaricu i to vec pocetkom 1942 u Podgori, iako po tebi nije bilo Hrvata u NOP prije 1943, pa avijaciju NOV (Kluz, Cajavec, Jazbec, Mitracic), osnovali prve diverzantske postrojbe vec 1941. (spanjolski borac i narodni heroj Ivan Harish), 1943 osnovane tenkovske jedinice NOV spajanjem hrvatske tenkovske brigade i slovenskog tenkovskog bataljona, zapovjednik Artur Hribar iz Trogira.
Gledao sam podatke o broju korpusa i divizija iz Hrvatske za 1944, bilo ih je 45% u odnosu na cijelu Jugoslaviju (5 od 11 korpusa). Po tebi naravno sve sami Srbi.
Da ne znam situaciju u mnogim krajevima Hrvatske, mozda bih ti i povjerovao, ali ovako znam da je to sto pricas samo jos jedno sranje iz veliksrpske kuhinje.
Znam osobno ili preko obitelji za gomile boraca iz 41. i 42. po Gorskome Kotaru i Dalmaciji, te Zumberku, i zato je sa tobom zaista bespredmetno raspravljati.

Ringo59
26.11.2006., 15:16
I kad govoris o zlocinima rezima NDH ne pripisuj meni pripadnost tome. Ne govori mi "vi ste ovo ili ono" kad o tome pricas. ja znam da su vasim bolesnim mozgovima svi Hrvati ustase, ali kad govoris o ustasam i njihovim djelima i nedjelima, koristi trece lice mnozine ili jednine.

povjesnicar
26.11.2006., 15:33

Mmm,da. Istina, hrvatski narod je Nijemce dočekao sa cvijećem, a imao je i razloga za to. Glavni je taj, da mu je bilo dosta velikosrpske hegemonije koja je vladala od osnutka prve Jugoslavije(1.12.1918.) pa do njezinog kraja. Ako nisi znao u tu Jugoslaviju je Hrvatska ušla kao njezin najrazvijeniji dio i sustavno je u njoj pljačkana. Nije stvar bila samo u tome da je porez na hrvatskom području bio puno veći nego na srpskom, nego i u tome da se promoviralo srpstvo i da je na sve načine zatirano hrvatsko ime. Da je država u kojoj su Hrvati živjeli do 1945. bila imalo normalna Nijemce bi dočekali u rovovima a ne sa cvijećem na gradskim trgovima. O tome kako je osnovana ta, prva Jugoslavija, neću niti pričati, dovoljno je reći da ona nije bila slobodni odabir hrvatskog naroda.

A sada, što se tiče Jasenovca, znanstvena istraživanja dvojice neovisnih istraživača određuju broj od 70-80 tisuća ubijenih Srba u Jasenovcu. Istraživanja su radili Vladimir Žerjavić, a imena ovog drugog se ne mogu sjetiti, imaš google pa traži.

Holden Kolfild
26.11.2006., 15:43
I kad govoris o zlocinima rezima NDH ne pripisuj meni pripadnost tome. Ne govori mi "vi ste ovo ili ono" kad o tome pricas. ja znam da su vasim bolesnim mozgovima svi Hrvati ustase, ali kad govoris o ustasam i njihovim djelima i nedjelima, koristi trece lice mnozine ili jednine.

Da se razumemo, nemam ja nameru tebe da vredjam, ali ako ti mene kazes u vasim bolesnim mozgovima, kakvu reakciju ocekujes sa moje strane. Procitaj bilo koju drugu temu i vidices da su svi Srbi cetnici ili da su svi Srbi bili za Milosevica itd., itd. Tako da ja mogu korigovati moj odnos, ali prvo pogledaj malo sta se pise, pa onda daj komentar.........

Holden Kolfild
26.11.2006., 15:48
@ Ringo

Nisam rekao da ih nije bilo uopste u NOP-u, vec da ih nije bilo u velikom broju. Svakako da je bilo i Hrvata, ali tek krajem 1942 i masovno 1943 dolazi do prelaska u partizane. Razlog tome je pre svega kapitulacija Italije.

Holden Kolfild
26.11.2006., 16:03
Mmm,da. Istina, hrvatski narod je Nijemce dočekao sa cvijećem, a imao je i razloga za to. Glavni je taj, da mu je bilo dosta velikosrpske hegemonije koja je vladala od osnutka prve Jugoslavije(1.12.1918.) pa do njezinog kraja. Ako nisi znao u tu Jugoslaviju je Hrvatska ušla kao njezin najrazvijeniji dio i sustavno je u njoj pljačkana. Nije stvar bila samo u tome da je porez na hrvatskom području bio puno veći nego na srpskom, nego i u tome da se promoviralo srpstvo i da je na sve načine zatirano hrvatsko ime. Da je država u kojoj su Hrvati živjeli do 1945. bila imalo normalna Nijemce bi dočekali u rovovima a ne sa cvijećem na gradskim trgovima. O tome kako je osnovana ta, prva Jugoslavija, neću niti pričati, dovoljno je reći da ona nije bila slobodni odabir hrvatskog naroda.

A sada, što se tiče Jasenovca, znanstvena istraživanja dvojice neovisnih istraživača određuju broj od 70-80 tisuća ubijenih Srba u Jasenovcu. Istraživanja su radili Vladimir Žerjavić, a imena ovog drugog se ne mogu sjetiti, imaš google pa traži.

Ma sasvim sigurno. Samo je jos falilo da izadje neka riba i da pocne da peva Danke Deutschland. Da uvek je neko ugnjetavao Hrvatsku.

http://www.arhiv.sv.gov.yu/a100008b.htm

Toliko o tome kako niste hteli, nije slobodna volja, Marsovci vas zajebali i sl.

To sto je komunjara Kocovic pisao je cista glupost. To je taj drugi. Kao sto rekoh sa ovih prostora ne verujem nikom. Radili su pogresnu procenu, jer su uzimali pogresan procenat rasta stanovnistva od 1,1% a dobro se zna da posle svakog rata, stopa rasta nataliteta ide dosta vise....... Da ne duzim........

Ringo59
26.11.2006., 16:12
Ma sasvim sigurno. Samo je jos falilo da izadje neka riba i da pocne da peva Danke Deutschland. Da uvek je neko ugnjetavao Hrvatsku.

Toliko o tome kako niste hteli, nije slobodna volja, Marsovci vas zajebali i sl.

To sto je komunjara Kocovic pisao je cista glupost. To je taj drugi. Kao sto rekoh sa ovih prostora ne verujem nikom. Radili su pogresnu procenu, jer su uzimali pogresan procenat rasta stanovnistva od 1,1% a dobro se zna da posle svakog rata, stopa rasta nataliteta ide dosta vise....... Da ne duzim........

Ne volim bas raspravljati o ovoj temi, ali vase ustrajavanje na vasim krivotvorinama me primorava.
Dakle, ovo sam pisao na jednom drugom forumu o Jasenovcu. Pa da samog sebe citiram.

