PDA

View Full Version : Rep, punđe, pletenice, afro pletenice...

stranice : [1] 2

mia miačić
09.06.2005., 13:12
afro pletenice - JEL TKO ZNA KOLIKO TO KOŠTA I KAK SE KOSA PERE, DAL SE TVOJA KOSA ISPOD RAŠČUPA, ITD. OPĆENITO, JEL ZNA TKO?

AFRODITA69
09.06.2005., 20:13
znam ja!

enigma
09.06.2005., 21:31
Aj Afro ne zajebavaj.:zubo:

Nego ako su to braids na sto mislis ima ih moja susida vec dva miseca joj drze i kaze da je to najlaksa frizura sta se odrzavanja tice. I super izgleda. A koliko je platila to ne znam, to ce ti ipak netko detaljnije odgovoriti u Hr.

AFRODITA69
09.06.2005., 22:22
zeno,ne zajebavam nego ih i sama cesto nosim jer je to ovde kod mene jako popularno.pa pogle si sliku na forumu-imam ih i tamo.
ja sam pro ovde na forumu kaj se braidsa tice i extenzija.samo kaj se kod mene rade malko bolje nego kod tebe i ima vise produkata da se odrzavaju duze.
;)

Crimson Petal
09.06.2005., 22:27
AFRODITA69 kaže:
ja sam pro ovde na forumu kaj se braidsa tice

pa da onda odgovoris zeni na pitanje kad se vec tako nazivas?

enigma
09.06.2005., 23:07
Bas zato sam i napisala da se ne zajebavas nego curi odgovoris jer znam da bi ti to trebala znat.;)

hana
02.08.2006., 19:35
Dakle sitne pletenice tipo riblja kost po cijeloj glavi. Afro "crnacke" frizure...
Ima neko? Koliko dugo? Kako ste odrzavali, prali? Sta je bilo s kosom kad ste skinuli??
Ja planiram isplest ali ne znam dal da na crtu po sredini glave ili da na neku kosu crtu ili sve na nazad... :misli: :bonk: :misli:

primjer:
http://magicstyle.bizland.com/_images/magazine/corn_rows/cornrows58-mag.jpg

AFRODITA69
02.08.2006., 21:51
ja! imala sam svakakve -od micros do cornrows ...trajalo je oko 2 mjeseca onak super izgleda,onda treci mjesec je bilo tak tak...i onda sam morala skinuti jer je vec dosta naraslo.prala sam kosu normalno,i koristila specijalne sampone i sprejeve za braids...

hana
02.08.2006., 22:57
super, znala sam da ces ti bit upucena :tulum:
ajde daj malo detaljnije
1. kako si imala ispletene cornrows?
2. krajevi cornrowsa se ispletu u micros jel?
3. znas neki link sa puno slikica cornrowsa jer ja neznam kako bi, dal na crtu na stranu, na sredinu, na kosu crtu ili na natrag...kak si ti imala?
4. pretpostavljam da nema tih sampona i sprejeva za braids u mojoj maloj domovini pa s cim onda prat? i kad peres kako peres, jel "masiram" rukama ko kad perem normalno kosu ili ne smim tako da ne "rascufam" braids?
5. kad si ih rasplela jel bilo sve ok s kosom ili je bila ostecena?
zahvaljujem se mnogo :kiss:

hana
02.08.2006., 23:20
btw nasla topic stari
LINK (http://www.forum.hr/showthread.php?t=18320)

LINK 2 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=13548&page=2)

i vidim prica se o tome kome to dobro stoji a kome ne pa si sad mislim oce li to meni bit dobro hm hm

AFRODITA69
03.08.2006., 01:25
super, znala sam da ces ti bit upucena :tulum:
ajde daj malo detaljnije
1. kako si imala ispletene cornrows?
2. krajevi cornrowsa se ispletu u micros jel?
3. znas neki link sa puno slikica cornrowsa jer ja neznam kako bi, dal na crtu na stranu, na sredinu, na kosu crtu ili na natrag...kak si ti imala?
4. pretpostavljam da nema tih sampona i sprejeva za braids u mojoj maloj domovini pa s cim onda prat? i kad peres kako peres, jel "masiram" rukama ko kad perem normalno kosu ili ne smim tako da ne "rascufam" braids?
5. kad si ih rasplela jel bilo sve ok s kosom ili je bila ostecena?
zahvaljujem se mnogo :kiss:

imala sam par stilova,pokusat cu ti naci tocno slike kaj sam imala i postati.uglavnom imala sam i corns i singles i mjesano.bas sam si razmisljala da si stavim za zagreb kad sam bila ali nekak sam se predomislila.
krajevi corna se mogu i ne moraju isplesti u micros-mislim da govoris o singles!ovisno o frizu.ja sam imala gore corn a od pola glave kao spustenu kosu u singles.i to vise volim.muski imaju samo corn's.
neznam nijedan link ovak,morala bi traziti...ako nadem posaljem ti.
da,sampona i sprejeva nema u hr za to.ovdje ima jako puno jer zivi puno crnaca a to je njihov stil
da,peres lagano...a onda opet,ja neznam dal tebi rade braids kao ovdje sa umetcima obavezno ili samo od tvoje kose???jer pravi se rade sa umetcima.oni traju i do 5 mj.kod nekih...a samo od svoje kose,ne traje ni duze od 10-15 dana.velika je razlika u cvrstini braida ako se radi sa umetcima.tako se to ovdje svuda radi i ovo na slici tvojoj je sa umetcima.naime,umetci kose se ispletu zajedno sa tvojom kosom i to je onda cvrsto,tesko da se rasplete i traje kazem ti najmanje 3 mjeseca.
kad sam rasplela,popadalo je puno kose ali nisam bila celava ni nista takvo.opcenito ispala je kosa koja bi ispala i ovako u tih tri mjeseca...nije bas bilo osteceno ali da je dobro za kosu-ne nije!unistava korjen kose.
kome stoji?pa cuj...moras biti tip za to.recimo-ako stavis na janicu,pokosicu,vannu itd...:flop: ako pak stavis na indiru,hdaghu,severinu,banficku...:top:
ja neznam kak ti izgledas-nema to veze sa bojom koze ili kose,ali na nekome je cool na nekome ocajno.i bitno je ko ti splete i kako.meni je jednom jedna poznata od poznate napravila cudo...dosla sam doma i primila se ispletanja...

AFRODITA69
03.08.2006., 02:41
evo sto sam ja imala
http://www.cojeco.cz/attach/image/max/74/d4de/74d4dea9acd3b5add173f4dadc987962.jpg
(to mi je ujedno i najdrazi stil)

http://www.naturalgraces.com/Images/Day%20Spa%20Hair%20Extensions%20Beyonce%20Braids.b mp

http://blogsimages.skynet.be/images/000/091/946_alicia_keys%20goed.jpg.150.150.jpg
ovo sam imala par puta,cak i sa tim nakitom kaj visi na celo...i tu sam dobila najvise komplimenata...dole su isto bili beads-ali ja sam imala zlatno krem...

hana
03.08.2006., 14:06
ja planiram isplest samo od svoje kose jer ni ne zelim da mi traje duze od mjesec dana pa mislim da je za mjesec to ok. isplest ce mi frendica koja je ujedno i frizerka i vidjela sam da je napravila jednoj curi odlicno.
ali ja bi skroz isplela corns dakle ko sta muski imaju s tim da mi je kosa do ramena recimo sta znaci da krajevi moraju bit singles. a jedino me muci kamo s "crtom" dal na sredinu, na stranu, bez crte ili (sta mislim da ce bit najprije) kosu crtu dakle od strane prema sredini.
a posto nema sampona za to kod nas sta onda neki neutralni ili?

AFRODITA69
03.08.2006., 17:11
neznam dal ce ti trajati tako dugo.uz pranje.sampon bilo koji upotrebis,nema veze...glavno da ne runiras braids dok peres.inace,meni ravno nije lijepo ako je sve cornrowano...na stranu(ko tvoja slika)je dobro...i na kraju,da ti nebu ko stakoru,ja bi stavila beads...al jos uvjek nekuzim-do potiljka mislis kornrovati ili????do tjemena pa dole singles ko ove na alicii.zakaj ti tak ne napravi..?

hana
04.08.2006., 00:24
pa ova slika koju sam ja stavila je corns do kud god ide glava/lubanja i onda singles dalje od ostatka kose.. i tak bi i ja...dakle zapravo da, skroz do potiljka... a ne bi do tjemena pa dalje singles jer je cura na kojoj sam ja to vidjela imala sve corns i to mi se dopalo :)
sta jepak sad beads? zbunjujes me afro :bonk:
mene muci kamo razdjeljak i kakav :misli: jel ima neko "pravilo" prema obliku glave mozda ?! :zubo:

hana
04.08.2006., 00:37
ovako nekako (http://www.jeepingsingles.net/members/344/cornrows.jpg) sam ja mislila tu "kosu crtu-razdjeljak"

AFRODITA69
04.08.2006., 00:45
pa ova slika koju sam ja stavila je corns do kud god ide glava/lubanja i onda singles dalje od ostatka kose.. i tak bi i ja...dakle zapravo da, skroz do potiljka... a ne bi do tjemena pa dalje singles jer je cura na kojoj sam ja to vidjela imala sve corns i to mi se dopalo :)
sta jepak sad beads? zbunjujes me afro :bonk:
mene muci kamo razdjeljak i kakav :misli: jel ima neko "pravilo" prema obliku glave mozda ?! :zubo:

beads su ovi mali ukrasi na krajevima...pogle aliciu!:)
nema pravila oko razdjeljka...(u razdjeljak te ljubim...se sjecas toga?:rofl: )ali za corns do potiljka moras imati jako lijepo gradenu lubanjicu...okruglu.ne ko slonova guzica odostraga.to je jedino pravilce.

AFRODITA69
04.08.2006., 00:47
i ako imas tamnu kosu,ne smijes raditi prevelike razmake izmedu corna jer je veliki kontrast-kosa i koza na glavi...na bjelkinjama.dakle gusce..ili si posuncaj tjeme!jer izgleda ocajno-kao sasivena glava nakon nezgode!

