PDA

View Full Version : Glavobolja u trudnoći

Hope_79
28.11.2006., 11:35
pomagajte, vec nekoliko dana imam uzasne glavobolje.Ne smijem nista da pijem od uobicajnih tableta protiv bolova. Ako neka od vas ima ili je imala glavobolje molim savjet sta da radim, pocinjem se brinuti jer nisam nigdje procitala da je normalno imati glavobolje.Cak mi je i pritisak nizak ali ne puno.
HVALA unaprijed.
:)

magic blue
28.11.2006., 11:39
imala sam ih u pocetku, ali sam ti ja zivotinja po pitanju bolova, pa stisnem zube i pravim se da me ne boli.
procitah negdje i objasnila sam si to da glavobolje nastaju jer ti organizam proizvodi puno vise krvi nego je bilo do sad, a u glavi su ti najsitnije i najfinije zilice pa one prve reagiraju i od tud bolovi

mandy
28.11.2006., 11:40
da, glavobolje su normalne.....najbolje puno spavat u mračnijoj prostoriji..

Wedding
28.11.2006., 11:43
pomagajte, vec nekoliko dana imam uzasne glavobolje.Ne smijem nista da pijem od uobicajnih tableta protiv bolova. Ako neka od vas ima ili je imala glavobolje molim savjet sta da radim, pocinjem se brinuti jer nisam nigdje procitala da je normalno imati glavobolje.Cak mi je i pritisak nizak ali ne puno.
HVALA unaprijed.
:)

Postoji velika sansa da ti je pao tlak sto nije rijetkost u trudnoci, tablete poslje bolova smijes piti ali ne sve.
Evo ti mali text. Analgetici

Paracetamol nema štetno djelovanje u trudnoći (kategorija B), te je lijek izbora za snižavanje temperature i liječenje blagih bolova u trudnoći. Ostali nesteroidni antireumatici (npr. diklofenak, ibuprofen, ketoprofen, piroksikam) također imaju kategoriju B u I. i II. trimestru trudnoće, ali u III. trimestru imaju kategoriju D jer mogu dovesti do preranog zatvaranja ductusa Bottali, te se ne smiju primjenjivati u trećem trimestru.

http://www.poliklinikazdravlje.net/novi/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=13&id=161&Itemid=117

magic blue
28.11.2006., 11:43
i mazit se uz muzica :top:

Hope_79
28.11.2006., 11:45
znaci moglo bi se reci da su ove dosadne glavobolje i normalne.nije da ne mogu izdrzati bol vec me uzasno nervira to sto ne mogu da mislim i da bilo sta radim kad me boli, najradije bih legla spavati a ne mogu na poslu sa od 8 do pola 5.Smijem li popiti paracetamol?????????:confused:

Wedding
28.11.2006., 11:48
znaci moglo bi se reci da su ove dosadne glavobolje i normalne.nije da ne mogu izdrzati bol vec me uzasno nervira to sto ne mogu da mislim i da bilo sta radim kad me boli, najradije bih legla spavati a ne mogu na poslu sa od 8 do pola 5.Smijem li popiti paracetamol?????????:confused:

Smijes....uzmi recimo Lupocet:top:

Pahuljica79
28.11.2006., 11:52
Lekadol

Hope_79
28.11.2006., 11:52
MA STA BIH JA BEZ VAS??????:cerek:
HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ;)

malosrce
28.11.2006., 11:54
Možeš i Lekadol.
Čak ti i bolje i jače pomaže, dosta je jak,
a smiješ ga trošiti u trudnoći....
Lupocet ti je više protiv temperature.

Zmijica
28.11.2006., 11:54
Meni je vjezbanje pomagalo.
Odi na poslu u WC i zatvori oci na par minuta.
Kruzi vratom, al polako. Rasiri ruke i osjeti istezanje lopatica. Kruzi ramenima.
Zgrbi se, pa se ispravi (istezanje kicme).

Nadam se da ce i tebi pomoc.
Ak nis ne pomogne, uzmi neko bolovanjce (sezona gripe je, ne? :mig:) i odmori se.

Rosa
28.11.2006., 11:59
Ja sam isto imala glavobolje prva dva puta, a evo javljaju se i treći put. Još kad se poklope s južinom..............
Paracetamol možeš uzimati u trudnoći, ima ih pod različitim imenima Lupocet, Lekadol, Panadol, Plicet...............
Ja najviše volim Panadol jer su "dobrog" oblika, tj. lako ih progutam.
Ali neka ti budu opcija samo kad zbilja ne možeš izdržat.........

Hope_79
28.11.2006., 12:06
MA STA BIH JA BEZ VAS??????:cerek:
HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ;)
potpisujem ovo gore.:)

Wedding
28.11.2006., 12:22
Možeš i Lekadol.
Čak ti i bolje i jače pomaže, dosta je jak,
a smiješ ga trošiti u trudnoći....
Lupocet ti je više protiv temperature.

Lupocet sadrzi 500 mg paracetamola isto kao i Lekadol, Paracet, Plicet Panadon, Panadol, Calpol, Lekadol, Paracetamol, Efferalgan...sve je to isto i imaju potuno istu kolicinu od 500 mg paracetamola jedino ih djeli drugo zasticeno ime:top:

Caroline
28.11.2006., 14:36
pij puno puno vode, koliko god glupo zvucalo, voda pomaze protiv glavobolje :top:

pink5
02.12.2007., 13:31
Pozdrav! Naime jučer sam osjetila jaku bol u glavi i jedva sam se nagovorila da popijem paracetamol,ne volim piti lijekove zbog bebice. Međutim,bol nije prestajala,legla sam u zamračenu sobu,svjetlo i buku nisam mogla podnijeti. Tokom noći sam uzela još jedan lekadol,jutros sam se osjećala odlično,ali nakon 2 sata sam počela povraćati. Već mi se događalo da imam takve glavobolje. Simptomi su kao da se radi o migreni,ne znam da li se eeg može raditi u trudnoći. Ne znam kako bih se liječila,lijekovi ne dolaze u obzir u trudnoći. Znači pomaže mi jedino cjelodnevno ležanje u mraku. Ima li tko iskustva s tim i da li ti jake bolove osjeća bebica? Thanks!

8472
02.12.2007., 13:46
To ti je migrena "vulgaris".
Zaboravi paracetamole, lekadole i ostalo, to kod migrene ne pomaže.
Radije legni cijeli dan u mrak, i spavaj, uzmi bolovanje ili bilošto.
Nema ti smisla piti tablete, jest da kažu da tu vrstu trudnice smiju, ali za migrenu ti to nema smisla. Sutradan će ti biti dobro popila ti tabletu ili ne.
Na eeg možeš ići, mislim, jer to nije invazivna metoda istraživanja...
Ali što, ustanoviće ti migrenu, i poslat te doma. Tablete za migrenu ti ovako i onako neće dati!
Dadije se ti fino opusti i uživaj, uživaj u trudnoći i čekanju malog bebača...
Kani se ćorava posla oko istraživanja boleština....

Pozdrav od stare migreničarke.... ;)

pink5
02.12.2007., 14:01
To ti je migrena "vulgaris".
Zaboravi paracetamole, lekadole i ostalo, to kod migrene ne pomaže.
Radije legni cijeli dan u mrak, i spavaj, uzmi bolovanje ili bilošto.
Nema ti smisla piti tablete, jest da kažu da tu vrstu trudnice smiju, ali za migrenu ti to nema smisla. Sutradan će ti biti dobro popila ti tabletu ili ne.
Na eeg možeš ići, mislim, jer to nije invazivna metoda istraživanja...
Ali što, ustanoviće ti migrenu, i poslat te doma. Tablete za migrenu ti ovako i onako neće dati!
Dadije se ti fino opusti i uživaj, uživaj u trudnoći i čekanju malog bebača...
Kani se ćorava posla oko istraživanja boleština....

Pozdrav od stare migreničarke.... ;)

Hvala,ma prije par godina mi je ustanovljena upala sinusa,a znam kad me sinusi bole da je drugačije. Jel moguće da mi se od sinusa pojavila migrena?Tablete neću više piti ionako imam averziju prma toj kemiji. A kako ti liječiš migrenu kad nisi trudna,ako si trudna?Znam da sam dosadna,ali mislim da od doktora ne bi ništa saznala,pa pilam po forumima. Thanks:top:

8472
02.12.2007., 14:12
Za migrenu pijem Nalgesin ili Nalgesin Forte, ali su zabranjeni u trudnoći.
Doktorica mi je dala Imigran, ali mi je prejak, inače reagiram loše na jake doze ljekova.

Što se tiče sinusa, oni nemaju veze sa migrenom, ali bol može biti slična dosta slična.
Jednostavno se ustanovljava razlika: ako ti imalo curi nos kod glavobolje, vjerojatno se radi o sinusima.
Kad te razvaljuje migrena onda si sigurna u migrenu... Premda često ljudi imaju i druge simptome oko migrene.
Za sinuse sada možeš koristiti jedino inhaliranje na kamilicu.
Sve ostale stvari zaboravi, baš ako ti je jako začepljen nos, uzmi fiziološku otopinu u spreju pa sprejaj u nos da ti bar nešto može se očistit...

Ništa od tih bolesti koje imaš nije "problem" kojeg ne možeš riješit. Jest da je neugodno, ali nije za ne podnosit...
Super da ti nije ništa gore!

Fino ti uživaj, a kad stisne malo se strpi i gotovo. Proći će. :top:

8472
02.12.2007., 14:14
Imigran je naročito zabranjen u trudnoći, a to ti za inače jedino neurolog može prepisat na recept. Ni obiteljski liječnik ti ga bez diagnoze neće dati. Spada u "teške" droge!

pink5
02.12.2007., 14:17
Ma znam kako je kad sinusi bole,ovo definitivno nije to. No dobro,hvala ti na savjetima. Uživajmo dok nema glavobolje! Pozz:top:

pink5
02.12.2007., 14:19
pa nisam ni mislila piti te tablete u trudnoći,a ne vjerujem ni da bi van trudnoće. Inače se jaako bojim lijekova,pogotovo tako jakih

8472
02.12.2007., 14:21
Ma sve OK! :top:

pink5
02.12.2007., 14:23
Sretno ti u trudnoći,to je najljepše razdoblje u ženinu životu:cerek:

funnys
13.02.2008., 08:20
trudna sam 13 tjedana, od prošlog tjedna me muče jake glavobolje. pitala sam u apoteci i dali su mi lupocet, i da smijem popiti pola tablete. prije trudnoće sam isto imala česte glavobolje, ali onda bi popila cafetin i to cijeli, i to mi čak nekad ne bi pomoglo.

imate li kakvih savjeta, izluditi ću ovako?:tuzni: nisam dobro spavala noćima, i stvarno se želim odmoriti napokon.

kayah
13.02.2008., 08:29
i mene u zadnje vrijeme muče ali ja se ne usudim popiti ikakvu tabletu. ginekologica mi je rekla da, ako baš moram, popijem lupocet ili nešto drugo na bazi paracetamola. kad sam ju to pitala bila sam u 7.tjednu. e sad, ti sama procijeni...za neke druge metode ublažavaja glavobolje ne znam, možda da ti netko izmasira glavu ili nešto sl.... e, fakat ne znam....ali znam kak ti je.

funnys
13.02.2008., 08:33
ajde bar nisam sama:kiss: i ja izbjegavam popit i taj lupocet, mislim čemu kad mi ionako neće pomoći. dragi mi masira glavu i to pomaže samo dok je masira, čim prestane opet boli:(. valjda će proći samo od sebe kao što je i počelo

juliška
13.02.2008., 08:41
Ja sam od 13 do 18 tjedna imala skoro svakodnevne glavobolje. Očajnički jake. Pila sam cijelu tabletu lupoceta ali mi nije pomagalo. Provjereni lijek za to: slkuahj si tursku kavu (onakvu kakvu inače voliš) i u nju nacijedi malo limuna i popij. Ne moraš popit cijelu šalicu, dovoljno ti je 5-6 gutljaja jer je kava ubitačna sa limunom. Ali pomaže, za cca. 20 minuta glavobolja ko rukom odnešena. Umjesto turske (koju ja nisam mogla pit) možeš si napravit i ness i isto si nacijediš limuna. Do djelovanja treba malo više cca. 30 minuta. Uglavnom, kada popiješ odi si prileć malo.
Pitala sam ginića da li je to u redu. On je rekao da je i da je u svakom slučaju bolje od tableta. Inače spoj kave i limuna ti djeluje kao prirodni kafetin. Nije štetno ni tebi ni bebi. Probaj pa javi

funnys
13.02.2008., 08:45
hvala juliška, probati ću, tursku ne mogu piti zbog mučnine, ali probati ću s nesom:) samo da pomogne

juliška
13.02.2008., 08:47
:kiss: :grli:
samo javi da li je pomoglo.

