PDA

View Full Version : Uklanjanje "mirisa" plijesni/vlage

bubica
06.11.2006., 16:35
Postoji li neka mogućnost da se ukloni :moli: :moli:

Hella Good
07.11.2006., 20:55
eeer..ne znam , ali nekak ne vjerujem.. hm

WillingToLive
08.11.2006., 16:02
Držiš ih na suncu, onak rastvorene da se vjetar igra s njima :D jedno tjedan dana te se nadaš da neće biti posljedica i da će knjiga ostati čitava! lol

bubica
08.11.2006., 18:48
Hm, da. I mislila sam si. :rolleyes: :zubo:

Ma mislim da ću je svejedno kupiti - dobra je prilika.

TinchiS
06.01.2011., 12:39
Jel ima netko savjet kako ukloniti miris ( tj. smrad :rolleyes: ) vlage iz starih fotografija ( osim luftanja )? :ne zna:

Lyla
06.01.2011., 12:47
Da ste čitali neb se uvatila plijesan!!! :mudri:

Modesti
06.01.2011., 12:53
Postoji li neka mogućnost da se ukloni :moli: :moli:

probaj ju dobro naprašiti s borotalkom ili nekim dječjim puderom
onda ju zatvori u plastičnu vrećicu, isto dobro napraši unutra i pusti ju tako zatvorenu par dana
trebalo bi pomoći

a1exa
06.01.2011., 12:56
Da ste čitali neb se uvatila plijesan!!! :mudri:

:rofl:

Jel ima netko savjet kako ukloniti miris ( tj. smrad :rolleyes: ) vlage iz starih fotografija ( osim luftanja )? :ne zna:

Stavi ih u kutiju sa silikagelom (one prozirne kuglice koje dobiješ u kutiji sa cipelama), to bi trebalo povući vlagu, a sa njom i smrad. :ne zna:
ne znam di se te kuglice mogu kupiti, eto, probaj sa time ako možeš

TinchiS
06.01.2011., 13:04
Stavi ih u kutiju sa silikagelom (one prozirne kuglice koje dobiješ u kutiji sa cipelama), to bi trebalo povući vlagu, a sa njom i smrad. :ne zna:
ne znam di se te kuglice mogu kupiti, eto, probaj sa time ako možeš

Hvala, probati ću. :)

a1exa
06.01.2011., 13:53
Hvala, probati ću. :)

Np. :mig:
A ako ne upali, imam rezervni plan :D

*jezebel*
06.01.2011., 14:07
a sto ako se radi o tisucama knjiga i casopisa (moj dragi :kava:)? postoji li neka varijanta s eksplozivom? :Serek:

BrokeBM
06.01.2011., 14:29
sol :ne zna:

TinchiS
06.01.2011., 14:45
Np. :mig:
A ako ne upali, imam rezervni plan :D

A to je? :D

a1exa
07.01.2011., 06:18
A to je? :D

Izabrat ćeš fotku koja ti je najmanje draga, pa malo sa parom :rofl:

aurora7
09.01.2011., 21:18
imam hrpu robice i prekrasnih nike i puma papučica od starijeg djeteta. robicu sam držala u kutijama za robu ali je ušla vlaga i iako sam sve oprala i dalje smrdi. zna li netko kako izvuči taj smrad iz robice i papučica? sad mi to treba, mislila sam da sam dobro zaštitila, kad ono:eek:.

*jezebel*
09.01.2011., 23:08
vlaga ti nije usla, nego je vec bila unutra. ves treba dobro osusiti, a kutije povremeno otvoriti. kupi u muelleru sagrotan ili impresan za rublje, nadam se da ce pomoci.

Exploited
11.01.2011., 12:06
ovaj dali znate neki dobar nacin za uklonit plijesan sa zidova,skupilo mi se u kutu dosta jer gosti nisu ukljucili napu dok su kuhali,ah
da i bijeli su zidovi pa da neostanu fleke

*jezebel*
11.01.2011., 12:45
ovaj dali znate neki dobar nacin za uklonit plijesan sa zidova,skupilo mi se u kutu dosta jer gosti nisu ukljucili napu dok su kuhali,ah
da i bijeli su zidovi pa da neostanu fleke

imas na stanovanju temu (zapravo vise tema) o plijesni na zidovima.

ja sam nedavno uzela u bauhausu sprej düfa schimmelentferner (natrijev hipoklorit). 70-ak kn. odlican je, plijesan nestala za samo par minuta i ne moras nista dirati prije prskanja. samo, uzasno smrdi i treba isprati vodom i spuzvom i jako dobro prozraciti. to ti je prakticki isto sto i domestos, jedino sto je obicna otopina, nisu mu dodani sapuni i sta vec ide u domestos. ja se nisam htjela za*ebavat' s varikinom i pretakanjima, ali mozes i to. nisu mi ostale fleke, iako ces mozda imati razliku u bjelini ako su ti zidovi sivkasti. mislim, operi komadic zida pa ces vidjet'. isto je tako i nakon ovog spreja, ako ne i bjelje.
samo pazljivo ispiri, pogotovo ako ti je stan novi pa nije puno krecen, da ti se boja ne bi podmjehurila ili otpala. i nemoj previse poprskati da ti se ne bi sve slijevalo. radije prskaj dvaput ako je potrebno.

ima raznih kvalitetnih premaza (npr. jub algicid, nekaj od sipola), ali to nisam probala. boja koja se cesto preporuca za kuhinje i kupaonice je jupol citro, imas je cak i po vecim supermarketima. ima sad i raznih s*anja s dodanim srebrom. izguglaj si teme i proizvodjace pa pogledaj. ali za hitnu pomoc je dobri stari natrijev hipoklorit sasvim dovoljan.

inace, ja sam frknula nosom nasred ducana jer u ponudi imaju samo taj jedan sprej, al' mi je prodavacica rekla da je jako dobar, u sto sam se poslije i uvjerila. :top:

Cruela
12.01.2011., 11:55
bilo jucer na Novoj, one jadrankine kucne carolije..kaze ovako: odjecu koja smrdi od vlage treba potopiti u hladnu vodu kojoj smo dodali 2 sake soli, ostaviti cijelu noc i poslije normalno oprati.

proVINCI'jalka
12.01.2011., 12:04
bilo jucer na Novoj, one jadrankine kucne carolije..kaze ovako: odjecu koja smrdi od vlage treba potopiti u hladnu vodu kojoj smo dodali 2 sake soli, ostaviti cijelu noc i poslije normalno oprati.

odjeću usmrđenu vlagom opereš u veš mašini kao i bilo koju drugim pojavama usmrđenu odjeću te će se moći proglasiti čistom i mirišljavom (ako dodaš omekšivač, dakako).

btw, jadranka i kućne čarolije su onako...žešća improvizacija. :D

Cruela
12.01.2011., 12:36

odjeću usmrđenu vlagom opereš u veš mašini kao i bilo koju drugim pojavama usmrđenu odjeću te će se moći proglasiti čistom i mirišljavom (ako dodaš omekšivač, dakako).

btw, jadranka i kućne čarolije su onako...žešća improvizacija. :D

:tuzni: jeb ga...ja samo prenijela sto sam cula

proVINCI'jalka
12.01.2011., 12:39
:tuzni: jeb ga...ja samo prenijela sto sam cula

operi ti to u veš mašini kao što bi i bilo što drugo. imala sam nekoliko puta taj problem i nikad nije bila potrebna nikakva jača intervencija od deterdženta vulgaris i omekšivača. :)

mirelkok
28.08.2011., 16:22
jel zna netko kako bi se mogao ukloniti smrad rigotine? mali se izrigao u autu, muž ga ne želi odvesti na kemijsko čišćenje, grozota :rigo: prao ga je al svejedno ne ide van, jel postoji kakav sprej za uklanjanje tih mirisa, smradova?

gica
28.08.2011., 22:00
...mrlje od rigotine se pospu kavom...u prahu, ne skuhanom :D

berg
02.10.2011., 14:48
Help!

Nakon sigurno 3 godine iskopala sam super torbu iz vlastitog podruma, ali uuužasno smrdi po vlagi!! Od umjetne je kože, a iznutra je platnena. Kako ću izbiti taj smrad iz nje? Već se lufta na balkonu 2 dana, ali ništa... Sol i voda? Dječji puder (Borotalco)? :ne zna: Ne bih je baš stavljala u veš-mašinu. :rolleyes:

Beduin
31.07.2012., 08:12
Imam isti problem s mirisom (smradom) vlage na odjeći koju sam zbog kiše ... sušila dugih 5 dana u kući i od tud smrad..... nakon više pranja u mašini, vjetrenja i sunčanja odjeća i dalje smrdi malo na taj neugodni miris. Tako da iako nemam neko visoko mišljenje o jadrankinim čarolijama probati ću foru sa soli jer se ne nudi niti jedno drugo rješenje.... Javim kako je prošlo!

SamusAran
31.07.2012., 11:33
jel zna netko kako bi se mogao ukloniti smrad rigotine? mali se izrigao u autu, muž ga ne želi odvesti na kemijsko čišćenje, grozota :rigo: prao ga je al svejedno ne ide van, jel postoji kakav sprej za uklanjanje tih mirisa, smradova?

Soda bikarbona je odlična za to. Stavi na mrlju i pokupit će smrad. Možeš još staviti i nekoliko kapi eteričnog ulja za ugodan miris. Općenito za čišćenje soda bikarbona :s:s:s

Beduin
09.08.2012., 20:04
Nakon namakanja smrdljive po pljesni odjeće u soli i ponovnog pranja, čini se da je situacija malo bolja, na prvo njuškanje ne osjeti se taj miris, no kako je riječ o sportskoj odjeći, pravi test će biti nakon korištenja.... joj bilo bi super da ovo upali. Sol je stvarno jeftin deterdžent za ovako velik problem.

vilya
09.08.2012., 20:22
Savjetić za sve tekstile, tepihe itd. U DM-u imaju Denkmit sredstvo za ulanjanje mirisa iz tekstila, pali kao šašavo. Ispralo je mirise rigotine, pive i smrada cigareta iz auta (nisam ja :)), iz kauča, miris plijesni iz tepiha itd...
Koristim ga već par godina, nije skup i radi odlično.