PDA

View Full Version : Escherichia coli

stranice : 1 [2] 3

amper123
29.10.2008., 10:52
Ok, popila sam 43 antibiotika, potrošila kutiju vaginaleta i bris mi je ok. No more e. coli.
Ali sad! Imam malo rijetkog žutog iscjetka, i doslovce me sve boli kad sjedim, kad se brišem nakon mokrenja, a o pokušaju seksa da ni ne govorim!
Ginekologica tvrdi da je sve ok, a danas sam odnijela i mokraću na analizu. Koliko god glupo zvučalo, ali da imam e. coli u mjehuru, zar ju ova 43 antibiotika za vaginu ne bi djelovala i na mjehur?
Ništa mi više nije jasno, znam da me boli/peče/svrbi/totalno je nelagodan osjećaj, a ginekologica mi kaže da je to psihosomatski.
Toliko luda još nisam. I ne znam što ću više!

sofi
30.10.2008., 15:20
ja sam danas dala treci dan urinokulture... nalaz za par dana.... da vidimo sta ce biti........... nadam se da nece biti e.c..

snupy
01.11.2008., 07:49
za rješavanje e. coli preporučam citrofit, ima ga kupiti u boljim biljnim ljekarnama (71 kn).
imala sam e. coli 10 na 5, ali bez simptoma, osim češćeg uriniranja (ali bez mirisa, bolova, normalne količine a ne par kapi).
pila sam brusnicu i sva ostala čuda pa ništa. ovo sam pila uz antibiotik, pa je upalilo.
za zdravlje flore i faune u vagini sam usporedno koristila vaginalete od marinalaba acidosaulus.
uglavnoj, proguglajte si citfoit i moja preporuka piti ga uz guste sokove da se ne osijeti (meni je najbolje išao uz 100% juice koji je jak pa prekrije gorčinu).
sretno

electric_barbarella
01.11.2008., 19:29
za rješavanje e. coli preporučam citrofit, ima ga kupiti u boljim biljnim ljekarnama (71 kn).
imala sam e. coli 10 na 5, ali bez simptoma, osim češćeg uriniranja (ali bez mirisa, bolova, normalne količine a ne par kapi).
pila sam brusnicu i sva ostala čuda pa ništa. ovo sam pila uz antibiotik, pa je upalilo.
za zdravlje flore i faune u vagini sam usporedno koristila vaginalete od marinalaba acidosaulus.
uglavnoj, proguglajte si citfoit i moja preporuka piti ga uz guste sokove da se ne osijeti (meni je najbolje išao uz 100% juice koji je jak pa prekrije gorčinu).
sretno

jel na kraju citrofit ili kak? :D

didianna
07.11.2008., 20:04
Evo upravo sam malo guglala i primijetila da CranActin ima iste sastojke kao i Dietpharmov Brusnicin (ima ga u svim ljekarnama u Hrvatskoj) koji ja pijem momentalno, samo sto su preporucene doze na CranActinu vece.

Sto zanci da bih trebala piti ovaj Brusnicin ne po dozama koje pisu na kutiji nego vecim, i efekt bi trebao biti isti.

CranActin preporucuje 4 tablete dnevno
Brusnicin preporucuje 1-3 tablete dnevno

Oboje imaju u jednoj kapsuli: 400 mg ekstrakta brusnice i 30 mg vitamina C;
jedina razlika:
CranActin: ekstrakt brusnice Vaccinium Macrocarpon
Brusnicin: ekstrakt brusnice Vaccinium Oxycoccus

Nisam nasla nikakvu razliku izmedju te dvije brusnice sto se njihovih sastojaka tice i ucinka, nego su samo druga vrsta.

Ove prve u CranActinu Vaccinium Macrocarpon (iliti velika brusnica ili americka brusnica (Large cranberry, American Cranberry, Bearberry)) rastu u Americi i Canadi (zato i jesu u Americkom proizvodu) imaju sire lisce, duze i vece plodove i sladje su.

Ove u Brusnicinu Vaccinium Oxycoccus (iliti obicna brusnica ili sjeverna brusnica (Common Cranberry or Northern Cranberry)) raste u Sjevernoj Americi, Europi i Aziji imaju maleno lisce, tamno roza cvjetove, male blijedo ruzicaste plodove i kiselkasti okus.

A ako nekog zanima, usporedila sam i cijene s kolicinom, CranActin ispada jeftiniji.

bok!i mene pegla doticna e-coli.. :(
kupila sam od natural wealtha brusnicu
1ma 140 mg a dnevna preporucena doza je 1 tab....kaj to onda znaci da bi ju trebala piti 12 tab dnevno?

Winter
08.11.2008., 02:27
bok!i mene pegla doticna e-coli.. :(
kupila sam od natural wealtha brusnicu
1ma 140 mg a dnevna preporucena doza je 1 tab....kaj to onda znaci da bi ju trebala piti 12 tab dnevno?

A valjda.
Ja sam Brusnicin i CranActin (1 kapsula: 400 mg brusnice i 30 mg vitamina C) pila 4 kapsule dnevno. A kad sam bila na putovanju, sam imala sa sobom CranActin Chewables (1 tableta: 200 mg brusnice i 60 mg vitamina C) zvakala po 6-8 tableta dnevno.

larazg
24.11.2008., 14:27
imam jedno pitanje

na običnom davanju urina na nalazu mi je dosta bakterija...nakon 4 dana samoincijativno odlazim raditi urinokulturu i danas dolazi nalaz:

Test leukocitne esteraze : negativan
Test nitriti : negativan
Kultura: sterilna

Pitanje: kako je to moguće...tjedan dana prije u urinu dosta bakterija a urinokultura sterilna????
Pitanje: što je to leukocitna esteraza i nitriti???????

HELP :ne zna:

sofi
24.11.2008., 15:07
imas na forumu sve objasnjeno, ukucaj na google i izbacice ti... uglavnmom nemas se sta brinuti, hemijska analiza nije sterilna i precizna kao urinokultura... ako je urinokultura dobra, nema razloga za brigu.....

Zolta
25.11.2008., 19:07
imam jedno pitanje

na običnom davanju urina na nalazu mi je dosta bakterija...nakon 4 dana samoincijativno odlazim raditi urinokulturu i danas dolazi nalaz:

Pitanje: kako je to moguće...tjedan dana prije u urinu dosta bakterija a urinokultura sterilna????

Zbilja ako je urinokultura ok, nema straha. Bakterije su ti u mokraču mogle doći iz vanjskog djela spolovila. Zato se za urinokulturu i daje srednji mlaz. Da prvi ispere spolovilo. Za ono ne znam što znaći, ali čim je negativno, dobro je.

summer_time_08
27.11.2008., 09:55
nakon kure cefalinom (prepisana bez urinokulture) te ponovljenih simptoma i napravljene urinokulture i ustanovljene e.coli, dobila sam klavocin. nakon kure klavocina koja je završila prekjučer, opet osjećam simptome. grrr, a baš pomislila da je sve gotovo.

u isto vrijeme radimo na bebi, što mi se baš ne sviđa budući sam puna antibiotika. ali kako pokušavamo već neko vrijeme, ne propuštamo niti jednu priliku... a svatko ima svoje mišljenje o antibioticima u trudnoći.

sad čekam da ponovim nalaz mokraće, a probat ću i s cran actinom u međuvremenu...

savjet, mišljenje?

larazg
27.11.2008., 15:47
pročitaj par stranica prije kako sam ja to riješila

malaM22
01.12.2008., 16:25
Pliz larazg, jel moze ime toga čaja iz njemačke, idem u petak, pa da si ga kupim, jer se stvarno više ne želim trovat s antibioticima.
koliko košta? i u kakvoj apoteci se može kupit? i koliko ga se treba čekat kad ga se naruči? ja ostajem samo tjedan dana u njemačkoj.
tnx

JustForFun
04.12.2008., 15:23
Bok cure! Evo i mene u e. colli klub!

Nađena mi je u brisu na cervixu, dobila sam antbiotik i vaginalete Geonistin, počinjem danas sa tim.

Ali kako vidim iz svega napisanog na ovoj temi da borba sa tim sranjem nije tako laka i džaba antibiotici bez neke varijante brusnice u jačoj dozi.

Ja sam mislila uzeti one Encianove kapsule brusnice koje su se prije češće reklamirale, jer su mi davno prije pomogle. Kakve su one u usporedbi sa ovim proizvodima koje pominjete jer navodno i one sadrže koncentrat brusnice???

Također iz ovog što pišete pretpostavljam da je imam i u urinokulturi pa sam zvala svoju doktoricu da vidim dal trebam praviti urinokulturu prije početka sa ovim antibioticima, ona mi kaže da pijem ovaj antibiotik koji mi je ginekolog propisao, da je to inače jak antibiotik i daje se i za upale pluća čak tako da bi trebao djelovati i na e. coli u urinu ako je ima, pa kad sve završim da sačekam 15-20 dana i onda da napravim ponovo bris cervixa i urinokulturu da budem sigurna.

Ja sam inače prije nekih 5-6 godina imala užasnih problema sa mokraćnim, čak sam jednom krv pomokrila, ali sam bila veliki idiot i nema šanse da bih išla kod doktora, na svoju ruku sam pila one Sirnesul koje bi mi privremeno pomogle, sjebale stomak i vaginalnu floru i tako se vrtila u krug dok nisam kupila ove Encianove brusnice i rješila sam bila problem do sada, par puta bih malo osjetila mokraćne nekad i popila bih jedan uvin čaj i sve bi bilo ok, a tada u vrijeme najveće krize uvin čaj mi nije nikako djelovao, kad bih stala nogom na pločicu odmah bih se razboljela ili čim bih se malo uznojila a vjetar me obiđe itd...

sada što se tiče urinarnog trakta ne osjećam nešto posebno, ali mokraća mi jest tamna

i ovi simptomi sukrvica itd... sve to imama, a koliko to vidim to su simptomi e. colli, ovaj prošli mjesec sam cjelo vrijeme skoro to imala, a ginekolog nema pojma odakle, da nisam sama tražila briseve ne bi mi ih dao da radim :flop::flop:

šta mislite hoće li ovaj antibiotik djelovati i kod muža ako on ima tu bakteriju?
i šta mislite dal je ima, prije da ima nego da nema, jel da?

ja sam kontala da popijemo ovo pa da on poslje napravi urinokulturu kad i ja, šta mislite o tome

i je li za njega dovoljna urinokultura ili bi trebao raditi još neke briseve (nije baš tip kojeg je lako natjerati na nege pretrage :rolleyes:)

jer kad se očistim svih ovih sranja planiram aktivno na pravljenje bebe i ne bih htjela nepažnjom uprskati sve

valneahana
05.12.2008., 18:35
Bok cure! Evo i mene u e. colli klub!

Nađena mi je u brisu na cervixu, dobila sam antbiotik i vaginalete Geonistin, počinjem danas sa tim.

Ali kako vidim iz svega napisanog na ovoj temi da borba sa tim sranjem nije tako laka i džaba antibiotici bez neke varijante brusnice u jačoj dozi.

Ja sam mislila uzeti one Encianove kapsule brusnice koje su se prije češće reklamirale, jer su mi davno prije pomogle. Kakve su one u usporedbi sa ovim proizvodima koje pominjete jer navodno i one sadrže koncentrat brusnice???

Također iz ovog što pišete pretpostavljam da je imam i u urinokulturi pa sam zvala svoju doktoricu da vidim dal trebam praviti urinokulturu prije početka sa ovim antibioticima, ona mi kaže da pijem ovaj antibiotik koji mi je ginekolog propisao, da je to inače jak antibiotik i daje se i za upale pluća čak tako da bi trebao djelovati i na e. coli u urinu ako je ima, pa kad sve završim da sačekam 15-20 dana i onda da napravim ponovo bris cervixa i urinokulturu da budem sigurna.

Ja sam inače prije nekih 5-6 godina imala užasnih problema sa mokraćnim, čak sam jednom krv pomokrila, ali sam bila veliki idiot i nema šanse da bih išla kod doktora, na svoju ruku sam pila one Sirnesul koje bi mi privremeno pomogle, sjebale stomak i vaginalnu floru i tako se vrtila u krug dok nisam kupila ove Encianove brusnice i rješila sam bila problem do sada, par puta bih malo osjetila mokraćne nekad i popila bih jedan uvin čaj i sve bi bilo ok, a tada u vrijeme najveće krize uvin čaj mi nije nikako djelovao, kad bih stala nogom na pločicu odmah bih se razboljela ili čim bih se malo uznojila a vjetar me obiđe itd...

sada što se tiče urinarnog trakta ne osjećam nešto posebno, ali mokraća mi jest tamna

i ovi simptomi sukrvica itd... sve to imama, a koliko to vidim to su simptomi e. colli, ovaj prošli mjesec sam cjelo vrijeme skoro to imala, a ginekolog nema pojma odakle, da nisam sama tražila briseve ne bi mi ih dao da radim :flop::flop:

šta mislite hoće li ovaj antibiotik djelovati i kod muža ako on ima tu bakteriju?
i šta mislite dal je ima, prije da ima nego da nema, jel da?

ja sam kontala da popijemo ovo pa da on poslje napravi urinokulturu kad i ja, šta mislite o tome

i je li za njega dovoljna urinokultura ili bi trebao raditi još neke briseve (nije baš tip kojeg je lako natjerati na nege pretrage :rolleyes:)

jer kad se očistim svih ovih sranja planiram aktivno na pravljenje bebe i ne bih htjela nepažnjom uprskati sve

draga on je već trebao napraviti bris da dobije svoj antibiogram no kako nije neka sad popije isto što i ti i neka pričeka još tri tjedna nakon terapije i onda neka ode dati bris i urinokulturu

znači mora dati bris ako želite znati jeli ima što jer urinokultura nije dostatna jer nemora pokazati ništa dok bris može jer urinokultura je nalaz mokraće iz mjehura a kad se uzima bris uzima se iz uretera,znam da urin prolazi kroz ureter i da bi onda trebalo biti i u urinu nešto ali i nemora biti uopće zato i postoji bris

JustForFun
06.12.2008., 12:16
a kakav je to bris konkretno i gdje se obično radi

zna li tko za ove Ecianove brusnice odgovor?

uzela sam ipak Natural Wealth brusnica forte jer mi je cura u apoteci rekla da je to najjača brusnicakoju imaju, šta mislite o ovim?

Suey
06.12.2008., 23:32
imam jedno pitanje

neg. nitriti - nema bakterija

leukocitna esteraza bi mogao biti gnoj u urinu, meni je ona nadjena

inace, sve ostalo mi bilo neg. urinokultura sterilna, ali u urinu plocasti epitel. bem mu i taj epitel dost mi ga je vise:mad:

Suey
06.12.2008., 23:33
Zbilja ako je urinokultura ok, nema straha. Bakterije su ti u mokraču mogle doći iz vanjskog djela spolovila. Zato se za urinokulturu i daje srednji mlaz. Da prvi ispere spolovilo. Za ono ne znam što znaći, ali čim je negativno, dobro je.

lijepo, doktorica koja ne zna sto je leukocitna esteraza.

valneahana
07.12.2008., 08:29

uzela sam ipak Natural Wealth brusnica forte jer mi je cura u apoteci rekla da je to najjača brusnicakoju imaju, šta mislite o ovim?

pa recimo može kod urologa ili neki rade u zaraznoj

to je mikrobiološki bris uretera

Andromeda25
07.12.2008., 23:27
Ne znam sta bih vam rekla za brusnicu, osim da ju ja vise necu piti, a na osnovu moje price, donesite i vi svoju odluku.

Ja sam zbog nekih zdravstvenih problema istrazivala principe kisele i alkalne hrane- treba unositi 80% alkalne, a 20% kisele hrane. Povecana kiselost organizma je raj za razvoj bakterija, gljivica i virusa....elem, prema svakoj podjeli hrane na alkalnu i kiselu, brusnica je svrstana kao kisela namirnica. Meni bas nije bilo logicno zasto se preporucuje kod urinarnih infekcija, kad stvara kiselinu, a to ubrzava razmnozavanje bakterija.
I onda naletim na jedan sajt o d-mannose seceru, koji se preporucuje kod infekcija E. coli (neko je o tome pisao na ovoj temi). I na tom sajtu procitam sledece- brusnica povecava kiselost urina i time pomaze razvoj bakterija, jer stvara sredinu u kojoj se one najlakse umnozavaju. To mozete procitati na ovom sajtu
http://www.sweet-cures.com/e-coli-cranberry.htm

Moj licni primjer- patim od upala mokracnog kanala izazvanih odnosima....to mi se desilo vec par puta. Imam odnose 2-3 dana i sledeci dan upala, antibiotici 7-10 dana, sve se smiri do sledeceg odnosa (sreca, pa imam vezu na daljinu:)) i tako u krug. E sad- prije zadnje upale, odlucim ja piti caj od brusnice. Kupila sam susenu brusnicu, pila ta 2-3 dana litru caja dnevno, jela i te brusnice iz caja i sta se desi? Dobijem takvu upalu da je ciprocinalu od 500 mg trebalo 3 puna sata da mi omoguci da ne vristim od bolova-a prijasnje upale su bile znatno, znatno podnosljivije. Mozda grijesim, ali vrlo je moguce da sam sebi napravila veci problem sa tom brusnicom, nego sto bi bio bez nje.

Bolje vam je piti limunadu ili dodati sodu bikarbonu u neki caj, jer obe ove namirnice cine urin alkalnim, a u alkalnom urinu bakterije ne mogu da se razmnoze niti da opstanu.
Izvinite ako sam vas udavila, ali mislim da je bitno da znate ovakve informacije, pa sami odlucite sta vam je najbolje ciniti.:)
Pozdrav

JustForFun
08.12.2008., 10:13
bila sam napisala veliki post, ali otišlo mi, ali evo ovaj link gdje je dosta toga objašnjeno

http://www.plivazdravlje.hr/?section=arhiva&acat=w&cat=t&id=17100&show=1

tako za samo liječenje infekcija nema dovoljno istraživanja, ni za opovrgnuti ni za tvrditi, ali za prevenciju i profilaksu - da :top:

Postoje snažni znanstveni dokazi o ulozi brusnice u prevenciji urinarne infekcije. Broj in vitro studija je respektabilan, ali kliničkih istraživanja na značajnijem uzorku ispitanika još ima nedostatno.

Meta analiza provedena 2006. uključila je samo 2 kliničke studije (jedine za sada) o ulozi brusnice u prevenciji uroinfekcije, dok značajnijih kliničkih studija o liječenju infekcije brusnicom uopće nema.

Zaključno možemo istaknuti da kod pacijenata sa rekurentnim urinarnim infekcijama, rutinska upotreba brusnice može biti alternativna terapija antibiotskoj profilaksi. S obzirom na ekspanzivan rast studija o brusnici i uroinfekciji u posljednjih nekoliko godina, očekujemo nove spoznaje o dobrotvornom učinku brusnice.

JustForFun
08.12.2008., 10:15
Amy Howell je naučnica na univerzitetuRutgers, koja je pronašla izvanredne stvari vezane za brusnice.

One imaju antioksidantsku aktivnost, a također spriječavaju bakterije da se zadržavaju u organizmu, što ostalo voće i povrće ne čini, kaže ona.

Antioksidanti štite ćelije od oštećenja, a evo šta sve brusnice mogu učiniti: smanjiti loš i povećati dobar holesterol, smanjiti rizik od srčanih bolesti, spriječiti infekcije mokračnih kanala.

Američka Fondacija za bolesti bubrega preporučuje da se pije 300 mililitara soka od brusnica dnevno kako bi se spriječile infekcije mokračnih kanala. Tanini u brusnicama mijenjaju e-coli bakteriju koja dovodi do infkecija mokračnih kanala i još niza drugih bolesti. Brusnice također pomažu u borbi protiv čireva i raka stomaka, čak sprječavaju i kvar zuba. Sastojak koji se nalazi u brusnicama sprječava stvaranje naslaga na zubima. Naučnici rade na stvaranju tečnosti za ispiranje usta koja upravo sadrži taj sastojak. Naučnici također istražuju brusnice kao moguće moćne anti-bakterijske agense.

http://www.voanews.com/bosnian/archive/2006-12/2006-12-05-voa4.cfm

Andromeda25
08.12.2008., 11:03
Amy Howell je naučnica na univerzitetuRutgers, koja je pronašla izvanredne stvari vezane za brusnice.

One imaju antioksidantsku aktivnost, a također spriječavaju bakterije da se zadržavaju u organizmu, što ostalo voće i povrće ne čini, kaže ona.

Antioksidanti štite ćelije od oštećenja, a evo šta sve brusnice mogu učiniti: smanjiti loš i povećati dobar holesterol, smanjiti rizik od srčanih bolesti, spriječiti infekcije mokračnih kanala.

Američka Fondacija za bolesti bubrega preporučuje da se pije 300 mililitara soka od brusnica dnevno kako bi se spriječile infekcije mokračnih kanala. Tanini u brusnicama mijenjaju e-coli bakteriju koja dovodi do infkecija mokračnih kanala i još niza drugih bolesti. Brusnice također pomažu u borbi protiv čireva i raka stomaka, čak sprječavaju i kvar zuba. Sastojak koji se nalazi u brusnicama sprječava stvaranje naslaga na zubima. Naučnici rade na stvaranju tečnosti za ispiranje usta koja upravo sadrži taj sastojak. Naučnici također istražuju brusnice kao moguće moćne anti-bakterijske agense.

http://www.voanews.com/bosnian/archive/2006-12/2006-12-05-voa4.cfm

Ne mogu nista reci za pijenje brusnice kada nemas infekciju , ali kada ju dobijes, onda bas ne znam koliko je djelotvorna- kod mene se pokazalo da sam se osjecala puno gore, nego kada ju nisam pila u periodu trajanja infekcije.

JustForFun
08.12.2008., 11:17
a jesi li pila antibiotik u isto vrijeme ili nisi?

Andromeda25
08.12.2008., 18:01
a jesi li pila antibiotik u isto vrijeme ili nisi?

Malo komplikovano za objasniti- imala sam odnose 3 dana, ta tri dana pila samo brusnicu (jer nemam nikakve simptome upale prva 3-4 dana) i 4. dan dobijem upalu, koja je bila 1000 puta gora nego prije kada ta prva 3 dana nisam koristila nista-naravno, zavrsila sam na antibioticima, a mislim da sam i dalje pila brusnicu....da li je to slucajnost ili ne, ne znam, ali nevezano za moj slucaj- meni je tvrdnja da brusnica zakiseljava urin (jer je kisela namirnica, a to je dokazano), a da je E. coli bakterija koja voli kiselinu i koja se najbolje razmnozava u kiselim uslovima, dovoljna da dobro razmislim da li cu je vise koristiti kao bilo kakvu pomoc. To je moje misljenje, koje ne mora biti tacno:)

JustForFun
09.12.2008., 10:19
http://fr.youtube.com/watch?v=u11DfF6fuCM

evo ovdje se vidi da ešerihija ispušta toksine koji su blizu stjenki mok. mjehura i koji izazivaju upalu, a da nešto iz brusnice napada njene pipke i pomaže da se organizam pročisti jer se ona ne može kačiti za stjenke :top:

http://fr.youtube.com/watch?v=hMA8k7-4x2o
ovdje neka doktorica priča, i kaže da je bolje koristiti prah i tablete nego dok

http://fr.youtube.com/watch?v=IlDQ7YrFwkE&feature=related
http://fr.youtube.com/watch?v=zJQVa7UL3-o&NR=1 općenito o infekcijama

JustForFun
09.12.2008., 10:21
Malo komplikovano za objasniti- imala sam odnose 3 dana, ta tri dana pila samo brusnicu (jer nemam nikakve simptome upale prva 3-4 dana) i 4. dan dobijem upalu, koja je bila 1000 puta gora nego prije kada ta prva 3 dana nisam koristila nista-naravno, zavrsila sam na antibioticima, a mislim da sam i dalje pila brusnicu....da li je to slucajnost ili ne, ne znam, ali nevezano za moj slucaj- meni je tvrdnja da brusnica zakiseljava urin (jer je kisela namirnica, a to je dokazano), a da je E. coli bakterija koja voli kiselinu i koja se najbolje razmnozava u kiselim uslovima, dovoljna da dobro razmislim da li cu je vise koristiti kao bilo kakvu pomoc. To je moje misljenje, koje ne mora biti tacno:)

mislim da ta kiselost nije tolko relevantna, jer postoje drugi mehanizmi preko kojih brusnica djeluje, ali evo ja sad pijem antibiotike i brusnicu pa ću raditi bris pa vam javim rezultate :mig:

evey
11.12.2008., 11:29
Dajte molim vas nek mi netko napiše kakve je simptome imao dole kad bi se ta ešerihija pojavila tj. buknula. meni su je prije dvije godine izolirali iz jednog od onih briseva,ali nisam imala nikakve simptome.
Sad mi je iscjedak žut a mjehur me probada i non stop piškim,ali ne peče.

JustForFun
11.12.2008., 12:31
Dajte molim vas nek mi netko napiše kakve je simptome imao dole kad bi se ta ešerihija pojavila tj. buknula. meni su je prije dvije godine izolirali iz jednog od onih briseva,ali nisam imala nikakve simptome.

kako si je liječila do sada?

evey
13.12.2008., 14:56
ne sjećam se imena antibiotika koji sam pila ali bio je propisan na temelju onog nalaza koji pokazuje kojim bi se antibioticima trbalo tu bakteriju ubiti. i sjećam se da smo istodobno pili antibiotik dečko i ja, a ja sam nakon toga 3 mjeseca pila brusnicu (američki proizvod,netko ga je tu već spominjao) i mjesecima iza toga svaki dan vitamin c-1000mg.
u biti sam bila non stop pod nekim preparatom do 8.mj ove godine. onda sam u 9.mj dobila upalu mjehura (posljedice morskih radosti valjda) i pila nolicin (čini mi se). i eto sad taj žućkasti iscjedak i bolovi u mjehuru.

snowshoe
13.12.2008., 15:35
pozdrav!
imam ja par pitanja što se tiče prehrane za vrijeme i nakon upale uzrokovane milom nam bakterijom :mad:
ja sam jako dugo sumnjala na to da ju imam (svako malo upala mjehura, ne možeš ni pet minuta posjediti u mokrom badiću, već se idući dan grčiš na wc-u, moliš boga da ne moraš ići piškiti itd,itd. a svi te uvjeravaju da si samo "jako osjetljiva") i sad je napokon potvrđeno.
od jedne poznanice sam čula da je ona svoje probleme s ešerijhijom riješila potpunom promjenom prehrane (prešla je na makrobiotiku na tri mjeseca) i kune se da je to bilo od ključne važnosti jer su joj rekli da se e. coli kao bakteriju probavnog trakta (ili sustava) mora rješavati od tamo.
druga pak poznanica kaže da je izbacila iz prehrane mliječne proizvode i slatko i da je u mjesec dana riješila sve probleme.
ja sam nekad davno čula da e. coli paše šećer ali jooooj, ja živim od mliječnih proizvoda i slatkog :(
kaj vi mislite o svemu tome?

Winter
13.12.2008., 15:37

Ja imam e.coli u mjehuru vec vise od 3 godine. U brisu je nikada nisam imala. Simptomi su ti da me boli trbuh, pecka pri mokrenju, imam osjecaj da se ne mogu pomokriti do kraja i jako rijetko i malo mokrim.
Pila sam sve moguce antibiotike i stalno mi se to vraca s time da je infekcija gadna, po 100 000 u 1ml mokrace.
Sada sam postala imuna na odredjene antibiotike, kao npr Amoksicilin. Momentalno pijem Novocef 500mg i CranActin tablete od brusnice koje mi je preporucila larazg na ovom topicu i ogromne kolicine tekucine stalno.
Uskoro cu ici kod specijaliste urologa jer nakon toliko vremena je ocito da to ne mogu samo tako rijesiti antibioticima i brusnicom s time da nalazi umjesto da svaki put budu bolji, su svaki put gori. Jos me je dokrotica poslala da napravim nalaz krvi pa mi je rekla da moram pauzirati s antibioticima jer mi ostecuju jetru. Pa nakon te pauze sam imala nepodnosljive bolove i morala mi je opet dati antibiotik za e.coli.
Nadam se da ce mi napokon urolog pomoci da zavrsimo ovu dugu, bolnu i nestretnu pricu. Ako ne, cini mi se da cu morati u nekoj drugoj drzavi potraziti pomoc.

evey
13.12.2008., 22:08
pozdrav!
imam ja par pitanja što se tiče prehrane za vrijeme i nakon upale uzrokovane milom nam bakterijom :mad:
ja sam jako dugo sumnjala na to da ju imam (svako malo upala mjehura, ne možeš ni pet minuta posjediti u mokrom badiću, već se idući dan grčiš na wc-u, moliš boga da ne moraš ići piškiti itd,itd. a svi te uvjeravaju da si samo "jako osjetljiva") i sad je napokon potvrđeno.
od jedne poznanice sam čula da je ona svoje probleme s ešerijhijom riješila potpunom promjenom prehrane (prešla je na makrobiotiku na tri mjeseca) i kune se da je to bilo od ključne važnosti jer su joj rekli da se e. coli kao bakteriju probavnog trakta (ili sustava) mora rješavati od tamo.
druga pak poznanica kaže da je izbacila iz prehrane mliječne proizvode i slatko i da je u mjesec dana riješila sve probleme.
ja sam nekad davno čula da e. coli paše šećer ali jooooj, ja živim od mliječnih proizvoda i slatkog :(
kaj vi mislite o svemu tome?

Čula sam jako puno priča o tome i svi tvrde da pali, ne mora biti makrobiotika, ali mora biti tona svježeg voća i povrća, meso reducirati (npr.kuhani pureći file), slatko (u svim oblicima) zaboraviti, hektolitri vode i na kraju biti više gladna nego sita.

larazg
14.12.2008., 07:02
Ja imam e.coli u mjehuru vec vise od 3 godine. U brisu je nikada nisam imala. Simptomi su ti da me boli trbuh, pecka pri mokrenju, imam osjecaj da se ne mogu pomokriti do kraja i jako rijetko i malo mokrim.
Pila sam sve moguce antibiotike i stalno mi se to vraca s time da je infekcija gadna, po 100 000 u 1ml mokrace.
Sada sam postala imuna na odredjene antibiotike, kao npr Amoksicilin. Momentalno pijem Novocef 500mg i CranActin tablete od brusnice koje mi je preporucila larazg na ovom topicu i ogromne kolicine tekucine stalno.
Uskoro cu ici kod specijaliste urologa jer nakon toliko vremena je ocito da to ne mogu samo tako rijesiti antibioticima i brusnicom s time da nalazi umjesto da svaki put budu bolji, su svaki put gori. Jos me je dokrotica poslala da napravim nalaz krvi pa mi je rekla da moram pauzirati s antibioticima jer mi ostecuju jetru. Pa nakon te pauze sam imala nepodnosljive bolove i morala mi je opet dati antibiotik za e.coli.
Nadam se da ce mi napokon urolog pomoci da zavrsimo ovu dugu, bolnu i nestretnu pricu. Ako ne, cini mi se da cu morati u nekoj drugoj drzavi potraziti pomoc.

Ali griješiš u jednom - ako piješ antibiotike i super cran actine - ne smiješ toliko puno piti tekućine jer onda se lijek ne zadržava u mjehuru (kada iz isfiltrira bubreg) već odmah ti to ispišaš...

Ne divljati sa tekućinom :nono:

antibioticima e.colii samu nećeš riješiti, ma nema šanse. Ja kada sam je dobila adobila sam ju u porodu oboružala sam se svom milom mogućom medicinskom literaturom jer sam čitala o njoj da ju znaju vući po 10 godina u sebi.

Ona ima svoje specifičnosti kao bakterija:

Izgled - ima tijelo i ima dlaćice (pipke) kojima se priljubi za stijenke mjehura i tako obitava. Kada piješ antibiotik on ubije bakteriju ali ne ubije te dlečice koje su čvrsto regenerirane (priljepljene) za strijenku mhehura i što se događa? nakon 10 dana kura antibiotika bakterija ode ali ostanu dlečice koje se za tri tjedna regeneriraju u novu bakteriju i zato se kaže da se e.colii teško liječi.

Po meni pogrešan pristup kako se govori - ona se nedovoljno dobro liječi.

Znači uz antibiotike tebi trebe nešto da makne te dlačice. Za to sam pronašla savršen proizvod koji se zove Solary Super Cran Actine koji u sebi ima savršen sastav a to je:

Vitamin C, Vitamin E, Vitamin B1, Vitamin B6 PAntotensku kiselinu i KAlij a od biljaka Brusnicu, Medvetka, Suručica, Zlatni vlasac, Borovnica obična, Kukuruzna svila i Borovnica.

Na pakiranju na našem jeziku piše 1 dnevno ispod je američka deklaracija i piše 4 dnevno - ja pila 4 - 5 dnevno. s tim da sam pred spavanje pila 2-3 jer do buđenja prođe 8-9 sati i mjehur je pun ne idem piškiti na wc i pun je tableta i radi taj proziran film koje je nužan.

Nadalje pila sam jedan čaj kojeg sam naručivala iz Njemačke kojeg ni nema u slobodnoj prodaji a baš je za e.colii i dezinfekciju mokraćnih puteva i mjehura.

I nakon nalaza e.colii na 6 nakon 3 mjeseca (u rujnu) prva urinokultura je bila sterilna i evo sad radila u prosincu i druga je sterilna...

JustForFun
14.12.2008., 13:16
Lara, mene zanima da li uzimanje brusnice može izazvati lažno negativne briseve?

Ja sam danas popila zadnji antibiotik, a pila sam brusnicu forte u kapsulama, sad ću nastaviti brusnicu, zanima me kad mogu napraviti kontrolni bris i urinokulturu, planirala sam za jedno 3 tjedna, ali je li to dovoljno s obzirom da i dalje pijem brusnicu?

snowshoe
14.12.2008., 13:36
a meni je doktorica naredila da pijem barem dvije litre čaja od brusnice dnevno :confused:
mene su cure u apoteci nagovorile da kupim cranactin sirup pa se sad šopam s tim, iako se veselim tableticama/kapsulama kad ga potrošim jer je ovo malo nezgodno. i na njemu isto na hrvatskoj deklaraciji piše krivo - piše jedna kap 4 puta dnevno, a zapravo je jedna kapaljka...

Winter
14.12.2008., 15:22
@larazg - pijem puno tekucine jer uvijek malo mokrim, ne znam gdje mi se sakuplja sva ta kucina:ne zna:
Momentalno pijem CranActin obicne (samo brusnica + vitamin C, jednu kapsulu 4 do 6 puta dnevno) a ne Super jer zadnji put ih nisu imali u ljekarni, a meni je to hitno trebalo, tako da kad potrosim ove, kupiti cu si Super CranActin.

lizianthus
15.12.2008., 12:05
ja imam e.colli u cerviksu, dakle u vaginalnom brisu.
Ima li kakav preparat za to? vidim , vi pišete sve te čajeve i preparate za urin ali...za cerviks ima ko kakvo rješenje jer ću više izludit s tom beštijom :ne zna:

JustForFun
15.12.2008., 12:10
pa i u mene je u brisu cervixa, ja sam pila antibiotik koji mi je dan po onom bakteriogramu i pijem brusnicu pa ću za jedno 3 tjedna raditi bris ponovno da vidim jel otišla

kakve si ti imala simptome, jesi išta osjećala?

adele
15.12.2008., 14:46
Evo mene u klubu escheriokolicara :( Ja sam jednom imala upalu cak godinu dana i izljecila sam se Nolicinom, ali tako da sam nakon 10-dnevne terapije jos pila jednu tbl prije spavanja + dok sam uzimala 2 dnevno sam paralelno uzimala Doderlein vag jer su bile i u brisu. Sama sam dosla do ove terapije jer me cak i u zaraznoj (lezala 3 tjedna) nisu znali izljeciti.

Postala sam rezistentna na Nolicin, zadnja upala prije ove je bila prije 5 god, izljecila sam se s Novocefom. Zelim podijeliti s vama da mi je frednica iz zarazne rekla da antibiotici fakat najmanje 10 dana.

Sad cu u pon na kontrolu ali sve se bojim... imam tri pitanja:
-svi simptomi su mi nestali osim bolova u ledjima (ne jako). Jel to moze biti znak upale? kako je to vama?
-gdje mogu nabaviti onaj d-mannose i famozni "caj iz Njemacke"? Ako treba posaljitite mi i na PM
-kad imate upalu, idete li vi u nocne izlaske? Ja rado bih, ali me sve frka da (jer je zima) ne pokupim i upalu bubrega?

many thnx:s

lizianthus
16.12.2008., 12:14
pa i u mene je u brisu cervixa, ja sam pila antibiotik koji mi je dan po onom bakteriogramu i pijem brusnicu pa ću za jedno 3 tjedna raditi bris ponovno da vidim jel otišla

kakve si ti imala simptome, jesi išta osjećala?

iscjedak, svrbež al najgore od svega
što imam flek na licu i otpadaju mi obrve :ne zna:

JustForFun
16.12.2008., 12:39
zar je to od e. colli?

evey
16.12.2008., 12:59
Meni je ginekologica uz antibiotik napisala 2-4 litre tekućine??! Ma katastrofa.
p.s.nitko me nikad nije poslje toga slao na ponovni bris, ni privatni gin ni onaj preko socijale, a vidim sad po nekim postovima da to treba napraviti nakon antibiotika?

valneahana
16.12.2008., 13:31
Meni je ginekologica uz antibiotik napisala 2-4 litre tekućine??! Ma katastrofa.
p.s.nitko me nikad nije poslje toga slao na ponovni bris, ni privatni gin ni onaj preko socijale, a vidim sad po nekim postovima da to treba napraviti nakon antibiotika?

pa normalno da treba,a kako bi inače znala sigurno dali si se rješila beštija ili ne?

ako se to ne napravi može se samo nagađati a kad napraviš i dobiješ rezultat taj rezultat ne laže i ne nagađa nego govori kako je,tj. dali ima ili nema nečega,što ti to nije logično?

snowshoe
16.12.2008., 15:34
adele,
gdje te boli u leđima? pitam zato što znam ženu koja ju je imala a nije imala upalu mjehura, ali zato su ju bubrezi boljeli i to toliko da nije mogla ustati iz auta kad je došla kod doktora.

koja su vaša saznanja o posljedicama ešerihije, tj. što ako se ne liječi godinama?

adele
17.12.2008., 10:11
Bole me ledja u donjem dijelu, bol nije jaka, kao da ih samo jako osjecam i kad se utoplim onda prodje pa opet. Nisam jos bila na kontrolnim nalazima (sljedeci tjedan).

Vezano uz posljedice nelijecenja: nisam doktor, ali mislim da svakako nije dobro jer se navodno mogu infiltrirati u stanice i onda zna urinokultura biti negativna (kao, sve je ok). Navodno je dobro za takve stvari imati kao kontrolu kvalitativnu pretragu urina, pa ako su leukociti, ne znam, vise od 10 ili nedajboze 20, znaci da se organizam bori i da je neka upala.

Bol u ledjima moze imati sto uzroka, ali svakako E. Coli treba istrijebiti iz mjehura, bubrega i vagine jer joj tamo nije mjesto:D

lizianthus
17.12.2008., 19:16
zar je to od e. colli?

99 % da je.
niš se drugo nije otkrilo samo to. i kad imam e.c. onda imam flek, kad se e.c. povuče- povlači se i flek :ne zna:

MIMA01
19.12.2008., 15:42
EVO MENE PRVI PUT NA FORUMU,MOLIM NEKOGA AKO ZNA IŠTA O ŠEĆERU D-MANNOSE JER IMAM PREKO 100 000 NA ML URINA E.COLO.DALI STVARNO POMAŽE I DALI MORAM PITI ANTIBIOTIKE.
HVALA!:(:(:(

Christina
19.12.2008., 17:35
prvo ne galami, a drugo odi doktoru :kava:

susannah
19.12.2008., 17:45
evo, kristina ti je sve fino rekla.

nije mi jasno zasto mislis da cemo mi ovdje, koje (vecina) nismo doktori bolje znati od tvog lijecnika? :ne zna:

plagra
19.12.2008., 19:35
Mima01-pitanje postavi na pdf zdravlje-već ima tema o e.coli pa si pročitaj malo.Trebala bi piti antibiotike a taj šećer je odličan samo je teže doći do njega.

Chanel5
26.12.2008., 08:48
Cure moje ja sam vodila borbu s E.Colli 4 godine, ali nisu to bile 4 godine u kojima bi se ona javila 2-3 puta godišnje, ja sam je konstantno imala, bila je toliko jaka da sam svako drugi tjedan pila antibiotike 4 godine!!! Od pustih antibiotika sam stalno imala gljivice tako da sam više bila u ginekologa nego doma, sex s dragim mi je bio zabranjen:mad:, koža mi se počela perutat dobivala sam puste osipe, a što je najgore nalaz urinokulture mi je pokazivao prisutnost E.C čak i dok sam pila antibiotik !!!!
I tako sam ja 4 godine se trovala antibioticima, brusnicom, čajevima od peršina, jela limune bez šećera ( kao da će je vitamin C uništit bla bla bla) i još miljun stvari koje sam čula od drugih ljudi, baba itd.
Bila sam više luda , nisam znala šta napravit i onda sam od jedne osobe čula da je imala isti problem kao i ja i da ga je rješila u privatnoj homeopatskoj ordinaciji. I odem ja do te ordinacije, taj barba mi napravi pregled koji je trajao 45 minuta i uz upalu mjehura nađe mi upalu slezene, bubrega i limfnih čvorova i sve to je uzrokovala E.C , uz to mi je pregledao nekim aparatom imunitet, imam li dovoljno vitamina, minerala, uglavnom cjelokupno stanje organizma ..
2 mjeseca sam uzimala terapiju koju mi je dao, to su bili : svaki tjedan 3 drukčija biljna čaja, tablete od aloa vere, kapi za jačanje imuniteta i ostale pripravke ,prepioručio mi je da izbacim mliječne proizvode, šećer obavezno (zato zaboravite sokiće od brusnice :) ) i još par stvari sad sam ih zaboravila :cerek:

Uglavnom odtada je prošlo 1,5 godina i osjećam se super E.C više nemam :s, sljedeći tjedan idem na kontrolu i svima bih preporučila ovakvo lječenje , meni su pust antibiotici samo naškodili , te 4 godine su mi bile ajme, ajme

Eto cure želim vam puuuno sreće, jer se nje teško riješit , ako kome treba koja informacija neka se slobodno javi (doktorirala sam na ovoj ludoj bakteriji )

Lip pozdrav !!!!!:D

adele
26.12.2008., 10:05
thnx :) ja u pon dobivam nalaze pa ako se opet pojavi svakako se javim... Reci mi jel ta homeopatska ordinacija u Zgb ili negdje drugdje?

Meni je (mislim) isto homeopatija 2x pomogla, prvi put nakon E. coli je nisam imala 5 god pa se vratila (no 5 god je sasvim solidno razdoblje :) i drugi put kod drugog homepata jer je moja bila na GO, on mi je dao injekcije. No, istovremeno sam i pila antibiotike pa je teško sad razlučiti što je dovelo do poboljšanja no homeopatija je ok za takve upale :D

Chanel5
27.12.2008., 15:20
thnx :) ja u pon dobivam nalaze pa ako se opet pojavi svakako se javim... Reci mi jel ta homeopatska ordinacija u Zgb ili negdje drugdje?

Meni je (mislim) isto homeopatija 2x pomogla, prvi put nakon E. coli je nisam imala 5 god pa se vratila (no 5 god je sasvim solidno razdoblje :) i drugi put kod drugog homepata jer je moja bila na GO, on mi je dao injekcije. No, istovremeno sam i pila antibiotike pa je teško sad razlučiti što je dovelo do poboljšanja no homeopatija je ok za takve upale :D

Ja ti živim u Splitu pa sam išla u Split kod doktora Mataića, al sigurno i u Zagrebu ima netko tko se bavi s tim . Mene je to spasilo, ne mogu ti opisat kako sam se osjećala 4 godine vodit bitku s tom bakterijom i svaki mjesec isti nalaz urinokulture ufff , bila sam luda ...
Puno sreće:top:

snowshoe
27.12.2008., 17:07

jel možeš reći koliko je koštala ta homeopatska terapija?

možda zatreba :tuzni:

Winter
27.12.2008., 18:02
To ne funkcionira, tj njihovi "ljekovi", nigdje se nikad u 200 godina nije dokazalo da pomazu.
Ako ti je davao vitamine i minerale znaci da ih prije nisi dovoljno uzimala toga ali to nema veze s homeopatijom.

Necu duljiti jer sam dovoljno zivaca izgubila u RL objasnjavajuci nekim osobama o cemu se radi tako da vas molim da se informirate prije unistavanja vlastitog zdravlja. Mislim da je to najmanje sto mozete uciniti. Na internetu postoji tona clanaka i istrazivanja, sva upucuju na isto - da nema nikakvog dokaza u korist efikasnosti homeopatije i tzv "sijecanja vode" - to u kemiji ne postoji!

Da "alternativne medicine" kao homeopatija funkcioniraju, ne bi se zvale "alternativnima".
Tu vam pise nesto o tome http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy meni se sada ne da traziti vise iako sam imala brdo linkova o tome. Koristite google.
Zalosno je da punite djepove tim sarlatanima umjesto da platite pravim doktorima pa makar u nekoj drugoj drzavi kada je to u hrv vec nemoguce.

Ljudi koje poznajem i koji su ipak pokusali koristiti usluge "najboljih" homeopata i pili njihove "ljekove", nakon odredjenog vremena (kad im je splasnuo placebo efekt) im vise nije padalo na kraj pameti ista takvo ponoviti jer su uvidjeli da im to u najboljem slucaju ne pomaze a prazni djep a u najgorem slucaju unistava zdravlje. Zato homeopati mogu prodavati maglu kada se ne radi o ozbiljnim problemima a kada se radi o pitanju zivota i smrti i teskim bolestima onda kao to nije njihovo podrucje.

Toliko od mene, samo sam vam malo htjela skrenut paznju na te prevarante a vi radite sto god hocete, ne mislim ulaziti u prepirke jer nemam zivaca za to, na kraju krajeva radi se o vasem zdravlju a ne mom i o vasim novcima pa tko voli nek izvoli, naivac se rodi svaku minutu.

adele
29.12.2008., 15:18
jel možeš reći koliko je koštala ta homeopatska terapija?

možda zatreba :tuzni:

OK, ja ne mislim da je homeopatija zlo... stoga evo info: kad dođeš prvi put, napravi ti detaljan pregled da dobije cjelokupnu sliku tebe, to je 200 kn, a svaki sljedeći put 70 ili 100 kn ovisi jer se radi o ponovoljenoj bolesti ili nekoj novoj. Mislim da nije puno, ipak se radi o zdravlju. Ponekad ti je u cijenu uključen lijek, a ponekad ga trebaš sama kupiti, ovisi kaj ti je i na što reagiraš.

snowshoe
30.12.2008., 07:53
hvala adele :kiss:

adele
01.01.2009., 21:02
i uzimala sam taj čaj iz Njemačke

Larazg ili bilo tko tko zna gdje i kako se može naručiti taj "čak iz Njemačke" pomagajte :ne zna: Kontrolni nalaz mi je pokazao da osim e.coli je došla i škvadra a fakat sam pazila (super antibiotik, cranactin, C vitamin, Sinekolin kapi...) imam već iskustva s e.coli ali sad mi treba još nešto uz ovu drugu terapiju ili poslije.

Pročitala sam za taj čaj, javite pliz :s ili ovako ili na PM. Thnx!

Chanel5
03.01.2009., 13:52
Winter , ne slažem se s tobom. Ja ne znam u kojeg si ti homeopata išla ( i jesi li uopće išla) . Meni je homeopatska medicina pomogla više od ijednog antibiotika i stručnjaka ( a viruj mi išla sam u njih masu i potrošila para i para ) Tvoja greška ka i većine neupućenih ljudi je ta što misle da se homeopatijom bave obični travari, neke bakice koje prodaju glupe čajeve itd. Uostalom što ti misliš odakle se dobivaju lijekovi??' ( 80% lijekova se dobiva iz biljaka, pa čak i obični aspirin koji kupuješ u ljekarni imaš kupit u obliku čaja, i to je njegov izvorni oblik kojeg kasnije farmaceuti pretvaraju u tabletu ) ja ne znam kakvo je stanje u Zagrebu, al ja sam u Splitu išla kod Homeopatskog liječnika , znači pravog lječnika koji je dugo radio u bolnici, te išao van da nauči više o ovoj vrsti medicine, mene je spasila njegova terapija, a i sama sam na svoje oči vidjela kako jaako priznati lječnici dolaze u njega zbog osobnih zdravstvenih problema ( a nama prepisuju antibiotike i sl.):mad: . ja sam jaako dugo vodila borbu s ovom ludom bakterijom ( a to sam već sve napisala, pa se neću ponavljat) i ova homeopatska medicina mi je jedina pomogla, nikakav liječnik u bolnici, nikakav antibiotik, i nikakvi sokići od brusnice...

Winter
07.01.2009., 07:03
ne mislim ulaziti u prepirke jer nemam zivaca za to
:o

Winter , ne slažem se s tobom. Ja ne znam u kojeg si ti homeopata išla ( i jesi li uopće išla) . Meni je homeopatska medicina pomogla više od ijednog antibiotika i stručnjaka ( a viruj mi išla sam u njih masu i potrošila para i para ) Tvoja greška ka i većine neupućenih ljudi je ta što misle da se homeopatijom bave obični travari, neke bakice koje prodaju glupe čajeve itd. Uostalom što ti misliš odakle se dobivaju lijekovi??' ( 80% lijekova se dobiva iz biljaka, pa čak i obični aspirin koji kupuješ u ljekarni imaš kupit u obliku čaja, i to je njegov izvorni oblik kojeg kasnije farmaceuti pretvaraju u tabletu ) ja ne znam kakvo je stanje u Zagrebu, al ja sam u Splitu išla kod Homeopatskog liječnika , znači pravog lječnika koji je dugo radio u bolnici, te išao van da nauči više o ovoj vrsti medicine, mene je spasila njegova terapija, a i sama sam na svoje oči vidjela kako jaako priznati lječnici dolaze u njega zbog osobnih zdravstvenih problema ( a nama prepisuju antibiotike i sl.):mad: . ja sam jaako dugo vodila borbu s ovom ludom bakterijom ( a to sam već sve napisala, pa se neću ponavljat) i ova homeopatska medicina mi je jedina pomogla, nikakav liječnik u bolnici, nikakav antibiotik, i nikakvi sokići od brusnice...

A ti kao znas sto ja mislim? Nije moja greska, i ja sam jako, ali jako dobro upucena i znam kakvi se ljudi bave homeopatijom. Naravno svi imaju diplome. Ocito se ljudi pale na obrazovanje steceno "vani" a ne pada im na pamet da i tamo ima varalica i izmedju ostalog svakakvih legalnih studija magle.:eek:
Takodjer znam kako se dobivaju ljekovi, i u to sam jako dobro upucena ali sada necu o tome. Cajevi od bakica su uglavnom efikasniji od homeopatskih vodica.
Sto god da ti napisem ionako mi neces vjerovati jer na kraju krajeva bilo tko moze pisati svakakve gluposti ovdje i ne mozes znati govore li istinu, a vec si izabrala zivjeti u zabludi jer se tako bolje osjecas.
Nema smisla da ti napisem svoj zivotopis, obrazovanje i poznanstva s ljudima koji se bave time i onime sto oni misle o svojim pacijentima da ti nesto dokazem.
Kao sto rekoh samo sam htjela skrenuti paznju ljudima da se ne upustaju u nesto o cemu nemaju pojma (a ja imam koliko god ti mislila da nemam).
Pitam se jesi li se ti prije odlaska kod tih sarlatana informirala iz objektivnih izvora.

mayabela
07.01.2009., 15:16
trebam pomoć oko upale!

prije tjedan dana sam imala jaku upalu, bolove pri mokrenju i pila sam uvin čaj i uspjela izliječiti bolno mokrenje

međutim, problem je osip koji se pojavio, velike bijele točke koje su strašno pekle u dodiru s mokraćom, a tkivo je bilo otečeno i iziritirano. da li je moguće da su to posljedice e.coli?

može li mi netko reći da li je imao takav problem, i da li to znači upalu e.coli?

pošto su bili praznici nisam išla doktoru (u našem malom gradu svi su na godišnjem). danas sam napravila analizu urina kod privatnika i sve je čisto. pila sam uvin čaj i stanje je bolje, od jučer je sve nestalo i smiruje se. danas sam kupila CranActin brusnicu

zanima me šta mislite, da li da idem raditi urinokulturu, pošto mi je rečeno da je urin čist, da kultura neće ništa pokazati? ili da idem kad popijem busnicu, jer najviše me zanima da li će se bakterije pokazati na urinokulturi ako se upala smirila?

yagodica
07.01.2009., 22:04
EVO MENE PRVI PUT NA FORUMU,MOLIM NEKOGA AKO ZNA IŠTA O ŠEĆERU D-MANNOSE JER IMAM PREKO 100 000 NA ML URINA E.COLO.DALI STVARNO POMAŽE I DALI MORAM PITI ANTIBIOTIKE.
HVALA!:(:(:(

Taj šećer ti se nalazi u brusnici,tako da...što više brusnice,ona je jaako dobra za mokraćne puteve...Ta E.coli ti je zeznita,ona ima trepetljike kojima se prihvati za sluznicu mokraćnog sustava i zato se jako teško tjera iz organizma..Koliko sam čula da ljudi probaju sa antibioticima ali da nisu učinkoviti..Samo se ti drž brusnice i nek ti liječnik još da kakav savjet...

malenaa
07.01.2009., 23:06
Bok svima!Eto da se i ja malo pojadam-prije par godina sam se bakčila sa e.coli i to dobre tri godine,i nemem pojma kako ali sam je se uspjela rješiti,tri godine ništa,i sad se već dva mjeseca borim s upalom mjehura,peče me užas dok mokrim,boli me mjehur,i stalno mi je zima,po doma hodam ko baba u štramplama,debelim trenirkama i obavezno vesta oko struka-UŽAS!Popila sam kuru Novocefa,uredno pijem acidosalus,i vaginalno čak stavljala,čajevi,ali ne-nikako da se makne ta beštija.Neznam više što bih koristila,čula sam za d-mannose ali neznam gdje bih to nabavila u Zg?-dali je netko to možda koristio,možda da me to spasi,nemrem više ove antibiotike gutati:eek:

adele
08.01.2009., 11:20
trebam pomoć oko upale!

prije tjedan dana sam imala jaku upalu, bolove pri mokrenju i pila sam uvin čaj i uspjela izliječiti bolno mokrenje

međutim, problem je osip koji se pojavio, velike bijele točke koje su strašno pekle u dodiru s mokraćom, a tkivo je bilo otečeno i iziritirano. da li je moguće da su to posljedice e.coli?

može li mi netko reći da li je imao takav problem, i da li to znači upalu e.coli?

pošto su bili praznici nisam išla doktoru (u našem malom gradu svi su na godišnjem). danas sam napravila analizu urina kod privatnika i sve je čisto. pila sam uvin čaj i stanje je bolje, od jučer je sve nestalo i smiruje se. danas sam kupila CranActin brusnicu

zanima me šta mislite, da li da idem raditi urinokulturu, pošto mi je rečeno da je urin čist, da kultura neće ništa pokazati? ili da idem kad popijem busnicu, jer najviše me zanima da li će se bakterije pokazati na urinokulturi ako se upala smirila?

Svakako odi napraviti urinokulturu jer analiza običnog urina baš pretjerano ne daje puno inormacija. Za te točke prvi put čujem, no moraš svakako kod doktora. Ako ti je prestalo pečenje ne znači da ti je prestala i upala, moraš to provjeriti s urinokulturom. Ako tako jako peče, nažalost, onda najvjerojatnije i ima bakterija. Ne bi te htjela ubedirati, ali što se prije pozabaviš time, prije će ti i proći, postoje i antibiotici i prirodni lijekovi i problem se riješi kad tad :mig:

larazg
08.01.2009., 11:22
Winter si se riješila beštije???

Chanel5
08.01.2009., 17:09

A ti kao znas sto ja mislim? Nije moja greska, i ja sam jako, ali jako dobro upucena i znam kakvi se ljudi bave homeopatijom. Naravno svi imaju diplome. Ocito se ljudi pale na obrazovanje steceno "vani" a ne pada im na pamet da i tamo ima varalica i izmedju ostalog svakakvih legalnih studija magle.:eek:
Takodjer znam kako se dobivaju ljekovi, i u to sam jako dobro upucena ali sada necu o tome. Cajevi od bakica su uglavnom efikasniji od homeopatskih vodica.
Sto god da ti napisem ionako mi neces vjerovati jer na kraju krajeva bilo tko moze pisati svakakve gluposti ovdje i ne mozes znati govore li istinu, a vec si izabrala zivjeti u zabludi jer se tako bolje osjecas.
Nema smisla da ti napisem svoj zivotopis, obrazovanje i poznanstva s ljudima koji se bave time i onime sto oni misle o svojim pacijentima da ti nesto dokazem.
Kao sto rekoh samo sam htjela skrenuti paznju ljudima da se ne upustaju u nesto o cemu nemaju pojma (a ja imam koliko god ti mislila da nemam).
Pitam se jesi li se ti prije odlaska kod tih sarlatana informirala iz objektivnih izvora.

Draga moja ja sam je imala jaaako dugo (4 godine konstantno), i probala sam sve živo, bila sam u milijun liječnika i u Hrvatskoj i vani, 2 mjeseca sam ležala u bolnici , imala sam najbolje veze u bolnici i među kolegama ( jer sam po profesiji liječnica)... I ništa mi nije pomoglo nego prirodna medicina. Popila sam više antibiotika nego netko u cilom životu, kupovala CranActiv, najskuplje brusnice i ostalo smeće
Al neda mi se sad tebi (a i nikome drugo ) nešto objašnjavat i nekoga uvjeravat, ti radi sa svojim zdravljem što god hoćeš.
A sama činjenica da sam je se ja rješila nakon 4 godine :D ( i već godinu ipo dana nemam nikakvih problema), a ti još nisi , govori sama za sebe.
Pozdrav

Chanel5
08.01.2009., 17:16
Bok svima!Eto da se i ja malo pojadam-prije par godina sam se bakčila sa e.coli i to dobre tri godine,i nemem pojma kako ali sam je se uspjela rješiti,tri godine ništa,i sad se već dva mjeseca borim s upalom mjehura,peče me užas dok mokrim,boli me mjehur,i stalno mi je zima,po doma hodam ko baba u štramplama,debelim trenirkama i obavezno vesta oko struka-UŽAS!Popila sam kuru Novocefa,uredno pijem acidosalus,i vaginalno čak stavljala,čajevi,ali ne-nikako da se makne ta beštija.Neznam više što bih koristila,čula sam za d-mannose ali neznam gdje bih to nabavila u Zg?-dali je netko to možda koristio,možda da me to spasi,nemrem više ove antibiotike gutati:eek:

Ja sam ti čula za d-mannose, par ljudi mi je u ordinaciju došlo i reklo da ih je koristilo i da im je dosta pomoglo, a ja mislim da imaš za nabaviti u svim boljim ljekarnama, dođe oko 250-300 kn

adele
09.01.2009., 10:53

Jesu ti dali antiobiotik po antibiogramu i jesi napravila kontrolni nalaz? Ako daju antiobiotik napamet, onda opet više štete nego koristi... Btw nemoj piti čajeve zajedno s antibioticima jer oni imaju diuretski učinak pa ti onda i antiobiotik brže izlazi iz organizma. Ne znam, možeš probati ili drugi antiobiotik ili nešto "prirodno"-meni je prošli put pomogao Urovaxon-imonološki preparat za jačanje obrambenih tijela urotrakta da se organizam sam obrani i poslije je nisam imala 5 godina. :cerek: Sad se javila opet :mad: Urovaxon ne pomaže, isto sam naručila D mannose ali iz UK i još nije stiglo niti su mi odgovorili na mail kad će stići :( Nisam znala da toga ima kupiti u Zg, inače ne bih naručivala...

snupy
09.01.2009., 13:35
adele gdje si nabavila urovaxon? ja sam čula da se kod nas ne može kupiti bez recepta, jel to istina?
ja uskoro idem u austriju pa sam ga tamo mislila kupiti jer je kao jeftiniji.
za D mannose sam čula da ga nema kod nas.
ja se s e. coli borim već dugo, uspijem je riješiti pa se vrati nakon mjesec dana, onda sam nedavno radila briseve pa su mi je našli u cervixu, što je značilo da ju izliječim u urinu pa imam reinfekciju. zato sve kojima se ponavlja infekcija napravite ginekološke briseve, možda imate reinfekcije.
sada sam na kombinaciji antibiotika da je istrijebim:mad:
uglavnom, meni najviše pomaže brusnica i velike količine C vitamina, to mi najbolje ublažuje simptome.
i da, brusnica pomaže samo u količinama većim od 1600mg, tako da znate što više to bolje.
sretno svima u borbi

Winter
09.01.2009., 18:51
Winter si se riješila beštije???

Nisam jos :tuzni: ali ide na bolje.

Jos nesto za one koji imaju problema s bakterijama u mokraci - zadnji put kada sam bila u ljekarni mi je ljekarnik rekao da se ne smiju istovremeno piti uroloski caj i caj od brusnice. Ili jedan ili drugi.

Isadora26
09.01.2009., 19:02
i ja sam imala ešerihiju i to u trudnoći, ali nakon kure novocefa se povukla, poslije se nije vraćala....

malenaa
09.01.2009., 23:00
Ja sam malo njuškala po netu,i pronašla neku stranicu o d-manose,uglavnom ljekarne Sušac(SPLIT) to drže,pa sam si ja to naručila,i usput zamolila da mi pošalju poštom jer sam iz Zagreba,i super sada čekam da mi stigne pa da i to isprobamo- dali pomaže,cijena mu je 260 kn.

adele
10.01.2009., 19:50
adele gdje si nabavila urovaxon? ja sam čula da se kod nas ne može kupiti bez recepta, jel to istina?
ja uskoro idem u austriju pa sam ga tamo mislila kupiti jer je kao jeftiniji.
za D mannose sam čula da ga nema kod nas.
ja se s e. coli borim već dugo, uspijem je riješiti pa se vrati nakon mjesec dana, onda sam nedavno radila briseve pa su mi je našli u cervixu, što je značilo da ju izliječim u urinu pa imam reinfekciju. zato sve kojima se ponavlja infekcija napravite ginekološke briseve, možda imate reinfekcije.
sada sam na kombinaciji antibiotika da je istrijebim:mad:
uglavnom, meni najviše pomaže brusnica i velike količine C vitamina, to mi najbolje ublažuje simptome.
i da, brusnica pomaže samo u količinama većim od 1600mg, tako da znate što više to bolje.
sretno svima u borbi

Iz Zg-a sam pa ima jedna ljekarna na Dolcu gdje naručuju ljekove iz inozemstva. Homeopatica koja je ujedno i dr. medicine mi je napisala privatni recept tako sam ga preko njih naručila i stiglo je iz Njemačke. E sad teško mi je reći jel mi Urovaxon pomogao ili Novocef (pila sam istovremeno) ali je značajno da je nisam imala 5 i pol godina poslije :cerek:
Meni je stiglo D mannose iz UK, 100 mg sam platila nešto malo više od 400 kn, 7 dana da stigne uključivši sve ove praznike :D
Sad nakon antiobiotika koristim kombinaciju nekog srpskog uroseptika Palisept i D mannose (neće se pobiti radi pH :) javim vam rezultate...:kava:

JustForFun
13.01.2009., 13:47
gdje nabaviš to srpsko?

litlle_girl
13.01.2009., 22:28
ja sam tek nakon poroda saznala da imam E.coli. jedno vrijeme sam pila uvin čaj sad pijem brusnicu, taj čaj je kao 100%-tni. ne peće ne kad mokrin niti ikakve drugo bolove ne osjećam, ali mi je danas mokraća onako blago roze boje. prvo sam mislila da je od krvarenja, ali sam na kraju skužila da je ipak mokraća takva. zanima me jeli ima ikakve mogučnosti da je to od brusnice ili je ustvari neki veći problem u pitanju?? joj luda sam

JustForFun
14.01.2009., 09:08
Mislim da trebaš napraviti urinokulturu da znaš na čemu si, teško je nagađati po boji mokraće, jer na to može utjecati milijun stvari.

Evo ja sam dobila nalaz brisa cervixa (kontrolni) i nema više E. colli na cervixu, :s:s, sutra će mi biti nalaz urinokulture.

Ostala mi je na cervixu druga bakterija koju sam imala, ali ove beštije nema.

Ja sam uvjerena da je za to najviše zaslužna brusnice.

Kakva je razlika kad nosiš urinokulturu 3 dana i kad nosiš samo 1 dan????

adele
14.01.2009., 09:50
gdje nabaviš to srpsko?

Dobila sam od nekih prijatelja koji su bili tamo poslovno.
U papiriću unutra piše broj gdje možeš naručiti 011/30 31 617

Uskoro radim kontr nalaze pa vam javim... ali mi se čini da mi je bolje od kombinacije Palisepta i D mannose :s

JustForFun
14.01.2009., 10:09
to je beogradski broj?

aj napiši još o tome, šta su sastojci itd?

hpivanna
14.01.2009., 12:12
imam upalu mjehura i jučer mi je doktorica dala sulotrim. medjutim, meni je danas jos gore, jako me pece i pishkim krv. sta da radim?? hoce li to prestati nakon nekog vremena uzimanja tableta ili mi je stanje postalo ozbiljnije??
molim pomoćć

adele
14.01.2009., 18:23
to je beogradski broj?

aj napiši još o tome, šta su sastojci itd?

Sadržaj je mješavina karvakola i timola (to su neke biljke, ne znam koje). U njihovom Zavodu za prirodnu medicinu ispitano da djeluje na E.coli i još neke Stafilikoke, čak kao i Candidu. Toj poznanici od silnih ljekova je to ako najviše pomoglo :cerek:

Btw, da broj je u beogradu...

adele
14.01.2009., 18:28
imam upalu mjehura i jučer mi je doktorica dala sulotrim. medjutim, meni je danas jos gore, jako me pece i pishkim krv. sta da radim?? hoce li to prestati nakon nekog vremena uzimanja tableta ili mi je stanje postalo ozbiljnije??
molim pomoćć
Stanje ti je očito postalo ozbiljnije... odi kod doktorice ponovo i žicaj ju da ti da uputnicu za urinokulturu da ti ne daje antibiotike na pamet.
Međutim,ne brini, pečenje zna proći samo od sebe nakon par dana ali puno pij i čuvaj se hladnoće te svakako urinokultura i brisevi da se riješiš škvadre :mig:

Filip Zeto
17.01.2009., 21:00
E. colii se može riješiti i medvjetkom (uvinim čajem), no, malo ljudi zna da se ona nesmije piti paralelno s brusnicom! I da se mora uzimati sa sodom bikarbonom. Evo ovdje više o tome: urinarne infekcije (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Urinarne_infekcije_i_uvin_caj.pdf); medvjetka (http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1052/).

adri_ri
18.01.2009., 11:52
Evo mene! Dugo sam imala problema sa kroničnom upalom mjehura koju je izazivala E. coli. Bila sam i u bolnici kao dijete. Popila sam na kile antibiotika i bilo bi mi malo bolje, pa bi se opet pojavila. Nećete vjerovati s čim sam se izlječila. Pila sam *čaj* od peršina tj. uzela bi onako šaku peršina, skuhala ga i popila tu vodu. To sam radila par puta dnevno kroz par dana. Odvratno je za piti, ali sam morala. Ta prokleta beštija je nestala. Tu i tamo se pokaže na nalazima urina, ali nikad više u tolikom broju, a i ne sjećam se kad sam zadnji put imala upalu. Hvala Bogu! To su užasne muke. Ja sam doslovno mokrila krv. Sad trenutno pijem čaj u kojem ima maslačka, koprive, medvjetke...odličan je. Za uklanjanje štetnih tvari. Nemam trenutno tegobe, ali zlu ne trebalo ga pijem.

helikopter
24.01.2009., 14:17
escherichia coli u cerviksalnom brisu - molim vas za pomoć. dobili smo antibiotike novocef, i sada dok čekam da on ode kod svog liječnika po svoje lijekove ja sam si kupila čaj od brusnice - list. koristi li to što? mene moja ginekologinja nije ni primila nego mi je sestra donijela nalaz i recept koji je ova samo ispisala, tako da ju nisam uspjela ništa pitati.
inače, to je bio drugi bris, prvi je pokazao i klamidiju koju smo izgleda jednom turom antibiotika riješili. (e da, je li mguće da se ona samo prikrije?)
molim vas za odgovor jer stvarno ne znam puno i tome. ne znam znači li sada da escherichiu colu obavezno imam i u mjehuru ili samo ipak u maternici, što da izbjegavamo, ne znam ništa. :(

budabudimir
24.01.2009., 14:49
escherichia coli u cerviksalnom brisu - molim vas za pomoć. dobili smo antibiotike novocef, i sada dok čekam da on ode kod svog liječnika po svoje lijekove ja sam si kupila čaj od brusnice - list. koristi li to što? mene moja ginekologinja nije ni primila nego mi je sestra donijela nalaz i recept koji je ova samo ispisala, tako da ju nisam uspjela ništa pitati.
inače, to je bio drugi bris, prvi je pokazao i klamidiju koju smo izgleda jednom turom antibiotika riješili. (e da, je li mguće da se ona samo prikrije?)
molim vas za odgovor jer stvarno ne znam puno i tome. ne znam znači li sada da escherichiu colu obavezno imam i u mjehuru ili samo ipak u maternici, što da izbjegavamo, ne znam ništa. :(

E-coly je bakterija koja se nalazi u crijevnoj flori i pomaže kod probave.Vrlo lako dospije u urogenitalne organe i onda eto izazove upale koje se moraju liječiti antibioticima. Pravilno održavanje higijene brisanje toalet-papirom nikad ne treba biti prema vagini jer se na takav način vrlo lako prenese u cervikus.Ne znaći da je imaš u mjehuru ili bubrezima a da bi to iskljućila možeš napraviti urinokulturu koja će pokazati da li je E-coly stigla ili ne tamo.Trebaš popit antibiotike a nakon toga ponovit bris da vidiš da li si izliječila ali pazi vrlo ćesto se vraća jer je vrlo tvdokorna bakterija.Brusnica je dobar čaj za te stvari i možeš je piti. Nije ugodna upala ali i nije baš nešto strašno zabrinjavajuća,Možda moradneš ćak ponoviti antibiotik ali i Ninur antibiotik isto u kombinaviji sa Novocefom jako dobro pomaže.Kad popiješ novocef odmah nastaviš ninur i pokazalo se vrlo dobro u liječenju tih problema kod E-coly

linea4
19.02.2009., 09:19
molila bih vas za savjet sto da uradim...
ovako, imam e.coli 10 na 3, liječim se vec dugo ( ninur, cefalin itd ali i dalje u cerviksu je imam), sad me zanima kako da otkrijem ima li i muž e.coli? zanima me treba li i njemu uputnica?

snupy
19.02.2009., 09:57
molila bih vas za savjet sto da uradim...
ovako, imam e.coli 10 na 3, liječim se vec dugo ( ninur, cefalin itd ali i dalje u cerviksu je imam), sad me zanima kako da otkrijem ima li i muž e.coli? zanima me treba li i njemu uputnica?

treba mu uputnica od doc. opće prakse (pregled+brisevi na aerobe, anerobe, klamidiju).
briseve može napraviti ili u bolnici Fran Mihaljević (zarazna) utorkom i četvrtkom od 7-10 h ili na zavodu za javno zdravstvo (rokfelerova) svaki dan od 7.30-9.30 h. nalazi su gotovi za 20-ak dana, ako muž nema dopunsko osiguranje to će ga koštati oko 150 kn.

Hvedica
19.02.2009., 14:37
Uff kad čitam sve ove postove i vidim da se s e coli borite godinama ja se pitAM jesam ja srečković ili se samo zavaravam?? uglavnom ovo ljeto zadnjih par dana na moru počela sam jako jako bolno mokriti (plakala sam kad sam mokrila ponekad), mokrila sam krv i na wc sam išla doslovno svakih par minuta. vadila sam krv, dala mokraću, radila mikrobiološki nalaz di je izolirana jedna e coli. pila sam klavocin antibiotike i od tada ništa..e sad..malo me trta jel moguće da se opet vrati i da ću se s njom mučiti godinama..jadne mi žene uvijek izvučemo deblji kraj nego muškarci :D

linea4
19.02.2009., 20:37
treba mu uputnica od doc. opće prakse (pregled+brisevi na aerobe, anerobe, klamidiju).
briseve može napraviti ili u bolnici Fran Mihaljević (zarazna) utorkom i četvrtkom od 7-10 h ili na zavodu za javno zdravstvo (rokfelerova) svaki dan od 7.30-9.30 h. nalazi su gotovi za 20-ak dana, ako muž nema dopunsko osiguranje to će ga koštati oko 150 kn.

hvala ti puno na odgovoru, zanima me još dali baš mora biti uputnica ili može i bez nje pa da plati (ima dopunsko)

adele
21.02.2009., 20:36
hvala ti puno na odgovoru, zanima me još dali baš mora biti uputnica ili može i bez nje pa da plati (ima dopunsko)

Mislim da briseve u Zaraznoj uzimaju pon i sri (ako se misli na Urološku ambulantu). Što se tiče mouža, najbolje da ih nazoveš i pitaš 4603-187. Javi jel se može bez uputnice s plaćanjem...

snupy
23.02.2009., 09:34
Mislim da briseve u Zaraznoj uzimaju pon i sri (ako se misli na Urološku ambulantu). Što se tiče mouža, najbolje da ih nazoveš i pitaš 4603-187. Javi jel se može bez uputnice s plaćanjem...

žene- ponedjeljak i srijeda
muškarci- utorak i četvrtak

snupy
23.02.2009., 09:34
i bolje je na uputnicu nego platiti jer je to dosta skupa pretraga.

Tinach
24.02.2009., 18:02
Evo i mene u klub :tuzni:

Inana88
19.03.2009., 17:32
Vecer svima=)
Vise od pola godine me muci E-coli...pila sam razne antibiotike,cajeve,brusnice,vitamine....i svaki put kad dajem urin nalazi pokazuju istu kolicinu bakterije, a to je 10 na 5...molim vas ako netko zna o kolikoj se kolicini radi? Hvala unaprijed

malapravnica
20.03.2009., 10:04
nisam sigurna da li je ovo prikladna tema na kojoj da postavim upit, ali eto..
ugl, dobila sam od ginekologice gynodaktarin, rekla mi je da su mi malo povišeni leukociti, pa kao zlu ne trebalo..
ja ih uredno stavljam svaku večer, i nemam odnose, ali me zanima isto tako kada ću ih smjeti imati opet, da li nakon što potrošim sve te vaginalete, ili trebam čekat da mi prođe mjesečnica nakon njih..
proučavala sam upute,i u njima ne piše ništa što bi mi pomoglo..
vjerujem da ste ih i vi koristile, pa me zanima kako ste se vi ponašale prilikom korištenja gynodaktarina.
pozz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ispričavam se, nakon što sa se logirala, nekim slučajem sam na ovoj temi završila, a htjela sam na gljivicama to postavit..
svejedno, ako netko zna..bila bih zahvalna..

Hvedica
20.03.2009., 10:25
nisam sigurna da li je ovo prikladna tema na kojoj da postavim upit, ali eto..
ugl, dobila sam od ginekologice gynodaktarin, rekla mi je da su mi malo povišeni leukociti, pa kao zlu ne trebalo..
ja ih uredno stavljam svaku večer, i nemam odnose, ali me zanima isto tako kada ću ih smjeti imati opet, da li nakon što potrošim sve te vaginalete, ili trebam čekat da mi prođe mjesečnica nakon njih..
proučavala sam upute,i u njima ne piše ništa što bi mi pomoglo..
vjerujem da ste ih i vi koristile, pa me zanima kako ste se vi ponašale prilikom korištenja gynodaktarina.
pozz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ispričavam se, nakon što sa se logirala, nekim slučajem sam na ovoj temi završila, a htjela sam na gljivicama to postavit..
svejedno, ako netko zna..bila bih zahvalna..

koliko ja znam kada koristiš vaginalete (sve jedno o kojima se radilo) ne bi smio imati spolne odnose. Kad ih potrošiš onda tek možeš.

malapravnica
20.03.2009., 10:47
ma kužim i ja kad ih potrošim, ali me zanima jel trebam čekati i menstruaciju, pa tek nakon nje, ili doslovno, kad sam gotova sa vaginaletama, gotova sam i sa terapijom, tj smijem imati odnose bez obzira na to da li sam opet imala mengu?

ryana
20.03.2009., 21:54
ovako...nadutost donjeg dijela trbuha, bol u obliku V (znači prema jajnicima) i miris urina koji ima miris kao kapsula antibiotika, tamno žut urin....

kada imaš sve te simptome znači da je e.colii već na 5

aaa i moj je urin takav i stalno sam naduta psmtr..a danas sam se skoro onesvjestila na poslu. kao da su mi nozevi "roštali" po bubrezima.grrr vratila se gadura bakterijska. a prvi put nikakvi simptomi osim mirisa urina smrcc. joooj opet ce mi uvaliti onaj sugavi sulotrim da trpam u sebe:mad:

ryana
20.03.2009., 21:57
po pravilu tj. medicinski bi trebalo biti ovako(znam ja išla sam u tu školu)

doma se opereš i obrišeš najnormalnije,zatim se s sterilnim vaticama ili tupferima dezinficira spolovilo s octeniseptom šest puta,znači jedna vatica je jedno brisanje i tako šest puta od simfize prema anusu jedan potez i onda s drugom vaticom i tako šest puta

kada se daje urinokultura nesmije se dodirivati rub posudice s ničim,ni s prstima ni s kožom ni s vaginom ,ama baš s ničim nego treba ciljati unutra a da posudica bude odmaknuta od nogu i vagine da se ništa nedodirne,tj. onaj nejzin rub i unutrašnjost nesmije se dodirivati

iato tako što je važno je to da kada mičeš poklopac s posudice treba ga odložiti tako da ona strana poklopca koja inače gleda prema dnu posudice kad ga odložiš gleda prema gore tako da ta strana nije u doticaju s bilo kakvom podlogom radi bakterija po podlogama,isto tako treba se paziti da se čep primi za onaj rub sastrane a ne po sredini

uzima se srednji mlaz u posudicu znači malo se popiškiš u wc i onda zaustaviš i onda kreneš piškiti u posudicu,i bilo bi najbolje prvi jutarnji urin(ali ako nemože nema veze) može bilo kada ali najbolje je prvi jutarnji

kod nas u dz daju upravo takve upute na papiru kad odes po posudicu

ryana
20.03.2009., 22:07

ja mislim da je encijan bolji jer je dovoljna jedna tableta dnevno a nw treba 1-3 pa po tome zakljucujem da je encijanova jaca kad je jedna dovoljna.

ryana
20.03.2009., 22:31
Mislim da trebaš napraviti urinokulturu da znaš na čemu si, teško je nagađati po boji mokraće, jer na to može utjecati milijun stvari.

Evo ja sam dobila nalaz brisa cervixa (kontrolni) i nema više E. colli na cervixu, :s:s, sutra će mi biti nalaz urinokulture.

Ostala mi je na cervixu druga bakterija koju sam imala, ali ove beštije nema.

Ja sam uvjerena da je za to najviše zaslužna brusnice.

Kakva je razlika kad nosiš urinokulturu 3 dana i kad nosiš samo 1 dan????

kako se radi bris cerviksa i je li neugodan??

valneahana
20.03.2009., 23:13
kako se radi bris cerviksa i je li neugodan??

isto kao i papa test

niš neosjetiš

mestrovica
21.03.2009., 17:03
Pozdrav svima! Evo i mene na ovaj forum. Naravno, i mene muci ista bakterija e.coli. Molim da mi napišete ime onog čaja iz Njemačke. Hvala.

snupy
22.03.2009., 12:54
ja sam nakon godinu dana i 13 popijenih AB e. coli uspjela riješiti uz pomoć homeopatice koja mi je propisala urowaxon.
a ponekad znam popiti d-mannose za svaki slučaj.

Fem
22.03.2009., 20:47
ja sam u 1. mjesecu zavrsila na 10 dana u bolnici zbog e.coli, primila 12-ak boca infuzije, antibiotike intravenozno i svasta nesto i sve je bilo ok, al danas me je opet poceo desni bubreg boljeti i opet se javio onaj neugodan osjecaj kod mokrenja... buduci da sam prosli put sve to ignorirala tjedan dana (imala sam ispite pa je bilo kutija neofena i trpi) mislite li da bih sad odmah trebala otici lijecnici opce prakse? ili ima nesto iz domace ljekarne?

adele
23.03.2009., 12:54
Pozdrav svima! Evo i mene na ovaj forum. Naravno, i mene muci ista bakterija e.coli. Molim da mi napišete ime onog čaja iz Njemačke. Hvala.

Solubirat. Ja sam pitala nekoliko puta na forumu i nitko mi nije odgovorio pa sam onda roštala na drugim forumima i zaključila sama. Imaš ga kupiti i u Austriji.

Betty_01
23.03.2009., 19:15
Moguce da ti je on prenio E.coli,a moguce da ima i kotiledone koji su slicni E.coli i isto tako prenosivi.
Ali,mozda i nije.E.coli je jako cesta i ne mora znaciti da ti ju je on prenio.
U svakom slucaju,trebao bi uraditi bris.

Inana88
24.03.2009., 00:05
Vecer svima=)
Vise od pola godine me muci E-coli...pila sam razne antibiotike,cajeve,brusnice,vitamine....i svaki put kad dajem urin nalazi pokazuju istu kolicinu bakterije, a to je 10 na 5...molim vas ako netko zna o kolikoj se kolicini radi? Hvala unaprijed

Lorena In
24.03.2009., 11:17
Evo i ja sam se logirala na forum čim je ovako zanimljiva tema. Naime imam e.coli oko 4 godine :D i na mjehuru i na cervixu. Zanima me da li je još netko imao obadvoje istovremeno i kako je to liječio?
Da li netko može preporučiti dobrog privatnog ginekologa u Zg.koji bi mi pomogao kod lječenja? Jer inače čekam nalaze po mjesec dana pa to jako sporo ide, pa sam spremna sve napraviti da se napokon toga rješim.
I da li se netko izlječio sa ovim super cran actin, kupljen u hrvatskoj?

snowshoe
25.03.2009., 12:09
Vecer svima=)

puno :)
glup odgovor, ali to su meni rekli kad sam pitala za tu količinu. to je maksimalno koliko oni mogu izmjeriti.

Gilda.
25.03.2009., 12:18
ja sam nakon godinu dana i 13 popijenih AB e. coli uspjela riješiti uz pomoć homeopatice koja mi je propisala urowaxon.
a ponekad znam popiti d-mannose za svaki slučaj.

I ja sam imala problema mjesecima i problemi su prestali tek kad sam išla kod homeopatice. Samozavaravanje ili ne, baš me briga. Glavno da je prošlo. Ona mi je dala imunoterapiju, kapsule umrtvljene e.coli koje sam naručila iz Njemačke. Potražim kak se zovu pa vam javim.
Inače cure, zaboravite tange. I pazite kod seksa.

snupy
25.03.2009., 14:03
I ja sam imala problema mjesecima i problemi su prestali tek kad sam išla kod homeopatice. Samozavaravanje ili ne, baš me briga. Glavno da je prošlo. Ona mi je dala imunoterapiju, kapsule umrtvljene e.coli koje sam naručila iz Njemačke. Potražim kak se zovu pa vam javim.
Inače cure, zaboravite tange. I pazite kod seksa.

to je urowaxon, to sam i ja pila.

dan-zena
25.03.2009., 14:28
Ja sam se nakon godina i godina patnje riješila E.C. Zapravo od svih silnih antibiotika samo mi je Nolicin totalno uništio beštiju... A sad imam neke druge beštije...:mad:
Inače, osnovno pravilo je pridržavati se higijene, paziti na čistoću analnog područja koje je zapravo rasadnik ovakvih bakterija...

Gilda.
25.03.2009., 20:25
to je urowaxon, to sam i ja pila.

Točno:top:

Jelena1985
26.03.2009., 23:37
glup odgovor, ali to su meni rekli kad sam pitala za tu količinu. to je maksimalno koliko oni mogu izmjeriti.
meni su izmjerili i 10 na 7. govorim o urinu. ne znam da li se tema odnosi na e.coli u urinu ili u vaginalnom brisu.

adele
30.03.2009., 09:49

Nije glupo, samo što to nama laicima ništa ne znači osim feelinga da li je puno ili malo. 10 na 5 = 100 000, to je čista matematika. Znači da imaš 100 000 bakterija u 1 ml urina. To je recimo dosta, iako nije najviše jer dobri labosi mjere i do na 6 i onda nakon toga imaju kategoriju "beskonačno" ali se i labosi razlikuju.

JustForFun
04.04.2009., 01:23
Adele, je li ti pomogao Palisept. I ja sam ga dobila od frendice iz Srbije, kod njih je to jako jeftino.
Ja sam ga počela pomalo piti, mada u zadnjem brisu cerviksa nisam imala e. colli, ali kad sam već to dobila da se ne baci - zlu ne trebalo.

mestrovica
04.04.2009., 21:31
Hvala Adele! Nego, pokušala sam kupiti urowaxon u Njemačkoj i nema šanse jer te kapsule idu na recept, i u apoteci u Njemačkoj ih bez liječničkog recepta nema šanse kupiti. Gilda i Snupy, kako ste ih uspjele kupiti?!

zerzie
05.04.2009., 17:44
ja sam prije dva mjeseca završila na hitnoj zpog apsolutno nepodnošljivih bolova u području desnog bubrega.. ispostavilo se da je u pitanju upala uzrokovana e.coli. prije toga nisam imala apsolutno nikakvih simptoma, nije bilo čak ni iscjetka. moguće da je zbog lactogyna kojeg redovito pijem zbog ravnoteže genitalne flore :ne zna: doktorica opće prakse mi je prepisala klavocin koji meni nije apsolutno nikako pomogao te sam 10 dana nakon terapije njime ponovo završila na hitnoj (ne znam je li me ikada išta toliko boljelo u životu). tada sam od urologa dobila novocef, moram ga piti još tjedan dana i onda opet test urokulture. bolova niti bilo kakvih drugih simptoma više nema. sad znam da sam trebala odmah tražiti uputnicu za urologa da on to lijepo riješi.. preporučio mi je i čaj od brusnice kasnije, da obavezno nastavim piti lactogyn i gel za tuširanje za intimnu higijenu - lactacyd femina (ima za kupiti u dmu).. sad mislim da ću nabaviti još i taj cran actin, ne bih se više zezala s e.coli, opaka neka bakterija :D
jedino mi nije jasno zašto je mom dečku doktorica rekla da nema smisla da i on pije antibiotik kad nema nikakvih simptoma, a sad tu čitam da se preporučuje liječiti i drugu polovicu? :ne zna:

snupy
06.04.2009., 07:21
Hvala Adele! Nego, pokušala sam kupiti urowaxon u Njemačkoj i nema šanse jer te kapsule idu na recept, i u apoteci u Njemačkoj ih bez liječničkog recepta nema šanse kupiti. Gilda i Snupy, kako ste ih uspjele kupiti?!

recept mi je dala homeopatica, a urowaxon sam naručila preko ljekarne na dolcu, mislim da sam platila oko 50E.

snupy
06.04.2009., 07:24
ja sam prije dva mjeseca završila na hitnoj zpog apsolutno nepodnošljivih bolova u području desnog bubrega.. ispostavilo se da je u pitanju upala uzrokovana e.coli. prije toga nisam imala apsolutno nikakvih simptoma, nije bilo čak ni iscjetka. moguće da je zbog lactogyna kojeg redovito pijem zbog ravnoteže genitalne flore :ne zna: doktorica opće prakse mi je prepisala klavocin koji meni nije apsolutno nikako pomogao te sam 10 dana nakon terapije njime ponovo završila na hitnoj (ne znam je li me ikada išta toliko boljelo u životu). tada sam od urologa dobila novocef, moram ga piti još tjedan dana i onda opet test urokulture. bolova niti bilo kakvih drugih simptoma više nema. sad znam da sam trebala odmah tražiti uputnicu za urologa da on to lijepo riješi.. preporučio mi je i čaj od brusnice kasnije, da obavezno nastavim piti lactogyn i gel za tuširanje za intimnu higijenu - lactacyd femina (ima za kupiti u dmu).. sad mislim da ću nabaviti još i taj cran actin, ne bih se više zezala s e.coli, opaka neka bakterija :D
jedino mi nije jasno zašto je mom dečku doktorica rekla da nema smisla da i on pije antibiotik kad nema nikakvih simptoma, a sad tu čitam da se preporučuje liječiti i drugu polovicu? :ne zna:

zavisi gdje imaš e. coli- ja sam skužila da imaš u urinu, onda se tvoj dragi ne treba lječiti, a ako imaš u cervixu onda bi tvoj dragi trebao popiti AB.
svakako odi provjeri na brisu jel ih imaš u cervixu, ja sam mjesecima liječila samo e. coli u mjehuru a ona se proširila na cervix pa sam stalno imala reinfekciju.

zerzie
06.04.2009., 08:24
zavisi gdje imaš e. coli- ja sam skužila da imaš u urinu, onda se tvoj dragi ne treba lječiti, a ako imaš u cervixu onda bi tvoj dragi trebao popiti AB.
svakako odi provjeri na brisu jel ih imaš u cervixu, ja sam mjesecima liječila samo e. coli u mjehuru a ona se proširila na cervix pa sam stalno imala reinfekciju.

aha..ali nije li moguće da je on zaražen ( znači da nosi e.coli, ali iz nekog razloga nema simptoma - pročitala sam ovdje da se njima zbog duljeg mokraćovoda dugo ne moraju javiti simptomi), pa da me opet zarazi, odnosno da si prenašamo non-stop?
:ne zna: moja doktorica tvrdi jedno, njegova drugo..
ma ja bi njega lijepo na antibiotike i gotovo. sigurno je sigurno :D

adele
06.04.2009., 10:40
Adele, je li ti pomogao Palisept. I ja sam ga dobila od frendice iz Srbije, kod njih je to jako jeftino.
Ja sam ga počela pomalo piti, mada u zadnjem brisu cerviksa nisam imala e. colli, ali kad sam već to dobila da se ne baci - zlu ne trebalo.

Iskreno, nemam pojma. Nakon mislim 3 tj pijenja sam imala e coli a onda su mi rekli da to trebaš dulje piti. Pila sam mjesec, mjesec i pol i jedna urinokultura mi je bila sterilna, sad ću nakon Uskrsa na kontrolu.
Kužim da to nije antiobiotik i da se treba piti dulje, no ja sam prestala nakon nekog vremena jer sam već bila luda od:D silnih tableta

5rač
14.04.2009., 11:22
ej... imam probleme s mjehurom već dvije godine. prije oko tri mjeseca počeli su nepodnošljivi bolovi nakon čega mi je liječnica dala antibiotike. nakon njih nalazi dobri, mene i dalje boli. tad sam ponovila urinokulturu i pojavila se e. coli :mad:
dobila nove antibiotike, pila tekućine nezamislivo puno, jela suhu brusnicu, pila čaj od brusnice, cedevitu od brusnice, lgg od brusnice... :flop:
užas...
prije par dana popila sam sve antibiotike, bolove nisam imala već mjesec dana... sve super:)
a onda prije par dana... horor... desni me bubreg počeo toliko boljeti da se nisam mogla sagnuti uopće... malo zna popustit, al to je tak sjebana bol...
i sad ono kaj me zanima...
je li moguće da se e. coli proširila na bubrege? pročitala sam negdi da se tak desilo jednoj curi/ženi i da je par mjeseci bila u bolnici...

remy18
15.04.2009., 20:14
ajme meni, ja sam u šoku, upravo ovo sve čitam i ne znam šta bi :(
nisam imala pojma da se može imati tu prokletu bakteriju tako dugo???
baš čekam 2 .nalaz urinokulture...pila 2 različita antibiotika...sad nemam simptome ali se užasno bojim...
imala sam problema s mokrenjem, jako visoku temperaturu, bolio me bubreg...sad ok hvala bogu
inače...ovaj bris...dal bi ja to trebala raditi? tek počinjem sa spolnim odnosima( nije još do kraja bilo), s kondomom...
što je najbolje, nakon toga me i počelo sve to??? molim neki savjet?

remy18
15.04.2009., 20:16
i da..odakle mi to?? tuširam se dvaputa dnevno i sve s higijenom je ok :(

snupy
16.04.2009., 12:56
e. coli imamo u organizmu, najčešće je vezana za probavni sustav pa zna "zalutati" u urogenitalni dio.
samo popij AB do kraja i radi nakon 15 dana ponovno urinokulturu, kada bude sterilna sve je ok.
pij brusnicu, imaš od cran actina ili neku drugu, ali mislim da doza treba biti oko 1000 mg (ako se ne varam) da bi bila uspješna terapija.
ne trebaš raditi bris ako imate odnose s kondomima.
sretno

snupy
16.04.2009., 12:58
aha..ali nije li moguće da je on zaražen ( znači da nosi e.coli, ali iz nekog razloga nema simptoma - pročitala sam ovdje da se njima zbog duljeg mokraćovoda dugo ne moraju javiti simptomi), pa da me opet zarazi, odnosno da si prenašamo non-stop?
:ne zna: moja doktorica tvrdi jedno, njegova drugo..
ma ja bi njega lijepo na antibiotike i gotovo. sigurno je sigurno :D

moguće je da je zaražen ali isto tako je moguće da nije.
ja sam svog poslala na briseve pa nije imao bakterije, a ja sam godinu dana vukla i liječila e. coli

adele
29.04.2009., 13:13
Evo ja sam se riješila e.coli nakon 5 mjeseci... rekla sam javiti na forumu što mi je pomoglo..
-paralelno s urinokulturom raditi i bris rodnice jer ako se radi smo jedno može doći do reinfekcije
-pila sam Nolicin 10 dana 2x2 i onda 40 dana 1 navečer
-paralalno s Nolicnom sam uzimala Doderlein vaginalete (10 dana svaku večer, a onda 6x svaka 3 dana)
-piti što više vode i ne trpiti kad se treba na wc
-čuvanje od haldnoće (bila je zima)
-terapija od homeopatice
-svaki dan čašu ili dvije soka od brusnice (mislim da to nije pomoglo)

I naoružati se sa strpljenjem i svakako napraviti konr nalaze jer nakon nekog vremena su simptomi isti kad je ima i kad je nema (barem meni).
Good luck! :mig:

tiliw
29.04.2009., 14:22
ja sam imala prije 3,4 godine problema s tom napasti........i stalno mi se vraćala i vraćala unatoč terapijama antibioticima

i onda sam kupila kapsule brusnice od Twin Laba...to pila par mjeseci i rješila se dosade

JustForFun
01.05.2009., 09:32
evo kod mene i drugi kontrolni bris Ok što se tiče e. colli
nju sam izliječila iz prve pravim antibiotikom i brusnicom
ali sada muku mučim sa streptokokom, ovo je već treći bris po redu na kojem se uzastopno javlja

njatag
03.05.2009., 16:59
uuuuuu evo i mene na ovom postu.....e.coli je moj "pratioc" već dugi niz godina, prouzročio jako puno problema u životu.....pa ćak i kiretažu (ali to je malo komplicirano i duga priča).....kod mene počne uvijek malim peckanjem kod mokrenja što ja uvijek lijepo ignoriram :D a za dva-tri dana nesnosna bol, pečenje....kad moram mokriti plačem od muke....dalje urinokultura 10 na 5...
nisam baš čitala puno post ali me zanima vaše mišljenje....moj mi doktor uvijek daje antibiotike da pijem oko 20 dana, prvo jedan 8 dana i onda drugi 2 tjedna....da li je to potrebno :ne zna: ???
inače standardni lijekovi.....brusnica čaj, sok, tabletice (ja koristim od enciana):mig:

Death-of-Art
25.05.2009., 20:38
x

blond lady
25.05.2009., 21:08
dali smijem davati djetetu od 21 mjesec čaj od lista brusnice, ima e. colli i pije trenutno antibotike

zaručena
28.05.2009., 19:05
liječi li se e. coli 10.3 (na treću)? toliko mi pokazala urinokultura. ne znam bi li mi dala lijek da nisam trudna (23 tjedna) ili je to mala količina? helpić...

mufloncic
31.05.2009., 20:35
liječi li se e. coli 10.3 (na treću)? toliko mi pokazala urinokultura. ne znam bi li mi dala lijek da nisam trudna (23 tjedna) ili je to mala količina? helpić...

bilokoja količina e.coli u urinu se liječi.. doktorica ti nije dala ljekove jer su trudna.. ja sam je imala 8 godina i to je opasno govno... jedi malo više češnjaka i sušene brusnice.. to ti je prirodni ljek za tu beštiju a to smiješ u trudnoći.... :mig::mig::mig:

mufloncic
31.05.2009., 20:40
i da..odakle mi to?? tuširam se dvaputa dnevno i sve s higijenom je ok :(

meni je doktorica rekla da kad je oslabljen imunitet mjehura može domći do reinfekcije čak i pri tušitanju.. :eek::eek::eek: kada voda pređe preko anusa i dođe u doticaj s mokraćovodom... ja nakon toga počela koristit Hygiju i nije mi se nikako vratila.... :s :s :s :s :s

brojalica
01.06.2009., 14:25
ja sam imala 10 na petu koncentraciju. prvi put je imam. jucer sam popila zadnji amoksicili..

nis mi ne svidja ovo kaj citam na temi :(

Mora
02.06.2009., 07:34
Evo i mene ovdje :(
Prije 16 dana sam dobila simptome: svrbež, peckanje, suhoća, osjećaj da mi se stalno mokri.... odem na wc iscure 3 kapi :mad:, mokraća jako žuta :( što se tiče iscjetka skoro pa ga ni nemam....
bila sam prošli tjedan kod ginića i dao mi je plimycol vaginalete, nisu pomogle... i dalje sve peče svrbi i boli.
Danas idem opet kod ginića. Sve mi se po tim simptomima čini kao da je e.coli.

J'Adore
04.06.2009., 13:47
Popila sam kuru Amoksicilina...sad čekaj :(

goldieblackie
04.06.2009., 19:16
ja sam prije 2 god. imala tu beštiju, nađena mi je nakon brisa cerviksa. simptomi su bili užasni: konstantni bolovi u vaginalnom i mokraćnom dijelu, sukrvica u mokraći, osjećaj da ti se nenormalno piški, išla bi sa uvinim čajem u wc- sidila na školjci, ispijala čaj i plakala( pomogne na pola ure, pa onda za koji sat opet novo probadanje). ginićka mi propisala antibiotik( ne sićan se više koji), izličija me, tada sam otkrila brusnicu- ublažila mi je bolove, al su mi najviše pomogle tablete urosal dok nije antibiotik učinija svoje. inače kad sam još posli napravila urinokulturu- nalaz bija ok.

samo, posli čim bi uočila malo neuobčajeni iscjedak, ili peckanje pri mokrenju, tražila bi od ginićke da mi napravi novi bris, srećom nije nikad više bia pozitivan, al me "utješila" u mojoj redovitoj panici DA KAD JEDNOM DOBIJEŠ EŠERIHIJU ZAUVIJEK ĆEŠ JOJ BIT VRLO SKLON!!:confused::ne zna:

zaručena
04.06.2009., 19:20
bilokoja količina e.coli u urinu se liječi.. doktorica ti nije dala ljekove jer su trudna.. ja sam je imala 8 godina i to je opasno govno... jedi malo više češnjaka i sušene brusnice.. to ti je prirodni ljek za tu beštiju a to smiješ u trudnoći.... :mig::mig::mig:
kupila sam si čaj u ljekarni u kojem je 30% brusnice i to pijem 1 na dan na svoju ruku. a ginićkoj idem za 2 tjedna, pitat ću da ponovimo urinokulturu.

v.gacina
09.06.2009., 11:36
Please, pomozi kako preko neta naručiti d-manozu ( po mogućnosti što jeftinije ) jer ono što sam ja našla je neka firma iz Splita - 250 kn za kutijicu od 50 g, što je doza za nekih 10-tak dana.
Puno hvala,
Vesna

Mora
09.06.2009., 17:43
Cure može mala pomoć.... bila sam po drugi put kod ginića radi : svrbež, peckanje, suhoća, osjećaj da mi se stalno mokri.... odem na wc iscure 3 kapi , mokraća jako žuta što se tiče iscjetka skoro pa ga ni nemam.... prvi put dobila plymicol vaginalete i nisu pomogle, sad drugi put sam dobila citeral 500MG, canesten vaginalete i canesten kremu. Vaginalete sam potrosila, ostale su mi još dvije tbl ali simptomi su mi se jučer vratili tj. ne svrbi me nego samo jako peče i to na dodir i kad namažem canesten kremu. jel moguće da je to sve dolje oko stidnih usana iziritirano? Ne osjećam više svrbež i probadanje u rodnici samo me peče oko stidnih usana :(

i da napomenem trebam dobiti menstruaciju za 2 dana, možda to ima veze sa peckanjem?

ako je iziritirano jel ima netko nekakvu ideju kako ublaziti iritaciju??

hvala :)

v.gacina
11.06.2009., 08:51
Ovo za brusnice mi je prvi glas:confused:. Naime, brusnice sadrže u sebi jednostavni šećer koji se zove d-manoza. Taj šećer kada dođe u mjehur obloži njegove stjenke, a takve je kristalne strukture da idealno paše strukturi bakterije koja se veže za njega i pri mokrenju u potpunosti izađe iz tijela zajedno sa d-manozom.
Inače, d-manoza je idealna čista i koncentrirana u obliku praha koji se može naručiti putem interneta (proguglajte d-mannose). Ima ih različitih cijena i proizvođača.
Osobno sam nabavila onaj američke firme NOW. Platila sam ga sveukupno nekih 120 kn sa dostavom i mogu vam reći da stvar stvarno šljaka posebno u kombinaciji s Ninurom. Moja colica je već bila razvila rezistenciju na antibiotike tak da mi je uroseptik u kombi s ovim bio jedini izlaz koji sam još vidjela. Dakle, popijem prvo Ninur i nakon pola sata razmutim žličicu praha d-mannose u čaši vode. Sve što Ninur ubije, ja izmokrim, zajedno s bakterijama koje su se zatajile.
Cure, ja dižem spomenik djevojci koja mi je otkrila ovu malu ali veliku tajnu upravo ovdje na forumu. Osim zdravlja, spasila mi je vezu, jer zbog e.coli se nisam mogla poseksati, a da sutra dan ne dobim te odvratne simptome.:s

please, di si nabavila d-manozu po toj cijeni - napiši adresu

enedielle
11.06.2009., 14:18
evo i ja imam trenutno taj problem, doktorica mie prepisala novocef tablete i rekla nek pijem puno uvinog i kamiličnog čaja... i puno mi se popravilo kroz ova 4 dana. :top:

Mora
24.07.2009., 07:20
pitanjce oko e coli... ako ima koga da mi odgovori :p jeli moguće da meni količina te bakterije koja je u mom urinu 10 na 3 uzrokuje probleme? naime ginić i doktor su mi rekli da se tako mala količina ne liječi no s obzirom da ja dolje imam probleme ( suhoća, peckanje, bol, mokrim po noći svako malo nekakav bijelkasti iscjedak....) zanima me jeli moguće da mi i to malo smeta?

Blondy-ri
24.07.2009., 13:27
Da. Očito si osjetljivija na tom području i ona ti i u toj maloj količini smeta (osim ako nije u pitanju još kakva upala).

Mora
24.07.2009., 14:56
Da. Očito si osjetljivija na tom području i ona ti i u toj maloj količini smeta (osim ako nije u pitanju još kakva upala).

super, hvala :) čekam još samo rezultate briseva u utorak i MR radi nekog uklještenog živca i onda na oporavak ( nadam se)
:)

jane
26.07.2009., 11:17
curke, ja sam imala e.coli 4. godine i nisam je se uspjela riješiti antibioticima...probajte sa čajevima Baktin i Ginekol, meni su pomogli, ali neznam točno koji od ova 2 jer sam najprije pila Ginekol oko 3, 4 mj, a zatim Baktin isto toliko, mozda i dulje...uglavnom prije 2 tjedna sam radila urinokulturu i nalaz STERILAN!!!!!!Prvi put u 4 godine...u ovom razdoblju u kojem sam pila ove čajeve nisam uopće pila antibiotike, tako da sam uvjerena da su mi oni pomogli...Evo vam stranica na kojoj imate gdje se sve mogu kupiti

http://www.ljekoviticajevilukacic.hr/location.asp?j=cro

..sretno i javite mi ako nekome pomogne

Mora
27.07.2009., 10:55
kako se riješiti e coli iz cervixa?

JustForFun
27.07.2009., 11:10
kako se riješiti e coli iz cervixa?

ja sam je izlječila anitbiotikom prema bakteriogramu i pila sam brusnicu forte od natural wealtha

Mora
27.07.2009., 11:36
ja sam je izlječila anitbiotikom prema bakteriogramu i pila sam brusnicu forte od natural wealtha

I koliko ti je trebalo da se riješiš te napasti?

JustForFun
29.07.2009., 11:34
I koliko ti je trebalo da se riješiš te napasti?

ja sam se nje riješila sa prvom kurom antibiotika - Zinat (Cefuroksim)

ali već više od pola godine liječim drugu bešiju streptokok grupe B - koja nikako da ode :( :rolleyes:

Mora
29.07.2009., 11:49
meni su rekli jučer da imam ureaplasmu :( i sad to liječim... hrpa siptoma koji uopće nemaju veze s vezom! tražila sam po netu nešto o tome ali ne nađoh baš neke simptome slične mojima :confused: totalno sam sluđena više.
valjda nisu mogli promašiti sa brisom cervixa

JustForFun
29.07.2009., 11:59
meni su rekli jučer da imam ureaplasmu :( i sad to liječim... hrpa siptoma koji uopće nemaju veze s vezom! tražila sam po netu nešto o tome ali ne nađoh baš neke simptome slične mojima :confused: totalno sam sluđena više.
valjda nisu mogli promašiti sa brisom cervixa

ne bi trebali

je li ti to kontrolni bris poslje terapije za e colli ili?

ureaplazma se liječi doksiciklinima i bolje ju je izlječiti prije trudnoće (kao i sve ostalo :zubo:)

Mora
29.07.2009., 12:06
da, ma mislim ovo su mi prvi brisevi u životu! do sada sam dobivala terapije na sljepo i radio mi je samo papa test koji je uvijek bio super!
dobila sam terapiju medazola i sumameda + plimycol krema za trackanje..... ne kužim što se e coli ne bi vidjela na brisu cervixa? tamo onaj dio anaerobno ili kako već?

JustForFun
29.07.2009., 13:07
da, ma mislim ovo su mi prvi brisevi u životu! do sada sam dobivala terapije na sljepo i radio mi je samo papa test koji je uvijek bio super!
dobila sam terapiju medazola i sumameda + plimycol krema za trackanje..... ne kužim što se e coli ne bi vidjela na brisu cervixa? tamo onaj dio anaerobno ili kako već?

pa pošto si konkretno pominjala e colli mislila sam da si radila bris cervixa i da ti je nju pokazalo na cervixu
zašto misliš da imaš e colli

jer da je imaš na cerviu bris bi pokazao

Mora
29.07.2009., 13:10
pa spominjala sam ju jer mi je nađena u urinu pa sam mislila da ce možda biti i na cervixu ali ispostavio se da je tamo nešto drugo

JustForFun
29.07.2009., 14:55
pa spominjala sam ju jer mi je nađena u urinu pa sam mislila da ce možda biti i na cervixu ali ispostavio se da je tamo nešto drugo

pa bolje da ti e colli nije i u cervixu, barem to

no bilo je moguće da je u cervixu ako je u urinu (i obratno), srećom nije tako u tvom slučaju

ne mislim da je bris ne može otkriti već jednostavno nije ti otišla na cervixa srećom

tejka.
29.07.2009., 16:44
pa bolje da ti e colli nije i u cervixu, barem to

no bilo je moguće da je u cervixu ako je u urinu (i obratno), srećom nije tako u tvom slučaju

ne mislim da je bris ne može otkriti već jednostavno nije ti otišla na cervixa srećom

JA sam E.colli imala prije mjesec ip ol i popila sam kuru antibiotika. Rekli su za tri tjedna. Još to nije proslo. Ali ono st mene zanima...da li vam se desavalo da u tom razdoblju imate bolan sex...(jos je tu a?) :(

Mora
29.07.2009., 17:23
pa jel još imaš simptome? meni je isto sex bolan i mučim se već duže vrijeme :ne zna:

JustForFun
30.07.2009., 16:15
JA sam E.colli imala prije mjesec ip ol i popila sam kuru antibiotika. Rekli su za tri tjedna. Još to nije proslo. Ali ono st mene zanima...da li vam se desavalo da u tom razdoblju imate bolan sex...(jos je tu a?) :(

dok sam je imala meni sex nije bio baš bolan, već bi se znalo pojaviti krvi / sukrvice poslje sexa, nevezano za menstruaciju, kao neki spotting

samo poslje sexa obično

ginekolog koji me je vodio nije imao pojma odakle to, čak mi se to pojavilo pri pregledu i on nije siguran dal je to iz uterusa ili rodnice... nije imao pojma

otkada sam izlječila e. colli NIKADA se to više nije pojavljivalo

da nisi dobila sad od antibiotika gljivičnu infekciju?

jesi li išta stavljala protiv gljivica?

tejka.
30.07.2009., 18:36
dok sam je imala meni sex nije bio baš bolan, već bi se znalo pojaviti krvi / sukrvice poslje sexa, nevezano za menstruaciju, kao neki spotting

samo poslje sexa obično

ginekolog koji me je vodio nije imao pojma odakle to, čak mi se to pojavilo pri pregledu i on nije siguran dal je to iz uterusa ili rodnice... nije imao pojma

da nisi dobila sad od antibiotika gljivičnu infekciju?

jesi li išta stavljala protiv gljivica?

to su mi svi spomenuli

nisam bila kod ginica..nisam bass pri parama..

misla sam kupiti nesto kaj se moze bez recepta....preporucas kaj? :ne zna:

JustForFun
31.07.2009., 09:40
to su mi svi spomenuli

nisam bila kod ginica..nisam bass pri parama..

misla sam kupiti nesto kaj se moze bez recepta....preporucas kaj? :ne zna:

odgovorila sam ti na pp

tejka.
31.07.2009., 13:27
odgovorila sam ti na pp

hvala puno :o

tejka.
01.08.2009., 20:47
kupila sam veceras Canesten vaginalete i canesten mast...

jel netko koristio?

nisam bila kod ginica al pretpostavljam da nakon e.coli imam gljivice

sagena
10.08.2009., 15:26

samo poslje sexa obično

Ja već duže sumnjam na tu beštiju, a sad imam još jednu potvrdu za to... već sam negdje pročitala da može uzrokovati čudna krvarenja, poput spottinga, iako kao što Fun kaže - nisu uvijek vezana uz ovulaciju ili predmenstruacijsko krvarenje... uglavnom, od prije 3 dana osjećam bol u donjem trbuhu, sex je isto bolniji:D - naravno kad me sve dolje boli... i sukrvica poslije odnosa.
Uglavnom, danas bila kod liječnika opće prakse, dao mi je antibiotik i poslao na vađenje krvi i mokraće... vjerojatno je sve to povezano i s mokraćnim kanalima tj. cistitisom (uvijek me to dočeka poslije ljetovanja, samo što uglavnom to riješim brusnicom i uvin čajem, ali sad se baš zalomilo jače:(... uglavnom, javim rezultate.

elly_00
11.08.2009., 08:40
Pozdrav cure...ja sam imala E.coli...bila sam privatno kod ginekologa i doktorica mi je rekla da ona nije opasna, ali može biti uporna...ja sam je se riješila od prve...pila sam klavocin tjedan dana i čaj od brusnice...ona se može vratiti jer je se zapravo teško vratiti...

sagena
12.08.2009., 11:59
:confused::confused:
Meni su nalazi (krvi i mokraće) ko Švicarska... skoro pa savršeni:ne zna:
Je li moguće da su 2 antibiotika (koja sam popila u razmaku od 12 h a prije pretraga - tako mi je dr. rekao) tako dobro odradili svoje??? Ili su moji simptomi cistitisa simptomi nečeg drugog:ne zna:

Jelena1985
12.08.2009., 13:15
:confused::confused:
Meni su nalazi (krvi i mokraće) ko Švicarska... skoro pa savršeni:ne zna:
Je li moguće da su 2 antibiotika (koja sam popila u razmaku od 12 h a prije pretraga - tako mi je dr. rekao) tako dobro odradili svoje??? Ili su moji simptomi cistitisa simptomi nečeg drugog:ne zna:
moguce je.
nisi trebala poceti piti antibiotik prije vadjenja nalaza.
meni se zna desiti da osjetim bol u petak, i onda odem po uputnicu za urinokulturu, koje mogu raditi tek u ponedjeljak, i onda trpim vikend cijeli i ponedjeljak i utorak nosim urinokulturu, nalaz bude gotov tek u cetvrtak i tek onda idem kod ljekara da mi prepise antibiotik po antibiogramu.

blalla
12.08.2009., 18:04
ja imam E .coli
prošli put sam pila nolicin i odmah mi je pomogao, nemam nikakve bolne simptome osim miris urina.
sad mi je zbog sumnje na trudnoću dala amoxil, bojim se da nije niš odradio.danas sam popila zadnju al i dalje urin smrdi, moguće i zbog samog antibiotika.
evo pijem i čaj,uvin se hladi pored kompa.
više ni sama ne znam šta bi!!!!
često popijem sok od brusnice, i grickam sušene bobice,čula sam da je dobar Heumann Blasen- und Nierentee Solubitrat® N. Međutim kod mene u ljekarni toga nema....

sagena
15.08.2009., 08:16
Evo, nakon 5 dana što pijem antibiotik moji su bolovi prestali, a danas mi je inače 25.dan ciklusa i nemam nikakav spotting... prvi put nakon par mjeseci... (imala sam samo jedno slabo krvarenje poslije odnosa, prestalo za nekoliko sati - baš sam počela piti antibiotik i prestalo je...)...
Bit će valjda da je bakterija bila na cervixu ili negdje blizu:D, budući da mi je nalaz mokraće (nisam radila briseve) bio ok, ali u krvi su bili povećani leukociti MPV (nemam pojma koji su to, ima MPV i RDW - ovi MPV su malo iznad gornje granica, a ovi RDW malo ispod...)... tako da pretpostavljam da je bila neka upala... negdje...

yslp
15.08.2009., 12:25
curke, ja sam imala e.coli 4. godine i nisam je se uspjela riješiti antibioticima...probajte sa čajevima Baktin i Ginekol, meni su pomogli, ali neznam točno koji od ova 2 jer sam najprije pila Ginekol oko 3, 4 mj, a zatim Baktin isto toliko, mozda i dulje...uglavnom prije 2 tjedna sam radila urinokulturu i nalaz STERILAN!!!!!!Prvi put u 4 godine...u ovom razdoblju u kojem sam pila ove čajeve nisam uopće pila antibiotike, tako da sam uvjerena da su mi oni pomogli...Evo vam stranica na kojoj imate gdje se sve mogu kupiti

http://www.ljekoviticajevilukacic.hr/location.asp?j=cro

..sretno i javite mi ako nekome pomogne

da li znaš ako se ti čajevi smiju piti ako koristim kontracepcijske pilule?
i - koliko si tog čaja na dan pila?

kaduljica
15.08.2009., 13:50
ja sam se mučila sa e. coli 4 duge godine, svaka dva mjeseca sam imala pozitivan nalaz i već sam postala imuna na sve antibiotike, a od brusnice mi se povraćalo koliko sam je žderala. i onda, u 9.mj prošle godine mi je mama od dečka poklonila nekakav čaj koje rade časne sestre u jednom bosanskom samostanu i od kad ga pijem, nalazi su sterilni :eek: inače, čaj je odvratan, mora se piti bez šećera ili meda i to barem litru dnevno, ali bolje to, nego biti na wc-u do 5 ujutro i plakati od bolova.

blalla
18.08.2009., 08:50
To ti je obična neočišćena zob(kupiš na tržnici ili kod nekoga tko pravi čajeve) i opereš je dobro i prokuhaš litru vode i staviš zob te to kuhaš 15-20 min. Ostaviš preko noći, ujutro ocjediš i piješ tijekom dana po gutljaj što češće.

.

SRETNO!:top:

koliko je omjer, znači koliko zobi u litru vode??

blalla
18.08.2009., 09:21
evo našla sam pa ako nekog interesira

RECEPT

2 ŽLICE ZOBI OPRATI I STAVITI U 1 L HLADNE VODE. KUHATI 20 MINUTA. OSTAVITI DA ODSTOJI 1 SAT, PROCIJEDITI I PITI CIJELI DAN UMJESTO VODE. PROVESTI KURU 3 TJEDNA DA SE ORGANIZAM OČISTI.

rose123
23.08.2009., 07:09
jel možda znate neku ljekarnu u zg gdje mogu dobiti antibiotik za upalu mjehura bez recepta?

blalla
24.08.2009., 09:26
evo popila sam kuru amoxila,nalivala sam se čajem ali još je tu.
ima li tko kakav savjet!!!!!!

jane
24.08.2009., 11:06
da li znaš ako se ti čajevi smiju piti ako koristim kontracepcijske pilule?
i - koliko si tog čaja na dan pila?

ja sam ga pila uz pilule, sve bilo ok...što se tiče količine, imaš na čaju upute koliko se dnevno pije...SRETNO

rose123
25.08.2009., 12:57
evo popila sam kuru amoxila,nalivala sam se čajem ali još je tu.
ima li tko kakav savjet!!!!!!

jesi napravila antibiogram? možda je rezistentna na amoxil (moja je), popij nolicin ili novocef 10 dana

blalla
25.08.2009., 13:54
jesi napravila antibiogram? možda je rezistentna na amoxil (moja je), popij nolicin ili novocef 10 dana

inače mi dr.da nolicin ali ovog puta sam sumnjala na trudnoću pa mi je dala nešto blaže!nije pomoglo.još je tu!
danas sam kupila čaj od brusnice,onaj 100%.
ne želim više piti antibiotike,htjela bi to riješiti na prirodan način!
pijem i čaj od zobi!

rose123
25.08.2009., 14:28
onda uzmi novocef, on se smije piti u trudnoći. jesi uopće napravila urinokulturu?

blalla
25.08.2009., 15:25
onda uzmi novocef, on se smije piti u trudnoći. jesi uopće napravila urinokulturu?

jesam.
kaže >1000000/ml
nisam trudna, al sad mi počinje plodno razdoblje!!!

dosta mi je antibiotika

rose123
25.08.2009., 22:09
jesam.
kaže >1000000/ml
nisam trudna, al sad mi počinje plodno razdoblje!!!
dosta mi je antibiotika

znam kak ti je i sama stalno muku mučim s E.Coli. Probala sam svakojake čajeve i pripravke i ne znam što sve ne, ali nikad mi se E. nije povukla osim na antibiotike. (ali i dalje sam u potrazi za čudotvornim biljnim pripravkom koji će me zauvijek riješiti te pošasti) Inače bih ti rekla da probaš s nekim čajevima i pripravcima, ali ako sad planiraš trudnoću bolje da se E. riješiš što prije da kasnije ne bi imala nekakvih problema

ttanja
31.08.2009., 09:09
jel može nekakav savjet?mama se bori s e-coli već mjesecima,pije antibiotike ali nema pomaka.ima jedan bubreg i svako malo završi na hitnoj s temperaturom i groznicom.sad pokušavam naći nekakav prirodni lijek s obzirom da ne reagira na antibiotike....

Termination
31.08.2009., 09:20
jel može nekakav savjet?mama se bori s e-coli već mjesecima,pije antibiotike ali nema pomaka.ima jedan bubreg i svako malo završi na hitnoj s temperaturom i groznicom.sad pokušavam naći nekakav prirodni lijek s obzirom da ne reagira na antibiotike....

pročitaj malo gornje postove... :)

Grebza
01.09.2009., 13:53

Da pišeš o tome i pokušavaš ljudima objasniti o čemu se radi.

lp

elly_00
02.09.2009., 13:07
Joj, ja sam izgleda opet dobila tu životinjicu...imala sam ju i izliječila od prve s antibioticima i opet imam iste simptome...često mokrenje ili bar čest osjećaj da trebam mokriti, bolovi i obilan iscjedak...opet sam počela s antibioticima....pa poludjet ću... :visi:

Orgonica
02.09.2009., 14:53
Hej, bok svima.. :mig:
I ja sam cura s osjetljivim mjehurom i preboljenim eserihijazama. Nisam znala sto je to dok nisam prvi put spavala s deckom. Nazalost, i najmanji prijenos bakterija koje su prirodne na analnom otvoru uzrokuju velike probleme u mjehuru i genitalnom podrucju.
Meni funkcionira caj od listova brusnice, tri puta dnevno. Lisce se prelije hladnom vodom i ostavi sest sati, a brze mi bude bolje nego kad dobijem antibiotike. Samo sam vrlo uporna s tim cajem, i ne propustam ni jednu salicu. Caj je vrlo jak i gorak, i smije se piti samo tri tjedna u komadu, pa onda pauza, ali stvarno funkcionira. Lisce se moze kupiti u ljekarni, 11 kuna pakiranje.
A sto se seksa tice - klasika: puno tekucine, odmah na WC poslije, i da, ubija romantiku i uzitak, ali ne dozvolim da mu ruka seta posvuda. :kava:
I zna da mora paziti sto dira nakon cega. :top:

mijad
02.09.2009., 17:11
Bok svima. Također vec duže vrijeme vučem E.coli i imam jedno nezgodno pitanje koje mi je neugodno postaviti ginekologinji. Dakle, zanima me kolike su šanse da mi partner dobije E.coli tijekom oralnog seksa.

emily024
18.10.2009., 17:29
23 godine imam bakteriju Escherichia coli. Probala sam ju liječit na sve moguće načine, šta znači da sam probala desetke vrsta čajeva.. Antibiotike sam sve prošla i pila sam ih uzastopce 10 godina (nije prošao niti mjesec bez antibiotika). Bakterija bi se ubrzo vratila.
Međutim nikad nisam imala pretjeranih zdravstvenih tegoba kao šta su npr. visoke temperature ili upale. A kako godine idu i jednog dana kada budem htjela imati djecu ta bakterija bi mi mogla stvorit itekakve robleme.
Čula sam za lijek URO-VAXUM koji nažalost nije moguće nabaviti u Hrvatskoj i dosta košta. Koliko sam pročitala na forumima i ostalim web stranicama, iskustva i komentari su pozitivni.
Pa me zanima
IMA LI ITKO OD VAS ISKUSTVA SA '' URO-VAXUM'' TABLETAMA?
Svaka informacija bi mi dobro došla.
Hvala unaprijed.

lana74
19.10.2009., 12:01
jednoj mojoj poznanici pomogao je citrofit

http://www.alternativa-za-vas.com/citrofit.html

Zhuta
19.10.2009., 12:36
Da li se ta bakterija uopće može izlječit??
Već par mjeseci imam problema njom. Taman sam mislila da je sve u redu kad mi je na kompletnoj krvnoj slici pokazalo, da urin nije u redu.
Nisam imala nikakve simptome, ali kako vjerojatno potiho nagriza organizam, oslabi mi imunitet i odmah dobijem candidu.

Luda sam lagano.

emily024
21.10.2009., 17:44
Da li se ta bakterija uopće može izlječit??
Već par mjeseci imam problema njom. Taman sam mislila da je sve u redu kad mi je na kompletnoj krvnoj slici pokazalo, da urin nije u redu.
Nisam imala nikakve simptome, ali kako vjerojatno potiho nagriza organizam, oslabi mi imunitet i odmah dobijem candidu.

Luda sam lagano.

Pričaj mi o tome... Ti imaš par mjeseci a ja 23 godine.. :cry: i naravno izaziva candidu pa pijem trenutno Ninur i još par tabletica...

Neki su tu bakteriju izliječili.. a neki, kao ja, nisu.... i sada više neznam šta ni kako.... milijon je savjeta. Nekome je nešto pomoglo dok drugome nije, netko je pio ovo, netko ono... a ja sam SVE to probala i ništa...

Sad se raspitujem za taj lijek jer mi je to zadnja nada... Nije mi puno opcija preostalo....

sanjuška67
21.10.2009., 19:47
Imala sam problema sa escherichiom , u urinu bila 10 na 6. Nakon antibiotika i kapi SINEKOLIN spustila se na 10 na 3. Nakon nalaza koristila sam samo kapi SINEKOLIN , jednu bočicu i nalaz je bio sterilan. Kapi su super i svi za koje znam da su ih koristili pomoglo im je. Probajte ne može štetiti, mogu se kupiti u ljekarni cijena je oko 67 kn.

MissMo
21.10.2009., 21:50
Imala sam problema sa e-coli i to 10 na 6.Riješila sam je se nakon kutije antibiotika i mjesec dana sam svaki dan ispijala najmanje litru čaja od koprive, 2 litre vode i jela sušene brusnice :)

Zhuta
21.10.2009., 23:46
Pričaj mi o tome... Ti imaš par mjeseci a ja 23 godine.. :cry: i naravno izaziva candidu pa pijem trenutno Ninur i još par tabletica...

Neki su tu bakteriju izliječili.. a neki, kao ja, nisu.... i sada više neznam šta ni kako.... milijon je savjeta. Nekome je nešto pomoglo dok drugome nije, netko je pio ovo, netko ono... a ja sam SVE to probala i ništa...

Sad se raspitujem za taj lijek jer mi je to zadnja nada... Nije mi puno opcija preostalo....

I ja sam 2 mjeseca poslije antibiotika pila Ninur, ali mi je prvo propisala pre jaku dozu, 3 puta po 3 kapsule i imala sam sve simptome predoziranja (mučnina, depresija, stalno mi se spavalo, ubrzano mi je lupalo srce) pa sam skoro odustala ali sam samo malo smanjila dozu.

Bila sam prošli tjedan na urinokulturi jer mi je nalaz mokraće bio loš, i urinokulturta bila uredna. wtf :confused::confused:
Sad me tek očekuju detaljne pretrage.
Urin ne valja a nalaz nakon urinokuture uredan. ne kužim

Andromeda25
31.10.2009., 16:33
ja sam se mučila sa e. coli 4 duge godine, svaka dva mjeseca sam imala pozitivan nalaz i već sam postala imuna na sve antibiotike, a od brusnice mi se povraćalo koliko sam je žderala. i onda, u 9.mj prošle godine mi je mama od dečka poklonila nekakav čaj koje rade časne sestre u jednom bosanskom samostanu i od kad ga pijem, nalazi su sterilni :eek: inače, čaj je odvratan, mora se piti bez šećera ili meda i to barem litru dnevno, ali bolje to, nego biti na wc-u do 5 ujutro i plakati od bolova.

Da nije slucajno samostan u Banjaluci?:mig:

Fiffy
04.11.2009., 07:33
Samo da kažem da sam svoju E coli izliječila prahom U-tract D-manosse. Kupila u ljekarni - oko 260 kn, ali nalaz mi je nakon mjesec ipo sterilan, nemam nikakvih tegoba ni bolova hvala Bogu više.

Sad se prebacujem na probiotik Acidosalus, to mi je savjetovala jedna forumašica :cerek: ali za ginekološke probleme (Gardnerellu koju pokušavam izlječiti već 5 mjeseci).

Više jednostavno ne vjerujem šugavim antibioticima i vaginaletama koje sam trpala zadnjih mjeseci pa ništa..

Javim se sa izvještajem :mig:

alphaman
20.11.2009., 18:59
Molim vas pomoc. Baka mi je zavrsila u bolnici, jako je slaba jer ne moze jesti (sve povrati). Isto tako nadjena joj je bakterija escherichia coli koja se prosirila na urinarni trakt. Osim toga, doktori kazu da nema drugih bolesti. Da li moze netko jos pomoci kako lijeciti tu bakteriju? Kako ojacati osobu? Da li joj kupovati neke protein shakeove, mozda maltodekstrozu neku za energiju? Vitamine?
Jako puno bi mi znacila neka smjernica, jako sam povezan sa bakom i ne bih zelio da nesto podje krivo :(

Hvala!

Pink Star
21.11.2009., 00:11
Molim vas pomoc. Baka mi je zavrsila u bolnici, jako je slaba jer ne moze jesti (sve povrati). Isto tako nadjena joj je bakterija escherichia coli koja se prosirila na urinarni trakt. Osim toga, doktori kazu da nema drugih bolesti. Da li moze netko jos pomoci kako lijeciti tu bakteriju? Kako ojacati osobu? Da li joj kupovati neke protein shakeove, mozda maltodekstrozu neku za energiju? Vitamine?
Jako puno bi mi znacila neka smjernica, jako sam povezan sa bakom i ne bih zelio da nesto podje krivo :(

Hvala!

U urogenitalnom traktu redovito se nalazi manji ili veći broj bakterije E. Coli. Dakle, ona je prisutna u svima nama, samo se ponekad "razbukti". Nje se jako teško riješiti, al je se može držati pod kontrolom. Govorim iz osobnog iskustva jer se meni svako malo vrati. Liječi se antibioticima, ali je jako bitno da se konzumira i brusnica u svim oblicima. Dakle, kapsule brusnice, čaj, sušena brusnica itd. Bitno je piti jako,jako puno tekučine ( barem 2 litre dnevno) kako bi se bakterije stalno ispirale. Doktori često preporučaju i Uvin čaj koji je također dobar, ali ako se on konzumira, nikako konzumirati i čaj od brusnice u isto vrijeme jer oni poništavaju međusobno djelovanje. I da... piti puno vitamina C!!!
Vjerujem da će baka biti ok... sve se to da riješiti...
Progooglaj malo, imaš jako puno thread-ova o E.coli na forumu, ali i na internetu opčnito možeš naći puno članaka o tome.

alphaman
21.11.2009., 08:18
hvala puno na odgovoru! pokusati cu ovo sto si rekla.

Pink Star
21.11.2009., 12:22
hvala puno na odgovoru! pokusati cu ovo sto si rekla.

Nista :) Drzim fige baki!!! ;)

Inana88
10.12.2009., 19:19
ja stvarno vise ne znam sta koristit da ova bakterija ode...a sta je najgore,svaki nalaz je isti,tj.broj klica je uvijek isti...za nevjerovat! I tako vec godinu dana, 10 na 5..a antibiotici mi unistili imunoloski sustav.

irma_22
11.12.2009., 09:51
unaprijed se izvinjavam ako slicna tema vec postoji :)

naime, vec dvije do tri godine se prilicno neuspjesno borim sa ovom bakterijom, koja se preselila iz debelog crijeva i udobno smjestila u moj mokracovod :(
Urolozi koje sam posjetila mi i nisu nesto posebno pomogli, sve se svodi na to da pijem caj od brusnice i uvin-H caj, i naravno ''da se cuvam''. kada bi se situacija iznimno pogorsala, ukljucili bi mi antibiotike. takodje su mi rekli da je tu bakteriju gotovo nemoguce potpuno iskorijeniti, tako da se ja vrtim u krug, mjesec dana nemam problema, pa mjesec patim...
strasno je neugodan osjecaj kada se ona ''pokrene'' ili sta vec, nije to bol kao takva, nego nekakvo neugodno peckanje, napetost u donjem dijelu stomaka i lazni poriv na mokrenje :(

pa eto, ako neko ima neki savjet, sugestiju, kako da se rijesim te napasti, idu hladniji dani, znam sta me ceka, tako da se kljukam cajem i bojim se izaci iz kuce da se moja napast ne bi probudila :(

ema007
11.12.2009., 21:32
Moja sestra se godinama borila s tom bakterijom, sve dok nismo otkrili brusnicu. Ali točno je ovako radila, kad joj je dr. opet prepisao antibiotik ona je već započela uzimati kapsule brusnice u kombinaciji sa C vitaminom (bez C vit. je brusnica skoro beskorisna u borbi sa eshericiom), mislim da je uzimala od Nathural wealtha i Dietpharma, uzimala je brusnicu čitavo vrijeme uz antibiotike (2 do 3 kapsule brusnice dnevno), pila je jako puno tekućine. Još par mjeseci je nastavila piti kapsule brusnice i s vremenom malo smanjivala dozu jer ta bakterija postane neaktivna ali to ne znači da si je se riješila, zato treba uzimati brusnicu još mjesecima nakon što ti se simptomi povuku. Moja sestra već 2 godine nije imala napade te bakterije, a za prevenciju popije jednu kutiju brusnice plus vit. C godišnje

irma_22
12.12.2009., 23:46
Moja sestra se godinama borila s tom bakterijom, sve dok nismo otkrili brusnicu. Ali točno je ovako radila, kad joj je dr. opet prepisao antibiotik ona je već započela uzimati kapsule brusnice u kombinaciji sa C vitaminom (bez C vit. je brusnica skoro beskorisna u borbi sa eshericiom), mislim da je uzimala od Nathural wealtha i Dietpharma, uzimala je brusnicu čitavo vrijeme uz antibiotike (2 do 3 kapsule brusnice dnevno), pila je jako puno tekućine. Još par mjeseci je nastavila piti kapsule brusnice i s vremenom malo smanjivala dozu jer ta bakterija postane neaktivna ali to ne znači da si je se riješila, zato treba uzimati brusnicu još mjesecima nakon što ti se simptomi povuku. Moja sestra već 2 godine nije imala napade te bakterije, a za prevenciju popije jednu kutiju brusnice plus vit. C godišnje

hvala puno na savjetu, ja sam uzimala brusnicu ali nisam c vitamin...mozda glupo pitanje, ali jesul te tablete koje je ona uzimala ujedno brusnica + c vitamin, ili je posebno uzimala one tabletice c-vitamina? i ako jeste koliko tih tableta c-vitamina treba uzimat, isto kao i brusnice ili?

JustForFun
13.12.2009., 02:40
Inana jesi probala brusnicu i u kojem obliku?

sanjuška67
13.12.2009., 10:05
Sinekolin biljne kapi, rješavaju escherichiu 100%, isprobano.:top:

ema007
13.12.2009., 10:23
Draga irma, moja seka je uzimala one od Nathural wealtha i na njima piše Uz dodatak C vitamina, i još je pila jako puno tekućine i čak jela sušenu brusnicu. Ona se sa eshericiom borila skoro 7 godina i riješila se te bakterije na način koji sam ti opisala ali je lijećenje potrajalo par mjeseci. Ove kapi koje sanjuška predlaže,moja sestra nije isprobala, ali ako je njihov učinak brži, samo naprijed i sretno

coolinesay
13.12.2009., 10:32
ajoj ovo je i mene mučilo. ali vjerojatno nije bila onda eschericia coli jer u tom slučaju možda bi mi bilo kao i tebi. vjerojatno je bilo neko drugo biće :zubo:
no, jesam li ja dobro negdje čula da se uvin i čaj od brusnice ne bi smjeli piti zajedno ili tako nešto. kao da poništavaju jedan drugome efekt. jer jedan radi lužnatu a drugi kiselu okolinu. ili tako nešto. mislim da uz brusnicu moraš jesti kiselog dosta. uglavnom ima tema na forum.hr koja baš govori o tome vrlo vrlo detaljno.

no, znaš, bez obzira kako bakterija bila tvrdoglava mislim da ju možeš uspjeti otjerati. pa makar morala piti 3-4 litre uvinog čaja dnevno. :top:

bar sam tak ja. sad ne znam jesu zbilja bile 3-4 litre ali sam gadno s time pretjerala. čudi me kak nisam dobila otrovanje krvi sa čajem :eek:

što se tiče tog neugodnog osjećaja. strašno je, nadam se - nikad se ne ponovilo. radije bih da me boli noga, onak baš pravo boli, nego ovo.

a možda ne bi bilo zgorega da se nagutaš i pravih brusnica uz te čajeve, tablete, što li već. ja sam nekak mišljenja da je priroda - uvijek priroda :D

irma_22
13.12.2009., 15:13
Sinekolin biljne kapi, rješavaju escherichiu 100%, isprobano.:top:

za te kapi nikad cula nisam :(
al cu se sigurno raspitat, hvala na savjetu :)

irma_22
13.12.2009., 15:13
Draga irma, moja seka je uzimala one od Nathural wealtha i na njima piše Uz dodatak C vitamina, i još je pila jako puno tekućine i čak jela sušenu brusnicu. Ona se sa eshericiom borila skoro 7 godina i riješila se te bakterije na način koji sam ti opisala ali je lijećenje potrajalo par mjeseci. Ove kapi koje sanjuška predlaže,moja sestra nije isprobala, ali ako je njihov učinak brži, samo naprijed i sretno

ok, sad mi je jasno :)
hvala puno :)

irma_22
13.12.2009., 15:16
ajoj ovo je i mene mučilo. ali vjerojatno nije bila onda eschericia coli jer u tom slučaju možda bi mi bilo kao i tebi. vjerojatno je bilo neko drugo biće :zubo:
no, jesam li ja dobro negdje čula da se uvin i čaj od brusnice ne bi smjeli piti zajedno ili tako nešto. kao da poništavaju jedan drugome efekt. jer jedan radi lužnatu a drugi kiselu okolinu. ili tako nešto. mislim da uz brusnicu moraš jesti kiselog dosta. uglavnom ima tema na forum.hr koja baš govori o tome vrlo vrlo detaljno.

no, znaš, bez obzira kako bakterija bila tvrdoglava mislim da ju možeš uspjeti otjerati. pa makar morala piti 3-4 litre uvinog čaja dnevno. :top:

bar sam tak ja. sad ne znam jesu zbilja bile 3-4 litre ali sam gadno s time pretjerala. čudi me kak nisam dobila otrovanje krvi sa čajem :eek:

što se tiče tog neugodnog osjećaja. strašno je, nadam se - nikad se ne ponovilo. radije bih da me boli noga, onak baš pravo boli, nego ovo.

a možda ne bi bilo zgorega da se nagutaš i pravih brusnica uz te čajeve, tablete, što li već. ja sam nekak mišljenja da je priroda - uvijek priroda :D

znaci nisam jedina :)
tacno je da se uzima u isto vrijeme brusnica i uvin caj, jedno baza jedno kiselina, nesto u tom fazonu, nisam bas sigurna ni ja :ne zna:

ja se nadam da cu se jednom rijesit te napasti, sad sam bas odlucna da je iskorijenim, pokusavam sve i svasta :)

hvala na odgovoru :)

yslp
13.12.2009., 15:26
Ja sam pila brusnice od natural welth-a i ništa mi nisu pomogle, pila sam ih preventivno po jednu nakon što mi je nalaz bio sterilan i onda kad me za mjesec dana opet počelo boliti sam pojačala na dvije dnevno, ali bezuspješno, opet 10 na 5

hope_010
13.12.2009., 15:32
Probaj čaj sa nevenom, inače je jako dobar za uro genitalni trakt, ako znaš nekog tko ima iz domaćeg uzgoja tj. vrta. :mig:

yslp
13.12.2009., 15:55
Probaj čaj sa nevenom, inače je jako dobar za uro genitalni trakt, ako znaš nekog tko ima iz domaćeg uzgoja tj. vrta. :mig:

Hoću. Tako i tako pijem puno čajeva kroz dan, neće biti problem :mig:

coolinesay
13.12.2009., 16:26
znaci nisam jedina :)
tacno je da se uzima u isto vrijeme brusnica i uvin caj, jedno baza jedno kiselina, nesto u tom fazonu, nisam bas sigurna ni ja :ne zna:

ja se nadam da cu se jednom rijesit te napasti, sad sam bas odlucna da je iskorijenim, pokusavam sve i svasta :)

hvala na odgovoru :)

mislila si napisati 'ne uzima' ili?? :confused:
upornošću do cilja! :top:

sanjuška67
13.12.2009., 17:21
za te kapi nikad cula nisam :(
al cu se sigurno raspitat, hvala na savjetu :)

Moja kćerka se borila sa esch. i nakon dvije bočice tih kapi urin sterilan i više nikakvih tegoba nema. Pitaj u ljekarni, koštaju oko 67 kn.

Mell
14.12.2009., 10:26
D manoza zlata vrijedi !!!Mene je spasila

zločesta
14.12.2009., 10:33
D manoza zlata vrijedi !!!Mene je spasila

doslovno vrijedi zlata...skoro 300 kn:mig:

Ja sam kupila jednu dozu i popila je...ešerihija kholi je uništena...samo me zanima trebam li još piti ili je to to? Strah me da se ne vrati...a opet...nije baš jeftino!:lol:

Koliko si ti dugo pila?

hope_010
14.12.2009., 12:17
Hoću. Tako i tako pijem puno čajeva kroz dan, neće biti problem :mig:

ne samo to, izbaci šećeš i slatko. E.coli je luda za slatkim, samo pogoršava stanje, nije lako ali čajevi obavezno bez šećera, kava, ma sve, ukinuti kolače itd. dok ne vidiš da li će tebi to pomoći. I prebaci se na salate, kiselo općenito, voda od krastavaca i sl. Nekima e.c. ode nakon tableta, neki se s njome muče par mjeseci a treći moraju mjenjati stil života. I možda da odeš u twin lab, imaju stvarno dobre stvari, sve na bazi ljekovitog bilja itd. sa svim vitaminima i mineralima. možda ti u organizmu nešto nedostaje što pogoduje bakteriji. rade i mjerenja organizma u tom području. :mig:

yslp
14.12.2009., 15:50
ne samo to, izbaci šećeš i slatko. E.coli je luda za slatkim, samo pogoršava stanje, nije lako ali čajevi obavezno bez šećera, kava, ma sve, ukinuti kolače itd. dok ne vidiš da li će tebi to pomoći. I prebaci se na salate, kiselo općenito, voda od krastavaca i sl. Nekima e.c. ode nakon tableta, neki se s njome muče par mjeseci a treći moraju mjenjati stil života. I možda da odeš u twin lab, imaju stvarno dobre stvari, sve na bazi ljekovitog bilja itd. sa svim vitaminima i mineralima. možda ti u organizmu nešto nedostaje što pogoduje bakteriji. rade i mjerenja organizma u tom području. :mig:

Kavu ne pijem, a čaj uvijek bez šećera. Izbacila sam uglavnom sve slatko. Sad trenutno pijem acidosalus (probiotik) da mi se obnovi imunitet. I, pokušavam se držati svega po propisima kako ide (čaša vode prije/poslije odnosa, puno vitamina C, puno vode i čajeva kroz dan, higijena na svim nivoima...) Nadam se da ću je ovaj put stvarno iskorijeniti, jer je dosadna, naporna i jako iscrpljuje organizam- točno znam kad mi se vrati, osim peckanja i tih neugodnih simptoma, mogla bih spavati cijeli dan i nemam energije za ništa:(

hope_010
14.12.2009., 18:22
Kupi u ljekarni Plimycol kremu, ublažava peckanje a nije skupa. :mig:

yslp
14.12.2009., 21:50
Kupi u ljekarni Plimycol kremu, ublažava peckanje a nije skupa. :mig:

Hvala na info :mig:

hope_010
15.12.2009., 08:14
tajne domaće medicine :D

kad se sjetim koliko neki troše na lijekove i kojekakve kreme, na kraju najviše pomogne ono što nije tako skupo i što ne očekuješ da će pomoći. :mig:

ana*ana
04.01.2010., 15:23
molim vas probajte ovo:
1 žlica maslinovog ulja
1 žlica sjeckanog peršuna
1 žlica limunovog soka
to sve izmješaje sa malo vode tek toliko da limun ne bude prekisel. to pijte 3 puta dnevno prije obroka kroz 10 dana.
to je recept od Drage Plečka koji mi je preporučila prijateljica koja je imala tešku upalu bubrega. bila je u bolnici, kljukali su je raznim antibioticima, čajevima, brusnicama... ništa od toga joj nije pomoglo. spasila se s ovim receptom i od tad je vec tri godine zdava. dobila sam i ja echerichiju. doktor mi je fulao antibiotik i bilo mi je još gore. krenula sam pit ovo i okus mi je bio fin, ko marinada za ribu pa sam pila još i koji dan duže. nakon mjesec dana ponovila sam nalaz, a kad ono-STERILNO!
najtoplije preporučam!
javite iskustva i sretno:)

mallena_02
06.01.2010., 18:49
Teta mi ima gadnu escherichiu coli. Pila je brusnice (te neke tabletice), prirodno lječenje, pa ono što su joj savjetovali doktori..Ali njoj se escherichia povećava. Bol osjeti. Što napraviti? :(

ema007
06.01.2010., 19:00
Moja sestra se riješila Eshericie tako što je uzela turu antibiotika koju joj je dr. prepisala, kupila brusnicu s dodatkom C vitamina (c vit. je obavezan uz brusnicu), pila puno čajeva i jela sušenu brusnicu. Bila je uporna par mjeseci i riješila se te napasti. A prije toga se 7 godina borila bezuspješno s tom bakterijom samo antibioticima. Jedna naša forumašica preporučuje SINEKOLIN kapi i kaže da djeluju već za 2 tjedna

Lydia Deitz
08.01.2010., 21:41
Pozdrav svima! Ovdje sam jer mi se napast opet vratila.
Prvi put sam čula za E.coli još u vrtiću jer sam ju tada dobila. Borila sam se s njom skoro do srednje škole. Nemam pojma što sam sve pila, bila sam dijete i popila sam sve tabletice koje su mi tutnuli pod nos. Također sam jela brusnice, pila kapsule s brusnicom, pila razne odvratne čajeve...i eto, povuklo se. Od tada sam bar jednom godišnje davala urin i nalazi su bili u redu.
I tako, postala sam spolno aktivna i počela sam uzimati kontracepcijske pilule. Nakon nekog vremena se pojavio bijeli iscjedak bez mirisa. Ignorirala sam to, nije mi se toliko žurilo do ginekologa. Naravno, sad ću otići da mi uzme bris. Zanima me da li taj iscjedak može biti jedan od simptoma?
Ostalih simptoma nemam. Mokraća je svijetla, prozirna, ne peče me dok mokrim, nisam primijetila neki neugodan miris...sve mi se činilo u redu i zato me je nalaz neugodno iznenadio. Znam gdje je E.coli normalna i zato pazim, dakle, ništa od analnog seksa ili sličnih aktivnosti.
Prokleta bakterija.
Dakle, mene zanimaju simptomi E.coli na cerviksu i da li se partner treba testirati ako nije nađena ondje.
Hvala!

Godiva
08.01.2010., 21:51
...bijeli iscjedak bez mirisa...

Ako te svrbi, to su ti najvjerojatnije gljivice.

Lydia Deitz
08.01.2010., 21:53
Ako te svrbi, to su ti najvjerojatnije gljivice.

Ne svrbi, zato nisam žurila. Mislila sam da možda ima veze s pilulama.
Sad ću svakako otići provjeriti.

mousse od čokolade
11.01.2010., 19:51
evo još jedne okorjele ešerihijašice :D

imala sam ju ko mala jedno 5 godina i tada me spasio acidofil u konzumaciji 2 dnevno jedno pol godine i vise. rekao mi je tada doktor da jednostavno "dolje" imam takvu floru i da ce mi vjerojatno biti cijeli zivot potrebne te bakterije iz nadomjestaka tipa acidofil da sve bude lijepo i glatko :D

medutim kako sam se izljecila eserihije prije tih 7 godina, tako sam prestala s konzumacijom probiotika.. i tako sam ju prije godinu dana opet dobila :( ubijem ju antibioticima i onda se 1,5-2 mjeseca nakon zavrsetka terapije opet vrate!

ne gubim nadu u acidophilus. ako me prije spasio i sad ce :top: stoga krece konzumacija kapsula acodiphulas i koncentrata acidosalusa.. krece rat!! :D

***Al sad me zanima sljedece:***
Eserihija u vaginalnom podrucju!
Dakle, kakav je to bris, kako ga trazim i koliko otprilike zna kostati privatno?
Ako mi se i tamo otkrije, na koji nacin se to lijeci (ako netko od vas ima iskustva) - sta se ne lijeci istim antibioticima koje pijem i za eserihiju u rinalnom traktu?
Toplom se nadam da ju nemam i u rodnici, al cisto da se osiguram..

Hvala, i sretno svim ešerihijašicama koje, nadam se, ne budu jos dugo nosile to ime :mig:

Lydia Deitz
12.01.2010., 10:19
I kod mene kreće rat! :usama:
10 dana ću piti 2x2 Ninur. Naoružala sam se brusnicama i čajevima.
Mislim još otići po taj bris, ali ne znam ima li to smisla dok pijem antibiotik. Ili da odem kasnije?
Što se tiče privatnika, u poliklinici Harni je PAPA valjda 100 kuna. Pregled je 150 kuna. Dakle, sigurno bi se cijene kretale tu negdje. Nisam još pitala za bris u vezi E.coli pa ne znam jel' to nešto posebno i koliko košta.

Nisam još čula da acidofil pomaže kod E.coli. Ali, ako da, nije mi problem to piti :D

mousse od čokolade
12.01.2010., 13:51
ako pijes acidofil to mora biti u ogromnim kolicinama.. jer ne pomaze ti on nego bakterija iz njega koja zaglađuje floru i vracaju u prirodno stanje sto onemogucuje bakterijama E.coli da se "prikače"..
ja cu piti acidofil u kapsulama.. jedna kapsula je ekvivalent 10 pojedenih acidofila. To preporucam i tebi i svima :)

The war is about to begin :-D

Lydia Deitz
12.01.2010., 14:43
Vidiš, vidiš, mogla bih. Brusnica isto ima takvo djelovanje. Nema šanse da opstane, đubre jedno :D
Sretno!
Javi ako saznaš nešto u vezi brisa.

mousse od čokolade
12.01.2010., 14:54
Javim.. al meni brusnica nikad nije bila od neke pomoći. Za acidofil i acidophilus kapsule pouzdano znam da su djelovale, meni i jos nekoliko ljudi.
Ja pijem i kapsule cesnjaka, prirodni antibiotik..ubija i bakterije i gljivice.

Meni je jedan doktor u Klaicevoj rekao da u borbi s E.Coli antibiotik ima smisla samo prvih nekoliko dana, da se najvec masa bakterija ubije. Ostala borba je na prirodnoj osnovi i vracanju tijela u ravnotezu.

Godiva
14.01.2010., 13:08
Meni je jedan doktor u Klaicevoj rekao da u borbi s E.Coli antibiotik ima smisla samo prvih nekoliko dana, da se najvec masa bakterija ubije...

... a onda Ninur još 3 mjeseca 1 kapsula dnevno. Tako su meni rekla čak tri doktora.

mousse od čokolade
14.01.2010., 14:53
... a onda Ninur još 3 mjeseca 1 kapsula dnevno. Tako su meni rekla čak tri doktora.

u zadnjih godinu i pol 3 puta sam tako uzimala ninur 2-3 mjeseca nakon zavrsetka antibiotika

a sad antibiotik + 3 mjeseca sinersula

i nije pomoglo... nego mi je samo upropastilo imuntitet, unistilo floru dolje i tak. a eserihija se kroz 1,5-2 mjeseca svaki put opet vratila.

tak da..

Godiva
14.01.2010., 15:44
u zadnjih godinu i pol 3 puta sam tako uzimala ninur 2-3 mjeseca nakon zavrsetka antibiotika

a sad antibiotik + 3 mjeseca sinersula

i nije pomoglo... nego mi je samo upropastilo imuntitet, unistilo floru dolje i tak. a eserihija se kroz 1,5-2 mjeseca svaki put opet vratila.

tak da..

Mene je od te beštije spasila samo litra i pol čaja od čiste brusnice dnevno tijekom dva mjeseca, ali mislim da sam to gore negdje već napisala.

yslp
14.01.2010., 16:25
Mene je od te beštije spasila samo litra i pol čaja od čiste brusnice dnevno tijekom dva mjeseca, ali mislim da sam to gore negdje već napisala.

Jesi, pokupila sam taj savjet, pa sam i ja počela tako.
A taman sam mislila na ninur 3 mjeseca po jednu dnevno, ali mi on počne raditi slabo, neznam ako je netko imao iskustava, ali ja se sva napuhnem kad popijem tabletu, dobijem grčeve u trbuhu i ide mi na povraćanje...

Sad pijem dakle tu brusnicu 4 šalice dnevno, dvije ujutro, dvije popodne i pijem d-manozu jednu čašu ujutro, jednu navečer. Pa ćemo vidjeti.

Doduše, zadnje sam imala samo upalu mjehura bez ešerihije, ali sam je prije toga vukla pola godine.

Tek par dana pijem ovako, pa neznam još reći dali pomaže, javit ću vam.

mousse od čokolade
14.01.2010., 18:39
pijem d-manozu jednu čašu ujutro, jednu navečer. Pa ćemo vidjeti.

d-manozu? mi mozes reci gdje si ju kupila, ako si ju kupila u Hrvatskoj.

ili ovde ili na PM. hvala ti :)

yslp
14.01.2010., 19:25
d-manozu? mi mozes reci gdje si ju kupila, ako si ju kupila u Hrvatskoj.

ili ovde ili na PM. hvala ti :)

Imaš u svakoj ljekarni :mig:

evo ti link pa si pročitaj više

http://www.d-manoza.com/

zločesta
14.01.2010., 19:46
Imaš u svakoj ljekarni :mig:

evo ti link pa si pročitaj više

http://www.d-manoza.com/

Nema baš u svakoj...ja sam ju kupila u ljekarni 'Pablo'...Pod zidom 10 kraj trga..:mig:

mousse od čokolade
14.01.2010., 21:12
hvala cure! a koja je cijena, ako se sjecate?
jer moram kupit od twin laba acidophilus koji je 280kn i yeast fighter od TL.. koji isto valjda tolko kosta.
cisto da znam kolko cu bankrotirat :D

zločesta
14.01.2010., 23:41
hvala cure! a koja je cijena, ako se sjecate?
jer moram kupit od twin laba acidophilus koji je 280kn i yeast fighter od TL.. koji isto valjda tolko kosta.
cisto da znam kolko cu bankrotirat :D

:rofl:240 kn...nije jeftino...ja popila jednu turu za mjesec dana,a pila samo navečer...užas..

mousse od čokolade
15.01.2010., 00:27
:rofl:240 kn...nije jeftino...ja popila jednu turu za mjesec dana,a pila samo navečer...užas..

gle, ak valja i ak ce pomoc istrijebit tu bestiju nek kosta i soma kuna, pa makar bila na kruhu i vodi 2 mjeseca :D

zločesta
15.01.2010., 11:21
gle, ak valja i ak ce pomoc istrijebit tu bestiju nek kosta i soma kuna, pa makar bila na kruhu i vodi 2 mjeseca :D

Istina:mig: Koliko sam ja para samo potrošila...neću od muke ni zbrajat..

Ja sam je kao istrijebila..prošli nalaz sterilan..Sad idući tjedan kontrola, drži fige ..mislim da ću se jako zbedirat ako opet bude tu...:mig:

mousse od čokolade
15.01.2010., 13:04
@zločesta: naravno da drzim fige! od srca zelim da sve super prođe!!

E sad ja.. uskoro cu zavrsiti svoju terapiju sinersulom i onda krece rigorozna primjena ovih 5-6 stavki:
1. Acidophilus 5 billion kapsule
2. kapsule češnjaka
3. U-tract D-mannose
4. Velike količine tekućine
5. Neki drugi probiotici.. ili LGG jogurt ili Pro Life
6. Imuntiteska bomba - Child Life First Defense

+ još Twin Lab: Yeast Fighters (iako je protiv gljivica i on pomaze kod E.coli zbog silnih laktobacila...)

Eto, to je moj plan!! Javim konacne rezultate kroz par mjeseci.