Taj logor je ustaski zlocin, ali zlocin ustaskog rezima a ne naroda u cjelini jer vi svojim tendecioznim uvecavanjima nastojite optuziti cijeli narod i na taj nacin dati sebi za pravo pri teritorijalnim posezanjima od cega ni dan danas vasi radikalni politicki krugovi ne odustaju. Ali evo ti argumenata koje ne mozes oboriti:

Price ovih ili onih Nijemaca, Talijana pa i ustasa u tijeku rata su rekla - kazala. Jer prvo je bio popis zrtava rata 1965 godine koji je cak i naknadno ponovljen posto su brojke drasticno odudarale od do tada iznosenih propagandnih. Zasto ja zasluzujem ban kad ti u sred Beograda imas Arhiv Jugoslavije sa popisnim kartonima u oko 3000 kutija. To je drzano kao drzavna tajna, dok nije provaljen u javnost a do jedne kopije je dosao Adil Zulfikarpasic iz Bosnjackog komiteta u Svicarskoj i jabno ga objavio. Taj popis sadrzi ukupno 597 323 zrtve rata u cijeloj SFRJ. Na Jasenovac dolazi 49 875 popisanih osoba, a na Staru Gradisku oko 9900 osoba. Ta ce se imena objaviti u novom postavu spomen podrucja Jasenovac koji se uskoro otvara, za nekoliko dana. Sa naravno otvorenom mogucnosti za nova imena ukoliko neko ima takva i ima argumente da je doticna osoba tamo stradala.

Zatim, Milan Bulajic je pokusao dopuniti ovaj popis i sluzio se svim i svacim a najvise prebacivanjem imena sa drugih lokacija u sam Jasenovac. On je zaglavio na brojci od oko 82 000 i dalje nije mogao.
Naravno rijec je o osobama svih nacionalnosti pa nije u redu da Srbi svojataju mucenistvo u tom logoru samo za sebe.

Famozni popis koji se pojavio na Internetu je u stvari popis iz 1965 za cijelu SFRJ dopunjen imenima civila i vojnika poginulih na drugoj strani - ima tu i ustasa i cetnika i ostalih i svi su strpani u Jasenovac iz dobro poznatih velikosrpskih razloga.

Takodjer matematickom logikom je jako lako dokazati da je brojka od 700 000 a pogotovu milijun zrtava laz. Teritorij NDH je sadrzavao oko 200 opcina, pa ispada da je SVAKA OPCINA u BIH, HRVATSKOJ i SRIJEMU imala 3500 zrtava SAMO U JASENOVCU, NE RACUNAJUCI OSTALE ZRTVE, ili cak 5000 po opcini kad bi broj zrtava logora bio milijun. Svaka opcina ispod toga prosjeka automatski podize broj jasenovackih zrtava u drugim opcinama da bi se odrzao prosjek. Zato potrazis podatke o poginulima po opcinama koje je imao svaki opcinski SUBNOR pa vidi koliko je svaka opcina imala ne samo zrtava nego i stanovnika u to vrijeme. Neke opcine nisu imale ni toliko stanovnika u to vrijeme rata. Recimo Sarajevo je imalo ukupno oko 9500 svih zrtava, a trebalo bi imati po tome najmanje 17 -18 tisuca SAMO U JASENOVCU.

Zatim u BiH i Hrvatskoj je zivjelo 1 934 000 Srba. Ako ih je stradalo 700 000 samo u Jasenovcu, onda ispada da je SVAKA OBITELJ U BIH I HRVATSKOJ IMALA U PROSJEKU NAJMANJE TRECINU STRADALIH ALI SAMO U JASENOVCU, ne racunajuci ostale zrtve.

Da li shvacas ludost vasega razbacivanja brojkama koje od jednog stratista prave lakrdiju.

Holden Kolfild
26.11.2006., 16:22
I ti opet generalizujes stvari. Nadji moj post na ovoj temi gde sam ja napisao o broju ubijenih u Jasenovcu. Da ponovim jos jednom posto evidentno ne zelis da citas.

Kao sto rekoh sa ovih prostora ne verujem nikom Imaju arhivi drugih drzava i ja se njih drzim. I opet pises VASEG. A od mene trazis da ne generalizujem stvari. Ja ceo Hrvatski narod nisam nazvao genocidnim, a ti konstantno pokusavas da pokazes kako su svi Srbi budale, za sta ces sasvim sigurno imati potporu pojedinih forumskih teletabisa koji ovde ordiniraju.

Holden Kolfild
26.11.2006., 16:23
A jel' treba da verujem Franju Tudjmanu i onoj njegovoj smejuriji od knjige?

Ringo59
26.11.2006., 16:35
A jel' treba da verujem Franju Tudjmanu i onoj njegovoj smejuriji od knjige?

Mislis na "Bespuca"! Reci iskreno, da li si procitao tu knjigu?

Holden Kolfild
26.11.2006., 16:45
Da Bespuca povijesne zbiljnosti. Citao sam neke zanimljive odlomke. Ne celu knjigu.

Stribor cumez
26.11.2006., 17:57
Hmmm nikakvog komentara o narodnim herojima sa spiska. Najlakse je blebetati, a ako treba malo upotrijebiti mozak i na osnovni nacin provjeriti vjerodstojnost dokumenta, onda nista...

povjesnicar
26.11.2006., 21:20

Da, ti bi ih trebao učiti kako raditi procijene. Pogledaj malo kolika bi trebala biti stopa nataliteta poslije rata da bi brojka od 600 000 ubijenih Srba u Jasenovcu bila imalo moguća. Sad ćeš mi reći da su ljudi između 1945. i 1951. imali po 15-tero djece? I da su rađale i babe od 80 godina. Daj se spusti na zemlju. Žerjavićeve brojke su uvjerljivo najbliže istini i u novije vrijeme prihvaćene od svih eminentnih stručnjaka u svijetu, ako izuzmemo one iz Simon-Wiesenthal centra. Što se stope rasta stanovništva tiče, ona u ovom trenutku nema neku važnost jer su uzimani popisi iz 1931. i 1948. Dakle morala bi biti jebeno velika stopa rasta u te tri poratne godine da bi se zamijetio neki veći priraštaj u tim godinama.
Uostalom, evo ti pa čitaj. http://hr.wikipedia.org/wiki/Srbi_u_NDH:_Broj_%C5%BErtava
Sve je laički objašnjeno, nema smisla da nam tu soliš pamet kad je čovjek dobar dio života posvetio toj problematici i došao do validnih podataka.

Što se navedene Krfske deklaracije tiče, Nardono vijeće koje ju je potpisalo nije isto što i Hrvatski sabor jer ono nije izabrano na izborima već je skrpano tijekom 1.svjetskog rata. Riječi pravoga vođe hrvatskoga naroda,Stjepana Radića, su bile : "Ne srljajte kao guske u maglu".

McAucliffe
26.11.2006., 22:00
I ti opet generalizujes stvari. Nadji moj post na ovoj temi gde sam ja napisao o broju ubijenih u Jasenovcu. Da ponovim jos jednom posto evidentno ne zelis da citas.