kayah
13.02.2008., 08:51
da, za to sam i ja jednom davno čula da je super, sori ali tek sam se sad sjetila kad sam tu pročitala... ja nažalost ne smijem piti kavu zbog tlaka:(

funnys
13.02.2008., 08:52
zašto visok ti je? meni je nizak jako, znači onda je i poželjno?

kayah
13.02.2008., 08:57
da, osobe s hipertenzijom (visokim tlakom) nebi smjele konzumirati kofein jer podiže tlak

meli2
13.02.2008., 09:40
evo i mene s tim problemom!
ja imam jake napadaje migrene vec 15 godina cak sam i na posebnim tabletama bila i tako...da ne duljim...sada naravno ne smijem nista odtoga..imala sam napad neki dan i dtrajao je skoro 5 dana!
gin mi je rekao da slobodno mogu popit lupocet (naravno ne pijem to jer znam da mi ne pomaze) al i da mogu popit apaurin i ici lec! ja to i probala i mogu vam recda pali...isla spavat i ujutro seprobudila super..naravno da to necu pit za svaku malu glavobolju,al kadtopostane nesnosno..to je moj lijek!

micikamikic
13.02.2008., 10:11
trudna sam 13 tjedana, od prošlog tjedna me muče jake glavobolje. pitala sam u apoteci i dali su mi lupocet, i da smijem popiti pola tablete. prije trudnoće sam isto imala česte glavobolje, ali onda bi popila cafetin i to cijeli, i to mi čak nekad ne bi pomoglo.

imate li kakvih savjeta, izluditi ću ovako?:tuzni: nisam dobro spavala noćima, i stvarno se želim odmoriti napokon.

Negdje oko 15 tjedna imala sam jedno 4 puta napadaj migrene uz povračanje (čak i od gutljaja vode). To bi se stanje iznenada pojavilo i nakon dva dana prošlo.Izludila me pomisao da bi mi tako mogla trajati cijela trudnoća:eek:
Uglavnom pila sam najblaži Dafalgan 500mg (nemam pojma da li ga ima u RH) i nekim čudom je ublažavao bol. Doktor mi je rekao da je to normalno u trudnoći i da nije razlog za paniku. E da hladni oblozi su mi pomagali, cijeli dan sam hodala s vrečicom na glavi.

funnys
13.02.2008., 11:04
Hvala vam na odgovorima! i meni dođe povraćati od glavobolje, drugačije je nego kad mi je muka od hormona, grozno. čim dođem doma probati ću ovo s kavom, ako ne uspije, trpit i nadat se da će proć:(

NanaDeni
13.02.2008., 11:14
Drage, tako mi vas je žao :grli:

mislim da je bit da ne dozvolite da se glavobolja razmaše. Čim počne bolit- zapravo kada razlučite da je to glavobolja, ne uznemireni želudac ili spora probava, trebale bi popiti nešto (npr Lupocet ili Normabel- netko je već rekao), natočiti se nekim rijetkim i osvježavajućim napitkom i u krevet, u mračnu i hladnu prostoriju, dobro provjetrenu, neka bude tiho i bez mirisa
Pazite da ne pijete slatko, gazirano, ne prehladno ili vruće.

A ako glavobolja dolazi od želuca- savjetujem vam prstić u usta i ponovo napiti se laganim i ugodnim napitkom.

anny
13.02.2008., 12:20
Ja sam u 16.-0m tjednu i imala sam grozne glavobolje. Slučajno sam pročitala u knjizi "prirodna trudnoća" kako pomaže eterično ulje od lavande. I fakat pomaže - tri kapi na blazinicu i nasloniti na sljepoočnice. Meni je bila tako jaka glavobolja da me čak po noći budila. Lavandino ulje možete kupiti u bolje opremljenim ljekarnama - samo pazite da ne bude za osvježavanje prostora. Ja sam ga našla na Malešnici u Zg i košta oko 90 kuna. Vrijedi svake kune:)

kayah
13.02.2008., 13:56
Ja sam u 16.-0m tjednu i imala sam grozne glavobolje. Slučajno sam pročitala u knjizi "prirodna trudnoća" kako pomaže eterično ulje od lavande. I fakat pomaže - tri kapi na blazinicu i nasloniti na sljepoočnice. Meni je bila tako jaka glavobolja da me čak po noći budila. Lavandino ulje možete kupiti u bolje opremljenim ljekarnama - samo pazite da ne bude za osvježavanje prostora. Ja sam ga našla na Malešnici u Zg i košta oko 90 kuna. Vrijedi svake kune:)
a joj, mene tako strah eksperimentirati s time et. uljima... znam da je lavanda ful blaga i da je jedino et. ulje koje može direkt na kožu ali mene svejedno strah... any, doktor ti je rekao da je to ok ili si se sama odlučila za to?

mateeaa=)
13.02.2008., 13:57
Hvala vam na odgovorima! i meni dođe povraćati od glavobolje, drugačije je nego kad mi je muka od hormona, grozno. čim dođem doma probati ću ovo s kavom, ako ne uspije, trpit i nadat se da će proć:(

ej pa ako te jako boli..odi kod doktora i raspitaj se...nije dobro ni trpiti,jer utječe na bebu...a ni lupoceta nemoj sad previše piti..najbolje da odes kod ginekologa i vidiš..ja sam inace imala tlak oko 115/70..a jucer bila kod dok...i imam 145/100...visok,i moram mirovat i tako...drzim fige da sve bude super,i da glavobolje produ :top:

Lake
13.02.2008., 16:44
Uh i ja sam imala problema s glavoboljom prije trudnoće i srećom u trudnoći (do sad) samo 1 put i trajalo je 4-5 dana! Meni je to od sinusa (vražji motor) ali ima epizode kad mi se povraća tj. ko da poslije pređe u migrenu ako odmah u startu nešto ne popijem (lekadol, ništa jače) i tako sam bila prisiljena popit 3 lekadola u tih 4-5 dana jer sam imala i temperaturu pa sam mislila da je manje štetno popit lekadol negoli bit pod fibrom...
Inače mi je mama patila cijeli život od migrena užasnih i bilo je grozno (onda je operirala kamence na žući i nikad više je nije zabolilo:)))) a mene je znala u zadnje vrijeme užasno bolit glava prvi dan menge...
Uglavnom teško je raspoznat migrenu i glavobolju od sinusa pa je najbolje uvijek štrcat aqua maris u nos, to nemože naškodit a meni jako pomaže...i ako baš morate onda lekadol...i to odmah u startu jer kasnije kad uzme maha onda lekadol više ne djeluje...

MAX-factor
13.02.2008., 18:11
ja sam imala isto jake glavobolje, sada vec dugo nisam, hvala bogu, meni je uvijek pomogao lekadol u kombinaciji sa normabelom :top:

u trudnoci sam popila tbl protiv bolova vise nego kad nisam trudna i bila tjedan dana na voltaren injekcijama, bolje popit nesto (a ima ljekova koji se smiju piti) nego trpit bol :top:

anny
22.02.2008., 10:32
a joj, mene tako strah eksperimentirati s time et. uljima... znam da je lavanda ful blaga i da je jedino et. ulje koje može direkt na kožu ali mene svejedno strah... any, doktor ti je rekao da je to ok ili si se sama odlučila za to?

Pitala sam doktoricu i rekla mi je da je, u svakom slučaju, bolja lavanda nego tablete. Mislim da se ne trebaš bojat jer ja sam sad puno bolje, a i moja frendica je koristila isto ulje i sve pet. Čim me malo zaboli, malo lavande pod nos i smirim se. Probaj tako za početak ako te strah nanositi na kožu. Iako kad kupiš ravo ulje, nema straha. Btw., možeš to eterično ulje pomiješati s nakim baznim - maslinovim, bademovim itd. pa nema šanse da uzrokuje nešto što ne treba. drž' se !

funnys
22.02.2008., 10:37
ja opet muku mučim već treći dan sa jakom glavoboljom:( mislim da je do ovog čudnog vremena i južine, sinusi me muče

kayah
22.02.2008., 10:53
i mene su sinusi počeli razvaljivati...pomaže mi inhalacija (stavim u vodu vrečicu čaja od mente - nadam se da je to dozvoljeno) ali ne u potpunosti. a nos mi i nije zaštopan već točno osjećam kako me boli iza očiju i obrva..brrr

funnys
22.02.2008., 10:56
i mene su sinusi počeli razvaljivati...pomaže mi inhalacija (stavim u vodu vrečicu čaja od mente - nadam se da je to dozvoljeno) ali ne u potpunosti. a nos mi i nije zaštopan već točno osjećam kako me boli iza očiju i obrva..brrr

tako i meni, nije začepljen nos, jedino ujutro kad povraćam moram ispuhati, ali tokom dana ništa, ali jedva gledam na oči, i sa ću s posla ranije jer me boli od kompa još više

iva1608
22.02.2008., 11:16
cure meni je za glavobolju pomagala lavanda... par udaha suhe lavande ili lavandinog ulja jer nisam željela piti nikakve tablete protiv bolova...

a znala me do 14.tjedna tako boljeti da je izazivala i povraćanje i mučninu....

Agata1979
26.02.2008., 13:25
Ja sam od 13 do 18 tjedna imala skoro svakodnevne glavobolje. Očajnički jake. Pila sam cijelu tabletu lupoceta ali mi nije pomagalo. Provjereni lijek za to: slkuahj si tursku kavu (onakvu kakvu inače voliš) i u nju nacijedi malo limuna i popij. Ne moraš popit cijelu šalicu, dovoljno ti je 5-6 gutljaja jer je kava ubitačna sa limunom. Ali pomaže, za cca. 20 minuta glavobolja ko rukom odnešena. Umjesto turske (koju ja nisam mogla pit) možeš si napravit i ness i isto si nacijediš limuna. Do djelovanja treba malo više cca. 30 minuta. Uglavnom, kada popiješ odi si prileć malo.
Pitala sam ginića da li je to u redu. On je rekao da je i da je u svakom slučaju bolje od tableta. Inače spoj kave i limuna ti djeluje kao prirodni kafetin. Nije štetno ni tebi ni bebi. Probaj pa javi
Ovo je skroz istina, ja se inače još odmalena borim s gotovo svakodnevnim glavoboljama koje su znale preč i u migrene i crnka bez cukra i s malo limuna je djelovala u par minuta.Isto tako pomaže ako namočite kuhinjsku krpu u hladnu vodu s par kapi tonika Alka i čvrsto zavežete oko glave (čelo) i legnete na par min.

Usagi
12.01.2009., 06:19
Okej, evo me ovdje...
Glava me rastura skoro pa svaki dan i ja sam blago rečeno - luda. Lekadol, skoro pa svaki dan. Sinoć - do povračanja, suzdržala sam se, ali mi je muka jos i sada. Recimo da mi glavobolja ne popusti (onak probada me recimo desna strana glave, kroz oko pa na gore, znalo se često događati i prije trudnoće, Ketonal je to rješavao, sad znam da ne smije), jel ok uzimati svaki puta Lekadol, mene strah da ne bi bilo previše recimo svaki drugi dan? Mislim, kako sada stvari stoje i recimo da bude takav najgori scenarij.

Leptiric
12.01.2009., 08:35
Okej, evo me ovdje...
Glava me rastura skoro pa svaki dan i ja sam blago rečeno - luda. Lekadol, skoro pa svaki dan. Sinoć - do povračanja, suzdržala sam se, ali mi je muka jos i sada. Recimo da mi glavobolja ne popusti (onak probada me recimo desna strana glave, kroz oko pa na gore, znalo se često događati i prije trudnoće, Ketonal je to rješavao, sad znam da ne smije), jel ok uzimati svaki puta Lekadol, mene strah da ne bi bilo previše recimo svaki drugi dan? Mislim, kako sada stvari stoje i recimo da bude takav najgori scenarij.

jesu li u pitanju migrene ili glavobolje?
meli je svoje migrene rijesila akupunkturom, ako se dobro sijecam...
probaj s akupunkturom ili homeopatijom... radije nego lijekovima...

Death-of-Art
12.01.2009., 11:15
mene svakih par dana glavobolja lupi al to većinom od neispravne prehrane , nekako sam osjetljiva previše na kavu i šećer u trudnoći.
a i isto kad mi fali svježeg zraka pa uvečer i ujutro prozračim sobu i prostoriju u kojoj boravim, to mi pomaže.

a pomagalo mi je prije , popila bih čašu vode i zamislila bih da pijem voltaren forte :cerek: pa bih se onda autosugestijom kao uvjerila "gle kako ovaj imaginarni voltaren forte super djeluje"
što je najgore...glavobolja bi prestala.
a vjerojatno od vode. a možda i od autosugestije :lol:

Inica
12.01.2009., 15:58
Okej, evo me ovdje...

Tak je i meni bilo prvo tromjesečje, sad je možda jednom u dva tjedna. Ja sam pila Lupocet (smiješ do tri dnevno), no ja sam pila po jedan. Samo sam jednom popila dva, kad se stvarno nije dalo izdržati. Meni se javljala tako jaka glavobolja povezana s boli u želucu ili povraćanjem. Budi samo sigurna da uzimaš dosta tekućine (da nije od dehidracije možda...).

prolaznica-
17.04.2009., 09:38
Nikad prije nisam imala glavobolju (nisam znala kako je to kad te boli glava) ali u zadnje vrijeme imam užasnu glavobolju koja krene od iza pa se spoji sa naprijed do očiju, boli za ne izdržati, imam osjećaj da će mi oći ispasti van, ne mogu se nabolje kretati, jesti, kad se ustanem padne mi mrak na oći, nekad čak i povračam od boli. Čak i kad pokušam zaspati ne mogu koliko me boli. Isto tako možda nema veze stim ali napomenut ću da mi u zadnje vrijeme često curi krv iz nosa :ne zna:

Pitala sam svoju liječnicu da li smijem piti tablete u trudnoći jer ponekad pomislim da će mi glava puknuti jer me boli svaki dan po cijeli dan na što mi je ona rekla da ne smijem ništa piti od lijekova (kao da mi gliste izlaze na dupe ne smijem ništa piti od lijekova zbog trudnoće a i problema sa srcem). S obzirom da su lijekovi zabranjeni, kako ublažavate tegobe s glavoboljama, kako barem malo ublažiti bol?

Zahvaljujem!

mi_ama
19.04.2009., 22:29
Ja sam muku mucila sa glavoboljom u prvoj trudnoci i kako trudnice ne bi smjele piti tablete moja mi je svekrva dala odlican recept koji sam cesto primjenjivala i pomogao mi je 100%, CRNA KAVA BEZ SECERA SA ISCJEDJENIM LIMUNOM, malo je ruzno sa piti ali kada znate da nije analgetik u pitanju vrijedi pokusati. :kava:

freya7
20.04.2009., 15:43
glavobolja koja izaziva povraćanja je najčešće migrena.
Ako ne prestaje, trebalo bi možda tražiti uputnicu za odlazak neurologu

Mucka01
09.05.2009., 16:43
e i mene glava s vremena na vrjeme boli...ali ja mislim da je od vremena promjenjivog ili mozda od zlijezde...i od zatvorenog prostora....s vremena na vrijeme popijem analgin...a sa prvim sinom imam ispijena 2 paracetamola cijelu trudnocu...i nista vise..letila sam do 6 mjeseci....e te tri sedmice poslije 6 mjeseci ....sve se promijenilo...i tako sasko dode prerano....

freya7
12.05.2009., 14:18
ja sam jučer poludila ,mislila sam da će mi glava eksplodirati....otišla sam rano spavati...
danas je bolje

ribica0603
12.05.2009., 19:22
jel postoji neka jaca tableta za glavobolju od paracetamola...a da je trudnice smiju uzimat...

meni je Lupocet kao da sam Tic-Tac pojela...nista...

jer me glava boli svakih par dana nevjerojatno...do povracanja...

MalaLola
12.05.2009., 21:41
ribica eventualno da pitaš dr. Ja sam imala grozne glavobolje u trudnoći kad su bile veće promjene vremena, npr. kao danas od sunčanog dana na prolom oblaka, grozno, točno sam znala kad će promjena vremena. Kad se vrijeme stabiliziralo, odn. kad je krenula jesen, pa nije bilo takvih skokova temperature prošle su i moje glavobolje.. Inače ih uopće nemam, ali tad u trudnoći, tijekom ljeta su me ubijale, i da do povraćanja su išle, kad se sjetim, isto lupocet niš, ko da sam bombon popila, pa ga onda nisam ni pila više za to.. Probaj nešto homeopatski:ne zna:

ribica0603
13.05.2009., 19:09
da Lola...tako sam i mislila...

mislim da mi je homeopatija jedan od izbora...jer ovako vise ne ide...i traje danima...

a imam kontrolu za 3 tj. pa cu tada pitat...nadam se da nece biti pogorsanja dotad...:mig:

mia-moniq
22.01.2010., 22:16
wow cure bas mi je zao i znam kako vam je.
Ja sam vec mislila da nesto nije samnom u redu.
Prva trudnoca bez ikakvih poteskoca-zgaravica pred kraj i to je to.
Sad sam u 13-om tjednu i glava me vise boli nego sto ne boli. Bol i mucnina, vrtoglavice, neprestaju uh...vecinom trpim, popijem kavu :kava: jer imam nizak tlak, nekada lekadol a najbolje mi je kad me MM ljubi i bol istog trena prestaje
:D
:cerek:

marinella
28.02.2010., 07:15
jel koja od vas imala jake glavobolje,glavobolje koje uopće nisu prestavale?ja sam sinoć i noćas ridala od bolova,iako me glavobolje muče od 10.god i imala sam ih skoro pa svaki dan svih vrsta,većinom tenzijske ovaj inetnzitet i učestalost nisam doživjela!ne puštaju me ni seknunde! ja više ne znam šta ću! odlučila sam uzet bolovanje od bar dva tjedna reć ću samo ravnatelju da sam trudna,nikom više još je rano ne mogu gledat a kamoli vozit i radit.i da,mislim nema smisla pit tablete protiv bolova jer bi ih morala piti svaki dan al zar to nije reviše?po vragu paracetamol po prvi put u životu pomaže.al liječnik j strogo rekao da samo pokad ga popijem jer bebini organi se još razvijaju a i čitala sam da je to lijek B kategorije ne da sigurno nema posljedica nego da se ne zna ima li ih.

Hely
28.02.2010., 09:44
jel koja od vas imala jake glavobolje,glavobolje koje uopće nisu prestavale?ja sam sinoć i noćas ridala od bolova,iako me glavobolje muče od 10.god i imala sam ih skoro pa svaki dan svih vrsta,većinom tenzijske ovaj inetnzitet i učestalost nisam doživjela!ne puštaju me ni seknunde! ja više ne znam šta ću! odlučila sam uzet bolovanje od bar dva tjedna reć ću samo ravnatelju da sam trudna,nikom više još je rano ne mogu gledat a kamoli vozit i radit.i da,mislim nema smisla pit tablete protiv bolova jer bi ih morala piti svaki dan al zar to nije reviše?po vragu paracetamol po prvi put u životu pomaže.al liječnik j strogo rekao da samo pokad ga popijem jer bebini organi se još razvijaju a i čitala sam da je to lijek B kategorije ne da sigurno nema posljedica nego da se ne zna ima li ih.

Ja isto inace imam migrene kad sam u pms-u. i u trudnoci sam ih imala za poludit....kod mene je trajalo konstantno svaki dan sve dok nisam usla u drugo tromjesjece...doktor je rekao da je to normalno u prvom tromjesjecu.poslije te nece bolit...ja sam ti stavljla obloge topli na vrat a hladni na celo i tako naizmjence....probaj meni je ipak malo ublazilo...:)

Nature
28.02.2010., 09:50
Mene su isto u prvom tromjesečju rasturale glavobolje. Prestale su kad sam počela redovito piti magnezij iz drugih razloga. Ne znam jer se to samo poklopilo, ali nije me nijednom bolila glava do 38. tjedna kada sam ga morala prestati piti. Uglavnom, možeš pokušati, neće škoditi...

marinella
28.02.2010., 09:53
Mene su isto u prvom tromjesečju rasturale glavobolje. Prestale su kad sam počela redovito piti magnezij iz drugih razloga. Ne znam jer se to samo poklopilo, ali nije me nijednom bolila glava do 38. tjedna kada sam ga morala prestati piti. Uglavnom, možeš pokušati, neće škoditi...

pila sam magnezij nije nešto posebno pomagao al ću opet neće škoditi a probat ću i ovo sa oblogama hvala curke! :mig:

Blackie
28.02.2010., 10:20
pripazite s glavoboljom....ja sam 2 tjedna išla spavati s nesnosnim glavoboljama, da b mi otkrili da imam povišen tlak.

od izrazitog niskotlakaša, s normalnim tlakom od 90/60 , tlak mi je skočio na 150/100, što je već na rubu uzimanja terapije i hospitalizacije.

marinella
28.02.2010., 10:43
pripazite s glavoboljom....ja sam 2 tjedna išla spavati s nesnosnim glavoboljama, da b mi otkrili da imam povišen tlak.

od izrazitog niskotlakaša, s normalnim tlakom od 90/60 , tlak mi je skočio na 150/100, što je već na rubu uzimanja terapije i hospitalizacije.

u četvrtak sam mjerila tlak bio je ok tako da ne mislim da je tlak kod mene u pitanju.

-lavica-
28.02.2010., 10:53

Identično kod mene.

Prva tri mjeseca neizdržive glavobolje da bi se uspostavilo da je tlak visok.
Dobila normabele, pila tri tjedna i od onda do danas (pred porod sam) tlak je ponovo normalan.

Inače, koliko znam smije se popiti Lupocet protiv bolova, no on ne djeluje ako je u pitanju tlak - meni nije pomoglo.

annaaa
28.02.2010., 10:54
i ja sam na početku imala užasne glavobolje,migrene s povraćanjem...isto nisam išla na posao par dana, tablete nisam uzimala. prestale su mi skupa s mučninama s 12-im tjednom, a do tad, izdržavaš, jedva...probala sam i obloge i čajeve i limunade, jedino nisam onu kavu s limunom jer mislim da ne bi niš uspjela ni progutat kamoli zadržat to u sebi :p

čitala sam da je to sve normalno, zbog povećanja volumena krvi, a te žilice u glavi su jako jako tanke...naravno, može biti i tlak i hormoni...

Hely
28.02.2010., 13:12
kod mene nije bio u pitanju tlak a i mg nije pomogao nista...

meli2
28.02.2010., 15:43
ja sam vam prolazila pakao prije trudnoce prve..pakao...redovito bi isla na hitnu svakih3-5 dana jer mi nista al nista nije pomagalo.....
ostala sam trudna i naravno vise nista nije dolazilo u obzir a glavobolje nisu prestale....bilo je nekad takvih da je to granicilo sa psihom...uzas...

tada sam se odlucila na akunpunkturu i zene moje spasilo me spasilo..odradila 9 terapija svaki 2 dan i nikad vise....glava zna zabolit 1 u 2 mj al cisto onako....sad sam drugi put trudna i to u 26 tjednu i nije mi se jos dogodilo da me glava bolila svo ovo vrijeme sta ej za emne ne napredak nego spas...

stoga eto ja preporucam akunpunkturu...od srca!

marinella
28.02.2010., 18:11
stoga eto ja preporucam akunpunkturu...od srca!

nije da rado ne bi uzela u obzir al di to nać u hercegovini?nigdje. :ne zna:

meli2
28.02.2010., 18:20

hm....nisam sigurna...di u hercegovini..ako hoces posalji pp

meow
28.02.2010., 18:41
Srecom, barem me to ne muci, tj. ako me muci, znam da je od sinusa jer sa njima i inace imam problema... al otkad svako jutro ipak popijem salicu kave, cak mi ponekad i pase, em mi glava popusti, em mi je probava bolja.. meni ta kava stvarno regulira probavu :ne zna: Pijem samo jednu dnevno, ujutro, i ne kao prije trudnoce punu salicu crne bez secera, nego pola salice i sa kap mlijeka.
Inace imam niski tlak po difoltu, prvi pregled tlaka u trudnoci je isto bil jako nizak, a drugi vidjet cemo kakav ce bit ;)

vjestica35
01.03.2010., 15:50
Oboružajte se onim vrečicama što se stave u duboko pa rashlade glavu i bolje je, piti puuuuuuno tekućine, špricati sterimar u nos da proširi krnvne žile da poveća protok krvi i smanji pritisak u glavi, magnezij i puno friškog zraka, to je moja receptura za migrenu, a budući ne pijem kavu kada me luđački boli glavi onda popijem jednu ujutro i prestane odmah glavobolja.

marinella
01.03.2010., 15:54
Oboružajte se onim vrečicama što se stave u duboko pa rashlade glavu i bolje je, piti puuuuuuno tekućine, špricati sterimar u nos da proširi krnvne žile da poveća protok krvi i smanji pritisak u glavi, magnezij i puno friškog zraka, to je moja receptura za migrenu, a budući ne pijem kavu kada me luđački boli glavi onda popijem jednu ujutro i prestane odmah glavobolja.

meni je pomoglo što dva dana nisam bila na poslu.jedina dva dana što me nije boljela u mjesec i pol dana.(jer sam si rekla uzet bolovanje od 10 dana pa sam se psihički rasteretila)već sam ustvrdila da su tenzijske.pomaže i što sam manje na kompu ,manje pod stresom.to si na poslu ne mogu priuštiti.

maskarin
11.03.2010., 15:47

Marinella,
u Hercegovini imaš akupunkturu u Čapljini, ako si zainteresirana mogu ti podrobnije objasniti. Pomaže i masaža jaaaaako, mogu ti i za to preporučiti momka koji radi baš masažu za trudnice :D

marinella
11.03.2010., 16:35
Marinella,
u Hercegovini imaš akupunkturu u Čapljini, ako si zainteresirana mogu ti podrobnije objasniti. Pomaže i masaža jaaaaako, mogu ti i za to preporučiti momka koji radi baš masažu za trudnice :D

za sad su glavobolje prošle al ako se opet pojave sigurno ću te kontaktirati ,hvala! :mig:

pljucpljuc
30.05.2010., 17:32
Ajme meni glavobolje :(...nije me glava boluckala već mjesecima, a ovakvu glavobolju mislim da nikad u životu nisam imala, onako glavobolja + zubobolja :(...a od paracetamola nula bodova :(

valneahana
30.05.2010., 18:24
Ajme meni glavobolje :(...nije me glava boluckala već mjesecima, a ovakvu glavobolju mislim da nikad u životu nisam imala, onako glavobolja + zubobolja :(...a od paracetamola nula bodova :(

do trećeg tromjesečja smiješ uzimati i voltaren ili ibuprofen(brufen,neofen)

to znam jer sam alergična na paracetamol a isto sam imala glavobolje i dr. mi je rekao da smijem ,da ništa neće biti od jedne tablete popijene mjesečno(tako me otprilike glava boli) a meni od jedne tablete i prestane

e sad molim boga da me do kraja ne boli jer ako me zaboli neznam šta ću kad nesmijem to dvoje u zadnjem tromjesečju

pljucpljuc
30.05.2010., 18:40
do trećeg tromjesečja smiješ uzimati i voltaren ili ibuprofen(brufen,neofen)

to znam jer sam alergična na paracetamol a isto sam imala glavobolje i dr. mi je rekao da smijem ,da ništa neće biti od jedne tablete popijene mjesečno(tako me otprilike glava boli) a meni od jedne tablete i prestane

e sad molim boga da me do kraja ne boli jer ako me zaboli neznam šta ću kad nesmijem to dvoje u zadnjem tromjesečju

e ali je nedjelja i kiša pa tko će do ljekarne...malo je popustilo, pa je podnošljivo, ali sveti voltaren forte..uopće se ne sjećam kad ga je nestalo

valneahana
30.05.2010., 18:45
e ali je nedjelja i kiša pa tko će do ljekarne...malo je popustilo, pa je podnošljivo, ali sveti voltaren forte..uopće se ne sjećam kad ga je nestalo

ja uzimam klasični rapid i najčešće si stavljam čepiće a ne gutam tablete,brže počne djelovati takvom primjenom jer se iz crijeva odmah apsorbira u krv a kad piješ tabletu,ona prvo iz želuca dok dođe do crijeva pa tek onda u krv

Jules76
30.05.2010., 19:01
u prvom tromjesecju negdje u 11. mj je bila uzasna juzina i morala sam 5 dana na bolovanje jer nisam mogla gledat od migrena...lupocet nije pomagao a nesto jace nisam htjela... voltaren ne smijem jer mi unisti zeludac, pa sam patila u krevetu. odonda da pokucam nisam apsolutno nikakvih problema s glavoboljom imala, a inace sam meteoropat i migrena mi je kao dobar dan. bilo bi super da se tako nastavi i nakon poroda :cerek:

meow
30.05.2010., 19:25
Mene dosta muce te glavobolje... mislim, nista tako jako da bi uzimala tablete, ali dosta jako da se moze nazvati glavoboljom.. mislim da je bar veci dio njih od sinusa. Nekad prodju poslije kave, nekad i ne. Uglavnom me boli navecer i ujutro se budim sa njom... a glava mora bit na bar dva jastuka, jer inace ne mogu disat.. ma koma lol

pljucpljuc
30.05.2010., 19:42
evo, lijek za glavobolju...pretjerat sa kruhom i eurokremom, kad počne bolit trbuh glavobolja jednostavno nestane

Jules76
30.05.2010., 20:02
evo, lijek za glavobolju...pretjerat sa kruhom i eurokremom, kad počne bolit trbuh glavobolja jednostavno nestane

:lol::rofl::rofl::lol:
carice!

evelina
31.05.2010., 08:13
pij puno puno vode, koliko god glupo zvucalo, voda pomaze protiv glavobolje :top:

Jedan veliki potpis za ovo.

Vise puta isprobano i uvijek djeluje.

ANE10
31.05.2010., 14:26
topli oblog preko cijelog lica :s crna kava sa malo limuna :s :s i ulje od lavande :top: naravno, puno vode i ležanje :mig:

sve isprobano i pomaže, bar meni :D mučila sam se više od 2 mjeseca, svaki dan....

pljucpljuc
31.05.2010., 15:22
mene opet boli glava :(...ovo mora da je zbog zuba, nikad me nije glava 2d za redom bolila...ili me neka bolest napada. I opet nemam voltarena :(. Idem se najest, pa vegetirat, možda prođe

marinella
31.05.2010., 15:46
topli oblog preko cijelog lica :s crna kava sa malo limuna :s :s i ulje od lavande :top: naravno, puno vode i ležanje :mig:

sve isprobano i pomaže, bar meni :D mučila sam se više od 2 mjeseca, svaki dan....
hladni oblog na čelo,topli na vrat,,od crne kave mi bude još gore,a lavandu su mi rekli da ne smijem korsititi.ugl od kad ne idem na posao i smanjila sam stres glavobolje se povukle :s da,i jako važno mi je redovno jesti u protivnom gotova sam!

twisted.x.siste
03.06.2010., 09:23
mene danas ubija glava. u biti još od noćas. poludit ću.
popila sam 2 paracetmola, ali to je meni ko sveta vodica.

boli i dalje...

sanjina
24.05.2011., 19:01
cure imate li kakav prirodni nacin za rjesavanje glavobolje? prije trudnoce dosta sam imala problema sa glavoboljama i odmah bi mi prestala ako bih popila kafetin a ako ne sve bi se razvilo u migrenu... znam svu pricu oko kafetina ali eto sad moram mislit na cudo u meni .:cerek:..doduse eto vec mjesec i pol uspjesno nekako otkantam glavobolju ali povremeno me na jako bolit ...pa molim za savjet... hvala

MadnessInMethod
24.05.2011., 20:16
ja imam jedan stari bakin recept: skuhaj jaku crnu kavu bez šećera. u malo kave (skroz malo) nacijedi limunovog soka, promiješaj, začepi nos i popij.
nije odvratno koliko zvuči, još je odvratnije! ali meni je funkcioniralo kad ništa drugo nije. nisam pokušavala već dugo, često me glavobolja prođe od same pomisli na tu splačinu :rofl:, ali, ako imaš jak želudac, isplati se probati.

pljucpljuc
24.05.2011., 20:29
koliko se sjećam do trećeg tromjesečja se ima na izbor cijela paleta analgetika, a i onda paracetamol i koji ono još :misli:

adri
24.05.2011., 21:20
Ja inače imam očajne migrene koje popuštaju tek na cca 1g Ibuprofena, ili Indometacin čepići od 100 mg( a to je sve zabranjeno u trudnoći).

No u trudnoći migrene nakon 3 mj nestale, divota, ne znam zašto al sam jako sretna zbog toga i nadam se da će tako i ostati;).

Isto želim i tebi!

valneahana
25.05.2011., 09:13
ibuprofen se može koristiti u trudnoći kao i voltaren ali do zadnjeg tromjesečja a paracetamol(lupocet,pandaon) cijelu trudnoću

na pitanje ginekolga što ću u zadnjem tromjesečju ako će me boliti glava jer paracetamol nesmijem radi alergije rekao je da mogu uzeti voltaren bez obzira što tako piše da se nesmije

to što oni napišu pišu da sebe ograde i da bi djelovao štetno ne samo voltaren nego bilo koji drugi lijek koji se nesmije u trudnoći potrebne su veće količine i duže vrijeme

tako da sam uzimala voltaren i u zadnjem tromjesečju jer glava me boli cca jednom mjesečno znači ta tri voltarena u tri mjeseca nikako nemogu naškoditi

svi znamo da su i pušenje i alkohol štetni u trudnoći ali i ovako ali da usporedim s ovim lijekovima

ništa se nemože dogoditi kad bi netko zapalio cigaretu,dvije jednom mjesečno ili popio pivu jednom mjesečno e tako je i kod lijekova

za sve štetne učinke bilo čega ne samo u trudnoći nego i općenito počevši od sunca,pušenja,alkohola,lijekova,droge,... je ipak potrebno neko kontinuirano vrijeme konzumiranja toga svega i u nekim većim količinama

sanjina
26.05.2011., 14:29
hvala cure na odgovorima... ;)

ivasri
01.09.2011., 14:32
inače sam migreničar i pijem ubojite lijekove. kada su se u T pojavile glavobolje pitala sam ginekologa šta me može spasiti, a on meni na to : " i ja sam migreničar i nema šta nisam pio, ali najučinkovitiji je bio lupocet dječji sirup, popiješ trečinu i super". nije me baš uvje rio, međutim , nisam imala izbora, u apoteci su me čudno gledali, ali mi je odmah teta rekla popite si barem 3-4 žličice koje odgovaraju odraslima ( cca 500 mg paracetamola). Sirup je odvratan, da se razumijemo, ali popila sam ga u nekoliko navrata i spasio me. Nemate šta izgubiti :)
good luck, znam kako vam je :(

alveolina
02.09.2011., 06:53
mene ja glava bolila zadnja tri dana ali odlučila sam da više neću piti tablete većću si pomoći tako d a ću piti puno vode,odmoriti malo više. tuširanje mi pomogne jer se opustim i inhaliranje u kadulji (nadam se da se to smije). Ugl inhaliranje mi uvijek pomogne sa tim mojim sinusima....i mamina masaža ofkors :cerek: