PDA

View Full Version : Izvanredno studiranje

stranice : [1] 2

ovisnica
07.06.2006., 12:18
Pročitati prije nego što postavite glupo pitanje: Svi vi koje zanima koji sve izvanredni studiji postoje, odite na https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx , pod "Dio naziva studijskoga programa:" upišite izvanredni, kliknite Traži i dobit ćete popis svih izvanrednih studija koji trenutačno postoje u Hrvatskoj.
Štreberica, 9. 7. 2012.

Pitanje:

Koje opcije za izvanredno studiranje postoje u Hr, konkretno u Zagrebu; za sada znam samo za ekonomiju, da li postoji još koji faks koji nudi tu opciju studiranja?

Puno hvala! :kiss:

Btw, vidim da je već sličan topic bio pa ću presložit pitanjca.
Dakle, kad si izvanredni student, onda u biti ne spadaš više u kategoriju redovnog :D jelda?

Da li netko zna kakvo je stanje sa obiteljskom mirovinom, u trenutku kada se upisuje apsolventska godina, da li prestaje priljev te mirovine?

Druga stvar, jel postoje neka prava koja studentima ostaju i kada studiraju izvanredno??

Ak budem imala još kojih pitanja, bum pitala..

I da..redovni faks na ekonomiji, koliko se treba biti prisutan na predavanjima???? Ono, cirka, neki prosjek, kolko sati tjedno??

Hvala!!!

Ribica3
07.06.2006., 12:23
Pravo ima tu opciju

Majales23
07.06.2006., 16:13
ja sam izvanredna na političkim znanostima... ima prednosti, ali i mana.. kako na kojem faksu, vjerojatno. imaš malo problema sa zdravstvenim , jer u biti, ako ne radiš - NEMAŠ statusa, profesori nemaju baš previše razumijevanja (ako putuješ na faks, ako trebaš na posao, a oni kasne na ispit)..

crazy_driveing_girl
07.06.2006., 16:22
e jel bilo teško upast na političke znanosti? ja bi tamo, isto vanredno da mogu radit! kakav je prijemni? pliz mi bar nešto reci jer ne znam nikog tko je na tom faksu a ne želim da mi to bude nedostatak na prijamnom

xavierkat
07.06.2006., 19:24
e jel bilo teško upast na političke znanosti? ja bi tamo, isto vanredno da mogu radit! kakav je prijemni? pliz mi bar nešto reci jer ne znam nikog tko je na tom faksu a ne želim da mi to bude nedostatak na prijamnom
....hmmmm...
...ja nisam vanredni, ali sam na politologiji...
...i mogu ti reci da postoji samo jedan razlog zasto je malo teze upasti na faxich, a to je sve veci broj studenata koji se prijave svake godine...
...prijemni je medju najlaksima na drustvenim znanostima - hrvatski (traze se zadnje dvije godine srednje/gimnazije, pa je takva i literatura za spremanje) je smijesno lagan, povijest (isto zadnje dvije godine) je malo sitnicava, ali se lako nauci (sva pitanja na prijemnom su na zaokruzivanje, tako da nema nekih 'iznenadjenja'), politika i gospodarstvo ima pitanja vecinom iz Ustava, sto i nije neki problem za spremiti, a opca kultura nije jako lagana, ali je laksa od, recimo, filozofskog...preci prag na prijemnom i nije neki problem, ako to sve skupa shvatis barem relativno ozbiljno i ipak se malo pripremis :)
...nazalost, prijavi se daleko vise ljudi nego ih je fakultet voljan primiti, ali dobra stvar je da je dobrom dijelu prijavljenih taj fax zapravo drugi izbor, tako da dosta ljudi odustane, i lista se zna jako mijenjati, tako da dosta onih koji su prvobitno 'ispod crte' na kraju ipak upise faxich...
...ja sam vec 'starija' studentica, ali mislim da se nista bitnije nije promjenilo...tako da, ako te nesto zanima, slobodno pitaj :)

Katrin
08.06.2006., 08:16
Pitanje:
Dakle, kad si izvanredni student, onda u biti ne spadaš više u kategoriju redovnog :D jelda?

Da li netko zna kakvo je stanje sa obiteljskom mirovinom, u trenutku kada se upisuje apsolventska godina, da li prestaje priljev te mirovine?

Druga stvar, jel postoje neka prava koja studentima ostaju i kada studiraju izvanredno??

ne spadas.

ako studiras redovno, apsolventska ne znaci gubitak obiteljske mirovine.

znam da izvanredni nemaju ixice ni zdravstveno, a to su ti ionako najvaznija prava koja dobijes redovnim studiranjem :D

crazy_driveing_girl
08.06.2006., 14:13
....hmmmm...
...ja nisam vanredni, ali sam na politologiji...
...i mogu ti reci da postoji samo jedan razlog zasto je malo teze upasti na faxich, a to je sve veci broj studenata koji se prijave svake godine...
...prijemni je medju najlaksima na drustvenim znanostima - hrvatski (traze se zadnje dvije godine srednje/gimnazije, pa je takva i literatura za spremanje) je smijesno lagan, povijest (isto zadnje dvije godine) je malo sitnicava, ali se lako nauci (sva pitanja na prijemnom su na zaokruzivanje, tako da nema nekih 'iznenadjenja'), politika i gospodarstvo ima pitanja vecinom iz Ustava, sto i nije neki problem za spremiti, a opca kultura nije jako lagana, ali je laksa od, recimo, filozofskog...preci prag na prijemnom i nije neki problem, ako to sve skupa shvatis barem relativno ozbiljno i ipak se malo pripremis :)
...nazalost, prijavi se daleko vise ljudi nego ih je fakultet voljan primiti, ali dobra stvar je da je dobrom dijelu prijavljenih taj fax zapravo drugi izbor, tako da dosta ljudi odustane, i lista se zna jako mijenjati, tako da dosta onih koji su prvobitno 'ispod crte' na kraju ipak upise faxich...
...ja sam vec 'starija' studentica, ali mislim da se nista bitnije nije promjenilo...tako da, ako te nesto zanima, slobodno pitaj :)

e puno hvala... ma ja sam lijena ko pas za učit, al ću se potrudit jer nemam drugu opciju... dali su ocjene važne? ja sam dva razreda prošla s 4, a dva sa 5, brijem da ću maturirat s 4

xavierkat
08.06.2006., 17:00
...hmmm...
...kao i na svakom drugom faxichu, ocjene se boduju, ali zaista ne znam kako...ipak, mislim da je prijemni ispit mnogo vazniji od ocjena - ali kako je tvoj prosjek jako dobar, sigurno moze samo pomoci, a ne odmoci :)

Majales23
09.06.2006., 11:00
ja nisam prošla na prvom roku, ali sam u devetom mjesecu ko od šale upala i na novinarstvo i na politologiju... iako mislim da je prije 4 godine bilo malo lakše upasti jer sad svaki drugi misli na fpz.. nekako mi se čini da je onda bila malo manja gužva.

crazy_driveing_girl
09.06.2006., 13:35
hvala svima, sad mi samo držite fige pa ću napisat članak o vama :D

pitam_ja
05.12.2006., 15:35
Zanima me postoje li još uvijek vanredni studiji s dolaskom Bolonje?

Maisie
05.12.2006., 20:54
postoje.

letitia
06.12.2006., 22:03
postoje , ja sam izvanredni i studiram po bolonji.......

pitam_ja
08.12.2006., 09:58
Jel se smije znati na kojem faxu? I, najbitnije, kako funkcionira?

Demonique
08.12.2006., 10:05
Ja sam čula da funkcionira teže nego na starom sistemu, koji pohađam ja :zubo: Čula da su obaveze studenata puno veće... mora se prisustvovat nekim predavanjima.. tj. izvanredni nemaju slobodu kao prije..da samo na ispite moraju dolazit...i automatski izv. studij nema smisla za one koji žele raditi a jako teško po Bologni. Da, i tu su dodatni eseji, seminari.. Zamjerka s moje strane dolazi..ako su već povećali obveze izvanrednih, zašto ne daju x-ice i ZET pokaze i izvanrednima? :rolleyes:

pitam_ja
08.12.2006., 10:16
Baš me takve stvari i zanimaju.
Na stranicama nekih fakulteta uopće ne mogu naći mogućnost izvanrednog studiranja, a ako i nadjem, ništa konkretno ne piše o njegovom provođenju.

Hvala Bogu da je ostala mogućnost takvog studiranja, jer neki si studij mogu priuštiti samo ako rade redovno, ali onda je glupo povećati te obveze.

iwchy
08.12.2006., 11:43
ja sam izvanredni na Ekonomskom u Ri, 1.god..
Funkcionira isto kao i do sada..ne moras na predavanja, mozes odmah od upisa izlaziti na ispite..za svaki predmet na studomatu stoji odmah oznaka "odslusano"..
I imamo iksice ali osim za popust na bus ih bas nemas di koristiti :zubo:

atlantis
08.12.2006., 12:06
studij uz read
grf - zagreb

17 ispita
6 obaveznih seminarskih
2 obavezna rada
4 vjezbe (obavezan dolazak)

predavanja od 15 do 21 (vecina obaveznih, potpisujesh se da si bio i ne mozesh izaci ak nemash 75% odslusanih, ali tu su neki nashi profesoru tolerirali kasnjenje (ako si s posla) ili raniji odlazak (ako idesh na posao)
subotom od 8-20

imamo iksice al ne za prijevoz i hranu

Maisie
09.12.2006., 13:41
ako su već povećali obveze izvanrednih, zašto ne daju x-ice i ZET pokaze i izvanrednima? :rolleyes:
zato šta vanredni zarađuju svoje novce pa tako ka imaju za spizu i skuplji bus/tramvaj.
žalosno je šta se ne uzima u obzir da ti ljudi rade jer drukčije ne mogu studirat (dobro, ima onih koji upišu vanredno jer je jeftinije i ne moraju dolazit na predavanja, al ostavimo njih po strani), tj. roditelji in ne mogu dat pare ko drugima. i tu se zapravo dolazi na isto; ono šta drugom starci dadu, ti zaradiš. možeš zaradit nešto više, al opet je to kurac. puno njih će konobarit, radit ka trgovac i sl. oni koji će se uvalit u neku firmu i primat lipe novce su rijetki jer ono... za dobar posa sa srednjon triba veza, a neko ko je doša studirat u drugi grad vrlo vjerojatno je nema.

malimrav85
09.12.2006., 14:18
Neki imaju neki nemaju.
Npr. Pravo,Ekonomija imaju filozofski,hrv. studiji,građevina nemaju

leona_luna
13.12.2006., 02:45
jel ima netko tko studira socijalni rad po bolonji...

leona_luna
13.12.2006., 02:45
sorry izvanredno

pejn
13.12.2006., 09:35
Ma kakve Bolonja....na Ekonomiji meni frend na vandrednom,nemora uopće ić na fax..a šat je najbolje,ja sam REDOVNO na Ekonomiji i jedino di trebam ić je Tjelesni i Seminar iz trgovačkog prava,znači punih 4 sat tjedno :rofl: !

traveler
14.12.2006., 22:45
Ma kakve Bolonja....na Ekonomiji meni frend na vandrednom,nemora uopće ić na fax..a šat je najbolje,ja sam REDOVNO na Ekonomiji i jedino di trebam ić je Tjelesni i Seminar iz trgovačkog prava,znači punih 4 sat tjedno :rofl: !
ides po bolonji?

pejn
15.12.2006., 10:58
ides po bolonji?

Da :D

biberon
14.05.2007., 22:34
ovako...nasla sam super posao sa super placom,super ekipom,uglavnom,posao koji se nalazi samo jednom u zivotu (a imam gimnaziju samo).
naravno nikad nisam ni namjeravala ostati samo na gimnaziji i zato se zelim dalje obrazovati,zato sam zakljucila da je najbolje za mene da upisem izvanredni fax.e sad mene zanima,na podrucju istre koji imaju faxevi koji imaju mogucnost izvanrednog studiranja.opatija,pula,rijeka...
podrucje koja me zanimaju;turizam,jezici,fizika,geografija,biologij a,predskolski odgoj...puno je tu svega,a sve se tice mog posla sto bi mi dakle donijelo i mogucnost daljnjeg napredovanja.molim vas ako itko zna nek mi barem malo pomogne!skolarine,ucestalost predavanja...sad je zaJeb taj bolonjski proces jer su mi mnogi rekli da sad i izvanredni moraju na predavanja,a zbog posla tesko da cu moci.znaci da necu dobit potpise???ma....puno mi je toga u glavi..pomognite mi

phuck
14.05.2007., 22:37
kakav je to super posao??

Blondy-ri
14.05.2007., 22:52
dobit ćeš potpise :kava:

iwchy
15.05.2007., 01:22
e sad mene zanima,na podrucju istre koji imaju faxevi koji imaju mogucnost izvanrednog studiranja.opatija,pula,rijeka...
podrucje koja me zanimaju;turizam,jezici,fizika,geografija,biologij a,predskolski odgoj...puno je tu svega,a sve se tice mog posla sto bi mi dakle donijelo i mogucnost daljnjeg napredovanja.molim vas ako itko zna nek mi barem malo pomogne!skolarine,ucestalost predavanja...sad je zaJeb taj bolonjski proces jer su mi mnogi rekli da sad i izvanredni moraju na predavanja,a zbog posla tesko da cu moci.znaci da necu dobit potpise???ma....puno mi je toga u glavi..pomognite mi

nije jedan od ovih sto si nabrojala, al mozes izvanredno na ekonomiju u Ri (ima i odsjek u Bujama)
predavanja su u popodnevnim satima, i vikendom no ne moras ici na njih..sve ti se odmah nakon upisa vodi kao "odslusano"
ako te zanima, tu imas informacije o upisu http://www.efri.hr/prikaz.asp?txt_id=3976
i btw, nema prijemnog ;)

fea
16.05.2007., 18:04
ej, pejn, je znas možda dal bude to tak i ove godine na ekonomiji?
mislim, da za redovne praktički ništ ne bude obavezno, a za vanredne još manje?
jel zna netko možda dal kao vanredni student možeš polagati ispite praktički odmah nakon upisa, tj. prije nego bi ih službeno trebao odslušati?

tony_zg
18.07.2007., 16:26
dakle zanima me dal se ko izvanredan student moram prijavit na burzo radi zdravstvenog,mirovinskog i toga?..sestra me uvjerava da moram,i da se jos moram svaki mjesec tamo javljat..:eek: ..zna netko mozda nesto vise o tome?dal ja kao izvanredan student moram bit zaposlen ili?

emergence
18.07.2007., 16:39
ovak za zdravstveno moras ici u hzzo prema mjestu prebivalista. burza vise nema veze s tim.
to moras uciniti u roku mjesec dana kad ti prestane osiguranje jer si inače jebao ježa.
ako hoces pokaz moras na burzu i to svaki mjesec ic po njega.

ne treas bit zaposlen

Still wonder
18.07.2007., 22:53
dakle zanima me dal se ko izvanredan student moram prijavit na burzo radi zdravstvenog,mirovinskog i toga?..sestra me uvjerava da moram,i da se jos moram svaki mjesec tamo javljat..:eek: ..zna netko mozda nesto vise o tome?dal ja kao izvanredan student moram bit zaposlen ili?

znaš šta ti je još najpametnije - poigrat se sa sustavom :D

moj frend koji je upao na izvanredni smjer željenog faksa, je jednostavno predao drugu prijavu na faks za koji ga inače zabole uvo i uopće ga nema namjeru studirat al s obzirom da na tom faksu uvijek ima mjesta nije ni prijemni morao polagat i primljen je ko redovni - na fakultet strojarstva i brodogradnje :rofl: , on koji nema ama baš nikakav talent za tehniku :lol:

bitno se snać, sad ne znam na koliko još fakseva ima mjesta i na kojem je to dovoljno samo predat papire da budeš upisan kao redovan, to si provjeri.

al hoću ti reć kao opcija da ne razbijaš glavu je oke, izvanredno studiraš ono što te zanima, a redovan si na nekom boli te briga faksu radi ostvarivanja prava.

tony_zg
18.07.2007., 22:57
al ako si redovan na nekom faksu bezveze,kaj nemoras ic na predavanja tam i polagat neke ispite?:eek:

Still wonder
18.07.2007., 23:02
al ako si redovan na nekom faksu bezveze,kaj nemoras ic na predavanja tam i polagat neke ispite?:eek:

ma kaki kaj ti mogu, neće te ispisat oni s faksa, jednostavno trošiš susutav ko taj moj frend pa dok ide,
on je iz zajenbancije išo par puta da bari neku zgodnu štrebericu na brodogradnji, kad je vidio ništa od toga nije se više muvao:rofl: ,
vidi na taj način si možeš riješit status bar 2 godine il tak neš, mislim da imaš pravo upisat pad na teret ministarstva:D .

na faksu si samo da odeš po potpise i to je to, a index pun ocjena ko žaba dlaka:zubo::) :rofl: ...

tehnički, ne mogu ti ništa.

pomozi si pa će ti i Bog pomoć:)

tony_zg
19.07.2007., 00:09
hvala still..budem sad na 2 roku upisao nes onda redovito..:D

emergence
19.07.2007., 11:27
hvala still..budem sad na 2 roku upisao nes onda redovito..:D

e da pravo ti čovjek kaže.

npr mozes upisati upravni ili porezni studij u gundulićevoj na jesen:top:
upises mozes dva put roknuti a imas sva prava

sbg
20.07.2007., 10:24
Moras se prijaviti u zdravstveno i na burzu tj. moras imati radnu knjizicu, a ne moras raditi, jedino sto ne znam koliko puta smijes odbiti posao koji ti se eventualno ponudi preko burze.

Leveler
20.07.2007., 12:01
joj bogte nije burza nesto strasno.

odes ispocetka na par razgovora od 10 minuta, i nakon toga se javljas na salter jednom mjesecno, lupe ti datum i gotovo.

samo je problem sto ne smijes odbiti posao, ali ja sam tamo vec godinu dana nisu mi nasli posao tako da sam miran.

tony_zg
21.07.2007., 12:31

a kad su opce 2 rokovi?..negdje u 9 mjesecu?:confused:

weslose
24.07.2007., 14:29
Imam pitanje. Recimo da pauziram, gubim zdravstveno prek roditelja , i opet ga dobim prek burze ili tak nekaj, i ja se sljedece godine upisem ko redovan student. Jel onda opet imam zdravstveno prek staraca ili ne ?
I kak je to ak ove godine upisem izvanredni i opet sljedece godine upisem drugi fax kao redoviti ( a ispisem se iz ovoga izvanrednoga - nije to jedan te isti fax) ?
Hvala

Lapsus perpetuus
24.07.2007., 15:25
Ovako,ja prošle godine nisam upisao ništa,sada upisah Filozofski(redovno,naravno),odjavio sam se sa Zavoda za zapošljavanje,odnosno,Burze, pa me zanima što moram napraviti u vezi zdravstvenog.

lea_li
24.07.2007., 15:38
Na burzu se ne moraš upisat, odnosno moraš jedino ako hoćeš socijalni pokaz.I nije baš svugdje burza svedena na jednomjesečno javljanje. Moja frendica mora pisat neke dnevnike traženja posla, ići na skupna predavanja, individualna predavanja...provjeri kod nekog tko je prijavljen u tvom Zavodu. Zdravstveno si sredi čim prije (u onom roku koji ti je netko već napisao) jer kada protekne malo je kompliciranije.

Lakisha
26.07.2007., 09:02
znaš šta ti je još najpametnije - poigrat se sa sustavom :D

moj frend koji je upao na izvanredni smjer željenog faksa, je jednostavno predao drugu prijavu na faks za koji ga inače zabole uvo i uopće ga nema namjeru studirat al s obzirom da na tom faksu uvijek ima mjesta nije ni prijemni morao polagat i primljen je ko redovni - na fakultet strojarstva i brodogradnje :rofl: , on koji nema ama baš nikakav talent za tehniku :lol:

bitno se snać, sad ne znam na koliko još fakseva ima mjesta i na kojem je to dovoljno samo predat papire da budeš upisan kao redovan, to si provjeri.

al hoću ti reć kao opcija da ne razbijaš glavu je oke, izvanredno studiraš ono što te zanima, a redovan si na nekom boli te briga faksu radi ostvarivanja prava.

Koji su to faksovi npr?? i ja bi se tak upisala samo radi prava...
šta je imao na prijemnom za strojarstvo i brodogradnju?

skywarrior
23.01.2008., 08:57
hvala svima, sad mi samo držite fige pa ću napisat članak o vama :D

iiiiii...kako je ispalo sa upisom?

Molim za pomoc oko upisa...u srednjoj sam bila prije 10 godina. Zelim konacno upisati "nesto" izvanredno, a ocjene iz srednje su mi lose-trojke!:(
Jako mi je tesko poloziti bilo koji prijemni ( npr na filozofskom sam bila skoro pa na zadnjoj listi uspjeha na prijemnom,znaci daaaaaaaaaaaaleko od crte),pa vas molim za savjete gdje da u srpnju idem na prijemni.Napominjem-nije mi vazno sto ( na ono sto zelim ne mogu upasti,pa sada u ovim godinama i sa malim djetetom to vise nije moguce),samo mi je vazno da zavrsim i jako sam odlucna :). I bilo bi super da su predavanja navecer.
Zelim se vec sada poceti pripremati sa ucenjem za prijemni,pa vas iskreno molim za savjete...

indianka
09.03.2008., 11:55
nije jedan od ovih sto si nabrojala, al mozes izvanredno na ekonomiju u Ri (ima i odsjek u Bujama)
predavanja su u popodnevnim satima, i vikendom no ne moras ici na njih..sve ti se odmah nakon upisa vodi kao "odslusano"
ako te zanima, tu imas informacije o upisu http://www.efri.hr/prikaz.asp?txt_id=3976
i btw, nema prijemnog ;)

Kako nijedan osim rijeke nema izvanredno studiranje? Na stranici fthm. hr pise koliko ukupno studenata primaju za pojedini smjer, i u tom broju su ukljuceni i izvanredni, njih 20-tak.

Znaci da ima ili? Ili se to misli na studiranju u Zaboku?

Arian Girl
16.06.2008., 16:57
Da li netko zna dal je moguće izvanredno studirati dva faxa? Znam da redovni mogu upisat izvanredno još jedan, pa čak i ići na dva redovno ako se nešto iskemija, al za dva izvanredna još nisam čula da je netko prakticirao, a to bih baš htjela...

hip-hop
14.07.2008., 12:14
Dali je na upis obvezno donijeti potvrdu o zaposlenju ili se može naknadno?

disco_volante
14.07.2008., 12:29
Dali je na upis obvezno donijeti potvrdu o zaposlenju ili se može naknadno?

ne trebas uopce

hip-hop
14.07.2008., 12:46
ne trebas uopce

Ozbiljno ili ? u napomenama pri upisu piše da triba doniti. Je*en im mala slova na dnu stranice,no znam da prijašnjih godina se moglo naknadno doniti. E da radi se o pravu u splitu

Allexis
14.07.2008., 12:55
a zašto bi ti samo zato što si izvanredan trebao biti zaposlen...ako nisi zaposlen, nemaš ti njima donijeti nikakvu potvrdu...na pravu sam u zg i nitko od mojih izvanrednih frendova nije zaposlen niti namjerava biti....oni su studenti, njihov posao je studiranje, to što su izvanredni je zbog toga što su tako upali na prijemnom, a ne zato što to žele...nikome ne pada na pamet raditi, već učiti za ispite....i nikada se nisu odazvali predavanjima na zavodu niti poslovima koje im je zavod našao...

CROcodile
14.07.2008., 13:24
e da li izvanredni mogu ići zajedno sa redovnima na predavanja?

Klonusha
14.07.2008., 13:31
Jel mi može neko onak za debile objasnit kaj znači upast izvanredno,jel gubiš nekakva prava,godina ti traje duže ili ti na diplomi piše da si bio izvanredni pa te budući poslodavac može gledati ko nižu vrstu zato jer si izvanredni ? stvarno neznam :confused: ... ili je to isto kao i redovni,samo,eto,nisi redovni ? i jel imaš pravo na x-icu ili na subvenciju,ak si podstanar ili si ono,totalno bez ikakvih prava ?

Unaprijed zahvaljujem... :)

Timbalandica
14.07.2008., 13:33
ako ideš izvanredno,nemaš studentska prava. Znači,nemaš pravo na x-icu i to....Ma što bo te budući poslodavac gledao kao nižu vrstu??? Osim ako je debil....

Allexis
14.07.2008., 13:51
nigdje ti na diplomi ne bude pisalo dal si bio redovni ili izvanredni....niti poslodavce briga za to u kojem statusu si studirao...gledaju se tvoje sposbnosti, neki eventulano traže ocjene i to je to....ova razlika redovni/izvanredni je bitna samo na faxu za ostvarivanje studentskih prava...nigdje drugdje...
redovni i izvanredni mogu zajedno na predavanja npr. na ekonomiji...dok je npr. pravu drukčije: redovni i izvanredni imaju drukčije predmete po semestrima pa je svaokme posbena napravljena satnica predavanja...sve ti ovisi od faxa....ali nitko ti ne može zabraniti dolazak na predavanja, niti bilo tko provjerava jesi li redovni ili izvanredni....prije se izvanrednima davalo pravo da im 1 godina traje 2 godine, što znači ako nisu dali uvjet, to nije bio pad, već su imali pravo na uvjet u roku od 2 god...sada ne znam kako je po bologni....ali ako normalno daješ uvjet, godina ti traje kao i redovnima tj. normalno upisuješ iduću godinu...

izvanredni nemaju studentska prava: nema x-ice, nema doma, nema subvencije za studente podstanare, nema besplatnog pokaza, nema studentskih karti za autobusne prijevoznike jer npr. autotrans daje samo redovnima da naprave ri-card (bar je dosada tako bilo), zdravstveno se rješava drukčije...nisam sigurna, ali mislim da ne možeš raditi preko student-servisa (ako npr. želiš koji studentski poslić obaviti) već moraš imati radnu knjižicu...tako da ne možeš dobiti ove poslove u SC-u.....neka me netko ispravi ako griješim...

iako je meni ova podjela na redovne i izvanredne stvarno nepotrebna....zato što svi faxovi na kojima je obvezno ići na predavanja/vježbe niti nema izvanredne...a ovi koji imaju npr. pravo i ekonomija, ionako nema razlike između studenata...nitko ne mora na predavanja, a opet svi moraju na seminare...i koja je onda svrha toga? jedino da jedni imaju, a drugi nemaju studenstka prava...bzvz...trebalo bi to ukinuti i svima dati status redovnih tako da normalno mogu uživati u svim studentskim povlasticama....

tomizx
31.07.2008., 16:22
Fakultet sam upisao ak.god 2006/2007 (po Bolonji) ali izvanredno i moja jedna godina traje dvije kalendarske godine. Trenutno sam druga godina i trebao bi je zavrsiti krajem 2009. To je prestrašno jer cu studirati 6 godina nesto sto se studira 3 godine. :eek:
Mene zanjima da li ima kakvog ograničenja u godinama za upisivanje redovnog studija? Upisao sam sa 24 godine, a sada imam 27, da li bi mogao upisati redovan studij u 28 godini (jer tada zavrsavam sa drugom godinom studija).
Ne mislim da budem na teret ministarstva (platit cu sam troskove studiranja) nego da diplomiram godinu dana ranije i da upisem diplomski.

pliz, zna li netko nes o tome... :ne zna:

nicole2007
01.08.2008., 13:20
Prvi put čujem da izvanrednim studentima jedna godina traje dvije kalendarske godine:confused: Na koji faks ideš?

Maisie
01.08.2008., 15:48
Ja sam čula nešto kao da je vanrednima 40 ECTS-a po godini. Nemojte me držati za riječ.

Pošto i redovni mogu upisati više od 60 ECTS-a po godini, vjerojatno i ti uz pokoju molbu možeš više od 40. Popričaj s vođom smjera ;)

tomizx
01.08.2008., 22:25
Kod nas na Grafickom nije kao na drugim fakultetima sto se izvanrednih tice. Ja upisujem isto bodova kao i redovni 60-65, nemam kolokvija, nego sve rjesavam ispitima. Radim u tiskari i naradim se ko konj (i jos onda uci za faks). Htio bi redovno upisat ali me muce moje godine. Jel se moze redovno sa 28?

Mantis Religiosa
02.08.2008., 08:01
Kod nas na Grafickom nije kao na drugim fakultetima sto se izvanrednih tice. Ja upisujem isto bodova kao i redovni 60-65, nemam kolokvija, nego sve rjesavam ispitima. Radim u tiskari i naradim se ko konj (i jos onda uci za faks). Htio bi redovno upisat ali me muce moje godine. Jel se moze redovno sa 28?

moze :)
nema ti to veze s godinama :D ako imas prosjek (ne znam tocno koji) pises molbu i trazis prebacivanje na redovni. A sta nisi odmah upisao redovno? :confused:, samo si si zakomplicirao. Raspitaj se u referadi o prebacivanju izvanrednog na redovni.

nicole2007
02.08.2008., 14:37
Ljudi, ja prvi put čujem da na izvanrednom faksu jedna godina traje dvije!:confused: Pa je li to stvarno tako?! I je li svugdje? Pitam zato jer razmišljam o upisu na jedan faks, izvanredno. Ako je tako, onda neću!:(

tomizx
02.08.2008., 20:25
Mislim da nije tako na svakom faksu. Prosjek mi je zasada 3.7. Nisam odmah upisao redovno jer sam radio cijelo ovo vrijeme (7 godina). Znam da sam zakomplicirao. Svaki dan se grizem zbog toga sto sam vec mogo i zavrsit. To su pare krive.
Nego sad si razmisljam... nisam jos upiso 4 semestar, jel mogu 4 semestar redovno upisat?! Jel to uopce moguce il vec gluposti pricam?

Mantis Religiosa
02.08.2008., 20:46
Mislim da nije tako na svakom faksu. Prosjek mi je zasada 3.7. Nisam odmah upisao redovno jer sam radio cijelo ovo vrijeme (7 godina). Znam da sam zakomplicirao. Svaki dan se grizem zbog toga sto sam vec mogo i zavrsit. To su pare krive.
Nego sad si razmisljam... nisam jos upiso 4 semestar, jel mogu 4 semestar redovno upisat?! Jel to uopce moguce il vec gluposti pricam?

ja mislim da bi mogao probati traziti prebacivanje na redovno, idi pitaj u referadu, to ti je najsigurnije :mig:

Aryan
29.08.2008., 12:31
Jel moguće uz ove godine upisan jedan fax po bolonji, sljedeće godine upisat još filozofski kao izvanredni student? I može još koji savjet kaj je potrebno uz sve to.

ivana2009
29.08.2008., 21:08
Jel moguće uz ove godine upisan jedan fax po bolonji, sljedeće godine upisat još filozofski kao izvanredni student? I može još koji savjet kaj je potrebno uz sve to.

mislim da filozofski ne možeš izvanredno studirati

ivana2009
29.08.2008., 21:09
i btw, nema prijemnog ;)

turistički se može izvanredno ali u zaboku (al ova akademska godina ne jer je sve popunjeno)

Aryan
15.09.2008., 10:15
Zanima me sad jel uopće moguće više ić na dva faxa istodobno, mislim kaj bolonja o tome veli? Ma upiso sam fax ali želim još jedan buduči da sam našo još nešto što me zanima, a ne želim se ispisivat.

Keane16
15.09.2008., 16:04
Zanima me sad jel uopće moguće više ić na dva faxa istodobno, mislim kaj bolonja o tome veli? Ma upiso sam fax ali želim još jedan buduči da sam našo još nešto što me zanima, a ne želim se ispisivat.

Naravno da možeš.

Aryan
16.09.2008., 07:44
Naravno da možeš.

Može malo opširnije, kaj trebam doslovno napraviti?

Keane16
16.09.2008., 11:49
Otići na prijemni ispit, proći ga, upisati se..
Znam jednog dečka koji je upisao 2 faksa, po Bologni. Samo ne znam kako će to ići, završiti 2 faksa u isto vrijeme. On je već odustao od jednoga, mislim da te to treba više brinit, nego kako upisati drugi faks..
U svakom slučaju, sretno :top:

Teeja
16.09.2008., 23:42
help! ako netko zna informacije... inace sam student upravno pravnog faksa u st

Upisala sam faks 04/05 godine kad je bila zadnja generacija po starom programu.
05/06 sam stavila na mirovanje iz zdravstvenih razloga
06/07 sam upisala parcijalu prve i druge
07/08 ostalo mi je jos 5 ispita (uskoro 4) i odslusala sam sve i kaze mi danas teta u referadi da mi je apsolventski status traje do 30.09.2008. a ja sam racunala da je jos godinu dana s obzirom da bude dva puta prva, dva puta druga ili vec ta druga kao apsolvent.

Jel postoji neko pravilo, statut da ja to provjerim jer sam dosad bila bez placanja i malo mi starce zeza sta moraju iskesirat 1150kn + 350 (jel se to placa neovisno na onaj iznos?).

I koja je shema sa HZZ? Jel se moram javit do 30.09. sta je nesto ova danas spomenila (nisam se mogla skoncentrirat na sve sta je rekla jer sam bila u blagom šoku).

Bordeaux dog
17.09.2008., 07:14
help! ako netko zna informacije... inace sam student upravno pravnog faksa u st

Upisala sam faks 04/05 godine kad je bila zadnja generacija po starom programu.
05/06 sam stavila na mirovanje iz zdravstvenih razloga
06/07 sam upisala parcijalu prve i druge
07/08 ostalo mi je jos 5 ispita (uskoro 4) i odslusala sam sve i kaze mi danas teta u referadi da mi je apsolventski status traje do 30.09.2008. a ja sam racunala da je jos godinu dana s obzirom da bude dva puta prva, dva puta druga ili vec ta druga kao apsolvent.

Jel postoji neko pravilo, statut da ja to provjerim jer sam dosad bila bez placanja i malo mi starce zeza sta moraju iskesirat 1150kn + 350 (jel se to placa neovisno na onaj iznos?).

I koja je shema sa HZZ? Jel se moram javit do 30.09. sta je nesto ova danas spomenila (nisam se mogla skoncentrirat na sve sta je rekla jer sam bila u blagom šoku).

Teja, mislim da ćeš morati platiti jer mi je jedan frend isto tako imao problema, i morao naravno platit...a šta drugo u Hrvatskoj??!! Ali još za svaki slučaj nazovi HZZ, ili odi do Ministarstva obrazovanja na net pa mislim da bi tamo trebao imati statut o tome! :top:

Teeja
17.09.2008., 14:02
Ma s obzirom da sam viša škola mislim da je tako i rok kraći... još da znam šta moram sve poduzet u vezi radne knjižice i zdravstvenog.

Brinettaa
25.09.2008., 15:09
neznam gdje da postavim ovo pitanje :D

uglavnom..student sam (upravno pravo 2.god) sada trebam upisati 3.god kao jedan od uvjeta su nam stavili -potpis iz sva 4 semestra do sada-A napominjem da sam IZVANREDNI STUDENT
jedan od uvjeta je naravno,dovoljan broj bodova (imam ih(ca oko nekih 15-ak bodova vise)), ociscena prva godina..
samo mi fali jedan potpis u 4 .semestru :( i sada nemogu radi te sitnice upisati 3.god.
dosada se govorilo na faxu da mi ne trebaju za upis svi potpisi..zato tomu nisam ni pridavala previse paznje..i sada su stavili uvjete kada su napominjem zavrseni rokovi, tako da nema sanse niti da uhvatim tog profesora :(
da, dobijem taj potpis..
nadala sam se i dekanskom roku..a ni njega 99 % nece biti..
neznam uopce sto da radim..:ne zna:
dali da mogu u nekom izvanrednom slucaju , napisati molbu dekanu ili nesto sl.:confused: svaki savjet je dobro dosao..
jer tog profesora tesko da cu naci do kraja upisa..

horta
25.09.2008., 21:48
Pozz svima!Nadam se da nije kasno da se nadovezem na Aryanovo pitanje. Sad sam upisala 3.god.,ali sam razocarana svojim faksom jos od prve i ne zelim se vise tjesit da ce bit bolje. Htjela bih jos nesto upisat, no ne znam je li to moguce s obzirom da studiram po Bolonji i ako je moguce koji su uvjeti? Ako tko ima bilo kakve informacije, savjet, bilo sto, samo se javite... Sve je dobrodoslo!Ocajna sam vise!Unaprijed hvala.

Teeja
26.09.2008., 01:01
brineta, daj molbu dekanu priko referade da ti uvaze upis u godinu i da ti taj dotični profesor da potpis ako je samo zbog toga

Brinettaa
26.09.2008., 15:02
hvala ..ali dati ce mi voditelj faxa izgleda potpis :)

SamFisher3062
27.09.2008., 11:49
Može li se npr. ako sam prvu godinu išao kao redovni student i položio 8 od 12 ispita i nisam ostvario uvjet za upis na višu godinu druga upisat vanredno uz uvjet da platim po 250 kuna za svaki od četiri preostala ispita?Raspitujem se za sve mogućnosti jer želim upisat drugu godinu,a ne ponavljačku.

Teeja
28.09.2008., 01:13
e zanima me jedna stvar.. kad se počinju plaćat ispiti kad si vanredni student?

Bordeaux dog
03.10.2008., 08:50
e zanima me jedna stvar.. kad se počinju plaćat ispiti kad si vanredni student?

Ma Teja nemam pojma i mene to zanima, ne znam stvarno???:ne zna: I koliko se uopće plaćaju? Teja odakle si?:rock:

nokoment
03.10.2008., 21:18
Znači, izvanredni sam student, kako mi je školarina ista kao i redovitima, pitam se koje su moje povlastice? Odgovor već djelomično znam: nemam iksicu, nemam pokaz, bla, bla....

.....mene bi zanimalo da li itko zna:

-Da li je ikako moguće dobiti stipendiju (gradsku, državnu...) sa statusom I studenta, s obzirom da mi je prosjek nekih 4.4 il 4.5 neznam točno.

p.s. Radim "honorarno" trenutno, stoga se vodim kao nezaposlena osoba.

Zek0slav
04.10.2008., 11:03
Zar se s tim prosjekom ne mozes prebaciti u redovne?

Ange ou Demon
04.10.2008., 13:04
Zar se s tim prosjekom ne mozes prebaciti u redovne?

mislim da ne
jer nema isti broj ects-a
:misli:

ertuzio
04.10.2008., 14:14
I vanredni i redovni studenti imaju isti broj ECTSa na istom studiju!

Allexis
04.10.2008., 14:39
s ovakvim prosjekom se na svakom faxu može prebaciti na redovne....jer izvanredni nemaju nikakve povlastice...barem je to bilo moguće po starom...ne znam kak je na bologni...treba pitati u referadi...

nokoment
04.10.2008., 14:44
Nije mi se cilj i ne želim se prebaciti u redovne jer radim, doduše, honorarno, ali tražim posao, te mi više odgovaraju predavanja popodne.

Vidjeti ću u referadi u ponedjeljak, ipak hvala.

Allexis
04.10.2008., 15:22
onda ništa od stipendije...one su namijenjene redovnim studentima....

Adrianm
04.10.2008., 18:49
nemas apslolutno nikakve povlastice...nemoras se ni trudit

Hell
04.10.2008., 22:07
pa status redovnog studenta bi za izvanrednog bila mala stipendijica,prebaci se kao redovan a onda slaži predavanja kak ti paše,obično ti izađu u susret,pogotovo ak radiš

plavusica-zg
07.10.2008., 15:30

to se plaća, 5.500+300 kn je upisnina+prijemni.

Trtmazar
20.10.2008., 10:31
Evo, u svoje ime i ime svih studenata (posebno bolonjaca) koji su ove godine izgubili pravo redovnog studiranja ili jednostavno žele biti izvanredni studenti, zanima me koje su naše obveze, ali one nevezane uz fakuletet.
Tj., pokaz, zdravstveno, burza, radna knjižica, kako to sve skupa ide?
Hvala, mnogima će odgovori biti od velke pomoći. :)

Allexis
20.10.2008., 10:44
već imaš temu o izvanrednim studentima :kava:

--> http://www.forum.hr/showthread.php?t=178870

al da odgovorim na pitanje....nemaš studentska prava tj. nemaš x-icu, nemaš pravo na dom, na stipendiju, studentski ugovor, zdravstveno i pokaz ti se reguliraju preko zavoda ako se prijaviš...

Trtmazar
20.10.2008., 15:44
već imaš temu o izvanrednim studentima :kava:

--> http://www.forum.hr/showthread.php?t=178870

al da odgovorim na pitanje....nemaš studentska prava tj. nemaš x-icu, nemaš pravo na dom, na stipendiju, studentski ugovor, zdravstveno i pokaz ti se reguliraju preko zavoda ako se prijaviš...

Pa da to me zanima, kao to sa burzom i zdravstvenom ide, gdje je taj Zavod ili što već, kakve su moje obveze prema burzi, u referadi nisu baš susretljivi ...

piacere_dfn
21.10.2008., 10:19
Pa da to me zanima, kao to sa burzom i zdravstvenom ide, gdje je taj Zavod ili što već, kakve su moje obveze prema burzi, u referadi nisu baš susretljivi ...

Ovisi gdje živiš, svaki grad ima svoj zavod za zapošljavanje :rofl:

Jednostavno odeš u gradsku upravu kod nekog službenika, upišeš se u onu knjigu dok ti on ispuni radnu knjižicu (koju imaš u svakoj knjižari) i onda se javiš u zavod, ispuniš par papira i to je to. Jedino što ćeš morati se tamo javljati svaki tjedan inače će te maknuti iz evidencije i nećeš se moći prijaiti na tri mjeseca.
Ili, ako ti netko u obitelji ima kakvu firmu, najbolje bi bilo da te prijavi kao radnika, prvenstveno zbog staža, ili da potražiš kakav posao sa nepunim radnim vremenom.

Trtmazar
22.10.2008., 18:41
Hval puno, imam od nekud početi...

NelaZg
01.12.2008., 21:37
Zna li mozda netko da li je moguce upisat u Splitu ili Zadru predskolski odgoj ili razrednu nastavu kao izvanredni student?I da li san obavezna dolazit na predavanja, vjezbe? Fala.

bettica
01.01.2009., 14:00
i ja bi htjela upisati izvanredno nešto...ali nisam baš sigurna da li želim studirati ekonomiju...da li ima nekih drugih opcija?

ninočka
01.01.2009., 20:22
dragi moji!
studiram predškolski odgoj vandredno u petrinji. imam 7. 1. ispit (u naslovu piše iz čega i kod koga). da li mi netko može reći nešta više- kako se mora učit- opširno, samo čitati..., da li se može prepisat :mig: itd.
hvala!
sretna nova svima!!!

_Maya_
09.01.2009., 22:46
Pozdrav!

dal se može vanredno upisati pravni fakultet u zagrebu?

sandra251
16.01.2009., 00:01
malo sam nadobudna ovih dana pa me zanima zna li itko moze li se upisati vanredno studij matematike i fizike-nastavnicki smjer (ili samo matematike) u zagrebu ili osijeku (eventualno rijeci)?
i ima li igdje osim u puli vanredni studij hrvatskog jezika?

mia_ri
19.01.2009., 21:02
ja sam ti vanredna studentica u rijeci pa ti mogu reći kada upišeš vanredni studij nemaš apsolutno nikakva prava koja imaju redovni studenti... a šta ti se tiče mirovine to možeš zaboravit ako upišeš vanredni studij...

Allexis
19.01.2009., 21:27
gledala sam upisne kvote sveučilišta za 2008/09 godinu....izgleda da je bolonjski sustav u potpunosti usmjeren na ukidanje izvanrednog studija...na zagrebačkom sveučilištu od ukupno 33 fakulteta samo 8 ih ima mogućnost izvanrednog studiranja....prije uvođenja bolonje je to bilo daleko više...

1. Pravo
2. Ekonomija
3. Fakultet političkih znanosti
4. Učiteljski fakultet
5. Hrvatski studiji
6. Grafički fakultet
7. Prometni fakultet
8. FOI

na veleučilištu postoji mogućnost izvanrednog studiranja na upravnom i poreznom studiju, te zdravstvenom veleučilištu....što se zdravstene škole tiče, ta opcija se odnosi samo na one koji rade u struci....

Allexis
19.01.2009., 21:29
Pozdrav!

dal se može vanredno upisati pravni fakultet u zagrebu?

ne postoji posebna lista za redovni i izvanredni studij, već to ovisi o tvom rangu na prijemnom....kad sam ja upisivala, prvih 400 ili 500 su bili redovni, svi ostali su bili izvanredni....kad sam bila na novinarstvu (FPZG), tamo je postojala odvojena lista za prijemne za redovne i izvanredne, tako da si mogao izabrati kako ćeš studirati...

loreste
19.01.2009., 22:20
dali mi iko može reći koji su nedostaci vanrednog studiranja osim zdrastvenog i iksice,posebno ako neko zna za FPZG

euskal
20.01.2009., 08:09
nedostaci su sta uglavnom,moras radit uz fax i tada ti je puno teze za ucit jer imas manje vremena,nemas nikakva prava osim kad trebas platit:rofl:ma inace sve isto jer nema razlike u programu.Ako imas volje i novaca upisi i ne odustaj i tko zna mozda ti bude koristilo jednog dana:top:

bettica
09.02.2009., 20:45
može li se u Zagrebu izvanredno studirati Hrvatski jezik?

Shrek_
16.02.2009., 16:43
Postoji li mogućnost izvanrednog studiranja građevine? Koliko znam na građevinskom fakultetu se ne može... Zna li netko za tvz možda?

nausee
24.02.2009., 13:19
gledala sam upisne kvote sveučilišta za 2008/09 godinu....izgleda da je bolonjski sustav u potpunosti usmjeren na ukidanje izvanrednog studija...na zagrebačkom sveučilištu od ukupno 33 fakulteta samo 8 ih ima mogućnost izvanrednog studiranja....prije uvođenja bolonje je to bilo daleko više...

1. Pravo
2. Ekonomija
3. Fakultet političkih znanosti
4. Učiteljski fakultet
5. Hrvatski studiji
6. Grafički fakultet
7. Prometni fakultet
8. FOI

na veleučilištu postoji mogućnost izvanrednog studiranja na upravnom i poreznom studiju, te zdravstvenom veleučilištu....što se zdravstene škole tiče, ta opcija se odnosi samo na one koji rade u struci....

copy/paste sa stranice hrvatskih studija: Na Hrvatskim studijima nije moguće studirati u statusu izvanrednog studenta.

nikko blue
24.02.2009., 22:54
Postoji li mogućnost izvanrednog studiranja građevine? Koliko znam na građevinskom fakultetu se ne može... Zna li netko za tvz možda?

na tvz-u nije moguće izvanredno upisati stručni studij (3 godine), ali koliko sam načula predavanja i vježbe su im obično u popodnevnim satima (ovo je skroz nepouzdana info) pa ako to pomaže...

kaj se tiče specijalističkih studija (to bi bile one +2 godine prema bolonji, dakle nakon završenog stručnog) ne znam koja je procedura redovno/izvanredno, ali za taj dio znam da im je raspored takav da se može studirati uz rad (čet,pet popodne, sub prijepodne)

Ines Zgb
25.02.2009., 08:21
ma zaboravite pravo...
ja sam u radnom odnosu i zvala sam za studij socijalnog rada (izvanredni studij) i žena me odmah odrezala...
da je zbog bolonje izjednačen redovni i izvanredni studij...
da ima jako puno toga kaj je obavezno i da nema šanse da uz rad idem na faks...
banana... :-(

Upravnik
25.02.2009., 17:18
Istina je da je teško radit i studirat,al pusti babu nek priča što god hoće.Upiši probaj i vidi.Glavu gore. :)

Ines Zgb
25.02.2009., 21:00
Istina je da je teško radit i studirat,al pusti babu nek priča što god hoće.Upiši probaj i vidi.Glavu gore. :)

ma teško je,to mi je jasno,al ne bih htjela da dam cca 8000 kn za godinu i da na kraju moram odustati jer moram zaista biti na svim predavanjima i vježbama:confused: a sa mojim radnim vremenom je to teško izvedivo...
nikako mi nije jasno da se tak nešto može izjednačiti kad se zna da na izvanredni studij više manje idu zaposleni ljudi i da oni nemaju vremena sjediti na faksu:cry:
i zbunjujuće mi je da mi je teta sa faksa prije cca 5 mj rekla da donesem potvrdu da radim i da se onda dogovorim sa profesorima te da onda nisam dužna biti na svim predavanjima...:confused::ne zna:

dolce
25.02.2009., 23:00
dragi moji!
studiram predškolski odgoj vandredno u petrinji. imam 7. 1. ispit (u naslovu piše iz čega i kod koga). da li mi netko može reći nešta više- kako se mora učit- opširno, samo čitati..., da li se može prepisat :mig: itd.
hvala!
sretna nova svima!!!

Ninocka,
mene zanima,sad kad sam vec naletjela na tebe,kako je studirati PO u Petrinji?Jel zahtjevno?Jel polazes razliku sa RN ili ne?Ja bih polagala razliku,ali mi ne znaju reci koliko ispita bi imala.Ako znas sto o tome,bila bih ti zahvalna.

Zek0slav
26.02.2009., 18:25
ma teško je,to mi je jasno,al ne bih htjela da dam cca 8000 kn za godinu i da na kraju moram odustati jer moram zaista biti na svim predavanjima i vježbama:confused: a sa mojim radnim vremenom je to teško izvedivo...
nikako mi nije jasno da se tak nešto može izjednačiti kad se zna da na izvanredni studij više manje idu zaposleni ljudi i da oni nemaju vremena sjediti na faksu:cry:
i zbunjujuće mi je da mi je teta sa faksa prije cca 5 mj rekla da donesem potvrdu da radim i da se onda dogovorim sa profesorima te da onda nisam dužna biti na svim predavanjima...:confused::ne zna:

Rekla ti je da su predavanja obvezna?
Znam par ljudi koji izvanredno studiraju i oni tvrde da ne moraju na sva predavanja dolaziti. Ja cu pokusati ove godine upisati (opet :D) pa bih htio uz rad pokusati.

Moj savjet ti je da ne odustajes. Iskustva sa tetama iz referade govore da je to zadnje mjesto na kojem ces dobiti tocan odgovor.

Allexis
26.02.2009., 18:35
nedostaci su sta uglavnom,moras radit uz fax i tada ti je puno teze za ucit jer imas manje vremena,nemas nikakva prava osim kad trebas platit:rofl:ma inace sve isto jer nema razlike u programu.Ako imas volje i novaca upisi i ne odustaj i tko zna mozda ti bude koristilo jednog dana:top:

ne moraš, to samo ako želiš....od izvanrednih koje poznam s mog faxa, nitko ne radi...program, obveze i plaćanje su isti za redovne i izvanredne...jedina razlika je u studentskim pravima: nemaš x-icu, pokaz, pravo na dom, subvenciju, zdravstveno ti je drukčije regulirano, nemaš pravo na studentski ugovor ako želiš raditi....

od studentskih prava koristim pokaz, subvenciju i zdravstveno....

Allexis
26.02.2009., 18:56
ma zaboravite pravo...
ja sam u radnom odnosu i zvala sam za studij socijalnog rada (izvanredni studij) i žena me odmah odrezala...
da je zbog bolonje izjednačen redovni i izvanredni studij...
da ima jako puno toga kaj je obavezno i da nema šanse da uz rad idem na faks...
banana... :-(

ja sam s prava, al sam redovna....međutim, to je sve isto kod nas....nije istina da moraš ići na predavanja, to nikad nije bilo obvezno...jedino na neke moraš ići ako želiš na kolokvije, međutim rijetki su takvi...ako ne želiš na kolokvije, ne moraš na predavanje...no većinu možeš kolokvirati bez da ideš na predavanja (1. i 2. godina, kasnije ni nema kolokvija)...po semestru imaš 4 predmeta, s time da je jedan od njih eng, pa ti ostanu 3 ozbiljna predmeta po semestru...neki teži, neki lakši....jedino što je svima obvezno jesu seminari i vježbe....mora se imati 1 seminar po semestru i dolazak na seminare je obvezan...seminar se održava 1 x tjedno po sat i pol ili 2 (ovisi koji redmet uzmeš)....obično toleriraju 3 izostanka, neki znaju i više...vježbe isto tako...iako one ne traju cijeli semestar već oko mjesec, mjesec i pol 1 x tjedno....isto se može izostati...

za vrijeme ispitnih rokova nema predavanja, vježbi i seminara....

kad pogledaš raspored na pravu, zapravo ne provedeš puno vremena na faxu....10 mj. početak ak. god...no dok se formiraju seminarske grupe na početku godine i započnu s radom, obično prođe mjesec dana...tako da većina seminara počne krajem 10 mj. ili početkom 11....pa je onda tjedan pauze zbog jesenskog roka u 11. mj....seminari traju do pred božić, jer tada počnu praznici...u 1 mj. obično traju 3 tjedna i to je to....gotov seminar za 1. semestar....2. mj. je cijeli slobodan za davanje ispita...nakon toga su upisi seminara, opet treba bar 2-3 tjedan da se formiraju seminarske grupe, što znači da seminar počne sredinom 3.mj....pa slobodan dio za uskrs....slobodan tjedan za proljetni rok u 4 mj....seminar traje kroz cijeli 5. i tada završava....6. i polovica 7 mj. su rokovi...ostatak je slobodan sve do 9 mj. kad su opet rokovi...10 mj. početak nove ak. god..

babe u referadi samo kažu ono što im piše u statutu faxa...a praksa i pravilnik se uvijek razlikuju....

pravo je fax gdje uzmeš knjigu i učiš doma, a na fax ideš na ispite i seminare 1 x tjedno....predavanje je samo gubljenje vremena, pa umjesto da hodočastiš na fax, to vrijeme provedeš učeći...

za prolaz na faxu, sve što ti treba je knjiga i pravokutnikov forum...tako da definitivno go for it :)....ali to što ne moraš na fax, trebaš kompenzirati redovitim učenjem kako bi položila ispit...jer ispiti nisu lagani...

Ines Zgb
27.02.2009., 18:11
ja sam s prava, al sam redovna....međutim, to je sve isto kod nas....nije istina da moraš ići na predavanja, to nikad nije bilo obvezno...jedino na neke moraš ići ako želiš na kolokvije, međutim rijetki su takvi...ako ne želiš na kolokvije, ne moraš na predavanje...no većinu možeš kolokvirati bez da ideš na predavanja (1. i 2. godina, kasnije ni nema kolokvija)...po semestru imaš 4 predmeta, s time da je jedan od njih eng, pa ti ostanu 3 ozbiljna predmeta po semestru...neki teži, neki lakši....jedino što je svima obvezno jesu seminari i vježbe....mora se imati 1 seminar po semestru i dolazak na seminare je obvezan...seminar se održava 1 x tjedno po sat i pol ili 2 (ovisi koji redmet uzmeš)....obično toleriraju 3 izostanka, neki znaju i više...vježbe isto tako...iako one ne traju cijeli semestar već oko mjesec, mjesec i pol 1 x tjedno....isto se može izostati...

za vrijeme ispitnih rokova nema predavanja, vježbi i seminara....

kad pogledaš raspored na pravu, zapravo ne provedeš puno vremena na faxu....10 mj. početak ak. god...no dok se formiraju seminarske grupe na početku godine i započnu s radom, obično prođe mjesec dana...tako da većina seminara počne krajem 10 mj. ili početkom 11....pa je onda tjedan pauze zbog jesenskog roka u 11. mj....seminari traju do pred božić, jer tada počnu praznici...u 1 mj. obično traju 3 tjedna i to je to....gotov seminar za 1. semestar....2. mj. je cijeli slobodan za davanje ispita...nakon toga su upisi seminara, opet treba bar 2-3 tjedan da se formiraju seminarske grupe, što znači da seminar počne sredinom 3.mj....pa slobodan dio za uskrs....slobodan tjedan za proljetni rok u 4 mj....seminar traje kroz cijeli 5. i tada završava....6. i polovica 7 mj. su rokovi...ostatak je slobodan sve do 9 mj. kad su opet rokovi...10 mj. početak nove ak. god..

babe u referadi samo kažu ono što im piše u statutu faxa...a praksa i pravilnik se uvijek razlikuju....

pravo je fax gdje uzmeš knjigu i učiš doma, a na fax ideš na ispite i seminare 1 x tjedno....predavanje je samo gubljenje vremena, pa umjesto da hodočastiš na fax, to vrijeme provedeš učeći...

za prolaz na faxu, sve što ti treba je knjiga i pravokutnikov forum...tako da definitivno go for it :)....ali to što ne moraš na fax, trebaš kompenzirati redovitim učenjem kako bi položila ispit...jer ispiti nisu lagani...

joj baš ti hvala :D jako si me razveselila:D nadam se da su pravo i socijani rad slični po obavezama :top:

Allexis
27.02.2009., 19:30
što se prava i soc. rada tiče, mislim da je na soc. radu pristup malo drukčiji...jer mi se čini da oni imaju više obveznih stvari od nas: više seminara, vježbi i klinika....idealan ax za onoga tko ne radi, već mže provesti vrijeme tamo, a zauzvrat dobije rad u manjim grupama, profesori su im više posvećeni, znaju ih i sl...pa se na taj način i ispiti lakše daju, pogotovo sada kada to kolokviraju....ima ovdje tema socijalni rad pa probaj tamo pitati kakav je njihov raspored i koliko vremena tjedno provode na faxu...ako se odlučiš za pravo, to je fax idealan za sve one koji ne žele više od 1 x tjedno hodočastiti na fax...

socijalni rad --> http://www.forum.hr/showthread.php?t=78474

Ines Zgb
27.02.2009., 20:15
što se prava i soc. rada tiče, mislim da je na soc. radu pristup malo drukčiji...jer mi se čini da oni imaju više obveznih stvari od nas: više seminara, vježbi i klinika....idealan ax za onoga tko ne radi, već mže provesti vrijeme tamo, a zauzvrat dobije rad u manjim grupama, profesori su im više posvećeni, znaju ih i sl...pa se na taj način i ispiti lakše daju, pogotovo sada kada to kolokviraju....ima ovdje tema socijalni rad pa probaj tamo pitati kakav je njihov raspored i koliko vremena tjedno provode na faxu...ako se odlučiš za pravo, to je fax idealan za sve one koji ne žele više od 1 x tjedno hodočastiti na fax...

socijalni rad --> http://www.forum.hr/showthread.php?t=78474

Hvala :mig:

amex
04.03.2009., 10:38
Ako si varedan student koliko puta mozes ponavljat godinu?

Allexis
04.03.2009., 14:50
ne znam kako je na drugim fakultetima, ali na našem nema nekog ograničenja....bez obzira jesi li izvanredni ili redovni...razlika je jedino što redovni imaju rok od 1 godine za dati ispite i uvjet, u protivnom im se to računa kao pad, dok je izvanrednima taj rok produžen na 2 godine...naravno, ako u jednoj godini uspiješ dati uvjet, odamh upisuješ višu godinu...to produženje da ti 1 godina traje 2 godine je beneficija, ne moraš je nužno koristiti ako normalno daješ ispite....ako ne upsiješ u te 2 godine steći uvjet za višu godinu, onda tek upisuješ pad....

pravo na studiranje se gubi samo ako 8. put padneš isti predmet...

Kikych
12.03.2009., 15:27
a da li možda netko zna postoji li negdje izvandredni studij engleskog jezika?

Sretna djevojka :)
20.03.2009., 15:59
Dakle, saznah danas da ekonomija nema izvanredni studij više... Sad mi treba netko da me ohrabi i pošalje na redovan uz rad od 8 sati na dan...

Jel ima netko s ekonomije tko zna koliko bi bilo izvedivo radit i redovno studirat??

verbatim007
21.03.2009., 00:05
Cuo sam da od ove godine na ekonomiji u zg ukidaju izvanredno studiranje, tj vise ne upisuju izvanredno... Radit i redovito studirat na EFZG je tesko izvedivo, ovisi kad ti je radno vrijeme i koliko ti poslodavac izlazi u susret... ako radis pon-pet - 08:00-16:00h... onda jako tesko jer je vecina predavanja tada, a u 16:00 pocinje vecinom izvanrednima... Svugdje su sad bitna prisutstva na predavanjima, uz rad mozes naucit za ispit ali problem ce ti biti dobit potpise, jako tesko ali uz muljanje (kazes kolegama da te potpisu di ne provjeravaju itd) mozda se i moze...

noemisha
16.04.2009., 15:44
Može li se redovito studirati ukoliko do sada nisam pohadjala nijedan faks, ako imam 27g, i radim, a mislim upisati predškolski?
Možda bih u korist faksa prekinula sa radom, iako sam prijavljena, pa radila preko studentskog, ukoliko je to potrebno, neznam kak je sa zdravstvenim i to dal smijem raditi, biti prijavljena, a da još i redovito studiram?
Moilim vas ako imate savjet ili mi možete odgovoriti
:)

pink india
07.07.2009., 18:12
imam pitanje vezano za upise izvanrednih studenata na fakultete... pogotovo na fakultet promentih znanosti... kakve su šanse općenito za upis u 9. mjesecu, koje su cijene, uvjeti, dali se mora polagati razredbeni... itd.... dosta je hitno...

efos
07.07.2009., 20:10
Cuo sam da od ove godine na ekonomiji u zg ukidaju izvanredno studiranje, tj vise ne upisuju izvanredno... Radit i redovito studirat na EFZG je tesko izvedivo, ovisi kad ti je radno vrijeme i koliko ti poslodavac izlazi u susret... ako radis pon-pet - 08:00-16:00h... onda jako tesko jer je vecina predavanja tada, a u 16:00 pocinje vecinom izvanrednima... Svugdje su sad bitna prisutstva na predavanjima, uz rad mozes naucit za ispit ali problem ce ti biti dobit potpise, jako tesko ali uz muljanje (kazes kolegama da te potpisu di ne provjeravaju itd) mozda se i moze...

Ja ne mogu vjerovat da su to napravili ljudima... :mad: ..sramota....:flop:
Pa vani mozes izvanredno studirati bilo koji faks a ovdje je do sada bila bijeda a tek sad...katastrofa

efos
07.07.2009., 20:11
Može li se redovito studirati ukoliko do sada nisam pohadjala nijedan faks, ako imam 27g, i radim, a mislim upisati predškolski?
Možda bih u korist faksa prekinula sa radom, iako sam prijavljena, pa radila preko studentskog, ukoliko je to potrebno, neznam kak je sa zdravstvenim i to dal smijem raditi, biti prijavljena, a da još i redovito studiram?

Mislim da se moze upisati upravo do 27 godine...:)

rozi5
16.07.2009., 06:42
bok!
a, ima li izvaredni studij u rijeci- bilo koji..mada mene zanima povijest- geografija

Timbalandica
16.07.2009., 06:57
vidim da niste spomenuli da izvanredno ima i fakultet za turistički i hotelski menadžment.ima u opatiji i zaboku.:)

Procesor
17.07.2009., 21:01
Izvanredni studij ima i ETFOS...

kismet21
29.08.2009., 21:51
namjeravam nastaviti fax, prije sam studirala ekonomiju po starom porgramu, sad radim i htjela bi upisati bolonju vanredno, pa me između ostalog zanima:
-koliko kosta godina
-da li moram dolaziti na predavanja
-nacin odrzavanja ispita
konkretno misilim upisati ekonomiju u st, normalno da mi nijedan od polozenih ispita ne priznaju

efos
29.08.2009., 22:24
namjeravam nastaviti fax, prije sam studirala ekonomiju po starom porgramu, sad radim i htjela bi upisati bolonju vanredno, pa me između ostalog zanima:
-koliko kosta godina
-da li moram dolaziti na predavanja
-nacin odrzavanja ispita
konkretno misilim upisati ekonomiju u st, normalno da mi nijedan od polozenih ispita ne priznaju

Ne znam za Split kako-sta. No ako upises slobodno odi do profesora sa starim indeksom da ti proba priznat kolegij koji je polozen ranije. Ne moras ici na predavanja.

kismet21
30.08.2009., 14:39
hvala jucer sam uspila viditi koliko kosta, ali stvarno bi volila cuti koju ric od nekoka ko studira na efst

Yuna
31.08.2009., 13:39
Kakvi se uvjeti moraju ostvariti da nakon prve godine postanem redovni student? Neki visi prosjek ili?

casualRi
17.11.2009., 20:42
Pozdrav..

Jedno pitanje, treba li za upis izvanrednog studija neka potvrda o zaposlenju? Odnosno da li postoji mogućnost upisati fakultet izvanredno, a pritom ne biti zaposlen?

Djevojče
17.11.2009., 21:57
moj dečko je nezaposlen i izvanredno studira.
nešto sam vidjela na privatnim fakultetima (vern i sl.) da piše da treba imati potvrdu o zaposlenju.
ne znam stvarno,ovisi

cold one
17.11.2009., 22:14
Kakvi se uvjeti moraju ostvariti da nakon prve godine postanem redovni student? Neki visi prosjek ili?

to ovisi o faksu (mislim) na pravu moraš ostvariti prosjek od 3.5 i imati najmanje 50 etc bodova nakon čega predaješ zahtjev za promjenu statusa iz izvanrednog u redovnog

cold one
17.11.2009., 22:16
Pozdrav..

Jedno pitanje, treba li za upis izvanrednog studija neka potvrda o zaposlenju? Odnosno da li postoji mogućnost upisati fakultet izvanredno, a pritom ne biti zaposlen?

pa zar se ljudi ne opisuju kao izvanredni na prijamnim i ostaju izvanredni iako ne rade
-a ako upadneš kao redovni samo trebaš zatražiti da budeš izvanredni, većina jedva čeka da bude redovni

-za privatne ne znam
-možeš ti to malo detaljnije, na koji bi ti faks

ehinus
01.12.2009., 07:09
Ovako jutros me tako iživciralo naslov u jutarnjem ...izvanredni studij se ukuda 2010.......pa je.......bem im mater .....ja sam izvanredan student i pri kraju sam ali šta da ja sad hoću studirati uz rad.
šta sa ljudima koji sad imaju 30-35 god ili više pa odluče studirati, unaprijediti znanje, dobit bolju plaću ili šta ja znam šta........
koja im je to logika....ak nisi upisao studij odma nakon srednje moš se jebat...
koji debili su u ovoj vlasti pa to je za nevjerovat

caps
01.12.2009., 13:02

Naravno da možeš redovito studirati, možeš i sa 60 redovito studirati, nema tu ograničenja. Samo iza 27. godine nemaš studentska prava (tipa nemaš novca na iksici i slično).

Rubi
13.04.2010., 17:57
Pozdrav,
Upisala sam studije ekonomije redovno prije 4 godine, uglavnom prvu godinu sam se zezala, drugu godinu sam igrom slučaja počela radit, godine prošle...a mene su prebacili na status izvanrednog studenta. Znači još uvijek sam na drugoj godini, ponavljam je treći put, samo što sam ovaj put izgubila sva prava.Nisam se previše zamarala, razmišljala sam da od ekonomije i nema puno sreće i da ću je završit kad tad, onako reda radi barem da imam nekakvu diplomicu. Međutim, zadnjih dana me uhvatila velika volja i želja da napokon to riješim, imam još dva roka u 6.mj i dva u 9.mj mislim da je izvedivo, ali ipak postoji mogućnost da ne uspijem.Kako funkcioniram na način da zamislim najgori mogući scenarij, zanima me kakva su prava izvanrednih studenata po bolonji u vidu ponavljanja godina.Negdje sam pročitala da trajanje studija izvanrednih studenata nije ograničeno.Uglavnom zanima me hoću li opet moći upisati godinu, tj. kakva je praksa na drugim fakultetima koji imaju izvanredni studij?

sunshine-girl
13.04.2010., 18:12
Pozdrav,
Upisala sam studije ekonomije redovno prije 4 godine, uglavnom prvu godinu sam se zezala, drugu godinu sam igrom slučaja počela radit, godine prošle...a mene su prebacili na status izvanrednog studenta. Znači još uvijek sam na drugoj godini, ponavljam je treći put, samo što sam ovaj put izgubila sva prava.Nisam se previše zamarala, razmišljala sam da od ekonomije i nema puno sreće i da ću je završit kad tad, onako reda radi barem da imam nekakvu diplomicu. Međutim, zadnjih dana me uhvatila velika volja i želja da napokon to riješim, imam još dva roka u 6.mj i dva u 9.mj mislim da je izvedivo, ali ipak postoji mogućnost da ne uspijem.Kako funkcioniram na način da zamislim najgori mogući scenarij, zanima me kakva su prava izvanrednih studenata po bolonji u vidu ponavljanja godina.Negdje sam pročitala da trajanje studija izvanrednih studenata nije ograničeno.Uglavnom zanima me hoću li opet moći upisati godinu, tj. kakva je praksa na drugim fakultetima koji imaju izvanredni studij?

Čekaj, ako sam dobro shvatila, sad si na 2. godini i namjeravaš diplomirati ove godine? A studij ekonomije traje po starom programu 4 godine?:ne zna:

Rubi
13.04.2010., 18:31
Ne,ne.Upisala sam studij 2006.godine, po bolonji, redovno. Sad sam na drugoj godini izvanredno. Znači upisala sam drugu godinu redovno, pala je, upisala pad, i opet pala te izgubila pravo redovnog studiranja. Sad bi pokušala riješit tu drugu godinu i napokon se uhvatit studija kako treba, a do diplome imam još puno posla...ali eto čisto me uhvatila panika ako ne uspijem hoću li moći četvrti put upisati godinu.Tete u referadi ne smijem pitati to pitanje u 4. mjesecu jer će me vjerovatno spalit na lomači.:eek:

sunshine-girl
13.04.2010., 18:34
A ja sam mislila da si stari student, pa da te kači bolonja...:rofl::rofl:

Valjda će netko znati odgovor na to pitanje.

El_Loody
13.05.2010., 21:41
Pozdrav,

mogu reći da u vezi nekakvog ograničenja ponavljanja kao izvanredni student; niti sam čuo niti pročitao nešto o tome. Jedino što me čudi u pravilniku moga faksa je: "Osoba gubi status studenta: - kad ne završi studij u roku". Ne znam na koji način ispuniti taj uvjet, jer kad nešto padneš to ponovo upisuješ; padneš dvaput postaješ izvanredni, a to kaj sam si ja produljil školovanje na jedan, dva ili više semestara njima sigurno ne ide na štetu. Nadam se da je pomoglo.

minnie158
02.06.2010., 19:00
Zanima me postoji li u Hrvatskoj ( ili u Bosni ) neki izvanredni studij stocarstva?
Naime, to me jako zanima ali nisam u mogucnosti resovno studirati jer imam kcerkicu od 6 mjeseci, a moram i raditi buduci da je muz nezaposlen.

Znam da postoji Agronomski fakultet u Zagebu,medjutim na njihovim web stranicama na nalazim mogucnost izvanrednog studiranja.
Znam i za Poljoprivredni fakultet u Osijeku, ali imaju li oni izvanredni studij stocarstva?

Molim Vas, bilo kakvu info jer neznam odakle u opce da pocnem traziti.

Hvala!

jackall
02.06.2010., 19:15
Ima u Osijeku izvanredni, smjer se zove zootehnika. Pogledaj si stranice faksa.

Uvjet za upis ove godine je državna matura, no možda bi se moglo dogovorit nešto s njima budući da bi bila izvanredni. U krajnjem slučaju ti ostaje jesenjski rok.

Najbolje da nazoveš referadu i pitaš, a imaju i mail.

minnie158
02.06.2010., 22:29
Koja predobra vijest!!!!!
Sad citam da taj studij postoji i u Krizevcima. Znas linesto o tome?

Istina, drzavna matura mi je malo bed, ipak sam ja srednju zavrsila davne 2002.

Kako je s prijemnima? Tesko proci? Mislim, jasno je da zbog bebe moram na vanredni studij, a sad mi je malo bed zapet i strebat mjesec dana bez prestanka za maturu ili pretezak prijemni obzirom na bebu (btw. Zavrsila sam srednju medicinsku )
Izvanredni studij bi mi izvrsno odgovarao jer bi tako mogla rasporediti vrijeme za ucenje i sve skupa nekako ukomponirati.

jackall
02.06.2010., 22:45
Ne znam mnogo ni o ovome u Osijeku. Znam da ima sveučilišni i stručni, pa možda to. :ne zna:

Više kao nema prijemnih. Ostavljena je mogućnost starijima od 24 da se upišu preko prijamnog koji bi više sličio motivacijskom razgovoru. Najbolje bi bilo da nazoveš referadu idući tjedan, ne znam jel rade u petka zbog praznika.

minnie158
02.06.2010., 22:54
Jaoooo, ti me stvarno razveseljujes! Kissssssssssss!!!!!!!

Zovem slijedeci tjedan pa javim ovdje. Mozda jos nekom pomognu prikupljene info ;)

HVALA TI DO NEBA I NATRAG!

Herp
02.06.2010., 23:13
U Kninu imaš stručni studij Stočarstvo krša.
U Križevcima imaš stručni studij Poljoprivreda.
U Karlovcu imaš stručni studij Prerada mlijeka.

Phoebos Apollon
03.06.2010., 10:30
Zanimljive želje za studijem. Što ti muž ima nekakvo poljoprivedno/stočarsko gospodarstvo?
Ugl., puno sreće s faksom!

minnie158
03.06.2010., 12:18
Herp, thanx!

PA: hahahahaaaa!!!! Sad sam se nasmijala. Ne, nemamo nikakvu povecu farmu, veze za zaposlenj a da trebam diplomu ni nista slicno. Imamo samo jednog kastriranog mini-jarca koji je ljubimac i dva ovcarska psa.
Situacija je slijedeca: kada sam prije podosta godina upisivala faks neckala sam se izmedju agronomije i vise medicinske obzirom da sam zavrsila srednju medicinsku. Pod pritiskom roditelja ( a ja naivna i mlada ) otisla sam na medicinsku, premda sam odrasla na farmi.
Zaposlena sam u starackom domu, ali me previse emotivno iscrpljuje gledati non-stop smrti u oci.

S vremenom sam uvidjela pogresku pri upisu na faks, a sada imam previse obaveza za redovno studiranje stocarstva..., eto - to je od prilike to...

Znam da izbor zvuci cudno i smijesno. Hvala na zeljama - i ja si sama zelim srecu!
;)

Phoebos Apollon
03.06.2010., 13:28
Neobično je, zato i pitam... Ništa, kad završiš, kupite si farmu i gledajte rađanje života (pilići, kravice i sl),
a ne umiranje kao sada.... Studiraj vanredno, nije to toliko teško...

minnie158
03.06.2010., 21:45
Fala!:mig:

mogwai '50
07.01.2011., 22:25
Ispričavam se što dižem staru temu, ali zanima me da li je moguće vanredno studirati engleski jezik i književnost? Nisam uspio nać' tu informaciju. Unaprijed hvala na pomoći.

Lady_D
08.01.2011., 03:03
Na FFZG-u nije. Za ostale FF-ove nisam sigurna, javit će se ljudi koji znaju. :D

silly_one
12.01.2011., 09:36
Pozdrav svima,
zanima me jedna stvar - naime 2010. godine (prije 4 mjeseca) sam zavrsila u roku preddiplomski studij na FFST - hrvatski jezik i književnost i filozofiju. Sada sam na diplomskom koji mi se nimalo ne sviđa i namjeravam upisati vanredno diplomski studij novinarstva i odnosa s javnošću u Zadru. Zanima me ima li koji vanredni student na tom diplomskom studiju, čisto da znam kolike su obveze vanrednih studenata. Vanredno želim upisati jer me Zadar kao grad za život nimalo ne interesira, a opet nije predaleko od Splita, i imam smještaj tamo za ono vrijeme kad bi trebala dolaziti na faks. Također, radim ali fleksibilan posao koji mogu prilagoditi obavezama vanrednog studija, dok na FFST-u je to bilo skoro pa nemoguće jer sam ove godine bila suočena s predavanjima 5 dana tjedno.
Pa eto, ako ima tko sa iskustvom, bila bi zahvalna na svakoj informaciji :)

ganddalf
22.03.2011., 09:45
postovanje...e ovako imam jedan mali problemcic...naime zanimam me sto se sve i na kojim fakultetima moze studirati izvanredno....i ako znate kolko se placa godina studija na tim fakultetima...zahvaljujem..:ne zna:

borntobewinner
22.03.2011., 22:00
postovanje...e ovako imam jedan mali problemcic...naime zanimam me sto se sve i na kojim fakultetima moze studirati izvanredno....i ako znate kolko se placa godina studija na tim fakultetima...zahvaljujem..:ne zna:

U Zagrebu izvanredno mogu pravo, ekonomija, socijalni rad, promet :misli:

sminkica
23.03.2011., 14:26
U Zagrebu izvanredno mogu pravo, ekonomija, socijalni rad, promet :misli:
ako se ne varam ekonomija se ne može izvanredno, ima tome nekih godinu-dvije, ali može ove skupe ekonomije na privatnima

borntobewinner
23.03.2011., 14:32
ako se ne varam ekonomija se ne može izvanredno, ima tome nekih godinu-dvije, ali može ove skupe ekonomije na privatnima

Sa stranice EFZG-a:
Upisne kvote:
"Poslovna ekonomija", redoviti studij – 580 studenata i izvanredni studij – 400 studenata;

sminkica
24.03.2011., 15:00
Sa stranice EFZG-a:
Upisne kvote:
"Poslovna ekonomija", redoviti studij – 580 studenata i izvanredni studij – 400 studenata;
znači vratili su tu mogućnost :s i red je, ovako mogu studirati i oni kojima plaća ne pokriva astronomske cifre privatnih školarina :)
Prema Odluci o upisnim kvotama za sveučilišni preddiplomski studij i stručni studij za akademsku 2011/2012. godinu donesenoj na sjednici Fakultetskog vijeća od 23.11.2011. godine...
a vidi kad je bila sjednica :zubo:

Azaleja
24.03.2011., 19:16
znači vratili su tu mogućnost :s i red je, ovako mogu studirati i oni kojima plaća ne pokriva astronomske cifre privatnih školarina :)
Prema Odluci o upisnim kvotama za sveučilišni preddiplomski studij i stručni studij za akademsku 2011/2012. godinu donesenoj na sjednici Fakultetskog vijeća od 23.11.2011. godine...
a vidi kad je bila sjednica :zubo:

Ah,efzg-bolje im je da vrate taj izv.studij natrag.Prvo ga ukinu,pa ga vrate,pa tako-malo igra živcima.

ukiy
26.04.2011., 11:15
Poz,
Izvanredni sam student. Sad me zanima, prema bolonji, koliko puta imam pravo ponavljati godinu?

Boki000
28.04.2011., 03:27
dok ne potrosis sve pare :D

ukiy
28.04.2011., 14:09
Znaci, ne gubi se pravo studiranja nakon sto se po drugi put ne uspiju riješiti svi ispiti?

Boki000
28.04.2011., 16:42
pa ako ti drzava placa onda imas pravo samo jednom ponavljati. a kad sam placas onda mozes kolko hoces. to zasad nije određeno.

mezozopimus
28.04.2011., 19:06
Pozdrav.
Jedna pomalo čudna situacija vamo.
Sestra mi je nakon završetka srednje škole (računalni teh. u strojarstvu) upisala elektro fakultet za smjer računalstvo. Dofurala je do apsolventske, ostalo joj 9 ispita i nažalost morala je prisilno prekinuti studij.

Sad joj se otvorila mogućnost da ponovno ide na faks, ali bi sad na strojarstvo u SB. Oćel morat sad državnu maturu polagat, ili šta, kada je srednju završila imala je izravan upis na taj faks na temelju ocjena, ali ga nije upisala nego se odlucila za ETF. I dali bi neš morala plaćat, i koliko ?

sminkica
28.04.2011., 22:26
Znaci, ne gubi se pravo studiranja nakon sto se po drugi put ne uspiju riješiti svi ispiti?
to ti je sve individualno, trebao bi napisati koje si sveučilište i koji smjer pa ako netko zna baš za tvoj faks.
evo npr. na mom sveučilištu (zd) se isti predmet ne smije upisati treći put, automatski se ne može istu godinu dva puta pasti (jer je bolonjsko pravilo da se predmet ne može slušati tri puta) i to vrijedi jednako za redovne i izvanredne, ali to ne znači da je i kod tebe tako, npr. čula sam da se na zagrebačkoj ekonomiji (dok je imala izvanredno) moglo čak legalno svaku godinu slušati u trajanju od dvije godine što mi je nevjerojatno, ali ako što vidiš svakakvih čudesa ima i sve je moguće jer svaki faks svoju politiku vodi, ništa nije sigurnije od info-a iz tvoje referade.

JayGee
29.04.2011., 20:48
Možda mi uspijete pronaći odgovor. 1988-1990. sam studirala psihologiju u Zagrebu. Sada mi je 44 godine.Na koji način-a ja bih htjela-mogu nastaviti faks, tj krenuti od početka na psihologiji ili pedagogiji .Jedno je u Zadru, drugo u Splitu. Moram li ponovno pisati državnu maturu? Plaćam li sve što treba i koliko je to? Šta se dešava s nama starijim studentima? Ili postoji nešto samo izvanredno?
Ako znate kakve podatke, javite se. Hvala vam!

sminkica
29.04.2011., 22:43
Možda mi uspijete pronaći odgovor. 1988-1990. sam studirala psihologiju u Zagrebu. Sada mi je 44 godine.Na koji način-a ja bih htjela-mogu nastaviti faks, tj krenuti od početka na psihologiji ili pedagogiji .Jedno je u Zadru, drugo u Splitu. Moram li ponovno pisati državnu maturu? Plaćam li sve što treba i koliko je to? Šta se dešava s nama starijim studentima? Ili postoji nešto samo izvanredno?
Ako znate kakve podatke, javite se. Hvala vam!
možeš upisati ponovo kao da nikad nisi ni studirala (ne nastaviti).
nije za starije samo izvanredno, imaš pravo i redovno (ukoliko nisi zaposlena).
plaćaš one uobičajene administrativne troškove (upis, indeks i ostalo), nemaš školarinu jer ionako to što želiš ne postoji u izvanrednom obliku.

ovdje su detalji oko polaganja državne mature:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=533155

Kamykaza
03.06.2011., 17:44
bok svima! molim za malu pomoć. završila sam ekonomski fakultet i radim u jednom poduzeću u računovodstvu. međutim, što dalje vrijeme prolazi sve sam više sigurna da ne želim raditi taj posao niti ništa vezano za ekonomiju. želim u prosvjetu. predavati povijest, zemljopis, bilo što, sad me odjednom sve zanima. zanima me, da li netko zna, jel postoji u hrvatskoj bilo kakav faks gdje se može izvanredno studirati bilo što vezano za prosvjetu? jer mislim nastaviti raditi (pošto me nema tko financirati) i studirati. unaprijed hvala!

KillinHOES
12.06.2011., 21:48
zanima me izvanredno studiranje na pedagoškom u Zagrebu.
prvenstveno me zanima koliko to košta?
hvala. :)

Mr.TamborineMan
12.06.2011., 23:03
od izvanrednih smjerova na učiteljskom fakultetu u zagrebu ponuđen je izvanredni stručni studij predškolskog odgoja. upisuju 50 studenata, godina je 6000kn

studentprava
05.07.2011., 01:04
koliko sve skupa dodje mjesecno zdravstveno i dopunsko za jednog izvanrednog studenta? hvala:)

skroby17
05.07.2011., 23:28
Recite dal ima tko iskustva sa izvanrednom poslovnom ekonomijom? Kad su predavanja, dal imaju normalno kolokvije i sl?

addenda20
06.07.2011., 09:39
Imam jedno pitanje. :zubo:
Jel mogu upisati dva studija odjednom, iste godine?
Dakle npr. redovni studij menagmenta i poduzetnistva i na istom fakultetu , poslovnu informatiku izvanredno?

Hvala na odgovoru. :D

Ruby 07
06.07.2011., 10:50
Imam jedno pitanje. :zubo:
Jel mogu upisati dva studija odjednom, iste godine?
Dakle npr. redovni studij menagmenta i poduzetnistva i na istom fakultetu , poslovnu informatiku izvanredno?

Hvala na odgovoru. :D

mislim da ne, drugi fakultet možeš upisati tek iduće godine s tim da moraš imati dobar prosjek na prvom fakultetu. mislim da ne smije biti manje od 4,00. prekopaj malo po starim temama, bilo je dosta toga o paralelnom studiranju. :)

luna103
08.07.2011., 14:36
bok, jel znate možda gdje se može izvanredno studirati geografija ?

borntobewinner
14.07.2011., 18:59
bok, jel znate možda gdje se može izvanredno studirati geografija ?

U Sarajevu :D

MatejScorp13
17.07.2011., 23:09
Nisam nigdje vidio ovu temu pa da pitam ovdje ... :ne zna:

Da li tko zna kako do novaca za vanredno studiranje ako ste nezaposlen i sve ostalo što ta nezaposlenost donosi. :D Redovno studiranje nije moguće jer dolazi do financijskih "problema" s druge strane, pa to opet nekako dođe na isto. :(

Znam da postoji mnogo banaka koji imaju studentske kredite, ali me zanima da li je tko susreo s nekim koji je "najbolji" za uzeti, nešto kao što imaju mogućnosti ljudi u EU da ga ne počinju otplaćivati dok se ne zaposle (ili dok ne istekne neki određeni vremenski rok) ... :kava:

limka
01.09.2011., 18:25
Zna li netko može li se hrvatski jezik i književnost na filozofskom fakultetu u zagrebu studirati uz rad?
Rad je u smjenama, pa bi jedan tjedan bilo moguće ići na predavanja ujutro, a jedan tjedan popodne. Koliko sad po Bologni na tom studiju profesori gledaju
dolazak na predavanja? Koliko se može izostajati?

AnteMatan
02.09.2011., 08:37
Ljudi, jel netko s politologije pa da zna jesu li oni ukinuli izvanredni studij i hoće li ga možda još zadržati slijedećih par godina? Ja sam na efzg-u ali mi taj faks na živce ide, studiram nešto što ne volim, već sam produžio jednu godinu i sad mi je cilj da ga dovršim do slijedeće godine, a onda bih se bacio na traženje posla. San mi je da studiram povijest na hr studijima no pošto tamo nema mogućnosti studija uz rad, druga opcija mi je izvanredna politologija za koju znam da je postojala, ali neznam postoji li još? Samo da ju ostave još barem dvije godine pa da ja to upišem, a onda kad upišem mislim da ne mogu ukinut za nas koji smo upiali već samo prestaju upisivat nove ... inače im je to ukidanje izvanrednog jedan od većih bisera ....

Nessie :)
02.09.2011., 15:33
Ljudi, jel netko s politologije pa da zna jesu li oni ukinuli izvanredni studij i hoće li ga možda još zadržati slijedećih par godina? Ja sam na efzg-u ali mi taj faks na živce ide, studiram nešto što ne volim, već sam produžio jednu godinu i sad mi je cilj da ga dovršim do slijedeće godine, a onda bih se bacio na traženje posla. San mi je da studiram povijest na hr studijima no pošto tamo nema mogućnosti studija uz rad, druga opcija mi je izvanredna politologija za koju znam da je postojala, ali neznam postoji li još? Samo da ju ostave još barem dvije godine pa da ja to upišem, a onda kad upišem mislim da ne mogu ukinut za nas koji smo upiali već samo prestaju upisivat nove ... inače im je to ukidanje izvanrednog jedan od većih bisera ....

Nema više izvanrednog studiranja na politologiji.

Lady_D
04.09.2011., 00:19
Zna li netko može li se hrvatski jezik i književnost na filozofskom fakultetu u zagrebu studirati uz rad?
Rad je u smjenama, pa bi jedan tjedan bilo moguće ići na predavanja ujutro, a jedan tjedan popodne. Koliko sad po Bologni na tom studiju profesori gledaju
dolazak na predavanja? Koliko se može izostajati?

Budući da je ovo tema o vanrednom studiranju - na Filozofskom ne postoji.
Sve ostalo ti može reći samo netko tko se našao u tvojoj situaciji. Imam frenda koji je cijelo vrijeme radio, al se ubijao redovito stizat na sva predavanja. Dal se može dogovorit da fališ baš 50% predavanja zbog posla... Prije bih rekla ne nego da.

talisman
09.09.2011., 13:21
zna li itko gdje mogu vidjeti popis izvanrednih fakulteta ?

ivonica04
29.10.2011., 00:06
Evo ovako.. Posto sam nova ovdje htjela bih doznati malo vise o (ne)pravima vanrednih studenata.. Ove godine sam (nazalost) upala vanredno,pa bi htjela doznat malo vise o tome.. Ako mi netko moze reci mane i nedostatke bila bih mu jaaaako zahvalna :D :D

WilliamsF1
29.10.2011., 00:24
kao izvanredni nemaš nikakva prava koja inače imaju studenti (rad preko sc-a, iksica, jeftinije karte za javni prijevoz...)
jedina ti je prednost da ne moraš redovito dolaziti na predavanja.

ivonica04
29.10.2011., 00:34
A jbte :S nadala sam se nekakvom poslicu preko sc-a, posto su mi predavanje jednom mjesecno :/ al oke.. Hvala :)

Trekkie89
14.12.2011., 10:41
Izvanredno studiranje je grozno :cry:
Prebacujem se natrag na redovno prvom prilikom ako je IKAKo moguće...

lukasplit
05.01.2012., 19:46
zna li itko gdje mogu vidjeti popis izvanrednih fakulteta ?

Šta se može u Splitu studirat izvanredno (možda i redovno)i jeli kasno s 39 god. i dvoje djece.
Koji su uvjeti.:confused:

Trnoružica7
10.01.2012., 13:39
Ja sam očajna više..ne znam šta bi.upisala sam ekonomiju vanredno prije 3 godine..i nažalost odustala u startu jer sam se zaposlila..dobila dobar posao i tu je faks otišao u zaborav..
eto, sad ne stigla realnost i znam da nešto moram upisat ako ne želim živit na prosjačkom štapu kada uđemo u EU. Iskreno, bitno mi je samo nešto završit da imam diplomu..A ne znam šta bi mi najviše odgovaralo s obzirom da je uvjet da je vanredno i po mogućnosti predavanja samo vikendom u Zg ili okolici! :moli:
Help!

anaid20
18.01.2012., 15:09
Ja sam očajna više..ne znam šta bi.upisala sam ekonomiju vanredno prije 3 godine..i nažalost odustala u startu jer sam se zaposlila..dobila dobar posao i tu je faks otišao u zaborav..
eto, sad ne stigla realnost i znam da nešto moram upisat ako ne želim živit na prosjačkom štapu kada uđemo u EU. Iskreno, bitno mi je samo nešto završit da imam diplomu..A ne znam šta bi mi najviše odgovaralo s obzirom da je uvjet da je vanredno i po mogućnosti predavanja samo vikendom u Zg ili okolici! :moli:
Help!

Cure koje ja znam da su zavrsile nedavno i bez muke bilo je u bosni i to im se prizna itekako :D
pa eto ako zelis nesto bez muke, s malo vise putovanja , dades jednake pare a zivci ti ostanu na mjestu, znas gdje :mig:

isobagram
30.01.2012., 00:08
U Sarajevu :D

kako stoji sa studiranjem psiholigije vanredno,cuo sam da nema u zagrebu ,pa jel ima netko informaciju za neke druge univerzitete kod nas ili mozda bosna i srbija?

Azaleja
12.02.2012., 19:12
Help!

EFZG je ponovno uveo izvanredni studij, a za ostalo njihova referada.

WilliamsF1
13.02.2012., 20:28
Help!

Imaš izvanredno u zg:
EFZG
Pravo
Promet
Društveno veleučilište....

pogledaj na www.postani-student.hr

0merta
16.02.2012., 16:11
Da li je još uvijek moguć i koji su smjerovi ? Mene zanima dizajn. Kad su uopće upisi i koliko se plaća ? Googlala sam dosta, ali nisam baš puno toga našla. Radno vrijeme referade je od 10-12 pa ću sutra nazvat. No svejedno me zanimaju tuđa iskustva, mišljenja, dojmovi, savjeti...

Nananan
03.03.2012., 19:56
ja sam završila ekonomski faks i radim u struci, ali nikako nisam zadovoljna tim poslom. htjela bih u prosvjetu. koliko ja znam, u Hr nema niti jedan faks koji se može studirati izvanredno a da završetkom istog mogu u prosvjetu. Bosna mi je daleko i ne dolazi u obzir s obzirom da imam obitelj i 29 god. Jel zna netko bilo kakav faks izvanredan vezan za prosvjetu? Hvala.

brihana
30.04.2012., 11:52
pliz pliz jel se igdje ikako možde studirati psihologija uz rad??pa makar Bosna, Srbija, Slovenija, pod uvjetom da bude priznato..kako da uopće znam da li će nešto biti priznato? (našla sam jedan faks u Srbiji ali ne znam koliko će mi zaista vrijediti u hrv). heeelp

BodlovicMarino
25.05.2012., 14:13
Pozdrav

Zanima me koja je razlika između redovnih i izvanrednih studenata?
Do danas sam mislio da su izvanredni ista stvar kao i redovni samo što plaćaju participaciju, ali izgleda da to nije tako. U čemu je sve razlika? Vidio sam da se čak ni predavanja ne održavaju na istim mjestim! više mi ništa nije jasno hah

Jako mi je bitno pa ako nekom nije teško da mi lijepo sve objasni :/

Hvala

no name chic
27.05.2012., 17:12
mene zanima isto to + mogućnost rada uz vanredno studiranje. koliko je to izvedivo? molimo pomoć :moli: :D

charlize99
28.05.2012., 03:26
Prije svega,pozdrav ekipi na Forumu :)!
Već dugo pokušavam saznati postoji li ikakva opcija studiranja engleskog jezika u Hrvatskoj u statusu vanrednog studenta ? Kakvo je stanje s privatnim fakultetima po tom pitanju (mada mi ta opcija nije baš previše draga ).
I još jedno pitanje : ima li možda netko tko bi mi mogao reći kako funkcionira distance learning za engl. i književnost ?
Help,please :cerek:

Vekili008
04.06.2012., 17:53
Lijep pozdrav!

Molim Vas da mi kažete mogu li upisati prvu izvanrednu godinu preddiplomskog studija poduzetništva na Ekonomskom fakultetu u Osijeku s time da (nakon pune uplaćene participacije) učim iz vlastitog doma i zaobilazim sve stvari osim polaganja ispita koje dogovorim?
Inače, malo sam stariji i nebih upisivao redovno nego ovako pa Vas i molim za tu prevažnu pomoć.
Sve bih odrađivao kod kuće, a na faks dolazio samo davati ispite pa je li to moguće?

Zahvaljujem!

stereomcs
11.06.2012., 16:27
Pozdrav svim forumašima prije svega!

Daklem, imam jedno pitanjce. Trenutno se nalazim u stalnom radnom odnosu (znaci klasicno radno vrijeme: pon-pet; od 8-16 ).
Sada, pošto nemam završeni faks, a bit će mi potreban ukoliko cu htjeti dalje napredovati , razmisljao sam o upisivanju istog. (smjer IT)

Sada, moje pitanje glasi: Postoji li (realno) kakav PRIVATAN IT studij, izvandredni naravno, koji bi se mogao studirati uz ovakvo radno vrijeme (s tim da se ne izostajem s posla).. ?

Unaprijed hvala!
lp, Ivan

Spir1t
09.07.2012., 17:31
Zanima me dali PMF nudi mogućnost izvanrednog studiranja za bilo koji smjer?

Najviše me zanima za smjer Biologija i Kemija(u Splitu su zajedno) ili odvojedno ja mislim da su u Zg.

I dali postoji ikoji fakultet koji nudi smjer Biologija i Kemija da ima mogućnost izvanrednog studiranja?

Štreberica
09.07.2012., 17:35
Zanima me dali PMF nudi mogućnost izvanrednog studiranja za bilo koji smjer?

Najviše me zanima za smjer Biologija i Kemija(u Splitu su zajedno) ili odvojedno ja mislim da su u Zg.

I dali postoji ikoji fakultet koji nudi smjer Biologija i Kemija da ima mogućnost izvanrednog studiranja?
Ne postoji i zbog sadržaja studija nije izvedivo.

Spir1t
09.07.2012., 17:44
Ne postoji i zbog sadržaja studija nije izvedivo.

Shvaćam ja da se na neke predmete mora doći kao praktikum i praksa..

Ali zar nepostoji neka opcija da se kao izvanredno upiše ali da je kao obveza da se dođe na satove prakse i svega drugog što je obavezno kao na sve što nije teorija i gdje netreba prisustvovat? Jel to mi nebi bio problem.

Štreberica
09.07.2012., 18:00
Shvaćam ja da se na neke predmete mora doći kao praktikum i praksa..

Ali zar nepostoji neka opcija da se kao izvanredno upiše ali da je kao obveza da se dođe na satove prakse i svega drugog što je obavezno kao na sve što nije teorija i gdje netreba prisustvovat? Jel to mi nebi bio problem.
Toga što je iz praktičnih razloga obavezno na takvom studiju ima PUNO, najmanje 8 sati tjedno a u većini semestara i znatno više. Ni laboratorijske vježbe ni praksu u školi (kombinirani studij biologije i kemije je uvijek nastavnički!) u pravilu nije moguće organizirati u kasnim popodnevnim satima da stižeš iza posla. Zato koliko znam takvog izvanrednog studija nikad i nije bilo i nije u planu, kao što ga nema ni na drugim fakultetima prirodoslovnog područja.

Inače, svi vi koje zanima koji sve izvanredni studiji postoje, odite na https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx , pod "Dio naziva studijskoga programa:" upišite izvanredni, kliknite Traži i dobit ćete popis svih izvanrednih studija koji trenutačno postoje u Hrvatskoj. Što nije na tom popisu, za sada ne postoji i možete se jedino raspitati na konkretnom fakultetu koliko toleriraju izostanke redovnim studentima u posebnim životnim okolnostima (u pravilu ih nije puno briga).

Anssi
11.07.2012., 13:38
bok!
zanima me koliko dođe godina na izvanrednom studiju poslovne ekonomije u zagrebu!
hvala!

majaa02
12.07.2012., 15:34
dal netko mozda zna kako se placanja skolarina na ekonomskom fakultetu u rijeci smjer poduzetnistvo?
molim vas da mi netko to malo pojasni..
nije mi jasno dal ja moram tamo uplatit te novce ili kako? :S

Kamykaza
17.07.2012., 18:58
Štreberica, puno hvala na ovom linku! Odlina stvar!

Btw, nisam ni znala da ima izvanredni studij knjižničarstva u Os. Ali tamo je sigurno prevelika gužva :(

nananorma
15.08.2012., 17:03
Već dugo pokušavam saznati postoji li ikakva opcija studiranja engleskog jezika u Hrvatskoj u statusu vanrednog studenta ? Kakvo je stanje s privatnim fakultetima po tom pitanju (mada mi ta opcija nije baš previše draga ).
I još jedno pitanje : ima li možda netko tko bi mi mogao reći kako funkcionira distance learning za engl. i književnost ?
Help,please :cerek:

Ja imam isti problem pa kopam po netu: evo sto sam za sad nasla a moze se studirati iz RH - http://www.londoninternational.ac.uk/courses/undergraduate/goldsmiths/ba-diphe-certhe-english ima i opcija gdje je english major a minor filozofija, teologija ili neki IT.
Priznata je diploma - naravno a ispite odrzava British council. Malo je skupo ali ne kao privarna sveucilista kod nas. Drugo za sada kod nas ili u susjedstvu nisam nasla.

diva iva
28.08.2012., 10:57
Pozdrav ekipa... trebala bi malu pomoć, ovako... upisala sam 2004 kao redovan student Poljoprivredni fakultet u Osijeku - stručni studij.... Naravno,kao zadnja generacija po starom programu to se malo oteglo te sam diplomirala ove godine u 3mj. Apsolventsko mi je isteklo 2009 i od onda se vodim kao vanredni student. Nakon obrane diplomskog, u referadi mi govore da moram platiti školovanje cca 19 800kn što je meni previiše jer ne bježim od plačanja VANREDNIH GODINA PO ISTEKU APSOLVENTSKOG no meni računaju ispite po bodovima kao po bolonji. jel ima tko kakvih informacija o čemu se tu radi, ili slična iskustva... lijepi pozdrav !

Bocaa
29.08.2012., 10:25
pozdrav!
da li nekto možda zna koliko dugo mogu studirati izvanredni studenti koji studiraju po programu ''stara bolonja'' tj.''prva generacija bolonje''?
tražia san nešto po pravilniku na faksu i tamo san naša rečenicu:
''Redoviti student koji sam plaća studij, kao i izvanredni student, može studirati najviše dvostruko dulje od propisanog vremena trajanja studija, uz plaćanje troškova studija. ''
e sad..nigdi ne piše koliko je to vrime studiranja...aj ako neko zna bilo kakvu informaciju neka ne bude lin pa nek ju napiše..
hvala :)

maro_roro
29.08.2012., 12:13
pozdrav izvanredni studenti :) imam pitanje vezano uz zdravstveno - pise mi na iskaznici da mi vrijedi jos do polovice devetog mjeseca, prije dvije godine sam se prebacio s red na izv zbog posla i slicno, ali nastavio sam normalo studij ipak (bez radnog odnosa). zanima me sto trebam sad kad "izgubim" zdravstveno? mogu li i dalje biti osiguran preko roditelja ili moram ici na zavod? ne mogu nikako ici svaki mjesec na zavod jer studiram jako daleko od kuce. ili jednostavno mogu uplacivati 80 kuna na mjesec (putem trajnog naloga) u slucaju da ne mogu vise biti preko rodoitelja? kako vi to imate sredeno? hvala

gnjavež
29.08.2012., 12:38
pozdrav izvanredni studenti :) imam pitanje vezano uz zdravstveno - pise mi na iskaznici da mi vrijedi jos do polovice devetog mjeseca, prije dvije godine sam se prebacio s red na izv zbog posla i slicno, ali nastavio sam normalo studij ipak (bez radnog odnosa). zanima me sto trebam sad kad "izgubim" zdravstveno? mogu li i dalje biti osiguran preko roditelja ili moram ici na zavod? ne mogu nikako ici svaki mjesec na zavod jer studiram jako daleko od kuce. ili jednostavno mogu uplacivati 80 kuna na mjesec (putem trajnog naloga) u slucaju da ne mogu vise biti preko rodoitelja? kako vi to imate sredeno? hvala

pa ti uopce nemas zdravstveno, to sto ti iskaznica vrijedi do polovice devetog ne znaci nista ako se nisi prijavio na zavod u roku od 30 dana nakon sto si se prebacio sa redovnog na izvanredni studij.sad bi se trebao zaposliti da te netko prijavi, bar na par dana, i nakon toga se prijaviti na zavod da budes preko njih osiguran, drugacije ne ide.

gnjavež
29.08.2012., 13:33
ovisi koliko traje smjer koji si upisa, 3 godine, 4 ili 5, valjda znas koliko semestara imas za odslusat.:mig:

maro_roro
05.09.2012., 01:21
pa ti uopce nemas zdravstveno, to sto ti iskaznica vrijedi do polovice devetog ne znaci nista ako se nisi prijavio na zavod u roku od 30 dana nakon sto si se prebacio sa redovnog na izvanredni studij.sad bi se trebao zaposliti da te netko prijavi, bar na par dana, i nakon toga se prijaviti na zavod da budes preko njih osiguran, drugacije ne ide.

gnjavez, kako mislis - nemam zdravstveno? isao sam normalno doktoru i mojem roditelju je s tekuceg islo godisnje cini mi se svaki mjesec po 80 kn dolje ili tako slicno za osnovno plus 600 kn godisnje za dopunsko...e sad, ne znam vrijedi li tako sve do kraja mog skolovanja, s obzirom na to da cu produziti, tj. necu biti gotov jos godinu i pol? a ne mogu ici na zavod svaki mjesec jer mi je put preskup, znaci ako mi roditelji zele i mogu uplacivati na osnovu toga i dalje je ok sto se mene tice, samo ne znam kako je to regulirano :confused: ima li ko u toj situaciji, izvanredni studij sa sad vec punih 26 godina, bez prijave i odlazaka na zavod?

edit: nisam isao prijavit se na zavoid, imao sam samo odjavu s red studija i prikjavu reko roditelja, mislim :ne zna: pise datum kad je promijenjeno, al ne pise do kad vrijedi.

gnjavež
06.09.2012., 00:30
gnjavez, kako mislis - nemam zdravstveno? isao sam normalno doktoru i mojem roditelju je s tekuceg islo godisnje cini mi se svaki mjesec po 80 kn dolje ili tako slicno za osnovno plus 600 kn godisnje za dopunsko...e sad, ne znam vrijedi li tako sve do kraja mog skolovanja, s obzirom na to da cu produziti, tj. necu biti gotov jos godinu i pol? a ne mogu ici na zavod svaki mjesec jer mi je put preskup, znaci ako mi roditelji zele i mogu uplacivati na osnovu toga i dalje je ok sto se mene tice, samo ne znam kako je to regulirano :confused: ima li ko u toj situaciji, izvanredni studij sa sad vec punih 26 godina, bez prijave i odlazaka na zavod?

edit: nisam isao prijavit se na zavoid, imao sam samo odjavu s red studija i prikjavu reko roditelja, mislim :ne zna: pise datum kad je promijenjeno, al ne pise do kad vrijedi.

sorry, nisam skuzila da si prijavljen preko roditelja, nije mi jasno kako mozes biti prijavljen preko njih ako imas 26 godina? :misli: mozda ima veze s tim sto placas:ne zna:

maro_roro
06.09.2012., 13:09
sorry, nisam skuzila da si prijavljen preko roditelja, nije mi jasno kako mozes biti prijavljen preko njih ako imas 26 godina? :misli: mozda ima veze s tim sto placas:ne zna:

tad mi jos nije bilo 26, mozda stvarno vise nema zdravstveno :eek: samo mi nije jasno kak nisam placao kod dokt. ici cu vidjet mogu li nastavit ovako ili se prijavit na hzzo ko nezaposlena osoba, samo mi je bitno da ne moram biti prijavljen na zavod za zaposljavanje jer ne trazim posao i ne mogu raditi jer moram zavrsavati faks koji je predaleko od tamo gdje zivim

krika
11.10.2012., 21:11
pozdrav, imam pitanje.
prelazim sa redovnog studija na izvanredni i sad me zanima što se sve mora napravit? do sada sam imala zdravstveno preko roditelja, socijalno...
imali su me prijavljenu na poreznoj kartici. kako se to odjavljuje? da li znate što sada za pravilo za zdravstveno osiguranje da je moguće imati ga i ako se ne prijavi na burzu. čula sam samo da treba doći u HZZO do 30.10. i da ga možemo imati. Kako se to zove, što se treba tražiti, koji obrazac za to trebam uzeti, da li se to plaća išta? trebaju mi sve moguće informacije što imate. hvala unaprijed

Đastin Bajba
13.10.2012., 15:28
i mene ovo zanima...

Michael Collins
19.06.2013., 07:01
Izvanredno studiranje povijesti, bilo gdje u Hrvatskoj, gdje, kako, jel postoji to?

Perestrojka
20.06.2013., 00:52
Izvanredno studiranje povijesti, bilo gdje u Hrvatskoj, gdje, kako, jel postoji to?

Mislim da se može u Mostaru (i eventualno njihovim dislociranim odjelima, možda Orašje). U RH ne. Od humanistike vanredno ima samo na Družbi Isusovoj u Zagrebu (filozofija, religijske)

Michael Collins
21.06.2013., 18:08
Mislim da se može u Mostaru (i eventualno njihovim dislociranim odjelima, možda Orašje). U RH ne. Od humanistike vanredno ima samo na Družbi Isusovoj u Zagrebu (filozofija, religijske)

Izgleda da nem aOrašje.
Imaju zemljopis, ali nekakav turizam i zaštita okoliša, što me ne zanima

Perestrojka
22.06.2013., 23:26
Izgleda da nem aOrašje.
Imaju zemljopis, ali nekakav turizam i zaštita okoliša, što me ne zanima

Onda se raspitaj za Mostar. Jedan je kolega tamo bio na izvanrednom studiju kroatistike. Išao je na faks samo za vrijeme rokova. Rekao je da je finta u tome da se upoznaš s nekoliko ljudi koji će ti slati skripte, savjete itd (dakle, neke redovne studente) i dr. problema jednostavno nema.

Michael Collins
24.06.2013., 09:04
Onda se raspitaj za Mostar. Jedan je kolega tamo bio na izvanrednom studiju kroatistike. Išao je na faks samo za vrijeme rokova. Rekao je da je finta u tome da se upoznaš s nekoliko ljudi koji će ti slati skripte, savjete itd (dakle, neke redovne studente) i dr. problema jednostavno nema.

To je ipak prilično daleko, em druga država, za Orašje ne bi bilo problema, ali svaki mjesec putovati tamo iz istočne Slavonije, jako, jako teško

cd-doll
26.06.2013., 13:50
Ja ove godine krećem na faks, i vjerovatno ću ići na izvanredni studij prava. Mislim još ne znam da li ću uspjet redovno upast ali znam da ću sigurno upisat izvanredno. Dakle svi su mi već rekli i informirala sam se i znam koje su razlike (nema iksice, nema studentskih prava i izvanredni imaju dulji rok da daju ispite i steknu prava za upis na 2. godinu), ali sam čula jednu informaciju, za koju nisam nigdje dobila potvrdu pa me zanima da li možda netko zna išta o tome. Rečeno mi je bilo da studenti koji upišu prvu godinu izvanredno, i sve daju na vrijeme i postignu dobre rezultate, da mogu steći pravo da 2. godinu upišu kao redovni. Da li netko zna jel to istina, i/ili nešto malo više o tome?

E da i to je na Pravnom Fakultetu u Zagrebu da se zna. :)

bubily:)
02.07.2013., 23:47
Mislim da se može. Ali moraš imati pakleni prosjek. Imaš info o tome na pravokutnik.net :top:

cd-doll
09.07.2013., 15:26
Mislim da se može. Ali moraš imati pakleni prosjek. Imaš info o tome na pravokutnik.net :top:

Eeee fala ti puno. Iako mislim da mi neće biti potrebne na kraju jer sam za sad upala na Pravo redovno. A ima još 100 ljudi iza mene. :)

da8
27.08.2013., 09:37
Da li i za izvanredne studente vrijedi ono pravilo da može jednu godinu samo jedanput ponavljati?

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

iskrica3
07.09.2013., 20:44
Ne znam jesam na pravom mjestu sa svojim pitanjem pa...
Ovako, izvanredni sam student no iz kojekavih razloga malo sam to odužila. Zanima me koliko dugo imam pravo na studiranje?
Ukupno trajanje studiranja redovitog studenta koji dijelom sam plaća studij, kao i
izvanrednog studenta, može trajati najviše dvostruko od vremena utvrđenog studijskim
programom tako kaže pravilnik. Dakle, ako studij traje tri godine ja imam pravo na šest, ili ne?

Lady Isadora
13.09.2013., 08:36
Pozz ekipa, dakle mozda budem mijenjala status iz redovnog u izvanredni zbog jednog predmeta koji non stop padam.
Zanima me koja je procedura, u referadu donosim indeks i molbu i cekam upise?
Jel to to?
Koja je shema s prijavom preko biroa, placanje zdravstvenog itd.
I koliko je moguce naci posao uz studiranje a imam gimnaziju?

Majči <3
19.09.2013., 23:21
POzdrav. situacija je ovakva: studiram matematiku u osijeku, upisana sam redovno akademske godine 2011./2012.
nisam polozila uvjetni predmet pa sam morala upisati ponavljacku godinu, u kojoj sad trenutno imam 53 boda, polozene sve uvjetne predmete i dodem danas u referadu i kazu mi da drugu godinu upisujem vanredno buduci da nisam polozila jos jedan predmet koji sam slusala u ''normalnoj'' prvoj godini i u ponavljackoj. kao, ako treci put upisujem predmet u index, padam na vanredne. jel to stvarno tako?
ne bih ovo pitala da zelim upisat trecu godinu, mislim jasno mi je da bez ociscene prve godine, ne mogu upisati trecu, ali ne kuzim zasto ne mogu upisati redovno drugu. ?

ultramundane
23.09.2013., 10:34
izvanredno studiranje je sranje. imaš iste obaveze kao i redovni studenti, a nemaš priliku dobiti informacije. izmuzu ti lovu i jebu te u mozak. potrošiš brdo love ako nisi iz tog grada u kojem studiraš... na karte, putovanja, spavanja po usranim stanovima. potrošiš živce, dođeš na ispit iz drugog grada, ne saznaš obavijest jer na web stranici fakulteta stoji blank page a tajnica je na kavi. poljubiš vrata. nemaš nikakva prava.
ideš doma plačući, slušaš mp3 i jebeš si mater.

kangaroo0
23.09.2013., 16:42
Jel postoji studij fizike izvanredno u Hrvatskoj?

borntobewinner
24.09.2013., 18:44
Jel postoji studij fizike izvanredno u Hrvatskoj?

Ne.

domeFCB
27.12.2013., 19:06
Zanima me jel postoji negdje neka stranica ili popis svih fakulteta u Zagrebu (i blizoj okolici) koje nude ivanredno studiranje ?

Tražim po netu cijeli dan al nemogu nać pa sam se odlučio da ovdje u nadi za nekim odgovorom postavim pitanje...

borntobewinner
27.12.2013., 20:14
Zanima me jel postoji negdje neka stranica ili popis svih fakulteta u Zagrebu (i blizoj okolici) koje nude ivanredno studiranje ?

Tražim po netu cijeli dan al nemogu nać pa sam se odlučio da ovdje u nadi za nekim odgovorom postavim pitanje...

Idi tu (https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx), odaberi grad koji želiš i pod "dio naziva studijskog programa" upiši "izvanredni".

Sonyy
22.01.2014., 19:59
Pozdrav, zanima me da li mi netko iz vlastitog iskustva može reći kako izgledaju prijemni ispiti na izvanrednom studiju?

Položio sam prošle godine na maturi matematiku, no ove bi godine htio ići izvanredno i onda ne ići na maturu za ta dva predmeta nego pisati prijemni ispit, pa me zanima kako bi to onda izgledalo za hrvatski i engleski.

Hvala! :)

Yuna
22.01.2014., 23:42
Trebali bi potpisat neku peticiju za vračanje izvanrednih studija jer ovo je preeeeee debilno :503:
Onaj koji je ukinuo izvanredni studij je najveći kreten na svijetu :Snajper:

Zašto ja nebi mogla završit još koji faks uz rad? Ko im daje pravo odlučivat hoću li imat vremena i uspjet to sve uskladit ili ne?!? Moj život, moj izbor!!!!!!!!

borntobewinner
22.01.2014., 23:43
Trebali bi potpisat neku peticiju za vračanje izvanrednih studija jer ovo je preeeeee debilno :503:

Zašto ja nebi mogla završit još koji faks uz rad? Ko im daje pravo odlučivat hoću li imat vremena i uspjet to sve uskladit ili ne...

O čemu ti?

Yuna
23.01.2014., 00:17
O čemu ti?

O čemu ti? Jako malo fakseva ima izvanredni studij u zadnjih par godina ako nisi primjetila.

pattie_boyd
23.01.2014., 18:07

Zašto ja nebi mogla završit još koji faks uz rad? Ko im daje pravo odlučivat hoću li imat vremena i uspjet to sve uskladit ili ne?!? Moj život, moj izbor!!!!!!!!

neki nemaju tu opciju odmah prilikom upisa, ali se može pisat zamolba nakon i bez problema te prebace kao moj faks recimo

borntobewinner
23.01.2014., 21:35
O čemu ti? Jako malo fakseva ima izvanredni studij u zadnjih par godina ako nisi primjetila.

Gornji post ti je zvučao kao da je netko donio dekret kojim se ukidaju svi izvanredni studiji ikad :ne zna:

Yuna
24.01.2014., 09:26
neki nemaju tu opciju odmah prilikom upisa, ali se može pisat zamolba nakon i bez problema te prebace kao moj faks recimo
Ma da? Al to nije 100%. A ja bi baš upisala još 1-2 fakseva, ali neda mi se redovno...
Gornji post ti je zvučao kao da je netko donio dekret kojim se ukidaju svi izvanredni studiji ikad :ne zna:
Sorry, bila sam živčana jer moj željeni faks više nema izvanredno :D

Sargeras
27.01.2014., 21:59
Kratko pitanjce - da li kao izvanredni student moram skupljat potpise i ovjeravat semestar?

Yuna
28.01.2014., 14:48
Naravno da moraš.