Kao sto rekoh sa ovih prostora ne verujem nikom Imaju arhivi drugih drzava i ja se njih drzim. I opet pises VASEG. A od mene trazis da ne generalizujem stvari. Ja ceo Hrvatski narod nisam nazvao genocidnim, a ti konstantno pokusavas da pokazes kako su svi Srbi budale, za sta ces sasvim sigurno imati potporu pojedinih forumskih teletabisa koji ovde ordiniraju.
NE negiram zločin...
Ali uporno se hvataš arhiva drugih država...
Pa te po stoti puta molim da mi objasniš...čemu tolike razlike u podacima...jedni govore o 250 000,a drugi o čak 750 000...toliko o vjerodostojnosti...
Ani na pitanje gdje su skriveni leševi još nisam dobio odgovor...

vviikkii
26.11.2006., 22:18
Kao sto rekoh sa ovih prostora ne verujem nikom Imaju arhivi drugih drzava i ja se njih drzim. .
Procitao sam u nekim tvojim prijasnjim postovima da mislis na nacisticke, ruske, britanske arhive.... Po tebi su oni vjerodostojni...
Pa objasni onda ovo...
Po takvim ruskim arhivima i tvrdnjama nakon rata, u Auschwitzu je ubijeno oko 4 mil. ljudi...
Ajmo na naciste kad vec spominjes da zavirimo u njihove arhive..
Pa zar nije zapovjednik Auschwitza Rudolf Höß rekao da je tamo ubijeno 2,5-3 mil. ljudi...
Ove brojke su se nakon rata naravno koristile u razno razne svrhe...
Sve dok nisu napravljena znanstvena istrazivanja..
Pa tako vecina suvremenih strucnjaka smatra da broj mrtvih sigurno ne prelazi 1,1 mil..
Tek 1989 g. je u Auschwitzu postavljena ploca sa ovim brojem ubijenih..
I onda ti nama pricas price o stranim "arhivama" kao necem vjerodostojnom...

Holden Kolfild
27.11.2006., 10:52
Kada su pripadnici 322. pešadijske divizije Crvene armije presekli bodljikavu žicu i ušli u Aušvic, na jugu Poljske 27. januara 1945. godine, dočekao ih je nestvani svet sablasnih, ispijenih žena, zbijenih u mračnim barakama, koje su se pridržavale jedna za drugu da ne padnu. Prvi ljudi iz slobodnog sveta su ugledali užas najvećeg nacističkog logora - "fabrike smrti". Do trenutka kada je 322. divizija stigla u Aušvic, nacisti su, pri svom begu u Nemačku, na "marševima smrti" evakuisali većinu zatvorenika.

Ostalo je oko 7.000 logoraša, "onih koji nisu mogli da se kreću... Bili su kost i koža, jedva da su mogli da stoje na nogama", pričao je nedavno jedan od ostarelih vojnika Ivan Viničenko. "Nemci su ih ostavili za sobom. Nisu imali vremena da ih spale, da ih streljaju". Među logorašima, kazivao je dalje Viničenko, "neki su plakali, neki se smejali".

Industrija smrti

Svetski lideri su se u prošli četvrtak okupili u Aušvicu, na najvećoj ikada organizovanoj komemoraciji najmračnije epizode Evrope XX veka, industrijskog ubijanja miliona ljudi, uglavnom Jevreja, koje je izvršila nacistička Nemačka. Prinčevi i predsednici, preživele žrtve i rodbina mrtvih, veterani Crvene Armije, đaci i verski poglavari - otišli su u turobni, prostrani koncentracioni logor, simbol još užasnijeg holokausta.
Ceremonijama u Aušvicu i u obližnjem Krakovu počela je godina puna događaja koji obeležavaju 60. godišnjicu kraja Drugog svetskog rata. Ovo će po mnogo čemu takođe biti godina završetka, pošto će razni događaji biti poslednji kojima će prisustvovati direktni očevici ratnih godina. "Približavamo se trenutku kada će se ovaj strašni događaj preseliti iz sećanja u istoriju", rekao je Silvan Šalom, izraelski šef diplomatije, u Njujorku u prošli ponedeljak, na prvoj specijalnoj sednici Generalne skupštine Ujedinjenih Nacija posvećenoj komemoraciji jednog istorijskog događaja.

Holokaust je bila državna politika gonjenja i genocida nad evropskim Jevrejima i ostalim "neprijateljima nemačke države" koju su nacisti sprovodili od 1933. do 1945. godine. Za to vreme je u Evropi ubijeno skoro šest miliona Jevreja, kao deo "Konačnog rešenja", kako je nacistički diktator Adolf Hitler nazivao problem Jevreja, konstatovao je Jad Vašem, izraelski nacionalni dokumentacioni centar za sećanje na žrtve. Odluka da svi Jevreji u Evropi budu pobijeni formulisana je krajem 1941, a nacistički zvaničnici su na konferenciji u Vanzeu, u januaru 1942, koordinirali mašineriju masovnih ubistava. Ukupno je bilo 39 koncentracionih logora.

Između decembra 1941. i kraja 1944, više od četiri miliona ljudi, uglavnom Jevreja, usmrćeno je u šest logora: Čelmno, Treblinka, Sobibor, Belzac, Majdanek i Aušvic u Poljskoj. Veliki broj žrtava Holokausta je ubijen i u Varšavi, Mauthauzen-Guzenu u Austriji i Belsenu, Buhenvaldu i Dahauu u Nemačkoj. Aušvic-Birkenau je bio je najveći koncentracioni logor i u njemu je ubijeno oko 1,5 miliona ljudi, od kojih su najmanje 1,1 milion bili Jevreji. U Poljskoj je likvidirano 85 procenata jevrejske populacije - nekih 2,8 miliona ljudi. Najmanje 1,5 miliona dece je ubijeno u holokaustu. Procenjuje se da je samo 11 odsto jevrejske dece koja su bila živa 1933. opstalo u holokaustu.
Ostale žrtve nacističkih zločina - označeni kao "neprijatelji nemačke države" - procenjuju se na 5,5 miliona i uključuju do pola miliona Roma, oko 10-15 hiljada homoseksualaca i tri miliona Poljaka. U koncentracionim logorima su takođe umrli politički zatvorenici i sovjetski ratni zarboljenici.

U logore su slati i katolički i protestantski sveštenici, ljudi sa invaliditetom i zatvorenici po savesti ili religijskih ubeđenja, poput Jehovinih svedoka. U njima su mogli da završe i socijalno nepoželjni: prosjaci, beskućnici, alkoholičari i nezaposleni. Tu su vršeni i medicinski eksperimenti, uključijući sterilizaciju i kastraciju, o čemu se brinuo po zlučuveni dr Jozef Mengele.

Mrtvačke glave

Nemačke snage koje su okupirale Poljsku 1939, započinjući Drugi svetski rat, naredne godine su podigle Aušvic I kao radni logor za poljske zatvorenike. Postepeno su proširivale ogroman logor smrti. Kompleks su sačinjavala tri logora i najmanje 36 manjih logora, koji su do 1942. bili izgrađeni izvan grada Osvijećima, na izolovanih 40 kvadratnih kilometara.

Aušvic II, ili Birkenau, sagrađen oktobra 1941, bio je tamnica za više od 100.000 ljudi i glavno poprište masovnih ubijanja. U Birkenau su sagrađeni gasne komore i krematorijum u kojima je usmrćivano oko 2.000 ljudi dnevno. Do 1944. ta brojka se povećala na oko 6.000 ljudi ubijenih za dan. Tokom samo 56 dana 1944, u smrt je poslato 438.000 mađarskih Jevreja. Aušvic III je snabdevao prinudne radnike za obližnji fabriku I.G Farben.

Komandant Aušvica je bio Rudolf Valter Hes, a logorom su upravljale SS jedinice Mrtvačke glave (Totenkopfverbande). Od ukupno oko 7.000 čuvara u Aušvicu, među kojima je bilo i 170 žena, posle poraza nacističke Nemačke pred sud je izvedeno 750 i kažnjeno. Konandant Hes je streljan.

Oko 200.000 zatvorenika koji su bili u Aušvicu između 1940. i 1945. uspelo je da preživi Holokaust. Holokaust, jedinstveni pokušaj da se uništi evropsko jevrejstvo kroz organizovana masovna ubistva šest miliona ljudi, uglavnom je sproveden u Istočnoj Evropi na prostoru između Nemačke i Sovjetskog Saveza, iako je, takođe, odneo živote nebrojenih hiljada žrtava iz Zapadne Evrope.

Ovo je za ovog zadnjeg nesrecnika, neka se obrazuje malo..........

Holden Kolfild
27.11.2006., 10:57
NE negiram zločin...
Ali uporno se hvataš arhiva drugih država...
Pa te po stoti puta molim da mi objasniš...čemu tolike razlike u podacima...jedni govore o 250 000,a drugi o čak 750 000...toliko o vjerodostojnosti...
Ani na pitanje gdje su skriveni leševi još nisam dobio odgovor...

Pa ako su ovi kokali 2 000 na dan, pa spaljivali, zakopavali ili sta su vec tom nesrecnom narodu tamo radili, zasto to ne bi mogli i njihovi kucni ljubimci-ustase. Samo u manjem obimu naravno, ali tu je uvek lepa reka Sava da odnese visak......

McAucliffe
27.11.2006., 11:00
Kada su pripadnici 322. pešadijske divizije Crvene armije presekli bodljikavu žicu i ušli u Aušvic, na jugu Poljske 27. januara 1945. godine, dočekao ih je nestvani svet sablasnih, ispijenih žena, zbijenih u mračnim barakama, koje su se pridržavale jedna za drugu da ne padnu. Prvi ljudi iz slobodnog sveta su ugledali užas najvećeg nacističkog logora - "fabrike smrti". Do trenutka kada je 322. divizija stigla u Aušvic, nacisti su, pri svom begu u Nemačku, na "marševima smrti" evakuisali većinu zatvorenika.

Ostalo je oko 7.000 logoraša, "onih koji nisu mogli da se kreću... Bili su kost i koža, jedva da su mogli da stoje na nogama", pričao je nedavno jedan od ostarelih vojnika Ivan Viničenko. "Nemci su ih ostavili za sobom. Nisu imali vremena da ih spale, da ih streljaju". Među logorašima, kazivao je dalje Viničenko, "neki su plakali, neki se smejali".

Industrija smrti

Svetski lideri su se u prošli četvrtak okupili u Aušvicu, na najvećoj ikada organizovanoj komemoraciji najmračnije epizode Evrope XX veka, industrijskog ubijanja miliona ljudi, uglavnom Jevreja, koje je izvršila nacistička Nemačka. Prinčevi i predsednici, preživele žrtve i rodbina mrtvih, veterani Crvene Armije, đaci i verski poglavari - otišli su u turobni, prostrani koncentracioni logor, simbol još užasnijeg holokausta.
Ceremonijama u Aušvicu i u obližnjem Krakovu počela je godina puna događaja koji obeležavaju 60. godišnjicu kraja Drugog svetskog rata. Ovo će po mnogo čemu takođe biti godina završetka, pošto će razni događaji biti poslednji kojima će prisustvovati direktni očevici ratnih godina. "Približavamo se trenutku kada će se ovaj strašni događaj preseliti iz sećanja u istoriju", rekao je Silvan Šalom, izraelski šef diplomatije, u Njujorku u prošli ponedeljak, na prvoj specijalnoj sednici Generalne skupštine Ujedinjenih Nacija posvećenoj komemoraciji jednog istorijskog događaja.

Holokaust je bila državna politika gonjenja i genocida nad evropskim Jevrejima i ostalim "neprijateljima nemačke države" koju su nacisti sprovodili od 1933. do 1945. godine. Za to vreme je u Evropi ubijeno skoro šest miliona Jevreja, kao deo "Konačnog rešenja", kako je nacistički diktator Adolf Hitler nazivao problem Jevreja, konstatovao je Jad Vašem, izraelski nacionalni dokumentacioni centar za sećanje na žrtve. Odluka da svi Jevreji u Evropi budu pobijeni formulisana je krajem 1941, a nacistički zvaničnici su na konferenciji u Vanzeu, u januaru 1942, koordinirali mašineriju masovnih ubistava. Ukupno je bilo 39 koncentracionih logora.

Između decembra 1941. i kraja 1944, više od četiri miliona ljudi, uglavnom Jevreja, usmrćeno je u šest logora: Čelmno, Treblinka, Sobibor, Belzac, Majdanek i Aušvic u Poljskoj. Veliki broj žrtava Holokausta je ubijen i u Varšavi, Mauthauzen-Guzenu u Austriji i Belsenu, Buhenvaldu i Dahauu u Nemačkoj. Aušvic-Birkenau je bio je najveći koncentracioni logor i u njemu je ubijeno oko 1,5 miliona ljudi, od kojih su najmanje 1,1 milion bili Jevreji. U Poljskoj je likvidirano 85 procenata jevrejske populacije - nekih 2,8 miliona ljudi. Najmanje 1,5 miliona dece je ubijeno u holokaustu. Procenjuje se da je samo 11 odsto jevrejske dece koja su bila živa 1933. opstalo u holokaustu.
Ostale žrtve nacističkih zločina - označeni kao "neprijatelji nemačke države" - procenjuju se na 5,5 miliona i uključuju do pola miliona Roma, oko 10-15 hiljada homoseksualaca i tri miliona Poljaka. U koncentracionim logorima su takođe umrli politički zatvorenici i sovjetski ratni zarboljenici.

U logore su slati i katolički i protestantski sveštenici, ljudi sa invaliditetom i zatvorenici po savesti ili religijskih ubeđenja, poput Jehovinih svedoka. U njima su mogli da završe i socijalno nepoželjni: prosjaci, beskućnici, alkoholičari i nezaposleni. Tu su vršeni i medicinski eksperimenti, uključijući sterilizaciju i kastraciju, o čemu se brinuo po zlučuveni dr Jozef Mengele.

Mrtvačke glave

Nemačke snage koje su okupirale Poljsku 1939, započinjući Drugi svetski rat, naredne godine su podigle Aušvic I kao radni logor za poljske zatvorenike. Postepeno su proširivale ogroman logor smrti. Kompleks su sačinjavala tri logora i najmanje 36 manjih logora, koji su do 1942. bili izgrađeni izvan grada Osvijećima, na izolovanih 40 kvadratnih kilometara.

Aušvic II, ili Birkenau, sagrađen oktobra 1941, bio je tamnica za više od 100.000 ljudi i glavno poprište masovnih ubijanja. U Birkenau su sagrađeni gasne komore i krematorijum u kojima je usmrćivano oko 2.000 ljudi dnevno. Do 1944. ta brojka se povećala na oko 6.000 ljudi ubijenih za dan. Tokom samo 56 dana 1944, u smrt je poslato 438.000 mađarskih Jevreja. Aušvic III je snabdevao prinudne radnike za obližnji fabriku I.G Farben.

Komandant Aušvica je bio Rudolf Valter Hes, a logorom su upravljale SS jedinice Mrtvačke glave (Totenkopfverbande). Od ukupno oko 7.000 čuvara u Aušvicu, među kojima je bilo i 170 žena, posle poraza nacističke Nemačke pred sud je izvedeno 750 i kažnjeno. Konandant Hes je streljan.

