PDA

View Full Version : Sve o stipendijama

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Lily2206
24.03.2011., 17:24
za nzpuss se otvara studentski paket ali u hrvatskoj poštanskoj banci,i mjesečno se plaća 7 kn...meni je za državnu prošle godine tribalo otvorit račun u pbz banci,ali otvorila sam studentski žiro račun,tj.za honorarce za koji nisam plaćala ništa,ali nisam niti imala nikakvih pogodnosti...

shoei
24.03.2011., 18:02
Govorim o državnoj stipendiji, studenstski paket koji uključuje žiro+tekući+American (kreditna kartica) + web bankarstvo (dobije se čitač kartica) i sve to za 5kn/mjesečno. Jako zgodna stvar ali pošto već to sve imam na OTP banci, zanimalo me da li je još netko to isto otvarao ili me teta u banci "preveslala".

Do.K.
25.03.2011., 00:26
Govorim o državnoj stipendiji, studenstski paket koji uključuje žiro+tekući+American (kreditna kartica) + web bankarstvo (dobije se čitač kartica) i sve to za 5kn/mjesečno. Jako zgodna stvar ali pošto već to sve imam na OTP banci, zanimalo me da li je još netko to isto otvarao ili me teta u banci "preveslala".

Ja jos nisam bila u banci, ali koliko sam shvatila trebam samo podignuti karticu za koju sam dobila PIN. Ako je vise racuna (kartica), valjda je i vise PIN-ova :)
Da ne bubam na pamet, javim kad se odvucem do banke.

cuttie_123
25.03.2011., 14:23
ja sam vec bila u banci pa znam... nema studentskog paketa niti sta slicno. Dodes, kazes dobar dan ja sam ta i ta, dobila sam drzavnu stipendiju i zelim podignuti svoju karticu, predas osobnu. Zena ode po karticu ispuni sve papire, da tebi da potpises i to je to. Jedino ako nisi otisao u krivu banku gdje se tvoja kartica ne nalazi. Na papiru na kojem si dobio pin, pise u kojoj poslovnici se tvoja kartica nalazi :)

maryanna25
28.03.2011., 13:53
jel zna netko kad bi mogle biti prve uplate za nove dobitnike državne stipendije?
ugovor sam potpisala još prošli tjedan, a na fakultetu piše obavijest od mzoš, da će biti krajem ožujka isplate?:rolleyes:

missundaztood
28.03.2011., 18:11
Jeli netko vec dobija gradsku stipendiju za travanj? Konkretno za Split me zanima

Sent from my iPhone using Tapatalk

zli_kuplung
28.03.2011., 22:21
hjoj a kad će više isplatit nzpuss. ožujak traje još tri dana, pobogu.

missundaztood
28.03.2011., 22:39
Znan koliko jos traje ozujak i ne pitan zato. nego su ranije uplaceni novci, pa sam tila provjerit jeli se jos nekome isto dogodilo. Jer su vec uplaceni novci za ozujak pocetkom ovog miseca, pa mi nista nije jasno. Najlakse donosit odluke naprecac :kava:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dylan_DM
29.03.2011., 00:05
jel zna netko kad bi mogle biti prve uplate za nove dobitnike državne stipendije?
ugovor sam potpisala još prošli tjedan, a na fakultetu piše obavijest od mzoš, da će biti krajem ožujka isplate?:rolleyes:

Ti zbilja misliš da tebi jedinoj još nisu uplatili? :rolleyes:
Svi koji su dobili DS ove godine su u istoj situaciji kao i ti.

"Krajem mjeseca" još nije prošlo, prema tome, sjedi i čekaj. Da si ovo napisala 1.4. ne bi niš reko, al ovo je stvarno već da ne kažem preseravanje s takvim pitanjem... :rolleyes:

Jedino je zbunjujuće možda što stoji na mzos da je uplata za 3. mj. izvršena, ali mislim da "brucoši stipendija" s time nemaju veze, svoje će dobit - kada? kad dobiju. Amen.

Pitate gluposti, gledajte po bankomatima i kad sjednu pare napišite da su vam sjele i to je to, da i ostali podignu. Tipkanjem vamo niš nećete postić... :rolleyes:

maryanna25
29.03.2011., 08:21
što si toliko nadrkan,ajme kakvih ljudi ima ovdje..strašno...malo pristojnosti? i uopce nisam mislila da meni jedinoj nisu uplatili, sarkazam nije bio potreban! vidjela sam ovaj forum, a s obzirom da tu ima ljudi koji imaju vec iskustva s stipendijama, mislila sam da mozda netko nesto zna i pitala..a da su svi u istoj situaciji, baš i ne bih rekla.. zato ne pričaj ono što ne znaš..

Maknuo sam privatne stvari iz posta.

Bat

zli_kuplung
29.03.2011., 11:02
ok, pouka je - više nikada postati po forumima. bolje ne dati to zadovoljstvo ljudima koji samo čekaju da nekoga popljuju.
ćao bao.

maryanna25
29.03.2011., 12:55
tako je, ma da sam znala nikad ne bih ništa ni napisala, ionako te popljuju oni koji ne bi trebali...nema veze, ima i pristojnih, dragih ljudi ovdje, iako mislim da cu se obrisati odavde..

Dylan_DM
29.03.2011., 13:08
Ajme ratnika...

što si toliko nadrkan,ajme kakvih ljudi ima ovdje..strašno...malo pristojnosti? i uopce nisam mislila da meni jedinoj nisu uplatili, sarkazam nije bio potreban! vidjela sam ovaj forum, a s obzirom da tu ima ljudi koji imaju vec iskustva s stipendijama, mislila sam da mozda netko nesto zna i pitala..a da su svi u istoj situaciji, baš i ne bih rekla.. zato ne pričaj ono što ne znaš..

Nadrkan sam jedino na mutava i nepotrebna pitanja, na koja eto vidiš i sama ti nitko nije odg je nitko ne zna, jer su u istoj situaciji. Treba malo razmislit prije nego pitaš nešto, a ne samo pitat da se pita... :rolleyes:

Novce ćeš čekat kao i svi, i na to sam mislio da su svi u istoj situaciji. Gruba istina, ali je istina. Jbga... :/

ok, pouka je - više nikada postati po forumima. bolje ne dati to zadovoljstvo ljudima koji samo čekaju da nekoga popljuju.
ćao bao.

Pouka je - ne postaj gluposti po forumu, jer uvijek ima pametnijih kojima to diže tlak.

Previe off topica zbog jednog pitanja...
On topic, još nije sjela stipendija. lol? :confused:

Editirao sam gore kvotani post radi privatnih podataka. Nemojmo više o tome.
Novci će sjesti, a onda se razmašite jer ovako nema koristi ni vama ni nama.

Bat

sum41
29.03.2011., 19:04
Danas su ugovori tek stigli na FSB. Dok je tip u referadi našao moj, vidjela sam milijun nepotpisanih. Ako misle istovremeno svim faksevima isplatit, neće uskoro. Al kao što je već napisano, kad tad će sjest. Nek napiše onaj ko prvi skuži. Pozz :)

kirikidonator
29.03.2011., 20:27
E poštovani,
ima li netko sa iskustvo dobivanja stipendije tko bi mogao odgovoriti na pitanje koliko potpisivanje ugovora inače traje, koliko se čeka na isplatu prve stipendije?
Odgovori da čekam kao i ostali su nepotrebni, svjesna sam toga no zanima me nečije dosadašnje iskustvo.

pozdrav

Loreanna
29.03.2011., 23:17
E poštovani,
ima li netko sa iskustvo dobivanja stipendije tko bi mogao odgovoriti na pitanje koliko potpisivanje ugovora inače traje, koliko se čeka na isplatu prve stipendije?
Odgovori da čekam kao i ostali su nepotrebni, svjesna sam toga no zanima me nečije dosadašnje iskustvo.

pozdrav

Ranijih godina su uvijek uplaćivali na vrijeme, što znači otprilike do 15. u mjesecu za tekući mjesec, ali ove godine zbog krize mislim da će bit kašnjenja.. Ali dobro ti je to šta kad uplate, uplate ti odmah i zaostatke i tekući mjesec tako da u jednom trenutku imaš veeeliki iznos na računu, a onda pritisneš isplata na bankomatu i opet si na nuli :mig:

Dylan_DM
31.03.2011., 14:13
Imam neki osjećaj za feeling da će stipendija sjest kad sjedne ova za 4. mjesec, da će tada sve zajedno sjest... :S

morti
31.03.2011., 15:48
Zasto na stranici od ministarstva pise da su stipendije za prva 3 mj uplacene? :S
http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2263

Lily2206
31.03.2011., 16:34
zna li ko kad će uplatit za nzpuss?prije nekih dva tjedna san im poslala mail i rekli su da bi trebali za koji dan....ali nema ništa još...:(

Isah
31.03.2011., 17:31
zna li ko kad će uplatit za nzpuss?prije nekih dva tjedna san im poslala mail i rekli su da bi trebali za koji dan....ali nema ništa još...:(

To i mene zanima; naime, kad smo potpisivali ugovore, rekli su da će biti isplaćeno sredinom ožujka. Kako možemo primijetiti, ožujak je još samo danas, a ništa nije isplaćeno. Na web stranici Zaklade piše da će staviti obavijest o isplati - pretpostavljam da jedino što preostaje jest refreshati stranicu više puta dnevno :lol: Ili drugim riječima: strpljenja, strpljenja djeco...

Dylan_DM
31.03.2011., 18:10
Zasto na stranici od ministarstva pise da su stipendije za prva 3 mj uplacene? :S

Ne, piše da su uplaćene stipendije posebno za svaki mjesec. To je za ove što su nastavili primat stipendiju od prošle godine. :mig:

Ivyyyy
01.04.2011., 16:59

ZATO JER SU TO STIPENDIJE ZA NAS KOJI VEĆ DOBIVAMO DRŽAVNU TJ. OD PROŠLE GODINE.... I TO NIJE SVE OD JEDNOM NEGO SVAKI MJ NAM JE POSEBNO DOŠLA.... ne znam šta ti nije jasno :o

VAMA ĆE SIJES SIGURNO SREDINOM 4-og mjeseca (za 1,2,3 mj.) KADA I NAMA SJEDNE SAMO ZA TAJ MJESEC!!!

leafgreen
01.04.2011., 21:11
ZATO JER SU TO STIPENDIJE ZA NAS KOJI VEĆ DOBIVAMO DRŽAVNU TJ. OD PROŠLE GODINE.... I TO NIJE SVE OD JEDNOM NEGO SVAKI MJ NAM JE POSEBNO DOŠLA.... ne znam šta ti nije jasno :o

VAMA ĆE SIJES SIGURNO SREDINOM 4-og mjeseca (za 1,2,3 mj.) KADA I NAMA SJEDNE SAMO ZA TAJ MJESEC!!!

zašto bi nama stiglo sredinom 4-og mjeseca za 1, 2, 3 mj. ako onda vi dobijete za 4. mjesec? onda bi i nama trebali staviti odmah isplatu za 4. mj...
zato ja vjerujem da će tokom sljedećeg tijedna isplatiti te zaostatke tako da za ove ostale mjesece iplaćuju svima u isto vrijeme, jer nebi bilo logike da isplate za 1,2,3 mj. i onda dva dana kasnije za 4. mj, zar ne?

Dylan_DM
01.04.2011., 22:40
zašto bi nama stiglo sredinom 4-og mjeseca za 1, 2, 3 mj. ako onda vi dobijete za 4. mjesec? onda bi i nama trebali staviti odmah isplatu za 4. mj...
zato ja vjerujem da će tokom sljedećeg tijedna isplatiti te zaostatke tako da za ove ostale mjesece iplaćuju svima u isto vrijeme, jer nebi bilo logike da isplate za 1,2,3 mj. i onda dva dana kasnije za 4. mj, zar ne?

Sama si sebe pobila u postu.
Baš zbog boldanog vjerojatno i neće sjest zaostaci do isplate za 4. mjesec, nego će kad isplate ovima za 4. mjesec isplatit novima 1.,2.,3. i 4. mjesec u komadu, i onda od idućeg mjeseca (5.) će normalno svima isplaćivat.

:rolleyes:

leptir bezkrila
02.04.2011., 20:37
jel ima netko tko je dobio državnu, a da mu još nije stigao onaj pin za račun na koji će se uplaćivati lova?

Azna
03.04.2011., 15:38
ima

Do.K.
03.04.2011., 21:34
U vezi studentskog paketa u PBZ-u...
Bila sam po karticu u poslovnici Cibona u Zg-u i zena mi je ponudila taj paket jer imam kao pravo na to, a to nosi super cool pogodnosti (American, minus na tekucem, bla bla), ali kad sam ju pitala da li moram to uzeti rekla je da ne moram, ali mi je to totalno to pokusavala uvaliti i zbog m-bankinga tralalala.
Uglavnom, moze se uzeti, ali nije obavezno. Tako da se verojatno isto tako moze i otkazati ako ste uzeli i ostaviti si samo ziro racun.
Btw. frend mi je bio u istoj toj poslovnici i druga zena mu je rekla da ako hoce studentski paket da mora donijeti potvrdu da je student - a dobio je drzavnu stipendiju. LOL! :bonk:

Pero_Kanister
03.04.2011., 22:57
studentski paket da mora donijeti potvrdu da je student - a dobio je drzavnu stipendiju. LOL! :bonk:

Kakve to ima veze? Za otvaranje studenskog paketa mora dokazati da je student, sve čisto

shoei
04.04.2011., 11:41
U vezi studentskog paketa u PBZ-u...
Bila sam po karticu u poslovnici Cibona u Zg-u i zena mi je ponudila taj paket jer imam kao pravo na to, a to nosi super cool pogodnosti (American, minus na tekucem, bla bla), ali kad sam ju pitala da li moram to uzeti rekla je da ne moram, ali mi je to totalno to pokusavala uvaliti i zbog m-bankinga tralalala.
Uglavnom, moze se uzeti, ali nije obavezno. Tako da se verojatno isto tako moze i otkazati ako ste uzeli i ostaviti si samo ziro racun.
Btw. frend mi je bio u istoj toj poslovnici i druga zena mu je rekla da ako hoce studentski paket da mora donijeti potvrdu da je student - a dobio je drzavnu stipendiju. LOL! :bonk:

Meni je doslovno rekla da moram, iako sam 5 puta naglasio da mi to ne treba. Sutra idem u poslovnicu i prijavljujem tu radnicu vođi poslovnice.

fesbovac st
04.04.2011., 20:04
jeli ikome stigao nzpuss?

Lily2206
04.04.2011., 20:19
da je uplaćeno,pisalo bi na njihovoj stranici...i nije nikome stiglo...svi čekamo,jer kad san ja pitala prije nekih 15-ak dana priko mail-a nzpuss,odgovorili su mi da čekaju da svi potpišu ugovore...a ja ne znan dokad oni misle tako...a rekli su da će uplatit do kraja trećeg miseca..oće,kako da neće...

Alpagueur
04.04.2011., 21:31
da je uplaćeno,pisalo bi na njihovoj stranici...i nije nikome stiglo...svi čekamo,jer kad san ja pitala prije nekih 15-ak dana priko mail-a nzpuss,odgovorili su mi da čekaju da svi potpišu ugovore...a ja ne znan dokad oni misle tako...a rekli su da će uplatit do kraja trećeg miseca..oće,kako da neće...
Slušaj, nisu precizirali godinu, do kraja ožujka 2012. će nam sve isplatiti :lol:

Lily2206
04.04.2011., 22:32
Slušaj, nisu precizirali godinu, do kraja ožujka 2012. će nam sve isplatiti :lol:

haha,dobra,dobra,a i to ti je šta kažeš,nisu oni definirali točno godinu :D

Čupi Pupi
04.04.2011., 22:48
pozdrav, samo bi htjela da mi neko sa sličnim iskustvom potvrdi moj slučaj...naime kod državne stipendije kad nam otvaraju kartice-dal mi koji smo prije još imali otvoren žirac primamo na njega stipendiju?

i dal ima ko mail il kontakt broj ministarstva tek toliko da okvirno znam kada će stići jer je frka s lovom :/
hvala unaprijed

kleoQt
05.04.2011., 00:05
pozdrav, samo bi htjela da mi neko sa sličnim iskustvom potvrdi moj slučaj...naime kod državne stipendije kad nam otvaraju kartice-dal mi koji smo prije još imali otvoren žirac primamo na njega stipendiju?

i dal ima ko mail il kontakt broj ministarstva tek toliko da okvirno znam kada će stići jer je frka s lovom :/
hvala unaprijed

Ovo ti je broj odjela za studentska pitanja u mzoš-u, ja njih uvijek zovem za sve informacije :mig: 01 4594 265

Hrca_02
05.04.2011., 01:29

hvala unaprijed

Ovo ti je broj odjela za studentska pitanja u mzoš-u, ja njih uvijek zovem za sve informacije :mig: 01 4594 265

javi sta su rekli, da ne zovemo nas 500 zbog iste stvari..
takodjer se ceka i vamo, frka s lovom, a zelenasi su nemilosrdni :rofl::rofl:

Čupi Pupi
05.04.2011., 07:44
upravo sam nazvala i rekla je gospođa da nije problem u njima, jer što se tice njih, oni su to mogli isplatiti vec prošli tjedan, nego je stvar u studentima koji nisu vratili ugovore u referade te još dobar dio njih nije potpisan...rekla je da očekujemo između sredine i kraja travnja :( eto

car crash
05.04.2011., 09:56

ja sam im poslala mail prošli tjedan i uopće mi nisu odgovorili :ne zna:

kleoQt
05.04.2011., 10:14
upravo sam nazvala i rekla je gospođa da nije problem u njima, jer što se tice njih, oni su to mogli isplatiti vec prošli tjedan, nego je stvar u studentima koji nisu vratili ugovore u referade te još dobar dio njih nije potpisan...rekla je da očekujemo između sredine i kraja travnja :( eto

Ne nego je problem u njima i sve je to jako dobro isplanirano, jer recimo - na moj faks su poslali ugovore tek prošli tjedan, a trebali su prije 3 tjedna.:flop:
Nije do studenata jer referada zove studente za potpisivanje najčešće i obavijeste na sve oglasne ploče i web-ove, a i pretpostavljam da je svima u interesu da ne izgube tu stipendiju i da čim prije potpišu ugovor.
Mudro su to isplanirali i odužili:flop::kava:

jep
05.04.2011., 14:35
Isplata stipendija ide od siječnja 2011. godine sukladno ugovoru o dodjeli državne stipendije i biti će sa zaostacima oko polovine ovog mjeseca.

S poštovanjem,

Odjel za studentska pitanja

Eto svima konkretan odgovor...

leafgreen
08.04.2011., 13:15
NZPUSS danas isplaćuje prve rate stipendije za nove stipendiste, tj. za mjesec siječanj, a uskoro će i za veljaču i ožujak

Data
08.04.2011., 16:44
HVALA ISUSU NA NEBESIMA DA SU SE SJETILI TO ISPLATITI!

bembo69
10.04.2011., 08:48
Pozdrav svima:mig:
Dobila sam ove godine državnu stipendiju u kategoriji A kao brucoš, i zanima me da li se ta stipendija isplaćuje tijekom cijele godine ili je možda neki prekid tijekom srpnja i kolovoza?
I molila bih nek netko napiše ako mu stigne uplata, da ne moram stalno provjeravati :p

Do.K.
10.04.2011., 12:04
Pozdrav svima:mig:
Dobila sam ove godine državnu stipendiju u kategoriji A kao brucoš, i zanima me da li se ta stipendija isplaćuje tijekom cijele godine ili je možda neki prekid tijekom srpnja i kolovoza?
I molila bih nek netko napiše ako mu stigne uplata, da ne moram stalno provjeravati :p

Ide ti cijelu godinu. I preko ljeta. Do 10. mj., a onda dalje ovisi o uspjehu.
Od uplate još uvijek ništa.

bembo69
10.04.2011., 12:41
Puno hvala Do.K :)

Ivyyyy
11.04.2011., 10:50
Zanima me da li netko ima situaciju da mu pin još nije stigao na adresu????a da je sa fpzg, jer nama su tek nedavno bili stigli ugovori pa se nekako nadam da je to problem....i da imam već otvoren račun u pbz-u od prošle godine, pa me zanima kao što je netko već pitao i rekao da je slao mail za to, možemo li mi dobivati na taj račun ili moramo ipak dobiti pin od nove, pa ići u banku :(!!!????? pozz svima!!!!

kirikidonator
11.04.2011., 11:39
E novci ti sjedaju na žiro račun koji već imaš. ako imaš otvoren žiro račun. u ugovoru ti piše broj računa na koji ti sjeda.

morti
11.04.2011., 11:44
Ovo je stvarno već za plakanje. Ja više nemam ni za hranu skoro, a sramota me starce pitat opet. :(

Dylan_DM
11.04.2011., 12:52
mislim da bi mogla prije pemzija nego stipendija... ali sta je tu je... valjda je placa bar sjela :s

Ivyyyy
12.04.2011., 14:07
E novci ti sjedaju na žiro račun koji već imaš. ako imaš otvoren žiro račun. u ugovoru ti piše broj računa na koji ti sjeda.

DA, ali mislim da smo se pogrešno razmijele...ja imam otvoren žiro račun od MVPEI stipendije od prošle godine, a ove sam dobio državnu stipendiju a i dalje mi pin nije stigao na adresu...pa sam mislio da će mi uplatiti na taj postojeći žiro račun bez da novi moram otvarati za državnu stipendiju :(

i kad više misle krenuti s tim isplaćivanjem, pa niti ništa drugo ne rade da nemaju vremena tamo...:mad:

Ted Mosby
12.04.2011., 16:17
DA, ali mislim da smo se pogrešno razmijele...ja imam otvoren žiro račun od MVPEI stipendije od prošle godine, a ove sam dobio državnu stipendiju a i dalje mi pin nije stigao na adresu...pa sam mislio da će mi uplatiti na taj postojeći žiro račun bez da novi moram otvarati za državnu stipendiju :(

Pa tako će ti i biti ako ti je žiro u PBZ-u otvoren. Pogledaj ugovor, tamo ti piše broj računa. Ako je isti kao i na tvojoj postojećoj kartici onda znaš.

KCmatija
12.04.2011., 19:57
Pozz

Ja sam maturant i na jesen krećem na faks (ako upadnem :p)

Nisam baš previše do sad gledao u vezi stipendija a i ne da mi se čitati ovih 250 str.al možda ih i budem... no uglavnom može mi netko reći nešto u vezi stipendija...
zanima me na koje sve stipendije imam pravo,znači na koje da se prijavim ,a da s time nemam što izgubiti... dal na primjer ako nezadovoljim uvjete dal moram vratiti novce... itd

Ivyyyy
12.04.2011., 21:53
Pa tako će ti i biti ako ti je žiro u PBZ-u otvoren. Pogledaj ugovor, tamo ti piše broj računa. Ako je isti kao i na tvojoj postojećoj kartici onda znaš.

Ma da je, isti mi je broj računa, bas sam danas provjerio :) haha...mala zabuna, da sam pogledao bar ugovor ne bi došlo do toga, hvala ljudi :)))) :mig:

Ivyyyy
13.04.2011., 10:34
KCmatija:

Najbolje bi ti bilo da malo prelistaš uvjete raznih stipendija, NZPUSS, MVPEI, DRŽAVNE ...Jer vrlo je bitno kakva ti je situacija, tj. koji ćeš upasti na faks, koliko imaš braće i sestara, gdje ćeš stanovati - podstanar/dom, kakva su primanja tvojih roditelja...

Sve to moraš imati u vidu, ali sve ti i ovisi za koju se kategoriju prijavljuješ..moj savjet ti je da sad pričekaš dok ne upišeš faks, jer je ionako većina natječaja završila i bude ti krajem akademske godine, tada ćeš znat na čemu si i za koju stipendiju da se prijaviš!!! sretno :p

pavki19
13.04.2011., 12:19
Ide ti cijelu godinu. I preko ljeta. Do 10. mj., a onda dalje ovisi o uspjehu.
Od uplate još uvijek ništa.

to sta ide s uspijehom dogodine jer se stipendija produzuje odma u deseti ili je triba cekat ka sada 100 godina da je isplate i jer triba ispunjat ugovore ponovno ili to referada njima salje listu 10% najboljih :D tnx unaprijed na pomoci

Miff
13.04.2011., 14:43
Slala sam mai mzoš-u, odgovor::s:s
Poštovana,
Isplatu državnih stipendija za razdoblje siječanj – travanj 2011. godinu možete očekivati u drugoj polovici travnja o. g.

S poštovanjem,

maryanna25
13.04.2011., 16:02
pa baš lijepo od njih...kooooma.... druga polovica travnja može biti i zadnji dan u mjesecu..:/ na sreću piše "ove godine"- ajd bar nešto pozitivno..brrrrr

kleoQt
13.04.2011., 19:29
Slala sam mai mzoš-u, odgovor::s:s
Poštovana,
Isplatu državnih stipendija za razdoblje siječanj – travanj 2011. godinu možete očekivati u drugoj polovici travnja o. g.

S poštovanjem,

Pa na prethodnoj stranici je netko iz mzoš-a napisao obavijest, da će biti ''oko polovine mjeseca''. Nadajmo se da onda baš i neće biti zadnji dan u mjesecu :D

cat_deluxe
14.04.2011., 11:10
Zna netko šta je ove godine sa stipendijom sveučilišta za one koji imaju prosjek minimalno 4.0? Je li moguće da je bila, a da sam ju propustila iako cijelu godinu gledam obavijesti? :D

I da, one koje zanima kad će rezultati stipendije MVPEI-a, poslali su mi vrlo konkretan odgovor:
Poštovana,
nastavno na upit o rezultatima Natječaja za dodjelu stipendija učenicima i studentima za školsku i akademsku godinu 2010./2011., za pripadnike hrvatskog naroda iz inozemstva, obavještavamo Vas da će rezultati biti objavljeni nakon što Povjerenstvo donese prijedlog Odluke te ista bude usvojena i potpisana.

Ono... hvala, nisam to znala :rolleyes:

Ivyyyy
14.04.2011., 12:57
Pa na prethodnoj stranici je netko iz mzoš-a napisao obavijest, da će biti ''oko polovine mjeseca''. Nadajmo se da onda baš i neće biti zadnji dan u mjesecu :D

Ja se samo nadam da će nama sutra sjesti za ovaj mjesec, da nećemo morati čekati vas nove dobitnike jer mi treba lovaaaaaaaaa :(((( :eek: :(

Marko1000
14.04.2011., 15:55
Stiglaaaa!!!! Meni je sjela!!! Stanje na računu: 2.819 kn!!!!! :)

Eto, da vas obradujem!

cat_deluxe
14.04.2011., 16:40
Zna netko šta je ove godine sa stipendijom sveučilišta za one koji imaju prosjek minimalno 4.0? Je li moguće da je bila, a da sam ju propustila iako cijelu godinu gledam obavijesti? :D

I da, one koje zanima kad će rezultati stipendije MVPEI-a, poslali su mi vrlo konkretan odgovor:
Poštovana,
nastavno na upit o rezultatima Natječaja za dodjelu stipendija učenicima i studentima za školsku i akademsku godinu 2010./2011., za pripadnike hrvatskog naroda iz inozemstva, obavještavamo Vas da će rezultati biti objavljeni nakon što Povjerenstvo donese prijedlog Odluke te ista bude usvojena i potpisana.

Ono... hvala, nisam to znala :rolleyes:

Evo odgovor i za stipendiju sveučilišta:
Poštovana,

natječaj će svakako izići. Mislim da će to biti idući tjedan.

Za stipendiju Sveučilišta

Dylan_DM
14.04.2011., 16:57
Potvrđujem što je Marko1000 napisao! Stipendija je sjela !! :)))

morti
14.04.2011., 17:55
OZBILJNOOOOO??? jooojj nemam bankomat blizuuu tak da nemojte pliz zezat!
Im so happy I could cryyyyyyyyyyyyyyyy :D :D :D

shoei
14.04.2011., 18:53
Leglo 3200 :D

kleoQt
14.04.2011., 18:56
Ma jel to državna sjela il? :)

cat_deluxe
14.04.2011., 19:40
Ajde baš mi je drago kad vas vidim tako vesele:D

Ja još čekam rezultate svoje MVPEI-a, čini mi se i ja mogu od gladi krepat dok se oni sjete objavit rezultate, o isplati da ne govorimo...:o

0arleen0
14.04.2011., 20:29
meni zasad još ništa :/
a brucoš sam

kleoQt
14.04.2011., 20:46
meni zasad još ništa :/
a brucoš sam

Možda je do druge banke ili? :/

Zato i pitam jesu državne sjele il za nzpuss govore?
Ako su državne, mislim da bi svima trebale u isto vrijeme sjesti:ne zna:

morti
14.04.2011., 21:00
dobro jesu dosle drzavne ili sta?
znala sam da je predobro da bi bilo istinito.
?

shoei
14.04.2011., 21:20
Državne jesu,vjerojatno će svima sjesti kroz dan-dva.

kleoQt
14.04.2011., 21:29
Evo i ja potvrđujem da je sjelo, zaletila sam se do bankomata i provjerila :mig:

pavki19
14.04.2011., 21:46
Evo i ja potvrđujem da je sjelo, zaletila sam se do bankomata i provjerila :mig:

hehehe i ja sam brze bolje se diga iz kreveta i vidia vala bogu dobro su se sitili ufffff vec se lakse dise :))))))))))))))))))))

maryanna25
14.04.2011., 23:07
jeeej, stigli novčići..... i meni uplaćeno 3200 kn..:))))) sretno svima kojima još nisu uplatili i korisno potrošite kunice..pozz svima :*

Cae Fae
15.04.2011., 15:17
Tako je - državne su sjele i novim stipendistima :)

leptir bezkrila
15.04.2011., 15:21
meni još uvijek nisu pin poslali i kad da ja sad dignem novce?? zovem ih al se nitko ne javlja :S a ja bii lovuuuu

Alpagueur
15.04.2011., 15:46
meni još uvijek nisu pin poslali i kad da ja sad dignem novce?? zovem ih al se nitko ne javlja :S a ja bii lovuuuu
Kad god hoćeš, samo dok je u radno vrijeme poslovnice iste banke, treba ti kartica i osobna iskaznica. :kava:

Ako ti poslovnica nije tako blizu, digni veću količinu novca odjednom.

džingis_kan
15.04.2011., 15:48
kojim danom obično dolaze stipendije, je li kao plaće svakog petnaestog ili?

Alpagueur
15.04.2011., 16:27
kojim danom obično dolaze stipendije, je li kao plaće svakog petnaestog ili?
Kojim dođu, nemaš tu nekog pravila. Obično budu u drugoj polovini mjeseca.

new girl 11111
15.04.2011., 20:37
moze li mi netko rec kako idu isplate'?
hocemo li sad dobit novce za 10,11 i 12 mjesec ili uplacuju od 1,mjeseca? ? ?
hvala
pozz

Alpagueur
15.04.2011., 21:03
moze li mi netko rec kako idu isplate'?
hocemo li sad dobit novce za 10,11 i 12 mjesec ili uplacuju od 1,mjeseca? ? ?
hvala
pozz
Od prvog mjeseca. Osim ako u ugovoru nije drugačije naznačeno.

leptir bezkrila
15.04.2011., 22:32
Kad god hoćeš, samo dok je u radno vrijeme poslovnice iste banke, treba ti kartica i osobna iskaznica. :kava:

Ako ti poslovnica nije tako blizu, digni veću količinu novca odjednom.

a krivo sam se izrazila, nisu mi ni karticu ni niš poslali još tak da ne mogu otići u banku i dić lovu kad nemam karticu...ugl zvat ću ministarstvo opet valjd će mi se netko javiti

cuttie_123
15.04.2011., 23:48
i meni je sjela :D :D

Flare
16.04.2011., 08:48
i meni je sjelo 3200 :) :) :)

0arleen0
16.04.2011., 16:03
meni i dalje ništa :/
ja sam već imala otvoren račun u pbz-u, i rekli su mi u banci da ne moram ništa onda više raditi, a čini se da ću morati :ne zna:

~romina~
16.04.2011., 18:18
meni i dalje ništa :/
ja sam već imala otvoren račun u pbz-u, i rekli su mi u banci da ne moram ništa onda više raditi, a čini se da ću morati :ne zna:

ja isto imah račun, al mi je uredno doslo koliko je trebalo (ovo mi je prvi put da sam dobila stipendiju). otidi u poslovnicu i objasni problem i mozda ne bi bilo lose da zovnes "glavonje" da vidis jesu mozda nesto screwed up. =o/

monicqe
19.04.2011., 11:17
pozdrav, postoji li jos tko kome nije isplacena drzavna. proslo vec pet dana i meni jos nista nije uplaceno. njih zovem ali mi se nitko ne javlja cilo jutro

surpassing
19.04.2011., 15:16
Ima li osoba koja namjerava po prvi put upisati preddiplomski studij u Zg-u (živim na moru) ikakve šanse za bilo kakvu stipendiju, ako je prošla prva dva razreda s vrlo dobrim, a druga dva s odličnim?

tincy
19.04.2011., 16:43
zdravo!!!!! imam jedno pitanje i molim za pomoc....ako ja izgubim stipendiju,dal ju moram vratiti ili ne ????? hvala :))

Alpagueur
19.04.2011., 17:46
Ima li osoba koja namjerava po prvi put upisati preddiplomski studij u Zg-u (živim na moru) ikakve šanse za bilo kakvu stipendiju, ako je prošla prva dva razreda s vrlo dobrim, a druga dva s odličnim?
Ako grad, općina i/ili županija u kojoj dotična osoba ide u srednju školu dodjeljuje nekakvu stipendiju studentima koji imaju boravište tamo, a studiraju izvan te općine, grada, županije, da, imaš

zdravo!!!!! imam jedno pitanje i molim za pomoc....ako ja izgubim stipendiju,dal ju moram vratiti ili ne ????? hvala :))
Mogla si i neodređenije.

Koju stpendiju uopće primaš? Primaš li stipendiju uopće? Jesi li proučila ugovor koji si potpisala?

diademitsa
19.04.2011., 19:03
pozdrav, postoji li jos tko kome nije isplacena drzavna. proslo vec pet dana i meni jos nista nije uplaceno. njih zovem ali mi se nitko ne javlja cilo jutro

postojim ja. na stranicama piše da je uplaćena 14.4. al meni na račun ništa nije sjelo. otišla sam u poslovnicu, i tamo su mi rekli da kao treba "dan-dva" da se proknjiži (prošlo je 5 dana) i da je što se njih tiče s računima i trajnim nalogom sve oke..
ni meni se nitko nije javio kad sam zvala!

KCmatija
19.04.2011., 20:21
danas smo u školi dobili obavijest za ovo http://www.csf-hrvatska.hr/index.php?page=stipendije
Planiram se prijaviti,što mislite ima kakvih caka u ovome?

tincy
20.04.2011., 09:27
primam stipendiju,i to drzavnu stipendiju...... proucila sam ugovor.al u njemu ne pise nista za vracanje,nego samo ako upisem parcijalu ili pad da gubim pravo na stipendiju. a u vezi toga dal trebam onda vratit te novce ne pise nista.

Alpagueur
20.04.2011., 10:42
primam stipendiju,i to drzavnu stipendiju...... proucila sam ugovor.al u njemu ne pise nista za vracanje,nego samo ako upisem parcijalu ili pad da gubim pravo na stipendiju. a u vezi toga dal trebam onda vratit te novce ne pise nista.
Ako u ugovoru ne piše da država može tražiti povrat novca u slučaju da ne ispunjš uvjete koji su također navedeni u ugovoru, onda se ne moraš brinuti da će ju tražiti natrag. Jer ne piše u ugovoru.

jimmy55
20.04.2011., 13:00
Pozdrav.

Pomalo blesavo pitanje, pa se pripremite...

Koliko sam upoznat sa stipendijama u hrvatskoj, uglavnom se izdaju prvo po uspjehu pa nakon toga po socijalnom statusu. A zna li netko postoji li stipendija koja se večinom gleda na socijalni status a manje na ocjene? Jer za večinu stipendija nemam baš šanse jer prosjek ocjena u srednjoj bi mi izašao oko 3.35..

Također, postoje li stipendije vezane za književnost? Poezija ili slično?

diademitsa
20.04.2011., 14:46
Pozdrav.

Pomalo blesavo pitanje, pa se pripremite...

Koliko sam upoznat sa stipendijama u hrvatskoj, uglavnom se izdaju prvo po uspjehu pa nakon toga po socijalnom statusu. A zna li netko postoji li stipendija koja se večinom gleda na socijalni status a manje na ocjene? Jer za večinu stipendija nemam baš šanse jer prosjek ocjena u srednjoj bi mi izašao oko 3.35..

Također, postoje li stipendije vezane za književnost? Poezija ili slično?

postoji kategorija E državnih stipendija u kojoj je iznimno važan socijalni status. doduše, ne znam može li ti i za nju biti dovoljan prosjek od 3.35, jer ima jako puno ljudi koji upadaju u "socijalne" kategorije, a koji imaju bolji prosjek... u svakom slučaju, predaj papire kad izađe natječaj.
što se tiče stipendija koje bi se bazirale isključivo na socijalnom statusu ili specifičnih stipendija za književnost i poeziju - osobno ne znam za njih, možda se javi netko tko zna.
sretno.

cuttie_123
20.04.2011., 14:58
postoji kategorija E državnih stipendija u kojoj je iznimno važan socijalni status. doduše, ne znam može li ti i za nju biti dovoljan prosjek od 3.35, jer ima jako puno ljudi koji upadaju u "socijalne" kategorije, a koji imaju bolji prosjek... u svakom slučaju, predaj papire kad izađe natječaj.
što se tiče stipendija koje bi se bazirale isključivo na socijalnom statusu ili specifičnih stipendija za književnost i poeziju - osobno ne znam za njih, možda se javi netko tko zna.
sretno.

doduse, u toj se kategoriji ne gledaju ocjene nego iskljucivo socijalni status.... :)

diademitsa
20.04.2011., 17:10
doduse, u toj se kategoriji ne gledaju ocjene nego iskljucivo socijalni status.... :)

da, to je točno. mislila sam da sam editirala! isprike!

shoei
21.04.2011., 19:43
Prije par mjeseci je u Slobodnoj bio članak koji je glasio otprilike ovako "Primate stipendiju? Tražite povrat poreza! " Fora je u tome da se i stipendije oporezuju, odnosno mi primamo netto iznos. Da sad ne blebetam gluposti, ima li netko tko zna više o tome ?

obicna
22.04.2011., 17:56
lani je donesen zakon po ljeti da se više ne oporezuju

Zlajjja
25.04.2011., 22:04
Zna li netko kada bi trebali rezultati stipendije sto mvpei dijeli, za bih studente koji studiraju u Hr??
I je li netko zna o stipendiji koju Udruga prsten dodjeluje?

cuttie_123
25.04.2011., 22:17
oko kojeg datuma su inace sjedale drzavne stipendije na racun?

mrafica
26.04.2011., 23:35
oko kojeg datuma su inace sjedale drzavne stipendije na racun?

sredina-kraj mjeseca...ugl ne prije 15. i rijetko poslije 25.

OrnelX
28.04.2011., 19:27
jel jos kome ko prima državnu stipendiju od prije da nije sjelo za 4. mjesec?

cat_deluxe
29.04.2011., 14:40
Stigli rezultati stipendije MVPEI-a :D Bilo je i vrijeme više.

Zlajjja
30.04.2011., 00:34
Stigli rezultati stipendije MVPEI-a :D Bilo je i vrijeme više.

Uh dobio.. Ali primam i drzavnu od ove godine... Jel gledaju oni primas li drugu stipendiju? jel se moze to presutjeti ili kako vec ide procedura? :D:D:

defined1062
30.04.2011., 12:07
Uh dobio.. Ali primam i drzavnu od ove godine... Jel gledaju oni primas li drugu stipendiju? jel se moze to presutjeti ili kako vec ide procedura? :D:D:

Ajd se ti nemoj s tim zaebavat jer ćeš ostat bez obje. Tj. pitaj u MVPEI-u da li smiješ primati obje ali ja bi rekla da ne smiješ. :ne zna:

S obzirom na veliku buku i žalbe oko ovogodišnjih stipendija bolje bi vam svima bilo da se ostavite tih gluposti. Osobno znam par ljudi koji su zivkali uokolo i žalili se kako oni nisu dobili, a neki ljudi dobivaju po dvije stipendije, a garant ih ima još puno. Zato oprez s tim! Ako vas uhvate vjerujem da će biti jaaaako neugodno :o

jerdna
01.05.2011., 22:58
jel netko zna tocan dan u mj. kako sjeda drzavna stipendija ili je to kako stignu? :)
novi sam u tim vodama hehe...

Luciferia
02.05.2011., 07:05
Nitko braniteljsku ne spominje :D. Jel kome možda ona sjela?

vancij
02.05.2011., 08:00
ej pozdrav, ovako prije otprilike mjesec dana pitala sam preko maila sveučilište je li već bila raspisana ovogodišnja stipendija sveučilišta u zagrebu rekli su da nije i da će biti u roku deset dana, od tada je prošlo mjesec dana, svaki dan gledam stranice sveučilišta i ništa, zna li netko možda je li raspisan taj natječaj možda na nekoj drugoj stranici ili novinama pa sam ga propustila ili još nije niti izašao?? tnx

cat_deluxe
02.05.2011., 09:41
ej pozdrav, ovako prije otprilike mjesec dana pitala sam preko maila sveučilište je li već bila raspisana ovogodišnja stipendija sveučilišta u zagrebu rekli su da nije i da će biti u roku deset dana, od tada je prošlo mjesec dana, svaki dan gledam stranice sveučilišta i ništa, zna li netko možda je li raspisan taj natječaj možda na nekoj drugoj stranici ili novinama pa sam ga propustila ili još nije niti izašao?? tnx

Kada iziđe natječaj, bit će objavljen na stranici sveučilišta. I ja sam pitala prije par dana i rečeno mi je da će izići 'idući tjedan'. Naravno, 'idući tjedan' je davno prošao. :D

Dylan_DM
02.05.2011., 09:49
imam li ja pravo na stipendiju (mogu li se prijaviti, primati) ako sam upisao 1. god faksa i dobio drz. stip. i onda nagodinu upisao opet 1. god na drugom faksu? i to da se prijavim za drugu kategoriju.

denis_bergkamp
02.05.2011., 18:16
Ljudi,ja sam dobija drzavnu stipendiju A kategorija,prva sam godina.Prije jedno 20 dana je na stranici ministarstva pisalo da su stipendije uplacene,al kad sam bija u banci rekli su mi da mi nista nije uplaceno:ne zna:
Jel ima jos ko kome nije uplaceno?:confused:

Dylan_DM
03.05.2011., 15:42
Ljudi,ja sam dobija drzavnu stipendiju A kategorija,prva sam godina.Prije jedno 20 dana je na stranici ministarstva pisalo da su stipendije uplacene,al kad sam bija u banci rekli su mi da mi nista nije uplaceno:ne zna:
Jel ima jos ko kome nije uplaceno?:confused:

Ja sam isto A kat. prva godina i uplaceno mi je. probaj nazvat ministarstvo.

behemont
04.05.2011., 10:22
ima li tko kakve informacije o adris stipendiji, hoce li biti natjecaj ove godine, kada,...?

Dylan_DM
04.05.2011., 22:07
Imam pitanje u vezi drzavnih stipendija...

Ako se ja ispisem s fakulteta gdje sada primam drz. stip. i upisem se na drugi fakultet, mogu li se opet prijaviti za stipendiju? nebitno jel ista ili druga kategorija..

cat deluxe
05.05.2011., 08:35
Imam pitanje u vezi drzavnih stipendija...

Ako se ja ispisem s fakulteta gdje sada primam drz. stip. i upisem se na drugi fakultet, mogu li se opet prijaviti za stipendiju? nebitno jel ista ili druga kategorija..

Naravno. Nigdje ne piše da je zabranjeno.

Zailing
09.05.2011., 21:13
Ima li itko iskustva s dobivanjem stipendije Grada Zagreba,a da su poslije otisli van raditi, umjesto u Zg?

quesa
11.05.2011., 22:24
evo što mene zanima:
kako svi dobro znamo, za zadržavanje državne stipendije potrebno je biti među 10% najbokjih na godini. a mene zanima da li su takve i ostale stipendije (nzpuss, sveučilišna...) ili njih jednom dobiješ i primaš za vrijeme cijelog studija bez provjere uspjeha?

Alpagueur
11.05.2011., 22:49
evo što mene zanima:
kako svi dobro znamo, za zadržavanje državne stipendije potrebno je biti među 10% najbokjih na godini. a mene zanima da li su takve i ostale stipendije (nzpuss, sveučilišna...) ili njih jednom dobiješ i primaš za vrijeme cijelog studija bez provjere uspjeha?
Za dobiti državnu stipendiju A kategorije je to jedan od uvjeta - što se poprilično razlikuje od tvoje prve rečenice. Istu kategoriju možeš dobiti i ako si bio među 10% najboljih na konačnoj listi za upis, doduše, treba li i u toj situaciji biti među 10% najboljih svake godine ili treba samo davati godinu jednu za drugom, to ipak ne znam, čak je moguće ovo drugo. To drugo inače vrijedi za sve ostale kategorije državne.

Ove koje si nabrojao nemaju takav uvjet, ali za njih se moraš svake godine iznova prijaviti. Pri čemu prosjek jest bitan. NZPUSS doduše ima osim deficitarnih i kategoriju za rad na pordučjima od posebne državne skrbi - tu prosjek možda i nije toliko bitan. Ali načelno, prosjek treba imati ako se natječeš za stipendiju koja nije u kategoriji socijalnih.

diogena
12.05.2011., 00:24
Trebam pravni savjet. Prije dva mjeseca sam se prijavila na javni natječaj stipendije ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija(studentsku) koju sam primala 3 godine. Ove godine je u tekstu natječaja pisalo da pravo prijave imaju studenti "koji upisuju godinu sveučilišnog ili stručnog studija bez ponavljanja
(osim u slučaju mirovanja studentskih prava sukladno članku 88. stavak 1. točka 12. Zakona
o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju)" Ja sam silom prilika student koji miruje ovu godinu. Nakon 2 mjeseca su izašli rezultati i ja sam dobila stipendiju. Sutra sam trebala ići na potpisivanje,međutim danas me zove gospođa iz ureda za dodjelu stipendija i kaže kako je ipak neću moći dobiti jer studenti u mirovanju nemaju pravo na stipendiju. Mislim tko tu koga? Zar se putem telefona obavještava? Pitam se je li to uopće dopušteno jer na njihovoj internetskoj stranici sam još uvijek u pdf popisu i sve 5. Zbog njih se nisam mogla prijavit na ostale stipendije jer je to protuzakonito. Pomoć molim.

jillvalentine
13.05.2011., 09:36
Zna netko kad će nam MVPEI uplatiti stipednije? :) Hvala! :)

Ivyyyy
16.05.2011., 10:56
Jel netko gledao na bankomat jesu sjele državne za 5i mjesec možda????!!!

Lily2206
16.05.2011., 13:17
zna li iko kada bi otprilike mogla nova rata za nzpuss

cuttie_123
16.05.2011., 19:22
Jel netko gledao na bankomat jesu sjele državne za 5i mjesec možda????!!!

je, sjela je danas :)

Hamacama
17.05.2011., 15:00
zna li iko kada bi otprilike mogla nova rata za nzpuss

Je li tebi stigla za 4. mjesec?

Lily2206
17.05.2011., 15:25
Je li tebi stigla za 4. mjesec?

nije,u trećem sam dobila 3 rate,za prvi,drugi i treći mjesec...sad bi trebala za četvrti valjda

Hamacama
18.05.2011., 21:32
nije,u trećem sam dobila 3 rate,za prvi,drugi i treći mjesec...sad bi trebala za četvrti valjda

ok hvala :)

Alpagueur
18.05.2011., 21:42
Evo raspisan je:

http://www.unizg.hr/novosti-pojedinacno/?tx_ttnews[tt_news]=1882

*Adriatic*
21.05.2011., 18:11

ja samo 2 dosad

Lily2206
22.05.2011., 10:14
onda bi im se trebala javit, jer i na njihovoj stranici su pisale obavijesti o trećoj rati, a tebi nisu uplatili..

cat_deluxe
24.05.2011., 16:09
Netko je pitao za isplatu stipendija MVPEI-a, pa evo odgovora:
Poštovana,

nastavno na Vaš upit možemo Vas obavijestiti da će isplata stipendija biti uskoro.

S poštovanjem,

Odjel za Hrvate u inozemstvu

Ah, divote, što su precizni :cerek:

Estudiante17
24.05.2011., 22:47
Dobra večer svima. :mig:

Gdje otići (:rofl:) i dati zahtjev za primanje stipendije u stranoj državi?
Koje uvjete moram ispunjavati da bih dobivao stipendiju? Prima li itko od vas stipendiju i da studira u stranoj državi?

:kava:

jillvalentine
25.05.2011., 09:31
Netko je pitao za isplatu stipendija MVPEI-a, pa evo odgovora:
Poštovana,

nastavno na Vaš upit možemo Vas obavijestiti da će isplata stipendija biti uskoro.

S poštovanjem,

Odjel za Hrvate u inozemstvu

Ah, divote, što su precizni :cerek:

To su mi i prije tjedan i pol rekli... -.-

stipendist
07.06.2011., 19:06
Pozdrav..
Zanimame kolike su mi sanse za dobivanje stipendije za ucenike grada zagreba. Prva dva razreda gimnazije prosao sam s odlicnim uspjehom (4.5 i 4.7), a izvan skole bavim se sportom u kojem sam drzavni prvak, te sam vise puta osvajao na drzavnim prvenstvima, međunarodnim natjecanjima i clan sam mlade reprezentacije, te takodjer imam kategoriju olimpijskog odbora. Rijec je o ovoj stipendiji http://www.zagreb.in/kultura/natjecaj-za-dodjelu-stipendija-grada-zagreba-ucenicima-grada-zagreba.html . Sve ostale uvjete zadovoljam znaci drzavljanin sam RH boravim u Zgu itd..

velika cura
09.06.2011., 14:09
Zna li itko za koju stipendiju kod koje se ne gleda prosjek..znaci na primjer , date godinu ali prosjek je 2.7..za vecinu stipendija sto sam gledala se trazi prosjek 3.0...

leafgreen
09.06.2011., 20:35
dali je moguće i gdje na pbz-ovim bankomatima isplatiti 50 kn?

zrikzrikzrikavac
10.06.2011., 17:52
samo da pitam- u 7mj se isplačuje državna za 3 ljetna mjeseca, je li?

Alpagueur
11.06.2011., 07:57
samo da pitam- u 7mj se isplačuje državna za 3 ljetna mjeseca, je li?
Ne, za dva, sedmi i osmi.

user100
14.06.2011., 19:00
Piše na mzoš-u da je sijela državna stipendija za lipanj.

Jel tko provjeravao jel sjela samo za lipanj ili za više mjeseci ?

MadeByMaja
14.06.2011., 23:57
Sad sam ja provjerila, sjela je samo za lipanj ;)

Titanoid
15.06.2011., 16:18
pozdrav. zanima me hoće li i za sljedeću akademsku godinu biti dodjelivane one stipendije "1000 stipendija po 1000 kuna"

to mi frend dobio a ja naravno nisam ni zatražio.
ove godine jednostavno moram, a i prosjek sam popravio :)

kad to otprilike bude natječaj?

i kad je otprilike natječaj za državnu?

na obje bi se prijavio pa koja uđe..

Alpagueur
15.06.2011., 17:11
pozdrav. zanima me hoće li i za sljedeću akademsku godinu biti dodjelivane one stipendije "1000 stipendija po 1000 kuna"

to mi frend dobio a ja naravno nisam ni zatražio.
ove godine jednostavno moram, a i prosjek sam popravio :)

kad to otprilike bude natječaj?

i kad je otprilike natječaj za državnu?

na obje bi se prijavio pa koja uđe..
Strpi se do prosinca.

Titanoid
15.06.2011., 17:47
Strpi se do prosinca.

bankrotirat ću do onda :D

a dobiju se onda zaostaci/zaostatci :zubo:?

nema niš prije prosinca?

Alpagueur
15.06.2011., 21:02
bankrotirat ću do onda :D

a dobiju se onda zaostaci/zaostatci :zubo:?

nema niš prije prosinca?
Ne dobiju. Stipendija se isplaćuje od sljedeće godine, dakle, ako se prijaviš ove kalendarske godine i dobiješ ju - rezultati budu krajem veljače - dobit ćeš isplatu od siječnja (državna) odnosno veljače (NZPUSS, onih 1000) do mjeseca kad sjednu novci - obično ožujak ili travanj.

UltraHardcore
15.06.2011., 21:36
zanima me koje sve stipendije mogu tražiti...živim u zagrebu i kanim sada studirati u varaždinu (FOI)...zanima me kako da tražim smještaj u studentskom domu, šta sve trebam priložiti i kome...isto tako vrijedi i za stipendije...i zanima me u vezi stipendije za slabijeg imovinskog statusa...stari mi je nezaposlen a stara mi radi za plaću od 5500 kn..dal je moguće onda tražiti takvu stipendiju???

Titanoid
15.06.2011., 23:23
Ne dobiju. Stipendija se isplaćuje od sljedeće godine, dakle, ako se prijaviš ove kalendarske godine i dobiješ ju - rezultati budu krajem veljače - dobit ćeš isplatu od siječnja (državna) odnosno veljače (NZPUSS, onih 1000) do mjeseca kad sjednu novci - obično ožujak ili travanj.
tnx na info.

a dobiva se do kraja kalendarske godine?

ili do kraja akademske godine?

pattie_boyd
15.06.2011., 23:43
koliki bi trebala imati min.prosjek da bih dobila stipendiju??...inače me zanimaju stipendije za Švedsku :D

Alpagueur
15.06.2011., 23:59
tnx na info.

a dobiva se do kraja kalendarske godine?

ili do kraja akademske godine?

Na ta dva pitanja odgovor potraži sam ;)

dada_pz
18.06.2011., 10:07
e ovak..jel bi mi htjeo neko reci broj od ministarstva na koji se moze nazvat da pitas ak te sta zanima u vezi drzavne stipendije?? bila bi jako zahvalan...:)))

UltraHardcore
18.06.2011., 10:34
e ovak..jel bi mi htjeo neko reci broj od ministarstva na koji se moze nazvat da pitas ak te sta zanima u vezi drzavne stipendije?? bila bi jako zahvalan...:)))

to i mene zanima

mrafica
21.06.2011., 01:33

hjoj netko tko napiše "htjeo" traži stipendiju, zatukla bih te :D (NHF :D )

a ovo za broj stvarno mislim da svatko može i sam potražit, ali evo

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
Donje Svetice 38
10000 Zagreb
Telefon: +385 1 4569 000
Faks: +385 1 4594 301
E-pošta: ured@mzos.hr

s tim da ne znam jel možeš odmah tamo pitat za stipendiju, ali ako i ne vjerojatno će te uputit na broj koji trebaš nazvat ili će te prespojit...nisam nikad zvala pa ne znam, ali to bih zvala da trebam nešto :mig:

i pliiiiiiiiz bez "htjeo" :D

genius99
23.06.2011., 21:43
pozdrav ekipo! imam pitanje! citao sam po forumu ali nisam naisao na odgovor. Dobio sam ove godine drzavnu stipendiju e kategorije, po prvi puta. Zanima me do kada traje ta stipendija? jel se ona kasnije produljuje ili opet moram se prijaviti? Jel ima kakve veze prosjek ocjena kod e kategorije za produljenje? negdje sam procitao da se isplacuje do 10mj pa se kasnije gleda jesam li sve predmete polozio? jel to istina? i sta ako npr ne uspijem poloziti jedan predmet? unaprije hvala vam na odgovorima

Alpagueur
23.06.2011., 22:46
pozdrav ekipo! imam pitanje! citao sam po forumu ali nisam naisao na odgovor. Dobio sam ove godine drzavnu stipendiju e kategorije, po prvi puta. Zanima me do kada traje ta stipendija? jel se ona kasnije produljuje ili opet moram se prijaviti? Jel ima kakve veze prosjek ocjena kod e kategorije za produljenje? negdje sam procitao da se isplacuje do 10mj pa se kasnije gleda jesam li sve predmete polozio? jel to istina? i sta ako npr ne uspijem poloziti jedan predmet? unaprije hvala vam na odgovorima
Ako si dobio stipendiju, dobio si i ugovor. Sve odgovore na svoja pitanja možeš naći u ugovoru.

genius99
24.06.2011., 00:38
pa ne pise tamo nista konkretno

mrafica
24.06.2011., 03:47
ajde ja ću danas bit dobra :cerek:
dakle (nisam 100%, al jedno 99% sigurna jesam :D ) ako primaš E kategoriju dovoljno je da da daš uvjet za višu godinu...što ne znači da moraš položit sve predmete :) mada bi ti stvarno na ugovoru trebalo pisat...

genius99
24.06.2011., 12:39
hvala na odgovoru :) da,pise da moram redovno upisati slijedecu godinu. ali mene zanima jel to znaci poloziti sve predmete ili smijem kiksati jedan,makar s tim jednim nepolozenim ja i dalje imam status redovitog studenta? :/

Alpagueur
24.06.2011., 13:23
hvala na odgovoru :) da,pise da moram redovno upisati slijedecu godinu. ali mene zanima jel to znaci poloziti sve predmete ili smijem kiksati jedan,makar s tim jednim nepolozenim ja i dalje imam status redovitog studenta? :/
E to ovisi od tvom fakultetu. Ako ti treba 57 (od 60) ECTS bodova da bi redovno upisao sljedeću godinu, onda ih moraš imati 57. Ako ti treba 45, moraš ih imati 45. Pri čemu naravno ne smiješ pasti nijedan predmet, odnosno ne smiješ izaći 4 puta na isti ispit i ne položiti ga, jer onda padaš godinu. Ali smiješ prenijeti ispit.

PS, vidiš da konkretno piše u ugovoru. Ono na što se odnosi redovni upis je u nadležnosti fakulteta, jer nije za sve fakultete jednako.

mrafica
24.06.2011., 13:50
E to ovisi od tvom fakultetu. Ako ti treba 57 (od 60) ECTS bodova da bi redovno upisao sljedeću godinu, onda ih moraš imati 57. Ako ti treba 45, moraš ih imati 45. Pri čemu naravno ne smiješ pasti nijedan predmet, odnosno ne smiješ izaći 4 puta na isti ispit i ne položiti ga, jer onda padaš godinu. Ali smiješ prenijeti ispit.

PS, vidiš da konkretno piše u ugovoru. Ono na što se odnosi redovni upis je u nadležnosti fakulteta, jer nije za sve fakultete jednako.

:confused::confused: ovo boldano ne kužim :ne zna: kod nas nije tako, mi imamo neograničen broj izlazaka na rokove, to isto ovisi od faxa do faxa...

@genius-to ti ne mogu odgovorit, to moraš pitat na faxu :mig:

Alpagueur
24.06.2011., 14:11
:confused::confused: ovo boldano ne kužim :ne zna: kod nas nije tako, mi imamo neograničen broj izlazaka na rokove, to isto ovisi od faxa do faxa...

@genius-to ti ne mogu odgovorit, to moraš pitat na faxu :mig:
:confused:
Da, očito. Srećom po neke :)

Zzebra
24.06.2011., 17:40
zanima ne sto je sa srednjoskolskim stipendijama. :confused: znam da postoje, ali nemam pojma kome, ni kako da se obratim. problem je u tome sto moj grad, koji mi je u svim dokumentima naveden kao prebivaliste, spada u jednu zupaniju, a skola mi je u drugoj.. odlicna sam ucenica pa mislim da mi ocjene ne bi trebale biti problem. samo ne znam mogu li dobiti stipendiju s obzirom na mjesto stanovanja i skolovanja. :)

mrafica
24.06.2011., 18:05
odi u općinu/županiju (koju već stipendiju želiš) svoga grada ili grada u kojem se školuješ pa ih pitaj, tako ti je najsigurnije...ili nazovi :)

Aspire1
24.06.2011., 18:57
odi u općinu/županiju (koju već stipendiju želiš) svoga grada ili grada u kojem se školuješ pa ih pitaj, tako ti je najsigurnije...ili nazovi :)

istina, ali samo ako ti i zele dati...meni su od 4 godine srednje, samo jednu godinu dali neku mizernu stipendiju, a ostale 3 godine kazahu "nemamo para" :( . a inace je puno znacajnije kakve je "socijalno stanje" roditelja, a ne ocijene..iako oni ni ne provjeravaju pravo socijalno stanje, već samo plaću roditelja...što nije prava slika, znam iz iskustva..al ono...:ne zna:

Zzebra
25.06.2011., 10:23
eh... toga se i bojim. :rolleyes:
svaki mjesec pljunem po 500 kn mjesecnu kartu za vlak.. a di je jos gablec... skupi se toga.
ali hvala, probat cu. :)

Čupi Pupi
25.06.2011., 17:49
da li sam u pravu?
državne stipendije isplaćuju se od siječnja do prosinca s tim da se u ožujku/travnju isplaćuju zaostaci s početka godine i u srpnju se prima stipendija i za srpanj i za kolovoz....?

Alpagueur
25.06.2011., 19:01
da li sam u pravu?
državne stipendije isplaćuju se od siječnja do prosinca s tim da se u ožujku/travnju isplaćuju zaostaci s početka godine i u srpnju se prima stipendija i za srpanj i za kolovoz....?
Ne "da li si", nego "jesi li". Oprosti, ali bode mi oči :)

Jesi, u pravu si.

mrafica
25.06.2011., 20:42
Ne "da li si", nego "jesi li". Oprosti, ali bode mi oči :)

Jesi, u pravu si.

:rofl: To sam i ja prvo uočila :D
I nije potpuno u pravu, koliko ja znam...Ako ju dobiješ prvi put i ne ostvariš uvjet te godine, zar nije onda da zadnju dobiješ u rujnu? Znam da su tako moji kolege s godine koji nisu ostali u 10% najboljih, ili iz bilo kojeg drugog razloga ako nisu ostvarili uvjet za dalje...

Alpagueur
25.06.2011., 21:04
:rofl: To sam i ja prvo uočila :D
I nije potpuno u pravu, koliko ja znam...Ako ju dobiješ prvi put i ne ostvariš uvjet te godine, zar nije onda da zadnju dobiješ u rujnu? Znam da su tako moji kolege s godine koji nisu ostali u 10% najboljih, ili iz bilo kojeg drugog razloga ako nisu ostvarili uvjet za dalje...
Jezična čistunka :p xD

Može biti da je tako, toga se stvarno više ne sjećam. :)

mrafica
25.06.2011., 22:16
Jezična čistunka :p xD

Može biti da je tako, toga se stvarno više ne sjećam. :)

offtopic-ma i nisam baš :D tj. u internet svijetu ni ja ne pazim na velika slova, točke, zareze i ino...nemam vremena :D ali čak ni u najvećoj brzini ne opraštam "da li" ,"htjeo", ne uz glagol i slične stvari, č i ć, ije i je, bode u oči :D osim ako je stvarno neki lapsus koji se i meni dogodi naravno u brzini :D je da sam sad na medicini al to je utjecaj mojih natjecanja iz hrvatskog u osnovnoj i srednjoj očito :rofl:

ontopic-poprilično sam sigurna da je tako...recimo ako je netko primio ove godine stipendiju i ne da uvjet za višu godinu, ne ostane u 10% ili nešto treće (ovisi što mu je uvjet za nastavit primat, tj. koja je kategorija stipendije), zadnju dobije u rujnu, a ako ostvari uvjet onda dobije do prosinca i nagodinu onda ista stvar...

bratz992
26.06.2011., 13:52
ljudi znan da su mozda o ovome dosad pisali 100 puta i sorry ako se ponavljam,ali 1.put primam stipendiju pa me zanima ako neke ispite ostavim za 9.mjesec mogu li i dalje primat drzavnu stipendiju A kategorije,koliko sam ja shvatila oni u 10.mjesecu kad pocne faks naprave listu 10% najboljih na godini...plz pomazite tnx

mrafica
26.06.2011., 13:56
ljudi znan da su mozda o ovome dosad pisali 100 puta i sorry ako se ponavljam,ali 1.put primam stipendiju pa me zanima ako neke ispite ostavim za 9.mjesec mogu li i dalje primat drzavnu stipendiju A kategorije,koliko sam ja shvatila oni u 10.mjesecu kad pocne faks naprave listu 10% najboljih na godini...plz pomazite tnx

sve bizarnija pitanja od bizarnijih :rolleyes:
rokovi u 9. mjesecu su normalni jesenski rokovi u akademskoj godini pa razmisli o svom pitanju :mig:

genius99
26.06.2011., 14:41
ja sam e kat. i sta ako ja polozim neki predmet ovog semestra u 2mj? jel i dalje primam stipendiju?

nothing_else
26.06.2011., 15:37
evo ako netko može udjelit informaciju bio bih mnogo zahvalan.

znači sad završavam 1 godinu studija sa prosjekom 3.6 ; imam oca hrvi i cenzus za 2010 godinu nekih 1800 kuna!

sad me zanima dali imam pravo na stipendiju za 2 godinu studija za 2011/12 godinu na temelju toga.
Jer ako naprimjer natječaj bude otvoren tamo prvom mjesecu 2012 godine hoće li oni gledati onda cenzus za 2011 godinu ( a taj će mi biti sigurno preko 1995kn).

U biti pitanje je kada se otvara natječaj za dodjelu braniteljskih stipendija i hoće li mi oni gledati cenzus od 2010 godine ili 2011?

mrafica
26.06.2011., 15:40
ja sam e kat. i sta ako ja polozim neki predmet ovog semestra u 2mj? jel i dalje primam stipendiju?

stvarno ću počet mislit da se neki ljudi zezaju kad postave pitanje :rolleyes: al' pošto nemam pametnijeg posla trenutno ajd...

ako si E kategorija, za primat dalje moraš dat uvjet na godini...o faxu ovisi koliki broj ECTS bodova ti treba za uvjet i koliko predmeta možeš prenijet u iduću godinu i možeš li uopće...dakle ima fakulteta gdje ne možeš ništa prenijet, a ima fakulteta gdje možeš nekoliko ispita prenijet...bitno je dat uvjet! , jer kad daš uvjet tvoj fakultet će poslat informaciju kako si dao uvjet, a neće poslat informaciju-dao je uvjet ali je prenio 3 predmeta...dakle ako si ti dao uvjet za višu godinu, apsolutno je nebitno kad ćeš položit predmet koji si prenio...ja stvarno ne znam kako jednostavnije objasnit et... :rolleyes:

someone..
27.06.2011., 22:59
e ja imam pitanje, ako netko zna...ja primam stipendiju za deficitarna zanimanja (nzpuss), i znam da se svake godine raspisuje nanovo natjecaj, ali me zanima po kojim se kriterijima gleda za deficitarna? mislim nije mi logicno da se gleda prosjek kad to nije stipendija za najbolje studente...

pa ako netko zna....hvala :)

Alpagueur
27.06.2011., 23:12
e ja imam pitanje, ako netko zna...ja primam stipendiju za deficitarna zanimanja (nzpuss), i znam da se svake godine raspisuje nanovo natjecaj, ali me zanima po kojim se kriterijima gleda za deficitarna? mislim nije mi logicno da se gleda prosjek kad to nije stipendija za najbolje studente...

Aaaaaa, što tebi ovdje znači "kriterij"? Vrlo je neprecizno pitanje, stoga te molim da pojasniš.

UltraHardcore
27.06.2011., 23:19

deficitna zanimanje je računarstvo??? ako je kada počinju natječaji za tu stipendiju da se prijavim

Alpagueur
27.06.2011., 23:26
deficitna zanimanje je računarstvo??? ako je kada počinju natječaji za tu stipendiju da se prijavim
Sve piše ovdje:
http://www.nzpuss.hr/Default.aspx?sec=21 :rolleyes: :rolleyes:

Elrond
30.06.2011., 18:30
pozz......do kojeg mjesat na rang listi upisanih na FER bi brucoš mogao dobiti stipendiju NZPUSS-a za deficitarna zanimanja.....ima li tko sličnih iskustava? :D

Romea Požegović
01.07.2011., 15:39
pozz......do kojeg mjesat na rang listi upisanih na FER bi brucoš mogao dobiti stipendiju NZPUSS-a za deficitarna zanimanja.....ima li tko sličnih iskustava? :D

Po listi (http://www.nzpuss.hr/fgs.axd?id=472) za natječaj 2010/2011 (9-10 slide), ako ja ovo dobro čitam, drugi.

asda
01.07.2011., 22:48
evo ovako ...zanima me jedna stvar,naime naisao sam na podatak da 40% redovitih studenata primaju neku stipendiju . posto sam i ja redoviti student ,s ok prosjekom (nisam bas u 10 % najboljih na fakultetu) , zanima me kako ja nikako ne mogu naci neku stipendiju , jeli problem u meni , ili stipendija za studente poput mene (ok,ali ne blistav prosjek,nikakva mlada braca/sestre, nisam socijalan slucaj) nema? mislite li da bih trebao odustati od same pomisli na stipendiju ili ipak pokusati nesto naci?

Alpagueur
01.07.2011., 22:58
evo ovako ...zanima me jedna stvar,naime naisao sam na podatak da 40% redovitih studenata primaju neku stipendiju . posto sam i ja redoviti student ,s ok prosjekom (nisam bas u 10 % najboljih na fakultetu) , zanima me kako ja nikako ne mogu naci neku stipendiju , jeli problem u meni , ili stipendija za studente poput mene (ok,ali ne blistav prosjek,nikakva mlada braca/sestre, nisam socijalan slucaj) nema? mislite li da bih trebao odustati od same pomisli na stipendiju ili ipak pokusati nesto naci?
Ovaj, da, i što sad? Treba izmisliti nešto samo za tebe da se i ti nađeš s one strane statistike?

www.stipendije.info i kopaj. Možda nešto iskopaš. Ako i ne iskopaš, prijavi se na neki od natječaja za najpoznatije stipendije u RH (državna, NZPUSS, sveučilišna...). Nemaš što izgubiti osim koje kune za poštarinu.

Taj podatak o 40% redovnih ne govori apsolutno ništa o samim studentima koji ju primaju - nabrojao si dio mogućih razloga zašto netko od tih 40% sigurno prima stipendiju.

asda
01.07.2011., 23:47
postavio sam pitanje u nadi da ce mi netko razjasniti neke stvari - tko pita , ne skita:) a i iznenadio me taj podatak , jer sam stekao dojam da malo tko prima stipendiju , a statistika kaze drugacije.koliko sam shvatio , ako si na tehnickom faxu , NZPUSS mogu primati samo studenti strojarstva,racunarstva i elektrotehnike ,a za drzavnu i sveucilisnu treba imati predobar prosjek. isto tako za zupanijsku ili gradsku ,osim ako ne zivis u nekom super gradu:) e sada ,ostaju jos i neke slucajne stipendije koje sve mogu prokopati na www.stipendije.info , ili eventualno privatno stipendiranje , i to su mi sve opcije? unaprijed hvala na odgovoru

Alpagueur
02.07.2011., 00:00
postavio sam pitanje u nadi da ce mi netko razjasniti neke stvari - tko pita , ne skita:) a i iznenadio me taj podatak , jer sam stekao dojam da malo tko prima stipendiju , a statistika kaze drugacije.koliko sam shvatio , ako si na tehnickom faxu , NZPUSS mogu primati samo studenti strojarstva,racunarstva i elektrotehnike ,a za drzavnu i sveucilisnu treba imati predobar prosjek. isto tako za zupanijsku ili gradsku ,osim ako ne zivis u nekom super gradu:) e sada ,ostaju jos i neke slucajne stipendije koje sve mogu prokopati na www.stipendije.info , ili eventualno privatno stipendiranje , i to su mi sve opcije? unaprijed hvala na odgovoru
Ne znam tko je smislio tu uzrečicu "tko pita - ne skita", ali ja bih je nadopunio da bude posve primjenjiva "tko pita ciljano i precizno - taj ne skita".

Vidiš, ja osobno sam bio siguran da berem 70% redovnih studenata prima stipendiju. Statistika stvarno kaže drugačije.

Ovo za NZPUSS si posve krivo shvatio. Odi na njihovu stranicu i nađi ovogodišnji natječaj.

Za državnu si eto djelomično u pravu, za A kategoriju konkuriraju samo oni koji su među 10% najuspješnijih na faksu ili su bili među 10% najuspješnijih na DM. Otiđi i na stranicu od MZOŠ-a i pogledaj koje sve kategorije postoje. I sad opaska, na jednom faksu sa prosjekom 4,6 si Bog, na drugom ni među 10%.

Županijske i gradske - osim one grada Zagreba - mi nisu previše poznte. To se raspitaj u svom gradu/općini.

Da, ostaje ti www.stipendije.info. Ima i privatnih stipendija na toj stranici.

I naravno rad tijekom studija, makar sezonski preko ljeta. Nije loše čak i ako ne izvisiš po pitanju stipendije.

Anna xD
02.07.2011., 14:44
Po listi (http://www.nzpuss.hr/fgs.axd?id=472) za natječaj 2010/2011 (9-10 slide), ako ja ovo dobro čitam, drugi.
kak to oni računaju uspjeh DM? nadam se da nije aritmetička sredina ne uzimajući u obzir višu i nižu razinu :flop:
jer ako gledaju samo ocjene, ispada da bolji prosjek ima onaj koji je pisao nižu razinu nekog predmeta i dobio 5 nego onaj koji je pisao višu razinu i dobio 4 :ne zna:

Marija_Kt
03.07.2011., 17:03
molim pomoć jer sam više luda od bijesa na svoj grad, općinu (koji ne daju nikakve stipendije) i županiju (koja daje samo deficitarnim zanimanjima)...
studentica sam Ekonomskog faksa u Zg, sad sam završila drugu godinu, u utorak upisujem treću. prosjek mi je 4,5.
koju bi stipendiju mogla dobit, s obzirom na prosjek i godinu studiranja (a da nisu one stipendije koje kasnije moraš vraćat...)??

Ange ou Demon
03.07.2011., 20:42
možeš probat državnu

Cle
03.07.2011., 22:51
2. godina, odličan student, PMF.
Koja stipendija i kako ? Naglasak na kako :D .

Yumi
04.07.2011., 00:07
umm. jel smijem ja pitat konkretno za ekonomiju ako sam među prvih 5 % na listi, jel to neka stipendija?

Data
04.07.2011., 12:51
umm. jel smijem ja pitat konkretno za ekonomiju ako sam među prvih 5 % na listi, jel to neka stipendija?

Državna stipendija. Preduvjet je da si među prvih 10%, a što se baš uvjeta tiče - ne znam.

Marija_Kt
04.07.2011., 16:01
možeš probat državnu

nisam sigurna jesam među prvih 10% na faksu, al sam gledala rezultate za ovu godinu i najmanji prosjek sa ekonomije, a da je dobivena stipendija je 4,7... ja imam 4,5... :(
neka druga stipendija, itko? pliz...

Alpagueur
04.07.2011., 16:33
nisam sigurna jesam među prvih 10% na faksu, al sam gledala rezultate za ovu godinu i najmanji prosjek sa ekonomije, a da je dobivena stipendija je 4,7... ja imam 4,5... :(
neka druga stipendija, itko? pliz...
www.stipendije.info

antev5
04.07.2011., 22:16
Zna li tko koji su uvjeti za stipendiju za strucne studije( državne, naravno)...cuo sam nesto da treba biti među prvih 10% na rang listi...al neznam je istina....bio bi zahvalan na informacijama

Niara
05.07.2011., 08:13
nemam vremena ni živaca baš pregledavati cijelu temu pa molim da netko odgovori:

jel imaju sada upisani studenti (brucoši jel) pravo na državnu (ili neku drugu) stipendiju?
ako da, koji uvjet... (ako izuzmemo branitelje ovo-ono :D) ... čula sam za ffos da prvih 10 na nekom smjeru ima pravo na državnu stipendiju, sad koliko je to istina?

tomo_vg
05.07.2011., 09:06
evo ekipa znam da se sigurno o tome pricalo ali mislim da mi se ne isplati sada gledat svih 260 stranica :D
pa tako molim nekog ko je vise upucen.. naime medu prvih 10% sam na faksu i tako cu ostati sigurno i kao takav znam da imam pravo na stipendiju nekakvu.. sada me zanima na koje sve i ako je neko vise upucen da mi kaze.. dosada sam primao stipendiju grada kao srednjoskolac ali tu nije bilo nekakve nauke posto je stipendija samo jedna i samo se za nju boris a kao student ima 1000 stipendija i jaca je konkurencija i treba se dobro osigurati na sve strane pa da bar jedna uspije :D
eto ponavljam zna li neko nesto vise o tome? na koje stipendije imam pravo koliko one iznose i tako? :)

waltera
05.07.2011., 23:15
mzos.hr -državne stipendije

Dylan_DM
07.07.2011., 13:19
jedno brzinsko pitanje:
procitao sam negdje da se sad u 7. mj. dobivaju dvije isplate drz. stipendije (za 7. i 8. mj.), je li to istina?

maryanna25
07.07.2011., 14:01
jedno brzinsko pitanje:
procitao sam negdje da se sad u 7. mj. dobivaju dvije isplate drz. stipendije (za 7. i 8. mj.), je li to istina?

dobro si pročitao, tako je, za 7 i 8 mj..:mig::top:

Dylan_DM
07.07.2011., 14:06
dobro si pročitao, tako je, za 7 i 8 mj..:mig::top:

nakon BB-a, ne vjerujem vise ni jednoj marijani :D
salim se, hvala na odgovoru :mig:

@tomo_vg, ako si u top 10% onda imas drzavnu A kategorije.

tomo_vg
07.07.2011., 14:13
nakon BB-a, ne vjerujem vise ni jednoj marijani :D
salim se, hvala na odgovoru :mig:

@tomo_vg, ako si u top 10% onda imas drzavnu A kategorije.

zahvaljujem na odgovoru :)
gdje to mogu vidjeti natjecaj taj gdje ce biti i to i koliko ona iznosi? :)

Dylan_DM
07.07.2011., 14:17
zahvaljujem na odgovoru :)
gdje to mogu vidjeti natjecaj taj gdje ce biti i to i koliko ona iznosi? :)

natjecaj ce biti krajem godine. a iznos ovisi.. imas u temi.. ako ti je ljeno citat sve, imas trazilicu pa samo upisi sto zelis nac i to je to. :mig:

iznosi su 800kn kao podstanar, 700kn ako si u domu i 500kn ako zivis sa starcima.

ja sam bio 1. na upisu i u domu, tako da dobivam 700kn. pozz

tomo_vg
07.07.2011., 14:24
natjecaj ce biti krajem godine. a iznos ovisi.. imas u temi.. ako ti je ljeno citat sve, imas trazilicu pa samo upisi sto zelis nac i to je to. :mig:

iznosi su 800kn kao podstanar, 700kn ako si u domu i 500kn ako zivis sa starcima.

ja sam bio 1. na upisu i u domu, tako da dobivam 700kn. pozz

ok zahvaljujem se :)
pozz

Ivana..Pž..
07.07.2011., 15:02
Primam drzavnu stipendiju 5 godina, i za koji dan cu diplomirat... pa me zanima hocu li dobiti ove dvije stipendije sto se isplate zajedno (srpanj-kolovoz)?
Mozda netko zna ...

Red Raven
07.07.2011., 15:14
Ljudi ja sam na hrvatskim studijima upao na dvopredmetni program. Filozofiju sam 1. od 80 , a sociologiju 5. od 30. Jesam li ostvario pravo na nekakvu stipendiju? Jesu li potrebni i rezultati s dm i srednje il je dovoljno samo ovo???

Blanki.S.
07.07.2011., 15:21
Frendica prima stipendiju a ispisuje se sa faksa .Jel prima stipendiju do početka akademske godine ili??

Blanki.S.
07.07.2011., 15:22
Ljudi ja sam na hrvatskim studijima upao na dvopredmetni program. Filozofiju sam 1. od 80 , a sociologiju 5. od 30. Jesam li ostvario pravo na nekakvu stipendiju? Jesu li potrebni i rezultati s dm i srednje il je dovoljno samo ovo???

Imaš na A stipendiju ako se ja dobro sjećam!

Dylan_DM
07.07.2011., 15:35
Primam drzavnu stipendiju 5 godina, i za koji dan cu diplomirat... pa me zanima hocu li dobiti ove dvije stipendije sto se isplate zajedno (srpanj-kolovoz)?
Mozda netko zna ...

produzi diplomski do iduceg tjedna :rofl:
mislim da hoces..

Frendica prima stipendiju a ispisuje se sa faksa .Jel prima stipendiju do početka akademske godine ili??

ovo neko trik pitanje, za krizaljku? o.O
pa valda prima dok se ne ispise, kad se ispise ministarstvu se salje obavjest da doticni/a vise ne studira i brise ga se s isplatne liste...
i ja se ispisujem pa cu pricekat da ugrabim jos ovu duplu i aj bok :lol:

matika
07.07.2011., 15:42
Mozda netko zna ...

hoćeš.

dada_pz
07.07.2011., 16:11
hjoj netko tko napiše "htjeo" traži stipendiju, zatukla bih te :D (NHF :D )

a ovo za broj stvarno mislim da svatko može i sam potražit, ali evo

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
Donje Svetice 38
10000 Zagreb
Telefon: +385 1 4569 000
Faks: +385 1 4594 301
E-pošta: ured@mzos.hr

s tim da ne znam jel možeš odmah tamo pitat za stipendiju, ali ako i ne vjerojatno će te uputit na broj koji trebaš nazvat ili će te prespojit...nisam nikad zvala pa ne znam, ali to bih zvala da trebam nešto :mig:

i pliiiiiiiiz bez "htjeo" :D

a ispricavam se..ma nepismena sam to znam...studiram matematiku tak da se nism ni trudila...sramota ali staces...kasnije cu se bavit da poboljsam stanje...:) e ma znam za taj broj nego mislila sam da ima neki poseban bas za stipendije..al ok pokusat cu s ovim...hvala..:)

wannabe1
08.07.2011., 01:32
sad mi se slobodno nasmijite, ali i ako fakultet prima 35 ljudi je li onaj 4. upisani dobiva drzavnu stipendiju na temelju 10% upisanih ili se rize na troje? :)

Keenado
08.07.2011., 08:39
sad mi se slobodno nasmijite, ali i ako fakultet prima 35 ljudi je li onaj 4. upisani dobiva drzavnu stipendiju na temelju 10% upisanih ili se rize na troje? :)
Podijeli 4 s 35 pa ćeš vidjeti da je to unutar 11.5%, dakle ne dobiva šansu za ovu stipendiju.
I usput, ni to ako si unutar 10% najboljih nije "garancija" da ćeš dobiti stipendiju, nego samo uvjet koji ti omogućuje da dođeš u obzir.

tomo_vg
08.07.2011., 08:43
Podijeli 4 s 35 pa ćeš vidjeti da je to unutar 11.5%, dakle ne dobiva šansu za ovu stipendiju.
I usput, ni to ako si unutar 10% najboljih nije "garancija" da ćeš dobiti stipendiju, nego samo uvjet koji ti omogućuje da dođeš u obzir.

cekaj koliko stipendija ima? tj za koliko se njih natjecemo?
nije mi jasno jel ovisi od faksa do faksa to da svako za sebe ili svi maturanti zajedno za neki odredeni broj stipendija?
ja sam recimo medu prvima na faksu koji prima 125 ucenika i sta sada postoji sansa da ja necu dobit stipendiju?

Keenado
08.07.2011., 09:06
cekaj koliko stipendija ima? tj za koliko se njih natjecemo?
nije mi jasno jel ovisi od faksa do faksa to da svako za sebe ili svi maturanti zajedno za neki odredeni broj stipendija?
ja sam recimo medu prvima na faksu koji prima 125 ucenika i sta sada postoji sansa da ja necu dobit stipendiju?
Sudeći po onom što sam pročitala od drugih ljudi kroz par godina na ovoj temi, ima neka ukupna brojka kolko tih stipendija podijele na razini države, a razlikuje se od faksa do faksa kolko će ljudi dobiti. Odnosno, da, postoji šansa ju nećeš dobiti, ukoliko bude znatno više boljih od tebe, ali šta te košta probati :mig:

tomo_vg
08.07.2011., 09:24
Sudeći po onom što sam pročitala od drugih ljudi kroz par godina na ovoj temi, ima neka ukupna brojka kolko tih stipendija podijele na razini države, a razlikuje se od faksa do faksa kolko će ljudi dobiti. Odnosno, da, postoji šansa ju nećeš dobiti, ukoliko bude znatno više boljih od tebe, ali šta te košta probati :mig:

a gle realno se nadam da cu ju dobiti ne kuzim kako to ide ja sam u prvih 2-3% a ne 10% tako da nadam se da iam sanse ^^

majjicca
08.07.2011., 12:43
Ljudi, mi koji primamo državne stipendije E kategorije, da li postoji neka procedura za nastavak primanja stipendije ili se ako smo redovito sve položili- primanja nastavljaju?

chivas
08.07.2011., 16:40
Pozdrav svima :) imam naravno pitanje...ugl. sad završavam treću godinu komunikologije i primam državnu stipendiju E kategorije.Iduću akademsku godinu bi trebala upisat diplomski...i u slučaju da ga upišem: primam li i dalje stipendiju ili moram ići ponovno na natječaj? I drugo pitanje; ukoliko upišem diplomski izvanredno,primam li stipendiju? hvala vam puno na odgovorima i ispričavam se ako sam slučajno ponovila već odgovoreno pitanje... :)

cuttie_123
08.07.2011., 17:12
Ljudi, mi koji primamo državne stipendije E kategorije, da li postoji neka procedura za nastavak primanja stipendije ili se ako smo redovito sve položili- primanja nastavljaju?

ajde molim te pročitaj ugovor, tamo ti apsolutno sve piše

mrafica
09.07.2011., 18:31
a gle realno se nadam da cu ju dobiti ne kuzim kako to ide ja sam u prvih 2-3% a ne 10% tako da nadam se da iam sanse ^^

velika vjerojatnost je da ćeš dobit, ali kao što ti je rečeno, to što si među 10% je samo uvjet da možeš tražit, ne i garancija da ćeš dobit :)

nastavljaš... ništa ne moraš, tvoja referada bi trebala sve obavit

Pozdrav svima :) imam naravno pitanje...ugl. sad završavam treću godinu komunikologije i primam državnu stipendiju E kategorije.Iduću akademsku godinu bi trebala upisat diplomski...i u slučaju da ga upišem: primam li i dalje stipendiju ili moram ići ponovno na natječaj? I drugo pitanje; ukoliko upišem diplomski izvanredno,primam li stipendiju? hvala vam puno na odgovorima i ispričavam se ako sam slučajno ponovila već odgovoreno pitanje... :)

čini mi se da je natječaj novi...a ovo za vanredno mislim da onda nemaš pravo na stipendiju ali neka me netko ispravi ako krivo govorim...

DT.T
09.07.2011., 21:14
nvm.. dobio odgovor... pitanje nebitno

chivas
09.07.2011., 22:29
čini mi se da je natječaj novi...a ovo za vanredno mislim da onda nemaš pravo na stipendiju ali neka me netko ispravi ako krivo govorim...

U tom slučaju,da li onda primam stipendiju 12 mjeseci,dakle do kraja godine ili primam stipendiju samo do 1.10.? :ne zna:

mrafica
10.07.2011., 14:12
U tom slučaju,da li onda primam stipendiju 12 mjeseci,dakle do kraja godine ili primam stipendiju samo do 1.10.? :ne zna:

mislim da ti je u 9. mj. zadnja...

softplaytime
10.07.2011., 17:28
Da li za stipendije treba i original papir o položenoj državnoj maturi? Jer morat ću ju predat na faks, ako želim kopiju morat ću ju ovjerit kod javnog bilježnika.

mrafica
10.07.2011., 23:06
Da li za stipendije treba i original papir o položenoj državnoj maturi? Jer morat ću ju predat na faks, ako želim kopiju morat ću ju ovjerit kod javnog bilježnika.

kako za koju...recimo za A kategoriju državne ne trebaš ništa osim ispunjenog i ovjerenog obrasca...

mifff
11.07.2011., 11:25
Zanima me da li je nekome već stigla državna za sedmi i osmi??? Netko provjeravao stanje??? Nadam se da je doslaaa :((( Zvala sam ih i rekli su da su počele uplate :lol: :lol: :lol:

Keenado
11.07.2011., 12:20
Možda ( vrlo vjerojatno, zapravo :D ) je moje pitanje glupo, al me svejedno zanima odgovor. Kad je u pitanju državna stipendija ( A kategorija ), jel se ona "nastavlja" samo u slučaju da ju prvi put primiš kao brucoš, ili i ako si se za nju prvi put prijavio na recimo 2. godini studija? Pod uvjetom da ostaneš u 10% najboljih, jel.

bembo69
11.07.2011., 12:55
Zanima me da li je nekome već stigla državna za sedmi i osmi??? Netko provjeravao stanje??? Nadam se da je doslaaa :((( Zvala sam ih i rekli su da su počele uplate :lol: :lol: :lol:

Veliš za 7 I OSMI mjesec??
kaj bi trebale doći i za jedan i drugi sad ili ??

Zanima me, ako netko zna...
Završila sam prvu godinu i dobila sam državnu stipendiju na temelju rang liste na fakultetu.Ali,sad kad upišem 2. godinu mogu se natjecati i za stipendije i od grada i sveučilišta (dosta su više).Zanima me, mogu li se javiti na natječaj za to te ako dobijem jednu od tih da li ću morati vratiti državnu ili ju samo oni stopiraju??
Puno hvala :)

softplaytime
11.07.2011., 13:38
bembo69 prvih koliko može primiti državnu stipendiju?
joj toliko čitam i ništa mi nije jasno, ni kategorije ni ništ :rolleyes:

Dali trebaju svjedođbe bit ovjerene kod javnog bilježnika?

bembo69
11.07.2011., 13:56
hm, ja ti primam u kategoriji A, za nadarene, i potrebno je samo popuniti obrazac koji oni objave i to je to.uvjet prijave je prvih 10% studenata na rang listi za upis ili na godini.ali ne moraju ti dati stipendiju ako si unutar tih 10% , zavisi o broju prijavljenih.

maestranza
11.07.2011., 15:20
Možda ( vrlo vjerojatno, zapravo :D ) je moje pitanje glupo, al me svejedno zanima odgovor. Kad je u pitanju državna stipendija ( A kategorija ), jel se ona "nastavlja" samo u slučaju da ju prvi put primiš kao brucoš, ili i ako si se za nju prvi put prijavio na recimo 2. godini studija? Pod uvjetom da ostaneš u 10% najboljih, jel.

Nastavlja se do kraja studija za koji se dobije. Dakle, ako si ju prvi put dobio na 2. godini i ostaneš u 10% najboljih, nastavljaš ju dobivati do kraja preddiplomskog, onda se za diplomski ionako moraš opet prijavljivati u svakom slučaju.

mifff
11.07.2011., 21:57
Veliš za 7 I OSMI mjesec??
kaj bi trebale doći i za jedan i drugi sad ili ??

Daaaaaaaaa....Can't wait :mad: Nitko nije provjeravao..ili??? Razveselite meeeeee :s

Mala zvrkica
11.07.2011., 22:05
Pozdrav :)

Imam jedno pitanje, završila sam sad 3 godine faksa tj. predioplomski, na jesen nastavljam diplomski i prepostavljam da tada treba na novi natječaj za državnu?
zanimam me koliko ću još primit uplata za ovu godinu? samo za 7 i 8mj ili? ili i 9mj?

bembo69
12.07.2011., 07:45
Daaaaaaaaa....Can't wait :mad: Nitko nije provjeravao..ili??? Razveselite meeeeee :s

Jučer oko 8 navečer, i još nije bilo ničega :(

Dylan_DM
12.07.2011., 07:50

sta, ne izlazis bas iz kuce da makar usput ubacis karticu u bankomat? :rofl:

ja gledao jucer, nije stigla... a sjest ce najvjerojatnije danas-sutra-preksutra. koliko sam skuzio, raspon je od 11. do 16. u mjesecu, pa si vidi :D

mrafica
12.07.2011., 11:04

ja gledao jucer, nije stigla... a sjest ce najvjerojatnije danas-sutra-preksutra. koliko sam skuzio, raspon je od 11. do 16. u mjesecu, pa si vidi :D

ja gledam preko moba pa ne morate van po ovoj vrućini :D :rofl: javim čim vidim da je sjela, ako budem doma :rofl:

Pozdrav :)

Imam jedno pitanje, završila sam sad 3 godine faksa tj. predioplomski, na jesen nastavljam diplomski i prepostavljam da tada treba na novi natječaj za državnu?
zanimam me koliko ću još primit uplata za ovu godinu? samo za 7 i 8mj ili? ili i 9mj?

meni se čini da do 9. primaš :)

mifff
12.07.2011., 16:29

Ma ne, nemam pin!!! Danas sam išla gledat u banku i još je nema!!! Ljudi javljajte obavezno, glupo mi svaki dan u banku...haha!!! Nadam se da će sutra... :s :s :s:s

suzy..
12.07.2011., 16:43
Da li je sjela 10. rata braniteljske stipendije za studente ???? Hvala

Dylan_DM
12.07.2011., 17:46
ja gledam preko moba pa ne morate van po ovoj vrućini :D :rofl: javim čim vidim da je sjela, ako budem doma :rofl:

ako budes doma? pa valjda je mob da se nosi, sta ce ti doma, imas fiksni :D ajde onda javi ovdje kad sjedne da pomognes mifff kojoj je s razlogom neugodno svaki dan u banku ic (znam taj [smesak] osjeca) :rofl:

mrafica
12.07.2011., 19:22
ako budes doma? pa valjda je mob da se nosi, sta ce ti doma, imas fiksni :D ajde onda javi ovdje kad sjedne da pomognes mifff kojoj je s razlogom neugodno svaki dan u banku ic (znam taj [smesak] osjeca) :rofl:

ahahahahahah ma ne to :D nego mi je malo zeznut forum preko moba kad idem na net, pa sam mislila ako budem doma da vam javim tu na forumu :rofl: evo i dalje nema ništa ne morate na bankomat :D

Cae Fae
12.07.2011., 21:22
Danas još nije bilo uplate :(

night angel
13.07.2011., 21:20
Ove godine sam primala stipendiju Hrvatske zaklade za djecu. Ispisala sam se iz faksa i upisala drugi. Hoću li ju morati vratiti?

leafgreen
15.07.2011., 14:55
ohoho, uplatili su :)

gđica
15.07.2011., 15:24
evo, vidim da su uplatili stipendiju za 7. mjesec (zaklada hrvatska za djecu), i jel tko zna kada ce isplatiti 10. ratu (odnosno za 8. mjesec)?

Cae Fae
15.07.2011., 16:20
ohoho, uplatili su :)

Državnu? :)

kleoQt
15.07.2011., 17:42
Piše na stranici mzoš-a da su uplatili za 7. i 8. mj :)

Dylan_DM
15.07.2011., 18:08
Jel državna uplaćena za 7. i 8. mj?? :)

vidi vamo: http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=11303&sec=2263

Idemooo na moreeee :D:D:D ak mene oni mogu pljackat, sad cu i ja njih :lol::lol:

dmestar
17.07.2011., 22:27
alo ej. zna ko u vezi splitske stipendije (ova gradska za studente) koliko smo mi primili dosad stipendija i koliko jos tribamo? :)
isa bi na banku, al' ne stignem ujutro. pa ak' ko slucajno prati te uplate? =)
jel' i nama jos triba samo 7 i 8 misec, oce to skupa doc sad ili tek u 8? bilo kakve informacije. thank you puno!

BlackLotus
18.07.2011., 11:30
zakaj smo dobili državnu stipendiju za 7. i 8.mj? kaj nije po ugovoru 10mj kroz godinu stipendija? kaj nismo 7. i 8.mj trebali bit bez stipendije?

mene skoro šlag strefio kad sam pogledala stanje na računu danas i vidjela 1600kn viška :D

softplaytime
18.07.2011., 13:58
Koje se stipendije moraju vračati u slučaju pada godine?

ivana87
19.07.2011., 10:49
Pozdrav! Diplomirala sam u 6.mjesecu ove godine...i sad su mi uplatili za 7. i 8.mjesec...pitala sam Ministarstvo i kažu da se preplaćeni iznos mora vratit...jel to istina sa vraćanjem? je li netko imao slična iskustva? Inače državna stipendija E kategorije...

maryanna25
19.07.2011., 18:50
Pozdrav! Diplomirala sam u 6.mjesecu ove godine...i sad su mi uplatili za 7. i 8.mjesec...pitala sam Ministarstvo i kažu da se preplaćeni iznos mora vratit...jel to istina sa vraćanjem? je li netko imao slična iskustva? Inače državna stipendija E kategorije...

Nažalost, moraš vratiti, s danom diplomiranja gubiš pravo na te dvije stipendije. Znam curu koja je morala vratiti novce u istoj situaciji.
E sad druga je stvar što referada nije javila ministarstvu, kao što su morali učiniti.:rolleyes: