PDA

View Full Version : Hemoroidi

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

callahan
11.05.2003., 12:01
Nije ugodna tema, ali bi me zanimala iskustva drugih itd. Sto je to tocno, kako se dobija, kako se lijeci, sto pomaze...
Puno vremena provodim sjedeci i vec neko vrijeme imam osjecaj peckanja na analnom otvoru kad idem na wc, pogotovo kad koristim neki grublji papir, znam pronaci krvi na papiru. Mozda sam samo razderao kozu na anusu, a mozda i ne?
Hvala svima
P.S.
Nasao sam neki link:
http://www.plivazdravlje.com/?section=prirucnik&section_menu=bolesti#rez

Vanilla
12.05.2003., 13:12
imala sam s tim prije problema, no promjenila sma prehranu, jako puno jusnog jedem, i izbacila fast food.
i puno se bavim sportom, pa su potpuno nestali.

darin
13.05.2003., 10:55
dakle: vanjski i unutarnji. vanjski bole jako, unutarnji ne, ali krvare. to moze biti prilicno opasno jer izaziva anemiju a moze i ukazivati na Crohnovu bolest, na rak debelog crijeva, na kolitis...vanjski se lijece mazivima ili sjedenjem u kamilici, hipermanganu ili toploj vodi...bitno je jesti hranu bogatu vlaknima, orahe, piti puuuno tekucine dnevno...

ukratko, njih mozes dobiti i od prejakog naprezanja, dugotrajnog kaslja, sjedenja na hladnom...tu su cvorici oko anusa koji su napunjeni krvlju pa mogu izgledati ljubicasto, plavkasto...grdo ali nije opasno.

otprilike. moje skromno znanje. ;)

nobrainatall
13.05.2003., 11:08
šta je , proći će ali nikako kod doktora zbog hemeroida.:eek: ja nisam bio ali bio je moj frend i imao je neugodno iskustvo sa doktorskom palicom:eek: :( :D

sanjalica
14.05.2003., 11:02
darin kaže:
dakle: vanjski i unutarnji. vanjski bole jako, unutarnji ne, ali krvare. to moze biti prilicno opasno jer izaziva anemiju a moze i ukazivati na Crohnovu bolest, na rak debelog crijeva, na kolitis...vanjski se lijece mazivima ili sjedenjem u kamilici, hipermanganu ili toploj vodi...bitno je jesti hranu bogatu vlaknima, orahe, piti puuuno tekucine dnevno...

ukratko, njih mozes dobiti i od prejakog naprezanja, dugotrajnog kaslja, sjedenja na hladnom...tu su cvorici oko anusa koji su napunjeni krvlju pa mogu izgledati ljubicasto, plavkasto...grdo ali nije opasno.

otprilike. moje skromno znanje. ;)

Sve stoji osim...TOPLA VODA:eek:
to nikako, toplina ih samo pospješuje (jer širi krvne žile)
Dakle, ispiranje anusa HLADNOM vodom.;)

darin
14.05.2003., 12:29
ozbiljno? :confused:
Yebemusunce, pa procitala sam u medicinskoj enciklopediji da se preporuca sjedenje u mlakoj vodi i jos su napisali da bi trebala biti duboka 8 cm. :D
Mislim, logicno je ovo sto si napisala...nije mi nis vise jasno.

slavkec
14.05.2003., 19:47
Darin, svaka cast. :top:

Jedina si se "usudila" napisati nesto o ovoj temi. Zanimljivo je kako se nekih tema ljudi jos uvijek "srame" i "nemaju pojma", "culi su od drugih", "to ima moj frend, ali ne i ja" i slicno. :rolleyes:

Inace, callahan, imas u ljekarnama i kreme koje su protiv hemoroida, neke su tvornice (Pliva i slicno), a neke rade u ljekarnama i prodaju se u malim bijelim kutijicama (i cuvaju u frizideru, jer moraju biti hladne). Raspitaj se u ljekarni, saznati ces sve sta te zanima. :)

LaPerla
14.05.2003., 20:57
Darin je u pravu ali se radi o sjedenju u poprilicno toploj vodi nakon operacije da bi olaksalo bolove. hladna voda je za ispiranje "protiv" hemoroida sto bi moja mama rekla da ri pomaze ne znam. Jedino sto mogu reci da je njena operacija istih bila katastrofa, inace nije imala pobleme s njima samo ponekad bi malo zabolilo i procurila krv ali bas ponekad mogla je zivjeti s tim ali joj ne dade vrag mira i odlucili smo operisati. To je bilo iskustvo koj ne bih preporucila nikome,bolovi nesnosljivi trajali su mjesec dana, niti je mogla na wc,niti je mogla sjediti niti je mogla trpiti bol,pomagalo je sjedenje u toploj vodi.Agonija se zavrsila za nekih mjesec i pol. Dakle DOBRO razmislite prije nego se odlucite za operativni zahvat.

No22
14.05.2003., 23:29
Hemeroidi su varikozno prosirenje (diletacija) vena koje dreniraju krv iz rektuma i cmara.

Smatra se da ove vene otkazuju i da njihovi zalisci postaju insuficijentni usljed napora koje za njih predstavljaju nepravilne zivotne navike. Kronicna opstipacija ili zatvor, nepravilnosti u praznjenju crijeva i dugo bavljenje u toaletu su razlozi koji mogu da utjecu u nastanku hemeroida. U trudnoci se, zbog pritiska djecije glave u karlici, takodjer cesto stvaraju hemeroidi.

Hemeroidi predstavljaju najcesce oboljenje u oblasti cmara i od njih pati gotovo 25 % stanovnistva.

Ja sam dobio hemeroide za vrijeme rata kada sam cesto sjedio na hladnom u rovovima. To su bili vanjski hemeroidi koji su cesto krvarili i posto sam od toga izgubio dosta krvi postao sam anemican i kada sam otisao kod doktora nakon rata morao sam piti tablete za zeljezo, a isto tako sam i dobio heliko baterije zbog kojih sam morao piti dva antibiotika i jos neke tablete. Kasnije sam morao operirati hemeroide i nakon operacije je gadno bolilo, pio sam sve moguce tablete za bolove i nista nije pomagalo, jedino je pomagalo mazanje jogurtom i nakon tjedan dana bolovi su prestali.

Pravilno praznjene crijeva, dobro uravnotezena ishrana s dovoljno balastnih materija (materija koje se tesko vare), kao i izbjegavanje naprezanja prilikom praznjenja crijeva umanjice opasnost da se dobiju hemeroidi.

bodul
21.05.2003., 11:40
Ovdije vidim da je izmedju ostalog problem definicije sto je to topla voda ?
dajem svoj doprinos .
Relativno znacenje opisa toplo - hladno, prema ljudskom tijelu.
ipod nule led
- minus 10 opasno za tijelo
- 10 do 0 upotrijebiti kratkotrajno
0 - 10 mrzla voda
10 - 20 hladna voda
20 - 30 mlaka voda
30 - 40 topla voda
40 - 50 vruca voda
50 - 60 jako vruca voda
ostale temperature nisu prikladne ni za kratkotrajni dodir sa ljudskim tijelom .

N-i-N-a
26.05.2003., 15:17
Poznajem osobu koja je imala/jos ima ...
Znam da izbjegava biber/papar...

Ali nevjerujem da imas vec hemoroide, nego sigurno fisure...
Pukao ti je mozda anus na nekim mjestima pa krvai po malo, svaki put nakon odlaska na WC!
To prode samo po sebi... samo nemoj suho jesti!
Vise juhice, povrce, voce i crni kruh i jogurte itd.
Mazes sa PENATEN kremom i proci ce za tjdena dana od prilike!
A ak´ mislis da su hemoroidi odi doktoru, sto prije to bolje!

:p

Dav
26.05.2003., 15:57
Hemeroide, ako iskljucis neka obolenja, mozes (koliko ja znam) dobiti na 2 nacina:
1. prekomjerno sjedenje, malo kretanja i losa prehrana (zacinjena masna hrana)
2. izuzetno veliki napori (npr. veslaci cesto vele da znaju dobiti "mengu"... odnosno, od napora im jednostavno popucaju zile ili iskoce hemeroidi koji puknu.

Tretman su ti ljudi uglavnom gore opisali i to je to. Ja sam svojevremeno nabavio jednu kremu biljnoj apoteci "Celikovic" (na Gracanima, malo prije restorana "Kod Pavela" koja mi je dosta pomogla. U stvari, ta mi je bila najbolja od svoh koje sam probao.

No velim, ovo je samo u slucaju kad ih dobijes iz gore navedenih razloga, a ne kad su "plod" nekog drugog oboljenja... u protivnom je primarno tretirati osnovnu bolest.

bodul
27.05.2003., 00:39
Nemoj te se truditi postati , covik je izgleda nestao, ili ga vise ne zanima .
Sto me nervira kad neko ni hvala ne kaze.

:mad:

koveonline
27.05.2003., 00:48
Boli njega čmar za postove

Dav
27.05.2003., 10:15
bodul kaže:
Nemoj te se truditi postati , covik je izgleda nestao, ili ga vise ne zanima .

Pa sta ima veze ako onaj koji je poceo topic vise na njega ne dolazi. Ima i drugih kojima ti isti savjeti pomazu. To i jest poanta foruma.

A sto se hvale tice... sto prije prestanes ocekivati zahvalnost od ljudi - bolje ces se osjecati.

Sto bi se reklo, otkada je izmisljen novac, "hvala" je postala suvisna rijec. :D

Samantha
27.05.2003., 10:24
NO 123 napisi nesto o tom mazanju jogurtom,malo cudno,zasto jogurt?

N-i-N-a
27.05.2003., 10:26
Jogurt je samo dobar ak´ imas gljivicno oboljenje...

No22
27.05.2003., 23:05
Nemam pojma zasto jogurt, to mi je rekao jedan tip koji je prije mene operirao hemeroide pa mu je jogurt pomogao.
Inace kako god bilo tko ide na operaciju hemeroida mora se pripremiti na tjedan dana nesnosnih bolova. Doktor me je otpustio iz bolnice odmah drugi dan nakon operacije i nije mi dao nista protiv bolova. Ja sam na svoju ruku pio sve zive tablete protiv bolova do kojih sam dosao i to šakom i nista nije pomagalo osim kada namazem jogurtom onda sam jedno vrijeme bio bez bolova, ne znam zasto.

nepta N°1
28.05.2003., 06:57
Provjereni lijek naših baka koji i dan danas pali:

svaki dan pojesti jednu vrećicu bućinih koštica.

kLošar
02.09.2003., 21:14
Danas obavljam ja redovito pražnjenje kad ono opet ti hemeroidi :(
i nakon tog mučenja (čovječe koji je to "kakač" ...obujma istog kao limenka president's choice-a) redovito mlaz krvi nahrli u školjku....
brisao sam guzicu onim maramama - iako je sad uvijek relacija wc-kada jer to je najučinkovitiiji način da mi guzica ostane dulje čišća i da je potpuno dezintificiram....nakon toga namažem onom kremom nekom protif hemeroida ali ništa ne pomaže :o :(

help :cry:

IMF-ovac
02.09.2003., 21:33
A da malo prelistaš stare topice? (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=11752) :rolleyes:

kLošar
02.09.2003., 21:56
pa zašt bi listal kad imam tebe :cool:

IMF-ovac
02.09.2003., 22:15
To ću ja počet naplaćivati :zmaj: :D

VTi underhood
17.09.2003., 12:19
Ako su unutarnji hemeroidi - FAKTU mast i doktor i ne jesti ljuto, masno, preslatko, preslano itd...

AKo su vanjski - nakon svake nužde obavezno oprati HLADNOM vodom, brisati mekim papirom (Carlina color ljubičasti ili zeleni) i DOLOKAIN mast svaka dva dana prije spavanja (namazati i ostaviti da se posuši).

Ukoliko nisu kronični hemeroidi, za mjesec dana ne bi trebalo biti više problema...

Treba se držati nekih pravila:
- ne sjediti na hladnom
- prati guzu nakon svake nužde
- lagano obrisati i to do suhog a ne kao većina tek toliko da se prijeđe ručnikom, jer bakterijama pogoduje vlaga
- prati hladnom vodom ili mlakom ali nikako ne vrućom jer to pospješuje rast hemeroida
- ne jesti jako začinjenu hranu niti piti jaka pića
- ukoliko je stolica tvrda i neugodna, piti malo više neutralnih pića (voda, čaj) i to ubrzo nakon jela da se olakša probava kako bi i pražnjenje bilo lakše i bez ozljeda čmara

Ukoliko su kronični hemeroidi, jedini pravi lijek je paljenje ili operacija... nažalost

Ogius
28.07.2005., 13:22
Već više od 5 mjeseca imam probleme s šulcerom. Bio sam u ljekarni, i preporučili su mi Faktu mast, koju koristim već 3 mjeseca. Ne pomaže, jer mi se prošli tjedan stanje pogoršalo, sada više ne svrbi nego peče i boli.

Jel' mi može neko preporučiti neki efikasniji lijek.

NITEWORKS
28.07.2005., 19:21
može .. :)

lijekovi mogu biti privremeno rješenje ali ni u kom slučaju trajno ... bilo koji problemi sa probavom ili hemeroidima trajno i uspješno se rješavaju pomoću "stanične prehrane" .. :top:

bodul
28.07.2005., 21:24
NITEWORKS
Jesi li ti novi izaslanik za suplementarnu prehranu , ili samo novi nik Mek djrdje ?

darin
28.07.2005., 21:59
faktu je zaqrc.

odi u zagrebacke ljekarne i kupi njihovu home.made ''mast za hem.''.
genijalna je.

isto pomaze tusiranje hladnim tusem (steze krvne zile) te kupanje dupeta u hipermanganu (ovo potonje nisam probala ali znam ih koji ne mogu bez tog.).

i tak.
:zubo:

ps. jesu ti vanjski ili unutarnji? po ovom sto si napisao pretpostavljam da su vanjski, jer ovi unutarnji samo bole.
dakle, za vanjske - Zgb.ljekarne.

:cerek:

green_cat
28.07.2005., 23:05
ja sam se godinama, od 14. godine, patila s hemoroidima, unutarnjim i vanjskim, i svakodnevno krvarila.
koristila masti, supozitorije, probala prirodne lijekove, i ništa.

ali otkad pijem svaki dan 1,5 l jamnice, ne znam više za njih.
ujutro natašte jednu čašu, ostalo pomalo. možda su se sami od sebe povukli. ali ne vjerujem u to, jer otkad pijem jamnicu povukao mi se i gastritis.

u svakom slučaju, treba paziti na hranu i otkriti što smeta, zatim to izbaciti iz prehrane.

NITEWORKS
29.07.2005., 00:19
green_cat kaže:
ja sam se godinama, od 14. godine, patila s hemoroidima, unutarnjim i vanjskim, i svakodnevno krvarila.
koristila masti, supozitorije, probala prirodne lijekove, i ništa.

ali otkad pijem svaki dan 1,5 l jamnice, ne znam više za njih.
ujutro natašte jednu čašu, ostalo pomalo. možda su se sami od sebe povukli. ali ne vjerujem u to, jer otkad pijem jamnicu povukao mi se i gastritis.

u svakom slučaju, treba paziti na hranu i otkriti što smeta, zatim to izbaciti iz prehrane.

Slažem se s tobom, dugoročno rješenje je u svakom slučaju promjena prehrane, ali kad postoje već neki problemi najbrži način da organizam reagira na tu promjenu je baš "stanična prehrana" jer je to hrana koja je lako probavljiva, lako prihvatljiva za organizam (asimilativna) i najbrže dovodi hranjive tvari do stanica.

http://www.nrg-fit.com/rijesite_sehemeroida.asp

trebor
29.07.2005., 07:46
A fak.....evo opet ovog "sektaša" Macgregora sa svojom prehranom.

Čuj, nemam ništa protiv tvoje prehrane al odi više u klinac s njom i reklamom iste.

Jel si plaćem po reklami ili što već da svaki topic s zdravljem moraš zakaditi sa svojim pranjem mozga?

Jel prepoznaš u svom pisanju trunčicu ludila? Ko Jehovini kad trpaju svoju "Kulu stražaru" po ulici i mahnito se smješe....

Kleine
29.07.2005., 12:07
hadensa salbe. odlicna je!!!:top:

chani
29.07.2005., 13:29
moja svekrva si stavlja obloge od domaceg maslinovog ulja,kaze da joj pomazu

Ogius
01.08.2005., 08:08
Jel' moguće da slana voda (more) pogoršava stanje? Meni se čini da mi se od mora pogoršalo.

atlantis
01.08.2005., 12:01
ne zelim bit prosta... ali jedna stvar poboljsava cirkulaciju, a hemeroidi su posljedice nedostatka iste ;)

redovit analni sex i problem rijesen... :)

znam o cemu pricam

joujou
01.08.2005., 12:03
atlantis kaže:
ne zelim bit prosta... ali jedna stvar poboljsava cirkulaciju, a hemeroidi su posljedice nedostatka iste ;)

redovit analni sex i problem rijesen... :)

znam o cemu pricam

gle.. njega boli.. i sad bi ti da mu netko za izljecenje gurne.. jel' :confused:

darin
01.08.2005., 12:13
Ogius kaže:
Jel' moguće da slana voda (more) pogoršava stanje? Meni se čini da mi se od mora pogoršalo.

mozda...uzroci istih su toliko individualni. zakljucujemo iz iskustva.
nekom od alkohola, nekom od naprezanja, nekom od spicy food, nekom od duuugog stajanja :zubo:

atlantis
01.08.2005., 12:36
joujou kaže:
gle.. njega boli.. i sad bi ti da mu netko za izljecenje gurne.. jel' :confused:

ja to vise kao preventivu... :)

nisam zaista mislila nish lose... prije sam imala problema... sad vishe nemam... jedino s cim mogu povezat jest to sto sam napisala...

bez ikakve namjere da zajebavam covjeka

Veky
01.08.2005., 12:40
Moj stari se pati s time preko 30 godina. Također i unutarnji i vanjski. Nema masti koju nije probao, čajeve, i ne znam što. promjenu prehrane također. Drugčija prehrana je umanjila probleme ali ne i riješila do kraja. probleme je riješio skalpel prije nekih 9 godina. Ako se dobro sjećam dr. Čavčić na proktologiji na Rebru. od tad ide godišnje na kontrole i nema više problema.

Znam da ga je frajer naručio na pregled, no odmah ga je "obradio" prije nego je stigao reći jooooj. Mislim da je bila neka metoda podvezivanja ili tako nešto.

dj108
02.08.2005., 15:31
Ogius kaže:
Već više od 5 mjeseca imam probleme s šulcerom. Bio sam u ljekarni, i preporučili su mi Faktu mast, koju koristim već 3 mjeseca. Ne pomaže, jer mi se prošli tjedan stanje pogoršalo, sada više ne svrbi nego peče i boli.

Jel' mi može neko preporučiti neki efikasniji lijek.