Oko 200.000 zatvorenika koji su bili u Aušvicu između 1940. i 1945. uspelo je da preživi Holokaust. Holokaust, jedinstveni pokušaj da se uništi evropsko jevrejstvo kroz organizovana masovna ubistva šest miliona ljudi, uglavnom je sproveden u Istočnoj Evropi na prostoru između Nemačke i Sovjetskog Saveza, iako je, takođe, odneo živote nebrojenih hiljada žrtava iz Zapadne Evrope.

Jesi bio u Aushwitzu?
Ja jesam,tamo 1998.g.
I nebih opet išao ni da mi plate...

A zanimljivo je kako ti u ovom svojem postu nisi opovrgnuo onih 1.1 milijuna ljudi koje spominje vviki...

Pa me zanima što si sa njime htio reći...on ti je samo htio prikazati kako neki arhivi baš i isu pouzdani...
A ti skineš neki tekst koji njega uopće ne opovrgava...

Holden Kolfild
27.11.2006., 11:04
Da, ti bi ih trebao učiti kako raditi procijene. Pogledaj malo kolika bi trebala biti stopa nataliteta poslije rata da bi brojka od 600 000 ubijenih Srba u Jasenovcu bila imalo moguća. Sad ćeš mi reći da su ljudi između 1945. i 1951. imali po 15-tero djece? I da su rađale i babe od 80 godina. Daj se spusti na zemlju. Žerjavićeve brojke su uvjerljivo najbliže istini i u novije vrijeme prihvaćene od svih eminentnih stručnjaka u svijetu, ako izuzmemo one iz Simon-Wiesenthal centra. Što se stope rasta stanovništva tiče, ona u ovom trenutku nema neku važnost jer su uzimani popisi iz 1931. i 1948. Dakle morala bi biti jebeno velika stopa rasta u te tri poratne godine da bi se zamijetio neki veći priraštaj u tim godinama.
Uostalom, evo ti pa čitaj. http://hr.wikipedia.org/wiki/Srbi_u_NDH:_Broj_%C5%BErtava
Sve je laički objašnjeno, nema smisla da nam tu soliš pamet kad je čovjek dobar dio života posvetio toj problematici i došao do validnih podataka.

Što se navedene Krfske deklaracije tiče, Nardono vijeće koje ju je potpisalo nije isto što i Hrvatski sabor jer ono nije izabrano na izborima već je skrpano tijekom 1.svjetskog rata. Riječi pravoga vođe hrvatskoga naroda,Stjepana Radića, su bile : "Ne srljajte kao guske u maglu".

Bolje uzmi neki drugi nik.................

I gde je bio taj pravi hrvatski vodja u to vreme. Kao sto rekoh, nemoj prekrajati nesto kako tebi odgovara....Svi su sad bili protiv SHS, samo je Trumbic bio za, i on je potpisao, a ostali narod bio protiv. Ne seri..... Takodje pokusavas da provuces tezu o 125 tisuca umorenih u Blajburgu i na kriznom putu, a u Jasenovcu ih je stradalo 50 do 82 tisuce jer tako kazu dvojica komunjara, koji su se trudili da odrze Bratstvo i Jedinstvo...........

Sto bi rekao Henry

"Sram te bilo".........

P.S. ja razumem da je tvoj deda ili cale bio ustasa, ali bas toliko izvrtati istinu..............

McAucliffe
27.11.2006., 11:04
Pa ako su ovi kokali 2 000 na dan, pa spaljivali, zakopavali ili sta su vec tom nesrecnom narodu tamo radili, zasto to ne bi mogli i njihovi kucni ljubimci-ustase. Samo u manjem obimu naravno, ali tu je uvek lepa reka Sava da odnese visak......
Zanimljivo je kako su nedavno eshumirane žrtve,njih 63 koje je Dunav donio u Beograd...one iz DR..
Zar nebi bio sličan primjer i sa Savom?A opet,nikad nije spominjan veći broj žrtava koji bi tako bio pronađen...

JEsi siguran da su u Jasenovcu postojale spalionice?Molim dokaz za to...

Holden Kolfild
27.11.2006., 11:11
Jesi bio u Aushwitzu?
Ja jesam,tamo 1998.g.
I nebih opet išao ni da mi plate...

A zanimljivo je kako ti u ovom svojem postu nisi opovrgnuo onih 1.1 milijuna ljudi koje spominje vviki...

Pa me zanima što si sa njime htio reći...on ti je samo htio prikazati kako neki arhivi baš i isu pouzdani...
A ti skineš neki tekst koji njega uopće ne opovrgava...

Sasvim slucajno sam se tamo nasao na dan oslobadjanja 27. januara 2005. Na 60 godina. Cetiri miliona Jevreja je ubijeno u sest logora koji su ti navedeni u clanku.

Kojim podacima su baratali Amerikanci, Britanci, Rusi? A postovao sam clanak iz razloga, sto primecujem da mnogi od vas pokusavaju da relativizuju neke stvari ovde. Postovacu i slike ako treba, samo se nadam da niste doruckovali.........

Holden Kolfild
27.11.2006., 11:16
Logor „Jasenovac“ prostirao se na preko 240 kvadratnih kilometara, duž obale reke Save, od Stare Gradiške na istoku, do sela Krapje na zapadu, i od Struga na severu do linije između Draksenića i Bistrice na jugu.

Do izbora ovako širokog područja Jasenovca za taj monstruozan logor došlo je iz nekoliko razloga. Jedan od njih bio je svakako pogodan geografski položaj. Pruga Zagreb–Beograd bila je u blizini, i veoma važna za transport zatvorenika. Teren je okružen rekama Savom, Unom i Velikom Strugom, u sred močvarnog Lonjskog polja, tako da je bekstvo iz logora bilo skoro nemoguće. Na drugoj obali reke Save, područje Gradine teško je pristupačno i često je plavljeno, nenaseljeno i daleko od bilo kakvog svedoka. Bilo je to idealno mesto za sakrivanje masovnih ubistava. Drugi moguć razlog za izbor ovog mesta bile su tamošnje fabrike; to su bile radionice za izradu lanaca, ciglane, strugare i tome slično, te je logor bilo lako predstaviti javnosti kao radni.

Kako covek tu bilo sta da sakrije......... Pitam se............

McAucliffe
27.11.2006., 11:20
Sasvim slucajno sam se tamo nasao na dan oslobadjanja 27. januara 2005. Na 60 godina. Cetiri miliona Jevreja je ubijeno u sest logora koji su ti navedeni u clanku.

Kojim podacima su baratali Amerikanci, Britanci, Rusi? A postovao sam clanak iz razloga, sto primecujem da mnogi od vas pokusavaju da relativizuju neke stvari ovde. Postovacu i slike ako treba, samo se nadam da niste doruckovali.........
Opet,nisi opovrgnuo onih 1.1 milijuna...ne kažem da ih je toliko bilo,samo da nisi opovrgnuo...
Ja samo navodim da su odaci diskutabilni..baš u tim arhivama...idu od 1.1 milijuna do 6 milijuna...
Zato sam i rekao da netreba svemu vjerovati..

McAucliffe
27.11.2006., 11:22
Logor „Jasenovac“ prostirao se na preko 240 kvadratnih kilometara, duž obale reke Save, od Stare Gradiške na istoku, do sela Krapje na zapadu, i od Struga na severu do linije između Draksenića i Bistrice na jugu.

Do izbora ovako širokog područja Jasenovca za taj monstruozan logor došlo je iz nekoliko razloga. Jedan od njih bio je svakako pogodan geografski položaj. Pruga Zagreb–Beograd bila je u blizini, i veoma važna za transport zatvorenika. Teren je okružen rekama Savom, Unom i Velikom Strugom, u sred močvarnog Lonjskog polja, tako da je bekstvo iz logora bilo skoro nemoguće. Na drugoj obali reke Save, područje Gradine teško je pristupačno i često je plavljeno, nenaseljeno i daleko od bilo kakvog svedoka. Bilo je to idealno mesto za sakrivanje masovnih ubistava. Drugi moguć razlog za izbor ovog mesta bile su tamošnje fabrike; to su bile radionice za izradu lanaca, ciglane, strugare i tome slično, te je logor bilo lako predstaviti javnosti kao radni.

Kako covek tu bilo sta da sakrije......... Pitam se............
Vidim,preskočio si pitanje sa Savom...to volim kod vas srba...izbjegavate pitanja na koje neznate odgovore i postavljate nove teze kje nemaju veze sa prijašnjiom pitanjima...

U postu koji si ti citirao pitao sam te o spalionicama...

I GDJE SI TI SADA U OVOM SVOME ODGOVORU MENI DOKAZAO DA SU SPALIONICE POSTOJALE?
JEsi glup ili se samo praviš?

Holden Kolfild
27.11.2006., 11:26
A jesi li ti slep ili volis da izigravas slepca. Sto se tice reke Save hoces da kazes da nisu bacani u nju. Ima slika o tome. Ne zaboravi ko je drzao celu tu teritoriju.

Znas ono ciglana, fabricke peci i tako to................

Zaista me zapanjujes...........

McAucliffe
27.11.2006., 11:32
A jesi li ti slep ili volis da izigravas slepca. Sto se tice reke Save hoces da kazes da nisu bacani u nju. Ima slika o tome. Ne zaboravi ko je drzao celu tu teritoriju.

Znas ono ciglana, fabricke peci i tako to................

Zaista me zapanjujes...........
Nisam rekao da nisu bacani...samo me zanim zašto nikada nije pronađen veći broj leševa koji su plutali Savom?Pod većim brojem mislim na tisuće....

"fabričke" peći?Zanimljivo...
Kada si već bio u Aushwitzu reci mi jesu li i tamo bile "fabričke" peći ili neke druge peći...napravljenje posebno za spaljivanja...

A da su leševi i skriveni zbog pogodne konfiguracije tla i dalje nisi odgovorio na moje pitnje zašto ti leševi nikada nisu pronađeni...pogotovo kada znamo da kremiranjem ne izgore svi djelovi tjela...dosta kostiju osatne...to mora negdje biti pokopano...

Znamo tko je kontrolirao većinu teritorija za vrijeme NDH i Jasenovca...

Ali znamo tko je bio na vlasti daljnjih 50 godina..i znamo da bi njim itekako odgovaralo da pronađu žrtve JAsenovaca...a opet nikada nisu...barem ne u takvim megalomanskim brojkama koje ti i tvoje strane arhive navodite...

JEr da su te žrtve pronađene to bi barem djelomično sparlo ljagu Bleigurga sa tadašnje vlasti...

walpurga
27.11.2006., 11:50
kad tako lijepo barataš brojkama promaknulo ti je da se je od nekih leševa radio sapun i na taj način ja zauvijek nestao dokazni materijal. ;) gledaj seriju 'novi forenzičari' i odmah ćeš vidjeti kako su ustaše bili dovitljivi u uklanjanju dokaznog materijala. ;)

general Martok
27.11.2006., 12:43
Nekidan sam gledao taj "popis" kad na njemu, gle li čuda, nađoh imena svojih susjeda (koje su, doduše, ubile ustaše) a da nisu ni čuli ni vidjeli Jasenovca, već ubijeni na svome kućnom pragu i pokopani na seoskom groblju.

vviikkii
27.11.2006., 14:14

Industrija smrti

Mrtvačke glave

Ovo je tako nisko i jadno, tipicno za takve ka sta si ti...
Izgleda da svojim postom optuzujes mene da "relativizujem" strahote koje su se desavale u Auschwitzu time sto sam spomenuo da se nakon rata manipuliralo sa brojem ubijenih u tom logoru..
Da se razumimo, nisam ni ocekiva da ces napisat nesto pametno kao odgovor na cinjenicu da su arhive u koje ti viris nevjerodostojne ali ovo je ipak previse... Ali to je samo dokaz sta se sve od vas srba moze ocekivat..
Da zbrojimo...
Raspisa si se o broju mrtvih, spalionicama i sl, podatke za svoje zakljucke crpis iz stranih arhiva jer kao ne virujes ni "nama", a ni "vama"...
Pa te pitam (molim konkretan odgovor bez izmotavanja), kako mozes takve arhive smatrat vjerodostojnima u slucaju Jasenovca kad se zna koliko su bili pogresni u slucaju Auschwitza..
Konkretno, po ruskim (oni su prvi usli u Auschwitz) podacima je tamo ubijeno 4 mil. ljudi, po nacistickim 2.5-3 mil.. Suvremena istrazivanja se zaustavljaju na brojci od 1,1 mil..
Cekam odgovor!!!

Holden Kolfild
27.11.2006., 15:37
Pa te pitam (molim konkretan odgovor bez izmotavanja), kako mozes takve arhive smatrat vjerodostojnima u slucaju Jasenovca kad se zna koliko su bili pogresni u slucaju Auschwitza..

Naravno da ih mogu smatrati verodostojnim. kome treba da verujem Kocovicu i Zervajic ili ako se vec bese prezivao drugi lik. Pa ni ja nista drugo nisam ocekivao od vas, jebeno je imati takvu istoriju..........

@ MC

Pronadji nesto o Hinku Piciliju....... Poznate su "Picilijeve" peci. U okviru Trojke su se nalazili krematorijumi... Vodilo je cuveno III Odeljenje. Vodja Mijo Babic, poznatiji kao "Djovani"...

Arijela
27.11.2006., 18:57
@ Ringo

Nisam rekao da ih nije bilo uopste u NOP-u, vec da ih nije bilo u velikom broju. Svakako da je bilo i Hrvata, ali tek krajem 1942 i masovno 1943 dolazi do prelaska u partizane. Razlog tome je pre svega kapitulacija Italije.

U partizanima je u postotku najviše bilo Hrvata (u odnosu prema broju pripadnika nacije).

I ti su svi bili to iz uvjerenja.

Arijela
27.11.2006., 19:00
Nekidan sam gledao taj "popis" kad na njemu, gle li čuda, nađoh imena svojih susjeda (koje su, doduše, ubile ustaše) a da nisu ni čuli ni vidjeli Jasenovca, već ubijeni na svome kućnom pragu i pokopani na seoskom groblju.

I kaj si s tim htio reći? To umanjuje zločine hercegovačkih ustaša (baš su ti zvjerski mučili i ubili nekoliko članova moje uže i šire obitelji) ili kaj? Zbilja mi je svejedno je li su mi djedova brata (echte Zagrepčanca) obesili u Dubravi ili su ga smaknuli u Jasenovcu - a sve zato kaj je jedan od braće bio u partizanima, ostali su doma živjeli i radili normalno.

I nek se broji kao žrtva, i to imenom i prezimenom!

vviikkii
27.11.2006., 19:20
I kaj si s tim htio reći? To umanjuje zločine hercegovačkih ustaša (baš su ti zvjerski mučili i ubili nekoliko članova moje uže i šire obitelji) ili kaj? Zbilja mi je svejedno je li su mi djedova brata (echte Zagrepčanca) obesili u Dubravi ili su ga smaknuli u Jasenovcu - a sve zato kaj je jedan od braće bio u partizanima, ostali su doma živjeli i radili normalno.

I nek se broji kao žrtva, i to imenom i prezimenom!
Na kojim si ti drogama...? Kako on to umanjuje zlocin ustasa ako tvrdi da mu susjedi nisu ubijeni u Jasenovcu vec isprid kucnog praga..

vviikkii
27.11.2006., 19:44
[QUOTE=Holden Kolfild]Naravno da ih mogu smatrati verodostojnim. kome treba da verujem Kocovicu i Zervajic ili ako se vec bese prezivao drugi lik. Pa ni ja nista drugo nisam ocekivao od vas, jebeno je imati takvu istoriju..........
QUOTE]

Ja ti nisam pisao kome ces virovat nego kome ne bi smio virovat..
Vidis.. Npr. ti ni ne znas kako se "bese" prezivao drugi lik al svejedno neces ni ostaviti najmanju mogucnost da mu povjerujes..
Ali da zakljucimo... Smatrajuci arhive (koji su se u slicnom slucaju pokazali netocnima) vjerodostojnima ti samog sebe cinis nevjerodostojnim kad pises o Jasenovcu...
To bi trebao shvatiti..

McAucliffe
27.11.2006., 20:58

Naravno da ih mogu smatrati verodostojnim. kome treba da verujem Kocovicu i Zervajic ili ako se vec bese prezivao drugi lik. Pa ni ja nista drugo nisam ocekivao od vas, jebeno je imati takvu istoriju..........

@ MC

Pronadji nesto o Hinku Piciliju....... Poznate su "Picilijeve" peci. U okviru Trojke su se nalazili krematorijumi... Vodilo je cuveno III Odeljenje. Vodja Mijo Babic, poznatiji kao "Djovani"...
JA pronađi?Možeš misliti...
Jesi ti kada bio na sudu...?!
Časni sude tako je kako ja kažem,a dokaze si pronađite sami...
Ako nešto želiš dokazati,podastri sam svoje dokaze...

Mene samo zanima kako vjeruješ arhivama koje se toliko razlikuju po brojevima?
I kojoj arhivi vjeruješ...računaš li srednju vrijednost ili?I zašto baš vjeruješ posebno jednoj arhivi...jer svima nemožeš vjerovati...

ŽEna mi je ekonomist...daš nam na upravljanje svoje dohotke...ako ih imaš...vidim da se na tvojim "vjorovanjima" da zaraditi lijepi novac...jer vjeruješ svima,iako te arhive nisu potvrđene...
Samo me zanima kojoj brojci o Jasenovcu vjeruješ...onoj od 200 000 ili onoj od 750 000...

I nemoj mi se sada izvlačiti da nije u redu da raspravljamo o brojevima...jer ti to odavno radiš...a i ova tema je tako postavljena...

Pa kada se toliko hvataš za strane arhive zanima me kojoj je po tebi najvjerodostojnija...

I opet ponavljam,zanimljivo je kako neke mojke konstatacije na koje nemaš odgovor uvijek izbjegavaš...pravi srbin,nema što...

Ali neide ti to tako u pravom životu...naučiti ćeš to kada malo budeš stariji...

Ionako je danas bio primjer govora Ive Sanader i S. Mesića o Jasenovcu....tamo se vidi stav HR o tim zločinima...pa nemožeš više plasirati tezu da katarza nije doživljena...

Jeste vi izgradili koji memorijalni centar na mjestima srpskih logora za Hrvate u Domovinskom ratu?

JEl se Tadić ispričao ili ponio kao zadnje govno pri posjetu Srebrenici?Nešto mi smrdi...pitam se tko...ili što...

Jeste se ispričali za Ovčaru?NE

walpurga
27.11.2006., 21:12
[QUOTE=Holden Kolfild]Naravno da ih mogu smatrati verodostojnim. kome treba da verujem Kocovicu i Zervajic ili ako se vec bese prezivao drugi lik. Pa ni ja nista drugo nisam ocekivao od vas, jebeno je imati takvu istoriju..........
QUOTE]

Ja ti nisam pisao kome ces virovat nego kome ne bi smio virovat..
Vidis.. Npr. ti ni ne znas kako se "bese" prezivao drugi lik al svejedno neces ni ostaviti najmanju mogucnost da mu povjerujes..
Ali da zakljucimo... Smatrajuci arhive (koji su se u slicnom slucaju pokazali netocnima) vjerodostojnima ti samog sebe cinis nevjerodostojnim kad pises o Jasenovcu...
To bi trebao shvatiti..
govori o manipuliranju brojkama. kad se brojke s jednog mjesta dodatno pribroje drugom mjestu, ali se ne brišu s onog prvog. ;)

povjesnicar
27.11.2006., 21:37
Bolje uzmi neki drugi nik.................

I gde je bio taj pravi hrvatski vodja u to vreme. Kao sto rekoh, nemoj prekrajati nesto kako tebi odgovara....Svi su sad bili protiv SHS, samo je Trumbic bio za, i on je potpisao, a ostali narod bio protiv. Ne seri..... Takodje pokusavas da provuces tezu o 125 tisuca umorenih u Blajburgu i na kriznom putu, a u Jasenovcu ih je stradalo 50 do 82 tisuce jer tako kazu dvojica komunjara, koji su se trudili da odrze Bratstvo i Jedinstvo...........

Sto bi rekao Henry

"Sram te bilo".........

P.S. ja razumem da je tvoj deda ili cale bio ustasa, ali bas toliko izvrtati istinu..............

Ako želiš raspravljati o ulasku Hrvatske u Kraljevinu SHS onda bi morao biti upoznat s situacijom koja je tada bila u Hrvatskoj. O toj situaciji nemaš dume dragi moj. HSS Stjepana Radića je na izborima za ustavotvornu skupštinu dobio uvjerljivo najveći broj glasova na području Hrvatske, potpora HSS-u je bila gotovo plebiscitarna. Toliko o tome koliko su Hrvati željeli ujedinjenje sa Srbijom. Jedini razlog zbog kojeg je do toga došlo su obećanja Antante Italiji i srpske prijetnje amputacijom pojedinih dijelova hrvatskoga teritorija. Ovo je stvarno duga tema i ako želiš raspravljati o njoj rado ću ti udovoljiti, otvori samo temu na PF Povijest i dobit ćeš više podataka o nastanku prve Jugoslavije nego što želiš vidjeti.
Nadalje što se Bleiburga tiče, postoje izvještaji o grobnicama u dužini do čak 3 km u kojima su pokapani ostaci ubijenih, pametnome dosta.
I na kraju, o mitu o Jasenovcu. Ti ljudi su radili sustavna istraživanja, Žerjavić pogotovo, tako da ću radije vjerovati njima nego tebi koji nemaš pojma o pojmu a pokušavaš progurati neke svoje istine. Kao da smo mi veslo sisali pa prije nismo vidjeli takve prdonje kao što si ti.

McAucliffe
27.11.2006., 21:40
[QUOTE=vviikkii]
govori o manipuliranju brojkama. kad se brojke s jednog mjesta dodatno pribroje drugom mjestu, ali se ne brišu s onog prvog. ;)
Ma ne isplati se...i ja mu to pokušavam objasniti već duže vrijeme,ali neide...
Nikako da mi objasni kako može vjerovati arhivama koje se toliko razlikuju po stanju podataka...

