PDA

View Full Version : Želučana pitanja - gastritis, ulkus, gastroskopije...

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

moka 2
29.09.2008., 18:51
sada sam se vratila od doktora i taman mi je došlo slabo u ordinaciji a moja doktorica nezna kako mi pomoći
jednostavno me ulovi slabina a najvjerojatnije jer slabo jedem i pijem a njima je najednostavnije reći da bi trebalo piti nešto za smirenje
i to je to odi kući i čekaj da prođe

moka 2
29.09.2008., 18:54
kako misliš na maslinovo ulje kako i za šta pomaže

maybelline
29.09.2008., 18:58
najcesce doktorima je tesko malo bolji pregled napaviti i malo se vise posvetiti pacijentu,to je njihov posao i oni su ga izabrali nitko ih nije tjerao na to, a uostalom kao da smo mi dosli njima jer nam je dosadno..

mya_7920
29.09.2008., 19:39
Pitanjce.. Pila sam Controloc 6 mjeseci, napravila pauzu od par mjeseci pošto su me doktori neumorno uvjeravali da su sve tegobe za vrijeme tih 6 mjeseci trebale nestati. Naravno da nisu. :o

Otišla kod privatnog doktora, i sad zadnjih godinu dana ponovo pijem Controloc, a stanje je i dalje isto. U zadnje je vrijeme doktorica opće medicine ponovo počela zapitkivati do kada mislim piti te tablete jer se kao ne smiju piti dugo.

Kaj do kad ih mislim piti?! Dok mi ne bude bolje. :o

I sad ni sama nisam pametna što da radim. Ponovo gastroskopija, HP? Iskustva s gastro su mi grozna i užasavam se ponovog odlaska. Ima li tko kakav pametan savjet? :D

sweet
29.09.2008., 19:50
hola, evo ja sam vam nova... muči me probava već dugo-tj nadutost, osjećam kao da su mi crijeva stalno napuhana,a time i trbuh... i kao da stalno imam male eksplozije u želucu...
išla na izdisajni test na h.p. i kako je dovoljno da je razlika 4 da bi test bio pozitivan, meni je taj broj bio 60, i od večeras pijem sve te tablete-nexum + amoxicilin, pa poslije još neka 2, svakih 5 dana novi, a nexum stalno...

nadam se da će uspjet i baš me zanima kako će djelovat, i kako ću se osjećat i šta će biti s trbuhom... kakva vi iskustva imate?

cruce
29.09.2008., 22:38
Ja sebi ne mogu doći kada pojedem bilo što mliječno ili popijem mlijeko. A znao me je i želudac sam od sebe toliko zaboljeti da se nisam mogla pomjeriti s kreveta a ni ispraviti. Gastali mi odavno već nisu pomagali. Doktoru nisam isšla jer se ježim gastroskopije koju ovdje u BiH nigdje ne rade s anestezijom. Dakle, posjeta liječniku je otpala pa sam se prebacila na drugačiji način prehrane, tj. izbacila sam sve ljuto i kiselo i mliječno. U međuvremenu sam skontala da čaj od mente mlak i bez šećera stvarno djeluje a i zbavila sam neke makedonske tablete pa kada be želudac zaboli s tim se šopam. U zadjih nekoliko dana sam otkrila onaj voćni jogurt danone activia i otkako njega jedem, ponovno mogu jesti mlijeko i mliječne proizvode - jednostavno mi više ne smetaju a i nemam više bolova u želudcu. Naravno, još uvijek nisam isprobala ništa kiselo i ljuto. A taj jogurt sam isprobala i na susjedi koja je imala velike bolove u želudcu i nije mogla apsolutno ništa jesti. I kod nje je ovaj jogurt imao dosta pozitivan učinak. Pa pokušajte s njim.

maybelline
30.09.2008., 12:35
kako misliš na maslinovo ulje kako i za šta pomaže

negdje sam procitala da hp umire samo u maslinovom ulju,i onda sam ja to i koristila,i kad sam nakon nekog vremena ponovno isla na gastroskopiju nisam imala hp,neznam jel mi otislo od ulja,ali prije tog sam isla 2 puta na gastrosk i jednom iz krvi i sva 3 puta pozitivna na hp,samo sto i kad se rijesila hp imala sami dalje iste simptome

moka 2
30.09.2008., 15:38
evo ja sam opet završila sinoć na hitnoj jer mi je bilo užasno slabo ali zato jer jedva jedem i pijem
a naša gospoda doktori nakon 2 boce infuzije možete ići kući i budite na dijeti ma gamad više mi se gade jer svaki put odem još više isfrutrirana

nego ako netko zna kako da si vratim snagu što prije neka se javi MOLIM VAS

moka 2
30.09.2008., 16:27
DA LI JE NETKO PIO I CONTROLOC I GASTAL ISTOVREMENO

kikakm
30.09.2008., 18:29
Probudim se iz poslijepodnevnog sna i osjecam kao da mi iz zeluca u usta dolazi kiselina, povraca mi se, jako mi se povecava slinjenje. Da li se nekome dogodilo nesto slicno? Inace, nikada nemam zgaravicu ili ovakve simptome. Da li je to moguce reakcija na jaja koja sam jela jucer i danas posto sam osjetljiva na njih i ne jedem ih.

maybelline
30.09.2008., 18:49
snagu si mozes vratit tako da jedes,natjeraj se jer ovako neces nista postici,topla fina juhica uvijek pomogne

expozed
30.09.2008., 18:50
da malo prekinem od H.P.-u :D

Zna li netko odnosno preporucuje dobrog privatnog gastroenterologa, naravno u Zgb? Pa ako netko zna zahvaljujem

KuiperBelt
30.09.2008., 23:10
Hey!

Probao sam to, ali jednostavno ne mogu jesti....nemam apetit nikakav, hrana jedva prolazi....muka mi je kad bilo što pojedem....

Sad po novome je dijagnoza da mi je mononukleoza sjela na gastro trakt, tj. da sve što imam je posljedica mononukleoze...

Ma izluđuje me ta doktorska nepreciznost....malo je ovo, malo je ono...
Odem na gastroskopiju, doktor kaže - nije gastrits, a onda dođe nalaz - da je, i da imam kronični...
Pio sam controloc, pa mi ništa bolje nije bilo, dapače, bila mi je muka od toga...a da nisam doktora pitao za lijekove, nebi mi ni dao ništa....
ma ne znam više....već mi je pun k.... svega....majke mi....ne mogu izdržat više....
Em mi je muka svaki dan, em ne mogu jesti, a svaki posjet doktoru druga dijagnoza....e pa jebiga mislim...nek se više odluče što mi je...
Pitam ljude koji ga imaju kako se bore s time, svi kažu da normalno jedu, samo da od kave ili ljude hrane ponekad imaju žgaru ali za to uzmu peptoran ili rupurut i problem riješen...

ma znam da je stvar psihe, samo meni sad psiha itekako radi jer sam lud od svega što mi se događa...nikako da mi bude bolje, a doktori me zajebavaju...

Ja sam skroz zaboravila na ovaj topic, a baš si se raspisao, sorry, uhvatile me pušačke krize pa sam svraćala ovdje sva unezvijerena.

Majke mi vjerujem ti svaku riječ! znaš ti koliko je trebalo da meni "otkriju" od čega to silno pećenje u grlu? dvije godine! a za mononukleuzujedna godina!
praktički sam je prohodala da nisma ni znala da je imam. imala sam sreću.

Sad me ja baš cruce dole podsjetila, ja sam isto izbacila šećer, skoro pa skroz. jedem ga u crnoj čokoladi, i kad radim kolač, iako i tu nekad stavljam samo onaj kemijsko neobrađen. sokove sam skroz izbacila. pijem samo nezaslađene čajeve, kavu i vodu.
Inače znaš šta mi je još palo na pamet. Kod jednog mog susjeda je isto bilo ovako agresivno kao i kod tebe i njemu ti je pomagala piva! Mlad dečko, 28 godina. Znao ih je nekad maznuti i po 5-6 dnevno, odnosno i po noći. Kod njega je znalo biti posebno gadno noću i tvrdio je da mu pomaže, da mu bude lakše. probala sam i ja, meni nije baš nešto pomogla, ali možda tebi.

Kod mene isto nije baš samo da moram paziti šta jedem. Nekad me toliko peće grlo na mjestu samog ulaska u jednjak da to nije naprosto humano i to ide po nekim periodama, ciklički apsolutno neovisno od toga šta jedem. Ne moram ti ni pričati da sam svako toliko na uho, glo, nos pošto sam do nedavno bila pušač.

cruce
01.10.2008., 00:40
Inače znaš šta mi je još palo na pamet. Kod jednog mog susjeda je isto bilo ovako agresivno kao i kod tebe i njemu ti je pomagala piva! Mlad dečko, 28 godina. Znao ih je nekad maznuti i po 5-6 dnevno, odnosno i po noći. Kod njega je znalo biti posebno gadno noću i tvrdio je da mu pomaže, da mu bude lakše. probala sam i ja, meni nije baš nešto pomogla, ali možda tebi.

Znam da je pivo odlično za probavu. meni kada nakon jela stane hrana i želudac mi se napuše i imam osjećaj kao da ne radi, drmnem jedno točeno svijetlo i nakon pola sata podrigivanja sve bude ok.:top:

cruce
01.10.2008., 00:43
evo ja sam opet završila sinoć na hitnoj jer mi je bilo užasno slabo ali zato jer jedva jedem i pijem
a naša gospoda doktori nakon 2 boce infuzije možete ići kući i budite na dijeti ma gamad više mi se gade jer svaki put odem još više isfrutrirana

nego ako netko zna kako da si vratim snagu što prije neka se javi MOLIM VAS

Topla pileća juhica, nezašećeren mlak čaj od mente (mora biti nezašećeren i mlak) i onaj jogurt danone activia. to je mene spasilo.:top:

KuiperBelt
01.10.2008., 13:03
Ja bih još dodala nakon juhice bijelo meso pileće kuhano u vodi (bez soli), natrgano na komadiće i pomješano sa kuhanom rižom u vodi samo mrvicu posoljenoj, za slučaj ako te uhvati glad a ništa drugo nejde u tebe.

moka 2
01.10.2008., 20:19
evo mene opet
ma juha je zakon čak sam večeras pojela i tost
nego kod nas stvari funkcioniraju na slijedeći način ako imaš vezu u bolnici prime te brzo a ako nemaš tko te j...........
sva sreća moja je veza upalila tako da za 10 tak dana idem na gastroskopiju
pozdrav svima

kex_3
02.10.2008., 18:28
pozdrav!

zanima me jel se neko uspio riješiti HP bilo čim drugim osim antibioticima (trojnom terapijom). Ako je molim za savjet i kakva su iskustva. Zanima me šta bi još moglo djelovati osim antibiotika. Hvala...:)

moka 2
02.10.2008., 19:44
pozdrav!

zanima me jel se neko uspio riješiti HP bilo čim drugim osim antibioticima (trojnom terapijom). Ako je molim za savjet i kakva su iskustva. Zanima me šta bi još moglo djelovati osim antibiotika. Hvala...:)

ja ti nemam nikakav savjet ali daj napiši kakvi su ti simptomi

mya_7920
03.10.2008., 12:54
DA LI JE NETKO PIO I CONTROLOC I GASTAL ISTOVREMENO

Pijem ja, svaki puta kad mi bude loše unatoč Controlocu.

moka 2
03.10.2008., 17:34
Hey!

Probao sam to, ali jednostavno ne mogu jesti....nemam apetit nikakav, hrana jedva prolazi....muka mi je kad bilo što pojedem....

Sad po novome je dijagnoza da mi je mononukleoza sjela na gastro trakt, tj. da sve što imam je posljedica mononukleoze...

Ma izluđuje me ta doktorska nepreciznost....malo je ovo, malo je ono...
Odem na gastroskopiju, doktor kaže - nije gastrits, a onda dođe nalaz - da je, i da imam kronični...
Pio sam controloc, pa mi ništa bolje nije bilo, dapače, bila mi je muka od toga...a da nisam doktora pitao za lijekove, nebi mi ni dao ništa....
ma ne znam više....već mi je pun k.... svega....majke mi....ne mogu izdržat više....
Em mi je muka svaki dan, em ne mogu jesti, a svaki posjet doktoru druga
dijagnoza....e pa jebiga mislim...nek se više odluče što mi je..
Pitam ljude koji ga imaju kako se bore s time, svi kažu da normalno jedu, samo da od kave ili ljude hrane ponekad imaju žgaru ali za to uzmu peptoran ili rupurut i problem riješen...

ma znam da je stvar psihe, samo meni sad psiha itekako radi jer sam lud od svega što mi se događa...nikako da mi bude bolje, a doktori me zajebavaju...

hej a da se nađemo u istoj ludari

koliko dugo se ti mučiš

kex_3
03.10.2008., 18:12
ja ti nemam nikakav savjet ali daj napiši kakvi su ti simptomi

a čuj, rekao bi da su standardni simptomi. imam bolove u želucu, dosta često podrigavanje, neki puta osjećam kao da sam pojeo kamenje...:)
znam da imam HP (bio na urea testu) i pio antibiotike ali mislim da se nisam riješio.

moka 2
03.10.2008., 19:29
a čuj, rekao bi da su standardni simptomi. imam bolove u želucu, dosta često podrigavanje, neki puta osjećam kao da sam pojeo kamenje...:)
znam da imam HP (bio na urea testu) i pio antibiotike ali mislim da se nisam riješio.

ja sam imala prije manje od 2 god.i meni su antibiotici pomogli, tek sada me opet sve uhvatilo a doktori kažu da ovo ne može biti od hp iako je potvrđeno da ga opet imam i nedaju mi još antibiotike
ali čula sam od prijatelja da neki put treba dva puta proći kuru antibiotika (kojih treba piti što manje)

maybelline
08.10.2008., 16:24

mislim da bi trebai popit jos jednu turu lijekova:top:

kex_3
08.10.2008., 19:37
mislim da bi trebai popit jos jednu turu lijekova:top:

popio ja već dvije ture ali 0 bodova. morat ću ponovo na gastroskopiju da mi naprave antibiogram

tjeskobna pastrva
08.10.2008., 23:14
Ja bih još dodala nakon juhice bijelo meso pileće kuhano u vodi (bez soli), natrgano na komadiće i pomješano sa kuhanom rižom u vodi samo mrvicu posoljenoj, za slučaj ako te uhvati glad a ništa drugo nejde u tebe.

ja se iskreno nadam da vise necu imat bolove jer tolko sam se te piletine najela kad mi je bilo lose da mi sad prislabi kad ju u ducanu vidim upakiranu:(

Astrice
09.10.2008., 07:47
Ljudi za smanjenje žgaravice trebagrickati rogač prije spavanja i,a ako je česta jesti tvrde žgance tijekom dana u malim količinama.Oni na sebe vežu višak želučane kiseline.

deni555
12.10.2008., 08:17
dal neko zna da mi kaze ..ima 5 god kako se lecim povratim sve sto jedem imam problemi sa zelucom koristilasam sve sto je moguce sad mi neko reko da uzimam ultop tablete neznam sta da radim

deni555
12.10.2008., 09:02
dal moze neko da mi pomogne ima punih 5 god kako povracam sve sto jedem.imam problemi sa zeludcom

maybelline
13.10.2008., 22:23
dal moze neko da mi pomogne ima punih 5 god kako povracam sve sto jedem.imam problemi sa zeludcom

si bio kod doktora?

Charla
20.10.2008., 16:12
Draga deni555, povračaš 5 GODINA!!!,
A, zašto ne odeš doktoru!
Nemoj se tako neozbiljno odnositi prema svom zdravlju.
Uputnicu u ruke i kod GASTROENTEROLOGA - ODMAH!

Astrice
20.10.2008., 16:50
Meni je dosta . Prati me žgaravica par mjeseci,a pila sam i Peptoran i Rupurut. Uputnicu za gastroenergologa teško da ću dobit valjda zato što moja dr. to ne smatra bitnim.Makar sam zaboravila dodati da ipak imam i mučnine. E a nisam ni sigurna da li bi mi stara platila privat pregled.Dovoljno mi je što ne znam imam li gastritis ili nešto drugo iz te skupine.

tjeskobna pastrva
20.10.2008., 17:56
i sta da mi sad napravimo? :confused:

Astrice
20.10.2008., 19:17
Ček malo a što se ti javljaš.Valjda imam pravo napisat nešto bez upadica sa strane.

tjeskobna pastrva
20.10.2008., 20:14
aha ti ne trebas savjet nego samo se zalit? onda okej, sori... :kava:

al mislim kad tad ces morat nes poduzet jerbo ti peptoranceki nijesu bas nes...

Astrice
20.10.2008., 20:32
Ja znam to.

tjeskobna pastrva
21.10.2008., 20:44
a sta se onda mucis? :(

mislim, ja to imam vec godinama i samo gore postane, znas?

Astrice
21.10.2008., 20:58
Mislim da je jedino mogu pridavit pa će mi dat uputnicu. A za privat moram pitat svog financijera mada i ona je rekla da ne bi mogla podnjet gastroskopiju jer ona je bila.Pošto imam vezu u Vinogradskoj tak da ne trebam čekat dugo rađe bi preko uputnice.

tjeskobna pastrva
21.10.2008., 21:47
e pa onda ju pridavi sto prije pa si mirna. a gastro je odvratan pregled al toe samo pet minuta grcanja i odma sve znas sta ti je.

(mene su vodili prije gastro na rengen i krvni test za hp i svasta i nekoliko sam mjeseci cekala i gnjavila se dok nisu dosli rezultati, a gastro je bila sam tak! pa nek se malo gusis, sta onda. bar si kasnije na miru kad nadju vraga, jelda)

moka 2
22.10.2008., 21:11
pozdrav ljudi evo mene natrag iz bolnice
dakle toliko mi je bilo loše da nije bilo druge nego završiti u bolnici na infuziji onda nakon tri dana sam počela dolaziti na svoje
nakon svih mogučih pregleda ja sam završila sa jedinom diagnozom hp nakon 15 dana su se doktori smilovali i dali mi antibiotike i neke tablete rudakol od kojih mogu napokon reči da mi je bolje
pa neka mi netko kaže da hp ne radi sranja
sve u svemu mučnine su puno manje ali još uvijek podrigujem
i da pregledao me je neurolog i kaže da još moram napraviti protok vratnih žila jer je moguče da one izazivaju mučnine
ma to je da poludiš sa našim bolnicama odeš bolestan a vratiš se kao psihički bolesnik od svega što tamo vidiš i doživiš

Raffaello
28.10.2008., 17:41
Danas se učestalo pojavljuje Heliobacter pylori, no nema straha, za sv epostoji rješenje tako i za to.
Postoji nekoliko kombinacija tjekom liječenje,
jedan od njih je istodnobno uzimanje Controloc-a, Metazol i Amoxsilin.
Redosjeljed uzimanja je uzmite Controloc (1 tabletu) ujutro natašte. Poslije ovog lijeka možete nešto pojesti, a onda uzmite Amoxil (2 kapsule) i Medazol (2 tablete) uz dosta tekućine da ublažite eventualne nus-pojave. Ova dva lijeka uzmite ili zajedno ili u razmaku od dvadesetak minuta. Važno je da Amoxil uzimate točno svakih dvanaest sati! Navečer ponovno uzmite najprije Controloc(1 tabletu) na prazan želudac, a zatim Amoxil (2 kapsule)i Medazol (2 tablete) i tako sedam dana. U nastavku terapije uzimate samo Controloc (1 tabletu) ujutro natašte.
A o prehrani kod Gastritisa I Helicobacter pylori saznajte na slijedćem linku,
http://www.raffaello007.bloger.hr/default.aspx?tag=prehrana%20kod%20gastritisa
Ukoliko imate koje dodatno pitanje, pošaljite na mail koji se nalazi na linku, kojeg sam postavio.
Pozdrav

freckles
28.10.2008., 17:53
Možda sam na krivom mistu, stvarno ne znam di da postavim pitanje... :ne zna:

Zadnja 2-3 tjedna mi sve nešto teže nego inače pada na želudac, znam dobar dio dana osjećati mučnine (ne, nisam trudna :D). Prije sam znala natašte piti tursku kavu, u zadnje vrime ne mogu nikakvu, budim se s mučninom... Što mislite?

tonchica*
29.10.2008., 17:20
Zašto želudac kruli i kad nije riječ o gladi? Može li netko to pojasniti?
Posljednjih dana bez obzira što i koliko da pojedem stalno mi kruli u želucu i zna biti neugodno u društvu. Inače nemam zdravstvenih problema.

Kako se riješiti ove neugodnosti? :confused:

Ako tema ne spada ovdje, nego u neki drugi slični podforum, moderatori molim vas da je smjestite gdje spada.. :rolleyes:

michellemabelle
02.11.2008., 23:30
Zdravo svima.:)

Evo jos jedne gastriticarke... ...
Nemam pitanja, vec sve znam, ali dobro je citat tuđa iskustva.
Pitanje:
Jel netko actually uspio u svom zivotu drzat gastritis pod kontrolom samo sa doživotnom dijetom, bez tableta?
Stres nemogu smanjit... Ali hranu bi mozda mogla kontrolirat. U jednom dijelu vec godinama sam se odrekla nekih stvari, ali bez kolaca nemogu...:/

TUŽNA VRBA
03.11.2008., 06:54
Haj

Evo i ja imam gastro probleme.Nisam još bila na gastroskopiju,nekako mi se to neda.Imam stalno neku mučninu i težinu u predijelu želuca.Nemam jake bolove,al je lagana bol stalno prisutna.Problem mi je i sa disanjem.Nikako da pošteno udahnem,pa mi fali zraka.Kad osjetim glad onda me jače zaboli želudac.A kad pojedem onda mi je muka,a ne najedem se puno.Nakon sat vremena ponovno osjećam glad kao da nisam jela cijeli dan.A u ustima imam stalno neki trpki okus.Taj osjećaj me živcira.I naravno često sam naduta.

Jel netko od vas imao ovakvih smetnji.Neznam jel možda ovo može bit od gastritisa ili hp bakterija.

Kakva su vaša iskustva:confused:

ex_1
03.11.2008., 13:27
pozdrav ljudi evo mene natrag iz bolnice
dakle toliko mi je bilo loše da nije bilo druge nego završiti u bolnici na infuziji onda nakon tri dana sam počela dolaziti na svoje
nakon svih mogučih pregleda ja sam završila sa jedinom diagnozom hp nakon 15 dana su se doktori smilovali i dali mi antibiotike i neke tablete rudakol od kojih mogu napokon reči da mi je bolje
pa neka mi netko kaže da hp ne radi sranja
sve u svemu mučnine su puno manje ali još uvijek podrigujem
i da pregledao me je neurolog i kaže da još moram napraviti protok vratnih žila jer je moguče da one izazivaju mučnine
ma to je da poludiš sa našim bolnicama odeš bolestan a vratiš se kao psihički bolesnik od svega što tamo vidiš i doživiš

Upravo to tako sam ja otisao doktorici jedva se dovukao ona meni tablete za smirenje koje nisam pio tek nakon 2 dana opet se vratim kaze bronhitis :confused:

ex_1
03.11.2008., 13:30
Haj

Evo i ja imam gastro probleme.Nisam još bila na gastroskopiju,nekako mi se to neda.Imam stalno neku mučninu i težinu u predijelu želuca.Nemam jake bolove,al je lagana bol stalno prisutna.Problem mi je i sa disanjem.Nikako da pošteno udahnem,pa mi fali zraka.Kad osjetim glad onda me jače zaboli želudac.A kad pojedem onda mi je muka,a ne najedem se puno.Nakon sat vremena ponovno osjećam glad kao da nisam jela cijeli dan.A u ustima imam stalno neki trpki okus.Taj osjećaj me živcira.I naravno često sam naduta.

Jel netko od vas imao ovakvih smetnji.Neznam jel možda ovo može bit od gastritisa ili hp bakterija.

Kakva su vaša iskustva:confused:

Da pogodim u vratu neki osjecaj kao da imas gumu :( da se izrazim a kad popijes mlijeko kao domestos da si popila,ako nejedes sve ok...

Eto i ja imam problem takav vec godinu dana sva mi je krv dobra doktorica me hitno poslala na gastroskopiju nisam otisao i za kapacitet pluca vjerovatno cu danas ici no bojim se gastroskopije jer sam citao i lik rekao prije ce umrijeti nego vise ikad otici na gastroskopiju

michellemabelle
04.11.2008., 00:21
Gastroskopija svakako nije najugodnije iskustvo, ali nitko jos od nje nije umro, pa ono, nece valjda nitko od vas. Tako se ja tjesim. Bila sam i vjerojatno cu opet morat, i razmisljam dal da platim narkozu ili budem hrabra....

A ovo sa disanjem... kaj to ima veze s gastritisom?

Evo kako sam ja dospjela do dijagnoze. Osim sto sam 2 puta godisnje zavrsavala u dnevnoj bolnici povracajuc, nakon neke teske hrane bi mi bilo muka, pa skoro svake veceri kad bi legla bi mi bilo zlo. a kad bi se ranije ujutro digla (od stresa uzrokovanog dizanjem prije 7 hehe) žgaravica i tako. I onda odjednom mi je pocela stajat hrana, nisam nista mogla jest, kao da mi je neko naguro spuzvu u zeludac svaki put kad bi nesto pojela. Pa sam mrsavila i stara mi rekla sa sam u glavu bolesna i da imam anoreksiju. I onda sam ja odlucila ne otic psihijatru nego gastroent. i napravili mi sve pretrage (molila sam se da je bakterija, jer bi ovo drugo znacilo da sam fakat u glavu bolesna, tj. da mi je gastritis od psihe nastao, stres itd.). Nije bilo bakterije. Stres je i tako.
Nest sam kao malo izljecila, sad se opet javilo, opet controloc i tako... Ne pusim, nepijem (odkad mi je dijagnost. gastr. zaista rjetko kad nesto popijem) alkohol, sokove opcenito, nejedem stvari koje su mi skodile, imam cak i popis stvari koje mi skode (kukuruz, paprika, jako meso, masno meso...itd) i pridrzavam se toga kolko mogu... osim sto nemogu bez slatkog, kolaca (nejedem umjetne slatkise)... i to me ubija... i ubija me sto nemrem na miru jest (jedem stalno po malo, ko nedonosce), prebrzo jedem. i tako to. Ali kod mene je fora sad da do pola dana osjecam spuzvu u zelucu, a sad nevecer nista. to mi je cudno. A kad sam gladna tj. neosjecam glad nego mi postane muka, samo me presjece nesto uzasno i onda se moram sjetit sto je to "Eh da, gladna sam, moram jest". pa pojedem nest i odma mi super. brijem da je jos gore kad se kiselina stvara na prazan zeludac...
Uglavnom, mene je to gubljenje kila (tko bi reko!! inace svi sretni sto gube kile, i ja sam bila do neke granice, a onda sam skuzila da to nije normalno da cu nestat...) natjeralo da odem doktoru. Mora se to, mora...
Ali nazalost , mislim da samo ljekovi nepomazu....

TUŽNA VRBA
04.11.2008., 10:47
Nemam pojma jel disanje ima veze sa želučanim tegobama,zato i pitam jel i netko drugi ima takvih problema.Znam za slučaj kad je tip imao napade suhog kašlja,i na kraju se ispostavilo da su pluća ok, al navečer bi kasno jeo.Nakon toga bi legao i počeo kašljat,valjda se stvaraju neki plinovi pri varenju hrane i ulaze u pluća.Kad se disciplinirao sa spizom kašalj je prestao.

Joanna4
05.11.2008., 10:15
Pozdrav!

Prvi put sam na ovom pdf-u, nazalost, bol me natjerala ovdje...

Ako nekome zvuci poznato, htjela bih znati sto mi je. Kod lijecnika mi se ne ide ako nije bas nesto neprolazno, jer u nasoj bolnici sve koje zaboli zeludac ostave 2-3 dana "na promatranju" jer svima misle da imaju apendicitis.

Dakle, jucer sam oko 10 h pojela pizzu iz pekare (onu malu) i popila cokoladno mlijeko. Cesto to jedem i nikad mi ne smeta. Uglavnom mi ne smeta nikakva hrana, nikad nisam osjetila zgaravicu ni nista, samo povremeni cvor u zelucu izazvan stresom koji potraje 3-4 dana.

Kroz dan sam osjecala nadutost, da bi me poslijepodne poceli hvatati grcevi u trbuhu... lagana bol je prisutna cijelo vrijeme, samo se povremeno pojaca kao grc. Pojela sam samo malo juhe i 1 Monte. Pila sam mineralnu vodu (po preporuci), ali sam sve povratila. Do zadnje kapi vode. Malo mi je bilo bolje, pa sam opet malo jela... sto je ponovno zapocelo bolove i grceve, ovaj put jos jace... pa sam popila caj od kamilice, koji sam takodjer povratila... Jutros sam malo bolje, sad sam popila Bioaktiv... opet me boli...

Help!

anita444
06.11.2008., 09:17
Našli su mi helio bakteriju prije dvije godine i pripisali neku kompliciranu terapiju. S obzirom da je to bilo prije ljeta, rekoh ja da cu to poslije ljeta i tako.... ...... posramljeno moram priznati da terapiju nikad nisam popila. :(

I sad, u zadnje vrijeme osjecam da bi trebala i imam lijekove i sve ali ne znam da li je to pametno samo tako na svoju ruku.

Pa ima netko iskustva s tom zlocestom bakterijom?

Hvala unaprijed. :rolleyes:

b*u*h*i*c*a
06.11.2008., 10:46
anita mislis na helikobakter pylori???u zelucu ili?? ako je to ja sam imala,radila 2puta gastroskopiju,i dobila sam vise vrsta antibiotika koje moras piti zajedno,i popiti cijelu terapiju,tesko je,jel djeluju na prbavu dosta,jel je previse tableta,ali popij nadam se da ce ti pomoci...meni su pomogli sa bakterijom ali ne sa drugim stvarima,sretno

alexxx
06.11.2008., 10:53
Pa ima netko iskustva s tom zlocestom bakterijom?
ako misliš na h.pylori, imam ja. popila tu trojnu terapiju kad su mi propisali, ispovraćala dušu, ubila bakteriju. :mirko:

detalje sam potisnula. :zubo:

crohunk24
06.11.2008., 18:26
Imam diagnozu gastritis plus čir, pred 15 dana sam skidao i polip na prijelazu iz želuca u jednjak. Na controlocu sam nekih 3 tjedna al mi cesto kiselina dolazi do grla gore ( bez žgaravice ). Jel to može biti posljedica ljeka, čira ili gastritis? Inace imam pojačano lučenje kiseline

anita444
06.11.2008., 19:39
Da da to je za bakterija. Povracanje?? Sta??

mi ima smisla to sad poceti, nakon dvije godine? mozda je nestala :D

Koliko traje terapija, kakve su nuspojave?
Hvala vam.

Charla
08.11.2008., 18:03
Nije nestala sama od sebe, mogla je jedino narasti,.....
Odi g a s t r o e n t e r o l o g u, neka ti napravi PHD pa ćeš vidjeti kaj ti je.

alexxx
08.11.2008., 22:52
Koliko traje terapija, kakve su nuspojave?
Hvala vam.ne sjećam se više, al odi onome tko ti ju je prepisao. :)

michellemabelle
10.11.2008., 00:58
Pozdrav!

Prvi put sam na ovom pdf-u, nazalost, bol me natjerala ovdje...

Ako nekome zvuci poznato, htjela bih znati sto mi je. Kod lijecnika mi se ne ide ako nije bas nesto neprolazno, jer u nasoj bolnici sve koje zaboli zeludac ostave 2-3 dana "na promatranju" jer svima misle da imaju apendicitis.

Dakle, jucer sam oko 10 h pojela pizzu iz pekare (onu malu) i popila cokoladno mlijeko. Cesto to jedem i nikad mi ne smeta. Uglavnom mi ne smeta nikakva hrana, nikad nisam osjetila zgaravicu ni nista, samo povremeni cvor u zelucu izazvan stresom koji potraje 3-4 dana.

Kroz dan sam osjecala nadutost, da bi me poslijepodne poceli hvatati grcevi u trbuhu... lagana bol je prisutna cijelo vrijeme, samo se povremeno pojaca kao grc. Pojela sam samo malo juhe i 1 Monte. Pila sam mineralnu vodu (po preporuci), ali sam sve povratila. Do zadnje kapi vode. Malo mi je bilo bolje, pa sam opet malo jela... sto je ponovno zapocelo bolove i grceve, ovaj put jos jace... pa sam popila caj od kamilice, koji sam takodjer povratila... Jutros sam malo bolje, sad sam popila Bioaktiv... opet me boli...

Help!

Prije nego sam otisla doktoru, barem 2-3 puta godisnje bi zavrsila s ovakvim simptomima (grčevi, uzasno i konstantno povracanje) u bolnici. uvijek neka upala, nista drugo nije bilo u pitanje, nije se bas znalo od cega mi je povracanje po 10x u jednoj noci.
Buduci da su zelucani problemi povezani s opcim stanjem organizma, stresom itd. znaci , kao i inace, kombinacijom raznih faktora- kad ti se svi losi faktori potrefe (osim ako nisi virus neki pokupila) ukljucujuci i tesku i losu hranu za zeludac opcenito (pizza, pogotovo ako je bila vruca, presna tko bi ih znao, cokoladno mlijeko? em je mlijeko, em je jos i cokoladno i em je jos tvornicki zmjesano)- dogodi ti se sra..e.
Juha+monte? monte? to je opet mlijecno, i ne samo mlijecno (koje treba IZBJEGAVATI u slucajevima zelucanih tegobai dok traju) i MOnte, to je opet ona neka mjesavina tko zna cega...
kamilica meni nikad nije pomogla. Najbolji bi bio sipak ili sipak+kamilica
i opet bioaktiv????
OPET mLIJECNO na prazan i , kako bi rekla, bolestan zeludac??? najgore.

Pij mlaki caj od kamilice i sipka, jedi one prepecence (ima ih jako finih), juhu, kuhano meso, rizu, ali tek kad se smiri malo zeludac (ak se ne smiri, odi u fran mihaljevic u dnevnu bolnicu, tamo bi bila jednu noc na infuziji, dali neki ljek (brijem reglan) i ujutro skoro ko nova-doma. Jesti se mora. A mlijecno, a pogotvo tvornicka sr,,, NEE!!

joj, nadam se da nisam zakasnila s odgovorom i nadam se da cu pomoc.
Ovo sve pisem iz dugogodisnjeg iskustva... nazalost....

michellemabelle
10.11.2008., 01:03
Mislim da sam zakasnila sa odgovorom... ali ipak dobro je znati neke stvari...
A ja sam vam ekipo smanjila sebi controloc na 1x dnevno 40mg (jos par dana pa cu 1x dnevno 20mg), znas da je mozda glupo, ali ok, lijekovi ce pomoc, ali znam da si mi sami sebi mozemo najvise pomoci. Pa sam ja se bi odlucila pomoci na novi nacin. Osim promisljanja o smislu svog zivciranja i koliko to ima smisla, i pokusaju smanjenja istog, pravim si onu sluz od sjemenki lana i to pijem. :D
Nasla sam na netu da je to dobro jako za zeludac i sad si ja fino namacem sjemenke i pijem tu sluz. Trebale bi se i te sjemenke popit zajedno- jesam, prva 2x, ali onda sam rekla " sta je previse je previse", pa si sad cijedim da ispadne samo sluz i pijem. Mislim da mozda i pomaze (da pokucnem u drvo), tek je proslo 2 dana.
Ako stvarno vidim da taj odvratluk pomaze, dam recept hehe

Ianna
12.11.2008., 00:49
pozdrav svim gastriticarima i ostalima koje muce gastroenteroloski problemi..
imam jedno pitanje za sve vas, a tice se prehrane..
naime, znam sve one generalne stvari sto treba izbjegavati-kava, alkohol, gazirano, masno, kiselo, ljuto, slatko, mlijeko, pa svjeze voce, povrce..
drzim se toga koliko mogu, mada mi se ponekad cini da je manji popis onog sto smijemo nego onog sto nam je zabranjeno, ali dobro..
ali ono sto mi zadaje najvece probleme je KAKO pripremati hranu.
znam da se ne smije pohat, przit, najbolje kuhano, ali zanima me recimo kako kuhate saftove, variva? mislim nemam ideje, jer ako je zabranjen luk,vegeta,paradajz, paprika kako napraviti fini saft? ili varivo, ako ne smijete stavit zaprsku i ostale zacine?
problem mi je dakle kako osmislit jelo da bude fino i da se ne upotrebljavaju ti sastojci koji nam mogu pogorsati stanje..
ako netko ima ideju, recept ili za preporucit knjigu bila bi jako zahvalna..

Alan_SP
12.11.2008., 21:28
ako netko ima ideju, recept ili za preporucit knjigu bila bi jako zahvalna..

Imao Crohna. Imao gomilu problema vezanih uz GI trakt. Stalno nosio gastale i belomet. Na kraju prestali pomagati. Nisam smio prici seceru i alkoholu, dizao kiselinu kao lud, mlijeko je izazivalo uragane.

Svega toga sam se rijesio (moze se vidjeti iz mojih prethodnih postova malo vise detalja), kiseline sam se rijesio u roku od 2 dana (nisam uzeo vise ni jedan gastal, kamoli belomet), bolova od Crohna u tjedan dana.

I sto je najinteresantnije, sad jedem sto hocu (uglavnom nezdravu, znam, ali eto, jace je od mene, a znam da bih morao zdravije jesti...), nema problema i opcenito, tesko je vjerovati, ali stvar djeluje i ti problemi s zelucem (i GIom ukupno) su jako lako rjesivi.

Ovo pisem jer i te kako znam sto su muke s kiselinom, zelucem i opcenito, GIom. A rjesenje je izuzetno jednostavno, jeftino i djeluje. Tko proba, znam da ce tesko vjerovati, ali ce i znati. Zasto smo (ja 11 godina) gubili vrijeme i bili bolesni? Pa, moralo se...

Ianna
13.11.2008., 21:39
pa ja imam puno pitanja..:)
o cem se konkretno radi, citam, al mi nije bas jasno.
o cem se radi, gdje se nabavi/kupi, kolko kosta, kako cesto se konzumira..
ima kakve nuspojave?
moze i na pm, al mozda bolje da i ostali vide pa da znaju!
unaprijed zahvaljujem!

Alan_SP
15.11.2008., 22:41
o cem se radi, gdje se nabavi/kupi, kolko kosta, kako cesto se konzumira..
ima kakve nuspojave?

Za opce pucanstvo, radi se o natrijevom kloritu, koji je generator klor dioksida. Moze se pogledati na netu, klor dioksid ubija patogene, a patogeni su uzrok skoro svih bolesti.....

I sve detaljnije informacije u PMu.

equina
17.11.2008., 11:46
ja se evo možda bezveze javljam jerbo nemam takvih problema ali jednom mi je jedan doktor rekao da : ako bi uzeli npr. jedan razred tj. 40ak osoba i svih testirali na h.pylori 80% bi imalo tu bakteriju. I tako neki misle da večina nas ima nju ali ne izaziva ona probleme i da ju možda i netreba liječiti.. Tako me nebi čudilo da za par godina promjene doktori politiku pa se više ona nebude ni liječila:ne zna:

khm01
18.11.2008., 00:08
ja se evo možda bezveze javljam jerbo nemam takvih problema ali jednom mi je jedan doktor rekao da : ako bi uzeli npr. jedan razred tj. 40ak osoba i svih testirali na h.pylori 80% bi imalo tu bakteriju. I tako neki misle da večina nas ima nju ali ne izaziva ona probleme i da ju možda i netreba liječiti.. Tako me nebi čudilo da za par godina promjene doktori politiku pa se više ona nebude ni liječila:ne zna:

ja sam je bas mislio okrivit za sva svoja gastro sranja ali kad je doso test da sam negativan sam shvatio da sam ipak ja krivac za nastale ulkuse:D
a ovo da je vecina ljudi ima sam i ja procitao, kod nekih se aktivira i pocne radit stetu a kod nekih ne

ledolinica
18.11.2008., 07:44
da, h .pylori je cesta,al ja je nemam.... i cim nemas h.pylori odma ti nije nis :S ja sam dva puta bila na testiranju i nis, a na gastroskopiji su se vidjele neke promjene pa je doktor reko da on to prvi put vidi, da ne zna kaj mi je i nek idem doma ;) to je pravi...

anita444
19.11.2008., 08:29
ja sam je ipak odlucila lijeciti.

mozda glupo pitanje tijekom lijecenja nema alkohola? :)
koliko traje?

ledolinica
20.11.2008., 09:25
nema alkohola... traje dok ne prode xD

predator-xxx
21.11.2008., 08:56
Pozdrav dragi sup(u)atnici,

već par tjedana imam tegobe-po meni sa želudcem- koje prođu pa se vrate.
Posjetio sam lječnika,on je ustanovio da su problemi u tome što sam se preforsirao s hranom,te je želudac uzvratio udarac (naime u 3 mjesecu ove godine sam operirao žuč-odstranio) jer sad mu je puno teže kad nema žuči.
No ,po meni to ne bi bio samo želudac jer bol krene ispod lijevog rebrenog luka ili postrance pa se nakon nekog vrmena prebacuje (zadražava se neko vrije i ispod prsne kosti) sve dok ne dospije do ispod desnog rebrenog luka ili postrance.Nakon nekog vremena se osjeti krulenje crijeva i sve lagano utihne ali ostane tupa bol koja se seli od lijeve strane prema desno.I da što mi je čudno nekada bol na mjestu gdje sam osjećao bol žuči (dok sam je imao) i sada osjećam i čak mi se čini da je intenzivnija ali i puno kraćeg trajanja.

Evo molio bih vaša iskustva,i kako dalje jer lječnik konstantno odbija moje pretpostavke da nije samo želudac problem nego da pređem neko vrijema na dijetu i pijem neke tablete tipa controloc.

ledolinica
21.11.2008., 09:46
Pozdrav dragi sup(u)atnici,

već par tjedana imam tegobe-po meni sa želudcem- koje prođu pa se vrate.
Posjetio sam lječnika,on je ustanovio da su problemi u tome što sam se preforsirao s hranom,te je želudac uzvratio udarac (naime u 3 mjesecu ove godine sam operirao žuč-odstranio) jer sad mu je puno teže kad nema žuči.
No ,po meni to ne bi bio samo želudac jer bol krene ispod lijevog rebrenog luka ili postrance pa se nakon nekog vrmena prebacuje (zadražava se neko vrije i ispod prsne kosti) sve dok ne dospije do ispod desnog rebrenog luka ili postrance.Nakon nekog vremena se osjeti krulenje crijeva i sve lagano utihne ali ostane tupa bol koja se seli od lijeve strane prema desno.I da što mi je čudno nekada bol na mjestu gdje sam osjećao bol žuči (dok sam je imao) i sada osjećam i čak mi se čini da je intenzivnija ali i puno kraćeg trajanja.

Evo molio bih vaša iskustva,i kako dalje jer lječnik konstantno odbija moje pretpostavke da nije samo želudac problem nego da pređem neko vrijema na dijetu i pijem neke tablete tipa controloc.

mozda te na lijevoj strani boli zbog dvanaesnika, tak je mene (zeludac i dvanaesnik), a na desnoj strani se mozda javlja reflexna bol (to su meni tak rekli..), ali buduci da si ti bez zuci, mozda ima veze s tim...
ja sam isto pila controloc i najbolje su mi bile, djelomicno pomogle,al svejedno me i dalje boli pa ne pijem vise nis. nisam smjela jesti peceno, jako zacinjeno, ljuto, slatko, bla,bla,bla... kod mene je sve umjereno zacinjeno i na to nisam nikad posebno pazila, a uglavnom jedem kuhano pa nisam imala kaj mijenjat...

Astrice
21.11.2008., 09:50
Kolko je gastroskopija kod privatnika ako netko zna.

tjeskobna pastrva
21.11.2008., 17:14
oko 500 novaca u suncu poliklinici na jarunu. mislim da je 500 bez a 550 sa hp testom bila kad sam ja bila. nije ti lose da ti naprave taj test kad te vec maltretiraju tamo, onda su stvarno sve obavila. a bakterija je gad mali.

Astrice
21.11.2008., 20:01
Okej počet ću šparat,a možda mi netko kaže za nekog bližeg. Jarun mi je malo daleko.

paola
21.11.2008., 20:15
mislim da se zaista isplati ici privatno na gastroskopiju (naravno,ako si to netko moze priustiti)
izmedu ostalog manje je neugodna nego ona u bolnici

ja se vec 8 godina borim sa gastritisom i sa h.pylory
i neka mi nitko ne kaze da je dovoljno pripaziti na prehranu jer meni bude slabo od svega,apsolutno svega-od voca,svog sirovog povrca.pa cak i od ribe

toliko od mene
pozz

Astrice
21.11.2008., 20:18
Ma ja bi mogla u bolnici da mi hoće dat uputnicu jer imam vezu u Vinogradskoj. Al pošto ne znam točno što imam,a stara mi neće platit jer je grozno ja ću šparat. Bakteriju su mi tražili u stolici.Želim znati imam li gastritis,čir na želucu ili nešto treće.

paola
21.11.2008., 22:26
ali ne kuzim zasto ne mozes dobiti uputnicu

Astrice
21.11.2008., 23:50
Ma doktorica njoj to moram objasniti,a nije baš milosrdna

ledolinica
22.11.2008., 00:10
mislim da se zaista isplati ici privatno na gastroskopiju (naravno,ako si to netko moze priustiti)
izmedu ostalog manje je neugodna nego ona u bolnici

ja se vec 8 godina borim sa gastritisom i sa h.pylory
i neka mi nitko ne kaze da je dovoljno pripaziti na prehranu jer meni bude slabo od svega,apsolutno svega-od voca,svog sirovog povrca.pa cak i od ribe

toliko od mene
pozz

slazem se.. meni tolko hrane smeta da sam dosla u neku fazu da me bilo strah jesti i doslovno bih cijeli tjedan bila na rizi i krumpiru.....

ja sam bila na gastroskopiji jednom i nikad vise.. h. pylori nemam (2 puta sam provjerila),a imam na bulbusu 10-ak ulceracija za koje je doktor reko da ne zna kaje to i da prvi put to vidi... prepisao mi tablete koje sam koristila,al duplu dozu i reko da dodem na gastroskopsku kontrolu za dva tjedna.. ja sam dosla, gladovala prakticki jedan dan, da bi on nakon puno sati cekanja reko da on to vise ne moze radit dana i nek idem ča...

tjeskobna pastrva
22.11.2008., 00:52
Ma doktorica njoj to moram objasniti,a nije baš milosrdna

mozda da joj demonstrativno povratis u ordinaciji? nije bas uredna ideja al ono - ipak je ideja.:ne zna:

Astrice
22.11.2008., 09:45
e Pastrvo ja ti i inače ne povraćam tako da ideja je neefikasna.

paola
22.11.2008., 13:44
slazem se.. meni tolko hrane smeta da sam dosla u neku fazu da me bilo strah jesti i doslovno bih cijeli tjedan bila na rizi i krumpiru.....

ja sam bila na gastroskopiji jednom i nikad vise.. h. pylori nemam (2 puta sam provjerila),a imam na bulbusu 10-ak ulceracija za koje je doktor reko da ne zna kaje to i da prvi put to vidi... prepisao mi tablete koje sam koristila,al duplu dozu i reko da dodem na gastroskopsku kontrolu za dva tjedna.. ja sam dosla, gladovala prakticki jedan dan, da bi on nakon puno sati cekanja reko da on to vise ne moze radit dana i nek idem ča...

ne mogu vjerovati kakvih sve doktora ima.katastrofa

meni je gastritis otkriven kad sam imala 12 godina.a da bude bolje nitko mi nije vjerovao da je meni lose.doktori su rekli da izmisljam,da zelim biti u centru paznje itd.cak je i upotrijebio jednu poznatu frazu "lazes melita". i onda je iso napravit gastroskopiju tek toliko da obavi svoj dio posla i iznenadio se.gastritis i h.pylori su bili prisutni

Astrice
22.11.2008., 15:56
Jesi bar sterala bakteriju?

paola
22.11.2008., 18:15
nisam
jednostavno vise ne znam sta da radim.neda se ta bakterija istrijebit

ledolinica
22.11.2008., 21:42
ne mogu vjerovati kakvih sve doktora ima.katastrofa

meni je gastritis otkriven kad sam imala 12 godina.a da bude bolje nitko mi nije vjerovao da je meni lose.doktori su rekli da izmisljam,da zelim biti u centru paznje itd.cak je i upotrijebio jednu poznatu frazu "lazes melita". i onda je iso napravit gastroskopiju tek toliko da obavi svoj dio posla i iznenadio se.gastritis i h.pylori su bili prisutni

meni se ista stvar desila, imala sam 12 il 13 godina i niko mi nije vjeroval.. al ne od doktora nego doma i stvarno su me jaaaako razocarali, staroj je bilo normalno da mene 3mjeseca boli zeludac tolko da sam plakala od boli, svi su govorili da izmisljam, onda sam ja otisla doktorici i nakon kaj sam svakaj procitala po novinama,knjigama, splasila sam se i rekla da me boli tjedan dana (mislila je da je viroza)... i tak nakon nekog vremena samo sam tablete dobivala, a nakon 3 godine sam otisla na gastroskopiju.. al stvarno koma.. jbg

Alan_SP
23.11.2008., 08:15
mozda da joj demonstrativno povratis u ordinaciji? nije bas uredna ideja al ono - ipak je ideja.:ne zna:

:) Bas sam se sjetio. Na svojoj gastroskopiji sam se lijepo izbljuvao po doktoru. A on tuzno komentirao kako je bas obukao ciste hlace.

Naravno, posljedica je to tog sto jednog Crohnera (imao Crohna) tretiraju kao obicnog pacijenta i pretpostavljaju da mu GI radi kao u zdravog covjeka i uopce ne uzimaju u obzir da je covjek bolestan i da mu crijeva rade drugacije.

I da, doticni doktor je pravi gad, pa mi nije zao...

Astrice
23.11.2008., 09:06
Jel ima netko ko se rješio žgaravice ili savjet kako da je smanjiti. Ne pomažu ni Peptorani ni bilo što u tabletarnom obliku. A imam je već par mjeseci pa skoro cijeli dan.A ne podrigujem se baš previše.Osim što je mučnina prisutna,al obično stavim nešto u kljun. Možda bi trebala početi piti čaj od stolisnika.

Alan_SP
24.11.2008., 21:41
chron se da lijecit...? nisam znala.. :)

Sluzbeno, ako pitas alopatsku medicinu, ne da se lijeciti. Ja nisam mislio da se radi o nekom "sluzbenom", alopatskom tretmanu, ali to ne sprijecava bolesne ljude koji zele ozdraviti da to i urade. To sto oni ne zele da smo mi zdravi, nije nas problem, osim ako ne zelimo da je to nas problem.

I da, ja jesam imao Crohna. Jeste da bi svaki doktor rekao da ga ja jos imam, samo sam u mirnoj fazi bolesti, to je njegov problem. Ja planiram ostati u mirnoj fazi jos neko vrijeme. :)

I svatko moze uci u mirnu fazu, ako zeli. :) Zato ovdje i malo gnjavim ljude, da doznaju, pa da odluce, zele se lijeciti, ne zele se lijeciti.

Astrice
24.11.2008., 21:43
Joj danas sam čitala u "Zdravlju" baš nešto o tome. Ne znam od kojih je novina to prilog al može se kupit posebno.

ledolinica
25.11.2008., 15:28
ajde super ak je tak.... ja imam nekaj ne zna ni doktor kaj (jer ga boli ona stvar..) i sindrom iritabilnog crijeva i to mi je muka totalna, necu ni zamisljat kak je s tim, sumnjali su da ga imam... malo mi se smirilo stanje kak je bilo, nadam se da bude i bolje :)

Alan_SP
25.11.2008., 20:56
ajde super ak je tak.... ja imam nekaj ne zna ni doktor kaj (jer ga boli ona stvar..) i sindrom iritabilnog crijeva i to mi je muka totalna, necu ni zamisljat kak je s tim, sumnjali su da ga imam... malo mi se smirilo stanje kak je bilo, nadam se da bude i bolje :)

Mnogo "stvari", tj. bolesti, problema, boljski i slicno je uzrokovano patogenima. Medicina da bi se usudila smatrati nesto patogenom, mora to definitivno utvriditi. I sto je najbolje, njih muci i ako isto stanje uzrokuje vise patogena.

A onda dolazimo i do goreg problema. Medicina je industrija. Njihov cilj je zaraditi novce. A ako lijecis ljude, gubis musterije. To bi bilo kao kad bi neki birtijas lijecio ljude od alkoholizma. Ako pijes, onda si mu musterija. Ako pijes lijekove (i to sve vise i vise), onda si musterija farmaceutskoj industriji.

MMS lijeci zaista. Iako nije preventiva, on je lijek. Drugim rijecima, on ce izlijeciti bolest, iako nece sprijeciti nastajanje iste. No, kad vec imas bolest, trebas ju prvo izlijeciti, a poslije raditi da se opet ne razbolis. Naravno, mozes odmah poceti raditi na tome da ju ne dobijes ubuduce, ali je isto tako dobro izlijeciti se sto prije.

anita444
25.11.2008., 21:27
Evo moja terapija za popularnu bakteriju H.pylori

jer svako jutro i uvečer Lanzul,2 Fromilida i amoksicilin prvih tjedam dana.
A onda jedna Lanzul ujutro do kraja..........

Danas je drugi dan i sve je okej, Malo cudan okus u ustima jedino.

We'll see. Good luck to me!

waitapu
25.11.2008., 21:28
Pokusala sam pročitati cijelu temu i vidjeti postoji li već odgovor na moje pitanje, ali ga ili nisam našla ili nije napisano :D

Zadnjih par dana me užasno boli u gornjem dijelu trbuha, ispod rebara, na sredini. Nekad imam osjećaj kao da pritišće srce, a drugi put da ne mogu do kraja udahnuti. U svakom slučaju imam osjećaj da mi je u želucu kamen i bez obzira što pojela, reakcija je ista: na trenutak zaboli, onako, prostruji bol trbuhom, a onda se smiri. Razmak između bolova je neredovit (nekad par minuta, nekad par sati).

E da, najbliže s čim mogu usporediti tu bol je kao kad pregladnim, onako, teško mi je i osjećam se pomalo malaksalo.

Što se prehrane tiče: redovito jedem doručak (jogurt, mlijeko, pahuljice, med, crni kruh...) i prehrana mi je poprilično izbalansirana i zdrava. Rijetko jedem jako začinjeno, jednom (ako i toliko) tjedno je nešto prženo, dosta povrća i voća... :ne zna:

Mislila sam da mi teško pada neka određena namirnica, al meni i jogurt teško sjeda, lagana povrtna juha, kuhana piletina, riža, riba... ma sve :confused:

Pomoć? Ima li tko kakvu ideju? :(

Astrice
25.11.2008., 22:09
Ja razmišljam o tibetanskoj gljivi. Možda će mi i u ovome pomoć.

ledolinica
25.11.2008., 22:20
Mnogo "stvari", tj. bolesti, problema, boljski i slicno je uzrokovano patogenima. Medicina da bi se usudila smatrati nesto patogenom, mora to definitivno utvriditi. I sto je najbolje, njih muci i ako isto stanje uzrokuje vise patogena.

A onda dolazimo i do goreg problema. Medicina je industrija. Njihov cilj je zaraditi novce. A ako lijecis ljude, gubis musterije. To bi bilo kao kad bi neki birtijas lijecio ljude od alkoholizma. Ako pijes, onda si mu musterija. Ako pijes lijekove (i to sve vise i vise), onda si musterija farmaceutskoj industriji.

MMS lijeci zaista. Iako nije preventiva, on je lijek. Drugim rijecima, on ce izlijeciti bolest, iako nece sprijeciti nastajanje iste. No, kad vec imas bolest, trebas ju prvo izlijeciti, a poslije raditi da se opet ne razbolis. Naravno, mozes odmah poceti raditi na tome da ju ne dobijes ubuduce, ali je isto tako dobro izlijeciti se sto prije.

a oke, na meni budu slabo zaradili jer ne pijem nikakve tablete... pila ih ja ili ne, mene boli, pa zakaj da se trujem bzvz.
makar,moram priznat da ni ne znam tocno o cemu govoris.. pogledala sam stranicu,vidla nekaj, al engleski mi nije jaca strana pa :))

ledolinica
25.11.2008., 22:23
Pokusala sam pročitati cijelu temu i vidjeti postoji li već odgovor na moje pitanje, ali ga ili nisam našla ili nije napisano :D

Zadnjih par dana me užasno boli u gornjem dijelu trbuha, ispod rebara, na sredini. Nekad imam osjećaj kao da pritišće srce, a drugi put da ne mogu do kraja udahnuti. U svakom slučaju imam osjećaj da mi je u želucu kamen i bez obzira što pojela, reakcija je ista: na trenutak zaboli, onako, prostruji bol trbuhom, a onda se smiri. Razmak između bolova je neredovit (nekad par minuta, nekad par sati).

E da, najbliže s čim mogu usporediti tu bol je kao kad pregladnim, onako, teško mi je i osjećam se pomalo malaksalo.

Što se prehrane tiče: redovito jedem doručak (jogurt, mlijeko, pahuljice, med, crni kruh...) i prehrana mi je poprilično izbalansirana i zdrava. Rijetko jedem jako začinjeno, jednom (ako i toliko) tjedno je nešto prženo, dosta povrća i voća... :ne zna:

Mislila sam da mi teško pada neka određena namirnica, al meni i jogurt teško sjeda, lagana povrtna juha, kuhana piletina, riža, riba... ma sve :confused:

Pomoć? Ima li tko kakvu ideju? :(

idi doktoru, mene je tak boljelo i cekala sam 3 mjeseca, bol je bila sve jaca i jaca.. onda sam otisla i rekla da me boli tjedan dana (sama me pamet), pa nakon kaj sam popila sumamed, pricekala sam tjedan dana i otisla opet rec da me boli.. nakon 3 godine sam tek bila na gastroskopiji,bla,bla,bla, uglavnom da nisam tolko cekala mozda bi mi danas bilo bolje, zato idi da vidis kaj ti je pa o lijecenju sama razmisli ak neces lijekove :)

tjeskobna pastrva
25.11.2008., 22:41
jel bi bilo normalno da ja nakon tri i pol godine odem na neku gastroskopiju kao kontrolu? nitko mi nije nista rekao.

Astrice
25.11.2008., 22:55
Pametno bi bilo Pastrvo

ledolinica
26.11.2008., 18:01
bilo bi pametno.. ali, ja vise ne idem! bila sam jednom bilo je odvratno, naslo se nekaj al se ne zna kaj i trebala sam na kontrolu za dva tjedna i dosla sam (gladovala jedan dan),a oni mene poslali doma i nek dodem ak me bude ponovno boljelo, a nije me ni prestalo boljet. i jos su spominjali kolonoskopiju, al na to nema teorije da odem...

waitapu
26.11.2008., 18:54
idi doktoru, mene je tak boljelo i cekala sam 3 mjeseca, bol je bila sve jaca i jaca.. onda sam otisla i rekla da me boli tjedan dana (sama me pamet), pa nakon kaj sam popila sumamed, pricekala sam tjedan dana i otisla opet rec da me boli.. nakon 3 godine sam tek bila na gastroskopiji,bla,bla,bla, uglavnom da nisam tolko cekala mozda bi mi danas bilo bolje, zato idi da vidis kaj ti je pa o lijecenju sama razmisli ak neces lijekove :)

Bila danas kod doktora, hitno me slao na pretrage. Dosla za pola sata s nalazima (vidjela i sama da vecina toga nije unutar zadanih granica), važno vrtio glavom amo-tamo. Sve mu se nešto nije sviđalo, pa me opet pipkao... stavio na klasičnu dijetu kad se ima viroza želuca... Sutra ponavljam nalaze :ne zna:

Bolovi isti, dijeta ne pomaže, smijem li popiti ikakve tablete protiv bolova? Malo me frka jer mi je želudac skoro prazan (par dvopeka i 1 kuhani krompir...) :(

trebor
26.11.2008., 19:33
senzacionalno reklamiranje "čudotvornih tvari" ostavite za "alternativno liječenje" ili koristite pm...Hvala.

ledolinica
26.11.2008., 21:38
Bila danas kod doktora, hitno me slao na pretrage. Dosla za pola sata s nalazima (vidjela i sama da vecina toga nije unutar zadanih granica), važno vrtio glavom amo-tamo. Sve mu se nešto nije sviđalo, pa me opet pipkao... stavio na klasičnu dijetu kad se ima viroza želuca... Sutra ponavljam nalaze :ne zna:

Bolovi isti, dijeta ne pomaže, smijem li popiti ikakve tablete protiv bolova? Malo me frka jer mi je želudac skoro prazan (par dvopeka i 1 kuhani krompir...) :(

nakon kaj to pojedes slobodno popij nekaj.. meni je doktorica preporucila lupocet dok je mislila da je viroza(kad sam lagala xD) i lupocet ti je blag za zeludac... a sad, klasicna dijeta, pa nemas proljev niti ne povracas,ili? samo treba izbjegavat slatko,zacinjeno,peceno,bla,bla..

Astrice
26.11.2008., 21:42
senzacionalno reklamiranje "čudotvornih tvari" ostavite za "alternativno liječenje" ili koristite pm...Hvala.
A jel si ti moder ili šta?Ja ne mislim to pričat pojedincima već javno dakle i gosti da čitaju.

brazilac 5
27.11.2008., 11:43
E, što od klope pomaže smirivanju gastritisa :confused:
:s

Astrice
27.11.2008., 12:02
Banana

trebor
27.11.2008., 20:16
A jel si ti moder ili šta?Ja ne mislim to pričat pojedincima već javno dakle i gosti da čitaju.
ne odnosi se na tebe i dalajlama gljive...:kava:

Alan_SP
27.11.2008., 23:55
E, što od klope pomaže smirivanju gastritisa :confused:
:s

Pomaze mrkva (najbolje ribana, ima veliku moc upijanja kiseline), kupus, kao i njegov sok, celer i persin (korijen od oboje), jabuka (isto ribana, s korom). Ima jos toga. Ali, ima i lijek, pa onda mozes jesti sto hoces... Iako, preventiva je uvijek dobra.

Svakako izbjegavati secer, alkohol, kavu...

Astrice
28.11.2008., 00:24
Kažu da je najbolji rasol sok od kiselog kupusa

electric_barbarella
28.11.2008., 10:23
moze meni netko odgovoriti prije nego sto odem kod doktora:
kako se radi testiranje na helicobacter?
jer ja naime nemam blagog pojma sta mi je, dva dana sam povracala i imala temperaturu pa sam milsila da je nekakva zelucana viroza a sad je vec peti dan i temperaturu nemam a zeludac me jos uvijek uzasno boli svaki puta kada nesto pojedem....bilosta
kad ne jedem je ok ali pojela ja komad dvopeka ili nesto trece automatski nakon par minuta me zaboli zeludac
nemam pojma zapravo da li da jos pricekam ili da odem kod doktora
a najgore od svega je sto sam propustila vec dva treninga i ne mogu si priustiti da propustim jos jedan
ima netko ideju kaj bi mi to moglo biti
inace moram priznati da nemam nekih tezih problema sa zelucem, ono zaboli me popijem peptoran, imam zgaravicu cuclam gastal ali nikada nisam bila kod doktora u vezi problema sa zelucem tako da me ovo fakat dokrajcilo
anyone :ne zna:

Astrice
28.11.2008., 10:30
Ja sam išla na test preko stolice koji se plaća i ne ide na uputnicu,a čula sam da ima i test preko krvi. To je sve što znam. ja nemam bakteriju,ali ne znam koje gastro sranje imam. Ja mislim da bi i ti mogo imat neko gastro sranje. Meni su sad mučnine manje,al nisam se još sredila sa prehranom.jer ja sam to dugo trpjela i kad sam otišla dr opće prakse ona me opipala tipa di me boli i to,te me poslala na testiranje i dala mi onaj list sa prehranom za gastro sranja.To ti je moje iskustvo. Ja se nemrem rješit žgaravice.

electric_barbarella
28.11.2008., 12:11
kako se uopce zaradi helicobacter?
to mi nitko ne zna reci :ne zna:

kex_3
28.11.2008., 19:32
kako se uopce zaradi helicobacter?
to mi nitko ne zna reci :ne zna:

čuj, navodno više od 50% ljudi ima HP. Samo nekome radi probleme, nekome ne. Prema ovome kaj si napisala bilo bi dobro da odeš gastroenterologu. Da napokon vidiš kaj je.
A test na HP se može raditi na više načina: preko krvi, preko stolice, biopsijom tijekom gastroskopije ili izdisajni test. Ali to će ti već reći doktor kad odeš do njega.

electric_barbarella
28.11.2008., 21:38
čuj, navodno više od 50% ljudi ima HP. Samo nekome radi probleme, nekome ne. Prema ovome kaj si napisala bilo bi dobro da odeš gastroenterologu. Da napokon vidiš kaj je.
A test na HP se može raditi na više načina: preko krvi, preko stolice, biopsijom tijekom gastroskopije ili izdisajni test. Ali to će ti već reći doktor kad odeš do njega.

mene samo strah te gastroskopije :(:(:(
idem u ponedjeljak ujutro kod doktorice, na prazana zeludac ce mi prvo raditi ultrazvuk pa ce onda vidjeti kaj treba dalje
ajoooooo

Alan_SP
28.11.2008., 22:13
dva dana sam povracala i imala temperaturu pa sam milsila da je nekakva zelucana viroza a sad je vec peti dan i temperaturu nemam a zeludac me jos uvijek uzasno boli svaki puta kada nesto pojedem....bilosta
kad ne jedem je ok ali pojela ja komad dvopeka ili nesto trece automatski nakon par minuta me zaboli zeludac

Sto se tice H.pylori, ima vise testova. Moze i izdisajni, a moze i drugacije. Zavisi sto ce ti jos raditi i tako to.

A tvoji problemi s trbuhom definitivno imaju veze s kiselinom, a to opet moze znaciti cir, "obicno" povecanje kiseline, trovanje hranom, mali milion razloga.

Za sad bih se najvise kladio na trovanje hranom, ali kao sto rekoh, toliko razloga moze biti. Posto nisi imala prijasnjih problema, a doktori i tako ne mogu reci sto ti je bez cijele baterije testova, od kojih minimalna mora biti gastroskopija, sto opet ima svoje probleme (em nije ugodna, em ostecuje funkciju jednjaka), ne bih isao dok se problemi ne pogorsaju.

Ne znam sto treniras, ali kad ti je lose, svakako odmaraj. Ako treniras nesto fizicki naporno, onda ti se bolest moze javiti i zbog pretreniranja, a pucas gdje si genetski najslabija.

Sto se tice saniranja, probaj jesti mrkvu (ribanu, tako se najbolje apsorbira i sirovu, ne kuhaj), jabuku, persin (korijen, ne list, isto riban i sirov). Ni u ludilu ne uzimaj secer, ocat, alkohol. Ove tri stvari mozes i kombinirati, a mozes i pojedinacno. Od toga bi ti ne bi trebalo biti muka, a mrkva je pogotovo dobra za micanje kiseline.

khm01
28.11.2008., 22:22
mene samo strah te gastroskopije :(:(:(

ma samo bez straha i sve ce bit ok :mig: meni je isto bila panika ici prvi put ali mi je sad jako drago sto sam isao i mislim da ce mi kod kontrolne biti puno lakse i da cu manje podrigivati :D
eto to mi je jedina neugodnost gastroskopije bila, podrigivanje (na sto su doktori vec navikli tako da..)
ja sam ignorirao zgaravicu (nikakve druge simptome nisam imao) do dana kad sam poceo povracati krv, onda mi je postalo jasno da je vrag odnio salu i da moram na detaljniji pregled, koji je otkrio da je gerb vec napravio dosta stete (ulkusa tj cireva) po jednjaku. u 6 mjeseci uzimanja controloca nisam nijednom osjetio zgaravicu tako da se ovaj put nadam boljim nalazima:kava:

Astrice
28.11.2008., 22:42
Ja sam shvatila da moram šparat za privatnjaka. Uputnicu mi neće dat,takva mi je dr ,a stara mi neće platit jer me želi poštedit muke gastroskopije.A ja hoću znati koje gastro sranje imam.

kex_3
29.11.2008., 18:37
ma samo bez straha i sve ce bit ok :mig: meni je isto bila panika ici prvi put ali mi je sad jako drago sto sam isao i mislim da ce mi kod kontrolne biti puno lakse i da cu manje podrigivati :D
eto to mi je jedina neugodnost gastroskopije bila, podrigivanje (na sto su doktori vec navikli tako da..)
ja sam ignorirao zgaravicu (nikakve druge simptome nisam imao) do dana kad sam poceo povracati krv, onda mi je postalo jasno da je vrag odnio salu i da moram na detaljniji pregled, koji je otkrio da je gerb vec napravio dosta stete (ulkusa tj cireva) po jednjaku. u 6 mjeseci uzimanja controloca nisam nijednom osjetio zgaravicu tako da se ovaj put nadam boljim nalazima:kava:

tebe je gadno to zgrabilo, ha? A kak si sad nakon 6 mj? imaš još neke tegobe, kaj jedeš?
pitam jer i ja imam gerb pa je sveko iskustvo dobrodošlo...:)

khm01
30.11.2008., 11:47
tebe je gadno to zgrabilo, ha? A kak si sad nakon 6 mj? imaš još neke tegobe, kaj jedeš?
pitam jer i ja imam gerb pa je sveko iskustvo dobrodošlo...:)

dobro sam sad ne osjecam vise kiselinu u grlu, vidjet cu sto ce pokazati kontrolna gastroskopija (nadam se da nije nastao barrettov jednjak :D), najteze mi je bilo prva 2 mjeseca od kad su mi to otkrili, tad je valjda bilo najgore stanje jer nisam mogao puno pojesti (odmah bi dobio osjecaj da cu povratiti), sad normalno mogu jesti ali izgubljenih 10 kila sumljam da cu uspjeti vratiti :( :mad:

a ponasam se ko i prije, iako znam da ne bi trebao :o, no bar pazim da ne jedem prije spavanja jer je to skoro pa najgore

ledolinica
30.11.2008., 13:42
Ja sam shvatila da moram šparat za privatnjaka. Uputnicu mi neće dat,takva mi je dr ,a stara mi neće platit jer me želi poštedit muke gastroskopije.A ja hoću znati koje gastro sranje imam.

nije lose napravit gastroskopiju, ali to ti opet ne znaci da ces saznat ''koje gastro sranje'' imas... ja sam bila,al nisam saznala, samo sam saznala da imam nekaj.. valjda doktor nesposoban ili se neke nove bolestine radaju u meni... :(

Astrice
01.12.2008., 01:57
Ja mislim da ću svakako saznat jer ću ga udavit ako mi ne kaže

tjeskobna pastrva
01.12.2008., 17:33
nije lose napravit gastroskopiju, ali to ti opet ne znaci da ces saznat ''koje gastro sranje'' imas... ja sam bila,al nisam saznala, samo sam saznala da imam nekaj.. valjda doktor nesposoban ili se neke nove bolestine radaju u meni... :(

cekaj, sto nisi ti propustila neke kontrole?:confused:

ledolinica
03.12.2008., 09:13
cekaj, sto nisi ti propustila neke kontrole?:confused:

ja sam dosla na kontrolu, cekala par sati zedna, gladna da bi me dr. pozval unutra i pital me kak sam, ja rekla isto ko i prije.. a on sestrama: nek ide ča, ja to danas više ne mogu radit... i veli mi: dok ti bude loše ponovno (ja nisam rekla da je meni bolje bilo..), onda dodi.

i od onda se mi nismo vidjeli, a niti se budemo vise, jer je extra bezobrazan i neobazriv doktor.. ;)

tjeskobna pastrva
03.12.2008., 13:48
ali tu je problem u doktoru a ne u pretrazi kao takvoj a ti odgovaras ljude od pretrage ovdje. to nije u redu.

ledolinica
03.12.2008., 19:40
ja se ispricavam ako sam ikoga odgovorila, nije mi to cilj... ja sam samo rekla, tj. mislila (mozda je ispalo drugacije) da ako ne boli jako i(li) dugo da ne mora odma na gastroskopiju,ipak je to zadnja opcija,ne? a u svakom slucaju je bolje znat kaj ti je, oko toga nema diskusije... jos jednom, isprika svima :)

kex_3
03.12.2008., 20:05
ja sam dosla na kontrolu, cekala par sati zedna, gladna da bi me dr. pozval unutra i pital me kak sam, ja rekla isto ko i prije.. a on sestrama: nek ide ča, ja to danas više ne mogu radit... i veli mi: dok ti bude loše ponovno (ja nisam rekla da je meni bolje bilo..), onda dodi.

i od onda se mi nismo vidjeli, a niti se budemo vise, jer je extra bezobrazan i neobazriv doktor.. ;)

a kod kojeg doktora si to bila? milslim da takav postupak zaslužuje da se zna gdi je to bilo. jel ovo kaj si ti opisala je katastofa...

ledolinica
04.12.2008., 21:29
a kod kojeg doktora si to bila? milslim da takav postupak zaslužuje da se zna gdi je to bilo. jel ovo kaj si ti opisala je katastofa...

koprivnica, pretpostavljam da je vecina vas iz zg...
nemam namjeru nikog odgovarat od bilo kakve pretrage, samo savjetujem da se raspitate o doktoru i sl., samo sam podijelila svoje iskustvo s vama.

-Adele-
08.12.2008., 11:17
je li netko imao iskusvo sa vrtoglavicama kao posljedicom uzimanja hrane?
vec 4 mj muku mucim s time.sve je pocelo bolom u donjem abdomenu(crijeva) pa po cijelom trbuhu,dijarejama,bolom u zelucu i mucninama te konstantnim vrtoglavicama.bila na hitnoj dva puta i kod privatnika,nalazi krvi,uzv cijelog abdomena bili ok,rtg nije isto pokazao nista osim laganog napuhnuca crijeva,zarazna-nista.nakon dva mj se smirilo stanje,no ova dr.dva mj.me jako cesto znao zabolit zeludac.pila sam gastal,peptoran,target10-nista.da bi mi se sad ponovno vratile ludacke vrtoglavice nakon 5 min.od konzumacije bilo kakve hrane :confused:

Astrice
09.12.2008., 13:23
Danas dobivam tibetansku gljivu pa ću vam kroz neko vrijeme reć kolko pomaže.

Alan_SP
09.12.2008., 20:35
Danas dobivam tibetansku gljivu pa ću vam kroz neko vrijeme reć kolko pomaže.

Kefir svakako pomaze, on je vise preventiva, iako se u blazim slucajevima definitivno pokazuje kao dobar lijek.

Ja sam svoj nabavio iz Austrije, odakle si ti nabavila?

I mali savjet, nikako ne peri kefir zrnca pri promjeni mlijeka, to im steti, a dosta ljudi je dobilo uputu da se to treba raditi zbog higijene. Sto je naravno smijesno kad malo razmislis. Kefir zrnca su zajednica gomile bakterija i kvasaca, oni zaraze mlijeko sobom (i obave fermentaciju laktoze), a ti ih onda peres, da bi sve bilo "higijenski" cisto. Sto je totalna glupost. U svakom slucaju, pranjem stetis njima, a samim time, manje pomazes sebi.

Za detaljnje upute pogledaj:

http://users.sa.chariot.net.au/~dna/index.html

Site je velik, ima dosta linkova, a svakako je prepun korisnih informacija o kefiru.

Astrice
10.12.2008., 02:25
Ja sam je dobila od jedne cure sa jednog foruma.

Alan_SP
10.12.2008., 21:35
Ja sam je dobila od jedne cure sa jednog foruma.

Drago mi je cuti da se polako pocinje opet siriti Hrvatskom. Kad sam ga ja pokusavao nabaviti, nitko nije imao.

Astrice
11.12.2008., 00:11
Ali Alane daj mi objasni tvoj postupak da ne moram prevoditi.

Hedonism_Girl
11.12.2008., 18:12
može pitanjce:

od nedjelje mi se "diže" želudac na sve što stavim u usta, u biti gotovo sve (nisam reagirala na rižu sa sirom :misli:), potreba za povraćanjem dođe kroz sat vremena od hranjenja. usto imam i jake grčeve u želucu (to sam imala i prije, svako toliko vremena, rezultat stresa i sveopće nervoze). jučer otišla do doktorice, dala mi je Ranital, ali ne i dijagnozu. ugl.moram joj se javit idući tjedan obavezno.

ikakav savjet ili mozda "dijagnoza"? hvala.

Astrice
11.12.2008., 18:15
Sve mi je to jako poznato.Taj Ranital nisam pila još.

khm01
11.12.2008., 19:35
Taj Ranital nisam pila još.

to je nesto ko peptoran, laksi lijekovi

ja cu poslije nove godine po novu dozu inhibitora protonske pumpe (controloca) :cerek:

nekih mjesec ipo bez njih i vec mi se sve lagano vraca :ne zna:

Astrice
11.12.2008., 19:48
A tako dakle meni ti ni Peptoran ne pomaže gledew žgaravice

Alan_SP
11.12.2008., 21:37
Ali Alane daj mi objasni tvoj postupak da ne moram prevoditi.

Koji moj postupak tocno mislis? Ja sad koristim vise stvari, MMS, koloidno srebro, kefir, enzime, glinu, minerale i vitamine (razne, recimo magnezijev klorid (zbog kefira), jod (opcenito nam fali svima)...) i ima dosta toga, pa ne znam na sto mislis.

I daj mi postavi pitanje u PMu, jer Tibor ne da da se ovdje prica o alternativi, ovo je forum samo za alopatsku medicinu, ostalo je ovdje zabranjeno...

Alan_SP
11.12.2008., 21:43
A tako dakle meni ti ni Peptoran ne pomaže gledew žgaravice

Ni meni gastal (princip djelovanja je vise manje isti) nije pomagao, pa sam presao na belomet, ali na kraju ni on nije djelovao. Naravno, dok mi je jos trebalo nesto za kiselinu. Srecom, sad vise ne trebam.

Astrice
11.12.2008., 23:04
Alane opet si mi zbriso prije neg si mi reko za gljivu,a baš me tjeraš na prijevod.

maja777
12.12.2008., 22:30
jel imao tko od vas kad problema konkretno kod gutanja? dakle, da se grlo stegne, da se nakupi puno sline i da sve "stane u grlu ili tamo negdje u jednjaku" i onda se povrati natrag.?
i takva je reakcija na vecinu hrane
pretrage napravljene, gastroskopija i pregled stitnjace
postojala je helico bakterija ali je nestala nakon kontrole
takodjer postoji upala zelucane sluznice
trosila se dva antibiotika - sumamed i amoxxil sa zipantolom
nastavilo se sa zipantolom
propisana je dijeta
te takodjer hormonska terapija
medjutim, kao da nema nekih poboljsanja po pitanju "gutanja"..
netko imao slicna iskustva?

kupusichka
16.12.2008., 14:33
jel imao tko od vas kad problema konkretno kod gutanja? dakle, da se grlo stegne, da se nakupi puno sline i da sve "stane u grlu ili tamo negdje u jednjaku" i onda se povrati natrag.?
propisana je dijeta
ja jesam, ali ja imam ezofagealni refluks:ne zna:
kod njega je normalno povremeno otežano gutanje,moraš stat jest il se kreneš davit:lol:
niš opasno, neš se udavit.

kkresho
16.12.2008., 15:06
dali je netko imao slican problem...

godinama imam problem sa zeludcem,ali zadnjih godinu dana to se jako pojacalo...cesto mi se dogadja da 7 dana zaredom u sred rucka prokuha u zeludcu i moram na wc...ali ono hitno...nako toga kao da me kamion pregazio,ne mogu se dignuti s kauča...bio na pregledu zbog grla,i specijalist kaze sluznica spaljena od kiseline...popio dva puta po mjesec dana tableta i opet isto...dok pijem tablete dobro,ali kasnije opet isto...to s wc zna biti dosta nezgodno jer to bude jako bucno i cesto se desi za vrijeme poslovnih ruckova i slicno...inace ima dosta stvari sto mi smetaju i njih izbjegavam...ali najmanji stres i gotovo je,ili zaboli zeludac ili sam na wc-u...

kupusichka
16.12.2008., 15:08
dali je netko imao slican problem...

godinama imam problem sa zeludcem,ali zadnjih godinu dana to se jako pojacalo...cesto mi se dogadja da 7 dana zaredom u sred rucka prokuha u zeludcu i moram na wc...ali ono hitno...nako toga kao da me kamion pregazio,ne mogu se dignuti s kauča...bio na pregledu zbog grla,i specijalist kaze sluznica spaljena od kiseline...popio dva puta po mjesec dana tableta i opet isto...dok pijem tablete dobro,ali kasnije opet isto...to s wc zna biti dosta nezgodno jer to bude jako bucno i cesto se desi za vrijeme poslovnih ruckova i slicno...inace ima dosta stvari sto mi smetaju i njih izbjegavam...ali najmanji stres i gotovo je,ili zaboli zeludac ili sam na wc-u...

iritabilni kolon?

Darsey
17.12.2008., 10:58
Najprije pozdrav svima. I sama imam gastritis, i čitajući puno vaših postova dosta sam i naučila. Nekako živim s tim, ali nešto bih vas i pitala.
Imate li ponekad osjećaj da vam se tegobe pojačavaju pri drastičnijim promjenama vremena ili na prijelazu pojedinih godišnjih doba.
Kod mene je početak proljeća uvijek problematičan, tako da si i sistematski pregled uvijek naštimam u to doba i uvijek ista priča, naravno gastritis :(

vidim da ovdje ima dosta ljudi koji se boje gastroskopije i radije trpe bolove nego taj pregled koji traje jedva 5 minuta.
Do sad sam bila na 3 gastroskopije (idem svake 3-4 godine) i obavim ih bez problema; ako vam doktor objasni način disanja nema beda. Diše se gornjim dijelom trbuha (preko ošita) i naravno na nos.
Ja sam se već ispraksirala pa bih mogla na onom stolu izdržati i pol sata ako treba, nikakav bed.
Ovo sam proljeće odjednom obavila kolonoskopiju i gastroskopiju bez pol frke.
Dobar liječnik, opuštenost i osjećaj da to radiš zbog sebe i nema problema.
Zato ljudi, ne zezajte se nije gastroskopija nikakva muka, kao što netko reče, puno je gore popravljati bolestan zub.

kex_3
17.12.2008., 18:32
Najprije pozdrav svima. I sama imam gastritis, i čitajući puno vaših postova dosta sam i naučila. Nekako živim s tim, ali nešto bih vas i pitala.
Imate li ponekad osjećaj da vam se tegobe pojačavaju pri drastičnijim promjenama vremena ili na prijelazu pojedinih godišnjih doba.
Kod mene je početak proljeća uvijek problematičan, tako da si i sistematski pregled uvijek naštimam u to doba i uvijek ista priča, naravno gastritis :(

vidim da ovdje ima dosta ljudi koji se boje gastroskopije i radije trpe bolove nego taj pregled koji traje jedva 5 minuta.
Do sad sam bila na 3 gastroskopije (idem svake 3-4 godine) i obavim ih bez problema; ako vam doktor objasni način disanja nema beda. Diše se gornjim dijelom trbuha (preko ošita) i naravno na nos.
Ja sam se već ispraksirala pa bih mogla na onom stolu izdržati i pol sata ako treba, nikakav bed.
Ovo sam proljeće odjednom obavila kolonoskopiju i gastroskopiju bez pol frke.
Dobar liječnik, opuštenost i osjećaj da to radiš zbog sebe i nema problema.
Zato ljudi, ne zezajte se nije gastroskopija nikakva muka, kao što netko reče, puno je gore popravljati bolestan zub.

je, dobro si to primjetila. kod dosta ljudi je gastritis vezan uz promjenu vremena. I to ponajviše početkom jeseni i početkom proljeća.

zmaya
18.12.2008., 10:42
Evo da se i ja javm a svojim iskustvima.

Prije dvije godine dobila sam urtikariju (po meni od probiotskih tableta lactogen, iako me doktori uvjeravaju da to nije moguce)...Hodala sam okolo pola godine i pila tablete protiv alergija, a uritkarija mi je nastajala od gotovo svega, od hrane do odjece....metala...svega.
Prije nego mi je to sve izbilo bila sam pod ludjachkim stresom jedno 6 mjeseci...

Onda me dermatologica na shalati poslala gastroenterologu. Pitali su me i prije doktori boli li me zeludac, a mene bash i nije nesh jako bolio...ja otishla u dubravu u bolnicu i nalaz slijedeci: h.pylory, kronichni gastritis, srednje velika hiatus hernia i gerb.

Uglavnom, nakon terapije antibioticima i controlocovima, nestala je urtikarija ali je pocheo bolit zeludac, pochele su zgarvice i svi simptomi gerba koje nikad prije nisam osjetila.
Buduci da mi simptomi bash i nisu prestajali nego se pogorshavali, odem ja opet doktoru, da mi nexium, nije mi bilo bolje.
Onda se odluchim na gastroskopiju br.2 i privatni, bw idem kod Vukelica i ne svidja mi se, rado bih ga mijenjala....

Uglavnom, meni lik da controloc jaku dozu dva puta dnevno....a kad su me pochele pucati nuspojeva, prvo proljevi, pa zatvori, pa vrtoglavice...muchnine i sve ostalo ne prestaju....i pijem ja to jedno par mjeseci i odluchila stat....i bilo mi super kad sam stala....

Skuzila sam da me gastroskopija unishti, nije mi sam zahvat tezak, al od njega mi je zlo doslovno mjesec dana, doktor kaze da umishljam.
Dok pijem tablete muka mi je i loshe, kad prestanem pit bolje mi je

Ali ipak mislim da one bar malo obloze tu sluznicu i chuvaju je dok traje upala.
Shvatila sam da se simptomi javljaju kad mi padne imunitet, a on uvijek pada kad su promjene vremen, god.doba...

Neki dan sam pojela neshto tshko, masnije i navecher me uhvatila neopisiva bol, ko one zuchne kolike, ali u podruchju zeludca. Nism se mogla namjestiti, i to je trajalo par sati dok se nisam izrigala (samoj mi doshlo da rigam) i josh par sati nakon toga i proshlo je. Josh mi se jednom to dogodilo prije par mjeseci.

Josh jedan problem koji imam je taj, da kad sam u akutnoj fazi osjecam uasnu glad konstantno....i stalno moram jesti jer me obli kad ne jedem...i onda me obli kad se prejedem.....i onda se debljam a moram mrshavit...i to mi je najvea koma....jer zbog hernije moram smrshat...od nje imam vrtoglavice i svakakva chuda....

Idem danas opet po kontrolok i pit cu ga mejsec dva i prestat cu, al prestajem lagano, ne naglo....to mi netko savjetovao.....da se ne vrati...i pali

Josh mi pomaze i to puno, chaj od kamilice, al onaj u rinfuzi i malo mlijeka, bz shecera......fakat mi smiri malo...rekla mi jedna frendica da je neki njen frend izlijechio tako 4 chira...

sretno nam :))

khm01
18.12.2008., 11:33
ja bio danas na kontrolnoj ezofagogastroduodenoskopiji :D jednjak se skroz ocistio od cireva, jos je ostala neka upalica u zeludcu ali nova tura controloca ce vjerujem i to rijesiti :kava:

kex_3
18.12.2008., 18:23
ja bio danas na kontrolnoj ezofagogastroduodenoskopiji :D jednjak se skroz ocistio od cireva, jos je ostala neka upalica u zeludcu ali nova tura controloca ce vjerujem i to rijesiti :kava:

a kak je onaj tvoj gerb? jesi i to riješio i zalječio ili?
drago mi je da ti je bolje...:)

kex_3
18.12.2008., 18:24
jel ima netko možda iskustva u lječenju gastritisa i refluksa pomoću vitafona. čuo sam da mogu pomoći ali baš ne vjerujem pa zanima ako ima to kakva iskustva...

khm01
19.12.2008., 17:38
a kak je onaj tvoj gerb? jesi i to riješio i zalječio ili?
drago mi je da ti je bolje...:)

dijagnoza mi je jos uvijek gerb, ali je stanje daleko bolje nego prije.
jos malo tabletiranja i onda sam valjda miran neko vrijeme sto se ovoga tice :ne zna:

kisikana
21.12.2008., 21:23
Pardon što upadam kao padobranac... čula sam da je artičoka u kapsulama odlična kod ulcusa :confused:, da li je itko probao? Trenutno sam na Zipantolima ali je stanje još uvijek li-la (pretpostavljam zbog dragih mi ljudi koji su me u zadnja 2 tjedna gledali iznervirati gdje god su stigli :D), a stvarno, ali stvarno mi je više preko glave paženja na apsolutno svaki zalogaj... :(

andrejaaa
22.12.2008., 17:30
dijagnosticirali su mi kronični gastritis tipa A.Pila sam controlok i nexium.Od toga mi je bilo još gore.Sad samo pijem reglan i pazim na prehranu .I dalje mi nije bolje.osječam bol u žličici.Zanima me oče li to proći i koliko to traje.Oću li opet moč jest normalno??Užasno mi smeta i užasno sam živčana i prestrašena....

andrejaaa
22.12.2008., 17:41
dijagnosticirali su mi kronični gastritis tipa A.Pila sam controlok i nexium.Od toga mi je bilo još gore.Sad samo pijem reglan i pazim na prehranu .I dalje mi nije bolje.osječam bol u žličici.Zanima me oče li to proći i koliko to traje.Oću li opet moč jest normalno??Užasno mi smeta i užasno sam živčana i prestrašena....

Mika BK
26.12.2008., 10:45

Da li su ti radili test na Helicobacter pylori ? Pretpostavljam da si bila na gastroskopiji... Kad su vec odredili Tip.... Ja sam bio preko nekoliko puta... Nikada mi nisu spominjali te tipove A ili B.

Proći će, samo je težak put do stanja u kojem ćeš se moći najesti...

Svako ponaosob ima svoj put do izlječenja, tebi smeta nexium, nekom pomaže i slično....

Sretno.

Ferdinand
26.12.2008., 14:38
bog svima.evo javljam se i ja pod bratovim prijavljenim imenom.evo blagdane provodim ratujući sa želucem i na peptoranima sam koji mi više ništa ne djeluju.već postojeći gastritis su mi uništili antibiotici koje sam pila za bronhitis i sad se nikako oporavit.mislim da me ponovo čeka guma. svaka čast mom dokt. pozdrav svima :rolleyes:

kisikana
26.12.2008., 15:40
Pošto nitko ni mu ni bu... samo da javim da sam počela konzumirati artičoku i primjećujem puno manje tegoba pa ako imate volje probati eto kod mene je učinkovita :)

Upravnik
26.12.2008., 18:13
Gdje kupuješ artičoku?

kisikana
26.12.2008., 18:23
Gdje kupuješ artičoku?

Nećeš vjerovati ali u DM-u njihovu najobičniju u kapsulama.

Dok sam bila samo na Zipantolima morala sam svejedno dosta paziti na prehranu, sad uz artičoku sam se prejedala i napijala i želudac se nijednom nije pobunio :rofl:

Upravnik
26.12.2008., 18:58
Hvala :)

kisikana
02.01.2009., 12:27
Još malo svježih info...

Za sve koji se boje gastroskopije k'o vrag tamjana, u poliklinici Bates u Zg gastroskopija u općoj kratkotrajnoj anesteziji košta 1900 kn.

Astrice
02.01.2009., 14:43
slagat ću da povraćam
samo da me pošalje na gastro

kisikana
02.01.2009., 16:41
slagat ću da povraćam
samo da me pošalje na gastro

Privatno bez anestezije je navodno oko 500-600kn... možeš to probati a ne treba ti uputnica :ne zna:

Nevidljiva Iva
10.01.2009., 18:42
Ja imam gastritis vec godinu dana i svaki dan je borba.Dva puta sam isla na gastroskopiju i iskreno nema odvratnije stvari od tog pregleda ali nije bolno vec neugodno i pogotovo ako ste osjetljivi malo vam se dolazi povracat ali prezivi se.
Jedan je doktor rekao da pijem tablete a drugi da ne pa sam se ja odlucila posto se nevolim kljukat tabletama da ih ne uzimam,radije cu se oslonit na zdraviju prehranu i manje nerviranja.Najbitnije je biti sto smireniji,pusti brigu na veselje i pazi na prehranu tako da izbjegavas masno,slano,kavu.Vjezbanje puno pomaze jer se hrana brzo razgraduje pa nemas osjecaj nadutosi,ko da si pojeo tonu hrane.Ovo je jedna od neugodnijih bolesti jer nikad ne znas kad ce te zaboljeti stomak a kad pocne ne prestaje i pretezito se odvija u gornjem dijelu stomka tako da se grcis i savijas.Eto to je ono sto ja znam

milla karolina
10.01.2009., 21:01
Ja svoj bijes, stres bacam van ali me nešto strefiloovih dana. Ujutro sam se probudila mučnina povraćanje. Tokom dana muka..miris hrane, jelo sve me tera na povrćanje...ne znam jel to želučana gripa, nekiznaci gastritisa il nervoza želuca. Imam i problem da jedem malo, male obroke jer mi je to dovoljno za organizam ali zato znam preskočiti večere tak da gotovo ne jedem od ručka..možda navečre jogurt ili mlijeko. Ovako mi se već razvlači tjedan dana ali ide na bolje, privaća mi organizam hranu i tak. Molim da mi netko objsni te male finese gore spomenutih bolesti.

ledolinica
10.01.2009., 23:37
Ja imam gastritis vec godinu dana i svaki dan je borba.Dva puta sam isla na gastroskopiju i iskreno nema odvratnije stvari od tog pregleda ali nije bolno vec neugodno i pogotovo ako ste osjetljivi malo vam se dolazi povracat ali prezivi se.
Jedan je doktor rekao da pijem tablete a drugi da ne pa sam se ja odlucila posto se nevolim kljukat tabletama da ih ne uzimam,radije cu se oslonit na zdraviju prehranu i manje nerviranja.Najbitnije je biti sto smireniji,pusti brigu na veselje i pazi na prehranu tako da izbjegavas masno,slano,kavu.Vjezbanje puno pomaze jer se hrana brzo razgraduje pa nemas osjecaj nadutosi,ko da si pojeo tonu hrane.Ovo je jedna od neugodnijih bolesti jer nikad ne znas kad ce te zaboljeti stomak a kad pocne ne prestaje i pretezito se odvija u gornjem dijelu stomka tako da se grcis i savijas.Eto to je ono sto ja znam

slazem se sa svime kaj si napisala...

ledolinica
10.01.2009., 23:37
Ja svoj bijes, stres bacam van ali me nešto strefiloovih dana. Ujutro sam se probudila mučnina povraćanje. Tokom dana muka..miris hrane, jelo sve me tera na povrćanje...ne znam jel to želučana gripa, nekiznaci gastritisa il nervoza želuca. Imam i problem da jedem malo, male obroke jer mi je to dovoljno za organizam ali zato znam preskočiti večere tak da gotovo ne jedem od ručka..možda navečre jogurt ili mlijeko. Ovako mi se već razvlači tjedan dana ali ide na bolje, privaća mi organizam hranu i tak. Molim da mi netko objsni te male finese gore spomenutih bolesti.

akutni gastritis..?

Nevidljiva Iva
12.01.2009., 16:59

Mozda neka zelucana viroza posrijedi i tijelo ti oslabi tako da ti je muka
od te hrane.Rekla si da stres izbacivas vani ali to ne mora znacit da si ga se skorz rijesila jer taj stres je jos jedan veliki upitnik.Ako si mrsavica tada je uredu da jedes malo jer takvi ljudi nemaju veliki apetit b.t.w ja isto tako jedem,skoro vazda preskacem veceru jer ako jedem kasno ne mogu zaspat od napuhanosti,u svakom slucaju jogurt je jako pozeljan nevecer jer je probavljiv.
Ako ti se poboljsalo i tijelo ti prima hranu onda se ne moras brinut ali ako se nastavi onda se podi savjetovat sa doktorom opce prakse pa cak i specijalistom.

Filip Zeto
12.01.2009., 23:46
Evo zgodnih prirodnih recepata (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Gastritis_i_mucnine.pdf) za gastritis i mučnine, bez trošenja tableta....

No, zna se da je stres glavni uzročnik pa ipak treba raditi i na tome... Ja imam problema s tim i sa žgaravicom i čim se uznemirim odmah krene pečenje... tu treba udarit s prevencijom!

Skool
14.01.2009., 15:54
Ima tko savjet kako da ja preživim 2 mjeseca uz te bolove.
Imam simptome za gastritis,bar tako liječnici vele,cijelo vrijeme me boli žličica,i sve se širi na prsa i trbuh, leđa.Nonstop mi je mučno.
Više manje mogu jesti ali nemam apetit,užasno mi je.
Novaca nemam da platim privatnika,pa moram čekati ta 2 mjeseca na gastroskopiju da utvrde što mi je.
Ništa što sam dobio protiv bolova ne pomaže.Vadio krv I test ništa ne pokazuje,sve uredno.
Ja ću poludjeti ta dva mjeseca.:(

ledolinica
14.01.2009., 21:41
Ima tko savjet kako da ja preživim 2 mjeseca uz te bolove.
Imam simptome za gastritis,bar tako liječnici vele,cijelo vrijeme me boli žličica,i sve se širi na prsa i trbuh, leđa.Nonstop mi je mučno.
Više manje mogu jesti ali nemam apetit,užasno mi je.
Novaca nemam da platim privatnika,pa moram čekati ta 2 mjeseca na gastroskopiju da utvrde što mi je.
Ništa što sam dobio protiv bolova ne pomaže.Vadio krv I test ništa ne pokazuje,sve uredno.
Ja ću poludjeti ta dva mjeseca.:(

hm.. ja sam trpila 3mjeseca, nakon toga sam onak na pamet dobila neke tablete za gastritis i tome slicno, malo mi je bilo bolje, ali nikad mi se nije vratilo na staro - bez bolova.. prosle su vec neke 4godine i navikla sam se..

e, ta 3 mjeseca, spavala sam u polulezecem polozaju jer mi je tak bilo lakse, mislim da ne moram rec da jedes laganiju hranu, odmaraj dosta, nemoj se zivcirat. ja nisam znala kud bi sama sa sobom od boli, nisam znala da l' sam gladna, zedna itd.
svatko si sam mora pronac kaj mu pase.. i duboko disanje i zadrzavanje daha mi je pomagalo :D

Skool
15.01.2009., 06:08
hm.. ja sam trpila 3mjeseca, nakon toga sam onak na pamet dobila neke tablete za gastritis i tome slicno, malo mi je bilo bolje, ali nikad mi se nije vratilo na staro - bez bolova.. prosle su vec neke 4godine i navikla sam se..

e, ta 3 mjeseca, spavala sam u polulezecem polozaju jer mi je tak bilo lakse, mislim da ne moram rec da jedes laganiju hranu, odmaraj dosta, nemoj se zivcirat. ja nisam znala kud bi sama sa sobom od boli, nisam znala da l' sam gladna, zedna itd.
svatko si sam mora pronac kaj mu pase.. i duboko disanje i zadrzavanje daha mi je pomagalo :D

Hvala ti.Odmaram i previše jer drugo ne mogu kad me to iscrpljuje ko sam vrag,a valjda ću morat trpit pa pričekati.

Jelena27
15.01.2009., 17:51
ja sam danas bila na gastroskopiji, bolio me želudac, mučno....popizdila sam, opcija da čekam u bolnici 2 mjeseca nije dolazila u obzir, pa sam otišla privatniku, i sve obavila za čas
Imam erozivni gastritis, i gerb...sutra ću znat za bakteriju

ledolinica
15.01.2009., 23:48
ajd bar znas sta ti je.. ja sam bila pa mi mulac (neam drugih rijeci) reko da ne zna sta mi je, da on to prvi put u zivotu vidi.. onak, super, nek si ja mislim... dao mi duplu dozu tableta i reko da dodem na kontrolu za 2 tjedna.. ja dosla, zedna, gladna cubim tam par sati.. dodem na red i pita me kak sam i govori sestrama: nek ide ca, ja to danas vise ne mogu radit... i rekli mi nek dodem ako mi opet ne bude dobro, a ja nisam rekla da je meni bolje.. koma.. ne idem vise nikud, ni privat ni u bolnicu, samo psihologu i meni je bolje. boli i dalje, ali onak, lagano.. ne zivciram se vise (skoro uopce), jedem kaj mi pase i tak..

Nevidljiva Iva
17.01.2009., 21:23

Ja sam takoder trpila 3.mj.ali mene je bas jako boljelo jer sam radila stresan posao pa su bolovi iz dana u dan bili sve gori i pritom nisam imala pojma sto mi je jer kad sam otisla kod privatnika(oni kao najbolje znaju)platila s..am pregled ultrazvuka na kojem se nije nista vidilo,i kad se vratim unazad s tim da mi na kraju nisu nista rekli,samo znam da sam bacila hrpu para,mogla sam ih darovat u dobrotvorne svrhe.Ako si siguran da je gastritis morat ces stvarno to uzet za ozbiljno i pazit na prehranu ta 2.mj.Radi tjelovjezbe i budi aktivan,kupi u apoteci nekakav gastal i peptoran i nemoj se zivcirat jer i kad mislis stalno o tim bolovima to je dodatan stres,a znam nije lako ne mislit kad te sve ubija.Pozzz

Nevidljiva Iva
17.01.2009., 21:25
[QUOTE=Nevidljiva Iva;18239853]Ja sam takoder trpila 3.mj.ali mene je bas jako boljelo jer sam radila stresan posao pa su bolovi iz dana u dan bili sve gori i pritom nisam imala pojma sto mi je jer kad sam otisla kod privatnika(oni kao najbolje znaju)platila s..am pregled ultrazvuka na kojem se nije nista vidilo,i kad se vratim unazad s tim da mi na kraju nisu nista rekli,samo znam da sam bacila hrpu para,mogla sam ih darovat u dobrotvorne svrhe.Ako si siguran da je gastritis morat ces stvarno to uzet za ozbiljno i pazit na prehranu ta 2.mj.Radi tjelovjezbe i budi aktivan,kupi u apoteci nekakav gastal i peptoran i nemoj se zivcirat jer i kad mislis stalno o tim bolovima to je dodatan stres,a znam nije lako ne mislit kad te sve ubija.Pozz

ledolinica
18.01.2009., 19:27
Ja sam takoder trpila 3.mj.ali mene je bas jako boljelo jer sam radila stresan posao pa su bolovi iz dana u dan bili sve gori i pritom nisam imala pojma sto mi je jer kad sam otisla kod privatnika(oni kao najbolje znaju)platila s..am pregled ultrazvuka na kojem se nije nista vidilo,i kad se vratim unazad s tim da mi na kraju nisu nista rekli,samo znam da sam bacila hrpu para,mogla sam ih darovat u dobrotvorne svrhe.Ako si siguran da je gastritis morat ces stvarno to uzet za ozbiljno i pazit na prehranu ta 2.mj.Radi tjelovjezbe i budi aktivan,kupi u apoteci nekakav gastal i peptoran i nemoj se zivcirat jer i kad mislis stalno o tim bolovima to je dodatan stres,a znam nije lako ne mislit kad te sve ubija.Pozzz

i mene je posteno boljelo i isla sam prvo na ultrazvuk i tak nekaj bzvz dok mi se bol prosirila na cijeli trbuh.... nemres se na nis koncentrirat dok te boli i meni su znale suze krenut od boli, al sam navikla s vremenom pa sad ovi bolovi koje imam su nis ;)

kex_3
20.01.2009., 08:14
Pozdrav svima!

Evo ja sam još jedan "kolega po bolesti"...:)
Već me dugo vremena muči i gastritis i gerb i nikako da to zaliječim. Uzimam controloc, povremeno rupurut ali to ima vrlo malo efekta. Ne moram vam ni govoriti kakve muke imam sa svim tim. Zanima me slijedeće, jel netko probao takva i slične probleme riješiti alternativnom medicinom? Odlaskom bioenergičaru ili nečem sličnom?
Pitam zato jer sam čuo da se može pomoći pa sam razmišljao da bi si i ja tako probao pomoći...
Svaka iskustva su dobrodošla...:))

kex_3
20.01.2009., 08:34
Pozdrav svima!

Već me dugo vremena muči i gastritis i gerb i nikako da to zaliječim. Uzimam controloc, povremeno rupurut ali to ima vrlo malo efekta. Ne moram vam ni govoriti kakve muke imam sa svim tim. Zanima me slijedeće, jel netko probao takva i slične probleme riješiti alternativnom medicinom? Odlaskom bioenergičaru ili nečem sličnom?
Pitam zato jer sam čuo da se može pomoći pa sam razmišljao da bi si i ja tako probao pomoći...
Svaka iskustva su dobrodošla...:)

Alan_SP
20.01.2009., 20:25
Zanima me slijedeće, jel netko probao takva i slične probleme riješiti alternativnom medicinom? Odlaskom bioenergičaru ili nečem sličnom?
Svaka iskustva su dobrodošla...:)

Kao sto sam rekao, imah Crohna, sto je naravno imalo i drugih posljedica, ukljucujuci veselja s kiselinom, sto je bio dodatni niz problema... A sve je to uzrokovano patogenima. Bas sve. Ne samo H.Pyloriem, vec i drugim patogenima, od kojih je jako "popularna" candida albicans (kandida), ali i drugi "prijatelji".

Stvar uglavnom nastaje kad se uzme antibiotik, koji prvo sto ubije je dobra crijevna flora. Lijecnici nikad (mozda neki, ja ne znam za njih) ne kazu da nakon antibiotika svakako uzimati probitoke.

Sad, da ne duzim, lijek (alternativni) ne mogu ovdje opisivati, ali sam pokrenuo topik na alternativnom lijecenju (pogledati temu o MMSu). Tamo sam naveo dosta informacija i linkova, a ako netko ima pitanja, slobodno neka pita tamo, ili preko PMa.

Jasno, ako ne vjerujete da alternativa moze pomoci, slobodno me ignorirajte.

zokstz
22.01.2009., 12:17
Pozdrav svima,

Zelim da podijelim sa vama svoje iskustvo i nadam se da ce nekome biti od koristi. Dakle, zelucane tegobe imam skoro vec dvije godine, pocelo je sa tezinom u zelucu, stalnim podrigivanjem, povremenim bolovima, na pocetku je to bilo periodicno i uglavnom nestajalo nakon nekoliko dana dijete. Prije godinu dana odem privatno kod doktora i na testu za HP budem pozitivan, te odmah dobijem trojnu terapiju sa Controloc-om i dva antibiotika.
Naravno, sve to bez gastroskopije, samo HP iz prsta i ultrazvuk zeluca.

Nekoliko mjeseci nakon toga, simptomi se ponovo vracaju, da bi se stanje u protekla dva mjeseca prilicno pogorsalo...nakon sto sam poceo malo intenzivnije da kopam po internetu isprepadam se, ali bas se isprepadam, pocnem da razmisljam samo o toj bolesti, da citam sve clanke o svim mogucim, a najvise onim najgorim, bolestima zeluca i jednostavno sve se potpuno otme kontroli...

Odlucim da pod hitno idem na gastroskopiju, odem na pregled kod gastroenterologa u bolnicu i on me zakaze za tri mjeseca :(((( nakon toga pronadjem opciju da idem privatno, u Sarajevu pa to i uradim prije desetak dana.

Naoruzan svim dobrim i losim iskustvima sa ovog foruma, pripremim se psihicki koliko mogu i odem...sve je bilo prilicno podnosljivo, osoblje ekstra ljubazno i puno razumijevanja, samo je pregled trajao malo duze nego obicno...nakon pregleda me ostave u nekoj maloj sobici, prava filmska atmosfera, i doktora nema punih 15 minuta...mozete misliti kako sam se osjecao...doktor ulazi i kaze mi da je sluznica zeluca sva natecena i prepuna neke sluzi tako da on misli da se radi o nekoj jakoj upali, da ce mi dati neke lijekove i da dodjem ponovo za 7 - 10 dana.

Ja naravno odmah pitam ima li nekih promjena na sluznici koje mogu izgledati kao nesto opasno, on kaze nema, ali ipak ti dodji ponovo da mi to fino pogledamo.

Tih sedam dana mi je bilo kao u paklu, popio turu Controloc-a, 2 puta dnevno, iscitavao forum svaki dan po nekoliko sati, i kao u nekom bunilu cekao da dodje taj dan ponovnog pregleda...u medjuvremenu radio test na HP iz vene i nalaz je negativan...

Juce bio, sve proslo za 2 minuta, sluznica se smirila, sve izgleda skroz normalno, osim neke male Hiatus Hernie i gastritisa, plus jos sto je kao ulaz u zeludac ( kardija ) otvoren a ne bi smio biti...

Uglavnom, moj savjet svima i poenta cijele ove ( nadam se ne preduge price ) je da odete na gastroskopiju i tako ustedite sebi dosta nerviranja, neprospavanih noci i razmisljanja o negativnim i strasnim stvarima...nadjite snage da izdrzite taj pregled, to jeste neprijatno ali zaista brzo prodje i donosi nevjerovatno olaksanje...

Dobio sam terapiju Controloca 28 dana, po potrebi Reglan i da malo pripazim na ishranu...kakva su vasa iskustva sa ovom anomalijom Kardije, moze li se to nekako sanirati ?

Pozdrav svima...

p.s. ako nekome trebaju konkretne informacije o mjestu i detaljima pregleda neka me kontaktira

Nevidljiva Iva
22.01.2009., 12:33
Pozdrav svima!

Svaka iskustva su dobrodošla...:))

Ja sam bila posjetit bioenergeticara i mogu samo reci da nakon njega tri dana nisam osjecala nikakve bolove,amo reci i da me netko iznervirao ne bih nista osjetila,ko da sam dobila tablete za smirenje,osjecala sam mir,spasio me ali je to opet kratko trajalo,zavisi o tom bioenergeticaru i koliko puta odes.Svakako to je jako dobro i zdravo,svakome bi preporucila,rijesili bi se muka neko vrijeme i vodili bi normalan zivot ko svako drugi.To bi bilo sve od mene nadam se da sam malo pomogla,ne znam,mozes jos negdje potrazit savjet.
Pozzz

gvahica
22.01.2009., 12:33
boli me sve ispod rebara pa do donjeg dijela stomaka već tjedan i pol. osjećam se jako napuhnuto, neugodan osjećaj, poput nekog pritiska. ponekad imam osjećaj da me peče kod pupka. bol je posebno jaka na lijevoj strani ispod pupka. stalno sam žedna. jezik mi je promijenio boju u neku ružnu bijelu. što bi to bilo?

kex_3
22.01.2009., 14:52
Ja sam bila posjetit bioenergeticara i mogu samo reci da nakon njega tri dana nisam osjecala nikakve bolove,amo reci i da me netko iznervirao ne bih nista osjetila,ko da sam dobila tablete za smirenje,osjecala sam mir,spasio me ali je to opet kratko trajalo,zavisi o tom bioenergeticaru i koliko puta odes.Svakako to je jako dobro i zdravo,svakome bi preporucila,rijesili bi se muka neko vrijeme i vodili bi normalan zivot ko svako drugi.To bi bilo sve od mene nadam se da sam malo pomogla,ne znam,mozes jos negdje potrazit savjet.
Pozzz

A kod koga si bila? Ako ti je bad tu odgovoriti, možeš mi i na privat javiti. Hvala...:)

kex_3
22.01.2009., 15:03
Pozdrav svima,

Zelim da podijelim sa vama svoje iskustvo i nadam se da ce nekome biti od koristi. Dakle, zelucane tegobe imam skoro vec dvije godine, pocelo je sa tezinom u zelucu, stalnim podrigivanjem, povremenim bolovima, na pocetku je to bilo periodicno i uglavnom nestajalo nakon nekoliko dana dijete. Prije godinu dana odem privatno kod doktora i na testu za HP budem pozitivan, te odmah dobijem trojnu terapiju sa Controloc-om i dva antibiotika.
Naravno, sve to bez gastroskopije, samo HP iz prsta i ultrazvuk zeluca.

Nekoliko mjeseci nakon toga, simptomi se ponovo vracaju, da bi se stanje u protekla dva mjeseca prilicno pogorsalo...nakon sto sam poceo malo intenzivnije da kopam po internetu isprepadam se, ali bas se isprepadam, pocnem da razmisljam samo o toj bolesti, da citam sve clanke o svim mogucim, a najvise onim najgorim, bolestima zeluca i jednostavno sve se potpuno otme kontroli...

Odlucim da pod hitno idem na gastroskopiju, odem na pregled kod gastroenterologa u bolnicu i on me zakaze za tri mjeseca :(((( nakon toga pronadjem opciju da idem privatno, u Sarajevu pa to i uradim prije desetak dana.

Naoruzan svim dobrim i losim iskustvima sa ovog foruma, pripremim se psihicki koliko mogu i odem...sve je bilo prilicno podnosljivo, osoblje ekstra ljubazno i puno razumijevanja, samo je pregled trajao malo duze nego obicno...nakon pregleda me ostave u nekoj maloj sobici, prava filmska atmosfera, i doktora nema punih 15 minuta...mozete misliti kako sam se osjecao...doktor ulazi i kaze mi da je sluznica zeluca sva natecena i prepuna neke sluzi tako da on misli da se radi o nekoj jakoj upali, da ce mi dati neke lijekove i da dodjem ponovo za 7 - 10 dana.

Ja naravno odmah pitam ima li nekih promjena na sluznici koje mogu izgledati kao nesto opasno, on kaze nema, ali ipak ti dodji ponovo da mi to fino pogledamo.

Tih sedam dana mi je bilo kao u paklu, popio turu Controloc-a, 2 puta dnevno, iscitavao forum svaki dan po nekoliko sati, i kao u nekom bunilu cekao da dodje taj dan ponovnog pregleda...u medjuvremenu radio test na HP iz vene i nalaz je negativan...

Juce bio, sve proslo za 2 minuta, sluznica se smirila, sve izgleda skroz normalno, osim neke male Hiatus Hernie i gastritisa, plus jos sto je kao ulaz u zeludac ( kardija ) otvoren a ne bi smio biti...

Uglavnom, moj savjet svima i poenta cijele ove ( nadam se ne preduge price ) je da odete na gastroskopiju i tako ustedite sebi dosta nerviranja, neprospavanih noci i razmisljanja o negativnim i strasnim stvarima...nadjite snage da izdrzite taj pregled, to jeste neprijatno ali zaista brzo prodje i donosi nevjerovatno olaksanje...

Dobio sam terapiju Controloca 28 dana, po potrebi Reglan i da malo pripazim na ishranu...kakva su vasa iskustva sa ovom anomalijom Kardije, moze li se to nekako sanirati ?

Pozdrav svima...

p.s. ako nekome trebaju konkretne informacije o mjestu i detaljima pregleda neka me kontaktira

Nažalost ne može. I ja imam takav problem. Insuficijencija kardije. Ili po službenom imaš gerb. Ako te zanima više možeš mi se javiti na privat.

gvahica
23.01.2009., 08:49
boli me sve ispod rebara pa do donjeg dijela stomaka već tjedan i pol. osjećam se jako napuhnuto, neugodan osjećaj, poput nekog pritiska. ponekad imam osjećaj da me peče kod pupka. bol je posebno jaka na lijevoj strani ispod pupka. stalno sam žedna. jezik mi je promijenio boju u neku ružnu bijelu. što bi to bilo?

itko? :mig:

cvjecka
23.01.2009., 17:03
Pozdrav supatnici. Evo da se i ja uključim u sveopću kuknjavu. Bas citam kako ljudi piju controloc mjesec-dva i bolje im. Ja imam dijgnozu hernija-gerb-malfiksacija crijeva vec petnaestak godina, a zadnje dvije pijem controloc SVAKODNEVNO 40 mg. Cim prestanem umirem, i plus i pored controloca imam hrpu smetnji. u zadnje mi vrijeme JAKO pomaze terapija homeopatskog lijecnika, koji je bdw totalno zgrozen cinjenicom da pijem controloc tako dugo. E sad pitanje, zna li netko ista o operaciji u SAD-u kojom suze misic na u lazu u zeludac. Navodno se nakon zahvata manje vraca kiselina u jednjak i poboljsa se stanje sluznice.

luda_pametna
23.01.2009., 19:37
zanima me da li se prije odlaska na gastroskopiju smije ista jesti, ili mora biti prazan zeludac???

luda_pametna
23.01.2009., 19:40
itko? :mig:

posjeti gastroenterologa, najbolje je rijesenje...

kisikana
23.01.2009., 21:09
zanima me da li se prije odlaska na gastroskopiju smije ista jesti, ili mora biti prazan zeludac???

8 sati prije gastroskopije ne smiješ ništa jesti/piti.

intercepts
24.01.2009., 10:10
Pozdrav supatnici. Evo da se i ja uključim u sveopću kuknjavu. Bas citam kako ljudi piju controloc mjesec-dva i bolje im. Ja imam dijgnozu hernija-gerb-malfiksacija crijeva vec petnaestak godina, a zadnje dvije pijem controloc SVAKODNEVNO 40 mg. Cim prestanem umirem, i plus i pored controloca imam hrpu smetnji. u zadnje mi vrijeme JAKO pomaze terapija homeopatskog lijecnika, koji je bdw totalno zgrozen cinjenicom da pijem controloc tako dugo. E sad pitanje, zna li netko ista o operaciji u SAD-u kojom suze misic na u lazu u zeludac. Navodno se nakon zahvata manje vraca kiselina u jednjak i poboljsa se stanje sluznice.za operaciju sam čuo da je dosta riskantna i da nije provjeren postotak uspiješnosti.evo da se i ja javim,nakon jakih problema kojih mi je kiselina radila,pretežito u slučaju astme!stanje se pogoršalo sa disanjem i astmom tako da ni jedan inhalator nije pomogao,a knedla je u grlu bila cijelo vrijeme,ustanovljen mi je gerb koji je izazivao ove dosadne simptome!dva mjeseca svakodnevnog mučenja,bolest je toliko dosadna i uporna da me doslovce izluđivala.pijem controlog i ulfamid po dvije tablete na dan,i stanje se lagano poboljšava.najgore jest što sam na dijeti a volim dobro pojest,te je još gora čašica vina na dan koju moram izbjegavati!najgori su popratni simptomi udisanje kiseline koja stvara iritantan kašalj,grlobolja,bol u jednjaku,promuklost te uništavanje zubi!ima li itko alternativniji način liječenja barem da se izbijegnu simptomi do jednjaka?

Nevidljiva Iva
24.01.2009., 15:42
A kod koga si bila? Ako ti je bad tu odgovoriti, možeš mi i na privat javiti. Hvala...:)

Jedan covjek iz Grcke koji je bio kod nas na ljetovanju,ja ne znam nikoga u mom kraju ali sam sigurna da ih ima svugdje,napisi u google on ce ti sigurno izbacit neku informaciju,gdje i kako ih mozes kontaktirat,zao mi je sto ti ne mogu vise pomoci to je ono sto ja znam.Pozzzz

khm01
25.01.2009., 07:31
E sad pitanje, zna li netko ista o operaciji u SAD-u kojom suze misic na u lazu u zeludac. Navodno se nakon zahvata manje vraca kiselina u jednjak i poboljsa se stanje sluznice.

meni bi to dobro doslo jer mi je ta prva obrana od refluksa (neka ovojnica u zelucu) deformirana ili je uopce nemam ne sjecam se vise sto je doktor rekao.
no nema sanse da bi isao na ikakvu operaciju u vezi toga, jedino ako bi bilo stani-pani

maja777
26.01.2009., 20:57
propisana je dijeta

evo u medjuvremenu je propisana nova terapija - nexium 1x1 i reglan 3*1/2.
od zadnjeg puta nije bilo nekog poboljsanja. i dalje postoje teskoce u prehrani, jednjak se stegne i nista ne prolazi il se vraca natrag.
takodjer, uputa za manometriju i za snimanje zeluca (kreda).
ima netko kakvih iskustava za podijelit?
kakva je ta manometrija? :(

kex_3
27.01.2009., 09:56
evo u medjuvremenu je propisana nova terapija - nexium 1x1 i reglan 3*1/2.
od zadnjeg puta nije bilo nekog poboljsanja. i dalje postoje teskoce u prehrani, jednjak se stegne i nista ne prolazi il se vraca natrag.
takodjer, uputa za manometriju i za snimanje zeluca (kreda).
ima netko kakvih iskustava za podijelit?
kakva je ta manometrija? :(

Manometrija ti je poprilično neugodna (ne i previše bolna) pretraga. Ali da je neugodna, je. Ja sam ju radio pa govorim iz iskustva. Radi se o slijedećem. Kroz nos ti guraju sondu u jednak. Postavljaju ju na različite visine i mjere relaskaciju na gutanje, da vide kako to funkcionira kod tebe. Postavljaju ju u grlo, pa zatim i do ulaska jednjanka u želudac. Pretraga nije bolna ali je neugodna. ali vidim da si "preživjela" gastroskopiju pa ćeš i ovo. Ne želim te plašiti, ali mislim da je bolje da znaš o čemu se radi.
Nadam se da buš bolje.

cvjecka
27.01.2009., 10:32
Vezano uz operaciju, ni meni se bas ne ide , ali ako mi je druga opcija controloc zauvijek i poseban rezim prehrane, onda bih ipak probala. Pogotovo jer sam od pojedinih farmaceuta o controlocu cula sve najgore. zaustavlja kiselinu, to da, ali usput i ostecuje jetru, kosti ...

khm01
27.01.2009., 12:08
Pogotovo jer sam od pojedinih farmaceuta o controlocu cula sve najgore. zaustavlja kiselinu, to da, ali usput i ostecuje jetru, kosti ...

controloc (pantoprazol) se smatra sigurnim i dobrim lijekom, nema dokaza da ostecuje jetru i kosti. naravno, starije osobe i one sa ostecenom jetrom trebaju uzimat minimalnu dozu, ali da ce nekome sa normalnom jetrom istu ostetiti, nece

maja777
27.01.2009., 13:58
kex_3 - hvala ti na odgovoru, nadam se da ce bit okej
nisam znala da tu sonda ide kroz nos :eek:

Vale 77
28.01.2009., 18:38
evo ovako dijagnosticiran mi je gastritis u devetom mjesecu iako sam mislio da je to laz al ipak valjda je

bio na gastroskopiji zeludac cist i fin i samo malo pojacani sekreti ( to me cudi jer sumnjam da imam onda gastritis ako su sekreti samo malo pojacani jer samdva dana prije gastroskopije konzumirao alkohol i naravno pomijesan sa kolom)

i naravno preko ovih zimskih praznika sam izlazio van naravno pio i pusio ( ne drogirao) i sve je bilo super nikakve kiseline samo malo jaci mamurluk nego sta sam inace bio
dok nisam prosli vikend bio sam frendom u kaficu popio 4-5 piva ( a znali smo i vise ih popit preko praznika) i odjednom opet lagane kiseline i napuhanost u zelucu, mislim nije jako strasna ta tegoba al opet mi ide na zivce

e da i dali ima netko nekakve informacije dali se trazi nekakav lijek za gastritis i dali je to uopce moguce napravit

hvala ako mi netko odogovori :):)

Vale 77
29.01.2009., 16:21
mislim naravno na to dali postoji nekakav lijek za poptuno izljecenje od gastritisa:)

khm01
29.01.2009., 16:46
mislim naravno na to dali postoji nekakav lijek za poptuno izljecenje od gastritisa:)

ne postoji

Alan_SP
30.01.2009., 01:27
ne postoji

Alopatski ne, alternativni da. Imas moj post o MMSu na alternativnom lijecenju. Naravno, ako zaobilazis alternativu u sirokom luku, ni pod razno pogledati.

seamless
31.01.2009., 08:53
imam pitanje za one koji su bili na gastroskopiji. ja sam bila jučer. bilo je ultraturbomegaužasno, ali eto - preživjela sam ;) boli me kad se samo sjetim toga, da ne spominjem osjećaj razderanog grla koje me danas ništa manje ne boli nego jučer. ali sad me zanima je li se kome poslije gastroskopije pojavio neki osip po tijelu, kao meni. sitni crveni osip koji lagano svrbucka. anyone?

Fujitsu Siemens
01.02.2009., 12:00
. ali sad me zanima je li se kome poslije gastroskopije pojavio neki osip po tijelu, kao meni. sitni crveni osip koji lagano svrbucka. anyone?

Detaljiziraj po cijelom tijelu, jer ja sam primjetio po ruci na predjelu prstiju povremeno neke crvenkaste točkice ali baš da me svrbi ne, a prošao sam gastroskopiju ali nemogu reć da se je to pojavilo od tada...

crvena ruža
01.02.2009., 22:08
Pozdrav supatnici. Evo da se i ja uključim u sveopću kuknjavu. Bas citam kako ljudi piju controloc mjesec-dva i bolje im. Ja imam dijgnozu hernija-gerb-malfiksacija crijeva vec petnaestak godina, a zadnje dvije pijem controloc SVAKODNEVNO 40 mg. Cim prestanem umirem, i plus i pored controloca imam hrpu smetnji. u zadnje mi vrijeme JAKO pomaze terapija homeopatskog lijecnika, koji je bdw totalno zgrozen cinjenicom da pijem controloc tako dugo. E sad pitanje, zna li netko ista o operaciji u SAD-u kojom suze misic na u lazu u zeludac. Navodno se nakon zahvata manje vraca kiselina u jednjak i poboljsa se stanje sluznice.

Bili mi molim te mogla napisati nešto detaljnije o tom homeopatu i njegovom načinu liječenja i ako je moguće kako doći do njega!

Koliko se Controloc dugo smije primjenjivati, najduže i što je s onima koji moraju ga stalno koristiti? Ima li kakvih nuspojava!

Jenna X
03.02.2009., 12:44
ljudi, molim vas možete li mi reći u kojim slučajevima se radi biopsija želuca (muž mi je prvo rekao da su mu uzeli neke uzorke iz želuca, a onda da su napravili biopsiju - no to je pretpostavljam isto, zar ne?).

on je bio na kolonoskopiji i gastroskopiji, sve u isti dan, jer ga ponekad znaju 'frkati' crijeva ili želudac (tj. on ne može točno razaznat što od toga dvoje, pa je odlučio otići na obje pretrage).
kolonoskopija sve ok, samo ima unutarnje hemeroide,
gastroskopija - doktor mu rekao da ima gastritis, ali da će mu za tjedan dana kad dođu rezultati biopsije preporučiti terapiju.
sad, kad je on meni spomenuo uzimanje uzoraka iz želuca i biopsiju, ja se totalno usrala od straha.
ne sumnjaju valjda na karcinom? :horor:

njegove tegobe: ništa prestrašno ili drastično što bi ga onemogućavalo u radu ili normalnom životu, nikad nije bio na bolovanju, ali zapravo je cijeli život osjetljiviji na želudac, neka hrana ga napuhava (klasika: mahunarke i sl., masnije meso), ne podnosi baš masno niti crveno meso, od toga mu bude malo "bljak" u želucu i izrazito ne podnosi mlijeko. inače nema baš bolove, više je to napuhavanje dok ne obavi stolicu (no, ta se napuhavanja ne dešavaju prečesto pogotovo kad ne jede to što je skužio da mu škodi), nema žgaravicu, nema podrigivanja, nema plinova... inače, ne jede tešku hranu (nikad je nije ni volio), ne puši, ne pije. ima menadžerski posao, s dosta stresa, iako je po prirodi dosta smiren tip. ima 51 god.

jedino me muči ova biopsija želuca! imam li razloga za veliku brigu?
molim vas recite mi je li to neki manje-više regularan postupak, zbog čega to rade, što je bilo sumnjivo da se napravila biopsija itd.? unaprijed hvala na odgovorima.

khm01
03.02.2009., 13:39
biopsija se kod gastroskopije uzima radi one bakterije h pylori, ako je pozitivan na nju dobit ce trojnu terapiju lijekovima.
da je nesto drugo u pitanju vjerujem da bi doktor rekao

Jenna X
03.02.2009., 14:01
biopsija se kod gastroskopije uzima radi one bakterije h pylori, ako je pozitivan na nju dobit ce trojnu terapiju lijekovima.
da je nesto drugo u pitanju vjerujem da bi doktor rekao

puno ti hvala!
da, nije nikad radio test na tu bakteriju.

eto, kao što sam rekla, doktor mu je rekao samo da ima gastritis, a da će se za terapiju dogovoriti idući tjedan kad dođu nalazi biopsije.

crohunk24
07.02.2009., 15:01
Bok ekipo!
Ja zadnji put bio na gastroskopiji prije 2 mejseca kad su mi skinuli polip, mjesec dana prije toga bio sam kod gastrića koji mi je diagnosticirao gastritis, previse kiseline i čir na želucu. Liječio se ja do prije mjsec dana kostantno malo bilo bolje malo ne, sad zbog neke estetske operacije moram nosit steznik 6 tjedana i simptomi se opet vratili al ono "udarno", citajuci moguce neuspojave controloca, lanzula i slicnih neznam dal uopce ima smisla nastaviti sa terapijom kad mi nitko nije ni rekao od cega visak kiseline ( znaci uopce se nezna uzrok ), ne pusim , ne pijem, zdravo se hranim.tablete vise gutat necu jer samo uklanjaju simptome i sve se to vrati..sto mi je raditi? alternativna medicina? Ubit ce me zgaravica...:eek:

marica123
09.02.2009., 17:52
Već dva puta sam pila trojnu terapiju za helio bakteriju i već godinu dana pijem controloc.Jako sam slabokrvna a željezo nesmijem ni popiti jer odmah me boli želudac.Zanima me jeli tko pio tako dugo controloc ili šta mu je pomoglo za želudac i prirodno za željezo.Ima li tko kakav dobar lijek ili savjet.:p

ledolinica
10.02.2009., 21:16
Već dva puta sam pila trojnu terapiju za helio bakteriju i već godinu dana pijem controloc.Jako sam slabokrvna a željezo nesmijem ni popiti jer odmah me boli želudac.Zanima me jeli tko pio tako dugo controloc ili šta mu je pomoglo za želudac i prirodno za željezo.Ima li tko kakav dobar lijek ili savjet.:p

jedi koprive xD
a controloc sam pila neko vrijeme.. dok mi se bolovi vrate na staro, znaci podnosljivo, prestanem piti (popijem do kraja i cekam da ponovno opako zaboli)... uglavnom, controloc mi je najbolji bio, al buduci da mi jos nis nije pomoglo da me skroz prestane boljeti necu piti...

maja777
10.02.2009., 21:18
Manometrija .

evo da javim da je manometrija obavljena, prezivjeli smo :) nalazi jos nisu gotovi al se sve odmah vidjelo na samom pregledu.

aac0100
11.02.2009., 14:05
Napopkon netko tko ima slicne simptome kao i ja...BOL DODJE KAO VIJETAR IZNENADA...SVASTA SE MOTA PO GLAVI DIJELUJE NA PSIHU...TUPA BOL, GORNJI DIO TRBUHA...CESTO SE VRACA ZRAK KROZ USTA...
tesko da gastal pomaze provat cu peptoran...pijem controloc, neke trave itd...
OSIJECAJ DOISTA UZNEMIRUJUĆI KAO DA UMIRES...

SSDM
11.02.2009., 16:10
imam gastritis i zelucanu nervozu vec godinama mozda sad cak imami cir. To sto te probada i u prsima i u ledjima je sasvim "normalan" i obican simptom gastritisa i problema sa zelucem. Mene nekad tako sastavi ispod plecke da se jednostavno moram sva skvrciti.

MEni gastal ni neki lijep sa p ne znam tacno kako se zove ali je za gastritis, nista ne pomaze. Kada me ta bol sastavi uzmem jedan ranisan i u roku od par minuta kao da nista nije bilo. Uz to mozes uzeti tost, korisu hljeba ili neki keksic da ti pokupi kiselinu.

Teeja
12.02.2009., 19:12
Pozdrav,
već godinama imam želučane probleme a u zadnje vrime mi se opet javlja... Alkohol skoro pa više ne mogu ni pomirisat jer već idući dan osjetin kako mi je želudac iziritiran. Bila sam na gastroskopiji prije nekih godinu dana ako se ne varam i rečeno mi je da imam blagi gerb i da pazim na prehranu... Prehrana mi je prilično zdrava ali šta god da pojedem meni se to pomalo i zgadilo... npr. meso mi više tako i ne odgovara iako sam bila ko pravi mali mesožder. neke kupovne stvari rijetko mogu ponovno jest npr. torteline, štrukle, ledolette i sl. To sam prije obožavala a sad jednom mjesečno ako i to uopće.. Uglavnom sve što je bila moja redovita prehrana više to ne može bit jer imam osjećaj mučnine i gadosti kad to jedem odnosno ne sviđa mi se ni sam okus... Rekla sam to staroj i malo je prominila neke stvari ali i nakon toga bi mi te druge stvari isto zadale.. Šta da radim? MIslim se da li da se vratim na čaj i dvopek na 2 dana da malo pročistim želudac. Da jedem domaće juhe i sl. Krumpire i neke zelenjave ne mogu ni pomirisat jer mi od toga dođe muka..

samo vi pucajte savjete... na težini nisam izgubila jer uvijek sa strane nešto gricnem

kex_3
13.02.2009., 08:24
evo da javim da je manometrija obavljena, prezivjeli smo :) nalazi jos nisu gotovi al se sve odmah vidjelo na samom pregledu.

Nije mi drago kaj si morala ići ali si bar znala kaj te čeka.
I kak je prošlo? Mislim jel su dobri nalazi ili loši?

kex_3
13.02.2009., 08:27
Pozdrav,
već godinama imam želučane probleme a u zadnje vrime mi se opet javlja... Alkohol skoro pa više ne mogu ni pomirisat jer već idući dan osjetin kako mi je želudac iziritiran. Bila sam na gastroskopiji prije nekih godinu dana ako se ne varam i rečeno mi je da imam blagi gerb i da pazim na prehranu... Prehrana mi je prilično zdrava ali šta god da pojedem meni se to pomalo i zgadilo... npr. meso mi više tako i ne odgovara iako sam bila ko pravi mali mesožder. neke kupovne stvari rijetko mogu ponovno jest npr. torteline, štrukle, ledolette i sl. To sam prije obožavala a sad jednom mjesečno ako i to uopće.. Uglavnom sve što je bila moja redovita prehrana više to ne može bit jer imam osjećaj mučnine i gadosti kad to jedem odnosno ne sviđa mi se ni sam okus... Rekla sam to staroj i malo je prominila neke stvari ali i nakon toga bi mi te druge stvari isto zadale.. Šta da radim? MIslim se da li da se vratim na čaj i dvopek na 2 dana da malo pročistim želudac. Da jedem domaće juhe i sl. Krumpire i neke zelenjave ne mogu ni pomirisat jer mi od toga dođe muka..

samo vi pucajte savjete... na težini nisam izgubila jer uvijek sa strane nešto gricnem

čuj, ako imaš blagi gerb nemoj se zafrkavati. Govorim ti iz iskustva. Vidi šta ti paše i to jedi, jedi više puta dnevno manje obroke, naravno izbjegavaj što više masno, ljuto, alkohol..., nema nekog univerzalnog recepta. Uz to, znam da je to lako reći, što manje nerviranja. Jer ako se uzrujavaš zbog takvog stanja to ti pogoršava i to ti onda začarani krug. Znam, nisam rekao ništa revolucopnarno ali nadam se da sam bar malo pomogao...:))

maja777
13.02.2009., 21:28
Nije mi drago kaj si morala ići ali si bar znala kaj te čeka.
I kak je prošlo? Mislim jel su dobri nalazi ili loši?

Nisu dobri, dijagnoza je ahalazija. Vec imamo termin za dilataciju jednjaka balonom..

Nadam se da ce to dobro proci

kex_3
18.02.2009., 14:38
Nisu dobri, dijagnoza je ahalazija. Vec imamo termin za dilataciju jednjaka balonom..

Nadam se da ce to dobro proci

A kaj to znači? Kakvih imaš problema s jednjakom?

maja777
20.02.2009., 17:06
problem je kod "spoja" jednjaka i zeluca, taj dio se ne može normalno otvoriti za vrijeme tranzita hrane kroz jednjak. preusko je i hrana tesko odlazi (također i tekucina), pa se taj zavrsni dio jednjaka prosirio i napravila se kao vrecica i tu se skuplja hrana jer ne moze proci u zeludac. i onda se vraca natrag. i tako s tim postoje poremecaji gutanja, povracanje hrane iz jednjaka, kasalj...
nije toliko cesta pojava pa se ocito teze dijagnosticira... vidjet cemo sto ce biti poslije dilatacije..

LelaSt
21.02.2009., 09:49
I ja se prijavljujem sa problemima sa zelucem.. posebno zadnje vrijeme, valjda puno stresa, losa prehrana kad nemozes preko tjedna normalno rucat.. dosta suhe hrane i puno zivicranja, jao... bila na uz, prepisali mi contol. i jos jedne tablete al doktorica mi je dala samo peptorane, na njih sam se sad navikla... tako uzivam u boli i nalazim prirodna rjesenja... doktorica mi je htjela dat jace tablete, al ja u utorak idem na gastorskopiju... kako mi se i od kiseline napuhnu crijeva, za to sam kupila caj anisal... pomogne kod napuhnutosti.. bolje nego pita i tablete za to :rolleyes: a kupila sam aloe veru jucer... jutros su me probudili bolovi i popila sam aloe veru... proslo... vidit cemo nadalje...
Moze mi tko rec kad je pio, kako je pio aloe veru... ja sad racunam ujutro i navecer dok se nesmiri situacija...
Inache pomalo mjenjam prehranu... i to metodom eliminacije haha od cega zaboli zeludac ti ispadas.. i tako...
Zanima me sto ce mi rec nakon pregleda... iako mi bas nije svejedno..al svi su prezivjeli pregled pa cu i ja... pozdrav svima.

wumac
23.02.2009., 20:00
problem je kod "spoja" jednjaka i zeluca, taj dio se ne može normalno otvoriti za vrijeme tranzita hrane kroz jednjak. preusko je i hrana tesko odlazi (također i tekucina), pa se taj zavrsni dio jednjaka prosirio i napravila se kao vrecica i tu se skuplja hrana jer ne moze proci u zeludac. i onda se vraca natrag. i tako s tim postoje poremecaji gutanja, povracanje hrane iz jednjaka, kasalj...
nije toliko cesta pojava pa se ocito teze dijagnosticira... vidjet cemo sto ce biti poslije dilatacije..

Maja, suosjećam s tobom jer bolujem od iste bolesti. Ovo je već treća godina samo što ja nisam išla na diletaciju. Prošla sam 8 mjeseci pakla, krivu dijagnozu i operaciju(kamen u žučnom kanalu kojeg nisu pronašli), kompletni gastro trakt mi zablokirao, u bolnici se zarazila e coli, da bi na kraju imala sve papire za operaciju tumora jednjaka. No, savješnošću dva doktora i jednog dobrog dijagnostičara, izbjegla sam drugu nepotrebnu operaciju.
Imala sam dva termina za diletaciju jednjaka, ali toliko sam oslabila (pala 25 kg) da mi nisu mogli naći žile (probali čak na stopalima) Odustala sam i zbog diletacije jer znam jednu ženu kojoj se sve vratilo nakon dvije godine, čak se i doktori ograđuju u efikasnost te metode...neznam, ako ti je stvarno loše, otiđi.
Nisam tip za meditacije, živim i dalje brzim i stresnim ritmom i ova je bolest jedino što me dovelo u red. Da kada jedem i pijem, to radim pametno. Nastojim šutjeti i ne natrpavati usta. A prije svakog jela popijem ISMN.

kex_3
24.02.2009., 12:04
Maja, suosjećam s tobom jer bolujem od iste bolesti. Ovo je već treća godina samo što ja nisam išla na diletaciju. Prošla sam 8 mjeseci pakla, krivu dijagnozu i operaciju(kamen u žučnom kanalu kojeg nisu pronašli), kompletni gastro trakt mi zablokirao, u bolnici se zarazila e coli, da bi na kraju imala sve papire za operaciju tumora jednjaka. No, savješnošću dva doktora i jednog dobrog dijagnostičara, izbjegla sam drugu nepotrebnu operaciju.
Imala sam dva termina za diletaciju jednjaka, ali toliko sam oslabila (pala 25 kg) da mi nisu mogli naći žile (probali čak na stopalima) Odustala sam i zbog diletacije jer znam jednu ženu kojoj se sve vratilo nakon dvije godine, čak se i doktori ograđuju u efikasnost te metode...neznam, ako ti je stvarno loše, otiđi.
Nisam tip za meditacije, živim i dalje brzim i stresnim ritmom i ova je bolest jedino što me dovelo u red. Da kada jedem i pijem, to radim pametno. Nastojim šutjeti i ne natrpavati usta. A prije svakog jela popijem ISMN.

A kaj je to ISMN?

wumac
24.02.2009., 13:24
Tablete na bazi nitrata. Staviti ispod jezika 15 min prije jela. Za ovo stanje, opuštaju mišiće u jednjaku, hrana i tekućina lakše prolazi jer je ahalazija u biti grč jednjaka - umjesto da se prilagodi hrani, on je stisne (ne može ni gore, ni dolje) Meni je znalo biti po 4 dana, dok se hrana nije raspadala i tako otišla u želudac. U to vrijeme su mi radili gastroskopiju i rentgen, zato se pokazalo kao tumor jednjaka.
S tom bolešću se rodi, samo je pitanje kada će izaći van i u kojem stupnju. Meni je sunčancica potakla tu bolest, drugi dan nisam mogla više gutati ništa.
Nina, da te pitamo samo...da li imaš problema s cirkulacijom? Hladne ruke, noge? Ali do tog stupnja da ne možeš micati prste - raynaudov sindrom?

maja777
26.02.2009., 21:24

ne znam, lijekovi ne pomazu.. znamo da je ovo vjerojatno privremeno rjesenje, moguce da i ne, ovisi sve o stadiju bolesti.. ovjdje je rijec o mojoj mami, ne o meni. budemo probali ovo pa cemo viditi kako dalje. jer tesko je to vise na ovaj nacin. moja mama nije toliko puno smrsavila, 5 kg.
Kod nje su donekle i dosta brzo dijagnozu uspostavili, bila je na nekoliko gastroskopija, lijecila se krivom terapijom. pa onda hormoni za stitnjacu. od toga svega nista. Da bi isla na onaj pregled kad se pije kreda. Tu su se vidjeli pravi problemi.I nakon toga manometrija. I eto. Mada mama ima pomalo probleme vec gotovo deset godina al je pazila kako jede i nije isla doktoru. Sad se stanje pogorsalo pa je prosle godine eto krenula.

machotonik
27.02.2009., 21:25
Pozdrav svima.. vama

suosjećam se s vama moj otac takoder ima problema s želutcom.. neke bakterije ima, pite nikih 4-5 lijekova antibiotika čega sve.... i nije to uoće lijepo.. često imao neugodan zadah....
no pomoću lijekova i promijne pehrane suzbio je bakteriju i sad je puno bolje...želim ga natjerati da koristi Formuilu 1 (dijetska hrana pije se u obliku sheka) i na aloe veru koja dokazano liječi sve vezano za želudac(ne ilo koja aloevera, već ona koja je obrađena hladnom destilacijom).. no on nevjeruje tome a ja namam utjecaj neki na njega...

čuo sam svjedočanstva ljudi koji su "izlječili" gastritis pomoću toga bez ijednog lijeka... sve što vas zanima mogu vas samo uputiti na čovjeka koji me je upoznao sa svime time..pitajte na PP
ja od sada se držim one "Neka ti hrana bude lijek"

Štrikalica
03.03.2009., 14:29
Imam jedan problem vezan za žgaravicu..

Naime, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRGHHHH!

Ubit ću se, majke mi.

Imam nuklearnu elektranu u želucu. Ona karakonđula iz Aliena ima nježniju krv nego ja želučanu kiselinu.

I niš ne pomaže..lopatom trpam u sebe Controloce i svakakve tablete i kaj ti ja znam kaj sve ne, ali i dalje je katastrofa.

Darsey
03.03.2009., 16:29
Imam jedan problem vezan za žgaravicu..

Počni s laganom promjenom u prehrani....zanaš već... više kuhanog, a manje fast food, izbaci alkohol, kavu, gazirano....jedi više obroka ali u manjim količinama.
Ako ne pomogne nema ti druge nego na gastroskopiju. Pregled nije strašan samo se treba opustiti, a već za 5 minuta znaš na čemu si.
Sretno!

Štrikalica
03.03.2009., 16:50
Počni s laganom promjenom u prehrani....zanaš već... više kuhanog, a manje fast food, izbaci alkohol, kavu, gazirano....jedi više obroka ali u manjim količinama.
Ako ne pomogne nema ti druge nego na gastroskopiju. Pregled nije strašan samo se treba opustiti, a već za 5 minuta znaš na čemu si.
Sretno!

hvala ti :)

Alan_SP
03.03.2009., 23:17
I niš ne pomaže..lopatom trpam u sebe Controloce i svakakve tablete i kaj ti ja znam kaj sve ne, ali i dalje je katastrofa.

I da se ponovim po ne znam koji put, postoji i lijepa alternativa. Alternativno lijecenje, top tema, MMS. :)

Štrikalica
04.03.2009., 08:54
I da se ponovim po ne znam koji put, postoji i lijepa alternativa. Alternativno lijecenje, top tema, MMS. :)

ok, idem vidjeti. Hvala, Alane. :)

lucky-strike
09.03.2009., 18:27
danas sam bio na gastroskopiji i imam GERB - Gastritis et bulbitis erosiva

:(

Terapija: Zipantola a 40mg x 2/7 dana a nakon toga 21 dana 1 ujutro.

Čekam još nalaz H.p. testa (bakterije).

B-komplex 3x2/mjesec dana.

Dijeta, kontrola nakon terapije.

Jel imao netko ovdje ovakvu dijagnozu i terapiju da podjeli iskustvo?

Jel ima negdje nekakav popis s konkretnom hranom što je dobro a što loše za jest.

Hvala

machotonik
11.03.2009., 20:53
Evo da vam se javim s 2 novosti...

moj tata je imao taj gastritis žgaravicu ili šta već.. imao neke bakterije u želudcu i evo napokon nakon godinu dana ljiečenja terapija (danas) doktor mu kaže da je sad zdrav.... ali koliko je tableta unio u sebe ..strahoota...

a prošli tjedan nakratko sam upoznao osobu koja je koristila otopinu (mislim 50%) aloe vera
i da je u 3 mjeseca riješila problem sa gastritisom i žgaravicom

carpfish
12.03.2009., 11:16
evo vec 3-4 dana imam osjecaj kao da sam kamen progutao i pritiska mi zeludac, prvo sam posmislio da su pluca jer se skroz gore podignulo.....i sve mislim proci ce , ali ne prolazi....nije bol samo mi tezina i pritisak kao kamen u zelucu.....ima li neko slicna iskustva...je li gastritis ili sta vec?

Alan_SP
12.03.2009., 16:17
evo vec 3-4 dana imam osjecaj kao da sam kamen progutao i pritiska mi zeludac, prvo sam posmislio da su pluca jer se skroz gore podignulo.....i sve mislim proci ce , ali ne prolazi....nije bol samo mi tezina i pritisak kao kamen u zelucu.....ima li neko slicna iskustva...je li gastritis ili sta vec?

Kiselina vrlo vjerojatno, a test za to je recimo gastal (ili neko drugo sredstvo koje direktno smanjuje kiselinu). Ako osjetis olaksanje nakon gastala, onda je kiselina, a to opet moze znaciti mnogo toga, tesko je to reci ovako.

carpfish
13.03.2009., 11:40
nije kiselina jer gastal uzimam vec 3 dan, a uopste nema poboljsanja, a nije ni da osjetim kiselinu...

Alan_SP
13.03.2009., 20:52
nije kiselina jer gastal uzimam vec 3 dan, a uopste nema poboljsanja, a nije ni da osjetim kiselinu...

Hm, onda bi problem mogao biti i nedostatak kiseline, tj. slabije probavljanje, sto se isto moze odraziti kao osjecaj tezine u zelucu. Probaj u hranu dodati neke stvari kao mozda malo vina, neceg sto bi i inace potaknulo probavu. Moze problem biti i s drugim probavnim sokovima.

perko99
14.03.2009., 18:50
2>lucky: dobio sam uputnicu za gastroskopiju, nadam se da nije gadno:p...inace sve je pocelo sa opakim bolovima u trbuhu, doslovce sam se savio koliko je bolilo..propisan mi je peptoran koji smanjuje lucenje kiseline i rudakol protiv bolova te dijeta odnosno strogo izbjegavanje masnoca slatkoga i svega sto izaziva lucenje kiseline, tako da sam na juhama kuhanom itd...povremeno me uhvati slabost i vrtoglavica što me zbunilo dok nisam na forumu procitao da je to normalno...nadam se da nemam čir, a to ce pokazati gastroskopija..

maybelline
15.03.2009., 15:49
danas sam bio na gastroskopiji i imam GERB - Gastritis et bulbitis erosiva

:(

Terapija: Zipantola a 40mg x 2/7 dana a nakon toga 21 dana 1 ujutro.

Čekam još nalaz H.p. testa (bakterije).

B-komplex 3x2/mjesec dana.

Dijeta, kontrola nakon terapije.

Jel imao netko ovdje ovakvu dijagnozu i terapiju da podjeli iskustvo?

Jel ima negdje nekakav popis s konkretnom hranom što je dobro a što loše za jest.

Hvala

http://www.medicina.hr/clanci/gastroezofagealna_refluksna_bolest.htm
:top:

maybelline
15.03.2009., 15:51
lucky-strike

Liječenje bez lijekova

* Izbjegavanje saginjanja

* Smanjenje tjelesne težine na idealnu mjeru

* Podizanje uzglavlje kreveta

* Izbjegavanje stezanja pojasa i nošenja tjesne odjeće

* Smanjenje pijenja kafe, čaja i nekih sokova (narandža. limun...)

* Češći i manji obroci umjesto jednog većeg

* Izbjegavanje kasnih obroka

* Izbjegavanje određenih namirnica (masnoće, čokolada, začini, luk, krastavac...)

* Izbjegavanje alkohola, naročito bijelog vina

* Prestanak pušenja

* Izbjegavanje nekih lijekova koji utiču na sluznicu jednjaka i na smanjenje pritiska u donjem sfinkteru jednjaka (aspirin, nesteroidni anti inflamatorni lijekovi, teofilin, antagonisti Ca

maybelline
15.03.2009., 15:54
http://www.plivazdravlje.hr/?section=home&cat=P&id=22955&show=1

http://www.gastal.com.hr/?section=vodic

machotonik
19.03.2009., 15:47
lucky-strike

Liječenje bez lijekova

* Izbjegavanje određenih namirnica (masnoće, čokolada, začini, luk, krastavac...)

* Prestanak pušenja

* Izbjegavanje nekih lijekova koji utiču na sluznicu jednjaka i na smanjenje pritiska u donjem sfinkteru jednjaka (aspirin, nesteroidni anti inflamatorni lijekovi, teofilin, antagonisti Ca

svakako.... što je najgore doktor će ti dati lijekove i sve ovo reći da se pridržavaš.

neću puno pisati ovdje, no tko želi, neka mi se javi na broj 095/807-4574
...dogovrit ćemo sastanak (ZAGREB) pokušat ću mu pomoći...
dat ću vam savjet pa vi odlučite dali ćete prihvatiti ili nećete

necu vam ništa naplatiti
(samo mi javite sa ste pročitali na forumu moj post,Juro)

ledolinica
19.03.2009., 22:26
lucky-strike

Liječenje bez lijekova

* Prestanak pušenja

ziva istina.. godinama spavam u polulezecem polozaju jer sam sama skuzila da mi je tako bolje, nisam nigdje procitala... svaki put kad se sagnem ili slicno- povraca mi se, boli itd. pa izbjegavam i to... mene ''zulja'' i guma od pidzame,a te gume prakticki niti nema i totalno je labava,ali meni smeta, a kak je tek u skoli sjedit u nekim hlacama...

ledolinica
19.03.2009., 22:35
svakako.... što je najgore doktor će ti dati lijekove i sve ovo reći da se pridržavaš.

neću puno pisati ovdje, no tko želi, neka mi se javi na broj 095/807-4574
...dogovrit ćemo sastanak (ZAGREB) pokušat ću mu pomoći...
dat ću vam savjet pa vi odlučite dali ćete prihvatiti ili nećete

necu vam ništa naplatiti
(samo mi javite sa ste pročitali na forumu moj post,Juro)

e,ak sam ja skuzila kaj ti hoces rec...
.. ali cini mi se da si prije spominjao aloa veru pa mislim da znam o cemu je rijec ;)

crohunk24
20.03.2009., 08:30
.. ali cini mi se da si prije spominjao aloa veru pa mislim da znam o cemu je rijec ;)

Ehe kad smo kod aloe vere ja pijem od herbalifea nekih 8 dana i ne osjeceam poboljsanje jos al sam ustrajan, mozda malo duze treba, nekako mi se dize kiselina jos... :eek:

machotonik
20.03.2009., 14:36

jesam spominjao sam.... oću rec ak te zanima šta više ili želiš podršku tkz. "folow up". sve vise znaš gdje možeš saznati

Ehe kad smo kod aloe vere ja pijem od herbalifea nekih 8 dana i ne osjeceam poboljsanje jos al sam ustrajan, mozda malo duze treba, nekako mi se dize kiselina jos... :eek:

hehe...svaka čast... ali pitat ću te samo jedno.. koliko dugo ti je nastajao taj problem koji sad imaš... nemisliš valjda da će tek tako nestati...
to što koristiš nije čarobni napitak, to je prehrana i polako djeluje..
sve mozes pitati onog preko koga dobivaš...

ledolinica
20.03.2009., 22:26
jesam spominjao sam.... oću rec ak te zanima šta više ili želiš podršku tkz. "folow up". sve vise znaš gdje možeš saznati

hehe...svaka čast... ali pitat ću te samo jedno.. koliko dugo ti je nastajao taj problem koji sad imaš... nemisliš valjda da će tek tako nestati...
to što koristiš nije čarobni napitak, to je prehrana i polako djeluje..
sve mozes pitati onog preko koga dobivaš...

...znala sam da je od herbalifea :) mislila sam i ja piti, ali sam se predomislila jer necu isprobavat dok imam obaveze svaki dan jer ja cudno reagiram na sve pa ko zna kak bi s tim bilo- prije nego se organizam navikne.
uglavnom... kolko ja znam, ak imas gastritis pijes i vlakna i shake itd. sa aloa verom, a za blaze probleme je oke i samo aloa vera...
a i inace je to oke proizvod, nisam koristila, ali kolko znam iz teorije i iskustva drugih- oke je :)

lucky-strike
21.03.2009., 09:59
Hvala na odgovorima, što se tiće ovih savjeta ja ih se pridržavam.

ali ovo me baca u depru "Može li se GERB posve izliječiti?
Lijekovima se GERB ne može izliječiti, ali se mogu ublažiti simptomi te spriječiti oštećenja jednjaka."

ako se neću nikad izliječit onda ću valjda do kraja živora morat pazit na ovo sve u toj mjeri, a nije baš to jednostavno, (npr ova odjeća sva steže oko stomaka, spavanje, težak rad - sad nije ali zna bit., što da jedem itd.)

Jel zna netko dali se mogu jest indijsku orasi, jer dobio sam preporuke što jesti i piše od voća da je dobro sve što ima ljusku , znači indijski su ok a pistacio već ne jer ima puno soli?

Hvala

ledolinica
21.03.2009., 11:01
Hvala na odgovorima, što se tiće ovih savjeta ja ih se pridržavam.

ali ovo me baca u depru "Može li se GERB posve izliječiti?
Lijekovima se GERB ne može izliječiti, ali se mogu ublažiti simptomi te spriječiti oštećenja jednjaka."

ako se neću nikad izliječit onda ću valjda do kraja živora morat pazit na ovo sve u toj mjeri, a nije baš to jednostavno, (npr ova odjeća sva steže oko stomaka, spavanje, težak rad - sad nije ali zna bit., što da jedem itd.)

Jel zna netko dali se mogu jest indijsku orasi, jer dobio sam preporuke što jesti i piše od voća da je dobro sve što ima ljusku , znači indijski su ok a pistacio već ne jer ima puno soli?

Hvala

ne znam da li se moze izlijeci- prestala sam se bavit time..
a ovo su ti samo preporuke za jelo, a ti sam vidi kaj ti pase, a kaj ne... ako tebi ne smetaju indijski- jedi ih, ako ti smetaju nemoj :)
kaj se tice odjece- kupi br.vece ili nosi haljine :D

papirkica
21.03.2009., 14:25
ima li pomoci???
pila sam antibiotike u kombinaciji s jos 2 vrste tableta ,jer mi je ustanovljena h.plyori....mislila sam da sam time rijesila problem...medjutim,otprilike tjedan dana nakon zadnjeg popijenog lanzula...opet ista prica...bolovi u zlicici...osjecaj nadutosti...gastal i slicno ne djeluje..
kakva su vasa iskustva...alternativni lijekovi i slicno...

I ja sam imala heliko i pila antibiotike. Imam gastritis koji nikako da riješim jer od lijekova za kiselinu dobijem dijareju i osip. Probaj sumamed amoksicilin i ortanol. Otiđi na zaraznu na pregled i da ti prepišu dobru terapiju. Pokušaj ići i na Ceragem masaže s projektorom koji grije leđa i trbuh.Letak imaš na internetu. Oni kažu da njihov aparat djeluje na kiselinu i gastritis između ostalog. Pozdrav

lucija
23.03.2009., 11:55
Imam set čudnovatih zdravstvenih stanja zbog kojih se nisam uspjela snaći kod ubrzanog gastrologa kod kojeg sam bila... trebam naime napraviti gastroskopiju i uzv trbuha, a imam neke čudovate hipoglikemije (dokazane dok sam bila u bolnici) zbog kojih ne mogu gladovati ni više od dva sata, a kamoli od navečer do drugi dan ujutro (i još se dovesti na pretragu) - lako zapadnem u ono stanje kad više ne znam di mi je dupe a di glava od pada šećera, neizdrživo... a drugo - emetofob sam, registrirani...
Čovjeka se to ne tiče, a ja stvarno moram napraviti nešto za svoje zdravlje.

Zato tražim gastrologa koji bi mi izašao u susret koliko je to moguće.

Jel ima tko za preporučit gastrologa koji je dobar i ljubazan čovjek?

Hvala!

maybelline
23.03.2009., 14:17
Imam set čudnovatih zdravstvenih stanja zbog kojih se nisam uspjela snaći kod ubrzanog gastrologa kod kojeg sam bila... trebam naime napraviti gastroskopiju i uzv trbuha, a imam neke čudovate hipoglikemije (dokazane dok sam bila u bolnici) zbog kojih ne mogu gladovati ni više od dva sata, a kamoli od navečer do drugi dan ujutro (i još se dovesti na pretragu) - lako zapadnem u ono stanje kad više ne znam di mi je dupe a di glava od pada šećera, neizdrživo... a drugo - emetofob sam, registrirani...
Čovjeka se to ne tiče, a ja stvarno moram napraviti nešto za svoje zdravlje.

Zato tražim gastrologa koji bi mi izašao u susret koliko je to moguće.

Jel ima tko za preporučit gastrologa koji je dobar i ljubazan čovjek?

Hvala!

mozda najbolje da probas otic privatno,je da se placa(neznam koliko)..
sto se tice ovog gladovanja,neznam kako ces uspijet,najbolje bi bilo kad bi ostala u bolnici na 1 dan,navecer jedes,jutri odmah odes na gastroskopiju,time bi si ustedla vrijeme dolaska do bolnice na pregled.
sto se tice preporuke pretpostavljam da si iz zg pa ati tu nemogu pomoci.
sretno