PDA

View Full Version : Policijska akademija

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41

Sturm
06.09.2010., 21:36
Kak je sa profesorima kaj se tice ocjenjivanja? su strogi, puno zahtjevaju ili??

Zanima me cisto ono da znam dal treba sve znati od A do Ž ili?

Bice grafiti
06.09.2010., 21:41
Svi placu kak ima na birou policajaca koji nemogu odma dobit poso. Ja bi volio da kad bi zavrsio akademiju ne dobijem bar 3 godine da mogu lijepo i 3 god faksa rijesit. Al mislim da definitivno ko kroci 1.3 na akademiju rijesio si je zivot na neki nacin.

wicker1950
07.09.2010., 00:07
evo ja ugovorio lasersku operaciju ovih dana da se riješim dioptrije....tako da na liječničkom nebi trebao imat problema..fizička sprema mi je na razini tako da sklekovi, trbušnjaci itd neće bit problem jedino me brine psiho test da na njemu nesto ne sjebem....

mariosb
07.09.2010., 10:35
psiho test je vise test inteligencije nemas tu sta sjebat samo moras biti koncentriran jel pises ga nekih 2h. a sto se tice te operacie obavezno nosi dokumentaciju o tome jel tamo ce te pitat jesi li imo operaciju moras cak potpisat papire neke itd. za sve sto imas problema s zdravljem ili si imo obavezno nosi dokumentaciju. sto se tice profesora ima svakakvih koji traze puno ali rjetko su i kod njih ces izvuc 2. ja knjigu nisam otvorio ni jedan puta nisam dobio jedinicu za dva dovoljno da pricas gluposti...

Bice grafiti
07.09.2010., 13:24
evo ja ugovorio lasersku operaciju ovih dana da se riješim dioptrije....tako da na liječničkom nebi trebao imat problema..fizička sprema mi je na razini tako da sklekovi, trbušnjaci itd neće bit problem jedino me brine psiho test da na njemu nesto ne sjebem....

Vidim puno forumasa misli da ce sigurno proc, ehhh :kava:

Sturm
07.09.2010., 16:02
U nadi je spas, mada ju jadnu nekad pogrdno nazivaju imenima.. :D

Pegula 777
07.09.2010., 17:00
psiho test je vise test inteligencije nemas tu sta sjebat samo moras biti koncentriran jel pises ga nekih 2h. a sto se tice te operacie obavezno nosi dokumentaciju o tome jel tamo ce te pitat jesi li imo operaciju moras cak potpisat papire neke itd. za sve sto imas problema s zdravljem ili si imo obavezno nosi dokumentaciju. sto se tice profesora ima svakakvih koji traze puno ali rjetko su i kod njih ces izvuc 2. ja knjigu nisam otvorio ni jedan puta nisam dobio jedinicu za dva dovoljno da pricas gluposti...

Ako je psihotest ka i u vojsci,onda ti je to više "snalaženje u vremenu i prostoru"
nema baš puno veze s teston inteligencije (IQtest) to su ti dvi totalno različite stvari

jurky89
07.09.2010., 17:24
pozdrav kolege.jeli netko već poslao papire.

wicker1950
07.09.2010., 17:44
Vidim puno forumasa misli da ce sigurno proc, ehhh :kava:

pa naravno da cu proć pogotovo ako se uzme u obzir da dolazim iz županije u kojoj fali jako puno policajaca..pa nam šalju policajce iz slavonije...:D

Pegula 777
07.09.2010., 17:50
pa naravno da cu proć pogotovo ako se uzme u obzir da dolazim iz županije u kojoj fali jako puno policajaca..pa nam šalju policajce iz slavonije...:D

A onda si garant iz Splitsko-dalmat.,nama ode svako lito šalju slavonce,a njima ludilo,mukte ljetovanje :D

gmajnaboys
07.09.2010., 17:52
pozdrav kolege.jeli netko već poslao papire.

ja sam danas poslao nakon cjelodnevne zajebancije po gradu :rolleyes:

Mrki990
07.09.2010., 18:16
Na temelju članka 14. stavka 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi
(“Narodne novine” br: 87/08, 86/09 i 92/10) Ministarstvo unutarnjih poslova, raspisuje
NATJEČAJ
za upis polaznika/ca u Program srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje
POLICAJAC/POLICAJKA u 2011. godini
I.
Upis 800 polaznika/ca u Program srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje
policajac/policajka u 2011. godini koji će započeti 01.03.2011. godine, a koji će sukladno
potrebama Ministarstva, nakon završenog Programa biti primani u službu u policijske
uprave, odnosno u ostale ustrojstvene jedinice Ravnateljstva policije.
II. UVJETI NATJEČAJA
Natjecati se mogu državljani i državljanke Republike Hrvatske koji ispunjavaju sljedeće uvjete:
- završena srednja škola u četverogodišnjem trajanju,
- ne stariji od 24 godine na dan 01.03.2011. godine,
- uređena vojna obveza (za muškarce),
- posebna duševna, tjelesna i zdravstvena sposobnost,
- dostojnost za obavljanje policijskih poslova,
- vozački ispit B kategorije – prednost (nije uvjet).
Provjera duševne sposobnosti (psihologijski test) i tjelesne sposobnosti bit će provedena u
Policijskoj akademiji ili u policijskim upravama, a zdravstvenu sposobnost utvrđuje Dom zdravlja
MUP-a, Šarengradska ul. 3., Zagreb.
Dostojnost za obavljanje policijskih poslova utvrđuje se sigurnosnom provjerom kroz koju će se
obaviti razgovor s kandidatom/kandidatkinjom.
Kandidati/kandidatkinje koji ne udovolje jednom od naprijed navedenih uvjeta neće moći
sudjelovati u daljnjem postupku odabira kandidata/kandidatkinja.
Djeca poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djeca HRVI iz Domovinskog rata I
skupine imaju prednost pri upisu ukoliko udovolje provjerama duševne, tjelesne i zdravstvene
sposobnosti te budu dostojni za obavljanje policijskih poslova.
III. NAČIN NATJECANJA
Kandidati/kandidatkinje koji se prijavljuju na natječaj dužni su priložiti:
- popunjen obrazac prijave na natječaj, koje se može naći na web stanicama MUP-a
(www.mup.hr) ili u policijskim postajama
- preslik svjedodžbe svih razreda srednje škole i završnog ispita ili mature ili preslik
svjedodžbe o državnoj maturi ili svjedodžbe o završnom radu
- preslik rodnog lista
- preslik domovnice
- uvjerenje Ureda za obranu o uređenoj vojnoj obvezi (muški - original)
- potvrdu o prebivalištu (original)
- original uvjerenja da nije pod istragom (original)
- dokaz o položenom vozačkom ispitu B kategorije
Odabir kandidata/kandidatkinja za upis u Program srednjoškolskog obrazovanja odraslih za
zanimanje policajac/policajka izvršit će se na temelju provjere duševne sposobnosti
(psihologijsko testiranje), tjelesne (motoričke) sposobnosti, dostojnosti i zdravstvene
sposobnosti.
Kandidati/kandidatkinje će isključivo putem web stranica Ministarstva biti pozivani na
provjeru duševne i tjelesne sposobnosti i provjeru zdravstvene sposobnosti.
IV. PRAVA I OBVEZE
Prava i obveze između polaznika Programa i Ministarstva unutarnjih poslova uredit će se
Ugovorom o srednjoškolskom obrazovanju odraslih za zanimanje policajac/policajka.
Obrazovanje se provodi sukladno Programu srednjoškolskog obrazovanja odraslih za
zanimanje policajac/policajka.
Kandidati/kandidatkinje će biti primani po potrebi službe u Ministarstvo unutarnjih poslova uz
obvezni probni rad (vježbenički staž).
Vježbenici/vježbenice koji zadovolje na probnom radu dužni su najkasnije u roku od šest
mjeseci od isteka probnog rada položiti državni stručni ispit i provesti najmanje 5 godina u
Ministarstvu unutarnjih poslova.
Podrobnije obavijesti kandidati/kandidatkinje mogu saznati u policijskim postajama, nadležnim
službama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te na web stranicama Ministarstva.
Ako kandidati/kandidatkinje ostvaruju pravo prednosti pri upisu na temelju Zakona o pravima
hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, dužni su priložiti rješenje ili
povrdu o priznatom statusu.
Provjera duševne, tjelesne i zdravstvene sposobnosti provodit će se kontinuirano do
okončanja postupka odabira kandidata/kandidatkinja.
Po okončanom postupku popis izabranih kandidata/kandidatkinja bit će objavljen na web
stranicama Ministarstva.

Prijave na natječaj s potrebnom dokumentacijom podnose se na adresu:
MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA,
Uprava za pravne poslove i ljudske potencijale
Zagreb, Ulica Grada Vukovara 33,
s naznakom “za natječaj”.
Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati, te se neće vraćati dostavljena
dokumentacija.
Za kandidate/kandidatkinje koji se ne odazovu pozivu za provjeru duševnih, tjelesnih i
zdravstvenih sposobnosti smatrat će se da su povukli prijavu na natječaj.
Rok za podnošenje prijava teče od 06.09.2010. godine i traje do 30. 11. 2010. godine.

wicker1950
07.09.2010., 20:06
A onda si garant iz Splitsko-dalmat.,nama ode svako lito šalju slavonce,a njima ludilo,mukte ljetovanje :D

nisam iz splitsko-dalmatinske al san blizu točnije iz dubrovačko-neret.. :D:D

ja cu papire poslat kad riješim vozački....:)

mariosb
07.09.2010., 21:41
Ako je psihotest ka i u vojsci,onda ti je to više "snalaženje u vremenu i prostoru"
nema baš puno veze s teston inteligencije (IQtest) to su ti dvi totalno različite stvari

imas snalazenja u prostoru isto ali tamo ti je test inteligencije. piso sam ga i proso valjda tako da ne pricam napamet

Pegula 777
07.09.2010., 21:51
imas snalazenja u prostoru isto ali tamo ti je test inteligencije. piso sam ga i proso valjda tako da ne pricam napamet

OK

kopriva-vk
07.09.2010., 22:00
kolega rulezz slazem se s tobom.....

i da napomenim ovo je zadnji natjecaj...jer od 9 mj 2011g krece srednja policijska skola...tak da potrudite se i svima zelim srecuu....aa ako ko treba nes nek se javi....pozz svima....klasi 7......

odjel 13 rules
Znači opet se vrača na stari model četvorogodišnjeg školovanja to je i najbolje jer u te četiri godine školovanja možeš i stvoriti zaista školovanog policajca.
Bila je uopče glupost što se odustajalog od tog modela ako ti je želja biti policajac upiši školu i piči četiri godine.
Možda nebi trebalo četiri godine i tri godine bi bile dovoljne.

slavonija_12
08.09.2010., 08:54
Nija bas da ima viska i u slavoniji policajaca, treba ih tu isto ajme...Ja to negledam tako ja idem za policajca i sluzit cu gdje me stave...idem za policajca sto volim taj posao i zelim ga raditi, a jos pogotovo ako bih dobio promet i na motoru bio...di ces bolje!

Pegula 777
08.09.2010., 10:17
Nija bas da ima viska i u slavoniji policajaca, treba ih tu isto ajme...Ja to negledam tako ja idem za policajca i sluzit cu gdje me stave...idem za policajca sto volim taj posao i zelim ga raditi, a jos pogotovo ako bih dobio promet i na motoru bio...di ces bolje!

Evo napokon malo motirista:top:,ja bi isto tija na motor dok fax ne završin,pa u pomorsku pol.

A ako te ne stave na motor,šta te briga,uvik se moš učlanit u Blue Knightse pa vozit s njima :)

jurky89
08.09.2010., 12:39
ja sam danas poslao nakon cjelodnevne zajebancije po gradu :rolleyes:

evo ja još moram pribavit potvrdu o nekažnjavanju pa šaljem i ja.pozdrav kolega i vidimo se na akademiji.:mig:

mariosb
08.09.2010., 12:42
ocekujte brzo pozive na provjeru ne po zavrstetku natjecaja. nas su zvali i prije. ja sam pozvan 9 dana nakon sto sam poslo papire. zato budite spremni i pratite stranice redovno. ako ikako mozete idite u zg dan prije radi umora jel na psiho testu moras bit jako koncentriran.

slavonija_12
08.09.2010., 13:18
ocekujte brzo pozive na provjeru ne po zavrstetku natjecaja. nas su zvali i prije. ja sam pozvan 9 dana nakon sto sam poslo papire. zato budite spremni i pratite stranice redovno. ako ikako mozete idite u zg dan prije radi umora jel na psiho testu moras bit jako koncentriran.

super hvala na informaciji...ovo nisam znao, e jel zna netko link na kojem se to objavljuje da nebi gledao krivi.:confused:
A sto se tice motora vise volim motor nego sebe...:jumping:

mariosb
08.09.2010., 14:01
super hvala na informaciji...ovo nisam znao, e jel zna netko link na kojem se to objavljuje da nebi gledao krivi.:confused:
A sto se tice motora vise volim motor nego sebe...:jumping:

to pratis tamo gdje je i natjecaj

Sturm
08.09.2010., 14:39
Jel se moze njih kako kontaktirati da cujem dal su moji papiri stigli? Poslao sam s povratnicom al da budem jos sigurniji, jel ju jos nisam dobio kuci.

Daj mi reci jesu posle psihotesta i tjelesne sposobnosti ili? Šta se sve rješava taj prvi put kad te pozovu??

zzz999
08.09.2010., 14:56
Daj mi reci jesu posle psihotesta i tjelesne sposobnosti ili? Šta se sve rješava taj prvi put kad te pozovu??

da,nakon pola sata kad saznas rezultate psiho,onda se ide u dvoranu na skel. trb. i ostalo,i poslje toga van na trcanje,sto ti donosi najvise bodova..i nakon toga idete se spremit i onda procitaju one koji nisu prosli..
a mislim da nece bas odmah pocet zvat dok se malo ne skupi prijava..tek za 30 dana..

Jel se moze njih kako kontaktirati da cujem dal su moji papiri stigli? Poslao sam s povratnicom al da budem jos sigurniji, jel ju jos nisam dobio kuci.

do će ti povratnica brzo kuci.. treba dok ode pismo dva dana i nazad..ne trebas brinuti..

Sturm
08.09.2010., 15:25
Ok hvala, a šta se ispituje na psihotestu, daj par primjera ako nije problem.

Mitzie
08.09.2010., 16:13
Ok hvala, a šta se ispituje na psihotestu, daj par primjera ako nije problem.

Zar i ti, sine Sturme? :) Pa pisali smo o tome!

Sturm
08.09.2010., 16:22
A jbg,heheh. Nisam vise pri sebi nakon tolko vremena provedenog na kompu.. :D

skamandar
08.09.2010., 17:06
E jbg, gledam redovno mup.hr, i nisam vidio da je natječaj otvoren sve dok mi danas frend nije reko. Da li možda gledam krivi link ili? :ne zna:

Planiram sutra poslat papire,a čujem da zovu na provjeru jako brzo. Pa da budem siguran da gledam pravu stranicu. Na mup.hr odem na natječaje i testiranje kandidata, al piše, trenutno nema raspisanih natječaja. :ne zna:

Mitzie
08.09.2010., 17:13
Krivo si gledao.

http://mup.hr/127.aspx

Tread
08.09.2010., 17:18
Zar i ti, sine Sturme? :) Pa pisali smo o tome!

LOL...i sam si napisao na kojoj stranici ima odgovora na sva pitanja :D

Ja sam jučer predao papire, na ruke i dobio potvrdu :top: ...sada samo preostaje vježbat i čekat. Dobro da vani NE pada kiša i da NEĆE padati do ponedjeljka :( :( :(

skamandar
08.09.2010., 17:21
Krivo si gledao.

http://mup.hr/127.aspx

Stvarno jesam! Hvala.

Nego, potvrda o nekažnjavanju i prebivalištu, ne smije bit starija od 6 mjeseci ili nije bitno. :ne zna:
Imam to izvađeno u 2. mjesecu, pa me zanima jel moram to nanovo vadit ili?

Hvala unaprijed. :kava:

cbr600rr
08.09.2010., 17:22
pratim ovaj forum godinu dana i pročito sam ga od prve do zadnje stranice.... ima likova koji pišu da vole posao policajca najviše na svijetu a nikad se sa policijom nisu susreli osim kaj su ih vidjeli na cesti... tata mi je bio policajac 25 godina i odrastao sam u krugu njegovih prijatelja policajaca.... nemojte mislit da ako imate značku da ste bog i batina.... u svojoj karijeri imat čete nočne more, bit čete živčani, dobivat prijetnje.... pola vas če skrenut za nekih 10 godina... i onda u mirovinu... pola vas se nije nikad potuklo u životu ili dobilo batina tak da se nemože dignut iz kreveta... više od polovice vas plače kad vas cure ostave-a to su papci i nisu psihički sposobni za policiju.... ne vrjeđam nikog samo govorim istinu... razmislite svi dobro jeste li za taj posao ili niste...

Sturm
08.09.2010., 17:31
Stvarno jesam! Hvala.

Nego, potvrda o nekažnjavanju i prebivalištu, ne smije bit starija od 6 mjeseci ili nije bitno. :ne zna:
Imam to izvađeno u 2. mjesecu, pa me zanima jel moram to nanovo vadit ili?

Hvala unaprijed. :kava:

Ne smije bit vise od 6 mj. ;)

mariosb
08.09.2010., 20:12
psiho test se sastoji od 5 stvari. 1.kao za vozacki. npr. dali volis svoju majku? 2. snalazenje u prostoru. imas nacrt i ponudjena 4 odgovora koji je bokocrt. 3.postavljeno pitanje tipa los covjek je? -pokvaren,-iskvaren,-bescudan ili zao. 4. izbaci uljeza. 5. matematika. primjer: 2 petine od 10 vise 1 trecina od 9 minus 2 i ponudjen odgovor. poslije psiho testa je fizicka a onda imas razgovor sa nekim inspektorom koji te pita zasto to zelis i sta da te posalje na drugi kraj drzave. ko to prođe ima provjeru temeljne policije znaci provjerava s kim se druzis kako zivis s kim zivis, kakva ti je obitelj (ne smiju imat k.d.)........ to puno ljudi ne prodje i onda ih ne pozovu na lijecnicki ali to ti nista ne kazu. onda ide lijecnicko od A-Ž i onda nisi siguran da ces upast......

wicker1950
08.09.2010., 20:20
kako cu odgovorit na pitanje tko je loš čovjek??
-pokvaren, -iskvaren,-bescudan ili zao

slavonija_12
08.09.2010., 20:25
jel im se moze donijeti tamo bez slanja postom papire, jel ja bi najvjerojatnije odnijeo njima da budem najsigurniji da je to predano!

Sturm
08.09.2010., 20:30
psiho test se sastoji od 5 stvari. 1.kao za vozacki. npr. dali volis svoju majku? 2. snalazenje u prostoru. imas nacrt i ponudjena 4 odgovora koji je bokocrt. 3.postavljeno pitanje tipa los covjek je? -pokvaren,-iskvaren,-bescudan ili zao. 4. izbaci uljeza. 5. matematika. primjer: 2 petine od 10 vise 1 trecina od 9 minus 2 i ponudjen odgovor. poslije psiho testa je fizicka a onda imas razgovor sa nekim inspektorom koji te pita zasto to zelis i sta da te posalje na drugi kraj drzave. ko to prođe ima provjeru temeljne policije znaci provjerava s kim se druzis kako zivis s kim zivis, kakva ti je obitelj (ne smiju imat k.d.)........ to puno ljudi ne prodje i onda ih ne pozovu na lijecnicki ali to ti nista ne kazu. onda ide lijecnicko od A-Ž i onda nisi siguran da ces upast......

Cek, i ljecnicki je isti dan kad i sve ovo ili ljecnicki ide mjesec dana kasnije?

mariosb
08.09.2010., 20:35
Cek, i ljecnicki je isti dan kad i sve ovo ili ljecnicki ide mjesec dana kasnije?

ne lijecnicki je kasnije ja sam ovo imo u 11 mj a lijecnicki u 2mj

kako cu odgovorit na pitanje tko je loš čovjek??
-pokvaren, -iskvaren,-bescudan ili zao

a cuj to je test inteligencije logicki zakljucivanje ak neznas zaokruzis koje hoces i ajde dalje ti mozes imat gresaka. po meni je los covjek iskvaren. tu imas i jednostavnih i jebenih pitanja

Eurofighter_Cro
08.09.2010., 21:09
Znači opet se vrača na stari model četvorogodišnjeg školovanja to je i najbolje jer u te četiri godine školovanja možeš i stvoriti zaista školovanog policajca.
Bila je uopče glupost što se odustajalog od tog modela ako ti je želja biti policajac upiši školu i piči četiri godine.
Možda nebi trebalo četiri godine i tri godine bi bile dovoljne.

jel to sad znaci da ce maloljetnici odmah nakon osnovne skole moci u srednju policijsku u trajanju od 4 godine ili ?

pspat
08.09.2010., 21:49
Ne bit će još policijska akademija

Eurofighter_Cro
08.09.2010., 21:59
a baš srednja za maloljetnike ? tak nekaj nece vise nikad postojat ko nekad ili ?

Slavonka22
08.09.2010., 23:08
hay ljudi, ja sam nova na forumu...Planiram se prijaviti na natječaj za pol. akademiju pa me zanima ima li tko još ovdje od cura ili dečki iz Sb ili okolice da će se prijavit ili već jesu?pozz.

drot13
08.09.2010., 23:34
a baš srednja za maloljetnike ? tak nekaj nece vise nikad postojat ko nekad ili ?

Najavljuju Srednju policijsku školu već od iduće godine. Teško, ali moguće. Najvjerojatnije će ići samo na 3. i 4. razred. Ali tko zna, vidjet će se.:ne zna:

legionnaire
09.09.2010., 05:33
jel im se moze donijeti tamo bez slanja postom papire, jel ja bi najvjerojatnije odnijeo njima da budem najsigurniji da je to predano!

naravno da možeš, a ako pošalješ preporučeno poštom pošiljka mora stići ... ali najbolje je sam odnijeti ako ti nije daleko :top:

slavonija_12
09.09.2010., 08:42
naravno da možeš, a ako pošalješ preporučeno poštom pošiljka mora stići ... ali najbolje je sam odnijeti ako ti nije daleko :top:

sad sam ih zvao...moze se ali kazu da je bezveze gubljenje vremena jel to sve ide u istu kancelariju tako je bolje preporucenom postom.

Sturm
09.09.2010., 09:16
Daj mi broj slavonija od ovih koje si zvao.

iva*
09.09.2010., 11:16
OBJAVLJEN JE NATJEČAJ!!! :s

http://www.mup.hr/UserDocsImages/minstarstvo/skolovanje/03_09_2010_natje%C4%8Daj/3_09_2010_TEKST%20NATJE%C4%8CAJA_%20OBRAZAC.pdf

mrki18
09.09.2010., 11:24
OBJAVLJEN JE NATJEČAJ!!! :s

http://www.mup.hr/UserDocsImages/minstarstvo/skolovanje/03_09_2010_natje%C4%8Daj/3_09_2010_TEKST%20NATJE%C4%8CAJA_%20OBRAZAC.pdf

hahaahahahahahahahahaha, opet neslušaš na satu :rofl::rofl::rofl:

iva*
09.09.2010., 11:32
hahaahahahahahahahahaha, opet neslušaš na satu :rofl::rofl::rofl:

ma nisam ni citala postove, nije me bilo par mjeseci.. samo sam imala potrebu to napisat hahahah :rofl:

mrki18
09.09.2010., 11:37
ma nisam ni citala postove, nije me bilo par mjeseci.. samo sam imala potrebu to napisat hahahah :rofl:

neka, svaka cast trud i zalaganje se cijeni :)

mariosb
09.09.2010., 11:57
ljudi ako ima jos pitanja vezanih za akademiju, prijemni, provjeru... pitajte jos danas i sutra sam kod kuce mogu pomoc a onda me nema 2 tjedna i necu imat internet

skamandar
09.09.2010., 12:50
Poslo papire, nakon susreta sa "extra brzom" hrvatskom birokracijom. :rigo:

Ko da otvaram firmu i gradim kuču jebote. :rolleyes:

MadeInChina
09.09.2010., 12:51
Ej bok ljudi, imam jedno pitanje..koliko oni tamo gledaju one papire za vojsku? Naime, ja sam isao u srednjoj na testiranje za vojsku, i napisali mi da sam nesposoban..nisam prosao na audiogramu (nisam gluh, samo mi malo sluh ''vriti'' od sviranja :))...a stvar je u tome sta ionako nebi isao i da sam prosao to testiranje jer su te godine donijeli odluku da vojska vise nije obavezna...ugl, ja sad imam potvrdu da nisam isao u vojsku, al zato lijepo i pise da sam bio proglasen nesposobnim! Stvarno bi htio u policijsku pa me zanima jel ima ovo za vojsku velikog utjecaja?? Btw. koliko sam vidio u postovima prije na liječničkom za policijsku nema audiograma, pa... :)

legionnaire
09.09.2010., 13:14
Ej bok ljudi, imam jedno pitanje..koliko oni tamo gledaju one papire za vojsku? Naime, ja sam isao u srednjoj na testiranje za vojsku, i napisali mi da sam nesposoban..nisam prosao na audiogramu (nisam gluh, samo mi malo sluh ''vriti'' od sviranja :))...a stvar je u tome sta ionako nebi isao i da sam prosao to testiranje jer su te godine donijeli odluku da vojska vise nije obavezna...ugl, ja sad imam potvrdu da nisam isao u vojsku, al zato lijepo i pise da sam bio proglasen nesposobnim! Stvarno bi htio u policijsku pa me zanima jel ima ovo za vojsku velikog utjecaja?? Btw. koliko sam vidio u postovima prije na liječničkom za policijsku nema audiograma, pa... :)

krivo si informiran, neki su išli na audiogram, neki samo kod doktora na "razgovor"...

MadeInChina
09.09.2010., 13:23
Auuu, znaci ima i toga...a neko je napisao kako nema audiograma nego samo da doktor stavi neku trubicu u uho i da šapće riječi...a ništa, ako ga ima, onda ću morat dobro uši načulit :)
Al sve u svemu, budu me zvali na testiranje makar mi tamo u vojnoj pise da sam bio nesposoban?

legionnaire
09.09.2010., 13:30
Auuu, znaci ima i toga...a neko je napisao kako nema audiograma nego samo da doktor stavi neku trubicu u uho i da šapće riječi...a ništa, ako ga ima, onda ću morat dobro uši načulit :)
Al sve u svemu, budu me zvali na testiranje makar mi tamo u vojnoj pise da sam bio nesposoban?

meni nitko nije stavljao nikakvu trubicu nigdje :D doktor te bezveze ispituje, čuješ li dobro, bla bla bla... kao da mu ne bi slagao :) ali možda malo tiše priča...

mislim da bi te mogli zvati ali ja ne bi ulagao velike nade ako ti je sluh isti, ako su te rušili za vojsku, rušit će te i za policiju nažalost... ako i prođeš sad liječnićki (ne pošalju te na audiogram) kad - tad će te poslat, imaš i liječnićki po završetku akademije, i onda sav trud uzalud...

MadeInChina
09.09.2010., 13:41
Joj, joj...a ak me budu zvali, probat ću, potrudit ću se, jer istini za volju, nisam se bas ni trudio proći onaj liječnićki za vojsku..eh da sam znao.. :visi:
Hvala na odgovoru i sreća što ti nitko nije neku trubicu nudio :D

legionnaire
09.09.2010., 13:42
Joj, joj...a ak me budu zvali, probat ću, potrudit ću se, jer istini za volju, nisam se bas ni trudio proći onaj liječnićki za vojsku..eh da sam znao.. :visi:
Hvala na odgovoru i sreća što ti nitko nije neku trubicu nudio :D

ništa, sretno :top:

skardgo
09.09.2010., 13:49
ja sam u vojsci proglasen nesposoban :rofl: zbog vida al sam bio na operaciji nadam se da nece puno utjecat jer sad vidim ko zmaj :lol:

Slavonka22
09.09.2010., 14:06
e mene zanima kad se provjerava fizička spremnost sklekovi i to...jel se štopa vrijeme pa koliko napraviš u odeđenom vrem. ili općenito koliko možeš bez obzira na vrijeme?i što se sve radi osim trčanja, sklekova i trbušnjaka?

Mitzie
09.09.2010., 14:43
e mene zanima kad se provjerava fizička spremnost sklekovi i to...jel se štopa vrijeme pa koliko napraviš u odeđenom vrem. ili općenito koliko možeš bez obzira na vrijeme?i što se sve radi osim trčanja, sklekova i trbušnjaka?

Čitaj nekoliko stranica iza...

mariosb
09.09.2010., 15:07

nemas vremenskog ogranicenja. koliko mozes da ne stanes. imas sklekovi,trbusnjaci,raskorak,poligon i zadnje trcanje 1500m

Sturm
09.09.2010., 15:15
Da ali trcanje moras za najvecu ocjenu istrcati za 5:30, a zene za 6:00 min. Svakih 15 sek kaj zakasnis ti skidaju ocjenu dolje, ak sam dobro upucen,..

zadranka123
09.09.2010., 15:26
Čitaj nekoliko stranica iza...

:top: NE KUŽIM OVE LJUDE!!!! svi kao žele na PA aaaaaal svima je teško pročitati 2stranice iza i onda svaki put ista pitanja!!!:confused:

fran_cuz
09.09.2010., 15:33
Da ali trcanje moras za najvecu ocjenu istrcati za 5:30, a zene za 6:00 min. Svakih 15 sek kaj zakasnis ti skidaju ocjenu dolje, ak sam dobro upucen,..

Brutala :) :)

Sturm
09.09.2010., 15:52
A napisite policijska akademija na you tube i odma prvi video vam je video koji prikazuje provjere u crnoj gori danilov grad, i tamo je isto 1500 metara al za 7 minuta! I to je već razumljivo, a ovo naše je takoreci sprintanje do cilja..

pspat
09.09.2010., 16:19
evo Hrvatska Policijska akademija i tu načelnik pa govori kako planira omogućit preko 3000 novih policijskih službenika uživajte (4 ever cop):) http://vimeo.com/12669238

a to vam je snimana ova sad grupa koja je tamo znači još neko vrijeme će biti policijska akademija 3-4g

Slavonka22
09.09.2010., 18:20
za 6 min 1500m....hmmm...ok!hvala mariosb na inform.Sklekovi su mi najveća muka...:ne zna:

ravlic90
09.09.2010., 19:16
pozdrav svima, zavrsio sam trogodisnju srednju skolu i nakon toga sam upisao 4. godinu vecernje. to sam sad zavrsio i imam zavrsni rad iz cetverogodisnje, tocnije tehnicke skole. jel netko zna hocu li imati problema prilikom prijave jer je to vecernja skola bila a ne cetverogodisnja? sto se tice ovog dijela oko fizicke provjere. dobra tjelesna sprema jest prednost ali gledajte ovako. na psihotestu i motivacijskom razgovoru ne smijete past a mozete slobodno imat losije vrijeme na trcanju a da prodjete. na akademiju se i ide zato da bi se kondicijski doveli u red a onaj tko nema ono osnovno u glavi, takvome pomoci nema :mig:

Pegula 777
09.09.2010., 20:11

"provjerava s kim se družiš"

Kako će oni provjerit ko se s kin druži :)

skardgo
09.09.2010., 20:21
"provjerava s kim se družiš"

Kako će oni provjerit ko se s kin druži :)

dode ti cika policajac na vrata par puta i pricat ce s susjedima i tako fore

Pegula 777
09.09.2010., 20:23
dode ti cika policajac na vrata par puta i pricat ce s susjedima i tako fore

A to,ma to san već proša prije 3 god kad su me provjeravali,tako da prolazin 100% i sad

Sturm
09.09.2010., 20:27
A ja imam prokleto ljubomorne i bezobrazne susjede, i sta da ja sad radim??Ko zna kaj ce oni reci za mene..!

Pegula 777
09.09.2010., 20:32
A ja imam prokleto ljubomorne i bezobrazne susjede, i sta da ja sad radim??Ko zna kaj ce oni reci za mene..!

E to je gadan problem kad nisi u dobro s njima,mogu svašta posrat

Sturm
09.09.2010., 20:40
Ma ima tu preko mene 2 stare senilne babe koje vole izmisljat i tracat, ostali su ok, samo me strah da ne pozvone tim kozama!

Pegula 777
09.09.2010., 20:46
Ma ima tu preko mene 2 stare senilne babe koje vole izmisljat i tracat, ostali su ok, samo me strah da ne pozvone tim kozama!

Kada su mene provjeravali prvo su pitali suside,pa došli meni i umiru od smija i govore svi susidi koje smo pitali su rekli da vas ne znaju :rofl:

Eurofighter_Cro
09.09.2010., 20:56
Ne bi vas ti stari tračeri trebali brinuti.Meni policija nije interes,tj bila mi je ali je prestala dok sam saznao da nema srednje policijske sad imam 17.Vojska mi je prvi interes u zivotu.Međutim kao sto sam reko stari traceri i susedi vas ne bi trebali brinuti jer ni ljudi koji dolaze u ispitivanje nisu budale pa da ne znaju one seljake tipa kata cinoberova i presvetli....npr kod mene je zanimljivo da mi je sused jedan policiji jos iz doba jugoslavije poznat mafijaš ,baš me zanima kaj bi on reko na to :)

Sturm
09.09.2010., 21:24
Ne bi vas ti stari tračeri trebali brinuti.Meni policija nije interes,tj bila mi je ali je prestala dok sam saznao da nema srednje policijske sad imam 17.Vojska mi je prvi interes u zivotu.Međutim kao sto sam reko stari traceri i susedi vas ne bi trebali brinuti jer ni ljudi koji dolaze u ispitivanje nisu budale pa da ne znaju one seljake tipa kata cinoberova i presvetli....npr kod mene je zanimljivo da mi je sused jedan policiji jos iz doba jugoslavije poznat mafijaš ,baš me zanima kaj bi on reko na to :)
Ok ok. :D

Bice grafiti
09.09.2010., 22:19
pozdrav svima, zavrsio sam trogodisnju srednju skolu i nakon toga sam upisao 4. godinu vecernje. to sam sad zavrsio i imam zavrsni rad iz cetverogodisnje, tocnije tehnicke skole. jel netko zna hocu li imati problema prilikom prijave jer je to vecernja skola bila a ne cetverogodisnja? sto se tice ovog dijela oko fizicke provjere. dobra tjelesna sprema jest prednost ali gledajte ovako. na psihotestu i motivacijskom razgovoru ne smijete past a mozete slobodno imat losije vrijeme na trcanju a da prodjete. na akademiju se i ide zato da bi se kondicijski doveli u red a onaj tko nema ono osnovno u glavi, takvome pomoci nema :mig:

I ja sam zavrsio ko i ti, pa ako sam s tom skolom mogo polagat drzavnu maturu i ako se moze upisat normalno fax nevidim zasto nebi mogli i u policiju?

mariosb
09.09.2010., 22:45
I ja sam zavrsio ko i ti, pa ako sam s tom skolom mogo polagat drzavnu maturu i ako se moze upisat normalno fax nevidim zasto nebi mogli i u policiju?

ja sam zavrsio trogodisnju i polozio vanredno 4 godinu i na akademiji sam. ma susjede mozda nece ni pitat neda se njima bas tolko zajebavat, a trebali bi ic i u skolu da vide kakav si bio i u srednju i osnovnu u pravilu.a u praksi mozda idu u jednu a mozda ni u jednu

Eurofighter_Cro
09.09.2010., 23:09
ja sam zavrsio trogodisnju i polozio vanredno 4 godinu i na akademiji sam. ma susjede mozda nece ni pitat neda se njima bas tolko zajebavat, a trebali bi ic i u skolu da vide kakav si bio i u srednju i osnovnu u pravilu.a u praksi mozda idu u jednu a mozda ni u jednu

one poštenjačine koje stvarno zanima da budu policajci i imaju velku volju za taj posao i osjecaj za pravdu bi trebali mnogo više od regice i dudeka trebala brinuti jedna druga stvar.A to je duga tradicija naše policijske akademije da upada svakakva bagra.Imaš puno debila koji jedva da fizicki test mogu zadovoljiti,a upadnu u murju,a zakaj ? pa radi vezice.A to je najgore.Moj frend npr sad ima 21 godinu.Ove je godine upisao DIF.Prije 2 htio je policijsku akademiju.Mladić strašno perspektivan,imao volje,odlican ali odlcian sportas trenirao tu atletiku samnom,bio je ko stroj,jak mogao je da napumpa 40 zgibova ,sklekova kolko ti srce hoce,trbusnjaka,otrcat je sve mogao i jos se bavio jiu jitsom.Nije bio visok,ko ja negdje oko 1.75 cm ali stroj sto se tijela tice isto ko i ja.Ali bogami bio je tamo medu prva 3 na testiranju fizicke spreme,kaze da su mu se cak divili ovi policajci tamo koji su bili na mjerenju tih fizickih sposobnosti.Prosao psiholoski i onda na kraju od jedno 5000 kandidata,nema njega na listi a jedan od najjacih i najboljih je bio tamo.A u isto vrijeme razni mamlazi kojima vec u faci vidis ko su i kaj su prosli,pa sad se pitaj kakva nam je murja.Zato i nazalost imamo masu murjaka po cesti pa i OVIH IZ MLADE generacije kojima "trbušćek" malo bezi na stranu.A perspektivni mladici i cure sa voljom lepo dobe nogu u guzici.A i normalno je da ce na npr faks kriminalistike takoder puno njih upadat prek veze,jer nam je takva drzava.U samom sustavu treba imati neke nove igrače koji će moći da sluze mafiji,i naravno da se mnogima ne isplati da upadnu neke poštenjačine jer bi nekima mogli pokvariti planove ako se kuzimo ?

Kao sto sam reko,iako sam jos srednja skola jos sam u osnovnoj htio da budem policajac i idem za krim.inspektora,ali davno mi je jedan frend koji je zavrsio kriminalistiku ali sad radi kao bankar reko "Ne mozes se ti kolko god bio posten borit protiv kriminala,ako to drzava ne zeli".Pa sad vi razmislite.

Ako su vam pare jedini interes da radite u muriji,jbg ga ne bi vam trebalo biti lose.Ali ako imate neke vizije u ovoj drzavi vezane uz postenje,razbijanje mafije,borbu protiv svih vrsti kriminala itd,e onda rade kao i ja u vojsku pa napredovat po činovima i u karijeri opcenito.

Pegula 777
09.09.2010., 23:32
one poštenjačine koje stvarno zanima da budu policajci i imaju velku volju za taj posao i osjecaj za pravdu bi trebali mnogo više od regice i dudeka trebala brinuti jedna druga stvar.A to je duga tradicija naše policijske akademije da upada svakakva bagra.Imaš puno debila koji jedva da fizicki test mogu zadovoljiti,a upadnu u murju,a zakaj ? pa radi vezice.A to je najgore.Moj frend npr sad ima 21 godinu.Ove je godine upisao DIF.Prije 2 htio je policijsku akademiju.Mladić strašno perspektivan,imao volje,odlican ali odlcian sportas trenirao tu atletiku samnom,bio je ko stroj,jak mogao je da napumpa 40 zgibova ,sklekova kolko ti srce hoce,trbusnjaka,otrcat je sve mogao i jos se bavio jiu jitsom.Nije bio visok,ko ja negdje oko 1.75 cm ali stroj sto se tijela tice isto ko i ja.Ali bogami bio je tamo medu prva 3 na testiranju fizicke spreme,kaze da su mu se cak divili ovi policajci tamo koji su bili na mjerenju tih fizickih sposobnosti.Prosao psiholoski i onda na kraju od jedno 5000 kandidata,nema njega na listi a jedan od najjacih i najboljih je bio tamo.A u isto vrijeme razni mamlazi kojima vec u faci vidis ko su i kaj su prosli,pa sad se pitaj kakva nam je murja.Zato i nazalost imamo masu murjaka po cesti pa i OVIH IZ MLADE generacije kojima "trbušćek" malo bezi na stranu.A perspektivni mladici i cure sa voljom lepo dobe nogu u guzici.A i normalno je da ce na npr faks kriminalistike takoder puno njih upadat prek veze,jer nam je takva drzava.U samom sustavu treba imati neke nove igrače koji će moći da sluze mafiji,i naravno da se mnogima ne isplati da upadnu neke poštenjačine jer bi nekima mogli pokvariti planove ako se kuzimo ?

Kao sto sam reko,iako sam jos srednja skola jos sam u osnovnoj htio da budem policajac i idem za krim.inspektora,ali davno mi je jedan frend koji je zavrsio kriminalistiku ali sad radi kao bankar reko "Ne mozes se ti kolko god bio posten borit protiv kriminala,ako to drzava ne zeli".Pa sad vi razmislite.

Ako su vam pare jedini interes da radite u muriji,jbg ga ne bi vam trebalo biti lose.Ali ako imate neke vizije u ovoj drzavi vezane uz postenje,razbijanje mafije,borbu protiv svih vrsti kriminala itd,e onda rade kao i ja u vojsku pa napredovat po činovima i u karijeri opcenito.

Pa misliš da u vojsci nije isto tako,samo šta ima 5 puta više primitivaca,jer su policiju bar malo očistili od takvih,a i davna je izreka "di vojska počinje,razum prestaje" nemoj imat velika očekivanja i super mišljenje o vojsci,moga bi se gadno razočarat kad vidiš šta je to i koji je to tek kaos

Sturm
09.09.2010., 23:43
Ti misliš da ćeš u vojski napredovat? Pa bratić mi je u profesionalnoj vojski u gorskom kotaru pukovnik, sad se 2 put već vratio iz Afganistana, ima ženu i dvoje djece, i ti misliš da je to sve tako kako ti prikazu na tvu?! Pa jel ti znaš za svaki čin šta dobis da zaduzis još dodatnih 5 godina, a plaća ti je za kojih 150,200 kn veća, s tim da se imaš šanse do 65 god najebavati u vojsci jer si zaduzivao cineve! Imaju placu oko4500 kn, i da ti ne pričam kakva im se sranja događaju i šta sve moraju trpjeti.. Vidim da nisi bas upućen u HV i da si naivan jer misliš da ćeš daleko dogurat, al neka ti je.. Sretno, mozda se javis za 10 godina ovdje pa ću te podsjetiti kad budes plakao.. Vjeruj mi imam ti iskustva sa šumama i nocima provedenim u njima i svasta ostalo sto neću ni pricat, neki na ovom forumu i znaju, al ajd nije bitno.. Pozz

Eurofighter_Cro
09.09.2010., 23:50
To mene ne dira,jer hoću u BSD,dakle hoću biti specijalac.A tamo ti čin nije bitna uloga toliko.Specijalci imaju prakticki najnize cinove i oni su "sljakeri" ,ali posao je elitan i ne moze to svako ;) bez brige sve ja to imam u glavi i u planovima vec godinama,ja sam samo dao savjete za druge ;) i to DOBRONAMJERNE.Iako mi plaća nije interes,morao sam ovo da napomenem,u BSD-u imaju plaće od 7 do 10 000 kuna.

Sturm
10.09.2010., 00:00
To mene ne dira,jer hoću u BSD,dakle hoću biti specijalac.A tamo ti čin nije bitna uloga toliko.Specijalci imaju prakticki najnize cinove i oni su "sljakeri" ,ali posao je elitan i ne moze to svako ;) bez brige sve ja to imam u glavi i u planovima vec godinama,ja sam samo dao savjete za druge ;) i to DOBRONAMJERNE.

BSD- jel planiras imat ženu,djecu,obitelj? Ako da zaboravi, mogu ti dati broj od mojeg prijatelja koji je tamo već 6 godina pa da ti pojasni malo neke stvari.. U tih 6 godina vidli smo se 4 puta, a za to moras biti lud u glavu i ne marit za nikoga šta se tiče prijatelja i obitelji, I NE MOŽEŠ TAMO samo tako doc jer onda bi i svi išli u atj odma a ne na akademiju! Zato ne pricaj gluposti! I već po uvijek odgovaranju i postupcima mogu reci da nisi za bsd, jer to nije pickin dim da ideš tamo na ljetovanje, jedu crve, svakojake crkotine i žive u šumi po mjesec dana samo a nožem, a kad ideš tamo potpisujes da odgovaras sam za sebe, pa ako riknes riknes nikog briga.. Ee nemaš ti pojima, bio i ja tako nadobudan, aj prvo zavrsi srednju i pokaraj nešto pa ćeš vidjet dal ćeš u bsd gdje će ti picka bit nepoznat pojam koji ćeš tražit u rijecniku.. ;) ovo dobronamjerno pisem da ti malo docaram zivot bsdovca..

Eurofighter_Cro
10.09.2010., 00:01
http://www.jutarnji.hr/zagreb--iz-policijskog-skladista-nestalo-500-pistolja--/885024/

evo zanimljiv link,o tome vam ja pričam ekipa i to dobornamjerno...a baš me zanima kak je taj koji je uzeo te pistolje upao u policiju...ko je od ovog htio da namasti brkove ? hmmm

BSD- jel planiras imat ženu,djecu,obitelj? Ako da zaboravi,

Ne planiram,i nikad do sad nisam imao curu.To bi bilo sve i dalje ne mogu iz privatnih razloga da pričam o tome.Hoću da nastavite dalje u topicu jer nisam ovdje da vam ga kvarim.Sretno svima i nadam se da cete postati policajci! usput kolega ni n eda mi se odgovoarat na tvoj post.Prati malu teme na kojima sam ja najvise aktivan pa ces vidjeti ko sam ,kako razmisljam i sto mi je jedini i jedini interes u zivotu.Nije ipak dobro da se igras onog koji odlucuje kakav je neko sta moze a sta ne moze,a da me ni ne znas.Prošao sam i ja gore stvari u zivotu od jedenja buba u sumi,jeo sam i travu da znaš kad nisam imao šta da jedem jer zivim samo sa mamom cijeli zivot,ali to je vec druga prica.Tako da nemoj ovdje da sudis,nije mjesto za to znaš.

Sturm
10.09.2010., 00:03
Hebes placu od 10000 tisuća kad ćeš se nagledat svakojakih sranja i s 30 ćeš prolupat a imat ćeš samo 3000 kn manju placu nego ja ako upadnem u interventnu.. Hah

Jebes to, ja ću imat ženu i djecu i nekakav normalan zivot pokraj a ti ćeš imat k radi 3000 kn veće plaće..i još jedno, ako ikad u životu tamo upadnes, dobronamjerno ti velim da koristis tekući sapun, pa ako padne nije šteta da ga dizes.. ;) xD

Eurofighter_Cro
10.09.2010., 00:20
Razumijem te i nemoj da se ljutis radi prethodnog,ali nazalost miljon ljudi miljon cudi nismo svi isti,ja sam iz zivotnih razloga postao ovakav kakav sam i tako razmisljam,ali to je druga priča,a topik je drugačiji i ja vam ga ne zelim kvariti.Ako hoces da pricamo o ovim stvarima dodi na vojne forume,nema problema.Pozdrav i sretno svima!

legionnaire
10.09.2010., 06:37
To mene ne dira,jer hoću u BSD,dakle hoću biti specijalac.A tamo ti čin nije bitna uloga toliko.Specijalci imaju prakticki najnize cinove i oni su "sljakeri" ,ali posao je elitan i ne moze to svako ;) bez brige sve ja to imam u glavi i u planovima vec godinama,ja sam samo dao savjete za druge ;) i to DOBRONAMJERNE.Iako mi plaća nije interes,morao sam ovo da napomenem,u BSD-u imaju plaće od 7 do 10 000 kuna.

dođi malo na temu dobrovoljnog vojnog roka http://forum.hr/showthread.php?t=361873&page=53

i ovaj atletičar koji je probao na policijsku akademiju, kako je izgledao i zvao se??? bio je jedan atletičar samnom na testiranjima, prepoznao sam ga odmah u opisu, malo niži, obrijana glava, samo se ne mogu sjetit imena.... i spominjao mi je DIF...

iva*
10.09.2010., 08:22
čemu uopće prepirke oko policije i vojske? to su zapravo skroz različite stvari. svatko ima svoje ambicije i nek radi kaj hoće.. tak mi svejedno kaj će neki frajer kojeg ni ne poznajem sjedit u šumi i jest crve, njegov odabir. isto tak i njega može bit briga za nas i PA. ak hoće živit u zabludi nek živi :kava:

Sturm
10.09.2010., 08:41
Ma dečko je u krivu i lupa bezveze a ja mu ocu pojasniti, mada imaš pravo kaj se ja brinem za nekog tam..

Joy Division
10.09.2010., 08:56
one poštenjačine koje stvarno zanima da budu policajci i imaju velku volju za taj posao i osjecaj za pravdu...

bojim se da je čovjek u pravu :ne zna: kak nam država funkcionira,tak i sve ostalo.
majke mi,živim da upadnem na policijsku akademiju.prošle godine nisam uspjela i idem opet i ići ću opet ako se pruži prilika jer sam duboko u sebi ona zadrta optimistična budala koja misli da postoji nekakva šansa,pa makar i minimalna da se upadne :D samo što ću ovaj put biti spremnija na još jedan fejl :p

skamandar
10.09.2010., 09:15
Hebes placu od 10000 tisuća kad ćeš se nagledat svakojakih sranja i s 30 ćeš prolupat a imat ćeš samo 3000 kn manju placu nego ja ako upadnem u interventnu.. Hah

Jebes to, ja ću imat ženu i djecu i nekakav normalan zivot pokraj a ti ćeš imat k radi 3000 kn veće plaće..i još jedno, ako ikad u životu tamo upadnes, dobronamjerno ti velim da koristis tekući sapun, pa ako padne nije šteta da ga dizes.. ;) xD

Ček, ti stvarno misliš da je u interventnoj policiji 7000 kn plača ili?? :ne zna:

Sturm
10.09.2010., 09:23
Ne smijem ti reci točno cifru, al imam 4 prijatelja koji su u interventnoj.

Sve ovisi o viška sati, neradnim danima i državnim blagdanima.. ;)

Naravno i ovisi gdje radis.

skamandar
10.09.2010., 09:35
Ne smijem ti reci točno cifru, al imam 4 prijatelja koji su u interventnoj.

Sve ovisi o viška sati, neradnim danima i državnim blagdanima.. ;)

Ajde ne pravi se pametan. Živim u selu gdje je 50 posto mladih policija ili vojska i nema šanse , da interventna ima 7000 kn plaču. Dvojica ovih iz sela su u interventnoj i imaju veče plaće nego temeljna policija ali 7000 kn je MEGA MEGA FAIL. :kava:

EDIT: jbt, ponašaš se ko da si pokupio svu pamet što se tiče policije i policijske akademije.

mariosb
10.09.2010., 09:39
cuj sa prekovremenima i osiguranju na utakmici u interventnoj je 7000 sigurno ali kolega od vas 800 mozda ce 10 ljudi dobit interventnu a ti si daleko od tih 800 pa sad racunaj koliko si od interventne

skamandar
10.09.2010., 09:50
cuj sa prekovremenima i osiguranju na utakmici u interventnoj je 7000 sigurno ali kolega od vas 800 mozda ce 10 ljudi dobit interventnu a ti si daleko od tih 800 pa sad racunaj koliko si od interventne

Sa prekovremenima, blagdanima, tekmama (osiguranje) frend mi ima maksimalno 6000, a to se desi jednom , eventualno dvaput u godini. FAIL DO FAILA :rolleyes: :facepalm:

Poznajem dečka koji je odma nakon akademije dobio krim policiju ( jel zna netko od vas što to uopče znači) , čak ni on nema 7 k, a ne interventna. :kava:

Sturm
10.09.2010., 10:15
Ajde ne pravi se pametan. Živim u selu gdje je 50 posto mladih policija ili vojska i nema šanse , da interventna ima 7000 kn plaču. Dvojica ovih iz sela su u interventnoj i imaju veče plaće nego temeljna policija ali 7000 kn je MEGA MEGA FAIL. :kava:

EDIT: jbt, ponašaš se ko da si pokupio svu pamet što se tiče policije i policijske akademije.

Imas problema nekih?

Mislim šta te briga ako su meni tako rekli i ako sam ja to čuo i puno se raspitivao pa zato i nešto znam, kao prvo svi ste govorili da neće bit natječaja a jedini sam ja rekao da će bit i vremenski razdoblje kad će bit, i dobro sam saznao i rekao.. Zato molim te nemoj mi solit pamet jer je ocito da mogu brže i točnije informacije saznat od tebe!

skamandar
10.09.2010., 10:56
Mislim šta te briga ako su meni tako rekli i ako sam ja to čuo i puno se raspitivao pa zato i nešto znam, kao prvo svi ste govorili da neće bit natječaja a jedini sam ja rekao da će bit i vremenski razdoblje kad će bit, i dobro sam saznao i rekao.. Zato molim te nemoj mi solit pamet jer je ocito da mogu brže i točnije informacije saznat od tebe!

:facepalm: :rolleyes: :rofl:

1. Ok. Tebi su rekli tako, ali nemoj ljudima prodavat bajke, vau interventna, ovo ono 7 k. :s

2. Na ovoj temi sam prvi post napisao prije dva ili tri dana. KBKK što si ti znao da če bit natječaj raspisan.Uostalom bilo je samo pitanje datuma u 9.mjesecu. Sve se več znalo.

MENI SE ČINI DA TI POKUŠAVAŠ PRODAT PRIČU "JA IMAM BOLJE IGRAČKE OD TVOJIH" :rolleyes:

Apsolutno nemam ništa protiv tebe i nemoj me krivo shvatit, ali vamo iznosiš neke podatke koji nisu točni i predstavljaš ih kao činjenice, a to mi ide na tuki. Kapiš :mig:

I da, dio onih podataka što si rekao za BSD također nije istina. :w

Over and out :kava:

Sturm
10.09.2010., 11:01
Kao prvo rekao sam od prilike tu placu jer je to poslovna tajna i ne smije se reci točna cifra, tak da sam rekel okvirno, a za bsd bi trebao lik ići prvo odsluzit vojni rok i onda neko vrijeme bit u vojsci da bi moga poslati zahtjev za bsd, isto kak kod nas nebres odma u atj već moras imat određene godine radnog staza, dobre kvalifikacije i ultra jaku fizičku spremu, a lik još nije ni srednju završio a već bi u bsd. Daj molim te.

zzz999
10.09.2010., 11:27
:facepalm: :rolleyes: :rofl:

1. Ok. Tebi su rekli tako, ali nemoj ljudima prodavat bajke, vau interventna, ovo ono 7 k. :s

2. Na ovoj temi sam prvi post napisao prije dva ili tri dana. KBKK što si ti znao da če bit natječaj raspisan.Uostalom bilo je samo pitanje datuma u 9.mjesecu. Sve se več znalo.

MENI SE ČINI DA TI POKUŠAVAŠ PRODAT PRIČU "JA IMAM BOLJE IGRAČKE OD TVOJIH" :rolleyes:

Apsolutno nemam ništa protiv tebe i nemoj me krivo shvatit, ali vamo iznosiš neke podatke koji nisu točni i predstavljaš ih kao činjenice, a to mi ide na tuki. Kapiš :mig:

I da, dio onih podataka što si rekao za BSD također nije istina. :w

Over and out :kava:

a jel znas kolko imaju vjezbenici koji su u interventnoj???????

Eurofighter_Cro
10.09.2010., 11:34
Kao prvo rekao sam od prilike tu placu jer je to poslovna tajna i ne smije se reci točna cifra, tak da sam rekel okvirno, a za bsd bi trebao lik ići prvo odsluzit vojni rok i onda neko vrijeme bit u vojsci da bi moga poslati zahtjev za bsd, isto kak kod nas nebres odma u atj već moras imat određene godine radnog staza, dobre kvalifikacije i ultra jaku fizičku spremu, a lik još nije ni srednju završio a već bi u bsd. Daj molim te.

Vidi ,ja sam se ispricao onima koje zanima policija i reko da necu ici u off topic dakle u vojne teme,ali covjece.O cemu pricas ti ??? Ti mene ocito smatras nekom budalom i neznalicom koji misli da su vojska i specijalne jedinice u istoj setanje ovci po livadi ? ajde reci di sam ja reko da necu prvo sluziti vojni rok ,di sam ja reko da cu preko noci upast u BSD ? pa citaj malo sto sam napisao.Jesam ti i sam reko da naporno treniram atletiku,bavim se trcanjem,radim sklekove,zgibove i sve vjezbe vezane uz BSD svakodnevno vec godinama posto sam sportas cijeli zivot.Svaki dan pjesacim u grad 8 km tamo i 8 km doma jer mi mama nema auto,a bus necu koristiti kao ni bicikl jer ovo radim sa voljom jer znam šta hoću.Ali zašto ti misliš da mozes suditi o meni,a da zapravo ne znas ni o meni nista,a ni o onome sto sam ja napisao na forumu.Nemoj siriti dezinformacije.Ja nikad nisam reko da cu 100% postati pripadnik BSD-a,ali se trudim i dajem godinama sve od sebe da u tome uspijem.Pa mozda eto kad zavrsim srednju radi krize u zemlji nece ni biti ispisan natjecaj za nove rocnike,ali nema veze.Ja cu biti uporan i probat opet druge godine,upast cu prije ili kasnije.Dati sve od sebe i ako trebati spavati u vojarni 24h na dan 3 godine kao vojnik u nekoj brigadi ili 350 obavjestajne gdje mi je prijatelj.A nakon toga cu se prijaviti na testiranja za BSD.Pa ako ne upadnem iz prve,upast cu drugi put.
Ja ne znam odakle tebi to sto pricas,tebe vise kao da dere neka ljubomora ili ne znam.Pa prvo provjeri sto pisem.Citaj takoder malo moje postove na vojnim temama na forumu jer sam na njima najvise aktivan uglavnom pa ces vidjeti da mi je to jedina zanimacija u zivotu i da znam mnogo o tome.A takav sam vec godinama jer mi je to u krvi.

Mislim da sam sad bio detaljan i jasan,ako nakon ovog posta ne shvatis neke stvari onda mi je zao.Ja ipak ljudima ovdje vise necu kvariti temu o policijskoj akademiji i kao sto sam reko,zelim im puno srece da uspiju.

mariosb
10.09.2010., 11:53
Znam samo da se prima 70% place kad si na vjezbenickom a to je sad godinu dana, prije bilo 3 mjeseca..A kolko dobe to neznam, pitaj nekog tko je sad zavrsio nedavno i radi u int. fakat neznam.

nemas ti nikakve info ocito pricas napamet i pricas gluposti. kao prvo vjezebenici primaju 85% place, a drugo vjezbenicki je bio 12mj a sad za p6 i p7 ce bit 6mj

Sturm
10.09.2010., 11:59
Tako mi je imao prijatelj prije godinu i pol, jbg stalno mjenjaju nesto.

Ubiti ajd nas onda vi koji sve znate prosvjetlite tu pa da mi ostali nebi "lupetali"..

I bio je vjezbenicki 3 mj. Pred god i pol i nemoj mi nabijat da nije kad znam da je i kolega mi je imao 3 mjeseca i nakon toga je išao polagat državni ispit.

Countess
10.09.2010., 13:28
Down, boys! :mudri:

legionnaire
10.09.2010., 13:40
Sturm nisi li ti donedavno ovdje nas ispitivao i tražio najosnovnije informacije o akademiji????? Odjednom si ti najupućeniji sa svim informacijama.... Svaka čast :s

Pegula 777
10.09.2010., 14:05
Činjenica je da je "sturm" izvriđa sve ljude na ovom forumu koji su normalno i pristojno postavili pitanja,uključujući i mene,prema tome,šta više reć

mrki18
10.09.2010., 14:14
nedirajte mi sturm-a bit ce mrtvih :mljacko:

bekiborna
10.09.2010., 16:52
da li zna netko do kada traje natječaj za PA

skardgo
10.09.2010., 16:59
da li zna netko do kada traje natječaj za PA

pise na natjecaju al do 30.11 mi se cini hehe

bekiborna
10.09.2010., 17:08
ma nisam ni vidio taj natječaj još ,tnx

Bice grafiti
10.09.2010., 17:13
Neka se niko ne uvrijedi, al da je iko od vas tolko pametan nebi mu ni policija ni vojska bila 1. opcija i nebi do 24. godine sam cekali da upadnu u policiju. A to kakvih policajaca ima vidim po tom kakvi su moji vrsnjaci prosle godine upali, i kolko mojih poznanika i prijatelja kojima je policija i vojska jedina mogucnost zbog imovinskog stanja nisu uspjeli.

Ahg
10.09.2010., 17:51
Zanima me dal netko zna dal ce se mjenjat onaj zakon da se nesmije zaposljavat u mupu tko je navrsio 25, nesto se pricalo da ce se mjenjat pa ako netko zna nesto o tome ?

Pegula 777
10.09.2010., 17:51
Neka se niko ne uvrijedi, al da je iko od vas tolko pametan nebi mu ni policija ni vojska bila 1. opcija i nebi do 24. godine sam cekali da upadnu u policiju. A to kakvih policajaca ima vidim po tom kakvi su moji vrsnjaci prosle godine upali, i kolko mojih poznanika i prijatelja kojima je policija i vojska jedina mogucnost zbog imovinskog stanja nisu uspjeli.

Je,ali šta više normalnih ljudi bude prolazilo natječaje,to će se situacija popravit,ti koji određuju ko prolazi,ko ne,samo da pročitaju 5 strana foruma,odma bi vidili kakvi se ljudi prijavljuju i koga NE primit na školovanje

Zanima me dal netko zna dal ce se mjenjat onaj zakon da se nesmije zaposljavat u mupu tko je navrsio 25, nesto se pricalo da ce se mjenjat pa ako netko zna nesto o tome ?

Za sada ti sve stoji kako je,sve to šta se spominje o promjenama,nije ti sigurno

Ahg
10.09.2010., 17:58
Za sada ti sve stoji kako je,sve to šta se spominje o promjenama,nije ti sigurno

nemos vjerovat koja glupost...kolko ljudi ima koji su upisali akademiju i tamo bili godinu dana da sad nebi mogli dobit posao zbog tog zakona

Pegula 777
10.09.2010., 19:03
nemos vjerovat koja glupost...kolko ljudi ima koji su upisali akademiju i tamo bili godinu dana da sad nebi mogli dobit posao zbog tog zakona

Ne,možeš ti dobit posao,ti samo ne smiš bit stariji od 24god na dan upisa u policijsku akademiju,takvo ti je sad pravilo,kužiš

Rulezzzzzz
10.09.2010., 19:14

To nije psiho test to je test inteligencije...Krivo si napisao ali ok nadam se da su ljudi zaključili da je to IQ test.Pozz svima i sretno

skamandar
10.09.2010., 19:16
Ovak , jel zna netko možda kad če kreniti testiranja.

Frenda su mi na prošlom natječaju zvali nakon mjesec dana, a sad čujem da če ovaj natječaj to ići malo brže? Pa , ako ima neko neke informacije, i da li je čak možda neko i bio?

Eurofighter_Cro
10.09.2010., 19:43

Dobro si to reko,to sam i ja zapravo htio reci na neki nacim.Zao mi je takvih cura i deckiju koji tako popuse a sto posto su normalni,zdravi,ambiciozni,zeljni rada i puni volje za taj posao ,a na kraju izgube jer je npr neki papak kojem sve do npr 22-e godine policija nije bila interes i vrtio je u zivou sve zivo ,vec se tek tada sjetio da bi mogao tamo a imao vezu upao...ali nazalost tak je to kod nas,mozemo se samo nadati da ce se promijeniti,samo ja onda vise necu biti u mladim godinama.Isto tako znam jednom kretena iz viđenja onako iz škole,tip potpuni šupak a i faca mu izgleda ko da je šupak i tako se ponaša.A pošto zna da sam nabrijan na vojsku 100% priđe on meni na cesti ,zaustavi me i kaze "E htel sam te pitati,imaš kakve veze za policijsku akademiju ? mislim ja već imam puno veza i sto posto cu upast,ali svaka dobro dojde" i to onak uleti sa svojom debilnom spikom,bas bi ga razvalil.A nazalost ja se fakat ne bi cudio da tog lika jednog dana gledam u policijskoj uniformi.Zato oprez ljudi i puno sreće.

danhil
10.09.2010., 19:47
Ne,možeš ti dobit posao,ti samo ne smiš bit stariji od 24god na dan upisa u policijsku akademiju,takvo ti je sad pravilo,kužiš

to je uvjet za upad na akademiju, dok drugi zakon kaže da nesmiješ bit stariji od 25god jer te neče primit u službu...

Pegula 777
10.09.2010., 19:53
to je uvjet za upad na akademiju, dok drugi zakon kaže da nesmiješ bit stariji od 25god jer te neče primit u službu...

HAHAHAHAHAHHAHAHA,ma ne mogu virovat,koja komedija,only in Croatia

rottweiler
10.09.2010., 20:08
Pozdrav.
Imam 20 godina
5 godina u MUP-u treniram muay thai ( tajlandski boks)
2 godine brazilski jiu jitsu
1 godinu krav magu
studiram vanredno ekonomiju, 185 cm visok, 85 kg, fizička kondicija odlična, zdrastveno stanje odlično, zbog sporta kojim se bavim idem stalno na liječničke razne preglede sve je super. Ako ja ne upadnem na policijsku akademiju pa ubit ću se, inače oduvijek sam htjeo biti policajac. Strah me tih veza i vezica, jer ih ja nemam. Ako me ne prime, a prime neke bangavce... toga me strah više neg ičega. Lijep pozdrav

Pero_Kanister
10.09.2010., 20:14
Pozdrav.
Imam 20 godina
1 godinu krav magu
studiram vanredno ekonomiju, 185 cm visok, 85 kg, fizička kondicija odlična, zdrastveno stanje odlično, zbog sporta kojim se bavim idem stalno na liječničke razne preglede sve je super. Ako ja ne upadnem na policijsku akademiju pa ubit ću se, inače oduvijek sam htjeo biti policajac. Strah me tih veza i vezica, jer ih ja nemam. Ako me ne prime, a prime neke bangavce... toga me strah više neg ičega. Lijep pozdrav

A šta je u glavi? :D

rottweiler
10.09.2010., 20:16
Završio gimnaziju opću sa 5 sve razrede i 2 godina ekonomije, poslovna informatika

kopriva-vk
10.09.2010., 20:25
Završio gimnaziju opću sa 5 sve razrede i 2 godina ekonomije, poslovna informatika

Onda ti imaš jaku želju za policijom.

Bullet2791
10.09.2010., 20:26
Zavrsio ekonomsku skolu, 8 godina trenirao karate, bio sam 2 puta prvak RH, jednom BiH, poslije nastavio sa kickboxom, nikad nisam kaznjavan nit sam cinio neke gluposti.. Ako mene ne prime nece ni tebe rottweiler.. ;)

Usput spretan sam i jak u rukama, struzem tapete sa zidova svaki dan..

rottweiler
10.09.2010., 20:30
Želim svima sreću, samo želim da sve pošteno bude odrađeno! Sve je čisto i jasno. Vidjet ćemo nadam se da se neću razočarati!

Joy Division
10.09.2010., 20:52
Pozdrav.
Imam 20 godina
1 godinu krav magu

ma neće sigurno :ironic: :rofl:
bilo je još x takvih primjera,sva ta fizička sprema ti znači k :ne zna:

rottweiler
10.09.2010., 20:52
Upamtite ROTTWEILER :D vidimo se na akademiji :)

Bullet2791
10.09.2010., 21:01

Ocemo kako da ne, eto samo da zapisem.

rottweiler
10.09.2010., 21:12
de dečki uozbiljite se

Slavonka22
10.09.2010., 21:57
jao ljudi čitam ovdje šta pišete i ispada da tko nema veze u policiji ili nije svaki dan u teretani može sam sanjat o policijskoj akademiji!!ja osobno nemam nikakvu vezu al ću pokušat pa makar me ne bilo jer to stvarno želim i u tome se vidim...sam mi dođe muka kad pomislim da mi koji smo možda sposobni za taj posao nećemo proć a neki koji neznaju ni hodat kak treba su već tamo jer imaju vezu...

drot13
10.09.2010., 21:57

Misliš DROTTWEILER?:ne zna:

ursus
10.09.2010., 22:34
Ljudi nov sam na forumu svasta sam se nacitao na forumu i naslusao od prijatelja koji su zavrsili akademiju i sad vec rade.Potvrdili su mi da znaju decke koji su imali 26godina a bili su snjima klasa isto tako da imaju cure visinu 152cm pa to je metar i zilet(narodna izreka),pa da je bilo blago receno debila koji su jedva putem isli a siri nego vislji nisu ni 3 skleka uspijeli napraviti itd.itd.Nemaju razloga da me varaju jer zajedno smo odrasli samo sto ja nisam predavao molbu nego sam cekao posao u struci i sad vidim da sam pogresio ali nadam se da cu sad upasti hm bar se nadam.

skardgo
10.09.2010., 22:55
susjed mi je treniro nogomet i prestao nekon dvije godine iso na prijmeni za PA pusi i pije nema nikake veze prosao je na prijemnom i sad zavrsava PA nije ima najbolje rez bio je medu 10 najboljih i prosao bez problema!! tako da misim da nije sve u snazi i fizickoj spremi ima nesto i u glavi(ne mislim pod tim sta si zavrsio). sretno svima!!!

Ahg
10.09.2010., 23:09

da...o tome ja pricam

Bice grafiti
10.09.2010., 23:16

Mozes otic i kod Blazene Djevice Marije da ti potpise da si bezgresan i savrsen i opet neces upast na PA :kava:

marac1988
10.09.2010., 23:24
Ljudi nov sam na forumu svasta sam se nacitao na forumu i naslusao od prijatelja koji su zavrsili akademiju i sad vec rade.Potvrdili su mi da znaju decke koji su imali 26godina a bili su snjima klasa isto tako da imaju cure visinu 152cm pa to je metar i zilet(narodna izreka),pa da je bilo blago receno debila koji su jedva putem isli a siri nego vislji nisu ni 3 skleka uspijeli napraviti itd.itd.Nemaju razloga da me varaju jer zajedno smo odrasli samo sto ja nisam predavao molbu nego sam cekao posao u struci i sad vidim da sam pogresio ali nadam se da cu sad upasti hm bar se nadam.

ljudi pa to vam mora bit jasno da je to tako i tako ce uvijek biti al sto moj stari veli jedni ce otic doci ce novi koji ce zamijenit tu bagru i opet ce nam biti isto zato nevrijedi se puno sekirat i zivcirat mi sitna raja nemozemo nazalost puno utjecat i promijenit to sve a gledano opcenito mi smo takav narod da gledamo samo da napakostimo jedno drugima i takodjer pravimo se da nema problema kao nojevi glavu u pijesak i sve 5 zato nam tak i je ljepo u drzavi nema posla mladi nemogu nac si neki posao za daljnju egzistenciju i boljitak u zivotu jedino sto nam je preostalo jest da idemo za policajce il vojsku jer nemos nac neki posteni poslic koji ti je placen recimo 5 tisuca neg moras radit za jeb. minimalac i radit od jutra do sutra i jos te neplati posteno sto je jad i bjeda :/ eto imamo slobodnu drzavu koja je sva korumpirana i duzna do grla i za to su se ljudi borili i davali zivote da ovima na vrhu bude ljepo i da se samo smijeskaju u kamere ^_^

rottweiler
10.09.2010., 23:25
marac svaka čast na postu:s

ursus
10.09.2010., 23:39
Pa uvijek je postojala veza i vezica i postojace ali je problem danas kad trebas se u komunalu utrpati ili gradsko zelenilo netko iz vrha treba te urgirati a sto je onda sa akademijom pa osim Jace izgleda da nitko nista nemoze i jos "hrpa papira stokakvih"(da puno ne definiram)da se upadne.Zalosno,mislim da vise necu ni jedan komentar dati nek se svatko trpa kako zna i zahvaljujem svima koji ovdje pomazu sa svojom sugestijom bilo na pp ili javno.Sretno nam svima :top:

Pegula 777
11.09.2010., 09:35
Dosta ljudi spominje tu fizičku spremu i kondiciju,to je potrebno,ali ne u mjeri ka šta neki govore "a ja treniran po cili dan,mene nije primilo" pa jedino za interventne batinaše i za specijalnu policiju triba vrhunska kondicija i fizička sprema,za sve ostale jedinice baš i ne

kopriva-vk
11.09.2010., 12:23
Dosta ljudi spominje tu fizičku spremu i kondiciju,to je potrebno,ali ne u mjeri ka šta neki govore "a ja treniran po cili dan,mene nije primilo" pa jedino za interventne batinaše i za specijalnu policiju triba vrhunska kondicija i fizička sprema,za sve ostale jedinice baš i ne
Pa nije baš tako da za specijalnu treba samo kondicija i fizička sprema treba imati i u glavi nešt gleda se i psihološka strana kandidata.
Oni rješavaju situacije opasne po život gdje treba razmišljati u sekundi.
http://www.zrno.ba/zrno/index.php?option=com_content&view=article&id=121:lucko&catid=49:specijalne-jedinice&Itemid=66

http://www.zrno.ba/zrno/index.php?option=com_content&view=article&id=123:atj-lucko&catid=49:specijalne-jedinice&Itemid=74

Tokom obuke, specijalci su izloženi stresu i opasnim situacijama, pa se može reći da je riječ o visokorizičnoj obuci. Obuka se što više približava realnim situacijama simulirajući opasne situacije, kako bi specijalci zaista doživjeli određeni stres, koji se pojavljuje tokom svih povjerenih zadataka, i koji može da bu­de uzrok blokade pojedinca i nesnalaženja gru­pe, zbog čega dolazi do neobavljanja, ili lošeg obavljanja zadatka. Zbog toga se, tokom obuke, izlažu stresu, kako bi adaptirali svoju psihu i prilagodili se na djelovanje pod stresom.

http://www.nacional.hr/clanak/90699/ekskluzivno-atj-lucko-dva-desetljeca-borbe-protiv-kriminala

Tako da se malo razbije ta fama da treba imati sami mišiče ima tamo ljudi koji nisu svi 1,90 i 120 kila i mišičavi.

Pegula 777
11.09.2010., 13:31
Pa nije baš tako da za specijalnu treba samo kondicija i fizička sprema treba imati i u glavi nešt gleda se i psihološka strana kandidata.
http://www.zrno.ba/zrno/index.php?option=com_content&view=article&id=121:lucko&catid=49:specijalne-jedinice&Itemid=66

http://www.zrno.ba/zrno/index.php?option=com_content&view=article&id=123:atj-lucko&catid=49:specijalne-jedinice&Itemid=74

http://www.nacional.hr/clanak/90699/ekskluzivno-atj-lucko-dva-desetljeca-borbe-protiv-kriminala

Tako da se malo razbije ta fama da treba imati sami mišiče ima tamo ljudi koji nisu svi 1,90 i 120 kila i mišičavi.

Pardon,krivo si me razumija,nisan ja reka da specijalcima triba samo fizička snaga,nego uz sve ostalo in je dosta potrebna radi kritičnih situacija posla,a o tome šta tribaju imat u glavi to neću ni spominjat,za takve poslove triba inteligencija i dobro školovanje

A interventna je samo teretana i pendrek,toliko su mojih prijatelja izmlatili,samo jer su bili u krivo vrime na krivo misto,a čisti ka suze,bez i jednog nereda i prijave (čast iznimkama,tamo ima i vrhunskih ljudi koje san upozna,ali su nažalost u manjini)

Eurofighter_Cro
11.09.2010., 14:07

pa najveca vecina ih nema 1.90,a kamoli 120 kila.Pa gledajte ih malo na izlozbama oruzja ili na slikama...prosjecna visina je 1.80 a vecina ih ziher ne tezi vise od 85 kila.

Pa specijalac ni ne moze biti neko od 120 kila,jer je to onda kurac od specijalca.Tj sad mozda jedino ako koriste za hapsenja.Ali ove odlike 1.90 i 120 kila su više karakteristika za interventu policiju nego za prave specijalce kao sto su ATJ lucko gdje se cesto zahtjeva brzina,eksplozivnost,fleksibilnost sto bi npr u praksi bilo brz ulazak kroz prozor autobusa ili zgrade itd.Za specijalca ti je idealna visina 1.80,ali tu mislim pravog specijalca za anti-terorizam i talacke situacije,a ne one sa pendrekima na utakmici.

A interventna je samo teretana i pendrek,toliko su mojih prijatelja izmlatili,samo jer su bili u krivo vrime na krivo misto,a čisti ka suze,bez i jednog nereda i prijave (čast iznimkama,tamo ima i vrhunskih ljudi koje san upozna,ali su nažalost u manjini)

Ma to je razlog zasto sam ja odustao od interventne policije.Tj ja sam zapravo odustao od policije opcenito jer mi je vojska interes,ali u osnovnoj skoli sam si uvijek sanjao kak cu ja ici na tekmi,imat pendrek ,sorat se,a na kraju sam shvatio da je to zapravo loše zanimanje jer koji cu kurac tuć vlastti narod,pa on je taj koji financira tebe i tvoju plaću,a ti ćeš svoj vlastiti puk pendrekom po leđima,ma ajde molim te....Em te ljudi na cesti nece volit,em kao sto sam reko glupo mi je da vlastitom narodu razbijam rebra.A mnoge danas interventne policajce koje sam znao prije nego sto su to postali su bas bili na tu foru.Voljeli tucnjave itd pa to ti samo govori o njihovom psiholoskom profilu.A i vole se dosta kurčit ,pogotovo ti iz interventne.A onda kad doleti BIG-BEN pod oko i ode oko,e onda jao majko!!

Ja bi ljudima ovdje preporucao najvise prometnu ili krim policiju ili bas pravu specijalnu policiju mada ok takvih koji ovo zadnje mogu ovdje tesko da ima mnogo.Ali prometna i krim su ok poslovi u policiji.Ja sam npr prije nego sam definitivno odustao od policije htio nakon interventnog policajca postati inspektor za kriminal.Međutim to sam objasnio u jednom postu.I to opet ima svoje u drzavi kao sto je nasa.Svi znamo da nam pravna drzava bas ne funkcionira kako bi trebala ,mnogo je korupcije medu samim inspektorima i s postenjem u takvom poslu u HR neces daleko dogurati.A da ne spomenemo opcu opremljenost tih istih.Npr ko mi ne vjeruje nek dođe u varaždin.Tu vam inspektori voze GOLF 3.Pa sad sve to i nase odjele za borbu protiv kriminala usporedi sa nekim ozbiljnim europskim drzavama.To je to,naprosto psihologija.Da sam npr Šveđanin ili Švaba bogami išo bi za to da budem inspektor do kraja,tamo bi to bilo mnogo zanimljive jer tamo se zna red i zna se sta je pravna drzava.A ovdje ganjas nekog krimosa ,ubojicu sta vec ,na kraju kad ga uhapsis sa dokazima,on brzo izleti van iz čuze,pa ga onda ganjaj opet itd...A mnogi policajci kod nas igraju na onu foru "dam ti žiro račun,i sredili bumo stvar" ;)

Tako da ,po meni svakome bih u HR preporucao ili prometnu ,temeljnu ili krim-policiju,ali ne onaj dio koji radi u civilu i ganja krimose nego oni koji izvrsavaju ocevide kad su u ubojstva,nesrece itd...dakle forenzika.

pOZDRAV

Pegula 777
11.09.2010., 14:16
UM CARUJE,A SNAGA KLADE VALJA!!!!

I oni se još hvale s tin da su interventni,a ni čitat ni pisat ne znaju,to je njima ponos,ja ne kažen da onaj s više škole više vridi ka čovik,to su gluposti,ali daj nek se nauče općoj kulturi. A iko ko vridi od njih je otiša u specijalce i maka se od svega toga
Ne zna se koji su mi gori,oni ili huligani i jedni i drugi se jedva čekaju ić mlatit po ulici

(ČAST IZNIMKAMA;U INTERVENTNOJ IMA VRHUNSKIH LJUDI;ALI SU U MANJINI)

skardgo
11.09.2010., 14:20
vise manje je istina sto vi pricate o inteventoj al opet zamisli da njih nema na tekmi sta bi to tek bilo??? a i budimo realni koliko ce od ovih 800 koji upadnu(nadam se i ja :lol:) upast u interventnu a kamoli u ATJ??? mozda 2-3.

Pegula 777
11.09.2010., 14:24
vise manje je istina sto vi pricate o inteventoj al opet zamisli da njih nema na tekmi sta bi to tek bilo??? a i budimo realni koliko ce od ovih 800 koji upadnu(nadam se i ja :lol:) upast u interventnu a kamoli u ATJ??? mozda 2-3.

A šta se "tekme" tiče,ja guštan gledat kad interventni mlate po ovima,jer je 90% njih došlo na stadion samo da bi se iživljavali i radili kaos,a onda nažalost i onih 10% normalnih dobije pendrekon! A najveća činjenica je da i huligani i interventni žive za to da bi se iživljavali jedni na drugima,pa prema tome =

Eurofighter_Cro,ja ti znan puno ljudi koji su u vojsci,silon prilika su tu došli,jer su bili bez posla i viruj mi po njihovin pričama vojska ti je u puno većem kaosu nego policija,nemoj previše od njih očekivat,da se ne razočaraš

Oni ne traže sposobne nego podobne i masu sposobnih ljudi nije uspilo upast di su tili,jer nisu plesali kako ovi sviraju

ursus
11.09.2010., 17:28
Maloprije me je zvao prijatelj s kojim sam isao u skolu i pita jel treba nanovo slati popire za PA ako su tamo od prosle godine.Njega nazalost nisu kako kaze ni zvali nit je dobio odbijenicu razlog:confused: nema pojma sve je papire poslao zajedno sa jednim kolegom koji je valjda "imao nekog na ruci"ovaj se skoluje a ovaj skripi zubima.

skardgo
11.09.2010., 17:51
Maloprije me je zvao prijatelj s kojim sam isao u skolu i pita jel treba nanovo slati popire za PA ako su tamo od prosle godine.Njega nazalost nisu kako kaze ni zvali nit je dobio odbijenicu razlog:confused: nema pojma sve je papire poslao zajedno sa jednim kolegom koji je valjda "imao nekog na ruci"ovaj se skoluje a ovaj skripi zubima.

najbolje da salje sve ponovo !!!

maninblue
11.09.2010., 18:38
pozdrav ljudi, ima koga iz p6 da mi kaze malo kak izgleda ta matura i koji bi predmet bilo odealno uzet za obranu?

danhil
11.09.2010., 19:06
pozdrav ljudi, ima koga iz p6 da mi kaze malo kak izgleda ta matura i koji bi predmet bilo odealno uzet za obranu?

matura ti je čista formalnost, 3 ljudi u komisiji ( mentor, drugi prof koji predaje taj predmet i ne znam kako se treći bira), uzmeš si nešto što ti je zanimljivo, nema veze predmet, a i 95% nas je sa 4i5 maturiralo tako da nije neki problem branit rad, 5 min nesta kazes i oni te pitaju koje pitanje i to je to :D

maxyking
12.09.2010., 09:42
...ajmeeee ljudi koje vi sve gluposti pišete!!!ubi bože!!! nema veze dal imas 180 ili 200 visine ili 60-90 kila,ima nas ovdje svakakvih!!!i bez obzira na veze treba se sve proci...nema fuširanja...eto sad ih ide preko 20 na popravni iz tjelesnog-ali samo zato sto su ljudi lijeni i ne vjezbaju i misle da ce samo tako proc......... a sto se tice upadanja na akademiju to moze svatko ako je ustrajan-eto mene na primjer, tek nakon treceg pokusaja upao...ko da je neki problem...samo treba malo vjzbati i srece....

ursus
12.09.2010., 14:59
Napokon si nasao nekakvu vezu bolje receno ili si toliki sretnik :).

danhil
12.09.2010., 15:43
Napokon si nasao nekakvu vezu bolje receno ili si toliki sretnik :).

mali broj ljudi ima vezu preko koje upadne...

matejazg
12.09.2010., 16:44
a je li za žene vrijede ženski sklekovi ili ipak muški?

ernest0049
12.09.2010., 17:09
a je li za žene vrijede ženski sklekovi ili ipak muški?

Muški

iva*
13.09.2010., 07:38
svi kažu da je bolje čim prije poslat papire za natječaj, a opet prednost je i priložit kopiju vozačke.. ja imam ispit za 10 dana pa ne znam jel mi se isplati čekat il da pošaljem čim prije? :confused:

zebra88
13.09.2010., 08:33
Vidi ili sa vozackom ili bez nje, to ti nije uvijet.
Ja sam prije koji dan vadio potvrdu o nekaznjavanju, u to vrijeme je bilo tamo 2/3 ljudi koji nisu znali zamolbu ispunit bez pomoci. Pa zar to nije jadno. A i nedo Bog da je taj prek veze taj bu upal prije nas svih. Ali to je stvarnost. Korumpirana policija i sami jadnici u njoj.

od 800 ludi uspast ce 700 sa jakom vezama 50 sa slabijim vezama i 50 jadnika bez veza. I to daje rezultat = JADNO. Ako neko misli drugacije samo neka kaze ;)

...ajmeeee ljudi koje vi sve gluposti pišete!!!ubi bože!!! nema veze dal imas 180 ili 200 visine ili 60-90 kila,ima nas ovdje svakakvih!!!i bez obzira na veze treba se sve proci...nema fuširanja...eto sad ih ide preko 20 na popravni iz tjelesnog-ali samo zato sto su ljudi lijeni i ne vjezbaju i misle da ce samo tako proc......... a sto se tice upadanja na akademiju to moze svatko ako je ustrajan-eto mene na primjer, tek nakon treceg pokusaja upao...ko da je neki problem...samo treba malo vjzbati i srece....

Da ti upo nakon treceg puta a sta sa nama ostalima kojima je ovo prvi i jedini put, sta malo eura u kovertice

ajkula239
13.09.2010., 09:27
Uglavnom prolistao sam nekoliko stranica unatrag i vodi se rasprava o vojsci i o specijalnim postrojbama,interventnoj i tak to nije mi se dalo vise citat unazad pa bi ljepo molio da neko napise normu i vjezbe za policijsku akademiju za muskarce i ako neko zna koji se predmeti uce tamo ako nije problem...hvala

skardgo
13.09.2010., 09:48
Uglavnom prolistao sam nekoliko stranica unatrag i vodi se rasprava o vojsci i o specijalnim postrojbama,interventnoj i tak to nije mi se dalo vise citat unazad pa bi ljepo molio da neko napise normu i vjezbe za policijsku akademiju za muskarce i ako neko zna koji se predmeti uce tamo ako nije problem...hvala

PREDMETI: http://www.mup.hr/main.aspx?id=12729

a norme su :
SKLEKOVI 31 (nema vremena koliko mos)
TRBUSNJACI 41 (isto nema vremnea)
TRCANJE 1500 m 5:30 (za max broj bodova)
POLIGON UNAZAD to nitko nezna koliko sam ja skonto
DVOKORAK isto nitko nezna

nadam se da sam ti pomog hehe !! pis i sretno
ako nesto ne stima ispravite slobodno

ajkula239
13.09.2010., 09:54
broj sklekova i trbusnjaka to je minimalan broj?

skardgo
13.09.2010., 10:13
ne max!!!

danhil
13.09.2010., 14:43
Korumpirana policija i sami jadnici u njoj.

na temelju čega si zaključio to da su jadnici ?
jb ljudi nisu sigurni možda što trebaju točno upisat pa bolje pitaju nego da se sjebu...

od 800 ludi uspast ce 700 sa jakom vezama 50 sa slabijim vezama i 50 jadnika bez veza. I to daje rezultat = JADNO. Ako neko misli drugacije samo neka kaze ;)

zašto ti želiš onda na akademiju ?
i ti želiš biti jadnik ?
ako od tih 800 ljudi bude 50 preko veze i to je previše...

alex_0505
13.09.2010., 15:31
Realno slusajte, bez veze je tesko upasti...Lani sam bio...Sve sam prosao.Fizicke zahteve sve maksimalno, psiho prosao bez problema...I onda popusim na foru, višak nacionalnih manjina.Aha, da..Ili višak ovih preko veze bolje receno...Ne obeshrabrujem vas, ali bez veze jako tesko..ja cu pokusati jos ove godine, ali ne nadam se previse..Jer bolje rezultate od lani ne mogu postici kad sam sve max uradio...

Pegula 777
13.09.2010., 16:09
svi kažu da je bolje čim prije poslat papire za natječaj, a opet prednost je i priložit kopiju vozačke.. ja imam ispit za 10 dana pa ne znam jel mi se isplati čekat il da pošaljem čim prije? :confused:

Sigurno da ti se isplati pričekat 10 dana za vozačku,ništa ne gubiš,samo moš dobit

Mitzie
13.09.2010., 16:16
Ma nema veze hoćeš li papire poslati prije ili kasnije, bitno je da ih pošalješ u zadanom vremenskom roku.

gmajnaboys
13.09.2010., 16:20
ee a šta vi mislite s ovim...što su dodatna pitanja dali znamo plivati i to...možda će ove godine biti i testiranje u plivanju kao što imaju oni u danilovgradu (http://www.youtube.com/watch?v=ePFJYVuorLM) :rolleyes:

Mitzie
13.09.2010., 16:25
ee a šta vi mislite s ovim...što su dodatna pitanja dali znamo plivati i to...možda će ove godine biti i testiranje u plivanju kao što imaju oni u danilovgradu (http://www.youtube.com/watch?v=ePFJYVuorLM) :rolleyes:

Nadam se da neće. :eek:

danhil
13.09.2010., 16:40

nema se gdje obavit to testiranje u plivanju, tako da ništa od toga :s

kopriva-vk
13.09.2010., 22:38
jer koji cu kurac tuć vlastti narod,pa on je taj koji financira tebe i tvoju plaću,a ti ćeš svoj vlastiti puk pendrekom po leđima,ma ajde molim te.
Ma to su otrcane fore i vlada mišljenje da ako smo se riješili jugoslovenske milicije sada imamo Hrvatsku policiju,pa oni vjerojatno nesmiju nikog ni mrko pogledat ili se pozivaju neki na ono ja sam branitelj,pa mi niko nesmije ništa.
Ni u jednoj državi ne može niko kršiti zakone bez obzira kojem dijelu društva pripada.
Nema malo pogledaju kako rade policije na zapadu od Njemačke,Francuske,VB,Švedske itd. i njih financira vlastiti narod.
Mogu svaki dan vidjeti kako radi policija u Grčkoj i naravno neka pogledaju kako radi Njemačka policija kod njih nema pardona.

Eurofighter_Cro
14.09.2010., 00:12
Ali fora je u tome sve to kaj veliš zapravo nije lijepo kuzis.Eto spomenuo si Grcku npr.Pa oni tamo tuku obican narod koji mora da spaštava radi dugova i sranja u zemlji koje su napravili njihovi političari.I onda ti političari sakriju svoje dupe i pošalju naivne policajce koji tuku svoj narod što je po meni glupo.U toj situaciji policija bi sa vojskom trebala biti sa narodom.Tu sad ne mislim na one divljake sa stadiona ali ima drugih primjera u kojima nikako policiju ne mogu i necu podrzavati.Isto ko da mi sad bankrotiramo,nema pola naroda šta da jede i odemo da masovno prosjedujem,banda sa markovog trga okrene dupe i sakrije se onako podlo i posalje policiju da si tuce vlastiti gladni narod.Samo u toj situaciji bi se ja tamo pojavio sa AK-47 pa da vidimo koga će on pendričiti.A budimo realni,nismo tak daleko od Grčke situacije prema tome,ne brani ih jer to nema smisla što se tiče teme koju smo dotakli ,dakle npr Grčka.

Countess
14.09.2010., 00:41
Dobro dečki, dosta. Ovo nije podforum za ovakvu raspravu.

mr. left
14.09.2010., 11:08
zna li mozda netko ako moramo donesti originale dokumenata kad nas budu zvali na testiranje ili to tek ako upadnemo na akademiju?

david_guetta
14.09.2010., 11:38
sve od dokumenata šta se traži moraš poslati uz prijavnicu, a ako te i prime na akademiju onda moraš valjda originale svjedodžbi ponjet i još neke dokumente, ne na testiranja :)

Mitzie
14.09.2010., 12:24
Ja vas lijepo molim da prepirke i nesporazume rješavate putem privatnih poruka. Ima nas puno koji pratimo ovu temu i malo je naporno čitati vaše postove, a pogotovo novima koji moraju prekoveć listati da bi našli informacije koje ih zanimaju a koje se tiču natječaja i same akademije...

Hvala :mig:

marija19st
14.09.2010., 12:41
Ja sam bila prosle godine, ako nemate vezu- ne nadajte se previse!!! Ili bolje receno, ne nadajte se uopce.. Vi cete sve lijepo odradit, ici cete na prijemni i proc... Ali nakon toga svega, ako nemate vezu nece vas zvati na ljecnicki !!! Tako da, umjesto da trcite i vjezbate za prijemni, bolje trazite vezu...

Nemojte mislit da vam zelim unistit sve nade, ali ja sam bila na vasem mjestu prosle godine i znam kako mi je bilo nakon svega.. I ne samo meni nego jos 20 ljudi sta ja znam... Samo sam realna i kazem vam kako stvari stoje...

matejazg
14.09.2010., 13:00
Ja vas lijepo molim da prepirke i nesporazume rješavate putem privatnih poruka. Ima nas puno koji pratimo ovu temu i malo je naporno čitati vaše postove, a pogotovo novima koji moraju prekoveć listati da bi našli informacije koje ih zanimaju a koje se tiču natječaja i same akademije...

Hvala :mig:
svaka čast mitzie prva pametna,čitam
svaki dan po nekoliko puta ovaj forum i svi se samo prepiru umjesto da zažele svima sreću jer će nam svima trebat,i onima s vezom i onima bez veze...:top:

croatia385
14.09.2010., 13:57
je neko zna koliko se boduje dokorak i poligon...hvala..znam da su sklekovi 10 trbusnjaci 10 trcanje 20 a max bodova je 70 znaci da je to dvoje 30 bodova

danhil
14.09.2010., 14:40
Ja sam bila prosle godine, ako nemate vezu- ne nadajte se previse!!! Ili bolje receno, ne nadajte se uopce.. Vi cete sve lijepo odradit, ici cete na prijemni i proc... Ali nakon toga svega, ako nemate vezu nece vas zvati na ljecnicki !!! Tako da, umjesto da trcite i vjezbate za prijemni, bolje trazite vezu...

nije istina da treba veza...

kada prođeš tjelesni i sigurnosnu onda zovu na liječnički, a pošto je prošle godine za drugi dio natječaja bilo par tisuća ljudi, naravno da nisu zvali na liječnički jer kad su ispunili tih 800 mjesta koji su sve prošli više nisu imali razloga zvat ljude na liječnički...

kako znaš da nisi pala na sigurnosnoj provjeri ?

ursus
14.09.2010., 19:20
danhil
Nelupetaj gluposti,veza treba i to dobra pa nisu svi dijeca palih boraca da ga odmah prime pa makar najveci debil bio.Sve ti govori da kadet nemoze 5 sklekova napraviti i ide na popravni iz tijelesnoga,kakav popravni iz tijelesnoga :s pa koliko je napravio i scim je zadovoljio na pocetku da ga prime,vezom jakom.Koliko ih ima sa tetovazom vecom od 6 cm pa prodju,koliko ih ima nizih od dozvoljene granice pa upadnu sto je to nego veza.Daj nas sve na forumu ubijedi da nisam u pravu i duboko cu ti se ispricati.

legionnaire
14.09.2010., 19:32

pošalji prvo sve papire pa kopiju vozačke kad je budeš imala pošalji naknadno.... :top: tako sam ja napravio prošle godine...

croatia385
14.09.2010., 19:37
e ljudi je znate sta bude na psiho testu nemogu se sjetit četvrtog ??? znam da su one cigle matematika hrvatski i onaj test prije

Pegula 777
14.09.2010., 20:34
danhil
Nelupetaj gluposti,veza treba i to dobra pa nisu svi dijeca palih boraca da ga odmah prime pa makar najveci debil bio.Sve ti govori da kadet nemoze 5 sklekova napraviti i ide na popravni iz tijelesnoga,kakav popravni iz tijelesnoga :s pa koliko je napravio i scim je zadovoljio na pocetku da ga prime,vezom jakom.Koliko ih ima sa tetovazom vecom od 6 cm pa prodju,koliko ih ima nizih od dozvoljene granice pa upadnu sto je to nego veza.Daj nas sve na forumu ubijedi da nisam u pravu i duboko cu ti se ispricati.

Koje je to retardirano pravilo da ne smiš imat tetovažu??? Kakve to veze ima,onaj tetovirani će bit lošiji pandur od onoga ne tetoviranog????

zzz999
14.09.2010., 20:41
danhil

tako je :mig::mig::mig::mig:

legionnaire
14.09.2010., 20:51
Koje je to retardirano pravilo da ne smiš imat tetovažu??? Kakve to veze ima,onaj tetovirani će bit lošiji pandur od onoga ne tetoviranog????

Radi se o tome da tetovaže mogu biti uvredljive za određene rase/religije/skupine, a kao policajac ne predstavljaš samo sam sebe, nego i čitavu policiju, a time i Republiku Hrvatsku, a sad zamisli policajca s dugom kosom, pirsom na jeziku/nosu/usni, tetoviranih ruku, vrata... Na šta bi to ličilo???? Neka pravila moraju postojati :top:

Pegula 777
14.09.2010., 20:56
Radi se o tome da tetovaže mogu biti uvredljive za određene rase/religije/skupine, a kao policajac ne predstavljaš samo sam sebe, nego i čitavu policiju, a time i Republiku Hrvatsku, a sad zamisli policajca s dugom kosom, pirsom na jeziku/nosu/usni, tetoviranih ruku, vrata... Na šta bi to ličilo???? Neka pravila moraju postojati :top:

Ok,tu si u pravu,ali ako su one na mistu di se ne vide,šta to kome smeta,liti su svi u kratke košulje,znači jedino vidljivo misto je podlaktica,a to šta je nekom tetovirano ispod košulje di se ne vidi,ne bi smilo bit problem nikome

legionnaire
14.09.2010., 21:06
Ok,tu si u pravu,ali ako su one na mistu di se ne vide,šta to kome smeta,liti su svi u kratke košulje,znači jedino vidljivo misto je podlaktica,a to šta je nekom tetovirano ispod košulje di se ne vidi,ne bi smilo bit problem nikome

Slažem se, ne bi, ali budimo realni nekako se moraju riješiti viška ljudi :D

njub
14.09.2010., 21:18
Nemojte mislit da vam zelim unistit sve nade, ali ja sam bila na vasem mjestu prosle godine i znam kako mi je bilo nakon svega.. I ne samo meni nego jos 20 ljudi sta ja znam... Samo sam realna i kazem vam kako stvari stoje...

Isto je bilo i samnom. Prosao sam sve sto sam trebao sa odlicnim rezultatima. Poslije su mi i doma dosli policajci ona ispitivanja i sve ok. Na kraju sam izvisio samo tako. Jos uvijek razmisljam dal da idem i ove godine jer stvarno nit mi se da davat lovu za vlak do tamo nit sve to prolazit da bi me opet odjebali bez razloga.

Tako da pripremite se za apsolutno sve i nedajte da vas bilo sto iznenadi jer cete se samo razocarat u njih a i u sebe. Smatram da bi bilo puno bolje da ove norme za sklekove, trcanje i sva testiranja pomaknu na puno veci nivo i odma izbacuju one koji ne zadovoljavaju a ne ovako da zajebavaju one koji su dali sve od sebe da to prodju i pripremali se a na kraju nista.

Sto se tice veza i vezica tog ce u ovoj drzavi nazalost uvijek bit i zato nam i je takva policija kakva je. Znam sam sto se dogada jer kada sam ja bio na testiranju bili su neki koji uopce nisu prolazili psihicka testiranja da bi samo dosli na tjelesni a cak znam neke iz svog grada koji su trebali doc na testiranja kada sam i ja bio a nisu se pojavili a u natjecaju fino pise da se takvi odmah izbacuju i smatra se da su odustali od prijave. Naravno poslije sam te vidio na pozivu za lijecnicki. -.-

danhil
14.09.2010., 22:19
danhil

omg znaci netko se debelo zajebo kad sam ja upo na akademiju bez ikakve veze i privilegija :top:

to što oni nemogu napravit sklekove i trbušnjake je njihov problem, a tko kaže da je na početku zadovoljio ? nije morao napravit niti jedan sklek niti trbušnjak i opet je na trčanju, poligonu i dokoraku zaradit bodove za proći tjelesni dio....

nisam ja ni rekao da nema onih koji su upali s vezom, ali nisu svi imali vezu...

wicker1950
14.09.2010., 22:38

to šta nisi mogla napravit 5 sklekova i 10 trbušnjaka je tvoj problem..da si se više potrudila vjerovatno bi bila na akademiji...zato nemoj pisat gluposti nego idi beri smokve...

Ukalovski
14.09.2010., 22:57
Pozdrav svima...ljudi imam 1.73-4, nekih 65 kila...kondicija za k... ali imam volju...
Ništa ne gubim ako odem i pokušam što ne???
Pročitao sam zadnjih 30-ak stranica...(dosadno popodne) pa majko mila!!!
Svi imaju neku tremu, neko bojanje, veze, ovo-ono...dajte, lipo se smirite skupite papire koje tražu od vas, pošaljite na datu adresu i čekajte...u međuvremenu se dignite sa televizije i bar protrčite tih 1500m ako ne možete nemojte trošiti novce na put do Zg.-a.
Samo bez straha...to ne triba policiji...pozdrav svima...

E da...ima li netko iz Zadra ili okolice da znam idem li sam pokazati zube gori u metropolu :)

danhil
14.09.2010., 23:03
E da...ima li netko iz Zadra ili okolice da znam idem li sam pokazati zube gori u metropolu :)

iz zadra i okolice ima dosta ljudi sad gore na akademiji što su u trećem mjesecu počeli :eek:

Ukalovski
14.09.2010., 23:15
To od lani?....prijatelj mi je gori...A upao je bez veze da naglasim i ajmo reći ije baš od neke kondicije...ali trudi se :)
Ali zanima me sad za ovaj natječaj ima li itko da planira...pa neka se javi..
znam da je natječaj do 30-31.-11.og i da predavanja počimaju 01.03. naravno...za one koji zadovolje...

Pitanje...dal mi tamo dobijemo što za isti ili moramo poniti,kupiti lalala...
Ipak to traje pola vražjeg dana XD...

danhil
14.09.2010., 23:24
Pitanje...dal mi tamo dobijemo što za isti ili moramo poniti,kupiti lalala...
Ipak to traje pola vražjeg dana XD...

nedobiješ ništa kada ideš na testiranje/lječnički, to je sve o tvom trošku..

Ukalovski
14.09.2010., 23:27
nedobiješ ništa kada ideš na testiranje/lječnički, to je sve o tvom trošku..

Ok tnx...pozdrav...odoh u krpe...sutra je ka "neko" trčanje u mom planu :P

Mitzie
15.09.2010., 12:30
Danhil... Ne napadaj curu.
Prošle godine sa mnom je na testiranju bila jedna, poznajem ju osobno, koja je sve vježbe uredno napravila, nisam sigurna je li bila najbolja od cura ali ako nije, bila je druga! Njoj nitko nije dolazio kući niti su je zvali na lječnički. Ja mislim da joj je falila veza.
Lijepo je što si ti upao bez veze. Čini se da samo onima ekstremno dobre forme i zdravlja to uspijeva. Ali ne napadaj okolo ogorčene, neki to stvarno imaju i pravo biti.

danhil
15.09.2010., 13:16
Danhil... Ne napadaj curu.
Prošle godine sa mnom je na testiranju bila jedna, poznajem ju osobno, koja je sve vježbe uredno napravila, nisam sigurna je li bila najbolja od cura ali ako nije, bila je druga! Njoj nitko nije dolazio kući niti su je zvali na lječnički. Ja mislim da joj je falila veza.
Lijepo je što si ti upao bez veze. Čini se da samo onima ekstremno dobre forme i zdravlja to uspijeva. Ali ne napadaj okolo ogorčene, neki to stvarno imaju i pravo biti.

ne napadam ja nikoga, samo kažem da vas je bilo previše prijavljenih, ako se ne varam 8000+ za onih 800 mjesta...

a sad kako su oni to zvali na liječnički nemam pojma, zato nisu ostale zvali kad su popunili tih 800 mjesta...

i ne znam zašto imaju pravo biti ogorčeni ? zato jer ih nisu zvali na liječnički ? mogli su se prijavit za prvi natječaj (istra, dubrovačka, primorsko goranska), tamo je bila manja konkurencija (1600 ljudi za 360 mjesta, a na kraju je bilo manjka ljudi)

Mitzie
15.09.2010., 14:28
...
i ne znam zašto imaju pravo biti ogorčeni ? zato jer ih nisu zvali na liječnički ?

Zašto? Zato što bi svi trebali imati jednaka prava i dobiti priliku. U objavi natječaja nigdje ne stoji "Tko prvi, dobija". Lijepo piše od kad do kad traje. To kad će oni pozvati nekoga na testiranja opet ovisi o njima u ministarstvu a ne o tome kad si slao papire. Nema šanse da tu ne postoje nekakve muljaže.

drot13
15.09.2010., 14:36
... a to šta je nekom tetovirano ispod košulje di se ne vidi,ne bi smilo bit problem nikome

Ali ako imaš npr. kukasti križ ili sl., vjerojatno je da i da imaš predrasude koje će ti smetati u poslu.:ne zna:

danhil
15.09.2010., 14:38
Zašto? Zato što bi svi trebali imati jednaka prava i dobiti priliku. U objavi natječaja nigdje ne stoji "Tko prvi, dobija". Lijepo piše od kad do kad traje. To kad će oni pozvati nekoga na testiranja opet ovisi o njima u ministarstvu a ne o tome kad si slao papire. Nema šanse da tu ne postoje nekakve muljaže.

da su sve koji su prošli tjelesni i sigurnosnu zvali na liječnički onda bi im trebalo pun k vremena da se ti liječnički obave, i onda još odlučivanje (po ne znam kakvom kriteriju, svatko bi našao nešto na što bi se bunio) tko dolazi na akademiju a tko ne (iako je sve zadovoljio)...
znači gubitak para i vremena...

ali opet pitam, kako ljudi znaju jesu li prošli sigurnosnu ?
ako susjedi naseru nešto o tebi :flop:

Mitzie
15.09.2010., 14:51
ali opet pitam, kako ljudi znaju jesu li prošli sigurnosnu ?
ako susjedi naseru nešto o tebi :flop:

Pa zar ne dođu policajci razgovarati i s tobom??

kopriva-vk
15.09.2010., 14:56
Jasno je da u ovoj našoj državi zapošjlavanje ide preko veze ali ne mogu vjerovati da je njih 800 imalo vezu i da je tako upalo na akademiju.
Bilo je prijavljeno prijeko 2000 kandidata normalno da će onih 1200 koji nisu primljeni bit razočarano,a naravno odmah su oni drugi primljeni preko veze.
Naravno sigurno ima onih koji su upali preko veze ali to je možda njih 50 ili 100,ali to je pitanje za neke druge institucij i to je sramota za policiju.

Pegula 777
15.09.2010., 14:57
Ali ako imaš npr. kukasti križ ili sl., vjerojatno je da i da imaš predrasude koje će ti smetati u poslu.:ne zna:

A pazi,da se mene pita,ljudi šta tetoviraju kukaste križeve i tomu slično išli bi na doživotnu robiju s prisilnin radon,ma ne bi in da niti da rade ka smetlari

danhil
15.09.2010., 15:09

dođu kod tebe i popričate malo i onda odu malo kod susjeda provjerit što oni pričaju o tebi...

Bilo je prijavljeno prijeko 2000 kandidata normalno da će onih 1200 koji nisu primljeni bit razočarano,a naravno odmah su oni drugi primljeni preko veze.

bilo je preko 8000 prijava koliko se ja sjećam...

Pegula 777
15.09.2010., 15:15
A zna li neko možda di će raspoređivat u službu ovih 800 šta sad upadnu na akademiju? Postoje li neka područja di kritično fali ljudi??

Ukalovski
15.09.2010., 15:30
Nakon koliko te otprilike zovu na taj test...mislim, nakon što pošalješ papire...

njegio22
15.09.2010., 17:32
:DNe kuzis, pitali su ih tko je upao bez veze

wicker1950
15.09.2010., 17:44
Pitali su ih prosle godine ove koje su upali, citiram "Nek digne ruku onaj koji je upao bez veze".Pricao mi prijatelj koji je upao prosle godine.Nitko nije diga ruku.Toliko o tvojoj teoriji 50 ili 100 :kava:

pa normalno da nitko neće javno priznat da je preko veze upao...

croatia385
15.09.2010., 22:27
Nakon koliko te otprilike zovu na taj test...mislim, nakon što pošalješ papire...

kad se skupi grupa od jedno 200

*Lee*
15.09.2010., 22:42
ljudi jel treba rodni list,preslika biti izvadena u proteklih 6 mj? hvala

Pegula 777
15.09.2010., 23:08

Ne piše nigdi koliko može i ne može bit star rodni list,pošalji šta imaš,ne bi smilo bit problema,a sve ove potvrde koje moraš poslat original,moraju bit nove

kad se skupi grupa od jedno 200

Ali pukla je priča da postoji mogućnost testiranja po županijama,a samo liječnički u zg,sad koliko je to istina....

Sturm
15.09.2010., 23:19
Pa vec su zaprimili preko 200 prijava sjgurno,ako ne i vise. bit će nas puno posto natječaja nije bilo u 6.mj.

Zagrebačkiplavi
15.09.2010., 23:22
Najavljuju Srednju policijsku školu već od iduće godine. Teško, ali moguće. Najvjerojatnije će ići samo na 3. i 4. razred. Ali tko zna, vidjet će se.:ne zna:

Hmm...di si čuo za to? Sumnjam, jer to je ipak jedno malo ozbiljnije, da ne kažem i opasnije zanimanje. Zanimanje u kojem se koristi oružje i slične stvari. Kuda jedva punoljetne ljude u policijsku školu?

Sturm
15.09.2010., 23:22
Ali pukla je priča da postoji mogućnost testiranja po županijama,a samo liječnički u zg,sad koliko je to istina....

Pa to ti i u natjecaju piše da može ići po županijama, vjerojatno ako je taj dan previše ljudi u zgu pa nebi sve stigli tamo, šta ja znam kako oni to namjeravaju napravit..

Pegula 777
15.09.2010., 23:26
Hmm...di si čuo za to? Sumnjam, jer to je ipak jedno malo ozbiljnije, da ne kažem i opasnije zanimanje. Zanimanje u kojem se koristi oružje i slične stvari. Kuda jedva punoljetne ljude u policijsku školu?

Tako je:top:

panzers
15.09.2010., 23:34
A pazi,da se mene pita,ljudi šta tetoviraju kukaste križeve i tomu slično išli bi na doživotnu robiju s prisilnin radon,ma ne bi in da niti da rade ka smetlari

Takoder i oni s crvenim zvijezdicama.

dođu kod tebe i popričate malo i onda odu malo kod susjeda provjerit što oni pričaju o tebi...

Nije striktno, takoder mogu te nazvat na telefon i reci da se javis u najblizu policijsku postaju i tamo obavis razgovor.

bilo je preko 8000 prijava koliko se ja sjećam...

Nesto vise od 2500 prijava.

Mitzie
16.09.2010., 08:32

Treba. Istina je da u natječaju ne piše ništa ali to su nekakve zakonske oodredbe... Stari mi je to objašnjavao, rekla bih ti i zašto mora biti "svjež" ali se ne sjećam točno pa neću lupati :mig:

Pa to ti i u natjecaju piše da može ići po županijama, vjerojatno ako je taj dan previše ljudi u zgu pa nebi sve stigli tamo, šta ja znam kako oni to namjeravaju napravit..

Možda ste krivo shvatili, prošle godine je stvarno bilo "po županijama" ali ne na način da se u svakoj obavljalo testiranje za tu županiju, nego su u istom danu bile pozvane grupe ljudi iz pojedinih županija (jedan dan npr. Istarska, drugi i treći npr. Osječko-Baranjska i sl.).

Pegula 777
16.09.2010., 09:17
Možda ste krivo shvatili, prošle godine je stvarno bilo "po županijama" ali ne na način da se u svakoj obavljalo testiranje za tu županiju, nego su u istom danu bile pozvane grupe ljudi iz pojedinih županija (jedan dan npr. Istarska, drugi i treći npr. Osječko-Baranjska i sl.).

Ne,bila je priča da postoji mogućnost testiranja u županiji stanovanja,sad koliko je to istina,to ne znan

croatia385
16.09.2010., 09:18

pa to i piiše u natječaju da će biti testiranja u pu a lječnički u zg

Pegula 777
16.09.2010., 09:21
pa to i piiše u natječaju da će biti testiranja u pu a lječnički u zg

Eto,onda san dobro čua,a natječaj nisan ni čita,samo san pogleda šta mi triba od papira

*Lee*
16.09.2010., 09:40
hvala svima :D

Mitzie
16.09.2010., 09:53
Provjera duševne sposobnosti (psihologijski test) i tjelesne sposobnosti bit će provedena u
Policijskoj akademiji ili u policijskim upravama, a zdravstvenu sposobnost utvrđuje Dom zdravlja
MUP-a, Šarengradska ul. 3., Zagreb.

...

U pravu ste, ovo mi je promaklo!

shafta
16.09.2010., 10:03
hm, ja sad imam pitanje... danas sam poslala papire... u natječaju je pisalo samo PRESLIKA (rodnog lista, domovnice i itd.) ali nigdje nije bilo navedeno OVJERENA preslika. pa sam sad zbunjena... ja sam poslala samo kopirano, bez ovjeravanja. je li to bila pogreška?? :confused: :misli:

Mitzie
16.09.2010., 10:18
ja sam poslala samo kopirano, bez ovjeravanja. je li to bila pogreška?? :confused: :misli:

Dobro si napravila, ne treba ovjeravati kao npr. za prijemni za faks.

shafta
16.09.2010., 10:45
Dobro si napravila, ne treba ovjeravati kao npr. za prijemni za faks.

huh, hvala ti!!! :s :mig:
vidjela sam gore da se spominje koliko kopije mogu biti stare, pa me je to zbunilo... jer kod ovjeravanja piše datum, a kod kopija se ne vidi datum, tak da je svejedno kad je kopirano...
:klap:

croatia385
16.09.2010., 10:45

dodu ti kuc ako prodes testiranja...prije lječničkog

frenky0001
16.09.2010., 12:09
POzdrav svim forumašima

evo da se i ja ukljućim malo u raspravu,,ja danas saljem papire po treći puta:( i nadam se još jednome neuspijehu, šta da vam kažem tu ljudi prićaju svašta,
ja sam istero sve full ocijene sto se tiće motorike bla bla vjerojatno i psiho testova jel nebi dosao do motorike a jedino u motoriku mozes vidjeti stvarni broj bodova.naznaka i vojsku imam reguliranu i sve pohvale napismeno i nemam nikake prednosti ni 5 %.. dolazim na ljećnićki i kao sto iz predhodih str. pišu na nevidljivome mijestu tetovaže prolaze ja po drugi puta nisam prosao imam na ljevoj lopatici tet. velicine 10 puta 12 cm možda manje cm... tu negdje i :ne zna: probat ću još ovaj puta samo zato sto mi je ovo zadnji voz 9.3 punim 25 god. tako da nepiše mi se bas najbolje a školovanje poćinje 1.3. 2011. kao sto pise po svemu jos prolazim heheh....:s priložio sam sliku pa ako je to veliko i na vidnome mijestu ona jbg...

Sturm
16.09.2010., 12:22
Ako se ne varam sve sto je iznad 10 cm nema Sanse da prođe gdje god bilo, e sad ak sam u krivu nek me neko ispravi.

danhil
16.09.2010., 13:20

ne znam gdje je to on čuo, ali ja sam to čuo od predavača na PA, tako da ipak nisu bezvezne priče o srednjoj školi...

Pegula 777
16.09.2010., 14:00
POzdrav svim forumašima

evo da se i ja ukljućim malo u raspravu,,ja danas saljem papire po treći puta:( i nadam se još jednome neuspijehu, šta da vam kažem tu ljudi prićaju svašta,
ja sam istero sve full ocijene sto se tiće motorike bla bla vjerojatno i psiho testova jel nebi dosao do motorike a jedino u motoriku mozes vidjeti stvarni broj bodova.naznaka i vojsku imam reguliranu i sve pohvale napismeno i nemam nikake prednosti ni 5 %.. dolazim na ljećnićki i kao sto iz predhodih str. pišu na nevidljivome mijestu tetovaže prolaze ja po drugi puta nisam prosao imam na ljevoj lopatici tet. velicine 10 puta 12 cm možda manje cm... tu negdje i :ne zna: probat ću još ovaj puta samo zato sto mi je ovo zadnji voz 9.3 punim 25 god. tako da nepiše mi se bas najbolje a školovanje poćinje 1.3. 2011. kao sto pise po svemu jos prolazim heheh....:s priložio sam sliku pa ako je to veliko i na vidnome mijestu ona jbg...

A ako te radi te tetovaže bacilo, A SVE SI OSTALO PROŠA,onda je to diskriminacija!

Slavonka22
16.09.2010., 14:07
e a jel ne piše u natječaju da s 1.3. ne smiješ imat pune 24 god. a ne 25....usput, i ja sam danas poslala papire pa sad valja čekat i pomalo vježbat....pozz svima!:kava:

Pegula 777
16.09.2010., 14:17
A stvarno nas je dosta poslalo papire,šta s foruma,šta sa strane,tako da bi brzo mogli i zvat na testiranje!!!! Sritno svima

mmartina
16.09.2010., 15:51

hej,hej...rodni list i domovnica,koliko ja znam,ne smiju biti stariji od 6 mjeseci...za bilo šta da ti trebaju...:rolleyes:

UnknownRoad
16.09.2010., 15:58
jel možda jedan od kriterija da budeš dijete poduzetnika?

panzers
16.09.2010., 17:01
hej,hej...rodni list i domovnica,koliko ja znam,ne smiju biti stariji od 6 mjeseci...za bilo šta da ti trebaju...:rolleyes:

Moze biti stariji od 6 mjeseci.

marac1988
16.09.2010., 17:21

smiju bit stariji od 6 mjeseci ja sam bio u kadrovskoj u policiji i rekli su mi da u natjecaju nigdje ne stoji tj napisano da mora striktno bit 6 mjeseci znaci slobodno mozete poslat i starije od 6 mjeseci bez straha
nemojte sirit nepotrebnu paniku

:rofl::rofl: stvarno ti svasta padne na pamet ^_^

Sturm
16.09.2010., 17:39

Mozda ako su ti starci fizioterapeuti.. :D:rofl:

Mene interesira gdje trce oni ljudi koje pozove na provjere u 12 il 1 mj. Dok vani padne snijeg?

mmartina
16.09.2010., 18:33
smiju bit stariji od 6 mjeseci ja sam bio u kadrovskoj u policiji i rekli su mi da u natjecaju nigdje ne stoji tj napisano da mora striktno bit 6 mjeseci znaci slobodno mozete poslat i starije od 6 mjeseci bez straha
nemojte sirit nepotrebnu paniku

ja samo kažem kaj šta sam čula...sorry...nemojte se ljutit...:ne zna:

panzers
16.09.2010., 18:59
Mene interesira gdje trce oni ljudi koje pozove na provjere u 12 il 1 mj. Dok vani padne snijeg?

Vani se trci bez obzira na snijeg ili ostale vremenske uvjete.
Proslo testiranje se cak odvijalo kada je vani bilo -15°C. Staza je bila ugazeni snijeg.

Joy Division
16.09.2010., 19:03

pa vani na onom poligonu,gdje drugdje...imala sam čast trčati tamo po ledu prošle god :rofl:

zzz999
16.09.2010., 19:04
Vani se trci bez obzira na snijeg ili ostale vremeneske uvjete.
Proslo testiranje se cak odvijalo kada je vani bilo -15°C. Staza je bila ugazeni snijeg.

trčalo se u 12 mjesecu po kad je padao snijeg tako jako da nisi vidio gdje trčiš.. tako da će nekima biti zanimljivo ako budu trčali po snijegu.:p

drot13
16.09.2010., 20:20
A zna li neko možda di će raspoređivat u službu ovih 800 šta sad upadnu na akademiju? Postoje li neka područja di kritično fali ljudi??

Oduvijek najviše ljudi fali u Zagrebu, Dubrovniku i Istri. Mislim da čak i tim redoslijedom.:top:

Bit će sigurno, samo je pitanje vremena. Pa tako je nekad bilo, a tako sam i ja završio (Srednju policijsku školu). Prednost je ta da dobiješ čovjeka koji još nije formiran (nema problema sa tetovažama, delinkventnom prošlošću i li sl.), te ga oblikuješ prema potrebi. Uostalom, iskustva pokazuju da velik broj tečajaca nije onakav kakav se očekivalo od njih (niti je služba onakva kakvu su oni očekivali). Došli su na tečaj s nekim svojim idejama i planovima, zbog kratkog školovanja se nisu stigli prilagoditi sustavu, a sad na poslu nisu potpuno zadovoljni i ponašaju se kao da su pred mirovinom. Uglavnom, SPŠ rulz.:top:

Pegula 777
16.09.2010., 20:35
Oduvijek najviše ljudi fali u Zagrebu, Dubrovniku i Istri. Mislim da čak i tim redoslijedom.:top:

Prednost je ta da dobiješ čovjeka koji još nije formiran (nema problema sa tetovažama, delinkventnom prošlošću i li sl.), te ga oblikuješ prema potrebi.

Ima smisla to šta govoriš,ALI svi koji su kasnije uhvaćeni u kriminalu,počeli su se s tim bavit u osnovnoj ili srednjoj školi,u manjoj razini i nije ih uhvatilo,tako da ništa nije sigurno :),ali istina je da oblikuju osobu od starta prema svom režimu!!!

KAko je uopće izgledala ta srednja,šta ste učili i radili??

drot13
16.09.2010., 20:59
Ima smisla to šta govoriš,ALI svi koji su kasnije uhvaćeni u kriminalu,počeli su se s tim bavit u osnovnoj ili srednjoj školi...
KAko je uopće izgledala ta srednja,šta ste učili i radili??

Stvar je u tome da smo mi tamo bili 2 godine (3. i 4. srednje). Od prva 2. razreda srednje se odustalo jer se računalo da ćeš opće predmete riješiti u nekoj drugoj školi, a u SPŠ ćeš imati stručne, uz neizbježan hrvatski jezik (naravno), matematiku i strane jezike. Razliku u ostalim "općim" predmetima smo polagali kao na fakultetu - skripta i usmeni.

Kada smo nastavu imali ujutro, popodne smo imali tjelesni ili obrnuto. Službeni tjelesni je bio 2 puta tjedno, ali ostale dane su nas tlačili odgajatelji, tako da smo bili zauzeti cijeli dan (ako ništa drugo, meli smo svaki centimetar Akademije). Odrađivali smo i vojnu obuku, tako da smo držali straže i išli na taborovanje (vojne igre u trajanju od 2 tjedna - predobro). Gađanje je bilo svaki tjedan, a kako kalibri nisu bili standardizirani, radili smo s puno više komada oružja, uključujući npr. snajper (M-76), mine i eksplozive (na taboru smo postavljali eksploziv - diverzanti).

Stega je bila opaka. Npr. nakon 22 sata nije bilo upaljenog svjetla u paviljonima, svi su spavali (ili ležali i razgovarali). Za svaku glupost smo dobili zabranu izlaska. Ja sam iz Zagreba, a po 2 mjeseca nisam izlazio iz Akademije. To je bila efikasna mjera kažnjavanja - npr. trčimo 10 krugova po poligonu i zadnja petorica ne mogu doma za vikend. Kondicije nam nije falilo.

Školski predmeti (osim hrvatskog, matematike i stranog jezika) su bili stručni i bilo ih je puno. Trebao bih pogledati kako su se zvali, ne sjećam se više u detalje. Tu su nas animirali time što se 20 najboljih učenika automatski slalo na Visoku policijsku školu.

Na kraju smo išli na maturalac. Pijančevali smo kao i svi drugi školarci, a razlika je bila u tome što bi satnik stao ispred diska i zagalamio: "I odjel, u 2 vrste zbor!", a mi bi automatski potrčali i posložili se. Ostavljali smo stolove, pića, biljar, pikado, djevojke... Kao psi kad ih pozove vlasnik.

Uglavnom, to su bile 2 najbolje godine mog života.:top::top::top:

P.S.: Zaboravih najbitnije. Nosili smo sive odore (odore nedakašnje policijske pričuve). Kako je plava policijska odora zvana "odora boje neba", naša siva je bila "odora boje neba - oblačnog".:top:

Pegula 777
16.09.2010., 21:06
Nešto slično ka i vojska! Činjenica je da će takav kadar imat puno bolje rezultate na terenu,jer ipak je to škola i 2 godine ste tamo,a ovo je ipak tečaj koji je vjerojatno blaži nego šta je bilo u vaše vrime! A situacija nakon te srednje,jeste morali nastavljat školovanje na PA ili fakultet po izboru??

HAHAHA "oblačnog neba"

drot13
16.09.2010., 21:16
... A situacija nakon te srednje,jeste morali nastavljat školovanje na PA ili fakultet po izboru??...

Zadnji dan SPŠ je prisega i podjela rješenja kojim su nas razmjestili po policijskim postajama. Ako smo htjeli, mogli smo na bilo koji drugi fakultet koji bi si sami plaćali, a na Visoku policijsku smo mogli nakon 3 (čini mi se) godine - neki su si sami plaćali, a neki su išli besplatno (ako su imali dobre godišmje ocjene i sl.).:top:

Što se boravka na Akademiji tiče, stvarno je bilo slično vojsci. I to onoj bivšoj. Npr., kada po zimi padne snijeg, zna se da u 7 ujutro krug (ceste, poligone, parkirališta) čisti ralica. Ali mi smo morali u 6 početi čistiti lopatama, te bi obično sve očistili do dolaska ralice. Djeca...:mig:

ursus
16.09.2010., 22:22
¸Frenky

Pokusaj negubis nista ali vezu moras imati ima njih sa tetovazama i dosijeom tanjim.Trazi nek ti netko definira kolika smije biti tetovaza ako te bas muci.Pa najbolji je pandur koji je nesto prosao u zivotu a ove mamine maze samo se tove i nesmiju sami u do susijeda uvece pa ih tata ili mama prati a predaju za pandura papire.Svasta ima u nasoj RH.Ako se moze odstupati od visine,tezine,godina a zasto nebi moglo od velicine tetovaze samo sto to nemas kome postaviti pitanje.Sta reci nego sretno tebi i meni.Ja nisam jos papire poslao imam par zuba srediti i 3 povaditi malo ih ispolirati(zbog lijecnickog) itd.Nadam se da cemo biti dobri panduri i necemo se bojati kad se sad nebojimo kroz mracne ulice proci pune huligana.

croatia385
16.09.2010., 22:55

Bit će sigurno, samo je pitanje vremena. Pa tako je nekad bilo, a tako sam i ja završio (Srednju policijsku školu). Prednost je ta da dobiješ čovjeka koji još nije formiran (nema problema sa tetovažama, delinkventnom prošlošću i li sl.), te ga oblikuješ prema potrebi. Uostalom, iskustva pokazuju da velik broj tečajaca nije onakav kakav se očekivalo od njih (niti je služba onakva kakvu su oni očekivali). Došli su na tečaj s nekim svojim idejama i planovima, zbog kratkog školovanja se nisu stigli prilagoditi sustavu, a sad na poslu nisu potpuno zadovoljni i ponašaju se kao da su pred mirovinom. Uglavnom, SPŠ rulz.:top:

da je srednja valjala nebi je ukinuli...nista od toga...

drot13
16.09.2010., 23:02
da je srednja valjala nebi je ukinuli...nista od toga...

Prijatelju, Srednja policijska škola je ukinuta radi "štednje". Mislili su da nam ne treba 300-400 novih policajaca godišnje. Bili su u pravu, trebalo ih je 200-250, ali su ju ipak ukinuli u potpunosti. Prošlo je skoro 10 godina i još uvijek popravljamo štetu koja je time nastala. Već je nekoliko bilo tečajeva s oko 1000 ljudi. Misliš da je to realna godišnja potreba? Samo popunjavanje rupa, ništa drugo. Ali lijepo da si dao objektivni komentar.:flop:

my fair lady
16.09.2010., 23:10
kakva je situacija sa dioptrijom???
ja imam prilićno gadnu (-3)
jel imam ikakve šanse??? (ili barem šanse sa vezom)