PDA

View Full Version : Zatvor u trudnoći - kako potaknuti stolicu?

stranice : 1 [2] 3

danci1980
12.09.2009., 18:35
Meni zatvor bio u prvom tromesječju i doktor mi preporučio portalak. Meni je to uvelike pomoglo.

m@rty
12.09.2009., 18:38
ja ti pojedem šljive ili breskve, zalijem s donat mg-om (mlakim, sobne temp!!!) i nakon sat vremena popijem nescaffe. ideš garantirano-na pol šalice na wc...:s

KuiperBelt
12.09.2009., 20:49
o joj sa zatvorom imam problem od samog početka trudnoće. badava meni sva moja zdrava prehrana, ma kakvi, beton, beton.

i apsolutno ništa nije pomagalo od svih mougćih poznatih i uglavnom funkcionirajućih recepta. jednom par dana sam dnevno po vrečicu suhih šljiva mazala i ništa. sve ovdje pobrojano i ništa.

jedino i samo što kod mene funkcionira je 500 mg magnezija dnevno. 2 x po jedna šumeća od 243 mg. jedna oko podneva, i jedna na večer. zaboravim li jedan dan, već sutradan ne mogu na wceac.

ali evo taj magnezij me spašava.

dobila sam od ginice i mini klistir za kućnu upotrebu u slučaju težeg zatvora od par dana ili ne daj bože 10 dana što se trudnicama zna desiti, ali ga do sada još nisam imala prilike isprobati. nadam se da ni neću trebati :D

MiNa8
12.09.2009., 21:01
I ja sam imala problema u trudnoći sa zatvorom. Pomogao mi je topli napitak od prženog šećera s mlijekom. Nažalost, i nakon poroda opet isti problemi...

danci1980
12.09.2009., 21:09
o joj sa zatvorom imam problem od samog početka trudnoće. badava meni sva moja zdrava prehrana, ma kakvi, beton, beton.

i apsolutno ništa nije pomagalo od svih mougćih poznatih i uglavnom funkcionirajućih recepta. jednom par dana sam dnevno po vrečicu suhih šljiva mazala i ništa. sve ovdje pobrojano i ništa.

jedino i samo što kod mene funkcionira je 500 mg magnezija dnevno. 2 x po jedna šumeća od 243 mg. jedna oko podneva, i jedna na večer. zaboravim li jedan dan, već sutradan ne mogu na wceac.

ali evo taj magnezij me spašava.

dobila sam od ginice i mini klistir za kućnu upotrebu u slučaju težeg zatvora od par dana ili ne daj bože 10 dana što se trudnicama zna desiti, ali ga do sada još nisam imala prilike isprobati. nadam se da ni neću trebati :D

Uzmi sirup portalak

KuiperBelt
12.09.2009., 21:15
Uzmi sirup portalak

hvala, ali ne treba mi. ja sam svoj recept pronašla kako sam i napisala, a koji me fala bogu dobro služi već 5 mjeseci. :)

osim toga ne volim sirupe i vjerojatno bi ispalila da ga moram piti čitavu trudnoću da bi mogla otići reodvito na wc.

majaa
14.09.2009., 21:03
evo jedan "svježi" recept: čaša mlijeka, 1 veliki grozd grožđa, 15ak smokava i 2 dl gustog soka. sve u pola sata/sat

Demonique
15.09.2009., 11:59
Ja sam u 34. tjednu i prije 7 dana sam imala takav zatvor da ga ne pamtim u životu. Došlo mi je da moram na wc nakon 4 dana i tamo sam sjedila cca 2,5h. Znala sam da ne smijem tiskati... eventualno minimalno i to me izluđivalo. Takve bolove nisam mogla ni zamislit, mislila sam da ću se raspast! A za čepiće je bilo prekasno. Pretpostavljam da sam porod nije puno gori od ovog iskustva!!! :eek: I nakon šta sam od muke počela plakat-uspjela sam. :rofl: Guza me bolila 24h, nisam mogla ni sjest. A muž pita šta mi je...e stvarno mu taj podatak nije trebao. Nek se nitko ne uvrijedi, osjećala sam se ko gay! :mig: I onda je sve krenulo na bolje kad sam užicala od svekra šumeći magnezij od Natural Wealtha, čisto za probu. Da vidite kako djeluje! Situacija je bolja i kad popijem šalicu mlijeka, jogurt Aktiviu, pojedem malo grožđa ili jabuku. Prakticirala sam 1 bananu dnevno ali meni se čini da poprilično zatvara, stoga, ne pretjerivati! :D

jokka55
18.09.2009., 11:40
vragolanka ako ne možeš na wc, vjeruj mi pojedi šljive, suhe ili svježe, svejedno i to malo više i uskoro ćeš na wc, a isto tako imaš u ljekarni čepiće koji u sebi imaju 85% šečera i isto te olakšaju, imam i ja problema sa stolicom, tako da šljive,a čak i smokve ti pomažu...sretno :)

ja ti pojedem šljive ili breskve, zalijem s donat mg-om (mlakim, sobne temp!!!) i nakon sat vremena popijem nescaffe. ideš garantirano-na pol šalice na wc...:s

Sve navedeno je već isprobano i ne pali ni pol posto kod mene :rofl::rofl: Čak ni vražiji sirup mi ne osigurava probavu svaki dan, dok nisam željezo počela pit još je nekako i išlo al sad tragedija.

A inače moj gin jako inzistira da se probava ima svaki dan jer se inače množe bakterije u stolici, a ja čak ni pored svega što mi je prepisao ne uspijem svaki dan na wc

agni
18.09.2009., 11:56
Sve navedeno je već isprobano i ne pali ni pol posto kod mene :rofl::rofl: Čak ni vražiji sirup mi ne osigurava probavu svaki dan, dok nisam željezo počela pit još je nekako i išlo al sad tragedija.

Mene su spasile lanene sjemenke. Kupim cijele u DM-u, namočim ih vrućom vodom, a onda malo izmiksam sa štapnim mikserom da puste sluz i onda ih dodam u pahuljice ili tako pojedem i ujutro i navečer. Treba dan - dva da se crijeva podmažu, ali onda ide glatko :)

inoxica
18.09.2009., 12:09

A inače moj gin jako inzistira da se probava ima svaki dan jer se inače množe bakterije u stolici, a ja čak ni pored svega što mi je prepisao ne uspijem svaki dan na wc

a jesi probala svaki dan jednu Activiu,ona isto navodno pomaže:ne zna:

jokka55
18.09.2009., 12:50
a jesi probala svaki dan jednu Activiu,ona isto navodno pomaže:ne zna:

:rofl::rofl::rofl: To mi nije pomagalo ni dok nisam bila trudna :rofl:

inoxica
18.09.2009., 12:52
:rofl::rofl::rofl: To mi nije pomagalo ni dok nisam bila trudna :rofl:

onda ne znam šta bi ti još predložila...čepiće jedino možda :ne zna:

jokka55
18.09.2009., 12:55
onda ne znam šta bi ti još predložila...čepiće jedino možda :ne zna:

Dobila sam dulcolax čepiće al taj šećer čuvam za kraj :rofl: Ne to mi je ako mi se desi da opet par dana nemam porobavu

KuiperBelt
18.09.2009., 14:59

aha ista stvar ko i kod mene. željezo :mad:

ja ga moram piti u sirupu (bljak) jer su me tablete rasturale, ne podnosim ih i svejedno beton, beton.

onda sam počela prakticirati tak da uzimam željezo 5 dana za redom, onda napravim pauzu od 3 dana, pa onda opet 5 dana za redom, pa opet pauza i postalo je lakše. idem svaki dan na wc, ali moram obavzeno popiti taj svoj Mg šumeći.

ovo za stolicu je istina. ne samo bakterije, nego i toksini i plinovi, sve u svemu, bedara čista.

probaj ovako, možda ti to pomogne. jer ja nema šanse, čitavu trudnoću do kraja, još 4 mjeseca ovak se mučit sa željezom i ne imati stolicu, ma no way, pa svinsula bi do kraja :bonk:

inoxica
18.09.2009., 16:17
ja kad sam počela piti željezo, prvih par dana sam imala problema s probavom, čepiće sam morala stavljati da bi mogla na wc, ali od kad ga redovito pijem, normalno idem na wc,ponekad 2-3 puta dnevno...pijem Ferum Lek, tablete za žvakanje

lala
11.01.2010., 02:24
Ajme koja lipa tema :cerek:
Kad se sjetim samo kako sam se grozila klistira u rodilištu dok nisam bila trudna , sad sam 20. tjedan-i jedva ga čekam :rofl:

ina22
11.01.2010., 07:09
Ne znam da li se spominjalo, ali evo možda nekome pomogne. Ja sam otkrila da mi jedino pomaže jogurt Activia. svako jutro uz sendvič popijem onu bočicu 270 g. Ima i onih manjih što se jedu sa žličicom, meni paše ovaj jer je tekući pa pijem taj. Nakon 4-5 dana što nisam bila na wc i pijenja activie meni se vratilo u normalu (to mi je bilo najduže 4 dana da nisam bila, inače neko vrijeme svaki drugi-treći dan što isto nije dobro). evo sada nakon mjesec dana tog jugurta, svaki dan obavezno obavim što trebam :) jučer sam počela piti željezo pa ćemo vidjeti šta će sad biti, ali vrijedi probati.

maalena
11.01.2010., 09:07
je........ni zatvor!!!
muči me od samog početka, čak sam pomislila da mi je i hematom nastao od napinjanja na vc-u.
pila sam donat, pa običnu mineralnu, jela žgance, jedem jabuke kao luda, većeram uglavnom samo voće, jedem već 4-5 dana kompot od suhih šljiva (jedino su proradili vjetrovi) i već sam lagano popi........

dans idem kupit fitolax prašak, pročitala sam na netu da je dobar, pa vam javim ako proradi

inoxica
11.01.2010., 09:21
je........ni zatvor!!!
muči me od samog početka, čak sam pomislila da mi je i hematom nastao od napinjanja na vc-u.
pila sam donat, pa običnu mineralnu, jela žgance, jedem jabuke kao luda, većeram uglavnom samo voće, jedem već 4-5 dana kompot od suhih šljiva (jedino su proradili vjetrovi) i već sam lagano popi........

dans idem kupit fitolax prašak, pročitala sam na netu da je dobar, pa vam javim ako proradi

Ne smiješ se naprezati u trudnoći na wcu...meni su odlično pomogli čepići,iako ne znam zašto svi bježe od njih :ne zna: ok,nije ugodno ih staviti,ali kad staviš čepić nakon par minuta ideš na wc...eto moj savjet ti je čepić,ali ako ih budeš kupovala,obavezno napomeni u ljekarni da si trudna :)

extreme
11.01.2010., 09:23
jedno pitanje...

cure koje imaju problema sa zatvorom- da li ste i ranije / prije trudnoće imale tih problema ili vam je stolica prije bila redovna? (svakodnevna, tjedna??)

Žabica
11.01.2010., 09:39
jedno pitanje...

cure koje imaju problema sa zatvorom- da li ste i ranije / prije trudnoće imale tih problema ili vam je stolica prije bila redovna? (svakodnevna, tjedna??)

Imala problema i prije, sad u trudnoći se pogoršalo.
Activia, LGG, Donat i ostala čuda kod mene nemaju nikakav učinak.
Primjetila sam da Magnezij povremeno pomaže isto kao i muesli pahuljice u koje utrpam sjemenke lana.
Ali niti jedna od metoda kod mene nije 100% učinkovita.

Azriela
11.01.2010., 09:51
Nisam imala problema ni prije niti u trudnoći. No, kada mi je davao Ferrum Lek, očekujući probleme, gin. mi je preporučio Psylium kapsule od Natural Wealtha.

Srećom, dosad mi nisu trebale, i dalje sam kao ptica, ni Ferrum mi nije skresao krila :D

Ali navodno taj Psylium jako pomaže, na prirodnoj je bazi i nije štetan za trudnice.

extreme
11.01.2010., 09:52
Imala problema i prije, sad u trudnoći se pogoršalo.

to me zanimalo, jer ja nikad prije nisam imala problema.... a nemam ni sad.. dovoljno mi da pomirišem tursku kavu i već sam spremna za wc..:zubo:
al sam se od ovih vaših iskustava uplašila da je zatvor obavezna popratna pojava trudnoće, pa samo čekam kad će mene strefit..
za sad je sve po starom..:top:

vjestica35
11.01.2010., 10:06
Ja za vrijeme trudnoće nisam imala problema ali poslije kad sam rodila zaključila sam da je tvrda stolica gora od samog poroda. Jedan dan sam se tako napatila, već su mi suze išle na oči, skuhala sam si puno kompota od jabuka i šljiva i onda je to djelomično riješilo problem. Mm više nije mogao gledati kako patim i kupio mi je probavin (one granule) koje upijaju tekućinu i tako pospješuju mekšanje stolice. Probajte to, super je stvar, svaki dan obavezno pojedem i više nema problema.
U trudnoći sam jela puno žganaca i bijelu kavu (divku) to mi je pomoglo ali poslije poroda nisam smijela piti mliječno jer je to kod mog sina stvaralo grčeve (dojim) i tako sam tek nedugo počela konzumirati mliječne proizvode kad su grčevi nestali.

maalena
11.01.2010., 11:09
Ne smiješ se naprezati u trudnoći na wcu...meni su odlično pomogli čepići,iako ne znam zašto svi bježe od njih :ne zna: ok,nije ugodno ih staviti,ali kad staviš čepić nakon par minuta ideš na wc...eto moj savjet ti je čepić,ali ako ih budeš kupovala,obavezno napomeni u ljekarni da si trudna :)

znam da ne smijem, no ja sam imala kronični zatvor na samom početku, prije nego sam znala da sam trudna i već na prvom pregledu (oko 6 tjedana) je bio vidljiv hematom. tako da se ne bih čudila da je to dvoje povezano.

maalena
11.01.2010., 11:11
to me zanimalo, jer ja nikad prije nisam imala problema.... a nemam ni sad.. dovoljno mi da pomirišem tursku kavu i već sam spremna za wc..:zubo:
al sam se od ovih vaših iskustava uplašila da je zatvor obavezna popratna pojava trudnoće, pa samo čekam kad će mene strefit..
za sad je sve po starom..:top:

ne mora biti da ćeš imati te probleme, ja npr. uopće nisam povraćala, a to je tipično za trudnoću. meni bi vjerojatno pomogla turska kava, ali mi uopće ne paše otkad sam trudna i ne pijem ju.

vragolanka
11.01.2010., 11:27
hi drage moje,evo skučajno vidim temu koju sam davno otvorila i moram vam pripočiti da sam prvi puta u svojih 27god,regulirala stolicu.
probala sam sve žive savjete sa foruma i van njega,međutim jedino što mi je pomoglo je donat,ali morala sam ga piti ujutro 2 deci natašte i navečer 2 deci,i to nekih 15 dana,od tada je prošlo ima mj i pol dana,i stolica mi je postala redovita nevjerovatno
nisam naravno prvi dan išla kakiti,trebalo je vremena da donat to sve odcementira:))
tako da sad mi stoji boca donata već tj dana neotovorena za slučaj da opet se začepim...
suhe šljive,kava i ostala sredstva ništa mi nije pomoglo

vragolanka
11.01.2010., 11:30
eh da i napomenem,ovisnik sam o slatkišima,čokoladi pogotovo,pa zato i vjerujem da uvijek patim od zatvora,ali kažem kako sam pila donat 15 tak dana kakim mekano i uz silnu čokoladu koju pojedem.samo što sad kad me potjera na wc moram TRČAT jer bi se ukakila:))

inoxica
11.01.2010., 11:34
jedno pitanje...

Ja nisam prije imala problema sa stolicom, samo u početku T a najgore je bilo jer se nisam smjela naprezati i onda sam poslala muža po čepiće jer sam plakala koliko me je trbuh bolio,a ništa ne ide van i kad sam čepić stavila,nakon par minuta je krenulo iz mene...zato su meni čepići :top: :s

znam da ne smijem, no ja sam imala kronični zatvor na samom početku, prije nego sam znala da sam trudna i već na prvom pregledu (oko 6 tjedana) je bio vidljiv hematom. tako da se ne bih čudila da je to dvoje povezano.

aha,a moguće da je povezano :ne zna:

lala
11.01.2010., 12:21
Ja sam na početku trudnoće strogo mirovala i opet je probava bila u granicama...A sad, ajme :flop:
Što se svih savjeta tiče-njih sam probala i prije trudnoće, svakodnevno sam jela lan, probiotike, probavin (sviđa mi se), šljive...A bijelog kruha nisam godinama probala, jedem stvarno za...
Što je najgore-imam šećer pa ne smijem neke stvari koje mi pomažu, uza sve navdeno, najbolje mi se pokazuju suhe smokve:top:

Preporučam toplo one lanene sjemenke sa suhim šljivama i datuljama, jako ukusno (samo što ja ne smijem radi šećera), marka je austrijska, njemačka, nemam pojma, imaju liniju za dijabetičare, svugdje ima kupiti i u DM-a.

foresst
11.01.2010., 13:07
evo i mene u ovom klubu..
prijavljujem najduže čak 8 dana.
prestrašno nešto.

i u prvoj trudnoći me je to mučilo. a li ne baš ovako..

pomažu donekle one integralne pločice Wasa fibre, imaju čak 24g vlakana na 100g.

kupila sam sad i magnezij, počinjem odmah s njim, jer ovo je prestravično.
lan inače konzumiram svakodnevno sa zobenim pahuljicama i jogurtom, ali sad ništa nema efekta

smucek
11.01.2010., 13:12
lala jesi ti dobila u trudnoći dijabates ili imaš otprije?
toliko jedem i stalno sam gladna,ujutro me glad probudi,a mama mi je dijabetičar.Bojim se da će biti povišen na kontroli.Uopće ne znam kako ću se na tašte dovući do vađenja krvi sutra.

smucek
11.01.2010., 13:14
evo i mene u ovom klubu..
prijavljujem najduže čak 8 dana.
prestrašno nešto.

i u prvoj trudnoći me je to mučilo. a li ne baš ovako..

pomažu donekle one integralne pločice Wasa fibre, imaju čak 24g vlakana na 100g.

kupila sam sad i magnezij, počinjem odmah s njim, jer ovo je prestravično.
lan inače konzumiram svakodnevno sa zobenim pahuljicama i jogurtom, ali sad ništa nema efekta

Ajme ovo je užasno predugo.Ja svako 3.dan i to mi je već predugo.
Za mene je najbolji klistir strah,kad god se prepadnem da nešto nije ok,evo me na wc-u:D

annyG
11.01.2010., 13:56
Ja sam od svoje doktorice dobila preporuku za sirup DUPHALAC.
Smiju ga trudnice i sada mi je puno lakše.
I prije sam imala problema, koje sam najčešće riješavala Donatom, a sada tim sirupom.
Na uputstvima piše da ga možeš koristiti svaki dan, da ne stvara ovisnost, ali ja to izbjegavam. Kada mi prigusti ja popijem dozu i već idući dan izlječeno :top:

lala
11.01.2010., 14:21
lala jesi ti dobila u trudnoći dijabates ili imaš otprije?
toliko jedem i stalno sam gladna,ujutro me glad probudi,a mama mi je dijabetičar.Bojim se da će biti povišen na kontroli.Uopće ne znam kako ću se na tašte dovući do vađenja krvi sutra.

Imala sam problema otprije, na tabletama sam, sad iza 24. tjedna ponavljam OGTT, pa ćemo vidjet...a i na dijeti sam otpočetka. Ako ti je mama dijabetičar, izmjeri preko njenog aparatića šećer dok ne dođeš do doktorice. I svejedno-pripazi, izbaci slatko, jedi često, trudnoća je okidač kod svakoga (tako kaže moj doc). Inače, ne znam koliko si trudna, ali apetit raste u 2. tromjesečju, trebalo bi nikad gladan-nikad sit.

ina22
11.01.2010., 14:29
Ja sam od svoje doktorice dobila preporuku za sirup DUPHALAC.
Smiju ga trudnice i sada mi je puno lakše.
I prije sam imala problema, koje sam najčešće riješavala Donatom, a sada tim sirupom.
Na uputstvima piše da ga možeš koristiti svaki dan, da ne stvara ovisnost, ali ja to izbjegavam. Kada mi prigusti ja popijem dozu i već idući dan izlječeno :top:

e taj sirup su meni dali u ljekarni jer ga i kasnije beba smije ako ima problema, i dugo mu je rok trajanja. Eto, nisam probala, jer se stanje odmah popravilo čim sam ga kupila :rofl:

meow
11.01.2010., 14:59
Imala sam problema sa time kao klinka a i kad sam odrasla, pokusavala sve i svasta, a pred godinu dve sam potpuno rijesila problem i to tako sto sam pocela piti kavu. Uobicajena jutarnja rutina: voda, kavica uz net :rofl: onda wc i poslije sam spremna zapoceti dan.. prije velike nuzde nikamo iz kuce, jer bi onda imala problema cijeli dan. Eto, navikla sam se na tu dnevnu rutinu, ja hepi, ljudi oko mene hepi, sve pet. E, a onda sam zatrudnila i kava mi pocela smrdit... cak i prije nego mi je pocela smrdit, cak i prije nego sam saznala da sam trudna nekako mi bas i nije isla, ali sam ju svejedno pripremala svako jutru i samo gucnula dva-tri puta i zakljucila da mi ne ide... onda mi je pocelo bit grozno muka od tog mirisa... stolica je bila ok jos cca tjedan-dva, a sad su poceli problemi... sad se sopam suhim sljivama, kompotom od suhih sljiva... evo jutros sam probala i slatku kamilicu (ali nije bila na taste, bude sutra), e, vezano za tu slatku kamilicu, kolko to mora bit slatko? Jel dosta tri male zlicice secera na 2-2.5 dl? Inace pijem cajeve bez secera i uopce nemam predodzbu.. a ovo danas mi je bilo katastrofa preslatko, al ajde :rofl:
Napokon sam se docepala i sjemenki anisa koji bi trebao ublaziti probleme sa nadutosti i mljevenog lana :s Kada i kako ga je najbolje konzumirati :Polazesvenade: :rofl:
E da, i palentu sam kupila, probat cu i sa time :)

lunica26
11.01.2010., 17:01
Probajte čaj od komorača za djecu...Meni pomogao:p

maalena
11.01.2010., 17:11
ja sam bila danas u ljekarni i ljekarnica mi je dala sirup Duphalac, javim vam za par dana jel dalo rezultate

~Scarlet~
11.01.2010., 17:16
Ja sam probala sve i svašta; suhe šljive, smokve, probiotike, Donat Mg... ništa.:o
Onda je MM kupio sok od suhih šljiva Fructalov u staklenoj boci, mislim da je pakiranje od litre. Tako je fini da sam ga doslovce eksala, a nakon toga praktički trčala do wc-a.:rofl: Vidjela sam ga za kupiti u Getrou i Mercatoru.

alejandra
11.01.2010., 17:23
Ne znam je li neko ovo probao: svaku večer prije spavanja popiti čašu vrućeg mlijeka s kakaom. Meni je super.
Svako jutro olakšanje.:)

TincH
11.01.2010., 17:31
Nisam trudna, ali... zobene pahuljice, mekane, s par suhih šljiva nutra i malo mlijeka, nekoliko jutra za doručak. Ako od toga ne otrčiš na wc stvarno ne znam što bi ti moglo pomoći :D

meow
13.01.2010., 13:38
Uz pomoc kombinacije slatke kamilice na taste, suhih sljiva, soka od sljiva, palente, joguta i lana, zadnja dva dana i uspijem obavit nesto na wc-u ALI: za vjetrove koje sam prije imala i za koje sam mislila da su nenadmasno odvratni, danas se uvjerih da mogu biti jos gori :( :( Ako se ovako nastavi, do kraja trudnoce necem izlazit iz kuce :( :(

marijamama
13.01.2010., 14:45
Ja nisam probavala baš puno toga jer je za trudnice sve rizično. I očajavala sam. Hemeroid, prvi, pa hemeriod drugi, pa strahote svaki dan na poslu ne izlazim iz WCa......

Onda mi je tata dao banalan savjet - glicerinski čepići. I od tog dana pa do poroda i čak dva dana nakon poroda ja sam svako jutro lijepo kakila uz taj čepić. Sad sam drugi puta trudna i kupila sam si već dvije škatule. Ne mislim imati hemeroide, to više NE! :horor:

Neki možda imaju strah od navikavanja - inače nigdje nisam našla da bi došlo do navikavanja crijeva obzirom da se radi o principu lokalne primjene gdje taj parafin samo skuplja vodu koja omogućava da drekec klizne (da, vezano za stidljivost pričanja o tim stvarima - prođe te jednom kad rodiš he he)

mandy
13.01.2010., 17:26
pomaže mi hrana na žlicu (variva, juhe),žitarice, dosta vode...
sad je super kako je bilo na početku T...

Francesca
13.01.2010., 18:03
pomaže mi hrana na žlicu (variva, juhe),žitarice, dosta vode...
sad je super kako je bilo na početku T...

potpisujem

nisam trudna (još, ali radimo na tome) ali inače imam problema sa zatvorom ali kad svaki dan jedem juhu ili varivo - sve je po ps-u, čak i više puta dnevno

mandy
13.01.2010., 19:15
dovoljnio je da samo jedan dan zeznem i jedem nešto suho (tjestenina, pečeno/pohano meso, riža, sendivč, pecivo) treba mi opet 2-3 dana da se uspostavi ravnoteža.

Tia7
13.01.2010., 20:24
Cuer, imate u apoteci kupit sirup od šljiva i smokava, smiju ga trudnice i stavrno je ok. Meni pomaže navečer popit Ego jogurt (slovenski, pakiran u tetrapaku, zeleni čep)... Doduše ja svako jutro radi kontrakcija moram krknut i magnezij, pa i on pomogne...

Leptiricazg
13.01.2010., 23:44
...ja s tim mučim muku cijeli život...meni je klistir ništa koliko sam ga se nadobivala najviše kao klinka...ja sam pila sirup portolak kad ga kod nas nije ni bilo - slala teta iz njemačke i on mi je mrvicu pomogao /sad viđe kao da ne djeluje...kao da sam se navikla na njega/

u prvoj trudnoči sam otkrila , a i sada mi dosta pomaže ujutro na tašte pojedem 2-3 suhe marelice i kroz sat vremena - problem rješen...

kućica
13.01.2010., 23:49
evo i mene da natipkam svoja iskustva...
inače sam na wc 2-3puta dnevno i opstipacija u trudnoći me totalno šokirala,ali kad sam skužila da pojedinačno ništa ne pomaže,danima sam jela sve kaj otvara i pila donaticu..ovako lanene sjemenke sam u sve mješala(odličnog su okusa),Probavin(nešto kao žitarice,ima za kupitiu svakom dučanu),kompot od šljiva,svakakvi jogurti tip aktivije i proradilo je,kad se stabiliziralo nije više bilo problema..sretno s kakanjem

lala
13.01.2010., 23:58
Meni pomaže ono što ne smijem-šećer. Bilo da su suhe smokve, kava sa keksima...zabranjen mi je šećer, ali danas sam nakon pustih sjemenki, probavina, bioaktiva, tone povrća, mekinja i ne znam čega više, jednostavno popila kavu i kekse (zobelix) i krenulo je... kad krene-nema problema (a kako bi i bilo pored pustih vlakana koje unosim:p)...još sam uvjerena da mi je zatvor izazvao kontrakcije, pa mi nije svejedno...uf. A u početku trudnoće-sve je bilo super.:confused: Još sam progesteron uzimala u maksimalnim dozama (on navodno izaziva zatvor u trudnica).

DM ima sok od šljiva, ako kome pomaže, izgleda dobro (i slatko).

Ajme, teme, ne mogu virovat da o ovome detaljno pišem...:rolleyes:

Dajci
14.01.2010., 10:02
Provjereni recept:
Skuhati čaj od 6 dcl vode, 6 suhih šljiva i 6 suhih smokava, pustiti da odstoji neko vrijeme i popiti ujutro natašte.
Ja si skuham rano ujutro, pa stavim u termosicu i do marende na poslu popijem. Kad odstoji bude baš fin - sladak i ukusan.

Meni djeluje...

vjestica35
14.01.2010., 10:25
E cure moje zatvor u trudnoći nije ništa kao zatvor poslije trudnoće, pogotovo ako dojite jer ne smijete sve jesti i kad se zatvorite gore od poroda. Najbolje je jesti ananas, šljive i to kao kompote da se stolica omekša i jesti probavin da on na sebe veže tekućinu da se stolica omekša.

maalena
14.01.2010., 18:34
Sad sam se ozbiljno zabrinula da nema lijeka za moj zatvor, gledala sam u In magazinu da Nives Celzijus objavljuje novu knjigu, kad me ta informacija nije natjerala na wc, onda neće ništa!

EllaH
14.01.2010., 18:41
Provjereni recept:
Skuhati čaj od 6 dcl vode, 6 suhih šljiva i 6 suhih smokava, pustiti da odstoji neko vrijeme i popiti ujutro natašte.
Ja si skuham rano ujutro, pa stavim u termosicu i do marende na poslu popijem. Kad odstoji bude baš fin - sladak i ukusan.

Meni djeluje...

:top:
moze i kombinacija suhih sljiva i suhih krusaka i neoguljenih jabuka kao kompot

foresst
14.01.2010., 18:50
ovak, nakon ozbiljne krize opskrbila sam se donatom, tabletama mg, suhim šljivama, pločicama s vlaknima, lanom i ..
sad to sve kombiniram i malo je bolje.
ujutro donat i suhe šljive, doručak zobene+lan, na poslu grickam vlakna, popodne popijem Mg 350mg, još šljiva i tako ukrug

sonja44
19.01.2010., 22:10
Meni je ananas, svježi ili u kompot verziji pomagao.. i neizostavno povrće tipa blitva, kelj, raštika s krumpirom, začinjeno s malo soli i maslinovim uljem

snjegović
20.01.2010., 12:18
Uf ... kad se sjetim kakvih sam problema sa zatvorom imala ... da se smrzneš. Trenutno prakticiram sljedeću "terapiju" (i pomaže zaista): kasno navečer pijem vitamine pa ih popijem sa šalicom sirutke, a neposredno prije spavanja pocuclam granule magnezija. Ujutro čim se probudim skuham si nesicu i već nakon gutljaja, dva trčim na WC. Koje olakšanje :s

wilmica_st
20.01.2010., 13:34
dvije - tri cikle (svjeze kuhane) na dan i nema problema sa stolicom :)

Enid
29.01.2010., 09:41
Što se tiče čepića, njih koristite baš kao zadnju opciju. Od njih se crijeva ulijene, tako sam maloj skoro zeznula crijeva. Dijete više nije moglo obaviti nuždu bez njih.

Elvie
29.01.2010., 13:53
Imala sam groooznih problema, nema što nisam probala, dok nisam naletila na Acidoverus i Bifidoverus - tekući probiotici sa nama potrebnim zdravim bakterijama. Kupujem u apoteci, skupo, ali vrijedi svake kune kad se sjetim kako mi je bilo.

ane_007
01.02.2010., 12:28
ajme kad se toga sjetim muka mi dođe, i nema onoga što nisam isprobala i ama baš ništa mi nije pomagalo
ma ne želim se ni sjećati
a šta je najgore imala sam zattvor i nakon trudnoće koji je trajao nekih 2 mjeseca od poroda

-Aya-
01.02.2010., 12:46
Ja moram prinati,otkad pijem magnezij šumeće,od diethpharma! svaki dan uredna da nemože urednija bit :top: NAPOKON!

vjestica35
12.03.2010., 15:53
Trudnice koje imate problema sa stolicom kupite kašicu od šljive za djecu ili sok i pomaže.

marela23
13.03.2010., 07:10
cure vidim da mnoge mucite s problemom zatvora
stavite u jogurt po dvije zlicice lanenih sjemenki i ostavite ga 15 minuta i nakon toga pojedite,garantirano ce vas otvorit.....
ako koja pokusa neka javi rezultat....

jongerica
13.03.2010., 10:06
probaj s donatom mg, reklamiraju ga kao odličnu stvar za otvaranje, pogotovo u trudnoći. a 100% je prirodan, ne može štetit.

vjestica35
13.03.2010., 10:28
stavite u jogurt po dvije zlicice lanenih sjemenki i ostavite ga 15 minuta i nakon toga pojedite,garantirano ce vas otvorit.....

To meni nije pomoglo, naime imala sam veliki zatvor nakon poroda, jedino što mi je pomoglo u zadnje vrijeme je kašice od jabuke koje jedem nakon sina, ono što njemu ostane. :cerek:

meow
13.03.2010., 10:31
Meni jogurt i lan nisu djelovali... ni sirutka, ni kompot od suhih sljiva.... kad sam kombinirala sve zajedno, uspjela bi nes malo, ali vjetrovi su bili grozni :eek: Onda sam pocela pit malo kave s mlijekom ujutro i proradilo :boguhvala:
Donat i meni pomogao dok smo bili u posjetu Hr, ali ovdje ga nema... sumeci magnezij ne vidim da je radio neke promjene :ne zna: ... a mozda je doza bila premala :confused:

Blackie
13.03.2010., 14:56
ja sam valjda jedina trudnica koja u trudnoći ima bolju probavu nego inače... :s

iako , skužila sam da ekspresno 15min nakon što pojedem krušku moram na zahod...pa ak nekom pomogne :mig:

foresst
13.03.2010., 15:33
sameljite lanene sjemenke pa ih onda stavite u jogurt.. i obavezno čašu vode popiti poslije toga.
djeluje puno bolje nego kad su čitave sjemenke

vjestica35
13.03.2010., 17:25
ja sam valjda jedina trudnica koja u trudnoći ima bolju probavu nego inače... :s

iako , skužila sam da ekspresno 15min nakon što pojedem krušku moram na zahod...pa ak nekom pomogne :mig:

Meni je u trudnoči probava bila super ali kad sam rodila koma, kažu da obično dojilje imaju takvih problema

Blackie
13.03.2010., 17:54
Meni je u trudnoči probava bila super ali kad sam rodila koma, kažu da obično dojilje imaju takvih problema

:mama:

svijet27
13.03.2010., 21:18
ja pijem mg u granuala mg 300 direkt otapa se u ustima bez primjene tekučine,ginička mi je rekla 5 dana svaki dan po vrečicu,pa će mi smanjiti na pola vrečeice,a ja se nisma ukakila ni od cijele.ovdje u kući je raspašoj,svi u brizi zbog kakice:lol:

ok, evo moram i aj priznati da sam se bas slatko nasmijala tvojim postovima....imaš super smisao za humor!:lol:

pljucpljuc
14.03.2010., 13:51
Ja svaki dan u sebe sipam šumeće tbl. Mg, DonatMg, one pregadne Probavin (crviće)pahuljice, mekinje, kompot od suhih šljiva, PUNO salate svaki dan...i NIŠTA, nula bodova! Karlo me vidi 1x na tjedan, kad mi je već dosta pa popijem Dulcolax draže, a to mi je užas živi, jer prvo nekoliko sati imam užasne grčeve, pa onda brojnu normalnu stolicu, pa onda još brojniju tekuću, pa onda samo klonem na krevet, u bočni položaj, jer guza nije sposobna podnjet nikakva opeterećenja...
VIše stvarno ne znam da li da se dalje trudim s ovim vlaknatim gadostima ili da se pomirim da mi je Dulcolax jedino rješenje...

tinimini
14.03.2010., 13:57
meni su pomogle sumece tbl. magnezij

svesami
14.03.2010., 14:08
ja kombiniram Mg sa jogurtima,ali mi MM kaže da se prebacim na Donat jer da se taj šumeći taloži u bubrezima:ne zna:.
pomaže zasad jer je rana trudnoća ni mučnine nisu počele no kad krene zatvor u kombinaciji sa žgaravicom...:eek:jooooj....

foresst
14.03.2010., 14:12
pljucpljuc, nemoj dulcolax, to je baš jako i izaziva grčeve, što i sama znaš..
probaj radije one voćne kocke (ima u dm-u), pij puno vode, posebno ako se trpaš sa vlaknima i profunkcionirat će.
ovako jednom tjedno isprazniš crijeva do kraja, i onda naravno da treba par dana da se to malo popuni, a i crijeva se uljene i čekaju kemijski podražaj.

probaj s mljevenim lanom, bar 2 pune žlice dnevno, i s onim integralnim pločicama, wasa, isto ima u dm-u.

pljucpljuc
14.03.2010., 14:55
pljucpljuc, nemoj dulcolax, to je baš jako i izaziva grčeve, što i sama znaš..
probaj radije one voćne kocke (ima u dm-u), pij puno vode, posebno ako se trpaš sa vlaknima i profunkcionirat će.
ovako jednom tjedno isprazniš crijeva do kraja, i onda naravno da treba par dana da se to malo popuni, a i crijeva se uljene i čekaju kemijski podražaj.

probaj s mljevenim lanom, bar 2 pune žlice dnevno, i s onim integralnim pločicama, wasa, isto ima u dm-u.

Ma dulcolax sam samo 2 put probala, s tim da mi prvi put nije bilo ništa, tek par dana kasnije kad sam opet popila jednu je djelovao.
Frendica je od te kocke imala užasno jake grčeve i cijeli dan proljev, ali ja ću ih probat idući vikend, ako do tada od vlakana ne bude akcije. Lan probala, ne djeluje.

foresst
14.03.2010., 15:01
lan, ma sva vlakna, trebaš uporno jesti svaki dan kroz duži period.. nije to kao tableta - progutaš, pa se pokenjaš :D
znam da znaš, ali morala sam reć - jače je od mene :)

pljucpljuc
14.03.2010., 17:33
lan, ma sva vlakna, trebaš uporno jesti svaki dan kroz duži period.. nije to kao tableta - progutaš, pa se pokenjaš :D
znam da znaš, ali morala sam reć - jače je od mene :)

hehe, ma već 3 tjedna se punim tim vlaknima...no moguće da ih zapravo premalo jedem, jer zbog mućnina mogu jesti samo mini obroke...ali toliko se silim jesti da imam dojam kao da stalno jedem i da puno jedem, a zapravo, može biti da i nije tako, jer inače bi kile krenule put gore.
Zadnja 3 dana na putu sam se unazadila po restoranima...pa mislim da me Karlo bez pomoći voćne kockice ili nekog drugog laksativa neće tako skoro vidjeti

BoniZG
14.03.2010., 18:37
casa mlake vode s malo limuna ujutro na taste, litra donat vode dnevno plus litra obicne vode, probavin i integralni kornflaks za dorucak, baktiv, suhe sljive i smokve, voce i voda i apsolutno nikakva hrana koja zatvrara,dakle sendvici,fastfood ,slatko ne dolazi u obzir! Ak sam jos neku gadost zaboravila eh da i ne dukolax nego vazelinski cepici! Nema grceva! I puno salate i povrca! Ja i nakon ovog svega molim boga za redovitom stolicom!

meow
15.03.2010., 09:50
I jos jednom da napomenem da sva moguca vlakna koja unesemo u biti samo pogorsaju stanje ako uz njih ne pijemo i puno tekucine. Kazu da djeluje voda od namocenih suhih sljiva, ali nataste - ja nisam vidjela neke rezultate. Nekima pomaze jezivo slatka kamilica (ok, meni je to jezivo slatko 4 zlicice na 2 dl, jer inace pijem bez secera :rofl: ) isto nataste - to mi je nakon par dana cak i pomoglo cini mi se.. ili je jednostavno bila kombinacija svega :ne zna: Ali znam da dok sam imala problema sa zatvorom cokoladi i banani nisam ni primirisala... a tako mi se jelo i jedno i drugo :rofl:

maalena
15.03.2010., 13:58
evo, nakon što je zatvor iza mene (zvučim kao robijaš :rofl: ) moram vam reći da je jednostavno prošao sam od sebe. stvarno sam se bila izmučila i probala sve živo što sam čula da pomaže, a onda su se stvari postepeno normalizirale. nemam pojma kako, valjda je to kod mene bila neka početna tegoba. sretno i vama ostalima s ovim problemom!

mandy
15.03.2010., 14:23
probaj s donatom mg, reklamiraju ga kao odličnu stvar za otvaranje, pogotovo u trudnoći. a 100% je prirodan, ne može štetit.

probala, ne djeluje..

mandy
15.03.2010., 14:23
meni su pomogle sumece tbl. magnezij

i njih pijem, nema promjene

radim si i musli pločice sa žitaricama, sjemenkama, suhim voćem al ništa ..

u prvoj T nisam uopće imala problema sa probavom.

mladenka:))
15.03.2010., 14:33
ja sma u 12 tjednu i hvala Bogu za sada nemam problema sa zatvorom....ali skužila sam da me magnezij dobro potjera na wc pa pretpostavljam da djeluje...

pljucpljuc
21.03.2010., 09:37
Evo, za one kojima je muka od suhih šljiva, pahuljica, mekinja i drugih vlakana, ja sam stolicu uspjela regulirat sa tbl.Mg...svaki dan njih 4...piše dase toliko može, a da više od toga ima laksativni učinak. Prvo sam pila 1/dan, pa 2/dan, pa 3/dan, i tek nakon 4 sam napokon bila iduće jutro na wc-u. Meni nisu baš fine za piti, ali lakše mi se natjerat to popit, nego šljive ili Probavin jesti..pa eto

lunalu
21.03.2010., 09:43
Ja sam uvijek prije imala problema sa sporim metabolizmom :( otkad sam saznala da sam T popijem ujutro na taste casu vocnog soka koji radim svaki dan..Skupim voca koje imam u kuci i ubacim u sokovnik ( i mrkvu obavezno) i tih 2 dcl soka popijem odmah nakon pranja zubi...I na wc-u sam kroz nekih pola sata..Svaki dan :jumping: STo je za mene jako cudno...

svijet27
21.03.2010., 21:06
ja cu probat....gdje se kupe te sjemenke?

pljucpljuc
21.03.2010., 22:06
ja cu probat....gdje se kupe te sjemenke?

u svakom supermarketu sam ih vidjela pored soja mlijeka, a u dm ima cijele i mljevene. S tim da meni taj lan niš ne radi, osim što zapinje među zube i radi ranice na gingivi...ali propečen kratko na tavi i smljeven u pastu je jako fin kao namaz za krekere

meow
22.03.2010., 16:40
Ni meni lan nis ne radi, ni s jogurtom ni bez :ne zna:
Evo da se prijavim opet ovdje... opet imam laganih problema, iako ne tako jako kao prije. Ma danas sam cijeli dan koma, em trcim na wc svakih 10 min (valjda bebolino igra nogomet s mojim mjehurom, iako ja nis ne osjetim :ne zna: ), em me sve nest steze i boli ... ma bzvz :flop: Ah, veselja i cari trudnoce :rofl:

pljucpljuc
22.03.2010., 18:34
Meni je prošli tjedan bilo trčkaranje na wc non stop, već sam bila uvjerena da je cistitis...a zapravo je bio pritisak od maternice koja je narasla...sad su si valjda i mjehur i maternica našli poziciju pa sam na potpuno uobičajenoj frekvenciji piškenja :).

Probaj sa šumećim magnezijem...evo meni stvarno pomaže. Je da ga pijem u max preporučenoj dozi, ali ja sam i prije T znala imati usporeniji tok probave, pa mi vjerojatno i sada treba jači poticaj. A magnezij me spašava ,jer mi se i onako gade šljive, probavin i drugi izvori vlakana, a uz ove mućnine mi ih je stvarno teško jesti.

nangaparbat
23.03.2010., 10:09
zna li netko kolika je maksimalna dnevna doza magnezija koja se smije uzeti u trudnci?
hvala!

evelina
23.03.2010., 16:15
za redovno stolicu mi pomaze samo preventiva (a jesam srocila recenicu :) ):
- sto vise kuhane hrane, ukoliko samo dan ili dva zeznem sa nekom suhom ili brzom hranom (pizza, stapici...) kukulele mi je
- obavezno prije spavanja pojesti neku vocku (ananas, jabuka, kruska, breskva...)
- puno vode
- obavezno vlazni papir ili maramice (nikako, ali stvarno nikako obicni)

ukoliko mi se desi zatvor (prosli put ravno tjedan dana), onda uz ovu prehranu treba par dana da se sve unormali i da se hemeroidi povuku

aplikacija
23.03.2010., 18:49
Suočila se sa sličnim problemima, pa na kraju ipak došla na zelenu granu s probavom... prvo, kad se probudim obavezno velika čaša vode i 20 minuta spremanja doručka, kuhanja kave.. a u toku dana:

1.Više voća i povrća,preferirano bijelog mesa.
2.manji i češći obroci ( preporučuju 5 manjih ili 3 obroka i 2 međuobroka )
3. laneno ulje ( koliko sam uspjela skombinirati sa b-aktivom od nara fantastično paše bas je onako, fino!)
4. piti yogurat ( trenutno mi je litra od Kim-a najfinija solo )
5. jedan od obroka s dosta vlakana, bilo da je u keksima, bilo u obliku musli bilo da grickam mrkvice
6. kad se već začepim ( pa nije pomagao yogurt, lan, dubljenje na glavi 3 dan, čak sam probala i kuhano povrće, samljeveno i pomiješano sa 2 velike žlice hladno prešanog domaćeg maslinovog pojesti pa nije pomoglo) pomažu šljive i kompoti ( mješani ili samo od šljiva)

mimic
23.03.2010., 19:32
Još nemam tih problema:), ali sam čula da pomaže kompot od suhih šljiva. Sada, neznam dali je to itko ovdje (vjerojatno je) napisao, ali za svaki slučaj....

pljucpljuc
23.03.2010., 19:35
zna li netko kolika je maksimalna dnevna doza magnezija koja se smije uzeti u trudnci?
hvala!

Na pakiranju od magnezija uopće ne piše kolika je max dopuštena doza...piše sam da ako se prekorači preporučena da ima laksativni učinak. Na mom pakiranju piše da je preporučena 4 tbl i meni je to do jučer bilo dovoljno za jutarnje olakšanje, ali ako olakšanje i sutra izostane povećat ću dozu na 5.

aplikacija
23.03.2010., 20:54
Preporučena dnevna doza magnezija u trudnoći je oko 300 mg/dan.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/stil/02_magnezij.asp

:D

lala
26.03.2010., 20:31
Meni je definitivno falilo kretanja-od prisilnog mirovanja, kasnije od straha-a sve sam probala s ove teme...kad sam dodala kretanje, stanje se poboljšalo

Knjižničarka
28.03.2010., 19:18
uvijek mi je probava bila kao vurica, a kad sam ostala trudna bilo me koma strah da bu mi se sad sve pošemerilo pa sam si u početku samo napravila sranje jer sam kao preventive radi jela suhe šljive koje sam zaljevala vodom:rofl: proljev sam tak....
sad preventive radi popijem navečer i ujutro natašte dcl Donata i sve 5:top:uz naravno puno voća i povrća.

BoniZG
28.03.2010., 19:30
probavin mi i dalje pomaze a mozda i cinjenica da ne jedem slatko, grickalice i sl.shit! Meni su rekli da ne smijem tiskati jer to nije dobro tako da za mene redovita stolica je postala pravilo! Pa makar popila litru donatice!

mandy
29.03.2010., 08:31
Ja počela prošli tjedan piti Activiu (ujutro na tašte, prije toga čašu čaja od brusnice), jedem neke kekese sa vlaknima, hranu većinom na žlicu i sinoć me cijelu noć šarafilo...3 puta se dizala na wc...trebalo mi skoro 7 dana da se pokrene i da me ne muči..:s
Nastavljam tim tempom..

meow
01.04.2010., 23:56
probavin mi i dalje pomaze a mozda i cinjenica da ne jedem slatko, grickalice i sl.shit! Meni su rekli da ne smijem tiskati jer to nije dobro tako da za mene redovita stolica je postala pravilo! Pa makar popila litru donatice!

E bas da cu pitati kolko se smije naprezati pri pokusaju obavljanja velike nuzde... nikad se prije nisam naprezala, ali zadnjih par dana je jednostavno koma... imam poriv za na wc, sjednem i nista... ono, nakon prilicnog naprezanja, par bobica... a moram se naprezati jer imam osjecaj da nije ni unutra ni vani ... prostite na izrazavanju, ali nadam se da nema nikog uber osjetljivog na ovoj temi... i uvijek imam neki cudan feeling nakon toga u cijeloj trbusnoj supljini, ono, mislim si, da ne radim nesto krivo i mozda se fakat ne bi smjela tolko naprezat :ne zna:

A taman sam se poveselila da sam s kavom rijesila problem :flop: Popila sam dve danas, glava me mucila cijeli dan

pljucpljuc
02.04.2010., 07:23
Ja sam kupile šumeće Mg koje su slatke, a ja ne mogu piti nešto sa slatkim okusom :(, tako da skupljam zalihe koje ću sad za vikend Dulcolaxom izbacit. Probavin su mi tako gadni, a bome i tvrdi, idem ih jest odmah kad ih stavim u mlijeko jer ako ih pusitm da se natope sigurno bi se predomislila i bacila ih u smeće. Uf. Sinoć sam pojela puno onih grancereale keksa od voća i sad sam tako žedna, a sumnjam da mi spremaju proljev pa da sam zato žedna....baš su dehidrirani ti keksi. Uf, joj, pa nek mi još netko kaže da je trudnoća blaženo stanje i da uživam!! Grrrr

TicTac13
02.04.2010., 09:17
Evo jedan jednostavan recept za "ODRŽAVANJE" solice kad ju pokrenete.

Za svaki doručak:
Voćni jogurt sa musslijima (ali onim običnim koji imaju samo grožđice, Hanne - koštaju 11kn u Konzumu) i u to umješate lana i mekinja koje imate za kupiti u DM-u, žlica meda.

Ja sam to redovito jela i prije i sad u vrijeme t. i stvarno nisam imala problema, osim u jednom periodu kad sam baš prestala to redovito jesti pa mi se poremetilo. :rolleyes:

Žabica
02.04.2010., 09:23
Curke, ne znam jel koja probala Duphalac? Flašica 200ml košta cca 50kn, piše da mogu koristiti dojilje, trudnice, čak i dojenčad. Meni je pomoglo nakon poroda, a mislila sam da ću eksplodirat.

pljucpljuc
02.04.2010., 17:13
Evo jedan jednostavan recept za "ODRŽAVANJE" solice kad ju pokrenete.

Za svaki doručak:
Voćni jogurt sa musslijima (ali onim običnim koji imaju samo grožđice, Hanne - koštaju 11kn u Konzumu) i u to umješate lana i mekinja koje imate za kupiti u DM-u, žlica meda.

Ja sam to redovito jela i prije i sad u vrijeme t. i stvarno nisam imala problema, osim u jednom periodu kad sam baš prestala to redovito jesti pa mi se poremetilo. :rolleyes:

A vidiš, meni ti taj lan niš ne djeluje...mekinje čak i da, ali njih se može trpat u svako jelo: pri pravljenju kruha, dizanih kolača, u gulaš dodat uz zapršku, itd.

evelina
02.04.2010., 20:02
E bas da cu pitati kolko se smije naprezati pri pokusaju obavljanja velike nuzde... nikad se prije nisam naprezala, ali zadnjih par dana je jednostavno koma... imam poriv za na wc, sjednem i nista... ono, nakon prilicnog naprezanja, par bobica... a moram se naprezati jer imam osjecaj da nije ni unutra ni vani ... prostite na izrazavanju, ali nadam se da nema nikog uber osjetljivog na ovoj temi... i uvijek imam neki cudan feeling nakon toga u cijeloj trbusnoj supljini, ono, mislim si, da ne radim nesto krivo i mozda se fakat ne bi smjela tolko naprezat :ne zna:

A taman sam se poveselila da sam s kavom rijesila problem :flop: Popila sam dve danas, glava me mucila cijeli dan

a vjerujem i ja da nema nikoga osjetljivoga na ovoj temi, jer ipak zatvor zna biti jako jako bolno i neugodno iskustvo

ovako je meni doktorica rekla kako da si sama pomognem, a da se ne naprezem previse:
"...uzmite si vremena i sjednete na wc skoljku i kada dobijete osjecaj da je krenulo i nakon sto osjetite kao da stoji na pola puta, onda se probajte sto je vise moguce nagnuti prema natrag tako da se skroz naslonite na poklopac skoljke, zatim se probajte samo malo napregnuti i zatim si pomozite sa kaziprstima tako da stavite jedan s jedne drugi s druge strane rupe i umjesto da se jako naprezete istiskajte s prstima..." - ne tocno tim rijecim, ali sam je pokusala sto vjernije citirati

meni je pomoglo, sada da li je bilo vrijeme da se pokrene pa se sve poklopilo, ne znam, ali znam da mi je stvarno bilo olaksanje nakon svih muka

jongerica
02.04.2010., 20:13
probala, ne djeluje..

jesi ga pila onako kako treba :ne zna:
naime, donat ima razna pozitvna djelovanja, ovisno kako se pije. pomaže za zatvor ili žgaravicu ili kardio vaskulani sustav ili stres ili grčeve u mišićima, međutim, za svaku ovu stvar moraš ga drugačije piti.
evo link kako piti donat mg
http://www.donatmg.net/hr/koledarcek.php?startdate=&vrsta=4

mandy
03.04.2010., 14:23
nisam znala za ovo..ja ga pila većinom ujutro na tašte i onda još popodne (mislim da nije bio u frižideru)

po linku to je ok za zatvor...ne sjećam se brzine pijenja :D

TicTac13
03.04.2010., 17:06
A vidiš, meni ti taj lan niš ne djeluje...mekinje čak i da, ali njih se može trpat u svako jelo: pri pravljenju kruha, dizanih kolača, u gulaš dodat uz zapršku, itd.

E ali ova redovita navika da jednu šalicu (150g) jogurta sa tim miksom musslija pojedem uz svaki doručak bezobzira kaj još jela meni baš pomaže. :cerek:

Kakim male kuglice. Divota! :D:D:D

:lol::lol::lol:

meow
03.04.2010., 18:25
Hvala evelina, probat ce se i to :) Iako jutros nije bilo problema :boguhvala:

Diana July
04.04.2010., 19:29
Pustite magnezij, dontat, napitke za probavu, jedenje jogurta i voća dok ne puknete. Ovako moja kćer je oko dvije godine imala problema sa opstipacijom, nakon eksperimentiranja sa razno raznim jelima i preparatima doktorica je rekla da ju vodim u bolnicu na kolonoskopiju. I naravno da ju nisam vodila, je ona luda!!
Odlučila sam joj svaki dan dati žličicu maslinovog ulja, nakon dvije godine muka uspjelo je, redovita stolica i niš ju ne boli.U ovoj trudnoći i ja sam imala problema sa zatvorom i krvarenjem, vjerujte zdravo se hranim, pijem svaki dan maslinovo ulje tako da sam na zahodu i po dva puta na dan. Nema problema niti bolova, SUPER, SUPER.
MASLINOVO ULJE, 1 ČAJNA ŽLIČICA SVAKI DAN!!!:s

mandy
04.04.2010., 20:23
maslinovo ulje ujutro na tašte ili...?

neznam kak bi ubacila u sebe samo ulje..meni se sve masno gadi.

marinella
05.04.2010., 08:41
e baš sam čekala kad će me zadesit ovaj problem! :rolleyes: do prije par godina stalno,stalno sam imala problema s trvdom stolicom (zbog stresa) i bila sam pronašla formulu kako ju potaknuti al eto ovako zabravna..i da zaboravila sam koliko je ovo grozno! sjećam se kuhanja suhih šljiva, i pijenja one vode s medom,grožđicama uveče i ujutro s pahuljicama al ipak mislim da je bolje njih s jogurtom jer mlijeko začipa,i magnezij naravno.nadam se da će pomoć ..odo čitat do kakvih otkrića ste vi došle...kad mi je kuma bila u bolnici njoj su rekli da stavi komadić sapuna u guzu jel ko zna što o tome?

i zanima me,sklona sam pojavi hemeroida jel mi smijemo koritit faktu mast?

leptirica 2
05.04.2010., 08:51
Pojest pola kile jabuka navčer friškjo rendanih i d avidiš stolica ko u grlice:lol:
Jučer isprobano:top:
Mislim danas vidjela rezultat:s

Diana July
05.04.2010., 08:54
Ujutro ili popodne nije bitno, počni svaki dan piti i vidjeti ćeš rezultate. Potiče stolicu i omekša ju.
Znam da je odvratno, kćer i ja si pripremimo po čašu soka nakon žličice ulja pa ako može dijete možemo i mi odrasli. Navikneš se s vremenom.

marinella
05.04.2010., 09:04
Pojest pola kile jabuka navčer friškjo rendanih i d avidiš stolica ko u grlice:lol:
Jučer isprobano:top:
Mislim danas vidjela rezultat:s

Ujutro ili popodne nije bitno, počni svaki dan piti i vidjeti ćeš rezultate. Potiče stolicu i omekša ju.
Znam da je odvratno, kćer i ja si pripremimo po čašu soka nakon žličice ulja pa ako može dijete možemo i mi odrasli. Navikneš se s vremenom.

ko bi pojeo pola kg jabuke al nekad sma ih rendala možda je to ta čarobna formula? :D već sam dragog zadužila da mi donese suhe šljive,grožđice,vitamin c(on me uvjek protra,sorry na izrazu) vlažne maramice pa ću i jabuke. sjetila sam se pečene jabuke! pomagale su!

a sjećam se jednom da sam napravila jako rjetku kavu popila dvije velike šalice,al problem je bilo ono već što nisam mogla pokakiti (šta ću takva j tema znam da je degutatno)..e kad sam s jedvitom mukom to rješila (plakala ko kišna godina,mislila da će mi zvat hitnu majke mi) e onda kad je od one kave počelo..

tako da i to preporučam!

probat ću ovo s maslinovim uljem :top:

mislim da mi je ovo 4.dana zatvora al stah me brojati ,usto imam hematom pa se ne smijem naprezati,a i nemam zašto nemoguće je,boli ko vrag! ama znate !

leptirica 2
05.04.2010., 09:24
ko bi pojeo pola kg jabuke al nekad sma ih rendala možda je to ta čarobna formula? :D već sam dragog zadužila da mi donese suhe šljive,grožđice,vitamin c(on me uvjek protra,sorry na izrazu) vlažne maramice pa ću i jabuke. sjetila sam se pečene jabuke! pomagale su!

a sjećam se jednom da sam napravila jako rjetku kavu popila dvije velike šalice,al problem je bilo ono već što nisam mogla pokakiti (šta ću takva j tema znam da je degutatno)..e kad sam s jedvitom mukom to rješila (plakala ko kišna godina,mislila da će mi zvat hitnu majke mi) e onda kad je od one kave počelo..

tako da i to preporučam!

probat ću ovo s maslinovim uljem :top:

mislim da mi je ovo 4.dana zatvora al stah me brojati ,usto imam hematom pa se ne smijem naprezati,a i nemam zašto nemoguće je,boli ko vrag! ama znate !Podhitno sve nabrojeno..maslinovog ulja....ali prvo staviš dole u čašicu malo soka za pravljenej i tek onda uliše maslinovog ulja..jer ga nećeš moć popiti,a onako lakše ide..kada se pije,prvo dođe malisnovo i onda ovaj sok na kraju začepi to da ti ne dođe muka:top:

Cetripenula
05.04.2010., 10:46
Ja sam popila maslinovo ulje prije sat vremena. Sad jelte čekam, khm. Nije bilo prestrašno, nasula sam pola čašice od rakije, nalaktila se i suknula u grlo, ko da pijem žesticu :rofl:

marinella
05.04.2010., 11:21
Ja sam popila maslinovo ulje prije sat vremena. Sad jelte čekam, khm. Nije bilo prestrašno, nasula sam pola čašice od rakije, nalaktila se i suknula u grlo, ko da pijem žesticu :rofl:

to mi je najzadnja solucija :D

meni pomogao šumeći vitamin c,magnezij,pahuljice s jogurtom.

i od sad pazim na prehranu,vlaknasta hrana uvodim brdo jogurata,grožđice uveče i ujutro s mlijekom,suhe šljive..

probajte s pečenim jabukama,tankom kavom meni su pomagali nekad kad sam imala problema s probavom a bili su gori nego sada.i ne prestajte jesti suho voće najbolje smokve i grošđice to možete ubacit u pahuljice s mlijekom bude jako fino :)

p.s više se ne bojim poroda :zubo:

Death-of-Art
05.04.2010., 16:08
joj pazite s tim gutanjem ulja...
ja sam popila ono ricinusovo ulje da potaknem trudove...i jedino kaj sam izbacila iz sebe bio je čitav sadržaj iz želuca. :kava:

Cetripenula
05.04.2010., 18:44
Maslinovo ulje konzumirano jutros - funkcionira :s

njasa
05.04.2010., 18:47
nataste jabuku i posli 2 dcl vode

mandy
05.04.2010., 18:57
probat ću sa maslinovim uljem sutra pa što bude...baš me zanima :D

Diana July
05.04.2010., 20:15
Juhuuu, baš dobro da funkcionira. Drži se maslinovog svaki dan i život će postati lakši. Joj s čim se mi trudnice moramo baviti:lol:.

foresst
06.04.2010., 07:35
pa ako se može maslinovo piti zajedno sa sokom, zašto onda ne bi bilo dovoljno ako ga se pojede npr. u salati? ili začiniti neko kuhano povrće žličicom maslinovog i pojesti.. bude baš fino, a nije da samo ulje piješ..

marinella
06.04.2010., 07:39
ovako kod nekih žena šumeći vitamin c djeluje lakstativno pa kome je tako sad će ga spasiti,mene je!a kome i nije obveznonek proba! i još k tome magnezij,naravno kuhane šljive i ona voda s medom,jogurti.

ja danas nemam nikakvih problema a 4 il 5 dana nisam imala stolicu,zatvor ko nikad,plač u wc od bolova pri naprezanju a ne msijem se naprezat radi hematoma, užas,mislila da ću se napatiti ajme meni al većih problema nakon konzumacije navedenog nije bilo.važno je sad nastavit jest vlaknastu hranu,jogurte i suho voće,po meni je ono najvažnije!sretno svima,ne ponovilo se :D

mandy
06.04.2010., 08:16
ulje unešeno :D..odvratan okus samog ulja a inače ga obožavam i većinom samo maslinovo koristim ....brrrrrrrr

ciganche
06.04.2010., 08:53
nisam trudnica ali možda nekom pomogne

ja sam se preporodila otkad svaki dan pijem čaj od brusnice (baš od praha) i jedem sušene plodove iste, svaki dan sam uredno na wc-u, sad ne znam je li zbog toga ili zbog nečeg drugog, ali vidim veliki pomak :top:

vjestica35
06.04.2010., 10:44
Probajte kašicu od šljiva, dječju ili hipovu krušku viljemovku, ja imam stvarno zatvor i to poslije poroda zna biti prestrašno ovo mi uvijek pomogne.

marinella
01.07.2010., 09:34
opet ja s ovim problemom,jedan tanjur pečenih krumpira više i odmah problemi! :rolleyes: inače jako pazim na prehranu u pravo radi ovog al eto kad s eode negdje u goste cio dan red je jest šta se nudi.. izvinite n aizrazu al totalno sam zacementirana!! ne pmažu ni suhe šljive,ni vlaknasta prehrana,ni magnezij,ništa! a još uz to zamislite imam najgore hemeroide u životu!!majke mi straše me ovih sljedećih dana nego poroda..dajte nešto što mogu kupit u apoteci a što će sigurno dat rezultata :moli:

marinella
01.07.2010., 09:44
teške situacije zatjevaju poduzimanje krajnih mjera:popijena žličica maslinova ulja,i UOPĆE nije to teško popit,ja sam na dno čaše usulula gustog sirupa od višnje,na njeg ulje,i prije no što sam prugutala zalila sve napravljenim sokom od višnje.pa ćemo vdit oće li donijet rezultat.još uz to šumeći vitamin c!

Cetripenula
01.07.2010., 09:52
Maslinovo ulje meni uvijek pomogne u tim extremnim situacijama, a ono kaj me još drži na životu je malo jača cedevita s mlakom vodom ujutro :s

katjes
01.07.2010., 09:53
Mislim da sam već na ovoj temi ostavila slični post, al vidim da me ne slušate :mudri:

Umjesto nekih bućkuriša i izmišljotina zašto ne biste kupile zobenu/pšeničnu/raženu/rižinu/krupnu/samljevenu/kombinaciju/nešto od toga - kaše, odnosno one suhe, jeftine (7kn pola kila), neukusne, neprivlačne musle koje postaju ukusne čim se kratko skuhaju u malo mlijeka (da bude guusto) sa žlicom meda (i ostavite poklopljeno da se ohladi, a da se ne stvori kožica na mlijeku il samo dolijte hladnog mlijeka).

Jako jako zdrav doručak, vrlo jeftin, nutritivno bogat, ne izaziva nagle skokove i padove šećera, krcato vlakana, vitamina,.. koristit će i vama i bebama :top:
A kakica obilna i rahla da je to milina :rofl:

Ugl, ja sma se preporodila otkad sam otkrila da to može biti ukusno..
Papam ih svako jutro, imam uvijek nekoliko vrsta pa sve iskombiniram zajedno.. njam njam :cerek:

marinella
01.07.2010., 09:56
Papam ih svako jutro, imam uvijek nekoliko vrsta pa sve iskombiniram zajedno.. njam njam :cerek:

jela sam ja to svako jutro pa malo prešla na cornflakes,to je super za prevenciju i blaže probleme al kad ovako zagusti ne pomaže..uostalom mene mlijeko isto začipa pa nemam to s čim jesti..i ja jako pazim na prehranu čak pretjerujem al bilakd sveki jela pečeni krumpir i evo problema :rolleyes:

katjes
01.07.2010., 10:04
al ja sam prije dok to nisam jela imala dost problema sa zatvorom, svako malo bekunis čaj :rolleyes:

otkad sam počela to jesti -točnije, otkad svaki dan jedem, nikakvih problema više -zato to nije rješenje kad stisne, nego zdrava navika :top:

osvojena
01.07.2010., 10:05
opet ja s ovim problemom,jedan tanjur pečenih krumpira više i odmah problemi! :rolleyes: inače jako pazim na prehranu u pravo radi ovog al eto kad s eode negdje u goste cio dan red je jest šta se nudi.. izvinite n aizrazu al totalno sam zacementirana!! ne pmažu ni suhe šljive,ni vlaknasta prehrana,ni magnezij,ništa! a još uz to zamislite imam najgore hemeroide u životu!!majke mi straše me ovih sljedećih dana nego poroda..dajte nešto što mogu kupit u apoteci a što će sigurno dat rezultata :moli:

Meni je oj gin rekao da kupim Portalak sirup,pila sam jednu žlicu,ne dve kako tamo piše...to ti piju i djeca,a ako to ne pomogne Dukolax čepići,prije toga probavala sam Donat,kompot od šljiva,vlakna,lan..ništa,inače meni je super od kada pijem željezo...ono me otvara

marinella
01.07.2010., 10:07
Meni je oj gin rekao da kupim Portalak sirup,pila sam jednu žlicu,ne dve kako tamo piše...to ti piju i djeca,a ako to ne pomogne Dukolax čepići,prije toga probavala sam Donat,kompot od šljiva,vlakna,lan..ništa,inače meni je super od kada pijem željezo...ono me otvara

ja imam osjećaj da je meni želejzo glavni krivac :rolleyes: a čepići,pa kako ću stavit čepić uz ovako bolne hemeroide?:(

osvojena
01.07.2010., 10:24
da većinu željezo zatvori,nisam pročitala za hemeroide,ali s Portalakom bi trebalo ići ok,pitaj u ljekarni ili doktora opće prakse,iako to ide bez recepta

marinella
01.07.2010., 11:23
maslinovo ulje i šumeći vitamin c :s:s:s:s:s
mislila sam da sam gotova! ovo pijem svako jutro ubuduće!

meow
01.07.2010., 11:37
I meni opet krenulo na gore... nije da je bas nista, ali pa ono... blizu... najgore mi je onaj osjecaj da ima nesto, imam poriv za obavit nuzdu, dodjem, sjednem i - nista :hebemu: I sjedim i napinjem se i cvilim... i bude cak i koji grc tu i tamo - i opet nista. Na kraju se predam, sva izmucena s nelagodnim pritiskom na vrh trbuha od silnog naprezanja, s onim groznim osjecajem da je zapelo na pola puta, pa nije ni unutra ni vani :eek: Ma koma :flop:
Pitam se samo di se sva ta hrana i njeni ostaci talozi :(
I pocela opet sa zobenim i lanenim, nalijevam se vodom, jedem voca, integralnih zitarica, ni kava ne pomaze vise... suho voce necu vise forsirati, nisam vidjela da bas nes djeluje, a nedavno sam bacila stare suhe smokve i sljive. Mozda da probam i ja to ulje :ne zna: Sto, zlicica nataste?

marinella
01.07.2010., 12:06
s onim groznim osjecajem da je zapelo na pola puta, pa nije ni unutra ni vani :eek: Ma koma :flop:

tako sam se ja osjećala i da izvineš osjećala sam se zaista zacementirano! ne mora natašte,ja sam prije jela par voćki..ugl nasula na dno čaše sok do višnje (onaj što se muti al ne vodu)na to masl.ulje i još kad sam gutala za tim popila čašu razmućenog soka od višnje,nije uopće strašno! nikad bolju stolicu u kraće vrijeme nisam imala!!! a meni šumeći vitamin c djeluje laksativno možda je i on pripomogao..al vjeruj mi bila sam izgubljen slučaj,probaj nemaš šta izgubit!!

mjesec10
01.07.2010., 13:51
Ja nisam imala problema dok nisam počela piti vitamnine konkretnije željezo, e od onda bome imam :(

Bamby
01.07.2010., 15:18
Ja nejdem po par dana i onda kao danas, cijeli dan sam na wcu :rolleyes:
Inace imam one glicerinske cepice... Prije mi je uvijek pomagalo kava+jabuke ujutro za dorucak al sad nista, valjda je sam prestala pusiti s trudnocom isto..

morska alga
01.07.2010., 15:21
Naranča je odlična a meni je limun, jabuka i sve kiselo voće (osim naranče i mandarine) jako smetalo i zaustavljalo probavu. Ali naravno, nismo svi isti.
pozz cure

pljucpljuc
01.07.2010., 15:43
Mislim da sam već na ovoj temi ostavila slični post, al vidim da me ne slušate :mudri:

Umjesto nekih bućkuriša i izmišljotina zašto ne biste kupile zobenu/pšeničnu/raženu/rižinu/krupnu/samljevenu/kombinaciju/nešto od toga - kaše, odnosno one suhe, jeftine (7kn pola kila), neukusne, neprivlačne musle koje postaju ukusne čim se kratko skuhaju u malo mlijeka (da bude guusto) sa žlicom meda (i ostavite poklopljeno da se ohladi, a da se ne stvori kožica na mlijeku il samo dolijte hladnog mlijeka).

Jako jako zdrav doručak, vrlo jeftin, nutritivno bogat, ne izaziva nagle skokove i padove šećera, krcato vlakana, vitamina,.. koristit će i vama i bebama :top:
A kakica obilna i rahla da je to milina :rofl:

meni ta zobena kaža ni lan nije nikad imala nikakvog efekta....uvijek sam ju prije T jela za doručak ili večeru i često imala nesporazume s Karlom

pljucpljuc
01.07.2010., 15:46
maslinovo ulje i šumeći vitamin c :s:s:s:s:s
mislila sam da sam gotova! ovo pijem svako jutro ubuduće!

aha i maslinovo i ricinusovo (ako nekome maslinovo smrdi)
...moja mama redovito žlicu našeg domaćeg maslinovog i to mi uvijek savjetuje

Ladovina
01.07.2010., 21:12
Ja imam čudan problem :confused: Dva-tri dana sam non-stop na zahodu, a onda dva dana zastoj :( Šta da ja radim? :ne zna:

mafri
02.07.2010., 11:20
Popijte donat mg ujutro na gladan stomak 3 dl i to da bude topal nema da oane...
Mozda nece odmah upalit jer je prvi put,al kunem se ako ga redovno pijete svako jutro cete iat redovnu stolicu...
Ja ga pijem vec godinama i nije prosao ni dan da nisam nakon dva sata nakon sto ga popijem ,otisla u wc.
Sad pogotovo u trudnoci ga pijem obavezno i uopce nisam napuhnuta....

mafri
02.07.2010., 11:22
aha i maslinovo i ricinusovo (ako nekome maslinovo smrdi)
...moja mama redovito žlicu našeg domaćeg maslinovog i to mi uvijek savjetuje

A jbte jednom sam davno ricinusovo popila jer vise nisam znala sta cu....imala sam jebenih problema....
Nakon sto sam popila dobila sam tako strasne bolove u stomaku da sam mislila da cu crknut...
Fala al nikad vise.
DONAT MG zakon!!!!:s:s:s:s:s
Dodjemi da ak bude musko djete nazovem Donat,u znak zahvalnosti na redovnu kakicu :s:rofl:

Lena0609
02.07.2010., 11:43
meni je Magnezij super riješio problem sa stolicom...

pljucpljuc
02.07.2010., 13:14
Meni je problem zatvora riješio moj boxač, on se voli poigrat sa crijevima i ja moram trk na wc

marinella
02.07.2010., 13:17
A jbte jednom sam davno ricinusovo popila jer vise nisam znala sta cu....imala sam jebenih problema....
Nakon sto sam popila dobila sam tako strasne bolove u stomaku da sam mislila da cu crknut...
Fala al nikad vise.
Dodjemi da ak bude musko djete nazovem Donat,u znak zahvalnosti na redovnu kakicu :s:rofl:

ja sam tako osjetljiva da je samo jedan dan pogrešne prehrane (čitaj dva puta jela pečeni krumpir a ne cio dan čorbice )i odmah tjedan dana začepljenja i hemeroida,tako da meni isključio pomaže samo lagana prehrana,voće povrće,žitarice,jogurti..jedan dan i sve ošlo u mp3!:rolleyes:

meow
02.07.2010., 13:22
Fala al nikad vise.

Sta se ne daje ricinusovo za izazivanje trudova? Ne znam, mislim da sam negdje cula nesto u tom stilu, nek me neko ispravi.

Boldanoga tu, naravno, nema :rolleyes: Niti neke inacice kad smo vec kod toga... uzimala neko vrijeme sumeci magnezij, nisam vidla neke promjene... al ok, nisam htjela pretjerivati s dozom pa sam mozda i premalo uzimala.
Vitamin C mene isto zna protjerat, ali kad bi ga iz drugih razloga uzela u velikoj dozi, tbl od 1-2 gr - a citala sam negdje da velike doze c vitamina mogu stetno djelovati na plod pa sa odlucila da necu riskirati.

Meni je problem zatvora riješio moj boxač, on se voli poigrat sa crijevima i ja moram trk na wc

Blago tebi, mene moj mlati samo po mjehuru, a pocne iste sekunde kad legnem navecer spavati :mad:

ollie25
02.07.2010., 14:26
Donat Mg :s:s:s

mafri
02.07.2010., 17:11
Ma nisam tad bila trudna kad sam ricinusovo probala...al ne bi ga ja vise nikad...
A pila sam i ja sumeci mg i nije mi pomoglo.
Al donat jest.Sad ga pijem vec godinama...Nekad prestanem i bude sve super ko da ga i pijem.Al sad kad sam trudna pijem stalno.
A stvarno sam svast probavala od cajeva do tableta....imala sam problema velikih.I hemoroide ko ping pong loptice.....

Lena0609
02.07.2010., 18:12
Ma nisam tad bila trudna kad sam ricinusovo probala...al ne bi ga ja vise nikad...
A pila sam i ja sumeci mg i nije mi pomoglo.
Al donat jest.Sad ga pijem vec godinama...Nekad prestanem i bude sve super ko da ga i pijem.Al sad kad sam trudna pijem stalno.
A stvarno sam svast probavala od cajeva do tableta....imala sam problema velikih.I hemoroide ko ping pong loptice.....

e vidiš, meni obrnuto,
Donat kao malo pomogao,al ne pretjerano,
al šumeći Mg me toliko otvorio da se sad ujutro probudim i odmah mogu ić (tako mi nije bilo cijeli život)...

mafri
02.07.2010., 19:22
otvorio da se sad ujutro probudim i odmah mogu ić (tako mi nije bilo cijeli život)...

E ovako je sada meni sa donatom

Lena0609
02.07.2010., 19:25
E ovako je sada meni sa donatom

fala Bogu na magneziju u bilokojem obliku!

mafri
02.07.2010., 22:33
fala Bogu na magneziju u bilokojem obliku!

Jes vala...:s

ciganche
02.07.2010., 22:41
nisam još trudnica, ali imam problema užasnih sa zatvorom :rolleyes:

sve dok nisam skontala kombinaciju za doručak - sladoled pa kava pa ledena cedevita i :trk: u wc :D

mafri
03.07.2010., 07:19
nisam još trudnica, ali imam problema užasnih sa zatvorom :rolleyes:

sve dok nisam skontala kombinaciju za doručak - sladoled pa kava pa ledena cedevita i :trk: u wc :D

jbte :lol::s
koja kombinacija....
mene ni caj od kave i puno secera nije moglo protjerat....

ancika
03.07.2010., 08:53
cure dajte savjet, ni donat mg, ni zlica maslinovog ulja ( i to velika), ni lan nista ne pomaze... mislite da ce sumeci mg pomoci ili da uzmem neki sirup. ajme ne mogu vise ovako!!!!

marinella
03.07.2010., 09:40
cure dajte savjet, ni donat mg, ni zlica maslinovog ulja ( i to velika), ni lan nista ne pomaze... mislite da ce sumeci mg pomoci ili da uzmem neki sirup. ajme ne mogu vise ovako!!!!

naj naj najvažnije promjenit prehranu!! vjerujem da to već znaš :mig: ugl kombinacija svega gore navedenog plus šumeći vitamin c,mg,kompot od suhih šljiva,jako jako jako lagana prehrana i ja više nemam problema.i zaista si ne mogu priuštit nijedan suhi obrok i da nije na žlicu (naravno osim salata,povrća...) jer odmah opet problemi,nema čarobne formule ,zapravo ima :promjena prehrane,nije lako al kad je stanje ovako meni uopće teško ne pada!

kućica
03.07.2010., 21:43
doručak musli s dodanim lanenim sjemenkama i to uvesti kao obavezno svako jutro,suhe šljive,suhe marelice,meni je i probavin pomogao iako je stvarno odvratan,donatica.ja sam sve trpala u sebe dok se nebi odčepila i stolica se regulirala

Ladovina
04.07.2010., 11:05
Sok od ananasa pomaže. Bar tako kažu. :mig:

carrie
04.07.2010., 11:38
mene sad u trudnoci spasio jutarnji ritual - kava, 2 žlice lanenog ulja (laneno umješam u malo mlijeka il jogurta jer je fuj) i 2 dcl donatice. brutalno. (a laneno je k tome i dobro za kožu, mislim da cu to nastavit i kasnije)

imala sam par zatvora da sam misla da cu se razletit i da cu zid jest od muke... bolilo za poluuuudit, al na kraju sam sjedila na veceju, i odlucila svjesno se totalno opustit i mislit na sranje i bol je nekako prosla i ja obavila. al ono, bilo je to ko jebeni porod kroz guzicu. i jos onaj osjecaj tiskanja, a mislis da ce ti beba ispast. uzas. ispricavam se na rjecniku i opisivanju onima kojima to smeta il im je too much:)
ipak smo svi samo ljudi.

tako da, fakat, svjesno opustanje pomaze, skoncentrirajte se na to i vjerojatnije da ce proc. ja prvo uzela kao knjigu, bum si citala. aha. mos mislit.

e da, probala sam suhe sljive, meni nisu pomogle, a uz to su mi se totalno zgadile jer su me podsjecale na drek a ni okus mi nije nesto... onda kad su me jos razocarale, razljutila sam se na sljive. postale su moje neprijateljice. prijatelji su mi donatica i laneno.
i naravno, puno vode piti.

marinella
04.07.2010., 12:30
tako da, fakat, svjesno opustanje pomaze, skoncentrirajte se na to i vjerojatnije da ce proc. ja prvo uzela kao knjigu, bum si citala. aha. mos mislit.
viš meni je lakše kad nešto čitam :D

e da, probala sam suhe sljive, meni nisu pomogle, a uz to su mi se totalno zgadile jer su me podsjecale na drek a ni okus mi nije nesto... onda kad su me jos razocarale, razljutila sam se na sljive. postale su moje neprijateljice. prijatelji su mi donatica i laneno.

meni su ipak suhe šljive najvažnije ali ne šljive nego onaj sok što se dobije kuhanjem,ja suhe šljive ne jedem.i pijem žlicu maslinova svaki dan.i tako,gura se pomalo.prehrana isto na mjestu.mislim da se beba namjestila tako da pritišće crijeva ,što je normalno,jel a i željezo koje pijem sigurno igra ulogu..ugl nastavljamo uistom tonu al u jednu ruku mi drago što je ovako jer da nije ne bi pazila tako na prehranu i bila bi danas blizu stotke :D ugl ovakva prehrana mi ne pada uopće teško,navikne se valjda čovjk,još kad se sjetim hemeroida ma sve ću učinit samo da ih izbjegnem!

blalla
04.07.2010., 12:35
mene sad u trudnoci spasio jutarnji ritual - kava, 2 žlice lanenog ulja (laneno umješam u malo mlijeka il jogurta jer je fuj) i 2 dcl donatice. brutalno. (a laneno je k tome i dobro za kožu, mislim da cu to nastavit i kasnije)

imala sam par zatvora da sam misla da cu se razletit i da cu zid jest od muke... bolilo za poluuuudit, al na kraju sam sjedila na veceju, i odlucila svjesno se totalno opustit i mislit na sranje i bol je nekako prosla i ja obavila. al ono, bilo je to ko jebeni porod kroz guzicu. i jos onaj osjecaj tiskanja, a mislis da ce ti beba ispast. uzas. ispricavam se na rjecniku i opisivanju onima kojima to smeta il im je too much:)
ipak smo svi samo ljudi.

ja sam imala priličnog uspjeha s kompotom od suhih šljiva, to skuham u vodi i pijem tokom dana i onda po noći trčalica,
probati ću i ja sa magnezijem ,da tražim neki poseban ili bilo koji??? šumeći????

carrie
05.07.2010., 10:37
ja sam imala priličnog uspjeha s kompotom od suhih šljiva, to skuham u vodi i pijem tokom dana i onda po noći trčalica,
probati ću i ja sa magnezijem ,da tražim neki poseban ili bilo koji??? šumeći????

meni ginica rekla da pijem donaticu, tam ima magnezija, to je dost. sad ne znam, mozda ce nekome dr reci da uzme radije sumeci il u nekom drugom obliku.

znaci skuhat sljive i pit taj sok. ok. ak ova moja procedura da otkaz, krecem kuhat sljive:kava:

FIGICA
05.07.2010., 10:40
Ima fini sirup od smokva i šljiva u ljekarnama,mogu ga piti i djeca i trudnice i djelotvoran je :top:

marinella
05.07.2010., 10:58
znaci skuhat sljive i pit taj sok. ok. ak ova moja procedura da otkaz, krecem kuhat sljive:kava:

a curke da vas pitam kakva vam je prehrana,evo ja od kad pazim na nju samo mi se jednom desili sada hemeroidi ne toliko zatvor,jer sam sjedila na tvrdoj klupi satima,hoću reći da nije bilo toga ne bi bilo nikakvih problema.nijedna od vas ne spominje promjenu prehrane bar nekakvu ,nema čarobne formule jest ćavapčiće i krumpiriće i očekivat da će sve rješit čaša donata, yeah right :kava:

gabica0111
05.07.2010., 11:23
I ja imam gadnih problema s probavom jos i prije trudnoce:mama::mama: Probala sam i suhe sljive i jogurte i kojekakve kombinacije (kruska pa mlijeko) i NISTA:bonk
Ginic mi je dao cepice za djecu, ali ih jos nisam koristila.....sad pokusavam barem 1 dnevno popiti tekuci jogurt, cokolino pa dobro zaliti vodom....nekad uspije, nekad ne!!!!!!!!!!!! Ali kad uspije, majko mila:headbang:

blalla
05.07.2010., 16:06

anyoneeeee?????

FIGICA
05.07.2010., 16:12
anyoneeeee?????

Ako voliš piti šumeće uzmi si taj,imaš slabiji-od Enciana pa piješ 2 na dan ili jači od Dietpharma....
Meni je fini od Hermesa-instant u vrećicama,samo se istrese u usta ili Dietpharmove tbl.za žvakanje-okus šumskog voća :D e pa sada kako ti paše :mig:

blalla
05.07.2010., 16:15
hvala draga, ako se sunce malo skrije idem do ljekarne:mig:

mimic
05.07.2010., 21:49
anyoneeeee?????
Meni je gin rekao da pijem magnezij i kalcij i naglasio mi da uzmem najjeftinijji, tipa iz DM-a, da su svi isti, nema smisla kupovati skupi iz apoteke, da je to sve isto. Ja ga poslušala i super je...

Bek23
05.07.2010., 22:31
Ja sam punih 9 mj trudnoće povraćala a kao šećer na kraju dobila hemeroide i teški zatvor. Donat nisam mogla pit jer sam ga odmah ispovraćala tako da je meni jedino pomogla tableta. Espumisan koji se smije uzimat u trudnoći. Fino uzmeš 2 tablete ujutro i 2 popodne a kasnije kakaš kao golubica.:s

marinella
05.07.2010., 23:02
Ja sam punih 9 mj trudnoće povraćala a kao šećer na kraju dobila hemeroide i teški zatvor. Donat nisam mogla pit jer sam ga odmah ispovraćala tako da je meni jedino pomogla tableta. Espumisan koji se smije uzimat u trudnoći. Fino uzmeš 2 tablete ujutro i 2 popodne a kasnije kakaš kao golubica.:s

s takvim tabletama treba oprezno jer mogu izazvat ovisnot crijevima,pa prestanu funkcionirat normalno bez njih,svakako koristiti u samo krajnjoj nuždi. ja opet napominjem vidim da vi sve ovdje tražite neko čudotvorno rješenje papat ću šta hoću a hoću da imam lijepu stolicu zahvaljujuć čaši jendog čudotvornog napitka.vidit ćete da ne ide to tako!

mafri
06.07.2010., 07:20
Ja uopce ne pazim na prehranu,sad mi se i onak nista nejede osim sendvica a ni oni.Voce jako slabo jedem,pijem puno vode i imam redovnu stolicu svaki dan,hemoroide nisam imala ima 10 godina....Cak ni nakon poroda nisu bili strasni koliko su mi bili prije 10 god.
A ko cura prije 10 god sam imala toliko strasne probleme sa stolicom da je to bilo grozno....Po 15-20 dana sam se patila,nisu mi pomogli ni cajevi ,ni sirupi,ni tablete,ni mg....
Mogu rec sao da mi je donat izregulirao probavu,al nije ni on odmah....Ipak treba to redovno pit i bit strpljiv...
Evo vec 20 dana nepijem jer mi se neda ic u plodine po njega,jel su redovi na kasi i guzva od turista i dalje svako jutro ko urica redovno u wc idem... :s

Bek23
06.07.2010., 09:47
s takvim tabletama treba oprezno jer mogu izazvat ovisnot crijevima,pa prestanu funkcionirat normalno bez njih,svakako koristiti u samo krajnjoj nuždi. ja opet napominjem vidim da vi sve ovdje tražite neko čudotvorno rješenje papat ću šta hoću a hoću da imam lijepu stolicu zahvaljujuć čaši jendog čudotvornog napitka.vidit ćete da ne ide to tako!

Ma znam da treba oprezno s takvim tabletama ali nakon 5 dana zatvora majko mila to su bili bolovi :eek:. A i onako nisam puno niti mogla pojest niti popit a i ono što jesam bljak van.

marinella
06.07.2010., 10:13
Ja uopce ne pazim na prehranu

samo čekaj da ti maternica toliko naraste pa počne pritiskat crijeva i ulijeni ih do krajnjih granica :mig:

off si vidla temu što su ti cure otvorile dok si bila u bolnici?

carrie
06.07.2010., 11:24
a curke da vas pitam kakva vam je prehrana,evo ja od kad pazim na nju samo mi se jednom desili sada hemeroidi ne toliko zatvor,jer sam sjedila na tvrdoj klupi satima,hoću reći da nije bilo toga ne bi bilo nikakvih problema.nijedna od vas ne spominje promjenu prehrane bar nekakvu ,nema čarobne formule jest ćavapčiće i krumpiriće i očekivat da će sve rješit čaša donata, yeah right :kava:

ja sam uvijek pazila na prehranu, ne jedem fast food. ne jedem ni kolace ni cokoladu, nisu mi napeti, nisam gurman, tak da je moj glavni dnevni obrok meso plus riza i povrce il kuhani krump. za dorucak zitarice. tak da, nisam imala nekih promjena u prehrani. samo sad jedem vise voca. i tu i tamo sladoled, al tek sad u trudnoci. i uvijek sam pila dosta vode. na zdravu prehranu me naviklo trcanje, ovisna sam o tom sportu, sad mi to uzasno fali jedva cekam...

mafri
06.07.2010., 13:22
samo čekaj da ti maternica toliko naraste pa počne pritiskat crijeva i ulijeni ih do krajnjih granica :mig:

off si vidla temu što su ti cure otvorile dok si bila u bolnici?

Jesam :cerek:
Pisala sam tam kad sam izasla....

Ma ni u prvoj nisam pazila sta jedem i nisam imala problema uopce,nikako....I kad sam rodila bilo je redovno da redovnije nije moglo bit,a nije bilo puno ni bolilo....
Al konstantno sam pila donat pa je moguce da zato nije bilo problema,iako sam zivila na sendvicima ko i sad jer drugo nepodnosim,voce ne volim......:ne zna:

I da,nemoj tita ti da mi maternica nest pritisce....zadnji put sad kad mi je pritiskala mokracni kanal prestala sam pišat,pa osla u bolnicu :horor:
Jos uvjek me strah da ce se to opet desit pa samo na boku lezim

morska alga
10.07.2010., 17:32
Probaj Portalak sirup. Mislim da ga smiješ uzimati jer se zna i bebama davati ali svejedno, trudnica si pa moraš dr pitat.

extreme
10.07.2010., 20:42

ma, to ti niš ne mora značit.. evo, ja sam cca dva tjedna pred termin, i prije trudnoće a i sad u trudnoći sam na wc-u najmanje dvaput dnevno..
sad pred porod- zna se zalomit i 4 puta :rofl:
kaže mm da nam je wc papir bio najveća investicija u trudnoći :lol:

**Nela**
10.07.2010., 21:48
ma, to ti niš ne mora značit.. evo, ja sam cca dva tjedna pred termin, i prije trudnoće a i sad u trudnoći sam na wc-u najmanje dvaput dnevno..
sad pred porod- zna se zalomit i 4 puta :rofl:
kaže mm da nam je wc papir bio najveća investicija u trudnoći :lol:

:lol: :lol: :lol:
i ja sam imala probleme na početku trudnoće, sad pred kraj to izgleda slično kao i kod extreme :D
ne baš 4 puta, ali dva put na dan svakako

extreme
10.07.2010., 21:52
:lol: :lol: :lol:
i ja sam imala probleme na početku trudnoće, sad pred kraj to izgleda slično kao i kod extreme :D
ne baš 4 puta, ali dva put na dan svakako

mislim da ovo sad po 4 puta na dan (:facepalm:) sad već spada u onaj simptom čišćenja prije poroda što se vrlo često događa kao prirodni proces..:ne zna:
al, da.. ja sam i inače velka seratorica..:rofl: nikad u životu nisam s tim imala problema- strahovala sam kak će biti u trudnoći- al eto, ispalo je sve sasvim normalno, bez obzira na to što sam jela (većinom se hranim vrlo, vrlo zdravo- makar sam znala imati neke tjedne faze kad sam recimo žderala u mcdonaldsu i i neko slično smeće :D)

patrika
11.07.2010., 09:51
Bok cure evo da i ja bacim koju pametnu,meni ništa nije pomagalo,OSIM navečer sladoled i bezalkoholna topla piva.....nakon toga da oprostite ko grlica.
Sad mi jedino pomaže to što sam se navikla ujutro pojesti pahuljice za doručak, navodno da je i sok od kuhanih suhih šljiva super. Pa tko više nezna što bi nek proba...meni pomoglo

marinella
11.07.2010., 09:55
ja znam ujutro kad pojedem musli da SIGURNO neće bit nikakvi problema,inače bi moglo biti svašta.mišljenja sam inače ko je sklon ovom problemu da će bit skloniji i u trudnoći od drugih.prevencija je najvažnija ,prevencija prehranom.

ancika
11.07.2010., 20:10
ja znam ujutro kad pojedem musli da SIGURNO neće bit nikakvi problema,inače bi moglo biti svašta.mišljenja sam inače ko je sklon ovom problemu da će bit skloniji i u trudnoći od drugih.prevencija je najvažnija ,prevencija prehranom.

uvijek radimo laganu hranu ali otkad sam trudna sam skuzila da mi za probavu najvise pase meso i krumpri iz pecnice. to masno i odmah trcim na wc.
cak sam muzu rekla da cemo morati kod njegovih na rucak jer kako moja sveki masno kuha ja nakon 5 min ne ustajem sa wc.

sad kad me zastopa samo masno.... a ne volim ali se bar spasim :)

marinella
11.07.2010., 21:12
uvijek radimo laganu hranu ali otkad sam trudna sam skuzila da mi za probavu najvise pase meso i krumpri iz pecnice. to masno i odmah trcim na wc.
cak sam muzu rekla da cemo morati kod njegovih na rucak jer kako moja sveki masno kuha ja nakon 5 min ne ustajem sa wc.

sad kad me zastopa samo masno.... a ne volim ali se bar spasim :)

aj nemoj zezat!! meni krumpir i meso najgora opcija,ja kad imam problema ne jedem ih mjesecima!vidiš kako smo različiti! :mig:

bubasta
12.07.2010., 14:46
mene ce dokrajcit ovo zeljezo sto pijem :(
uzaaaas :(

ancika
12.07.2010., 16:33
aj nemoj zezat!! meni krumpir i meso najgora opcija,ja kad imam problema ne jedem ih mjesecima!vidiš kako smo različiti! :mig:

valjda jer je kod mene sve lagano pa se zeludac nije naviknuo na masno.

a meni ni lan niti donat mg niti nikakve zitarice ne pomazu, cak ni cokolino vise, ali zato meso iz pecnice spas!!!!:mig:

bome smo svi razliciti:)

Mory
13.07.2010., 13:09
Mene "potjera" čaša hladnog mlijeka natašte... ili zdjelica keksolina, čokolina (nije bitno...)... jogurt probiotik.. a skužila sam i da kad pojedem breskvu - trčim :zubo:

meow
16.07.2010., 17:29
A u*urac vise :mad: :hebemu: Ja cu popizdit s tim veceom... zatvor, a kad i uspijem nesto bude ili najmanja moguca kuglica nakon pol sata mucenja, ili nesto kasasto, napinjem se ko ultimate budaletina, a uopce nemam osjecaj da nes ide van, nego da je doslo do izlaza i ne ide ni unutra ni van... pa u pi*du materinu... ni pokenjat se vise ne mogu ko covjek :(
Od voca i povrca mi je samo jos gore. Uvijek problema sa stolicom, mogla sam si mislit da ce bit jos gore u trudnoci :flop: Fakat mi je bilo najbolje razdoblje prije trudnoce kad nisam nis jela :flop:

Amrićak
17.07.2010., 09:35
Moje probleme sa stolicom rješava voće.Ja dnevno pojedem i do 2 kg raznog voća.Obožavam voće i neznam kad sam kakav slatkiš,gricku i sl. stavila u usta.Sve meljem,breskve,nektarine.šljive,lubenice,marelice, ...svakodnevno.Nemoram ni pisati da imam redovitu stolicu,mekanu u više navrata dnevno.Naravno tu je i povrće uz sve obroke.

Cetripenula
17.07.2010., 10:15
E baš sam to htjela napisati, otkad je došla ova hrpa voća na plac ja više nemam problema. Maloprije je dragi dofurao puna kolica voća i ja odmah udri po toploj nektarini. Ne moram ni pisati kaj se desilo poslje :zubo:

hay
30.07.2010., 02:44
evo ja padam sa Marsa:).
čitam sta se preprucuje za odnijet u rodilište i nađem - glicerinski čepići.
Iskreno nikad prije čula- mozda i bolje da je tako...:mig:
Kako se i gdje oni stavljaju (čmar)? jel se stave odmah nakon poroda ili ako vidis da nemas stolicu?
:confused:

samosvoja
30.07.2010., 14:05
Kad sam rodila prvo dijete, nisam znala za te štapiće...mučila sam se...nisam imala stolicu u rodilištu. Kod kuće ista stvar...boli sve da umrem,a stolica tvrda užas. Zato sam znala kad sam rodila drugo dijete. I da, stavljaju se u čmar ako nemaš stolicu i onda imaš mekanu stolicu i ne boli ništa...ljepota ...

marinella
05.09.2010., 09:27
ja mislim da nema goreg osjećaja nego imat zatvor u mojim tjednima!! koji pritisak u stomaku,užas!al neka sama sam si kriva od kud mi ideja da moja probava može podnijet 2 tj.torture onakvom nedavom prehranom.ne smijem na wc dok mi muž ne donese čepiće jer il bi rodila il zaradila hemiće kojih se ne bi rješila bar dva tj.al u jednu mi drago da sam smjela ovakvim tempom do sad bi bilo 20 kg!
javim kako su čepići odradili ulogu..

Amric
05.09.2010., 09:31
Jao i ja prijavljujem probleme...Najgore mi je što se u toku zatvora koji traje po 3-4 dana ugojim bar 1 kg...ne znam kako ali i kad se "ispraznim" ti kilogrami ostaju...kad idem redovno na wc svaki dan tog problema nemam,tako sam jednom za 2 tjedna natukla 3 kg...sramota!

amar gamal
05.09.2010., 10:39
Nisam čitala od prvog posta pa ne znam da li je već netko predložio, ali da li ste probale DONAT. Stvarno im je istinita reklama- otvara i najzačepljenije (tak nekak), barem u mom slučaju. Ja inače oduvijek imam problema sa zatvorom- dva tri puta tjedno je moj maksimum :lol:, ali od kad sam trudna, svaki dan ko grlica. Ja to pripisujem svojim trudničkim tabletama- ELEVIT PRONATAL, svaka im čast, piti ću ih i poslije :)
A onda još kad mi je dan za pregled kog ginekologa, jbt, se..m cijeli dan:top:

marinella
05.09.2010., 19:42
jel iko zna koliko se često mogu koristit oni glicerinski čepići?ja danas jedan,nije baš pomogao,pa još jedan (piše po potrebi 1-2) i ni taj nije se nešto pokazao,ono malo kakice.e sad ja osjećam da ima toga još al ništa nije pomoglo ni mg ni šljive ni maslinovo ulje..kad i koliko opet smijem stavit?

mafri
06.09.2010., 07:19
jel iko zna koliko se često mogu koristit oni glicerinski čepići?ja danas jedan,nije baš pomogao,pa još jedan (piše po potrebi 1-2) i ni taj nije se nešto pokazao,ono malo kakice.e sad ja osjećam da ima toga još al ništa nije pomoglo ni mg ni šljive ni maslinovo ulje..kad i koliko opet smijem stavit?

Ajoj,nemoj te glicerinske puno,uljenice ti se crijeva...
Samo kad bas moras.
A jel nemozes na neki drugi nacin?
Mene su glicerinski cepici spasili kad sam rodila pa bila rezana,pa da se nenapinjem puno stavim njih...jbga da nebi savovi osli u k...
Daj probaj donat,popij i 2 litre ako treba....:ne zna:

marinella
06.09.2010., 08:46
Ajoj,nemoj te glicerinske puno,uljenice ti se crijeva...
Samo kad bas moras.
A jel nemozes na neki drugi nacin?
Mene su glicerinski cepici spasili kad sam rodila pa bila rezana,pa da se nenapinjem puno stavim njih...jbga da nebi savovi osli u k...
Daj probaj donat,popij i 2 litre ako treba....:ne zna:

a jbg možeš mislit kakvo je stanje kad mi ni dva nisu nešto pomogla..evo drugi dan provodim ono što je do sad pomagalo čak sam na prazan želudac popila 2 žlice maslinova ulja.probat ću ih danas izbjeć pa ćemo vidit.

damafia25
07.09.2010., 09:06
Istina Bog bila sam trudna prije dvije godine,al sam imala isto problema sa sra...!!! da prostite na izrazu!!!!! Meni je jako pomoglo kaj sam pila magnezij ujutro i navečer 150mg šumeće tablete i kompot od bresaka. Kaj se tiće magnezija nemože vam škoditi jer i opušta mišiće pa probajte!!!!! i sa srećom!!!!! Znam kako vam je:D

ivana0906
07.09.2010., 11:36
jutros me 2 šljive spasile! :top: :D

marinella
07.09.2010., 12:20
jutros me 2 šljive spasile! :top: :D

mene nije ni njih 42!:rofl: ovog puta pomogli samo čepići al nisu ni oni bili baš tako učinkoviti..ostalo šta koristim što je do sad pomagalo:mg,maslinovo ulje,šumeći vitamin c,sježe i suhe šljive,kompot od istih,voće ,povrće,jogurti,puuuno vode,ness.. ovog puta nisam uspjela probavit cjelu tepsiju buhtli što sam slistila u jednoj večeri,od kud mi samo hraborst pojest toliko tijesta :bonk:

rrromana
07.09.2010., 21:33
ej ljudi pomagajte, upravo sam došla s hitne. ja imam jako veliki iozbiljan problem. operirala sam već adenokarcinom crijeva tak da je situacija ozbiljna. dakle moj problem je nadutost i ogromna količina zraka koji ne mogu izbaciti. Molim vas pomozite jer su mu rekli da mi može puknuti crijevo i da se hitno javim ako mi se pogorša. zato vas molim brzo neki savjet jer mi je život u pitanju zbog nadutosti, da ne povjeruješ!! unaprijed hvala na svim savjetima

ellyon
13.09.2010., 13:41
ja umirem od tog "zatvora".... prije trudnoce sam bila ko grlica...3-5 puta na dan a sad i po 5 dana nish uz sljive,mekinje,jogurte ,voce i vodu ..nema sta nisam probala :S

Mory
13.09.2010., 13:49
ja umirem od tog "zatvora".... prije trudnoce sam bila ko grlica...3-5 puta na dan a sad i po 5 dana nish uz sljive,mekinje,jogurte ,voce i vodu ..nema sta nisam probala :S

Tako sam i ja, do prije kojih mjesec dana.. sada ako idem na wc svaka 4 dana je super :rofl:
Probaj Donat Mg, ja ga jučer navečer popila prije spavanja i otišla na wc pol sata nakon toga, a ujutro kad sam se probudila sam imala erupciju :D

blond lady
13.09.2010., 14:53
nažalost se i ja moram pojaviti na ovoj temi :(
uzimam željezo, ferrum lek i zbog toga imam problema sa stolicim, imam svaki dan ali dosta bolnu...

mislila sam jesti suhih šljiva, dali je to opasno u trudnoći jesti ili šta bi drugo mogla jesti, mislim danas pitati u ljekarnoj da nešto uzimam uz željezo

Bamby
13.09.2010., 15:10
Evo recept protiv zatvora (ja danas 3x vec isla):

Sto sam klopala danas:

Dorucak: 1 aktivia od jagode, 2 banane, i kava
Uzina: 2 breskve
Rucak: riza sa povrcem, salata zeleno/crveno zelje i mrkva, juha od tikvica.

Kad god jedem voce za dorucak imam normalnu stolicu...

čokoladica08
13.09.2010., 20:53
Sa prvim djetetom sam imala problema,pa sada jako pazim.
Ne jedem uopće rižu,jedem više puta dnevno manje obroke,puno voća,puno tekućine,mlijeka. Za svaki slučaj imam u ladici portalak sirup (koristila sam ga
1x i pomogao mi je) U prvoj sam trudnoći uzimala voćne kocke,ali bilo je prekasno...nisam toliko pazila na prehranu...
Hemeroidi su 3x gori od poroda. Zato bolje oprez.

ellyon
14.09.2010., 12:56
Tako sam i ja, do prije kojih mjesec dana.. sada ako idem na wc svaka 4 dana je super :rofl:
Probaj Donat Mg, ja ga jučer navečer popila prije spavanja i otišla na wc pol sata nakon toga, a ujutro kad sam se probudila sam imala erupciju :D

nit donat ne pomaze jucer maznula litru mlakog i nish...al et danas za dorucak ... 2 cashe juicea od narance i partyyyy:top:

Mirna15
14.09.2010., 18:01
Evo da se pridružim. Ja pucam, trbuh tvrd ko kamen i nisam već 4 dana bila na wc-u. Danas sam pojela šljiva i šljiva i sokmod šljiva i sirup od smokava i šljiva i svašta nešto al ovo ne ide nikam!! Popizdit ću:mad:

re_nata
21.01.2011., 09:30
Drage moje trudnce,

imate li i vi problema sa zatvorom kao ja,
kako to riješavate?

linakina
21.01.2011., 10:07
-suhe smokve ujutro na tašte i malo mlake vode,
-donat mg (ima magnezija pa je dobar i protiv grčenja i konrakcija)
-kivi i jabuka svaki dan
-jesti svakih 2-3 sata
-šetnja

Nadam se da će ti nešto od ovoga pomoći

kinki
21.01.2011., 10:39
Taheebo čaj, ali ne kako piše u uputstvima nego samo jedna žlica na litru vode. On ti se ne smi kuhat u metalnim posudama, ine smi se koristit metalna žlica.
Osim toga, navečer stavi u čašu vode par suhih šljiva, ujutro to malo zagrij i popij bez da pojedeš šljive.

Ereshkigal
21.01.2011., 10:40
Nekako mi se čini da sam ovu temu već negdje vidjela :ne zna:

Ovako:
1. natašte popijem sok od suhih šljiva koje sma stavila namakati noć prije i pojedem te šljive
2. namočim lan i u pahuljice za doručak umiješam taj laj i obavezno onu sluzavu vodu koju je pustio
3. ponekad ujutro umjesto šljiva popijem mlaki donat (malo ga zagrijam) - odvratnan je, ali nije da imam izbora i u njega znam iscjediti malo limuna i žlicu meda
4. puno vode tokom dana
5. pred spavanje sok od šljiva iz dm-a
6. jogurti tipa acidofil, bioaktiv i sl.
7. izbjegavati namirnice od bijelog brašna (tipa bijeli kruh i slastica), ali i bijelu rižu jer se lijepe za naša crijeva i usporavaju probavu - sve integralno i cjelovito

+ tjelesna aktivnost

Mora pomoć bar malo!:mig:

svastamorac
21.01.2011., 13:34
- b aktiv
- suhe smokve
- mineralna
- palenta

mene spasili...nikad nisam imala problema do prije mjesec dana kad sam završila u bolnici...počela piti b aktiv, jesti suhe smokve i stvar funkcionira...iako po cijele dane mirujem...e da, i jedem dosta meda

just z
21.01.2011., 13:43
donat mg i kiwi..
čak sam morala prestat par dana s kiwijem jer sam dobila ono što je suprotno od zatvora :zubo:

anonymous_13
21.01.2011., 14:59
naranče i nesica skupa na prazan stomak ujutro :zubo: ili kompot od suhih šljiva :zubo:

mambi
21.01.2011., 15:26
puno,puno c vitamina u oblicima raznim...da vidiš...ko grlica :D

malalana
21.01.2011., 16:46
Drage moje trudnce,

imate li i vi problema sa zatvorom kao ja,
kako to riješavate?

kompot od marelica!! :D
meni je to pomoglo kod zatvora u trudnoći, i u bolnici kada se trebala dobiti prva stolica poslije poroda :mig:

freya7
21.01.2011., 17:14
bebi kašica od šljiva :)

re_nata
24.01.2011., 11:36
hvala svima na savjetima

ujutro pojedem 2-3suhe šljive, sa jednim kivijem, malim komadićem svježeg ananasa, šaku pahuljica sa cjelovitim žitaricama i sve to lijepo zalijem sa 1-2 dcl jogurta, zvuči puno ali je jedva pola male zdjelice

tokom dana ili navećer popijem malo donat Mg-a

i sad je bolje

mislim da meni najviše pomaže donat Mg

Orlandica
24.01.2011., 12:10
hvala svima na savjetima

ujutro pojedem 2-3suhe šljive, sa jednim kivijem, malim komadićem svježeg ananasa, šaku pahuljica sa cjelovitim žitaricama i sve to lijepo zalijem sa 1-2 dcl jogurta, zvuči puno ali je jedva pola male zdjelice

tokom dana ili navećer popijem malo donat Mg-a

i sad je bolje

mislim da meni najviše pomaže donat Mg

Da, zbog magnezija. Ja sam pila magnezij da spriječim grčeve (opušta mišiće), a za zatvor bi popla duplu dozu jer mi je Donat preodvratan. Kupovala sam u DMu u obliku tabletica ilit dragee-a onaj njihov Gesunde plus :top:

annnna
24.01.2011., 16:39
ja sam imala velikih problema bas na pocetku trudnoce :mad:

uglavnom, meni je pomogla sljedeca kombinacija:
- magnezij otopljen u casi mlake vode nataste
- portalak sirup (zlicica prije spavanja)
- barem jednom dnevno jogurt s lanenim sjemenkama
- zobene pahuljice za dorucak
- puno vode tokom dana
- prehrana opcenito bogata povrcem i vocem
- setnja (barem kratka) svaki dan - ovoga se bas ne pridrzavam jer ne uspijem uvijek :rolleyes:, ali tjelesna aktivnost stvarno pomaze

sada vec neko vrijeme imam prilicno redovitu stolicu, skoro pa svaki dan, a ono na pocetku sam znala imati zatvor i do 7 dana... tako da sam sada super :D

re_nata
24.01.2011., 22:10
mislim da su mi se pojavili hemeroidi,
sutra ću pitat gin za savjet

imate li vi kakvi, već sam luda od toga

Ereshkigal
25.01.2011., 10:01

Imaš cijelu temu o hemoroidima na Zdravlju http://www.forum.hr/showthread.php?threadid=180473 i ovdje na trudnicama http://www.forum.hr/showthread.php?t=259379

re_nata
31.01.2011., 09:21
lanene sjemenke čuda rade:top::s:D

MalaLu
31.01.2011., 11:42
lanene sjemenke čuda rade:top::s:D

meni ne pomažu ni lanene, ni raskuhane šljive, ni donat, ni ništa... :rolleyes:
već sam luda ...

Gricko2008
01.02.2011., 10:03
evo me i na ovoj temi!

Majko moja, nije ovako bilo 1. put :mama:

Da mi je otić ja wc, bila bih kilu lakša!

Znam sve, i kako to spriječiti i kako paziti i uiblažiti, al nisam uopće razmišljala, zadnje vrijeme sam sebi na zadnjem mjestu :bonk:

Uglavnom, strašan me zatvor stisnuo, i sad grlim bocu donata, i više nije problem što me ne tjera na wc, već što me tjera, al ne mogu....boli, boli :mama:

Gricko2008
01.02.2011., 10:06

i meni :mama:

Gricko2008
01.02.2011., 10:07
ja sam imala velikih problema bas na pocetku trudnoce :mad:

uglavnom, meni je pomogla sljedeca kombinacija:
- magnezij otopljen u casi mlake vode nataste
- portalak sirup (zlicica prije spavanja)
- barem jednom dnevno jogurt s lanenim sjemenkama
- zobene pahuljice za dorucak
- puno vode tokom dana
- prehrana opcenito bogata povrcem i vocem
- setnja (barem kratka) svaki dan - ovoga se bas ne pridrzavam jer ne uspijem uvijek :rolleyes:, ali tjelesna aktivnost stvarno pomaze

sada vec neko vrijeme imam prilicno redovitu stolicu, skoro pa svaki dan, a ono na pocetku sam znala imati zatvor i do 7 dana... tako da sam sada super :D

upravo po popila, a od danas ću i sve po redu kako si napisala, osim portalak spirupa.

morska alga
01.02.2011., 10:27
Naranče

Gricko2008
01.02.2011., 10:35
jedem, ne pomaže

morska alga
01.02.2011., 20:46
Je li popiješ dvije litre tekućine preko dana?

kinki
02.02.2011., 09:11
Meni pomaže taheebo čaj, svaki dan popijem litru. Ako baš ne ide, ima u ljekarnama sirup od šljive i smokve, piše da trudnice uzimaju 3 žlice prije spavanja. U roku dan-dva se pokrene:D

Gricko2008
03.02.2011., 18:31
Nakon onog neki dan rekla sam nikada više, al evo opet drugi dan za redom bez stolice, uopće mi ne dolazi, napuhana sam ko žaba,
najedena pahuljica, jogurta, šljiva, kompota, popila litru donata, svaki dan mg šumeći i ništa, apsolutno ništa :( :(

probat ću nabavit taj sirup :ne zna:

krenut ću i sa šetnjama, previše sjedim ;)

sanja00
03.02.2011., 18:40
Meni je ginić preporučio duphalac sirup, u ljekarni je nekih 50-tak kuna..e sad pokušajte..

Violet love
03.02.2011., 19:12
U prvoj trudnoći me mučio zatvor, gaadaann zatvor.
A sad jeden svaki dan suhe smokve i previše sjemenki bundeve, i nema više ni Z od zatvora, sad me na dane (kad pretjeram) muči proljev :rofl:
Samo što su smokve i sjemenke jaaakooo kalorične pa se i debljam ali ne može sve biti savršeno :rolleyes:

martina318
25.02.2011., 22:31
Drage cure i žene, molim savjet...

u 36.sam tjednu trudnoće, inače dosad nisam imala prevelikih problema sa stolicom do sinoć Kad sam došla na wc, imala sam osjećaj da će sve rafalno izletit iz mene, no ništa, nikako izaći van. Dosta sam tiskala i napinjala jer me to već vodilo do ludila, a više od pola sata sam sjedila i trudila se. No kad sam ustala, cijeli taj dio mi je bio otečen, na ulazu u vaginu i blizu rektuma. Sad osjećam ko da imam 'dodatak' u gaćicama :(
Jel imala koja takva iskustva? Jel to sad došlo do kakve štete? joj

kinki
26.02.2011., 07:48
Nakon onog neki dan rekla sam nikada više, al evo opet drugi dan za redom bez stolice, uopće mi ne dolazi, napuhana sam ko žaba,
najedena pahuljica, jogurta, šljiva, kompota, popila litru donata, svaki dan mg šumeći i ništa, apsolutno ništa :( :(

probat ću nabavit taj sirup :ne zna:

krenut ću i sa šetnjama, previše sjedim ;)

Ako baš ništa na upali, kupi u DM-a Ortisan kocke. Navečer pojedeš jednu i zaliješ sa dosta vode, ujutro te hvata proljev pa nemoj ako radiš:-)

Lyda
01.03.2011., 14:52
Kako uopce nemam tih problema ("idem" najmanje 2x dnevno), ovo su moji savjeti

1. Piti Mg (ja pijem u tabletama zbog kontrakcija ali blagotvorno utječe i na probavu 250 mg)
2. Zreli mekani kiviji onako već tamnije zeleni pred fermentaciju, recimo svaki dan dva-ujutro (3 mekana svako jutro i ne znam tko se ne bi pro.... ko grlica), drugi citrusi i jabuke ali kivi je zakon i za "najtvrdokornije":rofl:
3. Lanene sjemenke cijele (npr. punu veliku žlicu) staviti u malo vode i pustiti 10-15 min, sve popiti, nema okusa ali je malo bljak sluzavo
4. Ne jesti čokoladu i bijeli kruh/peciva

e da, ako jedete puno vlakana koja potiču probavu a ne pijete dovoljno tekućine, onda ta vlakna djeluju kontraproduktivno tj. uzrokuju zatvor

Cartwright
01.03.2011., 16:40
Meni je ginić preporučio duphalac sirup, u ljekarni je nekih 50-tak kuna..e sad pokušajte..

pa jel ti pomoglo?
meni isto ginekologica preporučila, ali kad san došla u ljekarnu, teta iz ljekarne se uskokošila ko da sam tražila da mi proda kilo apaurina za jednokratnu upotrebu. enivej ucjepila me da to nikako ne kupujem nego da uzmen neki sirup od šljiva i smokava koji košta 70 i nešto kuna, a meni ništa ne pomaže :(