PDA

View Full Version : Sredstva za veći volumen kose

emili
26.05.2006., 10:12
imam puno, ali tanke i podatne kose, koja nakon prespavane noći postane ponekad totalno neposlušna...
friz mi je krači/puniji
dakle, molim vas savjet, htjela bih neki dobar učvršćivač, a ujedno da daje i veći volumen kose, naravno i da ne masti jako kosu....
što bi mi predložile

boxer_zg
26.05.2006., 11:15
imam puno, ali tanke i podatne kose, koja nakon prespavane noći postane ponekad totalno neposlušna...
friz mi je krači/puniji
dakle, molim vas savjet, htjela bih neki dobar učvršćivač, a ujedno da daje i veći volumen kose, naravno i da ne masti jako kosu....
što bi mi predložile

ja ti po osobnom iskustvu toplo preporucam phytovolume actif.
voila i link: http://www.phyto.fr/UK/products1/by_hair_type/fine_limp_hair/fine_limp_hair/phytovolume_actif_-_volumizer_spray.html

stara i ja ga koristimo (ja ga kupio, jer ocito ja imam vise estrogena u sebi od stare... hihihi) i super je. sad, to naspricas ko korijenu nakon pranja kose, dakle uz vlasiste i zatim susis fenom, jer se aktivira toplinom. ima neki jaci miris, cak poprilicno muski i osjeti se da ima alkohola. al super je, ne masti kosu, al je ni ne isusuje, nije cudesni pripravak da bu ti kosa 'zgledala ko od oprah, al lijepo je dirat i provlacit ruke kroz tijekom dana... ;)

emili
26.05.2006., 12:54
gdi si ga kupio i koliko love ?
da, ne bi trebao biti loš...

pumpkin pie
26.05.2006., 14:00
Taft pjena za volumen! :top: :top:

boxer_zg
26.05.2006., 16:02
gdi si ga kupio i koliko love ?
da, ne bi trebao biti loš...

najveci izbor phyto sampona i inih stvarcica za kosu imas u bramapharm ljekarni tam na pocetku jurisiceve, odnosno u mom candy shopu.... hihihi...
a cuj, nije sad neki miracle thing, al stara i ja imamo onak dost kose, al' se izvisi nakon nekog vremena i s ovim cudom izgleda skroz nice do navecer. :)
javi kak je tebi ak bus ga kupila. ;)
ak se dobro sjecam kojih 90tak - 100 kn kosta. eh da, stavljas ga samo po tjemenu, jer djeluje samo uz korijen.

emili
29.05.2006., 08:27
Taft pjena za volumen! :top: :top:

jel ti masti kosu ta pjena? gledala sam je i preporučuju je koristiti s njihovim lakom za kosu za volumen.
htjela bih neki preparat koji puno ne masti i ne lijepi kosu, kad prste provučem kroz kosu da nemam osjećaj ko da sam prstima prošla kao po masnoj i teškoj kosi

jel tko koristio liniju za kosu profesional od Swarchofa (tak se nekak piše :p )?

Natch
29.05.2006., 08:28
friz mi je krači/puniji
što bi mi predložile
tapiranje :D
stavis na mokru kosu extra strong pjenu i feniras podizuci cetkom kosu uz sam korijen. na kraju zestoko natapiras i napravis pundzu iz 60-itih :cerek:

bubu
29.05.2006., 13:08
tapiranje :D
stavis na mokru kosu extra strong pjenu i feniras podizuci cetkom kosu uz sam korijen. na kraju zestoko natapiras i napravis pundzu iz 60-itih :cerek:

slažem, se pjenom za kosu možeš napraviti čuda! naravno ako je znaš koristiti!

emili
29.05.2006., 13:10
kakva su vam iskustva sa voskom u spreyu, maste li kosu...

Neli
10.06.2006., 01:31
Šampon i regenerator od kane ( nema veze s bojom kose), i gelovi, (pjene i voskovi nisu za volumen)

Bitchka
23.11.2006., 09:27
Tražim nešto: šampon, vosak, sprej,masku bilo kaj samo da nije regenerator, gel ili lak za kosu za veći volumen.

Ali nešto već iskušano i provjereno s čim ste zadovoljne.
Probala sam sve i svašta ali moja kosa nakon par sati jednostavno "padne". Ili postane sva nikakva nakon svih tih forsiranja i kemikalija :(

tenks

me in honey
23.11.2006., 09:56
nisi niš rekla za pjenu:D
tanka dlaka ti ne podnosi previše naseravanja po njoj, ja ti primjerice operem kosu (herbal essences) stavim sasvim malo regeneratora na vrhove, te nakon što se malo posuši stavim šaku pjene za volumen od tafta (zelena). meni odlična, lijepo da volumen, ne zalijepi i umiri elektricitet, lijepo se pofeniram kosu na ravno i meni ok. ;)

-andrea-
23.11.2006., 11:07
ja imam tanku kosu bez volumena i koristim pjenu poslije svakog pranja kose. To je najbolje rješenje, jer će ti svi ti gelovi, vosak i lak i kaj već samo zamastiti i zaljepiti kosu. to brijem ne želiš... tak da poslušaj moj savjet i kupi pjenu za volumen.

Bitchka
23.11.2006., 11:56
ma nemam ja tanku dlaku samo mi je kosa jako oslabila s obzirom na to kakva je bila prije
koja pjena?

LordOfTheDance
23.11.2006., 13:19
Paull Mitchell šampon za volumen.

:s :s :s

Rock Star
23.11.2006., 13:31
Meni su super Tigijeve stvari za kovrče, daju strašan volumen. Ali oprez - mogu i isušiti kosu. Za to pak postoje čičkova i maslinova ulja.

Karmela
23.11.2006., 15:21
http://www.aveda.com/templates/products2/mpp.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY10538

pure abundance linija
:s

Audhild
23.11.2006., 15:56
kak se točno koristi to čičkovo ulje? imam osjećaj da će mi zamastit kosu ako ga stavim na nju ipak je to ulje...

Rock Star
24.11.2006., 11:39
kak se točno koristi to čičkovo ulje? imam osjećaj da će mi zamastit kosu ako ga stavim na nju ipak je to ulje...

Ispereš, naravno. Ide dolje i s najblažim šamponom, ne znam čemu svi kompliciraju oko tog ispiranja.

ketty blue
20.11.2007., 19:08
koja su vam najbolja sredstva za volumen? u spreju, pjeni, ...?

imam tanku ali ne prerijetku kosu do ramena, malo stepenasto osisanu, ali ona se svaki put zaljepi za tjeme, koliko god bila cista.
brzo se masti pa ne znam sta uzet, koji tip proizvoda za volumen, da bude onako napuhnuta..
thanks

maan
21.11.2007., 11:07
koja su vam najbolja sredstva za volumen? u spreju, pjeni, ...?

imam tanku ali ne prerijetku kosu do ramena, malo stepenasto osisanu, ali ona se svaki put zaljepi za tjeme, koliko god bila cista.
brzo se masti pa ne znam sta uzet, koji tip proizvoda za volumen, da bude onako napuhnuta..
thanks

Meni je odličan Keuneov spray za volumen, košta oko 60 kn ali mene spašava!

ketty blue
21.11.2007., 16:22
thanks. a kako se taj sprej nanosi, na mokru ili suhu kosu? i jel ti masti kosu? pozz:D

Lutijena
21.11.2007., 19:32
I ja imam taj problem i ne umem da ga resim,jer mi je kosa svilenkasta,i ne moram da se feniram uvek izgleda tako,jer je dosta ravna,ali volumen ni sa cim jos nisam uspela da napravim.

Pacificgirl
22.11.2007., 00:49
Šampon L'Oreal Volumen Non-Stop jako odigne kosu od tjemena,stvarno čini ono što obećava,daje dobar volumen :D

maan
22.11.2007., 07:29
[QUOTE=ketty blue;11381799]thanks. a kako se taj sprej nanosi, na mokru ili suhu kosu? i jel ti masti kosu? pozz:D[/QUO

Na suhu kosu. Meni je kosa masna sama po sebi, ali od tog spraya mi nije ništa dodatno masnija! Najbolje ti je da kombiniraš šampon za volumen a nakon sušenja kosu pošpricaj sa sprayom, :top:

Lutijena
22.11.2007., 12:35
Šampon L'Oreal Volumen Non-Stop jako odigne kosu od tjemena,stvarno čini ono što obećava,daje dobar volumen :D

Hvala pacific,probacu cim pre.Jel to ono zuto pakovanje?

Fei
22.11.2007., 22:49
I ja imam taj problem i ne umem da ga resim,jer mi je kosa svilenkasta,i ne moram da se feniram uvek izgleda tako,jer je dosta ravna,ali volumen ni sa cim jos nisam uspela da napravim.

a zašto si ne bi kupila uvijače i stavila ih svake večeri na posušenu kosu?

pa da vidiš drugi dan kako bi imala kosu, kao novu! i to bez ikakvih preparata.

Pacificgirl
23.11.2007., 01:17
Hvala pacific,probacu cim pre.Jel to ono zuto pakovanje?

Bijelo sa ljubicastim:mig:

Rock Star
23.11.2007., 06:59
a zašto si ne bi kupila uvijače i stavila ih svake večeri na posušenu kosu?

pa da vidiš drugi dan kako bi imala kosu, kao novu! i to bez ikakvih preparata.

Zato kaj je jako neudobno s tim spavati. Uspije li uopće ikome?

Fei
23.11.2007., 08:16

mda... imaš pravo, nije baš lako, al kad zaspeš baš te briga. :rofl:

Rock Star
23.11.2007., 11:24
Ja ne mogu, žulja me i baš je neugodno. Ono, mogu izdržati koju noć za silu, ali svaki dan... Nema šanse!

*Crvenkapica*
23.11.2007., 11:37

Kupiš one jako meke i ne osjetiš. Ne namjestiš ih tik uz vlasište i bude neprimjetno. Mada meni je gori čin uvijanja kose u njih :rofl:

Rock Star
23.11.2007., 14:12
Hm, da, možda, ali ti mekani mi ne valjaju... Najbolji su oni gumeni, koji dosta bole ak se leži s njima ili čak ak se samo jako stegnu, no isplati se pretrpjeti tu i tamo jer su kosa i frizura poslije prekrasne!

amy-lee****
26.11.2007., 23:21
ja koristim nivein sampon za volumen, susim kosu pognute glave, zatim pospricam s onim crnim taft lakom i onda blago pocesljam kosu. tako mi kosa dobije volumen, inace imam tanku i ravnu dugu kosu.

reader
27.11.2007., 11:34
http://hotimg12.fotki.com/a/217_68/80_50/rep-visoki.jpg
Kako naprave ovakav volimen u gornjem dijelu repa, da bude ovako bogato široko?

Rock Star
27.11.2007., 21:46
http://hotimg12.fotki.com/a/217_68/80_50/rep-visoki.jpg
Kako naprave ovakav volimen u gornjem dijelu repa, da bude ovako bogato široko?

Tapiranje. Slično sam furala prije par godina, dosadilo mi.

Fei
28.11.2007., 09:50
jučer sam vidjela onu četku za kosu koja se uključi u struju i onda se vrti, kao feniranje i to.

samo na znam je li to čemu, ako netko zna?

nu_tela
28.11.2007., 10:02
jučer sam vidjela onu četku za kosu koja se uključi u struju i onda se vrti, kao feniranje i to.

samo na znam je li to čemu, ako netko zna?

To koristi moja cimerica... Pitat ću je, pa ću ti reći....:mig:

Fei
28.11.2007., 10:51
To koristi moja cimerica... Pitat ću je, pa ću ti reći....:mig:

ockej! jer zvuči i čini mi se ok, ali opet s druge strane mi je čudan princip kojim to radi.

reader
28.11.2007., 11:28
Tapiranje. Slično sam furala prije par godina, dosadilo mi.

Tapiraš svezani rep ili kosu prije vezanja?

Rock Star
28.11.2007., 12:08
Kako kad. U oba slučaja se da složiti. Probaj, to ti zaista nije komplicirana frizura.

Možeš i natapirati vrh i onda sa strane stisnuti ukosnicama, isto je lijepo, meni možda čak i ljepše od repa ko na fotki.

reader
29.11.2007., 09:51
http://hotimg8.fotki.com/a/217_68/80_50/pau-inasta-kosa.jpg

Ovakva je moja kad se počešljam....strašno! Zato se ni ne češljam i onda je ovakva, samo tamno plava:
http://hotimg5.fotki.com/a/217_68/80_50/kosa2.jpg

Rock Star
29.11.2007., 10:19
Joj, ova plava kosa mi je strašna, slama živa!

The White Rabbit
29.11.2007., 11:21
Ovakva je moja kad se počešljam....strašno! Zato se ni ne češljam i onda je ovakva, samo tamno plava:

isti problem imamo.:rofl:

Lutijena
02.12.2007., 12:43
A koje uvijace da kupim,sve koje sam kupila su bili bezveze? Jel ima u dm-u? Ja ih ne moram stavljati nocu i mogu i jedan dan da presedim kuci :cerek:

Dorée
02.12.2007., 12:54
ja uzela neke iz dme bezvezni su,samo sam si iščupala kosu

Lutijena
02.12.2007., 15:52
E pa ne znam onda koje da uzmem,ja sam mislila da imaju dobre u dm-u.
Jel ima jos neko ideju koji su dobri?
Moja sestra je stavljala iz oriflame-a i bas joj je bila lepa kosa,ali to su gumeni,mozda bih njih mogla.

reader
03.12.2007., 11:47
Ja koristim iz dm-a one samostojeće, kao čičak što izgledaju. Samo svaki pramen počešljam prije stavljanja...
Ja ih koristim za ravnanje kose (znači one velike), no bitno je da me ne čupaju, ne čupaju mi ni kosu...

Lutijena
03.12.2007., 14:22
Imam ja takve (žute),ali nisu mi baš nešto,ili ja ne znam da stavljam.Mada je moja kosa mnogo ravna i svilenkasta,pa se zalepi za lice,meni takav volumen treba da se odvoji od lica :cerek:

Cosmopolita
03.02.2008., 23:20
friz mi je krači/puniji
što bi mi predložile

Loreal Studio Line, Volum´max pena za kosu..to je nesto najbolje na sta sam ja naisla od kako koristim te preparate za kosu.

Imam kosu preko ramena i zahteva feniranje al kad ne odem na feniranje samo zahvaljujem toj peni na svojoj frizuri.

Probaj i definitivno neces zazaliti.

Aviss
23.04.2009., 08:58
Pozdrav,

Htjela bih čuti vaše preporuke vezano za lak za volumen kose! Sa kojim ste bili zadovoljni i sl.

p.s. i koji ne pušta one bijele "tragove" po kosi? :mig:

Hvala!

lee.loo.
25.09.2010., 20:25
dižem ovu temu jer stvarno više ne znam što bih..:(
kosa mi je toliko jadna da nikad nije bila jadnija, stanjila se, masti se, živi svoj život, a povrh svega-uopće nema volumena.

molim vas savjet, najviše za šampon i sredstvo za volumen pri korjenu kose:please: preporuke, savjeti, bilo što..:o

sad imam schwartzkopf professional bc bonacure light volume šampon i regenerator i nisam baš zadovoljna. dosta mi se petlja i kad ju osušim, donji dio je našušuren, a uz glavu je još uvijek spljoštena:ne zna:

Mg.Aloisis
26.09.2010., 08:52
dižem ovu temu jer stvarno više ne znam što bih..:(
kosa mi je toliko jadna da nikad nije bila jadnija, stanjila se, masti se, živi svoj život, a povrh svega-uopće nema volumena.

molim vas savjet, najviše za šampon i sredstvo za volumen pri korjenu kose:please: preporuke, savjeti, bilo što..:o

sad imam schwartzkopf professional bc bonacure light volume šampon i regenerator i nisam baš zadovoljna. dosta mi se petlja i kad ju osušim, donji dio je našušuren, a uz glavu je još uvijek spljoštena:ne zna:

loreal profi volume lift force 3,techni art pjena 105kn
sad sam prepisala sve šta piše na boci:), i ja imam tanku kosu sklonu mašćenju i višenju pogotovo kad naraste,ali utrljam si malo ove pjene u tjeme i nije da sad izgledam ko Marge ali vidim da imam malo više volumena, ali što je najvažnije, ta pjena mi odgodi maščenje za čitav dan,npr stavila sam ju u četvrtak kad sam oprala kosu i još jučer mi je vrlo solidno izgledala, danas je katastrofa :facepalm: ali bitno mi je da ne moram svaki drugi dan prati.
moj savjet je : odustani od šampona za volumen i počni sa nekim blagim za masnu kosu, a regenerator samo na vrhove:Pop:

btw imam phytocedrat šampon,a nije da sam i ja oduševljena ali među boljima koje sam probala jer ne isušuje kosu,a nije loš ni keune za masnu i upola jeftiniji

lee.loo.
26.09.2010., 17:49
marge:zubo::lol::cerek:

hvala na odg, baš me to zanimalo i to mi treba samo mi je to netko trebao potvrditi:mig: - da se ne mučim više sa šamponima, uzet ću neki apotekarski skroz lagani za masno vlasište, i puuunooo hvala na preporuci za pjenu:s:s:kiss:

blue kitty
26.09.2010., 22:27
Ja sam se uvjerila da ne postoji idealni šampon (a pogotovo ne oni na kojima piše da su za volumen). Stvar je mnogo kompliciranija. Osim što geni čine veliku ulogu, u pitanju je osim kvalitete šampona i regeneratora i voda (koja je u svakom gradu drugačija), vlaga i smog zraka. Kad se sve to zbroji dobiješ stanje kose kakvo imaš.

Isprobala sam skoro sve šta se od šampona nudi drogerijama i najzadovoljnija sam sa Gliss Kur za sjaj kose (roza pakovanje). Kosa mi je čista po tri dana bez problema i jako lijepo miriše. Tu i tamo koristim i onaj neki novi tretman za kročenje kose iz Avona (narančasto pakovanje) i super sam zadovoljna. Nisam postala Farah Fawcett (:lol:), ali je kosa čista i na duže vrijeme ako se lijepo oblikuje i za dobrim lakom stvrdne može duže frizura da drži.

Zmijica
27.09.2010., 09:39
Lee.loo, tvoja kosa jadna i bez volumena? :eek: :lol:
Ma daaaaaj... :zubo:

Inače, ne znam kaj bih ti rekla jer imamo totalno različitu kosu :)
Al evo, za volumen pri korijenu Keune Root boost pjena, staviš na korijen i feniraš/viklaš.
Važi sve što je Aloisis napisala za L'oreal pjenu - odigne, smanji mašćenje tjemena...

lee.loo.
27.09.2010., 18:20
da draga, strašna je:(
imam osjećaj da mi više ništa od ovih preparata doma ne odgovara, a sve su apotekarski ili prof. linije - kao da koristim skroz krive proizvode za svoj tip kose:o zapravo kao da se kosa skroz promijenila; bojim se da sam ju dotukla sa pramenovima, feniranjem, peglanjem i frkanjem:(
inače se jako dugo nisam šišala i sva je izrepana pa i to doprinosi dojmu; bumo vidli jel bu kaj bolje kad se ošišam. kaj da ti velim kad sam tak jadna da sam klipse naručila:ne zna:
hvala svim curama za savjete - pjene obavezno isprobavam, a dragocjen je i savjet za šampon - tnx:top:
inače, ima netko iskustva - čitala sam nešto o rougj pjeni za temeljito čišćenje vlasišta?:confused:

purple_stream
21.11.2010., 22:07
loreal profi volume lift force 3,techni art pjena 105kn
sad sam prepisala sve šta piše na boci:), i ja imam tanku kosu sklonu mašćenju i višenju pogotovo kad naraste,ali utrljam si malo ove pjene u tjeme i nije da sad izgledam ko Marge ali vidim da imam malo više volumena, ali što je najvažnije, ta pjena mi odgodi maščenje za čitav dan,npr stavila sam ju u četvrtak kad sam oprala kosu i još jučer mi je vrlo solidno izgledala, danas je katastrofa :facepalm: ali bitno mi je da ne moram svaki drugi dan prati.
moj savjet je : odustani od šampona za volumen i počni sa nekim blagim za masnu kosu, a regenerator samo na vrhove:Pop:

btw imam phytocedrat šampon,a nije da sam i ja oduševljena ali među boljima koje sam probala jer ne isušuje kosu,a nije loš ni keune za masnu i upola jeftiniji

Gdje ima za kupiti ta pjena? zvuči predobro :)

mala_zg23
25.11.2010., 10:36
a jel ima ta loreal pjena u dm-u ili mulleru?

mishonja
22.02.2011., 23:40
bok cure, evo da malo dignem temu iz pepela :-)
osim klasicnog tapiranja, postoji li jos koji nacin za dobivanje volumena kose?
citam da samponi za volumen i nisu bas dobri, da dosta maste, od tapiranja mi kosa izgleda cupavo, a feniranje naopako daje volumen doslovno prvih pola sata.. :-(
dakle, ima li ko kakav savjet osim sisanja? hvala :-)

callac
23.02.2011., 08:47
Hm, s volumenom nisam baš imala nekih posebnih problema, ali kada sam imala dugu kosu, uvijek bi ju sušila sa spušenom glavom, znači odozdole. Kad je skoro suha, digneš glavu i malo si spustiš kosu je inače bude prenapuhana. Trebalo bi funkcionirati jer sam isti savjet dala i frendici sa tankom i rijetkom kosom i bila je prezadovoljna.

mishonja
23.02.2011., 13:41
ma inace imam dosta volumena, al sad mi je kosa jako duga (7,8 cm povise guze) pa je valjda od tezine i pala. isto imam jako tanku dlaku, a ima je dosta, iako ne izgleda tako, pogotovo sad. inace ne susim uopce kosu jer mi je tlaka, operem je navecer, kad znam da vise necu izlazit, i u kuci s centralnim grijanjem mogu stat s mokrom... al bas cu probat ovaj tvoj savjet. hvala :-))

Death-of-Art
02.03.2011., 15:15
Ja sam sad kupila za probu Panthene Aqua Light kolekciju.
Šampon+regenerator+sprej.

Očekivala sam ipak malo više...niš posebno...

Imam trenutno i pjenu wella volume nešto ... i niš ne valja.

Još uvijek sam u potrazi...

Wallflower
20.03.2011., 12:49
Inače imam jako gustu kosu i bila sam ravno ošišana, ali prije nekih mjeseca dana išla sam na stanjivanje i imam osjećaj da nemam ni pola volumena koji sam prije imala. :o
I sad sam se ošišala stepenasto, pa izgleda još gore. :mama:

Uglavnom, pitanje. :raspa:
Što se vama najbolje pokazalo za volumen kose? :kokice:
Mislim isključivo na šampon i regenerator. :kokice:

ninaLL
20.03.2011., 13:44
Inače imam jako gustu kosu i bila sam ravno ošišana, ali prije nekih mjeseca dana išla sam na stanjivanje i imam osjećaj da nemam ni pola volumena koji sam prije imala. :o
I sad sam se ošišala stepenasto, pa izgleda još gore. :mama:

Uglavnom, pitanje. :raspa:
Što se vama najbolje pokazalo za volumen kose? :kokice:
Mislim isključivo na šampon i regenerator. :kokice:

http://www.femina.hr/images/articles/images/2011/laetitia_elseve_cijela2.jpg

Od nedavno koristim šampon iz ove linije, i za sad sam više nego zadovoljna.
Stvarno kosa dobije na volumenu :top:

Wallflower
24.03.2011., 21:27
http://www.femina.hr/images/articles/images/2011/laetitia_elseve_cijela2.jpg

Od nedavno koristim šampon iz ove linije, i za sad sam više nego zadovoljna.
Stvarno kosa dobije na volumenu :top:

Evo, probala sam regenerator. Nisam baš zadovoljna. Nekako mi bude previše napuhana i cijelo vrijeme imam osjećaj da mi je kosa masna iako nije. :misli:
Onda neću kupovati ostatak kolekcije, ali hvala na savjetu. :)

norelle
28.03.2011., 14:14
Meni nikako ne pašu Loreal šamponi i i regeneratori jer imam dojam da mi kosa ostane masna od njih i nekako mlohava.

Sierra Leone
28.03.2011., 17:45
http://www.exclusive-team.com/cosmetics/advCms/img/images/content/products/sh_shp_push_up_250ml_cee3_0905_copy.jpg

Nisam znala da neki sampon moze tako povecati volumen kose, meni je ko lavlja griva :zubo:

callac
28.03.2011., 22:33
evo curke, večeras u mercatoru naletila na neki puder za volumen kose, malo sam isprobala :rofl: i fakat je podiglo kosu u zrak :D
https://lh4.googleusercontent.com/-yrJKYcqqkro/TXfUGOhY1LI/AAAAAAAAAfI/dI2fAEPmBO4/s320/IMG_0001.JPG
mislim da bi moglo pomoći curama koje imaju i masno vlasište...btw, nije kao običan puder, tekstura je skroz drugačija

scorpio14
01.04.2011., 14:50
evo curke, večeras u mercatoru naletila na neki puder za volumen kose, malo sam isprobala :rofl: i fakat je podiglo kosu u zrak :D
https://lh4.googleusercontent.com/-yrJKYcqqkro/TXfUGOhY1LI/AAAAAAAAAfI/dI2fAEPmBO4/s320/IMG_0001.JPG
mislim da bi moglo pomoći curama koje imaju i masno vlasište...btw, nije kao običan puder, tekstura je skroz drugačija

kakva je tekstura toga? onako praškasto ili? kako se to koristi?

Wallflower
03.04.2011., 14:14
http://www.exclusive-team.com/cosmetics/advCms/img/images/content/products/sh_shp_push_up_250ml_cee3_0905_copy.jpg

Nisam znala da neki sampon moze tako povecati volumen kose, meni je ko lavlja griva :zubo:

I sad - moje vječno pitanje. :zubo:
Ima li silikona u sebi? :o :kokice:

callac
03.04.2011., 14:36
kakva je tekstura toga? onako praškasto ili? kako se to koristi?

jest, praškasto je ali onako nekako kao kad staviš antiperspirant ispod ruke, pa ga probaš prstima :lol:
a bočica ima one rupice na vrhu, kao bebi puderi pa samo nasipaš u kosu uz vlasište i razbarušiš rukama da se digne u zrak...

croatiansen22
03.04.2011., 20:59

meni je bilo tak-tak :ne zna:

meni je za volumen najbolja pjena za kosu i obavezno feniranje. pjena navodno reagira na toplinu (kao i većina tih proizvoda za stiliziranje) osjetna je razlika. tko već nije, nek proba s tim pa nek vidi jel mu paše.

i kad stavim pjenu i isfeniram se, manje mi se masti. mogu čak 1 dan duže izdržati bez pranja kose :)

koristila sam svakave pjene i skupe i jeftine, i slučajno sam probala baleinu pjenu za volumen (ljubičasto pakiranje) i koristim je vać par mjeseci. dosta je dobra. nije skupa, pa je ok za probu.

croatiansen22
03.04.2011., 21:00

hm, ovo je dosta zanimljivo.

budem isprobala :top:

Pacificgirl
04.04.2011., 22:47
Vidim danas u dm-u ovo, mislim da je nešto novo. Ja uzela šampon da probam:

http://m3.paperblog.com/i/2/24002/balea-professional-volumen-struktur-spray-L-1.jpeg

ljubaznagospodja
05.04.2011., 17:40
meni je bilo tak-tak :ne zna:

meni je za volumen najbolja pjena za kosu i obavezno feniranje. pjena navodno reagira na toplinu (kao i većina tih proizvoda za stiliziranje) osjetna je razlika. tko već nije, nek proba s tim pa nek vidi jel mu paše.

i kad stavim pjenu i isfeniram se, manje mi se masti. mogu čak 1 dan duže izdržati bez pranja kose :)

potpis.

zadnje sam imala neku gumastu od tigija, vise je ne nalazim.

a od ovih vasih zadnjih preporuka - balea, loreal i puder ne znam sto bih prije isprobala. :s

jel puder ostaje jako vidljiv u kosi?

blue kitty
08.04.2011., 01:04

http://m3.paperblog.com/i/2/24002/balea-professional-volumen-struktur-spray-L-1.jpeg

Javi dojmove. Pogotovo me zanima ovaj spray

gica
09.04.2011., 14:50

...kupila i nije me baš oduševilo :ne zna: lako se nanosi, ali kosa trenutačno postaje "prljava", baš onako uljepljena ko da je puna laka za kosu, a volumen se sastoji u tome da kosa, na tom dijelu gdje je nanešeno, izgleda ko lagano natapirana...pa to mogu odradit i bez ovog čuda :ne zna:
...i zbogom sjaju, kosa je nakon toga totalno mat, pa ti treba na to sve još i neko sjajilo da bi izgledalo pristojno, a to je meni previše zajebancije i prljanja čiste kose...
...uglavnom, bačenih 40 kn:D

...ja nikako ne mogu prežalit plavu sunsilk kremu za volumen...e to je bilo divno, kosa napuhana, a lagana i lepršava :s:s:s a nije koštalo ni dvaest kuna...

lida
09.04.2011., 17:51
E da! Sunsilk........predobro, šmrc!

gica
09.04.2011., 23:17
jest, praškasto je ali onako nekako kao kad staviš antiperspirant ispod ruke, pa ga probaš prstima :lol:

...točno to :D ja sam čak imala i osjećaj ko da mi se šumeća tableta rastapa na kosi :horor:

scorpio14
11.04.2011., 10:31

Ja isto uzela šampon, jer sam htjela probati neki šampon od balee... ali mi je grozan, isušio mi je kosu užasno, dok je bila mokra bila je kao slama... :flop: malo sam spasila stvar gliss kurovim regenerator u spreju... ne sjećam se kad mi je neki šampon tako isušio kosu... inače koristim lorealove šampone i garnier naturals... uglavnom meni ne odgovara... :flop:

gica
11.04.2011., 13:21
inače, uvjerljivo najgore smeće koje sam probala, u svrhe dobivanja volumena :D , je ovo http://img816.imageshack.us/img816/8946/34357404.jpg (http://img816.imageshack.us/i/34357404.jpg/)
...nakon što sam ga nanijela, kosa je izgledala neopisivo loše, ma stravično, tako da sam je odmah morala ponovno oprat...baš sam bila bijesna jer mi se žurilo :mad:

sandra7
05.05.2011., 12:13
moram pohvalit šampon i regenerator od welle za volumen!!! kosa mi je baš bujna i ne spadne do slijedećeg pranja!!:s:s

C.Mariù
16.05.2011., 18:00
kažeš wella? nikad ništa njihovo nisam koristila, jel imaju lak za volumen? Ja lak za volumen koristim uvijek, i od ovih iz dm-a je najbolji pantene volume extra strong, dugo drži, ne ljepi se, cijena super...

j3ssica
14.06.2011., 19:19
...kupila i nije me baš oduševilo :ne zna: lako se nanosi, ali kosa trenutačno postaje "prljava", baš onako uljepljena ko da je puna laka za kosu, a volumen se sastoji u tome da kosa, na tom dijelu gdje je nanešeno, izgleda ko lagano natapirana...pa to mogu odradit i bez ovog čuda :ne zna:
...i zbogom sjaju, kosa je nakon toga totalno mat, pa ti treba na to sve još i neko sjajilo da bi izgledalo pristojno, a to je meni previše zajebancije i prljanja čiste kose...
...uglavnom, bačenih 40 kn:D

...ja nikako ne mogu prežalit plavu sunsilk kremu za volumen...e to je bilo divno, kosa napuhana, a lagana i lepršava :s:s:s a nije koštalo ni dvaest kuna...
ah, ja dobila taj got2be puder i baš sam se nadala da liči na nešto...

:flop:

Tonnie
14.06.2011., 22:38
moja je kosa isto tanka i neposlusna a jedini proizvodi za povecanje volumena kose koji mi odgovaraju su sampon i regenerator Elseve, neki ljubicasti sa kolagenom.

Pacificgirl
15.06.2011., 10:36
moja je kosa isto tanka i neposlusna a jedini proizvodi za povecanje volumena kose koji mi odgovaraju su sampon i regenerator Elseve, neki ljubicasti sa kolagenom.

Potpisujem, ova linija je odlična, pogotovo šampon.:top:

baby gotterdamerung
15.06.2011., 10:36

tekstura je dobra, slažem se, ali da je za masno vlasište, ne ne. baš suprotno, on nekeko uljepi kosu, nije kao klasičan puder za suho pranje koji pokupi masnoću. kosa je mat i ljepljiva, malo je čvršća, ali nije to što sam očekivala i nije neki volumen..više je za kratku kosu, utrljat i rašćupat...

sandra7
15.06.2011., 13:19
kažeš wella? nikad ništa njihovo nisam koristila, jel imaju lak za volumen? Ja lak za volumen koristim uvijek, i od ovih iz dm-a je najbolji pantene volume extra strong, dugo drži, ne ljepi se, cijena super...

nisam vidjela lak samo šampon i regenerator

j3ssica
24.06.2011., 10:46
tekstura je dobra, slažem se, ali da je za masno vlasište, ne ne. baš suprotno, on nekeko uljepi kosu, nije kao klasičan puder za suho pranje koji pokupi masnoću. kosa je mat i ljepljiva, malo je čvršća, ali nije to što sam očekivala i nije neki volumen..više je za kratku kosu, utrljat i rašćupat...

slažem se sa podebljanim, jako ukruti kosu, evo, ja nisam stigla oprat kosu 2 dana, još uvijek se osjeća- ko metla od onog pruća za dvorište mesti! :rofl:

JackBlack
24.06.2011., 12:40
Ok, ovo baš nije sredstvo za volumen kose, ali je definitivno najbolja metoda koju sam ikad probala! :top:

dakle http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y

sve vam je tu objašnjeno. Ja sam jučer to napravila i danas uživam u BUJNOJ loknastoj kosi, kao filmska diva imam frizuru! :cerek:

Kaže frendica koja je to radila već više puta, a inače ima jako tanku i ravnu kosu i sve joj padne nakon sat dva, da joj ovom metodom lokne i volumen traju i 2-3 dana. Probajte!

Mali tip- na mokru kosu stavite nekoliko kapljica CHI silk infusion seruma (pisala sam o njemu na temi brazilsko feniranje) da vam kosa bude glatka i sjajna!

gica
30.06.2011., 13:40
...ajme, izgleda divno i jednostavno:s:s:s...ja inače napravim labavu punđu na vrhu glave prije spavanja, i ujutro isto imam volumen i lokne, ali traju samo sat-dva :(

...ovo ću isprobat već večeras, samo me muči ovaj rep na vrhu glave...još ja imam i šiške i bojim se da mi pri korjenu ujutro ne ostane uočljiv trag gumice za kosu...jer upravo mi se to desi kad čvršće omotam svoju punđu:D :ne zna:

gica
30.06.2011., 23:17
...ok, čarapa je na glavi:D al brijem da će mi lokne bit :facepalm: jer sam jedva jedvice, iz trećeg pokušaja, rukama i nogama:D, uspjela ugurat kosu u čarapu :lol:

Allexis
01.07.2011., 01:20
frendica traži šampon, regenerator, pjenu/sprej za volumen....dojba je između ovog, pa ako je netko možda probao, recenzije su dobrodošle :)

http://img.feelunique.com/img/products/L_Oreal_Professionnel_Serie_Expert_Volume_Expand_S hampoo_250ml.jpghttp://img.feelunique.com/img/products/L_Oreal_Professionnel_Serie_Expert_Volume_Expand_C onditioner_150ml.jpghttp://img.feelunique.com/img/products/L_Oreal_Professionnel_Serie_Expert_Volume_Expand_M ousse_150ml.jpg

ili

http://img.feelunique.com/img/products/product_135181294746692.jpghttp://img.feelunique.com/img/products/product_118011294746692.jpghttp://img.feelunique.com/img/products/Schwarzkopf_Professional_BC_Bonacure_Volume_Boost_ 1277724576.jpg

gica
01.07.2011., 12:06
...ok, čarapa je na glavi:D al brijem da će mi lokne bit :facepalm: jer sam jedva jedvice, iz trećeg pokušaja, rukama i nogama:D, uspjela ugurat kosu u čarapu :lol:

..odlično je ispalo :cerek: lokne, kad se raščešljaju, su divne, mekane, lijepog oblika...volumena isto ima...genijalna i jednostavna metoda :s:s:s

...e da, nema traga od gumice, ne mogu vjerovat, meni uvijek ostane trag od gumice, čak i kad je labavo i kratko svežem, al sad ga nema :eek:

JackBlack
01.07.2011., 14:15
..odlično je ispalo :cerek: lokne, kad se raščešljaju, su divne, mekane, lijepog oblika...volumena isto ima...genijalna i jednostavna metoda :s:s:s

...e da, nema traga od gumice, ne mogu vjerovat, meni uvijek ostane trag od gumice, čak i kad je labavo i kratko svežem, al sad ga nema :eek:

ja sam isto oduševljena tom metdom, sad svaki drugi dan to radim, umjesto peglanja. :top:

i još jedna metoda mi je super, za valovitu beach hair frizuru- http://www.youtube.com/watch?v=XhRpcTZzrac&playnext=1&list=PL3BA0AC626DBF1230

Trinity Blood
02.07.2011., 16:53
Mousse Volumactive od Kerastasea,Extra- Body daily boost spray od Paul Mitchela
Sprejevi koji se nanose na tjeme prije feniranja za odizanje kose.

mcicak100
25.04.2012., 00:26
ćao cure........evo ovako,,,hm odakle da počnem...neznam bas puno o tim svim silnim proizvodima jer otkad znam za sebe koristim samo neki obični šampon,,,uzmem kao za ostecene vrhove,,,samponi od 20-30kn.....u zivotu nisam fenirala kosu četkom i nemam zato nemam pojma kako se to radi da izvučem volumen,,,ali ja sad imam pitanje,s obzirom da sam navikla da ju samo bezveze prosušim fenom(prirodno je ravna skroz) jeli moguće ikako postić nekakav volumen samo isključivo sa šamponom,bez pjena ,sprejeva i gluposti i bez feniranja ili ? treba mi neki savršeni proizvod za volumen kose jer je meni toliko priljepljena za tjeme da je to očaj......tanka mi je kosa i ravna,mrsi se dosta i sljepljena je ko nista na ovom svijetu,,,,,,lijepa ali stvarno volumen nula bodova,,,ikakav,,,neznam jel postoji ista sljepljenije na ovom svijetu od moje kose,,,,imam malo veci nos,,,kad imaš volumen on automatski djeluje optički manji ,,,i izgledaš automatski sav mršaviji hahahaha.....al kad je tako,,,uglavnom znači zanima me jel ikako moguće postić volumen isključivo šamponom? i drugo pitanje koji je šampon najbolji?????????????????????????????????????cijen a nije upitna jer za bar malo volumena a da ju nemoram fenirat mislim da sam u stanju dat i 500kn valjda..............pliz pliz pliz help,,,očajna sam,,,i da,zanima me još štete li ti šamponi za volumen?

mirna_nemirna
25.04.2012., 12:57
Ja sam valjda jedina kojoj ta metoda s čarapom ne uspije. Mislim, ok, kosa bude ogromna, ali se sve uvije u krivu stranu i izgleda grozno.

Libertango
31.05.2012., 23:51

Daje volumen definitivno ali...

...eto bas to :D

Stavila taj puder danas (jucer tj.) na cistu netom opranu kosu (taftov proizvod, doduše, onaj koji reklamira hajdi) i bože moj, to se ne može iščešljati van-nula bodova, ni pol sata nakon pranja kose htjela sam ju opet-OPRATI :flop:

mafri
05.06.2012., 07:04

Ja isto ovo koristim vec godinu dana ak ne i vise i odlican je a i ljepo mirisi :cerek:
Prije par mjeseci sam kupila da probam njihov novi onaj crni sampon i regenerator i toliko me svrbilo tjeme da sam mislila poludit...:503:
najgore od sveg sto nisam odmah skontala da je to od tog sampona i regeneratora neg sam cjelo vrijeme mislila da sam dobila uzasnu perut...cim sam ponovo oprala ljubicastim pocelo je ic na bolje...sad je opet sve po starom i super je...nemjenjam vise sampon...:durica

Galadriel
11.12.2012., 14:46
Trebalo bi mi nesto da dobijem volumen pri tjemenu jer mi je kosa teska,, ali jako je bitno da ne masti kosu jer mi je ionako masna

J&B
17.12.2012., 18:29
A kakvo sisanje se preporuca za volumen?
Imam dugu i ravnu kosu, trenutno mi jedino stoji rep :/

zglobex
01.08.2013., 01:14
Bok curke. Prošli sam tjedan kupila od keune-a care line sprej za volumen kose sa keratinom-to je taj http://www.keune.hr/proizvodi/care-line/careline-volume/absolute-volume-keratin-volumizer Ne masti kosu,daje joj fini volumen bez ljepljenja no međutim, meni ne odgovara jer imam kovrčavu kosu pa mi kovrčice po njemu nisu definirane :( Prodajem ga po vrlo povoljnoj cijeni pa ako je koja od vas zainteresirana nek mi se javi u inbox.:)

Galadriel
22.08.2013., 16:35
A kakvo sisanje se preporuca za volumen?
Imam dugu i ravnu kosu, trenutno mi jedino stoji rep :/

Meni je kosa uzasno teska i kako je sada narasla tjeme mi je totalno bez volumena :flop:
Trenutno mi je sve iste duzine ali nakon ljeta se planiram osisati na duge repove,, to bi trebalo malo olaksati kosu i dati volumena.

Ovako (http://www.youtube.com/watch?v=u1CzCRxhteU) nesto