AFRODITA69
04.08.2006., 00:50
uvjek nekaj zaboravim...meni se dopada tako kao na toj slici na stranu pleteno-ili ko ona tvoja slicka gore s pocetka ali da je sve ispleteno u pletenicu dugu pa na jednu stranu...to mi je cool za ljeto jer je pravi "island look"...samo si stavis orhideju sa strane i made in waikiki!

hana
04.08.2006., 13:48
a kakvu lubanju imam cu ocigledno saznat kad ispletem te corns...:D
zacudjuje me kako malo slika mogu nac na googlu... stalno mi jedne te iste nalazi :(

AFRODITA69
04.08.2006., 16:16
pa valjda znas jel imas lijepo oblikovanu glavu-okruglu otraga ili plosnatu?:zubo:
ako imas plosnatu vise...onda zaboravi corns do potiljka!

castanea
04.08.2006., 18:47
imala sam samo singles. u to vrijeme sam imala kosu skoro do guze. radili su mi u zagrebu u nekom salonu u draškovićevoj (ali to je bilo prije 5 godina i ne znam jel je još tamo). uglavnom, dvije cure su mi radile, svaka jednu polovicu glave. i sve skupa je trajalo oko 5-6 sati. mislim da sam skoro popizdila i ja i one koliko je to dugo trajalo. inače mi je kosa užasno gusta i duga tada bila, a radile su skroz tanke pletenice.
kosu sam prala običnim šamponima koje inače upotrebljavam, ali je to više bilo neko lagano "utapkavanje" šampona, tako da se pletenice ne bi raspale.
trajalo je oko 2-3 mjeseca, jer kad se već pojavio veliki "izrast" onda sam ih rasplela. otpalo mi je dosta kose i pomalo je izgledala nakon toga ofucana. obavezno kad ih skineš odi kod frizera da te podršiša, i kupi si neku dobru masku za kosu tako da ti se kosa što brže oporavi.

hana
04.08.2006., 19:52
@ afro
a nije plosnata bem mu misa a dal je lipa ne znam ali briem da je pravilna :zubo:

@ castanea
znaci kad skinem je maska obavezna, dobro je znat jer masku inace uopce ne koristim i nikad nisam : sramise:

AFRODITA69
04.08.2006., 21:07
imala sam samo singles. u to vrijeme sam imala kosu skoro do guze. radili su mi u zagrebu u nekom salonu u draškovićevoj (ali to je bilo prije 5 godina i ne znam jel je još tamo). uglavnom, dvije cure su mi radile, svaka jednu polovicu glave. i sve skupa je trajalo oko 5-6 sati. mislim da sam skoro popizdila i ja i one koliko je to dugo trajalo. inače mi je kosa užasno gusta i duga tada bila, a radile su skroz tanke pletenice.
kosu sam prala običnim šamponima koje inače upotrebljavam, ali je to više bilo neko lagano "utapkavanje" šampona, tako da se pletenice ne bi raspale.
trajalo je oko 2-3 mjeseca, jer kad se već pojavio veliki "izrast" onda sam ih rasplela. otpalo mi je dosta kose i pomalo je izgledala nakon toga ofucana. obavezno kad ih skineš odi kod frizera da te podršiša, i kupi si neku dobru masku za kosu tako da ti se kosa što brže oporavi.

NIJE to nista..prvi puta kad sam radila braids-singles isto do riti skoro,isla sam kod jedne zene u kucu da mi napravi jer je jeftinije za bar 120$...radila je od 1 do 1 iza ponoci...bez jedne minute predaha,osim kaj mi je film stavljala u video tri puta...rekoh-nikad vise.
a da ne pricam o guzici kad sam se digla...i policiji kaj me cekala ispred vrata u zgradi kad sam dosla doma...:s

AFRODITA69
09.08.2006., 19:38
ONDA...jesi napravila friz???

hana
09.08.2006., 19:42
nisam JOS
frendica nema vremena :rolleyes:
sljedeci tjedan ce ufff...

Noemi
10.08.2006., 22:24
Imala ja pletenice na glavi za godisnji,i uopce mi se kosa nije unistila. Skinula sam ih jer me ceskala glava:zvrko:

iluminata
10.08.2006., 23:44
Imala ja pletenice na glavi za godisnji

sad sam se razočarala :tuzni:

UR.I.
11.08.2006., 20:53
@afrodita
vidim da ti znas dosta o cornrows-ima i to...:) (i prije sam citao kad si pisala nesto o tome), pa me zanima.....
-koliko mi kosa treba biti (najmanje) duga za cornrows (imam ravnu)?,
-i znas li (mozda slucajno:rolleyes: ) neku friz u zadru koja bi to znala?

inace... http://img140.imageshack.us/img140/6234/ushercornrowsyi6.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=ushercornrowsyi6.jpg) htio bi ovakve....

AFRODITA69
11.08.2006., 21:15
NE MORA BITI duga..ali je problem kaj je ravna.:zubo:
ravna pa kratka se jako tesko plete a da ostane lijepo ispletena.inace da si crnac,dovoljno ti je da je dva cm i manje cak ali posto je "kinky" onak kak ispetes ostaje danima.za zadar nemam pojma jer sam jako jako daleko od zadra.;)

UR.I.
11.08.2006., 21:31
Rite.. tnx. Znao sam da je problem to sto je ravna!! :mad: :mad:
I problem je sto san u zadru!!:mad: Tu ove frizerke vjrovatno ni ne znaju! Dobro, znaju, ali ne vjerujem da su bas iskusne.. nisam ih bas puno vidio u zadru sa cornrowsima.
A znas li koliko duga bi mi trebala biti ovako RAVNA!? samo otprilike!
if u kno - tnx

Noemi
11.08.2006., 23:15
sad sam se razočarala :tuzni:
:cry: evo nemam ih vise :tuzni: al moje su bile lijepe, riblje kosti da mi kosa ne smeta.

jel bolje:tuzni:

:zubo:

iluminata
12.08.2006., 10:00
:cry: evo nemam ih vise :tuzni: al moje su bile lijepe, riblje kosti da mi kosa ne smeta.

jel bolje:tuzni:

bolje :D ima pravde :zubo:

meni to nikad nije bilo lijepo :(

Noemi
12.08.2006., 10:44
Nisam ni ja, pa mi pase :zubo:

ma komfor prije svega, barem na ljetovanju. Spletes i zaboravis na kosu:mirko:

AFRODITA69
12.08.2006., 15:15
Rite.. tnx. Znao sam da je problem to sto je ravna!! :mad: :mad:
I problem je sto san u zadru!!:mad: Tu ove frizerke vjrovatno ni ne znaju! Dobro, znaju, ali ne vjerujem da su bas iskusne.. nisam ih bas puno vidio u zadru sa cornrowsima.
A znas li koliko duga bi mi trebala biti ovako RAVNA!? samo otprilike!
if u kno - tnx

pa cuj,za ravnu vrijed i pravilo-sto duza-to bolje...ali ajde da je oko 4 cm.i jos jedna jako bitna stvar je da onaj ko ti plete upotrebi puno gela za kosu.dakle svaki pramen koji ti plete,stavi gel gore..to onda da cvrstinu,cak i ako imas kratku kosu..ali ne strsi zbog toga jer je ravna...sto se nerijetko dogada.
nisam ni ja u zg kad sam bila,vidla puno cornrowsa..dapace,ni jednoga tipa nisam vidla sa time...tak da neznam kak to tam rade i kolko...

UR.I.
14.08.2006., 12:02
Pa mislim da imam oko 4 cm..:) ....samo, da li se prepustiti ovim frizerkama?

U 12. misecu cu vjerovatno ici u New York :) :) pa tamo sigurno bolje znaju:) :)

Tnx again :kiss:

AFRODITA69
14.08.2006., 15:39
cuj tu su maheri za braids...kad to sve crnje furaju...samo kaj ces po to morati u ghetto-tamo su ti "nazovi"hair braiding salons manje vise...i da ti odma kazem da je nehigijena na visini...al ispleli ti budu najbolje od svih!:zubo:
da ides u cali-tam je bar uredno sve...:)
jebiga,pretrpis zmazanocu.

AFRODITA69
24.08.2006., 16:56
isla sam danas ujtro na braidanje...i napravila sam duge braids ali poseban stil...samo sa strane je cornrowano onak par redova svega a ostalo je singles ali sve ide prema gore-kao recimo kad bi svu kosu zacesljala prema ostraga (kak su na jednom oscaru svi furali prije god,dve...)ali ovo je sa braids tako-izgleda super...pa znas,kad sam u dva bloka dobila doslovno 5 ponuda...:cerek: ma ne,fakat izgleda super...i da sve je ista boja ko moja kosa inace-bordo crveno(ali onak jako bordo)..

flakey
24.08.2006., 17:08
isla sam danas ujtro na braidanje...i napravila sam duge braids ali poseban stil...samo sa strane je cornrowano onak par redova svega a ostalo je singles ali sve ide prema gore-kao recimo kad bi svu kosu zacesljala prema ostraga (kak su na jednom oscaru svi furali prije god,dve...)ali ovo je sa braids tako-izgleda super...pa znas,kad sam u dva bloka dobila doslovno 5 ponuda...:cerek: ma ne,fakat izgleda super...i da sve je ista boja ko moja kosa inace-bordo crveno(ali onak jako bordo)..
hocemo sliku :D

AFRODITA69
24.08.2006., 17:16
a gde da se poslikam sad?pa na poslu sam...

flakey
24.08.2006., 17:34
a gde da se poslikam sad?pa na poslu sam...
poslikaj se doma pa sutra kad si na poslu fino nam pokazi.. ne zajebavam, fakat me interesira

AFRODITA69
24.08.2006., 17:54
vec sam rekla da nemam kameru osim obicne za koju ni neznam gdje je......mozda nadem sliku slicno...uglavnom dobro je.uglavnom ,to sam iz magazina scupala-u 'braids' magazinu ima tisuce slika...sad si idem kupiti crno sljokasto sjenilo,za smokey...na novu kimono haljinu...sva bum tip top za vikend trip!

ja i bash ja
08.11.2006., 21:08
imam farbanu kosu (30% sijede) , dužine nivritnimimo ...
raspuštena se dosta maže i masti sad sa nižim temperaturama i povišenim smogom u zraku (a i na poslu se dosta puši :flop: ), a vezana u rep se dosta nateže u korijenu pa me zna boliti cijeli skalp :(

savjeti za klas pletenicu - kako to mogu saplesti sama ?
kakva pundža ?

napominjem - ne želim šišati na kraće za sad, a do proljeća nikako !

hvala na savijetima unaprijed :s

mouse
09.11.2006., 11:13
[QUOTE=ja i bash ja]
savjeti za klas pletenicu - kako to mogu saplesti sama ?
kakva pundža ?

Šta ti jeklas pletenica? Ako misliš na riblju kost, ja si je pletem sama.
Šiške su mi isto duge, pa ih začešljam prema nazad i uzmem ih u pramen. Zatim uzimam pramen sa lijeve strane i stavljam preko 1., pa pramen sa desne preko 2. i tako redom i sve niže. Važno je samo da izmjenjuješ srednji pramen (uvijek imaš 3; lijevi - srednji i desni) kao kad pleteš pletenicu.
Ne stežem jako dok pletem jer volim da mi bude malčice opuštena, a ne zalizana.

Catalyst Group
16.07.2007., 22:55
ili kak se već piše (punđa?) :zubo:

Uglavnom, imam dugu kosu (muško sam), pa me zanima na koji način istu napraviti i gdje se mogu kupiti one igle kakve stavljaju japanke u kosu?

Hvala unaprijed.

artemis7
16.07.2007., 23:13
Uzmes rep kose i zavrtis ga i zavezes gumicom.

Catalyst Group
17.07.2007., 01:33
imas kakav tutorial o tome? A cemu onda sluze one dve igle kakva japanke nose?

patientia
17.07.2007., 01:35
Kad mi kosa smeta napravim pundju bez ikakvih pomagala, samo smotam kosu.

patientia
17.07.2007., 01:36
Mozes potraziti "bun tutorial" na youtube.

extreme
17.07.2007., 10:36
imas kakav tutorial o tome? A cemu onda sluze one dve igle kakva japanke nose?

ja imam jednu iglu....i jedna mi je dovoljna.ne znam odakle si al ja sam svoju kupila u "čaroliji" u rijeci...
fina je ukrasna,i na vrhu ima kao neki kamen u boji...

snjoxi
18.07.2007., 15:54
ja sam kupila cesljic nedavno, al ili mi kosa ispadne iz takve pundze, il mi cudno zgleda...

*CHANCE*
18.07.2007., 16:01
muško i punđa??

Deadend
18.07.2007., 17:51
Valjda mu vruće... :D

Ako je za po doma to se može raditi i sa običnim olovkama itd.

Catalyst Group
19.07.2007., 03:13
upravo to hehe

hm, nema na youtubeu ništa... jel ima netko kakav drugi link?

patientia
19.07.2007., 03:37
http://www.youtube.com/watch?v=WMbZTOwKTh4&mode=related&search=

Nista od ovog ti se ne svidja? Ako trazis nesto skroz jednostavno, kupi veliku kopcu i uhvati svu kosu njome.

Catalyst Group
19.07.2007., 14:45
uuu ovaj prvi način je dobar, sad još trebam dvije igle :zubo:

patientia
19.07.2007., 14:50
Mozes kupiti kineske stapice za jelo. Ili mislis na one kao osti (?) kojima ubodu pramen, pa promijene smjer i tako zahvate kosu?

Desert_rose
18.08.2007., 18:52
Potaknuta slikom Olsenice sa pletenicom oko glave i one male iz Heroesa :cerek: sa dvije riblje kosti iz današnje Glorie In :zubo: ,odlučih otvoriti ovakvu temu.
Daklem, sviđaju li vam se takve složene frizure i nosite li ih?
Meni je osobno sve to prekokrasno :cerek: i odlučila sam ovu jesen nositi pletenice na sve načine, budući da imam kosu kao stvorenu za takve podvige- ravna, duga. :zubo:

Stavila bi slike, al ne stignem sad.:zubo:

Desert_rose
19.08.2007., 07:45
http://img72.imageshack.us/img72/5408/pletcs8.jpg (http://imageshack.us)

Desert_rose
19.08.2007., 07:48
http://img484.imageshack.us/img484/2228/plet2go6.jpg (http://imageshack.us)

Desert_rose
19.08.2007., 07:56
http://img501.imageshack.us/img501/8545/plat3bi7.jpg (http://imageshack.us)

Desert_rose
19.08.2007., 08:00
http://img466.imageshack.us/img466/3412/plat4rz7.jpg (http://imageshack.us)

bluebox
19.08.2007., 19:57
http://img339.imageshack.us/img339/6986/dinelowenbrauut9.jpg (http://imageshack.us)

http://img502.imageshack.us/img502/9581/rub50493aj0.jpg (http://imageshack.us)

mouse
20.08.2007., 09:39
Ja opet ne vidim te slikice koje je Desert stavila...no navikla sam na to.
Inače, jako često si pletem "riblju kost". Rijetko nosim puštenu kosu jer mi je vruće, pa se onda bacim na pletenje kad mi se da. Inače, kosa podignuta kopčom mi je zakon jer se brzo napravi.

extreme
21.08.2007., 09:50
meni su pletenice bezveze...

nacy_vu
21.08.2007., 12:50

Ovo mi je baš slatko, ali vjerujem da malo kome stoji, treba imati stvarno lijepo lice za tako nešto.

mouse
22.08.2007., 11:36
Desert, daj molim te slikice u nekom drugom formatu, ne vidim ni jednu...a želim!!!

Desert_rose
22.08.2007., 11:44
Evo ovako, sad sam ih hostala:

http://img205.imageshack.us/img205/7662/doutzengw2.jpg (http://imageshack.us)http://img465.imageshack.us/img465/6439/plet2go6re3.jpg (http://imageshack.us)
http://img206.imageshack.us/img206/8157/merikatekm0.jpg (http://imageshack.us)http://img465.imageshack.us/img465/4608/siennetinarv1.jpg (http://imageshack.us)

Redom Hayden Panettiere, Doutzen Kroes:cerek: , Ashley Olsen (ili mary kate:confused: ) i Sienna Miller.

mouse
22.08.2007., 12:41
Hvala na hostanju.
Doutzen je fenomenalna! Zadnje dvije nema...

nninna
22.08.2007., 18:42
1. i 3. :klap:

AFRODITA69
22.08.2007., 19:02

ovo mi je cool...a obozavam i taj stil pletenja,pocevsi sa jedne strane,pa cijelu kosu isplesti u pletenicu(riblja kost-dakle gore sirje,dole uze)pa na jednu stranu...

girly-girl
24.08.2007., 09:55
super su pletenice, ja sam ih jedno vrijeme furala na razne načine.. kak sam imala šiške pa onda šiške puštene a iznad 4 pletenice a ostatak kose pušten, ili dvije sa strane pa gornji do kose spleten.. samo boli kad se radi, treba biti stegnuto.

Malinnna
24.08.2007., 12:13
Meni je bila odlicna frizura one voditeljice dnevnika sa Nove TV. Isto kao nekakve pletenice, nosila je tu frizuru prije nekih mjesec dana. E sad ako se iko sjeca, i da li zna neko kako se takva frizurica pravi?

charlyse
10.09.2007., 08:28
Ciao curke, jeste imale kad afro pletenice? Evo ja ih imam već 3 mj, i nikako da ih skinem i da se od njih odvojim, STRAVA SU MI:cerek:
Strah me jedino koliko to oštećuje kosu, koliko se dugo mogu nosit, i nakon koliko vremena se ponovo mogu staviti!?!
Hvala
:kiss:

ovchica
10.09.2007., 16:38
Čula sam da kod mnogih crnkinja koje ih nose mogu uzrokovati tzv "traction alopecia" jer su čvrsto spletene uz vlestište pa čupaju kosu. Također se i kosa koja raste a nije spletena u ekstenzije može upetljati u čvorove jer se ne češlja. Za druge stvari ne znam. Vjerojatno će ti, kad ih budeš skidala ispasti brdo kose koja bi i inače ispala, ali je ostala zarobljena u pletenici. To je sasvim normalno i nije razlog za strah.

andreina
22.09.2007., 20:34
bok cure.
ovak,napravila bi si afropletenice e sad me zanima ako znate neki friz salon di frizerke dođu doma to napraviti.(pitam jer mi je jedna cura rekla da su njoj to 8 sati doma radile al se nemrem sjetit naziva salona :rolleyes: )
tnks

Skattemus
28.10.2007., 19:59
molim pomoc iskusnih cura,zelim onaj zbrckani rep ali nikako ne uspijevam to dobiti

tocno ovo sta JLO ima u pocetku spota.
to je speglana kosa i onda gore nest spetljano

kad si sama to radi obicno natapiram kosu da izgledam ko Njemice na svadbama u srednjoj Bosni...

http://www.youtube.com/watch?v=rOcDiExz360

Gipsyqueen
28.10.2007., 20:51
molim pomoc iskusnih cura,zelim onaj zbrckani rep ali nikako ne uspijevam to dobiti

tocno ovo sta JLO ima u pocetku spota.
to je speglana kosa i onda gore nest spetljano

kad si sama to radi obicno natapiram kosu da izgledam ko Njemice na svadbama u srednjoj Bosni...

http://www.youtube.com/watch?v=rOcDiExz360

Dakle hoćeš ovaj tzv. neuredni konjski rep:mig: ? Hm, meni je uvijek takav. Ja sam slično ošišana i imam jako puno kose pa gore dobijem taj poluraščupani izgled po defaultu, ali ja to ne volim pa si izravnam sve kad radim rep da mi bude gladak.
J.lo ima ekstenzije i njoj je taj gornji dio kose i zbog toga malo puniji...djeluje natapirano, ali mislim da nije. Meni se čini da se tu radi o gustoći kose i vrsti vlasi.

Skattemus
28.10.2007., 20:53
pa natapirala bih ja svoju al kak da to dobijem
jer moja je tanka al je ima puno.imas slicke po forumu od moje kose

Gipsyqueen
28.10.2007., 20:57
Znam kakvu kosu imaš, vidjela sam i na tv-u:mig: :top:
Mislim da tu tapiranje neće puno pomoći jer će izgledati prenapuhnuto i bapski:zubo: Pokušaj ju radije malo raščupati, zabaciti glavu prema dolje pa onda napraviti rep. S tankom i gustom kosom je dosta teško dobiti taj efekt. Meni je takav rep najnormalniji i ide mi na živce, ja bi radije imala rep kao ti:mig: BTW meni je kosa do ruba čeljusti pa ide sve duže do pola leđa - onda kad napravim rep oni kraći dijelovi gore djeluju raščupano. Moja frendica zna napraviti rep satima prije izlaska i onda ležati po kući, mrcinariti i navečer ima frizuru za van:D

Skattemus
28.10.2007., 21:03
hahaha vidla sam masu cura po gradu kak si to sloze i onda sam ljubomorna.a misla sam to isfurat za jednu od emisija,predobro izgleda

Gipsyqueen
28.10.2007., 21:06
Tako i ja katkad šizim. Meni je recimo nemoguće napraviti onu neku kvazi-punđu - Onako omotati okolo rep i staviti gumicu pa to izgleda kao sarma-smotuljak. Meni se to začas raspadne i izgleda prestrašno. Kosa mi je preteška, živi svojim životom.

Skattemus
28.10.2007., 21:26
to bez beda napravim
malo ulja za kosu na kosu od polovice duzine (kak sam se glupo izrazila) i onda se zagladi fino i cvrstu gumicu

Marcellina
28.10.2007., 21:42
Ja kad nosim rep, onda je tako čupav, samo je moj više postavljen, njoj je malo niže uhvaćen gumicom od mog.
Al ti nemam neki pametan savjet, ispeglam kosu, i onda drugi dan kad se malo forma izgubi samo ga zavežem i tako izgleda, malo izvučem ovaj gornji dio prstima, pa onda onako zategnem rukama rep, povučem ga da stegne gumicu, i tako par puta dok mi se ne svidi profil, bez ikakvog tapiranja i to je to.

Marcellina
28.10.2007., 21:46
Hoću reć kad je lijepo ispeglana prvi dan ne želim je vezat, pa onda drugi dan kad se friz malo izgubi na taj način zavežem kosu.

U biti taj rep mi služi kad nemam volje za frizuru, :zubo: i sad ga imam, ali da, slatko izgleda.

tisina
28.10.2007., 21:54
Koliko jua mogu primjetti J.Lo ima obican rep zavezan u gumicu en vidim fiulozofiju ut ome

Rock Star
29.10.2007., 09:19
Znam kakvu kosu imaš, vidjela sam i na tv-u:mig: :top:
Mislim da tu tapiranje neće puno pomoći jer će izgledati prenapuhnuto i bapski:zubo: Pokušaj ju radije malo raščupati, zabaciti glavu prema dolje pa onda napraviti rep. S tankom i gustom kosom je dosta teško dobiti taj efekt. Meni je takav rep najnormalniji i ide mi na živce, ja bi radije imala rep kao ti:mig: BTW meni je kosa do ruba čeljusti pa ide sve duže do pola leđa - onda kad napravim rep oni kraći dijelovi gore djeluju raščupano. Moja frendica zna napraviti rep satima prije izlaska i onda ležati po kući, mrcinariti i navečer ima frizuru za van:D

Na TV-u? Tko je Skattemus? :)

JK 1
29.10.2007., 10:20
Tatjana. Bila je u emisiji Večera za 5.

Rock Star
29.10.2007., 11:46
Ona kaj je kuhala danske specijalitete?

reader
29.10.2007., 13:02
Sagneš glavu,kosu prebaciš naprijed, polovicu dužine kose (od vrhova prema korjenu) našpricaš lakom, pustiš par sekundi da se lak osuši, zabaciš kosu natrag (i glavu, naravno!)i svežeš...

Noemi
29.10.2007., 16:02
dajte slikicu, ono mi se ne otvara:)

Verona_V
29.10.2007., 22:00
Mene osobno je mnogo više fascinirao repić J.Lo u 'Love don't cost a thing' . Kad je tak složen kosa zgleda mnogo duže nego što zapravo je.

chimavizza
29.10.2007., 22:25
Sagneš glavu,kosu prebaciš naprijed, polovicu dužine kose (od vrhova prema korjenu) našpricaš lakom, pustiš par sekundi da se lak osuši, zabaciš kosu natrag (i glavu, naravno!)i svežeš...

da :top: , samo dosta laka, moja rodica ima istu kosu kao ti skatte, i ona to postiže lakom

malena...
04.11.2007., 14:54
ja kad napravim rep uvijek mi ispadne ovako ko jlo u ovom spotu..i to mi tako nekad ide na nerve.mislim da je to takva kosa

Rozea
04.11.2007., 15:24
Cao cure,ja imam problem sam svojom kosom, kad svoju kosu zavezem,bilo da je rijec o obicnom repu ili pundji,rep mi ide uvjek nakrivo,neznam kako mi se to dogadja,pliz pomozite!

Miss Poison A.
04.11.2007., 20:00
Takvu frizuru ja imam kad ujutro kasnim na vlak i imam 5 min. da se spremim. Rep obično u vlaku na putu do faksa vežem. Ispadne točno takav. :D

I sad čitam tvoj post Skate i ne vjerujem da to netko čak pokušava, i trudi se napravit. :rofl:

Ja ubijam za uredno-zaglađeni rep.Ali bi se morala dić 10 min ranije da ga napravim što mi nije isplativo.

Noemi
04.11.2007., 20:18
slikicuuuu:mama:

:D

Skattemus
13.11.2007., 04:05
moji su repovi uvijek zagladeni pa izgledam ko neka skolarka zalizana.

probala bum s ovim lakom,malo sam sad postepeno posisala gornji dio pa mozda pomogne.

sliku cega ocete?

Coco Vanilla
13.11.2007., 16:40
tak ja izgledam kad se ne počešljam :p

Lilit
19.11.2007., 22:43
ja isto ne vidim sta je tu natapirano ni posebno
meni izgleda koda ima zavezan rep a kosa joj je napred kraca nego odozada, stepenasto pa onda prednji pramenovi ispadaju iz repa...

ili gledam krivi rep?! na pocetku, u autu i pored auta?

Robertina
16.01.2008., 14:32
Pozdrav,
zanima me gdje kvalitetno mogu napraviti afričke pletenice od sintetičke kose i kako se ovdje kreću cijene takvih frizura? Pletenice sam već imala, radila sam ih u Africi gdje je to poprilično jeftino. Sintetiču kosu imam (donijela sam je s putovanja), samo mi je treba uplesti. :)

mica mic mic maca
16.01.2008., 14:36
ja ne znam.. :ne zna:

ovchica
16.01.2008., 15:14
Ne znam otkud si, ali frizerka iz mog kvarta to dobro radi, vidjela sam njen rad i lijepo je (ja sam iz Zgb).

girly-girl
16.01.2008., 17:09
znaš li koliko naplaćuje?
ja sma kupila kosu, prijateljica frizerka mi je radila ali je bilo katastofa, kosa je u ormaru, pa ako su neke normalne cijene voljela bi napraviti

ovchica
16.01.2008., 17:57
Fakat ne znam jer ne idem kod nje na frizuru više. Inače su cijene dosta povoljne. Poslat ću ti na PM ime salona i kvart.

girly-girl
16.01.2008., 18:36
hvala ovčice :)

Robertina
16.01.2008., 18:44
Ja bih zapravo napravila cornrowice, a ne singles braids. To su one uz glavu, kraće traju, ali i rad na kosi traje kraće. Za obične single braids sam sjedila 10 sati u frizera, a 3 su radile na meni istovremeno. Pa ako itko zna ko to dobro radi, adresu, cijenu,... gdje god u Hrvatskoj. :mig:

ovchica
16.01.2008., 23:25
hvala ovčice :)

Nema problema :)

*Girlie*
17.01.2008., 22:41
vas ne boli glava od repa? ja moram tolko stegnut gumicu da me vec nakon 2-3 sata glava ubija... :( a volim nosit rep onako visoko svezan... medjutim ako gumicu ne stisnem ful - odmah padne... i onda skinem rep i boli me tjeme jedno pola sata... buuuuhuhu nije fer.

reader
18.01.2008., 08:31
vas ne boli glava od repa? ja moram tolko stegnut gumicu da me vec nakon 2-3 sata glava ubija... :( a volim nosit rep onako visoko svezan... medjutim ako gumicu ne stisnem ful - odmah padne... i onda skinem rep i boli me tjeme jedno pola sata... buuuuhuhu nije fer.

I meni je tako. Teška kosa, kažu! Svaku gumicu mi povuče dolje, a kad jako stegnem boli me korijen kose i glava. :ne zna:

Bani
19.01.2008., 12:44
mene razvaljuje vec nakon 15tak minuta a ak zduram dulje taj dan mi ne gine grozna glavobolja i gore tjeme di se kosa razdvajala :tuzni: koristim sam kopcice ili niski rep (jednom u sto godina)

Rock Star
19.01.2008., 19:53
Ajme, kaj bi ja dala da se moram tak ko vi žaliti jer mi je kosa pregusta!

reader
24.01.2008., 12:41
Je gusta ali ima i gušćih pa ti repovi stoje! Frizerka mi rekla da mi je kosa više teška nego što je gusta... Svaka kopča s nje pada, tj. pada taj dio koji se skopčan. Jedino su mi postojane "štipaljke"!

wolworein
26.01.2008., 12:48
Ja sam ih imala prije 4 godine i super sam zadovoljna bila. Drzala sam ih oko 2mjeseca posto sam na moju kracu kosu stavila duze umetke dosta je bilo opterecenja na glavi pa sad nazalost posjecujem topice opadanje kose i slicno. Tako da kazem ponovo da se vrati vrijeme dobro bi razmislila da li bi ih stavljala, opet kazem to sve mozda zavisi od osobe do osobe.. Sto se tice cijene mene je kostalo oko 150E stim da mi je to radila legica i njene sestre dok sam boravila u inozemstvu. Par puta su me ljudi zaustavljali da pitaju gdje sam ih radila i slicno... :cerek:

Choubaka
27.01.2008., 16:06
Bog. Ja sam ih napravila ima 3-4 godine i stajale su 2ipo mjeseca. Nesmiješ više na našu kosu, jer to je uništava. Bile su mi super, ono kao Alicia Keys. A platila sam 30 eura kod crne frizerke. I bilo to u Belgiji. Pozz

Robertina
01.02.2008., 11:32
Moje su trajale čak 5 mjeseci! Nije mi otpalo puno kose, niti mi je bila uništena. Najgori dio je bilo skidanje jer se moja novonarasla kosa bila zamrsila na nekim mjestma. Očito ovisi o tipu i kvaliteti kose. Ja ću ih definitivno ponovo napraviti na proljeće. Pozrav svima!!!

Skattemus
01.02.2008., 11:35
imala sam ih neko vrijeme u 11 mjesecu i jedva ih cekala skinuti.nakon skidanja vrhovi su mi bili slomljeni i puno kose mi se strgalo doslovce.
a kad sam ih imala,ne znam zasto al imala sam napade da mene stalno svrbi glava i da sam zmazana,valjda sam ih zato brzo skinula

TincH
06.02.2008., 08:39
Ja bi ih htjela :cerek:, ali trebam i umetke jer mi je kosa nejednako duga, a imam i siske, pa me zanima gdje ih mogu nabaviti.

TincH
06.02.2008., 08:54
Fakat ne znam jer ne idem kod nje na frizuru više. Inače su cijene dosta povoljne. Poslat ću ti na PM ime salona i kvart.Moze i meni :)

Nikeos
11.04.2008., 22:33
Slučajno sam naletila na ovaj topic pa pošto imam iskustva sa pletenicama evo par riječi...imala sam ih par puta do sad i svaki put mi je bilo drugačije. Imam gustu i neposlušnu kosu pa ih držim oko 2-3 mjeseca jer poslije toga izgledaju neuredno-kosa se počne izvlačiti van. kosu mi nikad nisu oštetile i nikad se nisam šišala zbog njih. To mi je super frizura jer uvijek izgleda atraktivno a održavanje nikakvo samo pranje kose jednom na tjedan...Inače sam iz Rijeke i radi mi ih jedna cura kod nje doma a plaćam 200e.pozdrav

ivana_hairguru
21.04.2008., 09:46
Evo da vam ja malo iz prve ruke ispričam o tome.

Kosa se ne oštećuje ako je dobro upleteno,tj. ako nije prejako zategnuta,jer u tom slučaju izvlači folikul kose, poneka glava svrbi-obično samo one s jako osjeljivom kožom malo duže, a ostale 3-4 dana.

Pozdrav:kava:

WeLa
23.04.2008., 21:46
Ovak ja bi htio radit cornrows moje pitanje kolia mi mora bit kosa,ak mi nije bas sad jako dugacka jel se mogu kak drukcije dobit radio bi cornrows ovakvog stila samo naravno ne tako dugacko...i jel mi mozete preporucit neki dobar frizersdki salon a d nije skup....
http://img501.imageshack.us/img501/7005/bombheadmonstershairwormn4.jpg

Hvala vam unaprijed svi koji ce mi ogovorit a moja pitanja:s

Nikeos
24.04.2008., 15:28
Super za cure u Zagrebu da imate Ivanu! Ako je tko iz Rijeke zainteresiran za pletke nek se javi na PM pa cu poslat broj od moje cure za pletke.Mogu ti poslat i moje slike pa da vidiš kako ih radi:mig:

zvone187
12.05.2008., 19:02
e jel zna itko neki dobar frizerski salon di rade riblje kosti(sto jeftinije ak je moguće) i kolko bi to doslo?
cornrows ili riblje kosti su one ful male pletenice uz kosu koje nose crnci...

Shp_west
15.08.2008., 15:26
Imaš u frizerskom salonu Evita, a cijena ti ovisi o dužini kose, od 80-200 kn. Frendica je platila 100 kn, ima kosu do ramena.

Shp_west
15.08.2008., 15:30
Već ima više identičnih tema, kosa ti mora biti barem malo kraća od dužine do ramena, imaš u frizerskom salonu Evita (U Zagrebu, imaš u Španskom), cijena na gore navedenu dužinu ti nebi trebala bit veća od 100-120 kn.

ketty207
20.11.2008., 20:05
Ako netko radi ili je radio afričke pletenice, molim da mi se javi na PM ili na ketty207@yahoo.com, a može i direktno postati ovdje.
Hvala

zabranjena
01.12.2008., 01:35
Evo ovako, sad sam ih hostala:

http://img205.imageshack.us/img205/7662/doutzengw2.jpg (http://imageshack.us)http://img465.imageshack.us/img465/6439/plet2go6re3.jpg (http://imageshack.us)
http://img206.imageshack.us/img206/8157/merikatekm0.jpg (http://imageshack.us)http://img465.imageshack.us/img465/4608/siennetinarv1.jpg (http://imageshack.us)

Redom Hayden Panettiere, Doutzen Kroes:cerek: , Ashley Olsen (ili mary kate:confused: ) i Sienna Miller.

pozdrav! imam jako dugu kosu i htjela bi si napraviti neku lijepu pletenicu kao nao ovim slikama, dajte mi neki savjet kako da napravim neku frizuricu, riblju kost ili kao ovu prv na slici! nikad nsam to znala isplest! dobre duse molim za pomoc !:):cerek:

casper1
04.12.2008., 22:52
pozdrav svima....please tko radi afro pletenice u rijeci? i koja bi cijena bila...

andreina
29.12.2008., 14:26
radi li netko to privatno u zgu?
tnks

bila vila
03.01.2009., 17:12
Te sitne pletenice možete napravit i sami kod kuće, samo triba imat volje, strpljenja i živaca. Ja san ovo lito ih radila, sve skupa par sati je trajalo, al san radila ne sve na bot, neg malo pomalo, pa kad to rasporedite u dva-tri dana, nije ništa. Straga nek vam neko pomogne. Držala san ih dva tjedna, a onda skinila jer me smetalo...sunce, more(sol) i no šampon... A kad san ih skinila, pol kose mi je otpalo ja mislin:lol: A čula san da jedna pletenica košta 10 kuna, tako da san ja iljadu ipo kuna spremila u džep:D A lipe su mi bile, stvarno su ih svi pohvalili..čak me ljudi nisu mogli pripoznat na cesti... A za promjenu, zašto ne provat?:)

casper1
30.01.2009., 13:46
svi vi koji želite afro pletenice pronađite curu na forumu zove se HIPERAKTIVNA i dat če vam sve informacije i preporučit če vam kod koga da radite...pozdrav..

Hiperaktivna
30.01.2009., 16:58
:D hehe ta sam !
ma pisala sam nesto o pletenicama,i stavila sliku al na krivoj temi,tek sad vidim da imaova tema bas o afro petenicama-a ja sam se raspisala na temi ''ekstenzije'' :) tamo sam sve objasnila koga zanima...

ovchica
02.02.2009., 12:54
Meni se ovo ful sviđa, mislim si tak nekaj složit za ljeto, kad mi kosa malo ponaraste. http://www.jelanisnaturals.com/images/Long-Cornrows.jpg

casper1
02.02.2009., 18:14
Meni se ovo ful sviđa, mislim si tak nekaj složit za ljeto, kad mi kosa malo ponaraste. http://www.jelanisnaturals.com/images/Long-Cornrows.jpg

booooook i meni se sviđa ali ja bi tako do pola glave....a ostatak normalne pletke...joj jedva čekam :D

Hiperaktivna
03.02.2009., 12:34
joooj slatkoooooo :) ali ljepse su mi ipak one koje neidu skroz uz glavu....
casperica ti se javi onda prije nego sta ih mislis staviti,pa cemo se sve dog ;)

casper1
03.02.2009., 13:37
casperica ti se javi onda prije nego sta ih mislis staviti,pa cemo se sve dog ;)

naravno:D

karlo77715
05.02.2009., 16:54
ja ih zelim napraviti al ne znam gdje:confused:yiivim u zagrebu

karlo77715
05.02.2009., 16:56
ja ih zelim napraviti al ne znam gdje:confused:yiivim u zagrebuzna li tko gdje:confused::mad:

ovchica
12.02.2009., 13:54

Meni je to baš fora a super su mi i onak kad izgledaju ko da imaš na stranu počešljano: ovak nekaj, ali bi ja stavila deblje pletenice, brijem da mi se ne bi dalo ovo plest http://www.braidingclub.com/products/1205926525_cornrows.jpg

casper1
12.02.2009., 14:54
Meni je to baš fora a super su mi i onak kad izgledaju ko da imaš na stranu počešljano: ovak nekaj, ali bi ja stavila deblje pletenice, brijem da mi se ne bi dalo ovo plest http://www.braidingclub.com/products/1205926525_cornrows.jpg

ovčice imaš li još kakvih slikica sa pletkama.......:cerek:

ovchica
12.02.2009., 15:07
Imam, evo ti dve: http://img2.timeinc.net/instyle/onlyonaol/images/pg/pg_jada_07_020804.jpg http://00.img.v4.skyrock.com/007/chanelcollins/pics/479017152_small.jpg

Inače samo upišeš "cornrows braids" u google tražilicu za slike i izlistat će ti ih puno

casper1
13.02.2009., 10:16
Imam, evo ti dve: http://img2.timeinc.net/instyle/onlyonaol/images/pg/pg_jada_07_020804.jpg http://00.img.v4.skyrock.com/007/chanelcollins/pics/479017152_small.jpg

Inače samo upišeš "cornrows braids" u google tražilicu za slike i izlistat će ti ih puno

A šta da ti kažem..plavuša..:D
nisam se sjetila toga...:bonk::bonk::bonk:
hvalaaaaaaaaaa :cerek::cerek::cerek::cerek:

ovchica
13.02.2009., 17:09
Ma ne brini, svi nekad imamo blonde moment ;)

catwomen
14.02.2009., 11:33

mi možes možda rec di se može nabavit taj rep

Wulpes
15.02.2009., 18:50
Jel tko zna kako ovo napraviti?
To mi je mama napravila za krizmu, a to je bilo davno.
Ponovno bih htjela obući narodnu nošnju i napraviti takvu frizuru, pa ako imate kakav prijedlog.............

http://i437.photobucket.com/albums/qq91/Wulpes/img001-1.jpg?t=1234723714

ivana_hairguru
17.02.2009., 19:16
afro pletenice - JEL TKO ZNA KOLIKO TO KOŠTA I KAK SE KOSA PERE, DAL SE TVOJA KOSA ISPOD RAŠČUPA, ITD. OPĆENITO, JEL ZNA TKO?

ja vam to sve radim, pa mi se možete javit za pitanja na mail ivana.stc@gmail.com

*_*
20.02.2009., 02:01
da li mi moze netko tko je imao pletenice reci reci kakva je kosa poslije 2,3 mj nosenja. tj. koliko tocno bude unistena? imam ok kosu..gusta je i relativno cvrsta.. strah me da se skroz ne unisti...:confused:
hvala puno:):):)

Hiperaktivna
20.02.2009., 09:43
procitaj si malo ovu temu,ja sma ti to sve opsiala na ovoj temi na prosloj ili pretprolsoj stranici...nista ti se kosa ne unisti,samo ispadne onoliko koliko bi i inace ispala svaki dan (svaki dan ti padne jako puno vlasi),smao sto ovo sve pada unutar pletenica tako da kad skines nakon 3 mjeseca to je dosta kose koja je cijelo vrijeme bila zarobljena unutra!
kosa se cak i na jedan nacin zastiti od stalnih farbanja i peglanja...preporuca se nosenje 3 mjeseca,najvise 4,nakon toga je preveliko opterecenje...hebiga,curama zna bit zao love,pa nose i po 8 mjeseci,a to je onda previse,ja sam ih imala 2 ljeta za redom,svaki put po 3 mjeseca,kosa mi je super,ko da ih ni nisam imala...a da ne pricam o tome kako lijepo izgleda,koliko si miran sa odrzavanjem...imas sliku mojh pletenica na temi ''ekstenzije'' na stranici 181 pa pogledaj kak su izgledale.......nije ti to nis strasno,i onak kak pricaju ljuti koji nemaju pojma o njima i koji ih nikada u zivotu nisu imali..velim ti samo je vazno da ih ne nosis dulje od 3-4 mjeseca,jer ce to bit ipak malo preveliko opterecenje....

jessica 2009
02.03.2009., 23:06
Cure, kako ste mi simpatične :mig:... procitala sam sve poruke koje su na ovu temu... i reci cu vam samo jedno ; dosta price, dosta pitanja, dosta pisanja! ... otiđite u setnju u FANNY STIL-drži ga jedna prekrasna crnkinja (stvarno je lijepa!!!),ona je iz DR Kongo. Otvorila je salon na Laščini, iznad Kvatrića, zove se FANNY. Cura radi SVE; ekstenzije ( na lemanje,na šivanje, na pletenje ), pletenice (uz tjeme ,viseće,u razlicitim oblicima, na koso, s umecima, bez umetaka,s prirodnom kosom, s umjetnom kosom, kratke, dugačke, tanke, sitne, debele...),radi stvarno sve-najbolje da napravite ko ja; isprintajte si sliku pletenica kakve zelite i otidjite k njoj-to ce vam napraviti- Afrikanka ! A odakle sve te frizure dolaze! Radim si i nokte kod nje-gel i akril radi.al ja volim najvise akril pa si to radim. MOB : 091/2233-677 i 098/1646-204 = Fanny. ja momentalno imam 263 sitnih crnih pletenica (decko prebrojao) koje mi je napravila prije tjedan dana, istina je moras malo duze sjediti-al za ljepotu moras izdrzati. nosim ih svake godine po 3 mjeseca i SUPER su. Ona vam radi kosu ovim Brazilcima sto igraju u Dinamu i kosarkasima u ciboni... slikala sam se sa svima njima (prezgodni su)-te su joj slike u salonu pa cete i mene vidjeti.Ima slike svih pletenica koje je radila pa si i od toga mozete nesto izabrati ... najbolje radi, vjerujte mi, znam ju vec dosta dugo, a radila sam i kod drugih cura tako da... Fanny je mrak! Cure, budite mi lijepe, sređene, ciste i uredne...ostavljam vas... odite se prošetajte pa posaljite dojmove. bye

Shanti77
06.04.2009., 13:05
Pozdrav ljudi!
Imam pitanja vezano za Riječku lokaciju.
Dali tko zna ako neki salon to radi u Rijeci ili ako netko radi doma privatno i kolika je cijena cca. afro pletenica uz glavu sa kosom do ramena?
Hvala!Pozdrav!
:)

Nikeos
14.04.2009., 13:55
Za one koje su u Rijeci evo vam broj od cure kojoj ja idem već niz godina na pletenice 091/511-3924. Zove se Ana.Ja sam radila kod nje samo pletenice al znam da radi i riblje kosti i druge frizure pa čak i dredlocks -e sa umetcima. Ja sam se već naručila za 6 mjesec i cijena je 1500kn...pozdrav

m@t3o
23.04.2009., 17:43
raja..gledam ovdje na forumu o cornrowsima, zanima me kako ce to izgledat na mojoj gustoj crnoj kosi dugoj oko 7 cm? ovih dana sam mislio plest jer fkt mi je fora...ako neko nest zna bilo bi mi drago da mi kaze nest o ovome! :D

Alexeya
26.04.2009., 17:34
Kak napraviti ovakav rep kakav ima Nicole iz Pussycat dolls u ovom spotu?

http://www.youtube.com/watch?v=dwONaoEHnjw

Znači ne samo omotati pramen oko gumice, neg ovo izgleda kao da je još nekak taj rep dignut, uh, teško za objasnit...:ne zna:

doriana gray
26.04.2009., 18:03
možda umetak :misli:

suzuki750
26.04.2009., 19:14
Kak napraviti ovakav rep kakav ima Nicole iz Pussycat dolls u ovom spotu?

http://www.youtube.com/watch?v=dwONaoEHnjw

Znači ne samo omotati pramen oko gumice, neg ovo izgleda kao da je još nekak taj rep dignut, uh, teško za objasnit...:ne zna:

imas za kupit takve umetke, on ti je vec "omotan" kosom.. onda ti se samo to stavi na tvoj podignuti rep.. i to ti je to! :D

Alexeya
26.04.2009., 20:15
Aaa so... :rolleyes: a gdje ima takvih umetaka za kupiti?

suzuki750
26.04.2009., 22:40
Aaa so... :rolleyes: a gdje ima takvih umetaka za kupiti?

ja sam svoj kupila u zg, kod crnomerca, u ducanu s frizerskim priborom, zove ti se markus..

pogledaj malo po internetu..

Cvetak_Zanov...
14.05.2009., 01:51
Cure, kako ste mi simpatične :mig:... procitala sam sve poruke koje su na ovu temu... i reci cu vam samo jedno ; dosta price, dosta pitanja, dosta pisanja! ... otiđite u setnju u FANNY STIL-drži ga jedna prekrasna crnkinja (stvarno je lijepa!!!),ona je iz DR Kongo. Otvorila je salon na Laščini, iznad Kvatrića, zove se FANNY. Cura radi SVE; ekstenzije ( na lemanje,na šivanje, na pletenje ), pletenice (uz tjeme ,viseće,u razlicitim oblicima, na koso, s umecima, bez umetaka,s prirodnom kosom, s umjetnom kosom, kratke, dugačke, tanke, sitne, debele...),radi stvarno sve-najbolje da napravite ko ja; isprintajte si sliku pletenica kakve zelite i otidjite k njoj-to ce vam napraviti- Afrikanka ! A odakle sve te frizure dolaze! Radim si i nokte kod nje-gel i akril radi.al ja volim najvise akril pa si to radim. MOB : 091/2233-677 i 098/1646-204 = Fanny. ja momentalno imam 263 sitnih crnih pletenica (decko prebrojao) koje mi je napravila prije tjedan dana, istina je moras malo duze sjediti-al za ljepotu moras izdrzati. nosim ih svake godine po 3 mjeseca i SUPER su. Ona vam radi kosu ovim Brazilcima sto igraju u Dinamu i kosarkasima u ciboni... slikala sam se sa svima njima (prezgodni su)-te su joj slike u salonu pa cete i mene vidjeti.Ima slike svih pletenica koje je radila pa si i od toga mozete nesto izabrati ... najbolje radi, vjerujte mi, znam ju vec dosta dugo, a radila sam i kod drugih cura tako da... Fanny je mrak! Cure, budite mi lijepe, sređene, ciste i uredne...ostavljam vas... odite se prošetajte pa posaljite dojmove. bye

pa kad si vec tolki tekst napisala mogla si koju slikicu svojih pletenica nabacit da vidimo taj rad....:mig:

Vesper Lynd
14.05.2009., 11:16

Sta nije ovo reklama :ceka:

Druge cure kad su se reklamirale bile su odmah banane!

Cvetak_Zanov...
14.05.2009., 11:56
Sta nije ovo reklama :ceka:

Druge cure kad su se reklamirale bile su odmah banane!

pa onda kad god bi neko reko nesto di je napravio bila bi reklama!

raajna
09.06.2009., 22:13
Da li netko zna možda nekoga tko radi afro pletenice u Zagrebu ili okolici Zagreba , po pristupačnim cijenama..pa ako me može uputiti??hvala punooooo:-)))))))

patkicaSlatkica
16.06.2009., 17:17
Ako ima nekoga da zna nekoga da privatno radi te afro pletenice neka mi se javi...ja znam par cura sto rade to sa spagom(konopljem) ali ja bi bas od sinteticke kose da izgleda realnije....hvala:)

Catalyst Group
16.06.2009., 23:01
Gdje bi mogao kupiti neke štapiće ala one kineske za klopu da ih utaknem u punđu?

Grofica Raven
17.06.2009., 17:26
:confused: ja ne znam dali sam ja to neš u glavi pomutila il to fkt postoji,pa evo da pitam :D
Da li postoje pletenice koje su okrugle,znaći ne plosnate? Mislim da su to one što se rade sa 4 pramena,a ne tri,al kažem nisam zicer :confused:

E da i da li postoji u salonima da ti umetke stavljaju ali različite boje?
Ja bi htjela samo napred lijevo i desno od razdjeljka na svakoj strani po tri male pletenice al da su šarene,sa svjetlo plavim,rozim,ljubičastim umetcima. :confused:

ovchica
18.06.2009., 11:56
Imaš svakakvih pletenica. Ja znam delati samo one obične i sa dva pramena (okrugle, ko uže izgledaju). Ima sajtova gdje se objašnjavaju te tehnike, evo ti jedan linkić :) http://www.virtue.to/articles/braiding.html

Ja mislim da bi ti šarene ekstenzije stavili gdje god stavljaju ekstenzije.

Grofica Raven
18.06.2009., 14:05
O u redu onda,nemam se što brinut :D
Hvala na odgovoru ^^

frayla
18.06.2009., 16:34
jel netko zna di bi mogla pogledati na youtube kako se rade pletenice sa svake strane glave, ali ne ono pletenica samo od šiški s prijeda, već pletenica od cijelog prednjeg dijela kose, nešto tipa dvije riblje kosti sa svake strane...uf, valjda me kužite, jer gledala sam nešto po youtube pa nisam znala pronaći...

ovchica
18.06.2009., 19:13
Ne znam jesam te dobro skužila - riblja kost za zove "french braid" inače pa pgledaj i sa strane od ovog videa ako ti ovo ne paše :)

http://www.youtube.com/watch?v=x9JGtBV0Ipo

frayla
19.06.2009., 08:29
tnxy, ma da znam i ja sam tak nekaj slično upisala, ali nisam našla ono kaj baš tražim...
pogledat ću ovo kaj si ti našla pa ću vidjeti iako mi se čini da je to najsličnije onom kaj očem, samo kaj ja nemam tak dugu kosu, ja bi puno manje pletenice, a ova ih ima brate ko uže za brodove;)

leek
19.06.2009., 09:47
Ovo mi je super i brzo za hand made :
http://www.youtube.com/watch?v=wCVDoMb5AsA&feature=related

leek
19.06.2009., 09:53
http://www.youtube.com/watch?v=iZS0LVchFqQ&NR=1

leek
19.06.2009., 13:25
http://www.youtube.com/watch?v=JZgmHYMj0k8&feature=related

ovchica
19.06.2009., 18:36
http://www.youtube.com/watch?v=JZgmHYMj0k8&feature=related

Ej, poriluk, baš su lijepe frizurice koje si stavila, poželim da i ja imam dugu kosu :)

Grofica Raven
19.06.2009., 22:05
e samo još jedno pitanje.Kad se rade pletenice sa ekstenzijama da li se one onako kelje onim aparatom il se to drugačije nekak ubacuje dok se plete?
Jer ne znam da li bi prvo trebala stavljat te ekstenzije pa onda pletenice i to sve posebno plačat il to mogu sve skup u kopletu.
I kolko bi bila otprilike cijena znači za 6 pletenica sa ekstenzijama različite boje ako neko zna? :s

Puno hvala unaprijed! :D

patkicaSlatkica
20.06.2009., 13:28
e samo još jedno pitanje.Kad se rade pletenice sa ekstenzijama da li se one onako kelje onim aparatom il se to drugačije nekak ubacuje dok se plete?
Jer ne znam da li bi prvo trebala stavljat te ekstenzije pa onda pletenice i to sve posebno plačat il to mogu sve skup u kopletu.
I kolko bi bila otprilike cijena znači za 6 pletenica sa ekstenzijama različite boje ako neko zna? :s

Puno hvala unaprijed! :D

pa ako su pletenice u pitanju,vjerojatno ih upletu a ne lijepe ih,jer inace kad ih lijepe zapravo koriste lemilicu,a sta ce im lemilica ako treba samo uplest...:rofl:
kontam da bi ti to bilo oko 100,100 i nes kuna...jer jedna ekstenzija je 15-20kn
:):)

Grofica Raven
20.06.2009., 13:41
uuu doro onda :D
ma frendica me zbunila s tim svim da trebam keljit prvo ekstentije pa ovo pa ono pa reko bolje da pitam tu :D
HVALA :p

leek
23.06.2009., 07:58
Ej, poriluk, baš su lijepe frizurice koje si stavila, poželim da i ja imam dugu kosu :)

Zašto "poriluk"??:confused:

stefanovska
29.06.2009., 13:16
Zdravo....jas sum od Makedonija,Skopje i bidejki sakam da napravam pletenki me interesira kade mozam da nabavam konop za pletenje bidejki kaj nas po frizerskite saloni nikoj ne pravi.....a imam priatelka sto e frizerka pa ona ke me splete.....kakva e taa sinteticka kosa?

Hiperaktivna
29.06.2009., 14:18
sintetička kosa ti je kosa s kojom se rade pletenice, drugacije nemozes da napravis pletenice jer bi se raspale,jer je prava kosa pretanka i premekana za afro pletenice,bas mora biti sinteticke iliti ''vesticja'' kosa :D
raspitaj se malo preko interneta ili se javi hair extension,curi koja nabavlja kosu pa nek ti ona proda tu kosu ;)

smajlitchow
07.07.2009., 11:00
oke, ja nova, prelistala temu...
sad svejedno imam pitanje na koje nisam vidila odgovor, di se u rijeci ili okolici može napravit microbraiding, je li istina da se umeci moraju stavit, zanimajju me i cijene okvirno kolike su za gustu i dužu kosu:):):)

ovchica
08.07.2009., 16:34

Zato kaj je "leek" na engleskom "poriluk" :)

leek
10.07.2009., 11:27
Aha, proširih znanje!!

catwomen
13.07.2009., 23:19
evo ponude....ako se kome svida moj repic nek se javi...jer od kada sam dobila klipse koje su SUPER....moj repic samo stoji u ormaru posto s klipsama isto mogu napravit rep i ostalo...da ne bi odma se mislilo da rep ne valjaa ili tako sto ....na temi ekstenzije predzadnja stranica imate slikice.....moze mali popust al ne prevelik jer je rep stvRNO savrsen i prejeftin za tu kvalitetu....pola sintetika pola prirodna kosa je ....pa ako koga zanima nek se na pm javi....

Wulpes
08.08.2009., 14:24
Evo nekoliko slika. :cerek:

http://www.pandoraslocks.com/pictures/classic/The_Classic.jpg

http://www.pandoraslocks.com/pictures/classic/Headband_Classic.jpg

http://www.pandoraslocks.com/pictures/crown/French_Crown.jpg

Mademoiselle X
08.08.2009., 22:59
zna li netko kako se ovo zove?
http://www.youtube.com/watch?v=5d4B_W0F4rA
htjela bi naći tutorijale kako se to radi, ali ne znam ime :ne zna:
(guglala sam ime videa, ali to nije)

anchyy
12.09.2009., 11:39
Kako mnoge starije žene nose duge pletenice omotane oko glave zanima me jesteli se kad imali prilike susresti s tim, vidjeti dužinu tih pletenica ili čak raspuštenu kosu, znate li možda neke žene koje su odrezale svoje pletenice?

Nesi
02.10.2009., 02:31
Trazeci umetke za kosu na kopcu ala kopca za obicno kopcanje kose, naletih na ovo.
Moja pokojna baka je imala kosu do ispod dupeta, sto bi bilo nekih 100tinjak cm, nosila ju je u pletenici pa u pundju, i odrezala ju je prije dosta godina jer ju vise nije mogla cesljati.
Ja sam imala cca 50tak cm i odrezala, sad je cca 80-90 cm i nije odrezana, u pundji je ali bez pletenice jer mi se to neda svaki dan raditi :lol:
I odrzavam ju na duljini negdje izmedju dna dupeta i struka jer je to duljina koju mogu pocesljati - sve preko toga zahtjeva cesljanje u dvije faze sto je uzasno naporno jer se petlja.

Anyway, odgovaram jer me zapravo zanima poriv za ovim pitanjem? I bas me zanima hocu li dobiti odgovor :mig:

k.jagatic
29.11.2009., 19:03
:D hehe ta sam !
ma pisala sam nesto o pletenicama,i stavila sliku al na krivoj temi,tek sad vidim da imaova tema bas o afro petenicama-a ja sam se raspisala na temi ''ekstenzije'' :) tamo sam sve objasnila koga zanima...

Da li znaš možda gdje se može kupiti kosa za pletenice u Zagrebu?

ovchica
29.11.2009., 19:07
Prije par godina sam ih kupovala u Aproposu (u onom prolazu iz Tkalče i u Importanne galleriji su bili).

k.jagatic
29.11.2009., 19:23
Prije par godina sam ih kupovala u Aproposu (u onom prolazu iz Tkalče i u Importanne galleriji su bili).

Hvala!
U Importanne galleriji više nema tog dućana,još ću provjerit u Tkalči.

ovchica
29.11.2009., 20:23
Joj kak se zove taj prolaz di je Apropos? Ne mrem se sad sjetit a navrh jezika mi je!

mateja122
22.03.2010., 06:48
hej jel ima netko iz osijeka da mi preporuci salon ili nekoga tko na crno plete one ekstenzije pletenice? hvala :)

Oreh
22.03.2010., 15:39
Pozdrav svima!

Zna li itko kojim slučajem gdje se u Zagrebu mogu napraviti ovi šareni konci na pramenovima?

http://img144.imageshack.us/img144/2277/picture018p.jpg (http://img144.imageshack.us/i/picture018p.jpg/)

Hvala.

happymom5
26.04.2010., 12:02
helouuuu!
može kakve okvirne cijene pletenja? onak .. od moje kose.. koje baš i nema mnogo al je duga.
još ak je u međimurju?
nemam više snage češljat, otpetljavat, čuvat se ljepljivih prstića mojih klinaca :)
ja bi uz glavu, i da sam mirna par tjedana ak ne i mjeseci .. nisam zahtjevna hehe :)

gljivek
26.04.2010., 12:33
Pozdrav svima!

Zna li itko kojim slučajem gdje se u Zagrebu mogu napraviti ovi šareni konci na pramenovima?

Hvala.

raps:D imala ja 4 komada dugo dugo..al mi ih je frendica napravila...:ne zna:

*bobica*
07.05.2010., 11:19
kako napraviti ovakvu pletenicu ?? bas tako na čelu

http://i39.tinypic.com/e70bgk.jpg

Lilit
07.05.2010., 12:15
vidi tutorial na blogu od butterfly (http://www.forum.hr/member.php?u=232125)forumasice a link na blog je http://butterfly307.blogspot.com/

*bobica*
07.05.2010., 23:39
vidi tutorial na blogu od butterfly (http://www.forum.hr/member.php?u=232125)forumasice a link na blog je http://butterfly307.blogspot.com/

hvala ti!! bas mi je to kjut :cerek: idem odmah isprobat

"N"
09.05.2010., 23:02
Prodajem umetak za kosu.kupila sam 2008 za moje vjenčanje,i nikad ga poslije nisam imala jer sam postala plavuša
http://i39.tinypic.com/103vcd3.jpg
http://i44.tinypic.com/nv3zw4.jpg

goodie2shoes
22.05.2010., 15:08
jel možda netko zna kako se zove ova pletenica odnosno kako se plete?
Obično te pletenice imaju neka imena (ono francuska itd) a pošto nemam pojma kako se ova zove, ne mogu nigdje pronaći upute kako da je ispletem:)
a baš mi se sviđa
http://i197.photobucket.com/albums/aa259/mia_rose7/braid.jpg

Lilit
23.05.2010., 00:50
na blogu od ove cure imas tutorial sta ga je ona napravila - http://butterfly307.blogspot.com/

TincH
06.06.2010., 09:37
procitaj si malo ovu temu,ja sma ti to sve opsiala na ovoj temi na prosloj ili pretprolsoj stranici...nista ti se kosa ne unisti,samo ispadne onoliko koliko bi i inace ispala svaki dan (svaki dan ti padne jako puno vlasi),smao sto ovo sve pada unutar pletenica tako da kad skines nakon 3 mjeseca to je dosta kose koja je cijelo vrijeme bila zarobljena unutra!
kosa se cak i na jedan nacin zastiti od stalnih farbanja i peglanja...preporuca se nosenje 3 mjeseca,najvise 4,nakon toga je preveliko opterecenje...hebiga,curama zna bit zao love,pa nose i po 8 mjeseci,a to je onda previse,ja sam ih imala 2 ljeta za redom,svaki put po 3 mjeseca,kosa mi je super,ko da ih ni nisam imala...a da ne pricam o tome kako lijepo izgleda,koliko si miran sa odrzavanjem...imas sliku mojh pletenica na temi ''ekstenzije'' na stranici 181 pa pogledaj kak su izgledale.......nije ti to nis strasno,i onak kak pricaju ljuti koji nemaju pojma o njima i koji ih nikada u zivotu nisu imali..velim ti samo je vazno da ih ne nosis dulje od 3-4 mjeseca,jer ce to bit ipak malo preveliko opterecenje....
Ovaj post me savršeno utješio :top:

Dogovorila sam braidanje s umetcima :cerek:
Planiram ih nositi oko 3 mjeseca, jedino što me malo brine održavanje, i pranje, te kako reagiraju na morsku vodu.

Budem pročešljala tu temu :s

UFOSECRET
25.06.2010., 02:11
Da li netko zna možda nekoga tko radi afro pletenice u Zagrebu ili okolici Zagreba , po pristupačnim cijenama..pa ako me može uputiti??hvala punooooo:-)))))))

evo imas kod mirogoja studio fany,, tamo ti radi crnkinja kod koje ja idem,,1300 kn,,, oko 7-9 sati traje pletenje ....

*Queen*
10.07.2010., 00:18
Tražim nekog frizera, frizerku, bilo koju osobu koja zna isplest pletenice ovako kako ima ova cura na slici:

http://tinypic.com/view.php?pic=xgiowj&s=3

http://tinypic.com/view.php?pic=2mgs650&s=3
-znači ne cijelu kosu,do pola glave negdje i tako da je sa vijugicama

patkicaSlatkica
22.07.2010., 17:12
Ako je netko zainteresiran .... pletem pletenice na podrucju Osijeka.... one sto su moderne afro,duzina koja god ! :):) informacije u pp

mica mic mic maca
23.07.2010., 08:30
curke prodajem crni rep jer sam ponovno plava :cerek:, jako je gust i dugačak do guze kada se stavi. stavlja se pomoću klasične kopče
zainteresirane za slike i sl. na pm :mig:

patkicaSlatkica
24.07.2010., 13:06
Takoder prodajem repove i ekstenzije na cesljice,svih velicina i boja !!:cerek:

TincH
21.09.2010., 22:25
Ako će nekome koristiti..
Baš sam skinula pletenice nakon 3 mjeseca, i jedina promjena koju vidim jest ta da mi je kosa dosta mekša nego ranije, gotovo kao da nije moja. To nije čudno, i čelik bi valjda omekanio da ga stišćeš konstantno :D
Malo sam pregledavala vlasište i ne vidim da mi igdje pojačano opada.
Ono što je otpalo, otpalo bi valjda i u 3 mjeseca tijekom kojih sam imala sve upleteno.
Sad ću dalje vidjeti ima li kakvih promjena.

Post sam napisala jer mi je i samoj bilo zlo od crnih prognoza i bapskih paranoja (tipa "ostat ćeš bez kose", "morat ćeš se šišat na kratko" i slično :rolleyes: ), pa možda utješim neku isparanoiziranu curu :D

Łdex
08.12.2010., 13:57
evo slucajno sam naletio na ovu temu i zleim reci da imam duzu kosu i da sam do nedavno imao pletenice... napravila mi ih je moja sestra i bili su odlicni..a i meni se je to sviĐalo... nije mi vise kosa isla na sve strane .. evo vam slike..:mig:

http://oi56.tinypic.com/34ysas8.jpg

:http://oi55.tinypic.com/nf4isi.jpg :)

*minii*
12.12.2010., 13:17
na blogu od ove cure imas tutorial sta ga je ona napravila - http://butterfly307.blogspot.com/

zašto ja to ne mogu nać? :ne zna:

*minii*
13.12.2010., 14:15
Našla! :mig:

hoollllaaaa
31.12.2010., 16:21
Tražim nekog frizera, frizerku, bilo koju osobu koja zna isplest pletenice ovako kako ima ova cura na slici:

http://tinypic.com/view.php?pic=xgiowj&s=3

http://tinypic.com/view.php?pic=2mgs650&s=3
-znači ne cijelu kosu,do pola glave negdje i tako da je sa vijugicama

Ništa lakše...

Matejka123
15.04.2011., 18:49
pletem pletenice povoljno ,za 20 kn..

Alicia_K
17.04.2011., 21:39
jel netko znade di u zagrebu ima netko tko plete pletenice, al braids baš...
i kolka je otprilike cijena... netko je ranije napisao da u fanny stilu 1300 kn, to mi malo preskupo ali vjerojatno ovisi o duljini kose?? pretpostavljam barem... :ne zna:

fijufiju
20.05.2011., 13:11
I ? Jel' tko planira stavljati microbraids ove godine? :mig:
Evo meni taman stigli paketi kose za pletenje s ebaya, jedva čekam :cerek:
To će mi bit' prvi put da ih stavljam :) Malo me čudi kako na netu nema puno slika afro pletenica, a posebno na bijelcima pa da vidim kako će to otprilike izgledati... :D

Lilit
25.06.2011., 13:12
ja bi si isplela nekakvu pletenicu s kojom mogu na posao a da traje barem par dana ali neznam kakvu ni sta jer imam siske :( any idea?

mladac
25.06.2011., 15:39
cijelu kosu ili samo djelove?

Lilit
25.06.2011., 17:15
pa cijelu kosu bi isplela a siske ostavila

Liah1
25.06.2011., 17:51
ima jedna cura koja ih radi, bas sam ju nedavno otkrila na fejsu! :)
bacite pogled super izgleda :mig:

evo link: https://www.facebook.com/StreetCutByIdaMilec :mig:

Liah1
25.06.2011., 18:01
ima jedna cura koja ih radi, bas sam ju nedavno otkrila na fejsu! :)
bacite pogled super izgleda :mig:

evo link: https://www.facebook.com/StreetCutByIdaMilec :mig:

butterfly_lady
26.06.2011., 12:02
Prošli vikend sam šaltala programe i slučajno naletjela na briljanteen, mislim da je bio posljednji ovosezonski. nebitno. ali poanta je u frizuri ive šulentić u koju sam se zaljubila skroz! nisam nigdje našla sliku nažalost, ali bila je skoro identična ovome:

http://img860.imageshack.us/img860/720/braidedbanghair.jpg

tutorial, anyone? :moli:

butterfly_lady
27.06.2011., 00:00
tutorial, anyone? :moli:

nevermind, skužih. :zubo:

nevanevičicaa
05.07.2011., 16:17
nevermind, skužih. :zubo:

reci meni :moli:

a_star
05.07.2011., 16:37

ja ga ne mogu otvorit...piše da je blog uklonjen :S

The White Rabbit
08.07.2011., 11:16
http://cdnimg.visualizeus.com/thumbs/9f/2f/hair,braid,plait,updo-9f2fe6135e0bca7f085a888ad9ea0c59_h.jpg
http://cdnimg.visualizeus.com/thumbs/7d/ec/braid,tran%C3%A7a,hair,braids-7dec0860310aa32ad062807ee79b1ed1_h.jpg
http://cdnimg.visualizeus.com/thumbs/c5/07/hair,girl,photography,knots,look,braids-c5071b123a6198adee4a24e9a1061f73_h.jpg
http://cdnimg.visualizeus.com/thumbs/19/61/braids,braid,hair,ideas-1961cc264e211eb3250fa6eda4f09741_h.jpg
mmmmmmm:cerek:

BrokeBM
11.07.2011., 18:46
ova zadnja, plava je predobra :cerek:

imaš link za tutorial?
skroz mi je poznato, mislim da sam gledala davno na yt

blenta
12.07.2011., 11:49
To radiš kao riblju kost, samo umjesto tri pramena radiš sa dva.

The Lady
12.07.2011., 17:39
http://data.whicdn.com/images/10283284/tumblr_llw4e0rVZh1qfu2ejo1_500_large.jpg?130675107 5

Ja bi ovo, zna li netko kako ovo napravit?

mladac
14.07.2011., 08:08
To radiš kao riblju kost, samo umjesto tri pramena radiš sa dva.

ne izgleda baš da se tako radi.
prije izgleda da se oko dva pramena motaju druga dva

doriana gray
14.07.2011., 08:12
ne izgleda baš da se tako radi.
prije izgleda da se oko dva pramena motaju druga dva

radi se od dva.

Podijeliš kosu na dva dijela i kreni od gornjih pramenova. ispreplići ih i svaki put kad ga prebaciš na drugu stranu zagrabi malo kose s te strane.

dakle- lijevi pramen prebacuješ desno, kad ga vraćaš lijevo uzimaš malo s desne strane i onda prebaciš... i tako stalno, i s lijevim i s desnim stalno grabiš malo kose bez obzira na stranu na kojoj se nalaze- kao francuska pletenica, samo s dva pramena :mig:

samo pazi da ti se gornji dio ne raspadne, jer se pramenovi vole izvlačiti.

sweet7
14.07.2011., 11:54
bok curke!
jel tko išao kod ove cure Ide sa fejsa?
ja imam duguuu kosu i htjela bi neku pletku.
AKo tko radi nek mi se javi ZG?

šmizly
20.07.2011., 11:30
http://data.whicdn.com/images/10283284/tumblr_llw4e0rVZh1qfu2ejo1_500_large.jpg?130675107 5

Ja bi ovo, zna li netko kako ovo napravit?

obicna riblja samo gornji dio kose koji uzmes ne upletes vec ga pustis doli,znaci samo donju stranu ubacujes u pletenicu..
i da,ona zavinuta je iz dva dila...sta se tice ove sa fejsa dobro cura radi samo sta je po meni puno lipse kad je vanjska a ne obicna riblja....i jos,vi koji ste radili u frizera ove sitne riblje koliko vam je naplatilo?ja to radin samo prijama a kad mi ko sa strane uleti naplatim 100kn cisto simbolicno da neradin mukte a znan da se placa puno vise :ne zna:

efghi
20.07.2011., 12:58
ja sam radila na prednjem dijelu glave, samo da mi se makne kosa s lica (od uha do uha) platila 20kn kod frizeke :mig:

šmizly
20.07.2011., 13:47
20kn??pa jes to radila samo jednu veliku il one sitne pa je 20kn po komadu?:eek:

šmizly
20.07.2011., 13:49
ajoj,od uha do uha,to ono ko obruc....ma krivo san skuzila :mig: al san pitala za one sta ih bude puna glava,ko sta je ova na fejsu radila....

fijufiju
20.07.2011., 14:00
ajoj,od uha do uha,to ono ko obruc....ma krivo san skuzila :mig: al san pitala za one sta ih bude puna glava,ko sta je ova na fejsu radila....

Misliš cijelu kosu sa sitnim ribljim ? 100 kn mi se čini malo za to :mig: Više se naplati :D

bubu5
20.07.2011., 15:16
Ja radila sestri nabrzaka, nisu nešto ispale..
http://img855.imageshack.us/img855/7744/sdc18984.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/8462/sdc18985.jpg
http://img854.imageshack.us/img854/7568/sdc18986.jpg
http://img263.imageshack.us/img263/9499/sdc18991.jpg

sedativka
20.07.2011., 15:59
radi se od dva.

Podijeliš kosu na dva dijela i kreni od gornjih pramenova. ispreplići ih i svaki put kad ga prebaciš na drugu stranu zagrabi malo kose s te strane.

dakle- lijevi pramen prebacuješ desno, kad ga vraćaš lijevo uzimaš malo s desne strane i onda prebaciš... i tako stalno, i s lijevim i s desnim stalno grabiš malo kose bez obzira na stranu na kojoj se nalaze- kao francuska pletenica, samo s dva pramena :mig:

samo pazi da ti se gornji dio ne raspadne, jer se pramenovi vole izvlačiti.

evo ovako to izgleda, ak netko nije skužio opis :D
http://www.youtube.com/watch?v=smJvLUl89ko

šmizly
20.07.2011., 18:40
Misliš cijelu kosu sa sitnim ribljim ? 100 kn mi se čini malo za to :mig: Više se naplati :D

jap,cilu..znan da je malo,zato i pitan :mig: .. da se znan nakesat drugi put :D bubu,jel radis vanjske?meni na tu shemu puno lipse izgledaju jer je pleja vani..:cerek:

bubu5
20.07.2011., 19:36
jap,cilu..znan da je malo,zato i pitan :mig: .. da se znan nakesat drugi put :D bubu,jel radis vanjske?meni na tu shemu puno lipse izgledaju jer je pleja vani..:cerek:

ne kužim na šta misliš :ne zna:
pojasni, ako može :)

šmizly
21.07.2011., 12:14
pramenove pletes jedan ispod drugog a ne preko ko kod obicne riblje..onda ti pletenica bude vanka,ko da si je nakacila..

šmizly
21.07.2011., 12:27
http://http://youtu.be/j_iDLOchf_0 ev ovako ti to izgleda....ako ima neki profi naziv ja ga neznan,meni su to vanjske :mig:

šmizly
21.07.2011., 12:30
http://youtu.be/j_iDLOchf_0 jbg antitalenat san za stavljanje slika i videa,ev valjda ce sad radit...

bubu5
21.07.2011., 13:35
Aha, na to misliš.
Nisam te skužila odma.
Znam i to radit, al sam ovaj put radila na brzinu, pa sam samo ovak :)

bubu5
21.07.2011., 19:14
Opet sam malo maltretirala seku ( ovaj put vanjske :D )

http://img20.imageshack.us/img20/7574/sdc19003s.jpg
http://img192.imageshack.us/img192/7290/sdc19004.jpg
http://img593.imageshack.us/img593/6640/sdc19007p.jpg

fijufiju
21.07.2011., 22:56
@bubu- dobro te ide :top:

Evo i 2 slikice mojih koje sam ja luda skinula nakon 2 tjedna jer nisam više mogla podnostiti bolove od zatezanja i toliku težinu na glavi.. :( Sad mi je žao :bonk:

http://i51.tinypic.com/cnhpl.jpg
http://i54.tinypic.com/vpi2yx.jpg

šmizly
25.07.2011., 20:08
http://i1198.photobucket.com/albums/aa447/split1986/Photo-0729.jpghttp://i1198.photobucket.com/albums/aa447/split1986/Photo-0731.jpg ev i jedan moj rad..:D btw bubu :top:

šmizly
25.07.2011., 20:11
:eek::eek::eek: ufffff kolike su slike ispale :eek: ...malo je mutno jer je mob sa losom kamerom al se vidi :p fiju,takve san ja oduvik tila al mi steta para :o

fijufiju
26.07.2011., 14:10
:eek::eek::eek: ufffff kolike su slike ispale :eek: ...malo je mutno jer je mob sa losom kamerom al se vidi :p fiju,takve san ja oduvik tila al mi steta para :o

Ako ih skineš odmah kao i ja stvarno je šteta para, ali ako ti izdrže cijelo ljeto :top:
Ne otvara mi tvoje fotke :ne zna: