PDA

View Full Version : Želučana pitanja - gastritis, ulkus, gastroskopije...

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

camundongo
14.05.2007., 01:36
Gastroskopija je usporediva sa zahvatima u stomatologiji...:)

snjoxi
14.05.2007., 07:45
Samo ako ti je prvi pregled kod specijaliste.

prvi pregled kod TOG sprecijalista?

Veky
14.05.2007., 09:45
Nije ti izgrebala ejdnjak jer endoskop jednostavno nema čime izgrebati jednjak pa ne nazivaj ženu kravom. Krv se pojavila zbog pucanja kapilara kao posljedica refleksnih napinjanja.

Isto sam pljucnuo malo krvi u slini i čovjek mi je objasnio o čemu se radi i da se ne plašim toga. I bio je u pravu.

Najbolje je bilo kad je doktor uzeo tufere i obrisao mi suze sa očiju :rofl: Nisam znao jel me zafrkava ili je zbilja tako ljubazan :s

Dok je pisao nalaz i završavao obradu asistentica je čistila endoskop. Rastavila ga, ispirala u neke 2-3 zelenkaste tekućine. Rastavila ga i ispirala do najmanjeg detalja. Uopće ne sumnjam u sterilnost tog uređaja. Bar ne kod privatnog liječnika.

Od svega su najgorje refleksne kontrakcije i kad ih donekle uspiješ nadvladati pregled je "prihvatljivo" neugodan.

Beboje
15.05.2007., 11:54
Hej, Piromane, kako želudac?
Meni krenulo nabolje i onda me prošli vikend oborio žestoki napadaj žučnih kamenaca - 24h nepodnošljivih bolova koje ni Spasmex nije smanjivao. Nisam ništa jela tri dana, a trebalo je još 7 da počnem s normalnom ulkusnom prehranom.
Uglavnom, za par tjedana trebam ići na laparoskopsko (nadam se) uklanjanje žučne vrećice jer su mi kamenci previše mobilni.
Preporuka mi je i dalje uzimati Lanzul jer želučana kiselina može isprovocirati i žučni napadaj.
Nadam se da ću bez žuči lakše srediti i želudac.

-katrin-
15.05.2007., 14:08
piromane, jesi ti bio na lanzulu kad si isao ponovo na gastroskopiju ili si to prije prestao piti?

ekonomist007
15.05.2007., 16:34
a gle, ocekuj uzas pas shvatit da nije bas ko u najgoroj nocnoj mori. ocekuj ugodan pregled i napatitces se. ja nikad nisam rekla da pregled nije bio grozan, saamo da nije bio grozan kako sam ga zamisljala.

Eto, obavila sam i ja jučer gastroskopiju.:cheer: I, istina, nije bilo tako strašno kao što sam zamišljala. bilo je malo problema s gutanjem u početku, al preživila sam:)

tjeskobna pastrva
15.05.2007., 17:12
eto vidis :D

piroman
16.05.2007., 06:44
Do pregleda sam pio lanzul, sada posle pregleda ne pijem ga, ako mozemo tako reci, doktor je reko da je zeludac uredu i da nebi trebao piti vise nista, gastal po potrebi, posto je prisutna nervoza prepisao je caj za opustanje do dolaska nalaza uzoraka uzetih na bakteriju. Taj caj mi nikako ne odgovara ima nesto u njemu od cega mi stomak stane i citavo vreme mi se podriguje tako da sam ga zeminio sa jednim drugim. Ali mene i dalje kljuca, da li je od nervoze koju jos uvek imam narocito ujutro ili je to jos uvek sve sveze. Uglavnom ako me zaboli a primetio sam da je to kada sam gladan pojedem nesto ako se peckanje i grebanje nastavia onda uzmem gastal jer predpostavljam da je kiselina otisla gore. Lanzul uzmem ako bas boli. Pokusavam da ne uzimam nista da se organizam malo ocisti od tih silnih tableta i da se sam pocne boriti, ali kad zaboli sta drugo nego popiti tabletu :(. Sto se tice cajeva isto i oni ispiraju zeludac, ne znam dali se to vama desavalo?
Ne mogu reci da nema pomaka, ima poceo sam jesti raznovrsniju hranu koja ne bi trebala da smeta.
Nekako mi je najgore ujutro, veceram nesto lagano i kad ustanem ja vec osecam da me grebuckaa osecam i glad, padalo mi je na pamet da ustanem u noci i pojedem nesto da zeludac ne bude prazan cisto da popijem jedno jaje.

Kod mene je to specificno nervoza koja je uzrokovana (a to sam pominjao vise puta) razmisljanjem "zasto boli, i zasto to vec jednom ne prestane".
Naprimer kada me ne boli,pecka i grebe nisam nervozan osecam se super, cim pocne da pecka odma i nervoza dolazi. Pokusavam svim silama da se opustim, cak izbegavam i Xelax da uzimam ako ga uzem onda je to pola tabletice.
Moram svoju psihu da rasteretim.
Eto mi preko foruma se dopisujemo i razmenjujemo iskustav, da mi je naci nekoga sa kim mogu popricati ko je imao slicna iskustva, drugacije je kad sa nekim pricas, zar nije tako.
Slucajno sam saznao od jedne zene u ljekarni (u razgovoru smo naisli na temu gastritisa) koja mi je rekla da je i ona imala problema sa gastritisom i preporucila jedan narodni lek jdnostavan da ne moze biti jdnostavniji. "Kupus" - Sok od kupusa - Kupus sadrži gefarnat, spoj koji potiče stanice da naprave tanku prepreku od sluzi kao štit od napada kiseline.
Recept: Napravite sok od svježeg sirovog zelenog kupusa (upotrijebite sokovnik). Mora biti svježe pripremljen jer se aktivne tvari uništavaju skladištenjem, zagrijavanjem ili preradom. Najbolji je sok od proljetnog i ljetnog kupusa. Kaze pila je ujutro na taste jednu soljicu od kafe 21 dan i da joj je to pomoglo. do sada ju je u njenom zivotu 2 puta hvatao gastritis i da je to koristila i nema pomaze 100%.
Kod mene u basti kupus je jos mali ali cim naraste ima i to da probam, ako se to u medjuvremenu vec ne sanira, daj boze :)

Beboje
16.05.2007., 08:11
I ja sam čula za sok od kupusa, no kako volim svježi kupus na salatu, te sam ga jela skoro svaki dan - a ipak imala gastritis - akutnu upalu, baš i ne vjerujem u ta čuda.

Mene još ne žele dati na kontrolnu gastroskopiju, iako bih voljela vidjeti da li sam si išta pomogla. I mene dalje bocka - lijevo pod rebrima (želudac) ili desno pod rebrima (žuč). Ista fora, kad krene čudan osjećaj u želucu, pobune mi se i crijeva i sva sam nikakva. A kad je želudac OK, i još osjetim onu pravu zdravu glad - onda sam cijela OK.

Idu mi na živce večernje i noćne mučnine, a tada mi baš ne paše ležati bočno, djelomično na želucu ili, s druge strane, na žuči, već pokušavam biti na leđima.

No, ja imam i herniju, a ona isto može žuljati. Ah, tko bi ga znao. I dalje se osjećam kao invalid. Nervira me i to podrigivanje, iako dobro dođe.

lioness
16.05.2007., 08:39
Eto, obavila sam i ja jučer gastroskopiju.:cheer: I, istina, nije bilo tako strašno kao što sam zamišljala. bilo je malo problema s gutanjem u početku, al preživila sam:)

gdje si isla na gastroskopiju? ja sam upravo nazvala vinogradsku, nemaju slobodnih termina do 10. mjeseca :eek:

p.s. jel postoji neka fora da si uplatim nekakvo dodatno ili dopunsko osiguranje, pa da idem besplatno na te preglede ali kod privatnika? mislim, sunce osiguranje ima takvo nesto, ali ne znam dal se sami pregledi placaju dodatno, ili to osiguranje to pokriva.

piroman
16.05.2007., 09:46
Ja i ti imamo slične simptome i mene levo pod rebrim bocka, peče a bocka i peče me i pod desnim rebrima (u zadnje vreme manje) ali kod mene nije žuč kao kod tebe, skoro sam bio na ultrazvuku bubrega pa mi je pregledao i žuč sve OK.
De mi objasni šta je HERNIJA ta koja je vezana za želudac?

Ovo mi je Jedan doktor preporucio, ali to je bilo davno: Jesi li probala spavati, mozda zvuci malo luckasto u polusedecem polozaju ili sa povisenim jastukom tako da ne spavaš skroz vodoravno da ti predeo želudca bude malo uzvišen, da kiselina ne zahvati taj deo koji je (kako bi to rekao pod hernijom). I da li znas da kod hernije ne bi trebalo nista jesti 2-3 sata prije spavanja.
Jasam sinoc klopao i posle jedno sat i pol isao spavati jutros kad sam ustao pece zeza. Meni je 1998 diagnzirana hernija vec sam i zaboravio njene simptome, ako je to ta hernija kao kod tebe onda je to to.

Ovao sam nasao na internetu: vezano za Hrniju:

Ne nosite usku odjeću i čvrsto stegnut remen

Jedite male i česte obroke

2 ili 3 sata prije spavanja ili ležanja ne konzumirajte hranu

Izbjegavajte sve što iritira jednjak kao npr. gazirana pića, mentol, limunska kiselina, jako začinjenu hranu, cigarete, kavu, masnu hranu i alkohol.

Ma sta da ti kazem moz samo vegetirati Sranje.

Beboje
16.05.2007., 10:47
Kad popusti sfinker između želuca i jednjaka i dio želuca se iskrivi u jednjak - to je ta hernija. No, nikad prije nisam imala nikakva bockanja i žuljanja... samo rijetke mučnine i slabost. Bockanja i žuljanja osjećam otkad sam na Lanzulu. No, ti si se s njega skinuo, pa ipak imaš slične simptome, a ni žuč te ne smeta.

Uska odjeća (remen, grudnjak) definitvno smetaju.

Spavati pokušavam na povišenom već dva mjeseca - dva puta mi se zbog toga ukočio vrat.

No, baš i nemrem ići gladna u krevet - 2 do 3 sata gladovanja prije spavanja ne dolaze u obzir. Trebam pripaziti da to bude malo lagane klope.

-katrin-
16.05.2007., 11:03
meni su dr rekli da 2 TJEDNA (!!!!!) prije nego sto idem na kontrolnu gastroskopiju moram prestati piti bilo kakve lijekove (cak i gastal i sl) jer se u protivnom moze prikriti upala i gastroskopija tj. nalaz biti uredan, a u biti upala jos uvijek postoji tako da ne znam koliko je pametno sto si bio na lanzulu do same gastr.

-katrin-
16.05.2007., 11:03
kako mislis cajevi ispiru zeludac???

piroman
16.05.2007., 11:38
Na Lanzulu sam bio 7 dana prije gastroskopije. Bas sam namerno hteo da ostanem "čist". To me nije savetovao doktor nego ja sam.
Prekomerno konzumiranje čaja, ajde recimo šteti (može biti a i nemora), koliko šteti ne znam. Kafa ima kofein, čaj ima tanin i mi koji imamo problema sa želudcom bolje je praviti blage čajeve što znači ako na uputstvu piše da ostoji 30 min ti ga procediš za 15 min.
Jer što duže držiš čaj ne proceđen on je jači.
Meni se dešavalo prije ujutro na tašte kada popijem čaj imam osećaj kao da mi je želudac ispran, i odmah sam posle toga morao da nešto pojedem.
Pazi sve ovo što sam napisao (može biti a i nemora) nije kod svakog isto. Neko može popiti litre i litre čaja a da ništa ne oseti dok kod drugih je obrnuto.
Pa vidiš sam po sebi da li ti smeta ili ne.

ekonomist007
16.05.2007., 11:44
gdje si isla na gastroskopiju? ja sam upravo nazvala vinogradsku, nemaju slobodnih termina do 10. mjeseca :eek:

U Rijeci se isto jaaako dugo čeka. A kod privatnika je 450 kn. Tako da sam obavila u jednom manjem gradu, di nisu gužve i di odmah dođeš na red pa se i ti isto raspitaj...možda, karlovac...ili di već obavljaju gastroskopiju u blizini zagreba (ili di već živiš).

meggle
18.05.2007., 12:42
joj kad se samo sjetim povraća mi se odmah....ja sam bila 2 puta na gastroskopiji uzas meni su naspricali s mentolom ali nist to meni nije pomoglo...gutnula sam ali kad je bilo unutra joj meni uzas sam mi se povraćalo pa je morao pumpat zrak ponovo uglavnom oko 4 minute sam imala to sranje u sebi...stvarno što je neko reko dođe ti da izvučeš sam a nesmiješ...a ona lula fujjjjjj kroz koju ti gura to...uglavnom meni je dokt. rekla da se preko toga stvarno mogu dobiti bolesti kao što su hepatitisi..i odmah me slala na pretrage hvala bogu nalaz je negativan

alter me
20.05.2007., 23:51
cini mi se da gastroeneterolozi cesto zgaravice i bolove svedu pod zajednicki nazivnik "kronicnog gastritisa".meni je isti, naime, "dijagnosticiran" u drugom osnovne, dakle sa sedam godina.stres? sumnjam. imala sam ceste mucnine i zgaravice kroz djetinjstvo, uz gutanje gastala -prakticki cijeli zivot.sa 18 god zvakala sam dnevno 20-ak rupuruta i slicnih antacida, sve sto sam pojela samo mi se vracalo u usta. sada imam 24 god, zadnjih 6 sam pila controloc, te lanzul, bez pauze.radila sam nekoliko gastroskopija (erozivni ezofagitis, gerb, hijatalna hernija 5 puta 4 cm), rengen nekoliko puta, ph-metriju i manometriju.nista mi nije znacajno pomoglo, nikakva promjena nacina prehrane, spavanje na povisenom...mucnine su mi se izrazito pojacale u zadnje dvije god, jednostavno-povracalo mi se od jutra do veceri, gutala sam motilex ko bombone (tj.reglan).konacno sam dosla do izvrsnog gastroenterologa u zg (poznat kao najbolji), koji mi je savjetovao iskljucivo operaciju, i to vrlo hitno, obzirom da mi je u zadnjih pol godine doslo do problema sa disanjem (radi hernije koja vrsi pritisak na srce i pluca). Samo jedan digestivni kirurg u hr je pristao laparoskopski operirat.nisam htjela biti pokusni kunic, te sam otisla u hadassah u izrael (bolnica u rangu hopkinsa i mayo clinic), gdje su mi rekli da je moj reflux nevjerojatan, te da mi je barettov jednjak vrlo bliska i neizbjezna buducnost, ako vec ne i sadasnjost.Operirana sam nissenovom metodom (lap nissen fundoplikacija) pred 20 dana, oporavak mi je bio vrlo uspjesan i brz.Jedino ne mogu jest nista osim tekucina, ali privikavam se :) poanta svima koji pate od gerba je : trazite drugo misljenje, uvijek. Meni se 3 od 4 gastroeneterologa nikako nije slagalo sa operacijom, govoreci mi da ce mi vjerojatno svi simptomi ostati. No, ja sam nova osoba, bez refluxa, bez mucnina, savrseno!

Beboje
21.05.2007., 10:56
Alter me, svaka čast i čestitam na uspješnoj operaciji. Pretpostavljam da ćeš nakon oporavka moći jesti i krutu hranu.
Sa svojom dijagnozom i povijesti bila si definitivno kandidat za operaciju.
Meni je jedan gastrić na Rebru konstatirao Barettov jednjak, a drugi rekao da to nemre bit. Jest hiperplazija stanica s pokojim leukocitom, no jel to Baret ili nije, nemam pojma.
Ja sam na Lanzulu već dva mjeseca. Tek zadnjih par dana mi je bolje - opet se osjećam kao čovjek i raste mi apetit za nečim kaloričnijim. No, moram se paziti dok ne operiram žuć.

Nego, kako si pronašla tu izraelsku kliniku, kako si organizirala odlazak i koliko te je sve to koštalo? Oni to često operiraju? Koliko uspješno?

-katrin-
21.05.2007., 12:49
a koji je to izvrsni gastroenterolog u zg??

snjoxi
21.05.2007., 13:54
men isu dijagnosticirali gastritis peptica bulbitis, jos su mi nasli i dosta zuci u zelucu.
ima netko istu dijagnozu?
mene naime dermatologica poslala na gastroskopiju jer imam kao neke pristice po faci, sto navodno dolazi od zeluca.
citala sam topic i vidim da se nitko ne zali na tako nesto. inace, sa zelucem nemam velikih problema, zna mi biti muka tu i tamo, imala sam jednom davno neke grceve, ali nista strasno.
cekam slicna iskustva...

Beboje
21.05.2007., 14:30
Meni je sugerirano da i dalje uzimam Lanzul jer problemi s želucem, pretpostavljam veća količina želučane kiseline, mogu izazvati napadaj žuči. No, kako žuč dospjeva u želudac? Ne ide li u tanko crijevo?

snjoxi
21.05.2007., 14:39
koliko sam shvatila doktora, zuc u zelucu moze biti od hrane ili npr. voznje autom (ljudi koji ne podnose voznju), no ja niti sam se vozila autom a na pregled sam dosla nataste.
ocito je onda nesto drugo. rekao mi je da je moguce da imam i male kamence, i preporucio mi je uzv zuci.
moja mama naime ima istu stvar, zuc u zelucu i ne stvara joj to neke velike probleme.
mene samo i dalje zanima povezanost zeluca i stanja na kozi...

alter me
22.05.2007., 15:40
Radi se o dr.Rotkvicu u Zg.Privatnik, od socijalnog sam odavno odustala jer su mi rekli da sam mlada, da sam samo pod stresom i da zvacem gastal po potrebi.Glupost:mad: Bolnica Hadassah u Jeruzalemu je jedna od najpoznatijih bolnica, uz Mayo Clinic, i Hopkins u SAD-u.Dosla sam do njih, kao i do bolnice J.Hopkins, preko Interneta.Poslala upit, zatim nalaze DHL-om.Ponuda od Hadassaha je bila cca 20 000 dolara, od Hopkins otprilike 5 puta skuplje.Posto 100 000 dolara odjednom, nemam, a za Izrael se dalo skupit, odlucila sam se za Jeruzalem.Moj gastroenterolog mi je potvrdio da je to jedna od najboljih svjetskih bolnica, te da je to najbolje sto mogu dobit.Jos kad su mi rekli da je u Izraelu americki tim koji radi u obje bolnice,bilo mi je svejedno gdje. Kirurg je bio vrlo iskren, rekao mi je je moj slucaj zaista tezak i da nije siguran da ce me uspjeti operirati laparoskopski, te da imam velike sanse da prijedje na klasicnu, otvorenu op. Na svu srecu, operacija je trajala 4 sata i prosla je savrseno. A ja sam evo, tek 21 dan nakon operacije vec gotovo sasvim bez bolova, preporucila bih svima koji imaju vecu herniju i teski reflux. Operacije je, kao sto su mi rekli u Izraelu, uspjesna u 90 posto slucajeva, pogotovo kod mladjih ljudi sa jednjakom normalne duzine koji dobro reagiraju na inhibitore protonske pumpe.Znaci, ako vam controloc ili lanzul ne rijese vecinu simptoma, niste dobar kandidat za lap nissen fundo.Malo je problem sa hranom nakon operacije, funkcionalno je pol zeluca i dosta je cudan osjecaj, a ako slucajno progutam a ne prozvacem dobro pa ostanu grudice - vec kod npr.pirea, umirem od bolova ali navikla sam se ;) no, ako se odlucujete za operaciju, nisam sigurna da je Hrvatska pametna opcija. Lap nissen fundoplikacija je rijetka i komplicirana operacija, digestivni kirurg koji ju u Zg operira, kod kojeg sam bila na razgovoru, rekao mi je samo da mi je op hitna, da nakon iste necu moc povracat i da dodjem na op za 2 tjedna. I to je to. U Izraelu sam s kirurgom razgovarala preko sat vremena, opisao mi je kako op izgleda, koji su rizici, kako cu se poslije hraniti, ma sve. pozdrav svima :kiss:

Hedera
22.05.2007., 18:38
[/QUOTE] također, samo je meni dok je izvlačila prokletu cijev promašila nešto pa je vraćala na pola puta natrag i na kraju mi je izgrebala jednjak..kad san vidila krv poludila san-krava glupa (Split)[/QUOTE]
Krv?:horor: Ne,ne,ne..:eek: SweetMary..

Nije ti izgrebala ejdnjak jer endoskop jednostavno nema čime izgrebati jednjak pa ne nazivaj ženu kravom. Krv se pojavila zbog pucanja kapilara kao posljedica refleksnih napinjanja.
Isto sam pljucnuo malo krvi u slini i čovjek mi je objasnio o čemu se radi i da se ne plašim toga. I bio je u pravu.

A kako je ona to mogla znati?!?Pa njoj nitko nije učtivo objasnio da su kapilare popucale,kao što je tebi.Mislim da možemo zaključiti da to nije bila privatna ordinacija.:p

Najbolje je bilo kad je doktor uzeo tufere i obrisao mi suze sa očiju :rofl: Nisam znao jel me zafrkava ili je zbilja tako ljubazan :s

Imao si izgleda vrlo pristojnog doktora.:s Lijepo
Ime?:rofl:

Beboje
28.05.2007., 08:48
Piromane, kako je?
Ja još nisam dobila termin za laparoskopiju. Pijem i dalje Lanzul, kile ne dobivam, a zadnjih par dana mi je opet bilo malo teže... bockanje, žuljanje, općenito se lošije osjećam.

piroman
29.05.2007., 06:10
Evo me, sta da ti kazem opcenito moje stanje je srednje. Ne mogu reci da je super a i ne mogu reci da je lose nesto izmedju. I ja osecam bockanje zuljanje ali ne stalno. Mani je to obicno posle jela.
Bio sam po nalaz na bakterije i sve je uredu. Razgovarao sam sa doktorom vezano za to peckanje struganje koje se javlja obično posle jela i on mi kaže da moj želudac (koji je mišić mislim na želudac, tokom rada brže se uvija nego inače pa se stvara ta nelakoda) dao mi je neke kapsule da mi smire rad želudca , uglavnom te kapsule se odnose na komplet probavni sistem od želudca, creva itd. da malo regulišu i uravnoteže probavu i kada sam izlazio doktor mi je rekao da sam ja potpuno zdrava osoba i da je to sve "ok", samo ne zna on kako je meni!
Lanzul i ostale tablete na tu bazu ne uzimam.
Koristim samo čiste prirodne "preparate". Počeo sam da pijem sok od kupusa (http://kuvar.8m.com/kupus.html) ujutri i tamo kasnije posle podne. Toliko su mi ga ljudi nafalili da sam odlučio da probam i ja. Malo sam se raspitivao na drugim forumima vezano za jačanje želudca u i evo šta mi je jedan tip napisao:

"Evo ja da ti kažem iz iskustva.
Samo cedi sok od svezeg kupusa i to pij barem 2 case dnevno.
Ako imaš onu centrifugu za cedjene sokova, onda je najbolje.
Sok mora da bude svez i odmah da popijes i ništa da ne ostavljas za kasnije. Sok obnavlja sluzokozu i zeludca i creva pa se daje i pacijentima obolelim od cira na zeludcu i na dvanaestopalacnom crevu.
Dovoljno ćeš iscediti soka od 1/4 glavice za jednu casu od 1,5dl.
Tako pij jedno 2 sedmice i budi siguran da nećeš imati vise problema.
Jest da je gadno,bljaaak...ali pomaze.Nemoj pokusavati da se lecis koje kakvim tabletama koje će ti samo zlo doneti svemu drugom."

Eto, jos sam čitao po internetu i stvarno bi trebalo da pomaže, necu jos nista da govorim o uspehu jer ga koristim tek par dana. Pokusavam da jedem raznovrsnu hranu, sa kilama je isto stojim ne pomičem se ali to je najmanji problem.

Sve u svemu još uvek borba.

medex
29.05.2007., 08:00
Ja bih vam preporucio da pokusate sa SIPF preparatom maticnjaka. Radi se o francuskom preparatu koji se dobiva od svjeze biljke maticnjaka (melise) i dolazi u bocicama poput sirupa. Zlicica se otapa u casi vode i pije dva do tri puta dnevno, ovisno o problemima. Za sada su iskustva sa mojim pacijentima izvrsna. Bitno je da je preparat od svjeze biljke, a ne u vidu tableta i sl. Zove se SIPF Melise a ima ga za kupiti u Ljekarni QWuisisana na Trgu, Ljekarni Hanzic u Gajnicama, Bio Terri u Staroj Vlaskoj ... Treba ga uzimati tijekom mjesec dana.

Beboje
29.05.2007., 08:34
Medex, našla sam nešto na internetu - S.I.P.F. Matičnjak, no zanima me da li je to tinktura na bazi alkohola? U akutnoj fazi baš ne bih smjela uzimati "žestice".

Inače mi se čini OK stvar i voljela bih probati.

Beboje
29.05.2007., 09:07
Zvala biljnu ljekarnu i pitala za S.I.P.F. Matičnjak - kaže žena da je to alkoholna tinktura. Nije ni čudo da ti smiri živce. Ali zato ne uzimam niti Valerijan kapi niti Švedsku grenčicu... želudac se buni na tolike promile.

polly
29.05.2007., 09:09
Zvala biljnu ljekarnu i pitala za S.I.P.F. Matičnjak - kaže žena da je to alkoholna tinktura. Nije ni čudo da ti smiri živce. Ali zato ne uzimam niti Valerijan kapi niti Švedsku grenčicu... želudac se buni na tolike promile.

medex se malo zaigrao s reklamiranjem
sad samo da lijena moderatorica skupi volju i obriše to :D

Beboje
29.05.2007., 09:45
Onda bi trebalo pobrisati pol foruma. Zato što si međusobno sugeriramo nešto što bi nam moglo pomoći?

polly
29.05.2007., 10:03
sugeriranje je jedno, otvoreno reklamiranje drugo :mig:
neka zakupi baner, pa nek reklamira što god hoće
pravila su jednostavna, vidio ih je kod registracije i treba se u skladu sa time ponašati

medex
29.05.2007., 12:48
Sory za reklamiranje, necu vise. Niti mi je namjera. Ja se bavim prirodnom medicinom i prilicno sam u tome strucan, tako da znam gdje se sto moze nabaviti. Ukoliko nekoga zanima neka me privatno kontaktira pa cu vam reci da ne ispadne na koristimo kanal za marketing.

medex
29.05.2007., 12:51

To ti je 30% alkoholna otopina. Kada od te smjese uzmes 1-2 zlicice i otopis u casi vode, koncentracija alkohola se gotovo vise ne moze niti izmjeriti.

Beboje
29.05.2007., 13:43
Ipak je to žestica.

Beboje
01.06.2007., 15:25
Super, zadnjih par dana me sve više muči i nervoza crijeva. Veliku nuždu obavim i po 4 puta dnevno, iako stolica izgleda normalno. Ali taj lagani grč u crijevima me ubija u pojam. Kao da imam proljev, a nemam.
I dalje me pika ispod rebara; malo lijevo, malo desno. Bolje mi je kad jedem.
A umorna ko pas.

Poludit ću više.

snjoxi
01.06.2007., 15:32
Super, zadnjih par dana me sve više muči i nervoza crijeva. Veliku nuždu obavim i po 4 puta dnevno, iako stolica izgleda normalno. Ali taj lagani grč u crijevima me ubija u pojam. Kao da imam proljev, a nemam.
I dalje me pika ispod rebara; malo lijevo, malo desno. Bolje mi je kad jedem.
A umorna ko pas.

Poludit ću više.

meni ujutro kad se probudim, jos ne ustanem iz kreveta, pocinju frkat crijeva. kuzim da je na bazi nervoze, nije jako i nije strasno, al ucestalo zadnjih dana.
imate kakav savjet? osim da se opustim i ne zivciram (to ne ide tkao lako) :rolleyes:

sarahkey24
02.06.2007., 07:16
...ljudi pomagajte...
...već godinama imam gastritis, i dosta problema vezanih uz želudac....
....nekako sam uz pravilnu prehranu i lijekove to uspijela par godina sanirati...
...no, ima već dvadesetak dana osjećam neopisivu nervozu u želucu i crijevima, svako malo i proljev, a onda ta nervoza prijeđe i na mene općenito...
...tako da sam nervozna i ja i želudac-posljedica je gubitak težine...
...e sad-svi ti lijekovi za želudac su mi u početku pomagali no sad ih ne podnosim-kad ih popijem bude mi još gore....
....čak sam i apetit počela gubiti...
..ima li netko kakvo slično iskustvo ili savjet....
...šta pomaže u ovom slučaju....:s

Beboje
03.06.2007., 13:11
Pomogla bih ti kad bih znala kako da sebi pomognem. Gastritis (nebakterijski) su mi dijagnosticirali prije dva i pol mjeseca i od tada sam na Lanzulu... zašto, jer imam i žučne kamence koji su me u tih dva i pol mjeseca dva puta napali. Mislila sam da mi je krenulo na bolje, no onda su došli stresni dani i mene su počela grčiti i crijeva. Velika nužda par puta dnevno, a grčenje i neraspoloženje non-stop. Jedino na spavanju sam mirna.
Sad konačno idem na razgovor kod kirurga radi odstranjivanja žućne vrećice. Sumnjam da će mi to pomoći s crijevima jer bih rekla da sam razvila sindrom iritabilnog kolona. Kao da su mi upaljena crijeva, a ja sam bezvoljna i užasno umorna.
Vjerojatno bih trebala na kolonoskopiju, ali nemam snage još i za to. Valeral ne pomaže, Spasmex ne pomaže, Helex ne pomaže... ništa osim spavanja.

medex
04.06.2007., 07:17
Za oba dva problema pokušajte sa preparatima matičnjaka (melise), s napomenom da preparat mora biti napravljen od svježe biljke, a ne u vidu tableta. Preparat nema štetnih pojava, umiruje sluznicu želuca, smanjuje grčeve, ima općenito smirujuće djelovanje na cijeli organizam.

piroman
04.06.2007., 07:27
Ne mogu da veruje, jutarnja nervoza i kod mene samo nemam problema sa crevima nego jednostavno nervoza, koja je zacinjena sa svim i svacim hocu reci da u zadnjem periodu (kako to da objasnim) zivci su mi se istanjili jako brzo se iznerviram, to me pored sve te nervoze jos vise nervira i sta ces ako mozem da izdrzim ako ne popijem neki caj ili neku tabletu za smirenje.
I ta nervoza me koci u mom oporavku od gastritisa.
Da mi je otici negde na jedno 2 nedelje bez ikoga u sumu, u planinu da pobegnem od ove svakodnevice ma da cuvam ovce, razumete sta hocu da kazem, samo da budem na miru, sto je veopma tesko.

Beboje
04.06.2007., 08:28
Ne moraš mi pričati. Danas dobivam ključeve od novog stana, a nimalo se ne veselim... samo iščekujem što će sada krenuti krivo. Sve mi je naporno i svega se bojim. A bila sam super-žena; na poslu hiper-produktivna (čak i za vrijeme trudnoće), kućne financije držala pod kontrolom, organizator nabavki i investicija, još i dvogodišnje ultra-aktivno dijete...
A sad bi na pusti otok... da se legnem na vruću stijenu uz more i da me puste svi na miru... da mogu spavati i nigdje ne moram ići... bez termina, rokova i sličnih gluposti.
Ujesen muž i ja krećemo na početnički tečaj joge, ali tko će doživjeti jesen? A tek mi je 35g.
Pokušavam ne piti kavu, ali onda mi je još gorije jer se oneraspoložim i crijeva mi se grče zbog smušenosti i neke depre. Lagana kavica me digne, pa mi se čak crijeva i smire.
Možda će mi biti bolje kad preuzmem svoj stan... daj dragi Bože!

piroman
04.06.2007., 09:49
Eto lutam internetom u potrazi za nečim što jača živce i naiđem na jedan čaj (ako će neko o nečem ja o čajevima, samo što dalje od tableta, ako se može ;) ) VALERIJAN (http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=186), VALERIJAN 2 (http://www.pyrus-mm.hr/podlinkovi_priroda/valerijana.htm)
nisam ga koristio ali bi mogao "mozda" pomoći. ublažava sve one simptome koji NAS muče a vezani su za nervozu

snjoxi
04.06.2007., 10:12
Da mi je otici negde na jedno 2 nedelje bez ikoga u sumu, u planinu da pobegnem od ove svakodnevice ma da cuvam ovce, razumete sta hocu da kazem, samo da budem na miru, sto je veopma tesko.

ja sam otisla na 2 tjedna na odmr al me i dalje zezalo :rolleyes: :flop:

snjoxi
04.06.2007., 10:44
tak je i meni, ujutro cim se pocnem buditi, pocinje u zelucu, tocnije crijevima (ne mogu nekad odrediti zapravo jel zeludac il su crijeva tim vise jer mi je doktor rekao da imam dost nisko zeludac), ali uglavnom mi se premece, sarafi, a onda se smiri tijekom jutra.

Beboje
04.06.2007., 10:54
Trošim Valeral kapsule, ali ne vidim da nešto pomažu za crijevca. No, mislim da nam ovo mijenjanje vremena, proljetna mućkalica, definitivno pogoršava stanje. Bolje mi je kad uprži na 30 stupnjeva jer mi postane svejedno. Čudno.

sarahkey24
04.06.2007., 11:00
...ma luda sam više...:s
....najgore je šta se i ja uznervozim od želuca...:
....pila sam peptorane, gastale, i ostale lijekove ali ne pomaže baš...
...imam previše kiseline u želucu....
...ima li netko još kakav prijedlog?....::s

Psihopatična
04.06.2007., 17:00
Uzimala sam i ja Peptoran ( stari i novi 75 ), Gastal, Reni ( Roche ), nikaj od toga. Trenutno mi pomaže- Cirkulin, artičoka dražeje.

diavoletta
05.06.2007., 08:55
ja sam za gastritis i bol u duodenalnoj točki dobila prvo ulfamid kapsule, ali kako ih nisam dobro podnosila, doktor mi je dao onda ultop S kapsule..njima treba cca 15-tak dana da počnu djelovati, tako da uz njih uzimam i gastale..ovo je u manje od 3 godine treća epizoda bolova od gastritisa i kiseline..najgore što sam prva 2 puta mislila da je bubreg u pitanju jer me bolilo u križima pa prema naprijed, al sad treči put sam skužila da je žeudac u pitanju iako me boli od križa prema lopaticama..i oba dva puta mi je pomogla ista terapija, naravno uz dijetu i probranu prehranu,a kako je nađeno na ultrazvuku nešto pijeska i sedimenta u žući dr. mi je savjetovao da obavezno nakon večih obroka legnem pola sata..(na lagano povišeno), ne prava horizontala..iz mog iskustva, fantastičan je i od biofarma čaj od đumbira (ima i malo naranče unutra) i jako je fin, kao i dodavat večini hrane kod kuhanja sam đumbir..on je izvrstan za probavu..:top:

sarahkey24
05.06.2007., 14:19
...ljudi, hvala na savjetima...
...budem probala...
...a, valjda će nešto upaliti....
..meni je jedno vrijeme najbolje pomagala prehrana-nisam jela ništa frigano, masno, žestoko, nisam jela ni salame, paštete, čipseve i takve stvari....
...nekoliko godina sam bila bez probavnih tegoba ali došle opet....:rofl:
....je li netko probao ove nove tablete-target 10?....

-katrin-
05.06.2007., 15:29
ja probala i osim sto su bezobrazno skupe (7 kapsula skoro 50kn!!!!!!!!) nisu nista specijalno dobre.. recimo kao peptoran 75

Beboje
05.06.2007., 15:32
Ja sam na Lanzulu već dva i pol mjeseca. Rečeno mi je jedan mjesec, no zbog žući i lošeg stanja jednjaka moram nastaviti. Čini mi se da mi otežava probavu (nije ni čudo jer blokira lučenje želučanih sokova), pa glad nikad ne osjećam na normalan način već kao neku mučninu i slabost.
Danas bila na razgovoru kod kirurga i krećem na pretrage za operativni zahvat - vađenje žući. Iskreno se nadam da će mi to ublažiti i želučane tegobe.
Ali, stvarno je to čudno kod gastritisa - bol u leđima, odjednom preuski grudnjak, sve steže i smeta.

lioness
06.06.2007., 07:50
gdje se sve moze obaviti gastro-enteroloski pregled. zvala sam vinogradsku, imaju termin tek u 10 mj.

diavoletta
06.06.2007., 10:09
ne mogu ti dat prijedlog, jer sam iz Ri..jedino ako je još netko iz Rijeke mogu preporučit dr. Ivaniša privatno..u kbc-u je katastrofa raditi gastroskopiju..a i Ivaniš je vrhunski stručnjak u svojoj domeni.. :top:

lioness
06.06.2007., 10:25
ne mogu ti dat prijedlog, jer sam iz Ri..jedino ako je još netko iz Rijeke mogu preporučit dr. Ivaniša privatno..u kbc-u je katastrofa raditi gastroskopiju..a i Ivaniš je vrhunski stručnjak u svojoj domeni.. :top:

na zalost, iz zagreba sam. ali hvala

piroman
06.06.2007., 10:46
Raditi gastroskopiju u bilo kojoj zdravstvenoj ustanovi u Hrvatskoj je "smrt" zato sto se ceka od 1-3 meseca jedino ako nemas vezu.
Ako imas love idi kod privatnika. Ja sam iz Borova isao sam u Vinkovce cekanje nekih max. 7 dana a cena je 400 kn.
Pa ko moze neka izvoli.
Nije nesto da navijam za privatnike i u zdravstvenim ustanovama rade odlicni doktori samo sto docekati da dodjes na red je ubistvo, zato sam se odlucio kod privatnika.

lioness
06.06.2007., 10:53
Raditi gastroskopiju u bilo kojoj zdravstvenoj ustanovi u Hrvatskoj je "smrt" zato sto se ceka od 1-3 meseca jedino ako nemas vezu.
Ako imas love idi kod privatnika. Ja sam iz Borova isao sam u Vinkovce cekanje nekih max. 7 dana a cena je 400 kn.
Pa ko moze neka izvoli.
Nije nesto da navijam za privatnike i u zdravstvenim ustanovama rade odlicni doktori samo sto docekati da dodjes na red je ubistvo, zato sam se odlucio kod privatnika.

ja bi prvo trebala na pregled, pa da mi kaze jel trebam gastroskopiju ili ne. samo ne znam sto bi tocno on na pregledu mogao napravit da otkrije jesam li ili nisam kadidat za gastroskopiju. svi se iscudjavaju zasto uopce sa 25 g. trebam na pregled, a to sto imam problema sa zelucem i sto sam jako puno godina pod stresom im uopce ne igra ulogu

Beboje
06.06.2007., 11:00
Potraži si na netu gastrića privatno, neku od privatnih poliklinika gdje možeš obaviti i gastroskopiju.

U novinama se reklamira jedan koji gastroskopiju radi i pod kratkotrajnom općom anestezijom, no ne mogu ništa o njemu pronaći na netu, pa ga ne mogu preporučiti.

BONA OFFICIA dr. KARDUM d.o.o.
Specijalistička ordinacija za bolesti probavnog sustava i jetre
Ulica Republike Austrije 9/I
tel: 3774-994

Piše da u tjednu rade od 17h do 21h, a subotom od 9h do 14h.

Ponavljam, ne mogu ga preporučiti jer ne znam ništa više od onog što je objavio u oglasu. Mene je privukla kratkotrajna opća anestezija.

lioness
06.06.2007., 11:22
hvala na trudu

piroman
06.06.2007., 11:33
Obično prvo te salju da napravis krvnu sliku+urin, potom te posalje kod gstroenteorologa za njegovo misljenje (moze biti a i ne mora) zatim ultrazvuk abdomena, mozda rengenski snimak zeludca (to se pije kreda) i na kraju gastroskopija.

Jedno pitanje da li od nervoze mislim na nervozu zeludca i opste nervoze moze zeludac da boli?

lioness
06.06.2007., 12:33
Obično prvo te salju da napravis krvnu sliku+urin, potom te posalje kod gstroenteorologa za njegovo misljenje (moze biti a i ne mora) zatim ultrazvuk abdomena, mozda rengenski snimak zeludca (to se pije kreda) i na kraju gastroskopija.

Jedno pitanje da li od nervoze mislim na nervozu zeludca i opste nervoze moze zeludac da boli?

kad sam nervozna, ne boli me zeludac. boli me ponekad, kad nesto pojedem. ne mora se ni raditi o necem ljutom ili zacinjenom. ono, jaka bol, grcevi zeluca. a kad sam gladna, iz nepoznatog razloga mi se podriguje :o

snjoxi
10.06.2007., 09:25
evo ja sam kupila onaj petrovicev med za gastritis. zena u gei kaze da ce mi rijesiti 90 % problema. ne vjerujem bas u to, ali dobro ajde, odmoci ne moze :cool: a nije nesto ludo skup proizvod.
prijavit cu rezultate.

M3NT4L
13.06.2007., 00:17
Moja djevojka ima neku bakteriju u želucu i kaže da se dobiva preko zelene salata ili mliječnih proizvoda.Muči je jako želudac.
Zanima me je li netko zna o kojoj se bakteriji radi i je li prenosiva (poljupcem,dijeljem kuhinjskog pribora i sl)...

kishobran
13.06.2007., 07:26
:misli:
Ajde ju zamoli da ti pročita nalaz pa ponovno postavi isto pitanje.

M3NT4L
13.06.2007., 10:32
:misli:
Ajde ju zamoli da ti pročita nalaz pa ponovno postavi isto pitanje.

pa nije ošla kod doktora....

kishobran
13.06.2007., 10:59
Pa kak onda zna da ima neku bakteriju?!
Mozda je Helycobacter Pylori u pitanju, ali nek fino ode kod doktora jer bez njega nema pomoći.

sretnodijete
13.06.2007., 11:00
A kako onda zna( i to baš salata ili mlijeko)...intuicija ili vidovitost?Jel pokvarila želudac nedavno pa još vuče simptome,ili traje duže?

Inače najčešća bakterijska boljka želuca je uzrokovana Helicobacter pylori-jem.Uzrokuje upalu želučane sluznice. (I da,oni koji je imaju teže podnose zelenu salatu.)Ali samodijagnosticiranje tu ne pali.
Doktoru se javit-obično šalju na vađenje krvi ili pregled fecesa-za antitijela,a onda i na izdisajni test(a kod gadnijih simptoma na gastroskopiju).

Rosemarie48
13.06.2007., 12:30
I neka ne čeka, ako se utvrdi da jeHelycobacter Pylori, relativno lako se liječi sa antibioticima, ali ako se ne liječi onda nastaju komplikacije !

bambi11
17.06.2007., 14:28
:mama: pomoć!!!vec neko vrijeme muku mučim sa želučanim problemima, cca nekih osam godina, od gastala pa do nexiuma.uglavnom tek sam se početkom godine odvažila na gastroskopiju, nakon užasnih bolova, grčeva dg. kronični gastritis i upala dvanasnika antralno!!!ok. bila na terapiji nexium 40 mg i famosan 40 mg., samo kuhana hrana...no čitavo to vrijeme imala jake mučnine praćene vrtoglavicom, pa prestala s lijekovima jer sam mislila možda nuspojava . sad već dva mjeseca i bez terapije stalne mučnine i slabost, čak gubim kile.napravim ja i kontrolnu gastroskopiju, i vidi čuda nestao gastritis, sluznica želuca je super!!pa ja sam mislila da se kr. gastritis ne može izliječiti!?ovaj put pregled kod privatnika trajao čak preko 10 min dok u kbc-u 3 minutice.dr. ipak nasao neko zadebljanje na 12-niku i uzeo biopsiju.sada čekam rezultate i u blagoj sam panici što bi to moglo biti?bolove uopće više nemam ali dajte barem koji savjet kako da se riješim mučina jer su neizdržive.zbilja nemam volje ni za što..dal ima netko kakav savjet??

snjoxi
17.06.2007., 19:24
prije nesto vise od mjesec dana bila sam gastroskopiji i otkriven mi je gastritis.
pijem contoloc, jednu dnevno, ujutro prije dorucka.
terapija se blizi kraju. kaj sad? idealno bi bilo kada bih mogla ponoviti gastroskopiju da vidimo je li stanje akj bolje. ali mislim da to nece biti u mom slucaju.
dobila sam dijetu i pazim kaj jedem.
helicobacter na srecu nemam.
kak to drzati pod kontolom i u kojem slucaju i koliko cesto ponoviti pregled?

Jaranka
18.06.2007., 02:03
Vec dvije noci ne spavam, pece...:E izgorit cu..

HELLLLLLLLLP!?!?:confused:

Septembar
18.06.2007., 08:18
joj pa ima u apoteci onih sumecih tabelta typa samarin il kak se vec zovu u cro
super dobre

Frankie
18.06.2007., 08:49
Meni Donat voda uvijek pomogne

Jaranka
18.06.2007., 09:03
a glupo mi je uzimat nesta u apoteci, tipa tih gastala, peptorana i nekih sumecih...kad nikad nemam problema sa zelucem.. (mozda ne do sad) ;)

A ovo sa donatom nije losa ideja!

A kakav je ucinak stavit pola zlice sode b. u casu vode? Jel ko probao? Smiri li se malo barem?

mayah
18.06.2007., 09:34
ako ne bi uzimao antacide iz ljekarne, zasto bi uzimao sodu bikarbonu?
ista stvar.

ne preporucam, soda bikarbona poremeti acido-baznu ravnotezu u tijelu, i NIKAKO se ne bi smjela uzimat vise od par dana.
uzmi rupurut, on je najbolji, onda gastal...

Beboje
18.06.2007., 10:45
prije nesto vise od mjesec dana bila sam gastroskopiji i otkriven mi je gastritis.
pijem contoloc, jednu dnevno, ujutro prije dorucka.
terapija se blizi kraju. kaj sad? idealno bi bilo kada bih mogla ponoviti gastroskopiju da vidimo je li stanje akj bolje. ali mislim da to nece biti u mom slucaju.
dobila sam dijetu i pazim kaj jedem.
helicobacter na srecu nemam.
kak to drzati pod kontolom i u kojem slucaju i koliko cesto ponoviti pregled?

Ja sam na Lanzulu već tri mjeseca zbog kroničnog gastritisa i refluksnog ezofagitisa (s promjenom na stanicama jednjaka), iako mi je napisano samo mjesec dana + ponoviti gastroskopiju za 3-6 mjeseci. Lanzul uzimam da želudac ne isprovocira novi žučni napadaj.. dakle sve do rujna kad idem vadit žuč.
Ako ti je ostalo Controloca, nastavi uzimati još koji tjedan. Doktorica će ti bez problema propisati nastavak terapije ako kažeš da te još žiga. Meni nije radila problem s Lanzulom. Čitala sam o blokatorima protonske pumpe - smatraju se najboljima za ove probleme, a mogu se uzimati i doživotno, bez opasnih nuspojava.
Mene još uvijek zna pikati pod rebrima (nekad osjetim i na leđa, kad vozim) i podrigujem kad pijem/jedem. Živcira me što neugodu osjećam i u crijevima, a baš mi se ne ide i na kolonoskopiju.
Uglavnom, pokušavam si srediti gastroskopiju uz kratkotrajnu narkozu, pa da me u detalje pogledaju.

Jaranka
18.06.2007., 23:17
Dobro, ja sam otvorila topic ŽGARAVICA, a nisam rekla nikome da me prebaci na kronični gastritis jer to nemam i nisam kronična vec histericna sad zbog takvih ADMINA!!!

:flop: :flop: :flop:

piroman
19.06.2007., 07:12
Nema veze žgaravica (kiselina), katar, gastritis, čir to je u jednu ruku sve povezano (bukvalno jer sve dolazi od povišene kiseline+stres+nervoza) samo su to stajiumi. Ja sam čitao i koristio kada te muči žgaravica ako si u mogućnosti jedi kokice pošto one upiju tu kiselinu, uzmi kašiku obične nekuvane riže pa pojedi, izribaj krompir pa popi njegov sok, pij gaziranu vodu, to sam sve koristio i ima efekta ili na kraju ako ti se to sve ne da drmni jedan gastal i to je to. Sam odlučiš šta ćeš i kako ćeš.

Beboje
19.06.2007., 08:00
Meni se nekako najlogičnije čini piti puno vode tijekom dana. Samo što ja to zaboravim.

snjoxi
19.06.2007., 08:40
Ja sam na Lanzulu već tri mjeseca zbog kroničnog gastritisa i refluksnog ezofagitisa (s promjenom na stanicama jednjaka), iako mi je napisano samo mjesec dana + ponoviti gastroskopiju za 3-6 mjeseci. Lanzul uzimam da želudac ne isprovocira novi žučni napadaj.. dakle sve do rujna kad idem vadit žuč.
Ako ti je ostalo Controloca, nastavi uzimati još koji tjedan. Doktorica će ti bez problema propisati nastavak terapije ako kažeš da te još žiga. Meni nije radila problem s Lanzulom. Čitala sam o blokatorima protonske pumpe - smatraju se najboljima za ove probleme, a mogu se uzimati i doživotno, bez opasnih nuspojava.
Mene još uvijek zna pikati pod rebrima (nekad osjetim i na leđa, kad vozim) i podrigujem kad pijem/jedem. Živcira me što neugodu osjećam i u crijevima, a baš mi se ne ide i na kolonoskopiju.
Uglavnom, pokušavam si srediti gastroskopiju uz kratkotrajnu narkozu, pa da me u detalje pogledaju.

je, dobila sam jos controloca.
sada treba, napraviti uzv zuci, gusterace i jos necega (ne sjecam se kaj u uputnici pise jos).
pa cemo vidjeti..:rolleyes:

inace mene isto crijeva zezaju. jos imam predispoziciju za to, mama mi ima problema s tim :rolleyes:
znam se ujutro buditi da me frče, boli, kajaznam, ni sama vise ne znam kad su crijeva kad je zeludac (zeludac mi je ful nisko).
ma koma. :flop:

Beboje
19.06.2007., 10:48
Snjoxi, kad su te počela mučiti crijeva... prije ili nakon što si počela uzimati Controloc.
Mislim si, ako blokira lučenje želučane kiseline, onda otežava probavu, a time i posao crijevima. Danas me baš grdo boli utroba, kao da je sve upaljeno... a počeo me mučiti i mjehur, pa trčkam na WC. Definitivno se raspadam.

xman11
28.06.2007., 14:22
Poštovane kolege forumaši!!!
Pročitao sam ovu temu i moram se uključiti da razjasnim svoje nedoumice...
Prije 1 mjesec diagnosticiran mi je kronični gastritis active s obilnim količinama HB (simptomi bol u žličici)....isto diagnosticirano gastroskopijom i patološkim nalazom...
Terapiju počeo koristiti 04.06.2007 (Sumamed 3 dana, Amoxil 2x2 7 dana i Controlock ostatak do današnjeg dana a trebao bi minimum sve zajedno mjesec dana....

Do prije 3 dana nisam imao bolove, ali evo sad su se ponovo javili, a turu controllocka još nisam u potpunosti popio...
Bolovi me nukaju na to da nisam u potpunosti uništio HB....

E sada u međuvremenu sam počeo koristiti (piti otopljen u malo hladne vode) med od kestena...(ima dobre učinke na gastritis i čireve - dokazano od mog kolege koji je u potpunosti se riješio čireva)...

Ono što mi nije jasno, a to je med je sladak, a svi preporučavate izbaciti slatko....ako sam dobro shvatio slatko pojačava kiselost i time ne smiruje garstritis a pogoduje opet razvoju HB....

Slatko nije dobro za gastritis ili za HB..ili za oboje...?
Možda bi mogao taj med koristiti kad uništim bakteriju pa njime smirim gastritis?
Molim komentare!
Hvala

Beboje
29.06.2007., 08:49
Slatko pogoduje razvoju bakterija, a isto tako razvija kiselinu. Sjećam se da sam zbog peckanja u želucu i prestala jesti pekmez i med.
Što se bolova tiče, iako HP nemam, još uvijek se mučim: bockanja po cijeloj utrobi - čak u u području bubrega/leđa, peckanja u želucu (iako uzimam Lanzul) i crijevima, krv u stolici, plinovi u želucu i crijevima, upala urinarnog trakta...
Raspadam se.

Idem na more dva tjedna, pa ću vidjeti da li će to pomoći jer kod mene stres ima veliku ulogu u svemu.

HP je vrlo otporna. Moja frendica je se pokušava riješiti još od srednje škole.

Na tvom mjestu bih se primila nezašećerenih čajeva; sljez, neven, stolisnik, kamilica... Piti puno tekućine (voda i čajevi) jer time na neki način ispireš želudac.

xman11
29.06.2007., 14:29
Slatko pogoduje razvoju bakterija, a isto tako razvija kiselinu. Sjećam se da sam zbog peckanja u želucu i prestala jesti pekmez i med.
Što se bolova tiče, iako HP nemam, još uvijek se mučim: bockanja po cijeloj utrobi - čak u u području bubrega/leđa, peckanja u želucu (iako uzimam Lanzul) i crijevima, krv u stolici, plinovi u želucu i crijevima, upala urinarnog trakta...
Raspadam se.

Idem na more dva tjedna, pa ću vidjeti da li će to pomoći jer kod mene stres ima veliku ulogu u svemu.

HP je vrlo otporna. Moja frendica je se pokušava riješiti još od srednje škole.

Na tvom mjestu bih se primila nezašećerenih čajeva; sljez, neven, stolisnik, kamilica... Piti puno tekućine (voda i čajevi) jer time na neki način ispireš želudac.

Dakle, bez obzira što nisam popio kuru lijekova do kraja danas sam se testirao preko krvi na HB....nalaz negativan....nemam bakteriju....
Na mnogim portalima o zdravlju pronašao sam da test putem krvi nije pouzdan ako se prije toga radila terapija jer kako bakterija može ostati u krvi još dugo poslije , a da je nema u želucu...

Ovaj moj slučaj da je nema u krvi netom poslije terapije dokazuje da je stvarno nemam???? Tj može li test i ovom slučaju biti pogrešan?
Pozdrav

Beboje
30.06.2007., 13:10
Možeš probati i izdisajni test. No, mislim da ti je još prerano. Konzultiraj se s gastrićem.
No, dosta ekipe kaže da osjećaju bolove čak i nakon što mi je gastroskopija potvrdila da više nemaju upalu. Zašto? Nemam pojma.
Ja tegobe imam već tri i pol mjeseca, iako sam cijelo vrijeme na Lanzulu. Nervozna su mi i crijeva. Kad se vratim s godišnjeg moram ponoviti gastroskopiju, a namjeravam i na kolonoskopiju.
Umirem od straha.

lesicki
05.07.2007., 12:00
Postoje proizvodi na bazi aloe koji mogu pomoč u smirivanju i rješavanju neugodnih simptoma gastritisa .
Gastritis može biti uzrokovan infekcijom, iritacijom, autoimunim poremećajima ili povratom žuči u želudac (žučni refluks).

Gastritis:Simptomi

* bol u gornjem djelu abdomena
* štucanje i podrigivanje
* neprobavljivost
* gubitak apetita
* mučnina
* povraćanje
* povraćanje krvi ili sadržaja sličnog crnoj kavi
* tamna stolica

Ukoliko ste uvidjeli da imate ove simptome javite se na moj mail: flp-zg@net.hr
vjerujem da vam mogu pomoč

alter me
05.07.2007., 16:08
ljudi, prvo obavite gastroskopiju/rengen/ultrazvuk (ja na prvoj gastroskopiji bila kao tinejđerka, otad ih obavila 10-ak i moram i dalje, svakih godinu dana do kraja zivota - operirala sam zeludac i jednjak radi hijatalne hernije, erozivnog ezofagitisa i Baretovog jednjaka, a posto je ovo zadnje uvod u karcinom radi promjene stanicne strukture, biopsije treba radit svako tolko) a onda, ako sve bude ok ili sa manjim smetnjama (tipa akutni gastritis) lijecite se cajevima i prirodnim lijekovima. neke dijagnoze se ne mogu postaviti samo gastroskopijom (npr. hijatalna hernija koja daje slicne simptome predinfarktnom stanju, cini mi se da je spomenuto ovdje). ako se radi o vecim zgaravicama, konstantnoj napuhanosti, boli u prsima - hitno na gastroskopiju! gastal moze, al samo nakon tezih obroka! ako morate uzeti gastal nakon jogurta - sigurno nesto nije u redu.
a gastroskopija zaista nije toliko strasna i kratko traje..:kiss:

mirka
05.07.2007., 21:02
Gastritis zbog nervoze

Zna li netko nešto o tome?
Što bi moglo pomoći ( osim izbjegavanja stresnih situacija ) ?

ja s tim zivim vec 7 godina, ne popravlja se stanje samo se zna pogorsat.
morat ces puno pazit sta jedes, vec su ti napisali puno korisnih savjeta al sama ces kroz vrijeme vidjet sto ti zeludac moze podnijet a sto ne. najbolje da ides kod doktora na gastroskopiju i on ce ti dat tablete vjerojatno i pripisat dijetu i odatle krenes.
al moras jako pazit i vjerojatno ces morat pazit do kraja zivota

raff34
06.07.2007., 08:07
ljudi, prvo obavite gastroskopiju/rengen/ultrazvuk (ja na prvoj gastroskopiji bila kao tinejđerka, otad ih obavila 10-ak i moram i dalje, svakih godinu dana do kraja zivota - operirala sam zeludac i jednjak radi hijatalne hernije, erozivnog ezofagitisa i Baretovog jednjaka, a posto je ovo zadnje uvod u karcinom radi promjene stanicne strukture, biopsije treba radit svako tolko) a onda, ako sve bude ok ili sa manjim smetnjama (tipa akutni gastritis) lijecite se cajevima i prirodnim lijekovima. neke dijagnoze se ne mogu postaviti samo gastroskopijom (npr. hijatalna hernija koja daje slicne simptome predinfarktnom stanju, cini mi se da je spomenuto ovdje). ako se radi o vecim zgaravicama, konstantnoj napuhanosti, boli u prsima - hitno na gastroskopiju! gastal moze, al samo nakon tezih obroka! ako morate uzeti gastal nakon jogurta - sigurno nesto nije u redu.
a gastroskopija zaista nije toliko strasna i kratko traje..:kiss:

Kaj je to hijatalna hernija? Hernija znam kaj je, ali kakva je ova?

alter me
06.07.2007., 12:37
hijatalna hernija - dio zeluca kroz oslabljenu dijafragmu, tj.prosirenu rupu na istoj klizi u prsiste.moze biti klizna i fixna - kad se fiksira, cesto dolazi do infarkta jer pritisne srce.imas dosta na netu o tome - cesto se javlja kod starijih ljudi (ja imam 25, hebi ga) i nisu prevelike, pa su cesto i bez simptoma, tj.ne smetaju. Moja je bila velika 5 puta 4 cm, nisam se mogla sagnut jer bih odmah povracala, imala sam problema sa disanjem jer mi je bila skroz u prsistu, aritmije. No moj veci problem je bilo stanje jednjaka, tj.jacina refluxa (od djetinjstva),te Barrett, koji je sam po sebi predstadij karcinoma. U toj kombinaciji sam morala na operaciju. Inace, hijatalna hernija se izbjegava operirat jer je operacija komplicirana (u Hr samo jedan digestivni kirurg za lap nissen fundo, nisam mogla doc do informacije da li je ikad actually operirao ovo laparoskopski, samo da je vjezbao na svinjama lol) a problem najcesce minoran. Ja sam operirala vani, nisam zeljela bit pokusni kunic :)

lioness
17.07.2007., 09:49
jutro!

da se i ja malo pojadam ... imala sam helicobacter, a sumljam da ju, zbog konstantne gladi i nakon nekih situacija napada podrigivanja i mucnine, jos uvijek imam! jucer sam gladna popila 2 soka i pocela mucnina... ujutro me doceka tamna, skoro crna stolica. jako me strah da vec nemam cir! :(

zvala sam dr, rekla mi je da ce mi prepisat nexium, a da za antibiotike moram opet napravit izdisajni test! a kod gastroenterologa mogu otic tek u 10. mj, s tim da imam osjecaj da me zbog godina uopce ne zele primiti, kao, sta cete vi tu, a imate tek 25!

Beboje
17.07.2007., 15:20
jutro!

da se i ja malo pojadam ... imala sam helicobacter, a sumljam da ju, zbog konstantne gladi i nakon nekih situacija napada podrigivanja i mucnine, jos uvijek imam! jucer sam gladna popila 2 soka i pocela mucnina... ujutro me doceka tamna, skoro crna stolica. jako me strah da vec nemam cir! :(

zvala sam dr, rekla mi je da ce mi prepisat nexium, a da za antibiotike moram opet napravit izdisajni test! a kod gastroenterologa mogu otic tek u 10. mj, s tim da imam osjecaj da me zbog godina uopce ne zele primiti, kao, sta cete vi tu, a imate tek 25!

Ma, kakve ti veze imaju godine. Sad sve mlađi dobivaju čireve i gastritis. Ak treba, odi privatniku. Ja sam ti isto kroničar, a gnjave me i crijeva, pa planiram i na kolonoskopiju. Pogotovo kaj sam prije cca mjesec dana imala grde bolove/grčeve i crnu stolicu. Našli su mi i krv u stolici, iako je tada već izgledala normalno. No, bolovi su se smirili, temperaturu nemam, proljeve/zatvore nisam ni imala, pa je gastrić rekao neka odem na GO, da ne paničarim, a kad se vratim ćemo se pregledati.
Bocka me pod rebrima, povremene mučnine, peckanje crijeva, pa i ja sumnjam da su mi se možda razvili i čirevi... iako sam na Lanzulu.

Odi na gastroskopiju.

lioness
17.07.2007., 15:26
Ma, kakve ti veze imaju godine. Sad sve mlađi dobivaju čireve i gastritis. Ak treba, odi privatniku. Ja sam ti isto kroničar, a gnjave me i crijeva, pa planiram i na kolonoskopiju. Pogotovo kaj sam prije cca mjesec dana imala grde bolove/grčeve i crnu stolicu. Našli su mi i krv u stolici, iako je tada već izgledala normalno. No, bolovi su se smirili, temperaturu nemam, proljeve/zatvore nisam ni imala, pa je gastrić rekao neka odem na GO, da ne paničarim, a kad se vratim ćemo se pregledati.
Bocka me pod rebrima, povremene mučnine, peckanje crijeva, pa i ja sumnjam da su mi se možda razvili i čirevi... iako sam na Lanzulu.

Odi na gastroskopiju.

hvala na odgovoru! imas li preporuku za dobrog privatnika? koliko bi pregled mogao kostat?

Beboje
18.07.2007., 07:30
Još nisam bila kod privatnika, ali ću se danas naručiti preko Croatia zdravstvenog. Ne znam koga će mi preporučiti, no naglasit ću da mi treba bilo kakav oblik sedacije - osim spreja u grlo.
No, na Forumu su hvalili kliniku dr. Bates.

Beboje
18.07.2007., 08:01
Evo, naručila sam se u Poliklinici Medikol, Voćarska 106 - 28.7. Već sam bila kod njih za RTG/EKG... lijep prostor.

Uglavnom, nadoplata za intravenoznu sedaciju košta HRK 1250. Dosta, ali takvu lovu puknem za kostim ili nešto za stan. Pa neću na sebi samoj štediti!

Taroth
18.07.2007., 08:13
da li postoji odredjena prehrana ili sl. koja se preporucuje kod terapije? npr. znam da je sok od brusnice dobar za h.pylori.

ja cu trebati ponoviti terapiju, pa bi htio biti temeljitiji da ne moram opet.

s druge strane me zanima kako h.pylori utjece na ten?
dok sam bio na terapiji (antibiotici+controloc) sam imao kozu kao beba

snjoxi
18.07.2007., 08:22
ljudi jel tko od gastritisa (ne helicobacter bakterije, nego bas gastritisa!) ima problema sa pristicima? il sam jedina...:cry: :visi:

Taroth
18.07.2007., 08:50
ups... gastritis? mozda radi nakupljanja te kiseline...

lioness
18.07.2007., 20:58
Evo, naručila sam se u Poliklinici Medikol, Voćarska 106 - 28.7. Već sam bila kod njih za RTG/EKG... lijep prostor.

Uglavnom, nadoplata za intravenoznu sedaciju košta HRK 1250. Dosta, ali takvu lovu puknem za kostim ili nešto za stan. Pa neću na sebi samoj štediti!

au, jezim se igala :zubo:

sretno i javi kako je proslo... ako se sjetis, pitaj koje su cijene za gastroentero pregled (bez sedacija i ostalog!)

lioness
18.07.2007., 20:58
ljudi jel tko od gastritisa (ne helicobacter bakterije, nego bas gastritisa!) ima problema sa pristicima? il sam jedina...:cry: :visi:

jos ne znam dal imam gastritis, ali stanje lica mi se uzasno pogorsa kad se pogorsa i stanje zeluca

Cuna
21.07.2007., 09:16
Bok ljudi,

jeli moguće da su gastritis i vrtoglavica povezani, naime mene to več muči 2 mjeseca...

Beboje
23.07.2007., 07:46
Moguće. Ja nisam znala da imam gastritis, no tu i tamo me gnjavila mučnina i znam da sam se morala sjesti jer me tada lovila i slabost. Ne vrtoglavica. Vrtoglavica bi imala više veze s tlakom, rekla bih.

Fujitsu Siemens
23.07.2007., 12:37
ovako da se i ja javim sa svojim nalazom ja sam bio i na gastroskopiji 17.05.

Endoskopija - Premedikacija lidocain spray
Jednjak - Iznad kardije u dužini oko 0,5 cm sluznica difuzno umjereno hipermična, ostala uredna. Kardija uredno funkcionira.
Želudac - Sluznica sluznički nabori i motorika uredni. Pilorus uredno funkcionira.
Dvanaestnik - Bulbus i postbulbarni dio b.o.

Nalaz - Ezofagiotis II. stupnja.
Biopsija na H. Pylori iz antruma i korpusa za brzi ureaza test
Preporuka nakon nalaza Hp.
Planirati UZV abdomena i lab. nalaze.

Brzi ureaza test na H. pylori negativan.

Terapija: Controloc 40 mg 14 dana zatim 20 mg još 28 dana ujutro pola sata prije doručka...

terapija je završila i bilo je ok ali kao da su se simptomi počeli pojavljivati natrag kako bi 20.07. počeo manje jesti za doručak nebi mogao ni mrvicu kruha staviti u usta...21.07. sam uzeo controlock 40 mg po kojima sam se znao dobro osjećati i jesti ali sad kao da nema uopće učinka možda je neki manje poboljšanje...jel bio tko u sličnoj situaciji ? Simptomi prilikom jela blago podrigivanje, stezanje u želucu i osjećaj kao da ću povratiti ... neki savjet...bilo što ... :) Jel možda netko uzimao od belupa Target 10 ? za smanjenje želuč. kiseline ?

Beboje
23.07.2007., 13:58
Ja sam na Lanzulu, 30mg, još od 17. ožujka. Pomaci su minimalni. Prije Lanzula su mi se događale mučnine i, pred kraj, večernje groznice... A od kada uzimam Lanzul, slabije mučnine, ali me probada sa svih strana, žuljaju me rebra, bole leđa, a peckaju i crijeva (pogotovo kad me napuhne).
Zadnjih par dana nešto bolje. Kapsulu Lanzula ujutro podijelim tako da 2/3 sadržaja popijem ujutro, a preostalu trećinu prije spavanja... neka djeluje i po noći.
U subotu idem na gastroskopiju jer mi je određena kontrola za 3-6 mjeseci.
Lanzul sam trebala uzimati samo mjesec dana, a vidi me. No, neki gastrići tvrde da se uzima minimalno 6 tjedana i to za slabi oblik gastritisa.
Ja imam kronični gastritis i ezofagitis, već promjenjene stanice na jednjaku, pa mi nije za zezati.
No, čini mi se da mi Lanzul otežava probavu i da bih trebala uzimati neke enzime da pomognu. Ovako mi pati želudac, napuhnem se, pa i crijeva šize.
Samo nastavi s Controlocom i kroz dulje razdoblje, uz dijetu... pa ponovi gastroskopiju.

Fujitsu Siemens
24.07.2007., 10:13
Samo nastavi s Controlocom i kroz dulje razdoblje, uz dijetu... pa ponovi gastroskopiju.

hvala. :top:

Beboje
24.07.2007., 12:37
Da, zaboravih - kad me zeza želudac, paše mi žvakača guma. Uzmem neku bez mentola, obično Orbit limun+kadulja. Od toga mi je bolje, a žvake preporučaju i gastrići jer slina ispire želučanu kiselinu.

sasa80
26.07.2007., 16:50
Bok gastritičari, imam jedno pitanje...
Ovako, i meni je nakon gastroskopije dijagnosticiran kronični gastritis, pijem Controloc već mjesec dana, prije pola godine otkad i traju moje tegobe bio sam pozitivan na HP, uzeo terapiju sa 2 antibiotika i Lanzulom, u ožujuku napravio izdisajni test, nalaz ok, uzeli mi i uzorak pri gastroskopiji koju sam radio u lipnju, također negativan na HP...dakle bar sam se toga riješio...međutim...želudac i dalje zeza, ali kod mene je izražen samo jedan simptom, a to je glad...stalan osjećaj gladi...jel i vi imate takav osjećaj???

piroman
27.07.2007., 07:21
Mogu reci da u zadnje vreme i ja osecam stalnu gla, odnosno ja se ajde recimo najedem i za 2 do 3 sata gladan. Kao da u zeludcu imam super kiselinu. Ja nemam zgaravicu posle jela pa da kazem imam povecanu kiselinu, ne, ja sam gladan. Mozda mi mislimo da smo se najeli, a ustvari nismo, mozda je to neka bojazan da prekomernom ishranom ponovo ne dobijemo bolove u zeludcu ili tako nesto.
Sta drugo reci, ako si gladan ti jedi.

Ako neko ima sličnih iskustava neka ih podeli sa nama.

snjoxi
27.07.2007., 08:53
zadnjih dana mi je konstantno zlo. nije da me boli bas zeludac, vec mucnina, slabost.
koristila sam controloc 2 mjeseca, sad sam gotova s terapijom i ne uzmimam nista.
zapravo, pocela sam uzimati probiotik i petrovicev med.
ima netko neki savjet za mene?! poludit cu vise ovako, nis i nikud nemrem. :cry:

sasa80
27.07.2007., 10:06
Taj med mi je isto enigma...skup ko suho zlato...svi o njemu pričaju i hvale ga ali nitko još konkretno nije rekao da se od toga izliječio...zato ako netko ima nešto pametno ali iz prve ruke neka se javi...ne računa se placebo efekt prvih tjedan dana!!

Beboje
27.07.2007., 10:15
A zašto ja imam još uvijek bolove (i lijevo i desno, i gore i dolje, i sprijeda i straga), podrigivanja i mučnine, a već sam 4 mjeseca na Lanzulu.
Poludit ću više!!! Ovak se neda živjet - totalni invalid.

A glad - ne mogu ju prepoznati, osim da pogađam... možda kad me uhvati slabost. No osjećaj prave gladi, da ti krulje crijeva, nisam osjetila otkad sam na Lanzulu.

No, zna mi bit kiselo u ustima. Pa, otkud pobogu odjednom toliko kiseline u meni.

I ta glupa crijeva... čudno se znam napuhnuti, pa me bockaju i peckaju na čudan način, a sve ove boli koje osjećam sele se po meni tijekom cijelog dana. Čas žigne pod desnim, čas pod lijevim rebrom, pa pecne crijevo, pa se napuhnem, pa podrignem od tri gutljaja vode, pa zaboli u struku bočno, pa slabine... katastrofa!!!

Sutra idem na gastroskopiju i živo me zanima kaj bum saznala.

Beboje
29.07.2007., 09:46
Eto, supatnici moji, obavila ja gastroskopiju pod narkozom u poliklinici Medikol. Divota jedna! Od ljubaznosti osoblja, stručnosti do krasne nesvijesti pod utjecajem lijekova.

Vrijedilo je svake lipe, a dobila sam i krasne slikice želuca u boji.

No, ono što me najviše začudilo, iako je potvrdilo sve moje sumnje i teorije (popljuvane od strane nekih forumaša), jest da odjednom nemam više ni traga refluksnog ezofagitisa (u dijagnozi naglašeno - "pogotovo ne Barretov jednjak"), erozivnog gastritisa i... zamislite - hijatalne hernije. Dijagnoza je "gastritis superficialis i insuffitientio cardiae".

Bolovi koje osjećam posljednja dva mjeseca rezultat su korištenja Lanzula. "Teška artiljerija" kojom je blokirana funkcija želuca i onemogućena razgradnja bjelančevina i šećera. Eh, pa kad sam ja na forumu pitala da li je moguće da imam problema s probavom zbog Lanzula - netko me lijepo popljuvao.

Uglavnom, nikakav Lanzul već Peptoran 150mg navečer.

Sad čekam da mi se vrati normalna funkcija želuca i, u međuvremenu, žvačem žvake da probavim pojedeno.

-katrin-
29.07.2007., 11:06
po tvojim postovima rekla bih da je najveci problem tvoja psiha i sto si si uvrtila u glavu da te pecka, streca i sl.. i ja imam gastric i insuficijenciju kardije pa mi nije nista- jedem i pijem sta hocu i ne zamaram se s time da li ce mi djelovati ovako ili onako, ne uzimam nikakve lijekove i sve je super... zato- ne misli puno nego se prepusti uzicima :)

Beboje
29.07.2007., 13:11
Krivo me čitaš draga. Meni su dijagnosticirali refluksni ezofagitis, hijatalnu herniju i erozivni gastritis kad sam na hitnoj završila zbog napadaja žuči. Na gastroskopiji mi je doktor komentirao da nije ni čudo da se žalim jer sam sva upaljena. Rečeno mi je mjesec dana Lanzula uz dijetu, a obavezno ponoviti gastroskopiju za 3-6 mjeseci. No, nakon mjesec i pol imala sam novi napadaj žuči... iako pazim što jedem. I tada mi je rečeno neka nastavim s Lanzulom da želudac ne isprovocira žuč... i tako do operacije (zakazana u rujnu). Ja sam vrlo aktivna osoba i nikad nisam bila bolesna, no počela sam osjećati grozne tegobe. Dobila sam i urinarnu infekciju, krv u urinu i stolici... završila na antibioticima.
Bolove koje imam ne umišljam... nisam taj tip. Skužila sam da teško probavljam, užasno podrigujem i crijeva me peku kad se čudno napuhavam. To se, draga, ne umišlja.

Sad mi je i potvrđeno - Lanzul mi je blokirao probavu i zbog toga pate želudac i crijeva.

Prestajem s blokatorom i nastavljam se hraniti mediteranski uz Peptoran prije spavanja. Stvar je jasna.

sasa80
29.07.2007., 16:33
Ma ako ti je bolje onda super, ali nije mi jasno zašto si išla pod narkozu?! pa nije to baš tako grozna pretraga, a narkoza sama po sebi i nije šala...no sad nije ni bitno...
Nego reci ti meni koliko te to točno koštalo i koliko je trajalo??

snjoxi
29.07.2007., 19:10
uh, meni je jos uvijek muka, vec danima, svaki dan. nocas sam se zbudila i bolio me zeludac, osjecala sam otkucaje srca u zelucu (vam se to dogadja?! :confused:), nekak sam sva slaba i bez snage.

prestala sam nedavno sa controlocom, no prije njega mi nije bilo ovako lose.

sta savjetujete za hitni slucaj ak me copi?! ugljen, gastal, kamilica? to sve sto imam doma do utorka dok ne odem doktoru.

pomagajte :mama:

kompost
29.07.2007., 21:21
Otkad šaram po forumu "Zdravlje" skužila sam da i nisam tako zdrava kak si mislim :eek: :eek:

Ili sam postala hipiohondar :cerek:

Ima li netko iskustvo sa kr. gastritisom (kombiniranim sa ang. pektoris), stalnim i neizdrživim bolovima u gornjem dijelu želuca ( onaj trokut ispod rebara). Došli smo do tramadol kapi.

takodjer me zanimaju nuspojave dugotrajnog uzimanja nexiuma, koji do sad nije pomogao protiv bolova, ali je izazvao druge negativne stvari ( vidi nuspojave kod nexiuma) - skoro sve su se pojavile, osim agresivnosti, ali ni to nije daleko)
Mira

Beboje
30.07.2007., 06:34
Iz vlastitog iskustva mogu reći - konzultiraj se s više gastroenterologa. Ja stvarno ne znam može li se kronični erozivni gastritis, hijatalna hernija i refluksni ezofagitis izliječiti u 4 mjeseca uzimanja Lanzula, no ili sam ja u tome uspjela ili je inicijalna dijagnoza bila pogrešna.

Za Nexium ne znam, ali nuspojave nisu dobrodošle - logično razmišljajući trebaš prestati s Nexiumom i probati nešto drugo. No, kažem - pitati stručnjaka.

Ja sam u subotu obavila gastroskopiju uz anesteziju i stvar je mrak. Izuzetno ugodno, brzo i bez ikakvih nuspojava. Stvar ide kao po traci jer, čini se, subotom imaju anesteziologa i tad obave sve. Sestra me upozorila da uz istu anesteziju (ista cijena), istovremeno mogu obaviti i gastro i kolonoskopiju. Prije mene je bila gospođa na kolonoskopiji, a iza mene jedan deda - isto na kolono. Svi sretni i veseli. A ja ovaj puta nisam osjećala bolno grlo - možda baš zato što mi je tijelo bilo opušteno i nije bilo grčeva.
Uglavnom, paze te i maze, sve lijepo pregledaju i dobiješ slikice želuca u boji. Ako odlažete gastroskopiju zbog straha - savršeno riješenje za vas.

Ja s Lanzula (koji mi je blokirao probavu - rezultat su bolovi kad god uzimam bilo kakvu hranu... osim smokića :), pa sad pokušavam vratiti funkciju želuca) prelazim na večernji Peptoran.

Beboje
30.07.2007., 08:41
Zakaj me svi pitaju zašto sam išla pod narkozu? A zašto ne? Bila sam jednom bez i više to nisam htjela ponoviti: toliko sam se grčila na stolu dok mi je tijelo izbacivalo zrak da su mi zbog toga vjerojatno i vidjeli hijatalnu herniju od koje sad ni traga. Grlo me, od cijevi, bolilo tjedan dana.
Ovo je kratkotrajna narkoza i ne vjerujem da je toliko rizična jer ju inače ne bi obavljali bez detaljnih pretraga. Nisam osjećala nikakve posljedice, ni mučninu, ni vrtoglavice.. apsolutno ništa. Samo ti šikne nešto u žilu i fajrunt.

Meni je čudno što mi nitko nije savjetovao da uz Lanzul počnem uzimati i enzime. Naime, ovaj zadnji gastrić kaže da je to udar na jetru i gušteraču jer želudac gubi svoju funkciju koju onda preuzimaju upravo jetra i gušterača. Dakle, kad se mora dugotrajno uzimati kombinira se s enzimima.

Snjoxi, uzmi si gastal prije spavanja. Možeš i kamilicu bez šećera da smiri konvulzije. Nisam stručnjak, no za sebe sam do sada bila u pravu, a i ovo mi se čini logičnim.

Također svima preporučam da si nabave čaj od nevena. Možeš ga piti i kad ti je dobro, prevencije radi.

snjoxi
30.07.2007., 08:46
jos ne znam dal imam gastritis, ali stanje lica mi se uzasno pogorsa kad se pogorsa i stanje zeluca

tak i meni. zadnjih tjedan dana mi je non stop muka, a to se bome i te kak vidi na faci :mad:
samo kaj ja nemam helicobacter, dva puta sam radila test, tak da je to ziher.
nemrem vjerovat da gastritis tak utjece.
za par dana cu na more, a prije obavezno dokici :rolleyes:

sasa80
30.07.2007., 11:08
Beboje nisi rekla koliko to sve košta kod privatnika???
ja sam te pitao za narkozu jer moja gastroskopija je bila totalno bezbolna (na Sv. duhu), nisam imao nikakvih posljedica nakon toga, a i sam pregled nije bio prestrašan...ali ako su te prvi puta mrcvarili onda kuzim da ti je bed...

snjoxi
30.07.2007., 12:11
da, samo koliko si dugo cekao na pregled na Sv Duhu?
ceka se mjesecima gdje god sam ja pitala. i na rkaju sam otisla k privatniku i problem rijesen :)

Beboje
30.07.2007., 12:41
Gle, nije ni mene bolilo, ali taj osjećaj davljenja i konvulzije nisam htjela ponoviti. Oni se žure da te što manje gnjave jer ipak jesu obzirni, no žurba nije dobra.

Sama anestezija je 1225kn u klinici Medikol. Istovremeno možeš obaviti, kao što rekoh, i gastro i kolonoskopiju - u jednoj cijeni anestezije. No, ne znam koliko košta sam pregled, uzimanje bioptata i test na HP jer mi to pokriva Croatia zdravstveno. Sigurno se nakupi fini iznos.

sasa80
30.07.2007., 16:26
Ja bih htio dobiti još jedno mišljenje, dakle samo gastroskopija, mišljenje i eventualno UZV...anestezija nije potrebna, kao ni HP jer sam se na to testirao i nalaz je negativan...

peta25
30.07.2007., 19:24
NA TEMELJU CEGA DOKTORI NEKOM prepisuju ulzol nekom controloc a nekad lanzul koja je razlika izmedu tih tableta koji je najbolji za gastritis i upalu jednjaka????

Beboje
31.07.2007., 08:28
NA TEMELJU CEGA DOKTORI NEKOM prepisuju ulzol nekom controloc a nekad lanzul koja je razlika izmedu tih tableta koji je najbolji za gastritis i upalu jednjaka????

To su ti blokatori protonske pumpe - najbolje za GERB, odnosno refluksni ezofagitis... upalu jednjaka. Jednostavno blokiraju lučenje želučanih sokova. No, evo - ja sam ti živi primjer da ih ne treba uzimati dugotrajno bez dodatne pomoći, tj. enzima. Nakon više od 4 mjeseca Lanzula, danas mi je 4. dan kako ga ne uzimam i sve mi je bolje.

peta25
31.07.2007., 10:51
dal neko pije ulzol evo ja danas saznala da su ga povukli iz prodaje i dobila controloc jer zna ko zasto???

peta25
31.07.2007., 13:41
dali se zvakanje zvakača preporučuje ili tojos gore potice kiselinu jer zna ko ????

a-a Ja Ne Trebam Nikoga
31.07.2007., 13:55
Ma kakav Nexium, meni (a vidim i drugima tu) nije pomogao niti malo. Ali zato preporučam Ultop. Uzimao sam samo po jednu tabletu ujutro (čak piše da se mogu i 2) točno 2 tjedna iako već nakon 2. ili 3. dana su mi se bolovi u želucu POTPUNO povukli i izgleda da mi je to dolje zacijelilo što god da je bilo (nisam ni radio gastroskopiju).
Jedino je malo kapsula pregruba (meni je jako zasmetala prvi dan jer sam je samo progutao s vodom i kao da je negdje zapela jer me 3 sata nakon bolio želudac) stoga bih preporučio da za svaki slučaj sadržaj iz kapsule izvadite, stavite ga u žlicu jogurta i progutate.

Beboje
31.07.2007., 14:50
dali se zvakanje zvakača preporučuje ili tojos gore potice kiselinu jer zna ko ????

Žvakanje se preporuča. Vidjela sam negdje na stranicama Pliva zdravlje i još na par mjesta. Dobro je protiv upale jednjaka jer sapire kiselinu koja ti se popenje. Slina je blaga za razliku od želučane kiseline, a također služi probavi, pa stvar štima. Samo ne baš na prazni želudac da ti ne tresne šećer, pa se složiš na pod.

Žvaka poslije obroka je super stvar. Lakše probaviš i manja je šansa da ti poždere kiseliš.

vlad27ri
31.07.2007., 20:34
Pozdrav svima,
Da li je netko od bio na terapiji Controlocom 40mg, a zatim 20mg , ne znam da li te tablete imaju kakve nuspojave ali meni dosta smetaju. Zavrsio sam controloc 40mg i tek poceo onaj od 20mg i cini mi se da bolje djeluje. Da li one mogu izazvati tezinu u zelucu?

snjoxi
01.08.2007., 08:47
ja sam pila controloc. nis nisam osjetila, ok su mi bile.
doduse nisam ja imala bas neke velike tegobe prije controloca, al evo sad kad sam zavrsila terapiju nema dana da mi nije muka...:(

lucija80
01.08.2007., 09:38
Prije dva mjeseca imala sam jaki i kratki bol u gornjem dijelu želuca. Nako toga nikakva bol, samo težina i vrlo često podrigivanje.Napravila gastroskopiju, nađena H. pyori, popila koktel antibiotika, pijem dnevno jednu kapsulu lanzula. Desetak dana sve ok, sada isti simptomi: nema boli, samo težina u želudcu,rutavanje, svako jutro gorka usta, ispljuvak smeđ i polukrvav.
Kada ponovo napraviti gastroskopiju?

EDNA
01.08.2007., 10:17
jooj zeludac uzas ja sam 2 puta bila na gastroskopiji uzeli 2 puta komadiće zeluca i tako dalje......i ja sam pila controloc i ulzol i milijun drugih meni nazalost nista pomoglo nije i dan danas poslije 2 godine imama sranja s želucem,samo kod mene je najgore sto je meni muka strasno i onda bude malo ok i onda opet mučnine uzas.u danasnje vrijeme je sve cesce to kod mladih sa zelucem nazalost

Beboje
01.08.2007., 10:50
Pozdrav svima,
Da li je netko od bio na terapiji Controlocom 40mg, a zatim 20mg , ne znam da li te tablete imaju kakve nuspojave ali meni dosta smetaju. Zavrsio sam controloc 40mg i tek poceo onaj od 20mg i cini mi se da bolje djeluje. Da li one mogu izazvati tezinu u zelucu?

Može, i bolove jer otežava probavu. Smanji količinu hrane koju jedeš, neka bude ultra dijetalna, sve na lešo... da ne mučiš želudac dok uzimaš Controloc. Možda da u apoteci pitaš za neke enzime da si olakšaš.

Koliko dugo si na Controlocu?

vlad27ri
01.08.2007., 19:46
Zavrsio sam jednu kuru od 28 dana 40mg, i tek presao na 20 mg, sada sam u Africi pa ne mogu bas birati hranu, ali cini mi se da je lakse sa ovim od 20mg, kao da probava teze radi, nema bolova samo neka tezina, prezivit cu nekako...

aleksandra
02.08.2007., 09:47
mene mucio zeludac, sedam dana nista nisam mogla jest jer mi je bila muka, kad bi nesto pojela sve bi to povratila.isla sam proslu sedmicu privatno u gastroenterologa na gastroskopiju, ultrazvuk stomaka i ustanovljeno je da imam jaku kiselinu u zelucu (zeludac je upaljen) koja je tako jaka da moze stol izgorit, sedam dana sam bila controlok od 40mg, sad sam 28 dana na onom od 20mg, uz to mi je dala i rudakol tablete koje moram piti prije rucka i vecere, valjda zeludac sa njima lakse probavlja hranu, uz to mi je dala simpleks on je za zvakanje ako osjetim nadutost.
meni se isto cini da mi je s ovima od 20mg lakse nekako.evo jutros osjecam kao neku vrucinu u zelucu,a u ustima mi je ka da mi je neko papar istresa.uzas. stavila me na tesku djetu prvih mjesec dana, za mjesec opet moram u nje da mi da drugu terapiju jer izljecenje traje jedno 3 mjeseca...:eek:
testirala me na bakteriju i negativan test, bar nesto

Beboje
02.08.2007., 11:21
Eto, Rudakol... pametno.

Ne kužim kakav se to poremećaj dogodi u organizmu da tako navali kiselina. Ja nikad nisam jela tešku hranu, ne pušim, niti se nalijevam kavom... otkud kiseliš?

aleksandra
02.08.2007., 18:55
meni su rekli da je to od stresa, nekome se odrazi na zeludac nekome na crijeva a nekome moze mit i genetski...
a cula sam masu komentara tako mlada (23 god) a vec obolila na zeludac...povraca mi se od takvih komentara.
ja svako jutro kad se probudim molim Boga da mi nije muka u zelucu i da mogu normalno jest taj dan. :tuzni: po ovoj vrucini ne mogu ni sladoled jest, ni nista slatko ni slano nista :flop:

e i jos mi je rekla doktorica da ujutro kad se dignes pogledas jezik i ako je bijel i oblozen da taj dan treba pazit na hranu jer je zeludac osjetljiv

piroman
03.08.2007., 08:22
Beboje - kao sto je meni moj doktor rekao "tebi nije nista" a u stvari samo mi znamo kako nam je, moj i tvoj problem je isti trebamo normalno da zivimo i da si izbacimo iz glave da smo bolesni (ako je moguce, normalno). Nas najveci problem je nervoza a od nje sve krece.
Ja mislim da sam u pravu.
Probati mirnije ziveti bez stresa i nerviranja sto je malo teze ali treba probati.

ana21
04.08.2007., 14:01
ja takoder imam probleme sa gastritisom, ali u mene je u blagoj mjeri, dijagnosticiran mi je prije 5-6 god! Tada sam dobila terapiju, i od tada nisam imala nekih vecih problema! ali u zadnjih 5 dana boli ko ludo; jucer sam bila u doktora i dala mi je peptoran i gastal po potrebi ( ako bas jako boli)! prehrane se nisam bas pridrzavala, coca-cola mi je slaba tocka, pogotovo ljeti! ali nakon ovoga mjenjala bih svoj nacin zivota, pa me zanima, sta vi pijete kada izadete u grad, vani? nikako ne znam sta bi, jedino voda??
i moj najveci problem je sto sam osoba koja se i radi najmanje sitnice nasekira! priznam da sam ona od osoba kojoj mnogo glupih sitnica smeta, ja sam ona koja bi mjenjala svijet:cool: ! Kako se rijesiti nervoze, kako ostati hladan na sve gluposti?
svi savjeti su dobrodosli!
:s

ana21
04.08.2007., 14:06
ja takoder imam probleme sa gastritisom, ali u mene je u blagoj mjeri, dijagnosticiran mi je prije 5-6 god! Tada sam dobila terapiju, i od tada nisam imala nekih vecih problema! ali u zadnjih 5 dana boli ko ludo; jucer sam bila u doktora i dala mi je peptoran i gastal po potrebi ( ako bas jako boli)! prehrane se nisam bas pridrzavala, coca-cola mi je slaba tocka, pogotovo ljeti! ali nakon ovoga mjenjala bih svoj nacin zivota, pa me zanima, sta vi pijete kada izadete u grad, vani? nikako ne znam sta bi, jedino voda??
i moj najveci problem je sto sam osoba koja se i radi najmanje sitnice nasekira! priznam da sam ona od osoba kojoj mnogo glupih sitnica smeta, ja sam ona koja bi mjenjala svijet:cool: ! Kako se rijesiti nervoze, kako ostati hladan na sve gluposti?
svi savjeti su dobrodosli!
:s

piroman
04.08.2007., 16:04
Evo jedan predlog sto se tice pića, izbegavati sva alkoholna i gazirana pića a piti voćne sokove i domaće voćne sokove da nisu ledeno hladni, znači normalna temperatura. (To ti je kada izadješ u kafić u pola ljeta na +35 i kažeš dajte mi jedan gusti sok a da nije ladan a oni gledaju pa di da ti nađem sok a da nije ladan).
Sto se tice nervoze po meni je to malo teže, to ti je od osobe do osobe tu ti sama moraš razlučiti (tako meni govore) neki su ladni kao pivo ali ustvari svu nervozu zadržavaju unutar sebe i onda se to ispolji na želudcu (kao kod mene), dok drugi svu svoju nervozu istresu, viču, galame itd. i bude im mnogo lakše, ali opet kažem nismo svi isti.

peta25
04.08.2007., 20:56
imate li vi kao neku knedlun od tog gastritisa nesto sto sto vas stalno stisce u visini prsnog kosa kod jednjaka????

aleksandra
05.08.2007., 08:34
ja sam ti trenutno na strogoj djeti (to je terapija za prvi mjesec tako mi je doc rekla), smijem samo leso, na gradele bez ulja, voce samo u kompotu, a smijem piti samo vodu i to ne bas hladnu, salatu ni slucajno, na cigare ni pomislit, i tako to. po kaficima sam odlucila ovi prvi mjesec ne ici kad ne smijem nista.:(
27.08 idem opet u nje da mi da drugu terapiju i nesto ce mi od hrane i pica ubacit....ja se nadam:D
to ti je moj slucaj

Beboje
05.08.2007., 11:56
Da, blesavo. Taman mi potvrdili da sam se skoro pa oporavila od gastritisa kad mi uleti, sad u petak, treći žučni napadaj ove godine. Da sam se barem ubila u masnom, pa da ima opravdanje. Koma. Treba mi dva dana da dođem k sebi i sad mi opet smeta sve što pojedem. Kava ni u ludilu... odmah kiselina koja se penje. Kao da mi je gastritis povezan s žuči.
Dakle, blagi čajevi, voda, kuhano... i to je to.

Beboje
05.08.2007., 12:01
imate li vi kao neku knedlun od tog gastritisa nesto sto sto vas stalno stisce u visini prsnog kosa kod jednjaka????

Imala ja. I, da prostiš, grudnjaci su me užasno smetali. No, sad me to više ne muči toliko, ali posljednjih dana me ždere kiselina... otkad nisam na Lanzulu. Valjda treba želucu da se ustabili, pa moram pripaziti na prehranu.
No, opet me strefila žuč.

A da sam tip koji se živcira... hm, prije bih rekla perfekcionista koji mora imati sve pod kontrolom. Takvi i popuše gastritis i čir na želucu... ako ne i srčane probleme. Moram na tu jogu od jeseni da se izvučem iz začaranog kruga.

aleksandra
05.08.2007., 12:46
bas mi te zao :grli: , znam kako ti je...
moja terapija traje tri mjeseca a ja sam tek u prvom i ono cega me je strah je to da kad se oporavim od ovoga ulovit nesto drugo bez nekog razloga...:cool:

jeli imas kamenac na zuci ili?

aleksandra
05.08.2007., 12:47
beboje koji se cajevi ubrajaju u blage cajeve?

Beboje
06.08.2007., 08:30
Jes, vala, imam hrpicu milimetarskih kamenčića za koje nisam ni znala do ovog proljeća.

Blagi čajevi su ti kamilica, sljez, neven... djeluju protuupalno i zacjeljuju sluznicu. Samo raspali po njima... pogotovo sljezu i nevenu.

Ja ću danas samo jogurte, tost i čajeve... pa da vidim. Koliko uopće treba želucu da se uravnoteži nakon višemjesečnog uzimanja Lanzula?!

aleksandra
06.08.2007., 08:58
e to ti ne znam koliko treba....

oces li ic na operaciju to vadit ili kako?sta ti doktor kaze?

a vidis meni moja doktorica meni rekla da smijem jogurt ali meni smeta, cim sam ga popila jedno jutro odma me smucilo tako da ga ja izbacila...

meni je pregled 27,08 i jedva cekam sta ce mi rec...da mi bar kaze da mogu nesto posteno pojest :klopa: jer od ove djetne hrane se ne mogu najest

Beboje
11.08.2007., 16:07
Vidim da su pozaspali gastritičari. Kaj vas više niš ne muči.

Mene muče mučnine, a otkud - nemam pojma. Izlječila ezofagitis, kronični gastritis prešao u površinski, a meni mučno od jutra do mraka. Koji je to vrag?

Sad više ne znam jel želudac ili možda žuč. Mučnina i slabost. Stolica OK. Žuta nisam.

Dosta mi je svega. Probala Gastal, probala Peptoran i niš... čak i lošije. Znači, ipak nije kiseliš.

vlad27ri
11.08.2007., 18:42
Ja sam prestao uzimati controloc od 20mg, iako mi je preporuceno da zavrsim terapiju tek tako da vidim sta se dogadja, 2 dana bez njega i mislim da mi se jos nije vratila potpuna funkcija zeluca, jos uvijek imam tezinu u zelucu ako se bas jako najedem. Ne znam da li je pametno biti na dijeti? Nemam zgaravicu i mucnine vec samo neka tezina... Inace zavrsio sam jednu kompletnu kuru od 40mg controloca i po njemu mi je bilo gadno kao da probava stane.

Mala:-)
12.08.2007., 10:14
Ja imam gastritis od svoje 13. godine.Također se osječam vrlo loše,pijem neke tabletice protiv bolova,ali više ni one ne pomažu.Doktorica mi je glupa i više ništa ne poduzima što se tiće toga,daje mi uporno tablete koje mi ne pomažu..(nikad nisu ni pomagale).Dali znate jel postoje neke DOBRE tablete protiv bolova u želucu jer kad me počne boliti..to je neizdrživo....

anaxy
12.08.2007., 21:09
POZDRAV! Nemam česte bolove u želudcu možda 2-3 puta godišnje i to obavezno u proljeće ili jesen, uzmem gastal i dobro mi je. Ali moj problem je stalno podrigivanje ma šta god da pojedem. Uglavnom poslije svakog jela. Nisam još bila na nikakvoj kontroli. Ima li netko iskustava sa tim odvratnim podrigivanjem?

Beboje
13.08.2007., 11:40
Ja podrigujem već 5 mjeseci. Nikad u životu nisam. U stvari, počela sam prije tri godine, kad sam zatrudnila i kad je trbuh počeo rasti. Nakon što sam rodila podrigivanje se svelo na minimum, ali opet više nego prije djeteta.
Zadnjih 5 mjeseci se podrigujem i na gutljaj vode. Ima veze s želucem, tj. s probavom, pa si ti sad misli što ti je točno.

Od jučer mi je krenulo na bolje, bar što se mučnine tiče. No, zobam kao ptičica. Dovoljno mi je odjednom popiti 2dcl mlake vode, pa da me počne probadati na sve strane... žigati. Al barem mi nije mučno i slabo.

Tinach
14.08.2007., 12:20
evo mene opet...godinu dana sam uspjevala zataškavati stvari peptoranom, ali eto, više ne ide i sad me boli već 3 dana u kontinuitetu... otišla ujutro na uzv abdomena....dobila controloc..ako ne bude bolje, idem na gastroskopiju. :mama:

Beboje
14.08.2007., 13:36
evo mene opet...godinu dana sam uspjevala zataškavati stvari peptoranom, ali eto, više ne ide i sad me boli već 3 dana u kontinuitetu... otišla ujutro na uzv abdomena....dobila controloc..ako ne bude bolje, idem na gastroskopiju. :mama:

A kaj su ti vidjeli na UZV-u da si dobila Controloc? S obzirom da blokatori zataškaju pravi problem koji može biti i ne tako bezazlen, uvijek se preporuča prvo obaviti gastroskopiju.

Meni se, nažalost, nakon jednog dana pauze opet vratila cjelodnevna mučnina. I opet gubim kilažu. Izludjet ću!

Tinach
14.08.2007., 13:50
A kaj su ti vidjeli na UZV-u da si dobila Controloc? S obzirom da blokatori zataškaju pravi problem koji može biti i ne tako bezazlen, uvijek se preporuča prvo obaviti gastroskopiju.

Meni se, nažalost, nakon jednog dana pauze opet vratila cjelodnevna mučnina. I opet gubim kilažu. Izludjet ću!

pa zapravo, ja ti nemam pojma, bio je s menom moj stari koji je isto dr i on je kimal na nekaj kaj mu je dr pokazivala dok me obrađivala, ja sam se usrala kad sam čula da postoji mogućnost gastroskopije :zubo:
mene već 2 godine zna bolit želudac i kad bi mi se to dogodilo, popila bi si controloc, onak samo jedan i prestalo bi. ond sam otkrila peptoran i to 150 i to popila kad bi bila kriza...u zadnje vrijeme je jako često bolilo i uzela bi pep. 75, ali evo samo je bilo gore, pa bi me na kraju pri svakom pokretu stezalo, grčilo i pikalo.. dosta sam i smršala u zadnje vrijeme pa sam konačno odlučila otići..i kad sam joj to sve ispričala mi je preporučila controloc, a uz napomenu da u slučaju ''perzistencije bolova u epigastriju učiniti EGD''

Tinach
19.08.2007., 11:28
imam pitanje, kaj vam se s težinom događalo na contorlocu? ja ne mogu jesti, želudac mi je konstantno sit i ako se ne sjetim jesti, nema ni gladi ni ničeg, ali imam 2 kg više nego sam imala prije početka terapije. ima to smisla? :misli:
i da, ne pomaže mi, i dalje boli :tuzni:

xman11
19.08.2007., 21:04
Poštovane kolege....
Prije 3 mjeseca sam bio na gastroskopiji i dijagnoza Gastritis kronical + helico bacteri u obilnim kolčinama...
Therapija Amoxil+Sumamed+Kontrol lock....4-6 tjedana i sve ok ništa me nije boljelo...prije toga lagani bolovi u žličici...

Ono što mene zanima je da li itko od vas uz gastritis je imao simptome osim ovih nabrojanih ovdje na forumu i gorak okus u ustima i peckanje vrha jezika.
Pitam vas iz razloga što ja to nekako pripisujem gastritisu, ali možda sam u krivu i možda sve to mi prati još nešto drugo.
Nakon ture antibiotika koje sam popio prije tri mjeseca jedno vrijeme je sve bilo ok, ali me ponovo hvatala lagana bol u žličici i ponovo mi doktorica opće pprakse dala samo kontrol-lock i bolovi su nestali , ali gorak okus u i peckanje jezika se nisu povukli.
Je li moguće da su mi silni antibiotici poremetili nešto u organizmu i da me to sad zeza?

I još jedno pitanje za vas....ako prva tura antibiotika nije ubila bakteriju kad se može započeti s novom turom...doktorica opće prakse mi kaže da je prerano jer se kao nakon 6 mjeseci tek obično ide na gastroskopiju i onda ponovo piju antibiotici. To mi je malo nelogično iz razloga što ako je prva tura antibiotika donekle oslabila kolonije heliko-bacterija nije li logično da ih pobijemo novom turom lijekova dok su na koljenima, a ne čekati da se za 6 mjeseci ponovo razmnože da opet muku mučimo.
Moli bi vaše komentare.
Hvala i pozdrav!

xman11
19.08.2007., 21:08
Poštovane kolege....
Prije 3 mjeseca sam bio na gastroskopiji i dijagnoza Gastritis kronical + helico bacteri u obilnim kolčinama...
Therapija Amoxil+Sumamed+Kontrol lock....4-6 tjedana i sve ok ništa me nije boljelo...prije toga lagani bolovi u žličici...

Ono što mene zanima je da li itko od vas uz gastritis je imao simptome osim ovih nabrojanih ovdje na forumu i gorak okus u ustima i peckanje vrha jezika.
Pitam vas iz razloga što ja to nekako pripisujem gastritisu, ali možda sam u krivu i možda sve to mi prati još nešto drugo.
Nakon ture antibiotika koje sam popio prije tri mjeseca jedno vrijeme je sve bilo ok, ali me ponovo hvatala lagana bol u žličici i ponovo mi doktorica opće pprakse dala samo kontrol-lock i bolovi su nestali , ali gorak okus u i peckanje jezika se nisu povukli.
Je li moguće da su mi silni antibiotici poremetili nešto u organizmu i da me to sad zeza?

I još jedno pitanje za vas....ako prva tura antibiotika nije ubila bakteriju kad se može započeti s novom turom...doktorica opće prakse mi kaže da je prerano jer se kao nakon 6 mjeseci tek obično ide na gastroskopiju i onda ponovo piju antibiotici. To mi je malo nelogično iz razloga što ako je prva tura antibiotika donekle oslabila kolonije heliko-bacterija nije li logično da ih pobijemo novom turom lijekova dok su na koljenima, a ne čekati da se za 6 mjeseci ponovo razmnože da opet muku mučimo.
Moli bi vaše komentare.
Hvala i pozdrav!

xman11
19.08.2007., 21:10
Poštovane kolege....

Moli bi vaše komentare.
Hvala i pozdrav!

xman11
19.08.2007., 21:14
Još da nadodam samo da nisam nikad pušio niti pušim sada, da ne pijem kavu niti pijem. Ljudi čega da se ja odreknem pa da mi bude bolje...???
Molim komentirajte moj članak iznad
Hvala

xman11
19.08.2007., 21:20
Poštovane kolege....

Moli bi vaše komentare.
Hvala i pozdrav!

Ne pijem, ne pušim ne pijem kavu!

Beboje
20.08.2007., 08:38
Čuj, a kaj da ja kažem. Mršava sam, ne pijem, ne pušim, fizički sam aktivna, uvijek sam pazila što jedem, nikad nisam imala žgaravicu ili osjećaj da me muči kiselina u želucu... niti sam imala HP, a opet završila s kroničnim erozivnim gastritisom i upalom jednjaka.
Na svu sreću, nakon više od 4 mjeseca Lanzula se povuklo, no sad se brinem kad će se opet - bez najave - pojaviti jer - i do sada sam pazila što radim.

Ostaje jedino stres.

A tebi da se riješiš bakterije. No, definitivno trebaš poraditi na imunitetu. Probaj s probioticima da si oporaviš crijevnu floru.

Lindsay Lohan
20.08.2007., 10:17
Ja sam bila samo na ultrazvuku želuca i još su mi tam govorili da kaj sam tak cendrava da si skuham kamilicu kad me boli trbuh i dali su mi neke tablete koje pijem kad me jako boli.... i da je to normalno i ništ nije su mi rekli...idioti....a zbog toga često ne idem u školu kad imam te napadaje....eto tolko o profesionalnosti doktora.....

mirka
20.08.2007., 12:45
Mislim da imam gastritis jer mi ga frendica ima i ima iste simptome kao ja. E sad, ona je išla u bolnicu na gastroskopiju i čekala jebenih 2 mjeseca na red, ali mi kaže da je bolje otići kod privatnika jer ti odmah to napravi(bez čekanja millijon dana), a i sonde su mu tanje nego u bolnici. Jel zna neko nekog privatnika koji to radi i koliko cca para??
TNX!

E da, dali netko ima gastritis, kako si pomaže i koji su simptomi pokazatelji te boleštine??

meni je bolje bilo u bolnici nego kod privatnika.
isla sam kod nekog kojeg su mi preporucili, al bilo katastrofa. prvo mi sestra krivo naspricala anesteziju pa mi se grlo uopce nije opustilo, a on je tako nespretno i grubo ugurao cijev da me poslje tog jos 2 tjedna smetalo u jednjaku i grlu. i sve me zbrda zdola pregledao na brzaka i reko mi sve sto vec znam, a 500 kn... bljak, nikad vise.
a u vojnoj bolnici u dubravi kad sam isla su bili super, doktor i doktorica, i cak su mi monitor okrenuli da i sama gledam :zubo: i bilo mi je puno puno bolje i zabavnije i opustenije i detaljnije.
tak da... ne znam, vidi kak je drugima bilo pa...
a posto ti tek mislis da imas gastritis... ja bih ti savjetovala da prvo odes do svoje doktorice opce prakse :top:

imas i cijelu temu o gastritisu ovdje, (simptomi, kako si pomoci...) malo procackaj

sasa80
20.08.2007., 17:17
ja sam imao bakteriju, više je nemam, ali gastritisa se nisam rijesio, bar za sad...sto se tice simptoma svako ima neke svoje specifične, ja osobno nemam ove koje ti opisujes ali vjerojatno su oni povezani sa gastritisom, no ako nisi siguran idi do doktorice pa pitaj iako sam iz vlastitog iskustva shvatio da doktori ni sami ne znaju kako bi pomogli bolesnicima sa gastritisom...

peta25
20.08.2007., 22:32
imala sam gastritis i upalu jednjaka prije i evo sad ponovno se javio vjerovatno jer pijem tablete zbog kicme bolesti i pijem vec 3 tj controloc bilo mi je ok prvih 10 dana a sad opet po starom cjeli dan i noc kiselina u ustima i bol u trbuhu kod pupka za poluditi da li su vama pomagale controloc???

iman
21.08.2007., 09:15
da li je netko od vas sa problemom gastritisa i h. bakterije imao
nekakve napadaje gušenja??
Naime, meni se to događa i ponekad zna biti jako neugodno

mala_papalina
21.08.2007., 09:31
ja.to je simptom GERBa.
Inače imam GERB,manju kliznu hij.herniju i težak gastritis.
I da,24 godine:flop:
Ako te uhvati gušenje,samo se skuliraj...mantraj,to je od želuca,to je od želuca,proć će....ja se nekad neznam skulirat,pogotovo ako me čopi po noći pa sam sva ono u balunu i polusnu,onda se prepadnem,pa eto trte i tahikardije i svega...i onda se moram sedirat.A za tim nema potrebe.Zbilja.Treba se samo SKULIRAT i govorit sebi da je to samo glupi jednjak i želudac i da će to svaki čas proć.Jer je to samo osjećaj.Nije pravo gušenje.

Inače,mene zanima nešto drugo.Ja(ko i neko gori već) pijem controloc svako jutro i Rudakol prije jela
Međutim,otkad sam počela s terapijom koda se stanje višestruko pogoršalo,jel to proces izlječenja ili????
Mislim, mučnine prije nisu bile takve,sad me ubijaju.I nenormalna GLAD,a kad pojedem teeeeeeeeeežina,koda sam olovo pojela.(a jedem djetalno,ne pijem,ne pušim,kave sam se odrekla,pazim da ne legnem poslije jela,fizički sam aktivna,trenutno sam na odmoru,nisam pod stresom)
I bolovi su se pogoršali,al najgori su nadutost koja se čini kao da će mi stomak eksplodirat i onda valovi podrigivanja....
užasno.
Ali primjetila sam da mi je želudac proradio,prije bi poslije svakog jela na WC,stolica poluprobavljena,smršavila sam skoro 10ak kila u mj dana.
A sad već imam stolice jednom dnevno ko normalan čoek.

jasmine
21.08.2007., 11:11
dobar dan svima i odmah na pocetku da vam pozelim da se sto prije rjesite svojih zdravstvenih problema.
ja nemam nikakvih problema ali pisem vam zbog svog supruga jer ima problema i neznam od kud da pocnemo,na koje pretrage da idemo jer njegova doktorica je koza kojoj nista nije problem i sve ce samo proci.najveci problem je sto suprug ima ceste zgaravice i jako gadan zadah iz usta a nije od zuba jer je sve pregledao.inace se muci sa probavom ili ima ceste proljeve ili obrnuto a i neredovito jede i nezdravo zbog posla.neznam da li sam na pravoj temi ali neznam gdje to spada pa vas molim ako mi mozete pomoci i reci gdje i na koje pretrage treba ici,jer mi bi otisli u neku privatnu kliniku ali neznamo od kud poceti.ima li netko od vas takvih problema i moze li se to rjesiti.hvala.

iman
22.08.2007., 07:51
Papalina, zaboravila sam spomenuti GERB. Imam ga i ja i sad mi je puuuuno
lakše kad znam da to nije srce, živci ili nešto ozbiljnije.....

aleksandra
22.08.2007., 08:17
mala papalina ja ti pijem rudakol prije jela tj pila sam ga bas sam neki dan bila kod doktorice i rekla joj to za mucninu i prepisala mi je umjesto rudakola reglan, pa cu sad vidit dali to pomaze. a sta se tice controloka to ni ja jos nisam dokucila, prije mi je vise odgovarao onaj od 20 a sad mi je bolje sa onim od 40 mg...ne znam ko je tu lud...jos sam pitala doktoricu dali on stvara mucninu ona je rekla da ne.:rolleyes:

Beboje
22.08.2007., 08:24
Papalina, a da probaš Controloc uzeti prije spavanja? Naime, ako te gušenje lovi po noći, znači da ti kiselina radi tijekom noći. Kad ga uzmeš ujutro, blokirat će ti funkciju želuca i onda evo napuhavanja i bolova. Pronađi neki prirodni enzimski pripravak pa si njime pomogni prije uzimanja obroka.

Meni su Lanzul zamjenili Peptoranom - jedna prije spavanja - no i to sam izbacila jer sam imala cjelodnevne mučnine. Sad mi je ipak puno bolje, iako ne mogu reći da sam savršeno. Često osjetim potmulu bol prema leđima; bilo u križima ili prema lopaticama. Nije jaka, ali zna zasmetat.
No, ostaje mi izvadit žučne kamence za tri tjedna, pa ću onda vidjet kako sam.

xman11
22.08.2007., 08:55
oni koji su morali ponavljati terapiju protiv bakterije Helico ....jeste li morali čekati 6 mjeseci ili se terapija ponavlja nakon 2-3 mjeseca

xman11
22.08.2007., 08:57
I da li je netlo probao ove lijekove...ima li kakvih iskustava RUPURUT tablete
evo link....http://www2.bayer-pharma.hr/?topCid=222&cid=224&subCid=240&id=972
Pozdrav

xman11
22.08.2007., 09:00
Rupurut je antacid i antiulkusni terapeutik. Odgovara prirodnom hidrotalcitu i zbog svoje mrežno-slojevite strukture novi je tip u nizu antacida. Djeluje jednako dobro kod svakodnevnih povremenih želučanih tegoba te kod prekomjernog izlučivanja želučane kiseline i njezinih posljedica za koje liječnik smatra da je potrebna dugotrajna primjena. Suspenzija Rupurut djeluje vrlo brzo zbog svog oblika i osigurava trajno zaštitno djelovanje na sluznicu. Neutralizacija želučane kiseline odvija se stupnjevito i ovisno o količini želučane kiseline. Nakon uzimanja Rupuruta razina pH u želucu u nekoliko se sekundi povisi na terapijski optimalno područje pH 3-5 i ostane takva od 75 do 90 minuta. Dugotrajno djelovanje posljedica je mrežno-slojevite strukture Rupuruta: iz netopive monosupstancije u prisutnosti kiseline istodobno se oslobađaju ioni aluminija i magnezija, koji kiselinu neutraliziraju. Reakcija se zaustavi kad je neutralizirana sva suvišna kiselina. Preostali Rupurut ostaje kao "tiha rezerva" u želucu i aktivira se pri ponovnoj hiperacidnosti. Prednost Rupuruta nije samo u brzini smanjivanja prekomjerne želučane kiseline već i naknadno kočenje djelovanja pepsina i žučnih kiselina, koji osim kiseline također mogu izazvati želučane tegobe. Bolesnici dobro podnose Rupurut. Ne uzrokuje ponovno izlučivanje kiseline. Kod želučanih tegoba pomaže brzo i djeluje dugo.

Magnezij navode kao ključni sastojak koji neutralizira kiselinu....ne bi li onda DONAT Mg - mineralna voda bila ta koja bi bila prirodan sastojak koji bi mogao smanjiti kiselinu......razmišljam na glas

xman11
22.08.2007., 09:30
DONAT Mg 1030 mg Magnezija
JAMNICA 33,6 mg Magnezija

sasa80
30.08.2007., 20:27
Di ste gastritičari??
Kaj ste svi ozdravili??

The Whale
30.08.2007., 20:57
Pije ko Nexium?

vsurlan
30.08.2007., 21:47
Nisam baš pretjerano oduševljen ovim metodama 'kemija je rješenje za sve.' Vidim da su i današnji trendovi u medicini sve više usmjereni na pronalazak i uklanjanje pravog razloga bolesti a ne simptoma. Mnogi znanstvenici su zauzeli takvo stajalište, problem je naravno u velikoj neinformiranosti generalne populacije a i lijenosti da se istraži dostupna literatura.

Za malo dublji diskurs o ovome možete pročitati članak 'Zdravlje i brige (http://korisno.lir.dk/novosti/article/zdravlje-i-brige.html)'.

Beboje
31.08.2007., 16:47
dobar dan svima i odmah na pocetku da vam pozelim da se sto prije rjesite svojih zdravstvenih problema.
ja nemam nikakvih problema ali pisem vam zbog svog supruga jer ima problema i neznam od kud da pocnemo,na koje pretrage da idemo jer njegova doktorica je koza kojoj nista nije problem i sve ce samo proci.najveci problem je sto suprug ima ceste zgaravice i jako gadan zadah iz usta a nije od zuba jer je sve pregledao.inace se muci sa probavom ili ima ceste proljeve ili obrnuto a i neredovito jede i nezdravo zbog posla.neznam da li sam na pravoj temi ali neznam gdje to spada pa vas molim ako mi mozete pomoci i reci gdje i na koje pretrage treba ici,jer mi bi otisli u neku privatnu kliniku ali neznamo od kud poceti.ima li netko od vas takvih problema i moze li se to rjesiti.hvala.

Bok, ja ti mogu preporučiti privatnu polikliniku Medikol u Zagrebu. Tamo sam obavljala razne pretrage od kojih je posljednja bila gastroskopija uz anesteziju. Pregledavao me primarijus Brkić s KBC Rebro i bila sam jako zadovoljna. Neka ti muž svakako obavi gastroskopiju i to što prije. A do tada neka izbaci kavu i alkohol, te začinjena jela koja potiču lučenje želučane kiseline.
Meni nažalost nije niš bolje i stalno mi se izmjenjuju problemi s probavljanjem i problemi s kiselinom. Nikako da nađem ravnotežu. Nije dobro kad jedem, a nije ni kad sam gladna.

pita
11.09.2007., 20:29
Bok svima.Več tri mjeseca pijem controloc ali zadnjih 15 dana imam stalne mučnine. Prije tjedan dana sam završila na hitnoj radi mučnina pa su mi rekli da pojačam dozu.Svejedno mi je muka danju i noću.Danas odem kod gastića a on kaže da ga prestanem piti te umjesto njega uzmem Sulpirid,Venter i Metopran po potrebi.ima li ko iskustva sa tim lijekovima?

piroman
14.09.2007., 06:10
Jesi li bila na gastroskopiji?
Ni lekove netreba preterano piti to ti moze iz iskustva reci Beboje pila je lanzul 3 mjeseca. Mozes procitati gore.

piroman
14.09.2007., 06:13
Ljudi mene interesuje sta doruckovati?
Ja ustajem u 6,00 sati i cim ustanem ja sam gladan, posto veceram slabiju hranu, ono da se ne pretrpam pred spavanje. Kad ustanem haos. Obicno pojedem kiflu ili tako nesto a pravi dorucak mi je oko 9,00 sati.
Da li neko od vas mozda ima neki predlog sta bi to bilo dobro tako ranije izjutra na gladan stomak, jer imam osecaj ako zeznem sa doruckom zeznio sam sve obroke i propade dan (grebe, pecka itd) znate taj osecaj.

pita
16.09.2007., 17:57
Bila sam na gastroskopiji.Želudac:naznačena hiperemija prepilorično.Dvanaesnik:edem i hiperemija bulbusa.Problem je u tome što dva gastriča tvrde da je to upala,a druga dva da je nalaz normalan i da svi imamo takvu malu upalu.ja i dalje imam bolove,mučnine i probadanje u sredini prsa kao da te neko nožem pikne pa onda počne podrigivanje.Ima li neko takvu tegobu probadanja na tom mjestu i kako si pomaže?Sulpirid mi za sada pomaže kod mučnina.Ako neko ima mučnine cijeli dan neka si proba sa tim pompči.Piroman,za doručak probaj Frutolino:ja sam na njemu već dva mjeseca lagan je i malo te zasiti.

Beboje
17.09.2007., 14:30
Bok društvo.
Ja sam Lanzul uzimala 4 mjeseca i "dobila po nosu". Inicijalno stanje je procijenjeno suviše ozbiljno + žuni napadaji = produžena terapija.
Sad si uzimam Peptoran 75 pred večer i jedan ujutro. Nešto je bolje. No, mučnine koje mene gnjave su, po svemu sudeći, povezane sa žuči koju sam trebala operirati u petak (zaj...la me viroza, pa idem ovaj četvrtak). To su ti, Pita, mučnine praćene podrigivanjem i bolovima u leđima. Malo i bocka s desne strane pod rebrima. Odi si i žuč pogledati jer, koliko sam se priča iz prve ruke naslušala u zadnje vrijeme, želudac i žuč su jako povezani. Ekipa koja je izvadila žučni mjehur (kamenje), zaliječila je i želudac. Nitko niš ne garantira, al tak pričaju.

Piro, probaj s grisom. Ja sam ubola Franckov instant i baš mi paše kad mi se ne jede niš drugo.

sasa80
25.09.2007., 10:38
Bok društvo.
Ja sam Lanzul uzimala 4 mjeseca i "dobila po nosu". Inicijalno stanje je procijenjeno suviše ozbiljno + žuni napadaji = produžena terapija.
Sad si uzimam Peptoran 75 pred večer i jedan ujutro. Nešto je bolje. No, mučnine koje mene gnjave su, po svemu sudeći, povezane sa žuči koju sam trebala operirati u petak (zaj...la me viroza, pa idem ovaj četvrtak). To su ti, Pita, mučnine praćene podrigivanjem i bolovima u leđima. Malo i bocka s desne strane pod rebrima. Odi si i žuč pogledati jer, koliko sam se priča iz prve ruke naslušala u zadnje vrijeme, želudac i žuč su jako povezani. Ekipa koja je izvadila žučni mjehur (kamenje), zaliječila je i želudac. Nitko niš ne garantira, al tak pričaju.

Piro, probaj s grisom. Ja sam ubola Franckov instant i baš mi paše kad mi se ne jede niš drugo.

Moj stari je 10 godina odgađao operaciju žuči, a nikad nije imao problema sa gastritisom, tak da...

micamacazg
27.09.2007., 17:00
Moje muke sa želucem su počele od kad sam počela raditi, prije godinu i pol. Doktorica mi je prvo dala ultop pa se jedno vrijeme primirilo. Unatrag 2 mjeseca kronično me peče i boli u želucu pa sve do grla bez obzira što pojedem ili popijem. Pila sam peptorane ali nakon mjesec dana nisu više pomagali pa sam samoinicijativno išla privatno na ultrazvuk abdomena te mi je rečeno da imam gastritis. S tim nalazom i nalazom od testiranja na helicobacter pilory koji je negativan otišla sam svojoj doktorici koja mi je prepisala sumamed 1x2 medazol 3x1 te ultop 2x1 . E sad sam u nedoumici da li da to pijem ili ne? Strah me na gastroskopiju još uvijek skupljam hrabrosti za to :confused:

sasa80
28.09.2007., 10:33
gastroskopija ti nije uopce tak strasna kak svi pricaju, a ova terapija ti je za lijecenje helicobacter pilory...ak ti je nalaz negativan onda mi bas nije jasno zakaj ti je to prepisala, al cuj, ak ti je to doktorica valjda ona zna zakaj je to prepisala...

ViX01
28.09.2007., 13:19
Uh... ja te tablete definitivno ne bih jeo ako je sigurno da nemam helico...
imao sam ga i dobio sličnu terapiju... bakterija je prošla no ostale su mučnine..
sad povremeno uzmem Control loc ili Peptoran, ali stvarno rijetko u zadnje vrijeme...
evo - baš sad me kiselina ubija jer sam (glupan) popio čašu nekog ACE juice-a... Juice nisam pio godinama... ne znam zašto sam se nagovorio sad to popiti.. ali neću piti sad nikakve tablete.. zna mi pomoći brdo vode nakon toga - smanji kiselinu!

u svakom slučaju - ne preporučam sve te tablete! Ako nije bakterija u pitanju - probaj radije sa čajevima ili sl...
Sretno u prizdravljenju!!

sasa80
28.09.2007., 17:29
ja sam probao sa lanzulom, peptoranom, controlocom, gastalom, ali ništa mi nije pretjerano pomoglo...najviše mi pomaže pravilna prehrana, sport i što manje živciranja...

ViX01
30.09.2007., 09:01
Zna li možda netko postoji li mogućnost napraviti nekakav detaljan pregled želuca (osim gastroskopije) na kojem bi se mogao napraviti pregled enzima i tih gluposti u želucu? Moja doktorica opće prakse kaže da se to prije znalo raditi ali u poslijednje vrijeme da to nitko ne radi... Ako postoji mogućnost - ja bih sigurno preživio još jednu gastroskopiju kada bih znao da ću dobiti i nekakvu analizu svih tih enzima i bjelančevina i kaj-ja-znam-čega-sve-ne!
Unaprijed hvala!

Beboje
01.10.2007., 10:10
Bok, društvo. Evo, uklonili mi žuč i kamenje (oštro, crno, pigmentno). Jest laparoskopija, ali ipak boli, zateže, bocka. Klopam isto kao i prije jer sam ionako bila na dijeti zbog želuca. Još uvijek obilno podrigivanje, ali više nema mučnina. Možda su to fakat bili kamenčići.

Ako osjetite kiselinu probajte s dvopekom. On sve pokupi. Druga stvar, već sam navela, je žvaka - ne previše slatka i bez mentola. Ja trošim Orbit s limunom i kaduljom. Lakše probavim, a slina sapere kiseliš. Probajte.

Micamaca, ovi dr-i olako propisuju antibiotike. Ako ti je HP negativan, otkud Sumamed, pogotovo kad ti nisu radili gastroskopiju i uzeli uzorak iz želuca.

Samo odi na gastro, a ako te opako frka - probaj kod privatnika s anestezijom (ja napravila - oduševljena). Nemoj čekati.

Eh da, čini mi se da se pričalo da mlijeko smanjuje kiseliš. Vraga, čak obratno.

micamacazg
01.10.2007., 20:59
E sad puno sam savjeta dobila za privatnike pa neznam kud mi je najbolje otići gdje će mi sigurno dati anesteziju i da više saznam kaj mi se događa s želucem. Od malena sam poprilično mršava, imam 45 kila na 165 cm i uporno se trudim udebljati ali kako mi se to događa sa želucem sad me već frka i sve manje mogu jesti .... tak da preostaje mi gastroskopija samo ne znam gdje :ne zna:

ViX01
02.10.2007., 08:55
Ja sam bio kod dr. Popijač (ulica Crvenog križa 15 - kod križanja Zvonimirove i Šubićeve) tel. 4610 436.
Doktorica je super. Sve mi je objasnila, razgovarali smo nekih 20-tak minuta prije nego smo napravili gastroskopiju. Onda mi je još i sve skicirala na papiru (k'o da sam tupan :D ). Nazovi pa se raspitaj! :mig:

Veky
02.10.2007., 12:59
I meni je privatnik uzeo detaljnu anamnezu, sve objašnjavao kako i zašto. Onda je napravio gastroskopiju. I isto mi je skicirao na papiru a meni su suze tekle i tekle. Ne znam jesu li tekle od radosti što je gastroskopija gotova, što mi je izvadio onu borgovsku cjevčugu ili kao posljedica kontrakcija želuca i jednjaka.

Nije smrtno nepodnošljiva no daleko je od ugodna preglada pa makar mi je i mrtvom radili idući put.

A moj gerb kao gerb... Pio i Zipantola-u. s Reglan-ima no opet je sve po starom. Malo se pravilnije hranim, izbjegavam večere... No noćas sam opet završio u sjedećem položaju, spržio grlo kiselinom i sl. Kad nije ništ pomoglo pomogla je vatrogasna mjera sodom bikarbonom nad kojom se zgražam no koja me izpodrigiva i ubije sadržaj želuca pa sam bar malo miran. No od sode bikarbone obično krene lagani proljev i 2-3 noćne posjete wc-u. Dovoljno da se iskradem iz sobe i odlučim nastaviti noć na kauču u dnevnom boravku da ne budim bolju polovicu i bebu čestim ekskurzijama u kuhinju i wc.

Baš me zanima je li se itko definitivno riješio gerba i gastritisa?

Tko

micamacazg
02.10.2007., 20:40
Evo danas sam se baš potrudila malo manje živcirati oko posla i svega i mogu reći kaj se želuca tiče da mi je malo bolje ma da moguće da i ultop pomaže. Al ipak vjerujem da je jako veliki uzrok tih bolova u želucu (ako ne i jedini) živciranje i dok si ste strane sama ne pomognem neće mi niš biti od pomoći. Al u svakom slučaju čim skupim hrabrosti ode ja na gastroskopiju :D Samo mi nije jasno kak se ne mogu udebljati dok neki drugi da pojedu toliko kao ja odmah bi dobili kilu :confused: Uglavnom, gastroskopija mi je jedino rješenje... :kava:

micamacazg
02.10.2007., 20:43
P.S ViX hvala na dobrim željama i preporuci :top:

ViX01
03.10.2007., 09:42
Drago mi je da mogu pomoći - ako mogu!
Meni je želudac bolje u zadnje vrijeme jer se ne živciram previše - zaljubio se... :cerek:
Ma i pravilnije se nastojim hraniti... nastojim neki doručak pojesti - bar šnita kruha i nešto malo neke salame ili slično...
Samo - kad bih to jednom zauvijek mogao riješiti! Brat ujutro pojede masni burek s mesom i super mu je! Ja bih umro da to stavim u sebe čim se probudim!! :flop:

Beboje
03.10.2007., 10:06
A meni tak fali pivica! Nisam alkos, ali ona prva tri gutljaja dobre crne pive su mi nenadmašiva.
Eh, tko zna kad bum to opet mogla :ne zna:

sasa80
03.10.2007., 20:24
A meni tak fali pivica! Nisam alkos, ali ona prva tri gutljaja dobre crne pive su mi nenadmašiva.
Eh, tko zna kad bum to opet mogla :ne zna:

a kaj ne bi mogla, ak fakat imaš želju odi i kupi si pivu...
hebes inace takav zivot:top:

ViX01
04.10.2007., 08:27
a kaj ne bi mogla, ak fakat imaš želju odi i kupi si pivu...
hebes inace takav zivot:top:

Ma ja se uopće ne ustručavam popiti pivce za živce! :mig:
Samo pazim da ne pretjeram!

Nego - pitanje:
Ima li tko kakvih iskustava s ovim novim tabletama za želudac koje reklamiraju ko ludi?!
Valja li to štogod?!
Koliko koštaju?

Zanima me po čemu su BAŠ TAK dobre kak ih reklamiraju...

Hvala unaprijed!!

sasa80
04.10.2007., 08:39
ak ih tak reklamiraju onda sigurno nisu tak dobre, jel da jesu ne bi im trebala reklama...;)

zara51
04.10.2007., 08:55
pomagajte....
mene već četvrti dan nešto pecka oko želuca, iznad pupka po sredini trbuha?
Nije to neka bol, već više osjećaj peckanja, i to ne kontinuirano već povremeno tijekom dana, kad ležim na leđima ne osjetim ništa, ali kad npr. legnem na bok onda me zapecka?
Ne znam jel to početak gastritisa ili?
Moram priznati da sam par dana za redom klopala jaaako ljute papričice, pa sad ne znam jel moguće od toga??!
Nemam žgaravicu, nemam mučninu, jednostavno taj osjećaj peckanja u gornjem dijelu trbuha preko cijelog dana..
Šta mislite?
Šta da radim?
Da pričekam još par dana da vidim hoće li proći samo od sebe ili da dižem paniku:ne zna:

Beboje
04.10.2007., 09:37
Zara, ja sam znala imati baš taj osjećaj peckanja, ali kod mene nemreš biti siguran da li je želudac ili žuč. Ljute papričice bi me vjerojatno totalno skurile.

Ah, pivce. Da, budem, ali još malo moram čekati jer ne smijem gazirano nakon žučne operacije. Ionako podrigujem kao da ju non-stop ločem.

peta25
04.10.2007., 15:14
mene evo vec tjedan dana boli donji dio trbuha stalno koliko sam skuzila nema veze nas sa hranom oko pupka onako dosadna bol kao da ti je muka i da ces se izrigat ali nisam ima ko slicnih problema ?????? kiselinu i oko zlicice me vise ne boli

micamacazg
05.10.2007., 12:52
Evo napokon preko veze danas sam obavila gastroskopiju i to jedva jedvice :( Bila sam ,preko veze naravno, u bolnici u dubravi kod doktora Banića odma me je primio i obavio to. Dojmovi su katastrofalni, naime :D 2 sestre i to podosta jake su me jedva držale na tom krevetu,jedna za ruke a druga za noge :D kolko sam se borila osjećaj mi je bio odvratan ali ne bolan.Sad me još uvijek malo u grlu nešto kao grebe kad gutam.Kad sam izašla van, smijala sam se i plakala od muke i šoka u isto vrijeme ma prestrašno nešto.Ali preživjela sam :s
Nalaz je slijedeći: jednjak-insuficijencija kardije, bez značajnog ezofagitisa, želudac-hiperperistaltičan, bez znakova aktivnog vrijeda, BIO antruma, dvanaesnik: bulbus i postbulbarni dio bez znakova aktivnog vrijeda.
Dijagnoza: Insuffitientilo cardiae , gastritis antropylorica, BIO facta.
Terapija: lanzul1x1, za 14 dana nalaz PHD i kontrola. Još moram vaditi krv za HLA tipizaviju i antiglijadinska protutijela.
Pa eto, ako mi neko može sve to malo rastumačiti bila bih zahvalna

sasa80
06.10.2007., 11:16
ne moraš baš javno napisat kod kojeg si doktora preko veze odmah došla na gastroskopiju...hehe...

micamacazg
07.10.2007., 08:22
A j.... pobjeglo još sam bila u šoku od gastro tak da :confused: :D

Nyah
07.10.2007., 09:36
ja ti nemrem rastumačiti , al morem ti savjetovati da: svedeš na minimum ono kaj te nervira (stari mi je čir dobil od živciranja),
banane su lijek - bakinoj sestri je puko čir, pa se tovila bananama i sve je prošlo)
uvedi u prehranu zobene pahuljice - ali ne spravljene na klasičan način (ak te zanima kako bum ti napisala, ja sam ko klinka pila ondašnji PhosphaluGel jer sam imala kiseline u želucu za izvoz...)

peta25
07.10.2007., 10:48
mene evo vec tjedan dana boli donji dio trbuha stalno koliko sam skuzila nema veze nas sa hranom oko pupka onako dosadna bol kao da ti je muka i da ces se izrigat ali nisam ima ko slicnih problema ?????? kiselinu i oko zlicice me vise ne boli

micamacazg
07.10.2007., 11:38
Znam da se moram manje živcirati al ko se danas ne živcira kad je takav tempo života. Za banane nisam čula,a možeš mi napisati i za žitarice. Više ni sama ne znam šta bi jela jer mi sve sjeda na želudac kao uteg pa i obična juha i kuhana piletina bez začina :ne zna: Evo drugi dan pijem lanzul pa ne osjećam baš neko poboljšanje :confused:

Fujitsu Siemens
07.10.2007., 11:59
Zdravo! Ak malo prošvrljate po ovoj temi pisao sam da sam imao probleme sa želucem, tipa podrigivanje, napuhnotost, težina, što god da sam stavio u usta išlo bi mi gore itd. Pio sam controlock malo se smirilo pa vratilo natrag, i sad sam zadnje pio lanzul e i to mi je pomoglo eto brojim već 1 mjesec da živim koda ništa nije ni bilo... ok ne znam da li to spada ovamo ili ne ali ja sam imao oštećenu želučanu sluznicu pa sam bio osjetljiv na kiselinu... Razmišljao sam i ja o target 10 tabletama ali eto nije bilo potrebe ali i općenito govoreći sve što nije na liječnički recept i nije nešto tako da... :)

Nekoliko korisnih savjeta, ne jedite vruče radije počekajte da se malčice hrana ohladi, ne pretjerujte sa ljutom hranom, na dodatni led u čaši zaboravite, gazirano također, alkohol možete u manjim količinama ja samo preferiram pivo žestice i ostalog se klonite ali ako je moguće potpuno izbjegavajte alkohol.... Ne znam što bih vam još natipkao e da možda i najvažnije doručak ne preskačite kao ni večeru ali nemojte obilno večerati, puno tekućine pijte, uzmite si vrijeme za obroke znači nemojte žuriti kad jedete dobro prožvakajte hranu... Naravno podrazumijeva se da odbacite cigarete nisam to prije napisao jer nisam pušač... :) eto i trebalo bi sve biti ok ali liječenje može potrajati, ukoliko je potrebno odite na gastroskopiju moja preporuka kod privatnika jeste skuplje ali isplati se... strpljen spašen otprilike... :mig:

Nyah
07.10.2007., 13:22
micamaca - imas PM

micamacazg
07.10.2007., 17:05
E da, i primjetila sam kad malo više pojedem i kad me želudac počne frkat da me pika u srcu. Jel to ima kakve veze s tim ili umišljam :confused:

Nyah
07.10.2007., 17:14
ne mora znacit, a i moze ( npr. ak te boli bubreg to moze biti samo reflex od slijepog crijeva) , al mislim da sad pomalo umišljaš, jer si u novoj "paničnoj" situVaciji...SVE bu dobro!!! sam se opusti kad ti to prilike dopustaju....broji od 10 do 1 i tak

micamacazg
07.10.2007., 17:22
Ma to mi se često dešava u zadnje vrijeme a može bit da ima veze sa stresom pa to potiče želudac itd itd:confused:

Nyah
07.10.2007., 17:39
akumulacija stresa te uvijek lupi na kraju gdje si najslabiji , odi na jogu, pilates, nekaj tak da se ispucas?!

micamacazg
07.10.2007., 18:28
Probala sam s pilatesom pa nije upalilo :ne zna:

sasa80
07.10.2007., 18:50
Nekoliko korisnih savjeta, ne jedite vruče radije počekajte da se malčice hrana ohladi, ne pretjerujte sa ljutom hranom, na dodatni led u čaši zaboravite, gazirano također, alkohol možete u manjim količinama ja samo preferiram pivo žestice i ostalog se klonite ali ako je moguće potpuno izbjegavajte alkohol.... Ne znam što bih vam još natipkao e da možda i najvažnije doručak ne preskačite kao ni večeru ali nemojte obilno večerati, puno tekućine pijte, uzmite si vrijeme za obroke znači nemojte žuriti kad jedete dobro prožvakajte hranu... Naravno podrazumijeva se da odbacite cigarete nisam to prije napisao jer nisam pušač... :) eto i trebalo bi sve biti ok ali liječenje može potrajati, ukoliko je potrebno odite na gastroskopiju moja preporuka kod privatnika jeste skuplje ali isplati se... strpljen spašen otprilike... :mig:

potpisujem...

micamacazg
07.10.2007., 19:07
E a kako to pivo, ako svi kažu da treba izbjegavat gazirano :confused: Naime, meni pivo uopće ne paše, nakon 2 gutljaja ja moram trčat na wc na "dužu" nuždu :D A i kad bi se sveg tog pridržavala još bi više smršavila, imam samo 45 kila na 165 cm i uporno se borim da se udebljam ali uz takav želudac mislim da ništa od toga :ne zna:

Nyah
07.10.2007., 20:54
45 kila na 165 cm? ufff ja imam 53-54 na istu visinu pa mi se cini premalo..nije da želim J.lo guzicu ali ..hihi
zaboravi alkohol općenito dok ti se to ne sredi, baci se na one zobene što ti napisah u PM-u, banane...fakat ako pušiš barem smanji, i stalno nešto moraš imat u želucu...
pokušaj s jogom, frendicu je smirilo, ili nekaj aktivno, ovisno kaj više voliš...

mirka
07.10.2007., 23:02
E da, i primjetila sam kad malo više pojedem i kad me želudac počne frkat da me pika u srcu. Jel to ima kakve veze s tim ili umišljam :confused:

uf mene pika i u srcu i plucima
a nekad se preseli i na kriza
najgore kad me tako zna bolit ko da cu umrijet, tako me izmuci zeludac da sva problijedim u faci i oci mi nateknu (kroz par sati), al kad prestane osjecam se ko najsretnije bice na svemiru :)

ViX01
09.10.2007., 08:46
45 kila na 165 cm? ufff ja imam 53-54 na istu visinu pa mi se cini premalo..nije da želim J.lo guzicu ali ..hihi
zaboravi alkohol općenito dok ti se to ne sredi, baci se na one zobene što ti napisah u PM-u, banane...fakat ako pušiš barem smanji, i stalno nešto moraš imat u želucu...
pokušaj s jogom, frendicu je smirilo, ili nekaj aktivno, ovisno kaj više voliš...

Ljudi moji - znam da je koma ali ostavite se cigarete što prije!!
Ja sam se 7 godina trovao i jedan dan pretjerao. Drugi dan nisam uopće mogao ni osmisliti cigaretu (prosjek je bio do kutije no taj petak sam ubio preko 2 kutije!!). Subotu sam se oporavljao od izlaska i tako mi je pasala fiiina juhica nakon 800 litara pive! :D

U nedjelju mi nije toliko nedostajala cigareta kao što sam mislio da hoće ali sam zato primjetio da me kiselina ne muči toliko!! :)
Naravno da sam bio oduševljen! :p

U cijeli tjedan na poslu okružen s pušačima (staro društvo) a ne zapaliti nije bila laka misija ali obzirom na malo poboljšanje u želucu bila je velika prednost!

i tako sam prestao pušiti a želučana kiselina se malo primirila.
Onda sam postupno smanjio i kave jer više nije bio takav gušt popiti kavu a ne zapaliti! I opet veliki +!!! :cerek:

No tek sad sam počeo pravilnije jesti. Neke stvari su se malo dovele u red pa mi je lakše bilo organizirati se. :cerek:
Nema više kave ujutro na prazan želudac i odmah mi je lakše!!

Eh, da. Što se tiče živciranja - meni obično pomogne neki aktivan "sport". U nedjelju sam bio na Sveticama na "tenisu". Zapravo na onom zidu - raspucavanje loptice da se ispušem me odlično izmori pa potrošim i dosta energije (negativne uglavnom). Doma tuširanje pa na klopu! obično maalo pretjeram ali mi ne sjedne tak loše na želudac! Onda pred TV pa u krevet! :)

Poz!

Beboje
09.10.2007., 11:40

Hoće to od želuca. Ljudi završe na hitnoj jer misle - srčani udar - a ono probavne smetnje.

Kad imaš reflux u jednjak, zna boliti kao da te boli srce ili pluća. Toga se sjećam.

Meni je sve malo čudno; pojedem ljuto - ništa, pojedem 5 pečenih kestena - kao da sam kamenje pojela (bode na sve strane). Sad jedem junetinu, rižu, zelje salatu i pijem Colu i sve super. A popijem li bijelu kavu, krene podrigivanje (a od Cole ništa !!!). Pa, sad vi meni recite.

Nyah
09.10.2007., 14:58
neznam, cola valda poždere želucanu kiselinu, a mlijecna nije tak jaka pa iziritira dodatno, neznam , pretpostavljam....

mica a jesi probala kakve aerobice, tae boe i nekaj kaj vise energije ispucas? badminton??

micamacazg
11.10.2007., 17:29
Ma nisam još niš probala. Ne usudim se kad me to tak stalno frče, Evo maloprije sam pojela rižu i bijelo meso i poslje toga par piškota i čaj i sad me pika u srcu i frče u želucu i crijevima kaj je to :confused:

Nyah
13.10.2007., 23:46
a pa maca i mene bi frkalo da sam u sebe ubacila sve ovo kaj si ti .daj kreni mazat po bananama

Beboje
17.10.2007., 11:13
Ma nisam još niš probala. Ne usudim se kad me to tak stalno frče, Evo maloprije sam pojela rižu i bijelo meso i poslje toga par piškota i čaj i sad me pika u srcu i frče u želucu i crijevima kaj je to :confused:

Probaj smanjiti količinu koju uzmeš odjednom. Nedavno mi je savjetovano da jedem 10 puta dnevno zbog refluksa žuči (uklonjen mi je žučnjak), uz postojeći GERB.

micamacazg
17.10.2007., 18:34
Ma meni je gastritis od živciranja i dok se ne prestanem živcirati nikakve koristi od tableta.Čak sam krenula i kod psihijatrice na psihoterapiju. Možda mi pomogne...
Naime, primjetila sam čim se više živciram, više me želudac frče. I koliko god ja jela, konstantno sam gladna.
A što se tiče manjih količina hrane, imam 45 kila na 165 visine i starci me čitav život maltretiraju da više jedem, a ja se ne mogu udebljati, a jedem normalno, ne pretjerujem.
Priznajem, jučer sam se navečer udesila , pojela sam 4 komada štrudle od jabuke sat vremena prije spavanja :bonk:

ViX01
18.10.2007., 08:45
Ma meni je gastritis od živciranja i dok se ne prestanem živcirati nikakve koristi od tableta...
Priznajem, jučer sam se navečer udesila , pojela sam 4 komada štrudle od jabuke sat vremena prije spavanja :bonk:

He he he... ma treba jesti ali definitivno nije dobro prekasno!
I ja sam sinoć pretjerao! :rofl: 3 tanjura nekog složenca od kelja! :rofl:
Jednostavno je bilo predobro da bi se zaustavio a cijeli dan jedem neke sendviče... :D

Definitivno se moraš naučiti manje živcirati - pogotovo oko stvari koje ne možeš promjeniti a nisu fer! To je i mene proganjalo dosta dugo no eto... uspio sam to malo regulirati!

Sad mi je bolje želudac ali me i dalje zna dosta mučiti kad pretjeram s hranom a i osjetim ove proklete promjene vremena.. :(

Vincent V
18.10.2007., 13:54
Ma meni je gastritis od živciranja i dok se ne prestanem živcirati nikakve koristi od tableta.Čak sam krenula i kod psihijatrice na psihoterapiju. Možda mi pomogne...
Naime, primjetila sam čim se više živciram, više me želudac frče. I koliko god ja jela, konstantno sam gladna.
A što se tiče manjih količina hrane, imam 45 kila na 165 visine i starci me čitav život maltretiraju da više jedem, a ja se ne mogu udebljati, a jedem normalno, ne pretjerujem.

jel pušiš?u slučaju osjetljivijeg želuca cigareta je još 3x štetnija

micamacazg
18.10.2007., 14:41
Prije sam pušila oko pola kutije dnevno, sad od kad mi je dijagnosticiran gastritis skoro i ne pušim, eventualno cigaretu,dvije kad izađem s društvom eventualno za vikend i to je to. Ni doma ni na poslu ne pušim uopće.

Vincent V
18.10.2007., 14:49
baci te cigarete što dalje. to ti govori jedan bivši gastritičar koji je preživio i gastroskopiju zbog pušenja. Jednostavno, cigareta smeta želucu jel slina koju gutaš dolazi s svim štetnim sastojcima u želudac. Kad se otarasiš cigarete i primjeniš pravilo da ništa hladno ne piješ 2 h iza bilo kojeg obroka, problemi s želucem će proći. Recimo, gledan svoju staru kak se mući s tim vražjim pljugama i bolovima u želucu i gastalima i sl. sranjima i ne vjerujem. Kad je zbog bolesti prestala na kratko pušit, gastritisu ni traga. Čim je ponovo počela, počela su opet i sranja...

micamacazg
18.10.2007., 15:09
Ma nije problem u cigaretama nego u živciranju, od kad sam počela radit želudac mi je otišao kvragu. Još moram ići na vađenje krvi da se vidi da li imam celijakiju pa da možda nije i da se od toga ne mogu udebljati.A daj mi reci kako si se riješio gastritisa, šta si jeo i to?

sasa80
18.10.2007., 16:05
baci te cigarete što dalje. to ti govori jedan bivši gastritičar koji je preživio i gastroskopiju zbog pušenja.

Vincent...glavno da si ti preživio gastroskopiju...:top:
no šalu na stranu...savjeti su ti u redu...cigarete ionako nisu zdrave, a ako zbog toga imaš i gastritis nije mi jasno kako netko ne može prestat...:top:

micamacazg
18.10.2007., 16:13
[QUOTE=Vincent V;10822014] bivši gastritičar koji je preživio i gastroskopiju zbog pušenja

I ja sam ju preživjela, a imam samo 23 godine. Bila sam tamo najmlađa, sve sami penzići. Mene su 2 sestre držale kad su mi to radili. Prvi i zadnji put (ako Bog da :D ) da sam išla na to :D

sasa80
18.10.2007., 20:50
ma nije to ništa gore nego odlazak zubaru...samo strašite ljude...

micamacazg
18.10.2007., 23:35
Radije ja odem k zubaru neg na gastro :D kaj je da je :D

sasa80
20.10.2007., 11:30
ma dobro, al ljudi pretjeruju...

drmed
20.10.2007., 12:28
Uf sretnika mene kad ovo citam! Pusim, pijem alkohol, jedem kamenje i staro zeljezo, zivim stresnim zivotom:ne zna: :flop: a zeludac nisam nikada osjetio....
Ali ce zato da me srce strese!:confused:

sasa80
20.10.2007., 16:25
pomalo, doci ce i na tebe red... ;)

micamacazg
21.10.2007., 08:07
Evo meni je uz gastritis dijagnosticirana i anksioznost+PA pa mi se teško lječiti, jer uz anksioznost sam sva živčana i napeta, što potiče gastritis, a kad me želudac boli, onda sam opet živčana jer me boli :confused: imam osjećaj kao da se vrtim u nekakvom začaranom krugu :mama:

ViX01
21.10.2007., 08:37
Evo meni je uz gastritis dijagnosticirana i anksioznost+PA pa mi se teško lječiti, jer uz anksioznost sam sva živčana i napeta, što potiče gastritis, a kad me želudac boli, onda sam opet živčana jer me boli :confused: imam osjećaj kao da se vrtim u nekakvom začaranom krugu :mama:

U krugu si definitivno! :(
http://www.anksioznost.net/ - možda ti pomogne?!

Smanji kavu i ostale stvari koje ti iritiraju želudac! :mig:

I sretno u svemu tome! :bonk:

micamacazg
21.10.2007., 08:43
Čitala sam to hvala :top: . Ne pijem više kavu, od kad me želudac boli (dobro možda jednu u 2 tjedna, i to s mlijekom :D ),većinom sam na čaju, dvopeku i juhicama, al nemrem samo to jest :( A ne znam, niš mi nije bolje više ni sama ne znam. Znam da se moram prestati živcirati, ali jednostavno nejde i nejde jer mozak to ne prihvaća :mama:

ViX01
21.10.2007., 08:52
Čitala sam to hvala :top: . Ne pijem više kavu, od kad me želudac boli (dobro možda jednu u 2 tjedna, i to s mlijekom :D ),većinom sam na čaju, dvopeku i juhicama, al nemrem samo to jest :( A ne znam, niš mi nije bolje više ni sama ne znam. Znam da se moram prestati živcirati, ali jednostavno nejde i nejde jer mozak to ne prihvaća :mama:

Moja super doktorica mi je dala Praxitene... Pijem ih jaaako rijetko i to samo u nekim baš gadnim situacijama. Ona glupost od Persena mi je bila ko bombon... pojedem to i ništa... Onda sam još više nervozan i ljut kakne djeluju! :rofl:

Ako imaš viška energije (negativne), govorim općenito, probaj neki sport!
To je stvarno super stvar da se malo izmoriš i opustiš a i dobro je za tijelo!
Ja znam otići na tenis - super za ispuhavanje kad pop*** na nešto. :)

Piješ li ti kakve te tablete za smirenje?