Probaj bioflavonoide. Imaš u ljekarnama tablete gdje se nalaze zajedno s vitaminom C.

easy going
28.08.2005., 22:41
vec dulje vremena osjecam kvrzicu oko analnog otvora ali tome nisam pridavao posebnu paznju sve do nedavno kada mi je prilikom brisanja guzice nakon velike nuzde na wc papiru ostala mala crvena crtica kao da je krv.

cuo sam da je to simptom hemeroida pa me zanima koji su jos simptomi?? nista me ne boli niti me svrbi pa zato nisam siguran je li hemeroid ili ne? ovo mi se desil vec par puta i uvijek bi zavrsilo tako ili da bi se samo povuklo ili bi bila rijec o "tarzancicu" kojeg bi britvom skinuo dolje. medjutim, tada se nije pojavljivala krv (napominjem: mala kolicina krvi, mala linijica na papiru, mozda i nije krv) pa sam sad u nedoumici sto uciniti.

divlji_Muzafer
28.08.2005., 22:56
Gle ako je kvržica veličine male pikule definitivno su ti hemeroidi...Uprincipu oni ne bole,kad počnu boljeti to je ono kritično...Uzmi lijepo ogledalce naguzi se i pogledaj kak to izgleda...Kad ti žila iskoći(hemeroidi)onda ti je to plavkaste boje,kao obična žila...e onda ti su to hemeroidi...Odi u ljekarnu i Traži FAKTU mast,mažeš se 3 puta dnevno i oni u principu projdu....Nije ti to niš strašno...Gotovo su ih svi imali samo šute o tome...:cool: Pozdrav:W

No22
28.08.2005., 23:15
Vrijeme je da počneš prat guzicu nakon sranja ;)

VTi underhood
12.09.2005., 13:12
FAKTU mast je za unutarnje hemeroide s kojima čovjek očito nema problema...

Ja sam jednom imao hemeroide i to katastrofalne... što je bilo posrijedi, nemam pojma... jel začinjena hrana, puno sjedenja ili nešto slično, ne znam... nikad prije toga i nikad poslije toga nisam imao problema... oduvijek se perem nakon svake nužde pa je vjerovatno razlog sjedenje i tvrda stolica u kombinaciji s ljutom hranom...

Ali pošto sam se onda jako informirao o tome, znam podosta o hemeroidima...

U svakom slučaju bi nakon svakog "sranja" TREBALO OPRAT.. i to s vrlo malo sapuna i NE TOPLOM nago prohladnom vodom... topla voda potiče širenje krvnih žila i samim time "hranjenje" i povećanje hemeroida...

Krema koju preporučujem se zove DOLOKAIN... kupuje se bez recepta u ljekarni... tu kremu je meni preporučio doktor nakon što mi FAKTU NIJE POMOGAO...

previjao sam se od bolova oko 3 tjedna... nisam mogao ležat, sjedit, hodat... osjećao sam se ko invalid... imao sam totalnu upalu hemeroida i na analnom otvoru sam imao oko 6-8 dosta velikih upaljenih hemeroida...

Nakon što sam počeo koristit Dolokain, hemeroidi su počeli PUCAt... iz mene je krvarilo ko da mi je netko nož u pakšu zabio... najveći i najupaljeniji hemeroidi su popucali a ovi manji su se smirili i smanjili i upala je prestala... uglavnom kroz 4-5 dana se sve riješilo...

Od onda, ako me nakon pranja i brisanja imalo zapecka i zasvrbi dolje, namažem Dolokainom i to je to... nikad poslije toga niti najmanje boli niti krvarenja nije bilo...

Ako su hemeroidi već u poodmakloj fazi, treba kupit šampon za pranje koji se zove ANSOO... ako se koristi s Dolokainom u kombinaciji, stvarno jako brzo pomaže...

Znači evo par smjernica:
- guzu prati nakon svake nužde prohladnom vodom i s vrlo malo sapuna (po mogućnosti koristiti Ansoo)
- na bilo koji znak pojave hemeroida (peckanje, svrbež, naticanje anusa) malo namazati Dolokainom
- izbaciti jako ljutu, slanu i slatku hranu... ništa što je pretjerano ne valja
- izbaciti RAJČICU (bilo svježu ili pasiranu) barem za vrijeme dok ne prođu hemeroidi
- izbaciti vino i žestoka pića te coca colu
- više se kretati i što manje sjediti... ako se već mora sjediti (zbog prirode posla) onda se barem svakih pola sata treba dignuti i malo prošeteti po kancelariji...

Jako je bitno držati se ovih pravila jer ako si u početnom stadiju da dobiješ hemeroide, na taj način ćeš to spriječiti... jer kad jednom "popušiš" jaku upalu, velika je vjerojatnost da će te to pratiti do kraja života...

Moj frend ima jako velikih problema s hemeroidima... bio je i na paljenju hemeroida i koristio neznam kakve sve pripravke i ništa mu ne pomaže... jednostavno kad se pojave, po 2 tjedna se nemože s mjesta pomaknut...

Nadam se da sam pomogao...

Hrvach
13.09.2005., 08:47
izbaciti RAJČICU (bilo svježu ili pasiranu) barem za vrijeme dok ne prođu hemeroidi

ja isto tako imam problema i već sam sama naišla što mogu i ne mogu, kako da ih se riješim tj. olakšam život sa njima
ali
za rajčicu nisam čula ni od koga?
jel to tvoje iskustvo ili ti je rekao liječnik?
one varijante slano, masno, začinjeno to sve znam ali ovo:confused: :confused:

VTi underhood
13.09.2005., 12:23
Hrvach kaže:
izbaciti RAJČICU (bilo svježu ili pasiranu) barem za vrijeme dok ne prođu hemeroidi

ja isto tako imam problema i već sam sama naišla što mogu i ne mogu, kako da ih se riješim tj. olakšam život sa njima
ali
za rajčicu nisam čula ni od koga?
jel to tvoje iskustvo ili ti je rekao liječnik?
one varijante slano, masno, začinjeno to sve znam ali ovo:confused: :confused:

To mi je liječnik rekao jer rajčica jako potiče rad želučane kiseline a to jako pogoduje razvoju hemeroida...

J-C
16.09.2005., 21:50
Hemeroidi
Karakteristični su po patološkom proširenju vaskularnih spletova u rektumu. Postoje unutarnju i vanjski hemeroidi.
Uzrok nastanka hemeroida često je urođen slabostima vezivnog tkiva. Faktori koji doprinose razvoju hemeroida su: dugotrajno stajanje ili sjedenje, povećan pritisak u predjelu trbuha u trudnoći, pretjerana tjelesna težina, hronični zatvori i često uzimanje purgativa.
Simptomi su: bol p rilikom pražnjenja, jarko-crvena krv u stolici, svrab na analnom otvoru.
Najčešće komplikacije su: krvarenje, anemija usljed nedostatka željeza, upala i uklještenje genitalija , fisura i ispadanje sluzokože rektuma.
Fisure u predjelu analnog otvora
Predstavljaju male procjepe na koži analnog otvora i mogu biti izazvani tvrdom stolicom i čestim jakim grčevima, a također i poremećajem metabolizma ili Kronovom bolesti. Jako su bolni, lako pucaju i krvare. Kvasne gljivice ovdje nalaze idealne uvjete za razvoj.
Osnovni program održavanja kod hemeroida i pukotina pomoću biološki aktivni dodataka 'Tjanši'
Prva faza-čišćenje crijeva
1.Dvostruka celuloza-uveče 30 min prije jela sažvakati ili izmrviti i pomiještati s vodom 3 tablete i popiti sa 250 ml prečišćene vode. U toku dana unostit 2-3 litre tečnosti, imajući u vidu i količinu tečnosti koja se unosi s hranom.
2.Digest-piti posle svakog obroka, bez obzira na period aktivnosti meredijana, dobro sažvakati po 2 tablete 2 puta na dan. Popiti sa 1/2-1 čaše vode.
Predviđena doza za kuru je-30 dana
Druga faza-regeneracija (obnavljanje) sluzokože rektuma.
3.Biokalcij-uzimati po jednu tabletu.
4.Biocink-po 2 kapsule 30 min prije ručka popiti sa 250 ml vode.
5.Hitozan-po 3 kapsule, 30 min. prije veče re popiti sa 250 ml vode.
10 kapsula Hitozan koje ostaju iskoristiti kao obloge u obliku gela i staviti na vanjski sfinkter rektuma (prije spavanja pomiješati prašak iz jedne kapsule sa kašičicom vode, ovom gelom premazati dio rektuma, možete uraditi i klistiranje, pomiješati prašak jedne kapsule sa 50 ml vode). Uzimati 10 dana.
Predviđena doza za kuru -1 mjesec.
Trajanje osnovnog programa korekcije-2 mjeseca.
U toku godine se s provode najmanje 2 kure.

easy going
18.09.2005., 14:35
otkad sam napisao ovaj topic (ima vec 3 tjedna), poslije svake nuzde sam prao guzicu hladnom vodom, ali i dalje osjecam tu neku kvrzicu pa ne znam je li "hemic" ili ne. sada se bojim ici britvom jer (ne znam) je moguce da ih razrezem ili nesto? i dalje ne znam sto je od onog dvoje i sto da radim

ovo je dosta blizu analnog otvora pa je malo teze ici ziletom pa me zanima kako ste se vi rijesili svojih

isto tako, izbacio sam suhu hranu iz prehrane i poceo piti vise vode te se vise gibati (trcanje, voznja biciklom) i jos se nista nije dogodilo

VTi underhood
18.09.2005., 15:50
easy going kaže:
otkad sam napisao ovaj topic (ima vec 3 tjedna), poslije svake nuzde sam prao guzicu hladnom vodom, ali i dalje osjecam tu neku kvrzicu pa ne znam je li "hemic" ili ne. sada se bojim ici britvom jer (ne znam) je moguce da ih razrezem ili nesto? i dalje ne znam sto je od onog dvoje i sto da radim

ovo je dosta blizu analnog otvora pa je malo teze ici ziletom pa me zanima kako ste se vi rijesili svojih

isto tako, izbacio sam suhu hranu iz prehrane i poceo piti vise vode te se vise gibati (trcanje, voznja biciklom) i jos se nista nije dogodilo

Strpi se još malo... kvržica neće proći samo tako lako... glavno je da ne boli i da ne peče...

A kvržica će se s vremenom povući...

Ako te brine da nije nešto opasnije, savjetujem ti da posjetiš doktora da pogleda...

Veky
21.09.2005., 08:17
Dobro kamo bi ti stalno lamatao nekakvom britvom ?:tuctuc:

U području koje je pod upalom, prepuno bakterija i ko stvoreno za infekcije svih mogućih i nemogućih vrsta ti bi nešto sam rezuckao ?

Moj otac je sklon toj neugodnoj bolesti. Nakon mislim dvadesetak godina riješio je to an Rebru na proktologiji operativnim zahvatom. No i dalje se mora čuvati i redovito kontrolirati jer se s vremena na vrijeme pojave smao u znatno manjoj mjeri i obimu.

Meni cijeli život starci tupe jedi voće, jedi juhu, ne sjedaj na hladno, nosi si neki jastuk kad sjedneš na sjedalo u autu, nemoj tako ljuto i slano.

Jelda da ih ni vi ne bi slušali? Koji bi to bio papak kad bi se toga svega pridržavao?

I tako mene jučer počne lagano svrbiti. Samo mi je prošlo kroz glavu, aha malo sam negdje nahladio i nikome dalje ništa. Sinoć sam samo odjednom osjetio nelagodu i neku tupu bol. Opipam i imam što osjetiti i opipati. Oko skoro trećine analnog otvora se pojavila kvržica. Zadebljana, oblika i veličine kao dva-tri zrna graška. Boli ko sam vrag, smeta... Za sad ne krvari, nadam se da ni neće iako bi mi možda bilo lakše da izkrvari pa se smanji bol od pritiska.

Zašto? Zato što sam prije dva-tri dana pretjerao sa žestokim pićem, pijem 5 espresso kava dnevno, juhu jedem u tragovima, obožavam domaći ajvar, kećap, senf i ostale "gadosti". OVih dana sjedao sam i po hladnom, točno se sjećam da sam prije 3-4 dana sjedio na betonskoj glazuri u sobi postavljajući neke električne instalacije. A zadnja 3-4 dana doma provedem i po par sati na ljestvama. Vjerojatno je to dobra podloga za nešto ovakvo.

Jedino me muči kako će se to zlo brzo povući?

VTi underhood
21.09.2005., 08:58
Veky kaže:
Dobro kamo bi ti stalno lamatao nekakvom britvom ?:tuctuc:

U području koje je pod upalom, prepuno bakterija i ko stvoreno za infekcije svih mogućih i nemogućih vrsta ti bi nešto sam rezuckao ?

Moj otac je sklon toj neugodnoj bolesti. Nakon mislim dvadesetak godina riješio je to an Rebru na proktologiji operativnim zahvatom. No i dalje se mora čuvati i redovito kontrolirati jer se s vremena na vrijeme pojave smao u znatno manjoj mjeri i obimu.

Meni cijeli život starci tupe jedi voće, jedi juhu, ne sjedaj na hladno, nosi si neki jastuk kad sjedneš na sjedalo u autu, nemoj tako ljuto i slano.

Jelda da ih ni vi ne bi slušali? Koji bi to bio papak kad bi se toga svega pridržavao?

I tako mene jučer počne lagano svrbiti. Samo mi je prošlo kroz glavu, aha malo sam negdje nahladio i nikome dalje ništa. Sinoć sam samo odjednom osjetio nelagodu i neku tupu bol. Opipam i imam što osjetiti i opipati. Oko skoro trećine analnog otvora se pojavila kvržica. Zadebljana, oblika i veličine kao dva-tri zrna graška. Boli ko sam vrag, smeta... Za sad ne krvari, nadam se da ni neće iako bi mi možda bilo lakše da izkrvari pa se smanji bol od pritiska.

Zašto? Zato što sam prije dva-tri dana pretjerao sa žestokim pićem, pijem 5 espresso kava dnevno, juhu jedem u tragovima, obožavam domaći ajvar, kećap, senf i ostale "gadosti". OVih dana sjedao sam i po hladnom, točno se sjećam da sam prije 3-4 dana sjedio na betonskoj glazuri u sobi postavljajući neke električne instalacije. A zadnja 3-4 dana doma provedem i po par sati na ljestvama. Vjerojatno je to dobra podloga za nešto ovakvo.

Jedino me muči kako će se to zlo brzo povući?

Ispiranje HLADNOM (ali doslovce hladnom vodom) + DOLOKAIN i velika je mogućnost da ćeš ih se uskoro riješiti...

I treba vrlo često mijenjat ručnik kojim se brišeš...

Dolokain je dobro namazati nakon svake nužde, i obavezno navečer prije spavanja...

Veky
21.09.2005., 09:26
Znaju stvarno biti neugodni. Na poslu sam trenutno beskoristan jer je ok dok sam u fotelji pred računalom. No prije par minuta sam bio na terenu i babama nisam mogao uštekati kabel za ISDN jer se nisam moga sahnuti. Zapravo jesam, no kabel je negdje vjerojatno oštećen i nemam snage još jednom spustiti se do zemlje i uštekavati ga. Vjerojatno ću s euputiti doma na dan-dva ako bude vrijedilo.

VTi underhood
21.09.2005., 10:00
Veky kaže:
Znaju stvarno biti neugodni. Na poslu sam trenutno beskoristan jer je ok dok sam u fotelji pred računalom. No prije par minuta sam bio na terenu i babama nisam mogao uštekati kabel za ISDN jer se nisam moga sahnuti. Zapravo jesam, no kabel je negdje vjerojatno oštećen i nemam snage još jednom spustiti se do zemlje i uštekavati ga. Vjerojatno ću s euputiti doma na dan-dva ako bude vrijedilo.

Neznam baš da li će dan-dva pomoći ali kroz 4-5 dana bi se trebali smiriti...

Savjetujem ti mirovanje i što manje sjedenja i opterećivanja hemeroida... bilo bi dobro prakticirat lagane šetnje...

A ako budeš mogao ostat doma, probaj svako toliko isprat s hladnom vodom, recimo svakih sat vremena... i onda poslije toga namazat VRLO MALO S DOLOKAINOM... ali vrlo malo... tek toliko da ti hemeroidi ne budu "na suhom"... hladna voda je bitna zbo toga što sužava krvne žile i samim time smanjuje dotok krvi u upaljene hemeroide i upala počinje lagano prestajati...

Vrlo dobar primjer tije kod bilo kakve upale ili otekline kad se stavlja hladni oblog...

I definitivno se kloni bilo kakvih napora koji potiču jaku cirkulaciju... saginjanje, čučanje, klečanje, dizanje tereta... jer time se stvara jaki pritisak u krvnim žilama koji hrani hemeroide i oni bujaju...

I probaj jesti nešto od čega ti je stolica rahla i mekana da se nemoraš napinjat na WC-u jer obavljanje nužde kad su upaljeni hemeroidi zna biti jako jako bolno...

femmelatin
01.12.2005., 10:51
E pa danas sam i ja napipala nekakvu kvržicu pored analnog otvora. Ne boli, ne svrbi i ne peče, mogu je pritisnuti i niš ne osjećam, plavičaste je boje, manje od zrna graška. No ne želim da se napravi nešto ozbiljno, a doktoru isto ne želim ići.

Je li ta DOLOKAIN krema za slučaj kad je već upaljeno i boli, ili mogu odmah namazati, jer samo želim da se to povuče?

spectacular
01.12.2005., 11:09
divlji_Muzafer kaže:
.Nije ti to niš strašno...Gotovo su ih svi imali samo šute o tome

U pravu si, mnogi imaju takve probleme ali o tome šute.

Točnije, 70% ljudi ima neki problem vezan uz probavu (opstipacija, diareja, hemeroidi) i nažalost mnogima to postane dio života, navikavaju se na taj problem jer ne mogu pronaći adekvatno rješenje, i sve to smatraju "normalnim". :(

Imao sam i ja sličnih problema, i rješio ih, a poznajem i mnoge ljude koji su takve probleme rješili na jako jednostavan način ... promjenom prehrambenih navika. :)
:cool:

magriz
01.12.2005., 12:13
spectacular kaže:
U pravu si, mnogi imaju takve probleme ali o tome šute.

Točnije, 70% ljudi ima neki problem vezan uz probavu (opstipacija, diareja, hemeroidi) i nažalost mnogima to postane dio života, navikavaju se na taj problem jer ne mogu pronaći adekvatno rješenje, i sve to smatraju "normalnim". :(

Imao sam i ja sličnih problema, i rješio ih, a poznajem i mnoge ljude koji su takve probleme rješili na jako jednostavan način ... promjenom prehrambenih navika. :)
:cool:

zar je uopće za sumnjat? ako nisi ti imao tih problema, znaš osobu koja ih se tvojom preporukom riješila doživotno? zar ne? :rolleyes:

slronhill
01.12.2005., 12:28
kao prvo nije svaka kvržica hemeroid da se odmah razumijemo.ako ne boli,ne svrbi,ne peče,ne krvari može biti i običan prištić.ako boli isto tako može biti prištić i isto tako ne prolazi duže vrijeme.ako krvari u pravilu je hemeroid....ili nešto gore(krv moraq biti svježa i crvena,ako je tamnija tj.gotovo crnu stolicu imate onda je to krvarenje iz gornjeg prob.sustava tj.želuca kod perforac.čira).sve već gore navedene upute su vrlo dobre,koristi ih.ako imaš heneroide isto tako ti je dobro kad imaš stolicu ne tiskati jako nego pusti da samo izađe a ti rukama stisni guzove ,nemoj ih širiti nego ih stisniu manje će boljeti garantiram!:top:

femmelatin
01.12.2005., 14:42
slronhill kaže:
kao prvo nije svaka kvržica hemeroid da se odmah razumijemo.ako ne boli,ne svrbi,ne peče,ne krvari može biti i običan prištić.ako boli isto tako može biti prištić i isto tako ne prolazi duže vrijeme.ako krvari u pravilu je hemeroid

Hvala.
Stvarno ne boli i ne krvari i nema nikakvih simptoma osim sto je tamo i ne svidja mi se to.
Na pritisak isto ne boli, a boja je malo plavicasta.
I stvorilo se doslovce preko noci, jer se tusiram svakodnevno pa bih osjetila - bas kao sto sam osjetila danas i jako sam se prepala.

U svakom slucaju, jako mi je stalo do toga da se to sto prije povuce - pa me zanima, sto ako ja to pocnem mazati s tom kremom protiv hemeroida, a to nije to - mogu li imati kakvih komplikacija?

Takodjer, da li se hemeroidi mogu trajno izljeciti, odnosno hoce li se ta kvržica povući - ono da se ne vidi i da se ne može napipati?

To nije kao npr. kao madež - koji kad se jednom pojavi, ostane tako (makar ne uzrokuje probleme)?

Znam da bi trbala otići doktoru, ali mi je toliko neugodna pomisao na to, da bi radije pričekala i probala prvo nešto sama poduzeti.

slronhill
01.12.2005., 17:30
femmelatin kaže:
Hvala.
Stvarno ne boli i ne krvari i nema nikakvih simptoma osim sto je tamo i ne svidja mi se to.
Na pritisak isto ne boli, a boja je malo plavicasta.
I stvorilo se doslovce preko noci, jer se tusiram svakodnevno pa bih osjetila - bas kao sto sam osjetila danas i jako sam se prepala.

U svakom slucaju, jako mi je stalo do toga da se to sto prije povuce - pa me zanima, sto ako ja to pocnem mazati s tom kremom protiv hemeroida, a to nije to - mogu li imati kakvih komplikacija?

Takodjer, da li se hemeroidi mogu trajno izljeciti, odnosno hoce li se ta kvržica povući - ono da se ne vidi i da se ne može napipati?

To nije kao npr. kao madež - koji kad se jednom pojavi, ostane tako (makar ne uzrokuje probleme)?

Znam da bi trbala otići doktoru, ali mi je toliko neugodna pomisao na to, da bi radije pričekala i probala prvo nešto sama poduzeti.

hemeroidi se jedino trajno liječe kirurškom metodom a čak i nakon toga postoji mogućnost da se vrati.tu više glavnu ulogu ima gen.predispozicija ali i način života.znači da čak i možeš imat hemeroide a da nemaš nikakvih simptoma,bolova ili ih imaš jako rijetko.čuj većina ljudi ide dr.tek kad ima nekih osjetno većih problema znači znatnija krvarenja.mislim da nemoraš uopće još ići kod dr.niti se previše zabrinjavati.čekaj da vidiš hoće li proći.u pravilu nebi trebala imat probleme zbog kreme mada je primarno namijenjena za hemeroide.al ju nemoj previše koristit i u uputama svakako pročitaj kontraindikacije i moguće nuspojave.
ja i dalje mislim da je to obični prištić pogotovo ak se briješ :D

x-type
01.12.2005., 22:59
dva pitanja
1. što zapravo jesu hemeroidi?
2. kako točno to izgleda? ja o tome nemam pojma ništa pa nisam niti siguran jesm li kad to imao ili ne.

Veky
02.12.2005., 07:30
Dođi na pivu pa ti pokažem he,he :D :B

OK, sad ozbiljnije...

Da si ih imao itekako bi ih osjetio i zapamtio.
Hemeroidi su krvne žile u obliku vrećica koje imaju ulogu finog zatvaranja rektuma i nalaze se na rubu anusa. Zbog promjena u krvotoku, zbog iritacije, nahlađivanja i koječega drogog (između ostalog i genetske sklonosti) znaju se upaliti i proširiti. Osim što su vrlo iritantni (peckaju i svrbe) znaju biti i vrlo bolni (sjeti se da je područje anusa prepuno finih živčanih završetaka). Kod upale ti iskoči jedna ili više kvržica na rubu anusa, svaka veličine masline. Tad se radi o vanjskom obliku. S obzirom da ih ima i na unutarnjem dijelu anusa odnosno rektuuma ako iskoče unutra tad su to unutarnji i ti su još dodatno nezgodniji. Sve se skupa zakomplicira ako počnu pucati i krvariti. Bolovi mogu biti dosta jaki.

Ja sam evo "zacijelio" i izliječio svoj problem i sve je bilo super do prije 2 tjedna. Onda su se ponovno pojavili samo na drugoj strani i srećom nešto slabije. Uzrok je ovaj put bila ogromna količina alkohola i odjednom - hop, evo moje "nagrade".

Sve ćeš prepoznati kad osjetiš lagano peckanje ili svrbež u području anusa. Potom osjetiš da "nešto nije ok" i napipaš pokoju bolnu kvržicu. Nakon dan-dva ona poraste i postaje bolna na dodir, tvrda, napeta, osjetiš u njoj pulsiranje krvi. Da ne kažem kakav ti je "užitak" obavljanje velike nužde. Imaš osječaj kao da ti je netko u guzu ugurao ananas i da tako moraš biti tjedan-dva. Sve skupa zbog lagane upale i zatezanja mišića djeluje na prostatu pa je i osjećaj mokrenja neobičan, od toga da imaš "lažnu dojavu" do otežanog mokrenja.

Poseban si talent ako to recimo dobiješ za vlastite svatove. Bit će da se neka bivša počela baviti wodoo magijom :D

x-type
02.12.2005., 23:04
onda nisam imao. znam na koje žile se misli, ali kod mene su skroz u redu. kuc u drvo.

femmelatin
05.12.2005., 16:28
slronhill kaže:
hemeroidi se jedino trajno liječe kirurškom metodom a čak i nakon toga postoji mogućnost da se vrati.tu više glavnu ulogu ima gen.predispozicija ali i način života.znači da čak i možeš imat hemeroide a da nemaš nikakvih simptoma,bolova ili ih imaš jako rijetko.čuj većina ljudi ide dr.tek kad ima nekih osjetno većih problema znači znatnija krvarenja.mislim da nemoraš uopće još ići kod dr.niti se previše zabrinjavati.čekaj da vidiš hoće li proći.u pravilu nebi trebala imat probleme zbog kreme mada je primarno namijenjena za hemeroide.al ju nemoj previše koristit i u uputama svakako pročitaj kontraindikacije i moguće nuspojave.
ja i dalje mislim da je to obični prištić pogotovo ak se briješ :D

Ma kužim da je to nešto što kad se jednom pojavi, očito će se pojaviti još koji put. Ali me zanima da li se između dvije ''upale'' ili kaj je to već, ta kvržica povuče ili zauvijek tamo ostane? Kaj bum sad imala repić na guzi zauvijek? Onda hoću odmah pod nož. :D

femmelatin
05.12.2005., 16:34
Veky kaže:
Hemeroidi su krvne žile u obliku vrećica koje imaju ulogu finog zatvaranja rektuma i nalaze se na rubu anusa. Zbog promjena u krvotoku, zbog iritacije, nahlađivanja i koječega drogog (između ostalog i genetske sklonosti) znaju se upaliti i proširiti. Osim što su vrlo iritantni (peckaju i svrbe) znaju biti i vrlo bolni (sjeti se da je područje anusa prepuno finih živčanih završetaka). Kod upale ti iskoči jedna ili više kvržica na rubu anusa, svaka veličine masline. Tad se radi o vanjskom obliku. S obzirom da ih ima i na unutarnjem dijelu anusa odnosno rektuuma ako iskoče unutra tad su to unutarnji i ti su još dodatno nezgodniji. Sve se skupa zakomplicira ako počnu pucati i krvariti. Bolovi mogu biti dosta jaki.

Sve ćeš prepoznati kad osjetiš lagano peckanje ili svrbež u području anusa. Potom osjetiš da "nešto nije ok" i napipaš pokoju bolnu kvržicu. Nakon dan-dva ona poraste i postaje bolna na dodir, tvrda, napeta, osjetiš u njoj pulsiranje krvi. Da ne kažem kakav ti je "užitak" obavljanje velike nužde.

Evo, ja sam kvržicu napipala u petak ujutro, a dan prije je nije bilo.
Još uvijek ne boli, ne peče, dva tri puta me zasvrbilo (možda i od masti) i ne krvari. nemam nikakvih problema osim kaj me živcira samim svojim postojanjem.

U apoteci su mi dali mast od galenskog laboratorija i time mažem 3 puta dnevno, počela sam piti po 1,5 litru jamnice po savjetu jedne forumašice (ne može štetiti kako god okreneš), perem 3 x dnevvno hladnom vodom i ne jedem rajčicu, ništa začinjeno ni alkohol.

U međuvremenu se kvržica smanjila i omekšala, prvo je bila veličine zrna graška i tvrda, a sad je mekana i manja.

Obzirom da sam ovaj tjedan 3 puta pokisla i bila vani na hladnom, te usput ulovila i upalu mjehura...mislim da mi je od toga.

Inače sam mislila da to imaju samo stari ljudi i to oni koji se jako nezdravo hrane, tak da sam se dosta neugodno iznenadila i jako prepala, ali čini mi se da će ovo ipak samo proći.

Hvala na savjetima.

VTi underhood
05.12.2005., 20:58
To je najveća zabluda misliti da to imaju stari ljudi...

Stvar je u tome što stariji ljudi o tome pričaju, a mladi to skrivaju kao da je sramota...

Biti bolestan nije sramota i imati problem nije sramota...

Hemeroidi su bolest kao i svaka druga koja ako se ne liječi ili ne tretira pravovremeno i na pravi način može dosta zakomplicirati čovjeku život...

Oboljevaju i stari i mladi i muškarci i žene...

Veky
06.12.2005., 12:32
Mislim da je negdje pisalo da hemeroide dobije 60% trudnica. U trudnoći dolazi do nekog proširenja ili do nekog pojačanog pritiska na neke vene i arterije direktno vezane s hemeroidima te dodatni napor i opterećenje uslijed trudnoće.

Da, ja sam se iznenadio kad sam "podijelio boli" sa frendovima. U nekom krugu od desetak frendova u dobi od 25 - 35 godina šestorica su imala "bliski kontakt" sa tom bolešću, također uzrokovano nahlađivanjem na partijima, feštama, na poslu i sl.

jodie
10.12.2005., 18:46
A ja mislila da ja imam problema s time...sada vidim da sam ja jos i dobro prosla.dobila sam ih nakon poroda,muce me vec godinu dana.bole me,vise nego mi krvare.u zadnje vrijeme su mi se smirili sami od sebe.

golum
14.03.2006., 02:18
alo ekipa, imam taj mali problemčić, a mrzim ići kod doktora. mislim da je riječ o vanjskom, pa ako neko ima kakav pametan savjet da se tog što prije i bezbolnije riješim, a bez odlaska kod doktora.
:ceka:

Riječanka2
14.03.2006., 09:48
Eh, sada...imam i ja mali problemčić : ruši mi se krov na kući, pa da sada ne idem po krovopokrivača... :E
Medicina baš nije idealna struka za raditi preko telefona ili online... no, da ipak ne budem full neempatična, što mnogi tvrde da jesam :ziba:
probaj ovo :
1. "uredovi" stolicu
2. ne jedi ljuto, papreno, tvrdo (tipa grickalice, kikiriki) u velikim količinama, dakle hrani se kuhano i "na žlicu"
3. ne pij alkohola, naročito ne crno vino
4. ne sjedi non stop, prošetaj malo
5. poslije stolice peri guzu, odnosno koristi vlažne maramice (bez alkohola)
6. ako krvari i boli stavi hladan oblog (najbolje kockicu leda među guzove)
7. maži nekoliko puta na dan, a naročito poslije stolice i navečer čmar ali i cijeli analni kanal (dokle prstom stigneš) Hemopropin mašću (na bazi propolisa je).

Ako nakon tjedan dana takvog liječenja, ali ono, zaozbilj shvaćenog i provođenog, ne bude bolje...nema ti druge nego doktor/ica :zubo:

Hrvach
14.03.2006., 13:30
alo ekipa, imam taj mali problemčić, a mrzim ići kod doktora. mislim da je riječ o vanjskom, pa ako neko ima kakav pametan savjet da se tog što prije i bezbolnije riješim, a bez odlaska kod doktora.
:ceka:

prošetaj po forumu, imaš milion odgovra za ovu temu

bodul
14.03.2006., 15:26
Riječanka2
Meni prave manje probleme povremeno , pa me zanimaju neki detalji.
Molim te pojasni mi to sa kikirikijem i crnim vinom.
Jedem kikiriki cesto po 30 gr prosijecno na dan . Nisam do sad cuo da je nepodoban za ovo.
Neki preporucuju crno vino svaki dan po malo za niz problema .
Ja pijem oko 30-70 gr na dan .
Znaci manje od 1 dcl.
Zanima me jos ta mast Hemopropin , jeli se kupuje u apoteci ili kod travara, ili ?

emili
20.03.2006., 13:32
joj. kak to boli...
kad si pobrkam probavu onda mi znaju proraditi, sva sreća pa rijetko....
paše mi ležati u kadi punoj tople vode, al ne znam jel pametno, al da godi, godi više od ičega...

Riječanka2
20.03.2006., 14:06
:mad: Crveno vino ima u sebi tanina, kao i svo tamnocrveno voće i povrće, koji čini venice hemeroidnog pleksusa rigidnima i sklonima pucanju, pa upali - i eto ti onog što se zovu floridni hemeroidni čvorići - nabubreni, bolni, upaljeni, prolabirani, a nekada i trombozirani :E
Kikiriki se pak ne probavlja - ostaje u drekiću u komadićima :zubo: i grebe li ga grebe, po tim izbočenim čvorićima, mamicu li mu... :mad:
Mislim, kikiriki i ostale sjemenke su inače OK jer čine stolicu voluminoznom, samo ga treba jako dobro prožvakati ..i ne baš jesti kada je akutna faza.

A Hemopropin mast se kupuje u apoteci, košta negdje 30-40 kuna....

bodul
20.03.2006., 21:17
Hvala Riječanka2 !
Malo mi je jasnije .
Ali jos uvijek vazem sto je korisnije , Piti malo vina , jer kazu da pomaze za vise stvari , ili ne piti pa onda nemati problema sa H. ali imati moze biti drugih popratnih pojava . ?

atlantis
21.03.2006., 08:48
sex pomaze jer potice cirkulaciju u tom dijelu tijela :D

al ne klasicni ;)

ne zajebavam, ozbiljna sam

Riječanka2
21.03.2006., 10:05
Atlantis, baš me zanima kako u rascvjetalu bolnu guzu staviti išta deblje od čačkalice a da mu (vlasniku guze, ovkorz) pri tom ne iskoče oči i ne završi na lusteru :E

Eeeee...ali kao preventiva, dok je još prkno zdravo...to može pomoći : vježba čini čuda, elastičnost se poveća, woooow... :ziba:

tweety
22.03.2006., 10:31
Zanima me da li je netko već bio na operativnom zahvatu uklanjanja hemeroida i kako to izgleda,da li boli,da li dugo traje oporavak,kako je nakon toga..?

MangoAnanas
22.03.2006., 23:26
Eeeee...ali kao preventiva, dok je još prkno zdravo...to može pomoći : vježba čini čuda, elastičnost se poveća, woooow... :ziba:

Ja sam cula da to upravo potice nastanak hemoroida, jer to su jastucici koji prolabiraju, pa divlji sex moze rasturit elasticne tracke koji ih vracaju nazad i onda vise van zauvijek. A tako nekako pise i u Bradicu, pa sad.... tko voli, nek izvoli. Mislim, Rijecanka ce to sigurno bolje znati :) , ona je jelte bila abdominalac. Ovaj koji je to rekao je isto abdominalni kirurg, ali nismo uspjeli skuziti jel to istina ili se zeza.

kemik, pliz stavi hemOroidi umjesto hemEroidi. Tak je pravino.

CrnaPantera
06.05.2006., 13:07
Pomagajte ljudovi
Dragi mi se jutros probudio s hemeroidima. Što je noćas radio pojma nemam ali ono što sam ja vidjela je blago rečeno UŽAS! Užasno krvari, još užasnije izgleda a on tvrdi da ga neopisivo puno boli. Ne može sjediti ni hodati.
Nabavili smo nekakvu mast za mazanje anusa, ali mene zanima kako mu olakšati bol koja će ga razdirati dok bude kakao?
Šta da jede? Šta da mu kuham? kupim? pojma nemam...
Pomozite ako Boga znate!
Zadnji put sam morala zvati keramtičara jer mi je srušio metar kvadratni pločica koje su mu bile nadohvat ruke dok je sjedio na wc.
Ne mogu gledati moje zlato kako pati a u totalnom sam neznanju...

dobardan
08.05.2006., 00:14
Moj dragi je isto prije nekih mjesec dana bio u suzama zbog jakih hemeroida. Stavila sam mu topli termafor na guzu i dala mu voltaren. Možda nije idealno rješenje al bitno je da mu je pomoglo.:)

Ma gadni su hemeroidi skroz, ja sam ih počela dobivati prije svake menstruacije ali srećom nisu bolni kao prvi puta kada sam ih dobila. Plakala sam 4 dana jel jednostavno nisam mogla izdržati bolove. I mazala dupe s Faktu kremom i nije baš puno pomoglo. Najteže je naravno ići srat, suze frcaju ko lude. Treba malo pripaziti gdje ćemo pritisnut guzicu, paziti na ishranu i valjda će bit bolje:)

P.S. valjala sam se od smijeha kada sam čitala da je autor topića išao nešto rezati žiletom po guzici. Ne znam jel bi rekla da je smješno ili samo blesavo:rofl: molim te nemoj to više raditi, NIKAD

Hrvach
07.06.2006., 12:51
dakle,
spadam u skupinu ljudi koji su odlučili svojim mukama stati na kraj.
Barem što se tiče hemeroida.:)
Bila prošli tjedan na operaciji, sada sam doma na oporavku.
Imala sam problema od srednje škole, a sada mi je 34 godine. Nisam više željela ni kremice, ni čepiće, ni masti ni razne narodne lijekove nego jednostavno cut i gotovo.
Činjenica je da nije baš tak jednostavno ali nadam se da me te beštije:E više neće progoniti.
Da, nitko ne može sada znati hoće li se ponovo javiti ali eto živim za to da ih više nema. Da nije svaki odlazak na wc nemoguća misija!!!!

Morala sam se pohvaliti svojom odlukom i hrabrošću:jumping: :jumping: :jumping:

atlantis
07.06.2006., 13:05
cestitam :)

a sad, cim ozdravish, baci se na lanalni sex redovito i necesh vise nikada imati problema

Hrvach
07.06.2006., 13:37
e, atlantis, da je to barem tako jednostavno:cerek: :cerek:

sada još uvijek imam osjećaj da nikada na svoje dupe ne budem mogla sjesti:bicedobro:

tweety
09.06.2006., 09:53
I kako je ta operacija protekla,što sve rade i koliko dugo si ostala u bolnici?

Hrvach
10.06.2006., 07:27
Ma, nisam bila u bolnici. Radila sam to kod privatnog liječnika u Zg. Dodješ tamo na pregled i onda se dogovorite kada i kako bi to izveli. Tj. s obzirom na to što on vidi kaže što bi trebalo napraviti.
Prvi dan me pregledao i onda ih podvezao (hemiće), stavio gumice na njih da bi prekinuo dotok krvi u njima samima. Drugi dan je to spalio, zapravo ne znam kako bi to drugačije nazvala. Taj izraz mi je nekako najprimjereniji.
I onda sljedi varijanta kada oni moraju umrijeti, odumrijeti. To je zapravo bolno jer ti moraš normalno svaki dan ići na wc (imati stolicu koja ne smije biti ni tvrda ni pretvoriti se u proljev) a sve to što imaš u guzici te boli i smeta.

Ako te još što zanima pitaj!!!

Glavni frajer kaže:
10.06.2006., 08:20
Ma, nisam bila u bolnici. Radila sam to kod privatnog liječnika u Zg. Dodješ tamo na pregled i onda se dogovorite kada i kako bi to izveli. Tj. s obzirom na to što on vidi kaže što bi trebalo napraviti.
Prvi dan me pregledao i onda ih podvezao (hemiće), stavio gumice na njih da bi prekinuo dotok krvi u njima samima. Drugi dan je to spalio, zapravo ne znam kako bi to drugačije nazvala. Taj izraz mi je nekako najprimjereniji.
I onda sljedi varijanta kada oni moraju umrijeti, odumrijeti. To je zapravo bolno jer ti moraš normalno svaki dan ići na wc (imati stolicu koja ne smije biti ni tvrda ni pretvoriti se u proljev) a sve to što imaš u guzici te boli i smeta.

Ako te još što zanima pitaj!!!
Svaka čast kaj si izdržala:top: Sada moeš izdržati sve:)

tweety
10.06.2006., 10:06
Pošto si bila kod privatnika koliko si to platila? I naravno,svaka čast što si imala hrabrosti to učiniti

Hrvach
10.06.2006., 11:02
Platila 2 500 kn.
Dobila i lijekove protiv bolova za doma, i kremicu za guzu (znam da to nije neka cifra ali ipak znači nekakvu brigu) i kada sam došla na kontrolu nisam ništa platila.
Rekao mi je da je to sve u onoj cifri koju sam već dala. Iako mi je i na kontrolnom pregledu još nešto radio i naravno ponovo anestezija lokalna, pa još neka inekcija i tak....:cool: :cool:

tweety
10.06.2006., 12:58
Nadam se da će se ti sva ta bol isplatiti i da se ti više nikada neće javiti

Noventis
11.06.2006., 14:25
i ja imam problema s tim. rekli mi za op. ja zbrisao :trk:

Hrvach
11.06.2006., 17:20
i ja imam problema s tim. rekli mi za op. ja zbrisao :trk:

znam, vidjela sam kako ljudi ulaze u čekaonicu i nakon što se iz ordinacije netko javi sa uzdahom boli ekipa lagano giba van
:eek: :eek:

ako su ti tako rekli liječnici da bi trebao na operaciju onda je već gadno, ha?

Noventis
11.06.2006., 20:10
jebeno :-)

boraborabo
12.06.2006., 09:50
Nije to tako strašno .Ovi koji se podvezuju se vraćaju.Prije 12 godina sam ih ja operirao i nemam nikakovih problema.I vanjske i unutarnje odrežu ,pod epiduralnom anestezijom .Tri dana u bolnici i nakon 20 dana ko nov.

duing
17.07.2006., 07:26
Svaka sugestija , kako se riješiti ovog problema je dobrodošla:confused:

pivka
17.07.2006., 08:27
nažalost skoro pa nikako :cry:
može se raditi na tome da se što rijeđe "aktiviraju"i da bude manje bolno.
najvažnija je prehrana.jesti što rijeđe tvrdu hranu,sa puno začina,masnoća.Ne piti alkohol,i pića sa sodom. Kuhati i piti home made kompote,ali od voća koje ne stvrdnjava stolicu.kompot od šljiva je dobar za takve stvari.papati puno jogurta (ne mlijeka)acidofila,probiotca...
od preparata su meni osobno najbolji faktu mast i čepići.samo što naravno ako se predugo koriste dođe do slabije otpornosti,navikavanja pa su manje učinkoviti.(pod pretpostavkom da ih je netko uzimao 2 godine,a da nije posjetio lječnika).
pošto su hemeroidi mala crijeva koja izlaze van prilikom :zubo: kakanja :zubo: treba obratiti pažnju na papir poslje brisanja da nije krvav.jer ako je to je već malo teža upala i obavezno se treba javiti liječniku.jer postoji velika mogućnost iskrvarenja.
imam prijatelja kojeg je bilo sram otići doktoru zbog krvarenja.nikom nije rekao dok se nije skljokao na pod i izgubio oko 1 :eek: krvi.a znamo što to znači.skoro sigurna smrt.zato se nije igrati ako dođe do ovakvih težih situacija.mada je to rijeđe.
najgore što vam se može desiti je znači odlazak kod kirurga da vam ih operira,pa onda sjediti doma 3 mjeseca na luftiću za guzu.
ovo sve što sam napisala je strogo iz laičkog gledanja i vlastitog iskustva.

nukac
17.07.2006., 10:15
Ima za kupiti neka krema protiv hemeroida na bazi propolisa. Dosta je dobra. Pogledam kasnije kako se zove pa dopisem.

MilaMalaPlava
17.07.2006., 13:01
Nukac - zove se Hemopropin.
Nobrainatall - svaka, čast davno nisam vidjela tako "pogođeni" nick :flop:

boraborabo
17.07.2006., 13:30
Poslije operacije preporučaju suhe šljive namočene u mlaku vodu.Inače poslije operacije nemožeš ni kihnuti a da ne zaplačeš.Ali već 10 god.ni neznam za njih

alexxx
17.07.2006., 13:33
pošto su hemeroidi mala crijeva koja izlaze van prilikom kakanjamala crijeva?

:bang:

Veky
17.07.2006., 14:44
O tome se itekako pisalo na Zdravlju samo treba prosearchati. Definitivno se pisalo u 10 mjesecu 2005. kad sam ja imao dobranu upalu. Dobio sam je sjedivši na betonskoj glazuri dok sam doma montirao neke utičnice i petljao po nekim žicama i laminatima.

Inače se čak i genetski nasljeđuju, a ja sam svoje nasliejdio od staroga. Stari ih je operirao na Martinje 1995. dan prije nego sam išao u vojsku. U vojsku sam otišao bez ispraćaja jer se nije mogao pomaknuti sa kreveta od bolova.

Sklonost se naslijeđuje genetski, dobiju se zbog nahlađivanja, loše i nepravilne prehrane, tvrde i suhe hrane, pospješuje ih i slabija higijena, od puno sjedenja i malo kretanja, i što je interesantno - dobije ih 40% trudnica. Trudnice ih dobiju zbog suženja i širenje nekih krvnih žila u području zdjelice tijekom trudnoće.

Ovi moji su bili vanjski i bili su opaki. Upalilo se sve što se moglo, vjerojatno i par cm u dubinu jer sam to osjetio i na prostati, nisam mogao ni mokriti, a o vršenju velike nužde da i ne govorim, to ej bila noćna mora. Pomoglo je dva tjedna hladnih kupki u kamilici, Faktu mast i Dolkadoin gel koji je lokalni anastetik za taj dio tijela i od njega malo popusti bol i svrbež.

Sve skupa se ponovilo par dana pred moje svatove tako da su mi i svatovi prošli dobrim dijelom bolno.

Da, zaboravio sam... pospješuje ih alkohol, osobito crno vino i žestica. Tijekom oporavka definitivno prekinite s alkoholom, osobitom žestokim.

Ja sam pronašao i neke masti od travara, jedna je djelvoala i bolje od glasovite Faktu masti.

Nećeš ih se riješiti nikad, čak ni nakon operacije jer će se kad-tad pojaviti novi. Treba naučiti živjeti s time i držati sve pod kontrolom. Sredi rpehranu, izbaci ljuto, štru i jaku hranu, suhu hranu i alkohol. Pojačaj vlaknastu hranu i razne mliječne probiotike tima ab kulture, kefira, jogurta itd. Pazi da ne sjedaš na hladno, pazi se vlažnoga i što je najbitnije, primjetiš li i najmanji svrbež i da ti ruka ppoleti ka guzi odmah po mast i preventivno sve namažeš mašću. u suprotnom, kad buknu onda je gadno. ja sam bio 2 tjedna na bolovanju jer nisam mogao ni stajati, ni ležati, ni hodati...

nukac
17.07.2006., 18:31
Nukac - zove se Hemopropin.
Nobrainatall - svaka, čast davno nisam vidjela tako "pogođeni" nick :flop:

Bingo. Bas sam htio dopisati. :top:

pivka
18.07.2006., 09:00
mala crijeva?

:bang:

dobro nisu crijeva,ali definitivno je mene to na to podsjetilo.neznam zašto.ako si pročitala kraj mog posta gdje kažem da pišem iz čisto laičkog gledanja.
o Sile velike oprostite mi što nisam liječnik i ne razumijem se u liječničku terminologiju!

iman
26.07.2006., 19:55
Nemam ih vani, već su mi unutarnji. Boli kad kakam i krvare.
Probala sam Faktu čepiće i ne pomaže baš...
Ako netko zna lijek za te unutarnje hemiće, bit ću zahvalna da mi nekaj savjetuje

Ivan M.
23.08.2006., 08:55
već sam neko vrijeme skužio da imam neku kvržicu u rupici onak na početku i pomislio, ajme da nemam hemoroide?
zanemario sam to dok nakon par mjeseci kvržica nije provirila van i to me počelo iritirati, svrbiti i peckati..
otišo sam kod doktorice kupio faktu mast, i sad mažem, moram pripazit na prehranu, kupio sam već musle.. i kaj orašasti plodovi pomažu? čujem bučine koštice, orasi, a vjerojatno onda i bademi pistacije i slično?

Hrvach
23.08.2006., 09:59
prvo, nikako mi nije jasno onih ljudi koji se srame otići liječniku zbog toga
pa guzica je veliki problem kada prestane raditi kako treba

kada već skužimo da imamo hemeroide moramo definitivno promjeniti prehranu i ona treba ostati takva i dalje da ne pogoduje ponovnom pojavljivanju istih
druga velika zabluda je da oni nestaju sami od sebe što nije točno
kada ih jednom dobijete zauvijek su tu samo su se pritajili i čekaju svoj trenutak i ponovo se pojave kada vi napravite krivi korak u nečemu
gore je sve već navedeno što i kako trebamo jesti i to neću ponavljati

jogurt se preporuča zato jer smanjuje bol na trenutak jer je hladan i smanjuje svrbež i pečenje oko anusa
ne postoje lijekovi koji smanjuju bolove kada sami hemeroidi nastanu ali postoje lijekovi koji definitivno smanjuju bolove nakon operacije

nakon dugotrajne borbe sa istima (više od 15 godina) odlučila sam ići na operaciju
nije isto kao kada ideš izvaditi zub ali ideš sa mišlju da će ti jednog dana biti dobro i da više nikada nećeš imati problema sa njima
(sa puno ljudi sam razgovarala koji su bili na operaciji i nisu im se vratili ponovo; ne kažem da možda neće ali ako par godina imaš mir i ništa te ne boli zašto ne??)
operacija nije bolna, bolan je oporavak nakon koji je dugotrajan i polagan jer doktor je podvezao hemiće i spalio ih i oni sada trebaju otpasti a to mjesto na sluzokoži zarasti
a istovremeno svaki dan moraš imati stolicu jer u suprotnom nastaje veliki shit, ne smije se dogotiti da ponovo dođe do začepa
sa pravilnom klopom se sve može izregulirati i stvar šljaka samo moraš biti uporan
ja sam bila privatno u Zg i moje pohvale su na strani tog liječnika (ak koga zanima nek se javi)
pažljiv je, dobila sam i lijekove i kremice sve koje mi trebaju i u svako doba dana sam ga mogla nazvati ako mi što nije bilo jasno ili ako su problemi postali veći mogla sam doći
i sada nakon oporavka i kada sam počela raditi sam nastavila sa laganijom klopom i dani u kojima sam išla svaki četvrti dan na wc su nestali iz mog života
zato
mi nije jasno kada netko govori da to ne bi nikome preporučio jer su bolovi grozni i blablabla......

to može reći samo netko tko nikada u životu nije imao niti jedan jedini bolan odlazak na wc

e, da, i kada već imate problema sa stolicom i hemeroidima nemojte se dovesti do faze da umirete na wc i da se mučite tako satima
uzmite čepiće za odrasle koji služe za čišćenje i tako će vam sigurno biti lakše
jer stolica je tvrda, hemići su tu i onda je stvar strava zato u ljekarnu i olakšajte si barem to

nema tog lijeka koji nisam probala i kremice koju nisam mazala

meni je operacija :s :s :s :s :s :s :s :jumping: :jumping: :jumping:

Ivan M.
23.08.2006., 10:06
koji je to doktor?
pitam jer po nekim člancima ako je hemoroid vidljiv vani kao kvržica, to je već indikacija za operaciju, na drugom mjestu piše da ako ih ima više i ako stvaraju bolne upale i ako krvare, tek tada se ide na operaciju, neznam u koje da vjerujem..:rolleyes:

Hrvach
23.08.2006., 10:14
koji je to doktor?
pitam jer po nekim člancima ako je hemoroid vidljiv vani kao kvržica, to je već indikacija za operaciju, na drugom mjestu piše da ako ih ima više i ako stvaraju bolne upale i ako krvare, tek tada se ide na operaciju, neznam u koje da vjerujem..:rolleyes:

dr. Janko Fila kirurg proktolog

Ivan M.
23.08.2006., 10:19
ok, ali gdje mu je ordinacija?

Hrvach
23.08.2006., 10:22
dr. Janko Fila
Štoosova 16
Zagreb

01 23 15 561
098 27 45 20

do 22. 08. je bio na godišnjem mislim, nazovi pa vidi.....

Ivan M.
23.08.2006., 10:26
hvala..:top:

Hrvach
23.08.2006., 10:52
samo se rješi briga....

Ivan M.
23.08.2006., 10:53
jel radi on prek socijalnog, il se plaćaju pregledi i zahvati?

cesma
23.08.2006., 23:01
Sve se plaća!
Jel imao netko problem zvan perianala fistula?
Naime patim se već 4 mj.,grozno boli, odlazim na kontrole i sad mi je doktor preporučio operaciju, pa me zanima dali netko zna kako to ide, malo me frka kad čujem ovo za hemiće, jer me i to najvjerovatnije uskoro čeka.

ljubica1
23.08.2006., 23:20
hemeroidi su ispupćene vene u debelom crijevu.Nastaju kod porodične sklonosti venama,ako su slabe žile ,loša prehrana ,neredovita stlica,fizički napor i porod.Preventiva: jačati vene šetnjom,zbog peristaltike crijeve,jačati prirodnim pripracima hitozanom i koristiti probiotike

Cordelia
24.08.2006., 07:29
Za hemaroide je dobro sjedenje u čaju od kantariona (gospine trave) i mazanje uljum od kantariona.

Hrvach
24.08.2006., 08:40
jel radi on prek socijalnog, il se plaćaju pregledi i zahvati?

ne, on je čisti privatnik
plaćaju se zahvati ali u toj cijeni je svaki sljedeći kontrolni pregled
barem je tako meni bilo
jednom platila 2500 kn i to je bilo to

cesma
25.08.2006., 21:57
Nebudi mi lijeno,raspitivala sam se za tog dr.F. i doznala da on nema baš puno kliničke prakse i da ostavlja dojam da mu je samo do love,tj. da uglavnom preporučuje operaciju,kada ona i nije potrebna.Potvrdile mi to 2 poznate osobe koje su bile kod njega na pregledu.
Čula sam za dobrog proktologa u poliklinici sunce,idući tjedan ću pokušati obaviti pregled, pa ćemo vidjeti.

Hrvach
26.08.2006., 07:32
hahahhaha....to je meni smiješno

no, dobro

ja znam da je meni pomogao puno i da bi opet išla k njemu ako bi morala
a znam i da su hemoroidi bolest koje ne nestaje tj. oni se ne povlače sami od sebe već kad ih jednom zaradiš imaš ih cijeli život jer to su proširene vene u debelom crijevu

a koliko bi netko trebao imati kliničke prakse da bi to sve bilo opravdano???

pa k njemu ljudi idu kada sebe već dovedu u krajnje neizdržive situacije kada operacija već i mora biti krajnji ishod

no, ti se raspitaj dalje pa kreni u Sunce......i javi što su ti rekli....

cesma
26.08.2006., 23:36
meni nije smiješno,volim znati ponešto o liječnicima kojima bih mogla eventualno doći u ruke.Otići ću u sunce, pa ćemo vidjeti, možda odem i do njega,ovisi i o cijeni zahvata, s obzirom da trebam zahtjevniju operaciju

Ivan M.
03.09.2006., 06:41
evo jučer sam skužio da ta kvržica-vena veličine oko 1.5 cm, široka 5 mm više nije mekana na dodir, nego tvrda, i boli.. vjerojatno se pojavio ugrušak.. pritisak na anus je jak, bol lagana, svrbež umjeren.. stolica neredovita.. pošto radim dosta zahtjevan posao koji mi vrši dodatan pritisak na tu regiju, nemogu sad raditi, moram na bolovanje.. pošto sumnjam da će se to povući, što predlažete? posjet tom liječniku i neki zahvat, ili?
btw, za ovog liječnika preporuku je dalo i par mojih poznanika, koji su bili kod njega..
osim toga sigurno je najrazvikaniji, jer ako u tražilicu upišem hemoroidi, među prvih 5 nalaza je i članak o njemu.. ima i svoje članke po svim stranicama o zdravlju..
osim toga, piše da prije bilo kakvog zahvata treba načiniti neke pretrage, snimanje rektuma i tak, pa me zanima dal on i to radi ili moram negdje drugdje to raditi..

Ivan M.
03.09.2006., 12:32
istina je da svako rezanje nosi svoje, al utjeha je da se takvi zahvati rade ambulantno, tako da to nije baš "operacija"..
Fila preporučuje operaciju zato što zna da su sve druge opcije kratkog vijeka i da na kraju to treba podvezati i odrezati da čovjek može dalje normalno živjeti i raditi..
ja nemogu niš pošteno ovak raditi, jer na svaki jači pokret imam osjećaj da će mi se to rasprsnut, a oči iskočit..:flop:
mislim da je meni to 4. stupanj i nema drugog izlaza..

Ivan M.
03.09.2006., 18:49
đizuz, sad sam ga raskrvario!!:amen:

Veky
04.09.2006., 12:03
Njegova obitelj je davnih dana našla izvor zarade u guzici. Doslovno...
Koliko znam, njegov otac je također bio privatni proktolog i to dosta poznat. No koliko znam on je isto imao metodu prvo režemo pa onda pitamo. Ako sam dobro zapamtio moj stari je bio na Rebru kod dr. "Čavčića", "Čučevića"... tako nekako.

Ivan M.
04.09.2006., 12:34
dobio sam uputnicu za pregled idem sutra u Vinogradsku, pa ću vidjet..ili na Rebro, još neznam..

Ivan M.
05.09.2006., 06:34
sad gledam ima proktološka ambulanta i u KB Dubrava, Rebro i Merkur.. obići ću malo to da vidim kak rade, pa ću odlučit..

Ivan M.
06.09.2006., 10:47
evo bio sam na rebru jer tamo nije bilo gužve.. kod dr.ante gojević..
napisao je da se na 4 sata vidi vanjski trombozirani hemoroid starijeg datuma.DRP uredan
Th: regulacija probave (mlačni donat mg i probavin ujutro), faktu krema 3x dnevno, kupke u kamilici 2x dnevno, Detralex tabl 2x2 popiti dvije kutije
kontrola za 2 tjedna..
pitao sam ga kaj će bit s tim, on kaže da će se povuć..
rekao je da bi ga odrezao da sam došao ranije dok nije trombozirao, jer da je sad velika mogućnost krvarenja..
kupil sam sve to pa budemo vidli dal bude kakvog pomaka..

cesma
06.09.2006., 20:27
dr.Gojević je ok,idem kod njega već 2 god. na Rebru,ali voljela bih da mu je malo pregled bezbolniji.
Bila sam u poliklinici Sunce kod prof.Ćavčića, čovjek je mrak,pregled 300 kn,potpuno bezbolan jer stave brdo anestetika na kojem ovi na Rebru štede, osnosno uopće ga ne stavljajua.
Nažalost kod njih se nemože obaviti operacija fistule koja mi treba,ali podvezuju hemeroide, neznam koja je cijena. Preporučio mi je da neidem na operaciju u lokalnoj anesteziji koju dr. Fila obavlja za 2500 kn, jer je jako bitno da čovjek bude opušten da se dobro napravi jer se stvar može ponavljati.Da operira u općoj anesteziji, rado bih otišla ali ovako,niš,opet Gojeviću.
Eto,moje iskustvo u poliklinici Sunce je bilo super, preporučujem profaća,stvarno ima "zlatne" ruke.

Ivan M.
06.09.2006., 21:08
ajde, znači da sam u dobrim rukama..:D
kod mene nije strašna situacija i nije pregled bio bolan, samo neugodan, jer mi je gurnuo nutra prst i malo vrtio, ali to je trajalo 7-8 sekundi i izdržao sam..

Psihijatric_27
11.09.2006., 20:01
E owak, ja ih imam baš večeras i super su... krvi koliko hoćeš, boli i peče da se ubiješ :rolleyes:

sad se smirilo. donat mg, med s toplom wodom, jogurt i malo ribe pomogli su...

Anyway owo mi je druga upala u godini dana pa ewo par "strateških" savjeta...

1. kad te čopi upala poduzmi sve da ne kakaš dan dva... (samo nemoj zadržavat nuždu to razbija hemiće), već izbjegavaj ono što te tjera na wc; pretjerano klopanje, loša kava (cremcaffe espresso u kafićima i jeftine kave za domaćinstvo, arabesca, one minas itd), vruče čokolade, loše banane itd. Najbolje smiruje dobar med pomješan s toplom wodom.

2. pričekaj da se upala malo smiri, da se smiri tjeranje na wc, dan dwa odspawaj šta ja znam, radi nešto owak po doma (najbolji lijek)

3. kad prestane bolit, upala se smanji i wrati ti se snaga u rektum narokaj se swega u točci 1.; odi u birc mazni vruču čokoladu, popij par šrot kawa, mazni par banana da nastane šou u želudcu.. Nakon toga skoči u wc izdrži malo i swe to ispast će iz tebe. Sve! :) Mislim, ne hemići već drek koji ih razbija...

Tada imaš par dana za liječenje. Jedi tečnu hranu i traži daljnje solucije. Uglavnom, zaboravi pretjerano konzumiranje špeka, suhih kobasa i suhog mesa to ubija, loši su hamburgeri, sve pečeno itd do zacijenjenja.

HRANA u terapiji
Jogurt, riba, med, bioaktiv i sve ostalo kaj curi niz grlo i... to je to. I sa što je manje moguće kruha naravno. Enjoy ;)

Hrvach
12.09.2006., 22:49
7. maži nekoliko puta na dan, a naročito poslije stolice i navečer čmar ali i cijeli analni kanal (dokle prstom stigneš) Hemopropin mašću (na bazi propolisa je).

ja sam ih operirala, nedavno, i sve mi je jasno o čemu pričaš osim da će i taj moj oporavak trajati..... bila 2 mjeseca na bolovanju, mjesec dana već radim i taman kada sam pomislila da je to to počelo opet krvariti

zašto?

jer sam se opustila i najela se indijskih oraščića jedan dan:bonk: :bonk:

koza

i završila ponovo kod dr. neplanirano jer je užasno bolilo i krvarilo pri svakoj stolici,
no, bol te nauči na svašta
sada pišem što jedem koji dan i pišem svaki odlazak na wc

rekao mi je sa se mažem sa hemopropin masti ali tek nakon dva dana ove zadnje inekcije koju sam dobila (sprašio mi aetoxysclerol)

što konkretno ta mast znači nekome? please:)

Hrvach
12.09.2006., 23:05
dr.Gojević je ok,idem kod njega već 2 god. na Rebru,ali voljela bih da mu je malo pregled bezbolniji.
Bila sam u poliklinici Sunce kod prof.Ćavčića, čovjek je mrak,pregled 300 kn,potpuno bezbolan jer stave brdo anestetika na kojem ovi na Rebru štede, osnosno uopće ga ne stavljajua.
Nažalost kod njih se nemože obaviti operacija fistule koja mi treba,ali podvezuju hemeroide, neznam koja je cijena. Preporučio mi je da neidem na operaciju u lokalnoj anesteziji koju dr. Fila obavlja za 2500 kn, jer je jako bitno da čovjek bude opušten da se dobro napravi jer se stvar može ponavljati.Da operira u općoj anesteziji, rado bih otišla ali ovako,niš,opet Gojeviću.
Eto,moje iskustvo u poliklinici Sunce je bilo super, preporučujem profaća,stvarno ima "zlatne" ruke.

a jel možeš obaviti operaciju fistule na Rebru u općoj anesteziji?

Ivan M.
13.09.2006., 08:42
evo tjedan dana na terapiji ali nema nikakvog pomaka, sve isto.. još tjedan dana pa na kontrolu, reći ću doktoru nek mi to rješi kak zna jer nemogu niš radit s tim..
ne mogu živjet s tim repićem..

cesma
14.09.2006., 21:32
a jel možeš obaviti operaciju fistule na Rebru u općoj anesteziji?
mogu,ali dojim dete, pa mi je veliki problem ostajati u bolnici dulje od 2 vure, kamoli 2 dana,a teško je već durati bolove 5 mjeseci. zato sam i tražila gdje se može privatno obaviti.sad me na zadnjoj kontroli dr. Gojević razveselio priopćivši mi da moram na kolonoskopiju, moju najveću noćnu moru.malo sam se utješila iskustvima ekipe ovdje sa foruma, nadam se da ću zdurati.tražit ću kratkotrajnu opću anesteziju,ako ikako može,platim im kolko treba.

cesma
14.09.2006., 21:39
evo tjedan dana na terapiji ali nema nikakvog pomaka, sve isto.. još tjedan dana pa na kontrolu, reći ću doktoru nek mi to rješi kak zna jer nemogu niš radit s tim..
ne mogu živjet s tim repićem..
izdrži, treba vremena da se to zaliječi, ja sam se dosta dugo gnjavila i s tim prije ovih sranja, glavno da ti se još nekaj ne natovari na dupe ko meni

Ivan M.
15.09.2006., 15:49
vena stoji tam i ne miče, mažem, kupam, dijetu držim, tablete pijem i niš..
ništa bez zahvata, mislim..

cesma
15.09.2006., 20:55
držim fige,možda se zahvatom riješiš zauvijek
good luck

Hrvach
15.09.2006., 22:00
cesma, a već si bila na kolonoskopiji i znaš kak izgleda? pa se zato bojiš....ili te muči bol koja ne prestaje pa na sve to kolonoskopija?

cesma
16.09.2006., 21:31
pa bila sam sa starom kad je išla pa je rekla da je prestrašno, tak da me jako frka i zbog njenog lošeg iskustva a i zbog toga što me ovo sranje boli pa da mi još guraju kolonoskop, bez anestezije, nisam sigurna da bih to preživjela.

Ivan M.
17.09.2006., 09:27
imam feeling da mi se od ove terapije kvrga malo smanjila, oko 30%, to može bit znak oporavka?
ali tek u zadnja 2-3 dana..

cesma
17.09.2006., 22:14
mislim da ti se sigurno od th. smanjila,vidjet ćeš na kontroli. ja sutra počinjem sa pretragama prije kolonoskopije i operacije, brrr.....

Ivan M.
18.09.2006., 07:46
uh, to je neugodno, a koji zapravo ti problem imaš?
i nemrem vjerovat, moj se smanjio za pola!!

Jump-Jump
18.09.2006., 09:00
Hemeroidi... heh, ukratko: borba koja traje cijeli život!

Operaciju vanjskih sam imala sa neke 22 godine. Med.sestra me na kontroli pitala jesam li rodila, a ja iskolačenih očiju na pregledu rekoh "molim, rodila, ah ne, ne još"..., ona je naravno usputno dodala, još vas čeka puno patnje...

No, skratimo priču. Mene je zeznila, blago rečeno dr. opće prakse u studentskoj poliklinici. Sve je počelo bezazleno, malim peckanjem, no vrag mi nije davao mira te mi je dotoresa rekla ako malo pecka samo mažite kremom. I tako, mazala ja, mazala... al' čvorić iz dana u dan sve veći!! Nakon mjesec dana opet ja kod nje, mrtvo hladno kažem "postaje ozbiljno" te u istom tonu kažem "skinuti ću hlače pa vi lijepo pogledajte", pogledala je ona i kazala "mažite dalje". Nedugo nakon toga puk'o mi film i tražila sam uputnicu za vinogradsku. Odšepesala sam tamo i pred hrpom studoša i doktorom zauzela interesantnu pozu pregleda, na što je doktor rekao "pa gdje ste do sada bili" i ležerno nadodao "hoćemo li odmah na operaciju"... Zamislite mene, prvi put maltane čujem što su to hemeroidi i kako nastaju, a ovaj još nadodao odmah sjeći!!??:eek:

Da me smri rekao je neka tjedan dana idem na dijetu + sve kreme + namakanje kamilicom + iznimno uredna higijena.... etc... Bila sam toliko ljuta što me dr. o.prakse nije bolje upoznala s tim, ali na žalost pomoći nije bilo.

Nakon 7 dana, pješke u vinogradsku, cimericu pod ruku, došla na stol. Dr. je bio mrak, toliko smo se zezali da sam ja još nešto lupala dok je on obavljao anesteziju, cvakanje i podvezivanje. Nakon pola sata, ajd' bok, nazvali taksi i u nekoj poluležećoj pozi došepesala do sobe, usput kupila brdo lijekova i molila se da prva nužda prođe dobro! :D Operacija nije problem, bolno je nakon toga, ali sve se zaboravi kada se stolica unormali i kada nakon mjeseci patnje na wc-u, tvrdim stolicama na faxu možete sa osmjehom obaviti sve!!

Netko je dobro rekao: kada se primijeti prvo peckanje treba odmah misliti kako to spriječiti i liječiti! I danas pazim na sve, čim osjetim prvo naprezanje idu juhice.... Naučiš se živjeti s tim.

Kako ih čovjek dobije individualno je: recimo to malo genetski, plus lošija ishrana, puno sjedenja, i stres, stres, stres....
Danas o tome pričam kao o pravljenju ručka. Koliko god nekome bilo neugodno pričati o tome, još je neugodnije kada se skljokaš u wc-u od boli oi gubitka krvi. Sve drugo je šala!!

cesma
18.09.2006., 22:25
moj problem je fistula ,to je neprirodna komunikacija,u ovom slučaju debelog crijeva i kože, koja je nastala nakon što sam imala apsces ilitiga čir po narodski pored dupeta, a sve to opet zbog hemeroida i fisure s kojima se mučim godinama, a sve se zahuktalo nakon poroda.nadam se da si skužio, uglavnom katastrofa.bila sam danas na rtg pretrazi kojom su mi gledali koliko je to spojeno sa d.crijevom, pa doktorica nije sigurna,pa bi još da napravim MR zdjelice.uglavnom, umjesto da uživam na porodiljnom ja se maltretiram sa dupetom.
Jump jump je rekla nešto što stoji, a to je da prije par godina od srama nebih nikad pričala o tome, a sada kad čujem koliko ljudi se muči s tim ipak je lakše kad možeš razmjeniti iskustva i možda dobiti neki dobar savjet.Moja doktorica opće med. je mrak, ali mi je rekla da sam joj ja prva pacijentica kojoj se ovo desilo. Nemreš vjerovati, ali žena nema iskustva s tim tako da sam uglavnom morala sve sama rješavati bez nje. Glavno da da uputnicu,a ja sređujem ostalo sama, ali se opet ne mogu ljutiti na nju.
Uglavnom,mislim da je za nas koji imamo te probleme najbitnije srediti prehranu,jer suha hrana je smrt za probavu, a većinu vremena sam živjela na njoj zbog nemogućnosti da na poslu jedem kako treba jer nemamo kuhinju,šljakaš cijeli dan,itd....

Ivan M.
19.09.2006., 07:28
da, ljude je sram pričat, ali 50% mojih poznanika ima hemaće ili ih je imalo u nekom dobu.. tak da kuže svi..

edit:
evo bio sad na kontroli, veli doktor da je puno bolje, dobro je to veli, još tjedan dana doma a onda na poso, terapija dalje ista..

cesma
19.09.2006., 20:49
baš mi je drago da ti je bolje,nadam se da ću to i ja uskoro moći reći

Ivan M.
20.09.2006., 07:28
nadam se da će se potpuno povući jer ipak malo viri a to mi dosta smeta kad radim.. doktor veli da bude, samo da treba za to vremena.. ja se nadam da bude tako..
sretno i tebi..

König
22.09.2006., 20:15
mislim da se kod mene pojavio unutarnji hemeroid,koji krvari svakih 2-3 tjedna,tocnije kada sam cjelodnevno na biciklu ili kada mi se guza napreze(kada imam veliki drekec),i sada mene zanima sto trebam napravit,gurut si prst s masti u guzicu ili sta? od danas pocinjem slijedit vase smjernice:no alkohol :( ,pranje guze , ne ljuta hrana,....
i ne kuzim jednu stvar,kak mogu iskrvarit,tj. kada ja skuzim da ih imam dovoljno da iskrvarim?

Ivan M.
22.09.2006., 20:20
preporučam ti da bez srama potražiš pomoć proktologa, bez oklijevanja, on će ti naći najbolju terapiju, sve ostalo može pomoći ali pregled je najvažniji..

cesma
22.09.2006., 22:41
mislim da nemreš samo tak iskrvariti, ali krvarenja mogu biti nekad jako obilna i onda buš moral hitno k doktoru.sredi prehranu, to ti je najvažnije.ja sam veliki gurman, ali zaboravila sam na prežderavanje pršutom, slasne sendviče, meksičku i ostalo.tu i tamo malo nešto probam, ali stvarno se moraš disciplinirati i pij DONAT, obavezno, on je jako zdrav i djelotvoran da ti smekša drekeca, kak ti to lijepo veliš.

cesma
27.09.2006., 22:43
Bila kod Gojevića i odgodili smo op. do daljnjega ali svejedno moram napraviti kolonoskopiju.Jučer mi je bilo super jer me nije htio pregledavati, ali danas ubi bože, od jutra me dupe boli, za popizdit. Nadam se da je ostatak ekipe bolje, a ja pičim u potragu za bezbolnom skopijom.

Ivan M.
28.09.2006., 06:07
meni je bolje, nije ono dobro al bolje je.. malo me zasvrbi, zapeče povremeno, mažem i tak.. valjda bude skroz prošlo..

Hrvach
28.09.2006., 08:46
a...meni je shit....dobila sam proljev....neka viroza me ćopila....

cesma
01.10.2006., 23:33
a jesmo svi za k...., al meni je malo lakše od danas ujutro

Ivan M.
02.10.2006., 09:21
skoro skroz se povuklo, ne vjerujem.. ove detralex tablete su odlične, sličan sastav ko encijanov hemoroidin, ali duplo jače.. popio sam 3 kutije u mjesec dana i mogu reć da je pomoglo..

cesma
03.10.2006., 22:29
super ivane, ja u pon. na kolonoskopiju, a onda opet kod gojevića. tražit ću ga da operira, nemrem ovako živit. taj 1-2 dana kaj je bilo dobro niš ne znači kad je sad opet koma.
uskoro počinjem ponovo radit i nema smisla da odgađam, nemože se tako funkcionirati na poslu

shurda
13.10.2006., 14:11
Evo i ja sam jedan od odabranih sa tim kvržicama, pa imam jedno pitanje, znam da se ne smije piti alkohol posebno crno vino i žestica ali me zanima dali postoji bilo kakva vrsta alkohola koja se može konzumirati, nije da sam neki alkoholičar al da pitam tek onako informativno!

Noventis
15.10.2006., 10:52
Je li netko probao Pilex? Kazu da u 7 odnosno 14 dana u težim slucajevima rjesavaju stvar

cesma
17.10.2006., 17:15
mislim da nema alkohola za preporučiti,ali neznam ziher, pitaj nekog liječnika
inače bila ja na kolonoskopiji, preživjela jer sam spavala i sada idem na pretrage prije op., nadam se da ću uskoro sve riješiti.
preporučujem ekipu na zaraznoj ako idete na kolonoskopiju, super su

cesma
17.10.2006., 17:20
Evo i ja sam jedan od odabranih sa tim kvržicama, pa imam jedno pitanje, znam da se ne smije piti alkohol posebno crno vino i žestica ali me zanima dali postoji bilo kakva vrsta alkohola koja se može konzumirati, nije da sam neki alkoholičar al da pitam tek onako informativno!
ja sam ga se skroz odrekla,ali mislim da te tu i tamo neće ubiti
inače bila sam danas kod gojevića, idem uskoro na op. svoje famozne fistule.još da obavim anesteziologa i idem po datum op.
kolonoskopiju sam preživjela ,spavajući, na zaraznoj, preporučujem ekipu, super su

Ivan M.
26.10.2006., 17:09
aj sretno..
btw, pivo sam konzumirao redovito i tjekom terapije tak da vjerujem da nije štetno..

cesma
26.10.2006., 21:45
za 3 tj. idem na op., 3 dana sam u bolnici, javit ću doživljaje sa rebarca

anunaki
27.10.2006., 20:05
Nekima pomaže željezo. Probaj.

Sandee
29.10.2006., 17:29
U apoteci na Dolcu, mislim da se zove "Fresl", tako nesto, uglavnom, u hasutoru na istocnoj strani Dolca, na gornjoj plohi, gdje dilaju stranim lijekovima, imaju dobru stranjsku mast za hemice: zove se Haedensa (Hadensa s umlautom na "a"), kosta nekakvih smijesnih 20-ak kn, a fakat je odlicna.:top:

vikica
30.10.2006., 11:05
Jos jedan "bolesnik" da se pridruzi raspravi.
Jos od davnih dana (a sad mi je tek 26) imam hemiće. No, prije 1 g stvarno sam se prepala kad sam ugledala pozamasnu kolicinu krvi u stolici i otisla proktologu u Vinogradsku. Sve ok tamo, osim cekanja....doc rekao..."Ah, da hemeroidi, mast, pranje, idi na kolonoskopiju". Ja samo redovito pranje, hemici se "popravili", mast mi se nije dalo koristiti, a na kolonoskopiju nisam otisla.

Sto tocno oni utvrde na kolonoskopiji?

Nastavak price: I danas se poprilicno prepala, jer krvarim i nevezano uz stolicu...uh, sva se rasplakala muzu... ici cu doctoru ponovo :rolleyes: ...uh, al te kolonoskopije me strah...
Uzela sam si neku kremu (koju rade u mojoj apoteci, sa mentolom je...nekako hladi...pa cemo vidjeti kako djeluje.
Morala sam to podjeliti s vama, a i mozda mi udjelite neki savjet. ;)

Koje su komplikacije hemeroida? Osim bolova i neugodnosti pri stolici.

mmaradona
30.10.2006., 16:54
Idi k doktoru. Nemoj se zajebavati.

vilinska musica
04.11.2006., 21:38
te kreme za hemoroide su na recept ili se samo dodje u ljekaru i pita? mozda imam i ja tu bolestinu, al nisam sigurna, pa bih si samo uzela neku bezopasnu kremu, za svaki slucaj. ima netko preporuke?

Hrvach
05.11.2006., 07:49
bez obzira na to što sam probala sve i svašta za hemiće ipak bi svima preporučila da odu na pregled kod liječnika

prvi put svakako nek dr. nešto preprouči a dalje ćete vidjeti svi što i kako

cesma, držim ti fige i svakako nam se javi i prije i nakon operacije

Ivan M.
05.11.2006., 12:11
ja sam pio detralex tablete i koristio faktu mast i povukli su se.. oboje se plaća, mast 40-ak kn, a tablete 120 kn kutija..
sad povremeno uzmem hemoroidin tablete.. sličan sastav ko ove prve ali 50% slabije..

cesma
11.11.2006., 21:43
evo me 5 dana prije op. luda ko šlapa i jedva čekam da prođe jer me dupe rastura.muče me druge brige,oko bebe, ali nadam se da će izdržati bez cicke 2dana i da me neće mrziti zbog toga
joj,joj,samo da prođe slijedeći tjedan

Hrvach
11.11.2006., 22:41
:top: :top:

Špranja
12.11.2006., 01:54
1. Čini mi se da nije dovoljno naglašena potreba izuzetne higijene! Pranje, pranje, pranje! Hladnom vodom. (Anusnog dijela).
2. Kod bolne upale sam, osim kreme i čepića, imala još jedno "pomoćno sredstvo" (vlastiti patent!): za pothlađivanje anusnog dijela sam u frižideru držala staklene bočice s vodom (veličine otprilike kao neki deo-spray, ili sl.) i nekoliko puta dnevno stavljala ih na anusni dio (sjedila na njima), zamjenjujući jednu, čim se zagrije, novom, hladnom bočicom.
3. Kod najmanje naznake peckanja i sličnih najava moguće aktivacije hemoroida, početi primjenjivati mast (a može i bočice :rofl: )
Vjerojatno ni nemam neki jako razvijeni oblik bolesti, ali vjerujem da mi je i sve ovo nabrojeno pomoglo da već godinama nisam imala nikakvih problema, a pogotovo da bolest nije napredovala...

srica
12.11.2006., 08:38
Imam vanjske hemeroide koji se ponekad upale.
Ali veci mi je problem krvava stolica. Imate li kakvih iskustava s time?

Ivanicapeca
12.11.2006., 16:46
Faktu mast i čepići su zakon i vlaknasta hrana.

reckless_girl
14.11.2006., 23:25
Nekima pomaže željezo. Probaj.
:flop: meni bas suprotno - nikad nisam imala problema s hemicima dok nisam pocela pit tablete zeljeza (na kojima pise da je moguca nuspojava..) zbog anemije.. kad sam prestala pit, nestali su.. fijuu :s

tough_cookie
15.11.2006., 22:33
vidim da tu dosta preporucate regulaciju probave prehranom.
a sto ako osoba vec ima redovitu probavu (ili mozda cak preredovitu), kako onda ta vlaknasta i tekuca hrana djeluje? ocu onda stvarno po cijele dane samo sjedit na veci? vec i sad mi je dosta i previse. :(

cesma
16.11.2006., 11:50
onda nemoj toliko jesti vlaknasto, nego održavaj stolicu i dalje mekom, a problem riješi odlaskom kod liječnika( iako nisi napisala koji problem imaš)
evo mene pustili doma pa dojim dete pa da ujutro dođem na op.
doktor me u hodniku dočekao osmjehom, pružio ruku i rekao da već vidi da me frka. a šta ću kad neznam sakriti strah.reklu su mi da u subotu idem doma, mrak, jedva čekam da se saga oko dupeta završi

cesma
18.11.2006., 13:39
evo mene doma, pustili me zbog bebe.
uglavnom, op. je prošla super, trajalo je jako kratko jer sam išla u spinalnoj anesteziji, doktor mi je rekao da nije tako strašno kako je mislio da će biti i samo su mi stavili u guzu neki tampon koji su mi jutros izvadili i moram samo tuširati dupence što više. niš me ne boli, nemrem vjerovati, nakon 7 mjeseci zaj... i groznih bolova, sad mi to izrezaše i niš, baš ugodno iznenađenje. ne izgleda lijepo jer mi je zazrezano to mjesto pored anusa ali valjda bu bolje izgledalo nakon što zaraste.
dobro, nebum glumila u pornjavi da mora bit ko slika, jel
eto, ko bude operirao perianalnu fistulu nek zna da niš poslije ne boli. juhu....
idem za 10 dana na kontrolu, do tada tuširanje.

qwqw
18.11.2006., 22:29
uglavnom, op. je prošla super, trajalo je jako kratko jer sam išla u spinalnoj anesteziji, doktor mi je rekao da nije tako strašno kako je mislio da će biti i samo su mi stavili u guzu neki tampon koji su mi jutros izvadili i moram samo tuširati dupence što više. niš me ne boli, nemrem vjerovati, nakon 7 mjeseci zaj... i groznih bolova, sad mi to izrezaše i niš, baš ugodno iznenađenje. ne izgleda lijepo jer mi je zazrezano to mjesto pored anusa ali valjda bu bolje izgledalo nakon što zaraste.
dobro, nebum glumila u pornjavi da mora bit ko slika, jel
eto, ko bude operirao perianalnu fistulu nek zna da niš poslije ne boli. juhu....
idem za 10 dana na kontrolu, do tada tuširanje.

Bravo. baš mi drago ti si nada svima nama sa perianalnim fistulama.
ŽIVJELA CESNA i naravno svi njeni itd ...!!!

Navijao sam za tebe. Pišemo si.

pozdrav

cesma
18.11.2006., 23:08
qwqw vidim da si nas našao na ovom forumu, sretno,samo čitaj i uživaj, ija sam ovdje puno korisnih informcija pronašla

Ivan M.
19.11.2006., 08:31
aj baš mi je drago, sretno!!:top:

Hrvach
19.11.2006., 08:47
konačno

drago mi je da te ne boli

oporavi se što prije

i uživaj sa bebačem

cesma
19.11.2006., 20:06
i vama sretno, nadam se da će nas tegobe napustiti na neko vrijeme

qwqw
20.11.2006., 11:08
o koliko cesma ima obožavatelja
gotovo da je ozdravljenje zagarantirano

pozdrav cijeloj ekipi

vikica
21.11.2006., 10:27
Nakon svih savjeta mogu reci da je meni pomoglo slijedece:
ujutro musle i acedofil
izuzetna higijena mlakom vodom
puno šetnje
manje papice
ponekad krema za hemice

i sad je sve OK :W

Def
24.11.2006., 23:02
pozdrav.. imam jedan problem ma da bas ne spada pod ovu temu..
podrucje oko anusa mi je postalo bijele boje i poslije obavljnja nuzde malo pecka i postane crveno.. nakon toga osjecam osjecaj nelagode (peckanja) 5-10 min i zatim prode ali crvenilo jos ostaje.. mazo sam raznim kremama i crvenilo se smanjilo ali jos je vidiljivo.. da li mozda neko ima rjesenje za taj problem?

tough_cookie
26.11.2006., 13:01
evo da se i ja malo potuzim.

do 35. sam evo dogurala bez tih problema, i kad sam slusala jadanje ljudi o hemicima, samo sam zahvaljivala dragom bogu sto nemam problema s tim. imala sam jako redovitu probavu i sve je bilo :top:

unatrag nesto vise od mjesec dana zamijetila sam krvcu na wcpapiru i sva se ustrtarila, jer sam krvarila svaki dan (ne puno, ali bas svaki dan) a i stolica mi se nekako sva pomijesala, bilo je dana kad bih morala 3-5 puta na wc, a nekih dana sam jedva uspjela i jednom. onda sam otisla doktoru, napravise mi stotine pretraga (nista vezano uz crijeva, nego krvne i ultrazvuk i sve tak, valjda prema simptomima) i na kraju zakljucak da su ili hemici ili ragade i dobih samo faktu.

trenutno sam na trojnoj terapiji jer sam bila pozitivna na helicobacter.

ono kaj mene najvise zdere je to sto mi se stolica potpuno premetila, idem i dalje nekoliko puta dnevno al s jakim mucenjem (dok sam prije znala ostat 5 minuta, potjeralo bi me, ja otisla, obavila i sve tip-top - ah, tuzna sjecanja :tuzni: ) ne tvrdo, ali stalno osjecaj da nisam sve "obavila".

i, naravno, to sto krvarim svaki dan. a cini mi se da nitko tko je ovdje pisao nema bas takvih problema.

bojim se da, ako bih mijenjala prehranu (a ne znam vise kak, jedem juhe i variva, dosta povrca, i kuhanog i svjezeg, nesto manje voca, povremeno muesle, suhe sljive, orasasto voce, u jogurtu, acidofilu i bioaktivu se doslovce davim) da bih morala ici jos cesce na wc. zapravo bih htjela nekak to regulirat da se smanji ucestalost stolica a ne poveca.

e, da, a prije nego sto sam dobila faktu, mazala sam se kantarionovim uljem. nije nesto puno pomoglo u smanjenju krvarenja, ali nisam imala nikakve probleme s guzom. otkad se mazem faktuom, imam osjecaj da mi je "tam" sve zategnuto i suho, i nekak me bas tada pocelo svrbit i peckat (sto prije uopce nije) a krvarenje nije prestalo.

ima netko savjet? :(

Z e t t a
27.11.2006., 01:43
Protiv hemeroida je najbolje puno se kretati, baviti nekim sportom (npr. trčanjem).
Ja sam ih bila dobila na 2. godini faksa kad sam puno sjedila i učila.
Za one kojima se ne da kretati, probajte s eteričnim uljima. Raspitajte se koja su protiv hemeroida pa mažite s tim, stavljajte u kupku i sl. Sretno! ;)

cesma
27.11.2006., 19:43
možeš pokušati namazati lidocain gelom, on ti malo anestezira ukoliko te boli unutra a i neće ti biti suho. meni je to doktor preporučio uz faktu jer imam i fisuru a to ti je napukla sluznica iznutra pa me isto pecka i svrbi i dosta je krvarilo. što se tiče probave, moj problem je bio jako tvrda stolica a evo zadnjih par dana, da prostiš, idem po par puta, ali kod mene je to periodično, mislim da je ipak bolje da ti je mekana stolica, manje će te boljeti, ali ako je prečesto, onda će te pak peckati. neznam, filozofiram.
možda ti je to i od te terapije, jer antibiotici često znaju jako poremetiti probavu. koliko dugo moraš piti tu trojnu terapiju?

tough_cookie
27.11.2006., 22:18
možeš pokušati namazati lidocain gelom, on ti malo anestezira ukoliko te boli unutra a i neće ti biti suho. meni je to doktor preporučio uz faktu jer imam i fisuru a to ti je napukla sluznica iznutra pa me isto pecka i svrbi i dosta je krvarilo. što se tiče probave, moj problem je bio jako tvrda stolica a evo zadnjih par dana, da prostiš, idem po par puta, ali kod mene je to periodično, mislim da je ipak bolje da ti je mekana stolica, manje će te boljeti, ali ako je prečesto, onda će te pak peckati. neznam, filozofiram.
možda ti je to i od te terapije, jer antibiotici često znaju jako poremetiti probavu. koliko dugo moraš piti tu trojnu terapiju?

dva antibiotika i neki kao "ublazivac" 7 dana (jos 3 :tuzni: ), i onda jos 6 tjedana samo taj "ublazivac".

cijelo vrijeme se nadam da to ima veze s terapijom, iako su moji problemi poceli i prije terapije. ili da ima veze s bakterijom, samo da mogu vjerovati da ce proci. :(

Hrvach
27.11.2006., 22:22
orašasto voće se nikako ne jede ako imaš problema sa stolicom

jer ono doslovno reže sluznicu debelog crijeva i imaš osjećaj kao da te netko secira
kikiriki, bademi, orasi, lješnjaci, suncokretove sjemenke.....ma sve takvo zaboravi

šljive jedi navečer, to neka ti bude zadnji obrok pred spavanje i odmah poslje njih barem čaša vode a možeš i više

ako govoriš da ideš više puta dnevno ali sa velikim mučenjem znači da stolica još uvijek nije mekana i voluminozna da bi se lakše kretala kroz crijeva

ja sam operirala hemiće i svako jutro na prazan želudac obavezno pijem donat-mg, probaj i sa njim
ali prvenstveno jesti puno povrća sa vlaknima, i voća (kruške, jabuke, suhe šljive, smokve, narandže)
moraš naći okidač koji te pokreće jer sve dok se tako mučiš i imaš osjećaj da nisi ispraznila crijeva - nije dobro
guzu obavezno prati nakon nužde u mlakoj vodi, možeš i hladnoj

Def
28.11.2006., 00:05
niko mi nije odgovorio pa cu pitati ponovo... koza oko anusa odnosno 1 cm od anusa je postala bijela i zna se crvenit pa pecka malo.. to podrucije mazo sam puno s nivea kremom i i sad je nestalo crvenilo ali je ostala bijela koza i jos malo crvenila.. to traje vec jako dugo..nemam bas puno godina i sram mi je rec starcima o tome! sad jedino da ja sam odem kod doktora ali neznam ni di ni nis..

Hrvach
28.11.2006., 07:44
niko mi nije odgovorio pa cu pitati ponovo... koza oko anusa odnosno 1 cm od anusa je postala bijela i zna se crvenit pa pecka malo.. to podrucije mazo sam puno s nivea kremom i i sad je nestalo crvenilo ali je ostala bijela koza i jos malo crvenila.. to traje vec jako dugo..nemam bas puno godina i sram mi je rec starcima o tome! sad jedino da ja sam odem kod doktora ali neznam ni di ni nis..

ako te peče i zacrveni se ponekad mislim da nije baš pametno mazati se sa kozmetičkim preparatima kao što je nivea krema
svakako se oprati nakon obavljenog wc-a, osušiti guzu ručnikom i namazati sa odgovarajućom kremom

mislim da ćeš ipak morati savladati sram i otići kod doktora jer problemi mogu postati i ozbiljniji
forum je ipak samo forum i svi smo mi različiti

qwqw
28.11.2006., 09:34

Kod proktologa OBAVEZNO, nemora bit ništ opasno, al to moraš saznati od stručnjaka.
Odi si prvo kod svog liječnika opće prakse i tamo možeš dobiti puno informavija (barem bi trebao), pa uputnicu za specijalistički pregled ili nekamo privatno za što ti ne treba uputnica već između 200 - 400 kn.

nema stida nema srama radi se o zdravlju što je najveće bogatstvo itd ...

cesma
28.11.2006., 13:58
"ako te peče i zacrveni se ponekad mislim da nije baš pametno mazati se sa kozmetičkim preparatima kao što je nivea krema"
mislim da je bolje namazati baby kremama koje ti nisu nafilane kojekakavim mirisima i šitom.
"forum je ipak samo forum i svi smo mi različiti"
slažem se, bar se liječnika nemoj sramiti, on je tu zbog tebe, a mi svi razmjenjujemo samo svoja iskustva i ono što pomaže jednoj osobi nemora značiti da će pomoći i drugoj. odi kod svog liječnika opće prakse za početak. on će te uputiti dalje. i meni je prvo moja doktorica pogledala guzu pa me poslala proktologu
btw, ja bila danas na kontroli, guza je ok, rana curi ali rekao mi dr. da će tako biti dok god ne zaraste. opet za 2 tj. na kontrolu.

Def
28.11.2006., 18:41
ici cu kod doktora... ovih dana sam razmisljam o tome kaj bi moglo bit i hvata me panika!! ovih dana me sve vise pece!

Hrvach
29.11.2006., 09:57
of topic

cesma, smijem ti malo plakati na ramenu'

moram ponovo u zg kod dr., opet mi se pojavio jedan (ili možda više njih) koji mi ne daju mira

aaaaa....

cesma
29.11.2006., 13:04
i'm so sorry hrvachica, good luck, javi šta je bilo

El Bradbury
12.12.2006., 11:43
Dakle, prošle srijede sam se dijelom riješio velike boljke koju vučem zadnjih 15 godina. Tri unutarnja i dva vanjska. Naslušao sam se svakakvih priča, preživio tri mučna pregleda u privatnoj klinici i državnoj bolnici. Naslušao sam se i stravičnih priča od ljudi koji su kirurški skidali unutarnje. Pa sam se odlučio na privatnu kliniku u Zg (dr. Misir), lasersku operaciju.
Nakon deset minuta sam sjedio u autu kao da se ništa nije dogodilo. Preporučam svakome tko ima problema sa krvarenjem, stolicom, i ostalim sretnim posljedicama hemoroida. :top:

Ako koga zanimaju detalji, pitajte ;)

ljiga
12.12.2006., 12:02
Dakle, prošle srijede sam se dijelom riješio velike boljke koju vučem zadnjih 15 godina. Tri unutarnja i dva vanjska. Naslušao sam se svakakvih priča, preživio tri mučna pregleda u privatnoj klinici i državnoj bolnici. Naslušao sam se i stravičnih priča od ljudi koji su kirurški skidali unutarnje. Pa sam se odlučio na privatnu kliniku u Zg (dr. Misir), lasersku operaciju.
Nakon deset minuta sam sjedio u autu kao da se ništa nije dogodilo. Preporučam svakome tko ima problema sa krvarenjem, stolicom, i ostalim sretnim posljedicama hemoroida. :top:

Ako koga zanimaju detalji, pitajte ;)Kolika cijena?

El Bradbury
12.12.2006., 12:09
2000 kn po čvoru. S obzirom na to koliko je bezbolno i brzo, a oporavka NEMA, vrijedi svake lipe. U splitu su mi u Salusa tražili 9000 kn za kirurško odstranjivanje svega, s time da bih nakon operacije (pod narkozom) dan ležao kod njih na klinici, a potom doma umirao od bolova mjesec-dva. Čuo sam od više ljudi koji su operirali unutarnje hemoroide klasično-skalpelom da su bolovi doslovno neizdrživi, da ljudi padaju u nesvijest i slične strahote...

Opet, kažu da je ova metoda (kao i hlađenje dušikom ili nekrotizacija gumicama 80-tih godina) kao "nepouzdana", nije garancija da se neće vratit itd. Ali, primjerice moj kolega koji ima 70 godina (honorarac :D) i od kuma mi stari vele da su početkom osamdesetih uklonili hemoroide ambulantno, i nakon toga do danas-ništa.

Dakle, ja sam za sad izuzetno sretan. (kuc-kuc)

cesma
29.12.2006., 20:21
baš me zanimalo dali netko ima iskustva sa dr.Misirom, jer sam čula da je ok. baš ti hvala što si nas obavijestio o tome da ti je bilo ok, ako zatreba, nedaj bože. stavila sam te na popis ako zatrebaju detalji oko dr. Misira

GreenEyezz
30.12.2006., 02:38
Covjece koja tema! Uzas! I ja sam ih operirala prije skoro 2 godine, laserom, unutarnje, u Madridu. Oporavljala sam se preko mjesec dana. Koji period covjece!! Bilo mi doslo da lupam glavom o zid. Bolovi su trajali non stop. Hvala Bogu pa je proslo.

Ljetos sam u razgovoru sa jednom zenom koja inace zivi u Svicarskoj cula da je ona svoje izlijecila sa nekim paradajzom. Slusaj sad :eek: : Manji je od cherry rajcice, velicine je klikera i ubacis ga u cmar. Ne zajebajem, ozbiljna sam, ubacis ga dole i normalno se kreces. Kad imas stolicu to valjda prvo ispadne van ( u nepromijenjenom obliku ).

Isprva mi je bilo smijesno, no kad je to dala mom starom, koji je inache tvrdio da u svoju guzu ne bi stavio ni dlaku sa brka soma, krvarenje mu je prestalo automatski. Vec iduci dan je bio OK. Tako da se vise nisam smijala. Ne znam mogu li se ti "klikeri" naci negdje po shopping centrima oko nas, ali ne bi bilo zgoreg potraziti i probati. Ovim dvoma je pomoglo...

ciganche
30.12.2006., 11:12
i ja sam ih imala:flop: :confused: loše totalno....
doduše, nisu bili veliki ali sam krvarila za poludit svaki put kad bi bila na wc-u...bolovi nenormalni, nikad se pokakat do kraja:eek:
obavila ultrazvuk i kolonoskopiju, dobila tablete detralex i mast Faktu, doduše nisam morala piti jer je krvarenje prestalo nakon što sam promijenila prehranu. Kad imaš hemoroide moraš smanjiti pizze i čipseve i jesti kuhano, a analni seks zaboravi. i da, doktor mi je reko da se ne smiješ puno natezati na wc-u:D

El Bradbury
31.12.2006., 08:35
Covjece koja tema! Uzas! I ja sam ih operirala prije skoro 2 godine, laserom, unutarnje, u Madridu. Oporavljala sam se preko mjesec dana. Koji period covjece!! Bilo mi doslo da lupam glavom o zid. Bolovi su trajali non stop. Hvala Bogu pa je proslo.

Ljetos sam u razgovoru sa jednom zenom koja inace zivi u Svicarskoj cula da je ona svoje izlijecila sa nekim paradajzom. Slusaj sad :eek: : Manji je od cherry rajcice, velicine je klikera i ubacis ga u cmar. Ne zajebajem, ozbiljna sam, ubacis ga dole i normalno se kreces. Kad imas stolicu to valjda prvo ispadne van ( u nepromijenjenom obliku ).

Isprva mi je bilo smijesno, no kad je to dala mom starom, koji je inache tvrdio da u svoju guzu ne bi stavio ni dlaku sa brka soma, krvarenje mu je prestalo automatski. Vec iduci dan je bio OK. Tako da se vise nisam smijala. Ne znam mogu li se ti "klikeri" naci negdje po shopping centrima oko nas, ali ne bi bilo zgoreg potraziti i probati. Ovim dvoma je pomoglo...

ne bih rekao da je to onda bio laser...

GreenEyezz
31.12.2006., 15:24
ne bih rekao da je to onda bio laser...

Ako laze moj doktor - onda lazem i ja. On je objasnjavao da je to bolan i dug oporavak jer se rezovi nalaze unutra, gdje je uvijek vlazno i necisto, pa rana sporije zarasta.

Prije operacije ja sam koristila dosta preparata izmedju ostalog i Faktu mast koju spominje Ciganche i koja mi nije nesto posebno pomagala. Meni se najboljom pokazala HÄDENSA mast, austrijska, sadrzi mentol i bukvalno ti "ohladi" problem. To u kombinaciji sa istim cepicima je meni bilo olaksanje.

ciganche
31.12.2006., 17:14
evo vam jedan bablji recept-pomaže!

Napravite male štapiče od svinjske masti i držite u frižideru. Navečer tik prije spavanja ugurajte jedan u guzicu. I tako par dana....ujutro ćete poći na wc i neće vas boliti

El Bradbury
01.01.2007., 09:47
Ako laze moj doktor - onda lazem i ja. On je objasnjavao da je to bolan i dug oporavak jer se rezovi nalaze unutra, gdje je uvijek vlazno i necisto, pa rana sporije zarasta.

Prije operacije ja sam koristila dosta preparata izmedju ostalog i Faktu mast koju spominje Ciganche i koja mi nije nesto posebno pomagala. Meni se najboljom pokazala HÄDENSA mast, austrijska, sadrzi mentol i bukvalno ti "ohladi" problem. To u kombinaciji sa istim cepicima je meni bilo olaksanje.

Ja sam skinuo jedan unutarnji, a ti su oni bolni. Prije ovoga sam se konzultirao sa kirurgom na privatnoj klinici u u splitu. On mi je predlozio klasični zahvat, takozvani "stapler", tj. skalpel + šivanje crijeva. E, TO boli... troje ljudi koji su tako operirali su mi rekli da nisu u životu iskusili gore bolove. Progooglaj "stapler hemorrhoidectomy" pa pročitaj... uglavnom, poanta je da ti DIO debelog crijeva lijepo sjecnu, pa zašiju ostatak.
Ovaj laser (koji u Zg kako čujem radi i Lastrić) nije toliko radikalna, tj. ne uklanja proširenu venu potpuno nego je samo nekrotizira (ako na grupi ima koji doktor neka me ispravi, ja sam laik koji ponavlja ono što je čuo). No, evo ja mjesec dana kasnije se osjećam odlično (kuc kuc) :)

Vanjski se i dalje operiraju skalpelom, tako mi je rekao dr. Misir. E sad ne znam koliko je taj oporavak bolan, ali definitivno manje boli od unutarnjih.

Sgt.Denzil
04.01.2007., 23:21
Mozete meni pomoci kao prvo sa identifikacijom tipa hemeroida.. ne znam dal je vanjski ili unutarnji koji je izasao van :) u biti ne znam ni da li se to onda zove vanjski :) lol
dakle imam kvrzicu, velicine pol ljesnjaka.. no malo duguljastog oblika a ne sasvim okruglog. Prije par dana me pocelo boliti..vise manje konstantno. Naravno jace tokom obavljanja nuzde uz sitno krvarenje. Prekjucer sma poceo prati se uredno nakon WCa jer sam vidio da ne prolazi samo od sebe i pogorsalo se.. sada obilnije krvari i prilicno me steplo kad sam vidio dosta krvave bokserice. Bol postoji no smatram to subjektivnim dozivljajem i nije nesto sto bi ja okarakterizirao UZASNOM boli.. no da boli dosta-boli :)
Uglavnom na WCu ima dosta krvi na papiru..iako me ne boli tokom samog obavljanja. Jedini problem je u biti brisanje jer boli samo kvrzica na dodir. Inace pocelo je bolit samo jedan dan nakon WCa.. onda lagano nisam mogo se sjest i dici sa stolice bez da me onak posteno ne zaboli. A danas.. eto opisao sam.

No, zasto ja nisam odma reagiro.. jer vec citav zivot vise manje imam "neki qrac na shupku", za koji sam tek prije reicmo godinu dana shvatio da nije normalno i da mozda ne bi trebao tamo biti, no nije ko da nisam nikad bio kod doktora pa sam mislio "da je to nesto onda bi mi doktori rekli'.. cak sam bio i na "prst" pregledu prostate prije par godina iz drugih razloga i doktor nije nis reko.......... no, uvijek prije, pojavila bi se takoder nakon WCa ta bol.. vise kao da je peklo, i nakon par dana sve bi proslo i nikom nista (ovoga se sjecam jos od kad sam dijete bio i onda mi je stara prala dupe..danas imam 25). S tim da bi u tu i tam imao lagano krvarenje no i to je jako brzo proslo. Zato sam sada mislio da je ovo isti slucaj.. no evo nakon par dana MISLIM! da se kvrzica malo povecala, bol se povecala, krvarenje se povecalo pa sa time i moja briga.

Stil zivota necu ni komentirat: ne pijem dosta tekucine jer nekim CUDOM nisam nikad zedan..ono, pojedem rucak i ne popijem apsolutno nista...nevjerovatno ali istinito. Prehrana mi je uglavnom ono pizza, sendvici i slicno.. maksimalno 1 topli obrok dnevno. Sjedim 80% dana jer se bavim racunarstvom, ucim i slicno. Tako da, mislim da smo otkrili uzrok :)

pa sto mi preporucate?

Hrvach
05.01.2007., 11:00
pa govoreći o svom načinu života na puno toga sam si dao odgovor

skoro pa cijeli život osjećaš neke poteškoće kojima nisi toliko pridavao pažnje jer misliš ako je nešto dr. bi ti rekli
ne, neće oni tebe ništa pitati, ti njima moraš reći a i onda im je u većini slučajeva skoro pa svejedno
ja kada sam svoju dr. tražila uputnicu za kolonoskopiju govoreći joj da cijeli život imam problema i da svi moji u obitelji imaju problema sa hemićima ona nije dala uputnicu
kada sam ih operirala (privatno) onda me pitala bi li išla na kolonoskopiju? mislim čemu? pa sada znam na čemu sam
valjda joj je trebao ozbiljniji papir da opravda moje bolovanje
toliko o doktorima - ništa oni ne pitaju ako sam ne govoriš i inzistiraš

problem je očit, imaš hemiće već dugo i to je to
ako ne promjeniš način prehrane problemi će biti sve veći i veći, nikada neće nestati, mogu bolovi i krvarenja biti samo blaži i intenzivniji, u tome će biti sva razlika

vidi sam sa sobom što želiš pa ćeš onda dobiti i razne odgovore....

Sgt.Denzil
05.01.2007., 17:05
Kaj si tak nabrijana :) ?
Da, napisao sam svasta jer sam i procitao svasta u ovom threadu pa sam spomenuo sve stvari koje se cine relevantne...
Ne kuzim kaj si ti shvatila no ja ih se zelim rjesiti.. i to zauvijek. Promjenit cu nacin prehrane za 180 ako treba-to je najmanji problem. Jedino na sto ne mogu previse utjecati je sjedenje... mogu se dizati i setati svakih pol sata no to je to. I da lje moram provesti odredeno vrijeme za stolicom. Unatocm tome, kretanje mogu povecati u ostalo vrijeme. Mogu piti puno vise tekucine..jer kolko sam shvatio to igra veliku ulogu.

Ono sto me zanima od vas je neki konkretan savjet tipa: tebi se o upalilo odi pothitno u bolnicu.. ili tebi se to upalilo no nemas razloga za brigu samo napravi to i to... ili imas samo jedan nemoj panicarit nego smanji kretanje i sjedenje dok ne prode-stavi mast i sve 5...
u kratko recite mi sto da DANAS napravim jer ni sam ne znam dal da panicarim ili ne..dal da idem na hitnu ili samo legnem u krevet.

Bio sam u ljekarni sada i kupio njihovu mast..ako ja to citam dobro mast se zove "Proctoc"..ili "Procto C".. nadam se da ce mi netko iskusan reci da je to dobra mast jer sam svasta ovdje procitao pa se vise nisam mogo nijednog konkretnog naziva sjetit osim da je bila "home made" mast....

robinhood007
05.01.2007., 20:13
ovako, vec 2 godine imam unutarnje hemeroide...nije da me jako bole, ali su dosta neugodni i u zadnje vrijeme mi jako smetaju...Ako je tko imao slicnih problema bio bi zahvalan ako bi mi malo pojasnio, kako da ih se rjesim....Mazao sam ih kremom faktu mast, lijecio se kod homeopata ali nikako da nestanu...prehrana mi i nije nesto posto sam student :) Pa ako mi neko moze pojasniti kakvu prehranu da koristim, kremu i sl???

cesma
05.01.2007., 21:42
"Bio sam u ljekarni sada i kupio njihovu mast..ako ja to citam dobro mast se zove "Proctoc"..ili "Procto C".. nadam se da ce mi netko iskusan reci da je to dobra mast jer sam svasta ovdje procitao pa se vise nisam mogo nijednog konkretnog naziva sjetit osim da je bila "home made" mast...."[/QUOTE]

ja imam tu mast, ali mi je bilo jako nezgodno ju stavljati unutra jer nema aplikator, a izvana mi baš i nije nešto pomogla. Mislim da ona u sebi ima kortikosteroida koji će i ublažiti upalu i donekle ti pomoći ali nije preporučljivo dugo koristiti. meni ti je jako pomogao gel dolocain koji ti je anestetik kojeg si apliciraš isto kao i faktu i van iunutra i onda ti kod stolice ublaži bolove, a možeš ga koristiti par puta dnevno, i zapamti ne jako hladnom vodom prati guzu nego mlakom. ja bih svakako otišla do proktologa jer ako pročitaš postove od prije mjesec, 2 vidjet ćeš da je puno ekipe sredilo guzu najprije tako da je otišlo do proktologa i on kad vidi stvar ciljano će ti moći reći koji lijek će ti najprije pomoći. ja ti idem na rebro kod dr. Gojevića( utorkom ima ambulantu, trebaš samo uputnicu za proktologa, bez naručivanja)već 3 godine i stvarno je ok, pregled nije toliko strašan ali kad boli neće biti ugodno, ali kratko traje.
p.s.samo provjeri da nije čovjek odmaglio na skijanje

cesma
05.01.2007., 21:46
Bio sam u ljekarni sada i kupio njihovu mast..ako ja to citam dobro mast se zove "Proctoc"..ili "Procto C".. nadam se da ce mi netko iskusan reci da je to dobra mast jer sam svasta ovdje procitao pa se vise nisam mogo nijednog konkretnog naziva sjetit osim da je bila "home made" mast....[/QUOTE]

ja imam tu mast, ali mi je bilo jako nezgodno ju stavljati unutra jer nema aplikator, a izvana mi baš i nije nešto pomogla. Mislim da ona u sebi ima kortikosteroida koji će i ublažiti upalu i donekle ti pomoći ali nije preporučljivo dugo koristiti. meni ti je jako pomogao gel dolocain koji ti je anestetik kojeg si apliciraš isto kao i faktu i van iunutra i onda ti kod stolice ublaži bolove, a možeš ga koristiti par puta dnevno, i zapamti ne jako hladnom vodom prati guzu nego mlakom. ja bih svakako otišla do proktologa jer ako pročitaš postove od prije mjesec, 2 vidjet ćeš da je puno ekipe sredilo guzu najprije tako da je otišlo do proktologa i on kad vidi stvar ciljano će ti moći reći koji lijek će ti najprije pomoći. ja ti idem na rebro kod dr. Gojevića( utorkom ima ambulantu, trebaš samo uputnicu za proktologa, bez naručivanja)već 3 godine i stvarno je ok, pregled nije toliko strašan ali kad boli neće biti ugodno, ali kratko traje.

Miracle
08.01.2007., 19:42
Ja sam koristio Pilex 14 dana (veće pakiranje), i moram priznati u potpunosti je sve prošlo već nakon četvrtog dana uzimanja, nisam mogao vjerovati da se osjećam kao da nikad nisam niti imao problem s hemićima. Krvario sam godinama, a i grozno je boljelo (kao da sam pojeo žilete, ufff) probao sam sve što postoji na tržištu ništa mi nije rješilo problem osim Pilexa (sada ga koristim jednom do dva puta godišnje).
Skoro svi prijatelji ili poznanici su si u potpunosti rješili problem s Pilexom, jedino jedan prijatelj kaže da mu baš i nije pomoglo.
Imao sam drugi uznapredovali stupanj. Jedan prijatelj je imao četvrti stupanj i već je u zadnjih 2 godine potrošio 6 ili 7 Pilexa i sve mu je "ok" :-) nije otišao pod nož :-), ali sada svakih 6-7 mjeseci potroši po jednu kutiju...

Miracle
08.01.2007., 19:45
Uzmi Pilex i rješi si problem zauvijek.

Ja sam koristio Pilex 14 dana (veće pakiranje), i moram priznati u potpunosti je sve prošlo već nakon četvrtog dana uzimanja, nisam mogao vjerovati da se osjećam kao da nikad nisam niti imao problem s hemićima. Krvario sam godinama, a i grozno je boljelo (kao da sam pojeo žilete, ufff) probao sam sve što postoji na tržištu ništa mi nije rješilo problem osim Pilexa (sada ga koristim jednom do dva puta godišnje).
Skoro svi prijatelji ili poznanici su si u potpunosti rješili problem s Pilexom, jedino jedan prijatelj kaže da mu baš i nije pomoglo.
Imao sam drugi uznapredovali stupanj. Jedan prijatelj je imao četvrti stupanj i već je u zadnjih 2 godine potrošio 6 ili 7 Pilexa i sve mu je "ok" :-) nije otišao pod nož :-), ali sada svakih 6-7 mjeseci potroši po jednu kutiju...

Miracle
08.01.2007., 19:46
Svaka sugestija , kako se riješiti ovog problema je dobrodošla:confused:

Ma ljudi zašto ste toliko tvrdoglavi probajte Pilex, stvarno funkcionira!!!

Miracle
08.01.2007., 19:51
Ako ikoga zanima nešto vezano uz Pilex.
Imam osobno iskustvo i iskustvo mojih frendova i frendica :-)
Sve prošlo i bez operacije :) :kiss: :) ;) :top: :top: :top:

tough_cookie
08.01.2007., 19:53
cesma, imas pm :w

Miracle
08.01.2007., 19:54
Da nađe se nešto informacija i na www.pilex.hr

Sretno u borbi protiv hemića i neka vas ova 2007 oslobodi rektalnih muka :-)

robinhood007
09.01.2007., 02:33
AMEN! :)

i daj moze jos pitanje....dali te tablete vrijede i za unutarnje hemeroide jer ja se vec 3 godine mucim sa njima???

Ivan M.
09.01.2007., 08:53
niš ne piše o kemijskom sastavu tog pilexa..

Miracle
09.01.2007., 11:39
AMEN! :)

i daj moze jos pitanje....dali te tablete vrijede i za unutarnje hemeroide jer ja se vec 3 godine mucim sa njima???

Da ja sam isto godinama krvario i sve je prošlo i unutarnji i vanjski:top:

Miracle
09.01.2007., 11:40
Piše sve na webu www.pilex.hr sačinjen je od tri biljke ima napisano i o djelovanju biljaka itd klikni na hrvatsku zastavu pa ćeš vidjeti kompletne podatke itd.

qwqw
09.01.2007., 12:28
da
i meni pomogoh dragi pilex
imao sam apsces pa hemoroide pa fistulu pa peklo je dok kakam itd...
pilex 14 kom. riješio me je pečenj kod stolice ...
za svaku pohvalu
skupo (600 kn) al valj probat

Miracle
09.01.2007., 17:16
da
i meni pomogoh dragi pilex
imao sam apsces pa hemoroide pa fistulu pa peklo je dok kakam itd...
pilex 14 kom. riješio me je pečenj kod stolice ...
za svaku pohvalu
skupo (600 kn) al valj probat

Kad smo kod cijene ja sam trošio oko 150 kuna mjesečno na kremice, tablete, čepiće itd, koje by the way nisu ništa promjenile već su samo malo olakšale porođajne muke :)
Godišnje je to oko 1800 kuna za malo olakšanja.
Na Pilex potrošim od 600 do 1200 kuna godišnje ovisi da li potrošim jednu ili dvije bočice.
Znači manje novca a uopće nema hemića, štoviše nisam nimalo promjenio životne navike koje pogoduju nastanku hemoroida.
Kad bi promjenio životne navike kao npr kvalitetnija prehrana, sport itd sigurno bi mi jedna kura godišnje bila dovoljno, ali ne, ja živim kao da nikad nije bilo hemića :-):rofl: :top:

Sgt.Denzil
09.01.2007., 18:37

Zenska u ljekarni mi je rekla da ne koristim Proco nikako duze od 2 tjedna.. tak da sma za to upozoren.. iako ne znam zasno no ni ne zanima me :)
Perem mlakom.. to stoji :)
A sto se tice aplikacije.. ne znam zasto unutra kad je moj problem vani.. dapace vrlo vidljiv :)
nego..... kak sma postao zadnji put tak je sve to prestalo bolit..splasnula je "kvrzica" jedno na 50%.. ne boli na dodir.. dakle ne boli uopce vise... i krvarenje je svedeno na minimum.. brijem :)
tak da ili je ta mast pomogla onak prek noci ili se poklopilo sa samostalnim smirivanjem situacije.. sve u svemu meni je puno bolje. A ako nakon 2 tjedna ove masti ja i dalje imam nesto dole onda idem doktoru da pogleda.. Ipak to cini se imam cijeli zivot.. jos par dana ne cini neku razliku :)

enivej hvala na odgovoru..

P.S. 600kn?!!??? To ne bi kupio osim da mi doktor kaze da moram imat BAS to inace idem na operaciju :) hebiga..jednostavno nemam.

Ivan M.
10.01.2007., 09:22
kaj je 14 tableta 600 kn?:mad: pa to je pljačka..

Miracle
10.01.2007., 10:52
kaj je 14 tableta 600 kn?:mad: pa to je pljačka..

Nažalost da, ali mene je skinuo s noža pa nema tih novaca koje nebih dao.:p
S druge strane to je kura koju piješ 2 tjedna po jednu kapsulu pa si miran mjesecima nakon toga, jednom sam skoro godinu i pol bio bez tegoba sa samo jednom kurom od 14 kapsula.

Samo se zapitajte sljedeće:
Koliko potrošite na kremice, čepiće i ostale pomoćne stvari godišnje?
Da li u potpunosti uklone sve tegobe ili samo olakšaju?
Da li ih moraš svaki dan aplicirat koliko je to ugodno i zgodno pogotovo na putovanjima itd?:o

Mene Pilex izađe duplo jeftinije od ostalih tretmana ako gledam kroz godinu dana, a usto me u potpunosti rješi tegoba i nemoram se zafrkavati svaki dan s mazanjima itd, već popijem 14 kapsula i miran sam mjesecima i više.:s

Sgt.Denzil
10.01.2007., 11:45
A cuj to je sad vrlo subjektivno.. jer kao sto se vec pokazalo neki ljekovi/kremice pomognu jednima dok drugim a ne. Netko ima tezi slucaj (kao ti) a netko drugi ne. Tak da je sve ovisno...
Ali inace si u pravu.. dugorocno gledano definitivno se isplati.. ja samo pretpostavljam ovo jer ja nemam dugogodisnje iskustvo sa kremicama, cepicima (sto god to tocno bilo :) ) ..

Ivan M.
10.01.2007., 13:00
ja sam pio Detralex, i pomogo mi je..
a ima tog Pilexa u ljekarnama, ili?

Miracle
10.01.2007., 15:45
ja sam pio Detralex, i pomogo mi je..
a ima tog Pilexa u ljekarnama, ili?

Više manje u svim ljekarnama se nađe, barem onim boljim, negdje daju i popust par desetaka kuna, ali čovjeka veseli.

Ako ti je Detralex rješio problem :top: hvala bogu
a ako nije i možeš si priuštiti, probaj Pilex 14 kapsula,
vrlo vjerojatno će ti rješiti tegobe za dulje vrijeme.
Sve je bolje probati prije operativnog zahvata.:)

Miracle
10.01.2007., 15:52
A cuj to je sad vrlo subjektivno.. jer kao sto se vec pokazalo neki ljekovi/kremice pomognu jednima dok drugim a ne. Netko ima tezi slucaj (kao ti) a netko drugi ne. Tak da je sve ovisno...
Ali inace si u pravu.. dugorocno gledano definitivno se isplati.. ja samo pretpostavljam ovo jer ja nemam dugogodisnje iskustvo sa kremicama, cepicima (sto god to tocno bilo :) ) ..

Da žao mi je da tako ispada, ali probao sam sve i bio pred operacijom kad sam se spasio pa otud možda i ovaj optimizam.
Zapavo bih želio svima da imaju isto iskustvo kao i ja i da bezbolno i brzo rješe tegobe, jer znam koliko hemoroidalne tegobe mogu biti bolne itd.

Nažalost prije ili kasnije lakši slučajevi postanu teži.

question_28
11.01.2007., 22:46
(Nisam još pročitao sve postove)
Od masti koje sam koristio - FAKTU, neka od Leka i iz biljne ljekarne Hemopropin - najboljom se pokazala ova posljednja.
A definitivno ono što mi je najviše pomoglo u krizama (jaka svrbež, pečenje, pa sve do pečenja+boli) je sveprisutna KADULJA. Dakle čaj od kadulje, što jači to bolji, i nanest oblozima, vatom ili kako već na mjesto zločina, i nakon par dana stvar se smiri. Takva su moja iskustva...

Inače, baš danas imam krizu - i ko za vraga baš danas me moj metabolizam 3x poslao na wc :mad: - i svaki put menstruacija, izgleda da imam otvorenu ranicu... Ima li netko savjet za to?
Pokušavam dokučiti što sam sve jeo ove dane, pa eto pročitao sam prije da RAJČICU treba izbjegavati. A baš prekjučer sam se lijepo najeo salse za ručak... Pa izgleda da postoji povezanost...

Eto toliko za sad, odo nazad isšitat topic :)

question_28
12.01.2007., 11:54
Moj najveći/najčešći problem glede hemeroida je SVRAB... Od kad sam primjetio da imam problema s hemeroidima, mislim da je više dana prisutan nego što nije prisutan... Inače koristim masti, a kada je problem izraženiji još i kadulju, itd. Pranje poslije nužde hladnom, što hladnijom vodom obavljam UVIJEK, to mi je postala životna navika...

Svrab s vremena na vrijeme prerasta u pečenje pa do one tupe boli u guzici... Kao na primjer jučer poslije trokratne "rektalne menstruacije" :(
Tada pojačam tretman sa spomenutim, te izbjegavam kavu, pa se stvar smiri...
No, svrab se ponovno, nekad prije, nekad kasnije, ponovno ponavlja... Ne mogu se suzdržat od prokletog češkanja jer je prokleti SVRAB nepšodnošljiv... I tako opet, a češkanje ne pomaže, razjebem sve do pečenja pa i krvi.
Još jedna bitna stvar je da ja pri brisanju nakon nužde češem krizno područje toalet papirom, i naravno na se onda (ne uvijek) počnu pojavljivati crvene crtice na papiru... Ali teško da se mogu suzdržati... Zbog prokletog SVRABA.

I sada još par pitanja...

1. Netko je rekao da ne tuš hladnom, nego mlakom vodom? Ja odvrnem na najhladnije, ledeno po mogućnosti (po zimi). Sa dobrim efektom.

2. Netko je spomenuo da što se prehrane tiče mlijeko ne pomaže :confused:
S čime jest musli, čokolino itd. nego li s mlijekom...
Palenta i riža su ok pretpostavljam? Dakle najvažnije je izbjegavanje suhomesnatih proizvoda?
Za KAVU i PAPRENO znam da ubija...

3. Ima li neki savjet za konačno rješenje tog prokletog SVRABA i BOCKANJA?

El Bradbury
12.01.2007., 17:45
Mislim da i sam kužiš da moraš u doktora otić....

Miracle
12.01.2007., 18:10
Da, i mislim da ćeš dobiti neku kortikosteroidnu kremu, makar ih je bolje izbjegavati na duge staze..., problem može biti i druge patologije pa je posjet liječniku svakako preporuka, mada pregled hemića sa kamerom i pumpanjem na 2.1 bar itd nije ugodno :-)

Javi što si dobio itd :-) SRETNO i neka ti ova 2007 rješi svrab svrab svrab

El Bradbury
12.01.2007., 19:26
Da, i mislim da ćeš dobiti neku kortikosteroidnu kremu, makar ih je bolje izbjegavati na duge staze..., problem može biti i druge patologije pa je posjet liječniku svakako preporuka, mada pregled hemića sa kamerom i pumpanjem na 2.1 bar itd nije ugodno :-)

Javi što si dobio itd :-) SRETNO i neka ti ova 2007 rješi svrab svrab svrab

Kakvo pumpanje? Pregled se sastoji u izvlačenju crijeva na sunce :D :eek:
Kolonoskopija ide sa kamerom, rektoskopiju rade ručno .... (opet :eek:)

Al barem kratko traje i više je mučno nego bolno

Miracle
12.01.2007., 19:46
Shit, meni su oči ispale kad su me napumpali na 2.1 bar :o

El Bradbury
12.01.2007., 23:01

Zanimljivo, ja sam za taj pilex kesnuo dobre novce, a nikakav učinak.

El Bradbury
12.01.2007., 23:03
Shit, meni su oči ispale kad su me napumpali na 2.1 bar :o

A jesi ti siguran da si išao kod pravoga doktora? Možda si bio u ginekologa :D

Miracle
13.01.2007., 11:04
Zanimljivo, ja sam za taj pilex kesnuo dobre novce, a nikakav učinak.
Bas mi je zao, imam jednog frenda koji mi je isto rekao da mu baš i nije pomoglo, ali svi drugi frendovi i frendice ukljucujuci i mene su se u potpunosti spasili s Pilexom. Koliko sam pročitao 3% ljudi uopce ne reagira, 13% djelomično, a 84% u potpunosti. Ja sam srećom od onih 84%:) :s :top:

Miracle
13.01.2007., 11:09
A jesi ti siguran da si išao kod pravoga doktora? Možda si bio u ginekologa :D
Hmmm nikad neznaš:confused: bio sam u takvoj komi da nisam ni bio svjestan kod koga idem :rolleyes: ma bio sam kod proktologa M. u poliklinici B. (da ne navodim imena), a njegov asistent mi je bio sumnjiv kad me mazao vazeljinom.:cerek: Da bi mogli sve detaljno vidjeti kamerom napumpali su me na 1.5, a zatim na 2.1 bar. Nisam ni bio svjestan što me čeka niti da to može ljudski organizam izdržati. :o

El Bradbury
13.01.2007., 11:59
Hm... prvi put čujem za takvo pumpanje ... a da ti nisu radili kolonoskopiju pa te usisali sa vakuum pumpom :D:D:D?

Ako su ti ušli toliko duboko da im treba kamera vjerojatno je Stipe Božić pumpao unutra :D

Miracle
13.01.2007., 12:09
Hm... prvi put čujem za takvo pumpanje ... a da ti nisu radili kolonoskopiju pa te usisali sa vakuum pumpom :D:D:D?

Ako su ti ušli toliko duboko da im treba kamera vjerojatno je Stipe Božić pumpao unutra :D

Ma cijela expedicija sa Himlaya je asistirala dok su Lame uvlačile opremu za pregled, grozno neugodno ali kad se mora :eek:

question_28
13.01.2007., 12:30
Mislim da i sam kužiš da moraš u doktora otić....

Da. Ali u čemu je stvar. Ovih dana na primjer imam krizu kad mi je hem. aktivan... Ali za koji dan će proći (jer ga pazim i mazim ove dane :) ), i potpuno ću zaboravit na to.. Uvjek je tako... dakle ako ne peče, ne svrbi, ne vidim potrebu ić kod doktora... E sada to je prilično zatvoren krug - ne znam kad će bit sljedeća "kriza". Možda se nedovoljno brinem o tome kada nemam izražene tegobe. A ako budem lokao i žderao ko sad za blagdane, sigurno će brzo doć sljedeće pogoršanje...

Možda moj post gore izgleda predramatično, jer nije uvjek tako... Da je situvacija konstantno kao šta sam gore napisao, već bi ja odavno otišao doktoru...

El Bradbury
13.01.2007., 16:20
Da. Ali u čemu je stvar. Ovih dana na primjer imam krizu kad mi je hem. aktivan... Ali za koji dan će proći (jer ga pazim i mazim ove dane :) ), i potpuno ću zaboravit na to.. Uvjek je tako... dakle ako ne peče, ne svrbi, ne vidim potrebu ić kod doktora... E sada to je prilično zatvoren krug - ne znam kad će bit sljedeća "kriza". Možda se nedovoljno brinem o tome kada nemam izražene tegobe. A ako budem lokao i žderao ko sad za blagdane, sigurno će brzo doć sljedeće pogoršanje...

Možda moj post gore izgleda predramatično, jer nije uvjek tako... Da je situvacija konstantno kao šta sam gore napisao, već bi ja odavno otišao doktoru...

Ma znam, ja tako živim od 1999. Kao, paziš i sve je ok. Onda te strefi kao mene tri dana prije vjenčanja na kojem si kum :D ...

Iskreno, da sam znao da će mi zahvat tako pomoć otišao bih još prije pet - šest godina. Em što bi živio lakše, em što bi uštedio tisuće i tisuće kuna... (onda je bilo 700 kuka po hemiću)

question_28
13.01.2007., 17:13
Ma znam, ja tako živim od 1999. Kao, paziš i sve je ok. Onda te strefi kao mene tri dana prije vjenčanja na kojem si kum :D ...

Zanimljivo. :D

Iskreno, da sam znao da će mi zahvat tako pomoć otišao bih još prije pet - šest godina. Em što bi živio lakše, em što bi uštedio tisuće i tisuće kuna... (onda je bilo 700 kuka po hemiću)

Moglo bi se desit da ću i ja to reć jednog dana... Nadam se da neću - od pomisli na takav zahvat/oporavka nakon istog... :horor: :trk:
Ako je istina da je laser bezbolan, to već mijenja stvari...

No, korak po korak. Možda bi se stvarno trebao više čuvat i mislit na to, tada kada hemići nisu aktivni... Ili počet primjećivat neke zavisnosti pa se naučit izbjegavat ono što mi škodi... A to je teeeeeeeeeško...

Tko zna koliko ću se ja još iskeširat :zubo: Pilex zvuči zanimljivo :)

El Bradbury
13.01.2007., 19:02
IMHO, najbolje je prežalit pet minuta muke i otić to skinut. Ja sada mlatim po ćevapima ko da sutra neće svanit :D:D:D:D

Miracle
13.01.2007., 20:52
IMHO, najbolje je prežalit pet minuta muke i otić to skinut. Ja sada mlatim po ćevapima ko da sutra neće svanit :D:D:D:D
I ja isto a nisam se patio s operacijom:zubo: :D mene je Pilex sredio bezbolno :) :rofl: :top:

El Bradbury
14.01.2007., 10:40
I ja isto a nisam se patio s operacijom:zubo: :D mene je Pilex sredio bezbolno :) :rofl: :top:

Ok, let's live in a denial.