Vanja
27.11.2006., 22:09
Nadalje što se Bleiburga tiče, postoje izvještaji o grobnicama u dužini do čak 3 km u kojima su pokapani ostaci ubijenih, pametnome dosta.

Čini mi se da si ti za naziv POVJESNIČAR ipak imao uzor
i to kod onog doktora povjesti koji nam ju je stručno prebrisao
i namjestio nam tu "zarazu".... (a on gorljivi partizan)
jer sad se ovaj narod bavi samo Bleiburgom i Titom ... .
Znao je on kako "umrtvit" narod.... čista hipnoza ....
i sad nama vladaju "hipnotizeri" .... a vi pristajete.

povjesnicar
27.11.2006., 22:13
Eno odgovor na drugoj temi. Kopiraš svoje postove??:rolleyes:

Inkvizitor
27.11.2006., 23:47
I kaj si!

;)

ili kaj? !

;)

(echte Zagrepčanca) !

;)

a sve zato kaj !

;)

obesili

:mig:

Vanja
28.11.2006., 00:51
Eno odgovor na drugoj temi. Kopiraš svoje postove??:rolleyes:

Žao mi je odgovor ti je nedovoljan .... daj se malo potrudi pa nađi više činjenica potkrijepljenih .... dokumentiranih u nekim arhivama ....
barem si ti povjesničar znaš kako to ide .... nemoj mi vaditi "priče" kao onaj koji je poslije morao mjenjati svoje knjige.

Ajša
28.11.2006., 09:08
The 1990s nationalist government of the late President Franjo Tudjman sought to diminish the Jasenovac crimes and revisionists put the number of those killed there at 35,000. Some Serbs claim 700,000 of them lost lives here.

Independent researches today estimate between 56,000 and 97,000 died at Jasenovac and Croatia's pro-Western governments that took power after Tudjman's death in 1999 denounced Nazism and fascism.
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1162378499513&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull

Javlja Associated Press, a prenosi Jerusalem Post.

Molim ne spajati s već postojećom temom o Jasenovu iz dva razloga:
1) to već odavno nije tema o Jasenovcu
2) naslov služi kao odgovor onima koji konstantno prozivaju Izrael "zbog manipuliranja brojem žrtava u Jasenovcu", ili "zbog neprovjerenog ponavljanja srpske propagande".

McAucliffe
28.11.2006., 09:13
Baš me zanima što će na ovo reći dežurni dušebrižnici na forumu...
Oni joji se vole pozivati na strane arhive...

Ber
28.11.2006., 10:01
Da, očito su Židovi prihvatili istraživanje ZG Židova koji su postavili taj raspon između 56.000 dokazanih žrtava po imenu i prezimenu do 97 000 maksimalno, hipotetstki jer se sve žrtve neće nikada utvrditi. Otprilike pola pobijenih su Srbi.

delboy
28.11.2006., 10:29
Ma ne, nije istina...
Pa bilo je barem desetak milijuna žrtava. I to samo srba.
Kakve su sad ovo dezinformacije???

tomy108
28.11.2006., 10:44
Da, očito su Židovi prihvatili istraživanje ZG Židova koji su postavili taj raspon između 56.000 dokazanih žrtava po imenu i prezimenu do 97 000 maksimalno, hipotetstki jer se sve žrtve neće nikada utvrditi. Otprilike pola pobijenih su Srbi.

Mali ispravak, po wikipediji je poimenični popis trenutno 50 002 žrtve. 600.000 žrtava, brojka koju navodi Centar Simon Wiesenthal. Ako neke novine nešto napišu ne mora značiti da svi tako misle, da je to službeni stav vlade ili slično. No dobro, ovo je malen korak u napretku u demistifikaciji Jasenovca. Treba vidjeti reakcije židovske ali i srpske javnosti na taj članak.

i-Gradiska-stara
28.11.2006., 11:13
Novi muzej u Jasenovcu je hrvatska sramota. Taj muzej treba prepustiti zrtvama a ne da njime upravljaju oni koji su i odgovorni za Jasenovac.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/061128016

"International Herald Tribune" o novom muzeju u Jasenovcu

Dnevnik International Herald Tribune piše u utorak o novoj postavci muzeja u Jasenovcu koji je otvoren u ponedjeljak.
Novi muzej naglasak stavlja na osobna svjedočanstva žrtava ovoga ustaškog koncentracionog logora, dok je pomoć u organizaciji nove postavke pružio Muzej holokausta iz Washingtona.

"U novom muzeju u Jasenovcu nema ničega što podsjeća na okrutnost i ponižavanje žrtava", piše ovaj list koji se istovremeno izdaje u Parizu i New Yorku.

Direktorica muzeja Nataša Jovičić kazala je da su u jasenovačkom muzeju "za vrijeme komunizma bile izložene kosti žrtava, a da su dokumentarni snimci iz logora bili tako jezivi da su ljudi padali u nesvijest".

Nataša Jovičić način na koji je muzej organiziran objašnjava nedavnom prošlošću, kada su neki Srbi – na suđenjima za ratne zločine – vlastite zločine opravdavali onim što se u Jasenovcu događalo za vrijeme Drugoga svjetskog rata.

International Herald Tribune navodi kritiku novog muzeja od strane Efraima Zuroffa, direktora Centra Simon Wiesenthal iz Jerusalema, koji je rekao da muzejska postavka ne objašnjava "zbog čega se i kako dogodilo ono što se dogodilo".

"Jasenovac nije bio cunami, neka vrsta elementarne nepogode", kazao je Zuroff dodajući da mladim Hrvatima koji posjete muzej neće biti jasno kako je uspostavljena ustaška vlast u Hrvatskoj i zbog čega je taj režim u Jasenovcu ubijao ljude.

FENA
28/11/2006 11:38

Ajša
28.11.2006., 11:14
Mali ispravak, po wikipediji je poimenični popis trenutno 50 002 žrtve. 600.000 žrtava, brojka koju navodi Centar Simon Wiesenthal. Ako neke novine nešto napišu ne mora značiti da svi tako misle, da je to službeni stav vlade ili slično. No dobro, ovo je malen korak u napretku u demistifikaciji Jasenovca. Treba vidjeti reakcije židovske ali i srpske javnosti na taj članak.

gdje to simon wiesenthal centar navodi brojku od 600.000 žrtava?

i-Gradiska-stara
28.11.2006., 11:21
Samo djece u Jasenovcu je ubijeno 20 000. Evo spisak.

http://www.jasenovac.info/cd/zrtve/index_l.html

tomy108
28.11.2006., 11:23
gdje to simon wiesenthal centar navodi brojku od 600.000 žrtava?
Tako pište na wikipediji (hravatskoj) morat ćeš pitati autora za refernecu.

Ajša
28.11.2006., 11:24
Tako pište na wikipediji (hravatskoj) morat ćeš pitati autora za refernecu.

kakve veze ima centar wiesenthal sa hrvatskom wikipedijom?:rolleyes:

tomy108
28.11.2006., 11:25
Samo djece u Jasenovcu je ubijeno 20 000. Evo spisak.

http://www.jasenovac.info/cd/zrtve/index_l.html

To je onaj spisak od preko 600 000 žrtava, jesi li možda proučio tko je autor te stranice. A pogledaj i malo popis žrtava, šta misliš da je Pavelić pobio pola svoje rodbine?