PDA

View Full Version : Iscjedak (krvav, gnojan...), bijelo pranje... - sva opća pitanja

stranice : [1] 2 3

valsimotnavi
10.11.2006., 04:54
problem do nebesa........evo ovako.....cura mi ima bijelo pranje, što ste skužili i iz naslova, a problem je taj što volim lizat a nemogu zbog pranja, smrdi i gadi mi se....ajde još i mogu prije penetracije dok je pranje još unutar kokice:D , ali i taj liz se svodi samo na klit, a pošto volim bit temeljit to mi već prilično ide na kuvac, a da ne govorimo o lizu nakon penetracije kad pranje izađe van, jednostavno ubije me u pojam. cura je išla kod ginekologa, ali već je na čekanju za pregled mjesec dana i tko zna koliko će još proć do rješavanja problema...............pa molim ljepše polovice koje su imale ili imaju tih problema da mi kažu kako rješavaju taj problem i postoji li kakva alternativa...nešto poput čajeva i slično da može pomoć. jer dok doktor to riješi ja ću izludit:s

Gulpa
10.11.2006., 04:57
cek.. ispast cu neznalica :D a kaj je to bijelo pranje? :zubo:

THE dzubre
10.11.2006., 06:26
gnojni iscjedak? :rigo:

Gulpa
10.11.2006., 06:38
:no:

maleena
10.11.2006., 06:53
Reci joj da ode kod ginekologa po vaginalete!!!!!
Sigurno je cura balava kad je tako neodgovorna!!!!

Nerea
10.11.2006., 06:57
postoje i privatni ginekolozi kod kojih se ne cheka mjesec dana..:rolleyes:
i prije je to upala...

tadukepa
10.11.2006., 07:01
[QUOTE=Nerea]postoje i privatni ginekolozi kod kojih se ne cheka mjesec
i QUOTE]
:top: da ne čekati toliko:eek:

Septembar
10.11.2006., 07:09
a postoje i tabelete /vaginalete u apotekama koje mozes sam kupiti bez recepta!

Septembar
10.11.2006., 07:11
btw ovo jke vise za zdravlja il ZK sicam tamo

srica
10.11.2006., 07:21
problem do nebesa........evo ovako.....cura mi ima bijelo pranje, što ste skužili i iz naslova, a problem je taj što volim lizat a nemogu zbog pranja, smrdi i gadi mi se....ajde još i mogu prije penetracije dok je pranje još unutar kokice:D , ali i taj liz se svodi samo na klit, a pošto volim bit temeljit to mi već prilično ide na kuvac, a da ne govorimo o lizu nakon penetracije kad pranje izađe van, jednostavno ubije me u pojam. cura je išla kod ginekologa, ali već je na čekanju za pregled mjesec dana i tko zna koliko će još proć do rješavanja problema...............pa molim ljepše polovice koje su imale ili imaju tih problema da mi kažu kako rješavaju taj problem i postoji li kakva alternativa...nešto poput čajeva i slično da može pomoć. jer dok doktor to riješi ja ću izludit:s

To je normalna pojava kod svake zene:flop: nazalost
Naj brze je kupiti vaginalete(preporucam Medazol), ali isto tako bar 10 dana nema lizanja:eek:
Ako je doslo do upale i ti bi trebao koristit kremu jer bi mogli konstantno prenositi jedan drugome:mad:

Hella Good
10.11.2006., 08:47
Ček..ček.. kažeš da cura ima bijelo pranje..
pa možda nije ništa patogeno, tko je rekao gnojni iscjedak??
Bijelo pranje je normalno za vrijeme ovulacije i sl.. Sad ovisi, jel on to mislio kao neku naglu promjenu ili kaj..trenutno je tako?

Smart_bitch
10.11.2006., 08:53
Bijelo pranje je normalna stvar kod žena, njime se rodnica čisti.

Problem je ovo što on kaže da mu smrdi. A smrdi vjerojatno zato jer ima infekciju Gardnerellom, što je najnormalnija stvar na svijetu.

Nek ode po vaginalete, tri dana terapije i doviđenja.

THE dzubre
10.11.2006., 09:05
, tko je rekao gnojni iscjedak??

:D :D :D

Piggy
10.11.2006., 12:47
Bijelo pranje je normalna stvar kod žena, njime se rodnica čisti.

Problem je ovo što on kaže da mu smrdi. A smrdi vjerojatno zato jer ima infekciju Gardnerellom, što je najnormalnija stvar na svijetu.

Nek ode po vaginalete, tri dana terapije i doviđenja.

Ma dobro da nije treponemom pallidum!:zubo:

Blue
10.11.2006., 13:03
Naletio sam na Vicevima na ovaj post od Tochkice, o ginekologu: "dolazila mu ista zena 6 godina, svakih par mjeseci s istim problemom... imala je gljivice kojih se nikako nije mogla rijesit, sto je vezano uz partnera. i, kad bi dosla na vrata, uvijek bi reko.. joj kaj opet gljivice...
i tako, dodje ona jedan dan i kaze doktor... joooj, opet gljivice... a ona "ne, rastala sam se!!"

:D

naranđica
10.11.2006., 13:51
ja ne kužim zaš muški forumaši čitaju teme na žk o bijelom pranju:misli:

Nimue
10.11.2006., 13:56
kaj,zele se malo informirat

ZgSash
10.11.2006., 14:04
pa , da ne kupujemo jogurt kojem se nezna porijeklo
:)
os ti kupit malo domacega sira?

Blue
ja ne kužim zaš muški forumaši čitaju teme na žk o bijelom pranju:misli:Zato kaj mi ne idu neke fleke s bijelih košulja dolje, pa sam naivno mislio da tip ima slični problem. :D Ili da je otkrio kakvu revolucionarnu metodu pranja nakon kojeg se košulje ne moraju peglat, čime bi dio vas postao suvišan :kava:

Natch
Zato kaj mi ne idu neke fleke s bijelih košulja dolje, pa sam naivno mislio da tip ima slični problem. :D Ili da je otkrio kakvu revolucionarnu metodu pranja nakon kojeg se košulje ne moraju peglat :kava:
:rofl: :top: blue, pa ti znas biti duhovit :D

Natch
10.11.2006., 14:06
Naletio sam na Vicevima na ovaj post od Tochkice, o ginekologu: "dolazila mu ista zena 6 godina, svakih par mjeseci s istim problemom... imala je gljivice kojih se nikako nije mogla rijesit, sto je vezano uz partnera. i, kad bi dosla na vrata, uvijek bi reko.. joj kaj opet gljivice...
i tako, dodje ona jedan dan i kaze doktor... joooj, opet gljivice... a ona "ne, rastala sam se!!"

e, bravo :D
to sam naime htjela reci autoru topica, da je nesretna zena najvjerojatnije od njega pokupila te gljivice.

ZgSash
10.11.2006., 14:40
valjda je prije liza imao vrganje za veceru?

marija87
10.11.2006., 14:53
hej..... ovih dana su me boljeli jajnici, a nakon toga se pojavilo bijelo pranje.... nema neugodnih mirisa.... usto, u sredini sam ciklusa.... jel moguče da je sve to skupa povezano. molim savjet. svaki je dobrodošao.

ZgSash
10.11.2006., 15:06
sve je ok
neugodni jaki mirisi su uglavnom rezultat ili gljivica ili infekcije
u svakom slucaju , vaginalete bi trebalo koristiti 2 x godisnje

marija87
10.11.2006., 15:11
HVALA

Natch
10.11.2006., 15:20
hej..... ovih dana su me boljeli jajnici, a nakon toga se pojavilo bijelo pranje.... nema neugodnih mirisa.... usto, u sredini sam ciklusa.... jel moguče da je sve to skupa povezano. molim savjet. svaki je dobrodošao.
ne mora biti nista, a moze biti i sve.
u sredini ciklusa se pojavljuje iscjedak koji prati ovulaciju, najcesce je neproziran s bijelim ili zuckastim detaljima.
drugi najcesci iscjedak je od kandide, to je ono gadno, bijelo, pjenasto, sto svrbi. lako i brzo se lijeci kod ginekologa, oba partnera.
iscjedak moze biti i posljedica neke upale, gdje opet uskace ginekolog.
s druge strane, ima dosta gadnih bolesti, koje mogu uzrokovati i neplodnost, pa i smrt, a koje nemaju nikakav ili samo prolazan iscjedak na koji ne obracamo paznju.
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/01spolno.asp

u svakom slucaju, kod pojave bilo kakvog iscjetka ili bolova, treba otici ginekologu, i lijeciti OBA partnera.

marija87
10.11.2006., 15:33
ništa ne svrbi, nikakvih simptoma drugih nemam.....hvala natch

Shtefitza
10.11.2006., 15:53
....ajde još i mogu prije penetracije dok je pranje još unutar kokice:D , ali i taj liz se svodi samo na klit, a pošto volim bit temeljit to mi već prilično ide na kuvac, a da ne govorimo o lizu nakon penetracije kad pranje izađe van, jednostavno ubije me u pojam.

A da, macica, ti ne ostavis neugodan miris njoj u pici? :kiss:

Bijelo pranje obicno nema neugodan miris. Mozda ti cura ima infekciju. (Ne mora biti znak prevare).

Shtefitza
10.11.2006., 15:55
cek.. ispast cu neznalica :D a kaj je to bijelo pranje? :zubo:

Bijelo pranje je normalna sluz koja se nadje u rodnici. oko ovulacije i pred menstruaciju je malo obilnija. Obicno je prozirna ili bjelkasta, nema neugodan miris, mirisi po "tijelu" ili "po rodnici". Muskarci obicno vole taj miris.

Ako dodje do infekcije (bilo spolno prenesene, bilo infekcije koja se, da tako kazem, sama stvorila, bez spolnog prenosenja) sluz u rodnici se moze promijeniti, postati obilnija, zuta ili smedjkasta, moze dobiti neugodan miris.

Shtefitza
10.11.2006., 15:58
.. imala je gljivice kojih se nikako nije mogla rijesit, sto je vezano uz partnera.

Moze mali komentar? Gljivice nisu spolno prenesene.... nemaju veze s partnerom...

Shtefitza
10.11.2006., 16:02

Da! :cerek: Kod ovulacije zena cesto moze osjetiti malu bol u predjelu jajnika. Bijelo pranje postaje obilnije pred ovulaciju, na dan ovulacije i jedan dan ankon je najobilnije, sluzavo, rastezljivo, jako pogodno za oplodnju. :lux:

Pazi sto radis! :E :rofl:

bubica
10.11.2006., 16:12
...s bijelim ili zuckastim detaljima...

:rofl: :rofl: :s

Shtefitza
10.11.2006., 16:21
neproziran s bijelim ili zuckastim detaljima.

WTF? :eek: :rofl:

Bijelo pranje je proziran, ponekad neproziran, nekada bijeli iscjedak, bez zuckastih detalja.
:brukica: :hekla: :kava:

Vanjushka
10.11.2006., 16:23
Ja mislio ide pitanje o pranju bijelog vesa, i vec se spremio za odgovor, kad...

Natch
10.11.2006., 16:35
WTF? :eek: :rofl:

Bijelo pranje je proziran, ponekad neproziran, nekada bijeli iscjedak, bez zuckastih detalja.
:brukica: :hekla: :kava:
sta se cudite, to su dijelovi crknutog jajasca :D:rolleyes:

Natch
10.11.2006., 16:36
Moze mali komentar? Gljivice nisu spolno prenesene.... nemaju veze s partnerom...
kako nemaju. pa ako partner ne opere zube prije oralnog sexa...

Shtefitza
10.11.2006., 17:33
kako nemaju. pa ako partner ne opere zube prije oralnog sexa...

:rofl:

Da, govoris o partneru u kasnom stadiju AIDSa sa debelom naslagom Kandide? :confused:

Ne, gljivice nisu prenosive.

Shtefitza
10.11.2006., 17:34
sta se cudite, to su dijelovi crknutog jajasca :D:rolleyes:

Aha... :zubo: :rofl:

Natch
10.11.2006., 19:09

Da, govoris o partneru u kasnom stadiju AIDSa sa debelom naslagom Kandide? :confused:

Ne, gljivice nisu prenosive.
ma sta pricas.
postoje gljivice koje su normalni dio vaginalne flore i faune. al postoje i gljivice koje obitavaju na kurcu i koje tijekom snosaja znaju preplivati u zenski organ.
kako bi inace zene dobile gljivice na bazenu ili sa zahodske daske?:rolleyes:

Kent
10.11.2006., 19:39
problem do nebesa........evo ovako.....cura mi ima bijelo pranje, što ste skužili i iz naslova, a problem je taj što volim lizat a nemogu zbog pranja, smrdi i gadi mi se.
lagano bijelo pranje - uzme se geonistin, 6 vaginaleta, trpiš bez seksa i čekaš tjedan dana
ako smrdi, naročito po ribama, onda su neke zločestije bakterije - mora ići giniću da odredi floru, pa će dobiti odgovarajući antibiotik

ja ne razumijem zašto je ženama teško otići ginekologu?

velouria
10.11.2006., 19:39
preplivati

velouria
10.11.2006., 19:41
ja ne razumijem zašto je ženama teško otići ginekologu?
zato jer je jednostavnije postaviti pitanje na forumu. uvijek se dobije dijagnoza ;)

Kent
10.11.2006., 19:41
gljivice nisu prenosive.
što ću sve pročitati
candida albicans je prenosiva a živi i može se razmožiti u pipi, u ustima i u crijevima, odnosno živi na sluznici
joj,joj,joj :rolleyes:

Kent
10.11.2006., 19:42
zato jer je jednostavnije postaviti pitanje na forumu. uvijek se dobije dijagnoza ;)
upravo se o tome i radi
kaj, imamo daljinski mjerač flore i faune?
stara, imaš tiranosaurus rexa kod lijevog jajovoda :rofl:

Gulpa
10.11.2006., 20:19
ja ne kužim zaš muški forumaši čitaju teme na žk o bijelom pranju:misli:

Shvatit ces kad odrastes :top:

Kent
10.11.2006., 21:28
ja ne kužim zaš muški forumaši čitaju teme na žk o bijelom pranju
ja ne kužim zaš muški forumaši čitaju teme na žk. točka. :D

Gulpa
10.11.2006., 21:43
ne možete vi to shvatiti :tuzni:

Shtefitza
11.11.2006., 01:05
kako bi inace zene dobile gljivice na bazenu ili sa zahodske daske?:rolleyes:
Vrlo jednostavni odgovor: Nikako. ;) :cool:

(Ma sto ti pricas :p :D )

Shtefitza
11.11.2006., 01:10
što ću sve pročitati

Ditto. :rolleyes: :D

Candida albicans je ubiquitarna bestija, a dovede do upale rodnice u slucajevima smanjene imunosti (kod dijabeticara, kod osoba s imunodeficijencijom,bilo stecenom ili urodjenom i nakon lijecenja antibioticima, kad je smanjen broj bakterija koje se normalno nalaze na sluznici rodnice i cuvaju kiseli pH. Ponekad se ove "dobre" bakterije mogu prenamnozit, pa se radi o bakterijskoj vaginozi (opet nije spolno prenosivo). Prva se lijeci antimikoticima, a druga metronidazolom.

Shtefitza
11.11.2006., 01:12
ja ne kužim zaš muški forumaši čitaju teme na žk. točka. :D
A zasto ne bi?? Bolje da se informiraju, nego da poslije prave probleme i ispituju o varanju ako im se cura lijeci od kandide ili BV... :E

Natch
11.11.2006., 08:32
Vrlo jednostavni odgovor: Nikako. ;) :cool:

(Ma sto ti pricas :p :D )
stefice, davis.
znam brdo ljudi koji su dobili gljivice na stopalima koristeci zajednicke tuseve ili gljivice na spolovili i guzici od sjedenja u sauni.

Kent
11.11.2006., 17:04
Ditto. :rolleyes: :D

Candida albicans je ubiquitarna bestija, a dovede do upale rodnice u slucajevima smanjene imunosti (kod dijabeticara, kod osoba s imunodeficijencijom,bilo stecenom ili urodjenom i nakon lijecenja antibioticima, kad je smanjen broj bakterija koje se normalno nalaze na sluznici rodnice i cuvaju kiseli pH. Ponekad se ove "dobre" bakterije mogu prenamnozit, pa se radi o bakterijskoj vaginozi (opet nije spolno prenosivo). Prva se lijeci antimikoticima, a druga metronidazolom.
i još treba reći da se dobre bakterije koje luče kiseline koje ubijaju gljive zovu Döderleinove

i da treba nositi pamučne gaćice, a ne sintetiku, ne koristiti jake sapune, a kad se pije antibiotike treba piti jogurtiće ili čak kapsule prolife-a koje reguliraju floru

Kent
11.11.2006., 17:05
Da! :cerek: Kod ovulacije zena cesto moze osjetiti malu bol u predjelu jajnika. Bijelo pranje postaje obilnije pred ovulaciju, na dan ovulacije i jedan dan ankon je najobilnije, sluzavo, rastezljivo, jako pogodno za oplodnju. :lux:

Pazi sto radis! :E :rofl:
ima ona fora za testiranje plodnih dana kad sluz među prstima možeš rastezati ko prozirkastu žvaku :cerek: :D

Duhec
11.11.2006., 17:24
Kandida je gljivica koja normalno egzistira u svakoj ženskoj rodnici. Uslijed pada imuniteta, gljivica se počne nenormalno množiti i tada govorimo u kandidiazi, ili gljivičnoj infekciji. Razloga za pad imuniteta ima mnogo.
Kandidiaza NIJE spolna bolest ( po svojoj klasifikaciji ), ali se MOŽE prenijeti spolnim putem, s partnera na partnera. Ukoliko postoji gljivična infekcija na koži, može se prenijeti dodirom ili korištenjem istih predmeta za osobnu higijenu. Ponekad je jako tvrdokorna i kod određenog broja žena se često ponavlja, unatoč liječenju i svim mjerama opreznosti.
Lijekovima se suzbija njeno trenutno množenje. Tko kronično naginje kandidiazi, mora promijeniti način prehrane, te iz prehrane izbaciti brašno, proizvodne iz bijelog brašna, šečer ( neprijatelj br. 1 ), krumpir, bijelu rižu, uživati što manje mesa, a što više povrća i svježeg voća. Izbjegavati kavu i alkohol.

Shtefitza
11.11.2006., 17:37
stefice, davis.
znam brdo ljudi koji su dobili gljivice na stopalima koristeci zajednicke tuseve ili gljivice na spolovili i guzici od sjedenja u sauni.
Ne znam tko davi.
Nadji mi referencu. :) :cool:

Shtefitza
11.11.2006., 17:44
Kandida je gljivica koja normalno egzistira u svakoj ženskoj rodnici. Uslijed pada imuniteta, gljivica se počne nenormalno množiti i tada govorimo u kandidiazi, ili gljivičnoj infekciji. Razloga za pad imuniteta ima mnogo.
Kandidiaza NIJE spolna bolest ( po svojoj klasifikaciji ), ali se MOŽE prenijeti spolnim putem, s partnera na partnera. Ukoliko postoji gljivična infekcija na koži, može se prenijeti dodirom ili korištenjem istih predmeta za osobnu higijenu. Ponekad je jako tvrdokorna i kod određenog broja žena se često ponavlja, unatoč liječenju i svim mjerama opreznosti.
Lijekovima se suzbija njeno trenutno množenje. Tko kronično naginje kandidiazi, mora promijeniti način prehrane, te iz prehrane izbaciti brašno, proizvodne iz bijelog brašna, šečer ( neprijatelj br. 1 ), krumpir, bijelu rižu, uživati što manje mesa, a što više povrća i svježeg voća. Izbjegavati kavu i alkohol.

Odlican post! :top:

Samo da dodam, po misljenju eksperata, kandida se vjerojatno moze prenijeti spolnim putem, medjutim nije dokazano.

Takodjer gljivice se vjerojatno mogu pokupiti na bazenu, ali vjerojatnije je da se covjek nakon bazena nije dobro osusio, i hodao je u cipelama koje su zadrzavale vlagu, odnosno povoljnu okolinu da se gljivice razmnoze.

Najvaznije kod sprecavanja razvoja gljivica na nogama: koristiti suhe cipele (nakon sto nosimo jedan par cipela cijeli dan, moramo ih ostaviti dan ili dva da se dobro osuse, a u medjuvremenu nositi drugi (i treci) par cipela.

Isto tako stopala treba dobro osusiti nakon tusiranja, pogotovo izmedju prstiju. I nositi pamucne carape. (ili otvorene cipele)

Da ne spominjem stanje cirkulacije u nogama na koju utjecu: dijabetes, pusenje, ostecenje zivaca ("ishijas"), alkohol, poviseni tlak...

Natch
11.11.2006., 18:19
naravno, isto sto vrijedi za stopala, vrijedi i za pizdu, pretpostavljam :D

Kent
11.11.2006., 18:34
različite vrste gljiva valjda napadaju različite dijelove tijela :D

btw, u udžbeniku dermatovenerologije tvrde da se sve te beštije nazivaju gljive a ne gljivice, koliko god mikroskopske bile

i da, super intimni šampon - Dercome Femme - dođe oko 60-70 kn, dakle skup je, ali odličan :klap:

Shtefitza
11.11.2006., 18:53

Izgleda da si zaboravila sto sam pisala o zenskom spolovilu, Natch. :rolleyes: :zubo:

Samo za tebe :cerek:

Zenskom spolovilu:
- Ustanoviti da nemas dijabetes ili neku drugu bolest sa smanjenim imunitetom

- Svakodnevna higijena (sto ukljucuje svakodnevno tusiranje toplom vodom i sindetskim sapnuom, izbjegavati antibakterijske (radje nego kupanje u kadi, ako bas mora kupanje u kadi krace od 20 minuta))

-Obrisati rucnikom

-izbjegavati ispiranje rodnice (douching)

- izbjegavati najlonke, bolje carape do bedra, samostojece ili na haltere

- izbjegavati hlace (pogotovo one tijesne ili sinteticke), a cesce nositi suknje ili siroke hlace, da koza i sluznica imaju zraka i priliku osusiti se

- izbjegavati sinteticki donji ves, radje nositi pamucni ili svileni

-izbjegavati tampone, radje koristiti higijenske uloske i cesto ih mijenjati (dapace malo deblji higijenski ulzoak (tipa always regular) bolje odvuce vlagu od tijela nego oni supertanki).

-jesti jogurt, pogotovo uz upotrebu antibiotika (provjeriti sa svojim doktorom da mlijecni protein ne smanjuje apsorpciju doticnog antibiotika) kako bi se obogatila normalna bakterijska flora

Natch
11.11.2006., 19:10
-izbjegavati tampone, radje koristiti higijenske uloske i cesto ih mijenjati (dapace malo deblji higijenski ulzoak (tipa always regular) bolje odvuce vlagu od tijela nego oni supertanki).

u principu se slazem, samo mi nemoj MOLIM TE reklamirati always kao dobre uloske. to je najgore smece od plastike, od kojeg ce i najzdravija zena dobiti gljivice. preporucam libresse, koji je puno ugodniji za kozu, a i puno bolje upija.

Shtefitza
11.11.2006., 19:18
u principu se slazem, samo mi nemoj MOLIM TE reklamirati always kao dobre uloske. to je najgore smece od plastike, od kojeg ce i najzdravija zena dobiti gljivice. preporucam libresse, koji je puno ugodniji za kozu, a i puno bolje upija.

Draga Natch, evo prestat cu se javljat na ovoj temi. Ocito te jako nerviram... :confused: :rolleyes:

Koristi sto hoces. Sjecam se Libresse marke, nemam pojma da li sam ih ikad koristila. Nikome nisam prijetila da mora koristiti Always, bila je samo mala sugestija u usporedbi tanjih i debelih ulozaka.

Sklanjam ti se s teme... :cice: :trk:

Natch
11.11.2006., 19:20
Draga Natch, evo prestat cu se javljat na ovoj temi. Ocito te jako nerviram... :confused: :rolleyes:

Koristi sto hoces. Sjecam se Libresse marke, nemam pojma da li sam ih ikad koristila. Nikome nisam prijetila da mora koristiti Always, bila je samo mala sugestija u usporedbi tanjih i debelih ulozaka.

Sklanjam ti se s teme... :cice: :trk:
ma nemoj, molim te, ti si mi vrlo simpaticna, za razliku od vecine ovdje :D
i probaj libresse, odlicni su ti :mig:

Shtefitza
11.11.2006., 19:27
ma nemoj, molim te, ti si mi vrlo simpaticna, za razliku od vecine ovdje :D
i probaj libresse, odlicni su ti :mig:

Hvala na podrsci. Nazalost, te marke se sjecam iz Hrvatske i vec je godinama nisam vidjala po ducanima, pretpostavljam da je nema u US, nemam je namjeru traziti, nemam problema s uloscima (niti gljivicama, kad smo vec kod toga), vec godinama koristim istu marku.

Ona007
11.11.2006., 19:33
i da, super intimni šampon - Dercome Femme - dođe oko 60-70 kn, dakle skup je, ali odličan :klap:

ma daj :eek:
ja se ne mogu sjetit kako se moj zove.) uvijek prelivam u prozirne travel bočice.tj mislim da u engleskoj postoji samo jedan jedini isto nesto na femme, ima isti dezodorans, vlazne maramice i intimni šampon ali sigurna sam da ne kosta toliko nego u protivrijednosto od nekih 20 tak kuna i traje pravu vječnost a koji put naletiš i na kupiš jedan dobiješ jedan besplatno opciju..
inače primjećujem da su skoro svi proizvodi za higijenu bar duplo jeftiniji u engleskoj nego u hrvatskoj:eek:

alexxx
11.11.2006., 23:11
mislim da u engleskoj postoji samo jedan jedini
savršeno sumnjam.

Natch
11.11.2006., 23:12
ja mislim da su ti sapuni za intimnu higijenu zapravo razrijedjeni deterdjenti za sudje...:kava:

alexxx
11.11.2006., 23:14
nisu, imaju različit okus.

Natch
11.11.2006., 23:16
kaj si mjerila kiselost? :rofl:

alexxx
11.11.2006., 23:18
ne, okus. :D
dosta sam oralni tip pa svašta stavljam u usta :D

chillafornia
12.11.2006., 00:18
i ja imam to pranje, isla sam i ginekologu, imala neku terapiju od 7 dana, nakon toga je izostalo nekoliko dana i ponovo se pojavilo. nisam dosad bila u odnosima. koristila sam razne tablete i slicno ali ne prestaje. u medjuvremenu to imam vec oko godinu.

Duhec
12.11.2006., 09:22
i ja imam to pranje, isla sam i ginekologu, imala neku terapiju od 7 dana, nakon toga je izostalo nekoliko dana i ponovo se pojavilo. nisam dosad bila u odnosima. koristila sam razne tablete i slicno ali ne prestaje. u medjuvremenu to imam vec oko godinu.

Nažalost, postoji izvjetan broj žena koje se kandidiaze mogu riješiti samo privremeno ili nikako, te se ona kronično razbohoti u njihovu organizmu. Tada razloge treba tražiti drugdje. Potrebno je isključiti postojanje bolesti pri kojima su gljivice stalni pratilac, i ukoliko se nešto pronađe, treba liječiti tu bolest, odnosno, uzrok pojavi gljivica. Gljivice nisu primarna bolest, one su rezultat nekog drugog poremećaja u tijelu. Ukoliko se ne pronađe ništa specifiično, tada je potrebno razmisliti o stilu života i promjeni ishrane. Iako je poznato, da gljivice "vole" uvjete u kojima se veselo razmnožavaju: vlaga, mnogo šečera u ishrani, slatkiši, brašnasti proizvodi, tjestenina, kava, alkohol, slatki voćni sokovi i slično; ipak još nitko nije uspio razjasniti, zašto kandida podivlja u tijelu jednog čovjeka, a u tijelu drugog, koji se prehranjuje posve jednako, ostaje u normalnim okvirima. Stoga razmišljanje struke ide u pravcu razvijanja otpornosti kod oboljele osobe. Preporučuje se zdrava ishrana, što više boravka na svježem zraku i umjerena tjelovježba.
Najlakše se je boriti s kandidom, kada je ona locirana na jednom mjestu u tijelu, no problem nastaje kada je kandidiaza raširena po cijelom tijelu, odnosno, kada se radi o sistemskoj kandidiazi, gdje je možemo pronaći posvuda u organizmu, od usne šupljine pa do probavnog i ginekološkog trakta, gdje prouzroča različite smetnje: iscjedak iz rodnice ( ako je zahvaćen ginekološki trakt ), proljevi ili zatvor ( ako je zahvaćen probavni trakt ), bijele obloge na jeziku ili bilo gdje u usnoj šupljini ( što može rezultirati isušenom sluznicom usne šupljine, neprijatnim zadahom ili osjećajem pečenja ).
Kod određenog postotka ljudi nikada se ne pronađe bilo kakav uzrok koji se može medicinski dokazati, pa ipak ih ta bolest prati cijeli život.

Kent
12.11.2006., 09:30
ne, okus. :D
dosta sam oralni tip pa svašta stavljam u usta :D

@ ona007, nema nikakvog 'dezića' u intimnom šamponu

Kent
12.11.2006., 09:31
ja mislim da su ti sapuni za intimnu higijenu zapravo razrijedjeni deterdjenti za sudje...:kava:
jel onaj LifeActive ili Čarli antibakterial ? :rofl:

Ona007
12.11.2006., 09:48
savršeno sumnjam.

možes sumnjat do ujutro ali englezi uglavnom ne puštaju puno uvoza i propagiraju samo svoje proizvode.. sad se to malo počelo mijenjat ali uglavnom ne..npr krema za dječiju guzicu isto ima samo jedna jedina i puno još stvari tako.. na prim u HR na policama imaš hrvatske talijanske, njemacke, britanske,turske itd proizvode..a u engleskoj uglavnom samo engleske..

Ona007
12.11.2006., 09:51

@ ona007, nema nikakvog 'dezića' u intimnom šamponu

Pa to znam ..što sam u biti rekla je da od te iste marke ( isto se zovu) postoji sampon za intimnu njegu, dezić za intimnu njegu i mokre maramice za intimnu njegu..

Kent
12.11.2006., 09:56
Pa to znam ..što sam u biti rekla je da od te iste marke ( isto se zovu) postoji sampon za intimnu njegu, dezić za intimnu njegu i mokre maramice za intimnu njegu..
ok, ok sve pet

inače, primijetila sam kod žena sljedeće, tko ima osjetljivu pipi, može raditi što hoće, ali čim padne imunitet, dolje se razvija cijeli zoo vrt
sve je vrlo povezano sa stresom i nezadovoljstvom

sjetila sam se one kupke, mislim od hrastove kore? idem baš vidjeti na googleu..

Kent
12.11.2006., 09:58
Hrastovu koru stavite u hladnu vodu (dvije šake kore na cca 1,5 litru vode). Kad zakuha, kuhajte 15-tak minuta. Ostavite da se hladi, kad postane mlako, procijedite u čist lavor i sjedite u tom pripravku sve dok se ne ohladi. Osušite se čistim ubrusom, bez trljanja. Nakon mokrenja, nemojte papirom brisati spolovilo, već se isplahnite čajem od kadulje, također mlakim. Čistim pamučnim ubrusom,laganim dodirom se posušite.
To nije jednostavno i zahtijeva trud i vrijeme, ali hrastova kora pomaže u smirivanju iritiranog i upaljenog epitela, a kaduljin čaj ima izrazita antimikrobna svojstva. Njega pripravite tako da 3 žlice čaja prelijete s 1 litrom vrele vode, poklopite i nakon 15 min procijedite. Paralelno s tim, treba kod ginekologa odrediti stupanj čistoće u vaginalnom kanalu, te prema nalazu ordinirati potrebnu terapiju.

evo, našla sam! pa tko ima problema neka proba

Lyla
12.11.2006., 17:05
Samo kao nadopuna terapiji ljekovima: umjesto blamaže s kaduljinim čajom, kap eteričnog ulja kadulje na dnevni uložak. Odbija sve šta je uporno, volti frajere, volti mikrobe...za početak. A kad hoćeš piškit, mrak miriši cijela kupaona.

Natch
12.11.2006., 17:06
ja bih takodjer dodala, da su tzv. dnevni ulosci vrlo nezdravi, i cesto uzrok gljivicnih oboljenja. prepostavljam da vecinu cura pocnu svrbiti vec nakon sat-dva, jer su od ciste plastike.

Lyla
12.11.2006., 17:09
ja bih takodjer dodala, da su tzv. dnevni ulosci vrlo nezdravi, i cesto uzrok gljivicnih oboljenja. prepostavljam da vecinu cura pocnu svrbiti vec nakon sat-dva, jer su od ciste plastike.

To je zato što koristiš kupovne.

Natch
12.11.2006., 17:13
To je zato što koristiš kupovne.
a kakve ti koristis?

marija87
12.11.2006., 17:36
a šta bi to moglo biti bijelo sirasto, gusto? traje 3 dana i nestane? bez mirisa i ne svrbi????????????????

Natch
12.11.2006., 17:37
a šta bi to moglo biti bijelo sirasto, gusto? traje 3 dana i nestane? bez mirisa i ne svrbi????????????????
fuj :D

marija87
12.11.2006., 17:42
natch........ nisi duhovita.......ako ti je dosadno, izađi van

Natch
12.11.2006., 17:42
gle, rekla bih da je ovulacija, al ta sluz ne bi smjela NIKAKO biti sirasta.

Lyla
12.11.2006., 17:45
a kakve ti koristis?

:rolleyes: Pa domaće.

Natch
12.11.2006., 17:46
:rolleyes: Pa domaće.
od cega ih pravis? :D

Lyla
12.11.2006., 17:51
od cega ih pravis? :D

Gle nju. To se u mojoj familiji već generacijama čuva ko najstroža tajna. Meni ju je prenijela mama, njoj njena mama, i tako. Izrađuje se ručno, komad po komad, svaka djevojčica nauči tehniku do svoje pete godine i do prve menge ih mora izradit dovoljan broj za sve cikluse koji je još čekaju. Ono što je dobra stvar to je da se mogu prat pa ih je dovoljno napravit samo tridesetak. I da, bitno je imat barem jednog dudovog svilca u familiji.

Natch
12.11.2006., 17:52
opis me podsjeca na sterilne gaze :D

alexxx
12.11.2006., 17:53
vir ima pamučne dnevne uloške. a od ulja za kapnut na njih, dobra je lavanda. djeluje protuupalno, protugljivično, protusve.

Natch
12.11.2006., 17:54
vir ima pamučne dnevne uloške. a od ulja za kapnut na njih, dobra je lavanda. djeluje protuupalno, protugljivično, protusve.
bravo alex :top:

moon_child
12.11.2006., 19:25
i prije je to upala...
Slazem se za privatnike! I mislim da bi hitno trebala otici, jer mi to vuce na neku gadnu bakteriju! takav slucaj nisam imala, pa ne mogu nish reci, ali garant je neki belaj.

alexxx
12.11.2006., 19:26
i prije je to upala...moja nije privatna, al joj ne pada na pamet naručit me za mjesec dana kad imam upalu, a da joj padne, ja bih sjela u čekaonu sutradan i rekla da se ne mrdam dok me ne primi. a nakon toga promijenila ginekologa.

diki
12.11.2006., 19:35

Pa naravno da je povezano, nije ti to bijelo pranje nego je to sluz koja se pojavljuje u sredini ciklusa za vrijeme ovulacije.Kada ta sluz postane bistra, skliska i rastezljiva tada je žena najplodnija.
A bijelo pranje se javlja neovisno o ciklusu i preporučujem vaginalete (Rojazol ili Medazol) i kremicu. :cool:

Ona007
12.11.2006., 19:58
Ja sam u zadnje vrijeme poludila za čipkastim donjim vešom iako sam cijeli život voljela pamučni..
http://www.marksandspencer.com/IWCatProductPage.process?Merchant_Id=1&Section_Id=2943&Product_Id=1879503
http://www.marksandspencer.com/IWCatProductPage.process?Merchant_Id=1&Section_Id=2943&Product_Id=2133996
nadam se da neću nagrabusit zbog toga :moli:

velouria
12.11.2006., 21:55
Čajevac.

Natch
12.11.2006., 22:02
Ja sam u zadnje vrijeme poludila za čipkastim donjim vešom iako sam cijeli život voljela pamučni..
http://www.marksandspencer.com/IWCatProductPage.process?Merchant_Id=1&Section_Id=2943&Product_Id=1879503
http://www.marksandspencer.com/IWCatProductPage.process?Merchant_Id=1&Section_Id=2943&Product_Id=2133996
nadam se da neću nagrabusit zbog toga :moli:
neces, jer je prozracan, a ima i pamucni dio na bitnom dijelu.
JEDINO je malo bed sto si se jako zdebljala, pa ti sad te gace sigurno grozno stoje :D

Kent
12.11.2006., 22:05
Libresse sa 1 kapi čajevca, 1 kapi kadulje i 1 kapi lavande? :D iso miki :zubo:

velouria
12.11.2006., 22:07
Libresse sa 1 kapi čajevca, 1 kapi kadulje i 1 kapi lavande? :D iso miki :zubo:
Gljivice bježe, sasvim sigurno. I ne samo gljivice :zubo:

Natch
12.11.2006., 22:10

Ona007
12.11.2006., 22:16
neces, jer je prozracan, a ima i pamucni dio na bitnom dijelu.
JEDINO je malo bed sto si se jako zdebljala, pa ti sad te gace sigurno grozno stoje :D

Nije..dobro mi stoje;) a bucke ulaze u modu .. pa i Merlinka je bila moje veličine :D
a to za eterična ulja je fakat interesantno..

Lyla
12.11.2006., 22:32

i još red sode bikarbone da vagina sve to svari.

gasolina
22.12.2006., 21:47
Muči me jedan problem, a to je gusti bijeli iscjedak. Jeli to nešto ozbiljno? Naime, svaki dan kad se vratim iz škole na gaćicama imam gusti bijeli iscjedak. Imam dečka i ponekad mi je neugodno kada smo malo intimniji...Molim Vas ako znate nešto, recite.

crna pantera x
22.12.2006., 21:58
Muči me jedan problem, a to je gusti bijeli iscjedak. Jeli to nešto ozbiljno? Naime, svaki dan kad se vratim iz škole na gaćicama imam gusti bijeli iscjedak. Imam dečka i ponekad mi je neugodno kada smo malo intimniji...Molim Vas ako znate nešto, recite.

Sve je to normalno..........:top:

crna pantera x
22.12.2006., 22:24
pa pojasni joj...

pa šta joj imam objašnjavat, kažem da je normalno i nema se šta drugo objašnjavat, a mislim da cura nije starija od 16..........

A možda još nije dobila ni prvu mengu...........

gasolina
22.12.2006., 22:43
Imam 16 godina i dobila sam prvu mengu još u 7. razredu, hvala lijepa. XD

alexxx
22.12.2006., 23:21
jel imaš iscjedak i kad ne ideš u školu? :rolleyes:
jel imaš takav iscjedak otprije il je to nešto novo?
jel imaš još kakve simptome - pečenje...?
jesi li spolno aktivna?
u kojoj ti je fazi ciklus?
koliko imaš iz biologije?

gasolina
23.12.2006., 00:10
Ne, nemam dok nejdem u školu tj. kad sam doma onda nemam, a nakon kaj sam duže vrijeme vani imam. Ne ne peče me. I nisam pila antibiotike u zadnje vrijeme.

Ivanicapeca
23.12.2006., 10:51
Ne, nemam dok nejdem u školu tj. kad sam doma onda nemam, a nakon kaj sam duže vrijeme vani imam. Ne ne peče me. I nisam pila antibiotike u zadnje vrijeme.
Niš ne brini to je normalno:)
Vani ti se to pojavi, jer više hodaš pa iscuri iz rodnice.Kupi male dnevne uloške, ima ih stvarno svakakvih vrsta, čak i one s mirisom, skroz tanke da ih uopće ne osjetiš (always freshness zeleno pakiranje, zakon su).
Ne mora ti pred dečkom niš biti neugodno (može mu samo imponirati, jer kad su žene seksualno uzbuđene rodnica im se ovlaži što omogučava da penetracija i sam spolni odnos protekne bezbolno i ugodno), to je normalna pojava. Ženska rodnica održava vlažnost lučeći sluz koja je kiselog ph. Mora se redovito održavati higijena s nemkim od sapuna za intimnu njegu koji imaju isto kiseli ph( potraži u DMu), a nikako običnim sapunom koji je lužnatog ph, jer ako se prirodni ph rodnice poremeti, možeš među ostalim dobiti gljivice koje se manifestiraju "sirastim" iscjedkom i svrabom oko spolovila i čmara.
Nadam se da sam ti pomogla
Pusa:kiss:

alexxx
23.12.2006., 11:44
ne mirišljave dnevne uloške. ne plastične dnevne uloške.

lunali
23.12.2006., 14:53
I ne ove šampone za intimnu njegu, ja sam od njih redovito dobijala gljivice...

Taj iscjedak je uobičajan i mijenja se ovisno o fazi ciklusa u kojoj se nalaziš, tj. nekad ćeš primjetiti da ti je vodenastiji, sluzastiji oko ovulacije, a nekad kremastiji kakav opisuješ u drugom dijelu ciklusa, evo pogledaj malo tu, pa prouči:

http://www.teenstar.hr/pdf/1_Newman_Lecture_2000_hklaus_hr.pdf

http://www.mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=ciklus

Ivanicapeca
23.12.2006., 21:49
ne mirišljave dnevne uloške. ne plastične dnevne uloške.
Zašto?

Ivanicapeca
23.12.2006., 21:52
I ne ove šampone za intimnu njegu, ja sam od njih redovito dobijala gljivice...

Taj iscjedak je uobičajan i mijenja se ovisno o fazi ciklusa u kojoj se nalaziš, tj. nekad ćeš primjetiti da ti je vodenastiji, sluzastiji oko ovulacije, a nekad kremastiji kakav opisuješ u drugom dijelu ciklusa, evo pogledaj malo tu, pa prouči:

http://www.teenstar.hr/pdf/1_Newman_Lecture_2000_hklaus_hr.pdf

http://www.mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=ciklus
Zašto ne šampon za intimnu njegu? Meni je ginekolog preporučio baš to kad sam imala gljivice i to konkretno Laktacyd i to mi je pomoglo. Naravno, sa pranjem se ne smije pretjerivati. U principu bi se trebalo prati poslije svake velike nužde.

nordea
24.12.2006., 10:23
Mogu biti gljivice, i to nije nista strasno. A moze biti normalno. Ne mora znaciti da ce te svrbiti ako imas gljivice. Mozes imati samo obilan BIJELI iscjedak.Imas kremu, imas vaginalete, nesto ne procitah, jesi li djevica?
Inace, ne smije se previse ni kupati. jer, vagina sadrzi bakterije koje su "dobre". ako cesto se peres raznim samponima i drugim dodacima(koji sadrze antiseptike pogotovo), postoji mogucnost da pobijes te bakterije koje su "dobre". Time narusavas BALANS/ravnotezu KOJA SE nalazi u vagini.
a sta to znaci?
Ako imas normalan balans bakterija i gljivica, oni imaju samo odredjen prostor gdje ce se razvijati. Time jedna drugu drze u "sahu". Znaci, ne dolazi do pretjeranog razmnozavanja ni bakterija ni gljivica jer se nema od cega hraniti. Ako ti pobijes bakterije, time ces otvoriti prostor za gljivice da se razmnozavaju. I time nastaje problem sa gljivicama. I obratno se moze desiti sa bakterijama.
Ukratko, svega po mjeri, nicega previse.

lunali
25.12.2006., 17:13
Zašto ne šampon za intimnu njegu? Meni je ginekolog preporučio baš to kad sam imala gljivice i to konkretno Laktacyd i to mi je pomoglo. Naravno, sa pranjem se ne smije pretjerivati. U principu bi se trebalo prati poslije svake velike nužde.

Nisam pretjerivala, ali i taj sam probala, ne znam zašto, ali meni oni remete mikrofloru i dobijem gljivice, tako da ja koristim dječju kupku, i naravno, kad god mogu poslije velike n., plahnem se.

Dnevni ulošci nisu dobri, a pogotovo plastika u njima koja također utječe na floru rodnice, a sami ulošci su odlično vlažno mjesto koje pogoduje gljivicama. Bitno je da je dolje sve prozračno. Naravno, tu i tamo koristiti dnevni uložak je u redu, ali većinu vremena ga nositi, nikako!

becky_maro
26.12.2006., 11:23
I mene je živciralo što imam taj bijeli iscjedak dok sam na faxu, pa sam počela koristiti dnevne uloške. E, onda su počeli pravi problemi - dobivala sam upale. Otišla sam kod ginekologice i kad sam joj rekla u čem je problem, poludila je. Nisam znala da ti dnevni ulošci rade više štete nego koristi. I da je bijeli iscjedak ok, dokle god ne promijeni boju ili miris. I od kad ne koristim dnevne uloške, nemam više upala, ni gljivica, a što se tiče bijelog iscjedka - koda se i on smanjio

nordea
26.12.2006., 20:08
Nisam pretjerivala, ali i taj sam probala, ne znam zašto, ali meni oni remete mikrofloru i dobijem gljivice, tako da ja koristim dječju kupku, i naravno, kad god mogu poslije velike n., plahnem se.

Dnevni ulošci nisu dobri, a pogotovo plastika u njima koja također utječe na floru rodnice, a sami ulošci su odlično vlažno mjesto koje pogoduje gljivicama. Bitno je da je dolje sve prozračno. Naravno, tu i tamo koristiti dnevni uložak je u redu, ali većinu vremena ga nositi, nikako!

Ulosci nisu dobri ako imate problema sa tim. Kupe iscjedak, ne mijenjate ga dovoljno cesto i onda stvarate pogodnu situaciju za razvoj bakterija i gljivica. Najbolje vam dodju one stare bapske gaće:D , nije ni ono bilo zabadava. :zubo:
No tangice for U!
(ozbiljno)

Ivanicapeca
27.12.2006., 10:21

To je zaista individualno. Ja mislim da ulošci i kupke za intimnu njegu, koje su takvog sastava da moraju njegovati i biti neutralni na prirodnu floru, ne mogu biti uzročnici gljivica.Što se tiće uložaka mislim da je količina plastike i efekt "zagušljivosti" zanemariv u odnosu na odjeću koju nosimo na sebi. Mislim, što može biti surogat ulošku posebno u dane menzesa? Problem kod gljivica je taj da kad se jednom dobe teško se eliminiraju pa svaki manji poremečaj u temperaturi okoline,ph okoline ili dodiru sa rubljem (tange npr. meni odmah aktiviraju gljivice) aktiviraju njihovo razmnožavanje.

alexxx
27.12.2006., 11:51
pa uložak može bit plastičan, a može bit i pamučan. a što misliš, jel ti kokola lakše diše kroz pamučne gaćice, ili kroz plastičan dnevni uložak? ;)

Black_panther
27.12.2006., 19:46
jel kad cura ima bijelo pranje,jel tad plodna ili kad je?

G@zz
28.12.2006., 07:55
@valsimotnavi

djevojku odmah uputi ljekaru, jer ocito je da ima upalu mokracnih kanala, sto odmah za sobom povlaci razvoj bakterija ( prvenstveno echerihija coli, streptococcus,...)
Jer spominjes da je iscjedak neugodnog mirisa, a i samim time vjerovatno je i mokraca pojacanjog mirisa i uz sve to mutna.
Savjetujem neka hitno uradi urinokulturu i provjeri sta je posrijedi.

lunali
30.12.2006., 19:11
To je zaista individualno. Ja mislim da ulošci i kupke za intimnu njegu, koje su takvog sastava da moraju njegovati i biti neutralni na prirodnu floru, ne mogu biti uzročnici gljivica.Što se tiće uložaka mislim da je količina plastike i efekt "zagušljivosti" zanemariv u odnosu na odjeću koju nosimo na sebi. Mislim, što može biti surogat ulošku posebno u dane menzesa? Problem kod gljivica je taj da kad se jednom dobe teško se eliminiraju pa svaki manji poremečaj u temperaturi okoline,ph okoline ili dodiru sa rubljem (tange npr. meni odmah aktiviraju gljivice) aktiviraju njihovo razmnožavanje.

Istina da je individualno, ali količina plastike u ulošcima svakako nije zanemariva, pa usporedi samo npr.Libres koji su 50% manje plastični od npr.Alwaysa koji su totalna plastika, a da ne govorim o tome da su mnoge cure prešle na potpuno pamučne nakon kojih im se obilnost menzesa smanjila,kao i gljivice, a što se tiče odjeće, ne podnosim plastiku na sebi, tako da mi neka odjeća eventualno ima do 5 % elastina, više od toga ne trpim.
Surogat za kojeg mislim da je najbolji je monocup.

Nemoj vjerovati marketingu jer iako oni govore da je to dobro, ph ideala bla bla, sve ti je to bezveze i narušava floru, zato treba minimalizirati sve te stvari. Npr. kremice protiv bora, totalno neučinkovito, a ljudi kupuju jer ih reklamiraju kao učinkovite.

Gljivice nije problem eleiminirati samo treba dokučiti što negdje ne štima jer ako ti se stalno vraćaju, znači da nešto negdje ne štima, primjerice ja sam jedno vrijeme mjesecima pila B-vitamin, tj. pivski kvasac i redovito tih mjeseci imala gljivice, da bih naknadno saznala da upravo B-vitamin i p.kvasac gode gljivicama...

Mislim da i prehrana ima veliki utjecaj na pojavu gljivica, primjerice pretjerana kiselost organizma koja ruši imunitet, itd., da sad ne nabarajam.

Ja sam u to vrijeme potpuno skoro odbacila vaginalete jer mi nisu pomagale i prešla na stavljanje acedofila...a još je bolje staviti kapsule češnjaka.

Smart_bitch
31.12.2006., 14:06
Nemoj vjerovati marketingu jer iako oni govore da je to dobro, ph ideala bla bla, sve ti je to bezveze i narušava floru, zato treba minimalizirati sve te stvari. Npr. kremice protiv bora, totalno neučinkovito, a ljudi kupuju jer ih reklamiraju kao učinkovite.

Marketing oduvijek koristi mušku taštinu i ženske komplekse u svoju korist, zato i jest tako moćan. :)

slobodnipad
21.01.2007., 23:17
Komada odvedi kod ginića, ako ne bude rezultata, otiđite kod drugog i bude se riješilo. Sličnu stvar smo i mi imali, jedan je govorio da je to normalno, a drugi je otkrio da je to neka upala. Sad je sve OK.

šapica
18.05.2007., 13:28
Jedno pitanje, ako može da ne otvaram novi topic, a veže se bp-a..
Prije..nije bilo tako "obilno" tj.više je bilo prozirno i ne u nekim količinama..a sada (imam 21) je obilnije i nekako bjelje..pa san tila pitat jel to normalno???Hoće li se kako buden starija povećavat količina?? pomoć

BlackMagicWoman
18.05.2007., 19:52
Pa jesi bila kod ginekologa ?
Ako ne, odi, jer se možda radi o upali

DEBELKURAC
18.05.2007., 20:55

Tu se radi o trihomonas vaginalis,,,

Cinnamon Girl
18.05.2007., 21:54
Jedno pitanje, ako može da ne otvaram novi topic, a veže se bp-a..
Prije..nije bilo tako "obilno" tj.više je bilo prozirno i ne u nekim količinama..a sada (imam 21) je obilnije i nekako bjelje..pa san tila pitat jel to normalno???Hoće li se kako buden starija povećavat količina?? pomoć

Sasvim je normalno da je nekad prozirnije, a nekad bjelje. Nekad je cvrsceg oblika, a nekad tecnijeg. Nekad je vise obilno, nekad manje. Ako ima veoma neugodan miris, idi doktoru. A za sad, koristi neke vaginalete, kupi i apoteci i vidi hoce li ti to pomoci. Nastoj nositi pamucno rublje, a ne sintetiku.

šapica
19.05.2007., 08:25
Nije neugodnog mirisa..pače, uopće nema miris :) a u životu nisam nosila sintetiku, nego samo pamuk.. :top:

Cinnamon Girl
19.05.2007., 09:40
Nije neugodnog mirisa..pače, uopće nema miris :) a u životu nisam nosila sintetiku, nego samo pamuk.. :top:

E pa onda se jednostavno vec sad pripremi da ce tako biti u buducnosti. Kako opisah gore. I nije stetno uzeti vaginalete s vremena na vrijeme, i koristi ako imas mogucnost intimni sapun sa niskom ph vrijednosti.

nordea
20.05.2007., 17:40
samo malo samo malo.
postoji bijelo pranje koje je normalno, pogotovo tokom sexa. a postoje problemi vezani za bijelo pranje kada je ono pretjerano. Ako je prvi slucaj, onda si lud. I neiskusan,
ako je drugi slucaj, onda je vjerovatno neka bakterijska infekcija koja se vrlo jednostavno rijesava.

propELa_
20.05.2007., 23:58
ma koje je to bijelo pranje normalno..normalan je iscjedak..a ne bijelo pranje..
josh pogotovo nakon sexa..
bijelo pranje je sirasti iscjedak neugodnog mirisa, koji uzrokuje gljivica candida (imate na netu miljun sajtova o tome)..
a to bijelo u rodnici su kolonije gljivica..
gadno zvuchi , hihihi:eek:

..lijechi se vaginaletama i kremom i to se ljeche u vechini sluchajeva oba partnera..
terapija traje tjedan dana..
i nie nishta opasno ako se lijechi navrijeme..

Cinnamon Girl
21.05.2007., 09:52
Ja sam mislila da se taj normalni iscjedak zove bijelo pranje ?!?

beryozinka
21.05.2007., 11:06
Ja sam mislila da se taj normalni iscjedak zove bijelo pranje ?!?

Da, ja sam to isto mislila. To je narodni naziv za iscjedak, još i moja mama govori bijelo pranje. :zubo:

Cinnamon Girl
21.05.2007., 11:10
I moja. Ja sam to od nje i naucila. Vec jako duuuuugo nisam na Balkanu, tako da za to sto izlazi dole uglavnom znam ovodomace nazive. A te "nase" znam od moje mame. I ona to zove bijelo pranje. Upravo te normalne iscjedke.

propELa_
21.05.2007., 13:52
ma znam da one tako to zovu...
al nie to to..
kad imash bijelo pranje onda to bash bude bijel i gust iscjedak..

šapica
21.05.2007., 20:16
Još samo nešto..a ako nema sexa i onda postoji taj iscjedak..od čega to može bit?Znači da je to kod mene normalno? :)

propELa_
21.05.2007., 20:23
nie normalno..
to ti mozhe doch poslije neke terapije sa antibioticima i josh od miljun drugih stvari..
prochachkaj malo na netu, svashta chesh nach na tu temu..

Cinnamon Girl
21.05.2007., 20:33
Još samo nešto..a ako nema sexa i onda postoji taj iscjedak..od čega to može bit?Znači da je to kod mene normalno? :)
Ja i dalje vjerujem da je to normalno. Narocito ako nema neki ruzan miris. Ajd fino otici cika doktoru, pa ce ti on potvrditi to, a ti onda nama fino doci i reci kako je to normalno. Svi ce ti biti zahvalni.

bliss
21.05.2007., 21:05

A nisi primjetila da se taj iscjedak mijenja ovisno o ciklusu? Nego šta nego je normalno. Nije normalno kad poprimi neuobičajen miris i boju.

propELa_
21.05.2007., 21:07
A nisi primjetila da se taj iscjedak mijenja ovisno o ciklusu? Nego šta nego je normalno. Nije normalno kad poprimi neuobičajen miris i boju.

ma sve to stoji da se mijenja ovisno o ciklusu al nie normalno da je sirast i da ti je rodnica puna toga i da ti ostaje na gachicama..

bliss
21.05.2007., 21:13
ma sve to stoji da se mijenja ovisno o ciklusu al nie normalno da je sirast i da ti je rodnica puna toga i da ti ostaje na gachicama..

Pa ako je sirast, onda očito nije normalno. Valjda znaš na šta mislimo kad govorimo o normalnom iscjetku bez mirisa i bez čudne boje. A da u određenim danima može biti rijedak i kapnut na gaće, može :p

Cinnamon Girl
21.05.2007., 21:26
Meni redovno kapne na gacice kad ga ima. I s kojom sam god prijateljicom pricala, kapne i njima. Zato se i prodaju dnevni ulosci, oni za svaki dan. Ne znam od cega bi inace stitili gacice???

nordea
21.05.2007., 22:06
ma koje je to bijelo pranje normalno..normalan je iscjedak..a ne bijelo pranje..
josh pogotovo nakon sexa..
bijelo pranje je sirasti iscjedak neugodnog mirisa, koji uzrokuje gljivica candida (imate na netu miljun sajtova o tome)..
a to bijelo u rodnici su kolonije gljivica..
gadno zvuchi , hihihi:eek:

..lijechi se vaginaletama i kremom i to se ljeche u vechini sluchajeva oba partnera..
terapija traje tjedan dana..
i nie nishta opasno ako se lijechi navrijeme..

bijelo pranje je normalno i tako se u narodu zove. To o cemu ti pricas je obicna gljivicna infekcija koja prouzrokuje sirasto i pojacano bijelo pranje.

Pa postoji ti taj iscjedak zbog ovulacije, kada je proziran. Moze biti i od bartolijevih zlijezda. To je sasvim normalno.
problem je ako je pojacano, ako ima odredjenu boju (recimo kod gljivicne infekcije je bijel i gust, ili zelene boje moze biti kod bakterijskih infekcija) ili ako ima odredjen miris.

Pa ostaje na gacicama! Pa gdje ce drugo ako izadje, nece mi na dlan pasti.

ko je?...ja sam...
22.11.2007., 12:36
Pozdrav!
sigurno već ima masa sličnih tema, ali ja nikako nemogu pronaći odgovor na svoja pitanja, pa bih vas zamolila za pomoć...hvala...
pa ovako:

Od uvijek imam vrlo bolne menstruacije, nekad neizdržljivo bolne :( i baš nisam pazila na period, ali u zadnje vrijeme ide ovako 30 32 27 33, uglavnom u zadnja dva mjeseca primjetila sam vrlo tamni (tamnosmeđi) zgrušani iscjedak pred kraj menge i tamnosmeđu krv, bilo ga je i prije menge 2 dana, ali samo neka točkica, ništa puno. Prije toga nije bilo, nikad nisam imala takav iscjedak.
Također su mi spolni odnosi bolni ako ležim na leđima ili ako je učinjen nagli pokret (nisam imala spolne odnose prije braka, pa sam mislila da možda postoji mogućnost da je i to uzrok, ali svaki put me boli i peče) uglavnom kad imam mengu imam osjećaj ko' da će mi noge otpast, pa pijem neofen, sve me boli, i ponekad kad imam plodne dane također me bole jajnici...ali najviše me brine taj "čokoladni iscjedak" i bol tijekom odnosa...
molim vas ako netko ima slična iskustva da mi pomogne, kod ginekologa nisam bila jer mi je neugodno, ali sve mi se čini da neću imat izbora...hvala vam :)

zara51
22.11.2007., 12:59
Bok.
Ne želim te plaštiti, ali po opisu mi se čini da bi to mogla biti endometrioza.
Međutim, to ti nitko ne može reći sa sigurnošću osim ginekologa.
Prema tome, pravac ginekolog jer ako je endometrioza u pitanju to zna poprilično zakomplicirati život:mad:
Ne brini, nije opasno po život, ali da je problem je.
U svakom slučaju, držim fige da je ipak samo nekakav bezvezni disbalans hormona koji će se srediti s tableticama:top:

ko je?...ja sam...
22.11.2007., 13:37
da, bojala sam se da bi moglo biti to...joj...tablete, šta ne postoji drugi način, nešt normalnije, da si s tabletama ne uništim još neke druge organe..
hvala

biancha
22.11.2007., 13:55
da, bojala sam se da bi moglo biti to...joj...tablete, šta ne postoji drugi način, nešt normalnije, da si s tabletama ne uništim još neke druge organe..
hvala

mogli bi biti policisticni jajnici, pogotovo ako osjecas bol u pojedinim sexualnim polozajima i kad imas ovulaciju.... nadi neku zensku ginekologicu i obavi ultrazvuk obavezno:D sretno:cerek:

ko je?...ja sam...
22.11.2007., 13:58
ma kad sam se upisivala kod ginekologa, bila je ženska, ali ona je otišla i na njezino mjesto je došo muški ginekolog...i ja naravno nikad nisam otišla...čula sam da su žene grublje od muških ginekologa, zna li netko što o tome?
policistični, ma joj...zašto se takve stvari uopće događaju :ne zna:

biancha
22.11.2007., 14:09
ma kad sam se upisivala kod ginekologa, bila je ženska, ali ona je otišla i na njezino mjesto je došo muški ginekolog...i ja naravno nikad nisam otišla...čula sam da su žene grublje od muških ginekologa, zna li netko što o tome?
policistični, ma joj...zašto se takve stvari uopće događaju :ne zna:

ma nema veze spol sa njeznoscu ili gruboscu pregleda..... predlozila sam zenskog ginica jer rekla si sama kako ti je neugodno a lakse je onda ici zeni.... neznam gdje zivis ali ako si u Zgu mogu ti preporuciti divnu mladu ginekologicu koja je bez predrasuda pametna izvrsna u svom poslu:cerek:

ko je?...ja sam...
22.11.2007., 14:12
preporuka je uvijek dobrodošla, bila bih ti zahvalna...inače sam upisana kod ginekologa u Dugom Selu, ali svejedno mogu ići drugdje? ili?
hvala ti+

M Renata
23.11.2007., 08:10
ma nema veze spol sa njeznoscu ili gruboscu pregleda..... predlozila sam zenskog ginica jer rekla si sama kako ti je neugodno a lakse je onda ici zeni.... neznam gdje zivis ali ako si u Zgu mogu ti preporuciti divnu mladu ginekologicu koja je bez predrasuda pametna izvrsna u svom poslu:cerek:

Može i meni na pm. Naime, kćer ima cistu na jajniku, a htjela bi kod ženske:top:

lea_li
23.11.2007., 13:08
Ja vam mogu preporučiti doktoricu Dinku Pavičić Baldani. Žena je stvarno predivna, strpljiva je i objasni sve što treba.
Radi u Petrovoj bolnici, a radila je i privatno u IVF poliklinici (ne znam je li još uvijek tamo).

Zvrksa
23.11.2007., 15:04
po simptomima, mogla bi najprije biti endometrioza:(

third eye
23.11.2007., 19:21
joj pa to sei meni desava...al sta je to endometrioza?????

Zvrksa
23.11.2007., 20:51
imaš na ženskom kutku cijeli topic o endometriozi

lala
24.11.2007., 01:37

Ma po ovom što je opisala, može i teži oblik PCOS-a. Zato, pravac ginekologu.

Zvrksa
24.11.2007., 11:09
da... u biti možemo mi do sutra nagađati o čemu se radi... zato odmah treba otići ginekologu, jer definitivno nije niš dobro

ko je?...ja sam...
26.11.2007., 08:11

da i ja mislim da bi prije moglo biti to, jer menzisi su mi svaki mjesec, možda par dana kasni ili urani, ali uvijek imam i jajnici me inače ne bole osim za plodne dane i tijekom ciklusa...ali ne znam, trebam otići ginekologu...:(

lea:
hvala za preporuku

ko je?...ja sam...
26.11.2007., 08:12
Ma po ovom što je opisala, može i teži oblik PCOS-a. Zato, pravac ginekologu.

Teži, čak? :eek:

lala
26.11.2007., 17:26
Teži, čak? :eek:

Pa čini mi se da je bolje i to nego endometrioza.
Pod težim mislim na simptome koji su se meni osobno javili kad je sve bilo zbrčkano, menga nije dolazila nikako a apsolutno svaki hormon skočio ili pao, folikuli sa nogomilali, pa se povećao obujam jajnika itd. (otuda bol, možda). jer nekad se to i primiri...ma nemoj mi reći da nisi išla doktoru?
Ovo sam ti napisala samo da vidiš kako može biti svašta i ništa, koliko su nama laicima slični svi ti simptomi, tako da nema smisla previše čitati ove odgovore,i na kraju krajeva svatko je organizam za sebe s istom dijagnozom drukčije probleme ima.
Ako nisi išla još doktoru, ajde, vjeruj mi, vjeruj da ćeš više štete tom stanju učiniti čitajući i plašeći se, živcirajući se, brineći se...to ti je najgore ako je neki hormonalni poremećaj u pitanju, ta neizvjesnost i stres-
zar nije bolje za tri minute pregleda sve saznati i biti miran?
Zaključila sam da do sada nisi išla ginu, pa ću biti slobodna da ti kažem:
vjeruj mi (a idem često i prečesto u gina:p , pravi veteran) da se ne isplati živcirati radi lijenosti ili neugode zbog odlaska, pasti će ti kamen sa srca kad to obaviš, imaš lijepo preporuku pa odi.

ko je?...ja sam...
28.11.2007., 09:36
Pa čini mi se da je bolje i to nego endometrioza.
Pod težim mislim na simptome koji su se meni osobno javili kad je sve bilo zbrčkano, menga nije dolazila nikako a apsolutno svaki hormon skočio ili pao, folikuli sa nogomilali, pa se povećao obujam jajnika itd. (otuda bol, možda). jer nekad se to i primiri...ma nemoj mi reći da nisi išla doktoru?
Ovo sam ti napisala samo da vidiš kako može biti svašta i ništa, koliko su nama laicima slični svi ti simptomi, tako da nema smisla previše čitati ove odgovore,i na kraju krajeva svatko je organizam za sebe s istom dijagnozom drukčije probleme ima.
Ako nisi išla još doktoru, ajde, vjeruj mi, vjeruj da ćeš više štete tom stanju učiniti čitajući i plašeći se, živcirajući se, brineći se...to ti je najgore ako je neki hormonalni poremećaj u pitanju, ta neizvjesnost i stres-
zar nije bolje za tri minute pregleda sve saznati i biti miran?
Zaključila sam da do sada nisi išla ginu, pa ću biti slobodna da ti kažem:
vjeruj mi (a idem često i prečesto u gina:p , pravi veteran) da se ne isplati živcirati radi lijenosti ili neugode zbog odlaska, pasti će ti kamen sa srca kad to obaviš, imaš lijepo preporuku pa odi.

da, sigurno da će mi past kamen sa srca...i sigurno nije ništa strašno, ali nikako da odem doktoru, a sad mi je dobro, menga prošla i sve 5, dobro se osjećam...iako svejedno bih voljela znati što je to u mom organizmu, tako da ću otić doktoru, pa giniću...samo treba nać' vremena...nadam se da hoću
hvala vam svima na pomoći i savjetima :)
Bvb+

HappyWorm
25.01.2008., 14:10
Je li vam se to kada javilo?Mislim na cure. Meni već 2. put i to tako jaki da moram pit tablete i ležat, i onda popusti, od dole prema gore me boli trbuh neznam jel maternica, jajnici il što, trebala bi i stvari dobit al ovo je nenormalno, i ovaj tjedan se cijeli ne mogu normalno seksat zbog toga, zna li tko

nephthys
26.01.2008., 18:50
bit ću optimistična i reć da je u pitanju upala jajnika. netko nije nosio potkošulje?
može biti i endometrioza, ni ja se prije pilula nisam smjela zgrčit (sex/orgazam) niti naprezat (nošenje teških stvari, tjelesni) jer bi me stravično boljelo, i to par dana prije menge.
ali svejedno, mislim da je neka upala, odi ginekologu. niti smiješ dopustit da ti se upala zavuče, a ako je endometrioza, i tu ima posla.

ZEUSICA
27.01.2008., 02:15
za happyworm
Može biti neki hormonalni poremećaj, može biti i vanmaterična trudnoća.
Dakle od ništa do svašta.
Što prije ginekologu.

za koje ...ja sam
I jesam li ja to dobro shvatila, udala si se i sram te ići ginekologu?
Molim te prestani bulazniti i posjeti ginekologa što prije. I to ne zato što možda imaš zdravstvenih problema nego zato što imaš bar malo pameti. Vremena se mora naći.
Što prije. za podršku :grli:

ps
Kave veze ima je li muškarac ili žena ginekolog?!

HappyWorm
02.02.2008., 22:17
da evo javljam se jer sam 2-3 dana iza tog dobila mjesečnicu i sad da li su ti bolovi bili prije stvari ili?...ja bar mislim da je od toga jer sam ih osjećala tih dana da boleckaju.ajde valjda je ok jer mislim da me zbog toga bolilo

HappyWorm
02.02.2008., 22:18
ma vanmaternična nije valjda, pa i dobila sam stvari...:rolleyes: ne može bit

Marcelina
26.02.2008., 18:24
Prije 3 dana mi se pojavio vaginalni krvavi iscjedak, bilo ga je malo tu vecer, pa iduci dan nista, i opet danas je prisutan cijeli dan..Nista me ne boli, pece, ne smeta..
Zadnju menstruaciju sam imala prije 12 dana...
Bila sam narucena kod gin za 2 tjedna al sam prebacila pa sam sad za par dana, al eto, nestrpljiva sam i nemam pojma sta bi to moglo bit, pa ako ko ima koju ideju, bila bi mu zahvalna..
I btw, ne bi trebala bit trudna, al palo mi je i to na pamet jer sam dosta umorna (a od niceg), zadnja M mi je bila malo cudna..al ne vjerujem da je to..:ne zna:

jelena-85
26.02.2008., 18:42
a nešto sam čitala da ga se oplođena stanica ugnijezdi javi se krvavi iscjedak...

Marcelina
26.02.2008., 18:48
a nešto sam čitala da ga se oplođena stanica ugnijezdi javi se krvavi iscjedak...
heh, bas ti fala :rolleyes:
ma to je istina, al ne vjerujem da je kod mene to..stitimo se..
al kako sam panicno zensko, i to mi se vrti po glavi, al po logici stvari..ne,ne..
iako, svasta je moguce.. thanx anyway..
ma citala sam da se sredinom ciklusa znaju javit mala krvarenja, al nije mi bas sredina..i nikad mi se nije tako nesto dogodilo pa nemam pojma..
primam prijedloge i dalje:)

manubis
26.02.2008., 19:07
90% sam sigurna, to sto ti imas zove se spotting
slabasno krvarenje u sredini ciklusa

proci ce za dan dva

meni se licno prosli ciklus pojavilo 11 dan

mozda bi bilo dobro da malo provjeris jajnike, moze biti i od stresa,

ako se stitis - sumnjam da je trudnoca

a pogotovo sto ako ti je zadnja mens bila prije 12 dana znaci ovih dana su ti plodni dani

Marcelina
26.02.2008., 19:33
e, ma moguce, cula sam za taj spotting al nikad mi nije bilo tako nesto pa..
al dobro, za sve postoji prvi put
a u stresu nisam bila nikakvom..
ma uostalom za 2 dana cu znat sve, samo me zanima sta sve moze bit
hvala ti..

Ivanicapeca
27.02.2008., 17:04
Ako iscjedak još i zaudara, može biti da si navukla neku upalu. Dobro je da imaš uskoro pregled da se stvar odmah počne rješavati. Nikakav krvavi iscjedak nije dobar ako nije menzes. Vjerojatno ćeš dobiti Betadine vaginalete ili tak nešto. Javi se kak je prošlo. Držim fige da nije niš ozbiljno.

Marcelina
28.02.2008., 17:35
ma ne zaudara, al sad je presao u neki smedjkasto zuti + krv..
anyway, bila kod gin. i kaze da je to spotting, sredinom ciklusa. i prestao je pa mi je mogla uzet papu, al tokom dana je opet poceo..
po pregledu je sve u redu sa anatomskim stanjem..
al papa tek za 6 tjedana, a briseve mi nije radila, a ja se od zbunjoze nisam sjetila pitat, i sad se isto mislim da nije neka upalica, il da nemam neku bakteriju za koju cu saznat eventualno ako papa ne bude ok pa mi radi briseve.. a, valjda je sve ok, ako ne prestane iscjedak kroz par dana, mozda opet na pregled..
eto, report, Ivanicapeca fala!

Lamb Of God
10.03.2008., 18:29
ovako.. imam 16 godina, prvu mjesečnicu sam dobila prije početka 7.raz i oduvijek mi je bila neredovita, ali se početkom ove godine ustabilila i mogla sam predvidjet kad ću je dobiti, ali je to trajalo jako kratko - 2mj. nisam imala spolne odnose s dečkom, od petinga nismo dalje išli. prema izračunima, sad sam ju trebala dobit prije par dana, ali je nema. umjesto tog imam neki smeđi iscjedak prilično neugodnog mirisa. imam ga već par dana. i sad se malo ipak brinem jer nemam pojma što je to niti zašto mi opet nema menstruacije. prošlu godinu mi je znala izostati i po 2-3mj a onda je došla odjednom i sve je bilo ok. samo što, kad je imam, imam jako obilna krvarenja.. a sad nemam pojma što je ovo.. pls recite ako znate nešto o tome ili ako se to i vama dogodilo.. unaprijed hvala..

hope21
10.03.2008., 18:37
vjerovatno ti nije nista..mozda samo obicna prehlada ili opet neki poremecaj u organizmu uzrokovan losom prehranom ili naglom promjenom ishrane ili nesto tako..ako ne dobijes jos za 10-15 dana odi ginekologu.

Lamb Of God
10.03.2008., 18:40
a jesi i ti ikad imala takav problem?

dainty
10.03.2008., 18:54
A da odeš kod ginekologa zbog neredovite menge i obilnih krvarenja? Meni je moj rekao da to nije dobro, jer može doć do izljeva.

Lamb Of God
10.03.2008., 18:55
kak to misliš, izljeva?

Lamb Of God
10.03.2008., 19:06
ovako.. imam 16 godina, prvu mjesečnicu sam dobila prije početka 7.raz i oduvijek mi je bila neredovita, ali se početkom ove godine ustabilila i mogla sam predvidjet kad ću je dobiti, ali je to trajalo jako kratko - 2mj. nisam imala spolne odnose s dečkom, od petinga nismo dalje išli. prema izračunima, sad sam ju trebala dobit prije par dana, ali je nema. umjesto tog imam neki smeđi iscjedak prilično neugodnog mirisa. imam ga već par dana. i sad se malo ipak brinem jer nemam pojma što je to niti zašto mi opet nema menstruacije. prošlu godinu mi je znala izostati i po 2-3mj a onda je došla odjednom i sve je bilo ok. samo što, kad je imam, imam jako obilna krvarenja.. a sad nemam pojma što je ovo.. pls recite ako znate nešto o tome ili ako se to i vama dogodilo.. unaprijed hvala..

aktovka
10.03.2008., 19:35
kak to misliš, izljeva?

Pa ono, jedan Niagara slap ti se desi iz rodnice, ni ne stigneš nazdraviti s menstrualnom cašicom dok ju vadiš i stavljaš jerbo to tece kao što tece vino. negdje u zagorju. ili tako nešto.

kotulica
10.03.2008., 19:40
aktovka, daj malo češće boravi na ženskom kutku. :rofl:
čovjek se s tobom bar može malo nasmijati. :rofl: :s

Lamb Of God
10.03.2008., 19:46
no krasno...

Ivanicapeca
10.03.2008., 19:55

Dušo, moraš kod ginekologa. Imaš neki upalni proces prouzročen nekom bakterijicom, najvjerojatnije. To se obavezno mora liječiti i zato ne odgađaj odlazak, jer ako se ne liječi, stvar se može dodatno zakomplicirati, a vjeruj mi, takve komplikacije ne bi htjela.
U buduće kod petinga pazi da i ti i dečko imate čiste ruke, jer s prljavim rukama možeš prenjeti ovakve stvari. Ako prakticirate oralni sex, obavezno to čini preko prezervativa. Usta su isto tako leglo bakterija koje možeš prenijeti dečku, a i on tebi, ako je zaražen, može prenijeti neku bakteriju koja će ti se ugnijezditi u ždrijelu ili krajnicima.

tajni_identitet
10.04.2008., 15:19
već neko vrijeme imam bijeli sirkasti iscjedak iz rodnice i voljela bi se toga rješiti. gledala sam slične teme ali neznam u čemu je problem.
nemam nikakvu iritaciju niti crvenilo ili svrab, samo taj iscjedak.
ima li netko neki savjet?

dainty
10.04.2008., 15:25
Da odeš kod ginekologa?

snježana0301
10.04.2008., 15:28
Pročitaj postove tu na forumu, isto pod "Zdravlje", malo niže od tvoje teme, postoji tema "Kandida". To ti je vjerojatno to. Pročitaj postove i odi k ginekologu da ti da lijek.

tajni_identitet
10.04.2008., 17:09
vidjela sam temu s naslovom kandida ali jedino što imam iscjedak, nemam nikakve iritacije ni ništa.

što se tiče lijeka, jel dobar plimycol?

jesicca
10.04.2008., 17:25
plimycol se upotrebljava za razno razne stvari, bas kao i rojazol...i da sve se to moze kupiti bez recepta u ljekarni...
ali bilo bi ti najbolje da posjetis ginekologa, koji ce tocno utvrditi sta ti je..

jer nelijecenje moze imati posljedice, a lijecenje krivim sredstvima, također dovodi do nezeljenih posljedica...

osobno, mislim da se radi o tek nekoj laganoj upalici koja je vjerojatno nastala zbog toga sto se poremetila kiselost rodnice pa su se bakterije uhvatile.

JustForFun
11.04.2008., 13:49
zar ti stvarno misliš dobit na forumu dijagnozu i uzet lijek??? :rolleyes:

lostinspace
11.04.2008., 23:02
Ok cure,imam problem.Već dva tjedna traje to peckanje kad mokrim.I kad se grublje malo dotaknem.
Prvo sam često mokrila.Pila antibiotike za upalu mjehhura,prošlo je.Međutim,sad više ne mokrim često,ali i dalje me peče i imam bijeli iscjedak,i to stalno.U pon idem kod ginekologa,pa da ne bi bilo šokiranja,da li ima netko tko je imao sličan problem?Molim pomoć i savjet

AccesDenied1
12.04.2008., 00:42
zar ti stvarno misliš dobit na forumu dijagnozu i uzet lijek??? :rolleyes:

pa mozda misli samo dobiti kakvi informaciju ili putokaz sta da napravi. zar moras odmah napadati?

Shtefitza
12.04.2008., 05:37
vidjela sam temu s naslovom kandida ali jedino što imam iscjedak, nemam nikakve iritacije ni ništa.

što se tiče lijeka, jel dobar plimycol?

Da u slucaju da ti je dijagnosticirana kandida. A kao sto si sama rekla: nismo ti nista dijagnosticirali preko interneta (a i malo je vjerojatno da hocemo), pa onda poslusaj onaj prvi (znam, znam razocarana si) savjet i odi kod ginekologa. :) :cool:

Shtefitza
12.04.2008., 05:39
pa mozda misli samo dobiti kakvi informaciju ili putokaz sta da napravi. zar moras odmah napadati?

Zato sto je vec dobila savjet: Odi ginekologu. Pa joj se nije svidio.

Onda je dobila dijagnozu: To je kandida, ali niti to joj se nije svidjelo.

Onda je dobila savjet za Plimycol, tad je prihvatila savjet broj dva, ali je savjet broj tri stavila pod pitanje.

I tako u nedogled... :) :D :D

Dakle, da ponovim (nije napad, nego retoricko pitanje): zar stvarno odgovor trazis na Forumu? I naravno - odi ginekologu. :) :cool:

gottcha
12.04.2008., 08:10
mozda imas bakterije u urinu, ili u vagini, u svakom slucaju lagano dobijes u obje rupe.. idi na analizu urina i kod ginekologa i lijeci oboje.. to je to

plavi safir
12.04.2008., 08:35
Očito da imaš upalu koja je vjerojatno došla zajedno s upalom mjehura. Sami antibiotici rješavaju upalu mjehura, al ih večina donese gljivice kao popratnu pojavu. Ja sam se nakon ture antibiotika htjela doslovno poderati dolje. Kremica, vaginalete i rješena stvar.
No, najbolje je da posjetiš ginekologa i vidiš šta će stručno oko utvrditi i savjetovati.

JustForFun
12.04.2008., 13:43

ja sam dobila dojam da stvarno čeka naziv lijeka i da odleti u ljekarnu

a nekakav sirasti iscjedak ne djeluje mi ako nešto s čime bi se trebalo tako zafrkavat

jedan posjet ginekologu će je rasteretit skroz i bit će mirna, dobit će terapiju i osjećat će se da se brine o svom tijelu

mislim da puno žena jako neozbiljno prilazi ginekološkim problemima, em što oni utječu na taj aspek života, a ponekad mogu biti prijetnja za zdravlje u cjelini

i sama sam možda nekad bila takva i za to zaista nema opravdanja, to je čista lijenost i nebriga za sebe i svoje zdravlje, a to bi nam svima trebalo biti na prvom mjestu!

i iz iskustva znam da nježni pristup ne pomaže osvješćivanju kada je ovakav pristup zdravlju u pitanju

Nandana Lu
12.04.2008., 13:53
ja sam imala isti problem i davali su mi vaginalete i kremice da bi mi na kraju ginekologica rekla da je to normalno :ne zna:
Kao,jajnici mi luče bijeli iscjedak prije menge a prozirni poslije menge,a peckanje dolazi s tim.
Javi nam kako je prošlo kod ginića :)

naiva
12.04.2008., 19:10
ja imam isti problem,.. bila kod ginekologa al nista od neke terapije jer se kao radi o poremecenoj mikroflori..
mislim, ona je meni rekla da je to eto uobicajeno i da se ne brinem..
al ne zivi ona s tim!

Lamb Of God
20.04.2008., 13:28
trebalal sam dobit mengu,ali ona ne dolazi... zadnja 3 dana sam imala kao neki krvavo smeđi iscjedak kao i zadnji mjesec prije nego što sam dobila mengu. a sad u međuvremenu imam taj sirasti iscjedak. jelda da menga može kasniti zbog tih kao gljivica, upale, iscjedka, šta god već??

Ivanicapeca
20.04.2008., 13:53
trebalal sam dobit mengu,ali ona ne dolazi... zadnja 3 dana sam imala kao neki krvavo smeđi iscjedak kao i zadnji mjesec prije nego što sam dobila mengu. a sad u međuvremenu imam taj sirasti iscjedak. jelda da menga može kasniti zbog tih kao gljivica, upale, iscjedka, šta god već??

A da bacimo grah pa da vidimo što on kaže:ne zna:

Ajde kod ginekologa. Nešto definitivno nije uredu. Ovo s mengom i gljivicama ne mora biti povezano.

Lamb Of God
20.04.2008., 13:58
u četvrtak mi ginekolog radi a ionako moram na kontrolu onda... a rekla sam mu već sve to za mengu al nije fermao nešt previše...

Ivanicapeca
20.04.2008., 14:05
u četvrtak mi ginekolog radi a ionako moram na kontrolu onda... a rekla sam mu već sve to za mengu al nije fermao nešt previše...

E ljudi moji ja stvarno ne znam šta je ovo došlo:confused::ne zna:. Ovdje na ovom PDFu sam danas pročitala već par različitih postova gdje se žene žale da ih ginići ne fermaju.:eek:
Pa dajte žene budite malo arogantnije i decidiranije u svojim nastupima. Ako su i dalje gluhi, nisu jedini ginekolozi u zemlji.
U četvrtak mu lijepo sve ponovi i traži da ti objasni o čemu se radi i ne izlazi iz ordinacije dok ne dobiješ dogovor koji te zadovoljava. To se tak radi kad je u pitanju zdravlje, i to bez pardona.

Clarice
24.05.2008., 00:14
na redovnom gin. pregledu dr. me uspjela raskrvariti kod uzimanja PAPE :( , a kasnije sam cula od jos dvije frendice da im se ista stvar dogodila kod te iste dr..
Ok, nije mi prvi puta, ali moram prizanti da nije bila bas njezna, lagano sam joj bjezala po stolu, jer ne mogu samo mirno sjediti i trpiti.. Po meni, trebala bi biti nježnija..

Uglavnom, kaze mi na kraju da imam nekakav sivkasto bijeli iscjedak (ja ga nisam primjetila ?!) .. i da je to vjerojatno nekakva upala. Dodatno joj je potvrdilo upalu to što sam krvarila kod uzimanja PAPE.
E da, kaže da ne smijem koristiti dnevne uloške?!
I prepisala mi Klimicin slijedećih 5 dana.
Iskreno, frka me bilo kakvih antibiotika, jer si ne bih htjela navući još neku candidu ili neku drugu gljivičnu infekciju što je vrlo često u kontraindikacijama.
Tako da si razmišljam da tu kutijicu ipak samo spremim u ormar.

Kakva su vaš iskustva s Klimicinom?

Rađe bi pričekala rezultate PAPE pa onda odlučila što dalje..

Savjeti :)

orchis
24.05.2008., 00:42
ako nemas nikakvih smetnji koje si ti primjetila,bolje ti je to spremit u ormar..

Clarice
24.05.2008., 00:44
baš nikakvih smetnji :rolleyes:

u biti, ovo je bio ono službeni sistematski, ne moja dr. pa si razmišljam da ipak svoju nazovem drugi tjedan i pitam što kaže. Mada si nekako mislim da neće ići protiv riječi drugog dr..

valneahana
24.05.2008., 07:18
ako nemas nikakvih smetnji koje si ti primjetila,bolje ti je to spremit u ormar..

masu spolnih bolesti nema simptome a to neznači da nemaš,ja nisam ni znala da imam ureaplazmu dok mi nalazi nisu pokazali jer simptoma nisam imala,prema ovome što si rekla onda se netreba ići ni na papa test ako nemaš nikakvih simptoma jer si onda zdrava što naravno nije točno,gotovo nijedna spolna bolest nema simptoma osim recimo kandide jer se javlja svrbež,tako ponekad ni hpv nema nikakvih simptoma a ti ga imaš i širiš dalje,klamidija da i ne govorim ,isto to vrijedi za micoplazmu,ureaplazmu,gardnerelu,...

valneahana
24.05.2008., 07:20
na redovnom gin. pregledu dr. me uspjela raskrvariti kod uzimanja PAPE :( , a kasnije sam cula od jos dvije frendice da im se ista stvar dogodila kod te iste dr..
Ok, nije mi prvi puta, ali moram prizanti da nije bila bas njezna, lagano sam joj bjezala po stolu, jer ne mogu samo mirno sjediti i trpiti.. Po meni, trebala bi biti nježnija..

Uglavnom, kaze mi na kraju da imam nekakav sivkasto bijeli iscjedak (ja ga nisam primjetila ?!) .. i da je to vjerojatno nekakva upala. Dodatno joj je potvrdilo upalu to što sam krvarila kod uzimanja PAPE.
I prepisala mi Klimicin slijedećih 5 dana.
Iskreno, frka me bilo kakvih antibiotika, jer si ne bih htjela navući još neku candidu ili neku drugu gljivičnu infekciju što je vrlo često u kontraindikacijama.
Tako da si razmišljam da tu kutijicu ipak samo spremim u ormar.

Kakva su vaš iskustva s Klimicinom?

Rađe bi pričekala rezultate PAPE pa onda odlučila što dalje..

Savjeti :)

ako ti je to dala a ti si baš neželiš to koristiti onda pričekaj papu da vidiš točno kakvu infekciju i čime imaš i dali će taj lijek odgovarati toj upali,što se tiče gljivica od antibiotika pročitaj što sam napisala na forumu četiri ciljana brisa u životu žene i što sam si ja kupila kao prevenciju za kandidu jer moram piti antibiotik.btw tko zna kakvu infekciju imaš radi tog iscjedka a gljivice su ti najmanji problem,one nemogu napraviti sranje kao neke infekcije

Maslina
24.05.2008., 08:11
Raskrvarila kod uzimanja pape? Svašta ćeš čuti. Pa kako? Gdje?:eek:

valneahana
24.05.2008., 08:24
Raskrvarila kod uzimanja pape? Svašta ćeš čuti. Pa kako? Gdje?:eek:

može se desiti ako je upala jaka da se kod uzimanja pape malo raskrvari je kad se štapić uvodi u cervix a ako je upala u pitanju onda na najmanji dodir može reagirati krvarenjem ali to nije krvarenje kao kod menstruacije nego toliko malo da se vidi samo na štapiću

alexxx
24.05.2008., 16:32

ne bih htjela navući još neku candidu ili neku drugu gljivičnu infekciju što je vrlo često u kontraindikacijama.
ako ne želiš kandidijazu, nemoj koristit dnevne uloške. gljive vole toplu i vlažnu sredinu :D

Clarice
24.05.2008., 16:48
masu spolnih bolesti nema simptome a to neznači da nemaš,ja nisam ni znala da imam ureaplazmu dok mi nalazi nisu pokazali jer simptoma nisam imala,prema ovome što si rekla onda se netreba ići ni na papa test ako nemaš nikakvih simptoma jer si onda zdrava što naravno nije točno,gotovo nijedna spolna bolest nema simptoma osim recimo kandide jer se javlja svrbež,tako ponekad ni hpv nema nikakvih simptoma a ti ga imaš i širiš dalje,klamidija da i ne govorim ,isto to vrijedi za micoplazmu,ureaplazmu,gardnerelu,...

slažem se s tobom da se hrpa toga ni ne vidi ni ne osjeti. Zbunjena sam prevnstveno jer mi ovo nije prva upala, al mi je prvi puta da za upalu dobivam antibiotik. Prije godinu dana sam radila sve briseve, al mislim da ću ih opet napraviti, čim dođe nalaz PAPE, bez obzira kakav bude.
Za sad bi rađe pričekala s korištenjem te kreme, do nalaza..

E da, dodatno me zbunilo to što mi je rekla da ako se upala ne smiri i ja odradim 5 dana terapije antibiotikom - Klimicinom, da dođem na kontrolu. Al ne kužim kako da to vidim, kad nisam skužila ni prije da ju imam?!

Kristina19
24.05.2008., 16:49

Baš si joj pametan savjet dala. :rolleyes:

Clarice, ja sam imala dvaput jednu određenu bakteriju i niti jedan od ta dva puta nisam imala apsolutno nikakve nuspojave. Tak da ti nije doktorica bezveze dala antibiotik.

Kristina19
24.05.2008., 16:50
slažem se s tobom da se hrpa toga ni ne vidi ni ne osjeti. Zbunjena sam prevnstveno jer mi ovo nije prva upala, al mi je prvi puta da za upalu dobivam antibiotik. Prije godinu dana sam radila sve briseve, al mislim da ću ih opet napraviti, čim dođe nalaz PAPE, bez obzira kakav bude.

E da, dodatno me zbunilo to što mi je rekla da ako se upala ne smiri i ja odradim 5 dana terapije antibiotikom - Klimicinom, da dođem na kontrolu. Al ne kužim kako da to vidim, kad nisam skužila ni prije da ju imam?!

Meni su rekli da imam upalu (to je bila ta bakterija) i dobila sam antibiotik. Oni vjerojatno kažu upala za više stvari :mig:

Clarice
24.05.2008., 16:51
ako ti je to dala a ti si baš neželiš to koristiti onda pričekaj papu da vidiš točno kakvu infekciju i čime imaš i dali će taj lijek odgovarati toj upali,što se tiče gljivica od antibiotika pročitaj što sam napisala na forumu četiri ciljana brisa u životu žene i što sam si ja kupila kao prevenciju za kandidu jer moram piti antibiotik.btw tko zna kakvu infekciju imaš radi tog iscjedka a gljivice su ti najmanji problem,one nemogu napraviti sranje kao neke infekcije

Ajde pliz ponovi ukratko što si uzela kao prevenciju za kandidu, da ne tražim..

A vezano uz to da su infekcije (upale) opasnije od gljivica, na što točno misliš?

Clarice
24.05.2008., 16:59
može se desiti ako je upala jaka da se kod uzimanja pape malo raskrvari je kad se štapić uvodi u cervix a ako je upala u pitanju onda na najmanji dodir može reagirati krvarenjem ali to nije krvarenje kao kod menstruacije nego toliko malo da se vidi samo na štapiću

nije te krvi bilo puno, ali je bilo nakon pregleda (crvena), zatim noćas, i danas malo ujutro, al ova druga dva puta sve tamnija.. Mislim da je sad stalo napokon, ili su to bili ostaci od jučer, ne znam..
Iskreno, pregled je bio poprilično neugodan. Super divna stolica koja se onak na daljinski spušta, dobiješ šlapice i svi su tak divni krasni, dok ne sjedneš.. Ne volim kada ginekolozi nisu nježni.
Imam od prije jaaako loše iskustvo iz Petrove, kada su me tri sestre držale dok je neki mladi doktor uzimao briseve i radio kolposkopiju, a ja urlala, tak da valjda pušem i na hladno..

Clarice
24.05.2008., 17:01
ako ne želiš kandidijazu, nemoj koristit dnevne uloške. gljive vole toplu i vlažnu sredinu :D

čula sam za to, ali nisam nikada imala takvih problema.. Pazim da ih mijenjam svakih par sati, a doma ih ne koristim..
Jel moguće od njih dobiti i upalu??

Clarice
24.05.2008., 17:02

Clarice, ja sam imala dvaput jednu određenu bakteriju i niti jedan od ta dva puta nisam imala apsolutno nikakve nuspojave. Tak da ti nije doktorica bezveze dala antibiotik.

s čime si liječila te bakterije?
jesi išla odmah nakon terapije na novu kontrolu, PAPU?

Kristina19
24.05.2008., 17:09

Dobila sam neki antibiotik, ne sjećam se kak se zvao. Bilo je to prije 2 godine. Milsim da se zvao Medazol ili tak nekaj. Mislim da je taj. Tako mi je bilo loše pd njega al preživiš... :(

Nakon terapije sam radila PAPU i opet je bila ta bakterija. Nakon toga mi je opet dao istu terapiju ALI dao je i za dečka kutiju. :mig: Nakon toga :kuckucudrvo: nikad niš na PAPI. :s

valneahana
24.05.2008., 21:52
Ajde pliz ponovi ukratko što si uzela kao prevenciju za kandidu, da ne tražim..

A vezano uz to da su infekcije (upale) opasnije od gljivica, na što točno misliš?

uzimam lactogin kapsule dva sata prije antibiotika,one ti sadrže dobre bakterije koje štite vaginalnu floru i bore se s lošim bakterijama koje nama stvaraju probleme,koštaju ti oko 70 kn i pij ih dok god uzimaš antibiotik i možeš još nakon njega jednu kutiju preventivno,nakon što završiš s antibiotikom kupi si vagisan vaginalete,one ti sadrže mliječnu kiselinu koja snizuje ph vagine a to nepaše bakterijama i drugim beštijama pa one crkavaju te one su dobre za stabiliziranje vaginalne flore nakon liječenja bilo kakvog,a kad piješ antibiotik na usta možeš si za vrijeme njega stavljati dolje vaginalete protiv gljivica:plimicol,canasten,gyno daktarin(nešto od toga).pošto bi ti trebala kremu antibiotsku dolje onda naravno nemožeš te vaginalete za gljivice ali možeš sve ostalo što sam navela.gljivice su najmanji problem jer ti od njih nemože ništa biti tj. nemogu se desiti neke maligne promjene,sterilitet,spontani kad si trudna,...a to se sve može desiti ako imaš klamidiju,ureaplazmu,micoplazmu,streptokok,...i gljivice se tijekom poroda mogu prenijeti na dijete ali to u obliku soora u ustima koji se normalno liječi i neka ga djeca dobiju bez obzira imala majka gljivice ili ne i od njih im ništa nemože biti a kad majlka prenese klamidiju dijete može ostati slijepo,može majka imati spontani,može dobiti karcinom od hpv-a,...tako da gljivice su ništa

valneahana
24.05.2008., 22:53

ako se na papi pokaže upala i dobije se neka terapija(bez obzira koja) nako nje se treba pričekati mjesec dana da bi se ponovilo,a ako se na brisevima nađe bakterija i dobije se terapija isto se treba pričekati mjuese dana nakon zadnje tablete ili vaginalete da bi se napravilo testiranje,što se tiče papa testa on će pokazati upalu i možda neki uzročnik a ti pored tog uzročnika možeš imati još neki koji nema na papi jer papa ne obuhvaća sve bakterije i to je normalno za papu,najbolje je za dijagnozu da se naprave brisevi jer oni mogu izolirati bilo koju bakteriju i odmah na nalazu dobiješ antibiogram(podjela antibiotika koji baš djeluju na tog uzročnika koji je nađen kod tebe)jer napamet piti ili stavljati antibiotik nije pametno jer možda baš taj antibi0tik dan napamet neće djelovati.kod bilo koje upale se treba liječiti i partner da se tebi nebi vratilo,osim kod gljivica gdje se u principu partner ne liječi jedino ako ima vidljive simptome jer ju nedobivaš od njega nego iz vlastitih crijeva

valneahana
24.05.2008., 22:58
čula sam za to, ali nisam nikada imala takvih problema.. Pazim da ih mijenjam svakih par sati, a doma ih ne koristim..

nemoguće je dobiti upalu jer upalu uzrukuju mikroorganizmi a ne uložak ali ako se ima neka upala nosenje njih je može pogoršati jer je stalno toplo i vlažno a sluznica ne diše,od njih se mogu dobiti samo gljivice jer ulošči kao što rekoh su vlažni,sintetički i sluznica nemože disati i normalno da se onda od vlage i topline nađu gljivice

valneahana
24.05.2008., 23:01

pa pošto nisi ni znala upalu najbolje da nakon terapije odeš dr. pa će ti ona reći jeli se smirilo ili ne,bez obzira šta si radila briseve prije godinu dana trebala bi opet i tako jednom godišnje kao i papu

orchis
25.05.2008., 01:18

pa naravno da znam da postoji gomila bolesti bez simptoma, ali kao sto smo gore utvrdili osim nedostatka simptoma postoji i nedostatak uzrocnika!..jer ga dr. sigurno nije mogla utvrditi svojim "mikroskopskim" vidom, a briseve nije radila..tako da nema smisla da tim klimicinom pobije svoje Lactobacille i jos jednom si navuce Candidu ili pravu bolest..da dr. prava i da sumnja na nesto dala bi joj da napravi dodatne pretrage :rolleyes:
joj, ljudi vi stvarno ne shvacate da ce nas pretjerana upotreba antibiotika i takvo neodgovorno ponasanje lijecnika ubit prije nego njihovo nekoristenje svako malo..

orchis
25.05.2008., 01:20

a moze se desit i kad si potpuno zdrav, a dr. nema pojma o njeznosti i zagrebe te ko traktor..meni se isto to desilo :rolleyes:

orchis
25.05.2008., 01:22

procitati odgovor valneahani!
znate li vi ista o antibioticima?

orchis
25.05.2008., 01:31
najbolje je za dijagnozu da se naprave brisevi jer oni mogu izolirati bilo koju bakteriju i odmah na nalazu dobiješ antibiogram(podjela antibiotika koji baš djeluju na tog uzročnika koji je nađen kod tebe)jer napamet piti ili stavljati antibiotik nije pametno jer možda baš taj antibi0tik dan napamet neće djelovati.kod bilo koje upale se treba liječiti i partner da se tebi nebi vratilo,osim kod gljivica gdje se u principu partner ne liječi jedino ako ima vidljive simptome jer ju nedobivaš od njega nego iz vlastitih crijeva

vidis, to si i sama ovdje rekla..da se antibiotici ne piju napamet..a taj klimicin je toliko slaba stvar da, i da ima neku bakteriju, ne bi joj uopce pomogao, samo joj moze poremetit floru i napravit jos gore..
sto se gljivica tice nije da nisu nista jer su manje opasne fizicki, a vise mentalno..odnosno od svraba lako obolis na zivce :bonk:
a njih mozes dobiti iz svojih crijeva, ali i od partnera ako ih on ima prvi i pozeljno je da se uvijek i on lijeci..

valneahana
25.05.2008., 07:01
vidis, to si i sama ovdje rekla..da se antibiotici ne piju napamet..a taj klimicin je toliko slaba stvar da, i da ima neku bakteriju, ne bi joj uopce pomogao, samo joj moze poremetit floru i napravit jos gore..
sto se gljivica tice nije da nisu nista jer su manje opasne fizicki, a vise mentalno..odnosno od svraba lako obolis na zivce :bonk:
a njih mozes dobiti iz svojih crijeva, ali i od partnera ako ih on ima prvi i pozeljno je da se uvijek i on lijeci..

tako i onako će morati na kontrolu pa će joj sigurno raditi briseve i papu pa će vidjeti dali je djelovalo a ako nije dati će joj drugi antibiotik,antibiotici nisu opće tako strašni kako ih ti predstavljaš,bolje da dobije gljivice nego da neka druga bakterija napravi nešto što sam prije pisala,a to što ti misliš da je taj njezin antibiotik slab to je tvoja stvar,ginekolozi znaju što rade,nebi davali lijekove koji nedjeluju a ako je dr. sumnjala na nešto određeno normalno da joj je dala taj jer zna da taj na to određeno djeluje,u svakom slučaju najbolje je da se naprave brisevi ali to nikako neznači da se svaki put treba izbjegnuti terapija doktora,brisevi će lijepo pokazati jeli klimicin djelovao ili ne ako je super jer nije morala čekati da napravi briseve a ako ne dati će joj drugi,ja recimo nikada nisam dobila gljivice od nijednog antibiotika kojeg sam pila a bilo je tu klavocina,novocefa,amoxila,doksiciklina,ciprinola, ...ali fakat nikad,ali kažem gljivice su najmanji problem jer ako je dr. vidjela taj neki iscjedak kod nje koji se sad više nesjećam koje je boje bio ,mislim dA se nešto sivo spominjalo onda sigurno ima nešto i nemaju sve infekcije te boje iscjedak pa je prema tome dr. valjda odredila terapiju,uostalom kad se za bilo šta pije antibiotik uvijek bi se trebao raditi antibiogram tako recimo i kad netko dođe dr. zbog kašljanja,trebala bi se napraviti analiza iskašljaja i prema tome dati antibiotik ali molim te koji dr. te šalje na to ,nitko,znam da je ginekologija druga stvar ali kažem može biti da će joj taj klimicin djelovati,uostalom stavlja ga lokalno pa joj neće štetiti želucu i ostalome a ako neće djelovati dobiti će drugi i stvar gotova

valneahana
25.05.2008., 07:10

mogući prijenos na partnera je 33% ,ali u principu muški teže dobivaju gljivice i pitaj većinu ginekologa i svi će ti reći da ako žena ima kandidu da se partner netreba liječiti,naravno da se treba ako ima simptome ali ako ne oni netrebaju jer se na njih to teže kelji,naravno da ako on ima prvi da može prenijeti i da se treba liječiti,s kojim god ginekologom sam radila nitko nije davao terapiju partneru za gljivice jedino ako žena nije naglasila da partner ima simptome tako da se u principu oni ne liječe(pročitati malo med. literaturu)

Kristina19
25.05.2008., 10:43
procitati odgovor valneahani!
znate li vi ista o antibioticima?

Gle, neke simptome doktorica može prepoznati i bez nekog nalaza jer ih je vjerojatno vidjela već sto puta i nije curi bezveze dala terapiju. Ustvari, boli mene briga oćeš ti pit antibiotik ili ne, ali valjda doktor zna nekog vraga bolje..

Clarice
25.05.2008., 10:46
uzimam lactogin kapsule dva sata prije antibiotika,one ti sadrže dobre bakterije koje štite vaginalnu floru i bore se s lošim bakterijama koje nama stvaraju probleme,koštaju ti oko 70 kn i pij ih dok god uzimaš antibiotik i možeš još nakon njega jednu kutiju preventivno,nakon što završiš s antibiotikom kupi si vagisan vaginalete,one ti sadrže mliječnu kiselinu koja snizuje ph vagine a to nepaše bakterijama i drugim beštijama pa one crkavaju te one su dobre za stabiliziranje vaginalne flore nakon liječenja bilo kakvog,a kad piješ antibiotik na usta možeš si za vrijeme njega stavljati dolje vaginalete protiv gljivica:plimicol,canasten,gyno daktarin(nešto od toga).pošto bi ti trebala kremu antibiotsku dolje onda naravno nemožeš te vaginalete za gljivice ali možeš sve ostalo što sam navela.gljivice su najmanji problem jer ti od njih nemože ništa biti tj. nemogu se desiti neke maligne promjene,sterilitet,spontani kad si trudna,...a to se sve može desiti ako imaš klamidiju,ureaplazmu,micoplazmu,streptokok,...i gljivice se tijekom poroda mogu prenijeti na dijete ali to u obliku soora u ustima koji se normalno liječi i neka ga djeca dobiju bez obzira imala majka gljivice ili ne i od njih im ništa nemože biti a kad majlka prenese klamidiju dijete može ostati slijepo,može majka imati spontani,može dobiti karcinom od hpv-a,...tako da gljivice su ništa

hvala draga za info o lactoginu (btw. da li se mogu kupiti bez recepta?) ...

što se tiče ostalog, u principu to sve znam.. više me je zanimalo da li svaka upala mora biti vezana uz klamidiju, ureaplazmu i ostalo što se gleda brisevima, ili jednostavno može biti upala, sama po sebi i izazvati krvarenje kod uzimanja pape?

Clarice
25.05.2008., 10:49
ako se na papi pokaže upala i dobije se neka terapija(bez obzira koja) nako nje se treba pričekati mjesec dana da bi se ponovilo,a ako se na brisevima nađe bakterija i dobije se terapija isto se treba pričekati mjuese dana nakon zadnje tablete ili vaginalete da bi se napravilo testiranje,što se tiče papa testa on će pokazati upalu i možda neki uzročnik a ti pored tog uzročnika možeš imati još neki koji nema na papi jer papa ne obuhvaća sve bakterije i to je normalno za papu,najbolje je za dijagnozu da se naprave brisevi jer oni mogu izolirati bilo koju bakteriju i odmah na nalazu dobiješ antibiogram(podjela antibiotika koji baš djeluju na tog uzročnika koji je nađen kod tebe)jer napamet piti ili stavljati antibiotik nije pametno jer možda baš taj antibi0tik dan napamet neće djelovati.kod bilo koje upale se treba liječiti i partner da se tebi nebi vratilo,osim kod gljivica gdje se u principu partner ne liječi jedino ako ima vidljive simptome jer ju nedobivaš od njega nego iz vlastitih crijeva

e ovo sam htjela čuti..
točno to što si rekla, nelogično mi je prepisivati antibiotik samo na osnovu pregleda.. Logičnije mi je da se napravi neki bris ili sl. i izolira bakterija, ako stvarno postoji..

Clarice
25.05.2008., 10:52
pa naravno da znam da postoji gomila bolesti bez simptoma, ali kao sto smo gore utvrdili osim nedostatka simptoma postoji i nedostatak uzrocnika!..jer ga dr. sigurno nije mogla utvrditi svojim "mikroskopskim" vidom, a briseve nije radila..tako da nema smisla da tim klimicinom pobije svoje Lactobacille i jos jednom si navuce Candidu ili pravu bolest..da dr. prava i da sumnja na nesto dala bi joj da napravi dodatne pretrage :rolleyes:
joj, ljudi vi stvarno ne shvacate da ce nas pretjerana upotreba antibiotika i takvo neodgovorno ponasanje lijecnika ubit prije nego njihovo nekoristenje svako malo..

mislim da si u pravu :cerek:

Clarice
25.05.2008., 10:55
tako i onako će morati na kontrolu pa će joj sigurno raditi briseve i papu pa će vidjeti dali je djelovalo a ako nije dati će joj drugi antibiotik,antibiotici nisu opće tako strašni kako ih ti predstavljaš,bolje da dobije gljivice nego da neka druga bakterija napravi nešto što sam prije pisala,a to što ti misliš da je taj njezin antibiotik slab to je tvoja stvar,ginekolozi znaju što rade,nebi davali lijekove koji nedjeluju a ako je dr. sumnjala na nešto određeno normalno da joj je dala taj jer zna da taj na to određeno djeluje,u svakom slučaju najbolje je da se naprave brisevi ali to nikako neznači da se svaki put treba izbjegnuti terapija doktora,brisevi će lijepo pokazati jeli klimicin djelovao ili ne ako je super jer nije morala čekati da napravi briseve a ako ne dati će joj drugi,ja recimo nikada nisam dobila gljivice od nijednog antibiotika kojeg sam pila a bilo je tu klavocina,novocefa,amoxila,doksiciklina,ciprinola, ...ali fakat nikad,ali kažem gljivice su najmanji problem jer ako je dr. vidjela taj neki iscjedak kod nje koji se sad više nesjećam koje je boje bio ,mislim dA se nešto sivo spominjalo onda sigurno ima nešto i nemaju sve infekcije te boje iscjedak pa je prema tome dr. valjda odredila terapiju,uostalom kad se za bilo šta pije antibiotik uvijek bi se trebao raditi antibiogram tako recimo i kad netko dođe dr. zbog kašljanja,trebala bi se napraviti analiza iskašljaja i prema tome dati antibiotik ali molim te koji dr. te šalje na to ,nitko,znam da je ginekologija druga stvar ali kažem može biti da će joj taj klimicin djelovati,uostalom stavlja ga lokalno pa joj neće štetiti želucu i ostalome a ako neće djelovati dobiti će drugi i stvar gotova

Draga, jedno dodatno pitanje pliz.. da li je antibiogram samo drugi naziv za briseve, ili je to nešto dodatno?
Ako da, radi li se i u državnim ambulantama, jer ne bih opet prvat kod ove iste..

alexxx
25.05.2008., 12:52
da, gljivičnu.

alexxx
25.05.2008., 12:53
što se tiče ostalog, u principu to sve znam.. više me je zanimalo da li svaka upala mora biti vezana uz klamidiju, ureaplazmu i ostalo što se gleda brisevima, ili jednostavno može biti upala, sama po sebi i izazvati krvarenje kod uzimanja pape?gardnerella.

Linea Exclusive
25.05.2008., 13:17
Draga, jedno dodatno pitanje pliz.. da li je antibiogram samo drugi naziv za briseve, ili je to nešto dodatno?
Ako da, radi li se i u državnim ambulantama, jer ne bih opet prvat kod ove iste..

Nije upućeno meni, ali evo odgovora:
antibiogram je kao dodatna pretraga koja se radi nakon što se utvrdi koji su uzročnici (bakterije) prisutni na brisu. Kada se izolira bakterija, u labosu na nju djeluju različitim antibioticima (spojevima), i gledaju na koje je bakterija osjetljiva (odnosno koje pacijent može piti i koji bi je trebali uništiti), a na koje otporna (odnosno koji ne bi djelovali na bakt). I to ti napišu zajedno s nalazom, kako bi znala točno što uzeti, a kako se ne bi pili antibiotici napamet.

Dakle, u najkraćim crtama, antibiogram je popis različitih lijekova koji su primijenjeni na bakt, i jesu li djelovali ili ne.:top:

valneahana
25.05.2008., 13:37

što se tiče ostalog, u principu to sve znam.. više me je zanimalo da li svaka upala mora biti vezana uz klamidiju, ureaplazmu i ostalo što se gleda brisevima, ili jednostavno može biti upala, sama po sebi i izazvati krvarenje kod uzimanja pape?

može biti bilo kakva druga bakterija koja će izazvati upalu:gardnerela,trichomonas,streptokok,escherihia ,enterococus,...ali svi se oni pokažu na brisevima jer kad se uzimaju brisevi uzimaju se na ureaplazmu,micoplazmu,aerobe,anaerobe i klamidiju,ovi aerobi i anaerobi ti pokazuju sve ostale bakterije koje sam recimo navela gore ali i druge tako da možda imaš neki od tih pa ti on uzrukuje upalu

valneahana
25.05.2008., 13:39

linea ti je lijepo objasnila,znači ako ti nađu neki uzročnik onda ga testiraju na hrpu antibiotika i na nalazu dobiješ popis onih koji super djeluju,koji djeluju smanjeno i koji uopće nedjeluju i znači treba se uzeti onaj koji potpuno djeluje jer ako se uzme neki drugi možeš se samo zaliječiti ili uopće neizliječiti,ali to ti tako i onako dr. prepisuje kad vidi nalaz.rade ti ga socijalci isto,jer tako i onako oni šalju uzorke u zavod za javno zdravstvo u mirogojskoj ili u rockfelerovu tako da nemaš beda ali bi na uputnici trebalo pisati brisevi plus antibiogram jer ako nepiše neki puta ga valjda zaborave napisati ili neznam šta već jer ja nisam dobila antibiogram a kad sam dr. pitala kako to da ga nema je rekla da je to zato kaj imam mali broj bakterija i da se mali broj bakterija ne liječi i da zato nisu napisali antibiogram,ko će ga znati zašto ga nisam dobila,uglavnom ja sad radi toga pijem antibiotik napamet jer mi je izolirana ureaplazma a makar je u malom broju dr. ju je odlučila liječiti jer je ona zajebana i ja sam ju isto htjela izliječiti bez obzira što je imam u malom broju

valneahana
25.05.2008., 13:45
Gle, neke simptome doktorica može prepoznati i bez nekog nalaza jer ih je vjerojatno vidjela već sto puta i nije curi bezveze dala terapiju. Ustvari, boli mene briga oćeš ti pit antibiotik ili ne, ali valjda doktor zna nekog vraga bolje..

potpisujem,ja sam za briseve prije svega dakako,ali taj tvoj iscjedak mi je sumnjiv jer je sumnjive boje i bolje da počneš s tom terapijom koju ti je dala i nakon toga onda briseve pa ćeš znati jeli djelovalo ili ne a ako nije dobit ćeš drugi prema antibiogramu

valneahana
25.05.2008., 13:52

lactogin,vagisan možeš kupiti bez recepta,ja si u principu sve kupujem bez čak i vaginalet i kreme kad mi dr. kaže prek telefona nalaz pape i šta trebam jer mi se neda ići po recepte i čekati ali neki put ti neće dati bez recepta pa ja odem u drugu ljekarnu i tamo mi daju,sve ti ovisi ali u principu daju svi,a ovo dvoje prvo ide bez recepta

Clarice
25.05.2008., 20:13
hvala puno curke na odgovorima! :cerek:

orchis
25.05.2008., 22:46
mogući prijenos na partnera je 33% ,ali u principu muški teže dobivaju gljivice i pitaj većinu ginekologa i svi će ti reći da ako žena ima kandidu da se partner netreba liječiti,naravno da se treba ako ima simptome ali ako ne oni netrebaju jer se na njih to teže kelji,naravno da ako on ima prvi da može prenijeti i da se treba liječiti,s kojim god ginekologom sam radila nitko nije davao terapiju partneru za gljivice jedino ako žena nije naglasila da partner ima simptome tako da se u principu oni ne liječe(pročitati malo med. literaturu)

neki ginekolozi daju terpaiju za oboje, neki ne..ja osobno mislim da su oni koji daju za oboje bolji..a muskarac moze ne imati simptome i "nemati" canididu kao bolest, ali oni su prenosnici i trebali bi se lijeciti zbog ping-pong efekta :kava:

orchis
25.05.2008., 22:52

upala je proces koji izaziva neki mirobioloski uzrocnik..znaci mikrob (bakterija, virus, gljivica...) je uzrok, a upala je posljedica..znaci svaka upala mora biti vezana uz neki mikrob..

orchis
25.05.2008., 22:53

upala je proces koji izaziva neki mirobioloski uzrocnik..znaci mikrob (bakterija, virus, gljivica...) je uzrok, a upala je posljedica..znaci svaka upala mora biti vezana uz neki mikrob..

orchis
25.05.2008., 23:11

zekoslav mrkva
28.05.2008., 10:40
imam jedan problem, u sredini ciklusa pojavio mi je smećkasti iscjedal ili je to bilo par kapi krvi, pojma nemam, uglavnom onak ko zadnji dan menge. to mi se nikda do sad nije dogodilo, uvijek imam redovite cikluse.
jel imao ko iskustva s tim?

-gloria-
28.05.2008., 11:45
imam jedan problem, u sredini ciklusa pojavio mi je smećkasti iscjedal ili je to bilo par kapi krvi, pojma nemam, uglavnom onak ko zadnji dan menge. to mi se nikda do sad nije dogodilo, uvijek imam redovite cikluse.
jel imao ko iskustva s tim?

ovuliraš

lilly53
28.05.2008., 11:49
ja se usrala da ce biti neka fotka pa hoce da kliknem pa necu da kliknem pa reko' 'ajde da kliknem.... :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Trillian
28.05.2008., 11:54
ja se usrala da ce biti neka fotka pa hoce da kliknem pa necu da kliknem pa reko' 'ajde da kliknem.... :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

:rofl::rofl::rofl::rofl: Ja isto! Onak oprezno sam prešla mišem prek naslova teme da vidim o čemu se radi!!!:lol: