PDA

View Full Version : Kako sto jednostavnije napraviti sam djetetu tortu za 1. rodjendan?

cool baby
07.12.2006., 12:53
Ne znam da li sam pogodila mjesto. Ako nisam selite me! Kakvu tortu napraviti djetetu za prvi rođendan?

šuš
07.12.2006., 12:59
Ne znam da li sam pogodila mjesto. Ako nisam selite me! Kakvu tortu napraviti djetetu za prvi rođendan?

Bebici je sasvim svejedno, tortu se radi zbog slike i uspomene...

duda
07.12.2006., 13:08
Ja sam svojoj maloj napravila snješka i to vrlo jednostavno; ispečeš mali i veliki biskvit od lješnjaka ili badema, u jedan staviš kremu od vanilije a u drugi od čokolade (pazi da budu iste visine). Obje torte potpuno prekriješ šlagom. Uzmeš veliku papirmatu srebrnu tacnu i složiš veću tortu dolje (tijelo) a manju gore (glava). Na tijelo staviš 3 jaffa keksa (gumbi) a na glavi napraviš od M&M bombona usta, nos (možeš staviti i čokoladnu bananicu) i oči. Ostalo prepuštam tvojoj mašti :)

magic blue
07.12.2006., 13:18
prvi rockas :klap:
a jel ti treba recept ili samo ideja za oblik torte?

traxdata
07.12.2006., 14:04
da fakat, tortu radiš sam radi fotki:D
moj ionak ziher ne bu ni probao tortu. ali ću mu dozvoliti da u nju uroni svoje ručice i da ju "pokvari":D

magic blue
07.12.2006., 14:07
trax, a mozda je bas tu rjesenje tvog problema. kad se skupi hrpa klinc i pocnu klopat tortu, morti proradi ljubomora, pa se krene u ofanzivu na tortu :D

polly
07.12.2006., 19:44
vidi ju http://www.tomtomklub.com/torta_1.html

ili napraviš kakav autek, bubamare su mi zgodne, imaš ne gornjoj stranici jako lijepu lokomotivu

cool baby
08.12.2006., 12:56
nisam baš neki ekspert za kolače, ali voljela bih tu prvu tortu u životu svoje klinke napravit sama. E sad dobro bi mi dosao neki recept sa detaljnim opisima. Za ukrašavanje bi se snašla. To mi ide, ali sastojci me muče. Našla sam na netu hrpu recepata, ali to mi se sve čini pre komplicirano za jednu amaterku!

putnica
08.12.2006., 13:44
hoces da ovo prebacimo na gastronomiju s naslovom "Kako sto jednostavnije napraviti djetetu tortu za 1. rodjendan?" :)

traxdata
08.12.2006., 15:11
vidi ju http://www.tomtomklub.com/torta_1.html

ili napraviš kakav autek, bubamare su mi zgodne, imaš ne gornjoj stranici jako lijepu lokomotivu

ove torte su predivne..
ali ja ziher takvu ne bi mogla napraviti doma. zapravo, nije čini mi se niti toliko teško, sam ove glazure i kreme u boji???
treba konkretan recept..

magic blue
08.12.2006., 15:24
onda idemo na gastronomiju pitat tetu polly :kiss:

teta putnica spremni smo za teleportaciju :D

cool baby
08.12.2006., 17:05
da, možda bi bilo bolje na gastronomiji. Ali brzooooo jer je rodendan u utorak!

putnica
08.12.2006., 17:10
pomozimo mamici :) :)

undercover
08.12.2006., 17:21
nisam baš neki ekspert za kolače, ali voljela bih tu prvu tortu u životu svoje klinke napravit sama. E sad dobro bi mi dosao neki recept sa detaljnim opisima. Za ukrašavanje bi se snašla. To mi ide, ali sastojci me muče. Našla sam na netu hrpu recepata, ali to mi se sve čini pre komplicirano za jednu amaterku!
pa ako ti dekoracija ide onda nema problema, ima puno laganih recepata za torte samo je pitanje oce li dijete to jest ili nece
ako ces to dati bebi jest onda mora bit bez oraha, maslaca, vrhnja, jaja, pudinga, agruma itd. a to je vec zeznuto :zubo:

magic blue
08.12.2006., 17:58
pa s godinom dan mislim da vec ne mora bez svega toga :misli:

Mrtva mrkva
08.12.2006., 18:13
ove torte su predivne..
ali ja ziher takvu ne bi mogla napraviti doma. zapravo, nije čini mi se niti toliko teško, sam ove glazure i kreme u boji???
treba konkretan recept..
Ma kakve glazure, uzmi obican slag s dodacima boje. Imas za kupit one boje za kolace, a mozes i sama mijesati s nekim vocnim sokom ili necim drugim, ovisno o tome koja ti boja treba ;)

dobardan
08.12.2006., 18:17
Možeš napraviti nekakav čokoladni biskvit, pukneš unutra neku kremu, ovdje imaš neke kuhane kreme (http://www.forum.hr/showthread.php?t=134804) i to je to. Bitno je da bude lijepo ukrašena za slikanje i da klincima zabljesnu okice kad je vide:cerek:

Recept za biskvite ako trebaš budem iskopala pa ti napišem, obično radim tijesto od oraha za torte jel je nekako " nabijenije" od biskvita. Ako hoćeš recept za tijesto od oraha reci...
Što se tiče ukrašavanja, ovu tortu (http://www.cakecentral.com/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&meta=allby&uname=strumfeta&cat=0&pos=3) sam radila nećakinji za prvi rođendan
U siječnju je drugoj nećakinji prvi rođendan i napravit ću ovu bubamaru

traxdata
08.12.2006., 19:37
Ma kakve glazure, uzmi obican slag s dodacima boje. Imas za kupit one boje za kolace, a mozes i sama mijesati s nekim vocnim sokom ili necim drugim, ovisno o tome koja ti boja treba ;)

da fakat, to je šlag. nisam se toga ni sjetila. super, jedva čekam kad bu moj imal rođendan:D

pa ak malac ne smije margarin ni orahe ni slična sranja (a beba od godinu dana ne bi ni smjela baš), brijem da se može napraviti ona parfe krema ili tiramisu..ma, sve je to isto..

polly
08.12.2006., 20:27
parfe i tiramisu kao prašak iz vrećice - ne zbog konzervansa i svih čudnih dodataka
domaći tiramisu - ne zbog jajcih i sirovog sira
šlag iz vrećice - pa ne baš

najjednostavnije - naprave/kupe se kolači za goste
torta se radi za naslikavanje
i to je to

nekak mi se čini da bi najbolji bil biskvit (ako kome treba bum probala spuknut recept za biskvit bez jaja, imam negdje samo se treba setit di)
filat pariškom kremom - u slatkom vrhnju se na pari otopi čokolada i stavi preko noći u frižider, drugi dan se izmiksa kao obično slatko vrhnje, em je bez dodataka, em je prokuhano
za djecu laganija pa na 1/2 vrhnja je dosta 20 dkg čokolade
a može se napraviti i jedna fila s bijelom čokoladom, a jedna s tamnom

polly
08.12.2006., 20:28
imam tak dobru šemu za pandu, ma baš je :cerek:
posopa se sa kokosom i čokoladnim mrvicama pa ispadne sam cufasti i mucasti

traxdata
08.12.2006., 21:13
najjednostavnije - naprave/kupe se kolači za goste
torta se radi za naslikavanje
i to je to

da, a bebač dobije bebi keks:D

polly
08.12.2006., 21:21
ma dobro, mora malo probat tortu, bar razmaljat po sebi :rofl:

cool baby
09.12.2006., 17:30
pa ja bi voljela da ju može probat

traxdata
09.12.2006., 18:39
pa ja bi voljela da ju može probat

ah čuj, moj bu probal tortu jedino ak ju namažem na sisu:rofl:

svastamorac
01.09.2009., 11:33
Ja tražim recept za prvi rođendan a da nema jaja, oraha, mlijeka... uglavnom zhtjevan posao :lol:

jasas524
01.09.2009., 13:46

ja bi napravila veliki i debeli biskvit,pustila da se ohladi i onda ga odrezala lagano na tri kata...kad bi se ohladio bi ga namocila fantom od narance(mora biti bas fanta)stavila kremu od cokolade u koju sam stavila malo slaga i na koju bi smrvila cokolade za kuhanje ili obicne,pa stavila drugi kat biskvita i namocila opet fantom(ne previse jer ce se sva smrviti)i stavila obicnu kremu ,a ne od cokolade koju si prije promijesala s malo slaga i opet smrvila malo cokolade i nakon toga stavila treci kat na koji bi stavila tanki sloj obicne kreme i okolo torte..i nakon toga istim postupkom bi pokrila tu kremu sa slagom...i kasnije bi ukrasila...

Dlapek
01.09.2009., 16:58
ja bi napravila veliki i debeli biskvit,pustila da se ohladi i onda ga odrezala lagano na tri kata...kad bi se ohladio bi ga namocila fantom od narance(mora biti bas fanta)stavila kremu od cokolade u koju sam stavila malo slaga i na koju bi smrvila cokolade za kuhanje ili obicne,pa stavila drugi kat biskvita i namocila opet fantom(ne previse jer ce se sva smrviti)i stavila obicnu kremu ,a ne od cokolade koju si prije promijesala s malo slaga i opet smrvila malo cokolade i nakon toga stavila treci kat na koji bi stavila tanki sloj obicne kreme i okolo torte..i nakon toga istim postupkom bi pokrila tu kremu sa slagom...i kasnije bi ukrasila...

A zašto mora biti Fanta?
Zašto ne svježe iscijeđen sok od naranče?
Fanta?