PDA

View Full Version : Venecija

stranice : [1] 2 3 4 5 6

Zimske Radosti
27.05.2004., 08:45
Tko je bio na Muranu?
Da li se tamo može slobodno i bez vodiča vidjeti kako se izrađuju stakleni predmeti? Zapravo, što se tamo može vidjeti i kako uopće organizirati sam sebi boravak na Muranu? Je li pogodno iskombinirati neki izlet i na Murano i na Burano odjednom?

aaston
27.05.2004., 09:03
Na murano možeš s "vaporetom" tj. brodom za javni prijevoz. Vožnja je kratka. Do Murana nisam imao vremena otići ali moj prijatelj svojedobno je. Prema tome može se tamo i solo, za razgledavanje radiona ne znam iako je logično da se sve može, ipak oni žive od turista.

shadow500
18.03.2006., 12:09
Za Uskrs, 15.04. putujem sa familijom u Grčku (vođena tura). brodom iz Venecije. Do Venecije idem svojim autom koji bih trebao tamo ostaviti na parkingu 8 dana.
Molim da mi netko kaže gdje je najbolje i najjeftinije ostaviti auto u Veneciji.

ZorcJ
18.03.2006., 12:24
Za Uskrs, 15.04. putujem sa familijom u Grčku (vođena tura). brodom iz Venecije. Do Venecije idem svojim autom koji bih trebao tamo ostaviti na parkingu 8 dana.
Molim da mi netko kaže gdje je najbolje i najjeftinije ostaviti auto u Veneciji.

Mozda bi vas jeftinije kostalo da vas netko odveze u Veneciju i da dodje po vas?

shadow500
20.03.2006., 17:50
Na ulazu u Veneciju postoji Tronchetto parkiralište samo mi se čini previše dati
160 Eura za 8 dana parkinga. Možda Mestre ili neko mjesto oko Venecije pa onda do broda?

Natch
20.03.2006., 21:26
na parkiralistu pred putnickim terminalom :D

cutee
21.03.2006., 10:50
U Mestre, iza hotela bas na zeljeznickoj stanici kosta 8Eur dnevno i fino se ukrcas na vlak i vozis se jednu stanicu. Na Tronchetto kosta mislim 20EUR dnevno.

Arijela
21.03.2006., 11:57
U Mestre, iza hotela bas na zeljeznickoj stanici kosta 8Eur dnevno i fino se ukrcas na vlak i vozis se jednu stanicu. Na Tronchetto kosta mislim 20EUR dnevno.

Vječno zahvalna, tri dana parkinga u Veneciji koštala su nas više nego dobar hotel 50 m od Trga sv. Marka...

shadow500
21.03.2006., 14:38
Da li znaš možda iza kojeg hotela?

stoneisland
21.03.2006., 17:56
ma mozes ga u mestreu sparkati i zabadava...samo se malo vozikaj. prodjes zeljeznicku stanicu i nakon pola kilometra dodjes u rezidencijalni dio gradica. ja uvijek tamo parkiram...prosetam se nazad u mestre na stanicu i na vlak za santa luciju...nikad problema, nitko niti taknuo auto...

samo sidji s autoputa u mestreu, prati znakove za zeljeznicku stanicu, prodji ju...i kao sto vec rekoh, naci ces kod zgrada parking...free

shadow500
21.03.2006., 20:11
ma mozes ga u mestreu sparkati i zabadava...samo se malo vozikaj. prodjes zeljeznicku stanicu i nakon pola kilometra dodjes u rezidencijalni dio gradica. ja uvijek tamo parkiram...prosetam se nazad u mestre na stanicu i na vlak za santa luciju...nikad problema, nitko niti taknuo auto...

samo sidji s autoputa u mestreu, prati znakove za zeljeznicku stanicu, prodji ju...i kao sto vec rekoh, naci ces kod zgrada parking...free

Dobra ideja. Znači nema puno šansi da mi ga pokupi kakva paučina.

stoneisland
22.03.2006., 09:32
ma kakfi, zgrade su ti samo...i parkirna mjesta ispred.
nikakvih znakova zabrana i ostalih pizdarija nije bilo, nikad problema...ja sam ga ostavio xy puta na cijeli dan, jednom na 2-3 dana...jest da 3 dana nisu 8...al ono, ne vjerujem da bas ce ti netko ic krast auto.
samo prodji zeljeznicku, i vozi dalje, skuzit ces. provozaj se po mestreu, nadji neki free parking van samog centra i to je to.

Fanna
10.04.2006., 23:40
Molim vas za info ako netko zna za restorane, fast food, pizzerie, trgovine i sl., za (širi) centar Venecije, gdje se može nešto pojesti/popiti za što manje eurića? Puno hvala....:w

Ed Wood
11.04.2006., 13:01
Jeftino i Venecija- nemoguća kombinacija!
Tamo se sve plaća suhim zlatom...

aaston
11.04.2006., 15:50
Ja sam si tamo nosio hranu od doma :zubo:
Jedno je sigurno, što dalje od centra proći ćeš jeftinije, iako kao šta Ed kaže, riječ ''jeftino'' se baš ne poklapa sa Venecijom .
U centru ne pomišljaj jesti ili piti jer će te odrati. Možda bi obližnji Mestre bio sretnije riješenje :misli:

gnjavež
12.04.2006., 16:20
Da, nažalost su i moje informacije takve. Ide se na intenzivni umjetnički izlet od tri dana pa ćemo uglavnom biti u điru oko centra. Nešto se može ponijeti od kuće, ali ne sve, a budžet je oskudan. Da li uopće u Veneciji postoje klasični dućani pa da barem mogu računati na sok/vodu il nekakav improvizirani sendvič? Koliko sam čula takvih trgovina nema, svi govore isto što i vi, a ja se još optimistično nadam. Svi prijedlozi su dobrodošli:-)

naravno da ih ima, uglavnom bille al ima ih.ne bas u centru al blizu ces naci koji, samo gledaj pazljivo jer nisu previse uocljivi:)

Fanna
12.04.2006., 20:56
naravno da ih ima, uglavnom bille al ima ih.ne bas u centru al blizu ces naci koji, samo gledaj pazljivo jer nisu previse uocljivi:)

Jeeeij, prva optimistična vijest:top:

gnjavež
12.04.2006., 22:15
zaboravila sam napomenuti da ne mozes faliti ako ides prema autobusnom kolodvoru ili zeljeznickoj postaji, tamo ih ima nekoliko:top: (a nije problem do tamo doci)

vaci
05.05.2006., 21:21
oće ko bit u veneciji 17.05, da popijemo kavu :raspa: evo ja ću platit, trebam čamit 12 sati do leta :zubo:

atlantis
07.05.2006., 11:53
http://www.ristorantivenezia.it/eng/ristoranti.asp

atlantis
07.05.2006., 12:02
evo... 11 €

http://www.vivereavenezia.it/osteria.htm

wob
07.05.2006., 13:10
Prijateljice moja evo ti svježe informacije..ja i momak smo sad bili za uskrs u veneciji...bilo je super..
Tako smo ti i mi trazili jeftini restoran i naletimo ti mi na kineski restoran..pogledamo meni..sta je je jeftini su stvarno..ali nedaj ti bog da udes unutra..da umires od gladi nemoj ic tamo jest..hrana je uzasna..npr.narucili smo juhu s povrcem a ona mi je umisto one lipe mrkvice, biža, i krumpirica sta idu u takvu juhu donila neko gorko korijenje i klice od kumpira...život mi se zgadia zato ni u ludilu ne idi tamo..i da ti ne pricam dalje..obicnih ducana stvarno nismo vidili zato najbolje sta mozes vise ponesi sa sobom..
I jos jedan savjet..ako budes isla s onim panoramskim brodovima (nisi luda gondolu placat 100E) netribas placat kartu..svi oni talijani placaju kartu po 5 eu ali mozes se bez problema prosvercat nece ti niko trazit kartu..ja u zivotu nisam vidila kontrolora u italiji..hahha..tako ces ustedit bar nesto..
Eto uživaj...:)

kefa
07.05.2006., 18:34
nekad su kod Rialta bila 2 restacha "na tacnu"...barem vidis hranu kroz izlog.
U jednom je meni (ne meni) bio 20 a u drugom 40 milja lira.

Ducana ima ali su na (ne)srecu "uklopljeni" u grad pa se ne vide lako.Slozhis senguich za par eura.
(Ako si sirar kupi narezani u paketicu jer oni sir ne rezhu strojno)

vaci
07.05.2006., 20:19
čekajte, meni se niko neće pridružit na kavi 17 ni 22.05 :cry:

sabinasta
05.06.2006., 13:36
Oko Rialta ima jako puno jeftinih tipicnih restorana (osteria) i kafica, gdje mozes kupiti male sendvice vec za 1,50 euro i popiti aperitiv ili casu vina za iste novce. Ta mjesta posjecuju skoro pa iskljucivo Venecijanci, s obzirom da svi turisti misle da je Venecija samo San Marco i na kraju se iznenade visokim racunima. Na Rialtu je osobito lijepo navecer, jer je to venecijanska spica za vecernje izlaske i sve vrvi od mladih. Ima i supermarketa koji su vrlo jeftini, samo moras pitati na cesti gdje su. Zivim u Veneciji 5 godina pa znam dobro situaciju. Ciao, ciao!

vaci
05.06.2006., 13:56
bila u veneciji, poludila
turisti gotovo isključivo penzioneri, hodaju u grupama po onim uličicama 2 na sat, nemožeš ih priskočit, ne možeš ih zaobić :rolleyes: na rialtu gužvara ka u nas za prvi maja kad dile mukte fažol (grah)
i samo 3 mosta priko velikog kanala :eek: okej, vidila sam da tamo kraj busne stanice rade četvrti, al premalo, falila sam jedan (zadnji), išla sam do one crkve mislim da se zvala od zdravlja ili od svetaca, i praktički vidin sv.Marka a nemogu do njega :zubo: na rubu san bila, jer sam na knap sa vremenom a one žute tablice kako di doć mi nisu bile od neke pomoći

karota
15.11.2006., 16:13
Gdje izaci navecer u veneciji a da ima mladih ljudi i da je super atmosfera:confused: A kad smo vec kod venecije, kakav je izbor ducana za shopping i jesu li bezobrazno skupi ?:D

legolas1
15.11.2006., 20:34
venecija bas i nije poznata kao destinacija sa ludim nocnim provodima...stvarno sumnjam da ima nesto ludo i nezaboravno tamo za provest se, osim naravno samog grada koji je nevjerojatan...izbor ducana je odlican koliko se sjecam, ima naravno svega, uglavnom su ekskluzivni tipa armani i sl, i naravno bezobrazno skupi

vaci
15.11.2006., 21:18
nije me oduševila :kava: možda je bolja kad poplavi :zubo:

gnjavež
16.11.2006., 10:02
kakvi nocni izlasci u veneciji cerce?pa potonula bi cila pod malo glasnijom muzikom.a i steta je bit u veneciji i otic plesat, bolje je djiravat onim malim ulicicama i mostovima:cerek: ducana-ima, u gradu skuplji, nadje se i jeftinijih a na autobusnoj stanici imas buseve koji bas idu za trgovacke centre izvan grada, tamo ima doslovno svega:cerek:

karota
19.11.2006., 21:25
Eto,bili mi u veneciji i evo mali report.Od zabave malo i nista,cuga na nekom trgicu vani na kisici jer je svugdje zabranjeno pusenje pa su svi ispred kafica.Opcenito nema ljudi po gradu, cak ni turista nema previse:confused: Sta se ducana tice,osim prade,guccija,hermesa i chanela i ostalih slicnih nedostiznih brandova,nema nista u gradu.Staklo i maske:zubo: Hrana i cuga uopce nije skupa iako sam prije puta mislila uzeti od doma hranu da imam za par dana jer su mi svi rekli da je urnebesno skupo.A nije, vecera za dvoje s bocom super vina i super hranom 50 e.Enivej venecija je ko neki spomenik,grad koji ne zivi...:(
No biennale je super i hotel nam je bio zakoooon.:D

arte
11.12.2006., 11:56
Znate li neki dobar/jeftin bed & brekfast (ili bilo koji drugi smještaj) u Veneciji? Naravno s posebnim naglaskom na jeftin;) Gledala sam malo po netu, ali ništa nisam našla ispod 100- 120 eura po noćenju..

cipelić
04.01.2007., 13:47
Dali se isplati ići na 3 dana sad u veljaći???
Dali su ogromne gužve??Jako skupo (kafići,restorani)?

good girl
04.01.2007., 14:04
Dali se isplati ići na 3 dana sad u veljaći???
Dali su ogromne gužve??Jako skupo (kafići,restorani)?
Po meni se isplati. U Veneciji je skoro uvijek gužva,a pogotovo za vrijeme karnevala, ali to je isto čar Venecije. Obavezno dobro čuvaj novčanik đepari su im odlični još pogotovo za karneval, nećeš niti osjetiti da si ostao bez novca. Što se tiće kafića i restorana nemoj jesti ni piti na trgu Sv. Marka, te blizu Rialta i ostalih poznatih mjesta. Prošeći se po malim uskim ulicama malo dalje i naći ćeš sigurno puno jeftinijih kafića ( tamo možeš i pojesti neka jednostavna jela - panine, tramezine, salatu pa čak i paštu ). Mislim da je Venecija čarobna pogotovo kad se spusti mrak i kad većina turista ode. Idi i uživaj!

legolas1
04.01.2007., 16:07
isplati se u svakom slucaju, girl je dobro napisala....ja bio 2x, ali guzve su zbilja ogromne, tolike da su znali napraviti jednosmjerne ulice za pješake koje onda reguliraju njihovi policajci (karabinjeri)

x-type
05.01.2007., 00:40
e a kojeg ćeš vraga 3 dana?? ja sam bio na jednodnevnom i sasvim je prihvatljivo jer obiđeš sve što te zanima + doživljaj karnevala. ak želiš bit komotniji, onda s jednim spavanjem, ali 3 dana mi baš nemaju smisla.
gužva - ja nisam vjerovao kad su mi govorili kakva je gužva, ali i to ima neku posebnost.

legolas1
05.01.2007., 00:58
jednodnevni izleti ne valjaju nista, bio sam tako na jednom danu, nis ne stignes, samo juris s mjesta na mjesto, plus kaj se cijeli dan prakticki vozis, 4 sata tamo i 4 natrag, bar jedno nocenje mora biti, 2 su super

bucek
05.01.2007., 11:12
Mislim da je jedan dan malo,jer se putuje dosta...pa se ništa ni ne uspije vidjeti.
Ja sam išla u Beć na 3 dana s tim da smo tamo stigli tek oko 15:00 u petak zbog granice,i vračali smo se u nedjelju oko 16:00.Idealno!

x-type
05.01.2007., 11:21
ok, ovaj jednodnevni na kojem sam ja bio izgledao je tako da smo krenuli u 6 ujutro, a natrag smo kretali oko 21 tak da smo imali ful vremena za sve. sve smo obišli i još nam je ostalo gro vremena za vlastito razgledavanje van grupe.

good girl
07.01.2007., 09:03
Idi...:top: :top: :top:

Pipote
08.01.2007., 22:25
imate neku agenciju za preporuciti? A da cijena nije odgovara prosjecnom hrvatskom studentu?

KILLERDOG
09.01.2007., 07:28
na jedan dan odi vlakom
povratna ti je 30 eura iz zg

x-type
09.01.2007., 11:48
na jedan dan odi vlakom
:confused: :confused: :confused: :confused:
cijena je 444 kn, osim ako HŽ i FS nemaju nekakve sezonske popuste

KILLERDOG
09.01.2007., 14:52
ne imaš specijanu ponudu
bum ti stavi link

KILLERDOG
09.01.2007., 14:53
evo link

http://www.hznet.hr/hr/default.aspx?id=10&page=3

KILLERDOG
09.01.2007., 14:53
vrijedi za sve ne samo za studente

She
09.01.2007., 15:17
Taman se vratila iz Venecija. Ubila se za naci hotel...hostel...smjestaj...a da valja necemu...nakraju nasla hotel 3 zvjezdice , 3 min od Sv.Marka! Canaletto http://www.hotelcanaletto.com
najjeftiniji sto je bio 70 eura na noc. S tim da su se pravili pametni pa su mi trecu noc bukirali sobu za nekog drugog, kao ja nisam potvrdila rezervaciju:mad:
no nasli su mi zamjenu isto u blizini trga Moisehttp://www.sanmoise.it al 80 eurica.

No kako sam ostajala samo 3 dana nije mi bilo zao dati pare. Inace uvijek se iznova razocaram losom ponudom restorana i lose upakiranim porcijama, pa barem, paste imate, digici:p
pa je moja preporuka pizza sa ulice, ogromni komadi za 2 euro:top: i mos da biras

Ipanema
09.01.2007., 15:21
na jedan dan odi vlakom

Krasno putovanje od 7 sati za jedan dan Venecije :visi:

Pipote
09.01.2007., 18:24
hvala ljudovi! vidjela sam u agenciji Student jednodnevni izletic kosta 210 Kn pa cu valjda to uzeti... i ta cijena je samo za studente. Vi koji ste bili tamo; imate koji restac za preporuciti? Mislim ono, idem na jednodnevni izlet pa da mi cijeli dan ne ode na trazenje papice?

good girl
09.01.2007., 21:11
hvala ljudovi! vidjela sam u agenciji Student jednodnevni izletic kosta 210 Kn pa cu valjda to uzeti... i ta cijena je samo za studente. Vi koji ste bili tamo; imate koji restac za preporuciti? Mislim ono, idem na jednodnevni izlet pa da mi cijeli dan ne ode na trazenje papice?
Ja sam uvijek jela u CANALETTU, 3 min. od trga sv.Marka.:top:

thunderstorm
09.01.2007., 21:27
jednodnevni izleti ne valjaju nista, bio sam tako na jednom danu, nis ne stignes, samo juris s mjesta na mjesto, plus kaj se cijeli dan prakticki vozis, 4 sata tamo i 4 natrag, bar jedno nocenje mora biti, 2 su super

Potpisujem. :top:
Ako ideš na jedan dan organizirano onda uzmi vaporet i odvezi se blizu trga,
nećeš vidjet grad ali ćeš barem vidjeti događanja na trgu koja se isplate vidjeti.
Mi kad smo išli, rekli su nam da se ne isplati ići vaporetom pa smo naviše vremena izgubili jureći kroz grad,
kad smo napokon došli do trga uskoro su nam rekli da se moramo vratiti da bi stigli na autobus. :rolleyes:
Inače na povratku smo se izvlačili iz grada oko sat vremena jer je masa autobusa krenula baš u to vrijeme.

Btw. nemojte škrtariti da se ne provezete gondolom ispod mosta uzdaha, isplati se ;)

aaston
10.01.2007., 06:29
Btw. nemojte škrtariti da se ne provezete gondolom ispod mosta uzdaha, isplati se ;)

70 ojra? Ili?

bucek
10.01.2007., 07:03
E da,koliko je para ta vožnja gondolom?????

lappino
10.01.2007., 07:16
Prema mojim zadnjim i jako starim podacima, "standardna" cijena voznje gondolom cca 25 minuta na ruti S. Marco (Bacino Orseolo) do Rialta i natrag bila je 56 ojra. Turistima se prodavalo za 90 ojra.
Ovisi zapravo o dogovoru, ruti i minutazi. Ocekujem da Most uzdaha kosta vise nego, ne znam, Arsenale.
Onih 70 ojra za gondolu mi zvuci realno.

KILLERDOG
10.01.2007., 07:53
nemoraš uzeti jedasn dan tj možeš doći npr u pon. a vratiti se u sri.
pa koliko treba busom mislim da ne malnje od 4-5 sati a opet u vlaku se možeš prošetati
i za razliku od busa koji kreće u 5 tamo je u 10 a vraćaš se u 18 ti si vlakom tamo od 7 ujutro do 11 navečer

wash
10.01.2007., 07:58
gledao sam na netu za nočenje,najjeftiniji je guesthouse za 20E po osobi,mada ima malo van grada jeftinije pa me zanima dali se isplati ići van grada pa plačati jeftinije ili...

KILLERDOG
10.01.2007., 08:11
ajde daj mi neki link za to izvan venecije

Ipanema
10.01.2007., 08:54
...

Nemojte skrtariti, a cifra cca 70 ojra.

Sigurno si htio reci: "otkinite od zuba, isplati se" :zubo:

arte
10.01.2007., 09:59
Evo i ja se spremam do Venecije..hjela sam otići još za doček Nove, ali cijene su bile boli glava, a i kasno sam se sjetila pa nisi ni mogao naći normalan smještaj (osim onog u Danieli i sl. po 700 i više eura na noć:eek: ).. tako da idem sada krajem siječnja. Sad su se cijene smještaja skoz spustile, ali samo do 8. veljače kad im počinje karneval i naravno astronomske cijene... Tko želi posjetiti Venice by winter, a nije mu bitan karneval, sad je najbolje vrijeme. Može se naći soba u centru grada za 60-80 eura/noć za 2 osobe (b&b, a i neki hoteli). Tko želi hostel može i za manje...

Inače ja sam bila više puta na karnevalu i zaista je to poseban doživljaj, unatoč ogromnoj gužvi. No, tko želi posjetit sam grad onda vrijeme karnevala nije za to..

I jedna preporuka za čitanje onima koji su bili ili namjeravaju posjetiti Veneziu:
Tiziano Scarpa: Venecija je riba (Sysprint), svojevrsni vodič za Veneciju. Odlična knjiga, pročitala sam je 2x.:cerek:

thunderstorm
10.01.2007., 11:02
Nemojte skrtariti, a cifra cca 70 ojra.

Sigurno si htio reci: "otkinite od zuba, isplati se" :zubo:

Ja se ne sjećam da je bilo tak skupo. :confused:

aaston
10.01.2007., 11:31
Ja se ne sjećam da je bilo tak skupo. :confused:

Onih 70 ojra je stvarno bilo prije 2-3 godine i to nakon šta nam je gondolijer spustio cijenu :rolleyes:
Spustio bi on i još malo ali tada mi nije padalo na pamet dati ni 50 ojra.

Za Japance vrijedi skoro pa dupla tarifa (jer su naivčine) :eek:

Idući put kad budem išao (valjda do ljeta hoću) uzet ćemo si điret u gondoli, koliko košta da košta. Ne želim umrijeti a da se nikad nisam provozao u gondoli ispod mostića, bez obzira na ''tričavih'' 70E :D :D

x-type
10.01.2007., 11:53
ja sam zadnji put bio 1999. i onda je prosječna vožnja gondolom stajala 80-100 DEM, tak da je sad lako za očekivat istu cifru u €. hvala lijepo. most uzdisaja se lijepo vidi i s rive.

btw ono o vlaku za 30€ povratna na HŽovim stranicama stoji već dugo, a oni baš i ne ažuriraju prečesto stranice tako da i to treba uzeti s rezervom i provjeriti.

wash
10.01.2007., 12:41
ajde daj mi neki link za to izvan venecije

ja sam im slao mail i ovo ti je bio odgovor:
The cheapest accomdoations we ahve are in Venice Mestre (30 minutes by
bus plu boat from the city centre) please let us know if it is OK for
you

Looking forward to hearing from you.

Yours sincerely,

Consolata (Italia Lodging Booking Office)
----------------------------------------------------------
Italia Lodging Booking Office
www.italialodging.com
mailto:booking@italialodging.com
Tel: ++39 06 77250543
Fax: ++39 06 77591877

KILLERDOG
10.01.2007., 12:42
ma to vrijedi jer sam išo u budimpeštu prije 2 tjedna s tim vlakom zato i znam za to

KILLERDOG
10.01.2007., 12:47
pogledaj tu ja sam par puta našao dobar smještaj prek ove stranice

http://www.hostelworld.com/

x-type
10.01.2007., 13:04
ma to vrijedi jer sam išo u budimpeštu prije 2 tjedna s tim vlakom zato i znam za to
opa, pa onda bih i ja mogao skočit!:)

wash
10.01.2007., 13:08
samo kaj za budimpeštu ima mjesta za jeftinije karte stvarno puno,dok za veneciju moraš unaprijed rezervirati kartu,ali opet je cijena super

KILLERDOG
10.01.2007., 14:58
vidiš to nisam znao ma cijena je čist dobra

ivana2904
20.03.2007., 09:53
Bila sam u Veneciji početkom drugog mjeseca, 3 dana, 2 noći, u svojem aranžmanu, autom. Mislim da u Veneciji nije moguće ostati razočaran. Bili smo u hotelu na Giudecci, preko trga sv. marka, 5 min. vaporettom. Hotel sa 4 zvjezdice, 180 eura 2 noći za 2 osobe sa savršenim doručkom. Pogubili se 100 puta, otkrili 100 novih, savršenih mjesta, ulica, dućančića.... Potrošili puno novca za jako malo stvari, al nije mi žao ni kunice :cerek:

vaci
20.03.2007., 12:24
Mislim da u Veneciji nije moguće ostati razočaran.

moguće je :raspa:

vaci
20.03.2007., 12:27
samo kaj za budimpeštu ima mjesta za jeftinije karte stvarno puno,dok za veneciju moraš unaprijed rezervirati kartu,ali opet je cijena super

išla sam u oba smjera :D i za oba kupila kartu 5 dana ranije (inače kupujem 5 minuti ranije karte za vlak, al sam tribala presjedat na avion pa mi se nija dalo kockat :D )
al taj vlak uvik, al brate uvik kasni! :mad:
zadnji put mi je kasnio oko uru ipo - toliko sam čamila na kolodvoru u zagrebu čekajući. U 5 ujutro!

Scarllet O'Hara
22.03.2007., 17:26
Dragi i ja idemo 20. u Crikvenicu pa smo mislili od tamo ili iz Rijeke (vjerojatnija opcija) na oneaj jednodnevni izlet brodicem do Venecije.

Jel ima tko od vas primoraca da mi moze reci kako to organizirati i preko koje agencije?

I koliko ranije treba rezervirati kartu?

aaston
22.03.2007., 20:39
Prvi izleti kreću tek tamo negdje u svibnju ili krajem travnja. Polazak je ili Pula, Rovinj ili Poreč, dakle zapadna obala Istre.
Prva promotivna vožnja bude u pravilu jeftinija (oko 250kn/osobi) a kasnije bude i 400kn. Dođeš tamo tek oko 10,11 ujutro i oko 17 već moraš nazad.

Ako imate auto i ako ne želite biti poprilično ograničeni vremenom, preporučam sjesti u auto i do Venecije.

lappino
23.03.2007., 00:42
Ako brod do Venecije košta 400 kuna, znači da su drastično pojeftinili - preko 500 kuna sa transferom iz Rijeke bilo je već prije nekoliko godina, iz samog Poreča npr. 450.
Izlet nikada nije bio zamišljen za "domaće goste", samo za strance. Nema vođenja na hrvatskom jeziku. Tj. ništa ne vrijedi što su vodiči naši, na brodu je masa stranih jezika, i za hrv. manjinu se nema vremena.
Najranije u VE si fakat tek oko 11, u luci San Basilio, cca pola sata hoda od S. Marka. Polazak natrag je u 17 - 17:30, s time da se gostima najčešće ne kaže vrijeme polaska, već "kada da obavezno budu u luci" - to je 30 minuta prije polaska, pa onaj koji si želi produljiti (neš ti produljiti...) ostanak u Veneciji neka se informira kod vodiča za konkretno vrijeme odlaska broda. Koji, btw. nikoga ne čeka.
Do Venecije, dakle, autom, busom, stopom, vlakom.
...
Tko se razočara Venecijom, sam si je kriv...:zubo:

aaston
23.03.2007., 06:12
Ako brod do Venecije košta 400 kuna, znači da su drastično pojeftinili - preko 500 kuna sa transferom iz Rijeke bilo je već prije nekoliko godina, iz samog Poreča npr. 450.

400, 450... ne sjećam se točno, ali cifra je tu negdje. Kako god okreneš preskupo za ono što ti nude.

A Venecija ko Venecija, ima i svoje naličje kao i sva druga mjesta. Ako netko očekuje mjesto iz bajke gdje je sve bajno i krasno - slijedi razočaranje. Osobno, Venecija mi je :top: , bez obzira na smrad za vrijeme južine i gužve.

Scarllet O'Hara
26.04.2007., 20:58
Sto mi onda preporucate, a da dragi ne mora voziti. Zao mi je da se pati tamo i nazad, ako se odlucimo prespavati, auto ce nam biti samo problem.

Dakle, biti cemo u Crikvenici- kako dalje?

aaston
26.04.2007., 21:15
1 opcija: Pa ako ste baš zapeli javnim prijevozom onda busem do Rijeke, pa drugim busem do Trsta. Trst-Venecija vlakom. U Trstu su autobusni i željeznički kolodvor jedan do drugog.

2 opcija: busem do Rijeke, pa busem do polazišta katamarana za Veneciju (Pula, Rovinj ili Poreč)

Iako mi se svo ovo tramakanje pored auta čini suludo :confused:

Crikvenica-Venecija i nije baš neki vozački pothvat.

Scarllet O'Hara
01.05.2007., 09:40
Svakako bi bilo autom do Rijeke, a onda dalje sve su opcije otvorene.

Koliko nam treba autom Rijeka-Venecija, i da dodemo do venecije gdje bi ga ostavili?

lappino
01.05.2007., 10:02
Ri-Ve ti treba 3 sata lagane vožnje.
Ostavljaš li ga na onim parkinzima na Piazzale Roma odmah nakon mosta, dođe ti cca 20 eura na dan.
Meni pada na pamet ostaviti ga na parkiralištu nekog velikog šoping centra u Mestrima, pa onda onim shuttle busevima (koji valjda još postoje, i koji su valjda i dalje mukte...a sada ih ne mogu naći na guglu).
OK, scratch that.
Net veli parkirati u Mestrima u nekoj garaži za npr. 8 eura na dan.
Ili negdje na cesti pronaći mjesto koje se ne naplaćuje.
Pa onda vlakićem koji idu svake 2 i pol minute u Veneciju.

Scarllet O'Hara
09.05.2007., 11:01
Hvala.. valjda cemo se uspjeti snaci :kiss: ..

snupy
09.05.2007., 11:07
definitivno autom do venecije.
ja isla prosle godine iz opatije do venecije .
autoputom do slovenije, pa kroz slo do trsta i opet na autoput do venecije...cca 3 sata
veneciji se parkirati u venecija mestre negdje kod kolodvora 8kod nekih zgrada besplatno) ili ako se bojite za auto u javnoj garazi koja je odmah do kolodvora. vlakovi iz venecije mestre za veneciju santa luciju idu svakih 5 min i karta je bagatela, tipa 2 e.
u veneciji je parking odmah preko mosta lijevo i kosta 25 e dan, nema manje obracunske jedinice (a kod nas se zale za dubrovnik!!!!!!!!!).
venecija je divna i svakom preporucam
oboruzati se vodom i hranom jer u veneciji sve kosta 10X skuplje
odmah u informacijama uzeti plan venecije (cca 2,5 E) i pješke obilaziti jer do trga sv. Marka treba 20 min laganog hoda, ne placati vodeni taksi bez veze...
laganini pjesice otkrivati veneciju

snupy
09.05.2007., 11:11
u veneciji je parking odmah preko mosta lijevo i kosta 25 e dan, nema manje obracunske jedinice (a kod nas se zale za dubrovnik!!!!!!!!!).

krivo, mislila sam preko mosta desno!!!!!!:zubo:

vaci
09.05.2007., 11:12
ja isto nisam plaćala vodeni taxi
a vozila sam se :zubo:
balkan je očito duboko u meni :D

snupy
09.05.2007., 11:13
ebiga, kada si vani glumis kulturnjak:rofl:

lappino
09.05.2007., 11:23
...
odmah u informacijama uzeti plan venecije (cca 2,5 E) i pješke obilaziti jer do trga sv. Marka treba 20 min laganog hoda, ne placati vodeni taksi bez veze...
laganini pjesice otkrivati veneciju

Samo komentar na pješačku udaljenost od P.le Roma do Sv. Marka: 20 minuta je trčanje full tilt, laganog hoda je minimalno 45 minuta.
I fakat, lagano hodati, a ne trčati...

vaci
09.05.2007., 11:26
ako ne uspiješ nać sv.marko (kao neki :kava: ) ne gine ti uru ipo do 2, uz lagani živčani slom, jer kad ga ekšli vidiš skužiš da imaš još po ure đuskanja obzirom da je čipo nasuprot tebe a nije baš da možeš preplivat na drugu stranu :zubo:
u biti možeš, samo očekuj kožnu bolest :D

snupy
09.05.2007., 12:15
onda za one manje snalazljive na vaporeto i pici!!!

snupy
09.05.2007., 12:18
a hodanje ovisi i o jos jednoj stvari, na svakom cosku imate tablu koja kaze sv. marko ili mostovi (accademia..), medjutim ja imam filing da svako tko otvori neki ducan ili restoran pomakne tablu ili stavi novu tako da prodjete po toj njegovoj ulici, tako da na kraju kruzis a to se moglo proci puno prije!

aaston
10.05.2007., 06:44
Ako je netko koristio ovaj parking molio bi da mi povrdi ove cijene. Piše 24eura/tjedan za parkiranje auta?
Trebaju mi dva tjedna parkinga.

http://www.marcopolo2002.com/index.htm

Jel moguće da je tako jeftino? :misli:
Pa ako mi netko odgovori u toku jutra bit ću mu zahvalan.

snupy
10.05.2007., 08:02
znam gdje je aerodrom prolazila sam kraj njega
pise da je to cijena pa valjda je!
cuj turistima koji dolaze na jedan dan i nije bas usput
a onima koji ostavljaju aute i idu na avion se isplati

Azar'i
17.06.2007., 15:42
ok moji dragi ljudi, ovako ide prica... u 9 mjesec, tamo negdi krajem imam plan skoknit do venecije, bez agencije, ja i prijateljica, a mozda i jos jedna, pa me zanima.... inace, razlog posjeta je bijenale, pa zna li netko nekakav hostel blizu obadviju lokacija bijenala? i hrana itd, itd... koliko je uopce to udaljeno od centra? i jos nesto, prijevoz, naravno, najjeftiniji iz splita......... hvala na svakom odgovoru i savjetu unaprijed!

Ribica_lilly
11.07.2007., 11:43
Dakle ovako, namjeravam skočiti do Venecije na jedan dan u 10 mjesecu, i tu nastaje problem. Gdje parkirati, kako doći od parkinga do Venecije (treba mi konkretan broj broda) i najvažnije, koliko košta taj parking i prijevoz brodom? Prekopala sam pol Neta i ništa konkretno i razumljivo nisam našla... :mad:

Sve je krcato informacijama o nekakvim turističkim karticama, što je pak to? Mooolim vas pomozite, totalno sam izgubljena sad... :confused:

albundy
12.07.2007., 12:55
Neznam ako ti se isplati tamo avtom, pa da se još nerviraš da ti ga ukradu ( mom kolegu su ga ukrali tamo).

Bolje idi ovom variantom ili nekom sličnom iz Istre ako ima:

http://www.kompas.si/portaldoc/mejling/info.asp?p=prince_of_venice

Opatija17
12.07.2007., 16:45
A evo i malo savjeta kako još doći do Venecije! http://europeforvisitors.com/venice/articles/vi-transport.htm

kefa
13.07.2007., 16:33
Ovo sa brojem broda mi nije najjasnije...nije vrag da mislis ici autom na Lido? Ako mislis na "normalni nacin" tj autom do onih visekatnih garaza,na "ulazu" u V'neciju onda se samo pichi do kraja,predje se cesta i dalje drljaj ili pjege ili brodovljem (sve linije idu svuda....a u 10om mjesecu bas i nije guzva).
Ako ti se ne da prcat sa signalizacijom/orijentacijom onda parkiraj auto (negdje) u Mestre i skoci vlakom.
Isto tako,vozeci iz Trsta mosh parkirat u jos manjim mjestima kao Marcon,Quarto D'Altino,San Dona',Frosinone i ufatit vlakic do Mestre i kasnije do VE/Santa Lucija (58 polazaka na dan/svaki dan)
I eto,zadnja varijanta - ostavis auto u nashem dragom Trstu i povratnom kartom sim-tam.(cestarina+garage+gorivo= mozda nije drama razlika)
Sve ovo otpada ako ides po neki teski teret.

Netspor
16.08.2007., 21:43
Idem na aerodrom Venecije, pa me zanima kako je najbolje/najbrže/najjeftinije? Vlak/Bus mi je opcija

I gdje je od grada ili nečega?

Iva
16.08.2007., 22:21
Idem na aerodrom Venecije, pa me zanima kako je najbolje/najbrže/najjeftinije? Vlak/Bus mi je opcija

I gdje je od grada ili nečega?

kad ti ide avion?

postoje jeftine karte za vlak za veneciju... ali to se mora dosta ranije kupiti. mi smo kupovale nekih tjedan dana ranije i vise ih nije bilo. s tim da vlak iz zagreba ide oko 10 navecer a iz venecije u povratku ide u pola 10 navecer.

ako imas manje od 26, karta ti kosta 444 kune (povratna) ako se ne varam.

bus postoji al mislim da vozi samo petkom :flop: mislim da je netko pisao da mozes sa busom do trsta, i onda od trsta do venecije vlakom. to ti je jeftinija varijanta.

zeljeznicki kolodvor (mestre) ti je 20 minuta busom od aerodroma. postavljene su ti strelice i ne mozes fulati. kosta 3 eura u jednom smjeru. naravno, talijani su se sjetili da bi se tim busom mogli voziti i lokalni ljudi, pa bus staje i na drugim stanicama. mislim da postoji i lokalni bus koji vozi do aerodroma, al nismo se upustale u tu avanturu.

Netspor
16.08.2007., 22:53
Hvala puno na info.
Ma idem do Španjolske i sad gledam kako mi je najjednostavnije od Zagreba do Barcelone. Ipak mi je upao Beč jer je busom samo 370 kn i puno je jednostavnije.

evenens
01.10.2007., 02:11
Za vikend idem u Veneciju i , naravno :) , zanima me koliko košta voznja gondolom? e, i imate li neku preporuku za restoran s finom hranom i pristojnim cijenama? hvala :mig:

cartmanlee
04.10.2007., 14:12
Znate li možda kolike su cijene vaporetta ili kako najelegantnijei najpovoljnije doći od stanice Santa Lucia do trga Sv. Marka?

lappino
06.10.2007., 01:21
Vaporetto je 6 eura, karta traje 60 minuta, moze se koristiti u jednom smjeru.
Od S. Lucije do S. Marka je br. 82 (valjda), ali ja bi uvijek pjehaka...(cca 45 min. laganog hoda).

mamen
25.10.2007., 19:09
:s Please,help! ak bi mi netko mogao rec nesto u vezi autobusnih ili željezničkih karta..... Zna li netko koliko eura košta autobusna/željeznička karta iz zg do venecije???? :confused: :confused: dajte ljudi,pomozite!:) :D :cerek:

Ava Adore
25.10.2007., 19:21
Ne sjećam se točno... mislim oko 300 kn željeznička... Što nema cijena na netu?

x-type
25.10.2007., 20:58
ljetos je povratna za vlak stajala 444 kn, ali sam cuo i nesto o nekim ludim popustima, ne znam povodom cega, uglavnom moglo se i za manje od 300 kn putovati vlakom. proseci se do kolodvora ili nazovi informacije

marina3
26.10.2007., 20:59
namjeravamo nakon povratka sa krstarenja stat cijelo popodne u veneciji pa me zanima gdje ima nešto fino i za normalno cjenu pojest i za svaki slučaj prespavat

JustForFun
27.10.2007., 23:04
Ja sam bila 3 puta u Veneciji, ovaj treći put sam je doslovno istražila, jer sam bila sama (imala slobodan dan na poslovnom putu) i stvarno mi nije nešto, ono sve je to fino i lijepo prošetat i kupit suvenir, ali mene osobno više privlači otići negdje gdje možeš osjetiti dah kako ljudi žive negdje gdje je drugačije, a tamo je sve komercijalizirano i previše turistički

ima hotel ducale u gradu, blizu aerodroma (ne gdje su svi oni kanali), noćenje je 75 eura, sobe su dobre sve u svemu, čak mislim da ima i jeftinije, mislim da je najjeftinija jednokrevetna 50 eura, a možeš doći gradskim busom (br 4) do njega za 1 euro od autobuske stanice, a sa autobuske možeš se provozat do trga sv. Marka za 6 eura, a tamo se sve događa, ali kupi i povratnu, a ne ko ja da se moraš vraćati pješke (mada je i to lijepo iskustvo) jer nemaš tamo gdje uzet kartu za nazad...:D

netko je rekao da ne pregledaju karte za vodeni bus, možda je tako nekad bilo, sad gledaju kad se ukrcavaš, tako da se ne pokušavate švercati

ko ima viška vremena može ići na rialto i trg pjehe od autobuske stanice, ali udobna obuća pravilo br. 1 i imate putokaze za sve

krleza 75
28.10.2007., 13:40
ljetos je povratna za vlak stajala 444 kn, ali sam cuo i nesto o nekim ludim popustima, ne znam povodom cega, uglavnom moglo se i za manje od 300 kn putovati vlakom. proseci se do kolodvora ili nazovi informacije

Kako se zove vlak,gdje kupiti-link

riječkaleptirica
28.10.2007., 13:54
namjeravamo nakon povratka sa krstarenja stat cijelo popodne u veneciji pa me zanima gdje ima nešto fino i za normalno cjenu pojest i za svaki slučaj prespavat

Venecijom ti voze vaporetti. Karta u jednom smjeru je 6eura tako da ti je bolje uzeti turističku kartu koja košta 13 eura i traje ti 12 h. bila sam prije 2 tjedna u ve. ima jedan prekrasan restoran kraj mosta Rialto. relativno je jeftino i jako je fino..A položaj je savršen. Ali ako si jako gladna odi prvo u burger king pa tek onda u restorane jer su im porcije kao za golubove. Murano otok je sada "mrtav", nema baš puno za pogledati. sve je dosta skupo, ali nema veze, ja ve obožavam. Gondola dode 25 eura po osobi.. ukratko to je to. i da, spavanje. Imas hotele 1* koji su odlični. Kod nas bi bili sa 4*. Spavanje za dvoje dode 90 eura što je jeftino, a stvarno je super hotel

riječkaleptirica
28.10.2007., 13:57

www.ferroviedellostato.it

x-type
28.10.2007., 14:16

kak se zove? EN240. nekad se zvao Venezia Express. to je nocni vlak. postojao je i EC52/53 Goldoni koji je bio dnevni, ali mislim da su ga ukinuli. imas i puno dobrih veza s jednim presjedom. pobogu, odi na www.hznet.hr pa potrazi. znam da su im stranice u banani, ali to mozes naci.

karte se kupuju na medjunarodnoj blagajni koju ima svaki veci kolodvor.

marina3
29.10.2007., 10:19
Venecijom ti voze vaporetti. Karta u jednom smjeru je 6eura tako da ti je bolje uzeti turističku kartu koja košta 13 eura i traje ti 12 h. bila sam prije 2 tjedna u ve. ima jedan prekrasan restoran kraj mosta Rialto. relativno je jeftino i jako je fino..A položaj je savršen. Ali ako si jako gladna odi prvo u burger king pa tek onda u restorane jer su im porcije kao za golubove. Murano otok je sada "mrtav", nema baš puno za pogledati. sve je dosta skupo, ali nema veze, ja ve obožavam. Gondola dode 25 eura po osobi.. ukratko to je to. i da, spavanje. Imas hotele 1* koji su odlični. Kod nas bi bili sa 4*. Spavanje za dvoje dode 90 eura što je jeftino, a stvarno je super hotel

hvala na informaciji puno mi to znači:top: .Ako moram vaporettom do centra gdje auto ostavit?I jako budem gladna jer sam trudna:p tako da mislim da će odluka past na burger king:D .Gdje se on odprilike nalazi?

lappino
29.10.2007., 11:29
Prođeš s trga Sv. Marka kroz "vrata" s Morima koji lupaju zvono, prva ulica desno cca 50 metara dalje je McD.
(A sad ću oslijepiti jer ti u Veneciji objašnjavam gdje je fukkin McD...:zubo: )

marina3
30.10.2007., 20:25
Prođeš s trga Sv. Marka kroz "vrata" s Morima koji lupaju zvono, prva ulica desno cca 50 metara dalje je McD.
(A sad ću oslijepiti jer ti u Veneciji objašnjavam gdje je fukkin McD...:zubo: )

ajde,ajde sve je to za ljude:rofl:
hvala:top:

_mala_zg_
03.01.2008., 20:42
Planira li netko na karneval? vidjela sam u integralu ponudu za nekih 350 kn jedan dan. stigne li se to obići za jedan dan? nisam zapamtila :bonk: imamo li neki program ili smo slobodni cijeli dan. što treba vidjeti? na što paziti? i da, najvjerojatnije ću morati sama, je li netko zainteresiran?

