PDA

View Full Version : Zubni implantati

stranice : 1 [2] 3 4 5 6

MBoat
21.01.2009., 20:50
Znači jedan zub = 1000 €

Gutaperka
21.01.2009., 21:05
hvala gutaperka :cerek:

jucer sam slomila desnu trojku, i to skroz do korijena :(
u petak idem kod chika zube, pucaju me paranoje da cu mjesecima hodat ovako :zubo: pa nisam oka sklopila

ako nije puklo ispod razine kosti onda se taj korjen može iskoristit,izliječi se,napravi se nadogradnja i na to krunica

succubus
21.01.2009., 21:14
joooj to bi bilo odlicno :s a sta se gleda kao razina kosti? ili mi to tek moze u petak zubar reci kad vidi?

jos dvije noci i jedan dan sam krezubi paranoik :(

Gutaperka
22.01.2009., 09:32
joooj to bi bilo odlicno :s a sta se gleda kao razina kosti? ili mi to tek moze u petak zubar reci kad vidi?

jos dvije noci i jedan dan sam krezubi paranoik :(

može se vidjet pregledom koliko je duboko puklo.Ako je zub puknuo u razini zbnog mesa onda je OK,ako je puknuo otprilike nekoliko mm ispod razine zubnog mesa onda bi to bilo ispod razine kosti

Prazina
22.01.2009., 10:57
Prije odluke dobro se raspitaj o nuspojavama, jer sam citao da moze doci do raka vilicne kosti!!!!! Ima dosta toga i na internetu!!!! Sestica nije toliko vidljiva da bi se upustala u takvo sto!

pa nije to nishta bolje ili loshije...ako imash zub na sharaf, znachi da imash korijen zuba koji ti manjka josh uvijek u cheljusti.

osobe koje implantiraju zub to nemaju. zub im je u potpunosti izvadjen.

dakle - nemate istu situaciju u ustima.

Gutaperka
22.01.2009., 15:04
Prije odluke dobro se raspitaj o nuspojavama, jer sam citao da moze doci do raka vilicne kosti!!!!! Ima dosta toga i na internetu!!!! Sestica nije toliko vidljiva da bi se upustala u takvo sto!

onaj ko je dobio rak od implantata taj bi ga dobio i bez toga

ČmareC
22.01.2009., 15:48
Ljudi,da li postoji mogucnost da se implant kod nekoga stomatologa plati na rate ? amex ili nesto ?
:s:s

brunella
22.01.2009., 17:52
Ljudi,da li postoji mogucnost da se implant kod nekoga stomatologa plati na rate ? amex ili nesto ?
:s:s
Moze kod mojega, Jastrebarsko

sill1
05.02.2009., 21:21
Cijena ljuskica kod zubara kojeg sam ja bila je oko 2500 kn po zubu. Mislila sam staviti na prednja dva zuba, ali mi je zubar rekao da ne mogu jer su mi malo prednja dva uvučena i da bi mi ljuskice bile predebele. gledala sam par puta "pod nož" i ljudi stvarno imaju groblja od zubi, i dobili su navlake...a ja nisam dobar kandidat:(. al eto pukla mi petica vertikalno... morali mi izvaditi i korijen, pa ću sada novce utrošiti na implatant. užas.

trustno1
13.02.2009., 20:18
eto citam sve vase postove... jer sam i sama nagrabusila i neznam sto da radim.. a drugo totalni sam laik za zube.. uopce neznam nista o mogucnostima, ali nakon sto sam procitakla svih 9 stranica ove teme na forumu puno toga mi je jasnije,,
Naime, desna cetvorka mi se raspala dok sam jela mekani kolac.. mislim da mi je nekada davno taj korijen bio lijecen, pa mi je od toga zub bio krhak, odmah do njega imala sam i peticu, ali taj mi je zub bio lijecen jos jaaako davno dok sam bila u pubertetu, i na njemu je bila ona odvratna crna komunisticka blomba;-( (vise blombe nego zuba)
i odem ja tako kod mog lokalnog zubara, ( u hr)i on mi veli: maaa neeema tu problema, ja ti ih oba dva sravnam i za dva dana dodes po krunicu.. i tako je i bilo... jako cudna stvar je to bila za mene, jer nije bilo nikakvog "siljka" na koji bi se krunice mogle stavit.. raaavno zacementirana oba dva "zuba" jako mali dio sto je od njih ostalo... on mi je samo zacementirao krunice i to je to.. to je bilo prije godinu dana.. nosila sam ja to oko 8 mjeseci, i krunice otpale.. ajme majko mila a trebam ic u svatove , jos sam i kuma..(to se sad odvija kod mene u Engleskoj)i odem ja tu kod nekog zubara, on mi uradi sliku, i veli da mi se korijeni trebaju lijecit, jer da se vidi sjena....al on ce meni zacementirat te dvije krunice i nek idem ja u svatove, pa nek se vratim nazad kad odlucim.. od toga proslo 4 mjeseca, jos mi uvijek zubi drze, ali me kopa to sto mi je rekao da mi treba lijecenje korijena..
znaci situaci ja ovakva: imam obadva korijena, ali su mi sravnani jako nisko... sto bi mi bilo najbolje?? tu u UK to je straaaasno skupo...da li bi mi se isplatilo tu lijecit korijenje, a u HR otic po krunice?? i posto su mi zubi jako sravnani koji je postupak ugradivanja krunice(ako lijecenje uopce uspije).. da li se moze u korijen zasarafiti krunica?? i koliko to kosta?? svaaako iskustvo bi mi dobro doslo..

Gutaperka
14.02.2009., 09:12
eto citam sve vase postove... jer sam i sama nagrabusila i neznam sto da radim.. a drugo totalni sam laik za zube.. uopce neznam nista o mogucnostima, ali nakon sto sam procitakla svih 9 stranica ove teme na forumu puno toga mi je jasnije,,
Naime, desna cetvorka mi se raspala dok sam jela mekani kolac.. mislim da mi je nekada davno taj korijen bio lijecen, pa mi je od toga zub bio krhak, odmah do njega imala sam i peticu, ali taj mi je zub bio lijecen jos jaaako davno dok sam bila u pubertetu, i na njemu je bila ona odvratna crna komunisticka blomba;-( (vise blombe nego zuba)
i odem ja tako kod mog lokalnog zubara, ( u hr)i on mi veli: maaa neeema tu problema, ja ti ih oba dva sravnam i za dva dana dodes po krunicu.. i tako je i bilo... jako cudna stvar je to bila za mene, jer nije bilo nikakvog "siljka" na koji bi se krunice mogle stavit.. raaavno zacementirana oba dva "zuba" jako mali dio sto je od njih ostalo... on mi je samo zacementirao krunice i to je to.. to je bilo prije godinu dana.. nosila sam ja to oko 8 mjeseci, i krunice otpale.. ajme majko mila a trebam ic u svatove , jos sam i kuma..(to se sad odvija kod mene u Engleskoj)i odem ja tu kod nekog zubara, on mi uradi sliku, i veli da mi se korijeni trebaju lijecit, jer da se vidi sjena....al on ce meni zacementirat te dvije krunice i nek idem ja u svatove, pa nek se vratim nazad kad odlucim.. od toga proslo 4 mjeseca, jos mi uvijek zubi drze, ali me kopa to sto mi je rekao da mi treba lijecenje korijena..
znaci situaci ja ovakva: imam obadva korijena, ali su mi sravnani jako nisko... sto bi mi bilo najbolje?? tu u UK to je straaaasno skupo...da li bi mi se isplatilo tu lijecit korijenje, a u HR otic po krunice?? i posto su mi zubi jako sravnani koji je postupak ugradivanja krunice(ako lijecenje uopce uspije).. da li se moze u korijen zasarafiti krunica?? i koliko to kosta?? svaaako iskustvo bi mi dobro doslo..
mislim da tvoj slučaj nije za implantate.To što su korjenovi sravnani nisko ništa ne znači,kad se izliječe lako se na takve korjenove naprave nadogradnje i krunice.

Uglevnom treba izliječit korjenove,u njih se eventualno ako treba stave štiftovi i na to se izvuče nadogradnja.Te nadogradnje se izbruse,uzme se otisak za krunice i naprave se krunice.

U Hrvatskoj bi te to otprilike došlo ovako:
-revizije punjenja (liječenje korjena) za ta dva zuba otprilike 600-1000 kuna
-2 nadogradnje sa štiftovima otprilike 600-800 kuna
-2 keramičke krunice ukupno oko 2400-3000 kn
Znači sve skupa 3600-4800 kn s tim da cijena varira od grada do grada i od stomatologa do stomatologa ali raspon je otprilike tu negdje.

Imao sam prilike popravljat zube nekim našim ljudima koji žive u Londonu.Uglavnom imali su obične,potpune metalne krunice koje su ih koštale 4x skuplje nego što bi platili keramičke krunice kod nas.I to mi kažu da su išli kod nekih stomatologa iz Pakistana za koje kažu da nisu skupi

trustno1
14.02.2009., 19:50
jaaako puuno hvala!! poruka na pp

dugixy1
29.04.2009., 11:45
imam hitno pitanje pa ako netko možda zna,moram raditi cijeli gornji dio zuba,ostala bi mi možda moja 2 kao nosaći i 4 impalntata,moj zubar ne radi to pa me šalje kod kolege,ali kaže da bi koštalo oko 7000 eura!!! jer se mora napraviti i kompletan porculanski most koji sjeda na impantate,a oni po zubu raćunaju 300 eura plus 1000 po impalntatu. htio sam pitati kolko ste vi ostali platili cijene impantata,ima gdje da je povoljnije u Zagrebu a da je dobar zubar.ne kužim zašto su cijene zuba tako skupe,pa operacija nosa i sl je 1000 eura,promjenim sve živo na sebi i još mi ostane hehe.vidim po nekim postovima da je cijena impalntata 2005 bila 1000 eura pa da nije ništa pala?
ili neki popust na veliki posao i cijenu?

hvala

trustno1
05.05.2009., 20:25
eto mene nakod duzeg vremena, u meduvremenu izvadena su mi oba korijena. i sada razmisljam o implantima...da li netko zna dobrog provjerenog zubara u Osijeku za to???
ps: ja sam u UK ne poznajem bas nikoga, a moji su u Slavoniji, pa bi mi bilo lakse putovat u Osijek...ako netko zna nekog, molim da mi jevi na pp
unaprijed hvala..

aaaa
04.06.2009., 10:18
split?

Creed80
08.06.2009., 15:52
Postoji jedna doktor u Rijeci, ne znam kako se zove.
Bio je na televiziji, da napravi od titana i cijena svih zuba je 15 tisuca eura.Govorio je da uzme otiske i onda salje u svedsku.
Moze li mi netko rec kako se zove, i ima li kakva net stranica. :ne zna:
Ja na zalost nisam uspijela nac.

Hvala :D

šašava
09.06.2009., 16:04
Postoji jedna doktor u Rijeci, ne znam kako se zove.
Bio je na televiziji, da napravi od titana i cijena svih zuba je 15 tisuca eura.Govorio je da uzme otiske i onda salje u svedsku.
Moze li mi netko rec kako se zove, i ima li kakva net stranica. :ne zna:
Ja na zalost nisam uspijela nac.

Hvala :D

da to nije možda ovaj lik: http://www.vjesnik.hr/Pdf/2006%5C05%5C26%5C54A54.PDF
DR. Šime Živković (Dent Vitalis, Rijeka)

abattoir
09.06.2009., 16:37
zdravoo svima! da li možda netko zna, kakav je postupak kad se implatant mora skinuti?? inače, neki stari impl..:rolleyes:
i jel netko bio u stomatološkoj poliklinici perkovčeva u zg?:ne zna:

Gutaperka
09.06.2009., 18:37
zdravoo svima! da li možda netko zna, kakav je postupak kad se implatant mora skinuti?? inače, neki stari impl..:rolleyes:

dobiješ anesteziju,implantat se izvadi,rupa po potrebo napuni nečim.Zašto bi vadio implantat?

Berkut
09.06.2009., 22:15

Slažem se s kolegom Gutaperkom....al i mene isto zanima zašto bi vadio implantat..??? :confused:

abattoir
10.06.2009., 08:50
dobiješ anesteziju,implantat se izvadi,rupa po potrebo napuni nečim.Zašto bi vadio implantat?

koliko je puta potrebno dolaziti (od pregleda početnog do završnog?). jel to u biti kao vađenje zuba onda, sve s može u jedan put napraviti? :bonk:
ma nije za mene, za mamu mi je. ne znam točno zašto, pitala sam je sto puta i ona je tako šašava, ne zna mi objasniti..:lol: moje mišljenje je da je to neki stari implatant koji se stavila prije više od 15 godina sigurno, a vjerojatnije i više, pa je valjda, ne znam..ostario..:ne zna:

Gutaperka
10.06.2009., 09:04
koliko je puta potrebno dolaziti (od pregleda početnog do završnog?). jel to u biti kao vađenje zuba onda, sve s može u jedan put napraviti? :bonk:
ma nije za mene, za mamu mi je. ne znam točno zašto, pitala sam je sto puta i ona je tako šašava, ne zna mi objasniti..:lol: moje mišljenje je da je to neki stari implatant koji se stavila prije više od 15 godina sigurno, a vjerojatnije i više, pa je valjda, ne znam..ostario..:ne zna:

procjenu jel treba vaditi implantat prepustite stomatologu.Neka ona ode na kontrolu pa šta kaže stomatolog.Inače vađenje implantata se radi u jednoj posjeti,dobije anesteziju,stomatolog potegne kliješta i - ćao implantat

abattoir
12.06.2009., 10:35
procjenu jel treba vaditi implantat prepustite stomatologu.Neka ona ode na kontrolu pa šta kaže stomatolog.Inače vađenje implantata se radi u jednoj posjeti,dobije anesteziju,stomatolog potegne kliješta i - ćao implantat

:lol::lol:ja ću riknuti!
ma već su joj rekli da ga mora vaditi, ali navodno nije baš jednostavno :ne zna: ne znam, javim kako se situacija odvija:rolleyes:

morska_vila_23
12.06.2009., 11:03
Zanima me da li je netko ugrađivao implatate kod dr. Kopića (Osijek) i da li ste zadovoljni? Vidim da je dosta ljudi ugradilo implatate i da nemaju problema, a mene svejedno nekako strah.

emyly
25.06.2009., 19:51
Implantati u Srbiji su puno jeftiniji 600€ i oko 1000 din ili oko 100 kuna digitalna slikaa kompletnog zubala
Kvalitetno i stručno javicu se kad ugradim prvi,a to bi trebalo biti sutra

abattoir
25.06.2009., 20:41
:lol::lol:ja ću riknuti!
ma već su joj rekli da ga mora vaditi, ali navodno nije baš jednostavno :ne zna: ne znam, javim kako se situacija odvija:rolleyes:

ipak ga nisu vadili, stomatolozi u zg su rekli da je to glupost i da je budala koja je to uopće predložila. eto, pozdrav!

Gutaperka
25.06.2009., 22:39
ipak ga nisu vadili, stomatolozi u zg su rekli da je to glupost i da je budala koja je to uopće predložila. eto, pozdrav!

dobro da se našao neko stručan,prištedio joj je dosta gnjavaže i još više novaca

abattoir
26.06.2009., 10:55
dobro da se našao neko stručan,prištedio joj je dosta gnjavaže i još više novaca

:top::top::top:

emyly
26.06.2009., 20:52
:top: Danas mi je ugradjen prvi implantat i iskustvo je bilo novo i nije bilo problema .. na implantat ce mi kasnije doci most pa je stoga sam titanijumski vijak jeftiniji za 100€ znaci 500€ zasto da u hrvatskoj nasim derikožama dam 1000€ kad ovdje mogu za te novce da stavim dva .... a titanijum je titanijum a kirurg koji mi je ugrađivao je sveučilišni prof.u Beogradu..sta vise da kazem ako netko želi inf. nka pita

Pozzz..

trustno1
28.06.2009., 13:20
da li je netko mozda koristio usluge :http://www.roki.hr/index.php
implatat kosta € 950 u Varazdinu?? ja sam cula da je jedna osoba bila jako zadovoljna.. ima jos tko da je iz tog podrucja i da je koristio uslugu??

trustno1
28.06.2009., 13:23
:top: Danas mi je ugradjen prvi implantat i iskustvo je bilo novo i nije bilo problema .. na implantat ce mi kasnije doci most pa je stoga sam titanijumski vijak jeftiniji za 100€ znaci 500€ zasto da u hrvatskoj nasim derikožama dam 1000€ kad ovdje mogu za te novce da stavim dva .... a titanijum je titanijum a kirurg koji mi je ugrađivao je sveučilišni prof.u Beogradu..sta vise da kazem ako netko želi inf. nka pita

Pozzz..
daj napisi vise o tom"mostu"?? koje si zube radio i da li su bili jedan do drugoga?? kako funkcionira most na implatatu?? unaprijed hvala

perooo_18
28.06.2009., 15:26
prije dva dana pukao mi je zub i to jedinica desno, bio sam na hitnom stomatoloskom di su mi rekli da je vjerovatno puko u korijenu, no medutim ja sa unutarnje strane mogu osjetit mjesto na kojem je zub pukao, pa sad me zanima, posto tek sutra idem svom zubaru, sta me ceka, ocul ga morat skroz vadit, kako cu bit bez zuba aaaa :rofl: usput, taj zub mi je lijecen prije 2-3 godine

ako netko ima iskustva nek objasni malo :)

nikopsyho
28.06.2009., 15:34
ja sam imala elektroničko vađenje zuba, zatim medikamentima, te čak i kod zubara ali još imam sve zube izgleda da je bezuspješno vađenje jer se još ne kuži :cerek::kava:

emyly
04.07.2009., 23:27
daj napisi vise o tom"mostu"?? koje si zube radio i da li su bili jedan do drugoga?? kako funkcionira most na implatatu?? unaprijed hvala

Imam osmicu zdravu i onda duga pauza do trojke znaci fale mi 4 zuba , kako mi je stomatolog rekao da se most moze pravit ali ne preko mora hehe potrban je jedan stub ili implantat najmanje izmedju ,,:toppo mogucnosti 2 ali ja imam jaku kost i sasvim mi je bio dovoljan jedan koji sam ugradio prije 10 dana i vec mi je ok samo sam imao jedan zaostali korjen na sedmici pa moram čekat još malo da mi se ta rana sredi pa krecem sa izradom mosta koji ce se naslanjat na osmicu implantat i trojku ,,:top::top:

thegirl
05.07.2009., 09:45
Da li je kod implantanta važno vrijeme koje ste bili bez zuba, da li to stvara neke probleme?
Nisu mi nakon vađenja mliječnih petica izrasle trajne, tako da sam bez njih već 15godina.
Da li će biti problema ako bih htjela implantante staviti?

Gutaperka
05.07.2009., 11:20
Da li je kod implantanta važno vrijeme koje ste bili bez zuba, da li to stvara neke probleme?
Nisu mi nakon vađenja mliječnih petica izrasle trajne, tako da sam bez njih već 15godina.
Da li će biti problema ako bih htjela implantante staviti?

ne bi trebalo bit problema.Jedino se može dogoditi da je zbog toga manje kosti na tom mjestu ali i to se različitim postupcima dade riješiti

SDental
09.07.2009., 18:37
Većinom se slažem ali isto tako osim što se godinama spušta razina kosti isto tako dolazi i do naginjanja okolnih zuba u prazan prostor te jako često tog prostora ne bude dovoljno za pravilno smještanje implantata i krunice tj. uvijek se treba poštovati biološka širina kako nebi došlo do veće štete prije svega na tvojim okolnim zubima.

ButCher
21.07.2009., 23:33
E ovako, ovo pišem u ime moje mame pošto ona ne zna baš sa komp. Ugl. ona će ubrzo raditi implatante, i sada je u nedoumici izmedju 2 vrste implatanata: oni klasični implatanti s kojim treba čekati i više od pola godine dok se završi cijel proces - dok zaraste meso oko implatanta i dok se postavi krunica, i između novije vrste implatanta (nobel biocare kao što sam inf.) koji se doslovno u 30-ak minuta "ugrade" xd. Evo donosim jedan članak o tome:

"Osim klasične implantologije koja podrazumijeva relativno velik broj posjeta stomatologu i dulje vrijeme integracije implantata ( 2-6 mjeseci), mi smo među prvim korisnicima kompjuterski vođene (Nobel Guide) implantologije koja nam omogućuje da u svega nešto više od 30 minuta ugradimo sve potrebne implantate u za njih idealnu poziciju. Unutar tih 30 minuta postavljamo na te iste implantate fiksni protetski rad pripremljen prije nego što su ugrađeni implantati.To nam praktično omogućuje da potpunu bezubost zamijenimo fiksnim protetskim radom u svega 30 minuta a da pri tome pacijent ne trpi nikakvu bol i nakon zahvata nema nikakvih šavova što je neizostavna procedura kod klasičnog implantološkog zahvata."

...Razlike u cijeni između ta dva načina implatologije ima, naravno jeftiniji su ovi klasični implatanti(oko 500€ implatant s krunicom), no mene zanima da li je itko ugrađivao ovu noviju vrstu implatanata (nobel, komp. vođeno ugrađivanje, oko 800€ implatant s krunicom, barem u BiH a u RH oko 1000€) i možete li mi reći da li je razlika u cijeni zbog kvalitete implatanta, drugačijeg tj. mnogo bržeg postupka ugradnje, ili zbog oba ta razloga? Usporedba uloženo = dobiveno?

Dobro bi bilo i stručno i osobno mišljenje pacijenta koji je ugrađivao te implatante...

hvala unaprijed! :)

Virulent87
22.07.2009., 23:16
Pozdrav.
Ima slična tema, tj gotovo ista ali iz 2006 :mig: al mi se nije dalo nju vadit iz mrtvih.

Situacija je ovakva.
Sportskom aktivnosti sam izgubio 2 prednja zuba.
Raspitivo se malo o implnatatima pošto su obadva pukla pre visoko da bi se radio most.
Tj u predlogu je bilo da mi napravi most s time da mora obrusit još 2 zuba sa strane što sam ja odbio jer su mi ostali zubi zdravi, a izgubit još 2 zuba ne pada mi na pamet.

Bio sam u zagrebu na pregledu te je stomatolog sliko kost, pregledo dal ima dovoljno mesa kako bih se krunica uklopila u sve. Sve je pozitivno i može se ugradit.

Mene brine jedna stvar. Imam asmu i alergičan sam na manje više sve.
Na jeziku i usni imam pierc koji mi ne smetaju u smislu alergije. Oticanje, gnojenej i slično. Međutim ako stavim bilo kakvu naušnicu u uho, ono mi otiče skroz dok ne skinem, gnoji se i boli jako.
Stomatolog kaže da je bilo ljudi sa sličnim problemima, ali u obzir dolaze samo neke bolesti sa srcem i nešto tako di se implantat ne smije ugrađivati, a sve druge bolesti prolaze. Znam da je to sve istina, no kod mene i dalje postoji ona trunka straha od moguće alergije na implantat.

Dal ima netko dovoljno mudar da mi pojasni što više o mogućim problemima ? I naravno, ako je moguće, podjelit mudrost vezano za implantate.

Krumpir
23.07.2009., 09:26
Pozdrav.
Ima slična tema, tj gotovo ista ali iz 2006 :mig: al mi se nije dalo nju vadit iz mrtvih.

Situacija je ovakva.
Raspitivo se malo o implnatatima pošto su obadva pukla pre visoko da bi se radio most.
Tj u predlogu je bilo da mi napravi most s time da mora obrusit još 2 zuba sa strane što sam ja odbio jer su mi ostali zubi zdravi, a izgubit još 2 zuba ne pada mi na pamet.

Bio sam u zagrebu na pregledu te je stomatolog sliko kost, pregledo dal ima dovoljno mesa kako bih se krunica uklopila u sve. Sve je pozitivno i može se ugradit.

Na jeziku i usni imam pierc koji mi ne smetaju u smislu alergije. Oticanje, gnojenej i slično. Međutim ako stavim bilo kakvu naušnicu u uho, ono mi otiče skroz dok ne skinem, gnoji se i boli jako.
Stomatolog kaže da je bilo ljudi sa sličnim problemima, ali u obzir dolaze samo neke bolesti sa srcem i nešto tako di se implantat ne smije ugrađivati, a sve druge bolesti prolaze. Znam da je to sve istina, no kod mene i dalje postoji ona trunka straha od moguće alergije na implantat.

Dal ima netko dovoljno mudar da mi pojasni što više o mogućim problemima ? I naravno, ako je moguće, podjelit mudrost vezano za implantate.

Implantati su napravljeni od titana, to je jedan od naj biokompatibilnijih, hypoalergičnih materijala današnjice što znaći da postoji mala vjerovatnost alergijskih reakcija na titan.
Dali će se možda razvit alergija nitko 100% ne može reći. Ono što može vama pomoći je statistika koja kaže da se implantati osteointegriraju u 96% slučajeva i da sve prođe bez problema.
Znaći jedni naćin da vidite dali će vas organizam prihvatit ili ne implantat je da ga ugradite i vidite. Kao što vidite statistika i materijal je u vašoj korisiti.

Dativ
23.07.2009., 16:34
Pozdrav.

Situacija je ovakva.

Ja sam nedavno slomila jedan zub pa razmisljam sto napraviti sa njim. Takodjer imam neke srcane probleme i moguce je da imam astmu iako se nikada nisam testirala. U svakom slucaju, moja zubarica mi je rekla da se ne trebam brinuti zbog toga i da postoji jako malo rizika.
Da li razumijes da svaka procedura i svaka malena operacija, nosi rizik? Ali taj je rizik premalen u ovom slucaju. Imas vece sanse da te sutra pregazi auto.
A ako budes alergican, uvijek mozes skinuti implante, zar ne? Osim ako ne umres prije nego sto trovanje preraste u nesto opasno :rofl: Salim se...nemoj se plasiti previse. Pokusaj se informirati kod drugih doktora i zubara, polako skupljas informacije i na taj nacin ce ti biti lakse donijeti odluku. Sretno ti bilo.

Virulent87
23.07.2009., 18:31
Ma pročita sam sve živo i sve ok.
Čito sam također da samo zbog velikog stresa od straha kako će tosve ispast ovo-ono može bit problema =(.
Međutim svi stomatolozi sa kojima sam uspjeo popričat su rekli da jedan od stotinu slučajeva bude manjih problema koji se uspiju riješit narednim tretmanima.

Također da ugrađen implantat može ostati doživotno u kosti u koliko se vodi uredna higijena, uredni pregledi svakih 6 mj cca, Teda se krunice mogu mjenjati bez problema ako se za to pokaže potreba.

Jedino što me još zanima je u koliko se baš implantat mra vadit iz kosti ili zbog nečeg se mora vadit. Što poslje ? dal se može ugradit ponovo ?
Gledo sam onu kao dopunu za kosti, dal se ona može iskoristi ili postoji jednostavnije riješenje da se implantat ponovo ugradi i bude ponovo siguran bez problema ?

xx23
24.07.2009., 22:54
Nikad nisam ćuo da je neko alergičan na titan.
Ako se zbilja sumnja, alergološko testiranje je uvijek moguće izvesti prije postavljanja implantata.

Što se tiće odbacivanja implantata, to pitanje je struka već davno riješila, pa je poznato da organizam NIKAD ne odbacuje implantate kao strano tjelo (kao što recimo može odbaciti presađeni bubreg).

4% današnjeg generalnog ne uspijeha implantologije kao stuke, uzrokovano je jedino greškama i ne znanjem doktora.

Što se tiće situacije o kojoj je riječ, to je jedna od najzahtijevnijih implantoloških situacija danas, te zahtijeva puno znanja i sposobnosti doktora da završni rezultat bude adekvatan. (Najveći problem je izgled zubnog mesa oko ta dva zuba na kraju terapije).

Osobno smatram da u Hrvatskoj postoji jedno dvadesetak ljudi adekvatnog znanja i sposobnosti da takav slučaj odrade sa sretnim završetkom.

Ne stručno odrađen posao rezultirat će katastrofalnim estetskim rezultatom.

Dakle predlažem Vam da jako dobro birate kome će te se dati u ruke u ovom slučaju.

Za kraj cijena ovakvog zahvata, u ozbiljnoj implantološkoj ordinaciji u Hrvatskoj, bi se trebala kretati od minimalno 20 do maksimalno 30 tisuća kuna.

Ne adekvatno odrađni poslovi se u ovakvoj situaciji riješavaju vađenjem krivo postavljenih implantata, ponovnim stvaranjem kosti na dotičnom mjestu, pa ponovnim ovaj put adekvatnim stavljanjem implantata, te izradom odgovarajućek protetskog dijela ( krunica i abutment).
Ovo Vam je odgovor na pitanje što ako.

M&K
22.08.2009., 09:37
Ja sam u postupku stavljanja implantata. S obzirom na moje mladje godine most nije dolazio u obzir. Nema veze koliko si godina bez zuba, ak si mladji kost ti nije jos atrofirala tako da nema problema. Meni se 7 zarotirala malo u prazan prostor al je rekao da ni to ne smeta....Za sad sam naletila samo na benefite tih implantata tako da se nadam da se necu razocarati na kraju. Valjda ce sve biti ok. :lol:

Vincent V
10.09.2009., 12:25
koliko dođe prosječno implant za 1 zub?

sonea
10.09.2009., 14:31

Pozzz..

emyly kod koga si ugradjivala implantat?
ja zivim u okolini i svuda je cena u proseku 1000 eura,pa zato pitam jer je ovo vise nego povoljno:top:
svi koje znam da su ugradjivali,a neki su to radili i u Bg-u su takodje platili oko 1000 eura,a ja bih htela uskoro pa me bas interesuje
ovde kod mene na svim poliklinikama je 1000 evra,to je stvarno velika suma ali vidim da su iskustva odlicna pa mi nije zao tih para,bilo bi mi mnogo zalije da sastruzem dva potpuno zdrava zuba za most:kava:

metlab23
14.09.2009., 13:38
Najprije pozdrav svima.Zanima me koja je razlika izmedju cirkonskog i titanskog implantata, da li je velika razlika?

Zbog operacije tumora na mozgu prosle godine i daljnjih MRI snimanja trebao bi mi savjet! Oba nemaju magnetna svojstva ,ali ipak koji odabrati??

hvala!!!

xx23
15.09.2009., 09:17
Titanski, jer cirkonski još uvjek spadaju u svijet eksperimentalne implantologije.

trustno1
28.09.2009., 23:31
eto i meni se blizi dan stavljanja implatata.. moji kostaju 950 € i radit cu 2 komada jedan do drugog.. fale mi 4&5 na gornjoj desnoj strani... javim za oko 5 mjeseci kako sam prosla kad sve bude gotovo.. nadam se da ce sve bit OK.. malo me hvata prpa...

NANA17
01.10.2009., 15:13
Idem sutra vadit 2 zuba. Jedan je pod upalom-pokvaren, raspadnut i što sve ne. Za njega me nije briga. Ide van i to je to. A ovaj drugi :( radi se o četvorci. Popravljala sam taj zub, ugradili mi neki lijek, trebala doć da mi to srede, lijek ispao, ostala rupa, zub puknuo do mesa. Znam, znam, tako mi i treba. A što ću kad je strah bio jači :flop::flop::flop::flop::flop::flop: S obzirom da se radi o četvorci, čitam stalno po internetu o tim implatantima. A tu sam naišla na nešto da ako mi je korijen ok, stavit će štift (?), nadogradnju pa novi zubić :cerek: je li to moguće bez onog titana u ustima na koji bi išao implatant.. postoji li STVARNO mogućnost da mi zaliječi taj korijen i stavi neštoooo??????? :confused:

Gutaperka
01.10.2009., 15:28
Idem sutra vadit 2 zuba. Jedan je pod upalom-pokvaren, raspadnut i što sve ne. Za njega me nije briga. Ide van i to je to. A ovaj drugi :( radi se o četvorci. Popravljala sam taj zub, ugradili mi neki lijek, trebala doć da mi to srede, lijek ispao, ostala rupa, zub puknuo do mesa. Znam, znam, tako mi i treba. A što ću kad je strah bio jači :flop::flop::flop::flop::flop::flop: S obzirom da se radi o četvorci, čitam stalno po internetu o tim implatantima. A tu sam naišla na nešto da ako mi je korijen ok, stavit će štift (?), nadogradnju pa novi zubić :cerek: je li to moguće bez onog titana u ustima na koji bi išao implatant.. postoji li STVARNO mogućnost da mi zaliječi taj korijen i stavi neštoooo??????? :confused:

ako je puknuo do mesa ne mora ga se vadit,vadi se ako pukne ispod kosti

NANA17
01.10.2009., 21:07
ako je puknuo do mesa ne mora ga se vadit,vadi se ako pukne ispod kosti

Hm, da bi zubarica vidjela je li puknuo slat će me na slikanje? :rolleyes:

Gutaperka
01.10.2009., 22:58
Hm, da bi zubarica vidjela je li puknuo slat će me na slikanje? :rolleyes:

to se vidi direktno u ustima

eMeM
05.10.2009., 16:29
Dečku su na dvojci nakon dvije godine od ozljede i stavljanja umjetnog zuba na ostatak dvojke, započele upale, kad je bio kod zubara on mu je rekao da je riječ najverojatnije o vertikalnoj frakturi korjena, koja se ne primjećuje lako a ni na snimci, malo mi je to bilo glupo da to zubar nije odmah predpostavi odah kad je pravio zub, da bi ga sada sveukupno to koštalo za 1 zub 11.000,00 kn :eek: mislim ono katastrofa! Zanima me da li netko možda zna da li je u Mađarskoj jeftinije i gdje ako šta postoji?!

Krumpir
05.10.2009., 16:39
Dečku su na dvojci nakon dvije godine od ozljede i stavljanja umjetnog zuba na ostatak dvojke, započele upale, kad je bio kod zubara on mu je rekao da je riječ najverojatnije o vertikalnoj frakturi korjena, koja se ne primjećuje lako a ni na snimci, malo mi je to bilo glupo da to zubar nije odmah predpostavi odah kad je pravio zub, da bi ga sada sveukupno to koštalo za 1 zub 11.000,00 kn :eek: mislim ono katastrofa! Zanima me da li netko možda zna da li je u Mađarskoj jeftinije i gdje ako šta postoji?!

Sve ovisi o tome koji sustav je kod njega korišten i koja krunica i abutment na to su isli.

Inace implantati krecu od cca 1000€ -+100€ sa krunicom, i nadogradnjom pa do nekih 20 000kn ovisno o tome koji sustav i koja krunica/nadogradnja.

M&K
08.10.2009., 20:18
Čula sam da je u Srbiji najjeftinije i da su ok. Istina je da 1 zub te na kraju dodje oko 10 000 kn, jer 1000 eura ti je implantat i oko 2000 kn ti je krunica.

Krumpir
08.10.2009., 20:39
Čula sam da je u Srbiji najjeftinije i da su ok. Istina je da 1 zub te na kraju dodje oko 10 000 kn, jer 1000 eura ti je implantat i oko 2000 kn ti je krunica.

Kako niste culi da u HR imate implantat sa krunicom za cca 1000€ ?

:)

eMeM
09.10.2009., 13:03

Voljela bih znati gdje :D ?! Jer radi se o dvojci pa je bitna i estetika :top:

M&K
09.10.2009., 19:19

A gdje?
Sigurno netko koga ti znas jer samo preko veze mozes dobiti takvu i nizu cijenu a mi obicni smrtnici moramo placati punu cijenu. Ja sam implantirala 2 zuba, svaki implantat po 1000 eura i izmedju 1500 i 2000 kn po krunici. S time da je krunica u potpunosti keramicka a ne da mi uvaljuju pol keramička pol porculanska.
Stoga ako imas kakvu preporuku javi, cisto za ubuduce....
Hvala...
:Pivo:

M&K
09.10.2009., 19:28
emyly kod koga si ugradjivala implantat?
ja zivim u okolini i svuda je cena u proseku 1000 eura,pa zato pitam jer je ovo vise nego povoljno:top:
svi koje znam da su ugradjivali,a neki su to radili i u Bg-u su takodje platili oko 1000 eura,a ja bih htela uskoro pa me bas interesuje
ovde kod mene na svim poliklinikama je 1000 evra,to je stvarno velika suma ali vidim da su iskustva odlicna pa mi nije zao tih para,bilo bi mi mnogo zalije da sastruzem dva potpuno zdrava zuba za most:kava:

Koji ti zubi fale, koliko imas godina?
Ako si mladja ne daj se navuci na most, nije ti to potrebno. Cemu strugati 2 potpuno zdrava zuba kad si mozes jednoistavnije implantirati zube i staviti krunice. Racunaj da u starijoj dobi kad ti pocnu ispadati tvoji okolni zubi, na taj most ti ne mozes stavljati most a na implantat mozes....Stoga, moja topla preporuka IMPLANTATI. Ja sam razmisljala da li most ili implantati i naravno implantati jesu.
:zubeki:

snjeguljica_78
18.10.2009., 18:04
pozdrav!!!
ljudi moji o čemu vi pričate, ja sam u 9 mjesecu stavila 3 implatata i cijena jednog sa krunicom iznosi 5.500,00 kn...
naravno ima onih i za 7.000,00 kn ali sve je to isto

Krumpir
18.10.2009., 19:42
pozdrav!!!
ljudi moji o čemu vi pričate, ja sam u 9 mjesecu stavila 3 implatata i cijena jednog sa krunicom iznosi 5.500,00 kn...
naravno ima onih i za 7.000,00 kn ali sve je to isto

Nije to sve isto, osim ako ti je JUGO i BMW isto. Ja nikad nebi volio imat nesto u sebi u rangu jugica :)

Obicno pocinje cjena samog implantata 5500kn + nadogradnje i krunica.

snjeguljica_78
19.10.2009., 08:41
ne bih se bash složila s tobom... ali naravno svatko ima pravo na svoje mišljenje...
kolegica je te iste stavila prije 2 godine za 7.500,00 kn kod istog zubara tako da.....

SDental
19.10.2009., 16:30
Ali ipak budite realni i ako dva susjedna zuba imaju ogromne plombice na sebi most je bolja i dugotrajnija solucija. Kod nas je implantologija trenutno hit ali jos uvijek se nitko ne razmece statistikom o tome kolika je stopa prezivljavanja tih istih implantata nakon 5-10 godina.

Istina je da je BMW bolji od juga ali još bitnije je da imaš implantat veće dužine i širine ako ga želiš imati na malo duze vrijeme.

btw. kod mene je cijena cirka 1 000 € (implantat + munkon + krunica).

Violentna
19.10.2009., 17:17
Molim Vas za pomoć.
Zanima me da li je moguće staviti krunicu na samo dva zuba na cijeloj čeljusti?
Jedan zub je prirodni a jedan implatant.
Ako ne; pitanje je koliko implatnanta je potrebno pored tog jednog zuba na cijeloj čeljusti da bi krunica bila izvediva?
I još... na što treba paziti kod izbora zubara i materija za stavljanje implatanta i kolika je cijena samog implatanta od preporučenog materijala.
Hvala

xx23
19.10.2009., 17:17
Dentalna implantologija je danas vjerovatno najuspješnija grana medicine (što se tiće stope preživljavanja).

Generalno gledajući nadomještanje zuba implantatom uvijek je bolje i dugotrajnije rješenje od nadomještanja zuba mostom.

Dixi68
09.11.2009., 21:20
Koliko je implantata potrebno ovisi o situaciji u ustima i o kojim se zubima radi.To ti je ovako veliko nagađanje i ogromna razlika od onog što ti netko napiše do onog u tvojim ustima .Otiđi na besplatni pregled u ordinaciju Dr Mimica -Kolak i sve će ti točno objasniti.:top:

xx23
14.11.2009., 08:51
Malo je smješno koliko preporuka za dr. Mimicu se pojavilo po po forumu u zadnjih 2-3 dana.

Besplatni pregledi su zabranjeni, po pravilniku o minimalnim cijenama usluga Hrvatske Stomatološke komore.:top:

NoName
18.11.2009., 23:51
Pozdrav!

Radila bi sve nove zube ( gornja i donja čeljust ), dakle porculane ( šarafi ili što već izgleda lijepo i najtrajnije). Koliko bi me cijenovno to izašlo i koliko bi cijeli postupak trajao?

Unaprijed hvala!

Gutaperka
19.11.2009., 06:47
Pozdrav!

Radila bi sve nove zube ( gornja i donja čeljust ), dakle porculane ( šarafi ili što već izgleda lijepo i najtrajnije). Koliko bi me cijenovno to izašlo i koliko bi cijeli postupak trajao?

Unaprijed hvala!

ne razumijem što zapravo želiš,implantate ili keramičke krunice? Ako ne znaš razliku implantati su ti šarafi koje gore spominješ,oni se ugrađuju u kost kad nema korjena zuba i na njega ide keramička krunica tj.porculan koji također gore spominješ. A ako imaš korjenove zubi i sa samim zubnim krunama nešto nije u redu ili fale onda se na njih stavljaju keramičke krunice pa izgledaju kao prirodni zubi.

Ako ti trebaju implantati računaj 1000 eura po komadu.Kažeš da bi ih ugrađivala komplet u gornju i donju čeljust,to znači da ni u gornjoj ni u donjoj čeljusti nemaš nijednog zuba i da trenutno imaš ili proteze ili si potpuno krezuba što mi je malo čudno jer su obično stare babe i iznimno pokoja mlada osoba u takvoj situaciji.

Ako ti trebaju samo keramičke krunice,dakle imaš svoje korjenove ali su ti zubi puno pokvareni,imaju velike plombe,neki zub je puknuo,...onda računaj 1500 kn na više po komadu.

jasminka505
19.11.2009., 13:32
Pozdrav!

Unaprijed hvala!

Ja sam prije godinu dana morala izvaditi većinu zuba iz zdravstvenih razloga (tumor, kemoterapija....). Prije sedam mjeseci nakon oporavka dala ugraditi implantate, nakon nekih pet mjeseci doktor uzeo otisak, ljubazan tehničar napravio navlake cca komplet gore 27 kkn. Ja prezadovoljna.

Krumpir
19.11.2009., 14:00
Ja sam prije godinu dana morala izvaditi većinu zuba iz zdravstvenih razloga (tumor, kemoterapija....). Prije sedam mjeseci nakon oporavka dala ugraditi implantate, nakon nekih pet mjeseci doktor uzeo otisak, ljubazan tehničar napravio navlake cca komplet gore 27 kkn. Ja prezadovoljna.

Dali ste vezali implantate i zube? Ako jeste to i nije bas najbolje...

NoName
19.11.2009., 23:19
ne razumijem što zapravo želiš,implantate ili keramičke krunice? Ako ne znaš razliku implantati su ti šarafi koje gore spominješ,oni se ugrađuju u kost kad nema korjena zuba i na njega ide keramička krunica tj.porculan koji također gore spominješ. A ako imaš korjenove zubi i sa samim zubnim krunama nešto nije u redu ili fale onda se na njih stavljaju keramičke krunice pa izgledaju kao prirodni zubi.

Ako ti trebaju implantati računaj 1000 eura po komadu.Kažeš da bi ih ugrađivala komplet u gornju i donju čeljust,to znači da ni u gornjoj ni u donjoj čeljusti nemaš nijednog zuba i da trenutno imaš ili proteze ili si potpuno krezuba što mi je malo čudno jer su obično stare babe i iznimno pokoja mlada osoba u takvoj situaciji.

Ako ti trebaju samo keramičke krunice,dakle imaš svoje korjenove ali su ti zubi puno pokvareni,imaju velike plombe,neki zub je puknuo,...onda računaj 1500 kn na više po komadu.

Imam sve zube osim dva komada, a i to su umnjaci :D sebi za volju bi napravila sve nove, jer su slabi i stisnuti, lako se lome pa se nonstop krpaju i popravljaju...

Gutaperka
20.11.2009., 09:27
Imam sve zube osim dva komada, a i to su umnjaci :D sebi za volju bi napravila sve nove, jer su slabi i stisnuti, lako se lome pa se nonstop krpaju i popravljaju...

onda tebi ne trebaju implantati nego keramičke krune,cijena od 1500 kn na više ovisno o materijalu i stomatologu koji ih radi.Najjeftinije su metal keramičke (1500 kn),nešto skuplje zlato keramika(razlika u cijeni je zalto nekih 300-tinjak kn skuplje) a najskuplje bezmetalna keramika(cirkon i ful keramika)

NoName
20.11.2009., 21:50
onda tebi ne trebaju implantati nego keramičke krune,cijena od 1500 kn na više ovisno o materijalu i stomatologu koji ih radi.Najjeftinije su metal keramičke (1500 kn),nešto skuplje zlato keramika(razlika u cijeni je zalto nekih 300-tinjak kn skuplje) a najskuplje bezmetalna keramika(cirkon i ful keramika)

Zahvaljujem na odgovoru. Znali se otprilike koliko bi sve skupa taj proces trajao?

Gutaperka
20.11.2009., 23:07
Zahvaljujem na odgovoru. Znali se otprilike koliko bi sve skupa taj proces trajao?

ovisno o broju zubi koje treba brusiti i o zauzetosti tehničara,ako je par zubi u pitanju onda tjedan dana,ako je 15 zubi u pitanju onda 15-tak dana,možda i više

zozef
21.11.2009., 20:28
Čitam i pokušavam shvatiti.Fali mi 10 zuba na raznim pozicijama,ostali dosta loši ,pojedeni kako kaže zubarica.Ona kaže da su korjeni zdravi i predlaže mi napraviti mostove i krune ako sam dobro razumio.Na moj upit koliko bi me to koštalo,ona pogleda i kaže 6000-7000 kn.Nekako mi se ta cijena ne uklapa u sve ovo što vi navodite u raspravi.Naravno čini mi se cijena premala.Pa me zanima imali ovakvih cijena još u Hrvatskoj.

Gutaperka
21.11.2009., 23:52
Čitam i pokušavam shvatiti.Fali mi 10 zuba na raznim pozicijama,ostali dosta loši ,pojedeni kako kaže zubarica.Ona kaže da su korjeni zdravi i predlaže mi napraviti mostove i krune ako sam dobro razumio.Na moj upit koliko bi me to koštalo,ona pogleda i kaže 6000-7000 kn.Nekako mi se ta cijena ne uklapa u sve ovo što vi navodite u raspravi.Naravno čini mi se cijena premala.Pa me zanima imali ovakvih cijena još u Hrvatskoj.

ovo nije pitanje za implantate nego za Topic sa zubarskim pitanjima.

A što se tiče cijene,ako ti fali 10 zubi onda bi te samo krunice ili mostovi došli minimum 10 000 kn,i to ako naiđeš na nekog stomatologa koji ima toliko niske cijene.I to ne računajući endodontsko liječenje tih korjenova i ne računajući nadogradnje.

Ili si ti nešto krivo čuo ili ti neće popravljat sve te zube nego samo par zubi.Jer za te pare koje si naveo taman bude dovoljno da isplati tehičara i da plati materijal

Dixi68
22.11.2009., 20:58
Vidim da neke muče besplatni pregledi ,žao mi je zbog toga ali oni postoje u toj ordinaciji .Uz pregled dobijete odlična objašnjenja ,vrhunsku uslugu i potpunu posvečenost .Jako su ljubazni i imaju puno strpljenja.Da li i to zabranjuje stomatološka komora ili samo neki .Skoro zaboravih što je tu smiješno???

zozef
23.11.2009., 16:43
ovo nije pitanje za implantate nego za Topic sa zubarskim pitanjima.

A što se tiče cijene,ako ti fali 10 zubi onda bi te samo krunice ili mostovi došli minimum 10 000 kn,i to ako naiđeš na nekog stomatologa koji ima toliko niske cijene.I to ne računajući endodontsko liječenje tih korjenova i ne računajući nadogradnje.

Ili si ti nešto krivo čuo ili ti neće popravljat sve te zube nego samo par zubi.Jer za te pare koje si naveo taman bude dovoljno da isplati tehičara i da plati materijal

Pa neznam baš da nisam dobro razumio,žena je super moj je izabrani stomatolog već dugi niz godina ,nije pohlepna,mnoge stvari mi je napravila koje vidim po forumu svi plaćaju,kako ko,Radi kao da nema za kruh,novac joj ništa ne znači i prije bih rekao da je to u pitanju.

Krumpir
23.11.2009., 16:59
Pa neznam baš da nisam dobro razumio,žena je super moj je izabrani stomatolog već dugi niz godina ,nije pohlepna,mnoge stvari mi je napravila koje vidim po forumu svi plaćaju,kako ko,Radi kao da nema za kruh,novac joj ništa ne znači i prije bih rekao da je to u pitanju.

To iskreno nema veze, jer HZZO vam ima tocno sto pokriva. A npr, krunice ne pokriva. Tada se to naplacuje prema privatnom cjeniku stomatološke ordinacije koji ne smije bit ispod minimalnih cijena Hrvatske stomatološke komore. Ako dr stomatologije ide ispod tog cjenika ili ne naplacuju usluge koje mora a ne pokriva ih HZZO. Onda taj dr. stomatologije riskira svoju licencu, jer kazna za cijenik ispod minimalnih cijena je trajno gubitak licence.
To je nešto što pacijenti neznaju ali evo, sada sam vam objasnio.

*k&k*
25.11.2009., 10:37
trebam dati ugraditi dva implantata i dobio sam dvije ponude koje se cijenom poprilično razlikuju, po jednoj bi me sve skupa došlo cca 24.000 kuna (3.400 eur)
a po drugoj cca 17.600 kn

najveća je razlika u cijeni krunica, 700 naprema 400 eur po komadu

zanima me da li je moguće da kvaliteta materijala i samog postupka opravdavaju ovu razliku u cijeni

i još jedno pitanje, da li se račun od ugradnje implantata priznaje kao porezni odbitak?

hvala!

borna07
26.11.2009., 23:10
trebam dati ugraditi dva implantata i dobio sam dvije ponude koje se cijenom poprilično razlikuju, po jednoj bi me sve skupa došlo cca 24.000 kuna (3.400 eur)
a po drugoj cca 17.600 kn

najveća je razlika u cijeni krunica, 700 naprema 400 eur po komadu

zanima me da li je moguće da kvaliteta materijala i samog postupka opravdavaju ovu razliku u cijeni

i još jedno pitanje, da li se račun od ugradnje implantata priznaje kao porezni odbitak?

hvala!
Provjeri da li su ti ponuđene krunice od istog materijala, možda je u tome razlika u cijeni. kvaliteta materijala i sistem implantata može imati bitan utjecaj na razliku u cijeni. Račun se priznaje kao porezni odbitak u maksimalnom iznosu od 12000 kn godišnje.

monk-monk
06.12.2009., 22:16
mene zanima da li mi može tko preporučit kojeg dr.
ja bih uskoro trebala na ugradnju implantata na mjesto dvojke.
jer bitno mi je da se to stručno napravi.
hvala

BongoB
07.12.2009., 02:35
Dakle došao i taj dan.....odlučio povadit klimavce. Pet banki je tu. Uz svu oralnu higijenu i redovite posjete zubaru paradentoza je napravila svoje. Prednji zubi se počeli lagano klimat. Uvjerava me moj zubar da ima i gorih stvari i da ih još ostavim. Ali meni već polako postalo frustrirajuća bojazan da će koji od njih samo ispasti. Pročitao svih osam stranica i nisam puno pametniji. Sve uglavnom mlađi ljudi i stavljali bi po jedan šaraf i na njega jedan novi "zub". Kaj ak ja hoću povadit više toga? Koliko jedan šaraf može nosit novih "zubi"? Ili postoji neka druga solucija? Više nisam ni sam pametan, a moj mi zubar kaže da nek čekam dok ne ispadnu:confused: A ja imam takvu želju opet zagristi jabuku bez straha...uhhhh
Nekakav savjet ako je itko imao sličnu situaciju bi bio više nego dobrodošao

rainx
09.02.2010., 23:11

Kako misliš "komplet gore"? Ako su svi zubi gornji zubi u pitanju kako je samo 27k kn?
Kod koga?

Chain
10.02.2010., 02:17
Dakle došao i taj dan.....odlučio povadit klimavce. Pet banki je tu. Uz svu oralnu higijenu i redovite posjete zubaru paradentoza je napravila svoje. Prednji zubi se počeli lagano klimat. Uvjerava me moj zubar da ima i gorih stvari i da ih još ostavim. Ali meni već polako postalo frustrirajuća bojazan da će koji od njih samo ispasti. Pročitao svih osam stranica i nisam puno pametniji. Sve uglavnom mlađi ljudi i stavljali bi po jedan šaraf i na njega jedan novi "zub". Kaj ak ja hoću povadit više toga? Koliko jedan šaraf može nosit novih "zubi"? Ili postoji neka druga solucija? Više nisam ni sam pametan, a moj mi zubar kaže da nek čekam dok ne ispadnu:confused: A ja imam takvu želju opet zagristi jabuku bez straha...uhhhh
Nekakav savjet ako je itko imao sličnu situaciju bi bio više nego dobrodošao

implantolgija je na tvoju zalost punokompliciranija nego sto mislis i neces nauciti na neto ono sto zelis...savjet...nadi nekog na osnovu preporuka ko se bavi implantologijom, sjedni sa tim stomatologom, pa sa jos nekim mozda zbog drugog misljenja...i poslusaj solucije.
Za tvoju soluciju 5 stomatologa ce vrlo vjerojatno dati 5 razlicitih rjesenja, jer su mogucnosti ogromne...a onda je na tebi da vidis sto mozes izfinancirati.
Stoga, pravac ordinacije i konzultacije.

Chain
10.02.2010., 02:18
mene zanima da li mi može tko preporučit kojeg dr.
ja bih uskoro trebala na ugradnju implantata na mjesto dvojke.
jer bitno mi je da se to stručno napravi.
hvala

ja sam inace stomatolog...momentalno sam nezaposlen pa da ne mislis da ti guran nekog "svog"....ali ja sam morao ugraditi implantat prije kojih godinu dana i prezadovoljan sam kako su to ljudi napravili u jednoj ordinaciji...pa ako trebas preporuku...javi se na pm.

trustno1
21.02.2010., 19:16
eto ja sam svoja dva implatata rijesila na pola.. ugadeni su mi 4 i petica,, sada samo u aprilu moram po krunice..
ako koga zanima preporuka, neka me pita na pp...ja sam za sada zadovoljna.. a vidjet cemo kako ce to sve izgledati kada i krunice dobijem....;0)

bakus
02.03.2010., 21:09
.... .... Molim nekog Samarićanina za pomoć. ...... Trebam urediti kompletni gubec...tri implatanta+3krunice na implatante + 21 krunica. Nakon tri konzultacije sa ljećnicima... konfuzija do krova. Jedan prića ovo, drugi ono, a o razlici u cijeni da i ne govorim ( RAZLIKA " SAMO" SITNIH 2.700 E ), za isti zahvat i isti materijal. Dvojica govore: Dva zuba van i istog momenta implatante unutra. Jedan od njih: "Implatante odmah pod opterečenje tj. krunice" Drugi: nakon vađenja poćek od tri mj. da se rupe popune pa tek onda implatante... (to mi izgleda logičnije i to sam ovdje na forumu pročitao), pa onda novi poček od tri mj. da bi se postavile krunice.
Molio bi preporuku kod jednog dobrog zubara u ZGB da razbistrim sav ovaj košmar.
P.S. Koja drskost!! Govore; vani je to još skuplje. Jesu li vani penzije 1500 KN? Jeli vani ista mogučnost zarade ko i ovdje??? Ko im je postavio ove normative.... Titanov najskuplji implatant u nabavi dođe cca 1500 kn+ parsto kuna nadogradnja:rolleyes:

Chain
02.03.2010., 21:29
.... .... Molim nekog Samarićanina za pomoć. ...... Trebam urediti kompletni gubec...tri implatanta+3krunice na implatante + 21 krunica. Nakon tri konzultacije sa ljećnicima... konfuzija do krova. Jedan prića ovo, drugi ono, a o razlici u cijeni da i ne govorim ( RAZLIKA " SAMO" SITNIH 2.700 E ), za isti zahvat i isti materijal. Dvojica govore: Dva zuba van i istog momenta implatante unutra. Jedan od njih: "Implatante odmah pod opterečenje tj. krunice" Drugi: nakon vađenja poćek od tri mj. da se rupe popune pa tek onda implatante... (to mi izgleda logičnije i to sam ovdje na forumu pročitao), pa onda novi poček od tri mj. da bi se postavile krunice.
Molio bi preporuku kod jednog dobrog zubara u ZGB da razbistrim sav ovaj košmar.
P.S. Koja drskost!! Govore; vani je to još skuplje. Jesu li vani penzije 1500 KN? Jeli vani ista mogučnost zarade ko i ovdje??? Ko im je postavio ove normative.... Titanov najskuplji implatant u nabavi dođe cca 1500 kn+ parsto kuna nadogradnja:rolleyes:

sve sto su ti rekli su drugaciji sustavi ugradnje implantata...postoje sustavi kod kojih se mora cekati okostavanje implantata tj. njegova oseointegracija, a kod drugih, implantat se vec u startu mehanicki fiksira (drugacija svrdla, drugaciji navoji...drugaciji sustav!). Tako da sve sto su ti rekli je dobro...nemoj se ti brinuti oko toga dal je nesto ispravno ili ne...sve to stoji.
Osim toga...dovedi si 5 majstora u kucu da ti postave plocice u kupaonu...svaki ce ti savjetovati drugacije plocice, fugu i kojesta. Opcija kod tako opsezne terapije kao sto je tvoja je vjerujem puno, tako da ako odes kod jos 10 stomatologa, dobit ces jos gro razlicitih ideja i susresti se sa par sustava nadogradnje.
A sto se tice cijene...parsto kuna nadogradnja??? A godine i godine ucenja i rada koje treba imati da se implantat postavi kako spada? Sta ti mislis da je to samo rupa u kosti i saraf u rupi?
Stari moj i gore spomenuti majstor koji ce ti stavljati plocice ce ti ispalit cijenu ko iz topa, pri tome te poderat i tu neces proturjecit...dal proturjecis kad ides na servis auta???.......a kad je zdravlje u pitanju onda se trazi kvaliteta po socijalnoj cijeni? Studiraj ti fakultet 6 godina, pa radi jos 10, pa kupi stroj a onda ti naplacuj svoje ruke par sto kn....pa da te vidim kad ces ga otplatiti. A ako mislis da je implantat sve sto treba kupiti da se taj saraf ugradi u kost....jako se varas.
Nitko se ne buni sto zetovac ima 7 tisuca kn placu, a dr. stomatologije nakon faksa stazira za 4 000, a nakon toga ima srece ako ima 4000 kao pocetnu placu. Sto ne vices protiv toga?
Cijene benzina su iste kod nas kao u njemackoj...pa nisam te vidio da strajkas na trgu jer je to nepravedno??? Mozes ti nositi i protezu...pa da vidis ustede!

borna07
03.03.2010., 09:10
sve sto su ti rekli su drugaciji sustavi ugradnje implantata...postoje sustavi kod kojih se mora cekati okostavanje implantata tj. njegova oseointegracija, a kod drugih, implantat se vec u startu mehanicki fiksira (drugacija svrdla, drugaciji navoji...drugaciji sustav!). Tako da sve sto su ti rekli je dobro...nemoj se ti brinuti oko toga dal je nesto ispravno ili ne...sve to stoji.
Osim toga...dovedi si 5 majstora u kucu da ti postave plocice u kupaonu...svaki ce ti savjetovati drugacije plocice, fugu i kojesta. Opcija kod tako opsezne terapije kao sto je tvoja je vjerujem puno, tako da ako odes kod jos 10 stomatologa, dobit ces jos gro razlicitih ideja i susresti se sa par sustava nadogradnje.
A sto se tice cijene...parsto kuna nadogradnja??? A godine i godine ucenja i rada koje treba imati da se implantat postavi kako spada? Sta ti mislis da je to samo rupa u kosti i saraf u rupi?
Stari moj i gore spomenuti majstor koji ce ti stavljati plocice ce ti ispalit cijenu ko iz topa, pri tome te poderat i tu neces proturjecit...dal proturjecis kad ides na servis auta???.......a kad je zdravlje u pitanju onda se trazi kvaliteta po socijalnoj cijeni? Studiraj ti fakultet 6 godina, pa radi jos 10, pa kupi stroj a onda ti naplacuj svoje ruke par sto kn....pa da te vidim kad ces ga otplatiti. A ako mislis da je implantat sve sto treba kupiti da se taj saraf ugradi u kost....jako se varas.
Nitko se ne buni sto zetovac ima 7 tisuca kn placu, a dr. stomatologije nakon faksa stazira za 4 000, a nakon toga ima srece ako ima 4000 kao pocetnu placu. Sto ne vices protiv toga?
Cijene benzina su iste kod nas kao u njemackoj...pa nisam te vidio da strajkas na trgu jer je to nepravedno??? Mozes ti nositi i protezu...pa da vidis ustede!

Potpisujem post od kolege i dodajem: jedna kvalitetna edukacija za implantate (koju svaki stomatolog mora proći ako se želi time baviti, jer to se na faksu ne uči, niti spada u primarnu stomatologiju) traje po nekoliko godina i košta i do 20 000 eura.
Implantati su vrhunska stomatologija i tehnologija u stomatologiji. Oni ne mogu i nikada neće biti jeftini. Najjeftiniji zubar su pasta i četkica za zube:s

ivanavelika
03.03.2010., 09:22
Slažem se u potpunosti. Ja izuzetno cijenim svoju stomatologa (stomatologicu) koja mi je spasila zube. Neki bi to odmah izvadili i radili implantate. Puno znanja i truda je uloženo, naravno i novaca ali je bilo vrijedno.

bakus
03.03.2010., 14:49

Prikane moj.... ti debelo lupaš brkjući stvari, tj. trudiš s maksimalno održati vodu mutnom, kako bi se u mutivodi čapavalo šta bolje. To vrijedi isto za pripjevavajući zbor oko tebe. To, šta ste izmistificirali stvari i dignuli svoju profesiju na rang magije i patništva, pričaj kumekima koji prodavaju kravu iz štale da bi kod tebe (čitaj; kod VAS) napravili tri zuba.
Jeli prika!...Drugi...druge profesije.. ( i ja sa njima). nisu studirali i radili postdiplomske? Drugi nisu ulagali u svoje znanje ......pa se unatoć toga nemogu glamurisati i puniti konto u Austriji kao zubari. Kojim pravom i ko vam ga je dao.... možete zahtijevati tolike zarade ? Na temelju toga šta je zubarski lobi u ovoj jebenoj državi dao nešta novaca mlatikesama, koji su im napravili-ozakonili normative po želji, ( isto poput bilježnika) a pokriće svega je: "Vani je još skuplje"... MA ŠTA VANI.. koji kurčevi vani.... koji su to parametri ovdje za ovu cijenu, a koje parametre imaju oni VANI?
Apropo... smuvane i bezobrazne usporedbe sa tipom koji ljepi pločice... sigurno da može svaki majstor savjetovati neko od ponuđenih riješenja: dizajn-boju- širinu fuge itd. ali za izvjesni DOBRO OBAVLJENI posao mora tražiti i ADEKVATNU prizemljenu naknadu, a ne ovu nadrkanu cijenu. Cijenu van svake pameti- vremena i (naglašeno) PROSTORA koju vi zahtjevate. Još nešta šta se tiće stručnosti hrvatskih zubara i ovog tvojeg : "mi smo ućili" Po tom pitanju mi nisi trebao ništa reći jer iz života jako dobro znam koliko ste stručni, kao šta zna isto ova hrpa " jadnika" koja se oglašava na ovim stranicama. Sve, ali zbilja sve šta mi je do sada rađeno u gubici bi je jedan balkanski fuš i neznanje pomiješano sa enormnim nemarom, (uostalom kao i sve ostalo, posvuda u HR). Brusilo se previše tamo gdje se nije smijelo brusiti, a premalo tamo gdje je trebalo. Vadio se živac tamo gdje nije bilo potrebe, a tamo gdje se trebao vaditi nije se vadio... Zašto naša eminencija koja se slika po televiziji, a koja je zbilja pri novcu i koja je platila krvavo naše "vrhunske stručnjake", ima tako loše napravljene zube? Pogledaj malo prika ljudima u usta koji su vani radili zube, napr. u Kanadi. Pogledaj dobro pa ćeš vidjeti (ako ti dioptrija štima) gdjesmo, možda ćeš možda manje tlapiti.

Blues Dada
03.03.2010., 19:08
Ne znam da li to nekog interesira, ali u susjednoj Madjarskoj rade implantante za oko 500 Eura, pa na vise. Puno oglasavaju u Britaniji, pa dosta Britanaca odlazi tamo (takodjer i veliki broj Njemaca i Austrijanaca). Inace, mene je jedan stajao u Londonu 1.800 Eura. Drugi puta mozda u Madjarsku.

Chain
03.03.2010., 19:41
znam koliko ste stručni, kao šta zna isto ova hrpa " jadnika" koja se oglašava na ovim stranicama

ja tebi nisam prikan....a ako su ovdje sve jadnici, sta si onda dosao po savjet??
ajde pametni moj samo ti cekaj protezu i proc ces jeftinije...
a uostalom...uvijek ti preostaje madarska, bosna, srbija pa probaj tamo!
Uzivaj!

Blues Dada
03.03.2010., 19:46
Cjenik jedne od najboljih klinika u Madjarskoj, imaju i ordinaciju u Heviz-u, blizu Balatona.

http://www.k-gdental.hu/en/prices.html

Krumpir
03.03.2010., 19:48
Prikane moj.... ti debelo lupaš brkjući stvari, tj. trudiš s maksimalno održati vodu mutnom, kako bi se u mutivodi čapavalo šta bolje. To vrijedi isto za pripjevavajući zbor oko tebe. To, šta ste izmistificirali stvari i dignuli svoju profesiju na rang magije i patništva, pričaj kumekima koji prodavaju kravu iz štale da bi kod tebe (čitaj; kod VAS) napravili tri zuba.
Jeli prika!...Drugi...druge profesije.. ( i ja sa njima). nisu studirali i radili postdiplomske? Drugi nisu ulagali u svoje znanje ......pa se unatoć toga nemogu glamurisati i puniti konto u Austriji kao zubari. Kojim pravom i ko vam ga je dao.... možete zahtijevati tolike zarade ? Na temelju toga šta je zubarski lobi u ovoj jebenoj državi dao nešta novaca mlatikesama, koji su im napravili-ozakonili normative po želji, ( isto poput bilježnika) a pokriće svega je: "Vani je još skuplje"... MA ŠTA VANI.. koji kurčevi vani.... koji su to parametri ovdje za ovu cijenu, a koje parametre imaju oni VANI?
Apropo... smuvane i bezobrazne usporedbe sa tipom koji ljepi pločice... sigurno da može svaki majstor savjetovati neko od ponuđenih riješenja: dizajn-boju- širinu fuge itd. ali za izvjesni DOBRO OBAVLJENI posao mora tražiti i ADEKVATNU prizemljenu naknadu, a ne ovu nadrkanu cijenu. Cijenu van svake pameti- vremena i (naglašeno) PROSTORA koju vi zahtjevate. Još nešta šta se tiće stručnosti hrvatskih zubara i ovog tvojeg : "mi smo ućili" Po tom pitanju mi nisi trebao ništa reći jer iz života jako dobro znam koliko ste stručni, kao šta zna isto ova hrpa " jadnika" koja se oglašava na ovim stranicama. Sve, ali zbilja sve šta mi je do sada rađeno u gubici bi je jedan balkanski fuš i neznanje pomiješano sa enormnim nemarom, (uostalom kao i sve ostalo, posvuda u HR). Brusilo se previše tamo gdje se nije smijelo brusiti, a premalo tamo gdje je trebalo. Vadio se živac tamo gdje nije bilo potrebe, a tamo gdje se trebao vaditi nije se vadio... Zašto naša eminencija koja se slika po televiziji, a koja je zbilja pri novcu i koja je platila krvavo naše "vrhunske stručnjake", ima tako loše napravljene zube? Pogledaj malo prika ljudima u usta koji su vani radili zube, napr. u Kanadi. Pogledaj dobro pa ćeš vidjeti (ako ti dioptrija štima) gdjesmo, možda ćeš možda manje tlapiti.

Pa uvijek možeš nositi protezu :) Nitko te ne tjera na implantate. Smješno mi je to što se upuštate u objašnjenje nečega što vam je iz ovog posta očito strano i mislite da nešto znate po pitanju stomatologije. Da biste na kraju uspoređivali stomatologiju u HR i recimo Kanadi i USA. Da oni imaju puno veću estetske rezultate, ali morate znati da tamo jedan implantat sa krunicom košta cca od $3500-$5000 za jedan zub. Običan najjednostavniji ispun je oko $500-$700, čiščenje kamenca $450. Njihova prosječna plača je cca $2500-$3000 a sada sve to usporedite sa prosječnom plačom u HR i cijenom stomatologije u HR.
Na kraju, nitko nije rekao da morate stavit implantate, možete vi i proteze :)

Krumpir
03.03.2010., 20:02
Cjenik jedne od najboljih klinika u Madjarskoj, imaju i ordinaciju u Heviz-u, blizu Balatona.

http://www.k-gdental.hu/en/prices.html

Pa to su cijene veće negu u HR :) Pa ugradnja implantata bez augmentacije u HR košta cca 550€ ovisno o sustavu +-100-150€. Za cijenu cijelog implantata.
Za cijenu implantata sa krunicom trebat sa tog cijenika...

Panoramic X-ray 45 €
KG Implant 550 €
KG Implant head 150 €
Ceramic fused to metal crown 190 €

Ista cijena ili čak i manja je u HR. Tko zna što znaći ovaj KG implant koji je to sustav :) Ne vjerujete mi? Pošaljite mi PM.

bakus
03.03.2010., 21:21
ja tebi nisam prikan....a ako su ovdje sve jadnici, sta si onda dosao po savjet??
ajde pametni moj samo ti cekaj protezu i proc ces jeftinije...
a uostalom...uvijek ti preostaje madarska, bosna, srbija pa probaj tamo!
Uzivaj!

Prika ti je skraćenica za prijatelj! Možda bi ti više pasalo da te titulram sa Presvetli ??
Opet mućenje vode,.... te ljude sam nazvao jadnicima (sa dva navodnika koje si propustio vidjeti) iz razloga:
1.) jer su uporno pljačkani.
2.) jer su im takozvani "stručnjaci" sjebali zube svojim neznanjem, (kao i meni) prisiljavajući ih indirektno time na ponova dolaženja, šta podrazumijeva u završnici; implatant po cijeni koju "stručnjaci" zažele.
A šta se tiće Mađarske i ostalih.... ništa novo! Pa mi smo sa svojom nesposobnošću pozlatili skoro sve susjedne gradove (posebno) Trst i Grac, ...Beć, Šiofok, Peć, Načkanižu.... ima toga još koliko hoćeš.... i biti će toga još koliko hoćeš,,,, jer smo jebeni skorojevići bez mjere i pameti.
Glede estetike i kvalitete koja se nudi vani.... u komparaciji sa novcem... vi niste u stanju napraviti to na istoj razini, da vas ljudi nafutraju troduplim nocem
Samo budi siguran da će se stvari vrlo brzo promijeniti ovdje u Hr. Čekaonice kod zubara su vrlo prazne. Morati će te odbaciti snove o mlaćenju enormnih para u kratkom vremenu... drugim rijećima; probuditi se i sagledati vrijeme i okruženje.

bakus
03.03.2010., 21:31
Pa to su cijene veće negu u HR :) Pa ugradnja implantata bez augmentacije u HR košta cca 550€ ovisno o sustavu +-100-150€. Za cijenu cijelog implantata.
Za cijenu implantata sa krunicom trebat sa tog cijenika...

Panoramic X-ray 45 €
KG Implant 550 €
KG Implant head 150 €
Ceramic fused to metal crown 190 €

Ista cijena ili čak i manja je u HR. Tko zna što znaći ovaj KG implant koji je to sustav :) Ne vjerujete mi? Pošaljite mi PM.
Od kuda si izvukao ove cijene u Hr. Prošeći malo Zagrebom pa pitaj za navedeno i vidi dali se to slaže sa prohtjevima VRLIH MAJSTORA ZUBARSKOG ZANATA

Krumpir
03.03.2010., 21:42
Od kuda si izvukao ove cijene u Hr. Prošeći malo Zagrebom pa pitaj za navedeno i vidi dali se to slaže sa prohtjevima VRLIH MAJSTORA ZUBARSKOG ZANATA

Ja sam stomatolog i znam cijene u Zagrebu, tako da možda biste vi trebali malo prošetati. Ako mi ne vjerujete, dam vam preko P.M barem 2 ordinacije koje rade po tim cijenama :)

Tako da malo se ohladi, i prošečite. A nemojte pisati stvari koje ćete kasnije morat uzet nazad...

Gutaperka
03.03.2010., 21:47

cijene kao i u nas,čak i malo skuplje.

Da dodam,s cijenom povratne karte do Mađarske i nazad i hotelskog smještaja koliko već traje izrada cijelog rada.

I s time da ako bilo šta krene naopako treba opet ići u Mađarsku.Ili platiti nekom stomatologu u Zagrebu liječenje ili šta već bude trebalo.A koliko vidim ljudima se baš ne da s jednog kraja Zagreba na drugi nego većina traži stomatologa u svom kvartu.

Evo pogledah malo i ostale cijene s onog linka i mogu reć da su veće nego u većine privatnih stomatologa u RH

bakus
03.03.2010., 22:36
Ja sam stomatolog i znam cijene u Zagrebu, tako da možda biste vi trebali malo prošetati. Ako mi ne vjerujete, dam vam preko P.M barem 2 ordinacije koje rade po tim cijenama :)

Tako da malo se ohladi, i prošečite. A nemojte pisati stvari koje ćete kasnije morat uzet nazad...

DAKLE.... LIJEPO VAS MOLIM TEL. BROJEVE ILI ADRESE PREKO PORUKE NA BAKUS
HVALA!!!

borna07
03.03.2010., 22:48
Sve, ali zbilja sve šta mi je do sada rađeno u gubici bi je jedan balkanski fuš i neznanje pomiješano sa enormnim nemarom, (uostalom kao i sve ostalo, posvuda u HR). Brusilo se previše tamo gdje se nije smijelo brusiti, a premalo tamo gdje je trebalo. Vadio se živac tamo gdje nije bilo potrebe, a tamo gdje se trebao vaditi nije se vadio...
Je, to tak bude kad se želi jeftino...sad i dalje traži što jeftinije...to će ti donijeti vrhunsku kvalitetu i još bolju estetiku...i onda se opet žali po forumu...

Blues Dada
04.03.2010., 01:28
Neko je rekao da ima klimave zube, pa su mu rekli da ce trebati implantante za godinu. Ja imam jedan implantant, ali mi je receno prije 2 godine da cu za neko vrijeme trebati dva druga, jer su mi se zubi njihali: ali mi je prijatelj kazao da ako upotrebljavam "water jet irrigator" (masinica za ciscenje zuba vodom pod pritiskom). I istina, nakon par mjeseci upotrebe, zubi se nisu njihali, stoje cvrsto i i zubno meso je zdravo.

sofija_000
04.03.2010., 08:21
Prije 10ak dana mi se donja cetvorka slomila.
Sa tim zubom vec zadnjih par godina imam probleme. Vise puta je ljecen i plombiran,umrtvljen zivac (ili se kaze izvadjen), rupa gdje je bila plomba precnika cjelog zuba (od mog zuba su bile samo ivice,ali jako tanke).
I sad,nakon lomljenja, zubar je pokusao da ga brusi da vidi moze li se popraviti,ali nije mu bilo nade pa ga je izvadio.
I to je morao malo rezati meso sa strane da bi mogao uhvatiti zub kljestima,toliko je bio jadan,tanak i izlomljen.

Sad planiram staviti implantat. Imam 28god i prilicno jezivo zvuci u tim godinama ne imati cetvorku, a kako ne zelim most (vec sam se presla sa jednim gore,2zdrava zuba brusila da stavim (opet) cetvorku) ostaje samo implantat.

Danima se informisem o tome,tema na forumu je super,dosta iskustava je podjeljeno tako da nemam puno potpitanja :-)
Samo neku preporuku za zubara,ako je moguce u Dalmaciji. Moze na pp.
Posjetila sam site dr-a Barisica u Splitu,ima cjenik na stranici. Malo je skuplji (8.000kn implantat (1.100 eura),neko je rekao da ima zubara koji jeftinije rade),ali ako je bas kvalitetan i ljubazan (plasim se zubara, ako je neki namrgodjen i drzak krepacu mu tamo na stolici :D) nije toliko vazna ta razlika od 100-200 eura.
Hvala unaprijed i pozdrav svim ucesnicima topika!

borna07
04.03.2010., 08:33
Neko je rekao da ima klimave zube, pa su mu rekli da ce trebati implantante za godinu. Ja imam jedan implantant, ali mi je receno prije 2 godine da cu za neko vrijeme trebati dva druga, jer su mi se zubi njihali: ali mi je prijatelj kazao da ako upotrebljavam "water jet irrigator" (masinica za ciscenje zuba vodom pod pritiskom). I istina, nakon par mjeseci upotrebe, zubi se nisu njihali, stoje cvrsto i i zubno meso je zdravo.

Klimavost zubi je vrlo često znak prisutnog parodontitisa (parodontoze). Pogotovo ako je prisutno na svim zubima. Implantati se ne rade na čeljust koja je zahvaćena parodontitisom a da nije napravljena predhotna parodontološka terapija. Ako se naprave bez paro terapije, bakterije koje su izazvale parodontitis naseliti će na implantate i njih zahvatiti, te će za par godina i oni biti u periimplantitisu.
Water jet irrigator ili water-pick ili zubni tuš je dobro pomoćno sredstvo za održavanje higijene oko zuba i implantata, ali on ne liječi parodontitis. Ako su ti se zubi klimali, otiđi na pregled kod parodontologa da ti pogleda zašto su se klimali i jesu li zahvaćeni parodontitisom.
Parodontitis se liječi.Ne čeka se da zubi ispadnu ili da se počnu klimati tako da im više nema spasa.

bakus
04.03.2010., 10:26
Je, to tak bude kad se želi jeftino...sad i dalje traži što jeftinije...to će ti donijeti vrhunsku kvalitetu i još bolju estetiku...i onda se opet žali po forumu...

O ćemu ti toliko uporno ??? Kao da je u Hrvatskoj velika cijena garancija kvalitete? Znam puno ljudi koji su platili bogatstvo za zube i dobili zauzvrat govno. Nemožemo imati bolje zubare nego šta imamo sve ostalo. Sve je to odraz nas samih. Nažalost , vrlo vrlo jadan odraz..... Ima nešta pojedinaca koji sa svojim znanjem i poštenjem odskaću od žalosnog prosjeka, samo neka bog zna koji su to "pojedinci". Ispada zapravo; ako si došao do pravog zubara da ti je izigrala lutrija......:cerek:....

Blues Dada
04.03.2010., 15:22
Water jet irrigator ili water-pick ili zubni tuš je dobro pomoćno sredstvo za održavanje higijene oko zuba i implantata, ali on ne liječi parodontitis. Parodontitis se liječi.Ne čeka se da zubi ispadnu ili da se počnu klimati tako da im više nema spasa.

Meni je zubni tus pomogao, mozda nisam imao parodontitis, mozda je sve zbog starosti, blizu 70 godina.

ante9276
17.03.2010., 08:29
Ovdje se može pronać još koja informacija o implantologiji (http://www.kalmar.hr/usluge/dentalna-implantologija/).
Sretno.

ante9276
17.03.2010., 08:55
U Rijeci imaš super stomatologa za zubne implantate (http://www.kalmar.hr/usluge/dentalna-implantologija/). Sve imaš na stranici... kako, kada, koliko ...
ili ovdje http://www.kalmar.hr/usluge/dentalna-implantologija/

pavoxx
07.04.2010., 12:26
Evo moje iskustvo // u njemackoj ,jasm se raspitao i odlucio ugradit 3 implatat , preko interneta sam dobijo Implatologa koji to stalno postavlja, po jednom implatatu imam dvije mogucnosti jedan komplet IMP. sa jeftinijom krunicom 1200€ i ovaj skuplji po IMP. sa skupljom krunicom 1600 €, tako da sad cekam jos 6 Tjedana i imam pred termin za postavljanje krunica imlatati su ugradeni bez problema do sad cak kod njih je obicaj da te dan nakon iugradivnja IMP. nazovu i pitaju kako se osjecate vrlo vrlo prijatni i profesijalni bez ikak-ikakvog natezanj niti u jednom trenutku sad cu dobiti racu za ta tri IMP : 4.832,42 € inace sam mislio u HR napravit ali odlucio sam se uzemli kojoj trnutno zivim radi eventualne komlikacija nemoram putovati naprimjer za Zagreb.
Eto ljudi moji toliko od men svima dobrocudnim ljudima na Forumu lijep Pozdrav .

pajdez
16.04.2010., 11:10
Pitanje za upućene- može li se na jedan implantat staviti dvije krunice? Naime, nedostaju mi dva vezana zuba (5 i 6), pa je li jedino rješenje dva implantata ili postoje kombinacije? most sam odbacio, previše rizika od kvarenja nosača mosta.

Krumpir
16.04.2010., 16:20
Pitanje za upućene- može li se na jedan implantat staviti dvije krunice? Naime, nedostaju mi dva vezana zuba (5 i 6), pa je li jedino rješenje dva implantata ili postoje kombinacije? most sam odbacio, previše rizika od kvarenja nosača mosta.

Svakako bi to trebalo izbjeci. U toj regiji je prevelika zvačna sila da bi jedan implantat mogao izdržati dvije krunice. Moj prijedlog vama je da idete na dva implantata. Prvo to vam je višestruko sigurnije i dugoročnije od jednog implantata i dvije krunice. Jer gledajte to ovako, ako napravite dvije krunice na jednom implantatu i zbog sila implantat propadne onda gubite dvije krunice i implantat te morate sve to ponoviti. Zato je bolje sada dati malo više da biste dugoročno bili PUNO sigurniji. Ako vas išta više zanima pitajte, ili na PM se javite.

borna07
16.04.2010., 19:46

Ne, Ne i NE!

biceps
23.04.2010., 13:12
Ja sam negdje pročitao da su znanstvenici pronašli gen pomoču kojeg bi nam ponovno rasli novi zubi. Tako da nam implatanti više neće trebati.

Chain
23.04.2010., 13:18
Ja sam negdje pročitao da su znanstvenici pronašli gen pomoču kojeg bi nam ponovno rasli novi zubi. Tako da nam implatanti više neće trebati.

bravo za tebe...al dok to docekas vec ces bit debelo u penziji...

gortom
23.04.2010., 13:24
a jeli to uopće teoretski moguće?

ivanavelika
23.04.2010., 15:55
Vjerujem da nije - radi se na tome da izmatičnih stanica naprave dio tijela koji je potrebno zamjeniti.
:zubo:

gortom
23.04.2010., 16:04
Zvuči zanimljivo. Jednog dana će vjerojatno i bit izvedivo

biceps
24.04.2010., 11:28
Gen se zove Ctip2. To je bilo objavljeno prije kojih godinu dana. Sad dokle su istraživanja došla ne znam. A osim što će omogučiti rast novih zuba neće nam više trebati ni plombe.

Krumpir
24.04.2010., 15:58
Gen se zove Ctip2. To je bilo objavljeno prije kojih godinu dana. Sad dokle su istraživanja došla ne znam. A osim što će omogučiti rast novih zuba neće nam više trebati ni plombe.

Ako se razvije MOZDA za 20-30 godina ćemo to vidjeti. A drugi faktor je cijena. Što mislite koliko takvo nešto vrijedi? Vjerovanto 50-60x više nego današnji implantati :)

sedmaod9
25.04.2010., 11:42
hej!

prekjučer su na telki u jedoj emisiji pričali da ljudima kojima nikad nisu narasli pojedini zubi imaju pravo na besplatne implantate, al ja na netu nemrem nači ništa o tome... ak netko zna nešto o tome neka napiše plizzz!!

trustno1
25.04.2010., 12:23
ljudi dragi, ja sam se jucer vratila iz Hrvatske nazad u Englesku gdje zivim, NAPOKON sam zavrsila svoje implatate.. vratila sam se nazad sa moja dva nova zubica 4, i 5com gornjom lijevom.. PREZADOVOLJNA sam!! kao da su moji vlastiti zubi!
jedan me je dosao tocno 950 €... toliko sam dugo na to cekala s obzirom da sam morala 2 puta putovati za HR da mi se ugarde implatati pa nakon skoro 5 mjeseci nazad po "implant head" i krunicu..radila sam ih po preporuci u Varazdinu, pa ako nekoga zanima bilo koja info. neka kontaktira na pp, nije mi problem odgovoriti!

lina1li
28.04.2010., 11:00
dragi forumaši.....

imam pitanjce????

odlučila sam se "popraviti" zube....naime, svi su mi zdravi ali očajni...
prvih 6 gornjih zubi, savjetom s mojim zubarom dođe 900 kn svaki....
keramička krunica s metalnom podlogom...

da li je to realna cijena?
da li moram dalje istraživti?

pozz

Krumpir
28.04.2010., 11:27
dragi forumaši.....

imam pitanjce????

odlučila sam se "popraviti" zube....naime, svi su mi zdravi ali očajni...
prvih 6 gornjih zubi, savjetom s mojim zubarom dođe 900 kn svaki....
keramička krunica s metalnom podlogom...

da li je to realna cijena?
da li moram dalje istraživti?

pozz

To vam je premalo, odnosno to su najeftinije krunice i dugoročno nećete biti zadovoljni sa estetikom.

lina1li
30.04.2010., 10:08
To vam je premalo, odnosno to su najeftinije krunice i dugoročno nećete biti zadovoljni sa estetikom.

hvala na vašem vremenu za odgovor... al evo zašto po mom istraživanju, kod drugih stomatologa, riječ je o istoj keramici i cijena je od 900-1300kn..zavisi o privatnika, dok ukoliko želim cirkonsku podlogu cijena je nekih 3000 kn..????

Krumpir
30.04.2010., 16:51
hvala na vašem vremenu za odgovor... al evo zašto po mom istraživanju, kod drugih stomatologa, riječ je o istoj keramici i cijena je od 900-1300kn..zavisi o privatnika, dok ukoliko želim cirkonsku podlogu cijena je nekih 3000 kn..????

Ja sam stomatolog i nije isto. Jer imam metal keramičke krunice po 960kn i po 1350kn. Keramika nije ista, ni blizu. Cirkon vam krece od nekih cca 2200 pa navise.

nathalie823
29.05.2010., 23:00
Trebala bih savjet. Prije desetak godina, dok sam bila jos dijete, dogodila mi se nezgoda i izbila sam prednji zub, jedinicu dakle. Korijen mi je ostao,ali su mi nadogradili zub, odnosno imam krunicu. Prva je bila katastrofa, velika, a boja skroz drugacija od mojih zubi. Onda sam stavila novu krunicu,koja je bila malo bolja(naglasak na malo :-)), ali zubno meso iznad tog zuba,tj.krunice mi je bilo tamno. Kad sam pitala zubarku zasto mi je zubno meso tako tamno, ona mi je rekla da masiram prstom zubno meso i da ce proci. Proci-malo sutra. Mislim da nije imala pojma zasto je to tako. Otprilike 2 godine kasnije, zubno meso mi je pocelo imati neugodan miris dok bih ga dodirnula i sad je jos gore. Da stvar bude bolja krunica mi se pocela klimati, a na zubnom mesu iznad krunice mi je skocila neka kvržica, izgleda kao prištić. Koma.
I sad me zanima trebam li ja ugraditi novu, bolju krunicu ili implatant? Voljela bih kad bih mogla proci samo s krunicom jer sam studentica pa mi je implatant malo preskup. Druga stvar, moze li krunica zaista izgledati kao pravi, prirodan zub? Jer ovi "mesari" gdje sam ja bila nisu to nikako odradili, zbilja ne pretjerujem. I da li je normalno da je zubno meso iznad krunice tamne boje? I naravno, koliko bi me popravak kostao i imate li preporuku kod koga u zg-u otici. Ali molim vas, zaista dobru preporuku.
Hvala unaprijed na odgovoru.

sparina123
30.05.2010., 00:17
s obzirom da je to ipak prednji zub,ja bi se odlučila na implantat,imam ih i sama,zadovoljna sam,skupo je ali estetski ljepše zdravo zubno meso je ružičasto,kod tebe je valjda neki upalni proces koji treba sanirati,liječiti,ja sam srećom našla dobar tim stomatologa,kirurga,tehničara i ispalo je super:top:,raspitaj se malo,potraži više mišljenja,pa se odluči :ne zna:

Apostolovic
30.05.2010., 22:36
Ja sam moju žabicu platila 300 kn. Sad ovih dana namjeravam raditi implantat.

Kemik, kod kojeg zubara u zg si ti to radila?
Može na PM.
Hvala!

Zanima me da li si ti imala te "savijene žičice"? Da li si imala problema sa govorom ,ljubljenjem, govorom???

oblacic
09.06.2010., 01:02
Ja sam danas stavio krunicu, estetski izgleda stvarno sjajno, ali kako se radi o krunici na gornjoj jedinici imam problem sa produkcijom glasova c, z, s koji se formiraju na stražnjoj strani gornjih jednica jer mi je malo ispupčena s te gornje strane (u odnosu na drugu jedinicu) i zagriz mi isto nije baš sjajan, kao da bi trebalo izbrusiti bar još za pola milimetra-milimetar. Doktorica mi je rekla da je to stvar navike, ali nisam baš siguran u to. Pokušala je brusiti, ali nije izbrusila do kraja jer se bojala da ne dođe do cirkona koji je baza krunice. Što mi je činiti?

mihmih
11.06.2010., 15:40
dear all,
par pitanja, posto nisam strucan a zanima me...

- koje su situacije u kojima bi se trebao vaditi implantat (vijak)? osim one kad organizam odbija prihvatiti strano tijelo, zanima me naknadno, nakon par godina, dali je moguce da se pojavi neka upala, granulom ili sto vec pa da implantat mora van?

- koje su posljedice vadjenja istog na kost, okolinu?
tnx in advance

patrikjenny
26.06.2010., 07:16
ja sam se odlucika na kompletnu zamjenu zuba tokom vremena sam u trudnoci izgubila zadnje zube i tokom vremena mi se vilica spustila...tako da su mi morali rezat vilicu operacija je bolna i stavili mi 3implantata sada moram cekat deset dana da me bol popusti i zaraste i onda druga strana ako tjelo prihvati implantat tj vijak onda se stavlja zub na njega na gornjoj celjusti su mi sve zube izbrusili i stavili umjetnu protezu tako da nemam rupa dok moji zubi ne dodu...iskreno to je skup sport sve skupa me doslo 10000eura ali cu bar bit na miru i imat lijepe zube najbolji zubar za implantatee je dok kalmar u rijeci i dramlju posjetite njegove stranice i vidjet ce te ja sam imala veliku strah od zubara ali kod njega je sve to drugacije covjek ima zlatne ruke

mihmih
30.06.2010., 19:35
dear all,

- koje su situacije u kojima bi se trebao vaditi implantat (vijak)? osim one kad organizam odbija prihvatiti strano tijelo, zanima me naknadno, nakon par godina, dali je moguce da se pojavi neka upala, granulom ili sto vec pa da implantat mora van?

tnx in advance

Zar su ovo tako komplicirana pitanja da nemaju odgovora ili?

Chain
30.06.2010., 19:41
Zar su ovo tako komplicirana pitanja da nemaju odgovora ili?

moguce je da se razvije periimplantitis....upala oko implantata zbog koje propada kost oko implantata i on mora van....
posljedice...nema nikakvih posljedica oko kojih bi se trebala brinuti

mihmih
30.06.2010., 20:16
moguce je da se razvije periimplantitis....upala oko implantata zbog koje propada kost oko implantata i on mora van....
posljedice...nema nikakvih posljedica oko kojih bi se trebala brinuti

"propada kost" znaci u nekom slucaju susjedni zubi zbog toga mogu nastradati ili?

namjesnik-
02.07.2010., 18:57
Pozdrav prije svega,
evo ukratko, imam problem sa zubima, trojke gore su mi izvadene ( ostale su u zubnom mesu , krivo su rasle, pa sam ih kirurškom operacijom izvadio ), od toga je proslo godinu i pol dana . Posto sam vrlo mlad, volio bih ugraditi implantate na mjesto trojki. Ostali su zubi uglavnom uredu, bio sam prije 3 godine na komplentnoj " restauraciji " zuba :) . Posto sam laik za stomatologiju, volio bih da mi mal ukratko netko opise mogucnosti i cijene koliko bih dosla ugradnja 2 implantata, dali se moze istovremeno radit na oba dva implantata, koliko dugo traje cjelokupna ugradnja, te dali postoji mogućnost postavljanja privremenih zubi na ta mjesta, dok ugradnja nebude gotova. eto toliko.
Hvala!

borna07
02.07.2010., 19:42
dear all,

tnx in advance

Za implantat koji ne sraste s kosti kažemo da je neintegriran ( tu nema odbacivanja ili prihvaćanja stranog tijela, tu su drugi mehanizmi u igri) i njegovo vađenje iz kosti nema nikakve posljedice na kost, jer se eventualna potreba za time javlja relativno brzo nakon same ugradnje ( mjesec-dva). U tom slučaju pričeka se 6 tjedana da meka tkiva dobro zarastu i postavi se novi implantat u isti prostor.

Drugi razlog potrebe za vađenjem je periimplantitis. To je upala ( bakterijska) oko implantata koji je predhodno bio integriran s kosti. Ekvivalent je parodontitisu ( parodontozi) oko zuba. Javlja se gotovo isključivo zbog loše higijene oko samog implantata. Neliječen periimplantitis dovodi do gubitka kosti oko implantata i ako se dijegnosticira prekasno, može zahtijevati i vađenje implantata iz kosti ( zato su kod implantata obavezne redovne kontrole). To se radi na način da se kost oko implantata doslovce izreže i sve skupa se izvadi van. Pri tome na dotičnom mjestu ostaje popriličan defekt na kosti koji neminovno utječe na susjedne zube ako su smješteni blizu implantata.
Ostali razlozi za vađenje već integriranih implantata većinom su poslijedica pogrešnog postavljanja implantata u samom početku.

borna07
02.07.2010., 19:47
Pozdrav prije svega,
evo ukratko, imam problem sa zubima, trojke gore su mi izvadene ( ostale su u zubnom mesu , krivo su rasle, pa sam ih kirurškom operacijom izvadio ), od toga je proslo godinu i pol dana . Posto sam vrlo mlad, volio bih ugraditi implantate na mjesto trojki. Ostali su zubi uglavnom uredu, bio sam prije 3 godine na komplentnoj " restauraciji " zuba :) . Posto sam laik za stomatologiju, volio bih da mi mal ukratko netko opise mogucnosti i cijene koliko bih dosla ugradnja 2 implantata, dali se moze istovremeno radit na oba dva implantata, koliko dugo traje cjelokupna ugradnja, te dali postoji mogućnost postavljanja privremenih zubi na ta mjesta, dok ugradnja nebude gotova. eto toliko.
Hvala!

Teško je reći išta ovako na slijepo, jer prilikom kirurškog vađenja neizraslih trojki dolazi do velikog odstranjivanja kosti. Količina preostale kosti može biti nedovoljna za ugradnju implantata. To se može riješiti dodatnim operacijama ugradnje umjetne ili transplantacije vlastite kosti. Tako da cijena može jako varirati, ovisno što je sve potrebno učiniti, a iasto tako i vrijeme trajanja terapije.
Uglavnom, može se raditit istovremeno obje strane i mogu se napraviti privremeni zubi, bez obzira na vrstu implantološke terapije.

namjesnik-
03.07.2010., 10:02
Hvala na odgovoru.
Moze jos samo okvirno cijena, kad bi se radilo u ugradnji kosti za implantate, koliko dode sveukupno, ugradnja kosti , kruna , implantat. Nije riječ o malim novcima, pa okvirno ako biste mogli cijenu rec ?

~StarPrincess~
03.07.2010., 19:16
pozdrav :)

moje stanje
na ljevoj gornjoj jedinici imam implantat, i krunica na njemu mi je nekako sad pouztila i ja bi to mjenjala, imam ju nekih 5 god i nije bas ni bila ljepa

a desna jedinica mi je malo okrhnuta vec preko 15 god, i onako je zub prosaran u bojama

koja mi je najbolja opcija da sredim oba zuba , da budu najslicniji jedan drugom...koju krunicu da stavim? i koliko bi to kostalo

hvalaa

borna07
04.07.2010., 09:37
pozdrav :)

moje stanje
na ljevoj gornjoj jedinici imam implantat, i krunica na njemu mi je nekako sad pouztila i ja bi to mjenjala, imam ju nekih 5 god i nije bas ni bila ljepa

a desna jedinica mi je malo okrhnuta vec preko 15 god, i onako je zub prosaran u bojama

koja mi je najbolja opcija da sredim oba zuba , da budu najslicniji jedan drugom...koju krunicu da stavim? i koliko bi to kostalo

hvalaa

Najbolja opcija bi bila napraviti oba zuba od istog estetskog materijala. Krunica na implantatu najvjerojatnije bi išla od cirkon keramike jer pretpostavljam da je abutment ispod krune metalni.
Druga jedinica možda može biti sanirana ljuskom, bez cijelog brušenja.
Ako ne, onda i na nju cirkon kruna.
Cijena ti je okvirno oko 5-6000 kn za oba zuba.

borna07
04.07.2010., 09:41
Hvala na odgovoru.
Moze jos samo okvirno cijena, kad bi se radilo u ugradnji kosti za implantate, koliko dode sveukupno, ugradnja kosti , kruna , implantat. Nije riječ o malim novcima, pa okvirno ako biste mogli cijenu rec ?

Cijena tog zahvata ovisi o jako puno faktora. Treba li umjetne kosti, koliko, kojok tehnikom se radi, kakvi implantati, koji materijal za protetiku, kakvi i koliko provizorija.
Najbolje otiđi na pregled i informiraj se o tome.

~StarPrincess~
05.07.2010., 13:32
Najbolja opcija bi bila napraviti oba zuba od istog estetskog materijala. Krunica na implantatu najvjerojatnije bi išla od cirkon keramike jer pretpostavljam da je abutment ispod krune metalni.
Druga jedinica možda može biti sanirana ljuskom, bez cijelog brušenja.
Ako ne, onda i na nju cirkon kruna.
Cijena ti je okvirno oko 5-6000 kn za oba zuba.
hvala
da da ono ispod krune je metalno.
idem sad za koi dan na dogovor kod zubarice pa cemo vidjet dali ce i ona ponudit tako...ako ne ja cu joj predlozit :)

NBC1
23.07.2010., 21:54
--------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav,

Trebam pomoć vezano za cijene implatanata za usnu šupljinu, naime moj problem je taj što imam ugrađen most na 1,2,3 (2 nema tako da se most oslanja na 1 i 3 -gorna čeljust) Most sam ugradio prije 10g. Most sam ugradio zbog frakture korijena na 1 i 2 a na 3 je bio samo vanjski prijelom, međutim nakon 7 godina 1 je propala i počelo je puštat bijelu sluz. Kod stomatologa smo ustanovili da moramo vaditi 1 ,u međuvremenu i 3 je otišla k vragu ali još nismo sigurni dal ćemo je vadit(ZNAT ĆEMO KAD SKINEMO MOST) Zanima me sljedeće dobio sam ponudu u grubo na 35 000 kn čini mi se malo previše ! Radi se o ugradnji 2 implatanta i most za 3 zuba plus privremeni most sve skupa 6-8 mjeseci dolazaka redovitih itd... Znima me cijena za 2 implatanta koji koštaju u mom slučaju 15000kn te 2 suprastrukture 6000kn te most 9000kn i augumentacija 5000kn. jel to preskupo. Ajde stomatolozi pomozite? Morao bih dizat kredu za to u banci

Chain
24.07.2010., 00:28
--------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav,

Trebam pomoć vezano za cijene implatanata za usnu šupljinu, naime moj problem je taj što imam ugrađen most na 1,2,3 (2 nema tako da se most oslanja na 1 i 3 -gorna čeljust) Most sam ugradio prije 10g. Most sam ugradio zbog frakture korijena na 1 i 2 a na 3 je bio samo vanjski prijelom, međutim nakon 7 godina 1 je propala i počelo je puštat bijelu sluz. Kod stomatologa smo ustanovili da moramo vaditi 1 ,u međuvremenu i 3 je otišla k vragu ali još nismo sigurni dal ćemo je vadit(ZNAT ĆEMO KAD SKINEMO MOST) Zanima me sljedeće dobio sam ponudu u grubo na 35 000 kn čini mi se malo previše ! Radi se o ugradnji 2 implatanta i most za 3 zuba plus privremeni most sve skupa 6-8 mjeseci dolazaka redovitih itd... Znima me cijena za 2 implatanta koji koštaju u mom slučaju 15000kn te 2 suprastrukture 6000kn te most 9000kn i augumentacija 5000kn. jel to preskupo. Ajde stomatolozi pomozite? Morao bih dizat kredu za to u banci

mozes proci dosta jeftinije....ako te zanima...javi se na p.m.

Termination
25.07.2010., 11:51
Imamo Topik sa zubarskim pitanjima (http://forum.hr/showthread.php?t=204122). :closed:

Howard Roark
31.07.2010., 17:09
Na internetu se može naći mnogo tekstova gde se hvale zubni implantati i veliki procenat uspeha ugradnje.

Osim opštih kontraindikacija i cene, malo je argumenata PROTIV ugradnje implantata.

Da li su nekome poznate i neka loša iskustva?
Koliko često se javljaju problemi prilikom ugradnje i kako se rešavaju, pogotovo kada su u pitanju prednji zubi?
Kakav je osećaj imati zubni implantat?

borna07
01.08.2010., 07:53
Na internetu se može naći mnogo tekstova gde se hvale zubni implantati i veliki procenat uspeha ugradnje.

Osim opštih kontraindikacija i cene, malo je argumenata PROTIV ugradnje implantata.

Da li su nekome poznate i neka loša iskustva?
Koliko često se javljaju problemi prilikom ugradnje i kako se rešavaju, pogotovo kada su u pitanju prednji zubi?
Kakav je osećaj imati zubni implantat?

Malo je argumenata protiv ugradnje implantata jer ih nema.
Implantati imaju jako visoki postotak uspješnost (kako koji sistem,a li kreće se oko 96-98%). Bilo koji medicinski zahvat s tako visokim postotkom uspješnosti je izuzetno kvalitetan i za preporučiti.
Implantati se razvijaju dugi niz godina, počeci sežu tamo još u polovicu prošlog stoljeća. prije nekakvih 20 godina ušli su polaku u široku primjenu. S velikim ograničenjima i stavom estetika-nebitna, glavno da je zub ovdje.
U tom razdoblju postojao je problem u prednjem dijelu čeljusti, u estetskoj zoni, kada je u mnogo situacija bilo bolje preskočiti implantate i bolji estetski učinak se ostvarivao klasičnim mostom.Ograničenja upotrebe takođe su bila nametnuta količinom kosti.
Danas, s današnjim sistemima, znanjem i tehnikama manipulacije mekim tkivima i mogučnošću nadogradnje kosti, ta situacija se javlja jako rijetko. U pravilu jedino ako pacijent ne želi dodatne zahvate.
Vrijeme je jedan od "problema". Za ugradnju implantata i završavanje rada potrebno je podosta vremena, u prednjoj regiji uz ove dodatne zahvate, ponekad i 1,5-2 godine. (u estetici nema požurivanja).
Koliko ja znam, današnji problemi uz implantate vezani su uz nedovoljno obrazovanje i iskustvo liječnika koji ih radi. I u konačnici se većina njih svodi na probleme u estetici, te na nepridržavanja pravila od strane pacijenta.
Još uvijek postoje ograničenja u indikacijama za implantate ( sve manje i manje ih je) i svaki doktor koji zna prepoznati kontraindikaciju i nepodobnog pacijenta, u principu većih problema nema.
Problemi u smislu neintegracije, upale, periimplantitisa, su naravno prisutni u malom postotku slučajeva i neki od njih još uvijek nemaju objašnjivog uzroka, ali isto tako se mogu i riješiti. Kako? E to bi zahtjevalo da cijelu studiju sada napišem o tome.
Osjećaj? ne znam:mig:, ali kažu pacijenti da nije nimalo stran, nimalo neugodan, kao prirodni zubi.

sparina123
01.08.2010., 23:47
mene zanima što se točno podrazumijeva pod pojačanom higijenom kod zubnih implantata, na koji način četkat, prat zube, dal koristit tuš, kakva četkica, pasta, vodica za usta...........:confused:

Krumpir
03.08.2010., 14:20
mene zanima što se točno podrazumijeva pod pojačanom higijenom kod zubnih implantata, na koji način četkat, prat zube, dal koristit tuš, kakva četkica, pasta, vodica za usta...........:confused:

Morate prati zube, kao da perete svoje vlastite i biti redoviti na kontrolama. Znači, ništa posebno. Implantati su odlična stvar, i iz iskustva mojih pacijenata mogu reći da su svi bili do sada zadovoljni sa rezultatima (svi su ih prihvatili kao da su rođeni sa implantatima, bez bolova, bez čudnih feelinga i slično) nakon same ugradnje cca nakon 2-3 dana pacijent se osjeća kao da nismo ništa radili. Nakon toga kreće faza gdje pacijent mora držat dobru higijenu što će se vratiti u obliku dugotrajnosti rada.

EDIT: Netko je spomenuo probleme nakon ugradnje ranije, i složio bih se sa kolegicom bornom. Htio bih dodati da većina problema se događa ako se događa u prvih 3-6 mjeseci ovisno o tome što je sve bilo potrebno za ugradnju implantata tu prvenstvno mislim na augmentaciju). Kasniji problemi su svakako periimplantitis koji se obično riješavaju na naćin da se "otvara" implantat uklanjaju granulacije te se augmentira nova kost.

Howard Roark
05.08.2010., 13:18
EDIT: Netko je spomenuo probleme nakon ugradnje ranije, i složio bih se sa kolegicom bornom. Htio bih dodati da većina problema se događa ako se događa u prvih 3-6 mjeseci ovisno o tome što je sve bilo potrebno za ugradnju implantata tu prvenstvno mislim na augmentaciju). Kasniji problemi su svakako periimplantitis koji se obično riješavaju na naćin da se "otvara" implantat uklanjaju granulacije te se augmentira nova kost.

Predložena mi je augmentacija kosti zbog ciste na korenu (gornja dvojka).
Da li se sa takvom procedurom regeneracije kosti (veštačka kost + membrana) povećavaju šanse za uspešnu ugradnju jednog implantata?
Da li procedura augmentacija donosi i neke rizike i moguće probleme?
ili je takva duža procedura ugradnje uvek i sigurnija procedura ugradnje implantata?

Krumpir
06.08.2010., 09:23
Predložena mi je augmentacija kosti zbog ciste na korenu (gornja dvojka).
Da li se sa takvom procedurom regeneracije kosti (veštačka kost + membrana) povećavaju šanse za uspešnu ugradnju jednog implantata?
Da li procedura augmentacija donosi i neke rizike i moguće probleme?
ili je takva duža procedura ugradnje uvek i sigurnija procedura ugradnje implantata?

Svakako augmentacija povečava šanse za uspjeh primitka implantata kod vas. Augmentacija po pitanju rizika je slicno kao i kod implantacije, odbacivanje augmentirane kosti ili infekcija ali nemojte se za to brinuti vrlo rijetko se to događa.
Ovisno o situaciji, može se istovremeno ugraditi implanta te augmentirati. Na taj naćin se sve ubrzava. Ako nije to moguće iz bilo kojeg razloga, onda se mora augmentirati, čekat cca 6mjeseci i onda ugraditi implantat.

Howard Roark
11.08.2010., 17:33
Svakako augmentacija povečava šanse za uspjeh primitka implantata kod vas. Augmentacija po pitanju rizika je slicno kao i kod implantacije, odbacivanje augmentirane kosti ili infekcija ali nemojte se za to brinuti vrlo rijetko se to događa.
Ovisno o situaciji, može se istovremeno ugraditi implanta te augmentirati. Na taj naćin se sve ubrzava. Ako nije to moguće iz bilo kojeg razloga, onda se mora augmentirati, čekat cca 6mjeseci i onda ugraditi implantat.

Hvala puno, još samo jedno pitanje:

Prvo je potrebno izvaditi zub i augmentirati kost, pa posle 6 meseci i ugraditi implantat.

Da li vađenje zuba (gornja dvojka) kojem je ostao samo koren, može imati neke ozbiljnije komplikacije ili oštećenja susednih zuba ili kosti, ili je to rutinska operacija?
Koren je negde malo iznad, a negde malo ispod linije desni, na vrhu korena je cista.

wanchy
13.08.2010., 19:18
Huh, čitam ove postove - pa mi je na trenutak jasno, pa se onda izgubim... :confused:

Uglavnom, što je kod mene problem - prije nekih godinu dana pukla mi je gornja lijeva 5ica koja je bila cijela plombirana po sredini - plomba je ispala, a s njom i stražnji dio zuba - dok je prednji ostao.
Otišla sam zubaru, pokušavao mi je to nekako nadograditi, međutim kroz nekoliko navrata što sam dolazila svaki put bi mi zubno meso bilo jako upaljeno i krvarilo bi. Tada je rekao da zubu nema spasa i da se treba vaditi van. :(
Mene je to u najmanju ruku prepalo - pa sam "pametno" prestala odlaziti kod njega - kao - stajat će ovo ovako, nema veze, žvakati ću na desnu stranu koja je ok.
I izdržalo je to tako sve do prije nekoliko dana kad sam primjetila da se taj jadni prednji dio zuba počeo opasno klimati, a zubno meso je otečeno. :(
Pa sam danas otišla kod druge zubarice - koja mi je izvadila taj mali krnjotak - dala recept za antibiotike da smire upalu - te rekla da dođem u ponedjeljak snimiti korjen da vidi u kakvom je stanju.
E sad - pošto sam ostala zbunjena nakon svega - izašla sam iz ordinacije bez da sam išta konkretnoga pitala - samo "da da, vidimo se u ponedjeljak, do viđenja" - a sad mi se po glavi roje pitanja :ne zna:
Kao prvo - ako izuzmem što mi je zubno meso oko 5ice otečeno, mogu li ikako računati da je korjen ipak u redu jer me ništa ne boli?
A onda - ovisno o stanju korjena, koje su mi opcije za ugradnju ičega / nečega? Ovo za implatante sam više-manje shvatila - i nadam se da mi on ipak neće trebati i da će korjen biti ok? No dalje mi ništa nije jasno :confused:
Jer s jedne strane, nije ta 5ica toliko vidljiva, no s druge, imam 23 godine, i relativno lijep osmjeh koji je sad narušen :flop:

Znam da je ponedjeljak blizu, te da ću tada valjda biti "pametnija" i znati nešto više o stanju i opcijama mi, no eto, ako tko ima vremena i da mu se tipkati, bilo bi mi drago da dobijem odgovor :)

DENTEX Zadar
09.09.2010., 11:10
Huh, čitam ove postove - pa mi je na trenutak jasno, pa se onda izgubim... :confused:

Uglavnom, što je kod mene problem - prije nekih godinu dana pukla mi je gornja lijeva 5ica koja je bila cijela plombirana po sredini - plomba je ispala, a s njom i stražnji dio zuba - dok je prednji ostao.
Otišla sam zubaru, pokušavao mi je to nekako nadograditi, međutim kroz nekoliko navrata što sam dolazila svaki put bi mi zubno meso bilo jako upaljeno i krvarilo bi. Tada je rekao da zubu nema spasa i da se treba vaditi van. :(
Mene je to u najmanju ruku prepalo - pa sam "pametno" prestala odlaziti kod njega - kao - stajat će ovo ovako, nema veze, žvakati ću na desnu stranu koja je ok.
I izdržalo je to tako sve do prije nekoliko dana kad sam primjetila da se taj jadni prednji dio zuba počeo opasno klimati, a zubno meso je otečeno. :(
Pa sam danas otišla kod druge zubarice - koja mi je izvadila taj mali krnjotak - dala recept za antibiotike da smire upalu - te rekla da dođem u ponedjeljak snimiti korjen da vidi u kakvom je stanju.
E sad - pošto sam ostala zbunjena nakon svega - izašla sam iz ordinacije bez da sam išta konkretnoga pitala - samo "da da, vidimo se u ponedjeljak, do viđenja" - a sad mi se po glavi roje pitanja :ne zna:
Kao prvo - ako izuzmem što mi je zubno meso oko 5ice otečeno, mogu li ikako računati da je korjen ipak u redu jer me ništa ne boli?
A onda - ovisno o stanju korjena, koje su mi opcije za ugradnju ičega / nečega? Ovo za implatante sam više-manje shvatila - i nadam se da mi on ipak neće trebati i da će korjen biti ok? No dalje mi ništa nije jasno :confused:
Jer s jedne strane, nije ta 5ica toliko vidljiva, no s druge, imam 23 godine, i relativno lijep osmjeh koji je sad narušen :flop:

Znam da je ponedjeljak blizu, te da ću tada valjda biti "pametnija" i znati nešto više o stanju i opcijama mi, no eto, ako tko ima vremena i da mu se tipkati, bilo bi mi drago da dobijem odgovor :)

Zub u svakom slucaju nemoj vaditi prije nego li se posavjetuje sa vise stomatologa. To bi uvijek trebala biti zadnja opcija.
Upali zubnog mesa moze biti vise razloga - lose napravljen zub, losa higijena itd. Liječenje najjednostavnijih upala radi se profesionalnim čišćenjem zubi, poliranjem, mijenjanjem starih plombi, mijenjanjem krunica itd.

Ako je zubno meso otečeno, korjen zuba moze biti zdrav, naravno - i u tom je slucaju predlozen tretman jedan od gore navedenih. Ako korjen nije zdrav također postoji više opcija i ponavljam - vađenje bi trebala biti posljednja opcija - liječenje se vrši čišćenjem kanala, ili vađenjem dijela korjena koji je zahvačen u slučaju da se ne može očistiti.

Eto, nadam se da je od pomoći. Pozdrav!
DZ

Mindwarp83
10.09.2010., 11:03
Evo i ja sam dobio radosnu vijest maloprije...svaki implant košta soma eura..a meni terba 7 ijada eura.,..jel ima tko posudit???

zdenka27
10.09.2010., 15:12
Ha, ha ... ova ti je dobra!

borna07
10.09.2010., 18:26
Evo i ja sam dobio radosnu vijest maloprije...svaki implant košta soma eura..a meni terba 7 ijada eura.,..jel ima tko posudit???

četkica za zube je najjeftiniji stomatolog:cerek:

anavi26
11.09.2010., 09:34
Pozdrav ljudi!

Ako se itko razumije u zube onda sam to ja. Da li zbog gena, loše sreće ili nečeg trećeg otkad znam za sebe imam problema sa zubima.
Nosila sam aparatić za zube, imala tri operacije korijena zuba, 4 krunice,vadila sedmicu a sada ugrađivam implantata na mjestu gornje dvojke.
Zube održajem redovito i što je najtragičnije rijetko kada popravljam zube (neznam kad sam stavila plombu) ali zato upale korijena, kanala, pucanje zuba...a za dosta toga su mi krivi bivši zubari.
Sad sam pronašla jednog zubara u ST, izgleda ok, radi sa kvalitetnim materijalima, nije baš ni jeftin pa ćemo vidjeti.
Što se tiče implantata: iznad dvice pojavila se cista, operirala (1000kn) te utvrdili da je pukao korijen zuba zato što je taj zub liječen a to smanjiva kvalitetu a suprug mi kaže da noću škripim zubima tako da sam možda i sama kriva.
Izvadila zub, stavila umjetnu kost (150eura), dobila žabicu (100eura)kao privremeni zub, nakon 6 mjeseci došla na ugradnju implantata (1000eura, 500eura dala sada, ostatak kada se vidi jel se primi), za 3 mjeseca trebam doći na daljnu proceduru....:D

hrvoe
13.09.2010., 14:26
Koje je optimalno vrijeme koje treba proci nakon ugradnje implantata a prije "otvaranja" i montiranja nadogradnje?

bejbee
24.09.2010., 00:41
Ovako, bio sam kod privatnog stomatologa koji mi je vidjevsi rupu na mjestu donje šestice preporucio ugradnju implantata...

naime, zub je izvađen prije godinu i pol,mozda 2 i osnovni je problem u tome što je prostor između sedmice i petice sve manji i manji i naravno sedmica i osmica se lagano pomiču..:(

nakon brzinskog pregleda kirurg mi je rekao da nece stati implantat veličine kutnjaka nego neki tipa pretkutnjaka i to onako manji neki,..

dal ima koristi od takvog implantata il ne, da li se odluciti na ugradnju? :D

hvala :confused:

Krumpir
24.09.2010., 08:30
Ovako, bio sam kod privatnog stomatologa koji mi je vidjevsi rupu na mjestu donje šestice preporucio ugradnju implantata...

naime, zub je izvađen prije godinu i pol,mozda 2 i osnovni je problem u tome što je prostor između sedmice i petice sve manji i manji i naravno sedmica i osmica se lagano pomiču..:(

nakon brzinskog pregleda kirurg mi je rekao da nece stati implantat veličine kutnjaka nego neki tipa pretkutnjaka i to onako manji neki,..

dal ima koristi od takvog implantata il ne, da li se odluciti na ugradnju? :D

hvala :confused:

Ima, jer ćete zaustaviti daljnje naginjanje, rotiranje, iznicanje kontre u toj regiji.

Krumpir
24.09.2010., 08:34
Koje je optimalno vrijeme koje treba proci nakon ugradnje implantata a prije "otvaranja" i montiranja nadogradnje?

O tome ovisi puno faktora. Gdje je implantat ugrađen, kakva je primarna stabilnost bila i eventualno koliko dug implanta je bio, dali se augmentirala kost ili ne?
Ali ukrato.....

Ako je kost odlična, te postoji fenomenalna primarna stabilnost može ići odmah opterečenje (no ako baš nije neophodno nije preporučivo).

U 60% slučajeva od 3-6mjeseci
U 40% slučajeva od 6-9mjeseci (zbog augmentacije kosti)

Tako da "optimalno" ne postoji nego varira ovisno o datoj situaciji.

bejbee
24.09.2010., 11:32
Ima, jer ćete zaustaviti daljnje naginjanje, rotiranje, iznicanje kontre u toj regiji.

Hvala puno, onda defintivno idem na ugradnju!! :top:

samo mi nije jasno sto znaci iznicanje kontre u regiji.. to je to :mig:

Krumpir
24.09.2010., 16:29
:lol:Hvala puno, onda defintivno idem na ugradnju!! :top:

samo mi nije jasno sto znaci iznicanje kontre u regiji.. to je to :mig:

Zubi u suprotnoj celjusti traze kontakt sa antagonistima(npr gornja 6-tica sa dojnjom 6-ticom) kada ga nema nice dok ne nade uporiste.

ribica0603
24.09.2010., 21:28
samo mala opaska kolegi Krumpiru...
ajme...tako strucne i komplicirane odgovore mozemo mi medjusbno izmjenjivat,ali mislim da ljudima koji nas traze savjet ne treba toliko velikih rijeci..

laiku nista ne znace termini: primarna stabilnost,augmentacija,iznicanje kontre,anatagonisti...itd.

eto..ja pokusavam pomoci koliko mogu i pokusavam pojednostavit pricu koliko ide...pa to kolegama mozda izgleda neozbiljno...
ja znam o cemu pricam i mi mozemo tako medjusobno komunicirat...ali sa ljudima koji nisu nase struke,mislim da ne ide na taj nacin...

toliko od mene...

bejbee
24.09.2010., 22:36
ajme...tako strucne i komplicirane odgovore mozemo mi medjusbno izmjenjivat,ali mislim da ljudima koji nas traze savjet ne treba toliko velikih rijeci..

laiku nista ne znace termini: primarna stabilnost,augmentacija,iznicanje kontre,anatagonisti...itd.

eto..ja pokusavam pomoci koliko mogu i pokusavam pojednostavit pricu koliko ide...pa to kolegama mozda izgleda neozbiljno...
ja znam o cemu pricam i mi mozemo tako medjusobno komunicirat...ali sa ljudima koji nisu nase struke,mislim da ne ide na taj nacin...

toliko od mene...

u potpunosti se slažem s tobom..

ovaj smajl (:lol:) nije potreban gore

:mig:

Krumpir
25.09.2010., 07:37
Mozda jesu, ali ja ih puno radim i svim svojim implantološkim pacijentima ih objasnim. Ako netko ide u to mora znati sto znaci ti izrazi.

borna07
25.09.2010., 11:22

Čitajući kolegine postove, primjetih da je svaki izraz koji je korišten dodatno laički objašnjen.
Ne vidim razlog zašto bismo trebali upotrebljavati neprimjerene riječi i opise zahvata i stanja o kojima govorimo...ljudi koji se ovdje interesiraju o implantatima i tehnologijama postve istih itekako su u potrazi netom o svim mogućim informacijama i takvi izrazi im samo omogućuju lakšu potragu..a i upoznati su s njima puno više nego što misliš.
Uostalom i implantat je implantat, ne pričamo u šarafu u kosti:rolleyes:

Borealis000
25.09.2010., 14:08

toliko od mene...

huh? :confused:
Niti malo se ne slažem s ovim. Potpuno pogrešan stav. Zapravo većina laika poput mene želi saznati što više o stomatološkoj terminologiji. Naravno da želim znati što više o svim pojedinim stvarima koje se obavljaju tijekom mog tretmana. To što puno toga ne razumijem, e pa za to postoji google, pročitam i nekako si predočim i bude mi jasnije. Pa nismo svi niskoobrazovani, retardirani ili djeca da nas se ignorira, ili uljepšava, ili potpuno banalizira...

ribica0603
25.09.2010., 16:23
huh? :confused:
Niti malo se ne slažem s ovim. Potpuno pogrešan stav. Zapravo većina laika poput mene želi saznati što više o stomatološkoj terminologiji. Naravno da želim znati što više o svim pojedinim stvarima koje se obavljaju tijekom mog tretmana. To što puno toga ne razumijem, e pa za to postoji google, pročitam i nekako si predočim i bude mi jasnije. Pa nismo svi niskoobrazovani, retardirani ili djeca da nas se ignorira, ili uljepšava, ili potpuno banalizira...

apsolutno nisam na to mislila...kako se svi odmah nadju uvrijedjeni...
dapace,ja jesam da se objasnjava strucno,ali da se ne pretjeruje....

sparina123
27.09.2010., 01:00
ja isto volim da se objasni postupak nekog tretmana koji trebam obaviti,imam implantate i objašnjen mi je na prihvatljiv način sam postupak ugradnje bez korištenja stručnih naziva koji mi ništ ne znače niti koristim te nazive, niti sam bila zakinuta o informiranosti, primjetila sam da jako puno stručnih naziva koriste mlađi liječnici, dok stariji i iskusniji ne, a imaju i drugačiji pristup pacijentu, kod mlađih je to drugačije što ne znači da je loše,čak pohvalno :ne zna:

flanker
27.09.2010., 08:09
Bok
Imam problem oko odluke koje implantate odabrati Nobel Biocare ili Ankylos?
Radim mostove 4-6/7 i pojedinačno 4 i 6.
Naime razlika u samom implantatu je 1KKn i 100 Kn u abutmentu što na mojih nekoliko implantata i nije zanemariva cifra.

Kirurg kaže da se kod Nobela plača ime no da su oba implantata OK.
I čitam po netu da kod Ankylosa nedostaje Index. Što je to index kod implantata?

Zahvaljujem na odgovoru

xx23
27.09.2010., 16:35
Bok
Imam problem oko odluke koje implantate odabrati Nobel Biocare ili Ankylos?
Radim mostove 4-6/7 i pojedinačno 4 i 6.
Naime razlika u samom implantatu je 1KKn i 100 Kn u abutmentu što na mojih nekoliko implantata i nije zanemariva cifra.

Kirurg kaže da se kod Nobela plača ime no da su oba implantata OK.
I čitam po netu da kod Ankylosa nedostaje Index. Što je to index kod implantata?

Zahvaljujem na odgovoru

Ne znam što je Index u ovom kontekstu.

Jedna i druga firma su poznati i korektni proizvođaći implanata, samo što je Nobel vodeći proizvođać u svijetskim razjmerima, a Ankylos nije.

Ako su vam je razlika u cijeni jako bitna Ankylos će sigurno biti dobar.

Ja bih da sam u istoj situaciji izabrao Nobel.

carrie_b
17.10.2010., 15:22
dragi ljudi, molim pomoc.
imala sam problema sa četvorkom gornjom, otišla stomatologu, ona je izbušila, očistila kanale i stavila onu bijelu masu unutra.
u međuvremenu su mi se stvorili osobni problemi tako da nisam otišla na vrijeme naravno. onda je otpala krunica.
sad sam napokon odlučila to riješiti. zanima me da li meni treba krunica ili implantat?
kolike su šanse da je taj korijen uopće u redu?

Chain
17.10.2010., 17:57
dragi ljudi, molim pomoc.
imala sam problema sa četvorkom gornjom, otišla stomatologu, ona je izbušila, očistila kanale i stavila onu bijelu masu unutra.
u međuvremenu su mi se stvorili osobni problemi tako da nisam otišla na vrijeme naravno. onda je otpala krunica.
sad sam napokon odlučila to riješiti. zanima me da li meni treba krunica ili implantat?
kolike su šanse da je taj korijen uopće u redu?

niti na jedno tvoje pitajne se ne moze dati odgovor dok se ne vidi slika i situacija u ustima

flanker
21.10.2010., 07:18
Na kraju sam se odlučio za ankylos.
prva tura je prošla OK, čak nisam niti nešto natekao :)
je da je bilo prve dvije noći spavanje gotovo na sjedečki :( no i to se nekako izdrži

Agua De Beber
21.10.2010., 10:22
Znam da je već bila tema o stomatolozima, ali zanima me ako je netko imao nekih većih zahvata tipa implatanti i sl.
Dečko mi je kao mali imao loša iskustva sa zubarima, a po prirodi loše zube i sad nakon godina pokušavanja ignoriranja problema ima malu katastrofu u ustima :(
Sreća jedino što ima takvu anatomiju lica da mu se to ne vidi, bar ne na prvu.

Sad mu je nedavno pukao zub, a i ja ga nastojim "natjerati" da to riješi, pa me zanima je li netko od vas imao sličnih iskustava i može li preporučiti nekog stomatologa koji dobro radi i još da ima strpljenja s nekim tko tako dođe s fobijom ?

Kako se kreću cijene tih zahvata kojima se nadomješta zube? Plaća li (bar dio) HZZO ili je sve privatno?

flanker
22.10.2010., 00:20
Agua De Beber, za implantate se moraš uhvatiti novčanika 100% iznosa a proteze financira ili sufinancira HZZO.
Računaj: implantat sa abutmentom i protetikom cca od 1K€ na više. Kako gdje nađeš po gradu.

Chain
22.10.2010., 13:28
ima i ispod 1000 eura...i to kvalitetnih implantata

Agua De Beber
22.10.2010., 15:35
flanker, tnx na info :)

ima i ispod 1000 eura...i to kvalitetnih implantata

To bi bilo super :) Možeš li nekog preporučiti možda?

P.S. ako nije jako offtopic...s obzirom da se ovdje "muvaju" i stomatološki stručnjaci, zanima me kakav je stav unutar stomatologije prema paničnom strahu od zubara?
Prolaze li stomatolozi neku edukaciju za to? Priznaju li to uopće kao psihološku fobiju ili to doživljavaju kao razmaženost pacijenta? Ili je to individualno od stomatologa do stomatologa...?

storming yellow
24.10.2010., 17:07
Gornja četvorka mi se skroz uništila, te ću je morati vaditi i to sanirati.Obzirom da sam laik, molila bih nekog tko bi mi mogao pomoći da mi objasni razliku između:

-proteze(Imam dodatno osiguranje). Zubarica mi je rekla da se nešto sitno nadoplati ako se ima dodatno.Koliko bi to sitno bilo, od prilike?

-krunice(800kn puta 4 zuba...)

Obzirom da sam par puta bila, i uvijek mi kaže različitu cifru malo sam zbunjena.
Eto bila bih jako zahvalna ako bi mi tko htio malo pojasniti,Unaprijed hvala:)

europe2seoul
17.01.2011., 13:18
Pitanje:

Gornja lijeva sestica mi je 2002 godine bila lijecena (cistili kanale itd) i plombirana nekakvom kompozitnom plombom (bijela). Prije mjesec dana mi je zub pukno - mislio sam da je samo plomba pala ali je puknuo i jedan komadic zuba je zubar morao izvaditi. Na ostatak koji je ostao je stavio plombu i rekao da nemre garantirati koliko ce drzati ali cemo vidjeti....nakon tjedan dana mi je ta plomba pala dole pa je stavio ponovno plombu i to ponovno neku "kompozitnu" - "zidao" ju je puno duze od ove prve. Sada sam skuzio dok sam jeo salatu (!?!) da mi se jedan dio toga okrhnuo i poceo sam osjetiti zub.

Zubar mi je rekao da ako i ova padne, da je trajno rijesenje staviti krunicu (cca 2 tisuce kuna), iako je rekao da bi crna plomba dulje drzala.

Moja stara ima zub mislim dole 4ka ljeva, kaj je isto tako pukao i sve je crna plomba - estetika nije dobra ali zub kakav je drzi vec godinama.

E sada:

Da li da stavim crnu plombu pa dok traje traje?
Da li da idem na varijantu krunica gdje bi brusio 2 susjedna zuba sto mislim da je glupost?
Da li da idem na varijantu implantant?
Da li da budem krezub? :) LOL

Igor44
22.01.2011., 02:56
Koliko su zubni mostovi kvalitetni? U usporedbi sa implantatima?
Koliko dugo oni traju?

Naime doživio sam jedan sudar glava na treningu i kolega mi je uspio razbit cijelu desnu stranu. Svaki zub puknut na svoj način.
Zubarka mi je preporučila most između četvorke i sedmice koje su očuvane. Također mi je rekla da je 400kn po zubu što mi je čudno naspram svih ovih cifri koje se tu vrte na forumu.

Da li se to isplati uzimat? Naime mlad sam, studiram, a isteklo mi je i zdravstveno a nemam doslovno ni lipe. Odgađam ovo već godinu-dvije zbog nedostatka para al već mi se gadi gledat to pa mislim nekako skrpat kraj sa krajem da to sredim.
Nekakve preporuke? :S

ribica0603
22.01.2011., 09:02
Koliko su zubni mostovi kvalitetni? U usporedbi sa implantatima?
Koliko dugo oni traju?

Naime doživio sam jedan sudar glava na treningu i kolega mi je uspio razbit cijelu desnu stranu. Svaki zub puknut na svoj način.
Zubarka mi je preporučila most između četvorke i sedmice koje su očuvane. Također mi je rekla da je 400kn po zubu što mi je čudno naspram svih ovih cifri koje se tu vrte na forumu.

Da li se to isplati uzimat? Naime mlad sam, studiram, a isteklo mi je i zdravstveno a nemam doslovno ni lipe. Odgađam ovo već godinu-dvije zbog nedostatka para al već mi se gadi gledat to pa mislim nekako skrpat kraj sa krajem da to sredim.
Nekakve preporuke? :S

-uvijek se vise isplati imati most nego nista...
-ako ne napravis nista doci ce do pomaka zubi i tek onda nece biti mogucnosti za kvalitetan rad...
-imas opciju mosta ili implantata...

-most je super rjesenje i dovoljno zadovoljavajuce,ali cijena od 400 kn nije nikako realna...
-u najboljem slucaju ce te metal-keramicka krunica kostati 1000 kn po zubu (u vecini ordinacija 1500 kn)
-implantat se krece od 6000-10000 kn

bananarama
25.01.2011., 08:22
Koliko je normalno da natekne nakon stavljanja implantanta? Stavila jučer donju peticu jutros skroz
natečena, ali bez bolova. Nateklo s vanjske strane, odnosno prema obrazu i cijeli obraz...

I nakon nekog vremena dok mi je radio, pustila anestezija i počelo me boljeti, pa mi opet
davao. Tek kad sam izasla utrnulo sve. S obzirom da moram stavljati još jedan implantant
strah me za sljedeći put... stvarno je bilo neugodno iskustvo. Zašto jednostavno ne
umrtvi cijelu donju čeljust i ćao....

flanker
25.01.2011., 13:13
Ja sam ih za sada stavio nekoliko i nekad natekneš više, nekad manje.
No uglavnom je bitno da privih 2-3 dana spavaš na povišenom uzglavlju (bolje što više uspravno) pa ćeš manje nateči.
Znam čovjeka koji je stavljao 7 implantata odjedamput te je dobio kod zubara neku inekciju i nije ništa natekao :) ime zubara može i na PM ako hoćeš.

Ekonom
26.01.2011., 14:38
Evo ovako ja sam dosta nov u svemu ovome jer nikad nisam imo problema previse sa zubima, no zbog jednog nezgodnog udarca napuko mi je korijen na doljnjoj lijevoj strani sestice i sedmica te ih moram vadit. Htio bi nadomjestit sto prije. Kakve opcije imam, kolko kostaju ti implantati. (ono kolko sam skuzio dosta), i dali imam neku drugu jeftiniju opciju.

Chain
26.01.2011., 15:59
Evo ovako ja sam dosta nov u svemu ovome jer nikad nisam imo problema previse sa zubima, no zbog jednog nezgodnog udarca napuko mi je korijen na doljnjoj lijevoj strani sestice i sedmica te ih moram vadit. Htio bi nadomjestit sto prije. Kakve opcije imam, kolko kostaju ti implantati. (ono kolko sam skuzio dosta), i dali imam neku drugu jeftiniju opciju.

ako bas moras vaditi i 6 i 7, dobro razmisljas sto ih zelis nadomjestiti sto prije...ali neces naci bolje rjesenje od implantata.
Taman da i imas osmicu, pa da se i na neki nacin moze brusiti za most, na takvom rasponu taj most ne moze dovoljno kvalitetno prenositi sile jer ce ti nedostajati najoptereceniji segment u cijeloj usnoj supljini.
Implantati su (sa svime) oko 1000 eura...mozda mozes racunati od 900 u nekim jeftinijim ordinacijama, pa do 1300, 400, 500...u jacim ordinacijama.
Ovo ti niposto nije situacija u kojoj kompromisnim rjesenjem mozes dovoljno kvalitetno rijesiti problem....implantati su apsolutna preporuka.

A da, parcijalnu protezu kao rjesenje uopce necu spominjati....

mitch
26.01.2011., 21:16
Evo, pred 6 mjeseci sam izvadio peticu (prije toga sam ju popravljao 5-6 puta, ne znam točno), a danas mi ispade plomba iz susjedne šestice (koju sam također radio 5 puta... osim toga, što je nevjerojatno, na gornjoj vilici nemam nijedan popravak više :D). Sad, kako mi se baš ne vidi eventualna rupa koja će nastati sa vađenjem šestice (sa izvađenom peticom se ne primijeti ništa) kakav mi savjet dajete, vi iskusniji po tom pitanju? Ići na stavljanje umetka ili nastaviti bez umetanja umjetnih zubi? :D

Chain
27.01.2011., 09:11
Evo, pred 6 mjeseci sam izvadio peticu (prije toga sam ju popravljao 5-6 puta, ne znam točno), a danas mi ispade plomba iz susjedne šestice (koju sam također radio 5 puta... osim toga, što je nevjerojatno, na gornjoj vilici nemam nijedan popravak više :D). Sad, kako mi se baš ne vidi eventualna rupa koja će nastati sa vađenjem šestice (sa izvađenom peticom se ne primijeti ništa) kakav mi savjet dajete, vi iskusniji po tom pitanju? Ići na stavljanje umetka ili nastaviti bez umetanja umjetnih zubi? :D

nemojte zamjeriti, ali ovo je topic sa pitanjima o zubnim implantatima...za sve ostale stvari, pa tako i ove, imate "topic sa zubarskim pitanjima...."

mitch
27.01.2011., 12:24
nemojte zamjeriti, ali ovo je topic sa pitanjima o zubnim implantatima...za sve ostale stvari, pa tako i ove, imate "topic sa zubarskim pitanjima...."

Nema problema. :)

južnjak
28.01.2011., 16:06
ugradio 8 implantanata u gornju vilicu prije 2 i po mjeseca..u istom danu vađenje i ugradnja..plus augmentacija kosti..u fazi sam čekanja srastanja i trebam dobit privremeni rad..ako koga sta zanima nek pita..

bananarama
30.01.2011., 20:14
meni prošlo sedam dana od ugradnje, još uvijek se rana gnoji i nateknuta sam (cijeli obraz).
ispire mi doktor svaka dva dana s fiziološkom otopinom ali ništa ne pomaže.
jel itko ovako dugo bio natečen i u bolovima?

flanker
31.01.2011., 07:56
meni prošlo sedam dana od ugradnje, još uvijek se rana gnoji i nateknuta sam (cijeli obraz).

Pa zar nisi pila antibiotike kako se to ne bi ugnojilo?
Ugrađivao sam za sada 3x i svaki puta sam pio antibiotike (Klavocin 1g) 7 dana. I nije bilo komplikacija :s. Jedino kad sam imao sinus lift bio sam natečen 4-5 dana, inače 2-3.
Još me čeka jedna tura ugradnje ovih dana, pa onda isčekivanje nadgradnje :rolleyes:

borna07
31.01.2011., 21:49

Ne smije gnojiti. Prisutnost gnoja oko implantata neposredno nakon ugradnje uvijek znači upalu i gubitak implantata, jer pod upalom nema oseointegracije. Treba ga izvaditi što prije, pričekati 6 tjedana i onda se može ugraditi novi na isto mjesto.

sparina123
31.01.2011., 23:05

to ti nešto nije u redu, ja sam stavljala odjednom četiri implantata i ništ mi nije bilo, dobila nakon ugradnje neku injekciju, kod njih odmah oblog, antibiotike trošila sedam dana i to je to,obloge sam mijenjala često taj dan i drugi dan sve ok :ne zna:

južnjak
01.02.2011., 04:12
jucer dobio privremeni most,vec sad je to vrhuski:):):):)...
e vezi otoka,meni je tek 3 dan nateklo ali simetrično s obje strane prema nosu i gore..nije bilo upale niti gnoja..antibiotici plus ketonal 5 dana i nakon toga nista...mada sam odmah dobio 2 injekcije...jednu protiv bolova plus neku da ne natečem valjda....nakon mjesec dana su mi komadići kosti izlazili uz zadnju osmicu gdje mi je stavljana umjetna kost..

bananarama
01.02.2011., 15:39
Pila sam antibiotike nakon ugradnje. Gnoja još ima, iako manje. I dalje je dosta bolno,
na dodir jezikom boli. Boli me dosta i ispod šestice, meso se povuklo na njoj (na peticu ispred nje
je stavljan implantant)....

decko1987
01.02.2011., 18:18
ugradio 8 implantanata u gornju vilicu prije 2 i po mjeseca..u istom danu vađenje i ugradnja..plus augmentacija kosti..u fazi sam čekanja srastanja i trebam dobit privremeni rad..ako koga sta zanima nek pita..

Kolko te izaslo tih 8 implantanata?
Hvala

Provincijalka-0
14.02.2011., 19:51
Imam jedno pitanje.. Naime, moja mlađa sestra nosi fiksni aparatić za zube sad već drugu godinu i idući tjedan ide skinuti to. Njoj dvojke uopće nisu izrasle, a jedinice su joj bile razmaknute pa zato toliko dugo ima fiksni.
Sad bi trebala ić na nadogradnju tih dvojki kojih nema.. Pa me zanima kakav proces slijedi? Čitala sam da su svi većinom vadili zube pa čekali da to zaraste prije nego su išli dalje nešto radit... Hoće li ona moći odmah krenut s nadogradnjom? Strah ju je da joj neće to sad skinut pa da će mjesecima opet bit bez ta dva zuba prije nego joj krenu nešto radit i onda da joj se jedinice ponovo razmaknu :S
Ima li netko takva iskustva? Koliko to sve skupa traje i dobije li se neki nadomjestak za ta dva zuba koja uopće nema?
Hvala!

zvizdan
15.02.2011., 18:37
1) Mogu li se implantati iskoristiti kao nosači za most?

2) Na gornjoj 4 i 5 imam krunice, ali možda ću ih morat izvaditi. S obzirom da su oba zuba sitni, jeli moguće dva zuba zamijeniti s jednim implantatom?

Chain
15.02.2011., 19:24
1) Mogu li se implantati iskoristiti kao nosači za most?

2) Na gornjoj 4 i 5 imam krunice, ali možda ću ih morat izvaditi. S obzirom da su oba zuba sitni, jeli moguće dva zuba zamijeniti s jednim implantatom?

1) mogu, to im je i jedna od najvaznijih indikacija
2) ima i sitnih implantata :) uvijek je bolje mijenjati u omjeru 1:1 ali i ovo je moguce

odra
16.02.2011., 18:04
pozz svima.

i ja se raspitujem za ugradnju jednog implantata (gornja petica) i kolegica mi je rekla da je ona svoj ugradila u poliklinici Gikić za 4500kn. pošto ovdje čitam kako je samo impantat 1000eura, njena mi cifra zvuči pomalo nevjerojatno jer na internetu ti Gikići izgledaju poprilično moderni/razvikani/skupi.
ima li itko kakva iskustva u toj poliklinici?
ima li netko iskustva s nekim "povoljnijim" ordinacijama i kojim?

Howard Roark
17.02.2011., 14:57
Moj hirurg u ponudi ima ova dva sistema.
Straumann je za oko 40% skuplji u odnosu na Imtec.
Šta je bolji izbor – Straumann ili Imtec?
Imajući u vidu odnos kvalitet / cena.

borna07
18.02.2011., 06:54
Moj hirurg u ponudi ima ova dva sistema.
Straumann je za oko 40% skuplji u odnosu na Imtec.
Šta je bolji izbor – Straumann ili Imtec?
Imajući u vidu odnos kvalitet / cena.

Ovisi o protetskom radu koji će se raditi.
Imtec implantati su mini implantati, odlični za stabilizaciju proteza. Oni nisu najbolje rješenje za izradu kruna i mostova ( ne ovi konkretno, već mini implantati općenito)
Straumann implantati su implantati predviđeni za izradu kruna, mostova i proteza na njima. Jedan od top 5 sistema u svijetu.

Sparkly
24.02.2011., 22:16
Kako se brzo od te operacije oporavlja? Hoću li moć taj dan u školu?
Idem na ugradnju dva implantata i zanima me kako to izgleda i je li jako bolno.

flanker
25.02.2011., 12:33
Ne računaj na školu odmah sutradan.
Najbolje da ugradiš u petak navečer i škola u ponedjeljak. (do tada veći dio otekline splasne)
Nije bolno, a ako baš boli popiješ nešto za bolove.

Sparkly
28.02.2011., 20:47
Thank you, točno tako je i bilo. :)
Još sad imam šavove, ali ispod ništa ne vidim. Kao da mi nisu ništa ni ugradili.
Kako će oni do toga doć kad će mi stavljat onu krunicu? Aaa! Neće i to valjda boljeti?

flanker
01.03.2011., 11:26
gingiva former (kad kažeš da se vani ne vidi ništa osim šavova) za 3-6 mj (najbolje vidi sa zubarom) ovisno koja je čeljust pa tek onda uzimanje otiska.
to sve je puno manji zahvat, a uzimanje otiska i stavljanje krunice je bezbolno.

mN3monic
14.03.2011., 19:48
Thank you, točno tako je i bilo. :)
Još sad imam šavove, ali ispod ništa ne vidim. Kao da mi nisu ništa ni ugradili.
Kako će oni do toga doć kad će mi stavljat onu krunicu? Aaa! Neće i to valjda boljeti?

koliko te $$ po komadu?

Sparkly
14.03.2011., 21:17
1000€

oneeyed
25.03.2011., 13:25
Molim lijepo, trebam implantat gornja desna trojka. Prije svega, koliko dugo traje postupak implantacije jer mi se ne hoda krnjav naokolo? Dok traje ova oseointegracija, što, hodaš krnjav naokolo, ili? Lijepo zvuči ovo s implantatom ali traje predugo. Implantat - mjeseci, nadogradnja-mjeseci pa tek onda zub. Ili sam ja nešto krivo shvatio. Molim razjašnjenje. Hvala.

Adrianne Corie
28.03.2011., 21:07
Pozdrav svima na forumu, posebno stomatolozima koji izdvajaju svoje vrijeme da bi odgovarali ljudima - svaka čast ! Moja situacija je ovakva - imam implantat na gornjoj jedinici. Sve je bilo u redu za vrijeme operacije, ali pri postavljanju krunice nakon procesa srašćivanja implantata sa kosti, zubno meso mi se podiglo. Nema svijetlo rozu ,već tamno rozu boju, a tekstura mu nije čvrsta kao kod drugih zubi. Stomatolog mi je rekao da će se s vremenom meso spustit, ali to se nije dogodilo. Ima li itko iskustva s ovim ? Paradentozu nemam. Da li je moguće nekom operacijom popunit to tkivo, jel to itko izvodi? Puno hvala na svim odgovorima :)

borna07
28.03.2011., 21:53
Molim lijepo, trebam implantat gornja desna trojka. Prije svega, koliko dugo traje postupak implantacije jer mi se ne hoda krnjav naokolo? Dok traje ova oseointegracija, što, hodaš krnjav naokolo, ili? Lijepo zvuči ovo s implantatom ali traje predugo. Implantat - mjeseci, nadogradnja-mjeseci pa tek onda zub. Ili sam ja nešto krivo shvatio. Molim razjašnjenje. Hvala.

Oseointegracija u gornjoj čeljusti traje 3-6 mjeseci, ovisno o sistemu implantata koji se koristi i načinu implantacije. Kroz to vrijeme pacijent nosi neku vrstu provizorija. Postoje razni načini kako napraviti provizorni zub. Koji se kad primjenjuje ovisi o situaciji. Nakon razdoblja oseointegracije slijedi protetski dio posla koji, estetike radi, takođe može trajati i do nekoliko mjeseci, opet ovisi o situaciji.
Dakle to stvarno traje mjesecima, ali krnjavosti nema niti jedan dan.

borna07
28.03.2011., 21:57
Pozdrav svima na forumu, posebno stomatolozima koji izdvajaju svoje vrijeme da bi odgovarali ljudima - svaka čast ! Moja situacija je ovakva - imam implantat na gornjoj jedinici. Sve je bilo u redu za vrijeme operacije, ali pri postavljanju krunice nakon procesa srašćivanja implantata sa kosti, zubno meso mi se podiglo. Nema svijetlo rozu ,već tamno rozu boju, a tekstura mu nije čvrsta kao kod drugih zubi. Stomatolog mi je rekao da će se s vremenom meso spustit, ali to se nije dogodilo. Ima li itko iskustva s ovim ? Paradentozu nemam. Da li je moguće nekom operacijom popunit to tkivo, jel to itko izvodi? Puno hvala na svim odgovorima :)

Tamno roza boja zubnog mesa, te "mekana" sstruktura upućuju neminovno na upalni proces oko implantata. Podizanje zubnog mesa nakon postavljanja protetskog rada rezulatat je nepravilnog baratnja mekim tkivima kod izrade konačnog rada ili nepravilnog četkanja. I ne može se spustiti samo od sebe niti u jednom slučaju.
Operativni zahvati za podebljanje zubnog mesa su mogući, ali prvo i osnovno treba ukloniti infekciju i otkriti njen uzrok.

Adrianne Corie
29.03.2011., 13:31
Tamno roza boja zubnog mesa, te "mekana" sstruktura upućuju neminovno na upalni proces oko implantata. Podizanje zubnog mesa nakon postavljanja protetskog rada rezulatat je nepravilnog baratnja mekim tkivima kod izrade konačnog rada ili nepravilnog četkanja. I ne može se spustiti samo od sebe niti u jednom slučaju.
Operativni zahvati za podebljanje zubnog mesa su mogući, ali prvo i osnovno treba ukloniti infekciju i otkriti njen uzrok.

Hvala vam na objašnjenju ! Da li poznajete nekoga tko izvodi podebljavanje zubnog mesa u Zagrebu ?

bananarama
29.03.2011., 15:57
Stavila sam implantant na donju peticu 24.01. vrlo brzo se meso povuklo
i implantant je bio vidljiv ali drugih problema nije bilo. na kontroli 25.02.
kad mi je nešto stavljao i dirao po njemu zabolilo je jako. rekao je doktor
da pričekamo. sad sam naručena za 3 dana, implantant je sve više vidljiv.
ono što me muči je bol u zglobu vilice već deset dana. ta bol povremeno
ide u uho. kad jače otvorim česljust zaboli, napipala sam nekakvo ispupčenje
na toj strani s vanjske strane, na drugoj ne postoji.
uglavnom mislila sam da će bol proći, ali ne mogu čeljust otvoriti do kraja
nikako. da li je to možda povezano s implantantom. oko njega se ne vidi nikakva
upala ili infekcija golim okom....
hvala unaprijed!

vlado7
29.04.2011., 21:33

ovo mi nije jasno svi spominju da nakon vadjenja treba cekati mjesece a ti sve u jednom danu napravio?kako sad tu netreba cekati da se celjust oporavi?

dali je to skuplje i molim nase stomatologe forumase da malo objasne ovu metodu?
dali je bolja ili losija od one kada moras cekati poslije vadjenja zuba?

vlado7
04.05.2011., 17:23
ovo mi nije jasno svi spominju da nakon vadjenja treba cekati mjesece a ti sve u jednom danu napravio?kako sad tu netreba cekati da se celjust oporavi?

dali je to skuplje i molim nase stomatologe forumase da malo objasne ovu metodu?

ima li ikoga da odgovori??

sparina123
04.05.2011., 18:07
možda je on ugrađivao pomoću šablone, kompjuterski predviđenim pozicijama, bilo je to nedavno prikazano u expertizi, pomoću šablone buši i odmah stavlja implantat tak da nema rezova, šivanja i ostalog
ja ih isto imam, ali sa šivanjem moja frendica je nedavno stavljala, ali mora ići ponovno nešto joj se zmrdalo kod jednog implantata pa ga mora vadit i opet bušit na drugom mjestu, valjda bu dobro :)

vlado7
04.05.2011., 19:21
možda je on ugrađivao pomoću šablone, kompjuterski predviđenim pozicijama, bilo je to nedavno prikazano u expertizi, pomoću šablone buši i odmah stavlja implantat tak da nema rezova, šivanja i ostalog
ja ih isto imam, ali sa šivanjem moja frendica je nedavno stavljala, ali mora ići ponovno nešto joj se zmrdalo kod jednog implantata pa ga mora vadit i opet bušit na drugom mjestu, valjda bu dobro :)

znaci izvadi zub i odmah potom busi kost i stavlja implantat?

to je vjerovatno jos skuplje,ali bar nemoras cekati

neznam jel to netko radi kod nas?

Chain
04.05.2011., 19:30
znaci izvadi zub i odmah potom busi kost i stavlja implantat?

to je vjerovatno jos skuplje,ali bar nemoras cekati

neznam jel to netko radi kod nas?

radi...

sparina123
04.05.2011., 20:29
pa rade i kod nas, ne svima, možda je to stvar dogovora ili kod nekog ne može na taj način ili kaj, raspitaj se malo više o tome ja sam radila klasično i zadovoljna sam, nit sam hodala krezuba niti je bilo strašno samo dugotrajno :)

bliss
05.05.2011., 15:08
Stavila sam implantant na donju peticu 24.01. vrlo brzo se meso povuklo
i implantant je bio vidljiv ali drugih problema nije bilo. na kontroli 25.02.
kad mi je nešto stavljao i dirao po njemu zabolilo je jako. rekao je doktor
da pričekamo. sad sam naručena za 3 dana, implantant je sve više vidljiv.
ono što me muči je bol u zglobu vilice već deset dana. ta bol povremeno
ide u uho. kad jače otvorim česljust zaboli, napipala sam nekakvo ispupčenje
na toj strani s vanjske strane, na drugoj ne postoji.
uglavnom mislila sam da će bol proći, ali ne mogu čeljust otvoriti do kraja
nikako. da li je to možda povezano s implantantom. oko njega se ne vidi nikakva
upala ili infekcija golim okom....
hvala unaprijed!

kaj je na kraju bilo? jel sad sve ok?

po ovome što pišeš, meni se čini da tvoj zubar uopće nije dobro napravio posao. gnjoj, bol, tome nikad kraja. :horor: ja kad sam zubara pitala za moguće probleme, npr. ukočenost čeljusti jer su me drugi time zastrašivali, rekao je da se to lako da riješiti, da je to znak da implantant pritišće živac i da ga treba olabaviti.

evo, moje je iskustvo bilo idealno. ugradila dva implantata u razmaku od dva dana. nije bilo ni boli ni upale niti sam bila natečena. led sam držala preventivno kako bih spriječila oteklinu, ali čim je injekcija popustila par sati nakon ugradnje, meni je bilo kao da ništa nisam ni radila. zubar mi je radio minimalno agresivnom metodom, bez šavova. 10 dana antibiotika i to je to.
lakše nego vađenje zuba :top:

vlado7
05.05.2011., 19:33
kaj je na kraju bilo? jel sad sve ok?

po ovome što pišeš, meni se čini da tvoj zubar uopće nije dobro napravio posao. gnjoj, bol, tome nikad kraja. :horor: ja kad sam zubara pitala za moguće probleme, npr. ukočenost čeljusti jer su me drugi time zastrašivali, rekao je da se to lako da riješiti, da je to znak da implantant pritišće živac i da ga treba olabaviti.

evo, moje je iskustvo bilo idealno. ugradila dva implantata u razmaku od dva dana. nije bilo ni boli ni upale niti sam bila natečena. led sam držala preventivno kako bih spriječila oteklinu, ali čim je injekcija popustila par sati nakon ugradnje, meni je bilo kao da ništa nisam ni radila. zubar mi je radio minimalno agresivnom metodom, bez šavova. 10 dana antibiotika i to je to.
lakše nego vađenje zuba :top:

kod tebe je onda sve proslo idealno-super!:)

mene zanima jel se taj saraf vidi sa unutrasnje strane zuba kada se stavi krunica,i koliko kostaju ti pregledi kada se stavi implatant?

cinimise da je neko rekao da treba kontrola svakih 6mj

sparina123
05.05.2011., 20:58
pa trebaš kontrole, kak nebi trebal ideš nakon mjesec od ugradnje, pa ti onda opet veli kad da dođeš, ja nisam plačala kontrole, a kad je bilo godinu dana pozvali su me, poslikali da vide jel sve ok i nisam niti to platila, poslije te godine ideš na kontrole kad hoćeš, preporuča se dvaput godišnje
komplikacije mogu biti ako dođe do kakve upale, neredovite higijene, oko zubnog mesa...............:ne zna:

šaraf se ne vidi, bar meni ne

borna07
06.05.2011., 07:27

Kada treba izvaditi zub i na njegovo mjesto staviti implantat,to se radi ili nakon sraštanja mekih tkiva ( 6 tjedana) ili odmah u jednoj posjeti.
Imedijatno postavljanje implantata (neposredno nakon vađenja) nije ni bolje ni lošije ni skuplje od ovog prvog načina. Ono ima svoje smjernice kada ga je moguće izvesti ( količina kosti, stanje mekih tkiva i higijena pacijenta su osnovne). Kada su uvjeti zadovoljeni uvijek se ide na tu varijantu jer je za pacijenta jednostavnije i lakše.
Ali to odlučuje operater prilikom zahvata, jer forsiranje imedijatne implantacije uz faktore koji nisu povoljni dovodi do povećanog rizika gubitka implantata ( tu je pak najbitnija higijena pacijenta) ili do lošeg estetskog rezultata na kraju.

vlado7
07.05.2011., 12:26
Kada treba izvaditi zub i na njegovo mjesto staviti implantat,to se radi ili nakon sraštanja mekih tkiva ( 6 tjedana) ili odmah u jednoj posjeti.
Imedijatno postavljanje implantata (neposredno nakon vađenja) nije ni bolje ni lošije ni skuplje od ovog prvog načina. Ono ima svoje smjernice kada ga je moguće izvesti ( količina kosti, stanje mekih tkiva i higijena pacijenta su osnovne). Kada su uvjeti zadovoljeni uvijek se ide na tu varijantu jer je za pacijenta jednostavnije i lakše.
Ali to odlučuje operater prilikom zahvata, jer forsiranje imedijatne implantacije uz faktore koji nisu povoljni dovodi do povećanog rizika gubitka implantata ( tu je pak najbitnija higijena pacijenta) ili do lošeg estetskog rezultata na kraju.

hvala ti Borna na odgovoru!!

kada skupim novaca volio bih na taj nacin staviti saraf,naravno ako svi uvjeti za to budu ispunjeni

meni je prije 7,8 godina rezana gornja celjust i cisceno mi je nekakvo trulo meso ili sta vec,i sada mi jedan prednji zub postupno tamni i boli me kada pritisnem gornji dio celjus.e sada sta je to, jel se ponovno vratilo ili je neka kesica na vrhu korjena neznam.

ja sam to godinama ignorirao ali sada moram kod zubara(kojeg nevolim vidjet ni na televiziji)

i vidim kako mi se na drugom zubu pomalo odvojilo zubno meso od zuba,e sad sam se uplasio da nije paradentoza jel ako je nista od sarafa.

Inga_16
08.05.2011., 17:45
Htjela bi imati vampirske zube..prije nego odem kod zubara zanima me kako se to radi..dal cu moci to skinut i stavit kad ja ocu ili je to zaljepljeno za zube

bliss
08.05.2011., 17:59
Htjela bi imati vampirske zube..prije nego odem kod zubara zanima me kako se to radi..dal cu moci to skinut i stavit kad ja ocu ili je to zaljepljeno za zube

1. ne budi luda
2. kakve to veze ima s ovom temom?

vlado7
09.05.2011., 18:01

hee!!svasta,ma to brusilicom sama napravis,kupis turpiju u bauhausu,za finu doradu i to je to!!!

YAM
21.05.2011., 02:27
Koliko „second opiniona“ bi čovjek trebao potražiti?

Naime, uslijed parodontoze klimavi zubi.
Odem do zubara, pregleda sliku i zube i kaže da su kosti dosta tanke i da nije siguran da li bi se mogli ugraditi implatanti.

Odem do parodontologa i kaže da ne mogu doći implatanti (nakon pregleda slike i zubiju). Napravi kiretažu i kaže da će poravnat zube i učvrstiti ih sa unutrašnje strane nekakvom žicom.

Odem do trećeg zubara i kaže da nema problema da mogu doći implatanti i da savjetuje da što prije povadim sve zube i krenem na ugradnju.

E sad, još uvijek vjerujem u liječničku etiku i sumnjam da je ikojem cilj samo uzeti lovu.
Najtragičnije od svega što su zubi zdravi....ali klimavi.

I sad više ni sam nisam pametan. Kojem otići, što napraviti. Da li otići po još jedno mišljenje?

Da li netko može preporučiti nekoga tko je doista stručnjak na ovom polju? Jer surfanje i google baš i ne pomažu. Čitajući sve to po netu izgleda kao da svi znaju sve najbolje ( ne podcjenjujen ni jednog), a ja opet dobio tri različita mišljenja i savjeta.

Na žalost ne poznam nikoga tko bi mi mogao savjetovat nekog, pa bi bio zahvalan ako mi netko od forumaša može predložit nekoga.

sparina123
21.05.2011., 23:52
yam imaš pp

borna07
22.05.2011., 10:00
Koliko sam uspjela primijetiti na hrvatskom tržištu su se u posljednje vrijeme pojavili ICX implantati. Da li netko ima iskustva s ICX implantatima, kakvi su to implantati? Da li su bolji, lošiji, ili iste kvalitete kao i ostali npr. Straumann ili Anchylos? Inače cijena ugradnje je niža od ovih navedenih pa me zanima da li se to na neki način odražava na kvalitetu? Izrađeni su također od Titana Grade 4, pa sad titan je titan, a vijak vijak, ne znam zašto su ovi drugi ovako skupi a ovi jeftini? Ako ima netko ko se razumije u ovo da mi da odgovor, hvala.

Da, nažalost došli su i na naše tržište.
Cijena ugradnje ista je kao i kod drugih sustava, razlika u konačnoj cijeni je u nabavnoj cijeni samog implantata i protetskih komponenti. Zašto? jer koštaju koliko i vrijede. Implantat nije samo implantat, tj, titanski vijak u kosti. Ono što njime morate dobiti je stabilnost, trajnost i estetika rada kroz dugi niz godina.
Površine implantata, način izrade, tretiranost sredstvima za bolju i jaču integraciju s kosti, veliki izbor protetskih komponenti za adekvatna protetska rješenja, savršena preciznost istih...sve su to faktori koji utječu na cijenu pojedinog sustava u nabavi.
Najvjerojatnije ćete biti zadovoljni njima nakon ugradnje, pogotovo ako nije u estetski visoko zahtjevnom području, ali za 2, 3 godine kad počnu problemi ( koji su posljedica kvalitete i preciznosti protetskih komponenti) onda nastaje frka. Stabilnost cijelog sustava i trajnost je neosporivo je dokazana u onim "skupim" sustavima.

borna07
22.05.2011., 10:01
Zašto je nestao post na koji sam upravo napisala odgovor?

borna07
22.05.2011., 10:09
Koliko „second opiniona“ bi čovjek trebao potražiti?

.

Koliko god treba dok ne naiđete na doktora koji Vam sve što je rekao može potkrijepiti dotadašnjim radovima i iskustvom.
Tražite da Vam pokažu radove i iskustvo u rješenjima problema sličnim vašem i postotak uspješnosti.
Doktor koji kaže da ne zna mogu li doći implantati očito nema dovoljno iskustava da donese takvu odluku...morate dobiti jasan i precizan odgovor koja je terapija za Vas najbolja. Informacije o svim pozitivnim i negativnim stranama iste, te o trajnosti i uspješnosti. Ljudi koji znaju što rade, takve informacije pružiti će Vam jasno i precizno.

svi_su_ludi_za_mary
22.05.2011., 10:20
Koliko sam uspjela primijetiti na hrvatskom tržištu su se u posljednje vrijeme pojavili ICX implantati. Da li netko ima iskustva s ICX implantatima, kakvi su to implantati? Da li su bolji, lošiji, ili iste kvalitete kao i ostali npr. Straumann ili Anchylos? Inače cijena ugradnje je niža od ovih navedenih pa me zanima da li se to na neki način odražava na kvalitetu? Izrađeni su također od Titana Grade 4, pa sad titan je titan, a vijak vijak, ne znam zašto su ovi drugi ovako skupi a ovi jeftini? Ako ima netko ko se razumije u ovo da mi da odgovor, hvala.

Krumpir
22.05.2011., 17:35

Sve što je rekla kolegica je točno, ti implantati navodno dolaze sa istoka te se navodno prepakiravaju u njemačkoj/švicarskoj te se "prodaju" kao proizvod tih zemalja. Puno su jeftiniji od ostalih renomiranih marki poput Bredent, Straumann, Anchylos i slični sustava. Njihova ugradnja sa krunicama je cca od 1000-2000kn jeftinija od nekih renomiranih sustava te imaju samo godinu dana garanciju (prema onome koliko vidim po ordinacijama). Tako da.....

xx23
22.05.2011., 19:26
Slažem se s kolegama.
Čini mi se da je to trenutno jedan od najlošijih izbora na Hrvatskom tržištu.

Fantomlat
18.06.2011., 21:31
nešto je što više sliči na neslanu šalu,nego na zbilju.Kad se već spominju najkvalitetniji implantološki sustavi,onda su u najužem vrhu tri slijedeća, :
Nobel Biocare,AstraTech,Straumann - koji postižu 99% uspješnosti na svim referentnim kongresima.Dalje slijede ostali ,poput Bredenta,Anchylosa itd.

Krumpir
19.06.2011., 13:50
nešto je što više sliči na neslanu šalu,nego na zbilju.Kad se već spominju najkvalitetniji implantološki sustavi,onda su u najužem vrhu tri slijedeća, :
Nobel Biocare,AstraTech,Straumann - koji postižu 99% uspješnosti na svim referentnim kongresima.Dalje slijede ostali ,poput Bredenta,Anchylosa itd.

Slažem se sa kolegom da bi to bili recimo top 5 sustava na svijetu cca koji su provjerini i koji imaju reference u stomatološko-znanstvenim sferama. Ozbiljne implantološke ordinacije rade barem sa jedim od ovih navedenih sustava.

Fantomlat
21.06.2011., 00:08
Slažem se sa kolegom da bi to bili recimo top 5 sustava na svijetu cca koji su provjerini i koji imaju reference u stomatološko-znanstvenim sferama. Ozbiljne implantološke ordinacije rade barem sa jedim od ovih navedenih sustava.

Hvala na tituliranju,ali nisam kolega,nego samo pacijent,trenutno u procesu ugradnje implantata u donjoj čeljusti.
Prije nekoliko godina,kad sam već znao da su implantati moja budućnost,
počeo sam pomalo pratiti to područje.Kako se radi o znatnoj investiciji,koja zahtijeva dugoročnu isplativost,odnosno funkcionalnost,nisam si baš
htio dozvoliti da ispadnem totalni analfabet koji ne zna što plaća i što kupuje.
Ne bih ni komentirao pokraj vas jer sam apsolutno nekompetentan,ali eto,taj
komentar o jeftinim implantatima me malo povukao.Kako je napisala vaša kolegica,implantološki sustav se sastoji od puno komponenti,a titanski vijak je samo jedan,istina bazični dio,ali ne i jedini.U tom području,svaka je komponenta važna i ima svoju ulogu.Zato je bitno da se uvijek koristi dokazano kvalitetan i afirmiran sustav.
Inače osobno mislim da je implantologija kao elitna grana stomatologije kod nas na vrlo dobroj razini i da ima dosta stomatoloških ordinacija i poliklinika,koje mogu pružiti visoku razinu usluge.
Pozdrav i svaka pohvala svima koji ovdje nesebično dijele savjete onima kojih ih trebaju

bananarama
22.06.2011., 12:04
evo mene s problematičnim implantantom. ugl. izvađen je (vestibularno je
počeo izlaziti van), zbog upala dosta je kosti otišlo pa su mi stavili umjetnu.
Sad trenutno malo boli, natečeno je još, vidi se membrana. Problem je
što je to bilo na petici i sad mi je dosta povučeno meso na šestici tako
da ne mogu ni malo četkati, ugl. kao nekakva rupa je ostala. prošlo je 12
dana.

ako netko ima preporuku za provjerenog doktora u Ri i okolici naka mi javi.

blacky7
26.06.2011., 18:08
Da i ja potražim malo informacija... Prije par dana izvadio jednu donju šesticu, a prije kojih god dana je otišla donja šestica s druge strane... I sad mi je dosta neugodno jesti budući da su mi baš ti zubi služili najviše za kosanje hrane, pa sad samo propadaju u tu rupu di nema zuba....

Mlad, student, pitam se kaj je bolje, implatant ili most? Vidjeh da su implatanti skupi (a poznato je da su studenti švorc :D) a za most mi dosta ljudi kažu da nek bježim od tog jer se bruse zubi do tog koji to drži, i onda za par godina ode i taj zub koji je brušen i malo pomalo za desetak godina nemaš više zubiju...

Savjeti? Unaprijed zahvaljujem!

Creativity
26.06.2011., 18:48
Jedan implatat sa zubom dođe cca 800-1000 eura, a ako brusiš peticu i sedmicu i staviš most to su ti 3 keramička zuba (metal ili cirkonij kao osnova, cirkon nešto ljepši ali nešto i skuplji) ti dođu cca 200 eura po zubu...Ali najbolje da se posavjetuješ sa stomatologom...Nemaju svi pogodnu kost u koju ide implatat..Kako god odlučiš odluči brzo! Sretno!

tina3333
04.07.2011., 19:23
može pitanje, nova sam ovdje nemojte mi zamjerit što nisam u dobroj temi,,, radi se o tome da se jaaaaakoooo bojim zubara i baš imam peh. imam zdrave zube ali mi sedmica ima krivi smjer rasta i gura šesticu..moram na kirurgiju na vađenje ali nešto je kompliciranije jer se tu spominjala i caklina i neki implantanti u čeljusti il di, neam pojma,,,, totalno sam se izbezumila i nemam pojma kaj je rekla,,,,ima ko stručan da prepozna o čem se tu radi :(( il bar da kaže koliko boli to vađenje zuba???? help meeeeee,,,,,,:(:s