PDA

View Full Version : Domovnica u Hrvatskoj

vladar
03.12.2006., 17:38
Pozdrav,

Danas sam od jedne agencije u Srbiji cuo da postoji mogucnost da se izvadi Hrvatska Domovnica. Ja nisam rodjen u Hrvatskoj niti imam koga rodjenog tamo.

Pa me zanima posto su mi rekli da postoji mogucnost da se dobije Domovnica po "nacionalnoj pripadnosti i preko krsnog lista" sta god to znacilo.

Ako neko zna nesto vise neka mi kaze. Posto me zanima da li ta agencija samo uzima pare na brzinu ili tako nesto zaista postoji. Posto planiram da im platim da bih dobio domovnicu.

ps: molim Vas samo ozbiljni odgovori.

Hvala na odgovorima.

Sweet/Bitter
03.12.2006., 17:42
:lol: :zvrko:

je agencija se zove MUP RH i MVP RH

:rofl:

Cuka
03.12.2006., 17:42
Pozdrav,

Danas sam od jedne agencije u Srbiji cuo da postoji mogucnost da se izvadi Hrvatska Domovnica. Ja nisam rodjen u Hrvatskoj niti imam koga rodjenog tamo.

Pa me zanima posto su mi rekli da postoji mogucnost da se dobije Domovnica po "nacionalnoj pripadnosti i preko krsnog lista" sta god to znacilo.

Ako neko zna nesto vise neka mi kaze. Posto me zanima da li ta agencija samo uzima pare na brzinu ili tako nesto zaista postoji. Posto planiram da im platim da bih dobio domovnicu.

Hvala na odgovorima.

U Hrvatsko veleposlanstvo po informaciju a ako imaš viška para uplati za razminiranje Hrvatske.

vladar
03.12.2006., 17:47
@sweet/Bitter
Ne nego neka advokatska kancelarija koja kao sve to sredjuje ja im dajem neko punomocje i oni to kao rade za mene. Nose zahtev u Hrvatsku itd...ako neko zna kako uopste moze do toga neka napise.

@cuka
Ocu ajde daj mi neki link za vise o tome.

Pozdrav,

revolution
03.12.2006., 17:49
kaj će ti Domovnica?

zbog pasoša? prava glasa?:rofl:

to moraš imat prebivalište

vladar
03.12.2006., 17:51
kaj će ti Domovnica?
zbog pasoša? prava glasa?:rofl:
to moraš imat prebivalište

Ma zbog pasosa.

Za prebivaliste i ja sam njima to rekao ali oni su mi rekli da moze prebivalite da mi bude u Beogradu. :confused:

revolution
03.12.2006., 17:52
Ma zbog pasosa.

Za prebivaliste i ja sam njima to rekao ali oni su mi rekli da moze prebivalite da mi bude u Beogradu. :confused:

pa pitaj u hrvatskom veleposlanstvu..to ti je ipak najsigurnije:D

Sweet/Bitter
03.12.2006., 17:54
@sweet/Bitter
Ne nego neka advokatska kancelarija koja kao sve to sredjuje ja im dajem neko punomocje i oni to kao rade za mene. Nose zahtev u Hrvatsku itd...ako neko zna kako uopste moze do toga neka napise.

@cuka
Ocu ajde daj mi neki link za vise o tome.

Pozdrav,

Odi na stranice MVP-a tamo imaš upute za stjecanje državljanstva. Sam ne ide to tako jednostavno.:rolleyes:

vladar
03.12.2006., 17:59
ok. Hvala

Nasao sam ovde.
http://www.mvpei.hr/CustomPages/Static/HRV/Files/061008_stjec_drzavlj.pdf

Ovde pise pod

I.) temeljem pripadnosti hrvatskom narodu.

Pa dole ispod pise samo popunim izjavu ...da kao pripadam po nacionalnoj pripadnosti hrvatskom narodu i to je to.

Upravo tako su mi i rekli u toj advokatskoj agenciji.

Izgleda da je to to.

Molim Vas da neko pogleda i da mi date svoje misljenje o tome.

Hvala

Jalnuški Diletant
03.12.2006., 18:01
A pripadaš li hrvatskom narodu?

Sweet/Bitter
03.12.2006., 18:03
ok. Hvala

Nasao sam ovde.

Ovde pise pod

Pa dole ispod pise samo popunim izjavu ...da kao pripadam po nacionalnoj pripadnosti hrvatskom narodu i to je to.

Upravo tako su mi i rekli u toj advokatskoj agenciji.

Izgleda da je to to.

Molim Vas da neko pogleda i da mi date svoje misljenje o tome.

Hvala

Trebaš i dokazat.
Kako ste se ti i tvoji izjašnjavali za vrijeme YU?

g2sl
03.12.2006., 18:05
Moraš biti član mafije
Ako nisi pravi se da si pripadnik zemunskog klana, možda ti upali i daju ti bez ikakvih pitanja
Dosad još nijednog srpskog i ruskog mafijaša nisu odbili

vladar
03.12.2006., 18:14
A pripadaš li hrvatskom narodu?

ne ali bih voleo.

Moraš biti član mafije
Ako nisi pravi se da si pripadnik zemunskog klana, možda ti upali i daju ti bez ikakvih pitanja

takvi me ne zanimaju.

Trebaš i dokazat.
Kako ste se ti i tvoji izjašnjavali za vrijeme YU?

nismo se nigde nista posebno izjasnjavali verovatno kao Yu ili Srbija. A kako se to dokazuje imas li ideju ?

Čagalj
03.12.2006., 18:16
Moraš biti član mafije

:rofl: :top:

Vladaru, sta ce ti hrvatsko drzavljanstvo?

vladar
03.12.2006., 18:17
pa zelim da ga imam :-) tj da budem Hrvat. A i lakse se putuje a to mi je prekopotrebno za posao.

Čagalj
03.12.2006., 18:19
pa zelim da ga imam :-) tj da budem Hrvat. A i lakse se putuje a to mi je prekopotrebno za posao.

Ajd priznaj: Hoces kidnuti iz Srbije prije nego sto smradikali dodju na vlast.
;)

vladar
03.12.2006., 18:23
Ma ostacu ovde i boricu se da jednog dana postanemo zajednicka zemlja u EU. Ali mi treba zbog putovanja.

Imas li kakvu informaciju kako da se dobije Domovnica ili da li znas nesto o tome.

Čagalj
03.12.2006., 18:31
Imas li kakvu informaciju kako da se dobije Domovnica ili da li znas nesto o tome.

Ako nemas nikakve hrvatske korijene onda je najlakse dobijes ako je "u interesu drzave", dakle najbolje je da si pun para, kao recimo Stanko Subotic Cane, koji je putovnicu dobio bez problema.

Inace.. par godina zivjeti u RH. Ne bih ti mogao reci kako jos.

vladar
03.12.2006., 18:33
ok ali iz onog dokumenta pise.

sad je pitanje sta to znaci.

Sweet/Bitter
03.12.2006., 18:37

Prvo će ti izvadit krv........... zbog analize

revolution
03.12.2006., 18:37
postajem zavjerenički raspoložena prema ovoj temici:D

Čagalj
03.12.2006., 18:38

Jel ti bilo tko iz rodbine Hrvat?

Ako ne onda to za tebe nije relevantno.

salvador2
03.12.2006., 18:40
Ma zbog pasosa.

A da se ti ipak preseliš u Zemun!? :rofl: :rofl:

vladar
03.12.2006., 18:42
Jel ti bilo tko iz rodbine Hrvat?

Ako ne onda to za tebe nije relevantno.

nije.

A da se ti ipak preseliš u Zemun!? :rofl: :rofl:

pa zamolio sam samo ozbiljne. Inace da zivimu Zemunu.

Sweet/Bitter
03.12.2006., 18:45
nije.

Krv na analizu moš odnit u Mirogojsku.

salvador2
03.12.2006., 18:45
...
Odlično! :cerek: Imaš šanse. :top:

APOI
03.12.2006., 18:46
nije.

Kako se zove ta agencija i koliko traži novaca za to?

vladar
03.12.2006., 18:47
ima li moderatora ovde??

Dajte ozbiljno Vas pitam vratite se temi.

vladar
03.12.2006., 18:47
Kako se zove ta agencija i koliko traži novaca za to?

pa traze 400 evra za rad na punomocju.

pa ne znam da li da pristanem da im platim ili ne. Mislim koliko je to realno da moze tako da se dobije domovnica.?

salvador2
03.12.2006., 18:49
ima li moderatora ovde??

Dajte ozbiljno Vas pitam vratite se temi.
Daj ne seri. Lupetaš tu o hrvatskoj domovnici bez podloge i još zoveš moderatore.

Da, moderatori - dajte to u ludu kuću gdje i spada.

Čagalj
03.12.2006., 18:50

pa ne znam da li da pristanem da im platim ili ne. Mislim koliko je to realno da moze tako da se dobije domovnica.?

Iskreno, to mi ne zvuci bas seriozno.

vladar
03.12.2006., 18:51
seriozno?

Čagalj
03.12.2006., 18:52
seriozno?

Ozbiljno. Mislim da bi platio za nista.

vladar
03.12.2006., 18:53
:(((

pa ne znam zato se i raspitujem. Mada su mi rekli kao moze po 'nacionalnoj pripadnosti' iako nemam nista sa Hrvatskom.

Wilbur
03.12.2006., 19:47
Ako nemas nikakve hrvatske korijene onda je najlakse dobijes ako je "u interesu drzave", dakle najbolje je da si pun para, kao recimo Stanko Subotic Cane, koji je putovnicu dobio bez problema.

Pa kad vec to spominjes, onda je to bilo bez problema samo prema pisanju Nacionala ! I nije bilo direktno u intresu drzave nego u interesu nekih hrvatskih zatvorenika van Hrvatske, ali i o tome ce jednom valjda netko, a ne Nacional, pisati !

Čagalj
03.12.2006., 19:50
Pa kad vec to spominjes, onda je to bilo bez problema samo prema pisanju Nacionala !

Bilo kako bilo, Subotic ima hrvatsko drzavljanstvo.

Wilbur
03.12.2006., 19:59
Bilo kako bilo, Subotic ima hrvatsko drzavljanstvo.

Nema vise, nakon pisanja Nacionala odrekao ga se i vratio dokumente i izbrisan je iz hrvatskog drzavljanstva, a sve pokrenute sudske procese protiv Nacionala je dobio, iako to nisu objavljivali !

kaneshiro
03.12.2006., 20:02
:(((

pa ne znam zato se i raspitujem. Mada su mi rekli kao moze po 'nacionalnoj pripadnosti' iako nemam nista sa Hrvatskom.

Ma da, naravno. Gledam taj zahtjev za podnošenje državljanstva i bilo koja točka se mora dokazivati osim te zadnje (nju su valjda stavili reda radi). Iz zakona o hrvatskom državljanstvu:
Hrvatsko državljanstvo stječe se:

1. podrijetlom;
2. rođenjem na teritoriju Republike Hrvatske;
3. prirođenjem;
4. po međunarodnim ugovorima.

http://www.sindikatpolicije.hr/PUOB/html/zakoni/drzavljanstvo.htm

I to bi jako bilo veselo za ovu državu kad bi davala državljanstvo Srbima koji su se eto sjetili po narodnosti biti Hrvati a samo zato da ih svaka država u EU ne gnjavi za vize. Pitam se tko onda to državljanstvo i pasoš ne bi tražio.

Mislim da bi neke šanse imao da si tu živio, ili neka rodbina da su Hrvati, no pošto ništa od toga, mislim da hrvatski pasoš možeš zaboravit.

S druge strane u ovoj državi je sve moguće pa se tako daje brazilskom nogometašu koji nema pet godina radnog staža državljanstvo jer to valjda predstavlja poseban interes države (uz napomenu da ne znam jel ga stvarno i dobio, novine su pisale da je podnio zahtjev).

Čagalj
03.12.2006., 20:04
Nema vise, nakon pisanja Nacionala odrekao ga se i vratio dokumente i izbrisan je iz hrvatskog drzavljanstva, a sve pokrenute sudske procese protiv Nacionala je dobio, iako to nisu objavljivali !

Ah, izvinjavam se.
Htio sam napisati: Bilo kako bilo, Subotic je imao hrvatsko drzavljanstvo.

Čagalj
03.12.2006., 20:06
S druge strane u ovoj državi je sve moguće pa se tako daje brazilskom nogometašu koji nema pet godina radnog staža državljanstvo jer to valjda predstavlja poseban interes države (uz napomenu da ne znam jel ga stvarno i dobio, novine su pisale da je podnio zahtjev).

Takve stvari se u Njemackoj isto desavaju. Zaista navedu kao razlog da je u interesu drzave.

the edge
03.12.2006., 20:09
Čini se da se vladar dobro zajebava sa svima vama. Nitko nije toliko bedast da misli da može dobiti državljanstvo druge države samo zato jer mu se tako prohtjelo.

zelenbrijeg
03.12.2006., 20:20
Pozdrav,

Hvala na odgovorima.

Mislim - meni je nejasno zašto bi ti davao novce nekome da ti ishodi nešto na što imaš pravo?!

Odeš fino u hrvatski konzulat/veleposlanstvo i sve se raspitaš. Malo i proguglaš. Nek ti samo kažu zakone koji se na to odnose. Narodne novine su na internetu, pa na osnovi imena zakona i broja narodnih novina i godine izdanja istih sve fino sam nađeš.

Mislim da je bitno da si Hrvat po rođenju. To znači da bi ti katolička crkva i župnik gdje si kršten trebao izdati krsni list.

Ili po roditeljima, ako su rođeni u Hrvatskoj ili su Hrvati - pa si i Ti....

Ima puno kombinacija. A nekakve "agencije" - hm. To mi smrdi na mamipare. Što će ti to? Sve fino sam obaviš. Vidim da si pismen i da koristiš internet - znači možeš sve sam istražiti.

Ako nemaš ove preduvjete - idi u neku hrvatsku crkvu i krsti se i izjasni se kao Hrvat. Ovo lupetam - jer onda bi vjerojatno svatko mogao to napravit tko se uželi putovnice. Ne bih rekao da je država tak blesava.
Aj bok - budući sunarodnjak! :)

zelenbrijeg
03.12.2006., 20:26

Ta "Agencija" mora krivotvorit dokumente (roditeljske, krsni list....) ako nisi Hrvat niti su tvoji hrvatskog podrijetla. Tj. to se zove kazneno djelo. S obzirom da nisu više burna vremena, država ima kontakte s tijelima koja izdaju te dokumente. A isto tako, ako je riječ o krsnom listu, katolička crkva vodi urednje knjige - znači opet može provjerit. Jedino ako se radi o nekakvom korumpiranom župniku koji radi falsifikate pa je spreman u slučaju provjere izdat uvjerenje da je taj tvoj lažnjak izvoran i istinit - ali to je već onda cijela krimi-operacija, i izlažeš se zakonskim sankcijama.

Sve skupa: ženi se za Hrvaticu, i to ti je to.

Henry_Kinasky
03.12.2006., 20:42
Znam devojku kojoj je mama Hrvatica, i to nije bilo dovoljno za sticanje drzavljanstva (nema ga ni mama), vec je koliko znam trebala da se izjasni kao Hrvatica. Da kaze da se oseca tako, a slagala bi ih kad bi to rekla.
Tako da nista nije bilo od drzavljanstva.

Čagalj
03.12.2006., 20:42
HRVATSKO DRŽAVLJANSTVO

Zakonom o hrvatskom državljanstvu uređuje se hrvatsko državljanstvo, odnosno pretpostavke za njegovo stjecanje i prestanak
Državljanin Republike Hrvatske koji ima i strano državljanstvo, smatra se pred tijelima državne vlasti Republike Hrvatske isključivo hrvatskim državljaninom.

STJECANJE DRŽAVLJANSTVA

Hrvatsko državljanstvo stječe se:

podrijetlom
rođenjem na teritoriju Republike Hrvatske
prirođenjem
po međunarodnim ugovorimaAd. 1. Podrijetlom stječe hrvatsko državljanstvo dijete:

čija su oba roditelja u trenutku njegova rođenja hrvatski državljani,
čiji je jedan od roditelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin, a dijete je rođeno u Republici Hrvatskoj,
čiji je jedan od roditelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin, drugi bez državljanstva ili nepoznatog državljanstva, a dijete je rođeno u inozemstvu.Ad. 3. Prirođenjem može steći hrvatsko državljanstvo stranac koji je podnio zahtjev za primanje u hrvatsko državljanstvo ako udovoljava ovim pretpostavkama:

da je navršio 18 godina života te da mu nije oduzeta poslovna sposobnost,
da ima otpust iz stranog državljanstva ili da podnese dokaz da će otpust dobiti ako bude primljen u hrvatsko državljanstvo,
da je do podnošenja zahtjeva imao prijavljen boravak najmanje pet godina neprekidno na teritoriju republike Hrvatske,
da poznaje hrvatski jezik i latinično pismo,
da se iz njegova ponašanja može zaključiti da poštuje pravni poredak i običaje u Republici Hrvatskoj i da prihvaća hrvatsku kulturu.Iseljenik kao i njegovi potomci mogu prirođenjem steći hrvatsko državljanstvo iako ne udovoljavaju svim gore navedenim pretpostavkama.

PRESTANAK DRŽAVLJANSTVA

Hrvatsko državljanstvo prestaje:

otpustom
odricanjem
po međunarodnim ugovorimaAd. 1. Otpust iz hrvatskog državljanstva može se dati osobi koja je podnijela zahtjev za otpust i udovoljava ovim uvjetima:

da je navršila 18 godina života
da nema smetnji glede vojne obaveze
da je podmirila dužne poreze, takse i druge javne dadžbine te obaveze prema pravnim i fizičkim osobama u Republici Hrvatskoj za koje postoji izvršni naslov
da je pravno uredila imovinske obveze iz bračnog odnosa i odnosa roditelja i djece prema hrvatskim državljanima i prema osobama koje ostaju živjeti u Republici Hrvatskoj
da ima strano državljanstvo ili da je dokazala da će biti primljena u strano državljanstvoOtpust iz hrvatskog državljanstva ne može dobiti osoba protiv koje se u Republici Hrvatskoj vodi kazneni postupak zbog dijela koje se goni po službenoj dužnosti ili ako je u Republici Hrvatskoj osuđena na kaznu zatvora dok tu kaznu ne izdrži.

ZAHTJEV ZA STJECANJE HRVATSKOG DRŽAVLJANSTVA

Zahtjev se podnosi policijskoj upravi, odnosno postaji po mjestu boravka u Republici Hrvatskoj, a ako je boravak u inozemstvu, tada u nadležnoj diplomatskoj misiji ili konzularnom uredu Republike Hrvatske u inozemstvu.
Kod podnošenja zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva treba zaokružiti sljedeće:

temeljem prijavljenog boravka u Republici Hrvatskoj
temeljem rođenja u Republici Hrvatskoj
temeljem braka s hrvatskim državljaninom
temeljem iseljenja iz Republike Hrvatske ili braka sa hrvatskim iseljenikom koji je stekao hrvatsko državljanstvo
temeljem prethodnog mišljenja Ministarstva
temeljem državljanstva roditelja koji su prirođenjem stekli hrvatsko državljanstvo
temeljem posvojenja s roditeljskim učinkom
ponovno stjecanje hrvatskog državljanstva (nakon prestanka hrvatskog državljanstva otpustom)
temeljem pripadnosti hrvatskom naroduUz zahtjev potrebno je priložiti:

životopis (za iseljenike navesti vrijeme iseljenja iz Republike Hrvatske),
dokaz o državljanskom statusu (uvjerenje o državljanstvu, ovjerena preslika važeće putne isprave odnosno osobne iskaznice),
izvod iz matice rođenih,
izvod iz matice vjenčanih ne stariji od 6 mjeseci (za osobe u braku),
važeća isprava o identitetu u ovjerenoj preslici (osobna karta za stranca),
ovjerena preslika putne ili druge isprave temeljem koje je osoba iselila iz Republike Hrvatske u inozemstvo (prilažu samo iseljenici),
vlastoručno potpisana izjava o pripadnosti hrvatskom narodu (uz dokaz o osobnom nacionalnom izjašnjavanju u pravnom prometu - ovjerena preslika radne knjižice, vojne knjižice, svjedodžbe, indexa i dr. ili izvornik istih ukoliko je u njima upisan podatak o nacionalnosti; za maloljetne osobe potrebno je priložiti dokaz o osobnom nacionalnom izjašnjavanju njihovih roditelja) - popunjava se u svezi stjecanja hrvatskog državljanstva temeljem pripadnosti hrvatskom narodu,
ukoliko se zahtjev podnosi za dijete potrebno je priložiti dokaz o državljanskom statusu, izvode iz matične knjige rođenih te izvode iz matične knjige vjenčanih zakonskih zastupnika djeteta,
izjavu djeteta starijeg od 14 godina da je suglasan sa zahtjevom,
specijalna punomoć kojom punomoćnik izričito ovlašćuje za zastupanje u predmetu stjecanja državljanstva (prilaže se ukoliko stranku zastupa punomoćnik).Prilikom podnošenja zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva naplaćuje se u zemlji upravna pristojba prema važećim propisima, a u diplomatskim misijama ili konzularnim uredima sukladno konzularnim pristojbama tarifni broj 74. stavak 1. točka 1. Primitak u hrvatsko državljanstvo ili zahtjev za ponovno stjecanje državljanstva naplaćuje se u iznosu od 55,00 € ili 65,00 USD.

ZAHTJEV ZA PRESTANAK HRVATSKOG DRŽAVLJANSTVA

Zahtjev se podnosi policijskoj upravi, odnosno postaji po mjestu boravka u Republici Hrvatskoj, a ako je boravak u inozemstvu, tada nadležnoj diplomatskoj misiji ili konzularnom uredu Republike Hrvatske u inozemstvu.

Otpust iz hrvatskog državljanstva

Uz zahtjev se prilaže:

životopis
dokaz o hrvatskom državljanstvu (ovjerena preslika važeće putne isprave odnosno osobne iskaznice, domovnica)
izvadak iz matice rođenih
izvadak iz matice vjenčanih - ne stariji od 6 mjeseci (za osobe u braku)
ovjerena preslika putne isprave
garancija o primitku u strano državljanstvo (ukoliko se zahtjev podnosi za dijete potrebno je priložiti dokaz o državljanskom statusu, izvadak iz matice rođenih te izvadak iz matice vjenčanih zakonskih zastupnika djeteta, domovnicu, garanciju)
izjava djeteta starijeg od 14 godina da je suglasno sa zahtjevom
specijalna punomoć kojom se punomoćnik izričito ovlašćuje za zastupanje u predmetu prestanka hrvatskog državljanstvaU Republici Hrvatskoj naplaćuje se upravna pristojba prema važećim propisima, a u diplomatskim misijama ili konzularnim uredima sukladno konzularnim pristojbama tarifni broj 89. zahtjev za prestanak hrvatskog državljanstva (otpustom ili odricanjem) naplaćuje se u iznosu od 516,00 € ili 610,00 USD.

Odricanje od hrvatskog državljanstva

Uz zahtjev se prilaže:

životopis
dokaz o hrvatskom državljanstvu (ovjerena preslika važeće putne isprave odnosno osobne iskaznice, domovnica
izvadak iz matice rođenih
izvadak iz matice vjenčanih - ne stariji od 6 mjeseci ( za osobe u braku)
uvjerenje o prebivalištu u inozemstvu
izjava o odricanju hrvatskog državljanstva
dokaz o stranom državljanstvu
ovjeren preslika putne isprave
izjava djeteta starijeg od 14 godina da je suglasno sa zahtjevom
specijalna punomoć kojom punomoćnik izričito ovlašćuje za zastupanje u predmetu prestanka hrvatskog državljanstvaU Republici Hrvatskoj naplaćuje se upravna pristojba prema važećim propisima, a u diplomatskim misijama ili konzularnim uredima sukladno konzularnim pristojbama tarifni broj 89. zahtjev za prestanak hrvatskog državljanstva ( otpustom ili odricanjem) naplaćuje se u iznosu od 516,00 € ili 610,00 USD.

UTVRĐIVANJE HRVATSKOG DRŽAVLJANSTVA

Uz zahtjev se prilaže:

životopis (za iseljenike navesti vrijeme, iseljenja iz Republike Hrvatske)
dokaz o državljanskom statusu (uvjerenje o državljanstvu, uvjerena preslika važeće putne isprave odnosno osobne iskaznice)
izvod iz matice rođenih
izvod iz matice vjenčanih (za osobe u braku)
važeća isprava o identitetu u ovjerenoj preslici
ovjerena preslika putne ili druge javne isprave temeljem koje je osoba iselila iz Republike hrvatske u inozemstvo (prilažu samo iseljenici)
ukoliko se zahtjev podnosi za dijete potrebno je priložiti dokaz o državljanskom statusu, izvode iz matične knjige rođenih te izvode iz matične knjige vjenčanih zakonskih zastupnika djeteta)
specijalna punomoć kojom se punomoćnik izričito ovlašćuje za zastupanje u predmetu utvrđivanja hrvatskog državljanstva (prilaže se ukoliko stranku zastupa punomoćnik)U Republici Hrvatskoj upravna pristojba naplaćuje se prema važećim propisima, a u diplomatskim misijama ili konzularnim uredima sukladno konzularnim pristojbama tarifni broj 74. stavak 1. točka 1. naplaćuje se pristojba u iznosu od 41,00 € ili 49,00 USD.
Postupci utvrđivanja hrvatskog državljanstva provode se za osobe koje su svojstvo hrvatskog državljanina stekle po propisima važećim do dana stupanja na snagu Zakona o hrvatskom državljanstvu (8. listopada 1991. godine), a greškom nisu upisane u knjigu državljana.

Za sve informacije u svezi državljanstva mjerodavno je:
Ministarstvo unutarnjih poslova
Savska 39
10000 Zagreb
Internet adresa:
www.mup.hr (http://www.mup.hr/)

http://www.mvpei.hr/hmiu/tekst.asp?q=opi003

Lucky Jim
03.12.2006., 21:01
Sasvim je moguće da je pokretač ove teme trol i da nije to za što se predstavlja (tj. osoba koja nema uvjete za hrvatsko državljanstvo i koja razmišlja o počinjenju kaznenog djela.)

Sasvim je moguće da mu je samo cilj ovdje podići buru postova u kojima će se izražavati netrpeljivost prema pripadnicima hrvatskog naroda koji nisu rođeni ili ne žive u RH. A, naravno, najviše prema Hrvatima iz Bosne i Hercegovine.

I buru zahtijeva da se svim tim 'tzv. Hrvatima' ukine hrvatsko državljanstvo ili se ukine odredba o 'pripadnosti hrvatskom narodu' kao jednom od osnova za stjecanje državljanstva jer je to nešto 'mutno i puno kriminala'.

4,05%
03.12.2006., 21:06

Ako se misliš vatati na to onda požuri jer se Evropa nešto buni da je taj članak diskriminirajući.
A šta to u praksi znači možda je najbolje da pitaš nekog Hrvata u Srbiji koji je na taj način postao državljan.

Lucky Jim
03.12.2006., 21:09
Ako se misliš vatati na to onda požuri jer se Evropa nešto buni da je taj članak diskriminirajući.

Da? A koja 'Evropa'???? Njemačka ima slične 'diskriminirajuće' članke za Nijemce koji žive izvan Njemačke i rumunjski i ruski Nijemci, npr., ga masovno koriste.

osamnaestica
03.12.2006., 21:12
Sasvim je moguće da je pokretač ove teme trol i da nije to za što se predstavlja (tj. osoba koja nema uvjete za hrvatsko državljanstvo i koja razmišlja o počinjenju kaznenog djela.)

Sasvim je moguće da mu je samo cilj ovdje podići buru postova u kojima će se izražavati netrpeljivost prema pripadnicima hrvatskog naroda koji nisu rođeni ili ne žive u RH. A, naravno, najviše prema Hrvatima iz Bosne i Hercegovine.

I buru zahtijeva da se svim tim 'tzv. Hrvatima' ukine hrvatsko državljanstvo ili se ukine odredba o 'pripadnosti hrvatskom narodu' kao jednom od osnova za stjecanje državljanstva jer je to nešto 'mutno i puno kriminala'.

Jasno ko dan:top:

Cuka
03.12.2006., 21:37
Triba ti za posal i putovanje??

Pa sta si se uvatija nas lipo trazi u Francuza ili Britanaca ionako su vam oni "vekovni prijatelji".

Sweet/Bitter
03.12.2006., 21:53
Čini se da se vladar dobro zajebava sa svima vama. Nitko nije toliko bedast da misli da može dobiti državljanstvo druge države samo zato jer mu se tako prohtjelo.

Ako dopusti da mu izvadimo krv za analizu. A zna se ko je zrncolog. More bit da se ispostavi da i more dobit :zubo:

vladar
03.12.2006., 21:56
WOW polako svima cu odgovoriti :-)

Ne vrlo sam ozbiljan. Zaista zelim Hrvatsko drzavljanstvo iz sveg srca. Najiskrenije.

Mislim - meni je nejasno zašto bi ti davao novce nekome da ti ishodi nešto na što imaš pravo?!

Zato sto verovatno bi to duze trajalo a i ja nemam vezu u konzulatima kao oni a i mrzi me da se cimam sam. Nije problem da im platim ako je to zaista moguce.

Ta "Agencija" mora krivotvorit dokumente (roditeljske, krsni list....) ako nisi Hrvat niti su tvoji hrvatskog podrijetla. Tj. to se zove kazneno djelo. S obzirom da nisu više burna vremena, država ima kontakte s tijelima koja izdaju te dokumente. A isto tako, ako je riječ o krsnom listu, katolička crkva vodi urednje knjige - znači opet može provjerit. Jedino ako se radi o nekakvom korumpiranom župniku koji radi falsifikate pa je spreman u slučaju provjere izdat uvjerenje da je taj tvoj lažnjak izvoran i istinit - ali to je već onda cijela krimi-operacija, i izlažeš se zakonskim sankcijama.

Sve skupa: ženi se za Hrvaticu, i to ti je to.

Znas kako ovo sto si napisao je moguce da krivotvore krsni list. Jer su mi pominjali da to ide preko krsnog lista.
Jel moze da mi kaze neko sta je krsni list (jel to izvod iz maticne knjige rodjenih). ?

Sasvim je moguće da je pokretač ove teme trol i da nije to za što se predstavlja (tj. osoba koja nema uvjete za hrvatsko državljanstvo i koja razmišlja o počinjenju kaznenog djela.).

Zaista nisam nikakav trol vec se interesujem i na sasvim normalan nacin pitam ono sto sam dobio kao informaciju od agencije. Ukoliko mislis da sam u necemu lose postupio molim te ispravi me.

A šta to u praksi znači možda je najbolje da pitaš nekog Hrvata u Srbiji koji je na taj način postao državljan.

Ok.

Evo sad bih Vam ukratko opisao.

Znaci ja sam broj telefona "advokatske kancelarije" dobio od nekakve prijateljice koja me je uporno ubedjivala da oni 'dele' drzavljanstva. Iako sam ja toj prijateljici barem 100 puta rekao 'ja nemam nikakve veze sa Hrvatskom i nemoguce je da dobijem tako nesto'. Ona mi je na to odgovorila 'ma samo ih pozovi'.

Ok Petak pre podne okrenem ja tu advokatsku kancelariju koja inace nije u Beogradu vec je otprilike na 30 km od Beograda. (Namerno Vam za sada ne otkrivam njihov indetitet "barem ne dok ne postanem Hrvat" :-))).
Evo kako je tekao razgovor:

Ja: Dobar dan
Zena se javlja: Dobar dan, advokatska To...... izvolite
Ja: pa znate kako da Vam kazem meni je ovaj broj telefona dala jedna prijateljica vezano za vadjenje domovnice.
Zena: U redu izvolite
Ja: pa sam mislio da mi kazete pod kojim uslovima se moze dobiti Hrvatska domovnica.
Zena: Znate kako mi smo advokatska kancelarija i pod punomocjem Vam mozemo izvaditi Vasu domovnicu sa kojom vi posle vadite putovnicu i pasos.
Ja: U redu ali ja nemam nikakve veze sa Hrvatskom tj niko mi nije rodjen tamo niti sam ziveo tamo.
Zena: Nema problema u tom slucaju mozemo Vam izvaditi Domovnicu prema nacionalnoj pripadnosti.
Ja: a sta to znaci?
Zena: To znaci da cete nam dati izjavu da se osecate pripadnikom Hrvatskog naroda
Ja: i to je sve?
Zena: Da
Ja: A koliko kosta sve to.
Zena: 400 Evra nase usluge, 500 dinara za punomocje, 500 dinara za nekakvu taksu i jos nesto sitno za nekakvu drugu taksu.
Ja: i to je sve?
Ja: Za koliko se dobija domovnica?
Zena: Cim prodje zakonski rok od 2 meseca dobijate domovnicu.
Ja: i sa time posle vadim putovnicu i pasos
Zena: da rekla sam Vam vec.
Ja: sta mi treba od papira da bih izvadio domovnicu?
Zena: Orginal i kopija Srpskog drzavljanstva, Orginal i kopija Izvoda iz maticne knjige rodjenih, dve kopije pasosa.
Ja: I sa time i novcem dolazim kod Vas?
Ja: Hvala dovidjenja
Zena: dovidjenja

I posle toga sam otisao kod njih u advokatsku da se ja uverim i licno. Odem ja tamo a ono guzva ko da dele nesto besplatno. Znaci ludilo opste broj ljudi ne zna se...raspad. kancelarija 3x3 metra a jedno 30 ljudi. Radi jedna zena i neka devojcica. Dolazim ja tu i pitam "ja reko samo da se raspitam' (a iskreno i cisto da izvidim situaciju).

Dele domovnice sakom i kapom ..znaci video sam licno barem njih 5-6 kako je upravo doslo po domovnicu ali svi oni su uglavnom ili izbegli iz Hrvatske ili tamo rodjeni. Nikoga nisam sreo da bas nema nikoga kao ja a da to zeli.

Ali kad sam ja dosao na red 'rekla mi je u poverenju ej nema problema u ponedeljak donesi dokumenta' i sredicemo ti za 2 meseca 100%. Znaci ne izgledaju mi ko prevaranti. Video sam GOOOMILU predmeta koje kao navodno resavaju.

Posle toga ovo sam ispricao jednoj devojci ...koja mi je odmah rekla alo ocu i ja odmah da si me poveo tamo placam sta treba...a onda se pridodala i njena sestra :))) znaci nas troje u ponedeljak predajemo ..pa cu Vam javiti sta je bilo...
ja sam im rekao ajde prvo ja pa cisto da ne ispadne da bacite pare za bezveze ..a one su rekle ...ma neka ajde prvo mi pa ti posle :)))
tako da predajemo svi troje.

Henry_Kinasky
03.12.2006., 22:03
Ne, to je krstenica.

Vladar, kako u ovim tragicnim trenutcima, dok je Vojvoda na izmaku snage u haaskom kazamatu, kao jedan Zemunac (poznato je koliko su smradikali dobro ucinili u Zemunu) imas ideju da trazis hrvatsko drzavljanstvo ?
I sta ce ti, za 6 meseci doci cemo i mi na belu sengensku listu, a vec sada su vize za neke zemlje dz. a za neke jako jeftine.

Čagalj
03.12.2006., 22:12
Znam par polutana rodjenih u Njemackoj koji su kao djeca bez problema dobili hrvatsku domovnicu. Svi su katolici.
Znaci li to da je u takvim slucajevima vjera odlucujuci faktor?

fante
03.12.2006., 22:15
Ako dopusti da mu izvadimo krv za analizu.:zubo:

Aha,jedno 4,5-5 litara..:D :D

McAucliffe
03.12.2006., 22:15
A kako on planira dobiti Hr dokumente ako nije podrijetlom Hrvat,niti mu je itko iz obitelji Hrvat?
A čak i planira ostati živjeti u srbiji i imati naše dokumente...gdje je nesto zahtjve za stalnim mjestom boravka u RH?

Sweet/Bitter
03.12.2006., 22:18
A kako on planira dobiti Hr dokumente ako nije podrijetlom Hrvat,niti mu je itko iz obitelji Hrvat?
A čak i planira ostati živjeti u srbiji i imati naše dokumente...gdje je nesto zahtjve za stalnim mjestom boravka u RH?

:misli:
On je trebao temu postaviti u Malim oglasima s nazivom Tražim curu za udaju - uvjet posjedovanje Domovnice

:zubo:

vladar
03.12.2006., 22:18
Ne, to je krstenica.

Vladar, kako u ovim tragicnim trenutcima, dok je Vojvoda na izmaku snage u haaskom kazamatu, kao jedan Zemunac (poznato je koliko su smradikali dobro ucinili u Zemunu) imas ideju da trazis hrvatsko drzavljanstvo ?
I sta ce ti, za 6 meseci doci cemo i mi na belu sengensku listu, a vec sada su vize za neke zemlje dz. a za neke jako jeftine.

ma docicemo mi na belu sengen listu ali malo sutra....mozda 2015 godine

vladar
03.12.2006., 22:19
:misli:
On je trebao temu postaviti u Malim oglasima s nazivom Tražim curu za udaju - uvjet posjedovanje Domovnice

:zubo:

obicno cure mene jure ali ...vidis nisam razmisljao .. :-) a i ceka se 3 god sto je mnogo u mojim uslovima.

Henry_Kinasky
03.12.2006., 22:24
ma docicemo mi na belu sengen listu ali malo sutra....mozda 2015 godine

Pajdomane, sta ce ti hr drzavljanstvo ?
Da mozes da putujes bez vize ?
U jebote, jak problem izvaditi vizu, brzo se zavrsava posao nikakav problem.
Zbog posla ? Mozes da drzis lokal na Jadranu bez drzavljanstva.
Jel si rodjen u SR Hrvatskoj ? nisi
Jel si Hrvat ? nisi
Jel si bio clan HOS-a ili ZNG-a ? nisi

Istripovao si se gadno ti izgleda.

the edge
03.12.2006., 22:28
Nešto mi govori da će ta advokatura brzo u crnu hroniku..

Čagalj
03.12.2006., 22:31
Vladar, ako je istina sta si napisao onda se iskreno nadam da ne vjerujes da postoji mogucnost da bi se tu o cistoj stvari radilo.

Henry_Kinasky
03.12.2006., 22:34
vladar jel si oglas za izdavanje hr drzavljanstva video u ``Halo Oglasima`` ?
To je neka prevara tipa sredivanja boravisnih green carda u USA, boravisnih viza u Italiji...
A bila je letos aktivna i ``agencija`` koja je izdavala HR automobilske registracije za turiste iz Srbije.

revolution
03.12.2006., 22:40
A bila je letos aktivna i ``agencija`` koja je izdavala HR automobilske registracije za turiste iz Srbije.:rofl: e baš sam to htjela napisat..

ali, svejedno, rasprava o stjecanju hrvatskog državljanstva - kakvo god ono bilo, nije zaslužilo ovakvu kafansku razinu

zelenbrijeg
03.12.2006., 22:40
Nešto mi govori da će ta advokatura brzo u crnu hroniku..

Ma hajde!? :cerek:

Vladar - ta ti priča o tom "advokatskom birou" smrdi do neba. To ne može bit po zakonu, i to znaš. Ostalo je na tebi.

zelenbrijeg
03.12.2006., 22:42
:rofl: e baš sam to htjela napisat..

ali, svejedno, rasprava o stjecanju hrvatskog državljanstva - kakvo god ono bilo, nije zaslužilo ovakvu kafansku razinu

Ok - može onda birtija preko puta? :zubo:

Kruška
03.12.2006., 22:42
Teško..

Inače ako bi bija Hrvat, zaokružiš slovo "i", pa onda doneseš svjedodžbu.. recimo rodni list (iz doba SFRJ) di je napisano koje si nacionalnosti.. ili dokument o stjecanju trenutnog državljanstva (obično bi ti moralo u takvom dokumentu pisati "do sad bio državljan SR Hrvatske")..
Sve se to ovjeri kod javnog bilježnika, odneseš na veleposlanstvo.. doneseš novac.. i čekaš pozitivan odgovor (nekoliko tjedana). :kava:

revolution
03.12.2006., 22:47
(obično bi ti moralo u takvom dokumentu pisati "do sad bio državljan SR Hrvatske")..
:kava: yeah yeah..isto ko i tebi:rofl:

Kruška
03.12.2006., 22:52
yeah yeah..isto ko i tebi:rofl:

?

Želiš presliku?

VeronikaN
03.12.2006., 22:53

Kako da nema,ima,oženi hrvaticu..........
po bračnom statusu može se dobiti državljanstvo nakon određenog vremena.

revolution
03.12.2006., 22:56
?

Želiš presliku?mislim, jesi ti čitao uvodni post i još par od pokretača:D

daj gibaj:rolleyes:

Kruška
03.12.2006., 23:00
Nisam baš, priznajem.

A nekako mi se čini kako bi ovo mogao biti klon od tvog omiljenog forumaša :zubo:

vladar
03.12.2006., 23:12
Znate sto ja cu u ponedeljak probati pa cemo cekati 2 meseca. Nadam se da ce tema biti aktivna i ako dobijem drzavljanstvo znacete svi ovde.

revolution
03.12.2006., 23:13
Znate sto ja cu u ponedeljak probati pa cemo cekati 2 meseca. Nadam se da ce tema biti aktivna i ako dobijem drzavljanstvo znacete svi ovde.samo daj:rofl:

Henry_Kinasky
03.12.2006., 23:14
vladar, ne zajebavaj masu ovde.
Satro Binsr:rofl: :rofl: sve je smesno.

miloshz
03.12.2006., 23:18
te agencije znam da su izradile i ljude koji su stvarno imali pravo na HR drzavljanstvo.

Ante
04.12.2006., 01:10
Pozdrav,

Hvala na odgovorima.
Moze, ja sam moju domovnicu dobio tijekom rata i sa prebivalistem u Zagrebu (iako sam dosao iz Novog Sada) ali nekoliko mojih dobrih prijatelja iz Subotice su dobili domovnice i ako im je prebivaliste u Subotici i drzavljani su S i CG (sada nepostojece).

miloshz
04.12.2006., 01:23
u vojvodini je to uvek islo puno lakse... posebno preko konzulata u SU.

vladar
04.12.2006., 12:32
Evo ovako.

Danas sam bio i predao sam papire za domovnicu.
Kupili smo tri domovnice :-) dve devojke i ja.

Eto pa cu Vas obavestiti kako je to proslo i kako napreduje.

California
04.12.2006., 17:37
Oprosti, ali na temelju čega bi ti trebao dobiti državljanstvo???
Na lijepe oči...? :p

vladar
04.12.2006., 17:43
Na osnovu Krsnog lista. Vade mi Krsni list (sta god to bilo) pa onda tako.

Jel zna neko kako se dobija i da mi kaze nesto vise o krsnom listu?

miloshz
04.12.2006., 17:50
to ti je isto shto i krshtenica koju izdaje SPC, samo ovo izdaje katolichka crkva... ne znam mozhe li na tu foru. prije su u subotici u konzulatu dobijali tako.

nego... cena od 400EUR je previse mala... HR pasos [legalan] u srbiji i rusiji rade za desetak puta vece sume. pa bugarski je oko 1800-2500... iako ce u EU za koju nedelju, nije ni blizu hrvatskom... njima jos treba viza za UK.

periodičar
04.12.2006., 17:54
Kako netko može dobiti hrvatsko državljanstvo a nije hrvat ni ne živi u hrvatskoj?Nije mi to jasno: Šta onds da ja tražim madagaskarsko državljanstvo mogao bih ga dobiti? E da vladar, sa državljanstvom nećeš postati hrvat. Ostat ćeš srbin,ali državljanin hrvatske.

vladar
04.12.2006., 17:58
to ti je isto shto i krshtenica koju izdaje SPC, samo ovo izdaje katolichka crkva... ne znam mozhe li na tu foru. prije su u subotici u konzulatu dobijali tako.

nego... cena od 400EUR je previse mala... HR pasos [legalan] u srbiji i rusiji rade za desetak puta vece sume. pa bugarski je oko 1800-2500... iako ce u EU za koju nedelju, nije ni blizu hrvatskom... njima jos treba viza za UK.

Pa ja nikad nisam sreo nekoga da moze da "sredi" drzavljanstvo zato sam se i iznenadio. da ne kazem zapanjio.

ALi ovde mi oni vade nekakav krsni list i onda na osnovu toga mi vade domovnicu.

vladar
04.12.2006., 17:59
Kako netko može dobiti hrvatsko državljanstvo a nije hrvat ni ne živi u hrvatskoj?Nije mi to jasno: Šta onds da ja tražim madagaskarsko državljanstvo mogao bih ga dobiti? E da vladar, sa državljanstvom nećeš postati hrvat. Ostat ćeš srbin,ali državljanin hrvatske.

Boli me uvo bitno je da ja imam papire :-)))) a ti zovi posle to kako hoces

Jel ima neki sajt ili neki URL gde ima vise informacija o krsnom listu evo googlam vec pola sata ali slabo.

miloshz
04.12.2006., 18:01
da... tako i meni pise. doduse, ja sam HR drzavljanstvo dobio jer sam iz HR.

periodichar... ma, to ide malo na foru korumpiranih svestenika u crkvi, korumpiranih ljudi u vladi i nadje se po neka rupa u zakonu. cak i mnogo jace drzave nego hrvatska daju drzavljanstvo tako. rusi su na tu foru masovno uzimali nemacko i izraelsko.

u prolazu
04.12.2006., 18:05
Znate sto ja cu u ponedeljak probati pa cemo cekati 2 meseca. Nadam se da ce tema biti aktivna i ako dobijem drzavljanstvo znacete svi ovde.
Samo nemoj slucajno dati neku lovu..

vladar
04.12.2006., 18:13
kasno sad :-)

ali mislim da je 99% sigurno posto su danas podelili 50 domovnica.

u prolazu
04.12.2006., 18:24

ali mislim da je 99% sigurno posto su danas podelili 50 domovnica.Ok, ako te tko pita u ambasadi reci da si Hrvat, naime krsni list sluzi zbog toga.

Nisam bas siguran koliko duboko provjeravaju ali navodno da postoji oko 8,5 milijuna hrvatskih putovnica...pa pretpostavljam da im nije toliko bitno.

Malo sam proucio zakon o drzavljanstvu...nejasan je:
Članak 16. Pripadnik hrvatskog naroda koji nema prebivalište u Republici Hrvatskoj, može steći hrvatsko državljanstvo ako udovoljava pretpostavkams iz članka 8. stavka 1. točaka 4. i 5. ovoga zakona i dade pisanu izjavu da se smatra hrvatskim državljaninom

A članak 8./4,5 jeste:
4. da poznaje hrvatski jezik i latinično pismo;
5. Da se iz njegova ponašanja može zaključiti da poštuje pravni poredak i običaje u Republici Hrvatskoj i da prihvaća hrvatsku kulturu.

Drugim rijecima ti trazis drzavljanstvo na osnovu pripadnosti hrvatskom narodu sto je svakako nejasan pojam a krstenica sluzi vise kao birokratska barijera nego kao dokaz...buduci da se pripadnost nekom narodu ubiti nemoze dokazati....nemoj slucajno to zaboraviti i negdje zaokruziti krivu kucicu.

vladar
04.12.2006., 18:47
pa to oni rade umesto mene znaci ta advokatska kancelarija. Ja sam im dao punomocje da to urade umesto mene.

Znaci vidis ipak ima mogucnosti da se dobije Hrvatsko drzavljanstvo na lijepe oci ;-)

Samo je pitanje sta je to "na osnovu pripadnosti hrvatskom narodu"?

ako je samo to isuvise je lako ;-)

osamnaestica
04.12.2006., 18:48

ali mislim da je 99% sigurno posto su danas podelili 50 domovnica.

Aha...i 77 pokaznih za ZET i 94 avionske karte za New York:lol:

u prolazu
04.12.2006., 18:54
pa to oni rade umesto mene znaci ta advokatska kancelarija. Ja sam im dao punomocje da to urade umesto mene.

Znaci vidis ipak ima mogucnosti da se dobije Hrvatsko drzavljanstvo na lijepe oci ;-)

U teoriji to znaci da ako se izjasnis kao Hrvat i dobijes drzavljanstvo....cak i ta krstenica pravno ne znaci nista jer je ona samo dokaz tvoje pripadnosti Katolickoj crkvi...ne i hrvatskom narodu.
Ali nemoj zaboraviti da ta stavka takodjer daje za pravo da te odbiju bez nekog posebnog obrazlozenja.

Tako da se na kraju sve svodi na korumpiranog sluzbenika u ambasadi koji dijeli lovu sa tvojom kancelarijom....da si ti sam otisao u ambasadu sa krsnim listom i rekao...gle ja sam Hrvat, mogu li dobiti domovnicu? bio bi odbijen.

vladar
04.12.2006., 18:55
mislim da su mi oni jedno 10x naglasili da je sve 100% legalno i po Zakonu.

osamnaestica
04.12.2006., 18:55
Osim toga, ovo o čemu slini ovaj debil provokator spada u jedno od većih kaznenih djela. Zato bi bilo dobro da se provjeri istinitost njegovih navoda da se "preko privatnog odvjetničkog ureda" u Srbiji izrađuju falsificirane hrvatske domovnice za 400 Eura. Pa kom opanci, kom obojci...
Toliko.

Jimmy711
04.12.2006., 19:01
Ne znam, čitao sam da svaki međunarodni kriminalac koji drži do sebe ima hrvatsku putovnicu, legalnu ili ilegalnu, svejedno.

u prolazu
04.12.2006., 19:28
Osim toga, ovo o čemu slini ovaj debil provokator spada u jedno od većih kaznenih djela. Zato bi bilo dobro da se provjeri istinitost njegovih navoda da se "preko privatnog odvjetničkog ureda" u Srbiji izrađuju falsificirane hrvatske putovnice za 400 Eura. Pa kom opanci, kom obojci...
Toliko.
Mislim da tu nije rijec o falsifikatima vec o puno ozbiljnijoj stvari.

Inace poznat je slucaj mostarskog kontigenta putovnica koji je zavrsio u rukama raznih "miroljubivih bliskoistocnih hrvata"...a zbog cega su nam Britanci i uveli vize prije par godina. ( mada su nasi politicari uporno kenjali o englesko-francusko-srpskoj zavjeri )

Da mi ovaj vladar nije simpatican momak dosao bih u napast da cijeli thread posaljem u uskok.

einfach
04.12.2006., 19:31
mislim da su mi oni jedno 10x naglasili da je sve 100% legalno i po Zakonu.

tu ces popusiti sigurno 400 ojra..ali, ja ti znam sigurnu adresu..javi se kad skupis nesto ojra generalu Rojsu...reci samo da si poznavao onog zemunca pajdu mu iz dojclanda...

California
04.12.2006., 19:31
i ja. hahahaha

vladar
04.12.2006., 19:34
Nema razloga slati temu u uskok jer polemisemo na fin nacin jel li to moguce ili ne.

u prolazu
04.12.2006., 19:36
Nema razloga slati temu u uskok jer polemisemo na fin nacin jel li to moguce ili ne.
USKOK je inace ured za suzbijanje organiziranog kriminala.:D

osamnaestica
04.12.2006., 19:36

Inace poznat je slucaj mostarskog kontigenta putovnica koji je zavrsio u rukama raznih "miroljubivih bliskoistocnih hrvata"...a zbog cega su nam Britanci i uveli vize prije par godina. ( mada su nasi politicari uporno kenjali o englesko-francusko-srpskoj zavjeri )

Da mi ovaj vladar nije simpatican momak dosao bih u napast da cijeli thread posaljem u uskok.

Mostarski slučaj je uglavnom riješen. Ovaj će se rješavat. A to što ti je Vladar simpatičan, nosi si ga kući. Pazi, čovjek dođe na hrvatski forum i kenja da se u
Srbiji izrađuju Domovnice za 400 Eura na neviđeno, na lijepe oči! Ej!! I ON tvrdi da je naručio tri, za sebe i još dvije pičke i nikome ništa?:eek:
Pa možemo se mi ovdje zajebavat i ganjat i vrijeđat, ali ovo je KAZNENO djelo!

Henry_Kinasky
04.12.2006., 19:40

Ti nisi iz Beograda.
Ne zajabavaj ovaj fin narod ovde sa tim idiotskim pricama, i jos idiotskijim smajlicima.

u prolazu
04.12.2006., 19:52
Mostarski slučaj je uglavnom riješen. Ovaj će se rješavat. A to što ti je Vladar simpatičan, nosi si ga kući. Pazi, čovjek dođe na hrvatski forum i kenja da se u
Srbiji izrađuju Domovnice za 400 Eura na neviđeno, na lijepe oči! Ej!! I ON tvrdi da je naručio tri, za sebe i još dvije pičke i nikome ništa?:eek:
Pa možemo se mi ovdje zajebavat i ganjat i vrijeđat, ali ovo je KAZNENO djelo!Naravski da je kazneno djelo...ali neznam sto se cudis.
Hrvatska drzava je dosta kako da kazem....liberalnih stavova kada je rijec o drzavljanstvima. ( mislim da svaki ljevicar svrsava na pojam liberalni stavovi ):zubo:

Poznat je slucaj kada je jedan saborski zastupnik zatrazio podatak o broju Hrvatskih drzavljana na sto mu je odgovoreno da taj broj nije poznat, taj isti se poslije vratio sa podacima o tocnom broju krava i ovaca i upitao kako je moguce da on moze dobiti podatke o broju ovaca u Hrvatskoj a ne moze o broju drzavljana. Inace...broj izdanih putovnica se procjenjuje na ukupno preko 8 miljuna.

Gle, ovakvo stanje ce trajati dok god razne ambasade u sumnjivim drzavama sa jos sumnjivijim kadrovima budu smjeli izdavati drzavljanstva....najednostavnije rijesenje za sprijecavanje zloupotreba jeste da se trazenje drzavljanstva po odredjenim tockama dozvoli iskljucivo u MUP-u u Zagrebu.

osamnaestica
04.12.2006., 19:59
Hoćeš reči da Vladan ne zaslužuje ili trajni ban, ili policijsku istragu?:eek:

Nek se sam očituje.

Rules
04.12.2006., 20:01

Pa da ne zivis u zabludi:

Svojevremeno sef UNTAES zone general J.Klein je inzistirao da se po najkrace mogucem postupku hrvatski dokumenti (domovnica, putovnica i osobna karta) izdaju Srbina povratnicima, sto je pod uzasnim pritiskom Europe i napravljeno. I tada Srbi-povratnici sa hrvatskim putovnicama putuju u Veliku Britaniju i odmah po dolasku traze azil ! Kad ih se na taj nacin tamo nakupilo oko 7-8.000Englezi (tocnije J.Straw, tadasnji ministar unutrasnjih polsova) donosi odluku da se Hrvatskoj uvedu vize. Sva diplomatska nastojanja da do uvodjenja viza ne dodje, nisu urodila plodom i tako su nam upravo oni koji su najvise inzistirali na povratku Srba, radi tih istih Srba uveli vize Hrvatskoj ! Uostalom da li znas ijednog Hrvata koji je zatrazio azil u Engleskoj ? Dakle vize smo dobili radi Srba sa hrvatskim putovnicama, kuzis !
A sto se tice tzv. "mostarskog kontigenta" taj postoji i postojao je samo u nekim novinama koje su koristile i koriste svaki moguci nacin da naskode i popljuju HDZ, pa bilo o cemu se radilo. No, u konzulatu RH u Mostaru se nikada nisu nalazile bianco putovnice, a i da kojim slucajem i jesu ne bi se mogle izradjivati, jer u Mostaru nisu raspolagali potrebnom tehnikom. Konzulat u Mostaru je upucivao zahtjeve za putovnicom Ministarstvu vanjskih poslova RH, koje ih takodjer nije izradjivalo nego slalo u Ministarstvo unutarnjih polsova koje je te putovnice izradjivalo u centrali (ne u policijskim upravama) i izradjene putovnice vracalo u Mostar preko Ministarstva vanjskih polsova !
Ali ova prica i slijed dogadjaja sa izdavanjem putovnica a sto je istinito nije zanimljivo i temeljem toga se ne mogu iskonstruirati monstruozni HDZ zlocini i zlocinci u ama bas svih podrucjima ! Ipak svojevremeno se vrlo diskretno u nekim novinama pojavila i istina o tim putovnicama i sluzbene izjave iz MUP-a, ali eto nije se nista dogodilo, jos i dlje vlada fama o "mostarskom kontigentu" (kako to dobro zvuci, stvarno su neki novinari maheri demagogije, a ustavri su najobicnija smeca !)

u prolazu
04.12.2006., 20:02
Hoćeš reči da Vladan ne zaslužuje ili trajni ban, ili policijsku istragu?:eek:

Nek se sam očituje.Pa nebih usmjerio istragu na Vladana vec na sluzbenike nase ambasade koji dijele lovu sa onim njegovim odvjetnikom.

Vladan samo hoce putovnicu da moze putovati svijetom....proganjati njega ti dodje kao da umjesto dilera proganjas narkomane.

u prolazu
04.12.2006., 20:05
Pa da ne zivis u zabludi:

Svojevremeno sef UNTAES zone general J.Klein je inzistirao da se po najkrace mogucem postupku hrvatski dokumenti (domovnica, putovnica i osobna karta) izdaju Srbina povratnicima, sto je pod uzasnim pritiskom Europe i napravljeno. I tada Srbi-povratnici sa hrvatskim putovnicama putuju u Veliku Britaniju i odmah po dolasku traze azil ! Kad ih se na taj nacin tamo nakupilo oko 7-8.000Englezi (tocnije J.Straw, tadasnji ministar unutrasnjih polsova) donosi odluku da se Hrvatskoj uvedu vize. Sva diplomatska nastojanja da do uvodjenja viza ne dodje, nisu urodila plodom i tako su nam upravo oni koji su najvise inzistirali na povratku Srba, radi tih istih Srba uveli vize Hrvatskoj ! Ja sam takodjer cuo tu pricu, to je sluzbena verzija...ali sam isto tako po forumskim kuloarima cuo pricu kako je pravi razlog uvodjenja viza bilo pronalazenje hr. putovnica kod svake bliskoistocne barabe.

Inace, ja osobno nebih ulazio u politicke igre oko putovnica....ali da nam je putovnica medju top 5 najtrazenijih u svjetskom kriminalnom miljeu...to je cinjenica...i to se treba rijesiti...jer ako propusnost postane malo ozbiljnija moglo bi nam se dogoditi isto sto i srpskoj putovnici...tj. da postane obican wc papir.

osamnaestica
04.12.2006., 20:13
Pa nebih usmjerio istragu na Vladana vec na sluzbenike nase ambasade koji dijele lovu sa onim njegovim odvjetnikom.

Vladan samo hoce putovnicu da moze putovati svijetom....proganjati njega ti dodje kao da umjesto dilera proganjas narkomane.

Eto, dat ću si truda da provjerim i istražim Vladareve istinite navode da
se u Srbiji, preko službe Ambasade RH, prodavaju domovnice za 400 Eura
na lijepe oči.:)
A isto tako...ups. Moderatori valjda znaju što sam htio reči.:cool:

Henry_Kinasky
04.12.2006., 20:17
Sta ste se isprimali.
Decko prica price za malu decu, kakva prodaja pasosa, kakvi bakraci.
Ne znam sa kojim ciljem je postavio topic, ali cinjenica je da nije normalan.
Izleteo se par puta sa ijekavicom mucenik.

u prolazu
04.12.2006., 20:23
Hajde provjeri....kladim se da neces naci nista nelegalno.

btw. Vladan ne dobiva domovnicu na lijepe oci vec kao pripadnik hrvatskog naroda...barem sam ga ja tako shvatio!

zelenbrijeg
04.12.2006., 20:23

S obzirom da su u tom birou takvi maheri - sasvim je moguće da oni svi već imaju domovnice i putovnice i da su došli dić lovu u Srbiju. A kad dignu lovu - fino ključ u bravu, lovu na račun - pa u Hrvatsku. A vi naivčine da poljubite vrata, olakšani za par sto eura... :zubo:

Ja ti velim da smrdi. Pa ak imaš viška novca za eksperiment - ti hajde. :)

zelenbrijeg
04.12.2006., 20:25
Moze, ja sam moju domovnicu dobio tijekom rata i sa prebivalistem u Zagrebu (iako sam dosao iz Novog Sada) ali nekoliko mojih dobrih prijatelja iz Subotice su dobili domovnice i ako im je prebivaliste u Subotici i drzavljani su S i CG (sada nepostojece).

Ante - sudeć po tvom internetskom imenu - ti si Hrvat, Bunjevac ili taki neki. A vas Hrvatska gleda kao hrvatsku manjinu. I vi to možete dokazat. Vladarov slučaj je malo "specifičniji" i iziskuje određeno "friziranje", da ne kažem "šišanje". :zubo:

osamnaestica
04.12.2006., 20:34
Hajde provjeri....kladim se da neces naci nista nelegalno.

btw. Vladan ne dobiva domovnicu na lijepe oci vec kao pripadnik hrvatskog naroda...barem sam ga ja tako shvatio!

Ovo je Vladareva prva rečenica na ovom topicu:

"Pozdrav,

Danas sam od jedne agencije u Srbiji cuo da postoji mogucnost da se izvadi Hrvatska Domovnica. Ja nisam rodjen u Hrvatskoj niti imam koga rodjenog tamo."

Dakle?

zelenbrijeg
04.12.2006., 20:37
Na osnovu Krsnog lista. Vade mi Krsni list (sta god to bilo) pa onda tako.

Jel zna neko kako se dobija i da mi kaze nesto vise o krsnom listu?

Pa rekao sam ti već da ti je to jedina moguća fora (osim ženidbe ili "posebnog državnog interesa) u tvom slučaju.

Krsni list - krštenica je dokument koji ja podignem u župnom dvoru gdje sam kršten - odem tamo, i župnik ili časna sestra pronađu me u svojoj evidenciji - i izdaju krštenicu. Krštenica je u religijskom smislu određeni pandan rodnom listu - to je dokument koji potrvrđuje tvoje primanje u katoličku vjeru i sve ostalo što te čini kršćaninom.

S obzirom na specifičnosti naših sredina - katoličke crkve u drugim zemljama (BIH, Vojvodina...) postale su jedan od načina na koji se dokazuje povezanost s etnikumom - to su hrvatske katoličke crkve. To je malo "nedefinirana" zona. U svakom slučaju, Hrvatska s njima surađuje u utvrđivanje etničke pripadnosti osobe.

Kao što ti rekoh - društvo je našlo nekog svećenika koji će falsificirati, ili je jednostavno odlučilo samo falsificirati krštenice. Što to znači?

Ako ti zaista misle izdati te dokumente a ne samo pokrasti vas - dobit ćeš domovnicu na osnovi lažnog dokumenta. A možda i lažnu domovnicu.

Istinitost domovnice provjeravaš u hrvatskim institucijama. Tj. kad ju dobiješ, probaš istu još jednom ishoditi od ustanove koja je na tu tvoju prvu domovnicu stavljena kao ustanova izdavanja. Ako si zaista unešen u knjigu državljana, dobivaš ju bez problema. A ako nisi - ta "domovnica" koju si dobio je vrijedna koliko i wc-papir. Isto vrijedi i za krštenicu. Provjerljivo u župnom dvoru koji je kakti "izdavatelj". Sve skupa, možeš završit u zatvoru već prilikom pokušaja vađenja putovnice ili osobne iskaznice (lične karte) na osnovi lažne domovnice - jer se svi podaci provjeravaju.

Smrdi smrdi - užasno smrdi. Eto ti. Pa ti vidi.

Čagalj
04.12.2006., 20:49
tu ces popusiti sigurno 400 ojra..ali, ja ti znam sigurnu adresu..javi se kad skupis nesto ojra generalu Rojsu...reci samo da si poznavao onog zemunca pajdu mu iz dojclanda...

Ah, sad se sjecam. Negdje sam citao da je bas taj Rojs Stanku Suboticu sredio papire. :rofl:

u prolazu
04.12.2006., 20:58
Ovo je Vladareva prva rečenica na ovom topicu:

"Pozdrav,

Danas sam od jedne agencije u Srbiji cuo da postoji mogucnost da se izvadi Hrvatska Domovnica. Ja nisam rodjen u Hrvatskoj niti imam koga rodjenog tamo."

Dakle?Osnova po kojoj Vladar trazi dobivanje domovnice nije rodjenje u Hrvatskoj niti rodbina u Hrvatskoj vec pripadnost Hrvatskom narodu a koju Vladan uredno ispunjava...ima cak i potvrdu od svecenika.:rofl:

Osim toga momcina zivi u Zemunu...da je pravde svi bi tamo imali Hr. drzavljanstvo!

Henry_Kinasky
04.12.2006., 21:07
:

Osim toga momcina zivi u Zemunu...da je pravde svi bi tamo imali Hr. drzavljanstvo!

Istina, zelju za tim potvrduje i politicka opredeljenost vecine Zemunaca, svi su ponosni sledbenici Vjekoslava Seselja.

zelenbrijeg
04.12.2006., 21:26
Istina, zelju za tim potvrduje i politicka opredeljenost vecine Zemunaca, svi su ponosni sledbenici Vjekoslava Seselja.

Mi smo Vjekini, Vjeko je naš!!! :lux:

u prolazu
04.12.2006., 21:29
Pa svi znamo da su Seselji stare ustase!

Henry_Kinasky
04.12.2006., 21:31

Sve su bili Seselji.

`41 -`45 okorele hercegovacke ustase.

`46 -`89 pandurske drukare i udbasi

`90 - vel`ki cetnici.

Seselji :s :s

vladar
05.12.2006., 01:11
Ti nisi iz Beograda.
Ne zajabavaj ovaj fin narod ovde sa tim idiotskim pricama, i jos idiotskijim smajlicima.

jesam oces da me nazoves?

vladar
05.12.2006., 01:11

slazem se.

miloshz
05.12.2006., 02:19
te varijante postoje i u beogradu i moskvi, ali ono sto znam jeste da je desetak puta skuplje nego sto vladar kaze.

uostalom, mnogo sredjenije zemlje od HR imaju to... samo je skuplje i nije svakom dostupno.

vladar
05.12.2006., 12:33

e prvo daj sacekaj da ja dobijem :-)))) a drugo ...nije preko sluzbene Amabasade RH ja to nisam nikada ni rekao.

vladar
05.12.2006., 12:34
Sta ste se isprimali.
Decko prica price za malu decu, kakva prodaja pasosa, kakvi bakraci.
Ne znam sa kojim ciljem je postavio topic, ali cinjenica je da nije normalan.
Izleteo se par puta sa ijekavicom mucenik.

Dobro ako dobijem domovnicu skeniracu (bez podataka) pa cu vam je okaciti na videlo a ijekavicu namerno potenciram radi vas ...:-) ali mi neide

Henry_Kinasky
05.12.2006., 12:37
Dobro ako dobijem domovnicu skeniracu (bez podataka) pa cu vam je okaciti na videlo a ijekavicu namerno potenciram radi vas ...:-) ali mi neide

Kojih nas ludaku ?

Pazi da zvanicne vlasti u opstini Zemun ne saznaju da imas nameru da postanes Hrvat, iako su Ljuba Zemunac, Dragan Mance, ili Tudjmanova cerka bez problema ziveli, pa cak i sam nekadasnji predsednik opstine, koji je postao cetnik.

vladar
05.12.2006., 12:37
Pa rekao sam ti već da ti je to jedina moguća fora (osim ženidbe ili "posebnog državnog interesa) u tvom slučaju.

Krsni list - krštenica je dokument koji ja podignem u župnom dvoru gdje sam kršten - odem tamo, i župnik ili časna sestra pronađu me u svojoj evidenciji - i izdaju krštenicu. Krštenica je u religijskom smislu određeni pandan rodnom listu - to je dokument koji potrvrđuje tvoje primanje u katoličku vjeru i sve ostalo što te čini kršćaninom.

S obzirom na specifičnosti naših sredina - katoličke crkve u drugim zemljama (BIH, Vojvodina...) postale su jedan od načina na koji se dokazuje povezanost s etnikumom - to su hrvatske katoličke crkve. To je malo "nedefinirana" zona. U svakom slučaju, Hrvatska s njima surađuje u utvrđivanje etničke pripadnosti osobe.

Kao što ti rekoh - društvo je našlo nekog svećenika koji će falsificirati, ili je jednostavno odlučilo samo falsificirati krštenice. Što to znači?

Ako ti zaista misle izdati te dokumente a ne samo pokrasti vas - dobit ćeš domovnicu na osnovi lažnog dokumenta. A možda i lažnu domovnicu.

Istinitost domovnice provjeravaš u hrvatskim institucijama. Tj. kad ju dobiješ, probaš istu još jednom ishoditi od ustanove koja je na tu tvoju prvu domovnicu stavljena kao ustanova izdavanja. Ako si zaista unešen u knjigu državljana, dobivaš ju bez problema. A ako nisi - ta "domovnica" koju si dobio je vrijedna koliko i wc-papir. Isto vrijedi i za krštenicu. Provjerljivo u župnom dvoru koji je kakti "izdavatelj". Sve skupa, možeš završit u zatvoru već prilikom pokušaja vađenja putovnice ili osobne iskaznice (lične karte) na osnovi lažne domovnice - jer se svi podaci provjeravaju.

Smrdi smrdi - užasno smrdi. Eto ti. Pa ti vidi.

Da vidis. Kad dobijem domovnicu izvrsicu proveru da li sam upisan u knjigu drzavljana.

g2sl
05.12.2006., 13:53
zašto stanovnici Srijema i Zemuna ne bi dobili domovnicu?
to jesu Hrvati i Zemun je bio hrvatski grad
Nisu ništa bolji ili lošiji Hrvati od onih iz BiH

vladar
05.12.2006., 13:55
Zvao sam ih danas ponovo i pitao sam 'jel moze nesto da se ubrza postupak' platio bih oni su mi rekli ...ne moze mora da prodje Zakonski rok od 2 meseca.

Lucky Jim
05.12.2006., 14:34
zašto stanovnici Srijema i Zemuna ne bi dobili domovnicu?
to jesu Hrvati i Zemun je bio hrvatski grad
Nisu ništa bolji ili lošiji Hrvati od onih iz BiH

Ah, evo jednog od onih zbog kojih sam rekao da je 'vladar' vrlo vjerojatno trol koji želi izazvati našu lijepu mržnju prema "Bosancima i Hercegovcima koji se predstavljaju Hrvatima".

A reci zeko, stvarno - ovi iz Srijema i iz Zemuna su za tebe Hrvati (mislim na 'prave', katolike, ne ovo što ti ironiziraš) ili 'Srbi katolici' (kao što su to 'bosanski i hercegovački katolici'?)

g2sl
05.12.2006., 14:47
A reci zeko, stvarno - ovi iz Srijema i iz Zemuna su za tebe Hrvati (mislim na 'prave', katolike, ne ovo što ti ironiziraš) ili 'Srbi katolici' (kao što su to 'bosanski i hercegovački katolici'?)

poznato je da u Srijemu postoje Hrvati katolici, a i Zemun je bio u Austrougarskoj i naseljavan je i Hrvatima
Po čemu su gangaški Hrvati veći Hrvati od tih Hrvata?

Lucky Jim
05.12.2006., 14:52
poznato je da u Srijemu postoje Hrvati katolici, a i Zemun je bio u Austrougarskoj i naseljavan je i Hrvatima
Po čemu su gangaški Hrvati veći Hrvati od tih Hrvata?
A tko je govorio da su Hercegovci 'veći Hrvati' od srijemskih Hrvata???

Daklem, tvoje je tumačenje da su srijemski Hrvati uistinu Hrvati jer ih je tamo naselila Austrougarska, a BH 'tkzv. Hrvati' to nisu jer ih se nije naselilo sa teritorija avnojske Hrvatske???

g2sl
05.12.2006., 14:57
A tko je govorio da su Hercegovci 'veći Hrvati' od srijemskih Hrvata???

Daklem, tvoje je tumačenje da su srijemski Hrvati uistinu Hrvati jer ih je tamo naselila Austrougarska, a BH 'tkzv. Hrvati' to nisu jer ih se nije naselilo sa teritorija avnojske Hrvatske???

Ne, moja je tvrdnja da bi ljudi iz Hercegovine i Srijema trebali imati jednake uvjete za dobivanje domovnice
Ili oni iz Australije

Lucky Jim
05.12.2006., 15:02
Ne, moja je tvrdnja da bi ljudi iz Hercegovine i Srijema trebali imati jednake uvjete za dobivanje domovnice
Ili oni iz Australije
Da? A imaš informacije da nemaju?

u prolazu
05.12.2006., 15:03
Ili oni iz AustralijePa i imaju.

revolution
05.12.2006., 15:04
Da? A imaš informacije da nemaju?ili je možda pravilnije pitat - imaju li jednak interes - za mogućnost dobivanja iste:cool:

u prolazu
05.12.2006., 15:10
ili je možda pravilnije pitat - imaju li jednak interes - za mogućnost dobivanja iste:cool:Mislim da interesi ovise o pojedincima.

revolution
05.12.2006., 15:16
Mislim da interesi ovise o pojedincima.pa svakako.

i netko tko -recimo nema planove doć živjet u Hr, iz n-razloga, a živi npr u bačkom šoru nekom, još ga povremeno jebu jel govori hrvatski šokački bunjevački i šta je, mislim da je njemu pomisao na hrvatsku domovnicu zadnja stvar na svijetu

osim kad ga se podsjeća prek tv emisija za manjine:rofl:

a opet, i kad taj netko, iz bilo kojeg razloga, put nanese na život u Hr, zna se desit raznijeh poteškoća za dobivanje dotičnog dokumenta

znam ženu koju su zajebavali (i verbalno provocirali) (inače je mađarsko hrvatska kombinacija iz mjestašca kraj NS) jer joj je u rodnom listu pisalo ime oca ĐORĐE:D

promptno je izvoljevala predočit te krsne listove vadit i ne znam kaj još

kome se to iz BiH desilo? ever??;)

revolution
05.12.2006., 15:19
hoću reći, velebom idejom humanog preseljenja :s :s :D :rofl: preočito je da se BiH hrvatski korpus željelo daleko više motivirati na ..priključenje matici

;)

g2sl
05.12.2006., 15:21
Da? A imaš informacije da nemaju?

Ne znam, znam da puno više hercegovačkih Hrvata uzima hrvatsko državljanstvo nego srijemskih
Moralo bi se vidjeti da li oni dobiju time i nešto što srijemski ne dobivaju
Možda jednima dijele i lizaljku uz domovnicu ili prašak za veš
Pojma nemam zašto je to tako

g2sl
05.12.2006., 15:27
hoću reći, velebom idejom humanog preseljenja :s :s :D :rofl: preočito je da se BiH hrvatski korpus željelo daleko više motivirati na ..priključenje matici

Hoćeš reći da beihaćanskim Hrvatima vjeruju na riječ, a onima koji dolaze iz iz Srijema provjeravaju porijeklo i krvna zrnca i još u Beogradu moraju čekati po nekoliko dana da dođu do hrvatskih službenika
Čuo sam da su ljudi morali u tri ujutro dolaziti da bi u podne došli na red

u prolazu
05.12.2006., 15:30
pa svakako.

i netko tko -recimo nema planove doć živjet u Hr, iz n-razloga, a živi npr u bačkom šoru nekom, još ga povremeno jebu jel govori hrvatski šokački bunjevački i šta je, mislim da je njemu pomisao na hrvatsku domovnicu zadnja stvar na svijetu

osim kad ga se podsjeća prek tv emisija za manjine:rofl:

a opet, i kad taj netko, iz bilo kojeg razloga, put nanese na život u Hr, zna se desit raznijeh poteškoća za dobivanje dotičnog dokumenta

znam ženu koju su zajebavali (i verbalno provocirali) (inače je mađarsko hrvatska kombinacija iz mjestašca kraj NS) jer joj je u rodnom listu pisalo ime oca ĐORĐE:D

promptno je izvoljevala predočit te krsne listove vadit i ne znam kaj još

kome se to iz BiH desilo? ever??;)Kazem ti da sve ovisi od slucaja do slucaja....statistike pokazuju da na kraju golema vecina Hrvata uzme Hr. drzavljanstvo....i ne samo Hrvata vec i Srba porjeklom iz Hrvatske. Cak je i Raseta na kraju zatrazio drzavljanstvo.

revolution
05.12.2006., 15:31
Hoćeš reći da beihaćanskim Hrvatima vjeruju na riječ, a onima koji dolaze iz iz Srijema provjeravaju porijeklo i krvna zrnca i još u Beogradu moraju čekati po nekoliko dana da dođu do hrvatskih službenika
Čuo sam da su ljudi morali u tri ujutro dolaziti da bi u podne došli na red

pa istine radi:o - to se više ne događa, govorimo daklem o razdoblju sa samog početka 90tih...

a i ta BiH..kako koji dio..:D znamo da nije svaka fela za istu cijenu

inače, poserem se još jednom po ovoj temi, ali eto, nisam izdržala:cool:

revolution
05.12.2006., 15:34
Cak je i Raseta na kraju zatrazio drzavljanstvo.staračka demencija moguće:D

ja, iskreno, ne kužim -jednostavno ne kužim -KAJ ĆE IKOM državljanstvo i papiri - ako ne misli živjet tu??

:rolleyes:

u prolazu
05.12.2006., 15:41
staračka demencija moguće:D

ja, iskreno, ne kužim -jednostavno ne kužim -KAJ ĆE IKOM državljanstvo i papiri - ako ne misli živjet tu??

:rolleyes:
Pa za Srbe je stvar jednostavna...u 15 godina samostalnosti uspjeli su postici da sa svojom putovnicom mogu putovati u Sj. Koreju i eventualno Burundi....ostatak svijeta ih potjera cim primirisu granici.
Znam da je tebi to pomalo nejasno...pa kako to??..pa zasto?? jer si navikao da svoju putovnicu najcesce i ne koristis, vec putujes sa osobnom. Ali eto, tako je to kod susjeda....e pa oni bi htjeli uzimanjem hrvatskog drzavljanstva dobiti putovnicu sa kojom bi putovali i time si stvoriti iluziju da pripadaju civiliziranom svijetu. Osobno smatram da je to krivi pristup i bjezanje od samoga sebe...ali ih ne osudjujem zbog toga.

Za Hrvate je stvar jos jednostavnija......ljudi vole svoju domovinu....poznam ljude koji cijeli zivot zive u Njemackoj i iako imaju pravo na to nepada im napamet mijenjati Hr. drzavljanstvo sa Njemackim.

g2sl
05.12.2006., 15:53

ma i meni je to jedna od onih tema gdje slušaš alibije za lopovsku politiku i natežu se zakoni da bi se pravdali lopovluci i lopine, ako ne i zločini
Svi sve znaju kako ide, a prave se da nitko ništa nije vidio

juanpablom
05.12.2006., 16:00
ok. Hvala

Nasao sam ovde.

Ovde pise pod

E to ćeš morat dokazat nekako.

juanpablom
05.12.2006., 16:01
ne ali bih voleo.

U tom slučaju moraš napravit nešto veliko za RH kako bi dobio domovnicu

juanpablom
05.12.2006., 16:04

Nemoj pristat oće te zajebat.

juanpablom
05.12.2006., 16:07
Naravno da je dobio kako bi inače nastupao za Hrvatsku

Lucky Jim
05.12.2006., 16:08
pa istine radi:o - to se više ne događa, govorimo daklem o razdoblju sa samog početka 90tih...

a i ta BiH..kako koji dio..:D znamo da nije svaka fela za istu cijenu

Ako ovo nije paranoja, ne znam što jest...

Koji je tvoj point????

Koliko znam, uvijek se 'hadezej' optužuje da je davao domovnice jer je htio 'humano preseliti' Hrvate iz 'prodanih' teritorija i upotrijebiti ih za popunjavanje demografskih rupa u Hrvatskoj.

I, koliko znam, optuživalo ga se da to posebno želi napraviti vojvođanskim Hrvatima (naime, preseliti ih u Hrvatsku).
A sada kontra optužba - nisu im davali državljanstvo :confused:

A jebiga, još jedna u kolekciji optužbi za dvije suprotne stvari.

U stilu one - 'hadezej' nije smio slati snage u BIH jer je to agresija na drugu zemlju a s druge je strane 'izdao' BIH jer se nije borio protiv Srba u svakom djeliću BIH.

Pa, to si stvarno uradila na ovoj temi.

Tema je u biti vrlo ozbiljna.

Ako je točno ovo što vladar piše, onda imamo ozbiljni kriminal i korupciju.

To može biti odličan trag - možemo uhvatiti one koji (tako jeftino :D) prodaju hrvatska državljanstva.
A možemo uhvatiti i vladara (čim postane naš državljanin :D) i njemu slične koji također svjesno čine kazneno djelo.

revolution
05.12.2006., 16:23
Ako ovo nije paranoja, ne znam što jest...

Koji je tvoj point???? Koliko znam, uvijek se hadezej optužuje da je davao domovnice jer je htio 'humano preseliti' Hrvate iz 'prodanih' teritorija i upotrijebiti ih za popunjavanje demografskih rupa u Hrvatskoj.

I, koliko znam, optuživalo ga se da to posebno želi napraviti vojvođanskim Hrvatima (naime, preseliti ih u Hrvatsku).
A sada kontra optužba - nisu im davali putovnice:confused:

A jebiga, još jedna u kolekciji optužbi za dvije suprotne stvari.
U stilu one - hadezej nije smio slati snage u BIH jer je to agresija a s druge je strane izdao BIH jer se nije borio protiv Srba u svakom djeliću BIH.

Pa, to si stvarno uradila na ovoj temi.

Tema je u biti vrlo ozbiljna.

Ako je točno ovo što vladar piše, onda imamo ozbiljni kriminal i korupciju. To može biti odličan trag - možemo uhvatiti one koji (tako jeftino :D) prodaju hrvatska državljanstva i možemo uhvatiti vladara kao čovjeka koji također svjesno čini kazneno djelo.

ja znam za slučaj - organiziranog preseljavanja iz vojvodine - kad su iz hrtkovaca doseljeni kod požege. to su potomci hercegovačkih kolonista u vojvdinu poslije ww2. starosjedioci i danas žive u hrtkovcima, bez obzira na šešeljevska zastrašivanja i pritiske i svaka im čast, jer sad tamo žive svi skupa - jer su došle i izbjeglice iz Hr (srbi):D

ovo nisam napisala iz neke tobožnje mrženje prema hercegovcima:D - nego je to FAKT. potomci kolonista su valjda mobilniji od letargičnih lala ;)

što se tiče BiH i Hrvata otamo, pa jebiga, nisu svi bili jednako zanimljivi hrvatskoj politici iz tog vremena- jel to možda nije istina?

a oko kriminala s domovnicama i pokretaču teme, nisam baš ziher u plemenite namjere istog.. i asocira me, kao i rekoh već- sve to na onu ljetošnju temu i biznis s lažnim tablicama, za srbe, kako bi preživjeli boravak u Hr:rofl:

i znaš kaj?
i to kaj ovdje spominjemo i te razne neke stvari koje su se događale 90tih, i bilo je dosta propusta i nepravilnosti...ali sad raditi tu neku smijuriju kao da je Hrvatska fakat -cirkus (recimo to s tablicama ili ovo famozna agencija, jebote) to mi se ne da ni ovak virtualno gledat

kriminal kažeš? pa jebiga, kompjuterski se može i novčanica savršeno krivotorit pa već nestrpljivo čekam neku temu o novčanicama koje imaju u sebi nit kojom se - otkriva srbe i više im se naplaćuju računi u hr.dućanima...kad već dođu tu, s tim famoznim tablicama i tim famoznim dokumentima iz te Agencije

:s :s :cool: :D

revolution
05.12.2006., 16:40
jer sad tamo žive svi skupa - jer su došle i izbjeglice iz Hr (srbi):D

ter skupa s Kli(e)mentima.. Velikim Hrvatima - koji su potomci katoličkog albanskog plemena koje je Arsenije Čarnojević doveo u panonske magle:cool:

kaneshiro
05.12.2006., 17:13
Naravno da je dobio kako bi inače nastupao za Hrvatsku
E to nisam znao :rolleyes:

Koji je tu "poseban interes države"? Zašto recimo se ne da na taj način državljanstvo npr. odličnom programeru?

g2sl
05.12.2006., 17:18

Koji je tu "poseban interes države"? Zašto recimo se ne da na taj način državljanstvo npr. odličnom programeru?

što bi država s odličnim programerom? kome oni trebaju u Hrvatskoj?

osamnaestica
05.12.2006., 17:45
što bi država s odličnim programerom? kome oni trebaju u Hrvatskoj?

Da bi fatali male debile koji 24 sata dnevno seruckaju protiv Hrvatske.:)

Rules
05.12.2006., 18:40
Ja sam takodjer cuo tu pricu, to je sluzbena verzija...ali sam isto tako po forumskim kuloarima cuo pricu kako je pravi razlog uvodjenja viza bilo pronalazenje hr. putovnica kod svake bliskoistocne barabe.

Inace, ja osobno nebih ulazio u politicke igre oko putovnica....ali da nam je putovnica medju top 5 najtrazenijih u svjetskom kriminalnom miljeu...to je cinjenica...i to se treba rijesiti...jer ako propusnost postane malo ozbiljnija moglo bi nam se dogoditi isto sto i srpskoj putovnici...tj. da postane obican wc papir.

Pa, evo ti jos jedan momet: Vize su uvedene 1998. godine ! A kada se javlja prica o "mostarskom kontigentu" i kada se nalaze krivotvorene putovnice kod "svake bliskoistocne babe" ?

u prolazu
05.12.2006., 19:05
Pa, evo ti jos jedan momet: Vize su uvedene 1998. godine ! A kada se javlja prica o "mostarskom kontigentu" i kada se nalaze krivotvorene putovnice kod "svake bliskoistocne babe" ?1998 kazes!?, provjerio sam! zapravo je to bilo u studenom 1999..

Momcino upravo si me uvjerio da u kuolarskim pricama nesto ne stima.

Rules
05.12.2006., 19:58
1998 kazes!?, provjerio sam! zapravo je to bilo u studenom 1999..

Momcino upravo si me uvjerio da u kuolarskim pricama nesto ne stima.

Sorry, moja greska, ali vise ne pamtim sve detalje ! U svakom slucaju krajem mirne reintegracije !

juanpablom
06.12.2006., 01:05

Pa zabio je 4 gola od zadnjih 6 hrvatske nogometne reprezentacije.

vladar
07.01.2007., 19:06
pogledajte ovo sto je napisala Slobodna Dalmacija.
Tekst nema veze sa zivotom.

http://www.slobodnadalmacija.com/20070107/novosti02.asp

Jel proverava ko ovakve tekstove ili novinari mogu da lupetaju sta im je drago.

vladar
07.01.2007., 19:09
Ako nekoga zanima ja mogu LEGALNO (ZNACI LEGALNO)
evo za 500 evra da UPISEM nekoga u knjigu drzavljana Hrvatske.

Sto bi ste dzabe placali ovolike novce.

u prolazu
07.01.2007., 19:59
Ako nekoga zanima ja mogu LEGALNO (ZNACI LEGALNO)
evo za 500 evra da UPISEM nekoga u knjigu drzavljana Hrvatske.

Sto bi ste dzabe placali ovolike novce.Momcino, nema nista legalno u tvojem upisu u knjigu drzavljana.
Samo moli boga da se od onog novinskog natpisa ne stvori pritisak za likvidaciju svih "pojava" glede dobijanja Hr. putovnice.

vladar
07.01.2007., 20:01
da slazem se.

jer sada ce ovi pretresati i sta jeste i sta nije.

Mislim sto bi neko placao 4000 evra kad moze legalno lako da postane HR Drzavljanin ?

pajdo06
07.01.2007., 22:00
ako si iz Zemuna,nije mi onda jasno,zasto nebi mogao dobit Hrvatsku putovnicu!?

Henry_Kinasky
08.01.2007., 02:20
ako si iz Zemuna,nije mi onda jasno,zasto nebi mogao dobit Hrvatsku putovnicu!?

Zato sto Nevenka Tudjman a ni Vojislav Seselj vise ne zive u Zemunu.

kosta vujic
08.01.2007., 03:16
Zato sto Nevenka Tudjman a ni Vojislav Seselj vise ne zive u Zemunu.

ali zivi onaj mali ... kako se ono zove ??

kosta vujic
08.01.2007., 03:17
... ah da - dejo mali

CroKoala
08.01.2007., 09:02

ozbiljno odgovoreno, Sigurno se mozes obratiti Srpskoj Stranci sto Vlada Drzavu Hrvatsku u Koaliciji sa HDZ..
mislin da bih bilo relativno lako..

sto me isto dodje da pitam.... kako Srpska Stranka Vlada Hrvatsku
jel Teknicki Republicka (:rolleyes:) Hrvatska dijo Srbije ?
:confused: no kidding ? mislin da je to posteno pitanje

Simba-OS
08.01.2007., 14:53
da slazem se.

jer sada ce ovi pretresati i sta jeste i sta nije.

Mislim sto bi neko placao 4000 evra kad moze legalno lako da postane HR Drzavljanin ?
Zašto bi netko uopće plaćao 400 ili 500 €?

Simba-OS
08.01.2007., 14:55

Zašto ne? No, valjda je stvar u tome što su naši mladi programeri već među najboljima u svijetu, pa stoga ne trebamo uvoziti. Što sa nogometom baš i nije slučaj.

rezon@tor
10.01.2007., 09:20
Pa nebih usmjerio istragu na Vladana vec na sluzbenike nase ambasade koji dijele lovu sa onim njegovim odvjetnikom.

Što su ti sad dileri krivi.
Da oni ne prodaju, prodao bi netko drugi.

povratak na temu:
Možda bi se nešto trebalo učinit po pitanju zakona o državljanstvu.

vladar
10.01.2007., 09:25
Jok to je po EU kriterijumima napravljeno da bi se 'srbi' navodono vratili odakle su proterani. verovatno ce to trajati tako jos pola godine a onda Hr ulazi u EU i to prestaje.

rezon@tor
10.01.2007., 09:32
Momcino, nema nista legalno u tvojem upisu u knjigu drzavljana.
Samo moli boga da se od onog novinskog natpisa ne stvori pritisak za likvidaciju svih "pojava" glede dobijanja Hr. putovnice.

Možda griješiš. Možda je sve legalno.
Možda zakoni ne valjaju.
Kao da se jednom dogodilo da neki zakon bude proglašen neustavnim.

arci 21
15.01.2007., 07:29
Imam sve moguce uslove,da ih ne nabrajam,da izvadim domovnicu(od roditelja,pa nadalje),ali jos nisam predala dokumente.Ja sam vjerojatno zadnja osoba u BiH koja je nema,jer Boze,nije bilo prijeke potrebe.Glasanje ili glasovanje-ostavljam Hrvatima u Hrvatskoj-sto da se ja mjesam. . . ali sada zelim da je imam.Nije nista sporno,dakle,nego zelim da pitam-zasto se ljudi u veleposlanstvu u Sarajevu,tako ruuuuuuuuzno ponasaju-kao najgore seljacine,kao najveci isljednici,kao najnepismeniji ljudi-ma to je strasno,strasno.
Kako ja to znam? Tako ,sto sam jedno 5 puta u zadnjih 10 godina isla,uzimala formulare,htjela aplicirati i izgubim volju:mad: Mislim da bi tome neko vec trebao da stane u kraj i da dovede(kao obicne radnike) uljudne ljude !
I zasto je to tako?

Simba-OS
15.01.2007., 09:02
Nije to samo u veleposlanstvu. Očigledno je neodstatak opće kulture i kućnog odgoja postao prava pošast. Dobar dan, izvolite kao da je netko zakonom ukinuo i zabranio.

arci 21
15.06.2008., 10:21
Ici cu direktno u ZG, pa me interesira koliko vremenski postupak traje (vjerojatno je isto , kao kada neko (netko) iz Zagreba sebi ili svom vadi dokumente?! Zna li neko??
Ili cekati 7 dana ili se vratiti za dva mjeseca??