PDA

View Full Version : Frižider iliti hladnjak - problem!

stranice : [1] 2 3 4

kljukx
08.12.2006., 14:05
Imam gorenje hladnjak (jedna vrata, unutra mjesto za namirnice i gore ledište), star 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema s njim, ali je u zadnjih mjesec dana počeo raditi bez prestanka tj radi non-stop i ne gasi se ali hladi sve uredno. Prošli vikend je prestao hladiti odjeljak za namirnice a ledište i dalje uredno radi, pa sam malo otvorio vrata ledišta kako bi mi hladio i dolje, ali to je samo privremeno. Termostat zimi držim na 3, a ljeti na 5. Nisam ništa radio što bi ga moglo preforsirati ili tako nešto.
Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?
Zvao sam gorenje servis, došao serviser, otvorio vrata, ja mu objasnio situaciju, on zatvorio vrata i rekao da se ne isplati popravljati već kupiti drugi?!
Pa star je samo 4 godine, zar bi kad god mi se nešto pokida trebao odmah kupovati novo? Navodno baca ulje u sistem i ima puno posla oko toga bla bla..
Da li tko zna kakvog dobrog majstora na području Zagreba, Dubrava, koji će to malo i pogledati a ne samo reći baci i kupi novi?
Zahvaljujem!

puger
09.12.2006., 21:11
moje misljenje je da ili fali plina ili je kompresor oslabio vjerovatno ovo prvo probaj nazvati nekog servisera kucanskih aparata

zlocestoca
09.12.2006., 21:45
moj stari frizider (gorenje) je u jednom trenutku isto poceo raditi bez prestanka dok nije skroz stao :(
pokvario se termostat, a buduci da nismo obracali paznju na to da se uopce ne gasi, na kraju je frizider crknuo... (otisao valjda kompresor, uglavnom popravak bi kostao skoro kao novi frizider)

nedst
10.12.2006., 00:12
Imam gorenje hladnjak (jedna vrata, unutra mjesto za namirnice i gore ledište), star 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema s njim, ali je u zadnjih mjesec dana počeo raditi bez prestanka tj radi non-stop i ne gasi se ali hladi sve uredno. Prošli vikend je prestao hladiti odjeljak za namirnice a ledište i dalje uredno radi, pa sam malo otvorio vrata ledišta kako bi mi hladio i dolje, ali to je samo privremeno. Termostat zimi držim na 3, a ljeti na 5. Nisam ništa radio što bi ga moglo preforsirati ili tako nešto.
Zvao sam gorenje servis, došao serviser, otvorio vrata, ja mu objasnio situaciju, on zatvorio vrata i rekao da se ne isplati popravljati već kupiti drugi?!
Pa star je samo 4 godine, zar bi kad god mi se nešto pokida trebao odmah kupovati novo? Navodno baca ulje u sistem i ima puno posla oko toga bla bla..
Da li tko zna kakvog dobrog majstora na području Zagreba, Dubrava, koji će to malo i pogledati a ne samo reći baci i kupi novi?
Zahvaljujem!

ako je to rekao serviser iz gorenja onda bi to bilo da on zna da na tim modelima ima neka konstrukcijska pogreška pa bi da se popravi sa originalnim dijelovima dovelo do istog kvara

slatki203
12.06.2010., 16:49
Znam da je ovaj "Post" star ali ...

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti, a sve je počelo kad sam ga išao redovno čistiti (gornju ledenicu i prostor za hranu). Kad sam ga ponovo upalio nikako da unutarnji prostor hladnjaka i ledenica počnu hladiti ?!
Ček sam ga i od zida odmaknuo -misleć kako nema dovoljno prostora da se isparivać (crna rešetka na poleđini) hladi.
Molim pomoć -točnije broj nekog JEFTINOG i poštenog servisera
Može i (Na PM)

Hvala !!

koka36
12.06.2010., 17:35

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti, a sve je počelo kad sam ga išao redovno čistiti (gornju ledenicu i prostor za hranu). Kad sam ga ponovo upalio nikako da unutarnji prostor hladnjaka i ledenica počnu hladiti ?!
Ček sam ga i od zida odmaknuo -misleć kako nema dovoljno prostora da se isparivać (crna rešetka na poleđini) hladi.
Molim pomoć -točnije broj nekog JEFTINOG i poštenog servisera
Može i (Na PM)

Hvala !!

Vjerovatno si prilikom čiščenja probušio neku cjevčicu i iscurio ti je plin...
Ne kužim kako dođete na ideju noževima skidati led, zar nije jednostavnije pustiti da se sam odledi, zar je tih pola sata tolko bitno u životu....

user zoki
12.06.2010., 19:51
.
Ne kužim kako dođete na ideju noževima skidati led, u....
ne rade to svi , samo 79 % korisnika

Mafro
12.06.2010., 21:55

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti,....

Ako se kompresor uključuje, a ne hladi onda je koka36 u pravu. Nažalost, u tom slučaj najisplativije ti je kupiti novi.
Sličan slučaj sam i ja imao prije par mjeseci. Jedino kod mene nije bilo čišćenje nožem:D, već je plin sam iscurio (korozija cijevi u izolatoru):(.

sfar
13.06.2010., 09:43
Slučajevi o kojima se ovdje govori su da je sietem za hlađenje zaštopan.Ne vidim razloga zašto se to ne bi dalo popraviti , jednostavno sistem se ispuše dušikom i očisti ulje u sistemu , zamijeni dehidrator (filter 10 ili 20 gr)i opet napuni sistem . To se normalno popravlja samo što neki serviseri to ne vole raditi jer neki puta treba i više puta ispuhavati sistem.No ako to ne žele raditi kod stranke , vozi se hladnjak u servis , preporuka obavezno voziti u servis ako je plin R 600a,, no i nije uvjet.

Mafro
13.06.2010., 16:59
A koliko je to u kunama?

sfar
13.06.2010., 17:23
E to je već za pp

Momze
15.06.2010., 17:03
sfar, mozes mi, molim te, poslati na pp ime nekog dobrog servisera?
Hladnjak se ne gasi, dio oko vrata je vruc i malo je pocrnio (hladnjak star dvije i pol godine) i sumnjam da mu manjka plina
hvala!

mp_3
25.07.2010., 12:23
I ja imam problem. Gorenje frižider, star nekih desetak godina. Radi non stop, ne gasi se. Ali normalno hladi i smrzava gornji dio(ledenica). Gornji dio kučišta je topao a iza frižidera, cijevi tj.crna rešetka jako vruća.

Što bi moglo biti????????????

Hvala!

sfar
25.07.2010., 14:41
Za obojicu isti odgovor - Termostat

mp_3
31.07.2010., 18:33
Za obojicu isti odgovor - Termostat

Sad se počeo gasiti :rolleyes:

pljucpljuc
01.08.2010., 21:01
Guma na vratima od zamrzivača više ne priliježe kod zatvaranja i zamrzivač je počeo nalikovat na scenu iz crića IceAge....nije ni guma na donjim vratima koja su od hladnjaka baš puno bolja....i da, hladnjak je star vjerojatno 20-30g. Ali gazde stana su rekle da ne treba kupit novi hladnjak, nego da se samo ta guma može zamijenit.
Može li se samo ta guma na vratima hladnjaka zamijenit? I gdje toga ima za kupit?

sfar
02.08.2010., 08:40
Nisi naveo koje je marke hladnjak , no guma se da zamijeniti (bar kod starijih tipova ) ovi noviji nekih marki bi trebo mijenjat vrata što se ne isplati. Gumu za kupit ZAGORSKA 17 - Batis -zg .Kod zamjene gume preporučam skinut vrata i onda mijenjat gumu.

pljucpljuc
02.08.2010., 10:09
Nisi naveo koje je marke hladnjak , no guma se da zamijeniti (bar kod starijih tipova ) ovi noviji nekih marki bi trebo mijenjat vrata što se ne isplati. Gumu za kupit ZAGORSKA 17 - Batis -zg .Kod zamjene gume preporučam skinut vrata i onda mijenjat gumu.

gorenje, neki model definitivno do prije moje ere...dolje je hladnjak, a gornji dio je mali zamrzivač.
Hvala :).

momof3
20.08.2010., 08:41
Imam Gorenje hladnjak koji je star nekih 8 godina, gore ima ledenicu, a dolje frižider. Počela je curiti voda ispod njega. :flop: Što bi to moglo biti? :ne zna: Da li se isplati popraviti ili je bolje kupiti novi? :misli: Da se zna, ne mislim uopče više Gorenje kupovati jer s njima nikako nemam sreće. Perilica za veš mi je crkla nakon samo 4 godine, i to je otišao motor, pa nije bilo isplativo popraviti. :hebemu: Ovaj isti frižider mi hladi do te mjere da mi povrče zamrzne, makar je u ladici, i makar je termostat skroz na nisko namješten. :hebemu: Uglavnom, ukoliko mi ipak treba novi frižider, ima li tko kakve preporuke a da priča opet ne završi ovako? :facepalm:

sfar
22.08.2010., 12:06
Pokušaj pogledati u frižideru ima u sredini na dnu jedna rupica i ako je zaštopana onda voda curi , pogledaj iza frižidera na kompresoru je jadna posuda da nije procurila ili da nije prepunjena.

solar
22.08.2010., 14:18
meni se na hladnjaku događa da se onaj dio između donjih i gornjih vrata (točno tamo gdje je procijep) znoji, odn. stalno je vlažan tako da se guma od donjih vrata smoči i više ne dihta dobro. zato se termostat ne isključuje i kompresor stalno radi.
i stvara se led. e sad - što je tu uzrok a što posljedica :ne zna:
s tim hladnjakom imam stalno problema a star je tek 3 godine. već su mu popravljali termostat i propuhivali zaštopan sustav..

kaj mu je sad :misli:

sfar
22.08.2010., 16:17
jel od početka tako ili se to događa od kad su propuhavali sistem.

solar
22.08.2010., 16:24
nije od početka, friško je. to sam skužio prije mjesec dana, kad su bile one jake vrućine.. od te vlage se skupila plijesan na gumi.

sistem je propuhivan negdje u rano proljeće.

sfar
22.08.2010., 17:16
Posebno u ljetnim mjesecima (za vrijeme visokih temperatura) može se dogoditi
da je kućište hladnjaka posebno na spoju gume vrata i kućišta dodatno zagrijano
što je potpuno normalna pojava.
Kod propuhavanja hladnjaka moguće da je odstranjen dio cijevi koji ide kroz vrata i tako onemogućeno grijanje . okvira vrata i kod velikih vanjskih temperatura dolazi do velikih razlika u temperaturi i spoj se rosi.
Provjeriti spoj vrata i gume , da li prijanja, i gumu namazati nekom od krema , npr, nivea itd.

solar
22.08.2010., 17:26
guma izgleda kao da prijanja dobro.. probat ću s kremom. hvala :top:

lexluthor84
22.08.2010., 17:38
I ja imam problem s hladnjakom,već nekp vrijeme,od 7.mjeseca otprilike,ali izgleda da je sada dostiglo vrhunac.počeo je slabo hladiti,to sam primjetio jer se mljeko često kvarilo,bez obzira što nije bio istekao rok uporabe,jednostavno bi se do sljedećeg dana pretvorilo u jogurt.Frižider zuji,a a hladnjača na vrhu frižidera radi dobro,pa je to najvjerojatnije pitanje plina,pa dali mi netko može reći kolko bi koštao takav popravak i savjetovati nekog na području Pule?Preko pp,naravno.Hvala

sfar
23.08.2010., 09:05
Ako je kombinirani škrinja gore a frižider dole onda je lako moguće da škrinja radi dobro a dole da ne hladi. Došlo je do štopanja sistema i tu bi trebalo sistem propuhati , staviti dehidrator (filter) i opet napuniti plinom. cijene se kreću od 300- 500 kn .

lexluthor84
23.08.2010., 13:02
Ok,hvala.Sada malo i hladi,ali manje nego prije,a primjetio sam da mi i guma oko vrata hladnjaka grije

Thots
08.09.2010., 20:57
Par pitanja u svezi hladnjaka:

Hladnjak radi, pod naponom je, frizer radi normalno,
medjutim odjel za namirnice slabo hladi - treba mu do dva
sata da snizi temperaturu i nakon toga se hladnjak ne iskljucuje.

Hladnjak je Gorenje HZS 203, radi na R12 plin

Ako sto pomaze, Termostat je biterm - zamjenski od Gorenja.
Primijetio sam kod termostata da su samo 3 kontakta u upotrebi - smedja zica na 4-ci (desni od 2 kontakta),
zuta (grijac?) na 6-ici dok je crna spojena iznad trojke (3)
na metalni dio

sfar
09.09.2010., 10:01
3 smeđa, 4 crna i jedan dio grijača i 6 drugi dio grijača

matarluk
18.09.2010., 19:56
:mad::mad:
novi hladnjak, tjedan dana star, odmah drugi dan primjetila sam da mi je hrana na gornjoj polici mokra, i da kaplje voda sa gornje stijenke hladnjaka (ja bih ju nazvala stropom :) ), ali sve normalno hladi..i mislila sam da to mora tako..:rolleyes:
danas ga otvorim, i s lijeve strane negdje na sredini stražnje strane hrpa leda i snijega, par cm debljine,sve prešlo na policu. hrana i dalje mokra, ali samo na gornjoj polici.
i pomaknem ga, da vidim jesu li brtve ok (brat mi rekao da to pogledam, jer mi je on mijenjao smjer okretanja vrata), e sad, ja mislim da nisu iste kao i one na donjim vratima, uopće nije zaljepljena ta guma kao dolje..ali sad je i lokva vode s lijeve strane.
šta to može biti? uopće ne želim da ga popravljaju, želim novi hladnjak!!
zvala sam servis, doći će, ne znam kad. pitali su me jesmo li mijenjali smjer, ne znam mogu li izgubiti pravo na garanciju jer sam sama to radila? moš mislit što bi mi ovlašteni servis to radio..al ajd..

sfar
19.09.2010., 15:39
sve ovisi o serviseru , što će zaključiti da li su vrata promijenjena na ispravan način . Po ovo malo informacija da se zaključit da guma vrata ne prijanja i ulazi zrak koji se koncetrira negdje na sredini, no moguć je i kvar termostata .

dexdu
20.09.2010., 05:20
:mad::mad:
novi hladnjak, tjedan dana star, odmah drugi dan primjetila sam da mi je hrana na gornjoj polici mokra, i da kaplje voda sa gornje stijenke hladnjaka (ja bih ju nazvala stropom :) ), ali sve normalno hladi..i mislila sam da to mora tako..:rolleyes:
danas ga otvorim, i s lijeve strane negdje na sredini stražnje strane hrpa leda i snijega, par cm debljine,sve prešlo na policu. hrana i dalje mokra, ali samo na gornjoj polici.
i pomaknem ga, da vidim jesu li brtve ok (brat mi rekao da to pogledam, jer mi je on mijenjao smjer okretanja vrata), e sad, ja mislim da nisu iste kao i one na donjim vratima, uopće nije zaljepljena ta guma kao dolje..ali sad je i lokva vode s lijeve strane.
šta to može biti? uopće ne želim da ga popravljaju, želim novi hladnjak!!
zvala sam servis, doći će, ne znam kad. pitali su me jesmo li mijenjali smjer, ne znam mogu li izgubiti pravo na garanciju jer sam sama to radila? moš mislit što bi mi ovlašteni servis to radio..al ajd..

Najvjerojatnije vrata nisu dobro sjela pa ulazi zrak, ali može biti i nedostatak plina :confused:
Ali mene zanima nešto drugo:
Kada si tako odlučna da ne želiš popravak frižidera nego novi uređaj dali si tako i odlučna da platiš popravak ako je kvar nastao (sam svoj majstor) promjenom smjera na vratima tj. gubitkom garancije :confused:

zuzi666
12.10.2010., 06:28
imam Samsungov hladnjak. dolje ledenica, gore hladnjak. star 6 godina.
odjednom je gornji dio počeo zamrzavati hranu. i to ne samo voće i povrće, nego se smrznu i kiseli krastavci, cikla,.... što je zapravo "teško" smrznuti.
jel se to dans popravlja ili se kupuje novo? :ne zna:

sfar
13.10.2010., 10:03
Provjeri da li isključuje , ako ne mijenjaj termostat.

Braco11
24.10.2010., 11:43
Imam gorenje frižider. Vrata mu vise. Kad je bio nov to nije bilo jako a sad je sve više. Da li se to može popraviti? Ili treba nagnuti frižider da se vrata isprave.
Pozdrav!

sfar
24.10.2010., 12:28
da se popraviti . Pogledaj donji i gornji pant koji drže vrata i u vratima imaš sa gornje i donje strane rupu u kojoj je plastična piksa . vjerojatno se istrošila piksa (jedan kao plastični dihtung ), ili pogledaj da se nije pant odšarafio .

Braco11
24.10.2010., 17:35
Hvala odmah ću to sutra kad dođem s posla.:)

tanya_2
24.10.2010., 21:03
Zahvaljujem!

Potrazite racun i garanciju. Gorenje inace daje 5 godina garancije.

radionica
07.11.2010., 09:28
Molim preporuku za hladnjak. cca 200 litara.

Naravno da je A+ i - ŠTO TIŠI!
Vidio sam deklaracije idu od 38db, no uvjerio sam se da dva jednaka hladnjaka imaju sasvim različit zvuk i glasnoću kompresora.
Također mi nije jasno zašto današnji hladnjaci stvaraju veću buku nego moj prastari obodin! (Koji, hvala na pitanju još radi odlično, no ledi previše a i vrijeme mu je...)
Hvala

Chocofan
07.12.2010., 12:21
imam ugradbeni gorenje hladnjak, popucala je na jednom dijelu brtva na vratima hladnjaka i odonda se sve topi (znoji) u frizideru ......postoji li neka procedura kako se ta brtva mjenja na vratima?
takoder....kako se moze očistiti onaj mali odvod koji je predviđen za otjecanje tih tekućina?

zahvaljujem,
pozdrav

sfar
07.12.2010., 16:54
Ako ispod gume kad je malo otkreneš postoje vijci onda se guma da promijeniti, ako nema vijaka onda samo cijela vrata.Odvod kondenzata se da očistiti kakvim komadom žice koja se zavine na vrhu i s njom se malo se pročačka. Postoji i orginalni čistač koji je bio zajedno sa hladnjakom kad je kupljen no ljudi to zanemare i bace.

nemo01
08.12.2010., 07:43
ispod koliko stupnjeva ovi novi kombinirani hladnjaci ne rade?znam da piše za N klasu da su za područje od 16-32 stupnja; ja sam kupio takav s jednim motorom kombinirani i nisam odmah znao za te stvari;stari hladnjak je radio i radi u svim uvjetima,ovaj novi mi se ugasio kad je sad bio val niske temperature i ja se već pobojao da je crknuo,onda sam se sjetio da sam čuo da neće raditi ispod određene temperature i kad sam naložio,proradio je;radi se o vikendici u kojoj se ne boravi stalno da bi bila sobna temperatura;to znači da ja na taj način ledenicu uopće ne mogu koristiti jer će mi se pokvariti sve u njoj?! ispod koliko stupnjeva u praksi on neće raditi,nije to sigurno 16 stupnjeva nego po meni je bilo u prostoriji oko 5 stupnja?kako to funkcionira?ima li vanjski termostat koji ga gasi ispod neke temperature i može li se taj termostat eliminirati,ili je stvar o konstrukciji uređaja-gustoći ulja,pa kompresor ne može krenuti pa u tom slučaju može izgoriti? znam iz prakse da mi kompresor za farbanje teško kreće ako je hladno pa ga moram par put paliti gasiti da krene i stavim prst na ulaz zraka i tad se pokrene

sfar
08.12.2010., 15:59
Ovisi ako je kombinirani onda ima termostat 2T (dvotemperaturni ) i on se uključuje kad je na isparivaču +3,7 a isljučuje negdje na -18.I opet ako ga pojačaš onda +3,5 do -25 i dalje.Znači dok je u hladnjaku +5 on bi trebao raditi na toj temp. nemoj gledat koliko je vani već koliko je u hladnjaku. Ako je vani +6 u hladnjaku je sigurno manje .

nemo01
09.12.2010., 08:26
e sad mi onda ništ nije jasno-znači termostat ne mjeri uopće vanjsku temperaturu već samo unutarnju,znači po tome je meni u prostoru i time i u frižideru pala temperatura ispod onih 3,7 i frižider se jednostavno ugasio? A nebi se s porastom temperature on sam trebao pokrenuti? malo mi je to čudno jer kad sam došao u vikendicu nije bilo baš tako hladno,a hladnjak mrtav;u kući do mene koja isto nije grijana je stari hladnjak (nije kombinirani) i on je odmah proradio kad sam ga uštekao ,dakle temperatura prostora za oba je bila ista; ja sam svoj ištekao ,naložio i za neko vrijeme ga ponovo uštekao i onda je radio; je li moguće da termostat ne valja?

nemo01
09.12.2010., 08:51
sad sam našao ovo na forumu:

"A kad smo već na "tip&tricks" o hladnjacima evo još jednog a odnosi se na hladnjake s ledenicom od cca 50-tak litara u gornjem dijelu (a jedan kompresor).
Ako se takav hladnjak nalazi u hladnijem prostoru gdje se vanjska temperatura može spustiti bliže 0st. C (negrijane ostave, lođe i sl.), desit će se da će se ledenica otopiti (i sadržaj pokvariti). Zašto ? Zato što se temperatura mjeri u hladnjaku koji radi od +2 do +8. I ako je vani temperatura unutar tog područja (ili npr. +1), hladnjak nema potrebe raditi i kompresor se ne pali. A kako je ledenica napravljena da hladi npr. na -15, s dugim pauzama rada kompresora, temperatura u njoj će rasti do najviše vanjske temperature (ako je kompresor stalno isključen). Ledenica se "pretvara" u obični hladnjak.
Zato paziti na ovaj "detalj" da ne bi bilo iznenađenja kod otvaranja ledenice."

jeli to uzrok mog problema?

sfar
09.12.2010., 18:35
Problemi su kod kombiniranih znači gore ili dole haladnjak pa mala škrinjica . točno nse događa to da termostat prati temperaturu u hladnjaku. to su tzv 2T termoststi no kod običnih hladnjaka je drukćiji odnos temperatura
ako nema no frost onda on radi od -11 do -18 i termostat je direktno na isparivaču., znači on radi na tu temperaturu a tako je dimenzioniran da ne prelazi onu temperaturu u haladnjaku od +2 do +8.

nemo01
10.12.2010., 07:32
ako sam ja sad to dobro shvatio,ako temperatura vanjskog prostora padne ispod + 8 pa onda posljedično tome i u hladnjaku padne ispod + 8,hladnjak neće raditi?

Viki29
30.12.2010., 16:43
Imam pitanje, malo kasno jer sam već kupila novi frižider, ali me ipak zanima razlog kvara starog ako mi netko zna pomoći. Kupila sam prije cca 6-6 i pol godina Excello frižider (znam , kud Excello, glupa odluka odmah u startu, jbg bila mlada i naivna :D) E sad problem: u startu da napomenem frižider je imao na vratima onu "upravljačku" ploču za određivanje temperature i moglo se je isključiti svaku komoru zasebno (ali je imao jedan kompresor), bla, bla. Uglavnom prije otprilike dva mjeseca vidim na toj ploči da mu se diže temperatura, znači uvijek je radio na 5 hladnjak, -18 ledenica i odjednom temperatura polako raste, a tad je još radio "normalno", kao fol ohladi pa isključi kompresor (valjda) pa opet se uključi, onako kako frižideri rade kad je sve ok. Međutim temperatura je uporno rasla. Prvi majstor mi je rekao da je problem u toj upravljačkoj pločici pa smo jedva u Splitu našli drugu (doduše isto skinutu s nekog hladnjaka, ne novu, ali odlučili smo probati jer nove nema za nabaviti) Nakon zamjene prvi sat je hladio, onda je kako bi temperatura se spuštala u ledenici u hladnjaku rasla i obrnuto, znači gore hladi dolje "grije" pa onda malo obrne i tako stalno. Onda smo zvali drugog majstora koji ga je napunio plinom ili mu promjenio plin, nisam sigurna i isto prvih par sati sve ok, ohladio na neke pristojne temperature i onda sve po starom, jedina razlika je bila što je on sad neprekidno radio kao da uporno pokušava ohladiti komore. Tu smo digli ruke od svega, servis ga nije čak htio ni za dijelove uzeti, ali mene kopka, ako netko od majstora ovdje zna reći u čemu je zapravo bio problem, hvala :)

sfar
31.12.2010., 10:51
trebalo je samo očistiti kondenzator ili kak bi mi rekli kiler i ako ima mali ventilator pogledati da li on radi-
pretpostavljam da se radi o tipu hladnjaka koji kod kompresora ima kondenzator i ventilator. Kad se to zaštopa zna bit nejednolikog hlađenja i postepeno sve slabije hladi. Da li se je sirena ili pištalica za dojavu hlađenja oglasila?.

Viki29
31.12.2010., 15:17
Koliko ja znam nije se nikakva pištalica uključila :ne zna: A i navodno je problem bio u tome što su rešetke u bočnim stranicama, pokrivene :ne zna:

Nadobudan
20.02.2011., 17:57
Pozz!

Trebao bih pomoć. Na škrinji je izgleda krepao termostat ili tak nekaj! Škrinja stalno radi bez stajanja i iako je na minimumu temperatura je -20 stupnjeva. Ne mogu nigdje naći servisnju knjigu da vidim kako doći do termostata.
Radi se o Škrinji Whirlpool afg 8142.

Puno hvala na pomoći!

sfar
21.02.2011., 10:15
Termostat je odmah iza gumba na kojem podešavaš temperaturu. moraš skinut gornji poklopac i prednju stranu tastature. Mislim da iza imaš dva vijka koji drže gornju plohu i kad ih skineš polču povučeš prema sebi . prednji dio ploče koji će ostati ima dva štifta koja moraš odvijačem pritisnuti i onda se otvori tastatura. Paše i termostat od gorenja ( škrinja).

duc
27.02.2011., 10:09
vrata od frižidera škripe kad ih otvaram i zatvaram !
mogu li pošricati sa wd-40?
gospodin je star 3 mjeseca!

sfar
27.02.2011., 10:40
prvo pogledaj da se plastične pikse nisu izlizale , one koje idu na štift od vrata. Ako ništa morat ćeš skinut vrata i
promijenit plastike u koje idu štiftovi vrata. podmazivanje pomaže kratkoročno , jedino ako ne škrpi sam pant na pregibu.

duc
27.02.2011., 11:42
ne vidim nikakvu plastiku,a i da je plastika, pa jel moguće da se u 3 mjeseca izlizala!

sfar
27.02.2011., 11:57
moguće ejsve kod današnje prozivodnje , nego daj malo padotaka koji hladnjak

duc
02.03.2011., 16:09
radi se o LG no frost

sfar
02.03.2011., 16:53
No frost su svi novije generacije . unutar hladnjaka ima pločica pa pročitaj tip , i ser no

kerbi
03.03.2011., 07:33
Ako je star 3 mjeseca zovi ovlašteni servis pa nek oni to rješavaju. Pa tome služi garancija.

mv1
15.03.2011., 22:32
Evo ja imam 2 slicna problema sa 2 razlicita hladila:

1. Škrinja LTH stara 20g, horizontala, hladi ali ne ledi, motor uredno ukljucuje i iskljucuje se.

2. Gorenje kombo gore ledenica, dolje hladnjak. Ledenica ledi normalno, hladnjak ne hladi dovoljno. Motor radi stalno, bez prekida.

kerbi
16.03.2011., 05:01
Iscurio plin. U oba slučaja treba dopuniti plina.

mv1
17.03.2011., 14:21
Iscurio plin. U oba slučaja treba dopuniti plina.

Hvala. To sam i prepostavio, treba mi neki "stručnjak" koji se bavi punjenjem plina u hladnjake starije generacije 10-15g.
Pozicija što bliže dubravi, Zg.

kerbi
17.03.2011., 14:26
Skoro svaki serviser kućanskih aparata to može.

mv1
17.03.2011., 14:32
Skoro svaki serviser kućanskih aparata to može.

Stručnjak iz Gorenja kaže da to ne rade sa plinom (neznam koja vrsta) oni koji su se prije koristili, e sad ja neuznam da li moj hladnjak koristi takav plin, star je cca 12g.
Zato i pitam za nekog koji nemora biti ovašteni serviser da to napravi, a da je u blizini Dubrave, jer neki koji su sa udaljenih mjesta neće da dodju.

ŠIPI
22.03.2011., 09:18
Hladnjak ZANUSSI ZC 255 R, Type 250 C star 8-9 godina.
Hladnjak se samo ugasio, svetlo radi, ali kad se okreće termostat jednostavno se ništa ne događa.
Može li biti da je riknuo termostat i koliko košta novi ?

kerbi
22.03.2011., 11:47
50 Kn, ali mako zoveš majstora odere te 250 kn sa zamjenom, i to neovlašteni.

mv1
22.03.2011., 14:42
Stručnjak iz Gorenja kaže da to ne rade sa plinom (neznam koja vrsta) oni koji su se prije koristili, e sad ja neuznam da li moj hladnjak koristi takav plin, star je cca 12g.
Zato i pitam za nekog koji nemora biti ovašteni serviser da to napravi, a da je u blizini Dubrave, jer neki koji su sa udaljenih mjesta neće da dodju.

opet ja,

naime zvao sam nekog serisera koji ima svoju teoriju:

-ako su resetke hladnjaka tople (vruce) znaci da u sistemu ima plina
-kompresor ocito nemoze postici tu temperaturu

Onda vjerojatno termostat nedaje dobru informaciju (to je moje zapazanje). Probacu nabaiti novi termostat i probati.

sfar
24.03.2011., 13:33
opet ja,

naime zvao sam nekog serisera koji ima svoju teoriju:

-ako su resetke hladnjaka tople (vruce) znaci da u sistemu ima plina
-kompresor ocito nemoze postici tu temperaturu

Onda vjerojatno termostat nedaje dobru informaciju (to je moje zapazanje). Probacu nabaiti novi termostat i probati.
I KAJ JE BILO .
plin R-12 se više ne puni no umjesto njega se može puniti R 406 ima ga na tržištu no samo za ovlaštene servisere tjst servisere sa certifikatom Ministsratva zaštite okoliša.

marcons
15.04.2011., 11:43
Hladnjak Excello RD-28wc4sk (jedan kompresor), zamrzivač više ne hladi, točnije raste temperatura, sada je oko 1 stupnja i polako se diže...gornji dio, hladnjak, radi normalno. Skinuo sam ploču u zamrzivaču iza koje je isparivač, sve čisto, mali ventilator se uključuje. Što bi još moglo biti, jel se može kako doći do rešetki kondenzatora da se očiste, probao sam skinuti stranice iza kojih je navodno kondenzator, ali sve kao da je zalijepljeno onom izolacijskom pjenom....ideje?

marcons
16.04.2011., 07:32
nema ideja? ima bar tko preporuku kakvog dobrog servisa za Excello u Zg, može na pp.

sfar
16.04.2011., 11:56
Do kondenzatora nema potrebe dolazit jer je on u sklopu hladnjaka sa zadnje strane. Vjerojatno se radi o zaštopanom sistemu . Ne znam koji je plin , no sve to treba dobro ispuhat stavit novi filter (dehidrator ) i opet napunit plinom.

bonovoks
21.04.2011., 18:18
Imam pitanje, malo kasno jer sam već kupila novi frižider, ali me ipak zanima razlog kvara starog ako mi netko zna pomoći. Kupila sam prije cca 6-6 i pol godina Excello frižider (znam , kud Excello, glupa odluka odmah u startu, jbg bila mlada i naivna :D) E sad problem: u startu da napomenem frižider je imao na vratima onu "upravljačku" ploču za određivanje temperature i moglo se je isključiti svaku komoru zasebno (ali je imao jedan kompresor), bla, bla. Uglavnom prije otprilike dva mjeseca vidim na toj ploči da mu se diže temperatura, znači uvijek je radio na 5 hladnjak, -18 ledenica i odjednom temperatura polako raste, a tad je još radio "normalno", kao fol ohladi pa isključi kompresor (valjda) pa opet se uključi, onako kako frižideri rade kad je sve ok. Međutim temperatura je uporno rasla. Prvi majstor mi je rekao da je problem u toj upravljačkoj pločici pa smo jedva u Splitu našli drugu (doduše isto skinutu s nekog hladnjaka, ne novu, ali odlučili smo probati jer nove nema za nabaviti) Nakon zamjene prvi sat je hladio, onda je kako bi temperatura se spuštala u ledenici u hladnjaku rasla i obrnuto, znači gore hladi dolje "grije" pa onda malo obrne i tako stalno. Onda smo zvali drugog majstora koji ga je napunio plinom ili mu promjenio plin, nisam sigurna i isto prvih par sati sve ok, ohladio na neke pristojne temperature i onda sve po starom, jedina razlika je bila što je on sad neprekidno radio kao da uporno pokušava ohladiti komore. Tu smo digli ruke od svega, servis ga nije čak htio ni za dijelove uzeti, ali mene kopka, ako netko od majstora ovdje zna reći u čemu je zapravo bio problem, hvala :)

Isti problem javio nam se na hladnjaku i to nekih 2,5 godine nakon kupnje, taman nakon što je istekla garancija. Zvali smo ovlaštenog servisera koji je postavio dijagnozu da je pokvarena upravljačka ploča i da ne može pomoći jer se ne mogu nigdje kupiti. Zatim sam hladnjak dao drugom serviseru koji je utvrdio da je problem plin, te ga ponovno napunio plinom. Nakon što je dva dana radio normalno, opet se počeo grijati, a serviser je utvrdio da negdje curi plin. Htio ga je otvoriti kako bi provjerio instalacije i ostalu opremu, ali nije mogao jer je čitav slijepljen, te se bojao na silu ga otvarati. I takav nam već skoro 2 godine stoji u garaži, bespomoćan kao i mi :). Ako ste uspjeli popraviti kvar, molim za pomoć, ili bilo tko drugi ako ima kakvo rješenje. Hladnjak je Excello, ŠIFRA: 36DC4SK4. HVALA!

sfar
21.04.2011., 19:02
1.vidjeti o kojem plinu se radi(piše npr.R 134a ili R600)
2. Sistem ima jedan filter koji treba zamijeniti , no prije toga kompletni hladnjak treba ispuhati sa DUŠIKOM.
3.provjeriti pritisak kompresora.
4.zamijeniti filter i tek onda napuniti sistem
Storgo sumnjam da je stvar u upravljačkoj ploči , stvar je u mehanici hladnjaka .

kerbi
21.04.2011., 19:33
Kakva ploča? Zar hladnjakom ne upravlja obični termostat.

sfar
22.04.2011., 13:41
NE,, ovo su uređaji nove genecarije

kerbi
22.04.2011., 16:27
Aha, to ono čudo koje govori, pjeva pleše i sl :)
Još da izdaju model povezan s šparetom pa da ti sam speće šnicle :)

hotelcalifornia
17.06.2011., 16:42
Frizider (quadro) je postavljen na 3... sve sto je blizu zida se zaledi, a na dnu frizidera je stalno puno vode i stalno curi... moze mi netko reci sta da napravim?

donjan
17.06.2011., 16:49
Poz ekipi! Dobio sam ispravan hladnjak Pontiak star oko 30 god. Htio bi ga srediti i tu mi je potrebna pomoć, a pitanje glasi gdje nabaviti gumu na vratima za to godište? Unaprijed hvala!

sfar
18.06.2011., 18:42
Frizider (quadro) je postavljen na 3... sve sto je blizu zida se zaledi, a na dnu frizidera je stalno puno vode i stalno curi... moze mi netko reci sta da napravim?
na dnu hladnjaka je mala rupica koju treba pročsititi i ta voda ide iza hladnja ka u posudu. staviti na poziciju 1.

hotelcalifornia
19.06.2011., 13:39
na dnu hladnjaka je mala rupica koju treba pročsititi i ta voda ide iza hladnja ka u posudu. staviti na poziciju 1.

a kako to ocistit? :((

hotelcalifornia
19.06.2011., 13:51
e pa skuzila sam :) hvala puno

Magmon
20.06.2011., 05:14
Zdravo.

Imam jedan stari gorenje frizider, jedno ono 30 godina. Sve je radilo ok, dok nisam jednog dana odlucio smanjit njegovu temperaturu. Okroneme ja onaj okrugli upravljac na termostatu i frizider prestane definitivno radit. Na temostatu, bolje receno na onom okruglom upravljacu je jos crveni gumb, tocno u sredini, pa me zanima ako nije neka fora s onim gumbom, ako se nekak nepokrece frizider preko njega ili za sta zapravo sluzi taj gumb.

Hlava za odgovor.

sfar
20.06.2011., 08:17
crveni gumb služi za otapanje i kad je on stisnut onda hladnjak ne radi. da biste ga uključili treba termostat okrenut do kraja u desno i onda taj crveni gumb iskoči i uključi se hladnjak . normalno onda se odredi hlađenje na 1 ili 2 ili kako tko želi .

nemo01
20.06.2011., 13:32
hladnjak- dolje ledenica ladičarka, gore hladnjak-hladnjak radi,lednica ne;gorenje star 7 godina; u čemu je problem?

sfar
20.06.2011., 14:51
1. sa jednim ili dva kompresora - pogledati iza hladnjaka .
ako je sa jednim onda je zaštopan sistem --, potrebno : izvaditi plin ,ispuhati dušikom , promijeniti dehidrator (filter)
i ponovno napuniti . za sve to potreban je majstor koji ima za to adekvatnu aparaturu.

nemo01
21.06.2011., 07:46
frižider je gorenje nekakav rainbow s dva motora;oba rade,hladnjak radi super,ledenica radi,ali jako sporo spušta temperaturu; u roku 4 sata nije uspjela zalediti,ima police i kroz njih ide plin,na gornju policu se nalovilo dosta inja i ona je bila jako hladna,prema doljnjim policama se polako hladi sve,al baš se osjeća kako polako hladi dio po dio spirale od gore na dolje;ima na vrhu lampicu s uskličnikom koja svijetli;zar je moguće da ta neka elektronika detektira manjak plina pa da zato svijetli lampica za kvar?

sfar
21.06.2011., 16:49
ne ta lampica javlja da temoeratura još nije pala ispod -15 . Mogući zurok : manjak plina , djelomično zaštopan sistem , kompresor radi smanjenom kompresijom.

zadar_76
26.06.2011., 10:19
Bok svima.... Imam jedan problem sa hladnjakom... Naime već dva dana povremeno se iz donjeg dijela čuje čudan zvuk ( kao zvuk petarde). Mislim , to se do sada nije događalo pa ako itko zna u čemu bi mogao biti problem bila bih jako zahvalna. Inače hladnjak dobro radi, Elektrolux, No frost, star 3,5 godine.

sfar
26.06.2011., 13:58
pretpostavljam da se to događa kad se uključuje i iskjučuuje kompresor

zadar_76
26.06.2011., 17:22
pretpostavljam da se to događa kad se uključuje i iskjučuuje kompresor

:)Hvala puno na odgovoru... ali zašto se taj zvuk tek nedavno počeo pojavljivati:ne zna:.... Možda je neki kvar na kompresoru?

Inače, ovo mi je tek drugi post pa se ne snalazim baš... još jednom HVALA na odgovoru:)

jablanib
26.06.2011., 17:37
Pozdrav!
Da li netko zna čime napuniti sistem o plinskog hladnjaka? Dosada je u njemu bio najvjerojatnije amonijak. Kada bi ga upalili, nije nimalo hladio. Činilo nam se da mu fali plina u sistemu jer imamo sličan koji je radio, tj. hladio. Radi se o plinskom hladnjaku iz kamp kućice Adria 82godište. Što znači da ima skoro 30 godina. Ovaj drugi je približno star ili stariji.

sfar
26.06.2011., 18:06
to nitko u Hr ne radi , amonijak se ne puni i ne popravlja se . takvi hladnjaci se jednostavno okrenu naopako protresu tjst mako se bolje prodrmaju i ako rade rade ako ne,ne. , popravka nema , jedino ako je nešto sa plamenikom . ne igrajte se s tim i kojekakvim punjenjima . Amonijak nitko ne puni u male sisteme .

sfar
26.06.2011., 18:10
:)Hvala puno na odgovoru... ali zašto se taj zvuk tek nedavno počeo pojavljivati:ne zna:.... Možda je neki kvar na kompresoru?

Inače, ovo mi je tek drugi post pa se ne snalazim baš... još jednom HVALA na odgovoru:)
motor tjst kompresor je u zatvorenom sistemu i u kučištu je na 4 federa koji mu smanjuju vibraciju i buku , pokušajte kondenzator (one crne rešetke iza hladnjka ) ako ih taj tip ima malo stisnut možda čak i one vibriraju. ako nije onda kompresor kad se gasi i pali malo jače zavibrira , - to su samo moje pretpostavke . - pozdrav.

jablanib
26.06.2011., 18:35
To je zapravo smjesa vode i amonijaka. Radi s o apsorpcijskom sistemu hlađenja. Ja mislim da je potrebno samo staviti novu smjesu u njega. Možda postoji neka druga smjesa koja radi na istom principu?

sfar
27.06.2011., 06:01
ne zamarajte se s tim ne možete učiniti ništa nikakva smjesa nema nadomjeska . voda i amonijak su odvojeni . jednostavno ako proradi kad ga okrenete i prodrmate to je to, ..

nemo01
27.06.2011., 08:29
frižider je gorenje nekakav rainbow s dva motora;oba rade,hladnjak radi super,ledenica radi,ali jako sporo spušta temperaturu; u roku 4 sata nije uspjela zalediti,ima police i kroz njih ide plin,na gornju policu se nalovilo dosta inja i ona je bila jako hladna,prema doljnjim policama se polako hladi sve,al baš se osjeća kako polako hladi dio po dio spirale od gore na dolje;ima na vrhu lampicu s uskličnikom koja svijetli;zar je moguće da ta neka elektronika detektira manjak plina pa da zato svijetli lampica za kvar?

hvala sfar na odgovoru;moja ledenica radi ali jako sporo hladi; vjerojatno je zaštopan; sad vidim da spominješ okretanje hladnjaka naopako i prodrmavanje; jel moguće i s običnim pokušati na taj način odštopati?

zadar_76
27.06.2011., 09:08
motor tjst kompresor je u zatvorenom sistemu i u kučištu je na 4 federa koji mu smanjuju vibraciju i buku , pokušajte kondenzator (one crne rešetke iza hladnjka ) ako ih taj tip ima malo stisnut možda čak i one vibriraju. ako nije onda kompresor kad se gasi i pali malo jače zavibrira , - to su samo moje pretpostavke . - pozdrav.

:)Hvala puno

sfar
27.06.2011., 16:09
hvala sfar na odgovoru;moja ledenica radi ali jako sporo hladi; vjerojatno je zaštopan; sad vidim da spominješ okretanje hladnjaka naopako i prodrmavanje; jel moguće i s običnim pokušati na taj način odštopati?
ne obični ne okretati ,,,uuu to bi jako naštetilo . samo apsorcijski se mogu okretati znači oni koji nemaju kompresor , o čem je gore pričano.

dexdu
28.06.2011., 23:46
ne obični ne okretati ,,,uuu to bi jako naštetilo . samo apsorcijski se mogu okretati znači oni koji nemaju kompresor , o čem je gore pričano.

Točno :top:
Jer tek onda postoji mogučnost istjecanja ulja iz kompresora u sistem :flop:

Kompresor baci ulje u sistem kada se pregrije ili mu oslabi kompresija, a jedini način je otpajanje instalacije od kompresora, propuhivanje dušikom pod povečanim pritiskom, zamjena sušača (filtera) i ponovno punjenje freonom :top:

Bilo kakvi popravci na frižiderima sa amonijakom več davno se ne rade (zastarjela tehnologija)
Čak i frižideri sa kompresorom i freonom R-12 su na izmaku, njih su zamjenili izobutanski i freoni 134A

donjan
29.06.2011., 20:54
poz! tražim još jednom pomoć oko hladnjaka pontiac, star je oko 30 god i trebao bi za njega gumu koja ide oko vrata?

Vulpo
08.07.2011., 10:17
Pozdrav. Imam frižider Quadro R-103ALine, godinu dana star.
Ima i zamrzivač u malom pretincu, ali s njim imam problem - ne hladi (ne zamrzava). Uopće ne, samo vlaži i kapa u onu plastičnu posudicu koja se nalazi ispod. Imam čak dojam da se "muči" i da mu malo nedostaje da zamrzava jer nisu to samo kapkjice već su malo onako tvđe, kao poluled, ne znam kako da opišem.
Da li se tu radi o nedostatku plina ili što već? Molim pomoć, hvala. Još uvijek je pod garancijom pa ne znam da li da odmah zovem servis ili mogu sam nekako otkloniti problem. Nažalost, frižider nije kod mene tako da sve do sad nije detektiran problem, nije se uopće koristio taj gornji pretinac za zamrzavanje tako da ne znam od kad se to pojavilo.

Frižider inače radi dobro, termostat mi je okrenut kako se preporuča u uputama između 3-4. Pročitao sam cijeli temu o frižiderima i vidim da nekad niska vanjska temperatura utječe na rad zamrzivača, ali to kod mene nije slučaj - frižider je u hodniku, na sobnoj temperaturi cijelo vrijeme.

milić
13.07.2011., 15:31
Pomozite ako netko ovo pročita jer sam prvi put na Forumu.
Radi se o sliojedećem:
jučer sam kupio novi hladnjak - kombinirani SAMSUNG RL 34SCPS i kad sam ga danas uključio neugodno sam se iznenadio jer su obje bočne stranice tako tople da ne možeš držati ruku na njima. Zvao sam prodavatelja i on mi je rekao da je to normalno jer da tako radi sistem NO FROST koji ovaj hladnjak posjeduje.
Pa ja sad pitam je li to baš tako ili je ipak kvar.

DUNKO
13.07.2011., 17:39
Radi se o sliojedećem:
jučer sam kupio novi hladnjak - kombinirani SAMSUNG RL 34SCPS i kad sam ga danas uključio neugodno sam se iznenadio jer su obje bočne stranice tako tople da ne možeš držati ruku na njima. Zvao sam prodavatelja i on mi je rekao da je to normalno jer da tako radi sistem NO FROST koji ovaj hladnjak posjeduje.

mislim da ti je uključen grijač! vjerovatno se tipka nalazi kraj gumba termostata

P.S. NO FROST ne postoji

sfar
13.07.2011., 19:13
Budući da sam imao kako se kaže bilski susret sa adminima ovog foruma i dosta su bili nekorektni odgovorio bih vam ,ima rješenja. Jedini sam koji im rješava ovu problematiku, no oni tjeraju svoje. Pitanje : možemo li mi forumaši pomoć jedan drugom ,a da na to adimnn ne stavi svoj krst..... pomogao sam čovjeku i za to bio kažnjen bez razloga.
pitam se : znaju li admini da određene osobe ovdje svojim savjetima zbilja nekom pomažu. Ne želim ,slavu ,ne želim likovanje , ne želim niš osim pomoći ljudima - no admini to blokadet

milić
13.07.2011., 20:47
U međuvremenu sa zvao i ovlašteni servis . Serviser isto kaže da je to normalno
Dunko kako to misliš NO FROST ne postoji. Ja ne zunam puno o tome ali nešto sam čitao i postoje načini kako spriječiti stvaranje naslaga leda u frizu.Ako ti se da ajde probaj mi objasniti to.

DUNKO
18.07.2011., 19:23
To u stvari i jest NO FROST ali ne na način na koji oni tu prodaju kao novu tehnologiju hlađenja. Sve je isto kao i prije 50 godina. "obične" ledenice u hladnjaku imaju isparivač koji služi ujedno i kao polica pa se na tim "rešetkama"
stvara led. Škrinja postiže temp. preko 30 u minusu naravno da mora biti leda.
Samo što su sada gospoda stavili isparivač na poleđinu, iznad ventilator i sve to prekrili plastičnim poklopcem. Međutim i tu se dešavaju sranja da se led proširi i izbaci plastiku tako da nemožeš vratiti policu. Iako su stim postigli no frost (zapravo CAN'T SEE FROST) obožavam slušati prodavače kako se blamiraju... kao novi plin nova tehnika... itd itd

jationmivioni
19.07.2011., 06:22
Radi se o sliojedećem:
topla je stranice ili mjesto gdje nalježe guma vratiju
razlika je velika

milić
19.07.2011., 12:02
Ma baš po sredini bočnih stranica,a onda se nekako koncentrično širi tako da je na rubovima normalna temperatura. Ali sad sam se već priviknuo. Pa, dolazi zima i imat ću još jedno grijaće mjesto ha, ha...

grg4
20.07.2011., 12:39
Kod mene je u pitanju hladnjak Gorenje K33/2 BLC, kombinirani, 2 motora, ima funkciju samootapanja i star je nekih 12-13 godina, koristi se plin R134a.

Prosle godine (skoro prije tocno godinu dana) je jednostavno prestao hladiti nakon cega smo nazvali servisera koji je dosao i napunio/dopunio plin sto je naplatio vise nego kad se radi kompletan servis klime na autu.
Nakon toga hladnjak je proradio ali se svako malo (u noci, kad je tisina) mogao cuti nekakav "pššššššššššššš..." zvuk. U posljednje vrijeme mi se hvata sloj od 5-6mm leda na straznjoj strani hladnjaka (sto se prije nije dogadjalo) ali i dalje radi i sve je fino ohladjeno. Kotacic termostata mi je namjesten na "1" a moze ici do "7" pa imam osjecaj da je u pitanju bas termostat koji se slijepio i ne funkcionira kako bi trebao.

Pitanje je koliko je sigurno da sam to demontiram i pokusam ocistiti ili kupim drugi pa zamijenim dok mi nije krepao motor?

Puno hvala na odgovoru.

jationmivioni
20.07.2011., 14:20
grg4 , jel radi motor stalno ili se gasi povremeno
led se hvata iza jer je otišla izolacija

grg4
20.07.2011., 14:25
Taman nakon sto sam napisao poruku nesto sam rondao oko termostata, ukljucivao i iskljucivao sto je rezultiralo otapanjem leda.
Problem (ili mozda nije) je u tome sto se led gotovo instantno opet poceo hvatati na straznju stijenku. No, kako vidim, cini se da brtva svoj posao ne odradjuje dobro na uglovima vrata, uopce ne prianja lijepo na kuciste kao na drugim dijelovima i na vratima zamrzivaca. Cak se da primijetiti i da vrata malo "zijevaju" u odnosu na donja...

milić
21.07.2011., 11:03
grg4 to se i meni događalo prije 3 god. Isto 2 kompresora starost cca 10 g. marka IAR /a ja mislio Candy dok ga nisu dovezli/ Došao majstor nadopunio plin i rekao mi da kad se to opet ponovi da kupim novi. I dok je to trajalo ja sam tražio što bi bilo najbolje . 2 god. sam tražio i zaključio da bi mi najbolje odgovarao gorenje nrk 68 syw. Taj dan kad sam odkučio kupiti novi frižider u Rijeci ga nije bilo osim jednoga koji je bio oštećen i tako ja zvao Europatrade i rekli bla bla ... I ja kupio ovo što sam gore napisao. I da nema ove primjedbe za sada bih bio zadovoljan.

Tyaa
22.07.2011., 06:32
Bem ti frižider! Jel netko imao situaciju da mu na dijelovima smrzava namirnice a na dijelovima je ok?
Mlijeko u ledu, a kraj toga pive čist ok :zubo: Termostat je namješten na 1 (najmanja vrijednost) i dalje pojedine namirnice u ledu, a ostale ok :ne zna:

Mamica4
22.07.2011., 08:24
imam kombinirani friz gorenje
dole je ledenica
star je nekih 5g
i sad su počeli problemi
digitalan je

nestalo je bilo struje pa sam ga ugasila da ga očistim i pošto nas nije bilo doma nisam ga palila
jučer ga upalim,naštimam temperaturu na 5 a on stalno na 9
što bi to moglo bit

Armstrong
22.07.2011., 17:05
imam kombinirani friz gorenje
dole je ledenica
star je nekih 5g
i sad su počeli problemi
digitalan je

nestalo je bilo struje pa sam ga ugasila da ga očistim i pošto nas nije bilo doma nisam ga palila
jučer ga upalim,naštimam temperaturu na 5 a on stalno na 9
što bi to moglo bit

Eh, opet gorenje :rofl: .

Svašta može biti:
nedostatak plina.
nešto se poremetilo u elektronici.
možda termostat :misli: .

Ako recimo staviš na 3, na kolko onda dolazi- možda na 7?
Kako sad radi

ŽUŽUL_IMOTSKI
23.07.2011., 09:34
e ljudi, ako mi netko može pomoć, u velikin san govnima :) . naime, trenutno san u parizu, u unajmljenom stanu neke kolumbijke. Jucer mi palo na "pamet" nožon očistiti zamrzivač od hladnjaka, jer je bilo "metar" leda. No, što se dogodilo. Prilikom struganja leda odjednom počeo pistati nekakav zrak odnekud i ne staje nikako. Uopće ne vidim odakle ide taj zrak, malo je čudnog mirisa. Uglavnom, trenutno frižider ne hladi, iako motor radi normalno. zanima me što mogu napraviti? dali ga ikako mogu vratit u život? spasite me :) , hvala.

Frizz5
23.07.2011., 10:30
Ugasi ga odmah! Te nazovi majstora da ti sanira rupu, fakuumira sistem , te ga napuni.

ŽUŽUL_IMOTSKI
23.07.2011., 11:19
šta mislite koliko je to velik kvar i koliko u hrvatskoj otprilike dođe popravak jer je amo sigurno duplo skuplje. hvala :)

Tyaa
23.07.2011., 20:36
e ljudi, ako mi netko može pomoć, u velikin san govnima :) . naime, trenutno san u parizu, u unajmljenom stanu neke kolumbijke. Jucer mi palo na "pamet" nožon očistiti zamrzivač od hladnjaka, jer je bilo "metar" leda. No, što se dogodilo. Prilikom struganja leda odjednom počeo pistati nekakav zrak odnekud i ne staje nikako. Uopće ne vidim odakle ide taj zrak, malo je čudnog mirisa. Uglavnom, trenutno frižider ne hladi, iako motor radi normalno. zanima me što mogu napraviti? dali ga ikako mogu vratit u život? spasite me :) , hvala.

:lol: ja sam mislila da sam jedina koja tak ubija frižider :lol:
Ugasi ga odmah! Ak je plin ušao u motor, imaš pizdariju. Ak nije, pozovi majstora i zaštopa rupu s nečim kaj liči na žvaku, i sve štima. Prije godinu dana, mene je cca 250 kn koštalo :lol: I naravno prodike majstora kak se to ne radi nožem :o

ŽUŽUL_IMOTSKI
24.07.2011., 12:26
hehe.. očito nas ima više "manje inteligentnih" .. bilo bi to dobro sve da nisan di jesan :) .. a ništa, nema druge nego pokrit se ušima i majstora zvat da me odere ko staru kesu.. i budem osnova na fejsu grupu "ne nožem strugat led u frižderu!!!!!" :)

Mamica4
24.07.2011., 22:43
Eh, opet gorenje :rofl: .

Svašta može biti:
nedostatak plina.
nešto se poremetilo u elektronici.
možda termostat :misli: .

Ako recimo staviš na 3, na kolko onda dolazi- možda na 7?
Kako sad radi

gašenjem ga nekak stavili na 7,sutra opet vježba pa na 5...
termostat je digitalnr-a on fino ladi

d2267
25.07.2011., 11:06
Pitanje Quadro kombinirani frižider multi flow no frost cca 500 litara hladi normalno,zamrzava normalno ,ali u zamrzivaču se stvara nenormalno inje.Radi li se o gumi na vratima,ili je greška u elektronici mehanici frižidera.Termostati(digitalni termostat) rade pale, gase i ventilatore i komprsor

Armstrong
25.07.2011., 12:00
Pitanje Quadro kombinirani frižider multi flow no frost cca 500 litara hladi normalno,zamrzava normalno ,ali u zamrzivaču se stvara nenormalno inje.Radi li se o gumi na vratima,ili je greška u elektronici mehanici frižidera.Termostati(digitalni termostat) rade pale, gase i ventilatore i komprsor

Negdje ti guma ne dihta 100%. :top:
Ili si možda tulumaril pa su se zvinula vrata malo :D

hakuna matata
25.07.2011., 21:17
Imam kombinirani hladnjak OBOD star oko 30 godina. Problem je nastao nakon čišćenja jer se najvjerojatnije oštetila cijev od plina- kada se uključi proizvodi zvuk sličan pretis loncu i ispušta neki čudan miris. Ima 2 odvojena kompresora s plinom R-12. Da li se kompresor može napuniti s nekim zamjenskim plinom bez ikakvih preinaka i koliko bi otprilike koštalo krpanje te cijevi i ponovno punjenje-ako je naravno uopće izvedivo.
Hvala

ŽUŽUL_IMOTSKI
25.07.2011., 23:29
hakunama šta god tebi napišu, vridi i za me. jel se čuje pssssss iz friždera, a nemoš vidit odakle? :) samo si zaboravio reć da si i ti nožen čistio frižder, a to ti se moj pajdo ne smi.. :)

Armstrong
26.07.2011., 10:32
Imam kombinirani hladnjak OBOD star oko 30 godina. Problem je nastao nakon čišćenja jer se najvjerojatnije oštetila cijev od plina- kada se uključi proizvodi zvuk sličan pretis loncu i ispušta neki čudan miris. Ima 2 odvojena kompresora s plinom R-12. Da li se kompresor može napuniti s nekim zamjenskim plinom bez ikakvih preinaka i koliko bi otprilike koštalo krpanje te cijevi i ponovno punjenje-ako je naravno uopće izvedivo.
Hvala

freon ti negdje pušta :ne zna: , dalje ti ja nemogu pomoći :ne zna: sorry :)

P.S teško da ćeš već moći napuniti taj friž. jer nema vipe tog plina ( tj. nesmije se koristiti).

sfar
26.07.2011., 10:39
tko kaže da nema plina , postoji zamjenski plin za R-12 , a to je R406 i dalje je sve isto ništa ne treba mijenjati .
Armstrnog:,"Noli turbare circulos meos!"

Armstrong
26.07.2011., 11:12
tko kaže da nema plina , postoji zamjenski plin za R-12 , a to je R406 i dalje je sve isto ništa ne treba mijenjati .
Armstrnog:,"Noli turbare circulos meos!"

A zašto?

Sad i ja znam da postoji zamjena tnx :top:

REci mi koja je fora, da nebre drugi plin ići nutra? :misli:

hakuna matata
26.07.2011., 11:24
hakunama šta god tebi napišu, vridi i za me. jel se čuje pssssss iz friždera, a nemoš vidit odakle? :) samo si zaboravio reć da si i ti nožen čistio frižder, a to ti se moj pajdo ne smi.. :)

Najviše pišti kad se termostat okrene sa 4 na 0-znači u onih nekoliko sekundi koliko mu treba da prestane hladit i dok se ne ugasi. Kad ga se upali motor radi opet se prvih par sekundi čuje neko pištanje i poslije prestane samo što ne hladi uopće.
A zna li možda netko napamet koji termostat ide unutra da ga ne iskopčavam iz struje s obzirom da ledenica radi sasvim normalno.

sfar
26.07.2011., 11:30
svaki plin ima svoj radni pritisak i tako je koncipirana kapilara , isparivač i kondenzator. stoji još i stvar sa uljima jer kompresor u sebi ima ulje , a ono može bit MO- mineralno, POE- poliestersko, AB -alu benzen i neki se plinovi sa uljima ne smiju miješati. ovo je najbukvalnije što sam mogao ojbasnit.

sfar
26.07.2011., 11:37
Najviše pišti kad se termostat okrene sa 4 na 0-znači u onih nekoliko sekundi koliko mu treba da prestane hladit i dok se ne ugasi. Kad ga se upali motor radi opet se prvih par sekundi čuje neko pištanje i poslije prestane samo što ne hladi uopće.
A zna li možda netko napamet koji termostat ide unutra da ga ne iskopčavam iz struje s obzirom da ledenica radi sasvim normalno.
normalno da pišti kad je proubšen isparivač i kompreosr počne radit i počjnie nakon nekog vremena vakumirat sistem i zato ne čuješ šišatnje . to treba pokrpat ako nije velika rupa nanovo napunit , da ne ponavljam dobro očistit izvakumirat itd. dosta posla oko toga i neki puta čak i neuspije , zavisi koliko je vlage ušlo u sistem .

hakuna matata
26.07.2011., 11:55
normalno da pišti kad je proubšen isparivač i kompreosr počne radit i počjnie nakon nekog vremena vakumirat sistem i zato ne čuješ šišatnje . to treba pokrpat ako nije velika rupa nanovo napunit , da ne ponavljam dobro očistit izvakumirat itd. dosta posla oko toga i neki puta čak i neuspije , zavisi koliko je vlage ušlo u sistem .

Hvala na odgovoru sad mu barem znamo dijagnozu :D
Kada smo majstorima koje smo zvali objasnili u čemu je problem i da hladnjak ima 34 godine samo bi rekli- to vam je za otpad bez ikakve namjere da uopće dođu pogledat što mu je.

Mamica4
26.07.2011., 14:45
da se pohvalim-friz pokazuje normalnu temperaturu-bit će da se uplašio i popravio sam od sebe

nytro
29.07.2011., 17:13
Ja imam problem sa Whirpool kombiniranim hladnjakomWBC 3746 A+DFCX, ustvari ne znam da li je problem ili ja jednostavno kompliciram!! Zamrzava mi zadnja stjenka hladnjaka 2 do 3mm debljine i onda nakon dva tri dana se odmrzne skroz i ponovo zamrzava!!!U servisu kažu da je to normalno kod ovih najnovijih hladnjaka,ali ja sam skeptičan!! I ima u sebi air filter,ventilator koji ne znam kad se pali i zašto se pali,te da li senzor koji je u hladnjaku ima veze sa paljenjem i gašenjem ventillatora!!! Molim vas da se javite ako netko ima ovakav ili sličan model hladnjaka!!!!! POZZ!!!

BundyBoy
30.07.2011., 18:18
Bok,

imam Gorenje frižider star 6 godina,
danas i jučer cijeli dan hladi iako je sve u zamrzivaču
srmznuto , a dole hladno.
a kad stavim termostat na nulu opet dalje hladi
znači uopće se ne gasi.... pretpostavljam da je termostat
neispravan ? koliko košta popravak ili se ne isplati ?
ili se može popraviti termostat ?

Hvala !

harkov
05.08.2011., 13:20
evo i ja se prijavljujem u grupu "ne nožem strugat u frižideru".

sinoc sam takodjer skidao led s samootapajuceg frizidera i uspio sam zabiti nož u bočnu stranu frišidera. ostao je rez dužine 2 cm. nista nije šistalo niti se osjetio bilo kakav plin. Uzeo sam silikon koji se koristi za kupatila i ostale vlažne površine i pokrio sam rez odnosno rupu. poslije nekog vremena sam upalio frižider i radi kao sto je i do sada radio.

da li ce biti određenih posljedica, odnosno da li način krpljenja rupe koji sam uradio dovoljan da ne bude posljedica po rad frizidera?

da li se na bočnoj unutrašnjoj strani frižidera nalaze određene cjevčice, protok freona ili sl. što sam mogao oštetiti?

sfar
05.08.2011., 16:04
na bočnoj strani nema nikakvih rashladnih cijevi, i nisi probio cijev nikakvu jer da jesi pištalo bi sigurno....

sfar
05.08.2011., 16:08
Bok,

imam Gorenje frižider star 6 godina,
danas i jučer cijeli dan hladi iako je sve u zamrzivaču
srmznuto , a dole hladno.
a kad stavim termostat na nulu opet dalje hladi
znači uopće se ne gasi.... pretpostavljam da je termostat
neispravan ? koliko košta popravak ili se ne isplati ?
ili se može popraviti termostat ?

Hvala !

očito neisparvan termostat , termostst manuelni (ne elekrtonski )nekih 60-70kn i par žica spojiti. ako radi majstor ovisi o dolasku ali ako je u blizini nekih 150-200kn

ŽUŽUL_IMOTSKI
06.08.2011., 22:13
može li u mom islučaju pomoć silikon, ako npr. zakrapn rupu odakle je pištalo, ako je pronađen? ili je taj plin već iscurio ća i ništa se nemože bez meštra?da ponovim, nužem sam (pri "odleđivanju") malčice ozlijedio frižider ,počelo je pištati, tj. nekakv plin čudna mirisa se osjetio, a što je za krajnju posljedicu rezultiralo nefunkcionalnošću cilog friždera. :)

kerbi
06.08.2011., 23:17
može li u mom islučaju pomoć silikon, ako npr. zakrapn rupu odakle je pištalo, ako je pronađen? ili je taj plin već iscurio ća i ništa se nemože bez meštra?da ponovim, nužem sam (pri "odleđivanju") malčice ozlijedio frižider ,počelo je pištati, tj. nekakv plin čudna mirisa se osjetio, a što je za krajnju posljedicu rezultiralo nefunkcionalnošću cilog friždera. :)

Ne nemože, kao što ni ovaj frižider nije spasio silikon. Da ga ni nije metnuo isti kunac. On je profulao vod s plinom ti si pogodio izgleda u sridu. Bez majstora koji će to zakrpati i utočiti novi plin kojeg može kupiti samo ovlašteni serviser (pogotovo kod tebe) nema mu spasa.

robi68
07.08.2011., 17:26
moze mala pomoc...jucer sam izvadio iz smocnice ledilicu gorenje 50 l...koja je normalno radila...i stavio sam je van u dvoriste..prethodno ju iskljucio iz napajanja.......tako je vani stajala cijelo popodne i preko noci....i danas kada sam ju vratio i ukljucio ponovo u struju....nista ne radi...niti se motor ukljucuje...niti hladi vise..........pa ako tko zna o cemu se moze raditi....zahvalio bi na pomoci....

sfar
07.08.2011., 18:31
pogledaj da nije negdje ispala žica ; jer zna se dogodit da je lošiji kontakt na klemici pa kod nošnje zna ispast: Termostat pregledaj da li uključuje da nije zatajio , par puta ga okreni do max i nazad. ako ni onda javi se na pp.

Mamica4
10.08.2011., 15:58
et mene opet...
uključila sam donji dio(zamrzivač) mog kombiniranog(crvenog) frižidera
i on me zeza
treperi mi lampica od on/off,piše mi E2/-16(to isto žmirka)
jedan dan je bilo ok,i sad opet(sve je smrznuto unutra)

i šta da ja radim?

sfar
10.08.2011., 16:18
radi se o temperaturnoj sondi - pretpostavljam jer nisi dala podatak o tipu hladnjaka ili već kombiniranom. temperaturna
sonda se ne može promijenit jer je zalivena u unutrašnjosti hladnjaka , trebat će najvjerojtanije mijenjat elektroniku.
pokušaj resetirat uređaj . U najgorem slučaju stvar je za majstora. imaš li kakva uputstva pa pogledaj ima li šifra kvara .

Mamica4
10.08.2011., 19:02
napisah negdi da je gorenje
tip-crveni kombinirani
(šifre zavrşile u smetju kad je garancija ošla na godišnji bez povratka)

pa radje ja trpim njegovo žmirkanje,neg da majstoru pare od maskare dam a neće mi popravit-mislim ne znam al nema veze
čekat ću idutji mjesec da platja legne

kerbi
10.08.2011., 19:29
Gorenje? Pa ti više ne znaju složiti ni klasični hladnjak da radi kako spada kamoli elektroniku. Njima je sad max životni vijek 4 godine i to samo zato jer su garanciju produžili na toliko.
Da, kao što neki pretpostavljaju moj hladnjak se opet pokvario. Razmišljam da ga iznesem na balkon i samo prebacim preko ograde. Šteta se sa tim smećem mučiti po stubištu.

Armstrong
11.08.2011., 19:39
Gorenje? Pa ti više ne znaju složiti ni klasični hladnjak da radi kako spada kamoli elektroniku. Njima je sad max životni vijek 4 godine i to samo zato jer su garanciju produžili na toliko.
Da, kao što neki pretpostavljaju moj hladnjak se opet pokvario. Razmišljam da ga iznesem na balkon i samo prebacim preko ograde. Šteta se sa tim smećem mučiti po stubištu.

Ma gorenje, u zadnjih 10god. radi užasne aparate, sve se kvari, sve u 16
Kupili su moji veš mašinu nekak ak se dobro sječam w1541 super silence, te su nakon mjesec dana šsli lageri, i tako sve do isteka garancije.
Ima 1500koretaja, ali se nikad ne koristi max. jer je pre-bučna i sva se trese.

Kasnije je počela zezati s programatorom. Kad se stavilo prat, ona je fino zavrtila cijeli programator 360C, i nije ništa oprala. To se dešava cca 1/godinu, a nekad i 1/ mjesec.

Tada su mi iz servisa poručili da sam lud, ..čka im materina. Onda sam složio video nadzor kod perilice, i trebalo je proći 1god, da se to desilo. Tada sam poslao snimku u gorenje-velenje i rekli su mi da sam ja to namontiral. Kasnije sam sve to pobrisal i pomiril se da smo kupili sranje :amen:

FAuWE
15.08.2011., 14:57
Frižider marke;
GRAM KF 355-04
star jedno 13 god.

-prije tjedan dana frižider je izvučen van i generalno opran i očiščen-zamjenjena vrata s lijeva na desno-guma sjeda odlično,bilo je nekakve hrđe između hladnjaka i zamrzivača-očiščeno i namazano,dok je to rađeno friž. je bio polegnut na pod.
Prije stavljanja pod napon uspravljen,obrisan i osušen (1 sat)
Postavljen u vagu,uključen,natrpan i od onda temp. neće doći na 5 stupnjeva,stalno je na 8-9 stupnjeva...
Na gornjoj polovici iznutra je tanka ploča na koju su s desne strane zavarene dvije cijevi,jedna gore druga dola,s lijeve na dnu ploče je zašarafljen nosač s dva senzora-jedan gleda u unutarnju stranu friž. a drugi je iza te ploče.
-do sada je taj friž. radio bezprijekorno,osim što mu se znala napraviti hrga leda na na toj ploči na donjoj cijevi na spoju s pločom...to smo znali sastrugati s nožem :D

-znači sada taj friž. ne hladi kao prije,primjetio sam da zadnja vanjska strana u predjelu hladnjaka je jako vruća,pa po meni neda unutarnjoj ploči da hladi,već ju lagano grijucka...
-nema nikakvog kotačića u friž. nego vani na čelu friž. stoji jedan gumb i osam dioda koje pokazuju temperaturu...i na tome se podešava...
-gumice kroz koje cijevi prolaze u stijenku su ispravne,žice od senzora su zasilikonirane...nema nikakvih fizičkih oštečenja,nije pao,sve ok ali ne hladi...

-zamrzivač (ledenica) radi dobro.

Armstrong
15.08.2011., 19:28
Frižider marke;
GRAM KF 355-04
star jedno 13 god.

-prije tjedan dana frižider je izvučen van i generalno opran i očiščen-zamjenjena vrata s lijeva na desno-guma sjeda odlično,bilo je nekakve hrđe između hladnjaka i zamrzivača-očiščeno i namazano,dok je to rađeno friž. je bio polegnut na pod.Prije stavljanja pod napon uspravljen,obrisan i osušen (1 sat)
Postavljen u vagu,uključen,natrpan i od onda temp. neće doći na 5 stupnjeva,stalno je na 8-9 stupnjeva...
Na gornjoj polovici iznutra je tanka ploča na koju su s desne strane zavarene dvije cijevi,jedna gore druga dola,s lijeve na dnu ploče je zašarafljen nosač s dva senzora-jedan gleda u unutarnju stranu friž. a drugi je iza te ploče.
-do sada je taj friž. radio bezprijekorno,osim što mu se znala napraviti hrga leda na na toj ploči na donjoj cijevi na spoju s pločom...to smo znali sastrugati s nožem :D

-znači sada taj friž. ne hladi kao prije,primjetio sam da zadnja vanjska strana u predjelu hladnjaka je jako vruća,pa po meni neda unutarnjoj ploči da hladi,već ju lagano grijucka...
-nema nikakvog kotačića u friž. nego vani na čelu friž. stoji jedan gumb i osam dioda koje pokazuju temperaturu...i na tome se podešava...
-gumice kroz koje cijevi prolaze u stijenku su ispravne,žice od senzora su zasilikonirane...nema nikakvih fizičkih oštečenja,nije pao,sve ok ali ne hladi...

-zamrzivač (ledenica) radi dobro.

Prijatelju :facepalm: , dao si si sam odgovor na svoje pitanje. Ukratko shebali ste frižider. Moli se da će ti ga serviser spasiti- inače mu cios ne gine :rofl: :D .

+++ ako ti nema čudnog mirisa u frižu, onda nisi nikaj oštetil sa nožem :W

sfar
16.08.2011., 08:22
1. ili je sistem djelomično zaštopan ,ušlo ulja u sistem ,zaštopan dehidrator(filter) 2. nedostatak plina 3. bez majstora ništa

FAuWE
16.08.2011., 09:08
1. ili je sistem djelomično zaštopan ,ušlo ulja u sistem ,zaštopan dehidrator(filter) 2. nedostatak plina 3. bez majstora ništa

-eto,povremeno se temperatura spusti na 7 stupnjeva,čak i na 6 ali jako rijetko i kratko...a ona ploča unutra je po sredini zamrznuta,ima leda po njoj....
-majstor dolazi sutra popodne pa javim u čem je problem...nadam se da nije niš "prebolesno"!!!

CroMan132
16.08.2011., 09:57
Imam hladnjak gorenje star nekih 10tak godina i zadnji mjesec dana radi bez stanke, led se stvara iza na stijenci da sam već 2x čistio.
Prvo sam bio posumnjao na termostat, kupio novi original gorenje ali ista stvar.
Jedino ga mogu ugasit na samom termostatu kad stavim na 0. Ako stavim na 1, miruje jedno pol sata pa ispočetka.
Jedino sam primjetio da se zadnja unutarnja stijenka na vrhu napuhala :confused:

sfar
16.08.2011., 11:55
isparivač kod tih frižidera je iza plastične stijenke i unutra ne postiže dovoljnu temperaturu da bi isključio termostat. ta izboćina može bit nakupina leda ili je pustio plin i ne može izač van ispod plastike . Dobra ga otopi pa ćeš vidjet ako je mekano na tom dijelu gdje je izbočina onda je iza pustio plin .

kajperinja
16.08.2011., 12:23
Problem s Quadro hladnjakom, ne znam koji je model ...ovako izgleda (http://www.inem.hr/proizvod/DFR-2600A)...ali ima vise tih slicnih modela (http://www.inem.hr/proizvodi/samostojeci-kombinirani-hladnjaci) 2600, 2610...
Prvo sto smo primjetili je da radi non stop, ali u biti ne postize neku zeljenu hladnocu, hladi, ali ne bas onako jako kao sto je "znao".
Covjek koji nam je dao broj servisera je rekao da je sigurno do plina, medjutim serviseri su zamijenili termostat (nekako naopcake da se niti ne zna na koliko je)...nakon toga se nije nista popravilo, pa su dosli ponovo i napunili plin.
Sada frizider radi, hladi solidno (ali cini mi se da je prije hladio jace, na manjem stupnju, a sada mora biti skoro na najjace da bi bilo ok), pali se i gasi, ali je neopisivo bucan. Prije je uz njega bilo prilicno ugodno spavati (radi se od maloj dnevnoj sobi na viksi u kojoj se spava), proizvodio je neke uspavljujuce zvukove (kao da netko svira harfu u daljini), a sada se nakon sto ga termostat ukljuci - prvo zazuji (kao svaki normalan frizider), pa malo zaronda....pa onda pocne buka kao da radi betonska mjesalica ...i na kraju pocne nesto kao zvuk aviona kad polijece...ili nesto kao fijukanje vjetra (na najjace)...uglavnom, katasrtofa.
Majstore nismo vise zvali, (mozda budemo, da vidimo sto kazu, ali ...doci ne mogu dok nas nema tamo, a ne znam kad ce netko ici), ugasili smo ga...nema smisla da radi i buci dok nikog nema...
Zanima me ima li netko ideju, sto je tom frizideru, i kako ga vratiti u bivse stanje, da se moze spavati uz njega.

sfar
16.08.2011., 13:56
i sad kad ga upalite opet nebude dobro hladio ako nisu našli gdje je pustio plin ,,, ako nije puštao plin a punili su ga onda nisu ustanovili pravi kvar. kod takvih stvari nema dopune , sistem se isprazni , očisti i ispuše dušikom ,,, zamjeni filter ( dehidrator ) i normalno zakrpa gdje pušta i napuni sa novim plinom gdje se mora pazit da se stavi ista količina plina koja je na naljepnici u hladnjaku . neki to pune od oka , a to nije to i onda se zna dogodit da motor mijenja zvukove i još je najgore ako nije punjen istom vrastom plina .

kajperinja
16.08.2011., 14:49
i sad kad ga upalite opet nebude dobro hladio ako nisu našli gdje je pustio plin ,,, ako nije puštao plin a punili su ga onda nisu ustanovili pravi kvar. kod takvih stvari nema dopune , sistem se isprazni , očisti i ispuše dušikom ,,, zamjeni filter ( dehidrator ) i normalno zakrpa gdje pušta i napuni sa novim plinom gdje se mora pazit da se stavi ista količina plina koja je na naljepnici u hladnjaku . neki to pune od oka , a to nije to i onda se zna dogodit da motor mijenja zvukove i još je najgore ako nije punjen istom vrastom plina .

Thx...cini se da su onda to zabrljali. :(
Vidjet cu moze li se sto uciniti da na proljece opet dodju i srede to kako treba.
Krepao nam je i hidrofor, pa nam je sad to prva briga...ali ako bas nece uopce raditi, kad dodjemo i upalimo, morat cu ih odmah zvati...ili neplanirano razmisljati o novom frizideru...

elvis0063
16.08.2011., 18:40
whirpool,star 2 godine i 2 mj,,taman garancija istekla,kombinirani hladnjak,plaćen krvavih 6000 kn napuhao zadnju stranicu u hladnjaku tako da je i ladicu gurnuo par cm van da se ni vrata ne mogu zatvoriti.. što se desilo?ima li spasa? hvalaa...

DUNKO
16.08.2011., 18:51
il ti je tu pustija plin, il ti je led odvojija plastiku od isparivača... ako je odvojija led više nikad nećeš imati željenu temp. u hladnjaku, odnosno ona će iznositi 10-14 C...

isparivač mora biti u plastici jer je plin zapaljiv pa da se nebi zapalio od npr. lampcie

Jedino riješenje ti je izmjena kučišta... oko 2000kn ovisi koja je cijena kučišta al mislim da će to biti tu...
ostaje ti kompresor, kondezator, termostat, vrata i police... znači cilo kučište

elvis0063
16.08.2011., 18:54
il ti je tu pustija plin, il ti je led odvojija plastiku od isparivača... ako je odvojija led više nikad nećeš imati željenu temp. u hladnjaku, odnosno ona će iznositi 10-14 C...

isparivač mora biti u plastici jer je plin zapaljiv pa da se nebi zapalio od npr. lampcie

Jedino riješenje ti je izmjena kučišta... oko 2000kn ovisi koja je cijena kučišta al mislim da će to biti tu...
ostaje ti kompresor, kondezator, termostat, vrata i police... znači cilo kučište

ovlasteni servis na telefonski upit rekao da je to nepopravljivo,,,dakle bacio sam 6000 kn,,, a koji hladnjak sad da kupim??!!!ahh....

DUNKO
16.08.2011., 18:59
MORA BIT POPRAVLJIVO... ako ti taj hladnjak paše onda ti ga se isplati popravi uz cijenu do 2000 kn

ako hočeš novi kup si jeftinij bijeli, bez ikakvih pizdarija... kom. bijeli sa starim termostatom i jednim motorom

garancija na gorenje ti je 5 god... motori su iz slovačke, sklonij su kvaru al ipak 5 god je 5 god...

i nerznam koliko je beko al ako ima more i on.... 2 godine je premalo u današnje vrime

elvis0063
16.08.2011., 19:53
MORA BIT POPRAVLJIVO... ako ti taj hladnjak paše onda ti ga se isplati popravi uz cijenu do 2000 kn

ako hočeš novi kup si jeftinij bijeli, bez ikakvih pizdarija... kom. bijeli sa starim termostatom i jednim motorom

garancija na gorenje ti je 5 god... motori su iz slovačke, sklonij su kvaru al ipak 5 god je 5 god...

i nerznam koliko je beko al ako ima more i on.... 2 godine je premalo u današnje vrime

ma paše,, samo me brine sto su mi 3 ovlastena servisera na neviđeno rekli da je nepopravljivo... a sad,gdje u varaždinu nađem meštra za to složiti.... :confused::s

sfar
16.08.2011., 20:03
da nepopravljivo i ako se nešto složi i pripaše to ne može bit ko tvorničko ni dugotrajno . kad kupujete hladnjake i škrinje onda sa čim manje tehnike na sebi ,,, znači čim manje lampica senzora i prekidača ,, čim jednostavnije tim bolje
a preporučio bih gorenje baš radi 5 god garancije pa cepaj drva na njemu tih pet godina i moraju ti ga popravit ili zamijenitdrugi. Ako je još moguće nać sa plinom R134a jer ovi sa novim plinom R600 su dosta kvarni.
DUNKO- popravljivo je jedino sa novim kućištem , sve ostalo je improvizacija i kratkoročno rješenje .

DUNKO
16.08.2011., 23:42
da nepopravljivo i ako se nešto složi i pripaše to ne može bit ko tvorničko ni dugotrajno . kad kupujete hladnjake i škrinje onda sa čim manje tehnike na sebi ,,, znači čim manje lampica senzora i prekidača ,, čim jednostavnije tim bolje
a preporučio bih gorenje baš radi 5 god garancije pa cepaj drva na njemu tih pet godina i moraju ti ga popravit ili zamijenitdrugi. Ako je još moguće nać sa plinom R134a jer ovi sa novim plinom R600 su dosta kvarni.
DUNKO- popravljivo je jedino sa novim kućištem , sve ostalo je improvizacija i kratkoročno rješenje .

ma i nisam mislija na ništa drugo... jedino riješenje je kučište...
samo ako želi isti takav hladnjak više se isplati dat 2 za ovaj nego 6 za novi koji ima samo 2 god garanciju...

CroMan132
17.08.2011., 09:54
isparivač kod tih frižidera je iza plastične stijenke i unutra ne postiže dovoljnu temperaturu da bi isključio termostat. ta izboćina može bit nakupina leda ili je pustio plin i ne može izač van ispod plastike . Dobra ga otopi pa ćeš vidjet ako je mekano na tom dijelu gdje je izbočina onda je iza pustio plin .
Ma je mekano je :(
Znači onda tu nema pomoći, nego u trgovinu po novi?

Tyaa
17.08.2011., 11:08
Bem ti frižider! Jel netko imao situaciju da mu na dijelovima smrzava namirnice a na dijelovima je ok?
Mlijeko u ledu, a kraj toga pive čist ok :zubo: Termostat je namješten na 1 (najmanja vrijednost) i dalje pojedine namirnice u ledu, a ostale ok :ne zna:

Evo me opet :D Ok, Gorenjev frižider, tip rainbow, fresh&cool, crveni :zubo: No, vrnuh se s mora i otvorim, mineralka u sredini frižidera u ledu, a ostalo ok :rofl: Čak nema ni nešt leda na stražnjoj strani, sve naizgled ok, al zakaj zaleđuje sredinu :ne zna:

sfar
17.08.2011., 18:19
mislim da je tu tempirana temperatura od -2 do 0 ( nisam siguran al pogledat ću uputstvo pa javim )

FAuWE
17.08.2011., 18:37
---eto bio "majstor" i kaže da je stvar do elektronike,iza je pogledal i veli da je sve u redu,jja ga pitam za plin i to...a on veli da nije do plina jer se normalno isključuje...:ne zna::ne zna::ne zna:,

dajte nekog DOBROG servisera zagreb jaska karlovac...plačam radler i čevape,ili ako se netko kuži od vas i radi u fušu da se dogovorimo....

Irra
18.08.2011., 09:34
eto ako ima koji stručnjak sa savjetom....

imam mali frižider. e i u taj mali su uspjeli proizvođači nagurati ledenicu u gornji dio.
i sad se javlja problem što ledenica tako ledi da su nakupine leda i na tim plastičnim vratašcima.

a u normalnom donjem dijelu, temperatura nije nešto visoka, stvari su mlačne više nego hladne. nije baš zgodno za ljeto...
kad stavim veći stupanj hlađenja, samo napravim veće sranje, jer ispadne više leda i onog inja, nego hrane, a dolje i dalje mlačno...

ima netko savjet o čemu se radi ovdje? nešto što mogu i ja obaviti ili je potreban majstor...

sfar
19.08.2011., 08:40
tip , marka , hladnjaka - onda ćemo znat više .

CroMan132
19.08.2011., 09:41
Evo da se javim da sam ubo novi hladnjak, najveći što imaju od 390L. Uzeo sam ipak gorenje jer 5 godina garancije nije malo. Candy daje 2 što je sramota, končar 3....
Moram priznat da sam iznenađen kako je brzo ohladio i što motor jako malo radi, gotovo nečujno. Malo sam proučavao i vidio da je kvaka u tom novom plinu R600a.
To je moderniji plin za razliku od starog R134a. R600 radi na duplo manjem pritisku i puno bolje hladi zbog male molekularne mase.
E sad u čem je kvaka kod kvarova, pa zbog toga što radi na manjem pritisku sve stjenke cjevovoda su duplo manje debljine i motor je još lakše konstrukcije pa kad marva previše uštedi na materijalu evo ti problem.

Eto toliko od mene, pozdrav!

sfar
19.08.2011., 20:06
kapilara jako malog promjera i rado se štopa , plin izrazito čisti pri prolazu i velika vjerojatnost da pokupi nečistoču,, kompresori ne baš prekvalitetni .

kerbi
19.08.2011., 20:15
kapilara jako malog promjera i rado se štopa , plin izrazito čisti pri prolazu i velika vjerojatnost da pokupi nečistoču,, kompresori ne baš prekvalitetni .

E ta j... kapilara se sad zaštopala kod mene na ovom mom Gorenje sranju. Baš me zanima koliko će me sad to veselje koštati.

sfar
19.08.2011., 20:28
max 300kn

CroMan132
20.08.2011., 06:40
E ta j... kapilara se sad zaštopala kod mene na ovom mom Gorenje sranju. Baš me zanima koliko će me sad to veselje koštati.

Koji su simptomi?

kerbi
20.08.2011., 07:54
To je dijagnoza Gorenje servisa. Nisu ga uzeli odmah zbog godišnjih odmora.

sfar
20.08.2011., 11:28
jel to onaj na kojem su kučište mijenjali

kerbi
20.08.2011., 12:14
Je taj. Sutra ja idem na ljetovanje, nakon toga ide odluka jel se to popravlja ili ga učim letiti sa balkona.

DUNKO
20.08.2011., 19:01
Je taj. Sutra ja idem na ljetovanje, nakon toga ide odluka jel se to popravlja ili ga učim letiti sa balkona.

teško da će se gorenje zaštopati ako je r 600a, a ako je r134a i motor od necchi nemoj ga ni popravljat

sfar
20.08.2011., 19:21
itekako DUNKO

DUNKO
20.08.2011., 19:40
itekako DUNKO

neznam kakva imaš iskustva s tim al gorenje je u kurcu sa danfossovim kompresorima made in slovakia... samo sam na 1 naiša da se zaštopa... i to kod ljudi koji su selili

kerbi
20.08.2011., 19:49
Nemam ja pojma koji je plin i koji motor. Samo mi ide na onu stvar. U roku par mjeseci mjenjano kučište sa se sad zaštopao. Imam filing da kad to riješim bude nešto treće. Da nije gorenje platilo kučište popravak bi prešao vrijednost hladnjaka.

sfar
20.08.2011., 20:29
i pored toga što kompresori na R600 rade skoro pa u vakumu jako se griju i tu dolazi do procesa kad ulje mijenja svoja svojstva i još nek ostane sistem u radu kad je definitivno zaštopan , gori kompresor od šale ...

Tyaa
21.08.2011., 08:02
mislim da je tu tempirana temperatura od -2 do 0 ( nisam siguran al pogledat ću uputstvo pa javim )

I? Si pogledao uputstva?

jationmivioni
21.08.2011., 08:31
imam agregat frižidera za kompresor
unutra nema ulja
koliko ulja staviti unutra i
kakvog nemveze
motor je malo veči ima kondezator

sfar
21.08.2011., 17:19
to ko da mi veliš imam kantu znate onu onak kantu i koliko u nju stane vode ....daj čovjeće pročitaj šta piše koji kompresor , marka ,tip . ima li na sebi kakvu naljepnicu na njoj sve mora pisat.

sfar
21.08.2011., 17:21
I? Si pogledao uputstva?

da budem kad daš podatke o tipu i serijske brojeve aparata .

jationmivioni
22.08.2011., 15:08
to ko da mi veliš imam kantu znate onu onak kantu i koliko u nju stane vode ....daj čovjeće pročitaj šta piše koji kompresor , marka ,tip . ima li na sebi kakvu naljepnicu na njoj sve mora pisat.
pišu nakucani brojevi u dva reda
prvi red 12626745E
drugi red N5020220
ima i pokoje slovo nemaveze
najepnice su uništene jer je netko obojio stvar

kajperinja
23.08.2011., 20:28
Evo i mene opet, ali ne u vezi istog hladnjaka.
Krepao svekrvi ...tj. radi hladnjak, ali ne radi ledenica (ispod, tri ladice), ne znam model (Gorenje je, mislim) ...
Na telefon joj (nemam pojma kog je zvala) rekose da nis od toga, ne isplati se...a dolazak naplacuju 150kn.
Neda joj se dati 150kn, kad su vec unaprijed rekli da se ne moze nista napraviti.
Koji bi mogao biti problem, je'l stvarno nepopravljivo, pa nek ode u kupnju novog, ili ?
Da zove nekog drugog? (Zg)

Nanook
23.08.2011., 20:31
friđ Electrolux ER 1524 T, 150 l bruto, R134a 78g
znaci onaj mali, jedno metar visok, sa malom ledenicom, bez lampica-led diodica, indikatora, digitalnih brojkica i sl., ne znam tocno koliko je star jer ga nisam ja kupila nego moj pokojni stari, no mora bit vise od 15.g. (moze bit da je i 20+, stvarno ne znam)

s vremenom je poceo sve slabije i slabila hladit (u zadnjih par mj)... prije je znalo bit na zadnjoj stjenki normalnog hladnjaka nešto malo leda, od prije koji tjedan to je nestalo... pocela nam se kvarit hrana... ocito je bilo da nema vise zadovoljavajucu temperaturu hlađenja cak i kad je na najjacem stupnju.
zakljucili smo da je to ili zbog vanjske temperature (nemamo klimu pa nam je 'ko vani oko 30°C) ili zbog toga sto se u toj maloj ledenici skupilo dosta leda... pa smo odlucili odmrznut
odmrznuli relativno brzo, ocistili malo (vise iznutra manje izvana), nismo ga okretali, nismo ga boli noževima... cak smo ga ostavili i par cm više odmaknutog od zida i maknuli smo štednjak, koji je do tada bio do njega, oko pola metra dalje...
uključili... tiho zuji, sa pauzama... nakon nekoliko sati (cca 6h) ledenica se cini da hladi ok, a glavni hladnjak opet skoro ništa... cini mi se jedva malo ispod sobne temp. (a stavila sam ga na 5 stupanj od 6)

jel' mu treba više vremena da se stemperira? ili mu nešto ne valja?
ako mu nešto ne valja... jel se isplati popravljat ili je bolje kupit novi?
(nismo baš pri lovi atm tako da neka velika ulaganja u novi hladnjak nebi došla u obzir)

d2267
25.08.2011., 06:16
već sam pitao ovdije šta se događa s mojim kombiniranim frižiderom quadro tzv no frost sistem(jedan kompresor).Problem se pojavio u obliku nenormalnog stvaranja inja u ledenici,a sad sam primjetio da mi se prepunjava posudica za vodu smještena iznad kompresora.Inaće posuda je povelika zapremine cca 1 litra i opet se prepunjava i curi voda iz nje van.Znam da bi ta voda trebala ispariti iz posudice,ali nije mi jasno odakle tolika voda ,a u ledenici i dalje imam inja ko snijega na aljasci :)

elvis0063
26.08.2011., 18:35
dakle,iz whirpoola mi ponudili dobar popust za kupnju novog i hvala im na tome.. problem mi je sto mi je bad skupit 3000 kn za kupnju istog pa sam stoga odustao od toga,kupnja novog friđa jedino na kredu....za model se nisam jos odlučio no 5 g garancije je primarni cilj....a sadasnji whrlpool će postati najskuplji ormar za alat i sitni garažni inventar u SZ Hrvatskoj.....:D

Josip4
26.08.2011., 22:43
Kad vam do kraja rikne frižide:)r ili sl. zovite mene ja besplatno to odvozim.:)

sfar
27.08.2011., 11:44
već sam pitao ovdije šta se događa s mojim kombiniranim frižiderom quadro tzv no frost sistem(jedan kompresor).Problem se pojavio u obliku nenormalnog stvaranja inja u ledenici,a sad sam primjetio da mi se prepunjava posudica za vodu smještena iznad kompresora.Inaće posuda je povelika zapremine cca 1 litra i opet se prepunjava i curi voda iz nje van.Znam da bi ta voda trebala ispariti iz posudice,ali nije mi jasno odakle tolika voda ,a u ledenici i dalje imam inja ko snijega na aljasci :)

problem je u regulaciji temperature , sigurno termostat ne reagira jednoliko i kad se napravi puno inja onda dođe do otapanja veće količine tog inja i normalno ne stigne sve to isparit . to znači da je problem u nejednolikom iskapčanju termostata ili kako već ima riješeno ( možda i elektronika ako je ima )

sfar
27.08.2011., 11:46
I? Si pogledao uputstva?
temp posude kako sam rekao

nike321
28.08.2011., 08:51
jel' mu treba više vremena da se stemperira? ili mu nešto ne valja?
ako mu nešto ne valja... jel se isplati popravljat ili je bolje kupit novi?
(nismo baš pri lovi atm tako da neka velika ulaganja u novi hladnjak nebi došla u obzir)

Najvjerojatnije je korozija oslabila aluminijski isparivač i iz njega curi plin. Ne isplati se raditi tako star hladnjak.

nike321
28.08.2011., 08:58

Nenormalno stvaranje inja ima veze sa količinom vlage u frižideru.
Ako vrata ne brtve dovoljno, hrana sa puno tekućine se ne drži u plastičnim posudama sa poklopcem, prečesto se otvaraju vrata i drže dugo otvorenim.
Sve to može dovesti do prevelike količine leda na izmjenjivaču.
Da uređaj radi non -stop onda ne bi bilo vode u kadici jer otapanje radi kad kompresor stoji.
Provjeri brtvu vrata sa trakom tanjeg papira koji svugdje mora biti pridržan sa brtvom vrata. Ako negdje ispada onda tu ulazi zrak pa treba mijenjati brtvu vrata.
Ostalo je stvar discipline.
A može biti i to što je Sfar napisao.

Tyaa
28.08.2011., 12:37
temp posude kako sam rekao

:ne zna: serviser mi ne gine ili?

Nanook
28.08.2011., 15:54
Najvjerojatnije je korozija oslabila aluminijski isparivač i iz njega curi plin. Ne isplati se raditi tako star hladnjak.
Ali nisi sam osjetila čudan miris niti čula šištanje... jedino ako je već sav iscurio po noći, a ima dva odjeljka plina, jedan za zamrzivač jedan za hladnjak (ne znam jel ima il' nema i kak to ide... :ne zna:)

i btw je l' su ovi skupi: http://www.tehno-agram.hr/#
(našla sam ih kao ovlaštene servisere za Electrolux)
i je l' bi me otkantali odmah ili bi došli i probali popravit?

nike321
28.08.2011., 16:18
Ali nisi sam osjetila čudan miris niti čula šištanje... jedino ako je već sav iscurio po noći, a ima dva odjeljka plina, jedan za zamrzivač jedan za hladnjak (ne znam jel ima il' nema i kak to ide... :ne zna:)

To curenje može biti polako u nekoliko dana ili tjedana i bez ikakvih tragova i mirisa.

i btw je l' su ovi skupi: http://www.tehno-agram.hr/#
(našla sam ih kao ovlaštene servisere za Electrolux)
i je l' bi me otkantali odmah ili bi došli i probali popravit?

Nemam pojma, ja sam u centru svita a ne u ZG.

kajperinja
28.08.2011., 17:26
Kad vam do kraja rikne frižide:)r ili sl. zovite mene ja besplatno to odvozim.:)
Zanimljivo...nema veze je li u pitanju Dubrovnik, Split, Zagreb, Osijek, Varazdin ili neko selo izmedju?

kerbi
28.08.2011., 17:41
Josipe, da ti nisi onaj Cigo u zelenom tamiću što skuplja željezo iz glomaznog otpada preko pola Hrvatske? Lik je legenda sa onim svojim lancima po kamionu.

mico28
01.09.2011., 17:20
Ma baš po sredini bočnih stranica,a onda se nekako koncentrično širi tako da je na rubovima normalna temperatura. Ali sad sam se već priviknuo. Pa, dolazi zima i imat ću još jedno grijaće mjesto ha, ha...

Taman i ja kupio isti taj model i iznenadio se koliko su bočne stranice vruče. Išao sam odmah pogledat na net jel to normalno jel ovo nisam imao prilike nigdje vidjet, a i promijenio sam vec nekoliko frižidera. Ovog sam kupio jel nema elekrotronike koja mi se uredno na prijašnjima kvarila. Mene zanima jel ti još uvijek grije ili se promijenilo štogod u međuvremenu??
Meni to nije normalno, mislim da ću sutra zvat i servis pa da čujem njihovo stručno objašnjenje, jel bojim se da se netko ne opeče kad stane pored njega ili se klinci naslone hehe. Dolaze mi klinci od prijatelja pa da ne bi ispao kriv za opekline hehe:lol:

milić
05.09.2011., 11:27
Taman i ja kupio isti taj model i iznenadio se koliko su bočne stranice vruče. Išao sam odmah pogledat na net jel to normalno jel ovo nisam imao prilike nigdje vidjet, a i promijenio sam vec nekoliko frižidera. Ovog sam kupio jel nema elekrotronike koja mi se uredno na prijašnjima kvarila. Mene zanima jel ti još uvijek grije ili se promijenilo štogod u međuvremenu??
Meni to nije normalno, mislim da ću sutra zvat i servis pa da čujem njihovo stručno objašnjenje, jel bojim se da se netko ne opeče kad stane pored njega ili se klinci naslone hehe. Dolaze mi klinci od prijatelja pa da ne bi ispao kriv za opekline hehe:lol:
Nažalost mico ništa se nije promijenilo. To stvarno nisam očekivao i nigdje to nisam čuo ni pročitao, ali što ćeš očito sam loše inforniran. Nadam se da će mnogima ovaj slučaj pomoći da se /ne/odluče za kupovinu ovakvih frižidera. A ti, jesi li se čuo sa servisom.

nyrra
26.09.2011., 08:28
Pliz, ljudi, ako je ova tema još aktivna, trebam hitno pomoć. Imam stari hladnjak Gorenje s probušenom cjevčicom u stijenci zamrzivača. Prošli tjedan je bio majstor to začepit, ali se više nije pojavio da napuni sistem plinom. Znate možda nekog poštenog i pouzdanog tko bi mi to napravio? Hvala unaprijed!

nike321
26.09.2011., 08:34
Znate možda nekog poštenog i pouzdanog tko bi mi to napravio? Hvala unaprijed!

Antun Ribarević-Komiža

sfar
26.09.2011., 09:46
kao što kaže nike321 , mogu ti ja iz zagreba doć u dubrovnik (pa daj bar napiši destinaciju)

kerbi
26.09.2011., 11:05
Pošto se ne smatra da mu lokacija nije sveopće poznata, dam se kladiti da je Zagrebačan. To se kod njih podrazumjeva.

LinaLena
11.10.2011., 12:46
Helou! ako koga još ovdje ima.

Imam Candy CL-160 hladnjak, model bez frizera koji je 5 godina stajao nekorišten a prije toga je korišten svega 2 mjeseca - dakle, skoro nov.

Neki dan sam ga uključila i ustanovila da ne hladi. Sve radi ali unutra je temperatura 'sobna'.

Zvala Candy servisera, kaže da je vjerojatno iscurio plin i da dopuna košta 450 kn! :eek: Pa čime ga puni - tekućim zlatom?! :kava:

Ljudi, ima li kakva jeftinija DIY varijanta za napunit friž plinom i kako da znam koja je vrsta plinu u njemu, vidim ovdje da se javljaju razne oznake ... :ne zna:

nike321
11.10.2011., 13:49
Ljudi, ima li kakva jeftinija DIY varijanta za napunit friž plinom i kako da znam koja je vrsta plinu u njemu, vidim ovdje da se javljaju razne oznake ... :ne zna:

Nema!
Ako nema plina treba naći gdje pušta ili češ puniti opet. Otud i cijena od 450 kn.
Može biti i začepljenje pa opet treba raditi poprilično na frižideru. Ta cijena je praktički minimalna i može biti i veća.

DUNKO
11.10.2011., 18:09
Helou! ako koga još ovdje ima. Imam Candy CL-160 hladnjak, model bez frizera koji je 5 godina stajao nekorišten a prije toga je korišten svega 2 mjeseca - dakle, skoro nov. Neki dan sam ga uključila i ustanovila da ne hladi. Sve radi ali unutra je temperatura 'sobna'. Zvala Candy servisera, kaže da je vjerojatno iscurio plin i da dopuna košta 450 kn! :eek: Pa čime ga puni - tekućim zlatom?! :kava: Ljudi, ima li kakva jeftinija DIY varijanta za napunit friž plinom i kako da znam koja je vrsta plinu u njemu, vidim ovdje da se javljaju razne oznake ... :ne zna:

a za frizera nije mnogo 450?! možda piješ Dom Perignon dok čekaš dva sata s onim folijama po glavi?

kerbi
11.10.2011., 18:59
To kad u startu počnu sranja bolje odustati. Bude se kvarilo svako malo.

sfar
12.10.2011., 08:11
punjenje hladnjaka plinom nije isto što i napuniti gumu na autu . izvaditi ostatak plina iz hladnjaka ako ga je još nešto ostalo.
staviti hladnjak tjst napuniti ga dušikom i naći gdje pušta sistem . popraviti mjesto propustanja plina , zamijeniti filter ili dehidrator , izvakumirati sistem , napuniti plinom (zavisi koji je ) u novije vrijeme to je R600 , iskontolirati sistem da li normalno radi isključuje , izmjeriti temperaruru rada , i onda je to gotovo, cca4h rada -----i onda je to nekima puno (normalno uključen materijal i rad )

kajperinja
12.10.2011., 08:53
punjenje hladnjaka plinom nije isto što i napuniti gumu na autu . izvaditi ostatak plina iz hladnjaka ako ga je još nešto ostalo.
staviti hladnjak tjst napuniti ga dušikom i naći gdje pušta sistem . popraviti mjesto propustanja plina , zamijeniti filter ili dehidrator , izvakumirati sistem , napuniti plinom (zavisi koji je ) u novije vrijeme to je R600 , iskontolirati sistem da li normalno radi isključuje , izmjeriti temperaruru rada , i onda je to gotovo, cca4h rada -----i onda je to nekima puno (normalno uključen materijal i rad )
Meni ne bi bilo puno kada bi i popravili hladnjak. Meni su na zalost dolazili tri puta (mijenjali termostat, pa punili, pa onda opet dosli jer kao nije dobro hladio, pa onda na kraju dosli i konstatirali da nis od njega jer pusta u stijenkama)
Nisam bila prisutna pa ne znam sto i koliko su radili, mislim da nisu bili dugo, da nisu krpali...samo punili, ne znam jesu li dobro provjerili gdje pusta...ali rekli su da je moglo pustati po malo i trajati jos dugo, ali da je na zalost opet plin "iscurio" ...uglavnom sad hladnjak ceka ee-otpad, a mozda bi ga netko i znao popraviti.
Sve u svemu - peh, hladnjak je bio tek nekih 4 g star, ne bi bilo lose da se mogao popraviti za 450.

nike321
12.10.2011., 09:50
Meni ne bi bilo puno kada bi i popravili hladnjak. Meni su na zalost dolazili tri puta (mijenjali termostat, pa punili, pa onda opet dosli jer kao nije dobro hladio, pa onda na kraju dosli i konstatirali da nis od njega jer pusta u stijenkama)
Nisam bila prisutna pa ne znam sto i koliko su radili, mislim da nisu bili dugo, da nisu krpali...samo punili, ne znam jesu li dobro provjerili gdje pusta...ali rekli su da je moglo pustati po malo i trajati jos dugo, ali da je na zalost opet plin "iscurio" ...uglavnom sad hladnjak ceka ee-otpad, a mozda bi ga netko i znao popraviti.
Sve u svemu - peh, hladnjak je bio tek nekih 4 g star, ne bi bilo lose da se mogao popraviti za 450.

Tebi su bili mlatimudani umjesto majstora.
Sfar je opisao postupak koji zaslužuje tu cijenu.

U tebe, da se slijedio postupak i da ga je radio pravi majstor, koštalo bi te 300-njak Kn da saznaš kako ti je frižider neisplativo popravljati (u slučaju da stvarno pušta u stijenkama).

kajperinja
12.10.2011., 12:15
Tebi su bili mlatimudani umjesto majstora.
Sfar je opisao postupak koji zaslužuje tu cijenu.
U tebe, da se slijedio postupak i da ga je radio pravi majstor, koštalo bi te 300-njak Kn da saznaš kako ti je frižider neisplativo popravljati (u slučaju da stvarno pušta u stijenkama).
Ne znam, mozda jesu, mozda nisu...tesko je biti pametan...
Prvi put su naplatili 150kn, dobili 200...poslije nisu vise nista naplacivali (lokacija-selo)... a bili su tri puta. Ne znam sto imaju od toga da mi kazu da nije isplativo popravljati. Ne zamjeram im nista, jer ne mogu znati da nije tako kako su rekli. Zvati nekog drugog da provjeri, nije se ispalatilo...opet placati, pa saznati isto...
Sto je tu je...jedino su me razocarali sto su obecali doci po taj stari (cak su rekli da imaju nekog tko im preuzima takve pa koristi dijelove)...ali nisu. No nema veze, postoji ee-otpad, ali bar da sam znala da nece doci, zvala bi ih odavno.

nike321
12.10.2011., 18:26
Vidi, zamjenom termostata nisu ništa postigli, ali posao nisu radili kako treba.
Nisu naplatili i to je OK! Dalje im se nije isplatilo raditi!

DUNKO
12.10.2011., 18:48
punjenje hladnjaka plinom nije isto što i napuniti gumu na autu . izvaditi ostatak plina iz hladnjaka ako ga je još nešto ostalo. staviti hladnjak tjst napuniti ga dušikom i naći gdje pušta sistem . popraviti mjesto propustanja plina , zamijeniti filter ili dehidrator , izvakumirati sistem , napuniti plinom (zavisi koji je ) u novije vrijeme to je R600 , iskontolirati sistem da li normalno radi isključuje , izmjeriti temperaruru rada , i onda je to gotovo, cca4h rada -----i onda je to nekima puno (normalno uključen materijal i rad )

Da ali kao ljudi rade u konzuma cili dan za 100 kuna? :503: svaki dan isto slušat... sveti strani kojim moraš objašnjavat zašto si toliko malo naplatija

sfar
13.10.2011., 09:32
ok rade za 100kn, no ja kao obrntik imam : 28 različitih daća državi , moj dolazak kod te stranke, alat, materijal , a i moje znanje i edukacija( jer svako malo nešto novo iskrsne i treba se edcuirat)i sve je to u toj cijeni . a ti koji rade za 100kn dođu na posao slažu robu na police ili rade na blagajni i za 8 h ide kući , a ja moarm bit na raspolaganju 16 h .
iskreno volio bih da su i oni više plačeni .

LinaLena
13.10.2011., 15:15
a za frizera nije mnogo 450?! možda piješ Dom Perignon dok čekaš dva sata s onim folijama po glavi?

Nit' idem frizeru nit' sjedim s folijama na glavi. Šišam se sama ili se uopće ne šišam. 450 kn je 450 kn - kome god ih dala.

Za te novce mogu kupit polovni friž koji radi a ne da ga popravljam. Mislim da su neke stvari poprilično precjenjene. Ja prevodim tjedan dana da zaradim te novce. Koliko treba da se pokrpa rupa i napuni plin??? Ma dajte najte. Pa nisam ovca.

Stavite malo neke stvari u omjer.

LinaLena
13.10.2011., 15:18

Ništa me od toga ne zanima - zanima me samo pokrpat rupu i napunit plinom. Koliko drži da drži. Ne treba mi držat 8 godina. Frižider NIJE uopće korišten, dakle nemoguće da su u pitanju teži kvarovi ili da je potrebna zamjena 56 vitalnih dijelova. Teške li filozofije. Baš volim kad netko radi iz qca kapelicu. :rolleyes:

kajperinja
13.10.2011., 16:18
450 kn je 450 kn - kome god ih dala.
Ja prevodim tjedan dana da zaradim te novce.
Koliko vidim (ovako nabrzaka) kartica teksta se naplacuje oko 100kn, pa nije valjda da se stigne prevesti manje od jedne dnevno.
Stavite malo neke stvari u omjer.
To i cine...za razliku od tebe...jer ti usporedjujes cijenu firme i svoju (pretpostavljam da nemas firmu u kojoj zaradis 450 kn tjedno, jer takva bi brzo propala)

sfar
13.10.2011., 16:26
Ništa me od toga ne zanima - zanima me samo pokrpat rupu i napunit plinom. Koliko drži da drži. Ne treba mi držat 8 godina. Frižider NIJE uopće korišten, dakle nemoguće da su u pitanju teži kvarovi ili da je potrebna zamjena 56 vitalnih dijelova. Teške li filozofije. Baš volim kad netko radi iz qca kapelicu. :rolleyes:
E vidiš ovo je normalan postupak i kako da ti ja sad objasnim da dručkije nejde. ovo po tvojem bi bilo kao kad bi vulkanizeru donijela šuplju gumu i rekla
majstore daj malo pokrpaj i napumpaj, a on onako metne fleku bilo gdje i
napumpa. sa hladnjakom je malo drukčije i jednostavnijeg poteza od
ovog gore napisanog nema .ako ti se malo googla vidi molim te koliko vlage može bit u sistemu i što se sve može radi toga dogodit. upravo sve ove radnje su radi toga . kad bi to išlo kako ti velišl judi bi sami zarkpali i napunili . ako želiš mogu se o ovim postupcima raspisat ovdje al mislim da nema smisla dok god prevladava mišljenje,,,,, ma kaj je to ,to samo zakrpaš i napuniš.

sfar
13.10.2011., 16:34
a zašto treba dušik?, a zašto treba filter?, a zašto treba vakumirat?kad odgovoriš na ova pitanja bez da pišem o ostalim stvarima koje su vrlo bitne ,no one su već za profesionalno razumijevejne.Ako sve ovo odgovoirš šaljem ti maretijal i svoj alat za badava pa napuni sama još ću ti opisat kako se puni. više od ovog ti ne mogu pomoć.

kajperinja
13.10.2011., 16:37
al mislim da nema smisla dok god prevladava mišljenje,,,,, ma kaj je to ,to samo zakrpaš i napuniš.
Kako nemas razumijevanja, pa nije lako sve poplacati kad radis za manje od 2000,00kn cijeli mjesec.:mig:
Meni se tih 450 kn cak cini i malo za takav posao (bez obzira sto je i meni 100kn ne mali novac)...jer samo dolazak (bez ikakvog posla) u Zg za servis bilocega kosta 100kn, a popravak bilocega ...ili ukljucivanje ako si papak pa ne znas sam ...(pa makar trajao i 5 min) je minimum 200kn. Tako da...toliko o omjerima. Ljudi samo vide tu konacnu cifru (jasno mi je da je svima nama sve skupo, nema se...) i misle da je to lova koju majstor stavi u djep i onda s tim odmah ode na cevape i sve potrosi...ne vide dalje od toga. I naravno, uvijek onaj drugi ima vise/bolje/lako zaradi/lova mu pada s neba...

nike321
13.10.2011., 23:26
Ovo mi smrdi na još jednu raspravu o cijenama rada koja če se pretvorit u kobasicu.

Hočeš, nečeš. OK.

sfar
14.10.2011., 08:03
milsim da neće ,ipak su ovdje primarni problemi oko hladnjaka i ledenica . a ja obećajem da se neću napinjati previše da objašnjavam postupke popravka.

funkee
28.10.2011., 00:12
Pozdrav ljudi,

Imam problem sa jednim frižiderom od Gorenja koji inače najnormalnije radi, ali već zadnjih godinu dana toliko nenormalno bruji kad se uključi kompresor da cijeli stan odzvanja... Ima li tu ikakvog spasa koji ne uključuje kupovinu novog frižidera? Pretpostavljam da i zamjena kompresora znači četveroznamenkasti broj kuna?

kerbi
28.10.2011., 07:54
Vjerojatno ti se negdje odšarafio kompresor ili otišla nekakva gumica koja ga drži. Malo pogledaj to.

DUNKO
28.10.2011., 20:52
ili posuda kondezata... bijela plastika iznad kompresora

ovcasalivade
31.10.2011., 15:30
Zahvaljujem se gospodinu Sfaru na podrobnim odgovorima. Evo da i ja iznesem moj problem. Hladnjak Candi placen nesto vise od 4000kn, ledenica dolje, gore hladnjak. Problemi od pocetka, ispustao zvukove ko da grglja. Nakon godine dana prestaje hladiti. Ovlasteni serviser gospodin Platnjak konstatira da fali plina, prema usporedbi postupka sa sfarovim, nije nista napravio. Izrezao neki dio unutar ledenice, zalemio, izrezao cjevcicu otraga, napunio i otisao. Seronja nije ni provjravao da li radi. Hladnjak je radi o 3 dana i ja otisao iz Hrvatske na godinu dana. Dodem natrag doma i upalim frizider koji naravno ne radi. Zovem istog servisera i majstori dodu, izrezu filter i jos jednu cjevcicu, izsisti plin van i vele da mi kompresor baca ulje i da ga treba mijenjati. Kazu da se sistem zacepio. Cijena 1350 kn. Kako sad saznajem od sfara sve su mogli rijesiti za manje para. Taman mi je izasla garancija prije par mjeseci (bila je 2 godine) i ne mislim platiti popravak. Poanta: ne kupujte Candy hladanjak jer im je podrska zivo sranje. Nemojte ni slucajno zvati servisera po imenu Platnjak jer je lik i njegovi timovi lopovi i prevaranti. Izmedu ostalog plin pune iz nekih kartusa koje izgledaju kao sprej za kosu i vjerujem da ako se malo potrudim mogu kupiti tu kartusu, filter i napuniti to sam. Prijavio sam prevaru Candy predstavnistvu pa cu napisati sto bude dalje, ako treba idem i na trgovacki sud. Bljuje mi se vise od svih tik banana lopova koji samo rade po onoj drzi vodu dok majstori odu. Prije ovog hladnjaka imao sam 17 godina stari Gorenje hljadnjak koji je radio besprijekorno osim osrtarjele plastike i guma pa sam sa ovim smecem koje je kostalo previse i riknulo nakon 2 godine i 3 mjeseca jako nezadovoljan,

Moje pitanje je: kako se ispuhuje sistem i gdje da nadem filter za kupiti i koliko ulja treba biti u sistemu i zasto je grgljao?

ovcasalivade
31.10.2011., 15:49
a zašto treba dušik?, a zašto treba filter?, a zašto treba vakumirat?kad odgovoriš na ova pitanja bez da pišem o ostalim stvarima koje su vrlo bitne ,no one su već za profesionalno razumijevejne.Ako sve ovo odgovoirš šaljem ti maretijal i svoj alat za badava pa napuni sama još ću ti opisat kako se puni. više od ovog ti ne mogu pomoć.

dusik treba jer ne navlaci vlagu kao zrak koliko ja znam i kad izlazi kroz rupicu se zaledi pa se vidi di je probuseno koliko ja znam. Vakumiranje se radi da se vidi da li drzi podtlak tj da li je sustav bez rupica ili pustanje i da nema zraka dad dode plin ( bar mislim).Filter treba da cisti vlagu i ulje iz sistema da ne ide kroz isparivac. ako sam pogodio, jel mogu ja posudit taj alat za badava da si to slozim? :503:
E, da, di ima onog plina za kupit?

sfar
31.10.2011., 17:24
ne nisi pogodio , dušik nije za to što pišeš , vakumiranje ti je na 50% ,ajd za filter si pogodio , plina ima za kupit u trgovinama sa rashladnom tehnikom s tim što moraš imati državni broj ,Tjst,broj od ministarstva zaštite i okoliša .taj plin koji su oni punili po tvom pisanju je R600a i jako je zapaljiv tako da se stim nije za igrati. Istina stariji hladnjaci su bili daleko pristupačniji za popravak nego ovi danas jer ovi imaju sistem zaliven u kučištu , dok su stari imali sve vani i mogao si sve popravit. Tako ako slučajno sistem pusti unutar kučišta ( što se zna desit često kod novih )tu se ne može napraviti ništa , pa i da se pokuša razrezat kučište to više nije to i to se ne može nikako sanirat da bi bilo dobro za neko dogledno vrijeme . hladnjakom pod ovim simptomima koje si opisao potrebno se zabavljat nekoliko sati , a ne samo mijenjat filter i punit sistem . događa se da takav kvar iziskuje da hladnjak putuje u servis i tamo se promatra par dana .

ići mići
31.10.2011., 18:59
Trebam pomoć :)
Hladnjak Gorenje, star 4 godine
odjednom ispod onih posuda za povrće nalazim vodu
čistila sam onu rupicu i pogledali smo od iza
s posudom se sve čini o.k.
U čemu bi mogao biti problem?
Hvala

ovcasalivade
31.10.2011., 22:38
ne nisi pogodio , dušik nije za to što pišeš , vakumiranje ti je na 50% ,ajd za filter si pogodio , plina ima za kupit u trgovinama sa rashladnom tehnikom s tim što moraš imati državni broj ,Tjst,broj od ministarstva zaštite i okoliša .taj plin koji su oni punili po tvom pisanju je R600a i jako je zapaljiv tako da se stim nije za igrati. Istina stariji hladnjaci su bili daleko pristupačniji za popravak nego ovi danas jer ovi imaju sistem zaliven u kučištu , dok su stari imali sve vani i mogao si sve popravit. Tako ako slučajno sistem pusti unutar kučišta ( što se zna desit često kod novih )tu se ne može napraviti ništa , pa i da se pokuša razrezat kučište to više nije to i to se ne može nikako sanirat da bi bilo dobro za neko dogledno vrijeme . hladnjakom pod ovim simptomima koje si opisao potrebno se zabavljat nekoliko sati , a ne samo mijenjat filter i punit sistem . događa se da takav kvar iziskuje da hladnjak putuje u servis i tamo se promatra par dana .

a vrijedilo je pokusat pogodit. najvaznije je pitanje da li se sa ispuhivanjem i ponovnom punjenjem bude sredilo ili je stvarno otisao kompresor ako baca ulje, sta taj filter ne sluzi za to ciscenje ulja? I koliko ulja traba uopce biti u sistemu?

zacky
31.10.2011., 22:53
Koliko treba čekat za HCC accessories u nekom zagrebačkom dućanu,servisu...
Lager je ionako neko mjesto na papiru za većinu djelova zar ne?!

sfar
01.11.2011., 10:55
Trebam pomoć :)
Hladnjak Gorenje, star 4 godine
odjednom ispod onih posuda za povrće nalazim vodu
čistila sam onu rupicu i pogledali smo od iza
s posudom se sve čini o.k.
U čemu bi mogao biti problem?
Hvala
tu rupicu treba dobro očistit jer od nje ide dalje cijev u posudu iza hladnjaka , zna se desiti da ti malo pročačkaš i misliš da je to to ,no može bit da je dublje unutra zaštopana cijev. provjerti ćeš tako da u tu rupicu uliješ vodu i pogledaš dal je iscurila u posudu. Hladnjak ako visi na prednju stranu i tu je moguće da ne kapa u dno sakupljača već van njega , znači slobodno nagni hladnjak mao prema zadnjem kraju .

sfar
01.11.2011., 11:04
a vrijedilo je pokusat pogodit. najvaznije je pitanje da li se sa ispuhivanjem i ponovnom punjenjem bude sredilo ili je stvarno otisao kompresor ako baca ulje, sta taj filter ne sluzi za to ciscenje ulja? I koliko ulja traba uopce biti u sistemu?
filter ili dehidrator služi da eliminira vlagu unutar sistema , no ako kompresor baca ulje silikagel koji se nalazi unutra veže ulje na sebe i dolazi do začepljenja sistema ( kad veže ulje na sebe masa se zgušnjava i postaje kruta) .kad se raskopa filter vidi se koliko ulja baca kompresor . no da ne spominjem i začepljenje kapilare . Dobro očišćen sistem morao bi raditi i u večini slučajeva hladnjak radi ok.

sfar
01.11.2011., 11:16
filter ili dehidrator služi da eliminira vlagu unutar sistema , no ako kompresor baca ulje silikagel koji se nalazi unutra veže ulje na sebe i dolazi do začepljenja sistema ( kad veže ulje na sebe masa se zgušnjava i postaje kruta) .kad se raskopa filter vidi se koliko ulja baca kompresor . no da ne spominjem i začepljenje kapilare . Dobro očišćen sistem morao bi raditi i u večini slučajeva hladnjak radi ok.

ovcasalivade
03.11.2011., 06:03
[QUOTE=sfar;36490417]filter ili dehidrator služi da eliminira vlagu unutar sistema , no ako kompresor baca ulje silikagel koji se nalazi unutra veže ulje na sebe i dolazi do začepljenja sistema ( kad veže ulje na sebe masa se zgušnjava i postaje kruta) .kad se raskopa filter vidi se koliko ulja baca kompresor . no da ne spominjem i začepljenje kapilare . Dobro očišćen sistem morao bi raditi i u večini slučajeva hladnjak radi ok.[/QUOTE

Meni je tako rekao majstor da mi kompresor baca ulje pa sam ja tako napisao. Uglavnom kako je filter skinut dolje raskopao sam ga. U njmu su kuglice krem boje promjera jedno mm i pol koje su se slobodno muckale dok su bile u njemu. Nista nije bilo zacepljeno koliko ja vidim. Kompresor kada se ukljuci u struju onda puse kroz rupicu gdje je bio filter, znaci li to da nema vise blokade? Postavio sam kuhinjski papir ispod i lagano se zamastio nakon par minuta, Znaci nastala je mala flekica kao sa spreja malo ulja kroz neko vrijeme, da li je to normalno ili stvarno nesto nije u redu?
Hvala jos jednom na podrobnim odgovorima. Fala bogu da jedan majstor bar zna svoj posao!

cipelitza
28.11.2011., 10:30
sjani teorete, dodju kao i ekipa iz oglasnika, kao dvije krajnosti istog problema.
ove druge bar piknes ko na lutriji, popusis il dobijes i toga si svjestan odmah.
al sta volim ove sta naginju u drugu krajnost, teorete sta liriku oko praznjenja krpanja i punjenja jbn plina klepaju ko petrarca, a kad ih pozoves da naprave bas to o cemu sve znaju, uz postenu novcanu naknadu, nigdje ih nema. dobiju zuljeve na mozgu od pomisli da naprave 12km. dvaput toliko napravim u jednom smjeru svaki dan samo da do posla stignem, pa sta?
ekipa, kome treba pravi majstor nek pita. neka ga ne trazi ovdje. pojest ce govno kao skoro ja.

sfar
28.11.2011., 11:31
cipelitza ,ako si mislila na mene , vidiš ja imam brt od 1984 god i ne pada mi na pamet da pišem nebuloze ,a još manje da ih radim. no pošto i ovdje ima dosta mudrijaša koji na netu nešto skinu i onda misle da mogu popravit hladnjak to je njihova stvar. mnogima sam sa ovog foruma popravljao hladnjake i škrinje , no mnoge sam odbio što zbog ucjene da će oni toliko i toliko platit ili mudrijaju oko cijene dest dana i onda kad su sve mogućnosti iscrpli onda jel bi vi majstore došli , al ja ne bih platil-a, o punu cijenu prevoz ili tak nešto. Ima svega i od majstora ,a i od starnaka .

cipelitza
28.11.2011., 12:44
sfar, nebitan si. previse pricas, a znam kakav si kad treba doc radit. za pare. ostavljene ti odrijesene ruke da sam definiras cijenu svog dolaska, satnice za taj dolazak, dijagnozu i popravak. nemoj. postedi me.

sfar
28.11.2011., 13:02
da istina al sam ti reko da ja samo za tebe ne mogu ić u zg i to četvrtkom kad tebi paše i ako bih dolazio koji drugi dan onda te treba nazivati bar par sati prije i ko zna hoćeš li taj dan moći . ja nisam u ZG da mogu skočit jedno 2- 3 km . ja sam od tebe dobrih 45-50 km . a to što sam ja nebitan i samo pričam ok to je tvoje mišljenje , a ti da si mušterija koja želi popravak ne bi 5 dana okolo po netu ispitivala koliko ko naplačuje dolazak koliko košta radni sat i jel vi to majstore možete napravit za pola sata ili vam treba cijeli sat. A kaj se mene tiće možeš me samo optužit ili prigovorit što nisam prihvatio tvoje uvjete . ž
da li sam dobar ili loš majstor to najmanje možeš reć jer niti te znam niti sam kod tebe radio , a da sm loš ili neki pokvareni majstor ne bih radio od 1984 god i imao ovlaštene servise da ih ne nabrajam i da ne reklamiram . Zatvorena diskusija kaj se mene tiće da ne prođe u nešto drugo. možeš sad pisat o meni kaj hoćeš , ja sve što sam napisao iza toga stojim.

cipelitza
28.11.2011., 13:14
sfar, lazes kako si dug i sirok. pobrkao si me s nekim drugim ocito.
ja te nisam ogranicila, dapace, ni u vremenu kad da dodjes, niti u vremenu koje ti treba za popravak, niti i iznosu koji trazis za, da ponovim, dolazak, dijagnozu i eventualan popravak, ukoliko bi bio potreban. toliko o recesiji kao vremenu kad ozbiljni ljudi ozbiljno shvacaju poslovnu ponudu, a kamoli o profesionalnosti najglasnijih i najpametnijih hrvatskih obrtnika.
mali savjet, da ne kazem dijagnoza, da si u praksi 10% sto si u teoriji, di bi ti bio kraj. ovako, zalosno.

sfar
28.11.2011., 14:18
:top: svi dalnji komentari bili bi beskorisni i ko zna gdje bi nas doveli .

koka36
29.11.2011., 15:44
Fližider Beko s ledenicom (dvoje vrata) star 3-4 godine...
Od početka je dosta jako hladio, ljeti je regulator bio na max 3 zimi na 1
I sad je regulator na 1 ali mi preko noći zna smrznuti mljeko, salata makar nije uz zadnju stranicu...
U čemu bi bio problem da tako jako hladi (regulator isključuje ), dakle ne radi stalno i slično... Jednostavno previše hladi...

sfar
30.11.2011., 17:31
baš mi taj beko nije poznat , kakvu ima regulaciju da li manuelnu ili elektronsku. daj neki podatak ala ono tip , ser no itd .

koka36
30.11.2011., 18:11
baš mi taj beko nije poznat , kakvu ima regulaciju da li manuelnu ili elektronsku. daj neki podatak ala ono tip , ser no itd .

Sori ja ni neznam koji fližider imam , nije beko nego ovaj
http://www.inem.hr/proizvod/DFR-2600AW

Sad dal je baš taj tip neznam jer kolko vidim u katalogu ima 3 slična tipa....

sfar
02.12.2011., 14:24
izmjeri temperaturu u dubokom i u hladnjaku na srednjoj polici.