A_N_A
04.01.2008., 19:14
Planira li netko na karneval? vidjela sam u integralu ponudu za nekih 350 kn jedan dan. stigne li se to obići za jedan dan? nisam zapamtila :bonk: imamo li neki program ili smo slobodni cijeli dan. što treba vidjeti? na što paziti? i da, najvjerojatnije ću morati sama, je li netko zainteresiran?

Za jedan dan ne stigneš gotovo ništa. bila sam prije par god. s agencijom. Krenulu u ponoć, došli ujutro, bili svi jako živčani i neispavani. Vodič nas skoro pa izgubio u masi turista, nismo čuli gotovo ništa. Pokazao uglavnom znamenitosti na Trgu sv. Marka, Duždeva palača, Most uzdisaja, ostatak podneva za shopping ( u koji je bolje da ne ideš jer su cijene premasne ) ručak (odvratniju pizzu nisam u životu jela!!! ). Planirala sam otići vlakom u vlastitom aranžmanu preko http://www.hznet.hr/, ali to je ponovno jednodnevo. Kad bolje razmislim za više dana nemam niti love jer su hoteli u Veneciji preskupi za moj džep.

I da, zainteresirana sam!!!

x-type
04.01.2008., 22:26
ali ja sam s pol beda uspio obići sve za jedan dan! :ne zna: jedino nisamo imali agencijski ručak i ta sranja. krenuli smo u 4 ujutro, došli oko 10, obilazak uz vodiča najznačajnijih lokaliteta, obliazak duždeve palače i popodne smo imali oko 3 sata za samostalno bauljanje. na vaporetto smo išli oko 19 h čini mi se.

arte
05.01.2008., 10:04
Jednodnevno razgledavanje Venecije u vrijeme karnevala je gotovo nemoguća misija. Pa tada je tolika masa ljudi po ulicama, kalama, mostovima da te policajci usmjeravaju... Ne možeš doživjet pravu Veneciju u toj gunguli. Inače, se Venecija može lijepo propješačiti u jedan dan i dosta se stigne vidjeti, ali u normalnim uvjetima...
Ako ideš na Karneval nemoj se puno opterećivati što ćeš stići vidjeti, a što ne, tada je bitan baš taj poseban karnevalski ugođaj, tad se uživa u prekrasnim venecijanskim maskama, maskiranima koji ti poziraju da ih ufotkaš, detaljima, ludom atmosferom itd

_mala_zg_
05.01.2008., 11:01
Za jedan dan ne stigneš gotovo ništa. bila sam prije par god. s agencijom. Krenulu u ponoć, došli ujutro, bili svi jako živčani i neispavani. Vodič nas skoro pa izgubio u masi turista, nismo čuli gotovo ništa. Pokazao uglavnom znamenitosti na Trgu sv. Marka, Duždeva palača, Most uzdisaja, ostatak podneva za shopping ( u koji je bolje da ne ideš jer su cijene premasne ) ručak (odvratniju pizzu nisam u životu jela!!! ). Planirala sam otići vlakom u vlastitom aranžmanu preko http://www.hznet.hr/, ali to je ponovno jednodnevo. Kad bolje razmislim za više dana nemam niti love jer su hoteli u Veneciji preskupi za moj džep.

I da, zainteresirana sam!!!

onda bi se mogle i dogovoriti? ma ja bi otišla doživjeti karneval, nisam još nikad :(

oblacni
05.01.2008., 14:56
za veneciju je dovoljno 1 dan ako se dodje ujutro i ostane do veceri. zasto se ne bi stiglo? imas cak vremena i otici na jedan od vaznijih otoka (Murano, Burano, Torcello), ali tesko na 2. :)
Spavati se moze relativno povoljno u Mestre, Veneciji teze!
Pojesti se moze po pristojnim cijenama dokle god si malo dalje od Piazze S. Marco. Nisu bas sva mjesta tako strasno skupa. Nekome je mozda skupo i 5eur, ali onda nek' ostane kuci.
Veneciju svakako preporucujem!!!

A_N_A
05.01.2008., 18:07
onda bi se mogle i dogovoriti? ma ja bi otišla doživjeti karneval, nisam još nikad :(

U svakom slučaju, ja sam za! :top: :top:

Samo da objasnim, nije da se ne može ništa vidjeti, ali kad smo mi išli, bila je velika gužva i polovicu vremena izgubiš na svadavanje iste.

Beduin
05.01.2008., 18:54
Ja sam lani isao preko puturist.com (http://www.puturist.com)na putovcanje u veneciju!!! $ dana venecia + otoci lagune!!! Predivno je bilo i svakako se isplati posjetiti :top:

http://i169.photobucket.com/albums/u233/cvijet-info/P1010040-1.jpg

http://i169.photobucket.com/albums/u233/cvijet-info/P1010065.jpg

http://i169.photobucket.com/albums/u233/cvijet-info/P1010077.jpg

http://i169.photobucket.com/albums/u233/cvijet-info/P1010083.jpg

http://i169.photobucket.com/albums/u233/cvijet-info/P1010098.jpg

http://i169.photobucket.com/albums/u233/cvijet-info/P1010107.jpg

Beduin
05.01.2008., 18:55
iMa jos slika ovdje
SLIKE IZ VENECIJE (http://www.puturist.com/forum/forum_posts.asp?TID=50)

zizuana
05.01.2008., 19:16
ja sam prosle godine bila u veneciji za vrijeme karnevala i bilo je predobro.dodjes ujutro i obilazis grad s vodicem nekih 3 sata i poslije si slobodan.nama je povratak bio u pola 10 tako da stvarno imas vremena solo brijat po gradu.stignes vidjeti sve glavne znamenitosti.istina da je naporno i putovat i razgledavat sve u jednom danu ali se stvarno isplati.slazem se da je za vrijeme karnevala totalno drugaciji dozivljaj venecije zato bi svatko trebao pogledati ve u neko drugo doba godine i za vrijeme karnevala.ali one maske i opce ludilo koje vlada tamo kada je karneval to se neda opisati,mora se dozivjeti.svi na trgu sv.marka,vlada euforija,ma presavrseno.inace,imas u ponudi (barem je bilo prosle god.) 3 dana za vrijeme karnevala oko 850 kn ili 2 dana za 500.meni je zao sto nisam isla u toj ponudi 3 dana jer ovo je prebrzo proslo ali za 250 kn se i vise nego isplatilo,iako sam tamo potrosila 100 eura ali :ne zna: konkretno na sta.

Prodigal Mum
05.01.2008., 19:30
Bila sam na karnevalu u veljači 2006., aranžman 2 dana, s Alga Travel-om. To je jedino moje iskustvo s tom agencijom i bilo je vrlo pozitivno (premda sam se malo zamislila kad sam čitala što sve ljudi ovdje pišu o AT...). Čini mi se da je jedan dan malo naporno, jer do VE ima dosta vožnje. Znaju biti i velike gužve na vaporettu (premda je nama agencija unaprijed rezervirala brod, pa smo to brzo obavili). Ako niste dosad vidjeli VE, zaboravite da ćete to moći kvalitetno obaviti u vrijeme karnevala. Gužve su nezamislive, turisti se vrlo polako i u masi kreću rivom i Piazzom S. Marco, kao i onim glavnim uličicama do Ponte Rialto. Za razgledavanje grada treba birati neki drugi termin. Međutim, sam karneval je vrlo zanimljiv, mi smo oba dana svi hodali našminkanih lica (šminkanje 5 €, gotovo za 10-ak minuta), atmosfera u gradu je predobra unatoč urnebesnoj gužvi. Na Piazzi S. Marco su prodavali šampanjac u plastičnim champagne čašama, puštali Vivaldija i bilo je čarobno. Spavali smo u vrlo korektnom malom privatnom *** hotelu 30-ak km izvan VE (ponovno pohvala Algi). U Veneciji izbjegavajte kavane za Piazzi S. Marco, jer ćete cappuccino platiti 10-12 € (osim ako vam to nije želja :p), ali u restorančićima s pogledom na Rialto se normalno jede po prosječnim cijenama. Restorane uvijek biram po principu izbjegavanja mjesta gdje idu turisti, uvijek se ogledavam gdje ima domaćeg svijeta i nikad ne fulam. Ako se u nekom trenutku malo odvojite od mase koja se kreće od Piazze S.M. prema Rialtu i zabeveljate u koju bočnu uličicu naletjet ćete možda i na koji super par cipela jer rasprodaje traju i u veljači. Eto. :-)

_mala_zg_
06.01.2008., 14:15
A_N_A ja sam za ovu varijantu 26.1. pa ako hoćeš...
probat ću još neke ljude nagovoriti =)
http://www.integral-zagreb.hr/putovanja.php?dest=Karneval%20u%20Veneciji&ID=2008-2

A_N_A
06.01.2008., 17:01
A_N_A ja sam za ovu varijantu 26.1. pa ako hoćeš...
probat ću još neke ljude nagovoriti =)
http://www.integral-zagreb.hr/putovanja.php?dest=Karneval%20u%20Veneciji&ID=2008-2

Može, ja sam isto za. Nije puno love, a oni su mi pouzdani.

Prodigal Mum
06.01.2008., 18:10
Integral je OK agencija, bila sam s njima u Parizu.

comi1
06.01.2008., 22:15
pozdrav svima evo da i ja napisem koje slovo o Veneciji...
mislim da jedan dan nije dovoljan da se dozivi taj mracni grad:)
btw,sve je skupo al to je cijena jedne velike svjetske tur.atrakcije
ali nisam mogao vjerovat da se cak naplacuje i u turistickom uredu mapa 2,5€
a o taxma i coveru..ma sta on bio valjda znate..hehe
pozdrav
PS ovo mi je prvi post ovdje:mig:

_mala_zg_
07.01.2008., 20:07
Može, ja sam isto za. Nije puno love, a oni su mi pouzdani.

kad mi sjedne stipendija ja idem uplatiti, bit će valjda do 15.1.

Guruzaman
28.01.2008., 21:11
Koliko kosta nocni voz Zagreb-Venecija-Zagreb sredinom februara?

x-type
28.01.2008., 21:39
Koliko kosta nocni voz Zagreb-Venecija-Zagreb sredinom februara?

444 kn, ali ima i ograničen broj karata po nekoj smiješnoj cijeni od čini mi se 20tak €

JustForFun
08.02.2008., 13:08
444 kn, ali ima i ograničen broj karata po nekoj smiješnoj cijeni od čini mi se 20tak €

a koji su kriteriji da se dođe do tih jeftinih karata?

markol2940
10.02.2008., 14:13
zna li tko koju agenciju koja trenutačno nudi jednodnevni izlet u veneciju?

Cinnamon Girl
03.03.2008., 10:40
Ima li netko prijedlog za dobar hostel u Veneciji, da je fina lokacija i da je mirno? Hvala na svim prijedlozima.

J.Poljak fan club
03.03.2008., 11:51
Imamo let iz Venecije - Marco Pola. Išli bi autom do tamo pa jer ko ima kakav savjet za parking na aerodromu. Vidim na njihovim stranicama da ima više parkinga pa ako netko ima iskustva s tim....

lappino
03.03.2008., 14:39
Imamo let iz Venecije - Marco Pola. Išli bi autom do tamo pa jer ko ima kakav savjet za parking na aerodromu. Vidim na njihovim stranicama da ima više parkinga pa ako netko ima iskustva s tim....

Pa eto ti npr. pred par stranica aaston stavio link (http://www.marcopolo2002.com/index.htm)

phi
03.03.2008., 18:20

Zavisi na koliko dugo ideš, ali cijene su poprilične. Mi smo išle autom do Trsta, ostavile ga kod prijatelja i išle vlakom. Iz Trsta imaš vlak za Mestre svakih sat vremena, vozi nešto manje od 2 sata i dođe 7,55 eur. A onda odmah kraj željezničkog imaš stanicu ATVO (http://www.atvo.it/) busa koji te za 3 eur vozi direktno na aerodrom (treba mu manje od 20 min). I nema nadoplate za prtljagu.
Vremenski nema neke razlike, mislim da je ovako čak i brže, a ako ideš na dulje sigurno ti se isplati. (Nas bi bilo došlo preko 140 eur na Marco Polu).

_kju_
08.03.2008., 11:41
znate li postoji li brodska (trajektna) veza za veneciju iz Splita ili makar Zadra?

phi
08.03.2008., 13:53
znate li postoji li brodska (trajektna) veza za veneciju iz Splita ili makar Zadra?

Ne znam iz Dalmacije, ali imaš iz Istre i s Lošinja VeneziaLines (ali ne možeš s autom), a do Pule je bila linija iz Zadra (ne znam kako sad vozi) i znam da je bilo nekih 100 kn po osobi, ali opet bez auta.

Cinnamon Girl
12.03.2008., 20:51
A koliko se plovi vremenski iz npr Rovinja do Venecije? Pokusala sam vidjeti na stranici, ali ne radi.

phi
12.03.2008., 21:00
A koliko se plovi vremenski iz npr Rovinja do Venecije? Pokusala sam vidjeti na stranici, ali ne radi.

2,5 sata

aaston
13.03.2008., 06:23
Jedini problem je šta plove samo po sezoni, dakle nakon 01.05. i ako imaju cijene kao i ovi naši katamarani onda su sve samo ne jeftini.

J.Poljak fan club
13.03.2008., 09:00
Evo friških informacija oko parkinga kod aerodroma.
Cijena 5 eura po danu. Besplatan shuttle do aerodroma ( 5 min ) i dolazak po vas na aerodrom.

Dlapek
13.03.2008., 09:35
Evo friških informacija oko parkinga kod aerodroma.
Cijena 5 eura po danu. Besplatan shuttle do aerodroma ( 5 min ) i dolazak po vas na aerodrom.
a kog će vam vraga auto u Veneciji.Kud ćete s njim? U Veneciji nema vožnje automobilom.Najbolje je doći plovilom ili vlakom.

x-type
13.03.2008., 09:40
a kog će vam vraga auto u Veneciji.Kud ćete s njim? U Veneciji nema vožnje automobilom.Najbolje je doći plovilom ili vlakom.

ako je riječ o aerodromu, onda očito nekamo lete iz Venecije :rolleyes:

aaston
13.03.2008., 10:02

Evo ne znam... stvarno ne znam šta da ti čovjek na ovaj komentar odgovori :bonk: :bonk:

Čitam i ne vjerujem :rofl:

J.Poljak fan club
13.03.2008., 11:45
Evo ne znam... stvarno ne znam šta da ti čovjek na ovaj komentar odgovori :bonk: :bonk:

Čitam i ne vjerujem :rofl:

:rofl::rofl:

phi
13.03.2008., 12:03
Jedini problem je šta plove samo po sezoni, dakle nakon 01.05. i ako imaju cijene kao i ovi naši katamarani onda su sve samo ne jeftini.

Čini mi se da je 50-ak eur u jednom smjeru. Pula-Zadar je lani bilo oko 100 kn, ali je bila neka frka s kartama, nekakvo čudno radno vrijeme biljetarnice mislim.

aaston
13.03.2008., 12:17
Čini mi se da je 50-ak eur u jednom smjeru. Pula-Zadar je lani bilo oko 100 kn, ali je bila neka frka s kartama, nekakvo čudno radno vrijeme biljetarnice mislim.

Da, tih 50 eura mi izgleda realno jer su ovi naši po sezoni u dva smjera vozili za 400-600kn, jedino je prva vožnja u sezoni bila po promotivnoj cijeni od 250kn u dva smjera.
U usporedbi s drugim prijevozom ipak malo preskupo po mom mišljenju.

Cinnamon Girl
13.03.2008., 13:59

A znas li mozda posto je karta u jednom pravcu ili povratna? Idem bez auta.

phi
13.03.2008., 15:04
A znas li mozda posto je karta u jednom pravcu ili povratna? Idem bez auta.

VeneziaLines (http://www.venezialines.com/eng/index.asp) ti kreće od 05.04. iz Rovinja i Poreča za Veneciju, imaš i cijene, pa vidi. :mig:

lappino
13.03.2008., 15:13
105 eura povratna ("izletnička")...:o iz Poreča....AAAARGHHH!

Dlapek
14.03.2008., 11:03
:rofl::rofl:
Gle,pod pretpostavkom da dolaziš iz Hrvatske-što se dalo iščitati iz pitanja,onda je doista vlak najbolja opcija.A ako se dolazi autom onda ja i dalje,ma što vi mislili o tome,ne vidim smisla dovoziti se bliže od recimo Lido di Jessolo,Mestre...A ako si već doletio u Veneciju iz nekog drugog dijela svijeta s aerodroma ima pet- šest načina dolaska u Veneciju.
Čemu toliko zgražanje?
A ako letiš IZ Venecije dolazak autom je najskuplja moguća varijanta jer je svaki parking astronomija ,kao što su ljudi već primjetili.

J.Poljak fan club
14.03.2008., 11:21
Gle,pod pretpostavkom da dolaziš iz Hrvatske-što se dalo iščitati iz pitanja,onda je doista vlak najbolja opcija.A ako se dolazi autom onda ja i dalje,ma što vi mislili o tome,ne vidim smisla dovoziti se bliže od recimo Lido di Jessolo,Mestre...A ako si već doletio u Veneciju iz nekog drugog dijela svijeta s aerodroma ima pet- šest načina dolaska u Veneciju.
Čemu toliko zgražanje?

Ajmo onda stvari postaviti ovako. Islo nas je četvero. 1 povratna karta vlakom je 444kn x 4 = cca 1.800 kn. + bus karta do aerodroma.
Ako se i uspije dobiti ona jeftinija karta za vlak ( 250kn?) opet je više od 1000 kn ukupno.

Autom se potroši na cestarine, benzin i parking sveskupa oko 800-900 kn.
Podijeli to na 4 pa ti je računica jasna. Posebno u slučaju one skuplje karte za vlak ( koja je i izglednija ).
Da ne govorimo o tome da si fleksibilniji u vremenu i traženju letova jer nemaš pred sobom vozni red.

Ovu rečenicu "A ako se dolazi autom onda ja i dalje,ma što vi mislili o tome,ne vidim smisla dovoziti se bliže od recimo Lido di Jessolo,Mestre." čitam već treći put i ne vjerujem.
Znači ak se već odvažim na taj "neisplativi" put autom do Venecije onda je bolje da parkiram negdje dalje od aerodroma Marco Polo ( možda u Trstu ) kamo ustvari i idem? :ne zna::rofl:

Dlapek
14.03.2008., 12:05
Ajmo onda stvari postaviti ovako. Islo nas je četvero. 1 povratna karta vlakom je 444kn x 4 = cca 1.800 kn. + bus karta do aerodroma.
Ako se i uspije dobiti ona jeftinija karta za vlak ( 250kn?) opet je više od 1000 kn ukupno.

Autom se potroši na cestarine, benzin i parking sveskupa oko 800-900 kn.
Podijeli to na 4 pa ti je računica jasna. Posebno u slučaju one skuplje karte za vlak ( koja je i izglednija ).
Da ne govorimo o tome da si fleksibilniji u vremenu i traženju letova jer nemaš pred sobom vozni red.

Ovu rečenicu "A ako se dolazi autom onda ja i dalje,ma što vi mislili o tome,ne vidim smisla dovoziti se bliže od recimo Lido di Jessolo,Mestre." čitam već treći put i ne vjerujem.
Znači ak se već odvažim na taj "neisplativi" put autom do Venecije onda je bolje da parkiram negdje dalje od aerodroma Marco Polo ( možda u Trstu ) kamo ustvari i idem? :ne zna::rofl:
Da,jer su na aerodromu cijene parkiranja takve da ti se isplati,naročito ako vas je četvoro,parkirati izvan Venecije i platiti taxi do aerodroma.

lappino
14.03.2008., 12:06
Da ne govorimo o astronomskim cijenama parkiranja od 5 eura na dan...:zubo:
...
Inace, meni je puno cudnija recenica "A ako si već doletio u Veneciju iz nekog drugog dijela svijeta s aerodroma ima pet- šest načina dolaska u Veneciju." - nju ne mogu staviti ni u kakav kontekst, buduci da nikome napad nije padala idela "let iz Burkine Faso u Veneciju (aerodrom Marco Polo), a od tamo autom"...nego se govorilo o venecijanskom aerodromu kao cestom polazistu za europske letove, na koji se onda najprakticnije stvarno dovesti autom.
...
Brod - skupo, brate!
Vlak - tko ima prilike kupiti jeftinu kartu, neka kupi.
Ali, autom je najprakticnije. I najbrze. Onda, naravno, ostaje naci samo parking negdje u blizini. Ako se ide bas u Veneciju, na Piazzale Roma ili na Tronchettu je obicno skupo. U Mestrima se nadje jeftino, pa se vlakom odveze do Venecije S. Lucije. U Lido di Jesolo - ne vjerujem da je parking (onaj koji se placa) jeftiniji od Mestra. Ali, onda se mora zahlen i vaporetto do samog grada, tj. jedan od onih turistickih brodica koji znaju primati "individualce". O vodenim taksijima nema spomena, skupo zadovoljstvo.

lappino
14.03.2008., 12:10
Da,jer su na aerodromu cijene parkiranja takve da ti se isplati,naročito ako vas je četvoro,parkirati izvan Venecije i platiti taxi do aerodroma.

A ti placaj taksi, ako ti se placa...
Nema druge, nego kopirati s linka: parking - 5 eura na dan, 27 eura na tjedan deset minuta (OK, mozda se varam, mozda i pet...) od aerodroma, besplatni kombi od parkiralista do terminala.

Dlapek
14.03.2008., 12:11
Da ne govorimo o astronomskim cijenama parkiranja od 5 eura na dan...:zubo:
...
Inace, meni je puno cudnija recenica "A ako si već doletio u Veneciju iz nekog drugog dijela svijeta s aerodroma ima pet- šest načina dolaska u Veneciju." - nju ne mogu staviti ni u kakav kontekst, buduci da nikome napad nije padala idela "let iz Burkine Faso u Veneciju (aerodrom Marco Polo), a od tamo autom"...nego se govorilo o venecijanskom aerodromu kao cestom polazistu za europske letove, na koji se onda najprakticnije stvarno dovesti autom.
...
Brod - skupo, brate!
Vlak - tko ima prilike kupiti jeftinu kartu, neka kupi.
Ali, autom je najprakticnije. I najbrze. Onda, naravno, ostaje naci samo parking negdje u blizini. Ako se ide bas u Veneciju, na Piazzale Roma ili na Tronchettu je obicno skupo. U Mestrima se nadje jeftino, pa se vlakom odveze do Venecije S. Lucije. U Lido di Jesolo - ne vjerujem da je parking (onaj koji se placa) jeftiniji od Mestra. Ali, onda se mora zahlen i vaporetto do samog grada, tj. jedan od onih turistickih brodica koji znaju primati "individualce". O vodenim taksijima nema spomena, skupo zadovoljstvo.
Joooj muške pameti !!!!
Pa kaj sam drugo ja rekla nego ovo šti si ti ponovio: parkirati izvan Venecije i dovesti se do aerodroma nekako.A iz Lido di Jessolo se ne treba nigdje "ubacivati" postoje redovite linijeza Veneciju.

J.Poljak fan club
14.03.2008., 12:20
Joooj muške pameti !!!!
Pa kaj sam drugo ja rekla nego ovo šti si ti ponovio: parkirati izvan Venecije i dovesti se do aerodroma nekako.A iz Lido di Jessolo se ne treba nigdje "ubacivati" postoje redovite linijeza Veneciju.

http://www.marcopolo2002.com/index_uk.htm

I rest my case. :kava:

phi
14.03.2008., 12:45
A ti placaj taksi, ako ti se placa...
Nema druge, nego kopirati s linka: parking - 5 eura na dan, 27 eura na tjedan deset minuta (OK, mozda se varam, mozda i pet...) od aerodroma, besplatni kombi od parkiralista do terminala.

To su pojeftinili, i to poprilično. U 11.mj. je po danu ispadalo nekih 13-15 eur, i nije bilo tjedne tarife, pa je ukupan iznos (a nama je trebalo za 13 dana) bio :eek:.
Makar, nakon skoro 24 sata na putu, nama je dobro došlo odspavati 2 sata u vlaku do Trsta i tek onda sjesti za volan.

aaston
14.03.2008., 13:00
:rofl:

Nu, bar sam se dobro nasmijao na ove gornje postove. Ja bi vas samo još jednom upozorio da ipak nema smisla autom ići u Veneciju jer ionako po Veneciji nema vožnje automobilom. Tako da znate :D :D

J.Poljak fan club
14.03.2008., 13:23
Ovo izgleda ko dobar Monty Phyton scenarij. Autom do Trsta, Od Trsta vlakom do Venezije pa busom do centra i na kraju uzet vodeni taxi do aerodroma pošto ne voze auti. Eto, čas posla..:lol:

J.Poljak fan club
14.03.2008., 13:24
Ovo izgleda ko dobar Monty Phyton scenarij. Autom do Trsta, Od Trsta vlakom do Venezije pa busom do centra i na kraju uzet vodeni taxi do aerodroma pošto ne voze auti. Eto, čas posla..:lol:

Dlapek
14.03.2008., 13:59
To su pojeftinili, i to poprilično. U 11.mj. je po danu ispadalo nekih 13-15 eur, i nije bilo tjedne tarife, pa je ukupan iznos (a nama je trebalo za 13 dana) bio :eek:.
Makar, nakon skoro 24 sata na putu, nama je dobro došlo odspavati 2 sata u vlaku do Trsta i tek onda sjesti za volan.

Ovaj poljak je zbilja naporan.Prave smo budale kaj se trošimo na savjete nekome tko je tak paaaametan.
Pa kaj onda pitaš,hebote ??????

x-type
14.03.2008., 14:28
ajmo tišina više. prva si izvalila glupost pametujući kako se po Veneciji ne vozi autom. ono, svi smo mislili da Ponte Rialto ima 5 traka u svakom smjeru i da je najbolji parking na Trgu Svetog Marka. sad trpi nakon toga.

mod

Dlapek
14.03.2008., 14:51
ajmo tišina više. prva si izvalila glupost pametujući kako se po Veneciji ne vozi autom. ono, svi smo mislili da Ponte Rialto ima 5 traka u svakom smjeru i da je najbolji parking na Trgu Svetog Marka. sad trpi nakon toga.

mod
Ništa ja nisam izvalila.Samo sam napisala da u Veneciju nema previše smisla dolaziti autom.To mislim i dalje kao i većina forumaša.
A do prije nekoliko mjeseci parking je bio prestrašno skup.Ove cijene iz linka su nešto vrlo friško.A ...da draga, ovo je forum!!! Imam pravo i bubnuti i braniti se.
Kaj ne?

amiee
15.03.2008., 14:28
copy paste sa stranice HŽ-a:

JEDNODNEVNI IZLET U VENECIJU I BUDIMPEŠTU

Putovanjem EuroNight vlakom Venezia pruža Vam se mogućnost da u jednom danu obiđete povijesno i kulturološki bliske i zanimljive Budimpeštu ili Veneciju.

Vlak iz Budimpešte polazi u 17.00, sa Zagreb GK u 23.35, a u Veneciju stiže u 7.16 sati. Vlak iz Venecije polazi u 21.27, sa Zagreb GK u 4.56, a u Budimpeštu dolazi u 10.58 sati.

Cijene prijevoznih karata za 2. razred iznose od 15,00 eura (110,00 kn, ograničen broj mjesta) na relaciji Zagreb - Venecija, odnosno 28,40 eura (208,74 kn) na relaciji Zagreb - Budimpešta - Zagreb (cijena u kunama ovisi o tečaju eura).

Detaljnije obavijesti mogu se dobiti na željezničkim kolodvorima ili na telefon br. 01/4577-461, 4577-704 i 060/333-444.

ishao tko? iskustva? :D

x-type
15.03.2008., 18:38
obično se ranije trebaju te karte kupit jer dost brzo planu. inače, stvarno šljaka da su tak jeftine, ali ih je ograničen broj. ne znam točno koliko, ali pretpostavljam da ih daju max 10 po vlaku

misteryman
15.04.2008., 09:30
Evo namjeravam u Veneciju uskoro.....s obzirom da sam čuo na više mjesta kako traže za vožnju gondolom 100 E !!! A i tu sam pročitao da je oko 70 ....Ima neka preporuka kako smanjiti cijenu ? Jel se može cijenkat i do koliko mogu očekivat najviše spustit cijenu ??? Jer 100 EUR je fakat punooo ...za hebenu vožnju gondolom ...I jel to 70-100 EUR po osobi, ili toliko košta iznamljivanje gondole ...pa se npr. ako je 5 ljudi troškovi dijele na 5 dijelova ???
Jer kaže mi frendica koja je išla agencijom da su se njih par našli i spustili cijenu ,tj. dogovorili se za 15 eura po osobi ...ali ih je bilo par ....??
hvala na odgovorima

lappino
15.04.2008., 09:38
15 eura po čovjeku, puta 6 ljudi koliko krca "normalna" gondola (ne ona za traghetto, gdje se stoji), pa ti je 90 eura za npr. 20 minuta vožnje od Bacino Orseolo (lijevi kut trga Sv. Marka nasuprot crkvi) do Rialta i brzo natrag...Zvuči mi nemalo...znači, probaj se cjenkati negdje do 70 € za CIJELU gondolu, ili probaj naći gondolijere koji vrebaju na potezu od Sv. Marka do Rialta preko npr. Santa Maria dei Miracoli...stvarno, cjenkanje se očekuje, pa probaj...

aaston
15.04.2008., 09:39
Cijena bi svakako trebala biti po unajmljenoj gondoli ali bojim se da ti sa ovim gondolijerima vrijedi pravilo tržnice. Oni će te probati odrati šta više mogu, na tebi je da se pokušaš oduprijeti.

Pomaže ako gondolu uzimaš u nekim sporednim kanalima, lakše ćeš spustiti cijenu makar preporučam da se isproba na više mjesta tek tako da stekneš oshećaj gdje se zbilja kreću cijene. A one su svakakve, ako si npr. japanac odrat će ti kožu :D

Prije nekoliko godina sam pitao za cijenu pa sam se onesvjestio od cifre i odustao, druge pute kad sam tamo išao gondolu nisam više ni tražio.

U LP Italia nisam našao ama baš nikakve informacije o gondolama i mogućim cijenama šta me iznenadilo, a siguran sam da sam dobro prelistao knjigu.

misteryman
15.04.2008., 10:00
Ok, hvala na odgovorima ;) Možda ipak bude neka vožnjica pala na kraju :cerek: ...Nego još jedno glupo pitanje imam ...kako im ide engleski ?:D
jer ako ću se cijenkat na engleskom još je to ok ,ali talijanski ne znam ni zucnut ..:rofl: pa mi cijenkanje i dogovoranje cijene ne bi baš dobro ispalo ...:)

aaston
15.04.2008., 11:19
Ok, hvala na odgovorima ;) Možda ipak bude neka vožnjica pala na kraju :cerek: ...Nego još jedno glupo pitanje imam ...kako im ide engleski ?:D
jer ako ću se cijenkat na engleskom još je to ok ,ali talijanski ne znam ni zucnut ..:rofl: pa mi cijenkanje i dogovoranje cijene ne bi baš dobro ispalo ...:)

Talijani i engleski, kao kurva i religija :D

Ali bez obzira na to, ovi koji se bave turistima znati će koliko je potrebno da dogovore cijenu i turu ;)

angelin1
15.04.2008., 21:49
Evo ako ću nekome pomoći vezano uz Veneciju, inaće moj najdraži grad na svijetu (bila 12 puta, uglavnom po 4-5 dana). Dakle, tko traži jeftin smještaj hostel Santa Fosca u centru grada, Sobe 4-6 osoba 19 eura po krevetu. Nazove se max tjedan dana ranije i rezervira. Hostel nije nešto, al je jeftin i u centru, pa tko nije izbirljiv, kao ja spava za male novce...Ima i hostel na Giudecci, također za nekih 20 eura. Velike su sobe, ali nekako pregrađene šaravanima pa i nije strašno. Ima se doručak, ali je zez što je na otoku pa morate plaćati brod (ili se švercate kao i ja, mada se ne hvalim, al 5 eura je jako skupo za kartu...)
Hrana...veliko pitanje...vidim da nitko nije spomenuo do sada self servis restoran u neposrednoj blizini željezničke stanice. Zove se BREK. Imate pastu za 3-6 eura, salate razne, meso i povrće na grilu itd...Ja sam uglavnom živjela na pasti i kuhanom povrću i čaši bijelog vina...Samoposlugu imate veliku BILLA kada od željezničke stanice idete prema centru, ali ne preko mosta (dei scalzi) nego Canareggiom, preko Liste di Spagna itd. Naići ćete na nju, sa lijeve je strane. Imate i zgodna pakiranja miješanih salata koje u poklopcu imaju začine i plastične pribore za jelo. Tako pakirane imate i različite juhe...Eto tako ja živim u Veneciji, škrtarim na udobnosti spavanja i hranjenja, pa zato ostanem više dana, posjetim svaku moguću crkvu (ako to radite kupite Chorus pass za 7 (ili 9) eura i možete ući u 12 crkava sa vrhunskim umjetninama. Moja omiljena crkva Santa Maria dei Frari i SS. Giovanni e Paolo. Imaju dobre knjižare, uvijek se natovarim knjigama...Tko želi istraživati imaju strašne biblioteke. Ona u Querini stampaglia radi do ponoć, besplatno se učlanite i za 5 minuta imate pristup vrhunskom knjižnom fondu...
Ako sam išta pomogla da pobliže upoznate draži Venecije...veseli me...

aaston
16.04.2008., 06:26
(ili se švercate kao i ja, mada se ne hvalim, al 5 eura je jako skupo za kartu...)

Samo ću se nadovezati ovdje da je turistička karta u trajanju 12h 14 eura i vrijedi za sav javni prijevoz na području Venecije uključujući i buseve na otocima. Za 24h je 16 eura pa sve do 30-ak eura za par dana.

Za one koji se ne žele švercati a često će koristiti vaporete to je čini se solidno riješenje.

tramica
18.04.2008., 18:47
copy paste sa stranice HŽ-a:

JEDNODNEVNI IZLET U VENECIJU I BUDIMPEŠTU

Putovanjem EuroNight vlakom Venezia pruža Vam se mogućnost da u jednom danu obiđete povijesno i kulturološki bliske i zanimljive Budimpeštu ili Veneciju.

Vlak iz Budimpešte polazi u 17.00, sa Zagreb GK u 23.35, a u Veneciju stiže u 7.16 sati. Vlak iz Venecije polazi u 21.27, sa Zagreb GK u 4.56, a u Budimpeštu dolazi u 10.58 sati.

Cijene prijevoznih karata za 2. razred iznose od 15,00 eura (110,00 kn, ograničen broj mjesta) na relaciji Zagreb - Venecija, odnosno 28,40 eura (208,74 kn) na relaciji Zagreb - Budimpešta - Zagreb (cijena u kunama ovisi o tečaju eura).

Detaljnije obavijesti mogu se dobiti na željezničkim kolodvorima ili na telefon br. 01/4577-461, 4577-704 i 060/333-444.

ishao tko? iskustva? :D

jel tko isao?? sad su me frendice zaplasile da nije ugodno se voziti

misteryman
19.04.2008., 19:21
Evo pošto ipak najvjerojatnije idem u Veneciju na 2 dana ...Venecija+ otoci lagune ....zanima me koliko bi trebao otprilike nosit novaca ..ne mislim ništa ekstra trošit....gondola, za koju ću se probat cjenkat i probat nać ljude da podijelimo troškove ....popit kavu na trgu Sv.Marka , i klasika, koji suvenirčić i to ?????

fordfan
06.05.2008., 07:11
Dragi forumaši evo vam adrese za odličan smještaj: http://www.residenzagiardini.com/en/index.htm
Tamo sam bio sa curom, smještaj odličan, novo renovirano, nema smrada vlage, doručak prva liga. Nalazi se na stanici Giardini, dvije stanice od trga Sv.Marka. Svakako toplo preporučujem.

lappino
06.05.2008., 07:42
130 eura za noćenje u dvokrevetnoj sobi preko tjedna? Nisam siguran da će svima biti prihvatljivo...jedino ako je imperativ upravo i isključivo noćenje u samoj Veneciji

Blagajnica
10.05.2008., 19:51
Imam 2 do 3 dana za Veneciju.
Dilema:
ići osobnim automobilom iz ZG (s još jednom ženskom osobom s kojom ću dijeliti troškove) ili ići preko trustičke agencije za cca. 650kn?

peepman
10.05.2008., 21:39
prije ... fiju - 8 godina (zar je vec toliko proslo) bio sam na putu vespom oko jadrana, a onda me na autoputu trst - venecija uhvatila kisa pa sam se sklonio u prvi kamp nakon autoputa - kamp fusina. cini mi se idealan za sve ono o cemu ovdje pisete. ima smjestaja svih vrsta, ima parking, vaporeto vozi do venecije nekih 20 minuta ...

evo, pogledajte:

http://www.camping-fusina.com/

peepman
10.05.2008., 22:03
zaboravio sam napisat. ako uzimate onu kabinu - sobu bez vlastitog kupatila morate ici u montazno kupatilo - wc udaljeno nekih 30 metara. cistoca u takvim objektima u italiji ne moze se usporedjivati sa nasima, vecinom prljavim. ali ovdje u veneciji takav objekt bio je najcistiji od svih talijanskih koje sam ja posjetio. ona zena koja ih cisti navraca tako cesto da postaje neugodno - ili je sretnes kad ulazis ili kad izlazis.

globetrotter
24.05.2008., 09:36
Imam 2 do 3 dana za Veneciju.
Dilema:
ići osobnim automobilom iz ZG (s još jednom ženskom osobom s kojom ću dijeliti troškove) ili ići preko trustičke agencije za cca. 650kn?

prijedlog: otiđite vlakom! iz zagreba svaki dan vozi za veneciju, kreće malo prije ponoći i tamo ste u 7h, a iz venecije se vraća oko 21h i u zagrebu ste oko 4:30h. cijena povratne karte je 30E :top: ali morate ju malo ranije kupiti jer funkcionira po principu low-costa, tko prvi njegovo :mig:

AlicaSa
29.05.2008., 13:13
Zdravo scima,

MOje ime je Alica i ja sam iz Sarajevo.
Molim vas da mi pomognete sa informacijom kako do Venecije? Trebala bih za dvije sedmice u Veneciju ali nikako da se odlucim za trajekt-Pula,Porec,Rovinj ili nesto drugo...takodjer, nigdje ne mogu da nadjem cijene ni booking...

Zna li itko naj soluciju..

Hvala unaprijed...

Pozdrav,

Alica

conan
29.05.2008., 14:25
Zdravo scima,

MOje ime je Alica i ja sam iz Sarajevo.
Molim vas da mi pomognete sa informacijom kako do Venecije? Trebala bih za dvije sedmice u Veneciju ali nikako da se odlucim za trajekt-Pula,Porec,Rovinj ili nesto drugo...takodjer, nigdje ne mogu da nadjem cijene ni booking...

Zna li itko naj soluciju..

Hvala unaprijed...

Pozdrav,

Alica

Pozdrav,

ako te zanima brodom do Venecije iz Poreča , slobodno mi pošalji na P.P . pa ću ti detaljnije objasniti di ,kako ,kada i koliko košta karta....

Čao...

mya_7920
29.05.2008., 16:56
Tko ide iz Zagreba, najjednostavnija varijanta je vlak. Povratna karta 30€! :top:

aaston
29.05.2008., 17:06
Tko ide s obale najbolja varijanta je plivajući. Povratna karta besplatna... sa spasilačkom službom (ako vas pronađu) :zubo:

btw, sve piše na temi ''venecija'' ;)

kestencic
25.06.2008., 15:12
da li netko ima iskustva s onim jednodnevnim izletom u veneciju što organizira hž? kako to točno funkcionira? zanima me gdje se izlazi iz tog vlaka u veneciji, bas u samoj jezgri ili moras uzimati neki dodatni prijevoz (bus, taksi) da bi dosao do dijela gdje se razgledava? neke preporuke gdje popiti kavu za normalnu cijenu ili nesto pojesti? bilo kakva informacija je dobrodosla:)

globetrotter
25.06.2008., 15:40
imaju dvije željezničke postaje gdje staje vlak (pretpostavljam da putuješ onim noćnim koji kreće prije ponoći iz zagreba, a stiže oko 7 ujutro), jedna je venezia mestre, a druga venezia santa lucia. mestre je na kopnenom dijelu i tamo siđi jedino ako namjeravaš putovati dalje po italiji jer dosta vlakova ne ide preko lagune. santa lucia je u samom centru venecije i kad izađeš, vidjeti ćeš odmah canal grande. do trga sv. marka možeš ili pješice ili (preporuka) brodovima javnog gradskog prijevoza. cijena jedne vožnje je oko 6-7 eura, ali se stvarno isplati, vidiš cijeli kanal, palače oko njega, mostove i stigneš točno ispred duždeve palače i crkve sv. marka, pa si dalje po želji isplaniraj.

što se tiće neke kavice i hrane, kao i u svakom gradu, bitno je da se makneš od glavnog trga i odmah je cijena znatno niža. blizu ponte di rialto i obližnje tržnice imaš super restauranata, kafića i terasa, a cijene su stvarno ok i usput imaš super pogled na most, kanal i gondole.

ako te još nešto zanima o veneciji, evo jedan članak:
http://www.putovnica.net/odredista/italija/16-venecija/18-venecija

sretno :top:

deer_hunter
25.06.2008., 17:54
Tko ide s obale najbolja varijanta je plivajući. Povratna karta besplatna... sa spasilačkom službom (ako vas pronađu) :zubo:

btw, sve piše na temi ''venecija'' ;)

:lol::lol::lol:

traveller
05.07.2008., 13:21
bok svima. trebala bi mi pomoc...zna li netko kako doci iz zagreba (ili hrvatske uopce) do venecije do 6 ujutro, ima nekakva nocna linija. znam za vlak, ali on stize u 7:16 u veneciju, a ja imam let s aerodroma u 7:55:(.
help!:ne zna:

Fufi3112
10.07.2008., 10:52
jedino autom ako nema nikakvih avionskih ili željezničkih linija... al onda moraš jaaaakoo rano krenut jer je dug put

telmo
10.07.2008., 11:26
ja večeras krećem na put za španjolsku (avionom iz venecije) i tu mi nema problema,putujem vlakom iz zg...al za nazad je problem.naime,nazad ne idem u zagreb nego u zadar...e sad,u najboljem slučaju u trstu sam (vlakom iz venecije) u 18:15.zadnji bus (zadnji koji sam ja uspio naći) za rijeku ide u 18:30,ako mi taj bus pobjegne nemam pojma šta ću.najbolja varijanta bi bila doć nekako do pule pa katamaranom u zadar (al zadnji bus trst-pula ide u 18:00)
e pa pitam ja vas ima li iz trsta ikakakv bus za pulu ili dalmaciju nakon 19:00h

Bilobrkster
11.07.2008., 11:30
jel ima neki trajekt od Splita do Venecije???

alter ego blagajnice
19.07.2008., 09:12
Isla bi iz Zagreba za veneciju.
S obzirom na slovenski harac zanima me kako izbjeci placanje vinjete?

fisi
19.07.2008., 18:24
jel ima neki trajekt od Splita do Venecije???

Bio je trajekt Split - Chiogga (malo ispod Venezie) lani, al ove godine ga nisam vidio :ne zna:
Znači Ancona najbliže

conan
20.07.2008., 12:46
Isla bi iz Zagreba za veneciju.
S obzirom na slovenski harac zanima me kako izbjeci placanje vinjete?

Dođete do Poreča i onda brodom....kreće svaki dan između 7 i 8 a vraća se natrag oko 20 .....

lunalu
20.07.2008., 14:06
Mi putujemo vlakom za veneciju, onim u 23.30h. Imamo let iz venecije u 19.20 h pa me zanima ako mi netko moze reci kak oje najjednostavnije doci iz grada do aerodroma i koliko treba vremena.

Mi bi, naime, proveli taj dan u razgledavanju jer stizemo vlakom ujutro, a let imamo navecer pa da se znamo organizirat i stic na let na vrijeme. I cijene bi bile pozeljne- relacija od trga sv. marka npr do aerodroma marco polo i s kojim prijevoznim sredtsvom..:))?

alter ego blagajnice
20.07.2008., 14:39
Dođete do Poreča i onda brodom....kreće svaki dan između 7 i 8 a vraća se natrag oko 20 .....

kolega Konan,
mislim da se preko Trsta ne placa vinjeta za automobile. tako sam bar procitala na netu jutros.
koliko je brod i tko vozi na toj relaciji?

lappino
20.07.2008., 15:55
Evo linka jednog od prijevoznika... (http://www.venezialines.com/eng/prices.asp)
A vozi još Atlas i Kompas.

...i košta 115 eura povratna po osobi kad se sve zbroji i oduzme. Sumnjam da ovakva "jeftinoća" uopće može doći u obzir kad se gleda na cijenu vinjete u Sloveniji.

Edit: 115 je povratna "otvorena", "izletnička" cijena po osobi je 70 eura...

telmo
20.07.2008., 17:40
jel ovo sigurno za ovaj brod da ima svaki dan iz venecije za porec
jako mi je bitno jer bi se trebao 22.07.vratit iz venecije put hrvatske,a prekasno dolazim u veneciju da bi uhvatio ikakvu vezu prema doma.ako postoji taj brod koja mu je cijena i odakle polazi iz venecije???

fisi
20.07.2008., 17:55
jako mi je bitno jer bi se trebao 22.07.vratit iz venecije put hrvatske,a prekasno dolazim u veneciju da bi uhvatio ikakvu vezu prema doma.ako postoji taj brod koja mu je cijena i odakle polazi iz venecije???

22.07. imaš u 1700 za Pulu
http://www.venezialines.com/eng/routes.asp

Ed Wood
20.07.2008., 19:49
Venecija je jedini grad na svijetu koji sam posjetio i- zamrzio.
Užasna gužva gdje god kreneš (dobrim dijelom Ameri sa cruisera), često smrdi (zbog kanala), ne možeš se normalno kretat (zbog kanala), nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio), Piazza San Marco pretrpana odvratnim letećim nemanima (golubima), 4/5 trgovina su suvenir shopovi sa idiotskim rekvizitima za maškare (maškare inače držim za najniži oblik "zabave" poznat ljudskom rodu).......
Ima toga još što me iritiralo ali ne mogu se svega sjetiti (eh da, vožnja gondolom za 100Eura !!).
Po mom mišljenju, najprecjenjenija svjetska destinacija. By far...

aaston
20.07.2008., 22:05
...ne možeš se normalno kretat (zbog kanala),...

Zajebavaš se, jelda? :D :D

nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio),..

Pa ne znam baš... evo i primjer - usred Venecije sam jeo pizzu koja je 1euro skuplja nego u nekom drugom gradu. Naravno nisam išao jesti na S.Marco nego 10min hoda dalje. I bila je to sasvim regularna pizzerija.

aaston
20.07.2008., 22:32
Mi putujemo vlakom za veneciju, onim u 23.30h. Imamo let iz venecije u 19.20 h pa me zanima ako mi netko moze reci kak oje najjednostavnije doci iz grada do aerodroma i koliko treba vremena.

Mi bi, naime, proveli taj dan u razgledavanju jer stizemo vlakom ujutro, a let imamo navecer pa da se znamo organizirat i stic na let na vrijeme. I cijene bi bile pozeljne- relacija od trga sv. marka npr do aerodroma marco polo i s kojim prijevoznim sredtsvom..:))?

http://www.alilaguna.it/ Imaju direkt prijevoz do aerodroma za 12 eura po osobi. Pogledaj malo detaljnije jer imaju više opcija.

love2travel
20.07.2008., 23:13
Užasna gužva gdje god kreneš (dobrim dijelom Ameri sa cruisera), često smrdi (zbog kanala), ne možeš se normalno kretat (zbog kanala), nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio), Piazza San Marco pretrpana odvratnim letećim nemanima (golubima), 4/5 trgovina su suvenir shopovi sa idiotskim rekvizitima za maškare (maškare inače držim za najniži oblik "zabave" poznat ljudskom rodu).......
Ima toga još što me iritiralo ali ne mogu se svega sjetiti (eh da, vožnja gondolom za 100Eura !!).

O ukusima se ne raspravlja, al nemrem vjerovat da je netko tako doživio ovaj prekrasan grad :D

Meni je Venecija predivna, iskreno jedan od ljepših koje sam vidio, a isto sam dosta prošao ;) Ne znam imam li ja to sreće, al od 3 puta kad sam bio tamo, nijednom nije bilo smrada, gužva je bila za maškare, ali i to sam na jednom dijelu. Golubova isto nije tolko nenormalno puno. Što se tiče gondole, nitko ne tjera da se voziš. Imaš brodove koji prevoze po Canal Grandeu za 7-8 eura, a također je velik užitak tako vidjeti Canal Grande.

A što se tiče kretanja - ?? :D

lappino
21.07.2008., 00:49
Eto, čovjek napiše post koji se jednostavno mora komentirati...

Užasna gužva gdje god kreneš (dobrim dijelom Ameri sa cruisera),
...

Čuj, "križ" je to koji mora nositi svaka razvikana turistička destinacija. Upravo kao i naš Dubrovnik.
Stvarno je drugi doživljaj kad ideš po praznom gradu.

često smrdi (zbog kanala),

Često? Više puta si ga "posjetio i zamrzio", pa ti je "često" smrdilo? :zubo:
Bio sam u VE stotinjak puta, i ne mogu reći da je često smrdilo.
Ali mogu u istom duhu napisati ovo: "ljeti je često bilo vruće!..." :zubo:

ne možeš se normalno kretat (zbog kanala),

Ipak, to je Venecija...i sad nekome smeta njen "trademark"...
Zapravo za mene vrlo legitimna primjedba, jer se ljudi doslovno mogu osjećati stiješnjeno i ograničeno. Jednako kao što se ljudi mogu žaliti na ograničenost Dubrovnika zidinama...:zubo: Ali, de gustibus...

nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio),

Ponovit ću se: "križ" je to koji mora nositi svaka razvikana turistička destinacija. Upravo kao i naš Dubrovnik.
U VE postoji masa mjesta "oderi turista", a na korisnicima je da pronađu nešto prihvatljivije - od hrane do odjeće i tehnike, što se može naći po istim cijenama kao i u npr. Milanu, Trstu ili Rimu. Istovremeno, skupoća je nešto čime se Venecijanci zapravo...ponose! Kao, "nije za svakoga", eksluziva i štajaznam..."Caffe Florian" na Trgu se reklamira baš kao "najskuplji na svijetu" - i čim to kažeš, npr. Rusi dmaho nahrupe u njega...kava mu nije ništa bolja od neke šljakerske rupe na dokovima Trsta, ali je poanta upravo u tome...

Piazza San Marco pretrpana odvratnim letećim nemanima (golubima),

Njih zapravo nitko ne voli, ali ih svi trpe - opet, oni su "trademark"...

4/5 trgovina su suvenir shopovi sa idiotskim rekvizitima za maškare (maškare inače držim za najniži oblik "zabave" poznat ljudskom rodu).......

Opet, to je samo tvoj dojam, i ako imaš najniže mišljenje o maškarama onda, pretpostavljam, Venecija ti je stvarno bila užasno mjesto...:zubo:
Zapravo, tih šopova ima dosta malo (koliko bi ih moglo biti)...

Može i za 200 eura.
A može i za pedeset.
Ponuda/potražnja.
(Može i mukte. Prednosti određenog turističkog posla...:zubo: )

Ima masa ljudi koji dijele ovo mišljenje. Istovremeno, to je tek jedna od sastavnica ukupnog dojma, i ljudi neće odmah zamrziti Veneciju zbog toga...

phi
21.07.2008., 07:23

Imaš bus (http://www.atvo.it/index.php?lang=it&area=23&menuid=35) sa Piazzale Roma za 3 eur (i ne naplaćuju dodatno prtljagu) i tamo si za 20-ak min.

Dlapek
21.07.2008., 08:57
Obožavam Veneciju.
Bili smo bezbroj puta,obično odsjedamo ili na nekom od otočića Lagune,Jesolo ili zimi u samom gradu u u kvartu Arsenal kod rođaka naših prijatelja.
Svaki put ponovo uživamo u ljepoti i posebnosti Venecije.A reći da ti kanali u Veneciji idu na živce isto je kao otići na skijanje i reći da ti smeta - snijeg.Što se tičer gužve - dovoljno se maknuti sa "staze slonova" Rialto- San Marco i počinje uživanje.Tihe uličice,palaci,mostići,gostionice s lokalnim jelima i cugom...Cijene na turističoj ruti su visoke,ali isto tako se za 60e može pojesti jako fin ručak za dvoje (aperitiv,glavno jelo,vino,kava) i to na jednom od meni najdražih trgova CampoStMargarita,ili pojesti slanu ribu s kruhom za par eura u uličicama u Arsenalu...
A jedinstvene venecijanske maske...Ah,odite u radionicu u blizini sveučilišta ...Ludnica od ljepote i kreativnosti tradicionalne izrade i stila...
Ili naprosto pročitajte knjigu "Venecija je riba"-Tiziano Scarpa

lunalu
21.07.2008., 09:34
http://www.alilaguna.it/ Imaju direkt prijevoz do aerodroma za 12 eura po osobi. Pogledaj malo detaljnije jer imaju više opcija.

:cerek:

Hvala aaston :)

lunalu
21.07.2008., 09:39
Imaš bus (http://www.atvo.it/index.php?lang=it&area=23&menuid=35) sa Piazzale Roma za 3 eur (i ne naplaćuju dodatno prtljagu) i tamo si za 20-ak min.

Hvala na info :), olaksali ste mi jako puno....sad na miru mogu provest dan u veneciji:) he he ....

JustForFun
22.07.2008., 10:56
zna li tko koliko dođe taxi s aerodroma u venezii do grada?

kad sam zadnji put bila vidjela sam i neke buseve, je li javni prijevoz ili šta?

alter ego blagajnice
26.07.2008., 20:23
idem do venezie automobilom na jedan dan.
gdje bi mogla parkirati automobil bez placanja, a da imam neku vezu sa gradom?

P.S, moze i tocna adresa jer imam GPS pa mogu doci do tocne lokacije.

padova
27.07.2008., 11:09
Dakle ovako, namjeravam skočiti do Venecije na jedan dan u 10 mjesecu, i tu nastaje problem. Gdje parkirati, kako doći od parkinga do Venecije (treba mi konkretan broj broda) i najvažnije, koliko košta taj parking i prijevoz brodom? Prekopala sam pol Neta i ništa konkretno i razumljivo nisam našla... :mad:

Sve je krcato informacijama o nekakvim turističkim karticama, što je pak to? Mooolim vas pomozite, totalno sam izgubljena sad... :confused:

U Veneciji je veoma lako naci parking.Kada si usla u Veneciju prvo krizanje idi desno i vodi te na parking.Cijena 25€ cijeli dan.Od parkinga mozes brodicem "vaporetom" na zeljeznicku postaju(PIZZA ROMA) koji vozi na lijevu tvoju stranu ili desno na PIAZZA SAN MARKO. Vaporeto te kosta 7/10 € po osobi za jednu voznju.
Zato ti se najvise isplati auto ostaviti u Trstu uzeti vlak (12.00€ povratna karta).Od postaje u Veneciji si za 20 min pijeske na trgu SAN MARKO .Neces pogrijesiti put jer na svakom krizanju ima putokaz.U Veneciji nesmijes hodati putom i jest sendvice,nesmijes hraniti golubove.nesmijes prositi,nesmijes sjediti na zemlji (STEPENICAMA).Zelis li saznati jos ponesto tu sam CAO!!!

alter ego blagajnice
27.07.2008., 12:14
padova. post je zakon.
na zalost 25 ojra mi je puno, a i ne mogu ga ostaviti u trstu jer bi trebala spavati u padovi.
ima li negdje u blizini venezie bespatni parking? mestre ili slicno.
moze i ulica. imam GPS pa cu se nekako snaci.

padova
27.07.2008., 12:33
padova. post je zakon.
na zalost 25 ojra mi je puno, a i ne mogu ga ostaviti u trstu jer bi trebala spavati u padovi.
ima li negdje u blizini venezie bespatni parking? mestre ili slicno.
moze i ulica. imam GPS pa cu se nekako snaci.

Ako spavas u Padovi auto ostavis tamo i ides i s vlakom iz Padove. Pola sata voznje. Odlazak i povratak 5€.Vlak ima svaki pola sata.

alter ego blagajnice
27.07.2008., 12:53
onda definitivno padova + vlak.

Dlapek
30.07.2008., 11:06
idem do venezie automobilom na jedan dan.
gdje bi mogla parkirati automobil bez placanja, a da imam neku vezu sa gradom?

P.S, moze i tocna adresa jer imam GPS pa mogu doci do tocne lokacije.

Imaš li ti ,dušo,neke klonove ili se teleportiraš po svijetul

alter ego blagajnice
31.07.2008., 10:08
ne, ali imam opaki plan.
venezia jedan dan.
bologna jedan dan.
mozda verona jedan dan.
firenza jedna dan.
lucca i onaj san g... + sienna jedan dan.
maranello i ferrara jedan dan.

Dlapek
31.07.2008., 11:22
ne, ali imam opaki plan.
venezia jedan dan.
bologna jedan dan.
mozda verona jedan dan.
firenza jedna dan.
lucca i onaj san g... + sienna jedan dan.
maranello i ferrara jedan dan.
Definitivno ti treba teleporter.

telmo
31.07.2008., 15:35
:cerek:

Hvala aaston :)

a ima i bus sa stanice venezia/mestre karta mislim da je 1.50 eura.doduše taj bus kruži okolo-naokolo i treba mu 35 min. do aerodroma.al,zato ima jednu veliku prednost,s njim se može - švercati:D:D

arubi
10.09.2008., 11:08
11.10. idem s prijateljicom u veneciju vlakom.
Rečeno mi je da postoje karte za 111 kn, samo moram naglasiti da je to smart price (neka caka) i tjedana dana unaprijed moram rezervirati kartu.
E sad..kad stignem tamo (na kolodvor), blizu nam je sve važno što bismo trebale vidjeti ili da se pripremimo na još neka prijevozna sredstva do samog srca venecije? :)

globetrotter
10.09.2008., 11:33
11.10. idem s prijateljicom u veneciju vlakom.
Rečeno mi je da postoje karte za 111 kn, samo moram naglasiti da je to smart price (neka caka) i tjedana dana unaprijed moram rezervirati kartu.
E sad..kad stignem tamo (na kolodvor), blizu nam je sve važno što bismo trebale vidjeti ili da se pripremimo na još neka prijevozna sredstva do samog srca venecije? :)

tocno, karta u jednom smjeru je cca 15€ pretvoreno u kune (znaci, taman ta cijena od 111 kn). princip je kao i kod low costa, cim prije rezerviras, tim prije ulovis jeftino slobodno mjesto :D putujes po noci (euronight vlak), nesto prije ponoci kreces iz zagreba, a malo iza 7h si tamo. imaju dvije postaje u veneciji (http://www.putovnica.net/odredista/6-italija/22-venecija): mestre (koja je na kopnenoj strani grada) i santa lucia (koja je na 'otoku'). cim izadjete sa santa lucia vec cete biti ispred canal grande. e sad, ako imate dovoljno vremena, vrijedi prosetati po svim tim ulicicama i trgovima prije nego dodjete do trga sv. marka. ali ako ste kratki s vremenom onda je najbolje uzeti brod javnog gradskog prijevoza i kanalom vas puno brze moze dovesti tik ispod duzdeve palace. zapravo, voznju kanalom se isplati isprobati u svakom slucaju :mig: cijena u jednom smjeru za sat vremena voznje je 6,5€, dnevna je 16€, ali postoje karte za mlade, mislim da je za 3 dana bila 18€.

lappino
10.09.2008., 11:44
E da, ti bi do Venecije, a još bi da ti sve bude blizu...
Da vidiš Veneciju, jedan dan sigurno nije dosta, ali ti preporučam da se malo prošetaš...
Naravno, do Trga Sv. Marka - to ti je cca sat vremena laganog hoda od kolodvora S. Lucia, prvo ulicom koja ide s iste strane kanala Grande s koje je i stanica (Strada Nova). Uostalom, prati strelice prema Sv. Marku, koje su na svakom uglu...
To ti je za tamo, a za natrag sam označio zelenim strelicama, preko mosta Rialto, Campa S. Polo i mosta Scalzi opet do kolodvora...pratiš strelice "Per Stazione".
Mislim, za 1 dan više nego dosta.

http://img217.imageshack.us/img217/1912/ve1acr4.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=ve1acr4.jpg)

x-type
10.09.2008., 19:10
Da vidiš Veneciju, jedan dan sigurno nije dosta, ali ti preporučam da se malo prošetaš...
Naravno, do Trga Sv. Marka - to ti je cca sat vremena laganog hoda od kolodvora S. Lucia, prvo ulicom koja ide s iste strane kanala Grande s koje je i stanica (Strada Nova). Uostalom, prati strelice prema Sv. Marku, koje su na svakom uglu...
To ti je za tamo, a za natrag sam označio zelenim strelicama, preko mosta Rialto, Campa S. Polo i mosta Scalzi opet do kolodvora...pratiš strelice "Per Stazione".

http://img217.imageshack.us/img217/1912/ve1acr4.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=ve1acr4.jpg)

bojim se da je šetnjica od jedva 4 km malo premalo za jedan dan :mig:
za obići većinu mjesta je dovoljan kedan dan, a za upoznavanje skrivenih dijelova je potrebno više

lappino
11.09.2008., 06:03
Znaš kako se kaže, možda je premalo. Možda nije. A možda su u šumi...
Enivej, Venecija je zadnji grad gdje se razdaljine mogu mjeriti čisto suhoparnim kilometrima.
Sad kad je to rečeno, ona "mapa" je zapravo samo grubi putokaz do San Marca i natrag, s time da se izbjegne povratak istim putem, preko Strada Nove...Ne znam, za nekog tko prvi put dođe u Veneciju, sigurno će putem zastajati i razgledavati. A jednom kad dođe do S. Marca, valjda će se malo guštati po trgu, pa će proći malo obalom prema Giardinima...Na samom trgu će se malo izgubiti vremena dok se čeka red za crkvu, možda će se popeti na zvonik...Možda će (da opet spomenemo šumu) odlučiti razgledati Duždevu palaču - a to bez raspolaganja vremenom od najmanje 2 sata ekstra ne treba ni pokušavati.
Od stvari koje bi stavio još za posjetu u jednom danu su San Zanipolo i Akademija, pa onda i S. Maria della Salute, S. Maria Formosa, Peškerija...a još i kad bi se svuda zalazilo...ne znam, zapravo, kad se vlak vraća?
Jer, ovako mi se čini već dosta.
A od "skrivenih" stvari prvo mi na pamet padaju palača Contarini del Bovolo sa onim svojim zavojitim stepeništem, pa S. Maria dei Miracoli, pa "gondologradilište" S. Trovaso...
I bez fensi šmensi (i preskupih!) vožnji gondolom...
Onaj tko dolazi u Veneciju rano ujutro, zapravo ima priliku i gušt vidjeti grad bez gomila turista, a ako se požuri do S. Marca, onda možda izbjegne i japanske svadbene povorke...:zubo:

Dlapek
11.09.2008., 07:43
Znaš kako se kaže, možda je premalo. Možda nije. A možda su u šumi...
Enivej, Venecija je zadnji grad gdje se razdaljine mogu mjeriti čisto suhoparnim kilometrima.
Sad kad je to rečeno, ona "mapa" je zapravo samo grubi putokaz do San Marca i natrag, s time da se izbjegne povratak istim putem, preko Strada Nove...Ne znam, za nekog tko prvi put dođe u Veneciju, sigurno će putem zastajati i razgledavati. A jednom kad dođe do S. Marca, valjda će se malo guštati po trgu, pa će proći malo obalom prema Giardinima...Na samom trgu će se malo izgubiti vremena dok se čeka red za crkvu, možda će se popeti na zvonik...Možda će (da opet spomenemo šumu) odlučiti razgledati Duždevu palaču - a to bez raspolaganja vremenom od najmanje 2 sata ekstra ne treba ni pokušavati.
Od stvari koje bi stavio još za posjetu u jednom danu su San Zanipolo i Akademija, pa onda i S. Maria della Salute, S. Maria Formosa, Peškerija...a još i kad bi se svuda zalazilo...ne znam, zapravo, kad se vlak vraća?
Jer, ovako mi se čini već dosta.
A od "skrivenih" stvari prvo mi na pamet padaju palača Contarini del Bovolo sa onim svojim zavojitim stepeništem, pa S. Maria dei Miracoli, pa "gondologradilište" S. Trovaso...
I bez fensi šmensi (i preskupih!) vožnji gondolom...
Onaj tko dolazi u Veneciju rano ujutro, zapravo ima priliku i gušt vidjeti grad bez gomila turista, a ako se požuri do S. Marca, onda možda izbjegne i japanske svadbene povorke...:zubo:
A svakako pročitati Scarpinu knjigu - Venecija je riba

arubi
11.09.2008., 07:46
tocno, karta u jednom smjeru je cca 15€ pretvoreno u kune (znaci, taman ta cijena od 111 kn). princip je kao i kod low costa, cim prije rezerviras, tim prije ulovis jeftino slobodno mjesto :D putujes po noci (euronight vlak), nesto prije ponoci kreces iz zagreba, a malo iza 7h si tamo. imaju dvije postaje u veneciji (http://www.putovnica.net/odredista/6-italija/22-venecija): mestre (koja je na kopnenoj strani grada) i santa lucia (koja je na 'otoku'). cim izadjete sa santa lucia vec cete biti ispred canal grande. e sad, ako imate dovoljno vremena, vrijedi prosetati po svim tim ulicicama i trgovima prije nego dodjete do trga sv. marka. ali ako ste kratki s vremenom onda je najbolje uzeti brod javnog gradskog prijevoza i kanalom vas puno brze moze dovesti tik ispod duzdeve palace. zapravo, voznju kanalom se isplati isprobati u svakom slucaju :mig: cijena u jednom smjeru za sat vremena voznje je 6,5€, dnevna je 16€, ali postoje karte za mlade, mislim da je za 3 dana bila 18€.

hvala

i tebi lappino.
ne znam da li ćemo stići sve obići, ali na jedan dan idemo pa što vidimo, vidimo....vjerujem da ću najzanimljivije valjda vidjeti..
povratak je u večernjim satima, ne znam još točno, oko 22 h, valjda

alter ego blagajnice
11.09.2008., 07:46
najbolji vodič za duh Venecije i najbolja knjiga ikad napisana o Venciji:
Predrag Matvejević - Druga Venecija.
Jedino tako možete biti u Veneciji prije Venecije.

P.S. Samo za ljubitelje lijepe književnosti.

Dlapek
11.09.2008., 11:04
najbolji vodič za duh Venecije i najbolja knjiga ikad napisana o Venciji:
Predrag Matvejević - Druga Venecija.
Jedino tako možete biti u Veneciji prije Venecije.

P.S. Samo za ljubitelje lijepe književnosti.
Pa ne bih se baš složila.Scarpa je puno bolji ,osim što je sjajan pisac on je - Mlečanin.

amiee
27.09.2008., 14:09
koliko kosta voznja vaporettom?

Winter
27.09.2008., 14:24
koliko kosta voznja vaporettom?

The public boats called vaporetti and motoscafi run almost constantly, and you'll seldom have to wait more than a few minutes for one to come along. The standard waterbus or autobus fare is a rather steep €3,50, or €5,00 for the popular lines on the Grand Canal. However, you can save money with a 1-, 3-, or 7-day ticket.

You can buy the ACTV tickets at the ticket booths at the docks or the VE.LA. ticket offices. You can also buy tickets from one of the many authorised sellers (tobacconists’, newspaper stores and some cafés): remember to stamp your ticket in the yellow machine before getting on the vaporetto. Tickets are not sold on board the boats. If you find yourself on board without a ticket, inform the ACTV crew immediately so as to avoid paying a fine.
At the boat stop there are maps depicting the directions all boats stopping there are going: the vaporetto is an easy way to admire all the mansions and buildings that overlook the Grand Canal and the lagoon

- One-day Travel Card for € 10,50 , valid from 24 hors from the time of stamping.

- Three-day Travel Card for € 22,00 with a 72-hour validity from the time of stamping.

http://www.venicewelcome.com/actv/vaporetto.htm

Frankie
06.11.2008., 09:40
Bok, jel tko letio s Marco Polo aerodroma ?
Kakva je organizacija transfera želj. stanica - aerodrom i koliko brzo se može stići ?
hvala !!

Frankie
06.11.2008., 09:53

baš lijepo objašnjeno, ko u vodiču
a da li bus za aerodrom staje kraj želj. kolodvora ?
hvala

phi
06.11.2008., 10:31
Bok, jel tko letio s Marco Polo aerodroma ?
Kakva je organizacija transfera želj. stanica - aerodrom i koliko brzo se može stići ?
hvala !!

Kad izađeš sa željezničke u Mestre skreneš desno i hodaš 30 m do proširenja ceste gdje ti stoje ATVO (http://www.atvo.it/index.php?lang=it&area=23&menuid=35) busevi. U kafiću kupiš kartu do aerodroma (3 eur). Red vožnje. (http://www.atvo.it/images_doc/linee/Mestre_FS_-_Aeroporto_Marco_Polo_(dal_26.10.08_al_28.03.2009) .pdf)

Frankie
06.11.2008., 13:20
hvala, hvala
nego zvao sam informacije na željeznčki i žena veli da je povratna karta iz Zagreba oko 430kn..

love2travel
06.11.2008., 18:49
hvala, hvala
nego zvao sam informacije na željeznčki i žena veli da je povratna karta iz Zagreba oko 430kn..

Pitaj za Euronight vlak. Tako možeš dobiti jednosmjernu kartu već za 110 kuna. Kreće u 23:35, tamo je u 7:16. Vraća se u 21:27.

brkin666
12.12.2008., 00:39
planiram s curom ici u sredinom 3 mjeseca u veneciju na par dana.kako je najjeftinije za prijevoz,dali vlakom? i dali je povoljan privatni smjestaj. hvala unaprijed

suncana75
12.12.2008., 07:50
Imate li kakva iskustva sa docekom Nove u Veneciji? Sve bi sami organizirali, dakle agencije su iskljucene. Zanima me kakva je atmosfera ako je netko bio.

Dlapek
12.12.2008., 09:36
Imate li kakva iskustva sa docekom Nove u Veneciji? Sve bi sami organizirali, dakle agencije su iskljucene. Zanima me kakva je atmosfera ako je netko bio.
Atmosfera ti ove godine bude ili natopljena ili smrdljiva .
(Venecija je pod vodom,pa ako nastavi padati- jedan scenarij,a ako se voda povuče -smrdit će još barem nekoliko tjedana dok se sve ne osuši)

anavicro
14.12.2008., 10:09
zna li itko odkud krece vlak ili bus iz venecije za milano? kakva je povezanost?

lappino
14.12.2008., 10:13
Vlak za Milano iz Venecije kreće sa venecijanske stanice S. Lucia, i za par minuta je u Mestrima. A onda mu još cca 3 sata treba do Milana. I ide najkasnije svaki sat. Ili (puno) češće. U Italiji se inače vlakom putuje cca parsto puta češće nego busom.

angelin1
15.12.2008., 09:08
zna li itko odkud krece vlak ili bus iz venecije za milano? kakva je povezanost?

Imaš raspored na www.trenitalia.it upiši u rubrike od kud do kud putuješ, datum i sat i dobit ćeš raspored vožnje vlakova i cijene. (Cijene ako odeš na košaricu, onda ti izračuna.)

iLOVEgoaTRANCE
20.12.2008., 16:37
jel ima dje u veneciji da se moze partijat a ne sam romantika,ovo-ono.

jel ima ikakvih nocnih klubovi i kakva se muzika tamo pusta u 4. mj idem tamo pa me zanima ocu odljepit od dosade il ce bit spica :P pls odg.

angelin1
21.12.2008., 16:44

jel ima ikakvih nocnih klubovi i kakva se muzika tamo pusta u 4. mj idem tamo pa me zanima ocu odljepit od dosade il ce bit spica :P pls odg.

Umrit ćeš od dosade. Noćnog života NEMA. Imaš nekoliko birceva na Campo San Margarita, a disco tek na Lidu, pa ti vidi. AKo želiš provod i noćni život - za tebe nije Venecija.

Dlapek
22.12.2008., 07:58
Umrit ćeš od dosade. Noćnog života NEMA. Imaš nekoliko birceva na Campo San Margarita, a disco tek na Lidu, pa ti vidi. AKo želiš provod i noćni život - za tebe nije Venecija.

Na Campo San Margarita smo se ludo proveli u jednom jazz clubu.Na žalost ne sjećam se kako se zove.Bila je gošća jedna pijanistica iz JR sa svojim bendom.

iLOVEgoaTRANCE
22.12.2008., 16:53
ok thx na odgovoru

MOLOKAI
23.12.2008., 16:01

Sve diskoteke su smjestene u obliznjem Lido di Jesolo.

>maja<
25.01.2009., 17:37
može li mi netko reć ako idem iz padove u veneciju tim nekim vlakom što su mi rekli da postoji za 2-3 eura, gdje ću točno stić u veneciju, i koliko udaljeno od sv. Marka? i ako je dosta udaljeno, kako se može stić do tog trga? hvala

angelin1
25.01.2009., 17:58
može li mi netko reć ako idem iz padove u veneciju tim nekim vlakom što su mi rekli da postoji za 2-3 eura, gdje ću točno stić u veneciju, i koliko udaljeno od sv. Marka? i ako je dosta udaljeno, kako se može stić do tog trga? hvala

Samo JEDNU stranicu prije lappino je stavio fenomenalnu fotku s tlocrtom Venecije i još k tome označio gdje je trg, a gdje stanica i kojim putem ići. Zar je taaako teško klikati mišem???:ne zna: