PDA

View Full Version : Sve o stipendijama

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Factory Girl
01.08.2012., 14:27
Pozdrav! zanima me dali netko od vas koji primate stipendiju Zaklade ˝Hrvatska za djecu˝ znate dali se ona mora vratiti ukoliko se prođe godina? hvala :)

ako daš uvjet, ne moraš, koliko ja znam

KCmatija
03.08.2012., 08:25
Pozz svima!

Dal postoji kakva stipendija gdje bi imao nekakve šanse da ju dobijem?
prosjek 1.god preddiplomskog 3,6

mrafica
04.08.2012., 15:10
Pozz svima!

Dal postoji kakva stipendija gdje bi imao nekakve šanse da ju dobijem?
prosjek 1.god preddiplomskog 3,6

na temelju samo ovoga teško...

The Magic Paw
05.08.2012., 22:18
kako se dokazuje da smo podstanari? vidim da se mora poslati samo obrazac na kojem se to zaokruži,ali kak oni mogu znati da li jesam podstanar ili ne ako ne traže nikakve dodatne dokumente koji to potvrđuju ? :confused:
zanima me koje bi papire trebala tražit od gazde ..je inače dosta samo potvrda o boravištu ? :ne zna:

KCmatija
06.08.2012., 15:29
Trebas ici s gazdom gdje si podstanar na policiju da se privremeno prijavis (na godinu dana) i tamo ces dobiti papir koji naknadno predajes vec di moras

jana00
07.08.2012., 21:01
Jel zna netko jel izašao onaj natječaj za stipendiju Zaklada Hrvatska za djecu i ako nije, kada otprilike izlazi? :)

Salle
07.08.2012., 21:02
Jel zna netko jel izašao onaj natječaj za stipendiju Zaklada Hrvatska za djecu i ako nije, kada otprilike izlazi? :)

koliko se sjećam, negdje krajem 11. početkom 12. izlazi

Čupi Pupi
08.08.2012., 18:42
državna stipendija (E kat. ako je bitno)- da li dolazi u 9.mjesecu za rujan ili u 10.-om i za rujan i za listopad...ne sjecam se da li provjeravaju redovnost prije ili poslije rate za rujan
hvala

mrafica
10.08.2012., 00:47
državna stipendija (E kat. ako je bitno)- da li dolazi u 9.mjesecu za rujan ili u 10.-om i za rujan i za listopad...ne sjecam se da li provjeravaju redovnost prije ili poslije rate za rujan
hvala

u 9.mj. je zadnja za ovu akademsku godinu, ako se ostvare uvjeti za iduću onda isplate za 10. i 11. mjesec u 11. mjesecu

markvite
11.08.2012., 17:47
Par pitanja u vezi državne stipendije A. Jedan od uvjeta je: da se nalaze na rang listi 10% (deset posto) najuspješnijih kandidata sukladno propisima matičnog visokog učilišta (rezultati državne mature i/ili rezultati razredbenog postupka). E sad, kako se određuje tih 10 % najboljih? Da li na osnovu 10 % cijelog fakulteta, 10 % određenog odsjeka na fakultetu ili 10 % smjera na nekom odsjeku (jer neki odsjeci imaju više smjerova)? Prema ovome, za studente prve godine, najviše šanse imaju oni koji su prvi na listama s izravnim upisom. Što u slučaju da se prijavi više njih s izravnim upisom, koje je onda mjerilo raspodjele stipendija, jer svi imaju 1000 bodova (matura im je bitna samo za prolaz)? Hvala...

puffcuff
12.08.2012., 09:29
Pozdrav! Kako i kada se prijavljuje za državnu stipendiju na temelju ostvarenog prosjeka na preddiplomskom studiju? :) tnx

Hroštula
13.08.2012., 20:20
Je li moguće dobiti stipendiju na temelju prosjeka na preddiplomskom studiju ako ste prije tog fakulteta studirali na drugom sveučilištu?

Tru
14.08.2012., 17:50
ima li netko nove vijesti u vezi stipendije Zaklade, možemo li se nadat novcima krajem 8. mjeseca?

Drug Tito
16.08.2012., 07:47
ima li netko nove vijesti u vezi stipendije Zaklade, možemo li se nadat novcima krajem 8. mjeseca?

sad već duguju dvije stipendije, laž je da nemaju novaca sramota!!!:503:

grujalo
16.08.2012., 15:53
Zavrsila sam preddiplomski studij i sad upisujem diplomski, primam drzavnu stipendiju. E sad, kad mi sjeda zadnja stidendija? Od 10 ljudi koje sam pitala, dobila sam 5-6 razl odgovora. itko?

psychodramatic
16.08.2012., 22:22
Zavrsila sam preddiplomski studij i sad upisujem diplomski, primam drzavnu stipendiju. E sad, kad mi sjeda zadnja stidendija? Od 10 ljudi koje sam pitala, dobila sam 5-6 razl odgovora. itko?

u rujnu.

unexplainable
19.08.2012., 14:32
Imam jedno možda glupo pitanje, ali molim vas da odgovorite. Riječ je o državnoj stipendiji i zanima me kako mogu saznati da li sam na rang listi 10% najuspješnijih. I da li se to gleda s obzirom na cijeli fakultet, svaka godina zasebno, po smjerovima ili kako?

kdance
20.08.2012., 22:19
Gleda se svaka godina i smjer posebno..a saznat ćeš u tajnice.tako san ja lani..:)

unexplainable
21.08.2012., 07:01
Gleda se svaka godina i smjer posebno..a saznat ćeš u tajnice.tako san ja lani..:)

Hvala ti!:) Nego, imam još jedno pitanje - jel se gleda prosjek svih kolegija koje smo položili, odnosno svih završenih godina ili samo prosjek prethodno završene godine?:misli:

butterfly13
21.08.2012., 10:20
Pozdrav! zanima me da li netko od vas koji primate stipendiju Zaklade ˝Hrvatska za djecu˝ znate na koji broj je moguće dobiti bilo koga iz Zaklade? hvala

~Razor~
21.08.2012., 12:52
Pozdrav! zanima me da li netko od vas koji primate stipendiju Zaklade ˝Hrvatska za djecu˝ znate na koji broj je moguće dobiti bilo koga iz Zaklade? hvala

ovako za sve vrijedi

krajem 9. mjeseca ide predzadnja uplata a krajem 12. mjeseca zadnja uplata

nakon toga najvjerojatnije je vise nece bit :S

prije 15 min sam zvao i tako su rekli

softplaytime
21.08.2012., 17:17
Dal vam je sjela državna ovaj mjesec?

andjeo29
21.08.2012., 19:06
Dal vam je sjela državna ovaj mjesec?

državna za kolovoz je već sjela skupa sa onom za srpanj...

kdance
21.08.2012., 20:44
Hvala ti!:) Nego, imam još jedno pitanje - jel se gleda prosjek svih kolegija koje smo položili, odnosno svih završenih godina ili samo prosjek prethodno završene godine?:misli:

Gleda se prosjek prethodne godine.

butterfly13
23.08.2012., 07:28
ovako za sve vrijedi

krajem 9. mjeseca ide predzadnja uplata a krajem 12. mjeseca zadnja uplata

nakon toga najvjerojatnije je vise nece bit :S

prije 15 min sam zvao i tako su rekli

super :) a jel mi možeš dati broj na koji zoveš...trebala bih neke informacije u vezi ugovora s obzirom da uspisujem apsolventsku..pa da provjerim kod njih. thnx

Sunčiaa
27.08.2012., 06:02
Pitanje za nekog tko ima stipendiju grada Zagreba..Završila sam prvu godinu diplomskog studija s prosjekom 5.0 i položenim svim ispitima u redovnim ljetnim rokovima,imam posebnu rektorovu nagradu i objavljene dve publikacije..Iz prošlih natječaja sam vidjela da traže prijepis ocjena samo prethodno završene godine (znači te prve diplomskog) što mi zapravo i paše jel se nadam da će samo to i gledat, no brine me to što traže i životopis i što zapavo tamo moram napisat da koje godine sam upisala predipl.studij i kad sam završila i tu je moj problem, jel sam predipl. studirala godinu dana više..Da li će me tu automatski eliminiratio? Ili im je to zapravo nebitno pošto diplomski studij gledaju samo?

Shiraz88
27.08.2012., 18:33
Brucošica sam - JP povijest na Hrvatskim studijima. Na upisu su mi rekli da imam najviše bodova od svih brucoša na faksu. Hoću li moći na temelju toga primati državnu stipendiju?

Salle
27.08.2012., 19:37
Brucošica sam - JP povijest na Hrvatskim studijima. Na upisu su mi rekli da imam najviše bodova od svih brucoša na faksu. Hoću li moći na temelju toga primati državnu stipendiju?

vjerojatno hoćeš, prošle godine su dobili svi prvi na rang listi u svojim smjerovima

LO1969VE
31.08.2012., 12:51
Znacu hrvatska za djecu nece vise postojati? :/

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

~Razor~
31.08.2012., 14:54
Izgleda da je tako
Al navodno jos nista nije sigurno
U 9.mjesecu ce se sigurno znat

butterfly13
04.09.2012., 12:52
ima li netko bilo kakav broj na koji se može dobiti nekoga iz Zaklade Hrvatska za djecu?? anyone :confused: please

ivanbozic
04.09.2012., 14:38
Pozdrav
Primam državnu stipendiju, dali ovaj mjesec trebamo primiti zadnju stipendiju za ovu godinu? Završavam prvu godinu i sad me zanima što trebam napravit ili poslat da nastavim primati ovu stipendiju? I kada je onda počinju isplaćivati? Molila bih one koji znaju da odgovore. Hvala :mig:

Mrkvica2503
04.09.2012., 22:10
ima li netko bilo kakav broj na koji se može dobiti nekoga iz Zaklade Hrvatska za djecu?? anyone :confused: please

Nasla sam nesto.. +385 (98) 981 2257 ali mobitel..samo taj broj ima na stranici..probaj saznati ovako ....http://www.imenik.hr/moj/txt/11880

xyz675
05.09.2012., 19:31
Zanimaju me vaša iskustva vezano uz vraćanje državne stipendije... Traže li iz mzoša da se stipendija vrati ukoliko ih nakon datuma završetka preddiplomskog ne obavijestite o tome na vrijeme?:confused:

niđo
05.09.2012., 20:59
evo pitanja za stare stipendiste, kad dolazi zadnja stipendija za ak. godinu 2011/2012. ?

kleoQt
07.09.2012., 18:59
Pozdrav!

Završila sam 2. godinu diplomskog studija, ujedno i zadnju no sada upisujem jednu dodatnu na koju imamo pravo, nešto kao apsolventska recimo. Sve sam odslušala, moram samo položiti par preostalih ispita i napisati diplomski rad.
Primala sam državnu stipendiju i sada u 9. mj. mi sjeda zadnja.
Zanima me moram li ja nešto odjavljivati ili se to automatski blokira?

Štreberica
07.09.2012., 19:45
Ponavljam svoje pitanje od prije par mjeseci sad kad sam riješila godinu, pa možda sad netko naiđe :)

Primala sam Stipendiju Grada Zagreba u 3. i 4. raz. gimnazije (zbog rezultata na državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju) te ju produžila na 1. i 2. god. fakulteta, na koji sam imala izravni upis i ostala u najboljih 10% (ali nisam ostala baš na prvom mjestu). Koliko sam shvatila, na 3. god. ne mogu više produžiti nego bih se eventualno mogla prijaviti za studentsku. Zna li možda netko utječe li primanje te srednjoškolske stipendije na dobivanje studentske? Ima li uopće smisla da se prijavljujem s prosjekom 4,93, 152 ECTS boda (pohađala sam nekoliko predmeta s drugih studijskih programa) i koliko znam apsolutno ničim u kategoriji
znanstveno-stručni i drugi odgovarajući radovi u struci tijekom studija (objavljeni radovi, sudjelovanja u znanstvenim ili stručnim projektima, sudjelovanja i nagrade na značajnim natjecanjima, vrijedna priznanja).
(nisam u svom studiju tako nešto za sada ni mogla postići, ali to nikog ne zanima)? Osim ako se računa držanje dodatne nastave za srednjoškolce, objavljivanje materijala za državnu maturu na webu, sudjelovanje u otvorenom danu fakulteta, moderiranje ovog foruma :D

I ima li netko ideju za koju se drugu stipendiju mogu prijaviti s ovim rezultatima? (Zanimanje nije deficitarno i ne mogu se obvezati da ću raditi izvan Zagreba jer sam se ovom već obvezala da ću raditi u Zagrebu ako u tom trenutku u Zagrebu za mene bude posla.)

studiorum
10.09.2012., 11:37
Ponavljam svoje pitanje od prije par mjeseci sad kad sam riješila godinu, pa možda sad netko naiđe :)

Primala sam Stipendiju Grada Zagreba u 3. i 4. raz. gimnazije (zbog rezultata na državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju) te ju produžila na 1. i 2. god. fakulteta, na koji sam imala izravni upis i ostala u najboljih 10% (ali nisam ostala baš na prvom mjestu). Koliko sam shvatila, na 3. god. ne mogu više produžiti nego bih se eventualno mogla prijaviti za studentsku. Zna li možda netko utječe li primanje te srednjoškolske stipendije na dobivanje studentske? Ima li uopće smisla da se prijavljujem s prosjekom 4,93, 152 ECTS boda (pohađala sam nekoliko predmeta s drugih studijskih programa) i koliko znam apsolutno ničim u kategoriji

(nisam u svom studiju tako nešto za sada ni mogla postići, ali to nikog ne zanima)? Osim ako se računa držanje dodatne nastave za srednjoškolce, objavljivanje materijala za državnu maturu na webu, sudjelovanje u otvorenom danu fakulteta, moderiranje ovog foruma :D

I ima li netko ideju za koju se drugu stipendiju mogu prijaviti s ovim rezultatima? (Zanimanje nije deficitarno i ne mogu se obvezati da ću raditi izvan Zagreba jer sam se ovom već obvezala da ću raditi u Zagrebu ako u tom trenutku u Zagrebu za mene bude posla.)

nemam ti odgovor na pitanja, ali me zanima na koju foru si to produzila stipendiju ? :confused: mislim grada zagreba.. jer i ja sam ju primala i nisam ni znala da se to moze. :(:(:(:(:(:(:(

Štreberica
10.09.2012., 13:29
nemam ti odgovor na pitanja, ali me zanima na koju foru si to produzila stipendiju ? :confused: mislim grada zagreba.. jer i ja sam ju primala i nisam ni znala da se to moze.
Ostvarila sam za vrijeme primanja stipendije rezultat na međunarodnom natjecanju (koliko znam sada može i "samo" na državnom jer su jednoj curi ove god. rekli da može) i bila sam među prvih 10% upisanih (imala sam izravni upis a svi koji ga imaju su 1. tako da i ne znam je li na svom studijskom programu ili na cijelom fakultetu).

blueees
11.09.2012., 12:07
pozdrav svima, jel zna tko hoće li nam državna sjesti do 15.09 ili tako negdje otprilike..???

bar do 25.09 da sjedne :mig:

Drug Tito
11.09.2012., 17:41
EVO ODGOVORA VLADE RH NA FACEBOOKU;Pozdrav, nakon vaših mnogobrojnih upita vezanih za stipendije Zaklade Hrvatska za djecu, danas je pristigao odgovor iz Ministarstva socijalne politike i mladih. Prije svega, u Ministarstvu ističu kako se radi o stipendijama koje se financiraju iz sredstava Hrvatske lutrije, a Zaklada Hrvatska za djecu ima svoj upravni odbor te je neovisna o samom Ministarstvu iako je u njegovoj nadležnosti. Gdje je “zapelo” s novcima? S obzirom da je ekonomska kriza uzela maha, evidentno manje korisnika uplaćuje novce u Hrvatsku lutriju te se posljedično tome budžet za stipendije mnogo slabije puni, što je i razlog za kašnjenje isplata vaših stipendija. U ministarstvu su odlučni pronaći novi način financiranja te ozbiljno pristupaju problemu jer nikako ne žele pristati na to da se stipendije, kako navodite, ukinu. Obećali su nam kako uskoro održati sastanke na tu temu i javiti nama te objaviti na svojim internet stranicama (http://www.mspm.hr/). ........SAD IL IM VJERUJETE ILI LAŽU!:kava:

sarče44
11.09.2012., 18:14
jel čuo netko nešto o tome hoće li nzpuss i ove godine dijeliti deficitarne stipendije? s obzirom na tu situaciju sa zakladom hrvatska za djecu...

glavica salate
11.09.2012., 18:15
moramo li mi slati potvrde zakladi hrvatska za djecu da smo završili godinu ili šta već treba i do kad ako da?

Drug Tito
11.09.2012., 18:27
moramo li mi slati potvrde zakladi hrvatska za djecu da smo završili godinu ili šta već treba i do kad ako da?
NEKA PRVO DAJU PARE ONDA OSTALO

Alpagueur
11.09.2012., 18:50
jel čuo netko nešto o tome hoće li nzpuss i ove godine dijeliti deficitarne stipendije? s obzirom na tu situaciju sa zakladom hrvatska za djecu...

Nisam ništa čuo, no budući da je do ak. god. 2010./2011. ta kategorija bila pod državnom stipendijom, a od tada je jedna od kategorija NZPUSS-a, dijelit će ih, odnosno raspisati natječaj za iste sigurno. Samo je pitanje hoće li biti jednak broj stipendija kao i lani, lani su već bili smanjili broj u odnosu na 2010./2011.

sarče44
11.09.2012., 19:01
super, hvala :)

softplaytime
12.09.2012., 16:29
Pozdrav
Primam državnu stipendiju, dali ovaj mjesec trebamo primiti zadnju stipendiju za ovu godinu? Završavam prvu godinu i sad me zanima što trebam napravit ili poslat da nastavim primati ovu stipendiju? I kada je onda počinju isplaćivati? Molila bih one koji znaju da odgovore. Hvala :mig:

Same here :kava:
Pitala sam tete u referadi i kao navodno da oni njima pošalju obrazac i da to sam faks rješava, sad svakako treba još provjerit jer mi ne treba da zbog gluposti izgubim stipendiju. I tu je netko na forumu napiso da će nam u 11 mj dat stipendiju i za 10 i za 11 mj.
Može li mi ovo netko potvrdit? xD

Alpagueur
12.09.2012., 16:41
Ako primate državnu stipendiju, zaposlenici referade ne će navodno, već sigurno poslati MZOŠ-u sve što MZOŠ treba znati i ako zadovoljavate uvjete za nastavak primanja stipendije, nastavljate primati. U redu, mogu sa sigurnošću reći da se ovo odnosi na A kategoriju, za ostale možda i treba nešto dostaviti no to bi vam valjda bili naglasili.

borntobewinner
12.09.2012., 19:59
Dobivam zbilja oprečne informacije. Kako funkcionira onaj uvjet da se mora biti u 10% najboljih za FFZG? :D

10% najboljih na prijemnom?
10% najboljih po ukupnim bodovima koji su se upisali na faks?
10% najboljih upisanih na studijskom smjeru?

Prvi uvjet sigurno zadovoljavam, drugi vrlo vjerojatno, treći ne. :tuzni: Koji točno gledaju za stipendiju?

Alpagueur
12.09.2012., 20:19
Dobivam zbilja oprečne informacije. Kako funkcionira onaj uvjet da se mora biti u 10% najboljih za FFZG? :D

Prvi uvjet sigurno zadovoljavam, drugi vrlo vjerojatno, treći ne. :tuzni: Koji točno gledaju za stipendiju?

Nemam pojma. No ako u međuvremenu ne saznaš, sigurno ćeš saznati kada u prosincu (najvjerojatnije) predaš obrazac na ovjeru u referadu. Ako tada bude potvrđeno da si među onih 10% koji su bitni za konkuriranje za stipendiju, onda si tamo :)

Naravno, predaj i papire za NZPUSS na ovjeru.

sarče44
12.09.2012., 20:54

žao mi je

f9t_grl
12.09.2012., 21:48
žao mi je
a kako se gleda ako se na drugoj godini prijavljujemo? treba bit u prvih 10% na jednom il mora bit na oba smjera?

satisfaction510
13.09.2012., 00:33
Ovako, upisala sam 3. godinu faksa bez ikakvih zaostataka i koristim državnu stipendiju E kategorije već dvije godine. Do sada sam primala iznos od 700 kn jer sam živjela u studentskom domu, no ove godine nisam ostvarila pravo na dom i zanima me mogu li sada ići na iznos od 800 kn pošto sam podstanar?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Pipi008
13.09.2012., 13:05
Kad izlazi natjecaj za drzavnu stipendiju E kategorije, kad se mogu prijaviti i kako? I sto sve treba za prijavu..ako netko zna..ili je primao... hvala unaprijed.. :)

Pipi008
13.09.2012., 13:06
U vezi Zaklade Hrvatska za djecu i stipendije koju nam jos nisu isplatili, na facebooku pisu da po najnovijem mozda dobijemo u 10. mjesecu :/ ne spominju vise 9. mjesec, odn. kraj 9. mjeseca..

Alpagueur
13.09.2012., 13:13
Kad izlazi natjecaj za drzavnu stipendiju E kategorije, kad se mogu prijaviti i kako? I sto sve treba za prijavu..ako netko zna..ili je primao... hvala unaprijed.. :)

Kraj studenog, početak prosinca, ne očekuj ranije.
Sve će pisati u tekstu natječaja i sve ćeš stići skupiti na vrijeme, ne brini ;) :)

satisfaction510
13.09.2012., 13:15

Natječaj ti izlazi otprilike u prosincu dakle ne prije, ovo je od prošle godine-Prijave se podnose počevši od 5. prosinca 2011. godine do zaključno 14. siječnja 2012. godine.
imaš sve na stranici mzos, jer ti tamo stoji i natječaj od prosle godine i svi kriteriji. Ja ti osobno preporučam ovu stipendiju jer novac nikada nije kasnio i prednost je što ti se prenosi na svaku godinu studiranja samo pod uvjetom da si sve položio, dakle bez prijenosa predmeta. Ovo su ti moji uvjeti s kojima sam ju ostvarila još prije 2 godine, dobila sam ju na temelju ocjena iz srednje škole odmah na prvoj godini faksa i ocjene su bile odlične stvarno, imam jednog roditelja nezaposlenog, a jedan roditelj prima minimalnu plaću dakle oko 2700,00 , imam dvije sestre koje su u srednjoj izvan mjesta prebivališta i to ti je otprilike to na čemu sam ja dobila bodove. ne kažem da nećeš dobiti ako si u boljoj financijskoj situaciji, dosta ti ovisi o ocjenama. najbolje si pročitaj kriterije na mzos.hr i budi uporan/na, isplati se s ovom stipendijom

Nadam se da sam ti pomogla :D sretno!

sarče44
13.09.2012., 13:23
a kako se gleda ako se na drugoj godini prijavljujemo? treba bit u prvih 10% na jednom il mora bit na oba smjera?

i ja sam sad druga godina(ovo za brucoše znam iz osobnog iskustva od prošle godine) :)
moraš na jednom smjeru bit u prvih 10%, ali pretpostavljam da je bonus(radi dojma) ako si na oba

Ovako, upisala sam 3. godinu faksa bez ikakvih zaostataka i koristim državnu stipendiju E kategorije već dvije godine. Do sada sam primala iznos od 700 kn jer sam živjela u studentskom domu, no ove godine nisam ostvarila pravo na dom i zanima me mogu li sada ići na iznos od 800 kn pošto sam podstanar?
Unaprijed hvala na odgovoru.

možeš, ali te najmodavac mora službenoj prijavit kao podstanara. mislim da se to u petrinjskoj negdje obavi, not sure really, ali imaš tu negdje na temi već postova o tome.

borntobewinner
13.09.2012., 13:30
žao mi je

Hvala. :)

Divna logika, da sam upisala češki i latinski s istim brojem bodova dobila bih stipendiju. :D

sarče44
13.09.2012., 14:46
da, nažalost, tako to ide... ali nije to jedina stipendija, možeš se prijavit na nzpuss-ovu ili onu zaklade hrvatska za djecu(ako će je bit) ili tražit od lokalnog grada/općine nešto :)

Ajcoola
13.09.2012., 17:26

Iz pravilnika (imaš na stranici MZOŠ-a):

II. Kategorije stipendija
A - Za dodjelu stipendija za osobito nadarene redovite studente mogu se natjecati redoviti studenti sveučilišnih i stručnih studija uz uvjete:
. da su podnijeli potpunu i pravodobnu prijavu na obrascu A,
. da su u prethodnoj akademskoj godini stekli minimalno 50 ECTS bodova (ne odnosi se na studente u prvoj godini studiranja i studente koji studiraju po starom studijskom programu),
. da se po prosječnoj ocjeni svih položenih ispita tijekom studijskog programa nalaze u 10% (deset posto) najboljih studenata na svojoj godini studija
i
. da se nalaze na rang listi 10% (deset posto) najuspješnijih kandidata sukladno propisima matičnog visokog učilišta (rezultati državne mature i/ili rezultati razredbenog postupka) za akademsku godinu 2011./2012. (odnosi se na studente koji su prvi puta upisali prvu godinu studija).

:kava:

borntobewinner
13.09.2012., 17:31
. da se nalaze na rang listi 10% (deset posto) najuspješnijih kandidata sukladno propisima matičnog visokog učilišta (rezultati državne mature i/ili rezultati razredbenog postupka) za akademsku godinu 2011./2012. (odnosi se na studente koji su prvi puta upisali prvu godinu studija).

:kava:

To sam pročitala ali mi nije odgovorilo na pitanje. :mig:

Sarče, ma znam, hoću, bit će toga :)

robinho05
13.09.2012., 21:11
jel se zna ista u vezi te stipendija zaklada za djecu....odim da jos nije raspisan natjecaj :)

jer koliko se sjecam meni je ta stipendija prosle godine promakla upravo zato sto je bila tako rano....

evomene
13.09.2012., 21:13
Hvala. :)

Divna logika, da sam upisala češki i latinski s istim brojem bodova dobila bih stipendiju. :D

Takva je i kod mene situacija. Na druga dva smjera na fakultetu bih bio 1., a na svom niti s 999 bodova ne bih bio među 10% najboljih zbog izravnih upisa.

Pipi008
13.09.2012., 21:28
Kraj studenog, početak prosinca, ne očekuj ranije.
Sve će pisati u tekstu natječaja i sve ćeš stići skupiti na vrijeme, ne brini ;) :)

Hvala punooo.. ;)

Pipi008
13.09.2012., 21:29
Natječaj ti izlazi otprilike u prosincu dakle ne prije, ovo je od prošle godine-Prijave se podnose počevši od 5. prosinca 2011. godine do zaključno 14. siječnja 2012. godine.
imaš sve na stranici mzos, jer ti tamo stoji i natječaj od prosle godine i svi kriteriji. Ja ti osobno preporučam ovu stipendiju jer novac nikada nije kasnio i prednost je što ti se prenosi na svaku godinu studiranja samo pod uvjetom da si sve položio, dakle bez prijenosa predmeta. Ovo su ti moji uvjeti s kojima sam ju ostvarila još prije 2 godine, dobila sam ju na temelju ocjena iz srednje škole odmah na prvoj godini faksa i ocjene su bile odlične stvarno, imam jednog roditelja nezaposlenog, a jedan roditelj prima minimalnu plaću dakle oko 2700,00 , imam dvije sestre koje su u srednjoj izvan mjesta prebivališta i to ti je otprilike to na čemu sam ja dobila bodove. ne kažem da nećeš dobiti ako si u boljoj financijskoj situaciji, dosta ti ovisi o ocjenama. najbolje si pročitaj kriterije na mzos.hr i budi uporan/na, isplati se s ovom stipendijom

Joj hvala ti punoo punoo..stvarno si mi pomogla.. :)

cuttie_123
13.09.2012., 22:57

Dva ispravka, e kategorija se ne dobiva na temelju ocjena, i nije da moras rijesit sve predmete nego dati uvjet, a svaki faks sam odreduje uvjet :-D

Sent from my LT15i using Tapatalk 2

mLIKOTA
14.09.2012., 09:03
Kakva je procedura za nastavak primanja stipendije sada kad upišem višu godinu? trebam li ja slati njima neke papire ili čekati da se oni jave meni? inače primam državnu stipendiju. hvala.

Dva ispravka, e kategorija se ne dobiva na temelju ocjena, i nije da moras rijesit sve predmete nego dati uvjet, a svaki faks sam odreduje uvjet :-D

Razina E je za socijalne slučajeve, a razina A je za one s boljim ocijenama odnosno one koji su u 10% najboljih prosjeka na godini.

tockyy
14.09.2012., 10:26
Pozdrav!
Da li možda tko ima u blizini da posjetiti bankomat da provjeri da li je danas sjela stipendija?
Pitam iz razloga jer je od travnja do lipnja sjedala uvijek petkom, a za srpanj i kolovoz je sjela dosta rano 12. što je bio četvrtak.

p.s. Znam da objavljuju na stranici mzos-a , al većinom dva dana kasnije nego što uplate :)

Alpagueur
14.09.2012., 11:48
Kakva je procedura za nastavak primanja stipendije sada kad upišem višu godinu? trebam li ja slati njima neke papire ili čekati da se oni jave meni? inače primam državnu stipendiju. hvala.

Odgovor ti piše na prethodnoj strani ove teme.

mrafica
14.09.2012., 14:18
Pozdrav!
Da li možda tko ima u blizini da posjetiti bankomat da provjeri da li je danas sjela stipendija?
Pitam iz razloga jer je od travnja do lipnja sjedala uvijek petkom, a za srpanj i kolovoz je sjela dosta rano 12. što je bio četvrtak.

p.s. Znam da objavljuju na stranici mzos-a , al većinom dva dana kasnije nego što uplate :)

Nije...i objave oni to isti dan uvijek koliko ja znam ;)

cuttie_123
14.09.2012., 17:24
Pa da. Radi. Kao i sve drugo u to gluho doba.

I svi smo juniori. Po uzoru na genijalca Georgea, valjda.

ulix , rebel.

A sto sam ja sad krivo rekla?

Ps. Znam da su jednom kasnili s objavom 3 dana, tako da je moguce da novac sjedne a da ne pise na netu

prebacivan
15.09.2012., 09:05
buduci da ima puno teksta ovdje i da ne citam sve, imam nekoliko pitanja pa bih zamolio nekoga da mi pomogne

dakle, radi se o stipendiji kao 10% najuspjesnijih studenata. ako sam medju 10% najboljih studenata na odredjenom odsjeku fakulteta, znaci li to automatski dobivanje stipendije ili treba zadovoljiti jos koje uvjete?

s druge strane postoji dvojba. mogu se prijaviti za gradsku stipendiju, naknadu za prijevoz i drzavnu stipendiju. e sad, ako produzim gradsku stipendiju ne mogu dobiti naknadu za prijevoz, a nisam siguran hocu li dobiti drzavnu stipendiju s kojom mogu uzimati i naknadu za prijevoz. moze li se tu nesto iskombinirati?

satisfaction510
15.09.2012., 11:24

Ispričavam se na netočnom navodu :mig:

satisfaction510
15.09.2012., 11:49
Sjeća li se netko, kako ide državna stipendija za listopad? i ide li uopće? meni je nešto u magli, ne sjećam se dobro. ali čini mi se da za deseti nismo dobivali jer kao ide za troškove te recenzije i provjere po faksovima. Zna li netko siguran odgovor? Tenkju :D

evomene
15.09.2012., 12:54
buduci da ima puno teksta ovdje i da ne citam sve, imam nekoliko pitanja pa bih zamolio nekoga da mi pomogne

dakle, radi se o stipendiji kao 10% najuspjesnijih studenata. ako sam medju 10% najboljih studenata na odredjenom odsjeku fakulteta, znaci li to automatski dobivanje stipendije ili treba zadovoljiti jos koje uvjete?

Nije dovoljno biti samo među 10%. Ima određen broj stipendija za svaki fakultet pa onda valjda gledaju tko je bio više na listi ako je više prijavljenih, nego broj stipendija koje se dodjeljuju. Možeš pogledati dobitnike stipendije od prošle godine na stranicama mzos-a, a možda piše i negdje drugdje. Mislim da bi broj trebao ostati otprilike isti.

prebacivan
15.09.2012., 22:43
Nije dovoljno biti samo među 10%. Ima određen broj stipendija za svaki fakultet pa onda valjda gledaju tko je bio više na listi ako je više prijavljenih, nego broj stipendija koje se dodjeljuju. Možeš pogledati dobitnike stipendije od prošle godine na stranicama mzos-a, a možda piše i negdje drugdje. Mislim da bi broj trebao ostati otprilike isti.

ok, zanimalo me jer na mom odjelu prosle godine stipendije su dobili prosjecni studenti, dok od najboljih nitko nista...

prebacivan
16.09.2012., 12:22
i jos da pitam, ako je netko dobio drzavnu stipendiju jer su pri upisu na prvu godinu bili prvi i drugi na listi, hoce li se njima automatski produziti stipendija ako zadovolje odredjene kriterije ili ce se i oni s ostalima natjecati, koji jos nisu korisnici stipendija?

mLIKOTA
17.09.2012., 15:00
Ima li itko informaciju isplačuje li se državna za 9. mjesec ili dolazi sa zaostatcima nagodinu? thx

mala shmizla
17.09.2012., 16:46
imam jedno pitanje..naime prijavila bih se za jednu stipendiju za poslijediplomski studij vani...sad zanima me pošto su mi poprilično loše ocjene ima li se smisla javljati?. naime dok sam studirala , morala sam i raditi paralelno tako da mi je bitan bio jedino prolaz, a i nisam nikad razmišljala o poslijediplomskom u to vrijeme.moglo bi me jedino spasiti to da napišem odlično motivacijsko pismo i priložim ocjene sa poslijediplomskog studija gdje sam trenutno i gdje imam sve odlične ocjene.

f9t_grl
18.09.2012., 16:22
jel možda netko primao ovu stipendiju zaklade dobrotvora hrvatskih studenata na www.fohs.hr? koliko ona iznosi?

Tru
18.09.2012., 18:19
zna li netko možemo li se nadati stipendiji Zaklade krajem 9. mjeseca????

Pipi008
18.09.2012., 23:10
zna li netko možemo li se nadati stipendiji Zaklade krajem 9. mjeseca????

A ja ti to bas i ne vjerujem..na facebooku sam vidjela da su rekli prema najnovijem da do desetog mjeseca se ne nadamo..sad neznam jel to istina ili ne...i to samo 1000 kn a ostalih 1000 kn kad skupe... hah..ironicno.. :504: jel zna netko drugi, jel netko zvao ovih dana?

lovestoned10
19.09.2012., 03:43
Možda se pitanje vrtilo već prije, žao mi je ako se ponavlja..
Izašli su rezultati stipendije od MVPEI-a i nisam je dobila. E sad, piše da se žalbe podnose predstojnici Državnog ureda, šta ja nemam pojma di je, šta je, a ni kako se to podnosi.

Pa može neka pomoć? :mig:

Omegol
19.09.2012., 09:12
Ekipa, pitanje za sve koji primaju stipedniju na diplomskom. Naime završio sam preddiplomski studiji i primao sam državnu stipendiju. Sad me zanima,
1. kada se mi koji smo upisali prvu godinu diplomskoga prijavljujemo za stipendije MZOŠ-a, i
2. ako eventualno dobijemo stipendiju kako ćemo znati da smo je dobili, budući da na rezultatima natječaja od prošle godine nisam vidio da je itko sa diplomskoga studija dobio stipendiju, jer su svi dobitnici stipendije bili sa preddiplomskog. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Tru
19.09.2012., 09:53
A ja ti to bas i ne vjerujem..na facebooku sam vidjela da su rekli prema najnovijem da do desetog mjeseca se ne nadamo..sad neznam jel to istina ili ne...i to samo 1000 kn a ostalih 1000 kn kad skupe... hah..ironicno.. :504: jel zna netko drugi, jel netko zvao ovih dana?

aha, ma i ja sam to vidjela na fejsu... ma ne znam stvarno, to je jedina stipendija za koju imam uvjete, sad više neću moći žderat ko' malo krmče :D

borntobewinner
19.09.2012., 18:48
Ako mi u natječaju za stipendiju traže dvije preporuke, od koga bih to trebala tražiti? :D

kleoQt
19.09.2012., 18:57
Kad će državna za rujan :504:

kralj irud
19.09.2012., 21:09
pozdrav!
Treba mi par informacija vezanih za državnu stipendiju. Brucoš sam i bio sam u 10% najboljih u rang listi, a ujedno sam i dijete HRVI, dragovoljca. Pitanje je, mogu li se ja prijavit za stipendiju A i D1 u isto vrijeme, pa koju dobijem, bi li to bio problem?

Alpagueur
19.09.2012., 21:30
pozdrav!
Treba mi par informacija vezanih za državnu stipendiju. Brucoš sam i bio sam u 10% najboljih u rang listi, a ujedno sam i dijete HRVI, dragovoljca. Pitanje je, mogu li se ja prijavit za stipendiju A i D1 u isto vrijeme, pa koju dobijem, bi li to bio problem?

A tko ti brani? Možeš, nije bitno na koliko njih si se prijavio, već jesi li potpisao ugovor za samo jednu ili ne.

Pipi008
19.09.2012., 23:07
aha, ma i ja sam to vidjela na fejsu... ma ne znam stvarno, to je jedina stipendija za koju imam uvjete, sad više neću moći žderat ko' malo krmče :D

Hahaahahah..e kad god pricam ili razmisljam o tome kasnjenju sjetim se toga komentara u vezi krmceta malog, hahahah.. :rofl:

neredica
20.09.2012., 10:25
Pozdrav!

Ima li netko da prima 800 kn državne stipendije na račun podstanarstva?
Molim da se javi jer mi trebaju neke informacije.

Hvala! :cerek:

blueees
20.09.2012., 11:06
pozdrav ekipa,

prošle godine sam na 5oj godini faksa (diplomskom studiju) primao državnu stipendiju E kategorije. Neću stići do kraja 9og mjeseca diplomirati, pa ću produžiti godinu, pa me zanima može li mi tko reći imam li pravo opet tražit državnu stipendiju, pošto i dalje službeno studiram?

kleoQt
20.09.2012., 11:48
pozdrav ekipa,

prošle godine sam na 5oj godini faksa (diplomskom studiju) primao državnu stipendiju E kategorije. Neću stići do kraja 9og mjeseca diplomirati, pa ću produžiti godinu, pa me zanima može li mi tko reći imam li pravo opet tražit državnu stipendiju, pošto i dalje službeno studiram?

Nemaš nažalost.

blueees
20.09.2012., 11:59
Nemaš nažalost.

Hvala na info!Ok, nije bed ;) bogata je naša država , snaći ću se nekako ;)

vancij
20.09.2012., 12:43

upravo dobila zakladu, kaže teta koja radi tamo da će predzadnja uplata svakako ići sada krajem rujna, prije 10.mj. a zadnja iskreno da trebaju sakupiti novce ali jednom će biti jer tako stoji u ugovoru, moraju je isplatiti, e pa barem nešto...... nadam se da mi je rekla istinu ne da me se samo htjela riješiti....zvučala je iskreno
pozz

Tru
20.09.2012., 12:53
upravo dobila zakladu, kaže teta koja radi tamo da će predzadnja uplata svakako ići sada krajem rujna, prije 10.mj. a zadnja iskreno da trebaju sakupiti novce ali jednom će biti jer tako stoji u ugovoru, moraju je isplatiti, e pa barem nešto...... nadam se da mi je rekla istinu ne da me se samo htjela riješiti....zvučala je iskreno
pozz

nadam se da je stvarno bila iskrena... znači onda nakon tih zadnjih isplata Zaklade više neće biti??

Pipi008
20.09.2012., 13:50
pozz

Aa super..nadam se i ja da je tako..sad samo moramo cekati.. :) i da, ne vjerujem da cebiti te stipendije jos..kazu svi da ne..a i logicno nekako..i ovo nam ne mogu isplatiti..

tockyy
20.09.2012., 20:21
Kad će državna za rujan :504:

Vidim ovaj mjesec se jako žure da je uplate:503:
Mislim da će sutra pošto je većinom bila uplaćena petkom, a na njihovoj stranici piše da najkasnije do 25-og :mig:

kaylaaa20
21.09.2012., 19:38
Može li mi neko reć koje sve srednjoskolske stipendije postoje?osim braniteljske,tražim a ne mogu nista nać,trebalo bi mi nesto poput državne,A kategorije,dakle gdje se gleda prosjek,jel postoji nesto takvo?

llaala
21.09.2012., 22:14
Dobra vecer ljudi, molim vas mi pomozite tko zna,
ove godine planiram se natjecati za stipendiju E, i citajuci po forumu shvatila sam da studenti koji su ju jednom primili nastavljaju ju primati i iducih godina ako upisu godinu redovito, uz nikakve vise dokumente, E SAD MENE ZANIMA kako ce mzos znati jesu li se njihovi bodovi mozda smanjili,jer mozda se netko u obitelji zaposlio i sl,pa mozda vise nebi usli u taj broj nekoliko studenata tj stipendija koje su odredene za taj fakultet,nego bi netko drugi novi mogao upasti? ili ovi studenti kojima se samo nastavlja stipendija ni ne budu na toj listi koja izade svake godine na mzos nego budu samo novi primatelji?
Oprostite sto sam sve smuckala, nadam se da cete shvatiti :)

Salle
21.09.2012., 22:28
Dobra vecer ljudi, molim vas mi pomozite tko zna,
ove godine planiram se natjecati za stipendiju E, i citajuci po forumu shvatila sam da studenti koji su ju jednom primili nastavljaju ju primati i iducih godina ako upisu godinu redovito, uz nikakve vise dokumente, E SAD MENE ZANIMA kako ce mzos znati jesu li se njihovi bodovi mozda smanjili,jer mozda se netko u obitelji zaposlio i sl,pa mozda vise nebi usli u taj broj nekoliko studenata tj stipendija koje su odredene za taj fakultet,nego bi netko drugi novi mogao upasti? ili ovi studenti kojima se samo nastavlja stipendija ni ne budu na toj listi koja izade svake godine na mzos nego budu samo novi primatelji?
Oprostite sto sam sve smuckala, nadam se da cete shvatiti :)

Kad je dobiješ, primaš je dok god si redovan i redovit student. ali mislim da se moraš posebno prijavljivati za preddiplomski, a posebno za diplomski studij

llaala
21.09.2012., 22:32
Kad je dobiješ, primaš je dok god si redovan i redovit student. ali mislim da se moraš posebno prijavljivati za preddiplomski, a posebno za diplomski studij

aha, hvala na odg, a jel budu ti "stari" na popisu od mzos? jer ako da,zar ne bude onda lista puna tih od prije (bez obzira jel im se stanje promijenilo) pa za onda ove "nove" ne bude mjesta ako recimo imaju malo manje bodova od starih primatelja? konkretno imaju 3 osobe sa 750 bodova,ja sam si izracunala imala bi preko 900,,hocu li ja njih onda izgurati pa oni nece dobivati stipendiju vise ili? zaista ne razumijem :/

BlackLotus
21.09.2012., 22:36
bez obzira na financijsko stanje, nastavljaš primati stipendiju dok god redovito daješ godine. posebno se priajvljuje za preddiplomski, posebno za diplomski studij-dakle kad završiš preddiplomski moraš ponovno na natječaj.

stari primatelji ne oduzimaju stipendije novima, novi natječaj je novi natječaj i prima nove ljude

llaala
21.09.2012., 22:38
bez obzira na financijsko stanje, nastavljaš primati stipendiju dok god redovito daješ godine. posebno se priajvljuje za preddiplomski, posebno za diplomski studij-dakle kad završiš preddiplomski moraš ponovno na natječaj.

stari primatelji ne oduzimaju stipendije novima, novi natječaj je novi natječaj i prima nove ljude

ahaaaaa,sad razumijem,pa to je onda odlicno :D hvala puno

baby doll
22.09.2012., 14:37
Može li mi netko napisati kako su ove godine išle isplate za tu stipendiju za djecu Hrvatske? Kada su kasnile i jesu li došle u srpnju i kolovozu? Koje rate sad još trebaju doći?

talisman
22.09.2012., 15:38
primam državnu stipendiju (700 kn). zanima me nastavlja li se ta stipendija ili se moraju opet slati papiri ?

glavica salate
22.09.2012., 15:44
jel možda netko primao ovu stipendiju zaklade dobrotvora hrvatskih studenata na www.fohs.hr? koliko ona iznosi?

i mene zanima
pa itko?

BlackLotus
22.09.2012., 15:50
ahaaaaa,sad razumijem,pa to je onda odlicno :D hvala puno

;) nema na čemu

primam državnu stipendiju (700 kn). zanima me nastavlja li se ta stipendija ili se moraju opet slati papiri ?

tvoj fax im šalje papire (ako si na istoj razini studija)
ako si sad 1.god diplomskog, moraš slat opet kad bude natječaj :D

Majaaa21
23.09.2012., 02:02
Evo, i ja imam jedno pitanjce! :) Naime, primam državnu stipendiju E kategorije..ljetos sam završila preddiplomski i sad upisujem diplomski..jasno mi je da moram ponovno na natječaj..No, mene zanima koliko ja još stipendija primam? Mislim da sam čitala negdje da bih kao trebala samo još za 9. mjesec i to je to. ALI (možda griješim), šta nije da se državna stipendija prima svih 12 mjeseci? po tome bih ja trebala primati još 4 mjeseca..sjećam se kad sam dobila prvu stipendiju, dobila sam zaostatke za 1.,2.,3. i normalno za 4. mjesec..a 10.,11. i 12. mjesec ništa, što me navodi na to da pomislim kako se ta stipendija prima od 1.-og do 12.-og mjeseca..ispričavam se na ovako ''dugom'' postu i nadam se nekom provjerenom odgovoru :) hvala :cerek:

mrafica
23.09.2012., 09:28
Evo, i ja imam jedno pitanjce! :) Naime, primam državnu stipendiju E kategorije..ljetos sam završila preddiplomski i sad upisujem diplomski..jasno mi je da moram ponovno na natječaj..No, mene zanima koliko ja još stipendija primam? Mislim da sam čitala negdje da bih kao trebala samo još za 9. mjesec i to je to. ALI (možda griješim), šta nije da se državna stipendija prima svih 12 mjeseci? po tome bih ja trebala primati još 4 mjeseca..sjećam se kad sam dobila prvu stipendiju, dobila sam zaostatke za 1.,2.,3. i normalno za 4. mjesec..a 10.,11. i 12. mjesec ništa, što me navodi na to da pomislim kako se ta stipendija prima od 1.-og do 12.-og mjeseca..ispričavam se na ovako ''dugom'' postu i nadam se nekom provjerenom odgovoru :) hvala :cerek:

Zadnja će ti bit u 9. mjesecu kako si i rekla :) (prvu godinu kad dobiješ stipendiju primaš je 9, a ne 12 mjeseci...)

Majaaa21
23.09.2012., 09:57
Zadnja će ti bit u 9. mjesecu kako si i rekla :) (prvu godinu kad dobiješ stipendiju primaš je 9, a ne 12 mjeseci...)
Ahaa, okej. Hvala ti puno. ;)

talisman
23.09.2012., 16:42
;) nema na čemu

tvoj fax im šalje papire (ako si na istoj razini studija)
ako si sad 1.god diplomskog, moraš slat opet kad bude natječaj :D

sad ću drugu godinu preddiplomskog. : D .
pročitah post ispod, ovog tvog, da kad prvi put primaš stipendiju da ju primaš 9 mjeseci, a ne 12 mjeseci. jel to istina ili sam ja krivo shvatila ?

niđo
24.09.2012., 12:51
dobro sta je sa drzavnom? su zaboravili na nas?

tripl t
24.09.2012., 13:48
dali su nam dvi odjednom sad ima da ne dođe do zadnjeg dana

mayich18
24.09.2012., 16:20
Poštovanje.Prošle godine upisala sam prvu godinu stručnog studija i dobila sam državnu stipendiju za E kategoriju.Zanima me da li ću sad u 9.mj dobiti zadnju stipendiju i iduću dobiti tek u 1.mjesecu?Ili ću dobivati stipendiju i za 10.,11.,12.mjesec?

user100
24.09.2012., 16:21
Sad i nije cudno da se ceka duze jer ministarstvo mora cekati da svi fakulteti dostave liste tko ce sve dobivati stipendiju, a znam da moj faks nije to mogao dostaviti do sada...

melisas
24.09.2012., 16:36
Zaklada Hrvatska za djecu? Jel ima kakvih novosti? osim pustih obećanja "bit će sljedeći tjedan,sljedeći mjesec, krajem 9.mjeseca..."

studentica86
24.09.2012., 17:06
dobro sta je sa drzavnom? su zaboravili na nas?

Frendica im je slala mail i rekli su da će isplatiti 26-og, a ako ne tada onda do kraja tjedna...

Empire of dirt
24.09.2012., 17:43
Da provjerim iako je vjerojatno već bilo pitanje, uplata za 9. mjesec je zadnja za prethodnu godinu? Ili prva za nadolazeću? Jer završila sam preddiplomski pa me zanima hoću li dobiti još tu jednu uplatu. :ne zna:
Pričam o državnoj.

BlackLotus
24.09.2012., 19:27
trebala bi dobit
SVI bi trebali dobit
kog vraga čekaju više :503:

saska-bm
24.09.2012., 20:19
Prvi sam razred opće gimnazije, osnovnu školu sam prolazila sa 5.0, nisam dijete branitelja ni ista ostalo od toga. Ima li ikakve šanse da mogu dobit stipendiju ako nastavim sa odlicnim prosijekom?

cyanigosa
24.09.2012., 20:59
Nisan siguran jel moš dobit u prvom razredu srednje ali u drugom bi već trebala moć. Općina bi to trebala financirat, kod mene u Kaštelima srednjoškolci 400 fakultetlije 800 ćuna :zubo:

NaturePhoenix
25.09.2012., 07:46
Sad cu upisat 2. god diplomskog odnosno (5-ta po starom)
Ove godine sam primao drzavnu grupe A, pa me zanima da li cu i dalje primati
drzavnu ako sam ostao medju 10%, pitam jer sam nesto kao cuo da apsolventima ne daju stipendiju

melisas
25.09.2012., 07:58
Ako sam te dobro shvatila, ti ćeš sad upisati 5. godinu fakulteta? Apsolvent postaješ kad odslušaš sva predavanja 5.godine, a ne upisom na 5.godinu....

NaturePhoenix
25.09.2012., 10:34
Ako sam te dobro shvatila, ti ćeš sad upisati 5. godinu fakulteta? Apsolvent postaješ kad odslušaš sva predavanja 5.godine, a ne upisom na 5.godinu....

ok, znaci primam jos ovu god

blueees
25.09.2012., 11:07
Hoće li ta državna za 9 mjesec više!! :504::504::504::ne zna::ne zna:

nikolina29
25.09.2012., 13:51
Zbog učestalih upita, obavještavamo sve studente - korisnike državne stipendije da Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta isplaćuje državne stipendije najkasnije do 25.-og u mjesecu za tekući mjesec (npr. stipendija za rujan bit će isplaćena najkasnije do 25. rujna).
možda po njihovom kalendaru nije 25-i :504: :503:

niđo
25.09.2012., 18:56
Zbog učestalih upita, obavještavamo sve studente - korisnike državne stipendije da Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta isplaćuje državne stipendije najkasnije do 25.-og u mjesecu za tekući mjesec (npr. stipendija za rujan bit će isplaćena najkasnije do 25. rujna).
možda po njihovom kalendaru nije 25-i :504: :503:

da si cito zadnju stranicu napisano je da ce sutra najvjerovatnije sjest a ako ne sutra onda do kraja tjedna

blueees
25.09.2012., 19:02
da si cito zadnju stranicu napisano je da ce sutra najvjerovatnije sjest a ako ne sutra onda do kraja tjedna

pročitali smo mi to amigo, ali oni na stranicu od mzoš napišu da do 25.09 stiže...mogli su bar tamo obavijest staviti.

nikolina29
25.09.2012., 19:58

wow hvala što si mi rekao. :504: vidjela sam to :durica
napisala sam ovo jer ako kažu jedno nek se drže toga :)

Frigg
25.09.2012., 23:25
Oj, ekipo iz Ministarstva, dajte više te novce jer od nečega treba platiti prijavu na diplomski! :S

melisas
26.09.2012., 08:26
http://danas.net.hr/hrvatska/stipendije-im-kasne-jer-hrvati-ne-kockaju-dovoljno?fb_action_ids=4775956923265&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224775956923265%22%3A2472879 85393366%7D&action_type_map=%7B%224775956923265%22%3A%22og.rec ommends%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

blueees
26.09.2012., 10:17
Ma stvarno su jadni....jadni Bože di mi živimo...opet moram od drugih posuđivat novac da si doslovno kupim marmeladu

Pipi008
26.09.2012., 10:19
http://danas.net.hr/hrvatska/stipendije-im-kasne-jer-hrvati-ne-kockaju-dovoljno?fb_action_ids=4775956923265&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224775956923265%22%3A2472879 85393366%7D&action_type_map=%7B%224775956923265%22%3A%22og.rec ommends%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

Uzas..dakle, jos nista.. :504: cekati jos uvijek, uvijek cekati, samo cekati, a nikad nistaaaa... :503:

Pipi008
26.09.2012., 10:24
Ma stvarno su jadni....jadni Bože di mi živimo...opet moram od drugih posuđivat novac da si doslovno kupim marmeladu

:rofl: :rofl: :rofl: ha ha ha . . . :rofl: joj stvarno smo jadni. . .

tripl t
26.09.2012., 11:27
toliko kuna imam u đepu da bi radije da mi kasne stvari nego stipendija
:rolleyes:

argument
26.09.2012., 12:27
upravo sam zvao u ministarstvo i rekli su mi da danas ide isplata... ooooo jeeeeee

tripl t
26.09.2012., 12:43
upravo sam zvao u ministarstvo i rekli su mi da danas ide isplata... ooooo jeeeeee
super, ako neko moze provjerit preko neta neka javi

blueees
26.09.2012., 12:50

aleluja više :amen:

studentica86
26.09.2012., 13:21
super, ako neko moze provjerit preko neta neka javi

Sjela stipendija na žiro...:)

melisas
26.09.2012., 13:24
Blago vama, napokon vam stigla lova....
a mi od zaklade nek i dalje čekamo.... i igramo igre na sreće da nam prije isplate :/

BlackLotus
26.09.2012., 13:24
SJEEEEEEEEEEEELAAAAA JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

OMG HVALA TI DRAGI BOŽE

blueees
26.09.2012., 14:52
ja svoju podigao prije :))) fak yea

Tru
26.09.2012., 17:16

istina, da nije tragično bilo bi komično... troše novce na silne gluposti umjesto da ih ulože u nas studente koji želimo nešto postići... stvarno ne znam što bih više rekla, ali jednostavno... preloše

NaturePhoenix
26.09.2012., 23:11
Zna li itko je li se ikad prije desilo da uplate za mjesec listopad malo ranije nego sto obicno uplacuju stipendije za ostale mjesece(kao na primjer kroz par dana, ili pak zajedno sa uplatom za mjesec rujan) jer ipak je listopad u kojem su troskovi veci zbog pocetka godine

BlackLotus
27.09.2012., 09:27
Zna li itko je li se ikad prije desilo da uplate za mjesec listopad malo ranije nego sto obicno uplacuju stipendije za ostale mjesece(kao na primjer kroz par dana, ili pak zajedno sa uplatom za mjesec rujan) jer ipak je listopad u kojem su troskovi veci zbog pocetka godine

nećeš je dobit uopće u listopadu...
u listopadu faxevi šalju podatke, kad ih obrade kreću stipendije ponovno

melisas
28.09.2012., 10:57
Sjela i stipendije od Zaklade .... Nije sve, al je jedna rata...

~Razor~
28.09.2012., 13:33
Sjela i stipendije od Zaklade .... Nije sve, al je jedna rata...

potvrdujem,jos ima jedna ako se ne varam

samo kad ce se znat hoce nova stipendija ici za iducu godinu ?

KCmatija
29.09.2012., 11:54
koje su 'aktualne' stipendije, znam za državnu i od gradova.
Znaci one koje daju veci broj stipendija? (za vise studenata) :ne zna:

Alpagueur
29.09.2012., 12:08
Imaš još NZPUSS, oni daju veći broj, prošle godine ih je bilo 800, prije toga 1000. I to je to, natječaj za tako velik broj stipendija još jedino oni raspišu. No opet to ne ispadne previše po pojedinačnom fakultetu kada se sve raspodijeli po fakultetima.

Tru
29.09.2012., 20:55
potvrdujem,jos ima jedna ako se ne varam

samo kad ce se znat hoce nova stipendija ici za iducu godinu ?

mene zanima hoće li Zaklada imat natječaj za novu akademsku godinu?

~Razor~
30.09.2012., 11:54
mene zanima hoće li Zaklada imat natječaj za novu akademsku godinu?

da to i ja kazem,uvelike bi mi olaksalo sve D:

jel zva netko ?

Drug Tito
01.10.2012., 07:09
Djeco radite pritisak i dalje za zadnju ratu :rofl:

luka_
01.10.2012., 18:27
Treba li za državnu stipendiju A kategorije (nastavak primanja od prošle godine koja mi je bila prva) slati nekome nešto, ili će se automatski produžiti?

tamy88
01.10.2012., 19:37
poz ,primam stipendiju mzoš,diplomirala sam u 7 mj, nisam im još javila, sada za 9 mj sam dobila stipendiju ( i mislim da više neću kad vide da nisam upisala apsolventsku) pa me zanima pta sad, da li mogu oni tražiti povrat nova i da li ću biti kažnjena sto sam diplomirala u roku??? i ako da,vračam li samo za 8 i 9 mj ili??? hvala

mjesam
02.10.2012., 20:28
E, ljudi, imam ovakvu situaciju...

Završio sam 1. godinu strojarstva ( u Zagrebu) i sad upisao 2. godinu, na 1. sam skupio svih 60 ECTS-a i prosjek mi je 3,50.

Imam brata i sestre na školovanju i niska primanja...

Može mi netko reći, tko zna sasvim slučajno, za koju stipendiju imam neke bolje šanse... izuzevši: Državnu E kategorije i za djecu branitelja.

Hvala puno unaprijed.:)

LO1969VE
03.10.2012., 15:21
poz ,primam stipendiju mzoš,diplomirala sam u 7 mj, nisam im još javila, sada za 9 mj sam dobila stipendiju ( i mislim da više neću kad vide da nisam upisala apsolventsku) pa me zanima pta sad, da li mogu oni tražiti povrat nova i da li ću biti kažnjena sto sam diplomirala u roku??? i ako da,vračam li samo za 8 i 9 mj ili??? hvala

Da ti to nisu zaostale dve rate?

Djeco radite pritisak i dalje za zadnju ratu :rofl:

Znaci istina je da prestaju sa radom? Ima li im smisla onda nositi potvrdu o polozenim ispitima ili ti upisu u novu godinu??

darkilla
04.10.2012., 15:11
jel netko zna kako funkcioniraju stipendije na diplomskom..odnosno sto ako se ne diplomira odmah u prvom roku nego se uzme apsolventska?

terpsihora7
04.10.2012., 21:34
da to i ja kazem,uvelike bi mi olaksalo sve D:

jel zva netko ?

Dragi moji. U vezi zaklade HRVATSKA ZA DJECU, bila sam tamo prije 2 dana, uzela sam sve svoje dokumente. I onako usput sam pitala jednu tetu tamo da li će ove godine biti natječaja.
Rekla je da ništa još ne znaju sa sigurnošću, ali da za par dana imaju vijeće. Onda je još samo nadodala da AKO UOPĆE i bude stipendija, da će biti samo za studente, ali ne i za srednjoškolce.
To je nažalost bilo za očekivati. :flop:

mjesam
04.10.2012., 23:02
itko?

mjesam
04.10.2012., 23:04
E, ljudi, imam ovakvu situaciju...

Završio sam 1. godinu strojarstva ( u Zagrebu) i sad upisao 2. godinu, na 1. sam skupio svih 60 ECTS-a i prosjek mi je 3,50.

Imam brata i sestre na školovanju i niska primanja...

Može mi netko reći, tko zna sasvim slučajno, za koju stipendiju imam neke bolje šanse... izuzevši: Državnu E kategorije i za djecu branitelja.

Hvala puno unaprijed.

Itko?

glavica salate
07.10.2012., 08:59
zna li tko kada je prošle godine bio objavljen natječaj nzpuss-a za dodjelu stipendija studentima tj., od kada do kada je trajao?
hvala

Alpagueur
07.10.2012., 09:04
zna li tko kada je prošle godine bio objavljen natječaj nzpuss-a za dodjelu stipendija studentima tj., od kada do kada je trajao?
hvala

Aha. Stranica NZPUSS-a ima sve odgovore na takvo i tomu slična pitanja. Samo se klikne na link "Arhiva" i malo traži. ;)

http://www.nzpuss.hr/JavniNatjecajNZPUSSa

glavica salate
07.10.2012., 11:49
Aha. Stranica NZPUSS-a ima sve odgovore na takvo i tomu slična pitanja. Samo se klikne na link "Arhiva" i malo traži. ;)

http://www.nzpuss.hr/JavniNatjecajNZPUSSa

hvala
tražila sam to al nisam uočila tu arhivu
:)

wargo
07.10.2012., 18:12
zna li netko nešto o tome da će Hrvatska za djecu tražiti povrat stipendija od onih koji nisu redovno dali godinu ? ja sam primala njihovu 2010/11 i nisam redovno dala godinu, tj pisalo je na potvrdi koju moram tamo dostaviti ''ponovni upis 2. godine'', međutim nitko mi nije ništa rekao o vraćanju. niti sam išta čula o tome da je itko ika vraćao stipendiju njihovu.
nekidan je kolegica koja isto nije ovu godinu redovno dala.. otišla odnijeti im potvrdu i teta tamo joj je rekla da će morat vratit, skupa sa svim ljudima koji su primali od 2009/10 do sada... navodno da su počeli slati ljudima dopise. ja nisam još ništa primila, je li tko primio štogod ili zna nešto više o tome ?

teaa0612
08.10.2012., 02:11
prima li netko ovu stipendiju koju nudi fohs?

znatizeljaaaa
09.10.2012., 14:59
Pozdrav!
Prva sam godina uciteljskog fakulteta(redovan student).
Kad se i kome moram prijaviti,koji su sve dokumenti potrebni ukoliko se zelim "natjecat" sa ocjenama sa fakulteta?

cruce
09.10.2012., 16:14
E ovako: imam jos tjedan dana da upisem specijalisticki studij na ERF-u. Kvaka je u tome sto nemam novac (11.000 kuna semestar). Zna li itko ikakvu shemu, kako doci do stipendije ako uopce ima takvih stipendija koja bi mi pokrila skolarinu? Hvala :)

Alpagueur
09.10.2012., 18:46
Pozdrav!
Prva sam godina uciteljskog fakulteta(redovan student).
Kad se i kome moram prijaviti,koji su sve dokumenti potrebni ukoliko se zelim "natjecat" sa ocjenama sa fakulteta?

Ako si sada prva godina, možeš se natjecati samo s plasmanom na DM. Ne i sa ocjenama.

E ovako: imam jos tjedan dana da upisem specijalisticki studij na ERF-u. Kvaka je u tome sto nemam novac (11.000 kuna semestar). Zna li itko ikakvu shemu, kako doci do stipendije ako uopce ima takvih stipendija koja bi mi pokrila skolarinu? Hvala :)

Nisam siguran postoje li stipendije za postdiplomske studije. Provjeri doduše na www.stipendije.info.

Salle
09.10.2012., 19:45
Ako si sada prva godina, možeš se natjecati samo s plasmanom na DM. Ne i sa ocjenama.

može i sa plasmanom na rang listi faksa

Alpagueur
09.10.2012., 20:17
može i sa plasmanom na rang listi faksa

Aha, to je znači odvojeno? Mislio sam da je to jedno te isto :)

EmmaBovary
09.10.2012., 22:18
Pozdrav!
Mogu li primati više od jedne stipendije? Ako ne, koja bi bila najviša za redovnoga studenta druge godine preddiplomskoga studija humanističkih znanosti s prosjekom 4.44?
Unaprijed puno hvala

Alpagueur
09.10.2012., 22:59
Pozdrav!
Mogu li primati više od jedne stipendije? Ako ne, koja bi bila najviša za redovnoga studenta druge godine preddiplomskoga studija humanističkih znanosti s prosjekom 4.44?
Unaprijed puno hvala

Baš "stipendije" ne možeš. Posatoji međutim mogućnost primanja stipendije i nekog oblika novčane pomoći od grada ili županije - konkretno, moja bivša je primala državnu E kategorije i još nešto od općine i to je išlo tako.

Najviša moguća je ona stipendija grada Zagreba, no nije vrlo izgledno da ćeš ju i dobiti s tim prosjekom (minimalni za prijavu je 4,00).
Iduća je NZPUSS, nakon nje državna A kategorije, a nakon toga, gradske/općinske ili županijske, ovisi odakle si i gdje studiraš. No o takvim stipendijama ne znam ništa.

kaata
10.10.2012., 14:56
kada otprilike objave natječaj za stipendije grada zagreba?

CBGB
10.10.2012., 16:23
Mzoš mi treba povećati mjesećnu ratu stipendije sa 500 na 700kn,pa su mi rekli da moram sam napisati obavijest o promjeni vrste smještaja tijekom studija i poslati im u ZG.
Ima netko da je to pisao prije,pa da vidim otprilike kako izgleda?

Štreberica
10.10.2012., 18:59
kada otprilike objave natječaj za stipendije grada zagreba?
Za učenike zadnji radni dan u rujnu, za studente zadnji radni dan u listopadu. http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=34591

prebacivan
10.10.2012., 23:04
kad je obicno natjecaj za drzavnu i koliko iznosi a kategorije?

Salle
11.10.2012., 14:13
krajem godine,
500 kn ako studiraš gdje živiš, 700 ako si u domu, 800 ako si podstanar

CAFC
11.10.2012., 16:07
ja sam sad 2. godina preddiplomskog i već godinu dana primam državnu A kategorije - jel mi može netko objasnit koji je sad postupak dalje, tj. kada će se objaviti i gdje tko dalje prima i kada će se isplatiti stipendije za listopad i nadalje?
hvala puno! :D

BlackLotus
11.10.2012., 18:07
krajem godine,
500 kn ako studiraš gdje živiš, 700 ako si u domu, 800 ako si podstanar

500kn ako si kod roditelja, 700 ako si u domu, 800 ako si podstanar :zubo:

ja primam 800 iako sam iz ZG i studiram u ZG jer živim sama u podstanarskom stanu

melis07
11.10.2012., 20:07
imam jedan upit u vezi državne sitpendije. Naime, ja sam prošle godine potpisala ugovor za državnu stipendiju E kategorije u kojem piše da se stipendija prima dokle se redovito ispunjavaju obaveze. Ove godine sam upisala 4.godinu Pravnog fakulteta, pa me zanima da li i dalje zadržavam stipendiju budući da kod nas se ne upisuju 3+2 godine, nego se normalno upisuje 4.godina kao i svaka prethodna?

Alpagueur
11.10.2012., 20:20
imam jedan upit u vezi državne sitpendije. Naime, ja sam prošle godine potpisala ugovor za državnu stipendiju E kategorije u kojem piše da se stipendija prima dokle se redovito ispunjavaju obaveze. Ove godine sam upisala 4.godinu Pravnog fakulteta, pa me zanima da li i dalje zadržavam stipendiju budući da kod nas se ne upisuju 3+2 godine, nego se normalno upisuje 4.godina kao i svaka prethodna?

Zadržavaš :)

vancij
12.10.2012., 07:02
pronašla sam natječaj za stipendije rotary kluba za 2012/2013. na stranicama stipendije.info e sada tamo osim nekog kraćeg teksta natječaja ne piše ništa drugo niti postoji kakav link gdje bi pisalo točno koja dokumentacija se traži niti postoji li kakav obrazac za prijavu, sve je općenito da se gleda prosjek ocjena preporuke profesora i socijalni status, ali točno što od dokumenata ne piše. Znam da se možda podrazumijeva ali zapravo svaka stipendija ima neke svoje obrasce i dokumente koje traži pa mi se ovo čini jako nedorečeno, a ne da mi se ulupati preko 200kn za sve prijepise i potvrde i ovjere pa da mi na kraju nešto usfali. Osim toga na njihovim stranicama nisam pronašla nikakav natječaj. Zna li tko štogod o toj stipendiji, inače stipendija je 1600kn za 10 mjeseci. Koliko je pouzdana iskustva ima li itko kakva?
i hvala:mig:

Maisie
12.10.2012., 14:57
ja sam primala njihovu 2010/11 i nisam redovno dala godinu, tj pisalo je na potvrdi koju moram tamo dostaviti ''ponovni upis 2. godine'', međutim nitko mi nije ništa rekao o vraćanju. niti sam išta čula o tome da je itko ika vraćao stipendiju njihovu.
Pisalo je u ugovoru da se vraća u slučaju da ne daš godinu.

~Razor~
13.10.2012., 07:50
Pisalo je u ugovoru da se vraća u slučaju da ne daš godinu.

Tako je,mislim da je to u redu jer svi smo znali sto potpisujemo.
Sad se nadam da ce izac novi natjecaj,nesto sam cuo da su rekli ukinuti za srednju skolu i ostaviti za studente.

CAFC
13.10.2012., 10:27
ja sam sad 2. godina preddiplomskog i već godinu dana primam državnu A kategorije - jel mi može netko objasnit koji je sad postupak dalje, tj. kada će se objaviti i gdje tko dalje prima i kada će se isplatiti stipendije za listopad i nadalje?
hvala puno! :D

itko??

ivanbozic
13.10.2012., 19:47
itko??

Obavještavamo sve studente, korisnike državne stipendije da Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta provodi tijekom listopada i studenoga 2012. godine, a u suradnji sa svim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj, godišnju provjeru statusa studenata radi utvrđivanja prava na nastavak isplate državnih stipendija u akademskoj godini 2012./2013.

Ministarstvo planira, po završetku kompletne provjere i unosa podataka o statusu svih studenata, korisnika državne stipendije u akademskoj godini 2012./2013., napraviti obračun isplate državnih stipendija za mjesece listopad i studeni 2012. godinu.

To su jučer objavili na stranici mzos-a. :)

Martinaaaaa
13.10.2012., 19:56
Molim Vas ako je netko bio ili je u istoj situaciji da mi pomogne!

Dakle, udala sam se i promijenila mjesto prebivališta, tj.tek budem idući tjedan to obavila, friško je još. :cerek:

Muči me problem kod prikupljanja papira za uskoro nadolazeće natječaje za stipendiju, htjela bih to obaviti prije poroda jer mislim da neću imat tad vremena hodat okolo.

I sad, pitanje koje me muči; da li bih trebala prikupit podatke sa mirovinskog, porezne i ostalog od svojih roditelja ( kod kojih sam živjela do prije tjedan dana) ili od svekrve i svekra (kod kojih živim sada) ?? :confused:

Mislim gotovo sam sigurna da će trebat od novih članova,jel', ali pošto se to sve uzima od prošle godine možda ipak budu tražili od mojih roditelja? :ne zna:

Pomozite! :504:

b-baller
13.10.2012., 20:01
Zanima me kolki je maksimalni iznos neoporezive stipendije. Naime situacija je ovakva. Ako osoba prima 1000 kuna stipendije od županije i još 600 kuna privatne stipendije. Rečeno mi je da je iznos od 1600 kuna neoporeziv, ali zar nema neka razlika izmedju privatne i stipendije županije i da to onda nebi sve trebalo bit oporezivno zajedno jer postoji mogucnost da osoba prima i vise od 600 kuna privatne stipendije ako bi to bilo moguce i da nije oporezivo. Plus to, naknada za demonstraturu na fakultetu je 400 kuna mjesecno. Sto znaci da bi ukupna "stipendija" bila 1000 kuna od županije, 600 (ili mogucih vise) privatne stipendije i 400 kuna naknade za demonstraturu. Primanja bi stoga bila od 2000-2500 kuna mjesecno ako cjelokupni iznos nece biti oporeziv. Nadam se da shvacate i da ce netko moci dat tocan odgovor sto se tice ove situacije. Hvala!

CAFC
13.10.2012., 20:44
Obavještavamo sve studente, korisnike državne stipendije da Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta provodi tijekom listopada i studenoga 2012. godine, a u suradnji sa svim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj, godišnju provjeru statusa studenata radi utvrđivanja prava na nastavak isplate državnih stipendija u akademskoj godini 2012./2013.

Ministarstvo planira, po završetku kompletne provjere i unosa podataka o statusu svih studenata, korisnika državne stipendije u akademskoj godini 2012./2013., napraviti obračun isplate državnih stipendija za mjesece listopad i studeni 2012. godinu.

hvala :))

Mdamjanovi4
13.10.2012., 21:43
Pozdrav! :)
Sada sam krenuo na faks i mislim da imam pravo na stipendiju, jer mi je otac bio branitelj.
No, ja se u stipendije ne razumijem ni 2%, pa me zanima gdje treba ići da vidim što treba napraviti da ju dobijem, i je li prekasno za to?
Hvala unaprijed! :)

prebacivan
13.10.2012., 22:31
moze li se istovremeno primati gradska stipendija i subvencija za podstanarstvo?

wargo
14.10.2012., 13:37
Tako je,mislim da je to u redu jer svi smo znali sto potpisujemo.
Sad se nadam da ce izac novi natjecaj,nesto sam cuo da su rekli ukinuti za srednju skolu i ostaviti za studente.

Ma sve je to ok, samo me zanima je li tko dobio taj dopis, budući da ja još nisam :)

~Razor~
14.10.2012., 15:12
Ma sve je to ok, samo me zanima je li tko dobio taj dopis, budući da ja još nisam :)

mislim da mi do pocetka 11. mjeseca sami moramo to poslati
inace ce nas oni trazit

Tru
14.10.2012., 15:26
evo ekipa obavijesti Zakladine:

http://www.mspm.hr/djelokrug_aktivnosti/zaklada_hrvatska_za_djecu

glavica salate
14.10.2012., 16:28
evo ekipa obavijesti Zakladine:

nastavak stipendiranja?
jel to znači da će biti stipendija i za ovu godinu?

Keenado
14.10.2012., 17:48
nastavak stipendiranja?
jel to znači da će biti stipendija i za ovu godinu?
Odlično, odlično! Što se mene tiče, mogu s isplatom kasnit i pol godine, sam nek dobijemo lovu na kraju :D Znam da mnogima ipak dosta tog ovisi o redovitosti isplata, al hjoooj što bi bilo dobro da i ove godine bude njihove!

Inače, baš sam danas gledala ugovor, piše da trebamo dostaviti dokaz da smo upisali novu godinu i to o položenim ispitima ovom onom u roku 8 dana od kraja akademske godine :D Doduše, piše isto tak i da će se isplaćivati do 15. u mjesecu, kao i da će zadnja u srpnju pa niš od tog, tak da mi je drago što su na ovoj stranici stavili da možemo do 31. poslat dokaz :)

Tru
14.10.2012., 19:00
Odlično, odlično! Što se mene tiče, mogu s isplatom kasnit i pol godine, sam nek dobijemo lovu na kraju :D Znam da mnogima ipak dosta tog ovisi o redovitosti isplata, al hjoooj što bi bilo dobro da i ove godine bude njihove!

Inače, baš sam danas gledala ugovor, piše da trebamo dostaviti dokaz da smo upisali novu godinu i to o položenim ispitima ovom onom u roku 8 dana od kraja akademske godine :D Doduše, piše isto tak i da će se isplaćivati do 15. u mjesecu, kao i da će zadnja u srpnju pa niš od tog, tak da mi je drago što su na ovoj stranici stavili da možemo do 31. poslat dokaz :)

obavijest sam našla na fejsu (i onda mi netko tupi kako fejs nije dobar) i nadam se da će stvarno onda biti natječaja, a za ratu se nadam da će što prije sjest, ipak ono zima dolazi :P

Mrkva...
14.10.2012., 19:10
jel ima netko mozda iskustva s izvanrednim stipendijama za srednjoskolce? to su one koje se dobiju za 1., 2., 3. nagradu na međunarodnim natjecanjima....
zanima me kolike su i dal ima razlike između pojedinih nagrada u iznosu...

BlackLotus
14.10.2012., 20:45
Molim Vas ako je netko bio ili je u istoj situaciji da mi pomogne!

Dakle, udala sam se i promijenila mjesto prebivališta, tj.tek budem idući tjedan to obavila, friško je još. :cerek:

Muči me problem kod prikupljanja papira za uskoro nadolazeće natječaje za stipendiju, htjela bih to obaviti prije poroda jer mislim da neću imat tad vremena hodat okolo.

I sad, pitanje koje me muči; da li bih trebala prikupit podatke sa mirovinskog, porezne i ostalog od svojih roditelja ( kod kojih sam živjela do prije tjedan dana) ili od svekrve i svekra (kod kojih živim sada) ?? :confused:

Mislim gotovo sam sigurna da će trebat od novih članova,jel', ali pošto se to sve uzima od prošle godine možda ipak budu tražili od mojih roditelja? :ne zna:

Pomozite! :504:

ovih novih. al ak imaju primanja koja ti smanjuju šansu za stipendiju slobodno njih izostavi iz dokumentacije i prijavi da ste ti i dragi(i beba ak se do tad rodi) sami :zubo:

User441
14.10.2012., 20:47
Interesira me je li moguće u isto vrijeme primati braniteljsku stipendiju i općinsku? S tim da u natječaju za općinsku piše da moramo potpisati da ne primamo drugu stipendiju. Kolike su šanse da uspijem primiti obe??

Alpagueur
14.10.2012., 21:43
Interesira me je li moguće u isto vrijeme primati braniteljsku stipendiju i općinsku? S tim da u natječaju za općinsku piše da moramo potpisati da ne primamo drugu stipendiju. Kolike su šanse da uspijem primiti obe??

Moguće je primati dvije stipendije odjednom, ali ako te ulove, ne će biti dobro.

E sad, u slučaju da kod braniteljske nije uvjet da ne smiješ već primati drugu stipendiju, ako prvo dobiješ općinsku, pa tek onda braniteljsku, onda je valjda izvedivo. Pitaj u općini.
Kolike su šanse za takav razvoj situacije - e to samo nebo zna.

tehnic_18
15.10.2012., 13:12
Zanima me slijedeće... Da li se državna stipendija E kategorije prima 10 mjeseci il 12? Stvar je u tome sta sam ja zavrsija preddiplomski studij sad u 10 mjesecu, i tada sam primio ovu 10. ratu te stipendije. Da li cu ja još primiti za studeni i prosinac?

CBGB
15.10.2012., 13:21
Ima netko da mu se drž.stipendija treba povećati za određeni iznos? npr. sa 500 na 700kn?

Alpagueur
15.10.2012., 13:38
Zanima me slijedeće... Da li se državna stipendija E kategorije prima 10 mjeseci il 12? Stvar je u tome sta sam ja zavrsija preddiplomski studij sad u 10 mjesecu, i tada sam primio ovu 10. ratu te stipendije. Da li cu ja još primiti za studeni i prosinac?

Prima se 12 mjeseci, ali budući da si gotov s preddiplomskim se moraš prijaviti ponovno na natječaj za dotičnu, samo sada kao student na diplomskim studiju.

tehnic_18
15.10.2012., 14:34
Prima se 12 mjeseci, ali budući da si gotov s preddiplomskim se moraš prijaviti ponovno na natječaj za dotičnu, samo sada kao student na diplomskim studiju.
To znam da moram opet na natječaj, jer san zapravo upisa novi studij. A to je sigurno da cu još primit ta 2 mjeseca, jer san svašta čuja ovih dana?

Alpagueur
15.10.2012., 15:32
To znam da moram opet na natječaj, jer san zapravo upisa novi studij. A to je sigurno da cu još primit ta 2 mjeseca, jer san svašta čuja ovih dana?

Sad sam tek skontao da ti na to nisam bio odgovorio. Nisam posve siguran, no mislim da ne ćeš dobiti za studeni i prosinac zato jer si gotov s preddiplomskim.

joe19
15.10.2012., 15:45
Pozdrav.
Dakle ovako ide moja priča... Akademske godine 2011/2012, upisom na 1. godinu studija, odnosno, uspjehom na državnoj maturi, ostvario sam pravo na državnu stipendiju A kategorije. na osnovu te stipendije sam akademske godine 2012/2013 dobio mjesto u domu...
Ono što me muči je to što je uvjet za nastavak stipendiranja bio da ostanem među 10% najboljih na fakultetu, što, opravdano ili ne, nisam. Jasno mi je da ostajem bez stipendije, ali me zanima ostajem li i bez prava na dom za ovu akademsku godinu? Ima li netko sličnih iskustava?

tehnic_18
15.10.2012., 15:45
Sad sam tek skontao da ti na to nisam bio odgovorio. Nisam posve siguran, no mislim da ne ćeš dobiti za studeni i prosinac zato jer si gotov s preddiplomskim.

Kako ce oni znat da sam ja zavrsija? ja im necu reć to je sigurno... :D ne vjerujen da faks salje dopis u kojem piše ko je zavrsio.

Alpagueur
15.10.2012., 16:19
Kako ce oni znat da sam ja zavrsija? ja im necu reć to je sigurno... :D ne vjerujen da faks salje dopis u kojem piše ko je zavrsio.

A zašto bi se morao prijaviti ponovno kada budeš na diplomskom ako faks nije poslao da si završio? :mig:

Pošalju oni to. Vjerovao ti ili ne.

tehnic_18
15.10.2012., 16:23
A zašto bi se morao prijaviti ponovno kada budeš na diplomskom ako faks nije poslao da si završio? :mig:

Pošalju oni to. Vjerovao ti ili ne.

o mamicu im njihovu, mislija san zajebat državu za jos novaca... očito necu moc... :mad:

dalma222
15.10.2012., 16:29

Koji su uvjeti za ovu stipendiju? Ja isto ove godine sam upisala diplomski a dosad je nisam primala pa ako može link ili info. Hvala

Alpagueur
15.10.2012., 16:44
o mamicu im njihovu, mislija san zajebat državu za jos novaca... očito necu moc... :mad:

Nisi onda baš bio puno razmišljao kako to izvesti ;)

Koji su uvjeti za ovu stipendiju? Ja isto ove godine sam upisala diplomski a dosad je nisam primala pa ako može link ili info. Hvala

www.mzos.hr
Kada izađe natječaj, početkom prosinca, bit će ti navedeno u natječaju što sve trebaš. Jedan od uvjeta je i da primanja po članu obitelji moraju biti manja od nekog iznosa, to će isto pisati u natječaju koliki je.

jolenee
15.10.2012., 16:59
Zna li netko imaju li se pravo natjecati za ijednu stipendiju studenti koji su, nakon što nisu riješili sve ispite s treće godine preddiplomskog studija, upisali tzv, apsolventsku godinu i slušaju 3 kolegija koja su ostala..

BlackLotus
15.10.2012., 19:26
kad ono ide isplata državnih stipendija nama koji nastavljamo? u 11. mj jelda? :misli:

Selina Kyle
15.10.2012., 19:56
Vjerojatno. Meni je problem s tim jer nama na FFZG-u još nisu počeli upisi za moju, petu godinu. Oni to planiraju za dva tjedna. Sad tek upisuju prvu godinu diplomskog. Hoću li ja imati problema sa stipendijom zbog toga ili će to faks riješiti?

shoei
16.10.2012., 00:32
Pa piše na stranicama mzoš da se te provjere rade tijekom listopada i studenog. Tako da će vjerojatno tek krajem studenoga sjesti dvije rate.

mlo
16.10.2012., 21:56
Jel mi može netko odgovoriti kada stiže stipendija za prošlu akademsku godinu Ministarstva vanjskih poslova za hrvate izvan Hr... Cjelokupna stipendija iznosi 5000 kn, i jel stiže odjednom ili po 500 kn mjesečno? Hvala

prebacivan
16.10.2012., 23:28
zna li kako ide ako se prijavim za drzavnu stipendiju, no rezultati natjecaja su poznati u drugom mjesecu sljedece godine, a dotad sam korisnik gradske stipendije, a uvjet gradske je da ne mogu biti korisnik druge stipendije, hocu li onda morati vratiti dotadasnje dobivene novce od gradske stipendije?

Mr Waiter
17.10.2012., 16:39
novi sam na forumu i ne snalazim se bas, pa ako netko moze pomoci bio bih zahvalan. zanima me na kakvu stipendiju ima pravo moja sestra, sada je 3 srednje, ide u gimnaziju, odlican uspjeh, do sada je primala braniteljsku stipendiju, a cuo sam do 3 srednje moze i neku drugu primati, u zagrebu je u klasicnoj gimnaziji. hvala

Martinaaaaa
17.10.2012., 17:41
ovih novih. al ak imaju primanja koja ti smanjuju šansu za stipendiju slobodno njih izostavi iz dokumentacije i prijavi da ste ti i dragi(i beba ak se do tad rodi) sami :zubo:

Da, to mi se nekako i činilo logičnije. No tko pita ne skita. Hvala! :mig:
Beba 22.11. treba doći na ovaj prekrasni svijet, taman do tad izađu natječaji, samo nisam sigurna da li će papiri biti gotovi od malene. Nadamo se da hoće. :cerek:

mlesic4
17.10.2012., 18:42
Zna li netko koliko iznosi državna stipendija A kategorije?
Znate li možda tko nudi najveće stipendije? Neka tvrtka možda? Naime, kćerka mi je upisala 2 fakulteta (brucošica). Jedan od njih je privatan i plaća se 35.000 kn na godinu, pa bi nam dobro došla neka dobra stipendija. Mislim da bi mogla imati uvjete jer je na kraju 4. razreda srednje škole imala sve petice, a na upisima na fakultet je na oba fakulteta bila prva na listi. Zahvaljujem unaprijed na korisnim informacijama.:)

Alpagueur
17.10.2012., 19:07
zna li kako ide ako se prijavim za drzavnu stipendiju, no rezultati natjecaja su poznati u drugom mjesecu sljedece godine, a dotad sam korisnik gradske stipendije, a uvjet gradske je da ne mogu biti korisnik druge stipendije, hocu li onda morati vratiti dotadasnje dobivene novce od gradske stipendije?

Morat ćeš vratiti samo ono što si primio do isplate državne, što će biti tri ili četiri rate gradske.

Zna li netko koliko iznosi državna stipendija A kategorije?
Znate li možda tko nudi najveće stipendije? Neka tvrtka možda? Naime, kćerka mi je upisala 2 fakulteta (brucošica). Jedan od njih je privatan i plaća se 35.000 kn na godinu, pa bi nam dobro došla neka dobra stipendija. Mislim da bi mogla imati uvjete jer je na kraju 4. razreda srednje škole imala sve petice, a na upisima na fakultet je na oba fakulteta bila prva na listi. Zahvaljujem unaprijed na korisnim informacijama.:)
Može iznositi 500, 700 ili 800 kn mjesečno.

500 ako kćer studira u gradu u kojem i živi, 700 ako je u domu, 800 ako je podstanarka (navodno izvedivo čak i ako je podstanarka u gradu u kojem živi).

"Dobra" stipendija u RH za ovakvu situaciju je, koliko ja znam, jedino ona grada Zagreba, sve ostale nisu tako "dobre" (visoke).

mlesic4
17.10.2012., 19:36
Morat ćeš vratiti samo ono što si primio do isplate državne, što će biti tri ili četiri rate gradske.

Može iznositi 500, 700 ili 800 kn mjesečno.

500 ako kćer studira u gradu u kojem i živi, 700 ako je u domu, 800 ako je podstanarka (navodno izvedivo čak i ako je podstanarka u gradu u kojem živi).

"Dobra" stipendija u RH za ovakvu situaciju je, koliko ja znam, jedino ona grada Zagreba, sve ostale nisu tako "dobre" (visoke).

Puno hvala na odgovoru. Problem je što kćerka nema prebivalište u Zagrebu, pa se ne može natjecati za stipendiju grada Zagreba.
Čula sam da postoji natječaj za stipendije Rotary kluba (1600 x 10 mj.). Zna li netko nešto o toj stipendiji?
Hvala.

Alpagueur
17.10.2012., 19:45
Puno hvala na odgovoru. Problem je što kćerka nema prebivalište u Zagrebu, pa se ne može natjecati za stipendiju grada Zagreba.
Čula sam da postoji natječaj za stipendije Rotary kluba (1600 x 10 mj.). Zna li netko nešto o toj stipendiji?
Hvala.

Neka provjeri još kada se natječaj raspiše, no 2008./2009. nije bio uvjet da je kandidat ima prebivalište tamo, nego da je boravio u Zagrebu svo vrijeme od početka studija do trenutka kada se natječe za stipendiju. Za tu stipendiju se najranije može natjecati na trećoj godini.

http://www.stipendije.info/hr/natjecaji/stipendije_rotary_klubova_zagreba

Tekst natječaja za Rotary.

mlesic4
17.10.2012., 19:56
Neka provjeri još kada se natječaj raspiše, no 2008./2009. nije bio uvjet da je kandidat ima prebivalište tamo, nego da je boravio u Zagrebu svo vrijeme od početka studija do trenutka kada se natječe za stipendiju. Za tu stipendiju se najranije može natjecati na trećoj godini.

http://www.stipendije.info/hr/natjecaji/stipendije_rotary_klubova_zagreba

Tekst natječaja za Rotary.

Puno hvala na informacijama :)

The New Guy
17.10.2012., 20:12

Zna li tko dali se za E kategoriju državne stipendije moraju ponovo neki dokumenti predavat, ili se to automatski produžava? Tj. dali studenti (koji su je dobili i dali godinu) moraju išta poduzimat za produžavanje ili to baš sve fax obavi?

BlackLotus
18.10.2012., 10:57
Zna li tko dali se za E kategoriju državne stipendije moraju ponovo neki dokumenti predavat, ili se to automatski produžava? Tj. dali studenti (koji su je dobili i dali godinu) moraju išta poduzimat za produžavanje ili to baš sve fax obavi?

sve fax sredi :mig:

Sunčiaa
18.10.2012., 18:18
gdje mogu dobiti dokaz o publikaciji?naime imam dva objavljena rada u knjizi sažetaka sa kongresa..

Alpagueur
18.10.2012., 22:15
gdje mogu dobiti dokaz o publikaciji?naime imam dva objavljena rada u knjizi sažetaka sa kongresa..

Na tvom fakultetu ima odsjek za znanstveni rad ili nešto tako sličnoga naziva, odi tamo pitaj, poprilično sam siguran da to oni rade.

Štreberica
21.10.2012., 17:33
Objavljen natječaj (http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=44675) za stipendiju Grada Zagreba za studente (nisam ga očekivala prije 31. budući da inače obično sve rade u zadnji tren, a sad ispada da je 31. zadnji rok za predaju molbe pa dobro da sam ipak gledala :zubo: ).

Cae Fae
22.10.2012., 16:05
Postoji li slučaj da je netko morao vratiti stipendiju ako je diplomirao prije roka (npr. u 7. mj.)? Hvala.

poisonwell
23.10.2012., 03:09
bok, kratko pitanje ako itko od vas zna :)

primala sam drzavnu stipendiju e kategorije na preddiplomskom, s tim da sam u principu ponavljala jednu godinu pa tu zadnju godinu nisam dobivala stipendiju. sad sam upisala diplomski pa me samo zanima jel se ja sad normalno mogu prijavit ponovo za istu stipendiju?

glavica salate
23.10.2012., 08:11
je li netko u posljednje vrijeme kontaktirao Zakladu Hrvatska za djecu ili bio tamo?
ima li kakvih informacija za stipendije ove godine?
btw. zna li itko broj telefona zaklade na koji se netko javlja?:503:

i još pitanje u vezi te stipendije. da li je prošlih godina to što smo primali tu stipendiju prethodne godine imalo ikakav utjecaj na novi natječaj, tj. je li bilo nešto tipa državna, kad dobiješ jednom, idućih godina se nemoraš natjecat ponovo, nego samo nastavljaš primati stipendiju ako si upisao iduću godinu ili tako nešto?:ne zna:

hvala unaprijed

jezichawa
23.10.2012., 15:48
Sad ulijećem kao padobranac, ali stvarno mi se ne da pretraživati prethodne 362 stranice s odgovorima.
Imala sam slučaj sa sestrom koja je dala sve predmete, čak i puno više nego što je trebala (jer je imala brdo izbornih) i tajnica joj je ponudila da se prijavi za državnu stipendiju, što je ona odbila jer smo svi cijelo vrijeme na braniteljskoj. Međutim, te su godine podignuli prosjek i ona je ostala bez stipendije. Naravno, to je saznala tek kad su prošli svi natječaji za bilo koju drugu stipendiju.
Iako imam dosta visok prosjek ocjena (4,2 - redovno upisana 2. godina preddiplomskog), a da ne spominjem iznos kućnih primanja, ne bih htjela riskirati da ne dobijem ništa. Postoji li mogućnost prijaviti se za obje stipendije, čisto radi sigurnosti, a potom odabrati samo jednu? Jer u obrascima za obje stipendije moramo ovjeriti izjavu da ne primamo nijednu drugu, što je malo zajebano. Ima li itko iskustva s time?

Tru
23.10.2012., 16:19
je li netko u posljednje vrijeme kontaktirao Zakladu Hrvatska za djecu ili bio tamo?
ima li kakvih informacija za stipendije ove godine?
btw. zna li itko broj telefona zaklade na koji se netko javlja?:503:

i još pitanje u vezi te stipendije. da li je prošlih godina to što smo primali tu stipendiju prethodne godine imalo ikakav utjecaj na novi natječaj, tj. je li bilo nešto tipa državna, kad dobiješ jednom, idućih godina se nemoraš natjecat ponovo, nego samo nastavljaš primati stipendiju ako si upisao iduću godinu ili tako nešto?:ne zna:

hvala unaprijed

ne znam jesi vidio/vidjela obavijest koju sam stavila ima već...

tu se nalaze sve informacije, a sad, svatko ih tumači na svoj način...
ja sam odnijela onu potvrdu prije nekoliko tjedana i rekla mi je da će biti vijeće koje će odlučiti hoće li se natječaj nastaviti, a ova vijest na netu je poslije toga objavljena...

Alpagueur
23.10.2012., 16:55
Sad ulijećem kao padobranac, ali stvarno mi se ne da pretraživati prethodne 362 stranice s odgovorima.
Imala sam slučaj sa sestrom koja je dala sve predmete, čak i puno više nego što je trebala (jer je imala brdo izbornih) i tajnica joj je ponudila da se prijavi za državnu stipendiju, što je ona odbila jer smo svi cijelo vrijeme na braniteljskoj. Međutim, te su godine podignuli prosjek i ona je ostala bez stipendije. Naravno, to je saznala tek kad su prošli svi natječaji za bilo koju drugu stipendiju.
Iako imam dosta visok prosjek ocjena (4,2 - redovno upisana 2. godina preddiplomskog), a da ne spominjem iznos kućnih primanja, ne bih htjela riskirati da ne dobijem ništa. Postoji li mogućnost prijaviti se za obje stipendije, čisto radi sigurnosti, a potom odabrati samo jednu? Jer u obrascima za obje stipendije moramo ovjeriti izjavu da ne primamo nijednu drugu, što je malo zajebano. Ima li itko iskustva s time?
Postoji mogućnost. U trenutku prijave, ti ne primaš ni jednu drugu stipendiju i stoga nema nikakve preprjeke u prijavljivanju za dvije odjednom. Nije ništa ni malo zajebano.

Stoga, prijavi se za obje, ugovor ionako potpisuješ samo za jednu u slučaju da dobiješ obje.

glavica salate
23.10.2012., 18:12
ne znam jesi vidio/vidjela obavijest koju sam stavila ima već...

tu se nalaze sve informacije, a sad, svatko ih tumači na svoj način...
ja sam odnijela onu potvrdu prije nekoliko tjedana i rekla mi je da će biti vijeće koje će odlučiti hoće li se natječaj nastaviti, a ova vijest na netu je poslije toga objavljena...

ma znam, al svejedno, ta mail adresa ne postoji, na telefon se nitko ne javlja, pa mi je sve to nekako čudno, a trebali bi mi neki konkretniji odgovori, a nije mi baš najzgodnije odlaziti do njih osobno

ferengic
24.10.2012., 14:24
Ima li kakav način kako saznati jesam li ostao među 10% posto najboljih na preddiplomskom?

Sada sam upisao diplomski. Natječaj za stipendije u mom gradu raspisan je
sada i traje još kratko. Ja bih radije državnu, ali rezultate neću znati do
drugog mjeseca iduće godine. A ne mogu primati dvije stipendije...

Gdje se to može provjeriti, u referadi na faksu ili..? :ne zna:

lavandica7
24.10.2012., 15:35
[QUOTE=BlackLotus;32095040]"Pravo prijave na natječaj nemaju:

studenti u statusu apsolventa;
studenti "razlikovne" godine studija;
studenti koji imaju upisano mirovanje studentskih obveza u 2010./2011. akademskoj godini."

Pozdrav! Ocito je u Zagrebu druga prica, jer ja sam bila u slicnoj situaciji kao ti i dobila sam stipendiju bez problema, cak mi je bilo upisano mirovanje za 2 godine koje su prethodile onoj kad sam se vratila na fax i podnijela zahtjev za stipendiju. Takodjer, E kategorija, muz zavrsija fax al nema posao, malo dijete, ja redovna, 3. godina i zivimo sami. Cak mi je receno da ako se dogodi nesto da u buducnosti moram upisivati opet mirovanje, da i ta stipendija ide u mirovanje i da je onda tu godinu necu dobivati ali vec iducu godinu se nastavlja. Mirovanje se u biti ne broji u godine studiranja i ne razumijem zasto su ti odbili dati stipendiju?

Alpagueur
24.10.2012., 16:03
Ima li kakav način kako saznati jesam li ostao među 10% posto najboljih na preddiplomskom?

Sada sam upisao diplomski. Natječaj za stipendije u mom gradu raspisan je
sada i traje još kratko. Ja bih radije državnu, ali rezultate neću znati do
drugog mjeseca iduće godine. A ne mogu primati dvije stipendije...

Gdje se to može provjeriti, u referadi na faksu ili..? :ne zna:

Da, u referadi. Možeš pitati, možeš čekati dok se raspiše natječaj pa predati obrazac i na obrascu ćeš vidjeti jesi li u prvih 10% ili ne.

BlackLotus
24.10.2012., 16:42
[QUOTE=BlackLotus;32095040]"Pravo prijave na natječaj nemaju:

studenti u statusu apsolventa;
studenti "razlikovne" godine studija;
studenti koji imaju upisano mirovanje studentskih obveza u 2010./2011. akademskoj godini."

Pozdrav! Ocito je u Zagrebu druga prica, jer ja sam bila u slicnoj situaciji kao ti i dobila sam stipendiju bez problema, cak mi je bilo upisano mirovanje za 2 godine koje su prethodile onoj kad sam se vratila na fax i podnijela zahtjev za stipendiju. Takodjer, E kategorija, muz zavrsija fax al nema posao, malo dijete, ja redovna, 3. godina i zivimo sami. Cak mi je receno da ako se dogodi nesto da u buducnosti moram upisivati opet mirovanje, da i ta stipendija ide u mirovanje i da je onda tu godinu necu dobivati ali vec iducu godinu se nastavlja. Mirovanje se u biti ne broji u godine studiranja i ne razumijem zasto su ti odbili dati stipendiju?

žalila sam se i dobila sam je :D zajebali su se

Tru
24.10.2012., 17:12
ma znam, al svejedno, ta mail adresa ne postoji, na telefon se nitko ne javlja, pa mi je sve to nekako čudno, a trebali bi mi neki konkretniji odgovori, a nije mi baš najzgodnije odlaziti do njih osobno

ne znam stvarno...ja se nadam da će nam barem uplatiti zadnju ratu do 31.10. ...

Mary Lee
24.10.2012., 17:19
Imam jedno pitanje vezano za srednjoškolsku stipendiju - gdje ja mogu zatražiti svoju diplomu za osvojeno treće mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika? (budući da sposobni ljudi u mojoj školi nemaju pojma) Županija je Splitsko-dalmatinska.

Sunčiaa
24.10.2012., 22:25
Društvo, da li je itko išao predati svoje papire za stipendiju grada Zagreba osobno teti u sobu 48 u Ilici 25? Ja sam bila danas, samo ih je lijepo izvadila iz kuverte, provjerila da li je sve tu i rekla je to je to,nisam dobila nikakavu potvrdu da sam to predala...malo sam glupo reagirala što nisam to tražila možda..nezz..da li je itko bio tako da nije dobio niakkvu potvrdu da je predao ?

Štreberica
24.10.2012., 23:06
Društvo, da li je itko išao predati svoje papire za stipendiju grada Zagreba osobno teti u sobu 48 u Ilici 25? Ja sam bila danas, samo ih je lijepo izvadila iz kuverte, provjerila da li je sve tu i rekla je to je to,nisam dobila nikakavu potvrdu da sam to predala...malo sam glupo reagirala što nisam to tražila možda..nezz..da li je itko bio tako da nije dobio niakkvu potvrdu da je predao ?
Nikad nisu dijelili potvrde :ne zna: (ili barem nisu kad sam prije 4 god. predavala za učeničku - čak sam i bila pitala).

glavica salate
25.10.2012., 09:08
ne znam stvarno...ja se nadam da će nam barem uplatiti zadnju ratu do 31.10. ...

neće
bila tamo
rekli su da su planirali u 12 mjesecu, al da možda dobijemo čak VEĆ u 11.
eto toliko

Cae Fae
25.10.2012., 14:20
Zar nitko ne zna nista o vracanju stipendije ako se prije diplomira?

jana00
25.10.2012., 23:19
ljudi, ono što piše za stipendiju Zaklada Hrvatska za djecu, nesto da se trebaju potvrde donijeti ako si upisao visu godinu, jel se to odnosi na sve ili samo one koji su prosle godine primali tu stipendiju? ne kuzim to