PDA

View Full Version : Pedijatri i drugi dječji specijalisti - preporuke, iskustva, mišljenja

stranice : [1] 2 3 4

katarina
26.06.2003., 16:47
može li mi tko preporučiti iskusnog i sposobnog pedijatra u zagrebu?
molim vas, očajna sam! izgubila sam povjerenje u sinovu sadašnju doktoricu i već mjesecima molim ljude da mi preporuče nekoga, no nitko mi ne može pomoći:(

vinova lozinka
30.06.2003., 16:09
Čula sam sve najbolje o jednoj doktorici u ambulanti u Laginjinoj ulici(nažalost ne mogu se sjetiti imena), takođeri i o Dr.Elizabeti Ogrizek u Domu zdravlja u Dugavama (moja susjeda vodi bebača njoj).

Shanti
07.07.2003., 13:26
dr. Sabol u cvjetnom naselju, odličan pedijatar

Koka
07.07.2003., 15:30
dr. Jovancevic u domu zdravlja Tresnjevka, odlican !

oomph
09.07.2003., 18:04
Na Svetom duhu, brkati simpatični Stanojević ili tako nekako - ali se bojim da je on za male malene bebice samo i tko zna jel radi nešto privatno

Njega mi je gušt vidjet kako nosa naokolo bebe ko male štruce i veselo se smješka, on sam ima ako sam dobro čula 6 komadića!

AgentScully
16.03.2004., 07:13
Potaknuta nezadovoljstvom mnogih roditelja, evo mi je sinula ideja da svatko napise sa kojim pedijatrom (i ostlim doktorima-sestrama, ali u vezi djece) je imalo daobra iskustva, pa da i drugi roditelji znaju. Mozete napisati i sa kojim ste imali losa, pa da ih se roditelji klone).

Evo ja cu pocet:

Pedijatrica dr. Alma Trkovnik (u Rijeci, radi za HZZO, dakle nije privatnica, ordinaciju ima kraj Rijecke bolnice).

Takodjer bi pohvalila dr. Sestana iz Ortopedske bolnice Lovran, koji je vodio malog oko godinu dana posto je nosio remenice za kukove. Niti jedna kn/DM/€ mitologije, niti jedan pokloncic nije bio potreban. Nemogu vjerovat da je to moguce u HR. Krajnje profesionalan odnos od sveg osoblja!

Alergo test - Djecji odjel i pedijatri Thalassotherapija Crikvenica :top:

Ajde, navalite!

Kikica
16.03.2004., 08:14
dr. Marina Lichter-Štajduhar, pedijatrica Dom zdravlja Centar u Runjaninovoj u Zagrebu :top:

Winona
16.03.2004., 12:24
ovo za Stajduhar sam cula mnogo pacijenata da su zadovoljni, ako mislimo na istu ( a ime i prezime stima) i muz joj je omiljen.

maristella69
16.03.2004., 13:33
Dr. Ivana Klinar, privatna praksa, samo na žalost prerano preminula.:(

Tija
17.03.2004., 21:30
Još ga nisam srela:D
Ako se to čudo desi, napisat ću.:D

mimi2003
18.03.2004., 21:53
Dr.Mirna Cvenarski, DZ Kozjak

march equinox
21.03.2004., 20:47
dr. Lučev i dr. Vujasić - oba u DZ Črnomerec, temeljiti, pouzdani, ne prepisuju antibiotike za svaku prehladu, puno iskustva, ne prihvaćaju posao kao rutinu....

sve je relativno
22.03.2004., 12:14
Tija kaže:
Još ga nisam srela:D
Ako se to čudo desi, napisat ću.:D
Isto mišljenje!!!
Meni se osobno Stajduhar ne svidja. Znam da naplaćuje nekakvo"dodatno osiguranje" mislim 200kn, i onda dobiješ njen broj mob. pa ju kao možeš zvati van radnog vremena!? Što li to znači? Prevara je svakako! Srećom nisam imala velike potrebe za pedijatrima, ali kad god se moj mali razbolio ona jer radila u drugoj smjeni i mi smo išli na hitnu ili privatno. I znam da je jako ograničena u pogledu liječenja, ništa osim alopatske medicine, a kakav je dijagnostičar i tu imam prigovore.:rolleyes:

Kikica
25.03.2004., 13:22
sve je relativno kaže:
I znam da je jako ograničena u pogledu liječenja, ništa osim alopatske medicine, a kakav je dijagnostičar i tu imam prigovore.:rolleyes:

vidiš, ja baš imam suprotno iskustvo s njom. Zadnji izraz koji bi za nju koristila i za njen način liječenja je- ograničena. Kikenzi nije nijednom u ovih 15 mjeseci bio na antibiotiku, kad je imao te svoje "bolesti" mi smo nabasali 3 puta na drugog dežurnog liječnika koji je uvijek prepisao antibiotik, nisam htjela davati nego čekala nju drugi dan, ni "a"od antibiotika, preporučila neke biljne pripravke, inhalacije, čajeve i sve riješili u 2-3 dana. Kad je izgledalo lošije- bris grla i nosa, sljedeće jutro nas nazvala doma da je sve ok, nema potrebe antibiotika. Posumljala je na alergiju i ispalo da je to uzrok- alergija na grinje.

sve je relativno
25.03.2004., 14:26
stvarno čudno!! kao da ne govorimo o istom doktoru!!
slučaj bratića od mog sina je potpuno drugačiji od tvog iskustva.
od jeseni je popio jedno 4-5 antibiotika. isključila je alergije - a drugi pedijatar je naglasio da je posrijedi alergija.
i na inzistiranje mame ga je jedva uputila na test za alergije. ništa od biljnih pripravaka za dizanje imuniteta ne preporučuje, nikakve vitamine, a malom je krvna slika katastrofa i nesmije ići u vrtić 3 tjedna. toliko je iscrpljen od svega i imunitet mu je jako pao. eto pa sad vidi, stvarno je sve relativno.
meni nikako nije "legla" kad sam ja dolazila s malim.

Kikica
25.03.2004., 15:01
baš čudno... ko da ne pričamo o istoj doktorici. Kod nas baš obratno. Slala preventivno na vađenje krvi, sve bilo ok al preporučila dodatno vitamine, pa je mislila da ak ćemo malog dati u jaslice da još nešto dodatno za imunitet, pa sam rekla da mi se čini da malo škilji- odmah dala uputnicu za okulista, ma kaj da ti pričam- prošli bez antibiotika više od godinu dana a svako malo smo kod nje..Svaki put rekla biljne čajeve, biljne pripravke, pa terapija: Kikenzi-samo-treba-malo-na-Sljeme il ona meni još draža Samo-ga-otfurajte-babi-i-didi-na-morski-zrak... Odmah nas je slala alergologu makar je rekla i sama da je Kikenzi za to još mali ali idemo odmah pa još ako bude trebalo.. Meni je ona :top:

Brunda
29.03.2004., 14:10
march equinox kaže:
dr. Lučev i dr. Vujasić - oba u DZ Črnomerec, temeljiti, pouzdani, ne prepisuju antibiotike za svaku prehladu, puno iskustva, ne prihvaćaju posao kao rutinu....

NE slažem se za Vujasića. Mi smo jako nezadovoljni s njim i sigurno ćemo ga mijenjati. Jako je mutav i doslovno se iz njega mora izvlačiti svaka riječ, nikada nam još do sada nije dao nikakvu dijagnozu. Za svaku glupost nas šalje svim mogućim i nemogućim specijalistima. Nedavno nas je zbog obične virozice htio pošto poto poslati u Zaraznu, pa nismo htijeli. završili smo i na Goljaku bezveze jerje dijete skroz zdravo, ali kako on kaže "za svaki slučaj". Sada smo na Goljaku ušli u kompjutor i moramo svaka 2-3 mj na kontrole kod fizijatra, pa smo već bili i kod psihologa i kod logopeda ( a djetetu je tek 1 godina). Sve je u redu, čak je i napredan ali ne Vujo samo šalje. Valjda misli da nam je dosadno doma i da imamo previše slobodnog vremena.

Zmijica
06.04.2006., 15:14
Alo mame, jel zna neka dobrog, boljeg, odlicnog... privatnog pedijatra u Zg?

Ak je bilo, sori - uputite me na link.

fridge
06.04.2006., 15:18
poliklinika za dječje bolesti dr. sabol, IV cvjetno naselje 21, tel 619-0080

nisu baš jeftini ali su the best. rade i subotom, a nedjeljom je dežurstvo na mobitelu. sve obaviš na jednom mjestu - pedijatrija, kardiologija, neurologija, otorina, fizijatrija, laboratorij ...

martach
08.11.2006., 00:23
PEDIJATRI

Molim Vas, dal mi mozete preporuciti nekog dobrog pedijatra ili pedijatricu na podrucju Vrbana/ Rudes/ Jarun u Zagrebu!
Nova sam ovdje i stvarno ovdje nikoga ne znam.

laki30
08.11.2006., 15:13
jel netko ima preporuku?

hvala

Tiger Lilly
08.11.2006., 22:29
Dr. Đekić-Jakovac, dom zdravlja Siget. Temeljita, strpljiva, voljna objašnjavati, velikodušna s uputnicama, bolovanjem za mamu, receptima...

martach
09.11.2006., 21:46
Jarun/ Vrbani/ Rudes.....
Please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bljak
12.11.2006., 16:48
Mene zanima u Trnju ili susjednim kvartovima, za preporuke dobrih pedijatara???
Da li se mora pedijatar uzimati po mjestu prebivališta ili se može birati? Da li pedijatri daju bolovanje za majku radi brige za dijete ili liječnik opće prakse majke?

Tiger Lilly
12.11.2006., 17:59
Pedijatra biraš kao i liječnika opće prakse, ginekologa, stomatologa - dakle, ne mora nužno po mjestu stanovanja.
Što se tiče bolovanja, ako je dijete bolesno, onda pedijatar daje potvrdu s kojom se ide liječniku opće prakse i ovaj otvara bolovanje (to je kao s bolovanjem na preporuku drugih specijalista). Zato mi se čini praktičnim imati pedijatra i dr opće prakse jednog blizu drugome (pogotovo ako su u istom domu zdravlja i u istoj smjeni) jer se događa da nakon odlaska pedijatru s bolesnim djetetom treba ići svom doktoru radi potvrde o bolovanju, a kad ozdravi - nakon kontrole kod pedijatra opet svom doktoru radi doznaka.

bljak
13.11.2006., 12:27
Hvala na objašnjenju! Da li zna tko u centru Zagreba negdje dobrog pedijatra?

cvijetić
09.05.2007., 11:21
molim preporuku za dobrog pedijatra...
iskusnog pažljivog i naravno ne bi htjela da dijeli antibiotike sa vrata:)
stanujemo na cvjetnom naselju ali nije problem da je pedijatar malo dalje...
hvala

d@d@
09.05.2007., 11:29
Knežija, Bičanićeva - dr. Regan, ja sam jako zadovoljna, a i blizu ti je.

Kikica
09.05.2007., 11:36
dr. Marina Lichter-Štajduhar, dom zdravlja Centar- Runjaninova :top:
4 godine i 4 mjeseca bez antibiotika :)
Nekima se ne sviđa jer je otvorena,direktna i sve kaže što misli a meni je to super

putnica
09.05.2007., 12:28
spajam s postojecim topicima :)

levitan
09.05.2007., 20:40
nismo uspjeli pronaći željeni odgovor, u ovoj gomili otvorenih tema (možda nismo dovoljno istraživali, jel'?)...
ja i moja supruga čekamo naše drugo dijete, ovaj put to idemo učiniti na prirodan način doma i sigurni smo u sebe i vizualizirali smo Porod i educirali se ''maksimalno''... još 10ak dana, a jednu stvar ipak nismo riješili...
negdje smo pročitali da novorođenu bebu treba obavezno nakon kućnog poroda, sutradan odvesti na pregled pedijatru...obavezan antitetanus!...ovo ono, zakona se izgleda u toj mjeri nećemo pridržavati...i konačno Pitanje!
...za prijaviti novorođenče izgleda da je dovoljno pozvati doma privatnog pedijatra, kojeg ne uspijevamo naći u dubrovniku t.j. nema ga... i kako onda prijaviti dijete, a zaštiti se od neželjenog cijepljenja i inog maltretiranja?
...i gdje se krije najbliži privatni pedijatar, mjereno iz dubrovnika?:misli:

ledz05
09.05.2007., 21:33
dr.Dijana Puževski. dom zdravlja Trešnjevka. Nehajska-odlična. jedna od najboljih dijagnostičara a uz to predivna je sa klincima.

lilaamrit
10.05.2007., 20:58
Kakva iskustva imate s Klajićevom,neuropedijatrijom....pretragama...i slicno.
Neka iskustva koja bi mi nam mozda koristila?Idemo na tjedan dana napraviti jednu klinicku obradu...

Hvala,unaprijed!

paspa
10.05.2007., 21:01
Kakva iskustva imate s Klajićevom,neuropedijatrijom....pretragama...i slicno.
Neka iskustva koja bi mi nam mozda koristila?Idemo na tjedan dana napraviti jednu klinicku obradu...

Hvala,unaprijed!

ja...vodila srednju...pubertet i par puta opala u nesvijest....sve kaj smo mogle smo prošle....sve ispalo savršeno u redu...dr.đuranović izvrsna,topl,draga sinjanka...ali gužva za poludit...

cvijetić
10.05.2007., 22:21
dr.Dijana Puževski. dom zdravlja Trešnjevka. Nehajska-odlična. jedna od najboljih dijagnostičara a uz to predivna je sa klincima.

hvala na preporuci...već sam za nju čula pa razmišljam o njoj...
koliko ste dugo kod nje?
da li je tip olako dijeli antibiotke?

levitan
12.05.2007., 11:58
hvala na odgovorima, nešto smo smislili u vezi s pedijatrom...

krizia
07.06.2007., 14:46
zna nekog dobrog pedijatra u Ri??:s

Tashi
23.06.2007., 15:58
mora li se pedijatru najaviti ili samo "odabranom" baneš nakon mjesec dana???

milkica
23.06.2007., 20:25
ja sam ipak prvo nazvala,pa me naručila kad je najmanja gužva.

Zmijica
23.06.2007., 20:53
tashi, nazovi - neki imaju cekaonicu odvojeno za zdravu i bolesnu djecu, neki nemaju. pa je bolje da te naruci kad nema guzve, bar za prva dva-tri puta.
a kod nekih uopce ni ne mozes uci bez narucivanja.

darja1
24.06.2007., 09:51
Dr.Penava,Dom zdravlja Jarun-genijalka.

SaveAss
24.06.2007., 14:48
mora li se pedijatru najaviti ili samo "odabranom" baneš nakon mjesec dana???

Tashi dobro ti kaže Zmijica, jer ako se ne najaviš mogla bi banut u trenutku kad ima bolesne djece!
Mi isto svoju uvijek prvo nazovemo, tako izbjegnemo i gužve, al još važnije - izbjegnemo bolesne klince

Tashi
29.06.2007., 08:00
jeste li vi, majčice, doživjele da vas pedijatri traže 150 kn za pregled - kao u stilu - ako ne želite čekat???

Zmijica
29.06.2007., 09:44
jeste li vi, majčice, doživjele da vas pedijatri traže 150 kn za pregled - kao u stilu - ako ne želite čekat???
:eek:
bogme nisam.
mada ne znam cemu se zapravo cudim...

plavva
30.06.2007., 14:09
može li mi tko preporučiti iskusnog i sposobnog pedijatra u zagrebu?
molim vas, očajna sam! izgubila sam povjerenje u sinovu sadašnju doktoricu i već mjesecima molim ljude da mi preporuče nekoga, no nitko mi ne može pomoći:(

dr. hečimović ferenčić, dz kruge.
ja iz samobora vodim maloga k njoj i ne bih je mijenjala ni za što. najbolja:top:

Tashi
01.07.2007., 23:43
:eek:
bogme nisam.
mada ne znam cemu se zapravo cudim...
mi jesmo. i možda bi čak išli na tu varijantu - jer kad zaplače a nismo doma - imamo neutješno dijete - da nam patronažna nije otvorila oči da je to lov u mutnom. neki pedijatri, eto, dok mijenjaju kolege - jer je sezona god. o. i veće su gužve no inače - traži 150 kn za pregled - pa ne čekaš - kakti:cool: tako da smo promijenili pedijatra i u utorak idemo zamjeni jer je i naša p. na god.o.

mici123
02.07.2007., 08:13

doživila sam

ako ne zelite cekati... nudimo vam 'posebnu' uslugu...
cijena, prava sitnica - 100€ za godinu dana

Tashi
04.07.2007., 08:47
za one s područja rudeša i vrbana..i kojima je zgodno, preporučujem dr šakić, anina 96

Curica
11.07.2007., 06:32

Potpisujem! Toplo je preporučam. Izvrsna dijagnostičarka, a ono što mi se najviše sviđa, za bilo kakvu dijagnozu koja nije baš dobra želi i drugo mišljenje. Muž joj je također pedijatar...
Sviđa mi se što ambulanta ima dvije čekaone (za zdravu i bolesnu djecu), a okvirno su zdrava djeca parnim datumima 11-13, neparnim 14-16, a bolesna parnim 7,30-10,30, neparnim 16,30-19. Tel.3014-598.

Tashi
11.07.2007., 10:54
da samo guuužva za poizdit, nama bila 1. izbor pa odustali

Curica
11.07.2007., 11:34
da samo guuužva za poizdit, nama bila 1. izbor pa odustali

Ma gužva je obično kod svakog doktora, naročito u sezoni gripa i zimi... Ja bi se više brinula da doktor ima malo pacijenata.
Radije ću ga kod kvalitetnog pedijatra malo pričekati...

Tashi
12.07.2007., 14:28
a nama dijete u kolikama... - nije nam baš bilo za stajat satima dok se mali krivi
tak i u klaićevoj piše na vratima - ne primamo po dolasku već po prioritetu - i onda mama i dojenče ostanu zadnji jer klipani koji vuku starce za nos imaju vezu pa ulaze

zrixy
14.07.2007., 15:33
Dr.Penava,Dom zdravlja Jarun-genijalka.

Slažem se. Moja kćer je kod nje i super smo zadovoljni. A sestra Branka je jedno predivno stvorenje za koje nemam ništa drugo nego rijeći pohvale i nadasve divljenja! Uvijek je strpljiva, nježna prema djeci, puna razumijevanja...ma nemam rijeći! Moja topla preporuka!:s :s :s :s

cvijetić
18.07.2007., 11:08
Potpisujem! Toplo je preporučam. Izvrsna dijagnostičarka, a ono što mi se najviše sviđa, za bilo kakvu dijagnozu koja nije baš dobra želi i drugo mišljenje. Muž joj je također pedijatar...
Sviđa mi se što ambulanta ima dvije čekaone (za zdravu i bolesnu djecu), a okvirno su zdrava djeca parnim datumima 11-13, neparnim 14-16, a bolesna parnim 7,30-10,30, neparnim 16,30-19. Tel.3014-598.

Doktorica je prekrasna...svaka pohvala, a muž joj nije pedijatar nego specijalist opće prakse.

Mirela33
09.08.2007., 13:43
Slažem se. Moja kćer je kod nje i super smo zadovoljni. A sestra Branka je jedno predivno stvorenje za koje nemam ništa drugo nego rijeći pohvale i nadasve divljenja! Uvijek je strpljiva, nježna prema djeci, puna razumijevanja...ma nemam rijeći! Moja topla preporuka!:s :s :s :s

Moja kćer je kod dr. Jurline (Dom zdravlja Jarun - suprotna smjena od dr. Penava) i super je. Draga, smirena i do sada niti jednom nije ništa krivo napravila, a stvarno smo prilično često njeni "gosti". Malo je sporija od dr. Penava, ali i temeljita....

Tashi
09.08.2007., 16:20
Knežija, Bičanićeva - dr. Regan, ja sam jako zadovoljna..
jest, jest, i ja..i ja..blaga, smirena, temeljita, susretljiva, uvijek nasmijana, ...:cerek: :top:

abilan
03.10.2007., 18:29
evo da i ja pitam jedno pitanje... Naime, trebala bih roditi krajem studenoga i zanima me kako, tko i kad se "traži" pedijatar? kakva je procedura oko toga? Je li ga netko preporuči u bolnici ili moramo sami tražiti? Kad se beba mora upisati kod pedijatra? Kad se ide na prvi pregled? I molim vas ako mi možete preporučiti nekog dobrog pedijatra u Zadru?
Unaprijed hvala!

abilan
04.10.2007., 10:24
Evo da i ja otvorim jednu temu...:D Nisam nigdje našla odgovore na pitanja oko odabira pedijatra. Naime, trebala bih roditi krajem studenoga i zanima me kako, tko i kad se "traži" pedijatar? kakva je procedura oko toga? Je li ga netko preporuči u bolnici ili moramo sami tražiti? Kad se beba mora upisati kod pedijatra? Kad se ide na prvi pregled? I molim vas ako mi možete preporučiti nekog dobrog pedijatra u Zadru?
Unaprijed hvala!

foresst
04.10.2007., 13:35
e, super! sorry, nije da sam od pomoći, ali i mene zanimaju preporuke za dobrog pedijatra u Zadru. raspitat ću se i ja, pa ako saznam za nekoga na dobrom glasu - javim!

Leona
04.10.2007., 13:45
na prvi pregled se ide sa mjesec dana
ako si u nedoumici koga izabrati pitaj u rodilištu oni bi ti mogli preporučiti nekoga
ja sam birala po mjestu boravka, dobro je da ti bude u blizini pedijatar
da ne moraš se dugo vozati do njega kad ti zatreba

Ani4
04.10.2007., 18:08
Mi smo isto birali pedijatra prema blizini. Lakse je kada moras sa bolesnim djetetom u kvart kod doktora, a ne negdje u grad.

paspa
04.10.2007., 18:23
....ja išla kod svoje pedice na drugi kraj grada,toliko je dobra bila....preporučila bih ju i vama,ali obzirom da sam svo troje vodila k njoj,ne znam baš dal je još živa....:ne zna:

EllaH
04.10.2007., 18:29
U Slavonskom Brodu su 4 pedijatra ambulantnog tipa.. po dva u 2 doma zdravlja.. biraš koji ima mjesta i koji ti se svidi.. možeš i prije poroda se najaviti da bi ti tamo, ali mislim da tek nakon što bebi riješiš zdravstveno i papire onda možeš i odabrati službeno pedijatra..uvijek je zgodno pitati neku od mama iz svoje okoline za njezino iskustvo.

Ani4
04.10.2007., 18:38
Ja sam samo nazvala kod pedijatra i rekla da trebamo prvi pregled sa mjesec dana i da li mozemo doci. Rekla je da mozemo. Tamo nas je upisala i oni salju prijavu u HHZO.

abilan
04.10.2007., 18:54
E cure baš vam hvala na savjetima!

Darka
14.10.2007., 16:40
abilan

beba ide na prvi pregled nakon mjesec dana.
Nazoveš pedijatra kojeg si izabrala, pitaš dal primaju novorođenčad - a
svi ih uglavnom primaju bar što se Zadra tiče, i naručiš se.
Dobri po mom iskustvu u Zadru su dr.Kujunđić i dr.Dundov, iako
su potpuno različite obje su ok.

abilan
16.10.2007., 22:09
Hvala na preporuci!

kismo
30.01.2008., 06:00
Bok!

Trebala bi sina od 4 godine odvesti na pregled kod otorinolaringologa, pa mi treba preporuka za nekog dobrog.Po mogučnosti u bolnici, a može i privatnog.

Pozdrav!

SaveAss
30.01.2008., 08:12
mi smo otorinca obavili u klaićevoj. bio nam je dr. tolić.
nismo dugo čekali na pregled i on nam je bio skroz ok. mislim, mi smo tamo došli samo zbog komisije koja nas je tražila nalaz otorinca a ne zbog nekog zdrvstvenog problema tako da je i pregled prošao brzo....

tete
30.01.2008., 19:01
Dr. Ries, Vinogradska

mandy
30.01.2008., 23:17
sorry na OT

Saveass kako su pregledali B.?
jel mogu uopće tako maloj bebi pregledat vid? :misli:

cidel
04.03.2008., 15:40
help,
pod hitno trazimo dobrog djecjeg doktura u ZG-u.
tek smo doselili iz njemacke i nemamo iskustva.

moze biti i privatnik

hvala

putnica
04.03.2008., 16:12
help,
pod hitno trazimo dobrog djecjeg doktura u ZG-u.
tek smo doselili iz njemacke i nemamo iskustva.

moze biti i privatnik

hvala

cidel,
dobro doslo pitanje da dignemo temu o pedijatrima, spojila sam, ima dosta iskustava i preporuka.

za hitne slucajeve uvijek postoji djecja bolnica u Klaicevoj ili Klinika za infektivne bolesti-zarazna, ovisno o tome o cemu se radi. :)

Maxica
04.03.2008., 17:57
Moja kćer je kod dr. Jurline (Dom zdravlja Jarun - suprotna smjena od dr. Penava) i super je. Draga, smirena i do sada niti jednom nije ništa krivo napravila, a stvarno smo prilično često njeni "gosti". Malo je sporija od dr. Penava, ali i temeljita....

Potpisujem.Samo riječi pohvale!!

Dado_Dixie
04.03.2008., 18:38
dr. Marina Lichter-Štajduhar, pedijatrica Dom zdravlja Centar u Runjaninovoj u Zagrebu :top:

Još jedan glas za Marinu.

Štrumpfeta
04.03.2008., 20:44
cidel - poliklinika sabol ti ima privatnu pedijatrijsku ambulantu, samo ne znam da ti se isplati plaćati preglede kod privatnika. koliko znam pregled je 400 kn a sve što ti oni napišu od lijekova moraš sam kupiti (jer ne mogu izdati redovni recept)

Cattleya
05.03.2008., 11:56
Ima li netko preporuku za pedijatra u DZ Medveščak u Martićevoj ili u DZ Maksimir?

mama Dalton
05.03.2008., 12:39
Ima li netko preporuku za pedijatra u DZ Medveščak u Martićevoj ili u DZ Maksimir?

Mi idemo u Hirčevu kod dr. Wickerhauser već godinama, zadovljni smo - nije sklona antibioticima :) što je danas nažalost rijetkost.

Ali preporučila bih zubaricu za klince - isto u DZ Maksimir u Hirčevoj - dr. Sobol - vrhunska za klince koje tek treba "adaptirati" na zubare..

Cattleya
05.03.2008., 14:55
Mi idemo u Hirčevu kod dr. Wickerhauser već godinama, zadovljni smo - nije sklona antibioticima :) što je danas nažalost rijetkost.

Ali preporučila bih zubaricu za klince - isto u DZ Maksimir u Hirčevoj - dr. Sobol - vrhunska za klince koje tek treba "adaptirati" na zubare..

Hvala na savjetu. Reci da li kod dr. Wickerhauser ima čekaonica za zdravu djecu ili svi čekaju u jednoj? I da li je gužva kod nje? Hvala i za zubara. Trebat će nam i to jednog dana.

Snake's Kiss
05.03.2008., 17:42
Iskreno preporučamo:
Dom zdravlja Željezničar, Tomislavov trg 11 (tel.01/4818-451)
mr.sc. Đurđica Šešo Šimić, dr.med.
-radi pon-sri-pet ujutro, uto-čet popodne

Prekrasna je! Vesela, temeljita, uvijek dostupna! :cerek:

I njezina med.sestra Ljubica je fenomenalna.

Zaslužuju svaku preporuku!:cerek:

mama Dalton
06.03.2008., 09:31
Hvala na savjetu. Reci da li kod dr. Wickerhauser ima čekaonica za zdravu djecu ili svi čekaju u jednoj? I da li je gužva kod nje? Hvala i za zubara. Trebat će nam i to jednog dana.

Nažalost, nekad davno su čekaonice bile odvojene.. no sad je to nažalost prošlost. Ona ti radi neparnima ujutro (8-11 za bolesne, od 11-13 za zdrave), parnima popodne (od oko 13:30-17 za bolesne, od 17 do 19 za zdrave). Popodne zna biuti gužva, ujuto i ne, pogotovo kad je ujutro za zdrave. Evo i telefon: 2339087.

Cattleya
06.03.2008., 14:43
Hvala ti puno! Srce si!

trudnjacha
01.08.2008., 22:14

i moja je malička tamo...dr.je draga ali nekako mi je brzopleta..dijete mi je alergično na mlijeko a ona nikako da to upamti premda joj jednom mjesečno dolazim po recept za hipoalergeno mlijeko..neki dan mi veli pa zakaj ne bi dali djetetu malo čokolade???ha???reko halooo dijete je alergično!!ma ne znam..prvih mj.dana dijete mi je dobilo samo 100gr.na težini a ona veli ma nema veze,prisilite je da jede..ja popizdila i otišla u klaićevu..na kraju je ležala mjesec dana dok nisu riješili problem..tak da mislim da bumo mojenjali pedijatra..

Lily25
01.08.2008., 23:31
mi smo kod dr.puževski... tresnjevka....
zena je zbilja dobra... i draga.....
a u drugoj smjeni je dr.jovancevic tak da je ta ordinacija super.

Tara_24
03.08.2008., 11:22
mi smo kod dr.puževski... tresnjevka....
zena je zbilja dobra... i draga.....
a u drugoj smjeni je dr.jovancevic tak da je ta ordinacija super.

To je ovaj dom zdravlaj u Nehajskoj kod parka?
Ja sam bila neki dan tamo, rekla mi je sestra da su krcati i da ne primaju vise nove bebe, preporucila mi je da odem u Novu cestu..
Zna tko gdje je tamo ambulanta i postoji li neki dobar pedijatar tamo?

Fanika
18.08.2008., 10:12
Upomoć! Evo mučim se sa pretraživačima i guglam i ništa - pronašla jednu rečenicu o dr. Armano. Zato molim vas sve koji nešto znate o navedenoj pedijatrici da nam pomognete prije nego se pribilježimo kod nje. Inače Gajnice nam najviše odgovaraju kao kvart u kojem bi htjeli pedijatra, jer mama može s bebom i kolicima do pedijatra. Navedenu doktoricu preporučila patronažna sestra, ali ja bi voljela čuti preporuke od roditelja za čiju djecu se ona brine. Ovo mi je jako važno, pa se ispričavam ako ipak postoji slična tema ili tako nešto. Unaprijed zahvaljujem!!! :)

martha
18.08.2008., 10:16
Upomć! Evo mučim se sa pretraživačima i guglam i ništa - pronašla jednu rečenicu o dr. Armano. Zato molim vas sve koji nešto znate o navedenoj pedijatrici da nam pomognete prije nego se pribilježimo kod nje. Inače Gajnice nam najviše odgovaraju kao kvart u kojem bi htjeli pedijatra, jer mama može s bebom i kolicima do pedijatra. Navedenu doktoricu preporučila patronažna sestra, ali ja bi voljela čuti preporuke od roditelja za čiu djecu se ona brine. Ovo mi je jako važno, pa se ispričavam ako ipak postoji slična tema ili tako nešto. Unaprijed zahvaljujem!!! :)

o dr. armano mogu reći samo najbolje, žena se stalno educira, zna s djecom, meni je bila jako ugodna....a sve pohvale idu i sestri Ljubici, koja je predivna, osjećajna,i jako odgovorna sestra, rijetko koja sestra zove doma roditelje da en zaborave na cijepljenje djeteta...a ona to reovito radi.
ako dr slučajno nema jer je na putu uvijek imaš organiziranu za,mjenu u njeno ambulanti, ponekad u španskom ili vrapču, pa nije zgorega nazvat prije nego ideš, čisto da provjeriš jel tamo....

meni su bile super jedna i druga, dr i sestra!

mateeaa=)
18.08.2008., 10:18
jel dr. Giovani Armano???

martha
18.08.2008., 10:28
jel dr. Giovani Armano???

giovanna, da

mateeaa=)
18.08.2008., 10:30
http://damp.nsk.hr/arhiva/vol1/880/14091/www.24sata.hr/articles/view/48023/index.html evo ja naslo to... :ne zna:

ako još uvijek radi dr. Armano, nemoj tamo-i ovaj komentar

martha
18.08.2008., 10:35
kao što sam rekla-meni je bila super!

magaly
18.08.2008., 10:40
Upomoć! Evo mučim se sa pretraživačima i guglam i ništa - pronašla jednu rečenicu o dr. Armano. Zato molim vas sve koji nešto znate o navedenoj pedijatrici da nam pomognete prije nego se pribilježimo kod nje. Inače Gajnice nam najviše odgovaraju kao kvart u kojem bi htjeli pedijatra, jer mama može s bebom i kolicima do pedijatra. Navedenu doktoricu preporučila patronažna sestra, ali ja bi voljela čuti preporuke od roditelja za čiju djecu se ona brine. Ovo mi je jako važno, pa se ispričavam ako ipak postoji slična tema ili tako nešto. Unaprijed zahvaljujem!!! :)

ja sam isto u tom kvartu...koliko znam...svi su pobjegli od nje i navodno nije baš nešto...mi smo u dz Vrapče...:D

Fanika
18.08.2008., 11:06
Odluka donesena - idem u Vrapče - kojeg pedijatra / icu preporučate!?

milkica
18.08.2008., 12:11
Meni je Armanica ok,stvarno nemam niti jednu lošu riječ za nju.

Riohund
18.08.2008., 15:06
drage cure,

evo ako može i meni na pp za dom zdravlja Vrapče pedijatar..
naime uskoro ću roditi, a još nemamo pedijatra, spadamo pod Črnomerec, tak da zapadni dio zg nam paše..
za Črnomerec od njih trojce kolko ih je navodno nitko ne prima, pa mi to isto nije jasno..

crvena ruža
19.08.2008., 15:14
A ja još nisam čula da je neko rekao nešto dobro za nju! A za sestru još manje! Koliko sam čula ona je prije doktorica bila odlična, a ovih zadnjih godina čista koma toliko propusta ima! NEZNAM! Tako su mi mame pričale! Pa i to da je često nema, a roditeljima nije uvjek zgodno ići na te zamjene u druge kvartove!

Snake's Kiss
20.08.2008., 12:37
Iskreno preporučamo:
Dom zdravlja Željezničar, Tomislavov trg 11 (tel.01/4818-451)
mr.sc. Đurđica Šešo Šimić, dr.med.
-radi pon-sri-pet ujutro, uto-čet popodne

Prekrasna je! Vesela, temeljita, uvijek dostupna! :cerek:

I njezina med.sestra Ljubica je fenomenalna.

Zaslužuju svaku preporuku!:cerek:

:flop: Strašno!!! ZAtvorili su nam ambulantu zbog pemalog broja djece :mad:

Sad jen aša prekrasna dr. otišla u Sesvete, a mi za njom. A u Sesvetkoj ambulanti milijun djce...gužva svaki puta kd dođem. Zdrava djeca idu nakon bolesne :confused: :ne zna:, sestra je neorganizirana (kod sebe pozove 5 pacijenata istovremeno, tak da se moj mrvac odmah rasplakao, čekao je pokraj tete u kuti skoro 1h umjesto da se vani igrao, klinka je urlala jer joj je mama rekla da ide na cijepljenje pa je onda počeo i moj i još 2! )

Tako sam razočarana! Mi bi našu dr. ali u drugoj ambulanti!

hemky
21.08.2008., 12:38
Bok društvo imam dva mala klinca i iz iskustva kažem BJEŽITE od dr. Scwartz iz doma zdravlja u Sigetu.

od kad smo se preselili dr. Ogrizek u Dugavama preporodili smo se, s klincima je super, a ima strpljenja i znanja i volje za roditelje

magaly
21.08.2008., 12:48

Sad jen aša prekrasna dr. otišla u Sesvete, a mi za njom. A u Sesvetkoj ambulanti milijun djce...gužva svaki puta kd dođem. Zdrava djeca idu nakon bolesne :confused: :ne zna:, sestra je neorganizirana (kod sebe pozove 5 pacijenata istovremeno, tak da se moj mrvac odmah rasplakao, čekao je pokraj tete u kuti skoro 1h umjesto da se vani igrao, klinka je urlala jer joj je mama rekla da ide na cijepljenje pa je onda počeo i moj i još 2! )

u dz Vrapče ima poseban ulaz i čekaona za zdravu djecu a posebno za bolesnu...:top:

any5
21.08.2008., 22:13
Bok društvo imam dva mala klinca i iz iskustva kažem BJEŽITE od dr. Scwartz iz doma zdravlja u Sigetu.

od kad smo se preselili dr. Ogrizek u Dugavama preporodili smo se, s klincima je super, a ima strpljenja i znanja i volje za roditelje

Mi smo kod dr. Kovačević-Kuzle u Sigetu..ima netko neki komentar za nju...meni se za sad čini ok:ne zna:

luna_lana
23.09.2008., 09:28
Pozdrav!

Imam jedno pitanje - ima li netko iskustva sa dr. Šakić iz doma zdravlja Rudeš?
I zna li netko nešto o pedijatru u domu zdravlja Prečko?
Premišljam se između njih dvoje jer stanujem na vrbanima pa mi je to blizu, mislim da nebi baš bilo zgodnon odlazit s bebom na drugi dio grada.

Danchica_ZG
23.09.2008., 10:01
Pozdrav!

I zna li netko nešto o pedijatru u domu zdravlja Prečko?

I mene zanima ovaj u Prečkom. Znam da je tamo dr.Zelić i nisam našla baš previše o njoj. Ima li netko iskustva s njom?

Leonee
23.09.2008., 10:12
tko ide kod dr.N.Vidovic? kako ste zadovoljni? :kava:

chiquita
23.09.2008., 11:53
može li mi netko reći kada se to bira pedijatar? kad se beba rodi ili to moram prije obaviti?

Leonee
23.09.2008., 12:55
Mjesec dana nakon rodjenja je prva kontrola, tada odes prvi puta pedijatru kojeg odaberes za bebu (ili nedjaboze prije) ;)

chiquita
23.09.2008., 12:58
kaj onda već moram imati zdravstvenu knjižicu od bebolinca?

mel777
23.09.2008., 13:07
Ne moraš. Ja sam imala onaj papir od prijave na HZZO, pa se sestra i tome čudila kako sam to već obavila. Mislim da trebaš ponijeti otpusno pismo. Ja sam nazvala pedijatra prije prvog posjeta, dogovorila termin i oni mi rekli što trebam ponijeti.

cvijetić
23.09.2008., 13:23
chiquita, moj ti je savjet da se svakako prije rapitaš tj. čuješ s pedijatrom kojeg bi odabrala. mnogi pedijatri su puni i ne primaju nove pacijente( osim one koje moraju) pa da ne poljubiš vrata s bebicom u rukama.
Ja sam pedijetricu odabrala i dogovorila se prije poroda i sva sreća jer nam je do prve kontrole dva puta zatrebala

Leonee
23.09.2008., 13:45
ako je beba nedajboze bolesna, a nije prijavljena jos nigdje.. sve i jedan pedijatar ju MORA primiti bez obzira na popunjenost. provjereno ;)
moja pedica je prebukirana.. no kada sam dosla sa bebanom od 1mj, primila me bez ikakvog pogovora.. i nisam se morala nista specijalno narucivati..
naime, ja sam bas zeljela kod te pedice i cula sam da je prebukirana.. i da sam ju nazvala odjebala bi me najvjerojatnije.. zato samo otisla tamo kada je imao mjesec dana sa papirom od hzzo-a i sve 5.

cvijetić
23.09.2008., 21:44
Leonee, ne mora te primiti,ako je beba zdrava.mora te primiti samo onaj pedijatar kojem pripadaš po stanovanju. bolesnu bebu ne bi ( nadam se) odbili.
Ja bi radije unaprijed dogovorila, riskirala ne bi s bebom u rukama, da sam sama... bila bi druga priča

Lali Puna
23.09.2008., 22:14
ak bebač nema zdravstvenu još, na prvu kontorlu ide na zdravstvenu jednog od roditelja

Parallel Universe
25.09.2008., 20:48
Nažalost, nekad davno su čekaonice bile odvojene.. no sad je to nažalost prošlost. Ona ti radi neparnima ujutro (8-11 za bolesne, od 11-13 za zdrave), parnima popodne (od oko 13:30-17 za bolesne, od 17 do 19 za zdrave). Popodne zna biuti gužva, ujuto i ne, pogotovo kad je ujutro za zdrave. Evo i telefon: 2339087.

Samo da dam svoje mišljenje o primarijus Wickerhauser. Ja sam je odabrala na preporuku patronažne (koja mi je bila divna) i zbog blizine (živimo par metara od Hirčeve). Mogu samo reći da sam više nego nezadovoljna. Nikada nije gledala malog dulje od minute, poslala nas na jednu potpuno bespotrbnu pretragu, gdje se specijalist isčuđavao zbog čega smo mi došli (a mi još više). Hvala Bogu da imamo neke obiteljske veze s doktorima, pa nas privatno prati i dr. Jovančević. Niti ne znam kako idu pregledi u 1. godini života, ali ona nas je naručila tamo oko sv. Nikole (mali sada ima 6 mjeseci), što mi se čini daleko jer znam da neki idu svaki mjesec na redovni pregled u 1. godini života. Uglavnom, jako sam razočarana pristupom (šlampavošću, brzinom, ma svime) i jedva čekam da prođe godina da je promijenim. Mislim, nisam još čula da pedijatar tako malo dijete (mjesec, dva, tri ili 6) pogleda izdaleka, malo ga presluša i pošalje van. A da ne kažem da je niš ne mogu pitat o dohrani. Samo mi je rekla: pa dajte mu i voće i povrće, ma samo nek jede. Katastrofa.

cvijetić
25.09.2008., 22:14
Niti ne znam kako idu pregledi u 1. godini života, ali ona nas je naručila tamo oko sv. Nikole (mali sada ima 6 mjeseci), što mi se čini daleko jer znam da neki idu svaki mjesec na redovni pregled u 1. godini života. .

do 6 meseci ide svaki mjesec, a onda se urjedi..

mel777
26.09.2008., 08:54
Mi smo na preglede išli prvi, drugi, četvrti i šesti mjesec, i sad nam rekla da dođemo kad bude imao devet mjeseci, pa onda opet s godinu dana.

PiaLolla
27.09.2008., 07:52

Mi bash zbog nje trazimo neku drugu pedijatricu!

Dosta je razloga za to - prepisivanje kortikosteroida za bebe od par tjedana (krema koja ne postoji na trzishtu vech 10god) - toliko o njenom znanju :flop:,

- djeljenje antibiotika - 6 kom u prvoj godini djeteta (da bi na drugom pregledu rekla, a modza joj je bilo crveno grlo od placha :eek:)

- jedini biljni preparat koji je prepisala je bio trputac sirup (koji ima vishe od 50% saharoze) - kada smo imali 4 mj! :eek:
Apotekarke nisu mogle vjerovat!

Zena ochito puca po metodi "stara shkola"......a po meni to nakon svih danashnjih saznanja, metoda, istrazivanja, predavanja i nije neka pozitivna metoda......pogotovo u danashnje vrijeme......a ona se ochito ne zeli mijenjat!!!!!

- ima josh dosta sitnica....ali za mene su ove dovoljne da razmislim o drugoj pedijatrici!

Leonee
27.09.2008., 08:01
Mi smo na preglede išli prvi, drugi, četvrti i šesti mjesec, i sad nam rekla da dođemo kad bude imao devet mjeseci, pa onda opet s godinu dana.

mi smo isli 1mj pa onda sa 3mj pa sa 4mj i onda sa 6,5mj. i rekla nam da dodjemo sa 9mj..

Lali Puna
27.09.2008., 09:33
do 6 meseci ide svaki mjesec, a onda se urjedi..

tak je bilo prije, kad je išlo ono staro cjepivo
obično je sistematski kad i cjepivo, a sad kak se daje 5u1, s kojim se manje pika onda su pregledi 2, 4, 6 i 9 mjeseci

cvijetić
27.09.2008., 13:22
tak je bilo prije, kad je išlo ono staro cjepivo
obično je sistematski kad i cjepivo, a sad kak se daje 5u1, s kojim se manje pika onda su pregledi 2, 4, 6 i 9 mjeseci

mi smo i uzimali 5 u 1 pa smo imali sisitematske ovako kako sam napisala,s tim da smo se prvi put cijepili s oko5 mjeseci

cuba libre
27.09.2008., 13:28
Mi idemo svaki mjesec i opet nas je naručila za mjesec dana. Dobila je 5u1 cjepivo. Mislim da je to više do pedijatra. Meni je OK, barem znam da je sve ok, a u vrijeme kad mi idemo nema skoro nikoga pa nismo u nekoj gužvi i s bolesnima.

SaveAss
28.09.2008., 09:07
Jovančević je bio naš prvi izbor kad smo dolazili u ZG, no bio je prenatrpan (kao i hvaljena pedica iz suprotne smjene), pa smo onda tražili po kriteriju tko nam je bliže i došli smo do pedice Dragojević-Vučković u Novoj cesti.

nakon godine ipo dana imamo samo riječi hvale o njoj. jako je temeljita, sve objasni, uvijek ima vremena za sve što nas zanima, ništa ne prepušta slučaju...eto, više nam nije baš blizu jer smo preselili u drugi dio grada, ali ne pada nam na pamet mijenjati pedicu:)

e da...sad je ne bi mijenjali ni da popularni Jovančević ima ne znam koliko mjesta:)

cvijetić
28.09.2008., 10:14
Jovančević je bio naš prvi izbor kad smo dolazili u ZG, no bio je prenatrpan (kao i hvaljena pedica iz suprotne smjene)

dr-ica.Puževski:cerek:

luna_lana
28.09.2008., 16:49
Zna li netko možda broj telefona pedijatrijske ordinacije u Rudešu - tj. dr Šakić?

Unaprijed zahvaljujem!

PiaLolla
28.09.2008., 19:00
Koju onda vi sadashnje forumashice pedijatricu "koristite" i dobra vam je?

Znachi imamo glasove za Puzevski i Dragojevich-Vuchkovich :top:

Nama treba nova pedica......locirana negdje centrirano oko centra.....i da ne dijeli antibiotike na svaki kashljuc.....eto!

Ovdje nahvalili --> dr. Marina Lichter-Štajduhar, pedijatrica Dom zdravlja Centar u Runjaninovoj u Zagrebu

Jel zna netko jel kod kod nje guzva i dal se moze prebacit, jel ima neko iz prve ruke da ju je "isprobao" (pishu ovdje iskustva, ali radje bi chula neka novija) :s

Danchica_ZG
02.10.2008., 09:37
Zna li netko možda broj telefona pedijatrijske ordinacije u Rudešu - tj. dr Šakić?

Luna, kojeg si pedijatra odabrala? Ja sam bila u Prečkom i baš mi se ne sviđa Zelićka.

cuba libre
02.10.2008., 10:14

Unaprijed zahvaljujem!

Broj je 3815020. Ne znam koliko znaš o njoj, ali pripremi se da neke stvari naplaćuje bez tvog znanja. Kad dođeš tamo, reci da želiš samo ovaj normalan pregled. Naravno ako ne želiš plaćati uzv i sl. :top:

luna_lana
02.10.2008., 13:49
Luna, kojeg si pedijatra odabrala? Ja sam bila u Prečkom i baš mi se ne sviđa Zelićka.

Ma odlučila sam se za dr. Bošnjak- Mlinović u domu zdravlja Špansko, frendica vodi tamo svoje dvije curice i kaže da je zadovoljna, da ne djeli olako antibiotike, oće napisat uputnicu ako želiš nekakav pregled i ne moraš dolazit osobno po to ili recept, može bilo tko.
A vidit ću, uvjek se može mjenjat dr!:)

Što se tiče dr Šakić u domu zdravlja Rudeš, ona ne prima više novorođenčad, kao ni dr Penava u domu zdravlja Jarun.

IpsyDipsy
10.10.2008., 22:28
Mi smo iz Ri i po preporuci idemo kod dr. Hero na Kastav. I sestra i doktorica s krasne, strpljive i vole djecu. Nikada na pregled nismo čekali dulje od 10min i bez problema prima i ako dođem sa bebom nenajavljeno. Zdrava i bolesna djeca se ne sreću jer ima posebno vrijeme u danu za bolesne i posebno za zdrave. Na svu sreću još ju nismo trebali radi nečeg opasnijeg pa po tom pitanju nemam iskustva, ali pred malo sam čula o njoj nekoliko kritika, pa ako itko ima kakva iskustva neka se javi.

Enid
16.10.2008., 09:50
Jel ima netko preporuku za istočni dio grada? dubrava, retkovec, poljanice... Ne tražim puno, samo da je normalna.

shakti
30.10.2008., 22:25
Ima li netko preporuku za dobrog pedijatra na području Voltinog ili u tom okrugu?

salsawoman
04.11.2008., 12:58
Pozdrav roditelji!

Ima li netko iskustava s pedijatricom dr. Maslač?
Hvala!

BUBEK
04.11.2008., 13:03
dajem preporuku za dr. Jurlinu u DZ na Jarunu, u ulici Hrvoja Macanovica

Hoya
04.11.2008., 17:52
Jel ima netko preporuku za istočni dio grada? dubrava, retkovec, poljanice... Ne tražim puno, samo da je normalna.

Eh, i ja muku mučim...ja sam u donjoj dubravi spadam pod nju makar sam bliže Grižanskoj a pedijatra mi je skroz gore kod Jadran filma. I užasna je ....dijete mi lječila od prehlada antibioticima godinama da bi se na moje inzistiranje tek na pregledu alergologa i komplet pretraga na Srebrnjaku ispostavilo da mi dijete ima GERB t.j kiselinu koja čepi dišne puteve i ima simptome prehlade.
Sada mu je doktor napravio pauzu od tih tableta za kiselinu i opet su se simptomi pojavili. Naravno, pedijatra odmah za antibiotik i sirupe koje moram kupovati...naravno ništa bolje. Moram potražiti drugu definitivno

cuba libre
04.11.2008., 22:53
dajem preporuku za dr. Jurlinu u DZ na Jarunu, u ulici Hrvoja Macanovica

Bubek, jeste se vi uspjeli prijaviti kod nje? Mi smo iso kod nje tri mjeseca al smo na kao listi čekanja, jer u HZZOu više ne prijavljuju kod nje.

Riohund
05.11.2008., 11:04
koja od ova tri pedijatra u DZ Črnomerec preporučate:
doktorica Župić, dr. Lučev ili dr. Vujasić?

uskoro moramo na prvu kontrolu, a neznamo kome od njih?

BUBEK
05.11.2008., 13:22
Bubek, jeste se vi uspjeli prijaviti kod nje? Mi smo iso kod nje tri mjeseca al smo na kao listi čekanja, jer u HZZOu više ne prijavljuju kod nje.

da, prijavili smo se. U lipnju. bez problema. :ne zna:
čula sam da više nema mjesta, ali bit će nakon Nove godine

cuba libre
05.11.2008., 13:42
da, prijavili smo se. U lipnju. bez problema. :ne zna:
čula sam da više nema mjesta, ali bit će nakon Nove godine

Da, zvali smo HZZO, rekli su da su poslali 150 obavijesti o ispisu, pa mi čekamo slobodno mjesto.

OT Doktorica je stvarno OK, jedino mi sestra baš nije sjela.

BUBEK
05.11.2008., 14:27
jedino mi sestra baš nije sjela.

ni meni...:flop:
al briga me za nju...

hani-bani
14.11.2008., 15:10
Planiram karton prebaciti kod pedijatra na Kozjak (blizu mi je a i nisam bas zadovoljna dr.Šprem iz Hirceve). Znam da je na kozjaku bila neka doktorica koja je bila super, ali je u penziji. također sam čula da su sadasnje 2 ok.
zanima me da li primaju pacijente i koja je bolja?

3lav.mama
15.11.2008., 11:06
Ima li netko preporuku za dobrog pedijatra na području Voltinog ili u tom okrugu?

neznam dali ti je jako bitno da budeš na voltinom ja bila s malom kod dr. špehar i nije mi se svidjala a ona kod rudeša dr.šakić traži sve i svašta dosta toga naplačuje kao i dolazak na red a svatko normalan neče dati toliko novaca za doktora preko hzzo-a ako možeš moja preporuka je dr. Jurlina na jarunu mojih svo troje sus tu i jako sam zadovoljna a i djeca isto :p

malahana
15.11.2008., 20:01
Bježite od Šakićke. Mi smo bili kod nje prvih godinu i pol, dok mi nije pukao film i preselili smo se dr.Puževskoj. Razlika nebo i zemlja.
Šakićka nikad nije fontanelu popipala, nikad nije pelenu skinula, ali je uredno naplatila UZV kukova. Kad su krenuli bebini problemi sa srcem se izgubila potpuno, znala me pitati da joj objasnim zašto dolazi do aritmija i sl.:confused:
Kad sam joj rekla da imam problema sa dojenjem i ima li kakav savjet, rekla je samo 'Mama, pa ne ide to tako lako kako ste vi zamišljali.' Da ne pričam da joj je na obrascima beba sa bočicom. Vrlo poticajno.
Kod dr.Puževski smo se preporodili. Na prvom pregledu nisam mogla vjerovati kako detaljna pitanja postavlja i kako detaljno Hanu preslušava i prepipava. Nacrtala mi je srce i objasnila sve o tome kako impuls prolazi i zbog čega dolazi do aritmija. Mislim da nije nikakvo čudo što je gužva u čekaonici, ja joj niti ne zamjeram, najvažnije mi je da i mom djetetu posveti dovoljno pažnje. :s
I da, platila sam 200 kn za mobitel i kad god hoću mogu je nazvati, makar i za naizgled glupa pitanja. Čak zna nazvati i provjeriti kako je dijete. Jednom prilikom, bio je neki praznik, Hani nešto nije bilo dobro i da ju ne šalje u zaraznu, zvala nas je sebi doma da ju pregleda i niti lipe nije htjela za to uzeti. Moje dijete ju obožava. Jovančeviću smo samo jednom dospjeli i mala je to komentirala u stilu 'Nisam znala da i muški doktori mogu biti dobri'

Wedding
18.11.2008., 09:40
Ja sam i z Dubrave ali iden u DZ Pescenicas kod Dr. Tudic Hrupelj i prezdovoljna sam...problem je jedino sto zena ima full puno pacijenata tj. ima barem duplo vide od njehih kolega i kolegica pa se i dosta dugo ceka ali je dijagnosticar za 10:top:, i ako treba neku prtragu hitno ugurat ce vas preko svojih veza)- naravno bez ikakvih naknada i inih gluposti)

winnerica
19.11.2008., 01:45
Bježite od Šakićke. Mi smo bili kod nje prvih godinu i pol, dok mi nije pukao film i preselili smo se dr.Puževskoj. Razlika nebo i zemlja.
Šakićka nikad nije fontanelu popipala, nikad nije pelenu skinula, ali je uredno naplatila UZV kukova. Kad su krenuli bebini problemi sa srcem se izgubila potpuno, znala me pitati da joj objasnim zašto dolazi do aritmija i sl.:confused:
Kad sam joj rekla da imam problema sa dojenjem i ima li kakav savjet, rekla je samo 'Mama, pa ne ide to tako lako kako ste vi zamišljali.' Da ne pričam da joj je na obrascima beba sa bočicom. Vrlo poticajno.
Kod dr.Puževski smo se preporodili. Na prvom pregledu nisam mogla vjerovati kako detaljna pitanja postavlja i kako detaljno Hanu preslušava i prepipava. Nacrtala mi je srce i objasnila sve o tome kako impuls prolazi i zbog čega dolazi do aritmija. Mislim da nije nikakvo čudo što je gužva u čekaonici, ja joj niti ne zamjeram, najvažnije mi je da i mom djetetu posveti dovoljno pažnje. :s
I da, platila sam 200 kn za mobitel i kad god hoću mogu je nazvati, makar i za naizgled glupa pitanja. Čak zna nazvati i provjeriti kako je dijete. Jednom prilikom, bio je neki praznik, Hani nešto nije bilo dobro i da ju ne šalje u zaraznu, zvala nas je sebi doma da ju pregleda i niti lipe nije htjela za to uzeti. Moje dijete ju obožava. Jovančeviću smo samo jednom dospjeli i mala je to komentirala u stilu 'Nisam znala da i muški doktori mogu biti dobri'

A di radi ta dr. Puževski?
Mi smo bili 7 god. kod Šakićke, ona je prije svega manager, a ne liječnik :flop: Sve bu unovčila: UZV, inhalacije (umjesto da ti npr. da uputnicu za Šarengradsku), prodala bu ti vitamine, prodala bu ti maglu ak treba, a sestra koja radi kod nje ide u apoteku s receptima na ime bog zna čije djece po Ventolin kapi za inhalacije (pazi investicije, da nemoraju to kupovati pa kradu :eek:). Užas!

cvijetić
19.11.2008., 06:44
dr. Puževski je predivan liječnik i osoba.:top:
radi na Trešnjevci, tamo iza policije, ali nažalost više ne prima nove pacijente!

Wedding
19.11.2008., 12:10
A di radi ta dr. Puževski?
Mi smo bili 7 god. kod Šakićke, ona je prije svega manager, a ne liječnik :flop: Sve bu unovčila: UZV, inhalacije (umjesto da ti npr. da uputnicu za Šarengradsku), prodala bu ti vitamine, prodala bu ti maglu ak treba, a sestra koja radi kod nje ide u apoteku s receptima na ime bog zna čije djece po Ventolin kapi za inhalacije (pazi investicije, da nemoraju to kupovati pa kradu :eek:). Užas!

ne kardu inemoj pricat gluposti...ventolin koriste i u svojim ordinacijama kad im djeca dolaze na inhalacije i sta ja sve znam i to se sve pravda i na imena te iste djece imaju pravo podizat upotnice jer to tako i moraju radit..zar to nije jednostavnije nego da napisu uputnicu pa posalju starce po to, pa ti starci sa djecom opet dolaze kod njih na inhalacije???

winnerica
19.11.2008., 12:43
ne kardu inemoj pricat gluposti...ventolin koriste i u svojim ordinacijama kad im djeca dolaze na inhalacije i sta ja sve znam i to se sve pravda i na imena te iste djece imaju pravo podizat upotnice jer to tako i moraju radit..zar to nije jednostavnije nego da napisu uputnicu pa posalju starce po to, pa ti starci sa djecom opet dolaze kod njih na inhalacije???

Ti nemoj pričati gluposti! Ja sam kupila inhalator za doma i kupovala te iste Ventolin kapi jer mi nije dala recept!!! :mad:
A ta ista gđa doktor je naplaćivala te iste inhalacije u svojoj ordinaciji (mislim da cca 20-25 kn/inh. od 10 min. - prije 13 g.), dakle krala je Ventolin kapi i naplaćivala ih onome kome ih je ukrala, tj. djeci i roditeljima! :flop:
Kaj ih nije svakom roditelju napisala na recept, pa naplaćivala npr. 5 kn/inhalaciji, tj. za ustupanje aparata ak je tak plemenita i dobra?!
I otkud ti znaš, možda baš nekom roditelju paše da vodi dijete na besplatne inhalacije (na uputnicu) u Šarengradsku jer nisu svi pri novcima, tj. onda je 5 inhalacija bilo oko 100 - 125 kn!

Wedding
19.11.2008., 13:55
Ti nemoj pričati gluposti! Ja sam kupila inhalator za doma i kupovala te iste Ventolin kapi jer mi nije dala recept!!! :mad:
A ta ista gđa doktor je naplaćivala te iste inhalacije u svojoj ordinaciji (mislim da cca 20-25 kn/inh. od 10 min. - prije 13 g.), dakle krala je Ventolin kapi i naplaćivala ih onome kome ih je ukrala, tj. djeci i roditeljima! :flop:
Kaj ih nije svakom roditelju napisala na recept, pa naplaćivala npr. 5 kn/inhalaciji, tj. za ustupanje aparata ak je tak plemenita i dobra?!
I otkud ti znaš, možda baš nekom roditelju paše da vodi dijete na besplatne inhalacije (na uputnicu) u Šarengradsku jer nisu svi pri novcima, tj. onda je 5 inhalacija bilo oko 100 - 125 kn!

kod moje pedijatrice su inhalacije besplatne i ne placa se ni kune i tamo dolaze djeca kojoj treba nekoliko inhalacija a djeca koja koriste Ventolin skor pa svkodnevno ga dobivaju na recept (poput male od moje frendice)

A ovaj slucsj kod tebe: pa sory tu si si sama kriva jer si dala da radi od trebe magarca:mig:..ventolin svatko ima pravo po dijagnozi dobit preko recepta

P.S. zasto je ne prijavis??? Da si ju prijavila ovo se vise nebi dogadjalo.

winnerica
20.11.2008., 07:30
kod moje pedijatrice su inhalacije besplatne i ne placa se ni kune i tamo dolaze djeca kojoj treba nekoliko inhalacija a djeca koja koriste Ventolin skor pa svkodnevno ga dobivaju na recept (poput male od moje frendice)

A ovaj slucsj kod tebe: pa sory tu si si sama kriva jer si dala da radi od trebe magarca:mig:..ventolin svatko ima pravo po dijagnozi dobit preko recepta

P.S. zasto je ne prijavis??? Da si ju prijavila ovo se vise nebi dogadjalo.

Gle Wedding, to je bilo prije 13 g., moj sin je sad 8. razred, ja ni nisam znala svoja prava tada, a to su bili i počeci njegove astme. Međutim, ja i dalje ne vjerujem da se kod te žene nekaj promjenilo na bolje; vidiš da ti imaš besplatne inhalacije npr. - mi smo kupili inhalator da prestanemo financirati Šakićku (došlo me jeftinije), a kad smo ga kupili tražili smo i Ventolin kapi koje je onda dala bez pogovora, spuštenog pogleda. Nebi ja imala niš protiv da ona izda recept na ime mog sina za Ventolin kapi, pa da nam npr. isto besplatno davala inhalacije. Da mi se to sad dogodi prijavila bih je.
Jednostavno imaš više sreće s pedijatrom i budi sretna :top:

Lavica
20.11.2008., 07:40
Jos uvijek je takva!

cvijetić
20.11.2008., 07:46
mene zanima zašto ljudi trpe takve pedijatre, zašto se ne raspitaju i mijenjaju?
evo npr. čitam na jednoj drugoj temi da je pikacu nezadovoljne svojim primarnim pedijatrom:eek: pa joj je izborni Jovančević)

chiara
20.11.2008., 08:14
curke iz Dubrave
ja sa svojim malim idem u donjoj Dubravi, Slavonska ulica, dr. Sanja Kržanić :s
pedijatrica je super, ali često je gužva, kada haraju prehlade i viroze, ali mislim da je tada kod svih gužva :ne zna:
do sada nemam nikakvih zamjerki :top:

ptica_dodo7
24.11.2008., 07:45
Znate nekog dobrog privatnog u Zagrebu. Išla bi po drugo mišljenje, inače smo kod Jovančevića

cvijetić
24.11.2008., 07:52
Znate nekog dobrog privatnog u Zagrebu. Išla bi po drugo mišljenje, inače smo kod Jovančevića

dr. Sabol, IV cvjetno naselje
za što vam treba drugo mišljenje?

misiz S
24.11.2008., 08:03

Ciglenica - II Zagorska - mali dom zdravlja.
dr. Ema Selimović-Boćan.

I sestra i doktorica su super. Prodojeće. Samo je jedna smjena - jedan dan ujutro, jedan popodne. Odvojeno vrijeme za savjetovalište i za bolesne. A ima i mala igraonica za klince :) i odvojen ulaz od ostatka doma zdravlja :)

Super su nam :lux:

ptica_dodo7
24.11.2008., 08:36
dr. Sabol, IV cvjetno naselje
za što vam treba drugo mišljenje?

Kopirala sam sa teme grčeva svoj post. Trebam nekog tko će me smiriti. Frka me je a i neznam kaj više s bakterijama u urinu.

I mi se isto grčimo od kad smo došle doma. Kratko je išlo dojenje, pa kombinacija Nan1 (preporuka patronažne) i dojenja. Onda nam je doc dao Novalac AC i sad smo na Pregominu. Prvo je mislio da je alergična na bjelančevine iz kravljeg mlijeka ali stolica je ok. Ima mjesec i pol i svega par dana je bio mir. Koristimo SabSimplex, koristili smo i BabyNos i Nurse. Sad smo samo na Sabu jel ovo nije pomagalo. Između svega toga je i pokupila urinarnu infekciju i sad je na 2. antibiotiku. Cijeli tjedan je bio mir ali zadnjih par dana je užasno nemirna i opet je počelu luđačko urlikanje. Jučer sam plakala skupa s njom, strah me da nije nekaj ozbiljno ali doc beli da nije jer je krv ok. Luda sam već i stvarno me strah. I da, toliko se derala da je dobila Phenobarbiton i danas počinje skidanje. Neznam više kaj da radim. Kaj god proguta, mlijeko, čaj od komorača iza svakog hranjenja mora biti bar pol sata deračine. Podrigne se super ali kad jede čuje se ko da guta kamenje. Ni sama neznam kaj da više radim. Ima mj i pol i samo se tješim da su kolike i da izdržimo još mj i pol...........I da, nisam ni znala da se dijete može toliko derati.....

cvijetić
24.11.2008., 10:13
Kopirala sam sa teme grčeva svoj post. Trebam nekog tko će me smiriti. Frka me je a i neznam kaj više s bakterijama u urinu.

I mi se isto grčimo od kad smo došle doma. Kratko je išlo dojenje, pa kombinacija Nan1 (preporuka patronažne) i dojenja. Onda nam je doc dao Novalac AC i sad smo na Pregominu. Prvo je mislio da je alergična na bjelančevine iz kravljeg mlijeka ali stolica je ok. Ima mjesec i pol i svega par dana je bio mir. Koristimo SabSimplex, koristili smo i BabyNos i Nurse. Sad smo samo na Sabu jel ovo nije pomagalo. Između svega toga je i pokupila urinarnu infekciju i sad je na 2. antibiotiku. Cijeli tjedan je bio mir ali zadnjih par dana je užasno nemirna i opet je počelu luđačko urlikanje. Jučer sam plakala skupa s njom, strah me da nije nekaj ozbiljno ali doc beli da nije jer je krv ok. Luda sam već i stvarno me strah. I da, toliko se derala da je dobila Phenobarbiton i danas počinje skidanje. Neznam više kaj da radim. Kaj god proguta, mlijeko, čaj od komorača iza svakog hranjenja mora biti bar pol sata deračine. Podrigne se super ali kad jede čuje se ko da guta kamenje. Ni sama neznam kaj da više radim. Ima mj i pol i samo se tješim da su kolike i da izdržimo još mj i pol...........I da, nisam ni znala da se dijete može toliko derati.....

a možda se dere radi urinarne infekcije?

Ila
24.11.2008., 10:44

Mali komentar, ukoliko tražite pedijatra u centru onda moja preporuka dr.Štajduhar, DZ Runjaninova.

Mi smo stoljećima bili kod dr.Novaković u DZ Vrapče koja je sada na žalost otišla u penziju, i u svom višegodišnjem roditeljskom iskustvu mogu reći da svi prije i poslije nje - nisu učili na istom faksu ...

Ovim putem još jedno veliko hvala dr.Novaković na bezbrižnom djetinjstvu!!!

tropical
24.11.2008., 13:24
mi smo na preporuku završili kod šakićke ali iskreno, zaista mi je prepovršna i sve bi naplatila i uopće mi se ne sviđa. zna li netko mogu li u prvoj godini dijete nekome drugome prebaciti?

tropical
24.11.2008., 14:24
evo, malo me sve zagolicalo, pa sam se raspitala direktno u hzzo-u. unutra jedne godine se ne može mijenjati liječnik primarne zdravstvene zaštite, tipa stomatolog, pedijatar, opće praksa, primarni ginekolog. može se promijeniti uz molbu kada se osniva komisija koja procjenjuje da li je moguće promijeniti liječnika. naplaćivanje usluga mimo hzzo-a, tj. na crno i za stvari koje se ne naplaćuju jest osnova za to. sad nam preosatje ili imenom i prezimenom vlastitim i doktoričinim napraviti prijavu ili ju maltretirati za svaku sitnicu i za svoja prava dok ju ne promijenimo tek iduće godine bez prijave. plus što nam se može dogoditi da još hrpu toga privatno (ne njoj, nego npr. sabolu i sl.) poplaćamo jer me ćivcira...
pišem zato da znaju oni kojima je to ev. potrebna informacija

cvijetić
24.11.2008., 15:07
evo, malo me sve zagolicalo, pa sam se raspitala direktno u hzzo-u. unutra jedne godine se ne može mijenjati liječnik primarne zdravstvene zaštite, tipa stomatolog, pedijatar, opće praksa, primarni ginekolog. može se promijeniti uz molbu kada se osniva komisija koja procjenjuje da li je moguće promijeniti liječnika. naplaćivanje usluga mimo hzzo-a, tj. na crno i za stvari koje se ne naplaćuju jest osnova za to. sad nam preosatje ili imenom i prezimenom vlastitim i doktoričinim napraviti prijavu ili ju maltretirati za svaku sitnicu i za svoja prava dok ju ne promijenimo tek iduće godine bez prijave. plus što nam se može dogoditi da još hrpu toga privatno (ne njoj, nego npr. sabolu i sl.) poplaćamo jer me ćivcira...
pišem zato da znaju oni kojima je to ev. potrebna informacija

što misliš da bi plaćala Sabolu? nisam taj dio shvatila...
inače što je ta žena ortoped kad radi uzv kukova?

Lavica
24.11.2008., 17:06
Mislim da je specijalizirala ili tako nesto na ortopediji.

blablica
25.11.2008., 11:39
pozdrav! moja beba je rođena u austriji i tamo ima zdravsteveno. igrom slučaja došli smo u hr na 3 mjeseca jer moramo čekati vizu i u tom vremenu beba mora biti u hr. sad me zanima kako da riješimo stvar s pedijatrom? hr državljani smo i ja i mm i beba. može li ona ovdje kod soc. pedijatra bez obzira što gore ima zdravstveno? i da li može na moju zdravstvenu knjižicu na pregled budući da smo došli tek prije tjedan dana pa treba vremena da se napravi njena? trebali bi se cijepiti, i to 6u1, gore je obavezno to 6u1 i besplatno. čula sam da je kod nas samo 5u1 a 6u1 se plaća? i dobije li dijete ovdje onu internacionalnu knjižicu s datumima kad je cijepljeno? hvala na odgovorima.

matte
25.11.2008., 21:13
pozdrav! moja beba je rođena u austriji i tamo ima zdravsteveno. igrom slučaja došli smo u hr na 3 mjeseca jer moramo čekati vizu i u tom vremenu beba mora biti u hr. sad me zanima kako da riješimo stvar s pedijatrom? hr državljani smo i ja i mm i beba. može li ona ovdje kod soc. pedijatra bez obzira što gore ima zdravstveno? i da li može na moju zdravstvenu knjižicu na pregled budući da smo došli tek prije tjedan dana pa treba vremena da se napravi njena? trebali bi se cijepiti, i to 6u1, gore je obavezno to 6u1 i besplatno. čula sam da je kod nas samo 5u1 a 6u1 se plaća? i dobije li dijete ovdje onu internacionalnu knjižicu s datumima kad je cijepljeno? hvala na odgovorima.

Dijete do dva mjeseca starosti možemo u pedijatrijskim ambulantama pregledati na osnovu zdravstvene knjižice (naše) jednoga od roditelja ukoliko je dijete upisano u pedijatrice tj.otvorilo karton.

Ako dijete može imati našu zdravstvenu knjižicu zašto ne imat jednog pedijatra u Hrvatskoj jednog u Austriji ( provjereno znam da može Italija-Hrvatska, nevidim razlog zašto i nebi Austrija _Hrvatska)

Ako pak nema mogućnost dobit našu zd.knjižicu niti jedan pedijatar nije dužan cijepit dijete jer se to ne shvaća kao hitno stanje, ali svi su dužni primit hitno dijete bez obzira na osiguranje ( znači kad je bolesno ) i to ili najbliža ambulanta u susjestvu ili hitni pedijatrijski prijem ( neznam di živite, koji grad i kako je tamo to organizirano)

Za cjepivo 6u1 (znači kad bi se upisali kod nekog pedijatra)
njega ima za kupit jedino u ljekarnama i to u pojedinima morate doć dan dva ranije i naručit ga a u nekima imaju odma u frižideru, pitanje nabavke ljekarne.
Neznam zbog čega se inzistira na 6u1 kad je istog sastava kao 5u1 (mislim na DTP, POLIO,HIB) naravno 6u1 ima još i cijepivo protiv hepatitisa B,
dakle razlika platiš i dijete dobije jedan ubod
ili
ne platiš i dijete dobije dva uboda

a sad malo i optimizma ako nemožete dobit našu zdravstveni, a ipak biste cijepili svoje dijete provajte saznat koji privatni pedijatar ima u vašrm gradu pa ga kontaktirajte želi li on cijepiti vaše dijete ( tada kupujete cijepivo, jer privatnicima država ne daje cijepivo)

ako je šta nejasno u ovom opširnom opisivanju samo pitaj pomoć ću ako znan

Wedding
26.11.2008., 11:19
Gle Wedding, to je bilo prije 13 g., moj sin je sad 8. razred, ja ni nisam znala svoja prava tada, a to su bili i počeci njegove astme. Međutim, ja i dalje ne vjerujem da se kod te žene nekaj promjenilo na bolje; vidiš da ti imaš besplatne inhalacije npr. - mi smo kupili inhalator da prestanemo financirati Šakićku (došlo me jeftinije), a kad smo ga kupili tražili smo i Ventolin kapi koje je onda dala bez pogovora, spuštenog pogleda. Nebi ja imala niš protiv da ona izda recept na ime mog sina za Ventolin kapi, pa da nam npr. isto besplatno davala inhalacije. Da mi se to sad dogodi prijavila bih je.
Jednostavno imaš više sreće s pedijatrom i budi sretna :top:

nama ventolin i inhalacije na srecu ne trebaju ali djeca nekih frendica da ..no druga tema....ne znam ali mislim da ta tvoja pedica radi mimo struke i jos k tome vara i laze......prijavit, prijavit i samo prijavit:D

winnerica
26.11.2008., 12:11
nama ventolin i inhalacije na srecu ne trebaju ali djeca nekih frendica da ..no druga tema....ne znam ali mislim da ta tvoja pedica radi mimo struke i jos k tome vara i laze......prijavit, prijavit i samo prijavit:D

To hvala bogu odavno više nije naša pedijatrica :s Sin je velik i skup s nama ide k obiteljskom dr., a kad rodim ovu bebu 10000% je neću prijaviti kod Šakićke, pa taman da mi je ne najbliža dr. nek najrođenija. :top:

Fida
06.12.2008., 21:07
Živimo u Maksimiru između Zvonimirove i Maksimirske i najbliži pedijatar po tome bi nam bila Hirčeva al je netko ovdje napisao da dr baš i nije nešto i da su pregledi kratki i rijetki...Jel ima netko možda s tog područja da mi preporuči stvarno dobrog pedijatra (jel bolja Hirčeva, Švarcova ili Laginjina?).Ja bi najrađe najbližu al ako stvarno ne valja onda bolje ne...
p.s. beba još nije rođena..
E da kad sam vreć tu može mi netko reći koja je procedura s patronažnom sestrom-ona bi valjda došla iz Hirčeve-dal ja to trebam prije ugovorit ili oni to obavještavaju iz bolnice ili kako?

putovnica
06.12.2008., 21:55
obavijest ce poslati bolnica patronaznoj po mjestu stanovanja.
moja se nije pojavila dok je nisam nazvala.
a nakon poroda sam saznala da na tvoj poziv moze i treba doci i prije poroda, da te uputi u najosnovije itd.
moj savijet, nazovi i pitaj. il jos bolje, puno citaj po internetu.

hani-bani
06.12.2008., 22:12
procedura s patronažnom sestrom

"Baza" im je u Hirčevoj, ali su za cijeli taj kvart. Nazovi 2720685 od 8-10 h, jer u 10 već ide na teren. Meni je dosla isti dan kad sam zvala. Došla mi je 2 put, a kasnije možeš nazvat ako bilo što trebaš.
Mi smo u Hirčevoj kod dr.Šprem. Meni se baba ne sviđa, ali je dobar dijagnostičar i pedantna, samo što te ne sluša kaj pričaš i sve moraš ponovit 100 puta, a kad ju pitaš nešto, pravi se mutava :)
Ali je zato sestra zakon, što je meni i najbitnije (uputnice, savjeti i tak to). Uvijek kad sam zvala me saslušala i dala savjet, nikad nije bila nadrkana ili bezobrazna. Ionak ne mogu mijenjat do prve godine doktora, a tko zna kakvog bi odabrala. Tak da ostajemo kod sestre Sonje koja je stvarno zakon :)

hani-bani
06.12.2008., 22:14
puno citaj po internetu.

čitaj, ali sve uzmi s rezervom jer nisu sva djeca a ni roditelji isti.
ja sam pročitala 95% sranja :)
tak da...

pata-pata
06.12.2008., 22:39
obavijest ce poslati bolnica patronaznoj po mjestu stanovanja.
.

moras nazvati, inace ti nece doci... ja sam bila prijavljena u nov. zg, a zivim u centru - nazvala sam , nije to posao bolnice.

inace, imate i privatne patronazne.

ja sa svojom uopce nisam bila zadovoljna, nista, ali bas nista mi nije pokazala. samo je pogledala kako dojim i da li ima dosta svjetla u stanu.

Fida
06.12.2008., 23:30
Hvala na brzim odgovorima :)
Pata pata pa da to je i meni zeznuto jer sam prijavljena na jednoj adresi (isto Maksimir) a živim na drugoj.Znači oni u bolnici ako i šalju , šalju prema adresi s osobne valjda...
Hani-bani e baš me to i zanimalo-kakva je dr, al ja sam prije nešto tu na forumu čitala da je u Hirčevoj neka dr Wickenhauser čini mi se..Da nisu dvije?Za tu prvu je isto bilo negativno napisano...A jel te ta Šprem naručivala redovno na preglede i cijepljenja i slično?Meni je bitno da je temeljita i da nije površna a karakter ajde više manje ako ima dobru sestru...Hvala puno za broj, baš sam i mislila nazvat u ponedjeljak da se raspitam...Termin za 2 tjedna pa možda da dođe i prije makar ne znam kaj bi ju pitala prije-bez bebe je to sve teorija....

hani-bani
07.12.2008., 07:23
dr Wickenhauser čini mi se..Da nisu dvije?Za tu prvu je isto bilo negativno napisano...A jel te ta Šprem naručivala redovno na preglede i cijepljenja i slično?Meni je bitno da je temeljita i da nije površna a karakter ajde više manje ako ima dobru sestru...Hvala puno za broj, baš sam i mislila nazvat u ponedjeljak da se raspitam...Termin za 2 tjedna pa možda da dođe i prije makar ne znam kaj bi ju pitala prije-bez bebe je to sve teorija....

Za tu W sam čula da je koma. Dakle, Špremica je puno bolja :)
Makar je nadrkana i malo mutava (ja sam mislila kad sam ju prvi put vidjela da je čistačica haha) ali je stvarno temeljita. Ustvari ona nis ne radi haha - sestra naručuje na cijepljenja i cijepi, što god trebaš objasni, smirena je i stvarno dobra. ja se svaki put iznenadim kako je sestra tako super.
evo mi 22.12. obavimo cijepljenje (sa 6mj) i mirni smo do godine dana.
Čak i nije gužva u čekaoni, ima ljudi ali je ok. Malog mi je stvarno svaki put detaljno pregledala, kao da smo prvi put došli. I primaju pacijente, tako da ne brineš.

Wedding
08.12.2008., 11:07
E da kad sam vreć tu može mi netko reći koja je procedura s patronažnom sestrom-ona bi valjda došla iz Hirčeve-dal ja to trebam prije ugovorit ili oni to obavještavaju iz bolnice ili kako?

bolnica javlja patronazi po mjestu stanovanja tj. ako spadas u Petrovu bolnicu i ako si tamo rodila onda ce bolnica pbavjestit tvoju patronaznu u tvoj dom zdravlja ALi ako si rodila u nekoj bolnici u koju ne spadas onda moras sama javit svojoj patronaznoj..........recimo zene iz Dubrave koje rode u Vinogradskoj ili SD-u moraju same javljat svojim patronaznim:mig:

mel777
08.12.2008., 11:32
Kad sam ja rodila na Sv. Duhu popunila sam listić s adresom stanovanja i brojem telefona koji je onda bolnica proslijedila patronažnoj sestri u najbližem domu zdravlja. Mene je patronažna zvala na dan otpusta, došla mi je već sljedeći dan.
Koliko se sjećam, naglasili su nam da upišemo adresu stanovanja, a ne onu s osobne, ako se razlikuju.

Wedding
08.12.2008., 11:40
Kad sam ja rodila na Sv. Duhu popunila sam listić s adresom stanovanja i brojem telefona koji je onda bolnica proslijedila patronažnoj sestri u najbližem domu zdravlja. Mene je patronažna zvala na dan otpusta, došla mi je već sljedeći dan.
Koliko se sjećam, naglasili su nam da upišemo adresu stanovanja, a ne onu s osobne, ako se razlikuju.

a gdje zivis?
i ja sam rodila na SD.u i rekla mi je glavna sestra da samo salju obavijest domovima zdravlja koji spadaju pod njihovu opcinu ali dalje ne:mig:i tako dan danas funkcionira

Leonee
08.12.2008., 11:53
I ja sam rodila na sd I isto su mi rekli.
Kad sam dosla doma nazvala sam dz I trazila patronazne da ih obavjestim da imaju taze mamu u kvartu koja ih treba.. :D drugi dan mi je dosla jedna od njih

Leonee
08.12.2008., 11:57
Moja pedijatrica (I homeopat :s) je vise-manje ok.. :ne zna:.. Jedino sto mi uuuzasno ide na zivce sto je UVIJEK guzvetina! Uvijek cekamo I uvijek nas nabrzake odradi (I telefonski), ja uvijek prije napisem na salabahter pitanja jer se nicega ne sjetim u toj jebenoj zurbi!.. :flop:..

Lavica
08.12.2008., 12:12
Jel je to možda Metka?

MadEarl
08.12.2008., 12:38
dr. hečimović ferenčić, dz kruge.
ja iz samobora vodim maloga k njoj i ne bih je mijenjala ni za što. najbolja:top:

Još jedan glas....svaka preporuka:top::top:

hani-bani
08.12.2008., 15:38
bolnica javlja patronazi po mjestu stanovanja tj. ako spadas u Petrovu bolnicu i ako si tamo rodila onda ce bolnica pbavjestit tvoju patronaznu u tvoj dom zdravlja ALi ako si rodila u nekoj bolnici u koju ne spadas onda moras sama javit svojoj patronaznoj..........recimo zene iz Dubrave koje rode u Vinogradskoj ili SD-u moraju same javljat svojim patronaznim:mig:

ja sam rodila u petrovoj, a spadam pod dom zdravlja švarcova. oni nemaju patronaznu, tj njihova dolazi iz hirceve. rekli mi u bolnici da sama moram nazvat dom zdravlja.
tak da je najbolje nazvat i dogovorit se, a ne čekat.
ja nazvala drugi dan kad sam dosla iz bolnice (jer rade samo 8-10) i već u 10 mi je dosla doma

blablica
08.12.2008., 15:55
mi smo bili prošli tjedan u poliklinici helena. ja sam jako zadovoljna. a pedijatrica u austriji je vrhunska, bolju doktoricu nikad nisam srela!

mel777
08.12.2008., 20:34
a gdje zivis?
i ja sam rodila na SD.u i rekla mi je glavna sestra da samo salju obavijest domovima zdravlja koji spadaju pod njihovu opcinu ali dalje ne:mig:i tako dan danas funkcionira

U Gajnicama. Nisu ništa pitali ni govorili, samo dali te listiće i poslije ih pokupili.

Wedding
09.12.2008., 09:03
U Gajnicama. Nisu ništa pitali ni govorili, samo dali te listiće i poslije ih pokupili.

i nama su dali te listice ali meni je to rekla sestra kod otpusta i tako je i bilo, tamo gdje sam se presvlacila doke je ona oblacila malog i dok mi je davala one prospekte, djecju zdravstvenu i ine stvari:mig:

Wedding
09.12.2008., 09:06
ja sam rodila u petrovoj, a spadam pod dom zdravlja švarcova. oni nemaju patronaznu, tj njihova dolazi iz hirceve. rekli mi u bolnici da sama moram nazvat dom zdravlja.
tak da je najbolje nazvat i dogovorit se, a ne čekat.
ja nazvala drugi dan kad sam dosla iz bolnice (jer rade samo 8-10) i već u 10 mi je dosla doma

uf. to nisma znala..frendica rodila prije 9 mkjeseci i oni su rekli da ce zvat ali da ce to potrejat zbog njihove administracije:rolleyes: pa je frendica zvala sama...eto svaki dan nesto novo

Dancica
09.12.2008., 18:42
Još jedan glas....svaka preporuka:top::top:

mi smo kod nje, al ne kuzim zasto je super? pa ne posveti nam ni 5minuta, nije nam nikada htjela pomoci u svezi savjeta oko adaptiranog, ne zanima je dohrana, nije nas niti pitala kada smo poceli, niti sto jedemo, niti nam rekla kad da pocmemo,...
ja se jos uvijek nekako razmisljam da bi je mjenjala ali ne mogu prvu godinu....

molim vas pomozite i recite zasto je super?

tropical
10.12.2008., 08:58
uf, nama preporučuju hečimović. a nekako sam nesklona od loše k lošoj...

cvijetić
10.12.2008., 09:03
tropical, od koga odlazite?

Dancica
10.12.2008., 09:04
mi smo je isto dobili sa preporukom ali jos nisam skontala zasto.....
navodno da je izvrstan dijagnosticar?
ali neznam kako moze biti dijagnosticar ako ni ne pogleda dijete?

rom82
10.12.2008., 09:35
definitivno dr. jovančević na trešnjevci, najbolji.
skroz flegma tip al sve će ti reći šta hoćeš znati. kad dođeš zna biti gužve ali ne čeka se pretjerano dugo

tropical
10.12.2008., 11:34
mi odlazimo ali nikako da odemo od dr šakić

cvijetić
10.12.2008., 13:10
nismo kod nje ( Bogu hvala:s) ali ono što mi je čudno...
o većini pedijatara postoje podijeljena mišljenja( za našu još nisam čula negativna:s) ali po ovoj ped svi samo pljuju.

HAL3
11.12.2008., 20:45
Dr. Jasenka Šprem u Hirčevoj. Odlična nam je pedijatrica, i odlična sestra.

brular
12.12.2008., 09:26
Još jedan glas za dr. Šprem u Hirčevoj :top:. Rodila sam blizance prije termina i kad smo prvi put došli k njoj, slala nas je na sve moguće pretrage (neuropedijatar, fizijatar, UZV mozga, itd.). Bila sam užasno nesretna jer je s klincima bilo sve u redu, a hodanje s njima po bolnicama je bila prava muka. Sad mogu reći da mi je drago da smo sve to prošli, jer znam da je s njima stvarno sve OK, a dr. se pokazala krajnje korektnom, pedantnom i opreznom. Sad smo već 3 god. kod nje i prezadovoljna sam, ne srlja s antibioticima, ako stvarno nema potrebe, i na sva moja pitanja (a uvijek ih imam :D) ljubazno odgovara.

tropical
12.12.2008., 10:23
Još jedan glas za dr. Šprem u Hirčevoj :top:. Rodila sam blizance prije termina i kad smo prvi put došli k njoj, slala nas je na sve moguće pretrage (neuropedijatar, fizijatar, UZV mozga, itd.). Bila sam užasno nesretna jer je s klincima bilo sve u redu, a hodanje s njima po bolnicama je bila prava muka. Sad mogu reći da mi je drago da smo sve to prošli, jer znam da je s njima stvarno sve OK, a dr. se pokazala krajnje korektnom, pedantnom i opreznom. Sad smo već 3 god. kod nje i prezadovoljna sam, ne srlja s antibioticima, ako stvarno nema potrebe, i na sva moja pitanja (a uvijek ih imam :D) ljubazno odgovara.

wooow!!!:s sad, kad sam na svoju ruku (nadam se ne prekasno) obavila prvi dio pretraga sa lovrom i njegovom glavom sam saznala da je on neurorizično dijete i to od rođenja sa 2 uzroka rizičnosti- carski i tranzitorne smetnje disanja odmah po roiđenju, jedan odmah potom- masivna konatalna upala pluća a četvrti smo neki dan uzv-om otkrili. dakle 3 su bila prisutna rizika i tek mi sad netko nakon mog inzistiranja objasni da da- trebao je odmah na to! moram li opisivati kako se ova ograđivala i kako ju je lovrin tata umalo zadavio kad mu je rekla dajući uputnice za goljak- pa da- treba to! uffff. bijes ne koristi ničemu, ali svaki dan nađem razloga da se ljutim

cvijetić
12.12.2008., 10:40
wooow!!!:s sad, kad sam na svoju ruku (nadam se ne prekasno) obavila prvi dio pretraga sa lovrom i njegovom glavom sam saznala da je on neurorizično dijete i to od rođenja sa 2 uzroka rizičnosti- carski i tranzitorne smetnje disanja odmah po roiđenju, jedan odmah potom- masivna konatalna upala pluća a četvrti smo neki dan uzv-om otkrili. dakle 3 su bila prisutna rizika i tek mi sad netko nakon mog inzistiranja objasni da da- trebao je odmah na to! moram li opisivati kako se ova ograđivala i kako ju je lovrin tata umalo zadavio kad mu je rekla dajući uputnice za goljak- pa da- treba to! uffff. bijes ne koristi ničemu, ali svaki dan nađem razloga da se ljutim

tropical, kakve su to smetnje disanja?
i malo je off topic, koji su sve faktori rizika?
vas Šakićka nije na ništa samoinicijativno slala?

tropical
12.12.2008., 11:01
tropical, kakve su to smetnje disanja?
i malo je off topic, koji su sve faktori rizika?
vas Šakićka nije na ništa samoinicijativno slala?

ne nije nas slala. ja sam sve pokrenula i samo ju tražila uputnice. žena je koma. lovro je rođen carskim, to je jedan faktor rizika, iako je moj carski zbog mene (medicinski razlog) bi ugovoren i planiran, rođen je u 39-tom tj. (38+3) i znala sam da djeca rođena carskim znaju imati poteškoća sa disanjem. meni j elaički objašnjeno da djeca rođena vaginalno možda zbog truda koji moraju uložiti da prođu porođajni kanal rjeđe udahnu plodnu vodu od one rođene carskim. moj je puno te vode povraćao, imao je i apneju (prestajao je disati) tako da je već to moguć razlog njegove hipoksije i hipoksijskih promjena na komorama u mozgu. naravno, apgar je imao 10/10pa ga dalje nisu ni fermali. a prim presečki mi je neki dan rekla (iako sam dijelom to znala) da je apgar ocjena subjektivnai da bi ju ona jedino gospođi apgar vjerovala u sitacijama carskh rezova jer je ona bila anesteziolog. da se vratim na temu- da li kao posljedica apneje i tih smetnji ili samo ili I uvjeta u petrvoj, lovro je tamo zaradio upalu pluća s kojom su nas poslali doma kao zdravo dijete. srećom postoji nešto što se zove roditeljski instinkt čak i kod neiskusnih roditelja kao mi pa smo ga vodil šakićki koja nije ništa čula ali nas srećom dalje slala (krivo ali ipak) da bismo završili na hitnoj na rebru pa na odjelu jer se nije budio.. masivnu upalu pluća i neke specifične šumove zbog NEDISANJA slušali su i raznorazni studenti (uz moj pristanak, moraju učiti, i voljela bih da svi zaista i uče da djeca imaju sjajne doktore jednom) ali ova ništa nije čula dok studenti petih godina jesu :eek:. bio na kisiku punih 3 tjedna. tamo su mu napravili sve razne pretrage, jako skupe i manje skupe ali NISU uzv mozga:ne zna:. i to je njegov 3. neuro-rizik. 4. ti je u biti posljedica nekog od navedenih.
nažalost, uz svo moje čitanje oslanjala sam se na pedijatricu. nažalost. ja nisam liječnik, niti slične struke, i sve je moglo biti puno prije. sreća u svemu je što lovro još ne zaostaje u motoričkom razvoju jer se ja oduvijek jako trudim oko njega, ali govoru (gugutanju) nešto malo da, nadam se da smo sve na vrijeme ali da me ljuti sve to, ljuti

atlas
09.01.2009., 17:22
molim vas da mi preporučite stručnog pedijatra u sesvetama ili dubravi.

kinder_lada
16.01.2009., 02:17
mi smokod dr. Lučeva na črnomercu
prezadovoljni smo
i ja sam ko dijete bila kod njega tak da imamo poseban odnos
s malom samo jedno vrijeme bil kod wjeshtice u hrčevoj...katafakingstrofa
žena beza takta i smisla za rad s djecom i roditeljima
mala ju nije mogla smislit
sva nova cjepiva su joj bila koma
nama nije ni rekla da ima 5u1 već me pitala od kuda ja znam za to kad sam rekla da oću djete time cjepit
Lučev nam je odličan
ili msoi jedno vrijeme kod dr.Zima u remetincu ali on je ošo u mirovinu
čovjek je ist ok...blag i zna znanje
zamijenila ga je jedna mlada doktorica,navodno je ok

Mijaja
16.01.2009., 11:25
ide i tko kod doktorice Jakšić??? Iskustva?

MariaDelMar
16.01.2009., 11:59
čitala sam ovdje da se dosta hvali dr. jurlina u macanićevoj, samo me strah ako nas odbije, da li da idemo kod dr. penave ili negdje drugdje?

hvala puno:)

princeza*
21.01.2009., 22:44
dali mi mozete preporucit pedijatra u dugom selu il okolici jer u domu zdravlja nece da me prime molim vas

cuba libre
22.01.2009., 09:20
čitala sam ovdje da se dosta hvali dr. jurlina u macanićevoj, samo me strah ako nas odbije, da li da idemo kod dr. penave ili negdje drugdje?

hvala puno:)

Dr. Penava ne prima nove, a dr. Jurlina te neće odbiti. Mi smo se prijavili kod nje al smo tek za 2 mjeseca uspjeli na HZZOu potvrdit onu potvrdu.
Inače, zadovolnji smo s njom. Bar što se tiče ovih pregleda, hvala Bogu ništa drugo nam nije trebalo.

MariaDelMar
22.01.2009., 10:16
super, tu dr. jurlinu hvale - znači, neće nas odbit :)
hvala puno cuba libre

btw. super nik :top:

Maxica
22.01.2009., 12:17
I mi smo kod Jurline i super nam je!!!!!!
Ako te brine nešo oko djeteta, uvijek će popričati s tobom ali i bez problema dati uputnicu za bilo kojeg specijalistu ako tražiš dodatne odgovore.

princeza*
23.01.2009., 22:51
mozel mi ko dat broj od dr JURLINE i di se nalazi HVALA

NumLock
23.01.2009., 23:05
best of the best je chiaouki ayoub na malešnici

Maxica
24.01.2009., 14:49
mozel mi ko dat broj od dr JURLINE i di se nalazi HVALA

Ulica Hrvoja Macanovića (5 min pješke od Jarunskog placa prema onim neboderima u braće Domany). Broj je 01/3630-017.

Kyra
25.02.2009., 08:51
Postavila sam pitanje na jednom drugom topicu ali nije bilo odgovora u moru pitanja :D

Zanima me situacija s pedijatrima u Rijeci..kakva su iskustva, koga bi preporučili, koga ne bi, itd...

Hvala :W

rusha
25.02.2009., 10:03
E sad, pošto novorođenče prima svaki pedijatar imaš sreće pa možeš birati :).
Mi smo kod dr. Gall u Cambierievoj i nama je super za sada.
I dr. Obersnel se odlična pedijatrica, ali je uvijek strahovita gužva jer ima puno pacijenata.
Izbjegavala bih Pehlinsku ambulantu recimo. :(
U kojem dijelu grada živiš? Možda ti se sad ne čini tako, ali dosta je lakše kad ti je pedijatar blizu pa ne moraš svaki put proživljavati prometne gužve kad ideš s djetetom na pregled.

Sretno.

Čokolada07
25.02.2009., 13:52
Mi smo kod doktorice Jurković na Brajdi.. preko puta Gracijanija.... kad sve zbrojim i oduzmem pedi i nije tako loša.. imala je nekih svojih trenutaka... kad mi se mali razbio pa sam došla u ordinaciju prije radnog vremena i ona mi je 100 puta ponovila:Jel znate vi kad je moje radno vrijeme? To mi je diglo tlak al svjedno ga je pogledala.... i kad smo grčeve imali pa je samo govorila vi ste mu lijek vi ste mu lijek....

Izuzev toga ostalo je sve super.

*Lubenica*
25.02.2009., 15:50
dr. Obersnel diiiivna:cerek:

Kyra
25.02.2009., 17:04
E sad, pošto novorođenče prima svaki pedijatar imaš sreće pa možeš birati :).
Mi smo kod dr. Gall u Cambierievoj i nama je super za sada.
I dr. Obersnel se odlična pedijatrica, ali je uvijek strahovita gužva jer ima puno pacijenata.
Izbjegavala bih Pehlinsku ambulantu recimo. :(
U kojem dijelu grada živiš? Možda ti se sad ne čini tako, ali dosta je lakše kad ti je pedijatar blizu pa ne moraš svaki put proživljavati prometne gužve kad ideš s djetetom na pregled.

Sretno.

Hvala svima :)

Ja sam na Drenovi.
Za Obersnel sam i ja čula lijepe i pozitivne stvari...

Kod dr.Gall nije tolika gužva?

Victoria 08
25.02.2009., 20:10
Jel ima koja mama iskustva sa dr.Dragojević-Vučković na Trešnjevci,da malo podjelimo iskustva?Do sada mi se čini da se žena mjenja kak vjetar puše :kava:

any5
26.02.2009., 09:07
i nama treba pomoć...
do sada smo bili u DZ Siget kod dr. Kuzle-KOvačević i bili smo skroz zadovoljni, međutim ona je otišla u mirovinu..
došla je nova dr. Greta (prezime ne znam-neko komplicirano) i apsolutno mi nije sjela....došla sam po antibiotik za malog jer su mu u Zaraznoj našli bakteriju u nosu..e sad, mi smo u Zaraznoj dobili Zinnat, međutim odmah ga je povrtio i rekli su nam u bolnici da ga niti ne forsamo...i ja lijepo kod pedice sa nalazima i po novi antibiotik, a ona mene opere ko zadnju balavicu, da nek mu dam opet Zinnat i da ako opet povrati nek dođem ujutro opet (nakon što već danima čamim kod doktora i čekam u redovima)...kažem ja da ću probati opet,al nek mi kaže koji dr. antibiotik da uzmem ako ovo ne prođe dobro, jer ne mogu opet izostati s posla i doći k njoj ( a nema niti potrebe)...da bi ona meni odgovorila-to što vi ne možete doći, to apsolutno nije moj problem:mad:ma pas ti mater!!!i nek joj dovedem opet malog ( a vidjela ga je prije 2 dana i donijeli smo joj sve nalaze)..ma kam da ga opet vodim u tu zarazu-tek smo skinuli temperaturu...
ma uglavnom , ne mogu ja vama to sad dočarati -al bila je toliko bezobrazna i bahata, da sam ja na izlasku rekla ovim riječima: ne znam koju p.m. sam ja uopće dolazila....
i naravno, povratio je opet Zinnat i ja danas moram s njim k njoj:flop:...
tražim novog pedijatra na području Novog Zagreba-imate li kakvu preporuku???

Inica
26.02.2009., 09:45
Imaš u Trnskom dr. Borčić-Basrak, sestra i ja smo bile kod nje do 18. god. i žena je bila sasvim ok. Čak si razmišljam da možda i ja malu vodim kod nje, iako smo sad na drugom kraju grada. Ne znam kakva su novija iskustva s njom...

any5
26.02.2009., 11:30
Imaš u Trnskom dr. Borčić-Basrak, sestra i ja smo bile kod nje do 18. god. i žena je bila sasvim ok. Čak si razmišljam da možda i ja malu vodim kod nje, iako smo sad na drugom kraju grada. Ne znam kakva su novija iskustva s njom...

Puno ti hvala:s

kibo
16.03.2009., 14:13
Mi smo se preselili u N.Z. Zna li netko jesu li gužve kod dr. Barčić u Trnskom? I koji je princip primanja pacijenata? Mislim da ćemo ići kod nje...jer, u Sigetu je slobodna dr. Gunek, a vidim da nije omiljena, kod dr. Ogrizek u Dgavama se čeka po 2 sata i više.

M&R
16.03.2009., 22:07
Samo da dam svoje mišljenje o primarijus Wickerhauser. Ja sam je odabrala na preporuku patronažne (koja mi je bila divna) i zbog blizine (živimo par metara od Hirčeve). Mogu samo reći da sam više nego nezadovoljna. Nikada nije gledala malog dulje od minute, poslala nas na jednu potpuno bespotrbnu pretragu, gdje se specijalist isčuđavao zbog čega smo mi došli (a mi još više). Hvala Bogu da imamo neke obiteljske veze s doktorima, pa nas privatno prati i dr. Jovančević. Niti ne znam kako idu pregledi u 1. godini života, ali ona nas je naručila tamo oko sv. Nikole (mali sada ima 6 mjeseci), što mi se čini daleko jer znam da neki idu svaki mjesec na redovni pregled u 1. godini života. Uglavnom, jako sam razočarana pristupom (šlampavošću, brzinom, ma svime) i jedva čekam da prođe godina da je promijenim. Mislim, nisam još čula da pedijatar tako malo dijete (mjesec, dva, tri ili 6) pogleda izdaleka, malo ga presluša i pošalje van. A da ne kažem da je niš ne mogu pitat o dohrani. Samo mi je rekla: pa dajte mu i voće i povrće, ma samo nek jede. Katastrofa.

Potpisujem sve navedeno, ovo je kao da sam ja pisala svoje mišljenje o dr. Wickerhauser. Još bih dodala da mi uopće nije spomenula mogućnost kupovine cijepiva 5u1 ili 6u1, nego je sestra malome samo spičila injekciju. Kada sam kasnije saznala da se može cijepiti sa boljim cijepivom od onog od HZZO-a već je bilo kasno za bilo kakvu intervenciju.
Što god sam ju pitala, uopće me nije slušala nego mi je svaki puta ponavljala svoje 3 iste rečenice.
Mi smo isto u postupku mijenjanja pedijatra jer ako ne mogu komunicirati s njom kada je dijete zdravo kako će tek biti kada će biti bolesno?!

vibica
16.03.2009., 22:18
aaaaaaaaaaaaaaaa i ja sam kod dr.Wickerhauser i do sad je sve bilo o.k. ali u posljednje vrijeme čujem toliko loših stvari da sam se naježila.
Mi smo do A. 10 mj.živjeli u Remetincu i tamo je išao kod katastrofa ped. Kad smo se preselili raspitala sam se i preporučili mi dr.W.i JA BILA ZADOVOLJNA...ma da sam primjetila da prebrzo pregleda grlo(nekad imam osjećaj da ga niti ne pogleda...)Jedino što je meni FAKAT super kod nje je to što ne šiba antibiotike samo tako.

hani-bani
18.03.2009., 13:56
kaj se tiče hirčeve... o wickerhauser nisam od nikoga čula niti jednu lijepu riječ i koliko sam skužila, baba je prastara...
mi smo kod šprem (isto hirčeva), ženska se čini malo smotana i nije mi nešto simpatična, tamo je često gužva, pa i nije uvijek super volje, (naručuje se na pregled, ali uvijek se malo čeka jer je stvarno temeljita, ne žuri se nikada),ali ne idem s njom na kavu, već pregledava moje dijete i u tom smislu je odlična pedijatrica, temeljita, dobar dijagnostičar, redovito idemo na preglede, dobijemo uputnicu za što god nam treba, sestra je predivna, koliko puta sam nešto telefonski ju gnjavila, uvijek mi je pomogla.
tako da ako možete, prebacite se kod nje.

Fida
18.03.2009., 20:48
Mi smo isto kod dr Šprem i ja zasad zadovoljna (2 pregleda).Kad čitam kak gleda dr Wickerhauser vidim da je Šprem super temeljita.Pogledala je stvarno sve živo i dala uputnicu za oftalmologa za svaki slučaj (što mi je bolje nego da zanemari makar i nije strašni problem).Sestru se može sve živo pitat tak da ja pol pitanja ispitam sestru i prije nego uđemo kod dr.Uglavnom zasad ok, a pošto sam isto minutu od Hirčeve super sam zadovoljna jer mi je i blizu...

hani-bani
19.03.2009., 16:13
Mi smo isto kod dr Šprem i ja zasad zadovoljna (2 pregleda).Kad čitam kak gleda dr Wickerhauser vidim da je Šprem super temeljita.Pogledala je stvarno sve živo i dala uputnicu za oftalmologa za svaki slučaj (što mi je bolje nego da zanemari makar i nije strašni problem).Sestru se može sve živo pitat tak da ja pol pitanja ispitam sestru i prije nego uđemo kod dr.Uglavnom zasad ok, a pošto sam isto minutu od Hirčeve super sam zadovoljna jer mi je i blizu...

ja nakon pregleda izrešetam sestru s pitanjima
a koliko puta sam nazvala i stvarno mi je svaki put pomogla

doktorica je stvarno jako temeljita,moj brat je do nedavno bio kod nje
svaki pregled obavi 100%, pregleda dijete od glave do pete

nama je špremica isto dala uputnice, sve uvijek provjeri

kissing
23.03.2009., 06:39
Jel ima koja mama iskustva sa dr.Dragojević-Vučković na Trešnjevci,da malo podjelimo iskustva?Do sada mi se čini da se žena mjenja kak vjetar puše :kava:

:rolleyes: Pozdrav! Imam iskustva, ali neugodna...

la la la
23.03.2009., 09:44
Molim preporuku za pedijatra Samoboru.

SummerNight
02.04.2009., 15:51
Kad se uopce bebac prijavljuje kod nekog pedijatra? :confused: Jel mogu ja to obaviti prije nego se rodi?
Kakva je procedura to? :confused:

Jel netko od vas ima iskustav s doktorom Chaouki Ayoubom s Malesnice? Dobila sam preporuku za njega ali ja bi jos iskustava. :cerek:

inga
02.04.2009., 18:26
Molim Vas za preporuku pedijatra u Šibeniku???

SummerNight
06.04.2009., 15:14
Kad se uopce bebac prijavljuje kod nekog pedijatra? :confused: Jel mogu ja to obaviti prije nego se rodi?

Jel netko od vas ima iskustav s doktorom Chaouki Ayoubom s Malesnice? Dobila sam preporuku za njega ali ja bi jos iskustava. :cerek:

Nitko? :(
A jel imate neku preporuku za nekog pedijatra/icu u tom dijelu, gajnice, vrapce, malesnica, spansko, podsused.... :confused:

ANILA
07.04.2009., 09:33
Molim Vas ako netko ima informacije o jako dobrim privatnicima ili socijalnim lječnicima u hrvatskoj koji znaju sa dečkićima i njihovim "problemima" javite mi....
Mali mi ima zaljepljenu kožicu koja se jednostavno ne odvaja od ruba glavića:mad:
Prije dvije godine bili smo kod prof.Batinice na Rebru,on mu je na silu prevukao ali opet je sljepljeno....vježbali smo,ali ne ide...treba mi netko tko se razumije u to a ne odmah "fljas"....to je trauma za bebu....htjela bi s nekim porazgovarat....inače ima 4 godine...

luna_lana
07.04.2009., 10:52
Poliklinika Helena, oni ti imaju dobrog urologa, znam dosta mama koje su svoju djecu vodile tamo i sve imaju dobra iskustva.
Prpbaj ih nazvati, možda ti oni mogu pomoći.
http://www.poliklinika-helena.hr/

ANILA
07.04.2009., 10:57
Hvala ti...nadam se da če se javit bar netko tko je to prošao:tuzni:

hani-bani
07.04.2009., 16:02
dr. Bahtijarević u Klaićevoj

ali ako ti se ne da čekati itd odi Helenu, ja sam zadovoljna s njima, makar tamo nismo išli kod urologa

najbolje ti je otić u Klaićevu, možda će mu to morati "recnuti"
govorim ti napamet, ali to nije ništa rijetko
urologija je najfrekventniji dio u klaićevoj
a i mi smo 2 put bili na urologiji, većina sobe tj dečkića je imala problema s kožicom
ugl što god da se radi, isti dan se ide doma...

ANILA
07.04.2009., 16:10
dr. Bahtijarević u Klaićevoj

ali ako ti se ne da čekati itd odi Helenu, ja sam zadovoljna s njima, makar tamo nismo išli kod urologa

najbolje ti je otić u Klaićevu, možda će mu to morati "recnuti"
govorim ti napamet, ali to nije ništa rijetko
urologija je najfrekventniji dio u klaićevoj
a i mi smo 2 put bili na urologiji, većina sobe tj dečkića je imala problema s kožicom
ugl što god da se radi, isti dan se ide doma...

Zamjerili su mi se malo u bolnicama,kad su tako hladni.....znaš,mislim da bi privatnik makar radi novaca nabacio djetetu koji osmjeh.....ma ne znam,grozno mi je....

hani-bani
07.04.2009., 16:23
Zamjerili su mi se malo u bolnicama,kad su tako hladni.....znaš,mislim da bi privatnik makar radi novaca nabacio djetetu koji osmjeh.....ma ne znam,grozno mi je....

ja isto nisam ljubitelj bolnica
ali sam s urologijom bila oduševljena
sve ali sve sestre su divne
imaju posla preko glave, ali stvarno su super
i najbitnije - doktor je stvarno odličan

osmjeh nije toliko bitan koliko je bitna stručnost doktora
kaj će ti doktor koji se super smije a nema pojma :) ;)
if you know what I mean

a u klaićevoj smo mi dobili oboje

ANILA
07.04.2009., 16:29
ja isto nisam ljubitelj bolnica
ali sam s urologijom bila oduševljena
sve ali sve sestre su divne
imaju posla preko glave, ali stvarno su super
i najbitnije - doktor je stvarno odličan

osmjeh nije toliko bitan koliko je bitna stručnost doktora
kaj će ti doktor koji se super smije a nema pojma :) ;)
if you know what I mean

a u klaićevoj smo mi dobili oboje

Imali ste sličan problem?

hani-bani
07.04.2009., 20:45
Imali ste sličan problem?

ne, mi smo imali nespuštene testise
bili smo u dva navrata u klaićevoj
oba puta su bili po par dječaka koji su imali problema s kožicom
tako da je to stvarno učestali problem
stvarno, odi u klaićevu odmah

Amrićak
07.04.2009., 20:45
Doktor Zaki,privatni urolog u Vlaškoj ulici,iako jako skup.Obrezivanje 750 eura:eek:

kokolina 05.02.
07.04.2009., 22:24
Poliklinika Helena, oni ti imaju dobrog urologa, znam dosta mama koje su svoju djecu vodile tamo i sve imaju dobra iskustva.
Prpbaj ih nazvati, možda ti oni mogu pomoći.
http://www.poliklinika-helena.hr/

potpisujem gornje i dodajem:
-traži u Heleni pregled isključivo kod doktora Bastića (inače, on radi i u Klaićevoj, ali i privatno i jako je divaaaaan i objasni mu da ti to ne bi nabrzinu, nego da ti pokaže kako.... btv. pregled ti nije jako skup, mislim da te najviše može koštati 200kn, pitaj kad se naručuješ (mi smo preko Croatia osiguranja pa ne plaćam pojedinačno)
-uz to, u Vinogradskoj imaš dr Krausa, isto divan doktor prema bebicama, malo arogantniji prema odraslima, samo njemu striktno trebaš objasniti što želiš inače ti on napravi po svome pa koga boli nek plače, koga ne nek se smije

hipoton
08.04.2009., 14:01
ima li netko da je kod dr. zelić u prečkom?

Danchica_ZG
08.04.2009., 14:55
ima li netko da je kod dr. zelić u prečkom?

Ja sam sa malcem kod nje. Nikako mi se ne sviđa. Hladna, nepristupačna..... Užasno me živcira što me svaki put ostavi da sa golim djetetom čekam dok nju obilaze trgovački putnici ili ona priča na telefon.
Ako plaćaš cjepljenje moraš žicati račun jer se ne sjeti dati ga.....
Sve u svemu, ja je ne volim i mjenjat ću je.
Sestra je super

hipoton
08.04.2009., 20:00
slažem se, ja imam kčer od 5.5 god. kad je bila stara 13 mj. dobila je temp. 39,mi otišli kod nje, a ona kaže samo viroza, neka djete što više hoda, drugi dan ona zakuri 40.7 mi brzo vadit krv, nalazi koma mala ima tešku upalu pluća, završi 10 dana na zaraznoj i to sve zbog njezinog ne znanja djete je pretrpilo strašne šokove, mali mi je sa 7 mj. imao bronhitis, dala mu je preveliku dozu kortikosteroida. uglavnom sad pušem i na hladno, kod nje idem samo na sistematski i cjepljenje a za sve ostalo na zaraznu, gore odmah naprave pretrage i tek onda sa nalazima ideš kod dr. tad sam sigurna i znam šta mi je sa djetetom! ja joj više ne vjerujem

mandy
08.04.2009., 20:56

ne mođeš prije obavit...:)
prvo mora prijavit dijete na sebe i prijavit na HZZO da dobiješ onaj papir koji koristiš umjesto knjižice

onda odeš kod pedice koju želi, ona ispuni neku obrazac da te prima kao pacijenta i to potvrdiš na HZZO-u i vratiš njima...i to je to :)

ANILA
08.04.2009., 21:26
Hvala puno na odgovorima.....:)
Ima netko tko je to baš prošao?!

SummerNight
09.04.2009., 10:27
ne mođeš prije obavit...:)
prvo mora prijavit dijete na sebe i prijavit na HZZO da dobiješ onaj papir koji koristiš umjesto knjižice

onda odeš kod pedice koju želi, ona ispuni neku obrazac da te prima kao pacijenta i to potvrdiš na HZZO-u i vratiš njima...i to je to :)

Hvala! :top:
Jos samo da nadjem nekog normalnog u ovim zapadnim krajevima zagreba... :cerek:

mandy
09.04.2009., 11:19
ja nisam na zapadu pa ne mogu ti preporučit nikoga tamo :ne zna:

evo link sa dosta preporuka http://roda.hr/forum/viewtopic.php?t=76066

ANILA
11.04.2009., 08:17
Hvala puno na odgovorima.....:)
Ima netko tko je to baš prošao?!

Itko!?

SummerNight
11.04.2009., 11:01
ja nisam na zapadu pa ne mogu ti preporučit nikoga tamo :ne zna:

evo link sa dosta preporuka http://roda.hr/forum/viewtopic.php?t=76066
Hvala! Bacam se na istrazivanje, nije da imam puno vremena. :cerek:

hani-bani
11.04.2009., 12:43
Itko!?

mi osobno nismo
ali napisala sanm ti da u dva puta koliko smo ležali na urologiji
75% dječaka u sobi su imala taj identični problem
to stvarno nije ništa, to mu srede, leži još sat dva tamo i ide doma
nemaš se što brinuti,
onaj tko je isto to prošao, može ti napisati isto ovo što i ja :)
dok čekaš tamo s djetetom, pričaš s roditeljima i puno toga saznaš
odite u klaićevu na pregled i dogovorite se kaj dalje
sretno!

zrnce soli
11.04.2009., 13:32
Mi još nismo, ali mali ima fimozu i predstoji nam zahvat. Kao što su ti cure rekle, to je kratkotrajan zahvat, obično se isti dan ide kući. Mi ćemo to obaviti u Rijeci, do tada osobno iskustva nemam.
I da, pravi doktor ima i znanje i osmijeh i lijepu riječ. :)

MAJA155
11.04.2009., 20:08
mi smo to obavili u Slavonskom Brodu, operacija bila u 13,00 sati, išli kući u 18,30 sati!

sve je prošlo ok i bez problema

ANILA
12.04.2009., 15:45
Ne znam dali mislite svi na obrezivanje ili postoji još nešto što mogu napravit?
Kako ču onda kad mu se malo digne? Ozbiljno,njemu se digne piškor ujutro,a pričali su mi neki da to predstavlja problem....:ne zna:

MAJA155
12.04.2009., 16:59
da .. ja mislim na obrezivanje ..

nije bilo kod nas nikakvih problema, on je obukao gačice 3 sata poslje operacije ... kontrola je bila sutra i nakon jedno 4-5 dana i gotovo..

nisam napisala da je išao na obrezivanje sa pune 4 godine